hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 5 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kompresy żelowe na piersi, 2 sztuki (Akuku), na drugim Encyklopedia niesamowitych faktów (Jane Wilsher,Louise Lockhart). Kolejny produkt to Alaska. Przystanek na krańcu świata (Damian Hadaś) oraz Farby Do Twarzy 6 kolorów Akc Jednorozec Kidea B/c (Derform).
1
Kompresy żelowe na piersi, 2 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompresy żelowe na piersi, 2 sztuki
Akuku
Dostępny
9 szt.

Kompresy żelowe Akuku to produkt stworzony w trosce o dobro kobiety w okresie karmienia piersią. Wykonane z nietoksycznego materiału, nie zawierają lateksu, ołowiu i bisfenolu. Okłady można stosować na zimno lub na ciepło, w zależności od potrzeb. Stosowanie na ciepło: Pomagają udrożnić zatkane kanały mlekowe i przynoszą ulgę w przypadku zapalenia sutka, a także obrzmiałych, przepełnionych piersi. Należy je stosować bezpośrednio przed karmieniem w celu ułatwienia wypływu mleka. Można ich również używać przed lub w trakcie odciągania mleka, aby skrócić czas odciągania pokarmu, dzięki pobudzeniu szybszego wypływu mleka. Sposób przygotowania: umieścić kompres w pokrowcu na talerzu kuchenki. Ustawić czas w zależności od mocy kuchenki mikrofalowej (700 W – 16 sekund/1 000 W – 13 sekund/ 1 250 W – 11 sekund). Każdy kompres należy podgrzać oddzielnie. Po skontrolowaniu stopnia ogrzania kompresu w razie potrzeby można podgrzać kompres przez dodatkowe 5 sekund. Stosowanie na zimno: Przynoszą ulgę piersiom obolałym i obrzmiałym na skutek przepełnienia lub zapalenia sutka. Aby zapobiec przesuwaniu się okładów, można umieścić je w biustonoszu. Sposób przygotowania: okłady należy umieścić w zamrażalniku na przynajmniej 2 godziny. Przed przyłożeniem do piersi, okłady należy włożyć do pokrowców. Ostrzeżenie! • Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego – nie stosować do celów innych niż wyżej wymienione. • Stosować maksymalnie przez 20 minut. • Myć łagodnym mydłem, detergentem. • Na kompresy nie należy kłaść ciężkich przedmiotów. • Nie stosować u dzieci. Okładów żelowych Akuku nie należy podgrzewać dłużej niż zaleca producent. Podgrzewanie niezgodnie z instrukcją może spowodować ich uszkodzenie. Przed zastosowaniem zawsze należy sprawdzić temperaturę kompresów. Nadmierne podgrzanie lub zbyt długie przykładanie może prowadzić do uszkodzenia ciała. Nie należy stosować na wrażliwą skórę lub otwarte rany. Stosować tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Nie przekłuwać i/lub nie połykać zawartości okładów. Z okładami nie należy zasypiać. W przypadku silnego, utrzymującego się przewlekłego bólu, należy skontaktować się z lekarzem. W opakowaniu 2 szt. kompresów + 2 pokrowce.

40,60 zł
34,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,09 zł

18 osób kupiło
2
Encyklopedia niesamowitych faktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia niesamowitych faktów
Dostępny
60 szt.

Jaki wpływ na rowój technologii miała czekolada? Dlaczego flamingi są różowe? Gdzie zaczyna się kosmos? Co trzymał w swoim kapeluszu Abraham Lincoln? I kto wymyślił pracę domową!? ENCYKLOPEDIA NIESAMOWITYCH FAKTÓW to zbiór 500 ciekawych i zaskakujących faktów zebranych w 10 blokach tematycznych takich jak: Ciało, Nauka i technologia, Kosmos, Łamigłowki,Historia, Kultury i zwyczaje. To pozycja dla dzieci zainteresowanych niezwykłymi tematami i zjawiskami, szukających odpowiedzi na nurtujące pytania i uwielbiających dzielić się niesamowitymi faktami z przyjaciółmi i rodziną.

74,90 zł
55,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 19,47 zł

12 osób kupiło
3
Alaska. Przystanek na krańcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alaska. Przystanek na krańcu świata
Dostępny
172 szt.

• Czy na Alasce płaci się mieszkańcom za życie? • Kto, jak i dlaczego wciąż poluje tam na wieloryby? • Co zrobić, gdy stanie się oko w oko z łosiem? Witajcie na Alasce! – największym i najrzadziej zaludnionym stanie Ameryki, gdzie na kilometr kwadratowy przypada pół mieszkańca, a do stolicy nie prowadzi żadna droga lądowa. Żyje się tutaj w otoczeniu zapierającej dech w piersiach dzikiej przyrody i na granicy płyt tektonicznych, więc doświadczenie trzęsienia ziemi jest tak samo prawdopodobne, jak spotkanie niedźwiedzia czy spacer po lodowcu. Alaska – kojarzona z zimnem, wysokimi górami i życiem na odludziu – jest o wiele bardziej różnorodna, niż może się wydawać. Damian Hadaś opowiada o jej kontrastach, postępujących zmianach klimatycznych, trudnej historii rdzennych mieszkańców, fenomenie „Wszystko za życie”, ale też o tym, jacy są Alaskijczycy i czy naprawdę jest tu tak zimno, jak myślimy. „Niektórzy z nas, zamiast o śródziemnomorskich plażach, snują arktyczne sny o Alasce, Grenlandii, Czukotce. Zwykle na podstawie malowniczych zdjęć ośnieżonych szczytów i gór lodowych, dryfujących przez atramentowe zatoki. To książka o tym, co dzieje się poza kadrami takich fotografii. O prozie życia w izolacji, na styku płyt tektonicznych, wśród niedźwiedzi, pod tańczącymi neonami zorzy polarnej”. – Adam Robiński „Chyba nie ma na świecie drugiego tak bardzo owianego legendami i rozpalającego wyobraźnię kawałka świata, jak Alaska. Trudno więc nie zadawać sobie pytania, czy legendy te są faktycznie żywe. Damian Hadaś, przywołując największe alaskańskie ikony i najbardziej znane lokalne historie, stara się dostrzec w nich współczesne konteksty. Alaska nie daje sobie łatwo odebrać swojej ikoniczności. To miejsce, w którym uważny obserwator z pewnością zobaczy wiele kontekstów i nowych połączeń. Ale zawsze one będą podporządkowane alaskańskiemu genowi. A jego przecież nie da się wydłubać z DNA”. – Kamila Kielar, reporterka, podróżniczka, podcasterka „Damian Hadaś wrzuca nas w środek krainy, w której bezkompromisowa przyroda dyktuje warunki, nie ma wiele miejsca na ludzkie błędy, a życie zaskakuje nawet tych, których przodkowie osiedlili się w odciętym stanie Ameryki dziesiątki lat temu. Ale w trakcie lektury poznajemy przede wszystkim Alaskę dzisiejszą, aktualną. Odzieramy ją z mitów, półprawd i własnych wyobrażeń, poznając gorzki smak życia w alaskańskim raju. Uczciwa, szczera lektura”. – Piotr Mikołajczak, „Icestory” „Relacja z Alaską może być tylko pełna skrajności, bo taki jest ten stan – albo raj na ziemi, albo miejsce nie do życia. Damian Hadaś wspaniale o nim opowiada, podkreślając zalety i rozprawiając się z romantycznymi mitami”. – Diana Chmiel, „Bardziej lubię książki niż ludzi”

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

11 osób kupiło
4
Farby Do Twarzy 6 kolorów Akc Jednorozec Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
9 osób kupiło
5
Niewybaczalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewybaczalne
Dostępny
37 szt.

Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko… Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w centrum handlowym. Wkrótce potem śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary pewnej przerażającej zbrodni. Odkrycie to paraliżuje miejscową społeczność. Narasta nieufność i panika, a jednocześnie ktoś bardzo stara się, by prawda o zbrodni nie ujrzała światła dziennego. Dwadzieścia pięć lat później Zuzannę budzi pukanie do drzwi. Na progu zastaje policjantów, którzy informują ją o śmierci ojca. Niebawem okazuje się, że cała przeszłość kobiety została zafałszowana. By zrozumieć tragedię sprzed lat i raz na zawsze przerwać zmowę milczenia, Zuzanna musi udać się w podróż tam, gdzie zaczęła się ta lawina kłamstw. Czasami wystarczy jedno kłamstwo, by zacząć wątpić we wszystkie prawdy.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

8 osób kupiło
6
Witaj, maluszku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj, maluszku!
Dostępny
197 szt.

Cóż za wspaniała wiadomość! Mały Alek będzie miał rodzeństwo! To wielka radość w rodzinie, ale i niemałe zamieszanie. Trzeba przygotować mnóstwo rzeczy dla maleństwa... Alek przekonuje się, że bycie starszym bratem to ważne zadanie i świetna sprawa! Książka z perspektywy kilkuletniego chłopca porusza temat pojawienia się w rodzinie kolejnego dziecka. W przystępny sposób wyjaśnia wiele ważnych spraw i podpowiada, w jaki sposób radzić sobie z emocjami i odnaleźć się w nowej sytuacji.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

8 osób kupiło
7
Jadzia Pętelka ćwiczy pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka ćwiczy pamięć
Zielona Sowa, od 24 miesięcy
Dostępny
141 szt.

Jadzia Pętelka uwielbia bawić się ze swoim bratem i rodzicami. Teraz możecie do nich dołączyć! Z nową grą będziecie mogli bawić się razem z bohaterami Waszej ukochanej serii o Jadzi! Waszym zadaniem będzie zapamiętywanie obrazków i łączenie ich w pary. Jak myślicie, komu uda się znaleźć ich najwięcej? Dzięki prostym zasadom i wytrzymałym elementom gra jest odpowiednia dla całej rodziny, nawet dla najmłodszych graczy. Gwarantuje dobrą zabawę oraz pomaga rozwijać dziecięcą pamięć, wyobraźnię i spostrzegawczość. Jadzia Pętelka, ulubiona bohaterka najmłodszych, wprowadzi maluchy do świata gier planszowych!

46,85 zł
25,77 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 21,08 zł

8 osób kupiło
8
Piecyk, czapeczka i budyń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piecyk, czapeczka i budyń
Dostępny
241 szt.

Bajka o dwóch niezwykłych sąsiadach – Wielkim trollu, żyjącym na szczycie lodowej góry, i malutkim Pufku, mieszkającym u jej podnóża. Chociaż mieszkali tuż obok siebie, nic o sobie nie wiedzieli. Pewnego dnia Wielki Troll porwał Pufka wraz z jego domkiem do swojego górskiego zamczyska! Czy chciał go uwięzić, czy przestraszyć? A może chciał go zaprosić na poobiednią herbatkę i pokazać mu swoją kolekcję płatków śniegu? Jest to książka o tym, jak trudno jest się czasem porozumieć, i o tym, że zawsze warto próbować… Dodruk, wydanie 2021, książka trafiła na listę lektur do podręcznika Lokomotywa wyd. GWO. W 2010 r. książka otrzymała nominację literacką Polskiej Sekcji IBBY w konkursie „Książka Roku 2010” oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

8 osób kupiło
9
Ostatnia walka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia walka
Dostępny
1354 szt.

