hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 23 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się O zwierzętach (Elias Canetti), na drugim Niezwykli goście Bolesława Chrobrego. Tom 2 (Przemysław Urbańczyk ). Kolejny produkt to Radykalne oko (Andrzej Turowski) oraz 7EW (Neal Stephenson).
1
O zwierzętach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
O zwierzętach
Dostępny
71 szt.

Elias Canetti bardzo kochał zwierzęta, nie była to jednak czułostkowość typu: „śliczny kotek, miły piesek”. Jego zapiski i fragmenty książek, poświęcone zwierzętom, pozbawione są sentymentalizmu, a jednak (albo może właśnie dlatego), robią na czytelniku ogromne wrażenie. Pisarz bardzo cenił wszelkie zwierzęta, niekiedy bardziej niż ludzi, i często stawał po ich stronie. Potępiał okrucieństwo; jego rozdział o wielbłądach z Głosów Marrakeszu na długo pozostaje w pamięci. Wstrząsający jest fragment z Cierpienia much, w którym dziewczynka nawleka żywcem muchy na nitkę i robi sobie z nich naszyjnik. „Canetti pozostaje bezradny wobec tego zła; gdyby żył w dzisiejszych czasach, może wstąpiłby do jakiejś organizacji pozarządowej, upominającej się o prawa wszystkich istot żyjących”. – Maria Przybyłowska

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

32 osoby kupiły
2
Niezwykli goście Bolesława Chrobrego. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niezwykli goście Bolesława Chrobrego. Tom 2
Dostępny
2 szt.

Wojciech, Otto i Bruno – dwóch biskupów i cesarz; dwóch misjonarzy uwikłanych w politykę i polityk z ambicjami misyjnymi; dwóch moralnych rygorystów i pragmatyk władzy; dwóch wizjonerów męczeństwa i wizjoner polityczny. Ich zazębiające się ze sobą życiorysy stanowią typowy dla wczesnośredniowiecznych elit splot uwarunkowań wynikających ze zderzenia religijnej ortodoksji z brutalnością codziennego życia, wzniosłych ideałów z realiami politycznymi oraz strategicznego wizjonerstwa z pragmatyką doraźnych działań. Każdy z nich na swój sposób wpłynął na wczesną historię państwa piastowskiego. Ich wizyty, choć rozciągnięte na dwanaście lat (997-1009), były ogniwami jednego łańcucha wzajemnie powiązanych ze sobą wydarzeń silnie uwikłanych w wielką politykę, znacznie wykraczającą poza samą arenę środkowoeuropejską.

39,00 zł
17 osób kupiło
3
Radykalne oko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Radykalne oko
Dostępny
232 szt.

Najnowsza książka prof. Turowskiego, znanego historyka sztuki i awangardy artystycznej, wydana w dwóch tomach, bogato ilustrowana kolorowymi i czarno-białymi materiałami graficznymi.

149,00 zł
98,34 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 50,66 zł

12 osób kupiło
4
7EW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
7EW
Dostępny
1741 szt.

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata? Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię. Neal Stephenson – obdarzony oszałamiającą wyobraźnią literacki geniusz i wizjoner – łączy naukę, filozofię, technikę, psychologię i literaturę w arcydziele prozy spekulatywnej, w którym wizja przyszłości jest zarazem niecodzienna i upiornie znajoma.

79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

11 osób kupiło
5
Rzeczywiste obecności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Rzeczywiste obecności
Dostępny
276 szt.

George Steiner – literaturoznawca, komparatysta, badacz kultury, poliglota, nade wszystko jednak filolog – w wydanych niespełna trzydzieści pięć lat temu Rzeczywistych obecnościach wysunął tezę o konieczności istnienia transcendencji, o ile ma istnieć wielka sztuka, wielka literatura. Według niego bowiem istnienie wielkiej sztuki i literatury – oryginalnej, a przy tym wpisanej w nurt historii sztuki czy literatury – jest warunkiem sine qua non człowieczeństwa.

55,00 zł
42,90 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,10 zł

7 osób kupiło
6
Kuferek Marcelka. Scenariusze zajęć z elementami arteterapii na I etapie szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuferek Marcelka. Scenariusze zajęć z elementami arteterapii na I etap...
Dostępny
80 szt.

Kuferek Marcelka to propozycja scenariuszy do wykorzystania na lekcjach etyki w klasach 1–3 szkoły podstawowej, a także podczas treningów umiejętności społecznych (TUS). Książka powstała na podstawie wieloletniego doświadczenia Autorki w nauczaniu wczesnoszkolnym. Kuferek Marcelka jest zbiorem 22 scenariuszy zajęć z elementami arteterapii na I etapie szkoły podstawowej zgodnymi z najnowszą podstawą programową oraz 41 kart pracy. Wszystkie scenariusze spina klamra w postaci Marcelka – chłopca z lustra, który nie zna wartości. Autorka wykorzystała element bajkoterapii, który pozwala dzieciom wejść w rolę i utożsamić się z Marcelkiem. Taki zabieg ma pozytywny wpływ na uczestników zajęć – pomagając chłopcu, uczniowie podświadomie pomagają sobie. Zajęcia oparte na scenariuszach zawartych w Kuferku Marcelka pomagają w poznaniu: • otaczającego świata (dobro, zło), • wartości (godność, szacunek, wolność), • emocji (złość, miłość), • sposobów rozładowania emocji, • znaczenia słów, pojęć, przysłów i powiedzeń. Dzieci dowiadują się również jak żyć w zgodzie z naturą i dlaczego należy szanować przyrodę, a także na czym polega poczucie przynależności do społeczeństwa. Scenariusze dostosowane są do pracy z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera. Służą rozwijaniu m.in. umiejętności: słuchania, reagowania na wypowiedzi innych, budowania własnej tożsamości poprzez poznawanie swoich słabych i mocnych stron. Podczas proponowanych zajęć wykorzystany jest proces modelowania, uczenia się oraz odgrywania ról. Proponowane scenariusze pomagają w wypracowaniu schematów radzenia sobie w życiu codziennym.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

5 osób kupiło
7
Krajobraz po burzy. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Krajobraz po burzy. Tom 3
Dostępny
49 szt.

Ada wraz z Dorotą z powodzeniem prowadzą galerię, ale nadchodzą dla nich trudne czasy. Czas pandemii, kwarantanny, maseczek i strachu. Dorota ma obawy przed porodem. Martwi się, czy da radę w roli mamy. Dla niej i Łukasza szykują się duże zmiany. Ada z Mateuszem próbuje ratować swoje małżeństwo, ale czy dadzą radę? Mateusz skrywa pewien sekret, który na zawsze odmieni życie jego żony. Tomek coraz lepiej radzi sobie w roli menadżera w Wiosence. Całkowicie usunął się z życia Ady. Czy da sobie szansę na miłość? Czy Mariolka okaże się tą jedyną? A co z Agatą, którą ponownie pojawi się w życiu mężczyzny? Jak bohaterowie poradzą sobie w czasie pandemii?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

5 osób kupiło
8
Pod słońcem Turynu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pod słońcem Turynu
Dostępny
82 szt.

Akcja powieści Ivany Dobrakovovej rozgrywa się w Turynie, nazywanym miastem satanistów i egzorcystów. Słońce Turynu jest przewrotne: główna bohaterka porusza się raczej w strefie cienia – miota się pomiędzy obowiązkami matki i żony, jest zawieszoną między różnymi tożsamościami wielokrotną emigrantką szukającą w rzeczywistości dogodnej szczeliny, pęknięcia, w które mogłaby uciec. To właśnie w takiej szczelinie rodzi się tęsknota za ekstremum, pokusa przekraczania granic – przede wszystkim moralnych i cielesnych. Zdecydowanie jednak pojemniejsza okazuje się kwestia zasięgu zła – pytanie o to, czy zło jest dziedziczne, czy czeka na odpowiednie warunki, żeby zakiełkować.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
9
Gra na koniec roku szkolnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gra na koniec roku szkolnego
Kangur, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Udało się! Kolejny rok szkolny za Wami, teraz czas na odpoczynek. Pomoże Wam w tym „Gra na koniec roku szkolnego”, czyli gra o wakacjach! Sprawdźcie, jakie pomysły na wakacyjną zabawę na Was czekają i gdzie możecie się udać, aby przeżyć przygodę. Bawcie się dobrze!

17,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
10
Marsz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Marsz
Dostępny
71 szt.

28 lutego 1981 roku Rada Ministrów ogłosiła uchwałę w sprawie reglamentacji mięsa i jego przetworów. Sprzedaż mięsa na "kartki" weszło w życie 1 kwietnia. W maju wprowadzono także reglamentację przetworów mięsnych, mąki, masła przetworów zbożowych i ryżu, zaś w czerwcu również mleka dla niemowląt. Sklepy były słabo zaopatrzone, doszło do podwyżki cen żywności, dodatkowo 23 lipca zmniejszono kartkowy przydział mięsa. Pod koniec lipca w całej Polsce zorganizowano tzw. marsze głodowe. Największy z nich odbył się 30 lipca 1981 roku w Łodzi. Wzięły w nim udział głównie kobiety, także z dziećmi. Chociaż był to jeden z największych masowych protestów w historii kraju po czterdziestu latach niewiele osób o nim pamięta.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
11
Peanatema - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Peanatema
Dostępny
1601 szt.

