hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Fantazje niewinnych lat (Edyta Świętek), na drugim Koniec świata chrześcijańskiego (Chantal Delsol). Kolejny produkt to Torebka prezentowa - Dog's Trick (PAW) oraz Uniwersalny Chrystus. Prawda, która zmienia wszystko (Richard Rohr).
1
Fantazje niewinnych lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Fantazje niewinnych lat
Dostępny
565 szt.

Błędy młodości, niespodziewane zawirowania losu i odwaga, aby odnaleźć szczęście Jest początek XX wieku. Krynica coraz bardziej rozkwita i staje się znanym uzdrowiskiem. W czasach belle époque debiuty na salonach i huczne przyjęcia przeplatają się ze skandalami, spiskami, a nawet niemoralnymi propozycjami. Jak w tym pełnym kontrastów świecie odnajdzie się młoda wdowa? Aurelia bierze pod opiekę dzieci zmarłej w tragicznym wypadku Emilii. Wychowankowie nie potrafią jednak docenić jej dobrego serca i nieustannie sprawiają kłopoty. Młodzieńczy bunt podopiecznych to niejedyny problem kobiety. Po stracie męża musi się nauczyć kochać na nowo. O względy Aurelii zabiega Filip, wpływowy i przystojny, ale czy tak wyjątkowy jak jej pierwszy wybranek? Oprócz miłości i radosnych uniesień w serca bohaterów wkrada się proza życia. Edyta Świętek po raz kolejny snuje epicką opowieść mocno osadzoną w realiach minionych lat. Dzięki tej nastrojowej i pełnej sentymentów powieści odbędziecie wyjątkową podróż w czasie. Druga część „Sagi krynickiej”.

45,90 zł
27,54 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,36 zł

226 osób kupiło
2
Koniec świata chrześcijańskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Koniec świata chrześcijańskiego
Dostępny
259 szt.

Jak ułożyć sobie życie w świecie odwróconych wartości? Dzisiejsi chrześcijanie są w sytuacji pogan z końca IV wieku. Coraz większy wpływ na duchowość Europejczyków mają religie azjatyckie, a stróżem moralności stało się państwo. Czy cywilizacja chrześcijańska upadnie? A wraz z nią chrześcijańskie wartości? Wybitna francuska filozofka i pisarka Chantal Delsol napisała esej na ostrzu noża. Poruszając palące tematy: problem pedofilii w Kościele, kryzys wiary, przemiany obyczajowe, udowadnia, że Europa zmieniła się głębiej niż twierdzą publicyści. Niewierzący na nowo spojrzy na aktualne palące problemy. Chrześcijanin dostanie wskazówki, jak odnaleźć drogę wśród meandrów nowoczesności. Trafnie wskazane przez autorkę historyczne analogie prowadzą do wniosków zmieniających myślenie o współczesności. „Wszystkie prawa społeczne przegłosowane w krajach zachodnich od końca XX wieku odzwierciedlają radykalną zmianę paradygmatu, koniec modelu chrześcijańskiego i zastąpienie go czymś innym, co należy zdefiniować. Mamy do czynienia z naprawdę epokowym zerwaniem, ważniejszym niż dokonane wcześniej zastąpienie monarchii przez republikę”.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

167 osób kupiło
3
Torebka prezentowa - Dog's Trick - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torebka prezentowa - Dog's Trick
PAW
Dostępny
185 szt.

Wymiary: 26.5 x 33.5 x 13.0 cm

5,99 zł
119 osób kupiło
4
Uniwersalny Chrystus. Prawda, która zmienia wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Uniwersalny Chrystus. Prawda, która zmienia wszystko
Dostępny
276 szt.

Najważniejsza i przełomowa książka jednego z najbardziej wpływowych chrześcijańskich myślicieli współczesności Jezus jest Chrystusem – obrazem Boga na miarę wszechświata. Richard Rohr ukazuje, że właśnie ta zapomniana prawda może zmienić nasz sposób widzenia świata i to, jak przeżywamy codzienność. Ukazuje Boga, który nieustannie miłuje i wyzwala wszystko, co istnieje, który przekracza nasze wąskie miary postrzegania rzeczy i ludzi, który chce nas nauczyć miłości nieznającej granic… Rohr zachęca, by dostrzec Chrystusa wszędzie – nie tylko w tym, co duchowe, ale także w tym, co materialne: Ci, którzy to zrobili, mogą czuć się tak samo święci na szpitalnym łóżku lub w barze, jak w kaplicy. Widzą Chrystusa w oszpeconych i złamanych, tak samo jak w tak zwanych doskonałych czy atrakcyjnych. Potrafią kochać i wybaczać sobie i wszystkim niedoskonałym rzeczom, ponieważ wszyscy noszą w sobie Imago Dei w równym stopniu, nawet jeśli nie w sposób doskonały. Uniwersalny Chrystus to dzieło całościowo i jednocześnie nowatorsko podsumowujące teologiczny dorobek Richarda Rohra. Każdy, kto chce lepiej poznać naturę Boga, wprowadzać swoją wiarę w czyn i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu znajdzie na kartach tej książki zachętę i inspirację.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

116 osób kupiło
5
List do Hebrajczyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
List do Hebrajczyków
Dostępny
83 szt.

„Jaki jest sens Jezusowej śmierci na krzyżu? I jakie ma ona znaczenie dla nas? Spośród wszystkich ksiąg Nowego Testamentu właśnie List do Hebrajczyków dostarcza najbardziej dogłębnej i przenikliwej analizy tej tajemnicy, leżącej w samym sercu chrześcijańskiej wiary.(…) List do Hebrajczyków został skierowany do wspólnoty składającej się z chrześcijan zmagających się z rozmaitymi problemami. W przeszłości cechowali się oni żarliwością, lecz doznali zniechęcenia, żyjąc pośród wrogiej im kultury i w zagrożeniu dalszymi prześladowaniami. Niektórzy spośród nich przestali regularnie uczestniczyć w liturgii, a byli też tacy, których kusiło odstąpienie od wiary” czytamy w 14. tomie serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”. W obecnych czasach mamy do czynienia z podobną sytuacją. Kościół i ludzie, którzy go tworzą zmagają się z szeregiem problemów. Przesłanie Listu do Hebrajczyków pomaga lepiej zrozumieć tę sytuację, odnaleźć się w niej i uzyskać realne pocieszenie. Faktem jest, że lektura Listu do Hebrajczyków przysparza problemów. Używane jest w nim dość skomplikowane słownictwo, a jego złożona struktura nie pomaga. Dodatkowo, właściwy mu świat myślowy, w którym istotną rolę odgrywają takie kwestie, jak kapłaństwo, przybytek, czystość obrzędowa i krwawe ofiary, jest czymś obcym dla większości ludzi żyjących w XXI wieku. Wielu katolików zna niestety tylko krótkie urywki tego listu, wykorzystywane w mszalnych czytaniach, nierzadko wyrwane z kontekstu, w który są tak pieczołowicie wplecione. Redaktorem naukowym polskiego wydania tego tomu serii jest ks. prof. Mariusz Rosik.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

114 osób kupiło
6
Torebka prezentowa - Ornament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torebka prezentowa - Ornament
PAW
Dostępny
209 szt.

Wymiary: 20.0 x 25.0 x 10.0 cm

4,99 zł
95 osób kupiło
7
Zanim zapomnę, Węgrzyniak 25 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zanim zapomnę, Węgrzyniak 25
Dostępny
270 szt.

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak, porywający mówca, ceniony kaznodzieja, charyzmatyczny kapłan, religijny publicysta. Na jego rekolekcje parafie ustawiają się w kolejce, a wierni wypełniają kościoły po brzegi. Tym razem ks. Wojciech prezentuje absolutny crème de la crème, czyli najlepsze z najlepszych swoich tekstów, specjalnie wyselekcjonowane z okazji 25-lecia kapłaństwa. Są to zarówno wybrane maksi- i minirefleksje, kazania, rekolekcje, publicystyka, eseje tłumaczące Biblię, jak i anegdoty, komentarze do współczesności oraz utwory liryczne. Ksiądz Węgrzyniak stworzył w ten sposób portret współczesnego Kościoła od strony kleru, a takż z perspektywy wiernych. To żywy obraz kondycji społeczności ludzi wierzących – nas wszystkich. Bez znieczulenia Bez pochlebstwa Nie bojąc się trudnych tematów Unikając taniej sensacji Jak zwykle trafia w sedno z dużą dozą autoironii i błyskotliwego poczucia humoru Po prostu Węgrzyniak w najlepszym wydaniu Ks. Wojciech Węgrzyniak O SOBIE: Pochodzę z Podhala, a dokładnie z Mizernej. Jestem księdzem od 6 czerwca 1998 r. Przez pierwsze trzy lata kapłaństwa byłem wikariuszem w Krakowie na os. Ruczaj. Pięć kolejnych lat spędziłem na studiach w Rzymie, trzy następne – w Jerozolimie. Od października 2009 r. pracuję na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Moja specjalność to nauki biblijne, a dokładniej Stary Testament. Mieszkam i pomagam w duszpasterstwie przy kolegiacie św. Anny w Krakowie.

49,90 zł
28,94 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,96 zł

90 osób kupiło
8
Torba Flanders Poppy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torba Flanders Poppy
PAW
Dostępny
250 szt.

Ta torba będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Wymiary: 30.0 x 41.0 x 12.0 cm

6,99 zł
65 osób kupiło
9
Ozdobna torebka do pakowania prezentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Ozdobna torebka do pakowania prezentów
PAW
Dostępny
269 szt.

Wymiary: 33.0 x 13.0 x 26.5 cm

6,99 zł
49 osób kupiło
10
Torba Premium. Beautiful Ceremony medium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba Premium. Beautiful Ceremony medium
PAW
Dostępny
331 szt.

Torebka prezentowa średnia świetnie się sprawdzi przy pakowaniu książek w formacie A5, pakietów filmowych dla dzieci, średnich gier planszowych i wielu innych wspaniałych prezentów. Wymiary: 25.0 x 20.0 x 10.0 cm

6,99 zł
38 osób kupiło
11
Świecki Lider w Kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecki Lider w Kościele
Dostępny
18 szt.

Czy należy rozmawiać w Kościele o przywództwie i wpływie, jaki wywierają na jego wspólnotę świeccy? Czy jest na to miejsce, jeśli wziąć pod uwagę rolę, jaką odgrywa hierarchia – diakoni, prezbiterzy i biskupi? Autor na oba pytania odpowiada twierdząco. W centrum rozważań stawia – teoretycznie oczywistą – tezę, że świeccy są Kościołem i mają w nim do odegrania ważną rolę. Pokazuje, że ich zadanie nie polega jedynie na odbieraniu treści – mogą podjąć aktywną służbę, a nawet koordynować działaniami innych, stawać się liderami mniejszych wspólnot i swoją apostolską aktywnością wpływać na przyszłość Kościoła.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

37 osób kupiło
12
Kochanek mojej żony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek mojej żony
Dostępny
342 szt.

Renata i Robert Orłowscy zostają zaproszeni na rejs ekskluzywnym jachtem po Morzu Egejskim. Organizatorem jest Borys Tarnowski, prezes spółki Poldronika, a wśród uczestników rejsu znajdują się jego znajomi. Niestety, nie wszyscy wczasowicze powrócą do kraju, dla jednej z osób urlop skończy się tragicznie. Na prośbę siostry ofiary detektyw Mark Biegler spróbuje wyjaśnić zagadkę morderstwa i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego polskie służby wbrew ewidentnym dowodom twierdzą, że było to samobójstwo, i umarzają śledztwo. Duży wkład w rozwikłanie sprawy wniesie Renata Orłowska, która dzięki swojej ciekawskiej naturze jest nie tylko świadkiem, lecz także doskonałym źródłem informacji. Co się wydarzyło na jachcie? I dlaczego dowody wskazujące na morderstwo są przez śledczych ignorowane?

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

36 osób kupiło
13
Torba dekoracyjna z nadrukiem IHS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba dekoracyjna z nadrukiem IHS
PAW
Dostępny
340 szt.

Wymiary: 33.0 x 26.5 x 13.0 cm

8,99 zł
32 osoby kupiły
14
Pod szepczącymi drzwiami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pod szepczącymi drzwiami
Dostępny
1423 szt.

Bestseller z list „New York Timesa” i „USA Today”. Nowa powieść TJ Kluna, autora wyjątkowego Domu nad błękitnym morzem. Kiedy na pogrzebie Wallace’a zjawia się Żniwiarz, który ma go zabrać w zaświaty, Wallace’owi zaczyna świtać w głowie podejrzenie, że być może naprawdę umarł. Tak właśnie się stało. Ku jego zgorszeniu i oburzeniu, nie wszyscy przyjęli ten fakt z należytym smutkiem. Szczerze mówiąc, nikt nie uronił nawet jednej łzy. Co jest nie tak z tymi ludźmi? A może wcześniej coś było nie tak z Wallace’em? Czasem trzeba umrzeć, żeby zacząć zastanawiać się nad swoim życiem. Tyle że wtedy jest już trochę za późno, żeby cokolwiek zmienić. Chyba że wcale nie… Dla fanów Dobrego miejsca i Mężczyzny imieniem Ove. Zabawna i podnosząca na duchu powieść o człowieku, który po śmierci zaczął się uczyć życia.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

28 osób kupiło
15
Torba komunijna złoty hostia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba komunijna złoty hostia
PAW
Dostępny
228 szt.

Wymiary: 26.5 x 33.5 x 13.0 cm

8,99 zł
23 osoby kupiły
16
Borgiowie i ich wrogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borgiowie i ich wrogowie
Dostępny
1953 szt.

