hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 15 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się BAJKI Natalie Portman (Natalie Portman), na drugim Zrozumieć fotografię (John Berger). Kolejny produkt to Algorytm Wojny. 7. Gra o sumie niezerowej (Michał Cholewa) oraz Wtajemniczenie w Credo (Edward Staniek, Leszek Mateja).
1
BAJKI Natalie Portman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
BAJKI Natalie Portman
Dostępny
495 szt.

Natalie Portman opowiada klasyczne bajki na nowo, a Michał Rusinek błyskotliwie je tłumaczy Klasyczne bajki Żółw i Zając, Trzy Świnki oraz Mysz Polna i Mysz Domowa słynna aktorka Natalie Portman postanowiła opowiedzieć dzieciom na całym świecie tak, jak opowiada je na dobranoc swojemu synowi i córce. W jej wydaniu klasyczne historie mają nie tylko ponadczasowe przesłanie, ale też mnóstwo odwołań do współczesności: Zając przechwala się modnym dresem, jedna ze Świnek je chińszczyznę zamówioną na wynos, podczas gdy druga dba o planetę, a Mysz Domowa próbuje wyciągnąć Mysz Polną na imprezę. Dzięki temu ponadczasowe przesłanie nabiera dodatkowego wymiaru a piękne ilustracje i błyskotliwy przekład Michała Rusinka sprawiają, że frajdę z czytania będą mieć także dorośli.

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

66 osób kupiło
2
Zrozumieć fotografię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć fotografię
Dostępny
81 szt.

John Berger (1926–2017), brytyjski powieściopisarz, malarz, a przede wszystkim krytyk artystyczny, zasłynął rozważaniami nad malarstwem i reklamą w książce Sposoby widzenia (1972) oraz powieścią G (1972). Interesowały go relacje między jednostką a społeczeństwem oraz między kulturą a polityką. Wnikliwe, pełne społecznego zaangażowania i prowokacyjne pisarstwo uczyniło go jednym z najbardziej wpływowych intelektualistów ostatniego półwiecza. Na niniejszy tom składają się ułożone chronologicznie teksty o fotografii i fotografach od 1968 roku, w znacznej mierze niepublikowane dotąd w postaci książkowej. Berger wpisuje się w nurt współczesnego namysłu nad fotografią, która od chwili swoich narodzin skłania do niego myślicieli różnych dziedzin – nie tylko teoretyków sztuki. Fotografia przez swoje podobieństwo do klasycznych sztuk przedstawiających, a zarazem odmienność od nich, przez swoją mechaniczną reprodukowalność, a zarazem twórczy charakter, jest prowokacją i wyzwaniem wobec tradycyjnego rozumienia reprezentacji i twórczości. Ponadto, co lewicowej orientacji Bergera bardzo odpowiada, jest punktem skupienia rozmaitych napięć kulturowych, społecznych i politycznych, miejscem możliwego „zaangażowania”. Autor dzieli się z czytelnikiem swoim „rozumieniem fotografii” na przykładzie najwybitniejszych współczesnych fotografików, o których pisze w tym tomie, takich jak Kertész, Salgado, Strand czy Cartier-Bresson. Prawie trzydzieści ich zreprodukowanych tu zdjęć składa się na ikonografię tych esejów.

66,00 zł
46,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,80 zł

15 osób kupiło
3
Algorytm Wojny. 7. Gra o sumie niezerowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Algorytm Wojny. 7. Gra o sumie niezerowej
Dostępny
2046 szt.

Algorytm Wojny, ogromne kosmiczne bitwy, walki wywiadów i sił specjalnych. Genialni bohaterowie i zaskakujące zmiany akcji. Ludzie kontra maszyny. Intuicja kontra algorytmy. Świata przeminął w Dniu, gdy Sztuczne Inteligencje postanowiły unicestwić ludzkość. Ludzie jednak przetrwali, wygrali z oszalałymi maszynami i walczą o utracone dziedzictwo. Prym wiedzie współpracujące z SI azjatyckie Imperium. Sojusz zmęczonych konfliktem Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych rzuca wszystko na jedną szalę. Czwarta Flota dowodzona przez genialnego admirała Nijala Kuertena uderza na centralny system Imperium. Czy siłom specjalnym pułkownika Brisbane’em i oddziałowi Marcina Wierzbowskiego uda się zakończyć wojnę? Ostatni tom cyklu Algorytm Wojny przynosi wiele odpowiedzi… i pytań, na które musimy odpowiedzieć sobie my, ale też kolejne pokolenia. Cykl ALGORYTM WOJNY 1. Gambit 2. Punkt cięcia 3. Forta 4. Inwit 5. Sente 6. Dzika karta 7. Gra o sumie niezerowej Echa - zbiór opowiadań

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

15 osób kupiło
4
Wtajemniczenie w Credo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wtajemniczenie w Credo
Dostępny
126 szt.

Prezentowane katechezy dla dorosłych, zostały wygłoszone w latach 2018/2019. Podobnie jak w Ewangelii i w starożytnym Kościele katechezy te zwracają ogromną uwagę na proces wtajemniczenia w osobę Jezusa. Zebrane w tym tomie katechezy wprowadzają czytelnika w niezwykłą przestrzeń prawd wiary, które zostały zwięźle wyrażone w starożytnym Kościele w Wyznaniu Wiary – Credo. Zamieszczone tu konferencje nie wyjaśniają całego bogactwa Bożego objawienia zawartego w Credo, a jedynie rzucają światło na najważniejsze prawdy wiary. Mogą one być pomocą w indywidualnej i wspólnotowej refleksji nad Credo. Na końcu każdej katechezy są zamieszczone pytania, które mają za zadanie ułatwić czytelnikowi powiązanie prezentowanych prawd wiary z jego życiem osobistym.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

10 osób kupiło
5
Przepraszam, Cukierku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepraszam, Cukierku!
Dostępny
543 szt.

Najbardziej niezwykły kot na świecie powraca! Znany m.in. z książki Cukierku, ty łobuzie!, (która w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych), a także Maciek, Marcel oraz mama, tata i kotka Tradycja, już po raz jedenasty zapraszają wielbicieli zwierząt i dobrej zabawy do swojego świata. Dlaczego mama została „kocią ciocią”? Kim jest sobowtór? Jak oszczędzać słowa i opracować kamień filozoficzny? Czy remont w domu to dobra okazja do zabawy? Na czym polega zabawa w „śniegowanego”? Czym grozi wprowadzenie w domu „systemu punktowego”. Niezwykłe wydarzenia, humor i fenomenalne rysunki autorstwa Dariusza Wanata stały się już wizytówką książek z cyklu o Cukierku, a opowieści niesfornego czworonoga pokochali nie tylko najmłodsi Czytelnicy. Nie rozczarujecie się i tym razem. Książki o Cukierku od lat znajdują się na szczytach listy bestsellerów.

39,99 zł
23,59 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,40 zł

11 osób kupiło
6
Opowiadania i wiersz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowiadania i wiersz
Dostępny
23 szt.

Zdeněk Svěrák (urodzony w 1936 w Pradze), aktor, scenarzysta i pisarz, jest jedną z największych osobowości kultury czeskiej. Uwielbiany za charakterystyczne role filmowe (m.in. w nagrodzonym Oscarem Koli), nietuzinkowe scenariusze, za powołanie do życia czeskiego geniusza – Járy Cimrmana i za teksty kultowych piosenek. Oddajemy w Wasze ręce najnowszą książkę Mistrza – Opowiadania i wiersz – w której zasmakują wszyscy fani słodko-gorzkiego czeskiego humoru. Autor o swoim zbiorze mówi tak: „Są tu opowiadania o różnym zabarwieniu. Najzabawniejsza jest być może Ruina (1963), najsmutniejszy Generał (2020). Jedne są z życia wzięte, inne zmyślone, lecz tak wiarygodnie, że nikt się nie zorientuje. Życzyłbym sobie, żeby odnaleźli Państwo w każdym z nich choć trochę humoru. Nie zawsze jest widoczny na pierwszy rzut oka, lecz mam nadzieję, że wszędzie obecny. Bez niego pisanie w ogóle nie sprawiałoby mi przyjemności”.

42,99 zł
26,65 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,34 zł

7 osób kupiło
7
LEGO Jurassic World. Świat pełen dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Świat pełen dinozaurów
Dostępny
144 szt.

Książka z zadaniami, opowiadaniem, komiksami oraz minifigurką LEGO • bestsellerowa seria doskonale znana nie tylko fanom budowania • pełne przygód i humoru opowiadanie oraz komiksy • ciekawe zadania, łamigłówki i labirynty • gratka dla wszystkich kolekcjonerów – minifigurka LEGO

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

6 osób kupiło
8
Wózek spacerowy dla lalki, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek spacerowy dla lalki, różowy
INNI
Dostępny
13 szt.

Ten wózek pokochają dziewczynki! Jest różowy i poręczny. Zmieści się w nim lalka, klórą dziewczynki będą mogły zabierać na spacer. W wózku są zamontowane pasy bezpieczeństwa. Siedzisko można zdjąć i wyczyścić. Wózek jest wykonany z metalu. Konstrukcja jest lekka i bezpieczna dla dziecka. Wózek jest bardzi zwrotny. Wymiary rozłożonego wózka: 52.0 x 36.0 x 25.0 cm Wymiary złożonego wózka: 59.5 x 9.0 x 12.0 cm

25,90 zł
23,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

5 osób kupiło
9
30 twarzy Maryi. Poznaj Ją, odkryj siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30 twarzy Maryi. Poznaj Ją, odkryj siebie
Dostępny
115 szt.

