hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.10.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 9 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zakreślacze pastelowe, dwustronne, 6 kolorów (Derform), na drugim Szachy i warcaby magnetyczne 2w1 (Norimpex). Kolejny produkt to Wesoły bączek Edu&Fun (Artyk) oraz Fotowoltaika. Projektowanie i instalacja... (Ryan Mayfield).
1
Zakreślacze pastelowe, dwustronne, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze pastelowe, dwustronne, 6 kolorów
Derform, 3
Dostępny
97 szt.

Zakreślacze 2w1: jeden zakreślacz dwa kolory! Zestaw trzech zakreślaczy w 6 pastelowych kolorach żółty, zielony, pomarańczowy, niebieski, różowy i fioletowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić miejsce w piórniku i cieszyć się szeroką gamą kolorystyczną. Modne, pastelowe odcienie doskonale posłużą w oznaczaniu ważnych informacji i sprawią, że notatki staną się bardziej przejrzyste i czytelne. Zakreślacze idealnie sprawdzą się w szkole oraz podczas nauki do egzaminów.

9,99 zł
9 osób kupiło
2
Szachy i warcaby magnetyczne 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy i warcaby magnetyczne 2w1
Norimpex, od 3 lat
Dostępny
92 szt.

Zestaw popularnych gier, które mają wielu zwolenników wśród osób w każdym wieku. Magnetyczna plansza sprawi, że będzie można grać podczas podróży. Dodatkowym atutem jest to, że szachownica jest składana i można w nią schować wszystkie pionki. Wymiary planszy: 25.0 x 25.0 cm Wymiary opakowania: 30.0 x 15.5 x 4.5 cm

71,90 zł
68,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,59 zł

7 osób kupiło
3
Wesoły bączek Edu&Fun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoły bączek Edu&Fun
Artyk
Dostępny
15 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.3 WZORY, WYM. OPK: 13 X 14 X 12 CM., 3+

24,50 zł
21,32 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,18 zł

6 osób kupiło
4
Fotowoltaika. Projektowanie i instalacja... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotowoltaika. Projektowanie i instalacja...
Dostępny
82 szt.

W prostocie tkwi siłaProjektowanie i instalowanie fotowoltaiki dla bystrzakówProjektuj i instaluj systemy fotowoltaicznePoznaj wymogi prawne i przeprowadź proces pierwszego uruchomieniaPoszerz swoje kompetencje w zielonych branżachWejdź w świat energii solarnejSzukasz pracy w ekscytującej i dynamicznej branży projektowania i instalowania systemów fotowoltaicznych? Oto książka, która pomoże Ci zrozumieć działanie komponentów stosowanych we wszystkich rodzajach systemów PV, od modułów i akumulatorów po regulatory ładowania i inwertery. Ten podręczny i przystępny przewodnik, opisujący pracę z systemami domowymi i niewielkimi systemami komercyjnymi, zapewni Ci fundamenty pozwalające na prawidłowe i bezpieczne stworzenie systemu od początku do końca.W książce: Podstawy wyłuszczone prostym językiem Wybór systemu odpowiadającego potrzebom Miejsce montażu modułów Zasada działania modułów Dobór wielkości systemu PV Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Uzyskiwanie pozwoleń Pierwsze uruchomienie

89,00 zł
64,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

5 osób kupiło
5
Zofia Kossak. Opowieść biograficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zofia Kossak. Opowieść biograficzna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Zofia Kossak, „primo voto” Szczucka, „secundo voto” Szatkowska, wywodziła się z niezwykłego rodu i właśnie to dziedzictwo zaważyło na jej życiowych wyborach. Wnuczka Juliusza, bratanica Wojciecha, blisko spokrewniona z Magdaleną Samozwaniec i Marią Pawlikowską-Jasnorzewską. Od początku żyła w świecie artystów, malarzy, literatów. Zgodnie z rodzinną tradycją studiowała malarstwo, w końcu jednak została pisarką, której proza historyczna, w tym Błogosławiona wina i Krzyżowcy, czytana jest do dziś. Wspaniałe wychowanie, empatia i głęboka wiara pisarki zaznaczyły się szczególnie podczas okupacji. Zofia Kossak z wielkim oddaniem zaangażowała się w niesienie pomocy Żydom i działalność „Żegoty”. Trafiła na Pawiak, a później do Auschwitz, skąd - jak napisała - „wyszła w najgorszej formie fizycznej, ale najlepszej duchowej”. Widziała wokół siebie kobiety załamane, zdesperowane i takie, które przy życiu podtrzymywała tylko myśl o zemście. Pokazała im sposoby przetrwania obozu. Nie tolerowała nieuprzejmego traktowania ludzi, braku szacunku dla przyrody i zwierząt. Wszyscy, którzy się z nią zetknęli, podkreślali jej prawość, zrozumienie dla drugiego człowieka, odwagę zarówno w wyrażanych poglądach, jak i w postępowaniu. „Wielu z nas kazała nazywać się po prostu Ciotką i faktycznie przyjmowaliśmy i odczuwali ją jako członka bliskiej rodziny” - wspominał Władysław Bartoszewski. „Była kobietą niezwykłą, „bożym szaleńcem”, mówili o niej: świetlana postać, najszlachetniejszy płomień, natchnienie Polski podziemnej, najdzielniejsza z dzielnych, bohaterska „Weronika”, nieustraszona „Ciotka”, osoba życzliwa, pełna wdzięku i uśmiechu, o żywych, rozświetlonych oczach, wspaniała kobieta o miłym sposobie bycia, przyciągająca ludzi młodych dzięki swej promieniującej naturze, prostocie, niezachwianej wierze i pogodzie ducha”.

54,90 zł
49,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

3 osoby kupiły
6
Markery do obuwia i tkanin, pastel, 5 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markery do obuwia i tkanin, pastel, 5 kolorów
Derform, 5
Dostępny
93 szt.

Chcesz odmienić swoją koszulkę, bluzę, czy buty? Z tymi markerami to możliwe! Modne, pastelowe kolory nadadzą nowy, niepowtarzalny look Twoim ubraniom i butom. Zestaw zawiera 5 markerów o niesamowitych, pastelowych odcieniach: niebieskim, fioletowym, różowym, żółtym i zielonym. Po wykonaniu rysunku, należy odczekać 24 h do całkowitego wyschnięcia, po tym czasie ilustracje stają się permanentne, a ubrania bez problemu możesz prać w temperaturze 30 st. Daj swoim rzeczom drugie życie i wyróżniaj się z tłumu każdego dnia!

10,99 zł
3 osoby kupiły
7
Zakreślacze pastelowe dwie linie, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze pastelowe dwie linie, 6 kolorów
Derform, 6
Dostępny
100 szt.

Zakreślacze pastelowe rysujące jednocześnie dwie linie. Zestaw 6 pastelowych zakreślaczy z podwójną końcówką. Modne, pastelowe odcienie doskonale posłużą w oznaczaniu ważnych informacji i sprawią, że notatki staną się bardziej przejrzyste i czytelne. Ich podwójna końcówka pozwala na kreślenie dwóch linii jednocześnie, co jest niezwykle przydatne w szkole oraz podczas nauki do egzaminów.

11,99 zł
2 osoby kupiły
8
Z tatą na dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z tatą na dinozaury
Dostępny
23 szt.

Rodzinne wyprawy autora i jego dzieci do miejsc w Polsce, gdzie można znaleźć prawdziwe szczątki dinozaurów i innych prazwierząt. Historie opowiedziane przez rodzimych naukowców paleontologów przybliżają życie tych wymarłych gadów. Poznajemy, jak setki milionów lat temu wglądał świat na terenie naszego kraju, jakie gatunki zwierząt tu zamieszkiwały.Dowiadujemy się, co robiły dinozaury roślinożerne i drapieżne, jakie gady żyły na lądzie i w wodzie oraz przestworzach. Do tego znajdziemy mnóstwo informacji o innych zwierzętach z dawnych epok, praprzodkach dzisiejszych ssaków, a także takich, które przetrwały do czasów współczesnych.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
9
Mr. Jack. Nowy York - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Jack. Nowy York
Rebel, od 14 lat
Dostępny
25 szt.

