hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.12.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 5 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się I'm a Genius Science. Laboratorium 300 eksperymentów chemicznych (Dante), na drugim Puzzle 1000 elementów. Minerały (Eurographics). Kolejny produkt to Puzzle 1000 elementów. Rodzinka ptaków (Eurographics) oraz Dyplom - zakończenie zajęć (Aksjomat).
1
I'm a Genius Science. Laboratorium 300 eksperymentów chemicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'm a Genius Science. Laboratorium 300 eksperymentów chemicznych
Dante
Dostępny
247 szt.

Nowość z serii „I'm a genius”, która pozwala na wykonanie aż 300 eksperymentów związanych z chemią. Dzięki temu zestawowi dzieci mają szansę poznać w praktyce eksperymenty, o których uczą się w szkole. Pomoże to nie tylko lepiej zrozumieć omawiany materiał, ale również zapewni mnóstwo świetnej i kreatywnej zabawy połączonej z nauką! Do zestawu dołączona jest bogato ilustrowana instrukcja wyjaśniająca przebieg eksperymentów oraz potrzebne reagenty, które są bezpieczne dla zdrowia. Wymiary produktu: 53.0 x 36.0 x 9.0 cm

228,66 zł
201,22 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 27,44 zł

2 osoby kupiły
2
Puzzle 1000 elementów. Minerały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Minerały
Eurographics, 1000
Dostępny
8 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
3
Puzzle 1000 elementów. Rodzinka ptaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rodzinka ptaków
Eurographics, 1000
Dostępny
2 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
4
Dyplom - zakończenie zajęć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyplom - zakończenie zajęć
Aksjomat
Dostępny
4 szt.

Gotowe dyplomy na różne okazje: konkurs sportowy, plastyczny, zakończenie zajęć oraz wiele innych. Dużo miejsca na wpisanie nazwiska nagradzanego dziecka oraz okazji przyznania dyplomu. Kolorowe dyplomy, z lubianymi przez dzieci zwierzątkami, polecamy nauczycielom, wychowawcom oraz osobom prowadzącym różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych.

3,40 zł
2,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
5
Syn mafii Walka o dziedzica Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn mafii Walka o dziedzica Tom 2
Dostępny
150 szt.

Kontynuacja bestsellera Syn mafii Audrey staje przed obliczem władczego bossa nowojorskiej mafii. Salvatore Costello albo odbierze jej życie, albo uczyni swoją żoną. Tajemnica kobiety, za wszelką cenę strzeżona przed światem, znaczy dla niego zbyt wiele, by mógł ryzykować. Najgorszy wróg czai się w ukryciu i czeka tylko na odpowiedni moment, żeby się ujawnić... Miłość, pasja i pożądanie nie idą w parze z mrocznym półświatkiem. Nic nie jest pewne, a śmierć może czyhać na każdym kroku... Czy odważysz się wejść ponownie do świata, z którego już się nie uwolnisz?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

6
Oficjalna prasa w PRL Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oficjalna prasa w PRL Tom 1
Dostępny
4 szt.

Badania nad prasą oficjalnie wydawaną w PRL w ostatnich latach zamarły. Na rynku wydawniczym pojawiały się ledwie jeden-dwa tytuły na ten temat raz na jakiś czas, a gazety czy tygodniki publikowane w tamtym okresie zazwyczaj stanowiły wdzięczny temat do obśmiewania lub ilustrowania innych książek. Nadszedł czas, aby to zmienić i przywrócić właściwe proporcje, gdyż w dobie radia i często raczkującej telewizji to prasa stanowiła główne źródła kształtowania świadomości społeczeństwa okresu PRL. Stanowiła również ogromny oręż władz w walce o rząd dusz Polaków, a skutki tamtego okresu odczuwamy do dziś.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

7
Migracje do korzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Migracje do korzeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Monografia, oparta na danych empirycznych o charakterze narracyjnym, jest próbą zastosowania koncepcji ?migracji do korzeni? (roots migration) do opisu mobilności edukacyjnej młodych członków polskiej diaspory z państw byłego ZSRR. Autor odtwarza w niej biograficzny wymiar migracji studentów do jedynie częściowo znanej im Polski, z której pochodzi rodzina lub jej niektórzy członkowie. Kraj przodków i jego mieszkańcy jednak nie zawsze okazują się takie, jaki ich obraz kreowała rodzina, szkoła czy Kościół w miejscu urodzenia. Doświadczenia pobytu w Polsce istotnie wpływają na przemiany tożsamości zbiorowej i poczucie przynależności narodowej badanej młodzieży. Książka powinna zainteresować nie tylko specjalistów od migracji, socjologów czy historyków, lecz także tych wszystkich, którym bliski jest los rodaków na Wschodzie. Stanowi ona istotny wkład w badania nad migracjami powrotnymi i edukacyjnymi do Polski, zwłaszcza poprzez wykorzystanie perspektywy biograficznej do analizy doświadczeń życiowych młodych jednostek w pozornie znanej im ojczyźnie.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

8
Kwestie miejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwestie miejskie
Dostępny
4 szt.

Tematem publikacji jest debata o aktualnej kondycji i przyszłości miast w Królestwie Polskim w latach 1905?1915. Korzystając z takich narzędzi, jak analiza dyskursu, socjologia i antropologia miast oraz dorobku historiografii, autor przygląda się fenomenowi dziwiętnastowiecznej urbanizacji i industrializacji. Stara się osadzić polską dyskusję na temat wizji rozwoju miast, samorządu miejskiego, prawa miejskiego obywatelstwa i politycznego znaczenia ośrodków miejskich na szerszym tle przemian zachodzących w ówczesnej Europie. Zastanawia się, czy rewolucja 1905?1907 była rewolucją miejską i jak zmieniła postrzeganie miast w polskim dyskursie publicznym. Szuka odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu program polonizacji miast Królestwa Polskiego miał charakter modernizacyjny oraz analizuje utopijne wizje rozwoju miast z początku XX wieku. Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców-badaczy miast, historyków, socjologów i aktywistów miejskich, a także wszystkich zainteresowanych poruszaną problematyką.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

9
W ogrodzie biedronki Ofelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ogrodzie biedronki Ofelii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Książka dla dzieci. Owadzie i zwierzęce postaci, w tym główna bohaterka ? biedronka Ofelia, zyskując sympatię małego czytelnika, ułatwiają zrozumienie przesłań każdego z pięciu krótkich opowiadań, których akcja toczy się w przydomowym ogrodzie. Atrakcyjne literacko, zrozumiałe dla dzieci przykłady odwołują się do znanych przysłów: Co dwie głowy, to nie jedna, Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, Nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę, Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka, Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Inne zalety książki: wzbogaca słownictwo, pomaga w nauce liczenia, rozpoznawania kształtów, kolorów, niektórych owadów, zjawisk atmosferycznych. Prowokując dziecko do pytań, angażuje rodziców w proces wychowawczy i poznawczy.

