hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 3 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia mądrego dziecka. Młode zwierzęta (Nathalie Choux), na drugim Strzelnica Navala wraz z podkładką pod mysz (Naval, Tylut). Kolejny produkt to Owady w obiektywie (Jakub Michalcewicz) oraz Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totali (Marek A. Zamorski).
1
Akademia mądrego dziecka. Młode zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Młode zwierzęta
Dostępny
448 szt.

Jak nazywa się dziecko kaczki. Kto bawi się kłębkiem wełny? Gdzie kangur chowa swoje dziecko. To mini-przewodnik po świecie zwierząt. Tych najmłodszych. Pierwsze słowa to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

26,99 zł
17,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 9,00 zł

9 osób kupiło
2
Strzelnica Navala wraz z podkładką pod mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzelnica Navala wraz z podkładką pod mysz
Dostępny
1 szt.

W pakiecie z książką możecie kupić podkładkę pod myszkę to jest bardzo wyjątkowa i unikalna podkładka, ekstremalna tak samo jak cały poradnik! Tarcza, którą na niej widzicie została specjalnie dla Was przestrzelona przez Navala, podczas jednego z nagrań do programu, który możecie oglądać w Polsat Sport Strzelnica Navala! Naval strzelał z SIG-SAUERA P228 kal 9 mm.BEZPIECZEŃSTWO * WYBÓR BRONI * TECHNIKA STRZELANIA * TRENING PERSONALNY * AMUNICJA * PRZECHOWYWANIE BRONI ** SZKOLENIE MEDYCZNE *Postanowiliśmy skupić się na najbardziej istotnych, według nas, elementach szkoleniowych, żebyście mogli wspomóc się naszym poradnikiem przed treningiem na strzelnicy, najlepiej pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszystkie techniki i ćwiczenia są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy w trakcie szkolenia oraz działań bojowych w GROM-ie.Chcemy edukować i podzielić się wiedzą o bezpiecznym posługiwaniu się bronią i strzelaniu na gruncie cywilnym.STRZELAJ Z BYŁYMI OPERATORAMI GROM-UKiedyś usłyszałem takie zdanie: Strzelcy dzielą się na tych, którzy mają respekt do broni i na tych, którzy będą mieli respekt do broni po wypadku. Do której grupy chcesz należeć? Zdecyduj sam.Będąc na strzelnicy, świat i wszystkie codzienne sprawy, pozostają za wałem ochronnym, kulochwytem, strzelając odpoczywasz, bo strzelając nie masz możliwości, by myśleć o czymś innym.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
3
Owady w obiektywie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady w obiektywie
Dostępny
6 szt.

 Owady towarzyszą człowiekowi niemal wszędzie. U wielu budzą odrazę, przez innych są podziwiane, m.in. za wspaniałe barwy i kształty. Są wśród nich szkodniki, powodujące straty w gospodarce, ale też gatunki zaliczane do pożytecznych. Jedne gatunki występują w milionach egzemplarzy, inne wymagają naszej pomocy, aby ocaleć. W tym albumie, wraz z autorem-entomologiem, odbywamy wędrówkę po krainie sześcionogów, która zaczyna się w Krakowie i okolicach, a dalej prowadzi w Karpaty. Na fotografiach przedstawione są zarówno gatunki rzadkie i pospolite, znane i mniej znane, bajecznie kolorowe, jak i te, które nie zachwycają swoją urodą. Opisy zdjęć dodatkowo przybliżają naszych bohaterów. 

43,05 zł
38,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

1 osoba kupiła
4
Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totali
Dostępny
33 szt.

To nie jest kolejna książka o wirusie!Ta książka nie jest ani o wirusach, ani o chorobach, ani o ich leczeniu. To książka o sposobach, w jakie władza programuje ludzką świadomość, mając do dyspozycji media i kontrolując świat nauki. To książka o wojnie psychologicznej z ludźmi, którą wywołano pod pretekstem walki o zdrowie i bezpieczeństwo, wojny prowadzonej poprzez manipulację informacjami, sterowanie emocjami, nękanie i zastraszanie.Używając prowokacyjnej formy i zadając niewygodne pytania autor zmusza czytelnika do zastanowienia się nad prawdziwą naturą demokratycznej władzy oraz rolą mediów i nauki w jej sprawowaniu. Ukazując radykalne zmiany w świecie, jakie wprowadza się przy okazji walki z wirusem, tłumaczy, jak uwolnić się od strachu, za pomocą którego władza próbuje rządzić ludźmi.Jak powiedział słynny detektyw Sherlock Holmes: Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
5
Polska odwraca oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska odwraca oczy
Dostępny
45 szt.

Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej Polska odwraca oczy to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.Zawsze chciałam być policjantką śledczą mówi Kopińska. Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim (Oddział chorych ze strachu) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo (Ten trup się nie liczy) oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.Justyna Kopińska dziennikarka, socjolożka. W 2015 roku ukazała się jej książka Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie opis śledztwa w sprawie zaginięcia Mateusza Domaradzkiego i przemocy w ośrodku Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Obecnie pracuje jako reporterka Dużego Formatu magazynu Gazety Wyborczej. Jest laureatką nagrody dziennikarskiej Amnesty International, dwukrotną finalistką Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii Najlepszy materiał dziennikarski roku i finalistką Grand Press oraz Mediatorów w kategorii Najbardziej znane publikacje. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
6
Broń precyzyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broń precyzyjna
Dostępny
346 szt.

Książka stanowi łatwy w odbiorze poradnik, zawierający opisy konstrukcji broni. Została napisana dla kilku grup czytelników. Pierwsza, coraz liczniejsza, to myśliwi polujący na drapieżniki i szkodniki przy użyciu sztucerów typu varmint. Kolejną grupę jej czytelników stanowią strzelcy sportowi posługujący się bronią długą, zwłaszcza ci stojący na progu kariery zawodniczej. Publikacja zainteresuje również żołnierzy zawodowych, strzelców wyborowych z formacji policyjnych i wojskowych oraz coraz liczniejszy krąg kolekcjonerów broni.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

1 osoba kupiła
7
Speakout 2ND Edition. Advanced. Students' Book + Active Book + DVD-ROM + MyEnglishLab v2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
171,90 zł
8
Schowek
Systemy uczące się oparte na podobieństwie obrazów do prognozowania sz...
Dostępny
4 szt.

W monografii przedstawiono modele prognostyczne wykorzystujące metody uczenia maszynowego, rozpoznawania obrazów i inteligencji obliczeniowej do sporządzania krótkoterminowych prognoz obciążeń systemów elektroenergetycznych. Wspólną cechą tych modeli jest uczenie się na podstawie danych i wykorzystanie podobieństw obrazów cykli sezonowych szeregów czasowych obciążeń. Szeregi te są niestacjonarne, heteroskedastyczne, wykazują trend, wiele cykli wahań sezonowych oraz zakłócenia losowe. Nowe podejście oparte na podobieństwie obrazów i lokalnej regresji nieparametrycznej upraszcza problem prognostyczny i umożliwia konstrukcję efektywnych modeli prognostycznych. Modele to opierają się następującym założeniu: jeżeli obrazy cykli sezonowych szeregu czasowego są do siebie podobne (obrazy wejściowe), to obrazy cykli następujących po nich (obrazy prognoz) również są do siebie podobne. Założenie to pozwala budować modele prognostyczne wykorzystujące analogie pomiędzy powtarzającymi się fragmentami szeregu czasowego z wahaniami sezonowymi.

47,25 zł
40,16 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,09 zł

9
Crong Smooth Skin - Etui Samsung Galaxy A70 (czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crong Smooth Skin - Etui Samsung Galaxy A70 (czarny)
Crong
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Kolor bazowy: CzarnyFunkcjonalność: ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy A70 (2019)Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

9,99 zł
Powiadomienie
10
Crong Smooth Skin - Etui Samsung Galaxy A30s / A50 / A50s (czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crong Smooth Skin - Etui Samsung Galaxy A30s / A50 / A50s (czarny)
Crong
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

Kolor bazowy: CzarnyFunkcjonalność: ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Samsung Galaxy A50 (2019)Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

9,99 zł
Powiadomienie
11
Universe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Universe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Marvel at the wonders of the Universe, from stars and planets to black holes and nebulae, in this exploration of our Solar System and beyond. Universe opens with a look at astronomy and the history of the Universe, using 3D artworks to provide a comprehensive grounding in the fundamental concepts of astronomy, including the basic techniques of practical astronomy. The core of the book is a tour of the cosmos covering the Solar System, the Milky Way, and galaxies beyond our own. Explanatory pages introduce different celestial phenomena, such as galaxies, and are followed by catalogues that profile the most interesting and important examples. A comprehensive star atlas completes the picture, with entries on each of the 88 constellations and a monthly sky guide showing the night sky as it appears throughout the year as viewed from both the northern and southern hemispheres.

159,00 zł
149,46 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,54 zł

12
Lalka Steffi z kamperem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Steffi z kamperem
Simba Toys
Dostępny
128 szt.

Lalka Steffi z rozkładanym kamperem, z kuchnią, salonem, łóżkiem, stołem i licznymi akcesoriami. Wymiary kampera: 51 cm, wys. 29 cm.