Na tropie zbrodniarza W toku śledztwa w sprawie Mr. Jacka (zwanego też Kubą Rozpruwaczem), aresztowano szarlatana, Francisa J. Tumblety’ego, który po opłaceniu kaucji natychmiast zbiegł do Stanów Zjednoczonych. Po otrzymaniu wiadomości z Londynu, nowojorska policja od razu przystąpiła do poszukiwań. Szeregi policji zasili najlepsi detektywi, a tymczasem miasto zalewa fala zbrodni podobnych do tych, które popełniano w Londynie. Jednak czy Tumblety to naprawdę Mr. Jack? Mr. Jack: Nowy Jork to nowa, samodzielna i bardziej złożona wersja dwuosobowej gry dedukcyjnej, w której pojedynkują się znakomite umysły: tajemniczy zbrodniarz wszech czasów Kuba Rozpruwacz oraz najlepsi detektywi. Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w niesymetryczne role i przemieszczają się po planszy, manewrując światłem i cieniem, by osiągnąć swoje cele. Na czym to polega? 1. Jeden gracz wciela się w rolę Mr. Jacka. Tylko on wie, pod którą z postaci się podszywa. Jego celem jest uciec z dzielnicy pod osłoną nocy lub przetrwać 8 tur nie zostając zdemaskowanym. Druga osoba będzie detektywem. Jego celem jest odkrycie prawdziwej tożsamości Jacka i aresztowanie go przed upływem 8. tury. 2. W rozgrywce kluczowe jest rozmieszczenie postaci względem znajdujących się w mieście latarni. Osoby znajdujące się w ich bezpośrednim sąsiedztwie są widoczne (bo w świetle każdy może zobaczyć ich twarz; rozpoznają też siebie nawzajem). Na końcu każdej tury Jack musi stwierdzić, czy jego postać jest widoczna, czy niewidoczna, co pozwala śledczemu zawężać krąg podejrzanych. 3. Rozgrywka jest zaciętym pojedynkiem pomiędzy Jackiem a Detektywem, w której obaj starają się poruszać postacie w taki sposób, aby stawały się widoczne bądź niewidoczne w zależności od bieżącej sytuacji na planszy: detektyw stara się co turę zmniejszać liczbę podejrzanych, a tym samym ograniczać Jackowi możliwości ucieczki, podczas gdy Jack stara się hamować proces eliminacji podejrzanych, równocześnie czekając na najmniejszą nawet okazję do wymknięcia się obławie i opuszczenia dzielnicy. Dlaczego pokochasz tę grę? • Mr. Jack to niezwykle satysfakcjonująca zabawa, która pobudza umysły uczestników do intensywnej pracy. Bezpośredni pojedynek dostarcza wielu emocji i za każdym razem zachęca do obierania ciekawych strategii. • Obie dostępne role oferują graczom zupełnie inne doświadczenia: upływający czas, który dla Jacka jest sprzymierzeńcem, na detektywa nakłada dodatkową presję! • Mr. Jack: Nowy Jork to bardziej rozbudowana wersja popularnej gry dwuosobowej. Jeśli jeszcze nie mieliście z nią do czynienia, polecamy zacząć od klasycznej odsłony zabawy. Zawartość opakowania: • 8 pionków postaci • 8 kart postaci • karta świadka • plansza Manhattanu • znacznik tury • żeton informatora • 8 kart alibi • 4 żetony budynków • 7 żetonów metra • 6 żetonów latarni • 2 żetony śledztwa • 2 żetony parowców

85,90 zł
75,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,31 zł

2 osoby kupiły
10
Informacja czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informacja czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo
Dostępny
5 szt.

W monografii zaprezentowana została problematyka wykorzystania przez państwo, głównie Federację Rosyjską, informacji w wymiarze międzynarodowym. Dokonano w niej identyfikacji procesu pozyskiwania informacji oraz oceny wpływu prowadzonej przez Federację Rosyjską wojny informacyjnej na bezpieczeństwo międzynarodowe i wybranych państw europejskich, a także czynników warunkujących osiąganie dominacji w sferze informacyjnej. W monografii wyjaśnia się, w jaki sposób informacja może być narzędziem stosowanym do osiągania celów rywalizacji międzynarodowej.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
11
Bajka o Panu Zegarze + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka o Panu Zegarze + CD
Dostępny
16 szt.

Bajeczka, którą masz przed sobą, została napisana z myślą o ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchach. Dzięki niej każdy przedszkolak nauczy się sprawnie odczytywać godziny i zapozna się z fascynującą historią skłóconych zegarów. Lech Tkaczyk, autor tekstu, w prosty i przystępny sposób tłumaczy, po co i jak mierzy się czas. Ponadto odpowiada na pozornie proste dziecięce pytania: Kto naprawia zepsute sprężyny?, Kiedy brzmi hejnał mariacki?, Ile razy kuka kukułka?. Za sprawą ciekawej fabuły i wartkiej akcji oddaje dynamikę codziennego życia i ukazuje relacje między bohaterami w sytuacji konfliktu. Warto tutaj dodać, że książeczka jest pięknie ilustrowana, a jej atutem z pewnością okaże się plansza edukacyjna z dwunastoma cyferblatami, służąca jako pomoc dydaktyczna, a zamieszczona wewnątrz publikacji. Z pewnością warto sięgnąć do tej bajki! O Autorze: Lech Tkaczyk - ur. w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej (dziś Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej( dziś Uniwersytet Ekonomiczny) we Wrocławiu. W latach 1980-1990 pracował na różnych stanowiskach w zakładach przemysłu spożywczego. W 1990 r. wraz z żoną Jolantą Tkaczyk, absolwentką Wydziału Nauczania Początkowego na Uniwersytecie Wrocławskim, także absolwentką Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej( dziś Uniwersytet Ekonomiczny) we Wrocławiu założyli Wydawnictwo Astrum z siedzibą we Wrocławiu. W tej chwili Wydawnictwo Astrum jest jednym z większych wydawnictw w książek dla dzieci, książek poetyckich, książek z dziedziny zdrowego żywienia, ezoteryki, także szeroko pojętego komunikowania międzyludzkiego, w tym serii książek dla studentów i ludzi biznesu( seria Kreatywność), także multimediów- słuchowisk i audiobooków dla dzieci i dorosłych, w tym materiałów do nauki języka. Lech Tkaczyk wraz z żoną po ukończeniu studiów doktoranckich założyli także firmę Astrum Media, która specjalizuje się w szeroko pojętym marketingu, reklamie, książki, w tym wykorzystaniu książki jako nośnika reklamy produktu,firm. Firma Astrum Media skupia się na szeroko pojętym marketingu wydawanych książek, autorów, publikujących w Wydawnictwie Astrum. Firma Astrum Media dysponuje własnym studiem muzycznym (Studio Muzyczne Astrum)w którym tworzy słuchowiska, audiobooki dla dzieci i dorosłych. Firma posiada także drukarnię (Drukarnia Astrum Media) specjalizującą się w druku kolorowych książek dla dzieci, broszur, książek w oprawie miękkiej. Lech Tkaczyk jako dietetyk żywieniowiec pasjonuje się ziołami i przyprawami w kuchni. Lech Tkaczyk jest autorem licznych artykułów w prasie na temat ziół i przypraw. Ze swoimi pogadankami, opiniami występuje też w radio,TV, oraz na portalach internetowych poświęconych zdrowemu żywieniu. Jest twórcą i producentem wielu przepisów na mieszanki przyprawowe, herbaty itp. ,opartych na bazie ziół i przypraw tych bardziej i mniej znanych. W/w produkty wprowadził do obiegu wraz z pojęciem tzw. "Diety funkcjonalnej", którą oparł na niskokalorycznej diecie białkowej 1200 kalorii. Jej innowacją jest aktywizacja procesów odchudzania i podnoszenia zdrowotności przez wzbogacanie potraw ziołami i przyprawami, które poprzez działanie specyficznych czynników bioaktywnych, wydobywają z tych potraw pożądane cechy potrzebne w obniżeniu bez utraty zdrowotności wagi ciała. Autor książek z dziedziny żywienia, w tym książki "Dieta funkcjonalna. Samoleczenie ziołami w kuchni". Pod jego redakcją powstały książki Kuchnia Indyjska, Kuchnia Tajska. A także książek o komunikowaniu niewerbalnym, m.in. "Postawa, mimika, gest".

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
12
Kobiety Kossaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety Kossaków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Autorka opowieści biograficznej o Zofii Kossak, tym razem przedstawia pełną galerię kobiet z kilku pokoleń rodu Kossaków. Piękne, utalentowane i nieodgadnione. O ich talentach, strojach, stosunku do mężczyzn, o tym, jak zachowywały się wobec porażki, tragedii, sukcesu, jak dbały o urodę ile były w stanie wybaczyć, a czego nigdy nie zapomniały. Bohaterkami są m.in.: Maria, żona Wojciecha, ich córki Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec, Jadwiga, późniejsza Witkacowa i inne.

44,90 zł
40,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

13
Ślepy Maks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepy Maks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Ślepy Maks - Łódzki Al Capone, Don Corleone z Bałut, żydowski Janosik? Maks Bornsztajn zwany Ślepym Maksem - jeden z największych polskich gangsterów. Przebiegły, sprytny i silny - król mrocznego półświatka Łodzi lat 20. i 30. dwudziestego wieku. Zaczynał jako kieszonkowiec, ale jego kariera błyskawicznie się rozwinęła. Dzięki korzystnym sojuszom z hersztami znaczących szajek szybko udało mu się zdystansować przestępczą konkurencję. Jego pomysłowość nie miała granic. Ten twardy gracz stanął na czele dintojry i otworzył Biuro Próśb i Podań, do którego zgłaszali się ubodzy mieszkańcy Łodzi. I tu zaczyna się historia prawdziwej miłości łodzian do Maksa, który - jak głosiła legenda - zabierał bogatym, pomagał biednym, wspierał oszukanych, a wyzyskiwaczy tępił. A jaka jest prawda?... W jego życiu było tak wiele zwrotów akcji, że w końcu legenda i fakty zlały się w jedną opowieść. Fenomen tej postaci jest nieodgadniony, a opowieści o niej - wciąż żywe. Ślepy Maks został między innymi bohaterem ballady, sztuki teatralnej i gier miejskich.

49,90 zł
44,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

14
Zaduch. Reportaże o obcości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaduch. Reportaże o obcości
Dostępny
48 szt.

Czego wstydzą się ludzie pochodzący ze wsi? I czy rzeczywiście się wstydzą? W tej książce znajduje się dwanaście odpowiedzi na te pytania. Marta Szarejko rozmawia ze swoimi rówieśnikami – trzydziestolatkami, którzy przyjechali z małych miejscowości do Warszawy. Opowiadają jej o swoich kompleksach, wątpliwościach, tęsknotach. O tym, czego najbardziej im brak w mieście i czego najbardziej nie znosili na wsi. O tym, co niosą w sobie, chociaż na wieś wracają coraz rzadziej. O tym, że nigdzie nie czują się u siebie. Warto im się przyjrzeć i zastanowić – więcej w nich wstydu czy tęsknoty?

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

15
Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek
Dostępny
80 szt.

