hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.11.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 25 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Karaluchy (Jo Nesbo), na drugim Cynkowi chłopcy, wydanie 4 (Swietłana Aleksijewicz). Kolejny produkt to Etyka (Spinoza Baruch) oraz Szczotka do butelek i smoczków na przyssawce (Akuku).
1
Karaluchy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaluchy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Kryminał z cyklu z Harrym Hole. W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z zastrzykami witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła?

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

8 osób kupiło
2
Cynkowi chłopcy, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cynkowi chłopcy, wydanie 4
Dostępny
69 szt.

Oddziały radzieckie przez dziesięć lat „udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy”. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków, a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy poniosło śmierć lub zostało rannych. Wyjeżdżali, by zostać bohaterami. Do kraju wracali jako bankruci – bez nóg, bez rąk, bez złudzeń, z koszmarami, które miały ich nigdy nie opuścić. Niektórzy wracali w cynkowych trumnach. Z opowieści weteranów, pielęgniarek, prostytutek, matek i żon „afgańców” wyłania się wstrząsający obraz niepotrzebnej wojny; wśród zapierających dech w piersiach afgańskich krajobrazów rozgrywają się ludzkie dramaty, a odwaga i braterstwo przeplatają się z niegodziwością i okrucieństwem. „W każdej kolejnej książce z uporem robię to samo – pisze Aleksijewicz – zmniejszam historię do wymiarów człowieka”. Po publikacji książki Swietłana Aleksijewicz została pozwana o znieważenie honoru i godności żołnierzy walczących w Afganistanie.

39,90 zł
29,90 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
3
Etyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka
Dostępny
44 szt.

Baruch (lub Benedykt) Spinoza (1632-77) pochodził z żydowskiej rodziny żyjącej w Niderlandach, za swoje poglądy został usunięty z gminy, studiował scholastykę chrześcijańską, nauki przyrodnicze, filozofię (zwł. Kartezjusza i Hobbesa); jego filozofię określa się jako panteizm racjonalistyczny: racjonalizm (od Kartezjusza), naturalizm (od Hobbesa) i panteizm (od Majmonidesa), był też Spinoza wyznawcą teorii wolnościowych w życiu społecznym, propagował tolerancję, jego Traktat teologiczno-polityczny znalazł się na Indeksie Dzieł Zakazanych. Najważniejszym z dzieł Spinozy, w którym zawarł nie tylko filozofię moralną, ale cały jego system filozoficzny jest właśnie Etyka, wydana dopiero po jego śmierci. Informacja, że zamierza wydać kolejne ateistyczne dzieło tak przeraziła niderlandzkie duchowieństwo, że w obawie o reperkusje publikacji za życia zaniechał. Jak pisze B.A.G. Fuller „w Etyce Spinoza podejmuje zadanie rozwinięcia pełnego systemu filozoficznego w formie geometrycznej, gdzie każde twierdzenie ma wynikać ze swoich poprzedników z taką samą koniecznością, jaka rządzi dedukowaniem jednego twierdzenia Euklidesa z innego. Zaczyna od tego, że formułuje szereg definicji, które opierają się na szeroko zakreślonych koniecznościach i dystynkcjach myśli i doświadczenia. Stosując te definicje do wszechświata i rozwijając wynikające stąd szeregi twierdzeń, musimy kierować się aksjomatami, takimi jak prawo sprzeczności wewnętrznej i prawo wyłączonego środka, jak zasada racji dostatecznej oraz założenie, że natura tego co rzeczywiste jest racjonalna, oraz, że rozum jest sprawdzianem prawdy. Stąd się okazuje, że jako ostatecznie realne jest tylko to co możemy sobie przedstawić jako (...) to, co samo z siebie istnieje. Spinoza podejmuje geometryczny dowód, iż jedynie wszechświat czyli całość istnienia spełnia te szczególne warunki, jakie stawia rozum w odniesieniu do tego, co będzie uważał za rzeczywiste i że tylko to taki wszechświat (...) istnieje. Taką istotę, taką rzeczywistość nazywa Spinoza Bogiem – przy czym należy pamiętać, iż Boga rozumie Spinoza nie osobowo ale jako substancję – rozumianą jako rozciągły, przestrzenny porządek rzeczy i niematerialny, nierozciągły system myśli. Bóg nie jest tu przyczyną sprawczą ani celem wszechświata. Rozważa w Etyce oprócz natury Boga, także naturę człowieka według tej samej metodologii, wychodząc z aksjomatu iż istota człowieka nie obejmuje koniecznego istnienia, to znaczy, na mocy porządku przyrody może się równie dobrze zdarzyć, żeby ten lub ów człowiek istniał, jak też żeby nie istniał.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

7 osób kupiło
4
Szczotka do butelek i smoczków na przyssawce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczotka do butelek i smoczków na przyssawce
Akuku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Szczotka do butelek i smoczków na przyssawce i chowaną mini szczoteczką Szczotka zakończona miękką gąbeczką pomaga w dokładnym czyszczeniu zarówno butelek jak i smoczków. Samostojąca, na przyssawce, która umożliwia przyczepienie jej do gładkich powierzchni, dla ułatwienia osychania. W uchwycie rączki ukryta jest mała szczotka do czyszczenia smoczków. Miękkie włosie szczotek i gąbka docierają do trudno dostępnych miejsc. Szczotki wykonane są z trwałych i bezpiecznych materiałów, nie zawierających bisfenolu A.

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

6 osób kupiło
5
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m Sre 312018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
5 osób kupiło
6
Miecz zabójcy demonów. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecz zabójcy demonów. Tom 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Tanjirou i pozostali wyruszają na Górę Natagumo, gdzie zmuszeni są stawić czoła rodzinie pajęczych demonów! Otruty przez wroga Zenitsu stopniowo zaczyna przeobrażać się w potwora, a Inosuke i Tanjirou podejmują się nierównej walki z przerośniętym ojcem pająków. Potyczka zdaje się nie mieć końca! Kto tak naprawdę stoi za tragicznymi wydarzeniami na Górze Natagumo?

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
7
Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci, wyda...
Dostępny
83 szt.

„W latach 2008-2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Napisałem tę książkę, by pokazać, co ich matki przeżywają na co dzień. Bardzo rzadko słyszymy ich głos. Nikt nie jest w stanie opowiedzieć, co czuje żona porzucona przez męża z powodu wady genetycznej ich córki. Matka próbująca opanować atak szału niepełnosprawnego intelektualnie dwudziestopięciolatka. Kobieta patrząca na wijące się z bólu kilkumiesięczne niemowlę. Żegnająca dziecko w szpitalnej kostnicy. Nikt oprócz nich samych. Ta książka to opowieści pięciu kobiet. Spisywałem je przez rok. Z pewnością by nie powstała, gdyby nie moje osobiste doświadczenie” – Jacek Hołub.

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

4 osoby kupiły
8
Obrazy matematyki. Z wizytą w muzeum sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazy matematyki. Z wizytą w muzeum sztuki
Dostępny
32 szt.

Przygoda z matematyką w muzeum sztuki? Dlaczego nie! Matematyka od zawsze inspiruje artystów, wyznacza kierunki, ba! decyduje o kanonach piękna. Bez niej kultura byłaby znacznie uboższa. Nie ustawiałyby się kolejki chętnych, żeby zobaczyć Mona Lisę, nikt nie zdumiewałby się na widok Panien z Awinionu, nikogo nie szokowałby „Kompozycja w kolorze” B. W obrazach i innych dziełach sztuki znajdują swoje odbicie matematyczne prawa, reguły i obiekty: cyfry, punkty, kąty, figury, symetria, perspektywa. Odwiedź z nami muzeum i spróbuj je odkryć.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
9
Mój mały świat. Emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. Emocje
Dostępny
459 szt.

Seria „Mój mały świat” adresowana jest do najmłodszych dzieci. Dzięki pięknym ilustracjom i podpisom maluchy poznają zwierzęta żyjące na wsi, w lesie i na łące, a także pojazdy i przedmioty codziennego użytku. Dowiedzą się też, jak nazwać swoje emocje.

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

5 osób kupiło
10
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 23 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 23
Dostępny
3 szt.

O rajuśku, ta nowa technika Miroriyi jest odjechana, ale i niebezpieczna! Wychodzi z niego coś czarnego i ogólnie było jakoś dziwnie! Aż się wszyscy tam zlecieli! Zaczęłam się wielka bitka z użyciem darów! Kto wygra ostatnią walkę na tym łączonym treningu bojowym?! Plus Ultra!

21,99 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
11
Niewidzialny człowiek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny człowiek. Audiobook
Herbert George Wells, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Powieść fantastyczna z 1897 r., dwukrotnie adaptowana na film w 1933 i 2020 r. Spokój i ciszę angielskiej prowincji zakłóca pojawienie się niezwykłego przybysza. Jego wygląd jest dość ekscentryczny. Twarz skrywają bandaże, oczy chronią ciemne okulary, a całe ciało otulają grube warstwy ubrań. Mężczyzna wynajmuje pokój w gospodzie, gdzie za zamkniętymi drzwiami, unikając niewygodnych pytań, przeprowadza tajemnicze eksperymenty. Jak długo płaci sowicie, gospodarze tolerują jego dziwaczne zachowania. Kiedy jednak w okolicy dochodzi do niepokojących zdarzeń, zaczynają podejrzewać, że ich gość może mieć z nimi jakiś związek... Powieść H.G. Wellsa to historia naukowca, który w wyniku swoich badań staje się niewidzialny. Dążąc do wiedzy, a zarazem coraz większej władzy, popada w obłęd, siejąc grozę pośród mieszkańców spokojnego miasteczka. Czy uda mu się znaleźć antidotum i odzyskać dawną postać?

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
12
Bakterie jelitowe kluczem do zdrowia! Najskuteczniejszy sposób przywrócenia  i pielęgnacji mikrobiomu potwierdzony najnowszymi badaniami naukowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bakterie jelitowe kluczem do zdrowia! Najskuteczniejszy sposób przywró...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Najnowsze badania naukowe potwierdzają istnienie chorób mikrobiomowych! Udowodniono bowiem, że nieobecność niektórych szczepów bakterii w jelicie wywołuje chaos, którego efektem mogą być ADHD, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, zespół nieszczelnego jelita. W oparciu o najnowsze odkrycia dr Anne Katharina Zschocke, ekspert od leczenia bakteriami, przedstawia związek między mikrobiomem jelitowym a dobrym stanem zdrowia. Dowiesz się, w jaki sposób go odbudować i pielęgnować. Odkryjesz również, jak optymalnie zaopatrzyć jelita w drobnoustroje, jakich produktów unikać oraz w jakie wzbogacić swoją dietę, tak aby Twój mikrobiom rozkwitł. Klucz do zdrowia kryje się w Twoich jelitach!

49,40 zł
36,06 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

3 osoby kupiły
13
Kodowanie na start! Dla starszych przedszkolaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie na start! Dla starszych przedszkolaków
Dostępny
384 szt.

