hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 16 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Miłość w cieniu słońca. Z autografem (Katarzyna Grochola), na drugim Spotkanie. Opowiadania (Andrzej Bobkowski). Kolejny produkt to Na tyłach. Eseje i szkice (Andrzej Bobkowski) oraz Wypracowania Fritza Kochera (Robert Walser).
1
Miłość w cieniu słońca. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Miłość w cieniu słońca. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Nowa książka Katarzyny Grocholi. O szukaniu szczęścia na przekór całemu światu. I oczywiście o miłości! Czy możesz się spodziewać, że tego właśnie dnia spadnie na ciebie jak grom z jasnego nieba to coś, co nie pozwoli ci już nigdy wrócić do normalnego życia? Co postawi na głowie twoje przekonania, twoją wygodę, twój brak oczekiwań? Czy można się przygotować na miłość? Wzruszająca historia Harriet i Andrew. Połączyło ich uczucie pełne namiętności i dramatycznych zwrotów akcji, po których oboje przewartościują własne życie. Bohaterowie nowej książki Katarzyny Grocholi chcą wybrać słoneczną stronę – ale nie wiedzą, że cały czas pozostają w cieniu. W cieniu słońca.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

89 osób kupiło
2
Spotkanie. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Spotkanie. Opowiadania
Dostępny
210 szt.

Andrzej Bobkowski, pisarz w świadomości czytelniczej kojarzony ze Szkicami piórkiem, nie zostawił po sobie większej całości beletrystycznej. Znakomite Coco de Oro nie przekracza rozmiarów dużej noweli, pozostałe opowiadania nie dochodzą i do tych rozmiarów. Niewątpliwie jednak było go stać na powieść o prawdziwie szerokim oddechu – nawet najkrótsze nowele są tak napęczniałe od treści i wątków ubocznych. Nie ma tu śladu rozmazania, sztukowania, tkanina języka napina się na muskułach grożących jej rozsadzeniem, konstrukcja jest po to, by udźwignąć treść, a nie by zamaskować jej żałosną ubogość czy nieobecność. Józef Łobodowski twierdził: „są w opowiadaniach Bobkowskiego chwile, gdy w zbitej gęstwie puszczy podzwrotnikowej otwiera się nagle jakieś okno i powietrze wypełnia oślepiający blask groźnych spraw i konfliktów, przed którymi nie ma ucieczki nawet na bezludnej wyspie, jeśli nowy Robinson Cruzoe nie zatracił solidarności z rodzajem ludzkim”. Tom Spotkanie jest pierwszym zbiorczym wydaniem opowiadań Bobkowskiego rozproszonych po różnych tytułach prasowych.

69,00 zł
42,78 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,22 zł

49 osób kupiło
3
Na tyłach. Eseje i szkice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Na tyłach. Eseje i szkice
Dostępny
223 szt.

Andrzej Bobkowski nie uważał się za pisarza, ale za człowieka, który „trochę pisze”. Mimo to, przenikliwgo widzenia współczesnej cywilizacji, które niejednokrotnie po dziś zaskakuje aktualnością, może mu pozazdrościć niejeden za autora się uznający (i uznawany). Tom Na tyłach to pierwsza kompletna prezentacja rozproszonych tekstów tego wybitnego pisarza emigracyjnego, zawierający m.in. nieznane szkice o Keyserlingu, o Dysku olimpijskim Parandowskiego, o antykomunistycznym przewrocie w Gwatemali w 1954 roku oraz wspomnienie z brawurowej budowy kolejki na Kasprowy w roku 1935. Tom Na tyłach jest pierwszym zbiorczym wydaniem esejów i szkiców Bobkowskiego rozproszonych po różnych tytułach prasowych.

69,00 zł
42,78 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,22 zł

49 osób kupiło
4
Wypracowania Fritza Kochera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypracowania Fritza Kochera
Dostępny
217 szt.

Opublikowane w 1904 roku krótkie prozy, a lepiej rzec wypracowania Fritza Kochera, stały się zaczynem literackiej drogi Roberta Walsera. Wyznaje autor: „Chłopiec, który pisał te wypracowania, zmarł wkrótce po opuszczeniu szkolnych murów. Z niejakim trudem udało mi się skłonić jego matkę, czcigodną i zacną damę, by przekazała mi te prace do publikacji. Nic dziwnego, że przywiązywała dużą wagę do tych kartek, stanowiących wszak boleśnie słodką pamiątkę po synu. Dostałem je na koniec po zapewnieniach, że zamierzam opublikować wypracowania bez żadnych zmian, tak jak napisał je Fritz. Wielu ludziom mogą wydać się w wielu miejscach zgoła nie dziecinne, w wielu innych – nazbyt dziecinne. Proszę jednak pamiętać, że niczego tu na własną rękę nie zmieniłem. Dziecko potrafi przemawiać niemal w tej samej chwili bardzo rozumnie i bardzo niemądrze: tak też rzecz ma się z tymi wypracowaniami”. Po raz pierwszy po polsku w kongenialnym przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz.

42,00 zł
26,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,96 zł

46 osób kupiło
5
Porażka myślenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porażka myślenia
Dostępny
153 szt.

Przedstawiamy pierwsze po wielu latach wznowienie słynnego eseju, rozwijającego koncepcję porażki myślenia jako źródła upadku współczesnej kultury pozwala nam zadać sobie pytanie o aktualność stwierdzenia filozofa: Źle się dzieje w kulturze? Opierając się na myśli Hannah Arendt, Alain Finkielkraut chronologicznie odtwarza wydarzenia odpowiedzialne za kondycję współczesnego świata, w którym podstawą autorytetu nie są już wielkie dzieła umysłu, i gdzie „barbarzyństwo zawładnęło w końcu kulturą. W cieniu tego wielkiego słowa rośnie nietolerancja z infantylizmem. Albo tożsamość kulturowa zamyka jednostkę w przynależności grupowej i odmawia jej pod karą zdrady stanu prawa do wątpienia, ironii, rozumu, czyli wszystkiego, co mogłoby ją oderwać od kolektywnej matrycy, albo przemysł rozrywkowy, ten płód wieku technologii, sprowadza twory umysłu do poziomu tandety (lub entertainment, jak się mówi w Ameryce). I życie z myślą powoli ustępuje miejsca strasznej i żałosnej konfrontacji fanatyka i zdechlaka”.

39,00 zł
24,96 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,04 zł

34 osoby kupiły
6
W służbie Hitlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
W służbie Hitlera
Dostępny
1579 szt.

Rok 1938. Kiedy świat zmierza ku wojnie, Klara Koch zostaje zatrudniona jako osobista kucharka Hitlera. Podczas gdy Niemcy czczą wizerunek Führera, Klara oraz cała służba poznają prawdziwy obraz przywódcy III Rzeszy – jego sekrety, dolegliwości i nałogi. Obserwując najbliższe otoczenie Hitlera, kobieta uświadamia sobie, że nie wszyscy są jego wielbicielami.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

15 osób kupiło
7
Radykalnie otwarta terapia dialektyczno-behawioralna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Radykalnie otwarta terapia dialektyczno-behawioralna
Dostępny
19 szt.

Stworzona przez Thomasa R. Lyncha radykalnie otwarta terapia dialektyczno-behawioralna (RO DBT) to przełomowe, transdiagnostyczne podejście skupione na pomocy pacjentom cierpiącym z powodu zaburzeń charakteryzujących się nadmierną kontrolą (OC). Należą do nich obsesyjno-kompulsyjne zaburzenie osobowości, anoreksja czy chroniczna depresja, które są wyjątkowo oporne na terapię. Często wiążą się z izolacją społeczną, sztywnością poznawczą, niechęcią do podejmowania ryzyka, kompulsywną potrzebą organizacji czy hiperperfekcjonizmem. RO DBT pomaga przezwyciężyć te trudności i daje szansę na odnalezienie równowagi. Lynch w swojej rewolucyjnej terapii opiera się na założeniu, że dobrostan psychiczny wynika z połączenia otwartości, elastyczności i więzi społecznych. Analizując poszczególne elementy, pokazuje, jak modyfikować zakorzenione przekonania i schematy działań. Podkreśla znaczenie sygnalizacji społecznej i komunikacji niewerbalnej jako podstawowych mechanizmów zmiany. RO DBT przekłada osiągnięcia neuronauki na praktykę terapeutyczną i łączy je z elementami terapii dialektyczno-behawioralnej, dialogu motywującego, teorii emocji, osobowości i rozwoju. Podręcznik ten pomoże zrozumieć RO DBT i włączyć ją do terapii indywidualnej. Znalazły się w nim: szczegółowo opisana teoria, wyniki badań, konkretne protokoły leczenia, przykłady kliniczne oraz kierunki rozwoju. To niezastąpione narzędzie pracy dla terapeutów zajmujących się zaburzeniami wynikającymi z nadmiernej kontroli. RO DBT to innowacyjna, całościowa koncepcja łącząca współczesną dbałość o sprecyzowanie zestawu kluczowych procesów transdiagnostycznych z nowymi technikami oceny i interwencji. Kładzie nacisk na elastyczność, otwartość, więź i sygnalizację społeczną, jednocześnie uwzględniając wszelkie szczegóły (nawet ustawienie mebli w gabinecie), które mogą okazać się znaczące. RO DBT wydaje się stworzona, by stać się ważnym podejściem w ramach terapii terapii opartej na dowodach w wielu obszarach pracy klinicznej. Gorąco polecam. Steven C. Hayes, PhD, współtwórca terapii akceptacji i zaangażowania (ACT); profesor założyciel wydziału psychologii na University of Nevada w Reno, współautor książki Terapia akceptacji i zaangażowania (WUJ, 2013)

105,00 zł
87,15 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 17,85 zł

13 osób kupiło
8
Mój zielnik. Kwiaty i zioła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój zielnik. Kwiaty i zioła
Dostępny
93 szt.

Oddajemy w Twoje ręce elegancki zielnik, w którym znajdziesz gatunki dziko rosnące na łąkach, polach i w lasach oraz uprawiane w ogrodach, np. chabra bławatka, dziurawca zwyczajnego czy fiołka wonnego. Opisy ziół i kwiatów pozwalają na łatwe rozpoznanie ich w środowisku naturalnym, a barwne ilustracje dodatkowo ułatwiają identyfikację. Przy każdym gatunku pozostawiono miejsce na wklejanie własnego zasuszonego okazu. Mój zielnik to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników przyrody, którzy pragną lepiej poznać otaczający nas świat flory.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

9 osób kupiło
9
Kroki na strychu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroki na strychu
Dostępny
773 szt.

To miał być wymarzony dom. Skrywał jednak mroczną tajemnicę... Demony przeszłości zawsze mają imię... Patrycja przenosi się na południe Polski. Chce żyć na własnych zasadach. Jest silna i ma ustalone życiowe priorytety. Liczy się dla niej tylko kariera. Uporem i ciężką pracą zdobywa najwyższe stanowiska. Okazyjnie kupuje stary dom, a wraz z nim tragiczną historię. Pewnej nocy słyszy kroki, a w komodzie znajduje zakurzony pamiętnik poprzedniej właścicielki. Wydarzenia sprzed lat wracają do niej ze zdwojoną siłą. Teraz musi walczyć nie tylko z własnymi wspomnieniami, ale i z fatum ciążącym nad tym miejscem. Jakie mroki skrywa stary dom? Kroki na strychu to trzymająca w napięciu opowieść o traumach dzieciństwa, próbie budowania siebie od nowa i niezwykłych zdarzeniach, które wpływają na nasz los.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

7 osób kupiło
10
Hula hop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hula hop
Icom
Dostępny
9 szt.

