hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.11.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 28 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pokonaj bezsenność w 6 krokach z terapią poznawczo-behawioralną (Walacik-Ufnal Ewa, Fornal-Pawłowska Małgorzata), na drugim Nowele i opowiadania (Herman Melville). Kolejny produkt to Niezwykła podróż. Tom 6 (Denis-Pierre Filippi, Silvio Camboni) oraz Szkicownik A3/12K 200g FRESH (Fresh).
1
Pokonaj bezsenność w 6 krokach z terapią poznawczo-behawioralną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonaj bezsenność w 6 krokach z terapią poznawczo-behawioralną
Dostępny
173 szt.

Dr n. med. Małgorzata Fornal-Pawłowska - psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Wieloletni pracownik Poradni Leczenia Zaburzeń Snu Szpitala Nowowiejskiego. Współautorka pierwszych w Polsce grup terapeutycznych dla osób z bezsennością oraz cyfrowej aplikacji do poprawy snu. Dr n. med. Ewa Walacik-Ufnal - lekarz, specjalista psychiatra. Posiada certyfikat eksperta ­medycyny snu. Jest ­terapeutką ­poznawczo-­behawioralną. Prowadzi szkolenia z terapii bezsenności. Na co dzień pracuje z pacjentami z zaburzeniami snu i ­­zdrowia psychicznego. ?Jest to moim zdaniem najlepszy poradnik dotyczący radzenia sobie z bezsennością, dostępny na polskim rynku?. - dr n. med. Michał Skalski ?Autorki posiadające wieloletnie doświadczenie w leczeniu osób cierpiących na ­bezsenność w bardzo przystępny i praktyczny sposób przedstawiają, jak można ­samodzielnie poprawić jakość własnego snu?. - prof. dr hab. n. med. Adam Wichniak

59,00 zł
36,58 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,42 zł

26 osób kupiło
2
Nowele i opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowele i opowiadania
Dostępny
49 szt.

Dwa i pół roku. Tyle zajęło Hermanowi Melville owi napisanie szesnastu krótkich (krótkich w porównaniu z np. ogromnym Moby Dickiem) utworów prozą. Wśród nich dwie nowele, Benito Cereno i Bartleby, uznawane za arcydzielne. Gromadzimy je pod jedną okładką i tytułem Nowele i opowiadania. Niemal wszystkie w nowych przekładach. Mamy więc Bartleby'ego, o niebywałym potencjale znaczeniowym, Benita Cerena w wykonaniu Krzysztofa Majera oraz Encantadas w przekładzie Tomasza S. Gałązki. Tom wieńczy ogromne (dla kontrastu z krótkimi formami prozatorskimi) posłowie Adama Lipszyca i Mikołaja Wiśniewskiego, wnikliwe, mnożące tropy interpretacyjne, odsłaniające kolejne pokłady znaczeń.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

3 osoby kupiły
3
Niezwykła podróż. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła podróż. Tom 6
Dostępny
6 szt.

Wielka Brytania, rok 1927. Naszym przyjaciołom udało się już poznać niektóre sekrety bezludnej wyspy, co przysporzyło im trochę kłopotów. W tajemniczym mieście odkrytym pod ziemią roiło się od nieprzyjemnych i niebezpiecznych robotów-zombie! Ponadto cała wyspa jest w stanie zanurzyć się pod wodę, chroniona przez ogromne pole siłowe umożliwiające jej ukryć się przed resztą świata. Na Noemie, Emiliena, Terence'a i pozostałych czekają kolejne pytania... Jakie niespodzianki czekają na odkrycie? Co łączy tę wyspę, skrywane przez nią niezgłębione technologie oraz Trzecią Oś? A przede wszystkim: czy kiedyś wyspa pozwoli im odpłynąć?

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

2 osoby kupiły
4
Szkicownik A3/12K 200g FRESH - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik A3/12K 200g FRESH
Fresh
Dostępny
7 szt.

Szkicownik A3 12 kartek 200g/m2Dostępne różne wzory - wybór losowy.

20,80 zł
19,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,81 zł

2 osoby kupiły
5
Koci król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koci król
Dostępny
103 szt.

Poemat Koci król opowiada o władzy i jej pułapkach. W mieście kotów dochodzi do wyboru króla. Będzie nim ten, który pierwszy przeskoczy wysoki mur. W szranki stają różne koty ‒ pręgowane, w kropki, w cętki, białe, czarne i rude. Choć korona kusi, nie każdy z nich, widząc przeszkodę trudną do pokonania, decyduje się ubiegać o tron. Gdy królem zostaje biały kocur, wykorzystuje swoją pozycję, aby manipulować kocim społeczeństwem, ale ono, oddając się prostym przyjemnościom, nie dostrzega zagrożenia. Wszystko zdaje się być idealne, przecież koty mają zapewnione jedzenie, korzystają z różnych przywilejów. Jednocześnie jednak tracą wiele dobrych cech, gnuśnieją, leniwieją i gubią gdzieś kocią czujność. Z pełnymi brzuchami i pustymi głowami żyją w zniewolonym świecie. Pojmą to dopiero wtedy, gdy dzięki kilku kotom, które zrozumieją, że otrzymując tak dużo, zgubiły tak wiele, wybuchnie rewolucja. Wywrotowcy wzniecą bunt i ruszą na barykady. Kto będzie rządził miastem? Czy król zostanie obalony? Jak będzie wyglądać świat kotów? Adresatem książki są dzieci w wieku od 6 lat, które odczytają Kociego króla jako zabawną historyjkę o ulubionych zwierzętach, i dorośli, którzy docenią kontekst polityczny i społeczny poematu. „Koci król jest dla wszystkich, którzy nie przepadają za snobstwem, prywatą i żądzą władzy. Koty maluję nie tylko ze względu na urodę, ale na fakt, że do dziś nie wiem, kto komu jest bardziej potrzebny, czy kot mnie, czy ja kotu” – Józef Wilkoń. „Co robią kotki, kiedy nie udają słodkich, pluszowych przytulanek? Spiskują i walczą o władzę. I nic dziwnego. Każdy kot chce być królem, uważa, że jest królem i rzeczywiście królem jest. Zresztą przeczytajcie sami ten rymowany, koci thriller polityczny!” – Piotr Bratkowski, „Newsweek Polska”. „Koci król to druga wspólna książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej i Józefa Wilkonia. Pierwsza, Krowa kolorowa, była zbiorem wierszy o krowach. Zwierzęta te, podobnie jak w oświeceniowych bajkach, mają ludzkie cechy: tęsknią, kochają, marzą i walczą o swoje prawa. Okazuje się więc, że od krów możemy się wiele nauczyć. Na przykład odwagi w wypowiadaniu własnego zdania, tolerancji dla różnorodności, poczucia humoru i czerpania radości z małych rzeczy” – Malina Pietrewicz, coprzeczytac.pl.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
6
Kościół na łamach paryskiej Kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół na łamach paryskiej Kultury
Dostępny
9 szt.

TOMASZ DOSTATNI (ur. 17 września 1964 r. w Poznaniu) Dominikanin, duszpasterz inteligencji, publicysta, tłumacz, wydawca, społecznik. Prowadzi w Lublinie Fundację Ponad Granicami im. św. Jacka Odrowąża. W latach 19901995 mieszkał w Pradze. Był m.in. mistrzem nowicjatu i założył Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej. W latach 19952000 kierował Wydawnictwem W drodze. Autor programów telewizyjnych Rozmowy W drodze. Współorganizator spotkań debat, m.in.: Przekraczać mury (z UMCS), Europa, ale jaka? (z UAM), konwersatorium Przedsiębiorczość kultura religia (z PKO BP), a także, w ramach KonfrontacjiTeatralnych, cyklu Jak żyć. Organizuje Debaty Dwóch Ambon, a w Teatrze Starym w Lublinie, wspólnie z prezydentem miasta Krzysztofem Żukiem, spotkania Ponad granicami.Uczestnik ruchu ekumenicznego i dialogu z innymi religiami oraz dialogu społecznego. Laureat Angelusa w kategorii Człowiek kultury medialnej. Autor książek, m.in.: Sługa Słowa rozmowy z arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim, Zza bramy klasztoru, Przekraczać mury, Tradycja, która jest wezwaniem rozmowy z kardynałem Dominikiem Duką,W dwóch światach wspólnie z Szewachem Weissem, Pojednana różnorodność rozmowy z Tomaszem Halikiem, Złota 9, Duchowe wędrowanie.Jest aktywnym uczestnikiem polskiej debaty publicznej, społecznej i religijnej, przyjacielem artystów, dziennikarzy, ludzi niepokornych. Przyjaźni się z jedną połowa świata, tą lepszą. I krytykuje tę drugą, od której trzyma się na dystans.

10,00 zł
8,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
7
La Cosa Nostra - dodatek: Gangi BALDAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Cosa Nostra - dodatek: Gangi BALDAR
Baldar
Dostępny
3 szt.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra!Do rozgrywki wymagana jest podstawowawersja gry: La Cosa Nostra (edycja polska)Przed wami kolejne wyzwania!W mieście pojawiły się gangi. Tylko od was zależy, których gangsterów przyjmiecie do rodziny, a którzy staną się waszymi wrogami. Ale pamiętajcie. Rodzina jest tylko jedna!

45,01 zł
40,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
8
BaliBazoo. Wałek sensoryczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BaliBazoo. Wałek sensoryczny
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Milutki wałek do wsparcia dziecka leżącego na brzuszku zadba o wygodę malucha, zapewniając mu moc atrakcji! Na małego miłośnika zabawy czeka tu piszczałka, gryzaczki, grzechotka oraz szeleszczące łatki z podobiznami zwierzątek! Wałek wykonany został ze zróżnicowanych materiałów ozdobionych kontrastowymi wzorami, które stymulują zmysły wzroku i dotyku dziecka. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia. Szczegóły: • zróżnicowane faktury materiałów, • kolorowe metki, • szeleszczące łatki ze zwierzątkami, • kontrastowe kolory, • piszczałka, • gryzaczki, • grzechotka.

76,00 zł
66,88 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,12 zł

2 osoby kupiły
9
O nich tutaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O nich tutaj
Dostępny
5 szt.

Antologia O nich tutaj, złożona z najżywszych szkiców o przekładzie i języku drukowanych w "Literaturze na Świecie", przynosi dobrą nowinę - że są przekłady lepsze i gorsze. I trochę wieści o tym, dlaczego jeden przekład jest lepszy albo bardziej nośny od drugiego. I jakimi to sposobami można owej różnicy doświadczyć, czy wręcz dociec - i co z niej wynika. Mówi też o ekscytacji literaturą. Może się przysłużyć jako swego rodzaju podręcznik słuchu literackiego, wrażliwości językowej, a nawet pisania o tej szczególnej postaci emocjonalnego przeniesienia, które wiąże się z przekładem dzieł literackich.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
10
Międzynarodówka antykościelna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodówka antykościelna
Dostępny
5 szt.