317,90 zł
286,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 31,79 zł

13
Podpalaczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podpalaczka
Dostępny
282 szt.

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień.Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym królikiem doświadczalnym CIA, Andy decyduje się na ucieczkę.Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie.Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

14
Pakiet: Czy Bóg wybaczy../Z nienawiści do kobiet.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Czy Bóg wybaczy../Z nienawiści do kobiet..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.17

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?Czy gdyby nie koszmar bitych i molestowanych wychowanków dzieci i dorosłych, normalnych i niepełnosprawnych umysłowo w wieku od czterech do trzydziestu czterech lat doszłoby do morderstwa małego Mateusza? W lutym 2006 chłopiec został zgwałcony i zabity przez Tomasza, byłego wychowanka Ośrodka, ofiarę tamtejszej pętli molestowania, bo Tomasz, zanim zaczął wykorzystywać chłopców, już jako kilkuletnie dziecko był gwałcony przez starszych wychowanków.Czy Bóg wybaczy opowiadająca z różnych stron historię koszmaru w Ośrodku, procesu z przesłuchaniami zastraszonych wychowanków to przede wszystkim porażająca opowieść o przyzwoleniu. Głośnym i cichym. Jak to możliwe, że sprawy przez lata nie nagłośniły nauczycielki, widząc brudnych i pobitych uczniów, przychodzących z Ośrodka? Jak to możliwe, że kontroli nie sprawowało kuratorium, ale zakon?Z nienawiści do kobietZbiór reportaży Z nienawiści do kobiet to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska.Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst Ksiądz pedofil odprawia dalej to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż Z nienawiści do kobiet pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet przez wysokiej rangi oficera.Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.Polska odwraca oczyZbiór reportaży Justyny Kopińskiej Polska odwraca oczy to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.Zawsze chciałam być policjantką śledczą mówi Kopińska. Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim (Oddział chorych ze strachu) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo (Ten trup się nie liczy) oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

69,90 zł
55,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

15
Pakiet: Kult / Czarne Słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Kult / Czarne Słońce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

KultMistrzowska opowieść o nas samych.1983, okres największej beznadziei Polski Ludowej. Po prowincjonalnych parafiach rozchodzi się wieść o Maryi ukazującej się na działkach w podwrocławskiej Oławie. Kościół odcina się od objawień, a generał Jaruzelski grzmi o religijnej ciemnocie. Mimo milicyjnych szykan dziesiątki tysięcy pątników nadciągają do małego miasteczka.Prostoduszny rencista Heniek z nadludzką konsekwencją dąży do wybudowania wielkiego sanktuarium, które ma konsekrować papież Polak. Jego brat Zbyszek uporczywie lawiruje między poczuciem rodzinnej lojalności a oczekiwaniami przyjaciół, tworzących lokalną partyjno-kościelną elitę. Jego słabość do kobiet, równie silna jak miłość do żony i dzieci, to wymarzony materiał na esbecki szantaż.Kult to najdojrzalsza powieść Łukasza Orbitowskiego, snuta z humorem i czułością. Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień jest tylko pretekstem do fascynującej opowieści o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. O potrzebie odkupienia win. O cudach i ich tajemnicy.Czarne słońceKoniec świata, jaki znaszW ojczyźnie przyszłości wrogowie pozbawieni są wszelkich praw. A wrogiem jest każdy Inny, każdy Obcy. Odgrodzona od dogorywającej Europy, rządzona przez Ojca Premiera, Wielka Polska nigdy nie zostanie zalana przez hordy uchodźców, nie będą panoszyć się w niej zdrajcy i degeneraci.Za eliminację odpadów ze społeczeństwa odpowiedzialny jest Gruz, lider neonazistowskiej bojówki, chodzące wcielenie absolutnego zła, człowiek mordujący dla samej przyjemności zabijania. Realizacja kolejnego rządowego zlecenia brutalnie przeorze mu świadomość i zmieni całe życie.Okrutna, wywrotowa, antypolska powieść autora Ślepnąc od świateł jest efektownym zderzeniem literackich gatunków thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości. Prowokując do granic możliwości, Żulczyk tak naprawdę oferuje głęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie.

54,90 zł
43,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

16
Milczenie (książka z autografem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milczenie (książka z autografem)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Nasze światy trochę się różnią. Nigdy nie wzywamy policji. Sami dbamy o swoje interesy.W jednym z dolnośląskich lasów, w okolicach Kamieńca, dochodzi do okrutnego morderstwa. Na miejsce zostaje wezwany niepokorny komisarz z kłodzkiej policji. Krauze po raz pierwszy będzie miał do czynienia z tak trudną sprawą. Jego działania koncentrują się na małej wsi, tak małej, że niemal niewidocznej na mapie.Czy na Dolnym Śląsku pojawił się seryjny morderca? A może ktoś próbuje zamknąć sprawę z przeszłości?Milczenie to pierwszy tom cyklu, którego bohaterem jest komisarz Krauze.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

17
Pan Tadeusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Tadeusz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie. Historya szlachecka z 1811 i 1812 r.Reprint wydania z 1882 roku we Lwowie, które ukazało się nakładem Księgarni Hermana Altenberga.Epopeja narodowa opowiadająca dzieje skonfliktowanych rodów szlacheckich Sopliców i Horeszków.Elegancka, unikatowa edycja w twardej oprawie z licznymi ilustracjami Michała Elwiro Andriollego.Materiały archiwalne wykorzystano dzięki uprzejmości Biblioteki Narodowej.

