hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.12.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 1 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Długopis automatyczny, czarny (Pentel), na drugim Pakiet: Czterdzieści plus / Czterdzieści minus / Czterdzieści i co z tego (Katarzyna Kostołowska). Kolejny produkt to Szym Pansik ma własne zdanie (Lang Suzanne) oraz Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka (W.G. Sebald).
1
Długopis automatyczny, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny, czarny
Pentel
Dostępny
3 szt.

Wykonany z wysokiej jakości materiałów długopis sprawdzi się w szkole i biurze. Ma solidną obudowę, końcówkę z „niklowanego srebra”. Gumowy uchwyt zwiększa komfort pisania, ma funkcjonalny klip. Długa linia pisania 1500 m

2,99 zł
45 osób kupiło
2
Pakiet: Czterdzieści plus / Czterdzieści minus / Czterdzieści i co z tego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Czterdzieści plus / Czterdzieści minus / Czterdzieści i co z t...
Dostępny
20 szt.

Pakiet zawiera: Czterdzieści minus Anita to właścicielka upadającej czekoladziarni. Magda właśnie się dowiaduje, że jest w ciąży i że zdradza ją mąż. Aśka, rozchwytywana przez klientów stylistka, dusi się w nieudanym małżeństwie. Karola wciąż trafia na nieodpowiednich facetów, którzy zostawiają ją ze złamanym sercem. Wszystkie dziewczyny są przed czterdziestką – łączą je wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. I miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów oraz zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążają ku miłości. Czterdzieści plus Czterem przyjaciółkom znanym z „Czterdzieści minus” przybyło kilka lat, dwoje dzieci i jeden pies. Czy to pora na nudną stabilizację? W żadnym razie! Prawdziwe życie dopiero się zaczyna, a w dodatku Magda, Anita, Karolina i Aśka są specjalistkami od kłopotów. W „Czterdzieści plus” zamiast nudy czeka nas ucieczka do Londynu, pojednanie z trudną przeszłością, nieoczekiwana przeprowadzka i nadzieja na prawdziwą miłość. Poleje się dużo wina i jeszcze więcej łez, ale będzie można się także szczerze pośmiać. Czterdzieści i co z tego Na kartach najnowszej powieści Katarzyny Kostołowskiej przewijają się cztery wrocławianki, Magda, Karola, Anita i Aśka. Oraz ich mężowie, narzeczeni, dzieci, rodzice, psy, a do kompletu jeszcze przeprowadzki, praca, radości i smutki... Żadna z przyjaciółek nie spodziewała się, że rwący nurt wydarzeń może spowolnić. A jednak... Nagle, w jednej sekundzie wszystko się zatrzymuje. I to nie tylko z powodu pandemii, która ogarnęła świat. Czy dzięki przyjaźni uda się przetrwać najtrudniejszy czas?

89,00 zł
60,52 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 28,48 zł

13 osób kupiło
3
Szym Pansik ma własne zdanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik ma własne zdanie
Dostępny
135 szt.

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa”, powraca w przezabawnej kontynuacji o o tym, że wcale nie trzeba robić tego, co inni, oraz że warto słuchać swoich potrzeb i mieć własne zdanie. Jeżozwierz organizuje imprezkę, na którą idą wszyscy. Szym Pansik nie chce pójść. Dlaczego? Hm… Ma swoje powody. Dzięki książce dzieci dowiedzą się, że każdy ma prawo czuć się niekomfortowo, a mówienie o tym, czego potrzebujemy, może pomóc innym także się otworzyć. Szym Pansik uczy, że zawsze warto być sobą! Gotowi na lekcję asertywności?

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

8 osób kupiło
4
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka
Dostępny
77 szt.

Opowieść o podróży, w której najważniejszym bohaterem jest czas. Narrator, fikcyjne alter ego autora, wyrusza w meandryczną wędrówkę po odległych zakątkach Anglii Wschodniej, odkrywając niezwykłe losy podupadających miasteczek i opuszczonych zamków. Ale każdy cel okazuje się jedynie przystankiem, maleńkim punktem w rozległej sieci zapomnianych historii i dalekich krain. Pierścienie Saturna są wyjątkowym popisem erudycji, w którym skojarzenia, odczucia i dawno pogrzebane wspomnienia splatają się w jedną narrację o niepamięci i widmach przeszłości – najważniejszych motywach twórczości Sebalda. Z właściwą sobie swadą pisarz łączy esej z fikcją literacką, miesza własne wyobrażenia z wydarzeniami historycznymi, śledzi wielkie opowieści, a przede wszystkim to, co kryje się pod ich podszewką. Mogłoby się wydawać, że Pierścienie Saturna to książka o przemijaniu i upadku, ale to także próba zniesienia granic na pierwszy rzut oka nieprzekraczalnych; zderzenie krążących wokół tytułowej planety pierścieni.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

7 osób kupiło
5
Świat Dysku. Zbrojni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Zbrojni
Dostępny
30 szt.

Zostań prawdziwym mężczyzną w Straży! Straż Miejska potrzebuje ludzi! Ale ci, których naprawdę dostaje, to m.in. kapral Marchewa (formalnie krasnolud), młodszy funkcjonariusz Cuddy (naprawdę krasnolud), młodszy funkcjonariusz Detrytus (troll), młodsza funkcjonariusz Angua (kobieta... na ogół) i kapral Nobbs (wykluczony z rasy ludzkiej za faule). Przyda im się każda pomoc. Bo zło unosi się w powietrzu, mord czai za progiem, a coś bardzo paskudnego na ulicach. Dobrze by było, gdyby wszystko udało się załatwić do południa, ponieważ wtedy właśnie kapitan Vimes oficjalnie przechodzi w stan spoczynku, oddaje odznakę i się żeni. A że wszystko to dzieje się w Ankh-Morpork, wiele rzeczy może się wydarzyć w samo południe. „Jest szaleńczo zabawny. Jest inteligentny. Ma styl” – „Daily Telegraph”. „Jeśli ktoś nie zna jeszcze tej pratchettowskiej niezwykłej mieszanki filozoficznych żartów przeplatanych slapstickową komedią, właśnie zyskał wyjątkową okazję poszerzenia horyzontów” – „Financial Times”. „Najzabawniejszy piszący obecnie autor brytyjski – w dowolnym gatunku” – „Yorkshire Post”. „Najlepszy pisarz-humorysta dwudziestego wieku” – „Oxford Times”. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

6 osób kupiło
6
Klasyka mistrzów. Adam Mickiewicz. Wybór poezji z posłowiem A. Nożyńskiej-Demianiuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Adam Mickiewicz. Wybór poezji z posłowiem A. Nożyńsk...
Dostępny
94 szt.

Adam Mickiewicz (1798-1855) – wybitny poeta, romantyczny wieszcz, zwany często bardem słowiańskim lub poetą przeobrażeń. Urodził się w drobnoszlacheckiej rodzinie, w Zaosiu koło Nowogródka, dzieciństwo i młodość spędził w Nowogródku oraz Wilnie. Mickiewicz, obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego, uważany jest za największego poetę doby polskiego romantyzmu. Znakomity twórca dramatu romantycznego. Autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady, a przede wszystkim epopei narodowej Pan Tadeusz. Zmarł 26 listopada1855 r. w Konstantynopolu, a w 1890 r. jego prochy zostały złożone w krypcie na Wawelu. Opublikowany w 1822 r. w Wilnie tom Poezji został uznany za manifest polskiego romantyzmu. W przedmowie oraz balladzie Romantyczność poeta zawarł nowy program literatury, odwołującej się do uczuć, wierzeń ludowych i obecności elementów natury i przyrody. Sonety odeskie i Sonety krymskie to przeciwstawienie dla tradycyjnych sonetów, w których główną tematykę stanowiła miłość oraz filozofia. Mickiewicz stawia nacisk na metafizyczne opisy przyrody i wewnętrzne przeżycia bohaterów. W niniejszym zbiorze znajdują się m.in. utwory: Do M***, Romantyczność, Stepy akermańskie, Reduta Ordona, Na Alpach w Splgen 1829, Widzenie.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
7
Chorwackie powroty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwackie powroty
Dostępny
46 szt.

Chorwackie powroty to druga część debiutanckiej powieści Anny Karpińskiej Chorwacka przystań. Po dziesięciu latach autorka wróciła do swojej bohaterki Any, polskiej dziennikarki, która w czasie wojny bałkańskiej pokochała chorwackiego reportera Blaża. Ich drogi się rozeszły, ale po latach zbiegły się losy córki Any – Weroniki, i syna Blaża – Zorana. Ana żyła z mężem, z którym wychowywała trójkę dzieci, Blaż pozostał sam. I pewnie poprzestaliby na okazjonalnych listach, gdyby nie miłość ich dzieci, która zaowocowała ślubem i rodzicielstwem. Weronika podjęła decyzję o zamieszkaniu w Dubrowniku, Ana i Blaż, przyszli dziadkowie, czekali na wnuka. Los jednak rządzi się swoimi prawami. Nieoczekiwane wydarzenia w życiu Any i doświadczenia Weroniki na obczyźnie powodują określone konsekwencje. Przyszłość obu bohaterek staje pod znakiem zapytania. Jak poradzą sobie na życiowych zakrętach? Czy miłość pokona przeszkody? Autorka zadbała o to, by rozwiązać ten problem dopiero w ostatnim rozdziale. Anna Karpińska – autorka poczytnych książek obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Dziesięć lat temu porzuciła dotychczasowe życie zawodowe, całkowicie oddając się pisaniu powieści. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci i troje wnucząt. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Nie wyobrażam sobie życia bez moich bohaterów, ale tworzę dla czytelników. To ich zainteresowanie stanowi dla mnie źródło satysfakcji i motywuje do pracy.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
8
Kolorowanka z naklejkami. Monster Trucki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Monster Trucki
Dostępny
174 szt.

Kolorowanka Monster Trucki to różne odsłony potworów samochodowych na wielkich kołach. Każdy z nich prezentuje się wyjątkowo! Przekonaj się sam! Książeczka zawiera 50 fantastycznych naklejek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
9
Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu
Dostępny
31 szt.

Dzięki książce znanej ekspertki nauczysz się jak używać zasad i praktyk jogicznych w celu obudzenia swoich centrów energetycznych. Zostaniesz poprowadzony przez ćwiczenia otwierające i aktywujące każdą z czakr za pomocą poszczególnych pozycji, ćwiczeń bioenergetycznych, mantr, medytacji i filozofii jogi. Dzięki pięknym zdjęciom i dokładnym instrukcjom, pozwalającym na pogłębienie dostrojenia i aktywowanie ciała energetycznego, stanowi ona cenne źródło wiedzy zarówno dla nauczycieli jak i uczniów jogi. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się listą podstawowych celów, cech i funkcji każdej czakry. Po tym następuje część medytacyjna, pomagająca poczuć mistyczną energię centrów energetycznych i wprowadzająca do fizycznych ćwiczeń. Poznaj to, co najważniejsze w jodze.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

