hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 8 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie (Dominika Dudek, Bogdan de Barbaro, Piotr Żak), na drugim Marker Do Tkanin I Obuwia 10 kolorów Kidea B/c (Derform). Kolejny produkt to Boży influencer. 14 dni z bł. Carlo Acutisem (praca zbiorowa) oraz Jak być dobrym dla siebie (Kristin Neff).
1
Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie
Dostępny
32 szt.

Dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień? Prof. Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro w rozmowie z Piotrem Żakiem koncentrują się na tym, co głęboko dotyka nas wszystkich. Dyskutują o źródłach problemów w rodzinie, intymności w czasach internetowego ekshibicjonizmu, o życiu w nieustannym stresie – oraz o innych zagrożeniach, ale także nadziejach. Ona, otwarta na przemiany nowoczesności, patrzy na życie z bardziej praktycznego punktu widzenia, z kolei on odwołuje się do tradycji i zastanawia nad sensem galopujących zmian. Czy w coraz bardziej płynnych czasach zagrożone są stałe wartości? Czy uzasadniony jest strach przed przyszłością? Jak wygląda portret Polaka początku trzeciej dekady XXI wieku? Czemu rozmawianie z psem lub kotem jest takie ważne? I dlaczego oboje psychiatrów nie patrzy na wszystko w ten sam sposób? Oto intrygujące spojrzenie na całe życie z wszystkimi jego fenomenami i próba zrozumienia współczesnego człowieka – może nawet Ciebie.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

18 osób kupiło
2
Marker Do Tkanin I Obuwia 10 kolorów Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
18 osób kupiło
3
Boży influencer. 14 dni z bł. Carlo Acutisem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży influencer. 14 dni z bł. Carlo Acutisem
Dostępny
118 szt.

„Nasz cel musi być nieskończony. Nieskończoność to nasza ojczyzna. Niebo czekało na nas od zawsze.” – bł. Carlo Acutis 10 października 2020 roku w bazylice św. Franciszka w Asyżu miała miejsce beatyfikacja Carla Acutisa. Od tego momentu miejsce to stało się celem licznych pielgrzymek z całego świata, a błogosławiony Carlo przez wielu został uznany za jednego z najważniejszych patronów młodego pokolenia. „Liczę na to, że jego przykład pomoże młodym ludziom iść drogą wiary” – tak o swym synu mówiła w jednym z wywiadów jego mama. Odpowiadając na to życzenie i nawiązując do licznych wypowiedzi błogosławionego, ale także do świadectw o nim oraz homilii beatyfikacyjnej kard. Valliniego – autorzy tej książki objaśniają krok po kroku najważniejsze filary życia chrześcijańskiego, które dla bł. Carla Acutisa stały się drogą prowadzącą do nieba. Czternaście tekstów zebranych w tej publikacji przekonuje skutecznie, że przesłanie Bożego influencera jest dziś dla młodych chrześcijan aktualne i niezwykle atrakcyjne. Ta nowocześnie zaprojektowana w pełnym kolorze książka może być doskonałym prezentem z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania. „Błogosławiony milenials nie przestaje nas zadziwiać także po śmierci – jego coraz większa popularność na całym świecie to żywy dowód na to, że także dzisiaj chrześcijaństwo może być dla ludzi młodych cudowną przygodą i drogą do pełni życia. Polecam tę książkę bardzo serdecznie!” – Jacek Wolan SP

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

13 osób kupiło
4
Jak być dobrym dla siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być dobrym dla siebie
Dostępny
58 szt.

Autorka pokaże Ci, jak przestać stale porównywać się z innymi ludźmi i dzięki odpowiedniemu podejściu pozbyć się kompleksów, które nie pozwalają Ci w pełni cieszyć się życiem. Dokładnie opracowane plany działania ułatwią Ci radzenie sobie z każdą trudną emocjonalnie sytuacją ? bez znaczenia czy będzie chodziło o zrzucenie kilogramów czy problemy rodzicielskie. Proste ćwiczenia nie tylko pokażą Ci jak cieszyć się drobnych sukcesów, ale przede wszystkim nauczą akceptować swoje ograniczenia i słabości. Pokochaj siebie, a szczęście i pozytywna energia będą towarzyszyły Ci każdego dnia, niezależnie od sytuacji.

69,60 zł
44,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 25,06 zł

11 osób kupiło
5
Top Trumps Piotruś Super Zings seria 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps Piotruś Super Zings seria 6
Winning Moves
Dostępny
15 szt.

Gra karciana Top Trumps Piotruś Super Things to pozycja obowiązkowa dla każdego fanafantastycznego świata Super Things! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, którazaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych!Na każdej karcie znajdziesz wizerunek Superbohaterów i Superzłoczyńców z Kaboom City. Dobierzkarty w pary, jak najszybciej pozbądź się wszystkich i wygraj!Zasady gryPrzetasuj karty i rozdaj je graczom, następnie każdy sprawdza swoje karty i odkłada znalezione paryna stos. Trzymaj karty tak, aby nikt oprócz Ciebie nie widział ich wartości. Rozpoczyna najmłodszygracz. Gracze kolejno dobierają po jednej losowej karcie z talii gracza po ich lewej stronie. Jeślidobrana karta pasuje do innej, którą masz na ręce, odkładasz tę parę. Gracz, który jako pierwszypozbędzie się swoich kart, wygrywa. Ten, kto zostanie z Piotrusiem (karta o wartości 13 bez pary),przegrywa.Zawartość gry:25 kartCechy gry:wiek: 4+liczba graczy: minimum 2czas gry: 15 minutjęzyk wydania: polskiUwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

11,50 zł
9,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 1,51 zł

9 osób kupiło
6
Trzy siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy siostry
Dostępny
1341 szt.

Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Miłość, nadzieja i oddanie. Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersi zakończenie trylogii zapoczątkowanej Tatuażystą z Auschwitz. Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na wszystko. Wiele lat później, gdy trwa wojna, naziści wywożą szesnastoletnią Livi do Auschwitz. Jej starsza siostra Cibi wyrusza za nią – zamierza ją ochronić lub umrzeć przy niej. Magda ukrywa się w rodzinnym mieście na Słowacji, ale w końcu zostaje schwytana. W horrorze obozu zagłady trzy piękne siostry spotykają się ponownie. Choć żyją w najgorszym koszmarze, są razem. Składają sobie kolejną obietnicę: że będą żyć. Ich walka o przetrwanie wyrwie je z piekła Auschwitz, lecz będą musiały przetrwać marsz śmierci przez rozdartą wojną Europę, by ostatecznie trafić do ojczyzny, teraz pod rządami komunistów. Zdeterminowane, żeby zacząć od nowa, wyruszają w kolejną podróż – do Izraela. Pięknie opowiedziane Trzy siostry ścisną wam serce, zadziwią odwagą i siostrzaną miłością. Dwie z nich mieszkają dziś w Izraelu, otoczone rodziną i przyjaciółmi. Wybrały Heather Morris, aby opowiedziała ich historię. Heather Morris pochodzi z Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Australii. Pracując w szpitalu w Melbourne, przez kilka lat czytała i pisała scenariusze. W 2003 roku spotkała starszego pana, który „miał historię wartą opowiedzenia”. W miarę, jak rozwijała się ich przyjaźń, Lale Sokołow otwierał przed nią najgłębsze zakamarki duszy, powierzając jej tajemnice życia w czasach Zagłady. Powieści Tatuażysta z Auschwitz i Podróż Cilki oraz Opowieści o nadziei stały się bestsellerami wszędzie, gdzie się ukazały.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

8 osób kupiło
7
Disney. Klasyczne opowieści. Śpiąca Królewna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Klasyczne opowieści. Śpiąca Królewna
Dostępny
203 szt.

Dorastając w głębi lasu, Aurora nie wie, że jest królewną, ani że wisi nad nią klątwa skazująca ją na zaśnięcie na wieki w dniu swoich szesnastych urodzin. Czy Aurora uwolni się od klątwy złej Diaboliny i czy znajdzie prawdziwą miłość? Odkryj magiczny świat Disneya dzięki kolekcji ponadczasowych baśni z serii „Klasyczne opowieści”, w których aż roi się od ulubionych bohaterów prosto z najpopularniejszego studia animacji na świecie.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
8
Disney. NieUrodziny. Mroczne Opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. NieUrodziny. Mroczne Opowieści
Dostępny
71 szt.

NieUrodziny – pierwsza powieść z serii „Mroczne Opowieści” – to na nowo opowiedziana historia o Alicji w Krainie Czarów. Alicja różni się od innych osiemnastoletnich mieszkanek Kexfordu z czasów wiktoriańskich – woli zgłębiać tajniki fotografii, niż uczestniczyć w nudnych popołudniowych herbatkach. Pewnego dnia, gdy dziewczyna wywołuje najnowsze zdjęcia swych sąsiadów, zamiast nich na negatywach pojawiają się dziwnie znajome postacie. Jest w nich jednak coś niepokojącego… Alicja wraca do Krainy Czarów, by obalić okrutne rządy Królowej Kier i odnaleźć swoje miejsce w obydwu światach: tym magicznym i tym rzeczywistym. Czy jej się to uda i czy zdąży, zanim skończy się Czas?

49,99 zł
39,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
9
Karty Pozytywnej Inspiracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Pozytywnej Inspiracji
Dostępny
135 szt.

Ten świat potrzebuje szczęśliwych ludzi! Te małe ślimaki są energiczne i szalone. Pozwalają zbić fortunę i podarować błyszczące serca na co dzień. Dzięki tym kochającym zabawę ślimakom wyjdziesz ze swojej muszli ślimaka, otwórz szeroko okno swojej duszy i zaproś radość i śmiech do swojego dnia. W ten sposób przez cały czas pozostawiasz ślad szczęścia w swoim życiu.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

5 osób kupiło
10
Adam Mickiewicz ojdeżdża na zółtym rowerze w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adam Mickiewicz ojdeżdża na zółtym rowerze w.2
Dostępny
26 szt.

II wydanie zbioru esejów znakomitego poety i historyka literatury poświęconego życiu i twórczości Adama Mickiewicza.Długo oczekiwany, szósty tom, zamykający serię Jak bajeczne żurawie (wcześniejsze tytuły to, m.in. Żmut, Baket) cieszył się dużym zainteresowaniem czytelników.Rymkiewicz, we właściwy sobie sposób, wybiera tematy nieoczywiste, wydawałoby się błahe, żeby swą opowieścią poprowadzić czytelnika do rzeczy najważniejszych, nierzadko ostatecznych. Razem z nim zaglądamy do paryskich mieszkań, chodzimy po paryskich ulicach i cmentarzach pierwszej połowy XIX wieku, śledzimy Mickiewicza w jego podróżach, podglądamy przy pracy i przez drzwi szpitala dla obłąkanych...Mickiewicz, któremu poeta zadaje wiele pytań, pozostaje tajemnicą, chociaż dzięki Rymkiewiczowi, wiemy o nim znacznie więcej.Jarosław Marek Rymkiewicz wielokrotnie nagradzany poeta, eseista, dramaturg, historyk literatury, profesor nauk humanistycznych.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
11
Prawo cywilne - część ogólna, 16 wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo cywilne - część ogólna, 16 wydanie
Dostępny
89 szt.

W podręczniku ,Prawo cywilne – część ogólna zostały opisane instytucje uregulowane w pierwszej Księdze Kodeksu cywilnego. Cała materia części ogólnej prawa cywilnego została uporządkowana według następujących elementów: • normy prawnej, która stosunek ten wyznacza; • treści stosunku, a więc praw i obowiązków podmiotów – wraz z tzw. przedmiotem stosunku prawnego, służącym do dogodniejszego określenia treści; • podmiotów, które są nosicielami praw i obowiązków; • zdarzeń, zwłaszcza czynności prawnych, z którymi system prawny wiąże powstanie, zmianę lub wygaśnięcie stosunku prawnego. W publikacji omówiono zagadnienia dotyczące m.in.: • źródeł prawa cywilnego, • stosowania prawa cywilnego, • prawa podmiotowego, • przedmiotów stosunku cywilnoprawnego, • osób fizycznych i osób prawnych, • czynności prawnych i innych zdarzeń cywilnoprawnych, • przedstawicielstwa ze szczególnym uwzględnieniem pełnomocnictwa i prokury, • wpływu wadliwości czynności prawnych na ich skuteczność prawną, • przedawnienia i terminów zawitych. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa. Może jednak zainteresować również dojrzałych prawników, ponieważ można w nim znaleźć obszerne objaśnienia nowych instytucji polskiego prawa cywilnego – wyrosłych z aktualnych założeń ustroju gospodarczego i politycznego Rzeczypospolitej Polskiej. Stan prawny, literaturę i orzecznictwo uwzględniono do czerwca 2021 r.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

4 osoby kupiły
12
Bladez toyz. Hot Wheels. Samochód Dodge ze światłem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bladez toyz. Hot Wheels. Samochód Dodge ze światłem i dźwiękiem
Bladez toyz
Dostępny
99 szt.

Zestaw do złożenia samochodu Dodge. Zawiera światła, głośnik i silnik. Nie wymaga użycia kleju, nożyczek ani baterii.

48,90 zł
44,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
13
Ella i szantażysta. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ella i szantażysta. Tom 1
Dostępny
75 szt.