Publikacja ukazuje współpracę UdsW z analogicznymi instytucjami z krajów demokracji ludowej. Spotkania dwu- i wielostronne były dla zatrudnionych w nich towarzyszy okazją do wymiany doświadczeń oraz projektowania wspólnych działań antykościelnych.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

11
Aby utrzymać porządek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby utrzymać porządek
Dostępny
4 szt.

Publikacja zawiera 24 dokumenty, wytworzone latem 1920 r. przez wojska francuskie i przedstawicielstwa Komisji Międzysojuszniczej. Powstały w okresie II powstania śląskiego i dotyczą niemieckich zamieszek z 17 VIII 1920 r. oraz późniejszych działań powstańczych, jak również okresu po wygaśnięciu powstania.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

12
Grudniowa kolęda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grudniowa kolęda
Dostępny
5 szt.

Książka stanowi pierwszą próbę kompleksowego przedstawienia reakcji Kościoła katolickiego na rewoltę grudniową 1970 r. w Trójmieście. Opisano w niej również działania władz komunistycznych, które w obliczu kryzysu starały się wykorzystać autorytet duchowieństwa do własnych celów.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

13
Łódź czerwona Prawda czy mit? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź czerwona Prawda czy mit?
Dostępny
4 szt.

Zbiór artykułów będących poszerzoną wersję referatów wygłoszonych na konferencji "Łódź czerwona. Prawda czy mit?", która odbyła się w dniach 10-11 czerwca 2019 r. w Łodzi. Przygotowano 9 esejów obejmujących lata 1905-1989.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

14
Ekologiczne zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologiczne zwierzaki
Dostępny
120 szt.

Cześć, jestem pies Głośnik. Chciałbym, abyście poznali moją ekipę, z którą często spędzam czas na zabawach i przeżywamy niezliczone przygody. Opowiem Wam dzisiaj jedną z nich. Jest to historia, która niedawno nam się przydarzyła, ale była to dla nas jednocześnie lekcja, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy: jak nie należy zachowywać się w lesie oraz jakie zasady panują podczas segregacji odpadów. Dużo się nauczyłem podczas tej przygody i chcę się z Wami tym podzielić. Jeśli jesteście gotowi, zawołajcie mamę lub tatę, dajcie im książkę i wspólnie przeżywajcie przygody moje i mojej ekipy.

24,00 zł
21,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,64 zł

15
Prawda i męskość W zwarciu z naturalnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda i męskość W zwarciu z naturalnością
Dostępny
7 szt.

Do jakich wyższych celów w poznaniu aspiruje dziś ten, kto uważa się za budowniczego dobrych relacji na planie współbycia? Czy chodzi mu głównie o rozpraszanie ciemnych chmur na horyzontach ludzkiego świata? A jeśli tak, to czy scalanie tego, czym samo życie pobrzmiewa, z wynikami poznania jest osiągalne? W cywilizacji nie może być inaczej niż właśnie tworzyć wyobrażenia spójności tam, gdzie ona się rozlatuje. Rzecz tylko w tym, że wszelkie wyobrażenia jedności są tylko czymś, co stale dopiero się staje. Ale nie dla władców tego świata. Oni każdy ka-wałek świata tego uznają za wynik czegoś już niepodważalnego, gotowego. Dla nich prawda jest tam, gdzie własnych korzyści kram. Sporów o te korzyści w tym świecie nie brakuje. Ktoś zwycięża w sporze, a ktoś przegrywa. Obstawanie za zwycięzcami tylko grozi upadkiem cywilizacji (Spengler). Boją się tego ludzie do tego stopnia, że ku wiecznym powrotom w dążeniu do prawdy się zwracają (Nietzsche). Dawać wyrazy swej czujności wobec człowieczego ducha to rozpoznawać męskie charaktery. To pośród nich kryją się zdolności odchodzenia od przemocy i sięgania po umiar (Spinoza). Rzecz tylko w tym, że nigdy nie wygasają ludzkie skłonności kierowania się tam, gdzie zwycięża zło (Machiavelli). Dawać, czy nie dawać złu szańce ? to podstawowy dylemat w świecie sztuki. Ona chce być obecna tam, gdzie pojawia się człowiek, gdziekolwiek by on wędrował. Sztuka to wielkie imaginarium ludzkich dążeń. Ona nie tylko je rejestruje, ale i je napędza. Ona pobrzmiewa wielorakością tonów, umuzycznia się w każdej swej postaci. Przybliżeniu tego posłannictwa sztuki niniejsza wypowiedź dr Szczepana Kutrowskiego daje wyraz, krocząc po ?zakrętach?, które w sztuce się zdarzają, m.in. w twórczości Aleksandra Wata, Jerzego Zawieyskiego, Jerzego Wittlina. Nie brakuje też plastycznych akcentów w tej wypowiedzi.

29,85 zł
28,66 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,19 zł

16
Córka doskonała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka doskonała
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

PIĘKNA, RODZINNA OPOWIEŚĆ, KTÓR POWINNA PRZECZYTAĆ KAŻDA KOBIETA ZMĘCZONA MONOTONI ŻYCIA Żona. Matka. Córka. Tylko, co zrobić, kiedy ma się tego wszystkiego serdecznie dosyć? Jackie całym sercem kocha swoją rodzinę. Jasne, jej nastoletnie dzieci potrafią być rozkapryszone, a mężowi czasami przydałby się porządny kopniak? motywacji. Ach, i całodobowe usługiwanie matce z Alzheimerem to również nie jest bułka z masłem. Jackie poświęciła wiele, żeby jej dom stał się ostoją bezpieczeństwa i miłości. Jednak ciasna, acz urokliwa posiadłość z widokiem na morze już jej nie wystarcza. Największym pragnieniem Jackie jest, aby jej dzieci nie zmarnowały swojej przyszłości, tak jak niegdyś zrobiła to ona. Skoro Martha, jej najstarsza córka, dostała się na uniwersytet i spełnia marzenia, to jej poświęcenie chyba było czegoś warte? prawda?

47,90 zł
Powiadomienie
17
Amulet Jaśminy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amulet Jaśminy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Urzekająca opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety Jaśmina porzuca rodzinną prowincję, która wywołuje w niej wiele przykrych wspomnień. Przeprowadza się do Warszawy, gdzie chce rozpocząć nowe życie. Wkrótce zaczyna pracę wróżki i powoli zapomina o problemach. Jednak nieoczekiwanie wraca do niej przeszłość. Jaśmina rusza w mazurskie strony przesycone zapachem ziół, legend i leśniczego Bojana. Mężczyzna nadal zajmuje szczególne miejsce w jej sercu i choć wygląda na to, że on też jej pragnie, to uparcie ją odrzuca. Kiedy Jaśmina postanawia walczyć o jego miłość, los stawia na jej drodze Krzysztofa, któremu wręcza swój amulet. Pojawi się także starsza pani, która zdradzi jej rodzinną tajemnicę sprzed lat i rzuci na nią urok? Czy Jaśmina odnajdzie wreszcie szczęście i miłość, których tak bardzo pragnie?

44,90 zł
Powiadomienie
18
Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego
Dostępny
5 szt.

Przedstawiona Czytelnikowi kolejna monografia z cyklu Współczesne wyzwania szkolnictwa muzycznego, tym razem o podtytule Tradycja i perspektywy, zrodziła się z potrzeby znalezienia wspólnego mianownika dla wiedzy naukowej i praktyki szkolnej. Zaprezentowane tu teksty są rezultatem corocznych spotkań naukowców i czynnych nauczycieli przedmiotów teoretycznych szkół muzycznych, które odbywają się w ramach Konferencji Naukowo-Metodycznej ?Teoria muzyki w praktyce? organizowanej przez Akademię Sztuki i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne sprzyjają głębokiemu namysłowi nad własnym doświadczeniem zarówno nauczycieli, jak i naukowców. Ten niezwykle skuteczny sposób budowania praktyki zawodowej, a zarazem doskonalenie refleksji nad nią to niezbędne drogi poznania własnego warsztatu pracy, z której świadomie korzysta coraz więcej nauczycieli, wspierając tym samym swój rozwój. Autorzy tekstów prezentowanych w tej monografii jako znawcy rzeczywistości szkolnej i specyfiki specjalistycznej edukacji muzycznej umiejętnie łączą teorię naukową z praktyką edukacyjną, opisując w nich aktualne problemy, zarówno te tradycyjne, jak i perspektywy zastosowania ich w przyszłości. W związku z tym monografia została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy treści z dziedziny nauk społecznych, dyscyplin psychologii i pedagogiki jako nauk służebnych edukacji muzycznej. Druga jest częścią metodyczną, dotykającą problematyki ich praktycznego wykorzystania dla poszczególnych obowiązkowych przedmiotów kształcenia w szkolnictwie muzycznym. dr Alicja Delecka-Bury Akademia Sztuki w Szczecinie

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

19
Jutro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Bohaterowie książki wbrew wrogiej rzeczywistości starają się walczyć o to, by każdy kolejny dzień był mimo wszystko lepszy. Czy ?jutro? przyniesie im ulgę, wolność i rozproszy ciemności?? Jak stwierdza Autor: ?Jutro w znaczeniu wartościującym może być dobre albo niepewne. Może mieć różne znaczenia w zależności od nastroju i okoliczności. Może spełnić pokładane w nim nadzieje, jeśli tylko nadziejom towarzyszyć będzie wytrwałość w dążeniu do celu. Nie może być złe?.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

20
Księga jednego życia. ?Milczący Anioł? w rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga jednego życia. ?Milczący Anioł? w rodzinie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