4 osoby kupiły
10
Brzdęk! W! Kosmosie! LUCRUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzdęk! W! Kosmosie! LUCRUM
Lucrum
Dostępny
49 szt.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Potężny tyran Lord Eradikatus panuje niepodzielnie nad setkami światów. Jego kolosalny statek flagowy Eradykator pełen jest drogocennych łupów zdobytych w niekończących sie podbojach. A może tak podwędzić część z tych skarbów i przy okazji utrzeć nosa zadufanemu w sobie despocie?Jesteś złodziejaszkiem, kosmicznym łotrzykiem (choć osobiście wolisz określenie "specjalista od infiltracji i redystrybucji dóbr"). Ty i Tobie podobni właśnie teleportowaliście się na podkład Eradykatora z prostym zamiarem: zabrać, ile sie da i uciec do kapsuły ratunkowej. Statek usiany jest jednak niebezpieczeństwami, wrogami i zabezpieczeniami. Jeden nieostrożny ruch i... Brzdęk! Uważaj! Hałas nie jest Twoim sprzymierzeńcem, może sprowadzić na Ciebie cybernetyczne spojrzenie samego Lorda Eradikatusa.Brzdęk! W! Kosmosie! to samodzielna gra nawiązująca do popularnego i wielokrotnie nagradzanego (m.in. tytułem polskiej Gry Roku 2019) Brzdęk! Nie drażnij smoka. Tym razem gracze przenoszą się w świat czerpiący garściami z takich serii, jak Gwiezdne Wojny, czy Star Trek. W celu zapewnienia jak najwyższej różnorodności rozgrywek wprowadzona została modularna plansza umożliwiająca ułożenie obszaru gry w rozmaitych konfiguracjach. Karty zaś zostały podzielone na wspólpracujące ze sobą "frakcje", co otwiera możliwośc stosowania interesujacych strategii i taktyk. Rozgrywka dostarcza nowych niespodzianek, emocji i mnóstwa dobrego humoru.Zawartość:7 elementów planszy4 pionki graczy183 karty, w tym:- 43 karty rezerwy- 40 kart startowych- 100 kart przygody1 planszetka marketu1 kosmiczna sakwa5 kryształów mocy1 znacznik bossa148 drewnianych kostek, w tym:- 120 kostek Brzdęk!- 24 kostki bossa- 4 kostki łowców nagród8 plastikowych kostek danychżetony:- 6 artefaktów- 11 wielkich sekretów- 28 pomniejszych sekretów- 8 towarów- 1 znacznik blokady- 4 kapsuły ratunkowe- 4 żetony kodów dowodzenia- mnóstwo żetonów kredytów1 instrukcja po polsku

252,90 zł
235,20 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 17,70 zł

3 osoby kupiły
11
Świat Dysku. Niuch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Niuch
Dostępny
31 szt.

Poznaj kolejną część magicznego Świata Dysku – miliony czytelników nie mogą się mylić! Powszechnie uznawana prawda głosi, że kiedy policjant wyjeżdża na urlop, zanim jeszcze zdąży otworzyć walizkę, już znajduje pierwsze zwłoki. Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork jest właśnie na urlopie na wsi – niewinnej i wesołej, ale nie dla niego są zwykłe trupy w szafie. Trupów jest więcej, bardzo wiele, a także pradawna zbrodnia, straszniejsza niż morderstwo. Vimes znalazł się poza swoją jurysdykcją, poza kompetencją, niekiedy zagubiony i poza granicami zrozumienia, pozbawiony kanapek z bekonem, ale nie przebiegłości. Podobno w końcu wszystkie grzechy zostają wybaczone. Ale chyba nie całkiem wszystkie... „Tylko Pratchett potrafi napisać 39. tom serii i sprawić, że jest równie błyskotliwy i świeży jak pierwszy. Królestwo za taki talent (i poczucie humoru)” – „Sunday Express”. „Kolejna brawurowa część znakomitej serii. Wspaniałe, niesamowite i fantastyczne!” – „Daily Mail”. „Wyobraźnia Pratchetta nie zna granic. Jest mistrzem wymyślnych, makabrycznych żartów. Posiada wszechstronną wiedzę na temat ludzkiej natury (a także natury innych pozaziemskich istot). Jego mózg pracuje non-stop, a od jego pomysłów my - czytelnicy - dostajemy zawrotów głowy” – „The Guardian”. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
12
Inne kolory twarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inne kolory twarda
Dostępny
8 szt.

Zbiór felietonów, autobiograficznych szkiców oraz fragmentów, które nie zostały włączone do powieści Orhana Pamuka. "Choć rzadko czytam własne powieści po wydaniu, do tych tekstów wracam chętnie jak do fotografii uwieczniających szczęśliwy okres życia, które ma się ochotę oglądać wciąż na nowo; sięgam po nie, by odświeżyć swą pamięć. Odnajduję w nich coś więcej niż wspomnienia sytuacji, które skłoniły mnie do pisania, więcej niż pamiątki wymagań redakcji gazet i czasopism, na których zlecenie powstały, więcej nawet niż obrazy myśli, które w tamtym momencie chciałem przekazać, moich zainteresowań i pasji. By opisać te niecodzienne momenty, te epifanie, gdy prawda zostaje nagle objawiona, Virginia Woolf użyła kiedyś określenia ." Orhan Pamuk O autorze Orhan Pamuk (ur. 1952) - najwybitniejszy współczesny pisarz turecki, laureat literackiej Nagrody Nobla. Do tej pory nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazało się dziewięć jego książek: "Śnieg", "Nazywam się Czerwień", "Nowe życie", "Stambuł. Wspomnienia i miasto", "Dom ciszy", "Biały zamek", "Muzeum niewinności", "Cevdet Bej i synowie" oraz "Czarna księga"

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
13
Wytrwale kochaj Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytrwale kochaj Boga
Dostępny
14 szt.

Osób, które inspiruje postać Ojca Piotra i które mogłyby napisać do niniejszej książki barwny wstęp, w Krakowie, na Bielanach a nawet w Tyńcu nie brakuje. Jednak redagując niniejsze konferencje rekolekcyjne, doszliśmy do wniosku, że o. Piotra należy czytać dla niego samego i jego wyjątkowej postaci nie trzeba szczególnie polecać. Dlatego zamiast wstępu będzie tylko kilka słów o okolicznościach powstania tej książki. Adwent jest w klasztorze czasem szczególnym, wszyscy ojcowie i bracia pozostają w domu, by wspólnie przygotowywać się na przyjście Pana. W tych dniach wspólnota przeżywa rekolekcje, głoszone co roku przez zaproszonego gościa. W roku 1982 był nim o. Piotr Rostworowski, jeden z jedenastu mnichów, którzy w 1939 r. wskrzesili w prastarych tynieckich murach życie monastyczne, i pierwszy przeor Polak odnowionego Tyńca. Mówił do swoich, choć od czterech lat nosił już wtedy biały, kamedulski habit. Ojcu Piotrowi przyszło głosić konferencje w bardzo trudnym czasie. W kraju trwał stan wojenny, przyszłość była niepewna, brakowało wszystkiego. Stąd charakter jego wypowiedzi: stanowczy i konkretny, a jednocześnie niosący pokój i nadzieję. W tekście pojawiają się odniesienia do ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej, które pozostawiliśmy bez zmian. Tekst konferencji zachował się w formie maszynopisu. Staraliśmy się jak najmniej ingerować w jego treść. Zmiany dotyczyły jedynie stylu tekstu, wprowadzenia podziału na akapity, przetłumaczenia łacińskich wyrażeń i uwspółcześnienia języka. Ujednoliciliśmy cytaty z Pisma świętego według trzeciego wydania Biblii Tysiąclecia, z którego najprawdopodobniej korzystał o. Piotr. Fragmenty konferencji VII i VIII zostały wcześniej opublikowane w książce W szkole modlitwy, która ukazała się w naszym wydawnictwie w ramach serii „Z tradycji mniszej”. Umieściliśmy je także w niniejszej publikacji, ponieważ zawarte w niej rekolekcje stanowiły w zamyśle autora spójną całość.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
14
Świat Dysku. Piekło pocztowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Piekło pocztowe
Dostępny
70 szt.

Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony, albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie stanął im deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kompanii semaforowej Wielkiego Pnia oraz nocny zabójca. Randka z Adorą Belle Dearheart też byłaby miła. Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu „Świat Dysku” – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
15
Kolorowanka z naklejkami. Zwierzęta na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Zwierzęta na wsi
Dostępny
180 szt.

Kolorowanka Zwierzęta na wsi prezentuje przesympatycznych bohaterów z wiejskiej zagrody i zawiera 50 naklejek z ich podobiznami. Będzie miłą, sielską odskocznią od wielkomiejskiego gwaru.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
16
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70270. Zjeżdżalnia wodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70270. Zjeżdżalnia wodna
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Lato, słońce i zabawa w wodzie - idealne trio. Zjeżdżalnia wodna PLAYMOBIL-1.2.3 daje jeszcze więcej radości. Najpierw idziemy na górę, potem wlewamy wodę do pojemnika obok siedzenia. Jeśli w zbiorniku jest wystarczająco dużo wody, fotel przechyla się i możesz się ślizgać! Małymi krokami w wielki świat PLAYMOBIL. Kolorowe zestawy do zabawy PLAYMOBIL-1.2.3 Aqua z różnymi etapami rozwoju, zachęcają maluchy do zabawy Zjeżdżalnia wodna może być również połączona z kołem wodnym z karuzelą (70268). Zawartość zestawu: • 1 opiekunka, • 1 dziewczynki, • zjeżdżalnia wodna z flagą, • kubełek. Wymiary zjeżdżalni: 20.0 x 16.0 x 20.0 cm

65,00 zł
46,15 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,85 zł

2 osoby kupiły
17
Choroby Laryngologiczne u Dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby Laryngologiczne u Dzieci
Dostępny
5 szt.

Choroby Laryngologiczne u Dzieci to: - omówienie podstawowych zasady diagnostyki chorób laryngologicznych, do wykorzystania w gabinecie lekarza podstawowej opieki - aktualne standardy leczenia chorób nosa, gardła i uszu, w tym zalecenia dotyczące antybiotykoterapii - praktyczny przewodnik po najczęstszych schorzeniach laryngologicznych, jak również po rzadkich chorobach powodujących objawy laryngologiczne. Spis Treści: Zapalenie gardła i migdałków podniebiennych Beata Zielnik-Jurkiewicz Choroby gruczołów ślinowych Elżbieta Hassman-Poznańska Choroby jamy ustnej Magdalena Dutsch-Wicherek Choroby nosogardła. Przerost migdałka gardłowego i zapalenie części nosowej gardła Beata Zielnik-Jurkiewicz Zapalenia krtani i tchawicy Beata Pucher, Jarosław Szydłowski Choroby nosa zewnętrznego Anna Zakrzewska Nieżyty nosa Anna Zakrzewska Zapalenie zatok przynosowych Beata Zielnik-Jurkiewicz Choroby ucha zewnętrznego Waldemar Narożny Zapalenie ucha środkowego Elżbieta Hassman-Poznańska Choroby ucha wewnętrznego Wojciech Gawron Choroby szyi Jarosław Szydłowski Wrodzone torbiele i przetoki głowy i szyi Beata Pucher, Michał Grzegorowski, Jarosław Szydłowski Najczęstsze nowotwory narządów laryngologicznych u dzieci Grażyna Sobol-Milejska, Ireneusz Bielecki

79,00 zł
1 osoba kupiła
18
PLAYMOBIL ® Family Fun 70438. Żaglówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 70438. Żaglówka
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Ten mały chłopiec jest entuzjastycznym żeglarzem od wielu lat. W każdej wolnej chwili trenuje do następnych regat. Dzisiaj wreszcie nadszedł wielki dzień. Łódka została sprawdzona i wyczyszczona, kamizelka ratunkowa jest na miejscu, a wiatr jest w porządku – ruszamy! W zestawie: • figurka dziecka, • żaglówka, • kamizelka ratunkowa, • czapka. Wymiary: 15.0 x 7.0 x 15.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

68,00 zł
44,20 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 23,80 zł

1 osoba kupiła
19
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70267. Park wodny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70267. Park wodny
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Fani wody natychmiast odkryją różne funkcje zabawki za pomocą elementów zaznaczonych na czerwono. Obracając korbą (możliwość w obu kierunkach) w kanale wodnym generowany jest przepływ wody, który wprawia w ruch pojazdy wodne i zwierzęta. Ryby i ośmiornice chowają się w kanale wodnym podczas pływania i nagle pojawiają się po drugiej stronie. Zestaw można łączyć z bujakiem 70269 z konewką, zjeżdżalnią 70270 i rodziną kaczek 70271. Idealny rozmiar do ogrodu lub balkonu. Wymiary opakowania: 59.0 x 49.0 x 20.0 cm

324,99 zł
285,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 39,00 zł

1 osoba kupiła
20
Ofiara dla burzy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiara dla burzy, wydanie 2
Dostępny
41 szt.