21,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

10
Kradzież stulecia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kradzież stulecia
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Kayla Sheridan marzyła o miłości, małżeństwie i rodzinie. Kiedy więc poznała mężczyznę swych marzeń i w zawrotnym tempie została jego żoną, była w siódmym niebie. Szczęście nie trwało jednak długo. Mąż zniknął w czasie nocy poślubnej, pozostawiając Kaylę z gorzką świadomością, że stała się łatwą ofiarą oszusta. Nick Granville, inżynier budujący nowoczesne mosty w różnych zakątkach świata, został okradziony przez bezwzględnego aferzystę ze wszystkiego, łącznie ze swoją tożsamością. Nic więcej nie miał już do stracenia, gotów był więc narazić się na każde niebezpieczeństwo, żeby odzyskać dobre imię i swoje życie. Kayla i Nick jednoczą siły, by wytropić genialnego oszusta. A po drodze odsłaniają szokujące sekrety z własnej przeszłości?

51,90 zł
Powiadomienie
11
Kuszenie w jedwabiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuszenie w jedwabiu
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Wyrafinowane kreacje błyskotliwej i ambitnej stylistki Marcelline Noirot powoli podbijają serca londyńskiej arystokracji. Marcelline wie, że nic nie przyniosłoby większego splendoru jej butikowi niż patronat najpiękniejszej panny w mieście, lady Clare Fairfax, mającej niebawem zaręczyć się z księciem Clevedonem. Zdobycie szlachetnie urodzonej i poważanej klientki zapewniłoby powodzenie butikowi Maison Noirot i bogactwo rodzinie Marcelline. Lecz by zdobyć serce damy, Marcelline musi najpierw przekonać do siebie Clevedona, którego wymagania są niebotyczne, zasady moralne zaś? przeciwnie. Nagroda wydaje się warta ryzyka, lecz książę potrafi uwodzić równie mistrzowsko, jak szykowne kreacje madame Noirot. Iskra pożądania, która między nimi zapłonie, niebawem przerodzi się w skandaliczny spektakl, który rozpali całe miasto.

45,90 zł
Powiadomienie
12
O potrzebie twórczego antykomunizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O potrzebie twórczego antykomunizmu
Dostępny
22 szt.

Wybór pism czołowego publicysty drugiego obiegu w latach 80-tych XX wieku, redaktora pism podziemnych ?13 Grudnia? (następnie ?13. Pismo Chrześcijańsko-Liberalne), proponującego idee chrześcijańskiego liberalizmu, autora koncepcji rozwoju wolności gospodarczej w realiach państwa autorytarnego i warunkowego kompromisu na tym polu zwartego z pragmatyczną częścią obozu władzy.

51,90 zł
36,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,57 zł

13
Literatura i polityczność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura i polityczność
Dostępny
15 szt.

Studia łączące perspektywy badawcze literaturoznawstwa z historią idei politycznych, ukazujące różne przejawy polityczności literatury polskiej na przestrzeni ostatnich 250 lat, od czasów konfederacji barskiej do dziś. Zawierają one wszechstronną analizę twórczości i znaczenia autorów ? między innymi Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, Zbigniewa Herberta ? którzy w burzliwych czasach kształtowali polską kulturę i zarazem wpływali na myślenie polityczne Polaków. Ich spuścizna wciąż ma duże znaczenie, choć jej obraz jest często zdominowany przez stereotypy i nadmierne uproszczenia. W książce są też zaprezentowane zjawiska polityczne i literackie ? jak literatura barska czy oświeceniowa bajka polityczna ? słabo teraz znane poza gronem ich badaczy, a będące ważnymi przykładami tego, jak w skomplikowanych polskich realiach literatura i polityka splatały się ze sobą w różnie oceniany, ale frapujący i nierozerwalny związek.

36,75 zł
25,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,02 zł

14
Plan finansowy 2021 dla jednostek budżetowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan finansowy 2021 dla jednostek budżetowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

W publikacji opisano zasady przygotowywania planów finansowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych w zależności od przyjętej przez daną jednostkę polityki finansowej oraz wzory zarządzeń w sprawie przygotowywania planów, a także procedury dokonywania zmian w tych planach w trakcie roku budżetowego. Ponadto przedstawiono sposoby dokonywania analizy realizacji planów wraz z przykładami ewidencji dochodów i wydatków jednostki. Książka zawiera też odpowiedzi na pytania dotyczące wątpliwości związanych z planowaniem finansowym w jednostkach.

149,00 zł
125,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 23,84 zł

15
Akta osobowe 2021 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akta osobowe 2021 r.
Dostępny
9 szt.

Z publikacji Akta osobowe 2021 dowiesz się: W jaki sposób ?działają? skrócone okresy przechowywania akt osobowych? Które dokumenty należy przechowywać w poszczególnych częściach akt osobowych lub w dokumentacji związanej z ewidencjonowaniem czasu pracy po 1 stycznia 2019 r.? Co ? i w jaki sposób ? należy obecnie wykazywać w ewidencji czasu pracy? Co to znaczy, że dokumentacja związana z ewidencjonowaniem czasu pracy musi być obecnie prowadzona indywidualnie dla każdego pracownika? Jak stosować sposób numerowania dokumentów w aktach bazujący na podzbiorach? Jak przejść na e-akta? Jaka jest procedura?? Jakie warunki musi spełniać elektroniczna dokumentacja? Czy można zdigitalizować tylko część dokumentów z akt jednego pracownika? Jakie są obowiązki informacyjne? Wszystko to i wiele innych kwestii wyjaśniamy w niniejszej publikacji.