ALEKSANDRA TUPAJ - urodzona czwartego kwietnia 1988 roku w Elblągu. Do szóstego miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Później rozpoczął się powolny regres w rozwoju psychoruchowym. Początkowo zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce i autyzm. Intensywna rehabilitacja w Polsce i Anglii przynosiła drobne osiągnięcia, które z czasem zanikały. W czwartym roku życia postawiono właściwą diagnozę lekarską. Ola przez ponad trzydzieści lat, pomimo wielu ograniczeń, nie jest izolowana od świata. Ta książka to prawdziwa historia życia rodziny z wyjątkową córką dotkniętą genetycznym ZESPOŁEM RETTA. FRAGMENTY WYPOWIEDZI NA TEMAT ALEKSANDRY * Ola nigdy nie wstanie z łóżka, nie pobiegnie ? jest osobą leżącą od wielu lat. Cudowne jest to, że rodzice nie izolują córki od świata, nie zamykają w domu (?). Mimo swojej choroby jest ?dzieckiem szczęścia?, bo jest kochana i akceptowana przez swoich rodziców. Jolanta, fizjoterapeutka * Gdy po raz pierwszy zobaczyłam Oleńkę, w moim sercu poczułam, że jest mi bardzo bliska. Patrząc na nią, myślałam o tych wszystkich dzieciach w rodzinach, którym nie pozwolono się narodzić ze względu na przyszłą chorobę czy też z różnych innych przyczyn (?). Lucyna, sąsiadka * Kochana Olu, cieszę się ogromnie, że spotkałam Cię na mej drodze, i dziękuję, że jesteś. Myślałam, że przede mną ważna misja niesienia pomocy Tobie, a to Ty pomogłaś zrozumieć mi, czym jest życie, co w nim jest naprawdę ważne (?). Monika, wolontariuszka * Moja dorosła, trzydziestodwuletnia dziś siostra w mojej świadomości nadal funkcjonuje jako ?mała Oleńka? (?). Dobra organizacja pracy, podejście do dzieci, wrażliwość na pomoc osobom słabszym ? to tylko nieliczne z cech, które zawdzięczam obecności Oli w moim życiu. Najbardziej jednak doceniłam ten ?skarb?, gdy sama zostałam mamą (?). Mając doświadczenie trudu zajmowania się Kingą, mogę śmiało stwierdzić, że moja Mama wychowała już co najmniej trzydzieścioro dwoje niemowląt! Ania, siostra Oli * Życie Oli pokazuje, jak w różny sposób można służyć bliźnim i Bogu. Tak! Ola służy bliźnim. Ona swoim życiem i przyjmowaniem swojej niepełnosprawności mówi bardzo dużo (?). ksiądz Krzysztof, kapelan elbląskiego hospicjum

49,00 zł
35,77 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

21
Marta, córka Klary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marta, córka Klary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Materia utworu jest ciekawa i posiada swą merytoryczną wagę w warunkach degradacji zasad i procesu wychowania oraz odnotowanych przez współczesną psychiatrię i pedagogikę anomalii oraz zwyrodnień w tym zakresie. Rzecz przywołuje problemy nieobojętne ludziom światłym, wrażliwym, instytucjom i pedagogom poszukującym źródeł wynaturzeń. Żywo też koresponduje z reagującą na te zjawiska twórczością literacką i publicystyką. Jest wyrazem wzbierającej troski o uzdrowienie tej podstawowej dziedziny życia. Nie tylko oglądem rozpaczliwego stanu rzeczy, ale także analizą niektórych istotnych jego czynników, głównie tych, które tkwią w stosunkach rodzinnych, oraz zjawisk pochodnych, jak rodzicielska tyrania, nadopiekuńczość. Równocześnie powieść jest krwią pisana, co podnosi jej aurę emocjonalną, miejscami też bywa dręcząca i okrutna, co zwielokrotnia jej funkcję. Stanowi coś w rodzaju wiwisekcji zjawiska, którego ofiarą pada Marta, bohaterka i narratorka. Język powieści jest dojrzały, sprawny, potoczysty, naturalny, komunikatywny i żywy. Świetnie też pobrzmiewa zarówno w dialogach, jak i konstrukcjach narracyjnych. Równie klarownie służy wyrażaniu emocji i opisom świata, jak i interpretacjom ludzkich postaw i zachowań. Dlatego rzecz czyta się lekko. dr Ryszard Tomczyk

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

22
Droga do szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do szczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Droga do szczęścia to powieść o życiu młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosłość, wierzą, że mogą w życiu osiągnąć szczęście. Kochają, marzą, przysięgają sobie wierność. Ale życie okazuje się bardziej skomplikowane i umie narzucić im swoje prawa, które dopiero poznają. Wójtowicz porusza w niej takie problemy, jak miłość, wierność, poświęcenie. Bohaterowie zmuszeni są wybierać między marzeniami a obowiązkami. Główny bohater Marian dokonuje życiowego wyboru, który całkowicie odmienia jego życie. Tak jak w każdej powieści Wójtowicza, odnajdziemy tu specyficzną atmosferę, wspaniały opis uczuć, elegancki styl.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

23
Romantyk jako czytelnik II Sympozjum im. Zofii Trojanowiczowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantyk jako czytelnik II Sympozjum im. Zofii Trojanowiczowej
Dostępny
18 szt.

Książka zawiera prace prezentowane na kolejnym z cyklu sympozjów poświęconych literaturze i kulturze pierwszej połowy XIX wieku, którym patronuje Profesor Zofia Trojanowiczowa (1936?2015), badaczka romantyzmu i mistrzyni kilku pokoleń poznańskich historyków literatury. Publikowane tu artykuły zostały ułożone w dwu obszernych częściach zatytułowanych: Jak czytali romantycy ? jak czytano romantyków oraz Pamięć lektur: intertekstualność i gry literackie. Pod tymi ogólnymi hasłami znalazły się dwadzieścia dwa teksty ukazujące wielorakość romantycznych sposobów czytania, złożoność dziewiętnastowiecznych gier literackich i intertekstualnych, frapujące uwikłania ówczesnej kultury oralnej i piśmiennej oraz różnorodnie manifestowane związki romantyków z bliższą i dalszą tradycją.

38,00 zł
24
Moje cztery lata z zespołem ?Mazowsze?. Po kraju i świecie 1976-1980 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje cztery lata z zespołem ?Mazowsze?. Po kraju i świecie 1976-1980
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Janusz Kujanek urodził się 3 marca 1951 roku w Gronowie koło Elbląga. W roku 1958 zamieszkał w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie ukończył podstawową szkołę muzyczną, liceum ogólnokształcące i studium nauczycielskie. W 1971 roku rozpoczął studia wokalne w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu, pod kierunkiem doc. Antoniny Kaweckiej, które ukończył w roku 1977. Podczas studiów pracował jako nauczyciel w szkołach podstawowych w Więckowicach i Czerwonaku koło Poznania, a potem w Poznaniu, zaś w latach 1976?1980 w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca ?Mazowsze?, z którym koncertował w 67 miastach 11 krajów świata. Od września 1980 roku jest solistą Operetki Wrocławskiej. Od 1983 roku współpracuje z Operą Wrocławską oraz z Przedsiębiorstwem Imprez Estradowych ?Impart?, Dolnośląskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym i Dolnośląskim Towarzystwem Muzycznym. Od października 1983 roku do lutego 1984 roku przebywał na stypendium rządu węgierskiego, odbywając je w Państwowej Operetce w Budapeszcie.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

25
Piżama Original Etap 3, 6-12 miesięcy, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piżama Original Etap 3, 6-12 miesięcy, różowa
Love to Dream
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Piżama Love To Dream™ 1.0 TOG Piżama marki Love To Dream™ to specjalnie zaprojektowany śpiworek z nogawkami dla aktywnych dzieci! Zapewnia komfort oraz swobodę podczas snu, zabawy oraz aktywnego spędzania czasu z rodzicami. Piżamka ma wbudowany pikowany kocyk, idealny na umiarkowane temperatury. Zewnętrzny materiał oraz podszewska wykonane sa ze 100% naturalnej bawełny, niezwykle przyjemnej dla delikatnej skóry dziecka. Piżama Love To Dream™ zapewnia dodatkową mobilność i swobodę w porównaniu z tradycyjnymi śpiworkami, dlatego jest idealna dla dzieci, które są zawsze w ruchu. Piżama ma przy stopach wbudowane klapki, dzięki czemu możliwe jest wydłużenie nogawek i zakrycie stóp w czasie snu, a odkrycie ich przed zabawą. Piżamka ma krótkie rękawki oraz cieńszą tkaninę . Materiał pod pachami to siateczka, która zapewnia przepływ powietrza oraz lepszą kontrolę temperatury. Górna część otulacza (piersiowa) została wykonana z cieńszej tkaniny, by zmniejszyć ryzyko przegrzania się dziecka oraz umożliwić lepszą regulację temperatury. Cechy: • wiek 6–12 miesięcy; maksymalny wzrost 76.0 cm, • 1.0 TOG – rekomendowana temperatura otoczenia 20–24°C, • długości nogawek są specjalnie zaprojektowane oraz dostosowane pod względem rozmiaru, dzięki czemu zmniejszają ryzyko potknięcia się dziecka, • antypoślizgowe kropki na stopach ograniczają ślizganie się malucha, • nogawki umożliwiają dziecku bezpieczne poruszanie się w przestrzeni do spania, • wyjątkowy design piżamy odpowiada aktywnemu trybowi życia: ułatwia przemieszczanie się między samochodem, łóżeczkiem czy wózkiem, • inteligentny zamek błyskawiczny ułatwia zmianę pieluszki, • cieńsza tkanina w górnej (piersiowej) części otulacza zapewnia odpowiednią regulację temperatury, • łatwa w utrzymaniu: można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej.

130,90 zł
124,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,54 zł

26
Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy LiFePO4 Green Cell 12.8 V 100 Ah do paneli solarnych i kamperów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy LiFePO4 Green Cell 12.8 V 100 A...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy LiFePO4 Green Cell 12.8 V 100 Ah do paneli solarnych i kamperów. Parametry techniczne: • producent ogniw: Green Cell, • napięcie: 12.8 V, • producent: Green Cell, • pojemność: 100 Ah, • temperatura pracy: od -10 do 45°C, • terminal: śruba M8. Wymiary: 32.9 x 17.2 x 21.7 cm Waga: 11 kg

2 600,00 zł
Powiadomienie
27
Piżama Original Etap 3, 6-12 miesięcy, biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piżama Original Etap 3, 6-12 miesięcy, biała
Love to Dream
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Piżama Love To Dream™ 1.0 TOG Piżama marki Love To Dream™ to specjalnie zaprojektowany śpiworek z nogawkami dla aktywnych dzieci! Zapewnia komfort oraz swobodę podczas snu, zabawy oraz aktywnego spędzania czasu z rodzicami. Piżamka ma wbudowany pikowany kocyk, idealny na umiarkowane temperatury. Zewnętrzny materiał oraz podszewska wykonane sa ze 100% naturalnej bawełny, niezwykle przyjemnej dla delikatnej skóry dziecka. Piżama Love To Dream™ zapewnia dodatkową mobilność i swobodę w porównaniu z tradycyjnymi śpiworkami, dlatego jest idealna dla dzieci, które są zawsze w ruchu. Piżama ma przy stopach wbudowane klapki, dzięki czemu możliwe jest wydłużenie nogawek i zakrycie stóp w czasie snu, a odkrycie ich przed zabawą. Piżamka ma krótkie rękawki oraz cieńszą tkaninę . Materiał pod pachami to siateczka, która zapewnia przepływ powietrza oraz lepszą kontrolę temperatury. Górna część otulacza (piersiowa) została wykonana z cieńszej tkaniny, by zmniejszyć ryzyko przegrzania się dziecka oraz umożliwić lepszą regulację temperatury. Cechy: • wiek 6–12 miesięcy; maksymalny wzrost 76.0 cm, • 1.0 TOG – rekomendowana temperatura otoczenia 20–24°C, • długości nogawek są specjalnie zaprojektowane oraz dostosowane pod względem rozmiaru, dzięki czemu zmniejszają ryzyko potknięcia się dziecka, • antypoślizgowe kropki na stopach ograniczają ślizganie się malucha, • nogawki umożliwiają dziecku bezpieczne poruszanie się w przestrzeni do spania, • wyjątkowy design piżamy odpowiada aktywnemu trybowi życia: ułatwia przemieszczanie się między samochodem, łóżeczkiem czy wózkiem, • inteligentny zamek błyskawiczny ułatwia zmianę pieluszki, • cieńsza tkanina w górnej (piersiowej) części otulacza zapewnia odpowiednią regulację temperatury, • łatwa w utrzymaniu: można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej.

