hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 6 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kocia Szajka i napad na moście (Agata Romaniuk), na drugim Brud. Cuchnąca historia higieny (Monika Utnik-Strugała, Piotr Socha). Kolejny produkt to Niekończąca się historia (Michael Ende) oraz Jak uwolnić się od ciężaru dysfunkcyjnej rodziny (Linda Friel, John Friel).
1
Kocia Szajka i napad na moście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Kocia Szajka i napad na moście
Dostępny
145 szt.

Detektywistyczna przygoda z pazurem. Kocim! Kolejna część przygód Kociej Szajki, autorstwa Agaty Romaniuk, znanej jako pani Wieczorynka. W Cieszynie nastała zima. Listonosz Maurycy Moiczek stoi na moście na Olzie i podziwia krę. Nagle czuje uderzenie. Ktoś przewraca jego rower i wyrywa mu torbę z listami. Aspirantka Walerka Koczy wie, że sprawa jest delikatna. Napad zdarzył się na granicy polsko-czeskiej. Do pomocy w śledztwie zostaje wezwana Kocia Szajka oraz czeski kocur Mały Jižik. Pytania się mnożą. Dlaczego z torby zginął tylko jeden list? Komu na nim zależało? I czy uda się go odzyskać przed nadchodzącą Wigilią? Akcja książek z serii „Kocia Szajka” rozgrywa się w Cieszynie, mieście tętniącym życiem i pełnym tajemnic. Miejscowe koty o mocnym charakterze i dużej fantazji pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Do tej pory ukazały się: Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi oraz Kocia Szajka i ucho różowego jelenia. Każdy tom serii może być czytany oddzielnie.

36,99 zł
22,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,80 zł

54 osoby kupiły
2
Brud. Cuchnąca historia higieny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brud. Cuchnąca historia higieny
Dostępny
245 szt.

Nowa książka twórcy bestsellerowych Pszczół i Drzew – bogato ilustrowane kompendium wiedzy o obyczajach, przesądach, odkryciach i wynalazkach związanych z brudem, higieną i medycyną. Gdzie Król Słońce chodził piechotą? Co miał w nosie doktor dżuma? Co ma pijawka do depilacji? Czy makijaż może zabić? Jak kąpano się w starożytności, a jak w średniowieczu? Jak dbają o czystość dżiniści, jak Himbowie, a jak kosmonautki? Gdy chińscy cesarze już od ponad tysiąca lat mieli spłukiwane wodą sedesy, w europejskich miastach wciąż wylewano zawartość nocników przez okno. Dawni chrześcijańscy święci uważali brud za symbol pobożności, za to Napoleon godzinami pluskał się w wannie. Japończycy nie mogli się nadziwić niechlujstwu portugalskich podróżników, którzy w XVI wieku dotarli na ich wyspy, a brytyjskie elegantki epoki baroku tak rzadko czyściły swoje gigantyczne peruki, że lęgły się w nich myszy. Jeszcze na początku XIX wieku nawet chirurdzy nie myli rąk – w najlepszym razie wycierali je w zakrwawiony fartuch. A ubikacja w domu w wielu miejscach na świecie do dziś jest luksusem. Sięgnijcie po Brud, by poznać te i inne intensywnie pachnące historie – i dowiedzieć się, że siedząc na sedesie, korzystacie z jednego z najważniejszych wynalazków ludzkości. Przed wami fascynująca, wieloaspektowa opowieść o czystości i brudzie zilustrowana z iście barokowym przepychem przez jednego z najdowcipniejszych polskich grafików.

79,90 zł
48,74 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 31,16 zł

45 osób kupiło
3
Niekończąca się historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niekończąca się historia
Dostępny
269 szt.

Powieść fantasy dla dzieci, na kanwie której powstał niezapomniany film. Jedenastoletni Bastian żyje w świecie książek, starając się zapomnieć o szkolnych prześladowcach. Pewnego dnia kradnie z antykwariatu Niekończącą się historię i na szkolnym strychu zatapia się w lekturze. Baśniowy świat Fantazjany pochłania go bez reszty. Magicznej krainie grozi zagłada, a ku swojemu zdumieniu Bastian przekonuje się, że tylko on może ją uratować. Jak to możliwe? Powieść stworzona przez Michaela Endego, mistrza literatury dziecięcej, autora m.in. Momo. Jego przetłumaczone na kilkadziesiąt języków książki zajęły zasłużone miejsce na półkach z klasyką literatury dziecięcej i znajdują się wśród ukochanych książek z dzieciństwa zarówno dzieci, jak i ich rodziców na całym świecie.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

41 osób kupiło
4
Jak uwolnić się od ciężaru dysfunkcyjnej rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uwolnić się od ciężaru dysfunkcyjnej rodziny
Dostępny
126 szt.

