hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.12.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 2 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO City Traktor 60287 (LEGO), na drugim jest / jestem (Krystyna Miłobędzka). Kolejny produkt to Kabała i jej symbolika (Gershom Scholem) oraz Sekrety polskiego lotnictwa (Roman Czejarek).
1
LEGO City Traktor 60287 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
LEGO City Traktor 60287
LEGO
Dostępny
61 szt.

• Klasyczny traktor z zestawu LEGO® City 60287 doskonale nadaje się dla chłopców i dziewczynek w wieku od 5 lat. Od razu pobudzi ich kreatywność i będzie świetnym wprowadzeniem do świata LEGO City. • Co jest w pudełku? Dzieci znajdą tam wszystkie elementy do zbudowania zabawkowego traktora z mnóstwem realistycznych funkcji. Są tam także dwie bele siana, skrzynia klocków udających warzywa, minifigurki farmera i jego córki oraz figurka królika. • Traktor LEGO® City (60287) ma wielkie tylne opony, ruchomą łyżkę ładowarki, podnoszone ramię i kabinę z miejscem dla minifigurki. Dzieci mogą też połączyć go z innymi zestawami LEGO — zabawa będzie jeszcze lepsza, pokój zyska fajną ozdobę. • Zestaw Traktor z serii LEGO® City Superpojazdy doskonale sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub inną okazję dla chłopców i dziewczynek w wieku od 5 lat. • Wymiary traktora po zbudowaniu: ok. 10.0 cm wysokości, 17.0 cm długości i 7.0 cm szerokości. • W zestawie akcesoria: skrzynka z dynią, jabłkiem i marchewką oraz dwie bele siana. • Zawiera broszurę z instrukcjami budowania oraz interaktywny przewodnik Instructions PLUS, który jest dostępny w bezpłatnej aplikacji LEGO® Building Instructions na smartfony i tablety. Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 6.1 cm

89,99 zł
62,86 zł

Rabat 30,1%
oszczędzasz 27,13 zł

49 osób kupiło
2
jest / jestem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
jest / jestem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

jest / jestem (wiersze wybrane 1960/2020) to pierwsza tak obszerna książka Krystyny Miłobędzkiej zbierająca teksty z sześćdziesięciu lat twórczości poetki, od debiutu po wiersze ostatnie. Krystyna Miłobędzka – laureatka Poznańskiej Nagrody Literackiej 2020 za całokształt twórczości nazywana jest mistrzynią, jednym z najważniejszych poetyckich głosów współczesności, alchemiczką słowa. Jej wiersze, od lat cenione przez krytykę literacką, dziś ważne są także dla kolejnych pokoleń czytelników, którzy odkrywają tę poezję dla siebie. Książka jest / jestem na ponad czterystu stronach pokazuje niezwykły poetycki dorobek Krystyny Miłobędzkiej: sześć dekad pisania od pierwszej książki poetyckiej po zapisy z lat ostatnich. Czytelnik ma tu okazję przyjrzeć się mapie nieustannych poszukiwań własnego języka, siebie w języku, słów tożsamych z przeżyciem. Książka jest / jestem ukazuje się w 2020 roku, w którym przypada sześćdziesięciolecie debiutu poetyckiego Krystyny Miłobędzkiej i mija pięćdziesiąt lat od wydania pierwszego tomu wierszy. Tom przygotował i opracował Jarosław Borowiec.

65,00 zł
46,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

8 osób kupiło
3
Kabała i jej symbolika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kabała i jej symbolika
Dostępny
44 szt.

Ta książka klasyka historii judaizmu Gershoma Scholema (1897–1982) pochodzi z najpłodniejszego okresu jego twórczości, z lat 50. XX wieku. Urodzony w Berlinie, już w 1923 roku osiadł na resztę życia w Jerozolimie. Stał się autorytetem w dziedzinie badań nad mistycyzmem żydowskim, a zwłaszcza nad jego najważniejszym nurtem – kabałą, której współczesna postać narodziła się pod koniec średniowiecza i od tego czasu współistnieje z tradycyjnym kultem. Kabała i jej symbolika jest nie tylko znakomitym, lecz także przystępnym wprowadzeniem do zagadnień mistycyzmu religijnego. Scholem rozważa tu naturalne i dotyczące nie tylko judaizmu pytanie o relacje między zawsze w jakiejś mierze wywrotowym mistycyzmem a religijnym establishmentem, między mistyczną wykładnią pism a ich tradycyjną lekcją. To także kwestia relacji między ezoteryczną symboliką a skłonną do racjonalizmu ortodoksją. Mistycyzm, zawsze młody, dynamiką swego żywego doświadczania Boga rozbija skupioną na prawie, kostniejącą w zakazach i nakazach ortodoksyjną tradycję. Te napięcia, jak się okazuje, nie mają tylko negatywnego charakteru. Kabała przysparza żywotności Torze. Mistyczne i ezoteryczne praktyki pogłębiają jej sens o żywe doświadczenie. Z badań Scholema wynika na przykład, że wbrew ludowej legendzie golem nie był wcale stworzonym przez człowieka monstrum, lecz formą takiego doświadczenia - medytacyjnym ćwiczeniem kabalistów. Wreszcie, jak pisze autor, „duchowe doświadczenia mistyków niemal nierozerwalnie krzyżowały się z historycznymi doświadczeniami wspólnoty żydowskiej", a nawet "tworzyły z nimi zagadkową jedność”.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

8 osób kupiło
4
Sekrety polskiego lotnictwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety polskiego lotnictwa
Dostępny
42 szt.

Roman Czejarek – znany dziennikarz Polskiego Radia odkrywa przed czytelnikami kolejne sekrety. Tym razem będzie to podróż przez błękitne przestworza. O lotnikach, samolotach, spektakularnych ucieczkach, nietypowych konstrukcjach opowie nam w książce Sekrety polskiego lotnictwa. Na początek ucieczka Franciszka Jareckego na Bornholm. Szkoleniowy MiG 15 dociera tam niespodziewanie, wywołując zdziwienie mieszkańców. Wczasowicze wypoczywający nad Bałtykiem biegną za lecącym nad plażą RWD-13, by złapać słodkie pralinki zrzucane przez samolot Fabryki Czekolady E. Wedel. Na drugim końcu Polski na jeziorze Siemień ląduje wodnopłatowiec Cant, którego kilka dni później zniszczyły niemieckie bombowce. Żwirko i Wigura po zwycięstwie na międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge 1932 w Berlinie giną w katastrofie lotniczej dwa tygodnie później. Czy doskonali piloci popełnili jakiś błąd? Zawiodła maszyna czy to wina fatalnej pogody? Za granicami kraju, w pobliżu lotniska w Bejrucie rozbija się o skały potężny antonow. Dlaczego nie wylądował bezpiecznie? Co tak naprawdę miał na swoim pokładzie? Sekrety polskiego lotnictwa skrywają jeszcze wiele tajemnic. Sięgnijcie po książkę, by odkryć je na kolejnych stronach. Dajmy się porwać w podniebne przestworza.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
5
LEGO Harry Potter™. Chwile z Hogwartu™: zajęcia z eliksirów 76383 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Harry Potter™. Chwile z Hogwartu™: zajęcia z eliksirów 76383
LEGO
Dostępny
1 szt.

LEGO® Harry Potter™ Chwile z Hogwartu™: zajęcia z eliksirów (76383) to książka z klocków, która kryje w sobie miejsce znane z filmów o Harrym Potterze – loch w Hogwarcie, gdzie odbywają się lekcje eliksirów. • W zestawie minifigurki Draco Malfoya™, Seamusa Finnigana i profesora Snape'a™, a także księga eliksirów, tablica, fotel, stół, tajna komnata i tło przedstawiające loch. • Otwórz okładkę, by natychmiast znaleźć się na lekcji eliksirów u profesora Snape'a. Są tam przybory do ćwiczeń oraz sekretna komnata, którą trzeba zbadać! • Zestaw dla czarownic i czarodziejów w wieku od 8 lat, którzy szukają nowych przygód w uniwersum Harry’ego Pottera™. • Magiczny zestaw Chwile z Hogwartu™ ma ok. 12.0 cm wysokości, 8.0 cm szerokości i 4.0 cm głębokości, więc dzieci łatwo wezmą go ze sobą tam, gdzie chcą się bawić, albo postawią na półce wśród książek. • Zawiera realistyczne akcesoria: łyżkę, nóż, kubek, doniczkę oraz fioletowy eliksir. Są tam także elementy scenerii lochu, które dzieci pamiętają z filmów o Harrym Potterze™. • Seria obejmuje całą kolekcję takich magicznych zestawów, a każdy z nich przedstawia inną salę lekcyjną w Hogwarcie™. Można je połączyć, tworząc jedyną w swoim rodzaju 360-stopniową przestrzeń do zabawy. Wymiary opakowania: 19.1 x 26.2 x 6.1 cm

189,99 zł
163,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 26,60 zł

3 osoby kupiły
6
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70554. Pokaz kaskaderski. Gokart straży pożarnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70554. Pokaz kaskaderski. Gokart straży pożarnej
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Do pokazów kaskaderskich często wykorzystywane są płomienie. W razie pożaru gokart straży pożarnej jest zawsze gotowy do akcji. Zwinny gokart wyposażony jest w dwa węże pożarnicze i szybko dociera do miejsca zdarzenia. W krótkim czasie ugaszone zostaje źródło ognia. W zestawie: • strażak z hełmem i rękawiczkami, • gokart straży pożarnej z wężami, • kanistry, • inne akcesoria. Wymiary: 12.0 x 7.0 x 6.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

62,99 zł
41,57 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 21,42 zł

3 osoby kupiły
7
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70551. Pokaz kaskaderski. Samochód kaskaderski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70551. Pokaz kaskaderski. Samochód kaskaderski
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Po wymianie poszczególnych części takich jak zderzak czy rampa pojazd może stać się samochodem wyścigowym lub kaskaderskim. W zestawie z kierowcą i manekinem do testów zderzeniowych. Pora na pokaz samochodem kaskaderskim. Odważny kierowca umiejętnie manewruje pomiędzy płonącymi beczkami, a na trasie z przeszkodami osiąga maksymalną prędkość. Do kolejnego występu samochód wyścigowy zostanie przebudowany w samochód kaskaderski. Do zabudowy wykorzystany jest płonący silnik i ustawiona zostaje specjalna rampa. Sport ekstremalny dla osób o mocnych nerwach! Zestaw składa się z figurki, samochodu kaskaderskiego, manekina do testów zderzeniowych, beczek i wielu innych akcesoriów. Samochód wyścigowy można przekształcić w samochód zderzeniowy z płonącym silnikiem, zmieniając zderzak oraz maskę. Wymiary: 23.5-26.0 x 12.0 x 7.5 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

131,00 zł
115,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,72 zł

2 osoby kupiły
8
Pionierzy. Powszechna historia eksploracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierzy. Powszechna historia eksploracji
Dostępny
21 szt.

Brytyjski historyk o hiszpańskich korzeniach Felipe Fernández-Armesto (ur. 1950) jest szczególnie uprawniony przez najnowsze dzieje do badań nad eksploracją globu w tym okresie. Oczywiście odkrycia geograficzne nie były wyłączną domeną Hiszpanów ani Anglików i o tym właśnie jest ta szeroko zakrojona opowieść nagrodzona przez World History Association w 2007 roku. Główna teza książki głosi, że żyjemy w okresie konwergencji po bardzo długiej erze dywergencji, kiedy ludzkość rozprzestrzeniała się na cały świat i żyła we względnie izolowanych kulturach. Dopiero nowożytne eksploracje, od spektakularnych odkryć Kolumba po imponujące wędrówki Jamesa Cooka wzdłuż i wszerz globu, na nowo skomunikowały ludzkość - ze wszystkimi, także tragicznymi, tego skutkami, gdy eksploracji towarzyszyła eksploatacja i eksterminacja „odkrywanych” ludów. Autor szkicuje dzieje ludzkości w tych dwóch fazach, ale skupia się przede wszystkim na nowożytnych wyprawach Europejczyków, choć nie zapomina też o wkładzie innych kultur, np. chińskiej. Zarazem kieruje się spojrzeniem z globalnej perspektywy na Europę Zachodnią: przez zdecydowaną większość jej istnienia był to margines świata wysokich kultur zbierający to z nich, co dotarło w ów najdalszy kraniec Eurazji. Późniejsza dominacja zaczęła się właśnie w okresie odkryć. Fascynującej opowieści o eksploratorach i wyprawach, często nieudanych i nie mniej dramatycznych niż dzisiejsze podróże w kosmos, towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny, zwłaszcza reprodukcje starych map z różnych stron świata.