135,90 zł
129,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,79 zł

28
Puzzle 1000 elementów. Rafa koralowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rafa koralowa
Ravensburger, 1000
Dostępny
19 szt.

Puzzle niemieckiego producenta Ravensburger, charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Zawartość i cechy zestawu: • 1 obrazek przedstawiający widok: „Zatoka Koralowa” • Ilość elementów: 1000 • Tekturowe, barwne opakowanie

65,33 zł
58,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

29
L.O.L. Surprise! O.M.G. Walizka podróżna, szafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! O.M.G. Walizka podróżna, szafa
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.19

Ciesz się swoimi ulubionymi lalkami od „L.O.L. Surprise!” w podróży z tą stylową walizką na kółkach, która ma teleskopowy uchwyt. To wszystko sprawia, że transport wspaniałej przygody gdzie tylko chcesz staje się niezwykle komfortowy. W walizce odnajdziesz 2 tła do efektownych sesji zdjęciowych, a to oznacza jeszcze więcej fantastycznej zabawy z ukochanymi lalkami „L.O.L.” W zestawie znajdziesz ekskluzywne akcesoria: torebka, okulary przeciwsłoneczne i 6 wieszaczków na stroje lalek. Miejsca do przechowywania jest mnóstwo, wiele szufladek pozwoli na segregację i wygodne przechowywanie akcesoriów modowych twoich lalek. Okulary, buty, torebki, biżuteria – na wszystko znajdzie się miejsce. Ubranka zawisną na wieszakach. Zestaw nie zawiera lalek i ubranek, poza wymienionymi akcesoriami.

163,90 zł
154,07 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,83 zł

30
Balibazoo. Wałek krówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balibazoo. Wałek krówka
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.07

Mięciutki wałek w kształcie krówki, do wsparcia dziecka leżącego na brzuszku, kryje w sobie mnóstwo niespodzianek. Znajdziemy tu szeleszczące uszy, gumowe i plastikowe gryzaczki, grzechotkę z kolorowymi kuleczkami oraz piszczałkę. Zróżnicowane faktury materiałów, z których został wykonany, stymulują zmysły wzroku i dotyku dziecka. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 miesiąca życia. Szczegóły: • zróżnicowane faktury materiałów, • gryzaki, • piszczałka, • materiałowe metki, • szeleszczące uszy.

90,00 zł
79,20 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

31
Piłeczkowy samochodzik, Benio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczkowy samochodzik, Benio
Dumel Discovery
Dostępny
6 szt.

Wesoły Benio od Dumel to doskonały przyjaciel na czterech kółkach, który z chęcią będzie towarzyszył podczas zabawy. Aby zabawa była pełna atrakcji nauczył się kilku piosenek po polsku. Wystarczy nacisnąć czerwony guzik na dachu, a pokaże swoje możliwości. Zabawka została zaprojektowana w taki sposób, aby maluch bez problemu poruszał nią. Autko wyposażone jest w dźwignię, która sprawi, że Benio wyrzuci piłeczkę. Szczegóły: • zabawka śpiewa w języku polskim, • z boku dźwignia do wyrzucania piłeczek, • świecący przycisk na dachu, • w zestawie piłeczki.

85,00 zł
74,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,20 zł

32
Voksi Move. Śpiworek dla dziecka do fotelika/wózka, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voksi Move. Śpiworek dla dziecka do fotelika/wózka, szary
BeSafe Voksi
Niedostępny
Brak

Idealny pierwszy śpiworek do fotelika i wózka. Śpiworek Voksi Move pasuje do większości fotelików i wózków dziecięcych. Inteligentne otwory w tylnej części śpiworka ułatwiają jego poprawne umieszczenie na foteliku dla niemowlaka: • wszystkie materiały certyfikowane zgodnie z Oeko-Tex Standard 100, klasa 1, • otwory w tylnej części dla bezpiecznego przeciągania uprzęży w foteliku lub wózku, • centralnie umieszczony zamek śpiworka pozwala na szybka wentylację, • wypełnienie z wełny, które reguluje temperaturę, umieszczone w tylnej części śpiworka oraz lekki i przytulny puch/pierze w przedniej części śpiworka, • łatwa regulacja kapturka śpiworka wokół głowy dziecka. W jaki sposób śpiworek Move Light dopasowuje się do ciebie i twojego dziecka? Opracowując śpiworek Voksi Move, naszym celem było dostarczenie często podróżującym rodzicom rozwiązania, które zapewni dziecku wygodę i ochronę w foteliku samochodowym, nie ograniczając jednocześnie bezpieczeństwa dziecka. Dzięki otworom o różnych wysokościach w tylnej części śpiworka dla uprzęży wewnętrznej, umożliwia on ustawienie uprzęży fotelika we właściwej pozycji, bez dodawania grubej, dodatkowej warstwy między dzieckiem a uprzężą. Ponadto śpiworek Voksi Move chroni również dziecko podróżujące w wózku, które podczas swojego pierwszego roku życia jest jeszcze wciąż małe i delikatne. Śpiworek Voksi Move został przetestowany w testach zderzeniowych i zatwierdzony do użytkowania z fotelikami dla niemowlaka marki BeSafe. Unikalne połączenie materiałów Aby zapewnić dziecku ciepło i najwyższy komfort, połączenie materiału wełny, puchu, pierza i miękkiej bawełny zapewnia dziecku odpowiednią temperaturę nawet w bardziej chłodne dni. Wełniane wypełnienie w dolnej części ma wyjątkową zdolność do odprowadzania wilgoci z ciała dziecka przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej i komfortowej temperatury. Górna część z puchu/pierza zapewnia Twojemu dziecku przytulną i ciepłą ochronę. Skoncentrowany na funkcjonalności Śpiworek Voksi Move jest nie tylko wykonany z wysokiej jakości materiałów, ale również umożliwia jego łatwe rozpięcie, dzięki czemu można szybko dostosować ciepło w śpiworku Voksi Move do warunków i preferencji dziecka. Otwory umieszczone w tylnej części śpiworka ułatwiają przeciągnięcie wewnętrznej uprzęży fotelika samochodowego lub wózka, a otwory o różnych wysokościach pozwalają na korzystanie ze śpiworka Voksi Move przez cały okres użytkowania fotelika dla niemowlaka. Element do zamocowania smoczka przy kapturku pomaga trzymać smoczek w zasięgu dziecka. Parametry techniczne: • materiał zewnętrzny: jednolite kolory: 100% nylon, • kolory melange: 58% nylon, 42% poliester, • materiał wewnętrzny: 100% bawełna, • wypełnienie: górna część – 70% puch, 30% pióra, dolna część – 100% wełna, • pranie: prać w 40°C na delikatnym cyklu. Wymiary: 80.0 x 42.0 cm Wszystkie materiały Voksi Move są certyfikowane zgodnie z Oeko-Tex Standard 100, klasa 1. Oeko-Tex to niezależny system testowania i certyfikacji tekstyliów, produktów pośrednich i końcowych na wszystkich etapach produkcji. Wybierając produkt wykonany z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex, jako rodzic możesz mieć pewność, że dziecko będzie otoczone materiałami wolnymi od niebezpiecznych substancji lub szkodliwych chemikaliów.

313,90 zł
Powiadomienie
33
To nie jest babska sprawa! Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć o planowaniu rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest babska sprawa! Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć o plan...
Dostępny
3 szt.

„Książkę To nie jest babska sprawa! Piotra Wołochowicza przeczytałem z najwyższym zainteresowaniem i... radością. Autor bardzo kompetentnie i przekonywująco dotknął bodaj najważniejszego tematu dla małżeństw. Tak, największym zagrożeniem współczesnych małżeństw jest nieład na linii płciowość – płodność. Mówiąc wprost bałagan seksualny, który leży u podstaw niemal wszystkich rozwodów. Książka zachęca mężów do przejęcia odpowiedzialności za tę sferę i podaje konkretną wiedzę potrzebną, by to zadanie podjąć. Nagrodą za ten trud będzie szczęście małżeńskie i rodzinne. Warto się wysilić!” – Jacek Pulikowski Książka ilustrowana, w pełnym kolorze. Skierowana jest do mężczyzn, apeluje do nich, aby podejmowali odpowiedzialność w tej dziedzinie życia małżeńskiego. Przypomina, że należy to do istoty bycia głową rodziny. Autor wychodzi od podstawowych rozważań czym jest męskość. Opisuje mechanizmy płodności oraz porównuje metody planowania rodziny. Pokazuje jasną i prostą teologię przekazywania życia oraz możliwe postawy wobec rodzicielstwa. Przytacza świadectwa o naturalnym planowaniu rodziny. Pochyla się nad coraz bardziej dotkliwym współczesnym problemem niepłodności. Wreszcie daje odpowiedzi na typowe pytania. Piotr Wołochowicz dzieli się też własnym świadectwem na temat ponad 34 lat życia w małżeństwie. „Ja, Piotr, jako mąż niosłem ostateczną odpowiedzialność za właściwe realizowanie sfery płodności, za nasze stosowanie NPR, za każdą decyzję czy danego dnia podejmujemy współżycie czy też nie. Moją rolą było, aby w żadnym momencie Mariolka nie czuła się pod presją domagania się przeze mnie zbliżenia jako takiego – a już szczególnie pod presją do ‘naciągania’ reguł interpretacji cyklu”. Od Autora

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

34
ICOM Lalka bobas 30cm z dźwiękiem 7142267 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ICOM Lalka bobas 30cm z dźwiękiem 7142267
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

59,03 zł
56,08 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,95 zł

35
Balon Cyfra 9 35 cm Srebrny Godan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon Cyfra 9 35 cm Srebrny Godan
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

3,99 zł
Powiadomienie
36
Pociąg lokomotywa, Dream Express - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociąg lokomotywa, Dream Express
Wooden.City
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Ten mały ekspres jest tak niezwykły i kreatywny, że nie pozostawi nikogo obojętnym. Wykonany z naturalnych materiałów zestaw składa się z oryginalnego pudełka, płytek z częściami do montażu, części zamiennych i dodatkowych materiałów. Montaż tego modelu nie jest trudny. Drukowana instrukcja wyjaśnia krok po kroku sposób złożenia. Nie musisz nawet używać kleju. Zestaw ma niewielki odcinek szyn. Przejezdna odległość z pełnym uruchomieniem gumowego silnika wynosi 1,5 m. Ma koła napędowe.

