hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 24 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Na Szewskiej Sprawa Stanisława Pyjasa (Cezary Łazarewicz), na drugim Wojna iracko-irańska. Tom II. Lata 1985-1988 (Jarosław Dobrzelewski). Kolejny produkt to Campo Santo (W.G. Sebald) oraz Pacyfik. Próba ognia. Tom I. Wojna na Oceanie Spokojnym, 1941-1942 (Ian W. Toll ).
1
Na Szewskiej Sprawa Stanisława Pyjasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Na Szewskiej Sprawa Stanisława Pyjasa
Dostępny
353 szt.

Rano 7 maja 1977 roku w kamienicy przy Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki mężczyzny. Był nim Stanisław Pyjas – student polonistyki, zaangażowany w działalność nieformalnej grupy studenckiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, która nawiązała kontakt z Komitetem Obrony Robotników i szybko stała się obiektem rozpracowania przez Służbę Bezpieczeństwa. Uczestnicy grupy byli zastraszani, inwigilowani, a nawet umieszczono pośród nich tajnych informatorów. Dlatego też podejrzenia o spowodowanie śmierci Pyjasa od razu padły na funkcjonariuszy bezpieki. W niedzielę 15 maja z inicjatywy przyjaciół Staszka na ulice miasta tłumnie wyszli studenci i jego mieszkańcy. W żałobnym marszu, nazwanym później czarnym, ruszyli pod Wawel, gdzie powołano Studencki Komitet Solidarności, pierwszą jawną opozycyjną organizację studencką w Krakowie. Protokoły i notatki SB, milicji, prokuratury, a także relacje i wspomnienia uczestników i świadków krakowskich wydarzeń posłużyły Cezaremu Łazarewiczowi do skrupulatnego odtworzenia przebiegu i tła śledztw w sprawie tragicznej śmierci Stanisława Pyjasa – zarówno tego prowadzonego za komuny, jak i wznowionego w 1991 roku. Autor ukazał mechanizmy działania i interesy państwowych służb i organów, cele ich przełożonych oraz motywacje zwerbowanych współpracowników. Sportretował członków wolnościowego ruchu studenckiego, by śledzić także ich późniejsze losy. Na Szewskiej. Sprawa Stanisława Pyjasa to również historia wielkiej przyjaźni, którą spotkała niepojęta zdrada. Sądziłem, że o sprawie tajemniczej śmierci Stanisława Pyjasa, która wstrząsnęła Krakowem wiosną 1977 r., wiem całkiem sporo.

56,00 zł
36,40 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,60 zł

174 osoby kupiły
2
Wojna iracko-irańska. Tom II. Lata 1985-1988 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wojna iracko-irańska. Tom II. Lata 1985-1988
Dostępny
268 szt.

Wojna między Irakiem aIranem była jednym znajdłuższych konfliktów zbrojnych, który miał miejsce po 1945 roku. Wbrew planom Bagdadu zamiast szybkiego „blitzkriegu” Irak uwikłał się wkrwawy, długotrwały konflikt, wktórym, jak oceniano, jego adwersarz miał znacznie większe szanse na zwycięstwo. Dla większego iludniejszego Iranu wojna na wyczerpanie była zdecydowanie mniejszym złem, ponadto zaś zagrożenie spowodowane iracką agresją umożliwiło mułłom skonsolidowanie zdobyczy rewolucji islamskiej. Po zatrzymaniu ofensywy wojsk „reżimu zBagdadu” armia rewolucyjna przeszła do zdecydowanych działań zaczepnych iwkroczyła na terytorium przeciwnika. Chomeini odrzucił wszelkie propozycje pokojowe inie ukrywał już, że chodzi mu oislamizację Iraku. Saddam Husajn stanął przed wyborem „być albo nie być”, aIrakijczycy musieli zdecydować, czy chcą być państwem świeckim, czy też islamskim. Wwalkach toczonych wlatach 1982–84 oddziały Husajna zdołały powstrzymać pierwszy impet bojowników Chomeiniego. Przez kolejne trzy lata obie strony toczyły zażartą wojnę na wyczerpanie, przy czym owiele większe straty stały się udziałem nieustannie atakujących Irańczyków, których przywódcy zdawali się wyznawać XIX-wieczną francuską doktrynę „ataku za wszelką cenę” (...). Drugi tom Wojny iracko-irańskiej obejmuje okres od jesieni 1984 do lata 1988 roku. Wdrugiej części Czytelnik znajdzie rozdziały opisujące rozbudowę sił zbrojnych przeciwników, przebieg działań na lądzie, morzu iwpowietrzu, wpływ wojny na gospodarkę państw iwywołane przez nią implikacje polityczne. Pracę kończy krótkie podsumowanie konfliktu, zawierające także wnioski dotyczące przebiegu działań wojennych. Jarosław Dobrzelewski (1971) – absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w historii wojskowości, a szczególnie interesują go konflikty zbrojne w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Spis treści: Zamiast wstępu I Siły zbrojne państw walczących i dostawy broni dla Iraku i Iranu (1984–1988) II Działania na froncie w latach 1984–1987 III Groźba przekształcenia konfliktu lokalnego w regionalny – konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Iranem (22 lipca 1987 – 20 sierpnia 1988 roku) IV Polityka zagraniczna i gospodarcza krajów Zatoki oraz supermocarstw wobec konfliktu w latach 1984–1988 V Końcowe operacje militarne (1988 rok). Skutki pierwszej wojny w Zatoce VI Ocena militarna pierwszej wojny w Zatoce Perskiej Wykaz źródeł i literatury Aneksy Wykaz skrótów Spis map

59,00 zł
35,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 23,60 zł

46 osób kupiło
3
Campo Santo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Campo Santo
Dostępny
247 szt.

Campo Santo jest świadectwem ewolucji twórczości W.G. Sebalda: począwszy od prac literaturoznawczych, przez brawurową, wyzwoloną z gorsetu naukowości eseistykę, aż po niedającą się sklasyfikować gatunkowo prozę. Na tom składają się cztery utwory napisane do książki o Korsyce, która nigdy nie została ukończona, a także kilkanaście szkiców poświęconych postaciom takim jak Jean Améry, Bruce Chatwin, Peter Handke, Franz Kafka, Alexander Kluge czy Vladimir Nabokov. To nieciągła opowieść o narodzinach i dojrzewaniu Sebalda jako pisarza oddającego się refleksji nad funkcjonowaniem mechanizmów pamięci, rozmytą ontologią świata i upadkiem cywilizacji. Autora Campo Santo można wręcz uznać za inkarnację anioła historii, znanego z tekstu Waltera Benjamina: „Tam, gdzie przed nami pojawia się łańcuch zdarzeń, on widzi jedną wieczną katastrofę”.

39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

29 osób kupiło
4
Pacyfik. Próba ognia. Tom I. Wojna na Oceanie Spokojnym, 1941-1942 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pacyfik. Próba ognia. Tom I. Wojna na Oceanie Spokojnym, 1941-1942
Dostępny
183 szt.

W pierwszą niedzielę grudnia 1941 roku flotylla japońskich samolotów pojawiła się niespodziewanie nad Pearl Harbor i zadała miażdżący cios amerykańskiej Flocie Pacyfiku. Sześć miesięcy później, w bitwie morskiej stoczonej na północ od maleńkiego atolu Midway, w otchłań oceanu posłane zostały cztery cesarskie lotniskowce. Był to cios, który położył kres ofensywnym zdolnościom japońskich sił morskich. Pacyfik. Próba ognia to pełna dramatyzmu opowieść oparta w przeważającym stopniu na źródłach, w tym na relacjach uczestników wydarzeń, którzy na własne oczy widzieli bohaterstwo i poświęcenie po obu stronach pola walki. Książka z rozmachem przedstawia ciężkie pierwsze miesiące wojny na Pacyfiku, w trakcie których US Navy otrząsnęła się z największej klęski w historii Stanów Zjednoczonych i przejęła strategiczną inicjatywę.

99,99 zł
63,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 36,00 zł

26 osób kupiło
5
Gramsci, czyli samobójstwo rewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gramsci, czyli samobójstwo rewolucji
Dostępny
36 szt.

Augusto Del Noce należał do znawców XIX- i XX-wiecznej historii włoskiej filozofii. W swoich tekstach starał się pokazać, jak doniosłe były skutki intelektualnych sporów toczonych na Półwyspie Apenińskim nie tylko dla Włoch, ale i całej zachodniej Europy. Doświadczywszy wstrząsów 1968 roku, Del Noce skonfrontował się z myślą Antonia Gramsciego – niegdysiejszego intelektualnego lidera włoskiego komunizmu. Zmarły w 1937 roku w następstwie faszystowskich represji Gramsci należy współcześnie do najczęściej przywoływanych marksistów, zarówno przez apologetów, jak i krytyków. Odwołaniom towarzyszy jednak zwykle tylko pobieżna lektura jego dzieł. W zebranych w książce tekstach Del Noce przeprowadza wnikliwą analizę pism Gramsciego, formułując czasem radykalne, ale zawsze dobrze udokumentowane tezy. Wskazuje na powinowactwo myśli Sardyńczyka z teoriami popierającego faszyzm Giovanniego Gentilego oraz dalekosiężny wpływ Gramsciego na kształt ruchu komunistycznego oraz szeroko rozumianej zachodniej lewicy. Ukazuje, jak gramsciańskie rozumienie rewolucji odcisnęło głębokie piętno nie tylko na czysto politycznych sporach, lecz także na prądach do dziś obecnych w życiu społecznym Zachodu.

42,00 zł
27,30 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,70 zł

14 osób kupiło
6
Głowa Kasandry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Głowa Kasandry
Dostępny
254 szt.

Tytułową Głowę Kasandry Gazeta Wyborcza uznała w 2004 roku za jedną z siedmiu najważniejszych światowych dzieł postapokaliptycznych, obok utworów m.in. Jacka Londona, Herberta Wellsa i Stephena Kinga. Wydana pierwszy raz w 1985 roku opowieść o końcu naszego świata, mimo upływu czasu, pozostaje ciągle odkrywcza, a jej wymowa nadal aktualna i przejmująca. Głowa Kasandry przyniosła autorowi nagrodę im. Janusza Zajdla i zaowocowała scenariuszem filmowym, który wkrótce zostanie skierowany do produkcji. Obecne, trzecie wydanie różni się zasadniczo od poprzednich – zostało poprawione i uzupełnione nowymi tekstami. Obok nagrodzonego nagrodą „Fantastyki” opowiadania Karlgoro, godzina 18.00 i uhonorowanego Złotą Sepulką Wynajętego człowieka zawiera m.in. dotychczas nie publikowaną mikropowieść Wesele dusz. „Podobnie jak Snerg w Robocie, Marek Baraniecki wzniósł swą literacką budowlę gdzieś na boku wyjeżdżonego traktu polskiej SF. Nie wikła się w modne i ważne ostatnio pokoleniowe wyznania, prawie nie tknął fantastyki politycznej. Wkroczył na obszar niepokojącej niejednoznaczności świata, gdzie kłębią się niezbadane moce, ale eksploatuje ten motyw z umiarem. Odświeżył bądź odwrócił parę schematów. Zelektryzował czytelników i zjednoczył ich, bo przecież spodobał się wszystkim bez względu na gusty”. Maciej Parowski Czas fantastyki

43,96 zł
30,77 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,19 zł

9 osób kupiło
7
Pan Brumm jeździ konno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pan Brumm jeździ konno
Dostępny
151 szt.

Pan Brumm i jego przyjaciele wybrali się do stadniny Kopytkowo, aby pojeździć na kucykach. Borsuk, jako doświadczony jeździec i posiadacz odznaki Wielkiego Końskiego Jabłka, prowadził całą grupę wyznaczoną ścieżką. Ale Chrupek, muł, na którym jechali Pan Brumm z Kaszalotem, miał na tę wycieczkę zupełnie inne plany. Chrup! Chrup! A niech to! – zabulgotał Kaszalot. Jeżyny! Jak my się z nich wydostaniemy? Pan Brumm miał na to pomysł. Na pewno wystarczy wydać odpowiednią końską komendę!