70,00 zł
49,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

2 osoby kupiły
9
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70552. Pokaz kaskaderski. Namiot serwisowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70552. Pokaz kaskaderski. Namiot serwisowy
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

W namiocie serwisowym motocykle oraz trucki są przygotowywane do pokazów kaskaderskich. Dokładna kontrola stanu motocykla możliwa jest dzięki podnośnikowi. Dwuślad zostaje dokładnie wyczyszczony, a wszystkie części naoliwione, dzięki czemu może wkrótce wrócić na tor wyścigowy. Do poważniejszych napraw dostępna jest maszyna spawalnicza jak również dwie rampy samochodowe. W zestawie: • figurka, • motocykl, • namiot serwisowy, • rampy, • mnóstwo akcesoriów do naprawy i konserwacji pojazdów. Wymiary namiotu: 22.0 x 12.0 x 14.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

115,00 zł
80,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 34,50 zł

2 osoby kupiły
10
PLAYMOBIL ® City Life 70281. Plac zabaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70281. Plac zabaw
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Cóż może być lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu? Plac zabaw oferuje wszystko to, czego małe dzieci potrzebują, aby dobrze się bawić. Zjeżdżalnia, huśtawka i ścianka wspinaczkowa zapewnią wiele frajdy. Absolutnie ulubioną atrakcją jest huśtawka, na której mogą godzinami bujać się i huśtać. Podczas gdy dzieci się bawią, tata wygodnie leży na ławce. Zawartość zestawu: • 4 figurki PLAYMOBIL, • plac zabaw z domkiem do wspinaczki, • zjeżdżalnia, • huśtawka na oponach, • ścianka wspinaczkowa, • ławka, • krokodyla huśtawka, • hulajnoga, • wózek i wiele innych dodatków. Wymiary opakowania: 38.0 x 32.0 x 20.5 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

189,99 zł
167,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,80 zł

2 osoby kupiły
11
Medyceusze. Upadek rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medyceusze. Upadek rodziny
Dostępny
50 szt.

Maria Medycejska w starciu z wrogami, którzy zrobią wszystko, by pozbawić ją korony i skazać na wygnanie. Dworskie intrygi, morderstwa i widowiskowe ucieczki w IV tomie bestsellerowej sagi o potężnym rodzie Medyceuszy. Siedemnastowieczny Paryż to siedlisko rozpusty i brutalności. Maria Medycejska, świeżo poślubiona małżonka króla Henryka IV Burbona, niedługo po przybyciu na dwór musi stawić czoła niegodziwym zabiegom Henrietty d’Entragues, która nie cofnie się przed niczym, by odebrać jej męża. Ma bowiem pretekst do szantażu – król jakiś czas wcześniej podpisał dokument, w którym zobowiązał się do poślubienia swojej faworyty. To jednak nie jedyne zagrożenie dla korony. Grupa arystokratów zawiązuje spisek mający na celu pozbawienie Henryka tronu. Wyczuwając poważne niebezpieczeństwo, Maria postanawia skorzystać z usług Mathieu Laforge’a, zręcznego szpiega i płatnego mordercy zdolnego zniszczyć każdego przeciwnika. Królowa nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że jej przeznaczeniem będzie ciągła walka z tymi, którzy chcą pozbawić ją wpływów. Po śmierci Henryka, który pada ofiarą kolejnego spisku, na horyzoncie pojawia się człowiek błyskawicznie umacniający swoją pozycję. Kardynał Richelieu, pnąc się ku władzy, nie waha się sprzeniewierzyć się nawet tej, której wiele zawdzięcza. Jak skończy się konflikt polityka z Marią Medycejską?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
12
Spotkania. Postacie literatury przełomu XX i XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania. Postacie literatury przełomu XX i XXI wieku
Dostępny
50 szt.

Relacje, wspomnienia ze spotkań ze znanymi postaciami polskiej literatury, kultury, polityki, opis zdarzeń, których autor – publicysta, poeta, pisarz – był świadkiem lub uczestnikiem. Wspaniale opisana atmosfera klubowych dyskusji, burzliwych zebrań Związku Literatów Polskich, czy konkursów literackich oraz barwnie przedstawione indywidualności współczesnego świata to cenna pamiątka lat przełomu XX i XXI wieku. Liczne karykatury, portrety osób wspomnianych w książce narysowane przez Krystynę Guranowską-Stolarz.

37,50 zł
28,88 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,62 zł

1 osoba kupiła
13
PLAYMOBIL ® 70273. Pirat i oficer Rotrock, 2-pak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70273. Pirat i oficer Rotrock, 2-pak
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Ta zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

25,99 zł
22,87 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,12 zł

1 osoba kupiła
14
Białe miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe miasta
Dostępny
14 szt.

Celne obserwacje Rotha wyzbyte komunałów czy zbędnych słów, przekazują pewną wizję świata. To wizja nawarstwiania się kultur i tradycji, które współistnieją w śladach pozostałych po minionych epokach. W Marsylii, tym tyglu historii „tydzień temu byli Fenicjanie, przedwczoraj Rzymianie, wczoraj Germanie, dziś Francuzi”. Daje się tu wyczuć potężną siłę napędową wieków i odnajduje sens w chaosie migracji. „Ludy napływają i odpływają wedle równie elementarnej, równie niewytłumaczalnej zasady jak ta, która rządzi ruchem wód morskich. Co znaczy obcość? Obcość jest blisko. Co znaczy bliskość? Zniknie z kolejną falą”. Roth jest przekonany, że „intelekty i kultury nie giną. Rasy nie giną. Wśród nas, może w każdym z nas żyją ludy, które na pozór znikły z powierzchni Ziemi, ale właśnie tylko z powierzchni. (…) Nie ma nic, co tylko bezwzględnie „nadchodzi”, i nic, co ostatecznie „ginie”. W przyszłości jest przeszłość. Możemy stracić starożytność z oczu, ale nie z krwi. Kto widział rzymską arenę, grecką świątynię, egipskie piramidy i nieporadne narzędzia z epoki kamiennej, musi to wiedzieć”. Nikt nigdzie nie jest obcy. Słońce jest jedno – Anna Wasilewska, Biel, zieleń i błękit.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
15
Mały Konstruktor 7w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor 7w1
Alexander
Dostępny
14 szt.

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Seria 7 w 1 gwarantuje jeszcze więcej zabawy. Sprawdź, jak z tych samych elementów zbudować całkowicie inne maszyny.

140,02 zł
121,82 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
16
Michael Crummey Dostatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michael Crummey Dostatek
Dostępny
6 szt.

Chłodne wybrzeża Nowej Fundlandii - tam, gdzie Márquez spotyka się z FaulkneremW tej niezwykle bogatej powieści ojczysta wyspa Michaela Crummeya, nowofundlandzkiego poety i prozaika, jawi się jako kraina zawieszona między rzeczywistością a mitem. Nie kryjąc inspiracji twórczością Márqueza i wpisując swoją powieść w nurt realizmu magicznego, Crummey przedstawia prawie dwieście lat z życia mieszkańców dwóch osad rybackich. Wybrzeża Nowej Fundlandii to w Dostatku zamknięty świat, targany nieustającymi konfliktami między zabobonem a religijną doktryną, ciemnotą a postępem, starotestamentowymi obsesjami a nadzieją i łagodnością. Świat, w którym rozpaczliwe łaknienie miłości i lepszego życia przekazywane jest z pokolenia na pokolenie niczym nieuleczalna choroba. Rybacy próbują co roku wydrzeć nieprzyjaznej przyrodzie dość pożywienia, by przetrwać kolejną srogą zimę. Ich życie jest naznaczone nie tylko codziennym trudem, ale również niezwykłymi, niewytłumaczalnymi wydarzeniami. Akcja książki rozpoczyna się w momencie, gdy w brzuchu uwięzionego na płyciźnie wieloryba bohaterowie znajdują tajemniczego mężczyznę: bladego, niemego i cuchnącego rybą - ale żywego. Czy kojarzący się z biblijnym Jonaszem zagadkowy przybysz odmieni ich los? Powieść nagrodzona prestiżowymi nagrodami Commonwealth Writers' Prize for Best Book (region: Kanada i Karaiby) i Canadian Authors Association Literary Award fo Fiction. Dostatek, najnowsza powieść Michaela Crummeya, to prawdziwe tour de force, [...] plasujące autora w ścisłej czołówce kanadyjskich powieściopisarzy. - Toronto Sun Dzieło, które zaskakuje i oświeca. Crummey umacnia swoją pozycję najważniejszego głosu w literaturze Nowej Fundlandii. [...] Dostatek to zwarta, kunsztowna i wciągająca opowieść, bogata w zawiłości ludzkich relacji. - Quill & Quire Postaci przedstawione w tej wielopokoleniowej fabule są srogie i nieobliczalne, podobnie jak dwulicowy ocean, któremu wydzierają swój chleb powszedni. Mieszkańcy Paradise Deep i sąsiadującego z nim Trzewia, skrzywieni niczym drzewa udręczone przez wiatr, tworzą przedziwny splot osobowości, przywodzący na myśl Kroniki Portowe Annie Proulx. - Washington Post

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
17
Klein Walizka Bosch z wkretarka Ixolino II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klein Walizka Bosch z wkretarka Ixolino II
Klein
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

138,90 zł
126,40 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
18
100 razy pies w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 razy pies w mieście
Dostępny
30 szt.

I dla nas, i dla piesków miasto to z jednej strony przykrości - wszechobecny hałas, ruch uliczny i małe mieszkania - ale z drugiej szansa na wspólne przygody, odkrycia i nowe doświadczenia. Trzeba tylko się trochę do tego przygotować technicznie, a czasem po prostu zmienić nastawienie. Ta książeczka jest właśnie o tym - czego musimy się wspólnie nauczyć, w co się bawić, gdzie chodzić i jeździć, w jaki sprzęt się wyposażyć, co czytać, czego koniecznie unikać, a do czego zawsze dążyć. Chcieliśmy, by była także miła w czytaniu i pomagała pogodniej popatrzeć na świat oraz jego dwunogich i czworonogich mieszkańców. Krzysztof Najder jest strategiem biznesowym i psychologiem. Mieszka wraz Klopsikiem, energicznym i dobrodusznym pieskiem welsh corgi. Dobrze się dopełniają, bo Krzysztof zawsze martwi się o przyszłość innych i swoją, a Klopsik jest z kolei wesoły i beztroski. Basia Żach jest artystką wizualną i arteterapeutką. Opiekuje się Frędzlem, pieskiem znalezionym jako szczeniak w okolicach stadionu Warszawianki. Frędzel trafił do niej początkowo jako do domu tymczasowego, ale został już na zawsze. Oboje lubią ludzi i wspólne spacery.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
19
Poczet królów i książąt polskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Poczet królów i książąt polskich
Dostępny
1 szt.

To znakomite kompendium wiedzy o władcach panujących od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego - ostatniego koronowanego monarchy naszego kraju.Bogato ilustrowane wątki biograficzne przeplatane ciekawostkami to nie lada gratka dla sympatyków historii, jak i tych którzy chcą dopiero rozpocząć z nią przygodę.

59,99 zł
27,60 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 32,39 zł

1 osoba kupiła
20
Kompetencje XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompetencje XXI wieku
Dostępny
26 szt.

Autor w ciekawy sposób prezentuje pełną złożoność zjawisk, które obecnie zachodzą w coraz bardziej zautomatyzowanym świecie biznesu: zmian gospodarczych, technologicznych i społecznych, oraz podpowiada, jakie działania można podjąć, aby za tymi zmianami nadążyć i odnaleźć się w nieustannie ewoluującej rzeczywistości. Kluczową rolę Jérémy Lamri przypisuje kształtowaniu nowych kompetencji. Umiejętności, które gwarantują sukces zawodowy w XXI w., różnią się znacznie od tych, które były pożądane jeszcze niedawno. Podczas gdy profesjonaliści XX w. stosowali tzw. kompetencje rutynowe, ostatnie dwie dekady pokazały, że wzrosło zapotrzebowanie na umiejętności interakcji i analizy. Pracodawcy cenią obecnie osoby potrafiące się uczyć i adaptować do nowych ról w organizacji, kreatywne i wykazujące inicjatywę. W obliczu szybkości i różnorodności informacji, aby osiągać ponadprzeciętne rezultaty, powinniśmy nauczyć się efektywnej komunikacji oraz sprawnej pracy zespołowej. Autor nakreśla kierunek działania, który ułatwi zarówno pracownikom, jak i pracodawcom sprostać wyzwaniom XXI wieku.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
21
Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości
Dostępny
80 szt.

„Świat znalazł się w momencie próby. Nie ma powrotu do świata sprzed pandemii” – ogłasza w swojej programowej książce papież Franciszek i kreśli autorski plan ułożenia się społeczeństw po kryzysie związanym z koronawirusem. Nie ogranicza się przy tym do wskazówek mających po doświadczeniach pandemii pobudzić sumienia katolików do ich rozwoju i osobistej zmiany na lepsze. Jego „odważne marzenia” to raczej radykalna, globalna wizja społeczno-polityczna, która ma zmienić świat! Ponownie podejmowane bardzo mocno wątki ekologii, zmian klimatycznych i migracji, koncepcja dostępności „ziemi, mieszkania i pracy” dla wszystkich, poparcie dla idei bezwarunkowego dochodu podstawowego, radykalna krytyka gospodarki liberalnej, wsparcie ruchów ludowych i dezaprobata dla elit, wyjaśnienia i polemika z krytykami jego decyzji, wreszcie zapowiedź zwołania synodu o... synodalności, to tylko niektóre z tematów, które wzbudzą zapewne gorące dyskusje. Nic dziwnego, tak zaskakująca treść połączona ze szczególną szczerością Autora musi wywołać burzę. Jedni podejdą do papieskich propozycji z entuzjazmem, inni będą zbulwersowani. Wśród tych pierwszych inny, lepszy świat, który proponuje Franciszek, wzbudzi nadzieję, ci drudzy uznają „odważne marzenia” za niebezpieczną utopię. Jedno jest pewne, niezależnie od stosunku do społecznych poglądów papieża Franciszka, każdy przeczyta tę książkę z wypiekami na twarzy i zapewne wielkimi emocjami.

