hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 1 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ogród pełen emocji (Ewa Bolesta-Mroczek), na drugim Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec (BabyOno). Kolejny produkt to Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna (Marek Budzisz) oraz TY Puffies GIZMO - tęczowy kot 42520 (Ty Inc.).
1
Ogród pełen emocji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród pełen emocji
Dostępny
38 szt.

Czy można świetnie bawić się w ogrodzie? Tak, a kiedy ten ogród jest pełen emocji i niezwykłych zwierząt – tym bardziej. Klementyna, Alicja i Laura spotykają piórolotka, kaszalota i myszojelenia. Poznają też żabnicę i kazuara – nie mylić z kuguarem! Dziewczynki medytują, cieszą się dobrą energią i stawiają czoła porażkom. Dowiadują się, po co robi się coś z pasją i do czegoś potrzebna nam fantazja. A to nie wszystko!

49,00 zł
33,32 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,68 zł

15 osób kupiło
2
Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

6,99 zł
Powiadomienie
14 osób kupiło
3
Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna
Dostępny
112 szt.

„Wspaniały, niezwykle dobrze oddający istotę rosyjskiej myśli strategicznej książki tytuł, nabita szczegółami i przemyślaną wiedzą treść oraz błyskotliwie poprowadzana narracja przez Marka Budzisza wprowadzają nas w ogromny gmach współczesnej rosyjskiej kultury strategicznej. Wojna jako początek wszystkiego i nieodzowny element polityki państwa i drabina eskalacyjna jako mechanizm osiowy rosyjskiej kultury strategicznej. Ogarkow, Gierasimow, Frunze, Cymburski inni. Przeszłość i przyszłość. Wiek XX i XXI. Bez wątpienia najlepsza pozycja o tej tematyce na polskim rynku.” – Jacek Bartosiak Marek Budzisz – ekspert ds. Rosji i obszarów postsowieckich. Ukończył wydział historii Uniwersytetu Warszawskiego, na co dzień pracuje jako dyrektor finansowy w prywatnym funduszu inwestycyjnym. W młodości jeden z uczestników opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Pracował jako dziennikarz w telewizji Puls, radiu Plus oraz w dzienniku „Życie”. Doradca ministra szefa kancelarii Premiera oraz ministra finansów w rządzie Jerzego Buzka. Swoje analizy na temat obszarów postsowieckich publikuje regularnie na „Salonie 24”, na swym blogu „Wieści z Rosji” oraz w „Tygodniku TVP”, „Nowej Konfederacji”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Rzeczach Wspólnych”, „W Gospodarce”, a także „Gazecie Bankowej”.

79,90 zł
49,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,36 zł

9 osób kupiło
4
TY Puffies GIZMO - tęczowy kot 42520 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

8 osób kupiło
5
Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

6,99 zł
Powiadomienie
7 osób kupiło
6
Narkotyki bez paniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narkotyki bez paniki
Dostępny
88 szt.

Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych środkach psychoaktywnych. Zagrożenia związane z nielegalnymi narkotykami są dobrze znane i rzadko kwestionowane, ale czy mamy świadomość jak szkodliwe w porównaniu z nimi są alkohol lub tytoń? Co tracimy, zakazując badań medycznych nad magicznymi grzybami, LSD i konopiami? Czy mdma jest mniej szkodliwie niż jazda konna, a mefedron powinien być rozdawanych w klubach? W Narkotykach bez paniki profesor David Nutt pokazuje, co mówi nauka o legalnych i nielegalnych substancjach psychoaktywnych, aby umożliwić każdemu i każdej podejmowanie racjonalnych decyzji w oparciu o obiektywne dowody. Szczególnie wskazana politykom. • Co to jest uzależnienie? Czy istnieje „osobowość uzależnieniowa”? • Czy uzależnienie można wyleczyć? • Jak możemy mierzyć szkody wyrządzane przez narkotyki? • Co powinniśmy mówić naszym dzieciom o narkotykach?

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

7 osób kupiło
7
Praca i inne grzechy. Prawdziwe życie nowojorczyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca i inne grzechy. Prawdziwe życie nowojorczyków
Dostępny
106 szt.

Nowy Jork. Olśniewające miasto przyciągające tłumy marzycieli z całego świata. Od dekad symbol sukcesu, postępu i kariery. Synonim amerykańskiego snu. Bywa jednak najsmutniejszym miejscem na ziemi – gorsze od porażki jest tu bycie niewidzialnym. I to właśnie niewidzialnym LeDuff poświęca swoją książkę. Pisze o tych, którzy mieszkają w ciasnych mieszkaniach. O strażakach i ich rodzinach, którzy po 11 września 2001 roku stracili wszystko. O ludziach, którym rytm pracy, snu i dnia wyznaczają kaprysy szefa, właściciela mieszkania, sędziego w sądzie rodzinnym czy burmistrza. To nie książka o nowojorczykach, którym drzwi otwierają portierzy, tylko o samych portierach. O robotnikach, ulicznych handlarzach, sprzątaczkach, rybakach, imigrantach i barmanach. O ludziach, których nie na co dzień zauważamy, ale których brak okazałby się dotkliwy. Praca i inne grzechy to uniwersalna i błyskotliwa opowieść o etosie pracy i hołd złożony niewidzialnym mieszkańcom amerykańskiej metropolii. To również reporterskie studium rozwarstwienia ekonomicznego i powolnej degradacji klasy robotniczej, tak powszechnych bez względu na szerokość geograficzną.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
8
Fałszywy świadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fałszywy świadek
Dostępny
24 szt.

Czasem wystarczy jedna chwila, by na zawsze odmienić czyjeś życie. Leigh Collier ciężko pracowała, żeby zbudować swoje pozornie normalne życie. Jest dobrze opłacaną adwokatką, ma nastoletnią córkę, która świetnie radzi sobie w szkole, nawet jej rozwód przebiega w miarę kulturalnie. O takiej zwyczajności marzyła. Pewnego dnia na jej biurku lądują akta dobrze sytuowanego młodego mężczyzny oskarżonego o gwałt. Leigh nigdy dotąd nie miała do czynienia ze sprawą takiego kalibru – jeśli ją wygra, jej kariera zawodowa nabierze rozpędu. W trakcie spotkania z oskarżonym uświadamia sobie jednak, że nieprzypadkowo wybrał ją na swojego obrońcę. Leigh zna podejrzanego. Podejrzany zna ją. W dodatku doskonale wie, co zdarzyło się dwadzieścia lat temu i dlaczego Leigh od tamtego czasu ucieka.

35,69 zł
13,92 zł

Rabat 61,0%
oszczędzasz 21,77 zł

6 osób kupiło
9
Operacja "Okrągły Stół" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja "Okrągły Stół"
Dostępny
32 szt.

Operacja "Okrągły Stół" to opowieść o realiach Polski, w której żyjemy i jaką znamy od ponad 30 lat. Leszek Szymowski ujawnia sekrety operacji, której aktem założycielskim były tajne narady w Magdalence. To właśnie podczas tych narad ustępujący z państwowych stanowisk komuniści zapewnili sobie ukrytą władzę. W takiej rzeczywistości nie ma zatem przestrzeni, by mówić o aferach, przedwczesnych zgonach osób posiadających o nich wiedzę, politykach kontrolowanych groźbą ujawnienia ich teczki czy ogromnych fortunach, które nagle się pojawiały. Niniejsza książka pokazuje prawdę o całej sieci kłamstw III RP. (...) Autor niniejszej książki, szeroko otwierając zakryte wcześniej kulisy wydarzeń ostatnich czterech dekad, głęboko odsłania istotne mechanizmy rekrutacji kadr i elit III RP. To zatem lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce lepiej rozumieć nie tylko przeszłość, ale i teraźniejszość polskiej polityki”. – Grzegorz Braun (fragment wstępu) Leszek Szymowski (ur. 1981 w Krakowie) Dziennikarz śledczy. Publikuje m.in. na łamach „Najwyższego czasu!” i „Angory”. Autor dziesiątek artykułów ujawniających kulisy najważniejszych afer finansowych i kryminalnych m.in. zabójstw księdza Popiełuszki i Marka Papały oraz cyklu artykułów o powiązaniach mafii, polityki i służb specjalnych. Autor takich pozycji jak: Agenci SB kontra Jan Paweł II, Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

7 osób kupiło
10
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Dostępny
36 szt.

Wybitna artystka, ikona performansu, której udało się dotrzeć z często kontrowersyjnymi dziełami do szerokiego grona odbiorców, także spoza kręgów koneserów sztuki współczesnej. „Doświadczyłam wolności absolutnej – czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że nic się nie liczy – i to mnie upoiło”. W 2010 roku zdarzyło się coś niezwykłego – ponad 750 tysięcy ludzi ustawiło się w kolejce do nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej, by wziąć udział w trwającym w sumie ponad 700 godzin performansie Mariny Abramović – usiąść naprzeciw niej i nawiązać z nią milczące porozumienie. Córka partyzantów, bohaterów drugiej wojny światowej, dorastała w Jugosławii rządzonej przez Titę. Mimo że zdążyła zdobyć międzynarodowy rozgłos i wyjść za mąż, wciąż mieszkała z matką, która kontrolowała ją i stawiała surowe ograniczenia. Nic nie zdołało jednak poskromić jej nienasyconej ciekawości świata, pragnienia kontaktu z ludźmi ani specyficznego, bałkańskiego poczucia humoru, którymi przesycone są jej życie i sztuka. Opowieść Mariny, poruszająca, pełna przygód i po prostu zabawna, to historia jej wyjątkowej kariery artystycznej związanej z poddawaniem ciała ekstremalnym próbom strachu, bólu, wyczerpania czy zagrożenia w dążeniu do emocjonalnej i duchowej przemiany, to także historia zgoła operowego romansu i dwunastoletniej współpracy artystki z performerem Ulayem - związku, który dobiegł dramatycznego końca na Wielkim Murze. O Marinie Abramović

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5 osób kupiło
11
Ilustrowana encyklopedia. Ciało człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana encyklopedia. Ciało człowieka
Dostępny
4 szt.

Seria „Ilustrowana encyklopedia” to zbiór bogato ilustrowanych książek o różnorodnej tematyce. Poszczególne tomy zawierają ciekawe informacje na temat otaczającego nas świata. To podręczne źródło wiedzy, które warto mieć w domowej biblioteczce. Zapraszamy do lektury!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
12
Dom (nie)spokojnej starości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom (nie)spokojnej starości
Dostępny
114 szt.

Losy czterech kobiet krzyżują się w jednym miejscu. W dodatku takim, które mało komu dobrze się kojarzy… Kiedy Maria i Emilia trafiają do domu opieki dla seniorów, są pewne, że wszystko, co w życiu najlepsze, mają już dawno za sobą. Paradoksalnie to samo myśli Justyna, młodsza od nich o trzydzieści lat kierowniczka tej placówki, rozwódka, zdradzana latami przez męża, i to z jej byłą najlepszą przyjaciółką. Jedyną kobietą, która ma jeszcze nadzieję na to, że czeka ją coś dobrego, jest Lena, zbuntowana nastolatka, która pomaga pensjonariuszom jako wolontariuszka. Kiedy okaże się, że jesień życia wcale nie musi być monotonna i nudna, dom spokojnej starości zamieni się w dom bardzo niespokojnej starości, na jaw wyjdą tajemnice z przeszłości starszych pań, a we wszystko wmiesza się niesforny Amor, nagle się okaże, że placówce, którą wszystkie cztery kobiety zaczęły traktować jak swój dom, grozi zamknięcie. Aby ją uratować, potrzeba cudu! Na szczęście zbliża się pora, kiedy cuda lubią się wydarzać... Dom (nie)spokojnej starości to dodająca otuchy komedia romantyczna, która udowadnia, że nigdy nie jest za późno, aby odkryć swoje powołanie, przeżyć ognisty romans, a przede wszystkim znaleźć prawdziwych przyjaciół.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

4 osoby kupiły
13
Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono szczoteczka do zębów dla niemowląt na palec
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

6,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
14
Mordercza rozgrywka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mordercza rozgrywka
Dostępny
1075 szt.

Luty 1986 roku. Młoda studentka wysiada z pociągu na stacji Poznań Garbary. Ma dojść do oddalonego o kilometr akademika, ale nigdy tam nie dociera. Znika bez śladu. Czerwiec 1987 roku. W Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi. Do miasta przyjeżdżają goście z całego świata. W hotelu Polonez podczas dancingu na oczach bawiących się ludzi zostaje zastrzelona kobieta. Nikt nie widział sprawcy, ale na szczęście na sali zupełnie przypadkowo był porucznik Teofil Olkiewicz. Niezwłocznie rozpoczyna śledztwo i niemal natychmiast znajduje podejrzanego. W tym samym czasie Ryszard Grubiński, boss poznańskiego cinkciarskiego światka, zasiada do pokera z kilkoma bogatymi znajomymi. Gdy dochodzi do ostatecznej rozgrywki, a na stole piętrzy się już sterta banknotów, do pokoju wpadają zamaskowani uzbrojeni bandyci i rabują pieniądze. Nie wiedzą jeszcze, z kim zadarli. Nie wiedzą, że Gruby Rychu zawsze wyrównuje rachunki. W wyjaśnieniu sprawy pomogą mu miejscowi przestępcy, a także stary kolega z podwórka – kapitan milicji Mirosław Brodziak. To on przejmie nadzór nad śledztwem, które rozpoczął w hotelu Polonez Teoś Olkiewicz. Wkrótce okaże się, że w każdej z tych spraw pojawiają się nici wzajemnych powiązań, a pajęczą sieć tajnych działań i intryg splata w całość Służba Bezpieczeństwa. Czy poznańskim milicjantom uda się ją rozplątać? Dokąd zaprowadzi prywatne śledztwo Rycha Grubińskiego? Co się stało z zaginioną studentką? By znaleźć odpowiedzi na te pytania, trzeba wziąć udział w morderczej rozgrywce...

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
15
Mega Bloks. Psi Patrol. GYH89 Figurka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Bloks. Psi Patrol. GYH89 Figurka, mix wzorów
Mattel
Dostępny
9 szt.

Dzielne psiaki poradzą sobie z każdym, nawet najtrudniejszym, zadaniem! Dziecko może przeżywać przygody wraz ze swoimi ulubieńcami z Psiego Patrolu takimi jak Chase, Marshall, Rubble i Skye. Inspirowane animacją „Psi Patrol Film” zestawy do zabawy zawierają po 1 figurce do ustawiania w różnych pozach, 1 małym klocku i 1 akcesorium. Mały budowniczy może ustawiać uroczego psiaka z Psiego Patrolu na klocku, dołożyć akcesorium i ruszyć na ratunek. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

4 osoby kupiły
16
Słowacki. Wychodzenie z szafy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowacki. Wychodzenie z szafy
Dostępny
98 szt.

Juliusz Słowacki nigdy się nie ożenił, nic nie wiadomo o jego dzieciach. Kobiety w jego życiu to raczej siostry niż kochanki. A mężczyźni? Związki poety z innymi artystami są pełne namiętności; to relacje z nimi kształtują jego życie. Listy Słowackiego do Krasińskiego płoną żywym ogniem, tymczasem w korespondencji do matki poeta pracowicie udaje idealnego syna, heteryka. Czy w historii polskiej literatury znajdzie się miejsce dla queerowego dandysa, którego portret Marta Nowicka odmalowuje w swojej książce?

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

3 osoby kupiły
17
Kubuś i przyjaciele. Zestaw fana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i przyjaciele. Zestaw fana
Dostępny
10 szt.

Wyjątkowy zestaw w prezentowym pudełku dla wszystkich fanów Kubusia. W środku znajdują się: • kolorowanka z naklejkami, • książka edukacyjna dla przedszkolaków zawierająca ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania, • malowanka wodna, • książka z zadaniami i naklejkami, • zestaw kredek. Idealny na prezent!

44,99 zł
35,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
18
Kubeczki do kąpieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki do kąpieli
Askato
Dostępny
38 szt.

W zestawie 6 kolorowych kubeczków. Wiek: 12 miesięcy. Wymiary opakowania: 17x9x24 cm.

26,03 zł
21,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,43 zł

3 osoby kupiły
19
Kotki. Książeczka z puzzlami i kolorowankami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotki. Książeczka z puzzlami i kolorowankami
Dostępny
3 szt.

Pięknie zilustrowana fotografiami, kartonikowa książeczka z wbudowanymi w strony trzema arkuszami puzzli. Każdy arkusz składa się z 9 dużych elementów. Pod arkuszem znajduje się obrazek do pokolorowania. Książeczka zawiera krótkie opowiadanie, oraz mnóstwo kolorowych obrazków. Twój maluszek pozna wiele nowych słów, pokoloruje obrazki i nauczy się dopasować do siebie elementy puzzli. Mnóstwo zabawy gwarantowane.

20,00 zł
18,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
20
Hot Wheels. GWW13 Monster Truck. Monster Maker, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. GWW13 Monster Truck. Monster Maker, czarny
Hot Wheels, Mattel
Dostępny
35 szt.