– Cześć, jestem Ella. Mam fajnych kolegów i całkiem fajnego nauczyciela, ogólnie fajną klasę i szkołę… Ella i przyjaciele to seria bardzo śmiesznych książek, których bohaterami są Ella i jej koledzy z klasy. Szkołę, nauczycieli, kolegów poznajemy z perspektywy Elli. Dowcip przemówi do każdego, bez względu na wiek i rozbawi dzieci, rodziców i nauczycieli. Książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i stały się obowiązkową pozycją na półkach dzieci we Francji, Niemczech, Estonii, Norwegii, Rosji czy na Węgrzech. W samych Niemczech książki o Elli sprzedały się w około 500 000 egzemplarzy.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
14
Wioska na ulicy Małej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wioska na ulicy Małej
Dostępny
39 szt.

Wpadnijcie na ulicę Małą. Przed bramą podwórka czeka i macha do was pięcioletnia Lila Róż. Wbiegnijcie za nią po schodach kamienicy, poznacie jej rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i psa pani Mani. Nie musicie pukać, wszystkie drzwi są otwarte. Na ulicy Małej, zgodnie z nazwą, wszystko jest niewielkie, bywa ściśnięte, ale dzięki temu też ciepłe i bliskie. Blisko jest do sklepu na dole, do parku za rogiem, ale przede wszystkim do siebie nawzajem. W tym kieszonkowym sąsiedzkim świecie jest za to ogrom miejsca dla dzieci. Na ich bujne niepohamowane emocje i nieskrępowaną szaloną zabawę. Jest też przestrzeń na pstrokatą różnorodność i swobodne bycie sobą. Lila Róż czekała na tę chwilę dziewięć długich miesięcy. Jadzia z drugiego piętra nareszcie urodziła dzidziusia! Lilka szaleje z radości, ale szybko się okazuje, że narodziny nowej sąsiadki uruchomiły burzę emocji i tornado zmian w życiu Lili, Jadzi i całej kamienicy. Na szczęście dziewczynka ma swoją wioskę. Rodzina i sąsiedzi czułymi rozmowami, bliskością i wspólną zabawą przeprowadzają Lilę Róż przez nowe doświadczenie. Potrzeba wioski, żeby wychować dziecko. - Afrykańskie przysłowie Kasia Żywioł - rocznik 83, nowosądeczanka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Freelancerka. Żyje z wymyślania i pisania: copywriterka, dziennikarka, scenopisarka, animatorka. Od 2015 r. mama na pełnym etacie, z nadgodzinami w wielodzietnej dwukulturowej rodzinie. Inspiruje ją wolne, roześmiane dzieciństwo. Cieszy piękno ukryte w naturze, artystycznych wnętrzach i kolorowych ciuchach. Wierzy w prostotę, powolność i święty spokój. Codziennie próbuje ratować planetę Ziemię. Edyta Danieluk - Z wykształcenia polonistka, mama dwóch chłopców, pasjonatka książek, outsiderka. Rysuje dla dzieci, tworzy ilustracje botaniczne i przyrodnicze. Zafascynowana malarstwem prerafaelitów, twórczością angielskich poetów romantycznych i muzyką Erika Satie. Woli malować niż mówić.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

3 osoby kupiły
15
Jak działa Księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak działa Księżyc
Dostępny
60 szt.

Dzięki jej książce Ty również poznasz zasady życia w harmonii z Księżycem oraz ogólny zarys ośmiu jego głównych faz. Dokładnie zrozumiesz zagadnienia związane z nowiem i zrozumiesz moc wypowiadania życzeń ? jak należy to robić i dlaczego się sprawdzają. Krok po kroku nauczysz się szybkiego oraz łatwego lokalizowania nowiu Księżyca w danym miesiącu w osobistym diagramie horoskopowym. Poznasz także efekt jego wpływu, nauczysz się wykorzystywać jego energię do polepszania swojego życia poprzez kontakt z archaniołami i boginiami oraz pobudzisz czakry.

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

3 osoby kupiły
16
Moje pierwsze 100 słów, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów, wydanie 3
Dostępny
10 szt.

To już trzecia edycja bestsellerowej książeczki dla maluszka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Zawiera 24 strony, podzielone na działy tematyczne pozwalające dziecku na poznanie najważniejszych słów z kategorii: moje otoczenie, dom, rodzina, kształty, zwierzęta, warzywa, owoce, części ciała, kolory, a nawet pierwsze liczby. Przeznaczona dla najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Rozwija, uczy i bawi. Książeczka tekturowa, odporna na uszkodzenia, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
17
Świat mórz i oceanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat mórz i oceanów
Dostępny
1051 szt.

Zanurzcie się w lekturze i zgłębiajcie tajemnice mórz, oceanów i ich niesamowitych mieszkańców! Woda daje życie naszej błękitnej planecie. Ale czy zastanawialiście się nad tym, co żyje w wodzie? Dieter Braun bierze pod lupę podwodny świat i jego mieszkańców. Jest ich mnóstwo – w końcu ich dom, czyli morza i oceany, zajmuje największą powierzchnię na Ziemi. Fantastyczne ilustracje zabiorą was w podróż przez morza i oceany, w których można spotkać przerażające rekiny, imponujące wieloryby, przyjazne delfiny, gigantyczne ośmiornice, żółwie, kraby, koniki morskie i wiele innych niesamowitych stworzeń. Dowiecie się też, dlaczego morza i oceany są ważne dla ludzi. Poznacie zawody, które nierozerwalnie wiążą się z wodą, a także przekonacie się jakie sporty można uprawiać na wodzie oraz co można robić na plaży. Odkryjecie słynne latarnie morskie, a także nowe zjawiska pogodowe, które są charakterystyczne dla morskich terenów. Dieter Braun – ilustrator i autor książek dla dzieci. Studiował projektowanie komunikacji w Folkwangschule w Essen. Ilustruje też dla prasy, jego klienci to między innymi: „Time Magazine”, „New York Times”, „Newsweek”, „Stern”, „Geo”, „Süddeutsche Zeitung”, „Zeit”, a także WWF i wiele innych. Jego książki o zwierzętach Galeria dzikich zwierząt. Północ i Galeria dzikich zwierząt. Południe zostały przetłumaczone na 11 języków, a Dinozaury od a do z jego autorstwa były zeszłorocznym kropkowym bestsellerem.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
18
Klocki Małych Geniuszy. Literki, 208 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Małych Geniuszy. Literki, 208 elementów
Askato
Dostępny
73 szt.

Zestaw klocków w kształcie literek. Składa się z 208 elementów. Kolorowe literki, które można nawlekać i tworzyć napisy - łańcuchy. Zabawka umożliwia zabawę, a także naukę literek i słów. Wymiary opakowania: 26 x 7 x 17.5 cm.

31,44 zł
26,10 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,34 zł

3 osoby kupiły
19
Klocki Małych Geniuszy. Słomki midi, 416 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Małych Geniuszy. Słomki midi, 416 elementów
Askato
Dostępny
52 szt.

Klocki – patyczki, które za pomocą krzyżaków, można łączyć w różne figury. 416 elementów w różnych kolorach. Patyk-słomka o wymiarach 10.0 x 0.3 cm. Wymiary opakowania: 26.0 x 7.0 x 17.5 cm

31,44 zł
26,10 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,34 zł

2 osoby kupiły
20
Trylogia lwowska. Tom 3. Brzask i zmierzch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia lwowska. Tom 3. Brzask i zmierzch
Dostępny
99 szt.

Lwów, początek XX wieku. Uczucie młodej hrabiny zostaje wystawione na próbę. Czy miłość pokona nienawiść? Wydawać by się mogło, że rozpaczliwa decyzja Anny, podjęta z miłości do męża, definitywnie zniszczy małżeństwo Dukajskich. Tymczasem życie niesie kolejne niespodzianki. Czy Michał odwzajemni przywiązanie żony? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem i komu zależeć będzie na rozdzieleniu małżonków? Magiczny Lwów z początku XX wieku, bezkresne korytarze Twierdzy Przemyśl oraz sielsko-anielski Jabłonów staną się tłem dramatycznych wydarzeń. Jaką tajemnicę z przeszłości skrywa pułkownik Dukajski? Czy miłość zdoła pokonać rodzinne zdrady, szalejące żywioły i czającą się zewsząd śmierć? Czy i tym razem po najczarniejszym zmierzchu przyjdzie zwiastujący nadzieję brzask?

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

2 osoby kupiły
21
Chciwy potwór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chciwy potwór
Goliath
Dostępny
20 szt.

Zabieraj zabawki z olbrzymiego jęzora potwora zanim skończą w jego paszczy!Ale Uwaga! Nigdy nie wiadomo kiedy Żarłostwór wpadnie w złość, połknie zabawki i "ucieknie"!zawartość opakowania: 1 Żarłostwór 24 karty 12 "zabawek" w 3 kolorach (3 samochody, 3 misie, 3 samoloty, 3 kaczki) instrukcjagra zasilana bateriami: 3 x LR03(AAA) nie dołączone do opakowaniawiek graczy: 4+ilość graczy: 2-4czas rozgrywki: około 15 min

71,90 zł
63,99 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
22
Wybór poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór poezji
Dostępny
42 szt.

Obejmująca kilka epok rozwoju dwudziestowiecznej polskiej liryki, zamknięta kodą niezwykłych późnych wierszy, poezja Jarosława Iwaszkiewicza była zjawiskiem wyjątkowo bogatym. Już pierwsze tomy, sprawiające wrażenie pisanych przez dwóch różnych autorów, wskazywały sprzeczność jako siłę napędową tej twórczości, generatora istniejących w niej napięć oraz świadectwo mediacji między skrajnymi nierzadko emocjami i odmiennymi konstatacjami filozoficznymi. Wiersze Iwaszkiewicza zyskały dzięki temu formę zapisu pełni ludzkiego doświadczenia. Łączą afirmację bytu i zanegowanie sensu istnienia, wiarę w zbawczą moc sztuki i zwątpienie obejmujące ludzkie wysiłki. Aktywność i nienasycenie spotykają się w nich z kontemplacyjnością i fascynacją śmiercią. Współistnienie sprzeczności jest w poezji Iwaszkiewicza formą faustycznej pełni i staje się wręcz siłą katartyczną. Wraz z innymi uprawianymi przez pisarza gatunkami literackimi tworzy ona wielką autobiograficzną narrację. W ten sposób przedstawia ją Radosław Romaniuk, prezentując biograficzne tło tekstów i wzbogacając w przypisach zwyczajowe informacje o datowanie wierszy w rękopisach. Najważniejsze utwory z poszczególnych tomów uzupełnia o teksty rozproszone lub z różnych przyczyn usunięte z opracowywanych za życia pisarza wydań zbiorowych. Rekonstruuje ważne dla oblicza tej poezji cykle o autobiograficznym charakterze – jak wyjątkowy w polskiej literaturze cykl trzydziestu homoseksualnych erotyków Droga, zainspirowanych relacją z Jerzym Błeszyńskim.

52,00 zł
36,92 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,08 zł

2 osoby kupiły
23
Balsamistka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balsamistka
Dostępny
86 szt.

Miastem wstrząsa seria okrutnych morderstw dokonywanych na mężczyznach. Ofiar nic nie łączy: to zamożny prawnik, znany właściciel nocnego klubu, wreszcie recydywista – handlarz narkotykami. Policja nie może trafić na trop mordercy. Kiedy kolejnego ranka zostają znalezione następne zwłoki, zagadkę na własną rękę postanawia rozwikłać emerytowany detektyw. Czuje, że jeśli się nie pospieszy, wkrótce pojawią się kolejne ofiary. Młoda kobieta z zawodu jest balsamistką zwłok. Jej zadanie to wyprawiać ludzi w ostatnią drogę na ziemi z pięknymi twarzami. Trafiają do niej także zwłoki zamordowanych kobiet. I fotografie, które dostaje od ich bliskich… Drogi balsamistki i detektywa nieoczekiwanie się przecinają. On liczy na jej pomoc przy rozwikłaniu najtrudniejszego śledztwa w jego karierze. W dodatku detektyw jest przekonany, że grozi jej niebezpieczeństwo. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? W rzeczywistości nic nie jest tym, czym się wydaje. Balsamistka to tajemnice i zaskakujące zwroty akcji z okrutnymi zbrodniami w tle. Thriller Magdaleny Adaszewskiej – debiut powieściowy autorki znanej z literatury faktu – z pewnością zaskoczy zakończeniem.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
24
Odnalezione słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnalezione słońce
Dostępny
196 szt.

Dawno, dawno temu ludzie mieszkali w drewnianych chatach stojących w lesie. Co wieczór na szczycie góry rozpalali ognisko. W ten sposób oddawali słońcu cześć i wskazywali mu, gdzie dokładnie powinno wzejść następnego ranka. Po latach zamieszkali w domach budowanych z kamienia i cegły. Stopniowo zapominali o słońcu, o otaczającej ich przyrodzie... Aż któregoś dnia słońce znikło za chmurami smogu i dymu. W książce znajdziecie kod QR z audiobookiem (czyta Magda Karel). Najlepsza książka w kategorii Nostalgia na liście skarbów Muzeum Książki Dziecięcej za 2021 rok. Literacka Nagroda im. Leopolda Staffa za serię Ja, Europejczyk w kategorii książka roku dla dzieci 2022.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
25
Happy life. Sztuka odpuszczania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy life. Sztuka odpuszczania
Dostępny
6 szt.