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

8 osób kupiło
8
Zagubieni w czasie. Tom 4. Przygody Balbuenów na galeonie piratów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zagubieni w czasie. Tom 4. Przygody Balbuenów na galeonie piratów
Dostępny
259 szt.

Z rzymskiego cyrku czarna dziura rzucilą nas do roku 1715, na Karaiby. Na pokładzie pirackiego galeonu właśnie trwała straszna bitwa, a my stanęliśmy oko w oko z kapitanem Czarnobrodym, najbardziej przerażającym piratem wszech czasów. Czy uda nam się przetrwać i wydostać z tego okrętu, czy skończymy w Morzu Karaibskim jako kolacja dla rekinów? Seria „Zagubieni w czasie” to cykl książek napisanych i zilustrowanych przez twórców bestsellerowej serii „Najfutbolniejsi”. Ich bohaterami jest zabawna rodzina Balbuenów oraz ich sąsiedzi, którzy za sprawą niewytłumaczalnych zdarzeń przenoszą się w czasie w różne epoki historyczne. Czwarta książka w serii.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

7 osób kupiło
9
Notatnik A6/50k kratka Pusheen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Notatnik A6/50k kratka Pusheen
St. Majewski
Dostępny
102 szt.

Notes, który można wykorzystać również jako zeszyt do słówek. Uwaga. Dostępne różne wersje okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,99 zł
6 osób kupiło
10
Enola Holmes. Tom 3. Sprawa złowieszczych bukietów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Enola Holmes. Tom 3. Sprawa złowieszczych bukietów
Dostępny
145 szt.

Doskonale sobie poradzisz sama, Enolu pisała matka młodszej siostry Sherlocka Holmesa przed swoim tajemniczym zniknięciem. Dziewczyna myśli o tym przesłaniu za każdym razem, kiedy jest jej trudno czy smutno. To dzięki wsparciu mamy Enola postanawia, że nie podda się woli braci i nie będzie tracić czasu na pensji dla dobrze urodzonych panien, tylko wyruszy do Londynu, by zostać perdytorystką detektywką poszukującą zaginionych osób. A w tomie trzecim jej przygód znika nie byle kto, tylko sam doktor Watson, którego Enola zdążyła poznać i polubić. Za wszelką cenę postanawia zatem odszukać zaginionego przyjaciela swojego brata. Czy bukiet przedziwnych kwiatów, który otrzymała żona lekarza, ma jakieś znaczenie dla sprawy? Sherlock je ignoruje czy słusznie? Kto z rodzeństwa i czy ktokolwiek? – odnajdzie zaginionego? Enola znów musi wykazać się sprytem, odwagą i empatią. To cechy, które pokazała już w poprzednich tomach. Bohaterkę podziwia też Millie Bobby Brown, słynna Jedenastka z serialu Stranger Things, która zagra główną rolę w ekranizacji przygód nastoletniej detektywki. Zdjęcia już wystartowały! Aktorka tak mówi o książce i bohaterce: Pełna mocy, zdolna i inteligentna Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz. Panna Holmes uczy dziewczynki, jak być sobą, spełniać swoje marzenia i robić to, co nakazuje serce, a nie to, co przystoi.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

5 osób kupiło
11
Avatar 2. Istota wody, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Avatar 2. Istota wody, DVD
James Cameron, 2022
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.05

„Avatar. Istota wody” Jamesa Camerona osiąga zupełnie nowy poziom i zabiera nas w nieodkryte głębiny Pandory w pełnym emocji i przygód powrocie na tę planetę. Akcja rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Widzowie poznają historię rodziny Sully oraz majestatyczne oceaniczne stworzenia – tulkuny.

48,99 zł
46,54 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

5 osób kupiło
12
Nekroskop. Tom 3. Źródło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nekroskop. Tom 3. Źródło
Dostępny
305 szt.

Trzecia część wielkiego, wampirycznego cyklu mistrza horroru Briana Lumleya. W tomie Źródło dopada nas groza spoza tego świata. Góry rosyjskiego Uralu kryją śmiertelny sekret: nadprzyrodzony portal. Radzieccy naukowcy i pracownicy Wywiadu Paranormalnego w tajnej bazie wojskowej próbują zgłębić jego tajemnice. Podczas tych eksperymentów przez portal przedziera się potężna siła, potężny demon, którego zamiarem jest zniszczenie ludzkości. Jazz Simmons, brytyjski agent wysłany z misją przeniknięcia na teren bazy i zbadania jej tajemnic zostaje schwytany przez agentów KGB. Zmuszają go oni do przekroczenia portalu. Simmonsowi udaje się na szczęście zawiadomić Harry'ego Keogha, Nekroskopa, ale ten by walczyć z wampirami musi się przenieść na ich terytorium, a tym samym pozbawia się swojej głównej mocy, mocy rozmawiania z umarłymi, a w kraju wampirów gdzie nie ma umarłych moc Harry'ego jest niczym...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
13
Ktoś do kochania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Ktoś do kochania
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

UZDRAWIAJCA SIŁA PRAWDZIWYCH UCZUĆ Babka Adela i Muszka niepokoją się nagłą nieobecnością Haliny. Adela postanawia wreszcie opowiedzieć najbliższym o wojennej traumie i tajemnicy, nie spodziewając się, że w tej dramatycznej historii tkwi coś, o czym nie wie nawet ona. Jagna obraziła się na cały świat i nikt, albo prawie nikt, nie jest w stanie przekonać jej, że powinna porozmawiać z synem. Mateusz nie potrafi zrozumieć, dlaczego matka nie chce zaakceptować jego decyzji, i coraz częściej pogrąża się w czarnych myślach. Tymczasem Ruta myśli, że tylko jej zniknięcie może przywrócić dawną harmonię i sprawić, że do domu babki Adeli wróci wytęskniony spokój. Na szczęście Masza dostrzega rozpacz dziewczyny i postanawia zdradzić swój skrywany nawet przed przyjaciółkami sekret. Jej historia potrafi złamać najtwardsze serce. A to jeszcze nie koniec niespodzianek! Nowa powieść Magdaleny Kordel to prawdziwy koktajl emocji. Opowieść o tym, że tylko zamykając drzwi do przeszłości, można zobaczyć to, co najcenniejsze w otaczającym nas świecie, i docenić tych, którzy zawsze będą nas kochać. Magdalena Kordel – ulubiona pisarka Polek. Autorka bestsellerowych powieści i serii m.in. Anioł do wynajęcia, W blasku słońca i Malownicze. Ktoś do kochania to zwieńczenie cyklu Tajemnice.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
14
Bruno Brazil. Tom 6. Draka w Sacramento - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bruno Brazil. Tom 6. Draka w Sacramento
Dostępny
125 szt.

Bruno Brazil to agent amerykańskich służb wywiadowczych. Dowodzi komandem „Kajman”, z którym podejmuje się najbardziej niebezpiecznych misji. Nieprzystępny i sarkastyczny, skryty za maską z lodu, przy bliższym poznaniu odkrywa bardziej ludzkie oblicze. Otwarta wojna, jaką Bruno Brazil wypowiedział trzęsącym Sacramento mafiozom, zatacza coraz szersze kręgi. Czy bohater zdoła pokonać złoczyńców, samemu nie łamiąc prawa Bruno Brazil jest jedną z klasycznych postaci frankofońskiego komiksu, zaś sam tytuł uznawany jest za dzieło kultowe przez szeroką rzeszę entuzjastów.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4 osoby kupiły
15
Opowieści o tym, co w życiu ważne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowieści o tym, co w życiu ważne
Dostępny
419 szt.

Co to jest stereotyp? Czy można czuć wszystko? Czy inny to znaczy – gorszy? Jak poradzić sobie z rozczarowaniem i niepowodzeniami? Z odpowiedziami na te niełatwe pytania przychodzą Opowieści o tym, co w życiu ważne. Zbiór bogato ilustrowanych opowiadań nauczy małego czytelnika, jak być odpowiedzialnym za siebie i innych, czym jest empatia oraz dlaczego stereotypy i uprzedzenia są krzywdzące, jak ważne są szacunek i życzliwość, a także jak dobro do nas wraca. Słowem – przybliży ważne kwestie i da wskazówki, jak radzić sobie z mniejszymi i większymi problemami; pozwoli zrozumieć, co jest w życiu naprawdę ważne.

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
16
Teczka-torba A4+ zapinana na zamek z rączką - Morze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Teczka-torba A4+ zapinana na zamek z rączką - Morze
Fresh
Dostępny
3 szt.

Teczka-torba A4+ zapinana na zamek z rączką Morze, grubość 600 mikronów.

13,99 zł
3 osoby kupiły
17
Sanatorium doktora Kramera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sanatorium doktora Kramera
Dostępny
156 szt.

Wraz z nietuzinkową siostrą zakonną rozwiąż zagadkę Sanatorium doktora Kramera i odkryj tajemnice jego intrygujących mieszkańców! Pacjenci luksusowego ośrodka leczenia zaburzeń psychicznych skarżą się na przeszkadzające im w nocy hałasy. Są przekonani, że stary gmach, będący obecnie siedzibą kliniki „Pod Liliami”, nawiedzany jest przez duchy. Domagają się od jej właścicielki sprowadzenia na miejsce osoby zdolnej poradzić sobie z tym problemem. Chcąc zadowolić swych pensjonariuszy, dyrektor Aldona Gwież prosi o pomoc pewien zakon. Nie wie jednak, że przysłana do niej siostra Krescencja to nie tylko znawczyni spraw duchowych… Ta niezwykła zakonnica od razu domyśla się, że w dawnym Sanatorium doktora Kramera dzieją się rzeczy co najmniej zastanawiające. Odkrywa też, że jej misja ma na celu nie tylko rozwikłanie tajemniczej zagadki nocnych hałasów… Katarzyna Targosz w swej kolejnej po bestsellerowym Szlaku Kingi książce zaprasza czytelników w przepiękne okolice Beskidu Małego i Wadowic. Tym razem proponuje nam połączenie trzymającej w napięciu powieści detektywistycznej ze wzruszającą historią grupy poranionych i nieszczęśliwych ludzi, dla których Bóg przygotował zaskakujący scenariusz wydarzeń…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
18
Klocki magnetyczne 46 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Klocki magnetyczne 46 elementów
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Zestaw klocków magnetycznych będzie nie lada zabawą oraz wyzwaniem dla małych konstruktorów. Radość i satysfakcja z własnych projektów pozwoli budować pewność siebie malucha, ale i też rozwijać logiczne myślenie i kreatywność. Mały architekt będzie mógł zbudować diabelski młyn, ale nie tylko. Po skończonej pracy może pochwalić się własną budowlą płaską, bądź w 3D. W dołączonej ulotce znajdują się przykłady konstrukcji. Na czym polega zabawa? W zestawie znajdują różnokolorowe kształty: kwadraty i trójkąty, sześciany. Faktury stymulują zmysły Twojego dziecka. Klocki łączą się za pomocą magnesów, dzięki temu można stworzyć trójwymiarowe konstrukcje w różnych konfiguracjach. Wszystko zależy od wyobraźni. Może zbudujesz dinozaura lub rekina. Zabawa inspiruje dziecko do twórczości i pomoże rozwijać je na wielu płaszczyznach. Wymiary opakowania: 35.0 x 26.0 x 8.0 cm

99,90 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
19
Niewidzialna kobieta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niewidzialna kobieta
Dostępny
54 szt.