„Monster Maker” rozszerza świat Hot Wheels „Monster Trucks” i wprowadza zupełnie nowy wymiar kreatywności dzięki pojazdom Hot Wheels w skali 1:64! Ogromne opony i nietuzinkowy styl sprawiają, że Hot Wheels „Monster Trucks” to zabawkowa ciężarówka, którą dzieci uwielbiają. Włącz element kreatywności, zmieniając i projektując własne pojazdy za pomocą samochodów Hot Wheels, a zabawa wyjdzie poza schematy. Uwolnij wyobraźnię i opowiadanie historii dzięki temu ekscytującemu zestawowi: kolorowe podwozie ciężarówki z 2 uzupełniającymi się samochodami Hot Wheels Basic Cars z ekskluzywnymi dekoracjami. Zbudowany, aby rozbijać i rozbijać się oraz rządzić na drodze, a teraz zapewnia nowy, wyjątkowy i świeży sposób na zabawę i rozwój dzięki pojazdom Hot Wheels i „Monster Trucks”. Idealna aktywność dla dzieci w wieku 3 lat i starszych. Rzuć wyzwanie dzieciom, aby odkrywały, eksperymentowały i tworzyły największy, najgorszy i najlepszy monster truck Hot Wheels w historii. Przetestowane i zatwierdzone przez dzieci!

45,90 zł
40,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,51 zł

3 osoby kupiły
21
Pani Bovary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Bovary
Dostępny
48 szt.

Pani Bovary jest powieścią francuskiego pisarza Gustawa Flauberta należącą do ścisłego kanonu literatury pięknej. Powieść powstała z fascynacji autora balzakowską tezą, w myśl której kobieta staje się w pełni kobieca, kiedy dopuszcza się zdrady. Opowiada o młodej, cnotliwej z pozoru Emmie Rouault, która wychodzi z rozsądku za mąż za poczciwego doktora Karola Bovary, by pod wpływem niezaspokojonych pragnień i marzeń o wielkiej miłości porzucić moralne konwenanse i puścić się w wir namiętnych romansów, rozrzutności i kłamstwa.Zgodnie z zasadami pozytywistycznego realizmu, autor dokonuje wnikliwej analizy psychologicznej bohaterki, obnażając mechanizmy kobiecej duszy, które są odpowiedzialne za poddanie się instynktom i upadek. Pod względem pisarskiego kunsztu, Pani Bovary jest wzorem harmonii pomiędzy formą a treścią. Flaubert zasłynął w historii literatury jako pisarz, który doprowadził powieść do perfekcji, zarówno pod względem konstrukcji utworu, jak dostosowania stylu narracji do każdej sytuacji i do każdej postaci. Aby doprowadzić powieść na wyżyny doskonałości Flaubert wybiegał niejednokrotnie do pionierskich, jak na swoje czasy metod. Na przykład spędził całe tygodnie jeżdżąc powozem, aby napisać scenę, w której pani Bovary jedzie do i rozmyśla o ,,,. Czy wsłuchiwał się godzinami w lekturę własnego tekstu, czytanego raz to przez kobietę, raz przez mężczyznę, aby dokonać korekty dialogów.Uznana za jedną z najważniejszych książek w dziejach literatury, Pani Bovary była przedmiotem wielu adaptacji filmowych i teatralnych.Lektura dla szkół średnich

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

2 osoby kupiły
22
Gwizdek. Przygody tatrzańskiego świstaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwizdek. Przygody tatrzańskiego świstaka
Dostępny
227 szt.

Gwizdek jest ciekawskim i energicznym synkiem pary statecznych tatrzańskich świstaków. Uwielbia przygody, które – nie wiadomo czemu – jego mama nazywa kłopotami. A on musi przecież poznawać świat i jego mieszkańców!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
23
Angielski trening. Twój osobisty trener językowy! Poziom B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski trening. Twój osobisty trener językowy! Poziom B2
Dostępny
145 szt.

Chcesz popracować nad swoją językową formą? Marzysz o tym, aby Twoja nauka przebiegała w szybszym tempie? Jeśli tak, przedstawiamy Ci Twojego nowego osobistego trenera językowego! Angielski trening na poziomie B2 to nowatorskie repetytorium, które pomoże Ci ocenić Twoje umiejętności, wytłumaczy kwestie gramatyczne i zadba o poszerzenie zasobu słownictwa krok po kroku. Ten zestaw ćwiczeń na poziomie średnio zaawansowanym (B2) uzupełnia czwartą część bestsellerowej serii „Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka”. Materiał w książce jest przygotowany zgodnie z zasadami prawidłowego treningu: • na rozgrzewce zapoznasz się z teorią i przykładami, • na treningu właściwym wykonasz ćwiczenia, które zostały ułożone według stopnia trudności – od najprostszych do bardziej zaawansowanych, • podczas ćwiczeń relaksująco-utrwalających rozwiążesz krzyżówkę językową. Zakres materiału obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak: • powtórzenie czasów i szczegółowe omówienie Past Perfect i Past Perfect Continuous, • użycie bezokoliczników, form „gerund” oraz „bare infinitive” w zdaniach, • zaimki względne i wprowadzane przez nie zdania, • czasowniki modalne i ich użycie w czasie przeszłym, • pytania „echo tags”, • użycie „to wonder”, „to wish” czy „there” w różnych czasach, • zastosowanie przedimków przed nazwami geograficznymi, • trzeci tryb warunkowy, • wyrażanie kontrastowych zestawień, relacji przyczynowych i celowych. Dzięki tej książce: • powtórzysz i utrwalisz zagadnienia gramatyczne na poziomie średnio zaawansowanym (B2), • przetestujesz swoją wiedzę i wyeliminujesz błędy, • poznasz wiele praktycznych słówek i zwrotów, • samodzielnie sprawdzisz swoje umiejętności dzięki zawartemu w książce kluczowi. To doskonały podręcznik dla osób, które samodzielnie uczą się języka angielskiego. Sprawdzi się także jako uzupełnienie nauki w szkole lub na kursach językowych, a także jako pomoc przy powtarzaniu wiadomości do matury na poziomie zaawansowanym.

49,90 zł
2 osoby kupiły
24
Lord Jim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lord Jim
Dostępny
26 szt.

Uniwersalna powieść o elementarnych wartościach: honorze, odpowiedzialności, wierności samemu siebie. Przyświecają one życiu głównego bohatera. W niezrozumianym odruchu opuszcza on tonący statek pełen ludzi, nie wywiązując się ze swoich podstawowych obowiązków marynarskich. Uczynek ten wpływa decydująco na całe jego życie, wypełnione od tego momentu dramatyczną walką o zmycie ciążącej na nim hańby i odzyskanie utraconego honoru. Tom zawiera też opracowania i wypracowania dotyczące lektury.

25,99 zł
18,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
25
Oldschool, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oldschool, CD
Badach, Kuba, Agora
Dostępny
7 szt.

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty. Tak o swej płycie mówi Kuba Badach: "Oldschool" w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować,że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie "Oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Mój nowy album jest więc ukłonem w stronę moich mistrzów". Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzawe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka). Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych. "Oldschool" zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem. Wznowienie płyty pierwotnie wydanej w 2017 r. Gatunek: POP/ROCK, Rodzaj wydania: REISSUE, Rok wydania: 2021, Dźwięk: STEREO, Kraj: Polska, Wykonawca: BADACH, KUBA, Wydawca: AGORA SA

53,90 zł
40,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
26
Kresowa Atlantyda. Tom XVII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom XVII
Dostępny
44 szt.

W XVII tomie „Kresowej Atlantydy” autor koncentruję swą uwagę na twierdzach kresowych, które broniły granic Rzeczypospolitej Obojga Narodów przed inwazją Turków i Tatarów. Potężne mury tych fortec oraz obecność stacjonujących tam załóg wojskowych dawały okolicznej ludności poczucie bezpieczeństwa w czasach jakże częstych inwazji i wojen. I choć od wielu pokoleń te twierdze są poza granicami państwa polskiego, to weszły do polskiej legendy narodowej oraz literatury pięknej, a ich nazwy: Kamieniec Podolski, Chocim, Okopy Świętej Trójcy, Jazłowiec i Trembowla są ciągle obecne w polskim dyskursie historycznym i myśleniu o przeszłości narodu. Tom ten jak zawsze jest bogato ilustrowany, a w tekście czytelnik znajdzie ponad 1000 postaci.

74,00 zł
53,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,72 zł

2 osoby kupiły
27
Ukryte na widoku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte na widoku
Dostępny
49 szt.

To nie jest powieść detektywistyczna, to jest opowieść o detektywie... William Warwick, znany już czytelnikom z tomu Nic bez ryzyka, otrzymuje awans na detektywa sierżanta i wraz z inspektorem Lamontem zostaje przeniesiony do wydziału antynarkotykowego. Elitarna komórka, do której trafiają, ma jeden cel: schwytanie tajemniczego barona narkotykowego. Jednocześnie William wraz ze swoją narzeczoną Beth przygotowują się do ślubu. Nie spodziewają się jednak, jaka niespodzianka czeka ich przy ołtarzu. Pętla wokół siatki przestępczej rozbudowanej na skalę, z jaką dotychczas londyńska policja nie miała do czynienia, stopniowo się zaciska. Ostatecznie ekipa specjalna Williama, wykorzystując to, co ukryte na widoku, zastawia wymyśloną przez niego pułapkę…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
28
Skąpiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąpiec
Dostępny
88 szt.

Skąpiec jest prozatorską komedią w pięciu aktach francuskiego dramaturga Moliera, należącą do kanonu literatury barokowej. Utwór prezentuje gatunek komedii charakterów. Jej główny bohater, Harpagon, jest typem karykaturalnego chytrusa, kierującego się w swoim postępowaniu wyłącznie pazernością i szukaniem korzyści materialnych. Bogaty, nielojalny i nieufny wobec wszystkich, nie wyłączając własnych dzieci, ma trzy obsesje: lichwę, wydanie swojej córki za mąż za bogatego wdowca i zapewnienie bezpieczeństwa ukrytej szkatule złota. Sztuka ukazuje z przymrużeniem oka, w jaki sposób namiętność do bogactwa przemienia i oddala od szczęścia zarówno głównego bohatera, jak i całe jego otoczenie. W dzisiejszym goniącym za pieniądzem świecie śmiejemy się z komedii Moliera przez łzy. Nigdy molierowska denuncjacja chytrości jako zła nie była równie aktualna i potrzebna. Pierwsza inscenizacja Skąpca miała miejsce w 1668 roku w Paryżu z Molierem w roli Harpagona. Od tego czasu, sztuka doczekała się licznych przedstawień teatralnych, także w Polsce.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
29
Mieszkanie dla cudzoziemca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszkanie dla cudzoziemca
Dostępny
32 szt.

Biurko do pracy, łóżko i spokój – to przecież tak niewiele. Lecz cudzoziemiec w obcym kraju, w burzliwych czasach, nawet za pieniądze nie jest w stanie tego zdobyć. „Trzymający w napięciu metafizyczny thriller nieznanego klasyka literatury czeskiej. Gorąco polecam!” – Andrzej S. Jagodziński

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

1 osoba kupiła
30
O niektórych lękach kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O niektórych lękach kobiet
Dostępny
44 szt.

Wszystkie z nas, kobiet, doświadczają różnego rodzaju lęków: związanych z wiernością sobie, z wyznaczaniem granic, w relacjach, w związkach, pracy czy w ciąży. Obciążają one nas miej lub bardziej, utrudniając życie, pozbawiając radości i poczucia satysfakcji. Często samo nazwanie ich pozwala zobaczyć, że te lęki nie są tak straszne, na jakie wyglądają, pomaga oswoić je, a nawet potraktować nie jak zagrożenie, ale ważny drogowskaz. Określanie granic i nauczenie się odpowiadania na pytanie, w jakiej relacji jestem, pozwala na to, by budować udany związek i być w nim prawdziwą. Książka ta pokazuje, jak można to osiągnąć. Jej autorzy, terapeuta i dziennikarka z bagażem doświadczeń, radzą, jak nie zadręczać się, uczynić swoją codzienność spokojniejszą i być szczęśliwym ze sobą i w relacjach z innymi. Podobno ludzie na łożu śmierci najbardziej żałują tego, że nie robili w życiu rzeczy, które były dobre, piękne i wypływały z ich serca. Nie robili tego, co czuli, ale to co proponował im świat i okoliczności. „Większość złych wyborów i decyzji rodzi się w lęku. Z lęku można odrzucić swoje najważniejsze powołanie i wciąż uciekać od swojego miejsca na ziemi. Pamiętaj, że to sygnał, ale z drugiej strony lęk może być bodźcem do potężnego rozwoju!” – Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, freestylowiec, mówca „Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę. Stworzył nas równych sobie, ale jednocześnie różnych. Stworzył nas do relacji. Ta książka świetnie pokazuje naszą komplementarność. Nie bój się lęku nazwij go i słuchaj. Stawiaj granice i bądź wolna w swoim człowieczeństwie. Świetna książka nie tylko dla kobiet, gdyż zgłębiając siebie nawzajem jesteśmy się w stanie uzupełniać. Polecam serdecznie.” – Mateusz Banaszkiewicz, artysta kabaretowy „Książka o kobietach i dla kobiet, ale i nie tylko. Mogą przeczytać ją mężczyźni, może być czytana w rodzinie. Książka zachęca do zatrzymania się nad sobą, do spotkania z lękami, stratami, nierozwiązanymi problemami, trudnymi pytaniami i z decyzjami, jakie są w nas. Zaprasza do pracy nad sobą, nad głębszym poznaniem samej siebie, do odkrywania swoich kobiecych możliwości do bardziej satysfakcjonującego życia. Pisana w formie dialogu, przypomina czasami serdeczną, ciepłą rozmowę, długo oczekiwany list o ważnych sprawach, nad których rozwiązaniem myślimy od dawna. Warto przeczytać.” – Anna Boruń-Stelmaszczyk, psychoterapeutka

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
31
Zestaw lekarski w walizce 479104 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarski w walizce 479104
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

28,90 zł
26,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

1 osoba kupiła
32
Nakładka na długopis - Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka na długopis - Jednorożec
Avenir
Dostępny
160 szt.

Stwórz swoją własną nakładkę na długopis.W zestawie znajdziesz wszystko co jest potrzebne, by uszyć kolorowe zwierzątko- w pełni bezpiecznie!Zestaw Nakładka na długopis pozwoli Twojemu dziecku poznać podstawy szycia. Przewlekanie igły przez filc pozwoli na ćwiczenie mototyki małej ręki, a obcowanie z ciekawym materiałem zapewni rozwój zmysłów.Już starszy przedszkolak poradzi sobie z samodzielnym uszyciem sobie maskotki dzięki bardzo przejrzystej obrazkowej instrukcji.Zabawka nada się jako prezent dla dziewczynek i chłopców.W zestawie:- wycięte kawałki filcu- wypełnienie- bezpieczna igła- instrukcjaWiek: 5+Wymiary gotowej nakładki: około 11 x 7 cm

20,15 zł
18,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
33
Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe 4
Dostępny
105 szt.

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii „Opowiem ci o zbrodni”. Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat. Największe zbrodnie kryją się w ciemnych zakamarkach ludzkiego umysłu...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
34
Nakładka na długopis - Panda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka na długopis - Panda
Avenir
Dostępny
12 szt.

Stwórz swoją własną nakładkę na długopis.W zestawie znajdziesz wszystko co jest potrzebne, by uszyć kolorowe zwierzątko- w pełni bezpiecznie!Zestaw Nakładka na długopis pozwoli Twojemu dziecku poznać podstawy szycia. Przewlekanie igły przez filc pozwoli na ćwiczenie mototyki małej ręki, a obcowanie z ciekawym materiałem zapewni rozwój zmysłów.Już starszy przedszkolak poradzi sobie z samodzielnym uszyciem sobie maskotki dzięki bardzo przejrzystej obrazkowej instrukcji.Zabawka nada się jako prezent dla dziewczynek i chłopców.W zestawie:- wycięte kawałki filcu- wypełnienie- bezpieczna igła- instrukcjaWiek: 5+Wymiary gotowej nakładki: około 11 x 7 cm

20,15 zł
18,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
35
Przeszłość i dziś 3. Część 2. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeszłość i dziś 3. Część 2. Język polski. Podręcznik dla liceum i te...
Dostępny
3318 szt.

Numer MEN: 951/5/2021 Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te – na rozdziały odpowiadające najważniejszym zagadnieniom poszczególnych epok. Chronologiczny układ treści nauczania pozwala uczniom poznawać literaturę i kulturę ze świadomością procesu historycznoliterackiego, w „naturalnym” porządku i w różnych kontekstach. Stałą cechą serii jest wiązanie perspektywy historycznej i współczesnej. Tej zasadzie podporządkowano prezentację i interpretację zjawisk kultury. Starannie dobrana faktografia ilustruje żywe dziedzictwo, formujące i wzbogacające współczesność. Element „Dialogi z tradycją” służy uświadomieniu uczniom, jak teksty współczesne nawiązują do przeszłości i jak przeszłość ożywa dzięki współczesnym reinterpretacjom. W centrum uwagi autora pozostaje tekst literacki. Jego interpretacja ma służyć refleksji nad kondycją człowieka we współczesnym świecie i sprzyjać kształtowaniu tożsamości ucznia. Podręcznik jest wystarczającym źródłem do poznania tych utworów, które podstawa programowa zaleca czytać we fragmentach. Dzieła, które mają być poznane w całości, są reprezentowane fragmentami oraz omówieniami całości. Każdy tekst literacki jest opatrzony „Wskazówkami do analizy i interpretacji”, które są dla ucznia zachętą i instrukcją do pracy z tekstem oraz samodzielnego odkrywania jego struktury i sensów. Lektury przeznaczone do czytania w całości mają – oprócz obudowy fragmentów – tzw. „Przewodniki po lekturze”. Istotną częścią opracowania lektur są ciekawe, zróżnicowane, nieschematyczne polecenia dla uczniów („Czytamy, analizujemy, interpretujemy”). Jednym z ważnych celów tych poleceń jest kształtowanie świadomości kształtu językowo-stylistycznego i niesionych przez ów kształt znaczeń. Lektura tekstów literackich i odbiór tekstów kultury wykorzystywana jest także jako okazja do doskonalenia umiejętności komunikacyjnych (tworzenia tekstów własnych). Przewidziane w podstawie programowej zagadnienia językoznawcze zostały omówione w odrębnych rozdziałach, zintegrowanych – tam, gdzie było to możliwe – z treściami z zakresu literatury i kultury. Poza materiałem historycznoliterackim i językoznawczym podręcznik wprowadza różnorodne interdyscyplinarne konteksty interpretacyjne: plastyczne, filozoficzne, kulturowe i historyczne oraz biograficzne. Ciekawy dobór dzieł plastycznych ma sprzyjać pogłębionej refleksji nad kulturą, a przede wszystkim – pomagać w zrozumieniu tekstów literackich. Wiele ilustracji zostało opatrzonych rozbudowanym komentarzem, który wprowadza ucznia w podstawy odbioru dzieła sztuki, i poleceniami ukierunkowującymi interpretację. Naprzemienny układ przystępnie napisanych partii wykładowych, „okienek” z wiadomościami encyklopedycznymi bądź ciekawostkami, interesujących i nieschematycznych streszczeń utworów. Taki kształt książki nawiązuje do dobrze uczniom znanej formy hipertekstu. Atrakcyjna, a zarazem prosta i przejrzysta forma ułatwia percepcję materiału i pracę z książką.