Happy Life. Sztuka odpuszczania to ciepła i życiowa książka, do której chce się wracać, by czytać ją wciąż na nowo, szukając w niej inspiracji, uniwersalnej mądrości i pokrzepienia. Kasia Bem podpowiada w niej, co i jak odpuścić, żeby zacząć żyć pełnią życia tu teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu, w które wpada większość z nas i podsuwa sposoby, jak ich unikać. Wyposaża czytelnika w narzędzia MOC-y: proste medytacje, techniki oddechowe, ćwiczenia, które pomagają przeżywać życie jako CUD bez czekania na cud. I przekonuje, że CUD-em jest każdy z nas. Kasia Bem – nauczycielka jogi i medytacji. Posiada zaszczytny tytuł „Master of Yoga”. Autorka bestsellerowych książek Happy detoks, Happy uroda oraz serii DVD „Happy joga”. Od lat prowadzi warsztaty i wyjazdy z jogą, pisze o harmonijnym życiu w równowadze, szkoli pracowników firm, występuje na imprezach rozwojowych i w mediach jako ekspert. „Świetna i mądra książka dla tych, którzy pragną wolności i szczęścia. W prosty, a jednocześnie wnikliwy sposób dociera do esencji różnych tradycji duchowych, tego, co w nich żywe i zawsze aktualne. Przynosi ukojenie, sprowadza do Tu, do Teraz”. Nitya Patrycja Pruchnik, nauczycielka duchowa „Zgoda, życie nie polega na byciu zajętą. Ale żeby wreszcie odpuścić i wejść na ścieżkę ulgi, nie zatracając się jednocześnie w obojętności, warto mieć sprawdzone narzędzia Moc-y, bo odpuszczanie to też sztuka. Kasia Bem dzieli się zdobywaną, praktykowaną przez lata mądrością, jak wypisać się zwyścigu i zbliżyć do stanu czystego bycia”. Anna Maruszeczko, dziennikarka, autorka, podcasterka „Ze wszystkich rzeczy, które nas blokują, największe są nasze przekonania.To chyba pierwsza taka książka joginki, która nie pisze tylko o medytacji i oddechu, ale też właśnie o tym, jak zmienić własne przekonania po to, byśmy byli szczęśliwą, integralną całością”. Julia Izmalkowa, badaczka, psycholożka, autorka psychomama_julia „Potrzebowałam tej książki. Przyszła do mnie w samą porę, akurat gdy szukałam odpowiedzi, jak powstrzymać się od działania bez wytchnienia, od wywierania wpływu na innych i ciągłego przesuwania granic. Kasia Bem pokazała mi, jak przestać i łagodnie przejść do bycia. Wsunęła mi między żebra wielkie prawdy Wschodu, które dotąd mnie onieśmielały. Znalazła dla nich proste, życzliwe słowa, a ja zobaczyłam w nich nową drogę”. Paulina Wilk, pisarka i dziennikarka

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
26
Śmierć we Wrocławiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć we Wrocławiu
Dostępny
73 szt.

Najpopularniejsza czeska seria kryminalna nareszcie w Polsce! Wysłannik czeskiego króla udaje się do Wrocławia, gdzie znika w tajemniczych okolicznościach. Z uwagi na dyplomatyczny charakter jego misji król Przemysł Ottokar II wysyła w ślad za nim na Dolny Śląsk swoich zaufanych ludzi: prokuratora królewskiego Oldrzicha, jego żonę Ludmiłę oraz giermka Otę. Za murami XIII-wiecznego Wrocławia okazuje się, że śledztwo będzie dużo trudniejsze, niż początkowo zakładano. Czy prokurator królewski rozwiąże zagadkę tajemniczego zaginięcia, zanim pojawią się kolejne ofiary? Który z tropów prowadzi do celu? Zapraszamy do XIII-wiecznego Wrocławia! Vlastimil Vondruška jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czeskich historyków. Studiował historię i etnologię na Uniwersytecie Karola w Pradze. Według statystyk czeskiej Biblioteki Narodowej jest obecnie najpoczytniejszym czeskim pisarzem!

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
27
Puzzle 1000 elementów. Narodziny Wenus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Narodziny Wenus
Ravensburger, 1000
Dostępny
24 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości. Seria puzzli „Art Collection” przedstawia dzieła sztuki – w tym przypadku obraz „Narodziny Venus” Sandra Botticellego. Zawartość i cechy zestawu: • układanka z motywem obrazu, • liczba elementów: 1000, • wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu, • przeznaczone dla dzieci od lat 12.

65,34 zł
58,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

1 osoba kupiła
28
Disney Kubuś i Przyjaciele. Wielka księga maleństwa. Pierwszy rok życia dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kubuś i Przyjaciele. Wielka księga maleństwa. Pierwszy rok życi...
Dostępny
268 szt.

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Każdy dzień jest ważny i godny zapamiętania, podobnie jak pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy kroczek... Warto je uwiecznić w pięknym albumie Wielka księga maleństwa. Pierwszy rok życia dziecka, który po latach, dzięki zdjęciom i wpisom, stanie się wspaniałą rodzinną pamiątką. Jest wyjątkowy nie tylko ze względu na wspomnienia związane z pojawieniem się maleństwa, ale także dlatego że nowo narodzone dziecko zyskuje cudownego towarzysza – Kubusia Puchatka.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

1 osoba kupiła
29
Programowanie Internetu rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie Internetu rzeczy
Dostępny
17 szt.

Ten praktyczny przewodnik uczy, jak programować Internet rzeczy (Internet of Things IoT). Autor i edukator Andy King dzieli złożone problemy programistyczne na instrukcje krok po kroku i pokazuje, jak zaprojektować i zbudować własny kompleksowy system Internetu rzeczy typu full-stack od urządzenia po chmurę. Ta praktyczna książka przeprowadza czytelników przez proces doboru narzędzi, konfigurowania środowiska programistycznego oraz projektowania i implementacji rozwiązania.Uczy, jak działa typowy ekosystem IoT oraz jak radzić sobie z problemami z integracją, jakie pojawiają się w trakcie implementowania rozwiązań IoT. Ta książka pomoże w rozpoczęciu pracy zarówno studentom, którzy poznają podstawy IoT, jak i menedżerom, którzy znają się nieco na IT i chcą lepiej zrozumieć niuanse technologii IoT, a także programistom rozwijającym własny system inteligentnego domu.Projektowanie kompleksowego rozwiązania dla przykładowego problemu IoTKonfigurowanie środowiska do budowania i testowania rozwiązań IoTPorządkowanie projektu oprogramowania poprzez utworzenie abstrakcji w językach Python i JavaUżywanie MQTT, CoAP i innych protokołów do łączenia się z urządzeniami i usługami IoTTworzenie niestandardowego, bazującego na notacji JSON formatu danych do użycia na różnych platformach i usługachWykorzystywanie usług w chmurze do wspomagania ekosystemu IoT i dostarczania korzyści biznesowychTa książka przedstawia programistom bezcenne techniki projektowania, rozwijania i wdrażania kompleksowych systemów Internetu rzeczy.Rolando HerreroProfesor, Northeastern UniversityCzytelnicy dobrze poznają komponenty wchodzące w skład rozwiązań IoT i dowiedzą się, jak naprawdę wygląda proces ich budowania.Tim StrunckDyrektor działu Software Engineering,Atom PowerAndy King jest wprawionym informatykiem, edukatorem i liderem technicznym z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowaniu narzędzi do zarządzania siecią, systemów telematycznych i platform Internetu rzeczy. Doradza klientom na całym świecie w zakresie strategii, projektowania i integracji systemów IoT. Jest wykładowcą na Northeastern University, gdzie prowadzi kurs Connected Devices.

89,99 zł
67,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,50 zł

1 osoba kupiła
30
Mądra Mysz - Mam przyjaciela kucharza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz - Mam przyjaciela kucharza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Mój przyjaciel Stefan jest kucharzem i robi najlepsze spaghetti świata. Zanim jego dania trafią na talerze, trzeba najpierw kupić składniki, przygotować je, ugotować, przyprawić A wszystko, co gotuje Stefan, jest bardzo zdrowe. Nawet desery!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
31
Goebbels. Dzienniki. Tom 3. 1943-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goebbels. Dzienniki. Tom 3. 1943-1945
Dostępny
369 szt.

Joseph Goebbels (1897–1945), minister oświecenia narodowego i propagandy Rzeszy, budzi jednoznaczne skojarzenia. To jedna z najbardziej złowrogich postaci w historii XX wieku, symbol kłamstwa, cynizmu i manipulacji. Więcej nawet – morderca „zza biurka”. Jego pomysły propagandowe wzniecały nienawiść i nawoływały do przemocy, prowadząc do tragedii milionów ludzi. Goebbels uniknął ludzkiej odpowiedzialności za swoje przewiny, wybierając samobójczą śmierć. Pozostawił jednak swoisty spadek, niezwykle obszerne Dzienniki, liczące około 36 tysięcy stron, spisywane przez kilkadziesiąt lat z bardzo dużą regularnością. Goebbels ulegał ślepej wierze w geniusz i szczęśliwą gwiazdę Führera, ale też umiał niekiedy w sposób zadziwiająco trafny skonstatować, a nawet przewidzieć bieg wydarzeń politycznych, jak choćby rozwijający się od połowy II wojny światowej proces zniewolenia Europy Środkowej przez ZSRR przy karygodnej bezczynności zachodnich partnerów z Wielkiej Trójki. Przy tej okazji warto zauważyć wątki polskie w Dziennikach. Są one ilościowo skromne, ale ważne i interesujące, dotyczą m.in. genezy wojny, tragedii katyńskiej i wreszcie Powstania Warszawskiego.

89,90 zł
71,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,98 zł

1 osoba kupiła
32
Wypukła Malowanka - Mały Króliczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Mały Króliczek
Mirage Hobby
Dostępny
18 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt 3D, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce, Kwiaty, Sport, Bajki, Zoo, Las, Taniec i inne. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

31,44 zł
29,87 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,57 zł

1 osoba kupiła
33
Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka
Dostępny
106 szt.

Uzależnienie od telefonów i mediów społecznościowych jest zmorą dzisiejszych czasów. Niniejsza książka powstała właśnie dlatego, aby uchronić dzieci przed tym powszechnym już zjawiskiem i naświetlić im realne zagrożenia, płynące z nieprawidłowego używania cyfrowych urządzeń.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
34
Jaskinie Gór Świętokrzyskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaskinie Gór Świętokrzyskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Zawiera:- 32 kolorowe strony,- mapkę lokalizacji jaskiń.

11,13 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,14 zł

1 osoba kupiła
35
Wypukła Malowanka - Mały Miś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Mały Miś
Mirage Hobby
Dostępny
16 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt 3D, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce, Kwiaty, Sport, Bajki, Zoo, Las, Taniec i inne. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

31,44 zł
29,87 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,57 zł

1 osoba kupiła
36
Podkładka na biurko - Świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko - Świat
Henry
Dostępny
53 szt.

Dwustronna podkładka na biurko, wydrukowany na grubm papierze kredowym, dodatkowo pokryty folią błyszczącą. Można używać mazaków suchościeralnych.

10,99 zł
1 osoba kupiła
37
Ptaszy ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaszy ludzie
Dostępny
41 szt.

„Baśniowa tradycja narracji Józefa Ignacego Kraszewskiego, błyskotliwość obserwacji Ksawerego Pruszyńskiego oraz bajeczna wyobraźnia Joanne Rowling w jednym, to Ptaszy ludzie Karoliny Grodziskiej. Wybitna historyk (historyczka?) ujawnia nową twarz „Czarodziejki z Dębnik” poszukującej w swych „bajkowych” opowieściach kamienia filozoficznego... Skrywana dotychczas tajemnica Karoliny Grodziskiej to nie tylko mądra anegdota, ale nieokiełznana literacka wyobraźnia.” – Jacek Purchla „Fascynująca wyprawa do źródeł: naszej historii, tradycji, tożsamości, mitologii. Pełne onieśmielającej wiedzy historycznej (konkretnej zarazem, „dotykalnej” niemal) i urzekającej fantazji - baśniowo, a wyraziście zapełniającej „białe plamy” – opowiadania o Krakowie (i nie tylko): od czasów, gdy jeszcze nie było Krakowa - po dziś; opowieści o ludziach, zdarzeniach, chwilach, bez których nie bylibyśmy, kim jesteśmy, a może wcale by nas nie było...” – Bronisław Maj

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
38
Disney. Klasyczne opowieści. Bambi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Klasyczne opowieści. Bambi
Dostępny
6 szt.

Ciekawski jelonek Bambi musi się jeszcze wiele nauczyć o życiu w lesie. Wraz ze swoimi przyjaciółmi – królikiem Tuptusiem i skunksem Kwiatkiem – odkrywa znaczenie prawdziwej przyjaźni i przekonuje się, że jego piękny leśny dom kryje też wiele niebezpieczeństw. Odkryj magiczny świat Disneya dzięki kolekcji ponadczasowych baśni z serii „Klasyczne opowieści”, w których aż roi się od ulubionych bohaterów prosto z najpopularniejszego studia animacji na świecie.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
39
Historia państwa i prawa polskiego (966-1795) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia państwa i prawa polskiego (966-1795)
Dostępny
27 szt.