30 twarzy Maryi, które odkryjesz w wezwaniach Litanii Loretańskiej, pozwolą Ci zachwycić się najpierw Nią – Wieżą Dawidową, a potem sobą, ponieważ droga Tej, która jednym „tak” zmieniła oblicze ziemi, to opowieść o Tobie i tym, do czego jesteś zaproszony. Odkryj nieznane oblicze Maryi i z jej pomocą na nowo rozpal relacje z Bogiem, najbliższymi i samym sobą. „Napisałem tę książkę w taki sposób, by pokazać Ci logikę drogi Maryi – od słuchania słowa poprzez piękne i pełne uwielbienia życie, aż do Nieba; od zwiastowania przez krzyż, do wniebowzięcia. To jest dobra droga. Może bez brylowania i szpanowania (…), ale za to zgodnie ze sprawdzoną, choć niemodną recepturą na wieczność, której głównym składnikiem jest jedno skromne słowo: fiat”.

39,90 zł
38,70 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

5 osób kupiło
10
Moc wysokiej wrażliwości. Wykorzystaj swój ukryty potencjał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

7 osób kupiło
11
Wyprawa na Patmos, Efez i Kretę w r. 1899 i 1903 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

6 osób kupiło
12
Państwa notorycznego kryzysu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwa notorycznego kryzysu
Dostępny
41 szt.

Globalny kryzys gospodarczy, zapoczątkowany w 2008 r., we Włoszech, w Hiszpanii i Grecji nie zakończył się aż do wybuchu kolejnego, związanego z pandemią COVID-19. W wyjściu z niego nie pomogły różne sposoby stymulacji wzrostu gospodarczego. Kryzys gospodarczy w połączeniu z kryzysem migracyjnym wywołał silne niepokoje w społeczeństwach Włoch, Hiszpanii i Grecji. Zaskutkowały one wzrostem eurosceptycyzmu, ksenofobii i nastrojów izolacjonistycznych. Połączenie tych czynników doprowadziło do dekompozycji scen politycznych omawianych państw. Kryzys gospodarczy i społeczno-polityczny państw Południa nie osłabił ich pozycji w polityce zagranicznej.

36,75 zł
34,55 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,20 zł

4 osoby kupiły
13
Samowładztwo rozumu i czyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samowładztwo rozumu i czyn
Dostępny
145 szt.

Krytyka filozofii niemieckiej w światopoglądach filozoficznych Adama Mickiewicza i Władimira Erna.

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

4 osoby kupiły
14
Przepraszam, Cukierku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepraszam, Cukierku!
Dostępny
482 szt.

Najbardziej niezwykły kot na świecie powraca! Znany m.in. z książki Cukierku, ty łobuzie!, (która w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych), a także Maciek, Marcel oraz mama, tata i kotka Tradycja, już po raz jedenasty zapraszają wielbicieli zwierząt i dobrej zabawy do swojego świata. Dlaczego mama została „kocią ciocią”? Kim jest sobowtór? Jak oszczędzać słowa i opracować kamień filozoficzny? Czy remont w domu to dobra okazja do zabawy? Na czym polega zabawa w „śniegowanego”? Czym grozi wprowadzenie w domu „systemu punktowego”. Niezwykłe wydarzenia, humor i fenomenalne rysunki autorstwa Dariusza Wanata stały się już wizytówką książek z cyklu o Cukierku, a opowieści niesfornego czworonoga pokochali nie tylko najmłodsi Czytelnicy. Nie rozczarujecie się i tym razem. Książki o Cukierku od lat znajdują się na szczytach listy bestsellerów.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
15
Koci Domek Gabi. Kiciuś Panduś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Koci Domek Gabi. Kiciuś Panduś
Spin Master
Dostępny
12 szt.

Ta pluszowa maskotka zachwyci wszystkich fanów serialu „Koci Domek Gabi”. Jest wykonana z dbałością o detale, z dobrych materiałów. Zbierz całą kolekcję maskotek, by zabawa była jeszcze lepsza! W opakowaniu znajduje się Kiciuś Panduś.

89,99 zł
72,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 17,10 zł

3 osoby kupiły
16
Słowenia. W krainie winnic, dzikiej przyrody i absolutnego zauroczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Słowenia. W krainie winnic, dzikiej przyrody i absolutnego zauroczenia
Dostępny
516 szt.

Słowenia. W krainie winnic, dzikiej przyrody i absolutnego zauroczenia Słowenia, choć niewielka, obfituje w przyrodnicze cuda. Ponad połowa jej terytorium jest pod ochroną w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego i licznych rezerwatów. Winnic jest tu tak wiele, że jedna przypada na 70 mieszkańców kraju. Do tej układanki można dodać miasta pełne zabytków, gdzie czas się zatrzymał, oraz wiele nieograniczonych możliwości na aktywny wypoczynek na łonie natury. Słowenia... mój mały raj na ziemi. Pomimo tego, że przy bliższym poznaniu na tym idealnym wizerunku pojawiają się drobne rysy, stanowi dla mnie jeden z ciekawszych kierunków podróżniczych w tej części Europy. Bez trudu można się zakochać nie tylko w słoweńskich krajobrazach, ale przede wszystkim w otwartości jej mieszkańców, pysznym winie i jeszcze lepszym jedzeniu. Aleksandra Zagórska-Chabros SŁOWEŃSKI ALFABET PODRÓŻNICZY A jak Ajdovska Deklica B jak Bohinjska Bistrica C jak Celje D jak droga pod Mangart E jak Ecohotel Koroš F jak Franja, Bolnica Franja G jak Goriška Brda H jak Hrib Straža nad Blejskim jezerom I jak Idrija J jak Jaskinie Szkocjańskie K jak Kočevje L jak Ljubljanski grad M jak Mestni Park w Mariborze N jak Nebotičnik O jak Otok, Blejski Otok P jak Panoramska Cesta Solčava R jak Rezerwat Zelenci S jak Socza T jak Tolmin U jak Uršlja gora W jak Wodospad Peričnik Z jak Zgornje Jezersko Aleksandra „ruda” Zagórska-Chabros – góralka z Gór Świętokrzyskich. Autorka popularnego bloga Bałkany według Rudej, a także przewodników po Bałkanach (m.in. po Serbii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Czarnogórze) oraz książki Bałkany. Podróż w mniej znane. Gdy nie pracuje lub nie pisze, to biega, jeździ na rowerze, spaceruje z psami i oczywiście podróżuje.

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

3 osoby kupiły
17
Chomik interaktywny, gadający przedrzeźniacz, gaduła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chomik interaktywny, gadający przedrzeźniacz, gaduła
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

3 osoby kupiły
18
Znikając. Reportaże o matkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Znikając. Reportaże o matkach
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Chciałam napisać o matkach. Tylko o nich. Nie o motylach w brzuchu, nie o balonach, nie o fantasmagoriach, tylko o tym, co wszystkie próbujemy, jak się okazuje, schować. O samotności, o zmęczeniu, o zdziwieniu. O wkurwieniu. O utracie siebie i żmudnym odzyskiwaniu tożsamości w całej tej chwale bycia mamą. Nie szukałam bohaterek. Nie musiałam. Były i są obok. To nasze siostry, matki, babki. Przyjaciółki, koleżanki, znajome z pracy, kobiety, które spotykamy przypadkiem, zawsze w biegu. Zmęczone, zostawione sobie same, przeoczone. Niewidzialne i oczywiste. Matki. To kobiety, którym Polska mówi głośne „won”, jak tylko urodzą dziecko. Albo jeszcze wcześniej. Jeśli masz za dużo na głowie – musisz sobie poradzić. Jeśli jesteś kobietą z niepełnosprawnością albo masz dziecko z niepełnosprawnością – musisz sobie poradzić. Podobnie jeśli masz depresję, nie masz pieniędzy, nie dostajesz alimentów albo wszystkiego jest po prostu za dużo, bo pomocy nie ma, ale wymagania się piętrzą. Masz urodzić i rzygać ze szczęścia. I powoli znikać.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
19
Zależność i wyzwanie. Argentyna wobec rywalizacji Wielkiej Brytanii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych 1930-1946 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zależność i wyzwanie. Argentyna wobec rywalizacji Wielkiej Brytanii, N...
Dostępny
41 szt.