„Niniejsza książka dotyczy dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i została napisana specjalnie dla nich przez autorów, którzy również należą do tej grupy. (…) Napisaliśmy ją, aby przypomnieć tym z nas, którzy zdrowieją, na czym to zdrowienie polega, i że jest ono procesem, nie wydarzeniem. To także książka dla tych spośród nas, którzy wciąż błądzą w mroku – są sceptyczni, odczuwają złość lub czują się zagubieni i poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego towarzyszą im właśnie takie emocje.” Trudno ci wchodzić w głębsze relacje z otoczeniem? Nie potrafisz stworzyć zdrowego związku? Nie radzisz sobie z rozwiązywaniem konfliktów? Jeśli chociaż na niektóre z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, być może przyszło ci dorastać w dysfunkcyjnej rodzinie. Wielu z nas wiąże swoje kłopoty w dorosłym życiu z dorastaniem w domach alkoholików. Ale przecież istnieją też rodziny na inne sposoby szkodliwe dla rozwijających się w nich dzieci: tworzą je pracoholicy, przemocowcy, osoby borykające się z chorobami, również psychicznymi, perfekcjoniści, narcyzi... W tych rodzinach problemy takie jak chłód uczuciowy, znęcanie się oraz emocjonalne lub fizyczne zaniedbywanie determinują rzeczywistość dzieci, stając się z czasem niechcianym dziedzictwem. Jeśli wychowałeś się w takim domu, jest bardzo prawdopodobne, że dziś nie potrafisz nawiązywać zdrowych relacji i masz zniekształcony obraz siebie. Być może stale odczuwasz złość, czujesz zagubienie, cierpisz z powodu uzależnienia czy depresji, nie umiesz zrozumieć targających tobą uczuć albo je wypierasz. Ale niestabilność emocjonalna rodzinnego domu, choć z pewnością odcisnęła na tobie piętno, nie musi prześladować cię przez całe życie. Dzięki tej książce możesz rozpoznać źródło swoich dzisiejszych problemów, a następnie, jak piszą autorzy, terapeuci John i Linda Frielowie, „wejść na drogę zdrowienia”. Być może właśnie ta książka będzie dla ciebie początkiem tego procesu. Przekład: Aleksandra Haduła

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

22 osoby kupiły
5
Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem
Dostępny
320 szt.

Życie nastolatka nie jest łatwe. Na szczęście młodzi mają po swojej stronie Przemka Staronia! Zaczynamy drugi rok nauki w Szkole bohaterek i bohaterów! Druga część bestsellerowego poradnika dla młodych ludzi, jak radzić sobie z życiem, emocjami i relacjami. Poradnika, który czyta się jak dobrą powieść. Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog i ulubiony belfer od etyki i filozofii powraca z inspirującymi miniwykładami dla młodych czytelniczek i czytelników. W swojej poprzedniej książce, nowatorskim poradniku Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem, korzystając z licznych przykładów ulubionych książek, filmów, gier, komiksów i seriali, pomagał współczesnym nastolatkom odnaleźć i zrozumieć siebie, niósł duchowe wsparcie oraz zachęcał do otwartości na drugiego człowieka. W drugiej części Szkoły bohaterek i bohaterów Przemek Staroń proponuje wznieść się na wyższy poziom studiowania życia. Choć obie części można czytać niezależnie, książka została pomyślana w taki sposób, że stanowi rozwinięcie pierwszej części. Dotyka trudniejszych tematów, jak wstyd czy zazdrość, skupiając się na zagadnieniach związanych z budowaniem własnej wartości, rozpoznawaniem i obroną przed manipulacją, spełnianiem cudzych oczekiwań kosztem własnej autentyczności, ćwiczeniem się w asertywności. W książce nie zabraknie nawiązań do współczesnego kanonu kultury. Pojawi się tu Alicja z Alicji w Krainie Czarów, Pippi, bohaterowie i bohaterki z Władcy Pierścieni, sagi o Harrym Potterze, Narnii. Wystąpią również Neo z „Matriksa”, Pan Kleks, Enola Holmes i postaci z Fantastycznych zwierząt. Nie zabraknie też osobistych historii z życia Przemka Staronia i jego uczniów. Podobnie jak w pierwszej części, teksty dopełniają pełne fantazji i swobody ilustracje Marty Ruszkowskiej. Wszystko to sprawia, że młode czytelniczki i młodzi czytelnicy, ich rodzice i nauczyciele zyskują nie tylko przewodnik po współczesnej kulturze, ale ponownie znajdą u Przemka Staronia źródło inspiracji oraz zachęty do twórczego myślenia w poszukiwaniu swojej własnej życiowej drogi.