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
22
Rodzinka.pl Sezony 11-16 BOX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinka.pl Sezony 11-16 BOX
Dostępny
11 szt.

Ten pakiet to ponad 32 godziny wspaniałej rozrywki z bohaterami znanego serialu obyczajowego Rodzinka.plRodzina Boskich to Natalia (Małgorzata Kożuchowska), Ludwik (Tomasz Karolak) oraz ich trzej synowie - Tomek (Maciej Musiał), Kuba (Adam Zdrójkowski) i Kacper (Mateusz Pawłowski). Podczas oglądania ich codziennych perypetii nie sposób się nudzić. W ich domu jest zazwyczaj gwarno i wesoło, a w trudnych sytuacjach zawsze potrafią się wspierać. Ich wzloty i upadki możemy śledzić na przestrzeni niemal 10 lat.

100,25 zł
83,21 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 17,04 zł

1 osoba kupiła
23
Żydzi walczący o Polskę. Zapomniani obrońcy Rzeczpospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi walczący o Polskę. Zapomniani obrońcy Rzeczpospolitej
Dostępny
23 szt.

Uważali sprawę polską za swoją własną. Ramię w ramię z Polakami bili się o niepodległość. Walczyli i umierali za kraj, który kochali. Powstaniec zasłaniający własną piersią polskiego pułkownika w jednej z bitew powstania styczniowego. Dzielny legionista walczący na froncie do ostatku sił mimo śmiertelnych ran. Żołnierz bohatersko broniący polskiego Lwowa, czekający na odsiecz, w której szedł jego brat. Bili się w powstaniach i z legionami Piłsudskiego. Stawiali czoła bolszewikom chcącym zniszczyć nowo powstałą Rzeczpospolitą. Dzielnie walczyli z niemieckim najeźdźcą w roku 1939 r., a z generałem Andersem przeszli jego bojowy szlak. Byli z nami w najważniejszych momentach naszej historii. Często walka o Polskę należała do ich rodzinnych tradycji. Dzielili naszą radość ze zwycięstw i przeżywali gorycz porażek. Czy o tym pamiętamy? Historia Żydów bijących się o polską niepodległość to nie tylko opowieść o Berku Joselewiczu, pierwszym Żydzie odznaczonym Orderem Virtuti Militari, ani o dzielnym gimnazjaliście Michale Landym, prowadzącym z krzyżem w ręce pokojową demonstrację na placu Zamkowym. To również zapomniane dzieje tysięcy członków wyznania mojżeszowego, którzy nie tylko chcieli w Polsce żyć, lecz także gotowi byli dla niej umierać.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

24
Oszustwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszustwo
Dostępny
156 szt.

W Minatsol bycie ziemianinem oznacza, że nie jesteś niczym więcej niż brudem ? i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W zasadzie nawet brud może być bardziej użyteczny niż Willa. Tacy jak ona często poświęcają życie służbie istotom zwanym sol, które pewnego dnia mogą stać się bogami. Na szczęście wioska Willi leży daleko od miast sol i istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziewczyna nigdy nie będzie miała z nimi do czynienia? Dopóki pewna drobna pomyłka wszystkiego nie zmienia. Willa zostaje zabrana do Bożylasu, najlepszej akademii sol na świecie, gdzie dostępuje zaszczytu, na który z pewnością nie zasłużyła. Przyjdzie jej usługiwać braciom Abcurse'om, pięciu sol będącym ucieleśnieniem dumy, arogancji i perfekcji. Sami są niemal bogami, a służba u nich musi doprowadzić Willę do śmierci niezależnie od tego, czy zostanie na nią skazana, czy pod wpływem wyniszczających praktyk braci sama zacznie o nią błagać. Tak czy inaczej, ma kłopoty.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

25
Z bardzo daleka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z bardzo daleka
Dostępny
53 szt.

Rok 1990. W środku upalnego lata, gdy całe Włochy przeżywają magiczne noce mistrzostw świata w piłce nożnej, bez śladu znika syn potężnego rzymskiego dewelopera. Śledztwo przypada komisarzowi Balistreriemu, którego wcale nie cieszy, że musi szukać zbuntowanego syna przedsiębiorcy. Jednak wszystko zmienia odkrycie okrutnie okaleczonych zwłok młodego mężczyzny obok zwłok dziewczyny zniewolonej przez jednego z bossów camorry. Balistreri weźmie udział w strzelaninie, której dramatyczne konsekwencje uniemożliwią mu rozwiązanie sprawy. Rok 2018. Po prawie czterdziestu latach służby w policji Michele Balistreri przechodzi na emeryturę. Jego ciało i umysł noszą ślady intensywnego i pełnego cierpień życia. Ale nawet teraz nie znajduje spokoju: kiedy w dawnej rezydencji rodziny zamordowanego chłopaka zostają znalezione dwa manekiny odtwarzające okoliczności nierozwiązanej zbrodni sprzed niemal trzydziestu lat, dawny policyjny śledczy będzie musiał pomóc swojemu następcy w prowadzeniu śledztwa, które może się dla niego okazać ostatnim. „Balistrieri to jedna z najbardziej udanych postaci we współczesnej literaturze kryminalnej” – „The Independent”.

43,90 zł
32,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,97 zł

26
ale nie to - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ale nie to
Dostępny
21 szt.

Notatki ze świata pokawałkowanego i rozszczepionego, wielowarstwowy stenogram jego schyłkowych słów. Stabilne obroty rzeczy są tu zakłócane strzaskaniem idiomów, nagłymi zmianami rytmów, zmąceniem skojarzeń i brzmień. Siemion Chanin – rosyjskojęzyczny poeta łotewski, znany performer z grupy „Orbita” – pisze jak ostatni autor na ziemi: słyszymy głos człowieka zagubionego wśród świata i wszechświata, wśród pokojów i biur, wnętrz samochodów, ulic, placów, knajp, plaż, wind. Na jego wiersze pada mroczny cień Kafki i widać za nimi sylwetkę Orwella. Świetne tłumaczenie Bohdana Zadury pozwala nam poznać kolejnego fascynującego autora z Łotwy.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

27
Family Office - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Family Office
Dostępny
60 szt.

Family Office to podmioty świadczące usługi międzypokoleniowego, kompleksowego zarządzania majątkiem zamożnych rodzin, zabezpieczające także realizację osobistych potrzeb członków rodziny. Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, zawarte w niej treści mogą w szczególności zainteresować osoby prowadzące firmy rodzinne, a także osoby pracujące w podmiotach świadczących usługi na rzecz zamożnych klientów, takich jak firmy consultingowe, banki i inne wyspecjalizowane instytucje finansowe. Bez wątpienia będzie to również ciekawa lektura dla wszystkich osób zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami na rynku finansowym, zwłaszcza studentów i pracowników naukowych jednostek badawczych. Książka jest znakomitym kompendium wiedzy z problematyki stosunkowo mało znanej w Polsce. Istotną jej zaletą wydaje się to, że nie tylko pokazuje różne możliwe rozwiązania problemów, zarówno bieżących, jak i systemowych, jakie występują w funkcjonowaniu firm rodzinnych, lecz także charakteryzuje sposoby zapobiegania zagrożeniom związanym z utrzymaniem i ochroną ich majątku. prof. dr hab. Leokadia Oręziak (z recenzji) Jest to jedno z pierwszych na polskim rynku kompleksowych opracowań dotyczących zagadnień rynku usług Family Office, skądinąd jeszcze niszowego, ale dynamicznie się rozwijającego w miarę wzrostu zamożności społeczeństw. prof. dr hab. Sławomir I. Bukowski (z recenzji) Książkę tę traktuję jako polskie naukowe otwarcie w obszarze tematyki Family Office. Jestem pod wrażeniem pracy autorów, którzy podjęli się opracowania zagadnienia będącego na początkowym etapie rozwoju w Polsce. Publikację polecam przede wszystkim właścicielom majątków rodzinnych, którzy muszą zmierzyć się z długoterminową strategią zarządzania oraz sukcesją. Michał Zawisza, Partner Zarządzający

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

28
Influenza. Wirus kontra życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Influenza. Wirus kontra życie
Dostępny
65 szt.

Wydaje nam się, że czas największych pandemicznych zachorowań mamy za sobą, ale nie jest to prawda. Niektóre typy wirusów typowych dla zwierząt goszczą obecnie w organizmach Homo sapiens, gdzie mają okazję spotkać się z patogenami ludzkimi. Po fuzji materiału genetycznego z obydwu drobnoustrojów powstaje hybryda, zakażająca człowieka, ptaki i inne zwierzęta. Zabójcza dla wielu gatunków. Odporna na szczepienia i dotychczas poznane leki. Przenoszona przez dzikie gęsi, łabędzie, bociany, wrony. Wszechobecna. Obawy są uzasadnione. Wydanie 2. To, co będzie zakażać ze skutkiem śmiertelnym, wkrótce nadejdzie. Za miesiąc, rok, a może za pięć lat... Leon Durka to pseudonim literacki Zbigniewa Łagodzińskiego, autora kryminałów.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

29
Pisma machabejskie. Religia i walka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma machabejskie. Religia i walka
Dostępny
32 szt.

Stary katolicyzm walczy. Nie tylko o dusze ludzkie, ale o swe własne przetrwanie w Europie. „Europa” jest trzecim – obok „religii” i „walki” – pojęciem wyznaczającym zakres podjętych tu poszukiwań. Książka ta wpisuje się w nurt szeroko rozumianej refleksji apokaliptycznej. Coraz liczniejsze i – w opinii piszącej te słowa – coraz bardziej przekonujące są bowiem diagnozy schyłku cywilizacji zachodniej. Pisma machabejskie wynikają zatem z przekonania, że istota europejskości ulega daleko idącej transformacji, zwiastującej rychły koniec tej cywilizacji. Przy tym zasada uwiądu jest całkowicie wewnętrzna, na wskroś europejska. Wszystko, co w Europie było najlepsze, co stanowiło jej istotę – uznanie wagi jednostkowego istnienia, rozumne powiązanie wolności z powinnością oraz tradycji z rozwojem, przyznanie człowiekowi praw jedynie na mocy jego przynależności do gatunku ludzkiego, uznanie sumienia za istotną zmienną w działaniach politycznych, niegdysiejszy rozkwit kultury i sztuki – wszystko to wyrodziło się, przybrało formy karykaturalne, wręcz spotworniałe. W swej istocie są to formy tanatyczne, dosłownie „ku-śmiertne”. To jednak nie Europa umiera, ale Arcyeuropa, nie Europejczycy stali się bezpłodni, ale Arcyeuropejczycy.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

30
Karuzele i inne oszustwa podatkowe. Metody przeciwdziałania unikaniu opodatkowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzele i inne oszustwa podatkowe. Metody przeciwdziałania unikaniu o...
Dostępny
3 szt.

W publikacji omówiono praktykę stosowania przepisów mających zapobiegać i karać za przestępstwa podatkowe.Zawarto w niej:- ocenę kluczowych zmian wprowadzonych w ramach tzw. uszczelniania prawa podatkowego,- opis najczęściej występujących wyłudzeń w podatku VAT oraz podatkach dochodowych,- prawnokarne znaczenie nowych regulacji mających zapobiegać takim wyłudzeniom.Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinna być postawiona granica między interesem fiskalnym państwa a interesem fiskalnym obywateli. Przybliżają zalety i wady nowelizacji ustaw podatkowych uszczelniających system podatkowy oraz poddają w ocenę zasadność ich wprowadzenia. Przedstawiają także praktykę urzędową i sądową, które ukształtowały się w związku z działaniami prawodawcy.W opracowaniu uwzględniono m.in. zmiany dotyczące:- mechanizmu podzielonej płatności w VAT,- zaostrzenia odpowiedzialności karnej za przestępstwa fakturowe, a także inne przestępstwa gospodarcze,- klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

31
Mrówka zombie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrówka zombie, CD
Chłopcy Kontra Basia, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

32
Wien 1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wien 1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.06

Historia operacji wiedeńskiej przeprowadzonej w kwietniu 1945 roku.

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

33
Mysz optyczna bezprzewodowa EasyClick - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysz optyczna bezprzewodowa EasyClick
Trust
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.27

Bezprzewodowa praca w paśmie 2,4 GHz zapewnia natychmiastową, płynną reakcję z odległości do 6 metrów. • Technologia inteligentnego łączenia: łatwe, automatyczne połączenie bezprzewodowe. • Wydłużona żywotność baterii dzięki energooszczędnej technologii. • Boczne przyciski umożliwiające komfortowe surfowanie w Internecie (strona poprzednia/następna). • Bardzo mały odbiornik USB: wystarczy raz podłączyć i już nigdy nie odłączać.