Widowiskowy finał trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix. Minął zaledwie miesiąc od zakończenia poprzedniego śledztwa Amaii Salazar. Rodzina i koledzy z policji usiłują zapomnieć o tym, co się zdarzyło. Jedynie Amaia nie może zaznać spokoju. By nie myśleć o problemach, ucieka w pracę. Jedna z sąsiadek z Elizondo składa doniesienie, że nagła śmierć wnuczki, oficjalnie uznana za łóżeczkową, może mieć inną przyczynę. Jej zdaniem dziewczynkę zabił Inguma, demon, który dręczy śpiących koszmarami, paraliżuje i dusi. Amaia odkrywa, że w przeszłości w dolinie Baztán w podobnych okolicznościach zginęło wiele niemowląt. Czyżby istotnie zabijała je mitologiczna bestia? Niepowtarzalny klimat, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantastycznym, magnetyczna atmosfera baskijskich legend i pełna napięcia, oryginalna fabuła nie pozwalają oderwać się od tej książki.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
21
PLAYMOBIL ® Family Fun 70437. Kiosk na plaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 70437. Kiosk na plaży
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dzieci mogą nie tylko wczuć się w różne role, ale również odwzorowywać świat Zestaw zawiera 66 elementów. Dzięki Playmobil przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

88,75 zł
78,10 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,65 zł

1 osoba kupiła
22
PLAYMOBIL ® Family Fun 70440. Kids Club - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 70440. Kids Club
Playmobil ®
Dostępny
10 szt.

Zabawa i gry są gwarantowane w Kids Club: minidyskoteka, kostiumy do przebrania, gra w bouncy boxa, jazda samochodem na pedałach i inne zabawki zapewniają rozrywkę dla dzieci. W zestawie: • figurki (kobieta, dziewczynki, chłopiec), • akcesoria: pedał samochodu, pudełko, gra w pudełko do gry (8 sztuk), scena, mikrofon ze statywem, 2 głośniki, hobbysta, słomiany kapelusz, różdżka magiczna, Tiger głowa, Tiger peleryna, peleryna, korona, broda, kapelusz karłowaty, skrzydła elfów, kapelusz kwiatowy, tablet, rysunek dziecięcy, introligator, zestaw akcesoriów do pisania i malowania (6 sztuk), pudełko, półka, muszle. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

88,99 zł
62,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

23
PLAYMOBIL ®. Family Fun 70436. Auto z przyczepką na kanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ®. Family Fun 70436. Auto z przyczepką na kanu
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Mogą nie tylko wczuć się w różne role, ale również odwzorowywać świat. Zestaw zawiera 88 elementów. W zestawie m.in. auto, przyczepa, kanu, figurki, płetwy i kamizelki. Dzięki Playmobil przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

177,00 zł
155,76 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,24 zł

24
PLAYMOBIL &#174 Family Fun 70435. Bungalow z basenem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL &#174 Family Fun 70435. Bungalow z basenem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.30

Wspaniały zestaw Family Fun 70435 Bungalow z basenem to gwarancja długiej i kreatywnej zabawy. Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

291,00 zł
256,08 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 34,92 zł

25
Między PRL a III RP (1989-1990) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między PRL a III RP (1989-1990)
Dostępny
3 szt.

Studia i materiały oparte na konferencji ?Od PRL do III RP? (28 listopada 2019 r.). Tematyka publikacji oscyluje wokół historyczno-prawnych aspektów polskiej transformacji ustrojowej, ze szczególnym naciskiem na dziedzictwo II RP i legalistyczną ciągłość uosabianą przez władze RP na uchodźstwie.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

26
Jesienny pocałunek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesienny pocałunek
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Samotny tata uroczego chłopca. Piękna kobieta z sąsiedztwa, która straciła wiarę w miłość. Romans drugiej szansy, który skradnie ci serce! Jedno jest pewne: Juliet nie wierzy już w miłość. Ma teraz wystarczająco dużo na głowie ? otworzenie własnej kwiaciarni, wychowanie córki i nerwowy rozwód z człowiekiem, który tylko czeka na jej błąd. Życie Juliet jest aktualnie wystarczająco skomplikowane, a randki to tylko kolejny kłopot. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje nowego sąsiada. Samotny tata jest utalentowanym fotografem i atrakcyjnym mężczyzną, na którym Juliet zbyt często chętnie zawiesza oko. Ryan przybył do jej miasteczka tylko na chwilę. Powinien zająć się swoimi pilnymi sprawami, a nie rozpraszać się piękną sąsiadką. Jednak za każdym razem, gdy ją widzi, nie może się jej oprzeć. Czy romantyczna jesienna aura pomoże im przestać walczyć z emocjami i dać sobie drugą szansę na szczęście?

44,90 zł
Powiadomienie
27
Dwadzieścia siedem snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwadzieścia siedem snów
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. NIESAMOWITA OPOWIEŚĆ, W KTÓREJ ZACIERA SIĘ GRANICA MIĘDZY JAW A SNEM Do zapomnianej przez świat wsi przyjeżdża młoda pisarka, która planuje rozpocząć pracę nad swoją najnowszą powieścią. Wynajmuje pokój u tajemniczej kobiety, zwanej przez miejscowych Szarą. Już pierwsze chwile pobytu u gospodyni pokazują dobitnie, że zarówno dom, jak i cała wieś kryją w sobie wiele sekretów. Równolegle do fabuły prowadzonej na jawie czytelnik zostaje wprowadzony w świat niezwykle realistycznych snów pisarki. Pojawiają się w nich niby ci sami bohaterowie, których spotyka w świecie rzeczywistym, a jednak zupełnie odmienni od postaci rzeczywistych. Sny prowadzą pisarkę dalej niż jej dociekania na jawie. Podążając ich tropem, główna bohaterka zaczyna odkrywać zarówno tajemnice pobliskiego wzgórza, jak i sekrety skrywane przez mieszkańców całej wsi. Pisarka pochłonięta swoimi dociekaniami nie zauważa nawet, że jej najnowsza powieść zaczyna pisać się sama. Każdy kolejny sen przynosi nowy rozdział, a zagadki rozwiązują się zarówno podczas jawy, jak i w czasie snu. Ostatecznie główna bohaterka będzie musiała odpowiedzieć na pytania: Co wydarzyło się naprawdę, a co jej się tylko śniło? Kto jest bohaterem powstającej powieści? Czy przypadkiem nie jest tak, że pisarka to tylko postać z własnej książki?? UTRZYMANA W WYJTKOWYM KLIMACIE ONIRYCZNA OPOWIEŚĆ, OD KTÓREJ TRUDNO SIĘ ODERWAĆ?

42,90 zł
Powiadomienie
28
Diamentowa góra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamentowa góra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. EGZOTYCZNA PODRÓŻ OD CHIN DO HAWAJÓW Z BAGAŻEM W POSTACI OKRUTNEJ KLTWY Oto opowieść zgłębiająca losy czterech pokoleń zamożnego klanu. Na początku XIX-tego wieku, Frank Leong, bajecznie bogaty przedsiębiorca opuszcza Chiny, zostawiając swoją działalność i z całą rodziną udaje się na wyspę O?ahu. Za nimi ciągnie się starożytne przekleństwo. Legenda głosi, że każdy człowiek na ziemi jest przeznaczony konkretnej osobie. Kiedy para dobierze się niewłaściwie, los może płatać okrutne figle. Pasmo błędów popełnianych przez poszczególne osoby pozostawia skazy na dziejach rodziny. Po dwudziestu latach na wyspę przychodzi przełomowy list z niezwykłym wyznaniem, które zatrzęsło światem całego rodu. To zapierająca dech w piersiach i niezwykle potężna baśń o magicznej miłości, szokujących kłamstwach, wymuszonym kompromisie, okrutnej stracie, heroicznych czynach, poświęceniu oraz nadziei o wymiarze graniczącym z cudem. FENOMENALNE DZIEŁO, KTÓRE PRZEDSTAWIA CAŁY WACHLARZ OSOBOWOŚCI I HAWAJSKICH KRAJOBRAZÓW

49,90 zł
Powiadomienie
29
Rootkity i bootkity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rootkity i bootkity
Dostępny
100 szt.

Rootkity i Bootkity pomaga zrozumieć i przeciwdziałać wyrafinowanym, zaawansowanym zagrożeniom, zagrzebanym głęboko w procesie rozruchowym maszyny albo oprogramowaniu układowym UEFI. Z pomocą rozlicznych studiów przypadków i profesjonalnych badań trzech spośród wiodących światowych ekspertów do spraw zabezpieczeń prześledzimy rozwój złośliwego oprogramowania, od rootkitów takich jak TDL3, aż po dzisiejsze implanty UEFI. Zbadamy, jak dokonują infekcji systemu, przeżywają restart systemu i unikają oprogramowania zabezpieczającego. W miarę badania i rozkładu na elementy rzeczywistego złośliwego oprogramowania dowiemy się: ? Jak uruchamia się system Windows ? w tym tryby 32-, 64-bitowe oraz UEFI ? i gdzie można znaleźć słabości ? Jak działają mechanizmy zabezpieczeń procesu rozruchowego, takich jak Secure Boot, w tym przegląd rozwiązań Virtual Secure Mode (VSM) oraz Device Guard ? Jak stosować techniki odwrotnej inżynierii i analizy śledczej potrzebne do analizowania prawdziwego złośliwego oprogramowania, w tym takich bootkitów, jak Rovnix/Carberp, Gapz, TDL4 oraz niesławnej pamięci rootkitów TDL3 i Festi Jak używać narzędzi wirtualizacji, takich jak VMware Workstation do prowadzenia odwrotnej inżynierii bootkitów lub narzędzia Intel Chipsec w celu zagłębiania się w analizy śledcze.

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

30
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 2
Dostępny
153 szt.

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 roku i był w jednym tomie. Ze względu na wygodę czytelników podzieliliśmy go na dwa tomy. Tom II zaczyna się opisem przygotowań, rozkazów i działań wojennych od czerwca 1920 roku, m.in. bitwą pod Równem, Bitwą nad Styrem oraz Bitwą Warszawską – opis wraz z manewrami, bojami i rozkazami tam wydanymi. Jest tu również część „Złota księga pułku”, w której opisana jest lista poległych, rannych i zasłużonych na polu bitwy odznaczeniami Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych.

88,00 zł
64,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 23,76 zł

31
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 1
Dostępny
149 szt.

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 roku i był w jednym tomie. Ze względu na wygodę czytelników podzieliliśmy go na dwa tomy. Pierwszy opisuje wysiłek organizacyjny, wskrzeszenie I Pułku Polskich Legionów – powstanie, szkolenia i wyposażenie I batalionu, pracę oświatową i kulturalną w Pułku oraz działania wojenne od 1919 roku do 30.06.1920 roku. Tom ten zawiera szereg informacji o wyprawach np. wileńskiej czy na Wilejkę, powstawaniu różnych grup wojskowych oraz charakterystyce terenu, działań bojowych, planów i rozkazów.

98,00 zł
71,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,46 zł

32
O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej. Słuchowisko z piosenkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej. Słuchowisko z piosen...
Halina Górska, Aleksandria
Dostępny
17 szt.