56,50 zł
50,29 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,21 zł

1 osoba kupiła
36
Dziedzictwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo
Dostępny
35 szt.

To pasjonująca opowieść o jednej z najbardziej znaczących postaci polskiej kultury XX wieku. Droga życiowa luminarza muzyki organowej, lecz także szeroko rozumianej muzyki klasycznej, prof. Bronisława Rutkowskiego, została przedstawiona na tle burzliwych dziejów Polski i Europy, począwszy od Sankt Petersburga aż po Paryż. Ramy powieści stanowi dynamiczna i pełna wartkiej akcji relacja z dwóch podróży, które autor książki odbył kilka lat temu do maleńkich Komajów na Białorusi, miejsca urodzenia twórcy polskiej szkoły organowej i wychowawcy kilku pokoleń polskich muzyków, gdzie „wszystko się zaczęło”. Ponownie, jak ponad sto lat temu, zabrzmiała tam muzyka wielkiego Bacha, a młodzieńcze ślady „muzycznego dziadka” Marka Stefańskiego okazały się nader silnie obecne. Autor książki, polski wirtuoz organów, jest wychowankiem nestora polskich organistów, prof. Joachima Grubicha, który z kolei był najwybitniejszym sukcesorem Bronisława Rutkowskiego. Jesteśmy świadkami osobliwej „sztafety pokoleń” w przestrzeni sztuki, zarysowanej w szerokim, uniwersalnym i wielowątkowym kontekście.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
37
Gra Na tropie zwierząt Smart bingo Kapitan Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
38
Ciasto-Plastelina, 12 kolorów + foremki 9859 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasto-Plastelina, 12 kolorów + foremki 9859
Leantoys
Dostępny
27 szt.

Masa plastyczna to uniwersalna zabawka, która zainteresuje i zachęci do zabawy zarówno maluszka, jak i rodzeństwo lub rodziców. Rozwijająca zabawa z wykorzystaniem kolorowej ciastoliny pobudzi kreatywność i wyobraźnię dziecka, wpływając również na jego rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki. Dzieci z niej mogą stworzyć swoje własne figurki, przedmioty i co tylko sobie wyobrażą. Masę można dowolnie ugniatać i formować, wykrawać w niej najróżniejsze kształty. Pomocna jest także przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych i terapeutycznych, ćwiczy sprawność dłoni i rozluźnia napięcie mięśnie. Zabawa z ciastoliną daje dużo frajdy i radości dla każdego dziecka! Ciastolina wyróżnia się bardzo prostym składem: to tylko woda, mąka, sól i składniki zabezpieczające przed pleśnią. Co ważne, miękka, gładka masa nadaje się do zabawy w modelowanie zaraz po wyciągnięciu z woreczka. Do całego zestawu dołączony jest wałek, który umożliwi połączenie kolorów i zmianę kształtów. W zestawie ciastoliny znajdują się kolory: • 2 x czerwony • niebieski ciemny • niebieski jasny • 2 x żółty • zielony ciemny, • zielony jasny • różowy • fioletowy • biały, • czarny Foremki: • serduszko • choinka • kwiatuszek • kaczka • księżyc Wymiary foremki: 5.0 x 4.0 cm Wymiary opakowania: 21.0 x 14.0 x 11.0 cm Zestaw masy plastycznej w różnych kolorach wykonany jest z atestowanych i bezpiecznych materiałów. Kubeczki, w których umieszczona jest ciastolina, pozbawione są ostrych elementów, co gwarantuje bezpieczną i komfortową zabawę. Wszelkie elementy zapakowane są w barwne, kartonowe pudełeczko z rączką ułatwiającą przenoszenie. Zestaw dostosowany jest do dzieci powyżej 3. roku życia, posiada certyfikat CE.

37,39 zł
1 osoba kupiła
39
O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię
Dostępny
34 szt.

Pandemia nie stworzyła niczego nowego w aspekcie lęków, lecz obnażyła rzeczywistość, w której żyjemy. Lęki, których już nie potrafimy utrzymać w sobie. Lęki, które zaczynają nami władać, które się uruchamiają, dochodzą do głosu. I może sami nawet nie wiemy, jak wielki wpływ mają na nasze życie. Jeżeli bywa tak, że to lęki nas mają, to wtedy koniecznie trzeba się tym zająć. Autorzy chcą nas zainspirować do tego, żeby rozmawiać o lękach, mierzyć się z nimi. W najnowszej książce O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię Stanisław Szlassa (www.grupacentrum.waw.pl) i Katarzyna Matusz (www.katarzynamatusz.pl) rozmawiają o tym: • co nam robi lęk? • czego mężczyźni się boją, a kobiety nie mają o tym pojęcia? • jaki jest najbardziej dewastujący lęk? • jak rozpoznać maminsynka? • jakie są skutki nieodciętej pępowiny? • dlaczego seks jest taki ważny? Odsłaniają także tajemnice satysfakcjonujących związków, rozmawiają o super mocach księży, przyjaźni między księdzem a kobietą, ojcostwie po przejściach, związkach mężczyzn po rozwodach, kryzysie wieku średniego i stratach. „To świetny poradnik zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Przybliża nam kobietom sekrety męskiej duszy pełnej kompleksów i lęków. Dla kobiet ta wiedza jest bezcenna. Czyni związek pełniejszy dla obu stron. Czyta się z zapartym tchem. Tym bardziej, że pytania dziennikarki padają ciekawe, a odpowiada, radzi, wyjaśnia osoba duchowna. Osobiście jestem bogatsza o większą wiedzę, chociaż zawsze wiedziałam, że największym lękiem mężczyzny, z którego on często nawet nie zdaje sobie sprawy, jest lęk przed kobietą.” – Agnieszka Perepeczko, aktorka i autorka, mieszka w Polsce i Australii, stara się żyć kolorowo „Spotkałem na swojej drodze wielu mamisynków, którzy bardzo źle skończyli. Zalani nieumiejętną miłością matek nie potrafili budować zdrowych relacji międzyludzkich. Stawali się ciężarem dla swoich przyszłych żon, dzieci, przyjaciół. Finalnie samotni, opuszczeni, nielubiani, sfrustrowani często popadali w nałogi, które doprowadzały ich do różnego rodzaju dramatów. Dlatego uważam, że książka pt. O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię jest bardzo ważną i potrzebną pozycją na rynku wydawniczym.” – Paweł Cwynar, pisarz, społecznik, Rycerz Zakonu JP2

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
40
Ballady i protesty, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballady i protesty, 2 CD
Fisz Emade Tworzywo, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

„Ballady i protesty” to kolejna płyta kultowego Fisz Emade Tworzywo. To mocny powrót do korzeni muzycznej podróży braci Waglewskich – do lat 90., kiedy rozwijała się tzw. muzyka miejska, hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta protest! Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na wszechobecną głupotę, omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I jak zawsze u Fisza wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo gdzie światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian. Lista utworów: Płyta 1 1. Nie za miłe wiadomości 2. Muzyka jest o nas 3. Spektrum barw 4. Za mało czasu 5. Krew 2021 6. Kurz 7. Start 8. Dresiarze w garniturach 9. Kominy 10. Po co? Płyta 2 1. Szukam 2. 2020 3. 1,5 metra 4. Paradoksy 5. Mój kraj znika 6. Arktyka 7. Dobre wieści 8. OK Boomer!

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
41
Kolędy i pastorałki + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy i pastorałki + CD
Dostępny
22 szt.

To zbiór tradycyjnych kolęd, zawierający zapisy nutowe znanych kolęd i pastorałek, chwyty na gitarę, najpopularniejsze polskie kolędy oraz płytę CD z artystycznie wykonanymi kolędami. Książka zawiera: • najpopularniejsze polskie kolędy, • zapis nutowy, • chwyty na gitarę.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
42
Gargantua i Pantagruel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gargantua i Pantagruel
Dostępny
3 szt.

Gargantua i Pantagruel to fantastyczno-groteskowa epopeja ukazująca się drukiem w latach 1532-1564. Arcydzieło francuskiego księdza i pisarza Franois Rabelais jest parodią epiki rycerskiej i zawiera szyderczy obraz współczesnego autorowi społeczeństwa. Utwór, czerpiący wątki z tradycji średniowiecznej literatury francuskiej, łączy ogromne bogactwo wyobraźni pisarza z realizmem postulatów wszechstronnego rozwoju człowieka zgodnie z prawami natury.

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
43
City Rockerz, 5-rodz. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
City Rockerz, 5-rodz.
Majorette, Majorette
Dostępny
25 szt.

26,03 zł
23,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
44
Nakładka na długopis - Małpka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka na długopis - Małpka
Avenir
Dostępny
16 szt.

Stwórz swoją własną nakładkę na długopis.W zestawie znajdziesz wszystko co jest potrzebne, by uszyć kolorowe zwierzątko- w pełni bezpiecznie!Zestaw Nakładka na długopis pozwoli Twojemu dziecku poznać podstawy szycia. Przewlekanie igły przez filc pozwoli na ćwiczenie mototyki małej ręki, a obcowanie z ciekawym materiałem zapewni rozwój zmysłów.Już starszy przedszkolak poradzi sobie z samodzielnym uszyciem sobie maskotki dzięki bardzo przejrzystej obrazkowej instrukcji.Zabawka nada się jako prezent dla dziewczynek i chłopców.W zestawie:- wycięte kawałki filcu- wypełnienie- bezpieczna igła- instrukcjaWiek: 5+Wymiary gotowej nakładki: około 11 x 7 cm

20,15 zł
18,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
45
Mentaci Diuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mentaci Diuny
Dostępny
15 szt.

Drugi tom trylogii „Wielkie Szkoły Diuny” Stanęła w drzwiach bogato zdobionego gabinetu Salvadora w wyzywającej pozie, ze wzniesioną głową, piorunując męża spojrzeniem ciemnych, migdałowych oczu. — Za cóż to poniżyłeś przedstawiciela mojej rodziny? — zapytała. — Nie miałeś żadnego powodu, by aresztować pana Davidę. Nie dano mu nawet szansy obrony! — Dostał szansę udzielenia odpowiedzi na szczegółowe pytania — odparł Roderick. — Jego rozmowa z Quemadą była krótka, ale owocna. Oczy Tabriny się rozszerzyły. — Torturowaliście go? Żądam natychmiastowego widzenia z nim! Roderick odwrócił wzrok. — Niestety, wina okazała się zbyt ciężka dla jego serca. Nie zniosło tego ciężaru. Wygrana wojna z myślącymi maszynami uratowała ludzkość, ale też postawiła ją w trudnej sytuacji – kuleją wszystkie dziedziny, w których dużą rolę odgrywały komputery. Na niechęci do zaawansowanej technologii zyskuje Szkoła Mentatów, w której ludzie uczą się technik mentalnych dawniej zarezerwowanych dla maszyn. Gilbertus Albans, założyciel szkoły, balansuje jednak na cienkiej linie – przeciwnicy technologii nie przebaczyliby mu przywiązania do robota Erazma, którego pamięć wciąż przechowuje. Przywódca tych fanatyków, Manford Torondo, zagraża – jak wcześniej maszyny – wszystkim. I wszyscy muszą podjąć wyzwanie, bo inaczej ludzkość na zawsze pogrąży się w mrokach niewiedzy... „Jeśli jesteś fanem serii o Diunie, albo generalnie science fiction, szczerze polecam ci tę książkę. Nawet ci, którzy kochają powieści Franka Herberta, powinni dać szansę tej trylogii”. – Steve Lovelace

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

1 osoba kupiła
46
Concertante Wolfgang Amadeus Mozart, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Concertante Wolfgang Amadeus Mozart, CD
Aleksandra Kurzak, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Sopranistki Aleksandry Kurzak przedstawiać nie trzeba. Polska diva wraca z długo oczekiwanym recitalem Mozarta. Najbardziej znane arie operowe Mozarta w pięknym dialogu ze skrzypcami i altówką. Na płycie genialni muzycy Morphing Chamber Orchestra z Wiednia oraz międzynarodowi soliści Yuuki Wong i Tomasz Wabni. Lista utworów: 1. Die Zauberflöte, K.620 “Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen” (3:06) 2. Mitridate, re di Ponto, K.87 “Lungi da te, mio bene” (8:41) 3. La clemenza di Tito, K.621 “Ecco il punto… non più di fiori” (9:44) 4. Zaide, K.344/336b “Ruhe sanft, mein holdes Leben” (6:20) 5. Così fan tutte, K.588 “Ei parte… Per pietà” (9:05) 6. Die Entführung aus dem Serail, K.384 “Welcher Kummer… Traurigkeit ward mir zum Lose” (9:06) Sinfonia concertante for violin, viola and orchestra in E flat Major, K.364/320d 7. I. Allegro maestoso (12:35) 8. II. Andante (10:03) 9. III. Presto (6:28)

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

1 osoba kupiła
47
Wybór mitów greckich w.2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór mitów greckich w.2021
Dostępny
28 szt.

Wielkie cierpienia przypominasz tułaczowi, Alkinoju! Jam jest Odyseusz, syn Laerta. Mieszkam na skalistej Itace, gdzie dokoła są wyspy. Ubogi to kraj, lecz go kocham nade wszystko i za nieśmiertelność oddać go nie chciałem nimfie Kalipso, A więc słuchaj, opowiem powrót nieszczęśliwy, Spod Troi, jak mię trapił Zeus swoimi gniewy. Czy waleczny Odys zdoła powrócić do domu? Dlaczego Prometeusz musiał tak bardzo cierpieć? Czy Labirynt był naprawdę nie do zdobycia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz, poznając mitologiczny świat starożytnej Grecji, w którym losy bogów i ludzi splatały się w najdziwniejsze i niesamowite historie. Wybór zawiera najsłynniejsze mity greckie: "Prometeusz", "Demeter i Kora", "Syzyf", "Heralkes", "Dedal i Ikar", "Orfeusz i Eurydyka", "Złotodajna moc", "Minotaur" oraz "Odyseja". Zapraszamy do baśniowej rzeczywistości, do której tak często się dziś odwołujemy...

18,50 zł
13,99 zł

Rabat 24,4%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
48
Elementarz dla zakochanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz dla zakochanych
Dostępny
5 szt.

Aby przybliżyć czytelnikowi charakter i zawartość, pozwalam sobie zacytować fragment wstępu do mojego poradnika, autorstwa pani Małgorzaty Chmielewskiej-Zdunek (terapeuta poznawczo-behawioralny, socjolog małżeństwa i rodziny), której przy okazji ogromnie dziękuję za rady i profesjonalne wsparcie.(...) Autor jako mąż z pięćdziesięcioletnim stażem małżeńskim wraz z żoną, której dynamika i radość życia może zawstydzić wielu młodzieniaszków, ma sto procent racji w tym, co pisze w swoich instrukcjach. Wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej pozwoliło mi na włączenie się do niektórych treści z wątkiem klinicznym, zwłaszcza odnośnie konsekwencji konfliktów w związkach małżeńskich i w rodzinie. Mój zawód polega na pracy z tym, co mogłabym w uproszczeniu określić jako system rodzinny oraz na indywidualnej terapii członków tego systemu. Gdy trafia do mnie małżeństwo lub rodzina w głębokim kryzysie i kiedy po ciężkiej pracy udaje nam się dokonać rekonstrukcji, czyli odnowienia dobrych relacji, a mam na tym polu niewątpliwe sukcesy, to zwyczajnie, po ludzku cieszy mnie to i daje satysfakcję. Gdy taki związek dwojga ludzi po wyjściu z kryzysu decyduje się na potomstwo i sąd nie odbiera im praw rodzicielskich dzieci nie trafiają do ośrodków, a rodzice po rocznej terapii stają na nogi.W Elementarzu dla zakochanych zwrócił moją uwagę rozdział dotyczący kryzysu wieku dojrzałego określany mianem demona południa. Jestem niejednokrotnie zaskoczona niewiedzą i bezradnością moich pacjentów w obliczu tego problemu. Autor podaje szereg symptomów omawianego kryzysu i związanej z nim depresji, co z pewnością umożliwi czytelnikom szybsze rozpoznanie go i niezwlekanie z decyzją zwrócenia się o specjalistyczną pomoc. W tej dziedzinie inne poradniki małżeńskie są na ogół, powiedziałabym, niezrozumiale niekompletne.W sumie Elementarz dla zakochanych zważywszy na zakres przesłań i ich źródło (z pierwszej ręki!) jest pozycją wyjątkową i w wielu przypadkach może okazać się poszukiwaną przysłowiową deską ratunku dla zagrożonych par. Przeczytałam go z niezwykłym zainteresowaniem, po prostu jednym tchem. Połączenie świeżości i nowoczesności spojrzenia Autora na ludzkie zawiłości i typowe problemy małżeńskie z jego doświadczeniem i moją merytoryczną wiedzą zawodową wynikającą z rozmów w gabinecie zostały przekazane w sposób jasny, nawet momentami uroczo zabawny. Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, brzmiała: to wyjątkowo przydatne narzędzie do polecenia moim pacjentom. Elementarz może być również świetnym prezentem dla młodych par. Mam nadzieję, że dzięki zawartym w nim treściom i przykładom z życia uda im się uniknąć raf podczas rejsu żaglowca, do którego Autor niezwykle trafnie porównuje trajektorię każdego małżeńskiego związku.Recenzjie pierwszych czytelników:Czytając p. Jacka Mycielskiego, poczułem radość z Miłości Małżeńskiej większą, piękniejszą, głębszą, bardziej wzruszającą, niż dotychczas spostrzegałem.Poradników na świecką, a szczególnie psychologizującą modłę jest sporo. Ale takiego jak Ty napisałeś nie ma. Piszesz z humorem i głębią. To są atuty Twojego spojrzenia.