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

18
Fiszki ósmoklasisty. Język polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki ósmoklasisty. Język polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Fiszki ósmoklasisty to ciekawa propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę, uzupełnić wiadomości oraz przygotować się do egzaminu. Wszystkie omówione zagadnienia są zgodne z podstawą programową. W każdym zestawie znajduje się 50 dwustronnie zadrukowanych kart z pytaniem i odpowiedzią, a także książeczka zawierająca informacje, jak posługiwać się fiszkami oraz o czekającym uczniów egzaminie. Zestawy I i II to w sumie aż 100 kart!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

19
Torba QXL-199 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QXL-199 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Najwyższej jakości torby papierowe, zdobione, matowe lub błyszczące (w zależności od wzoru), uchwyt z tasiemki. Szerokość: 33,2 cm, długość: 45,8 cm, głębokość: 12,8.

10,99 zł
Powiadomienie
20
Torba QXL-197 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QXL-197 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Najwyższej jakości torby papierowe, zdobione, matowe lub błyszczące (w zależności od wzoru), uchwyt z tasiemki. Szerokość: 33,2 cm, długość: 45,8 cm, głębokość: 12,8.

10,99 zł
Powiadomienie
21
Sieć rozkwitającego kwiatu. Tom 37 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieć rozkwitającego kwiatu. Tom 37
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.30

Kolekcja powieści łączących kryminalno-sensacyjną intrygę z wątkami obyczajowymi. To książki trzymające w napięciu, z atmosferą tajemnicy i zagrożenia, pełne zwrotów akcji, z zaskakującym zakończeniem. Wiele z nich to światowe bestsellery. Autorkami jest pięć popularnych pisarek: Mari Jungstedt (Szwecja), Joy Fielding (Kanada), Karin Wahlberg (Szwecja), Sandra Brown (USA) oraz Rosamund Lupton (Wielka Brytania). Po raz pierwszy ich książki zostały wydane w jednej, eleganckiej kolekcji.

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

22
Pakiet: Pięć gwiazdek dla Ciebie / Wszystko skończy się dobrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Pięć gwiazdek dla Ciebie / Wszystko skończy się dobrze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Istnieje prosta recepta na dobre życie: trzeba jedynie unikać tego, co złe.Konrad jest o tym przekonany, bo spotkało go już wystarczająco wiele ciężkich chwil. Zarabia, pisząc recenzje produktów. W życiu prywatnym również ocenia wszystko liczbą gwiazdek: sprawną kasjerkę, letnią kawę i Pię nową wychowawczynię swojej córki. Za ładna, zbyt niepewna siebie, nie nadaje się do zawodu nauczyciela. Tylko dwie na pięć możliwych gwiazdek.Kiedy Pia się o tym dowiaduje, chce mu dać nauczkę. Wkrótce nadarza się idealna sytuacja, ponieważ Konrad zostaje wybrany na nowego przewodniczącego rady rodziców. Nauczycielka zrzuca więc na niego uciążliwe zadania, które każdego przyprawiłyby o mocny ból głowy.Relacja pomiędzy nimi ulegnie jednak diametralnej zmianie, gdy jeden z uczniów zacznie być prześladowany i to właśnie Konrad nieoczekiwanie przybędzie mu z pomocą.Wszyscy szybko przekonują się, że choć to wygodne, w życiu potrzeba czegoś więcej niż pięciogwiazdkowego systemu ocen.