Rozdział I U schyłku lat dwudziestych Rozdział II Przemiany gospodarczo-społeczne w Argentynie a między­narodowa ­rywalizacja w latach trzydziestych Wielki Kryzys i jego skutki dla kraju surowcowego – reakcja rządu – układ Roca–Runciman – założenia nowej polityki gospodarczej rządu – przyspieszenie uprzemysłowienia kraju, jego społeczne uwa­runkowania – problem określenia wielkości inwestycji obcych – inwestycje zagraniczne a charakter uprzemysłowienia – inwestycje ze Stanów Zjednoczonych – inwestycje brytyjskie – handel ze Stanami Zjednoczonymi – handel z Wielką Brytanią – kapitały niemieckie – handel z Rzeszą – gospodarcze znaczenie Japonii – gospodarcze znaczenie Włoch – rywalizacja handlowa – rywalizacja w skali latynoamerykańskiej – znaczenie Wielkiej Brytanii – kapitał zagraniczny i rywalizacja w handlu a struktura społeczna. Rozdział III Penetracja niemiecka w Argentynie (1931/1933 – 1937/1938) Etapy politycznej ofensywy nazistowskiej – działalność nazistowska w środowiskach niemieckojęzycznych – oświata – stowarzyszenia – akcje masowe – prasa – niemieccy antyfaszyści – NSDAP – nazizm a nacjonalizm niemiecki – faszyzm włoski – oddziaływanie nazistowskie na ogół mieszkańców – migranci ukraińscy – niemiecka propaganda radiowa i agencje prasowe – pozycje Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – instruktorzy niemieccy w argentyńskich siłach zbrojnych – postawa rządu argentyńskiego – ekspansja nazistowska w Ameryce a cele niemieckiej polityki zagranicznej – działania wywiadów wielkich mocarstw. Rozdział IV Argentyński nacjonalizm lat trzydziestych a ­faszyzm i imperializm Polityczno-instytucjonalne przesłanki recepcji faszyzmu/nazizmu – system parlamentarny w Argentynie – przemiany w układzie sił klasowych a państwo – pueblos originarios – funkcja partii politycznych – nacjonalizm argentyński a faszyzm/nazizm – nurt skrajny w nacjonalizmie – idea korporacyjna – znaczenie katolicyzmu – dziedzictwo hiszpańskie – Ariel – nacjonalizm konserwatywny – znaczenie italo-iberyjskich wzorców autorytarnych i faszystowskich – centrowe tendencje w nacjonalizmie (antybrytyjskość) – FORJA – nacjonalizm obronny. Rozdział V Polityka zagraniczna rządu Justo (luty 1932 – luty 1938) Stosunek do Wielkiej Brytanii – polityka amerykańska – mediacja w konflikcie o Chaco – pozycja Argentyny w Ameryce – stosunek do USA – Liga Narodów – stosunki z Brazylią – postawa wobec Włoch – panamerykanizm a polityka Argentyny – polityka wobec sąsiadów i jej implikacje międzynarodowe – nacjonalizm a polityka zagraniczna – obca penetracja wywiadowcza. Rozdział VI Polityka rządu Ortiza (1938–1939) Narastanie sprzeczności między wielkimi mocarstwami – polityka brytyjska – posunięcia antynazistowskie w Brazylii – krytycyzm wobec ekspansji nazistowskiej w Argentynie – antynazistowskie posunięcia rządu argentyńskiego – reakcja urzędowego Berlina – dalsze posunięcia Ortiza – stanowiska Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wobec ekspansji nazistowskiej – stanowisko argentyńskie wobec panamerykanizmu w nowej sytuacji międzynarodowej – afera patagońska – reakcje na wydarzenia w Europie – nowe ograniczenia antynazistowskie – defensywa niemiecka w Ameryce Łacińskiej – dwutorowość niemieckich działań – aktywność wywiadowcza mocarstw. Rozdział VII Polityka argentyńska w dobie agresji niemieckiej (wrzesień 1939 – listopad 1941) Neutralność Ameryki i neutralność Argentyny – pierwsze reakcje w społeczeństwie argentyńskim – nowa forma działalności niemieckiej – stanowisko rządu wobec Niemiec i zasad neutralności, stanowisko opozycji – niemiecka propaganda – Anglicy argentyńscy – konferencja hawańska – wpływ wojny na handel międzynarodowy – argentyńskie dążenia do rozwoju handlu południowoamerykańskiego – reperkusje agresji niemieckiej na ZSRR – krytyka neutralizmu przez opozycję parlamentarną – konsultacje wojskowe w Ameryce – Argentyna a potencjały wojskowe w Ameryce Południowej – Brazylia i Chile – wiadomości o wywiadowczej aktywności wielkich mocarstw – wewnątrz­krajowe uwarunkowania neutralizmu – stosunki z Wielką Brytanią, ich ocena w Foreign Office. Rozdział VIII Neutralizm argentyński (grudzień 1941 – maj 1943) USA w stanie wojny – stanowisko rządu argentyńskiego – narada w Rio de Janeiro – stanowiska Argentyny i Chile – reorientacja w handlu zagranicznym Argentyny – materiały strategiczne – Znaczenie USA, aspekt polityczno-wojskowy – argentyńskie próby nabycia uzbrojenia w Niemczech – pożytki neutralizmu argentyńskiego dla Niemiec – nacisk Stanów Zjednoczonych – stosunek Wielkiej Brytanii do neutralizmu argentyńskiego – rozbieżność stanowisk Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii – znaczenie Hiszpanii – handel południowo­amerykański – prosperity – społeczne postawy wobec neutralizmu – wiadomości o wywiadowczej aktywności wielkich mocarstw – postawy Polaków i Argentyńczyków polskiego pochodzenia – postawy Anglików, Szkotów, Walijczyków, Irlandczyków – postawy Rusinów i Ukraińców – nacjonalizm a neutralność – rewizjonizm historyczny w Argentynie. Rozdział IX Polityka rządu wojskowego a przemiany w stosunkach międzynarodowych Wojskowy zamach stanu 4 czerwca, pierwsze decyzje junty – neutralizm wojskowych i zabiegi o broń w Stanach Zjednoczonych – reakcja rządu Stanów Zjednoczonych – rozbieżności między Waszyngtonem a Londynem – stanowisko rządu wojskowego – wiadomości o obcej aktywności wywiadowczej – wojskowy zamach stanu w Boliwii a waszyngtońska kampania antyargentyńska – stanowisko brytyjskie – zerwanie stosunków dyplomatycznych z Japonią i Niemcami przez rząd Ramíreza – walka o władzę – odsunięcie Ramíreza – polityka rządu USA wobec rządu Farrela-Peróna – reakcja brytyjska – więcej o działaniach wywiadowczych – niezwykła działalność ambasadora USA Bradena a wyniki służb specjalnych USA i WB – zbliżenie pojałtańskie pomiędzy Argentyną a USA – przystąpienie Argentyny do wojny przeciwko Japonii i Niemcom – termin „faszyzm” w działaniach rządu USA wobec rządów wojskowych – związek z genezą peronizmu – stanowisko Wielkiej Brytanii. – Perón wybrany prezydentem.

59,00 zł
55,46 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,54 zł

2 osoby kupiły
20
Pieprz i wanilia. Z bajką przez świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pieprz i wanilia. Z bajką przez świat
Dostępny
539 szt.

Wyobraź sobie, że na urodziny dostajesz magiczną piłkę-globus, dzięki której możesz przenieść się w dowolne miejsce na świecie. ·Odwiedzisz nowozelandzki park geotermalny i zatańczysz z Maorysami taniec haka? ·Zamieszkasz w koronach drzew jak indonezyjskie plemię Korowajów? ·Zajrzysz do australijskiego miasta podziemnego, w którym wydobywa się najdroższe opale? ·Będziesz podziwiać z pokładu gondoli kolorowe weneckie kamienice? ·Obejrzysz ruiny dawnych miast Inków oraz posłuchasz piosenek Indian Keczua? ·Upieczesz słynne toruńskie pierniki i odwiedzisz Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika? Wyrusz z bohaterami książki – Natalią i Wiktorem – w ekscytującą podróż śladami Elżbiety Dzikowskiej!

54,99 zł
40,69 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

2 osoby kupiły
21
Kuferek, szkatułka na biżuterię mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,90 zł
78,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,69 zł

2 osoby kupiły
22
Oddech dla duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Oddech dla duszy
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

W świecie pełnym ekspertów tak bardzo brakuje autorytetów. Ksiądz Adam Boniecki to bystry obserwator rzeczywistości. I niekwestionowany autorytet. Jedna z najważniejszych postaci polskiej kultury, duchowny, publicysta, przez wiele lat redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, ale również – a może przede wszystkim – duchowy przewodnik kilku pokoleń Polaków, oddaje w nasze ręce książkę Oddech dla duszy. To wybór tekstów autorstwa księdza Adama Bonieckiego z książek oraz „Tygodnika Powszechnego”, a także jego niepublikowane dotąd wspomnienia i impresje. Co je łączy? Tak bardzo nam dziś potrzebne uważność spojrzenia, dojrzały optymizm, spokój i... nadzieja. Ks. Adam Boniecki Jeden z najważniejszych polskich publicystów katolickich, redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”. Autor między innymi Rozmów niedokończonych, Lepiej palić fajkę niż czarownice, Vademecum. Od 1979 do 1991 r. redaktor naczelny polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. W czasach PRL-u współpracownik opozycji demokratycznej. W latach 1993–1999 generał Zgromadzenia Księży Marianów. Codziennie odprawia mszę świętą, a co tydzień pisze edytorial do „Tygodnika Powszechnego”.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
23
Kolorowanka interaktywna Rawmark Jednorożce 10 kartek połączona z aplikacją na telefon AR BOX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka interaktywna Rawmark Jednorożce 10 kartek połączona z apli...
Rawmark
Dostępny
5 szt.

Kolorowanka interaktywna RAWMARK Jednorożce 10 kartek połączona z aplikacją na telefon AR BOX.

9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
24
Wózek spacerowy dla lalek róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72,90 zł
65,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

1 osoba kupiła
25
Worek Szkol Na Buty 35x45 Backup 5 A 94 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
1 osoba kupiła
26
Piesek interaktywny, chodzący futrzak mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

1 osoba kupiła
27
Złap robaczka zręcznościowa gra magnetyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złap robaczka zręcznościowa gra magnetyczna
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

1 osoba kupiła
28
Jak zwierzęta śpią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zwierzęta śpią
Dostępny
296 szt.

Jest tak wiele zwierząt. Każde z nich jest inne. Każde wygląda, biega, pachnie i zachowuje się inaczej. Każde z nich śpi też inaczej. Niektóre zwierzęta śpią prawie cały czas, podczas gdy inne odpoczywają rzadko. Niektóre potrafią spać pod wodą, podczas gdy inne tylko stojąc na jednej nodze, jeszcze inne wybierają na swoje łóżko śnieg gdy inne wolą gorący piasek. Ale co im się śni? Być może każdy gatunek śni inaczej. Czy marzą we śnie tak jak my? A może nic im się nie śni ? Książka to zbiór śpiących zwierząt opisanych przez Jiřía Dvořáka. Namalowała je Marie Štumpfová, absolwentka Akademi Sztuk Pięknych w Pradze. Z lektury dowiecie się, jak wyglądają zwierzęta, co robią, czego potrzebują, o czym myślą podczas odpoczynku i snu. Jiří Dvořák - pisarz, poeta, redaktor. Pisze błyskotliwe opowieści i historie i czasem nawet baśnie, które kradnie mu Hollywood. Jest jednym z najbardziej lubianych przez dzieci autorem w Czechach.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
29
Mój wielki matematyczny zeszyt Montessori - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Mój wielki matematyczny zeszyt Montessori
Dostępny
2102 szt.