Nazwisko Borgia jest synonimem korupcji, nepotyzmu i chciwości, które szerzyły się w renesansowych Włoszech. Centralną postacią dynastii był potężny, żarłoczny Rodrigo Borgia, lepiej znany w historii jako papież Aleksander VI. Dwoje z jego siedmiu papieskich potomków również osiągnęło władzę i sławę – jego córka Lukrecja Borgia, której mąż został słynnie zamordowany przez jej brata, oraz ten brat, Cesare, który posłużył jako model do książki Książę Niccolo Machiavellego. Poznaj z bliska losy rodziny znanej z przejmowania władzy, bogactwa, ziemi i tytułów poprzez przekupstwo, małżeństwa i morderstwa, dramatyczny wzrost dynastii od jej hiszpańskich korzeni do zajęcia najwyższej pozycji w społeczeństwie renesansu. Hibbert mierzy się z mitami, jakimi obrósł ród Borgiów, i tworzy żywy jej portret, i robi to dowcipnie, z erudycją i właściwą sobie wnikliwością.

79,91 zł
57,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

23 osoby kupiły
17
Uwięzieni w grze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Uwięzieni w grze
Dostępny
1345 szt.

Przyjaciele, którzy niespodziewanie zostali uwięzieni w wirtualnej rzeczywistości gry, muszą szybko poznać jej zasady, żeby przetrwać i nie zostać w niej na zawsze! Jasse Rigsby nie znosi gier i tego całego wirtualnego świata. Jasne, są w nich plecaki odrzutowe, portale umożliwiające teleportację, poduszkowce, ukryte ostrza oraz nieograniczona liczba żyć. To go jednak nie bawi. Ale gdy pewnego dnia otrzymuje tajemniczo brzmiącego esemesa od swojego najlepszego kumpla Erica, maniaka gier, który totalnie odleciał na punkcie najnowszej produkcji zatytułowanej „Pełna Moc”, a następnie odkrywa, że Eric gdzieś nieoczekiwanie zniknął, zostawiwszy włączoną grę, postanawia spróbować. Klikając na kontrolerze przycisk potwierdzający chęć rozpoczęcia gry, Jesse nawet sobie nie wyobraża, w jakie tarapaty się wpakował. To, co miało być świetną rozrywką, przemienia się w śmiertelną pułapkę, a Jasse niespodziewanie przenosi się do wnętrza gry. Czy uda mu się odnaleźć w niej Erica? Jakie przygody, ale i niebezpieczeństwa czekają na nich po drugiej stronie ekranu?

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21 osób kupiło
18
Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele
Dostępny
365 szt.

Odliczanie przed wybuchem, czyli rozmowy księdza Kazimierza Sowy o prawdziwym Kościele, który toczony ciężką chorobą nie kwapi się do rachunku sumienia. Dlatego ksiądz Sowa nie doczekawszy się skruchy, sam diagnozuje pacjenta. „Wielu księży zdaje się zakładać, że słuchają ich idioci” – usłyszał ksiądz Kazimierz Sowa w jednej z wielu poruszających rozmów, które znalazły się w tej książce. A rozmawiał albo z osobami wierzącymi, albo takimi, które doceniają pozytywną rolę, jaką Kościół może odgrywać w życiu społecznym. Siła tych rozmów wynika m.in. z tego, że autor ma przywilej oglądania Kościoła od wewnątrz jako ksiądz i z dystansu jako aktywny publicysta i komentator życia polityczno-społecznego. Również dlatego padają tu pytania i stwierdzenia, które zwykle nie wychodzą poza prywatne rozmowy. Ksiądz Sowa i jego rozmówcy rozkładają na czynniki pierwsze wszystkie grzechy główne duchownych. Ale „Niewierni wierni” przedstawiają również propozycje (nieraz zaskakująco proste), które pozwoliłyby zatrzymać proces rozkładu polskiego Kościoła. Bo świat byłby lepszy, gdyby spełniły się choćby niektóre postulaty rozmówców autora. Przynajmniej w sprawie bezwzględnego rozliczenia pedofilii, przejrzystości finansów, uznania praw osób nieheteronormatywnych czy wreszcie oddzielenia Kościoła od państwa. Radykalne? A może uzdrawiające?

49,99 zł
30,99 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 19,00 zł

17 osób kupiło
19
Dezinformacja - instrukcja obsługi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dezinformacja - instrukcja obsługi
Dostępny
50 szt.

Dezinformację kojarzymy głównie z mediami i polityką. Im bardziej myślimy, że nas ona nie dotyczy, tym szybciej wpadamy w sidła fake newsów, półprawd i przeinaczeń. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, czym jest, a czym nie jest dezinformacja, gdzie występuje i jak ją rozpoznać, jakie wywołuje skutki oraz co robić, żeby jej przeciwdziałać. Katarzyna Bąkowicz nie banalizuje i nie upraszcza tematu, wykładając zawiłości dezinformacji w sposób czytelny, nie tracąc przy tym nic z głębokości wywodu. (...) Interesujące studia przypadków, odsłanianie rozmaitych smaczków i kulis wojny informacyjnej, w której przychodzi nam uczestniczyć - wszystko to sprawia, że monografię tę czyta się z zainteresowaniem, a momentami jak dobrą powieść sensacyjną, choć temat raczej skłania do smutnej refleksji niż poszukiwania sensacji. prof. dr hab. Magdalena Szpunar, fragment recenzji

68,00 zł
55,08 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,92 zł

16 osób kupiło
20
Teologia ciała w godzinę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia ciała w godzinę
Dostępny
39 szt.

Czy można w godzinę wprowadzić kogoś w tematykę teologii ciała Jana Pawła II? Wydaje się to karkołomne, a jednak Jason Evert to zrobił. Unikając konfrontacyjnego tonu, skupił się na pięknie ludzkiej cielesności i seksualności. Zwięźle i klarownie przedstawił nauczanie zawarte w ponad stu katechezach – które stanowiły owoc rozważań Karola Wojtyły z czasów, gdy był jeszcze polskim kardynałem – i osadził je w kontekście kulturowym współczesności. Dzisiejszy zamęt wokół seksualności nie jest spowodowany tym, że świat ją gloryfikuje, ale tym, że nie dostrzega jej chwały. Jan Paweł II poprzez swoją teologię ciała odsłonił piękno Bożego planu wobec ludzkiej miłości, ukazując wspaniałość kobiecości i męskości. To właśnie one ujawniają, kim tak naprawdę jesteśmy i do czego zostaliśmy powołani. „Spostrzeżenia Jana Pawła II są głębokie, piękne i mają moc przemieniania życia, ale jednocześnie bywają trudne do zrozumienia. Należy się nimi delektować, rozważać je i wcielać w życie. Chociaż kieliszek dobrego wina można wypić w kilka sekund, to jego bogactwo jest w stanie docenić tylko ten, kto delektuje się każdą kroplą. To samo można by powiedzieć o mądrości papieża. Święty Franciszek Salezy nauczał, że „pośpiech jest śmiercią pobożności”, a teologia ciała zasługuje na pobożne studium” czytamy we Wstępie do książki Teologia ciała w godzinę (tytuł oryginalny: Theology of The Body in One Hour).

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

13 osób kupiło
21
Felix, Net i Nika oraz Zero Szans 2. Inne Jutro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felix, Net i Nika oraz Zero Szans 2. Inne Jutro
Niedostępny
Brak

Czasem od naszych małych decyzji zależy bardzo dużo! Romans dla nieletnich? Powieść o Sztucznej Inteligencji dla (niekoniecznie) lubiących SF? Humorystyczna obyczajówka dla nerdów? Przygodówka podróżnicza dla niezainteresowanych All Inclusive w Tajlandii? Tech thriller dla każdej informatycznej ameby? Tak naprawdę to wszystko po trochu, czyli oto najnowsza część „Felixa, Neta i Niki” Rafała Kosika (pamiętajcie, że to kontynuacja Felix, Net i Nika oraz Zero Szans). Przed Wami wielka dawka egzotyki, tajemnic, przygód, kłopotów, sercowych komplikacji i niezawodnego humoru.

48,00 zł
34,08 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,92 zł

13 osób kupiło
22
Przygody Fenka. Relacje 2. Trudno usiedzieć w miejscu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Relacje 2. Trudno usiedzieć w miejscu
Dostępny
223 szt.

Fenek uwielbia prace plastyczne, więc jest bardzo zadowolony, że razem z przyjacielem weźmie udział w warsztatach. Na początku nie wszystko idzie po jego myśli. Czy nowo poznana koleżanka jest niegrzeczna czy nadpobudliwa? I co to w ogóle oznacza? To książka o budowaniu relacji z osobami z nadpobudliwością.

12,80 zł
8,99 zł

Rabat 29,8%
oszczędzasz 3,81 zł

12 osób kupiło
23
MasterChef Junior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MasterChef Junior
Dostępny
205 szt.

Odkryjcie smaki i aromaty świata ze zwycięzcą i uczestnikami ósmej edycji programu „Masterchef Junior Polska”! Dobra zabawa i tworzenie niezapomnianych smaków – to przepis na sukces Ignacego Jabłońskiego, zwycięzcy programu, który podbił podniebienia wymagającego i profesjonalnego jury. Teraz młody szef kuchni dzieli się swoimi przepisami na pyszne dania bezmięsne. Do stworzenia tej książki zaprosił innych uczestników, którzy przygotowali swoje najlepsze potrawy. Egipt, Filipiny, Francja, Grecja, Izrael, Hiszpania, Tajlandia, Portugalia, Turcja, Włochy i oczywiście Polska – to kraje, których kuchni możecie zasmakować dzięki daniom młodych kucharzy. Zapraszamy w niezapomnianą kulinarną podróż!

54,99 zł
36,84 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,15 zł

12 osób kupiło
24
Przygody Fenka. Relacje 2. Powiem, gdy będę gotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Relacje 2. Powiem, gdy będę gotów
Dostępny
236 szt.

Fenek bardzo lubi rozmawiać, dlatego dziwi się, kiedy spotyka w kawiarni rówieśnika, który się nie odzywa. Zastanawia się, czy może nieznajomy chłopiec boi się mówić. W czym jest problem? Dlaczego tak jest i czy w ciszy też można się porozumieć? To książka o budowaniu relacji z osobami z mutyzmem wybiórczym.

12,80 zł
9,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,81 zł

11 osób kupiło
25
Przygody Fenka. Relacje 2. Każdy jest inny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Relacje 2. Każdy jest inny
Dostępny
231 szt.

Fenek i Fenia jadą z rodzicami na basen. Czy uda im się popływać i spokojnie poleniuchować? A może spotkają tam kogoś wyjątkowego, z kim spędzą dzień? To książka o budowaniu relacji z osobami z zespołem Downa.

12,80 zł
8,99 zł

Rabat 29,8%
oszczędzasz 3,81 zł

11 osób kupiło
26
Przygody Fenka. Relacje 2. Porządek musi być - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Relacje 2. Porządek musi być
Dostępny
233 szt.

Fenek bardzo się cieszy, bo razem z rodzicami i Fenią jedzie odwiedzić znajomych, którzy mają synka w jego wieku. Nastawia się na świetną zabawę, ale nowy kolega zachowuje się w sposób, którego Fenek na początku nie rozumie. Dlaczego? To książka o budowaniu relacji z osobami w spektrum autyzmu.

12,80 zł
8,99 zł

Rabat 29,8%
oszczędzasz 3,81 zł

10 osób kupiło
27
Ty mnie nie rozumiesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ty mnie nie rozumiesz
Dostępny
1436 szt.

Książka autorstwa wiodącej psycholog klinicznej z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Empatyczny i wnikliwy przewodnik dla nastolatek, młodych kobiet i ich rodzin. Ta książka to najwspanialszy prezent, jaki możesz dać swojej córce. W doskonale przejrzysty i pouczający sposób, wspierając się głęboką wiedzą, ciepłem i humorem, autorka pisze o wszystkich wyzwaniach, przed którymi stoją młode dziewczyny i my wszyscy, i mówi nam, jak je przezwyciężyć. Od egzaminów po przyjaźń, od rodziny po miłość.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

10 osób kupiło
28
Ptyś i Bill. Do ataku! Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Do ataku! Tom 1
Dostępny
71 szt.

Skrząca się humorem seria gagów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia za to szalone pomysły i wygłupy. Ma też wielką i niczym nieskrępowaną wyobraźnię. A że jego najlepszym przyjacielem jest skory do żartów pies Bill, więc każdy ich dzień jest wypełniony przygodami. Nie tylko zabawa w Indianę Jonesa czy budowa ogromnego zamku ze śniegu, ale nawet przygotowanie zwykłego obiadu to dla bohaterów okazja do nieziemskiej zabawy, podczas której często wpadają w kłopoty! Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m.in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją w latach 1959–2001). Od 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), który we współpracy z różnymi scenarzystami zrealizował osiem albumów Ptysia i Billa. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Najlepszy przyjaciel, Do ataku! i Ukochany spaniel. Seria Ptyś i Bill należy do linii wydawniczej KOMIKSY S SUPER!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Lou!, Ernest i Rebeka oraz Studio Tańca. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym. Tytuł oryginalny: Boulle&Bill: Mon meilleur ami (vol. 32); A L'abordage! (vol. 33); Un amour de Cocker (vol. 34) Scenarzysta: Laurent Verron, Pierre Veys, Diego Aranega Ilustrator: Laurent Verron Tłumacz: Magdalena Miśkiewicz

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

10 osób kupiło
29
Śmierć, która cię ocali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Śmierć, która cię ocali
Dostępny
1693 szt.