54,90 zł
43,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

23
Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

W 1945 r. Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, marzącą o swym pierwszym łyku szampana czy pierwszym pocałunku. Ona i jej rodzina chronieni są przed najstraszniejszymi nieszczęściami, jakie dzieją się w ich kraju, przez wysoko postawionego oficera nazistowskiego, który chce się z nią ożenić. Kiedy w wigilię Bożego Narodzenia na progu jej domu pojawia się mały żydowski uciekinier, Elsie wie, że wpuszczenie go do domu stanowi dla niej wielkie niebezpieczeństwo.Sześćdziesiąt lat później, w El Paso w stanie Teksas, Reba Adams zbiera materiał do optymistycznego felietonu świątecznego dla lokalnego czasopisma. Zasiada do wywiadu z właścicielką niemieckiej piekarni U Elsie; spodziewając się, że przebiegnie on łatwo. Lecz w rezultacie Reba wraca do piekarni wiele razy, gdyż zapragnęła poznać dokładnie całą opowiadaną jej historię. Historia ta ożywia w niej wspomnienia własnej dramatycznej przeszłości. Zaś Elsie pytania Reby przypominają bolesne wydarzenie tamtego posępnego, ostatniego roku II wojny światowej. Życie obu kobiet splata się i obie są zmuszone do zmierzenia się z nieprzyjemnymi prawdami z przeszłości oraz muszą w sobie znaleźć odwagę, by wybaczyć.Rzadko spotykana książka, w której współczesna akcja jest tak samo fascynująca, jak zawarta w niej opowieść z czasów wojny El Paso w Teksasie i Garmisch w Niemczech tworzą razem niespodziewaną harmonię smaków.

54,90 zł
43,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

24
Torba QPS-046 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPS-046 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 13,0 cm, długość: 18,0 cm, głębokość: 8,0 cm.

6,99 zł
Powiadomienie
25
Torba QPXL-049 Boże Narodzenie Mikołaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPXL-049 Boże Narodzenie Mikołaje
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki. Szerokość: 33,0 cm, długość: 45,0 cm, głębokość: 12,7.

12,99 zł
Powiadomienie
26
Torba QPS-043 Boże Narodzenie Mikołaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPS-043 Boże Narodzenie Mikołaje
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 13,0 cm, długość: 18,0 cm, głębokość: 8,0 cm.

6,99 zł
Powiadomienie
27
Torba QPS-045 Boże Narodzenie Mikołaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPS-045 Boże Narodzenie Mikołaje
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 13,0 cm, długość: 18,0 cm, głębokość: 8,0 cm.

6,99 zł
Powiadomienie
28
Torba QPS-048 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPS-048 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 13,0 cm, długość: 18,0 cm, głębokość: 8,0 cm.

6,99 zł
Powiadomienie
29
Torba QPM-095 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPM-095 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 17,8 cm, długość: 22,8 cm, głębokość: 9,8 cm.

8,99 zł
Powiadomienie
30
Torba QPM-094 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPM-094 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 17,8 cm, długość: 22,8 cm, głębokość: 9,8 cm.

8,99 zł
Powiadomienie
31
Torba QPM-092 Boże Narodzenie Mikołaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPM-092 Boże Narodzenie Mikołaje
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 17,8 cm, długość: 22,8 cm, głębokość: 9,8 cm.

8,99 zł
Powiadomienie
32
Torba QPM-093 Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba QPM-093 Boże Narodzenie
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Ekskluzywna torba do prezentu, zdobiona holograficzną folią, atłasowa wstążka jako uchwyt, gładki satynowy b. gruby papier. Dekoracyjne zawieszki.Szerokość: 17,8 cm, długość: 22,8 cm, głębokość: 9,8 cm.

8,99 zł
Powiadomienie
33
Praktyczne metody osiągania sukcesów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczne metody osiągania sukcesów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.23

Książka będąca światowym bestsellerem składa się z czterech części: w Zdobywaniu fortuny autor radzi, jak gromadzić pieniądze, osiągać majątek, nie posługując się żadnymi kuglarskimi sztuczkami ani formułowaniem złudnych obietnic. Część ta zawiera rzetelne, sprawdzone metody dochodzenia do bogactwa. Urzeczywistnianie marzeń przedstawia sprawdzone metody osiągania wybranego celu - każdego celu! Życie ludzkie to nieustanne dążenie do celu. Zdarza się jednak, że trudno jest go zrealizować. I właśnie w takiej sytuacji przychodzi z pomocą autor. Poznanie i stosowanie metod zawartych w Źródłach inspiracji każdemu ułatwia życie. Autor radzi jak pokonywać trudności i pozbywać się kłopotów, które przynosi każdy kolejny dzień, oraz jak należy współżyć z ludźmi konfliktowymi. Podobno nie jest to takie trudne. Twierdzi się powszechnie, że myśli kształtują charakter, osobowość i życie człowieka. To ogólne stwierdzenie skłania do wniosku, że - aby kształtować siebie - powinno się wiedzieć, jak i o czym myśleć. Prezentowane w Potędze myśli metody pozwolą ulepszyć życie. Warto wiec chyba spróbować. Tekst lustrują dowcipne rysunki Gwidona Miklaszewskiego.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

34
Pomeranika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomeranika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.26