44,50 zł
Powiadomienie
34
Speck SmartShell - Obudowa MacBook Air 13" Retina (2019/2018) (Clear) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speck SmartShell - Obudowa MacBook Air 13" Retina (2019/2018) (Clear)
Speck
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Kolor bazowy: przezroczystyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: ochrona całego urządzeniaKompatybilność: Apple MacBook Air 13" Retina (2018)Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: TPE

199,90 zł
Powiadomienie
35
Gra językowa Francuski  L'horloge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Francuski L'horloge
Dostępny
3 szt.

L'Horloge - doskonały sposób na poznanie słownictwa i wyrażeń francuskich używanych do określania godzin, dni tygodnia, nazw miesięcy oraz opisywania rodzajów pogody.L'Horloge to rozkładany kartonowy zegar z kalendarzem wyposażony w ruchome wskazówki, obrotową tarczę z symbolami pogody oraz karty z nazwami dni i miesięcy.Cele językowe: -nauka słownictwa i wyrażeń francuskich związanych z konstruowaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi na temat: czasu zegarowego,jednostek pomiaru czasu,dni tygodnia i miesiąca,rodzajów pogody.-nauka liczebników francuskich w przedziale od 1 do 59.Dodatkowe cele edukacyjne: L'Horloge poza funkcją związaną z nauką języka francuskiego daje dzieciom możliwość ćwiczenia prawidłowego odczytywania godzin na zegarze.Zastosowanie: L'Horloge znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole, jak i w kontekście indywidualnej nauki w warunkach domowych.

69,90 zł
36
L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Wonderland, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Wonderland, mix wzorów
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

W nowej serii „Winter Wonderland” odkryjesz nowe niespodzianki! Jest ich ponad 25! Starsze siostry mają niesamowite włosy i nowy styl. Zbierz całą kolekcję, by zabawa była jeszcze bardziej wyjątkowa. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

174,61 zł
164,13 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,48 zł

37
Prusy. Pięć wieków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prusy. Pięć wieków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.18

Prusy, które wyrosły z Brandenburgii i ziem Zakonu Krzyżackiego, niegdyś odebranych pogańskiemu ludowi Prusów, w XVIII wieku stały się jednym z najważniejszych państw niemieckich. Umocniły swą potegę dzięki zwycięstwom w wojnach śląskich, udziałowi w rozbiorach Rzeczypospolitej oraz w XIX wieku pokonaniu Austrii i Francji. W 1871 r. pruska dynastia Hohenzollernów objęła tron nowo utworzonego Cesarstwa Niemieckiego. Prusy jako część Niemiec przetrwały do 1945 r., gdy w wyniku drugiej wojny światowej ich terytorium w znacznej części przypadło Polsce i ZSRR. Prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu podjął się syntetycznego opracowania dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku, którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na te dzieje. Autor kładzie nacisk na historię polityczną, ale również uwzględnia najważniejsze aspekty dotyczące kultury, społeczeństwa i gospodarki. Tekst jest wzbogacony o ramki prezentujące osoby i ciekawostki związane z tematyką poszczególnych rozdziałów. Książka zawiera liczne ilustracje i mapy.

89,90 zł
71,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,98 zł

38
Brygada Brawurowych Kur 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brygada Brawurowych Kur 2
Dostępny
990 szt.

Drugi tom przygód Brygady już niedługo, a w nim pierwsza w Polsce bitwa na drony! Gdy miasteczko zostaje sterroryzowane przez tajemniczą szajkę graficiarzy, policja i mieszkańcy są zupełnie bezradni. Na szczęście wojnę wandalom wydaje nie tylko Brygada, ale i słynny ze spektakularnych akcji i kwadratowej brody detektyw Bródkowski. Czy jednak ich połączone siły okażą się wystarczające? Dlaczego Sylwia domagała się wezwania egzorcysty, a Bródkowski przemycał do Rosji trzy palety pierogów ruskich za kołem podbiegunowym? I jak tę niecodzienną kontrabandę skomentował sam Władimir Władimirowicz Tupin? Pytań jest jeszcze więcej, ale na wszystkie znajdziecie odpowiedź w najnowszym tomie z serii BBK!

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

39
Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny challenge Ekipy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny challenge Ekipy
Dostępny
45 szt.

Friz, Wersow, Mini Majk, Patec, Tromba, Marcysia, Mixer, Murcix, Wujek Łuki, Fusia, Poczciwy Krzychu – mieszkańcy domu Ekipy właśnie ogarniają wielki, ekstremalny challenge. Dołącz do Ekipy i razem ze swoimi przyjaciółmi wkręć się w ich świat. Będzie sztos.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

40
PLAYMOBIL ® Princess 70293. Zestaw upominkowy "Księżniczki" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Princess 70293. Zestaw upominkowy "Księżniczki"
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Księżniczki cieszą się z pobytu w ogrodzie zamkowym. W pełnym słońcu królowa i jej córka spacerują w ogrodzie i parku zamkowym. Dwa małe kocięta dotrzymują im towarzystwa i szczęśliwie biegną obok nich. Przy fontannie robią krótką przerwę, bo wszyscy chcą cieszyć się słońcem. Figurki posiadają ruchome ręce i głowę. Zestaw do zabawy w atrakcyjnym opakowaniu upominkowym z specjalnym polem, na którym można pisać! Idealny zestaw do zabawy dla miłośniczek księżniczek i bajkowych motywów. Zawartość zestawu: • 2 figurki: królowej i księżniczki, • 2 figurki kotków, • fontanna, • koszyk, • kwiaty, • zdejmowana suknia, • akcesoria. Ilość elementów: 39 Wysokość figurek: królowej - 7.5 cm księżniczki – 5.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

41
Tank Power vol. CCXXXV. Tom 501.10,5 cm leFH 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power vol. CCXXXV. Tom 501.10,5 cm leFH 18
Dostępny
56 szt.

Podstawowym orężem artylerii armii niemieckiej w okresie II wojny światowej, była lekka haubica 10.5 cm leFM 18 (18M, 18/40) L/28 kalibru 105 mm (10.5 cm leiche Feldhaubitze 18 L/28). Ten typ uzbrojenia był głównie używany do bezpośredniego wsparcia ogniowego piechoty w natarciu, choć mógł być także używany do innych celów, np. zadymiania lub walki z czołgami. Niniejsza monografia opisuje głównie konstrukcję haubicy, a nie organizację podstawowych jednostek używających haubicę 10.5 cm leFM18 i zastosowania bojowego haubic w okresie wojny, dlatego pominięto rozważania dotyczące organizacji artylerii niemieckiej, jej składu i wykonywanych zadań.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

42
PLAYMOBIL ® City Life 70292. Zestaw upominkowy "Wyścigi gokartowe" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70292. Zestaw upominkowy "Wyścigi gokartowe"
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Kierowca gokartu jest gotowy do rozpoczęcia wyścigu. Zestaw do zabawy w atrakcyjnym opakowaniu upominkowym z nadrukiem etykietki, na której można napisać życzenia lub podpisać prezent. Zawartość zestawu: • figurka kierowcy - wysokość ok. 7.5 cm, • gokart, • kask motocyklowy z daszkiem, • wyświetlacz czasu, • kanister benzyny, • para rękawiczek, • butelka oleju • 4 pachołki Ilość elementów: 38 Wymiary opakowania: 14.0 x 19.0 x 5.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

43
LEGO Technic Ferrari 488 GTE "AF Corse #51" 42125 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Technic Ferrari 488 GTE "AF Corse #51" 42125
LEGO
Dostępny
5 szt.

• Wejdź do ekscytującego świata wyścigów wytrzymałościowych i zbuduj własny kolekcjonerski model kultowego auta Ferrari 488 GTE w wersji LEGO® Technic. • Model jest wyposażony w autentyczne funkcje takie jak przednie i tylne zawieszenie, otwierane drzwi, silnik V8 z ruchomymi tłokami oraz działająca kierownica. • Dzięki oryginalnym naklejkom wyścigowym i wiernie oddanej kolorystyce zestaw LEGO® Technic 42125 Ferrari 488 GTE „AF Corse #51” będzie się doskonale prezentować w domu lub biurze każdego fana motoryzacji. • Satysfakcjonujący projekt konstrukcyjny dla dorosłych i ciekawy prezent urodzinowy lub na specjalną okazję dla każdego, kto lubi wyścigi wytrzymałościowe, samochody wyścigowe Ferrari i sporty motorowe. • Wymiary: ok. 13.0 cm wysokości, 48.0 cm długości i 21.0 cm szerokości. • Otwierane drzwi i maska pozwalają w łatwy sposób przyjrzeć się wszystkim szczegółom w środku auta. • Do zestawu dołączona jest specjalna książeczka z instrukcjami budowania z wyjątkową zawartością – znajdziesz w niej ciekawostki na temat samochodu oraz zespołu AF Corse 51. • Pełne elegancji wzornictwo oraz realistyczne funkcje sprawiają, że budowanie tego zestawu LEGO® Technic będzie satysfakcjonującym wyzwaniem, a gotowy model zachwyci bogactwem detali każdego. Wymiary opakowania: 48.0 x 37.8 x 11.2 cm

949,00 zł
721,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 227,76 zł

44
Malarstwo. Rzeźba. Złote media sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo. Rzeźba. Złote media sztuki
Dostępny
28 szt.

Niniejszy tom obejmuje poddane znacznym rewizjom i modyfikacjom teksty Malarstwo i Rzeźba. Doświadczenia artystyczne autorki mają źródło w konceptualizmie, analizie mediów i postmodernizmie. Dzieło oglądane z tych perspektyw jest "mądrzejsze" niż dzieło interpretowane według tradycyjnych zasad historii sztuki. Nowe spojrzenie nie rozkoszuje się pięknem kształtu czy smakiem gier kolorystycznych. Podejście postkonceptualne traktuje dzieło jako trop poznawczy. Szuka w nim sensu tamtego czasu i obrazu człowieka, który je stworzył. Ten model interpretacyjny pozwala zrozumieć, jak ważnym narzędziem cywilizacyjnym jest sztuka. Obie książki do pewnego stopnia kierują się chronologią, Malarstwo ma jednak narrację absolutnie swobodną, Rzeźba bardziej ulegle podąża za faktami. Bohaterami są przebieg zdarzeń i narastanie refleksji, nie indywidualni artyści. W obu książkach głównemu tekstowi towarzyszy równoległy wątek komentarzy o charakterze filozoficznym, psychologicznym i kulturoznawczym. Maria Anna Potocka - filozof sztuki, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, była założycielką czterech galerii autorskich (1972-2010). Ponadto jako kurator wielu wystaw dysponuje w tej dziedzinie ogromnym doświadczeniem, które zaowocowało książkami: Malarstwo (1995), Rzeźba (2002), Estetyka kontra sztuka (2007), To tylko sztuka (2008), Fotografia (2010), Nowa estetyka (2016), Zofia Posmysz. Szrajberka (2018), 150 lat malarstwa polskiego (2019). Jest też prozatorką i eseistką: Wypadek polityczny (2010), Skuteczność prawicy (2020).

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

45
Pozytywka New Baby - Miś różowy 18 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywka New Baby - Miś różowy 18 cm
Axiom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.26

Wymiary: Wysokość: 18 cm

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

46
PLAYMOBIL ® City Action 70291. Zestaw upominkowy "Straż pożarna" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70291. Zestaw upominkowy "Straż pożarna"
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Strażak gasi pożar za pomocą gaśnicy pianowej. Zestaw do zabawy w atrakcyjnym opakowaniu upominkowym z nadrukiem etykietki, na której można napisać życzenia lub podpisać prezent. Zawartość i cechy zestawu: • figurka strażaka - wysokość ok. 7.5 cm, • gaśnica, • gaśnica z armatą gaśniczą, • 3 płomienie, • 2 pociski pianowe, • mały topór, • duży topór, • latarka, • walkie-talkie, • hełm przeciwpożarowy z przyłbicą, • 1 para rękawic ochronnych, • beczka, • duży płomień, • pojemnik, • opakowanie upominkowe z etykietą. Seria Playmobil „City Action” to pełna akcji seria, nawiązująca do ciężkiej, ale także ekscytującej pracy policjantów, strażaków, badaczy, budowlańców oraz strażników wodnych. W kolekcji znajduje się mnóstwo różnych pojazdów policyjnych, strażackich, statków, samolotów, koparek a także imponujące budynki: posterunek policji, remiza strażacka i inne. Piękna stylistyka, bogactwo kolorów realistycznych zabawek, a także zastosowanie efektów dźwiękowych i świetlnych (w zależności od zestawu) zapewnią wyjątkową i fascynującą zabawę każdemu dziecku. Wymiary opakowania: 14.0 x 19.0 x 5.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

47
LEGO City. Transporter łazika wyścigowego 60288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO City. Transporter łazika wyścigowego 60288
LEGO
Niedostępny
Brak