„Człowiek. Kiedy jest człowiek? Tych definicji może być bardzo wiele. Ale ta biologiczna, ten moment, kiedy dochodzi do połączenia się dwóch materiałów genetycznych, dwóch gamet i powstaje nowe, jest nie do podważenia”. „Rodzenie naprawdę boli. Jestem w stanie przychylić się do tezy, że poród naturalny ma dużo wspólnego z nabijaniem na pal Azji Tuchajbejowicza. Są kobiety, które warunkują fakt zachodzenia w ciążę od tego, że nie będą musiały rodzić drogami natury. I ja je rozumiem. Mówię: jeżeli pani uważa, że psychicznie nie dojrzała do tego, by podjąć próbę porodu drogami natury, boi się pani tego porodu i chce mieć pani zrobione cięcie, to proszę bardzo. Ma pani prawo decydować o sobie”. „Niektórzy po takiej rozmowie rezygnują, idą do kogo innego. To nawet dobrze, bo bez zaufania, zrozumienia nie da rady. Ta para została ze mną. Nawet byłam trochę zdziwiona, bo rozmowa była dość ostra. Taki kubeł zimnej wody na głowę, zwłaszcza dla pana. Teraz zachowują się zupełnie inaczej i razem czekamy na dziecko. Na ten cud narodzin. Może banalnie to zabrzmi, zwłaszcza w ustach położnika, ale dla mnie ciągle to jest cud”. Fragmenty książki

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

16
Bez strachu, jak umiera człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez strachu, jak umiera człowiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Tajemnica śmierci, zagadka odchodzenia, ciało i dusza... Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z jedynym polskim balsamistą, przed którym ludzkie ciało nie ma żadnych tajemnic. Rozmawia o znakach, energii, zdarzeniach niewyjaśnionych i fizjologii człowieka, z którą mierzy się balsamista, przygotowując go do ostatniej drogi. Na co dzień nie przyjaźnimy się ze śmiercią, nie chcemy oglądać wypadków, chorób, zmarłych? To wszystko zmienia się w chwili, kiedy odchodzą najbliżsi. Wtedy zaczynają się trudne rozmowy i decyzje. Bliscy przychodzą do prosektorium pełni bólu, żalu, w rozpaczy i z poczuciem straty. A balsamista?? Ma ich zrozumieć, opanować emocje, przyjąć na siebie pierwsze uderzenie. Zapytać, czy mama chciałaby trzymać w rękach książeczkę do nabożeństwa, jakiego koloru ma być szminka, jakie rajstopy, jakie uczesanie.

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

17
Bez ograniczeń, jak rządzi nami mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez ograniczeń, jak rządzi nami mózg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.04

Gdyby ludzki mózg był tak prosty, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy tak głupi, że nie zrozumielibyśmy go i tak. Gdzie tkwi dobro człowieka, a gdzie zło? Co odróżnia nas od zwierząt? Po co nam emocje? Czy normy etyczne u polityków są zaniżone? Czy pornografia rzeczywiście szkodzi? Co dzieje się w mózgu seksoholików? Czy marihuana ma właściwości lecznicze? Czemu tak lubimy jeść, a nawet się opychać? Czy starzenie się jest nie do uniknięcia? Czy w mózgu znajdziemy kiedyś odpowiedź na pytanie, czy Bóg istnieje? Wybitny neurobiolog Jerzy Vetulani w rozmowie z Marią Mazurek opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, neurobiologia polityki i religii. Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach.

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

18
Chmielów nasz utacony raj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chmielów nasz utacony raj
Dostępny
3 szt.

Czesława Panek-Wierzbińska spisała po latach swoje wspomnienia. Ukazała w nich drogę, jaką przebyła jako dziecko z Chmielowa w woj. stanisławowskim (wysiedlona 10 lutego 1940 r.) do Nowej Zelandii. Chociaż w publikacji przeważają opisy niedoli, trudnych doświadczeń, również tych związanych ze stratą najbliższych osób, to można w niej także odnaleźć radosne akcenty. Książka została wydana w Nowej Zelandii w 2015 r. pod tytułem Chmielów. Our Paradise Lost.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

19
Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi. Obóz internowania w Potulicach 1981-1982 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi. Obóz internowania w Potulicach 1981...
Dostępny
15 szt.

W okresie stanu wojennego utworzono 52 obozy internowania, najczęściej wydzielając bloki więzienne, czasem budynki na terenach wojskowych. Panowały tam zazwyczaj spartańskie warunki. Jedzenie było marne, cele zimne i zapluskwione. Przez obozy przeszło ok. 10 tys. osób, głównie opozycjonistów związanych z „Solidarnością”. Dzięki swojej postawie internowani szybko wywalczyli polepszenie warunków bytowania, prawo do kontaktu z kapelanem, organizowania prelekcji i wykładów, widzeń z rodzinami i prowadzenia z bliskimi korespondencji. Aby to osiągnąć, w niektórych obozach internowani musieli jednak uciekać się do głodówek i innych akcji protestacyjnych. Pomocy internowanym i ich rodzinom udzielały podziemne struktury „Solidarności” i Kościół katolicki. Sylwia Galij-Skarbińska i Wojciech Polak, w oparciu o szeroką bazę źródłową, opisują dzieje obozu internowania utworzonego w więzieniu w Potulicach niedaleko Nakła (w dawnym obozie przesiedleńczym, w którym Niemcy zamordowali lub zagłodzili 1297 osób, w tym 797 dzieci). Autorzy omawiają okoliczności internowania działaczy „Solidarności”, warunki panujące w obozie, życie codzienne internowanych i organizowane przez nich akcje protestacyjne, życie religijne i działalność edukacyjną. Osobny rozdział dotyczy działań wobec internowanych prowadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa. Książkę uzupełniają wykazy osób internowanych i obsady cel w obozie, a także fotografie i fotokopie dokumentów.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

20
Prowadzenie i wypełnianie Książki Obiektu Budowlanego 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prowadzenie i wypełnianie Książki Obiektu Budowlanego 2022
Dostępny
17 szt.

Prowadzenie Książki Obiektu Budowlanego może sprawiać trudności, gdyż nie jest łatwo przygotować wzór formularza i wytycznych do jego prowadzenia, który ujmowałby wszystkie możliwe sytuacje, z jakimi możemy spotykać się w życiu. Dlatego w książce staraliśmy się przedstawić praktyczne podejście do prowadzenia Książki. Publikacja zawiera wybrane przepisy prawa oraz ich skróty i kompilacje wraz z omówieniem, przy uwzględnieniu własnego doświadczenia autora.

79,00 zł
66,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,64 zł

21
FIKI MIKI Nakładka higieniczna HP2 140/70 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FIKI MIKI Nakładka higieniczna HP2 140/70
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

85,00 zł
76,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,50 zł

22
Schowek
ECORASCALS Miseczka Bambusowa różowy Słonik z przyssawką
ECORASCALS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

120,60 zł
108,54 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,06 zł

23
Elektroniczne Rynki Usług Technologie i ich realizacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczne Rynki Usług Technologie i ich realizacje
Niedostępny
Brak

Przedmowa 1. Wprowadzenie do elektronicznych rynków usług 2. Uwarunkowania prawne i technologiczne dotyczące społeczeństwa informacyjnego 3. Paradygmat SOA 4. Elektroniczne procesy biznesowe 5. Propozycja realizacji ERU - koncepcja platformy ELA-enT 6. Słownik EntishDictionary 7. ELA-enT: Specyfikacja języka i protokołów 8. Implementacja platformy ELA-enT Bibliografia Skorowidz

42,00 zł
35,70 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

24
Plusz Szop M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plusz Szop M
Trudi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji.

196,80 zł
184,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,81 zł

25
Pióro atramentowe NEON z irydową stalówką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro atramentowe NEON z irydową stalówką
TOMA
Niedostępny
Brak

Pióro wieczne z wysokiej jakości irydową stalówką. Transparentna nasadka i gumowany, ergonomiczny uchwyt oraz nowoczesna kombinacja neonowych kolorów sprawiają, że pióro jest niezwykle atrakcyjne dla młodych. Pióra zasilane standardowymi nabojami atramentowymi.

7,99 zł
Powiadomienie
26
Prehistoric animals Box mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prehistoric animals Box mini
Collecta
Dostępny
32 szt.

Pudełko zawiera 12 sztuk prehistorycznych zwierząt: Dunkleosteus, Parapuzosia, Australiceras, Cameroceras, Olenoides, Archelon, Leedsichthys, Xiphactinus, Pliosaurus, Temnodontosaurus, Baculites, Diplomoceras.

58,80 zł
51,74 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,06 zł

27
Narciarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narciarstwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.10

Narciarstwo, czyli jak poprawić technikę i przygotować się fizycznie do sezonu. Ta książka zachwyca przede wszystkim zdjęciami i grafiką. W sferze merytorycznej w końcu dowiadujemy się, że jazda na nartach może być prosta ! Rewelacyjna książka! Niezastąpiona pomoc dla narciarzy przygotowujących się do wyjazdu na narty i znakomity podręcznik nowoczesnej techniki dla będących na nartach. Mnóstwo niesamowitych zdjęć i zrozumiałych schematów i wskazówek.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

28
Freeride. Marzenie każdego narciarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freeride. Marzenie każdego narciarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.25

Jazda w puchu to dla wielu narciarzy uwieńczenie rozwoju narciarskiego. W książce Freeride – marzenie każdego narciarza znajdziecie szczegółowy opis techniki jazdy, podobieństwa i różnice z jazdą po trasie, zasady dobory sprzętu a także dowiecie się jak, gdzie i kiedy wyjeżdżać poza trasę, aby było to wspaniałe i bezpieczne doświadczenie.