38,00 zł
30,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,60 zł

2 osoby kupiły
49
Kowal i diabeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kowal i diabeł
Lompa Józef, Ursines
Dostępny
150 szt.

?Kowal i Diabeł? to wybór bajek śląskiego pisarza Józefa Lompy (1797-1863) zilustrowany autorską, bardzo atrakcyjną szatą graficzną. Tekst został rozbudowany o ilustracje, które stanowią inspirację do wyobrażenia sobie szczegółów i klimatu fabuły. Książka jest skierowana do dzieci i młodzieży, ale też do ich rodziców i wszystkich zainteresowanych kulturą śląską, której ważnym komponentem były bajki i bery Lompy. Jej wydanie wpisuje się w obchody 225-tej rocznicy urodzin autora, przypadającej na 29 czerwca 2022 r. Co interesujące - bajki zebrane przez Lompę nie były wznawiane w ostatnim półwieczu. Tym bardziej ten nieco zapomniany twórca zasługuje na przypomnienie, bo przyczynił się do ocalenia mowy polskiej na Górnym Śląsku, świadomy, że w języku i ludowych opowieściach należy szukać korzeni własnej tożsamości. Nasze wydawnictwo zawiera bajki Lompy: "Kowal i diabeł", "Nurek" oraz ?Zwycięzca na turnieju?. Zilustrowała je artystka Jolanta Różacka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Co istotne szczególnie dla młodszego odbiorcy - kompozycje urzekają ciepłą kolorystyką, a kształtująca obrazy plama i kreska tworzą atrakcyjną stylistykę wizualną. Teksty bajek z wielkim wyczuciem zostały wkomponowane w ilustracje. Odbiorca - czy to dziecko, czy nastolatek, inspirowany bogatą szatą graficzną doskonali poczucie estetyki, wyobraźnię, wrażliwość na kolor, a przy tym zostaje wprowadzony w świat tradycyjnej polskiej baśni, utrwalonej dzięki samozaparciu zbieracza jakim był Lompa. Konstrukcja bajek jest pełna dramaturgii osiągniętej przez spiętrzenie wydarzeń oraz różnorodność zaskakujących i nieoczekiwanych point. Dodatkowo na wyobraźnię odbiorcy działają wprowadzone do opowieści elementy fantastyki i dowcip ludowy, charakterystyczny dla regionu, w którym powstały. Za ich pośrednictwem możemy przenieść się na XVIII-wieczną górnośląską wieś, od której mieszkańców twórca "Jeografii Śląska? czerpał wiedzę i gawędziarską inspirację. Jak u Christiana Andersena w bajkach poznajemy zanimizowany świat zwierząt i rzeczy, które pełnoprawnie biorą udział w kreowanej przez bajarza rzeczywistości. Podobnie jak w bajkach braci Grimm, pojawiają się u Lompy wątki okrutne, z zaznaczeniem, że zło musi zostać ukarane. Dużo do powiedzenia ma w nich diabeł, zapomniany w dzisiejszych utworach dla najmłodszych, a trzy wieki temu obecny w opowieściach dla dzieci i dorosłych jako siła sprawcza złych uczynków. Zły bohater często cierpi męki lub ginie ponosząc karę za swoje czyny. Warto zaznaczyć, że Lompa współpracował z Karolem Weinholdem - szefem katedry ludoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, który był uczniem Jakuba Grima. Patrząc na dzieło nauczyciela z Lubszy można zaryzykować twierdzenie, że jego olbrzymia praca włożona w zbieranie bajek ludowych, odpowiada dorobkowi Niemców - braci Grimm. Józef Lompa (1797-1863) - górnośląski działacz, nauczyciel, pisarz, etnograf, był prekursorem procesu polskiego odrodzenia narodowego na terenie Górnego Śląska oraz autorem licznych polskich podręczników szkolnych. Aktywnie działał w przestrzeni pisarskiej, społecznej oraz narodowej. W 1820 r. zbudował szkołę w Lubszy i przez 30 lat uczył w niej dzieci. Sam był ojcem szesnaściorga, więc wiedział jak cenne jest przekazanie im wiedzy płynącej z podań i baśni ludowych. Autor zbiorów "Pieśni ludu Śląskiego", "O śląsko-polskiej mowie" oraz "Klechd, czyli baśni ludu polskiego na Śląsku? utrwalił przekazy i legendy Górnego Śląska. Zapisywał je tylko częściowo w gwarze. W obok gwary pojawiają się archaizmy, ale też typowy dla epoki polski język literacki. Jolanta Różacka - ilustratorka, projektantka graficzna - ukończyła wydział grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom magisterski pt. ?Baśnie z różnych kręgów kulturowych. Seria wydawnicza? obroniła w 2020 r. w pracowni Identyfikacji Wizualnej.

59,99 zł
53,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

50
Skarby księcia Sławomira baśń o przedsiębiorczym szewcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby księcia Sławomira baśń o przedsiębiorczym szewcu
Bilski Bartłomiej, Fijor Jan M., Fundacja Instytut Carla Mengera
Dostępny
150 szt.

Skarby księcia Sławomira, baśń o przedsiębiorczym szewcu To kolejna książka wydawnictwa Fundacja Instytut Carla Mengera z serii Akademia Młodych Milionerów. Autorzy Bartłomiej Bilski i Jan M. Fijor pokazują jak z niewielkiego pomysłu dzięki konsekwencji, cierpliwości, pracowitości, uporowi i szczypcie szczęścia zbudować firmę i przekuć to na sukces. Historia ta sięga końca wieku XVII. Jak większość baśniowych opowieści, zaczyna się dość ponuro. Dwaj bracia, nazwiskiem Stonoga, starszy, Ludomir i dwunastolatek, Dobromir z miasteczka Żarogród, tracą w epidemii najpierw dziadka, matkę, potem ojca i zostają sierotami. Mimo iż ojciec przed śmiercią zdołał kupić domek i niewielki warsztat szewski, majątek ten był obciążony potężnym długiem, którego spłata spadła na barki braci, a konkretnie, na Dobromira, gdyż starszy brat, rzekomo w poszukiwaniu pracy opuścił dom, ruszył w świat i słuch po nim zaginął. Dobromir próbuje początkowo odnaleźć brata, wkrótce jednak zrozumie, że Ludomir po prostu uciekł i że nie może liczyć na jego pomoc. Nie załamuje się: zakasał rękawy, wziął się za prowadzenie warsztatu i spłacanie długów lichwiarzowi. Jako, że od wczesnych lat chętnie pomagał w warsztacie ojcu, nauczył się fachu, odpowiedzialności i pracowitości. Pomimo młodego wieku braku doświadczenia rozwijał jednak rodzinny interes, stając się szybko szanowanym w grodzie szewczykiem. Mijają lata. Dobromir jest już dojrzałym mężczyzną i cenionym w okolicy przedsiębiorcą. Dzięki ciężkiej pracy i gospodarności uzbierał właśnie na ostatnią ratę i wybiera się do lichwiarza, aby spłacić swój dług. W drodze staje się rzecz nieprawdopodobna, jak to w baśniach bywa, spotyka brata! Po serdecznym powitaniu, siadają w karczmie przy szklaneczce miodu i rozprawiają o minionych latach. Młodszy brat wybacza starszemu ucieczkę z domu. I znowu dzieje się coś niesłychanie dziwnego, w trakcie ich rozmowy, w karczmie pojawia się rusałka, Nesta, która ogłasza wszem i wobec, że temu, kto znajdzie skradzioną jej lirę, przypadnie cenna nagroda, jaką są legendarne skarby księcia, Sławomira: złoto, perły, brylanty i inne klejnoty. Bracia postanawiają skorzystać z nadarzającej się okazji i wyruszają na poszukiwanie skarbu. Dzięki splotowi niezwykłych, ale jakże szczęśliwych okoliczności udaje im się odnaleźć lirę, a tym samym natrafić na mapkę, która doprowadzi ich do skarbów księcia. Jednakże przy podziale kosztowności dochodzi między nimi do konfliktu, który nie tylko prowadzi do niesprawiedliwego podziału skarbu, lecz na dodatek ponownie rozdziela ich losy na dłuższy czas. Pokorny, Dobromir, wraca do swego warsztatu, gdzie skupia się na rozwoju biznesu, podczas gdy starszy, buńczuczny, Ludomir, udaje się w świat, gdzie ma nadzieję przeżyć ekscytujące przygody i pomnożyć swój kapitał. W czasie, gdy wytwórnia obuwia Dobromira zatrudnia nowych pracowników, rozbudowuje pomieszczenia, wprowadza oryginalne modele obuwia, a zwłaszcza nowe technologie produkcji skór, starszy z braci znowu popadł w biedę. Awanturniczemu bratu, poza przygodami, jakie przeżył, nie pozostało z majątku prawie nic, podczas gdy Dobromir stał się człowiekiem majętnym i prawie nie naruszył swej części skarbu. Od czego jednak są więzi i uczucia rodzinne. Braterska miłość pokonuje dzielące ich nieporozumienia. Obaj angażują się energicznie w pracę firmy. Okazuje się też, że Ludomir nie tylko ma dobre chęci, ale potrafi wnieść do działalności warsztatu znakomite pomysły; owocuje nauka, jaką zdobył w trakcie swych zawadiackich podróży, oraz udana współpraca rodzinna. Sprawiają one, iż firma obuwnicza Stonogów staje się jedną z największych i najbardziej znanych w okolicy. Firma się rozwija, bracia się bogacą a ich produkty coraz częściej idą w świat... Na tym jednak nie kończy się historia braci. Zapraszamy do lektury tej ciekawej i niezwykle pouczającej baśni.

52,99 zł
44,51 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,48 zł

51
Kashell, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kashell, CD
Kashell, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Zespół stworzony przez Marcina (AbradAba) Martena oraz Dominika (Witosa) Witczaka, Marcina ( Kobeza) Kobzę, Rafała (Matusza) Matuszaka i Adama ( Von Marszala) Marszałkowskiego – muzyków zespołu COMA. Lista utworów: 1. Kalifornia 2. Wkurw 3. Chłopak 4. Plask 5. Do Przodu 6. Kickflip 7. Ściemniać 8. Nie 9. Rondo 10. Momenty

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

52
MS SQL Server. Zaawansowane metody programowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MS SQL Server. Zaawansowane metody programowania
Dostępny
35 szt.

Skorzystaj z potężnego wsparcia w zarządzaniu danymi Procesy gromadzenia danych, zarządzania nimi, przetwarzania ich i izolowania ze zbioru tych, które są aktualnie potrzebne, to wielkie wyzwanie XXI wieku. Dane to wiedza, wiedza to potęga - przy czym samo posiadanie wiedzy nie czyni jeszcze potężnym, trzeba być w stanie nią zarządzać dla swoich potrzeb. W firmie oznacza to na przykład sprawne poruszanie się w gąszczu zamówień klientów, zasobach magazynu, przepływach towarów i łańcuchach dostaw. By wspomóc procesy związane z zarządzaniem danymi, środowisko informatyczne posługuje się systemami, które pozwalają nimi zarządzać - takimi jak MS SQL Server, wspierany i rozpowszechniany przez firmę Microsoft. System ten słynie z szerokich możliwości technologicznych, dużej elastyczności i wydajności, ma więc wszystko, czego potrzeba do zarządzania nawet najbardziej rozbudowanymi bazami danych. By rozpocząć pracę z zasobami, które oferuje MS SQL Server, trzeba poznać zasady, na jakich działa. - Dowiedz się, jak zainstalować i skonfigurować środowisko MS SQL Server. - Poznaj język zapytań SQL dla systemu MS SQL Server. - Przyjrzyj się problemom, jakie rozwiązuje SQL. - Zapoznaj się z rozszerzeniem proceduralnym Transact-SQL. - Opanuj zasady przetwarzania transakcyjnego. - Zrozum typy złożone. - Naucz się rozwiązywać problemy za pomocą rozszerzeń proceduralnych i obiektowych.

119,00 zł
83,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,70 zł

53
Broken Hearts & Beauty Sleep, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broken Hearts & Beauty Sleep, CD
Mykki Blanco , Transgressive / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Mykki Blanco, God Colony - Trust A Little Bit (God Colony Version) 02:46 2. Free Ride 03:34 3. Summer Fling (feat. Kari Faux) 03:20 4. Mykki Blanco, Blood Orange - It's Not My Choice (feat. Blood Orange) 03:24 5. Fuck Your Choices (reprise) 01:26 6. Mykki Blanco, Jamila Woods, Jay Cue - Love Me (feat. Jamila Woods and Jay Cue) 04:05 7. Mykki Blanco, Bruno Ribeiro - Want From Me (feat. Bruno Ribeiro) 03:48 8. Patriarchy Ain't The End Of Me 02:01 9. Mykki Blanco, Big Freedia - That's Folk's (feat. Big Freedia) 03:00

58,90 zł
54
Knebworth 1996, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Knebworth 1996, Blu-ray
Oasis, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Opening Credits 2. Cool Britannia 3. Tickets 4. Leading Up to Knebworth 5. Friday 9th August 1996 6. Going to Knebworth 7. Support Bands 8. Build Up 9. Columbia (Live at Knebworth 1996) 10. Acquiesce (Live at Knebworth 1996) 11. Supersonic (Live at Knebworth 1996) 12. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth 1996) 13. Enjoying the Show / Screen Visuals 14. Cast No Shadow (Live at Knebworth 1996) 15. Fans Singing 16. The Masterplan (Live at Knebworth 1996) 17. What Would You Give the Band? 18. Live Forever (Live at Knebworth 1996) 19. Saturday to Sunday 20. Sunday Build Up 21. Hello (Live at Knebworth 1996) 22. Some Might Say (Live at Knebworth 1996) 23. Roll with It (Live at Knebworth 1996) 24. Slide Away (Live at Knebworth 1996) 25. Morning Glory (Live at Knebworth 1996) 26. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth 1996) 27. Who the Fuck are Man United (Live at Knebworth 1996) 28. Champagne Supernova (Live at Knebworth 1996) 29. I Am the Walrus (Live at Knebworth 1996) 30. Wonderwall (Live at Knebworth 1996) 31. End Credits 32. Columbia (Live at Knebworth, 10th August 1996) 33. Acquiesce (Live at Knebworth, 10th August 1996) 34. Supersonic (Live at Knebworth, 10th August 1996) 35. Hello (Live at Knebworth, 10th August 1996) 36. Some Might Say (Live at Knebworth, 10th August 1996) 37. Roll with It (Live at Knebworth, 10th August 1996) 38. Slide Away (Live at Knebworth, 10th August 1996 39. Morning Glory (Live at Knebworth, 10th August 1996) 40. Round Are Way (Live at Knebworth, 10th August 1996) 41. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth, 10th August 1996) 42. Whatever (Live at Knebworth, 10th August 1996) 43. Cast No Shadow (Live at Knebworth, 10th August 1996) 44. Wonderwall (Live at Knebworth, 10th August 1996) 45. The Masterplan (Live at Knebworth, 10th August 1996) 46. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth, 10th August 1996) 47. My Big Mouth (Live at Knebworth, 10th August 1996) 48. It's Gettin' Better (Man!!) (Live at Knebworth, 10th August 1996) 49. Live Forever (Live at Knebworth, 10th August 1996) 50. Champagne Supernova (Live at Knebworth, 10th August 1996) 51. I Am the Walrus (Live at Knebworth, 10th August 1996) 52. Columbia (Live at Knebworth, 11th August 1996) 53. Acquiesce (Live at Knebworth, 11th August 1996) 54. Supersonic (Live at Knebworth, 11th August 1996) 55. Hello (Live at Knebworth, 11th August 1996) 56. Some Might Say (Live at Knebworth, 11th August 1996) 57. Roll with It (Live at Knebworth, 11th August 1996) 58. Slide Away (Live at Knebworth, 11th August 1996) 59. Morning Glory (Live at Knebworth, 11th August 1996) 60. Round Are Way (Live at Knebworth, 11th August 1996) 61. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth, 11th August 1996) 62. Whatever (Live at Knebworth, 11th August 1996) 63. Cast No Shadow (Live at Knebworth, 11th August 1996) 64. Wonderwall (Live at Knebworth, 11th August 1996) 65. The Masterplan (Live at Knebworth, 11th August 1996) 66. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth, 11th August 1996) 67. My Big Mouth (Live at Knebworth, 11th August 1996) 68. It's Gettin' Better (Man!!) (Live at Knebworth, 11th August 1996) 69. Live Forever (Live at Knebworth, 11th August 1996) 70. Champagne Supernova (Live at Knebworth, 11th August 1996) 71. I Am the Walrus (Live at Knebworth, 11th August 1996)