44,99 zł
24,74 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,25 zł

18 osób kupiło
6
Wedlowie. Czekoladowe imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wedlowie. Czekoladowe imperium
Dostępny
89 szt.

Carl Wedel przyjechał do Warszawy z Berlina i w 1851 roku otworzył przy ulicy Miodowej swoją pierwszą cukiernię. Emil, a później Jan Wedlowie, przedstawiciele kolejnych pokoleń tej dynastii, zmienili niedużą cukiernię w potężną fabrykę i osiągnęli sukces na niebywałą skalę, przekraczający wymiar finansowy – ich produkty stały się dla Polaków trwałym symbolem wybornego smaku. Oni sami natomiast coraz głębiej wrastali w warszawski krajobraz, angażując się całym sercem (a nieraz i portfelem) w polskie sprawy. Byli Polakami z wyboru. Wedlowie nie bali się nowych technologii i innowacyjnych jak na tamte czasy form promocji. Ale musieli odnaleźć się także w nowej rzeczywistości społecznej – coraz więcej kobiet walczyło o swoje miejsce na rynku pracy, coraz częstsze były strajki robotników, domagających się poprawy sytuacji bytowej. A potem nadeszła wojna, która zmieniła wszystko. Łukasz Garbal przenosi nas do pracowni dziewiętnastowiecznych mistrzów cukiernictwa, dawnych manufaktur czekolady, do gabinetów warszawskich fabrykantów i hal fabrycznych, a przy okazji opowiada słodko-gorzki kawałek naszej historii.

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

15 osób kupiło
7
Chąśba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chąśba
Dostępny
377 szt.

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą przez wszystkich, żeby ją spalić na stosie i utopić, boginką zimy Marzanną)? Otóż ta trójka nie ma ze sobą absolutnie nic wspólnego. Kto jednak słyszał o tym, by Rodzanice tak przędły nić życia, aby komukolwiek cokolwiek ułatwić? Zamir, Strzebor i Mora muszą zjednoczyć siły we wspólnej sprawie, choć tak naprawdę nie znają nawet celu swojej wędrówki, a za wskazówkę mają jedynie niezbyt zrozumiałą przepowiednię wołchwa. Ze świątyni w grodzisku wykradziona zostaje tarcza powierzona mieszkańcom przez Jarowita, znanego ze sporego (i dość krwawego) temperamentu boga wojny i wiosny. A zbliża się wiosenna równonoc, zostało więc dosłownie kilka dni na odzyskanie zguby i zażegnanie niebezpieczeństwa. Jakby tego było mało, odnalezione zostaje ciało kobiety. Najwyraźniej została zamordowana. Rozpoczyna się poszukiwanie związku jej śmierci z nagłym wyjazdem i dziwną obietnicą, której złożenie wymogła na mężu. W lesie znajduje się odmieniec - chromy chłopiec. Czy to on zmieni losy grodziska? A może nawet całego Królestwa? Jeszcze tego nie wiesz, ale to ty zdecydujesz, oczywiście na tyle, na ile bohaterowie ci pozwolą! Tylko uważaj, bo w bezkresnym lesie czai się Leszy. No i jeszcze banda stolemów, ale kto by się przejmował olbrzymami cztery razy większymi od człowieka. Tak czy inaczej, wiadomo jedno - topór wszystko zakończy. „Znakomita autorka kryminałów tym razem prezentuje nam fantasy - i to w stylu starosłowiańskim. Jednak nawet w takiej scenerii mamy klasyczne kryminalne zagadki: znalezione w dziwnym miejscu zwłoki, kradzież cennego artefaktu, licznych podejrzanych i nieoczekiwane rozwiązanie. Do tego polityczne intrygi, interwencje istot magicznych różnych klas i różnej mocy (niekoniecznie skuteczne), walki, miłość... I nie każdy jest tym, kim się wydaje. Do tego potoczysty, wciągający język i konstrukcja będąca gawędziarską formą hipertekstu. Polecam”. Piotr W. Cholewa Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką. Chąśba to jej pierwsza powieść fantasy, choć kocha ten gatunek całym sercem. Oprócz tego jest autorką kryminałów oraz książek non-fiction. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Z kolei reportaże Puzyńskiej - Policjanci. Ulica, "Policjanci. Bez munduru i Policjanci. W boju przedstawiają służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki Policjanci. Ulica i Policjanci. Bez munduru otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”.

43,00 zł
27,52 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

10 osób kupiło
8
Mój lot samolotem. Podróże przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój lot samolotem. Podróże przedszkolaka
Dostępny
34 szt.