59,90 zł
50,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,58 zł

16
Spacerem po etyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacerem po etyce
Dostępny
28 szt.

Książka znanego i uznanego w świecie autorytetu z dziedziny etyki ks. Tadeusza Ślipki. Spacerem po etyce to książka omawiająca wszystkie podstawowe a jednocześnie najważniejsze zagadnienia związane z moralnością człowieka i problemy etyczne. Co to są sytuacje graniczne? Kodeks etyki zawodowej Metody rozwiązywania problemów etycznych Moralna wartość ludzkiego życia Odpowiedzialność w świetle etyki Państwo a obywatel Prawo własności Społeczne efekty homoseksualizmu Sumienie i posłuszeństwo jego nakazom Technokratyzm – co to takiego? Prawo narodu do oporu przeciwko ciemiężycielowi Co ma wspólnego Pan Bóg z ruchem ekologicznym w Polsce Etyczne aspekty zapłodnienie „in vitro” Etyczne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego Etyczne aspekty klonowania Etyczne aspekty transplantacji Czym są i gdzie „bytują” obiektywne wartości Antropologiczne podstawy godności człowieka Bibliotekarz, wydawca i księgarz wobec wartości… ale jakich?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

17
Blasfemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blasfemia
Dostępny
12 szt.

„Psychoza, nihilizm, mizantropia, mizoginia, wynaturzenia seksualne, wyobcowanie, blasfemia... Proza Ryana Hardinga poruszy Was do głębi i zmrozi do szpiku kości. Przygotujcie worki na wymioty i kaftan bezpieczeństwa, nadchodzi prawdziwy horror ekstremalny. Polecam jak diabli!”. – Tomasz Czarny

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

18
Walka o Śląsk Cieszyński w r. 1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka o Śląsk Cieszyński w r. 1919
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Przedstawiona praca gen. Franciszka Latinika – pomimo upływu czasu – posiada szczególny walor; jest w dalszej mierze podstawowym źródłem wiedzy o wydarzeniach odradzającej się po latach niewoli Polski – jednak tu w kontekście walki o granicę południowo-zachodnią. Wojna polsko-czechosłowacka – bo o niej mowa – jest najmniej znanym epizodem szerszego tła walk niepodległościowych, i choć nie miała tak dramatycznego przebiegu, jak równolegle trwająca wojna polsko-bolszewicka, to przecież jej konsekwencje i rodzące się stąd napięcia były odczuwalne przez całe dwudziestolecie międzywojenne, a nawet później, już po II wojnie światowej. Opis tych zmagań wyszedł spod pióra nie tylko ich uczestnika, ale w jakimś sensie demiurga polskiej obrony, która ze względu na ubóstwo środków, jak i nielicznych jednostek wojskowych nadrobiona została męstwem i determinacją... (ze Wstępu prof. Mariana Małeckiego)

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

19
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Eva Boże Narodzenie Mix Craft with Fun 463726 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Eva Boże Narodzenie Mix Craft with Fu...
Craft with Fun
Dostępny
28 szt.

Zalety produktu idealne do zdobienia kartek świątecznych, świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka czy dodatki na Boże Narodzenie. Wszystkie ozdoby posiadają samoprzylepną taśmę. Miękkie piankowe naklejki od CRAFT WITH FUN. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończoną ilość możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii CRAFT WITH FUN Zawartość opakowania 73 szt. piankowych naklejek, choinka, bombka, bałwan, skarpeta, renifer... Wszystkie elementy wykonane z pianki. Przeznaczone dla dzieci od lat 3 . Wymiary/waga wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 11,5x18x2,waga produktu w opakowaniu kg 0,014 kg. Pakowany w woreczek z zawieszką . Iner 12 szt. Karton zbiorczy144 szt.

15,84 zł
11,99 zł

Rabat 24,3%
oszczędzasz 3,85 zł

20
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Eva Boże Narodzenie Mix Craft with Fun 463725 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Eva Boże Narodzenie Mix Craft with Fu...
Craft with Fun
Dostępny
21 szt.

Zalety produktu idealne do zdobienia kartek świątecznych, świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka czy dodatki na Boże Narodzenie. Wszystkie ozdoby posiadają samoprzylepną taśmę. Miękkie piankowe naklejki od CRAFT WITH FUN. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończoną ilość możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii CRAFT WITH FUN Zawartość opakowania 120 szt. piankowych naklejek, choinka, bombka, gwiazdka, dzwoneczek, bałwan... Wszystkie elementy wykonane z pianki. Wymiary/waga wymiary opakowania szer. x wys. cm 11,5x20,5 waga produktu w opakowaniu kg 0,028 kg. Pakowany w woreczek z zawieszką . W inerze po 12 szt. W kartonie zbiorczym po 144 szt.

16,16 zł
11,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 4,17 zł

21
Między prawdą a blogiem. Krótkie kazania na rok B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między prawdą a blogiem. Krótkie kazania na rok B
Dostępny
4 szt.

Krótkie lecz treściwe kazania pomogą w codziennym zabieganiu każdemu kto chcę iść głębiej, dalej, a zarazem bliżej Boga. Objaśnienia biblijnych fragmentów i bezpośrednie odniesienie do sytuacji życiowych, postaw społecznych i powszechnych zachowań uzmysławia nam, jak często w prozaicznych zdarzeniach mamy okazję potwierdzić, że jesteśmy uczniami Jezusa. Między prawdą a blogiem prowadzi drogą prostą, na której odkryjesz jak blisko każdego z nas jest Bóg, nie pozwól mu czekać.

25,50 zł
19,99 zł

Rabat 21,6%
oszczędzasz 5,51 zł

22
Wybrani i obcy. Lectio divina. 1 List św. Piotra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrani i obcy. Lectio divina. 1 List św. Piotra
Dostępny
5 szt.

Lectio divina – praktyka czytania słowa Bożego, sięgająca początków chrześcijaństwa. Metoda lectio divina składa się z czterech etapów: lectio, meditatio, oratio, contemplatio. Jest dostępna dla wszystkich, każdy, kto pragnie zażyłości z Bożym słowem i otwiera się na działanie Ducha Świętego, może doświadczyć duchowej wiosny. Ks. Sebastian Fajfer przystępnym językiem pomaga nam zbliżyć się do Boga poprzez 1 list św. Piotra. Spróbuj zobaczyć rzeczywistość oczami Boga.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

23
Kids Love Monsters. Chemiczny potworek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kids Love Monsters. Chemiczny potworek
Lisciani
Dostępny
164 szt.

Chemiczny potworek to wspaniały zestaw dla młodych naukowców, przy pomocy którego można wykonać wiele eksperymentów chemicznych wspólnie z potworkiem Grico! W opakowaniu znajduje się wiele odczynników, probówek, barwników i wszystkiego tego, co niezbędne do bezpiecznego eksperymentowania i poznawania chemii w zabawny sposób. Grico, ciekawski pasjonat nauki to przyjaciel, który będzie Ci towarzyszył podczas wykonywania niesamowitych i fantastycznych eksperymentów. Dzięki ilustrowanej instrukcji eksperymentowanie z chemią będzie łatwe i bezpieczne.