To hula hop poprawia sprawność fizyczną i jest świetną zabawą! Elementy zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Produkt ma 7 części, które należy złożyć. Średnica:

14,99 zł
6 osób kupiło
11
Święta Rita - niezawodna patronka od spraw trudnych i beznadziejnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Rita - niezawodna patronka od spraw trudnych i beznadziejnych
Dostępny
299 szt.

Módl się ze św. Ritą w chwilach zwątpień i trudności Jeśli martwisz się o swoich bliskich lub zmagasz się z chorobą… Jeśli przeżywasz kryzys lub doświadczasz strapienia… Jeśli problemy zdają się przerastać twoje siły i tracisz nadzieję na lepsze jutro… Zwróć się do św. Rity z Cascii! Ta niezwykła kobieta od lat pozostaje jedną ze świętych, których ludzie ufnie proszą o wstawiennictwo przed Bogiem. Jej życie nie było usłane różami, ale to właśnie te kwiaty zostały jej atrybutem. Znosiła przeciwności i życiowe tragedie, nieobcy był jej ból związany z odejściem najbliższych. Przy tym wszystkim zachowała jednak wiarę w Bożą miłość i dobroć. Wciąż mówi do nas przykładem swojego postępowania w duchu Ewangelii. Kiedy pytamy św. Ritę o sekret jej nadzwyczajnego dzieła odnowy społecznej i moralnej, odpowiada nam: wierność Miłości, która została ukrzyżowana. Rita, wraz z Chrystusem i podobnie jak Chrystus, przybliża się do krzyża zawsze i jedynie przez miłość (św. Jan Paweł II). Modlitewnik zawiera życiorys tej szczególnej świętej, rozważania oparte o wezwania litanii oraz modlitwy w różnych potrzebach. Dzięki nim św. Rita stanie się towarzyszką codzienności, siostrą niosącą pociechę swoim orędownictwem, patronką w sytuacjach, które zdają się nie mieć rozwiązania. Święta Rito, prosimy, otrzyj nasze łzy, upraszając dla nas u Boga cud uzdrowienia dla chorych na ciele i duszy, cud pojednania w naszych tak często poranionych relacjach, cud powrotu do Boga dla zagubionych. Stawiaj na naszych drogach ludzi, którzy będą dla nas wsparciem i przyniosą, jeśli nie rozwiązanie problemu, to przynajmniej jakże ważne pocieszenie i poczucie, że nie jesteśmy z tym wszystkim sami.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

6 osób kupiło
12
Kwartalnik Wyklęci. Nr 2(30)/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwartalnik Wyklęci. Nr 2(30)/2023
Dostępny
11 szt.

Przedstawiamy kolejny numer kwartalnika „Wyklęci”.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

6 osób kupiło
13
Dzienniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Jest to tom drugi (z planowanych siedmiu) nowej edycji Dzienników Stefana Żeromskiego (w ramach jego Pism zebranych) w istotny sposób różniącej się od dwóch wydań wcześniejszych: z lat 1953-1956 oraz 1963-1970. Przynosi tekst diariusza znacznie pełniejszy, włącza bowiem dwa tomiki, które odnalezione zostały już po roku 1970, przywraca także fragmenty wykreślone z wydań wcześniejszych ze względów politycznych i obyczajowych. Tekst Żeromskiego skonfrontowany został a autografem dzienników i poprawiony, opatrzony także nieporównanie bogatszymi objaśnieniami.

49,00 zł
48,02 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

5 osób kupiło
14
Wiatraczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek
Icom
Dostępny
5 szt.

Ten wiatrak spodoba się dzieciom. Będzie świetną zabawką, ale też sprawdzi się jako ozdoba w ogrodzie. Wysokość: ok. 61.0 cm Uwaga. Dostępne są różne warianty produktu. Towar jest wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,99 zł
5 osób kupiło
15
Puzzle 1000 elementów. Wyspa Sów, Roch Urbaniak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wyspa Sów, Roch Urbaniak
GOOD LOOT, 1000
Dostępny
28 szt.

Roch Urbaniak to krakowski malarz, autor książek dla dzieci i komiksów. W swojej sztuce inspiruje się mitami, baśniami ale też popkulturą, z grami komputerowymi na czele. Bo inspiracje i wspaniałe opowieści można znaleźć wszędzie, a właśnie opowieści są tym, co chce przekazywać swoją sztuką. Z malarstwa korzysta też w innych formach wypowiedzi, tworząc komiksy, czy używając obrazów jako ilustracji w swoich książkach z serii „Papiernik”. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.3 x 48.0 cm

49,99 zł
44,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
16
Model harmonijnej współpracy między Trybunałem Konstytucyjnym i sądami konstytucyjnymi państw członkowskich a Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model harmonijnej współpracy między Trybunałem Konstytucyjnym i sądami...
Dostępny
50 szt.

Publikacja porusza aktualne problemy z zakresu rozstrzygania kolizji prawnych na styku prawa krajowego i unijnego przez najwyższe instytucje sądowe. Problem właściwości TSUE i TK ujawnił się zwłaszcza w obliczu trwających postępowań przeciwko Polsce w związku z naruszeniem prawa unijnego oraz wniosków kierowanych przez uprawnione podmioty do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją przepisów traktatowych UE. Ostatecznym rozwiązaniem mogłoby okazać się wyjście Polski z Unii Europejskiej. Publikacja stanowi zatem próbę wskazania możliwych dróg do osiągnięcia kompromisu.

139,00 zł
113,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 25,02 zł

4 osoby kupiły
17
Nikt nie woła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt nie woła
Dostępny
187 szt.

Najpierw ucieczka ze stalingradzkiego batalionu pracy, żeby dotrzeć do armii Andersa, gdzieś w Uzbekistanie – tak, najpierw to: głód, nędza, upokorzenia. I znowu batalion pracy, ale tym razem dobrowolnie. Żeby przetrwać. To ten batalion w Angrenie pod Taszkientem. Znowu ucieczka (formalnie dezercja, za którą groziła czapa), dotarcie do armii Andersa, dramatyczna komisja – już wiadomo, że ostatnia – kolejne upokorzenie – ale wreszcie jakiś dokument, świadectwo istnienia, i do tego nieoczekiwany dar niebios: mundur, płaszcz, buty, wspaniałe angielskie buty – całkowita odmiana. A potem już Samarkanda, szkoła pedagogiczna, fabryka. I Ona... Tak, trzeba przeczytać, bo jakże inaczej rozumieć te późniejsze strachy, emocje i tę ciszę… A dzisiaj, zwłaszcza teraz, gdy szukamy odpowiedzi, dlaczego Rosja jest taka, jak jest, warto się przyjrzeć radzieckiej duszy, jej dzikości, imperialnej determinacji i romantyczności.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
18
Naklejki 3D z brokatami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki 3D z brokatami
Icom
Dostępny
17 szt.

Te naklejki spodobają się dzieciom. Uwaga. Dostępne są różne wzory. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,05 zł
6,99 zł

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,06 zł

4 osoby kupiły
19
Tablica magnetyczna z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Tablica magnetyczna z akcesoriami
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Dzieci rozwijają swoje zdolności poprzez zabawę. Tablica to bardzo prosta zabawka edukacyjna, która swoimi zaletami rozwija zdolności manualne i plastyczne dziecka. Tworząc różne obrazki, pobudza swoją wyobraźnię i kreatywność. Jak działa tablica magnetyczna? Pod powierzchnią ekranu umieszczone są koraliki magnetyczne, za pomocą rysika spróbuj złapać jeden z koralików i przenieść w odpowiednie miejsce na planszy według wzoru. W zestawie znajdują się karty, które pokazują swojego rodzaju zadania, wystarczy uporządkować magnesiki według koloru i wzoru. Pod żadnym względem nie wolno używać na ekranie klasycznych długopisów, pisaków bądź piór atramentowych. Każdy obrazek można łatwo zmienić, można przechylić tablicę, a wszystkie koraliki spadną na dół. Czas zacząć zabawę od nowa! Wygodny górny uchwyt pozwoli zabrać ją ze sobą w podróż, czy na wycieczkę. Zawartość opakowania: • tablica, • 60 koralików, • rysik, • 12 kart. Wymiary tablicy: 26.0 x 23.0 x 2.0 cm Wymiary opakowania: 30.0 x 28.0 x 2.0 cm

39,99 zł
35,19 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

4 osoby kupiły
20
Wieś. świat w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieś. świat w obrazkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Książka ta jest adresowana do dzieci powyżej czwartego roku życia. Dzieki barwnym ilustracjom i przystępnym opisom będzie ona doskonałym przewodnikiem po rolniczym świecie. Dziecko odwiedzi mleczarnię, serowarnię, winnicę, pola ryżowe, plantację kawy oraz wiele innych ciekawych miejsc. W serii "świat w obrazkach" dotychczas ukazały się tytuły: Wieś, Zwierzęta, Przyroda, Ludzkie ciało, Ziemia, Konie, Muzyka, Rekordy zwierząt, Góry, Dinozaury i prehistoria, Las, Zwierzęta domowe, Zawody, Miasto, Transport, Morze, Dzieci świata, Smoki, Kosmos, Strażacy.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
21
Europejskie kino gatunków. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejskie kino gatunków. Tom 4
Dostępny
63 szt.

Czwarty tom cyklu „Europejskie kino gatunków” prezentuje zjawiska wcześniej albo ledwo dotknięte piórem badaczy (zwłaszcza w Polsce), albo w ogóle niepojawiające się w filmoznawczych opisach, choć stale obecne w internetowych artykułach pisanych przez fanów i twórców zinów. A przecież, jak pokazują liczne publikacje zagraniczne oraz nieliczne krajowe, kino eksploatacji, któremu poświęcamy w dużej mierze niniejszy tom, jest nie tylko bardzo ważnym nurtem w europejskim kinie gatunkowym, ale – jak dowodzą produkcje arthouse’owe – stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla współczesnych filmowców. Książka, która tym razem została stworzona wspólnymi siłami przez zawodowych filmoznawców, jak i miłośników kina gatunkowego niewywodzących się z uniwersyteckich katedr (w ramach programu Open Source Knowledge), przynosi opisy takich zjawisk jak kino nazisploitation, sexploitation, filmy nazi-ezoteryczne, folk horror, ale również monograficzne analizy twórczości Lucia Fulciego czy Uwe Bolla. Nurt exploitation korzeniami tkwi w kinie bardziej konwencjonalnym, takim jak filmy operowe, kino płaszcza i szpady, euro-crime, o których to zjawiskach piszemy w naszej publikacji. Jest ona skierowana zarówno do akademików zajmujących się kinem gatunkowym w jego nawet najbardziej oryginalnych europejskich przejawach, jak i do wszystkich miłośników interesujących i niebanalnych filmów. „Przedsięwzięcie pod nazwą „Europejskie kino gatunków” uważam za potrzebne, ważne i znaczące. Tom czwarty z pewnością stanowi świetną kontynuację poprzednich, uzupełnia nieobecne lub zawieszone w nich wątki, ale przede wszystkim jest odrębną, nową i wartościową całością, którą można traktować na zasadzie bogatego w wiedzę leksykonu, z dominującą w nim problematyką kina eksploatacji (w różnych jego odmianach czy gatunkach) i wyraźnie zaznaczonymi osobowościami badaczy – autorami i współautorami poszczególnych rozdziałów”. Z recenzji dr. hab. Rafała Koschanego, prof. UAM Dr hab. Piotr Kletowski, prof. UJ, adiunkt w Zakładzie Korei, Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Kulturoznawca, filmoznawca. Badacz kina nieoczywistego. Autor monografii twórców osobnych światowego kina (Takeshi Kitano, Stanley Kubrick, Pier Paolo Pasolini) oraz współtwórca (wraz z Piotrem Mareckim) wywiadów rzek z mistrzami polskiego kina – Andrzejem Żuławskim, Grzegorzem Królikiewiczem, Piotrem Szulkinem. Redaktor bestsellerowej książki 1000 filmów, które tworzą historię kina (2020), nagrodzonej nagrodą PISF dla najlepszej publikacji o tematyce filmowej. Redaktor serii Europejskie kino gatunków (WUJ 2017-2023). Przygotowuje V tom serii.

