hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 17 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2 (Weronika Marczak), na drugim Miecz zabójcy demonów. Tom 20 (Koyoharu Gotouge). Kolejny produkt to Ostatni sen (Pedro Almodovar) oraz Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty (Kamil Janicki).
1
Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przedsprzedaż
Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Gdyby kilka lat temu ktoś mi powiedział, że zamieszkam z pięcioma starszymi braćmi, których tak mocno pokocham, tobym go wyśmiała. Siedzieliśmy przez kolejną chwilę w milczeniu, oboje przetwarzając w głowie ten niesamowity fakt, jak daleko nasza relacja zaszła. Kiedyś nie wyobrażałam sobie mieć tak silnej więzi z nikim. To też zupełnie inny rodzaj porozumienia od tego, jaki miałam z mamą, lub liczyłam, że może w przyszłości będę miała z własnym mężem czy partnerem. Ten rodzaj porozumienia jednocześnie był piękny i zatrważający. Silny i niezniszczalny. Są dla siebie najważniejsi. Hailie, Vincent, Will, Dylan, Shane i Tony zaryzykują dla siebie życie. I choć szóstka Monetów ma coraz mniej okazji, by spotykać się w komplecie, łączy ich nierozerwalna więź. Trzeci tom bestsellerowej serii Rodzina Monet. Książka dla czytelników 16+

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

120 osób kupiło
2
Miecz zabójcy demonów. Tom 20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Miecz zabójcy demonów. Tom 20
Dostępny
99 szt.

Tanjirou Kamado jest głową rodziny składającej się z niego, jego matki i pięciorga rodzeństwa. Pewnego dnia gdy wrócił do domu okazało się, że cała jego rodzina została brutalnie zamordowana. Przetrwała tylko ciężko ranna Nezuko, która jak się okazuje, została zmieniona w demona. Na domiar złego pojawia się przed nimi Zabójca Demonów – Giyuu Tomioka, który chce zabić dziewczynę, jednak odpuszcza, gdy widzi, że rodzeństwo chroni się nawzajem. Nezuko wciąż wykazuje oznaki ludzkich myśli i uczuć, a Tanjirou ma potencjał by stać się wyśmienitym szermierzem. Giyuu wysyła ich więc do swojego mistrza. Tanjirou postanawia zostać Zabójcą Demonów i przywrócić Nezuko człowieczeństwo.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

27 osób kupiło
3
Ostatni sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ostatni sen
Dostępny
740 szt.

Najbardziej osobista książka Pedra Almodovara. Autoportret rozpisany na dwanaście historii, które ujawniają mniej znane oblicze i pasję pisarską popularnego reżysera. Dwanaście historii obejmujących różne okresy: od późnych lat sześćdziesiątych do dziś, i pokazujących ewolucję Almodovara jako artysty. Mroczne lata edukacji szkolnej, bardzo osobiste wspomnienie o matce, rozważania na temat własnej twórczości – to wszystko autor zamyka w niewielkich formach fabularnych, dzięki którym możemy odkrywać go na nowo, szukać kolejnych tropów dotyczących jego życia i dzieł. Teksty składające się na ten tom Almodóvar pisał do szuflady przez blisko pięćdziesiąt lat. Fikcja przenika się tu z rzeczywistością, humor – z powagą, racjonalność – z szaleństwem, a logika – z paradoksem. Lektura tych opowiadań przypomina oglądanie filmów Almodovara: zaskakuje, bawi, dezorientuje, wzrusza, skłania do refleksji. A znany reżyser okazuje się również znakomitym stylistą doskonale władającym piórem. Książkę poleca Grażyna Torbicka: „Taki jest Almodóvar. Są tu szczerość i tajemnica, szaleństwo i spokój, radość chwili i smutek przemijania, a przede wszystkim pasja i pożądanie”.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

19 osób kupiło
4
Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.01

Kamil Janicki, autor wielu bestsellerowych książek, po świetnie odebranej Pańszczyźnie tym razem wprowadza nas w świat polskiej szlachty. Warcholstwo to bezkompromisowe, krytyczne spojrzenie na warstwę społeczną, która przejęła pełną kontrolę nad dawną Rzeczpospolitą, stworzyła unikalny system wartości i obyczajów, a potem – z coraz bardziej zacietrzewionym oglądem świata – przyczyniła się do anarchii i upadku kraju. To historia buńczucznego stylu życia w myśl zasady „zastaw się, a postaw się”. Historia systemu politycznego, który zbudowano na szczytnych ideach, ale który wypoczwarzył się tak, że wolność ustąpiła miejsca posuniętej do absurdu samowoli. I w którym „każdy szlachcic na zagrodzie” faktycznie wierzył, że jest „równy wojewodzie”, a nawet królowi. Historia dumy z imperium połączonej z niechęcią do prowadzenia jakichkolwiek wojen i do obrony kraju. I historia obsesyjnych, rozciągniętych na stulecia starań o to, by odciąć się od zdecydowanej większości mieszkańców Rzeczpospolitej, których uważano za gorszych tylko dlatego, że nie urodzili się z herbem.

59,90 zł
35,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 23,96 zł

20 osób kupiło
5
Zabójcza terapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zabójcza terapia
Dostępny
776 szt.

Gdy zemsta oślepia, zło zbiera żniwa Po niemal trzech miesiącach od dnia, w którym wywinęła się śmierci, Dioniza Remańska wciąż przebywa w szpitalu. Energiczna prywatna detektyw nie potrafi znieść bezradności związanej z bezczynnością i ograniczeniami własnego ciała. Plusem jej niewesołego położenia może być fakt, że życiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo. Ale Diona nawet w takim miejscu potrafi wpakować się w kłopoty. Podczas zabiegu hydroterapii umiera pacjentka. I nie jest to naturalna śmierć. Dioniza nie potrafi trzymać się od sprawy z daleka. Jej policyjno-detektywistyczne doświadczenie i stała obecność w szpitalu okazują się ogromnie przydatne dla śledczych. Kobieta zaczyna węszyć wokół tajemniczej zbrodni, która jest zaledwie preludium do dalszych dramatycznych wydarzeń. Z czasem okazuje się, że rozwiązania zagadki brutalnych morderstw, tego i kolejnych, należy szukać nie tylko w murach szpitala. Gdzieś, kiedyś, w ukrytym wśród drzew bunkrze młoda przerażona dziewczyna bała się o własne życie. A takie wydarzenia nie pozostają bez konsekwencji.

52,90 zł
32,27 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 20,63 zł

17 osób kupiło
6
Niezwykli goście Bolesława Chrobrego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niezwykli goście Bolesława Chrobrego
Dostępny
1 szt.

Wojciech, Otto i Bruno – dwóch biskupów i cesarz; dwóch misjonarzy uwikłanych w politykę i polityk z ambicjami misyjnymi; dwóch moralnych rygorystów i pragmatyk władzy; dwóch wizjonerów męczeństwa i wizjoner polityczny. Ich zazębiające się ze sobą życiorysy stanowią typowy dla wczesnośredniowiecznych elit splot uwarunkowań wynikających ze zderzenia religijnej ortodoksji z brutalnością codziennego życia, wzniosłych ideałów z realiami politycznymi oraz strategicznego wizjonerstwa z pragmatyką doraźnych działań. Każdy z nich na swój sposób wpłynął na wczesną historię państwa piastowskiego. Ich wizyty, choć rozciągnięte na dwanaście lat (997?1009), były ogniwami jednego łańcucha wzajemnie powiązanych ze sobą wydarzeń silnie uwikłanych w wielką politykę, znacznie wykraczającą poza samą arenę środkowoeuropejską.

39,00 zł
13 osób kupiło
7
Zagadnienia gospodarcze państw totalitarnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zagadnienia gospodarcze państw totalitarnych
Dostępny
35 szt.

Przedstawiamy wybór pism cieszącego się międzynarodową renomą badacza systemów totalitarnych, współtwórcy polskiej sowietologii. Ukazuje on m.in. zagadnienia programu agrarnego Lenina i jego stosunku do kapitalizmu, sowieckiego kapitalizmu państwowego, przyczyn niepowodzeń industrializacji w Związku Sowieckim, ideologicznych aspektów sowieckiej polityki przemysłowej, doktryny ekonomicznej narodowego socjalizmu, ekonomicznych aspektów zbrojeń III Rzeszy, gospodarczych podłoży totalizmu oraz problemów gospodarczych PRL i ich związków z sytuacją gospodarki sowieckiej. Tom opatrzony wstępem prof. Marka Kornata. Stanisław Swianiewicz (1899-1997) – ekonomista, badacz gospodarek państw totalitarnych i historyk idei, wykładowca Instytutu Naukowo-Badawczego Europy Wschodniej w Wilnie (1930-1939), kierownik Katedry Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Stefana Batorego, żołnierz w wojnie polsko-bolszewickiej i kampanii obronnej Września 1939, po tej ostatniej więziony przez Sowietów aż do kwietnia 1942 r., wyłączony w ostatniej chwili z transportu jeńców polskich wiezionych na miejsce rozstrzelania do Katynia, po II wojnie światowej m.in. profesor uniwersytetu w Halifax w Kanadzie.

59,85 zł
41,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,95 zł

12 osób kupiło
8
Poznajmy się. Gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Poznajmy się. Gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne
Harmonia, od 8 lat
Dostępny
77 szt.

Gra jest dedykowana zarówno uczniom, którzy mają trudności w dostosowaniu zachowania czy interpretacji emocji, jak i grupom socjoterapeutycznym oraz zespołom klasowym podczas godzin wychowawczych (od klasy IV). Celem gry jest rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych, będących bardzo istotnym obszarem w tworzeniu relacji, współdziałaniu i funkcjonowaniu w grupie. Jest on szczególnie trudny dla uczniów ze spektrum autyzmu, nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi czy zaburzeniami integracji sensorycznej. Zawartość opakowania: • instrukcja, • 48 kart w czterech kategoriach: Jaki jestem?; Co lubię? Co mnie interesuje; Co czuję?; Rozwiązuję problemy, • 12 kart specjalnych. Pielęgnowanie relacji, kształtowanie samoświadomości, identyfikacji emocji oraz rozwiązywanie problemów to elementy profilaktyki zdrowia psychicznego, które należy obdarzyć szczególną troską.

62,00 zł
48,98 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,02 zł

11 osób kupiło
9
Nowa Justyna. Tom 5. Orgie u Gernande'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nowa Justyna. Tom 5. Orgie u Gernande'a
Dostępny
138 szt.