• Podaruj dzieciom zestaw, który radykalnie przyspieszy ich rozwój i będzie fantastycznym wprowadzeniem do świata superpojazdów LEGO® City. • Co jest w pudełku? Wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania terenowego SUV-a z przyczepą, która ma rozkładane rampy i może przewieźć łazik Baja ze skręcanymi kołami. Są tam także fajne akcesoria i dwie minifigurki kierowców. • Terenowy SUV ma miejsce na dwie minifigurki, a łazik Baja skręca koła, gdy dzieci przechylą go w lewo lub w prawo. Cały zestaw można połączyć z innymi zabawkami LEGO®, więc dawka emocji będzie rekordowa! • Zestaw LEGO® City Transporter łazika wyścigowego (60288) doskonale sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub inną okazję dla chłopców i dziewczynek w wieku od 5 lat. • Gotowy transporter łazika wyścigowego (z przyczepą i łazikiem) ma ok. 7 cm wysokości, 30 cm długości i 6 cm szerokości. • W zestawie są też akcesoria LEGO®: zabawkowy kask wyścigowy, gaśnica, klucz i młotek. • Zestaw zawiera przejrzyste drukowane instrukcje oraz interaktywny poradnik Instructions PLUS dla początkujących konstruktorów z funkcjami przybliżania i obrotu widoku. Jest on dostępny w bezpłatnej aplikacji LEGO® Building Instructions. Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 7.2 cm

109,99 zł
94,59 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 15,40 zł

48
LEGO Minifigures. Seria 21 71029 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Minifigures. Seria 21 71029
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.28

• Poznaj nowe postacie LEGO®! Dzięki 21. serii odlotowych minifigurek LEGO z zestawu 71029 kreatywna zabawa będzie jeszcze lepsza. Figurki spodobają się dzieciom i fanom w każdym wieku. • Co jest w woreczku? 1 z 12 unikatowych postaci do zbudowania i odkrycia, a także co najmniej jedno akcesorium i kolekcjonerska ulotka. Wzbogać swoją kolekcję LEGO® o nowe figurki i poznaj nowe sposoby na zabawę. • Minifigurki LEGO® spodobają się wszystkim chłopcom i dziewczynkom w wieku od 5 lat. Pobudzają wyobraźnię i pomagają rozwijać kreatywność i pewność siebie podczas zabawy w pojedynkę lub ze znajomymi. • Te limitowane, wysokiej jakości minifigurki i akcesoria doskonale nadają się na prezent niespodziankę. • Elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć i rozdzielić — i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Elementy LEGO® są zrzucane, zgniatane, skręcane, podgrzewane, wyginane, rysowane i rozciągane. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa. Wymiary opakowania: 9.5 x 15.0 x 0.6 cm

25,99 zł
22,35 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,64 zł

49
PLAYMOBIL ® Knights 70290. Zestaw upominkowy "Rycerz" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Knights 70290. Zestaw upominkowy "Rycerz"
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uzbrojony rycerz przygotowuje się do turnieju rycerskiego. Zestaw do zabawy w atrakcyjnym opakowaniu upominkowym z nadrukiem etykietki, na której można napisać życzenia lub podpisać prezent. Zawartość i cechy zestawu: • figurka rycerza - wysokość ok. 7.5 cm • manekin, • stojak na broń, • 2 tarcze ochronne, • 2 miecze, • topór bojowy, • morgensztern, • halabarda, • peleryna, • 2 hełmy rycerskie, • 1 para mankietów na ramiona • opakowanie upominkowe z etykietą. Playmobil „Rycerze” to klasyczna seria, nawiązująca w swej stylistyce do średniowiecznego świata dzielnych rycerzy oraz mądrego i szlachetnego króla, stojącego na czele swych wojsk. Seria oparta jest na motywie walki dobra ze złem. Dzielni rycerze, ciekawe sceny bitew, zamczyska, bastiony - to wszystko sprawi, że chłopcy chętnie sięgną po tę serię. Tematyka zestawów pozwoli przenieść dzieci do historycznego, ale i bajkowego świata z przeszłości. W tym baśniowym świecie będą mogły wcielić się w postaci bohaterskich rycerzy, budować i przeżywać fantastyczne przygody, rozwijając swą wyobraźnię, kreatywność, a także zdolności motoryczne.

34,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

50
Pióro kulkowe Automatyczne Pentel Energel Bl77ca- Granatowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe Automatyczne Pentel Energel Bl77ca- Granatowe
Pentel
Dostępny
10 szt.

Spotkajmy się po środku oceanu możliwości /p p Pi oacute ro kulkowe BL77 jest idealnie wypośrodkowane. Parametry techniczne, jak i nbsp wygląd tego modelu mogą zadowolić każdego. To taki produkt uniwersalny, kt oacute ry zaspokaja wszelkie wymagania i nbsp potrzeby. Średnia grubość końc oacute wki ndash 0,7 mm sprawia, że jest idealne zar oacute wno dla tych, kt oacute rzy zaczynają swoją przygodę z nbsp pisaniem, jak i nbsp dla tych, kt oacute rzy najwyżej cenią sobie wygodę użytkowania. Reszty dopełnia rewelacyjny tusz żelowy, kt oacute ry zyskał już miano kultowego i nbsp w największej mierze przyczynia się do podwyższania komfortu pisania. Pi oacute ro zwinnie i nbsp efektownie przesuwa się po kartce w nbsp czerwonym, niebieskim, czarnym lub zielonym kolorze tuszu. Adekwatnie do tej barwy została zaprojektowana obudowa ndash srebro w nbsp połączeniu z nbsp kontrastowymi kolorami wybija z nbsp rutyny niejednego użytkownika. /p p Technologiczne cacko - TERAZ W nbsp 12 KOLORACH /p p Metalowy klip doskonale dostosuje się do rozmaitych grubości, wpinając się w nbsp wybraną przez Ciebie rzecz lub notes, dzięki czemu możesz być pewny, że bezpiecznie przeniesiesz go z nbsp miejsca na miejsce. Niezawodny system przyciskowy nigdy nie zawiedzie, nawet osoby, kt oacute re poprzez klikanie się odstresowują. Nie bez przyczyny japońska precyzja i nbsp technologia uznawane są na całym świecie za niezawodne i nbsp bezawaryjne. Gumowy uchwyt działa antypoślizgowo, zatrzymując palce w nbsp jednym i nbsp tym samym miejscu podczas tworzenia nawet najobszerniejszych wypowiedzi pisemnych. W nbsp BL77 można wymieniać wkłady LR7 i nbsp cieszyć się nim przez bardzo długi czas

118,90 zł
51
Performance Works - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Performance Works
Dostępny
11 szt.

Wyobraźcie sobie krowę pozostawioną na cały dzień na plaży Ipanema w Rio de Janeiro, gdzie od przynajmniej stu lat nie widziano żadnego zwierzęcia. Wyobraźcie sobie przyglądanie się z bliska bakteriom piszącym wiersz albo grupie przyjaciół zebranych w barze i popijających sfermentowane napoje. Wszystkie te działania można ująć jednym słowem, które wywołuje silne emocje i prowokuje krytyczne komentarze, a jednak nie poddaje się prostym klasyfikacjom: performans. Antologia Performance Works opiera się na założeniu, że żywą sztukę definiować można wyłącznie poprzez praktykę, co autorzy tekstów wcielili w życie, towarzysząc artystom podczas prób i na scenie, spędzając razem czas i dokonując wspólnej refleksji nad istotą performansu. Publikacja jest zbiorem esejów, zarówno nowych, jak i takich, które już wcześniej ukazały się drukiem, wywiadów oraz tekstów literackich oferujących nowe spojrzenie na performans. Składa się z czterech głównych części, w ramach których fenomenologie performansu badane są w kontekście i z perspektywy instytucji artystycznych, praktyk kuratorskich, formatu wystawy w kontekście zwrotu technologicznego oraz performatywnej fikcji. Definicja performansu uległa w ostatnich dziesięcioleciach zmianie. Celem publikacji Performance Works jest przyjrzenie się przemianom zachodzącym w tradycyjnym formacie wystawy, który traci na znaczeniu, w miarę jak na pierwszy plan wysuwają się formy hybrydyczne, łączące sztuki wizualne ze sztukami performatywnymi, literaturą i muzyką. Autorzy tekstów zamieszczonych w książce analizują zmieniającą się rolę widza, który coraz częściej staje się performerem i aktywnym uczestnikiem zdarzenia. Poddają również refleksji rolę ciała performera oraz pracy wykonywanej w ramach rozciągniętych w czasie wystaw performatywnych. Publikacja prezentuje wyniki badań związanych z zainicjowanym w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w 2016 roku programem dotyczącym zwrotu performatywnego w sztukach wizualnych oraz konsekwencji tego zjawiska dla instytucji sztuki, praktyk artystycznych oraz kuratorskich. Autorzy tekstów: Oreet Ashery, Pierre Bal-Blanc, Claire Bishop, Marie de Brugerolle, Yann Chateign, Korina Giaxoglou, Michał Grzegorzek, Shannon Jackson, Eliel Jones, Chris Kraus, Laura Lima, David Maroto, Ingo Niermann, Kathy Noble, Johannes Paul Raether, Mark von Schlegell, Agnieszka Sosnowska, Ana Teixeira Pinto, Transformella, Joanna Zielińska.

100,00 zł
70,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 30,00 zł

52
PLAYMOBIL ® City Life 70285. Tata z dzieckiem w kabriolecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70285. Tata z dzieckiem w kabriolecie
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Słońce świeci z nieba, dlatego tata zabiera dziś córkę do żłobka kabrioletem. Zanim rozpocznie się podróż, tata najpierw zapina fotelik w samochodzie. Wtedy oboje mogą wsiąść. Podczas przejażdżki cieszą się piękną pogodą. Zawartość zestawu: • figurka mężczyzny, • figurka dziewczynki, • kabriolet z fotelikiem dziecięcym, • torba na ramię. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

79,99 zł
70,39 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,60 zł

53
Mały Konstruktor. Skip 7w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Skip 7w1
Alexander
Dostępny
48 szt.

„Mały Konstruktor” to zabawka do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z różnej wielkości i kształtów elementów metalowych, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Zestaw wyposażony jest w narzędzia, którymi można skręcić i rozkręcić pojazd. Elementy zestawów można ze sobą łączyć tworząc własne konstrukcje. Zabawki z tej serii rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i cierpliwość oraz pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealna zabawka dla przyszłych inżynierów i nie tylko.

140,02 zł
121,82 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 18,20 zł

54
Mały Konstruktor 7w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor 7w1
Alexander
Dostępny
13 szt.

Seria „Mały konstruktor” to twórcze zabawki do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z metalowych elementów różnej wielkości i różnych kształtów, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami ze sztucznych tworzyw. Zestaw zawiera narzędzie, pomocne dziecku w składaniu modelu. Do każdej zabawki jest dołączona szczegółowa instrukcja, krok po kroku tłumacząca, jak zbudować pojazd. Zabawki z tej serii rozwijają: zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne, cierpliwość, systematyczność, pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealny sposób na rozbudzenie w dziecku technicznych zainteresowań. Dużą wartością zabawek, na którą zwracają uwagę rodzice przyszłych konstruktorów jest fakt, że nie są ona jednorazowe. Raz złożony – według instrukcji – model, można rozłożyć i ponownie skręcić według własnego pomysłu. Wystarczy odrobina dziecięcej fantazji. Poza tym pojazdy są bardzo solidne, dzięki czemu można się znakomicie bawić złożonym modelem. Jest on odporny na uderzenia, ma ruchome koła i inne elementy, właściwe dla danego pojazdu (np. łyżka w koparce, ramię z hakiem w dźwigu czy rozkładana drabina w strażackim wozie).

140,02 zł
121,82 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 18,20 zł

55
Mały Konstruktor. Scratch 7w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Scratch 7w1
Alexander
Dostępny
25 szt.

„Mały Konstruktor” to zabawka do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z różnej wielkości i kształtów elementów metalowych, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Zestaw wyposażony jest w narzędzia, którymi można skręcić i rozkręcić pojazd. Elementy zestawów można ze sobą łączyć tworząc własne konstrukcje. Zabawki z tej serii rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i cierpliwość oraz pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealna zabawka dla przyszłych inżynierów i nie tylko.

140,02 zł
121,82 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 18,20 zł

56
PLAYMOBIL ® City Life 70282. Żłobek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70282. Żłobek
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Najmniejsze dzieci są otoczone troskliwą opieką w grupie maluchów. W tej chwili opiekunka opiekuje się dzieckiem na przewijaku. W międzyczasie drugie dziecko bawi się szczęśliwie łukiem do zabawy. Świetna zabawa co dnia. Zestaw do zabawy zawiera: trzy figurki PLAYMOBIL, przewijak, matę do raczkowania, krzesełko do karmienia i wiele innych dodatków. Zestaw można połączyć z przedszkolem (70280). Zawartość zestawu: • figurki: 1 kobieta, 2 dzieci, • żłobek, • przewijak, • krzesełko, • centrum aktywności dla dzieci, • koszyk, • doniczka, • miś, • lalka, • smoczek, • grzechotka, • butelka wody, • tubka, • 2 puszki, • łyżka, • śliniak, • ślimak do zabawy, • figurka stojąca • regał do przewijania, • krzesełko, • ścianka motoryczna. Wymiary opakowania: 22.0 x 18.0 x 7.5 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

109,99 zł
96,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,20 zł

57
Stojak do wanienki, 84 x 100 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stojak do wanienki, 84 x 100 cm, mix wzorów
Keeeper
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Uniwersalny stojak do wszystkich wanienek dziecięcych o długości 84.0 cm lub 100.0 cm sprawdzi się podczas kąpieli. Produkt otrzymał certyfikację wydaną przez TUV. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

159,90 zł
143,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,99 zł

58
Srebrne skrzydła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrne skrzydła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Kobieca zemsta jest piękna i brutalna. Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański. Kobieta już myślała, że najgorsze ma za sobą, tymczasem jej egzystencja zostaje ponownie zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć jej firmę i Faye musi wrócić do Sztokholmu. Z pomocą kilku innych kobiet walczy o uratowanie swego majątku, siebie i swoich najbliższych.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

59
Rummikub. Wydanie rocznicowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rummikub. Wydanie rocznicowe
TM Toys, od 7 lat
Dostępny
5 szt.