Opracowanie ukazuje ewolucję ustrojową państwa polskiego oraz następujące kolejno przekształcenia jego instytucji politycznych i prawnych. Polska jako państwo powstała w X wieku. Pod koniec wieku XVIII – w wyniku rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję – utraciła niepodległość, aby w 1918 roku odrodzić się jako wolna Rzeczpospolita. W tym czasie zmieniały się jej terytorium, struktury społeczne, formy rządu, instytucje władzy i prawo. Zmiany te były wymuszane okolicznościami obiektywnymi, a zarazem wpływ na nie mieli konkretni ludzie odgrywający rolę liderów, w szczególności panujący książęta i królowie oraz osoby przynależące do elity społecznej i narodowej. Podręcznik ten wyróżnia się nowatorskim ujęciem tematu, lekkością języka i aktualnością prezentowanej wiedzy. Jego lektura wzbogaca znajomość zagadnień Polski przedrozbiorowej, kreśląc wolny od uprzedzeń i zgodny z prawdą historyczną obraz instytucji ustrojowych i prawnych z uwzględnieniem praktyki ich funkcjonowania. Wiedza z tego zakresu umożliwia głębsze poznanie przeszłości państwa i tym samym przygotowuje do podjęcia wyzwań, stojących przed współczesnym pokoleniem Polaków. Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów prawa, historii, politologii i wszystkich innych kierunków, które w programie mają zajęcia z historii ustroju i prawa polskiego. Może też w wysokim stopniu zaspokoić potrzeby poznawcze czytelników zainteresowanych przeszłością Polski.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
40
Za milion lat od dzisiaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za milion lat od dzisiaj
Dostępny
38 szt.

Milion lat, może trochę więcej, może trochę mniej. Co po nas zostanie? Plastik, odpady jądrowe czy kilometry dróg asfaltowych – tworzymy artefakty zdolne przetrwać bardzo długo. Wszystkie te przyszłe skamieliny opowiedzą następnym pokoleniom wiele o tym, jak żyliśmy w XXI wieku. David Farrier, angielski profesor literatury, zachęca nas do refleksji nad tym, jakie będzie dziedzictwo antropocenu. W swej wędrówce od Morza Bałtyckiego po Wielką Rafę Koralową, ale też składowisko odpadów nuklearnych i laboratorium rdzeni lodowych, przedstawia historię gwałtownie zmieniającej się planety i przewiduje dalekosiężne skutki tej transformacji. Odwołując się do kanonu literatury, sztuki i nauki, zastanawia się, w jaki sposób zostaniemy zapamiętani w mitach, opowieściach i językach ludzi przyszłości. Za milion lat od dzisiaj to pobudzająca wyobraźnię, głęboko humanistyczna refleksja na temat antropocenu, zmian klimatycznych i ich konsekwencji dla naszych potomków. To zarazem apel o to, byśmy dostrzegli, że zmieniając teraźniejszość, zmieniamy przyszłość.

47,00 zł
37,13 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,87 zł

1 osoba kupiła
41
Speedlove - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Speedlove
Dostępny
23 szt.

Nieskończona skala emocji oraz akcja, która nie ma ograniczenia prędkości! Alexandra „Alex” Ferenc była oczkiem w głowie swojego ojca, Wielkiego Alfredo, pięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych. Po tragicznym wypadku, który zmienił życie całej rodziny, Alex dostaje propozycję, dzięki której ma szansę na spełnienie marzeń z dzieciństwa. Idzie w ślady swojego ojca i rozpoczyna karierę w wyścigach MOTO GP. Wraca do rodzinnych Włoch, gdzie niespodziewanie spotyka Tito – przyjaciela z dawnych lat, który już nie przypomina słodkiego chłopca. A nieziemsko przystojny i arogancki mistrz świata Lukas Perèza, skrywa więcej tajemnic, niż można sobie wyobrazić. Czy Alex odnajdzie się w męskim świecie rywalizacji i adrenaliny? Czy będzie umiała dokonać słusznych wyborów? A może tym razem emocje wezmą górę nad rozsądkiem? Ten tytuł przyprawia o zawrót głowy – wciśnijcie gaz do dechy i spotkajcie pasjonującą miłość. „Ta historia jest rewelacyjna! Dajcie się porwać do świata, gdzie czeka Was ostra jazda bez trzymanki i namiętność, która rozpala zmysły. „Speedlove” to strzał w 10!” – K.A. Zysk — autorka „Z jednej strony szybkość i niebezpieczeństwo, z drugiej seksowni bohaterowie oraz namiętny romans.Ta piękna i pełna akcji historia sprawi, że uwierzysz w miłość”. – Paulina Radziszewska, @Matka Polka Czyta „Speedlove to gorąca powieść dla fanów romansów i szybkiej jazdy. Włochy, motocykle i przystojny mężczyzna – brzmi zachęcająco? Dla mnie tak! Ta książka pochłania w całości, jest świetnie napisana i niczego jej nie brakuje. Gorąco polecam!” – Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, @Książki takie jak my

39,90 zł
11,97 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 27,93 zł

1 osoba kupiła
42
Psi Patrol. Radiowóz Chase'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Psi Patrol. Radiowóz Chase'a
Spin Master
Dostępny
18 szt.

Przygotuj się na niesamowitą akcję z Psim Patrolem! Pojazd inspirowany bajką o dzielnych pieskach z „Psiego Patrolu” mierzy aż 45.7 cm i jest największym jak dotąd pojazdem Chase'a! Dzięki autentycznym detalom, grafice filmowej, ruchomym kołom i zintegrowanej figurce Chase’a, możesz ścigać się na ratunek ze swoim ulubionym bohaterskim szczeniakiem! Popchnij pojazd i użyj swojej wyobraźni, aby odtworzyć ekscytujące sceny z filmu „Psi Patrol” lub stworzyć zupełnie nowe przygody. Cechy produktu: • duży pojazd radiowóz Chase'a • posiada ruchome koła • figurka zintegrowana z pojazdem • wiernie odwzorowane detale • pojazd inspirowany filmem „Psi Patrol” Wymiary opakowania: 18.0 x 46.0 x 21.0 cm

250,10 zł
137,56 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 112,54 zł

1 osoba kupiła
43
Nie-Boska komedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie-Boska komedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
44
Wojownicy Kecharitomene - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy Kecharitomene
Dostępny
44 szt.

Archeologiczna zagadka inskrypcji z pustynnej groty, sensacyjna intryga i splątane historie żołnierza i mnicha. Ojciec Marek Górski – dominikanin, znawca języków starożytnych i pierwszych wieków chrześcijaństwa – udaje się do Egiptu, by nadzorować prace archeologiczne przy świeżo odkrytych pustelniach mnichów eremitów. Gdy zakonnik zostaje porwany, a porywacze pozorują jego śmierć, do akcji wkracza jednostka specjalna dowodzona przez Roberta Janeckiego, byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej. Podczas próby odbicia zakładnika bohaterowie natrafiają na unikatowy manuskrypt – pamiętnik mnicha zawierający tajemnicze proroctwo Kecharitomene, Matki Bożej Pełnej Łaski. Porywająca i świetnie napisana opowieść o próbach rozwiązania tajemnicy przeplatana jest zapiskami eremity sprzed wieków i wyznaniami pewnego DJ-a. W ten sposób otrzymujemy dwie splecione ze sobą narracje. Jedną – o snajperach, satelitach szpiegowskich, samochodach terenowych pokonujących pustynne szlaki i działaniu jednostek specjalnych. Drugą – o ojcach pustyni, codziennym życiu mnichów i mądrości ascezy monastycznej. Obie te narracje splatają się w jedną całość – w mistrzowsko skonstruowaną historię o odwiecznej walce dobra ze złem. „Zostań wojownikiem Kecharitomene! Tajemnicze inskrypcje, dwa światy przenikające się nawzajem, dwóch bohaterów, jedna odpowiedź... Poznaj fascynującą historię tajemnicy Kecharitomene!” – ks. Dominik Chmielewski SDB Lech Mucha – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista chirurgii ogólnej. Autor książek Biała plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna oraz Chirurdzy. Opowieści prawdziwe. Poza salą operacyjną motocyklista, bloger i publicysta miesięcznika „Polska Niepodległa”. Od ponad 25 lat szczęśliwy mąż, a także ojciec dwójki dorosłych już dzieci.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
45
Laleczki. Tom 4. Zepsute laleczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laleczki. Tom 4. Zepsute laleczki
Dostępny
35 szt.

Finałowy tom mrocznej serii „Laleczki”! Zdrada i wściekłość na ostrzu zgnilizną się mienią. Potwór kontra Pan. Kto będzie zwierzyną? Złamani i zdesperowani rozwiązanie znaleźć muszą. Żeby odzyskać laleczkę, ziemię poruszą. Brak lojalności i brak wyników nie będą wybaczone. Potrzebą zemsty te schody są ozdobione. Obłąkany pożądaniem nasz mistrz długo czekał. Życie tych złamanych laleczek katowi obiecał. Burza już nadchodzi, jest nad nami. Teraz, kiedy wielcy gracze są już razem z nami. Kto wyjdzie z tego żywy z nagrodą u boku? A kto nie obudzi się z tego mroku? Benny jest zrozpaczony. Ktoś ma jego laleczkę, jego Bethany. Doprowadzony do skraju obłędu mężczyzna próbuje się dowiedzieć, kto go zdradził. Był przekonany, że tym kimś jest jego Pan, ale stał za tym ktoś zupełnie inny. Teraz Benny będzie musiał zawrzeć pakt. W pojedynkę nie odzyska laleczki. Szybko się okaże, że w tej grze siły i umysłu jest wielu potężnych uczestników i każdy ruch Benny’ego może zdecydować o jego zwycięstwie lub klęsce.

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

1 osoba kupiła
46
Wypukła Malowanka - Mały Mopsik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Mały Mopsik
Mirage Hobby
Dostępny
14 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny do malowania dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły, plastikowy, kształtny obrazek 3D, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Zmyj obrazek przy użyciu ciepłej wody, mydła i szczoteczki, najpóźniej do 15 min. po pomalowaniu. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt 3D, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce, Kwiaty, Sport, Bajki, Zoo, Las, Taniec i inne. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

31,44 zł
29,87 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,57 zł

1 osoba kupiła
47
#starapaka NO. 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#starapaka NO. 3
Dostępny
192 szt.

Lubliniec przywitał go mglistym porankiem i brzydkim dworcem PKP… Czy to jest miejsce, o którym marzył? Czy tu zostaje się komandosem? Idąc do wojska, był już doświadczonym spadochroniarzem i płetwonurkiem. Wciąż pragnął jednak czegoś więcej i w 2001 roku założył upragniony bordowy beret… Wszystko w tej książce wydarzyło się naprawdę. To nie tylko relacje z wojny w Iraku czy Afganistanie. To opowieść o sile, determinacji i marzeniach, które stają się rzeczywistością… O pokonywaniu własnych słabości, ale także o strachu, nadziei i legendarnej męskiej przyjaźni, bo „braci się nie traci”. Operacje specjalne, w których ocierali się o śmierć, zasadzki na terrorystów, odbijanie zakładników, ochrona VIP-ów, pamiętny „dzień wpierdolu karbalskiego” i inne akcje komandosów z 1PSK/JWK pokazują prawdziwe oblicze wojny. Bezpardonowa szczerość, ekstremalne warunki, okrucieństwo wojny i historia przyjaźni, która połączyła w boju „samców alfa”.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
48
Wszystkie oblicza Jana Borysewicza, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie oblicza Jana Borysewicza, CD
Dostępny
12 szt.

„Wszystkie oblicza Jana Borysewicza” to album nietuzinkowy – album dokumentujący 50-letnią działalność kompozytorską Jana Borysewicza. Ponadczasowe utwory z udziałem znakomitych artystów: Piotr Fronczewski, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Izabela Trojanowska, Piotr Rogucki, Ewa Bem, Bracia, Kasia Kowalska, Katarzyna Nosowska, Anna Wyszkoni oraz hit „Wciąż bardziej obcy” w nowej odświeżonej wersji, a ponadto dwa premierowe utwory „Zawsze przy Tobie” i „Pocztówka” – to gratka dla fanów i wszystkich wielbicieli wspaniałego gitarowego rockowego grania. Singlem promującym album jest „Nie wierz nigdy kobiecie” z udziałem Piotra Fronczewskiego. Lista utworów: 1. Nie wierz nigdy kobiecie feat. Piotr Fronczewski 2. Bo tutaj jest jak jest feat. Paweł Kukiz 3. Jeśli tam nie ma nic feat. Igor Herbut 4. Bez satysfakcji 5. Daj mi żyć feat. Piotr Cugowski 6. Skos feat. Izabela Trojanowska 7. Bananowy dżem feat. Piotr Rogucki 8. Zawsze tam gdzie ty feat. Ewa Bem 9. Niepisane feat. Bracia 10. Zamki na piasku feat. Kasia Kowalska 11. Minus 10 w Rio feat. Katarzyna Nosowska 12. Lubię te noce 13. Nie chcę cię obchodzić feat. Anna Wyszkoni 14. Jeśli tylko chcesz feat. Paweł Kukiz 15. Wojna w mieście 16. Wciąż bardziej obcy (nowa wersja) 17. Zawsze przy tobie 18. Pocztówka

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
49
Punkt zwrotny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punkt zwrotny
Dostępny
40 szt.