Ponadczasowa historia o męstwie, miłości, poświęceniu i odwadze. W noc wigilijną rodzi się ktoś wyjątkowy – następca tronu. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że jego życie nie będzie usłane różami. Czy przepowiednia została dobrze odczytana Jak poradzi sobie Gotfryd Zwycięzca z przeciwnościami losu. Czy młody książę nie podda się straszliwemu fatum? Poznaj niezwykłe i niebezpieczne przygody sprytnego i walecznego rycerza. Czytają: Gabriela Mościcka, Józef Pawłowski, Jan Peszek

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

33
Czas wojny, czas miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas wojny, czas miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Tęsknota za prawdziwą miłością jest zawsze taka sama, niezależnie od czasów. Poruszająca saga rodzinna, w której niezwykłe historie miłosne rozgrywają się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomu wieków. Historia rodu, którego seniorką jest Róża von Goch. Razem z synem Henrykiem i wnuczkami ? Leną i Norą ? mierzy się z trudnymi wyborami i uczuciami, które powiązane są ze zdarzeniami piszącej się historii. W trudnych czasach wojny rodzina nieustannie szuka swojego miejsca. Dokąd poprowadzą ich drogi z ukochanego rodzinnego Nieczujowa? Poczuj cudowny zapach przepysznych cytrynowych ciasteczek, stań twarzą w twarz z Marią Skłodowską-Curie, daj się porwać niezwykłym historiom miłosnym, które nie pozwolą ci odłożyć książki ani na chwilę. Ten wzruszający romans pełen zaskakujących zwrotów akcji to cudowna podróż w czasie: od ostatnich lat dziewiętnastego wieku i pierwszych dekad dwudziestego aż do wybuchu II wojny światowej. Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

42,90 zł
Powiadomienie
34
Dom nad jeziorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom nad jeziorem
Niedostępny
Brak

Czy da się zapomnieć o pierwszej miłości? Ujmująca opowieść w scenerii rodem z Przeminęło z wiatrem! Rok 1994. W Savannah jest upalne lato, które niesie ciepłą bryzę i zapach różaneczników. Kiedy młody student Jim spędza tam ostatnie przed wyjazdem na studia wakacje, nawet nie przypuszcza, że tak bardzo odmienią jego życie. Poznaje uroczą Jennifer Wayatt, córkę właściciela sąsiedniej posiadłości. Zakochują się w sobie bez pamięci, ale wspólne marzenia i plany rozpadają się jak domek z kart przez tragedię, która na zawsze zmieni życie spokojnego miasteczka. Rok 2008. Jim odnosi spektakularne sukcesy w branży hotelarskiej i pnie się po szczeblach kariery. Nigdy nie wracał do miejsca, w którym spędził najważniejsze lato życia, choć jego myśli czasem krążą wokół tych wspomnień. Jego uczucia zostaną wystawione na próbę, kiedy jego szef zleca mu wykupienie dom nad jeziorem, w którym kiedyś mieszkała rodzina Jennifer. Kiedy ponownie ją spotyka, zaczyna rozumieć, że nigdy nie przestał jej kochać. Czy powrót do przeszłości pomoże wyleczyć złamane serce i naprawić błędy młodości? Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

49,90 zł
Powiadomienie
35
Był sobie pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Był sobie pies
Dostępny
6 szt.

BYŁ SOBIE PIES ? KSIŻKA, KTÓRA DOCZEKAŁA SIĘ EKRANIZACJI ? PRZEDSTAWIA LOSY NAJBARDZIEJ WYSZCZEKANEGO BOHATERA WSZECH CZASÓW Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany ? po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze ? dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji ? jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją. WSZYSTKIE PSY ID DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

44,90 zł
36
Cytrynowy sad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytrynowy sad
Niedostępny
Brak

Chwytająca za serce, ponadczasowa historia miłosna przesycona zniewalającym zapachem morza i cytrynowego sadu Ciepła opowieść o sile współczucia osadzona w zjawiskowej scenerii urokliwych Gór Santa Monica Minęło już pięć lat, od śmierci córki i męża Julii, którzy zginęli w tragicznym wypadku samochodowym. Mimo upływu czasu kobieta nadal nie może się pogodzić z utratą najbliższych. Kiedy przyjeżdża w odwiedziny do swego wuja w Malibu, jedyne czego pragnie, to zaznać świętego spokoju i zapomnieć o dręczącym ją żalu i smutku. Pewnego dnia poznaje przystojnego Roberto ? imigranta meksykańskiego pochodzenia pracującego w cytrynowym sadzie wujka Julii. Kobieta dostrzega w mężczyźnie bratnią duszę, która również cierpi po stracie ukochanej osoby. Dziwnym trafem okazuje się, że córeczka Roberto zaginęła dokładnie pięć lat temu i od tamtej pory ślad po niej zaginął. CZY JULIA I ROBERTO ODNAJD W SOBIE SIŁĘ, BY NA NOWO OTWORZYĆ SWOJE SERCA I ZAZNAĆ UCZUCIA NAMIĘTNEJ MIŁOŚCI? CZY TRAGICZNE PRZEŻYCIA, JAKICH OBOJE DOŚWIADCZYLI, ZBLIŻ ICH DO SIEBIE? CZY ROBERTO ODNAJDZIE SWOJ UKOCHAN CÓRECZKĘ? Zjawiskowa opowieść o sile miłości, potędze współczucia oraz wiary w moc budowania wszystkiego od nowa? Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

44,90 zł
Powiadomienie
37
Mieszczanie i podatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszczanie i podatki
Dostępny
60 szt.

Zniszczenia dokonane przez wojska ? zarówno szwedzkie, jak i własne ? na terytorium Rzeczypospolitej w czasie tzw. potopu uchodzą za wyjątkowo dotkliwe w dziejach kraju. Czarna legenda głosi, że rabunki i zniszczenia tego okresu przyczyniły się do załamania gospodarki i ostatecznego upadku miast Rzeczypospolitej. Sceptycy nie kwestionują kryzysu gospodarczego i ustrojowego państwa, ale zauważają, że nawet po klęsce połowy stulecia w wielu koronnych ośrodkach miejskich trwało ożywienie budowlane, powstawały wybitne dzieła architektury barokowej, przebudowano wiele kamienic, rezydencji i pałaców. Prezentowana monografia dotyczy stanu zaludnienia i zabudowań widzianych przez pryzmat podatków nakładanych na mieszkańców pięciu dużych miast Korony (Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin i Lwów). Analiza stanu kamienic oraz nierówności majątkowych scharakteryzowanych poprzez repartycję podatków w kilku przekrojach chronologicznych daje odpowiedź nie tylko na zasadnicze pytanie o rolę zniszczeń w okresie tzw. potopu w dziejach gospodarczych Rzeczypospolitej, lecz także o zróżnicowanie jej dużych miast przed najazdem szwedzkim i po nim. Badając wymienione ośrodki miejskie pod kątem nierówności majątkowych, autorka zestawia je z innymi miastami europejskimi i stara się odpowiedzieć na pytanie, czy Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin i Lwów były jedynie ośrodkami peryferyjnymi, czy też można w ich przypadku mówić o kształtowaniu się cech wielkomiejskości. ****** Townspeople and Taxes. Wealth Inequalities in Chosen Cities of the Polish Crown in the 17th Century The monograph is concerned with the population and buildings of five big cities of the Polish Crown (Warsaw, Cracow, Poznan, Lublin and Lviv) in the light of taxes imposed on their inhabitants. The analysis of the state of the tenements and wealth inequalities indicates the consequences of the destruction during the so-called Deluge in the economic history of the Polish Commonwealth and explores the differences between the cities before and after the Swedish invasion.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

38
Ryszard Gansiniec. Notatki lwowskie 1944-1946 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryszard Gansiniec. Notatki lwowskie 1944-1946
Dostępny
3 szt.

Prezentowany tom zawiera notatki sporządzane we Lwowie przez Ryszarda Gansińca, profesora filologii klasycznej na Uniwersytecie Jana Kazimierza oraz na radzieckim już Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki od lipca 1944 do czerwca 1946 r., kiedy to uczony na zawsze opuścił Lwów. Zapiski te wraz z dołączonymi do publikacji aneksami stanowią unikalny materiał źródłowy dotyczący rozmaitych aspektów życia codziennego we Lwowie u schyłku polskiego okresu w dziejach tego miasta, w tym zwłaszcza losów polskiej inteligencji w Lwim Grodzie bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej. Jest to drugie, znacznie poszerzone i uzupełnione wydanie książki, która po raz pierwszy ukazała się w 1995 r. i bardzo szybko stała się wydawniczym bestsellerem. Lviv Notes 1944-1946 The notes were taken in Lviv by Ryszard Gansiniec, a classics professor at Jan Kazimierz University and at the Soviet Ivan Franko Lviv State University from July 1944 to June 1946, when the scholar left the city for good. It is a unique source material concerning everyday life in the city at the end of the Polish period in Lviv and the fate of Polish intelligentsia after the end of the Second World War. It is the second, enlarged and supplemented edition of the book, first published in 1995.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

39
Męskie Granie 2020 KASETA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

40
Trzy pytania naraz. Drei Fragen zugleich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

41
Lalka bobas Nica 40 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas Nica 40 cm
Llorens
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

380,90 zł
350,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 30,47 zł

42
Pchacz kurczaczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pchacz kurczaczek
Askato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Pchacz dla dzieci w kształcie kurczaczka podczas zabawy migocze światełkami i porusza skrzydłami. Zabawka do pchania to nieoceniona pomoc dla maluszków w ćwiczeniu równowagi i dla tych, które stawiają pierwsze kroki. Wymiary: • kurczaczek: 21.0 cm, • rączka: 44.0 cm • opakowanie: 21.0 x 18.5 x 21.0 cm Zasilanie: 3 baterie LR44

74,65 zł
61,96 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,69 zł

43
Gramatica Practica A2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
44
Puzzle 1000 elementów. Magic The Gathering - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Magic The Gathering
Clementoni, 1000
Dostępny
342 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 1000 elementów, przedstawia motyw z popularnej gry „Magic The Gathering”. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zagięcia i niszczenie. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Wymiar obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

27,16 zł
23,90 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,26 zł

45
Nika Touch. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nika Touch. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, czarny
Trust
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.01

Swoboda ruchów Słuchawki bezprzewodowe Trust Nika Touch zapewniają swobodę ruchów dzięki bardzo dużemu zasięgowi bezprzewodowemu i możliwościom ładowania w ruchu z etui. Konstrukcja słuchawek nie tylko zapewnia swobodę poruszania, ale modny design dodaje stylu. Duży zasięg Dzięki bezprzewodowemu zasięgowi do 10 metrów słuchawki zapewniają wsparcie, nawet gdy jesteś z dala od urządzenia. W czasie ładowania telefonu możesz swobodnie poruszać się po pokoju bez konieczności wstrzymywania muzyki. Wydajna bateria Słuchawki zapewniają do 6 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu, ale muzyka na tym się nie kończy. Dołączone etui służy nie tylko do przenoszenia słuchawek, ale też jako ładowarka podróżna. Po prostu umieść słuchawki w środku, a zaczną się ładować, co zapewni łączny czas odtwarzania do 16 godzin. Styl i bezpieczeństwo Dzięki minimalistycznej, nowoczesnej konstrukcji słuchawki łączą w sobie świetny dźwięk ze stylowym wyglądem. Dzięki 2 dodatkowym wkładkom w różnych rozmiarach słuchawki Nika Touch pasują do każdego ucha, zapewniając wygodę noszenia przez cały dzień. Magia dotyku Dzięki dotykowym elementom sterującym na słuchawce możesz uzyskać dostęp do najważniejszych funkcji, takich jak odtwarzanie, wstrzymywanie i pomijanie utworów, bez konieczności sięgania po smartfon. Wbudowany mikrofon Słuchawki bezprzewodowe Trust Nika Touch posiadają wbudowany mikrofon, dlatego można je używać do odbierania połączeń telefonicznych, rozmów przez komunikatory albo do prowadzenia rozmów w trakcie sieciowej rozgrywki.