Rummikub to doskonała gra towarzyska. Prosta, wciągająca, inna w każdej rozgrywce. Gra polega na pozbyciu się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawsza możliwość to ingerencja w już wyłożone płytki – w swojej kolejce można je dowolnie przesuwać i modyfikować, pamiętając o zasadzie (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu). Rummikub. Wydanie Rocznicowe to edycja specjalna wydana z okazji 70-lecia gry. Gra posiada ekskluzywne pudełko w ciemnej granatowej kolorystyce ze złoto zdobionym logo Rummikub. Zasady gry są identyczne jak w standardowej wersji. Zawartość opakowania: • 104 płytki z liczbami (w czterech kolorach, o wartościach od 1 do 13), • 2 jokery, • 4 stojaki (tabliczki do umieszczenia płytek), • woreczek do przechowywania płytek, • instrukcja.

218,99 zł
197,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,90 zł

60
PLAYMOBIL ® City Life 70280. Przedszkole "Tęcza" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70280. Przedszkole "Tęcza"
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

W przedszkolu Playmobil „Tęcza” nigdy nie jest nudno. Dzieci rozpoczynają dzień od porannego treningu i wspólnego śniadania. Po opróżnieniu pudełek na lunch i wyczyszczeniu zębów mogą zacząć się bawić. Czy to klocki, samochody, misie czy zabawki z piasku - przedszkole „Tęcza” to prawdziwy raj do zabawy. Jeśli jesteś zmęczony, możesz udać się do przytulnego kącika. Przy ładnej pogodzie można spacerować, kopać w piasku. Czasami przychodzi z wizytą dziadek czytający. Wtedy dzieci będą szczęśliwe, gdy usłyszą dzwonek do drzwi. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

379,99 zł
334,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 45,60 zł

61
PLAYMOBIL ® 70275. Panna młoda i krawcowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70275. Panna młoda i krawcowa
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.22

Ta zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

23,00 zł
20,24 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,76 zł

62
PLAYMOBIL ® 70274. Urlopowicze, 2-pak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70274. Urlopowicze, 2-pak
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Ta zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

23,00 zł
20,24 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,76 zł

63
PLAYMOBIL ® VW 70177. Volkswagen Garbus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® VW 70177. Volkswagen Garbus
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Prawdziwy klasyk! Wyposażony w bagażnik dachowy idealnie nadaje się na rodzinną wycieczkę na plażę. Volkswagen Garbus to prawdziwy klasyk o niepowtarzalnym kształcie, który zagościł także w kolorowym świecie PLAYMOBIL. Garbus od PLAYMOBIL ma wszystkie charakterystyczne cechy oryginału, które czynią go wyjątkowym: zakrzywione błotniki, logo VW, prostopadłą przednią szybę, niebieski kolor oraz typową tylną maskę, a pod nią 4-cylindrowy silnik typu bokser. Po zdjęciu dachu ukazuje się piękne, szczegółowo wykończone wnętrze z beżowymi siedzeniami, deską rozdzielczą oraz kierownicą. Przestronne tylne siedzenie gwarantuje miejsce dla dziecka, przenośnej lodówki, zabawek do piasku oraz ręcznika. Walizka i deska surfingowa mogą być przymocowane na dachu za pomocą dwóch pasów. Wszystko spakowane – wsiadaj i ruszaj na plażę. Zestaw zawiera: trzy figurki PLAYMOBIL, Volkswagen Garbus od PLAYMOBIL z bagażnikiem dachowym, zdejmowanym dachem i otwieraną tylną maską, jak również deskę surfingową, przenośną lodówkę, zabawki do piasku oraz wiele innych akcesoriów. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

189,00 zł
128,52 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 60,48 zł

64
PLAYMOBIL ® VW 70176. Volkswagen T1 Camping Bus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® VW 70176. Volkswagen T1 Camping Bus
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Kultowy samochód kempingowy jest idealny na podróż pełną przygód. W pełni wyposażony w część wypoczynkową, kuchenkę i z miejscem do przechowywania potrzebnych rzeczy w podróży. Volkswagen T1 Camping Bus jest uwielbiany przez pokolenia, od dziesięcioleci jest ikoną na drogach. Niezliczone rzesze poszukiwaczy przygód podróżowały nim po całym świecie. Wersja PLAYMOBIL klasycznego autobusu kempingowego ma również wiele charakterystycznych detali, takich jak przednia część w kształcie litery V z czerwono-białym podziałem kolorów i czerwonym logo VW, zaokrąglony dach, przedzielona przednia szyba i zdejmowany bagażnik dachowy. Po zdjęciu dachu ukazuje się autentycznie zaprojektowane wnętrze. Stylowe T1 oferuje w środku składany stolik z dwoma siedzeniami, miejsce do zmywania naczyń oraz lodówkę. Kanapa dla dwóch figurek w typową kratę z lat 60-tych jest rozkładana. Boczne drzwi można otworzyć. W jednych drzwiach znajduje się regał na produkty spożywcze, a w drugich otwierany schowek z zintegrowanym lustrem. Zestaw zawiera: dwie figurki, samochód kempingowy Volkswagen T1 ze zdejmowanym dachem i walizkami, bogate wyposażenie z rozkładanym stolikiem i tylnym siedzeniem, otwierane boczne drzwi z lustrem oraz miejscem na artykuły spożywcze oraz wiele innych akcesoriów. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

239,00 zł
210,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 28,68 zł

65
Smyki ze smykami kodują guzikami. Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i koncentrację - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smyki ze smykami kodują guzikami. Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczo...
Dostępny
49 szt.

Smyki ze smykami kodują guzikami. Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i koncentrację. Książka zawiera 50 ukrytych obrazków, które należy odkodować. Zabawa polega na kolorowaniu guzików. Na każdej planszy jest ich 100. Kolorujemy wybrane guziki, którym jest przypisany odpowiedni numer i litera oraz kolor. Są one wyszczególnione pod planszą. Odkrywanie kolejnych obrazków to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały trening spostrzegawczości i koncentracji.

16,50 zł
13,99 zł

Rabat 15,2%
oszczędzasz 2,51 zł

66
Mindful Shagging - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindful Shagging
Dostępny
1 szt.

Shag yourself zen. Release all stress with 60 calmer-sutra sexercises and meditations. With easy-to-follow instructional diagrams, and memorable mantras, this book will show you how to achieve inner peace, the fun way. Redirect your energy, master the power of intention. Inhale. Exhale, Cooooooohm.

38,00 zł
19,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,00 zł

67
The OMG Effect - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The OMG Effect
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

One minute could change your life. Reverend Christopher Lee is a young vicar who has taken the internet by storm. With more Instagram followers than the Arch Bishop of Canterbury and the Church of England put together, Rev Chris helps and inspires hundreds of thousands of his followers everyday with his sixty-second sermons, full of bite-sized wisdom for busy people. From family to faith, career to community, self-care to self-worth, The OMG Effect encapsulates Rev Chris Lee?s uplifting message of positivity and inclusivity, which has inspired millions of people globally regardless of their religious beliefs (or lack thereof) and, throughout the Covid-19 pandemic, Rev. Chris Lee has been live-streaming prayer and faith sessions for those under lock-down, quarantine, or in self-isolation to help fight loneliness, give hope, and bring people together. Whether you're struggling with your self-esteem, trying to find your purpose, or dealing with disappointment, get ready to refresh your outlook, rediscover your self-worth, and start living a fuller life. 'You are loved. You are precious. You are of vital importance.' Rev Chris Lee

74,00 zł
62,90 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,10 zł

68
Speaking with Confidence - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speaking with Confidence
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Does the thought of delivering a presentation make your heart skip a beat? Do your pitches fall flat no matter how much preparation you put in? Are you often comparing yourself to more eloquent speakers and wondering how they capture the room? At some point in our careers we will need to speak in front of an audience; whether to present our ideas to a group of five in a meeting, pitch for investment in front of a panel or deliver a keynote speech to one thousand delegates. Yet glossophobia, or the fear of public speaking, is incredibly common and can inhibit our chances of career progression by up to 15%. In Speaking with Confidence, Expert and managing director of Speakers' Corner Nick Gold, shows how anyone can learn to be a confident public speaker and use their surroundings to give them the support and structure they need to achieve maximum impact and success from their speech. His decades of experience coaching and producing some of the best speakers in the country have been condensed here into one expert guide to help you connect with your audience every time.

48,00 zł
44,64 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,36 zł

69
The Penguin History of Modern Russia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Penguin History of Modern Russia
Dostępny
3 szt.

Robert Service's The Penguin History of Modern Russia: From Tsarism to the Twenty-first Century provides a superb panorama of Russia in the modern age. Russia's recent past has encompassed revolution, civil war, mass terror and two world wars, and the country is still undergoing huge change. In his acclaimed history, now revised and updated with a new introduction and final chapter, Robert Service explores the complex, changing interaction between rulers and ruled from Tsar Nicholas II, through the Russian Revolutions of 1905 and 1917; from Lenin and Stalin through to Gorbachev, Yeltsin, Putin and beyond. This new edition also discusses Russia's unresolved economic and social difficulties and its determination to regain its leading role on the world stage and explains how, despite the recent years of de-communization, the seven decades of communist rule which penetrated every aspect of life still continue to influence Russia today. 'Always well-informed and balanced in his judgements, clear and concise in his analysis ... Service is extremely good on Soviet politics' Orlando Figes, Sunday Telegraph 'A fine book ... it is a dizzying tale and Service tells it well; he has none of the ideological baggage that has so often bedevilled Western histories of Russia' Brian Moynahan, Sunday Times Robert Service is a Fellow of the British Academy and of St Antony's College, Oxford. He has written several books, including the highly acclaimed Lenin: A Biography, Russia: Experiment with a People, Stalin: A Biography and Comrades: A History of World Communism, as well as many other books on Russia's past and present. His most recent book, Trotsky, has been shortlisted for the Duff Cooper Prize.

82,00 zł
76,26 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,74 zł

70
Finding the Heart Sutra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Finding the Heart Sutra
Dostępny
3 szt.

The material world is itself emptiness. Emptiness is itself the material world. Powerful, mystical and concise, the Heart Sutra is believed to contain the condensed essence of all Buddhist wisdom. This brief poem on emptiness has exerted immense influence throughout Asia since the seventh century and is woven into the fabric of daily life. Yet even though it rivals the teachings of Laozi and Confucius in importance, this ancient Buddhist scripture remains barely known in the West. During the many years he has spent living in Japan, Alex Kerr has been on a quest after the secrets of the Heart Sutra. Travelling from Japan, Korea, and China, to India, Mongolia, Tibet and Vietnam, this book brings together Buddhist teaching, talks with friends and mentors, and acute cultural insights to probe the universe of thought contained within this short but intense philosophical work. 'Marvellous ... a life's work ... a brilliant literary form, weaving reflections of the sutra with those on Alex's own magical mystery tour' Alexandra Munroe, Asian Art scholar and curator

98,00 zł
58,80 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 39,20 zł

71
Tom of Finland: Made in Germany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom of Finland: Made in Germany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

A spectacular book showing life and work of the Finnish icon from an unknown perspective with around 150 illustrations and well researched texts. Tom of Finland has became the most famous and influential Finnish artist of the 20th century. Born Touko Laaksonen in 1920, his iconic depiction of self-confident and life-affirming gayness gave decisive impulses to the international gay movements from the 1960s onwards. But although we clearly associate his portrayals of sensual and powerful cowboys, farm hands, soldiers and leathermen with the USA, Tom of Finland?s rise to gay icon received the game-changing impetus neither in his native Finland nor in the USA. It was, of all places, the city of Hamburg and Tom?s friendship with key exponents of the local gay scene in the early 1970s that helped him to his first exhibition ever. He even created a grand mural for the legendary ?Tom?s Bar?, until today the only one legitimately named after him. Regular commissions to design posters and ads for gay events in Hamburg allowed him to launch his artistic career after quitting his day job as advertising executive, and led to the creation of the most extensive private collection of his drawings to date. Galerie Judin is now devoting an exhibition and a comprehensive publication to these seminal, but thus far little researched years, the art they generated and the friendships they formed. The book includes texts by Juerg Judin, Pay Matthis Karstens, Kati Mustola and Alice Delage, conversations with Durk Dehner and Michael P. Hartleben - and a facsimile of the artist?s German travel diary from 1955.