Rozpocznij zabawę z kodowaniem: • ćwicz spostrzegawczość i logiczne myślenie, • baw się nalepkami dołączonymi do książki, • wykorzystaj kody QR – odtwarzaj dźwięki, odgłosy, piosenki, • odkrywaj znaki, wskazówki i odpowiedzi dzięki czerwonej folii, • zobacz, jak obrazki się poruszają dzięki folii w paski, • oglądaj obrazki w trzech wymiarach przez okulary 3d dołączone do książki. Konstrukcja książki nawiązuje do gry komputerowej, w której dziecko przechodzi przez kolejne etapy, zdobywając za to odznaki – nalepki do umieszczenia na dyplomie dołączonym do publikacji. Kodowanie na start!: • rozbudza ciekawość, • motywuje do rozwiązywania łamigłówek, • wprowadza do nauki programowania komputerowego. Publikacja zawiera 40 dwustronnych kart pracy w formacie A4 oraz cztery arkusze nalepek. Perforacja kart umożliwia pracę z jedną kartą na stoliku, a perforacja nalepek ułatwia oderwanie zestawu nalepek do wykorzystania podczas realizacji konkretnego ćwiczenia. Kody QR umożliwiają za pomocą smartfona odtworzenie plików z dźwiękami, odgłosami i piosenkami. Do książki dołączone są: czerwona folia, folia w paski oraz okulary 3D. Na końcu publikacji znajduje się dyplom dla Mistrza Kodowania.

39,30 zł
34,98 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,32 zł

2 osoby kupiły
14
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m Cze 311924 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
3 osoby kupiły
15
Mig-29A Fulcrum Polish Rocket, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mig-29A Fulcrum Polish Rocket, 1:72
Mistercraft
Dostępny
13 szt.

Model do sklejania Mig-29A Fulcrum „Polish Rocket” w skali 1:72.

47,83 zł
43,53 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,30 zł

3 osoby kupiły
16
SA-342L Gazelle, 1:48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SA-342L Gazelle, 1:48
Mistercraft
Dostępny
3 szt.

Model do sklejania SA-342L „Gazelle” w skali 1:48. W zestawie: • model śmigłowca, • instrukcja montażu w języku polskim. Dodatki: • kupon rabatowy na kolejne zakupy, • model: plastikowy, • skala: 1:48, • stopień trudności: 3, • liczba elementów: 57. Wymiary: • długość modelu po złożeniu: 28.5 cm, • rozpiętość skrzydeł: 21.0 cm, • rozmiar pudełka: 36.5 x 21.5 x 5.0 cm.

76,88 zł
69,96 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,92 zł

2 osoby kupiły
17
Ścieżka prostej obfitości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżka prostej obfitości
Dostępny
11 szt.

Ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy! Nieprzemijająca klasyka literatury inspirującej. Ścieżka prostej obfitości od lat jest światowym bestsellerem i ważną lekturą dla kolejnych pokoleń kobiet. Inspirujące medytacje na każdy dzień oraz praktyczne rady pomogły milionom czytelniczek odzyskać swoje prawdziwe ja, odnaleźć równowagę w najtrudniejszych chwilach życia i na nowo odkryć szczęście i piękno codzienności. Niezwykle mocne przesłanie Ścieżki prostej obfitości jest jeszcze bardziej potrzebne i aktualne dziś, w pełnym niepokojów świecie. Z charakterystyczną szczerością, dowcipem i mądrością Sarah Ban Breathnach zaktualizowała swój poradnik z myślą o nowym pokoleniu kobiet, które potrzebuje go jeszcze bardziej niż poprzednie. Ścieżka prostej obfitości z nowym wstępem, częściowo zupełnie zmienionymi medytacjami i comiesięczną listą prostych radości jest niezawodnym przewodnikiem dla kobiet, które chcą żyć świadomie i być wierne swemu Autentycznemu Ja. Książka Sarah uczy nas celebrowania wewnętrznej radości i szukania piękna w prostych przyjemnościach i dobrze spędzonych chwilach każdego dnia.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
18
Śliniak silikonowy z regulowanym zapięciem, panda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śliniak silikonowy z regulowanym zapięciem, panda
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Miękki i delikatny śliniak skutecznie ochroni ubranko Twojego dziecka przed zabrudzeniem w trakcie jedzenia. Ma praktyczną kieszeń, która zatrzymuje spadające resztki pokarmu. Śliniak został wykonany z miękkiego, lekkiego i bezpiecznego tworzywa. Jest łatwy do utrzymania w czystości, można go myć w zmywarce. Jest elastyczny, co pozwala na wygodne złożenie go w małą kostkę, idealną do umieszczenia w torbie dla mamy. Śliniak ma możliwość regulacji. Wyposażony jest w łatwo zapinające się ozdobne zapięcia w kształcie serduszka. Dzięki temu jest uniwersalny i wygodny. Został wykonany w 100% z lekkiego silikonu. Właściwości: • wykonany w 100% z miękkiego, lekkiego silikonu, • specjalna kieszonka wyłapująca spadające okruszki, • łatwy do utrzymania w czystości, • wygoda zakładania i zdejmowania dzięki regulowanemu zapięciu. Dane techniczne: • nie zawiera bisfenolu A, ołowiu, ftalanów, • skład: 100% silikon, • wymiary: 23.0 x 28.0 cm, • waga: 0,12 kg.

18,49 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 1,50 zł

1 osoba kupiła
19
Baśń o dwunastu miesiącach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśń o dwunastu miesiącach
Dostępny
125 szt.

Baśń o dwunastu miesiącach to niezwykła opowieść o złej macosze, niewdzięcznej córce i dobrotliwej pasierbicy. Macocha z córką, będąc zazdrosne o jej urodę, wysłały ją na mróz, by już nigdy nie wróciła. Tymczasem dziewczyna poznaje nieoczekiwanych pomocników – dwunastu braci. To pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotyka człowieka zasłużona kara. Przepiękne, kolorowe ilustracje autorstwa A. Michalskiej- Szwagierczak. Nadaje się na nagrody dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych.

7,88 zł
5,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,89 zł

2 osoby kupiły
20
Odsłony Cata. Stanisław Mackiewicz w listach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odsłony Cata. Stanisław Mackiewicz w listach
Dostępny
21 szt.

Stanisław Mackiewicz żył, jak i pisał – bez oglądania się na zmienne polityczne koniunktury i społeczne konwenanse. Ciąg korespondencji, głównie dotąd niepublikowanej, odsłania znanego ze swej bezkompromisowości pisarza i publicystę od strony prywatnej: pomiędzy głodem a wystawnym ucztowaniem, chorobą a erotycznym rozpasaniem, potępieniem a sławą. Autor bestsellerowych życiorysów Dostojewskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego ostrze pióra kieruje tym razem ku sobie, z godną podziwu szczerością, na bieżąco zdając sprawę z nadziei i rozczarowań, jakie towarzyszyły mu w powojennym środowisku emigracyjnym Londynu, a po powrocie – w naznaczonej gomułkowską „stabilizacją” Warszawie. Całość dopełnia wybór fotografii autorstwa Mackiewicza, pokazujący jego artystyczne próby i wrażliwość na wizualną stronę rzeczywistości. „Jestem człowiekiem bez Ojczyzny, bez rodziny, bez zrozumienia w społeczeństwie. […] Na emigracji jest upiorzysko i ja byłem upiorem razem z upiorami, teraz przyjechałem do ludzi żywych, ale sam zostałem upiorem, zjawiskiem z tamtego świata”. – Do Michała K. Pawlikowskiego, Warszawa, 6 marca 1961 „Przyjechałem tutaj, aby przestrzec ten naród, by nie wierzył w możliwość pomocy ze strony państw zachodnich. Byłem wtedy opluwany przez emigrację jawnie, a przez tutejsze społeczeństwo tajnie. Nie chciałbym powracać na emigrację, do tego świata poniżanych upiorów. Tutaj jednak mnie zagłodzą”. – Do Michała K. Pawlikowskiego, Warszawa, 6 listopada 1965

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
21
Nic się nie dzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic się nie dzieje
Dostępny
414 szt.

Zapracowane umysły potrzebują miejsca do odpoczynku. Niezależnie od tego, czy masz problemy ze snem, budzisz się w środku nocy, czy po prostu czujesz niepokój w dzień, w książce Naprawdę nie dzieje się nic znajdziesz zdrowy sposób na uspokojenie umysłu przed snem: dzięki ponadczasowemu urokowi klasycznych opowieści na dobranoc. Opowieści są oparte na uwielbianym przez miliony ludzi na całym świecie podcaście „Nothing much happens” (nothingmuchhappens.com), podczas którego autorka – nauczycielka medytacji i jogi z dziesięcioletnim doświadczeniem – opowiada kojące historie. Przeniosą one każdego dorosłego w głęboki, spokojny sen. W zbiorze zawarto szesnaście całkowicie nowych historii. Wszystkim towarzyszą żartobliwe ilustracje, przepisy i medytacje. Całość tworzy świat bogaty w zmysłowe doświadczenia – oglądanie świetlików latem czy przyglądanie się oświetlonym świątecznie drzewom w parku zimą – łagodzące nadwyrężone nerwy i pomaga budować dobre nawyki pielęgnujące sen.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
22
Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii, wydanie 2
Dostępny
68 szt.

Kissanristiäiset, kocie chrzciny, to pretekst do świętowania, muzyki, śpiewu. Finowie umieją imprezować i nie stronią od alkoholu, tak w towarzystwie, jak w samotności (to słynne fińskie „gaciopicie” w domu, na kanapie, w bieliźnie lub wyciągniętych dresach). Ale Małgorzata Sidz zaprasza nas nie tylko do zabawy – uchyla przed nami drzwi do fińskich domów, przedstawia fińskie rodziny, opowiada o fińskiej mentalności, o pracowitości i wyrozumiałości, alkoholizmie i samotności. Zabiera nas do domków letniskowych i do domów spokojnej starości. Pisze o historii, skomplikowanych relacjach z sąsiadami i o mniejszościach, ale też o Muminkach, Tove Jansson i saunach. Jej Finlandia to kraj wymykający się stereotypom, pełen sprzeczności i podziałów, wspaniały i trudny zarazem. Kraj lata i zimy.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
23
Tajemnica Miltona. Umiejętność życia w teraźniejszości sposobem na pokonanie lęków i odnalezienie radosnej wartości naszego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Miltona. Umiejętność życia w teraźniejszości sposobem na pok...
Dostępny
27 szt.

Ośmioletni Milton jest prześladowany na szkolnym boisku. Choć wcześniej kochał szkołę, teraz chłopiec nie lubi do niej chodzić, odczuwa lęk przed łobuzem Carterem. Z swojego pomocą dziadka i ukochanego kota Milton odkrywa, jak pokonać strach i przywrócić życiu dziecięcą radość. Dostępna w Polsce po raz pierwszy niezwykła opowieść Eckharta Tolle’a będzie wspaniałą inspiracją nie tylko dla dzieci, ale także i ich rodziców. Książka autora Mowy ciszy jest wartościową pozycją dla dzieci. W tej pięknie ilustrowanej książce Autorzy przedstawiają sedno nauk Tolle’a: potęgę życia w teraźniejszości. Dziś Ty również możesz poznać tę niezwykłą historię. Odkryj tajemnicę Miltona.

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

1 osoba kupiła
24
Muzyka elekroniczna (wyd. 2020 poprawione) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka elekroniczna (wyd. 2020 poprawione)
Dostępny
23 szt.