Istnieją w życiu pewne tematy, o których po prostu nie rozmawiamy. Jednym z nich jest starzenie się, absolutnie naturalny, lecz często marginalizowany proces. Tom Niewidzialna kobieta zawiera napisane szczerze i subtelnie testy Slavenki Drakulić o tym, co jest przemilczane, emocjonalnie trudne. Obrazują stopniowe i bolesne znikanie osoby. Są wyrazem nieodwracalnej straty życia i jednocześnie krzykiem przeciwko niesprawiedliwości starzenia się. Książka otwiera przestrzeń do przemyśleń nad wieloma aspektami życia i śmierci. To pozycja wyjątkowo intymna, która pokazuje, że tylko literatura może powiedzieć to, co wydaje się niewypowiadalne.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

3 osoby kupiły
20
Metamorf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Metamorf
Dostępny
149 szt.

Dla świata Arth Ven, były medyk jednostek specjalnych, jest ochroniarzem VIP-ów, pracownikiem Vertas, jednej z największych korporacji XXII wieku. Jego oficjalny profil przemilcza jeden fakt ? jego podopiecznymi są metamorfy: rzadkie i nielegalne androidy mogące zmieniać wygląd przy pomocy ludzkiego DNA. Lojalny oraz skuteczny w swojej pracy znajduje uznanie przełożonych i pnie się w korporacyjnej hierarchii. Poukładane życie Arth?a rozsypuje się w gruzy, gdy ginie jego dziewczyna, a on sam musi podjąć decyzję, oznaczającą zdradę przyjaciół i wypowiedzenie wojny bezwzględnemu pracodawcy.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

3 osoby kupiły
21
Bromba i polityka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bromba i polityka
Dostępny
363 szt.

– Dużo mówiliśmy o demokracji – powiedział smutno wampir – i o trójpodziale władzy. – Trój… co? – Trójpodział władzy. To bardzo ważne. W każdym społeczeństwie powinien być ktoś, kto wymyśla prawo, ktoś, kto działa i decyduje w myśl tego prawa, i niezależny sąd, który może ocenić, czy wszystko jest w porządku. To podstawa dobrej demokracji! – Demokracji? – Demokracja jest wtedy, kiedy sądy nie podlegają żadnym naciskom. Żadnym. Maciej Wojtyszko

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
22
Worek na obuwie Minecraft - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Worek na obuwie Minecraft
Derform
Dostępny
45 szt.

Wymiary: 41.0 x 35.0 cm

17,99 zł
3 osoby kupiły
23
Life and Other Inconveniences - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Life and Other Inconveniences
Dostępny
17 szt.

A heart-wrenching page-turner told with warmth and humor' People Magazine, Pick of the WeekEmma London never thought she had anything in common with her grandmother Genevieve. The regal old woman came from wealthy New England stock, but that didn't protect her from life's cruelest blows: the disappearance of her young son, followed by the premature death of her husband. Genevieve rose from those ashes of grief and built a fashion empire that was respected the world over, even when it meant neglecting her other son.When Emma's own mother died, her father abandoned her on his mother's doorstep. Genevieve took Emma in and reluctantly raised her – until Emma got pregnant her senior year of high school. Genevieve kicked her out with nothing but the clothes on her back.Now Emma has built a wonderful life for herself and her teenage daughter, Riley. So what is she to do when Genevieve does the one thing Emma never expected of her and, after not speaking to her for nearly two decades, calls and asks for help?

39,00 zł
3 osoby kupiły
24
Opowiadania i wiersz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowiadania i wiersz
Dostępny
133 szt.

Zdeněk Svěrák (urodzony w 1936 w Pradze), aktor, scenarzysta i pisarz, jest jedną z największych osobowości kultury czeskiej. Uwielbiany za charakterystyczne role filmowe (m.in. w nagrodzonym Oscarem Koli), nietuzinkowe scenariusze, za powołanie do życia czeskiego geniusza – Járy Cimrmana i za teksty kultowych piosenek. Oddajemy w Wasze ręce najnowszą książkę Mistrza – Opowiadania i wiersz – w której zasmakują wszyscy fani słodko-gorzkiego czeskiego humoru. Autor o swoim zbiorze mówi tak: „Są tu opowiadania o różnym zabarwieniu. Najzabawniejsza jest być może Ruina (1963), najsmutniejszy Generał (2020). Jedne są z życia wzięte, inne zmyślone, lecz tak wiarygodnie, że nikt się nie zorientuje. Życzyłbym sobie, żeby odnaleźli Państwo w każdym z nich choć trochę humoru. Nie zawsze jest widoczny na pierwszy rzut oka, lecz mam nadzieję, że wszędzie obecny. Bez niego pisanie w ogóle nie sprawiałoby mi przyjemności”.

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
25
Opowiem ci coś strasznego... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowiem ci coś strasznego...
Dostępny
93 szt.

Dziś opowiem Ci: • historię brata i siostry, którzy pewnego dnia przeprowadzają się do nowego domu. Gdy przybywają na miejsce, okazuje się, że zamieszkali w sąsiedztwie cmentarza...; • o chłopcu, który wędkując, znajduje w wodzie butelkę z listem w środku. Jest to tak naprawdę prośba o pomoc pewnej małej dziewczynki. Czy chłopcu uda się ją uratować?; • o dziewczynce, która ma fioła na punkcie aplikacji w telefonie. Po gwałtownej kłótni z rodzicami, bratem i koleżanką w jej smartfonie pojawia się tajemnicza aplikacja, która oferuje jej pomoc. Ale czy na pewno? Zatem, droga Czytelniczko / drogi Czytelniku, rozsiądź się wygodnie, bo opowiem Ci coś strasznego.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

3 osoby kupiły
26
Przemilczane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przemilczane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Mówią, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Czy zawsze? Czy przypadkiem milczenie nie jest sposobem na wyparcie z pamięci tragicznych wydarzeń, których się było świadkiem albo współsprawcą? Czy nie powoduje cierpienia, nie niszczy rodzin, nie dzieli społeczności? Czy nie zabija? Annemarie, która przybywa z głębi Rzeszy na opolską wieś, by w ramach Reichsarbeitsdienst pełnić służbę w gospodarstwie Stanoschów i Paul, który, oczekując na wezwanie do Wehrmachtu, zmaga się z rodzinnymi problemami przerastającymi jego młodzieńczy umysł. Oboje są młodzi, oboje są świadkami takich wydarzeń i oboje woleliby nie wiedzieć i nie widzieć. Te polske dziołchy, wielkie paradnice, kozały se posyć cerwone spodnice Monika Neumann czerwonej spódnicy jeszcze nie posiada, ale polskom dziołchom jest z krwi i kości. Jest absolwentką Instytutu Filologii Germańskiej w Opolu i już za bajtla odkryła w sobie szczególne upodobanie do historii o tym, jak na jej małym skrawku Ślonska boło piyrwej.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
27
Remake: apokalipsa popkultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Remake: apokalipsa popkultury
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.08.23

Kolejny blockbuster w kinie, a ty masz wrażenie, że w kółko oglądasz ten sam film? Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa właśnie doczekała się nowej „politycznie poprawnej” adaptacji? Gubisz się w chronologii kolejnych remake'ów Spider-Mana? Masz wrażenie, że popkultura pożera własne dzieci? Michał Ochnik z Mistycyzmu Popkulturowego z miłością i krytycyzmem prawdziwego fana pochyla się nad historią popkultury i udowadnia, czemu teraz łatwiej obejrzeć kolejną część Gwiezdnych wojen niż oryginalne s-f… …oraz opowiada o penisie Batmana.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
28
Schowek
8,99 zł
2 osoby kupiły
29
Jedenastka T.1 Napastnik, który latał o zmierzchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jedenastka T.1 Napastnik, który latał o zmierzchu
Dostępny
246 szt.

Roman Puchal, bardziej znany jako Ropuch, właśnie przeprowadził się z rodziną do bardzo dziwnego miasteczka Nakatomi. Jego pasja do piłki nożnej i pragnienie zawarcia nowych przyjaźni sprawiają, że dołącza do szkolnej drużyny. Tam odkrywa, że nic nie jest takie, jak się wydaje. Zarówno on, jak i jego koledzy dysponują niezwykłymi mocami, które każdy z nich zyskuje w jedenaste urodziny. Są superbohaterami? Mutantami? Czy po prostu grupą dziewczyn i chłopaków z nadzwyczajnymi umiejętnościami? Muszą nauczyć się korzystać ze swoich supermocy. No i muszą rozegrać decydujący mecz. Pierwszy tom nowej piłkarskiej serii "Jedenastka" Roberta Santiago, autora bestsellerowej serii "Najfutbolniejsi".

74,90 zł
53,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,97 zł

2 osoby kupiły
30
Wielkie rozczarowanie. Geneza rewolucji Solidarności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Wielkie rozczarowanie. Geneza rewolucji Solidarności
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

System komunistyczny nie musiał upaść. Czy pojawienie się kryzysu po okresie długotrwałej poprawy warunków życia mogło doprowadzić do rewolucji roku 1980? Marcin Zaremba uzupełnia i dokonuje rewizji stanu wiedzy na temat genezy rewolucji Solidarności. Jego książka objaśnia przełomowe wydarzenia w najnowszej historii Polski. Jest także fascynującą podróżą odkrywającą mechanizmy funkcjonowania PRL-owskiego społeczeństwa. Jak na nastroje społeczne wpływała zachodnia muzyka czy prasa dostępna w czasach gierkowskiego otwarcia na świat? W jaki sposób wcześniejsze bunty i zrywy kształtowały pamięć zbiorową Polaków? W rozważaniach Marcina Zaremby mitologizowane czasy gierkowskie stają się tytułowym „wielkim rozczarowaniem”, kiedy „okazało się, że «bigos» się skończył, kolejki pod sklepami wydłużyły jak nigdy dotąd, a w głowach pozostała myśl, że może być lepiej”.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

2 osoby kupiły
31
Zeszyt A5/32k linia podwójna dwukolorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zeszyt A5/32k linia podwójna dwukolorowa
St. Majewski
Dostępny
100 szt.

Wysoka jakość papieru o gramaturze 70 g/m2, estetyczne wykończenie, modna grafika okładek z kotem Pusheen. Uwaga. Dostępne różne wersje okładki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,20 zł
3,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
32
Metaforyczność prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Metaforyczność prawa
Dostępny
7 szt.

Najnowsza książka Marka Jakubca stanowi próbę zmierzenia się z tematem metaforyczności prawa. Metafora rozumiana jest tu nie tyle jako narzędzie językowe, co mechanizm poznawczy, który umożliwia nam wkroczenie w świat abstrakcyjności. Prawo – mimo że normuje „konkretne” ludzkie zachowania – niewątpliwie jest w znaczącej części abstrakcyjne. Przejawia się to siatce pojęciowej, jaką posługują się prawnicy. Nie oznacza to jednak, że poznanie prawnicze jest odcieleśnione - wprost przeciwnie. Jak pokazują badania z zakresu nauk kognitywnych, myślimy o świecie dzięki symulowaniu naszych ucieleśnionych doświadczeń. Czy jednak można zasymulować abstrakcyjne „obiekty” prawne? Czym w perspektywie programu badawczego ucieleśnionego poznania są pojęcia prawne? I co wspólnego z zagadką abstrakcyjności prawnej mają metafory?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

2 osoby kupiły
33
Tomorrow, tomorrow, tomorrow... w. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tomorrow, tomorrow, tomorrow... w. ukraińska
Dostępny
20 szt.

Sam Mazer and Sadie Green are Los Angeles brains who were once friends and hung out in the same circle. One cold December day, after a break in communication for several years, they accidentally meet on the subway platform. Sadie gives Sam a disc of her video game, and Sam goes through it and suggests improvements. Against the background of Sadie's personal drama, their passion for games brings them back together, and they later create the popular Ichigo game, start their own company, and become rich before graduating from college. But will they be able to resist the temptations of adult life and realize their personal creative ambitions without losing their friendship? This is a multi-layered novel about growing up, self-discovery and game-changing success; about love and mental and physical pain from which it is impossible to hide. And about life, which is an unfair game.

48,30 zł
43,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,83 zł

2 osoby kupiły
34
Potwór z Podhala. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Potwór z Podhala. Audiobook
praca zbiorowa, StoryBox
Dostępny
63 szt.