149,00 zł
Powiadomienie
37
Drewniany model 3D - motocykl Cruiser V-Twin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniany model 3D - motocykl Cruiser V-Twin
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Fascynujący proces składania drewnianego, mechanicznego zestawu najfajniejszego motocykla już na Ciebie czeka! Niepowtarzalny design, drewniany korpus i drewniane detale tego motocykla sprawiają, że spędzany przy jego składaniu czas jest pełen zabawy i emocji. Możesz używać kierownicy z przednim kołem. Będziesz zachwycony ruchomymi cylindrami podczas skręcania tylnego koła, a także amortyzatorami przedniego widelca motocykla. Cruiser V-Twin jest wyposażony w tarcze hamulcowe i gumowane koła. Cechy modelu: • światło kierunkowskazu, • tablica rejestracyjna, • retro reflektory, • lusterko na kierownicy. Cruiser V-twin będzie najlepszym prezentem dla każdego miłośnika motocykli. Ten drewniany zestaw mechaniczny został opracowany specjalnie dla wieku 14+. Pomaga poprawić wyobraźnię i kreatywne myślenie.

99,00 zł
Powiadomienie
38
Drewniane puzzle 3D. Motocykl crossowy MotoCross - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane puzzle 3D. Motocykl crossowy MotoCross
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Puzzle 3D MotoCross to wyjątkowy, mechaniczny model z drewna do samodzielnego złożenia bez użycia kleju. Wyposażony w przednie i tylne zawieszenie. Możliwe jest obracanie kierownicy wraz z przednim kołem Motocykl został wykonany z ekologicznych materiałów drewnianych. Liczba części: 88 Czas montażu: 120 min

94,00 zł
Powiadomienie
39
Drewniane puzzle 3D. Globus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane puzzle 3D. Globus
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Montaż trójwymiarowych puzzli w kształcie globusa to fascynujące wyzwanie. Globus od Wooden City nie jest zwykłą mapą świata, ale jest układanką, która pozwala się zrelaksować, złagodzić stres i oczywiście będzie niebanalną ładną ozdobą Twojego biura lub salonu. Świetnie prezentuje się w klasycznym wnętrzu biurowym, dodając harmonii. Drewniana kula ziemska z częściami świata wykonana jest w najwyższej jakości. Niezwykła konstrukcja z przekładnią planetarną symbolizuje obrót wokół jądra Ziemi. Globus jest obracany poziomo, możesz zobaczyć każdy szczegół mapy. Elegancki statyw posiada formę szkatułki, w której możesz trzymać wizytówki. Drewniany globus będzie wspaniałym prezentem nie tylko dla podróżników. Cechy produktu: • wykonane z ekologicznych materiałów drewnianych, • montaż bez kleju, • ilość części: 231, • czas montażu: 720 min, • zrobione w EU, • doskonałe na prezent.

190,00 zł
Powiadomienie
40
Drewniane Puzzle 3D. Helikopter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane Puzzle 3D. Helikopter
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Drewniane puzzle 3D z modelem helikoptera to nowość na rynku drewnianych modeli do samodzielnego składania. Wykonany z naturalnych materiałów zestaw składa się z oryginalnego pudełka, kompletu części do montażu, części zamiennych oraz części dodatkowych, które zostaną wykorzystane w procesie montażu, oraz instrukcji. Składane bez użycia kleju, więc możesz skonstruować swój wymarzony model w każdej chwili bez względu na miejsce. Liczba części: 194 Czas montażu: 240 min

169,00 zł
Powiadomienie
41
Drewniane puzzle 3D. Pistolet Judgment Day RMT-870 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane puzzle 3D. Pistolet Judgment Day RMT-870
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Strzelba Judgment Day RMT-870 – nowość w świecie drewnianych modeli do samodzielnego montażu. Nie potrzebujesz kleju do montażu. Złożony model strzela specjalnymi nabojami w postaci gumek. W zestawie 8 sztuk. Jednocześnie można odpalić pięć gumek. Liczba części: 42 Czas montażu: 90 min

39,00 zł
Powiadomienie
42
Drewniane puzzle 3D. Pistolet Guardian GLK-19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane puzzle 3D. Pistolet Guardian GLK-19
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Każdy szanujący się policjant pod przykrywką musi mieć broń, by godnie walczyć z przestępczością. Nasz Guardian GLK-19 stanie się niezastąpionym dodatkiem do Twojego biura. Ale uważaj, najpierw musisz go złożyć. Tę zagadkę można porównać do rozwiązania poważnego przestępstwa. Nie potrzebujesz kleju do montażu. Zmontowany model strzela specjalnymi nabojami w postaci gumek. W zestawie 8 sztuk. Jednocześnie można odpalić pięć gumek. Liczba części: 30 Czas montażu: 90 min

39,00 zł
Powiadomienie
43
Drewniane puzzle 3D. Pistolet The Legend BRT-9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane puzzle 3D. Pistolet The Legend BRT-9
Wooden.City
Niedostępny
Brak

Nowość w świecie drewnianych zestawów do samodzielnego montażu! Prawdziwa broń jest stworzona dla prawdziwych odważnych mężczyzn! Jeśli rozpoznajesz siebie w tych słowach, nasz nowy pistolet Legend BRT-9 został stworzony specjalnie dla Ciebie. Oprócz odwagi do złożenia tego modelu będziesz musiał również użyć inteligencji. Nie potrzebujesz kleju do montażu. Zmontowany model strzela specjalnymi nabojami w postaci gumek. W zestawie 8 sztuk. Jednocześnie można odpalić pięć gumek. Liczba części: 31 Czas montażu: 90 min

39,00 zł
Powiadomienie
44
Ozdoba dekoracyjna. Styropianowe bombki, złote, 54 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Styropianowe bombki, złote, 54 sztuki
Craft with Fun
Dostępny
26 szt.

Styropianowe i plastikowe bombki o różnej średnicy w kolorze złotym. Bombki posiadają zawieszki – po ozdobieniu są gotowe do powieszenia na choince. Przy pomocy tego zestawu możesz zaprojektować własne ozdoby świąteczne. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami Craft with Fun lub z innymi kompletami z serii. Zawartość opakowania: 54 styropianowe oraz plastikowe bombki o różnej wielkości Wymiary opakowania: 14.0 x 24.0 x 3.0 cm

12,20 zł
8,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 3,21 zł

45
Banking on it - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banking on it
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

BANKING ON IT is the first-hand account of one woman's quest to rebuild Britain's broken banking system. After a lengthy career at the top of some of Britain's leading banks Anne Boden had become disillusioned with the status quo - the financial crash had broken trust in the whole sector but there seemed to be little appetite to make the most of emerging technologies to revolutionise customer experience. Increasingly frustrated with the inertia within the industry she decided to shake things up herself by doing something totally radical - setting up her own bank. In this awe-inspiring story Anne reveals how she broke through bureaucracy, tackled prejudice and successfully countered widespread suspicion to realise her vision for the future of consumer banking. She fulfilled that dream by founding Starling, the winner of Best British Bank at the British Bank Awards in 2018, 2019 and 2020, and in doing so has triggered a new movement that is revolutionising the entire banking industry.

96,00 zł
89,28 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,72 zł

46
Usborne Book and Jigsaw The Solar System - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usborne Book and Jigsaw The Solar System
Usborne
Dostępny
12 szt.

Discover the wonders of our Solar System with this fold-out book and 200-piece jigsaw. The sturdy box contains a jigsaw showing the planets, their moons and the spacecraft that have been sent to explore them, plus an 8 page double-sided fold-out illustration of our solar system packed with fascinating facts and links to websites to find out more.

49,00 zł
47,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

47
Last Witnesses - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Witnesses
Dostępny
4 szt.

Extraordinary stories about what it was like to be a Soviet child during the upheaval and horror of the Second World War, from Nobel Laureate Svetlana Alexievich What did it mean to grow up in the Soviet Union during the Second World War? In the late 1970s, Svetlana Alexievich started interviewing people who had experienced war as children, the generation that survived and had to live with the trauma that would forever change the course of the Russian nation. With remarkable care and empathy, Alexievich gives voice to those whose stories are lost in the official narratives, uncovering a powerful, hidden history of one of the most important events of the twentieth century.Published to great acclaim in the USSR in 1985 and now available in English for the first time, this masterpiece offers a kaleidoscopic portrait of the human consequences of the war - and an extraordinary chronicle of the Russian soul.

53,00 zł
49,29 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,71 zł

48
Don't Be Evil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Don't Be Evil
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

The award-winning Financial Times columnist exposes the threat that Big Tech poses to our democracies, our economies and ourselves 'Powerful' Sunday Times Google and Facebook receive 90% of the world's news advertising spend. Amazon takes half of all e-commerce in the US. Google and Apple operating systems run on all but 1% of cell phones globally. And 80% of corporate wealth is now held by 10% of companies - the digital titans. How did these once-idealistic and innovative companies come to manipulate elections, violate our privacy and pose a threat to the fabric of our democracy? Through her skilled reporting and unparalleled access, Rana Foroohar reveals the true extent to which the 'FAANG's (Facebook, Apple, Amazon, Netflix and Google) crush or absorb competitors, hijack our personal data and mental space and offshore their exorbitant profits. What's more, she shows how these threats to our democracies, livelihoods and minds are all intertwined. Yet Foroohar also lays out a plan for how we can resist, creating a framework that fosters innovation while protecting us from the dark side of digital technology.