144,00 zł
129,60 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,40 zł

72
The Truths We Hold - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Truths We Hold
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Discover Vice President-elect Kamala Harris's New York Times bestselling book about the core truths that unite us and the shared values that will see us into the future. 'A life story that genuinely entrances' Los Angeles Times The daughter of immigrants and civil rights activists, Vice President-elect Kamala Harris was raised in a California community that cared deeply about social justice. As she rose to prominence as a political leader, her experiences would become her guiding light as she grappled with an array of complex issues and learned to bring a voice to the voiceless. Now, in The Truths We Hold, Harris reckons with the big challenges we face together. Drawing on the hard-won wisdom and insight from her own career and the work of those who have most inspired her, she communicates a vision of shared struggle, shared purpose, and shared values as we confront the great work of our day. 'Personal integrity shines through every page' Observer

49,00 zł
Powiadomienie
73
Uncommon Type - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncommon Type
Dostępny
3 szt.

WITH A NEW INTRODUCTION FROM THE AUTHOR 'Impressive' The Times 'Funny and pitch perfect' Sunday Express 'I blink, bubble and boggle in amazed admiration' Stephen Fry 'These stories are a hit' Financial Times A small-town newspaper columnist with old-fashioned views of the modern world. A World War II veteran grappling with his emotional and physical scars. A second-rate actor plunged into sudden stardom and a whirlwind press junket. Four friends travelling to the moon in a rocket ship built in the backyard. These are just some of the stories that Tom Hanks captures with great affection, humour and insight - the human condition in all its foibles.

51,00 zł
46,92 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,08 zł

74
Tom Clancy's Code of Honour - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom Clancy's Code of Honour
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

The deadliest threat is the one you never see coming . . . It was a text message that started it. President Jack Ryan's old friend (and former operative) Father Pat West warns of a honey trap, a possible murder and a secret AI project - Calliope - falling into Chinese hands, before going silent. This leaves Jack Ryan with two pressing problems. Firstly, find and rescue his old friend, last seen in Indonesia. And secondly, discover what exactly Calliope is and how much of a threat it poses. But it's not the danger you see that catches you out. It's the one you never see coming . . .

50,10 zł
46,59 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,51 zł

75
Breakup Bootcamp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breakup Bootcamp
Dostępny
3 szt.

A self-affirming, holistic guide to transforming heartbreak into healing Amy Chan hit rock bottom when she discovered that her boyfriend cheated on her. Although she was angry and broken-hearted, Chan soon came to realize that the breakup was the shakeup she needed to redirect her life. Instead of descending into darkness, she used the pain of the breakup as a bridge to self-actualization. She devoted herself to learning various healing modalities from the ancient to the scientific, and dived into the psychology of love. It worked. Fast forward years later, Amy completely transformed her life, her relationships and founded a breakup bootcamp helping countless of women heal their hurt. In Breakup Bootcamp, Amy Chan directs her experience into a practical, thoughtful guide to turning broken hearts into an opportunity to break out of complacency and destructive habits. Dubbed ?the Chief Heart Hacker,? Amy Chan grounds her practical advice and tried and tested methods rooted in cutting-edge psychology and research, helping readers heal and reclaim their self-love. Relatable, life-changing, and backed by sound scientific research, Breakup Bootcamp can help anyone turn their greatest heartbreak into a powerful tool for growth

62,00 zł
55,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

76
The Janus Point - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Janus Point
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

In The Janus Point renowned physicist Julian Barbour presents a major new solution to one of the most profound questions in physics - what is time? - with ground-breaking implications for the origin and destiny of our universe. 'Both a work of literature and a masterpiece of scientific thought' Lee Smolin Time is perhaps the greatest mystery in physics. Despite the fact that the fundamental laws of physics don't distinguish between past and future, we do. And so, for over a century, the greatest minds have sought to understand why time seems to flow in one direction, ever forward. In The Janus Point, Julian Barbour, author of the classic The End of Time, offers a radically new answer: it doesn't. Most physicists believe that the second law of thermodynamics, and the increase of disorder that it describes, forces an irreversible, unidirectional flow of time. Barbour shows why that argument fails and demonstrates instead that our universe isn't heading for disorder; rather, it emerged from it. At the heart of his argument is a new vision of the Big Bang that Barbour calls the Janus Point, from which time flows in two directions, its currents driven by the expansion of the universe and the growth of order in the galaxies, planets, and life itself. Monumental in vision and scope, The Janus Point is not just a new theory of time: it's a hopeful argument about the destiny of our universe. While most physicists predict that the universe will become mired in disorder, Barbour sees the possibility that order - the stuff of life - can grow without bound.

80,00 zł
72,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

77
Endokrynologia ginekologiczna 2 W gabinecie lekarza specjalisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Endokrynologia ginekologiczna 2 W gabinecie lekarza specjalisty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Ósmy numer z cyklu ?W gabinecie lekarza specjalisty? pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Piotra Laudańskiego, skierowany do praktykujących ginekologów-położników i endokrynologów, jest poświęcony wybranym zagadnieniom endokrynologii ginekologicznej. Każdy z rozdziałów został napisany przez specjalistów w określonych dziedzinach, którzy w sposób szczegółowy, a jednocześnie z uwzględnieniem praktycznych podstaw, przedstawiają częste i te mniej spotykane w codziennej praktyce zagadnienia.

89,00 zł
82,77 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

78
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70553. Pokaz kaskaderski: Motor z płonącą przeszkodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70553. Pokaz kaskaderski: Motor z płonącą przesz...
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Spektakularne akrobacje motocyklisty dorównują pokazom większych pojazdów. Wielbiciel mocnych wrażeń nie stroni od żadnego wyzwania. Z dużą prędkością pędzi po rampie bezpośrednio na płonącą przeszkodę i przebija się przez nią w pełnym rozpędzie. Ten kaskader nie boi się płomieni ani prędkości. Nic dla osób o słabych nerwach! W zestawie: • motocyklista, • motocykl ze skocznią i ognistą przeszkodą, • kask, • rękawiczki, • szalik, • inne akcesoria. Wymiary rampy bez płomieni ognia: 12.0 x 4.5 x 10.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami. ze specjalną rampą do wybicia się motocyklisty oraz wymienną barierą do wykonania różnych wyczynów kaskaderskich.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

79
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70550. Pokaz kaskaderski: Monster Truck Rekin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70550. Pokaz kaskaderski: Monster Truck Rekin
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Zestaw z czterema oponami i zawieszeniem umożliwiającym optymalne dopasowanie do podłoża. Ze składaną tylną klapą pojazdu. W zestawie z karoserią samochodu do pokazów kaskaderskich oraz kierowcą. Pokaz kaskaderski z Monster Truck Rekinem to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń. Pomysłowy design z płetwą grzbietową, niebezpiecznie wyglądającą szczęką rekina na zderzaku oraz kratką z przodu pojazdu, sprawiają, że Monster Truck Rekin jest wyjątkowy. Dzięki sprężynowym zawieszeniu oraz czterem gigantycznym oponom Monster Truck pokona każdą przeszkodę. Odważny kaskader nie boi się ryzyka i szybko przejeżdża po karoserii samochodowej. Nic nie stanie mu na przeszkodzie! W zestawie: • figurka, • monster truck o wyglądzie rekina z płetwą do nałożenia, karoserią, • kask, • rękawiczki, • megafon, • wiele innych akcesoriów. Wymiary: 32.0 x 16.5 x 18.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

269,99 zł
237,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 32,40 zł

80
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70549. Pokaz kaskaderski. Monster Truck. Rogacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70549. Pokaz kaskaderski. Monster Truck. Rogacz
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Zestaw z czterema oponami i zawieszeniem umożliwiającym optymalne dopasowanie do podłoża. Ze składaną tylną klapą pojazdu. W zestawie z górą z piasku do pokazów kaskaderskich oraz kierowcą. Podczas pokazu kaskaderskiego Monster Truck Rogacz wprawia wszystkich fanów w zachwyt! Dzięki wzorowi drutu kolczastego na karoserii, dużym porożu na dachu oraz głowie byka na kratce zderzaka, Monster Truck Rogacz w pełni zasługuje na swoją nazwę. Dzięki sprężynowemu zawieszeniu oraz czterem gigantycznym oponom Monster Truck z łatwością pokona każdą przeszkodę. Nawet piaszczyste wzgórze nie stanowi najmniejszego problemu. Wspaniała zabawa dla wszystkich odważnych dzieci! W zestawie: • figurka, • monster truck, • przeszkoda na piaszczystym wzgórzu, • wiele innych akcesoriów. Wymiary: 26.0 x 16.0 x 17.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

214,34 zł
150,04 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 64,30 zł

81
PLAYMOBIL ® 70272. Robotnicy budowlani 2-pak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70272. Robotnicy budowlani 2-pak
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Robotnicy budowlani są już gotowi do pracy. Zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

25,00 zł
22,00 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,00 zł

82
Niewidzialne, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialne, DVD
Paweł Sala, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.01

Pełna tragizmu, groteski i czarnego humoru historia jednego dnia pracy trzech Szwaczek w ponurej szwalni mieszczącej się w suterenie starej kamienicy. Szwaczki różnią się od siebie wiekiem, każda ma własny stosunek do świata i ukrywa inną, mroczną tajemnicę. W szwalni towarzyszy im Krojczy, mężczyzna po studiach filozoficznych, oraz tajemnicza nieznajoma, Maria Miracle, która twierdzi, że zapewnia możnym tego świata „siedem kluczy szczęścia”. Tym razem postanawia zejść na społeczne niziny i pomóc tym, którzy w hierarchii społecznej stoją niżej. Katalizatorem w wyjaśnieniu mrocznych tajemnic Szwaczek będzie zaciek na zagrzybionej ścianie, który w ciągu dnia powiększa się i przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. Kolejne tragiczne sekrety ukrywa śmietnik na podwórku oraz podłoga szwalni, spod której, spomiędzy warkotu maszyn do szycia, wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania...

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

83
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70271. Rodzina kaczuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70271. Rodzina kaczuszek
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Podczas letnich upałów wycieczka łodzią motorową jest dokładnie tym, czego potrzeba. Dziewczyna szczęśliwie wspina się do żółtej kaczki i idzie na jezioro. Już po krótkim czasie kilka kaczątek dołącza do łodzi i pływa obok. Co za wspaniały dzień. Małymi krokami w wielki świat PLAYMOBIL. Kolorowe zestawy do zabawy PLAYMOBIL-1.2.3 Aqua z różnymi etapami rozwoju, zachęcają maluchy do zabawy. Figury kaczek potrafią pływać. Za pomocą czerwonego podbieraka można wyławiać kaczki z wody. Zawartość zestawu: • figurka kobiety, • 2 kaczątka, • łódź-kacza, • podbierak.

56,99 zł
50,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,84 zł

84
LF Les musiciens de Breme książka + CD A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LF Les musiciens de Breme książka + CD A1
Dostępny
1 szt.

Poziom zaawansowania 2: A1 Treść: Adaptacja klasycznej bajki Muzykanci z Bremy. Tekst książeczki uzupełniają wplecione w tekst ćwiczenia, a także 3 strony z zabawnymi kolorowymi zadaniami podsumowującymi. Integralną część opowieści stanowi także piosenka, którą można wykonywać wraz z bohaterami. W zestawie znajduje się płyta zawierająca nagranie lektury w wykonaniu rodowitych użytkowników języka francuskiego, animowaną wersję opowieści doskonałą do pracy z tablicą interaktywną oraz dodatkowe multimedialne ćwiczenia (na komputery PC oraz Mac). Ponadto treść uzupełniają: udramatyzowany tekst opowieści, który umożliwia odegranie historii przez uczniów, oraz sekcja "Page brico", w której znajdują się propozycje prac techniczno-plastycznych nawiązujących do treści książki. Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście. Książeczka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dziecka obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

24,90 zł
85
LH La vida es sueno książka + CD B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LH La vida es sueno książka + CD B1
Niedostępny
Brak

Poziom zaawansowania: B1. Dla nowo narodzonego króla Polski, księcia Segismundo, gwiazdy przewidują straszny los: ma zabić swojego ojca i zniszczyć królestwo. Dla bezpieczeństwa zostaje zamknięty w wieży. Pewnego razu jego ojciec decyduje się jednak wypuścić go na wolność i sprawdzić, jak poradzi sobie w roli króla - w każdej chwili można wmówić mu, że to był tylko sen. Lecturas ELI Jóvenes y Adultos to sześciopoziomowa seria książek proponująca oryginalne historie przeznaczone dla osób uczących się języka hiszpańskiego na poziomach od A1 do C2. Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Actividades de pre lectura zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.Po każdym rozdziale następuje sekcja Actividades podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój sprawności językowych związanych z przygotowaniem do DELE. W końcowej części książki znajduje się sześciostronicowa sekcja Reportaje prezentująca ciekawe informacje związane z okolicznościami powstania utworu, jego kontekstem historycznym, kulturowym i literackim. Książkę zamyka sekcja Test final sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Programa de estudios zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce. Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście. Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

32,90 zł
Powiadomienie
86
LF Le Grand Meaulnes książka + CD Audio B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LF Le Grand Meaulnes książka + CD Audio B1
Dostępny
2 szt.