W tajemniczych okolicznościach ginie podrzędny dziennikarz. Policyjne śledztwo i sekcja zwłok jednoznacznie wykazują brak udziału osób trzecich. W tym samym czasie znany dziennikarz śledczy Paweł Wolski bezskutecznie czeka w biurze na umówionego rozmówcę. Kiedy okazuje się, że mężczyzna zginął kilka dni wcześniej, czuje się zobowiązany, by zbadać, nad czym pracował. Tym bardziej że portal informacyjny, który go zatrudniał, o niczym nie wie. Tropy wiodą do kontrowersyjnego biznesmena i coraz głębiej w przeszłość kilku rodzin z Podhala. Wszystko wskazuje na to, że ktoś próbuje się rozliczyć za historię sprzed lat. Jednak każda nowa poszlaka rzuca nowe światło na to, kto ma być katem, a kto ofiarą.

44,95 zł
35,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,99 zł

2 osoby kupiły
35
Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.26

Informacja czy propaganda? Michał Rusinek rozbraja język polityków (nie tylko przed wyborami) „Dziady” i dziadersi. Odmieniane przez wszystkie przypadki lex Czarnek i Polski Ład. Wojna. Dobra zmiana? Słowa, które docierają do naszych uszu ze wszystkich stron. Zakażają rozmowy przy stole, przenikają niepostrzeżenie do języka dzieci, zniekształcają widzenie świata. Jak się przed nimi bronić? Myśleć samodzielnie i nie dać się uśpić. Michał Rusinek od lat uważnie wsłuchuje się w język polityków, wyjaśnia rządzące nim mechanizmy i alarmuje, byśmy sami byli czujni. Wie, że manipulacji w przestrzeni publicznej nie da się za bardzo zmierzyć (chyba że w sasinach), ale przekonuje, że można ją zdemaskować i rozbroić. Czy nauczy nas to odróżniać informację od propagandy? Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy. Ale wiedza o tym wszystkim należy nam się jak psu… micha!

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
36
Koszmary i fantazje. Listy i eseje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Koszmary i fantazje. Listy i eseje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Obszerny wybór esejów, listów oraz ciekawostek prozatorskich autorstwa jednego z najwybitniejszych twórców opowieści grozy, H.P. Lovecrafta, ukazuje się w Polsce po raz pierwszy. Pośród wielbicieli horroru uznawany za klasyka gatunku, rozpoznawany jako ojciec panteonu fantastycznych stworów z Cthulhu na czele, w swoich listach i esejach ujawnia także mniej znane oblicze – oblicze myśliciela.

49,90 zł
38,42 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

2 osoby kupiły
37
To Chrystus buduje swój Kościół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
To Chrystus buduje swój Kościół
Dostępny
29 szt.

Wybór homilii o. Jeana Pateau OSB, opata tradycyjnego klasztoru benedyktyńskiego w Fontgombault we Francji. Dom Pateau jest człowiekiem żywej wiary i głębokiej osobistej modlitwy, czerpie z bogactwa własnej medytacji i z wieloletniej regularnej praktyki lectio divina. Jego homilie są okazją do spotkania z całą tradycją monastyczną. Opat Fontgombault jawi się w nich nie tylko jako godny następca swojego poprzednika, nie tylko jako dziedzic i kontynuator myśli Dom Guérangera, ale jako wierny duchowy syn św. Benedykta, powiernik i strażnik jego Reguły. Przez te homilie poznajemy wykształconego i precyzyjnego teologa, który wykorzystuje swój warsztat do analizy tematu (najczęściej wyznaczanego przez cykl roku liturgicznego) i wskazania wynikających z tej analizy wniosków dotyczących życia religijnego, skierowanych tak do jego duchowych synów, jak i do wszystkich słuchaczy bądź czytelników. Dom Jean Pateau urodził się w 1966 r. Do opactwa wstąpił w 1990 r. Zanim został mnichem, przez pewien czas był nauczycielem fizyki w paryskim Collège Stanislas. Został wyświęcony na kapłana w 1998 r. Zanim został opatem, był w swojej wspólnocie kantorem i przeorem. Studiował teologię w Instytucie św. Tomasza z Akwinu w Tuluzie. Jego studia zostały uwieńczone uzyskaniem licencjatu kanonicznego na podstawie rozprawy poświęconej zbawieniu dzieci, które zmarły bez chrztu. Rodzina zakonna Fonfgombault to obecnie pięć opactw w których żyje i modli się w oparciu o regułę Św. Benedykta i tradycyjną liturgię kilkuset mnichów. Życie tej wspólnoty mogliśmy poznać między innymi dzięki książce "Z całą prostotą" w której Paweł Milcarek rozmawiał z opatem seniorem Fontgombault Dom Antoinem Forgeot. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dębogóra w roku 2018.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

2 osoby kupiły
38
Planeta Narnia. Siedem sfer wyobraźni Lewisa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Planeta Narnia. Siedem sfer wyobraźni Lewisa
Dostępny
73 szt.

Badacze przez długi czas próbowali wykazać, że słynne Opowieści z Narnii C.S. Lewisa są spójne pod względem symbolicznym. Wskazywali na takie potencjalnie łączące je motywy, jak: siedem sakramentów, siedem grzechów głównych czy siedem części Królowej wieszczek Spensera. Jednak przez ponad pół wieku symbolika Narnii pozostała tajemnicą. Sekret wyjawił wreszcie Michael Ward. W pracy "Planeta Narnia" przekonuje on, że kluczem do siedmioksięgu jest średniowieczna kosmologia, która fascynowała Lewisa przez całe życie.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

4 osoby kupiły
39
Pakiet: Josie Quinn T.1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet: Josie Quinn T.1-3
Dostępny
54 szt.

Porywająca seria z niepokorną detektywką w roli głównej! Josie Quinn nie jest superbohaterką. To uparta policjantka, której praca, problemy z gniewem i nadmiernym piciem komplikują życie osobiste. Jej determinacja sprawia jednak, że nie boi się trudnych tematów i przekraczania granic, jeśli tego wymaga sytuacja. Sprawy, z którymi policjantka mierzy się na Wschodnim Wybrzeżu USA, są wielowątkowe i obfitują w mylne tropy. Ofiarami, tak jak w rzeczywistości, są przede wszystkim kobiety. Gdy w Denton trwają poszukiwania siedemnastoletniej dziewczyny, Josie bierze śledztwo w swoje ręce, mimo iż jest zawieszona w obowiązkach. Innym razem staje przed tragicznym dylematem: czy wolno ryzykować życie jednego niewinnego dziecka, by uratować wiele innych? W tomie trzecim musi się zmierzyć z własną trudną przeszłością. W każdej kolejnej części serii czytelnicy - oprócz znanego i oczekiwanego - otrzymują też coś nowego i zaskakującego. Z tomu na tom Josie zmienia się i ewoluuje, tak jak jej umiejętności śledcze i osobiste relacje. T.1 Znikające dziewczyny T.2 Bezimienna T.3 Grób matki

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

2 osoby kupiły
40
Barbie. HJV29 Akcesoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Barbie. HJV29 Akcesoria
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Każdy zestaw zawiera wiele elementów do kolekcjonowania i opowiadania historii z uroczymi motywami, takimi jak zestaw do samouczków makijażu i pakiet przyjęcia jednorożca (elementy sprzedawane oddzielnie).

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
41
Magical creatures of Ukrainian myth (wersja ukraińska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Magical creatures of Ukrainian myth (wersja ukraińska)
Dostępny
11 szt.

Small pests, children's fears, diseases in the form of living creatures – Dara Korniy collected stories about the ancient beliefs of Ukrainians about spirits that defile and bring trouble every day. You will find out what the plague and cholera looked like in the imagination of our ancestors, who is such a flirt, you will read a sad fairy tale about a kiss. So get ready to travel to the spooky world of mischief and mischief, to this magical secret corner where the dark side of existence and the ghosts of the night are hidden.

72,50 zł
65,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2 osoby kupiły
42
Piosenki domowe, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piosenki domowe, CD
różni, Agora - multimedia
Dostępny
31 szt.

Natalia Lesz, Michał Rusinek i Urszula Borkowska w „Piosenkach domowych”. Natalia Lesz, znana polska aktorka i piosenkarka, wydaje swój pierwszy album dla dzieci - „Piosenki domowe”. Na płycie znajduje się szesnaście utworów, które powstały z myślą o najmłodszych słuchaczach. Album „Piosenki domowe” składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania. Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać „Wierszyki domowe” Michała Rusinka do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Urszula i Michał poznali się przy okazji pracy nad spektaklem „100 minut dla urody” do tekstów Wisławy Szymborskiej. Pomysł na śpiewane „Wierszyki domowe” bardzo przypadł Michałowi do gustu. Wspólnie zastanawiali się, kto mógłby wykorzystać dramaturgiczny potencjał tekstów i muzyczne pomysły obojga twórców. Poszukiwana była osoba łącząca muzykę i aktorstwo, która jednocześnie byłaby wrażliwa na twórczość dla dzieci. Wybór padł na Natalię Lesz, która w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny. Natalia Lesz o albumie: „Propozycja nadeszła do mnie w najlepszym możliwym momencie. Cieszy mnie możliwość połączenia moich pasji zawodowych jakimi są aktorstwo i muzyka. Także jako mama cieszę się na ten projekt, bo od dawna czytałam mojej córce wiersze Michała Rusinka i zawsze podziwiałam ich nieoczywistość i potencjał muzyczny. Ogromną wartością dla mnie jest to, że mimo nasuwającego się oczywistego odbiorcy dziecięcego, ta płyta będzie bliska także dorosłym – bo przecież każdy z nas ma w sobie odrobinę dziecka” Natalia Lesz Lista utworów: 1. Coś 2. Drzwi 3. Fotel 4. Gąbka 5. Huśtawka 6. Kafelki 7. Klucz 8. Kuchnia 9. Lampa 10. Łazienka 11. Nie ma w domu 12. Okno 13. Pianino 14. Piwnica 15. Przedpokój 16. Wanna

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
43
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę
St. Majewski
Dostępny
100 szt.

Zeszyty Unipap charakteryzuje wysoka jakość papieru, estetyczne wykończenia i modna grafika okładek. Gramatura papieru: 70 g/m2 Uwaga. Dostępne są różne wersje okładek, towar wysyłany jest losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,20 zł
3,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
44
Kosiarka z dźwiękiem czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kosiarka z dźwiękiem czerwona
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Zestaw Ogrodnika Kosiarka Czerwona Ogród Dźwięk Dzięki kosiarce dziecko będzie mogło naśladować swojego tatę w pracach porządkowych w ogrodzie i równocześnie z nim kosić trawnik przed domem. Pozwoli on na wspólne, a przede wszystkim przyjemne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mały pomocnik pomoże skosić trawnik. Kosiarka zasilana jest za pomocą baterii oraz wyposażona w długą, wygodną rączkę, która pozwala na samodzielne prowadzenie kosiarki dla malucha. Wykonana w kolorystyce czerwono- czarnej. Przycisk uruchamiający znajduje się na przodzie zabawki, wystarczy nacisnąć, a kosiarka zacznie świecić w kolorze zielonym diodami, ale to nie wszystko, usłyszymy również dźwięki kosiarki. Realistyczna zabawka sprawdzi się również jako pchacz, by pomóc utrzymać równowagę.W niepogodę może służyć do zabawy w domu. Kosiarka wykonana została ze sztucznego tworzywa, dlatego jest lekka, co pozwala na łatwe popychanie przez malucha. Wymiary kosiarki: 32 cm x 28 cm x 53 cm długość rączki: 50 cm Wymiary pudełka: 34 cm x 27 cm x 20 cm Kosiarka zasilana jest dwoma bateriami AA 1.5V (brak w zestawie). Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zestaw zapakowany jest w kartonowe pudełko, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

61,91 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
45
Barbie. HJV29 Akcesoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Barbie. HJV29 Akcesoria
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Każdy zestaw zawiera wiele elementów do kolekcjonowania i opowiadania historii z uroczymi motywami, takimi jak zestaw do samouczków makijażu i pakiet przyjęcia jednorożca (elementy sprzedawane oddzielnie).