Wznowienie wielce poszukiwanej publikacji Włodzimierza Kotońskiego. II zmienione wydanie Muzyki elektronicznej ukazuje się 14 lat od pierwszej edycji. Książka miała być przede wszystkim podręcznikiem instrumentacji elektronicznej, miała uczyć posługiwania się instrumentami oraz łączenia ich w grupy i w orkiestrę. Jako uboczne cele stawiałem sobie zorientowanie czytelnika w historii, rozwoju i zmieniających się modach w tej dziedzinie, a także umożliwienie mu przyswojenia pewnej dawki wiedzy technicznej, nieodzownej do swobodnego poruszania się w tym terenie. [Włodzimierz Kotoński]

67,00 zł
51,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 15,41 zł

1 osoba kupiła
25
Fisher Price. Poznaję dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher Price. Poznaję dźwięki
Dostępny
2 szt.

Sympatyczne zwierzaki pomogą maluszkowi poznać różne dźwięki, a oglądanie ślicznych ilustracji pozwoli połączyć naukę z zabawą.

13,44 zł
10,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,45 zł

1 osoba kupiła
26
Butne wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butne wojny
Dostępny
44 szt.

Autorka bestsellerowej serii o Tomku Łebskim powraca z zupełnie nową książką! Witajcie w Butecznie, mieście znanym z – co za niespodzianka! – butów. Mieszkają w nim Róża i Misiek Stopczykowie. To rodzeństwo ma jedno zadanie: ochronić swego tatę, który jest projektantem butów, przed jego chciwą szefową – Kornelią Koturn. Kornelia nie cofnie się przed nawet najpodlejszym podstępem, by zdobyć wymarzoną, dodającą blichtru, nagrodę Złotego Buta. I wie, że zdobycie nagrody zapewni jej zgłoszenie do konkursu pary latających butów. Tak się składa, że takie buty skonstruował tata Róży i Miśka. Kornelia wkracza więc w życie rodziny Stopczyków z… butami. To może oznaczać tylko jedno. Butne wojny! Atuty: • Książka dla fanów Tomka Łebskiego i nie tylko. • Zabawna i nieco szalona opowieść pełna charakterystycznego dla Liz Pichon humoru. • Doskonała pozycja dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem – tekst przeplatany jest dowcipnymi ilustracjami. • Autorka ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
27
Kodowanie na start! Dla młodszych przedszkolaków. 3-4 latki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie na start! Dla młodszych przedszkolaków. 3-4 latki
Dostępny
267 szt.

Rozpocznij zabawę z kodowaniem: • ćwicz spostrzegawczość i logiczne myślenie, • baw się nalepkami dołączonymi do książki, • wykorzystaj kody QR – odtwarzaj dźwięki, odgłosy, piosenki. Kodowanie na start!: • rozbudza ciekawość, • motywuje do rozwiązywania łamigłówek, • wprowadza do nauki programowania komputerowego. Publikacja zawiera 40 jednostronnych kart pracy w formacie A4 oraz dwa arkusze nalepek. Perforacja kart umożliwia pracę z jedną kartą na stoliku, a perforacja nalepek ułatwia oderwanie zestawu nalepek do wykorzystania podczas realizacji konkretnego ćwiczenia. Kody QR umożliwiają za pomocą smartfona odtworzenie plików z dźwiękami, odgłosami i piosenkami. Na końcu publikacji dołączony jest dyplom dla Mistrza Kodowania.

40,39 zł
35,95 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,44 zł

1 osoba kupiła
28
Pierwsza pomoc. Śmierć ukochanej osoby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc. Śmierć ukochanej osoby
Dostępny
3 szt.

Piętnastoletni Chad Rogers nigdy nie spodziewał się takiej tragedii. W wypadku ginie jego młodszy brat. Mama walczy o życie, a jego najbliższy przyjaciel, Rob umiera w szpitalu wskutek odniesionych ran. Chad wie, że musi znaleźć sposób na przetrwanie odejścia tych, których najbardziej kocha. Ale jak? Czy znasz takich uczniów jak Chad, zmagających się z druzgocącą stratą ukochanej osoby? Co możesz powiedzieć lub zrobić, żeby im pomóc? Czego oni w takiej chwili najbardziej potrzebują? Odpowiedzi znajdziesz w tej broszurze z serii PIERWSZA POMOC. Dowiesz się z niej, jak stać się dla swojego przyjaciela lub przyjaciółki prawdziwym źródłem wsparcia i otuchy. A jeśli to ty właśnie doświadczasz bolesnej straty, z tej broszury dowiesz się, czego możesz się spodziewać w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Co więcej, odkryjesz, w jaki sposób doświadczyć pociechy, której potrzebujesz, zarówno od Boga, jak i od ludzi.W naszym życiu często dochodzi do trudnych sytuacji, w których czujemy się bezradni i osamotnieni. Nie potrafimy sobie z nimi poradzić i rozpaczliwie potrzebujemy pomocy w przetrwaniu tego, co nas spotkało.Taką PIERWSZ POMOC oferują nasze broszury napisane wspólnie przez Josha McDowella i Eda Stewarta. Są one skierowane zarówno do osób, które przechodzą przez trudne chwile, jak i do ich przyjaciół, którzy pragną im pomóc. Przywołując poruszające historie różnych osób, autorzy krok po kroku pokazują jak przejść przez ciężkie doświadczenia i proponują praktyczne metody pomocy.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
29
Zaginiona flota. Tom 6. Zwycięski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona flota. Tom 6. Zwycięski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

„Seria Jacka Campbella to najlepsza militarna fantastyka, jaką znam” – Catherine Asaro, laureatka nagrody Nebula. Space opera, która jest klasą sama dla siebie. Kapitan John „Black Jack” Geary, dar Żywego światła Gwiazd dla Floty Sojuszu w ponad stuletniej wojnie z Syndykatem. Teraz Admirał Floty, rozdarty pomiędzy obawami polityków, a nadziejami żołnierzy. Gotowy by zmienić zasady galaktycznej rozgrywki. Gdzieś za planetarnymi układami Syndykatu czają się Obcy. Skryci w pajęczynie intryg i sekretów. Być może faktyczni sprawcy największej wojny w dziejach ludzkości. Nowa Flota Sojuszu rusza tam, skąd jeszcze niedawno wycofywały się eskadry Gear'ego – do serca imperium Syndykatu. Bo do Black Jacka oprócz asa potrzeba jeszcze figury. Ale czy wróg mojego wroga może być moim sojusznikiem?

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
30
Vigilante. My Hero Academia. Tom 9. Illegals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vigilante. My Hero Academia. Tom 9. Illegals
Dostępny
2 szt.

Minęło już kilka lat, odkąd zacząłem działać jako The Crawler. Kiedyś i ja muszę stać się produktywnym członkiem społeczeństwa, dlatego szukam sobie prawdziwej pracy. Codziennie jestem zajęty bieganiem po różnych firmach, ale planuję dbać o spokój w Naruhacie aż do ukończenia studiów. Jednak odkąd podjąłem tę męską decyzję, mam wrażenie, że Pop z jakiegoś powodu mnie unika...

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
31
Fisher Price. Poznaję kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher Price. Poznaję kolory
Dostępny
157 szt.

Sympatyczne zwierzaki pomogą maluszkowi rozpoznać i nazwać podstawowe kolory, a oglądanie ślicznych ilustracji pozwoli połączyć naukę z zabawą.

13,44 zł
10,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,45 zł

1 osoba kupiła
32
Sebastian Polonus. Mistrz z Abruzzo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

1 osoba kupiła
33
Kilka słów o miłości. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kilka słów o miłości. Audiobook
Tomasz Kieres, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Fascynująca historia o miłości, przyjaźni i trudnych wyborach, które życie stawia przed każdym z nas. Karolina i Szymon są przyjaciółmi. Zawsze mogą na siebie liczyć. Ona jest w szczęśliwym związku, a on nie wierzy w miłość, wikłając się w liczne romanse, lecz nie szukając nikogo na stałe. Gdy spotyka siostrę Karoliny, niepokorną Weronikę, sądzi, że oboje patrzą w tym samym kierunku. W końcu jednak życie stawia przed nimi swoje ograniczenia i Szymon musi wybrać między wygodnym związkiem z Weroniką, rodzącą się miłością do Karoliny, a wolnością, która, jak sądził, jest jego wyborem. Czy jest to jednak wyłącznie jego decyzja? Czy dwie kobiety, które los postawił na jego drodze, nie mają nic do powiedzenia? Czy wielka miłość zawsze pozostawia po sobie zgliszcza i złamane serca?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
34
Gdzie jest Święty Mikołaj? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Święty Mikołaj?
Dostępny
57 szt.

W przedszkolu Wronie Gniazdo odbywa się przyjęcie świąteczne. Wszystkie dzieci czekają na Mikołaja. Ale Mikołaj nie przychodzi, chociaż dzieci wołają go coraz głośniej. Gdzie, do jasnej anielki, mógł pójść? To kolejna zagadka do rozwiązania dla Leona i Livii, detektywów z przedszkola. Świąteczne poszukiwania!

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
35
Notatki z Podziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatki z Podziemia
Dostępny
121 szt.

Jak wygląda życie zakonnika w Kościele Katakumbowym? Z jakimi rozterkami się zmaga, w czym otrzymuje szczególne umocnienie. Zapis „drogi przejścia” i prowadzenia Boga przez trudny czas dla Kościoła, zarówno dla duchownych jak i wiernych. Wyjątkowo prawdziwa historia, gdyż wydarza się aktualnie na naszych oczach.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
36
Hot Wheels Rajdowa wypychanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels Rajdowa wypychanka
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
2 szt.

Wspaniały prezent dla fanów motoryzacji i amatorów dynamicznej jazdy. Dzięki wypychankom z tej książki dzieci stworzą swój własny tor wyścigowy i będą się bawić naprawdę odjazdowo!

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
37
Zwierzęta z całego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
38
BMW M4 Racing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BMW M4 Racing
Siku
Dostępny
79 szt.

Ten pojazd zachwyci każdego chłopca Zabawka idealna dla każdego małego fana motoryzacji – pojazd BMW M4 Racing 2016 wykonany z metalu i plastiku zapewni wiele godzin wspaniałej i niezapomnianej zabawy.

23,99 zł
22,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,92 zł

1 osoba kupiła
39
Ziemia przyobiecana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia przyobiecana
Dostępny
45 szt.

Ziszcza się amerykański sen bohaterów Wyspy diabła i Złotej wyspy. Do obrosłej legendami ziemi obiecanej udają się przedstawiciele najmłodszego pokolenia z rodu wróżki Karoliny. Szybko przekonują się, że jest to miejsce, w którym równie łatwo zdobyć przyjaciół, co wrogów. Akcja powieści w ostatnim tomie trylogii przenosi się za ocean, ale niezmienny pozostaje mroczny humor, z jakim Einar Kárason snuje historie. Einar Kárason – urodził się 24 listopada 1955 w Reykjaviku. Jeden z najpopularniejszych islandzkich autorów i scenarzystów swojego pokolenia. Laureat wielu nagród literackich, członek Stowarzyszenia Pisarzy Islandzkich. Autor kilkudziesięciu powieści, nowel i wierszy. Pierwszą powieść Þetta eru asnar Guðjón wydał w 1981 r. Dwa lata później ukazał się pierwszy tom trylogii Wyspa diabła, która przyniosła mu popularność i doczekała się adaptacji filmowej i teatralnej oraz licznych przekładów. W 1993 roku wydał pierwszą książkę dla dzieci. Mieszka w Reykjaviku. Jest żonaty, ma cztery córki.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
40
Cafe pod Minogą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cafe pod Minogą
Dostępny
46 szt.

Trzynasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Ale tym razem to nie opowiadania, a jedna z dwóch powieści Wiecha. Napisana tuż po wojnie i będąca jego bodaj najsłynniejszym dziełem - Cafe pod Minogą. Napisana i opublikowana tuż po wojnie w 1947 roku od razu stała się jednym z największych ówczesnych bestsellerów,a w 1959 roku książkę rozsławił dodatkowo film, z Adolfem Dymszą w roli głównego bohatera Maniusza Kitajca. Ale kogóż tu nie spotkamy: szefuje temu zacnemu lokalowi pan Konstanty Aniołek (wraz z małżonką), pojawia się właściciel zakładu pogrzebowego pan Celestyn Konfiteor i reszta ferajny Maniusia, a także tajemniczy czarnoskóry dyplomata. A wszystko na tle wojennej okupacji i z wątkiem jak najbardziej sensacyjnym! Wiechowski opis wojennych losów warszawiaków i śmieszy i wzrusza. Boć przecież Wiech był po prostu wielkim pisarzem i stworzył tę swoją specyficzną formę, bo pozostawiała to co najcenniejsze - trochę żartu, śmiechu, przymrużenia oka nawet w okupacyjnej, strasznej rzeczywistości. Bo: Kto czyta Wiecha, ten się uśmiecha!

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

1 osoba kupiła
41
Moc ozonu. Wzmocnij swoją odporność i ciesz się życiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc ozonu. Wzmocnij swoją odporność i ciesz się życiem
Dostępny
14 szt.

„Przy zwalczaniu koronawirusa mogłem się przekonać, jak wiele razy uratowano ludzkie życie i ile razy można by było je uratować, gdyby zastosowano na szeroką skalę terapię ozonem”. – Antonio Gaspari Książka, którą oddajemy w wasze ręce, to historie opowiedziane przez lekarzy i pacjentów, którzy zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z choroby oraz wyjaśnić, w jaki sposób dzięki „ozonowej rewolucji” mogli przeciwstawić się epidemii wywołanej koronawirusem i wyleczyć coraz większą liczbę patologicznych schorzeń, przyczyniając się do rozpowszechnienia i coraz szerszego zasięgu „międzynarodówki dobra”. Dzięki tlenoterapii ozonem udało się w niektórych chorobach uzyskać ważne efekty terapeutyczne: – działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze; – działanie immunomodulujące; – działanie przeciwzapalne; – reaktywacja mikrokrążenia, zwiększenie dostępności tlenu do tkanek i zmniejszenie lepkości krwi. Terapia ozonem nie ma skutków ubocznych, jest techniką minimalnie inwazyjną i nie wywołuje reakcji alergicznych, toksycznych ani interakcji lekowych. Zdolność ozonu do inaktywacji wirusów i bakterii polega na jego wysokim potencjale oksydacyjnym, który determinuje miejscowe niszczenie błon bakterii, które tracą zdolność do życia i rozmnażania się, umożliwiając również antybiotykowi wniknięcie do bakterii, co przyspiesza jej unicestwienie.

36,00 zł
28,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
42
Dwór czarownic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór czarownic
Dostępny
20 szt.

Ta powieść to tajemnica, niepokojący klimat i postacie, które znamy z naszej wyobraźni.Przekonaj się, czy i Ty ulegniesz urokowi Dworu Czarownic.Melisa budzi się w nieznanym sobie miejscu. Nie pamięta, co się z nią działo przez ostatnie kilka godzin. Niepewność i strach mijają, kiedy stojąca w pokoju tajemnicza kobieta dotyka jej dłoni. Dziewczyna czuje, że wydarzyło się coś magicznego, wymykającego się logice, a jej uzdrowicielka to ktoś, kto całkowicie odmieni jej życie. Spotkanie Melisy z czarodziejką Miętą to początek niezwykłej przygody, w której pojawią się nadprzyrodzone istoty: wiedźmy, czarodzieje, demony, wampiry i żywiołaki. Czy obdarzona magicznymi mocami bohaterka odnajdzie się w nowym dla siebie świecie? I czy dowie się, kim naprawdę jest?

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
43
Oczy uroczne. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy uroczne. Audiobook
Marta Kisiel, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle. Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla powraca z nowymi dożywotnikami w kolejnej odsłonie bestsellerowego cyklu! Wraz z nieoczekiwanym atakiem zimy nadciągają równie niespodziewane kłopoty. Ktoś lub coś grasuje po okolicy, atakując przypadkowe osoby. Tymczasem Bazyl wyraźnie coś knuje i w tej intrydze niespodziewanie zyskuje sprzymierzeńca, zaś przyjaźń Ody z Rochem zostaje wystawiona na poważną próbę. Lecz wszystko to blednie w obliczu tajemnic sprzed wielu lat, jakie skrywa pobliski cmentarz – i niewielki staw w samym sercu ciemnego lasu. Nadciąga czas nieprzejednanej nocy. Czas śmierci.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
44
Wyjątkowi. Antidotum na lęki związane z wychowaniem dziecka z niepełnosprawnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyjątkowi. Antidotum na lęki związane z wychowaniem dziecka z niepełno...
Dostępny
16 szt.

Dla większości z nas oczekiwanie na dziecko jest czasem wyjątkowej radości. Czasami jednak wydarza się faktycznie coś wyjątkowego i cały nasz świat ulega ogromnej zmianie – nasze dziecko rodzi się z jakimś rodzajem niepełnosprawności. Dla wielu rodziców to szok. Wielu z nich będzie zmagać się od teraz z codziennymi wyzwaniami, które mogą prowadzić do zmęczenia, wyczerpania, depresji, rozpadów rodzin. Melanie Dimmitt napisała szczery poradnik dla wszystkich osób, które muszą odnaleźć się w świecie, w którym pojawia się dziecko z niepełnosprawnością. Korzystając z własnych doświadczeń oraz doświadczeń innych rodziców krok po kroku próbuje uspokoić lęki i niepokoje matek i ojców. Dzięki wskazówkom i radom specjalistów dzieli się strategiami radzenia sobie nie tylko z procesem wychowawczym, ale również z obsesyjnymi myślami: „dlaczego mnie się to przydarzyło”, „czy kiedykolwiek będziemy szczęśliwi”, „czy przetrwa nasz związek”.

65,60 zł
47,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,37 zł

1 osoba kupiła
45
Siku 15 - Ford Mustang GT S1530 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siku 15 - Ford Mustang GT S1530
Siku
Dostępny
43 szt.

Model Siku - Ford Mustang GT, wykonany z metalu i plastiku.

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
46
Srebro koloidalne – lek czy trucizna? Jak bezpiecznie stosować srebro koloidalne jako antybiotyk na ponad 300 dolegliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebro koloidalne – lek czy trucizna? Jak bezpiecznie stosować srebro ...
Dostępny
22 szt.

Poznaj bogactwo raportów oraz badań naukowych potwierdzających szerokie i dobroczynne działanie srebra koloidalnego! Odkryj jego właściwości, bezpieczne dawkowanie i sprawdzone receptury, które pomagają w eliminacji ponad 300 chorób i dolegliwości, takich jak: alergia, borelioza, egzema, gronkowiec, stany zapalne, pasożyty, trądzik, szumy uszne, trudno gojące się rany, zakażenia grzybicze i bakteryjne. Autor, przedstawi Ci również proste sposoby na samodzielną produkcję srebra koloidalnego. Zwraca uwagę nie tylko na sprzęt, którego będziesz potrzebował, ale również rodzaj wody, czystości srebra czy techniki mierzenia stężenia gotowego produktu. Naturalny antybiotyk – naturalna eliminacja chorób!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
47
Odbudowa Warszawy opowiedziana na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odbudowa Warszawy opowiedziana na nowo
Dostępny
49 szt.

Nieznane fakty i nowe interpretacje opisane lekko, ale erudycyjnie. Kozicki to były radny śródmiejski, współzałożyciel Miasto Jest Nasze, autor książek.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
48
Narzędzia Prawa Przyciągania. Wykorzystaj EFT, Silva, Access Bars i medytacje, by osiągnąć każdy cel w swoim życiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narzędzia Prawa Przyciągania. Wykorzystaj EFT, Silva, Access Bars i me...
Dostępny
35 szt.

Stosowałeś Prawo Przyciągania i nie zadziałało? Zastanawiasz się, gdzie popełniłeś błąd? Dzięki tej książce zrozumiesz jego zasady. Systematycznie realizowany 9-punktowy plan pozwoli Ci uruchomić pozytywne myślenie i skutecznie wprowadzić je w życie. A sprawdzone techniki proponowane przez Autorkę rozwiną Twoją intuicję i nauczą kreować rzeczywistość, wykorzystując pozytywną energię. Pozbądź się stresu z Access Bar i oczyść umysł z negatywnych emocji poprzez praktykowanie technik EFT i medytacji. Natomiast praktyki Silva Intuition System rozbudzą Twoją intuicję i sprawią, że zaufasz sobie i swoim prawdziwym potrzebom. Osiągnij życiowe cele i szczęście dzięki narzędziom Prawa Przyciągania!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
49
Plandemia COVID-19. Jak świadomie pokonać ten kryzys w swoim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plandemia COVID-19. Jak świadomie pokonać ten kryzys w swoim
Dostępny
17 szt.

Według najnowszych badań aż 86 procent zainfekowanych COVID-19 nie ma żadnych objawów. Przeważająca większość ludzi, którzy złapali tego wirusa, nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest duże prawdopodobieństwo, że Ty również należysz do takich osób. Jednak natłok informacji powoduje brak odporności na stres i narastającą frustrację. Ta książka pomoże Ci oddzielić prawdziwe informacje od fałszywych. Poznasz odpowiedzi na pytania, które każdy z nas zadaje od początku pandemii. • Czym jest COVID-19 i jak się rozprzestrzenia? • Czy maseczki chronią nas przed zakażeniem? • Jak znosić izolację spowodowaną koronawirusem? •Czy szczepionka na koronawirusa jest potrzebna? • Czy są leki na koronawirusa? • Jak nie dać się pandemii?

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

50
Współczesne czary. Księga białej magii. Potężne zaklęcia, amulety i talizmany, które przyniosą Ci miłość, pieniądze, zdrowie i ochronę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne czary. Księga białej magii. Potężne zaklęcia, amulety i ta...
Dostępny
62 szt.

Wszyscy jesteśmy magicznymi stworzeniami. Jako dzieci mamy tego świadomość, ale w miarę dorastania zapominamy o naszej prawdziwej naturze i zatapiamy się w trudach codziennego życia. Ta inspirująca książka pomoże Ci na nowo odnaleźć połączenie z magią, którą przecież od zawsze nosisz w sobie. Z pomocą Autorki, która jest niekwestionowaną ekspertką od czarów i Tarota, przekonasz się, w jaki sposób zaklęcia białej magii odmienią Twoje życie. Poznasz dziesiątki skutecznych rytuałów i zaklęć ochronnych, miłosnych, uzdrawiających czy też przyciągających sukces i pieniądze, z których z łatwością będziesz mógł korzystać każdego dnia. Odblokuj swój magiczny potencjał i spełnij najskrytsze marzenia.