Książeczka z serii „Podróże przedszkolaka” została opracowana z myślą zarówno o maluchach, które mają przed sobą pierwszy lot samolotem, jak i o tych, które są fanami statków powietrznych. Julka wraz z tatą przygotują małego czytelnika do lotu i pomogą oswoić go z pasażerskim samolotem, odprawą i całym „lotniskowym zamieszaniem”. Dzięki tej książeczce podróż dla dziecka stanie się fascynującą, a nie stresującą wyprawą. Piękne ilustracje oraz krótkie teksty napisane przystępnym językiem będą pierwszym doskonałym źródłem wiedzy o samolocie i lotnisku – w sam raz na początek dla ciekawych świata maluchów.

14,35 zł
8,99 zł

Rabat 37,4%
oszczędzasz 5,36 zł

10 osób kupiło
9
Wodne czary-mary. Bing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne czary-mary. Bing
Dostępny
298 szt.

Bing przygotowuje koktajl, wybiera się na piknik z przyjaciółmi, bawi się klockami i wraz z Sulą spaceruje po parku. Ale... na wszystkich ilustracjach brakuje ważnych postaci lub elementów! Z jakich składników Bing przygotuje napój? Kto wraz z króliczkiem buduje wieżę z klocków? Co Sula i Bing zbierają podczas przechadzki w parku i jakie zwierzątko im w tym towarzyszy? Aby zobaczyć to wszystko, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie tej książki zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można bez końca napełniać wodą! „Wodne czary-mary” to bezpieczna kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami. Jest odporna na najróżniejsze dziecięce eksperymenty, a poręczny format pozwoli zabrać ją ze sobą do przedszkola, w odwiedziny do babci albo na spacer po parku. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książce nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek!

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

8 osób kupiło
10
Wieczny Grunwald - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczny Grunwald
Dostępny
69 szt.

Moje życie, moja walka, moja klęska. Od tej książki wszystko się zaczęło! Wznowienie przełomowej powieści Szczepana Twardocha z wyjątkowo szczerym, intymnym posłowiem. „Nie jestem żadnym z moich bohaterów. Nie jestem Paszkiem, nie jestem Kostkiem Willemannem z Morfiny, nie jestem którymkolwiek z bohaterów Dracha, nie jestem Jakubem Szapirą, nie jestem wreszcie Aloisem Pokorą, ani jeden z tych bohaterów nie jest też moim porte-parole, jednak każdy z nich jest mną właśnie w tym, co ich łączy, mimo że dzieli ich wszystko inne, każdy z nich jest mną, bo każdy z nich toczy tę walkę, moją walkę, walkę o godność. Dlaczego jednak piszę o sobie, przygotowując esej z okazji wznowienia Wiecznego Grunwaldu? Przede wszystkim dlatego, że zawsze piszę o sobie. Wieczny Grunwald ukazał się w 2010 roku. Od tej powieści, zdaniem wielu krytyków, rozpoczęła się era Szczepana Twardocha. To w niej odnalazł swój rozpoznawalny i niepodrabialny styl. W opowieści o Paszce po raz pierwszy widzimy zarysy głośnych bohaterów kolejnych, głośnych powieści. To w końcu w tej powieści sam Twardoch widzi punkt przełomowy dla swojej kariery. Z myślą o nowym wydaniu napisał wyjątkowy esej. Autobiograficzny, wspomnieniowy i intymny, obnażający słabości, które przekuł w sukces. Nigdy wcześniej, w tak szczerych słowach nie opowiedział o swoich korzeniach. O sobie, o swoim ciele, o tym co tworzy Szczepana Twardocha. O co walczy i kim jest. „Nie jestem delikatny, moja wrażliwość to wrażliwość czułego instrumentu pomiarowego, jestem więc czuły na rzeczywistość, ale nie wrażliwy w sensie fragile, łatwy do zniszczenia. Wręcz przeciwnie, jestem nie do zajebania.” Pod Grunwaldem ginie jeden z rycerzy zakonnych – syn polskiego króla. Umiera, ale żyć i ginąć będzie jeszcze wielokrotnie. Śmierć to dopiero początek Wiecznego Grunwaldu. Wszystko zaczyna się od gwałtu króla Kazimierza na czternastoletniej córce norymberskiego kupca. Gdy królewski bękart przychodzi na świat, jego ojciec już nie żyje. Paszko zamieszkuje w domu publicznym, do którego trafia jego matka. Kiedy również ona umiera, chłopiec za cały majątek ma mały nóż, który już ubrudził krwią, i chustę z królewskim „K” – jedyny symbol swojego pochodzenia. Wyrusza w drogę, która zaprowadzi go na pola grunwaldzkie. A wszystko, by dowiedzieć się, kim jest: „bastertem królewskim” czy „kurwim synem”? Rycerzem czy mordercą? Polakiem czy Niemcem? Nieszczęsnym indywidualistą czy pospolitą zabawką w rękach historii?