Gdy koniec wojny to prawdziwa tragedia.Nie miał polskiego obywatelstwam a rodzina uznawała tylko służbę w kawalerii (Wszyscy lotnicy to pijacy i wariaci!). Pomimo to udało mu się wstąpić na ochotnika do polskiej armii, uzyskać kilkanaście zestrzeleń podczas Bitwy o Anglię, zostać dowódcą Dywizjonu 303 i otrzymać stos medali za bohaterstwo (których oczywiście nigdy nie nosił).Po wojnie próbował spokojnego życia, ale szybko znudziło go porowadzenie pierwszej paryskiej dyskoteki. Rzycił się w wir międzynarodowego przemytu złota. broni i papierosów. Zasłynął jako najemnik dowodzący operetkowymi siłami powietrznymi secesjonistycznej Katangi (Kongo) araz Biafry (Nigeria). Zarabiał gigantyczne pieniądze tylko po to, by za chwilę kolejny raz stracić wszystko.Szokujące, bezkompromisowo szczere, zęsto komiczne wspomnienia, zrywające z heroicznymi opisami Bitwy o Anglię. Fascynujący obraz niespokojnej polskiej duszy, ułańskiej fantazji i odwagi przechodzącej w straceńczą brawurę.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6 osób kupiło
10
Farby Do Twarzy 4 kolory Brok Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
7 osób kupiło
11
Katarzyna Wielka i Potiomkin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katarzyna Wielka i Potiomkin
Dostępny
633 szt.

Wielka epicka opowieść o miłości, seksie, podbojach i ekstrawagancji na rosyjską, iście imperialną skalę. Historia kochanków, którzy stali się najskuteczniejszym duetem politycznym XVIII wieku. Druga w wielkim stylu biografia pióra autora bestsellerowej sagi o rodzie Romanowów. Owiane legendą życie carycy Rosji, Katarzyny Wielkiej, i jej ekscentrycznego przyjaciela, kochanka, męża stanu, Grigorija Potiomkina, Simon Sebag Montefiore przedstawia na szerokim tle XVIII-wiecznej Rosji, tworząc wspaniałą panoramę epoki. „Pasjonujące, rzetelnie udokumentowane dzieło, napisane z dbałością o szczegóły i oszałamiającym rozmachem” – „The New York Times Book Review” „To wspaniała opowieść, a Simon Sebag Montefiore przedstawia ją z pasją... Znakomicie rozumie politykę dworu rosyjskiego i kontekst dyplomatyczny, co nie jest łatwe, ponieważ punkt ciężkości tej opowieści przesuwa się między Sankt Petersburgiem, Wiedniem, Berlinem i Stambułem. Doskonale ukazuje związek Potiomkina z Katarzyną.” – Adam Zamoyski, „The Times”

99,90 zł
79,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 19,98 zł

6 osób kupiło
12
Farby Do Twarzy 6 kolorów Past Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
7 osób kupiło
13
The War To End All Wars, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The War To End All Wars, CD
Sabaton, Mystic Production
Dostępny
21 szt.

Lista utworów: 1. Sarajevo 2. Stormtroopers 4. The Unkillable Soldier 5. Soldier Of Heaven 6. Hellfighters 7. Race To The Sea 8. Lady Of The Dark 9. The Valley Of Death 10. Christmas Truce 11. Versailles

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

5 osób kupiło
14
Córka rzeźnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka rzeźnika
Dostępny
174 szt.

Obsypana nagrodami – w tym prestiżowymi Wingate Literary Prize, Agnon Prize oraz Ramat Gan Prize – pikarejska powieść o kobiecie, która uzbrojona w rzeźniczy nóż, wyrusza w niebezpieczną podróż, by przywrócić spokój swojej rodzinie. Fania Kajzman – oddana żona i matka pięciorga dzieci – szokuje mieszkańców Motolu i sąsiednich wsi, gdy w środku nocy opuszcza swój dom i rozpływa się w mroku. Wprawdzie mężczyźni znikają w tej okolicy od wielu lat, ale żeby żona i matka? Czy ma to coś wspólnego z zaginionym szwagrem Fani, który zostawił jej siostrę już niemal rok temu i uciekł do Mińska? A może Fania dała się uwieść tajemniczemu Żiżkowi Breszowowi, który również zniknął tej samej nocy? Z pewnością ta ucieczka nie ma związku z osobliwym morderstwem na skraju drogi prowadzącej do miasteczka Telechany. Bynajmniej nie może tutaj chodzić o Fanię Kajzman, choć przecież mieszkańcy Motolu od lat nazywają kobietę a wilde chaje, dziką bestią… To by jednak było aż nazbyt niesamowite. Prawda?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6 osób kupiło
15
Ołówek HB z gumką, owoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek HB z gumką, owoc
Derform, 1 sztuka
Dostępny
8 szt.

Ołówek o twardości HB z gumką w kształcie kolorowego owocu. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
5 osób kupiło
16
Umysł zabójcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł zabójcy
Dostępny
7 szt.

Zoe Bentley, psycholog sądowy i konsultantka FBI uwielbia swój zawód i często pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.Seryjny morderca dusi ofiary, balsamuje je i układa w takich pozach, aby wyglądały na żywe. Zoe Bentley i agent specjalny Tatum Gray pomagają lokalnej policji schwytać go, zanim dojdzie do kolejnej zbrodni. Zoe to prawdziwy miejski drapieżnik, nastawiona na sukces i na nim skupiona. Tatum zaś ma za nic cele czy zasady. Wspólnie zanurzają się w świat fantazji seryjnego mordercy, aby powstrzymać zagrożenie.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
17
Czemu pani się uparła, żeby spotkać dinozaura. Detektyw Miś Zbyś na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4 osoby kupiły
18
Kredki Gel 10 kolorów Kidea Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,52 zł
4 osoby kupiły
19
Ścieżki matematyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżki matematyki
Dostępny
15 szt.

W styczniu przychodzi na świat para królików. Po dwóch miesiącach z tej pary rodzi się następna, a potem regularnie jedna nowa para co miesiąc. Podobnie jest z każdą nową parą królików: po dwóch miesiącach rodzi ona po raz pierwszy nową parę, a później kolejne co miesiąc. Ile w sumie będzie królików w grudniu?Ścieżki matematyki to zaproszenie do ekscytującej naukowej podróży. Każdy, kto zechce się w nią wybrać, będzie mógł wcielić się w detektywa i poprowadzić na własną rękę matematyczne śledztwo. Co czeka chętnych? Pasjonująca robota dochodzeniowa! Czytanie śladów, sprawdzanie poszlak i dowodów, podejmowanie ryzykownych decyzji, zapuszczanie się w ślepe uliczki i nieznane rewiry, zadawanie ważnych pytań, które pozwolą odkryć prawdę i doprowadzą do rozwiązania. Zapowiada się ciekawie, prawda?Ścieżki matematyczne kształcą umiejętność logicznego myślenia i twórcze podejście do zagadnień, nie tylko matematycznych. Rozwijają spostrzegawczość, dociekliwość i poznawczą ciekawość, a także uczą, jak zachować dystans do problemu, jak patrzeć z różnych punktów widzenia i kojarzyć fakty pozornie ze sobą niezwiązane.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

4 osoby kupiły
20
O!Klocki. Klocki konstrukcyjne (95 elementów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O!Klocki. Klocki konstrukcyjne (95 elementów)
Trefl
Dostępny
5 szt.

Duży zestaw klocków drewnianych dla małego konstruktora. W zestawie aż 95 elementów: klocki, śrubki i narzędzia oraz manual z propozycjami złożenia wielu różnorodnych konstrukcji. Zabawka wspomaga rozwój motoryki małej, w szczególności ćwiczy nadgarstek dziecka. Zabawa klockami konstrukcyjnymi pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz ćwiczy koncentrację.Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.

109,99 zł
95,69 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,30 zł

4 osoby kupiły
21
Ignacy Łukasiewicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy Łukasiewicz
Dostępny
36 szt.

Wynalazca lampy naftowej i pionier przemysłu naftowego Ignacy Łukasiewicz wreszcie doczekał się pełnej biografii. Ten farmaceuta z Galicji, z „oleju skalnego” wydobył energię, która w kolejnych dziesięcioleciach diametralnie zmieniła rytm życia człowieka. Ropa naftowa została najważniejszym naturalnym surowcem rozwoju cywilizacji, ukształtowała oblicze współczesnego świata. Sam Łukasiewicz pisał: „Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.” I robił wszystko, by tkwiący w ropie potencjał gospodarczy jak najlepiej wykorzystać. Książka zabiera czytelnika w podróż do dziewiętnastowiecznych początków świata przemysłu naftowego, a więc na ziemie polskie, które wówczas funkcjonowały jako odległa od Wiednia północna prowincja imperium habsburskiego, a także do Baku, gdzie o pokolenie młodszy od Łukasiewicza Karol Zglenicki, konstruktor platformy wiertniczej, udostępnił bogate zasoby ropy z dna morskiego. To też wciągająca lektura ukazująca wzorce postępowania przedsiębiorcy.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

3 osoby kupiły
22
Mansfield Park - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mansfield Park
Dostępny
397 szt.

Klasyczna powieść miłosna utrzymana w atmosferze prowincjonalnej XIX-wiecznej Anglii. Fascynujący obraz stosunków społecznych w świecie ulegającym wpływom nowoczesności i jednocześnie hołdującym dawnym obyczajom, które są dla autorki fundamentem ładu i szczęścia. Dziesięcioletnia Fanny Price, dziewczynka dobra i skromna, przybywa na wychowanie do zamożnych krewnych, którzy mieszkają w pięknym dworze Mansfield Park. Spotyka się z życzliwością wujostwa, choć nie wszyscy pozwalają jej zapomnieć, że jest tylko ubogą krewną. Pewnego lata spokój rodziny przerywa pojawienie się w sąsiedztwie zmanierowanego rodzeństwa z Londynu. W ustabilizowane życie dworu wdziera się wielki świat. W obliczu tragedii, do której doprowadza zderzenie odmiennych wartości, dobrym duchem rodziny okazuje się pełna poświęcenia Fanny.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

3 osoby kupiły
23
Śmiertelna dawka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiertelna dawka
Dostępny
193 szt.

W Bystrzycy Wielkiej znalezione zostaje ciało nastolatki, Klaudyny Poloczek. Miejscowa policja sądzi, że było to samobójstwo – w torebce dziewczyny odkryto list pożegnalny, a wyniki sekcji zwłok wykazują, że przedawkowała narkotyki. Rodzina zmarłej i mieszkańcy miasteczka nie wierzą, że nastolatka mogła targnąć się na swoje życie, a tym bardziej – że była narkomanką. Na prośbę siostry zmarłej sprawą zajmuje się Dioniza Remańska. Była policjantka musi tym razem działać w ukryciu. Bystrzycka policja śledzi każdy jej ruch i wyraźnie nie życzy sobie, aby ktokolwiek kontynuował zamknięte śledztwo. Mimo przeciwności Remańska odkrywa ważny wątek w sprawie – okazuje się, że na moment przed śmiercią Klaudyna pomagała swojej przyjaciółce przyłapać na gorącym uczynku podglądacza, który niepokoił ją od dłuższego czasu. Jeśli trop, którym podąża Dioniza, jest słuszny, w Bystrzycy czai się o wiele więcej demonów, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Czy Remańska nie ryzykuje zbyt wiele, angażując się w prywatne śledztwo?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
24
Kameleon B/o P/b 15cm Mc Mix3 Disp 9/90/180 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kameleon B/o P/b 15cm Mc Mix3 Disp 9/90/180
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
76 szt.

21,90 zł
16,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
25
Pakiet: Dwie twarze/ Tajemnica z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Dwie twarze/ Tajemnica z Auschwitz
Dostępny
2 szt.