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

51
Dieta w chorobach trzustki – co jeść, a czego unikać.  130 przepisów na dania, które wzmocnią Twoją trzustkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta w chorobach trzustki – co jeść, a czego unikać. 130 przepisów n...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Z tej książki dowiesz się, jak dzięki odżywianiu zregenerować i wspomóc pracę trzustki. Odkryjesz, co możesz jeść, a czego nie w przewlekłym czy ostrym zapaleniu trzustki, a także w problemach występujących po operacji trzustki. Poznasz, jakie są objawy chorej trzustki i otrzymasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Autorzy, lekarze, dietetycy i nauczyciele żywienia oferują wysokoenergetyczne przekąski, pożywne zupy i proste dania główne. Prezentują nowe odkrycia medycyny żywieniowej i udzielają rad, jak złagodzić objawy za pomocą indywidualnego jadłospisu. Prezentują ponad 130 przepisów na dobrze tolerowane dania. Najlepsza dieta, która zregeneruje i zadba o Twoją trzustkę.

59,50 zł
43,44 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

52
Biblia treningu siłowego. Masa mięśniowa, idealna sylwetka, skuteczne ćwiczenia i programy treningów w kulturystyce i fitness - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia treningu siłowego. Masa mięśniowa, idealna sylwetka, skuteczne ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Nowoczesny trening siłowy pomoże Ci osiągnąć idealną sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Doskonale przygotujesz plan aktywności fizycznej, wykorzystując bogato ilustrowany przewodnik autorstwa doświadczonego trenera i doradcy żywieniowego. Ułożysz spersonalizowany program treningu, oparty o przykłady ponad 200 ćwiczeń przetestowanych przez miliony osób, w tym doświadczonych zawodników kulturystyki i zawodniczki fitness. Poznasz najbardziej wartościowe elementy treningu siłowego na 11 grup mięśni: grzbietu, „kapturów”, tricepsów, bicepsów, przedramion, klatki piersiowej, brzucha i talii, przedniej i tylnej części ud, podudzi i barków. Skuteczne i bezpieczne ćwiczenia – stwórz własny program treningu!

89,80 zł
65,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,25 zł

53
Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania
Dostępny
15 szt.

Nowa seria „Niesamowite zwierzęta” to książeczki pełne barwnych ilustracji i ruchomych elementów. Każda strona pokazuje podobieństwa między światem zwierząt i światem ludzi. Ruchome elementy pozwalają dziecku ćwiczyć małą motorykę, a kolorowe ilustracje uczą i bawią jednocześnie.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

54
Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.03

W pewnym małym, spokojnym Miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Mieszkańcom znikają obrazy, które do tej pory spokojnie wisiały na ścianach ich kolorowych i przytulnych domów. Niestety, Posterunkowy Ziółko nie poradzi sobie sam z zagadkowymi kradzieżami. Dlatego na pomoc przybywa agentka Lola – najskuteczniejsza detektywka w okolicy. Lola, w przeciwieństwie do mieszkańców Miasteczka, nie jest sympatyczna ani miła, ale za to ma nosa do trudnych spraw. Czy uda się jej znaleźć winnego całego zamieszania? Produkcja: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Wydawnictwo Tatarak Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Czas nagrania: 76 min

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

55
Prawo przyciągania i praktyka uważności. 45 prostych ćwiczeń i relaksujących medytacji dla osiągnięcia zdrowia, bogactwa i miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo przyciągania i praktyka uważności. 45 prostych ćwiczeń i relaksu...
Dostępny
23 szt.

Wielu z nas uważa swoje życie za mało satysfakcjonujące i wciąż żyje w przekonaniu, że większość marzeń pozostaje niezrealizowanych.Szansę na zmianę tego stanu rzeczy dają Prawo Przyciągania i praktyka uważności . Uruchomiona dzięki nim pozytywna energia sprawi, że Twoje umysł i podświadomość otworzą się na zupełnie nowe możliwości. A to z kolei stanowi wstęp do niczym nieograniczonego rozwoju duchowego, dobrobytu, zdrowia i miłości. Dzięki tej książce poznasz relaksujące medytacje i proste ćwiczenia, które pomogą Ci wykreować rzeczywistość zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Samodzielnie pokonasz swoje ograniczenia mentalne i zmienisz hamujące Twój rozwój nawyki. Uruchom swoją pozytywną energię!

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

56
Obumarła. Ból, słabość, śmiertelność, medycyna, sztuka, czas, sny, dane, wyczerpanie, rak i opieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obumarła. Ból, słabość, śmiertelność, medycyna, sztuka, czas, sny, dan...
Dostępny
84 szt.

Choroba nigdy nie jest neutralna, leczenie nigdy nie jest wolne od ideologii, a śmiertelność od polityki – pisze Anne Boyer. Obumarła to próba znalezienia języka opisującego doświadczenie chorowania, to głęboki dialog z intelektualistami, którzy opisywali własną chorobę – Eliuszem Arystydesem, Johnem Donne’em, Virginią Woolf czy Susan Sontag. Boyer analizuje, kim staje się – czy też przestaje być – człowiek chory, i sugeruje, że rak może być wyzwoleniem, może stanowić prostą instrukcję życia, która sprowadza się do jednego: „przetrwać”. To intymny dziennik zmagań z nowotworem, pisany w fatalnym samopoczuciu i z żądzą prawdziwego doświadczenia, gęsty esej mocno osadzony w mitologii, popkulturze i feminizmie. To także bezlitosna krytyka neoliberalnej służby zdrowia, „kultury różowej wstążki” i medialnego faworyzowania tych, które „ocalały” dzięki właściwemu zarządzaniu samą sobą i swoją chorobą. „Pieprzyć szkodliwą kancerogenosferę rasistowskiego kapitalistycznego patriarchatu!” – krzyczy autorka i bohaterka tego niepokojącego traktatu o chorowaniu, który staje się hołdem złożonym epokowemu dziełu Susan Sontag. I spektakularną próbą stworzenia autentycznego języka chorego ciała.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

57
Lucky Luke. Tom 22. Daltonowie i zamieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 22. Daltonowie i zamieć
Dostępny
1 szt.

Lucky Luke znów zostaje wezwany, żeby ścigać zbiegłych z więzienia Daltonów. Tym razem czeka go długa droga, bo czterej bracia stwierdzili, że w mroźnej Kanadzie szybko dorobią się na okradaniu poszukiwaczy złota. Jednak nie wiedzą, że w Kraju Klonowego Liścia nie tak łatwo zdobyć bandycką sławę ani że legendarna Królewska Policja Konna cieszy się tam powszechnym szacunkiem... Czy w takich warunkach uda się cokolwiek zdziałać Daltonom? I czy Lucky Luke naprawdę będzie potrzebny, aby schwytać uciekinierów? Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

58
Rodzina z domku dla lalek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina z domku dla lalek
Dostępny
4 szt.

Nowość dla wszystkich miłośników horroru i twórczości Joego Hilla! Komiksy z logo Hill House Comics powstały jako efekt współpracy znanego pisarza i syna Stephena Kinga z wydawnictwem DC. Do dwóch z pięciu oryginalnych, zamkniętych historii scenariusze napisał sam Joe Hill, a wśród scenarzystów kolekcji jest również ceniony pisarz M.R. Carey. Wszystkie albumy ukażą się do końca 2021 roku w przekładzie Pauliny Braiter. W Rodzinie z domku dla lalek cofniemy się o sześćdziesiąt milionów lat, aby zobaczyć początek działania klątwy wynikającej z wojny między kosmicznymi mocami. Potem prześledzimy wpływ tego straszliwego czaru na dzieje pewnej rodziny – od XIX wieku do czasów współczesnych. Przekonamy się, czy zwykły człowiek zdołał uwolnić siebie i swoich bliskich od przekleństwa pradawnych istot. Scenarzystą tej opowieści jest M.R. Carey, pisarz znany fanom komiksu przede wszystkim jako autor serii „Lucyfer”, kilkudziesięciu odcinków „Hellblazera” i „Furii”. Peter Gross jest twórcą ilustracji do serii „Lucyfer” i „The Unwritten”, a także do licznych zeszytów serii „The Books of Magic”. Komiks dla dorosłych.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

59
Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie
Dostępny
74 szt.

Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat. „Wysoki, blady, energiczny mężczyzna. Miał brodę, ale bardziej niż trapera przypominał rabina.” Żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania, zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne, latem – dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter, ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi. Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen, wieloletni powiernik Haralda, rysuje portret nietuzinkowego człowieka, który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima, awanturnika, samotnika, a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: „Jestem już stary, swoje przeżyłem, więc to dla mnie żadna tragedia”.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

60
Kompleks Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompleks Boga
Dostępny
46 szt.

Szczecińska policja stara się rozwikłać sprawę czterech tajemniczych zniknięć. Bohaterowie, których pozornie nic nie łączy, trafiają w ręce psychopatycznego oprawcy przeświadczonego o własnej wyższości. Każdy z zaginionych ma coś do ukrycia. Każdy przynajmniej raz postąpił niemoralnie. Ich losy splatają się w mrocznej piwnicy szaleńca, który zmusza ich do odkupienia win. Połyskujące chirurgiczną stalą narzędzia i hak łudząco podobny do tych wiszących w rzeźni dobrze nie wróżą. Miłość i pożądanie, zdrada i seks – za to wszystko przyjdzie im zapłacić. Ta przyprawiająca o dreszcze, odmalowana z filmowym rozmachem historia mrozi krew w żyłach, wciąga i zmusza do refleksji. Czy nie byłoby wspaniałe móc się czuć niczym Bóg? „Dla obłąkanego umysłu granice bestialstwa nie istnieją. Utrzymana w świetnym tempie i klimacie filmu Siedem Davida Finchera historia o tym, że zawsze znajdzie się ktoś pragnący pobawić się w Boga. A wtedy drżyjcie bezbożnicy, którzy łamiecie przykazania zawarte w Biblii i wstępujecie na ścieżki niemiłe Panu!” – Agnieszka Miklis, autorka Wściekłej skóry.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

61
Wstrzykiwanie zależności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstrzykiwanie zależności
Dostępny
187 szt.

Wstrzykiwanie zależności. Zasady, praktyki, wzorce to poprawiona i rozszerzona wersja bestselleru Dependency Injection in .NET. Publikacja w sposób kompleksowy omawia zagadnienie wstrzykiwania zależności (DI). Zawiera przykłady, wzorce i antywzorce, które czytelnik może wykorzystać do tworzenia luźno powiązanych, dobrze zorganizowanych aplikacji. Szczegółowo opisany kod i diagramy wykorzystują przykłady w języku C# do zilustrowania zasad, które działają bezbłędnie z nowoczesnymi obiektowo-zorientowanymi językami programowania i bibliotekami DI. W książce: refaktoryzacja istniejącego kodu w luźno powiązany kod, techniki DI działające z statycznie typowanymi językami zorientowanymi obiektowo, integracja ze znanymi frameworkami .NET, zaktualizowane przykłady ilustrujące wykorzystanie DI w .NET Core. Publikacja przeznaczona dla średniozaawansowanych programistów OO.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

62
Wirus 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirus 2020
Dostępny
196 szt.

Jako doświadczenie globalne, pandemia jest przedmiotem globalnej debaty, która nas w dużej mierze omija, bo zbyt absorbujące jest to, co się dzieje w Polsce. Ale można tę skorupę bolesnej swojskości przebijać. A w każdym razie trzeba przynajmniej próbować, by zrozumieć, co się z nami dzieje. Po to jest ta książka. Jacek Żakowski – (ur. 1957), komentator „Polityki”, „Gazety Wyborczej” i Wirtualnej Polski, kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, szef „ambasady” Concilium Civitas i redaktor jej „Almanachu”, autor piątkowych „Poranków TOK FM”, a wcześniej kilkunastu formatów radiowych i telewizyjnych. Wydał kilkanaście książek – ostatnio Oblężona demokracja (Sic! 2019). „Dziennikarz Roku 1997”, laureat m.in. Superwiktora, dwóch Wiktorów, nagrody PEN Clubu, nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Neonu Festiwalu Malta. Członek Towarzystwa Dziennikarskiegoi Komitetu Etyki w Nauce PAN.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

63
Ustawa o Sądzie Najwyższym Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o Sądzie Najwyższym Komentarz
Niedostępny
Brak

Komentarz zawiera omówienie wszystkich zmian ustawodawczych, dokonanych od czasu ukazania się ostatniego wydania, dotyczących m.in.: - wyboru kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, - postępowania w przypadku niewybrania kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, - właściwości Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN, - zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziego Sądu Najwyższego. W książce przywołano także najnowsze piśmiennictwo i orzecznictwo dotyczące funkcjonowania Sądu Najwyższego.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

64
Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych Kome...
Dostępny
2 szt.

Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych ma stanowić kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z zatorami płatniczymi w obrocie gospodarczym. Wprowadzone z dniem 1 stycznia 2020 r. zmiany, w szczególności w zakresie wzbogacającym ustawę o przepisy regulujące postępowanie w sprawie nadmiernego opóźniania się ze spełnianiem świadczeń pieniężnych, mają zapewnić bardziej efektywne narzędzie do walki z opóźnieniami w zapłacie. W konsekwencji dokonanych zmian ustawa może być aktualnie podzielona na dwie części ? cywilną i administracyjną, których wspólnym celem jest stosowanie krótszych terminów zapłaty, przy jednoczesnym objęciu szczególną ochroną przed opóźnieniami przedsiębiorców z sektora MŚP. Autorka komentarza stawia sobie za cel nie tylko analizę przepisów, lecz także omówienie praktycznych zagadnień pojawiających się na gruncie ustawy. W szczególności będzie to miało miejsce w odniesieniu do przepisów wprowadzonych na podstawie nowelizacji ustawy z 19 lipca 2019 r., które nie były jeszcze przedmiotem opracowań naukowych ani podstawą rozstrzygnięć judykatury. Publikacja uwzględnia zmiany wchodzące w życie w styczniu 2021 r.

119,00 zł
107,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

65
O ziemiańskim świętowaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O ziemiańskim świętowaniu
Dostępny
38 szt.

Piękne i bogate polskie tradycje świąteczne wywodzą się między innymi z kultury szlacheckiej. Jak w majątkach ziemiańskich świętowano Boże Narodzenie i Wielkanoc na przełomie XIX i XX wieku i ile z tych zwyczajów przetrwało do dziś? Autor, na przykładzie wspomnień oraz osobistych relacji ziemian, wprowadza nas w atmosferę najważniejszych i niezwykle barwnych świąt w tradycji katolickiej. Opowiada o przygotowaniach w kuchni i w salonie, porywa w wir spotkań rodziny i sąsiadów, świątecznych obchodów i karnawałowych zabaw. Niebagatelną zaletą opracowania jest materiał ilustracyjny ? bogaty wybór archiwalnych zdjęć, malarstwa, a także zbiór XIX-wiecznych rycin.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

66
Siła energii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła energii
Dostępny
150 szt.

W Sile energii dziennikarz Robert Bryce opowiada o historii elektryczności, najważniejszej formie energii na świecie. Przez raporty na miejscu z Indii, Islandii, Libanu, Portoryko, Nowego Jorku i Kolorado autor pokazuje, jak nasze miasta, nasze bogactwo, nasze życie zależą od niezawodnych przepływów energii elektrycznej. Podkreśla rolę pozatechnicznych uwarunkowań niezbędnych do udanej elektryfikacji i wyjaśnia, dlaczego tak wielu ludzi wciąż tkwi w ciemności. Sposób, w jaki zlikwidujemy kolosalną przepaść między państwami bogatymi w energię elektryczną a w nią ubogimi, zadecyduje o naszym sukcesie w rozwiązywaniu takich problemów, jak prawa kobiet, nierówności i zmiany klimatyczne. Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów została napisana żywym językiem, zrozumiałym dla każdego odbiorcy. Książka Siła energii to całościowe spojrzenie na sytuację energetyczną na świecie, szczególnie przydatne dla osób mających wpływ na decyzje ważne dla przyszłości rynku energetycznego, ale także dla szerokiego kręgu czytelników (także studentów, uczniów) zainteresowanych tym tematem.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

67
Konsekwencje nagradzania wyników pracy nauczycieli szkół publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konsekwencje nagradzania wyników pracy nauczycieli szkół publicznych
Dostępny
62 szt.

Celem książki jest analiza, w jaki sposób nagradzanie wyników pracy nauczycieli wpływa na wyniki egzaminacyjne uczniów i postawy nauczycieli w szkołach publicznych. W publikacji przedstawiono wpływ nagradzania wyników pracy nauczycieli na efekty kształcenia z uwzględnieniem dwóch perspektyw. Pierwsze ujęcie dotyczy wpływu udziału dodatku motywacyjnego w wynagrodzeniu całkowitym nauczycieli na wyniki egzaminacyjne uczniów i wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej. Dodatkowo zbadano wpływ wewnątrzszkolnego zróżnicowania wysokości dodatku motywacyjnego na wyniki egzaminacyjne. Drugie ujęcie zagadnienia dotyczy wpływu postrzegania przez nauczycieli dodatku motywacyjnego oraz nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze na: satysfakcję z wynagrodzeń, poczucie sprawiedliwości płac, zaangażowanie, motywację zewnętrzną i motywację wewnętrzną oraz poczucie autonomii w pracy. Taka perspektywa zagadnienia jest związana z założeniem, że postrzeganie przez pracowników płac jako uzależnionych od rezultatów może mieć większe znaczenie niż ich realne powiązanie z wynikami pracy. Publikacja może być użyteczna dla wszystkich zainteresowanych poznaniem wpływu wynagradzania wyników pracy nauczycieli na efekty kształcenia. Książka jest skierowana przede wszystkim do: nauczycieli, dyrekcji szkół publicznych, organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe. Książka składa się ze wstępu, pięciu rozdziałów oraz podsumowania. Celem pierwszego rozdziału jest zaprezentowanie zagadnień związanych z wynikami pracy nauczycieli. Rozdział drugi poświęcono wynagrodzeniom nauczycieli szkół publicznych. W rozdziale trzecim przedstawiono uwarunkowania nagradzania wyników pracy w oświacie z punktu widzenia nauki o zarządzaniu. Rozdział czwarty poświęcony jest metodyce i projektowi badań. Kolejny, piąty rozdział pracy przedstawia wyniki badań empirycznych. W końcowej części publikacji przedstawiono wnioski wynikające z przeprowadzonych badań.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

68
Necromancy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Necromancy, CD
Persuader, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.The Curse Unbound 2.Scars 3.Raise the Dead 4.Reign in Darkness 5.Hells Command 6.Gateways 7.The Infernal Fires

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

69
The Ghost Xperiment Illumination, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ghost Xperiment Illumination, CD
Vanden Plas, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

1.When The World Is Falling Down 2.Under The Horizon 3.Black Waltz Death 4.The Lonely Psychogon 5.Fatal Arcadia 6.The Ouroboros 7.Ghost Engineers 8.Krieg kennt keine Sieger feat. Alea/Saltatio Mortis (Bonus Track) Line-up: Andy Kuntz - Vocals Stephan Lill - Guitar Günter Werno - Keyboards Andreas Lill - Drums Torsten Reichert - Bass

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

70
Męskie Granie 2020, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męskie Granie 2020, CD
Various Artists, Mystic Production
Dostępny
29 szt.

Lista utworów: 1. Świt 2. Byłaś serca biciem 3. Prędko, prędzej 4. Nie stało się nic 5. Boskie Buenos 6. Uważaj na niego 7. Płoną góry, płoną lasy 8. Zanim zrozumiesz 9. W dobrą stronę 10. Korowód 11. Bananowy song 12. Nero 13. Goń 14. Juno 15. Druga pomoc 16. Tuż przed północą 17. Te smaki i zapachy 18. Szarówka 19. Niemiłość

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

71
Live At Rock Of Ages Festival 2016 CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Rock Of Ages Festival 2016 CDDVD, CD + DVD
Blue Oyster Cult, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

1.This Ain't the Summer of Love (Live) 2.Golden Age of Leather (Live) 3.Burnin' for You (Live) 4.OD'd on Life Itself (Live) 5.Harvest Moon (Live) 6.Me 262 (Live) 7.Buck's Boogie (Live) 8.Lips in the Hills (Live) 9.Then Came the Last Days of May (Live) 10.Godzilla (Live) 11.(Don't Fear) The Reaper (Live)

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

72
Rock And Roll Radio, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rock And Roll Radio, CD
Palace, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Rock and Roll Radio 2.Castaway 3.Way up Here 4.Cold Ones 5.Eleonora 6.Hot Steel 7.My Gray Cloud 8.Origin of Love 9.She's so Original 10.Strictly by the Rules 11.When It's Over 12.Fight

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

73
The Ghost Xperiment Illumination LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ghost Xperiment Illumination LP, Winyl
Vanden Plas, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.When the World is Falling Down 2.Under the Horizon 3.Black Waltz Death 4.The Lonely Psychogon 5.Fatal Arcadia 6.The Ouroboros 7.Ghost Engineers 8.Krieg Kennt Keine Sieger (Bonus Track)

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

74
In Our Glass House, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Our Glass House, CD
Unruly Child, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

1.Poison Ivy 2.Say What You Want [Explicit] 3.Glass House 4.Everyone Loves You When You're Dead 5.Talked You out of Lovin Me 6.Underwater 7.Catch up to Yesterday 8.Freedom is a Fight 9.The Wooden Monster 10.We Are Here to Stay 11.To Be Your Everything - 2020 12.Let's Talk About Love - 2020

32,90 zł
30,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,63 zł

75
Remnants, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Remnants, CD
Dance Magic, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Oh No 2.Long and Lost Lonely Nights 3.Zombie Breath Surprise 4.Cut Me Deep 5.When Your World Comes Down 6.Change Your Life 7.I'm Still Holding On 8.Changes 9.Restless Nights 10.Til Your Last Breath 11.I Can't Be the Only One

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

76
Live At Rock Of Ages Festival 2016 BR, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Rock Of Ages Festival 2016 BR, Blu-ray
Blue Oyster Cult, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

1. Golden Age of Leather 2. Burnin' for You 3. Od'd on Life Itself 4. Harvest Moon 5. Me 262 6. Buck's Boogie 7. Lips in the Hills 8. Then Came the Last Days of May 9. Godzilla 10. (Don't Fear) the Reaper

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

77
Jesus Christ The Exorcist Live At Morefest 2018 BR, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesus Christ The Exorcist Live At Morefest 2018 BR, Blu-ray
Neal Morse, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

1.Introduction 2.Overture 3.Getaway 4.Gather the People 5.Jesus' Baptism 6.Jesus' Temptation 7.There is a Highway 8.The Woman of Seven Devils 9.Free at Last 10.The Madman of the Gadarenes 11.Love Has Called My Name 12..Better Weather 13.The Keys to the Kingdom 14.Get Behind Me Satan 15.He Must Go to the Cross 16.Jerusalem 17.Hearts Full of Holes 18.The Last Supper 19.Gethsemane 20.Jesus Before the Council and Peter's Denial 21.Judas' Death 22.Jesus Before Pilate and the Crucifixion 23.Mary at the Tomb 24.The Greatest Love of All 25.Love Has Called My Name (Reprise) 26.Morsefest 2018 End Credits

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

78
Jesus Christ The Exorcist Live At Morefest 2018 CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesus Christ The Exorcist Live At Morefest 2018 CDDVD, CD + DVD
Neal Morse, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

1.Introduction 2.Overture 3.Getaway 4.Gather the People 5.Jesus' Baptism 6.Jesus' Temptation 7.There is a Highway 8.The Woman of Seven Devils 9.Free at Last 10.The Madman of the Gadarenes 11.Love Has Called My Name 12.Better Weather 13.The Keys to the Kingdom 14.Get Behind Me Satan 15.He Must Go to the Cross 16.Jerusalem 17.Hearts Full of Holes 18.The Last Supper 19.Gethsemane 20.Jesus Before the Council and Peter's Denial 21.Judas' Death 22.Jesus Before Pilate and the Crucifixion 23.Mary at the Tomb 24.The Greatest Love of All 25.Love Has Called My Name (Reprise) 26.Morsefest 2018 End Credits

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

79
Uzdrawiająca moc muzyki.  Naukowo udowodniony leczniczy wpływ muzycznych wibracji w walce z przewlekłymi chorobami, depresją, demencją czy terapią po udarze mózgu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiająca moc muzyki. Naukowo udowodniony leczniczy wpływ muzyczny...
Dostępny
20 szt.

Muzyka nie tylko odpręża i jest panaceum wybawiającym od smutków, to przede wszystkim źródło, które pozwala uzdrawiać nasz mózg i ciało. Według badań naukowych jest ona skutecznym narzędziem w terapii wielu chorób i schorzeń. Pomaga w powrocie do zdrowia osobom po udarze mózgu, chorym na Alzheimera, autyzm czy będących w śpiączce. Autor - światowej sławy neurobiolog, wyjaśnia, jakie uzdrawiające działanie na nasz mózg wywiera muzyka i w jakim stopniu wpływa na naszą inteligencję, przyswajanie obcego języka u dzieci czy wykorzystanie jej w terapiach medycznych. Opisuje również uzdrawiające działanie muzyki w leczeniu zaburzeń neurologicznych i psychicznych. Odkryj i poczuj uzdrawiającą moc muzyki.

59,50 zł
43,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

80
Astrologia kluczem do poprawy Twojego życia. Jak mądrze wykorzystać swój życiowy potencjał dzięki indywidualnemu układowi planet w horoskopie natalnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrologia kluczem do poprawy Twojego życia. Jak mądrze wykorzystać sw...
Dostępny
20 szt.

Czy wiesz, że Twój horoskop urodzeniowy jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o Tobie i Twoich emocjach? Kluczem do jej poznania i wykorzystania z myślą o poprawie jakości życia jest astrologia psychologiczna, która łączy mądrość tradycyjnej astrologii z osiągnięciami współczesnej psychologii głębi. Wiedza zawarta w tej książce pozwoli Ci wejrzeć w głąb swoich emocji i psychiki. Dzięki niej lepiej poznasz samego siebie, będziesz potrafił budować pozytywne relacje z ważnymi dla siebie osobami, a także nauczysz się w pełni wykorzystywać swój potencjał do spełniania marzeń i osiągania sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Skorzystaj z mądrości planet, by zmienić swoje życie!

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

81
Zmiany umów o zamówienia publiczne na roboty budowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmiany umów o zamówienia publiczne na roboty budowlane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Publikacja zawiera analizę podstaw prawnych mających zastosowanie do umów o zamówienia publiczne na tle konkretnych problemów występujących przy realizacji inwestycji budowlanych. Przedstawiono w niej m.in.: - zasady zmian umów wprowadzone nową ustawą ? Prawo zamówień publicznych z 11.09.2019 r., które będą stosowane do umów zawieranych w wyniku postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych po 31.12.2020 r., wraz z porównaniem ich do regulacji dotychczasowej; - omówienie poszczególnych ustawowych przesłanek zmiany umowy; - klasyfikację klauzul zmiany umowy wraz z przypisaniem im określonych skutków prawnych; - orzecznictwo polskie i europejskie w kwestii zmian umów; - specyficzne zasady kształtowania opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane.

119,00 zł
107,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

82
Historie z ojczyzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie z ojczyzny
Dostępny
78 szt.

Ayfer Tunç w swojej książce poszukuje odpowiedzi na pytania: Czym jest ojczyzna? Co jest istotą narodu? Czy wspólne pochodzenie łączy, czy raczej dzieli – i czym właściwie jest owo wspólne pochodzenie? Autorka stara się stworzyć portret socjologiczny społeczeństwa tureckiego w całej jego różnorodności. Poprzez historie zwykłych ludzi ukazuje jego mentalność, zalety i wady, nie waha się przy tym poruszać tematów wstydliwych czy niewygodnych. Nie ukrywa niechlubnych wydarzeń. Nie ocenia, nie krytykuje inie chwali, pozostawiając czytelnikowi miejsce na własne przemyślenia. Pod względem formalnym Historie z ojczyzny stanowią nawiązanie do opowiadań znanego tureckiego pisarza Refika Halita Karaya, wydanych w 1919 roku pod tym samym tytułem. Wyważony – ale nigdy chłodny – styl autorki, pełen wymownych niedomówień i zaskakujących obrazów, sprawia jednak, że książkę tę możemy czytać nie tylko jako dialog z dawniejszymi czasami, ale też jako przejmujące świadectwo teraźniejszości.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

83
Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Marzenia. Talent. Praca. Determinacja Ciasne mieszkanie z przeciekającym dachem. Sąsiad, który zabiera jedyną piłkę. Życie w internacie z dala od rodziców. Wreszcie choroba serca... Jego młodość nie była łatwa, a i później różnie bywało. Jednak upór i determinacja pokonały wszystkie przeszkody. Poznaj historię dzieciaka z niewielkiej portugalskiej wyspy, który zaszedł na absolutny piłkarski szczyt. Przekonaj się, że futbol pisze najbardziej zadziwiające scenariusze. Zanurz się w fascynującej opowieści o chłopcu, który od zawsze wiedział, czego chce – być najlepszym. Przed wami historia Cristiano Ronaldo, jednego z największych piłkarzy wszech czasów. Yvette Żółtowska-Darska – autorka bestsellerowych biografii sportowców dla młodzieży. Jej książki przetłumaczono na 9 języków, a w samej Polsce sprzedało się ich prawie 400 tysięcy egzemplarzy. Biografia Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem została Najlepszą Książką Dziecięcą Roku 2014 w konkursie „Przecinek i Kropka” Empiku i była nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Wieloletnia szefowa TVN Style, dziś pisarka i mama 16-letniego syna. To on zainspirował ją do pisania biografii piłkarzy według niepowtarzalnej, autorskiej koncepcji, którą wymyśliła.

38,99 zł
30,02 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,97 zł

84
Śmiech przez łzy Opowieść o Adolfie Dymszy Dodku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiech przez łzy Opowieść o Adolfie Dymszy Dodku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

W 2020 roku przypada 120. rocznica urodzin i 45. rocznica śmierci polskiego Chaplina, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego. Na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych. Książka przedstawia Dymszę z innej strony ? jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów? Adolf Dymsza rozstał się ze swoim rodowym nazwiskiem Bagiński i stał się ?Dodkiem?. Obdarzony wszechstronnym talentem aktorskim (ale nie tylko) zaczął swoją karierę w teatrzyku Qui Pro Quo. Porywał widzów w kabarecie, teatrze i filmie. Ogromnie popularny był jednocześnie niezwykle życzliwy i skromny. Okupacja ciężko Go doświadczyła, co znalazło odbicie w pomówieniach i niesprawiedliwych osądach. W tej książce Szanowni Czytelnicy odnajdą także historię rodzinnych, dotąd nieznanych korzeni Adolfa ?Dodka? Dymszy. Roman Dziewoński

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

85
Zbrodnia wigilijna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia wigilijna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Święta Bożego Narodzenia w Lexham Manor będą tego roku inne niż zwykle, a nastrój – daleki od świątecznego… Gdy gospodarz tej pokaźnej posiadłości, zasłużenie cieszący się mianem starego sknery, Nathaniel Herriard, zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach, na sześcioro bożonarodzeniowych gości pada podejrzenie o popełnienie zbrodni. Chociaż w tym wypadku kluczowa wydaje się delikatna kwestia dziedziczenia po zamordowanym, prawdziwą zagadkę stanowi pytanie, kto z podejrzanych mógł wejść do zamkniętego na klucz pokoju i dokonać tego potwornego zabójstwa. Inspektora Hemingwaya ze Scotland Yardu czeka niezwykle trudne zadanie. Każdy spośród gości Lexham Manor coś przed nim ukrywa, każdy wzbudza nieufność…

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

86
Pakiet: Magia ukryta w kamieniu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Magia ukryta w kamieniu. Audiobook
Katarzyna Grabowska, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Magia ukryta w kamieniu. Tom 1: Julia za sprawą magii zostaje przeniesiona ze współczesnej polskiej wsi wprost do tajemniczej krainy, zatopionej, zdawałoby się, w mrokach średniowiecza. Dzielni rycerze, piękne damy, rytualne uczty, łowy na skrzydlaki, wielka tajemnica i miłość, która pojawia się niespodziewanie i skutecznie może skomplikować życie. Jak Julia odnajdzie się wśród tak odmiennych dla siebie realiów? Czy odkryje sekret Mateo, którego imię wszyscy wypowiadają z lękiem? Las Potępionych. Tom 2 Julia, uciekając przed niesprawiedliwym wyrokiem, dzięki pomocy przyjaciół rozpoczyna przeprawę przez Las Potępionych. Drzewa skrywają w sobie pewien sekret, który może wpłynąć na dalsze życie dziewczyny. Pozory, kłamstwa, nieporozumienia – nic nie jest oczywiste. Przepowiednia sprzed wieków zaczyna się wypełniać. Bolesne rozstania, chwile zwątpienia, uczucie, które jest w stanie przezwyciężyć śmierć. Inne niebo. Tom 3: Podróż Julii, zapoczątkowana w Magii ukrytej w kamieniu i kontynuowana w drugim tomie –

50,00 zł
40,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

87
Wigilijny pech. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wigilijny pech. Audiobook
Magdalena Kubasiewicz, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Kiedy święta nie są ani rodzinne, ani ciepłe, tylko poczucie humoru pozwala je przetrwać... Diana Dąbrowska, zwana DiDi, ma wigilijnego pecha. Zawsze w okresie świąt Bożego Narodzenia dochodzi do mniejszej lub większej katastrofy. Wszystkie nieszczęścia, których w swoim życiu doświadczyła, zdarzyły się właśnie wtedy. Najbliższa Wigilia zapowiada się na wyjątkowo okrutną dla DiDi, bo nie dość, że los nie odpuszcza, to jeszcze chłopak właśnie zostawił ją na lodzie, a na domiar złego w pierwszy dzień świąt ma się odbyć ślub jej młodszej siostry, na którym pojawi się sama. Co jeszcze może pójść źle?