52,90 zł
38,09 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

29
Dinozaur skręcany z wiertarką 4065 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur skręcany z wiertarką 4065
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

45,90 zł
43,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,29 zł

30
Kierownica z przyssawką, różówa 5036 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierownica z przyssawką, różówa 5036
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.12

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

31
Kierownica z przyssawką, czerwona 5278 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierownica z przyssawką, czerwona 5278
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

32
Karabin 958 na baterie Pioneer światło dźwięk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karabin 958 na baterie Pioneer światło dźwięk
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

22,90 zł
21,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

33
Tor wyścigowy 360 elementów 5036 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor wyścigowy 360 elementów 5036
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

98,90 zł
93,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,94 zł

34
Malowidła Jednorożec 3 poziomy 5022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowidła Jednorożec 3 poziomy 5022
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.23

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

35
Tablica drewniana 3w1 z liczydłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica drewniana 3w1 z liczydłem
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Obracana, dwustronna tablica (z jednej magnetyczna, z drugiej - kredowa), która ma liczydło. W zestawie: -kreda 3x, -pisak sucho-ścieralny, -gąbka, -magnetyczny alfabet. Wymiary opakowania: 46.0 x 30.0 x 5.5 cm.

90,90 zł
86,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,54 zł

36
Klocki SWAT Samochód 23606 1122636 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

37
Auto na radio 4421 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto na radio 4421 mix cena za 1 szt
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Ten sterowany radiowo samochód kaskaderski może wykonywać fajne akrobacje i obraca się o 360 stopni. Ten zabawny samochód jest również pełen świateł LED i dźwięków. Funkcje: -przewraca się, -świeci, -posiada duże koła, -profesjonalny, -intuicyjny pilot. Zestaw występuje w kilu wariantach kolorystycznych(sprzedawany oddzielnie). Wymiary opakowania: 13,5 x15,5 x 11,5 cm. Wiek:6+

51,90 zł
49,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

38
Kamasutra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra
GrajmyRazem
Dostępny
6 szt.

Gra przeprowadzi Was przez trzy poziomy poznania tajników Kamasutry. Każdy z nich jest niezbędny, by Wasza satysfakcja płynąca z aktu miłości była jak najwyższa. Pierwszy poziom to wiedza o Kamasutrze, która poszerza świadomość erotyczną. Poziom drugi to gra wstępna, przygotowująca grunt pod miłosne uniesienia i rozpalająca Wasze serca. Poziom trzeci to akt miłosny, spotęgowany emocjami zbudowanymi podczas pierwszych dwóch poziomów. Takie podejście zapewnia doskonałe doznania miłosne i erotyczne.Cel gry: budowanie relacji partnerów bez tematów tabu, poszerzanie zaufania oraz umiejętności przez naukę oraz realizację miłosno-erotycznych zadań, poszukiwanie niestandarowych pozycji zwiększających doznania partnerów, zatrzymanie czasu i skupienie na wzajemnych potrzebach.Pełna pasji podróż w świat erotyki i miłości. Jeżeli chcecie:- poczuć na własnej skórze siłę, moc i wyrafinowanie staroindyjskiej sztuki kochania;- pogłębić Wasze relacje intymne i emocjonalne;- przekonać się, jaką satysfakcję daje zbliżenie łączące przeżycia miłosne z niewypowiedzianą rozkoszą cielesną;- w pełni świadomie i bardziej intensywnie niż kiedykolwiek przeżywać akty miłosne;- poznać lepiej swoje potrzeby i upodobania, a także odkryć drzemiącą w Was niespożytą energię seksualną;to Kamasutra, będąca częścią serii gier Akademii Miłości jest najlepszym wyborem.Zawartość opakowania:- zasady gry,- 14 kart wiedzy tajemnej- 18 kart gry wstępnej- 17 kart pozycji Kamasutry- 27 kart z dodatkowymi zadaniemi- dodatkowy kurs

40,20 zł
27,74 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,46 zł

39
Farbki do twarzy. Zestaw Wiedźma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farbki do twarzy. Zestaw Wiedźma
Derform
Dostępny
8 szt.

Stwórz wyjątkową stylizację razem z KIDEA! Zestaw wiedźma pozwoli wykonać super charakteryzację! Cały komplet zawiera, aż 7 elementów: nos wiedźmy z gumką, farbki do twarzy w 5 odcieniach, z czego jedna świecąca w ciemności czerwonym, czarnym, białym, zielonym i żółtym oraz precyzyjny aplikator, który doskonale sprawdzi się w pokryciu większych powierzchni oraz rysowaniu dokładnych kontur. Wszystkie produkty są bezpieczne, co potwierdziły restrykcyjne testy laboratoryjne. Z tyłu opakowania instrukcja jak krok po kroku stworzyć wybraną stylizację. Stwórz spektakularny makijaż razem z KIDEA, od którego wszyscy nie będą mogli oderwać wzroku, nawet w ciemności!

13,99 zł
40
Polskie Państwo Podziemne, część 7. Kobiety w walce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Państwo Podziemne, część 7. Kobiety w walce
Dostępny
5 szt.

Książka Polskie Państwo Podziemne, część 7. Kobiety w walce, której autorem jest Aleksander Szamański opowiada o kobietach walczących w Polskim Państwie Podziemnym.

33,60 zł
25,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,40 zł

41
Farbki do twarzy. Zestaw Dracula - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farbki do twarzy. Zestaw Dracula
Derform
Dostępny
10 szt.

Stwórz wyjątkową stylizację razem z KIDEA! Zestaw Dracula pozwoli wykonać super charakteryzację! Cały komplet zawiera, aż 9 elementów: sztuczną krew, farbki do twarzy w 5 odcieniach czarnym, fioletowym, czerwonym, zielonym i białym, sztuczną szczęka oraz pędzelek, który świetnie sprawdzi się w rysowaniu dokładnych kontur oraz aplikator do pokrycia większych powierzchni. Wszystkie produkty są bezpieczne, co potwierdziły restrykcyjne testy laboratoryjne. Z tyłu opakowania instrukcja, jak krok po kroku stworzyć wybraną stylizację. Stwórz spektakularny makijaż razem z KIDEA, od którego wszyscy nie będą mogli oderwać wzroku!

13,99 zł
42
Tarot Carlotydes FOURNIER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot Carlotydes FOURNIER
Fournier
Dostępny
24 szt.

78 kart Tarota Carlotydes

61,90 zł
58,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,09 zł

43
Transformers Studio Series Voyager Blitzwing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Studio Series Voyager Blitzwing
Hasbro
Niedostępny
Brak

Ekskluzywna i limitowana kolekcja Transformers Studio Series to celebracja 10 lat filmów TRANSFORMERS i jakości, jaką oferuję Hasbro. Każda figurka zapakowana została w pudełko najwyższej jakości, które po otworzeniu przerobisz na tło dla twojego ulubionego bota. Seria VOYAGER to kolekcja 6 dużych figurek przywódców i wojowników z armii Autobotów i Decepticonów.

209,59 zł
188,63 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,96 zł

44
Transformers Studio Series Voyager Skipjack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Studio Series Voyager Skipjack
Hasbro
Niedostępny
Brak

Ekskluzywna i limitowana kolekcja Transformers Studio Series to celebracja 10 lat filmów TRANSFORMERS i jakości, jaką oferuję Hasbro. Każda figurka zapakowana została w pudełko najwyższej jakości, które po otworzeniu przerobisz na tło dla twojego ulubionego bota. Seria VOYAGER to kolekcja 6 dużych figurek przywódców i wojowników z armii Autobotów i Decepticonów.

209,59 zł
188,63 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,96 zł

45
Transformers Studio Series Voyager Scrapper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Studio Series Voyager Scrapper
Hasbro
Niedostępny
Brak

Ekskluzywna i limitowana kolekcja Transformers Studio Series to celebracja 10 lat filmów TRANSFORMERS i jakości, jaką oferuję Hasbro. Każda figurka zapakowana została w pudełko najwyższej jakości, które po otworzeniu przerobisz na tło dla twojego ulubionego bota. Seria VOYAGER to kolekcja 6 dużych figurek przywódców i wojowników z armii Autobotów i Decepticonów.

209,59 zł
188,63 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,96 zł

46
Wojciech Gil opowiada o lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojciech Gil opowiada o lesie
Dostępny
36 szt.

Z książki dowiecie się: Jak powstają lasy? Czy są w Polsce puszcze? Jakie mamy korzyści z lasu? Czy las potrzebuje opieki? Dlaczego mówimy, że las to dom zwierząt i roślin? Leśnik z wykształcenia i zamiłowania opowiada o swoim ulubionym miejscu na ziemi: o lesie. Bogato zilustrowane, pełne wiedzy i szacunku do przyrody opowieści pokazują fascynujące życie leśnych ostępów oraz rolę leśników w utrzymaniu i zachowaniu leśnego bogactwa. Książka dla dzieci, rodziców i dziadków.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

47
Kolorowanki dla malucha. Ptaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Ptaki
Dostępny
16 szt.

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

48
Kolorowanki dla malucha. Szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Szlaczki
Dostępny
32 szt.

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

49
Kolorowanki dla malucha. Literki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Literki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

50
Kolorowanki dla malucha. Lis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Lis
Dostępny
14 szt.

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

51
Kolorowanki dla malucha. Krowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Krowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.11

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

52
Kolorowanki dla malucha. Strażacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Strażacy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

53
Kolorowanki dla malucha. Cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Cyferki
Dostępny
40 szt.

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

54
Zielska, zioła i ziółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielska, zioła i ziółka
Dostępny
11 szt.

Marta Leśnicka jest dziennikarką piszącą o ziołach i medycynie naturalnej. W swojej pracy wykorzystuje elementy wiedzy z zakresu medycyny ludowej, a w niniejszej książce przedstawia ponad 1000 recept zebranych z różnych regionów Polski od zielarzy ludowych. Niektóre z nich były publikowane w czasopismach: „Zwierciadło”, „Kobieta i Życie”, „Przyjaciółka”, „Świat Wegetariański”, „Nie z tej ziemi”, „Express Wieczorny”, „Super Ekspress” i „Dziennik Polski” (Londyn).