86,90 zł
Powiadomienie
55
Knebworth 1996, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Knebworth 1996, 3 DVD
Oasis, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: DVD 1 1. Opening Credits 2. Cool Britannia 3. Tickets 4. Leading Up to Knebworth 5. Friday 9th August 1996 6. Going to Knebworth 7. Support Bands 8. Build Up 9. Columbia (Live at Knebworth 1996) 10. Acquiesce (Live at Knebworth 1996) 11. Supersonic (Live at Knebworth 1996) 12. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth 1996) 13. Enjoying the Show / Screen Visuals 14. Cast No Shadow (Live at Knebworth 1996) 15. Fans Singing 16. The Masterplan (Live at Knebworth 1996) 17. What Would You Give the Band? 18. Live Forever (Live at Knebworth 1996) 19. Saturday to Sunday 20. Sunday Build Up 21. Hello (Live at Knebworth 1996) 22. Some Might Say (Live at Knebworth 1996) 23. Roll with It (Live at Knebworth 1996) 24. Slide Away (Live at Knebworth 1996) 25. Morning Glory (Live at Knebworth 1996) 26. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth 1996) 27. Who the Fuck are Man United (Live at Knebworth 1996) 28. Champagne Supernova (Live at Knebworth 1996) 29. I Am the Walrus (Live at Knebworth 1996) 30. Wonderwall (Live at Knebworth 1996) 31. End Credits DVD 2 1. Columbia (Live at Knebworth, 10th August 1996) 2. Acquiesce (Live at Knebworth, 10th August 1996) 3. Supersonic (Live at Knebworth, 10th August 1996) 4. Hello (Live at Knebworth, 10th August 1996) 5. Some Might Say (Live at Knebworth, 10th August 1996) 6. Roll with It (Live at Knebworth, 10th August 1996) 7. Slide Away (Live at Knebworth, 10th August 1996) 8. Morning Glory (Live at Knebworth, 10th August 1996) 9. Round Are Way (Live at Knebworth, 10th August 1996) 10. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth, 10th August 1996) 11. Whatever (Live at Knebworth, 10th August 1996) 12. Cast No Shadow (Live at Knebworth, 10th August 1996) 13. Wonderwall (Live at Knebworth, 10th August 1996) 14. The Masterplan (Live at Knebworth, 10th August 1996) 15. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth, 10th August 1996) 16. My Big Mouth (Live at Knebworth, 10th August 1996) 17. It's Gettin' Better (Man!!) (Live at Knebworth, 10th August 1996) 18. Live Forever (Live at Knebworth, 10th August 1996) 19. Champagne Supernova (Live at Knebworth, 10th August 1996) 20. I Am the Walrus (Live at Knebworth, 10th August 1996) DVD 3 1. Columbia (Live at Knebworth, 11th August 1996) 2. Acquiesce (Live at Knebworth, 11th August 1996) 3. Supersonic (Live at Knebworth, 11th August 1996) 4. Hello (Live at Knebworth, 11th August 1996) 5. Some Might Say (Live at Knebworth, 11th August 1996) 6. Roll with It (Live at Knebworth, 11th August 1996) 7. Slide Away (Live at Knebworth, 11th August 1996) 8. Morning Glory (Live at Knebworth, 11th August 1996) 9. Round Are Way (Live at Knebworth, 11th August 1996) 10. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth, 11th August 1996) 11. Whatever (Live at Knebworth, 11th August 1996) 12. Cast No Shadow Live at Knebworth, 11th August 1996) 13. Wonderwall (Live at Knebworth, 11th August 1996) 14. The Masterplan (Live at Knebworth, 11th August 1996) 15. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth, 11th August 1996) 16. My Big Mouth (Live at Knebworth, 11th August 1996) 17. It's Gettin' Better (Man!!) (Live at Knebworth, 11th August 1996) 18. Live Forever (Live at Knebworth, 11th August 1996) 19. Champagne Supernova (Live at Knebworth, 11th August 1996) 20. I Am the Walrus (Live at Knebworth, 11th August 1996)

129,90 zł
56
Knebworth 1996, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Knebworth 1996, 3 LP
Oasis, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Columbia (Live at Knebworth, 10th August 1996) 2. Acquiesce (Live at Knebworth, 10th August 1996) 3. Supersonic (Live at Knebworth, 10th August 1996) Strona B 1. Hello (Live at Knebworth, 11th August 1996) 2. Some Might Say (Live at Knebworth, 11th August 1996) 3. Roll with It (Live at Knebworth, 11th August 1996) 4. Slide Away (Live at Knebworth, 11th August 1996) LP 2 Strona A 1. Morning Glory (Live at Knebworth, 11th August 1996) 2. Round Are Way (Live at Knebworth, 10th August 1996) 3. Cigarettes & Alcohol (Live at Knebworth, 10th August 1996) 4. Whatever (Live at Knebworth, 10th August 1996) Strona B 1. Cast No Shadow (Live at Knebworth, 10th August 1996) 2. Wonderwall (Live at Knebworth, 11th August 1996) 3. The Masterplan (Live at Knebworth, 10th August 1996) LP 3 Strona A 1. Don't Look Back in Anger (Live at Knebworth, 11th August 1996) 2. My Big Mouth (Live at Knebworth, 10th August 1996) 3. It's Gettin' Better (Man!!) (Live at Knebworth, 11th August 1996) Strona B 1. Live Forever (Live at Knebworth, 10th August 1996) 2. Champagne Supernova (Live at Knebworth, 11th August 1996) 3. I Am the Walrus (Live at Knebworth, 11th August 1996)

268,90 zł
57
Back In Nashville, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back In Nashville, CD
Elvis Presley, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 1. The First Time Ever I Saw Your Face (Takes 11-12) 2. Amazing Grace 3. Early Mornin' Rain 4. (That's What You Get) For Lovin' Me 5. Help Me Make It Through the Night 6. Until It's Time for You to Go 7. Don't Think Twice, It's All Right (Unedited Version) 8. It's Still Here 9. I'll Take You Home Again Kathleen 10. I Will Be True 11. Padre 12. Fools Rush In (Where Angels Fear to Tread) 13. My Way (Takes 2-3) 14. I'm Leavin' 15. It's Only Love 16. We Can Make the Morning 17. Love Me, Love The Life I Lead 18. Until It's Time For You To Go (Remake) CD 2 1. He Touched Me 2. I've Got Confidence 3. Seeing Is Believing 4. He Is My Everything 5. Bosom of Abraham 6. An Evening Prayer 7. Lead Me, Guide Me 8. There Is No God But God 9. A Thing Called Love 10. I, John 11. Reach Out to Jesus 12. Put Your Hand In the Hand 13. Miracle of the Rosary 14. O Come, All Ye Faithful 15. The First Noel 16. On a Snowy Christmas Night 17. Winter Wonderland 18. The Wonderful World of Christmas 19. It Won't Seem Like Christmas (Without You) 20. I'll Be Home On Christmas Day 21. If I Get Home On Christmas Day 22. Holly Leaves and Christmas Trees 23. Merry Christmas Baby (Unedited Version) 24. Silver Bells 25. I'll Be Home On Christmas Day (Remake) CD 3 1. It's Only Love (Takes 8 & 9) 2. Love Me, Love The Life I Lead (Takes 5 & 6) 3. We Can Make the Morning (Master with Backing Vocals) 4. I'm Leavin' (Take 1) 5. Johnny B. Goode (Impromptu Performance) 6. Padre (Takes 1 & 11) 7. Lady Madonna (Impromptu Performance) 8. Fools Rush In (Where Angels Fear to Tread) (Take 6) 9. Are You Lonesome Tonight?" (Fragment-Impromptu Performance) 10. I Will Be True (Takes 1-2) 11. It's Still Here (Takes 1 & 3) 12. Help Me Make It Through The Night (Takes 1-3) 13. (That's What You Get) For Lovin' Me (Take 1) 14. Until It's Time For You To Go (Take 5) 15. Early Mornin' Rain (Takes 1 & 11) 16. I Shall Be Released (Impromptu Performance) 17. Don't Think Twice, It's All Right (Remake) 18. Put Your Hand In the Hand (Rehearsal and Take 1) 19. Amazing Grace (Takes 1-2) CD 4 1. Miracle of the Rosary (Take 1) 2. The Lord's Prayer (Impromptu Performance) 3. He Touched Me (Takes 1-2) 4. I've Got Confidence (Take 1) 5. An Evening Prayer (Takes 1-2) 6. Seeing Is Believing (Takes 1, 2, & 4) 7. A Thing Called Love (Take 3) 8. Reach Out To Jesus (Takes 1, 2, & 9) 9. He Is My Everything (Take 1) 10. There Is No God But God (Takes 1-2) 11. Bosom of Abraham (Takes 2-3) 12. I'll Be Home On Christmas Day (Take 3) 13. It Won't Seem Like Christmas (Without You) (Takes 1 & 6) 14. If I Get Home On Christmas Day (Take 3) 15. Holly Leaves and Christmas Trees (Take 4) 16. Silver Bells (Take 1) 17. I'll Be Home On Christmas Day (Take 4) 18. Winter Wonderland (Take 7) 19. O Come, All Ye Faithful (Take 2) 20. I'll Be Home On Christmas Day (Remake) (Takes 1, 4, 5, & 10)

176,90 zł
Powiadomienie
58
Zabić, aby żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabić, aby żyć
Dostępny
156 szt.

Historia Polski przez pryzmat dziejów jednej rodziny spod Krakowa - od I wojny światowej poprzez bolszewicką do II wojny światowej. Autor osobiście, twarzą w twarz zabijał Niemców, Rosjan i Ukraińców. Zabijał, aby przeżyć. Niezwykła historia zapomnianej książki wydanej w latach 50. na Zachodzie wyłącznie w języku angielskim. Teraz pierwsze polskie wydanie.

54,00 zł
43,74 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,26 zł

59
Julia Roberts. Na własnych zasadach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julia Roberts. Na własnych zasadach
Dostępny
68 szt.

„Jestem zwykłą osobą, która ma niezwykłą pracę” – mówi o sobie Julia Roberts, jedna z największych i najlepiej opłacanych gwiazd Hollywood. Sama sięga po to, czego chce – czy jest to wymarzona rola, czy kandydat na męża. Uznawana za najpiękniejszą kobietę świata, prostolinijna, naturalna i pewna siebie, „Pretty woman” po swojemu rozgrywa życie i nie daje się wtłoczyć w żaden schemat. Odważnie zabiera głos w ważnych sprawach. Pytania o wiek najczęściej kwituje wzruszeniem ramion i słowami: „to tylko liczba”. Bogato ilustrowana biografia pióra Magdy Patryas, dziennikarki i autorki książki o T.Love Potrzebuję wczoraj, to portret wyjątkowej kobiety, która żyje na własnych zasadach.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

60
Moje życie w Armii Czerwonej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie w Armii Czerwonej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Moje życie w Armii Czerwonej Alfreda Wirskiego - to fascynujące wspomnienia Polaka, który wbrew sobie został wcielony do Armii Czerwonej, podobnie jak trzy roczniki -19, 20, 21-latków ze Lwowa i kresów wschodnich. Stracone pokolenie polskiej młodzieży, której dzieje na bazie wspomnień własnych i kolegów opisuje autor. Tylko nielicznym z nich udało się przetrwać i trafić do armii Andersa.

54,00 zł
43,74 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,26 zł

61
Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki
Dostępny
22 szt.

Celem monografii jest przedstawienie teoretycznych i narzędziowych zagadnień podstaw informatyki. Składa się ona z siedmiu rozdziałów. W rozdziale pierwszym Autor przedstawia podstawy przetwarzania informacji, w tym pojęcie algorytmu, jego dokładność i główne formy. Rozdział drugi omawia modele obliczeń, bazujące na modelu maszyny Turinga. Rozdział trzeci jest poświęcony złożoności obliczeniowej algorytmów. Następny rozdział przedstawia metody definiowania i rozpoznawania wzorców znakowych, w tym automaty skończone, wyrażenia regularne i gramatyki formalne. Rozdział piąty omawia obliczenia równoległe i ich algorytmy. Natomiast rozdział szósty prezentuje obliczenia kwantowe. W ostatnim rozdziale zawarte jest wprowadzenie do algorytmicznej teorii informacji, w tym związki entropii z jakością kodowania.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

62
Dos, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dos, CD
The Parrots, Heavenly / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. You Work All Day And Then You Die by The Parrots 2. Just Hold On by The Parrots 3. Maldito by The Parrots feat. C. Tangana 4. Lo Dejaría Todo by The Parrots 5. Don't Cry by The Parrots 6. It's Too Late To Go To Bed by The Parrots 7. Nadie Dijo Que Fuera Fácil by The Parrots 8. Fuego by The Parrots 9. Amigos by The Parrots 10. How Not To Be Seen by The Parrots 11. Romance by The Parrots feat. Los Nastys

53,90 zł
63
Jak działa faszyzm? My kontra oni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak działa faszyzm? My kontra oni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Narody wcale nie muszą być faszystowskie, żeby uprawiać faszystowską politykę. Jason Stanley opisuje dziesięć podstawowych zasad takiej polityki. Refleksje historyczne, filozoficzne i socjologiczne przetyka opowieściami ze współczesnych Polski, Węgier, Indii i Stanów Zjednoczonych. Pokazuje, jakim zagrożeniem dla współczesnych społeczeństw są mitologizowanie własnej przeszłości, powszechne korzystanie z języka propagandy i wymierzony w uniwersyteckich ekspertów antyintelektualizm. Uświadamia nam, że wszystkie te mechanizmy pogłębiają społeczne podziały i tym samym sprawiają, że dużo bardziej jesteśmy podatni na autorytarne pokusy. „Książka Stanleya wychodzi akurat w momencie, kiedy musimy zmierzyć się z politycznymi konsekwencjami wzmożenia ksenofobicznego populizmu. Historia uczy nas, jakie mogą to być konsekwencje, a w tej właśnie książce Stanley nie tylko klarowanie ją opowiada, ale co ważniejsze dostarcza pojęciowych ram, dzięki którym możemy dostrzec zgubne mechanizmy zagrażające demokracjom na całym świecie. Jak działa faszyzm? to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy poważnie traktują swoje obywatelskie obowiązki.” – Jan Tomasz Gross

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

64
Snake Eyes. Geneza G.I. Joe. Steelbook, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snake Eyes. Geneza G.I. Joe. Steelbook, Blu-ray
Robert Schwentke, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

Henry Golding jako jeden z bohaterów kultowej serii „G.I. Joe”, Snake Eyes, w filmie „Snake Eyes. Geneza G.I. Joe”, historii tak naładowanej akcją i emocjami, że siedzisz na skraju fotela, o której krytycy piszą „wszyscy na to czekaliśmy”. Zaproszony do starożytnego japońskiego klanu, zwanego Arashikage, w podzięce za uratowanie życia ich spadkobiercy, Storm Shadowa (Andrew Koji), Snake Eyes włącza się w walkę z terrorystyczną grupą Cobra. Osiągając granice swoich możliwości, Snake Eyes stanie się najlepszym wojownikiem. Ale kiedy tajemnice z jego przeszłości zostaną ujawnione, honor i lojalność Snake Eyes zostaną wystawione na próbę. Nawet jeśli oznacza to utratę zaufania najbliższych. W filmie występują także Úrsula Corberó jako Baroness i Samara Weaving jako Scarlett. Napisy: polskie, angielskie, tajskie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, rosyjskie, słowackie, kantońskie, japońskie, koreańskie, czeskie, greckie Dźwięk: Dolby Digital 5.1 polski, angielski, czeski, japoński, rosyjski, węgierski, tajski

69,99 zł
66,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,50 zł

65
Snake Eyes. Geneza G.I. Joe, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snake Eyes. Geneza G.I. Joe, Blu-ray
Robert Schwentke, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.30

Henry Golding jako jeden z bohaterów kultowej serii „G.I. Joe”, Snake Eyes, w filmie „Snake Eyes. Geneza G.I. Joe”, historii tak naładowanej akcją i emocjami, że siedzisz na skraju fotela, o której krytycy piszą „wszyscy na to czekaliśmy”. Zaproszony do starożytnego japońskiego klanu, zwanego Arashikage, w podzięce za uratowanie życia ich spadkobiercy, Storm Shadowa (Andrew Koji), Snake Eyes włącza się w walkę z terrorystyczną grupą Cobra. Osiągając granice swoich możliwości, Snake Eyes stanie się najlepszym wojownikiem. Ale kiedy tajemnice z jego przeszłości zostaną ujawnione, honor i lojalność Snake Eyes zostaną wystawione na próbę. Nawet jeśli oznacza to utratę zaufania najbliższych. W filmie występują także Úrsula Corberó jako Baroness i Samara Weaving jako Scarlett. Napisy: polskie, angielskie, słowackie, japońskie, kantońskie, tajskie, koreańskie, czeskie, greckie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, rosyjskie Dźwięk: Dolby Digital 5.1 polski, angielski, czeski, japoński, rosyjski, węgierski, tajski