Trudno o bardziej skutecznego mordercę niż wprawny chirurg Mój syn został porwany. Teraz muszę dokonać wyboru. Albo mój pacjent nie przeżyje operacji, albo już nigdy nie zobaczę mojego dziecka. Na stole operacyjnym leży człowiek. Jako chirurg mam za zadanie go uratować. Jako matka wiem, że muszę go zabić. Ktoś mógłby pomyśleć, że jestem potworem. Ale mam tylko jedno wyjście. Nikt nie może odkryć, że popełniłam morderstwo. W przeciwnym razie mój syn umrze. Tragiczny dylemat moralny i zawrotne tempo. Historia, która pochłania od pierwszej strony.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

9 osób kupiło
30
Moje spotkanie z pedagogiką Marii Montessori - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje spotkanie z pedagogiką Marii Montessori
Dostępny
17 szt.

Pedagogika i pedagogia Marii Montessori (1870-1952) jest w Polsce coraz lepiej znana i bardziej rozpoznawalna. Funkcjonują różnego rodzaju placówki montessoriańskie: żłobki, przedszkola, szkoły. Osoby zajmujące się edukacją domową także są zainteresowane metodami stosowanymi w tej pedagogice. Liczne stowarzyszenia i fundacje popularyzują idee pedagogiczne twórczyni casa dei bambini. Polskie tłumaczenia dzieł M. Montessori i opracowania umożliwiają coraz lepsze zrozumienie jej przesłania pedagogicznego. Warto przyjrzeć się, jak osoby bezpośrednio zaangażowane w propagowanie pedagogiki i pedagogii M. Montessori zinternalizowały w sercach, umysłach i działaniach myśl pedagogiczną Włoszki.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

8 osób kupiło
31
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej. Klasy 7-8. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej. Klasy 7-...
Dostępny
82 szt.

Kto więcej umie, nie zginie w tłumie! Wiedza nabywana przez uczniów w szkole to kapitał na przyszłość. Ważne są nie tylko elementarne umiejętności – czytania, poprawnego pisania i liczenia – ale także zdolność analizowania, przewidywania i wyciągania wniosków. Systematyczne doskonalenie procesów poznawczych służy wyrównywaniu szans – aby każdy mógł sprostać wymaganiom edukacyjnym, nauczył się odpowiednio funkcjonować w grupie i uwierzył we własne możliwości. Nauka może być świetną zabawą! Podane w przystępnej formie i kolorowej oprawie zadania mogą być cenną pomocą w redukowaniu deficytów poznawczych i uzupełnianiu braków edukacyjnych, a nauka może się odbywać niemal niepostrzeżenie, poprzez zabawę. Regularny trening i podejmowanie wysiłku intelektualnego w formie ciekawych ćwiczeń i zabaw edukacyjnych to także sposób na samodzielne sprawdzanie wiedzy i umiejętności. Sprawdź! Ten zeszyt ćwiczeń jest być może właśnie dla Ciebie!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

7 osób kupiło
32
Pomsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pomsta
Dostępny
1322 szt.

Kto i dlaczego zabija pochodzące z bogatych domów nastolatki? Jaki w tym udział ma warszawska mafia, dilerzy narkotyków i handlarze ludźmi? Warszawa, Złote Tarasy. Młoda dziewczyna zostaje dźgnięta nożem i wyrzucona przez barierki. Foks jest przekonany, że ta niecodzienna egzekucja to dopiero początek. Wkrótce komisarz dostaje informację o zaginięciu córki swojego byłego partnera, a to oznacza, że zaczął się wyścig z czasem. Gdy pojawia się kolejna ofiara, sprawy zaczynają się komplikować jeszcze bardziej. Morderca postanawia pogrążyć Foksa i wplątać go w kolejną zbrodnię. Robert Foks już wie, że aby schwytać seryjnego mordercę, będzie musiał złamać wiele swoich zasad…

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
33
Puste mogiły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puste mogiły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Weronika Sobczak, młoda pisarka u szczytu sławy, przeprowadza się do Siedlan małej, przygranicznej wsi we wschodniej Polsce. W nowym, wymarzonym domu ma nadzieję nie tylko na oderwanie się od życiowych zawirowań. Pragnie również w spokoju wyczekiwać narodzin swojego pierwszego dziecka. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, że we wsi wciąż pokutuje pewien mit, który na zawsze zmieni jej życie...

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

6 osób kupiło
34
Sopockie tango - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sopockie tango
Dostępny
42 szt.

Jest upalne lato 1967 roku, gdy świat niespełna osiemnastoletniej Anny rozpada się jak domek z kart. W wypadku samochodowym giną jej rodzice, a ona wraz z maleńką siostrą trafiają pod opiekę ciotki mieszkającej w Sopocie. Dla dziewczyny rozpoczyna się nowy etap życia, zupełnie inny od tego, jaki do tej pory wiodła w Warszawie. Chcąc poradzić sobie z nową sytuacją, Anna zaczyna prowadzić pamiętnik. To w nim przez kolejne pięć lat będzie opisywała swoje codzienne życie, smutki oraz radości, sukcesy i porażki, a także rodzinne tajemnice, które dopiero teraz wypłyną z mroków przeszłości.

52,50 zł
47,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,25 zł

5 osób kupiło
35
Droga na górę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga na górę
Dostępny
1798 szt.

Pani Borsukowa jest już bardzo stara i dużo rzeczy widziała w życiu. Od wielu lat każdej niedzieli wyrusza ze swojego ogrodu i wspina się na szczyt pobliskiej góry, skąd podziwia cały świat. Po drodze pomaga przyjaciołom, kontempluje przyrodę, zbiera grzyby. Pewnego dnia zaś spotyka na swojej drodze Lulka, który marzy po cichu, żeby wspiąć się na Słodką Bułeczkę, ale boi się, że sobie nie poradzi. Bo kiedy jest się małym i nie zna się tajemnic góry, wdrapanie się na nią wydaje się niemożliwe. Z przyjacielem jednak wszystko staje się prostsze. Zresztą prawdziwa przyjaźń to dbanie o siebie nawzajem. Tego i wielu innych rzeczy każdej niedzieli uczy się Lulek. Wzruszająca i czuła opowieść o drodze życia, wzajemnej trosce, znaczeniu poświęcania czasu innym i przekazywania wiedzy młodszym pokoleniom. „To jedna z ładniejszych książek, jakie trzymałam w rękach. Nie tylko dla najmłodszych, ale – w ogóle. W lapidarnej, przesyconej liryzmem formie opowiada o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni i miłości, o zmaganiu z własnymi niemożnościami i o przemijaniu. A także – a może przede wszystkim – o zachwycie nad światem. Przecież właśnie tego zachwytu chcemy uczyć dzieci”. – Justyna Bednarek

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
36
Język na uwięzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język na uwięzi
Dostępny
247 szt.

Jeszcze nigdy nie spotkałem tak pełnego i gruntownego opracowania tematu. Doktor Baxter omówił absolutnie wszystko! Książka ta jest obowiązkową lekturą dla rodziców, lekarzy, stomatologów, konsultantów laktacyjnych oraz innych specjalistów! (z recenzji Grega Notestine, DDS, AAACD)

120,00 zł
84,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 36,00 zł

5 osób kupiło
37
Żadanica (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żadanica (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
59 szt.

Książka Żadanica jest 14. tomem kryminalnej sagi autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Saga o Lipowie łączy w sobie klasyczny kryminał i powieść obyczajową z psychologicznym wątkiem. Daniel Podgórski zakłada małe gospodarstwo agroturystyczne i tym samym zaczyna swoje życie od nowa. Jego pierwsi goście przyjeżdżają z nietypową propozycją. Wywoływanie duchów podczas księżyca w pełni, dodatkowo panująca wichura tworzą idealną ku temu atmosferę. Instynkt Daniela podpowiada mu, że propozycja jego gości nie ma tylko na celu seansu spirytystycznego. Podgórski nie myli się, a podczas seansu ginie człowiek. W tym samym czasie Maria, matka Daniela, i Klementyna Kopp postanowiły rozbić obóz w lesie, by powspominać młodość. Niestety, oprócz wichury obozowanie przerywa im strach - ktoś krąży przy ich namiocie i zostawia szmacianą lalkę. Z kolei we wsi obok wichura sprawia, że kobiety zmuszone są do zrobienia postoju. Niestety, po pomoc udają się do dziwnego, samotnego domu, w którym stały się straszne rzeczy. Czy uda im się uciec na czas? Jedna noc, jedna wichura i mnóstwo złych wydarzeń. Czy coś jeszcze może spotkać bohaterów tej książki? Saga o Lipowie porównywana jest z powieściami Camili Läckberg, szwedzkiej królowej gatunku. Prawa do publikacji tej serii zostały sprzedane już w ponad 20 krajach.

18,99 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
38
Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać
Dostępny
1501 szt.

Oj, różami to to nie pachnie! Wiadomo! Z faktami trudno dyskutować. Ale co z tego?! Czy to powód, żeby temat kupy i siku, które fachowcom znane są lepiej pod nazwami kału i moczu, omijać szerokim łukiem? Jasne, że nie! To naprawdę fascynująca sprawa, o której powinniście dowiedzieć się jak najwięcej. Zapinajcie pasy, bo niewykluczone, że podczas naszej opowieści wyruszymy także w kosmos. • W jaki sposób nasze ciało wytwarza odchody? • Co kupa może nam powiedzieć o naszym zdrowiu? • Które zwierzęta przesyłają sobie wiadomości za pomocą bobków? • Czym jest „żółta zupa” (o to lepiej nie pytajcie!)? • Jak wyglądały średniowieczne toalety? • Co możemy odczytać ze skamieniałych odchodów dinozaurów? • Czy to prawda, że w zamierzchłych czasach używano kup jako broni podczas bitew? • Jak rozwiązanie znalazły niedźwiedzie na niezaprzątanie sobie głowy odchodami podczas zimowego snu? • Czy istnieje telefon zasilany energią pochodzącą z odchodów? • Czego używali starożytni Rzymianie do wybielania zębów? • Które zwierzęta jedzą własne odchody, a które zasługują na medal za najsłodszą kupę roku (nie próbujcie!)? • Co to znaczy, że kupa jest dźwignią postępu? • Jak astronauci załatwiają się w kosmosie? CZAS DOWIEDZIEĆ SIĘ WSZYSTKIEGO, O CZYM INNI NIE CHCIELI WAM NIGDY POWIEDZIEĆ!

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

4 osoby kupiły
39
Jesteś tylko zleceniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś tylko zleceniem
Dostępny
166 szt.

Scarlett Davies urodziła się w bogatej i wpływowej rodzinie. Pewnego dnia zostaje porwana, lecz szybko się okazuje, że nie chodzi o okup. Co tak naprawdę grozi dziewczynie i komu zależy na jej porwaniu? By zdobyć te informacje i rozwikłać zagadkę, Scarlett próbuje przeciągnąć na swoją stronę pilnującego jej płatnego zabójcę. Zimny nie jest jednak wylewny ani skory do rozmów? Żeby osiągnąć swój cel, dziewczyna musi znaleźć sposób na roztopienie w nim lodu. Tylko jak to zrobić, gdy mężczyzna twierdzi, że panna Davies jest dla niego tylko zleceniem?

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

4 osoby kupiły
40
Opętana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opętana
Dostępny
8 szt.

W centrum Poznania rozbija się samolot lecący do Londynu z ponad setką pasażerów na pokładzie. Cudem nie ginie nikt, a ranni trafiają do szpitali. Jedna osoba pozostaje zaginiona jest nią jedenastoletnia dziewczynka, córka kapitana samolotu. Feralny lot miał być ostatnią szansą ratunku dla małej Magdy. Została ona opętana przez złowrogą istotę, której nie zdołali wypędzić najlepsi polscy egzorcyści. Sytuacja zaognia się jeszcze bardziej, gdy dochodzi do kolejnej katastrofy. Jedynymi osobami, które wiedzą, co się dzieje, są wiekowy krakowski egzorcysta Ryszard Marcinkowski oraz egzorcysta i medium Witold Meyer. Zanim jednak staną do nierównej walki, muszą się dowiedzieć, kto lub co opętało dziewczynkę. I zrozumieć dlaczego ludzie wychodzą żywi z wypadków tylko po to, by cierpieć niewyobrażalne katusze.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4 osoby kupiły
41
Pierwszy kubek z ustnikiem 150 ml Pink - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy kubek z ustnikiem 150 ml Pink
Lovi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Informacje o produkcie: • Idealny dla najmłodszych dzieci już od 6m+ • Umożliwia szybkie i łatwe przejście z picia z butelki do kubka • Unikalny kształt ustnika, lekko wygięty jak łyżeczka • Uchwyty idealne dla małych rączek • Mały i poręczny • Kubek kapek • Wymienny silikonowy ustnik Twoje dziecko skończyło już 6 miesięcy i chcesz, żeby zaczęło naukę samodzielnego picia z kubeczka? Pierwszy kubek z ustnikiem LOVI 150 ml Pink powstał właśnie po to, żeby ta nauka była jak najłatwiejsza. Idealnie sprawdzi się już u najmłodszych dzieci, które dotąd korzystały z butelki ze smoczkiem. Na przezroczystym body kubeczka znajduje się czytelna skala pozwalająca sprawdzić, ile dziecko wypiło. Pierwszy kubek z ustnikiem LOVI 150 ml Pink to tak zwany „kubek kapek”. Oznacza to, że ustnik zaprojektowany jest w taki sposób, aby woda z niego swobodnie kapała. Dzięki temu maluch nie musi wkładać nadmiernego wysiłku w naukę nowego sposobu picia, więc nie zniechęci się. Pierwszy kubek z ustnikiem dla niemowlaka LOVI 150 ml Pink ma ustnik wykonany z bardzo miękkiego silikonu. Rozwiązanie to nie tylko chroni delikatne dziąsła dziecka, ale również sprawia, że maluch może łatwiej zaspokoić pragnienie, bo nie musi wywierać dużego nacisku na ustnik. Dodatkowo ustnik ma unikalny kształt — został wyprofilowany jak łyżeczka. Dlaczego? Zdaniem ekspertów właśnie podawanie wody z łyżeczki pozwala dziecku odzwyczaić się od butelki. Pierwszy kubek dla niemowlaka LOVI 150 ml Pink umożliwia szybkie i łatwe przejście od picia z butelki ze smoczkiem do picia z kubka.​ Ma niewielką pojemność i jest lekki, a profilowane uchwyty idealnie pasują do małych rączek dziecka. Jak wygląda proponowana przez nas ścieżka nauki picia z kubeczka? Pierwszy kubek z ustnikiem LOVI 150 ml Pink jest idealny na początek. Gdy maluch zorientuje się już, na czym polega picie z kubeczka, może zacząć korzystać z niekapka LOVI, który także jest odpowiedni dla dzieci po szóstym miesiącu życia.