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

6 osób kupiło
11
Światło, które rozjaśnia mrok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło, które rozjaśnia mrok
Dostępny
17 szt.

Dalsze losy Alicji, bohaterki książki Światło, które nigdy nie gaśnie Alicja próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Coraz więcej czasu spędza w rodzinnym domu. Początkowo wydaje się, że jedyną przyjazną jej osobą jest jej siostrzenica Agnieszka, ale z biegiem czasu Alicja nawiązuje nić porozumienia również z siostrą Agatą. Chciałaby znowu się z nią zaprzyjaźnić. Czy więzy krwi okażą się silniejsze od poczucia krzywdy i zdrady? Niestety na jaw wychodzą kolejne rodzinne tajemnice. Alicja i Agata próbują odkryć, kim jest młoda kobieta, z którą spotyka się ich ojciec. Czy uda się wreszcie poznać całą historię rodziny? Już pora zapomnieć o przeszłości, wybaczyć krzywdy i zacząć cieszyć się życiem!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

6 osób kupiło
12
Dwie lewe ręce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dwie lewe ręce
Dostępny
36 szt.

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie dno, nie przypuszcza jednak, że była szefowa wepchnie ją pod rozpędzony pociąg. Ale, jak od dawna wiadomo, pieniądze nie śmierdzą… Kolejna opowieść o losach eksbibliotekarki, obecnie przyciągającej wszelkie komplikacje prywatnej detektyw Matyldy Dominiczak. Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

6 osób kupiło
13
Kobiety z obrazów. Nowe historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z obrazów. Nowe historie
Dostępny
22 szt.

Ambitne, utalentowane, zdeterminowane – artystki, muzy, modelki, inspiratorki i protektorki twórców. Długo czekały, by zaistnieć w świecie sztuki zdominowanym przez mężczyzn. Wreszcie nadszedł ich czas. Suzanne Valadon, ulubiona modelka Renoira i Toulouse-Lautreca, porzuciła pozowanie mistrzom, żeby malować i zyskać sławę artystki. Berthe Morisot, choć zakochana w Éduardzie Manecie i zafascynowana jego sztuką, ze wszystkich sił starała się go nie naśladować. Komplementy, w których porównywano jej obrazy do jego dzieł, uznawała wręcz za zniewagę. Piękna Kiki, najsłynniejsza modelka dwudziestolecia, zawładnęła wyobraźnią i zmysłami paryskich artystów. Królowa Montparnasse’u nigdy nie nosiła bielizny, a sukienkę imitowała falbaną doszytą do rąbka płaszcza, żeby raz-dwa pozować nago. Vanessa Bell od dzieciństwa wiedziała, że pragnie być malarką. Sławy zazdrościła jej młodsza siostra, Virginia Woolf, która w utworach literackich wielokrotnie sięgała do fenomenu postaci siostry – pięknej, zmysłowej, utalentowanej. Nie wyobrażała sobie, żeby ktoś inny projektował okładki jej książek i malował portrety. Bella Chagall wtopiła się w malarską wizję swojego męża tak mocno, że pisał do niej: „Kiedy Ci się długo przyglądam, wydaje mi się, że jesteś moim dziełem”. Fascynujące opowieści o kobietach z obrazów dopisują ważny rozdział do historii sztuki i emancypacji. Ich wkład do światowej kultury jest nie do przecenienia.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

6 osób kupiło
14
Mów mi Win - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mów mi Win
Dostępny
10057 szt.

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona podczas napadu na rodzinną posiadłość. Przez wiele miesięcy przetrzymywano ją w chacie na pustkowiu. Patricii udało się uciec, ale jej oprawców nie schwytano, nie odzyskano również rodzinnych pamiątek, które zostały skradzione podczas porwania. Aż do teraz. W Upper West Side, w apartamencie na ostatnim piętrze znaleziono ciało mężczyzny. Oprócz zwłok uwagę policji przykuwają dwa przedmioty: skradzione płótno Vermeera i skórzana walizka z inicjałami WHL3. Po raz pierwszy od lat mundurowi mają wyraźny tropy nie tylko w sprawie porwania Patricii, ale także w innej nierozwiązanej sprawie FBI, związanej ze skradzioną walizką i cennym obrazem. Ślady jednoznacznie prowadzą do pewnego mężczyzny… Windsor Horne Lockwood III lub Win – jak nazywają go przyjaciele – nie wie, jak skradzione dawno temu jego rodzinie walizka i obraz trafiły w ręce ofiary zagadkowej zbrodni. Kiedy FBI ujawnia, że martwy mężczyzna stał również za aktami terroryzmu, Win musi odkryć, co łączy te tak różne sprawy sprzed lat. Na szczęście ma do dyspozycji trzy rzeczy, których brakuje FBI: osobisty związek z co najmniej jedną ze spraw, nieograniczone środki finansowe i możliwość wymierzenia sprawiedliwości według własnych zasad.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
15
Duchowy wymiar ciąży. Pielęgnowanie i rozwój drogi do macierzyństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowy wymiar ciąży. Pielęgnowanie i rozwój drogi do macierzyństwa
Dostępny
65 szt.