Poziom B1. Tematy: Przyjaźń, Miłość, Uczucia, Przygoda. Pewnego dnia, pod koniec XIX wieku ,młody chłopiec przybywa do francuskiego miasteczka Sologne do rodziny Franciszka Seurelnarratora. Ma 17 lat i nazywa się Augustyn Meaulnes. Podczas ucieczki Meaulnes będzie uczestniczyć w magicznej imprezie w zamku gdzie pozna bardzo ładną dziewczynę imieniem Yvonne. Następnie dzięki pomocy przyjaciela Francois'a wyruszą w podróż, w poszukiwaniu zaginionej posiadłości.Ta przygoda zmieni życie dwóch nastolatków.

37,91 zł
87
LA Dracula A2. Książka + Audio-CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LA Dracula A2. Książka + Audio-CD
Dostępny
2 szt.

Poziom zaawansowania: Stage 2 Pre-Intermediate (800 headwords) A2 KET Treść: Klasyczna powieść Brama Stokera, która rozsławiła hrabiego Draculę i jego historię. Jonathan Harker przybywa do Transylwanii, by zająć się interesami tajemniczego hrabiego Draculi. Nie podejrzewa jednak, że jego podróż nie jest przypadkiem a to, co wydarzyć ma się w niedalekiej przyszłości, przerośnie najgorszy koszmar i w końcu doprowadzi do straszliwego pojedynku z wcielonym złem... Struktura: Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona mapą przedstawiającą prezentującą podóże bohatera oraz sekcją Before You Read Activities zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony. Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja After-Reading Activities podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania. W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Focus on prezentująca ciekawe informacje związane z autorem, cywilizacją i kulturą anglojęzyczną i odkryciami geograficznymi.Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Test yourself sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce. Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście. Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe młodzieży i dorosłych obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

37,91 zł
88
Zombie Tsunami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zombie Tsunami
Lucky Duck Games Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

100,00 zł
90,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

89
Ganymede - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ganymede
Lucky Duck Games Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.13

130,00 zł
117,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

90
Zdolny ślimak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdolny ślimak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

W dwunastu wierszykach znajdziemy żartobliwy opis zachowań, z którymi każdy rodzic musi sie wcześniej czy później zmierzyć. Zachłanność, grymaszenie, chęć bycia pierwszym, niesłownosć, zazdrość, kłamstwo - to tylko niektóre z nich. Czy bohaterowie tej książeczki poradzili sobie z nimi? Odpowiedź znajdziemy w środku.

23,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

91
Przestępstwa i wykroczenia związane z.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestępstwa i wykroczenia związane z..
Dostępny
3 szt.

Książka stanowi przekrojowy komentarz do wszystkich przepisów stanowiących przestępstwa i wykroczenia związane z zatrudnianiem pracowników, kształtowaniem stosunku pracy, regulacją zbiorowych stosunków pracy. W publikacji uwzględniono wszystkie znane Autorowi ustawy przewidujące odpowiedzialność za przestępstwa i wykroczenia pracownicze. Zaprezentowano najważniejsze instytucje prawa karnego i wykroczeń na tle przestępstw i wykroczeń prawa pracy.   Adresaci: Publikacja jest praktycznym kompendium wiedzy przeznaczonym dla praktyków wymiaru sprawiedliwości (adwokatów i radców prawnych), prawników tworzących działy prawne organizacji oraz funkcjonariuszy prowadzących postępowania w sprawach o przestępstwa i wykroczenia prawa pracy. Zainteresuje również osoby zajmujące się na co dzień zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz ryzykami w organizacji.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

92
Pokrzywdzenie wierzyciela przez dłużnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokrzywdzenie wierzyciela przez dłużnika
Dostępny
2 szt.

Komentarz dotyczy przestępstw przeciwko wierzycielom opisanych w art. 300 § 1-3 oraz art. 301 § 1 Kodeksu karnego. Są to przestępstwa polegające na wyzbyciu się majątku przez dłużnika, różniące się okolicznościami lub metodami rozporządzenia tym majątkiem. Zacho­wania nielojalnego dłużnika określone we wskazanych przepisach prowadzą do wyrządzenia szkody wierzycielowi, który - wobec transferu aktywów - nie jest w stanie zaspokoić swojej wierzytelności w całości lub w części.W publikacji zaprezentowano konkretne przykłady postepowań nieuczciwych dłużników i praktyczne aspekty ścigania wymienionych przestępstw. Zwrócono uwagę również na możliwe sposoby naprawienia wyrządzonej wierzycielowi szkody majątkowej.   Adresaci: Opracowanie przeznaczone jest zarówno dla prawników, występujących w charakterze obroń­ców oraz pełnomocników pokrzywdzonych wierzycieli, jak i do sędziów oraz prokuratorów. Zainteresuje także pracowników naukowych i studentów.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

93
Kultura ryzyka a cyfrowa transformacja banków.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura ryzyka a cyfrowa transformacja banków..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Książka zawiera wyniki empirycznego badania kultury ryzyka przeprowadzonego po raz pierwszy (wrzesień 2020 r.) w polskim sektorze bankowym. Ponadto dostarcza wielu wskazówek dotyczących tego, jak dokonywać skutecznej transformacji cyfrowej, mając na względzie uwarunkowania kulturowe tego procesu.Sektor bankowy u progu trzeciej dekady XXI w. stanął przed ogromnymi wyzwaniami, do najważniejszych z nich należą:cyfrowa transformacjauwarunkowania regulacyjne i rynkoweinnowacje technologicznewzrost konkurencji ze strony nowych graczy (FinTech-ów i BigTech-ów)globalny kryzys finansowypandemia COVID-19.W jaki sposób banki mogą sobie poradzić w tych okolicznościach? Niniejsza książka jest próbą odpowiedzi na to pytanie w części dotyczącej sfery ryzyka. Autorzy starają się przybliżyć różne aspekty kultury ryzyka w bankach (znaczenie, możliwości zdiagnozowania i pomiaru, zarządzanie), tak aby sprostać wymienionym wyzwaniom.

69,00 zł
55,89 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

94
Kontrola podmiotów korzystających ze środowiska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrola podmiotów korzystających ze środowiska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

W książce przedstawiono zasady kontroli przestrzegania przepisów ochrony środowiska, zarówno z punktu widzenia organu przeprowadzającego kontrolę, jak i podmiotów kontrolowanych.Publikacja omawia m.in.: przebieg postępowania kontrolnego prowadzonego przez Inspekcję Ochrony Środowiska; prawa i obowiązki podmiotu kontrolowanego w trakcie trwania kontroli; rodzaje rozstrzygnięć oraz środki prawne podejmowane na podstawie ustaleń kontroli; wdrażanie systemu EMAS w organizacji; prawa i obowiązki podmiotów korzystających ze środowiska.W opracowaniu zawarto ponadto listę pytań kontrolnych, które pozwolą zbadać zgodność działań podmiotów korzystających ze środowiska z procedurami i środowiskowymi przepisami prawnymi.Adresaci: Książka przeznaczona jest dla prawników specjalizujących się w ochronie interesów podmiotów korzystających ze środowiska, pracowników Inspekcji Ochrony Środowiska, Wód Polskich, Państwowej Straży Pożarnej, dyrektorów ochrony środowiska oraz organów lokalnych kontrolujących te podmioty, a także przedsiębiorców oraz sędziów sądów administracyjnych. Będzie cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli nauki oraz studentów prawa i administracji.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

95
Puzzle 20 el. - Dżungla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 20 el. - Dżungla
Crocodile Creek
Niedostępny
Brak

Crocodile Creek Let's Begin Jungle puzzle to 10 dwuczęściowych obrazków. Idealne pierwsze puzzle, dobre dla koordynacji wzrokowej i ręcznej oraz drobnych umiejętności motorycznych. Każdy z puzzli to inny dinozaur! Dzieci od drugiego roku życia uczą się rozpoznawać puzzle i zwierzęta. Wysokiej jakości puzzle które są drukowane tuszem bezpiecznym dla małych dzieci. Produkt dopuszczony do obrotu w UE zgodnie z posiadanym certyfikatem CE oraz zgodnością z normą EN-71.

67,50 zł
Powiadomienie
96
Puzzle 20 el. - Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 20 el. - Dinozaury
Crocodile Creek
Dostępny
2 szt.

Crocodile Creek Let's Begin dino puzzle to 10 dwuczęściowych obrazków. Idealne pierwsze puzzle, dobre dla koordynacji wzrokowej i ręcznej oraz drobnych umiejętności motorycznych. Każdy z puzzli to inny dinozaur! Dzieci od drugiego roku życia uczą się rozpoznawać puzzle i zwierzęta. Wysokiej jakości puzzle które są drukowane tuszem bezpiecznym dla małych dzieci. Produkt dopuszczony do obrotu w UE zgodnie z posiadanym certyfikatem CE oraz zgodnością z normą EN-71. Produkt objęty rękojmią za wady.

67,50 zł
97
Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe wyd.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe wyd.2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W publikacji szczegółowo zaprezentowano problematykę prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, akcentując problemy pojawiające się w praktyce i przedstawiając propozycje konkretnych rozwiązań. W książce omówiono postępowanie rejestrowe i depozytowe, a także przepisy prawnokarne i zagadnienia etyczne. Opracowanie prezentuje kwestie z pogranicza prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, m.in. wpływ toczących się postępowań insolwencyjnych na przebieg innych postępowań sądowych (w tym kontrowersje wiążące się z problemem wniesienia pozwu po ogłoszeniu upadłości pozwanego). Publikacja uwzględnia ostatnie zmiany legislacyjne, m.in.: dotyczące: - uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, wynikające z tzw. tarczy 4.0, - prawa upadłościowego, wynikające z ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych (obecnie z datą wejścia w życie 1.07.2021 r.)

159,00 zł
143,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

98
Brylant. Opowiadania prawdziwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brylant. Opowiadania prawdziwe
Dostępny
22 szt.

Opowiadania Teresy Bochwic dotyczą różnych okresów PRL lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, okresu pierwszej Solidarności i Polski tuż po transformacji ustrojowej. Użyte w podtytule określenie opowiadania prawdziwe można by opatrzyć przysłówkiem boleśnie prawdziwe. Prawdziwy jest nastrój, trafne są obserwacje obyczajowe. Czasami autorka sięga po wątki autobiograficzne. Książka odsłania sprawy z przeszłości, które nie zostały jeszcze dobrze opisane. – Anna Nasiłowska

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

99
Psychologiczna zdrowego rozsądku. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologiczna zdrowego rozsądku. Audiobook
Witold Wójtowicz, Złote Myśli
Dostępny
6 szt.

Jedna z poprzednich książek Witolda Wójtowicza promowana była najbardziej perfekcyjną sentencją, jaką ostatnio słyszałem: "Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy". Żeby oddać główną ideę jego nowej książki "Psychologia zdrowego rozsądku", można z czystym sumieniem sparafrazować to hasło:Gdyby psychologia gwarantowała osiągnięcie sukcesu,tylko psycholodzy osiągaliby spektakularne sukcesyZanim zgłębisz się w ten tekst, powiem Ci tylko, że ta książka nie zagwarantuje Ci osiągnięcia sukcesu. Jednak jeżeli zrozumiesz jej główne przesłanie, które brzmi: "zdrowy rozsądek pozwala osiągać w życiu więcej niż wiedza psychologiczna, sukces pojawi się tak naturalnie, że prawdopodobnie trudno będzie Ci go od razu zauważyć.Psycholog, który nigdy nim nie był...Za chwilę otrzymasz szansę na to, aby poznać psychologię zdrowego rozsądku z ust człowieka, który nigdy nie był psychologiem (chociaż wielu tak o nim myśli). Pewnie pomyślisz sobie teraz:Dlaczego mam słuchać osoby, która nie jest psychologiem, a co za tym idzie, nie zna się na ludzkiej psychice? Jak On może mi pomóc?Prawdziwym atutem Witolda Wójtowicza (który napisał m.in. "46 zasad zdrowego rozsądku" i "Sukces a praca") jest umiejętność kierowania się w swoim życiu właśnie zdrowym rozsądkiem, co pozwoliło mu osiągnąć niebywałe efekty. Ciekaw jestem, czy też chcesz mieć takie życie?

25,00 zł
20,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,50 zł

100
Szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście
Dostępny
12 szt.

Tamara Bołdak-Janowska, postać wielokulturowa, mocno osadzona w realiach pogranicza białorusko-polsko-tatarskiego (z całym bolesnym i ciężkim bagażem tegoż) to pisarka niepokorna. Stawia pytania, które wwiercają się w umysł czytelnika. Tamara traktuje odbiorcę poważnie, jak partnera do filozoficznej dysputy nad najbardziej istotnymi i powodującymi cierpienie przejawami życia człowieka i ziemi, a raczej Ziemi. Jednocześnie, wśród wielu dziedzin artystycznych, uprawiając rysunek satyryczno-filozoficzny poetka zaskakuje skojarzeniami, ostrym poczuciem humoru. We wszystkim, co robi, jest oryginalna, śmiała i wierna sobie. - Katarzyna Boruń-Jagodzińska

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

Wróć do góry