26,99 zł
24,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,16 zł

4 osoby kupiły
42
Ptyś i Bill. Co z niego wyrośnie? Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Co z niego wyrośnie? Tom 3
Dostępny
82 szt.

Wesołe przygody chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Ptyś i jego spaniel Bill mają same zwariowane pomysły! W domu, w ogrodzie i w trakcie zwiedzania lotniskowca – nigdzie i nigdy nie brakuje im powodów do zabawy. Nie mówiąc już o wakacjach, kiedy bohaterom niestraszne są morskie stwory, a jazda konna jest okazją do wygłupów. Wymyślą też osobliwy sposób łowienia ryb i przepis na zrobienie kariery w cyrku. A że Bill jest niezwykle sprytnym żarłokiem, znajdzie drogę do każdej lodówki... Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), który we współpracy z różnymi scenarzystami zrealizował osiem albumów Ptysia i Billa. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?. Tytuł oryginalny: Boulle&Bill: 29 – Quel cirque!, 30 – Bande a Bill Scenarzysta: Pierre Veys, Éric Corbeyran Ilustrator: Laurent Verron Tłumacz: Maria Mosiewicz

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

4 osoby kupiły
43
Pierwszy kubek z ustnikiem 150 ml Blue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy kubek z ustnikiem 150 ml Blue
Lovi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Informacje o produkcie: • Idealny dla najmłodszych dzieci już od 6m+ • Umożliwia szybkie i łatwe przejście z picia z butelki do kubka • Unikalny kształt ustnika, lekko wygięty jak łyżeczka • Uchwyty idealne dla małych rączek • Mały i poręczny • Kubek kapek • Wymienny silikonowy ustnik Twoje dziecko skończyło już 6 miesięcy i chcesz, żeby zaczęło naukę samodzielnego picia z kubeczka? Pierwszy kubek z ustnikiem LOVI 150 ml Blue powstał właśnie po to, żeby ta nauka była jak najłatwiejsza. Idealnie sprawdzi się już u najmłodszych dzieci, które dotąd korzystały z butelki ze smoczkiem. Na przezroczystym body kubeczka znajduje się czytelna skala pozwalająca sprawdzić, ile dziecko wypiło. Pierwszy kubek z ustnikiem LOVI 150 ml Blue to tak zwany „kubek kapek”. Oznacza to, że ustnik zaprojektowany jest w taki sposób, aby woda z niego swobodnie kapała. Dzięki temu maluch nie musi wkładać nadmiernego wysiłku w naukę nowego sposobu picia, więc nie zniechęci się. Pierwszy kubek z ustnikiem dla niemowlaka LOVI 150 ml Blue ma ustnik wykonany z bardzo miękkiego silikonu. Rozwiązanie to nie tylko chroni delikatne dziąsła dziecka, ale również sprawia, że maluch może łatwiej zaspokoić pragnienie, bo nie musi wywierać dużego nacisku na ustnik. Dodatkowo ustnik ma unikalny kształt — został wyprofilowany jak łyżeczka. Dlaczego? Zdaniem ekspertów właśnie podawanie wody z łyżeczki pozwala dziecku odzwyczaić się od butelki. Pierwszy kubek dla niemowlaka LOVI 150 ml Blue umożliwia szybkie i łatwe przejście od picia z butelki ze smoczkiem do picia z kubka.​ Ma niewielką pojemność i jest lekki, a profilowane uchwyty idealnie pasują do małych rączek dziecka. Jak wygląda proponowana przez nas ścieżka nauki picia z kubeczka? Pierwszy kubek z ustnikiem LOVI 150 ml Blue jest idealny na początek. Gdy maluch zorientuje się już, na czym polega picie z kubeczka, może zacząć korzystać z niekapka LOVI, który także jest odpowiedni dla dzieci po szóstym miesiącu życia.

26,99 zł
24,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,16 zł

4 osoby kupiły
44
Let me know - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Let me know
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Nazywali się najlepszymi przyjaciółmi, póki los nie zdecydował, że wystawi ich relację na próbę. Bee i Noah byli nierozłączni. Oboje lubili kwaśne żelki i długie spacery po plaży. Z największą czcią celebrowali pewną letnią, magiczną tradycję i naiwnie wierzyli, że mogą zatrzymać czas. Po czterech latach rozłąki zaczynają wątpić, że kiedykolwiek mieli ze sobą coś wspólnego, a szansa, że po wszystkim będą potrafili zamienić ze sobą zdanie, nie skacząc sobie przy tym do gardeł, jest coraz mniejsza. Co może się wydarzyć, gdy Noah wróci do Kalifornii, a Bee zrozumie, że nie jest już tym samym miłym chłopakiem, którego znała? Oto historia, którą pokochały tysiące czytelniczek Wattpada!

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

6 osób kupiło
45
Mopsik, który chciał zostać pszczołą. Tom 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Mopsik, który chciał zostać pszczołą. Tom 9
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.14

Czas na kolejne przygody słodkiej Peggy! Gdy rodzina Peggy postanawia założyć ul w przydomowym ogrodzie, suczka jest podekscytowana, że będzie miała mnóstwo nowych koleżanek. Ale pszczoły są zbyt zajęte robieniem miodu, żeby się z nią bawić. Peggy zaczyna się martwić, że wszystkie zwierzęta robią coś pożytecznego, tymczasem ona potrafi robić tylko bałagan. Ale gdy Chloe pokłóci się z przyjaciółkami w trakcie prac nad szkolnym projektem, to właśnie mopsik będzie musiał pokazać dziewczynkom, że życie jest słodsze, gdy wszyscy ze sobą współpracują. Tłumacz: Ewa Rosa

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

5 osób kupiło
46
444 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
444
Dostępny
57 szt.

W wypadku samochodowym ginie dziennikarz jednej z popularnych gazet. Jego auto zostaje zmiażdżone przez rozpędzonego tira na albańskich rejestracjach. Ta śmierć nieprzypadkowo udaremnia ujawnienie ważnych dokumentów dotyczących Chrztu Warneńczyka – najczęściej kradzionego obrazu Jana Matejki. Jakub Kania, prokurator IPN-u i adresat dokumentów, zostaje wciągnięty w niebezpieczną rozgrywkę o tajemnicze płótno. Trwa ona od kilkuset lat, a zamieszani w nią są między innymi: hitlerowski grabieżca dzieł sztuki, żydowski antykwariusz z Krakowa oraz dyrektor warszawskiego Muzeum Narodowego. Tajemnica związana z obrazem dotyczy sekretnego proroctwa, według którego co 444 lata pojawi się szansa pojednania islamu z chrześcijaństwem. Ale jest ktoś, kto nie zawaha się przed niczym, aby udaremnić spełnienie przepowiedni. I Jakub Kania właśnie stanął mu na drodze.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

4 osoby kupiły
47
Twoje ciało to nie Twoja wina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje ciało to nie Twoja wina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Cała prawda o nadwadze i micie ćwiczeń fizycznych — dlaczego nie odchudzają i w nadmiarze szkodzą. Organizm kryje w sobie wiele mechanizmów. Dowiesz się o kilku, które naprawdę mają wpływ na Ciebie i Twoją wagę, niezależnie od Twoich starań. Najmniejszy wpływ na wagę ciała mają … ćwiczenia fizyczne. Książka o tym, co pomijane, choć decydujące. Nie tylko dla tych, którzy noszą w sobie poczucie winy.

47,00 zł
32,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

4 osoby kupiły
48
Kruchy dom duszy wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
49
Zdarzyło się pewnego lata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zdarzyło się pewnego lata
Dostępny
1382 szt.

Piper Bellinger jest ikoną mody i influencerką, ma opinię dzikiego dziecka, a paparazzi nieustannie depczą jej po piętach. Zwariowana i nieobliczalna. Po jednej z szalonych imprez na dachu wieżowca w Los Angeles ojczym odcina ją od funduszy i wysyła do Westport, by wraz z siostrą poprowadziła portowy bar ich zmarłego ojca. Zaraz po przyjeździe na miejsce Piper poznaje rosłego, brodatego kapitana Brendana, który nie daje jej nawet tygodnia na przetrwanie poza Beverly Hills. Rzeczywiście, Piper na samą myśl, że ma spać w obskurnym mieszkaniu z piętrowym łóżkiem dostaje wysypki. Ale jest zdeterminowana, by pokazać ojczymowi – i seksownemu miejscowemu ponurakowi – że ma coś więcej do zaoferowania poza śliczną buzią. Westport jest małym miasteczkiem, więc Piper i Brendan wpadają na siebie kilka razy dziennie. Choć są jak dwa bieguny – kochająca zabawę lwica salonowa i szorstki rybak – coś ich do siebie przyciąga. Początkowo Piper nie chce żadnych rozrywek, nie też ma zamiaru poświęcać czasu mężczyźnie, który tygodniami żegluje w stronę zachodzącego słońca. Kiedy jednak odległa przeszłość do niej wraca, młoda kobieta zaczyna się czuć w Westport coraz bardziej jak w domu. Zastanawia się, czy wystawne życie, jakie wiodła, jest tym, czego faktycznie pragnie. Pewnego dnia LA upomina się o nią, ale niewykluczone, że Brendan i to miasteczko pełne wspomnień, już skradli jej serce.

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

3 osoby kupiły
50
Zakladka Ind 15x45/25k 8 kolorów Trends Int Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
3 osoby kupiły
51
Puzzle 1000 elementów. Miej wielkie marzenia! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Miej wielkie marzenia!
G3, 1000
Dostępny
10 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle "Premium Quality" są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

56,00 zł
49,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

3 osoby kupiły
52
Ani tryumf, ani zgon... Szkice o powstaniu warszawskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ani tryumf, ani zgon... Szkice o powstaniu warszawskim
Dostępny
16 szt.

Zarzuca się politykom, że karmią społeczeństwo złudzeniami, ale oni sami również, występując w jego imieniu, poddają się im z całą naiwnością. Polityków wojskowych, którzy ogłosili Godzinę W, najmocniej obciąża ocena szans własnych oddziałów wobec niemieckiego garnizonu Warszawy oraz regularnych jednostek, które mogły mu przyjść z pomocą. Niepojęte, jak zawodowcy mogli uwierzyć w visy na tygrysy, barykady wobec bomb, goliatów i miotaczy płomieni, plutony i kompanie głównie z nazwy, bo tylko częściowo uzbrojone, ledwie zaopatrzone w amunicję, przeciw fachowo przygotowanym do obrony gniazdom oporu. I do tego jeszcze wiara, że wyszkolenie na podmiejskich wycieczkach może zastąpić doświadczenie prawdziwej wojny. Tomasz Łubieński

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
53
Kocham Boga i Kocham Człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham Boga i Kocham Człowieka
Dostępny
134 szt.

"Wiara najprościej” to seria pięknie ilustrowanych książeczek, które w przyjazny sposób uczą wiary i stanowią skuteczne narzędzie rodzinnej katechezy. Cykl został przygotowany przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale w równym stopniu o rodzicach czy dziadkach, którzy pragną przekazywać im już od najmłodszych lat ewangeliczne treści. Język opowieści jest prosty, przyjazny i omija najtrudniejsze zagadnienia teologiczne oraz takie, na których przyjęcie dziecko może nie być jeszcze gotowe. Jednocześnie przekaz, który przeszedł konsultację teologiczną, pozostaje bardzo wierny wskazaniom Ewangelii. Dodatkowo do każdego opowiadania przygotowano zestaw kilku pytań i odpowiedzi ułożonych tak, aby pozwalały lepiej zrozumieć ewangeliczny sens opowieści oraz były znakomitym pretekstem do rozmowy na ten temat.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
54
Ciastolina z maszynką do robienia makaronu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina z maszynką do robienia makaronu
Leantoys
Dostępny
4 szt.