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

55
Kolorowanki dla malucha. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Dinozaury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.14

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

56
Kolorowanki dla malucha. Hipopotam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla malucha. Hipopotam
Dostępny
11 szt.

Kolorowanki dla malucha z dołączonymi naklejkami.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

57
Teoria i praktyka bezpieczeństwa międzynarodowego. Kontekst rosyjski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria i praktyka bezpieczeństwa międzynarodowego. Kontekst rosyjski
Dostępny
15 szt.

Monografia prezentuje współczesne problemy bezpieczeństwa międzynarodowego w odniesieniu do zagrożeń, które są kreowane przez Federację Rosyjską. Wyjaśnia wybrane problemy zarówno teorii, jak i praktyki kształtowania bezpieczeństwa, które zdeterminowane są agresywnymi działaniami Federacji Rosyjskiej. Monografia adresowana jest do teoretyków i praktyków zajmujących się problematyką środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego. Może być też w kręgu zainteresowania osób parających się oddziaływaniem Federacji Rosyjskiej na arenie międzynarodowej oraz zagrożeniami i ich konsekwencjami dla bezpieczeństwa globalnego, regionalnego i lokalnego. Może stanowić źródło wiedzy dla podmiotów odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa narodowego, odpowiedzialnych za pozyskiwanie zdolności do przeciwdziałania zagrożeniom, a także szerokiego środowiska naukowego związanego z dyscyplinami nauk o bezpieczeństwie i polityce.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

58
40 lat minęło... Księga jubileuszowa Instytutu Polityki Społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 lat minęło... Księga jubileuszowa Instytutu Polityki Społecznej
Dostępny
8 szt.

40 lat minęło... Księga jubileuszowa Instytutu Polityki Społecznej została wydana pod redakcją: Grażyny Firlit-Fesnak, Jacka Męciny, Jolanty Supińskiej, Romana Wasylewskiego.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

59
Bezprzyrządowe metody oceny wpływu narkotyków... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezprzyrządowe metody oceny wpływu narkotyków...
Dostępny
26 szt.

Bezprzyrządowe metody oceny wpływu narkotyków na człowieka - Mariusz Jędrzejko, Jarosław Klimczak

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

60
Information, media, security environment - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Information, media, security environment
Dostępny
10 szt.

The monograph contains condensed knowledge from recognized Polish and foreign authorities in the scholarly community. The book presents, among others, American views on the use of law to achieve political goals and on modern warfare conducted against the West by the Russian Federation. It presents multimedia and social media as e-learning tools to exert influence in the security environment. It also addresses the issue of using the media to achieve the Russian Federation's desired strategic goals in the international security.

69,00 zł
56,58 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,42 zł

61
HINT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HINT
Rebel, od 15 lat
Dostępny
3 szt.

Zakręcona gra imprezowa! Jak pokażesz znane przesądy? Jak zanucisz słynne duety? Jak narysujesz polskie seriale? Jak opiszesz rodzaje makaronów? HINT to gra imprezowa, w której drużyny na przemian odgadują hasła na podstawie wskazówek udzielanych przez swoich graczy. Aby naprowadzić drużynę na dobry trop, gracz musi się wykazać pomysłowością, ponieważ wskazówki przekazuje w określony na karcie sposób może je opisywać, rysować, pokazywać albo nucić. Im więcej haseł odgadnie drużyna, tym więcej punktów zdobędzie. Ale uwaga! Lepiej nie zgadywać na ślepo, ponieważ niektóre hasła są zakazane! Na czym polega gra? • Podczas rozgrywek w HINT dzielimy się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny. • W każdej rundzie grupa może wybrać dowolną kartę z obręczy - wskazuje ona kategorię, do której należą hasła po drugiej stronie oraz czynność, za pomocą której będzie przekazywane hasło (rysowanie, opisywanie, gestykulacja oraz nucenie). Następnie należy wybrać gracza, który będzie podpowiadał pozostałym. Ma on chwilę na zapoznanie się z wyrazami wskazanymi na karcie, a następnie obraca klepsydrę. • Drużyna ma 90 sekund, aby odgadnąć jak najwięcej z 5 haseł. Może zgadywać do woli, ale musi uważać, aby nie wypowiedzieć zakazanego hasła. Drużyna zdobywa 1 punkt za każde prawidłowo odgadnięte hasło, a za wypowiedzenie zakazanego hasła – traci 2 punkty. Zawartość pudełka: • 150 kart • obręcz • 2 pionki • tabliczka • ścieralny mazak • 90-sekundowa klepsydra • instrukcja

75,00 zł
66,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,00 zł

62
System Schengen a imigracja z perspektywy Polski.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Schengen a imigracja z perspektywy Polski..
Dostępny
2 szt.

Książka dotyczy funkcjonowania strefy Schengen z perspektywy zmieniającego się w ostatnich latach podejścia Unii Europejskiej oraz państw tworzących ten system, do napływu imigrantów z krajów trzecich oraz rekonstrukcji modeli polityk imigracyjnych. Publikację tę uważam za przedsięwzięcie bardzo trafne oraz pożyteczne poznawczo i aplikacyjnie. Przedstawione w publikacji kontrowersje i spory wokół funkcjonowania systemu Schengen umożliwiają racjonalne spojrzenie na funkcjonalność symbolicznego paradygmatu Europy bez granic.prof. dr hab. Grażyna Firlit-FesnakPublikacja powstała we współpracy z Instytutem Politologii UKSW oraz Fundacją Konrada Adenauera.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

63
Negocjacje w stosunkach międzynarodowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Negocjacje w stosunkach międzynarodowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

"Autor ukazuje genezę i rozwój działań negocjacyjnych w świecie, eksponując przy tym szczególnie dorobek świata anglosaskiego. Trafnie ujmuje fenomen i specyfikę procesu negocjacyjnego Unii Europejskiej. Prezentuje charakterystykę pojęć (kategorii) wiedzy o negocjacjach międzynarodowych, problemy pertraktacji, rokowań i przetargu interesów. Główną uwagę skupia na negocjacjach dyplomatycznych, ale wskazuje również na inne formy negocjacji. Czyni wyraźne rozróżnienie na negocjacje dwustronne i wielostronne oraz na nastawienia kooperacyjne i rywalizacyjne. Szeroko charakteryzuje organizacyjne problemy negocjacji, ich fazy i zadania członków zespołów negocjacyjnych."prof. dr hab. Kazimierz Łastawski

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

64
Gdyńskie grudnie 1970, 1980, 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

65
Public relations we współczesnym świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Public relations we współczesnym świecie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.25

ogromnym uznaniem należy przyjąć książkę pod redakcją naukową prof. dr. hab. Jerzego Olędzkiego, która wnosi nowe spojrzenie na teorię i praktykę public relations. Dużą zaletą publikacji jest właściwe w swych proporcjach ujęcie teoretyczne (nie tylko ze względu na tekst guru współczesnego public relations J. E. Gruniga z USA) ale i empiryczne (badania własne młodych uczonych i praktyków z Polski). Istotne wyeksponowanie rozważań światowych autorytetów w dziedzinie PR jest wielką zaletą książki i jej wyróżnikiem wśród innych opracować tego typu na polskim rynku.prof. dr hab. Wiesław Ł. MacierzyńskiWe współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

39,00 zł
32,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

66
Narkotyki i dopalacze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narkotyki i dopalacze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.09

Okres ostatnich kilkunastu lat przyniósł gwałtowną zmianę jakościową i ilościową na rynku narkotykowym. Wprawdzie nadal marihuana jest dominującym narkotykiem na całym świecie (czemu autorzy słusznie poświęcają cały osobny rozdział pt. Marihuana fakty, mity i spory), ale na rynku substancji psychoaktywnych pojawiły się nowe syntetyczne substancje, które albo mają budowę chemiczną zbliżoną do klasycznych narkotyków (np. fenyloetylo aminy, syntetyczne katynony, piperazyny), albo oddziałują na te same receptory, co klasyczne narkotyki (syntetyczne kannabinoidy). Warto pamiętać, iż klasyczne narkotyki, takie jak LSD czy grzybki halucynogenne (zawierające psylocybinę i psylocynę), odchodzą już do lamusa i są zastępowane przez nowe często dużo groźniejsze substancje psychoaktywne. Współcześnie młodzież nie ma żadnych oporów w przyjmowaniu wielu substancji psychoaktywnych w tym samym czasie (politoksykomania), dlatego możliwość rozpoznawania zachowań po przyjęciu takich substancji jest szczególnie ważna. Praca pt. Narkotyki i dopalacze. Zjawisko zagrożenia rozpoznawanie zachowań profilaktyka powinna być więc wstępem do dalszych poszukiwań, gdyż jedynie sygnalizuje i uwydatnia podstawowe współczesne problemy z tym związane.- z Recenzji

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

67
Systemy medialne w XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy medialne w XXI wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

Tom 14. serii Media początku XXI wieku wydawanej we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.Narastające zainteresowanie tzw. szerokiej opinii publicznej środkami masowego przekazu (lub, jak chcą inni środkami społecznego przekazu) jest konsekwencją przynajmniej trzech czynników. Pierwszym z nich jest ich rosnące znaczenie, jako ważnego komponentu realnie sprawowanej władzy niekiedy już nawet nie czwartej, jak to zwykło się mawiać, ale pierwszej i drugiej lub nawet trzeciej, bo przecież osąd mediów bywa bardziej bolesny (a nawet zabójczy) dla reputacji czy też pozycji społecznej jednostek, aniżeli wyrok sądowy. Drugim ważnym czynnikiem jest narastająca ciekawość, jaką budzi ich aktywność owiana niekiedy nimbem tajemniczości, a także skandale, rodzące się coraz częściej za ich przyczyną (vide: wielka afera podsłuchowa, sprokurowana całkiem niedawno przez brytyjski masowy tabloid). Trzecim wreszcie wydaje się być ich szczególna użyteczność w społeczeństwie totalnie dzisiaj uzależnionym od informacji. To przecież one są w istocie najważniejszymi narzędziami międzynarodowego obiegu informacji, tak ważnego w coraz bardziej globalizującym się świecie. W tej coraz bardziej globalnej wiosce (wedle proroctwa M. McLuhana) współczesne media stają się więc nie tylko wielkimi graczami na politycznej scenie, ale też i bohaterami masowej wyobraźni, zaś dziennikarze zatrudnieni w nich celebrytami i gwiazdorami. To wszystko zaś nakręca popularność instytucji medialnych i zainteresowanie ich aktywnością.