Oto najlepszy przewodnik o rozwoju, trosce i wsparciu w trakcie ciąży. Każdy trymestr ciąży to dla kobiety etap bohaterskiej podróży, podczas której zmaga się ona z trudnościami na poziomie nie tylko fizycznym i emocjonalnym, ale także duchowym. Ważne jest zrozumienie tych wszystkich przejawów, bo pozwala to na zwiększenie świadomości swojej i swojego jeszcze nienarodzonego dziecka. Ten przewodnik, stworzony przez ginekologów-położników z wieloletnią praktyką, a jednocześnie rodziców czwórki dzieci, pozwoli każdej kobiecie zrozumieć kolejne etapy tego błogosławionego stanu jakim jest ciąża, nawiązać więź z dzieckiem od pierwszych dni jego życia, a przede wszystkim odnaleźć się w wyjątkowej roli matki. Autorzy w oparciu o doświadczenie w medycynie konwencjonalnej i alternatywnej, stworzyli przewodnik po codziennej praktyce w trakcie ciąży zarówno w aspekcie fizycznym, jak i duchowym. Wraz z tą książką kobiety przejdą drogę przez trzy trymestry ciąży, poród oraz etapy poporodowe, otrzymają wsparcie i przygotują się na przyjście na świat swojego dziecka. W publikacji znajdują się także praktyczne ćwiczenia medytacyjne, ćwiczenia oddechu oraz jogi przygotowane przez wykwalifikowaną instruktorkę i doulę. Książka wznosi temat ciąży i porodu na nowy poziom i przygotowuje kobiety do podróży bohaterki od ciąży do macierzyństwa!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
16
Obserwatorzy spoza czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obserwatorzy spoza czasu
Dostępny
104 szt.

Groźne miejsca, pradawne rytuały i magiczne obrzędy w niezapomnianym tomie opowieści mistrza niesamowitości. Wydane pośmiertnie i opracowane przez Augusta Derletha opowiadania H.P. Lovecrafta mają wiele cech wspólnych. Traktują o losach potomków rodów Whateleyów, Marshów lub Bishopów – samotników przybywających do odludnej krainy mrocznych puszcz Nowej Anglii, by zamieszkać w posiadłościach, które kryją wiele sekretów i zagadek z przeszłości. H.P. Lovecraft, twórca niezwykłej mitologii Cthulhu, pozostawił po sobie wiele notatek, projektów i niedokończonych opowiadań, a August Derleth podjął się trudnego dzieła połączenia tych fragmentów w całość, tworząc ze znanych wątków nowe i mrożące krew w żyłach historie. H.P. Lovecraft i August Derleth nigdy w życiu nie spotkali się osobiście, niemniej zaprzyjaźnili się, prowadząc między sobą bogatą korespondencję. Derleth podzielał zamiłowanie Lovecrafta do mrocznych, pełnych grozy opowieści i sam takie tworzył. Po śmierci swego przyjaciela z Providence, Derleth uporządkował jego spuściznę literacką i założył wydawnictwo Arkham House (zapożyczając nazwę z jednego z utworów Lovecrafta) w celu przybliżenia jej (i dzieł innych pisarzy o podobnej tematyce) szerokim rzeszom czytelników. Sądząc po popularności książek H.P. Lovecrafta na świecie, Augustowi Derlethowi udało się zrealizować swój cel. Niniejszy tom zawiera zarówno opowiadania, które Derleth dokończył, znalazłszy je we fragmentach w papierach Lovecrafta, jak i te zainspirowane pomysłami i wymianą poglądów, zawartymi w ich korespondencji. „Geniusz Lovecrafta pod wieloma względami dorównuje geniuszowi Edgara Allane Poe, w jednym go wszakże przerasta: kosmicznym rozmachem wizji świata”. – „Kirkus Reviews”

55,00 zł
43,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

5 osób kupiło
17
Pod wspólnym niebem. Zanim zobaczymy Neapol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod wspólnym niebem. Zanim zobaczymy Neapol
Dostępny
16 szt.