Jeśli Twoje dziecko zawsze chce Ci pomagać w kuchni, każde przygotowanie potraw wzbudza w nim zainteresowanie. Koniecznie, sprawdź ten zestaw! Za jego pomocą Twój maluch będzie mógł stworzyć swój własny makaron. Zabawa rozwinie zdolności manualne, precyzje, pobudzi kreatywność. Tworzenie dań i używanie odpowiednich narzędzi będzie świetną zabawą. Ciastolina swoją konsystencją przypomina prawdziwe ciasto na makaron, dzięki czemu Twój mały kucharz może pozwolić sobie na małe eksperymenty w kuchni, bez marnowania prawdziwego jedzenia. Główną częścią maszynki jest praska, przez którą można przeciskać ciastolinę w celu nadania jej konkretnego kształtu. Wymienne końcówki pozwolą na stworzenie kilku różnych rodzajów makaronu. Dostępny jest kształt standardowego spaghetti, a także makaron świderki. Po boku maszynki znajdują się różne wgłębienia w kształcie brokuła, cebuli, fasolki. Użyj akcesoriów i uformuj różne kształty. Zawartość opakowania: • maszynka do robienia makaronu, • cztery wymienne końcówki, • 4 ciastoliny: biała, czerwona, zielona, żółta, • talerzyk, • miska, • sztućce do przycinania ciastoliny, • wałek. Wymiary maszynki: 15.0 x 15.0 x 20.0 cm Wymiary opakowania: 30.0 x 23.0 x 9.0 cm

42,90 zł
3 osoby kupiły
55
Techniki sprzedaży osobistej. Wydanie IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki sprzedaży osobistej. Wydanie IV
Dostępny
31 szt.

Sprzedaż osobista jest instrumentem systemu komunikowania się przedsiębiorstwa z rynkiem oraz wspierania sprzedaży, związanym z bezpośrednimi kontaktami sprzedawcy z nabywcą. Zakres sprzedaży osobistej w marketingu jest bardzo szeroki, dotyczy bowiem wszystkich form bezpośrednich, interpersonalnych kontaktów na wszystkich szczeblach dystrybucji. Zainteresowanie tą formą promocji jest coraz większe, o czym świadczą stale powiększające się działy handlowe przedsiębiorstw. Firmy potrzebują bowiem pracowników, którzy pomogą im zwiększać dochody. Z tego powodu zawód sprzedawcy (handlowca, akwizytora, przedstawiciela czy reprezentanta handlowego) stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych współcześnie zawodów i jak podają analitycy, tendencja ta będzie utrzymywać się w przyszłości. W większości podręczników dotyczących marketingu w dalszym ciągu trudno znaleźć informacje dotyczące technik sprzedaży osobistej. Rynek księgarski dysponuje różnorodnością publikacji dotyczących obsługi klienta i sprzedaży. Najczęściej jest to przetłumaczona na język polski zagraniczna literatura typu poradnikowego. Intencją tej książki jest połączenie dorobku różnych dziedzin, a tym samym szerokie spojrzenie na wykorzystywanie w praktyce technik sprzedaży osobistej. Książka jest adresowana do szerokiego grona odbiorców: studentów na kierunkach marketingu, zarządzania, handlu, osób odpowiedzialnych za zarządzanie sprzedażą osobistą w przedsiębiorstwach, różnego typu sprzedawców oraz trenerów zajmujących się szkoleniami z zakresu technik sprzedaży i obsługi klienta.

62,00 zł
50,22 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,78 zł

3 osoby kupiły
56
Grzechotka - gryzak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka - gryzak
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Fantastyczna zabawka dla najmłodszych. Kolorowy gryzaczek z elementem grzechotki, który idealnie rozwija zmysł dotyku, czucia i nauki chwytania. W trakcie ząbkowania komfort dziąseł dziecka jest bardzo ważny. Każdy rodzic wie, że w tym okresie wszelkiego rodzaju zabawki lub nawet ubrania błyskawicznie lądują w ustach niemowlaka. Odpowiednio dobrany gryzak z pewnością odciągnie uwagę bobasa od rosnących ząbków, będąc jednocześnie zabawką, jak i masażerem dziąseł. Podczas zabawy grzechotka zmienia swoje kształty, ale zawsze powraca do swojego oryginalnego wyglądu. Gryzaczek jest lekki, miękki i wyjątkowo trwały. Zabawka ma oryginalną strukturę i kształt. Jest łatwa do uchwycenia i utrzymania w rączkach dziecka. Kolory, kształty oraz brzęczące koraliki przyciągną uwagę malucha. Wymiary zabawki: średnica 16.0 cm Wymiary opakowania: 12.0 x 12.0 x 12.0 cm Gryzaczek przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego dnia życia. Zabawka posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71. Zapakowana jest w kartonik z przezroczystą witrynką, dzięki czemu nadaje się na prezent dla dziecka.

21,90 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
57
Mój mąż Żyd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mój mąż Żyd
Dostępny
261 szt.

Miłość bywa trudna, zwłaszcza gdy tak wiele was dzieli. Nie zrozumiesz, czym jest istniejące od 70 lat państwo Izrael, dopóki nie zakochasz się w mężczyźnie stamtąd. Tylko silne uczucie pozwoli wam przetrwać. Jego rodzina uszanuje ten wybór, ale zawsze będziesz gojką, a wasze dzieci nie będą Żydami. Przerwiesz łańcuch, którego ogniwa z takim mozołem dokładane są jedno za drugim od stuleci. Ta książka to niezwykłe historie Polek, które poślubiły Izraelczyków i zamieszkały w Izraelu. Na urodzonego tam Żyda mówi się sabra (owoc opuncji). One rozgryzły go i poznały jego słodko-cierpki smak.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

3 osoby kupiły
58
Lalka Disney Princess Roszpunka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

3 osoby kupiły
59
Przedsiębiorstwo w gospodarce 4.0. Chmura zarządzania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsiębiorstwo w gospodarce 4.0. Chmura zarządzania
Dostępny
16 szt.

…dotychczas żaden badacz w Polsce nie przedstawił tak pogłębionej próby poznania kontekstualnych relacji/związków przedsiębiorstw zaawansowanych technologicznie (PZT) z potrzebą poszukiwania adekwatnych paradygmatów zarządzania wynikających z uwarunkowań gospodarki 4.0 i wyzwań stojących przed nimi w rodzącej się gospodarce 5.0. prof. zw. dr hab. Bogdan Nogalski, Instytut Zarządzania i Finansów Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Badanie relacji międzyorganizacyjnych nie może być oderwane od analizy ciągle zmieniających się i coraz nowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz ich wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Autor zidentyfikował i w sposób wieloprzekrojowy przedstawił obszary dylematów organizacyjnych i związanych z tymi zmianami systemów zarządzania, aby wskazać możliwości adaptacji organizacji (przedsiębiorstw) do nowych realiów, istniejących w gospodarce 4.0. dr hab. Helena Dudycz, prof. UEW, Katedra Technologii Informacyjnych Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

73,50 zł
58,07 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 15,43 zł

3 osoby kupiły
60
Każdy może zabić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy może zabić
Dostępny
616 szt.

To może być Twój sąsiad, najlepszy przyjaciel, bliski krewny. Czy to możesz być TY? Codziennie na swojej drodze spotykamy osoby gotowe na wszystko. Molestowana siedemnastolatka, pozbawiony skrupułów mężczyzna, młody chłopak łatwo wpadający w szał. Czy tylko psychopaci mogą mordować? A może wszyscy jesteśmy potencjalnymi zbrodniarzami? Dlaczego zabijamy? Skazani z paragrafu 148 kodeksu karnego mówią o sobie i swoich zbrodniach. Jakie mieli motywy, o czym myślą w swoich celach, czy mają wyrzuty sumienia. Okazuje się, że są rzeczy, o których boją się mówić nawet mordercy. Historie zbrodni, które fascynują i przerażają. Szczerze, bez usprawiedliwiania i potępiania. Na ile jest w nas skłonność do zła? Czy może się zdarzyć, że gdzieś w ludzkiej podświadomości jest plan zabicia innego człowieka, a świadomość tego nie kontroluje i w pewnym momencie na to pozwala?

45,90 zł
33,97 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,93 zł

2 osoby kupiły
61
Inwestycje w zrównoważonym rozwoju miast (wyd. II zmienione) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwestycje w zrównoważonym rozwoju miast (wyd. II zmienione)
Dostępny
13 szt.

Książka Inwestycje w zrównoważonym rozwoju miast pokazuje nieuchronność procesu urbanizacji, dokonującego się poprzez inwestycje, stwarzającego zagrożenia, które wiążą się z dynamicznym rozwojem populacji ludzkiej, miast i zaspokajaniem w nieograniczony sposób coraz to nowych ludzkich potrzeb, a przede wszystkim oddziaływanie tych procesów na jakość środowiska. Cała problematyka zrównoważonego rozwoju podnoszona w książce odnosi się do obszarów zurbanizowanych, których wielkość systematycznie rośnie, w aspekcie realizowanych inwestycji miejskich. Obszary zurbanizowane (miejskie) stanowią i stanowić będą coraz większą część naszej planety, skutecznie wypierając inne ekosystemy, w tym także wpływając na ograniczenie ziem uprawnych, lasów itd., co także pośrednio przyczyniać się będzie do pogarszania jakości życia na Ziemi. Należy podkreślić, że książka ta ma charakter oryginalny. Decyduje o tym przede wszystkim jej treść i układ, a zwłaszcza odniesienie problematyki zrównoważonego rozwoju do miast, jako obszarów zamieszkałych przez większą część populacji ludzkiej i to zamieszkałych w bardzo zróżnicowanych warunkach. Na oryginalność pracy wpływa także dobór autorów, reprezentujących różne środowiska, których jednak łączy wspólne przekonanie, iż na skutek inwestycji i napływu ludności do miast będą się one systematycznie rozwijać, a ten proces wywołuje potrzebę działań na rzecz poprawy warunków życia w mieście, konieczność ochrony walorów naszego ekosystemu, jak również oczekiwanie większej aktywności w tym zakresie zarówno od władz (lokalnych i centralnych), jak i społeczeństw – zwłaszcza miejskich. Książka nasączona jest, w sposób logiczny i uporządkowany, dużą ilością danych oraz istotnych treści, ważnych dokumentów przekazujących troskę ludzkości o zrównoważony rozwój. Jest pod tym względem niezwykle aktualna, co raczej stanowi rzadkość w tego typu opracowaniach i warte jest podkreślenia. Ze względu na walory poznawcze może być ona wykorzystana jako podręcznik akademicki, ale biorąc pod uwagę jej zrozumiały język, może być także zalecana jako lektura dla uczniów szkół średnich. prof. zw. dr hab. Marek Bryx, fragment recenzji

78,00 zł
63,18 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,82 zł

2 osoby kupiły
62
My first JCB Maszyny Kropka po kropce. Naklejki i zadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My first JCB Maszyny Kropka po kropce. Naklejki i zadania
Dostępny
1 szt.

Narysuj je wszystkie! Przygotuj się na największą kropkowaną misję wraz z Maćkiem i resztą drużyny JCB! Mnóstwo zadań i ponad 300 naklejek nie pozwolą wielbicielom maszyn budowlanych na chwilę nudy!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
63
Zestaw przyjęcie urodzinowe tort - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw przyjęcie urodzinowe tort
Leantoys
Dostępny
18 szt.

Zestaw Przyjęcie Urodzinowe Tort Do Krojenia Deser Urządź wspaniałe przyjęcie urodzinowe i zaproś przyjaciół do wspólnej zabawy! Po naciśnięciu na świeczkę usłyszymy znaną piosenkę wykonywaną podczas urodzin: "Happy birthday". Tort można pokroić, a następnie na nowo połączyć. Dodatkowym atutem są efekty świetlne i dźwiękowe. Zestaw zawiera 75 elementów: - tort - ciasto, ciastka, i inne smakołyki - talerzyki - sztućce - świeczki - elementy dekoracyjne, które można umieścić na torcie Wymiary tortu: średnica: 14 cm wys. 4 cm Wymiary opakowania: 28 cm x 10 cm x 20,5 cm Zabawka zasilana bateriami 3 x AG13 (1.5V) - w zestawie. Zabawka przeznaczona dla dzieci 3+ Tort zapakowany w kolorowe pudełko, idealnie nadające się na prezent.

57,90 zł
2 osoby kupiły
64
Ballada dla Sophie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballada dla Sophie
Dostępny
52 szt.

Ballada dla Sophie to olśniewająca powieść grafi czna autorstwa jednego z najbardziej uznanych duetów komiksowych w Portugalii Życie uznanego pianisty Juliena Dubois splata się z historią dwudziestowiecznej Europy. Ten rozgoryczony mizantrop emeryturę spędza w starej posiadłości w towarzystwie kota i zajmującej się domem Marguerite. Pewnego dnia wizytę składa mu młoda dziennikarka, która zachęca go do opowiedzenia prawdziwej historii jego życia. Wśród ścian domu wypełnionego papierosowym dymem i dawnymi wspomnieniami rozbrzmiewa spowiedź z życia naznaczonego rywalizacją, niespełnioną miłością i żalem.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

2 osoby kupiły
65
Mopsik, który chciał zostać gwiazdą. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mopsik, który chciał zostać gwiazdą. Tom 6
Dostępny
2947 szt.

Poznajcie ciąg dalszy przygód mopsika Peggy. W tomie Mopsik, który chciał zostać gwiazdą Chloe zagra Wendy w szkolnym przedstawieniu Piotruś Pan. Dziewczynka jest wniebowzięta. Inaczej na tę sytuację patrzy mopsik Peggy. Suczka nie jest szczęśliwa, bo Chloe cały wolny czas spędza na nauce tekstu i próbach, przez co nie ma chwili na zabawę i spacery z mopsikiem. Peggy postanawia więc udowodnić, że również ma zadatki na gwiazdę. Do sieci trafia filmik z suczką w roli głównej i zyskuje ona niezwykłą popularność. Od tej chwili każde wyjście do parku kończy co najmniej jednym selfie z fanem. Czy bycie sławnym okaże się naprawdę takie fajne, jak mogłoby się wydawać? Mopsik, który chciał zostać gwiazdą to kolejny tom przygód mopsika Peggy. To pełna uroku i ciepła opowieść o potrzebie miłości i bycia akceptowanym, a także nauka, że zawsze należy być sobą.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
66
Audyt wewnętrzny w sektorze publicznym. Wydanie III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Audyt wewnętrzny w sektorze publicznym. Wydanie III
Dostępny
15 szt.