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

68
Jakim Prawem?! Trzy lata życia... bez życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakim Prawem?! Trzy lata życia... bez życia
Dostępny
8 szt.

Jakim Prawem?! : Trzy lata życia... bez życia. Historia Władysława Rattinger Wysockiego, począwszy od wybuchu II wojny światowej w ojczystej Polsce, aż do dnia jego przybycia do nowego domu w Meksyku, opisująca koleje losu i doznane przez niego cierpienia w bezkresach Związku Radzieckiego.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

69
Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822-1831 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822-1831
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Przez cały okres pobytu w majątku Rozkosz zakupionym przez poetę w 1822 roku i nazwanym Ursinowem, sporządzał Niemcewicz zapiski związane z prowadzeniem swego gospodarstwa, szczegółowo notował wydatki z nim związane. Przygotowany do druku i opracowany przez panią profesor Izabellę Rusinową rękopis tych notatek - pod tytułem Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822-1831 jest nieocenionym materiałem źródłowym dotyczącym historii Ursynowa. Dzięki Niemcewiczowi było to miejsce spotkań wybitnych osobistości, oraz polskiej szlachty. Ursynów był ważnym i modnym miejscem na towarzyskiej mapie Warszawy. Ponadto Niemcewicz wprowadził oryginalne metody ogrodnictwa, siał z powodzeniem nasiona sprowadzane z zagranicy, uczestniczył namiętnie w życiu kulturalnym i politycznym oraz bez reszty oddał się w swoim majątku twórczości literackiej.

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

70
Bezpieczeństwo kuratorów sądowych w świetle badań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo kuratorów sądowych w świetle badań
Dostępny
2 szt.

W dotychczasowej literaturze nie poświęcono żadnych prac problematyce bezpieczeństwa kuratorów sądowych. Wypełniając tę lukę, pragniemy zwrócić uwagę, że jest to zagadnienie o dużej doniosłości społecznej. Naukowe badania tej problematyki mogą w istotny sposób wpłynąć nie tylko na poznanie uwarunkowań zagrożeń, lecz również na opracowanie programu profilaktycznego. Refleksja naukowa oparta na znajomości realiów pracy kuratorów sądowych skłania do przyjęcia określonych procedur postępowania, które w sposób istotny mogą wpłynąć na zmniejszenie zakresu wiktymizacji kuratorów sądowych.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

71
Rosja. Rozważania imperiologiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosja. Rozważania imperiologiczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.02

Rosjanie są w trakcie przewartościowań swojego zaangażowania w sprawy międzynarodowe. Ich dramatem jest brak jasne wyobrażenia, w którym punkcie globalnego układu sił mogłaby znaleźć miejsce nowoczesna Rosja. Najważniejszy problem sprowadza się do przezwyciężenia mocno zakorzenionego kompleksu odgrywania ról jednego z najważniejszych decydentów. Wymaga to rezygnacji z zakreślania żywotnych interesów na zasadzie "wszechobecności" w świecie. Rosja potrzebuje samoograniczenia. Paradoksem jest to, że współczesna Rosja wybiera rolę mocarstwa regionalnego, deklaruje aktywność kontynentalną, a realizuje ciągle zadania stawiające ją w rzędzie mocarstw o ambicjach globalnych. Władimir Putin przywrócił nie tylko stabilizację w polityce zagranicznej, ale zaczął także kreślić doktrynalne podstawy dla nowej mocarstwowości. W ostatniej dekadzie zademonstrowano, że Rosja ma wystarczający potencjał, aby utrwalić swoją przewagę i dominację w Eurazji, na wzór USA w hemisferze zachodniej. Realne ambicje i rosnące możliwości stały się podstawą kreowania wizji świata, zgodnej z jej interesami narodowymi. Rosja zaczęła pokazywać światu siłę motywacyjną (soft power), opartą na gotowości do ponoszenia wysiłków na rzecz zdobycia jak największego prestiżu i najwyższego statusu w stosunkach międzynarodowych. Jednocześnie zaczęto głosić, że Rosja porzuciła odwieczny wzorzec rozwoju terytorialnego, straciła swoje libido dominandi, nie dysponuje też siłą motywacji społecznych, gdyż Rosjanie nie chcą już więcej płacić wysokiej ceny za utrzymanie imperium. Dmitrij Trenin nazwał to syndromem "imperialnego zmęczenia".

45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

72
Schowek
Zeszyt do nut A5/8K BCH
Herlitz
Niedostępny
Brak

Zeszyt do nut

4,99 zł
Powiadomienie
73
Uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społ. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społ.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

Celem opracowania jest przekazanie studentom podstawowej wiedzy o niepełnosprawności i rehabilitacji. Zagadnienia te są szeroko opisane w literaturze, często jednak rozproszonej i nazbyt specjalistycznej z punktu widzenia dydaktyki przedmiotu. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w kształceniu z zakresu niepełnosprawności i rehabilitacji, dokonałam pewnego wyboru problemów, które powinny stanowić podstawowe kompendium wiedzy na ten temat.We współpracy z Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

74
Kalendarz 2022 biurkowy pion A5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 biurkowy pion A5
Niedostępny
Brak

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.* kalendarz biurkowy 2022* pionowy* układ: tygodniowy z podglądem miesięcznym* wewnątrz imieniny, nazwy miesięcy w języku polskim, angielskim, niemieckim* spirala srebrna* doskonały do biura i dla firm* wymiary: 27,6 x 14,9 cm* uwaga! kalendarz występuje w kilku kolorach okładek

11,99 zł
Powiadomienie
75
Człowiek i uzależnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek i uzależnienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Dla lepszej przejrzystości publikacji podzielono ją na dwie części. W pierwszej podjęto zagadnienia etiologii współczesnych uzależnień (dr Wiesław Bożejewicz z Akademii Humanistycznej w Pułtusku) z szerokim odniesieniem się do etyczno-moralnych aspektów New Addiction, problematykę wzorów społecznych prowadzących do powstawania i upowszechniania się nowych uzależnień (M. Jędrzejko - SGGW) a także zagadnienia zagrożeń zdrowotnych (dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Część druga, to z konieczności ograniczona, retrospektywa nowych uzależnień najszybciej rozwijających się w naszym społeczeństwie. Dobór tekstów do tej części nastręczał najwięcej trudności, bowiem współcześnie mamy do czynienia z ponad 20 uzależnieniami chemicznymi i niechemicznymi sprawiającymi poważne problemy społeczno-zdrowotne. Zabrakło więc w tej części takich zjawisk jak uzależnienia od jedzenia, seksoholizm, uzależnienie od substancji wzmacniających czy sterydomania-bigoreksja. Jest to zamysł świadomy, bowiem pod koniec 2010 roku na rynku wydawniczym ukaże się podręcznik akademicki "Nowe i stare uzależnienia - etiologia, zagrożenia i profilaktyka", gdzie podejmiemy próbę kompleksowego oceniania tych wszystkich zjawisk.W koedycji z Akademią Humanistyczną im. A. Gieysztora.

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

76
Zgromadzenia zakonne w medycynie i farmacji... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgromadzenia zakonne w medycynie i farmacji...
Dostępny
7 szt.

Po prześledzeniu dotychczasowego dorobku publikacji poświęconych zgromadzeniom zakonnym wyłania się wątek udziału osób konsekrowanych w organizacji, ale i samym zabezpieczeniu medycznym ludności zamieszkałej w rejonie Śląska i dzisiejszego Zagłębia - nie zawsze jednak w pełni doceniany. Przypominać zaś wypada, że działalność ta składa się na jedną a podstawowych ról, jaką spełniali zakonnicy poszczególnych klasztorów, zgromadzeń w swoim misyjnym i charytatywnym powołaniu. Staraliśmy się pokazać udział sióstr i braci zakonnych w bezinteresownej walce o życie ludzkie, staraniach o niesie ulgi w cierpieniu, niwelowaniu odczuwania krzywdy oraz wykluczenia z powodu choroby czy ludzkiej niedołężności.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

77
Dzieci a multimedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci a multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.03

Wynikiem procesu utechnicznienia polskiego społeczeństwa i jego informatyzacji są pierwsze pokolenia Polaków wychowujące się przy pełnym dostępie do multimediów i cyberprzestrzeni. Fakty te mają doniosłe znaczenie pedagogiczne, bowiem równolegle do rodziców, bądź innych członków rodziny, na małe dziecko oddziałuje niekontrolowany przekaz medialny o silnym nasyceniu barw, dźwięków i bardzo małym interwale zmian. Autorzy prezentowanej pracy zajmują się tą tematyką od wielu lat. Jej wynikiem jest ponad 600 szkoleń przeprowadzonych dla nauczycieli, pedagogów, księży, kuratorów, katechetów i rodziców na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego, podlaskiego i lubelskiego, a także setki konsultacji pedagogicznych (głównie dla rodziców dzieci w wieku szkolnym). Doświadczenia tych spotkań zderzone z praktyką profilaktyki i terapii zaburzeń oraz nałogów infoholicznych zachęciły autorów do przygotowania tego opracowania skierowanego głównie do nauczycieli i pedagogów ze szkół podstawowych oraz studentów kierunku pedagogika.Publikacja powstała we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