44,10 zł
36,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,50 zł

4 osoby kupiły
22
Kwiat agawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kwiat agawy
Dostępny
91 szt.

Zygmunt Strzecha przyjeżdża do rodzinnego majątku po kilkuletnim pobycie za granicą. Jego rodzice od dawna nie żyją. Ojciec został zamordowany podczas wyprawy handlowej na Węgry, a jego pieniądze zrabowane winą obarczono rozbójników, ale były to tylko domysły; natomiast matka zmarła kilka lat później. We dworze wita go stary służący i pokazuje mu list, który ojciec zostawił dla syna przed wyjazdem, a także drugą przesyłkę, nie mniej sensacyjną. Przed swą ostatnią podróżą w życiu Michał Strzecha otrzymał od żony kwiat agawy jako dowód wiecznej miłości. Już po jego śmierci anonimowy nadawca przysłał list z Ameryki, który zawierał właśnie ów kwiat i notatkę o jego pochodzeniu. Zaintrygowany Zygmunt postanawia okryć kto stał za tragedią jego rodziny.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

3 osoby kupiły
23
Polskie ciągniki wojskowe. Ciągniki kołowe i kołowo-gąsienicowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie ciągniki wojskowe. Ciągniki kołowe i kołowo-gąsienicowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

„Doświadczenia Wielkiej Wojny w dziedzinie motoryzacji wojska oraz korzyści z niej płynących otworzyły przed strategami oraz sztabami poszczególnych krajów zupełnie nowy obszar rozwoju nowoczesnej armii. W tych doświadczeniach swój bardzo skromny udział, ale ciekawy z perspektywy przyszłych rozważań taktycznych w kraju, miało także odradzające się po 1918 roku Wojsko Polskie. Dotyczyły one wojny polsko-bolszewickiej i przeprowadzonych z sukcesem dwóch zagonów: na Żytomierz (kwiecień 1920 r.) i Kowel (wrzesień 1920 r.). Oba manewry, choć z punktu militarnego można traktować jako epizod całej wojny, to pod względem sztuki wojennej były przykładem możliwości jednostek zmotoryzowanych”. Ze wstępu

170,00 zł
110,50 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 59,50 zł

3 osoby kupiły
24
Szkicownik A3 - 30 arkuszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik A3 - 30 arkuszy
Icom
Dostępny
5 szt.

Szkicownik zawiera 30 kartek papieru wysokiej jakości w formacie A3. Z pewnością przyda się produkt do szkoły na zajęcia plastyczne. Idealnie również sprawdzi się jako prezent dla młodych artystów.

13,10 zł
12,99 zł

Rabat 0,8%
oszczędzasz 0,11 zł

4 osoby kupiły
25
Plecak emocji. Jestem ważny! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak emocji. Jestem ważny!
Dostępny
90 szt.

Poradnik o emocjach dla pedagogów oraz rodziców i opiekunów dzieci, a także dla wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat emocji, napisany w bardzo przejrzysty i komunikatywny sposób. „To od nas nasze dzieci uczą się wielu zachowań tych właściwych oraz niepożądanych. My dorośli nie zawsze wiemy, jak reagować i higienizować własne emocje i uczucia. Często niewłaściwie interpretujemy i zbyt „gorąco” reagujemy na zachowania naszych dzieci. Może warto popularyzować wśród rodziców i nauczycieli postawę otwarcia. Powinniśmy w takich sytuacjach zrozumieć, że nie ma złych i dobrych emocji, albowiem wszystkie emocje są nasze i mamy prawo je odczuwać. Treści zawarte w „Plecaku emocji” są takim drogowskazem, jak rozmawiać, jak interpretować oraz jak szanować marzenia, plany i emocje drugiego człowieka oraz jakie zastosować praktyki uważności do odnalezienia dobrych rozwiązań pedagogiczno-terapeutycznych.[…] poradnik wpisuje się w aktualne potrzeby pedagogiczno-społeczne i może stanowić atrakcyjną i merytorycznie poprawną propozycję nie tylko dla wymienionych adresatów, ale także sugerowałabym, by rozpowszechnić go wśród szerszego grona odbiorców. […] treści […] zredagowane są w sposób logicznie spójny, przejrzysty i komunikatywny. […] z tej wiedzy mogą z dużym zyskiem dla siebie skorzystać wszyscy, których zainteresuje problematyka emocji i budowania dobrych relacji”. (z recenzji dr Małgorzaty Karwowskiej – wykładowcy akademickiego, pedagoga specjalnego, logopedy, terapeuty) Joanna Laszczkowska – absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, socjoterapeuta. Jej pasją i celem jest zdobywanie wiedzy na temat emocji i budowania głębokich więzi międzyludzkich. Joanna Gutman – absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią dziecka. Od kilku lat pracuje z uczniami, opierając się na programach profilaktyczno-wychowawczych i promocji zdrowia psychicznego.

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

3 osoby kupiły
26
Perspektywy bezpieczeństwa logistycznego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perspektywy bezpieczeństwa logistycznego Sił Zbrojnych Rzeczypospolite...
Dostępny
65 szt.

Autor omawia złożoną problematykę kształtowania potencjału logistycznego Sił Zbrojnych RP we wszystkich wymiarach: organizacyjnym, technicznym, mobilizacyjnym, finansowym, w aspekcie strategicznym i operacyjnym, a przede wszystkim w ścisłym odniesieniu do sojuszniczych doktryn strategicznych i wymagań interoperacyjnych NATO. Zasadniczą grupą odbiorców są osoby związane z funkcjonowaniem systemu logistycznego Sił Zbrojnych RP.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
27
Atlas Tatr polskich i słowackich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Atlas Tatr polskich i słowackich
Dostępny
384 szt.

Tatry to prawie 800 km2 przepięknej górskiej przyrody, która co rusz odkrywa przed turystami swoje fascynujące oblicze ? malownicze szlaki, unikatowe faunę i florę, wyjątkową różnorodność krajobrazów. Wszystko to składa się na jedyną w swoim rodzaju zachętę do eksplorowania tych miejsc. "Atlas Tatr polskich i słowackich", opracowany przez doświadczonego przewodnika górskiego: beskidzkiego i tatrzańskiego, zawiera wiele ciekawych informacji na temat tego najwyższego pasma w łańcuchu Karpat. Mapy i szczegółowe opisy szlaków pomogą zaplanować niejedną wyprawę górską.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

3 osoby kupiły
28
Peter Handke. Opowiadając, zbawić świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,60 zł
27,89 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,71 zł

3 osoby kupiły
29
Gwizdek sędziowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwizdek sędziowski
Icom
Dostępny
2 szt.

Gwizdek wykonany jest w tworzywa sztucznego. Sznurek do przywiązania gwizdka ułatwi korzystanie z niego podczas meczu. Dodatkowo przy gwizdku jest kompas.

3,99 zł
3 osoby kupiły
30
Drewniane koraliki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane koraliki
Icom
Dostępny
6 szt.

Te drewniane koraliki spodobają się dzieciom i dorosłym. To świetna zabawa, która jednocześnie rozwija zdolności motoryczne i wyobraźnię. Koraliki można wykorzystać do różnego rodzaju prac plastycznych, można robic z nich również biżuterię. W opakowaniu znajduje się 250 gram.

25,81 zł
24,52 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

3 osoby kupiły
31
Proca + 2 samoloty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proca + 2 samoloty
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Proca posiada 2 czerwone samolociki - Zasięg wystrzeliwanych samolotów to ok. 4m

10,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
32
I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Najlepsza jednotomowa historia II wojny światowej, jaką kiedykolwiek napisano – „Sunday Times” Jak II wojnę światową relacjonowałyby dzisiejsze media? Czy na podstawie wydarzeń sprzed lat da się stworzyć porywającą narrację, która sprawi, że czytelnik niemal przenosi się w czasie i ląduje w samym centrum wydarzeń? Ta książka to niezrównane połączenie lekkiego dziennikarskiego pióra i gigantycznej wiedzy historycznej. Sir Max Hastings – brytyjski historyk i jeden z najwyżej cenionych korespondentów wojennych na świecie - opisał historię największego konfliktu zbrojnego ubiegłego stulecia, jak gdyby były to wydarzenia rozgrywające się tu i teraz. Nie uprzedza faktów, buduje napięcie i oddaje głos naocznym świadkom. Ani na moment, prowadząc czytelnika od września 1939 roku, od „Polski zdradzonej” po ostatnie chwile tytułowego „rozpętanego piekła”, nie daje zapomnieć o swoich dziennikarskich umiejętnościach. Jest to historia opowiedziana już wiele razy, ale chyba nikt dotychczas nie zrobił tego tak przystępnie i sugestywnie. b>Nowatorska, oryginalna i potrzebna historia, pod wieloma względami dzieło życia autora – „New York Times”

89,90 zł
67,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,47 zł

2 osoby kupiły
33
Pan Andrzej. Portret z pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pan Andrzej. Portret z pamięci
Dostępny
98 szt.

Andrzej Wajda jakiego nie znamy. Wyjątkowa opowieść o wyjątkowym artyście i człowieku. Pół żartem, pół serio. Wzrusza i bawi. Maciej Karpiński – prozaik, dramaturg, scenarzysta, krytyk literacki i teatralny, pedagog. Przez ponad czterdzieści lat był jednym z najbliższych współpracowników Andrzeja Wajdy jako asystent, współscenarzysta jego filmów i autor książek o jego twórczości i dokonaniach. W najnowszej książce opowiada o swojej współpracy i przyjaźni z panem Andrzejem, kreśląc – czasem sentymentalnie, a niekiedy z humorem – wyjątkowy portret wybitnego artysty widzianego z bliska, podczas pracy, w podróżach czy po prostu w życiu codziennym. To zarazem swoista relacja zza teatralnych kulis i z planów filmowych, opisująca od podszewki proces powstawania pamiętnych dzieł Mistrza, bogato ilustrowana jego rysunkami, szkicami i projektami oraz prywatnymi listami. Uzupełniają ją liczne fotografie, w większości publikowane po raz pierwszy.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
34
Zakładki indeksujące 12x45mm 7x20szt papierowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
35
Nietekstualne elementy w uzasadnieniach sądowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,20 zł
32,80 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,40 zł

2 osoby kupiły
36
Wspomnienia Izmael-beka (Józefa) Pietrucina-Pietruszewskiego jako źródło do historii rewolucji lutowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wspomnienia Izmael-beka (Józefa) Pietrucina-Pietruszewskiego jako źród...
Pietrucin-Pietruszewski Józef, Adamczewski Przemysław, Mamoulia Georges, Wojtko Jakub, DiG
Dostępny
15 szt.