W trosce o przyszłość wielkiego dzieła literatury, odrzucając ideę Boga jako źródło ciemnoty, niesprawiedliwości i rzeczywistej przemocy oraz negując dyktowane przez tę posępną chimerę nakazy i reguły życia cnotliwego, które otamowują pasje i kreślą granice dla ludzkiej suwerenności, My – członkowie Towarzystwa imienia Markiza de Sade – równi w prawach i w powinnościach wobec wspólnego dobra, jakim jest kultura humanistyczna, wdzięczni Markizowi za niestrudzoną walkę o niepodległość ducha ludzkiego i postęp Filozofii jako umiłowania wolności zakorzenionej nie w chrześcijańskim dziedzictwie Europy i w konfesyjnych wartościach, lecz w idei bezwzględnego podważania obłędnych metafizycznych przesądów stojących na drodze do swobodnego posługiwania się Rozumem, czujemy się zobowiązani do przekazania przyszłym pokoleniom niniejszego Dzieła D. A. F. de Sade i zainicjowania wśród wybranych, wolnych duchów, lektury namiętnej, mobilizującej – pośród nadzwyczajnych uniesień – do wychodzenia w myśleniu poza przyjęte granice i skończenia wreszcie z sądem Bożym. Towarzystwo im. Markiza de Sade w związku z polską publikacją Nowej Justyny

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

12 osób kupiło
10
On Mars. Tom 3. Ci, którzy zostają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
On Mars. Tom 3. Ci, którzy zostają
Dostępny
42 szt.

W roku 2132 w związku z wyczerpywaniem się zasobów naturalnych Ziemi, kolonizacja Marsa stała się rzeczywistością. Przyszłość ludzkości zależy od garstki naukowców... ale czy tylko? Prezentujemy ostatni tom serii „On Mars”.

65,00 zł
46,15 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,85 zł

10 osób kupiło
11
Hunter x hunter. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hunter x hunter. Tom 1
Dostępny
55 szt.

Tytuł Łowcy daje możliwości zdobycia wielkich bogactw, sławy, dostępu do tajnych informacji i działania niemalże ponad granicami prawa. Jednak żeby go zdobyć, trzeba zdać egzamin i uzyskać licencję. A stawka jest wysoka, ponieważ pozwala ona na wizytę w większości krajów, które normalnie są niedostępne. Zapewnia również jej posiadaczowi darmowy dostęp do niemalże wszystkich usług publicznych!Gon to dwunastolatek mieszkający na niewielkiej wysepce. Dowiaduje się, że jego ojciec był Łowcą i pragnie go poznać, żeby pójść w jego ślady. Podczas niezwykle niebezpiecznego egzaminu sprawdzającego umiejętności przyszłych Łowców, Gon poznaje trójkę towarzyszy. Każdy z nich chce tego samego, ale z innego powodu.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
12
Późne słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Późne słońce
Dostępny
72 szt.

Patrzyłem za tą kometą, za którą / i inni patrzyli, i myślałem: kim jest / ów obcy, który z nią przybywa? możemy przeczytać w wierszu otwierającym najnowszy tom Marcina Orlińskiego. Późne słońce to poetycka opowieść o rzeczach wielkich i małych ludziach, zwierzętach i kosmosie. Blokowisko na warszawskiej Pradze Południe, sznurówki odgryzione przez psa, śmierć irytującej sąsiadki, ogródek działkowy z rozpadającym się domkiem i śladami minionej epoki, kradzież samochodu, antydepresanty to wszystko staje się pretekstem dla wiersza i refleksji o tym, co ludzkie i pozaludzkie. Do rozważań o późnym kapitalizmie, nieczułości liczb, a także o naszym miejscu we wszechświecie. Wiersze Marcina Orlińskiego to zdarzenie na pograniczu języka i doświadczenia. Czasami przybierają formę skondensowanego eseju, innym razem ironicznego komentarza do społecznych zachowań i rzeczywistości. Autor bawi się słowem, ale traktuje je poważnie. Szuka, zadaje pytania, rejestruje docierające do niego sygnały, starannie dozuje emocje, poruszając się w obrębie oryginalnie dobranej formy. Zbudowane z trzywersowych strof wiersze nie mają tytułów lub wszystkie mają ten sam tytuł, którym są trzy gwiazdki. Czytelnik nie powinien się zatem dziwić, kiedy na ostatnich stronach Późnego słońca nie znajdzie spisu treści, tylko właśnie spis... gwiazdek. Słowem, delikatny kosmos!

40,01 zł
24,81 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

8 osób kupiło
13
Wobec zagadnień ustrojowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wobec zagadnień ustrojowych
Dostępny
44 szt.

Wybór pism przedstawiający rozważania o polityce, gospodarce i kulturze czołowego publicysty środowisk narodowo-radykalnych II RP. Przedstawia w nich swój stosunek do demokracji, faszyzmu i komunizmu. Prezentuje również swoją wizję przemian, jakie powinna przejść Polska w obliczu trendów epoki, jej sytuacji wewnętrznej oraz zagrożenia sowieckiego i niemieckiego. Tom opatrzony wstępem dr hab. Olgierda Grotta. Jan Mosdorf (1904–1943) publicysta, polityk, doktor filozofii, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, działacz Obozu Wielkiej Polski, przywódca Obozu Narodowo-Radykalnego, w czasie II wojny światowej uczestnik prac konspiracyjnego Stronnictwa Narodowego, zamordowany w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

59,85 zł
41,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,95 zł

8 osób kupiło
14
Gniotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gniotek
ADAR
Dostępny
112 szt.

Ten gniotek spodoba się dzieciom i dorosłym. Można go ściskać do woli! Ma włosy zrobione z włóczki. Wymiary: ok. 6.0 x 5.0 cm Uwaga. Dostępne są różne warianty produktu. Towar jest wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
7 osób kupiło
15
Star Wars. Kubek 3D, Vador - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Star Wars. Kubek 3D, Vador
ABYstyle
Dostępny
4 szt.

Odkryj nasze nowe Kubki 3D! Dołącz do ciemnej strony mocy i pij kawę z Darthem Vaderem dzięki tym kubkom, które zaspokoją Twoje pragnienie kawy o każdej porze dnia. Pojemność: 350 ml Uwaga. Kubek nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki.

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

6 osób kupiło
16
Brokatowe tatuaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Brokatowe tatuaże
Swede
Dostępny
3 szt.

W zestawie 4 wzorniki do tatuaży wielokrotnego użytku.

27,72 zł
22,18 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,54 zł

7 osób kupiło
17
Jarosław Iwaszkiewicz mniej znany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Jarosław Iwaszkiewicz mniej znany
Dostępny
2 szt.

„O Iwaszkiewiczu napisano sporo. Do tej pory nie powstała jednak obszerniejsza praca ukazująca autora Sławy i chwały w jego działalności publicznej, nie tylko jako jednostkę – artystę, lecz także jako kogoś, kto pełni rozmaite społeczne funkcje przedstawicielskie, a jego praca nie ma już wyłącznie indywidualnego wymiaru artystycznego, ale stanowi część kierowniczą dokonań zespołowych. Na tle rozległych i złożonych uwarunkowań literatury pokazuje się Iwaszkiewicz jako żywy człowiek, uwikłany, jak każdy, w codzienne i dziejowe troski, kłopoty, tragedie, chwile szczęścia, zachwytu, zwątpień i klęsk. Profesor Stępień, skupiając się na innym aspekcie biografii Iwaszkiewicza niż czysto prywatne i indywidualne twórcze życie, pokazuje go w nowej perspektywie poznawczej, buduje obraz mniej znany, często zaskakujący, niejednokrotnie fascynujący, a przy tym niepozostawiający czytelnika obojętnym. Taki Iwaszkiewicz zadziwia, intryguje, czasami budzi współczucie, niekiedy może irytację i Schadenfreude , refleksję nad czysto ludzkimi cechami kogoś co najmniej niebanalnego, jeśli nie zgoła wybitnego”. – dr hab. Włodzimierz Próchnicki, prof. em. UJ

52,00 zł
36,92 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,08 zł

5 osób kupiło
18
Marksizm a społeczeństwo przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Marksizm a społeczeństwo przyszłości
Dostępny
59 szt.

Wybór tekstów z lat 1932-1947, autorstwa jednego z najważniejszych w owym czasie polskich publicystów. Analizuje on w nich intelektualne i duchowe źródła, naturę i przejawy komunizmu w wydaniu sowieckim i nazizmu. Ukazuje zagrożenia tkwiące w heglizmie i marksizmie. Toczy polemiki z komunistycznymi ideologami. Rozważa przemiany zachodzące w totalizujących się Niemczech. Pokazuje też drogę, jaką powinna podążyć w ówczesnej sytuacji Polska, wywodząc swe idee z gruntu religii i polskiej tradycji, w tym polskiego mesjanizmu. Tom opatrzony wstępem dr hab. Macieja Zakrzewskiego. „Zadziwia doprawdy nieopatrzność tych ludzi, którzy prawiąc o konieczności utrzymania subtelnych agregatów równowagi politycznej, nie dostrzegają najstraszliwszego jej zwichnięcia, jakim jest wejście Rosji sowieckiej w orbitę spraw i konfliktów, zadzierzgniętych pomiędzy narodami należącymi do kompleksu cywilizacyjnego zachodniej Europy. Rosja to otchłań, która wciąga”. (O polski „system pokoju”) „Rosja Czerwona odkryła tak cynicznie swoje karty, że – zdawałoby się – Europa zrozumie nareszcie, co się dzieje i uczyni jakiś rozpaczliwy wysiłek zatrzymania się na owej równi pochyłej, na jakiej znalazła się na skutek wpuszczenia Moskwy do Genewy. Tymczasem Europa brnie dalej w tym samym kierunku, jak zahipnotyzowana”. (Nowa polityka sowiecka) Jerzy Braun (1901–1975), filozof, polityk, pisarz, publicysta, propagator mesjanizmu, krytyk komunizmu, ochotnik w wojnie z bolszewikami, w II RP twórca i redaktor dwutygodnika „Zet”, w czasie II wojny światowej przywódca chrześcijańskiej Unii, członek władz Stronnictwa Pracy i Rady Jedności Narodowej, ostatni Delegat Rządu RP na Kraj, po wojnie współpracownik „Tygodnika Warszawskiego”, więziony przez komunistów (1948-1956), ekspert w obradach soboru watykańskiego II.

59,85 zł
41,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,95 zł

5 osób kupiło
19
Zatoka syren - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zatoka syren
Dostępny
205 szt.