Znajdziesz tu ponad 100 zróżnicowanych ćwiczeń, które poprzez zabawę pomogą twojemu dziecku odkryć matematykę. - Dzięki zadaniom zamieszczonym w pierwszej części zeszytu dziecko udoskonali umiejętności obserwacji, dostrzegania różnic i podobieństw, a także orientacji przestrzennej poprzez sortowanie, klasyfikowanie i organizowanie działań wykorzystujących kolory, kształty, wielkości i kontrasty. - Następnie wyruszy na spotkanie z ilościami, symbolami i cyframi - ich poznawanie zostanie rozłożone na trzy etapy: "Nazywam", "Rozpoznaję" i w końcu "Zapamiętuję". - Przy odkrywaniu liczb, a następnie liczeniu dziecko będzie miało do dyspozycji pomoce Montessori: szorstkie cyfry, belki numeryczne, kolorowe perły itd., które pomogą mu w obrazowy sposób przyswoić różne zagadnienia matematyczne. W środku: - obrazki do wycięcia i przyklejenia - szorstkie cyfry do wykonania - pomoce dydaktyczne do wycięcia: figury geometryczne, belki numeryczne, kolorowe i złote perły, wrzeciona, tablice Seguina

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
30
Auta. Naklejam i koloruję. Disney Pixar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Naklejam i koloruję. Disney Pixar
Dostępny
160 szt.

Książka do kolorowania z naklejkami • adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym • książka łącząca kolorowanie i naklejanie • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej • barwne naklejki stanowią wzór do kolorowania obrazków

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
31
Szybkie motocykle. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybkie motocykle. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
189 szt.

Kolorowanka Szybkie motocykle błyskawicznie wciąga dzieci w świat jednośladów, przemykających ulicami z niezwykłą prędkością. Każda strona kolorowanki ukazuje innego rodzaju motocykl, dzięki czemu dziecko może z bliska poznać ich różnorodną, skomplikowaną konstrukcję. Naklejki dodane do kolorowanki ubogacają kolorystycznie motoryzacyjne wyobrażenia dziecka.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
32
CD Sto lat panie Staśku! Warszawskie Combo Taneczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
33
Fajne krzyżówki i łamigłówki. Zeszyt 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajne krzyżówki i łamigłówki. Zeszyt 2
Dostępny
2 szt.

Seria zeszytów pt. „Fajne krzyżówki i łamigłówki” skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia. Poziom trudności zadań jest bardzo zróżnicowany, więc z jednego zeszytu mogą korzystać rodzeństwa lub dzieci ze szkolnych świetlic. Każda krzyżówka, łamigłówka lub sudoku zawiera różnorodne tematycznie zadania. Na końcu zeszytu znajdują się rozwiązania, które pozwolą dziecku na sprawdzenie poprawności wykonania zadania. Główną atrakcją są krzyżówki panoramiczne oraz zabawne obrazki.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
34
Appunti siracusani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Appunti siracusani
Dostępny
3 szt.

Rivedo con la memoria le pietre – difficile dire se si tratti di resti di antiche case e templi o di massi allo stato naturale – rivedo i prati dove oltre duemila settecento anni fa approdarono i primi coloni, venuti dalla Grecia, alla ricerca di un nuovo posto sulla Terra. Dove i teschi di elefanti nani rinvenuti nelle grotte li portarono a fantasticare sull’esistenza di Ciclopi, a intessere la storia degli snaturati figli di Zeus, della cacciata nel Tartaro, dell’incontro del peregrino Ulisse con il povero Polifemo.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
35
Łódź Kamienice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź Kamienice
Dostępny
46 szt.

Po monograficznych pracach poświęconych łódzkim fabrykom (miejscom, gdzie pracowano, produkowano towary i zarabiano pieniądze), a potem pałacom i willom (miejscom, poprzez które manifestowało się bogactwo i znaczenie), przyszła pora na kamienice. Łatwo byłoby ulec pokusie i dopisać w nawiasie prostą formułę: `miejsca zamieszkania`. Jednak rola kamienic szeroko wykraczała poza tę podstawową funkcję. Spośród wymienionych trzech elementów miasta to właśnie kamienice miały największy udział w tworzeniu jego tkanki. Wypełniły przestrzeń wyznaczoną punktowo przez fabryki i pałace. A że wybudowano je dla lokatorów o różnym statusie majątkowym, że stanęły w mniej lub bardziej reprezentacyjnych dzielnicach, że wreszcie właściciele przeznaczali na nie niejednakowe fundusze - otrzymaliśmy niezwykłą gamę budowli: od różnic w wysokości i liczbie kondygnacji przez rozmaite style architektoniczne i standard techniczny po cały przekrój zdobień i detali. Dla Łodzi stanowią bogactwo, świadectwo minionych epok, muzeum sztuki pod gołym niebem. Wiele kamienic już rozebrano, wiele uległo dewastacji i zniszczeniu. Pozostało ich jednak tak dużo, że niniejsza publikacja nie jest w stanie wyczerpać katalogu tych, które warte są uwiecznienia i pokazania. Wydawnictwo będzie zatem kontynuować opowieść w kolejnych tomach.

125,00 zł
117,50 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
36
Krótki kurs filozofii. Foucault - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Krótki kurs filozofii. Foucault
Dostępny
119 szt.

Błyskotliwe wprowadzenia w prace kluczowych filozofów i najważniejsze idee filozofii. Autorami poszczególnych tomów serii, wydanej w oryginale przez Oxford University Press, są wybitni specjaliści prezentowanych obszarów. Michel Foucault – jeden z najważniejszych myślicieli drugiej połowy XX wieku, łączący refleksję filozoficzną z badaniami historycznymi. Przedstawiciel poststrukturalizmu stosujący, inspirowaną filozofią Nietzschego, metodę genealogiczną. Autor przełomowych prac poświęconych szaleństwu, więzieniu i seksualności. Twórca kluczowych dla współczesnej humanistyki pojęć wiedzy/władzy i biopolityki. Tytuł oryginalny: Foucault: A Very Short Introduction Tłumacz: Joanna Bednarek

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
37
Kolorowanka interaktywna Rawmark Zwierzęta 10 kartek połączona z aplikacją na telefon AR BOX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka interaktywna Rawmark Zwierzęta 10 kartek połączona z aplik...
Rawmark
Dostępny
6 szt.

Kolorowanka interaktywna RAWMARK Zwierzęta 10 kartek połączona z aplikacją na telefon AR BOX.

9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
38
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
Dostępny
1059 szt.

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura. Za zorganizowanie morderstwa skazano jego byłą żonę Patrizię Reggiani Martinelli. Dostała 29 lat więzienia. Czy Patrizia zleciła zabójstwo, ponieważ wydatki Maurizia wymknęły się spod kontroli? Czy zrobiła to, ponieważ czarujący eks zamierzał poślubić swoją kochankę Paolę Franchi? A może w ogóle tego nie zrobiła? Historia Guccich to historia blichtru, przepychu i intryg, historia powstania, bliskiego upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii. To wielkie nazwiska: Tom Ford, Sophia Loren, Jackie Kennedy Onassis, Domenico De Sole, Pierre Cardin, Chiara Mastroianni, Yves Saint Laurent. To także stolice świata mody: Mediolan, Florencja, Nowy Jork i Paryż. Sara Gay Forden pozwala zajrzeć za kulisy najsłynniejszego domu mody, pokazuje ukryte namiętności, potęgę oraz słabe punkty rodu Guccich. To wartka opowieść o modzie, wielkich pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii. Uznana przez „The Economist” za jedną z najlepszych książek roku. Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna – ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium. Teri Agins, redaktorka działu mody w „The Wall Street Journal” Forden miesza rodzinną tragedię ze światem wyższej finansjery, serwując smakowitą i złożoną historię. To książka o biznesie, którą czyta się jak powieść. „The Economist” Blichtr, chciwość, seks, moda i ekskluzywna galanteria skórzana – czego więcej można chcieć? Michael Gross, autor książki Model Wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy. Autorka pokazuje, że nawet wielkie, dobrze prosperujące rodzinne biznesy nie mogą przetrwać bez profesjonalnego zarządzania i zewnętrznego kapitału. „The Wall Street Journal” Wielowątkowa opowieść Forden prześwietla sekrety rodziny i targające nią zacięte spory, wychwytuje detale i świetnie odmalowuje sylwetki postaci. Forden bierze Gucciego pod lupę i ukazuje prawdziwy obraz firmy. „International Herald Tribune” Sara Gay Forden przez ponad piętnaście lat zajmowała się z Mediolanu włoskim przemysłem modowym, opisując losy wielu marek, w tym Gucci, Armani, Versace, Prada i Ferragamo. Obecnie pracuje w Waszyngtonie w Bloomberg News, kierując zespołem zajmującym się lobbingiem i wyzwaniami, przed którymi stoją duże firmy technologiczne, takie jak Amazon, Facebook i Google. Tytuł oryginalny: The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed Tłumacz: Anna Błasiak Redaktor: Helena Piecuch

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

1 osoba kupiła
39
Wesoła ortografia. Ćwiczenia z naklejkami. Klasa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła ortografia. Ćwiczenia z naklejkami. Klasa 2
Dostępny
287 szt.

„Wesoła ortografia” dla klas I–III to seria książek, w których zabawa przeplata się z poważną nauką. Nie brakuje tu rymowanych, napisanych z humorem dyktand i ćwiczeń wykorzystujących zestaw naklejek. Te książki przydadzą się zarówno w szkole, jak i podczas samodzielnej pracy w domu.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
40
Jak wspierać i kochać kobietę, którą jesteś? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jak wspierać i kochać kobietę, którą jesteś?
Dostępny
589 szt.

Chcesz być w końcu naprawdę szczęśliwa? Żeby to osiągnąć, musisz zrobić porządek w swojej głowie. Kolejne poradniki i podcasty nie pomagają? Wciąż tkwisz w miejscu? Cóż, przeprowadzanie rewolucji w życiu nie jest łatwe. Zaufaj autorkom profilu Pani Motywacja, które na Instagramie śledzi ponad 300 tysięcy obserwujących! • Nauczą Cię, jak pokochać siebie i zaakceptować to, jaka jesteś. • Pokażą Ci, jak zostawić przeszłość za sobą i nie pozwalać na przekraczanie swoich granic. • Dowiesz się, jak uwierzyć w swoją wyjątkowość, polubić swoje ciało i nie przejmować się opiniami innych. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy samoakceptacji, wdzięczności i pozytywnego myślenia. Poza wskazówkami znajdziesz tam ćwiczenia wspomagające Twój rozwój osobisty. Druga zawiera 365 krótkich przesłań na każdy dzień, które staną się Twoim drogowskazem lub wsparciem. Ta książka będzie Twoją inspiracją. Nowym rozdziałem. Pięknym początkiem.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
41
Koci Domek Gabi. Miękicia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Koci Domek Gabi. Miękicia
Spin Master
Dostępny
14 szt.