Dwie twarzeAnn, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się bardzo nerwowy. Najbardziej jednak martwi ją to, że nie chce powiedzieć, czym się zajmuje, co budzi w niej jeszcze większy niepokój. Ann nie ma wątpliwości, że ciągłe przebywanie z tymi kryminalistami w pasiakach odbija się na jego zdrowiu.Po morderczej pracy w obozie Auschwitz esesmani wracali do swoich domów prosto w ramiona stęsknionych żon i dzieci. Tuż za obozowymi drutami uprawiali róże i hodowali króliki, a w ogródkach radośnie poszczekiwały psy.O ich wygodę dbali więźniowie oraz zmuszona do pracy okoliczna ludność. Pili w pobliskiej kantynie, chodzili do burdelu, wyjeżdżali na urlopy i zakochiwali się w okolicznych dziewczynach. Niektórym życie tutaj tak przypadło do gustu, że nie chcieli opuszczać Auschwitz, a co niektórzy nawet po wojnie tu wracali.Tajemnica z AuschwitzZa każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu, kryje się tajemnica.Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz.Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem?Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem a jednak zasłużonym patriotą?Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę?Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK, trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara męskiej wojny, sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki, place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód, selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią. Paniczny strach o dzieci, wyrzuty sumienia i ból.A jednak przetrwała. Przeszła przez piekło Auschwitz, Ravensbrck, Flossenbrg. Przeżyła marsz śmierci do Zwodau. Duża w tym zasługa Jrgena strażnika-esesmana, który jak ona zostawił w domu dwie małe córeczki. To, co ich połączyło, to jeszcze przyjaźń czy już miłość.Tego nie napisał żaden scenarzysta, tę historię napisało życie.Pragnę by świat zrozumiał, że prawdziwymi bohaterami nie zawsze są ci, stawiani na cokołach. My kobiety, zazwyczaj ciche i skromne, wspierające mężczyzn na frontach ich życiowej walki, aktorki drugiego planu, wielokrotnie płaciłyśmy najwyższą cenę za sławę naszych ojców, mężów i synów.Ewa

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
26
Wizarding World. Harry Potter. Figurka Luny (20.5 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizarding World. Harry Potter. Figurka Luny (20.5 cm)
Spin Master
Dostępny
4 szt.

Przygotuj się na niezwykłe przygody z figurkami z serii Wizarding World ze świata Harry'ego Pottera! Figurki Wizarding World do kolekcjonowania są bardzo szczegółowe i ożywiają ukochane postacie z Harry'ego Pottera, pozwalając na zabawę w opowiadanie historii. Ruchoma figurka ubrana w mundurek Hogwartu, trzyma w dłoni różdżkę. Detale twarzy Luny, super miękkie i wyjątkowo długie falowane włosy oraz strój z Hogwartu ożywiają tę ukochaną postać! Ustaw Lunę w dynamicznych pozach i rozegraj swoje przygody!

65,48 zł
58,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,55 zł

2 osoby kupiły
27
Dobrochna, wstawaj! Historia Polski w opowiadaniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobrochna, wstawaj! Historia Polski w opowiadaniach
Dostępny
27 szt.

Historia Polski w 56 opowiadaniach to podróż od czasów Mieszka I do lat 80. XX w. Przewodnikami są bohaterowie książki dzieci. Uczestniczą w ważnych wydarzeniach historycznych albo po prostu przeżywają rozmaite przygody z wielką historią w tle. Książka stanowi świetne uzupełnienie każdego podręcznika do historii. Przemawia do uczniów przystępnym językiem i zachęca do pogłębiania zainteresowań dalszymi oraz bliższymi dziejami. Idealna lektura zarówno dla mniejszych, jak i większych odkrywców przeszłości, bo w rozbudzaniu wyobraźni nie obowiązuje żaden limit wiekowy!

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

2 osoby kupiły
28
Epidemie. Krótka historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Epidemie. Krótka historia
Dostępny
64 szt.

W dawnych czasach czwarty jeździec Apokalipsy nierzadko przybierał postać moru i roztaczał swoją władzę nad ziemią, by nękać ludzi i prowadzić ich w Otchłań - krainę zmarłych. „Mór w Polsce”. „Mór w całej Europie”. „Powietrze morowe w Polsce i na Rusi”. Takie hasła bardzo często pojawiały się w starych kronikach, aktach miejskich i klasztornych. Informacje o zarazach przekazywano z ust do ust, przepisywano z księgi do księgi, dodając coś lub ujmując. Budząca strach cholera, napawająca lękiem dżuma, odrażający trąd, dziesiątkująca ludność ospa prawdziwa, tajemnicze gorączki krwotoczne z serca Afryki - to tylko niektóre przykłady chorób wywołujących epidemie. Jak sobie z nimi radzono? Co je powodowało? Jakie wierzenia, mity i teorie spiskowe narastały wokół pandemii? Jakie skutki przynosiła każda epidemia? Właśnie tego dowiecie się z tej książki. Oto mroczna historia epidemii. Anna Trojanowska - historyk farmacji, autorka książek na temat historii leków naturalnych - grzybów leczniczych i surowców pochodzenia zwierzęcego oraz artykułów dotyczących lecznictwa ludowego, dawnych zasad żywienia i diet więziennych. Jej hobby to czytanie i pisanie książek.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
29
Signify, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Signify, CD
Tree Porcupine, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Bornlivedie 2. Signify 3. The Sleep Of No Dreaming 4. Pagan 5. Waiting Phase One 6. Waiting Phase Two 7. Sever 8. Idiot Prayer 9. Every Home Is Wired 10. Intermediate Jesus 11. „Light Mass Prayers” 12. Dark Matter

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
30
Czasy i czasowniki niemieckie, poziom A1-B2. Plan treningowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy i czasowniki niemieckie, poziom A1-B2. Plan treningowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

66 treningów językowych dla początkujących (A1-A2) i zaawansowanych (B1). Każdy rozdział jest poświęcony jednemu zagadnieniu. Dzięki nauce małymi partiami opanujesz wszystkie niezbędne zagadnienia i poświęcisz na naukę tylko tyle czasu, ile to konieczne. Książka została podzielona na dwie części: o Część 1 została poświęcona formie czasownika - dzięki niej przećwiczysz odmianę czasowników i tworzenie najważniejszych konstrukcji. o Dzięki części 2 przećwiczysz poprawne stosowanie czasowników w zdaniach oraz dobór odpowiednich czasów gramatycznych. Spis treści został zaprojektowany tak, abyś mógł zaplanować naukę poszczególnych zagadnień. Obok tematów znajdziesz pola, w których zaznaczysz opanowane już zagadnienia. Do każdego zagadnienia opracowaliśmy trzy treningi o zróżnicowanym stopniu trudności (rozgrzewka, trening właściwy, trening mistrzów). Na początku każdego rozdziału znajdziesz Krótką lekcję gramatyki, która przygotuje Cię do treningu. Do strony wprowadzającej możesz także wracać w dowolnym momencie rozgrzewki, treningu właściwego lub treningu mistrzów. Na końcu książki zamieściliśmy rozwiązania do wszystkich ćwiczeń. Dzięki nim z łatwością będziesz mógł śledzić swoje postępy. Jeśli w trakcie nauki napotkasz nieznane Ci zwroty i wyrażenia, łatwo sprawdzisz je w załączonym słowniczku.

26,90 zł
21,25 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,65 zł

2 osoby kupiły
31
Diamentowa mozaika Wenecja 1005249 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

2 osoby kupiły
32
Podkład biurkowy zegar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkład biurkowy zegar
HENRY BOOKS CEZARY POPIEL
Dostępny
104 szt.

Dwustronna podkładka na biurko, wydrukowany na grubym papierze kredowym, dodatkowo pokryty folią błyszczącą. Można używać mazaków suchościeralnych. Wymiar: 34 x 48 cm

10,33 zł
9,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,34 zł

2 osoby kupiły
33
Malwina i Eliza na tropie. Wredny Kurdupel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malwina i Eliza na tropie. Wredny Kurdupel
Dostępny
90 szt.

Kolejna ciepła i pełna humoru komedia kryminalna z bestsellerowej serii o Malwinie i Elizie! Malwina i Eliza, dwie przyjaciółki z Kraśnika, ruszają na Roztocze, aby zaopiekować się domem i kotami swojej dawnej znajomej podczas jej nieobecności. Na miejscu okazuje się, że przyjdzie im spędzić tydzień w świetnie wyposażonej wiejskiej chacie, w towarzystwie ekscentrycznych artystów oraz obrotnej agentki nieruchomości, Barbary Mazurek, zwanej Wrednym Kurduplem. Kiedy Wredny Kurdupel ginie, wszyscy uznają tę śmierć za wypadek. Podobnie uważa policja. Czy jednak tak jest w istocie? Aby się o tym przekonać, Malwina i Eliza postanawiają poprowadzić własne dochodzenie. Jeśli chcesz kolejny raz paść trupem z wrażenia, sięgnij po nową książkę autorki nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru!

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
34
Tor kuleczkowy, 40 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor kuleczkowy, 40 elementów
Askato
Dostępny
22 szt.

Zestaw, który składa się z kolorowych i niełamliwych części oraz plastikowych kuleczek, dzięki któremu można tworzyć super trasy. Dodatkowo zestaw wyposażony jest w przeźroczyste elementy, dzięki którym dziecko widzi kulki przelatujące przez zbudowaną konstrukcję. Puszczanie w ruch kuleczki i obserwowanie ich ruchu to mnóstwo radości. Dziecko może bawić się samo, z przyjaciółmi lub rodzicami organizując wyścigi. Dzieci mogą odwzorowywać modele narysowane na pudełku lub eksperymentować i budować własne konstrukcje. Zjeżdżalnie, mosty, kolumny, kołowrotki, spirale i kominy mogą być łączone na różne sposoby. Zabawka stymuluje kreatywność, rozumowanie przestrzenne oraz rozwija zdolności manualne. Zabawa z torem to niekończąca się przygoda. Możliwość samodzielnego montażu i dowolność w przestawianiu i konstrukcji elementów sprawi maluchowi ogromną satysfakcję, będzie dumny, że sam zbudował tor i nadał mu kształt. A co więcej, może tworzyć wciąż od nowa urzeczywistniając coraz to inne projekty. Wymiary opakowania: 27x10x36 cm.

64,62 zł
53,63 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,99 zł

2 osoby kupiły
35
Czarna skrzynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna skrzynka
Dostępny
38 szt.

Poruszająca historia dramatu małżeńskiego opowiedziana w listach. Po siedmiu latach od rozwodu Ilana przerywa gorzkie milczenie i pisze list do byłego męża, światowej sławy wykładowcy, eksperta od fanatyzmu Aleksandra Gideona. Prosi o pomoc w sprawie ich dorastającego syna Boaza, który sprawia kłopoty. Tak rozpoczyna się między nimi intensywna korespondencja, w którą włączają się też obecny mąż Ilany, bardzo religijny, zaangażowany politycznie i pragnący odbudować Kraj, jej mieszkająca w kibucu siostra, makiaweliczny prawnik Aleksa i sam Boaz. W serii listów – emocjonalnych, ironicznych, poruszających i dowcipnych – byli małżonkowie próbują rozszyfrować „czarną skrzynkę” swego małżeństwa, które okazało się katastrofą. I wszystko wskazuje na to, że nadal będzie wywierać przemożny wpływ na ich życie. Dzięki galerii różnorodnych, barwnych postaci Amos Oz z ogromną wrażliwością pokazuje meandry ludzkiej psychiki, zadawnione ból i cierpienie, z którymi każdy usiłuje radzić sobie na własny, ułomny sposób. Kreśli także żywy obraz współczesnego izraelskiego społeczeństwa.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
36
Puzzle 1000 Andrea Kurti, Cztery pory roku- Jesień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Andrea Kurti, Cztery pory roku- Jesień
D-Toys
Dostępny
3 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

54,94 zł
46,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,24 zł

2 osoby kupiły
37
Diamentowa mozaika Wilki zimą 1005264 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
38
Historia roślin jadalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia roślin jadalnych
Dostępny
2 szt.

Rośliny odgrywały ważną rolę w dziejach ludzkości, ale istnieją gatunki, które wywarły fundamentalny wpływ na rozwój kultur, narodów czy religii. Te rośliny zmieniły świat, wpływając na bieg historii.Henri Fabre swego czasu powiedział, że "[] historia opiewa pola bitwy, gdzie śmierć zbiera żniwo, ale nie opowiada nam o polach z łanami zboża, które nas żywi; wylicza imiona królewskich bękartów, ale nie potrafi nam podać, jakie jest pochodzenie żyta. Oto jest głupota człowiecza!".Może czas poszerzyć naszą wiedzę?Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia,rysy.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
39
Puzzle 1000 elementów. Andrea Kurti, Cztery pory roku - Zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Andrea Kurti, Cztery pory roku - Zima
D-Toys, 1000
Dostępny
3 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

54,94 zł
46,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,24 zł

2 osoby kupiły
40
Pinokio. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio. Lektura z opracowaniem
Dostępny
2 szt.

Pinokio to niezwykła książka o przygodach niesfornego drewnianego pajaca, który ciągle wpada w tarapaty. Pajac nie chce chodzić do szkoły, ani pracować, kombinuje, w jaki sposób żyć dostatnio, nie przemęczając się zbytnio. Na swojej drodze spotyka dwóch rzezimieszków, którzy wykorzystują jego łatwowierność i obiecując złote góry, pozbawiają go pieniędzy. Pinokio odwiedza również Krainę Pasibrzuchów i spędza całe dnie na zabawie. Jak potoczą się losy małego pajaca? Czy w końcu stanie się grzecznym chłopcem i odnajdzie starego ojca, który wyruszył na poszukiwania synka i błąka się po świecie? Carlo Collodi (1826-1890) - włoski pisarz i dziennikarz; prawdziwe nazwisko autora to Carlo Lorenzini. W 1875 r. zaczął wydawać utwory dla dzieci; jego książki były tłumaczone na wiele języków, jednak do dziś największą popularnością na świecie cieszy się Pinokio (1883 r.).

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
41
Firefly Lane (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firefly Lane (wydanie filmowe)
Dostępny
1 szt.

Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los.Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada?Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial.Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik oraz Zimowy ogród.Zekranizowana i dostępna na platformie Netflix.Niespokojne lato 1974 Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna świata wkracza na scenę i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko piękno, mózg, ambicje.Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate jest skazana na wieczne pozostawanie tą niefajną i ma kochającą rodzinę, która zawstydza ją na każdym kroku. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze; nim minie lato, stają się Tully-i-Kate; jednym, nierozłącznym bytem.Tak rozpoczyna się spektakularna powieść Kristin Hannah, zekranizowana w formie serialu dostępnego na platformie Netflix. Fabuła obejmuje ponad trzy dekady, a wydarzenia rozgrywają się na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.Firefly Lane to przejmująca, cierpka opowieść o dwóch kobietach i przyjaźni, która stanowiła oś ich życia. Przez trzydzieści lat Tully i Kate podnoszą się na duchu, ratując przyjaźń przed sztormami zazdrością, wściekłością, zranieniem, żalem. I gdy już myślą, że nic im nie jest straszne, jeden akt zdrady rujnuje ich relacje, wystawiając odwagę i przyjaźń kobiet na ostateczną próbę.Poruszający i realistyczny obraz skomplikowanej, nieprzemijającej przyjaźni". - "Booklist""Barwna, intrygująca książka o wszystkim, co składa się na kobiece życie: o matkach i córkach, triumfach i rozczarowaniach, o ukradkowym popalaniu papierosów i tańcach przy dźwiękach ulubionych melodii". - "The Sunday Oregonian"

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
42
Paryska nieznajoma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryska nieznajoma
Dostępny
1 szt.

Za zamkniętymi drzwiami od lat skrywa się prawdaŚwiat Antoinette rozsypał się na kawałki: jej mąż, mężczyzna, którego kochała, odkąd sięga pamięcią, zginął tragicznie w wypadku. Był jej opoką, człowiekiem, do którego zwracała się po miłość i po wsparcie, człowiekiem, którego znała lepiej niż samą siebie. Przynajmniej tak jej się zdawałoPrzybywszy bowiem do kamiennego kościoła na pogrzeb George'a, widzi nieznajomą kobietę. I w tej chwili dzień, w którym miała zamknąć drzwi dzielące ją od przeszłości, stał się dniem, gdy jej dotychczasowy świat wali się w gruzy.Phaedra także kochała George'a i musiała zjawić się na jego pogrzebie. Poznała go niedawno, ale łączyły ją z nim więzy mocniejsze od wszystkich, jakich zaznała wcześniej. Teraz, siedząc przed jego żoną, wie, że to co niebawem ujawni, na zawsze zmieni ich życieSanta Montefiore to mistrzyni epickiego romansu. Każde jej słowo płynie prosto z serca.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
43
Puzzle 1000 elementów. Andrea Kurti, Koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Andrea Kurti, Koty
D-Toys, 1000
Dostępny
4 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

54,94 zł
46,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,24 zł

1 osoba kupiła
44
Brick Trick. Wizarding World. Harry Potter. Wielka Sala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brick Trick. Wizarding World. Harry Potter. Wielka Sala
Trefl, Brick Trick
Dostępny
36 szt.

Chcesz zobaczyć coś więcej niż ruiny Zamku? Mugolom się to nie uda, dlatego odkryj prawdziwą magię i zbuduj najsłynniejsze pomieszczenie w Zamku Hogwart – Wielką Salę! Z serią „Brick Trick. Harry Potter” przeniesiesz się do świata kreatywnej zabawy, aby murować, ciąć, kleić i dekorować. Weź udział w magicznej zabawie podczas lekcji teleportacji. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie jest to możliwe! Zbuduj Wieżę Wielkich Schodów, na jej szczycie są trzy wieżyczki, gdzie znajduje się gabinet dyrektora. Czy znasz hasło, aby wejść do środka? Zestaw zawiera aż 97% naturalnych składników.

164,99 zł
143,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 21,45 zł

1 osoba kupiła
45
Kraina Syren. Królestwo Nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Syren. Królestwo Nocy
Dostępny
59 szt.

Witajcie w podwodnym świecie syren, pełnym magii, pięknych widoków i niesamowitych przygód. Młoda syrena dużo podróżowała ze swoim ojcem, ale pewnego razu przyszedł czas przeprowadzki do nowego miejsca, dziewczyna nie może się doczekać, aby poznać nowych przyjaciół.

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
46
Podkład biurkowy dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkład biurkowy dinozaury
HENRY BOOKS CEZARY POPIEL
Dostępny
137 szt.

Dwustronna podkładka na biurko, wydrukowany na grubym papierze kredowym, dodatkowo pokryty folią błyszczącą. Można używać mazaków suchościeralnych. Wymiar: 34 x 48 cm

10,33 zł
9,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,34 zł

1 osoba kupiła
47
Wisielcza Góra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wisielcza Góra
Dostępny
189 szt.

Oto nasz dar! Oto nasza ofiara! Przepraszam za wszystko – szepcze Anka, gdy czuje pętlę na szyi i patrzy w oczy brata po raz ostatni. Nigdy nie przypuszczała, że przyjazd do Grobowic sprawi, że odkryje nowy świat, obudzi duchy i stanie twarzą w twarz z prawdziwymi potworami. Antek myśli tylko o Nastce, która uciekła do mrocznego lasu. Wiej, ratuj się! Czy można jednak uciec przed demonami i przeznaczeniem? Pobyt u ciotek w odciętej od świata wiosce wydawał się idealną odskocznią od rodzinnych dramatów. Tymczasem… zapłonął ogień, martwe ciało wypełzło z ciemności, a walka o stanowisko burmistrza przerodziła się w polowanie. Czy słowiańskie bóstwa istnieją naprawdę? Czy rodzeństwo Sokołów pozna wszystkie tajemnice Wisielczej Góry? Paulina Hendel zabiera nas do cichego zakątka w samym środku kraju, odcina od internetu i zmusza do niebezpiecznej zabawy z wyobraźnią. Uwierzcie w to, co nierealne i niesamowite! Przeżyjcie przygodę życia!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
48
Niewidzialny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny
Dostępny
22 szt.

Kłopot w tym, że nie nauczyłem się dobrze kontrolować tej mocy: czasem, kiedy akurat miałem największą ochotę stać się niewidzialny, widziało mnie najwięcej osób, natomiast kiedy chciałem, żeby wszyscy mnie widzieli, to mojemu ciału zachciało się zniknąć. Nasycona emocjami, poruszająca, inna... \"\"Niewidzialny\"\" to książka, która oczami dziecka opowiada historię, która mogłaby być opowieścią każdego z nas. Jedna z najlepszych powieści o trudnym problemie przemocy wśród rówieśników, z którym spotykają się dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, wszyscy. Hiszpański bestseller, który zyskał maksymalne noty tysięcy czytelników. Takie książki powinny być lekturą omawianą w szkołach ponadpodstawowych na godzinie wychowawczej. Eloy Moreno to urodzony w 1976 roku hiszpański autor, którego książki otrzymują entuzjastyczne opinie od czytelników.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
49
Mania klikania. Jak przeżyć dzień bez Internetu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mania klikania. Jak przeżyć dzień bez Internetu
Dostępny
19 szt.

To był zwyczajny dzień typowej rodzinki... Gdy nagle… O rety! Jak to możliwe?! Nie działa wi-fi! „Co teraz będzie?”, lamentują rodzice. I tylko córka i babcia są całkowicie spokojne, bo dobrze wiedzą, że brak dostępu do Internetu to nie koniec świata. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co można robić, kiedy nie działa Internet, przeczytajcie tę książkę! A jeśli nigdy się nad tym nie zastanawialiście, tym bardziej ją przeczytajcie!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
50
Najlepszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepszy
Dostępny
5 szt.

ochający córkę ojciec. Jej idealny narzeczony. Któremu z nich uwierzysz?Ed jest zachwycony, gdy po raz pierwszy spotyka narzeczonego swojej dwudziestotrzyletniej córki. Ryan wydaje się idealnym przyszłym zięciem, jest człowiekiem sukcesu, inteligentnym i przystojnym. Jednak Ed zauważa w nim coś dziwnego, w oczach Ryana czai się mrok, jakby coś ukrywał. Czy tylko on to widzi?Przerażony, że córka może być ofiarą psychopaty, ojciec postanawia zbadać przeszłość jej narzeczonego. Nikt jednak nie wierzy Edowi, a jego śledztwo zraża do niego resztę zauroczonej rodziny, przekonanej, że Ryan jest najlepszym kandydatem na męża Abbie. Ojciec wie jednak co innego. Z własnych powodów potrafi od razu poznać niebezpieczeństwo, które grozi córce.Nowy doskonały thriller od T. M. Logana, autora bestsellerowych Kłamstw i Wakacji

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
51
Policjanci. Ich najważniejsze sprawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Policjanci. Ich najważniejsze sprawy
Dostępny
119 szt.

Niebiescy bracia – tak mówią o sobie policjanci. W tej grupie zawodowej poczucie wspólnoty, lojalności wobec kolegów jest silne. Dużo silniejsze niż tam, gdzie po ośmiu godzinach pracy bierze się teczkę i wraca spokojnie do domu. Policjanci ryzykują życiem. Każdego dnia. Padają też ofiarą ostracyzmu społecznego – bo przecież mało kto lubi „psiarnię”. Ale to do nich dzwonią w potrzebie ci, którzy wcześniej wypisywali na murach CHWDP. A gliniarze nadstawiają karku, żeby wyciągnąć ich z kłopotów. Książka Doroty Kowalskiej to opowieść o ich robocie, o akcjach, w jakich brali udział. I o pracy pod przykryciem. Jeden z rozmówców mówi o niej tak: „Wraca się po dwóch tygodniach do domu, trzeba przebrać się w zwyczajne ciuchy, zdjąć drogi zegarek, przesiąść z mercedesa do tico. Jedzie człowiek do domu, zastaje w nim problemy i słyszy pretensje, bo długo cię nie było, bo dzieci nie mają ubrań, bo mamy kredyt, bo ktoś choruje. Trzeba przeskoczyć ze świata, w którym można było wszystko, do świata rzeczywistego”. To tylko jedna z niedogodności tego zawodu. Są jeszcze zwłoki, które trzeba zbierać z ziemi, kontakt z zabójcami i pedofilami, agresja… Praca niełatwa, ale bardzo potrzebna.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
52
Gra Wodna Ocean 15x7 Mc Disp24/96/192 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Wodna Ocean 15x7 Mc Disp24/96/192
Mega Creative
Dostępny
320 szt.

Zalety produktu dba o rozw oacute j ruchowo-myślowy, rozwija kreatywność dziecka, gra występuje w czterech wzorach i kolorach. Gra zręcznościowa polegająca na umieszczeniu wszystkich kolorowych obręczy na dw oacute ch słupkach, posługując się dwoma przyciskami, kt oacute re wprawiają obręcze w ruch dyktowany przez znajdującą się w środku wodę. Zawartość zestawu gra wodna. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu dł. x wys. x gł. cm 15x7x1, wymiary opakowania- display dł. x wys. x gł. cm 37x7x24 nbsp ,waga produktu bez opakowania kg 0,13 nbsp kg, waga produktu w opakowaniu display kg 3,12 nbsp kg, nie wymaga zasilania bateriami. Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 3 . Pakowana na displayu po 24 szt. nbsp

8,80 zł
6,99 zł

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
53
Operator 594 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operator 594
Dostępny
205 szt.

Krzysztof Puwalski PUWAL 22 lata w Siłach Specjalnych w tym 12 lat w GROM-ie.Ten czas to spełnienie jego marzeń.Historia Operatora /594/ to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu.W książce znajdziesz przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą.Dotkniesz świata jednostek specjalnych dostępnego tylko dla wybranych.Przeczytasz o najbardziej spektakularnych akcjach bojowych w Iraku i Afganistanie, podczas których z narażeniem życia operatorzy zespołów bojowych ratowali zakładników i neutralizowali terrorystów. To akcje, które do tej pory nie wyszły poza teczki operacji oznaczonych klauzulą TAJNE.W GROM-ie selekcja nigdy się nie kończy.Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego?Pamiętaj, że wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
54
Kuszenie Gracie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuszenie Gracie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Gracie Burton mieszka w spokojnym Devon. Nieczęsto opuszczała tę miejscowość w ciągu ostatnich czterdziestu lat. Jej córka Carina prowadzi świetnie prosperujący interes w Londynie. Nie ma czasu dla swojej 17-letniej córki Anastazji, więc wysłała ją do szkoły z internatem. Jeszcze mniej czasu ma dla starzejącej się matki. Trzy kobiety niewiele o sobie wiedzą. Kiedy Gracie dostrzega reklamę tygodniowego kursu gotowania, prowadzonego na wsi w Toskanii, nie może się jej oprzeć. Przeznacza na podróż oszczędności życia. Carina i Anastazja towarzyszą jej, choć nie mają pojęcia, dlaczego Gracie namówiła je na tę przygodę. Nic nie wiedzą o kolejach losu Gracie, bo też babcia nieczęsto o nich wspominała. Nie mają pojęcia, jaki niebywały sekret skrywa.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
55
Ostatnia debiutantka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia debiutantka
Dostępny
1 szt.

Niezwykła powieść historyczna. Dzieje dramatu rodzinnego i skrywanych sekretów z lat 30. XX wieku, które po dziś oddziałują na ludzi.W 1936, w Chalfont Hall, Dorset, gdy krawcowa upina ostatnie szpilki na sukience 13-letniej Kit, dziewczynka zastanawia się, dlaczego musi wziąć udział w uroczystości prezentacji siostry Lily na królewskim dworze. Wie, że jej siostra jest tak piękna, że podbije wszystkie serca i będzie mogła przebierać w ofertach matrymonialnych zamożnych i wpływowych mężczyzn. Być może dlatego i Kit musi się zaprezentować, przemierzać galerie zamku Chalfont i prowadzić uprzejme rozmowy.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
56
Samochodzik wyścigowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik wyścigowy
Askato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Autko 14.5x8.5x8.5 cm.Wolny bieg, baterie w komplecie.Wiek: 18miesięcy.Wymiary opakowania: 20x9.5x12 cm. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

29,90 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

1 osoba kupiła
57
Puzzle 5000 elementów. Kaplica Sykstyńska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 5000 elementów. Kaplica Sykstyńska
Ravensburger, 5000
Dostępny
9 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości. Zawartość i cechy zestawu: • układanka z motywem z freskami z Kaplicy Sykstyńskiej, • liczba elementów: 5000, • wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu, • przeznaczone dla dzieci od lat 14.

257,26 zł
231,53 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,73 zł

1 osoba kupiła
58
Mściciel. Ostatni snajper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mściciel. Ostatni snajper
Dostępny
1 szt.

Mściciel. Ostatni snajper to nowe, uzupełnione wydanie książki Ostatni snajper. Oprócz nowej okładki czytelnicy znajdą tu kolorowe zdjęcia oraz dodatkowe nigdzie niepublikowane wcześniej fotografie z pobytu autora w Polsce. Wartością dodaną jest również wydrukowana specjalna dedykacja od Kevina dla polskich czytelników!Legendarny członek Navy SEALs polskiego pochodzenia i najcięższe walki w historii amerykańskich służb specjalnych.KEVIN LACZ ma za sobą imponującą karierę wojskową. Był snajperem SEAL Team Three najskuteczniejszego oddziału US Navy SEALs. Służąc w najbardziej elitarnej jednostce sił specjalnych Marynarki Wojennej USA, brał udział w rozbiciu bastionu rebeliantów w najkrwawszym rejonie Iraku. Tam poznał i zaprzyjaźnił się z legendarnym snajperem, Chrisem Kylem.11 września 2001 roku dziewiętnastoletni student z irokezem na głowie, oglądając w telewizji atak na World Trade Center, stwierdził, że to Pearl Harbor jego pokolenia. Nagle granie w rugby, dziewczyny i piwo straciły swój smak. Kevin Lacz zapragnął zabijać wrogów i stać się mężczyzną.Braterstwo broni uczyniło go najbliższym przyjacielem i jedynym powiernikiem legendarnego Chrisa Kyle'a. Kiedy Clint Eastwood przystępował do kręcenia rewelacyjnego American Sniper, zaprosił Kevina Lacza na plan jako jedynego członka SEALsów. Dzięki temu powstał nie tylko realistyczny film wojenny, lecz także przejmujące studium psychiki ludzi wyszkolonych do zabijania bez skrupułów.W Mścicielu najbardziej uderza bezpardonowa szczerość opowieści o ekstremalnych warunkach, okrucieństwie walki, lodowatej nienawiści, ale przede wszystkim tej jedynej w swoim rodzaju więzi, jaka może powstać tylko między mężczyznami wspólnie ryzykującymi życiem.Mściciel to opowieść o brutalności wojny, nienawiści do wroga, oddaniu ojczyźnie i braterstwie przekraczającym wszystkie granice.W książce znajdziemy relacje z pola walki widziane oczami zwykłego żołnierza. Sporo miejsca zajmują wspomnienia ze wspólnych akcji z Chrisem Kylem najsłynniejszym amerykańskim snajperem. Cześć tym wspomnień wykorzystano w słynnym filmie SNAJPER.Kevin zagrał w tym filmie samego siebie. Pracował też przy ekipie filmu jako konsultant techniczny ds. SEAL. Czuwał nad technicznymi aspektami, aby aktorzy zagrali SEALsów tak wiarygodnie jak to tylko możliwe. Do castingu namówił go sam Bradley Cooper.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
59
Kochany Święty Mikołaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochany Święty Mikołaju
Dostępny
29 szt.

List napisany do Świętego Mikołaja może przynieść nadzieję, miłość i niespodziewane zmiany w życiu. Bez względu na to, ile masz lat i czy wierzysz w magię świąt! Lindy Carmichael wraca na Boże Narodzenie do rodzinnego domu w niewesołym nastroju. Mężczyzna, którego uważała za „tego jedynego”, zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką. W wymarzonej pracy jest niedoceniana, a każdy nowy projekt idzie jej gorzej od poprzedniego. Nic nie układa się tak, jak powinno do czasu, aż Lindy natrafia na pudełko pełne listów do Świętego Mikołaja, które pisała jako dziewczynka. Zachęcona przez matkę postanawia wrócić do tradycji z dzieciństwa. Nie spodziewa się, że w cudowny sposób jej dorosłe marzenia zaczną się spełniać.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
60
Książeczka drewniana. Bobaski i Miś. Poznaj zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka drewniana. Bobaski i Miś. Poznaj zwierzęta
Trefl
Dostępny
66 szt.

Drewniana książeczka dla najmłodszych stworzona we współpracy z psychologiem. 6 kolorowych stron połączonych bezpiecznym, bawełnianym sznureczkiem, które wspierają naukę rozpoznawania i nazywania zwierząt. Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami

24,50 zł
21,32 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,18 zł

1 osoba kupiła
61
Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz
Dostępny
3 szt.

Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się bardzo nerwowy. Najbardziej jednak martwi ją to, że nie chce powiedzieć, czym się zajmuje, co budzi w niej jeszcze większy niepokój. Ann nie ma wątpliwości, że ciągłe przebywanie z tymi kryminalistami w pasiakach odbija się na jego zdrowiu.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
62
Skarpety frotte wzór boy 0-3m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpety frotte wzór boy 0-3m
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

5,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
63
Dziwne losy Jane Eyre - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwne losy Jane Eyre
Dostępny
5 szt.

Dziwne losy Jane Eyre ukazały się po raz pierwszy w październiku 1847 roku i stały się wielkim sukcesem wydawniczym. Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, harmonijnie łączy melodramatyczną fabułę z wnikliwą obserwacją psychologiczną oraz nastrojem tajemnicy i grozy.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
64
Kafka. Wczesne lata 1883-1910 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kafka. Wczesne lata 1883-1910
Dostępny
135 szt.

Oto pierwsza odsłona (choć w Niemczech wydana jako ostatnia) monumentalnej, rozpisanej na trzy książki (każdy tom stanowi integralną całość) biografii Franza Kafki. Jej literacki rozmach, oddech, sprawne pióro, wnikliwość analiz, szerokość spojrzenia z jednej strony, a z drugiej rzetelność badawcza w przekopywaniu się przez materiały pozostawione przez Maxa Broda, kwerendy w archiwach izraelskich i czeskich - to wszystko sprawia, że mamy przed sobą być może najpełniejszą i najciekawszą biografię autora Procesu. Zaczynamy od lat dzieciństwa i młodości. Niech za przewodnik po zawartości posłuży kilka emblematycznych tytułów rozdziałów książki: Wielkoludy: Kafkowie z Woseku, Myśli o Freudzie, Kafka Franz, wyróżniający się uczeń, Niewinność i impertynencja, Przyjaciel Max, Pokusy, Krajobraz wewnętrzny: OPIS WALKI, U dziwek, Kawiarnie, gejsze, sztuka i kino, Rewelacyjny urzędnik pomocniczy, Idee i duchy: Buber, Steiner, Einstein, Literatura i turystyka. A pisał Hermann Broch: „W jednym jestem w każdym razie podobny do Kafki i Musila, wszyscy trzej właściwie nie mamy biografii; żyliśmy i pisaliśmy, ot i wszystko”.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

1 osoba kupiła
65
Puzzle 1000 elementów. Andrea Kurti, Cztery pory roku - Wiosna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Andrea Kurti, Cztery pory roku - Wiosna
D-Toys, 1000
Dostępny
4 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

54,94 zł
46,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,24 zł

1 osoba kupiła
66
On The Sunday Of Life, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On The Sunday Of Life, CD
Tree Porcupine, Mystic Production
Dostępny
21 szt.

Lista utworów: 1. Music for the Head [Explicit] 2. Jupiter Island 3. Third Eye Surfer 4. On the Sunday of Life 5. The Nostalgia Factory 6. Space Transmission 7. Message from a Self Destructing Turnip 8. Radioactive Toy 9. Nine Cats 10. Hymn 11. Footprints 12. Linton Samuel Dawson 13. And the Swallows Dance Above the Sun 14. Queen Quotes Crowley 15. No Luck with Rabbits 16. Begonia Seduction Scene 17. This Long Silence 18. It Will Rain for a Million Years

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
67
Czarne wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne wzgórza
Dostępny
3 szt.

Wielka miłość, przyroda, tajemnicze zbrodnie... Akcja powieści rozgrywa się w malowniczej Dakocie Południowej, pośród gór i dzikich zwierząt. Lil, farmerka, prowadzi rezerwat. Coop, nowojorski detektyw, wraca na farmę dziadków, by zacząć nowe życie. Kiedyś łączyła ich młodzieńcza miłość, ale oboje nie zamierzają ulegać dawnym sentymentom. Tymczasem w rezerwacie zaczynają dziać się dziwne rzeczy: po serii niewyjaśnionych zabójstw, ktoś zaczyna prześladować Lil... Ciepły, romantyczny nastrój, zagadka, szczęśliwy finał.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
68
Dobry doktor z Warszawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry doktor z Warszawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Zakochani w sobie studenci Zofia i Misza uciekają z okupowanej Warszawy do Lwowa. Gdy sytuacja zmusza ich do powrotu, trafiają do warszawskiego getta, gdzie pomagają mentorowi Miszy, doktorowi Januszowi Korczakowi, w opiece nad dziećmi w prowadzonym przez niego sierocińcu. Korczak nawet w getcie nieustępliwie broni praw dzieci, stając się symbolem nadziei dla tysięcy ludzi żyjących za murami.

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
69
Gdzie poniesie wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie poniesie wiatr
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Nowa powieść KRISTIN HANNAH, autorki bestsellerów Słowik, Wielka samotność, Zimowy ogród i "Firefly Lane" - książki, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych.Jaką cenę ma amerykański sen?Teksas, rok 1934. Miliony ludzi pozostają bez pracy, a susza pustoszy Wielkie Równiny. Rolnicy walczą o zachowanie ziemi i dobytku. Plony są niskie, studnie wysychają, a burze pyłowe niszczą wszystko na swojej drodze.W tych niepewnych, niebezpiecznych czasach Elsa Martinelli musi dokonać bolesnego wyboru: walczyć o ziemię, którą kocha, czy udać się do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia? Gdzie poniesie wiatr to niezapomniany obraz amerykańskiego snu, widziany oczami niezwykłej kobiety, której odwaga i poświęcenie stają się znakiem szczególnym całego pokolenia.Kristin Hannah pokazuje rzeczywistość Wielkiego Kryzysu i świat, w którym społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy żyją godnie, i na tych, którzy nie mają zupełnie nic.Brutalny realizm, głęboko emocjonalne postaci i żywa narracja sprawiają, że ta historia od samego początku jest na wskroś prawdziwa. Elsa to kobieta konsekwentnie broniąca wyznawanych przez siebie zasad oraz ludzi, których kocha. - Publishers Weekly

37,00 zł
29,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,40 zł

1 osoba kupiła
70
Puzzle 1000 elementów. Szaleństwo, budowa Stonehenge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Szaleństwo, budowa Stonehenge
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

50,60 zł
43,01 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,59 zł

1 osoba kupiła
71
Twój trener językowy. Niemiecki, poziom A1-B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój trener językowy. Niemiecki, poziom A1-B2
Dostępny
49 szt.

Twój trener językowy. Niemiecki to kompleksowy trening języka niemieckiego o przejrzystej i uporządkowanej strukturze. Chcesz opanować język, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz problem z wyborem najpotrzebniejszych obszarów słownictwa? Nie wiesz, które zagadnienia gramatyczne są Ci niezbędne? Twój trener językowy pomoże Ci zorganizować naukę i opanować wszystkie niezbędne zagadnienia. Dzięki Twojemu trenerowi językowemu rozszerzysz i przećwiczysz słownictwo oraz rozwiniesz i utrwalisz wiedzę z zakresu gramatyki. W części 1 przejdziesz trening rozumienia ze słuchu - wysłuchasz i nauczysz się ok. 2000 słówek i zwrotów pogrupowanych według kategorii tematycznych. W części 2 przećwiczysz najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki, rozwiązując 202 ćwiczenia. W części 3 znalazły się 84 ćwiczenia, dzięki którym powtórzysz słownictwo z najważniejszych grup tematycznych. Część 4 to przegląd najbardziej przydatnych zwrotów, uporządkowanych zgodnie z codziennymi potrzebami komunikacyjnymi. W części 5 zamieszczono alfabetyczny słownik angielsko-polski, który ma za zada­nie uzupełniać i wspierać działania Twojego trenera językowego.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
72
Harry Potter. Wizarding World. Lalka Cho Chang - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Wizarding World. Lalka Cho Chang
Spin Master
Dostępny
21 szt.

Śliczne detale twarzy, miękkie, długie włosy i pięć punktów zgięcia ożywiają tę ukochaną postać ze świata Harry'ego Pottera. Cho ma na sobie mundurek Howartu, sweter Ravenclaw, spódniczkę z tiulu, a także zdejmowalne buty oraz różdżkę, które wzbogacą tworzone przez Ciebie historie. Ustaw Cho w dowolny sposób, odtwarzając ulubione sceny albo wymyślając całkowicie nowe! Poruszaj jej ramionami i udawaj, że rzuca kultowe zaklęcia! Lalki ze świata Harry'ego Pottera to doskonały sposób, aby zainspirować czarodziejską wyobraźnię poprzez zabawę. Dodaj wszystkie lalki do kolekcji (każda sprzedawana osobno) i stwórz własny magiczny świat. Te zabawki to doskonały prezent dla dziewczynek w wieku 5 lat i starszych. Obowiązkowy element kolekcji każdego fana. Weź do domu lalkę Cho Chang i szykuj się na czarodziejskie przygody! Wymiary opakowania: 30.5 x 12.5 x 6.5 cm

65,48 zł
58,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,55 zł

2 osoby kupiły
73
CD MP3 Nasz kawałek świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MP3 Nasz kawałek świata
Tomasz Kieres, StoryBox
Dostępny
10 szt.

Dla mnie odwrotu już nie było. Obiecałem, że będę czekał i czekałem. Tylko tam gdzie była ona, był nasz kawałek świata. Kuba uważa, że wszystko w życiu jest transakcją. Niezależnie czy w życiu prywatnym, czy zawodowym, każdy czegoś chce i jest za to gotowy zapłacić. Lubi jasne sytuacje, pozbawione pozorów i ukrytych zamiarów. Takimi zasadami kieruje się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, które ogranicza do bardzo krótkich znajomości. Kiedy pewnego dnia na jego drodze staje tajemnicza kobieta, Kuba wbrew swoim zasadom podąża za nią, nie wiedząc ani kim ona jest, ani dokąd go prowadzi. Czy potwierdzi się prawda, w którą zawsze wierzył, że wszystko jest transakcją? Czy jedyne, co przyniesie ze sobą nieznajoma to kłopoty? Czy może pozwoli poznać Kubie uczucia, których istnienie negował? Droga do prawdy z pewnością nie będzie łatwa.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
74
Jednym tchem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jednym tchem
Dostępny
162 szt.

Łyżwiarstwo figurowe to wielka miłość Eleonory Stanisławskiej. Lata ciężkich treningów i rezygnacji z wielu aspektów życia zostały zwieńczone propozycją współpracy z Wiaczesławem Morozowem - światowej sławy trenerem rosyjskiego imperium łyżwiarskiego. Dla młodziutkiej zawodniczki z Torunia perspektywa doskonalenia umiejętności pod okiem mistrza, a także trenera jej wielkiej idolki Elli Rosenberg, to wyróżnienie i spełnienie marzeń. Wyjazd do Rosji oznacza jednak rozłąkę z dotychczasową trenerką, rodzicami i chłopakiem. Ponadto z jednej strony równa się ekscytacji i chęci zmierzenia się z nowymi wyzwaniami, a z drugiej strachowi i obawie przed nieznanym. Jaką decyzję podejmie Eleonora? Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i zrozumienie najbliższych osób? Czy perspektywa wielkiej kariery warta jest wyrzeczeń i dokonywania nie zawsze łatwych wyborów? Jaką rolę w życiu dziewczyny odegra Ella Rosenberg?

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
75
Bliźnięta znad klifu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliźnięta znad klifu
Dostępny
1 szt.

Gotycka powieść pełna tajemnic i mrocznych rodzinnych sekretów.Seraphine Mayes i jej brat Danny są znani jako Summerbournes pierwsze bliźniaki urodzone latem w Summerbourne House, rozpadającym się dworze na wybrzeżu Norfolk.Dwadzieścia pięć lat po tragicznym samobójstwie matki rodzeństwo wraca do rodzinnego miasteczka, aby po śmierci ojca zająć się jego rzeczami. Kiedy odkrywają rodzinne zdjęcie wykonane w dniu swoich narodzin, na którym rodzice pozują tylko z jednym dzieckiem, Seraphine zaczyna podejrzewać, że ona i Danny mogą wcale nie być rodzeństwemKim jest to dziecko i co naprawdę wydarzyło się tamtego dnia?Tylko jedna osoba zna prawdę. Czy Seraphine ją odnajdzie?

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
76
Puzzle 1000 Andrea Kurti, Sowy w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Andrea Kurti, Sowy w domu
D-Toys
Dostępny
4 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

50,64 zł
43,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,60 zł

1 osoba kupiła
77
po jej wewnętrznej stronie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
po jej wewnętrznej stronie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Laureatka konkursu na Książkowy Debiut Poetycki im. Anny Świrszczyńskiej 2021. „Wiersze z tomu odznaczają się powściągliwością, dyskrecją, ich poetyka jest oszczędna, najważniejsza jest w nich ekonomia wyrazu – powiedzieć tyle, ile koniecznie powiedzieć trzeba. Dominuje w nich informacja, ważny jest opis, bez skupiania się na sposobie mówienia. Jeśli pojawia się metafora, to tylko po to, żeby zawrzeć w niej skrót myśli, można jej nawet nie zauważyć, tak jest wtopiona w wiersz. Lakoniczny opis miejscami zbliża się do poetyki haiku: naszkicować, nie dopowiadać. Tom ma bardzo konsekwentną budowę, stanowi całość, układa się w szczególną narrację. Opowiada o doświadczeniu kobiety. Najistotniejszy jest aspekt egzystencjalny: to wiersze o przemijaniu, śmierci, chorobie, bólu, trudnym życiu. Istotną rolę odgrywa fizjologia, ale bez epatowania nią. Raczej chodzi o skupienie uwagi na ciele, konkrecie, szczególe. Zresztą nie tylko w opisie człowieka, również w przedstawieniu świata. Świat postrzegany jest zmysłowo, z perspektywy doznania cielesnego. Tom po jej wewnętrznej stronie porusza siłą opisu zarówno dramatyzmu ludzkiej egzystencji, jak i piękna świata. Delikatność wyrazu pozwala tym mocniej osiągnąć efekt grozy śmierci, choroby, przemijania bez wprost wyrażanej skargi, ale i akceptacji bytu takim, jakim jest, dostrzegania w nim kruchej, ale pozwalającej na zachwyt urody. –Krzysztof Biedrzycki „Propozycja poetycka Agnieszki August-Zarębskiej cechuje się dojrzałością i świadomością języka. Zwarta i konsekwentnie prowadzona – w poetyckiej odsłonie – historia w tomie po jej wewnętrznej stronie, zostaje w czytelniku. To, co prywatne, osobiste, urasta tu do opowieści uniwersalnej. Jest w tym i to: konkret, napięcia rozłożone w przestrzeni wierszy (narracja, która drga). I ten istotny element – ciało, które odmieniane jest tu przez emocje, doznania, utratę, ból.” – Małgorzata Lebda

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
78
Ciastolina z tatuażem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina z tatuażem
Lisciani
Dostępny
150 szt.