Fraa Erasmas jest młodym deklarantem z koncentu saunta Edhara, azylu dla matematyków, naukowców i filozofów, chroniących się przed zepsuciem dotykającym świata zewnętrznego (Saeculum) pod osłoną prastarego kamienia, odwiecznej tradycji i skomplikowanych rytuałów. Na przestrzeni wieków na zewnątrz, za murami koncentu, powstawały i upadały kolejne miasta i rządy. Trzykrotnie w dziejach świata nastawał mroczny czas przemocy zrodzonej z przesądów i niewiedzy, która unicestwiała zamknięte społeczeństwo matemowe. A jednak deklarantom za każdym razem udało się przetrwać kataklizm i dostosować do nowych realiów, po każdym pogromie żyli coraz skromniej i stawali się coraz mniej uzależnieni od techniki i dóbr materialnych. Jednakże Erasmas nie boi się świata zewnętrznego, extramuros. Od ostatnich Straszliwych Wypadków minęło wiele, wiele lat. Dla uczczenia przypadającego raz na dziesięć lat i trwającego tydzień rytuału zwanego apertem, fraa i suur szykują się do wyjścia poza bramy azylu, które zostaną otwarte na oścież i przy okazji udostępnią wnętrze koncentu ciekawskim `statystom`. Erasmas, dla którego jest to pierwszy apert, nie może się doczekać chwili, gdy znów zobaczy znajome widoki i spotka się z rodziną, z którą nie miał kontaktu od czasu `kolekty`. Zanim jednak upłynie tydzień przeznaczony na apert, oba jego życia - to, które porzucił, i to, które wybrał - zawisną na włosku w obliczu przemian o iście kosmicznych proporcjach. Nieprzewidziane i potężne siły zagrażają stabilności matemów i rutynie życia extramuros. Tylko niepewny sojusz sekularów i deklarantów może przeciwstawić się tej groźbie, toteż Erasmas - podobnie jak jego przyjaciele, znajomi i nauczyciele - zostaje wezwany poza bezpieczne koncentowe mury, by wspólnie zapobiec światowej katastrofie. Kiedy na jego barkach nieoczekiwanie spoczywa oszałamiająca odpowiedzialność, stwierdza nagle, że gra jedną z głównych ról w przedstawieniu, które zadecyduje o losach świata. Wyrusza w niezwykłą podróż, która zawiedzie go w najbardziej niebezpieczne i niegościnne rejony ojczystej planety - a nawet jeszcze dalej...

89,00 zł
71,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,80 zł

3 osoby kupiły
12
Słownik wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

3 osoby kupiły
13
Dysk frisbee, turkusowy 90010 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dysk frisbee, turkusowy 90010
Polesie
Dostępny
6 szt.

Średnica 20.5 cm

6,50 zł
5,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,51 zł

3 osoby kupiły
14
Sypałem ziarna maku? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sypałem ziarna maku?
Dostępny
60 szt.

Zbigniew Herbert kilkukrotnie podróżował do Grecji, gdzie odwiedził najważniejsze, fundamentalne dla greckiej kultury i tradycji europejskiej miejsca, jak Ateny, Delfy, Korynt, Mykeny, Spartę. Podróże te zaowocowały esejami i wierszami, które pokazują fascynację poety kulturą grecką. Książka stanowi próbę opisania najważniejszych wątków oraz specyfiki greckiego podróżopisarstwa Zbigniewa Herberta na tle innych przykładów literackich wędrówek pisarzy do tego kraju. ****** ?I sprinkled poppy seeds??: Zbigniew Herbert?s Greek Journey In the course of several trips to Greece, Zbigniew Herbert visited places that are the most important, fundamental even, for Greek culture and the classical European tradition, such as Athens, Delphi, Corinth, Mycenae and Sparta. His Greek travels resulted in great works: essays and poems that show the poet?s fascination with Greek culture. The book is an account of the most important themes and unique aspects of his Greek travel writing, captured against the background of other examples of writers? literary journeys to the same country.

37,00 zł
31,08 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,92 zł

2 osoby kupiły
15
Piekło na froncie wschodnim. Dzienniki niemieckiego żołnierza 1941-1943 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piekło na froncie wschodnim. Dzienniki niemieckiego żołnierza 1941-194...
Dostępny
249 szt.

To autentyczna relacja o okrucieństwach, rzezi i śmierci, przepojona nadzieją, że pewnego dnia życie ponownie będzie toczyło się tak jak dawniej bez wojny. Operacja Barbarossa przeobraziła się w największe i najbardziej krwawe zmagania II wojny światowej. Mimo że po obu stronach przez kilka lat walczyły miliony żołnierzy, zachowało się niewiele osobistych, prowadzonych na gorąco dzienników ze służby na froncie wschodnim. Opowieść Hansa Rotha rozpoczyna się późną wiosną 1941 roku i urywa w lipcu 1943 roku. Ten niemiecki żołnierz w cywilu właściciel dobrze prosperującego biura projektowego we Frankfurcie został wcielony w szeregi batalionu niszczycieli czołgów 299. Dywizji Pancernej. Szeregowiec, a później sierżant Roth opisuje swój udział w najbardziej zaciętych walkach na froncie wschodnim, w tym w bitwie o Stalingrad. Jego zapiski dają wgląd w codzienne życie żołnierzy Rzeszy toczących rozpaczliwe zmagania z wrogiem. Z wielką wrażliwością Roth opisuje też miejscowy krajobraz, wiele uwagi poświęca także sytuacji Ukraińców i Rosjan. Dziennikom Rotha brakuje nieco literackiej ogłady. Ich wielkim atutem jest jednak to, że były pisane na bieżąco, a nie po wojnie, gdy pamięć o minionych wydarzeniach mogła się już zatrzeć, a późniejsze przeżycia wypaczyć wspomnienia. Jego myśli zostały utrwalone w postaci niezmienionej, a surowy opis wypadków nie uległ zniekształceniom ani nie został przykrojony do późniejszych oczekiwań. Dzienniki Hansa Rotha upamiętniają losy nie tylko ich autora, ale też milionów żołnierzy, którzy z dala od rodzinnych domów oddali życie w tej strasznej wojnie.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
16
Zeszyty Formacji Duchowej nr 99. Moc w słabości się doskonali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zeszyty Formacji Duchowej nr 99. Moc w słabości się doskonali
Dostępny
18 szt.

Ten Zeszyt jest o tym, o czym świat nie chce rozmawiać, na co się radykalnie nie godzi, co wyśmiewa i odrzuca. Jest o słabości, której cały świat się boi, kontestuje ją i z nią walczy. Tymczasem Bóg się nie boi naszej słabości, ale czyni ją miejscem spotkania z nami i błogosławieństwa, miejscem szczególnie płodnym. Autor rozważań – ojciec Amedeo Cencini – zachwyca się tym Bożym działaniem: „Bóg jakby czuje się przyciągany przez ludzką słabość i interweniuje z mocą swojej łaski”. Czyni to z wysokości… krzyża, sam stając się słabym, najsłabszym ze wszystkich, aby nikt nie poczuł się pominięty czy odrzucony w swojej słabości.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
17
Kotek w kąpieli, spieniona zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kotek w kąpieli, spieniona zabawa
Dumel Discovery
Dostępny
46 szt.

Razem z kotkiem przeżyj wodną przygodę pełną mydlanych bąbelków! Wybierz jeden z dwóch trybów i zmień kąpiel w czystą radość. Przymocuj zabawkę do ściany wanny za pomocą przyssawek, zanurz wężyk z rybką w wodzie i ustaw przełącznik na pozycję prysznic, aby bawić się w strumieniach wody! Napełnij kocią wannę wodą z dodatkiem płynu do kąpieli powyżej poziomu pompki, znajdującej się pod kotkiem, i przełącz się na tryb bąbelków, aby uruchomić generator piany. Zasilanie: 3 baterie AA (brak w zestawie)

92,25 zł
81,18 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,07 zł

2 osoby kupiły
18
Błękitny zamek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Błękitny zamek
Dostępny
75 szt.

29-letnia Joanna mieszka z despotyczną matką i ciotką w starym domu w Deerwood, w Kanadzie. Wyśmiewana przez rodzinę z powodu staropanieństwa i nieśmiałości, Joanna znajduje ukojenie w snuciu marzeń o Błękitnym Zamku, gdzie jest adorowana przez najprzystojniejszych rycerzy i nie musi słuchać przezwisk o „starej pannie”. Gdy pewnego dnia dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę, zdaje sobie sprawę, że nie ma nic do stracenia i zaczyna żyć własnym życiem, nie przejmując się opinią rodziny i społeczeństwa. Ku zgrozie bogobojnej matki Joanna decyduje się opuścić własny dom i zamieszkać u Ryczącego Abla, lokalnego awanturnika i pijaczyny, aby zaopiekować się jego umierającą córką i swoją dawną przyjaciółką. W końcu decyduje się robić to, na co ma ochotę i żyć pełnią życia, nie tylko w wyimaginowanym, ale także tym rzeczywistym świecie.

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

2 osoby kupiły
19
Ogniwa paliwowe i hybrydowe układy napędowe w motoryzacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ogniwa paliwowe i hybrydowe układy napędowe w motoryzacji
Dostępny
45 szt.

Monografia dotyczy rozwoju wybranych źródeł napędu pojazdów samochodowych, które mogą stanowić alternatywę dla standardowego, tłokowego silnika spalinowego. W pracy przedstawiono genezę powstania i zasadę działania różnego typu hybrydowych systemów napędowych oraz systemów elektrycznego napędu pojazdów wykorzystujących zasilane wodorem ogniwa paliwowe. Podkreślono rolę hybrydowych układów napędowych jako ogniwa pośredniego w rozwoju konstrukcji pojazdu w drodze do pełnej elektryfikacji systemów napędowych. W monografii dokonano wnikliwej analizy tego typu układu napędowego obejmującej zarówno opis rozwoju konstrukcji na przestrzeni ostatnich lat, jak i wyniki badań naukowych przeprowadzonych z udziałem autora opracowania. Ważnym elementem uzupełniającym pracę jest omówienie zagadnień związanych z produkcją wodoru, metodami jego oczyszczania, a także przechowywaniem na pokładzie pojazdu oraz transportem z zakładów produkcji do stacji dystrybucji. Istotną część opracowania stanowi ponadto dyskusja poświęcona bezpieczeństwu eksploatacji pojazdów wyposażonych w układy napędowe zasilane wodorem. Prezentowane w monografii treści w dużej mierze opierają się na doświadczeniu zawodowym autora, a także na wiedzy pozyskanej podczas udziału w badaniach naukowych tego typu pojazdów.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

2 osoby kupiły
20
Dysk frisbee, niebieski 89960 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dysk frisbee, niebieski 89960
Polesie
Dostępny
1 szt.

Średnica 21.5 cm

6,30 zł
5,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
21
Teczka Żyrafki. 3 latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Teczka Żyrafki. 3 latka
Dostępny
9 szt.

W przedszkolu Żyrafki dzieci będą się uczyć, bawiąc! Rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc, malując i kolorując, maluchy naucza się poprawnej wymowy, opowiadać, myśleć i tworzyć. Żyrafka zaprasza wszystkich ciekawych świata i twórczych przedszkolaków W teczce znalazły się zeszyty z serii „Przedszkole Żyrafki”: Zgadywanki 3-latka, Zabawy językowe 3-latka oraz Zabawy plastyczne 3-latka.

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
22
Tubular Bells 50th Anniversary Celebration, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tubular Bells 50th Anniversary Celebration, 2 CD
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Tubular Bells Part 1 2. Tubular Bells Part 2 3. Sailor's Hornpipe 1. Ommadawn Part 1 2. Excerpt from Hergest Ridge Part 1 3. Moonlight Shadow

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

4 osoby kupiły
23
Historia Stronnictwa Demokratycznego 1980 - 1991 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Historia Stronnictwa Demokratycznego 1980 - 1991
Dostępny
27 szt.

Paweł Piskorski - historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego gdzie również obronił doktorat. Od czasów licealnych związany z ruchami i organizacjami opozycyjnymi. Na studiach działał w Grupach Oporu Solidarni i Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Założyciel i przewodniczący Akademickiego Biura Interwencji NZS pomagającego osobom represjonowanym przez komunistyczne władze. Koordynator pomocy dla tworzących się niezależnych ruchów młodzieżowych w krajach bloku sowieckiego. Współtwórca Radia NZS. Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów na UW a następnie Krajowej Komisji Koordynacyjnej NZS. W 1990 doradca Prezesa Rady Ministrów. W latach 1990-1993 przewodniczący (z polskiej strony) Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W latach 1990-1994 działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym. Następnie, po połączeniu z UD, w Unii Wolności. Jeden ze współtwórców Platformy Obywatelskiej. Od 1999 do początku 2002 Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

90,00 zł
81,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
24
Organizacja produkcji filmowej w świetle prawa autorskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Organizacja produkcji filmowej w świetle prawa autorskiego
Dostępny
64 szt.

W publikacji omówiono w sposób kompleksowy, jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy, rozpoczynając proces produkcji filmowej, tak aby z jednej strony uniknąć naruszeń praw przysługujących innym osobom, a z drugiej ? ograniczyć do minimum ryzyko niekorzystnego wykorzystania własnej twórczości przez podmioty trzecie. W pierwszych czterech rozdziałach omówiono wstępne zagadnienia związane z produkcją filmową z perspektywy prawnoautorskiej. Scharakteryzowano zatem samo prawo autorskie i jego przedmiot, czyli utwór (rozdział I) oraz przedmiot produkcji filmowej ze szczególnym uwzględnieniem określonych elementów filmu podlegających ochronie (rozdział II). Wskazano, jaki jest status poszczególnych osób biorących udział w tworzeniu filmu (rozdział III) i jakie prawa przysługują im z tytułu pełnienia różnych funkcji w procesie twórczym (rozdział IV). W kolejnych rozdziałach omówiono: możliwość wykorzystywania cudzej twórczości w produkcji filmowej (rozdział V), szczególną rolę producenta audiowizualnego (rozdział VI), rodzaje i treść umów prawnoautorskich związanych z produkcją filmową (rozdział VII) oraz działalność promocyjną, medialną i reklamową (rozdział VIII). W IX rozdziale znajdują się wzory umów wraz z komentarzami, które ułatwią czytelnikowi właściwe konstruowanie w przyszłości kontraktów związanych z produkcją filmową. Skrypt jest skierowany przede wszystkim do studentów szkół filmowych. Przydatne informacje znajdą w nim również doświadczeni specjaliści zajmujący się produkcją filmów.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

2 osoby kupiły
25
My Mechanical Romance - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
My Mechanical Romance
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Bel wolałaby umrzeć niż myśleć o przyszłości. Zwłaszcza po tym, jak tata pół roku temu nagle ich zostawił. To przez niego musiała się wyprowadzić ze swojego domu i zmienić liceum. Dlatego… podania na studia? Zabawne. Przedmioty rozszerzone? Trzymajcie mnie. Zajęcia pozaszkolne? Nie ma szans. Jednak kiedy na zajęciach Bell przypadkowo ujawnia talent do inżynierii, Pani Voss podstępem nakłania ją, by wstąpiła do klubu robotyki. Czy może być jeszcze gorzej? Kapitanem „robotyków”, i całej masy innych drużyn, jest Mateo Luna. Prawdziwy nerd, a jednocześnie … najpopularniejszy, najprzystojniejszy i najambitniejszy chłopak w szkole. Dla Teo zawody krajowe, w których drużyna bierze udział, to walka na śmierć i życie. Bel nie dba o nie w ogóle. By ją zmotywować, a także wyjaśnić podstawy programowania, chłopak spotyka się z nią po lekcjach. Im więcej czasu ze sobą spędzają, tym jaśniejsze staje się, że budują nie tylko kolejnego robota… Lekka, wciągająca, pełna doskonałego humoru powieść o rywalizacji, pierwszej miłości i robotyce, w której dziewczyny też są mistrzami. Książka nominowana na Goodreads Choice Award w kategorii najlepsza powieści YA 2022.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
26
Hw Samochodzik 1szt Szybcy I Wciekl Astra Hnr88 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hw Samochodzik 1szt Szybcy I Wciekl Astra Hnr88 24
Mattel, Boys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Tematyczne samochodziki Hot Wheels reg Szybcy i wściekli to repliki pojazd oacute w z serii filmowej i inspirowanych nią autek. Jeszcze raz przeżyj ulubione momenty i pochwal się bogatą kolekcją. Każdy pojazd w skali 1 64 ma wyjątkowe dekoracje atrakcyjne zar oacute wno dla fan oacute w serii, jak i kolekcjoner oacute w Hot Wheels reg , kt oacute rzy będą chcieli zebrać je wszystkie. Sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się r oacute żnić.Wciśnij gaz do dechy i pomknij ku rajdowym przygodom z samochodzikami tematycznymi Hot Wheels reg Szybcy i wściekli.Każdy model w skali 1 64 ma niesamowite dekoracje, kt oacute re podkreślają jego epicki styl.To doskonały prezent dla fan oacute w serii Szybcy i wściekli oraz początkujących kolekcjoner oacute w, kt oacute rzy uwielbiają gadżety filmowe.Odtwarzaj ulubione filmowe momenty lub wymyślaj własne przygody z tymi niezwykłymi pojazdami.

15,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
27
The Legendary Typewriter Tape, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

1 osoba kupiła
28
Goebbels. Życie i śmierć wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
29
Polska Quiz. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Polska Quiz. Pojazdy
Kangur, od 4 lat
Dostępny
56 szt.

Wesoły quiz rysunkowy o różnych ciekawych pojazdach i autach na pewno spodoba się wszystkim ciekawskim maluchom. Karty zawierają rysunkowe odpowiedzi, dzięki czemu dzieci, które jeszcze nie czytają, będą się dobrze bawić.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
30
Nie oszukasz mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Nie oszukasz mnie
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.08.23

Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo... Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a na miejscu znaleziono ślady jej krwi. To zatrzymanie zmusza policjanta, by ujawnił ich związek i oficjalnie przyznał, że kocha Sawicką. W Szczecinie dochodzi do kolejnego morderstwa: tym razem ofiarami są emerytowany policjant Jakub Sztorc i jego żona. Schemat działania mordercy jest podobny jak w starej sprawie, którą prowadził prokurator Zięba, dawny patron Sawickiej. Na komendę zgłasza się były policjant Cichocki, który przed laty prowadził sprawę szczecińskiego wampira - seryjnego mordercy, który zabijał kobiety. Chce złożyć zeznania w sprawie Sztorców. Kiedy wychodzi na papierosa, zostaje zastrzelony przed budynkiem komendy. Czy Michalskiemu uda się odnaleźć Sawicką? Dlaczego prokurator przed zaginięciem poprosiła o akta dawnych spraw prowadzonych przez Ziębę? W piątym tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej wydarzenia nabierają tempa. Sawicka wpada w coraz większe kłopoty, usiłując chronić sekrety, które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Czy i tym razem szczęście jej nie opuści?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
31
Dux fabulosus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dux fabulosus
Dostępny
149 szt.

Publikacja została poświęcona problemowi kreowania historiograficznego wizerunku księcia Leszka Czarnego od czasów mu współczesnych do schyłku XVI w. W dwóch dziełach Bartosza Paprockiego ? Gnieździe Cnoty i Herbach rycerztwa polskiego ? Leszkowi Czarnemu przypisana została zupełnie wyjątkowa rola, co Autor, prezentując meandry tradycji historiograficznej, usiłuje wyjaśnić. W tym celu podejmuje próbę dookreślenia hipotetycznego źródła, które powstało na dworze księcia (Gesta Lestkonis) , a także analizuje historiograficzne zabiegi Jana Długosza i jego autorski pomysł na wizerunek władcy. Badacz omawia ponadto obraz relacji Piasta z krakowską gminą miejską, który odegrał szczególną rolę w XVI-wiecznej tradycji. ****** Dux fabulosus. On Historical Tradition Surrounding Leszek Czarny from ?Gesta Lestkonis? to the Works of Bartosz Paprocki The publication is devoted to the problem of creating the historical image of the prince Leszek Czarny from his times to the end of the 16th century. In two books by Bartosz Paprocki: ?The Nest of Virtues? and ?The Heraldic Arms of the Polish Knighthood?, Leszek Czarny was provided with an absolutely vital role, which the author of this book attempts to explain, showing the meanders of historiographical tradition. To this end, he tries to determine the hypothetical source that was created at the court of the prince (Gesta Lestkonis) and analyses historiographical efforts of Jan Długosz and his original idea for the image of the ruler. The author also discusses the image of Piast?s relations with the municipality of Cracow, which played a significant part in the 16th-century tradition.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

1 osoba kupiła
32
Polesie 90058 Dysk frisbee średnica 255mm czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
33
Parker Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Parker Tom 1
Dostępny
261 szt.

Gdy Darwin Cooke, jeden z najwybitniejszych twórców w historii komiksu (Nowa Granica, Batman: Ego), wpadł na pomysł adaptacji klasycznej serii kryminałów autorstwa Richarda Starka (pseudonim Donalda Westlake'a), wiadomo było, że efekt będzie co najmniej oszałamiający. Powstało dzieło, niczym nie ustępujące genialnemu pierwowzorowi - bezkompromisowy, brutalny, czarny jak smoła kryminał z jednym z najwyrazistszych bohaterów w historii komiksowego medium. Absolutna klasyka. Niniejsze wydanie zawiera następujące opowieści: "Drapieżca", "Człowiek o twarzy zbiega" oraz "Syndykat", oraz całą masę niepublikowanych wcześniej materiałów dodatkowych. Całość zamknie się w dwóch tomach. Dla fanów: Torpedo, Criminal, Raymond Chandler, Gorączka

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

1 osoba kupiła
34
Muzyczna kula QFF366-043 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Muzyczna kula QFF366-043
MAKSIK
Dostępny
6 szt.

57,90 zł
52,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

1 osoba kupiła
35
Argentyńskie przygody gombrowicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Argentyńskie przygody gombrowicza
Dostępny
2 szt.

Oryginalne, niezwykle interesujące studium obecności pisarza w życiu literackim i kulturze Argentyny, jest analizą przenikania elementów kultury latynoskiej do twórczości autora Trans-Atlantyku. Książka powstała prawie w całości w oparciu o nieznane źródła, odnalezione przez autorkę w Argentynie, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Czytelnik po raz pierwszy w sposób tak szczegółowy i systematyczny będzie mógł zapoznać się z argentyńskim okresem biografii Gombrowicza, z literacką aktywnością pisarza publikującego po hiszpańsku w tamtejszych gazetach, z jego uczestnictwem w miejscowym życiu literackim i z relacjami z odległą Polską. W rezultacie ten długi, na pozór bardzo dobrze znany, dwudziestoczteroletni argentyński okres życia i twórczości pisarza uzyskuje za sprawą tej książki swe najpełniejsze z dotychczasowych, odkrywcze monograficzne opracowanie.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
36
Bazgrownik A4 z naklejkami - Owocki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bazgrownik A4 z naklejkami - Owocki
Interdruk
Dostępny
9 szt.

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Blok zawiera kartki idealne do malowania, rysowania, szkicowania, wycinania, pisania czy notowania. Naklejki BB Friends. Format A4.

33,17 zł
31,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,66 zł

1 osoba kupiła
37
Teczka Żyrafki. 2-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Teczka Żyrafki. 2-latka
Dostępny
7 szt.

W przedszkolu Żyrafki dzieci będą się uczyć, bawiąc! Rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc, malując i kolorując, maluchy naucza się poprawnej wymowy, opowiadać, myśleć i tworzyć. Żyrafka zaprasza wszystkich ciekawych świata i twórczych przedszkolaków W teczce znalazły się zeszyty z serii „Przedszkole Żyrafki”: Zgadywanki 2-latka, Zabawy językowe 2-latka oraz Zabawy plastyczne 2-latka.

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
38
Dziennik cwaniaczka. Trzeci do pary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Dziennik cwaniaczka. Trzeci do pary
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Miłość niejedno ma imię. Ale powiedzmy sobie szczerze: żadne z nich nie brzmi „Greg Heffley”. Luty to najbardziej beznadziejny miesiąc w roku. Wiecie czemu? Z powodu święta zakochanych i szkolnych potańcówek. Greg staje na głowie, żeby nie podpierać ścian na balu walentynkowym, jednak żadna dziewczyna nie chce się z nim umówić. Wszystko wskazuje na to, że będzie się czuł jak piąte koło u wozu. A w każdym razie jak trzeci do pary… „To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią”. – Whoopi Goldberg Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książekDziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
39
Przewodnik Polska Niezwykła. Kujawsko-pomorskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przewodnik Polska Niezwykła. Kujawsko-pomorskie
Dostępny
117 szt.

„Polska Niezwykła” to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty, ale nie zapominamy też o podaniu wielu praktycznych informacji.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
40
Muzyczna zabawka QF366-054 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Muzyczna zabawka QF366-054
MAKSIK
Dostępny
5 szt.

51,90 zł
46,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

1 osoba kupiła
41
Notes samoprzylepny 5 kolorów pastel 240 kartek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Notes samoprzylepny 5 kolorów pastel 240 kartek
Stick'n
Dostępny
20 szt.

Papierowe notesy kostki wyprodukowane z drewna pozyskanego w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej, posiadają certyfikat FSC 107256. Notes kostka o wymiarach 5.1 x 5.1 cm zawiera 240 kartek w 5 pastelowych kolorach: żółtym, pomarańczowym, niebieskim, fioletowym i zielonym. Każda kostka ofoliowana w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem i pobrudzeniem.

9,00 zł
7,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
42
Co można zrobić z dziełem sztuki? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Co można zrobić z dziełem sztuki?
Dostępny
99 szt.

Publikacja pokonferencyjna przygotowana z okazji 10-lecia działalności Koła Naukowego Law&Art stanowi próbę wskazania aktualnych problemów i współczesnych wyzwań będących domeną niemal wszystkich gałęzi prawa w odniesieniu do kultury i sztuki. Zebrane w tomie artykuły dotyczą między innymi ochrony dziedzictwa, rynku sztuki, działalności kulturalnej, zmian zachodzących w obszarze kultury, zagadnień dotyczących prawa własności intelektualnej, rozwoju nowych technologii, wyzwań związanych z konfliktami zbrojnymi, terroryzmem oraz innym formami przestępczości. ****** What Can Be Done with a Work of Art? The Legal Aspects of Art Culture and Art This post-conference publication, prepared to mark the 10th anniversary of Law & Art Scientific Circle, attempts to show current problems and contemporary challenges which are the domain of almost all branches of law in relation to culture and art. The articles collected in the volume cover the heritage protection, art market, cultural activities, changes taking place in culture, intellectual property rights issues, the development of new technologies, and challenges related to armed conflicts, terrorism and other forms of crime.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

1 osoba kupiła
43
Na pokuszenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Na pokuszenie
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Leah Winters doprowadza do ujęcia podejrzanego, jednak jej przełożonych bardziej interesują zniszczenia, jakich przy okazji dokonała. Zostaje wysłana na przymusowy urlop, który prawdopodobnie skończy się utratą stopnia detektywa. Nie chcąc do tego dopuścić, Winters proponuje komendantowi układ: odzyska posadę, jeśli przyprowadzi mu Nathaniela Thorne’a, przestępcę, który zdaje się być nieuchwytny. Pod przykrywką hostessy Leah rozpoczyna pracę w Czerwonym Baronie, kasynie Thorne’a. Mężczyzna szybko odkrywa prawdziwą tożsamość policjantki. Zamierza ją zabić, jednak na widok łańcuszka, który wypływa na jej sukienkę podczas szarpaniny, zmienia zamiar. Zdaje się, że nie tylko on ukrywa pewien sekret. Thorne pogrywa z dziewczyną, lecz wyrachowanie szybko ustępuje fascynacji. Kiedy Leah prawie umiera z rąk Reynoldsa, który ponownie ucieka z aresztu, Nathaniel rozumie, że pod jej wpływem zaczyna się zmieniać. I zrobi wszystko, żeby ją chronić. Leah czuje, że mężczyzna jest kluczem do zagadki z jej przeszłości. Czy jednak cena za poznanie prawdy okaże się zaskakująco wysoka?

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
44
Kołonotes A6/100K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,49 zł
9,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,50 zł

1 osoba kupiła
45
W stronę światła. Współuzależnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
W stronę światła. Współuzależnienie
Dostępny
193 szt.

Poruszająca opowieść o życiu, miłości, rodzinie zakładanej z alkoholikiem i o konsekwencjach tej decyzji. Bohaterka z trudem konfrontuje oczekiwania z rzeczywistością, powoli zdobywa mądrość potrzebną do zreformowania własnego życia.

55,00 zł
46,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
46
Himmler. Zbrodniarz gotowy na wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Himmler. Zbrodniarz gotowy na wszystko
Dostępny
226 szt.

„Z perspektywy Himmlera jego osobistą tragedię stanowiło to, że choć tak bardzo pragnął sprawować rządy, to okazał się całkowicie niezdolny do przynoszącego jakiekolwiek pozytywne efekty wykorzystania posiadanej wiedzy. Choć wspomnienie jego nazwiska budziło przestrach w sercach milionów ludzi, to on sam pozostał nerwowy, wręcz bojaźliwy i nie mógł wydobyć z siebie ani słowa, kiedy Hitler go krytykował. A jednak to Himmler z końcem wojny trzymał w rękach wszystkie karty atutowe, które jeszcze pozostawały nazistowskim Niemcom, i przez wielu był uważany za pewnego sukcesora Hitlera”. /Wprowadzenie, fragment/ Heinrich Himmler – szef SS i Gestapo oraz jeden z głównych realizatorów ludobójczego programu „ostatecznego rozwiązania” kwestii żydowskiej – należał do najpotężniejszych i budzących największą grozę ludzi w nazistowskich Niemczech. Autorzy tej klasycznej już biografii, wykorzystując między innymi zdobyte przez Amerykanów dokumenty przekazane po wojnie do Bundesarchiv (Niemieckich Archiwów Federalnych) oraz zapisy rozmów z krewnymi Himmlera i członkami jego personelu, pokusili się o wnikliwą analizę tego, jak z pozoru przeciętny młodzieniec wyrósł na ogarniętego obsesją i przesądnego człowieka, odpowiedzialnego za zgładzenie milionów ludzi. Książka ta, pełna intrygujących informacji na temat życia osobistego Himmlera, jego poczynań i przekonań, zasługuje na miano głębokiego studium historycznego poświęconego najbardziej mrocznej postaci spośród nazistowskich przywódców. Roger Manvell (1909–1987) i Heinrich Fraenke (1897–1986) to uznani autorzy opracowań historycznych, którzy zasłynęli z publikacji książkowych poświęconych dziejom Trzeciej Rzeszy. Do ich najwybitniejszych dzieł należą klasyczne już biografie czołowych nazistów: Josepha Goebbelsa, Hermanna Göringa i Rudolfa Hessa.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
47
Pan Koala nie pochwala straszenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pan Koala nie pochwala straszenia
Dostępny
69 szt.

Pan Koala mieszka w ZOO. Wraz z innymi zwierzętami - żyrafami, pszczołami, flamingami i pandami. Do ZOO przychodzą dzieci, które czasami trochę psocą, więc Pan Koala pokazuje im, że pewnych rzeczy robić nie należy. W tej niepozornej książeczce znajdziecie ciekawą historię, zabawne ilustracje, zagadki i zadania do wspólnej zabawy.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
48
Więzień sumienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Więzień sumienia
Dostępny
82 szt.

Opowieść o współczesnym Robinsonie Crusoe i cenie prawdziwej wolności Alan Fonds, 45-letni pracownik brytyjskiej oficyny wydawniczej, pewnego dnia budzi się w morskim kontenerze na niewielkiej wyspie południowego Pacyfiku. Z załączonego do pakietu ratunkowego listu dowiaduje się, że miejsce, w którym się znalazł, nie jest przypadkowe: jego pracodawca postanowił wymierzyć mu karę zesłania. W ten sposób rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w życiu Fondsa, a kolejne miesiące spędzone na odludziu stają się pretekstem do wędrówki w głąb siebie i odkrycia, co tak naprawdę oznacza wolność. "Więzień sumienia" to pełna zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań powieść, która dowodzi tezy, że podejmowane przez nas nawet najbardziej błahe decyzje, odciskają na naszym życiu głębokie piętno.

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
49
Tani drań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tani drań
Dostępny
118 szt.

Wiesław Michnikowski należy do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Całe pokolenia zachwycały się jego piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. „Addio, pomidory”, „Mija mi” i „Wesołe jest życie staruszka” czy wreszcie niezapomniany skecz „Sęk” w wykonaniu z Edwardem Dziewońskim. Młodzi bezbłędnie rozpoznają jego głos jako Papę Smerfa. Unikający wywiadów i przez ostatnie lata wycofany z życia zawodowego i towarzyskiego, teraz w szczerej rozmowie ze swoim synem, Marcinem. Od przedwojennej Warszawy, przez wspomnienia z aktorskiej garderoby, aż po ostatnie lata. A jeśli do tego dodać ujmujący uśmiech i diabelnie złośliwy dowcip? Proszę Państwa, przed Wami Wiesław Michnikowski!

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
50
Ewa czuje inaczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ewa czuje inaczej
Dostępny
41 szt.

Dlaczego Twoja ukochana ciągle okazuje uczucia? Masz trudności ze zrozumieniem jej zachowania? Dlaczego kobiety i mężczyźni są tak różni w okazywaniu uczuć? Dzięki książce Jacka Pulikowskiego poznasz naturę kobiety. Dowiesz się, dlaczego kobiety okazują uczucia i jak ważne jest dostrzeganie uczuć ukochanej. Dowiesz się, jak poruszać się po świecie uczuć. Zrozumiesz różnicę w okazywaniu uczuć pomiędzy kobietami a mężczyznami. Znajdziesz tu praktyczne rady, jak zbudować trwały związek.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
51
Notes samoprzylepny 4 kolory pastel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Notes samoprzylepny 4 kolory pastel
Stick'n
Dostępny
21 szt.

Papierowe notesy kostki wyprodukowane z drewna pozyskanego w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej, posiadają certyfikat FSC 107256. Notes kostka o wymiarach 7.6 x 7.6 cm zawiera 400 kartek w 4 pastelowych kolorach: żółtym, zielonym, pomarańczowym i niebieskim. Każda kostka ofoliowana w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem i pobrudzeniem.

15,41 zł
13,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
52
Sprawa czerwonej ważki. Roryk. Nieśmiały detektyw, tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Sprawa czerwonej ważki. Roryk. Nieśmiały detektyw, tom 2
Zapowiedź
Data premiery: 2023.08.21

Dwunastoletnia Matylda prowadzi podwójne życie – jako asystentka prawdziwego detektywa, błyskotliwego, ale chorobliwie nieśmiałego Roryka Nieśmiała, oraz niezwykle rozmowna dziewczyna z osiedla klasy średniej. Niesamowity duet tym razem podejmuje sprawę aktorki podejrzanej o planowanie zamachu na męża. Bez śladu ginie także cenny obraz „Czerwona ważka”. Tytuł oryginalny: Rory Shy. Der Fall der Roten Libelle Tłumacz: Emilia Skowrońska

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

53
Smak. Życie i jedzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Smak. Życie i jedzenie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.08.11

Bestseller „New York Timesa” i „The Washington Post” Stanley Tucci, uznany aktor i maniak kulinarny, przedstawia czarujący, osobisty pamiętnik swojego życia w kuchni i poza nią. Zanim Tucci zdobył sławę dzięki rolom w Diabeł ubiera się u Prady czy Igrzyskach śmierci oraz internetowemu tutorialowi, w którym uczy, jak przyrządzić negroni, wychowywał się w amerykańskiej rodzinie o włoskich korzeniach i co wieczór siadał do rodzinnej kolacji. Magią tych posiłków podzielił się z czytelnikami w dwóch książkach kulinarnych, a teraz postanowił opowiedzieć historie, które kryją się za jego ulubionymi przepisami. Tucci snuje więc opowieści o dorastaniu w miasteczku w stanie Nowy Jork, o kręceniu poświęconych jedzeniu filmów Wielkie otwarcie oraz Julie i Julia, o zakochaniu przy obiedzie i o gotowaniu dla licznej rodziny. Smakowity jest każdy kąsek tej gastronomicznej podróży przez dobre i złe czasy, wspaniałe kolacje i przypalone dania. Książka, napisana z typowym dla Tucciego cierpkim poczuciem humoru, spodoba się każdemu, kto docenia moc posiłku ugotowanego w domu.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

54
Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2
Zapowiedź
Data premiery: 2023.08.07

Po ucieczce z Grodu Rosomaków Mirra i Sigurd wraz z towarzyszami kontynuują poszukiwanie siostry chłopca. Jednocześnie ludwisarze podejmują desperacką próbę wynegocjowania pokoju z Cieniami. Wszyscy zauważają, że świat się zmienił. W Lesie, który zawsze budził grozę wśród ludzi, pojawiają się stwory przerażające nawet mieszkających w nim ludwisarzy, a znaki na niebie budzą trwogę wśród najdzielniejszych wojowników. W takich okolicznościach Sigurd znowu nie jest pewien, komu może ufać. A kiedy spotyka córkę Króla Cieni, jego wyobrażenie o mrocznym plemieniu wywraca się do góry nogami. Czy kolejny dzwonek, Pocieszyciel, pomoże chłopcu pogodzić się ze stratą siostry? Pocieszyciel to druga część trylogii Milcząca Trójka. Jeszcze bardziej tajemnicza, jeszcze bardziej pasjonująca. Trafiamy do wnętrza gór, zatopionych korytarzy, zdradliwych jaskiń i wąwozów. Jesteśmy świadkami ataków mitycznych zwierząt, poznajemy sekrety mieszkańców Mglistej Fortecy, obserwujemy przemianę bohaterów i ich dramatyczne wybory. Dynamiczna akcja, legendarne stwory, ekscytujący pradawny świat sprawiają, że zanurzamy się w tym niezwykłym uniwersum bez reszty. Tytuł oryginalny: De tre tyste. Elaras trøst Tłumacz: Edyta Stępkowska

44,99 zł
32,84 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

55
Ciężarówka i przyczepka. 3. Wierszyki drogowe. Ciężarówka i przyczepka, tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Ciężarówka i przyczepka. 3. Wierszyki drogowe. Ciężarówka i przyczepka...
Zapowiedź
Data premiery: 2023.08.07

Ciężarówka i przyczepka wracają, by być naszymi przewodnikami! A co można spotkać na drogach? Koparki, cysterny, walce, motocykle, ale nie tylko… Pięknie zilustrowane wierszyki i zagadki o pojazdach, ale także znakach drogowych, oponach i wycieraczkach! Wyruszcie w podróż z przyczepką i ciężarówką i bawcie się dobrze! Tytuł oryginalny: ???????? ? ??????. ???????? ?????? (Gruzowik i pricziep. Dorożnaja azbuka) Ilustrator: Olga Demidowa Tłumacz: Agnieszka Sowińska, Magdalena Jakuszew

34,99 zł
25,54 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

56
Am Universum LP BONE OXBLOOD LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Am Universum LP BONE OXBLOOD LP, Winyl
Amorphis, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.28

121,90 zł
115,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,09 zł

57
Privilege Of Evil LP BLACK WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Privilege Of Evil LP BLACK WHITE, Winyl
Amorphis, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.28

97,90 zł
93,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,89 zł

58
Tuonela LP BLACK GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Tuonela LP BLACK GOLD, Winyl
Amorphis, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.28

121,90 zł
115,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,09 zł

59
Elegy LP BLUE WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Elegy LP BLUE WHITE, Winyl
Amorphis, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.28

134,90 zł
128,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,74 zł

60
Tales From The Thousand Lakes LP BLUE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Tales From The Thousand Lakes LP BLUE, Winyl
Amorphis, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.28

121,90 zł
115,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,09 zł

61
The Karelian Isthmus LP BLUE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
The Karelian Isthmus LP BLUE, Winyl
Amorphis, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.28

121,90 zł
115,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,09 zł

62
Destroy The Opposition LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Destroy The Opposition LP RED, Winyl
Dying Fetus, Relapse Records
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.14

121,90 zł
115,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,09 zł

63
Rok bez nudy. Sezonowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rok bez nudy. Sezonowe zabawy
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Wesołe skrzaty – Róża, Krysia i Piotruś pokażą Ci, jak można się świetnie bawić cały rok! „Rok bez nudy” to kolorowe książki pełne rozmaitych wyzwań. Bohaterami serii są urocze skrzaty, które zachęcają maluchy do aktywności i zdobycia Dyplomu Przeganiacza Nudy (dostępnego na końcu każdego zeszytu). Ciekawe zadania, oparte na różnych technikach plastycznych, gwarantują świetną zabawę i pomagają pogłębić relację dziecka z opiekunem. Seria została skonsultowana z doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Ilustrator: Anna Wawak

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

64
Łamigłówki bystrzaka. Łączenie po numerkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Łamigłówki bystrzaka. Łączenie po numerkach
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Pomóż dziecku pogimnastykować umysł i odkryć w sobie bystrzaka! Zeszyty z cyklu „Łamigłówki bystrzaka” to zbiory różnorodnych łamigłówek pozwalających na ćwiczenie zdolności matematycznych, rozwijanie spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Każdej stronie przypisana jest ciekawostka. Książki zostały podzielone na poziomy. Na początku rozgrzewka w postaci prostych zadań. Stopniowo pojawiają się coraz trudniejsze wyzwania. Na końcu dziecko znajdzie odpowiedzi. „Łamigłówki bystrzaka” to seria skierowana do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji. Ilustrator: Magdalena Bacińska