Ta pluszowa maskotka zachwyci wszystkich fanów serialu „Koci Domek Gabi”. Jest wykonana z dbałością o detale, z dobrych materiałów. Zbierz całą kolekcję maskotek, by zabawa była jeszcze lepsza! W opakowaniu znajduje się Miękicia.

89,99 zł
72,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 17,10 zł

1 osoba kupiła
42
Ostatnia róża Szanghaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Ostatnia róża Szanghaju
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

Szanghaj, muzyka i zakazana miłość Druga wojna światowa. Rok 1940. W okupowanym przez Japończyków Szanghaju dwoje ludzi z różnych światów połączył los i miłość do jazzu. Aiyi Shao jest młodą Chinką, właścicielką nocnego klubu. Ernest Reismann to żydowski uchodźca bez grosza przy duszy. Chłopak ucieka do Szanghaju przed nazistami, ale traci nadzieję na polepszenie losu, dopóki nie spotka pięknej i tajemniczej Aiyi. Dziewczyna wbrew woli bliskich zatrudnia go jako pianistę w swoim klubie. Oboje wkrótce zdają sobie sprawę, że łączy ich coś więcej niż tylko pasja do jazzu, ale dzielące ich różnice wydają się nie do pokonania, do tego Aiyi jest zaręczona z innym mężczyzną. Gdy wojna się nasila, Aiyi i Ernest zostają rozdzieleni, a ich wybory między miłością a przetrwaniem stają się coraz bardziej desperackie. W obliczu przytłaczających przeciwności uruchamia się łańcuch wydarzeń, które na zawsze zmienią ich życie.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
43
The Ones Ahead LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
The Ones Ahead LP BLACK, Winyl
BEVERLY GLENN-COPELAND, Transgressive / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.09.29

106,90 zł
Powiadomienie
44
The Ones Ahead LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
The Ones Ahead LP COLORED, Winyl
BEVERLY GLENN-COPELAND, Transgressive / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.09.29

106,90 zł
Powiadomienie
45
Jezus umarł w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Jezus umarł w Polsce
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.12

"Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat." Tu była cisza spokój, ptaszki śpiewały, aż któregoś dnia zamiast ptaszków usłyszeliśmy dźwięki helikopterów. Potem zaczęło się znajdować buty i ubrania. Potem ludzi. Nikt z bohaterek i bohaterów tej książki nie wiedział, co ich czeka, kiedy pierwszy raz zdecydowali się pomóc uchodźcom. Nie wiedzieli, że będą musieli ukrywać się, nie tylko przed służbami państwa, ale również przed swoimi sąsiadami. Że pomaganie nada ich życiu największy sens, ale też odbierze spokój, życie rodzinne, czasami pracę, wypali w nich nieusuwalne emocjonalne piętno. Tymczasem państwo polskie wciąż nie umie zapobiec kryzysowi humanitarnemu na granicy białoruskiej, bo wybiera rozwiązania siłowe zamiast sięgać po systemowe. Konsekwencją tego są dziesiątki ofiar, o których już dzisiaj wiemy i setki, o których dowiemy się w przyszłości. Ludzie, których głosy wybrzmiewają w tej książce, wzięli odpowiedzialność za tę sferę, która została porzucona przez państwo. Dzisiaj są obiektami prześladowań, kiedyś będą kolejnym w historii Polski listkiem figowym. Wyznawcy boga, honoru i ojczyzny ich właśnie będą niedługo nosić na sztandarach. By zapomnieć o hańbie polskich służb, im właśnie będą budować pomniki, ale znowu będzie za późno.

49,99 zł
37,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

46
Krótki kurs filozofii. Schopenhauer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Krótki kurs filozofii. Schopenhauer
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.11

Błyskotliwe wprowadzenia w prace kluczowych filozofów i najważniejsze idee filozofii. Autorami poszczególnych tomów serii, wydanej w oryginale przez Oxford University Press, są wybitni specjaliści prezentowanych obszarów. Arthur Schopenhauer – główny przedstawiciel pesymizmu filozoficznego; autor koncepcji, w której główną zasada metafizyczną jest wola. Przeciwnik Hegla. Tworząc swoją teorię, inspirował się buddyzmem. Wprowadził pojęcie nieświadomości, zapowiadając myśl Freuda. Wywarł ogromny wpływ na kulturę i sztukę XIX i XX wieku, inspirując między innymi Nietzschego, Wagnera, Tołstoja i Becketta. Tytuł oryginalny: Schopenhauer: A Very Short Introduction Tłumacz: Joanna Bednarek

49,00 zł
43,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

47
History LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
History LP, Winyl
Bokante, Real World / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

106,90 zł
Powiadomienie
48
Chaos For The Fly LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Chaos For The Fly LP COLORED, Winyl
CHATTEN, GRIAN, Partisan / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

LP - SIDE A 1. The Score 2. Last Time Every Time Forever 3. Fairlies 4. Bob's Casino 5. All Of The People LP - SIDE B 1. East Coast Bed 2. Salt Throwers off a Truck 3. I Am So Far 4. Season For Pain

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

49
Chaos For The Fly LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Chaos For The Fly LP BLACK, Winyl
CHATTEN, GRIAN, Partisan / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

50
Chaos For The Fly, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Chaos For The Fly, CD
CHATTEN, GRIAN, Partisan / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

1. The Score 2. Last Time Every Time Forever 3. Fairlies 4. Bob's Casino 5. All Of The People 6. East Coast Bed 7. Salt Throwers off a Truck 8. I Am So Far 9. Season For Pain

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

51
Dark Olympus. Tom 3. Wicked Beauty. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Dark Olympus. Tom 3. Wicked Beauty. Tom 3
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Mocno erotyczna nowa wersja mitu o Helenie Trojańskiej, Achillesie i Patroklesie. Kolejna po Neon Gods i Electric Idol część bestselerowej serii Dark Olympus. Na Olimpie albo ty rządzisz, albo rządzą tobą. Achilles Kallis urodził się nikim, ale już w dzieciństwie sobie poprzysiągł, że uczyni wszystko, by zdobyć przebojem wewnętrzny krąg Olimpu – istne gniazdo żmij. Kiedy nadarzyła się szansa, aby wraz z innymi powalczyć o tytuł jednego z Trzynaściorga, nie wahał się ani chwili. Wspólnie ze swoim przyjacielem, Patroklesem Fotosem, opracował plan idealny. Jednak nie przewidzieli, że wygraną będzie małżeństwo z piękną Heleną Kasios. Nie mogli także wiedzieć tego, jaki pożar wznieci ta kobieta, kiedy stanie na ich drodze… Tłumacz: Małgorzata Fabianowska

52,99 zł
42,92 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,07 zł

52
Greckie wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Greckie wakacje
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.26

Izę z dnia na dzień zostawia chłopak, który miał być miłością jej życia. Na zaplanowany jakiś czas temu wyjazd do Grecji dziewczyna zabiera swoją od lat niewidzianą przyjaciółkę... Bo jeśli cierpieć, to chociaż na gorącej plaży z drinkiem w ręku. W Grecji czekają na nie piękne krajobrazy, wspaniała kuchnia i intrygujące znajomości. Choć każda pragnie czego innego, wszystko rozbija się o miłość. Czy dziewczyny spełnią swoje marzenia? Czy ułożą sobie życie już po powrocie do Polski, a może wszystko zagmatwa się jeszcze bardziej? Pełna humoru i dająca wiele do myślenia komedia romantyczna.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

53
Deuter, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Deuter, CD
Dezerter, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

01 MŁODYM HIPOKRYTOM 02 DROGA WOJOWNIKA 03 SZARA MASA 04 PIENIADZE 05 JAK DŁUGO? 06 DLA MNIE TUTAJ 07 PIOSENKA O MOJEJ GENERACJI 08 BETON M-3 09 NIGDY I W NIC 10 NIE MA CISZY W BLOKU 11 ZŁE MYSLI 12 PISTOLET 13 URODZONY NA NOWO 14 JEDEN ŚWIAT 15 DZIECIĘCE UCZUCIA 16 CZŁOWIEK Z ŻELAZA 17 UŚMIECHNIĘTE TWARZE 18 CO ZA CZAS 19 TOTALNA DESTRUKCJA 20 OSTRZEGA SIĘ Długo oczekiwana reedycja albumu Dezertera pt. "Deuter", nagranego w 1996 roku. Dezerter zaprosił wówczas do współpracy lidera i twórcę zespołu Deuter - Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego. Ten album to swoisty hołd złożony jednej z najważniejszych punkowych formacji początku lat 80. Robert Matera i Krzysztof Grabowski wspólnie Pawłem Rozwadowskim wybrali dwadzieścia najbardziej energetycznych utworów z bogatego repertuaru Deutera, kładąc nacisk na początkowy okres działalności grupy. Piosenki zostały na nowo zaaranżowane w dezerterowym stylu i otrzymały hardcore'owo - punkowy szlif. Kelner dołożył swoje niepowtarzalne wokale i tak oto powstała płyta, na której reedycję czekaliśmy ponad 20 lat.