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
46
Polski film dokumentalny po 2005 roku. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Polski film dokumentalny po 2005 roku.
Dostępny
59 szt.

Zebrane w książce teksty są podsumowaniem pracy autora jako producenta filmów dokumentalnych (1995?2016). W publikacji omówiona została sytuacja na rynku filmowym w latach 2005?2022, po wejściu w życie Ustawy o kinematografii, na mocy której powstał Polski Instytut Sztuki Filmowej. Autor analizuje mechanizmy funkcjonujące w środowisku twórców i podkreśla, że osiągnięcie sukcesu wymaga współpracy z innymi podmiotami, m.in. osobami badającymi rynek czy piszącymi o filmach. Zgodnie z podejściem prezentowanym przez badacza, ważnym elementem przedmiotowego statutu filmów dokumentalnych jest dialog z widzami ? film powinien być traktowany jako narzędzie komunikacji. ****** Polish Documentary Film after 2005. The Idea and the Experience The texts collected in the book are a summary of the author?s work as a documentary film producer (2005?2016). The book explores the situation in the film industry in 2002?2005, after the implementation of the Act on Cinematography, which resulted in forming Polish Film Institute. The author analyses the mechanisms functioning among the filmmakers, and stresses that achieving success requires cooperation with other entities, e.g. those researching the market or writing about films. In his opinion, a very important element of the subjective status of documentaries is the dialogue with the viewers ? a film should be treated as a communication tool.

31,00 zł
26,04 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
47
Manifest partii komunistycznej. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Manifest partii komunistycznej. Audiobook
Fryderyk Engels, Karol Marks, StoryBox
Dostępny
58 szt.

Deklaracja programowa partii komunistycznej napisana przez niemieckich filozofów – Karola Marksa i Fryderyka Engelsa – to jeden z najbardziej znamiennych dokumentów politycznych w historii. Stanowił on bowiem wezwanie do rewolucji komunistycznych na całym świecie. Autorzy zawarli w manifeście podsumowanie swoich teorii o walce klasowej, krytykując kapitalizm i wzywając do obalenia istniejących ustrojów społecznych, aby następnie zastąpić je socjalizmem. Od 2013 roku „Manifest Partii Komunistycznej” zarejestrowany jest w międzynarodowym projekcie Pamięć Świata, sygnowanym przez UNESCO i służącym zachowaniu i ratowaniu dokumentów o światowym znaczeniu historycznym. Niniejszy audiobook został wydany ku przestrodze, jest źródłem historycznym i nie ma na celu propagowania komunizmu – zbrodniczej ideologii, która w XX wieku kosztowała życie dziesiątek milionów ludzi.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
48
House of salt w.ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
House of salt w.ukraińska
Dostępny
15 szt.

Flashes? disasters of an unexplained nature? turned the once flourishing Cimmerian peninsula into ashes. How much? the world of the new order. The inhabitants of the earth, who managed to survive, became salty, and the Elder Brothers look at the dead world from the flying station "Mother of the Winds". One of them, Talavir, is tasked with investigating the murder and finding the Golden Cradle? a mysterious weapon developed by the scientist Mamai. But, having set foot on the dried-up land of Deshtu, he will no longer be able to return. Talavir will have to pass the test of a devastating truth, which will turn out to be more terrible than a hot all-destructive suit. The salty granules on the bloody bundles of the ancient gods will tell their story, the story of the cremated world...

63,40 zł
57,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,34 zł

1 osoba kupiła
49
Chemistry, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Chemistry, LP
Kelly Clarkson, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.23

Kelly Clarkson to jedna z najpopularniejszych artystek naszych czasów. Gwiazda sprzedała na całym świecie ponad 25 milionów albumów i 40 milionów singli. Urodzona w Teksasie piosenkarka zdobyła rozgłos w 2002 roku jako zwyciężczyni inauguracyjnego sezonu „American Idol”. Clarkson szybko stała się jedną z najlepszych popowych artystek, a także pierwszą, która znalazła się na szczycie każdej z list przebojów Billboardu: pop, adult contemporary, country i dance. „Chemistry” to dziesiąty studyjny album gwiazdy i jej trzecie długogrające wydawnictwo w barwach Atlantic Records, po „Meaning of Life” z 2017 roku i „When Christmas Comes Around...” z 2021 roku. Lista utworów: 1. Skip this part 2. Mine 3. High road 4. Me 5. Down to you 6. Chemistry 7. Favorite kind of high 8. Magic 9. Lighthouse 10. Rock hudson 11. My mistake 12. Red flag collector 13. I hate love (feat. Steve Martin) 14. That’s right (feat. Sheila E.)

116,99 zł
107,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,36 zł

1 osoba kupiła
50
Blok techniczny A4 Pusheen (10 kartek) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Blok techniczny A4 Pusheen (10 kartek)
St. Majewski
Dostępny
19 szt.

Ten blok spodoba się dzieciom, dzięki okładce znanego kota Pusheen. Całość jest usztywniona tekturowym podkładem. Gramatura papieru: 190 g/m2

6,30 zł
5,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
51
Barbie Fashionistas lalka w serduszkowej sukience - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Barbie Fashionistas lalka w serduszkowej sukience
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

52,90 zł
47,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
52
NICI 47869 Brelok pluszowy Szop Rod 10cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

1 osoba kupiła
53
Practice Makes Perfect - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Practice Makes Perfect
Dostępny
25 szt.

When the owner of the local flower shop in Rome, Kentucky, makes a questionable agreement with a tattooed bad boy, a delightful friends-to-lovers romance begins to bloom - from the author of When in Rome and TikTok sensation, The Cheat Sheet.How hard can it be to find the perfect match?Florist Annie Walker is determined to find someone who complements her life.But after overhearing her latest date describe her as 'so unbelievably boring', Annie wonders if the problem might be her. Is it too late to become flirtatious and fun like the leading ladies in her favourite romance movies? Maybe she only needs some practice . .. and Annie has the perfect tutor in mind. Sexy and tattooed Will Griffin is temporarily back in Rome, Kentucky, providing security for pop-star Amelia Rose in the build-up to her wedding to Annie's brother.He also has his own agenda: stay away from Annie Walker and any attachments to this sleepy town, which becomes difficult when she enlists him to help fix her love life. Amid steamy practice dates and strictly 'educational' tutoring lessons, the lines of their friendship blur and Annie reconsiders what her 'dream guy' might look like. Maybe her love life doesn't need to be perfect - it just needs to be real.

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

1 osoba kupiła
54
Zagrożenia biologiczne w budynku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zagrożenia biologiczne w budynku
Dostępny
3 szt.

Wyczerpujący opis zagrożeń biologicznych w obiektach budowlanych i sposobów zapobiegania im. Książka przeznaczona dla projektantów, studentów uczelni technicznych i wszystkich, którzy chcą mieszkać i pracować w zdrowych pomieszczeniach. Spis treści: * Budynek-wybrane zagadnienia * Drobnoustroje w przestrzeni zabudowanej * Mikrobiologiczny rozkład materiałów budowlanych * Korozja materiałów budowlanych inicjowana przez drobnoustroje * Korozja biologiczna powodowana przez glony, porosty, maszaki i rośliny nasienne * Fauna budynku * Człowiek w budynku

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
55
Martwa woda audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Martwa woda audiobook
Wojciech Wójcik, StoryBox
Dostępny
40 szt.

W warszawskim akademiku zostaje zamordowana Alina Kozioł, studentka resocjalizacji, która właśnie obroniła pracę magisterską. Brutalna siła, jakiej użyto wobec ofiary, sugeruje, że zabójcą jest mężczyzna, tymczasem w krytycznej chwili w okolicy miejsca zbrodni przebywały wyłącznie koleżanki zamordowanej: Wala i Kamila. Na czele zespołu śledczego staje Karolina Nowak, rozpaczliwie potrzebująca sukcesu policjantka. Wkrótce dociera do kilkuletniego chłopca, który prawdopodobnie widział mordercę. Niestety chłopczyk nie słyszy i nie mówi. Do zespołu Karoliny trafia Krzysztof Rozmus, dawny pracownik naukowy UW, a obecnie funkcjonariusz prewencji. Prześwietlając ostatnie dni życia studentki, odkrywa szereg zaskakujących faktów. Po co Alina włamywała się do klasztoru szarytek Czego szukała Tropy wiodą do zapomnianej mazurskiej przystani.

39,95 zł
31,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
56
Wiklina. Piękne rzeczy, które wypleciesz sam(a) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Wiklina. Piękne rzeczy, które wypleciesz sam(a)
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.26

Prosty i przyjazny kurs wyplatania z wikliny dla każdego, kto tęskni za naturą i potrzebuje chwili relaksu. Wiklinowe kosze, osłonki na doniczki, zjawiskowe mandale – czy wiesz, że wszystkie te rzeczy możesz wykonać sama w domu? Wystarczy pęk wierzbowych witek, zestaw kilku podstawowych narzędzi i twoje ręce gotowe do pracy! Ania Borecka i Kasia Nejman – entuzjastki plecionkarstwa i twórczynie marki Siostry plotą – zapraszają cię do świata, w którym rzemiosło artystyczne łączy się z miłością do natury. Dzięki przemyślanemu ułożeniu projektów od najprostszych do tych nieco trudniejszych nauczysz się podstawowych splotów i dowiesz się, jak wypleść: • efektowną tacę, na której wyeksponujesz biżuterię lub inne drobiazgi, • praktyczny kosz na kółkach (sprawdzi się w każdym domu!), • abażur na lampę według własnego projektu, • ozdoby do pokoju dziecięcego – tak proste, że wykonasz je razem ze swoim maluchem. Zakochaj się w wiklinie i wypleć swoją własną historię!

64,99 zł
50,04 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

1 osoba kupiła
57
Tamburyn ze zwierzątkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tamburyn ze zwierzątkami
Leantoys
Dostępny
2 szt.

Muzyczny Bębenek Tamburyn Dla Dzieci Zielony Zwierzątka Prawidłowy rozwój i uśmiech na twarzy dziecka jest bardzo istotną kwestią. Dziecko już od najmłodszych lat chłonie wszystko jak gąbka, różne kolory i dźwięki stymuluje jego rozwój. Zabawa tym produktem poprawi zmysł słuchu i wzroku maluszka, a także pobudzi jego wyobraźnię. Z pewnością przyda się podczas pierwszych lekcji muzyki, przedstawieniach lub innych muzycznych zabaw z dzieckiem. Zielony tamburyn zaciekawi swym dźwiękiem oraz kolorową grafiką. Może być uzupełnieniem kolekcji malucha. Maluch poćwiczy rytmikę, pozna nowe dźwięki. Rozmiar instrumentu pasuje do małych rączek dziecka. Na środku znajduje się przyjazną grafikę przedstawiającą zwierzęta afrykańskie takie jak: żyrafa, hipopotam, lew i zebra. Wymiary zabawki: średnica 14 cm Wymiary opakowania: 22 cm x 18 cm x 4 cm Przeznaczona jest dla wszystkich maluszków, które osiągnęły 3 roku życia.

9,99 zł
1 osoba kupiła
58
Zakładka drewniana Podróże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zakładka drewniana Podróże
Cozywood
Dostępny
37 szt.

Drewniana zakładka ze wstążką z obustronnym nadrukiem. Jest w 100% biodegradowalna, wykonana przy użyciu minimalnego nakładu energii, gazu i wody. Wyprodukowana na Litwie.

12,15 zł
10,99 zł

Rabat 9,5%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
59
Zabawka na przyssawkę, kwiatuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zabawka na przyssawkę, kwiatuszek
BAM BAM
Dostępny
21 szt.