Mira, młoda Ukrainka, przyjeżdża do Polski, by spełnić swoje marzenia. Szybko jednak dostaje bolesną lekcję od życia, bo zakład w którym jest zatrudniona, przypomina bardziej obóz pracy, niż fabrykę z reklamowych folderów. Dziewczyna ma charakter i stara się walczyć o swoje, co nie wszystkim się podoba. Julia i Marek odnieśli zawodowy i finansowy sukces. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka, o które bezskutecznie od lat się starają. Kiedy wydaje się, że nie ma już dla nich nadziei, pojawia się propozycja, która wywraca ich poukładany świat do góry nogami. Komisarz Alicja Romska prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci młodej kobiety. Ciało znaleziono w bieszczadzkim lesie, a oficjalny komunikat brzmi, że ofiara została zagryziona przez dzikie zwierzęta. Trzy pozornie niezwiązane ze sobą historie, tworzą dramatyczny obraz zbrodni, malowany krwią niewinnych ofiar.

46,00 zł
41,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

5 osób kupiło
20
Cholesterol pod kontrolą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cholesterol pod kontrolą
Dostępny
293 szt.

Zadbaj o prawidłowy poziom cholesterolu – Twoje serce jest tego warte! To, co jemy, przekłada się na to, czy mamy właściwy poziom cholesterolu. W tej książce podpowiem, jak w nieuciążliwy sposób zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Nie dam więc sztywnych nakazów i zakazów ani celów dietetycznych, których realizacji nie umiesz sobie nawet wyobrazić. Obiecuję też, że nie musisz wcale głodować, wprowadzać restrykcyjnych zmian ani rezygnować ze smacznej kuchni. Znajdziesz tu kilkadziesiąt przepisów na zdrowe i pyszne dania, dzięki którym zadbasz o prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Dowiesz się także: • jak komponować zdrowe i smaczne posiłki; • czym zastępować niektóre składniki pokarmowe podnoszące cholesterol; • jak stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe i dostosować zdrową dietę do swoich upodobań. Poznasz także odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: ile jajek jeść tygodniowo, czy na diecie niskocholesterolowej można pozwolić sobie na ser, jak w świetle nowych badań wygląda odwieczny spór masło czy margaryna i jakie produkty pomagają obniżać cholesterol.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

5 osób kupiło
21
Urban. Tom 5. Schizo Robot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Urban. Tom 5. Schizo Robot
Dostępny
38 szt.

Po kilku latach przerwy doczekaliśmy się albumu piątego bestsellerowej serii „Urban”. Tom piąty jest zarazem zakończeniem serii.

50,00 zł
39,50 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

5 osób kupiło
22
Teraz ty! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Teraz ty!
Dostępny
1807 szt.

Komiks dla najmłodszych. Miś, żółw, zając i myszka znajdują w lesie jajko i postanawiają wziąć je do domu. Każdy po kolei opiekuje się nim, jak tylko umie najlepiej. Dzięki temu z jajka wykluwa się ptaszek, z dnia na dzień coraz bardziej samodzielny, silny i pewny siebie. Historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, uczeniu się od innych i mocy wspólnego działania.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

5 osób kupiło
23
Serpieri. Ludzie z pogranicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Serpieri. Ludzie z pogranicza
Dostępny
117 szt.

Kolejny album włoskiego mistrza komiksu realistycznego, poświęcony Dzikiemu Zachodowi. Pozycja dla miłośników westernu i egzotycznej przygody, klasycznej kreski pełnej detali. W cyklu westernów Serpieriego ukaże się jeszcze kilka innych tytułów autora. Album zawiera 6 historii: Ślady, Zasady Gry, Stary Malarz z Zachodu, West Story, Lisi Ogon, Bizon.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

5 osób kupiło
24
Notatnik Pokemon - "Pikachu" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Notatnik Pokemon - "Pikachu"
ABYstyle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Cechy produktu: • Oprawa twarda (lakier punktowy). Wewnątrz nadruk ze wzorem na dole strony • Zakładka • 180 stron • Wymiary: 15.5 x 21.7 cm

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

4 osoby kupiły
25
KP. Kodeks pracy oraz ustawy towarzyszące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KP. Kodeks pracy oraz ustawy towarzyszące
Dostępny
174 szt.

Stan prawny: 11 kwietnia 2023 r. Publikacja zawiera: • Kodeks pracy, • Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, • Ustawa o dniach wolnych od pracy, • Ustawa o organizacjach pracodawców, • Ustawa o związkach zawodowych, • Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, • Ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami, stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, • Ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy, pracy i chorób zawodowych, • Ustawa o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób zawodowych powstałych w szczególnych okolicznościach, • Ustawa o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, • Ustawa o przywróceniu terminu do wypłaty świadczeń pracowniczych z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, • Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, • Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, • Ustawa o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy, • Ustawa o czasie pracy kierowców, • Ustawa o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, • Ustawa o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw, • Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej, • Ustawa o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji, • Ustawa o uczestnictwie pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego połączenia się spółek, • Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy, • Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy, • Ustawa o społecznej inspekcji pracy, • Ustawa o cudzoziemcach, • Rozporządzenia, • Indeks rzeczowy.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

4 osoby kupiły
26
Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

„To musiała być wielka, ogromna skrzynia ze skarbami!” Bolek, Lolek i Tosia dostrzegają na plaży dziwny ślad. Może, idąc tym tropem, odnajdą klejnoty? A może się okaże, że prawdziwym skarbem Bałtyku jest coś zupełnie innego… Podczas wyprawy dzieci dowiedzą się, czy w Bałtyku pływają rekiny, jak odróżnić prawdziwy bursztyn od marnej fałszywki i czy każda latarnia morska błyska tak samo. W serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” ukazały się jeszcze: • Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności • Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów • Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze oraz • Bolek i Lolek zdobywają Tatry • Bolek i Lolek poznają sekrety lasu Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkową odznakę dla Twojego dziecka! Kilkadziesiąt lat po tym, jak bohaterowie kultowej kreskówki Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek. Książki z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami. Zbierz wszystkie tomy serii! 3+

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
27
Ter. Tom 3. Oszust - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ter. Tom 3. Oszust
Dostępny
45 szt.

Człowiek pojawia się znikąd, na obcej, pustynnej i niedostępnej planecie. W zapomnianym grobowcu odnajduje go Pip, złodziej cmentarny i „zbieracz” starożytnych artefaktów Człowiek jest nagi i niemy, jedyny jego znak rozpoznawczy to tatuaż z napisem „Mandor” („Złota ręka”). Prezentujemy trzeci i zarazem osttni tom cyklu.

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

4 osoby kupiły
28
Przegrana. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przegrana. Z autografem
Dostępny
57 szt.

Została wybrana i okłamana Komisarz Iwona Banach wraca w szeregi policji, żeby ścigać człowieka, który w imię swoiście pojętego dobra złamał jej życie i karierę. Mateusz „Matt” Grzeliński, oficer CBŚP ściga zwyrodnialców korzystających z usług tajemniczego Klubu 526 i na własną rękę wymierza sprawiedliwość. Klub już nie istnieje dzięki Iwonie, ale skutki jego działalności wciąż mają wpływ na jej życie. Wie, że kluczem do znalezienia „Matta” jest Krzysztof, jej zaginiony kilkanaście tygodni wcześniej partner. Jego i Grzelińskiego łączy tajemnica z przeszłości, a Iwona podążając ich śladem po całej Polsce, znów zanurza się w odmęty zła, które ludzie wyrządzają innym ludziom. I wie też, że cokolwiek się zdarzy, jej życie już nigdy nie będzie takie samo... Jak daleko można się posunąć i co zrobić w imię przyjaźni? Gdzie jest granica?

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

3 osoby kupiły
29
Zszywacz metalowy czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zszywacz metalowy czarny
Office
Dostępny
12 szt.

Zszywacz metalowy, zszywa do 40 kartek.

17,24 zł
15,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,25 zł

3 osoby kupiły
30
Urban. Tom 1. Reguły gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Urban. Tom 1. Reguły gry
Dostępny
52 szt.

Dla ciebie, kolonisto, który dzień za dniem ociekasz krwią i potem, aby zapewnić przyszłość ludzkiej rasie, Springy Fool wymyślił Monplaisir. Monplaisir – magiczne miejsce, gdzie przez dwa tygodnie w roku możesz zapomnieć o swojej ciężkiej pracy i swobodnie oddać się wszystkim swoim fantazjom. Monplaisir to coś więcej niż park rozrywki. To przeogromne miasto rozłożone na 3000 000 hektarów i dwóch poziomach, w całości pomyślane tak, aby spełniać wszelkie zachcianki. Puść wodze fantazji, masz nieograniczony wybór. Monplaisir – ostatnie miejsce ubawu w galaktyce!

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
31
Star Wars. Kubek 3D, Boba Fett - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Star Wars. Kubek 3D, Boba Fett
ABYstyle
Dostępny
1 szt.

Uhonoruj ​​słynną postać – Boba Fett – tym kubkiem 3D Star Wars zaprojektowanym przez fanów z ABYstyle! Pojemność: 300 ml Uwaga. Kubek nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki.

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

3 osoby kupiły
32
Psychologia akademicka. Podręcznik. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psychologia akademicka. Podręcznik. Tom 1
Dostępny
2661 szt.

Podręcznik prezentuje badania z zakresu psychologii opisane przez najwybitniejszych psychologów polskich, wykładających na najlepszych uczelniach wyższych w kraju. Psychologia to jedna z wiodących nauk społecznych, wpływająca zarówno na codzienne życie ludzi, jak i całych społeczności i kultur. Jest w związku z tym także jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin. Dotychczas poznawaliście ją Państwo dzięki znakomitej trzytomowej Psychologii pod redakcją naukową profesora Jana Strelaua, która jest podstawą nauczania psychologii na wszystkich polskich uczelniach. Teraz otrzymacie Państwo zupełnie odmienny rewelacyjny podręcznik, który doskonale zapozna Państwa z wiedzą psychologiczną, pokazując jednocześnie, w jakich kierunkach rozwinęły się poszczególne subdyscypliny psychologii.

219,90 zł
195,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 24,19 zł

3 osoby kupiły
33
Mamy chwile - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
42,27 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,63 zł

3 osoby kupiły
34
Cudotwórca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cudotwórca
Dostępny
80 szt.