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

66
Snake Eyes. Geneza G.I. Joe, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snake Eyes. Geneza G.I. Joe, DVD
Robert Schwentke, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Henry Golding jako jeden z bohaterów kultowej serii „G.I. Joe”, Snake Eyes, w filmie „Snake Eyes. Geneza G.I. Joe”, historii tak naładowanej akcją i emocjami, że siedzisz na skraju fotela, o której krytycy piszą „wszyscy na to czekaliśmy”. Zaproszony do starożytnego japońskiego klanu, zwanego Arashikage, w podzięce za uratowanie życia ich spadkobiercy, Storm Shadowa (Andrew Koji), Snake Eyes włącza się w walkę z terrorystyczną grupą Cobra. Osiągając granice swoich możliwości, Snake Eyes stanie się najlepszym wojownikiem. Ale kiedy tajemnice z jego przeszłości zostaną ujawnione, honor i lojalność Snake Eyes zostaną wystawione na próbę. Nawet jeśli oznacza to utratę zaufania najbliższych. W filmie występują także Úrsula Corberó jako Baroness i Samara Weaving jako Scarlett. Napisy: polskie, angielskie, portugalskie, czeskie, greckie, węgierskie, rumuńskie, rosyjskie, słowackie Dźwięk: Dolby Digital 5.1 polski, angielski, czeski, rosyjski

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

67
Szybcy i wściekli 9. Steelbook, 4K Ultra HD Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli 9. Steelbook, 4K Ultra HD Blu-ray
Justin Lin, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Dom Toretto sądził, że zostawił swoje życie banity ma już za sobą, ale nawet on nie może uciec przed przeszłością. Kiedy jego brat Jakob, z którym od dawna nie miał kontaktu, niespodziewanie objawia się jako niezawodny zabójca na zlecenie, cała ekipa zbiera się, by pomóc Domowi wyrównać stare rachunki i powstrzymać diabelski spisek znajomego wroga, dążącego do zniszczenia ich rodziny. Weteran serii, Justin Lin, powraca na krzesło reżysera w „Szybkich i wściekłych 9” i proponuje maksymalnie doładowaną wersję przebojowego filmu. Od rozbudowanej akcji po spektakularne sceny, jakich jeszcze w kinie nie było, wersja reżyserska „Szybkich i wściekłych 9” eksploduje ładunkiem, jakiego można doświadczyć tylko w kinie domowym! Napisy: polskie, angielskie, hiszpańskie, węgierskie, czeskie, portugalskie, rumuńskie, tajskie Dźwięk: Dolby Atmos 7.1 angielski, Dolby Digital 5.1 polski, czeski, portugalski, węgierski, tajski

149,99 zł
142,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

68
Szybcy i wściekli 9. Steelbook, 4K Ultra HD Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli 9. Steelbook, 4K Ultra HD Blu-ray
Justin Lin, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Dom Toretto sądził, że zostawił swoje życie banity ma już za sobą, ale nawet on nie może uciec przed przeszłością. Kiedy jego brat Jakob, z którym od dawna nie miał kontaktu, niespodziewanie objawia się jako niezawodny zabójca na zlecenie, cała ekipa zbiera się, by pomóc Domowi wyrównać stare rachunki i powstrzymać diabelski spisek znajomego wroga, dążącego do zniszczenia ich rodziny. Weteran serii, Justin Lin, powraca na krzesło reżysera w „Szybkich i wściekłych 9” i proponuje maksymalnie doładowaną wersję przebojowego filmu. Od rozbudowanej akcji po spektakularne sceny, jakich jeszcze w kinie nie było, wersja reżyserska „Szybkich i wściekłych 9” eksploduje ładunkiem, jakiego można doświadczyć tylko w kinie domowym! Napisy: polskie, angielskie, hiszpańskie, węgierskie, czeskie, portugalskie, rumuńskie, tajskie Dźwięk: Dolby Atmos 7.1 angielski, Dolby Digital 5.1 polski, czeski, portugalski, węgierski, tajski

149,99 zł
142,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

69
Szybcy i wściekli 9, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli 9, Blu-ray
Justin Lin, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.04

Dom Toretto sądził, że zostawił swoje życie banity ma już za sobą, ale nawet on nie może uciec przed przeszłością. Kiedy jego brat Jakob, z którym od dawna nie miał kontaktu, niespodziewanie objawia się jako niezawodny zabójca na zlecenie, cała ekipa zbiera się, by pomóc Domowi wyrównać stare rachunki i powstrzymać diabelski spisek znajomego wroga, dążącego do zniszczenia ich rodziny. Weteran serii, Justin Lin, powraca na krzesło reżysera w „Szybkich i wściekłych 9” i proponuje maksymalnie doładowaną wersję przebojowego filmu. Od rozbudowanej akcji po spektakularne sceny, jakich jeszcze w kinie nie było, wersja reżyserska „Szybkich i wściekłych 9” eksploduje ładunkiem, jakiego można doświadczyć tylko w kinie domowym! Napisy: polskie, angielskie, słoweńskie, chorwackie, czeskie, duńskie, estońskie, fińskie, węgierskie, litewskie, łotewskie, norweskie, rumuńskie, szwedzkie Dźwięk: Dolby Digital 5.1 polski, czeski, węgierski, Dolby Atmos 7.1 angielski

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

70
Szybcy i wściekli 9, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli 9, DVD
Justin Lin, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.29

Dom Toretto sądził, że zostawił swoje życie banity ma już za sobą, ale nawet on nie może uciec przed przeszłością. Kiedy jego brat Jakob, z którym od dawna nie miał kontaktu, niespodziewanie objawia się jako niezawodny zabójca na zlecenie, cała ekipa zbiera się, by pomóc Domowi wyrównać stare rachunki i powstrzymać diabelski spisek znajomego wroga, dążącego do zniszczenia ich rodziny. Weteran serii, Justin Lin, powraca na krzesło reżysera w „Szybkich i wściekłych 9” i proponuje maksymalnie doładowaną wersję przebojowego filmu. Od rozbudowanej akcji po spektakularne sceny, jakich jeszcze w kinie nie było, wersja reżyserska „Szybkich i wściekłych 9” eksploduje ładunkiem, jakiego można doświadczyć tylko w kinie domowym! Dodatki: • bezpośredni dostęp do scen, • menu interaktywne. Napisy: polskie, węgierskie, rumuńskie, słoweńskie, chorwackie Dźwięk: Dolby Digital 5.1 polski, Dolby Digital 5.1 angielski, Dolby Digital 5.1 węgierski

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

71
Armenia. Karawany śmierci, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armenia. Karawany śmierci, wydanie 2
Dostępny
98 szt.

Armenia. Niegdyś potężne imperium rozciągające się od Morza Kaspijskiego po Morze Śródziemne, dzisiaj zubożałe państewko na Kaukazie Południowym. A przecież to tutaj, na szczycie Araratu, osiadła po biblijnym potopie arka Noego, to tutaj na nowo miał się zacząć świat. Armenia jako pierwsze państwo na świecie przyjęła chrześcijaństwo, a jej mieszkańcy uznali się za naród wybrany przez Boga. Ale jeśli Bóg naprawdę wybrał Ormian, to potraktował ich niczym Hioba. Ten mały naród z bogatą tradycją piśmiennictwa, kultury i sztuki żyje dzisiaj wspomnieniami czystek, wojny i prześladowań, nieustannie ożywia pamięć o karawanach śmierci i ludobójstwie. Trudne sąsiedztwo naznaczone konfliktami zbrojnymi, napięcia polityczne, emigracja zarobkowa to zaledwie kilka przeszkód, które spowalniają rozwój Armenii, stawiając ją wśród najbiedniejszych republik poradzieckich. Za to rozsiani po całym świecie Ormianie tworzą zwartą i solidarną ponadpaństwową wspólnotę, która pielęgnuje świadectwa zamierzchłej świetności ojczyzny i pieczołowicie zlicza znamienite postaci ormiańskiego pochodzenia. Armenia. Karawany śmierci to owoc wieloletnich podróży dwojga wybitnych specjalistów od tematyki wschodniej.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

72
Kurtag: 6 Moments musicaux - Dvorak: String Quartet, op. 97, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurtag: 6 Moments musicaux - Dvorak: String Quartet, op. 97, CD
Dostępny
90 szt.

Debiutujący w ECM New Series, bostonski Parker Quartet, wychwalany przez Washington Post za „wyjątkową wirtuozerię i wyobraźnię”, gra muzykę György’ego Kurtága, a wraz z altowiolistką Kim Kashkashian, jedną z pierwszych mentorek kwartetu, również utwory Dvořáka. W tym potężnym zestawieniu kontrastów, String Quintet No. 3 Dvořáka, skomponowany w Ameryce w 1893 roku, ujęty jest w ramy dwóch wybitnych utworów Kurtága – „Six Moments musicaux” (2005) i „Officium breve in memoriam Andreae Szervánszky” (1988/89). Spojrzenie kwartetu w dźwiękowy świat Kurtága nabrało kszałtu dzięki współpracy z samym węgierskim kompozytorem. Album został nagrany w Radiu DRS Studio w Zurychu. György Kurtág/Antonin Dvořák Parker Quartet/Kim Kashkashian Parker Quartet: Daniel Chong: skrzypce; Ken Hamao: skrzypce; Jessica Bodner: altówka: Kee-Hyun Kim wiolonczella. Kim Kashkashian: altówka.

65,90 zł
73
Zjadanie Buddy. Życie tybetańskiego miasteczka w cieniu Chin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zjadanie Buddy. Życie tybetańskiego miasteczka w cieniu Chin
Dostępny
108 szt.

Tybetańczycy po raz pierwszy zetknęli się z chińskimi komunistami, gdy w latach trzydziestych XX wieku armia Mao skryła się na Wyżynie Tybetańskiej podczas wojny domowej. Głód był tak wielki, że żołnierze splądrowali klasztory i zjedli zrobione z mąki i masła figurki przedstawiające Buddę. Doświadczenia z tego okresu do dziś wpływają na stosunek mieszkańców Tybetu do Chin. Barbara Demick opisuje kilkadziesiąt lat historii tego regionu, okres naznaczony tybetańskim oporem, który osiągnął punk kulminacyjny, gdy kolejni Tybetańczycy, łącznie ponad stu pięćdziesięcioro, zdecydowali się dokonać samospalenia. Bohaterowie tej opowieści są bardzo różni – od ostatniej księżniczki z królestwa Mei, która straciła wszystkich członków rodziny podczas rewolucji kulturalnej, przez buddyjskich mnichów po nastoletnią uczennicę czy byłego nomadę występującego w koncesjonowanym zespole ludowym. Za pośrednictwem ich losów Demick odkrywa przed nami, co tak naprawdę znaczy być Tybetańczykiem w XXI wieku i toczyć nierówną walkę z wszechobecnym supermocarstwem o zachowanie zwyczajów, wiary, języka i tożsamości.

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

74
Waking at Dawn. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waking at Dawn. Winyl
Roy Woods, Warner Music Polska
Dostępny
3 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

75
Europa-Niemcy-Polska Szkice ekonomiczne i religijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa-Niemcy-Polska Szkice ekonomiczne i religijne
Dostępny
156 szt.

To jest świetna książka na temat pracy: rynku pracy, bezrobocia, polityki zatrudnienia, polityki społecznej. Autor pochyla się nad zagadnieniami migracji zarobkowych i napływu uchodźców, zwłaszcza do Niemiec. Temat pracy podejmowany jest nie tylko w tej części, ale również w następnych. Zainteresowanie Profesora Budnikowskiego tym tematem wynika nie tylko z jego wykształcenia i życiorysu naukowego, ale także z odpowiedniego podejścia do omawianego zagadnienia. Lektura tego tomu, np. pięknych tekstów o obrazie Caravaggia czy Matce Boskiej Rudeckiej, nasuwa nieodparcie myśl, że Autor zapewne podpisałby się pod słynnym tekstem Norwida z Promethidiona: ?Bo piękno na to jest, by zachwycało / Do pracy ? praca, by się zmartwychwstało?. Autor podejmuje często polemikę z potocznymi tezami, także formułowanymi w naszym kraju przez wielu polityków, jak np. o zagrożeniu ze strony napływu uchodźców (Uchodźcy szansą dla niemieckiej gospodarki?) czy o celowości utrzymywania niskiego wieku emerytalnego (Niemcy pracują coraz dłużej). Książka pokazuje szerokie zainteresowania i rozległą wiedzę Profesora Budnikowskiego, nie tylko z zakresu ekonomii, ale także historii, historii sztuki, polityki. Zaletą zebranych w książce tekstów jest połączenie wiedzy naukowej z zacięciem publicystycznym. Autor dowodzi, że można pisać ciekawe teksty, wykorzystując wiedzę gromadzoną przez naukowców. Jest to ciekawa lektura dla wszystkich zainteresowanych światem ? zwłaszcza naszym krajem i naszym zachodnim sąsiadem ? pracą, polityką, historią, Kościołem. Z recenzji prof. dr. hab. Macieja Żukowskiego

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

76
Ten drugi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten drugi
Dostępny
18 szt.

Lata trzydzieste XX wieku, urokliwe, sielskie miasteczko w Nowej Anglii, kolebce amerykańskiej kultury. Nastoletni bliźniacy Niles i Holland dorastają w typowej wielopokoleniowej rodzinie o emigranckich korzeniach. Mają diametralnie różne usposobienie, ale łączy ich bardzo silna, niemal telepatyczna więź. Ich ojciec zginął w makabrycznym wypadku, a matka, nie mogąc pogodzić się ze stratą, popada w chorobę psychiczną. Chłopcy wiele czasu spędzają z babcią, z którą grają w surrealistyczną grę, a tymczasem na rodzinę spadają kolejne nieszczęścia... Ten drugi to doskonały horror psychologiczny, który nie epatując krwią, umiejętnie łączy niespieszne tempo z atmosferą tajemnicy i rosnącym nieustannie napięciem. Absolutny klasyk literatury grozy, nigdy wcześniej niewydany w Polsce. Thomas Tryon (1926–1991) to absolwent Yale, aktor znany ze świetnej roli w „Kardynale” (1963) Ottona Premingera i pisarz. Jego debiut literacki – Ten drugi (1971) – sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy i przez z górą pół roku utrzymywał na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 1972 roku książkę przeniósł na ekran Robert Mulligan, reżyser „Zabić drozda”.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

77
Czerwona królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona królowa
Dostępny
43 szt.

Teren poza Starym Miastem miał być zielony, bujny, pełen otuchy. Miał być miejscem, w którym Alicja w końcu mogła odpocząć, gdzie nie byłaby już ani zabawką Królika, ani pionkiem Cheshire’a, ani zdobyczą Dżaberłaka. Ale owe zielone pola okazały się być tylko popiołem, i nigdzie nie można było znaleźć nadziei... „Uważaj, ten biały królik zabierze cię w psychodeliczną podróż przez wnętrzności magii i szaleństwa. Jeśli chodzi o mnie, jazda była przepyszna”. – Brom, autor The Child Thief „Cudownie spadało się w głąb króliczej nory, czytając tę mroczną, surową opowieść. Oryginalna fantazja na temat klasycznej powieści, szalona jazda!”. – Gena Showalter, autorka A Mad Zombie Party, bestsellera „New York Timesa” „Mroczny, cudownie niepokojący upadek w głąb króliczej nory szaleństwa i tajemnic. To nie jest ulizana Alicja... Lektura Alicji przenosi w niepewny świat napędzany szaleństwem, gdzie rzeczywistość może usunąć się wam spod nóg, jeśli nie będzie bardzo uważać. Ta pokręcona trawestacja klasycznej książki na nowo ożywia twory Carrolla. Jeżeli szukacie książki, która sprawi, że poczujecie się jak po imprezie z Niebieską Gąsienicą, gorąco polecam Alicję”. – R.S. Belcher, autor The Brotherhood of the Wheel „Przerażająca fantazja, która każe ci na nowo przyjrzeć się miłości do ukochanej książki z dzieciństwa. Gładka jak plusz proza świetnie miesza się z pysznie złożonymi postaciami i zawiłą akcją. Takiego świata Lewis Carroll nigdy sobie nie wyobrażał”. – „RT Book Review”

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

78
Amerykańskie lato. Depesze z ulic Chicago, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykańskie lato. Depesze z ulic Chicago, wydanie 2
Dostępny
97 szt.