Kwiatuszek osadzony jest na obracającej się platformie. W wyniku obrotu platforma wydaje delikatne, turkocząco-grzechoczące dźwięki, dzięki kolorowym kuleczkom umieszonym w środku kwiatka. Płatki kwiatka o zróżnicowanej fakturze i wzorach, kręcąc się, absorbują uwagę dziecka aktywizując jego zmysły wzroku, dotyku, słuchu. Przyssawka osadzona pod zabawką zapewnia stabilne mocowanie do blatu stolika, tacki wózka czy krzeska do karmienia. Wymiary opakowania: 20.0 x 24.0 x 8.0 cm

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
60
Teczka z rączką A4 XL PUSHEEN  cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,06 zł
36,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

1 osoba kupiła
61
Pierwszaki z kosmosu. Zielona szkoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pierwszaki z kosmosu. Zielona szkoła
Dostępny
599 szt.

Kolejne przygody Poli oraz jej koleżanek i kolegów z pierwszej klasy, wśród których jest także dwójka ufoludków - Titi i Toto. Pół roku nauki już za pierwszakami, wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do szkolnej rutyny, nawet Titi i Toto coraz lepiej dają sobie z tym radę, a teraz czeka ich wspólny wyjazd na zieloną szkołę na Kaszuby. Będzie okazja poznać miejscowe atrakcje i dowiedzieć się więcej o świecie przyrody, a także przeżyć wiele wspólnych przygód. Na pewno będzie ciekawie i wesoło!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
62
Barbie Fashionistas. HJT11 Ken - sportowy strój z protezą nogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Barbie Fashionistas. HJT11 Ken - sportowy strój z protezą nogi
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Barbie i Ken Fashionistas celebrują różnorodność i oferują nieskończone możliwości opowiadania historii i odkrywania mody. Dzięki tej szerokiej gamie lalek dzieci mogą przekonać się, jak fajnie jest wyrażać osobowość poprzez styl! Są idealnym prezentem dla kochających modę dzieci na całym świecie. Każdy sprzedawany osobno, w zależności od dostępności. Lalki nie mogą stać same. Kolory i zdobienia mogą się różnić. • Lalki Ken Fashionistas zachowują spokój dzięki modnym stylizacjom dostosowanym do ich indywidualnego stylu, co daje nieskończone możliwości opowiadania historii. • Ta lalka Ken ma brązowe włosy i protezę nogi. Ma na sobie barwioną koszulkę Los Angeles, która naprawdę podkreśla jego osobowość! • Lawendowe szorty i jasnozielone trampki uzupełniają jego wszechstronny i stylowy strój. • Od spotkań z przyjaciółmi po zwiedzanie miasta ta lalka Ken jest ubrana na każdą przygodę, o której marzą dzieci! • Dzieci w wieku od 3 lat mogą kolekcjonować inne lalki Barbie Fashionistas, aby mieć jeszcze więcej zabawy z przyjaciółmi i modą podczas zabawy!

52,90 zł
47,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
63
Teczka A5+ plastikowa z klipsem Koty P0108 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,14 zł
4,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,15 zł

1 osoba kupiła
64
Zestaw kreatywny Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zestaw kreatywny Spiderman
Icom
Dostępny
4 szt.

Zdobądź najnowszy zestaw piśmienniczy zawierający wszystko, czego potrzebujesz na sezon szkolny. Idealny dla fanów Spidermana, zestaw zawiera asortyment szkolnych niezbędników, takich jak: - A5 Twardy zeszyt z kłódką - Niebieski długopis PomPom - Mini notes na spirali - Temperówka - Długopis z diodą - Pieczątka - Naklejki - Linijka - Przezroczysty piórnik z PVC Przechowuj wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy w przezroczystym piórniku PVC Spiderman.

68,13 zł
64,72 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,41 zł

1 osoba kupiła
65
Naklejki niebieskie gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Naklejki niebieskie gwiazdy
Zdesign
Dostępny
9 szt.

Opakowanie zawiera 1 blisterek z 30 niebieskimi, błyszczącymi i mieniącymi się gwiazdkami ze złotą obwolutą.

8,99 zł
1 osoba kupiła
66
Owoc poznania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Owoc poznania
Dostępny
148 szt.

Owoc poznania – najpopularniejszy album komiksowy Liv Strömquist – bierze pod lupę tak zwane żeńskie narządy płciowe. Czym one w rzeczywistości są? Dlaczego ludzkość ma tak wyjątkowo nieciekawy, niezdefiniowany, miłosno-nienawistny stosunek do owej części ciała? W tej różnobarwnej komiksowej mozaice, z pomocą starożytnych Greków, kobiet z epoki kamienia łupanego, Sigmunda Freuda, wynalazcy płatków śniadaniowych, Śpiącej Królewny, hinduskich bogiń, raperów, podręczników do biologii i szwedzkiego dramaturga Stiga Larssona, Liv Strömquist próbuje nakreślić nam obraz organu nazwanego przez Gustave’a Courbeta „pochodzeniem świata”. Album zawiera też czterdziestostronicowy komiks o menstruacji, Blood Mountain, który był tematem popularnej letniej audycji Sommarprat z udziałem Liv Strömquist, wyemitowanej w programie pierwszym Szwedzkiego Radia. Autorka kontynuuje sukces swoich poprzednich albumów, jak: Hundra procent fett (Sto procent tłuszczu), Drift (Popęd), Einsteins fru (Żona Einsteina), Prins Charles känsla (Uczucie księcia Karola), Ja till Liv! (Pro-Liv!). Owoc poznania to historyczna analiza tego, jak budowana jest narracja wokół narządów płciowych, analiza nie tylko pouczającą, ale i cholernie zabawna.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

1 osoba kupiła
67
Avatar 2. Istota wody. Steelbook, 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Avatar 2. Istota wody. Steelbook, 2 Blu-ray
James Cameron, 2022
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.05

„Avatar. Istota wody” Jamesa Camerona osiąga zupełnie nowy poziom i zabiera nas w nieodkryte głębiny Pandory w pełnym emocji i przygód powrocie na tę planetę. Akcja rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Widzowie poznają historię rodziny Sully oraz majestatyczne oceaniczne stworzenia – tulkuny. Ponad 3 godziny dodatków specjalnych! W tym: Nowi bohaterowie; Wyzwania wodnego świata Pandory; Ożywianie Pandory; Bohaterowie z Pandory... i wiele innych!

139,99 zł
132,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
68
Schowek
8,99 zł
1 osoba kupiła
69
Gra karciana UNO Star Wars Mandalorian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gra karciana UNO Star Wars Mandalorian
Mattel, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26
35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
70
Poppy and Sam's Animal Sounds - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Poppy and Sam's Animal Sounds
Dostępny
27 szt.

Poppy and Sam are feeding the animals at Apple Tree Farm, and they're a noisy bunch! Little children will love hearing the farm come to life as they press the pages of this entertaining book, to hear Curly the pig, Woolly the sheep, Rusty the dog and more. At the end you'll hear all the noisy animals at once, accompanied by a jolly tune.

75,00 zł
72,00 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
71
Torba prezentowa 26x32 pastelowe róże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Torba prezentowa 26x32 pastelowe róże
incood.
Dostępny
15 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Torba prezentowa 26 x 32 cm - pastelowe róże.

8,99 zł
1 osoba kupiła
72
Schowek
45,07 zł
1 osoba kupiła
73
Pojazd Cars Noah Gocek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Cars Noah Gocek
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
74
Summer stories w.ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Summer stories w.ukraińska
Dostępny
6 szt.

Childhood is the land of eternal summer and love. A time when you can sit carefree with your grandfather on the veranda, listening to stories about water leaves, the Milky Way, the planet Zoria, and the ocean woven from silver threads... Slavko and Ilko are lucky: in the summer they visit wise storyteller - a seventy-five-year-old brawler who knows so many stories that even a vacation is not enough to listen to them all.Each evening accompanied by jumping grasshoppers, the three of them are transported to a world of knowledge and adventure, where the trees are alive, the sky is the color of the sea, and dreams more important than mathematics. This cozy book will teach your children to be observant, attentive and inquisitive. And it will transport you to the land of eternal summer and love.

28,70 zł
25,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,87 zł

1 osoba kupiła
75
Flamastry 12 kolorów Pusheen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Flamastry 12 kolorów Pusheen
St. Majewski
Dostępny
52 szt.

9,99 zł
1 osoba kupiła
76
Gdzie diabeł nie może - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gdzie diabeł nie może
Dostępny
39 szt.

„Nieboszczka Marysia powraca! Jednak nie do świata żywych, powraca w Niebie, gdzie nie ma nudy, a problemy piętrzą się podobnie jak za życia, nie dając wytchnąć. Nie inaczej jest tym razem. W kontynuacji przygód Marysia musi zdecydować, czy zawalczyć o nicponiowatego męża Mariana, któremu grozi wieczność w Krainie Ciemności. Czy warto się narażać, skoro przysięga małżeńska już nie obowiązuje? To humorystyczna, z pozoru lekka historia o rzeczach ważnych i zarazem trudnych – o poczuciu straty, tęsknocie, żalu za niewykorzystanymi szansami. Paradoksalnie niosąca ukojenie. Autorka, poprzez bohaterkę, daje czytelnikowi pewne recepty, które ten może śmiało zastosować w życiu ziemskim, by uczynić je bardziej znośnym. Prozę Ciołko-Borkowskiej lubię nazywać terapeutyczną”. – Marta Sobiecka, dziennikarka, pisarka, autorka książek o policjantce Kaori Nakamurze (Algorytm życia, Chindōgu)

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

1 osoba kupiła
77
Barbie Fashionistas lalka w różowej kraciastej sukience - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Barbie Fashionistas lalka w różowej kraciastej sukience
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

52,90 zł
47,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
78
Our bed space w.ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Our bed space w.ukraińska
Dostępny
7 szt.

Have you ever peered into bed space? Did they meet aliens there or at least dinosaurs?Did they meet aliens or at least dinosaurs there? If not, don't worry. Romchyk with Darinka If not, don't worry. Romchyk and Darinka did it for you and will gladly share their discoveries.did it for you and will gladly share their discoveries. In addition, you will learn how to fix parents, train courage. regime should wash helicopters. Funny and touching adventures of ordinary children in an ordinary family, Funny and touching adventures of ordinary children in an ordinary family, which inspire to notice the incredible in the ordinarywhich inspire to notice the incredible in the ordinary and to hug those you love tighter.

37,80 zł
34,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
79
Kanar Kłodnicki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kanar Kłodnicki
Dostępny
9 szt.