149,00 zł
Powiadomienie
46
Butelka termiczna Magical ze smoczkiem i uchwytami 240 ml, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butelka termiczna Magical ze smoczkiem i uchwytami 240 ml, mix wzorów
Miniland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Utrzymuje odpowiednią temperaturę płynu jeszcze dłużej. Butelka dzięki swojej podwójnej ściance ze stali nierdzewnej utrzymuje temperaturę napoju na dłużej – do ok. 6 godzin, stopniowo schładzając się. Dostosowany do wieku dziecka. Butelka przeznaczona jest dla dzieci w wieku do dwóch lat. Butelka jest wymienna, można wymienić górę butelki z bidonem termicznym i na odwrót w zależności od potrzeb. Zabawny design. Oryginalny, zabawny design w atrakcyjnych kolorach z przyjemnym w dotyku materiałem. Materiały wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu we wnętrzu bidonu stali 18/8 (stal 304), która charakteryzuje się bardzo niską przepuszczalnością cieplną i dużą odpornością na wysoką temperaturę sprawia, że jest to najlepszy wybór do przechowywania napojów. Łatwy do trzymania. Dzięki uchwytom dziecko może pewnie i stabilnie złapać butelkę swoimi małymi rękoma. Ponadto uchwyt można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od potrzeby. Odpowiednie pojemności i kontrolowanie ilości. Butelka posiada wewnątrz praktyczną miarkę, która pomoże rodzicom odmierzyć odpowiednią ilość płynów. Bez wyciekania. Butelka posiada smoczek niekapek, dzięki któremu płyn nie będzie wyciekać, nawet gdy butelka będzie noszona do góry dnem. Ponadto w zestawie jest nakładka ochronna, która zapewni czystość smoczka. Cechy: • nie zawiera bisfenolu A, • bez wyciekania, • do ciepłych i zimnych napojów, • można zabrać ze sobą wszędzie, • praktyczna miarka wewnątrz butelki, • uchwyty do trzymania. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

73,70 zł
64,86 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,84 zł

47
There's an Elf in Your Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
There's an Elf in Your Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

GOLLY GUMDROPS . . . A LITTLE ELF HAS FOUND THEIR WAY INTO YOUR BOOK!What does Elf want?Oh! Just to see if you've been naughty or nice this year!Elf will ask you a few simple questions to find out. And surely there won't be any tricks to try and get you to be naughty . . . will there?Hmmm, this could be quite a tricksy little elf. You'd better keep your wits about you if you want to make it on to Santa's Nice List!A fantastically fun and uniquely interactive treat from the creators of There's a Monster in Your Book. Discover a wonderful new Christmas tradition in a book to read again and again.Also available:There's a Monster in Your BookThere's a Dragon in Your BookThere's an Alien in Your Book

35,00 zł
32,55 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,45 zł

48
Swaddle UP Original Etap 1. Otulacz rozmiar M, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swaddle UP Original Etap 1. Otulacz rozmiar M, szary
Love to Dream
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Jedyny zapinany otulacz, który pozwala Twojemu dziecku na spanie w bardziej naturalnej pozycji – z rączkami w górze. Zawsze wybieraj otulacz Swaddle UP™ zgodnie z wagą dziecka, a nie z wiekiem. Dlaczego ręce w górze? To jest naturalna pozycja snu dziecka, która umożliwia Twojemu dziecku dostęp do rąk w celu samouspokojenia. Dzieci często przed zaśnięciem ssą palce lub pocierają policzki, to je wycisza. Badania medyczne wskazują, że dzieci śpią lepiej, jeśli są zdolne do samouspokojenia. Zatem samouspokojenie = więcej snu dla całej rodziny. Otulacz nie wymaga skomplikowanego owijania, także każdy może poprawnie owinąć dziecko za każdym razem. Charakterystyka: • rozmiar M; waga: 6–8.5 kg; wiek: 3–6 miesięcy; wzrost: 67.0 cm, • wykonany w 93% z bawełny, 7% z elastanu (1 TOG – rekomendowana temperatura otoczenia 20–24°C), • ciepłe, przytulne ubranko pomaga uspokoić naturalne odruchy Moro oraz sprawia, że Twoje dziecko czuje się bezpiecznie, • masz pewność, że dziecko jest otulone przez całą noc, • zastępuje kocyk, nie ma konieczności dodatkowego przykrywania dziecka, • dopasowany, dzięki czemu nie ma ryzyka, że dziecko wsunie się pod materiał bądź nakryje sobie nim główkę, • skrzydełka zapobiegają przypadkowemu drapaniu twarzy, • zmniejsza ryzyko przypadkowego przeturlania, • genialny dwukierunkowy zamek ułatwia zmianę pieluszki, • unikatowa forma pozwala bioderkom i nóżkom zginać się naturalnie, zapewniając ich prawidłowy rozwój, • certyfikowany jako „zdrowy dla bioder” przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego Otulaczem o przepuszczalności 1.0 TOG możesz otulać dziecko cały rok, • zatwierdzony przez INPAA – organizację, której celem jest opracowanie bezpieczniejszych produktów dla niemowląt oraz promowanie bezpiecznego korzystania z towarów przez konsumentów, • łatwy w utrzymaniu: można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej. Ważne. Zaprzestań otulania otulaczem Swaddle UP™ Etap 1, gdy tylko dziecko usiłuje przewracać się na brzuszek. Od tego momentu zaleca się otulacz Swaddle UP™ 50/50 Etap 2.

91,50 zł
86,93 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,57 zł

49
Szukaj i znajdź. Bing na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i znajdź. Bing na tropie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Wyjątkowo wytrzymała, kartonowa książka w dużym formacie w sam raz dla maluchów, które uwielbiają Binga i jego przyjaciół. Młody czytelnik może przeglądać książkę bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem. Sztywne, kartonowe strony są odporne na zabrudzenia i próby wyginania, dzięki czemu książeczka będzie służyć dziecku przez długi czas.

35,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

50
Brokat sypki, 15 g, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokat sypki, 15 g, mix kolorów
Starpak
Dostępny
185 szt.

Brokat wysokiej jakości użytkowej, idealnie nadaje się do wszelkich robótek zdobniczych, jak i prac kreatywnych. Między innymi można go wykorzystać przy scrabookingu, zdobieniu kartek okolicznościowych, przyozdabiania kul i jaj styropianowych, a także do dekorowania pudełek, prezentów, dekoracji ciała i paznokci wielu innych. Pojemność opakowania: 15.0 g Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

51
Psi Patrol Mighty Pups. Pojazd Chase'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Mighty Pups. Pojazd Chase'a
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.28

Ruszaj na ratunek najszybciej jak się da z nowymi pojazdami Psi Patrol True Metal! Te niesamowite metalowe modele w skali 1:55 wyglądają dokładnie tak jak te znane z ulubionego serialu TV. Dzięki wielu detalom i grafikom na karoserii, prawdziwym kołom i odlanym z metalu elementom te maszyny dotrą na miejsce akcji jako pierwsze! Weź go do ręki, przygotuj i jednym ruchem wyślij do akcji! Za kierownicą każdego z nich siedzi zwierzak z zabawnie powiewającymi na wietrze uszami. Ta niezwykła kolekcja pojazdów Psi Patrol True Metal może być naprawdę bogata! Znajdziesz w niej różne samochodziki, od klasycznych modeli, po Mighty Pups i super rzadkie egzemplarze. Na pewno jest wśród nich twoja ulubiona maszyna

30,90 zł
27,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

52
Pojazd Die Cast, Zuma Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Die Cast, Zuma Psi Patrol
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

53
Figurka HATCHIMALS Mini Pixies 2-pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka HATCHIMALS Mini Pixies 2-pack
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

54
Figurka Shazam DC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Shazam DC
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.25

76,90 zł
69,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,69 zł

55
Armia karpaty w wojnie 1939 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia karpaty w wojnie 1939 roku
Dostępny
49 szt.

Długo oczekiwane, czwarte poprawione i uzupełnione wydanie monografii Armia ,,Karpaty w wojnie 1939 roku. Obecna edycja oparta została na wydaniu z 2009 r., znacznie rozszerzonym w stosunku do dwóch poprzednich wydań (1979, 1989), na które wpływ miała cenzura. Autor dzięki drobiazgowej kwerendzie w polskich i zagranicznych archiwach dotarł do nowych źródeł i dokumentów. Pozwoliło to na pełne rozwinięcie zagadnień z konieczności przemilczanych we wcześniejszych wydaniach, takich jak starcia oddziałów armii ,,Karpaty z wojskami sowieckimi po 17 września 1939 r. i losy polskich oficerów, którzy w następstwie agresji sowieckiej zostali uwięzieni, a potem zamordowani przez NKWD, czy szczegóły obrony i okoliczności kapitulacji Lwowa. W książce znalazły się mapy, schematy oraz ponad 300 fotografii archiwalnych, a wśród nich portrety dowódców sowieckich, niemieckich i słowackich, którzy walczyli z armią Karpaty. Pełnego wyjaśnienia i dokumentacji fotograficznej doczekał się epizod udziału wojsk słowackich w wojnie 1939 r. Autor wykorzystał również ustne i pisemne relacje uczestników wojny 1939 r. Mimo upływu wielu lat od trzeciego wydania i ukazania się w tym czasie licznych publikacji dotyczących tematu, monografia dr. Daleckiego nie straciła na aktualności i zasłużenie jest uznawana za klasyczną w historiografii II wojny światowej.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

56
Sieciaki. Misja: bezpieczny internet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieciaki. Misja: bezpieczny internet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Złe Sieciuchy chcą zawładnąć internetem. Biorą na cel dzieci. Chcą je uzależnić od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę. Sztuczna Inteligencja, powołana przez naukowców do dbania o bezpieczeństwo w sieci, prosi o pomoc grupkę uczniów z 6a. Tak powstaje drużyna Sieciaków. Skąd się wzięły Sieciuchy? Kim jest ich władca Czyste Zło? Czy Netka, Ajpi, Spociak i Kompel zdołają oderwać od smartfonów swoich rówieśników opętanych tajemniczą grą?

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

57
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70269. Huśtawka wodna z konewką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70269. Huśtawka wodna z konewką
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Wpraw huśtawkę w ruch wylewając wodę z konewki na czerwoną kropkę. Zestaw można łączyć z 70267 Parkiem wodnym i 70268 Kołem wodnym z karuzelą. Wymiary huśtawki: 20.0 x 7.0 x 10.0 cm Wymiary konewki: 13.0 x 10.0 x 10.0 cm

92,00 zł
61,64 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 30,36 zł

58
PLAYMOBIL ® Top Agents 70231. Spy Team. Pojazd śnieżny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Top Agents 70231. Spy Team. Pojazd śnieżny
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Śnieżny pojazd zachwyci każdego malucha Wszystkie elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i z troską o detale. Świetna zabawa gwarantowana. Wymiary: 23.5 x 13.5 x 16.5 cm Zabawka polecana dla dzieci od 6 lat. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

185,00 zł
125,80 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 59,20 zł

59
PLAYMOBIL ® City Action 70498. Starter Pack Policja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70498. Starter Pack Policja
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Idealne wprowadzenie do świata PLAYMOBIL! Odważnemu policjantowi udało się złapać złodzieja i zaprowadzić go na komisariat. Jednak przestępcy udaje się uciec przez dziurę w ścianie. Pościg zaczyna się od nowa! W zestawie akcesoria: część budynku i akcesoria dobrane odpowiednio do wieku. Wymiary budynku: 10.5 x 12.0 x 18.5 cm (DxSxW) Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

75,90 zł
66,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,11 zł

60
PLAYMOBIL ® Top Agents 70232. Arktyczni rebelianci. Lodowy trójkołowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Top Agents 70232. Arktyczni rebelianci. Lodowy trójkołowie...
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Arctic Rebels to nowi przeciwnicy ekipy Spy Team. Pirat lodowy przemierza śnieżną krainę na pokładzie swojego szybkiego trójkołowca. Zestaw zawiera dwie figurki, dwie katapulty boczne i dwie lodowe katapulty do wystrzeliwania kul lodowych, motocykl, a także moduł energetyczny ze światłem i dźwiękiem oraz inne wspaniałe akcesoria. Wymiary: 33.0 x 16.0 x 12.0 cm Zasilanie: 2 baterie AAA (brak w zestawie) Zabawka polecana dla dzieci od 6 lat. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

179,99 zł
125,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 54,00 zł

61
PLAYMOBIL ® Top Agents 70233. Arktyczni rebelianci. Lodowy robot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Top Agents 70233. Arktyczni rebelianci. Lodowy robot
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Arctic Rebels to nowi przeciwnicy ekipy Spy Team. Lodowy robot rusza do ataku. Ma potężną broń i chwytaki, a do tego można przekształcić go w różne pojazdy. Kokpit ma miejsce na figurkę. Zabawka polecana dla dzieci od 6 lat. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

109,99 zł
96,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,20 zł

62
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70268. Młyn wodny z karuzelą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 1.2.3 / Aqua 70268. Młyn wodny z karuzelą
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Yoo-hoo, karuzela się rusza! Przekręć korbę koła wodnego i rozpocznij jazdę karuzelą. Zestaw można połączyć z bujakiem 70269 z konewką i zjeżdżalnią 70270. Wymiary opakowania: 30.0 x 28.0 x 18.0 cm

134,99 zł
118,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,20 zł

63
Kolorowanka z naklejkami. Zabawy sportowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Zabawy sportowe
Dostępny
134 szt.