121,90 zł
108,49 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,41 zł

24
Barbie Color Reveal. GTR93 Brokatowa Barbie niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Color Reveal. GTR93 Brokatowa Barbie niespodzianka
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.15

Ten zestaw kryje w sobie mnóstwo sekretów! W każdym opakowaniu jest lalka w błyszczącym ubranku, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy – pociągnij za pasek, aby usunąć zewnętrzną warstwę i odsłonić przezroczystą tubkę. W środku znajdziesz metaliczną różową lalkę-niespodziankę oraz cztery tajemnicze torebki. Wyjmij je wszystkie i napełnij tubkę ciepłą wodą, a następnie włóż lalkę do środka i poruszaj nią. Woda zmieni kolor na różowy, a po wyciągnięciu Barbie odkryjesz jej wygląd! Każda lalka ma inny kolor oczu, włosów, skóry i lśniących nóg oraz inny gorset, a to jeszcze nie koniec niespodzianek. Otwórz torebki, by znaleźć doczepianą kitkę, błyszczącą spódniczkę oraz parę bucików i kolczyków. Użyj zimnej wody, aby zmienić kolor ust i gorsetu Barbie – tę niesamowitą transformację można powtarzać wiele razy! Każda seria z linii Color Reveal ma wyjątkowy motyw – ten jest związany ze wszystkim, co się błyszczy i mieni, a lalki mają lśniące włosy oraz nogi, a także doczepianą kolorową kitkę. Do przechowywania akcesoriów użyj tubki z zestawu. Którą lalkę znajdziesz? Dzieci mogą zebrać też inne zestawy z tej linii, aby dowolnie dopasowywać elementy i odkrywać nowe możliwości zabawy. Uwaga. Lalka nie stoi samodzielnie. To opakowanie niespodzianka. Cena dotyczy 1 sztuki. Wymiary opakowania: 33.0 x 9.0 x 9.0 cm

96,90 zł
87,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,69 zł

25
Spadające leniwce. GMB75 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spadające leniwce. GMB75
Mattel, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

„Spadające leniwce” to gra zręcznościowa marki Mattel, która świetnie sprawdzi się jako sposób na nudę dla wszystkich pięcioletnich maluchów! Planszą gry jest w tym wypadku pień drzewa ze specjalnymi dziurkami – aby rozpocząć zabawę, należy umieścić we wszystkich otworach kolorowe patyczki, o które leniwce zaczepią się swoimi ogonkami. Figurki należy delikatnie wrzucić do środka pnia, w taki sposób, by pozostały zaczepione o patyczki. Teraz można rozpocząć rozgrywkę! Każdy z graczy musi rzucić kostką i wyjąć z drzewka patyczek we wskazanym kolorze – należy zrobić to jednak na tyle delikatnie i precyzyjnie, by żaden leniwiec nie spadł na ziemię! Trzeba więc wykazać się nie lada zręcznością i jak najdłużej utrzymać zwierzaki wewnątrz drzewka. Wygrywa ta osoba, która zbierze jak najmniej figurek leniwców.

98,90 zł
89,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,89 zł

26
Inżynieria spraw najważniejszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynieria spraw najważniejszych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Jeśli chcesz zrozumieć jakąś sprawę ukrytą w złudnej wieloznaczności ? to sięgnij do szczegółów, one nie kłamią. Dokop się korzeni, cofnij się do początków, bo tylko tam ?naprawdę? i ?w istocie? czekają na Twoje spojrzenie. Małe rzeczy są jednoznaczne i mówią najbardziej wyraźnym głosem. Postawmy pytanie? "czym jest naprawdę?" Wobec INFORMACJI, zanim zostanie wsadzona do więzienia matematyki i zaprzęgnięta do ciągnięcia różnych teorii, wobec UMYSŁU oraz ŚWIADOMOŚCI, zanim stracą swój sens przy próbach rozciągnięcia ich na cały Kosmos. Zapytajmy o wiarę w BOGA, największe ludzkie złudzenie: co jest jego istotą i dlaczego jest największym ze zjawisk społecznych. Już poza złudzeniem i bez drżenia serca przyjrzyjmy się RELIGII, dlaczego jest wszędzie i była zawsze. Jeżeli w tych poszukiwaniach nabierzemy przekonania, że wielkie sprawy mają proste przyczyny, to odkryjemy PROCES, który jest zasadą i napędem naszego ludzkiego świata.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

27
Bóg. Czy są powody by wierzyć? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg. Czy są powody by wierzyć?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

Dlaczego kochający Bóg pozwala na istnienie cierpienia? Czy kochający Bóg może posłać ludzi do piekła? Czy możliwe, by istniała tylko jedna prawdziwa religia? Dlaczego tak wiele wojen było toczonych w imię Boga? To tylko kilka pytań i wątpliwości, z którymi zmagają się współcześni nawet żarliwie wierzący ludzie. Timothy Keller zestawił listę najczęściej wyrażanych wątpliwości, z jakimi sceptycy przychodzą do jego kościoła. W książce tej rozprawia się po kolei z każdą z nich. Sięga po dzieła literatury i filozofii, osobiste rozmowy oraz zasady logiki, by wykazać, że wiara w Boga chrześcijaństwa jest jak najbardziej racjonalna, wyznawana przez ludzi rozsądnych, uczciwych intelektualnie i głęboko przejęty losem szczerze poszukujących prawdy. Timothy Keller kieruje swoją książkę do ateistów, agnostyków i sceptyków, przedstawiając solidne i racjonalne fundamenty, na których ludzie wierzący mogą oprzeć swą wiarę w obliczu licznych ataków, jakim w Wieku Sceptycyzmu poddana jest religia. Książka Bóg. Czy są powody by wierzyć? przeciwstawia się tej sceptycznej ideologii i jej korzeniom, wskazując na prawdziwą istotę i cel chrześcijaństwa.