Dzięki tej książce, będziesz w stanie poznać wyzwania, jakie się wkrótce przed Tobą pojawią. Autor podpowiada, jak możesz zaakceptować nowe odkrycia naukowe, wyzwania finansowe czy społecznościowe. Instruuje, w jaki sposób możesz zbudować psychiczną odporność opartą na pięciu sprawdzonych i zrównoważonych zasadach. Jednocześnie, korzystając z dorobku nauki i mądrości naszych przodków, wskazuje strategie i techniki, dzięki którym przejdziesz ewolucję świadomości.

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

50
Podręcznik Tarota. Arkana Wielkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik Tarota. Arkana Wielkie
Dostępny
51 szt.

Dzięki informacjom zawartym w tej książce dowiesz się, co konkretna wróżba oznacza dla Twojej miłości, związków, finansów, kariery, przyjaciół czy rodziny i życia intymnego. Wykwalifikowana tarocistka wyjaśnia również, jaka lekcja może płynąć z konkretnej karty. Ponadto dzieli się radami odnośnie przyszłego postępowania oraz życzliwymi przestrogami odnośnie ostrzeżeń w niej zawartych. Ujawnia również, że dana karta może oznaczać konkretne miejsce, wydarzenie, zawód czy prezent. Jeżeli znasz już krzyż celtycki - najpopularniejszy układ w Tarocie - to z pewnością przydadzą Ci się również porady wyjaśniające Wielkie Arkana i ich znaczenie

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

51
Zasada konkurencyjności w praktyce zamówień publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada konkurencyjności w praktyce zamówień publicznych
Dostępny
3 szt.

Stan prawny: 1 września 2021 r. Zasada konkurencyjności stanowi unikalną procedurę udzielania zamówień w projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Obowiązkiem jej stosowania zostali objęci przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, którzy stanowią istotną grupę beneficjentów pomocy publicznej. W książce przedstawiono wieloletnią praktykę oraz dorobek doktryny wypracowane przez instytucje finansujące projekty oraz sądy administracyjne w zakresie prawidłowego udzielania, a także kontroli zamówień dotowanych ze środków unijnych. Omówiono przy tym kwestie dotyczące: - szacowania wartości zamówienia, - rozeznania rynku, - wyłączeń procedur podstawowych, - umowy zamówieniowej i możliwości jej zmiany, - nakładania korekt finansowych z tytułu nieprawidłowości przy udzielaniu zamówień. Całość ujęto w formule pytań i odpowiedzi wraz z poradami autorów, co czyni publikację przystępną dla odbiorcy oraz nadaje jej wymiar praktyczny. Autorzy zwrócili również uwagę na najczęściej popełniane błędy, dzięki czemu książka może pomóc zmniejszyć ryzyko stwierdzenia nieprawidłowości przy udzielaniu zamówień. Poradnik przeznaczony jest dla beneficjentów środków unijnych, którym pozwoli skutecznie zastosować konkurencyjne procedury zamówieniowe. Ponadto może stanowić wsparcie merytoryczne dla kontrolerów weryfikujących poprawność prowadzenia tych procedur. Zainteresuje również właścicieli firm doradczych specjalizujących się w pozyskiwaniu oraz rozliczaniu dotacji unijnych.

119,00 zł
107,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

52
Metodyka pracy prawnika in-house - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka pracy prawnika in-house
Dostępny
4 szt.

Książka przedstawia specyfikę prawną zawodu prawnika korporacyjnego, zasadniczo różniącą się od tego, czym zajmują się adwokaci i radcy prawni pracujący w kancelariach. Autorzy skupiają się na typowych zagadnieniach charakterystycznych dla pracy prawnika in-house (takich jak: prawo pracy, umowy, prawo spółek, ochrona danych, prawnik jako compliance officer), ale podejmują też kwestie biznesowych aspektów pracy prawnika in-house ? prawnik jako dyrektor działu, współpraca z klientem wewnętrznym czy wreszcie wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy prawników (legal tech). Intencją autorów było nie tylko przedstawienie specyfiki tej dość młodej na polskim rynku specjalizacji, lecz także wskazanie najbardziej satysfakcjonujących stron takiej pracy, jakimi bez wątpienia są ścisłe związanie z biznesem czy szerokie możliwości rozwoju, często nieosiągalne dla prawników kancelaryjnych, na których rynek wymusza zazwyczaj wąską specjalizację. Opracowanie jest przeznaczone dla wszystkich osób, które związały swoją karierę zawodową z rolą prawnika wewnętrznego, ale także dla tych, które dopiero rozważają podjęcie pracy w takim charakterze.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

53
Kobiety wobec wyzwań współczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety wobec wyzwań współczesności
Dostępny
3 szt.

Inspiracją do analizy sytuacji kobiet w wymiarze prawa, polityki i filozofii były zmiany legislacyjne wprowadzone ustawą z 20.07.2018 r. ? Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, odnoszące się do określenia wieku emerytalnego pracowników uczelni na poziomie 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Skutkuje to zróżnicowaniem warunków kariery zawodowej kobiet i mężczyzn i przyczynia się do pogorszenia sytuacji kobiet w nauce i warto poddać to rozwiązanie szerszej dyskusji i debacie publicznej. Uzupełnieniem publikacji są teksty zawierające osobiste refleksje kobiet łączących pracę naukową z pełnieniem funkcji publicznych, stanowiąc w tym zakresie element mentorski dla młodych pokoleń. Autorki tekstów analizujących indywidualną ścieżkę zawodową to prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Małgorzata Gersdorf, była Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, oraz prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezes Narodowego Banku Polskiego oraz Prezydent m. st. Warszawy. Książka jest publikacją zbiorową, zawiera teksty zarówno uznanych autorytetów naukowych z zakresu prawa, ubezpieczeń społecznych, filozofii politycznej, jak i naukowców znajdujących się na początku kariery naukowej.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

54
Przewodnik po sowieckich umocnieniach z lat 1940-1941 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po sowieckich umocnieniach z lat 1940-1941
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Linia Mołotowa to określenie rosyjskich umocnień, jakie powstały na terenie Polski w l.1940-1941 wzdłuż umownej granicy wyznaczonej w sierpniu 1939 roku paktem Ribbentrop-Mołotow oddzielającej tereny zajęte przez III Rzeszę od terenów zajętych przez ZSRR. W Przewodniku znajdziemy opis wszystkich obiektów, ich usytuowanie oraz fotografie. Na końcu umieszczono słowniczek terminologii fachowej.

48,00 zł
42,72 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,28 zł

55
W szponach Barbarossy. Działania wojenne w 1941 na terenie 8. Przemyskiego Rejonu Umocnionego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W szponach Barbarossy. Działania wojenne w 1941 na terenie 8. Przemysk...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Publikacja jest pierwszym tak obszernym i całościowym omówieniem działań militarnych w ramach Operacji „Barbarossa” na terenie obecnego województwa podkarpackiego, gdzie usytuowana została linia obronna ZSRS, czyli 8. Przemyski Rejon Umocniony. Mimo, iż w ramach całości walk z roku 1941 to zaledwie mały odcinek, to jednak skala wydarzeń jakie miały tu miejsce zasługuje na szersze przedstawienie. Omówienie walk niemiecko-sowieckich w Przemyślu, Medyce, Sanoku i Lesku w czerwcu i lipcu 1941 r. pomoże historykom i badaczom regionu w poszerzeniu wiedzy na temat niniejszych wydarzeń zwłaszcza, że praca została oparta o materiały archiwalne z archiwów rosyjskich, jak też niemieckie dokumenty pochodzące z The National Archives and Records Administration. W wydawnictwie można również znaleźć informacje dotyczące sowieckiego systemu umocnień granicznych nazywanego potocznie „Linią Mołotowa”.

105,00 zł
93,45 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,55 zł

56
Alimenty. Wzory pism z komentarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alimenty. Wzory pism z komentarzem
Dostępny
11 szt.

Publikacja stanowi jedyny na rynku tak obszerny zbiór wzorów pism stosowanych w sprawach o alimenty, zarówno przez osoby dochodzące alimentów, jak i te zobowiązane do alimentacji. Każdy wzór uwzględnia podyktowane praktyką zagadnienia (np. alimenty: na rzecz małoletniego dziecka albo małżonka, w przypadku pieczy naprzemiennej, od dziadków, od dorosłych dzieci na rzecz rodzica, a także zabezpieczenie roszczeń i przymusową egzekucję alimentów) oraz jest opatrzony szczegółowym, napisanym przystępnym językiem komentarzem, wyjaśniającym przyjęte rozwiązania tak w kontekście obowiązujących przepisów, jak również praktyki sądowej. Wzory są ułożone zgodnie z dynamiką procesu o alimenty - od etapu ugodowego poczynając, poprzez złożenie pozwu i cały tok postępowania, po środki zaskarżenia oraz postępowanie egzekucyjne. Książka jest przeznaczona zarówno dla prawników zamierzających prowadzić bądź już prowadzących sprawy alimentacyjne, jak i czytelników niebędących prawnikami, którzy poszukują wzorów pism procesowych stosowanych w tego typu sprawach.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

57
Przeznaczeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeznaczeni
Dostępny
1055 szt.

Czy przeszłość może mieć znaczenie? Adriana Wenberger wraca do Great Falls po śmiertelnym wypadku rodziców. Od tego momentu zaczynają ją dręczyć koszmary o własnej śmierci. W każdym z nich pojawiają się mężczyźni bez twarzy. Pewnej nocy kobieta śni o Davidzie, z którym łączą ją zażyłe relacje, jednak nie ma pojęcia, kim jest mężczyzna. Kiedy spotyka go na farmie, nie może uwierzyć, że David istnieje naprawdę. Sny nabierają tempa, a ich znajomość staje się coraz bardziej intrygująca dla obojga. Emilia Szelest – autorka powieści z gatunku romans, kryminał i erotyk. Rodzinnie i zawodowo związana z Sanokiem. Obecnie pełni funkcję redaktor naczelnej „Tygodnika Sanockiego”. Prywatnie lubi motocykle, hokej oraz muzykę. Kocha zwierzęta, ale z braku czasu nie ma własnego zwierzaka, liczy, że pewnego dnia się to zmieni. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Skrycie marzy o napisaniu scenariusza filmowego. Boi się straty czasu, więc każdego dnia wyciska z niego jak najwięcej. „Takiej książki jeszcze nie czytałam!Emilia Szelest zabiera nas do świata kowbojskich porachunków, szybkich koni i wielkiej tajemnicy. Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam historię Ade i Davida, nie mogąc się doczekać wyjaśnienia wydarzeń nie z tego świata. Ta historia z pewnością poruszy serca, wywoła uśmiech na twarzy oraz zostawi po sobie pełną nadziei myśl: zawsze odnajdę do ciebie drogę. Przeczytałam jednym tchem i gorąco polecam!”. Ada Tulińska „Byłam pewna, że Emilia Szelest już niczym mnie nie zaskoczy. Och, jak bardzo się myliłam! Autorka porywa nas w podróż do przeszłości, na granicę jawy i snu, udowadniając, że wszystko spod jej pióra (lub klawiatury) jest genialne! Czy przeszłość może przenikać się z teraźniejszością? Nie przegap, bo... nie wiadomo, co Ci się przyśni;)”. Katarzyna Bieńkowska / Autorka bloga Poligon Domowy „Poruszająca, niemal baśniowa i pełna emocji historia, która pokazuje, że przeznaczenie zawsze odnajdzie właściwą drogę ku szczęśliwemu zakończeniu. Emilia Szelest oczarowała mnie tą historią i nadal jestem pod jej urokiem!”. Barbara Bandyk, @zaczytana.book

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

58
Stanowienie i stosowanie prawa, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanowienie i stosowanie prawa, wydanie 2
Dostępny
13 szt.

Książka jest jednym z nielicznych na rynku opracowań podręcznikowych dotyczących tematyki stanowienia i stosowania prawa. Autorzy wyróżnili procesy stanowienia prawa spośród podstawowych form tworzenia prawa oraz powiązali te procesy ze stosowaniem prawa, a także ukazali znaczenie tych procesów we współczesnym, demokratycznym państwie prawnym. Wykazanie wzajemnych powiązań oraz równoległa charakterystyka uwarunkowań i podstawowych faz obu tych procesów umożliwiły wyjście poza tradycyjny, pozytywistyczny opis tworzenia i stosowania prawa, a także wskazanie na inne, teoretyczne oraz filozoficzne możliwości diagnozy obecnego stanu praktyki legislacyjnej i praktyki stosowania prawa. Charakterystyka obu tych procesów - jako swoistych procesów decyzyjnych przebiegających w strukturach władzy publicznej, uwzględnia - co wymaga podkreślenia - istotne przeobrażenia instytucjonalne władzy publicznej w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz budowę wspólnego europejskiego porządku prawnego. Publikacja jest przeznaczona dla studentów tych kierunków społecznych, jakie są związane z praktyką procesów decydowania publicznego, w szczególności dla studentów prawa, administracji publicznej oraz stosowanych nauk społecznych. Jest ona adresowana także do nauczycieli akademickich wykładających propedeutykę prawoznawstwa, teorię i filozofię prawa, prawo konstytucyjne, prawo sądowe oraz postępowanie administracyjne. Może być przydatna również dla przedstawicieli praktyki prawniczej prowadzących działalność zawodową związaną z procesami stanowienia i stosowania prawa.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

59
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
Dostępny
27 szt.