„Nic tak nie łączy ludzi jak rozpacz. Nic tak nie zbliża nas do siebie jak smutek”. Powracający w książce cytat z Rączych koni Cormaca McCarthy’ego doskonale oddaje chicagowską codzienność. I choć „Wietrzne Miasto” nie mieści się nawet w pierwszej dziesiątce najniebezpieczniejszych miejsc w Stanach, to właśnie ono stało się symbolem społecznej degradacji. Dziennikarz Alex Kotlowitz postanowił opisać chicagowskie lato 2013 roku. Chociaż jak na tamtejsze standardy był to okres stosunkowo spokojny, statystyki i tak przerażają: od kul zginęły sto siedemdziesiąt dwie osoby, a niemal siedmiokrotnie więcej zostało rannych. Do większości aktów przemocy doszło w biednych częściach miasta, bo to właśnie tam, wśród opuszczonych i zrozpaczonych, agresja wydaje się jedyną strategią przetrwania. Kotlowitz opowiada historię epidemii przemocy i równie wielkiej epidemii strachu. Rozmawia z młodymi członkami gangów, byłymi więźniami, policjantami, aktywistami i matkami w żałobie. Prowadzi nas przez świat, w którym czas wyznaczają lata odsiadki i liczba odniesionych ran, a wszystkich bohaterów łączy cicha nadzieja na lepsze jutro. Amerykańskie lato to hołd złożony ofiarom ulicznej przemocy i wyznanie miłości miastu targanemu bólem i bezprawiem. Reportaż został wyróżniony Nagrodą Literacką im. J. Anthony’ego Lukasa i Nagrodą im. Harolda D. Vursella. To także jedna z najlepszych książek non-fiction 2019 roku według magazynu „Kirkus Reviews”.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

79
Suwak logarytmiczny do samodzielnego złożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwak logarytmiczny do samodzielnego złożenia
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Opis: Zestaw do budowy w pełni funkcjonalnego suwaka pozwalającego na dokonywanie obliczeń. Kartonowa konstrukcja z foliowym okienkiem. Rozmiar po złożeniu: 287 x 40 x 4 mm Zawartość zestawu: 2 arkusze sztancowanego kartonu z elementami do budowy suwaka folia tworząca ruchome okienko polskojęzyczna instrukcja budowy oraz wykonywania obliczeń.

39,95 zł
35,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

80
Duży cyfrowy zegar słoneczny do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duży cyfrowy zegar słoneczny do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Jak działa Cyfrowy Zegar Słoneczny: Ten zegar typu równikowego, pokazuje czas za pomocą cyfr rzucanych na powierzchnie cyferblatu przez przechodzące przez odpowiednio rozmieszczone otwory słońce. Uchylny korpus zapewnia dostosowanie zegara do różnych szerokości geograficznych, obrotowy cyferblat z naniesionym wykresem analemmy umożliwia odczyt czasu z dokładnością rzędu 5 minut, a ruchomy pasek godzin pozwala na odczyt czasu urzędowego dla Twojej miejscowości w wersji letniej i zimowej! Zegar jest doskonałym pretekstem do poznania podstawowych pojęć związanych z czasem. Opis: Zestaw z lakierowanego na złoto-czarno kartonu do budowy eleganckiego zegara słonecznego. Kartonowe elementy są wstępnie wycięte przez sztancowanie co pozwala na ich wyjęcie bez wycinania. Możliwość dostosowania do wszystkich lokalizacji pomiędzy Oslo i Kairem. Wymiary po złożeniu: 19 x 12 x 16 cm Zawartość zestawu: 4 arkusze lakierowanego kartonu zawierające elementy do budowy zegara Sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez konieczności wycinania 1 perforowany pasek godzin polskojęzyczna instrukcja

69,90 zł
62,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

81
Silnik napędzany drutem NiTiNOL do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silnik napędzany drutem NiTiNOL do samodzielnej budowy
Łukasz Orliński
Dostępny
7 szt.

Nitinol to stop niklu i tytanu, który ma wyjątkowe właściwości: w niskich temperaturach jest miękki i giętki, ale gdy zostanie podgrzany natychmiast staje się twardy i elastyczny. Gdy temperatura ponownie spadnie, powraca do swojej giętkiej i miękkiej formy. Opis: Sercem tego niezwykłego silnika termicznego jest cienki pierścień drutu z Nitinolu (0,3 mm). W silniku Nitinol AstroMedia część drutu owinięta wokół koła napędowego zanurzona jest w ciepłej wodzie, gdzie pod wpływem temperatury drut prostuje się wychodząc z wody po czym ochładza się i znowu staje się elastyczny. W tym samym czasie nowy kawałek drutu jest wciągany do wody i proces rozpoczyna się ponownie, prowadząc do stałego obrotu koła. Zestaw AstroMedia jest pierwszym masowo produkowanym silnikiem tego typu na świecie. Każdy zainteresowany inżynierią i fizyką będzie nim zafascynowany. Wymiary po złożeniu: ok. 140 x 166 x 213 mm Zawartość zestawu: 6 arkuszy lakierowanego kartonu 0,5 mm zawierających elementy do budowy silnika; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania pętla z drutu Nitinol O 0,3 mm 6 tarcz łożyskowych z 1mm PCV; 12 podkładek z 0,5 mm nylonu; 2 ośki aluminiowe; ośka drewniana; rurka silikonowa; koło jezdne i koło napędowe polskojęzyczna instrukcja

179,00 zł
161,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

82
Ruchomy model Układu Słonecznego do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchomy model Układu Słonecznego do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Obracające się dookoła słońca planety pozwalają zrozumieć pojęcia pór roku, znaków zodiaku, koniunkcje planet, faz Wenus i księżyca. Model Układu Słonecznego AstroMedia to użyteczne narzędzie edukacyjne do wyjaśnienia zjawisk doświadczanych na Ziemi i rzutujących na nasze postrzeganie Układu Słonecznego. Opis: Zestaw do budowy pięknego, ruchomego modelu układu słonecznego, gdzie planety wędrują dookoła podświetlonego diodą LED Słońca, księżyc okrąża Ziemię i, co rzadkie w takich modelach, oś Ziemi utrzymuje stałe pochylenie w przestrzeni. Całość dopełnia prosty mechanizm oparty na paskach napędowych poruszający układ z szybkością 1 tygodnia na 1 obrót korby napędowej. Solidny sztancowany karton pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania. Budowa tego pięknego, ruchomego modelu o średnicy blisko 30 cm, pomoże zrozumieć zjawiska pór roku, zaćmień Słońca czy faz Wenus. Makieta układu słonecznego idealnie będzie prezentowała się na stoliku w salonie, biurze czy sypialni. Z pewnością przyciągnie uwagę każdego. Jest to świetny pomysł na prezent dla fanów modelarstwa. Wymiary po złożeniu: wysokość 295mm; średnica 290 mm Zawartość zestawu: 6 arkuszy niezadrukowanego szarego kartonu 1,13 mm, 12 arkuszy lakierowanego kartonu 0.5 mm, 1 arkusz zadrukowanego papieru 0.13 mm; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez konieczności wycinania tekturowe rurki (osie i wały): 4 szt. drewniane kołeczki (osie i wały): 5 szt. plastikowe tarcze łożyskowe (łożyska osi i wału): 16 szt. stalowe szpilki (montaż Księżyca i planet): 4 szt. kule drewniane (księżyc i planety): 4 szt. rurka mosiężna (łożysko osi Ziemi): 1 szt. magnes neodymowy (napęd Ziemi): 1 szt. rurka silikonowa (napęd Ziemi): 1 szt. paski napędowe z gumy NBR: 6 szt. magnesy ferrytowe (montaż Słońca): 2 szt. kula LED (Słońce) 45 mm śr. polskojęzyczna instrukcja

269,00 zł
242,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 26,90 zł

83
Magiczna latarnia historyczny rzutnik do samodzielnego złożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna latarnia historyczny rzutnik do samodzielnego złożenia
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Magiczna latarnia (latarnia czarnoksiężnika) - prekursor rzutnika - od XVII wieku do początku ery kinowej zabawiała dzieci i dorosłych wyświetlając na ekranie kolorowe przeźrocza. Niegdysiejszy przebój targowisk, salonów i dziecięcych pokoi. Opis: Zestaw do budowy eleganckiej, kartonowej repliki jednej z Latarń Czarnoksiężnika - w pełni funkcjonalnego kartonowego modelu rzutnika z bezpiecznym, bateryjnym oświetleniem o eleganckim złotym wykończeniu. Załączone przeźrocza z rysunkami z epoki przeniosą Was w klimat dawnych lat, a folia pozwoli na naniesienie własnych prac. Wymiary po złożeniu: 29 x 13 x 24.5 cm Zawartość zestawu: 6 arkuszy lakierowanego kartonu zawierające elementy do budowy projektora sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez konieczności wycinania 1 arkusz czarnego papieru 3 akrylowe soczewki (f=+103mm) 1 pojemnik na 4 baterie AA (baterie do kupienia osobno) przewód 80 cm 1 żarówka (6V), oprawka, odbłyśnik 1 pasek z przeźroczami (Wilhelma Buscha "Inteligentny szczur") 1 pusty pasek z przeźroczami polskojęzyczna instrukcja

123,50 zł
111,15 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,35 zł

84
Pięć brył platońskich do samodzielnego złożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć brył platońskich do samodzielnego złożenia
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Czworościan, sześcian, ośmiościan, dwunastościan i dwudziestościan to pięć wielościanów foremnych nazwanych również bryłami platońskimi od imienia greckiego filozofa Platona, który obszernie opisał je w swoim dialogu "Timaeus". Widział on w nich najmniejsze, niewidzialne klocki z których zbudowany jest świat. Opis: Dzięki temu nieskomplikowanemu zestawowi możesz zbudować wszystkie pięć brył platońskich o identycznej długości boku 5 cm, które możesz potem zawiesić na specjalnych wieszaku. Zestaw zawiera: 5 arkuszy lakierowanej tektury zawierającej elementy do budowy brył platońskich. Uwaga: elementy wymagają wycinania (nie są wstępnie przycięte) polskojęzyczna instrukcja.

34,95 zł
31,46 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

85
Egipski łokieć królewski czyli dawny wzorzec miary do samodzielnego złożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egipski łokieć królewski czyli dawny wzorzec miary do samodzielnego zł...
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Od samego początku 5000 lat temu królewski łokieć odegrał dużą rolę w kulturze starożytnego Egiptu będąc jednym z pierwszych wzorców miar. Wymiary praktycznie każdego egipskiego zabytku bądź eksponatu są wyrażone w ułamkach lub wielokrotnościach egipskiego łokcia królewskiego. Pięknie wykonane, pozłacane wzorce łokcia darami dla świątyń bądź chowane razem z nobliwymi zmarłymi. Na przykład sześć drewnianych wzorców królewskiego łokcia znaleziono w grobie Tutanchamona. Opis: Ta starannie zaprojektowana replika łokcia z grobu Amenemopa, urzędnika króla Horemheba, pozwala ci dotknąć starożytnej historii! Hieroglify podziałów (palec, ręka, pięść, rozpiętość, ramię itp.) są łatwo rozpoznawane, a centymetrowe i calowe skale na dole pozwalają na ciekawe porównania ze współczesną skalą. Wymiary po złożeniu: 523 x 42 x 20 mm Zestaw zawiera: dwa arkusze lakierowanego sztancowanego kartonu. Sztancowanie pozwala na wyjęcie części bez wycinania. polskojęzyczną instrukcję polskojęzyczną wkładkę objaśniającą znaczenie hieroglifów

28,50 zł
25,65 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,85 zł

86
Wirujący Dysk Eulera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirujący Dysk Eulera
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Widok wirującej na stole monety z pewnością jest równie stary jak same monety. Ale dopiero odpowiednio ciężki krążek i kręcący się na równej i gładkiej powierzchni pozwoli uzyskać fascynujący efekt. Pierwszym, którego zafascynował kręcący się coraz szybciej na laboratoryjnym stole masywny krążek był pracujący w Carlsbad Research Center Joseph Bendik. Z tej obserwacji zrodził się naukowy gadżet zwany popularnie Dyskiem Eulera. Jak działa Dysk Eulera Obracający się początkowo pionowo dysk powoli przechyla się obniżając swój środek ciężkość. Jednocześnie jego stykająca się z podłożem krawędź zaczyna toczyć się, zataczając coraz większe kółka. Pozwala to na przekształcenie energii potencjalnej wysokości środka ciężkości dysku w energię kinetyczną jego ruchu obrotowego. Zawartość zestawu: Dysk AstroMedia jest znacznie większy i cięższy od zwykłej monety, a specjalnie wyprofilowane krawędzie sprawiają, że może kręcić się znacznie dłużej - nawet do 2 minut - wydając przy tym niesamowity intrygujący dźwięk! Dodatkowo zakrzywione ku środkowi lustro sprawia, ze dysk nie ucieka i wiruje w miejscu. W skład zestawu Astromedia wchodzi: masywny metalowy dysk o średnicy 7,5 cm oraz grubości 1,3 cm i wadze 433g. lustro do puszczania dysku o średnicy 20 cm kartonowe podstawki do montażu lustra 2 naklejki do ozdobienia dysku instrukcja (język niemiecki)

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

87
Teleskop Galileusza ozdobna replika do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teleskop Galileusza ozdobna replika do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Teleskop został wynaleziony w Holandii, ale to Galileusz jako pierwszy wykorzystał teleskop do celów naukowych kierując go w niebo. Możesz zobaczyć niebo tak jak je zobaczył Galileusz budując replikę historycznego teleskopu, który wyszedł spod jego ręki. Oryginał znajduje się we Florencji, ale replika AstroMedia oddaje rozmiary i zdobienia oryginał i uzmysławia ograniczone zdolności optyczne tego typu teleskopów. Opis: Imponujące wymiary (78 cm) i lakierowany karton, którego wzór nawiązuje do zdobionego złotem i skórą oryginału sprawia, że ten model będzie niebanalną ozdobą każdego pokoju. Teleskop składa się z wielowarstwowej, kartonowej głównej tuby oraz dwóch mniejszych przeznaczonych do osadzenia szklanych soczewek obiektywu oraz okularu. Kartonowe elementy są wstępnie wycięte przez sztancowanie co pozwala na ich wyjęcie bez wycinania. Powiększenie 12 razy. Wymiary po złożeniu: Długość po złożeniu 78 cm. Zawartość zestawu: 6 arkuszy lakierowanego kartonu 0,3 mm zawierających elementy do budowy teleskopu, sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez konieczności wycinania 1 szklana płasko-wypukła soczewka, O 42 mm, ogniskowa 780 mm 1 szklana płasko-wklęsła soczewka, O 25 mm, ogniskowa 65 mm polskojęzyczna instrukcja

69,50 zł
62,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,95 zł

88
Projektor do obserwacji plam słonecznych (obraz 5,5 i 7,5 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektor do obserwacji plam słonecznych (obraz 5,5 i 7,5 cm)
Łukasz Orliński
Dostępny
2 szt.

Odkryj plamy słoneczne, zobacz jak powstają i wędrują po tarczy słonecznej. W końcu właśnie się zaczął nowy sezon aktywności słonecznej. Projektor, który umożliwia bezpieczne, grupowe obserwacje Słońca, plam słonecznych i tranzytów planet rzucając obraz słońca na specjalny ekran. Opis: To poręczne urządzenie wyświetla obraz słońca w wygodny i bezpieczny sposób w postaci dysku o średnicy 55 do 75 mm. Układ optyczny składa się z szklanej, dwuwarstwowej soczewki achromatycznej (O 30 mm, f = 250 mm), 2 wypukłych luster i jednego płaskiego lustra. Projektor słoneczny może być pochylony od 0° do 90°, a dwie skale pozwalają na określenie wysokości Słońca. Wymiary po złożeniu: 20 x 20 x 25 cm. Zawartość zestawu: 8 arkuszy lakierowanego, sztancowanego kartonu zawierający elementy do budowy projektora Sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania 1 achromatyczna szklana soczewka OPTI Media 569.OAL, śr. 30 mm, f = 250 mm 2 wypukłe lusterka średnicy 16.5 mm, f = -10.2 i -14.0 1 płaskie lusterko akrylowe 54 x 90 mm polskojęzyczna instrukcja

126,00 zł
113,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,60 zł

89
Grająca okaryna do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grająca okaryna do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Okaryna AstroMedia jest nastrojona w C-dur, ma aksamitny dźwięk, zakres dziewięciu tonów. Gra na niej nie jest trudna, a zestaw zawiera arkusz z chwytami dla niektórych piosenek. Czas budowy: 45 minut Zawartość zestawu: 1 arkusz sztancowanego, lakierowanego kartonu z elementami do budowy okaryny. Sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania. polskojęzyczna instrukcja

33,50 zł
30,15 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,35 zł

90
Sekstant zestaw edukacyjny do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekstant zestaw edukacyjny do samodzielnej budowy
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Sekstant to nic innego jak kątomierz, który dzięki systemowi luster pozwala precyzyjnie zmierzyć kąt wyznaczony przez dwa odległe obiekty. Od XVII wieku był powszechnie wykorzystywany w nawigacji do wyznaczania wysokości ciał niebieskich, zastępując stosowaną wcześniej do tego celu Laskę Jakuba. Sam ustąpił miejsca dopiero systemom GPS. Opis: Sekstant AstroMedia, jest w pełni funkcjonalnym urządzeniem pozwalającym na pomiary z dokładnością do 5-10 minut kątowych. Dokładność odczytu zwiększa podziałka z noniuszem. Wyposażony w filtr słoneczny z możliwością zamontowania sztucznego horyzontu typu "bubble horizon" (do nabycia osobno). Poszukaj kursu astronawigacji i poczuj się jak XVIII wieczny odkrywca ! Wymiary po złożeniu: 23 x 18,7 cm Zawartość zestawu: 2 arkusze lakierowanego 1 mm kartonu zawierające elementy do budowy sekstantu; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania 2 nietłukące się lusterka ze stali nierdzewnej filtr słoneczny polskojęzyczna instrukcja

104,90 zł
94,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,49 zł

91
Teleskop Newtona (pow 16 i 30 x) zestaw edukacyjny do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teleskop Newtona (pow 16 i 30 x) zestaw edukacyjny do samodzielnej bud...
Łukasz Orliński
Dostępny
4 szt.