Ksionżka na muster krajoznawczyj sprowki slonskij gyszichcie. Była na szafniono pospoł z filmym: Zapomniane Górnośląskie ono na świat opowieść o Kanale Kłodnickim i pokazuje nibyczjle cynny, a doimyntnie niyznomy nojstarszy ślonski kanar żeglowny, kery boł piyrwyj lo Gornego Ślonska knym na świat. Tyn hyrski biekt downyj hydrotechniki świodek czasow, kej Ślonsk boł jedna z nojbarzij zocnych tajlow Ojropy i placym, kaj powstowały powziyńcia, bydonce wdy imyntnom awangardom inżyniyrije traci sie wartko na naszych czach. Kanar Kłodnicki, to je tyż wykoz chybu baczynio erbizna ślonskij gyszichty po 1945 roku, kej nowe posiedziciele mieli idyjo, coby eklerować Ślonsk d nowa i zniszczyć wszelke szlaki po jego srogości i istyj gyszichcie. Bezma 140 teroźnych a starych fotografijow i inkszych ilustarcyji. Jedna ze niylicznych ksiożkow gyszichcie i technice przełożon na ślonsko godka.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
80
Love Lines, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Love Lines, LP
LP, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.29

Lista utworów: Strona A: 1. Golden 2. Wild 3. Dayglow 4. Long Goodbye 5. Love Lines 6. Hola Strona B: 1. One Like You 2. Love Song 3. Big Time 4. Blow 5. Burn It Down 6. Hold The Light

108,99 zł
100,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,72 zł

81
Love Lines, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Love Lines, CD
LP, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.29

Lista utworów: 1. Golden 2. Wild 3. Dayglow 4. Long Goodbye 5. Love Lines 6. Hola 7. One Like You 8. Love Song 9. Big Time 10. Blow 11. Burn It Down 12. Hold The Light

61,49 zł
56,57 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,92 zł

82
Tension, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Tension, LP
Kylie Minogue, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.22

Lista utworów: Strona A: 1. Padam Padam 2. Hold On To Now 3. Things We Do For Love 4. Tension 5. One More Time 6. You Still Get Me High_ Strona B: 1. Hands 2. Green Light 3. Vegas High 4. 10 Out Of 10 (feat. Kylie Minogue) 5. Story

116,99 zł
107,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,36 zł

83
Tension, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Tension, CD
Kylie Minogue, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.22

Lista utworów: 1. Padam Padam 2. Hold On To Now 3. Things We Do For Love 4. Tension 5. One More Time 6. You Still Get Me High 7. Hands 8. Green Light 9. Vegas High 10. 10 Out Of 10 (feat. Kylie Minogue) 11. Story

61,49 zł
56,57 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,92 zł

84
Jackman., LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Jackman., LP
Jack Harlow, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.08.18

Najnowszy album Jacka Harlowa „Jackman.” został wytłoczony na czarnym winylu. Okrzyknięty przez „Variety” „twórcą przyszłych hitów”, Jack Harlow to obecnie jeden z największych gwiazdorów na współczesnej scenie. Pochodzący z Louisville w stanie Kentucky raper, aktor i artysta może pochwalić się sześcioma nominacjami do Grammy, dwoma singlami na szczycie amerykańskiej listy przebojów, blisko 30 platynowymi certyfikatami w USA i ponad 10 miliardami streamów. W grudniu 2020 roku Harlow wydał wychwalany przez krytyków, pokryty platyną debiutancki album, na którym znalazł się bijący rekordy list przebojów, 8-krotnie platynowany hit „Whats Poppin”. Piosenka przyniosła Jackowi pierwszą nominację do Grammy w kategorii „Best Rap Performance”, a także szereg innych nominacji. Jeszcze większy sukces rapowy gwiazdor odniósł w maju 2022 roku za sprawą złotego dziś albumu „Come home the kids miss you”, który promowały przeboje „Nail Tech” czy kolejny nominowany do Grammy, podwójnie platynowy „First Class”. Numer spektakularnie zadebiutował na szczycie Billboard „Hot 100”. Singiel miał też najlepszy tygodniowy wynik w streamingu w 2022 roku. Lista utworów: 1. Common Ground 2. They Don’t Love It 3. Ambitious 4. Is That Ight 5. Gang Gang Gang 6. Denver 7. No Enhancers 8. It Can’t Be 9. Blame On Me 10. Questions

149,99 zł
137,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,00 zł

85
Moc ciszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Moc ciszy
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.19

„Niezbędnik dla współczesnych cichych wojowników”. – Susan Cain, autorka bestsellera „New York Timesa” Ciszej, proszę Czy niepozorni introwertycy mogą zostać liderami w świecie, w którym rządzą pewni siebie i zdecydowani ekstrawertycy? Jill Chang, bizneswoman z Tajwanu udowadnia, że tak. Nieśmiałe i wrażliwe osoby mają ogromny i niewykorzystany potencjał, a najlepszym case study jest jej osobista historia. Chociaż w teście osobowości Meyersa-Briggsa wskaźnik introwertyzmu Chang wyniósł 96%, odniosła ona międzynarodowy sukces. Była agentką w Major League Baseball, menedżerką w ponad dwudziestu krajach i zajmowała się filantropią na światową skalę. Chang nauczyła się akceptować własną introwersję, zamieniając ją z wady w powód, dla którego była w stanie osiągać ambitne cele i przodować w zadaniach, w których jej ekstrawertyczni koledzy zostawali daleko w tyle. Jak się okazuje, introwertycy mają szczególne zdolności przywódcze i również mogą błyszczeć na imprezach towarzyskich oraz podczas biznesowych prezentacji. Należysz do tej grupy? Dzięki wskazówkom i narzędziom zawartym w tej książce nauczysz się pokonywać bariery językowe i kulturowe, nawiązywać dobre relacje, robić postępy na ścieżce kariery i poruszać się w ekstrawertycznym środowisku bez uszczerbku dla własnego komfortu czy osobowości.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

86
Islandia i Polacy. Historie tych, którzy nie bali się zaryzykować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Islandia i Polacy. Historie tych, którzy nie bali się zaryzykować
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

CAŁA PRAWDA O ŻYCIU NA ISLANDII Polacy, niczym kiedyś Wikingowie, dotarli do brzegów Islandii w poszukiwaniu lepszego życia. Dziś są tam najliczniejszą mniejszością narodową. Co sprawiło, że zostali na stałe? Jak żyją i gdzie pracują? Czy można zarobić i ile kosztuje życie na wyspie? To pierwsza książka, która mówi o blaskach i cieniach życia na Islandii. Polacy pracują tam we wszystkich sektorach, zakładają własne biznesy, przewodzą strajkom, stoją na czele rady miejskiej. Jedni są tak bogaci, że mogą kupić żonie gwiazdkę z nieba, inni ledwo wiążą koniec z końcem. Historię „nowych Wikingów” piszą po swojemu. Opowiadają o problemach, których się nie spodziewali, pokazują życie na Islandii z wielu perspektyw, zdradzają miejsca, które warto zobaczyć i te, do których lepiej się nie zapuszczać. To historie tych, którzy zaryzykowali i postanowili przenieść na wyspę swój dom (łącznie z pianinem!). Czy na Islandii warto zamieszkać? * Od początku okazało się, że życie tu jest prostsze. Idziesz do banku czy urzędu i nie ma takich nerwów jak w Polsce. Nie masz wrażenia, że ktoś pracuje za karę. Łatwiej jest tu wszystko załatwić. Piotr Bykowski Tu mamy własne mieszkanie, pracę, akceptację. To nawet nie akceptacja, to normalność. Orientacja to dokładnie coś takiego, jak kolor oczu czy włosów. Nikogo to nie dziwi, nikt o to nie pyta. Marcin Boroń i Patryk Mieszczanin Jeśli porównać tę wyspę do typu człowieka, to wydawało mi się, że Islandia jest mamą, cierpliwą i otulającą. (…) Okazało się, że częściej jest Mamą w Drapiącym Wełnianym Swetrze. Jest ciepły i daje ochronę, ale czasami może podrażnić. Joanna Okuniewska

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

87
Historia złych uczynków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Historia złych uczynków
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

HISTORIA RODZINY, W KTÓREJ WSZYSCY POPEŁNILI ZBRODNIE „Wszystkie historie są o miłości i śmierci, i ta też będzie właśnie o tym”. Nina przyjeżdża na studia do Warszawy. Wierzy, że ma szansę na lepsze życie niż jej matka. Jednak sprawy komplikują się, gdy zakochuje się w swoim wykładowcy. Miłosz jest fascynujący i szybko uzależnia od siebie młodą dziewczynę. A potem nagle znika. Nina, starając się go odnaleźć, trafia do starego domu na przedwojennym letnisku. Domu, w którym wydarzyło się wiele złego. Niezwykle wciągająca, pełna pasji i mroku opowieść o rodzinnych tajemnicach, złych i dobrych wyborach, i o tym, jak wielką władzę mają nad nami czyny wcześniejszych pokoleń.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

88
Małe ogniska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Małe ogniska
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.12

„Dowcipna, mądra i czuła. Cudowna”. – Paula Hawkins, autorka Dziewczyny z pociągu Porywająca powieść autorki Naszych zaginionych serc, która śledzi splecione losy idealnej rodziny Richardsonów oraz enigmatycznej matki i córki, które wywracają ich życie do góry nogami. Dla Eleny Richardson najważniejsze są zasady. W jej idyllicznym świecie pojawia się Mia Warren, która w niepokojący sposób przyciąga do siebie czworo dzieci Richardsonów. Lecz Mia ma za sobą tajemniczą przeszłość, zaś w sercu nosi głęboką pogardę dla konwencji. Podejrzliwa wobec Mii i jej motywów Elena z determinacją próbuje odkryć sekrety z jej przeszłości. Jaką cenę zapłaci za swoją obsesję? Powieść zgłębia wagę tajemnic, naturę sztuki i tożsamości oraz okrutny urok macierzyństwa – a także niebezpieczeństwo kryjące się w przekonaniu, że przestrzeganie zasad może zapobiec katastrofie. „Powiedzieć, że kocham tę książkę, to jak nic nie powiedzieć. To głęboka psychologiczna tajemnica o sile macierzyństwa, intensywności nastoletniej miłości i niebezpieczeństwie perfekcji. Poruszyła mnie to do łez”. – Reese Witherspoon Na podstawie książki powstał miniserial z udziałem m.in. Reese Witherspoon, Kerry Washington i Joshuy Jacksona.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

89
Niebo i ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Niebo i ziemia
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.12

Magiczna saga „Wyspa Trzech Sióstr”, autorki bestsellerów „New York Timesa”. Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – gdzie stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Brook, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Allistera najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło. Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa”, sprzedanych w ponad pięciuset milionach egzemplarzy. „Nora Roberts należy obecnie do najpopularniejszych powieściopisarek". – „Washington Post Book World”

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

90
Avatar 2. Istota wody, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Avatar 2. Istota wody, Blu-ray
James Cameron, 2022
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.05

„Avatar. Istota wody” Jamesa Camerona osiąga zupełnie nowy poziom i zabiera nas w nieodkryte głębiny Pandory w pełnym emocji i przygód powrocie na tę planetę. Akcja rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Widzowie poznają historię rodziny Sully oraz majestatyczne oceaniczne stworzenia – tulkuny. Ponad 3 godziny dodatków specjalnych! W tym: Nowi bohaterowie; Wyzwania wodnego świata Pandory; Ożywianie Pandory; Bohaterowie z Pandory... i wiele innych!

117,19 zł
111,33 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,86 zł

91
Pojedynek uczuć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Pojedynek uczuć
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Wyjątkowa powieść o zwyczajnej niezwyczajnej kobiecie. Maja wiedzie sielankowe życie i wierzy, że tak będzie już zawsze. I nagle wszystko sypie się jak domek z kart – zostaje samotną matką. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej jej problemów. Na każdym kroku los rzuca jej kłody pod nogi: komplikuje się sytuacja w pracy i staje przed widmem zwolnienia, spłaca kredyt we frankach, a na dodatek opiekuje się chorą mamą. Maja musi znaleźć w sobie ogromną siłę i mądrość, wykazać się wyjątkową cierpliwością i dokonać właściwych wyborów, by sobie z tym wszystkim poradzić. Jednak po nocy zawsze przychodzi dzień… Na przykład pojawia się szansa na nową miłość. Tylko czy w natłoku zadań i trudności Maja zdoła ją rozpoznać i otworzyć jej drzwi? Autorka porusza ważne tematy społeczne – realia pracy w polskich firmach, lęk przed zwolnieniem, samotne macierzyństwo i konieczność podejmowania trudnych wyborów, przed którymi staje codziennie wiele kobiet.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