Kamyk, twierdzili starożytni, stabilizuje żurawia w drodze, gdy nad morzem wieją silne wiatry. Zapachy i smaki dzieciństwa, wiedza o regionie urodzenia bądź młodości, cała ta okoliczna tradycja to nasz najlepszy kamyk na życiową drogę. Zawsze mamy go na podorędziu, czasami wcale go nie chcąc, a nawet buntując się przeciw jego ciężarowi. Kamyk dlatego stabilizuje, że waży. Społeczna rola biografistyki i regionalnego krajoznawstwa polega właśnie na obróbce kamienia życia. Trzeba je brać pod ścisłą ochronę. Pamięć narodowa, stanowiąca w większej mierze przedmiot negocjacji, nigdy ich nie zastąpi.Książka zawiera teksty Jana M. Piskorskiego poświęcone Pomorzu (głównie jego części zachodniej), widzianemu w perspektywie historycznej i współczesnej. Jak często u tego autora, rozważania regionalne dotyczą całego świata.

54,90 zł
43,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

35
Z nienawiści do kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z nienawiści do kobiet
Dostępny
647 szt.

Książka najczęściej nagradzanej dziennikarkiZbiór reportaży Z nienawiści do kobiet to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska.Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst Ksiądz pedofil odprawia dalej to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż Z nienawiści do kobiet pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet przez wysokiej rangi oficera.Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.fragmentByła jak naiwne dziecko. Chciała swojej publiczności w ojczyźnie sprawić przyjemność, pokazać, czego nauczyła się w Stanach. Myślała, że zorganizuje rewie, wynajmie najlepszych tancerzy. Miała wielkie plany. ()Zaczęto z niej szydzić. W recenzjach pisano, że kreuje się na Amerykankę i że zapomniała, jak wysławiać się po polsku. Mówiono, że nie ma urody, rozumu, stylu. Pisano: wieśniaczka, która liznęła trochę świata, garkotłuk, bezguście. Nie potrafiono odmówić jej tylko jednego: głosu.fragment reportażu o Violetcie VillasPublikacje książkowe Justyny Kopińskiej:Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?Polska odwraca oczyJustyna Kopińska dziennikarka Dużego Formatu, magazynu reporterów Gazety Wyborczej, socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei. Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? oraz Polska odwraca oczy.Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii Distinguished Writing Award przyznawaną przez The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

36
Ja, inkwizytor. Tom 13. Przeklęte krainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, inkwizytor. Tom 13. Przeklęte krainy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Inkwizytor Mordimer Madderdin wraca po czterech latach!Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: „jestem!, nie patrząc i nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa.Kraina, gdzie plenią się herezja i pogaństwo, a inkwizytorzy nazywani są „rzymskimi diabłami”.Kraina biednego, otępiałego ludu i toczących wieczne wojny okrutnych książąt.Kraina niezmierzonych puszcz i mokradeł – królestwa demonów i kolebki czarnej magii.To tutaj inkwizytor Mordimer Madderdin zawrze chwiejne przymierze z tymi, którym nie ufa, których nienawidzi lub którymi pogardza. Uczyni to, by nie stracić życia, miłości oraz nieśmiertelnej duszy.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

37
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Dostępny
285 szt.

Mówiły: Ty alkoholiku, ułomie, głupku. Masz zło w genach zapisane.To najbardziej wstrząsająca reportażowa książka roku.O sprawie, zakończonej skazaniem siostry Bernadetty na więzienie, słyszeliśmy wszyscy. Ale jak to, co działo się w Ośrodku przez ponad trzydzieści lat, było w ogóle możliwe?Czy gdyby nie koszmar bitych i molestowanych wychowanków dzieci i dorosłych, normalnych i niepełnosprawnych umysłowo w wieku od czterech do trzydziestu czterech lat doszłoby do morderstwa małego Mateusza? W lutym 2006 chłopiec został zgwałcony i zabity przez Tomasza, byłego wychowanka Ośrodka, ofiarę tamtejszej pętli molestowania, bo Tomasz, zanim zaczął wykorzystywać chłopców, już jako kilkuletnie dziecko był gwałcony przez starszych wychowanków.Czy Bóg wybaczy opowiadająca z różnych stron historię koszmaru w Ośrodku, procesu z przesłuchaniami zastraszonych wychowanków - to przede wszystkim porażająca opowieść o przyzwoleniu. Głośnym i cichym. Jak to możliwe, że sprawy przez lata nie nagłośniły nauczycielki, widząc brudnych i pobitych uczniów, przychodzących z Ośrodka? Jak to możliwe, że kontroli nie sprawowało kuratorium, ale zakon?Pytanie, czy Bóg wybaczy siostrze Scholastyce, Bernardetcie, Monice czy Patrycji, bijącej menażką do utraty przytomności i próba odpowiedzi na to, kim były i są owe kobiety, co spotkało je we wcześniejszym życiu, że stały się potworami oraz dlaczego za potwory wcale się nie uważały to jeszcze inna sprawaJustyna Kopińska dziennikarz, socjolog. Publikuje w Dużym Formacie Gazety Wyborczej. Tematyka artykuły śledcze, prawo karne, sądy, więziennictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Laureatka Amnesty International Journalism Award. Dwukrotna finalistka nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii najlepszy materiał dziennikarski roku, finalistka Grand Press oraz MediaTorów w kategorii najbardziej znane publikacje. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.Wstrząsająca opowieść o tym, jak zakonnice w Zabrzu przekształciły ośrodek wychowawczy dla dzieci w koszmarny obóz, w którym panowały przemoc, gwałt i strach. To też opowieść o tym, że różne instytucje państwa przez lata przymykały oko na ten ohydny proceder. Książka jest dobrym materiałem na film o mrocznej stronie współczesnej Polski. MAŁGORZATA SZUMOWSKA, reżyserka