Tajemnicza śmierć Cyrila sprawia, że jego siostra, Aya, rzuca wyzwanie najpotężniejszej i najmroczniejszej organizacji świata. Chce znać prawdę. Napędzana siłą swojej odwagi i z pomocą Herona, zawodowego zabójcy, który jedną nogą jest już na emeryturze, schodzi do Piekła aby na własnej skórze poczuć, czy cuda się zdarzają. Cudotwórca to połączenie komiksu akcji z fantazją w pięciu rozdziałach, które stworzyli najbardziej utalentowani portugalscy ilustratorzy. Przeczytaj ją co najmniej dwa razy raz, aby poznać starannie przygotowaną i momentami szaloną historię, a drugi raz, aby w pełni zanurzyć się w różnorodnej, ekscytującej sztuce. Ales Kot, scenarzysta komiksowy Cudotwórca to popis profesjonalizmu, tak scenariuszowego jak i rysunkowego, ale także czysto produkcyjnego. To dowód na to, jak komiksowo twórcza jest Lizbona, jak blisko ze sobą są tamtejsi artyści i jak chętni są by przelewać te umiejętności i emocje na ciekawe projekty. Cudotwórca jest bez wątpienia jednym z nich. Bartosz Sztybor, scenarzysta komiksowy, filmowy

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
35
Wiedźma z Bliska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wiedźma z Bliska
Dostępny
780 szt.

Są pewne wierzenia, o których Lexi słyszała przez całe życie… Ale kiedy nocą na wrzosowisku przed jej domem pojawia się nieznajomy chłopak, który wydaje się znikać niczym dym, wie, że przynajmniej jedno z tych wierzeń nie jest prawdą. Kolejnego wieczoru dzieci z Bliska zaczynają znikać ze swoich łóżek, a tajemniczy przybysz staje się podejrzany. Mimo to nalega, by pomóc Lexi w ich poszukiwaniu. Coś mówi dziewczynie, że może mu zaufać. W miarę jak polowanie na dzieci się nasila, Lexi potrzebuje informacji. O wiedźmie, która może być czymś więcej niż tylko bajką na dobranoc, o wietrze, który wydaje się przemawiać przez ściany, oraz o historii bezimiennego chłopaka. Wiedźma z Bliska to po części bajka, a po części historia miłosna. Debiutancka powieść V.E. Schwab jest nam boleśnie znajoma. Jak piosenka, którą słyszeliśmy dawno temu, jak szept niesiony przez wiatr i sen, którego szybko nie zapomnimy.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
36
Psychologia akademicka. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psychologia akademicka. Tom 2
Dostępny
1674 szt.

Podręcznik prezentuje badania z zakresu psychologii opisane przez najwybitniejszych psychologów polskich, wykładających na najlepszych uczelniach wyższych w kraju. Psychologia to jedna z wiodących nauk społecznych, wpływająca zarówno na codzienne życie ludzi, jak i całych społeczności i kultur. Jest w związku z tym także jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin. Dotychczas poznawaliście ją Państwo dzięki znakomitej trzytomowej „Psychologii”, pod redakcją naukową profesora Jana Strelaua, która jest podstawą nauczania psychologii na wszystkich polskich uczelniach. Teraz otrzymacie Państwo zupełnie odmienny rewelacyjny podręcznik, który doskonale zapozna Państwa z wiedzą psychologiczną, pokazując jednocześnie, w jakich kierunkach rozwinęły się poszczególne subdyscypliny psychologii.

219,90 zł
195,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 24,19 zł

3 osoby kupiły
37
Toksyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Toksyna
Dostępny
297 szt.

W upalne, sierpniowe noce budzą się demony. Zamknięcie głośnej sprawy Artysty doprowadza do pewnych przetasowań w szeregach kamienieckiej policji. Do męskiego grona dołącza podkomisarz Natasza Krawiec. Niewzbudzająca sympatii współpracowników policjantka zajmuje się poszukiwaniami Sandry Mrówczyńskiej. Typowa na pierwszy rzut oka sprawa zaginięcia osiemnastolatki staje się coraz bardziej nieoczywista. W toku policyjnych działań na jaw wychodzą skrywane od lat tajemnice Mrówczyńskich. Czy to z ich powodu dziewczyna postanowiła zniknąć? W okolicznych miejscowościach dochodzi do pozornie niepowiązanych ze sobą zabójstw, których ofiarami padają nastolatki. Czy Sandra również wpadła w ręce tajemniczego mordercy? Kto i dlaczego wziął sobie na celownik młode dziewczęta? Czy dziennikarskie doświadczenie Rosie R. pomoże w rozwiązaniu tej zagadki? Sięgnij po kontynuację Sygnatury i przekonaj się, czy w Kamieńcu nareszcie zapanuje spokój...

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

3 osoby kupiły
38
Vermeer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Vermeer
Dostępny
196 szt.

Jan Vermeer jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci świata sztuki. Częściowo zapomniany, przez niemal dwa stulecia od swej śmierci, Vermeer został odkryty na nowo w drugiej połowie XIX wieku.

149,95 zł
107,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 41,99 zł

3 osoby kupiły
39
Niech śmierć nas rozdzieli. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niech śmierć nas rozdzieli. Tom 1
Dostępny
92 szt.

Yoshino, szesnastoletnia córka głowy rodziny mafijnej Somei, niespodziewanie dowiaduje się, że ma poślubić swojego rówieśnika z rodu Miyama – Kirishimę – co przypieczętuje sojusz między yakuzą z Osaki i Tokio. Mimo początkowych oporów dziewczyna zgadza się na jakiś czas przenieść do stolicy, aby poznać swojego przyszłego męża. Ku jej zdziwieniu chłopak wydaje się miły i łagodny... Do czasu. Gdy w końcu ujawnia swoją mroczną naturę, Yoshino zdaje sobie sprawę, że znalazła się w samym środku bardzo niebezpiecznej gry...

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
40
Bolek i Lolek zdobywają Tatry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Bolek i Lolek zdobywają Tatry
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

„Podobno śpi od tysięcy lat. Musimy go obudzić!” Bolek, Lolek i Tosia poszukują śpiącego rycerza w Tatrach. Czy się rozzłości, gdy go obudzą? Podczas górskiej wycieczki dzieci przekonają się, czy w Jaskini Mroźnej jest zimno, a w Dolinie Gąsienicowej żyją gąsienice? Gdzie można spotkać świstaki i czy moskole to coś do jedzenia. W serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” ukazały się jeszcze: • Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności • Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów • Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze oraz • Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk • Bolek i Lolek poznają sekrety lasu Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkową odznakę dla Twojego dziecka! Kilkadziesiąt lat po tym, jak bohaterowie kultowej kreskówki Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek. Książki z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami. Zbierz wszystkie tomy serii! 3+

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
41
Harry Potter. Bidon Hogwart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Harry Potter. Bidon Hogwart
ABYstyle
Dostępny
2 szt.

Wakacje się skończyły, ale my wolelibyśmy zostać w Hogwarcie... Dzięki tej butelce Harry Potter od ABYstyle zawsze będziesz się czuł, jakbyś tam był! Uwaga. Kubek nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki Pojemność: 500 ml Materiał: stal nierdzewna

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

2 osoby kupiły
42
Puzzle 1000 Transformers: Przebudzenie bestii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle 1000 Transformers: Przebudzenie bestii
Trefl
Dostępny
24 szt.

Puzzle Trefl zawierające 1000 elementów z motywem Transformers: Przebudzenie bestii.

29,06 zł
25,28 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,78 zł

2 osoby kupiły
43
Tokyo Aliens. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tokyo Aliens. Tom 1
Dostępny
91 szt.

Akira Gunji to licealista, który prowadzi całkiem zwyczajne życie. Do czasu, gdy wracając pociągiem ze szkoły zostaje bez ostrzeżenia uprowadzony przez staruszkę, której z pleców... wyrastają macki! Okazuje się, że kobieta jest jedną z pozaziemskich istot, które od lat w ukryciu rezydują na naszej planecie. Podczas gdy Akira próbuje pojąć, czego właśnie był świadkiem, zjawia się członek oddziału policji ds. kosmitów, by aresztować przybyszkę. Co więcej, okazuje się nim być Sho Tenkubashi – chłopak, który uczęszcza do tej samej szkoły co Akira!

26,99 zł
24,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
44
Atlas Kresów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Atlas Kresów
Dostępny
454 szt.

Kresy to w świadomości zbiorowej Polaków dawna ojczyzna, raj utracony, miejsce niemal magiczne, żyjące nadal w pamięci przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Atlas Kresów zawiera mapy dawnych wschodnich terenów Rzeczypospolitej – 33 arkusze mapy.

179,95 zł
129,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 50,39 zł

2 osoby kupiły
45
Choose Cthulhu 10 - Nawiedziciel Mroku BLACK MONK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Choose Cthulhu 10 - Nawiedziciel Mroku BLACK MONK
Black Monk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Czy świat pogrąży się w ciemności? Dawno temu lekkomyślne podejście do zakazanych ksiąg i grymuarów doprowadziło do śmierci jednego z twoich najlepszych przyjaciół. Po latach postanawiasz zmierzyć się z duchami przeszłości i wracasz na miejsce wydarzeń - do Providence. Wynajmujesz mieszkanie niedaleko Federal Hill, gdzie stoi imponujący, opuszczony kościół. Chcesz napisać powieść, która uspokoi twoje sumienie. Jednak nie będzie łatwo, bo miasto ma dla ciebie nową tajemnicę, kryjącą się w mroku kościelnej iglicy, która zdaje się cię obserwować. Czy w przesądach zamieszkujących okolicę emigrantów kryje się ziarno prawdy? Czy lęk wywołują starożytne pogańskie artefakty przechowywane w sercu opuszczonej świątyni? Czy to prawda, że coś ukrytego w jej murach trzyma w niewoli to, co nazywają Nawiedzicielem Mroku? INFORMACJE DODATKOWE: Liczba stron: 168.Okładka: twarda.Format: A5.Wydruk: czarno-biały.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

2 osoby kupiły
46
O zbrodniach komunistycznych się nie mówi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
O zbrodniach komunistycznych się nie mówi
Dostępny
256 szt.