92
P.S. Dzięki za zbrodnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
P.S. Dzięki za zbrodnie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Hołd dla klasycznej angielskiej powieści detektywistycznej. Książka znalazła się na krótkiej liście nominowanych do nagrody CWA Gold Dagger 2021. Fantazja o tym, jak mogłyby wyglądać kryminały z panną Marple, gdyby pisano je współcześnie. „Washington Post” Śmierć chorej na serce dziewięćdziesięciolatki nie powinna budzić podejrzeń. I nie budzi. W każdym razie w zeznaniu Natalki, opiekunki zmarłej Peggy Smith, detektyw sierżant Harbinder Kaur nie znajduje nic niezwykłego… Dopóki nie dowiaduje się od Natalki, że starsza pani kłamała na temat stanu swojego serca, a ostatnio była przekonana, że ktoś ją śledzi. Jakby tego było mało, biblioteczka zmarłej obfituje w niezwykłą liczbę kryminałów, wszystkie z dedykacją „dla Peggy”. A każdy thriller psychologiczny, do którego zajrzała Natalka, zawiera tajemniczy dopisek „PS. Dla PS”. Okazuje się, że Peggy Smith była konsultantką do spraw morderstw. Na zlecenie poczytnych pisarzy opracowywała wymyślne scenariusze śmierci, a o zabijaniu wiedziała więcej niż ktokolwiek inny. Kiedy do mieszkania Peggy wdziera się uzbrojony zamaskowany napastnik, kradnie jedną z książek, a jej autor wkrótce zostaje znaleziony martwy, detektyw sierżant Harbinder Kaur wie już, że coś takiego jak niepodejrzana śmierć nie istnieje… Dzięki za zbrodnie to wspaniała literacka zagadka kryminalna dla fanów Anthony’ego Horowitza, Agathy Christie i każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak autorzy wymyślają tak realistyczne zbrodnie…

46,90 zł
37,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,38 zł

93
Listy 1964-1988 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Listy 1964-1988
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Niepublikowana dotąd korespondencja dwóch wielkich twórców XX wieku. O Polsce, emigracji, sztuce i próbach zrozumienia własnych losów Dzieliły ich wiek, pochodzenie, wykształcenie, bagaż doświadczeń i sytuacja życiowa. Łączyło podobne spojrzenie na świat. I to, że obaj obdarzeni byli talentem literackim i plastycznym. Sławomir Mrożek i Józef Czapski znali się blisko trzydzieści lat, z czego przez niemal ćwierć wieku prowadzili ze sobą intensywny, osobisty i intelektualny dialog. Książka przedstawia blisko 100 nieznanych wcześniej listów z lat 1964–1988. To niezwykłe świadectwo przyjaźni i wzajemnej fascynacji, ale przede wszystkim cenny dla polskiej literatury i sztuki dokument. Jak pisze we wstępie Michał Paweł Markowski: „Mrożek był z miałkiego drobnomieszczaństwa, Czapski był z solidnej arystokracji. Mrożek miał za plecami pustkę i klęskę, na życie Czapskiego patrzyło tysiąc lat rodzinnych sukcesów, których nawet wywłaszczenie nie naruszyło. To rozminięcie, to niespotkanie więcej mówi o kondycji polskiej kultury w wieku dwudziestym (…) niż jej największe arcydzieła, starannie maskujące swoje pochodzenie”. Czapski i Mrożek piszą o wszystkim, co ich boli: o kondycji intelektualnej polskiej emigracji, spustoszeniach w duszy polskiej, jaka dokonała się w czasach okupacji, o polskiej megalomanii i kompleksach. Nie stronią też od wątków osobistych, nie tając – szczególnie Mrożek – swoich załamań i zwątpienia co do sensu własnego dzieła.

74,90 zł
56,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

94
Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Rozsmakuj się w historii dawnych Słowian! Gdy myślimy o tym, co jadali i pijali nasi przodkowie we wczesnym średniowieczu, zazwyczaj przychodzą nam do głowy dwie rzeczy: mięso i piwo. Jednak menu dawnych Słowian było o wiele bardziej urozmaicone! Hanna i Paweł Lisowie jako pierwsi w Polsce podjęli się odtworzenia wczesnośredniowiecznych słowiańskich przepisów i smaków, bazując zarówno na własnych eksperymentach przeprowadzanych w Grodzisku Żmijowiska pod Kazimierzem Dolnym, jak i opracowaniach etnograficznych, historycznych, archeologicznych, botanicznych oraz tych z zakresu ziołoznawstwa. Efektem ich badań jest opowieść o różnorodnych aspektach kultury Słowian – potrawach, zwyczajach, ziołach, technikach kulinarnych. Dowiemy się z niej, jaka jest geneza rosołu, dlaczego barszcz nazywamy barszczem i z czego oryginalnie się go gotowało, jakich przypraw używano w czasach, gdy nie znano pieprzu, co pijano, gdy nikt nie słyszał o kawie ani herbacie, jakie warzywa stosowano w słowiańskich kuchniach oraz kim naprawdę był Piast. Autorzy przygotowali około 120 przepisów, między innymi na polewki, piwa, dania z kasz, bryjki, mięsa, miód pitny, które możemy przyrządzić we współczesnych kuchniach. Znajdziemy tu również porady, jak gotować w glinianych garnkach, wędzić owoce czy nawet piec w jamie ziemnej! Książkę wzbogacają felietony dotyczące życia i obyczajów dawnych Słowian oraz szczegółowy wykaz produktów spożywczych, którymi dysponowali nasi przodkowie. Książka nagrodzona w kategorii Prix de la Littérature Gastronomique – przyznawanej autorom wybitnych pozycji literackich o tematyce gastronomicznej przez Akademię Gastronomiczną w Polsce. Lisów poznałam od kuchni i wiem, że stanowią połączenie idealne – gotują równie znakomicie, jak opowiadają! To dwoje pasjonatów z ogromną wiedzą archeologiczną i zdobytym przy ogniu doświadczeniem. Na tę książkę czekałam niecierpliwie, z głodem, i się nie zawiodłam. Oto dostajemy przyprawioną przepisami pyszną opowieść o tym, skąd nasz ród, a w miarę czytania apetyt rośnie! Dzisiaj, gdy zdrowa i nieprzetworzona żywność wróciła na salony, nadszedł czas na Kuchnię Słowian. Po lekturze pójdziemy na łąkę jak do spiżarni! Elżbieta Cherezińska, autorka powieści historycznych Hanna Lis – z zawodu bibliotekarz, z zamiłowania popularyzatorka wiedzy archeologicznej i najstarszych tradycji kulinarnych Słowian. Specjalizuje się w odtwarzaniu receptur potraw oraz rekonstrukcji wczesnośredniowiecznych technik kulinarnych. Od dziesięciu lat stale współpracuje z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym przy realizacji programu archeologii doświadczalnej „Pożywienie Słowian”. Wyniki swoich badań opublikowała w książkach: Archeologia doświadczalna w Muzeum Nadwiślańskim i Archeologia doświadczalna w Grodzisku Żmijowiska. Współautorka wydanej w roku 2009 pionierskiej na polskim rynku książki Kuchnia Słowian. O żywności, potrawach i nie tylko…. Paweł Lis – archeolog, wykładowca w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, od 2009 roku kierownik Grodziska Żmijowiska, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Pomysłodawca i twórca funkcjonującego tam ośrodka archeologii doświadczalnej, gdzie realizowane są programy poświęcone wczesnośredniowiecznej ceramice naczyniowej, pożywieniu Słowian, metalurgii i o obróbce żelaza, dziegciarstwu oraz budownictwu obronnemu. Autor ponad 50 publikacji z dziedziny archeologii, współautor książki Kuchnia Słowian. O żywności, potrawach i nie tylko… oraz redaktor wydań zbiorowych Archeologia doświadczalna w Muzeum Nadwiślańskim i Archeologia doświadczalna w Grodzisku Żmijowiska.

99,99 zł
74,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 25,00 zł

95
Buntownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Buntownik
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.27

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a Gdy musisz stawić czoło wrogowi, masz tylko dwie możliwości: przyjąć jego warunki albo narzucić mu własne. Plemiona panońskie uległy Rzymowi. Walczą już tylko Dalmaci pod wodzą Batona. W ręku groźnego przywódcy spoczywa też życie Corvusa. Zostaje on oszczędzony pod jednym warunkiem: przyłączy się do rebeliantów. Na jego głowę czyhają nie tylko Rzymianie, ale też dawny sojusznik, podstępny Ziwa. Po kapitulacji Panonii cała potęga Rzymu zwraca się przeciwko armii Batona. Legiony zalewają krainę. Płoną kolejne oblegane miasta. Giną tysiące ludzi. Wreszcie w ostatnim bastionie rebelii Corvus staje twarzą w twarz z największym zdrajcą i wrogiem. Czy odnajdzie w Marcusie dawnego brata? Epickie zakończenie cyklu przypadnie do gustu fanom Bena Kane’a i Simona Scarrowa.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

96
Chemistry, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Chemistry, CD
Kelly Clarkson, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.23

„Chemistry” to dziesiąty studyjny album gwiazdy i jej trzecie długogrające wydawnictwo w barwach Atlantic Records, po „Meaning of Life” z 2017 roku i „When Christmas Comes Around....” z 2021 roku. Kelly Clarkson to jedna z najpopularniejszych artystek naszych czasów. Gwiazda sprzedała na całym świecie ponad 25 milionów albumów i 40 milionów singli. Urodzona w Teksasie piosenkarka zdobyła rozgłos w 2002 roku jako zwyciężczyni inauguracyjnego sezonu „American Idol”. Clarkson szybko stała się jedną z najlepszych popowych artystek, a także pierwszą, która znalazła się na szczycie każdej z list przebojów Billboardu: pop, adult contemporary, country i dance. Lista utworów: 1. Skip this part 2. Mine 3. High road 4. Me 5. Down to you 6. Chemistry 7. Favorite kind of high 8. Magic 9. Lighthouse 10. Rock hudson 11. My mistake 12. Red flag collector 13. I hate love (feat. Steve Martin) 14. That’s right (feat. Sheila E.)

53,99 zł
49,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,32 zł

97
Songs Of White Lion LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Songs Of White Lion LP, Winyl
TRAMP, MIKE, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

1. Lady of the Valley 2. Little Fighter 3. Broken Heart 4. Love Don't Come Easy 5. Hungry 6. Cry for Freedom 7. Going Home Tonight 8. Wait 9. All the Fallen Men 10. Living on the Edge 11. Tell Me 12. When the Children Cry

146,90 zł
135,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

98
Eagle Flight LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Eagle Flight LP, Winyl
Revolution Saints, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

1. Eagle Flight 2. Talking Like Strangers 3. Need Each Other 4. Kids Will Be Kids 5. I'll Cry For You Tonight 6. Crime of the Century 7. Set Yourself Free 8. Sacred 9. Once More 10. Save It Al

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

99
Black Diamonds LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Black Diamonds LP, Winyl
L.A. GUNS, Mystic Production
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.23

1. You Betray 2. Wrong About You 3. Diamonds 4. Babylon 5. Shame 6. Shattered Glass 7. Gonna Lose 8. Got It Wrong 9. Lowlife 10. Crying 11. Like A Drug

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

100
Opowieści Baby Tiny. Mity o słowiańskich boginiach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Opowieści Baby Tiny. Mity o słowiańskich boginiach
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.21

Druga część "Opowieści Baby Tiny" to kolejna dawka słowiańskich mitów dla dzieci. W drugim tomie narratorka - mądra Baba Tina skupia się przede wszystkim wokół postaci żeńskich -Mokoszy i innych boginiach. Podobnie jak w pierwszej części, również w drugiej znajdziemy łatwe odpowiedzi na trudne pytania dzieci. Baba Tina nie gubiąc bajkowego charakteru śmiało mówi o tematach, które zwykle bywają tabu: ciąża i narodziny, samotne rodzicielstwo, tolerancja i wojna. Z tej części będzie się można również dowiedzieć, dlaczego niedźwiedzie zasypiają na zimę, czym jest śnieg i poranna rosa, skąd się biorą motyle oraz dzieci. Wszystko wg mitologii naszych przodków Słowian. Martina Mandera-Rzepczyńska - z zawodu historyczka, nauczycielka z zamiłowania. Wiedźma, która uwielbia warzyć eliksiry, czytać przyszłość z kart i zwiedzać świat (nie tylko na miotle). Z kolei na basenie zmienia się w syrenę. Zwariowana mama jeszcze bardziej zwariowanego trzylatka. Reasumując: chaos na nóżkach i człowiek orkiestra.

59,00 zł
43,07 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

Wróć do góry