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

38
Płock 1920. Dni krwi i chwały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płock 1920. Dni krwi i chwały
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Walki o Płock są mniej znanym, ale ważnym epizodem wojny polsko-sowieckiej 1920 roku. 18 sierpnia na miasto spadł niespodziewany atak jazdy nieprzyjaciela. Bolszewicy rozbili siły polskie na przedpolach Płocka i wdarli się do niego. W centrum grupa oficerów i żołnierzy, którzy nie ulegli panice, zorganizowała opór, blokując nieprzyjacielowi drogę do mostu przez Wisłę. Walczących ofiarnie wsparli płocczanie, którzy donosili żołnierzom amunicję, żywność i wodę, opatrywali rannych. Do walki stanęła też młodzież, a nawet dzieci. Przed południem 19 sierpnia obrońcom udało się wyprzeć wroga. Bohaterstwo żołnierzy i mieszkańców docenił marszałek Józef Piłsudski, który odznaczył Płock Krzyżem Walecznych.Z okazji 100. rocznicy wojny polsko-sowieckiej i zwycięstwa w bitwie warszawskiej ukazuje się drugie - rozszerzone i poprawione - wydanie książki Grzegorza Gołębiewskiego Płock 1920. Dni krwi i chwały. To popularna, bogato ilustrowana opowieść o dramatycznych dniach z sierpnia 1920 roku, a także o ich tradycji, propagowanej przez władze miejskie Płocka i żywej w pamięci mieszkańców. Tekstowi towarzyszą fotografie archiwalne i współczesne, reprodukcje dokumentów i pamiątek, mapy obrazujące wydarzenia. Autor jest znanym historykiem i popularyzatorem dziejów Płocka i ziemi płockiej.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

39
Chińskie lalki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chińskie lalki. Audiobook
Lisa See, Świat Książki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Długo wyczekiwana nowa powieść bestsellerowej autorki Dziewcząt z Szanghaju, Miłości Peonii i Marzeń Joy San Francisco, rok 1938. Trwają przygotowania do otwarcia wielkich targów i choć oddali dobiegają odgłosy nadciągającej nad Europę wojny, miasto kipi życiem. Trzy młode kobiety z bardzo różnych środowisk spotykają się przypadkiem w ekskluzywnym nocnym klubie Forbidden City. Przyjaźń, która nawiązuje się między nimi od pierwszej chwili, jest oparciem w niepewnych czasach. Gdy ich wstydliwe tajemnice wychodzą na jaw, a niewidzialne nici wiążą je ze sobą jeszcze mocniej, dziewczęta odnajdują w sobie siłę i hart ducha niezbędne, by odważyć się spełnić swoje marzenia. Jednak po ataku Japończyków na Pearl Harbor Amerykę ogarniają podejrzliwość i paranoja, które mogą złamać życie bohaterek, a wstrząsająca zdrada nieodwracalnie zmienia wszystko... „Chińskie lalki opowiadają jedną z tych historii, które zawsze chciałem opisać. Lisa See mnie w tym uprzedziła i to w doskonałym stylu. Wielkie brawa dla jej podnoszącej na duchu opowieści o złotym wieku chińskich klubów nocnych i nieosiągalnym dla większości hollywoodzkiemu marzeniu”. – Jamie Ford, autor Hotelu słodko-gorzkich wspomnień Czyta: Paulina Holtz Lisa See - autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”: Dziewczęta z Szanghaju, Miłość Peonii, Kwiat śniegu i sekretny wachlarz, Sieć rozkwitającego kwiatu (nominowana do nagrody Edgar Award), Marzenia Joy, a także cenionego przez krytyków dziennika Na Złotej Górze. Organizacja Amerykanek Pochodzenia Chińskiego ogłosiła ją Kobietą Roku 2001. Lisa See mieszka w Los Angeles.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

40
Galeony Wojny. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeony Wojny. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.18