39,00 zł
27,69 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

28
Torebka ozdobna 310x400 Tw Lux Um1 Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
92,90 zł
74,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,58 zł

29
Torebka ozdobna 310x420 Tw Lux Window Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna 310x420 Tw Lux Window Fol A 12
Rozette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

92,90 zł
74,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,58 zł

30
Torebka ozdobna 260x320 Tw Lux Ug9 Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna 260x320 Tw Lux Ug9 Fol A 12
Rozette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

60,90 zł
48,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,18 zł

31
Torebka ozdobna 260x320 Tw Lux Ug13 Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna 260x320 Tw Lux Ug13 Fol A 12
Rozette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.15

63,90 zł
51,12 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,78 zł

32
Torebka ozdobna 310x400 Tw Lux Ug3 Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna 310x400 Tw Lux Ug3 Fol A 12
Rozette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

87,90 zł
70,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,58 zł

33
Torebka ozdobna 310x420 Tw Lux Ug13 Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna 310x420 Tw Lux Ug13 Fol A 12
Rozette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

92,90 zł
74,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,58 zł

34
Torebka ozdobna 260x320 Tw Lux Window Fol A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna 260x320 Tw Lux Window Fol A 12
Rozette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

63,90 zł
51,12 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,78 zł

35
Nomadic Homes. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nomadic Homes.
Niedostępny
Brak

omadic homes come in all shapes and sizes. They are for the wealthy and the poor, the trendy and the out-of-luck. Changing one?s place of residence is an endeavor that is as old as humanity, for reasons of season, or, more recently, to better occupy leisure time. Written and edited by Philip Jodidio, this volume with illustrations by Russ Gray contains some of the most remarkable examples of homes on the move. Starting with totally revamped Airstream mobile homes, and going on to spectacular moveable vacation houses of the Epic Retreats ?pop-up boutique hotel? in Wales, this book doesn?t stop moving, surveying the best in campers and tents, and going on to extravagant marine dwellings like BIG?s Urban Rigger, or the Manta Underwater Room in Zanzibar. At the other end of the spectrum, we find refugee housing for those forced into a life on the move, including shelters designed by the Pritzker Prize?winning architect Shigeru Ban. What we discover throughout is that the nomadic spirit of our hunter-gatherer ancestors is very much alive in the modern world. Where architecture has often sought stability and thus the lack of movement, modernity has brought a sense of the finite, and a good deal of modesty about posterity and longevity. What more contemporary thought could there be than to seek nothing so much as to move, to grow perhaps, but always to move. ?A good traveler,? said the ancient Chinese philosopher Lao Tzu ?has no fixed plans and is not intent on arriving.? As this book ably shows, it is the journey that counts.

236,00 zł
Powiadomienie
36
The Marvel Age of Comics 1961-1978 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Marvel Age of Comics 1961-1978
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

It was an age of mighty heroes, misunderstood monsters, and complex villains. With the publication of Fantastic Four No. 1 in November 1961, comics giant Marvel inaugurated a transformative era in pop culture. Through the next two decades, the iconic Hulk, Spider-Man, Iron Man, and the X-Men leapt, darted, and towered through its pages. Captain America was resurrected from his 1940s deep-freeze and the Avengers became the World?s Greatest Super Heroes. Daredevil, Doctor Strange, and dozens more were added to the pantheon, each with their own rogues? gallery of malevolent counterparts. Nearly 60 years later, these thrilling characters from the 1960s and ?70s are more popular than ever, fighting the good fight in comics, toy aisles, and blockbuster movies around the world. In The Marvel Age of Comics 1961?1978, legendary writer and editor Roy Thomas takes you to the heart of this seminal segment in comic history?an age of triumphant character and narrative innovation that reinvented the super hero genre. With more than 500 images and insider insights, the book traces the birth of champions who were both epic in their powers and grounded in a world that readers recognized as close to their own; relatable heroes with the same problems, struggles, and shortcomings as everyone else. By the ?70s, we see how the House of Ideas also elevated horror, sword and sorcery, and martial arts in its stable of titanic demigods, introducing iconic characters like Man-Thing, Conan, and Shang-Chi and proving that their brand of storytelling could succeed and flourish outside of the capes and tights. Behind it all, we get to know the extraordinary Marvel architects whose names are almost as familiar as the mortals (and immortals!) they brought to life?Stan ?The Man? Lee, Jack ?King? Kirby, and Steve Ditko, along with a roster of greats like John Romita, John Buscema, Marie Severin, Jim Steranko, and countless others. The result is a behind-the-scenes treasure trove and a jewel for any comic fan?s library, brimming with the innovation and energy of an invincible era for Marvel and its heroes alike.

121,00 zł
Powiadomienie
37
Walt Disneys Mickey Mouse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walt Disneys Mickey Mouse
Dostępny
3 szt.

On November 18, 1928, the world?s most famous Mouse made his very first public debut. Today, we celebrate 90+ years of Mickey in one of the most expansive illustrated publications on the Disney universe. Starting with the first sketches of a character who was almost named Mortimer, we trace the career of Walt Disney?s and Ub Iwerks?s most famous creation, one met with an explosion of worldwide popularity preceded only by the earlier successes of Charlie Chaplin. With unlimited access to Disney?s vast historical collections as well as public and private collections, the authors bring Mickey?s success story to life: concept art, story sketches, background paintings, and animation drawings as well as historical photographs trace the origins and evolution of such timeless favorites as Steamboat Willie, The Band Concert, and Brave Little Tailor. They also follow Mickey as he builds on this legendary library of short cartoons by appearing in two historic feature-length films, Fantasia and Fun and Fancy Free. Extensive archival research sheds new light on little-known chapters of Mickey?s career, the origins of the Mickey Mouse Club, and his use as a patriotic icon during World War II. Along the way, we encounter the work of all major Mickey artists in both film and comics, including such greats as Ub Iwerks, Win Smith, Ferdinand Horvath, Fred Moore, Floyd Gottfredson, Carl Barks, Manuel Gonzales, Paul Murry, Romano Scarpa, Giorgio Cavazzano, Byron Erickson, and César Ferioli. Mickey Mouse has left an indelible mark on everyday culture as well as high art, becoming a favored subject for Pop artists such as Andy Warhol, Keith Haring, and Roy Lichtenstein. As Walt Disney once said: ?I only hope that we never lose sight of one thing?that it was all started by a mouse.? And an end to the success story is nowhere in sight. Today, 90+ years after his creation, Mickey remains as lovable and popular as ever. Let?s pay tribute to the little fellow, his legend, and his legacy with a monument to the one and only Mickey Mouse.

121,00 zł
38
Arts & Architecture 1945-49 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arts & Architecture 1945-49
Dostępny
5 szt.

From the end of World War II until the mid-1960s, exciting things were happening in American architecture. Emerging talents were focusing on innovative projects that integrated at once modern design and low-cost materials. The trend was most notably embodied in the famous Case Study House Program, a blueprint for modern habitation championed by the era?s leading American journal, Arts & Architecture. The complete facsimile of the ambitious and groundbreaking Arts & Architecture was published by TASCHEN in 2008 as a limited edition. This new curation?directed and produced by Benedikt Taschen?brings together all the covers and the highlights from the first five years of the legendary magazine, with a special focus on the Case Study House Program and its luminary pioneers including Neutra, Schindler, Saarinen, Ellwood, Lautner, Eames, and Koenig. A celebration of the first brave years of a politically, socially and culturally engaged publication, this special selection is also a testimony to one of the most unique and influential events in the history of American architecture.

242,00 zł
39
The Book of Palms - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Book of Palms
Dostępny
2 szt.

On December 15, 1868, Carl Friedrich Philipp von Martius (1794?1868), Professor of Botany at the University of Munich and director of the Royal Botanic Garden, was carried to his grave in a coffin covered with fresh palm leaves. These were a reference to his groundbreaking Historia naturalis palmarum: opus tripartitum (Natural History of Palms: a work in three volumes), published between 1823 and 1853. At the time, this encyclopedic treasury contained the sum of human knowledge on the topic, and included 240 exquisite chromolithographic illustrations, including landscape views of palm habitats and botanical dissections. This epic folio was based on von Martius?s expedition to Brazil and Peru with zoologist Johann Baptist von Spix, sponsored by King Maximilian I of Bavaria, to investigate natural history and native tribes. From 1817 to 1820 the pair traveled over 2,250 km (1,400 miles) throughout the Amazon basin, the most species-rich palm region in the world, collecting and sketching specimens. On their return both men were awarded knighthoods and lifetime pensions. In his epic work, von Martius outlined the modern classification of palm, produced the first maps of palm biogeography, described all the palms of Brazil, and collated the sum of all known genera of the palm family. Apart from his own collection of specimens and notes, von Martius also wrote about the findings of others. Von Martius?s folio is unusual in its inclusion of cross-sectioned diagrams, conveying the architecture of these mighty trees, which central Europeans would have found hard to imagine accurately. Equally remarkable are the color landscapes showing various palms?often standing alone?which have a simple and elegant beauty. This famous work is an unrivaled landmark in botanic illustration and taxonomy.

290,00 zł
40
Redouté The Book of Flowers. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Redouté The Book of Flowers.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Flower painter Pierre-Joseph Redouté (1759?1840) devoted himself exclusively to capturing the diversity of flowering plants in watercolor paintings which were then published as copper engravings, with careful botanical descriptions. The darling of wealthy Parisian patrons including Napoleon?s wife Josephine, he was dubbed ?the Raphael of flowers,? and is regarded to this day as a master of botanical illustration. This collection brings our best-selling XL-sized edition to a smaller, more convenient format, still gathering some of the finest color engravings from Redouté?s illustrations of Roses, Lilies, and Choix des plus belles fleurs et quelques branches des plus beaux fruits (Selection of the Most Beautiful Blooms and Branches with the Finest Fruits). Offering a vibrant overview of Redouté?s admixture of accuracy and beauty, it is also a privileged glimpse into the magnificent gardens and greenhouses of a bygone Paris.

121,00 zł
Powiadomienie
41
Tarot The Library of Esoterica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot The Library of Esoterica
Dostępny
13 szt.

To explore the Tarot is to explore ourselves, to be reminded of the universality of our longing for meaning, for purpose and for a connection to the divine. This 600-year-old tradition reflects not only a history of seekers, but our journey of artistic expression and the ways we communicate our collective human story. For many in the West, Tarot exists in the shadow place of our cultural consciousness, a metaphysical tradition assigned to the dusty glass cabinets of the arcane. Its history, long and obscure, has been passed down through secret writing, oral tradition, and the scholarly tomes of philosophers and sages. Hundreds of years and hundreds of creative hands?mystics and artists often working in collaboration?have transformed what was essentially a parlor game into a source of divination and system of self-exploration, as each new generation has sought to evolve the form and reinterpret the medium. Author Jessica Hundley traces this fascinating history in Tarot, the debut volume in TASCHEN?s Library of Esoterica series. The book explores the symbolic meaning behind more than 500 cards and works of original art, two thirds of which have never been published outside of the decks themselves. It's the first ever visual compendium of its kind, spanning from Medieval to modern, and artfully arranged according to the sequencing of the 78 cards of the Major and Minor Arcana. It explores the powerful influence of Tarot as muse to artists like Salvador Dalí and Niki de Saint Phalle and includes the decks of nearly 100 diverse contemporary artists from around the world, all of whom have embraced the medium for its capacity to push cultural identity forward. Rounding out the volume are excerpts from thinkers such as Éliphas Lévi, Carl Jung, and Joseph Campbell; a foreword by artist Penny Slinger; a guide to reading the cards by Johannes Fiebig; and an essay on oracle decks by Marcella Kroll.

145,00 zł
42
Homes for Our Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homes for Our Time
Dostępny
3 szt.

Across small cottages and lavish villas, beach houses and forest refuges, discover the world?s finest crop of new homes. This cutting-edge global digest features such talents as Shigeru Ban, MVRDV, and Marcio Kogan alongside up-and-coming names like Aires Mateus, Xu Fu-Min, Vo Trong Nghia, Desai Chia, and Shunri Nishizawa. Here, there are homes in Australia and New Zealand, from China and Vietnam, in the United States and Mexico, and on to less expected places like Ecuador and Costa Rica. The result is a sweeping survey of the contemporary house and a revelation that homes across the globe may have more in common than expected. Among guava trees and abandoned forts in Western India is a sanctuary designed for and by Kamal Malik of Malik Architecture. The House of Three Streams is a sprawling spectacle with high ceilings, verandas, and pavilions, perched atop a ridge overlooking two ravines. A medley of steel, glass, wood, and stone, the house weaves along the contour of the landscape, almost as an extension of the forest. Encina House by Aranguren & Gallegos, an elegant, sloping structure reminiscent of a gazebo, similarly inhabits its surrounding vista. Ensconced in a pine forest north of Madrid, the lower level is embedded in rock and connected to the upper by a natural stone wall. Shinichi Ogawa?s Seaside House is an immaculate two-story minimalist marvel in Kanagawa that overlooks the Pacific. Its living area spills onto a cantilevered terrace and infinity pool, almost dissolving into the ocean as one seamless entity. In Vietnam, Shunri Nishizawa?s House in Chau Doc exudes tropical sophistication with exposed timber beams, woven bamboo, plants, concrete panels, and inner balconies and terraces. Its corrugated iron panels act as moveable walls and shutters, ushering in views of surrounding rice fields. These homes?along with more than 50 others?are each remarkably distinct in design. They all, however, toe the line between inside and outside, each one symbiotic with its surroundings.

290,00 zł
43
Gra językowa Włoski Campionato D'Italiano - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Włoski Campionato D'Italiano
Niedostępny
Brak

Campionato d'italiano jest grą w konwencji olimpiady wiedzy, w której za pomocą serii sześciuset sześćdziesięciu interesujących pytań i odpowiedzi gracze poznają różnorodne aspekty geografii, cywilizacji i kultury Włoch oraz aktywnie i bezstresowo rozwijają swoją znajomość języka włoskiego na poziomie A2-B1. Charakter gry: Gra planszowaPoziom trudności: A2-B1Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A2, lub B1 (przy użyciu oddzielnych zestawów kart), bądź na poziomie mieszanym A2-B1 przy użyciu obu zestawów kart równocześnie.Do dyspozycji graczy jest plansza zawierająca ponumerowane pola w kolorach odpowiadających kolorom pięciu kół olimpijskich oraz dwie talie kart zawierających na każdej karcie po pięć pytań oznaczonych pięcioma kolorami i odpowiadających następującym tematom: -kolor czerwony: kultura, sztuka, muzyka, kino, literatura -kolor zielony: geografia -kolor czarny: historia, tradycje, szkoła, edukacja, bezpieczeństwo drogowe, -kolor żółty: zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie, czas wolny, sport -kolor niebieski: nauki przyrodnicze, zwierzęta, technologia, astronomiaPod każdym z pytań umieszczonych na karcie znajdują się trzy odpowiedzi, z których jedna (wyróżniona pogrubionym drukiem) jest poprawna.Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Każdy z uczestników gry ma za zadanie wykonać rzut kostką i odliczyć na planszy ilość pól odpowiadającą wylosowanej liczbie, po czym odpowiedzieć na pytanie odczytane z wyciągniętej przez osobę prowadzącą grę (na przykład nauczyciela) karty. Jeżeli przykładowo pole wylosowane przez gracza ma kolor czerwony, osoba prowadząca grę odczytuje z losowo wyciągniętej karty pytanie oznaczone tym kolorem wraz z trzema przyporządkowanymi do niego możliwymi odpowiedziami. Wskazanie poprawnej odpowiedzi premiowane jest otrzymaniem żetonu w odpowiednim kolorze, natomiast zła odpowiedź uniemożliwia otrzymanie żetonu. Jeżeli w trakcie rozgrywki gracz wylosuje pole oznaczonym tym samym kolorem, co posiadany przez niego żeton, wykonuje kolejne rzuty kostką dopóki nie znajdzie się na polu o innym kolorze. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy udzieli poprawnych odpowiedzi na zadane pytania w pięciu głównych kategoriach tematycznych odpowiadających pięciu kolorom, a tym samym zbierze pięć różnych żetonów.Inny sposób prowadzenia rozgrywki przewiduje możliwość wielokrotnego stawania na polu o tym samym kolorze i otrzymywania wielu takich samych żetonów, a po wyczerpaniu puli wolnych żetonów, zakończenia gry i podliczenia który z graczy zdobył ich najwięcej.Jeszcze innym wariantem wykorzystania gry jest prowadzenie rozgrywki zgodnie z zasadami popularnej gry w tzw. "węże i drabiny", w której gracze przesuwają po planszy swoje pionki o liczbę oczek wylosowanych po rzucie kostką, a udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie oznaczone odpowiednim kolorem uprawnia do pozostania na wylosowanym polu, podczas gdy wskazanie złej odpowiedzi powoduje utratę kolejki, bądź cofnięcie się o ustaloną na początku gry ilość pól. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy dotrze do mety, którą jest ostatnie pole na planszy oznaczone numerem 50.Gra znajduje ponadto zastosowanie jako materiał do wszelkiego rodzaju olimpiad i konkursów z wiedzy o geografii, cywilizacji i kulturze Włoch.Cele językowe:-nauka słownictwa języka włoskiego,-nauka wyrażeń idiomatycznych,-rewizja znajomości zasad gramatyki, w tym konstruowania zdań pytających.Cele kulturowe:-poznawanie geografii, kultury, historii i tradycji WłochPrzedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośliZastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).Dodatkowe korzyści: Gra językowa Campionato d'italiano doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.Zestaw zawiera:-składaną kartonową planszę o wymiarach 40x40cm-dwie talie kart po 66 sztuk-60 kolorowych żetonów-składaną kartonową kostkę do gry-4-stronicową instrukcję metodyczną z opisem reguł gry.

65,90 zł
Powiadomienie
44
Etnolingwistyka T. 32 Problemy Języka i Kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etnolingwistyka T. 32 Problemy Języka i Kultury
Dostępny
5 szt.

Tom 32 Etnolingwistyki składa się z 6 części:I. Rozprawy i analizy (14 prac)II. Recenzje (4 prace)III. Z życia naukowego (1 praca)IV. Noty o książkachV. Książki i czasopisma nadesłaneVI. Noty o autorach

34,56 zł
27,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,26 zł

45
Dyplom - dowolna okazja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyplom - dowolna okazja
Aksjomat
Dostępny
22 szt.

Gotowe dyplomy na różne okazje: konkurs sportowy, plastyczny, zakończenie zajęć oraz wiele innych. Dużo miejsca na wpisanie nazwiska nagradzanego dziecka oraz okazji przyznania dyplomu. Kolorowe dyplomy, z lubianymi przez dzieci zwierzątkami, polecamy nauczycielom, wychowawcom oraz osobom prowadzącym różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych.

3,37 zł
2,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,38 zł

1 osoba kupiła
46
Wiejskie przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiejskie przygody
Dostępny
14 szt.

Wiejskie przygody; krzyżówki, labirynty, zgadywanki i rebusy.

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

47
Puzzle 1000 Miłość i duma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Miłość i duma
Eurographics
Dostępny
9 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

48
Puzzle 2000 Czekoladowe mufinki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 Czekoladowe mufinki
Eurographics
Dostępny
11 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem

115,99 zł
110,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,80 zł

49
Puzzle 1000 elementów. Helikoptery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Helikoptery
Eurographics, 1000
Dostępny
12 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

50
Puzzle 1000 elementów. Ilustrowany układ pierwiastków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Ilustrowany układ pierwiastków
Eurographics, 1000
Dostępny
8 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

51
Raffington Event - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raffington Event
Dostępny
10 szt.

Prywatny detektyw Raffington Event zajmuje się tylko... dziwnymi sprawami. W trakcie śledztw spotyka na swojej drodze osoby niezwykłe, żałosne, a czasami tragikomiczne. Demoniczna książka, sen niosący śmierć, sekret za ścianą, feralne lustra i wiele innych zagadek czeka na korpulentnego człowieczka w okularach. Raffington Event pojawił się w komiksie Rork, gdzie był postacią drugoplanową choć jedną z kluczowych. Teraz gra pierwsze skrzypce. Niniejszy album to gratka dla fanów. Każda historia to mały klejnot. Autor wykorzystał swoją postać do eksperymentowania: nietypowe ujęcia czy historie bez słów, składają się w jeden obraz niczym puzzle. Andreas buduje nawet pomosty ze światem Rorka i zaczynamy przeglądać plansze w poszukiwaniu wskazówek lub nawiązań.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

52
Malowanki dla chłopców PASJA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki dla chłopców PASJA
Dostępny
20 szt.