Kreatywność i zabawa kolekcjonowania w nowym wydaniu! Display zawiera 48 kolorowych opakowań (po 6 z każdego z 6 kolorów). W środku każde z nich zawiera kolorową plastelinę i tatuaże z samochodami Hot Wheels, które umożliwią stworzenie wielu wspaniałych modeli.

11,19 zł
9,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,20 zł

1 osoba kupiła
79
Auto strażackie P/b 43x39x14 Mc Woda Wb 12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto strażackie P/b 43x39x14 Mc Woda Wb 12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

109,90 zł
82,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,47 zł

2 osoby kupiły
80
Puzzle 1000 elementów. Brueghel, Kwiaty w drewnianym naczyniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Brueghel, Kwiaty w drewnianym naczyniu
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
81
O!Klocki. Klocki konstrukcyjne (35 elementów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O!Klocki. Klocki konstrukcyjne (35 elementów)
Trefl
Dostępny
15 szt.

Zestaw klocków drewnianych dla małego konstruktora. W zestawie 35 elementów: klocki, śrubki i narzędzia oraz manual z propozycjami złożenia wielu różnorodnych konstrukcji. Zabawka wspomaga rozwój motoryki małej, w szczególności ćwiczy nadgarstek dziecka. Zabawa pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz ćwiczy koncentrację dziecka. Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.

65,00 zł
56,55 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,45 zł

1 osoba kupiła
82
Polska na filmowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska na filmowo
Dostępny
2 szt.

Każdy z nas ma swoje ulubione filmy i seriale. Teraz możemy także odwiedzić miejsca, w których kręcono „Janosika”, „Czarne chmury” albo „Vabank”. Najpierw za pośrednictwem książki, a potem naprawdę.

46,90 zł
42,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

1 osoba kupiła
83
Mencjusz z wybranymi komentarzami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mencjusz z wybranymi komentarzami
Mencjusz, PIW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Nie sposób przecenić znaczenia Mencjusza (IV/III w. p.n.e. ) dla myśli chińskiej. Uznawany oficjalnie za ?drugiego Mędrca (pod względem ważności) po Konfucjuszu? miał ogromny wpływ na kulturę nie tylko Chin, ale całej Azji Wschodniej. Włączony do kanonu najważniejszych pism filozoficznych (tzw. Czteroksięgu) stanowił przez niemal tysiąc lat podstawę wykształcenia chińskich elit. Prezentowany tu pierwszy przekład na język polski obejmuje poza tekstem Mencjusza klasyczne komentarze chińskich filozofów ? Zhao Qi i Zhu Xi oraz obszerne wprowadzenie tłumaczki ? dr Małgorzaty Religi.

65,00 zł
48,10 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,90 zł

1 osoba kupiła
84
M jak morderca (z autografem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
M jak morderca (z autografem)
Dostępny
2 szt.

Pod koniec września 1964 roku po Krakowie rozeszła się plotka o mordercy, który napada na kobiety. Pierwsza była Maria P. dźgnięta nożem w przedsionku kościoła Sercanek. Dwa dni później ktoś zaatakował Franciszkę L. Obie kobiety przeżyły. Trzecia nie miała tyle szczęścia. 29 września nożownik napadł na Marię P., która zmarła po przewiezieniu do szpitala.Po tym ataku cały Kraków ogarnęła panika. Milicja uspokajała dementując na łamach gazet plotki o kolejnych napadach. Ale ludzie wiedzieli swoje. Przerażone kobiety nosiły pod płaszczami pokrywki od garnków, aby osłonić plecy.W lutym 1966 roku kolejna zbrodnia wstrząsnęła miastem. Ofiarą nożownika był jedenastoletni chłopiec. Jego pogrzeb stał się prawdziwą manifestacją. Ludzie żądali, by milicja jak najprędzej schwytała zwyrodnialca. Na próżno. W maju Małgosia P. tylko cudem uniknęła śmierci. Miała kilkanaście ran kłutych. Morderca zostawił ją będąc pewnym, że dziecko nie żyje.Sprawa Karola Kota to nie tylko studium zła ukazujące oblicze bestii, która z satysfakcją opowiada o oblizywaniu krwi z noża po zamordowaniu dziecka. To także obraz społeczeństwa, które żąda powieszenia Kota na Rynku Głównym i to bez sądu. O milicji, która broni oskarżonego przed linczem. I to akurat w chwili gdy Polska obchodzi rocznicę tysiąclecie chrztu, a partia organizuje obchody tysiąclecia państwa. Tej sprawy nie da się porównać z żadną inną.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
85
Ocalali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalali
Dostępny
9 szt.

Pierwsza monografia ukazująca się w języku polskim i prezentująca tak szeroko powojenne losy ocalałej z Zagłady społeczności żydowskiej w Polsce. Książka bazuje na obszernym materiale archiwalnym zgromadzonym podczas kwerend w kraju i za granicą (m.in. w Izraelu i we Francji). Autorka podjęła próbę całościowego ujęcia oraz odtworzenia historii i doświadczenia Żydów polskich w drugiej połowie XX wieku.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

1 osoba kupiła
86
The War To End All Wars (Earbook), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The War To End All Wars (Earbook), CD
Sabaton, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Lista utworów: CD: 1. Sarajevo 2. Stormtroopers 3. Dreadnought 4. The Unkillable Soldier 5. Soldier Of Heaven 6. Hellfighters 7. Race To The Sea 8. Lady Of The Dark 9. The Valley Of Death 10. Christmas Truce 11. Versailles CD History Edition: 1. Sarajevo (History Edition) 2. Stormtroopers (History Edition) 3. Dreadnought (History Edition) 4. The Unkillable Soldier (History Edition) 5. Soldier Of Heaven (History Edition) 6. Hellfighters (History Edition) 7. Race To The Sea (History Edition) 8. Lady Of The Dark (History Edition) 9. The Valley Of Death (History Edition) 10. Christmas Truce(History Edition) 11. Versailles (History Edition)

180,90 zł
166,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

87
The War To End All Wars (History Edition), CD + DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The War To End All Wars (History Edition), CD + DigiBook
Sabaton , Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Lista utworów: 1. Sarajevo (History Edition) 2. Stormtroopers (History Edition) 3. Dreadnought (History Edition) 4. The Unkillable Soldier (History Edition) 5. Soldier Of Heaven (History Edition) 6. Hellfighters (History Edition) 7. Race To The Sea (History Edition) 8. Lady Of The Dark (History Edition) 9. The Valley Of Death (History Edition) 10. Christmas Truce (History Edition) 11. Versailles (History Edition)

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

88
Sport jeniecki w Oflagach II B Arnswalde, II C Woldenberg, II D Gross Born - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sport jeniecki w Oflagach II B Arnswalde, II C Woldenberg, II D Gross ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.20

Książka Anny Matuchniak-Mystkowskiej Sport jeniecki w Oflagach II B Arnswalde, II C Woldenberg, II D Gross Born. Analiza socjologiczna, traktująca o życiu sportowym oficerów w niemieckich obozach jenieckich w czasie II wojny światowej zlokalizowanych na obszarze II Okręgu Wojskowego Wehrmachtu na Pomorzu Zachodnim, jest prekursorską pozycją z socjologii sportu. Ujmuje sport jeniecki w ramach socjologii kultury oraz socjologii historycznej, łącząc trzy modele uprawiania socjologii sportu: historyczny, analityczny i empiryczny. Umiejętnie wiąże wątki rodzinne w części teoretycznej i narracyjnej z dostępnymi materiałami źródłowymi oraz literaturą przedmiotową - socjologiczną i historyczną. Jest wartościowa poznawczo i przydatna nie tylko dla profesjonalnych badaczy - historyków, socjologów sportu, dziennikarzy i działaczy sportowych, lecz także dla członków stowarzyszeń kombatanckich i patriotycznych. Wydana drukiem stanie się zachętą do podejmowania dalszych badań socjologicznych oraz historycznych, pisania kolejnych biografii monografii z zakresu problematyki jenieckiej. Jako historyk, zajmujący się w badaniach naukowych problematyką jeniecką i obozową, biorąc pod uwagę przedstawione powyżej walory recenzowanej monografii z pełnym przekonaniem rekomenduję ją do opublikowania w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego”. – prof. dr hab. Danuta Kisielewicz, UO „Autorka, znana i ceniona w środowisku socjologicznym specjalistka w zakresie socjologii sztuki, w ostatnich latach stała się też wybitnym znawcą problematyki niemieckich obozów jenieckich w czasie II wojny światowej. [...] Książka Sport jeniecki w Oflagach II B Arnswalde, II C Woldenberg, II D Gross Born. Analiza socjologiczna jest pozycją prekursorską w polskiej socjologii i stanowi logiczną kontynuację trzech wcześniejszych monograficznych opracowań Autorki poświęconych obozowemu życiu jeńców wojennych. [...] Praca składa się z dwóch części i obszernego, ważnego teoretycznie Zakończenia. [...] Reasumując: książka Anny Matuchniak-Mystkowskiej jest interesującą i ważną pozycją poświęconą życiu codziennemu w obozach jenieckich, a zwłaszcza sportowi jako jednej ze sfer tego życia. Autorka, łącząc w swojej pracy drobiazgowość warsztatu historyka i wrażliwość metodologiczną socjologa oraz wykorzystując liczne materiały biograficzne, napisała monografię, która z pewnością znajdzie szeroki krąg Czytelników. Zainteresuje ona nie tylko socjologów sportu, historyków II wojny światowej i wojskowości, lecz także Czytelników spoza kręgu specjalistów, zarówno ze względu na temat, jak i jego naukowe opracowanie”. – dr hab. Wojciech Pawlik, prof. UW

59,90 zł
51,51 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

89
Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju
Dostępny
83 szt.