Temat Republiki Górskiej praktycznie nie jest podejmowany w pracach polskich naukowców czy dziennikarzy. Jeżeli już pojawia się jakaś informacja na jej temat, to zazwyczaj na marginesie prezentowania innych zagadnień i w kilkuzdaniowej, bardzo ogólnikowej formie. Na tle nielicznych tekstów napisanych przez Polaków o sytuacji na Kaukazie Północnym po upadku caratu w Rosji szczególnie wyróżniają się wspomnienia Izamel-beka (Józefa) Pietrucina-Pietruszewskiego. Prawdopodobnie był on jedynym Polakiem w oddziałach walczących o niepodległość Czeczenii i Dagestanu podczas wojny domowej w Rosji. Praca Pietrucina-Pietruszewskiego składa się z dwóch części: ?W wichrze rewolucji? i ?W cieniu Kazbeku?. Pierwsza dotyczy wydarzeń związanych z rewolucją lutową w Moskwie i okresu bezpośrednio po jej zakończeniu. W drugiej Autor opisał swój pobyt na Kaukazie Północnym (przede wszystkim w Czeczenii i Dagestanie), kiedy walczył po stronie miejscowego ruchu niepodległościowego. Przy czytaniu wspomnień należy uwzględnić warunki, w których Pietrucin-Pietruszewski je pisał (współpracując z wywiadem niepodległej Polski), a także specyfikę ich zawartości (chociażby udział Autora w rewolucji lutowej i służbę w oddziałach białych). Praca napisana jest w duchu mitu wallenrodyzmu. Zauważalne jest to zwłaszcza we fragmentach, w których wyjaśnia on swoje uczestnictwo w rewolucji lutowej chęcią obalenia władzy w Rosji i doprowadzenia do odrodzenia się Polski po rozbiorach. Bardziej przekonująca wydaje się jednak teza, że w młodości Autora uwiodły ideały rewolucji. Nie można ignorować także faktu, że Pietrucin-Pietruszewski, jak sam twierdził, był człowiekiem lubiącym wojnę. Z treści wspomnień wynika, że rzeczywiście tak było. Można nawet dowodzić, że był on pewnego rodzaju awanturnikiem lubiącym ryzykowne życie. Zważywszy jednak, że wspomnienia były napisane w końcu lat 20. XX wieku na zamówienie polskich kręgów wojskowych, Autor dodał wątki patriotyczne, opisując wydarzenia zachodzące w Rosji, i zaprezentował swoje w nich uczestnictwo w taki sposób, aby zostało ono pozytywnie odebrane w niepodległej Polsce. W konsekwencji można traktować wspomnienia Pietrucina-Pietruszewskiego jako próbę swojej rehabilitacji za służbę w okresie I wojny światowej w Armii Cesarstwa Rosyjskiego, a następnie w latach 1919?1920 w białych armiach generała Antona Denikina i Piotra Wrangla. Charakterystyczną rzeczą dla wspomnień jest to, że w pierwszej części, dotyczącej rewolucji lutowej, dominuje narracja w pierwszej osobie ? autor opisuje przede wszystkim wydarzenia, w których bezpośrednio uczestniczył. Inaczej jest w przypadku drugiej części, poświęconej pobytowi Pietrucina-Pietruszewskiego na Kaukazie. Po opisaniu przekazania dowodzonej przez niego twierdzy Wedeno przedstawicielom Nażmudina Gocyńskiego więcej uwagi poświęcił zaprezentowaniu ogólnej sytuacji, a nie własnym przygodom. Ten typ narracji dominuje do końca wspomnień. Do publikacji oprócz wspomnień Pietrucina-Pietruszewskiego zostały włączone trzy teksty, które ukazują historyczne tło opisywanych wydarzeń i przybliżają jego postać, co ma sprzyjać czytelnikowi w odbiorze całej publikacji. Pierwszy artykuł dotyczy stosunku Polaków, oficerów Armii Cesarstwa Rosyjskiego, do rewolucji i wojny domowej w Rosji, a także niepodległości Polski. W drugim tekście zanalizowano wspomnienia Pietrucina-Pietruszewskiego przez pryzmę utworzenia i funkcjonowania Republiki Górskiej. W trzecim zaprezentowano krótki zarys jego biografii.

52,50 zł
47,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,25 zł

2 osoby kupiły
37
A kuku! Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
A kuku! Kosmos
Dostępny
404 szt.

Kolejna pozycja w serii pięknie ilustrowanych książeczek z okienkami, po które chętnie sięgają najmłodsze dzieci. Tym razem maluchy wyruszą na podbój kosmosu – dowiedzą się węcej o gwiazdach i planetach, poszukają ukrytych niespodzianek i rozwiną koordynację wzrokowo-ruchową.

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
38
Wiatraczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

3 wzory, towar wysyłamy losowo.

6,09 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,6%
oszczędzasz 0,10 zł

2 osoby kupiły
39
Szkicownik A4 80 kartek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik A4 80 kartek
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Szkicownik zawiera 80 kartek papieru wysokiej jakości w formacie A4. Z pewnością przyda się na zajęcia plastyczne. Idealnie również sprawdzi się jako prezent dla młodych artystów.

11,06 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,07 zł

2 osoby kupiły
40
Leksykon lektur i wierszy. Szkoła podstawowa. Klasy 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon lektur i wierszy. Szkoła podstawowa. Klasy 7-8
Dostępny
609 szt.

Przedstawiamy najważniejsze lektury w pigułce, czyli Leksykon lektur i wierszy! Biografie autorów, streszczenia, najważniejsze postacie, problematyka utworów, interpretacje wierszy i omówienie ich budowy, plany wydarzeń, najważniejsze definicje – a to wszystko w jednym miejscu! W Leksykonie szczegółowo zostały omówione lektury obowiązkowe w podstawie programowej dla klas 7–8 – znajdują się tam najpotrzebniejsze treści, bez zbędnych informacji, a to wszystko opatrzone mnóstwem ilustracji, w nowoczesnej oprawie graficznej, która ułatwi i uprzyjemni naukę. Całość pozwoli uczniom opanować najważniejsze wiadomości o lekturach, wskaże im nowe konteksty kulturowe i będzie nieoceniona przy nauce do egzaminu ósmoklasisty.

37,99 zł
26,59 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

2 osoby kupiły
41
Markery tekstylne 8 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markery tekstylne 8 kolorów
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Informacje produktowe: • W zestawie znajduje się 8x markerów tekstylnych w różnych kolorach • Potrafią nadać drugie życie ubraniom • Poprawiają kreatywność oraz rozwijają zdolności manualne • Po namalowaniu obrazu na koszulce. Należy odczekać 24h • Pranie pomalowanych ubrań powinno być wykonywane w temperaturze 30* • Markery do tkanin przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia

13,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
42
A kuku! Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
A kuku! Kolory
Dostępny
392 szt.

Kolejna pozycja w serii pięknie ilustrowanych książeczek z okienkami, po które chętnie sięgają najmłodsze dzieci. Tym razem maluchy odwiedzą pewne miasteczko i wraz z jego mieszkańcami poćwiczą rozpoznawanie kolorów, poszukają ukrytych niespodzianek i rozwiną koordynację wzrokowo-ruchową.

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
43
Piramidka Serso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidka Serso
Icom
Dostępny
3 szt.

Ta zabawka spodoba się dzieciom. Pomaga ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną. Jest odpowiednia dla dzieci już od 3 roku życia.

11,99 zł
1 osoba kupiła
44
Auta sportowe (16 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Auta sportowe (16 sztuk)
Leantoys
Dostępny
1 szt.

Sportowe auta i jazda ekstremalna to marzenie małych chłopców, ale nie tylko. Obdarowując kilkulatka zestawem różnokolorowych samochodzików, umożliwiasz chłopcu zabawę w przejażdżki po mieście, wyścigi, a także mechanika czy salon samochodowy. Rozbudzisz w nim pasję i zainteresowanie motoryzacją. Każde autko ma wyjątkowy wygląd i charakterystyczne naklejki, wykonany ze szczegółem i dokładnością. W zestawie znajduje się 16 autek. Poszerzą kolekcję lub rozpoczną nowy zbiór zabawek. Główną zaletą jest budowa autek, karoseria wykonana jest z metalu, natomiast spód zabawki i koła to plastik. Połączenie to sprawia, że autka są odporne na lekkie zderzenia, a zabawa nimi to wygoda i komfort. Wystarczy znaleźć miejsce i rozpocząć zabawę! Średni wymiar autek: 7.0 x 3.0 x 3.0 cm Wymiary opakowania: 39.0 x 26.0 x 4.0 cm Zestaw autek przeznaczony jest dla wszystkich dzieciaków powyżej 3. roku życia. Sprawdzi się zarówno jako zestaw dla jednego chłopca, jak i wyposażenie sali zabaw lub przedszkola. Resoraki zostały zapakowane w estetyczne, kolorowe pudełeczko z przeźroczystą witrynką. Zestaw ma oznakowanie certyfikatem CE, ponadto jego produkcja jest zgodna z normą EN 71.

52,00 zł
46,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
45
Piórnik potrójny bez wyposażenia mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik potrójny bez wyposażenia mix
Herlitz
Dostępny
3 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Piórnik potrójny bez wyposażenia.

69,64 zł
66,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,48 zł

1 osoba kupiła
46
Ofiary terroru i działań wojennych w latach 1939-1945 z terenu Kreishaupmannschaft Busko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiary terroru i działań wojennych w latach 1939-1945 z terenu Kreisha...
Dostępny
97 szt.

W ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej „Terror okupacyjny na ziemiach polskich w latach 1939-1945” powstała baza zawierająca nazwiska osób zamieszkujących stale lub czasowo tereny Kreishauptmannschaft Busko, które w latach 1939-1945 poniosły śmierć w wyniku polityki terroru okupanta (zarówno niemieckiego, jak i sowieckiego). Należy zaznaczyć, że jest to pierwsza tak rozległa lista ofiar z podanego terytorium. Publikacja powstała w ramach współpracy z licznymi instytucjami polskimi i zagranicznymi. Głównym założeniem bazy jest przywrócenie imion i nazwisk ofiarom terroru niemieckiego i sowieckiego na terenie Kreishauptmannschaft Busko. Obecnie zbiór liczy 12 436 rekordów. Za każdym stoi indywidualna tragedia ludzka. Niemal każda polska rodzina straciła kogoś ze swoich bliskich, została pozbawiona mienia lub ucierpiała wskutek represji. Przywrócenie tych imion i nazwisk jest jednoznaczne z upamiętnieniem ofiar, a to istotne dla młodego pokolenia. Kolejnym celem powstającej bazy jest zlokalizowanie poszczególnych miejsc kaźni na terenie Kreishauptmannschaft Busko. Praca może stanowić punkt odniesienia do prowadzenia dalszych badań demograficznych dotyczących określenia strat osobowych na terenie poszczególnych miast i miasteczek lub analizy skali czy natężenia terroru na omawianym obszarze. Instytut Pamięci Narodowej zwraca się do mieszkańców powiatów buskiego i pińczowskiego z prośbą o włączenie się w prace nad bazą, by nie tylko oszacować straty w ludności, ale przede wszystkim przywrócić ofiarom II wojny światowej imiona i nazwiska.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
47
Primal Prayer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Primal Prayer, CD
BEVERLY GLENN-COPELAND, Transgressive / Pias
Dostępny
19 szt.