62,00 zł
57,66 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,34 zł

49
Liczby i literki. Zgaduj i naklejaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczby i literki. Zgaduj i naklejaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.30

Pakiet SuperQuiz Zwierzęta to niezwykły zestaw dla miłośników zwierząt, zapalonych przyrodników i zoologów. Kolorowa książeczka z fascynującymi ciekawostkami i podchwytliwymi pytaniami quizowymi zabierze dzieci w wyjątkową podróż po świecie różnorodnych gatunków zamieszkujących rozmaite środowiska od znajomych pól i łąk, przez morza i oceany, aż do tropikalnego lasu czy afrykańskiej sawanny.Kto szybciej znajdzie wyjście z labiryntu ośmiornica czy szczur? Jak szybko może biec gepard? Czy wielbłądy potrafią pływać? Jakie stworzenie było pierwowzorem krakena? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w SuperQuizie!Kolorowe zdjęcia rozmaitych zwierząt oraz liczne ilustracje do ciekawostek zachęcą dziecko do czytania, a rozwiązywanie zagadek będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny, pozwoli uzupełnić wiadomości, a także wzmocnić pozycję eksperta wśród rówieśników.Dołączona do zestawu plansza XXL z mapą świata oraz 22 żetony ze zdjęciami zwierząt to doskonała propozycja dla małych przyrodników. Dopasuj żetony do miejsc występowania różnych gatunków na planszy i poznawaj fascynujące królestwo zwierząt!Pakiet SuperQuiz Zwierzęta to doskonała zabawa rozwijająca dziecięce zainteresowania, pamięć, koncentrację i czytanie ze zrozumieniem.Pakiet SuperQuiz Zwierzęta to:- różnorodne gatunki i środowiska życia- ponad 160 zagadek- możliwość sprawdzenia odpowiedzi- kolorowe zdjęcia i ilustracje- rozwijająca zabawa ćwicząca wyobraźnię

17,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

50
Nieludzki ustrój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieludzki ustrój
Dostępny
34 szt.

Jak nauki biologiczne wyjaśniają kryzys demokracji liberalnej oraz wskazują sposoby jej obrony Liberalna demokracja stoi w sprzeczności z naturą ludzką taką, jaką ujrzeliśmy dzięki rewolucji w naukach biologicznych ostatnich kilku dekad. Dokonania kognitywistyki, neurobiologii czy prymatologii ukazały nasz gatunek jako preferujący wartości i zachowania w znacznej mierze wrogie temu, czego wymagał ustrój, w którym obywatele Europy Zachodniej żyli po 1945, a Polacy po 1989 roku. Stąd kryzys liberalnej demokracji widoczny obecnie na całym świecie. Oto główna teza książki Marka Migalskiego. Autor nie ogranicza się jednak tylko do jej udowodnienia pokazuje również jak to się stało, że system ów jednak pojawił się na świecie i nieźle sobie przez pewien czas radził. W przystępny i przyjazny dla czytelnika sposób tłumaczy mechanizmy sukcesów liberalnej demokracji, ale także przyczyny jej obecnego kryzysu. Co być może najważniejsze proponuje sposoby jej obrony. To lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się polityką, a w szczególności dla zwolenników nieludzkiego ustroju

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

51
Powieść z ćwiczeniami do języka angielskiego. What Lies Beneath. Poziom B2-C1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powieść z ćwiczeniami do języka angielskiego. What Lies Beneath. Pozio...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.02

Lata 30. XX wieku. Brytyjski agent James Tavendish pod przykrywką architekta krajobrazu przybywa na zamek Książ, by odnaleźć legendarną włócznię świętego Jerzego. Na obdarzony tajemnymi mocami artefakt czyhają także inne agentury, przekonane, że posiadacz włóczni ma szansę przejąć władzę nad światem podczas konfliktu zbrojnego, który wisi w powietrzu... Angielski. Powieść sensacyjna. What Lies Beneath to niezwykły sposób na naukę języka angielskiego podczas lektury porywającej opowieści. Powieść została napisana specjalnie z myślą o osobach władających językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1). Podczas lektury w naturalny sposób przyswoisz struktury leksykalno-gramatyczne i słownictwo, które poznasz w kontekście, co sprzyja zapamiętywaniu. W nauce pomogą ci dodatkowo tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach, wygodny słowniczek i ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę. Powieść sensacyjna z ćwiczeniami to: • intrygująca opowieść o poszukiwaniach tajemniczego artefaktu w przededniu wojny, • tłumaczenia trudniejszych słów na marginesach - sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, • współczesne angielskie słownictwo (Real English) na poziomie B2-C1.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

52
Angielski. Niezbedne zwroty i wyrażenia + mp3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Niezbedne zwroty i wyrażenia + mp3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.21

Angielski. Niezbędne zwroty i wyrażenia przeznaczony jest dla osób znających język na poziomie początkującym i średnio zaawansowanych.Kurs uczy zwrotów i zdań niezbędnych podczas płynnego porozumiewania się. Kurs uczy ponad 500 zwrotów niezbędnych do swobodnej komunikacji. Wszystkie wyrażenia zilustrowano zdaniem lub krótkim dialogiem pokazującym ich użycie w kontekście. Teraz już samodzielnie kupisz bilet, zapytasz o drogę, zrobisz zakupy i umówisz się na spotkanie.Książka zawiera:dialogi,dodatkowe słownictwo,różnorodne ćwiczenia z odpowiedziami do każdej lekcji,zapis nagrań,testy sprawdzający znajomość słownictwa,indeks najważniejszych słówek.Co zmieniono w Nowej Edycji?nowa, atrakcyjna szata graficzna,rozbudowany podręcznik,bardziej przejrzysty układ książki,ćwiczenia leksykalne i gramatyczne,test podsumowujący,indeks wyrażeń.Angielski. Niezbędne zwroty i wyrażenia polecamy jako repetytorium leksykalne dla wszystkich uczących się języka angielskiego, w szczególności dla tych, którzy planują wyjazd do krajów anglojęzycznych w celach zawodowych, edukacyjnych lub turystycznych. Opanuj niezbędne zwroty i zacznij swobodnie rozmawiać!Nagrania do książki są dostępne pod adresem: www.jezykiobce.pl/gratis

23,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

53
Angielski. Kurs podstawowy + mp3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Kurs podstawowy + mp3
Dostępny
10 szt.

Angielski. Kurs podstawowy:przystępnie objaśniona gramatyka,ćwiczenia z odpowiedziami,ilustrowane ciekawostki,sekcje dla ambitnych,przejrzyste tabele gramatyczne,nagrania MP3.Angielski Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka angielskiego. Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu dogadasz się w każdej sytuacji! różnorodne ciekawostki zapoznają cię z obyczajami oraz kulturą Wielkiej BrytaniiKsiążka zawiera zapis nagrań, interesujące ćwiczenia, ciekawostki oraz uczy prawidłowej pisowni. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a zamieszczone na końcu książki tabele ułatwiają zapamiętanie materiału. Wysokiej jakości nagrania pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy brytyjski akcentCo zmieniono w Nowej Edycji?nowa, atrakcyjna szata graficzna,bardziej przejrzysty układ książki,większa ilość słówek i zwrotów,ciekawostki o obyczajach i kulturze,rozbudowana część gramatyczna,dodatkowe ćwiczenia, sekcje dla ambitnych,większa ilość nagrań,przejrzyste tabele gramatyczne.Angielski Kurs podstawowy jest polecany do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie. Ucz się gdziekolwiek jesteś! Opanuj podstawy języka i zacznij wreszcie rozmawiać!Nagrania do książki są dostępne pod adresem: www.jezykiobce.pl/gratis

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

54
Twórczość 11/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 11/2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Rok LXXVI, nr 11 (900), listopad 2020 • Piotr Wojciechowski,Siedem sonetów sierpniowych: Półwysep półwyspanych; Półmaraton; Piosenka rudej (sonet z miasta N); Plotka o emisji (sonet z miasta N); Skandal na ulicy Żmigród (sonet a miasta N); Szuflady z guzikami (sonet z miasta N); Zamurowane drzwi okna (sonet z miasta N); Psalm poszlakowy; Maciej Hen, List drugi; Uta Przyboś, Barwy; Racjonalni; Baczyński; Czterdzieści dni, Krzysztof Ćwikliński, Konwój (fragmenty powieści), Alfred Marek Wierzbicki, Noli me tangere; Gdzie baśń; Minitraktat moralny; Nic się nie klei; Lekkomyślni chłopcy,Samuel Tchorek-Bental, Kim jest ateista?, Kazimierz Nowosielski, Z domysłów; O pewnym pięknie; 888 (Już tyle lat); Do ukochanej (II); Z Elizjum; Niewinność; Z przeczuć; Powoli. Było i było • Thomas Pynchon, Czy bycie luddystą jest w porządku?, przełożyli Piotr Prachnio, Roman Vasylenko • Wiesław Myśliwski, Tworzenie nie jest aktem stadnym • Piotr Biłos, Przeszłość jest przed nami. Wiesław Myśliwski. Z żywiołami na przekór systemom • Małgorzata Vraić Nałkowska, Beneić, Krlea. Spotkania Archiwum • Beata Izdebska-Zybała, Młody Odojewski w lustrze listów do Iwaszkiewicza • Włodzimierz Odojewski, Jarosław Iwaszkiewicz, Korespondencja Książka miesiąca • Adam Komorowski, ale w Grenadzie zaraza • Michał Paweł Markowski, Wojny nowoczesnych plemion. Spór o rzeczywistość w epoce populizmu Wśród książek • Wojciech Kaliszewski, Osy, wino i dusza • Bogusław Kierc, Osa • Zbigniew Chojnowski, Wędrowna męka Alicji Ros • Alicja Ros, Północ. Przypowieść • Marta Wyka, Dzieła z niebytu • Flora Bieńkowska, Południe wieku • Paulina Dąbkowska, Opowieść o tożsamości • Jarek Skurzyński, Zrolowany wrześniowy Vogue Na widnokręgu • Krzysztof Lisowski, Brak zdarzeń na Sycylii • Rafał Sulikowski, Hotel snów • Andrzej Sulikowski, Instrukcja palenia pod kotłem CO Noty • Janusz Drzewucki, Kanon Kazimierza Wyki • Włodzimierz Paszyński, Opaska z gwiazdą (o jednym opowiadaniu Kazimierza Wyki) • Czesław Mirosław Szczepaniak, Drewniana drabina Książki nadesłane Fiszki • Dominika Słowik, Wiedźminka Nowe sady • Miłosz Waligórski, Podroby, patrochy

9,80 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

55
Teatr 11/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr 11/2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.06

Jedno z najstarszych polskich pism kulturalnych, które rejestruje i opisuje najważniejsze wydarzenia teatralne w Polsce i za granicą. W każdym numerze ukazują się omówienia premier z całego kraju oraz rozmowy, publicystyka, felietony. Pismo zajmuje się przede wszystkim teatrem dzisiejszym, ale nie zapomina o jego przeszłości. Redakcja od lat przyznaje prestiżowe w środowisku teatralnym nagrody: dla najlepszego reżysera (Nagroda im. Konrada Swinarskiego) i aktorów sezonu (Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza). Kilkakrotnie przyznano Nagrodę Specjalną za całokształt osiągnięć artystycznych.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

56
Margines centralny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Margines centralny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Uważa, że beletrystyka jest najważniejszą i wbrew pozorom najbardziej wyrafinowaną z dyscyplin sztuki. Niestety, tak samo łatwo ją zepsuć jak wszystkie inne. Zwłaszcza dzisiaj, gdy króluje hucpa oraz komercja i według tego media ustanawiają kryteria ocen wytworów artystycznych. Przed tym powinna bronić prozy i jej "marginesów" krytyka literacka, ale coraz rzadziej jej się to udaje, bo sama przeżywa zapaść wypierana przez ignorancję, bylejakość i populizm paraliżujące zdrowy rozsądek.