Kolorowanka Zabawy sportowe prezentuje różne pomysły na czynne spędzanie czasu. Ruch to zdrowie! Warto więc zaplanować zabawy na świeżym powietrzu, nawet, gdy nie można wyjść z domu. Książeczka zawiera 50 naklejek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

64
Kolorowanka z naklejkami. Zabawne zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Zabawne zwierzęta
Dostępny
111 szt.

Kolorowanka Zabawne zwierzęta to zbiór roześmianych bohaterów, gotowych na wyjątkowe spotkanie z małym artystą. Książeczka zawiera 50 fantastycznych naklejek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

65
Kolorowanka. Wesołe motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Wesołe motyle
Dostępny
189 szt.

Kolorowanka Wesołe motyle prezentuje wspaniałe skrzydlate postacie, będące ozdobą każdej łąki. Mały artysta będzie mógł wykorzystać całą paletę barw podczas spotkania z nimi. Książeczka zawiera 50 naklejek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

66
Kolorowanka z naklejkami. Super sportowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Super sportowcy
Dostępny
146 szt.

Kolorowanka Super sportowcy to przedstawienie różnych dyscyplin sportowych. Jeśli więc chcesz wiedzieć jak wygląda florecista lub czym charakteryzuje się bieg sztafetowy, koniecznie do niej zajrzyj i pokoloruj ilustracje. Książeczka zawiera 50 naklejek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

67
PLAYMOBIL ® Knights 70220 Duży zamek Novelmore - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Knights 70220 Duży zamek Novelmore
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.12

Wiele lat temu genialny wynalazca Dario Da Vanci stworzył najpotężniejszą zbroję świata i nazwał ją Invincibus. Każdy, kto ją założy, staje się niepokonany! Niezniszczalna zbroja w niepowołanych rękach mogłaby stać się potężną bronią. Dario obawiając się tych poważnych konsekwencji, powierza zbroję Timithorowi – czarodziejowi władającemu czasem – z prośbą, aby ten ukrył zbroję w nieznanym miejscu i nieznanym czasie. Niestety wieść o tym niezwykłym wynalazku szybko się rozniosła. Dla Wojowników Burnham, którzy od lat próbują podbić Novelmore to jedyna szansa na zwycięstwo. Dlatego nie cofną się przed niczym, aby ją odnaleźć. Wybucha wojna. Komu uda się zdobyć magiczną zbroję? Rycerze Novelmore znani są ze swoich sprytnych strategii i pomysłowych broni. Jednakże Wojowników Burnham nie tak łatwo jest zatrzymać, tym bardziej, że mają do pomocy wiele niszczycielskich ognistych stworzeń. Walka nie została jeszcze rozstrzygnięta. Przybywaj więc do Novelmore, aby przeżyć ekscytujące przygody! Duży zamek Novelmore 70220 z bramą zamkową, zintegrowaną katapultą, balistą, windą oraz kamiennym zrzutem. Zapadnia chroni twierdzę, wtrącając intruzów do lochu. Dla ułatwienia zabawy tylna część zamku jest otwarta. Zestaw zawiera cztery postacie Novelmore: John, Arwynn, Dario i Francis. Wojownicy Burnham próbują się przedostać, ale Rycerze Novelmore szybko zamykają bramę zamku i na razie niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Po chwili intruzi przebijają się przez ścianę i dostają się do zamku. Kto wygra walkę? Nowy świat rycerzy od Playmobil zaskakuje kreatywną bronią, wyrafinowanymi systemami obronnymi i oryginalnymi postaciami. Playmobil w nowym, genialnym designie gwarantuje wiele godzin zabawy. Zawartość i cechy zestawu: • duży zamek Novelmore, • 4 figurki rycerzy: Arwynn, Dario, John, Francis – wysokość ok. 7.5 cm, • brama zamkowa, • zintegrowana katapulta, • balista, • winda, • kamienny zrzut, • zwierzęta: koń, wilk, 2 szczury, • akcesoria m.in.: 2 miecze, nóż, 2 tarcze ochronne, 2 drabiny, narzędzia, teleskop, wiadro z wodą, kawałek kości z mięsem, 2 stoły, stołek, taczka, tron, skrzynia skarbów ze złotem, kompas, torba, list, lejek z naczyniem, 6 strzał, 4 flagi, świecznik, kałamarz z piórem, 6 kamiennych kul, 2 książki, drewniane pudełko, obrazek, kowadło, 3 uchwyty na flagi, skrzynka narzędziowa, akcesoria laboratoryjne, siodło wilka, sztaluga. Ilość elementów: 374 Wymiary: ok. 78.0 x 44.5 cm Wymiary opakowania: 50.0 x 58.0 x 19.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

949,46 zł
835,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 113,94 zł

68
PLAYMOBIL ® Special Plus 70252. Pani weterynarz z cielaczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Special Plus 70252. Pani weterynarz z cielaczkiem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Zestaw zawiera 13 elementów. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

69
PLAYMOBIL ® Special Plus 70251. Sprzedawca lodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Special Plus 70251. Sprzedawca lodów
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Sprzedawca lodów od Playmobil to zabawka idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Zestaw zawiera 18 elementów. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

70
Pojazd Autobus R/C ze światłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Autobus R/C ze światłem
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

Wymiary: 57x13x12cm

109,90 zł
98,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,99 zł

71
Pojazd Ambulans R/C - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Ambulans R/C
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

Skala: 1:1

59,90 zł
53,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

72
Kasa z panelem i kalkulatorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasa z panelem i kalkulatorem
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.11

KASA Z PANELEM I KALKULATOREM B/O, polskie banknoty i monety.Wymiary: 35X22X15 cm

66,90 zł
60,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

73
Łóżeczko/kołyska 2w1, szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łóżeczko/kołyska 2w1, szare
Milly Mally
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.01

Nowoczesne łóżeczko/kołyska zapewnia komfort i bezpieczeństwo niemowlakowi. Łóżeczko jest mniejsze od standardowego, dzięki czemu jest przytulniejsze dla maleństwa. Sprzęt może pełnić funkcję samodzielnego łóżeczka turystycznego, jak również kołyski. Przypinana budka z pałąkiem i odpinaną moskitierą ochronią dziecko przed owadami. Wymiary: 90.0 x 52.0 x 36.0 cm

250,90 zł
233,34 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 17,56 zł

74
Pakiet. Wendyjska winnica. Cierpkie grona / Winne miasto / Dolina nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Wendyjska winnica. Cierpkie grona / Winne miasto / Dolina nadz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

W pakiecie: Wendyjska Winnica. Cierpkie grona Epicka opowieść z czasów wojny – rodzinne więzy, siła miłości, determinacja kobiet. Rok 1938. W Chwalimiu, wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu, żyją ostatni potomkowie Wendów &mdash, Słowian, którzy osiedli tu przed dwoma wiekami. W tym urokliwym i spokojnym miejscu mieszkają Marta Neumann, gorliwa luteranka, która desperacko próbuje utrzymać gospodarstwo odziedziczone po przodkach, jej córka Matylda i kuzynka Janka Kaczmarek. Życie na prowincji wydaje się toczyć niezmiennym rytmem wyznaczanym przez pory roku, jednak wielka polityka wkracza w dylematy dnia powszedniego. Ideologia faszystowska i zbliżająca się wojna nie pozostają bez wpływu na relacje międzyludzkie i budzą poczucie zagrożenia. Mieszkająca w Berlinie szwagierka Marty usiłuje przeżyć i uchronić swoje dzieci przed prześladowaniami nazistów, a Janka Kaczmarek zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo. Wreszcie pewnego dnia wojna puka do drzwi samych Neumannów i nie oszczędza im niczego. Autorka plastycznie i wiarygodnie odtwarza rzeczywistość prowincji i stolicy III Rzeszy w przededniu i w trakcie drugiej wojny światowej, ukazując przy tym ludzki los w uniwersalnym ujęciu. Wendyjska Winnica. Winne miasto To powieść o determinacji kobiet, rodzinnych więzach i sile miłości z powojennym obrazem Ziem Odzyskanych w tle. Sponiewierana wojną córka głównej bohaterki Cierpkich gron, Matylda, cudem przeżywa zimową ucieczkę z rodzinnej wsi i trafia do Grü,nbergu, który tuż po wojnie staje się Zieloną Górą. Czy uda jej się zapomnieć o koszmarze wojny? Ułożyć nowe życie, odnaleźć miłość i wiarę w lepsze jutro? Na tle przenikających się kultur i narodowości – Niemców, Polaków, Rosjan – ukazany jest dramat człowieka w czasach naznaczonych wojną i konfliktem, kiedy trudno ocenić, kto jest wrogiem a kto przyjacielem. Wendyjska winnica. Dolina nadziei Jest rok 1948. Matylda Neumann rezygnuje z walki o ukochanego, opuszcza Zieloną Górę i wyjeżdża do Neuruppin. Tam czeka na nią ciotka Hedwiga i miejsce na sienniku obok kuzynki, Anny. W przeludnionej radzieckiej strefie okupowanych Niemiec brakuje żywności, mieszkań i pracy, ludzie czują niechęć do uchodźców oraz strach przed wszechobecną służbą bezpieczeństwa. Wciąż trwają poszukiwania bliskich zaginionych w czasie wojny. W tych trudnych warunkach ostoją normalności jest rodzina. U boku ciotki Tila próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Są jednak ludzie i sprawy, o których nie uda się jej zapomnieć.

96,00 zł
74,88 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 21,12 zł

75
Farma-Domki i zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farma-Domki i zwierzęta
Cass film
Dostępny
7 szt.

Nauka przez zabawę! Learning Resources to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie.Ucz się liczenia, dopasowywania, sortowania i rozpoznawania kolorów z pięcioma przyjaciółmi z gospodarstwa!Każda z 5 numerowanych, dwuczęściowych stodół ma inny żywy kolor: czerwony, pomarańczowy, niebieski, zielony i fioletowy. Otwórz kolorowe stodoły by znaleźć w środku uroczą figurkę. Kto ukrywa się w stodole numer pięć? Podnieś wieko i dowiedz się! Możesz też po prostu puścić wodze fantazji!Dzieci uczą się nowych umiejętności, w tym sortowania, rozwijają wyobraźnię podczas gry w a-kuku. W przeciwieństwie do wielu zabawek dla małych dzieci, ta Farma rośnie wraz z Twoim maleństwem - buduj nowe umiejętności motoryczne podczas pierwszych zabaw, a następnie przejdź do nauki liczenia i identyfikacji kolorów!Wprowadza umiejętności wczesnego liczenia, identyfikacji kolorów i sortowania.Wspiera rozwój umiejętności motorycznych.Doskonali koordynację oko-ręka15-częściowy zestaw składa się z pięciu uroczych zwierząt gospodarskich (krówka, świnka, myszka, kaczuszka i koń) oraz pięciu stodół ze zdejmowanymi dachami.Każda dwuczęściowa stodoła ma 7 cm długości x 6 cm szerokości.Wymiary opakowania: 26 cm x 15 cm x 6,5 cm.Kategoria wiekowa: 18 m-cy+.