1. La Vita 2. Back to Bachland 3. Heaven in Your Heart 4. On the Road 5. This Side of Grace 6. In the Image 7. Primal Prayer 8. Between the Veils 9. A Little Talk 10. A Song and Many Moons

58,90 zł
1 osoba kupiła
48
Tajemnice Chopina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Chopina
Dostępny
207 szt.

Zaskakujące tajemnice życia Fryderyka Chopina. Wśród nich tak podstawowe, jak kłopoty z ustaleniem daty jego narodzin czy diagnoza choroby, na którą zmarł. Obraz Chopina, jaki wyłania się z kart książki, zaprzecza ugruntowanym stereotypom. To nie tylko geniusz żyjący w wyidealizowanym świecie romantycznych natchnień, ale również człowiek zaradny, konkretny, mocno stąpający po ziemi, wręcz menadżer własnego sukcesu.

35,70 zł
24,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,71 zł

1 osoba kupiła
49
Kobieta-ciąża-zarodek-dziecko. Prawne aspekty przerywania ciąży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,10 zł
31,31 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,79 zł

1 osoba kupiła
50
Psi Patrol. Pojazd bohaterów, Rocky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Psi Patrol. Pojazd bohaterów, Rocky
Spin Master
Dostępny
3 szt.

Daj się porwać przygodzie i rusz w trasę z pojazdem na licencji „Psiego Patrolu”. Zabawka ma żywe kolory i autentyczne, designerskie detale, które występują w bajkowej produkcji. Pojazd można transformować. Wystarczy nacisnąć przycisk, by aktywować transformację. Zresetuj, przekształć i uruchamiaj raz za razem! Wóż ma również elementy obrotowe. Pies ubrany jest w filmowy strój. Zabawka to doskonały dodatek do każdej kolekcji pojazdów. Wymiary opakowania: 25.0 x 11.0 x 21.0 cm

109,99 zł
67,09 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 42,90 zł

1 osoba kupiła
51
Wiatraczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek
Icom
Dostępny
4 szt.

Towar wysyłany losowo - W zestawie znajduje się zielona łodyga - 3x różnokolorowe wiatraczki - Kijek, do którego mocuje się łodygę - Wiatraczek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia

6,99 zł
1 osoba kupiła
52
Employee journey. Od rekrutacji do ostatniego dnia w pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Employee journey. Od rekrutacji do ostatniego dnia w pracy
Dostępny
204 szt.

Oto kompletny narzędziownik obszaru Human Resources w organizacji! Employee journey, czyli po polsku &bdquo,podró,ż pracownika&rdquo,, ma kilka etapó,w. Pracownik przechodzi w firmie przez trzy zasadnicze fazy: najpierw jest rekrutowany, potem realizuje zadania, któ,re mu przydzielono, wreszcie &ndash, rozstaje się z organizacją. Na każdym z tych etapó,w powinien mu towarzyszyć przedstawiciel działu HR.  ,To on jest przewodnikiem pracownika w tej podró,ży, a jednocześnie wizytó,wką organizacji, któ,ra rekrutuje, zatrudnia i ostatecznie się z nim rozstaje. Ta książka to kompletny przewodnik nie tylko dla przedstawicieli działó,w HR, ale i dla wszystkich, któ,rym temat zarządzania zasobami ludzkimi jest bliski, napisany ze szczegó,lnym uwzględnieniem employee journey.  ,Dowiesz się z niej, jakie zadania stoją przed organizacją w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Nauczysz się, jak rozmawiać z potencjalnymi kandydatami do pracy. Przeczytasz o zasadach skutecznego onboardingu, czyli takiego, dzięki któ,remu nowi pracownicy zechcą związać się z organizacją na dłużej. Zyskasz narzędzia pozwalające ich utrzymać &ndash, takie, jakimi posiłkują się prężnie działające firmy. Dowiesz się też, jak przeprowadzić bezbolesny dla obu stron offboarding, czyli jak rozstać się z pracownikiem w dobrej atmosferze, bez wzajemnych żaló,w.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
53
Mini Spinacz do bielizny 10x10cm 54szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Spinacz do bielizny 10x10cm 54szt
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Mini Spinacz do bielizny, 10 x 10 cm, 54 szt. w drewnianym pudełku, 2 wzory.

5,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
54
Przemówienia parlamentarne 1880-1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przemówienia parlamentarne 1880-1919
Dostępny
80 szt.

Edycja źródłowa zawiera 76 wystąpień wygłoszonych przez Ferdynanda Radziwiłła w niemieckim Reichstagu i Izbie Panów pruskiego Landtagu oraz mowę otwierającą pierwsze obrady Sejmu Ustawodawczego II Rzeczypospolitej. Przemówienia parlamentarne, zachowane w postaci oryginalnych zapisów stenograficznych obrad Reichstagu i Izby Panów pruskiego Landtagu, zostały przetłumaczone na język polski. Część z nich była publikowana na łamach ówczesnej prasy w czasopismach wydawanych na terenie Wielkopolski. ****** Parliamentary Speeches 1880-1919 The source edition contains 76 speeches given by Ferdynand Radziwiłł in German Reichstag and the House of Lords of the Prussian Landtag, as well as the opening speech made at the first meeting of the legislative Sejm of the Second Polish Republic. The parliamentary speeches preserved in the form of original transcripts of the proceedings of Reichstag and the House of Lords of the Prussian Landtag were translated into Polish. Some of them were printed in the magazines published in Greater Poland at the time.

43,00 zł
36,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,88 zł

1 osoba kupiła
55
Choroba Kolbego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba Kolbego
Dostępny
119 szt.

Nowy tom wierszy Karola Samsela, kolejny po brawurowym debiucie (świetnie przyjętym tomie \"Autodafe\"). Poeta pisze wiersze niezwykle śmiałe, wynalazcze językowo, oddając głos wielu podmiotom lirycznym tworzy polifoniczny chór. W swoich wierszach pokazuje doświadczanie istnienia przez wyjątkowo wrażliwą, twórczą jednostkę opętaną przez demony literatury, biologii, metafizyki i teologii. Karol Samsel to nie tylko polski poeta, i redaktor naczelny \"Zeszytów Poetyckich\", ale także literaturoznawca, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, wybitny znawca Norwida. Autor jest zdobywcą wielu nagród poetyckich.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
56
Heart of the devil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart of the devil
Dostępny
87 szt.

Demoniczny uśmiech, wyścigi samochodowe, niebezpieczny stalker - co może pójść nie tak? W niewielkim miasteczku Benton Harbor każdy zna Daemona Hughesa, chłopaka uznawanego za ucieleśnienie zła, przystojnego i grzesznego niczym sam diabeł. O tym, że jest wyjątkowo niebezpieczny, wie również Jane Wilson. Nastolatka musi znosić towarzystwo tego miejscowego rozrabiaki niemal codziennie, ponieważ jest on najlepszym przyjacielem jej starszego brata. Gdy wkrótce okaże się, że serce Jane zaczyna bić szybciej dla Deamona, a on odwzajemnia uczucie, w życiu dziewczyny pojawią się poważne kłopoty Nielegalne wyścigi samochodowe, lokalny gangster i prześladowca, który doskonale się ukrywa. Co zrobi Jane, żeby wyplątać się z tarapatów? Czy powrót do wcześniejszego, uporządkowanego życia w ogóle jest możliwy?

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
57
Arkusze składane okrągłe 15 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze składane okrągłe 15 cm
Icom
Dostępny
4 szt.

Informacje produktowe: • W zestawie znajduje się 100x karteczek w różnych kolorach o grubości 70 GSM • Instrukcja do ułożenia jednego wzorku • Produkt z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, ponieważ uczy poprzez zabawę oraz rozwija zdolności manualne • Arkusze do origami przeznaczone jest dla dzieci powyżej 3 roku życia

8,40 zł
7,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
58
Wielki Rybak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Rybak
Dostępny
473 szt.

Wydanie Wielkiego Rybaka kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Wielki Rybak to niezwykła powieść historyczna autorstwa współczesnego pisarza amerykańskiego, która zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Ciekawie i zaskakująco ukazuje dzieje życia Szymona, którego Jezus powołał na apostoła, nadając mu imię Piotr, a następnie – po swoim zmartwychwstaniu – powierzając mu pieczę nad rodzącą się wspólnotą chrześcijańską. Poznajemy Szymona jako zwykłego, pełnego słabości i dylematów prostego rybaka znad jeziora Genezaret, który nie jest zbyt pobożny, za to porywczy i łasy na pochwały. Powieść ukazuje fascynującą drogę duchowej przemiany Szymona-Piotra oraz arabskiej księżniczki Fary-Estery. Akcja toczy się w I wieku naszej ery, w potężnym imperium, gdzie twardą rękę rządzą dumni Rzymianie, ubogi Cieśla z Nazaretu głosi nadejście Królestwa niebieskiego i czyni cuda, a między Żydami i Arabami – potomkami biblijnego patriarchy Abrahama – tli się odwieczna nienawiść.

27,99 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
59
Bańki mydlane 60 ml Pixar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 60 ml Pixar
Artyk
Dostępny
91 szt.

Bańki mydlane z postaciami Pixar, na każdej nakrętce znajduje się gra – labirynt z piłeczek. Uwaga. Dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
1 osoba kupiła
60
Dekalog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekalog
Dostępny
175 szt.

Książeczka przeznaczona dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i poznają najważniejsze zasady wiary. Każde z Dziesięciu Przykazań jest przedstawione i wyjaśnione za pomocą kolorowanek, krzyżówek, szyfrów czy quizów. Wszystkie zabawy są dostosowane do poziomu dziecka, co zachęca do samodzielnego rozwiązywania i sprawia, że przyswaja sobie ono wiedzę z przyjemnością. Książka stanowi doskonałą pomoc dla katechetów aktywizującą uczniów oraz wsparcie dla rodziców, którzy przygotowują swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. To także wartościowy prezent dla najmłodszych oczekujących pierwszego przystąpienia do sakramentu Eucharystii.

11,90 zł
8,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
61
Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami
Dostępny
149 szt.

Czy dawniej ludzie się bawili? Oczywiście! Może nawet lepiej niż my, współcześni. Taniec był jedną z podstawowych rozrywek. Kto nie umiał tańczyć, nie brał udziału w życiu towarzyskim. Tańce były piękne, bogate i różnorodne. Liczyła się precyzja i elegancja. Przenieście się na chwilę w ten niezwykły czas. Zapraszamy na prawdziwy bal z minionej epoki i życzymy dobrej zabawy.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
62
Bidon 750 ml Montains Starpak 514065 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bidon 750 ml Montains Starpak 514065
Starpak
Dostępny
65 szt.