15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

57
Spacery z "Kulturą" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacery z "Kulturą"
Niedostępny
Brak

Publikowany tekst ukazał się w 126 tomie Orientalia Lovaniensia Analecta, dedykowanym Wojciechowi Skalmowskiemu w 2003 roku z okazji 70-tych urodzin.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

58
W kręgu paryskiej kultury. Zagubieni romantycy... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu paryskiej kultury. Zagubieni romantycy...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.27

Zagubieni romantycy i inni to przekonujący dowód niepokorności myślenia W.A. Zbyszewskiego:zdeklarowanego antykomunisty, chorego na Polskę, dociekliwego obserwatora i profetycznego analityka.Tytułowy szkic należy do kanonu literatury wspomnieniowej.W.A. Zbyszewski był mistrzem lekkiego pióra i finezyjnego słowa, co potwierdza również jego druga książka Gawędy o ludziach i czasach przedwojennych.

36,00 zł
30,60 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

59
Tu i tam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tu i tam
Dostępny
2 szt.

To poezja powitań i pożegnań, ostatniego horyzontu, którego cień kładzie się na wszystkim, co nazywamy naszym, własnym. To opowieść o pojedynczym słowie wypływającym ze swojej macierzy, niosącym pogłos przodków i echo wszystkich, którym służyło. To wiersze przekonujące, że w momentach granicznych, w sytuacjach ostatecznych, być może tylko poezja mieści w sobie żal i tęsknotę, radość i rozpacz, życie i śmierć.Poezja Yvona Le Mena to również historia oka goniącego ku kolejnym widokom i twarzom. Godzi się na to, co można wypatrzeć u pór roku, co można zabrać na drogę od tych, którzy nie są nam obcy.Bohater, idąc, pyta: czy zerwany czas istnienia zszywa w całość moment śmierci? Czy umieranie jest koniecznością narodzin, czy możliwością życia? Wiersze prowadzą do ludzi, by wymienić słowo na zrozumienie, spojrzenie na czułość, uścisk dłoni na ciepło, czas na bycie. Tuż, i obok.Bartosz Suwiński

28,00 zł
9,52 zł

Rabat 66,0%
oszczędzasz 18,48 zł

60
Nawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawie
Dostępny
18 szt.

Bartosz SuwińskiMyślę, Bartku, że to Twoja najlepsza książka poetycka. Zwarta, wartka, przejmująca. Już na samym początku, w pierwszym wersie, stawiasz pytanie, które przydaje wielu tekstom nieoczekiwanego wydźwięku (potem takich pytań jest więcej): dlaczego lepiej patrzeć na rzeczy z oddalenia? Tak, wiele z tych nowych wierszy to próby widzenia z dystansu, czasami wbrew sobie. Nieuprzedzone spojrzenie uwalnia język, pomaga otworzyć się na rzeczywistość w całej jej pełni. Rzeczywistość to przecież również Ty odnajdywany, wydobywany, odkrywany na nowo. Dałeś nam poruszającą historię dochodzenia do siebie (nie wiem, czy taki był Twój zamiar). Rezultaty nie są ani pewne, ani oczywiste, ale powstały świetne, niebanalne wiersze.Jacek GutorowBartosz Suwiński obserwuje życie, które nieustannie toczy się wokół. Przygląda mu się dokładnie, łapie kolejne chwile, obraca pod światło i puszcza, robiąc miejsce na następne; i przerwom w widzeniu / nadaje ciągłość / i lukom w wierszu / zostawia światło; życie zaś, niejako w rewanżu za jego uważność, płynnie przechodzi w poezję. Jest więc bliskość świata, przyrody, rzeczy i zwierząt. Jest chęć zatracenia się w tym bogactwie, zjednoczenia się z nim, a nawet przepadnięcia. Chodzenie, patrzenie, widzenie i prostota, przez którą przebija istota rzeczywistości. Obecność, choćby między wierszami, bo staram się być przestrzenią, / w której zatrzymał się czas. Świat zmienia się na naszych oczach. Nie zdążymy i nie ma takiej potrzeby skomentować wydarzeń. Małe jest tak samo ważne jak duże. Co można powiedzieć o sobie? Ja spłoszyłem ptaki. Niewiele słów, które nie przesłaniają istoty rzeczy. Nie pozostaje nic innego, jak iść dalej i dostrzegać, choć czas, jaki pozostał jest jak wyrok, chwilowo odroczony.Elżbieta Olak

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

61
Córka męża i córka żony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka męża i córka żony
Dostępny
10 szt.

Żyli sobie kiedyś pewien mężczyzna i pewna kobieta, którzy pobrali się, a każde z nich już wcześniej miało po jednej córce. Córka żony była leniwa i gnuśna i nie chciało jej się nic robić; z kolei córka męża była pracowita i zręczna, a mimo to macocha była z niej wiecznie niezadowolona.Pewnego razu obie dziewczyny siedziały koło studni i przędły. Córka żony dostała len do uprzędzenia, a córka męża świńską szczecinę.Ty zawsze jesteś taka zręczna i ze wszystkim obeznana rzekła córka żony a mimo to wcale nie boję się ścigać z tobą w przędzeniu.Ustaliły zgodnie, że ta, której pierwszej zerwie się nić, musi wskoczyć do studni...

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

62
Racibórz i ziemia raciborska w okresie wielkiej.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Racibórz i ziemia raciborska w okresie wielkiej..
Dostępny
2 szt.

Opracowanie podejmuje temat wydarzeń na ziemi raciborskiej w okresie I wojny światowej z podziałem na poszczególne lata. Ponadto opisuje sytuację społeczno-gospodarczą powiatu przed wybuchem konfliktu, przyczyny wojny, omawia kwestie mobilizacji armii II Rzeszy, w tym na Śląsku, a także traktuje o losach raciborskiego garnizonu, percepcji konfliktu w lokalnej świadomości społecznej i sprawie polskiej na łamach Der Oberschlesische Anzeiger. Wydanie dwujęzyczne - polskie i niemieckie. Suplement zawiera bogaty materiał ikonograficzny (filokartystyczny) ze zbiorów prywatnych, m.in. korespondencję wojenną.

58,30 zł
41,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,32 zł

63
Notatnik i modlitewnik drogowy II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik i modlitewnik drogowy II
Dostępny
16 szt.

Notatnik i modlitewnik drogowy II to rzecz arcyciekawa i od pierwszej strony wciągająca. Czytelnik odnajdzie tu prywatny zapis skomplikowanej dekady, zamkniętej w latach 1994-2004, której finałem było wejście Polski w struktury Unii Europejskiej i w Epokę Szalonego Szaleństwa. W efekcie powstała książka bardzo intymna i bezkompromisowa. Waniek, prawdziwy homo viator, w genialny sposób kpi z siermiężnych realiów tamtych lat: raczkującego, nieudolnego kapitalizmu, afer, prywatyzacji oraz z polityków, którzy wówczas trafiali na pierwsze strony gazet.Od polityczno-społecznego obłędu można uciec na różne sposoby, ale dla Wańka prawdziwym remedium staje się sztuka, wewnętrzny imperatyw pisania, rejestrowania rzeczywistości. Artysta wszechstronny, wrażliwy na różne przejawy twórczości na kartach Notatnika snuje rozważania na tematy muzyki, malarstwa, literatury i filmu. Do poezji autor odnosi się jednak z ostrożnością, bowiem liryka jest jak pole minowe i czasami niebezpiecznie się w jej rejony zapuszczać.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

64
Notes ozdobny A5 BR NP L70 C ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A5 BR NP L70 C ROSSI
Rossi
Dostępny
5 szt.

Notatnik z gładkimi kartkami. Format A5, 64 kartki.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

17,69 zł
15,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,70 zł

65
Notes ozdobny A6 BR NP L76 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L76 B ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Notes z gładkimi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

66
Notes ozdobny A5 BR NP S30 C ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A5 BR NP S30 C ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

Notatnik z gładkimi kremowymi kartkami. Format A5, 64 kartki.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

17,70 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,71 zł

67
Notes ozdobny A5 BR NP L74 C ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A5 BR NP L74 C ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.18

Notatnik z gładkimi kartkami. Format A5, 64 kartki.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

17,70 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,71 zł

68
Notes ozdobny A6 BR NP S30 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP S30 B ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.25

Notes z gładkimi kremowymi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

69
Notes ozdobny A6 BR NP L70 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L70 B ROSSI
Rossi
Dostępny
4 szt.

Notes z gładkimi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,69 zł
14,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,70 zł

70
Notes ozdobny A6 BR NP L71 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L71 B ROSSI
Rossi
Dostępny
6 szt.

Notes z gładkimi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,69 zł
14,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,70 zł

71
Notes ozdobny A6 BR NP L75 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L75 B ROSSI
Rossi
Dostępny
6 szt.

Notes z gładkimi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,69 zł
14,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,70 zł

72
Notes ozdobny A6 BR NP L72 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L72 B ROSSI
Rossi
Dostępny
2 szt.

Notes z gładkimi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,69 zł
14,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,70 zł

73
Pakiet: Hashimoto/ Co jeść, by pozbyć się.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Hashimoto/ Co jeść, by pozbyć się..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.23

Pakiet zawiera dwa bestsellerowe poradniki Izabeli Wentz : ,,Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie" oraz ,, Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które pozwolą ci odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy".Hashimoto to najpowszechniejsza przewlekła choroba autoimmunologiczna - zmaga się z nią co trzecia kobieta na świecie. Jest bezpośrednią przyczyną między innymi zapalenia tarczycy. I jak dotąd jest nieuleczalna.Gdy w 2009 roku u farmaceutki Izabelli Wentz zdiagnozowano chorobę Hashimoto, kobieta postanowiła zmierzyć się z nią na własnych warunkach. Wykorzystując swoje doświadczenie i medyczną wiedzę mamy lekarki, opracowała kurację, dzięki której... może żyć normalnie! Teraz chce pomóc także innym.Autorka łączy w niej medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi sposobami leczenia. Podpowiada, jak współpracować z lekarzami, stomatologami i farmaceutami dla uzyskania najlepszych efektów. Daje wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia."Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto" jest przyjaznym przewodnikiem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad własnym zdrowiem. Dowiesz się z niej między innymi: jak dobrać strategię odżywiania odpowiednią dla osób chorujących na hashimoto, jak powinna wyglądać dieta w okresie remisji, co wprowadzić do codziennych posiłków, a co wykluczyć.Książka zawiera też przepisy na zdrowe i proste dania zakorzenione w polskiej tradycji.