155,00 zł
124,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 31,00 zł

76
PLAYMOBIL ® Special Plus 70250. Dzieci na sankach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Special Plus 70250. Dzieci na sankach
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Gdy tylko spadnie śnieg, dziewczyny natychmiast zabierają sanki na stok i zjeżdżają po zboczu z dużą prędkością. Co za zabawa! Zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

77
PLAYMOBIL ® Special Plus 70249. Pracownik służb komunalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Special Plus 70249. Pracownik służb komunalnych
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Utylizacja odpadów to odpowiedzialna praca. Ciężko pracujący sprzątacz ulic jest już poza domem we wczesnych godzinach porannych, aby uwolnić ulice, chodniki i parki od śmieci i brudu i oczywiście zwraca szczególną uwagę na recykling. Zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

78
PLAYMOBIL &#174 Family Fun 70434. Hotel na plaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL &#174 Family Fun 70434. Hotel na plaży
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dzieci mogą nie tylko wczuć się w różne role, ale również odwzorowywać świat. W zestawie m.in.: • figurki, • łóżka, • stoliki, • kwiaty. Dzięki PLAYMOBIL przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

629,00 zł
553,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 75,48 zł

79
PLAYMOBIL ® Special Plus 70248. Agent z dronem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Special Plus 70248. Agent z dronem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Agent od tygodni pracuje nad swoim najnowszym wynalazkiem, specjalnym dronem. W końcu działa. Włącza drona i zaczyna się poruszać. Teraz czas na eksplorację. Zabawka idealna jako pamiątka, do zbierania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

80
Zestaw 72szt. Owady i Robaczki, Figurki do nauki.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 72szt. Owady i Robaczki, Figurki do nauki..
Cass film
Dostępny
11 szt.

Owady i Robaczki, Figurki do nauki liczenia, Zestaw 72 szt.Nauka przez zabawę! Learning Resources to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie.Baw i Ucz się!Doskonały zestaw wprowadzający do nauczania dzieci o owadach.Zabawa w liczenie, sortowanie, rozpoznawanie i porównywanie, może być inspirująca.Zestaw edukacyjny do nauki liczenia i rozpoznawania owadów i robaczków.Kolorowi przyjaciele zamieniają czynności związane z nauką liczenia, grupowania, klasyfikowania i sortowania w fantastyczną przygodę.Zawiera 72 owady: chrząszcza, pajączka, ważkę, dżdżownicę, muszkę, konika polnego.Figurki owadów i robaczków w 6 kolorach o rozmiarze ok. 5 cm.Zestaw wykonany z przyjaznego w dotyku, odpornego na pleśń tworzywa.Zestaw dodatkowo wyposażony w plastikowe pudełko.Wymiary opakowania: 15,5 cm x 15,5 cm x 9 cm.Kategoria wiekowa: 3+.

125,99 zł
100,79 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 25,20 zł

81
PLAYMOBIL ® Special Plus 70247. Księżniczka z flamingiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Special Plus 70247. Księżniczka z flamingiem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Księżniczka z flamingiem od Playmobile przypadnie do gustu każdej małej dziewczynce lubiącej bawić się klockami. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

17,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 2,00 zł

82
Zabawki. Kobieca antologia opowiadań grozy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki. Kobieca antologia opowiadań grozy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.06

13 autorek o bardzo różnych charakterach stworzyło kobiecą antologię, którą łączy jeden motyw... zabawki. Misie, lalki, pozytywki, puzderka, a nawet gadżety dla dorosłych mogą być świadkami przerażających historii, opowiedzianych w tej niezwykłej książce, będącej wynikiem projektu#grozajestkobietą, zapoczątkowanego przez portalGrozownia. Pamiętajcie, że zabawkami możemy się bawić, ale też nimi stać w rękach innych, najczęściej złych sił. • Dagmara Adwentowska, Odłamek, • Sylwia Błach, Dom Lalek, • Karolina “Mangusta” Kaczkowska, Boogeyman, • Agnieszka Kwiatkowska, Chodź ze mną, • Aleksandra Łaniszewska, Zguba, • Carla Mori, Powiedz przecie, • Anna Musiałowicz, Niegrzeczna, • Agnieszka Pruska, Sanatorium, • Joanna Pypłacz, Pozytywka, • Agata Suchocka, Barbie Girl, • Izabela Szolc, Policzek do policzka, • Flora Woźnica, Inna marionetka, • Anna Maria Wybraniec, Król kasztanów,

41,00 zł
36,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,10 zł

83
Przesmyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesmyk
Dostępny
3 szt.

Są takie związki, których nawet Śmierć nie rozłączy, chociaż stale próbuje, siejąc wokół spustoszenie. I wznosi z tych starań mur, niezdolna odwrócić oczodołowej czerni od cierpienia. Bo cierpienie człowiecze, przyprawione świadomością, smakuje jej najlepiej. Od autora: Zajrzałem w każdy zakątek opisanego osiedla. Dotknąłem drzazg ławek, doskoczyłem do krawędzi daszków klatek schodowych, wykradłem dziecięce skarby gnijące pod ciężarem chodnikowych płytek czy pod obeschniętymi kępkami niegdysiejszych traw. I spacerowałem z Kubą wzdłuż garaży, środkiem kałuż. I spożywałem, co ogródki działkowe rodziły, a na pobliskiej górce czas zabijałem piwem. I paliłem, i umierałem, bo przecież skłamię, jeśli powiem, że żyłem. I podnosiłem wzrok na okropieństwa, i opuszczałem ze wstydu. I spadałem z trzepaka przekonany, że za moment umrę, i płakałem od piasku w oczach, bo jakiś dzieciak zamachnął się łopatką. Ale już nie płaczę. Bo mam Was – Marek Zychla. Marek Zychla (ur. 26 marca 1980 r. w Żarach) w 2007 roku ukończył studia na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu, a następnie wyemigrował do Irlandii, gdzie założył rodzinę i mieszka do dzisiaj. Na co dzień pracuje jako księgowy oraz opiekun osób niepełnosprawnych w ośrodku KCAT Art & Study Centre w Callan w hrabstwie Kilkenny. Zazwyczaj pisuje opowieści grozy, w których protagoniści walczą z urojeniami własnych, schorowanych głów.

32,00 zł
28,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

84
Genius loci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genius loci
Dostępny
14 szt.

W Ostróżce, malowniczej miejscowości w Beskidzie Sądeckim, młoda kobieta wpada do studni. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale czy to, co się wydarzyło, było nim naprawdę? Ewa, kuzynka zmarłej, podczas porządkowania opustoszałej willi, zaczyna odczuwać niepokojącą aurę miejsca, nad którym poza zagadkową śmiercią Oli ciąży widmo geologicznej katastrofy. Spotkanie małej dziewczynki pochodzącej z okolicznej cygańskiej rodziny oraz rozmowy z wiekową sąsiadką, skłaniają kobietę do podjęcia próby rozwiązania tajemnicy. Każdy kolejny trop zdaje się wskazywać na mroczną historię zapisaną w murach miejsca, będącego świadkiem cierpienia jego mieszkańców. Tylko czy to ludzie, czy też samo miejsce są jego sprawcami? I czy tylko ludzie potrafią walczyć ze złem? Joanna Pypłacz – pisarka, fotograf, badacz literatury; doktor habilitowany filologii klasycznej. Krakowianka od zawsze. W centrum jej zainteresowań znajduje się szeroko pojęta groza, prąd gotycki w kulturze, a także wszystko, co dziwne, straszne i niesamowite. Amatorka muzyki poważnej, dobrych horrorów, opuszczonych domów i starych cmentarzy; zrządzeniem losu urodziła się w XX wieku, ale duszę ma o wiele starszą. Dotychczas drukiem ukazało się jej sześć powieści: August Nacht (Bellona, 2015), Krzyk Persefony (Szara Godzina, 2015), Mechaniczna ćma (Videograf, 2017), Nierozdzielne (Videograf, 2018), Podziemia (Videograf, 2019) i Genius loci (Wydawnictwo IX, 2020) a także wiele prac naukowych z zakresu literaturoznawstwa.

32,00 zł
28,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

85
Podarować niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podarować niebo
Dostępny
13 szt.

W wyniku błędu nawigacyjnego jeden z ziemskich statków kosmicznych utkwił na nieznanej planecie. Załoga, trzymając się wątłej nadziei, że ktoś ich odnajdzie, staje się coraz bardziej podzielona – część w to nie wierzy, część nadzieję podnosi do rangi filozofii życiowej, a jeden z załogantów prawdopodobnie oszalał. Dodatkowych napięć przysparza zamieszkująca planetę prymitywna rasa, wobec której załoga, pełniąca wachty w szkieletowej obsadzie, jest równie mocno podzielona, jak wobec siebie. Część chce autochtonom pomagać, część najchętniej by te dziwne istoty wybiła, wreszcie spora grupa jest wobec nich obojętna. Wszystko się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że pomoc innym może oznaczać kłopoty dla ludzi, dla trzymającej ich przy życiu wiary w ocalenie... Romuald Pawlak, ur. w 1967 roku, w Sosnowcu. Najchętniej pisuje fantastykę i książki dla dzieci oraz młodzieży, choć zdarza mu się napisać coś dla dorosłych. Najważniejsze tytuły: Inne okręty (Runa 2003), Póki pies nas nie rozłączy (Nasza Księgarnia 2011), Krew nie woda (WAB 2015), Miłek z Czarnego Lasu (Powergraph 2007). Ta ostatnia zdobyła w 2008 roku nagrodę IBBY dla najlepszej książki dla dzieci roku 2007, a w roku 2017 na jej podstawie powstał film animowany. Uwielbia antybohaterów płci obojga, historie alternatywne i humor absurdalny w literaturze. Gdyby go spytać o ulubionych autorów, na pewno wymieni Ursulę Le Guin, Luciusa Sheparda i Flannery O’Connor.

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

86
Zdrowy mikrobiom zdrowy organizm.  Klucz do pokonania przewlekłych chorób i zdrowego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy mikrobiom zdrowy organizm. Klucz do pokonania przewlekłych cho...
Dostępny
25 szt.

Mikrobiom jelitowy odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. To jego skład decyduje, czy jesteśmy zdrowi, czy jednak podatni na choroby. Kiedy nie karmisz i nie dbasz o swój mikrobiom, kontrolę przejmują szkodliwe bakterie i grzyby, przez co stajesz się bardziej narażony na przewlekłe choroby. Autorka udowadnia, że choroby przewlekłe są odwracalne i oferuje bezpieczne, praktyczne i skuteczne wskazówki leczenia jelit, redukowania poziomu stresu czy radzenia sobie z nierównowagą hormonalną. Podpowiada, jak przez zmianę stylu życia, prawidłową dietę, regenerujący sen możliwe jest uzdrowienie jelit i przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w całym organizmie. Twoje zdrowie zależy od Twojego mikrobiomu.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

87
Smoczki uspokajające 2-pak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki uspokajające 2-pak
BIBS
Niedostępny
Brak

Prostota i elegancja czyli klasyka w stylu retro to charakterystyka duńskich smoczków BIBS. Smoczek uspokajający z interaktywną końcówką uspokajającą jest wykonany z kauczuku naturalnego hevea dla niemowląt. Dzięki temu jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych.

47,30 zł
Powiadomienie
88
Kołyska z pilotem, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołyska z pilotem, mix kolorów
Milly Mally
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Kołyska Sweet Melody zachwyca piękną kolorystyką i funkcjonalnością. Wielu rodziców doceniło to, że kołyska Sweet Melody ma wiele udogodnień atrakcyjnych dla dzieci i rodziców. Ogromną jej zaletą jest to, że jest produktem wielofunkcyjnym, może być wygodnym łóżeczkiem lub tradycyjną kołyską. Ma kółka dzięki którym możemy swobodnie przestawić ją w dowolne miejsce domu bądź ogrodu posiada w zestawie moskitierę która ochroni dziecko przed insektami. Mobilność Kołyski daje ogromny komfort bo dziecko zawsze będzie blisko rodziców. Posiada dolny koszyk co pozwoli nam na trzymanie niezbędnych rzeczy zawsze blisko dziecka i na czas zareagowanie na jego potrzeby nie oddalając się od niego zanadto. Co jest bardzo ważne poszycie kołyski wykonane jest z przyjemnego w dotyku i przewiewnego materiału który można prać, dzięki czemu w każdej chwili można kołyskę odświeżyć. Posiada karuzelę z kolorowymi zwierzątkami i melodiami. Funkcje te przyciągają uwagę malucha a muzyka pomoże w uspokojeniu i wyciszeniu się dziecka. Kołyska ma opuszczaną ściankę boczną co w zestawie z lampką wbudowaną w karuzeli zapewni ogromny komfort przy codziennej i często nocnej opiece nad dzieckiem. Dla wygody rodzica funkcje te są sterowane za pomocą pilota. Jej kolejnym atutem jest regulowana wysokość na rożnych poziomach, co ułatwia rodzicom układanie dziecka do snu i zapewnienia maluchowi bezpieczeństwa. Wymiary: • długość: 87.0 cm, • szerokość: 73.0 cm, • głębokość: 27.0 cm, • wysokość z rozłożoną budką: 124.0-136.0 cm (regulowana), • wysokość ze złożoną budką: 108.0-120.0 cm (regulowana). Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

499,90 zł
464,91 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 34,99 zł

89
Zestaw 72szt-Farma, Figurki do nauki liczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 72szt-Farma, Figurki do nauki liczenia
Cass film
Dostępny
8 szt.

Nauka przez zabawę! Learning Resources to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie.Baw i Ucz się!Doskonały zestaw wprowadzający do nauczania dzieci o zwierzętach na farmie.Zabawa w liczenie, sortowanie, rozpoznawanie i porównywanie, może być inspirująca.Zestaw edukacyjny do nauki liczenia i rozpoznawania zwierząt hodowlanych.Kolorowi przyjaciele z podwórka zamieniają czynności związane z nauką liczenia, grupowania, klasyfikowania i sortowania w fantastyczną przygodę.Zawiera 72 zwierzęta: Konika, świnkę, kaczuszkę, krówkę, owieczkę, królika.Każdy rodzaj po 6 szt. w 2 rozmiarach.Zestaw wykonany z przyjaznego w dotyku, odpornego na pleśń tworzywa.Cały zestaw mieści się w solidnym plastikowym pudełku.Wymiary opakowania: 15,5 cm x 15,5 cm x 9 cm.Kategoria wiekowa: 3+.

155,00 zł
124,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 31,00 zł

90
Wilhelm z Saint-Thierry. Schyłek ideału monastycznego w XII wieku? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilhelm z Saint-Thierry. Schyłek ideału monastycznego w XII wieku?
Dostępny
12 szt.

W ostatnich latach w znaczący sposób wzrosła liczba publikacji poświęconych Wilhelmowi z Saint-Thierry. Światło dzienne ujrzały nowe wydania i tłumaczenia, osobie Wilhelma została poświęcona część sympozjum na temat historii klasztoru Saint-Thierry, ukazało się również kilka monografii, a inne są w przygotowaniu. Oczywiście dzisiaj wiadomo znacznie więcej aniżeli w 1923 r., kiedy opublikowano dzieło André Adama Guillaume de Saint-Thierry, sa vie et ses oeuvres, którego wydanie było tożsame z wznowieniem studiów na temat Wilhelma. Uściślono wiele istotnych kwestii, dotyczących przypisania temu opatowi z Saint-Thierry różnych dzieł, i zanotowano postępy w datowaniu najważniejszych wydarzeń z jego życia. Mamy wiele powodów do odnowienia zainteresowania tą postacią, począwszy od specyfiki źródeł (uważa się, iż oprócz łacińskich istnieją również greckie) a skończywszy na uwypukleniu niektórych z jego myśli: mistycyzm tak zwanego Złotego listu lub rola, jaką odgrywał Wilhelm w informowaniu Bernarda z Clairvaux o rzekomych błędach Abelarda, a więc mniej lub bardziej bezpośrednie uczestnictwo opata Saint-Thierry w potępieniu paryskiego myśliciela na synodzie w Sens. Moje zainteresowanie Wilhelmem zapoczątkowało spostrzeżenie, iż jego historia osobista, przy zachowaniu w pamięci osobliwości tej postaci, wydawała mi się emblematyczna dla całego świata monastycznego XII w. Według mnie jego życie streszcza, przedstawia i zawiera w sobie wszystkie etapy ewolucji przeżywanej przez cały monastycyzm w XII stuleciu, z pewnością jednym z najtrudniejszych i decydujących w całej historii monastycyzmu. W ciągu XI i XII wieku, pomimo wzrastającego splendoru Cluny i rozległego wpływu świata monastycznego na wszystkie poziomy rzeczywistości, także na życie świeckie, życie mnisze doświadczyło kryzysu, który mógłby być pesymistycznie zinterpretowany jako niepokojący przerost albo wielka, ale i bezskuteczna próba odnowy. Niewątpliwie, kryzys był głęboki i cechował nie tylko świat monastyczny, gdyż właśnie ze względu na liczne i mające istotne konsekwencje relacje ze światem, zaznaczył się również w wymiarze zarówno religijnym, jak i świeckim ówczesnej rzeczywistości. Jednym z ważniejszych aspektów o znaczeniu historycznym Reguły św. Benedykta jest antyteza dialektyczna, w samym dziele rozwiązana teoretycznie i praktycznie z zachowaniem doskonałej równowagi pomiędzy stałością życia według ducha, a więc propozycją rygorystycznego modelu spójności (życie według Reguły), a ojcowskim i pełnym współczucia zrozumieniem dla słabości ludzi, którym proponowany jest ten ideał. Historia reform benedyktyńskich ma z tego powodu jedną stałą cechę, mianowicie są to próby odzyskania równowagi i właściwej miary proponowanych przez Regułę, a później zatraconych. Następstwo dialektyczne momentów nawrócenie – upowszechnienie (i dekadencja) reformy wewnętrznej, pozwalają dostrzec proces, który można by opisać jako posuwanie się w dół po spirali. Jedna z najbardziej interesujących faz tego procesu dokonała się właśnie w epoce Wilhelma z Saint-Thierry – Ambroggio Maria Piazzoni, fragment Wprowadzenia.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

91
PLAYMOBIL ® Family Fun 70558. Duży park rozrywki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 70558. Duży park rozrywki
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Hurra – idziemy do dużego parku rozrywki! Dzieci nie mogą się doczekać największej atrakcji – karuzeli łańcuchowej i z uśmiechem siadają na krzesełkach. Mama wraz z bliźniakami czeka niedaleko, a tata kupuje słodycze na stoisku. W następnej kolejności pora na zabawę na huśtawce w kształcie łódki. Zestaw zawiera sześć figurek dorosłych, pięć figurek dzieci, karuzelę łańcuchową z kolorowym oświetleniem, huśtawkę w kształcie łódki oraz stoisko z lodami, napojami i zabawkami. Karuzela łańcuchowa może być ręcznie napędzana korbą. Baterie nie są zawarte w zestawie. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

239,76 zł
210,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 28,77 zł

92
PLAYMOBIL ® City Action 70557. Akcja straży pożarnej z pojazdem gaśniczym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70557. Akcja straży pożarnej z pojazdem gaśnic...
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Straż pożarna PLAYMOBIL ma zawsze dużo do zrobienia. Kolejne wezwanie: zapaliła się kałuża oleju. Ratownicy natychmiast włączają niebieskie światło ze syreną i wyruszają do akcji. Na miejscu zdarzenia okazuje się, że płonie również duży SUV. Na szczęście kierowca w odpowiednim czasie znalazł się już w bezpiecznej odległości. Teraz liczy się każda minuta. Szybkie ugaszenie pożaru możliwe jest dzięki armatce wodnej! Zestaw zawiera cztery figurki, wóz strażacki ze światłem i dźwiękiem, pojazd terenowy ze zdejmowanym dachem, kaski, rękawice, silikonową kałużę oleju i wiele innych akcesoriów. Wymiary wozu strażackiego: ok. 37.0 x 12.0 x 14.0–35.0 cm (rozkładane ramię można złożyć). Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

309,00 zł
271,92 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 37,08 zł

93
PLAYMOBIL ® Magic 70368. Koralowy salon syrenek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Magic 70368. Koralowy salon syrenek
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Ten zestaw spodoba się dzieciom. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

99,00 zł
87,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

94
PLAYMOBIL ® Country 70367. Traktor ze zbiornikiem na wodę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Country 70367. Traktor ze zbiornikiem na wodę
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Ten zestaw spodoba się dzieciom. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

100,00 zł
88,00 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,00 zł

95
Pióro W Wat Expert S0951640 czarny Laka Gt Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
531,90 zł
452,12 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 79,78 zł

96
PLAYMOBIL ® Family Fun 70279. Lodziarnia w porcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 70279. Lodziarnia w porcie
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Mogą nie tylko wczuć się w różne role, ale również odwzorowywać świat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

159,51 zł
140,37 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,14 zł

97
Rubinkowo i Osiedle na Skarpie. Toruńskie przedmieścia sprzed lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

98
PLAYMOBIL ® Wild Life 70278. Pojazd na wyprawy badawcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Wild Life 70278. Pojazd na wyprawy badawcze
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Ten zestaw spodoba się dzieciom. Wysokiej jakości elementy pozwolą na zabawę przez długi czas. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

154,99 zł
136,39 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,60 zł

99
Alkoholowe dzieje świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholowe dzieje świata
Dostępny
75 szt.

Portery, giny, calvadosy, tequile, rosolisy i koniaczki, miody i bimberki… Napojów przynoszących radość i dodających osobliwego uroku każdej biesiadzie – bez względu na długość i szerokość geograficzną – nie da się zliczyć. Da się za to poznać ich niesamowite historie i dać się porwać nadzwyczajnym anegdotom, których zdążyło się w dziejach birbanckiej ludzkości naprawdę sporo namnożyć. Jaki związek ma alkohol z powstaniem Stanów Zjednoczonych? Jak smakuje trunek z rosiczki? Dlaczego pozyskiwanie pulque przypomina aztecki rytuał? Jaki wkład w rozwój polskiego przemysłu alkoholowego miał mały pajęczak zwany rozkruszkiem? Na te i wiele więcej pytań odpowiada niniejsza książka. Znawca historii kulinariów, smaków i woni Andrzej Fiedoruk zaprasza na fascynującą wędrówkę po świecie winnic, alembików, gorzelni i chmielowych pól. Warto zanurzyć się w tych hektolitrach wiedzy o alkoholu, podanej w gawędziarskim, niezobowiązującym stylu. Lektura Alkoholowych dziejów świata jest jak prawdziwa biesiada – przyjemna, bogata w niespodzianki i może się od niej mocno zakręcić w głowie!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

100
Use of English for Advanced SB with key & MPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Use of English for Advanced SB with key & MPO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Seria przygotowuje do wszystkich części egzaminu Cambridge English: Advanced (CAE). Starannie przemyślana strategia krok po kroku uczy rozwiązywania wszystkich typów zadań egzaminacyjnych. Wskazówki egzaminacyjne i modelowe wypowiedzi wspomagają proces przygotowań do egzaminu.

68,70 zł
59,77 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,93 zł

Wróć do góry