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

88
Spokój ducha. Co zyskujemy z wiekiem. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spokój ducha. Co zyskujemy z wiekiem. Audiobook
Wilhelm Schmid, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Gelassenheit (dystans, luz) to podejście do życia, które możemy wypracować na każdym jego etapie, a szczególnie gdy wkraczamy w smugę cienia. Wilhelm Schmid, berliński filozof sztuki życia, nie tylko głosi pochwałę wewnętrznego spokoju, ale sam wprowadza własne rady w życie, aby pokazać, jak można osiągnąć upragnioną Gelassenheit. Ciepła i mądra lektura dla wszystkich, którzy pragną żyć pięknie, dobrze i uważnie.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

89
Skradzione laleczki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradzione laleczki. Audiobook
Ker Dukey, K. Webster, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu? Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton), skazane na jego znęcanie się i tortury. Po czterech latach Jade udało się uciec oprawcy. Niestety, nie mogła zabrać ze sobą siostry. Przyrzekła więc, że po nią wróci. Obecnie, już jako szanowana pani detektyw, Jade nadal nie potrafi poradzić sobie ze świadomością, że nie udało jej się uratować młodszej siostry. Potworna przeszłość nie daje kobiecie spokoju. Nawiedza teraźniejszość i nie pozwala pani detektyw na nawiązanie żadnych bliskich relacji. Zdeterminowana, by wyrwać siostrę z rąk oprawcy, Jade rzuca się w wir pracy. Każdą sprawę zaginięcia traktuje tak, jak gdyby szukała Macy. Sprawdza wszystkie możliwe tropy, by odnaleźć ofiary i wpakować winowajców za kraty.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

90
Próba życia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próba życia. Audiobook
K.A. Figaro, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Trzeci tom bestsellerowego cyklu „Rozchwiani”! Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać, że Dymitr, osoba zimna jak lód, nie ma żadnych uczuć. Jednak marnieje z dnia na dzień. Tworzy swój własny świat, myśląc, że się w nim obroni. To jednak nie działa, mężczyzna wpada w obsesję, ucieka przed pomocą… Czy Łucja i Dymitr odnajdą do siebie drogę? Czy idealny podstęp wyjdzie obojgu na dobre? Otrzymają od życia wskazówki, lecz czy będą potrafili je odpowiednio odczytać? I czy cała ta sytuacja może skończyć się dobrze?

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

91
Obronić królową. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obronić królową. Audiobook
Barbara Kosmowska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Książka wyróżniona w IV Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Greta przyjeżdża do małego miasteczka, gdzie ma zamieszkać z dawno niewidzianym ojcem i jego nową rodziną. I choć macocha jest chłodna jak zimne ognie, a ojciec rozkojarzony i zagubiony, to już mała Lilka, siostra przyrodnia dziewczyny, okazuje się prawdziwą wymiataczką smutków. No i jest jeszcze Igor. Chłopak inny niż wszyscy...

27,90 zł
22,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

92
Licencja na dorosłość. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licencja na dorosłość. Audiobook
Małgorzata Karolina Piekarska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Trzeci tom cyklu „Klasa Pani Czajki”! Byli uczniowie Pani Czajki wkraczają w dorosłość. Maciek próbuje odnaleźć Małgosię, która zniknęła przed zakończeniem roku szkolnego. Jednak czeka go trudne zadanie, bo Małgosia wcale nie chce być znaleziona. Aleks dostał się na wymarzony kierunek, ale... w Łodzi. Kinga próbuje pogodzić studia z wymarzoną pracą, co zaczyna odbijać się na jej związku z Michałem. Czy szkolne przyjaźnie przetrwają w zetknięciu z problemami dorosłego życia?

27,90 zł
22,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

93
Ja, potępiona. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, potępiona. Audiobook
Katarzyna Berenika Miszczuk, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Wiktoria Biankowska, była diablica i niedoszła anielica, po raz trzeci wpada w kłopoty. Przypadkowo trafia do Tartaru, tuż po ujrzeniu białego krzyżyka na chodniku i ciężarówki z mrożonkami. A właśnie zaczęło jej się układać. Pokochała diabła Beletha, wyzbyła się boskich mocy, a jej przeciwnik Moroni został zamknięty w anielskim więzieniu. Ponadto diabeł Azazel nie planował niczego złego, zajęty romansem z królową Kleopatrą. Czy teraz Wiktorii uda się wyjść z labiryntu i związać z Belethem? Powieść bardzo dynamiczna, żadnych przestojów, ciągłe zwroty akcji, do tego mnóstwo humoru, szczypta komedii romantycznej, odrobina czarnej, trochę kryminału, duża doza piekła...

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

94
Thomas Alva Edison. Biografia autoryzowana. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thomas Alva Edison. Biografia autoryzowana. Audiobook
William H. Meadowcroft, StoryBox
Dostępny
7 szt.

To historia wielkiego wynalazcy, najważniejszej postaci epoki elektryczności. Ta historia jest w dużej mierze autobiografią, ponieważ dzięki współpracy autora z panem Edisonem często możliwe było uzyskanie jego własnych relacji o jego życiu. Autor od prawie trzydziestu jeden lat ma przywilej kontaktu z Panem Edisonem i jego firmami, a obecnie jest jego asystentem. Każda strona książki została przeczytana przez samego pana Edisona i została opublikowana za jego zgodą jako rzetelna historia jego życia do chwili obecnej. Prawdopodobnie jako cudotwórca, tłumacz tajemnic Natury, prawdziwy czarodziej nauki Edison fascynuje wyobraźnię prawie każdego chłopca. W tym zbiorze faktów z życia wynalazcy czytelnik odkryje, że chociaż Edison jest tak wielki, jak sobie wyobrażano, to jednak wielkość ta nie została osiągnięta przez przypadek, ale szczerze zasłużona najtrudniejszym rodzajem ciężkiej pracy. Cudowne rzeczy, których dokonał, to rzeczy, które celowo postanowił zrobić i nie są wynikiem jakiejś szczęśliwej myśli, ślepego szczęścia ani przypadku – William H. Meadowcroft, fragment wstępu.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

95
Wojenna miłość. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojenna miłość. Audiobook
Doug Gold, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Ludzi z dwóch krańców świata, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolność. W sercu okupowanej przez nazistów Europy następuje przypadkowe, przelotne spotkanie dwóch osób. Jedną z nich jest bojowniczka ruchu oporu; drugą jeniec wojenny. Wymięty liścik, który trafił do jego rąk, kieruje tych dwoje nieznajomych na kurs, który na zawsze odmieni ich życie. Wojenna miłość to prawdziwa historia Josefine Lobnik i Bruce’a Murraya, którzy dzięki niemal niemożliwym zbiegom okoliczności, pośród brutalnej wojny, odkrywają miłość. To opowieść o wielkiej odwadze, brawurowych ucieczkach, zdradzie, torturach i odwecie. To niezwykła historia ich miłości, która przetrwała na przekór wszystkiemu. To niezwykła relacja dwojga zwykłych ludzi żyjących w niewyobrażalnie barbarzyńskim reżimie Hitlera.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

96
Trzecia żona, Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia żona, Audiobook
Ann Aguirre, StoryBox
Dostępny
10 szt.

Problem z potworami tkwi w tym, że nigdy nie mają dość, bo ich głodu nie można zaspokoić. Marlena Durst żyje w cieniu męża. Kontroluje każdy jej ruch i podejmuje za nią decyzje – co ma na siebie włożyć, co zjeść, z kim się przyjaźnić. Jeżeli żona okaże się nieposłuszna, poniesie konsekwencje. To on trzyma całą władzę. Z zewnątrz wydaje się, że Marlenie nic lepszego w życiu nie mogło się trafić. Nikt się jednak nie zastanawia, czy po ślubie z idealnym mężczyzną jest szczęśliwa i spełniona. Marlena oddała wolność i bezpieczeństwo w zamian za złotą klatkę i życie w cieniu psychopatycznego męża. Jedyną ucieczką może okazać się śmierć. Tak jak w przypadku jego pierwszej żony. I drugiej. Chyba że role się odwrócą... Wybrałam drogę, która z oddali wydawała się najładniejsza, ale wówczas nie wiedziałam, że czasami horyzont jaśnieje, bo stoi w ogniu.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

97
Niekochani. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Niekochani. Audiobook
Elżbieta Wojnarowska, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Osiemnastoletnia dziewczyna udaje się do Warszawy, chcąc odnaleźć byłego kochanka swojej umierającej matki, aby dowiedzieć się, co skłoniło ją do próby samobójczej. On, nieświadomy podstępu znany pisarz, daje się wciągnąć w jej grę. Odkryta tajemnica staje się jednak przyczyną tragedii. Wydarzenia przedstawione są z punktu widzenia obojga bohaterów, a z dzienników pisarza poznajemy historię jego dawnej miłości. Opowieść wciąga i nie pozwala na wytchnienie, jak mocny kryminał. Przeżywamy uniesienia i ból wraz z jej bohaterami, a mroczna aura na długo pozostaje w pamięci. A może czasem nie warto dociekać prawdy? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

98
Eri i smok. Tom 3. Eri w Mrocznych Górach. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eri i smok. Tom 3. Eri w Mrocznych Górach. Audiobook
Jacek Inglot, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Eri opuszcza rodzinną wieś i udaje się do Zamku Magów. Tam ma się uczyć sztuki uzdrawiania ludzi i zwierząt. Na miejscu spotyka Mika. Nikt poza nią nie wie, że ten młody adept magii jest smokiem... Pewnego dnia podczas zajęć dochodzi do wypadku. Eri tłucze kryształową kulę – jedyną, jaką posiada szkoła. By zdobyć cenny materiał potrzebny do stworzenia nowej, musi się wybrać w niebezpieczną podróż do Mrocznych Gór. Towarzyszą jej Miko oraz najbliższa przyjaciółka Wiki. Czy ich wyprawa zakończy się sukcesem?

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

99
Trylogia dalekowschodnia. Tom 3. Bohaterowie się odradzają. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia dalekowschodnia. Tom 3. Bohaterowie się odradzają. Audiobook
Konrad T. Lewandowski, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Trzecia część trylogii historyczno-przygodowej, rozgrywającej się na początku XX wieku w czasach wojny rosyjsko-japońskiej. W egzotycznej scenerii Dalekiego Wschodu rozstrzygają się losy państwa polskiego i bohaterów poprzednich części – Bursztynowego Królestwa i Afgańskiego Zeusa. Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, rzuca wyzwanie Rosji i staje do walki o niepodległość Polski. Niestety, rozłam w wewnętrznych stosunkach przyćmiewa sukcesy militarne. Skąd nadejdzie pomoc? Po co Dmowski i Piłsudski wybierają się razem do Japonii? Alternatywna wizja Lewandowskiego znacznie różni się od tego, co przedstawiają podręczniki historii.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

100
Wyprawa po śmierć. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wyprawa po śmierć. Audiobook
Radosław Lewandowski, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Ta wielowątkowa powieść przestawia współczesny świat widziany oczyma młodych Polaków. Przygody meandrują, niosąc okręty wyobraźni do Australii, USA, Polski, Wielkiej Brytanii, a nawet skandynawskiego Piekła – Helheimu! Tak właśnie, bowiem tę na wskroś współczesną historię, przecina niby nóż, skandynawski mit pełen walk, wilkołaków, kościanych strażników i żywych trupów, a nawet… bogów. Klamrą, która spina te wątki, jest wyprawa badawcza studentów z Uniwersytetu Warszawskiego na Islandię. Wszystko w aurze zdolnej zmienić losy świata tajemnicy, o której odkrycie naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego ścigają się z żołnierzami kościoła i agentami CIA.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

Wróć do góry