Ten zbiór książeczek kolorowanek pomoże dziecku poznać siebie i otaczający świat. Dzieci poznają kolory, kształty, otaczający świat bliski dziecku.

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

53
Podręczniki strzeleckie por. Jerzego Podoskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczniki strzeleckie por. Jerzego Podoskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

Należy podkreślić, że podręczniki strzeleckie J. Podoskiego cieszyły się dużym uznaniem, bowiem w większości książek z zakresu bronioznawstwa zarówno z okresu międzywojennego jak i wydanych współcześnie można zobaczyć odnośniki odwołujące się do prac tego autora. Pomimo upływu przeszło 80 lat wiele zawartych w nich porad i zaleceń nie straciło nic ze swej aktualności. Wszak podstawowe zasady celowania nie zmieniły się od stuleci. Obecnie podręczniki te dostępne są jedynie w specjalistycznych bibliotekach uniwersyteckich, sporadycznie pojawiają się też na aukcjach antykwarycznych osiągając dość wysokie ceny.

70,00 zł
53,90 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

54
Snowpiercer. Tom 2. Przez wieczny śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snowpiercer. Tom 2. Przez wieczny śnieg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Świat za oknem przestaje istnieć. Cała Ziemia pogrąża się w nieprzemijającej mroźnej zimie. Białej, śmiertelnej, wrogiej wszystkim formom życia. Garstka ludzi chroni się w eksperymentalnym pociągu Snowpiercer, który nigdy się nie zatrzymuje. Ostatni bastion ludzkiej cywilizacji? Ale jest jeszcze drugi pociąg, Icebreaker, który jeździ po tym samym torze, a jego mieszkańcy żyją w ciągłym strachu, że zderzą się z pierwszym Snowpiercerem. Niewielka grupa poszukiwaczy i odkrywców, ryzykuje życie w śmiertelnym mrozie by znaleźć ocalenie. Opowieść łączy politykę z dramatem, miłością, z pierwiastkiem poezji nadającej całemu komiksowi wymiar alegorii. Niniejszy tom zawiera dwie części: Mierniczy i Przeprawa tworzące zamkniętą opowieść. Komiks doczekał się adaptacji. W 2013 roku powstał film kinowy w reżyserii Koreańczyka Joon-ho Bonga, autora oscarowego „Parasite”. W 2020 roku w serwisie Netflix pojawił się pierwszy sezon serialu. W jednej z głównych ról wystąpiła Jennifer Connelly.

65,00 zł
46,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

55
Exit: Tajemnicze muzeum GALAKTA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exit: Tajemnicze muzeum GALAKTA
Galakta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

Uwaga! W tę grę można zagrać tylko 1 raz rozgrywka wymaga zniszczenia niektórych elementów.Seria EXIT trafia do Polski! Najbardziej ekscytująca gra w stylu escape room, wypełniona kreatywnymi zagadkami do rozegrania w domu. Jak szybko rozwiążecie wszystkie łamigłówki i znajdziecie wyjście?EXIT to trzy gry, z których każda postawi Was w innej sytuacji. Czy uda Wam się uciec z tajemniczej chatki szaleńca? Odkryć tajemnicę laboratorium? Przetrwać próby w grobowcu faraona? Fabularny wstęp nakreśli sytuację, jednak od tej pory będziecie musieli radzić sobie sami.

49,90 zł
46,41 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,49 zł

56
Redystrybucyjne skutki wprowadzenia podatku od nieruchomości ad valorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Redystrybucyjne skutki wprowadzenia podatku od nieruchomości ad valore...
Dostępny
10 szt.

Podatek od nieruchomości jest najważniejszym podatkiem lokalnym oraz istotnym źródłem dochodów budżetów gminnych. Autor omawia funkcjonujące na świecie systemy opodatkowania nieruchomości. W sposób syntetyczny charakteryzuje zarówno systemy, dla których podstawę opodatkowania stanowi powierzchnia, jak i te oparte na wartości określonej w katastrze nieruchomości, zwane systemami katastralnymi lub systemami ad valorem. Krytycznej analizie poddaje obowiązujący w Polsce system powierzchniowy i wskazuje jego mankamenty, opisując, w jaki sposób nie przystaje ON do realiów gospodarki rynkowej. Konsekwencją tych porównań są propozycje zmian w polskim systemie podatkowym w odniesieniu do nieruchomości. Powołując się na zasadę sprawiedliwości podatkowej, autor postuluje stopniowe odejście od podatku „od powierzchni”, który jest niesprawiedliwy i dyskryminuje właścicieli tanich nieruchomości, i ewolucyjne przejście do podatku „od wartości”, który pozwala na bardziej proporcjonalne rozłożenie ciężaru podatkowego.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

57
Spółdzielnie socjalne jako instrument stymulowania zatrudnienia grup defaworyzowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spółdzielnie socjalne jako instrument stymulowania zatrudnienia grup d...
Dostępny
4 szt.

Autorka analizuje kondycję spółdzielni socjalnych w Polsce z uwzględnieniem ich modelu organizacyjnego, stanu, dynamiki i profilu działalności. Zasadniczym celem badawczym jest ocena skuteczności spółdzielni socjalnych w zakresie równoważenia rynku pracy, na przykładzie podmiotów funkcjonujących na terenie województwa małopolskiego w latach 2005–2015. W badanym okresie spółdzielnie socjalne miały bardzo duży potencjał stymulowania zatrudnienia osób defaworyzowanychoraz inkluzji społecznej, zwłaszcza przez proces reintegracji społecznej i zawodowej. Jednak ich siła oddziaływania nie była wykorzystywana optymalnie, ze względu na niestabilność finansową podmiotów, nietrwałość miejsc pracy, niską konkurencyjność, niewłaściwe rozmieszczenie przestrzenne, dysfunkcyjny proces wsparcia oraz bariery, jakie stwarzali sami spółdzielcy. Dorota Koptiew – doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, profesor uczelni w grupie pracowników dydaktycznych w Katedrze Ekonomii na Wydziale Administracyjno-Ekonomicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, adiunkt w grupie pracowników badawczych w Katedrze Teorii Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

58
Dzielnica cudów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

59
Droga Kurta Lewina z Mogilna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,10 zł
31,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,35 zł

Wróć do góry