Danka – kilka lat wcześniej los ciężko ją doświadczył. Zachorowała na nowotwór. Operacje ratujące życie zniszczyły jej urodę, a ona utwierdziła się w przekonaniu, że już nic dobrego jej nie spotka. Wychowuje syna, który jest jej oczkiem w głowie, i tkwi w małżeństwie, choć wie, że mąż prowadzi podwójne życie. Jednak kiedy traci pracę, a mąż przegrywa w kasynie ich wspólne pieniądze, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ale czy na to nie jest już za późno?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

5 osób kupiło
18
A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy
Dostępny
78 szt.

Rozmowa rzeka znanej i lubianej dwójki Jerzy Bralczyk – Michał Ogórek. Z czego śmieją się Polacy, a co było zabawne dla starożytnych Greków? Autorzy przekomarzają się i dyskutują o humorze specyficznie narodowym, regionalnym, charakterystycznym dla profesorów, aktorów, a nawet dla Pana Boga. Skaczą z epoki do epoki, od polityki do piosenki, od kabaretu do komedii – i z powrotem, cały czas w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co nam daje humor, jakie potrzeby zaspokaja. Bralczyk i Ogórek przedzierają się przez gałęzie humoru szczególnie wybujałe w Polsce, ale też wracają do własnych młodych lat i dzieciństwa, by cytować rozmaite wierszyki, również te edukujące przez makabrę, i wspominać, co śmieszyło kiedyś, a dzisiaj już nie przejdzie. Wszystko to jest okraszone niezwykłą znajomością literatury, filmu i kabaretu, nie tylko zresztą krajowej produkcji. Wyborna lektura.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
19
Gabinet matematycznych zagadek. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabinet matematycznych zagadek. Część 1
Dostępny
34 szt.

Zapomnij o sudoku! Trenuj myślenie z Gabinetem matematycznych zagadek! Gdy profesor Ian Stewart – obecnie jeden z najsłynniejszych matematyków na świecie – w wieku 14 lat zaczął gromadzić najciekawsze matematyczne i logiczne zagadki oraz ciekawostki, pewnie nie miał pojęcia, że jakiś czas później materiały te posłużą mu do stworzenia jednej z najzabawniejszych i pouczających książek popularno-naukowych. Tom zbiera dziesiątki ciekawych gier, zabaw, historyjek, dowcipów i anegdot, karcianych sztuczek i innych atrakcji związanych z fascynującym światem matematyki. W niezwykłej książce profesora Stewarta zakochają się zarówno miłośnicy matematyki, doświadczeni amatorzy zagadek, jak i zupełni nowicjusze, którzy do tej pory szerokim łukiem obchodzili wszystko, co dotyczy liczb, wzorów i logicznego myślenia.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
20
Trylogia szamańska. Tom 3. Szamański twist - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia szamańska. Tom 3. Szamański twist
Dostępny
82 szt.

Smutek i Gniew buszujący po Toruniu to dopiero początek. Witkacy, nieoczekiwanie wysłany na wczesną policyjną emeryturę, szuka nowych możliwości zarobku. Egzorcysta na godziny? Gorąca linia dla graniczników? A może detektyw od spraw nadprzyrodzonych? Trafia mu się nawet pierwszy klient, szukający zaginionej magicznej siostry i sekty, w której oboje dorastali, a Witkacy czuje, że może się w tym sprawdzić. W końcu to prawie jak praca w policji, tylko bez odznaki – za to z duchami, magią i przerażającym guru, Jupiterem. Tymczasem po mieście krąży para demonów, wywołując u ludzi myśli samobójcze i agresję, trickster Kojot panoszy się po okolicy, duch opiekuńczy Witkacego pada ofiarą podłej klątwy, a córka szuka sojuszników w Zaświatach. Witkacy nigdy nie miał lekko, ale to już naprawdę przesada! „Zbrodnia, miłość, poświęcenie, śmierć. Aneta Jadowska wie, jak zapewnić Czytelnikom emocjonalny rollercoaster. Trzymajcie się mocno i wyruszcie do Thornverse w rytm uderzeń szamańskiego bębna.” – Ewelina Warchulińska, www.gavran.pl

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

4 osoby kupiły
21
Wilk, lew i ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilk, lew i ja
Dostępny
21 szt.