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

54
Electric Drive LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Electric Drive LP, Winyl
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

1.Electric Drive 2.Mission 3.No Return 4.Relink

75,90 zł
Powiadomienie
55
Weaving My Ancestors Voices LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Weaving My Ancestors Voices LP, Winyl
CHANDRA, SHEILA, Real World / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

Disque 1 01 Speaking In Tongues I 02 Dhyana And Donalogue 03 Nana 04 The Dreaming 05 Ever So Lonely Eyes Ocean 06 The Enchantment Disque 2 01 The Call 02 Bhajan 03 Speaking In Tongues Ii 04 Sacred Stones 05 Om Namaha Shiva

106,90 zł
Powiadomienie
56
ABoneCroneDrone LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
ABoneCroneDrone LP, Winyl
CHANDRA, SHEILA, Real World / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

1.Abonecronedrone 1 2.Abonecronedrone 2 3.Abonecronedrone 3 4.Abonecronedrone 4 5.Abonecronedrone 5 6.Abonecronedrone 6

106,90 zł
Powiadomienie
57
Deuter, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Deuter, CD
Dezerter, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

01 MŁODYM HIPOKRYTOM 02 DROGA WOJOWNIKA 03 SZARA MASA 04 PIENIADZE 05 JAK DŁUGO? 06 DLA MNIE TUTAJ 07 PIOSENKA O MOJEJ GENERACJI 08 BETON M-3 09 NIGDY I W NIC 10 NIE MA CISZY W BLOKU 11 ZŁE MYSLI 12 PISTOLET 13 URODZONY NA NOWO 14 JEDEN ŚWIAT 15 DZIECIĘCE UCZUCIA 16 CZŁOWIEK Z ŻELAZA 17 UŚMIECHNIĘTE TWARZE 18 CO ZA CZAS 19 TOTALNA DESTRUKCJA 20 OSTRZEGA SIĘ Długo oczekiwana reedycja albumu Dezertera pt. "Deuter", nagranego w 1996 roku. Dezerter zaprosił wówczas do współpracy lidera i twórcę zespołu Deuter - Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego. Ten album to swoisty hołd złożony jednej z najważniejszych punkowych formacji początku lat 80. Robert Matera i Krzysztof Grabowski wspólnie Pawłem Rozwadowskim wybrali dwadzieścia najbardziej energetycznych utworów z bogatego repertuaru Deutera, kładąc nacisk na początkowy okres działalności grupy. Piosenki zostały na nowo zaaranżowane w dezerterowym stylu i otrzymały hardcore'owo - punkowy szlif. Kelner dołożył swoje niepowtarzalne wokale i tak oto powstała płyta, na której reedycję czekaliśmy ponad 20 lat. Tutaj wersja na nośniku MC czyli słynna KASETA, która przeżywa drugą młodość!

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

58
Chaos i spółka na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Chaos i spółka na tropie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.14

Co byście zrobili, gdyby pewnego dnia pies odezwał się do was ludzkim głosem? Nie szczeknął, nie warknął, tylko jak gdyby nigdy nic powiedział: „cześć”, albo zapytał: „co dziś na śniadanie?”. Taka właśnie sytuacja spotyka dwunastoletniego Wojtka, który jest synem policjanta, przewodnika psów służbowych. Pewnego dnia podopieczny taty, owczarek belgijski o imieniu Chaos, przechodzi na emeryturę i zamieszkuje w domu Wojtka. Z czasem okazuje się, że Chaos zna ludzką mowę. W dodatku jest urodzonym detektywem, no i oczywiście ma spore doświadczenie w policyjnej robocie! Kiedy Wojtek z tatą i Chaosem wyjeżdżają na wakacje do Świeradowa Zdroju, niespodziewanie sielską atmosferę górskiej miejscowości burzy kryminalna afera. Otodokonano napadu na pana Kłopotkę, miejscowego kolekcjonera średniowiecznych monet. Rabusie zabierają tylko część cennych zbiorów, a Wojtek z Chaosem i Karolą, która wkrótce do nich dołącza, tropią szajkę złoczyńców w tajemnicy przed dorosłymi. Jak ułoży im się współpraca w biurze detektywistycznym „Chaos i spółka”? Dlaczego skradziono kilkanaście starych monet, ale tylko jedną złotą? Co to jest numizmatyka i jak pachnie strach? Pełna zwrotów akcji wciągająca opowieść o przyjaźni ze zwierzętami, lojalności i współpracy, wciągnie każdego spragnionego przygód czytelnika! Marek Stelar – z wykształcenia architekt, z pasji modelarz architektoniczny oraz autor powieści kryminalnych dla dorosłych. Miłośnik zwierzaków, pogłaszcze każde, które mu na to pozwoli, czasem nawet te, które ciężko pogłaskać, bo mają kolce albo łuski. Ponieważ ma dzieci, doszedł do wniosku, że wypada napisać także coś dla nich, a skoro ma także psa, to należałoby to jakoś połączyć, mimo że psy nie umieją czytać. I tak właśnie narodził się Chaos, pies mówiący ludzkim głosem.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

59
Polskie wino. Ludzie Miejsca Historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Polskie wino. Ludzie Miejsca Historie
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Smak dojrzałych brzoskwiń w solarisie, żywa cytrusowa kwasowość i aromat liści czarnej porzeczki w hibernalu, maliny, wiśnie i pieprz w zweigelcie – to wszystko w zasadzie jest nie do opisania, jeśli się tego nie spróbowało. Letni zachód słońca nad winnicą trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć jego piękno. Świat polskich winnic jest niesamowity i pasjonujący w swojej różnorodności. Katarzyna Korzeń w swojej książce zabiera nas w niezwykłą podróż po nim. Opisuje fascynujące historie ludzi i miejsc, którym wino nadało sens. To opowieść o rodzącej się przez lata pasji, która zmieniła się w życiową przygodę. Bankier, który został winogrodnikiem, Francuz, który przyjechał do Polski robić „musiaki”, Nowozelandczyk, który założył winnicę na Kaszubach, znany muzyk, który stał się współtwórcą największej polskiej winnicy. Artyści i rzemieślnicy – rozważni i romantyczni. Niesamowite historie, piękne pejzaże, nietuzinkowe postaci. Gdy o nich przeczytacie, sami zapragniecie zobaczyć ten świat z bliska i go posmakować.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

60
Olśnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Olśnienie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.13

Przetłumaczona na kilkanaście języków, uznana przez autora za jedną z pięciu najlepszych, jakie wyszły spod jego pióra. Jeden z gigantów science fiction […] często się zastanawiałem, czy Olśnienie, przewidujące zachowania Homo tzw. sapiens, nie należy do gatunku non-fiction. – Arthur C. Clarke. Pewnego dnia zatrzaśnięty w pułapce królik nagle pojął, jak się z niej wydostać. Znudzony tabliczką mnożenia chłopiec, bazgrząc na kartce esy-floresy, „odkrył” rachunek różniczkowy. Gospodyni domowa uświadomiła sobie, że jej życiu brak głębszego sensu, a w ośrodkach naukowych aż się zagotowało od nowych koncepcji i rewolucyjnych wynalazków… Ziemia po raz pierwszy od kilkudziesięciu milionów lat wyszła z kosmicznego pola spowalniającego aktywność neuronową. Co czeka planetę, na której każda żywa istota doświadcza gwałtownego rozwoju inteligencji? Poul Anderson (1926–2001) urodził się w Pensylwanii w rodzinie imigrantów z Danii. Ukończył fizykę na University of Minnesota, poświęcił się jednak literaturze. Mistrz science fiction i fantasy, pisał także kryminały i powieści historyczne. Ceniony za erudycję i poczucie humoru, wielokrotnie wyróżniany nagrodami Hugo i Nebula. Przewodniczący Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy, uhonorowany przez nie tytułem Wielkiego Mistrza za wielkie zasługi dla tych gatunków literackich.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

61
Kurs pozytywnego myślenia. Moje wewnętrzne Ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kurs pozytywnego myślenia. Moje wewnętrzne Ja
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.12

Moja wewnętrzna moc to siła, która składa się z wdzięczności, miłości i pozytywnego myślenia. Kiedyś koncentrowałam się na złych stronach rzeczywistości. Zamiast cieszyć się z tego, że mam parasol, narzekałam, że pada deszcz. Zamiast docenić to, że jestem zdrowa, ciągle krytykowałam to jak wyglądam. Nigdy nie byłam zadowolona. Zamiast być wdzięczna za to co mam, martwiłam się tym, czego mi brakuje. To właśnie dlatego czułam się smutna! Dzisiaj buduję moją wewnętrzną moc! Uczę się dostrzegać dobro, doceniam moje mocne strony, ćwiczę poczucie własnej wartości i pozytywne myślenie. Ćwicz razem ze mną!

39,90 zł
31,12 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

62
SIX, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
SIX, CD
Extreme, Edel
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

63
SIX LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
SIX LP BLACK, Winyl
Extreme, Edel
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

146,90 zł
132,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,69 zł

64
SIX LP MARBLED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
SIX LP MARBLED, Winyl
Extreme, Edel
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

180,90 zł
162,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,09 zł

65
SIX LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
SIX LP RED, Winyl
Extreme, Edel
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

157,90 zł
142,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,79 zł

66
Sobowtórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Sobowtórka
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.07

Pełna mroku, wyrachowania i zazdrości historia bliźniaczek, których pozornie błaha sprzeczka przeradza się w prawdziwą tragedię. Kiedy Megan odkrywa w telefonie męża zdjęcia, na których leży na łóżku w samej bieliźnie, figlarnie się uśmiechając, żąda wyjaśnień. Bo seksowny koronkowy komplet z pewnością nie należy do niej. Poza tym w ogóle nie przypomina sobie, by kiedykolwiek pozowała Chrisowi. Czy to możliwe, by pamięć znów płatała jej figla, co ostatnio zdarza się niepokojąco często? A może Chris sypia z jej siostrą? Kobiety zerwały ze sobą kontakt, gdy ukazała się książka o ich burzliwym życiu. Miała być efektem ich wspólnej pracy, a napisała ją w większości Megan. Ale to Leah zarobiła na niej miliony. Megan postanawia sprawę wyjaśnić. Spotyka się z siostrą bliźniaczką w domku letniskowym. Wybucha kłótnia, która dla jednej z nich kończy się tragicznie. Jedynym sposobem, by morderstwo uszło winowajczyni na sucho, jest ukrycie ciała i udowodnienie całemu światu, że jej siostra ma się dobrze. Zabójczyni postanawia prowadzić podwójne życie. Początkowo odgrywa swoją rolę perfekcyjnie, ale po pewnym czasie jej doskonały plan zaczyna się sypać… „Sobowtórka” to przerażająco barwny i niebywale mroczny thriller psychologiczny. Jego największym atutem, prócz trzymającej w napięciu fabuły, pełnej nieprzewidzianych twistów i szokujących odkryć, jest klaustrofobiczny, nieco paranoiczny klimat. „Opadła mi szczęka. W tej powieści jest tyle twistów, że nie sposób przewidzieć, co czeka nas na następnej stronie. Nie możecie jej przegapić!” – Samantha Downing, autorka książki „Moja doskonała żona” Tytuł oryginalny: Her Perfect Twin Tłumacz: Agata Suchocka

46,90 zł
34,24 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

67
Krótki kurs filozofii. Heidegger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Krótki kurs filozofii. Heidegger
Dostępny
162 szt.