Teleskop Newtona jest teleskopem zwierciadlanym co oznacza, że za powiększanie obrazu jest odpowiedzialne odpowiednio wyprofilowane lustro. Rozwiązanie takie pozwoliło rozwiązać wiele problemów teleskopów soczewkowych. Budowę pierwszego teleskopu zwierciadlanego przypisuje się Izaakowi Newtonowi. Zestaw AstroMedia to możliwość poznania budowy i zrozumienia zasady działania tego jednego z najpopularniejszych amatorskich instrumentów obserwacyjnych. Opis: Za pomocą tego zestawu zbudujesz teleskop Newtona na montażu azymutalnym wraz z kompletem dwóch wymiennych okularów. Teleskop jest w pełni funkcjonalnym urządzeniem wzorowanym na XVII wiecznym teleskopie zbudowanym przez Newtona - odzwierciedla możliwości obserwacyjne ówczesnego przyrządu. Umożliwia obserwacje z 16 i 30-krotnym powiększeniem. Wymiary po złożeniu: około 45x16x28cm Zawartość zestawu: 9 arkuszy lakierowanego kartonu zawierającego elementy do budowy teleskopu; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania sferyczne lustro główne BAADER średnica 70 mm i ogniskowa 450 mm; lustro wtórne 15.5x22mm pięć soczewek akrylowych do budowy okularów polskojęzyczna instrukcja

151,53 zł
136,38 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,15 zł

92
Maszyna parowa do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna parowa do samodzielnej budowy
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Zestaw, dzięki któremu zbudujesz prawdziwą działającą maszynę parową z kartonu! Para jest wytwarzana w aluminiowym kotle ogrzewanym pięcioma świeczkami ?tealight?, a wszystko jest bezpiecznie zamknięte w drucianej kotłowni. System pary jest oddzielony od kartonowej konstrukcji, co zapewnia jej trwałość, a kluczowe elementy są dodatkowo osłonięte aluminiową folią. Sztancowany karton pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania. Gotowy silnik może poruszać np. karuzelę (do nabycia jako osobny zestaw) przez prawie godzinę. Wymiary po złożeniu: około 300 mm x 210 mm x 210 mm Zawartość zestawu: 2 sztancowane arkusze tektury 0,5 mm 4 sztancowane arkusze tektury 0,4 mm 2 drukowane, niesztancowane arkusze tektury 1 twarda płyta 6 x 210 x 297 mm 1 arkusz aluminium 0,18 mm 1 aluminiowa puszka z przykręcaną pokrywą 1 ocynkowana siatka druciana, 220x330mm 5 części ze stali fi 1,5 mm: wał korbowy, uchwyt zaworu, oś 40 mm, 2 osie 27 mm 15 dysków d1,5 x D15 mm z 1 mm PVC 1 rura silikonowa d0.8 x D2.8 x 110 mm, 1 rura silikonowa d5 x D7 x 275 mm 1 plastikowa rękawica, 3 patyczki higieniczne, 2 strzykawki 2 ml i 10 ml 1 magnes d6 x D15 x H10mm, 1 piankowa uszczelka 2,5 cm, 1 ocynkowana podkładka, d8.4 x D16 mm, 2 x 2 pierścienie O-ring D6.5 mm i D8.5 mm 1 szablon kotłowni, 1 szablon dla blachy aluminiowej polskojęzyczna instrukcja

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

93
Pseudoskop iluzja optyczna do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pseudoskop iluzja optyczna do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Ten pomysłowy instrument skonstruowany po raz pierwszy 180 lat temu przez Wheatstona zamienia obrazy widziane lewym i prawym okiem powodując zdumiewające efekty wizualne - ocena odległości zostaje zakłócona, a masz mózg musi rozstrzygnąć czy przedmioty są tym co widzą oczy czy tym co pamięta mózg. Obrazy widziane przez pseudoskop są błędnie interpretowane przez nasz mózg, a wrażenie trójwymiarowości jest odwrócone: wklęsłe zmienia się w wypukłe i na odwrót, kula zamienia się w wydrążoną formę, a kubek stojący przed dzbankiem herbaty wygląda tak, jakby stał za nim, chociaż nadal można go zobaczyć pomimo obecności dzbanka. Opis: Zestaw do budowy wytrzymałego kartonowego pseudoskopu z optyką opartą na systemie luster co umożliwia płynne dostosowanie optyki do oglądania bliższych i dalszych przedmiotów. Wymiary po złożeniu: 29 cm x 8 cm Zawartość zestawu: 4 arkusze lakierowanej i sztancowanej tektury 0,5 mm sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania 2 szklane lustra, 22 x 22 x 1,3 mm 2 lustra akrylowe o wymiarach 55 x 110 x 2 mm polskojęzyczna instrukcja

90,00 zł
81,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

94
Camera Obscura matówka 16x16cm do samodzielnego złożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camera Obscura matówka 16x16cm do samodzielnego złożenia
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Współczesne aparaty fotograficzne czy kamery mają wspólnego przodka: Camera Obscura. W swoim najprostszym wydaniu to kamera otworkowa gdzie wpadające przez małą dziurkę światło pada na przeciwległą ścianę, gdzie możemy zobaczyć odwrócony obraz tego co na zewnątrz. Od XVI wieku dzięki zastosowaniu soczewki obraz stał się znacznie jaśniejszy, a około 1750 roku malarze, jak np. Canaletto wykorzystywali Camera Obscura do szkicowania perfekcyjnych perspektyw swoich słynnych pejzaży miejskich. Później szkicownik zastąpiła klisza fotograficzna. Opis: Zestaw do budowy wytrzymałego egzemplarza Camera Obscura, która wyposażona jest w jasną soczewkę i lustro, które odwraca obraz i rzuca go na przezroczysty blat o wymiarach 16 x 16 cm gdzie można go nie tylko oglądać, ale także naszkicować. Spróbuj także użyć Papieru Solarnego AstroMedia. Wymiary po złożeniu: 280 x 190 x 190 mm. Zawartość zestawu: 4 arkusze sztancowanego kartonu 0,65 mm; 4 arkusze sztancowanego kartonu 0,35 mm; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania 1 soczewka akrylowa, średnica 62 mm, f = 275 mm 1 lustro akrylowe, 188,5 x 188,5 x 2 mm 1 przezroczysty ekran z tworzywa sztucznego, 190 x 190 mm 3 kawałki kalki, 160 x 160 mm polskojęzyczna instrukcja

139,50 zł
125,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,95 zł

95
Zegar słoneczny Regiomontanus do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegar słoneczny Regiomontanus do samodzielnej budowy
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Opis: Zestaw do budowy tabletu zegarowego skonstruowanego w roku 1476 przez słynnego niemieckiego astronoma i matematyka Johannesa Müllera, zwanego Regiomontanusem. Zegar ten poza odczytem godziny umożliwia również określenie czasu wschodu i zachodu słońca oraz czasy świtu i zmierzchu (żeglarskiego i astronomicznego) co stanowi wyjątkową cechę tych zegarów słonecznych. Tył zegara jest wyposażony w skalę do pomiaru wysokości Słońca, dzięki czemu można również określić szerokość geograficzną. Wymiary po złożeniu: 4,5 x 14 x 21 cm. Zawartość zestawu: 3 arkusze lakierowanego kartonu zawierające elementy do budowy zegara Uwaga: elementy wymagają wycinania (nie są wstępnie przycięte) polskojęzyczna instrukcja

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

96
Sfera armilarna (średnica 33cm) zestaw do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfera armilarna (średnica 33cm) zestaw do samodzielnej budowy
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Co to jest Sfera Armilarna: Sfera Armilarna to klasyczny przyrząd astronomiczny obrazujący ruch ciał niebieskich na nieboskłonie. Znany i wykorzystywany od starożytności obowiązkowy rekwizyt astronoma widoczny na każdym pomniku Kopernika, który w jego centrum umieścił zamiast Ziemi Słońce. Opis: Ten zestaw do samodzielnej budowy klasycznej sfery armilarnej pozwoli Ci zobaczyć i zrozumieć m.in. pozorny ruch Słońca, księżyca, planet i gwiazd stałych dookoła Ziemi. Będziesz mógł dokonać symulacji dla każdego dnia roku i każdego punkty na Ziemi. Główne funkcjonalności: ruchomy południk obrazujący wszystkie szerokości geograficzne ekliptyka z naniesionymi datami, znakami zodiaku i konstelacjami równik z naniesioną podziałką godzin, czasami trwania zmierzchu i świtu orbita księżyca z ruchomymi węzłami i wskaźnikami zaćmień Sfera Armilarna to nie tylko instrument dydaktyczny ale również piękny i dekoracyjny model. Wymiary po złożeniu: wysokość 34 cm; średnica 33 cm Zawartość zestawu: 16 arkuszy sztancowanego kartonu o grubości 0,65 mm; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania 3 drewniane osie, 150 x 2,5 mm (oś niebieska, 1 rezerwa) 3 krążki z PVC, o 8 x 2,7 mm, 0,5 mm grubości (łożyska sfery niebieskiej, 1 rezerwa) 2 drewniane półkule, o 25 mm, z otworem 2,5 mm (kula centralna - Ziemia) 4 metalowe szpilki, 13 x 1,25 mm (uchwyty ekliptyki) 2 kule z gumy piankowej, o 20 mm ze szczeliną (Słońce i Księżyc) 5 kul z gumy piankowej, o 13 mm ze szczeliną (Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn) polskojęzyczna instrukcja

169,00 zł
152,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

97
Konsola do mieszania kolorów Krążek Newtona do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konsola do mieszania kolorów Krążek Newtona do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Szybko obracające się wielobarwne dyski sprawiają, że w wyniku mieszania ich barw oko widzi nowe i często zaskakujące kolory. Opis: Na tej zasadzie działa konsola do mieszania kolorów AstroMedia. Korba z podwójnym uchwytem (dla różnych prędkości) i przełożeniem 6: 1 wprawia kolorowe dyski w obrót o prędkości do 30 obrotów na sekundę i to na tak długo, jak zechcesz. Możesz przetestować nie tylko najróżniejsze zestawienia kolorów, ale dzięki czarno-białemu dyskowi Benhama uzyskać kolory, których wcześniej nie można było zobaczyć. Dołączone 10 dysków pozwala na zaprojektowanie własnych eksperymentów, do których łatwo stworzysz dowolny żądany kolor i czarno-białe dyski. Czas budowy: do 2 godzin Wymiary po złożeniu: 240 x 135 x 80 mm, średnica tarczy 98 mm, Zawartość zestawu: 6 sztancowanych arkuszy, karton konstrukcyjny 0,4 mm ? części konsoli 2 sztancowane arkusze z nadrukiem 0,3 mm - kolorowe tarcze 4 metalowe tuleje O 5 x 12 mm - wsporniki wału 2 okrągłe drewniane klocki O 4 x 50 mm - wał koła napędowego i wirnika 2 okrągłe drewniane klocki O 4 x 25 mm - uchwyty korby 1 gumowy pierścień O 65 mm - pasek napędowy polskojęzyczna instrukcja

70,00 zł
63,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

98
Cyrkiel odmierzający złotą proporcję do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel odmierzający złotą proporcję do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Dostępny
6 szt.

Złoty cyrkiel nie jest wcale złoty. Jego nazwa pochodzi od złotego podziału odcinka (złotej/boskiej proporcji) czyli podziału, który od starożytności jest uznawany za najładniejszy i na której to proporcji opiera się wiele rozwiązań, nie tylko estetycznych. Opis: Zestaw do budowy wytrzymałego kartonowego cyrkla zakończonego trzema drewnianymi szpikulcami. Złoty cyrkiel posiada trzy nóżki, które dopasowują się w ten sposób , aby automatycznie podzielić mierzony odcinek w złotej proporcji. Wielkość po złożeniu: 20 cm Zawartość zestawu: 2 arkusze lakierowanego, sztancowanego kartonu zawierający elementy do budowy cyrkla. Sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania. 4 śruby 5x6 mm 3 drewniane szpilki 2 mm polskojęzyczna instrukcja

49,95 zł
44,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

99
Silnik Stirlinga zestaw do samodzielnej budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silnik Stirlinga zestaw do samodzielnej budowy
Łukasz Orliński
Dostępny
3 szt.

Na początku XX w. na świecie działało około 250 000 silników Stirlinga napędzając wentylatory biurkowe, pompy wody, małe pojazdy oraz dostarczając energię mechaniczną do gospodarstw domowych i warsztatów. Silniki spalinowe oraz elektryczne wyparły silniki Stirlinga z powszechnego użycia, ale możliwy jest ich powrót w roli cichego napędu w łodziach podwodnych czy prototypowych konstrukcjach sond kosmicznych. Opis: Solidna pięknie lakierowana tektura plus precyzyjnie wykonane akcesoria pozwolą Ci zbudować model silnika Stirlinga typu gamma, który postawiony na kubku gorącej herbaty może chodzić nawet godzinę, zadziwiając pół biura. Sztancowany karton pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania. Rozmiar po złożeniu: ok. 160 x 126 x 126 mm Zawartość zestawu: 4 arkusze lakierowanego kartonu 0,5 mm zawierające elementy do budowy silnika; sztancowanie pozwala na wyjęcie elementów bez wycinania 2 laserowo wycinane arkusze aluminium o średnicy ok. 126 mm do budowy głównego cylindra 2 paski folii PVC grubości 0,5 mm do budowy głównego cylindra dwie mosiężne i jedna silikonowa rurka 1 lateksowa rękawiczka dysk pianki 113 x 8 mm do budowy tłoka 4 elementy z odpowiednio ukształtowanego drutu 4 duże i 8 małych tarcz łożyskowych z PCV polskojęzyczna instrukcja

124,50 zł
112,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,45 zł

100
Maszyna elektrostatyczna Wimshurst do samodzielnego montażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna elektrostatyczna Wimshurst do samodzielnego montażu
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Maszyna Wimshursta to klasyczny generator wysokiego napięcia wytwarzający prąd do Twoich bezpiecznych eksperymentów! Dla wielu osób maszyna ta jest najbardziej żywym wspomnieniem szkolnych zajęć z fizyki. Każdy jest zafascynowany trzaskającymi błyskawicami, które pojawiają się pomiędzy elektrodami podczas obracania korbą. Opis: Dwie przeciwbieżne tarcze akrylowe z aluminiowymi segmentami wytwarzają elektryczność statyczną do 70 000 woltów, która jest przechowywana w dwóch butelkach lejdejskich, których pojemność jest ograniczona, tak że wytworzona energia elektryczna jest całkowicie nieszkodliwa. Fantastyczny zestaw dzięki któremu nie tylko zobaczysz wyłądowania elektryczna na swoim biurku, ale również będziesz mógł wykonać szereg eksmerymentów z elektrycznością statyczną np: pokazać linie pola elektrycznego za pomocą kaszy manny wysypanej do miski z olejem, zobaczyć zniekształcenie płomienia świecy pomiędzy elektrodami maszyny wywołane ruchem zjonizowanego gazu w polu elektrycznym zbudować kręcący się w powietrzu "Młynek Franklina" lub wahadło elektrostatyczne. Opisy eksperymentów wkrótce na naszym blogu ! Wymiary po złożeniu: 240 x 160 x 270 mm Zawartość zestawu: 8 arkuszy sztancowanego kartonu, 0,5 mm 2 arkuszy sztancowanego kartonu, 0,65 mm 1 arkusz sztancowanego i lakierowanego papieru, 0,22 mm 1 wstępnie wycięty arkusz samoprzylepnej folii aluminiowej na segmenty, elektrody i taśmy przewodzące 2 elektrody kolektora ładunków ze stali sprężynowej, o 2,5 mm 4 gwoździe o 2,5 x 30 mm (elektrody neutralizatora) 1 listwa zaciskowa, 6-biegunowa (uchwyt szczotkek zbierających) 1 ocynowany drut miedziany, o 0,75 mm2, długość 150 mm (szczotki zbierające) 2 perforowane krążki korkowe, o 19,5 x 4 mm, 5 mm grubości (uchwyt elektrod sferycznych) 5 tarcz PCV, o 20 x 6 mm, 1 mm grubości (łożyska wału napędowego i osi) 2 dyski akrylowe o 210 x 6 mm, grubość 2 mm (tarcze segmentowe) 1 element akrylowy 190 x 20 mm, grubość 4 mm (izolacyjna belka poprzeczna) 2 aluminiowe rurki. o 6 x 4 mm, długość 84 mm i 127 mm (oś i wał napędowy) 1 pręt gwintowany M4, długość 106mm (mocowanie osi) 4 podkładki, o 15 x 4,3 mm (montaż osi) 2 nakrętki M4, (montaż osi) 2 drewniane kulki, przewiercone, o 20 x 5,3 mm (elektrody sferyczne) 2 drewniane kulki, półwiercone, o 20 x 5,3 mm (izolowane uchwyty) 4 drewniane kulki, półwiercone, o 10 x 5,3 mm (sferyczne elektrody) 1 drewniany pręt, o 5 mm, długość 40 mm (korba) 2 drewniane pręty, o 5 mm, długość 180 mm (pręty elektrodowe) 2 drewniane pręty, o 5 mm, długość 45 mm (czopy elektrody) 1 czarna rurka termokurczliwa, o 6,4 mm, długość 140 mm (izolacja prętów elektrod) 2 o-ringi o 4,5 x 2,5 mm (ograniczniki krańcowe wału napędowego) 2 sztuki przezroczystej folii PVC, 105 x 297 mm, grubość 0,3 mm (butelki lejdejskie) 2 gumki o 100 x 3 mm (pasy napędowe) polskojęzycza instrukcja

259,50 zł
233,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,95 zł

Wróć do góry