Dalszy ciąg powieści marynistycznej z pogranicza historii i fantastyki.Mija rok od rozpoczęcia polsko-szwedzkiej wojny o ujście Wisły.Arendt Dickmann, powracający ze zwycięskiej wyprawy kapitan w służbie króla Zygmunta III Wazy, znów zmierzyć się musi z diabelską legendą Lewiatana - tajemniczego kapra napadającego na gdańskie statki.Osądzony, pozbawiony dowództwa, czci i honoru Dickmann przejdzie przez piekło własnej niewiary, aby wraz z polskim szlachcicem, Markiem Jakimowskim stanąć na długość szpady od morskiej bestii. Zdesperowany uczyni wszystko, by zerwać z oblicza Lewiatana maskę tajemnicy i na zawsze posłać go na dno morza.A potem - już jako królewski admirał - poprowadzić polskie galeony wojenne do ostatecznego boju ze Szwedami pod Oliwą, wstrząsając sumieniem dumnego Gdańska.

29,00 zł
23,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

41
Dzieci wolności. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci wolności. Audiobook
Paullina Simons, Świat Książki
Dostępny
2 szt.

Powieść o losach Giny i Harry`ego, rodziców Aleksandra, poprzedzająca uwielbianą przez polskie czytelniczki trylogię „Jeździec miedziany”. U progu XX wieku Gina przybywa z Sycylii do Bostonu w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. Poznaje Harry`ego Barringtona, który szuka dla siebie miejsca w starym świecie Nowej Anglii. Ona jest biedną, prostą imigrantką, on pochodzi z jednej z najlepszych rodzin w mieście, jednak łączy ich wzajemna fascynacja. Mija czas. Po trudnych chwilach rozłąki oraz wielu przeciwnościach losu Gina i Harry pragną być razem. Wiedzą jednak, że ich związek odciśnie piętno na losach dwóch rodzin i pozostawi po sobie zgliszcza. Zakochani stają w obliczu najbardziej okrutnego wyboru - między tym, czego nie mogą mieć i tym, bez czego nie mogą żyć. Paullina Simons urodziła się w Leningradzie w rodzinie dysydenckiej. Jej dziadkowie i rodzice, ciężko doświadczeni przez wojnę i komunizm, wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w 1973 roku, kiedy miała 10 lat. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści, z których największą sławę przyniosła jej saga o losach Tatiany i Aleksandra: Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród Letni. Dalsze losy Giny i Harry`ego opisuje powieść Bellagrand. Czyta: Dominika Ostałowska Czas nagrania: 13 godz. 35 min.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

42
Utracone kresy. Tam była Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utracone kresy. Tam była Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.30

To niezwykła, autentyczna opowieść o Polsce i Polakach. O Polsce, której już nie ma. O Polakach, z których już tylko nieliczni są żywymi świadkami czasów, kiedy część dzisiejszej Ukrainy była terytorium naszego kraju. Opisywane przez Jerzego Świerkosza wydarzenia miały miejsce niby nie tak dawno, bo w XX wieku . Ale to przecież wiek dwóch światowych wojen, których reminiscencje i skutki były długotrwałe. Autor, syn nauczycieli prowadzących szkołę w zabitej deskami wsi w odległej około 80 kilometrów od Lwowa z perspektywy kilkuletniego obserwatora rysuje nie tylko obraz swego miejsca zamieszkania. Opisuje to wszystko co było związane z codziennym wiejskim życiem, ludowymi obyczajami i tymi świątecznymi, i tymi codziennymi. Ciekawie przedstawia związki mieszkańców Warchołów i innych okolicznych miejscowości z przyrodą.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

43
Skok 225. Tom 2. Multirzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skok 225. Tom 2. Multirzeczywistość
Dostępny
7 szt.

Świat tak fantastyczny, jak Diuna i tak realny, jak najnowszy numer Wall Street JournalNiepokojąca wizja świata, który na własne życzenie pozbywa się człowieczeństwa, zachowując najgorsze cechy rodzaju ludzkiego.Jarosław GrzędowiczGeniusz bio-logiki Natch po wygranym starciu zyskał nowego, przebiegłego i bezwzględnego przeciwnika.Walka odbywa się w salonach władzy Melbourne i miejskich ruinach. Stawką jest los technologii, która może na zawsze zakończyć tyranię Rady... lub dać jej do ręki najpotężniejsze narzędzie ucisku.Jeżeli istnieje sieć splątana bardziej, niż Światowa Sieć Informatyczna, jest nią bizantyjsko skomplikowana mapa powiązań w świecie finansowym. Edelman łączy oba światy w tej rozbudowanej i fascynującej trylogii. To działa!Robert J. Sawyer, laureat nagrody Hugo, autor powieści Rollback oraz Hominidzi

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

Wróć do góry