Podręcznik zawiera kompleksowe opracowanie problematyki polskiego postępowania administracyjnego - zarówno ogólnego, jak i egzekucyjnego - oraz postępowania sądowoadministracyjnego. Oprócz objaśnień dotyczących poszczególnych instytucji postępowań administracyjnych oraz procesu sądowoadministracyjnego książka omawia: - problematykę czynności procesowych, - zależności występujące między wskazanymi postępowaniami, - odrębności, jakie w stosunku do tych postępowań zostały przewidziane w ustawach szczególnych, - warunki rozstrzygania sporów kompetencyjnych, - ustrój sądów administracyjnych, - postępowanie dyscyplinarne i immunitetowe w sądownictwie administracyjnym. W podręczniku uwzględniono najnowsze zmiany postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

60
Racine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Racine
Dostępny
56 szt.

„Jeśli literatura jest, jak mi się wydaje, w sposób zasadniczy zarazem sensem zadanym i sensem nadanym, Racine jest bez wątpienia największym francuskim pisarzem; jego geniusz tkwi nie tyle w cnotach, które kolejno przyczyniały się do jego sukcesu (bowiem etyczna definicja Racine’a stale się zmieniała), ile raczej w niezrównanie mistrzowskiej dyspozycyjności, która pozwalała mu utrzymywać się bez końca w obszarze zainteresowania dowolnego języka krytycznego. Owa dyspozycyjność nie jest cnotą podrzędną, wręcz przeciwnie – jest istotą literatury, wyniesioną do paroksyzmu. Pisanie to akt zachwiania sensem świata, stawianie pośredniego pytania, na które pisarz, sięgając po ostatni suspens, powstrzymuje się odpowiedzieć. Odpowiedzi każdy z nas udziela sam, wnosząc w nią swoją historię, swój język, swoją wolność; ze względu na to, że historia, język i wolność nieustannie się zmieniają, odpowiedź, jakiej świat udziela pisarzowi, jest nieskończona: nieustannie odpowiadamy na to, co zostało napisane bez względu na odpowiedzi, zaś sensy – kolejno potwierdzane, konfrontowane i zastępowane – znikają, choć samo pytanie pozostaje. […] Aluzja i asercja, milczenie dzieła, które mówi, i słowo człowieka, który słucha, oto nieskończone tchnienie literatury w nozdrza świata i historii. Racine doskonale obszedł się z regułą aluzyjności dzieła literackiego i dlatego angażuje nas w pełne odgrywanie asertywnej roli. Oznajmiajmy więc śmiało, każdy na rachunek swojej własnej wolności, prawdę historyczną, psychologiczną, psychoanalityczną lub poetycką Racine’a; wypróbujmy na Racinie, w imię jego milczenia, wszystkie języki, które podpowiada nam nasze stulecie; nasza odpowiedź nigdy nie będzie więcej niż ulotna, dlatego też może być pełna; dogmatyczni i odpowiedzialni zarazem, nie musimy jej chować za »prawdą« Racine’a, którą zdolne byłyby odkryć tylko (dlaczegoż to?) nasze czasy; wystarczy, że odpowiedź jakiej udzielamy Racine’owi angażuje, daleko poza nami samymi, każdy język, którym nasz świat rozmawia z sobą samym, i który jest zasadniczą częścią historii, którą sobie opowiada. Śmierć jest w tragedii tylko nazwą, składnikiem jakiejś gramatyki, określnikiem przeczenia. Bardzo często służy tylko zaznaczeniu najwyższego stopnia uczucia, jest jakby superlatywem, który oznajmić ma nadmiar słowem fanfaronady. Swoboda, z jaką postacie tragedii żonglują pojęciem śmierci (zapowiadając ją o wiele częściej, niż ginąc naprawdę), świadczy o tym, że znajdują się jeszcze na dziecinnym szczeblu rozwoju ludzkości, w świecie, w którym człowiek nie spełnia się jeszcze całkowicie. Całej tej żałobnej retoryce przeciwstawić trzeba słowa Kierkegaarda: »Im wyżej stawiany jest człowiek, tym straszniejsza jest śmierć«.”

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

61
Kryminalne światy przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminalne światy przeszłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

„Niektórych, choć temat wielokrotnie był już podchwytywany i został odpowiednio naukowo opisany, może zdziwić informacja, że Stanisław Lem parał się również literaturą kryminalną. W literackim CV ojca chrzestnego science fiction widnieją Katar i Śledztwo - dwa tytuły, które z jednej strony strukturalnie odwołują się do kanwy brytyjskiej powieści detektywistycznej, by z drugiej swoją absurdalną, trącącą surrealizmem treścią nawiązywać do światów równoległych, do rzeczywistości nierzeczywistych. Oprócz tego Lem napisał też „sknocony”, bo niedokończony i zachowany we fragmencie, kryminał, a temu dyskursywnie bliżej jest do amerykańskiego czarnego kryminału pióra Raymonda Chandlera, któremu Lem oddaje cześć i chwałę, czy Erle'a Stanleya Gardnera, którego nazywa „Kraszewskim kryminału amerykańskiego”, pozycjonując ich dosyć jasno w świecie literatury. A propos literatury. Ten sam Stanisław Lem poza wydaniem dwóch i pół powieści - wszystko na to wskazuje, że w celach zarobkowych - interesującym nas gatunkiem zajął się również w sensie poetologicznym. W zbiorze Wejście na orbitę można znaleźć jego teoretyczny esej z 1960 roku, w którym pochyla się nad historią kryminału, przedstawiając jego cechy charakterystyczne. Na końcu swoich przemyśleń Lem decyduje się dodatkowo na pewny prognostyk bazujący na serii zarzutów w stosunku do crime fiction. Z wielką dozą sceptycyzmu i dystansu autor Solaris podchodzi do kryminalnej materii”. Fragment wstępu

68,00 zł
57,80 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,20 zł

62
Prawo, literatura i film w Polsce Ludowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo, literatura i film w Polsce Ludowej
Dostępny
164 szt.

Książka zawiera kilka esejów poświęconych: literaturze kryminalnej, wątkom prawnym w literaturze futurystycznej i w kulturze lat siedemdziesiątych oraz językowi propagandy towarzyszącej wprowadzeniu Konstytucji PRL w 1952 r. Celem tego zbioru, którego zawartość może pozornie wyglądać na dość przypadkową, jest pokazanie możliwości, jakie tkwią w ruchu „prawo i literatura”, zwłaszcza w jego historyczno-prawnym podejściu. Chodzi o rekonstrukcję pewnych wyobrażeń na temat podstawowych zasad i instytucji prawa, o ich miejsce w politycznym porządku epoki, społeczną akceptację, wreszcie przyswojenie ich na poziomie konkretnego człowieka, krótko mówiąc, o wydobycie z tekstu literackiego drzemiących w nim informacji o kulturze prawnej i świadomości prawnej ludzi żyjących w PRL”. Prof. dr hab. Marek Wąsowicz

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

63
Współdziałanie w realizacji zadań oświatowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współdziałanie w realizacji zadań oświatowych
Dostępny
3 szt.

Stan prawny: 1.09.2021 W książce autorzy wskazali różne sposoby współdziałania między podobnymi jednostkami oświatowymi, jak również między jednostką oświatową i organami prowadzącymi oraz nadzorującymi. Zaprezentowano analizę prawa oświatowego, planowania budżetowego, zagadnień relacji interpersonalnych i kompetencji społecznych. Przedstawiono także sposoby wspomagania instytucjonalnego pracy szkół i placówek oświatowych, a także tworzenia innowacyjnej polityki oświatowej dla uczniów i nauczycieli. Dodatkowo omówiono temat zarządzania placówkami oświatowymi i ich finansowania, jak również problematykę kompetencji miękkich oraz wspierania twórczego rozwoju i tworzenia równych szans dla dzieci i młodzieży. Publikacja przeznaczona jest dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli i pracowników samorządowych pracujących w sektorach oświatowych.

119,00 zł
107,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

64
Krzyżacy lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżacy lektura z opracowaniem
Dostępny
3 szt.

W Krzyżakach Sienkiewicz opisuje chwile wspaniałych zwycięstw polskiego rycerstwa i wyraża niezłomną wiarę w siłę narodu polskiego, w jego odwagę i męstwo prowadzące prosto do zwycięstwa. Na tle znaczących wydarzeń historycznych autor przedstawił dzieje barwnych i wyrazistych postaci. Bohaterami powieści są: Jurand ze Spychowa i jego córka Danusia, polski rycerz Maćko i jego bratanek Zbyszko z Bogdańca. Zbyszko, dzielny młody rycerz, zostaje skazany na stracenie za napaść na posła krzyżackiego. Z opresji ratuje go Danusia, zostając damą jego serca. Jednak szczęście młodych nie trwa długo, gdyż dziewczyna zostaje uprowadzona przez Krzyżaków. Czy Zbyszkowi i Jurandowi uda się odnaleźć i uwolnić Danusię? Czy zakonnicy poniosą karę za swoje niecne postępki? Tragiczna miłość Zbyszka i Danusi to wątek melodramatyczny, a opisy walki ze zdradzieckimi Krzyżakami miały obudzić nadzieję i ducha walki w narodzie polskim. Punktem kulminacyjnym powieści jest bitwa pod Grunwaldem, przedstawiona jako wielki triumf oręża polsko-litewskiego. Henryk Sienkiewicz (1846-1916) ? urodził się 5 maja 1846 r. w Woli Okrzejskiej na Podlasiu. Po matce odziedziczył zamiłowanie do literatury. Od dzieciństwa interesował się dziełami staropolskich pisarzy i próbował swych sił w pisaniu wierszem i prozą. W latach osiemdziesiątych został redaktorem naczelnym konserwatywnego dziennika ?Słowo?. Dużo podróżował. Burzliwe dyskusje wywoływały jego nowo powstałe dzieła, podejmujące problematykę historyczną, przede wszystkim Trylogia. Pierwsza część pt. Ogniem i mieczem ukazała się drukiem na przełomie 1883 i 1884 r. Potop ? druga część Trylogii ? powstał w latach 1884-1886, a na przełomie 1887 i 1888 r. ukazał się Pan Wołodyjowski. Wielki sukces dzieła przyczynił się do tego, że Sienkiewicz stał się najsławniejszym powieściopisarzem w kraju. W 1896 r. ukazało się Quo vadis ? powieść, której akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie. W 1905 r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Próbował swych sił także w powieściach obyczajowych, jak np. Bez dogmatu (1891 r.) i Rodzina Połanieckich (1894 r.). Napisał również m.in. nowele: Sachem, Wspomnienie z Maripozy, Za chlebem, Niewola tatarska, Orso, W krainie złota i powieści historyczne: Krzyżacy (1900), Na polu chwały (1906) czy powieść dla młodzieży: W pustyni i w puszczy (1912).

30,90 zł
13,91 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 16,99 zł

65
Legislative and executive powers in Poland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legislative and executive powers in Poland
Niedostępny
Brak

As expressed in the Constitution of the Republic of Polandof 2nd April 1997, the principle of separation of powers dictates that relations between the various authorities are based on a system of reciprocal brakes intended to ensure cooperation between these authorities and their mutual balance. The definitive introduction of the principle of separation of powers to the constitutional catalogue of political principles as a principle defining the model of the state is the most appropriate and valuable both for setting and maintaining the initiated direction of transformations in the scope of adopted normative decisions as well as for the whole political practice of the Third Republic of Poland. The purpose of this monograph is to present the legal status and the scope of powers of the legislative authorities (the Sejm and the Senate) and the executive authorities (the President of the Republic of Poland and the Council of Ministers) against the background of the principle of separation of powers, as expressed in Article 10 of the Constitution of the Republic of Poland.

32,00 zł
Powiadomienie
66
Jesuit culture between texts and arts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesuit culture between texts and arts
Niedostępny
Brak

It is an essential and specific feature of so-called Jesuit art that it served evangelisation in a broad sense, both in Europe and outside Europe ? basically within the entire world at that time. This unique, so to speak, global reach of Jesuit art is a striking characteristic in the context of the history of modern art and culture in the European tradition subordinated mainly to the category of national and local taste. This global reach is probably the reason why the Jesuits achieved such spectacular momentum in their artistic and cultural activities. The Order boldly adapted European cultural patterns to foreign traditions. Jesuits were not afraid of combining and crossing many styles, sometimes really distant in an aesthetical sense. Moreover, they did not feel disgusted before popular art, perceived maybe even as low art in those times, seeing in it an excellent communication tool with the recipient. from the Word of Introduction

34,00 zł
Powiadomienie
67
Wkład powszechnych zjazdów historyków i archiwistów polskich do dorobku archiwistyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład powszechnych zjazdów historyków i archiwistów polskich do dorobk...
Niedostępny
Brak

Monografia jest pierwszym całościowym ujęciem udziału archiwistów w powszechnych zjazdach historyków, począwszy od 1880 roku, i w powszechnych zjazdach archiwistów od 1986 roku oraz ich teoretycznego wkładu do dorobku archiwistyki polskiej. Zawiera analizę 350 referatów wygłoszonych i opublikowanych w pamiętnikach zjazdowych, z której wynika, jakie problemy były ważne dla środowiska archiwalnego, co je interesowało i budziło w nim emocje, co je bulwersowało, a co przyjmowano z entuzjazmem. Można dostrzec zmiany w opisywaniu i ocenie wielu zjawisk zachodzących w archiwach i wokół nich oraz w postrzeganiu archiwów i archiwistyki, a także reakcji na nowe prawo czy nowinki technologiczne. Zaprezentowane teksty pozwalają odtworzyć rozwój oryginalnej polskiej myśli archiwalnej oraz historię współczesnej dziedziny archiwalnej wraz z jej różnorodnymi aspektami. Każdy tekst może stanowić inspirację do podejmowania kolejnych badań naukowo-archiwalnych.