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

65
Mój pierwszy atlas Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Mój pierwszy atlas Europy
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Niezbędnik wiedzy o Europie dla najmłodszych! Atlas zawiera kolorowe, pięknie zilustrowane mapy dostosowane do wieku dzieci zaczynających naukę w szkole. Czytelne mapy, quizy, wiele ciekawostek oraz mnóstwo barwnych ilustracji sprawią, że czas spędzony z atlasem będzie cenną lekcją o Europie i wspaniałą zabawą w jednym! Dodatkowym atutem są naklejki, które uatrakcyjnią zdobywanie wiedzy. Ilustrator: Ewelina Garbula

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

66
Szanuję, nie marnuję. W domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Szanuję, nie marnuję. W domu
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Bądź eko na co dzień! „Szanuję, nie marnuję!” to seria, która w przystępny i atrakcyjny sposób przybliży dzieciom zagadnienia związane z ekologią. Książki będą nie tylko wspaniałym źródłem wiedzy o naszej planecie, działalności człowieka i jej wpływie na Ziemię, ale także nauczą, jak postępować w zgodzie z naturą. Różnorodne, kreatywne zadania dostarczą świetnej zabawy. Do jakich pojemników powinny trafiać różne odpady? Co możemy zrobić, by produkować mniej śmieci? Jakie są odnawialne źródła energii? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dzieci znajdą w książkach z serii „Szanuję, nie marnuję!” Bo bycie eko jest już nie tylko fajne, ale obowiązkowe! Ilustrator: Natalia Berlik

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

67
Mój pierwszy atlas Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Mój pierwszy atlas Polski
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Niezbędnik wiedzy o Polsce dla najmłodszych! Atlas zawiera kolorowe, pięknie zilustrowane mapy dostosowane do wieku dzieci zaczynających naukę w szkole. Czytelne mapy, quizy, wiele ciekawostek oraz mnóstwo barwnych ilustracji sprawią, że czas spędzony z atlasem będzie cenną lekcją o Polsce i wspaniałą zabawą w jednym! Dodatkowym atutem są naklejki, które uatrakcyjnią zdobywanie wiedzy. Ilustrator: Ewelina Garbula

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

68
Łamigłówki bystrzaka. Krzyżowki matematyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Łamigłówki bystrzaka. Krzyżowki matematyczne
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Pomóż dziecku pogimnastykować umysł i odkryć w sobie bystrzaka! Zeszyty z cyklu „Łamigłówki bystrzaka” to zbiory różnorodnych łamigłówek pozwalających na ćwiczenie zdolności matematycznych, rozwijanie spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Każdej stronie przypisana jest ciekawostka. Książki zostały podzielone na poziomy. Na początku rozgrzewka w postaci prostych zadań. Stopniowo pojawiają się coraz trudniejsze wyzwania. Na końcu dziecko znajdzie odpowiedzi. „Łamigłówki bystrzaka” to seria skierowana do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji. Ilustrator: Magdalena Bacińska

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

69
Szanuję, nie marnuję. Wokół nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Szanuję, nie marnuję. Wokół nas
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Bądź eko na co dzień! „Szanuję, nie marnuję!” to seria, która w przystępny i atrakcyjny sposób przybliży dzieciom zagadnienia związane z ekologią. Książki będą nie tylko wspaniałym źródłem wiedzy o naszej planecie, działalności człowieka i jej wpływie na Ziemię, ale także nauczą, jak postępować w zgodzie z naturą. Różnorodne, kreatywne zadania dostarczą świetnej zabawy. Do jakich pojemników powinny trafiać różne odpady? Co możemy zrobić, by produkować mniej śmieci? Jakie są odnawialne źródła energii? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dzieci znajdą w książkach z serii „Szanuję, nie marnuję!” Bo bycie eko jest już nie tylko fajne, ale obowiązkowe! Ilustrator: Natalia Berlik

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

70
Rok bez nudy. Co robią ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rok bez nudy. Co robią ludzie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Co robią ludzie? Na pewno się nie nudzą! Wesołe skrzaty – Róża, Krysia i Piotruś nie pozwolą nudzić się i Tobie! „Rok bez nudy” to kolorowe książki pełne rozmaitych wyzwań. Bohaterami serii są urocze skrzaty, które zachęcają maluchy do aktywności i zdobycia Dyplomu Przeganiacza Nudy (dostępnego na końcu każdego zeszytu). Ciekawe zadania, oparte na różnych technikach plastycznych, gwarantują świetną zabawę i pomagają pogłębić relację dziecka z opiekunem. Seria została skonsultowana z doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Ilustrator: Anna Wawak

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

71
Kalendarz szkolny. Pieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kalendarz szkolny. Pieski
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Kalendarz szkolny przygotowany z myślą o dzieciach, które są wielbicielami uroczych piesków. W środku znajdują się: plany lekcji, naklejki oraz mnóstwo porad i ciekawostek o czworonogach. Dzięki kalendarzom dziecko będzie mogło planować i notować informacje o ważnych datach, pracach domowych czy sprawdzianach. Dodatkowo w kalendarzu znajduje się także miejsce na umieszczanie własnych zdjęć, samodzielne wykonywanie rysunków czy pomysły na kreatywne zabawy.

24,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

72
Kalendarz szkolny. Kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kalendarz szkolny. Kotki
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Kalendarz szkolny przygotowany z myślą o dzieciach, które są wielbicielami rozkosznych kotków. W środku znajdują się: plany lekcji, naklejki oraz mnóstwo porad i ciekawostek o pupilach. Dzięki kalendarzom dziecko będzie mogło planować i notować informacje o ważnych datach, pracach domowych czy sprawdzianach. Dodatkowo w kalendarzu znajduje się także miejsce na umieszczanie własnych zdjęć, samodzielne wykonywanie rysunków czy pomysły na kreatywne zabawy.

24,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

73
W szkole jest fajnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
W szkole jest fajnie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Witamy w szkole! Wspaniała propozycja dla wszystkich dzieci, które niebawem skończą edukację przedszkolną i pójdą do szkoły – do zerówki lub pierwszej klasy. Dzięki tej lekturze będą miały okazję oswoić się z nowym miejscem, dowiedzą się, że pójścia do szkoły nie należy się obawiać, bo w szkole jest po prostu fajnie! Książka przedstawia kadrę i pracowników, zapoznaje dziecko z budynkiem i boiskiem szkolnym, salami lekcyjnymi, zajęciami oraz ważnymi wydarzeniami. Dla młodszych dzieci świetnie sprawdzą się tytuły „W przedszkolu jest fajnie” oraz „W przedszkolu jest zdrowo i zielono”. Ilustrator: Patrycja Grześkowiak

34,99 zł
25,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

74
Rok bez nudy. Co słychać w naturze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rok bez nudy. Co słychać w naturze
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Co tak szeleści w trawie? Na pewno nie nuda! Wesołe skrzaty – Róża, Krysia i Piotruś skutecznie pomogą ją przegonić! „Rok bez nudy” to kolorowe książki pełne rozmaitych wyzwań. Bohaterami serii są urocze skrzaty, które zachęcają maluchy do aktywności i zdobycia Dyplomu Przeganiacza Nudy (dostępnego na końcu każdego zeszytu). Ciekawe zadania, oparte na różnych technikach plastycznych, gwarantują świetną zabawę i pomagają pogłębić relację dziecka z opiekunem. Seria została skonsultowana z doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Ilustrator: Anna Wawak

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

75
Rok bez nudy. Święta i zwyczaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rok bez nudy. Święta i zwyczaje
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.05

Co odróżnia różne święta i zwyczaje oraz sprawia, że żadne z nich nie jest nudne? Wesołe skrzaty – Róża, Krysia i Piotruś pomogą Ci się tego dowiedzieć! „Rok bez nudy” to kolorowe książki pełne rozmaitych wyzwań. Bohaterami serii są urocze skrzaty, które zachęcają maluchy do aktywności i zdobycia Dyplomu Przeganiacza Nudy (dostępnego na końcu każdego zeszytu). Ciekawe zadania, oparte na różnych technikach plastycznych, gwarantują świetną zabawę i pomagają pogłębić relację dziecka z opiekunem. Seria została skonsultowana z doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Ilustrator: Anna Wawak

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

76
Strangeworld, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Strangeworld, CD
THROW THE FIGHT, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

79,90 zł
73,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

77
Strangeworld LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Strangeworld LP, Winyl
THROW THE FIGHT, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

78
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka konia Jasira. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka konia Jasira. Audiobook
Zofia Staniszewska, Wydawnictwo Debit
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Dziewiąty tom przygód dociekliwych detektywów. Na obozie jeździeckim Ignacy i Mela są świadkami narodzin źrebaka. Koń swym wyjątkowym umaszczeniem zachwyca wszystkich, ale po kilku dniach znika w tajemniczych okolicznościach. Detektywistyczne umiejętności bliźniaków okażą się i tym razem na wagę złota! Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo przez stajnię przewija się troje ekologów w maskach wilków i podejrzani myśliwi. A do tego wszystkiego na scenę wkracza wielka polityka, a ściślej mówiąc... wielki polityk. Czy młodzi detektywi odnajdą cennego konia, który należy do ich ulubionej instruktorki? I ty wciel się w rolę detektywa i wybierz zakończenie!