W Polsce audyt wewnętrzny został wprowadzony do sektora finansów publicznych 1 stycznia 2002 roku. Od tego czasu trwa proces przekształcania i wzmacniania funkcji audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych. Zadania stawiane przed audytem wewnętrznym wymagają ciągłego poszerzania wiedzy na jego temat. Treści zawarte w książce zostały dobrane w ten sposób, aby z jednej strony - dokonać podsumowania dotychczasowej działalności audytu wewnętrznego w Polsce i ugruntować wiedzę z tego zakresu, z drugiej - zwrócić uwagę na aktualne problemy, z którymi audytorzy wewnętrzni spotykają się podczas wykonywania swoich obowiązków. Autorzy omówili między innymi: rys historyczny audytu wewnętrznego w Polsce, istotę kontroli zarządczej i rolę audytu wewnętrznego w jej ocenie, rolę komitetu audytu. W książce przedstawiono również praktyczne aspekty audytu wewnętrznego, wśród których wymienić należy: podstawy audytu dochodzeniowego, audyt rentowności usług medycznych, wybrane aspekty audytu przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego oraz audyt wynagradzania pracowników samorządowych. Zawartość publikacji sprawia, że może po nią sięgnąć szerokie grono osób zainteresowanych tematyką audytu wewnętrznego. Książka adresowana jest w głównej mierze do audytorów wewnętrznych, pracowników działów finansowo-księgowych oraz innych osób zainteresowanych problematyką audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej. Jest ona również przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych oraz słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich.

66,00 zł
53,46 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,54 zł

2 osoby kupiły
67
The Dark Tower (Limited Edition), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dark Tower (Limited Edition), CD
Burning Witches, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Rise Of Darkness 2. Unleash The Beast 3. Renegade 4. Evil Witch 5. World On Fire 6. Tomorrow 7. House Of Blood 8. The Dark Tower 9. Heart Of Ice 10. Arrow Of Time 11. Doomed To Die 12. Into The Unknown 13. The Lost Souls

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
68
Nowe Książki 5/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 5/2023
Dostępny
6 szt.

Pismo krytyki literackiej i naukowej wydawane przez Instytut Książki. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz użytkowników bibliotek, wydawców, księgarzy mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. Zawiera recenzje, rozmowy, materiały publicystyczne, informacje o ruchu wydawniczym, kronikę wydarzeń i bibliografię. Komentowane książki reprezentują rozmaite dziedziny; na łamach pisma powstaje obraz stanu piśmiennictwa w Polsce, a przynajmniej jego najistotniejszej części. Do tego sylwetki autorów, również tych, którzy - choć zasłużeni dla kultury i nauki - są mniej znani. Każdy numer przynosi omówienie około osiemdziesięciu książek w recenzjach czy notach. Osobny dodatek Kurier dopełnia treść informacyjną pisma krótkimi, pochodzącymi od wydawców notami o zapowiedziach i nowościach.

13,50 zł
11,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,51 zł

2 osoby kupiły
69
Obraz Malowanie Po Numerach Dla Dzieci Rama 30X40 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

2 osoby kupiły
70
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1
Dostępny
67 szt.

Wielki powrót kultowej serii! Opowieści o pięciu nastoletnich czarodziejkach zdobyły przed kilkunastoma laty serca milionów czytelniczek na całym świecie. Także w Polsce okazały się prawdziwym bestsellerem. W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia – potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła... Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc najważniejszą, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju! Życie pięciu dziewczyn nie składa się tylko z pilnowania Sieci i pojedynków z bestiami. Mają też własne problemy rodzinne, muszą sobie radzić z chuliganami, starają się dobrze uczyć, a przede wszystkim powoli wchodzą w dorosłe życie. Doceniają wagę przyjaźni i poznają smak pierwszej miłości. Jak widać, kłopotów im nie brakuje, na szczęście wszystkie mają duże poczucie humoru i lubią się śmiać – a wraz z nimi śmieją się czytelnicy! Przygody czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana także z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Gnone współtworzyła scenariusze pierwszych odcinków serii, a później zadanie to przejęli inni autorzy, mi.in. Francesco Artibani („Lupo Alberto”, „Kylion”) i Bruno Enna („Kwakenstein”, „Dylan Dog”). Rysunki są dziełem wielu rysowników, m.in. dwójki artystów, prywatnie będących małżeństwem, Alessandro Barbucciego i Barbary Canepy, którzy stworzyli także ilustracje do komiksów disnejowskich takich jak „Kubuś Puchatek”, jak również uczestniczyli w wykreowaniu niezależnych serii komiksowych – „Sky Doll”, „Monster Allergy”, „Ekho. Lustrzany świat”. W 2002 roku cykl „WITCH” i jego autorzy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową Topolino. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla dziewczynek uwielbiających przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanek serii! Księga pierwsza zawiera pierwsze sześć tomów oryginalnych serii (ponad trzysta stron komiksów!) oraz wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktor serii Agnieszki Wielądek. Tytuł oryginalny: W.I.T.C.H. #1-6 Scenarzysta: Francesco Artibani, Elisabetta Gnone, Bruno Enna Ilustrator: Alessandro Barbucci, Barbara Canepa, Gianluca Paniello Tłumacz: Agnieszka Puza, Joanna Szabunio, Jacek Drewnowski

109,99 zł
81,39 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,60 zł

2 osoby kupiły
71
Nieposłuszeństwo miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieposłuszeństwo miłości
Dostępny
113 szt.

Żyjemy w dziwnych czasach, które z każdym rokiem stają się jeszcze dziwniejsze. Wielu ludzi zadaje sobie pytania: Jak mogło się wydarzyć to wszystko, co działo się na całej Ziemi w ciągu ostatnich dwóch lat? Dlaczego w ogóle na naszym świecie panuje tyle nieprawości? I do czego to doprowadzi? Nieposłuszeństwo miłości odpowiada na te pytania, przedstawiając przenikliwe, a czasem zaskakujące wyjaśnienia obecnej sytuacji na świecie. Książka wzywa do większej odwagi i przypomina, czym jest człowieczeństwo. Zachęca do bezprzemocowego oporu wobec systemu społecznego, który jest tak oddalony od miłości, że bezsumiennie niszczy przyrodę, a kłamstwa, manipulacje, przemoc i wojny uznaje za normalność. Mimo tych wszystkich dziwactw Christina kreśli bardzo pozytywny obraz przyszłości naszej planety. W fascynujący sposób wyjaśnia, że człowiek jest z natury życzliwą i kochającą istotą, a zatem jest to tylko kwestia czasu, kiedy obecny system negatywności się rozpadnie i zostanie zastąpiony nową formą współistnienia na fundamentach pokoju, wolności i wzajemnego szacunku. Coraz więcej ludzi właśnie się budzi, łączy swoje siły i daje świetlisty impuls zmiany. Cicha rewolucja nieposłuszeństwa miłości jest już nie do zatrzymania.

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
72
Wartość informacyjna sprawozdania biegłego rewidenta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartość informacyjna sprawozdania biegłego rewidenta
Dostępny
24 szt.

W publikacji zaprezentowano rozważania teoretyczne i przykłady badań empirycznych, dotyczące wartości informacyjnej sprawozdania biegłego rewidenta, w świetle dynamicznych zmian zachodzących w otoczeniu prawnym i gospodarczym jednostek gospodarczych. Autorzy dokonali porównania wartości informacyjnej sprawozdań biegłych rewidentów z badań, sporządzanych przed i po wdrożeniu do polskiego systemu rewizji finansowej zmodyfikowanych Międzynarodowych Standardów Badania (MSB). Monografia uwzględnia najnowsze zmiany proceduralne, metodologiczne i systemowe współczesnej rewizji finansowej. Zamierzeniem autorów było skupienie się na znaczących zmianach, dotyczących standardów wpływających na sprawozdawczość biegłych rewidentów, oraz podkreślenie celu wprowadzenia tych zmian, za które należy uznać poprawę przejrzystości sprawozdań biegłych rewidentów, wzmocnienie wartości informacji przedstawianych w sprawozdaniach oraz zwiększenie zaufania użytkowników do sprawozdań finansowych.

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

2 osoby kupiły
73
Mity Słowian. Śladami świętych opowieści przodków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity Słowian. Śladami świętych opowieści przodków
Dostępny
93 szt.

Mitologia każdego ludu opowiadała historię świata od momentu jego stworzenia po ostateczny kataklizm, była ona ciągłą opowieścią będącą zbiorowym przedstawieniem całościowej wizji świata i jego historii. Mitologia słowiańska, odtworzona z rozmaitych, rozproszonych wątków, połączonych w jednorodną ramę narracyjną (sieć fabularną, fabułę) czy pewien układ fabularny, nie była tu zapewne wyjątkiem. Historię świata i człowieka, którą opowiadała, w jakiejś części na pewno odziedziczyła po jeszcze starszej od niej mitologii indoeuropejskiej. O tej natomiast możemy już powiedzieć nieco więcej pewnego.

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

2 osoby kupiły
74
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćw. SP kl. 4-6 cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćw. SP kl. 4-6 cz.1
Dostępny
90 szt.

Kto więcej umie, nie zginie w tłumie! Każdy człowiek ma określone możliwości poznawcze: własne tempo przyswajania wiedzy, inną dokładność spostrzegania, koncentrację uwagi, zdolność do zapamiętywania i odtwarzania wyuczonych treści czy logicznego myślenia. Systematyczne doskonalenie tych procesów ma na celu wyrównanie szans - aby każdy mógł sprostać wymaganiom edukacyjnym, nauczył się odpowiednio funkcjonować w grupie i uwierzył we własne możliwości. Nauka może być świetną zabawą! Podane w przystępnej formie i kolorowej oprawie zadania mogą być cenną pomocą w redukowaniu deficytów poznawczych i uzupełnianiu braków edukacyjnych, a dziecko może się uczyć niemal niepostrzeżenie, poprzez zabawę. Regularny trening i podejmowanie wysiłku intelektualnego w formie ciekawych ćwiczeń i zabaw edukacyjnych to także sposób na samodzielne sprawdzanie wiedzy i umiejętności. Sprawdź! Ten zeszyt ćwiczeń jest być może właśnie dla Ciebie! Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4 - 6. Część 1. Doskonalimy logiczne myślenie, rozumowanie, spostrzegawczość i percepcję wzrokowo-słuchową to zbiór zadań, które uczą analitycznego podejścia do postawionego problemu, doskonalą rozumowanie, logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Treść ćwiczeń jest dobrana tak, by była bliska uczniom klas 4 - 6 i wspomagała spostrzegawczość, percepcję i pamięć wzrokową oraz słuch fonematyczny. Zeszyt ćwiczeń może być pomocą podczas zajęć rewalidacyjnych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także służyć do samodzielnego sprawdzania wiedzy i umiejętności.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
75
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę
Interdruk
Dostępny
166 szt.

Ten zeszyt świetnie sprawdzi się w szkole. Okładka z dinozaurami spodoba się fanom tych zwierząt. Uwaga. Dostępne są różne warianty produktu. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
2 osoby kupiły
76
Puzzle 1000 elementów. Aimee Stewart. Obserwacja ptaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Aimee Stewart. Obserwacja ptaków
G3, 1000
Dostępny
7 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem „Premium Quality” to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle „Premium Quality” są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem „Premium Quality” jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

56,00 zł
49,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

2 osoby kupiły
77
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3
Dostępny
77 szt.

Trzeci album o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelniczek na całym świecie. Cornelia rozpacza po stracie ukochanego Caleba. Całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju. Will, Irma, Taranee i Hay Lin próbują ją pocieszyć, jednak ta nie chce ich widzieć. W końcu dziewczyny kłócą się i obrażają jedna na drugą. Brak ich jedności źle wpływa na magiczną równowagę świata, a sytuację tę postanawia wykorzystać Luba, ambitna członkini Bractwa Kondrakaru. Przez jej działanie WITCH tracą swoją moc i powstaje Migotaurus, bestia która zagrozi samej Wyroczni. Na domiar złego budzi się też Nerissa – była Powierniczka Serca Kondrakaru, skazana przez Bractwo. Tylko zjednoczone Strażniczki zdołają walczyć z takim wrogiem. Czy potrafią przezwyciężyć wzajemne żale i animozje? A oprócz tego... kolejna z bohaterek się zakocha! Przygody Czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Bazując na jej pomyśle, scenariuszem oraz rysunkami do poszczególnych tomów serii zajmowali się liczni autorzy związani z rynkiem opowieści graficznych. W 2002 roku cykl „WITCH” i jego twórcy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową czasopisma „Topolino”. Księga trzecia zawiera komiksy z numerów 25–36 magazynu „Czarodziejki WITCH”. Koncepcja fabuły i scenariusz: Wiem, kim jesteś, Pieczęć Nerissy – Francesco Artibani; Koniec marzeń, Nie zamykaj oczu – Bruno Enna; Odważny wybór – Paola Mulazzi; Wspomnienie lata – Gulia Conti Rysunki: Wiem, kim jesteś – Claudio Sciarrone, Gianluca Panniello; Koniec marzeń – Daniela Vetro; Odważny wybór – Giovanni Rigano; Pieczęć Nerissy – Alessia Martusciello; Nie zamykaj oczu – Gianluca Panniello; Wspomnienie lata – Paolo Campinoti

109,99 zł
84,69 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

2 osoby kupiły
78
Pułapka na Darwina. Michael J. Behe odpowiada.. TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pułapka na Darwina. Michael J. Behe odpowiada.. TW
Dostępny
53 szt.

