hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 11 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zawsze coś (Marta Kisiel), na drugim Zatoka Francuza (Daphne du Maurier). Kolejny produkt to Na tropie trupa (Małgorzata Starosta) oraz Po słońcu (Jonas Eika).
1
Zawsze coś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zawsze coś
Dostępny
366 szt.

Podobno koniec to dopiero początek. Zwłaszcza jeśli Tereska wybiera się na pogrzeb. W życiu Tereski Trawnej w końcu zapanował spokój. Co prawda jedno dzieciątko wyniosło jej się na przeciwległy kraniec Europy, a drugie z wrażenia odnalazło język w gębie, ale wszystko w końcu układa się należycie. Żadnych przygód, żadnych śledztw, a przede wszystkim – żadnych więcej trupów. Do czasu, rzecz jasna. Kiedy Tereska z Maciejką przybywają z wizytą do rodzinnego domu jej ojca, spodziewają się nudnej imprezy ku czci dziewięćdziesięcioletniej nestorki rodu Jędrzejczyków. Nieoczekiwanie z urodzin wychodzi jednak pogrzeb z konsekwencjami, których nikt nie mógł przewidzieć. A to dopiero początek nieboszczyków...

47,99 zł
26,87 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 21,12 zł

112 osób kupiło
2
Zatoka Francuza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Zatoka Francuza
Dostępny
2336 szt.

Nowość w uwielbianej przez czytelników „Serii Butikowej”, oferującej niebanalne powieści w zachwycającej szacie graficznej. Zapierająca dech w piersiach, pełna suspensu i intryg powieść historyczna o kobiecie, która na przekór swoim czasom zapragnęła wolności i prawdziwego uczucia. Wyjątkowa powieść angielskiej mistrzyni prozy. Londyn, połowa XVII wieku. Lady Dona St. Columb, jedna z pierwszych dam na dworze Karola II Stuarta, jest znużona trywialnością codziennego życia w królewskim otoczeniu. Choć zwykle znajduje się w samym centrum pałacowych intryg, w głębi ducha tęskni za swobodą i płomienną miłością, nawet jeśli ta miałaby się wiązać z pewną dozą niebezpieczeństwa. Chcąc uciec przed odrętwiającą nudą i pełną zakłamania uprzejmością wyższych sfer, wyjeżdża do Navron w odległej Kornwalii. Na miejscu odkrywa, że w należącej do jej męża posiadłości, nieużywanej od kilku lat i ukrytej pośród lasów oraz malowniczych górskich krajobrazów, zaszył się francuski pirat, który budzi postrach całego wybrzeża. Co więcej, Dona szybko orientuje się, że mężczyzna wcale nie jest nieokrzesanym zbirem, a z pewnością ma więcej ogłady i kultury niż jej głupkowaty małżonek. I że tajemniczego korsarza łączy z nią jedno: on także jest w stanie zaryzykować wszystko dla upragnionej chwili szczęścia. Rodzące się uczucie wkrótce postawi Donę przed wyborem: skazać ukochanego na pewną śmierć czy postawić na szali własne życie, by go ocalić?

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

54 osoby kupiły
3
Na tropie trupa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie trupa
Dostępny
393 szt.

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać… na Kurpiowszczyznę? Małgorzata Starosta, autorka komedii kryminalnych, postanawia odwiedzić ukochany skansen kurpiowski w Nowogrodzie, aby złapać oddech i znaleźć wenę do napisania romansu historycznego. Jednak cały plan bierze w łeb, gdy przypadkiem staje się świadkiem podejrzanych zakopków, dyrektorka skansenu znika bez śladu, a Barbs wysyła Małgonię na komisariat w celu zgłoszenia zaginięcia szemranego typa. Sensacyjne zwroty akcji, intryga zaplątana jak sznur bursztynowych korali, kurpiowskie klimaty i opowieści pani Jolinki to tylko wierzchołek tego, co kryje się w tej przezabawnej, znakomitej komedii kryminalnej, w której trop trupa to jedynie początek dobrej zabawy. Małgorzata Starosta – uzależniona od kawy (czarnej, bez cukru) i haribo (białych i zielonych) założycielka fanklubu różowego atramentu. Matka chrzestna komisarza Bączka, posterunkowego Sierżanta i kilku pruskich bab. Przekonana, że gwiazdy pachną cynamonem, o gusłach się nie dyskutuje, najgorszą klątwą jest miłość, a wszystko i tak jest winą wina. Chciałaby śpiewać jak Whitney Houston, ale zdecydowanie lepiej posługuje się słowem pisanym. I z mniejszą szkodą dla publiczności.

44,99 zł
24,74 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,25 zł

44 osoby kupiły
4
Po słońcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po słońcu
Dostępny
266 szt.

Książka nominowana do Międzynardowej Nagrody Bookera 2022 Konsultant IT nie stawia się na umówione spotkanie w Kopenhadze i wplątuje się w handel instrumentami pochodnymi, młody chłopak pracujący w klubie plażowym w Cancún walczy o przetrwanie, trójkąt miłosny w londyńskim półświatku rozpada się, a pogrążony w żałobie mężczyzna próbuje połączyć się z nieziemską maszyną na pustyni w Nevadzie. Jonas Eika eksploruje zglobalizowany świat definiowany przez kapitalizm i przesycony pożądaniem. Kosmos Eiki to krajobraz ze snu, w którym wszystko może się wydarzyć. Zderzając zaskakujące piękno z groteską, hiperrealizm z niesamowitą wyobraźnią, Jonas Eika szuka nowych sposobów opowiadania historii w czasach, w których stare się wyczerpały.

39,00 zł
23,79 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,21 zł

44 osoby kupiły
5
Podłe intrygi T.5 Kobiety z odzysku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podłe intrygi T.5 Kobiety z odzysku
Dostępny
180 szt.

Agata spełnia się zawodowo jako wedding planner i układa sobie życie bez oczekiwań na fajerwerki. Zuzka natomiast niezmiennie uczestniczy w rehabilitacji Ahmeda, niestety stopniowo traci motywację. Jego zdrowotna przypadłość mocno komplikuje wspólne życie. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Przemek. Zuzka nie kryje zainteresowania atrakcyjnym znajomym. Czy wyjazd do Egiptu pomoże wyjaśnić nękające ją kwestie? Czy Agata wreszcie da szansę miłości? Czy knute przez wrogów podłe intrygi finalnie doczekają się wyjaśnienia? Po raz kolejny zapraszamy do świata Zuzki, Gośki, Felicji i Agaty. To frapująca i pełna przygód opowieść o przyjaźni, zaufaniu i o tym, co w trudnych chwilach bywa naprawdę ważne Kto tych dziewczyn jeszcze nie zna pokocha je tak bardzo, że łyknie na raz wszystkie tomy. Ta historia wzrusza, innym razem rozśmiesza do łez, a jeszcze innym zmusza, by zastanowić się chwilę dłużej nad tym, co dalej, po co, w którą stronę. W książkach Izy znajdziecie nie tylko rozrywkę. W nich jest coś więcej. Coś, co zostaje... Anna Matusiak dziennikarka, pisarka, lektorka

46,00 zł
30,36 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,64 zł

36 osób kupiło
6
Siła złego na jednego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Siła złego na jednego
Dostępny
1766 szt.

Jeden telefon od zdradzonego przez żonę przyjaciela zmienia całe życie młodej dziennikarki, Ilony Kruk. Kiedy okazuje się, że kochanek niewiernej żony zostaje zabity, a ona sama oskarżona o współudział w morderstwie, Ilona postanawia spróbować pomóc policji i znaleźć sprawcę tego czynu. Kto pozbawił życia „niziołka”: przyjaciel dziennikarki, jego ekscentryczna mamusia, mafiozi, którym nieboszczyk był winny spore pieniądze, sąsiedzi, którym wiecznie zatruwał życie, a może… jego nowa kochanka? „Siła złego na jednego” to kolejna szalona komedia kryminalna piórka Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych fabuł kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

30 osób kupiło
7
Testy predyspozycji językowych - wersja CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy predyspozycji językowych - wersja CD
Dostępny
24 szt.

Płyta CD zawiera publikację w formacie PDF. Książka stanowi zbiór specjalnie opracowanych testów, które umożliwiają obiektywny pomiar wrodzonych zdolności i predyspozycji językowych.

38,50 zł
34,65 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,85 zł

28 osób kupiło
8
Etyka dobromyślności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka dobromyślności
Dostępny
101 szt.

Etyka dobromyślności stanowi nawiązanie do Etyki solidarności ks. Józefa Tischnera z 1981 roku i tak jak ona upomina się o przywrócenie w życiu społecznym i politycznym w naszym kraju etycznych zasad i wartości. Napisałem ją w odruchu niezgody na szerzące się w sferze publicznej kłamstwo, nieprawość, nieuczciwość, nieprzyzwoitość, nepotyzm, nieodpowiedzialność, arogancję, antyeuropejskość władzy, a także bezmyślność i bierność obywateli spowodowaną często sprowadzeniem wolności jedynie do strefy konsumpcyjnego komfortu i obojętności na sprawy publiczne. Żyjemy w czasach budzących się tu i ówdzie populizmów, nacjonalizmów, kryzysu demokracji. Dlatego w tym trudnym dla Polski momencie, przypominającym początek lat 80-tych, kiedy powstała Etyka solidarności, chciałbym przypomnieć stare słowo dobromyślność. Łącząc myślenie i dobro wskazuje ono na etyczny wymiar myślenia, gdyż myślenie bez dobra jest puste, a dobro bez myślenia ślepe.

50,00 zł
46,50 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,50 zł

28 osób kupiło
9
Księżna Daisy. Pani na zamkach w Książu i Pszczynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Księżna Daisy. Pani na zamkach w Książu i Pszczynie
Dostępny
247 szt.

Daisy – niegdysiejsza piękność i ozdoba najznamienitszych europejskich salonów zmarła w niedostatku, pozostawiając po sobie legendę. Księżna Daisy von Pless, angielska arystokratka, która poślubiła księcia Jana Henryka XV Hochberga, pana na Książu i Pszczynie, uważana była za najpiękniejszą kobietę Europy przełomu XIX i XX wieku. Przez najbliższych nazywana Stokrotką, wydawała się być dzieckiem szczęścia: charyzmatyczna, podziwiana na salonach, wydana za bajecznie bogatego magnata. Wyprzedzała swoją epokę nowatorskim podejściem do kwestii dobroczynności, spraw socjalnych i ekologii. Słynęła z nieszablonowego zachowania, poważyła się np. ingerować w politykę, odwieczną domenę mężczyzn, angażując się w negocjacje pokojowe z darzącym ją sympatią cesarzem Wilhelmem II. Uroda i bogactwo nie przyniosły jej niestety osobistego szczęścia. Życie nie szczędziło księżnej Daisy bolesnych i traumatycznych przeżyć: straciła dwójkę dzieci, zmagała się z nieuleczalną chorobą, rozwiodła się z niewiernym mężem, a po wojnie borykała się z problemami finansowymi. Iwona Kienzler, autorka bestsellerowych biografii, przypomina nam tę niezwykłą postać, która urodziła się ponad 150 lat temu i nadal budzi podziw oraz zainteresowanie. Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie słynnych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. Księżna Daisy to kolejny tytuł tej poczytnej autorki, wydany nakładem wydawnictwa Lira.

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

20 osób kupiło
10
Projekt Mnemosyne. Aby Warburg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Mnemosyne. Aby Warburg
Dostępny
191 szt.

Dobry bóg tkwi w szczegółach – tak brzmią słynne słowa Warburga, można je potraktować jako myśl przewodnią książki Katii Mazzucco o projekcie Atlasu Mnemosyne – chyba najbardziej niezwykłym, nieukończonym, wręcz utopijnym przedsięwzięciu tego uczonego. Autorka, z podziwu godną starannością i wnikliwością, ukazuje genezę Atlasu, kreśląc wizerunek Warburga stanowiący jakże potrzebną przeciwwagę dla licznych nadinterpretacji i mitologizacji spowijających Atlas, niepozwalających zobaczyć go we właściwej proporcji. Wykorzystując nieprzeciętną znajomość rękopiśmiennej spuścizny Warburga: notatek, aforystycznych sformułowań, korespondencji, Katia Mazzucco odsłania najróżniejsze wątki namysłu uczonego nad wielkim dziełem Atlasu, będącego ukoronowaniem jego drogi naukowej – i twórczej w pełnym tego słowa znaczeniu – wydobywając zainteresowania medium fotografii w badaniu historii ludzkiego wyrazu, zaklętego w powracających matrycach wyrazu, sposobami prezentacji obrazów, zestawiania ich ze sobą, by w ten sposób unaocznić dzieje ludzkiej ekspresji w wizualnych dokumentach, obrazujących stosunek człowieka do świata – kosmosu natury i nieskończonej, ciągle się poszerzającej galaktyki obrazów i ich interpretacji. Książka ta, wynik skrupulatnej rekonstrukcji faktów, zdarzeń i refleksji, stanowi prawdziwą inicjację w historię ujrzaną z bliska, w powiększeniu każdego detalu – skądinąd tak bliską sercu Warburga.

85,00 zł
61,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,80 zł

19 osób kupiło
11
Wszystkie żony Henryka VIII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wszystkie żony Henryka VIII
Dostępny
2498 szt.

Perypetie miłosne Henryka VIII, podobnie jak losy jego burzliwych sześciu małżeństw, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a niemal każda próba przeniesienia ich na ekran to murowany przepis na sukces. Podczas swojego długiego, przeszło trzydziestosiedmioletniego panowania, król przeobraził się z obiecującego i urodziwego młodzieńca w krwawego tyrana, rozprawiającego się z przeciwnikami politycznymi i wszelkiej maści heretykami. Henryk VIII jako władca absolutny sam wyznaczał wszelkie standardy, nie licząc się z nikim iz niczym. Potrafił podporządkowywać własne sumienie swoim potrzebom, usprawiedliwiając przed sobą zarówno unieważnienie kolejnych związków, jak i wysłanie dwóch małżonek na szafot. Zadecydował o zerwaniu z Kościołem i ustanowieniu kościoła anglikańskiego, nie liczył się z żadną świętością, bo uważał się za władcę z woli Boga. Wyobraźnię scenarzystów najbardziej rozpalają losy najsłynniejszej ze wszystkich małżonek Tudora, Anny Boleyn, w której rolę wcielały się najpiękniejsze, a zarazem najwybitniejsze aktorki teatralne i kinowe. W jej historii jest miejsce na skandal, romans, wielkie uczucie i okrutną śmierć z ręki kata. Autorka przybliża los młodej, ambitnej, niezależnej, jak również wyzwolonej kobiety, która miała nieszczęście pokochać człowieka ogarniętego patriarchalną obsesją. Ale pozostałe pięć żon angielskiego Sinobrodego także zasługuje na uwagę, począwszy od Katarzyny Aragońskiej, nazywanej często jedną z najbardziej tragicznych postaci w historii Anglii, przez Joannę Seymour, matkę jego jedynego syna, odrzuconą Annę Kliwijską i niewierną Katarzynę Howard, a skończywszy na Katarzynie Parr – wiernej towarzyszce jesieni życia króla. A bycie żoną Henryka VIII nie było ani łatwe, ani przyjemne! Poznajmy zatem jednego z najsłynniejszych angielskich władców oraz kobiety, które pokochał i unieszczęśliwił.

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

14 osób kupiło
12
Pamiętnik z kłódką 3D, kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką 3D, kotek
St. Majewski
Dostępny
74 szt.

Pamiętnik z kłódką zachwyci dzieci. Jest w kształcie kotka, ma pastelowe kolory. To wspaniałe miejsce na przechowywanie dziewczęcych tajemnic. Pamiętnik jest miły w dotyku. Można go zamknąć na kłódkę, w zestawie są 2 kluczyki. Ma kartki w linie. Ilość kartek: 96 Format: A5

38,89 zł
36,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

10 osób kupiło
13
Pamiętnik z kłódką 3D, jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką 3D, jednorożec
St. Majewski
Dostępny
135 szt.

Pamiętnik z kłódką zachwyci dzieci. Jest w kształcie jednorożca, ma pastelowe kolory. To wspaniałe miejsce na przechowywanie dziewczęcych tajemnic. Pamiętnik jest miły w dotyku. Można go zamknąć na kłódkę, w zestawie są 2 kluczyki. Ma kartki w linie. Ilość kartek: 96 Format: A5

41,03 zł
38,98 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,05 zł

9 osób kupiło
14
Jutro wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro wielkanoc
Dostępny
43 szt.

Jutro Wielkanoc (1999) to mini-powieść złożona z trzech rozdziałów-opowiadań, połączonych postacią wspólnego bohatera, Edmunda Lazariana. Widzimy go w trzech fazach życia: jako szkolnego chłopca, mężczyznę w średnim wieku i wreszcie starego człowieka. W tekście brak odwołań do wydarzeń politycznych i innych jednoznacznych wskazówek chronologicznych, jednak ukryte znaki pośrednie każą wnioskować, że akcja rozpoczyna się w pierwszej połowie lat 30. XX w., a kończy około połowy lat 80, po rewolucji islamskiej. Wizja mniejszości ormiańskiej u Pirzad bardzo odbiega od stereotypu dominującego w muzułmańskiej literaturze Iranu: to silnie zintegrowana społeczność, dobrze wykształcona i ambitna, dbająca o zachowanie własnej kultury, religii i języka, przy tym obyczajowo nie mniej konserwatywna niż muzułmańska większość. Jutro Wielkanoc to jedyny tekst Pirzad z męskim narratorem, lecz i tu rzeczywistymi bohaterkami są kobiety. To one, dokonując wyborów życiowych, najdotkliwiej ponoszą konsekwencje walki Ormian o zachowanie własnej tożsamości kulturowej, językowej i religijnej. W trzyczęściowej historii życia Edmunda dominują silne kobiety zagorzałe strażniczki zastanego porządku społecznego i te, które przekraczając bariery kulturowej izolacji, narażają się na banicję z własnego środowiska i zawieszenie pomiędzy dwoma światami.

30,00 zł
19,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 10,01 zł

8 osób kupiło
15
Omerta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Omerta
Dostępny
1534 szt.

OSTATNIA WIELKA POWIEŚĆ O MAFII AUTORA SŁYNNEGO OJCA CHRZESTNEGO. EFEKTOWNE NOWE WYDANIE W RAMACH SERII WZNOWIEŃ CAŁEGO DOROBKU MARIA PUZO, W PIĘKNEJ SZACIE GRAFICZNEJ. CZY DOCZEKALIŚMY ZMIERZCHU COSA NOSTRY? A MOŻE MA SIĘ DOSKONALE, TYLKO ZMIENIŁA METODY DZIAŁANIA? W biały dzień w samym środku Manhattanu ginie od kul don Raymonde Aprile, do niedawna najbardziej wpływowy amerykański mafioso, który trzy lata temu zerwał przestępcze kontakty i zajął się legalną działalnością bankową. Jego zabójstwo wydaje się niezrozumiałe, ale co dziwniejsze, zarówno policja, FBI, jak i świat przestępczy ignorują sprawę, a dzieci dona sprawiają wrażenie pogodzonych z losem. Prawdę chce poznać tylko Kurt Cilke, szef nowojorskiego oddziału Biura, który kosztem nieetycznych kompromisów posłał za kratki wielu mafijnych bossów. Oraz Astorre Viola, przybrany syn Aprilego, importer makaronów i wymuskany playboy, który pod wpływem tej tragedii przechodzi przemianę i bierze na swoje barki niebezpieczne zadanie pomszczenia dona. Najpierw jednak musi znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego ten padł ofiarą zamachu. Czy chodziło o złamanie zasad omerty – zmowy milczenia przez lata umożliwiającej włoskiej mafii przetrwanie? Czy w grę chodził honor, czy raczej jego wielki konkurent u schyłku XX wieku, czyli pieniądze?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

7 osób kupiło
16
Pan Brumm jedzie pociągiem w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Brumm jedzie pociągiem w.2
Dostępny
42 szt.

Pan Brumm to prawdziwy maszynista. Jednym naciśnięciem guzika wprawia lokomotywę w ruch. "Wielkie nieba" - myśli niedźwiedź, dumny z własnych umiejętności. Niestety, pojazd z turkotem zbliża się do starego mostu! Pan Brumm dobrze wie, że musi zatrzymać lokomotywę, nie ma jednak pojęcia, jak to zrobić. Wtedy dowodzenie maszyną przejmuje Kaszalot... Czy złota rybka poradzi sobie z tym zadaniem?

39,00 zł
37,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,95 zł

7 osób kupiło
17
Zakładnicy piekła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zakładnicy piekła
Dostępny
2046 szt.

Pewnej sylwestrowej nocy trzech przyjaciół podejmuje decyzję o powrocie do piekła, z którego właśnie wrócili. Jednym z nich jest Marcin, który po kilku miesiącach spędzonych na południu Afganistanu jako dowódca grupy bojowej postanowił zacząć kolejną przygodę w miejscu, z którego poprzednio chciał się wyrwać. Trafia na pokład stanowiska dowodzenia zwanego Gwiazdą Śmierci. Początki nie były łatwe, jednak szybko przestawił się na nocny tryb życia i zaaklimatyzował się wśród natowskiej elity w „teamie nietoperzy”. Pewnego dnia dostaje kopertę z klauzulą US Secret, a w niej kwit, który wywróci wszystko do góry nogami. Ma zostać doradcą wojskowym afgańskiej armii. Jeśli nie wiecie, czym jest body snatching, Autor Wam opowie. Jaką podjął decyzję? Wrócił do kraju? Został w piekle, aby narażać się i budować coś od zera? Jak to się stało, że padł ofiarą strzału znikąd? Kto przełożył ten element układanki? Zakładnicy piekła to książka o ludziach – ich słabościach, emocjach i nadziejach. Uniwersalny zapis wojennej rzeczywistości, z której trudno uciec, a jeszcze trudniej do niej powrócić.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

7 osób kupiło
18
Klocki przyssawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki przyssawki
Macyszyn Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30
21,85 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,86 zł

6 osób kupiło
19
Czy można żyć 150 lat? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy można żyć 150 lat?
Dostępny
189 szt.

Czy można żyć 150 lat? Odpowiedź na to pytanie i sposób na zachowanie młodości i zdrowia na długie lata znajdziecie w najnowszej książce Michała Tombaka. Doktor habilitowany Michał Tombak ukończył wyższe studia na wydziale biologii i chemii w Moskwie. Napisał kilka popularnych książek poświęconych zdrowiu i uzdrawianiu. O sposobach na długie i zdrowe życie napisano ostatnio bardzo wiele. Mnożone są diety cud, zachwalane niezwykłe preparaty, natrętnie reklamowane sposoby odchudzania i odmładzania. Wszystkich się w ten sposób łudzi, że zdrowie może być efektem zadziałania jakiegoś cudownego środka. Tymczasem na nasze zdrowie, tak jak na trapiące nas choroby pracujemy latami. Pełnia zdrowia to nie cudowne środki uzdrawiające, odmładzające lub odchudzające ale życie w rytmie natury (od wydawcy). W książce znajdziemy tematy: Czy można żyć 150 lat? Zdrowy kręgosłup Oddech jak życie, Woda - trucizna czy lekarstwo Zdrowe odżywianie Oczyszczanie organizmu Radość na starość oraz wiele innych.

56,50 zł
4 osoby kupiły
20
Phantomime. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Phantomime. CD
Ghost, Universal Music Polska
Dostępny
302 szt.

56,90 zł
55,76 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

4 osoby kupiły
21
Jedyne dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jedyne dziecko
Dostępny
257 szt.

Kolejna wstrząsająca powieść mistrza bezkompromisowej grozy, ukazująca, że człowiek jest największym z potworów. Jedyne dziecko to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Arthur Danse stąpa po ziemi z konkretnego powodu – by uświadomić ludziom, że ten świat jest mrocznym miejscem. Arthur nie uznaje odpowiedzi odmownej – karze za nią strachem i bólem bez względu na to, kim jesteś. Żoną. Kochanką. Przechodniem. Jego ośmioletnim synem... Lydia McCloud miała nadzieję, że małżeństwo z Arthurem zrekompensuje jej wcześniejsze złe wybory. Że spotkała człowieka, który będzie ją chronił przez złem tego świata. Nie mogła się bardziej mylić. Prawdziwe zło odnajduje bowiem tuż obok siebie, kiedy Arthur pokazuje skrywane wcześniej oblicze. Zdesperowana Lydia zmuszona jest stoczyć walkę o życie, w której stawką jest los jej jedynego dziecka. A Arthur wykorzysta każdą okazję, aby udowodnić, że nic i nikt nie jest w stanie odebrać mu jego własności. Jack Ketchum u szczytu swoich przerażających możliwości. Wstrząsająca powieść. Stephen King Jedyne dziecko to powieść tylko dla ludzi o mocnych nerwach. I w tym akurat przypadku to nie jest wyświechtany zwrot – faktycznie trzeba mieć siłę, by przebrnąć przez brutalne opisy, przed którymi Ketchum się nie cofa. Czytanie takich książek boli. Ale to ból, który warto przeżyć, by uświadomić sobie, jakie zło nas otacza. Bo powieść, choć napisana niemal trzydzieści lat temu, wcale nie straciła na aktualności. Wystarczy pooglądać przez chwilę telewizję lub posłuchać radia, by się o tym przekonać. Ewa Wrona, portalkryminalny.pl Ta niezwykle niepokojąca powieść Ketchuma w bezkompromisowy sposób ukazuje skutki wykorzystywania dzieci, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. „Publishers Weekly” Jeszcze nie trafiłem na książkę Jacka Ketchuma, która w jakikolwiek sposób by mnie rozczarowała, a Jedyne dziecko nie jest wyjątkiem. To powieść, którą z pewnością zapamiętasz i będziesz o niej myśleć jeszcze długo po zakończeniu lektury. Dave Simms, horrorworld.org

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
22
Chciwość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Chciwość
Dostępny
149 szt.

Bestseller włoskiego rynku wydawniczego odsłaniający finansowe machinacje Watykanu. Książka napisana na podstawie oficjalnych dokumentów Stolicy Apostolskiej. Ujawnia ogromną skalę korupcji w strukturach Kościoła katolickiego: w Watykanie, rozrzuconych po świecie diecezjach i zgromadzeniach zakonnych. Grabież datków wiernych, oszustwa podatkowe, mataczenie, luksusowe rezydencje hierarchów, nieudane inwestycje prowadzące do strat idących w setki milionów euro i wiele innych skandali, których wspólnym mianownikiem jest chciwość ludzi Kościoła. ? Dyrektor włoskiego kanału Radio Maria sugerował, że powinienem się powiesić. Do tego dochodzą anonimowe telefony z groźbami utraty życia ? wyznał w rozmowie z portalem Onet.pl Emiliano Fittipaldi. Emiliano Fittipaldki (ur. w 1974 r. w Neapolu) ? włoski dziennikarz śledczy, eseista i bloger, dyrektor gazety ?Domani?, przez lata związany z dziennikiem ?l'Espresso?. Przeprowadził wiele głośnych śledztw dziennikarskich, m.in. w sprawie skandali seksualnych związanych z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim oraz dotyczących związków między światem polityki a przestępczością zorganizowaną. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Ischia - najbardziej prestiżowym wyróżnieniem dziennikarskim we Włoszech (2006 i 2017), laureat nagród Sodalitas (2005) i Gaspare Barbiellini Amidei Prize w kategorii Sekcja Druku i Nowych Mediów (2009). Inne książki: ?Profondo Italia? (2004), ?Cosi ci uccidono. Storie, affari e segreti dell'Italia dei veleni?( 2010), ?Gli impostori. Inchiesta sul potere? (2017, poświęcona głośnej sprawie porwania Emanueli Orlandi), ?Lussuria. Peccati, scandali e tradimenti di una Chiesa fatta di uomini? (2017). "Gdyby ta historia wydarzyła się cztery wieki temu, Trybunał Inkwizycji prawdopodobnie skazałby na stos dziennikarza ?Espresso? Emiliano Fittipaldiego. Podzeliłby los, który spotkał setki wolnomyślicieli, radykalnych reformatorów i kobiet uznanych za czarownice". ? Luca Kocci, ?Il Manifesto? "Chciwość, do której Fittipaldi nawiązuje w tytule swojej książkę, w tradycji chrześcijańskiej jest czymś znacznie więcej niż słowo to oznacza dziś: pazerność na pieniądze to ten spośród siedmiu grzechów głównych, który jest prawdopodobnie najbardziej obecny w historii Kościoła, jak ubolewał już Dante". ? Gianfranco Morra, ?Italia Oggi? "Śledztwo Fittipaldiego bazuje na oryginalnych dokumentach (około 20 stron książki zajmują fotograficzne reprodukcje oryginałów) i prowadzi do ujawnienia bogactwa, skandali i tajemnic Kościoła Franciszka". ? Red., ?Il Messaggero? "Na podstawie oryginalnych dokumentów i własnych badań Fittipaldi ujawnia, jak bajecznie bogaty jest Kościół Franciszka. ?Moja książka nie jest książką o Papieżu, ale o Kościele, który nie chce się zmienić? ? mówi. Opowiada o niezwykle silnym oporze wobec idei Bergoglio ubogiego Kościoła dla ubogich?". - Cinzia Lucchelli, ?Alto Adige? "Książka "Chciwość" liczy rachunki w kieszeni Kościoła. Ujawniając nieokiełznane luksusy, absurdalne przywileje i szalone wydatki". ? Serena Sartini, "Il Giornale" "Loty w klasie biznes. Ubrania szyte na miarę. Meble wysokiej jakości. Szafka pod zlewozmywak za 4600 euro". ? Giuliano Foschini, "La Reppublica" "...przedstawia obraz szalonych wydatków, marnotrawstwa i nadużyć, które nie mają nic wspólnego z ubogim Kościołem...". ? Fabrizio Caccia, "Il Corriere della Sera"

43,00 zł
38,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

4 osoby kupiły
23
Ostatnia posługa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia posługa
Dostępny
51 szt.

W tej śmiało napisanej książce, łączącej niezgłębioną mądrość z żywym, często pełnym humoru stylem pisania, Sally Berkovic zaprasza czytelników, by włączyli się w proces oswajania dyskursu śmierci. Wychodząc od obrazu czynności pogrzebowych dokonywanych na jej własnym martwym ciele, czerpiąc ze swej historii osobistej i rodzinnej, szerokiej wiedzy o judaizmie i żydowskich tradycjach oraz z najbardziej aktualnych doświadczeń pandemii, Berkovitz inspiruje, uczy i służy radą w zakresie różnych spraw związanych ze sferą śmierci. To cenny wkład w dyskusję nad zagadnieniami dotyczącymi każdego z nas.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

3 osoby kupiły
24
Prawdziwe życie. Tom 3. Restart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe życie. Tom 3. Restart
Dostępny
162 szt.

Wielki finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Czasem trzeba się cofnąć, aby dotrzeć do celu… Lani musi ponownie zintegrować się z Systemem, by zapobiec całkowitej zagładzie wysp rebeliantów. Jej pamięć zostaje wyczyszczona: wojowniczka rebelii znika i powraca do życia jako Lani202138, członkini Systemu, jakby nigdy nie została wyrwana. Teraz musi dostać się do jego centrum i doprowadzić do negocjacji z Decydentami. Niektórych wspomnień nie da się jednak wymazać…, a gdy Lani dociera do celu, odkrywa, że została zdradzona. Czy uda jej się odróżnić prawdę od fałszywych wspomnień? Czy odzyska swoją osobowość? I czy jej uczucie do Aleksandra było prawdziwe? Uwaga! System wciąga od pierwszej strony!

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

3 osoby kupiły
25
Dziadostwo. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadostwo. Tom 4
Dostępny
89 szt.

Seria „Dziadostwo” powraca z nowym, czwartym tomem, przynosząc nowe troski i nadzieje bohaterów – tak stałych, jak i zupełnie nowych. Kamil i Alicja, Okoń i Piotrek, ojciec Alicji i osiedlowy mądrala Florkowski. A do tego upierdliwy Malin i nieszczęśliwie zabetonowany pijaczyna. I choć wielu zdzia... zagorzałych fanów komiksu życzyłoby sobie rychłego końca serii, Dziadostwo. Tom 4 to nie jest ostatnie słowo naszych bohaterów...

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
26
Inga Iwasiów dla średnio zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inga Iwasiów dla średnio zaawansowanych
Dostępny
11 szt.

Struktura tomu oddaje hybrydyczność form twórczych i akademickich Iwasiów. Studia, eseje, parafrazy, opowiadania, wiersze, rozmowy ukazują Ciebie, Jubilatkę jako badaczkę/akademiczkę, krytyczkę, redaktorkę i aktywistkę, wreszcie jako pisarkę, poetkę, dramaturżkę, felietonistkę. Przyznajemy, że porządek tomu odzwierciedla również pewne pragnie[1]nie. Wspólne. Jubilatki i nasze. Dotyka ono twórczego pisania. Stawiamy je na początku, czekając na Twoje kolejne teksty beletrystyczne. Wiemy, ile spełnienia, Tobie i nam, niosą ich lektura i rozmowy, które nimi otwierasz. Droga Ingo, ten skromny zbiór otwieramy interpretacjami Twojej prozy. Do nich dołączamy wyznania poetyckie. Dalej pojawiają się wspólne i krytyczne lektury, opowiadania-wyznania, eseje i pogadywania doceniające Twoją akademicką, publiczną i uliczną aktywność. Zdaje się nam, że ko[1]lejne części tego tomu zgęstki tekstów najlepiej obejmują Twoje słowa, Twoje tytuły korzystamy z nich także w tym względzie. Podobnie czyni[1]my w tytule całego tomu.

80,00 zł
3 osoby kupiły
27
Tygrysy z das Reich. Historia 2 Dywizji Pancernej SS "Das Reich" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrysy z das Reich. Historia 2 Dywizji Pancernej SS "Das Reich"
Dostępny
22 szt.

Niniejsza książka owoc wielu lat badań, prowadzonych przez jej autora prezentuje historię niezwykle interesującej jednostki pancernej, walczącej w ramach Waffen SS. Dywizja Pancerna SS Das Reich, której była częścią, okazała się jedną najbardziej walecznych wśród 38 dywizji Waffen SS. Batalion ciężkich czołgów typu Tygrys, o którego dziejach opowiada książka, walczył na obydwu Frontach Wschodnim i Zachodnim od końca 1942 roku aż do ostatnich dni II wojny światowej. Swą bojową karierę rozpoczynał jako Schwere Panzer-Kompanie w ramach 2. SS-Panzer-Regiment wchodzącego w skład SS-Panzer-Grenadier-Regiment Das Reich. Na początku 1944 roku Kompania została zreorganizowana i przekształcona w Schwere SS-Panzer-Abteilung 102. Po ciężkich walkach w zachodniej Europie nastąpiła kolejna reorganizacja i zmiana numeru jednostka kończyła wojnę jako Schwere SS-Panzer-Abteilung 502. Treść książki odzwierciedla wspomniane transformacje, opowiadając szczegółowo o dziejach jednostki we wszystkich trzech wcieleniach, aż do krwawego finału nad Odrą i w okolicach Berlina w maju 1945 roku. Autorowi udało się zebrać wiele często bardzo szczegółowych i pochodzących z pierwszej ręki opisów, które ukazują obraz niemal nieprzerwanych walk, jakie toczyli żołnierze i czołgi tego oddziału. Całości dopełniły informacje z Niemieckiego Federalnego Archiwum Wojskowego we Freiburgu, które pomogły osadzić całość na solidnych podstawach dokumentalnych. Zachowany oryginalny styl relacji, często daleki od literackiej doskonałości, pozwala wczuć się Czytelnikowi w atmosferę tamtych czasów pełną koszmarnych obrazów z pola bitwy, ale też niezwykłej więzi, która ukształtowała się pomiędzy żołnierzami prawdziwego braterstwa broni, którego doświadczyli oni w czasie walki, w sytuacjach nieraz skrajnie ekstremalnych. Autorowi udało się uniknąć wprowadzania moralnych ocen do prezentowanego materiału historycznego, co w przypadku jednostki SS (nawet takiej, która działała tylko na frontach wojny, zawsze stając wobec przeciwnika uzbrojonego i przygotowanego do walki) wcale nie jest łatwe. Ten fakt podnosi wartość książki jako źródła historycznego, pozostawiając Czytelnikowi możliwość dokonania własnych spostrzeżeń i ocen. Autor prezentuje też broń, która przeszła do legendy ciężkie czołgi typu Tiger i Königstiger, które były na wyposażeniu jednostki przez cały czas jej istnienia i na kartach książki ukazane są w konfrontacji z równie sławnymi sowieckimi T-34 oraz z amerykańskimi Shermanami i brytyjskimi Churchillami. Całość składa się na publikację, która powinna znaleźć się na półce każdego, kto interesuje się historią II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem działań wojsk pancernych tak na Froncie Wschodnim, jak i Zachodnim.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

3 osoby kupiły
28
Pamiętnik z kłódką 3D, wiewiórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką 3D, wiewiórka
St. Majewski
Dostępny
98 szt.

Pamiętnik z kłódką zachwyci dzieci. Jest w kształcie wiewiórki, ma pastelowe kolory. To wspaniałe miejsce na przechowywanie dziewczęcych tajemnic. Pamiętnik jest miły w dotyku. Można go zamknąć na kłódkę, w zestawie są 2 kluczyki. Ma kartki w linie. Ilość kartek: 96 Format: A5

38,89 zł
36,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

2 osoby kupiły
29
Morderca w mojej głowie. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
30
A Christmas Carol / Opowieść wigilijna. Czytamy w oryginale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
A Christmas Carol / Opowieść wigilijna. Czytamy w oryginale
Dostępny
864 szt.

Adaptacja w wersji angielsko-polskiej Seria wydawnicza „czytamy w oryginale” zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Charlesa Dickensa A Christmas Carol. Opowieść wigilijna została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
31
Smart Games. Tower Stacks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games. Tower Stacks
IUVI Games, od 8 lat
Dostępny
155 szt.

Zbuduj zamek aż do nieba! Dobra zabawa murowana! Zbuduj średniowieczny zamek aż do nieba, używając 9 elementów z kolorowymi wieżyczkami! Zacznij od najniższego poziomu, a potem umiejętnie rozplanuj pozostałe elementy, by rozwiązać 80 zadań o różnych poziomach trudności. Klasyczna łamigłówka dla królów i królowych w każdym wieku! Spis komponentów: • 9 elementów zamku, • książeczka z 80 zadaniami i rozwiązaniami. Za co Twoje dziecko pokocha tę grę? • tematyka, która przypadnie do gustu każdemu fanowi rycerzy i średniowiecza, • unikalna mechanika, która sprawdzi Twoje umiejętności widzenia przestrzennego, • trening koncentracji i logicznego myślenia.

99,95 zł
2 osoby kupiły
32
Zew nocy. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
33
Misrule - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Misrule
Dostępny
1533 szt.

Siła miłości czy siła klątwy? Królestwo Briaru leży w gruzach. Nieliczni ocaleli ludzie kryją się przed „bestią,” a ostatnia księżniczka, potomkini legendarnej Leythany, spoczywa w bibliotece, pogrążona we śnie, w który zapadła wskutek klątwy. Obudzić ją może pocałunek. Każdy poza pocałunkiem Alyce – pół-Vili, pół-Zmiennokształtnej, bestii, która podbiła Briar. Ta Mroczna Łaska zakochała się w księżniczce z wzajemnością. Klątwa zakłada, że po przebudzeniu Aurora nie pozna swej ukochanej. Alyce nie może się z tym pogodzić. Przyjmuje imię Nimara i za wszelką cenę stara się przechytrzyć los. Niestety bezskutecznie. Sto lat później Mroczny Dwór pełen jest goblinów, chochlików, Vil, demonów i zmiennokształtnych, którzy ściągnęli tutaj z najbardziej odległych krain, zostali odnalezieni, odbici i uratowani. Ludzcy mieszkańcy Briaru stali się służącymi związanymi z Nimarą przysięgą krwi albo wylądowali w lochach. A księżniczka Aurora wciąż śpi w chronionej magią pradawnej bibliotece. Mroczny Dwór nic o niej nie wie… Kto obudzi księżniczkę?Czy Mroczna Łaska odzyska względy ukochanej? Tytuł oryginalny: Misrule Tłumacz: Ewa Skórska

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
34
Poradnik leczenia bólu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik leczenia bólu
Dostępny
229 szt.

Ziołolecznictwo, homeopatia, akupunktura, masaże, lecznicze kąpiele, techniki oddechowe i uciskowe coraz częściej stają się ważnym elementem terapii przyspieszających powrót do zdrowia. Ten poradnik przeznaczony jest dla osób, które zechcą walczyć z bólem i cierpieniem naturalnymi metodami.

19,95 zł
13,99 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 5,96 zł

2 osoby kupiły
35
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (wydanie ekskluzywne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (wydanie ekskluzywne)
Dostępny
88 szt.

Przełomowy, ponadczasowy bestseller w ekskluzywnym wydaniu. Tę książkę warto mieć w domu i warto do niej wracać. Miliony czytelników, w tym światowi liderzy biznesu i polityki, nieustannie powołują się na książkę Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi. To najlepszy dowód, że lekcje głoszone przez Dalea Carnegiego, które zapoczątkowały nurt samorozwoju, przetrwały próbę czasu i zyskały charakter uniwersalny. Są to klasyczne, w najlepszym tego słowa znaczeniu, zasady postępowania, a generalne założenia tej książki pozostają ważne dla kolejnych pokoleń. Przenikliwe, ponadczasowe rady autora pomagają rozwijać inteligencję interpersonalną, a ćwiczenie dobrych umiejętności społecznych sprzyja poprawie naszego życia, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Książka Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi miała premierę w Nowym Jorku, w październiku 1936 roku. Jeszcze przed końcem tego roku dotarła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" i utrzymała się na niej przez następne dwa lata. Do dzisiaj uznaje się ją za jeden z największych sukcesów wydawniczych w historii. Każdego roku liczba wydanych egzemplarzy wzrasta o 250 tysięcy. Dotychczas na całym świecie sprzedało się ponad 30 milionów egzemplarzy tej książki w przekładach na 37 języków. Pierwsze polskie wydanie książki Carnegiego ukazało się w roku 1993 nakładem Wydawnictwa Studio Emka.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
36
Pamiętnik z kłódką 3D włochacz A5 96k My Little Friend Sweet koala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,03 zł
38,98 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,05 zł

2 osoby kupiły
37
Kreta. Wyspa, gdzie żyje się teraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kreta. Wyspa, gdzie żyje się teraz
Dostępny
516 szt.

Ekscytująca podróż po wyspie na styku trzech kontynentów! Magdalena i Marek Tokarscy – autorzy bloga Crete Your Life – stworzyli książkę, która nie jest tylko zwykłym opisem kolejnych atrakcji, ale owocem ich trwającego ponad dwadzieścia lat zauroczenia tym miejscem. Razem z nimi poczujecie prawdziwy klimat Krety, poznacie codzienne życie i kulturę ludzi tam mieszkających. Autorzy często zbaczają z utartych szlaków, dlatego ich wyprawy prowadzą w zupełnie nieoczekiwane rejony. Jesteście gotowi na rozpoczęcie przygody? Czy można zwiedzić Kretę w ciągu trzech dni? Czy kafenio to kawiarnia? Skąd na Krecie znaleźli się Wenecjanie? Czy Kreteńczycy tańczą zorbę? Gdzie pędzi się raki? NA TE I NA WIELE INNYCH PYTAŃ ZNAJDZIECIE ODPOWIEDZI W KSIŻCE! Jedno jest pewne – Kreta was zaskoczy

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2 osoby kupiły
38
Kochankowie z deszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kochankowie z deszczu
Dostępny
600 szt.

Czy siła miłości wystarczy, by zmienić wszystko? Hanka tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, bo nie ma odwagi, by je zakończyć. Od lat tłumi w sobie żale i pretensje, stara się nie myśleć o przeszłości ani o przyszłości. Podczas urlopu w Kołobrzegu poznaje intrygującego mężczyznę, z którym szybko nawiązuje nić porozumienia. Już od pierwszej rozmowy między nią a Miłoszem zaczyna się rodzić uczucie, którego oboje od dawna nie doświadczyli. Miłosz podjął decyzję, że rozwodzi się z żoną, która go zdradzała. Edyta ma jednak inne plany – nie odpuści bez walki i jest gotowa posunąć się naprawdę daleko, by zatrzymać go przy sobie. Nowe, szczęśliwsze życie można zacząć w każdej chwili. Nawet wtedy, gdy myślimy, że wszystko już przeżyliśmy.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
39
To ci koci świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To ci koci świat
Dostępny
2 szt.

Oto Carmen. Kotka, która wiele podróżowała. Naprawdę! Aż pewnego wieczoru postanowiła wymruczeć swojej pani opowieści o kotach rasowych z dalekich krain... Naprawdę?! Ależ wszystko w tej książce jest żartem. No, prawie wszystko... Oprócz zabawnych wierszy i rysunków znajdziesz w niej także miejsce na własne portrety kotów!

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
40
Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy Świętej
Dostępny
111 szt.

Mała Dorotka nie lubi chodzić do kościoła, bo jej się tam bardzo nudzi. Ksiądz mówi coś monotonnym głosem, organista gra jakieś ponure pieśni, mama każe stać grzecznie. Ale któregoś dnia spotyka tam rezolutnego kornika, który zamieszkuje w kościelnej ławce. Kornik bardzo się dziwi, że ktoś może się nudzić na Mszy Świętej. Przecież dzieją się tam tak niezwykłe rzeczy, można doświadczyć cudów i poznać wielkie tajemnice. Dorotka prosi go, by jej o tym wszystkim opowiedział, co jej nowy przyjaciel czyni z wielką ochotą podczas ich spotkań w kościele. Dorotka nie może się doczekać kolejnej Mszy, aby usłyszeć następną opowieść kornika. Posłuchaj razem z nią, co tak niezwykłego wydarza się podczas Mszy Świętej, a na pewno, tak jak ona, przestaniesz narzekać na nudę w kościele i zapragniesz jak najczęściej uczestniczyć w tych cudownych tajemnicach, z jakimi tam się spotykamy. Opowieści kornika to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która pomaga im w zrozumieniu i przeżywaniu liturgii eucharystycznej. Emilia Litwinko to absolwentka Politechniki Gdańskiej, żona kochającego męża, mama dwuletniego Antosia i dwumiesięcznego Adasia; w 2007 roku została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim Ja i mój świat; autorka wydanej przez Wydawnictwo eSPe książki Babcia; nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
41
Smart Games. IQ Perplex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games. IQ Perplex
IUVI Games, od 12 lat
Dostępny
630 szt.

Wygląda niepozornie, jednak pełna zawiłości! Uzupełnij planszę, ale pamiętaj, te element mogą się na siebie nachodzić. Podnoś elementy, które udało Ci się umieścić i dopasowuj pozostałe. • 120 zaskakujących, trudnych poziomów. • Idealna gra dla fanów poziomu WIZARD! Zawartość opakowania: • plansza, • 10 elementów, • książeczka ze 120 zadaniami. • za co Twoje dziecko pokocha tę grę? Za co Twoje dziecko pokocha tę grę? • abstrakcyjny wygląd zachwyci, • to najtrudniejszy tytuł z serii IQ!, • nietypowa mechanicznie.

69,95 zł
2 osoby kupiły
42
Pisaki 6 kolorów Smile Art 199879 Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki 6 kolorów Smile Art 199879 Etui
Hasta
Dostępny
138 szt.

flamastry 6 kolorów intensywne kolory wentylowana skuwka

2,99 zł
2 osoby kupiły
43
Polski dla cudzoziemców/Polish for Foreigners - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski dla cudzoziemców/Polish for Foreigners
Dostępny
82 szt.

Książka przeznaczona jest dla osób początkujących i średniozaawansowanych oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka polskiego. Kurs, w którego skład wchodzi książka oraz dwie płyty audio z nagraniami, uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień. Nauka z kursem ułatwi samodzielne porozumiewanie się podczas podróży, w hotelu, w pracy, w restauracji oraz pozwoli na swobodną komunikację w języku polskim. Książka zawiera zapis nagrań, interesujące ćwiczenia, ciekawostki oraz uczy prawidłowej pisowni. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a zamieszczone w książce tabele ułatwiają zapamiętanie materiału. Dołączone do książki wysokiej jakości nagrania (150 min) native speakerów pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy polski akcent.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
44
Prawo spadkowe. Pytania i odpowiedzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
45
Śpiewnik pielgrzymkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewnik pielgrzymkowy
Dostępny
150 szt.

W tym wygodnym, kieszonkowym śpiewniku z chwytami gitarowymi znajdziesz bogaty wybór tradycyjnych i współczesnych pieśni i piosenek religijnych, śpiewanych w kościołach i na pielgrzymkowych szlakach.

12,99 zł
1 osoba kupiła
46
Mistrz i Małgorzata w.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata w.3
Dostępny
231 szt.

Najsłynniejsz powieśc wielkiego mistrza literatury rosyjskiej Michaiła Bułgakowa (1891-1940), w Polsce pisanego z niewiadomych przyczyn Bułhakow, w nowym przekładzie Barbary Dohnalik. Generał Szyłowski - drugi mąż trzeciej żony Bułgakowa - wpadł do restauracji Zwiąku Pisarzy. Krzycząc: "Znikaj z życia mojej żony raz na zawsze!" - wylał na Michaiła Afanasjewicza Bułgakowa dzbanek białego wina w momencie, gdy tenże wbijał widelec w kotlet kijowski. Chlusnął tłuszcz, niszcząc szyty na miarę garnitur z angielskiej wełny. Pisarz wybiegł na zewnątrz i tam dopadł go bezczelny wróbel, wydziobując tłuszcz z marynarki. W powieści ten sam wróbel nafajda do kałamarza profesora Kuźmina. (Bowiem wróbel w opowieściach babki pisarza to Żyd, mason i diabeł). Powyższe wydarzenia spowodowały, że wiosnę i lato 1931 roku Bułgakow spędził z tajemniczą M.P. Smirnową. Z tego związku przyszła na świat... Małgorzata. Piękna i mądra, lecz jej moralność zasługiwała na broszę w kształcie podkowy, którą podarował jej Woland (Rozpaloną do czerwoności podkową piętnowano w Rosji nierządnice). Mistrz pojawił się wcześniej. Był dla Bułgakowa rzemieślnikiem słowa i tchórzem. Dlatego Mistrz błąkał się po ulicach Moskwy w płaszczu z obciętymi guzikami. A to oznaczało... Zapraszamy do lektury powieści, bowiem ona i tylko ona jest czystym przejawem karnawalizacji prawdy o stalinowskim systemie. A dla wielu czytelników na całym świecie to Księga nad Księgami!!! Książkę uzupełnia wyjątkowy esej Barbary Dohnalik o twórczości Bułgakowa, szczególnie zaś o "Mistrzu i Małgorzacie"

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
47
Rozpoczynanie badań. Jak wybrać ciekawy temat badawczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Rozpoczynanie badań. Jak wybrać ciekawy temat badawczy
Dostępny
161 szt.

Multidyscyplinarny podręcznik przeznaczony dla studentów przygotowujących się do prowadzenia własnych badań na kierunkach społecznych i humanistycznych. W przeciwieństwie do innych publikacji poświęconych prowadzeniu badań, książka nie skupia się na uczeniu technik badawczych, lecz na omówieniu metod pozwalających dokonać odpowiedniego wyboru przedmiotu badań. Opisuje autorską, szczegółową metodologię, która pozwala na skuteczny wybór tematu badawczego dopasowanego do indywidualnych pasji, zainteresowań i talentów badacza. Podręcznik napisany jest w nowoczesny, bezpośredni i angażujący sposób. Służy przede wszystkim praktyczną pomocą, dostarczając konkretnych i sprawdzonych technik, które mogą Ci pomóc: wybrać temat badań, zamienić ów temat na konkretne i istotne pytania, zidentyfikować podstawowy problem stojący za pytaniami, które zadajesz, uporać się z założeniami, uprzedzeniami i z góry przyjętymi wyobrażeniami, które możesz mieć odnośnie do swojego tematu, wyartykułować elementy składające się na ów problem oraz nadać priorytet konkurującym ze sobą interesom i obawom, zbliżyć się do szeroko rozumianego środowiska badaczy, którzy zajmują się tym samym tematem, co Ty i umieć się w nim poruszać, odkryć i zmapować odpowiednie społeczności badaczy, które istnieją poza Twoim polem badawczym, znaleźć źródła, które będą przydatne w Twoim projekcie badawczym, wykorzystać znalezione źródła w celu doprecyzowania swoich pytań (zwłaszcza na etapie badań wstępnych), poradzić sobie z mentalnymi blokadami oraz utrzymać tempo podczas krytycznych wczesnych etapów projektu, kiedy najłatwiej o poczucie zagubienia, jako badacz pozostać elastycznym, przenikliwym, bystrym i zmotywowanym. Tytuł oryginalny: WHERE RESEARCH BEGINS: Choosing a Research Project that Matters to You (and the World) Tłumacz: Fabian Tryl

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

1 osoba kupiła
48
Królewska krew. Nieślubne dzieci Zygmunta Starego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewska krew. Nieślubne dzieci Zygmunta Starego
Dostępny
164 szt.

Zygmunt Stary, prócz ślubnych dzieci z Barbarą Zapolyą i Boną, miał także trójkę z pozamałżeńskiego łoża. Katarzyna Telniczanka, ich matka, przez wiele lat trwała przy boku Zygmunta, najpierw młodego księcia, a potem króla. Mimo wielkiej miłości, musiała pozostać w cieniu wydarzeń, a w końcu odejść z życia monarchy. Barwny obraz epoki jagiellońskiej w czasach wojen, intryg i nieustannych zmian w polityce i kulturze potężnych królestw Europy.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
49
Różaniec Eucharystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Różaniec Eucharystyczny
Dostępny
38 szt.

Różaniec Eucharystyczny W różańcu kryje się wiele łask, w różańcu kryje się wiele darów, w różańcu kryje się wiele dróg pozwalających ujrzeć Bożą miłość. (fragment) Różaniec w sercu Eucharystii Wiele osób nie potrafi połączyć modlitwy różańcowej z Adoracją Eucharystyczną. Carver Alan Ames, autor książki Oczami Jezusa, zyskał szczególny stosunek do tej modlitwy dzięki mistycznym wizjom wskazującym na głęboki związek różańca i Najświętszej Eucharystii. Ta książka pozwoli na nowo odkryć piękno tej modlitwy. Tytuł oryginalny: Der Eucharistische Rosenkranz by Carver Alan Ames Tłumacz: Edyta Panek

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
50
Andzia i Miłek. Pierwsza komunia święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andzia i Miłek. Pierwsza komunia święta
Dostępny
170 szt.

Łowca przygód Miłek oraz jego ceniąca sobie dobre maniery kuzynka Andzia wyruszają w misję zleconą przez ich dziadka, emerytowanego pułkownika! Ich zadaniem jest odnalezienie tajemniczego skarbu! Co łączy „sejf” umieszczony w drzewie z białym prześcieradłem? Co kryje się za białym płotem otaczającym dom Miłka? Jaka jest zawartość małej koperty ukrytej pod przyniesionym na rodzinną uroczystość tortem oraz jak dbać o swój najcenniejszy skarb? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po kolejny tom przygód kuzynów Andzi i Miłka! Andzia i Miłek. Pierwsza komunia święta to książka, która zarówno serwuje młodym czytelnikom łamigłówkę do rozwiązania, jak i umiejętnie tłumaczy, jak najlepiej przygotować się do pierwszego spotkania z Panem Jezusem w komunii świętej. To będzie jak spotkanie z przyjacielem, który cię wysłucha, pocieszy i doda ci sił. Jeśli będziesz dbać o tę przyjaźń, to już tu, na ziemi, będziesz czuła się jak w niebie - mówi mama Andzi i nie sposób nie przyznać jej racji! Książka w prosty sposób tłumaczy trudne tajemnice wiary i wzmacnia w dzieciach zaufanie do Boga. Autor nie tylko przystępnie przekazuje ważne informacje, ale przede wszystkim zaprasza dzieci do relacji z żywym Bogiem, któremu można wierzyć!

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
51
Morderca w mojej głowie. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
52
Ołówek trójkątny HB z tabliczką mnożenia ST.RIGHT p72  cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
53
Clementoni Która jest godzina? 50771 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
54
Zew nocy. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
55
Kalendarz Dyrektora 2023/2024 TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Dyrektora 2023/2024 TW
Dostępny
46 szt.

Niezawodny, sprawdzony, kompletny! Zawiera wszystkie niezbędne do pracy dydaktyka elementy

64,89 zł
45,42 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,47 zł

1 osoba kupiła
56
Pakiet: Sen na pogodne dni / Bluszcz / Którędy do raju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Sen na pogodne dni / Bluszcz / Którędy do raju
Dostępny
88 szt.

Sen na pogodne dni Leonie i Helmut są idealnym małżeństwem. Przeżyli wiele lat, planując, że u schyłku życia wrócą do miejsc, które niegdyś należały do ich kraju. Liza przed kilkunastu laty zmuszona była wyemigrować do Ameryki, by syn wychowywał się przy ojcu. Czas poświęcania się rodzinie nie przyniósł jednak zamierzonych efektów. Martin po latach życia na obczyźnie utracił wszelkie nadzieje na to, że jego małżeństwo da się uratować. Losy tych czworga przetną się w zupełnie niespodziewanym dla każdego z nich miejscu Bluszcz Z pozoru zwyczajne życie Julity Snarskiej rozpada się, kiedy jej mąż przekracza, zdawałoby się, nieistniejącą granicę akceptacji u swojej żony. Zdesperowana, wraz z dziećmi ucieka do swojej przyjaciółki Elżbiety, bezdzietnej i samotnej lekarki. Pewnego dnia Julita otrzymuje propozycję, która może okazać się dla niej szansą na odmianę losu. Do tego trzeba jednak siły woli i nadziei. Czy Julita je w sobie odnajdzie? Którędy do raju Elżbieta marzy o podróżach. Choć odnosi sukcesy jako felietonistka, ma dość codzienności kręcącej się wokół domu i dzieci. Wyczekana wyprawa, na którą zaprosił ją mąż, zaczyna się w urokliwym słoweńskim mieście Bled. Nic nie zapowiada tragedii. Elżbieta jeszcze nie wie, że lada moment zacznie się dla niej walka z czasem, barierą językową i procedurami... A na jaw wyjdą kolejne tajemnice, o których dotąd nie miała pojęcia.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

1 osoba kupiła
57
Clementoni Zwierzęta i ich cienie 50762 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
58
Szkło powiększające lupa 50mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,74 zł
10,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,75 zł

1 osoba kupiła
59
1984 wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1984 wer. ukraińska
Dostępny
18 szt.

Jedna z najważniejszych, a na pewno najważniejsza powieść ubiegłego wieku. Trudno przypomnieć sobie jakiekolwiek inne dzieło literackie, które poruszałoby ten sam ważny problem tak jasno, prawdziwie i ostro jak to. Mianowicie: czym jest władza? Jaka jest jego natura? Dokąd zmierza współczesne społeczeństwo? Czym jest prawdziwa śmierć i jaka jest prawdziwa - śmierć fizyczna jednostki, czy śmierć jej wnętrza, przy zachowaniu ciała fizycznego? Czym jest wolność i jaki ma związek z władzą? Czy w warunkach absolutnej władzy totalitarnej można przejawiać wolność, nawet w postaci możliwości posiadania własnych, ukrytych myśli, wolnych od przymusu?

38,25 zł
34,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,82 zł

1 osoba kupiła
60
Pamiętnik z kłódką 3D włochacz A5 96k My Little Friend Tiger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,89 zł
36,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

1 osoba kupiła
61
Przeciw panterom i tygrysom. Wspomnienia czołgistów walczących w T-34 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
62
Pamiętnik z kłódką 3D, królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką 3D, królik
St. Majewski
Dostępny
131 szt.

Pamiętnik z kłódką zachwyci dzieci. Jest w kształcie królika, ma pastelowe kolory. To wspaniałe miejsce na przechowywanie dziewczęcych tajemnic. Pamiętnik jest miły w dotyku. Można go zamknąć na kłódkę, w zestawie są 2 kluczyki. Ma kartki w linie. Ilość kartek: 96 Format: A5

38,89 zł
36,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

2 osoby kupiły
63
Zew nocy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
64
Marketing miejsc. Ujęcie przestrzenne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing miejsc. Ujęcie przestrzenne
Dostępny
4 szt.

Monografia, którą oddajemy w Państwa ręce, powstała przede wszystkim w celu przeglądu i uzupełnienia zagadnień teoretycznych i narzędzi (w szerokim ujęciu) w dziedzinie marketingu miejsc i terytoriów. Jest też swego rodzaju opracowaniem naukowym i częściowo dydaktycznym na potrzeby pojawiających się coraz częściej kursów marketingu miejsc (w programach studiów częściej pod nazwą marketingu terytorialnego). Publikacja powinna zainteresować zarówno praktyków zatrudnionych w wyspecjalizowanych jednostkach administracji samorządowej, jak i osoby działające na rozwijającym się rynku usług marketingowych, których klientami coraz częściej są miasta i gminy. Za cel autorzy obrali również prace nad kwestiami porządkującymi i klasyfikującymi, związane z wyjaśnieniem pojęć, przeglądem bogatej literatury zagranicznej, otwarciem pola do dyskusji nad zestawem narzędzi i rozwiązań w marketingu miejsc. Dla realizacji celów posłużono się różnymi metodami, głównie przeglądem literatury, przykładami, własnymi obserwacjami, porównaniami. Opracowanie ma charakter poszukujący, starano się nie powielać już istniejących ujęć i tematów obecnych w literaturze krajowej odnoszącej się do marketingu miejsc i marketingu terytorialnego.

58,00 zł
1 osoba kupiła
65
Schowek
Ból w chorobach reumatycznych
Dostępny
149 szt.

Choroby reumatyczne to szerokie spektrum chorób, w przebiegu których najczęstszym objawem, a jednocześnie najbardziej uciążliwym jest ból. Ból w chorobach reumatycznych jest najczęściej bólem przewlekłym, w którym standardowe leczenie przeciwbólowe często jest nieskuteczne. Utrzymywanie się bólu mimo stosowanego skutecznego leczenia immunomodulującego w zapalnych autoimmunologicznych chorobach reumatycznych, m.in. takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy toczeń rumieniowaty układowy, powoduje negatywną ocenę stosowanego leczenia przez pacjenta i jest dużym wyzwaniem dla lekarza reumatologa. Ból towarzyszy też chorobie zwyrodnieniowej, gdzie możliwości jego leczenia są bardzo ograniczone najczęściej ze względu na wiek chorych i liczne schorzenia współwystępujące. W niniejszej książce omówione są wszystkie aspekty dotyczące bólu w chorobach reumatycznych, włączając podstawy patofizjologii, poprzez rozpoznawanie, zróżnicowanie i leczenie z oceną jego skuteczności. Poszerzenie swojej wiedzy na podstawie niniejszego opracowania będzie na pewno przydatne w codziennej praktyce i pomoże w skuteczniejszym leczeniu bólu u chorych na choroby reumatyczne. prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska Z Przedmowy

89,00 zł
1 osoba kupiła
66
Diddly Squat: ?Til The Cows Come Home - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diddly Squat: ?Til The Cows Come Home
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Welcome back to Clarkson's farm. At the end of Jeremy's first year, Diddly Squat farm rewarded him with profits of ?144. And while he's mastered the art of moaning, challenges still abound. Who knew loading a trailer was more demanding than flying a gunship? That cows were more dangerous than motor-racing? Or that it's easier to get planning permission for a nuclear power station than turning an old barn into a restaurant? Life on Clarkson's farm may not always go according to plan. But not a day goes by when Jeremy can't say 'I've done a thing' and mean it?

54,00 zł
50,22 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
67
Teeny Tys Yappy - Cekinowa Chihuahua - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teeny Tys Yappy - Cekinowa Chihuahua
Meteor
Dostępny
2 szt.

Maskotka - cekinowa Chihuahua.

18,94 zł
17,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,95 zł

1 osoba kupiła
68
Ojcze nasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz
Dostępny
18 szt.

Rozważania nad Modlitwą Pańską dla najmłodszych czytelników. Co oznaczają poszczególne słowa? Czemu właśnie w taki sposób zwracamy się do Boga Ojca? Skąd wiemy, że te a nie inne słowa są właściwe? Ciekawe zadania i mnóstwo wiedzy!

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
69
Clementoni Cyferki 50767 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clementoni Cyferki 50767
Clementoni
Dostępny
63 szt.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
70
Ćwiczenia logopedyczne z głoską R - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,00 zł
9,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
71
Język na uwięzi Jak niewielka struna pod językiem wpływa na proces karmienia, mowę, jedzenie i wiele innych aspektów naszego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język na uwięzi Jak niewielka struna pod językiem wpływa na proces kar...
Dostępny
1 szt.

Jeszcze nigdy nie spotkałem tak pełnego i gruntownego opracowania tematu. Doktor Baxter omówił absolutnie wszystko! Książka ta jest obowiązkową lekturą dla rodziców, lekarzy, stomatologów, konsultantów laktacyjnych oraz innych specjalistów! (z recenzji Grega Notestine, DDS, AAACD)

120,00 zł
84,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 36,00 zł

1 osoba kupiła
72
Pamiętnik z kłódką 3D włochacz A5 96k My Little Friend Rainbow Alpaca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,89 zł
36,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

1 osoba kupiła
73
Mad Gods and Englishmen. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mad Gods and Englishmen. CD + DVD
Sabbat, BMG Entertainment
Dostępny
84 szt.

189,90 zł
1 osoba kupiła
74
Tokijskie singielki i ich tęgie rozkminy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,99 zł
29,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,30 zł

1 osoba kupiła
75
Robinson Crusoe. Czytamy w oryginale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Robinson Crusoe. Czytamy w oryginale
Dostępny
976 szt.

Adaptacja w wersji angielsko-polskiej Seria wydawnicza „czytamy w oryginale” zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Daniela Defoe Robinson Crusoe została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
76
Antoś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

1 osoba kupiła
77
Słup: The Polish Poster Column - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słup: The Polish Poster Column
Dostępny
56 szt.

Interaktywny art book, celebrujący najbardziej kreatywną epokę w historii polskiego plakatu, zwaną Polską Szkołą Plakatu, poprzez jedne z najznamienitszych afiszy filmowych i teatralnych, powstałych od lat 1950. do późnych lat 1980., oraz kultowy obiekt służący do ich ekspozycji w przestrzeni publicznej, zarówno w czasach PRLu, jak i współcześnie słup ogłoszeniowy. Książka jest podzielona na dwie części: pierwsza zawiera dziesięć plakatów do wyrwania i oprawienia, zaprojektowanych przez takich mistrzów i mistrzynie jak Jan Lenica, Henryk Tomaszewski, Wojciech Fangor, Wiktor Górka, Jerzy Flisak, Maria Mucha Ihnatowicz, Witold Janowski i Jakub Erol, natomiast w drugiej części znajduje się model słupa z miniaturowymi plakatami, do wyjęcia z arkuszy i złożenia. Potrzebny Ci będzie tylko klej! Słup od Zupagrafika jest publikacją dwujęzyczną, wszystkie teksty w książce są zarówno w języku polskim, jak i angielskim. W środku prolog autorstwa historyczki sztuki Katarzyny Matul. W środku: 10 polskich plakatów na perforowanych stronach, które można wyrwać i oprawić Wymiary plakatów: 24 x 34 cm? Słup ogłoszeniowy do złożenia + małe plakaty, które można na niego przykleić Wysokość słupa: 20 cm

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

1 osoba kupiła
78
Morderca w mojej głowie. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderca w mojej głowie. Tom 1
Dostępny
33 szt.

Eiji Urashima to nieporadny, nieśmiały wobec kobiet student. Pewnego dnia ku swojemu wielkiemu zdziwieniu budzi się u boku ślicznej koleżanki z uczelni. Okazuje się, że zaczęli ze sobą chodzić, po tym jak Eiji pobił osiłka, który zaczepił dziewczynę. Problem w tym, że chłopak nic z tego nie pamięta. A konkretniej – nic z ostatnich trzech dni. Tymczasem w mieście zaczyna dochodzić do brutalnych morderstw, które do złudzenia przypominają styl zmarłego przed kilkunastu laty seryjnego mordercy. Czy to możliwe, aby te dwie sprawy miały ze sobą coś wspólnego? A może to tylko paranoja Eijiego wywołana faktem, że luki w jego pamięci zaczynają mu się zdarzać coraz częściej…

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
79
The True Love Experiment - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The True Love Experiment
Dostępny
9 szt.

They?re crafting the perfect Hollywood romance for the screen. But the chemistry behind the camera might be the real story. Felicity ?Fizzy? Chen is lost. Sure, she has an incredible career as a beloved romance novelist with numerous bestsellers to her name, but when she?s asked to give a commencement address, it hits her: she hasn?t been practising what she?s preached. She hasn?t been in love. In lust? Sure. But that swoon-worthy, can?t-stop-thinking-about-him, all-encompassing feeling? Nope. And suddenly the optimism she?s encouraged in her readers starts to feel like a lie. Connor Prince, documentary filmmaker and single father, loves that his work allows him to live near his daughter. Then his profit-minded boss orders him to create a reality TV show, putting it all in jeopardy. Desperate to find his romantic lead, a chance run-in with an exasperated Fizzy offers Connor the perfect solution. What if he could show the queen of romance herself falling head-over-heels? But when production on The True Love Experiment begins, Connor wonders if that perfect match will ever be in the cue cards for him too.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

1 osoba kupiła
80
Clementoni Moje pierwsze słowa 50770 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
81
Lampka do czytania Lumi Plus granatowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampka do czytania Lumi Plus granatowa
Cass film
Dostępny
5 szt.

Płynnie Ściemniana Lampka Do Czytania, Lumi Plus, Granatowa Lumi Plus: mobilna i elastyczna lampka do czytania umożliwia czytanie w ciemności bez zakłócania snu osoby obok Ciebie. Lampka do czytania Lumi Plus wyraża pasję każdego miłośnika książek do czytania. Płynnie ściemniana. Technologia SMD LED. Wysoka jakość wykonania. Zapewnia zarówno wysoki komfort czytania, jak i optymalną wydajność czytania dzięki silnej wiązce światła. Lekka głowica z trzema diodami ma elastyczną szyjkę do obracania o 360 . Wygodny mocny klips do przymocowania na kartach książki, który w razie potrzeby postawienia, po złożeniu daje stabilną podstawę. Miękka i aksamitna w dotyku powierzchnia. Zasilanie 2 baterie CR2450, zawarte w zestawie. Czas świecenia ok. 18 godzin. Elastyczna konstrukcja szyjki gwarantuje, że nie świeci prosto w oczy. Wymiary produktu: 4,5 cm x 13 cm x 2,3 cm. Wymiary opakowania: 6 cm x 15,8 cm 5 cm.

92,99 zł
74,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,60 zł

1 osoba kupiła
82
Internet. Hacking - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Internet. Hacking
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Hacking jest w tym tomie rozpatrywany z różnych perspektyw, jako: przestępstwo, incydent cyberbezpieczeństwa, eksplorowanie i modyfikowanie systemów technicznych, społecznych i biologicznych, a najogólniej – jako przełamywanie zabezpieczeń. Historia pokazuje, że gdy pojawia się przełomowa zawodność zabezpieczeń „przemija postać świata". Druga dekada XXI w. przyniosła symptomy gwałtownego poszerzania pól przewagi sztucznej inteligencji nad człowiekiem w określaniu co jest istotne. Wystawiła też na ciężkie próby przewagę traktowania prawa jako „wędzidła dla siły" nad reżimami autorytarnymi. Zatem przełamywanie zabezpieczeń wymaga refleksji. Mogą w niej być pomocne wyniki badań ekspertów skupionych wokół Naukowego Centrum Prawno-Informatycznego, które dotyczą • problemów cyberbezpieczeństwa, ataków i przeciwdziałania cyberprzestępczości (część I), • danych osobowych i ich ochrony przed naruszeniami (część II), • sztucznej inteligencji i tożsamości cyfrowej (część III) oraz • wzmacniania kompetencji cyfrowych i cyberhigieny (część IV).

239,00 zł
198,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 40,63 zł

1 osoba kupiła
83
Portfel z Rzepem Game Pad Ps Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,10 zł
1 osoba kupiła
84
Za rzekę, w cień drzew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Za rzekę, w cień drzew
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

„Nie, nie, przejdźmy przez rzekę i odpocznijmy w cieniu drzew” Włochy, ostatnie dni drugiej wojny światowej. Pięćdziesięcioletni pułkownik Richard Cantwell, oficer armii amerykańskiej, mierzy się ze śmiertelną chorobą serca. Świadomy zbliżającego się końca, wraca wspomnieniami do czasów służby wojskowej podczas pierwszej wojny światowej. O swoich doświadczeniach opowiada dziewiętnastoletniej Renacie, weneckiej arystokratce, z którą ma romans. Reminiscencje weterana wojennego pełne są przemyśleń egzystencjalnych dotyczących życia, miłości i śmierci. Za rzekę, w cień drzew to poruszające dzieło o relacjach i emocjach. Hemingway, w typowym dla siebie szorstkim, oszczędnym stylu, zastosował w niej technikę góry lodowej, dzięki czemu złożoność i symbolika opowieści ukryte są pod jej powierzchnią. Książka powstawała w latach 1948–1950, a po premierze w 1950 roku przez siedem tygodni zajmowała pierwsze miejsce na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa”. Krytycy porównywali powieść do Śmierci w Wenecji Thomasa Manna, a Tennessee Williams uznał, że to „najsmutniejsza powieść na świecie o najsmutniejszym mieście […] i najlepsze, co Hemingway kiedykolwiek napisał”.

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

85
Magia w Twoim Umyśle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Magia w Twoim Umyśle
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.21

Ta książka ujawnia mentalną magię, która gwarantuje większe osiągnięcia i zapewnia sukces, niezależnie od tego czy działasz w dziedzinie sztuki czy biznesu, nauki czy sprzedaży, sportu czy polityki. Tutaj poznasz sekretny sposób, w jaki ludzki umysł nawiązuje łączność ze Źródłem wszelkiej mocy; dowiesz się, jak można stać się kimkolwiek i robić cokolwiek, co tylko można sobie wyobrazić. Zanim napisano Prawo przyciągania czy Sekret, była Magia w Twoim Umyśle autorstwa U. Stanleya Andersena. Eckhart Tolle docenił błyskotliwość tego unikatowego dzieła o samo-realizacji i przedstawia je tutaj w nowej wersji, jako najnowszy tom w swoim wydawnictwie. W jasnym, wyraźnym i współczesnym języku oferuje tutaj kontynuację swojego przesłania dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje życie i poprawić jego jakość. „Otwórz losowo na dowolnej stronie, zacznij czytać, a najprawdopodobniej nie będziesz chciał jej odłożyć. Tak jak w przypadku wszystkich klasycznych dzieł duchowych, tak będzie i w tym przypadku, nawet jeśli przeczytałeś tę książkę kilka razy”. Z przedmowy Eckharta Tolle

48,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

86
Córka z Kuby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Córka z Kuby
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.14

Drugi tom cyklu „Utracone córki”, zaplanowanego na osiem powieści. W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą miały odwagę wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice swojej rodziny i swojego dziedzictwa? Czy historia ich przodków pomoże im odnaleźć własną drogę i szczęście? Urzekające i chwytające za serce powieści o utraconych miłościach, rodzinnych sekretach i podążaniu krętą ścieżką, którą prowadzi nas serce. Akcja książek rozgrywa się w dwóch planach czasowych w najpiękniejszych zakątkach świata. Seria zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah i Victorii Hislop. Kiedy Esmeralda mijała Christophera, zaparło jej oddech, gdy musnął jej dłoń. Na ułamek sekundy ich palce splotły się w ledwie zauważalnym uścisku, ale ta krótka chwila wystarczyła, by dziewczyna zrozumiała wszystko. Nie przyjechał na Kubę w interesach. Przebył całą tę drogę, żeby się z nią zobaczyć. Hawana, rok 1950. Jako córka jednej z najbogatszych rodzin na Kubie, uważana za najpiękniejszą dziewczynę w stolicy, Esmeralda wie, jak ważne jest, by dobrze wyszła za mąż. Ale kiedy ojciec wyjeżdża służbowo do Londynu i zabiera ją ze sobą, dziewczyna zakochuje się bez pamięci w młodym kupcu o imieniu Christopher. Gdy ten przybywa na Kubę, by odwiedzić cukrownię jej ojca, Esmeralda wie, że musi za wszelką cenę zachować ich romans w tajemnicy. Tymczasem kraj pogrąża się w rewolucji, a ona staje przed tragicznym wyborem: uciec z rodziną do Ameryki lub podążyć za głosem serca do Londynu, by być z Christopherem. Od miesięcy ukrywa swoje rozterki przed rodziną, a gdy wreszcie podejmie decyzję, będzie ona miała straszliwe konsekwencje. Londyn, czasy współczesne.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

87
Nazywam się Jan Paweł II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Nazywam się Jan Paweł II
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.06

Nikomu nie trzeba przedstawiać, kim jest ten, który o sobie opowiada - Jan Paweł II. Postać tak dobrze znana wszystkim. Tu mówi: "Starsi pamiętają mnie młodego, młodzież i dzieci już jako starego człowieka z laską lub na fotelu. Ludzie uważają, że jestem kimś bardzo ważnym, ale ja sam o sobie tak nie myślę". I dalej, z wrodzoną skromnością - znakomitym piórem dominikanina ojca Jana Góry - opowiada o Bogu, kontaktach z ludźmi, o swoim niecodziennym życiu.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

88
Pettson i Findus. Kiedy mały Findus się zgubił - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Pettson i Findus. Kiedy mały Findus się zgubił
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.06

Staruszek Pettson mieszkał w małym domku na wsi i niczego mu nie brakowało. A jednak czasami czuł się smutny i samotny... Aż pewnego dnia zjawił się w jego domu mały wesoły kociak Findus. Życie Pettsona całkiem się zmieniło. Cichy dotąd i pusty dom wypełnił gwar i bieganina. Ale pewnego dnia mały Findus się zgubił... Pierwsza z serii wspaniale ilustrowanych książek o zabawnej parze przyjaciół ze szwedzkiej wioski. Tytuł oryginalny: När Findus var liten och försvann Tłumacz: Barbara Hołderna

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

89
Tajemnice zamku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Tajemnice zamku
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.01

Powieść autorki bestsellerowej serii obyczajowej Siedem Sióstr. Zapierająca dech w piersiach historia o wojnie, miłości, a przede wszystkim: o przebaczeniu. Jeśli odważysz się sięgnąć w przeszłość, możesz odnaleźć klucz do przyszłości… Dzisiaj… Emilie zawsze starała się żyć zupełnie inaczej niż jej arystokratyczni przodkowie. Marzyła, by zostać weterynarzem. W zupełności wystarczały jej paryskie mieszkanie, skromne życie i praca. Aż do śmierci matki, kiedy to stała się jedyną spadkobierczynią zamku na południu Francji. Wspomnienie czasów dzieciństwa, kiedy świat zaczynał się i kończył w starej bibliotece pełnej regałów z książkami, oraz czytającego z nią ojca powstrzymują Emilie przed sprzedażą nieruchomości. Przeglądając stare wolumeny, natrafia na wypełniony wierszami notatnik i znajduje nić łączącą ją z przeszłością oraz ślad tajemniczej i pięknej Sophie, której tragiczna historia na zawsze zmieniła losy rodziny Emilie. …i wczoraj Rok 1943. Młoda agentka brytyjskiego wywiadu, Constance, po przyjeździe do Francji natychmiast zostaje odcięta od swoich łączników. Przypadkowo trafia do domu francuskich arystokratów, który okazuje się siedliskiem kłamstw i tajemnic. Musi zmierzyć się z intrygami i niebezpieczeństwami oraz stanąć przed wyborami, których konsekwencje wyznaczą losy przyszłych pokoleń… Romantyczna i pełna dramatyzmu opowieść, której akcja rozgrywa się na tle prawdziwych wydarzeń historycznych.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

90
Nocny portret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Nocny portret
Dostępny
103 szt.

W trakcie II wojny światowej na terenach polskich masowo rabowane były cenne dzieła sztuki i zabytki. Wśród nich znalazła się także Dama z gronostajem pędzla Leonarda da Vinci. Książka Laury Morelli, włoskiej badaczki sztuki, przedstawia niezwykłe losy tego słynnego obrazu w dwóch kluczowych dla niego momentach. Autorka przenosi nas do XV-wiecznego Mediolanu, gdzie poznajemy historię powstania arcydzieła, jego genialnego autora i pięknej modelki, oraz do Monachium czasów wojny, gdzie pewna konserwatorka sztuki niechcący sprawia, że renesansowy portret dostaje się w ręce nazistowskiego funkcjonariusza. Prowadzone równolegle opowieści, które dzieli kilka stuleci, składają się na fascynującą lekturę o sztuce, namiętności i okrutnych mechanizmach władzy.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

91
Różaniec Eucharystyczny Z RÓŻAŃCEM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Różaniec Eucharystyczny Z RÓŻAŃCEM
Dostępny
60 szt.

Książka z dołączonym różańcem W różańcu kryje się wiele łask, w różańcu kryje się wiele darów, w różańcu kryje się wiele dróg pozwalających ujrzeć Bożą miłość. (fragment) Różaniec w sercu Eucharystii Wiele osób nie potrafi połączyć modlitwy różańcowej z Adoracją Eucharystyczną. Carver Alan Ames, autor książki Oczami Jezusa, zyskał szczególny stosunek do tej modlitwy dzięki mistycznym wizjom wskazującym na głęboki związek różańca i Najświętszej Eucharystii. Ta książka pozwoli na nowo odkryć piękno tej modlitwy. Tytuł oryginalny: Der Eucharistische Rosenkranz by Carver Alan Ames Tłumacz: Edyta Panek

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

92
Lunatycy. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Lunatycy.
Dostępny
140 szt.

?Wybuch wojny w 1914 roku to nie kryminał Agathy Christie, w którym na końcu odkryjemy winnego stojącego nad zwłokami w oranżerii z dymiącym pistoletem. W tej opowieści nie ma żadnego dymiącego pistoletu; czy też raczej każda z głównych postaci trzyma w rękach po jednym z nich. Widziany w tym świetle wybuch tamtej wojny był tragedią, a nie zbrodnią. Uznanie tego faktu nie oznacza, że powinniśmy pomniejszać wojowniczość i imperialistyczną paranoję austriackich oraz niemieckich decydentów, które słusznie zaprzątały uwagę Fritza Fischera i jego sprzymierzeńców w historiografii. Lecz Niemcy nie byli jedynymi imperialistami i nie tylko oni ulegali paranoi. Kryzys, który przyniósł wojnę w 1914 roku, był owocem wspólnej kultury politycznej. Był jednak również wielobiegunowy i autentycznie interaktywny, co czyni z niego najbardziej złożone wydarzenie czasów współczesnych, i dlatego właśnie debata na temat przyczyn pierwszej wojny światowej trwa nadal, sto lat po tym, jak Gavrilo Princip oddał tamte dwa śmiertelne strzały do Franciszka Ferdynanda?. Fragment ?Zakończenia? Jedna z najbardziej imponujących i inspirujących książek na temat tego okresu, jakie kiedykolwiek powstały. The Sunday Times Ta arcyistotna analiza przyczyn I wojny światowej zasługuje na miano nowej klasycznej wykładni tego kontrowersyjnego tematu. Foreign Affairs Doskonałe? Książka jest świetnie napisana i doskonale udokumentowana. Żadna późniejsza analiza źródeł I wojny światowej nie będzie mogła obyć się bez tej kluczowej pracy. Ian Kershaw, BBC History Clark to mistrzowski historyk? W swojej opowieści w żywy sposób odtwarza kluczowe decyzje, jednocześnie zręcznie kreśląc kontekst, który do nich doprowadził? Praca o zasadniczym znaczeniu. The Wall Street Journal Monumentalna książka. Rewelacyjna, wręcz rewolucyjna?. Clark wykonał mistrzowską pracę, tłumacząc niewytłumaczalne. The Boston Globe Z pewnością najlepiej napisana książka na ten temat, jaka kiedykolwiek ukazała się? Praca o wyjątkowej urodzie, łącząca skrupulatność badań z wrażliwością analizy i elegancją prozy. The Washington Post Doskonałe?. Mistrzostwo Clarka polega na wytłumaczeniu, jak dalece przedwojenna dyplomacja przypomina gigantyczne ćwiczenia z teorii gier. The Economist

119,00 zł
102,34 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 16,66 zł

93
The Natural Lines LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
The Natural Lines LP, Winyl
The NATURAL LINES, Bella Union / Pias
Dostępny
7 szt.

1 Monotony 2 No More Tragedies 3 Help 4 Alex Bell 5 My Answer 6 Spontaneous Skylights 7 A Scene That Will Never Die 8 Person of Interest 9 Don't Come Down 10 Artificial Moonlight 11 Mahwah

106,90 zł
94
Nails, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nails, CD
Benefits, Invada Records
Dostępny
20 szt.

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

95
Perseverantia, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Perseverantia, CD
Hackedepicciotto, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1. Love Foundation - Hackedepicciotto 2. Grace - Hackedepicciotto 3. Faith - Hackedepicciotto 4. Strength - Hackedepicciotto 5. Awake - Hackedepicciotto 6. Perseverantia - Hackedepicciotto 7. Prayer - Hackedepicciotto

58,90 zł
96
GUT, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
GUT, CD
BLUMBERG, DANIEL, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1. Bone - Daniel Blumberg 2. Cheerup - Daniel Blumberg 3. Holdback - Daniel Blumberg 4. Body - Daniel Blumberg 5. Knock - Daniel Blumberg 6. Gut - Daniel Blumberg

58,90 zł
97
The Current, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
The Current, CD
Hackedepicciotto, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1. Defiance 2. Onwards 3. Metal Hell 4. The Current 5. Petty Silver 6. The Banishing 7. Third From The Sun 8. Lorelei 9. The Seventh Day 10. Upon Departure 11. The Black Pool

58,90 zł
98
The Sun, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
The Sun, CD
Joseph, Ato / Pias
Dostępny
20 szt.

1 Waves Crash 2 The Sun 3 Fireworks 4 Don't Protect Me 5 Slow Dance 6 Nervous System 7 Tell Me About You 8 Kicking Up The Light 9 Three More Hours 10 Love Is Flowing

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

99
1899 OST, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
1899 OST, CD
FROST, BEN, Invada Records
Dostępny
20 szt.

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

100
Menetekel, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Menetekel, CD
Hackedepicciotto, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1 All Are Welcome 2 Dreamcatcher 3 Jericho 4 Nosce Te Ipsum 5 Pilgrim 6 The Long Way Home 7 Prophecy 8 Crossroad

58,90 zł
Wróć do góry