Zalety produktu niezbędny element zestawu śniadaniowego do szkoły, posiada blokadę otwierania pokrywy bidonu, zawieszkę dzięki której można go zawiesić na ręce, posiada dodatkową nakładkę dzięki której nie przelatują podczas picia np. cytryna dodana do wody. Bidon na napoje o pojemności 750 ml, łatwy do otworzenia i zamknięcia, dzióbek który ułatwia picie napoju. Bidon STARPAK jest pokryty młodzieżową grafiką ombre. Bidon wykonany z tritanu który nie zmienia smaku potraw, posiada materiał BPA free, nie zawiera bisfenolu, płyny o temperaturze 0-80 stopni Celsjusza. Wymiary/waga wymiary produktu wys. x szer. cm 25x7, waga produktu kg 0,16 kg. Bidon wykonany z plastiku. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Pakowany w folijkę.

45,90 zł
43,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,29 zł

1 osoba kupiła
63
Piłka do koszykówki 10" kolorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka do koszykówki 10" kolorowa
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

- Poprawia sprawność fizyczną - Można grać samemu, z rodziną, z przyjaciółmi - Piłka do koszykówki jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia

25,82 zł
24,53 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

1 osoba kupiła
64
Mozaika diamentowa XL 2 wzory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa XL 2 wzory
Icom
Dostępny
7 szt.

Towar wysyłany losowo. Diamentowe malowanie XL 2 wzory.-12 naklejek

22,02 zł
20,92 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
65
Życie bez złudzeń Szkice nie-polityczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Życie bez złudzeń Szkice nie-polityczne
Dostępny
49 szt.

"Życie bez złudzeń" to zbiór szkiców (tylko w części publikowanych) z lat 90. ubiegłego stulecia po pierwszą dekadę wieku dwudziestego pierwszego. Książka jest próbą zastanowienia się nad przyczynami i skutkami ? niekiedy ciążącymi do dzisiaj ? popełnionych wtedy błędów. Zarówno tych spowodowanych przez polityków jak i zawinionych biernością społeczeństwa. Zapewne wiele z nich było niełatwo uniknąć, gdy uwzględnić, że III RP powstała w dramatycznie trudnych okolicznościach: dużej presji zewnętrznej i zależności nie tylko od sowieckiego imperium, ale również od niechętnego do zmian geopolitycznych Zachodu. Nie można też zapomnieć, że Polska lat 80. była gospodarczym bankrutem, uzależnionym od kredytów i od umorzenia niespłaconych długów bankowych. Zasadniczym problemem było jednak (i w jakiejś mierze pozostaje do dzisiaj) zniszczenie elit. W dosłownym sensie wymordowanych w hekatombie II wojny światowej przez dwa bliźniacze reżimy totalitarne: niemiecką III Rzeszę i stalinowski Związek Sowiecki. I w przenośnym, gdy ci, co cudem ocaleli, zostali poddani duchowej deprawacji. Dlatego większości naszych politycznych liderów nie starczyło w latach 80. samodzielności myślenia oraz odwagi. Niektórzy z nich próbowali ? co prawda ? naśladować Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale to była tylko imitacja. Zaczątkiem prawdziwych zmian mogłoby się stać włączenie w politykę powstałego po 1989 roku nowego państwa, dziedzictwa ?Solidarności?. Pomimo wezwań Papieża z Polski, późniejszego Świętego Jana Pawła II, bogactwo idei solidarnościowej i dokonań lat 1980?1981 było zaprzepaszczone Możliwe jednak, że zdecydowało o tym, co innego: brak wiary w prawdziwe zmiany i w przywrócenie Polski Polakom.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
66
Puzzle 1000 Aimee Stewart, Wszystko dla ogrodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Aimee Stewart, Wszystko dla ogrodu
G3
Dostępny
9 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle "Premium Quality" są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

56,00 zł
49,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
67
Psi Patrol. Maskotka pluszowa 10 cm, Skye - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Psi Patrol. Maskotka pluszowa 10 cm, Skye
Spin Master
Dostępny
10 szt.

Dzięki mini pluszakom najmłodsi fani „Psiego Patrolu” będą mogli przytulić się przed snem do swoich ulubionych piesków i śnić o wspólnej ekscytującej misji. Piesek ubrany jest w swój charakterystyczny strój w komplecie z czapką i odznaką „Psiego Patrolu”. Miękki, miły w dotyku materiał, z którego wykonany jest piesek sprawia, że po skończonej zabawie dzieci mogą zabrać go ze sobą na drzemkę, a wieczorem przytulać się do niego przed zaśnięciem. Wysokość maskotki: 10.0 cm

39,50 zł
24,49 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,01 zł

1 osoba kupiła
68
Psi Patrol. Pojazd bohaterów, Marshall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Psi Patrol. Pojazd bohaterów, Marshall
Spin Master
Dostępny
4 szt.

Daj się porwać przygodzie i rusz w trasę z pojazdem na licencji „Psiego Patrolu”. Zabawka ma żywe kolory i autentyczne, designerskie detale, które występują w bajkowej produkcji. Pojazd można transformować. Wystarczy nacisnąć przycisk, by aktywować transformację. Zresetuj, przekształć i uruchamiaj raz za razem! Wóż ma również elementy obrotowe. Pies ubrany jest w filmowy strój. Zabawka to doskonały dodatek do każdej kolekcji pojazdów. Wymiary opakowania: 25.0 x 11.0 x 21.0 cm

109,99 zł
67,09 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 42,90 zł

1 osoba kupiła
69
Czas przełomu. Destalinizacja, rok 1956 i koniec.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas przełomu. Destalinizacja, rok 1956 i koniec..
Dostępny
107 szt.

"Autorska monografia Adama Dziuby "Nowa linia" na czasy po odwilży (1957-1961), jest trzecą i ostatną częścią cyklu Czas przełomu. Destalinizacja, rok 1956 i koniec odwilży w województwie stalinogrodzkim/katowickim (1953-1961), napisanego przez trzech historyków katowickiego Oddziału IPN i składającego się na dzieje województwa stalinogrodzkiego/katowickiego w latach 1953-1961. Tom stanowi próbę opisania kierunku przemian zachodzących w popaździernikowych realiach na lokalnej scenie politycznej, a polegających na odchodzenia od politycznej odwilży i ponownej stabilizacji systemu komunistycznego, choć w zmienionych okolicznościach politycznych i społecznych, dopuszczających m.in. poszerzenie sfery prywatności obywateli i mniejszą represyjność policji politycznej. Autor w centralnym punkcie swych dociekań postawił wpływ śląsko-zagłębiowskiej organizacji Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej na polityczno-społeczne otoczenie oraz przebieg działań zmierzających do zmodernizowania lub zrekonstruowania zachwianego w 1956 r. systemu kontroli nad gospodarką, administracją i zorganizowanymi formami życia społeczno-politycznego. Szczegółowe analizy tak zarysowanej problematyki mają uzupełnić obraz funkcjonowania województwa katowickiego o bardzo słabo rozpoznaną dotąd aktywność PZPR w omawianym okresie, sprawującej na Górnym Śląsku, w Zagłębiu Dąbrowskim oraz na ziemi częstochowskiej niepodzielną władzę polityczną i ekonomiczną. "

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
70
Kim będę kiedy dorosnę? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim będę kiedy dorosnę?
Dostępny
91 szt.

Zabawne rymowanki, które wypełniają tę przepięknie ilustrowaną książeczkę, w lekki i przyjemny sposób wprowadzą najmłodszych czytelników w świat dorosłych zawodów. Czym zajmuje się leśniczy? Kiedy należy udać się do fizjoterapeutki? W jaki sposób pomoże hydraulik? Czego szuka archeolog? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej bajce. Od najmłodszych lat dzieci nurtuje pytanie: kim będę, kiedy dorosnę? A odpowiedź na nie zmienia się jak w kalejdoskopie. Dlatego tak ważne jest pokazanie dziecku, jak szeroki stoi przed nim wybór.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
71
Puzzle 1000 Diablo IV: Lilith - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Diablo IV: Lilith
GOOD LOOT
Dostępny
25 szt.

Seria Good Loot Gaming jest stworzona dla fanów gier, którzy chcą rozszerzyć doświadczenia związane ze swoim ulubionym uniwersum o świat rzeczywisty. Poprzez układanie wysokiej jakości puzzli zrelaksują się i odtworzą kultowe obrazy, które wpisały się w ich fanowską pamięć. Gaming Puzzle: Diablo IV: Lilith. Lilith to najprzebieglejsza demonica w świecie Diablo. Już sama jej obecność wypacza umysły wrogów jak i pobratymców. Jest postacią niejednoznaczną, która uczestniczyła przy tworzeniu Sanktuarium oraz pierwszych Nefalemów. Jednakże w czwartej odsłonie trzeba będzie się z nią zmierzyć. Sprawdź, czy dasz radę oprzeć się jej wpływom by ułożyć nowy wzór puzzli. Cechy puzzli: Unikatowa, dedykowana grafika od twórców gry. Wysokiej jakości wykonanie bazujące na najnowszych technologiach druku. Perfekcyjne dopasowanie elementów. Efektowna, nasycona kolorystyka. Odporne na zginanie. Uszlachetnione efektem płótna puzzle, redukują odbijanie światła. Renomowany producent puzzli z UE. Rozmiar po złożeniu: 68,3 x 48 cm. Liczba elementów: 1000.

49,99 zł
44,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
72
Papier holograficzny A5 mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier holograficzny A5 mix
Icom
Dostępny
10 szt.

Miks wzorów ,towar wyysłany losowo. Cena za sztukę. Papier holograficzny. Informacje produktowe: dostępny jest w dwóch wariantach (tęczowy i brokatowy),w zestawie znajdują się 4 arkusze papieru holograficznego,1 zestaw wyciętych wzorków.

8,41 zł
7,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,42 zł

1 osoba kupiła
73
Stemple drewniane 26 sztuk mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stemple drewniane 26 sztuk mix
Icom
Dostępny
11 szt.

W zestawie znajdują się 26 stempelków. 4 tusze w różnych kolorach (fioletowym, niebieskim, zielonym i czerwonym). Każdy stempelek będzie, odbijał daną emotkę. Z pewnością przyda się do uczenia emocji.

26,91 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

1 osoba kupiła
74
Droga do sławy. Jak zostaje się gwiazdą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Droga do sławy. Jak zostaje się gwiazdą
Dostępny
200 szt.

Każdy chłopak, który od małego ugania się za piłką, marzy o jednym – zostać wielką gwiazdą futbolu i grać w najlepszych klubach świata, przy pełnych trybunach! Wiadomo, że aby osiągnąć sukces, trzeba być upartym i konsekwentnym w dążeniu do celu. Młodzi adepci futbolu, którzy szkolą się w nadziei na osiągnięcie statusu gwiazdy, muszę przebyć swoją drogę na szczyt. Jedni odpadają po drodze i odpuszczają, a drudzy prą uparcie przed siebie i pokonują swoje słabości. W książceDroga do sławy. Jak zostaje się gwiazdą” poznacie losy polskich piłkarzy młodego pokolenia, którzy powoli stają się ważnymi postaciami w swoich klubach i coraz śmielej pukają do bram seniorskiej reprezentacji Polski. Michał Skóraś, Jakub Moder, Matty Cash czy Nicola Zalewski - jak wyglądała ich droga do sławy, wiodąca najczęściej z małych klubów na europejskie salony i stadiony świata? Ciężka praca na treningach i nieustanny rozwój swoich umiejętności - to najważniejsze aspekty w piłce nożnej, a naturalny talent to tylko połowa sukcesu. Często wielkie kariery rodziły się w bólach, ale kryją za sobą wielce motywujące historie, piękne wzloty i okraszone łzami upadki. To jest prawdziwy futbol, to są prawdziwe gwiazdy, które kroczą swoją drogą do sławy!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
75
Gwiazdki chodzące po szybie w tubie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdki chodzące po szybie w tubie
Icom
Dostępny
28 szt.