36,00 zł
Powiadomienie
68
Istota i miejsce kategorii wartości w teorii ekonomii Ewolucja poglądów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Istota i miejsce kategorii wartości w teorii ekonomii Ewolucja poglądó...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Wprowadzenie / 9 Rozdział 1. Rozwój kategorii wartości przed powstaniem nauki ekonomii / 19 1. Kategorie wartości wykoncypowane przez Herodota i Arystotelesa / 20 2. Ustalenia rzymskich prawników na temat wartości / 23 3. Wkład św. Tomasza z Akwinu do rozwoju koncepcji wartości / 28 4. Wartość według reprezentantów merkantylizmu oraz krytyków tej doktryny: Jeana Bodina, Williama Petty?ego, Johna Locke?a, Johna Lawa, Richarda Cantillona i Jamesa Steuarta-Denhama / 30 5. Zagadnienie wartości w rozważaniach fizjokratów ? François Quesnay, Anne Robert Jacques de Turgot i Guillaume-François Le Trosne / 38 Rozdział 2. Zobiektywizowane teorie wartości jako fundament ekonomii w szkole klasycznej / 45 1. Dwie wersje teorii wartości Adama Smitha: zależnej od pracy oraz zależnej od kosztów produkcji / 48 2. Uwagi Jeremy?ego Benthama oraz Christiana von Schlözera o wartości / 60 3. System teoretyczny ekonomii Davida Ricardo oparty na udoskonalonej teorii wartości uzależnionej od pracy / 65 4. Użyteczność i koszty produkcji jako przyczyny wartości według Jeana Baptiste?a Saya / 75 5. Pogląd Frédérica Claude?a Bastiata o wartości wypływającej z usług stanowiących zaoszczędzoną pracę / 86 6. Zsyntetyzowanie nauki o wartości szkoły klasycznej przez Johna Stuarta Milla / 93 7. Rozważania Fryderyka Floriana Skarbka o przyczynach wartości / 102 Rozdział 3. Teoria wartości według twórców ekonomii heterodoksyjnej / 111 1. Pożyteczność i wartość u Adama Heinricha Müllera / 114 2. Powiązanie wartości z pracą zaoszczędzoną przez Henry?ego Charlesa Careya / 115 3. Koncepcja wartości Wilhelma Georga Friedricha Roschera jako reprezentatywne ujęcie nurtu historycznego / 117 4. Kategoria wartości oparta na teorii energii społecznej ? propozycja Zygmunta Herynga / 120 5. Rozważania Stanisława Grabskiego o wartości jako zjawisku społeczno-gospodarczym/ 126 Rozdział 4. Kategoria wartości w nurcie myśli socjalistycznej / 141 1. Połączenie wartości z bogactwem przez Jeana Charles?a Léonarda Simonde?a de Sismondiego / 143 2. Koncepcja wartości dodatkowej Williama Thompsona i Thomasa Hodgskina / 147 3. Teoria proporcjonalności wartości produktu Pierre?a Josepha Proudhona / 148 4. Teorie wartości i wartości dodatkowej Karola Henryka Marksa / 158 5. Leona Winiarskiego krytyczna analiza Marksowskiej teorii wartości oraz wartości dodatkowej / 161 [...]

42,00 zł
Powiadomienie
69
Usankcjonowanie niecnoty czy godność zawodu? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usankcjonowanie niecnoty czy godność zawodu?
Niedostępny
Brak

Problematyka etyczna stosunkowo rzadko podejmowana jest przez socjologów, ponieważ stanowi domenę filozofów i prawników, a ostatnio także ekonomistów, zwłaszcza tych zajmujących się kulturą pracy i zawodu, kulturą organizacyjną oraz etyką życia gospodarczego, zarządzaniem przez wartości i społeczną odpowiedzialnością biznesu. Zbliżone do terminu ?etyka zawodowa? pojęcie ?etyka pracy? (work ethics) oznacza ?produktywny trud? i ujmuje pracę w aspekcie procesualnym, czasownikowym, jako czynność cenioną przez tych, którzy ją wykonują, a także przez ich otoczenie, głównie pracodawców. Etyka lub kultura pracy w tradycyjnym rozumieniu wiąże się zatem m.in. z niską/wysoką wydajnością pracowników oraz koncepcją wzrostu/regresu gospodarczego, wywodząc się z etyki protestanckiej, w której praca stanowiła nie tylko powinność religijną, lecz także obowiązek moralny. Jako że współcześnie problematyka etyki zawodowej wykazuje liczne, bezpośrednie lub pośrednie związki ze wspomnianą sferą CSR, etyką społeczną, etyką życia publicznego, a także socjologią moralności, socjologią pracy oraz socjologią instytucji i zrzeszeń, a ponadto poradoznawstwem, zawodoznawstwem, pracą socjalną i polityką społeczną, warto ją podjąć oraz rozwinąć. Właśnie temu ma służyć niniejsza praca, sytuująca się na styku wspomnianych gałęzi i subdyscyplin naukowych, znosząca, a przynajmniej zacierająca, rysowane często zbyt grubą kreską linie demarkacyjne między nimi. Wydaje się bowiem, że płaszczyzną porozumienia jest tu, a z pewnością powinien być, aksjologiczny, a ściślej: etyczny aspekt każdej z wymienionych dziedzin. Fragment Wstępu

36,00 zł
Powiadomienie
70
Disney. Świąteczne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Świąteczne opowieści
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Świąteczne opowieści to kolekcja dziewięciu historii pełnych magii i zimowych krajobrazów. Przeczytaj o akcji ratunkowej Belli, zimowej przygodzie Dumbo, prezencie dla robota WALL-E, zabawkowych lub najsłodszych świętach czy lodowych igrzyskach. Ulubieni przez dzieci bohaterowie animacji Disneya dostali ważne zadanie – umilić małym i dużym czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku!

40,00 zł
31,60 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

71
Bitwy Kawalerii Tom 30 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwy Kawalerii Tom 30
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.26

40-tomowa seria ?Bitwy Kawalerii? opisuje wszystkie najważniejsze bitwy polskiej kawalerii z okresu wojen o Niepodległość, a także kampanii polskiej 1939 roku. W naszej kolekcji pragniemy przypomnieć Czytelnikom nie tylko te boje, które głęboko zapisały się w pamięci Polaków, lecz także te zapomniane, które według nas zasługują na przypomnienie.

27,00 zł
20,52 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

72
Silja z Leśnej Doliny. Tom 46 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silja z Leśnej Doliny. Tom 46
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.19

Będąca w ciąży Silja opuszcza posiadłość teściowej i udaje się do Fredrikskad, gdzie chce jednocześnie pomóc siostrze w połogu i w tajemnicy urodzić swoje dziecko. Po drodze kobieta wstępuje do Lunderskog, gdzie przypadkowo natyka się na Eskila. Ale nawet wtedy nie zdradza mu, że spodziewa się dziecka, którego ojcem jest właśnie on. Silja dzieli się swoją tajemnicą jedynie z Mari. Wyznaje przyjaciółce, że chce potajemnie urodzić nieślubne dziecko i natychmiast oddać je do adopcji. W załatwieniu wszystkich formalności ma pomóc jej doktor Gjemsegard.

11,60 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

73
Królowe salonów II Rzeczypospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowe salonów II Rzeczypospolitej
Dostępny
58 szt.

Każda epoka ma swoje celebrytki. Wszyscy je znają. Każdy pożąda ich towarzystwa. Są ozdobą imprez, tematem plotek, bohaterkami rubryk towarzyskich i obyczajowych skandali… Rozpieszczane, podziwiane, adorowane, nieco niemoralne. Ich portrety kreśli autor bestsellerowych książek historycznych Sławomir Koper.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

74
PÓŁŚPIOCH TINY 3-PAK KWIATKI 068 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PÓŁŚPIOCH TINY 3-PAK KWIATKI 068
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.17

69,20 zł
62,28 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,92 zł

75
PAJAC WHITE 056 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAJAC WHITE 056
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

36,10 zł
32,49 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,61 zł

76
PAJAC SNOW DRUK GRAFIT 062 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAJAC SNOW DRUK GRAFIT 062
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

39,30 zł
35,37 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,93 zł

77
PAJAC SNOW DRUK BORDO 062 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAJAC SNOW DRUK BORDO 062
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

39,30 zł
35,37 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,93 zł

78
Nakładka sedes.abs Hippo limonka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka sedes.abs Hippo limonka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

26,70 zł
Powiadomienie
79
Nakładka 2K na sedes Misiu brudny róż/biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka 2K na sedes Misiu brudny róż/biały
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

19,99 zł
Powiadomienie
80
Nakładka 2K na sedes Misiu brudny nieb/biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka 2K na sedes Misiu brudny nieb/biały
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

19,99 zł
Powiadomienie
81
KAFTAN TINY 3-PAK GWIAZDKI 068 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KAFTAN TINY 3-PAK GWIAZDKI 068
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

65,20 zł
58,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,52 zł

82
BODY TINY 3-PAK ZAKŁ DŁ POCIĄG 062 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BODY TINY 3-PAK ZAKŁ DŁ POCIĄG 062
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

84,20 zł
75,78 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,42 zł

83
SCORPIO RN-186 Rękawiczki narciarskie 1p dziewczęce 14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,20 zł
Powiadomienie
84
Anomie & Bonhomie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anomie & Bonhomie, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

85
Gold Experience 2ed B1 SB with Online Practice + eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
148,90 zł
86
Gold C1 Advanced 2018 Coursebook + eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
146,90 zł
87
Klocki Małych Geniuszy. Guziki, 73 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Małych Geniuszy. Guziki, 73 elementy
Askato
Dostępny
26 szt.

Kreatywny, kolorowy zestaw z serii Klocki Małych Geniuszy zawiera aż 73 elementy! W zestawie również sznureczki do nawlekania. Wymiary opakowania: 26.0 x 7.0 x 17.5 cm

31,44 zł
26,10 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,34 zł

88
Klocki Małych Geniuszy. Liczmany, 52 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Małych Geniuszy. Liczmany, 52 elementów
Askato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Wesołe figurki w różnych kolorach posłużą dzieciom do opanowania podstawowych pojęć i przeprowadzenia ciekawych ćwiczeń dydaktycznych. Liczmany to przedmioty, które można policzyć. Przy pomocy figurek dziecko może ćwiczyć pojęcie ilości, na różne sposoby, aż do momentu zautomatyzowania ilości do 10. Poprzez zabawę i ćwiczenia uczniowie nabiorą pewności, że wiedzą jak użyć tych pojęć, myśląc i analizując, a to niezbędne narzędzie, aby uczyć się matematyki. Wymiary opakowania: 26 x 7 x 17.5 cm.