W 1996 roku "Czarna skrzynka Darwina" sprawiła, że wszyscy uczeni zajmujący się problematyką pochodzenia i rozwoju życia na Ziemi komentowali poglądy amerykańskiego biochemika Michaela Behego. Jego kolejne książki - "Granica ewolucja" i "Dewolucja" - zawierały ostrą krytykę darwinizmu i również wzbudziły gorące dyskusje. W większości były to opinie, na które Behe regularnie odpowiadał, między innymi w "New York Timesie", na blogach naukowych czy w czasopiśmie "Science". Te odpowiedzi, jak również kilka zupełnie nowych tekstów, zebrano w "Pułapce na Darwina". Autor argumentuje, że najnowsze dane empiryczne - uzyskane na przykład w ramach badań ewolucji drobnoustrojów lub mutacji występujących u psów i niedźwiedzi polarnych - wskazują, że proces ewolucji napędzany losowymi mutacjami nie może wytworzyć złożonej maszynerii molekularnej niezbędnej do życia. Co więc kryje się za złożonością struktur biologicznych? Behe jest przekonany, że odpowiedzi dostarcza teoria inteligentnego projektu. Na stronach najnowszej książki pokazuje, że większość stawianych mu zarzutów nie ma charakteru merytorycznego. Zdumiewa to tym bardziej, że autorami tych zarzutów są światowej sławy naukowcy. Książka Behego dowodzi, że teoria inteligentnego projektu może śmiało rywalizować z dominującym podejściem, o ile rywalizacja ta będzie przebiegała na gruncie nauki. Cóż za wspaniała książka! "Pułapka na Darwina" autorstwa Michaela Behego to obowiązkowa lektura dla każdego, kto śledzi debatę między zwolennikami teorii Darwina a zwolennikami teorii inteligentnego projektu. Ta książka to nie tylko wspaniałe świadectwo potężnego wkładu Behego w tak wiele obszarów obejmowanych przez teorię inteligentnego projektu [...], ale także prezentacja prawdopodobnie najbardziej kompleksowej i najtrafniejszej krytyki neodarwinizmu, jaka ukazała się dotychczas w druku. W ponad 100 tekstach tu zamieszczonych autor ponownie przygląda się kluczowym argumentom na rzecz teorii inteligentnego projektu - które początkowo sformułował i które od tamtego czasu odgrywają podstawową rolę w obronie tej teorii - czyli między innymi argumentowi z nieredukowalnej złożoności i argumentowi dotyczącemu czasu oczekiwania. W książce znajdziemy niesamowicie błyskotliwą, niepodważalną odpowiedź skierowaną do darwinowskich krytyków oraz reakcję na cały światopogląd darwinowski. Behe dobitniej niż jakikolwiek autor [] pokazuje, w jak wielkim stopniu pozbawione treści i tendencyjne są krytyczne głosy licznych akademickich obrońców darwinizmu pod adresem jego pracy i ogólnie pod adresem stanowiska teorii inteligentnego projektu. Najbardziej wymowne [] jest to, że to Behe stawia fakty przed teorią, zaś dla wielu jego krytyków - Kennetha Millera, Jerry'ego Coyne'a, Larry'ego Morana, Richarda Lenskiego i innych - teoria jest ważniejsza od faktów. Ten tom pokazuje, że to Behe - a nie jego krytycy - sumiennie podąża za danymi empirycznymi. Moim zdaniem ze wszystkich tekstów zamieszczonych w książce szczególnie dobitne i niepodważalne są odpowiedzi udzielone Lenskiemu w rozdziałach czwartym i siódmym. Lenski nie potrafi odeprzeć argumentów krytycznych Behego, a to zadaje kłam przekonaniu, że darwinizm oferuje cokolwiek, co przypominałoby przekonujące wyjaśnienie świata organizmów żywych. - doktor Michael Denton, autor książek "Kryzys teorii ewolucji" i "Przeznaczenie natury"

69,90 zł
3 osoby kupiły
79
Podróże marzeń. Włochy - Sycylia, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Włochy - Sycylia, DVD
Dostępny
4 szt.

Cieśnina Mesyńska, sławny amfiteatr w Taorminie, wykopaliska archeologiczne w Segeście i Selinuncie, przepiękna Katania, niezwykły klasztor Monreale, malownicze Cefalu i Ragusa to tylko niektóre atrakcje największej wyspy na Morzu Śródziemnym. Przyroda Sycylii i jej zabytki zauroczą każdego przybysza. Przejdźmy się ulicami Palermo, wykąpmy się w morzu na plaży w Mondello, wybierzmy się kolejką linową do wiecznie zamglonej Erice. Skosztujmy sycylijskich czerwonych pomarańczy i filiżanki cappuccino, a na koniec wybierzmy się na zbocza wciąż czynnej Etny.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

3 osoby kupiły
80
O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych
Dostępny
4 szt.

Długo wyczekiwane wznowienie nagrodzonej powieści! Piotrek dotąd był po prostu Bratkiem, młodszym bratem swojego brata. To Stefan, unieruchomiony w łóżku przez tajemniczą chorobę, nauczył go wszystkiego, odkrył przed nim świat. Ale teraz coś się zmienia. Bratek zaczyna mieć tajemnice, własne bójki w szkole i przyjaciół. Już nie jest Bratkiem - staje się Piotrkiem. Kimś ważnym, samodzielnie myślącym, niezależnym od mamy i brata. Zadziwiająca jest ta zmiana i... naprawdę wspaniała!

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

2 osoby kupiły
81
Puzzle 500 Molo w Sellin, Niemcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 Molo w Sellin, Niemcy
G3
Dostępny
3 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle "Premium Quality" są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

1 osoba kupiła
82
Pułapka na Darwina. Michael J. Behe odpowiada.. BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pułapka na Darwina. Michael J. Behe odpowiada.. BR
Dostępny
71 szt.

W 1996 roku "Czarna skrzynka Darwina" sprawiła, że wszyscy uczeni zajmujący się problematyką pochodzenia i rozwoju życia na Ziemi komentowali poglądy amerykańskiego biochemika Michaela Behego. Jego kolejne książki - "Granica ewolucja" i "Dewolucja" - zawierały ostrą krytykę darwinizmu i również wzbudziły gorące dyskusje. W większości były to opinie, na które Behe regularnie odpowiadał, między innymi w "New York Timesie", na blogach naukowych czy w czasopiśmie "Science". Te odpowiedzi, jak również kilka zupełnie nowych tekstów, zebrano w "Pułapce na Darwina". Autor argumentuje, że najnowsze dane empiryczne - uzyskane na przykład w ramach badań ewolucji drobnoustrojów lub mutacji występujących u psów i niedźwiedzi polarnych - wskazują, że proces ewolucji napędzany losowymi mutacjami nie może wytworzyć złożonej maszynerii molekularnej niezbędnej do życia. Co więc kryje się za złożonością struktur biologicznych? Behe jest przekonany, że odpowiedzi dostarcza teoria inteligentnego projektu. Na stronach najnowszej książki pokazuje, że większość stawianych mu zarzutów nie ma charakteru merytorycznego. Zdumiewa to tym bardziej, że autorami tych zarzutów są światowej sławy naukowcy. Książka Behego dowodzi, że teoria inteligentnego projektu może śmiało rywalizować z dominującym podejściem, o ile rywalizacja ta będzie przebiegała na gruncie nauki. Cóż za wspaniała książka! "Pułapka na Darwina" autorstwa Michaela Behego to obowiązkowa lektura dla każdego, kto śledzi debatę między zwolennikami teorii Darwina a zwolennikami teorii inteligentnego projektu. Ta książka to nie tylko wspaniałe świadectwo potężnego wkładu Behego w tak wiele obszarów obejmowanych przez teorię inteligentnego projektu [...], ale także prezentacja prawdopodobnie najbardziej kompleksowej i najtrafniejszej krytyki neodarwinizmu, jaka ukazała się dotychczas w druku. W ponad 100 tekstach tu zamieszczonych autor ponownie przygląda się kluczowym argumentom na rzecz teorii inteligentnego projektu - które początkowo sformułował i które od tamtego czasu odgrywają podstawową rolę w obronie tej teorii - czyli między innymi argumentowi z nieredukowalnej złożoności i argumentowi dotyczącemu czasu oczekiwania. W książce znajdziemy niesamowicie błyskotliwą, niepodważalną odpowiedź skierowaną do darwinowskich krytyków oraz reakcję na cały światopogląd darwinowski. Behe dobitniej niż jakikolwiek autor [] pokazuje, w jak wielkim stopniu pozbawione treści i tendencyjne są krytyczne głosy licznych akademickich obrońców darwinizmu pod adresem jego pracy i ogólnie pod adresem stanowiska teorii inteligentnego projektu. Najbardziej wymowne [] jest to, że to Behe stawia fakty przed teorią, zaś dla wielu jego krytyków - Kennetha Millera, Jerry'ego Coyne'a, Larry'ego Morana, Richarda Lenskiego i innych - teoria jest ważniejsza od faktów. Ten tom pokazuje, że to Behe - a nie jego krytycy - sumiennie podąża za danymi empirycznymi. Moim zdaniem ze wszystkich tekstów zamieszczonych w książce szczególnie dobitne i niepodważalne są odpowiedzi udzielone Lenskiemu w rozdziałach czwartym i siódmym. Lenski nie potrafi odeprzeć argumentów krytycznych Behego, a to zadaje kłam przekonaniu, że darwinizm oferuje cokolwiek, co przypominałoby przekonujące wyjaśnienie świata organizmów żywych. - doktor Michael Denton, autor książek "Kryzys teorii ewolucji" i "Przeznaczenie natury"

59,90 zł
1 osoba kupiła
83
Pyszne chwasty. Wydanie rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pyszne chwasty. Wydanie rozszerzone
Dostępny
165 szt.

Polskie pola i ogrody kryją w sobie mnóstwo kulinarnych skarbów. Ta książka uczy, jak wprowadzić do codziennego menu rośliny o ciekawych smakach i wartościowych składnikach. Z pokrzywy i stokrotki, zebranych podczas zwykłego spaceru, stworzymy niezwykłe dania. Gorąco polecam! Ewa Wachowicz Brakowało mi poradnika, który przełoży na język codziennego gotowania pomysły współczesnych kucharzy, znajdujących poezję smaku w roślinach z pobliskiej łąki. Piękne zdjęcia i inspirujące przepisy sprzyjają kulinarnym eksperymentom. Tego lata jemy mlecze! Maryla Musidłowska, dziennikarka Kuchnia+ i „Elle” Wyjątkowe propozycje smacznych dań z roślin, które nie zawsze lubimy oglądać w naszych ogródkach – chwastów. Jadalnych, zdrowych i skrywających wiele oryginalnych smaków. Czy zamiast uparcie pozbywać się chwastów, nie prościej, przyjemniej i bardziej eko będzie po prostu je zjeść? Zasmakuj w zupie z kurdybankiem, upiecz wegańskie bułeczki z komosą i skosztuj spaghetti z pączkami mniszka. A na deser zjedz tort z pokrzyw i wypij kawę z mniszka! Pokrzywa, tasznik, babka czy gwiazdnica nie muszą być wrogimi intruzami, lecz mogą stać się składnikami smakowitego dania! Pyszne chwasty to nie poradnik surwiwalowy, ale inspirująca książka kucharska. Rozszerzone wydanie, 142 przepisy! Małgorzata Kalemba-Drożdż – autorka książek Jadalne kwiaty, Różane przepisy, Smakowite drzewa i Smaki ogrodu (2021). Prowadzi bloga kulinarnego Trochę Inna Cukiernia. Z entuzjazmem promuje jedzenie dzikich roślin i jadalnych kwiatów. Pochodzi z Krakowa. Doktor biochemii. Mama dwójki dzieci.

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2 osoby kupiły
84
Ekspres do kawy czarno-czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspres do kawy czarno-czerwony
Leantoys
Dostępny
2 szt.

Ekspres Do Kawy Czarno-Czerwony Automat Ekspres do kawy to urządzenie, które znaleźć można w coraz większej ilości domów. Oczywistym jest zatem fakt, że młodzi mieszkańcy również chcą spróbować swoich sił w parzeniu pysznej kawy. Dzięki zabawkowemu Automatowi do kawy jest to możliwe! Czarno-Czerwony ekspres do kawy to naprawdę ciekawa zabawka. Z wyglądu stylizowana jest na nowoczesne automaty, dzięki czemu śmiało może stać w kuchni koło swojego oryginału. Zabawka wyposażona jest w pokrętło służące do przełączania typów przygotowywanej kawy - Cappuccino, Latte i Macchiato. Z lewej strony urządzenia znajduje się zbiornik, który po przełączeniu przycisku sprawia, że z dozownika zaczyna płynąć woda! Z prawej strony z kolei znajdują się przyciski symulujące różne tryby pracy ekspresu. Zestaw wyposażony jest również w imitację ziarenek kawy w zbiorniczku oraz w filiżankę, która może być napełniana przez ekspres. Zabawka do działania potrzebuje 2 baterii AA - nie znajdują się w zestawie. Wymiary opakowania: 29 cm x 27 cm x 16 cm.

80,90 zł
1 osoba kupiła
85
Rozliczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozliczenie
Dostępny
3 szt.