Towar wysyłany losowo. - W displayu znajdują się 24x probówki z różnokolorowymi gwiazdkami - W każdej tubce jest 7x gwiazdek - Wykonane są z gumy - Idealnie sprawdzą się, gdy pogoda nie dopisuje - Nie wymagają użycia baterii

7,99 zł
2 osoby kupiły
76
Growing At The Edges, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Growing At The Edges, CD
Mutual Benefit, Transgressive / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.10.06

58,90 zł
Powiadomienie
77
Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

ODLOTOWE GOŁĘBIE POŻERAJ NIEBEZPIECZEŃSTWO Czasem musisz być ZŁY, aby być DOBRY! Odważna drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI wkracza do akcji! To, co się dzieje w mieście, przekracza wszelkie granice gruchającej przyzwoitości. Co za potwór butelkuje ptaki? Kto rozkręca czarny rynek handlu ptasiorami? Ibis Cienka Szyja, Struś Postrach, a może Pan Placek – Książę Ciast i Król Kruchych Spodów? Ta sprawa ze złej robi się coraz gorsza! Zwłaszcza, gdy nasza drużyna wyląduje rozdzielona w czterech różnych zakątkach świata! ODLOTOWE GOŁĘBIE walczą z przestępcami nie od dziś! Jednak czy ta misja nie jest zbyt niebezpieczna nawet dla nich? Poznaj swoich nowych kumpli, oto ODLOTOWE GOŁĘBIE (i jedna gałązka): EKSPRES żyje na krawędzi, złoczyńców zjada na śniadanie, rozwiązuje najtrudniejsze zagadki, a co najważniejsze – ratuje wasze tyłki przed najgorszym. PAPILOTKA supersilna, superodważna i totalnie pokręcona, nie cofnie się przed niczym, nawet będąc krok od katastrofy. Choć bycie w drużynie, to czasami ciężki kawałek chleba, ten lotny ptak poradzi sobie ze wszystkim. WYWROTKA wykręci się z każdej opresji, czasami buja w obłokach, ale podbramkowe sytuacje to jej chleb powszedni, ma na oku cały park i nie da sobie w okruszki dmuchać, a za przyjaciółmi pójdzie w ogień. GRUCHOT nigdy nie chowa głowy w piasek, ale czasami chodzi spać z kurami, nie tak łatwo podciąć mu skrzydła i choć może się wydawać, że walczy z wiatrakami, to podczas każdej brawurowej akcji idzie na całość. MASKOPTAK może się stać wroną, nietoperzem, ba! nawet człowiekiem… (albo chociaż jego ręką lub nogą… czy coś w tym stylu). Nikt tak nie kocha przebieranek jak ten świrnięty ptasior, który walczy na śmierć i życie o ostatni okruszek. PATYCZEK – TURBOGAŁZKA, a zarazem TAJNA BROŃ i… najlepszy przyjaciel Maskoptaka. Gałązki dają gołębiom poczucie ciepła i bezpieczeństwa. To tak jakbyście napili się gorącej czekolady, albo otulili szlafrokiem waszej babci. Cudownie absurdalna – „Booklist” Szalona kryminalna farsa… Młodzi czytelnicy szybko ją rozpracują – „Kirkus Reviews” Idealna dla początkujących czytelników, którzy żądają akcji, przezabawnych porwań i walki z przestępczością – „School Library Journal”

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

78
Orgazm. Chcę więcej! Kompleksowy poradnik dla pragnących przyjemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Orgazm. Chcę więcej! Kompleksowy poradnik dla pragnących przyjemności
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.12

Merytoryczny, odważny i kompleksowy poradnik o orgazmie, po lekturze którego krzykniesz: Chcę więcej! Opierając się na swoim ponaddwudziestoletnim doświadczeniu, eksperci ds. edukacji seksualnej Dorian Solot i Marshall Miller we współpracy z Maybe Burke, rzeczniczką społeczności transpłciowej, pokażą ci drogę do satysfakcji w sypialni (i nie tylko!). Dowiesz się: • jak osiągnąć swój wymarzony orgazm i czym on w ogóle jest, • co mówią najnowsze badania dotyczące squirtingu, • co nowego na rynku zabawek erotycznych, • czym jest świadoma zgoda na seks, • jak pomóc osobie, która doświadczyła przemocy seksualnej i/lub gwałtu, • jak odnaleźć swoją przestrzeń w świecie seksualnej przyjemności, jeśli identyfikujesz się jako osoba aseksualna, • co w swoich łóżkach robi 3525 osób przepytanych przez autorów w anonimowych ankietach, • jak uprawiać bezpieczny, zdrowy i satysfakcjonujący seks - w duecie lub solo. Bez wstydu. Bez tabu. Bez wykluczania. Orgazm. Chcę więcej! to najbardziej inkluzywny poradnik przyjemności seksualnej. Kimkolwiek jesteś, zasługujesz na swoje Wielkie Och!

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

79
I Don't Know LP MARBLED INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
I Don't Know LP MARBLED INDIE, Winyl
Bdrmm, Rock Action Records / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

1.Alps 2.Be Careful 3.It's Just A Bit Of Blood 4.We Fall Apart 5.Advertisement One 6.Hidden Cinema 7.Pulling Stitches 8.A Final Movement

106,90 zł
Powiadomienie
80
I Don't Know, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
I Don't Know, CD
Bdrmm, Rock Action Records / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

1.Alps 2.Be Careful 3.It's Just A Bit Of Blood 4.We Fall Apart 5.Advertisement One 6.Hidden Cinema 7.Pulling Stitches 8.A Final Movement

58,90 zł
Powiadomienie
81
I Don't Know LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
I Don't Know LP BLACK, Winyl
Bdrmm, Rock Action Records / Pias
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.30

1.Alps 2.Be Careful 3.It's Just A Bit Of Blood 4.We Fall Apart 5.Advertisement One 6.Hidden Cinema 7.Pulling Stitches 8.A Final Movement

106,90 zł
Powiadomienie
82
Uwolnij kolory. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Uwolnij kolory. Zwierzęta
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Wyczaruj piękne kolory! Już nie musisz wybierać czy wolisz kolorować czy malować! Sięgnij po serię „Uwolnij kolory”. Te niestandardowe kolorowanki dla fanów księżniczek, samochodów i zwierząt zapewnią długie godziny dobrej zabawy. Aby obrazek wypełnił się kolorem potrzebujesz tylko pędzelka i wody. Widzisz, jakie to proste!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

83
Uwolnij kolory. Zwierzęta na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Uwolnij kolory. Zwierzęta na wsi
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Wyczaruj piękne kolory! Już nie musisz wybierać czy wolisz kolorować czy malować! Sięgnij po serię „Uwolnij kolory”. Te niestandardowe kolorowanki dla fanów księżniczek, samochodów i zwierząt zapewnią długie godziny dobrej zabawy. Aby obrazek wypełnił się kolorem potrzebujesz tylko pędzelka i wody. Widzisz, jakie to proste!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

84
Zosia i jej zoo. Łobuzerski szop pracz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Zosia i jej zoo. Łobuzerski szop pracz
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

W zoo zjawia się mały rozrabiaka! Nowy mieszkaniec zoo – mały szop pracz – jest łobuziakiem i uwielbia płatać figle. Zosia z przyjaciółką też lubią robić psikusy, ale kiedy jeden z nich wymknie się spod kontroli, Zosia będzie musiała poprosić o pomoc szopa… Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego – słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki – Zosia rozumie mowę zwierząt. Tytuł oryginalny: Zoe’s Rescue Zoo: The Rascally Raccoon Ilustrator: Sophy Williams Tłumacz: Patryk Dobrowolski

24,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

85
Uwolnij kolory. Samochody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Uwolnij kolory. Samochody
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Wyczaruj piękne kolory! Już nie musisz wybierać czy wolisz kolorować czy malować! Sięgnij po serię „Uwolnij kolory”. Te niestandardowe kolorowanki dla fanów księżniczek, samochodów i zwierząt zapewnią długie godziny dobrej zabawy. Aby obrazek wypełnił się kolorem potrzebujesz tylko pędzelka i wody. Widzisz, jakie to proste!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

86
Logozabawy z naklejkami. Szuszumki i czuczuczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Logozabawy z naklejkami. Szuszumki i czuczuczki
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Z serią „Logozabawy” ćwiczenie mowy to świetna zabawa! Książka, dzięki której dziecko może doskonalić poprawną wymowę głosek szumiących: sz, ż, cz, dż oraz syczących: s, z, c, dz. Ciekawe zadania sprawią, że konieczność wielokrotnego powtarzania nie będzie dla dziecka nudnym zajęciem! Ilustrator: Ewelina Protasewicz

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

87
Już czytam Montessori. Wycieczka do lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Już czytam Montessori. Wycieczka do lasu
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Gosia wprost nie może doczekać się klasowej wycieczki do lasu. Gdy zbliża się długo wyczekiwany wyjazd, nic nie idzie po myśli dziewczynki. Gosia doświadcza różnych emocji, w których opanowaniu pomagają jej dorośli. Dzięki temu klasowa wycieczka doskonale się udaje! Kolejna odsłona znanej i lubianej serii do pierwszego czytania „Już czytam”. Książki opracowane zgodnie z metodą Montessori, napisane przez doświadczoną pedagog – Katarzynę Wierzbicką. Treść dobrana w taki sposób, aby uwrażliwić dziecko na zmiany zachodzące w świecie, zwrócić uwagę na naturę i bliskość relacji. Seria pomoże wzbogacić wiedzę oraz doskonalić umiejętności społeczne. Na końcu każdej książki znajdują się pytania do tekstu. Ilustrator: Paulina Kmak

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

88
Już czytam Montessori. Nowy sąsiad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Już czytam Montessori. Nowy sąsiad
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Malwinie jest przykro, gdy dowiaduje się, że Iza – jej sąsiadka i najlepsza przyjaciółka, wyprowadza się z rodziną do innego kraju. Dziewczynka obawia się, że straci kontakt z Izą. Nowym sąsiadem Malwiny zostaje Daniel. Pewnego dnia Malwina spotyka samotnego Daniela na placu zabaw. Dziewczynka postanawia podejść do chłopca. Dzieci się zaprzyjaźniają. Malwina uświadamia sobie, że nie tylko jej i Izie jest smutno, Danielowi również jest ciężko po przeprowadzce w nowe miejsce. Kolejna odsłona znanej i lubianej serii do pierwszego czytania „Już czytam”. Książki opracowane zgodnie z metodą Montessori, napisane przez doświadczoną pedagog – Katarzynę Wierzbicką. Treść dobrana w taki sposób, aby uwrażliwić dziecko na zmiany zachodzące w świecie, zwrócić uwagę na naturę i bliskość relacji. Seria pomoże wzbogacić wiedzę oraz doskonalić umiejętności społeczne. Na końcu każdej książki znajdują się pytania do tekstu. Ilustrator: Paulina Kmak

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

89
Gdyby na świecie było 100 ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Gdyby na świecie było 100 ludzi
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

A co, gdyby na świecie było tylko 100 ludzi? Na całym świecie mieszkają miliardy ludzi! Ciężko wyobrazić sobie ich wszystkich na raz, dlatego pomyśl tylko o 100 osobach zamieszkujących Ziemię. Jak wyglądałoby życie każdej z nich? Czy byłoby takie samo? „Gdyby na świecie było 100 ludzi” to wspaniała propozycja, która pochłonie małych odkrywców na długie godziny! Książka pokazuje, jak wygląda życie ludzi na Ziemi na przykładzie liczby 100. Zawiera ogromną porcję wiedzy i ciekawostek , a także daje dziecku możliwość zobaczenia, jak działa mechanizm statystyki. Przeróżne fakty dotyczące ludzi pokazują, że tak naprawdę, mimo wielu różnic, jeszcze więcej nas łączy! Ilustrator: Aaron Cushley

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

90
Logozabawy z naklejkami. Trelelelki i turutulki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Logozabawy z naklejkami. Trelelelki i turutulki
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Z serią „Logozabawy” ćwiczenie mowy to świetna zabawa! Książka, dzięki której dziecko może doskonalić umiejętności językowe, pracować nad dykcją i artykulacją różnych głosek oraz usprawniać aparat mowy. Ciekawe zadania sprawią, że ćwiczenia logopedyczne będą przyjemnością! Ilustrator: Ewelina Protasewicz

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

91
Montessori. Odżywiam się zdrowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Montessori. Odżywiam się zdrowo
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Wspólnie z dzieckiem uzupełnijcie piramidę zdrowego żywienia, stwórzcie zdrowe przekąski i poznajcie zasady przygotowania zdrowych posiłków! Seria „Montessori” to książki poszerzające wiedzę dzieci zgodnie z pedagogiką Montessori. Maluch staje się współtwórcą książki, a to doskonała okazja do rozmów o naszym otoczeniu i do rozwijania różnych umiejętności. Sympatyczni bohaterowie sprawią, że dzieci zechcą odkrywać świat razem z nimi, a staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki i elementy do wycinania są świetną atrakcją umilającą korzystanie z książek. Ilustrator: Marcelina Gradowska

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

92
Archipelag ortografii. Ćwiczenia z ó, u, ch, h - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Archipelag ortografii. Ćwiczenia z ó, u, ch, h
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Nauka ortografii jest nudna? Nic z tych rzeczy! „Archipelag ortografii” to skuteczne lekarstwo na wszelką nudę! Książki łączą walory edukacyjne z zabawą. Kolorowe wyspy w kształcie poszczególnych literek pełne fantastycznych postaci, nowoczesne ilustracje oraz zróżnicowane zadania zachęcą do odkrywania ortograficznych reguł. Dziecko będzie między innymi uzupełniało teksty, układało zdania, dopasowywało naklejki, łączyło właściwe elementy w pary oraz rozwiązywało rebusy. Ilustrator: Maria Panas

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

93
Montessori. Polska i świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Montessori. Polska i świat
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Wspólnie z dzieckiem pokolorujcie trasy zaznaczone na mapie świata, poznajcie flagi wybranych krajów i… spróbujcie rozszyfrować, gdzie znajdują się poszczególne kraje na mapie! Seria „Montessori” to książki poszerzające wiedzę dzieci zgodnie z pedagogiką Montessori. Maluch staje się współtwórcą książki, a to doskonała okazja do rozmów o naszym otoczeniu i do rozwijania różnych umiejętności. Sympatyczni bohaterowie sprawią, że dzieci zechcą odkrywać świat razem z nimi, a staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki i elementy do wycinania są świetną atrakcją umilającą korzystanie z książek. Ilustrator: Marcelina Gradowska

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

94
Kolorowanki z tatuażami. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kolorowanki z tatuażami. Zwierzęta
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Koloruj, rozwiązuj, baw się! Wejdź do świata zwierząt, koloruj obrazki, rozwiązuj zadania i łamigłówki. Kolorowanki zawierają zmywalne tatuaże, które gwarantują dobrą zabawę. To książka idealna do wspólnego spędzania czasu z najbliższymi!

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

95
Archipelag ortografii. Ćwiczenia z rz,ż, ś, ź, ć, dź, ń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Archipelag ortografii. Ćwiczenia z rz,ż, ś, ź, ć, dź, ń
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Nauka ortografii jest nudna? Nic z tych rzeczy! „Archipelag ortografii” to skuteczne lekarstwo na wszelką nudę! Książki łączą walory edukacyjne z zabawą. Kolorowe wyspy w kształcie poszczególnych literek pełne fantastycznych postaci, nowoczesne ilustracje oraz zróżnicowane zadania zachęcą do odkrywania ortograficznych reguł. Dziecko będzie między innymi uzupełniało teksty, układało zdania, dopasowywało naklejki, łączyło właściwe elementy w pary oraz rozwiązywało rebusy. Ilustrator: Maria Panas

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

96
Fantastyczna Jane Austen. Duma i uprzedzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Fantastyczna Jane Austen. Duma i uprzedzenie
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Fantastyczna Jane Austen, czyli klasyka literatury opowiedziana na nowo! Pani Bennet chce bogato wydać za mąż każdą z pięciu córek. Elizabeth, jedna z nich, postanawia, że nigdy nie poślubi mężczyzny dla majątku, lecz tylko z miłości. Na balu spotyka pana Darcy’ego. On robi wrażenie inteligentnego, ale wyniosłego. Ona jest zbyt nieśmiała, a jednocześnie bardzo bezpośrednia. Początkowo nie przypadają sobie do gustu. Szybko okazuje się, że łączy ich jednak więcej niż się wydaje… „Duma i uprzedzenie” to klasyka literatury, tym razem w skondensowanej i przyjaznej młodym czytelnikom formule. Poruszające, pełne klimatu pierwszej miłości historie z powieści Jane Austen wzbogacone są o zabawne, czarno-białe ilustracje, które uatrakcyjnią czytanie. Tytuł oryginalny: Awesomely Austen. Pride and Prejudice Ilustrator: Èglantine Ceulemans Tłumacz: Barbara Górecka

34,99 zł
25,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

97
Gdyby na świecie było 100 zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Gdyby na świecie było 100 zwierząt
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

A co, gdyby na świecie było tylko 100 zwierząt? Na całym świecie żyje ponad 20 trylionów znanych nam zwierząt. Ciężko wyobrazić sobie je wszystkie razem, dlatego pomyśl tylko o 100 zwierzętach na raz. Gdyby na świecie było 100 dzikich ssaków lądowych, gdzie by żyły? A gdyby było jedynie 100 zwierząt domowych, jakie byłyby to zwierzęta? „Gdyby na świecie było 100 zwierząt” to wspaniała propozycja, która pochłonie małych odkrywców na długie godziny! Książka pokazuje, jak wygląda życie zwierząt na Ziemi na przykładzie liczby 100. Zawiera ogromną porcję wiedzy i ciekawostek, a także daje najmłodszym możliwość zobaczenia, jak działa mechanizm statystyki. Przeróżne informacje dotyczące zwierząt otwierają drzwi do rozwoju wrażliwości u dzieci. Ilustrator: Aaron Cushley

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

98
Kolorowanki z tatuażami. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kolorowanki z tatuażami. Dinozaury
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Koloruj, rozwiązuj, baw się! Wejdź do świata dinozaurów, koloruj obrazki, rozwiązuj zadania i łamigłówki. Kolorowanki zawierają zmywalne tatuaże, które gwarantują dobrą zabawę. To książka idealna do wspólnego spędzania czasu z najbliższymi!

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

99
Uwolnij kolory. Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Uwolnij kolory. Księżniczki
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Wyczaruj piękne kolory! Już nie musisz wybierać czy wolisz kolorować czy malować! Sięgnij po serię „Uwolnij kolory”. Te niestandardowe kolorowanki dla fanów księżniczek, samochodów i zwierząt zapewnią długie godziny dobrej zabawy. Aby obrazek wypełnił się kolorem potrzebujesz tylko pędzelka i wody. Widzisz, jakie to proste!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

100
Odlotowe gołębie łapią bandytów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Odlotowe gołębie łapią bandytów
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

ODLOTOWE GOŁĘBIE ŁAPI BANDYTÓW Każdy prawdziwy gołąb da się pokroić za okruszki. Mniam! Mniam! Mniam! Lubicie frytki? Pizzę? Lody? Tym dla gołębi są okruszki. Ale WSZYSTKIE zniknęły z miasta! Zamaskowana drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI wkracza do akcji! Gołębie wiedzą wszystko, widzą wszystko, są WSZĘDZIE. Kto jak kto, ale te pokręcone ptaki są PRAWDZIWYMI mistrzami kamuflażu. Najlepszymi tropicielami zagadek w mieście. I zrobią wiele, NAPRAWDĘ wiele, by rozwikłać skomplikowane tajemnice i wygrać walkę ze złem. Uważaj, gruchną każdego, kto temu zaprzeczy! Pingwiny z Madagaskaru to przy nich grzeczni chłopcy, a Dog Man – niewinny szczeniak. Poznaj swoich nowych kumpli, oto ODLOTOWE GOŁĘBIE: EKSPRES żyje na krawędzi, złoczyńców zjada na śniadanie, rozwiązuje najtrudniejsze zagadki, a co najważniejsze – ratuje wasze tyłki przed najgorszym. Wroną Wielkodziobą, porywaczami i Megagackiem, a nawet śmierdzącą bombą na festynie food trucków. MASKOPTAK może się stać wroną, nietoperzem, ba!, nawet człowiekiem… (albo chociaż jego ręką lub nogą… czy coś w tym stylu). Nikt tak nie kocha przebieranek jak świrnięty Maskoptak, który walczy na śmierć i życie o ostatni okruszek. PAPILOTKA supersilna, superodważna i totalnie pokręcona, nie cofnie się przed niczym, nawet będąc krok od katastrofy. Choć bycie w drużynie, to czasami ciężki kawałek chleba, ten lotny ptak poradzi sobie ze wszystkim. WYWROTKA wykręci się z każdej opresji, czasami buja w obłokach, ale podbramkowe sytuacje to jej chleb powszedni, ma na oku cały park i nie da sobie w okruszki dmuchać, a za przyjaciółmi pójdzie w ogień. GRUCHOT nigdy nie chowa głowy w piasek, ale czasami chodzi spać z kurami, nie tak łatwo podciąć mu skrzydła i choć może się wydawać, że walczy z wiatrakami, to podczas każdej brawurowej akcji idzie na całość. Cudownie absurdalna – „Booklist” Szalona kryminalna farsa… Młodzi czytelnicy szybko ją rozpracują – „Kirkus Reviews” Idealna dla początkujących czytelników, którzy żądają akcji, przezabawnych porwań i walki z przestępczością – „School Library Journal”

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

Wróć do góry