Czy o zbrodniach komunistycznych naprawdę się nie mówi? Czy rzeczywiście nikt nie słyszał o milionach osób, które zginęły z powodu tej ideologii? Napisano przecież „czarne księgi”, utworzono instytuty badawcze, otwarto muzea, zbudowano pomniki, by uhonorować ofiary. Może więc nadszedł czas, by zacząć mówić o tym na poważnie. „Nikt nie mówi o zbrodniach komunistycznych!”. Czyżby? Zbrodnie komunistyczne lub za takie uznawane – począwszy od morderstw popełnionych przez bolszewików, po masakrę na placu Tian'anmen w Pekinie – nigdy nie były całkiem nieznane, nawet gdy próbowano je przemilczeć lub negować. Towarzyszyły historii minionego wieku jak mroczny, niepokojący cień, i zdecydowanie wpływały na jej bieg. Dziś ponad 5000 pomników, muzeów i miejsc pamięci rozsianych po całym świecie, a także fundacje, stowarzyszenia byłych więźniów politycznych i obszerna literatura świadczą o tym, że nie istnieje żadna zmowa milczenia przesłaniająca przemoc popełnioną w imieniu idei bezklasowego społeczeństwa. Problem jest poważniejszy, niż mogłoby się wydawać. Jeśli prawdą jest, że we wszystkich państwach komunistycznych, od ZSRR po Chiny, od Angoli po Wietnam, od Albanii po Kubę, występowały cechy przemocy związanej z totalitarnym charakterem leninowskiego projektu, powinniśmy zrozumieć jej specyfikę i przyjrzeć się jej bez niepotrzebnych porównań, stronniczości i uproszczeń. Książka ta obala błędne wyobrażenia i stereotypy dotyczące tego, co było bez wątpienia – ze wszystkimi konsekwencjami – najbardziej powszechnym ruchem politycznym we współczesnym świecie. Gianluca Falanga, badacz historii współczesnej, żyje i pracuje w Berlinie jako niezależny naukowiec i pedagog w Muzeum Stasi. Jego najnowsze publikacje to Labirinto Stasi. Vite prigioniere negli archivi della Germania Est [Labirynt Stasi. Życie więźniów w archiwach Niemiec Wschodnich] (2021) i La diplomazia oscura. Servizi segreti e terrorismo nella Guerra fredda [Mroczna dyplomacja. Tajne służby i terroryzm podczas zimnej wojny] (2021).

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
47
Wiśnie rozkwitłe pośród zimy Antologia współczesnej poezji japońskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

2 osoby kupiły
48
Harry Potter. Zestawy szklanek Gryffindor i Slytherin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Harry Potter. Zestawy szklanek Gryffindor i Slytherin
ABYstyle
Dostępny
2 szt.

Gryffindor i Slytherin – oba domy są dumnie reprezentowane w tym szklanym zestawie Harry'ego Pottera od firmy ABYstyle! Kubki można myć w zmywarce. Pojemność: 300 ml

59,00 zł
50,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

2 osoby kupiły
49
Kubek Asterix - "Flyleaf" 320 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Kubek Asterix - "Flyleaf" 320 ml
ABYstyle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Cechy produktu: • Kubek z wysokiej jakości ceramiki • Pojemność 320 ml • Można myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej

45,00 zł
38,25 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

2 osoby kupiły
50
Okulary do pływania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Okulary do pływania
Swede
Dostępny
7 szt.

Uwaga. Dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,43 zł
5,99 zł

Rabat 6,8%
oszczędzasz 0,44 zł

3 osoby kupiły
51
Mój wielki zeszyt Montessori Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mój wielki zeszyt Montessori Odkrywanie świata
Dostępny
3562 szt.

Ta wyjątkowa książka, przygotowana zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori, ułatwi twojemu dziecku odkrywanie otaczającego je świata. Na początku maluch pozna świat organizmów żywych dzięki różnorodnym, opartym na zabawie ćwiczeniom dotyczącym roślin i zwierząt oraz ludzkiego ciała. Jaki jest cykl życia rośliny? Czym odżywiają się zwierzęta? Jak zbudowany jest człowiek? Na te pytania i wiele innych młody odkrywca znajdzie tu odpowiedzi. Następnie wyruszy w podróż po kuli ziemskiej i wszechświecie, pozna kontynenty, planety i gwiazdozbiory. Podczas wykonywania ćwiczeń dziecko ma do dyspozycji wycięte z końca książki karty świata zwierząt i roślin, puzzle, karty autokorekty dotyczące ludzkiego ciała, geografii...

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
52
FRIEREN. U kresu drogi. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
53
Znaki naszych uczuć. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Znaki naszych uczuć. Tom 1
Dostępny
92 szt.

Yuki żyje w świecie wypełnionym ciszą. Jednak mimo iż jest osobą niesłyszącą, dość dobrze odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości. Pewnego dnia poznaje w autobusie Itsuomiego – przystojnego chłopaka, który ratuje ją z niezręcznej sytuacji. Wkrótce okazuje się, że obydwoje studiują na tej samej uczelni. Im więcej zaś Yuki dowiaduje się na temat nowego kolegi, tym bardziej jest nim zafascynowana. Itsuomi dużo podróżuje, zna wiele języków – wydaje się uosobieniem wszystkiego, co jest poza jej zasięgiem. Jak więc zareaguje, gdy chłopak wyzna, że to jej świat tak bardzo chciałby poznać?

26,99 zł
24,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
54
Baby Geek Geekowe memoski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Baby Geek Geekowe memoski
Muduko
Dostępny
34 szt.

Zawartość opakowania: 24 płytki (12 par) poradnik dla rodzica Zestaw 24 płytek z kolorowymi obrazkami. Klasyczna gra pamięciowa polegająca na szukaniu par, którą można także wykorzystać do innych zabaw: odgrywania ról czy opowiadania historyjek. Niezwykły kształt płytek od razu zainteresuje malucha, a ilustracje przypadną do gustu rodzicom, którzy pragną wprowadzać dziecko w świat fantastyki i mitologii.

45,26 zł
38,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,79 zł

2 osoby kupiły
55
Hirano i Kagiura. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hirano i Kagiura. Tom 1
Dostępny
92 szt.

Hirano to farbowany blondyn o ciętym języku. Jednak mimo odważnego wizerunku jest wzorowym uczniem i członkiem komitetu porządkowego. Natomiast od pół roku dodatkowo... osobistym budzikiem Kagiury, swojego młodszego współlokatora z internatu. Choć obydwaj bardzo się różnią, powoli rodzi się między nimi przyjaźń, a może nawet... coś więcej?

26,99 zł
24,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
56
Trzy siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Trzy siostry
Dostępny
77 szt.

W małym miasteczku mieszkają trzy siostry. Najmłodsza z nich - Dominika - jest ciężko chora. Nie mówi, nie chodzi i wymaga pomocy w każdym aspekcie życia. Olża i Lena ciężko pracują, łącząc pracę z całodobową opieką na Domi. Pewnego dnia pojawia się możliwość przenosin do ośrodka rehabilitacji. Jednak siostry mają odmienne odczucia wobec wizji przeprowadzki... Przejmujący debiut!

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
57
DC Comics. Kubek batman, 460 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
DC Comics. Kubek batman, 460 ml
ABYstyle
Dostępny
3 szt.

Mroczny Rycerz dba o bezpieczeństwo Gotham w świetle Bat-Signal! Zanurz się w uniwersum DC Comics każdego ranka przy śniadaniu z tym kubkiem Batmana od ABYstyle. Kubek można myć w zmywarce. Pojemność: 460 ml

50,99 zł
43,34 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,65 zł

1 osoba kupiła
58
Na marginesie życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Na marginesie życia
Dostępny
69 szt.

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury. Ostatnia część kultowej trylogii Stanisława Grzesiuka. Pisana pod koniec życia Autora, świadomego jak niewiele czasu mu zostało. Opowieść, bez której nie sposób zrozumieć barda warszawskiej ulicy. Przewrotny Los chciał zepchnąć go na margines życia, ale on do końca pozostał jego królem. Stanisław Grzesiuk, pisząc tę książkę, wiedział, że umiera i nie ma już czasu. Wszystkie fragmenty, które wskazywano mu do poprawy, usuwał. Miał pomysły na nowe książki… miał umówione kolejne spotkania z czytelnikami… Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez Autora i wydawcę przy pierwszej publikacji. Dopiero dziś poznajemy najbardziej osobistą książkę Stanisława Grzesiuka. Stanisław Grzesiuk (1918–1963) – pisarz, pieśniarz, zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju; leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia". Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
59
Zodiakara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Zodiakara
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

Czy miłość naprawdę zapisana jest w gwiazdach? Anna dopiero przed ołtarzem zdaje sobie sprawę, że nie kocha Carlosa. Dlaczego? Sama do końca nie wie. Czy to dlatego, że podejrzewa go o zdradę? Nie jest gotowa na ślub? A może… Anna i Carlos po prostu nigdy nie byli sobie pisani? Przecież Waga nie jest kompatybilna z Baranem! Dziewczyna nie wierzy w przeznaczenie, a mimo to rzuca wyzwanie gwiazdom: 12 MIESIĘCY, 12 ZNAKÓW ZODIAKU I JEDNA SZANSA NA MIŁOŚĆ Plan jest prosty: Anna będzie randkowała z chłopakami spod różnych znaków, żeby zobaczyć, czy układ planet faktycznie ma wpływ na to, jak ludzie dogadują się w związku (i w łóżku). Może Waga zasługuje na jeszcze jedną szasnę? Tylko, że już kusi tajemniczy Skorpion, poznany na Tinderze. I którego z pięciu Strzelców wybrać? Chyba, że to niebezpieczny Koziorożec okaże się tym jedynym? Randki – czas start! Czy Anna udowodni, że horoskopy to bzdura, czy może dzięki nim wreszcie znajdzie prawdziwą miłość?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
60
Kubek Looney Tunes - "Tweety Sylvester" 320 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Kubek Looney Tunes - "Tweety Sylvester" 320 ml
ABYstyle
Dostępny
3 szt.

Cechy produktu: • Kubek z wysokiej jakości ceramiki • Pojemność 320 ml • Można myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
61
Poznaj Tolkiena w Poznaniu. Tolkien Reading Day... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Poznaj Tolkiena w Poznaniu. Tolkien Reading Day...
Dostępny
82 szt.

John R.R. Tolkien (1892-1973) swoją twórczością naukową, a przede wszystkim literacką wywarł ogromne i niekwestionowane piętno na kształcie zbiorowej wyobraźni społeczeństw drugiej połowy XX i początków XXI wieku. Tolkien Reading Day to tradycja zapoczątkowana przez brytyjskie Tolkien Society i celebrowana od 2003 roku. Powstała po to, aby promować twórczość Johna Ronalda Reuela Tolkiena oraz zachęcać fanów na całym świecie do wspólnego świętowania. Każdego poprzedzającego roku pod koniec grudnia Stowarzyszenie ogłasza temat przewodni kolejnego czytania: w 2022 była to "Miłość i przyjaźń". Miłośnicy twórczości brytyjskiego Profesora spotykają się i wspólnie czytają jego książki. Organizują wystawy, pokazy filmowe, maratony gier, koncerty, przedstawienia teatralne, konferencje naukowe. Wydział Historii UAM w Poznaniu wraz z Poznańskim Towarzystwem Miłośników Tolkiena "Drużyna Pyrlandii" zapragnęły wspólnie wpisać się w formułę Dnia Czytania Tolkiena. Korzystając ze wcześniejszych doświadczeń Poznańskich Dni Tolkienowskich organizowanych przez (jeszcze wtedy) Instytut Historii UAM (wraz z Instytutem Filologii Polskiej) oraz z Ogólnopolskiego Dnia Czytania Tolkiena współorganizowanego przez PTMT "Drużyna Pyrlandii", przedstawiciele obydwu instytucji połączyli siły, aby dać początek poznańskiemu Tolkien Reading Day pod hasłem: "Poznaj Tolkiena w Poznaniu". W efekcie wspólnego wysiłku oraz świetnej zabawy wypracowano dwudniową formułę wydarzenia kierowanego do wszystkich fanów, które obfitowało w moc atrakcji i odbyło się w gmachu Wydziału Historii na Kampusie Morasko. Efektem tego spotkania jest ta publikacja.

33,60 zł
1 osoba kupiła
62
Wyrzutnia na miękkie rakiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wyrzutnia na miękkie rakiety
Icom
Dostępny
4 szt.

- Zestaw posiada 3x miękkie rakiety - 3x nóżki do złożenia wyrzutni - Pompkę nożną, do wystrzeliwania rakiet - Wyrzutnie z możliwością obrotu o 3600 - Produkt nie wymaga użycia baterii

44,27 zł
42,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
63
Więcej czerwieni w.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Więcej czerwieni w.2023
Dostępny
128 szt.

W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia. Tymczasem w okolicach sennego zazwyczaj Lipowa zostają zabite dwie młode kobiety. Sprawca okaleczył brutalnie ich ciała. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety? Gdyby Agatha Christie pisała dzisiaj swoje kryminały, panna Marple nie byłaby nobliwą staruszką. Byłaby zapewne kimś podobnym do Klementyny Kopp z powieści Puzyńskiej: starszą panią w skórze i z tatuażem, potrzaskaną przez życie, obdarzoną niewyparzonym językiem i zbyt doświadczoną, żeby się kimkolwiek przejmować. Miss Marple i Klementyna Kopp zachwycają przenikliwym umysłem. Obie potrafią przebić wzrokiem maski, jakie zakładają ludzie. I, co najważniejsze, obie są wytworami swoich czasów. Miss Marple nie zyje? Niech żyje Klementyna Kopp! Marta Guzowska, pisarka, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru

52,00 zł
39,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
64
Kubek Asterix - Map Obelix 320 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Kubek Asterix - Map Obelix 320 ml
ABYstyle
Dostępny
1 szt.

Cechy produktu: • Kubek z wysokiej jakości ceramiki • Pojemność 320 ml • Można myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
65
Puzzle 1000 Josie Lewis, Kolorowy kwiat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle 1000 Josie Lewis, Kolorowy kwiat
G3
Dostępny
2 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle "Premium Quality" są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

56,00 zł
49,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
66
Ten przeklęty świat. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ten przeklęty świat. Tom 1
Dostępny
92 szt.

W jednym z japońskich liceów zaczyna dochodzić do tajemniczych morderstw. Ich ofiary na krótko przed śmiercią otrzymują telefon, z którego dowiadują się, że zostali przeklęci. Wszystko wskazuje na to, że za tymi wstrząsającymi wydarzeniami stoi osoba, która zawarła pakt z demonem. Rozwiązania zagadki podejmuje się Saeyama, specjalista od zabójczych klątw, który zjawia się w szkole, obejmując stanowisko nauczyciela. Czy zdoła odnaleźć winnego i położyć kres zbrodniom? A może wcześniej sam padnie ofiarą klątwy?  

26,99 zł
24,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
67
Psi Patrol Pluszowi Bohaterowie Everest 23cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psi Patrol Pluszowi Bohaterowie Everest 23cm
Spin Master
Dostępny
44 szt.

Pluszowa maskotka z serii Psi Patrol.

109,00 zł
98,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,90 zł

1 osoba kupiła
68
Bolek i Lolek poznają sekrety lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Bolek i Lolek poznają sekrety lasu
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

„Poszukamy króla lasu! – zawołał Bolek”. Ale kto jest królem lasu? Lwy żyją przecież w Afryce, a nie w Polsce. Przed Bolkiem, Lolkiem i Tosią trudna zagadka do rozwiązania. W lesie dzieci dowiedzą się, czy sarenki mogą jeść muchomory, po co żuk robi kulki z kupy i kto rządzi w mrowisku. W serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” ukazały się jeszcze: • Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności • Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów • Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze oraz • Bolek i Lolek odkrywają BałtykBolek i Lolek poznają sekrety lasu Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkową odznakę dla Twojego dziecka! Kilkadziesiąt lat po tym, jak bohaterowie kultowej kreskówki Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek. Książki z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami. Zbierz wszystkie tomy serii! 3+

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
69
Jak płynie wódeczka na wsi i w miasteczkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jak płynie wódeczka na wsi i w miasteczkach
Dostępny
66 szt.

Po raz pierwszy w jednym tomie meneliki prawie wszystkie! Krzysztof Daukszewicz od ponad dwudziestu lat zapisuje swoje spotkania ze smakoszami win regionalnych, które nigdy nie zdążą poleżakować. Koneserzy soczyście i bezpardonowo punktują naszą polską rzeczywistość. Czyż spostrzeżenia ludzi, którzy nigdy nie trzeźwieją, nie obnażają czasem w bezlitosny sposób także naszych wad i przyzwyczajeń, do których nawet przed sobą nie chcemy się przyznać? Drogi czytelniku, po ukazaniu się książki "Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska" na spotkaniach z czytelnikami proszono mnie o wznowienie wcześniejszych menelików. Tak też i czynię; starsze meneliki uzupełniają najnowsze, a także opowieści o murkowcach i epitafia, których sporo przybyło. Przyjemnego czytania. Krzysztof Daukszewicz Lekarz do pacjenta mocno sponiewieranego przez alkohol i życie: - Za dużo pan pije, a za mało je. - Cóż zrobić, na wszystko nie wystarcza. Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę. Tu na Wawelu spoczywa Jarosław Kaczyński. Wspólnie z demokracją rozstał się z nami. Leży też z ochroniarzami. Wawel - obojętnie, czy upał czy też siarczyste mrozy - otoczony jest przez radiowozy. A tak naprawdę, nim wieści rozejść się zdążą, nie jest pochowany na Wawelu, tylko się schował pod Łomżą. Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) - satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy bardzo szybko zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył kabaret Hotel Nitz, od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie Pod Egidą. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w telewizji. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego "Szkło kontaktowe" w TVN24.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
70
Malowanie po numerach. Pies w wieńcu, 40x50 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Malowanie po numerach. Pies w wieńcu, 40x50 cm
Twoje Hobby
Dostępny
1 szt.

Z naszymi zestawami malowanie po numerach będzie dla ciebie łatwe i ciekawe! „Twoje Hobby” jest wyjątkowym miejscem, gdzie się spotykają miłość do sztuki, troska o jakość oraz chęć dzielenia się z Wami rzeczami najpiękniejszymi. W dzisiejszych czasach malowanie obrazów po numerach bardzo szybko się rozwija i staje modnym prądem artystycznym, który zachwyca coraz więcej ludzie na całym świecie. Z naszymi zestawami wystarczy tylko mieć czas, pragnienie, odrobinę cierpliwości i dokładności. Obrazy malowane po numerach są nowym zakresem sztuki, który otworzył drzwi do świata artystycznego każdemu, kto o nim marzy. Spróbuj i Ty! Ilość kolorów: 27 Trudność: 3 Wymiary: 40.0 x 50.0 cm

73,99 zł
59,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 14,80 zł

1 osoba kupiła
71
Martwa strefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Martwa strefa
Dostępny
572 szt.

Wciągająca historia policjanta, snajpera i tureckiego imigranta rozgrywająca się na terenie wielu krajów. Bandyci, kryminaliści, pedofile, handlarze żywym towarem, terroryści i tajemnice z przeszłości, a wszystko to uwikłane w politykę. W książce, jak w życiu, nie zabraknie także prawdziwej miłości. Powieść z dreszczykiem i raczej nie do poduszki, po jej przeczytaniu trudno zasnąć. Autorem książki jest emerytowany policjant. Bohaterowie są wzorowani na prawdziwych postaciach. Miejsca, zdarzenia oraz sytuacje zostały zmienione z powodu konieczności zachowania klauzul niejawności. To niekonwencjonalna opowieść, która mogła, ale nie musiała się wydarzyć

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
72
First Phonics: A Learn with Ladybird Activity Book (3-5 years) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
First Phonics: A Learn with Ladybird Activity Book (3-5 years)
Dostępny
3 szt.

Join the students of Ladybird Class as they learn about phonics! Your little learner will join the diverse characters of Ladybird Class as they practise new skills every day. Packed with activities and games, First Phonics has been developed and written by primary educators, making it the perfect book to support your child's education. Join Zara Penguin, Tao Meerkat, Ali Lion, Olivia Crocodile, Noah Panda and Nia Hedgehog as they learn all the key skills your child needs to read and write. From introducing letter sounds to making short words, this book is ideal for budding young readers. Packed with helpful notes for grown-ups to support your child's learning and extension activities to bring learning to life in day-to-day activities, First Phonics is perfect for encouraging children to develop their reading skills.

26,00 zł
1 osoba kupiła
73
Pamiętnik świecący z kłódką Cleo i Frank DERFORM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pamiętnik świecący z kłódką Cleo i Frank DERFORM
Derform
Dostępny
17 szt.

Pamiętnik wykonany z laminowanej tektury zamykany na kłódkę. Do zapisania jest ok.60 karteczek zadrukowanych motywem licencyjnym, dodatkowo pisanie ułatwiają dyskretne linie. Pamiętnik posiada zakładkę z atłasowej wstążeczki zakończoną ozdobną zawieszką. Dzięki specjalnemu nadrukowi naniesionemu na okładkę pamiętnik jest widoczny w ciemności.

15,99 zł
1 osoba kupiła
74
Hastune Miku. Kubek 320 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Hastune Miku. Kubek 320 ml
ABYstyle
Dostępny
3 szt.

Nie obwiniaj nas, jeśli popijając kawę zaczniesz śpiewać do miski z płatkami śniadaniowymi. Najsłynniejszy na świecie android Vocaloid jest tutaj, aby dodać trochę muzyki do twoich poranków i pomóc Ci przetrwać nadchodzący dzień. Picie w tym kubku Hatsune Miku marki ABYstyle to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Pojemność: 320 ml

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
75
Black Clover. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,99 zł
24,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
76
Modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej
Dostępny
22 szt.

Modlitewnik kieszonkowy z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej zawiera życiorys, litanię, różaniec, nowennę. Błogosławiona Hanna pracowała jako pielęgniarka, dlatego jej atrybutem jest czepek pielęgniarski. Jest patronką chorych, cierpiących, samotnych, umierających, personelu medycznego, osób posługujących chorym, uchodźców.

5,68 zł
4,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 0,69 zł

1 osoba kupiła
77
Harry Potter. Kubek 3D, herby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Harry Potter. Kubek 3D, herby
ABYstyle
Dostępny
3 szt.

Pochwal się z dumą herbami Hogwartu dzięki temu kubkowi 3D Harry Potter od GB Eye! Pojemność: ok. 500 ml Materiał: ceramika Uwaga. Kubek nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki.

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

1 osoba kupiła
78
Naród Roślin. Manifest zielonego supermocarstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Naród Roślin. Manifest zielonego supermocarstwa
Dostępny
283 szt.

Pierwsza karta praw istot żywych napisana przez rośliny Nareszcie głos zabiera Naród Roślin, najważniejszy, najbardziej rozpowszechniony i najpotężniejszy naród na Ziemi. „Na podstawie kilkudziesięciu już lat doświadczeń w pracy z roślinami wyobraziłem sobie, że te drogie towarzyszki podróży przez życie zachowują się jak troskliwi rodzice, którzy widząc, że nie potrafimy sami zadbać o to, by przetrwać, przychodzą nam z pomocą. W jaki sposób? Ogłaszają swój manifest, zbiór praw, na mocy których będziemy mogli budować przyszłość pełną szacunku do Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń. Konstytucję Narodu Roślin tworzy osiem artykułów, analogicznie do ośmiu filarów, na których opiera się ich życie oraz funkcjonowanie wszystkich innych organizmów żywych”. Stefano Mancuso – światowej sławy naukowiec, botanik, profesor Uniwersytetu Florenckiego, dyrektor Międzynarodowego Laboratorium Neurobiologii Roślin (LINV), członek założyciel International Society for Plant Signaling & Behavior, a także wykładowca florenckiej Akademii Georgofili. Autor wielu książek przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków i uhonorowanych licznymi nagrodami.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
79
Zakopane. U podnóża Tatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zakopane. U podnóża Tatr
Dostępny
20 szt.

Album fotograficzny o zimowej stolicy Polski – Zakopanem. Poza pięknymi zdjęciami znajdziesz tu też sporo ciekawych informacji o historii miasta, kulturze regionu i tatrzańskiej przyrodzie. Obowiązkowa pozycja dla miłośników Tatr, ale też świetny pomysł na prezent. Wydanie polsko-angielskie

75,00 zł
67,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
80
Zwilżacz glicerynowy do palców 20ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zwilżacz glicerynowy do palców 20ml
Office
Dostępny
18 szt.

zwilżacz do palców z glicerynowym żelem kosmetycznym podłoże antypoślizgowe antybakteryjny bezpieczne dla środowiska, nietoksyczny zapach: eukaliptus pojemność: 20ml + 25% GRATIS

7,99 zł
1 osoba kupiła
81
Dandadan. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dandadan. Tom 1
Dostępny
101 szt.

Momo Ayase to licealistka, która wierzy w duchy, zaś pogłoski o kosmitach traktuje jak bajki dla dzieci. Zupełnie odwrotnie niż jej szkolny kolega, Ken Takakura, który nie ma wątpliwości, że UFO istnieje, jednak absolutnie podważa wszelkie historie o zjawach. Chcąc udowodnić swoje racje, wysyłają się nawzajem w miejsca, które mają potwierdzić ich przekonania – Momo idzie do opuszczonego szpitala, w którym ponoć obcy porywają ludzi, a Ken do nawiedzonego tunelu. Ku ich przerażeniu, prawda okazuje się przerastać ich najdziksze wyobrażenia! Oto początek wielkiej zwariowanej wojny nie z tego świata!

26,99 zł
24,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
82
Rytuały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

1 osoba kupiła
83
Pac-Man. Kubek 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Pac-Man. Kubek 3D
ABYstyle
Dostępny
3 szt.

Pomóż naszemu bohaterowi Pac-Manowi zebrać wszystkie kropki dzięki temu wspaniałemu kubkowi od firmy ABYstyle! Pojemność: 450 ml Uwaga. Kubek nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki.

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

1 osoba kupiła
84
Psi Patrol. Małe autko z figurką, Tracker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psi Patrol. Małe autko z figurką, Tracker
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Podczas realizacji jednego ze swych niecnych planów, burmistrz Humdinger i jego siostrzeniec Harold sprowadzają na Ziemię meteoryt. Jego energia daje pieskom super moce! Wspaniałe Kosmopieski ruszają by uratować świat. Wyrusz na akcję jednym ze specjalnych metalowych pojazdów w skali 1:55! Pamiętaj, że żadne zadanie nie jest zbyt wielkie, a psiak zbyt mały. Autko ma ruchome koła. Czy pod osłoną nocy, czy w świetle dnia, Psi Patrol zawsze służy pomocą! Tracker i jego samochodzik są szczegółowo wykonani i wyglądają tak, jak w serialu. Figurka jest zintegrowana z autkiem. Zbierz całą kolekcję! Długość pojazdu: ok. 7.5 cm Wymiary opakowania: 17.0 x 15.0 x 4.0 cm

31,90 zł
28,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
85
Dragon Ball. Kubek 3D zmieniający temperaturę, statek kosmiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Dragon Ball. Kubek 3D zmieniający temperaturę, statek kosmiczny
ABYstyle
Dostępny
1 szt.

Ten kubek Dragon Ball przedstawia statek używany przez Saiyan do podróży w kosmosie. Wlej do niego gorący napój, a pojawi się Vegeta! Kubek zmienia się pod wpływem gorącego napoju. Pojemność: 500 ml Uwaga. Kubek nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki.

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

1 osoba kupiła
86
Pachnące opowieści. Wilk, który pachniał truskawkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pachnące opowieści. Wilk, który pachniał truskawkami
Dostępny
31 szt.

Oto niezwykłe pachnące opowieści... Żył sobie kiedyś wilk, który wydawał straszliwą woń - przynajmniej tak było na początku tej historyjki. Poznaj jego losy i sprawdź, czy jego zapach się nie zmienił. Na kartach tej książki umieszczono dwa zapachy - gdy potrzesz zaznaczone na stronach elementy, poczujesz cebulę i truskawki.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
87
Zszywacz 30k metalowy niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zszywacz 30k metalowy niebieski
Office
Dostępny
7 szt.

zszywa do 30 kartek obudowa i mechanizm metalowe, na ramieniu plastikowy element wykończenia na zszywki nr 24/6, 26/6 w magazynku mieści się 100 zszywek głębokość wsunięcia kartki 50mm zszywanie: zamknięte, otwarte, tapicerskie na zszywaczu nadrukowana nazwa marki wskaźnik zużycia zszywek pakowany po 1szt. w katonowe pudełko gwarancja 5 lat kolor: niebieski

12,05 zł
10,99 zł

Rabat 8,8%
oszczędzasz 1,06 zł

1 osoba kupiła
88
Mój wielki zeszyt Montessori dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mój wielki zeszyt Montessori dla maluchów
Dostępny
3545 szt.

W książce znalazło się ponad 100 zróżnicowanych ćwiczeń do nauki poprzez zabawę, opracowanych zgodnie z zasadami pedagogiki Montessori. Najpierw maluch będzie rozwiązywał zadania związane z kolorami, kształtami, wielkością i przeciwieństwami, polegające na łączeniu w pary, sortowaniu i orientacji przestrzennej oraz gradacji. Skorzysta przy tym z mnóstwa elementów dołączonych w części z wycinankami. Następnie wyruszy na spotkanie z ilościami, symbolami i cyframi. Będzie miał do dyspozycji pomoce Montessori: karty z cyframi, belki numeryczne itd., które pomogą mu poczuć się pewniej podczas zdobywania wiedzy. Przy poznawaniu literek poprzez odpowiadające im dźwięki pomocne okażą się kolorowe układanki i obrazki do wycięcia. Liczne wskazówki przeznaczone dla rodziców stanowią idealne wsparcie podczas pracy z dzieckiem.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

1 osoba kupiła
89
Córka ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Córka ziemi
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.26

Gdy człowiek jest gotowy poznać prawdę, ona sama odnajdzie do niego drogę… Weronika ma niezwykły dar - potrafi zobaczyć gotową rzeźbę w jeszcze nieoszlifowanym kamieniu. Jej intuicja i umiejętność wsłuchania się w to, co mówi natura, uczyniły z niej rzeźbiarkę światowej sławy. Kiedy właściciel malowniczego pałacu w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zleca Weronice odtworzenie stojącej niegdyś w pałacowym ogrodzie rzeźby Freyi - nordyckiej bogini miłości i magii, mimo nieokreślonego niepokoju dziewczyna podejmuje wyzwanie. Dzieło ma być gotowe na otwarcie hotelu. Jednak niespodziewanie w studni na terenie posiadłości zostają znalezione ludzkie szczątki. Weronika musi znowu zaufać swojej intuicji. Czy naprawdę jest córką ziemi? Czy jej wrażliwość pomoże w odkryciu prawdy o tym, co wydarzyło się w pałacu przed laty? Pierwsza część nowej serii bestsellerowej autorki Doroty Gąsiorowskiej. „Córki żywiołów” to cykl o kobietach w szczególny sposób związanych z naturą, które podążając za swoją intuicją, potrafią dostrzec więcej niż inni.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
90
Puzzle 1000 Roce Cat Khan, Portal czterech pór rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle 1000 Roce Cat Khan, Portal czterech pór rok
G3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle "Premium Quality" są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

56,00 zł
49,28 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
91
Queen of Our Times - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Queen of Our Times
Dostępny
32 szt.