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

79
Gdy wschodzi słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Gdy wschodzi słońce
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Dwoje niedoskonałych ludzi. Jeden rok pod wspólnym słońcem. Historia, której się nie zapomina. Rowan McKinnon nie wierzy w miłość. Ma doktorat z botaniki, dwie najlepsze przyjaciółki oraz przelotne łóżkowe przygody. Wydawać by się mogło, że niczego więcej jej nie potrzeba. Kobieta skrywa jednak głębokie rany z przeszłości. Kiedy jej plany naukowe znacznie się komplikują, przyjmuje ofertę pracy w zapuszczonej winnicy położonej w pięknej i malowniczej części Pensylwanii. Nie spodziewa się jednak, że pozna takiego mężczyznę jak Harrison Brady. Harry, położnik boleśnie przeżywający stratę pacjentki, nie wierzy już, że potrafi zadbać o bezpieczeństwo innych. Wstrząśnięty niedawnymi wydarzeniami wyjeżdża z Los Angeles do nowej winnicy swoich rodziców, żeby wśród najbliższych odzyskać spokój. Nie spodziewa się, że pozna taką kobietę jak Rowan McKinnon. Harry nie może się oprzeć sile ich wzajemnego przyciągania. Tymczasem Rowan, która przez całe życie nie dopuszczała do siebie uczuć, nie chce, żeby ich relacje wyszły poza niezobowiązujący układ. Dodająca otuchy, sensualna i pięknie napisana. Ali Hazelwood, autorka „The Love Hypothesis” Cudowna historia miłosna, niezwykle liryczna i pełna emocji. Jennifer Probst, autorka powieści „Układ idealny” Jen Devon pisze namiętne, niezwykle obrazowe współczesne romanse o nieidealnych ludziach, którzy odnajdują swoje idealne „drugie połówki”. Kiedyś badaczka przyrody i wykładowczyni uniwersytecka, obecnie pracuje w branży technologicznej i marzy o tym, żeby zostać pełnoetatową pisarką. Powieść Gdy wschodzi słońce to jej literacki debiut. Ma troje dzieci oraz dwa przygarnięte kundelki i mieszka w środkowym Ohio z mężem, który jest inżynierem. Tytuł oryginalny: Bend toward the sun Tłumacz: Danuta Fryzowska

49,99 zł
37,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

80
Ale kupa! Co masz w pieluszce? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Ale kupa! Co masz w pieluszce?
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Poznajcie Myszkę. Myszka lubi wiedzieć wszystko o świecie, który ją otacza. Jest bardzo dociekliwa. Nosi pieluszkę i zastanawia się, co też kryje się w pieluszkach jej przyjaciół. Dlaczego tak ją to interesuje? Zaraz się dowiecie! Czytając tę zabawną historyjkę, razem z Myszką zaglądajcie do pieluszek Króliczka, Kózki, Pieska, Krówki, Konika i Świnki. Nauka korzystania z nocniczka może być świetną zabawą! Książka zachęca też do pierwszych prób samodzielnego liczenia oraz uczy rozpoznawania różnych zwierząt. Guido Van Genechten urodził się w 1957 roku w Mol w Belgii. Studiował rysunek i malarstwo, a także grafikę i fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Mol. Przez wiele lat pracował jako grafik. Obecnie jest ilustratorem książek dla dzieci na pełen etat. W 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę Rikki. Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę. „Rikki” został przetłumaczony na kilkanaście języków, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci. W wolnych chwilach gotuje. Lubi belgijskie frytki, gorzką czekoladę i maślane ciasteczka, a także dobrą muzykę, jazdę na rowerze (ale tylko we dwoje), puste kieszonkowe notatniki, zapach wypastowanych butów, niespodzianki i nicnierobienie. Jego ulubiony kolor to zielony.

46,99 zł
35,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

81
Flowers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Flowers
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.27

Ona jest żoną prezesa, wspaniałego mężczyzny. On młodym adwokatem, który właśnie odniósł pierwszy zawodowy sukces. Spotkali się przypadkiem, daleko od domu, nawet nie znali swoich imion. Oboje mieli tajemnice i znajdowali się na życiowym zakręcie. Chcieli sobie tylko trochę pomóc, pocieszyć i udzielić wsparcia. Sądzili, że nigdy więcej się nie zobaczą. Violę i Kamila od pierwszego momentu połączyło niezwykłe przyciąganie. Ich miłość nie tylko nie ma szans, by zaistnieć, nie tylko jest ryzykowna, lecz niesie dla nich realne zagrożenie. Oboje mogą stracić wszystko, co dla nich najważniejsze. Historia o odwadze i szukaniu prawdy, bez których nic w życiu nie może się udać.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

82
Bursa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Bursa
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.26

Na terenie starej bursy szkolnej zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Została uduszona, rozebrana do naga i pozbawiona rzeczy osobistych, a w pobliżu leżał jedynie różaniec. Czy jest on przesłaniem od zabójcy? W tym samym czasie z domu niedaleko bursy znika nastoletni Tomasz, ale jego rodzice nie spieszą się ze zgłoszeniem sprawy na policję. Ojciec chłopaka ewidentnie coś ukrywa i miesza się w zeznaniach, a matka nie ma już chęci do życia. Jak odkryć prawdę, jeżeli jedynym potencjalnym świadkiem w śledztwie jest mały, autystyczny chłopczyk? Jak rozmawiać z dzieckiem, z którym nie ma kontaktu? W komendzie zachodzi wiele zmian personalnych, a Olga Balicka rozpoczyna kolejne śledztwo, pełne zaskoczeń, tajemniczych zdarzeń i niewyjaśnionych zjawisk. Czy da radę zgrać się z nowym zespołem i odkryć prawdę? Czy Kornel, który odszedł z policji, będzie w stanie jej pomóc, a co najważniejsze, czy uda mu się uchronić ją przed zabójcą? Kluczem do rozwiązania zagadki mogą być odkopane niedawno na terenie bursy trzy szkielety. Jednak sprawa niespodziewanie zostaje uznana za przedawnioną. Być może komuś zależy, żeby pewne rzeczy nigdy nie wyszły na jaw… Olga Balicka i Kornel Murecki powracają w czwartym tomie serii. Mrocznym, zaskakującym i wywołującym zimny dreszcz na karku… Katarzyna Wolwowicz urodzona w 1983 roku. Magister stosunków międzynarodowych i psychologii klinicznej. Absolwentka studiów podyplomowych z mediacji. Dorastała w malowniczej górskiej miejscowości – Szklarskiej Porębie. Kocha przestrzeń, wolność i naturę, ale także ogień trzaskający w kominku, saunę i morsowanie w górskich wodospadach. Uwielbia sport, zwłaszcza narciarstwo alpejskie, a także taniec towarzyski i latynoamerykański. Mama dwóch wspaniałych synów, których imionami obdarowała swoich pierwszych książkowych bohaterów. Autorka serii o komisarz Oldze Balickiej (Niewinne ofiary, Fałszywe tropy i Toksyczne układy) oraz thrillera W otchłani.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

83
Nauka czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Nauka czytania
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.26

Nauka czytania jeszcze nigdy nie była tak prosta! Nauka czytania jest przeznaczona dla dzieci, które zaczynają naukę czytania, i dla tych, które już ją zaczęły, ale mają trudności w opanowaniu tej umiejętności. Wyraźna czcionka i duże odstępy między linijkami ułatwiają czytanie, a atrakcyjne teksty, pełne ciekawostek o naturze, zwierzętach i zjawiskach na Ziemi, podtrzymują zainteresowanie dziecka. Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają się skupić dziecku na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 3 części: naukę liter, naukę sylab i czytanie całych słów, od najprostszych po bardziej złożone. Dodatkowo każda z nich zawiera zadania pomagające kształtować słuch fonemowy dziecka. Książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli i terapeutów. Agnieszka Łubkowska od 2006 roku jest licencjonowanym instruktorem metody Davisa z certyfikatem Davis Dyslexia Association International w USA. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korekty dysleksji, nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi, dyskalkulii, dysgrafii metodą Davisa. W czasie zajęć indywidualnych pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym z dysleksją, nadpobudliwością i trudnościami w skupieniu w zakresie metod efektywnego czytania i uczenia się. Jest również trenerem umiejętności poznawczych – prowadzi zajęcia grupowe z zakresu efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci. Od 2010 roku pracuje jako nauczyciel akademicki. Jest członkiem Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

84
On Pain, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
On Pain, CD
COLE, LLOYD, Edel
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

61,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

85
On Pain LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
On Pain LP, Winyl
COLE, LLOYD, Edel
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

121,90 zł
109,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,19 zł

86
Outlanders LP BLUE CURACAO, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Outlanders LP BLUE CURACAO, Winyl
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

Side A: Outlanders feat Walter Giardino Closer To The Sky feat Trevor Rabin The Cruellest Goodbye feat Al Di Meola Side B: World In My Eyes feat Vernon Reid Mystique Voyage feat. Steve Rothery The Sleeping Indian feat Joe Satriani Side C: Land Of Sea And Sun feat. Marty Friedman 1971 feat. Walter Giardino We Own This Sky feat Bumblefoot Side D: Never Too Far feat Mike Oldfield Echoes feat Jennifer Batten A Peaceful Place (Return To The Oasis) feat Walter Giardino

146,90 zł
132,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,69 zł

87
Outlanders, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Outlanders, CD
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

1. Outlanders (feat. Walter Giardino) 2. Closer To The Sky (feat. Trevor Rabin) 3. The Cruellest Goodbye (feat Al Di Meola) 4. World In My Eyes (feat. Vernon Reid) 5. Mystique Voyage (feat. Steve Rothery) 6. The Sleeping Indian (feat. Joe Satriani) 7. Land Of Sea And Sun (feat. Marty Friedman) 8. 1971 (feat. Walter Giardino) 9. We Own This Sky (feat. Bumblefoot) 10. Never Too Far (feat. Mike Oldfield) 11. Echoes (feat. Jennifer Batten) 12. A Peaceful Place (Return To The Oasis) (feat. Walter Giardino)

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

88
Melodies On Hiatus LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Melodies On Hiatus LP, Winyl
HAMMOND JR, ALBERT, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

149,90 zł
137,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,99 zł

89
Dzieje życia na Ziemi. Wprowadzenie do paleobiologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Dzieje życia na Ziemi. Wprowadzenie do paleobiologii
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.21

Upłynęła dekada od poprzedniego wydania tej książki. Prawdopodobnie w żadnej innej dyscyplinie nauk przyrodniczych nie doszło w tym czasie do aż tak radykalnego rozkwitu badań jak w paleobiologii. Złożyły się na to niespodziewane odkrycia nowych stanowisk kopalnych z nadzwyczaj dobrze zachowanymi szczątkami pradawnych organizmów, jak i wprowadzenie do powszechnego użytku nowych metod badawczych, np. nieinwazyjnego wglądu we wnętrze skały przy użyciu rentgenowskiej tomografii wysokiej rozdzielczości. Rozszerzyło to wydatnie dostęp do bezpośredniego zapisu zdarzeń ewolucyjnych i ułatwiło interpretacje podobieństw molekularnych pomiędzy dzisiejszymi organizmami. Nowe dane odnoszące się do historii świata żywego wymusiły modyfikację większości zawartych w tej książce diagramów przedstawiających przebieg ewolucji poszczególnych grup organizmów i komentarza do nich. Wciąż jednak pozostaje do rozwiązania wiele kluczowych zagadnień co do rzeczywistego, udokumentowanego skamieniałościami, przebiegu ewolucji. Trudności te są lojalnie przedstawione Czytelnikowi. Jest jednak coraz bliżej rozwiązania ewolucyjnych zagadek i autor starał się ułatwić rozumienie znaczenia przyszłych odkryć do tego niezbędnych i wskazać drogi do ich dokonania. Pomocne w tym mogą być i inne niedawno opublikowane jego książki, jak również dostępne w sieci efekty działalności dydaktycznej na Uniwersytecie Warszawskim i badawczej w Instytucie Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk.