Błyskotliwe wprowadzenia w prace kluczowych filozofów i najważniejsze idee filozofii. Autorami poszczególnych tomów serii, wydanej w oryginale przez Oxford University Press, są wybitni specjaliści prezentowanych obszarów. Martin Heidegger – jeden z głównych myślicieli, którzy położyli podwaliny pod myśl drugiej połowy XX w. i wywarli największy wpływ na myśl współczesną. Uznawany za przedstawiciela fenomenologii i egzystencjalizmu, ale znaczenie jego filozofii wykracza poza te dwa nurty. Do najważniejszych elementów jego myśli należą: rozróżnienie między bytami i byciem (różnica ontologiczna) oraz tworzenie ontologii poprzez wyjście od jestestwa (Dasein), istoty ludzkiej i jej egzystencji. Postulował powrót do greckich źródeł filozofii jako sposób na jej odnowienie. Jego teksty odznaczają się legendarną trudnością ze względu na specyficzny, bliski poezji, język. Michael Inwood przekłada w swojej książce Heideggera na język potoczny. Tytuł oryginalny: Heidegger: A Very Short Introduction Tłumacz: Joanna Bednarek

46,00 zł
40,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,52 zł

68
To ja byłem Vermeerem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
To ja byłem Vermeerem
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.06

Historia życia i pracy genialnego fałszerza Hana van Meegerena. W 1945 roku niewiele znaczący holenderski handlarz dzieł sztuki został aresztowany za sprzedaż bezcennego skarbu narodowego – obrazu pędzla Vermeera – marszałkowi III Rzeszy Hermannowi Göringowi. Jedyną możliwą karą za zdradę była śmierć. Jednak Han van Meegeren gnił w zimnej i wilgotnej celi więziennej, nie mogąc wydobyć z siebie dwóch prostych słów, które dałyby mu wolność: jestem fałszerzem. To ja byłem Vermeerem jest zdumiewającą, niezwykłą opowieścią o człowieku, który minął się z czasem i powołaniem. Od wczesnego dzieciństwa marzył, żeby zostać malarzem, ale w skandalizującym świecie sztuki współczesnej jego malarstwo krytycy wyśmiali jako beznadziejnie staroświeckie. Wściekły i rozgoryczony uknuł plan zemsty na swych przeciwnikach. Było to oszałamiające, zręczne oszustwo, dzięki któremu w niespełna dziesięć lat zarobił równowartość pięćdziesięciu milionów dolarów; zyskał akceptację właśnie tych krytyków, którzy wcześniej z niego szydzili i... zobaczył swoje obrazy wiszące tuż obok arcydzieł Rembrandta i Vermeera. Jako malarz Han poniósł klęskę, jako fałszerz był niedościgniony. To ja byłem Vermeerem jest niewiarygodną, a jednak prawdziwą historią największego fałszerza wszech czasów, trzymającą w napięciu opowieścią o zachłanności, nieposkromionej pysze, braku umiaru, zdradzie i sztuce. Frank Wynne jest dziennikarzem i tłumaczem. Pisze dla „Irish Times”, „Sunday Times”, „Melody Maker”, „Uncut” i „Attitude”. Urodził się w Sligo, w Irlandii. Obecnie mieszka w Londynie.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

69
Gamedec. Love & Hate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Gamedec. Love & Hate
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.06

Niniejsza książka zawiera opowiadanie Licencja oraz powieść Love & Hate. Koniec XXII wieku, Warsaw City. Torkil Aymore, absolwent Uniwersytetu Medycznego Warsaw City, sprzedawca zabawek, człowiek skłócony z ojcem oskarżający go o śmierć matki, chce wyrwać się ze szponów reistycznej rzeczywistości. Jak wygląda zdobywanie licencji gamedeca? Kim jest Max Bełchatow, pierwszy mentor Torkila? Po co podążać granicą rzeczywistości? I czy ten zawód ma w ogóle sens? Sztuczne inteligencje nie rozumieją, co widzą, nie nadają znaczeń wypowiadanym przez siebie słowom, nie pojmują, co do nich mówimy… nie wiedzą nawet, że istnieją. Mimo to stanowią zagrożenie nie tylko dla malarzy, rzeźbiarzy i pisarzy. Młoda aktorka Marla Stone szantażuje Torkila, by wziął z nią udział w grze „Love & Hate”, virtuality show, w którym ludzie konkurują z programami. W ten sposób chce powrócić w światła sceny i udowodnić, że SI nie mają szans z człowiekiem. Czy gamedecowi uda się odróżnić ludzi od botów? Jaki jest ukryty plan Marli? I jaki jest ukryty plan Torkila?

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

70
Live In Rio LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Live In Rio LP, Winyl
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.02

Side A 1. Raise The Dead 2. My Generation 3. I Got A Line On You Side B 4. Cold Turkey 5. Five To One / Break On Through (To The Other Side) 6. Manic Depression Side C 7. 7 And 7 Is 8. Whole Lotta Love 9. Jeepster 10. I'm A Boy Side D 11. School's Out 12. Billion Dollar Babies 13. Train Kept A-Rollin' 14. Brown Sugar

146,90 zł
132,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,69 zł

71
Live In Rio CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Live In Rio CDDVD, CD + DVD
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.02

1. Raise The Dead 2. My Generation 3. I Got A Line On You 4. Cold Turkey 5. Five To One / Break On Through (To The Other Side) 6. Manic Depression 7. 7 And 7 Is 8. Whole Lotta Love 9. Jeepster 10. I'm A Boy 11. School's Out 12. Billion Dollar Babies 13. Train Kept A-Rollin' 14. Brown Sugar

73,90 zł
66,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,39 zł

72
Live In Rio CDBLURAY, CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Live In Rio CDBLURAY, CD + Blu-ray
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.02

1. Raise The Dead 2. My Generation 3. I Got A Line On You 4. Cold Turkey 5. Five To One / Break On Through (To The Other Side) 6. Manic Depression 7. 7 And 7 Is 8. Whole Lotta Love 9. Jeepster 10. I'm A Boy 11. School's Out 12. Billion Dollar Babies 13. Train Kept A-Rollin' 14. Brown Sugar

73,90 zł
66,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,39 zł

73
Leśny tryptyk. Leśny tryptyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Leśny tryptyk. Leśny tryptyk
Dostępny
150 szt.

Teresa Banach-Król urodziła się 17.03.1955 roku w niewielkiej małopolskiej Banicy. Tam spędziła dzieciństwo i młodość. W latach 70. XX wieku przeniosła się wraz z liczną rodziną na drugi koniec Polski – wszyscy osiedlili się w różnych miejscowościach nieopodal Szczecina. Przez ponad trzydzieści lat pracowała w administracji Nadleśnictwa Kliniska. Teraz jest już na emeryturze. Jej wielką pasją zawsze było czytanie książek. Marzyła też o napisaniu własnej. Tak powstał "Leśny tryptyk" zawierający wspomnienia z jej życia. Na wydanie czeka jeszcze kilka bajek dla dzieci. Obecnie autorka pisze powieść obyczajową, której akcja rozgrywa się w znanych jej leśnych klimatach. Najważniejsze są dla niej rodzina i miłość do lasu. Jej życiowe motto brzmi: „Nie wystarczy marzyć, marzenia trzeba urzeczywistniać”.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

74
My Arms Your Hearse LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
My Arms Your Hearse LP BLACK, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

1.Prologue 2.April Ethereal 3.When 4.Madrigal 5.The Amen Corner 6.Demon Of The Fall 7.Credence 8.Karma 9.Epilogue

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

75
My Arms Your Hearse LP BLUE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
My Arms Your Hearse LP BLUE, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

76
My Arms Your Hearse LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
My Arms Your Hearse LP RED, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

1. Prologue 2. April Ethereal 3. When 4. Madrigal 5. The Amen Corner 6. Demon of the Fall 7. Credence 8. Karma 9. Epilogue 10. Circle of the Tyrant 11. Remember Tomorrow

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

77
Orchid LP GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Orchid LP GOLD, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

78
Orchid LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Orchid LP BLACK, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

1 In Mist She Was Standing 2 Under the Weeping Moon 3 Silhouette 4 Forest of October 5 The Twilight Is My Robe 6 Requiem 7 The Apostle in Triumph 8 Into the Frost of Winter

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

79
Morningrise LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Morningrise LP BLACK, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

1.Advent 2.The Night & The Silent Water 3.Nectar 4.Black Rose Immortal 5.To Bid You Farewell 6.Eternal Soul Torture

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

80
The Rig OST LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
The Rig OST LP, Winyl
Blanck Mass, Invada Records
Dostępny
9 szt.

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

81
Orchid LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Orchid LP RED, Winyl
Opeth, Candlelight
Dostępny
20 szt.

1.In Mist She Was Standing 2.Under The Weeping Moon 3.Silhouette 1.Forest Of October 2.The Twilight Is My Robe 3.Requiem 4.The Apostle In Triumph

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

82
Powerful Vulnerability LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
97,90 zł
88,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,79 zł

83
Powerful Vulnerability, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
68,90 zł
62,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

84
Mroczne tajemnice Dolnego Śląska. Przewodnik po miejscach, które żyją sekretami do dziś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mroczne tajemnice Dolnego Śląska. Przewodnik po miejscach, które żyją ...
Dostępny
443 szt.