29,00 zł
24,07 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

78
Macedonia-Aleksandria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Macedonia-Aleksandria
Dostępny
3 szt.

Temat publikacji jest nowatorski, nie powstało do tej pory opracowanie analizujące związki grobowców macedońskich i aleksandryjskich tak dogłębnie i szczegółowo i to nie tylko w Polsce, ale też za granicą.- z recenzji prof. dr hab.Ewdoksii Papuci-WładykiAutorka wykazuje świetną znajomość tematu i swobodnie operuje źródłami i opracowaniami. Dokonała rzeczowej analizy grobowców z Macedonii i Aleksandrii uwzględniając nie tylko ich wygląd i konstrukcję, ale tez treść kryjącą się w dekoracji i wyposażeniu.- z recenzji prof. dr hab. Marka Jana Olbrychta

50,00 zł
46,00 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,00 zł

79
Przypadki rycerza Fredegara von Stettena, część 1. Wasal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadki rycerza Fredegara von Stettena, część 1. Wasal
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.18

Rycerz Fredegar von Stetten, student astronawigacji i właściciel statku kosmicznego, oraz Hans Kralle, jego nieodłączny kompan i towarzysz broni, rozpoczynają wyprawę, która poprowadzi ich przez otchłanie kosmosu zawładniętego przez Wielką Rzeszę, galaktyczne imperium. Przed nimi niezwykłe przygody i trudne decyzje do podjęcia w kosmicznym świecie z telefonami komórkowymi, Internetem, drewnianymi klawiaturami i turniejami rycerskimi. Przyjdzie im wziąć udział w wielkiej wojnie, walcząc konno z mieczem i kopią. Czy rycerze królestwa Gilliomaru na Kowandongu zwyciężą? Czy Fredegar obejmie swoje dziedzictwo, a Kralle odprawi pokutę? Czym jest planeta Wcielenia i co stało się z nią po podboju? Jak wygląda życie na beztlenowcu? Jakie są konsekwencje rozwoju cywilizacji? Czy postęp okaże się dobrodziejstwem? To wszystko w zaskakującej, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji fantastycznej powieści, w której łączy się przeszłość z przyszłością, średniowiecze ze współczesnością, tradycja z nowoczesnością.

59,90 zł
56,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,99 zł

80
Kalendarz 2022 13 plansz Kociaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 13 plansz Kociaki
Niedostępny
Brak

* kalendarz ścienny, 13-planszowy* wymiary: 16 x 16 cm* układ miesięczny z miejscem na notatki* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim* szyty* idealny do użytku domowego

8,99 zł
Powiadomienie
81
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma"... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma"...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.08

Przewodnik po Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Tekst opisuje pokrótce poszczególne sale ekspozycyjne oraz historię Atmy. Publikacja jest bogato ilustrowana fotografiami kolorowymi oraz archiwalnymi.

12,50 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,51 zł

82
W poszukiwaniu inspiracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu inspiracji
Dostępny
5 szt.

Grupa naukowców różnej proweniencji (prawników, administratywistów, geografów, urbanistów, ekonomistów i politologów) zdecydowała się wspólnymi siłami i wielokrotnie działając w multi- czy bilateralnych relacjach przygotować niniejszą książkę. W poszukiwaniu inspiracji. Metropolie w ujęciu porównawczym to publikacja interdyscyplinarna, prezentująca bogactwo rozwiązań organizacyjnych i funkcjonalnych w zakresie samorządu metropolitalnego, ukazująca różnorodne modele i przykłady ze świata. W zamyśle autorów ma ona stanowić z jednej strony głos w naukowej debacie, w której metropolie pojawiają się coraz częściej i w różnych kontekstach, zaś z drugiej inspirację dla prawodawcy krajowego, który będzie w przyszłości zobligowany do zmierzenia się z tą problematyką.

27,30 zł
25,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

83
Poljsko srpske knjievne veze prevodi i recepcija - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poljsko srpske knjievne veze prevodi i recepcija
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.16

Publikacja napisana w języku serbskim, została poświęcona polsko-serbskim związkom literackim i teatralnym, a także literaturze serbskiej wśród Polaków. Powstała na podstawie tłumaczeń książek, artykułów w czasopismach, gazetach i antologiach, opracowań literacko-historycznych i bibliografii. Autor ukazuje uwarunkowania kulturowo-historyczne, które przyczyniły się do wzmocnienia i zmniejszenia zainteresowania literaturą Serbów i Polaków.

21,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

84
Pojazd miejski Nitro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd miejski Nitro
Artyk
Dostępny
159 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.- AUTO METALOWE 8 CM.- 3 WZORY- NAPĘD TYPU PULL BACKWYM. OPAKOWANIA: 10,5 X 5 X 4 CM.WIEK: 3+

10,30 zł
8,99 zł

Rabat 12,7%
oszczędzasz 1,31 zł

85
Działania przemysłu obronnego na rzecz.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania przemysłu obronnego na rzecz..
Dostępny
6 szt.

Monografia obejmuje łącznie dziewięć opracowań poświęconych różnym aspektom sformułowanego w tytule kompleksowego zagadnienia. Wszystkie one dotyczą zagadnień związanych z infrastrukturą krytyczną, w większości skoncentrowane są na problematyce zagrożeń militarnych i strategiach obronnych w tym zakresie. Monografia poświęcona jest tematyce zarówno aktualnej, jak i ważnej dla realizacji polityki bezpieczeństwa publicznego w warunkach nasilających się zagrożeń klimatycznych wywołanych efektem cieplarnianym, trwającej pandemii COVID-19 i mało stabilnej sytuacji politycznej w Europie. Wiedza z zakresu kształtowania i ochrony infrastruktury krytycznej jest ważna dla rozumienia rangi tego zagadnienia i kształtowania postaw społecznych.W monografii dużo miejsca poświęcono przedstawieniu przedsiębiorstw i ośrodków badawczo-rozwojowych polskiego przemysłu obronnego, zaangażowanych w budowę, modernizację i odtwarzanie infrastruktury krytycznej. W tym celu zaprezentowano produkty polskiego przemysłu obronnego, zwłaszcza przedsiębiorstw skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A., służące umocnieniu i modernizacji infrastruktury krytycznej i obronnej państwa.Ponadto w monografii omówiono znaczenie infrastruktury krytycznej i obronnej w spełnianiu roli państwa-gospodarza. Uwzględniono również uwarunkowania prawne i polityczne funkcjonowania infrastruktury krytycznej i obronnej w Polsce.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

86
Trzy boginie z VIII D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy boginie z VIII D
Dostępny
26 szt.

Przyszedł czas, by boginie się ustatkowały. Najwyższa pora, bowiem Afrodyta, Atena i Artemida, najgorętsze celebrytki na Olimpie, zdają się nie mieć już ani krztyny szacunku dla śmiertelników.Z pewnością nie tak powinni zachowywać się bogowie. Na Zeusa, te dziewczęta zasługują na nauczkę! A czy jest lepszy środek, by wbić im do głowy trochę mądrości i dojrzałości, niż podróż w czasie? Niestety, coś idzie nie tak jak powinno, i trzy mityczne Olympos Girls lądują wprzyszłości.Prawie całkiem pozbawione swoich supermocy i zmuszone przybrać postać trzech nieco zagubionych dziewcząt, najsłynniejsze starożytne boginie będą musiały stawić czoła wyzwaniu jeszcze bardziej skomplikowanemu niż dwanaście prac Heraklesa: szkolnemu życiu inowoczesnej cywilizacji! Pośród dramatycznych wydarzeń, sercowych rozterek i boskich żartów nasze bohaterki będą musiały dać z siebie naprawdę wszystko, aby zdać życiowy egzamin i bezpiecznie wrócić do domu.Lia Celi już w dzieciństwie zakochała się w kulturze antycznej ibyła pewna, że zostanie archeolożką albo historyczką starożytności. Lecz kiedy skończyła studia, górę wzięła inna pasja, a mianowicie pisanie zabawnych tekstów, co pchnęło ją ku literaturze i dziennikarstwu. Dzięki niniejszej książce miała wreszcie okazję połączyć dwa odwieczne obiekty uwielbienia: kulturę antyczną i pisanie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

87
Osada w Dębczynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osada w Dębczynie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Opracowano dzieje osady w Dębczynie, powiat Białogard, stanowisko 6, jednej z ważniejszych w źródłach archeologicznych pochodzących z Pomorza. Wyniki tych ustaleń ujęto na tle problematyki skupiska osadniczego w rejonie tej osady (dorzecze Parsęty), a następnie owe ustalenia przełożono na zagadnienia osadnicze i kulturowe Pomorza Zachodniego i Przedniego, co stanowi o nowatorskim ujęciu tej problematyki. W książce nakreślono nową narrację o kierunkach i inspiracjach przemieszczania się różnych społeczności zamieszkujących rejon basenu Morza Bałtyckiego. Czytelnik znajdzie w tej pracy zarys oblicza kulturowego Pomorza Zachodniego i Przedniego u schyłku starożytności (IIVI w.) w czasie wędrówek różnych plemion germańskich przemieszczających się po terenie Barbaricum aż do czasów pojawienia się na nim Słowian.