60,00 zł
46,20 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

74
Notes ozdobny A6 BR NP L13 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L13 B ROSSI
Rossi
Dostępny
3 szt.

Notes z gładkimi kremowymi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

12,67 zł
11,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,68 zł

75
Notes ozdobny A6 BR NP L45 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L45 B ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Notes z gładkimi kremowymi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

12,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,71 zł

76
Notes ozdobny A6 BR NP L03 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L03 B ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Notes z gładkimi kremowymi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

12,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,71 zł

77
Pakiet: Święci codziennego użytku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Święci codziennego użytku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.30

Myślisz, że niebo jest daleko? Błąd. Jego mieszkańcy są blisko ciebie. Nigdy nie tracą zasięgu. Szymon Hołownia ma licznych przyjaciół w niebie, a ich liczba rośnie w postępie geometrycznym. Nic dziwnego, w końcu kontakty pielęgnowane przez lata przynoszą efekty. W książce ,,Święci codziennego użytku" autor dzieli się przepisem na skuteczne korzystanie z ich pomocy. Każdy z nich ma swoją specjalizację. Z konkretnymi problemem warto zwrócić się do eksperta. Znajdź świętego, do którego nie ma kolejki! W ,,Świętych pierwszego kontaktu" autor po raz kolejny udowadnia, że przyjaźń z niebianami jest najlepszą towarzyską inwestycją. Są do twojej dyspozycji, stale gotowi do pomocy - całodobowo i bez zbędnych formalności. Niektórzy od dawna mają stałe łącze z ziemią. Innym kościelna centrala dopiero aktywuje konta. Ci najpopularniejsi odkrywają swoje nieznane dotąd oblicza. Zaproś ich do znajomych - i bądź z nimi w kontakcie! W każdym tomie bestsellerowej serii znajdziesz kilkadziesiąt profili świętych kobiet i mężczyzn. Jest spora szansa, że wśród nich trafisz na kogoś, kto ma z Tobą wiele wspólnego. Może warto z nim pogadać?

59,90 zł
46,12 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

78
Notes ozdobny A6 BR NP L69 B ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A6 BR NP L69 B ROSSI
Rossi
Dostępny
5 szt.

Notes z gładkimi kartkami, z ozdobną okładką. Format A6, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,69 zł
14,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,70 zł

79
Notes ozdobny A7 BR NP 098 A ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A7 BR NP 098 A ROSSI
Rossi
Dostępny
2 szt.

Notes z gładkimi kremowymi kartkami, z ozdobną okładką. Format A7, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

11,00 zł
9,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

80
Notatnik ozdobny A5 64 kartki gładkie, kremowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A5 64 kartki gładkie, kremowy
Rossi
Dostępny
3 szt.

Notatnik z gładkimi kremowymi kartkami sprawdzi się na różne zapiski i rysunki. Jest w formacie A5, ma 64 kartki. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

27,50 zł
24,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,75 zł

81
Notatnik ozdobny A6 BR NB L15 G ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A6 BR NB L15 G ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Notatnik z kremowymi kartkami w delikatną linie. Format A6, 96 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

24,40 zł
21,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

82
Notatnik ozdobny A6 BR NB L11 G ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A6 BR NB L11 G ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Notatnik z kremowymi kartkami w delikatną linie. Format A6, 96 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

24,40 zł
21,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

83
Notes ozdobny A7 BR NP L05 A ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes ozdobny A7 BR NP L05 A ROSSI
Rossi
Dostępny
4 szt.

Notes z gładkimi kremowymi kartkami, z ozdobną okładką. Format A7, 50 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

11,00 zł
9,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

84
Kołonotatnik ozdobny A5 BR NB 003 C ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołonotatnik ozdobny A5 BR NB 003 C ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.03

Notatnik z kremowymi kartkami w delikatną linie, na kole, zamykany na gumkę. Format A5, 64 kartki. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

36,30 zł
32,67 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,63 zł

85
Notatnik ozdobny A5 BR NB 565 A ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A5 BR NB 565 A ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.26

Notatnik z gładkimi kremowymi kartkami. Format A5, 64 kartki.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

22,40 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,24 zł

86
Notatnik ozdobny A6 TW NB 630 E ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A6 TW NB 630 E ROSSI
Rossi
Dostępny
2 szt.

Notatnik w twardej oprawie z kremowymi kartkami w delikatną linie, zamykany na gumkę. Format A6, 96 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

31,18 zł
28,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,12 zł

87
Kołonotatnik ozdobny A5 BR NB 006 C ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołonotatnik ozdobny A5 BR NB 006 C ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Notatnik z kremowymi kartkami w delikatną linie, na kole, zamykany na gumkę. Format A5, 64 kartki. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

36,30 zł
32,67 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,63 zł

88
Notatnik ozdobny A5 64 kartki gładkie, w róże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A5 64 kartki gładkie, w róże
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.07

Notatnik z gładkimi kremowymi kartkami sprawdzi się na zapiski i rysunki. Jest w formacie A5, ma 64 kartki. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

22,40 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,24 zł

89
Teczka na dokumenty FF 534A (3szt) ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka na dokumenty FF 534A (3szt) ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.12

Opakowanie zbiorcze 3 szt.Ozdobna teczka na dokumenty A4. Zestaw składa się z 3 teczek, które umożliwiają segregowanie dokumentów.Produkt z ekskluzywnej galanterii, wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

90
Teczka na dokumenty FF 683A (3szt) ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka na dokumenty FF 683A (3szt) ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.17

Opakowanie zbiorcze 3 szt.Ozdobna teczka na dokumenty A4. Zestaw składa się z 3 teczek, które umożliwiają segregowanie dokumentów.Produkt z ekskluzywnej galanterii, wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

91
Teczka na dokumenty FF 630A (3szt) ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka na dokumenty FF 630A (3szt) ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Opakowanie zbiorcze 3 szt.Ozdobna teczka na dokumenty A4. Zestaw składa się z 3 teczek, które umożliwiają segregowanie dokumentów.Produkt z ekskluzywnej galanterii, wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

92
Teczka na dokumenty FF 528A (3szt) ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka na dokumenty FF 528A (3szt) ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.05

Opakowanie zbiorcze 3 szt.Ozdobna teczka na dokumenty A4. Zestaw składa się z 3 teczek, które umożliwiają segregowanie dokumentów.Produkt z ekskluzywnej galanterii, wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

93
Papeteria Box FZN 002 ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papeteria Box FZN 002 ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.03

Papeteria w ozdobnym pudełku z przykrywką, papier o gramaturze 240g/m2. W zestawie znajduje się 10 kopert i 10 karnetów.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

49,50 zł
44,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

94
Papeteria Box z przykrywką BSC 047 ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papeteria Box z przykrywką BSC 047 ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.10

Papeteria w ozdobnym pudełku z przykrywką, papier o gramaturze 240g/m2. W zestawie znajduje się 10 kopert i 10 karnetów. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

49,50 zł
44,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

95
Papeteria Box BSC 414 ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papeteria Box BSC 414 ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.02

Papeteria w ozdobnym pudełku, papier o gramaturze 390g/m2. W zestawie znajduje się 10 kopert i 10 kartek.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

36,70 zł
33,03 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,67 zł

96
Papeteria Box z przykrywką BSC 121 ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papeteria Box z przykrywką BSC 121 ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Papeteria w ozdobnym pudełku, papier o gramaturze 240g/m2. W zestawie znajduje się 10 kopert i 10 karnetów.Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

47,70 zł
42,93 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,77 zł

97
Teczka na dokumenty FF 078A (3szt) ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka na dokumenty FF 078A (3szt) ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.04

Opakowanie zbiorcze 3 szt.Ozdobna teczka na dokumenty A4. Zestaw składa się z 3 teczek, które umożliwiają segregowanie dokumentów.Produkt z ekskluzywnej galanterii, wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

98
Papeteria Box z przykrywką BSC 050 ROSSI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papeteria Box z przykrywką BSC 050 ROSSI
Rossi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.01

Papeteria w ozdobnym pudełku z przykrywką, papier o gramaturze 240g/m2. W zestawie znajduje się 10 kopert i 10 karnetów. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

49,50 zł
44,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

99
100 Christmas Songs (5CD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 Christmas Songs (5CD)
praca zbiorowa, CD-Contact
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Wydawnictwo zawiera 5 płyt CD zapakowanych w koperty i dodatkowo w elegancki kartonik, wśród wykonawców min. Bing Crosby, Perry Como, Mahalia Jackson, Frank Sinatra, Doris Day, Nat King Cole i inni.

37,50 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,75 zł

100
Twilight Imperium. Proroctwo Królów (rozszerzenie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twilight Imperium. Proroctwo Królów (rozszerzenie)
Galakta, od 14 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do pełnej rozgrywki wymagana jest podstawowa „Twilight Imperium” wersja. To ogromne rozszerzenie jest wypełnione po brzegi nowymi elementami, którymi możesz wzbogacić swój egzemplarz „Twilight Imperium”. Galaktyka znacznie się rozrosła, od kiedy do gry dołączyło siedem nieznanych dotąd ras. Każda może pochwalić się wyjątkowymi zdolnościami, ale też obciążona jest różnymi słabościami. Wystarczy wymienić Mahactów posiadających moc modyfikowania genów, czujnych strażników ze Srebrnego Klucza, czy tajemniczych i starożytnych Niebian. Jednak nie tylko obecność nowych ras wpływa na powiększenie się Galaktyki! Czterdzieści nowych kafelków układów i korytarzy nadprzestrzennych wzbogaca planszę o kolejne planety i przeszkody, a dzięki znajdującym się w pudełku dwóm zestawom elementów graczy w nowych kolorach możesz zagrać w Twilight Imperium nawet w osiem osób. Zawartość opakowania: • 7 arkuszy ras, • 8 arkuszy liderów, • 2 arkusze dowodzenia, • poprawione karty strategii, • 118 plastikowych jednostek z gry podstawowej (po 59 jednostek w 2 kolorach), • 32 plastikowe jednostki mechów (po 4 jednostki w 8 kolorach), • 40 kafelków układów i korytarzy nadprzestrzennych, • 40 kart planet, • 74 karty eksploracji (20 kulturowych, 20 przemysłowych, 20 niegościnnych i 14 pogranicza), • 10 kart reliktów, • 20 kart akcji, • 13 kart polityki, • 40 kart celów, • 24 karty weksli, • 74 karty liderów, • 24 karty jednostek mechów, • 4 karty zdolności legendarnych planet, • 128 kart technologii, • żeton planety Miraż, • żeton zniszczonej planety, • 13 żetonów dodatków (6 ogólnych, 4 technologii, 1 SZ, i 2 Tytanów), • żeton burzy jonowej (dwustronny), • 6 żetonów rozdarcia wymiarów (3 Koterii i 3 Nekrowirusa), • 4 żetony tunelu czasoprzestrzennego gamma (3 ogólne i 1 Creussyjczyków), • 5 żetonów uśpionych Ul, • 20 żetonów pogranicza, • 119 żetonów kontroli, • 112 żetonów dowodzenia, • 42 żetony dóbr i towarów (dwustronne), • 71 żetonów piechoty, • 71 żetonów myśliwców.

491,90 zł
457,47 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 34,43 zł

Wróć do góry