31,40 zł
26,69 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,71 zł

89
Schowek
19,99 zł
Powiadomienie
90
Samochody. Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody. Odkrywanie świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Samochody Poczuj prędność z tymi wspaniałymi maszynami Od wynalezienia automobilu samochody ewoluowały w czterokołowe współczesne cuda, które obecnie dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Książka przedstawia główne typy tych aut. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

91
Kosmos. Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos. Odkrywanie świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Wszechświat składa się z rozległych pustych przestrzeni oraz wielu miliardów galaktyk i gwiazd. Galaktyki są ze sobą połączone i dlatego wszechświat wygląda jak gigantyczna pajęcza sieć. Słońce, Ziemia, Księżyc i wszystkie planety są częścią wszechświata. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

92
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 Pro (czerwony) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 Pro (czerwony)
Mercedes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.03

Kolor bazowy: CzerwonyFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13 ProTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceRodzaj etui: Plecki

129,00 zł
Powiadomienie
93
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 (czerwony) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 (czerwony)
Mercedes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Kolor bazowy: CzerwonyFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceRodzaj etui: Plecki

129,00 zł
Powiadomienie
94
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 Pro (czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 Pro (czarny)
Mercedes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Kolor bazowy: CzarnyFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13 ProTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceRodzaj etui: Plecki

129,00 zł
Powiadomienie
95
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 (czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes Leather Urban - Etui iPhone 13 (czarny)
Mercedes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Kolor bazowy: CzarnyFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceRodzaj etui: Plecki

129,00 zł
Powiadomienie
96
Wózek spacerowy Egg 2, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek spacerowy Egg 2, czarny
Egg
Niedostępny
Brak

Nowy Egg2 – większy, wygodniejszy, lepszy Nowy design stelaża Egg2 posiada regulowaną rączkę o długości 99 – 111cm i został ozdobiony odnowionym emblematem Egg. Składany jedną ręką stelaż Egg2 jest kompaktowy i wolnostojący po złożeniu, a jego rączka nigdy nie opiera się o ziemię. Dzięki trzem pozycjom nachylenia, niezależnie od konfiguracji do czy od rodzica, Egg2 jest zaprojektowany tak, aby zapewniać komfort na dłużej, zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Nowe siedzisko Egg2 jest o 7 centymetrów wyższe i jest zamocowane nieco wyżej, niż w poprzednim modelu siedzisk Egg. Mechanizm przesuwny z tyłu siedziska pozwala łatwo i wygodnie dostosowywać zarówno szelki bezpieczeństwa, jak i nowy zagłówek w wózku. Daszek budki wyposażony jest w siateczkowe okienko wentylacyjne, które dziecko może używać jako okienko do wyglądania na świat. Można je również szybko i wygodnie zamknąć przy użyciu zasłonki z magnesami. Egg2 posiada powiększone przednie i tylne koła, aby ułatwić jazdę na różnych podłożach – a nasz trzyszprychowy design przepięknie komponuje się z nowoczesnym i estetycznym stelażem. Większe, odporne na przebicia opony ozdobione zostały nowym wzorem, zostawiając swoje ślady gdziekolwiek go zabierzesz. Zaprojektowany dla komfortu, wygodnego sterowania i większej wytrzymałości, Egg2 został ulepszony o technologię Tru-Ride® w standardzie. Niektóre produkty się tworzy, niektóre produkty się rodzą Wózek Egg2 został specjalnie zaprojektowany z myślą o świadomych stylu rodzicach. Miękkie w dotyku tkaniny, tworzące jednocześnie łagodne kształty i ciągłe linie, dają wózkowi Egg stylowy i luksusowy wygląd. Znakomita konstrukcja zapewnia dziecku komfortową jazdę i łatwość w obsłudze każdemu rodzicowi. Przestronne i wygodne siedzisko można ustawić w 3 różnych pozycjach, dodatkowo siedzisko może być skierowane przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. Siedzisko skierowane tyłem do kierunku jazdy umożliwia interakcję z dzieckiem podczas spaceru, rozwijając jednocześnie u dziecka umiejętność mówienia. Gdy dziecko jest już starsze, siedzisko skierowane przodem do kierunku jazdy zapewni mu możliwość oglądania i poznawania otaczającego go świata. Przekształca się w wózek bliźniaczy Dzięki pasującym adapterom, z wózka pojedynczego można stworzyć wózek bliźniaków bądź dzieci rok po roku, dodając jedynie dodatkowe siedzisko. Możliwość stworzenia wózka 3w1 Na stelażu wózka można zamontować foteliki samochdowe takich marek jak BeSafe, Kiddy, Cybex, Maxi-Cosi czy Recaro za pomocą odpowiednich adapterów. Opony z technologią Tru-Ride Unikalne opony, które dzięki technologii Tru-Ride są bardziej wytrzymałe na jakiekolwiek przebicia. Możliwość szybkiego zablokowania przednich kół ekstremalnie ułatwia manewrowanie wózkiem. Duży kosz pod siedziskiem Duża ilość miejsca na torby z zakupami oraz łatwy dostęp zarówno z przodu jak i z tyłu spełnią oczekiwania każdej mamy. Regulowana wysokość rączki Rączkę wózka można regulować w 5 różnych wysokościach za pomocą obrotowego mechanizmu - wszystko pięknie wykończone materiałem z eko skóry. Regulacja ustawienia siedziska w obu kierunkach Siedzisko jest odpowiednie dla dziecka od 6 miesiąca życia aż do 25 kg, gdy wózek jest używany w wersji pojedynczej, i do 15 kg, gdy jest używany jako wózek bliźniaczy. 3 pozycje ustawienia siedziska, 3 pozycje ustawienia budki oraz pięknie wykończony materiałem z eko skóry pałąk bezpieczeństwa. Regulowany podnóżek Idealne podparcie dla nóg dziecka (5 pozycji), ukryta jest w nim moskitiera, dodatkowy schowek w podnóżku. Regulowana budka Wykonana z miękkich, luksusowych tkanin, posiada cichy mechanizm składania w 3 różnych pozycjach. Zalety: • duża budka z cichym mechanizmem składania • 5 pozycji ustawienia rączki • rączka wózka pokryta eko-skórą • 5-punktowe szelki bezpieczeństwa • pałąk bezpieczeństwa pokryty eko-skórą (możliwość demontażu) • 5 pozycji ustawienia podnóżka • osłonka przeciwdeszczowa w zestawie • moskitiera w zestawie (sprytnie schowana w podnóżku, pasuje również na gondolę Egg2) • opony z technologią Tru-Ride® • łatwe w demontażu przednie i tylne koła • duży kosz na zakupy pod siedzeniem • obrotowe przednie koła (z możliwością ich zablokowania) • zawieszenie na wszystkich czterech kołach • 3 pozycje ustawienia siedziska - zarówno gdy jest skierowane przodem i tyłem do kierunku jazdy • stelaż składany za pomocą jednej ręki • możliwość stworzenia wózka bliźniaczego, bądź rok po roku

3 877,00 zł
Powiadomienie
97
Wózek spacerowy Egg 2, ciemnoszary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek spacerowy Egg 2, ciemnoszary
Egg
Niedostępny
Brak

Nowy Egg2 – większy, wygodniejszy, lepszy Nowy design stelaża Egg2 posiada regulowaną rączkę o długości 99 – 111cm i został ozdobiony odnowionym emblematem Egg. Składany jedną ręką stelaż Egg2 jest kompaktowy i wolnostojący po złożeniu, a jego rączka nigdy nie opiera się o ziemię. Dzięki trzem pozycjom nachylenia, niezależnie od konfiguracji do czy od rodzica, Egg2 jest zaprojektowany tak, aby zapewniać komfort na dłużej, zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Nowe siedzisko Egg2 jest o 7 centymetrów wyższe i jest zamocowane nieco wyżej, niż w poprzednim modelu siedzisk Egg. Mechanizm przesuwny z tyłu siedziska pozwala łatwo i wygodnie dostosowywać zarówno szelki bezpieczeństwa, jak i nowy zagłówek w wózku. Daszek budki wyposażony jest w siateczkowe okienko wentylacyjne, które dziecko może używać jako okienko do wyglądania na świat. Można je również szybko i wygodnie zamknąć przy użyciu zasłonki z magnesami. Egg2 posiada powiększone przednie i tylne koła, aby ułatwić jazdę na różnych podłożach – a nasz trzyszprychowy design przepięknie komponuje się z nowoczesnym i estetycznym stelażem. Większe, odporne na przebicia opony ozdobione zostały nowym wzorem, zostawiając swoje ślady gdziekolwiek go zabierzesz. Zaprojektowany dla komfortu, wygodnego sterowania i większej wytrzymałości, Egg2 został ulepszony o technologię Tru-Ride® w standardzie. Niektóre produkty się tworzy, niektóre produkty się rodzą Wózek Egg2 został specjalnie zaprojektowany z myślą o świadomych stylu rodzicach. Miękkie w dotyku tkaniny, tworzące jednocześnie łagodne kształty i ciągłe linie, dają wózkowi Egg stylowy i luksusowy wygląd. Znakomita konstrukcja zapewnia dziecku komfortową jazdę i łatwość w obsłudze każdemu rodzicowi. Przestronne i wygodne siedzisko można ustawić w 3 różnych pozycjach, dodatkowo siedzisko może być skierowane przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. Siedzisko skierowane tyłem do kierunku jazdy umożliwia interakcję z dzieckiem podczas spaceru, rozwijając jednocześnie u dziecka umiejętność mówienia. Gdy dziecko jest już starsze, siedzisko skierowane przodem do kierunku jazdy zapewni mu możliwość oglądania i poznawania otaczającego go świata. Przekształca się w wózek bliźniaczy Dzięki pasującym adapterom, z wózka pojedynczego można stworzyć wózek bliźniaków bądź dzieci rok po roku, dodając jedynie dodatkowe siedzisko. Możliwość stworzenia wózka 3w1 Na stelażu wózka można zamontować foteliki samochdowe takich marek jak BeSafe, Kiddy, Cybex, Maxi-Cosi czy Recaro za pomocą odpowiednich adapterów. Opony z technologią Tru-Ride Unikalne opony, które dzięki technologii Tru-Ride są bardziej wytrzymałe na jakiekolwiek przebicia. Możliwość szybkiego zablokowania przednich kół ekstremalnie ułatwia manewrowanie wózkiem. Duży kosz pod siedziskiem Duża ilość miejsca na torby z zakupami oraz łatwy dostęp zarówno z przodu jak i z tyłu spełnią oczekiwania każdej mamy. Regulowana wysokość rączki Rączkę wózka można regulować w 5 różnych wysokościach za pomocą obrotowego mechanizmu - wszystko pięknie wykończone materiałem z eko skóry. Regulacja ustawienia siedziska w obu kierunkach Siedzisko jest odpowiednie dla dziecka od 6 miesiąca życia aż do 25 kg, gdy wózek jest używany w wersji pojedynczej, i do 15 kg, gdy jest używany jako wózek bliźniaczy. 3 pozycje ustawienia siedziska, 3 pozycje ustawienia budki oraz pięknie wykończony materiałem z eko skóry pałąk bezpieczeństwa. Regulowany podnóżek Idealne podparcie dla nóg dziecka (5 pozycji), ukryta jest w nim moskitiera, dodatkowy schowek w podnóżku. Regulowana budka Wykonana z miękkich, luksusowych tkanin, posiada cichy mechanizm składania w 3 różnych pozycjach. Zalety: • duża budka z cichym mechanizmem składania • 5 pozycji ustawienia rączki • rączka wózka pokryta eko-skórą • 5-punktowe szelki bezpieczeństwa • pałąk bezpieczeństwa pokryty eko-skórą (możliwość demontażu) • 5 pozycji ustawienia podnóżka • osłonka przeciwdeszczowa w zestawie • moskitiera w zestawie (sprytnie schowana w podnóżku, pasuje również na gondolę Egg2) • opony z technologią Tru-Ride® • łatwe w demontażu przednie i tylne koła • duży kosz na zakupy pod siedzeniem • obrotowe przednie koła (z możliwością ich zablokowania) • zawieszenie na wszystkich czterech kołach • 3 pozycje ustawienia siedziska - zarówno gdy jest skierowane przodem i tyłem do kierunku jazdy • stelaż składany za pomocą jednej ręki • możliwość stworzenia wózka bliźniaczego, bądź rok po roku

3 877,00 zł
Powiadomienie
98
Gondola do wózka Egg 2 - ciemnoszara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gondola do wózka Egg 2 - ciemnoszara
Egg
Niedostępny
Brak

Niektóre produkty się tworzy, niektóre produkty się rodzą. Pięknie wykonana gondola z miękkich, luksusowych materiałów nadaje się dla dziecka już od narodzin. Gondola Egg2 jest nieco większa i została zaprojektowana tak, że może służyć zarówno do samych spacerów, jak i do spania, zapewniając dziecku zdrowy i komfortowy sen. Daszek budki wyposażony jest w siateczkowe okienko wentylacyjne, które dziecko może używać jako okienko do wyglądania na zewnątrz. Można je również zamknąć przy użyciu zasłonki z magnesami. W zestawie: - gondola - budka - materac - osłona przeciwdeszczowa - fartuch Zalety: - duża budka z cichym mechanizmem składania - rączka umożliwiająca swobodne trzymanie gondoli - odpinany fartuch - idealna na drzemki - wytrzymała konstrukcja - osłona przeciwdeszczowa w zestawie - wkładka i materac w zestawie - materac umożliwia idealną pozycję do spania wspierając narządy dziecka i rozwój kręgosłupa - moskitiera, która jest w zestawie z wózkiem pasuje również do gondoli Wózek Egg2 został specjalnie zaprojektowany z myślą o świadomych stylu rodzicach. Miękkie w dotyku tkaniny tworzące jednocześnie łagodne kształty i ciągłe linie dają wózkowi Egg2 stylowy i luksusowy wygląd. Znakomita konstrukcja zapewnia dziecku komfortową jazdę i łatwość w obsłudze każdemu rodzicowi. Egg2 został wyposażony w opony z technologią Tru-Ride, które gwarantują komfort jazdy, doskonałe manewrowanie oraz zwiększone bezpieczeństwo. Stelaż, który można złożyć za pomocą jednej ręki jest kompaktowy i wolnostojący po złożeniu. Przestronne i wygodne siedzisko można ustawić w 3 różnych pozycjach, dodatkowo siedzisko może być skierowane przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. Gondola skierowana do rodzica umożliwia interakcję z dzieckiem podczas spaceru, rozwijając jednocześnie u dziecka umiejętność mówienia. Gdy dziecko jest już starsze, siedzisko skierowane przodem od rodzica zapewni dziecku możliwość oglądania i poznawania otaczającego go świata. Wymiar wewnętrzny gondoli: 42 cm x 80 cm

1 183,00 zł
Powiadomienie
99
ARTYK 131721 Zestaw 2 aut Straż + Pogotowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ARTYK 131721 Zestaw 2 aut Straż + Pogotowie
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

27,90 zł
24,27 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,63 zł

100
ARTYK 132223 Auto Monster Truck TOYS FOR BOYS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ARTYK 132223 Auto Monster Truck TOYS FOR BOYS
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

25,30 zł
22,01 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,29 zł

Wróć do góry