Mroczne tajemnice Dolnego Śląska Przewodnik po miejscach, które żyją sekretami do dziś Uważasz, że jesteś w stanie bez mrugnięcia okiem odbyć podróż szlakiem dolnośląskich legend? Jeśli tak, to podczas lektury osiemnastu mrocznych opowieści na pewno się zdziwisz! Dwie autorki bloga Nieustanne Wędrowanie sprawią, że przeżyjesz autentyczne śledztwa historyczne, rozwikłasz zawiłe zagadki oraz zanurzysz się w mrokach dolnośląskiej ziemi. • Co łączyło seryjnego mordercę Ojczulka Denkego z Ziębicami? • Kim była Morka z Siedlęcina, znana też jako wiosenna zmora? • Czy upiór z Bolkowa istniał naprawdę, czy był tylko efektem zbiorowej histerii? • Które dolnośląskie zamki były związane z gryfami i dlaczego? Nie trać czujności. Legendy zawsze mają w sobie ziarnko prawdy! * * * Czy można przez ponad 20 lat być sąsiadem seryjnego mordercy i niczego nie zauważyć? Owszem, można. Do takiej sytuacji doszło w Ziębicach na przestrzeni lat 1903–1924. Niejaki Karl Denke zabił w tym czasie co najmniej 30 osób, choć zabezpieczone materiały dowodowe wskazują, że ofiar mogło być ponad 40. Część z nich zjadł, a z tego, co z nich pozostało, wytwarzał paski, szelki i sznurowadła. Czasami z jego domu dobywały się odgłosy piłowania i rąbania, a innym razem widać było, jak wylewa on litry zakrwawionej wody. Jednak nikt nie domyślił się, że w jego mieszkaniu dzieje się coś podejrzanego. I zapewne Denke dożyłby późnej starości i dorobił się jeszcze dłuższej listy ofiar, gdyby nie to, że jednej z nich udało się mu wywinąć. Fragment opowieści O wampirze z Ziębic: mroczna historia Ojczulka Denkego * * * Autorki Aneta Wielbicielka samotnych podróży. Wnikliwie szuka interesujących tematów, ma talent do wynajdowania „historycznych perełek”. Aktywnie współtworzy bloga Nieustanne Wędrowanie. Mama Ines. Ines Niespokojny duch. Uwielbia historię i tajemnice. Nie spocznie, dopóki nie rozwiąże jakiejś zagadki. Jest instagramerką, tiktokerką i youtuberką – media społecznościowe to jej drugi dom. Mama Anety.

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

85
Zrozumieć zbrodnię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zrozumieć zbrodnię
Dostępny
241 szt.

Rozejrzyj się wokół siebie. Czy widzisz ludzi, którzy są skłonni do popełniania przestępstw? Uwierz, mógłbyś się zdziwić, wiedząc, do czego są zdolni... Dlaczego z pozoru normalni ludzie torturują, gwałcą i mordują? Jak to możliwe, że troskliwi rodzice przed odebraniem sobie życia zabijają własne dzieci? Co sprawia, że szefowie o psychopatycznych skłonnościach zamieniają pracownika w niewolnika? I co robić, by nie stać się ofiarą. Czy w ogóle można się przed tym ustrzec? W książce Zrozumieć zbrodnię Ewa Ornacka oraz biegły sądowy z zakresu psychiatrii dr Jerzy Pobocha prowadzą nas przez mroczne meandry zbrodniczych umysłów. Podstawowy błąd naszego myślenia polega na tym, że postrzegamy innych tak jak samych siebie. Tracimy czujność, myśląc: „Nigdy nie zrobiłbym czegoś takiego, nikt nie jest do tego zdolny". A to już prosta droga do tego, by wpaść w niebezpieczną pułapkę... Współautor: Dr Jerzy Pobocha

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

86
Take Me Back To Eden LP GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Take Me Back To Eden LP GOLD, Winyl
SLEEP TOKEN, Spinefarm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

146,90 zł
124,87 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 22,03 zł

87
Open Mind LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Open Mind LP, Winyl
Dostępny
20 szt.

1. Open Mind 2. Solitude 3. Watching Birds 4. Modern Times Blues 5. Orbital Encounters 6. Intuition

106,90 zł
96,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

88
Ripley pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ripley pod wodą
Dostępny
154 szt.

Mistrzyni psychologicznego thrillera w nowym wydaniu! Zerwawszy z kryminalną przeszłością, Tom Ripley i jego żona Heloise spędzają czas w swoim domu pod Fontainebleau we Francji, gdzie Tom zajmuje się ogrodem i gra na klawesynie. To spokojne i pogodne życie zostaje zakłócone przez Davida Pritcharda, Amerykanina, który pojawia się tam wraz ze swoją uległą, zaburzoną psychicznie żoną Janice. Pritchard, ekscentryczny prześladowca i krzykacz, spełnia w powieści rolę kogoś w rodzaju detektywa opętanego żądzą odkrycia i wyjawienia niechlubnej przeszłości Toma. Jego obsesją jest tajemnicze zniknięcie Thomasa Murchisona, kolekcjonera dzieł sztuki, którego znamy z Ripleya pod ziemią (odkrywszy, że jeden z jego obrazów jest falsyfikatem, Murchison stanowił dla Toma poważne zagrożenie). Pritchard napastuje Toma, dając mu do zrozumienia, że zna jego przeszłość. Fotografuje jego dom i jedzie za nim na wycieczkę do Tangeru, gdzie dochodzi między nimi do bójki. Po powrocie do Francji sytuacja staje się dużo groźniejsza, ponieważ w poszukiwaniu zwłok Murchisona Pritchard zaczyna przeszukiwać dno miejscowych kanałów. Jest to piąta i ostatnia powieść z serii z Ripleyem i przedostatnia powieść Patrycji Highsmith; ostatnia wyszła w 1995, kilka miesięcy po jej śmierci. Podobnie jak w poprzednich, między tym, co myśli i czuje Ripley, a tym, co robi, istnieje wyraźna rozbieżność: odczuwa gniew, złość i strach, mimo to działa chłodno, z opanowaniem i nad wyraz skutecznie. I tak jak w poprzednich powieściach z cyklu, wyraźnie widać, że autorka darzy go sympatią, a tę sympatię podziela również czytelnik. W tej książce Highsmith skupia się głównie na analizie myśli bohatera. Poznajemy jego wspomnienia, lęki, które nawiedzają go, kiedy Pritchard zaczyna grzebać w jego przeszłości i kiedy musi podjąć drastyczne kroki, by się bronić.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

89
Specnaz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Specnaz. Audiobook
Wiktor Suworow, Rebis
Niedostępny
Brak

Historia sił specjalnych Armii Radzieckiej Specnaz to uderzeniowe formacje radzieckiego wywiadu wojskowego, które w swych działaniach łączyły elementy szpiegostwa, terroru oraz szeroko pojętych akcji dywersyjnych i partyzanckich. W ich skład wchodzili zakonspirowani agenci, czyli cudzoziemcy zwerbowani przez radzieckich szpiegów, zawodowe oddziały złożone z najlepszych sportowców ZSRR – często rekordzistów świata czy mistrzów olimpijskich – oraz oddziały utworzone ze starannie wybranych i doskonale przeszkolonych żołnierzy z poboru. Wiktor Suworow w swojej książce wyczerpująco przedstawia historię i strukturę Specnazu, charakterystykę jego głównych komponentów, typowe uzbrojenie i wyposażenie, podstawową taktykę oraz mordercze szkolenie bojowe. Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa, Tatiana – tajna broń, Alfabet Suworowa, Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu, cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników. Bartosz Głogowski – Urodzony w 1979 r. w Gdyni. Pamięta końcówkę PRL-u. Stał w kolejce po cukier. Gdyby nie opieszałość w nauce pod koniec podstawówki, dzisiaj byłby informatykiem. Później cudem uniknął marynarskiej doli. W 2003 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Wysoki. Przystojny. Miłośnik snookera, wspinaczki i własnej żony (kolejność przypadkowa).

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

90
Piórnik Sasz 1zam Cleo I Frank 39 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,11 zł
91
Bajka do kolorowania z naklejkami.piąca Królewna 622 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka do kolorowania z naklejkami.piąca Królewna 622
Niedostępny
Brak

Kolorowanka. Bajka do kolorowania - Śpiąca królewna

2,99 zł
Powiadomienie
92
Julka poznaje świat. Idę do przedszkola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka poznaje świat. Idę do przedszkola
Niedostępny
Brak

Iść do przedszkola czy nie iść? A jeśli iść, to jaką przybrać minę? Hmm, płaczliwa minka powinna coś zdziałać... I w ogóle co to takiego, to całe przedszkole? Takie rozważania i ich skutki poznaje niemal każdy rodzic. Książka o Julce pomoże rozwiązać te problemy. Okazuje się, że największy strach zawsze budzi nieznane: kiedy już dziecko zapozna się z przedszkolem, zobaczy na własne oczy, jak wygląda przedszkolne życie, to ten nowy fragment świata staje się całkiem przyjemny. Już czas do przedszkola! Zapraszamy do lektury!

3,99 zł
Powiadomienie
93
Mozaika piankowa, kreatywna wyklejanka Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika piankowa, kreatywna wyklejanka Jednorożec
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

94
Mozaika piankowa, kreatywna wyklejanka Safari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika piankowa, kreatywna wyklejanka Safari
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Plecak młodzieżowy Jerry Bunnyland CoolPack F029704 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy Jerry Bunnyland CoolPack F029704
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

127,90 zł
Powiadomienie
96
Kaktus śpiewający i tańczący, mówi, powtarza LED USB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
45,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

97
Skaczące króliczki gra zręcznościowa Lotti Karotti - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skaczące króliczki gra zręcznościowa Lotti Karotti
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

30,90 zł
27,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

98
Spadajace / skaczace małpki gra zręcznościowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spadajace / skaczace małpki gra zręcznościowa
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

1 osoba kupiła
99
Wózek dla lalek głęboki, gondola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

100
Robot kuchenny światło, dźwięk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
48,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

Wróć do góry