Queen Of Our Times is the definitive biography of Queen Elizabeth II by one of Britain’s leading royal authorities, Robert Hardman. This commemorative edition includes an epilogue reflecting upon Her Majesty’s Platinum Jubilee, her passing and her funeral. 'Sensational' – Kirsty Young, The Platinum Pageant (BBC) With fascinating revelations from those who knew her best and special access to unseen royal papers granted by Elizabeth II herself, author and royal expert Robert Hardman explores the full, astonishing life of our longest reigning monarch in this authoritative yet intimate biography. The book also charts the way in which the Queen raised the future King Charles III as both son and heir. Elizabeth was not born to be queen, being third in line to the throne. Yet from her accession as a young mother of two in 1952 to the age of Covid-19, she proved an astute and quietly determined figure, leading her family and her people through more than seventy years of unprecedented social change. She faced constitutional crises, confronted threats against her life, unified the Commonwealth, saw fifteen British prime ministers come and go, charmed world leaders, and steered her family through a lifetime in the public eye. Her Platinum Jubilee was celebrated in June 2022 and her death mourned months later, both events a reminder of the huge impact she had made. Queen Of Our Times is a must-read study of dynastic survival and renewal, spanning abdication, war, romance, danger and tragedy. It is a compelling portrait of a leader whose legacy of steadfast service lives on.

60,00 zł
54,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
92
Przez moje okno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Przez moje okno
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.26

380 mln wyświetleń na hiszpańskojęzycznym Wattpadzie 6 mln wyświetleń na anglojęzycznym Wattpadzie 1 mln sprzedanych egzemplarzy hiszpańskiej wersji językowej ON nieziemsko przystojny, niebezpiecznie bezczelny, bajecznie bogaty, zmienia dziewczyny jak rękawiczki ONA dziewczyna z sąsiedztwa, wrażliwa, nieśmiała, trochę zagubiona, z obsesją na jego punkcie Czy wspólne hasło do Wi-Fi może obudzić namiętność? Czy namiętność może być początkiem prawdziwej miłości? ROZPALONE SŁOŃCEM LATO, DRŻCE CIAŁA, PRZYSPIESZONE ODDECHY

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

1 osoba kupiła
93
Call me by your name - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Call me by your name
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

During a restless summer on the Italian Riviera, a powerful romance blooms between seventeen-year-old Elio and his father's house guest, Oliver. Unrelenting currents of obsession and fear, fascination and desire threaten to overwhelm the lovers who at first feign indifference to the charge between them. What grows from the depths of their souls is a romance of scarcely six weeks' duration, and an experience that marks them for a lifetime. For what the two discover on the Riviera and during a sultry evening in Rome is the one thing they both already fear they may never truly find again: total intimacy.

69,69 zł
62,72 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,97 zł

1 osoba kupiła
94
Chłopcy. 2000 naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Chłopcy. 2000 naklejek
Dostępny
2 szt.

Zostań tajnym agentem, wybierz się na polowanie z jaskiniowcami lub poszukaj ukrytego skarbu W tej wyjątkowej książce znajdziesz mnóstwo ciekawych zadań i łamigłówek oraz 2000 naklejek, którymi możesz uzupełnić obrazkowe historyjki i udekorować własne projekty!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
95
Domowa kuchnia japońska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Domowa kuchnia japońska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

ODNAJDŹ UMAMI I POZNAJ POTRAWY, KTÓRE TOWARZYSZ JAPOŃCZYKOM OD DZIECIŃSTWA Domowa kuchnia japońska to fantastyczne smaki znane z dzieciństwa spędzonego w Tokio, receptury mamy i babci. To niezapomniany aromat kiszonek nukazuke fermentowanych w otrębach ryżowych, a także rytuały parzenia herbaty i proste rady, jak przygotować najlepszy ryż do sushi. To przyjemność przygotowywania potraw własnoręcznie, bez przemysłowych dodatków. Dania skomponowane z łatwo dostępnych, lokalnych i sezonowych produktów, a także propozycje ich wegańskich zamienników. Dowiedz się, jak smakują: • ikameshi • sałatka z sashimi • suszona ryba himono • kwiaty wiśni w soli • chawanmushi z małżami • shoyu ramen Maori Murota zabierze cię do świata smaków, zapachów i kolorów Japonii. Będzie pysznie, rodzinnie i bardzo japońsko.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

96
Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

Pakując paszport i słomkowy kapelusz, pamiętaj, że… śmierć nie bierze urlopu. Rozgwieżdżone niebo nad Madagaskarem, na huśtawce czwórka przyjaciół - Karolina, Radek, Marzena i Bartek. Nagle słyszą trzask - belka łamie się pod ciężarem wczasowiczów. Do Polski wrócą już we trójkę. „Nic się nie martw, wszystko jest ok, świetnie się bawię i żadna krzywda mi się nie dzieje” – pisał Bruno do swojej mamy Aliny w mailu wysłanym z Doliny Parwati. Młody mężczyzna zaginął siedem lat temu. I podobnie jak w przypadku innych zniknięć na tym terenie – nie ma absolutnie żadnych świadków. Czy ta indyjska dolina słusznie nazywana jest Doliną Cieni? Danuta i Marek zaginęli w wąwozie Samaria. Polaków dałoby się odnaleźć szybciej, gdyby pilot wycieczki od razu zgłosił ich zaginięcie i wraz z rezydentem z hotelu nie składał fałszywych zeznań. Po śmierci rodzeństwa opiekunowie turystów nadal zatrudnieni byli w biurze podróży. Poznaj trzynaście historii o śmierci, kalectwie, nieuczciwych biurach podróży, leniwych rezydentach i bezradnych konsulach. Rajskie plaże, open bar, muśnięte słońcem ciała, niezapomniane przygody – z tym kojarzą nam się wakacje. Może należy łączyć je także z niebezpieczeństwem i śmiercią? Magda Mieśnik – autorka książek Jesionka dla trupa. Reportaż o tym, co robią z nami po śmierci, Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości i Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy. Zaczynała w „Życiu”, później pisała do „Życia Warszawy” oraz prześwietlała polityków w „Fakcie” i „Super Expressie”. Reporterka i dziennikarka. Piotr Mieśnik – autor książek, m.in. Jesionka dla trupa. Reportaż o tym, co robią z nami po śmierci, Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu oraz Jak zabiłam swojego raka. Były redaktor naczelny Wirtualnej Polski, w przeszłości wicenaczelny portalu Fakt.pl, wydawca w portalach Gazeta.pl i TVN24. Dziennikarz i reporter.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

97
Człowiek Miron - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Człowiek Miron
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

Osobistość i Osobliwość. Fascynująca opowieść o twórcy Pamiętnika z powstania warszawskiego. Nie pasował do żadnej formacji – ani poetyckiej, ani politycznej. Nie czytał gazet ani nie słuchał radia. Nie żył sam, choć był samotnikiem. Solista w zespole. Podglądał, podsłuchiwał, czerpał z cudzej sztuki, ale tworzył wyjątkowo. Outsider i everyman. Piewca zwyczajności, który teatralizował rzeczywistość. Artysta, który stapiał się ze swoim pisaniem, aż w końcu się w nim rozpłynął. Tadeusz Sobolewski stworzył osobistą opowieść o jednym z najoryginalniejszych twórców XX wieku - Mironie Białoszewskim. Miał to szczęście, że należał do legendarnego "pomocnego kolektywu". Był jednym z pierwszych odbiorców jego dzieł, niemal kimś z rodziny. Dlatego mógł opisać nie tylko Mirona poetę i artystę, ale przede wszystkim pokazać jego prywatną twarz - przyjaciela, sąsiada, a nawet zakochanego. Dzięki temu możemy zrozumieć fenomen człowieka, który jednocześnie szokował i inspirował, onieśmielał i zdumiewał, zachwycał i przerażał. Książka nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2013

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

98
Zofia Stryjeńska. Savoir-vivre - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Zofia Stryjeńska. Savoir-vivre
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.04

Wprawdzie Zofia Stryjeńska zasłynęła przede wszystkim jako malarka i ilustratorka, jednak – jak się okazuje – umiejętnie posługiwała się również piórem. Wznowiony kodeks zasad savoir-vivre’u, zatytułowany „Światowiec współczesny”, świadczy o wszechstronnym talencie księżniczki malarstwa polskiego i jej niepospolitym poczuciu humoru. Książka, podzielona na cztery rozdziały, choć napisana w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, zawiera wciąż aktualne zasady dobrego wychowania, które Stryjeńska przedstawiła rzeczowo, acz dowcipnie, ilustrując niektóre przypadki dobrze znaną kreską. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich entuzjastów jej twórczości, jak również osób zgłębiających tajniki savoir-vivre’u.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

99
Pysznie czy przepysznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Pysznie czy przepysznie
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Świeżo wypieczony chleb o chrupiącej skórce. Pachnące latem racuchy z jabłkami. Delikatne kluski kładzione z rozpływającym się masłem. Knedle ze słodkimi truskawkami polane śmietaną. Lekkie jak chmurka gniazdka bezowe. A Ty – ugotujesz dziś coś pysznego czy przepysznego? Monika Molecka – autorka bloga i instagrama Pysznie czy przepysznie, który podbił serca i podniebienia setek tysięcy fanów. Gotuje prosto i szybko. Serwuje klasyki z nutą nowoczesności, które od lat goszczą w polskich domach.

89,99 zł
62,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 27,00 zł

100
Prawda półostateczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Prawda półostateczna
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.20

„Philip Dick był niedoścignionym wzorem płodności i erudycji, nauczycielem i przewodnikiem po meandrach okropności, niedoszłych lub doszłych do skutku potworności i kompanem do wspólnie wyznawanej obsesji. Tej traktującej o dualizmie wszechświata i jego sprzysiężeniu przeciw istotom poszukującym głębszego sensu i zasadności egzystencji”. – z przedmowy Jana Maszczyszyna. Trwa globalny konflikt jądrowy. Bombardowani propagandą ludzie stłoczeni w podziemnych centrach przemysłowych produkują broń na wojnę, przed którą się schronili. Marzą, by wreszcie wyjść na zdruzgotany świat. Gdy jednak przywódca jednego z tych mrowisk w tajemnicy wyrusza na rekonesans, odkrywa, że rzeczywistość jest bardziej szokująca niż wszystko, czego mógł się spodziewać. Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał 36 powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści obyczajowych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty… Dom Wydawniczy REBIS wydał m.in.: Ubik, Blade Runner, Człowiek z Wysokiego Zamku, Valis, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Doktor Bluthgeld.

69,00 zł
51,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

Wróć do góry