63,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,04 zł

88
Uniwersytet Gdański. Struktury, postacie, wydarzenia. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersytet Gdański. Struktury, postacie, wydarzenia. Tom 1
Dostępny
3 szt.

Bodźcem do powstania niniejszego zbioru był konkurs na wspomnienia o Wyższej Szkole Pedagogicznej, Wyższej Szkole Ekonomicznej i Uniwersytecie Gdańskim oraz planowana na marzec 2020 r. konferencja „Uniwersytet Gdański i jego historia” (nie odbyła się w tym terminie ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19). Nadesłane teksty zawierają wspomnienia i wywiady z absolwentami oraz pracownikami tych trzech uczelni oraz prezentują poszczególne jednostki UG.W pierwszym tomie znalazły się artykuły o charakterze popularnonaukowym, wspomnienia i wywiady, drugi tom mieści z kolei teksty opatrzone aparatem naukowym razem doskonale się uzupełniają i tworzą pewną całość, przybliżając czytelnikom środowisko akademickie naszej Alma Mater. W założeniu obydwa tomy stanowią początek cyklu, a jego kolejne części będą się ukazywać po planowanych na następne lata konferencjach, których tematem wiodącym ma być nasz Uniwersytet.Autorami tekstów są nie tylko doświadczeni badacze, przedstawiciele władz poszczególnych jednostek, ale także m.in. młodzi naukowcy, dawni studenci i pracownicy. Otwarta koncepcja publikacji ma zachęcić przedstawicieli różnych grup, bez względu na ich wiek czy status w hierarchii akademickiej, do udziału w tworzeniu kolejnych tomów cyklu, a jedynym wymogiem stawianym autorom jest obecność Uniwersytetu Gdańskiego na kartach ich tekstów.

37,80 zł
34,78 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,02 zł

89
Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR
Dostępny
21 szt.

Interesujesz się elektroniką? Marzysz o konstruowaniu zaawansowanych urządzeń, w których migają wyświetlacze, furkoczą serwomechanizmy i silniki krokowe? Dopiero zaczynasz przygodę w tej dziedzinie, a może jesteś weteranem, który chce poszerzyć swoją wiedzę? Ta książka jest właśnie dla Ciebie! Dla kogoś, kto chce się rozwijać, kto zamierza od podstaw, gruntownie poznać i opanować jedną z najważniejszych umiejętności XXI wieku, jaką jest programowanie mikrokontrolerów. Dziś niemal wszystkie urządzenia bazują na układach programowalnych. Należą do nich 8-bitowe mikrokontrolery AVR, które w ostatnich latach zyskały sporą popularność. To o nich opowiadamy w tej książce. Znajdziesz tu między innymi: Opis podstawowych elementów elektronicznych i ich oznaczeń Porady, jak czytać noty katalogowe i schematy elektroniczne, a także jak rozwiązywać problemy Wskazówki, jak poprawnie wykonywać pomiary multimetrem i oszacować błędy pomiarowe Instrukcje, jak lutować i rozlutowywać elementy, wykonać zasilanie, podłączyć programator i taktować mikrokontroler Charakterystykę środowisk programistycznych Omówienie modułów mikrokontrolera (rejestry, liczniki, magistrale komunikacyjne I2C, SPI, USART, przetwornik analogowo-cyfrowy ADC, obsługa pamięci EEPROM), a także magistrali 1-Wire Podstawy programowania mikrokontrolerów (przesunięcia bitowe, system heksadecymalny, typy danych, kod uzupełnień do dwójki itp.) Kody źródłowe w języku C dla mikrokontrolerów ATmega8/16/32, ATmega48/88/168/328, a czasami nawet dla ATtiny13 Podpowiedzi, jak szukać błędów w programie (debugowanie) i tworzyć komunikaty o błędach 14 gotowych zastosowań wraz z pełnymi kodami źródłowymi (wyświetlacze LCD, 7-segmentowe, silniki krokowe, serwomechanizmy, czujniki gazów, temperatury i wilgotności, zegary czasu rzeczywistego RTC) Techniczny słowniczek angielsko-polskiZachęcamy również do odwiedzenia prowadzonego przez autorów kanału naukowego Sala Science na platformie YouTube!

129,00 zł
90,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,70 zł

90
Crime zoom: Ptaki złej wróżby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crime zoom: Ptaki złej wróżby
Lucky Duck Games Polska
Dostępny
18 szt.

Crime zoom to seria gier detektywistycznych przeznaczonych dla 16 graczy. Zasady tłumaczy się w 2 minuty, a sama rozgrywka zajmuje około godziny.Jesteście detektywami starającymi się rozwikłać tajemniczą sprawę morderstwa. Miejsce zbrodni złożone jest z kart tworzących jedną dużą ilustrację. Aby zbadać ślad, wystarczy odwrócić kartę i podążyć dalej tym tropem. W toku śledztwa będziecie odwiedzać różne miejsca, przesłuchiwać podejrzanych, gromadzić dowody i wyciągać wnioski.Po przeprowadzeniu śledztwa wypełniacie raport, odpowiadając na pytania: Kto jest sprawcą? Jakie są dowody? Jaki był motyw? Na koniec zapoznajcie się z epilogiem, który pozwoli wam z innych stron przyjrzeć się motywacjom bohaterów.Ptaki złej wróżby przeniosą was do współczesnego Paryża, do metropolii tyleż nowoczesnej, co bezdusznej. Ciało młodej, filigranowej kobiety znaleziono na podłodze w jednym z biurowców. Kto ją zabił? I dlaczego? Jak wyglądało jej życie prywatne? A zawodowe? Od czego zaczniecie śledztwo?Zawartość: 55 kart Instrukcja

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

91
Crime zoom: Ostatnia karta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crime zoom: Ostatnia karta
Lucky Duck Games Polska
Dostępny
3 szt.

Crime zoom to seria gier detektywistycznych przeznaczonych dla 16 graczy. Zasady tłumaczy się w 2 minuty, a sama rozgrywka zajmuje około godziny.Jesteście detektywami starającymi się rozwikłać tajemniczą sprawę morderstwa. Miejsce zbrodni złożone jest z kart tworzących jedną dużą ilustrację. Aby zbadać ślad, wystarczy odwrócić kartę i podążyć dalej tym tropem. W toku śledztwa będziecie odwiedzać różne miejsca, przesłuchiwać podejrzanych, gromadzić dowody i wyciągać wnioski.Po przeprowadzeniu śledztwa wypełniacie raport, odpowiadając na pytania: Kto jest sprawcą? Jakie są dowody? Jaki był motyw? Na koniec zapoznajcie się z epilogiem, który pozwoli wam z innych stron przyjrzeć się motywacjom bohaterów.Ostatnia karta przeniesie was do cieszącegosię złą sławą Brooklynu z lat 80. Otrzymujecie anonimowe zgłoszenie o strzałach z mieszkania niejakiego Franka Bucco. Docieracie do zapuszczonej kamienicy, w której mieszkają ubogie rodziny i narkomani. Wyważywszy drzwi do mieszkania, odkrywacie zwłoki mężczyzny leżące na kanapie. Od czego zaczniecie śledztwo?Zawartość: 55 kart Instrukcja

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

92
Puzzle 5000 elementów. Głębia oceanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 5000 elementów. Głębia oceanu
Ravensburger, 5000
Dostępny
7 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości. Ta pełna życia i barwna scena pokazuje podwodny świat z mnóstwem tropikalnych ryb, morskich stworzeń i koralowców. Na zdjęciu jest wiele ukrytych szczegółów, co sprawia, że przy układaniu tych puzzli czeka nas wspaniała i ambitna zabawa. Gotowy obraz ma wymiar 153.0 x 101.0 cm i może stać się znakomitym prezentem dla każdego miłośnika puzzli.

294,00 zł
264,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 29,40 zł

93
Motor na radio FF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motor na radio FF
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.16

Funkcje: FF, światła, dźwięk. Długość pojazdu: 28 cm. Wiek: 3+ Wymiary opakowania: 39x22x13cm.

117,10 zł
101,88 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,22 zł

94
Kalendarz na rok 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz na rok 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

365 zachodów słońca, 365 inspiracji, 365 okazji do świętowania i tyle samo ciekawostek. Do tego rysunki Marka Raczkowskiego, Joanny Grochockiej i Igora Kubika, a także Wycinki w termosie. Zachęcamy do spędzenia każdego dnia 2022 r. w towarzystwie „Przekrojowego” kalendarza zrywusa. Z nami po prostu jest lżej! Kalendarz zawiera 365 kart na cały rok 2022, został wydrukowany na papierze niepowlekanym o gramaturze 60 g/m², powierzchnia matowa, nadruk dwustronny. Ma otwór umożliwiający jego zawieszenie oraz podstawkę ułatwiającą postawienie go na biurku. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczamy na działalność statutową Fundacji PRZEKRÓJ. Wymiary: 13.0 x 9.0 x 4.0 cm

29,00 zł
26,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

95
Czas i przestrzeń. Preludium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas i przestrzeń. Preludium
Dostępny
45 szt.

Wiersze o poszukiwaniu sprzyjającego czasu i optymalnej przestrzeni. Przestrzeń daje się łatwiej kształtować, czas natomiast jest bardziej bezwzględny. Autorzy próbują go oswoić, tak aby działał na ich korzyść. W zaprezentowanym autorskim tomiku doświadczenie czasu i przestrzeni wynika z tysięcy asocjacji, które mogą pojawić się w codzienności, np. przy zetknięciu się ze specyficzną gwarą łódzką, w powiązaniu z impresjami inspirowanymi malarstwem Salvadora Dalí czy przy uświadomieniu sobie efemeryczności fal WiFi, wywierających obecnie tak znaczący wpływ na ludzkie życie.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

Wróć do góry