Tom utworów Krzysztofa Zielińskiego jest książką niezwykłą, nie tylko dlatego, że łączy kilka różnych gatunków literackich. Mamy tu wiersze, poemat epicko-liryczny, prozę poetycką, opowiadania i powieść. Podmiot liryczny jawi się, jako wędrowiec przez świat i przez życie — homo viator. O tym, jak zesłałem potop na świat, który stworzyłem przypomina nieco przewrotnie potraktowany mit o stworzeniu świata i ludzi. Misja FOR SEKS to intrygująca opowieść science fiction. Beata Nicoś-Trenk

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

1 osoba kupiła
86
Testy i zadania kwalifikacja HGT.06. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy i zadania kwalifikacja HGT.06.
Dostępny
44 szt.

Testy przeznaczone dla zawodu technik hotelarstwa, w zakresie kwalifikacji HGT.06. Realizacja usług w recepcji. Książka zawiera 5 przykładowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, w skład skład jednego egzaminu wchodzą: testy (40 pytań) i zadanie praktyczne. W książce znajdują się odpowiedzi.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

1 osoba kupiła
87
Tablica Magnetyczna Suchościeralna Różne Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
88
Lalka Disney Princess Arielka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Disney Princess Arielka
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

1 osoba kupiła
89
Artykuły spożywcze w dzbanku 50el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artykuły spożywcze w dzbanku 50el
Leantoys
Dostępny
4 szt.

Artykuły spożywcze w dzbanku - 50 elementów Dzieci uwielbiają zabawę w udawanie sklepu lub domu - z prezentowanym zestawem będzie ona jeszcze ciekawsza. W dużym, przeźroczystym dzbanku umieszczone są przeróżne artykuły spożywcze, które rewelacyjnie urozmaicą każdą zabawę. Z tą imitacją jedzenia dziecko będzie mogło bawić się zarówno w sklep spożywczy, jak i gotowanie wyśmienitych potraw. W zestawie znajdują się: - opakowania: pizzy, fast-foodu i słodyczy, - puszka przetworów jabłkowych, - butelka z napojem, - przekąski: chipsy i dwie tabliczki czekolady, - fast-food: hot-dog i frytki, - pieczywo: chleb i rogalik, - owoce: truskawka, jabłka, winogron, gruszki, pomarańcza, cytryna, banan, - warzywa: cebula, kapusta, papryki, pomidor, kabaczek, ogórek, marchewka, kukurydza, kalafior, - inne: pieczeń i udko z kurczaka, ser żółty, jajko. Barwna kolorystyka elementów wchodzących w skład zestawu z pewnością przyciągnie oko każdego malucha. Znajdujące się w zestawie elementy pomogą przekonać dziecko do jedzenia zdrowych warzyw i owoców. Dzbanuszek będzie rewelacyjnym pojemnikiem na zabawki, a jego rączka pomoże przenosić go bez ryzyka upuszczenia zabawki. Wszelkie elementy zostały wykonane z atestowanego, bezpiecznego dla dzieci plastiku. Zabawka posiada certyfikat CE, ze względu na rozmiar niektórych elementów, zestaw w dzbanku polecany jest dla dzieci, które ukończyły 3. rok życia. Wymiary wybranych elementów: - ser: 8,5 cm x 4 cm, - puszka: 6 cm x 4,5 cm, - jabłko: 5,5 cm x 6 cm, - butelka: 11 cm x 3 cm. Wymiary dzbanka bez rączki: - 25 cm x 18,5 cm.

59,90 zł
1 osoba kupiła
90
Psi Patrol naklejki według numerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol naklejki według numerów
Rms, Inna
Dostępny
51 szt.

Witamy fanów Psiego Patrolu! Mamy dla was coś specjalnego! Naklejki z numerami z uroczymi pieskami! To łatwy, zabawny i bezpieczny sposób na naukę i zabawę dla dzieci! Wszystko, co musisz zrobić, to dopasować właściwą liczbę do odpowiadającej jej naklejki, co pomoże ożywić świat Psiego Patrolu! Jest to bardzo kreatywny sposób, aby zapobiec nudzie. A więc do dzieła! Chwyć te naklejki Psiego Patrolu i umieść je na odpowiednich polach a stworzysz wspaniałe obrazki. Kolor: wielokolorowy Bohater: Psi Patrol Licencja: Psi Patrol

7,00 zł
6,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
91
Twoja tajemnica (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja tajemnica (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
68 szt.

Przeszłość jest niczym cień. Czasami widać go wyraźnie, a niekiedy podąża za nami niezauważenie. Ewa Kuszewska wie o tym najlepiej. Na co dzień mieszka w Warszawie, odnosi sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Ma stanowisko dyrektora w agencji konsultingowej, jest w trakcie przygotowań do ślubu z miłością swojego życia – Markiem, otaczają ją sami przyjaciele. Czuje się bardzo szczęśliwa. Ewa swoje życie dzieli na "przed” i "po” liczone od momentu pewnych tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w jej rodzinnej miejscowości Zalesie. Skrywana latami tajemnica nie daje jednak o sobie zapomnieć i domaga się ujawnienia w najmniej oczekiwanym dla kobiety momencie. Jeden niespodziewany telefon odmieni jej życie. Rodzinna tragedia, utracona miłość, zdrada przyjaciół – to wszystko wróci ze zdwojoną siłą. Bo nie tak łatwo uciec przed własnym cieniem… A tym bardziej przed powierzonymi komuś tajemnicami. Mocna, bogata w zwroty akcji i niezwykle prawdziwa powieść o tym, że konsekwencje naszych czynów odczuwamy nie tylko my, ale także nasi najbliżsi. A każdy dług, prędzej czy później, należy spłacić. Jedno jest jednak pewne – nieważne skąd pochodzimy, istotne jest to, dokąd zmierzamy.

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
92
Lalka Disney Princess Kopciuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Disney Princess Kopciuszek
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

1 osoba kupiła
93
Puzzle 1000 elementów. Aimee Stewart, Wspomnienia z podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Aimee Stewart, Wspomnienia z podróży
G3, 1000
Dostępny
12 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem „Premium Quality” to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle „Premium Quality” są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem „Premium Quality” jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

56,00 zł
49,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
94
Ocena efektywności inwestycji. Wydanie V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocena efektywności inwestycji. Wydanie V
Dostępny
29 szt.

Z publikacji Radosława Pastusiaka można dowiedzieć się m.in.: • Jak oceniać efektywność projektów inwestycyjnych finansowanych kredytem, leasingiem, kapitałem własnym? • Jak ocenić realny koszt źródła finansowania inwestycji? • Na co należy zwrócić szczególną uwagę, szacując rentowność inwestycji, i gdzie popełnia się najwięcej błędów? • Jak należy kalkulować koszt kapitału w przedsiębiorstwie, aby wykorzystać strukturę źródeł finansowania dla podniesienia efektywności firmy? • Ile kosztuje przedsiębiorstwo wypłacana dywidenda? • Jak proces restrukturyzacji kosztów w zakresie zatrudnienia może wpłynąć na efektywność przedsiębiorstwa? Publikacja jest kierowana do studentów szkół wyższych, specjalizujących się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, a szczególnie w ocenie efektywności inwestycji rzeczowych. Książka będzie pomocna również dla praktyków, którzy mając już ugruntowaną wiedzę w zakresie oceny inwestycji, mogą dodatkowo zapoznać się z modelowaniem finansowym w zakresie inwestycji w firmie, a także wpływem niekorzystnych czynników na efektywność projektu.

66,00 zł
53,46 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,54 zł

1 osoba kupiła
95
L.O.L. saszetka niespodzianka 42-0226 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. saszetka niespodzianka 42-0226
Rms, Inna
Dostępny
100 szt.

Zaskocz swoje dzieci saszetką z niespodzianką L.O.L.! Wszyscy kochają niespodzianki i właśnie to otrzymasz, kupując ten uroczy zestaw upominkowy. Wewnątrz tego kolorowego opakowania znajduje się mnóstwo niespodzianek! Dzieci z pewnością będą chciały się dowiedzieć, co jest w środku - tajemniczy breloczek, stylowa bransoletka przyjaźni, mnóstwo konfetti dla jeszcze lepszej zabawy, brokatowy pisak, nie wspominając o kauczukowej piłce i arkuszu naklejek! Spraw dzieciom radość i podaruj im tą saszetkę - nie pożałujesz! Kolor: wielokolorowy Bohater: L.O.L. Licencja: L.O.L.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
96
MELISSA Blok z kolorowankami Jumbo Księżniczki i Wróżki 14263 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
29,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,07 zł

1 osoba kupiła
97
Nasz Wielki Patron. Święty Izydor Oracz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz Wielki Patron. Święty Izydor Oracz
Dostępny
62 szt.

Czym jest aguijada w ręku św. Izydora? Dlaczego czcili go królowie? Jakie łaski wyprasza dla nas opiekun rolników? Poznajmy patrona: rolników, pracowników najemnych i opiekunów zwierząt domowych; Madrytu, Saragossy i ogromnej liczby miejscowości (zazwyczaj związanych z rolnictwem) na całym świecie, wzywanego w czasie suszy i w prośbach o dobre żniwa. Warto naśladować tego świętego i prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Jest bowiem prawdą to, co głosi stare polskie przysłowie: „Święty Izydor wołkami orze, a kto go prosi, temu pomoże”. Poznajmy bliżej św. Izydora Oracza, przykładnego męża i ojca, patrona ludzi związanych z uprawą ziemi. Od dzieciństwa postępował on w myśl zasady: „Módl się i pracuj, a Bóg ci dopomoże”, i nigdy się nie zawiódł. Jego piękna zasada postępowania niech stanie się także życiowym mottem każdego z nas.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
98
Rozwój twórczego myślenia wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwój twórczego myślenia wyd. 2023
Dostępny
238 szt.

Rozwój twórczego myślenia jest trzecią książką z cyklu \"Szkoła przyszłych mistrzów\" i jak każda z tej serii stanowi odrębną całość. Autorzy zajęli się w tej książce grą środkową, która jest najmniej zbadaną i usystematyzowaną, a jednocześnie najciekawszą i najtrudniejszą częścią partii szachowej. Jest to pierwsza książka rozpatrująca między innymi zagadnienia z pogranicza szachów i psychologii. Prezentuje specyfikę podejmowania decyzji, uczy myślenia podczas rozgrywania partii szachowej oraz wyjaśnia sposoby podejmowania decyzji w różnorodnych szachowych sytuacjach. W książce omówiono kluczowe zagadnienia gry środkowej takie jak: liczenie wariantów, szachowa intuicja, racjonalność myślenia w partii szachowej, atak i obrona oraz analiza partii. Każdy z tych tematów został potraktowany z charakterystyczną dla autorów wnikliwością oraz precyzją i uzupełniony o testy umożliwiające lepsze zrozumienie tych zagadnień. Zgodnie z tradycją książkę kończy rozdział \"Twórcze osiągnięcia słuchaczy szkoły\", w którym przedstawiono partie wspólnie przeanalizowane przez młodych szachistów i arcymistrza Artura Jusupowa. To książka dla każdego szachisty pragnącego poszerzenia wiedzy szachowej i zrozumienia mechanizmów rządzących rozgrywaniem partii szachowej.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
99
Karty pracy do ćwiczeń funkcji poznawczych. Część 2. Ćwicz swój umysł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty pracy do ćwiczeń funkcji poznawczych. Część 2. Ćwicz swój umysł
Dostępny
70 szt.

Książka zawiera ćwiczenia, które zostały podzielone według trzech zagadnień: funkcji wykonawczych (umożliwiających zaplanowanie np. naszego dnia, wyhamowania reakcji), procesów pamięciowych i uwagowych, dzięki którym możemy doskonalić naszą koncentrację uwagi, jak również przerzutność – przełączanie uwagi pomiędzy kilkoma bodźcami. Są to procesy, które najczęściej ulegają pogorszeniu w patologii mózgowej o zróżnicowanym charakterze i etiologii. Zaprezentowane w publikacji ćwiczenia angażujące powyższe funkcje poznawcze są osadzone w życiu codziennym i tematycznie związane z odpoczynkiem. Należy podkreślić bardzo zróżnicowany charakter zadań. Ćwiczenia są propozycją dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci w okresie późnego dzieciństwa (od 10 lat), jak i osób dorosłych bez zaburzeń poznawczych oraz z łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych. Mogą być stosowane przez osoby, które odbywają już terapię neuropsychologiczną, a także przez te, które chcą pracować samodzielnie i/lub z pomocą rodziny. Wykorzystywać je mogą również terapeuci.

52,00 zł
42,64 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,36 zł

1 osoba kupiła
100
Mopsik, który chciał zostać syrenką. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mopsik, który chciał zostać syrenką. Tom 4
Dostępny
2924 szt.

Mopsik Peggy wyjeżdża na wakacje! Cel podróży: morze. Peggy ogromnie cieszy się z tego wyjazdu, ale jeszcze bardziej zadowolona wydaje się jej mała opiekunka Chloe. Dziewczynka ma nadzieję, że podczas pobytu nad morzem uda się jej spotkać na plaży prawdziwą syrenkę. Peggy wraz z Chloe przetrząsają plażę tam i z powrotem, ale nigdzie nie spotykają żadnej syrenki. Peggy nie chce, by jej przyjaciółka przeżyła rozczarowanie, dlatego postanawia sama zostać syreną! Czy plan mopsika powiedzie się i czy uda jej się uratować wakacyjne marzenia przyjaciółki? Kontynuacja popularnej serii o mopsiku Peggy. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Jest to idealna książka dla początkujących czytelników. Duża czcionka i krótkie rozdziały zachęcają dzieci do samodzielnej lektury. Tłumacz: Ewa Kleszcz

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry