hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 13 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań, wydanie III (Karl Wiegers, Joy Beatty), na drugim Raj pierwszej miłości Fang Si-chi (Lin Yihan). Kolejny produkt to Zakładki indeksujące (10x20 sztuk) (Penword) oraz Nocny maraton tańca (Jakub Ciećkiewicz).
1
Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań, wydanie III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań, wydanie III
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Twórz oprogramowanie skrojone pod wymagania klientów! Zebranie i opracowanie wymagań dotyczących tworzonego oprogramowania to jeden z fundamentów udanego projektu. Znajomość zakresu prac jest kluczową informacją dla wszystkich osób prowadzących projekt oraz bezcennym źródłem wiedzy dla deweloperów tworzących kod. Brzmi prosto, ale wcale tak nie jest! Identyfikacja interesariuszy, dokumentacja wymagań, określanie ich wartości biznesowej - to tylko niektóre z wyzwań stojących przed analitykami i ich zespołami! Sięgnij po tę książkę, by uniknąć typowych problemów i pułapek. W kolejnych rozdziałach znajdziesz kluczowe informacje na temat wymagań dotyczących oprogramowania, roli analityka biznesowego oraz dobrych praktyk w inżynierii wymagań. Część II tej książki została poświęcona opracowywaniu wymagań. Dowiedz się, jak określać wymagania biznesowe, rozmawiać z użytkownikami oraz dokumentować i walidować wymagania. W prawdziwym świecie spotkasz się z różnymi typami projektów. W zależności od ich charakteru trzeba będzie na bieżąco dostosowywać poznane techniki. Projekty zwinne, projekty systemów wbudowanych, automatyzacja procesów biznesowych to tylko część z omawianych obszarów. Książka ta jest klasycznym podręcznikiem, obowiązkową lekturą każdego analityka oraz osób odpowiedzialnych za wymagania.

129,00 zł
90,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,70 zł

26 osób kupiło
2
Raj pierwszej miłości Fang Si-chi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raj pierwszej miłości Fang Si-chi
Dostępny
103 szt.

Jedna z najważniejszych powieści ruchu #MeToo w Tajwanie. Poruszająca historia wykorzystanej seksualnie uczennicy dogłębnie, niekiedy boleśnie, rozważa wpływ traumy na psychikę i obrazuje patologie istniejące na Tajwanie. Trzynastoletnia Fang Si-chi pochodzi z zamożnej rodziny, świetnie się uczy i spędza całe dnie z najlepszą przyjaciółką. Jej błyskotliwy umysł przyciąga uwagę pana Li – powszechnie poważanego nauczyciela literatury. Za propozycją prywatnych korepetycji kryją się potworne intencje, których nie jest świadoma dziewczynka ani jej bliscy. Przemoc i uprzedmiotowienie kobiet wydają się wszechobecne – na kartach powieści ujawniają się w sposobie myślenia bohaterów, systemie edukacji, a także w małżeństwie. Pisana strumieniem świadomości powieść odbiła się szerokim echem i miała realny wpływ społeczny, doprowadzając do zaostrzenia kontroli nad prywatnymi korepetytorami. Wpłynęła na to również biografia Autorki, która otwarcie mówiła o swoich zmaganiach z depresją i próbach samobójczych. Powieść została odebrana jako częściowo autobiograficzny zapis jej własnej traumy.

45,00 zł
29,25 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

14 osób kupiło
3
Zakładki indeksujące (10x20 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące (10x20 sztuk)
Penword
Dostępny
21 szt.

Zakładki indeksujące sprawdzą się przy robieniu notatek. W opakowaniu znajduje się po 20 sztuk każdego z 10 kolorów.

8,18 zł
6,99 zł

Rabat 14,5%
oszczędzasz 1,19 zł

13 osób kupiło
4
Nocny maraton tańca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny maraton tańca
Dostępny
120 szt.

O powieści Ciećkiewicza można napisać całkiem przyzwoitą pracę magisterską, jeśli nie doktorską, a ramy tego wstępu są zawężone. Dość wspomnieć, że w Nocnym maratonie tańca obcujemy z nadmiernie inteligentnym i nadwrażliwym chłopcem, który do końca nie wyzbył się złudzeń, że życie ma sens i wiedzie ku czemuś bardzo głębokiemu. Do cierpienia i choroby, która zamienia się w zbawienie, do erotyki, która przypomina mszę, do nabożnej procesji, która przypomina karnawałowy pochód odrzuconych pijaczków, wariatów i wszelkiego marginesu społecznego, do pustelnika, który nad najgłębsze, mistyczne doznanie Boga przedkłada prosty smak kiszonego ogórka. Proste? Aż chciałoby się śmiać, bo z tego śmiechu jednocześnie wyziera płacz, z płaczu radość, ze śmierci rozkwitanie, a z rozkwitania taniec. „Jestem autorowi niezmiernie wdzięczny za to, że do tego tańca zaprosił mnie mam nadzieję, że czytelnicy również będą mu wdzięczni i pośmieją się, i popłaczą wraz z autorem, by na koniec, na szpitalnym łóżku, wychylić z nim kieliszek dereniówki”. – Michał Piętniewicz

46,00 zł
29,90 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,10 zł

12 osób kupiło
5
Zagubiona pszczoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiona pszczoła
Dostępny
424 szt.

Katarzyna, żona Jacentego, trafia do szpitala po użądleniu pszczoły, po czym zapada w śpiączkę. Mężczyzna nie spodziewa się, że akurat tego dnia pozna kobietę, która zachwieje jego światem. W przeciwieństwie do żony Jacentego Maciejka podziela jego zainteresowanie pszczołami, a nawet oferuje mu pomoc przy tworzeniu poświęconej tej tematyce książki. Tych dwoje od początku ciągnie do siebie jakaś dziwna siła, a wspólna praca zbliża ich jeszcze bardziej. Ich spokój burzy jednak przyjazd syna Jacentego, z którym mężczyzna nie ma dobrych relacji. Wychodzą też na jaw tajemnice z przeszłości, zarówno Maciejki, jak i Jacentego, które mogą na zawsze zmienić ich relację. Czego dowiadują się o sobie zauroczeni sobą miłośnicy pszczół? Czy Katarzyna odzyska przytomność i uda się uratować rodzinę przed rozpadem?

49,95 zł
32,47 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,48 zł

10 osób kupiło
6
Jednorożec gniotek do ściskania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,18 zł
10,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,19 zł

9 osób kupiło
7
A gdy zrobi się jasno będzie fantastycznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A gdy zrobi się jasno będzie fantastycznie
Dostępny
180 szt.

Wiersze z tomu a gdy zrobi się jasno będzie fantastycznie zanurzone są w trwodze i pytaniach wynikających z niepewności bytu. Starają się dociec, jak kryzys klimatyczny kształtuje naszą świadomość. Fakt, że nasza przyszłość jest zagrożona, wywołuje jedynie bezsilne błaganie o to, by przetrwać. Tym bardziej, że pojawia się dziecko. Rodzi się w świecie, gdzie krajobrazy pola i morza zdestabilizowały się, a rytm pór roku przesunął, w świecie, w którym życie człowieka jest małe i kruche, a do rysowania map, do znalezienia kryjówki, potrzebne są nam zwierzęta, nie religia. Berget pisze spokojną, cichą opowieść poetycką, splatając naturę, ziemię (także w znaczeniu gleby), ekologię i tożsamość ludzką w jedno.

38,00 zł
25,08 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 12,92 zł

8 osób kupiło
8
Dzień Dziecka dekoracja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Dziecka dekoracja
LearnHow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

DUŻA DEKORACJA - DZIEŃ DZIECKA - DUŻY NAPIS (13 elementów, jednostronne) Zestaw zawiera aż 13 kolorowych elementów. Cała dekoracja jest wycięta, gotowe do powieszenia. Zestaw składa się z 3 dużych postaci dzieci, 4 balonów, 2 latawców, 2 słów oraz 2 zabawek. Dekoracja świetnie sprawdzi się na festynach, szkolnych i przedszkolnych apelach oraz w wielu innych sytuacjach: np.: jako duża szkolna gazetka, scenografia w szkolnych lub przedszkolnych przedstawieniach, w salach oraz na korytarzach! Dzięki swoim żywym kolorom ożywi każde pomieszczenie i urozmaici każde wydarzenie. Sprawdzi się nawet jako dekoracja/scenografia do przedstawień z okazji dnia Dziecka! Dodatkowo może okazać się dobrą zabawą dla dzieci przy ozdabianiu sali. Ozdoby możemy powiesić na oknie, ścianie, kurtynie lub np. na tablicy korkowej.*

22,99 zł
21,84 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,15 zł

8 osób kupiło
9
Zakładki indeksujące plastikowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące plastikowe
Penword
Dostępny
24 szt.

Zakładki indeksujące plastikowe 1.2 x 4.4 cm 10 kolorów x 20 sztuk

10,04 zł
7,99 zł

Rabat 20,4%
oszczędzasz 2,05 zł

8 osób kupiło
10
Kaktus gniotek do ściskania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,78 zł
8,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,79 zł

6 osób kupiło
11
Kredka przekładana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,25 zł
5,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,26 zł

5 osób kupiło
12
Piórnik saszetka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik saszetka
GIMBOO
Dostępny
42 szt.

• piórnik-saszetka • z zamkiem błyskawicznym • materiał: PVC • bez wyposażenia Uwaga. Dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,37 zł
6,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,38 zł

4 osoby kupiły
13
Lotki kolorowe 4szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotki kolorowe 4szt
Trifox
Dostępny
20 szt.

Lotki kolorowe 4 szt.

10,57 zł
9,99 zł

Rabat 5,5%
oszczędzasz 0,58 zł

4 osoby kupiły
14
zemla vulgaris - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
zemla vulgaris
Dostępny
97 szt.

Wiersze będące próbą przyjrzenia się prowincjonalnej Galicji (głównie dawnej Łemkowszczyzny) oczami tutejszych kowbojów oraz kobiet, które chcą napisać do tego easternu własny scenariusz. Wiatry przynoszą z zachodu okruchy całkiem nowego świata. Nowe miesza się ze starym i powstaje chaos, do którego Katarzyna Szweda w swojej drugiej książce poetyckiej układa melodię: a kiedy przyszedł do nas z zachodu wschód/ zaczęliśmy śpiewać polskie piosenki country. Ironiczne nałożenie zewnętrznego wzorca kulturowego na lokalną materię defamiliaryzuje zastany obraz i pozwala zobaczyć go w nowym, rewitalizującym świetle.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
15
Gra wodna. Konik jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna. Konik jednorożec
Trifox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

„Gra wodna” to wspaniała zabawka zręcznościowa, która wpływa na prawidłowy rozwój małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka. Gra z motywem kolorowych jednorożców zachęci dzieci do zabawy i zapewni im mnóstwo frajdy. Zabierz grę na szkolną wycieczkę czy rodzinną podróż i zapewnij sobie wspaniałe chwile rozrywki! Wymiary: ok. 15.0 x 7.0 x 1.5 cm Dostępne są 4 kolory gry wodnej: • różowy, • niebieski, • jasno-żółty, • fioletowy. Uwaga. Kolor wysyłany jest losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,37 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,38 zł

4 osoby kupiły
16
Phil - Życie Philipa K. Dicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phil - Życie Philipa K. Dicka
Dostępny
60 szt.

Philip K. Dick - jeden z najwybitniejszych pisarzy science fiction w historii gatunku. Autor Ubika. Znany doskonale dzięki wielu adaptacjom filmowym jego dzieł, począwszy od Blade Runnera (adaptacja powieści Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?) przez Raport mniejszości, Przez ciemne zwierciadło, Człowieka z wysokiego zamku po dwie adaptacje Pamięci absolutnej (adaptacja Przypomnimy to panu hurtowo). Jego fascynująca, mroczna twórczość koncentruje się wokół alternatywnych wszechświatów i zmieniających się rzeczywistości w światach zazwyczaj nadzorowanych przez monopolistyczne korporacje i autorytarne rządy. Jego własna historia to zmagania z rzeczywistością: pięć żon, coraz większa utrata kontaktu z tym, co realne, napady paranoi i halucynacje podsycane nadużywaniem narkotyków - leków, które miały go stabilizować. Jego dramatyczną, nieuładzoną historię przedstawia ta oto komiksowa biografia.

89,99 zł
71,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,00 zł

4 osoby kupiły
17
Zakładki indeksujące papierowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące papierowe
Penword
Dostępny
43 szt.

Zakładki indeksujące 1.2 x 4.4 cm 10 x 20 sztuk papierowe

6,99 zł
4 osoby kupiły
18
Łuk indiański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,78 zł
8,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,79 zł

3 osoby kupiły
19
Nauczyciele polscy w przestrzeni zawodowej... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczyciele polscy w przestrzeni zawodowej...
Dostępny
10 szt.

W wielu ośrodkach akademickich prowadzi się systematyczne badania dotyczące poszczególnych etapów rozwoju szkolnictwa, a w szczególności kierunków zmian, jakie dokonywały się w latach 1945-1999 w Polsce, i ich uwarunkowań ideologicznych związanych z funkcjonowaniem systemu władzy państwowej. Zainteresowania naukowców dotyczą również krytycznej oceny bazy materialnej, znajdującej się w zasobach szkolnictwa w Polsce, oraz środków dydaktycznych, które miały istotny wpływ nie tylko na proces kształcenia, ale i formowanie postaw ważnych dla władzy. Sięgając po zróżnicowane metody badawcze oraz szeroką podstawę źródłową, naukowcy w niniejszej publikacji uzupełniają dotychczasowe ustalenia, co pozwala spojrzeć na badane zagadnienia z nowej perspektywy. Ze Wstępu

42,00 zł
38,64 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,36 zł

3 osoby kupiły
20
Zrównoważona logistyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrównoważona logistyka
Dostępny
27 szt.

Dotychczasowy rozwój cywilizacyjny jest oceniany jako bezrefleksyjny. Istotność skuteczności i efektywności ekonomiki działań stygmatyzuje postęp ludzkości jako zaborczego dominatora. Czas takiego podejścia na szczęście dla przyrody i ludzkości kończy się. Współcześnie poszukuje się rozwiązań bez negatywnych konsekwencji dla przyszłych pokoleń. Koncepcja ?zrównoważonego rozwoju" stanowi taką harmonijną ścieżkę, respektując prawo do zaspokojenia aspiracji rozwojowych obecnej generacji bez ograniczenia praw przyszłych pokoleń do zaspokojenia ich potrzeb rozwojowych. Takie poszanowanie środowiska przyrodniczego jest implementowane w DNA organizacji w wielu obszarach funkcyjnych, w tym w logistyce. Na polskim rynku wydawniczym brakuje zwartych pozycji, które prezentowałyby zagadnienia związane z zastosowaniem zrównoważonych rozwiązań w logistyce. Niniejsza publikacja wypełnia powstałą w tym obszarze lukę. Książka prezentuje praktyczne zastosowania koncepcji ?zrównoważonego rozwoju" w zakresie ekodostaw, zrównoważonych łańcuchów dostaw, zielonego transportu, zrównoważonej mobilności miejskiej oraz ekoinnowacji w opakowalnictwie. Istotnym walorem monografii jest prezentacja spektrum przejawów zrównoważonego rozwoju w reprezentacjach działań logistycznych widzianych oczami młodego pokolenia i ich mentorek. Publikacja ta jest unikatowym efektem współpracy studentów i naukowczyń. Jej wyjątkowość osadza się na oddaniu głosu pokoleniu, któremu przyświeca imperatyw odpowiedzialności za losy świata. Pokoleniu, które walczy o lepsze dziś i lepszą przyszłość dla siebie i ich następców.

65,00 zł
52,65 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,35 zł

3 osoby kupiły
21
Ferrari SF90 Rastar zdalnie sterowane 1:14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ferrari SF90 Rastar zdalnie sterowane 1:14
Leantoys
Dostępny
14 szt.

Auto R/C Ferrari SF90 Rastar 1:14 Czerwone Na Pilota Marzeniem każdego małego chłopca jest posiadanie niezwykle super szybkiego auta. Teraz będziecie mieli możliwość jeździć tym pięknym samochodzikiem po własnym domu! Zdalnie sterowany samochodzik Ferrari SF90 to prawdziwy rarytas dla każdego młodego fana sportowych bryk. Podczas jazdy do przodu i tyłu świeci białym światłem. Obudowa wykonana została ze wzmocnionego plastiku, gumowe koła imitują opony, a zawieszenie autka jest amortyzowane. Pilot dołączony do wyścigowego zestawu odbiera na częstotliwości 2,4G, co redukuje wszelkie zakłócenia podczas zabawy, w tym samym czasie można się bawić kilkoma autkami. Posiada dwa osobne przyciski do jazdy w przód/ tył i na boki. Funkcje: - Marka: Ferrari - Model: SF90 -Kolor: Czerwony -Skala modelu: 1:24 -Odległość zdalnego sterowania: 25 m -Maksymalna szybkość: 6 km/h -Rodzaj pilota: -Światła, -Drzwi otwierane do góry W zestawie znajduje się: - auto Ferrari SF90 - pilot R/C - instrukcja obsługi w języku angielskim Wymiary pojazdu: 18 cm x 8 cm x 5 cm Wymiary pilota: 11 cm x 8 cm x 3 cm Wymiary opakowania: 38 cm x 11 cm x 12 cm Zabawka zapakowana jest w stylowe opakowanie z dużym, przezroczystym okienkiem, przez które dokładnie można obejrzeć zawartość zestawu. Dzięki swojemu opakowaniu świetnie nadaje się na prezent. Czerwony pojazd R/C do działania wymaga 5 baterii AA, a pilot - 2 baterii AA (nie są dołączone do zestawu).

129,90 zł
3 osoby kupiły
22
Tablica magnetyczna suchościeralna 21,6x27,9cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,65 zł
19,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,66 zł

2 osoby kupiły
23
Klejące kropki 100 kropek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,81 zł
7,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,82 zł

2 osoby kupiły
24
Świadkowie prawdy. Duchowni katoliccy... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadkowie prawdy. Duchowni katoliccy...
Dostępny
24 szt.

Książka opowiada historię męczeństwa polskiego duchowieństwa w niemieckim obozie koncentracyjnym Soldau w Działdowie w czasie II wojny światowej.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
25
Domino kościane w plastikowym pudełeczku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,17 zł
14,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,18 zł

2 osoby kupiły
26
Jojo świecące piłka MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jojo świecące piłka MIX
Trifox
Dostępny
21 szt.

Jojo świecące piłka MIX - wysyłka losowa.

8,19 zł
7,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,20 zł

2 osoby kupiły
27
Korektor w taśmie 5mmx12m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,36 zł
6,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,37 zł

2 osoby kupiły
28
Jojo świecące zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jojo świecące zwierzęta
Trifox
Dostępny
48 szt.

Jojo świecące zwierzęta MIX - wysyłka losowa.

8,19 zł
7,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,20 zł

2 osoby kupiły
29
Goryl do rozciągania i zgniatania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,96 zł
54,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,10 zł

2 osoby kupiły
30
Dekoracja - Dzień Mamy i Taty - rodzice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja - Dzień Mamy i Taty - rodzice
LearnHow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Zestaw zawiera aż 20 kolorowych elementów. Cała dekoracja jest wycięta, gotowe do powieszenia. Zestaw składa się z 2 dużych postaci rodziców z dziećmi, 9 serduszek, 5 kwiatków i 4 słów. Dekoracja świetnie sprawdzi się na szkolnych i przedszkolnych apelach oraz w wielu innych sytuacjach: np.: jako duża szkolna gazetka, scenografia w szkolnych lub przedszkolnych przedstawieniach, w salach oraz na korytarzach! Dzięki swoim żywym kolorom ożywi każde pomieszczenie i urozmaici każde wydarzenie. Sprawdzi się nawet jako dekoracja/scenografia do przedstawień z okazji dnia Rodziców! Dodatkowo może okazać się dobrą zabawą dla dzieci przy ozdabianiu sali. Ozdoby możemy powiesić na oknie, ścianie, kurtynie lub np. na tablicy korkowej.

23,99 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

2 osoby kupiły
31
Brelok do kluczy 8szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,11 zł
8,99 zł

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,12 zł

2 osoby kupiły
32
Zakładki indeksujące 25x45mm 5x25szt zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,28 zł
7,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,29 zł

1 osoba kupiła
33
Pinezki metalowe mix 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
1 osoba kupiła
34
Słownik ekonomiczno-prawniczy polsko-hiszpański... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik ekonomiczno-prawniczy polsko-hiszpański...
Dostępny
6 szt.

Słownik został opracowany bardzo rzetelnie i zasługuje na jak najwyższą ocenę merytoryczną. Dotyczy to zarówno przyjętej przez Autorów metody, jak i na ile jestem w stanie to ocenić przekładów pojęć tam zawartych. Należy bowiem pamiętać, że juryslingwistyka jest nauką pomocniczą nauk prawnych i w jej ramach sformułowano wiele ważnych zaleceń służących temu, aby przekłady aktów normatywnych były poprawne, a komparatystyka prawnicza mogła się prawidłowo rozwijać. Co dotyczy adresatów Słownika, będzie miał on co najmniej podwójne zastosowanie. Z jednej strony mogą, a wręcz powinni do niego sięgnąć ekonomiści i prawnicy, którzy działają na granicy światów języka hiszpańskiego i polskiego, w tym w równym stopniu praktycy i naukowcy; z drugiej strony będzie on znakomitym narzędziem w pracy tłumaczy, w tym tłumaczy przysięgłych, którzy przygotowują przekłady dokumentów normatywnych, a z ich pracy dosłownie wynikają konsekwencje dla zainteresowanych stron. Dodatkowo będzie on z całą pewnością przydatny jako pomoc dydaktyczna dla studentów, a także kursantów wszelkich kursów, które jakkolwiek będą dotyczyły zagadnień prawa i ekonomii Hiszpanii i Polski. Z recenzji prof. dr. hab. Kamila Zeidlera

136,50 zł
125,58 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
35
W cieniu Tryzuba TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu Tryzuba TW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Relacje między Polakami i Ukraińcami nigdy nie osiągnęły choćby stanu poprawności i zawsze obciążone były jak to się zwykło eufemistycznie mawiać trudną historią. Tak jak przez ostatnie przynajmniej sto lat, również obecnie robi się niewiele, żeby doprowadzić do uczciwego rozliczenia z przeszłością. Działania, idące w tym kierunku, polegają głównie na przerzucaniu się oskarżeniami i próbach wyliczenia, która ze stron zabiła więcej i która rozpoczęła nakręcanie spirali nienawiści. Takie podejście do kwestii współistnienia dwóch narodów do porozumienia nie prowadzi, a jedynie utrwala mocno zakorzenione, szkodliwe stereotypy. Wydarzenia z lat 1943-1947, nazywane przez niektórych historyków drugą wojną polsko-ukraińską, doprowadziły do sytuacji utrudniającej jakikolwiek dialog między tymi narodami.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
36
Artysta i sztuka w polskich filmach fabularnych... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artysta i sztuka w polskich filmach fabularnych...
Dostępny
6 szt.

Nowa książka autorstwa Iwony Grodź jest swoistą sumą i w pewnym sensie również syntezą jej długoletnich zainteresowań, które konsekwentnie układają się w znaczącą triadę: polskie filmy i kino sztuka artyści. Książka ta godna jest lektury co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze, porusza temat bardzo ważny i bogaty w znaczenia, istotny zarówno w kontekście szczególnego wpływu sztuki i artystów na rozwój nowoczesnej kultury polskiej, w tym filmu polskiego, jak również w odniesieniu do różnego rodzaju współczesnych polemik związanych z tymi zagadnieniami. Po drugie, praca ta charakteryzuje się oryginalnym ujęciem badawczym. Udanie łączy wymiar historycznofilmowy (stanowiąc swoistą syntezę tematu) z analizą wybranych zagadnień problemowych oraz dzieł filmowych. Po trzecie, jest dziełem imponującym swoim rozmachem, skrupulatnością i pionierskim ujęciem, ponieważ temat artysty i sztuki w kontekście historii filmu polskiego, niekiedy podejmowany przez innych badaczy, nie doczekał się dotąd szczegółowego opracowania naukowego. Książka ma niewątpliwe wartości poznawcze i edukacyjne. Będzie stanowić znaczące uzupełnienie luki badawczej dotyczącej tematu sztuki i artysty w filmie polskim, oraz może stać się przyczynkiem do naukowych polemik na ten temat. Z recenzji dr. hab. Marcina Marona

63,00 zł
57,96 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,04 zł

1 osoba kupiła
37
Nożyczki szkolne 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne 24 sztuki
Penword
Dostępny
3 szt.

W opakowaniu 24 sztuki nożyczek szkolnych w różnych kolorach.

150,22 zł
135,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,02 zł

1 osoba kupiła
38
Bańki z labiryntem, 55 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki z labiryntem, 55 ml
Trifox
Dostępny
25 szt.

Bańki mydlane zachwycą dzieci, nie znudzą się szybko. Dodatkową atrakcją jest gra w labirynt umieszczona na wieczku opakowania. Pojemność: 55 ml Uwaga. Dostępne są różne wzory. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,99 zł
1 osoba kupiła
39
Karty do gry Piotruś MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Piotruś MIX
Penword
Dostępny
23 szt.

Karty do gry Piotruś MIX MIX kolorów - wysyłka losowa.

5,99 zł
1 osoba kupiła
40
Dzień Mamy i Taty kwiaty dekoracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Mamy i Taty kwiaty dekoracje
LearnHow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Zestaw zawiera aż 20 kolorowych elementów. Cała dekoracja jest wycięta, gotowe do powieszenia. Zestaw składa się z 2 dużych postaci rodziców, 2 postaci dzieci, 7 serduszek, 5 kwiatków i 4 elementów zdania. Dekoracja świetnie sprawdzi się na szkolnych i przedszkolnych apelach oraz w wielu innych sytuacjach: np.: jako duża szkolna gazetka, scenografia w szkolnych lub przedszkolnych przedstawieniach, w salach oraz na korytarzach! Dekoracje można konfigurować - jeśli w szkole/przedszkolu Dzień Mamy i Dzień Taty odbywają się oddzielnie. np.: Słowa można ułożyć w "Dzień Mamy" który jest w maju oraz później "Dzień Taty" w czerwcu. Dzięki swoim żywym kolorom ożywi każde pomieszczenie i urozmaici każde wydarzenie. Sprawdzi się nawet jako dekoracja/scenografia do przedstawień z okazji dnia Rodziców! Dodatkowo może okazać się dobrą zabawą dla dzieci przy ozdabianiu sali.

23,99 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

1 osoba kupiła
41
Kredka przekładana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
1 osoba kupiła
42
Gra wodna zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna zwierzęta
Trifox
Dostępny
24 szt.

Gra wodna zwierzęta MIX - wysyłka losowa.

8,99 zł
1 osoba kupiła
43
Młynek do piasku foremki konewka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,16 zł
18,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 1,17 zł

1 osoba kupiła
44
Brelok do kluczy 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,27 zł
8,99 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,28 zł

1 osoba kupiła
45
Pinezki tapicerskie ozdobne srebrne 50 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinezki tapicerskie ozdobne srebrne 50 sztuk
Penword
Dostępny
35 szt.

W opakowaniu 50 sztuk

9,14 zł
8,99 zł

Rabat 1,6%
oszczędzasz 0,15 zł

1 osoba kupiła
46
Przed Łupaszką u Kmicica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed Łupaszką u Kmicica
Dostępny
54 szt.

Uratowanych z podstępnej sowieckiej likwidacji partyzantów "Kmicica" zebrał pod swoją komendę w 5 Wileńskiej Brygadzie AK Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka".

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
47
Ukryta tożsamość REBEL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryta tożsamość REBEL
Rebel
Dostępny
8 szt.

Opisz znane postacie za pomocą obrazków! Przyjmij jedną z tajemniczych tożsamości i spraw, by inni odgadli, kim jesteś. Przedstaw swoją postać najlepiej, jak potrafisz, używając kart z piktogramami. Korzystaj z nich oszczędnie, bo każdej rundzie wcielisz się w nowego bohatera, a liczba Twoich kart będzie maleć! Czy jesteś w stanie działać jako sprawny informator i bystry obserwator jednocześnie? Ukryta tożsamość to niebanalna gra skojarzeniowa, w której wykorzystujemy karty z prostymi grafikami, by przekazać innym graczom informację o tym, w jaką postać się wcielamy. W tym samym czasie obstawiamy możliwe tożsamości innych graczy, musimy więc nie tylko celnie dobierać swoje skojarzenia, ale też trafnie interpretować podpowiedzi pozostałych. Zawartość: plansza,8 sejfów,8 tajemniczych kluczy,8 znaczników,8 żetonów punktacji o wartości 30,64 klucze do głosowania (po 8 dla każdego z graczy),90 dwustronnych kart z piktogramami,150 dwustronnych kart postaci,instrukcja.

129,95 zł
114,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,59 zł

1 osoba kupiła
48
Wydrapywanka hologramowa A5 różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydrapywanka hologramowa A5 różowa
Penword
Dostępny
4 szt.

Wydrapywanka hologramowa A5, 10 arkuszy + 2 rylce.

11,93 zł
10,99 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,94 zł

1 osoba kupiła
49
O ważnych Rzeczach cz.3 Ku jedności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O ważnych Rzeczach cz.3 Ku jedności
Dostępny
18 szt.

"Czytelnym wyznacznikiem zgromadzonych tu rozmyślań jest nauka Kościoła wyrażona między innymi w Katechizmie Kościoła katolickiego i w komentarzach teologicznych. Autorka czerpie bowiem z różnych źródeł i z własnych doświadczeń religijnych. Na różne też sposoby opowiada o swoich duchowych przeżyciach, na różne sposoby wyraża swoją modlitwę i trwanie przy Bogu. Tematyka rozważań Patrycji Hurlak jest bogata i różnorodna. Każdy czytelnik to zauważy i zapewne znajdzie coś interesującego dla siebie, do czego chętnie będzie powracał. Tę tematykę można streścić w kilku słowach: radykalizm ewangeliczny, bezkompromisowe naśladowanie Chrystusa, wiara konsekwentna, jedność w Panu i między wiernymi, sakramenty święte. ... Niniejsze rozważania są więc rodzajem rachunku sumienia dla wierzącego XXI wieku. Apelują o ciągły powrót do źródła wiary, którym jest Jezus Chrystus. Ale są one również poniekąd perykopą o odcieniach mistyki, zapraszają bowiem tych, którzy już wierzą, do wiary pogłębionej, jeszcze bardziej wewnętrznej. Wiara nie sprawia, że wszystko jest łatwe Sprawia, że wszystko jest możliwe. Dla kogoś, kto zaufa. Kto podejmuje wysiłek. W Nim zakwitnie. Pozwolisz? Życzę wszystkim czytelnikom, by lektura tego szerokiego spektrum tematów pomogła im na nowo odkryć głębię wiary, odkryć Boga życia, zachęcić do dawania świadectwa, a przede wszystkim z dziecięcą ufnością powierzyć się w codzienności życia pełnemu miłości Bożemu prowadzeniu. Wierzę, że po życzliwym przyjęciu poprzednich tomów i ten okaże się dla Państwa równie wartościowy i ciekawy. Zapraszam do lektury". bp Krzysztof Włodarczyk

19,40 zł
14,99 zł

Rabat 22,7%
oszczędzasz 4,41 zł

1 osoba kupiła
50
Cyrkiel MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel MIX
Penword
Dostępny
43 szt.

Cyrkiel MIX MIX kolorów - wysyłka losowa.

10,23 zł
9,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,24 zł

1 osoba kupiła
51
Torba prezentowa 18x23 dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba prezentowa 18x23 dinozaury
incood.
Dostępny
22 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Oryginalne torebki prezentowe wysokiej jakości. Wykonane z grubego papieru o gramaturze 210. Bardzo gustowne wzory, brokatowe wykończenie. Rączka wykonana z tekstylnej tasiemki. Torby piękne - bardzo starannie wykonane. .

7,99 zł
1 osoba kupiła
52
Wydrapywanka tęczowa A4 multicolor WZ-07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,76 zł
15,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,77 zł

1 osoba kupiła
53
Wydrapywanka hologramowa A5 tęczowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydrapywanka hologramowa A5 tęczowa
Penword
Dostępny
3 szt.

Wydrapywanka hologramowa A5, 10 arkuszy + 2 rylce.

11,93 zł
10,99 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,94 zł

1 osoba kupiła
54
6 Brandenburg Concertos; 4 Orchestral Suites. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6 Brandenburg Concertos; 4 Orchestral Suites. CD
Pinnock, Deutsche Grammophon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

25,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
55
Undiscovered II. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Undiscovered II. CD
Einaudi Ludovico, Universal Music Polska
Dostępny
100 szt.

69,90 zł
68,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,40 zł

1 osoba kupiła
56
Z deszczu pod rynnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z deszczu pod rynnę
Dostępny
101 szt.

Godność - pieniądze - ojczyzna. Jak przetrwać na emigracji w Holandii? Dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na życie poza granicami ojczyzny? Za czym gonią, od czego uciekają? Każdy z bohaterów Z deszczu pod rynnę udzieliłby na to pytanie nieco innej odpowiedzi, ale jedno jest pewne: wszyscy mają nadzieję na lepsze życie. Dla jednych oznacza to możliwość realizacji własnych marzeń, dla drugich godny zarobek, a dla jeszcze innych po prostu szacunek, na który nie mogli liczyć w Polsce. Czasem skrajnie zdesperowani, czasem po prostu ciekawi świata i ludzi, postanowili wyemigrować do Holandii. Czy nowy kraj przyjmie ich z otwartymi ramionami? Czy znajdą szczęście, na które liczyli? "Z deszczu pod rynnę" to słodko-gorzka opowieść, w której autorka oddaje głos Polakom z wielu środowisk, o różnym wykształceniu, a także nastawieniu do życia, ale złączonych wspólnym losem emigrantów. Splata ich poruszające historie w nierozerwalną całość, wielobarwną i niejednoznaczną - tak jak niejednoznaczne są motywacje, które każą im szukać nowego domu z dala od Polski.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

1 osoba kupiła
57
Klejące kropki 250 kropek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,96 zł
11,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,97 zł

1 osoba kupiła
58
Dzień Mamy i Taty A3 dekoracja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Mamy i Taty A3 dekoracja
LearnHow
Dostępny
3 szt.

DEKORACJA OKOLICZNOŚCIOWA - DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY - MAMA I TATA (10 elementów, wielowariantowa) Zestaw zawiera 10 elementów - z jednej strony w kolorze czerwonym, z drugiej białym. Dekoracje są wycięte, gotowe do powieszenia. Zestaw składa się z 2 dużych postaci rodziców trzymających dzieci i 8 wyciętych serc - idealny do szkoły i przedszkola! Pasuje perfekcyjnie jako dekoracja do scenografii, szkolnych przedstawień, widowisk, apeli i okoliczności. Także do wielu innych sytuacji: np.: jako duża szkolna gazetka, ozdoba w salach oraz na korytarzach! Idealnie wpasowuję się w klimat dnia Mamy i Taty! Dekoracje można konfigurować - jeśli w szkole/przedszkolu Dzień Mamy i Dzień Taty odbywają się oddzielnie. np.: na "Dzień Mamy" ułożyć samą postać mamy ze wszystkimi serduszkami, a na "Dzień Taty" postać Taty. Ozdobę można użyć kolorystycznie na wiele różnych sposobów! Zestaw z jednej strony jest nadrukowany kolorem czerwonym z drugiej jest biały - to sprawia, że mamy wiele możliwości dekoracji! Można układać dowolnie - każde z nich jest wycięte jako osobny element! Do każdego pomieszczenia doda trochę ciepła i uroku! Dodatkowo może okazać się dobrą zabawą dla dzieci przy ozdabianiu sali.

16,46 zł
15,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
59
Obwoluta A4 40 mic krystaliczna 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obwoluta A4 40 mic krystaliczna 10szt
Penword
Dostępny
78 szt.

Obwoluta A4 40 mic krystaliczna 10 sztuk.

5,08 zł
4,99 zł

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,09 zł

1 osoba kupiła
60
Mini zakreślacz e-7 pastelowe 5 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini zakreślacz e-7 pastelowe 5 kolorów
Edding
Dostępny
3 szt.

mini zakreślacz w delikatnych i modnych kolorach w praktycznym niewielkim formacieścięta końcówka o szerokości 1-3 mmtusz na bazie wody, który nie przebija na drugą stronę papieruantypoślizgowy i ergonomiczny uchwyt sprawia że pisanie jest łatwe i komfortowemieści się nawet w najmniejszych torebkach, idealny do noszenia przy sobiezestaw 5 szt.opakowanie: blister

16,30 zł
14,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,31 zł

1 osoba kupiła
61
Blok techniczny A4/10K biały Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok techniczny A4/10K biały Harry Potter
Beniamin
Dostępny
22 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Blok techniczny szkolny w formacie A4. Zawiera 10 białych arkuszy. Doskonale nadaje się do rysowania i malowania, ołówkiem, kredkami, pisakami, czy tworzenia rysunków technicznych. Całość została usztywniona tekturowym podkładem. Na okładce znajdują się ulubieni bohaterzy z serii Harry Potter. 2 wzory w zgrzewce.

8,99 zł
2 osoby kupiły
62
Naklejki motywatorki A5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
63
Masa magiczna slime z dinozaurem 150g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,57 zł
9,99 zł

Rabat 5,5%
oszczędzasz 0,58 zł

1 osoba kupiła
64
Mazaki 18 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,07 zł
7,99 zł

Rabat 1,0%
oszczędzasz 0,08 zł

1 osoba kupiła
65
Mazaki dwustronne 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,29 zł
8,99 zł

Rabat 3,2%
oszczędzasz 0,30 zł

1 osoba kupiła
66
Kultura jako praxis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura jako praxis
Dostępny
42 szt.

Kultura jako praxis to jedna z wcześniejszych prac Baumana, w której dokonuje on analizy, kluczowego w naukach społecznych, pojęcia kultury, wyróżniając jej 3 znaczenia: kultury jako koncepcji, jako struktury i jako praxis, czyli sfery działania i społecznych praktyk. Daleki od stanowiska relatywistycznego, ukazuje kulturę jako immanentną część ludzkiego życia i interakcji społecznych. Podkreśla przy tym jej nieuniknioną niejednoznaczność: kultura jest zarówno gwarantem porządku społecznego, jak i działa na rzecz zmiany; z jednej strony konformistycznie dostosowujemy się do jej norm, z drugiej zaś jest pewnego rodzaju platformą czy polem dla kreatywności i innowacyjności jednostek. Mimo iż pisany w latach siedemdziesiątych, tekst ten jest poprzedzony nową przedmową, w której Bauman wyjaśnia, jak owe trzy aspekty kultury wpływają na nasze rozumienie nowoczesności i etyki, odwołując się do swoich późniejszych publikacji w tym temacie. Lektura obowiązkowa nie tylko dla socjologów, ale również dla antropologów, kulturoznawców i przedstawicieli innych nauk humanistycznych.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

1 osoba kupiła
67
Mazaki dmuchane 12 kolorów + szablon MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,56 zł
16,99 zł

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,57 zł

1 osoba kupiła
68
Ocenianie zachowania Jak robić to lepiej? Trzy modele oceniania zachowania z komentarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocenianie zachowania Jak robić to lepiej? Trzy modele oceniania zachow...
Dostępny
8 szt.

Czym jest ocenianie zachowania i czemu służy? Czy jest konieczne? Czy może sprzyjać rozwojowi uczniów i uczennic? Wielu nauczycieli, uczniów oraz rodziców zadaje sobie te pytania. Autorki publikacji, jako nauczycielki, same od lat poszukują sensu oceniania zachowania, a także alternatywnych rozwiązań wobec powszechnie stosowanych systemów punktowych i ocen opisowych. W książce opisują zmianę (a może nawet rewolucję), na którą się zdecydowały ? odejście od ?ustalania oceny zachowania? na rzecz budowania w szkole klimatu dla uczniowskiej autorefleksji, a wszystko w granicach prawa oświatowego. Prezentują trzy modele, w których ocenianie zachowania to całoroczny proces wspomagający uczniów i uczennice w samopoznaniu, kształtowaniu kompetencji społeczno- emocjonalnych, świętowaniu sukcesów, wyciąganiu wniosków z potknięć, docenianiu wysiłku wkładanego we własny rozwój.

19,99 zł
1 osoba kupiła
69
Setup (edycja polska) REBEL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Setup (edycja polska) REBEL
Rebel
Dostępny
3 szt.

Rodzinna gra sprytu i strategii! Dokładaj karciane płytki na planszę i zdobywaj punkty za zebrane zestawy. Uważaj jednak, by nie pomagać zbytnio swoim przeciwnikom! Stań samodzielnie przeciwko pozostałym graczom lub podzielcie się na drużyny i wspólnie twórzcie najskuteczniejsze strategie. SETUP to prosta pod względem zasad i niezwykle przyjemna gra dla całej rodziny. Podczas zabawy uczestnicy tworzą na planszy zestawy karcianych płytek. Im więcej płytek znajduje się w Twoich zestawach, tym więcej punktów zdobywasz i tym dalej przesuwasz swój pionek na torze punktacji. Zwycięża osoba, której pionek jako pierwszy dotrze na linię mety! Na czym to polega? W grze występują płytki w 5 kolorach o wartości 1 do 10. Podczas zabawy będziemy z nich tworzyć zestawy o identycznej wartości (wówczas kolor nie ma znaczenia) lub o rosnącej wartości (w ramach jednego koloru).W swojej turze gracz może umieścić na planszy dowolną liczbę płytek z zasobów własnych lub ogólnych albo wymienić posiadane płytki na losowe pobrane z woreczka.Na planszy dostępnych jest 12 pól, jednak gracz może umieszczać płytki wyłącznie tych należących do niego oraz na polach wspólnych. Umieszczając płytki można przykrywać te, które już znajdują się na planszy.Poszczególne pola łączą się ze sobą w pionie, poziomie i na skos i w każdym z tych kierunków możemy tworzyć zestawy.Po umieszczeniu płytek zdobywamy punkty za każdą płytkę, która wchodzi w skład naszego zestawu, niezależnie czy właśnie ją wyłożyliśmy, czy też nie. Zwycięża gracz, który jako pierwszy dotrze na linię mety. Zawartość: 50 karcianych płytek,4 stojaki na płytki,4 pionki,woreczek,instrukcja,plansza.

129,95 zł
114,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,59 zł

1 osoba kupiła
70
Cyrkiel techniczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,69 zł
14,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,70 zł

1 osoba kupiła
71
Kodeks karny wykonawczy Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kodeks karny wykonawczy Komentarz
Dostępny
19 szt.

Komentarz omawia nie tylko regulacje Kodeksu karnego wykonawczego, ale również przepisy Kodeksu postępowania karnego dotyczące wykonywania orzeczeń w sprawach karnych w ramach współpracy między państwami członkowskimi UE oraz na podstawie ratyfikowanych przez Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych. Publikacja zawiera obszerne wprowadzenie opisujące elementy metodyki pracy sędziego w sprawach karnych wykonawczych. Zaprezentowano w niej też problemy postępowania wykonawczego z uwzględnieniem relacji między regulacjami Kodeksu karnego wykonawczego i Kodeksu postępowania karnego. W komentarzu szczegółowo omówiono także zmiany wynikające z ustawy z 5.08.2022 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny wykonawczy oraz niektórych innych ustaw, dotyczące m.in.: ? wzmocnienia pozycji prokuratora w postępowaniu wykonawczym, uprawniające go nie tylko do udziału w posiedzeniu w przedmiocie wstrzymania wykonania orzeczenia, ale również przyznające mu środki do skutecznego wyrażenia swojego stanowiska; ? zwiększenia ochrony pokrzywdzonych i świadków poprzez doprecyzowanie przepisów dotyczących obowiązku zawiadamiania ich o opuszczeniu zakładu karnego przez sprawcę; ? sporządzania oraz publikacji w internecie listów gończych. Uwzględnione zostały również zmiany wynikające z ustawy z 7.07.2022 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw dotyczące dozoru elektronicznego. Komentarz przeznaczony jest przede wszystkim dla adwokatów, radców prawnych, sędziów i prokuratorów.

349,00 zł
314,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,90 zł

72
Praca zdalna i hybrydowa Aspekty organizacyjne i prawne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Praca zdalna i hybrydowa Aspekty organizacyjne i prawne
Dostępny
42 szt.

Autor opisuje, jak krok po kroku opracować i wdrożyć system pracy zdalnej i hybrydowej, aby efektywnie wspierał pracowników i pracodawców oraz był zgodny z przepisami prawa i dobrymi praktykami. W publikacji omówiono zagadnienia, takie jak: - kontrola pracy zdalnej, - kwestie BHP, - prawne aspekty pracy zdalnej, - bezpieczeństwo danych osobowych, - praca zdalna w modelu B2B, - wyzwania organizacyjne związane z pracą na odległość, - narzędzia IT stosowane w pracy zdalnej, - rozwiązywanie sytuacji konfliktowych Dzięki lekturze czytelnik zapozna się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia systemu pracy zdalnej i hybrydowej oraz pozna zalety i wady konkretnych rozwiązań. Cennym uzupełnieniem treści książki są wzory dokumentów ? umów, regulaminów oraz formularzy. Publikacja przeznaczona jest dla pracowników działów personalnych oraz kadry zarządzającej. Książka może zainteresować też studentów kierunków związanych z ZZL.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

73
Niewidzialna Republika. Tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niewidzialna Republika. Tomy 1-3
Dostępny
275 szt.

Seria nominowana do Nagrody Hugo i umieszczona przez „Paste Magazine” na liście 50 najlepszych komiksów science-fiction – teraz w pakiecie! Odległy księżyc. Tajemny pamiętnik. Okryty złą sławą dziennikarz. Upadły reżim. Szansa odkupienia. Tom 1 rozpoczyna epicką opowieść o rewolucji i kłamstwie, a także o tym, że nawet pojedyncza jednostka jest w stanie zmienić świat. Przeszłość i teraźniejszość przeplatają się na dalekim księżycu Avalon, gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje. Na odległym prowincjonalnym księżycu skompromitowany reporter odkrywa pamiętnik opisujący powstanie brutalnego reżimu, spisany przez kobietę wymazaną z kart historii. Teraz tajemnicza bohaterka powraca, by odzyskać swoją własność i swój świat. W tomie 2 intryga coraz bardziej się zapętla, w miarę jak poznajemy plany Mai Reveron, odkrywamy sekrety Arthura McBride’a i próbujemy dojść prawdy wraz z Crogerem Babbem, który staje w obliczu wyjątkowo trudnych wyborów moralnych – a ich rezultat może odmienić przyszłość Avalonu. W tomie 3 przeszłość i teraźniejszość Mai Reveron zderzają się ze sobą, ujawniając szokujące zwroty akcji, polityczne manewry i związki rodzinne. Corinna Bechko – z wykształcenia zoolog, współscenarzystka serii takich, jak „Lara Croft”, „Star Wars” i „Wonder Woman”. Zasłynęła powieścią graficzną w klimatach horroru, Heathentown. Gabriel Hardman – twórca internetowego webkomiksu Kinsky, a także rysownik tak znanych serii, jak „Hulk”, „Star Wars”, czy „Planeta Małp”. Współtworzył storyboardy do wielu kultowych filmów, m.in. „Incepcji” i „Interstellar”.

169,90 zł
118,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 50,97 zł

74
The Carnegie Recital. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Carnegie Recital. Winyl
Trifonov Daniil, Deutsche Grammophon
Dostępny
31 szt.

191,90 zł
75
Schowek
37,90 zł
76
Schowek
36,90 zł
Powiadomienie
77
Schowek
73,90 zł
78
Schowek
26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

79
Kredki żelowe misie 12szt + pędzel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki żelowe misie 12szt + pędzel
Rawmark
Dostępny
206 szt.

Zestaw kredek żelowych służących do łączenia ze sobą różnych technik malowania i rysowania. Zestaw składa się z 12 wykręcanych kredek oraz z pędzelka. Plastikowa oprawa chroni ręce przed zabrudzeniami, a żywe kolory dobrze pokrywają powierzchnię. Sposób wykonania kredek umożliwia uzyskanie efektu akwareli przy zastosowaniu wody i pędzla lub rezultatu suchej pasteli rozcierając palcami. Kredki nie wymagają temperowania, a ich okrągły kształt i lekkość zapewniają frajdę podczas malowania. Bezzapachowe i nietoksyczne zapewniają bezpieczeństwo dla naszych pociech. Kredki posiadają oznakowanie CE wskazujące, że produkt został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

50,99 zł
45,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,10 zł

80
Wykałaczki 200szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,33 zł
3,99 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,34 zł

81
Terapia integracji sensorycznej z.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

82
Drewniane patyczki długie 250mm 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
83
Markery suchościeralne 8 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markery suchościeralne 8 kolorów
Rawmark
Dostępny
81 szt.

Zestaw małych markerów suchościerlanych, 8 kolorów, nadają się do pisania po tablicach suchościeralnych (do biura i do domu), jak i do róznego rodzaju gier planszowych z wykorzystaniem markerów suchościeralnych np. "Podaj dalej".

19,99 zł
17,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

84
Worek na obuwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
85
Ortograffiti z Bratkiem 1. Wersja 90 minut ćw cz.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortograffiti z Bratkiem 1. Wersja 90 minut ćw cz.2
Dostępny
79 szt.

Zeszyt ćwiczeń dla dzieci wykazujących trudności w nauce czytania i pisania. Publikacja zawiera również bajki terapeutyczne wraz z ilustracją do pokolorowania. Zadania zawarte w ćwiczeniach pomagają w wielozmysłowy sposób poznawać i utrwalać litery, składać je w wyrazy i zdania. Zastosowana metoda pozwala również na sprawniejszą naukę czytania, w tym ze zrozumieniem. Metoda jest zalecana dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce: ryzykiem dysleksji, obniżoną koncentracją uwagi, problemami wychowawczymi, nadpobudliwym, niedostymulowanym dydaktycznie. Jest ona przeznaczona do prowadzenia zajęć zarówno przez nauczycieli, terapeutów jak i pedagogów podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych jak i podczas terapii pedagogicznej. Praca może odbywać się w szkole i w domu. Przyjazna i zabawna postać Bratka motywuje do rozwiązywania zadań.

38,05 zł
34,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

86
Komplet geometryczny, 4 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet geometryczny, 4 elementy
Penword
Dostępny
72 szt.

Komplet geometryczny. W zestawie 4 elementy: linijka 18.0 cm, 2 ekierki, kątomierz.

6,99 zł
87
Karty do gry - 24 karty MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry - 24 karty MIX
POLSIRHURT
Dostępny
56 szt.

Karty do gry - 24 karty MIX MIX kolorów - wysyłka losowa.

5,29 zł
4,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,30 zł

88
Kredki ołówkowe 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,38 zł
10,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,39 zł

89
Karty do gry - 54 karty MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry - 54 karty MIX
POLSIRHURT
Dostępny
53 szt.

Karty do gry - 54 karty MIX MIX kolorów - wysyłka losowa.

6,09 zł
5,99 zł

Rabat 1,6%
oszczędzasz 0,10 zł

90
Nożyczki biurkowe z elastycznym uchwytem (12szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
106,60 zł
95,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,66 zł

91
Naklejki laser kwiaty i motyle 20x25mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
92
Naklejki laser transport 20x25mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
93
Zakładki indeksujące 12x45mm 5x25szt papierowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
94
Zakładki indeksujące 12x45mm 5x25szt papierowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
95
Naklejki laser grirls 20x25mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
96
Naklejki laser zwierzęta 20x25mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
97
Naklejki laser smile 20x25mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
98
Blok rysunkowy A4/20K biały Jurassic Park - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy A4/20K biały Jurassic Park
Beniamin
Dostępny
50 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Blok rysunkowy szkolny w formacie A4. Zawiera 20 białych arkuszy, z czego pierwszy jest z wzorem do kolorowania. Doskonale nadaje się do rysowania i malowania, ołówkiem, kredkami, pisakami. Całość została usztywniona tekturowym podkładem. Na okładce i kolorowance znajdują się ulubieni bohaterzy z serii Jurassic Park. 2 wzory w zgrzewce.

8,99 zł
99
Kraina spoza mgieł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina spoza mgieł
Dostępny
110 szt.

Opowieść można snuć na wielesposobów, ale najciekawiej jest, gdy zawrzemy w niej prawdę okraszoną fantastyką. Starosłowiańskie dzieje czy pojawienie się jasnego ludu nigdy nie brzmiały tak dobrze. Autorka rozbudowujei uzupełnia fakty historyczne o wątki fantasy, dodając mnóstwo barwnych postaci oraz burzliwe wydarzenia. Jolanta Kupiec wielokrotnie odznaczana i nagradzana za twórczość artystyczną. Stworzyła niesamowitą powieść dla młodzieży i dorosłych, wzbogaconą własnymi ilustracjami.Kraina spoza mgieł to inspirujące połączenie fikcji z rzeczywistością. Dostarcza wyjątkowych wrażeń, pobudza wyobraźnię i urzeka fabułą. To prawdziwa podróż po przeszłości od czasów prehistorycznych aż po losy Lechitów.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

100
Blok techniczny A3/10K kolorowy Premium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok techniczny A3/10K kolorowy Premium
Beniamin
Dostępny
50 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Blok techniczny premium w formacie A3. Zawiera 10 kolorowych arkuszy o gramaturze 230g/m2. Doskonale nadaje się do rysowania i malowania, ołówkiem, kredkami, pisakami, czy tworzenia rysunków technicznych. Całość została usztywniona tekturowym podkładem.

25,26 zł
24,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,26 zł

Wróć do góry