Tym razem w popularnej serii „Opowiem ci, mamo” przedstawiamy niezwykłego bohatera, którego kochają wszystkie dzieci… Świętego Mikołaja! Najmłodsi dowiedzą się między innymi, że jest wielkim smakoszem i robi najlepsze naleśniki z konfiturą z arktycznych borówek, że pomagają mu skrzaty, na które może liczyć zarówno przy opiece nad reniferami, jak i przy codziennych obowiązkach, takich jak pastowanie butów. Ciekawscy będą mogli zajrzeć do jego domu oraz poznać tajniki dostarczania prezentów. Jednak książka kryje o wiele więcej tajemnic – na przykład co skrzaty i Mikołaj robią latem, dlaczego pani Mikołajowa ma najwięcej pracy w styczniu czy jak powstają prezenty. Wreszcie autorka zachęci także, aby zastanowić się, o co poprosić Świętego Mikołaja, który jest przecież bardzo zapracowany. Być może właśnie dlatego nie tylko on rozdaje dzieciom na świecie prezenty… A kto jeszcze? O tym także opowiada ta piękna obrazkowa książka. Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów i książek, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z jej ilustracjami, w tym kilka książek autorskich, między innymi: Pierwsze urodziny prosiaczka (Czerwony Konik, 2010), Marchewka z groszkiem (Czerwony Konik, 2011), Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście (Alegoria, 2011), Rekordziści (Czerwony Konik, 2016), Prosiaczek i pojazdy (Czerwony Konik, 2016), Zwierzokracja (Papilon, 2018), Śmieciogród (Papilon, 2019) czy Smakologia (Papilon, 2020). Zilustrowana przez nią książka Mrówka wychodzi za mąż otrzymała nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2009, a Zwierzokracja została wybrana na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018 w konkursie „Przecinek i Kropka”. Wielbicielka świnek morskich, których z niewyjaśnionych przyczyn nigdy do tej pory nie narysowała. Jej prace można obejrzeć na stronie: www.olaplocinska.com

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

90
Stacja NL. Kulawe anioły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja NL. Kulawe anioły
Dostępny
109 szt.

Życie to podróż i zapewne w taki czy inny sposób doświadczysz takiego miejsca jak stacja NL. Stacja NL jest jak dworzec kolejowy - dla jednych to miejsce pracy, dla innych etap w podróży, dla kolejnych przystań będąca namiastką domu. To miejsce, którego możesz doświadczyć w najbardziej nieoczekiwanym momencie, a może właśnie już tam jesteś? Tutaj spotykają się ludzie z różnych zakątków świata, wnoszący własne przyzwyczajenia, kultury, obyczaje. Docierają tu często sponiewierani przez życie, jedni wyczerpani, inni udający Panów Świata. Ci bardziej zagubieni sięgają po alkohol, narkotyki i inne używki, próbując uciec przed sobą i ciężką przeszłością. Skąd przychodzą? Co ich łączy? Marzenie o wolności. Czy to miejsce pozwoli im zapomnieć, czy przywróci ich życiu koloryt? Ta książka to studium psychologiczne, a filozoficzne dysputy między głównymi bohaterami pozwalają na chwilę refleksji nad życiem zarówno bohaterów, jak i własnym. Autor dobitnie opisuje ekstremalne zdarzenia i sytuacje, z jakimi mierzą się zarobkowi emigranci, tuż po tym jak zdecydowali się podpisać kontrakt z agencją pracy. Wśród bohaterów jest Adam, niegdyś pozbawiony przez żonę środków do życia, dziś jako prekariusz dzielący się swoją filozofią spokoju i pogodzenia ze światem. Czy przerobił jednak wszystkie? Czy nadal tli się w nim iskra bólu, gniewu i złości? Kris z kolei wyruszył w podróż po śmierci ukochanej, a Stacja NL to dla niego tylko przystanek? Czego tak naprawdę szuka? Przed czym ucieka? Czy żarliwe dysputy z przyjaciółmi dadzą mu zapomnienie? Te i inne zawarte w tej książce historie pokazują życie „zwykłych” ludzi wędrujących po świecie. Czytelnik znajdzie tu odpowiedź na pytania: Co mną kieruje? Dokąd zmierzam? Kim jestem? Jakimi wartościami się kieruję? Książka porusza wiele uniwersalnych prawd, kwestii dotyczących każdego z nas i skłania do refleksji nad własnym życiem.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

91
Winston wraca na święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winston wraca na święta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Pamiętacie niezwykłą myszkę, która uratowała Święta? Winston powraca, by zabrać Was w kolejną podróż pełną przygód! Do Bożego Narodzenia zostało pięć dni, a Winston ma do rozwiązania bardzo trudną zagadkę. Towarzyszy mu nieodparte przeczucie, że zaginął ktoś bardzo dla niego ważny, a w mglistych wspomnieniach widzi jakąś inną mysz. Wyrusza więc w ekscytującą podróż dookoła świata, by ją odnaleźć. Musi się jednak spieszyć – obiecał Oliverowi, że wróci na Boże Narodzenie bez względu na wszystko. Całe szczęście pomogą mu wspaniali przyjaciele – ci starzy, a także ci zupełnie nowi… Winston wraca na święta to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – zgodnie z lubianym przez dzieci schematem kalendarza adwentowego! Każdy dzień w tej niezwykłej książce, oprócz pięknej i zabawnej historii do czytania w rodzinnym gronie, opatrzony jest zadaniami do wykonania, wprowadzającymi w świąteczny klimat. Razem z najbliższymi można na przykład wykonać kartkę świąteczną i dekoracje lub napisać list do Świętego Mikołaja.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

92
Batman. Tom 2. Wojna Jokera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Tom 2. Wojna Jokera
Dostępny
27 szt.

Joker rozpętał wojnę z Mrocznym Rycerzem, a Gotham zmieniło się w pole bitwy. Po tym jak Książę Zbrodni przejął cały majątek Bruce’a Wayne’a, dysponuje nieograniczonymi zasobami w wojnie z Batmanem. Stworzył nawet własną armię, żeby ostatecznie pokonać Mrocznego Rycerza, a na jego celowniku znalazł się nie tylko obrońca Gotham, ale i najbliższe mu osoby. Czy rodzina Batmana wyjdzie z tego cało i czy zdoła się zjednoczyć, by stanąć ramię w ramię w walce przeciwko Jokerowi? Jaką rolę odegra we wszystkim Harley Quinn – czy to ona uratuje Batmana i pokona Jokera? W albumie znajdziemy również konfrontację Harley Quinn z nową dziewczyną Jokera – Punchline, powrót Nightwinga, debiut Łowcy Klaunów i wiele innych niezapomnianych historii! Album „Batman – Wojna Jokera” stworzyli scenarzysta James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”, „Batman Detective Comics”) i rysownik Jorge Jiménez (Supersons”), przy współudziale wielu znakomitych artystów. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Batman #95-100 oraz Batgirl #47-48 (część), Detective Comics #1025, Harley Quinn #75, Red Hood and The Outlaws #48, Nightwing #74, Catwoman #25, Batman: The Joker War Zone #1.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

93
Hellboy i BBPO. 1952-1954 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellboy i BBPO. 1952-1954
Dostępny
13 szt.

Zbiór historii o wczesnych misjach Hellboya. Ledwie parę lat po tym, jak został sprowadzony na Ziemię przez Rasputina i hitlerowców, Piekielny Chłopiec jest już na tyle dojrzały, że rozpoczyna pracę agenta w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Najsłynniejszy pracownik BBPO stopniowo odnajduje swoje miejsce w świecie paranormalnych dochodzeń. Zdobywa doświadczenie pod okiem profesora Bruttenholma i starszych członków agencji. Prowadzi śledztwa na całym globie – od Wyoming po Wielką Brytanię i od Arktyki po Hongkong. Jego przeciwnikami są duchy, demony, potwory i okultyści, a dzięki kolejnym zwycięstwom i rozwiązanym sprawom kariera Helboya nabiera rozpędu. Twórcą świata Hellboya i współscenarzystą nowej serii jest sławny Mike Mignola. Pozostałe scenariusze napisali doskonale znani czytelnikom „Hellboya” i „BBPO” John Arcudi oraz Chris Roberson. Wśród rysowników znaleźli się między innymi Alex Maleev, który zyskał uznanie ilustracjami do opowieści o Daredevilu i Batmanie, oraz Richard Corben. Album zawiera zeszyty: Hellboy and the B.P.R.D.: 1952 #1–5, Hellboy and the B.P.R.D.: 1953 – The Phantom Hand & The Kelpie, Hellboy and the B.P.R.D.: 1953 – The Witch Tree & Rawhead and Bloody Bones, Hellboy and the B.P.R.D.: 1953 – Beyond the Fences #1–3, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1954 – Black Sun #1–2, Hellboy and the B.P.R.D.: 1954 – The Unreasoning Beast, Hellboy and the B.P.R.D.: 1954 – Ghost Moon #1–2, Hellboy: The Mirror z Free Comic Book Day 2015 oraz Wandering Souls z Hellboy Winter Special 2016.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

94
Jak Winston uratował Święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak Winston uratował Święta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Czy małej myszce uda się dostarczyć list do Świętego Mikołaja na czas? Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami! Podążaj za Winstonem – małą myszką, która wyrusza w niezwykłą podróż! Jej celem jest dostarczenie na czas listu Olivera do Świętego Mikołaja. Przesyłka musi dotrzeć jeszcze przed Wigilią. Podczas wykonywania tej Bardzo Ważnej Misji przeżyjecie razem z Winstonem Niezwykle Ekscytujące Przygody i poznacie nowych, fantastycznych przyjaciół. Jak Winston uratował Święta to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – zgodnie z lubianym przez dzieci kalendarzem adwentowym! Każdy dzień w tej niezwykłej książce, oprócz pięknej i zabawnej historii do czytania w rodzinnym gronie, opatrzony jest zadaniami do wykonania, wprowadzającymi w świąteczny klimat. Razem z najbliższymi można wykonać kartkę świąteczną, dekoracje lub napisać list do Świętego Mikołaja. Te ciepłe i przepełnione magią Świąt opowiadania staną się Waszą rodzinną tradycją!

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

95
The Rebirth Of The Middle Ages, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Rebirth Of The Middle Ages, CD
Godkiller, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

I. (Introduction To The Middle Ages) Hymn For The Black Knights II. (Preparing For The Final Battle) From The Castle In The Fog III. (On The Way To The Battlefield) Path To The Unholy Frozen Empire IV. (The Final Battle) Blood On My Swordblade V. (The Triumph) The Neverending Reign Of The Black Knights

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

96
Apokryf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokryf
Dostępny
154 szt.

Jeden człowiek przeciw Imperium Rzymskiemu! Poruszająca opowieść o zagładzie, jaką Rzymianie zgotowali Żydom. Przyjaciele z rzymskiego Eskwilinu: Rzymianin, Żyd i Grek, obywatele Wiecznego Miasta, już u progu dorosłości trafiają w wir dramatycznych wydarzeń, które zaważą na ich życiu. Wraz z nimi czytelnik przemierza prowincje potężnego Imperium Rzymskiego, przeżywa perypetie miłosne, moralne dylematy i bolesne zmagania bitewne. Główny narrator powieści to rzymski legat Sekstus Juliusz Sewer, który spowiada się synowi ze zbrodni, jakich dokonał w Judei, idąc tropem tajemniczego hebrajskiego słowa „mesjasz”. To słowo wiedzie go do tajemnicy wielkiego powstania Izraela przeciwko rzymskim okupantom. Na jego czele stanął jeden człowiek, który zamiast miecza używał pióra. Autor kreśli świat starożytny II wieku naszej ery w sposób epicki, wciągający czytelnika w suspens powieści szkatułkowej, nie dając mu wytchnąć. Pojawiają się znakomicie sportretowane postacie historyczne: chimeryczny i neurotyczny cesarz Hadrian, jego kochanek Antinous, rzymski legat Judei Kwintus Tinnejusz Rufus, najsłynniejszy rabin żydowski Akiba ben Josef oraz przywódca powstańców Szymon bar Kochba.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

97
Above The Beyond, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Above The Beyond, CD
Leverage, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

1.Starlight 2.Emperor 3.Into the New World 4.Do You Love Me Now 5.Angelica 6.Under His Eye 7.Falling out of Grace 8.Galleria 9.Silence

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

98
Skywards, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skywards, CD
The GRANDMASTER, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

1.Lunar Water 2.The Tempest 3.Someday Somehow 4.Dead Bond 5.Cannot Find the Way 6.Song of Hope 7.Skywards - Earthwards 8.True North 9.Surrender 10.Turn the Page 11.The Source

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

99
Lonely Eye Movement, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lonely Eye Movement, CD
Devoid, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.Lonely Eye Movement 2.Man Without Fear 3.Impostor 4.Destination Heaven 5.Waiting for the Storm 6.In the Absence of Holiness 7.Mirror Maze 8.Hands of Salvation 9.Stroboscope Life 10.Martial Hearts 11.Wood And Wind

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

100
Alchemy Of Souls Part II, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alchemy Of Souls Part II, CD
Lords Of Black, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

1.Prelude (alchimia Confessio 1458 A.D.) 2.Maker of Nothingness 3.What's Become of Us 4.Bound to You 5.Before That Time Can Come 6.Mind Killer 7.Death Dealer 8.Prayers Turned to Whispers 9.In a Different Light 10.How Long Do I Have Now 11.Fated to Be Destroyed 12.No Hero is Homeless 13.Sympathy (Bonus Track)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

Wróć do góry