129,00 zł
113,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

90
Far From Saints, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Far From Saints, CD
FAR FROM SAINTS, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

91
No Thank You, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
No Thank You, CD
Little Simz, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

1. Angel 2. Gorilla 3. Silhouette 4. No Merci 5. X 6. Heart On Fire 7. Broken 8. Sideways 9. Who Even Cares 10. Control

68,90 zł
63,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

92
No Thank You LP YELLOW RED INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
No Thank You LP YELLOW RED INDIE, Winyl
Little Simz, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

1. Angel 2. Gorilla 3. Silhouette 4. No Merci 5. X 6. Heart On Fire 7. Broken 8. Sideways 9. Who Even Cares 10. Control

164,90 zł
151,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,19 zł

93
No Thank You LP CLEAR, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
No Thank You LP CLEAR, Winyl
Little Simz, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

1. Angel 2. Gorilla 3. Silhouette 4. No Merci 5. X 6. Heart On Fire 7. Broken 8. Sideways 9. Who Even Cares 10. Control

146,90 zł
135,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

94
Cień w żarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Cień w żarze
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Choć nosiła mnie w łonie przez dziewięć miesięcy i wydała na ten świat, nigdy nie należałam do niej. I nigdy nie byłam księżniczką swojego ludu. Od zawsze należałam do Pierwotnego Śmierci. Seraphena Mierel znała swoją przyszłość od urodzenia. Była Panną, Wybraną, oblubienicą przeznaczenia. Na mocy umowy zawartej przez przodka miała się stać Królową Małżonką Pierwotnego Śmierci i uratować kraj przed zagładą. Spraw, by się w tobie zakochał, stań się jego słabością i go zabij. Jednak prawdziwe przeznaczenie Sery jest inne, wie o nim tylko garstka osób. Dziewczyna to wyszkolona zabójczyni, perfekcyjna i opanowana. Jej jedynym celem jest zgładzenie Pierwotnego. Zachowanie oblubieńca podczas pierwszego spotkania niweczy ten misterny, przygotowywany od dawna plan. – Ty – powiedział Pierwotny przydymionym, cienistym głosem, pełnym wszystkiego, co czekało na człowieka po tym, jak już wyda ostatnie tchnienie. – Nie potrzebuję małżonki. Otoczenie to ją obwinia za porażkę, matka nieustannie okazuje jej swoje rozczarowanie. Dla Sery życie traci sens. Czuje tylko pustkę i chłód. Do czasu, gdy poznaje jego – boga o przenikliwym spojrzeniu, któremu los śmiertelników nie jest obojętny… Jennifer L. Armentrout, autorka Z krwi i popiołu, najpopularniejszego cyklu fantasy ostatnich lat, zaprasza w kolejną, niezapomnianą podróż. Cień w żarze to pierwszy tom nowej serii – Z ciała i ognia. Prequel i spin-off cyklu Z krwi i popiołu osadzony w tym samym, pełnym magii i namiętności uniwersum.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

95
Przyjaźń All Inclusive - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Przyjaźń All Inclusive
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Trzy przyjaciółki, jedna wyspa, i wspólna podróż, podczas której wszystko może się wydarzyć. I wydarzy! Barbara, Michalina i Dorota – przyjaciółki ze szkolnej ławy. Życie każdej z nich potoczyło się zupełnie inaczej, a gdy Barbara w wyniku rozwodu zdobywa dużą sumę pieniędzy postanawia zabrać koleżanki na wakacje marzeń. Każda z nich z czasem odkrywa skrywane tajemnice, plany na przyszłość i marzenia, na których realizację dotąd się nie zdobyła. Czy stara przyjaźń przetrwała próbę czasu i kobiety, choć różne i mające różne doświadczenia, nadal mogą na siebie liczyć? Karolina Wilczyńska – autorka bestsellerowych powieści obyczajowych – zabiera nas na urokliwe uliczki Malty, snując opowieść o tym, że nie liczy się to dokąd zmierzamy, ale to co wydarzy się po drodze…

46,90 zł
27,20 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 19,70 zł

96
Kiedy nadejdzie Burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Kiedy nadejdzie Burza
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Czy w świecie, w którym rządzi testosteron i prawo pięści, jest miejsce na pokazanie kim jest się naprawdę? Eryk „Storm” Burzyński jest mistrzem wagi półciężkiej w boksie. Jego nazwisko nie schodzi z pierwszych stron gazet, a kontrakty reklamowe otwierają mu drzwi do medialnego świata. Influencerka Arleta, z którą spotyka się Eryk, doskonale wie, że ich związek jest dla niej trampoliną do zdobycia rozgłosu. I tylko tego. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowany pomocnik trenera Eryka, do poprowadzenia sprawy przydzielony zostaje podkomisarz Kamil Willman. Miłośnik boksu i rozwodnik na życiowym zakręcie. Gdzie kryje się prawda? Jakie tajemnice skrywają mężczyźni? Czy wymarzona kariera Eryka może rozsypać się jak domek z kart? Autorka bestsellerowych powieści - Agnieszka Lingas-Łoniewska, wraz z debiutującą córką Magdaleną, budują bohaterów z krwi i kości, zabierając nas do świata, w którym skrywane uczucia i tajemnice prowadzą do trudnych wyborów…

46,90 zł
27,20 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 19,70 zł

97
W objęciach niewoli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
W objęciach niewoli
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

1 września 1939 r. to chwila, w której życie w Wolnym Mieście Gdańsku się zatrzymało. Panika. Niepewność jutra. Strach o życie swoje i najbliższych. Nela szybko dostrzega w tej sytuacji szansę dla wyswobodzenia się z sideł, w jakie wpadła. Szuka kontaktu z Iwem. Ryzykuje własne życie. Nie odpuszcza, choć nie ma pewności, czy zdoła go odnaleźć żywego. Maleńka iskierka nadziei szybko gaśnie, a potem zaczyna się wyścig z czasem, okupiony ryzykiem utraty życia i godności przez młodą Niemkę. W tej sytuacji nikt nie ma pewności, co przyniesie jutro.

44,90 zł
26,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,86 zł

98
Katedra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Katedra
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.13

Książka roku 2021 według „Sunday Timesa”, „New York Timesa” Pierwsza połowa XIII wieku. W Hagenburgu trwa wielka przebudowa katedry. W cieniu monumentalnej budowli tętni życie. Wszyscy, od biskupiego skarbnika, przez miejskich kupców, utalentowanych mistrzów kamieniarskich, po miejscową społeczność żydowską, pozostają pod jej przemożnym wpływem wykraczającym poza kwestie duchowe i artystyczne. Zaskakujące koleje losów skarbnika Eugeniusa von Zaberna, uparcie spełniających marzenia braci Schäfferów i ich przedsiębiorczej siostry Grete, żony kupca, barona von Kronthala zakochanego w córce heretyka oraz wyjątkowego żydowskiego chłopca Judla ben Icchaka tworzą barwną mozaikę życia ówczesnego społeczeństwa. Walka o władzę i wpływy między Kościołem a możnymi, płonące stosy heretyków, watykańskie i dworskie intrygi, polityczne stronnictwa i ekonomiczne interesy, skrywane miłości… Wszystko to sprawia, że miłośnicy prozy Umberta Eco, Hilary Mantel i Kena Folletta będą zachwyceni atmosferą i żywymi postaciami Katedry Bena Hopkinsa.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

99
Rodzinne dyktanda graficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rodzinne dyktanda graficzne
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.12

Dyktanda graficzne to doskonałe ćwiczenia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dzięki atrakcyjnej formie sprawdzą się podczas terapii psychologicznej i pedagogicznej, jako ćwiczenia dodatkowe w różnych formach zajęć pozalekcyjnych, a także mogą być przyjemną formą nauki i zabawy w domu. Służą rozwojowi: percepcji wzrokowej koordynacji wzrokowo-ruchowej orientacji przestrzennej koncentracji uwagi umiejętności kodowania umiejętności grafomotorycznych. Szczególnym walorem wydania są dwie gry planszowe Dobre i złe zachowania oraz Wyścigi samochodowe, które uprzyjemnią czas spędzony w gronie rodzinnym. Spełniają one funkcję relaksacyjną oraz mogą być dobrym treningiem emocjonalno-społecznym, kształtującym odporność na frustrację i porażkę, uczącym cierpliwości, uczciwej rywalizacji i przestrzegania zasad. W zeszycie zostały także zamieszczone szablony do samodzielnego projektowania wzorów. Publikacja wchodzi w skład kolekcji „Zabawy w kodowanie”.

29,00 zł
26,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

100
Bali. Opowieści z Wyspy Bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Bali. Opowieści z Wyspy Bogów
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

Bali jest pełna kontrastów i niepowtarzalnego piękna. Ta niezbyt duża indonezyjska wyspa stała się ulubionym celem turystów z całego świata. Pobyt w raju na ziemi, duchowe przebudzenie, podróż zmieniająca życie – terminologia jest różna, niemniej na Bali każdy znajdzie coś dla siebie i będzie to zarówno surfer, imprezowicz, plażowicz, poszukiwacz przygód, jak i jogin. Są tu spokojne plaże, piękne krajobrazy, zielone pola ryżowe i niezwykłe świątynie. Wszystko dopełnia lokalny koloryt związany z obecną na każdym kroku tradycją. Z opowieści dowiemy się, jakie miejsca warto odwiedzić oraz jakich błędów lepiej na wyspie nie popełniać. Ponadto poznamy sekrety obowiązującej tu religii i lokalnej społeczności, a także poczytamy zarówno o duchowości i duchach, jak i o psach i spotkaniach z małpami. Znajdziemy tu też odpowiedzi na pytania: jak nosić sarong, jakie znaczenie ma ceremonia spiłowania zębów i dlaczego balijski taniec jest tak ekscytujący. Przepiękne zdjęcia z prywatnego archiwum autorki pozwolą nam przenieść się do barwnego świata tej magicznej wyspy, która emanuje specyficzną atmosferą – aby ją zrozumieć – trzeba jej doświadczyć na własnej skórze.

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

Wróć do góry