Wilk, lew i ja to niesamowita historia przyjaźni między dwójką dzikich zwierząt i młodą dziewczyną. Po śmierci swojego dziadka, młoda, utalentowana pianistka Alma powraca do domu swojego dzieciństwa na malowniczej, kanadyjskiej wyspie, z dala od zgiełku Nowego Jorku. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje przybraną mamą wilczego szczeniaka i lwiątka. Przyjaźń, która się między nimi rozwija, łączy ich na dobre i na złe, a perypetie to tylko kwestia czasu. Gdy troje przyjaciół zostaje rozłączonych, Alma zrobi wszystko, aby odszukać swoich podopiecznych. Wilk również pragnie odnaleźć swojego przybranego brata. Czy uda im się pokonać dzielące ich przeszkody? Kolejny – po filmie „Mia i biały lew” – film o niezwykłej przyjaźni dziewczyny ze zwierzętami.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

4 osoby kupiły
22
Imperium Rzymskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium Rzymskie
Dostępny
23 szt.

Imperium Rzymskie to kompendium wiedzy o starożytnym Rzymie, począwszy od zarania jego dziejów po pierwszych cesarzy (dynastię julijsko-klaudyjską). Książka poświęcona jest głównie historii politycznej. Wyłania się z niej obraz Rzymianina-zdobywcy poszerzającego terytorium swego państwa do rozmiarów imperium bezwzględnymi metodami. Droga rozwoju oznaczała, niestety, zagładę wielu istnień ludzkich na podbijanych terytoriach, zniewolenie oraz wyzysk pozostałych przy życiu. Wieloma krwawymi zgłoskami pisana jest również historia wewnętrzna, nacechowana wojnami domowymi, walkami o pozycję społeczną oraz o prawa obywatelskie. Oprócz tych niewątpliwych cieni są też i blaski kształtującego się Imperium. Zmysł organizacyjny Rzymian, ich upodobanie do tworzenia prawa, przyswajanie dorobku naukowego i kulturalnego Greków, możliwość posługiwania się w całym Imperium zaledwie dwoma językami (łacińskim i greckim), jedną monetą, i wreszcie pokój w obrębie granic, tzw. Pax Romana ? a przez to swobodne i w miarę bezpieczne przemieszczanie się ludzi, towarów oraz idei ? stworzyło z czasem fundament pod coś, co dzisiaj zwiemy ?europejskością? w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zenon Gołaszewski ? historyk, tłumacz i pisarz ? stara się w sposób przystępny poprowadzić Czytelnika przez meandry tej historii, w czym wspomagają go liczne odwoływania się do pisarzy starożytnych. Książka wzbogacona jest wieloma mapkami, ilustracjami oraz indeksami osób i nazw geograficznych.

85,00 zł
71,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 13,60 zł

4 osoby kupiły
23
Wszystkie przygody Amelii Bedelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie przygody Amelii Bedelii
Dostępny
39 szt.

Wyjątkowe wydanie, które powinno trafić na półkę każdego dziecka. Najlepsze przygody Amelii Bedelii w tłumaczeniu Wojciecha Manna zebrane w jednym tomie! Amelia Bedelia, przesympatyczna pomoc domowa, która podjęła pracę u Państwa Rogers, przysparza swoim gospodarzom ogrom kłopotów każdego dnia. Zabawne niedopowiedzenia i sytuacje, które z nich wynikają bawią do łez małych i dużych czytelników. Bogato ilustrowana i świetnie przetłumaczona klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej powraca w jednym, zbiorczym tomie. Zawód: pomoc domowa, (nie)idealna, lecz niezastąpiona. Metoda działania: Amelia robi dokładnie to, o co ją poprosisz – uważaj więc na słowa! Doświadczenie: od ponad 50 lat opiekuje się domem i dba o dobry humor czytelników na całym świecie. Umiejętności dodatkowe: piecze najlepszy bezowy tort cytrynowy na świecie! Wpuśćcie Amelię do waszych domów, niech zasieje w nich odrobinę (nie)porządku i (nie)kontrolowanego chaosu.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
24
Podróże przedszkolaka. Moja podróż pociągiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże przedszkolaka. Moja podróż pociągiem
Dostępny
73 szt.

Książeczka z serii „Podróże przedszkolaka” została opracowana z myślą zarówno o maluchach, które mają przed sobą pierwszą podróż pociągiem, jak i o tych, które są fanami tych pojazdów. Filip z mamą przygotują małego czytelnika do wyjazdu i pomogą oswoić go z pociągiem, stacją kolejową i całym „dworcowym zamieszaniem”. Dzięki tej książeczce podróż dla dziecka stanie się fascynującą, a nie stresującą wyprawą. Piękne ilustracje oraz krótkie teksty napisane przystępnym językiem będą pierwszym doskonałym źródłem wiedzy o pociągu i kolei – w sam raz na początek dla ciekawych świata maluchów.

13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
25
Mogę wszystko. Matylda, Tymon i Supermoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mogę wszystko. Matylda, Tymon i Supermoce
Dostępny
4 szt.

Brat Matyldy często ma dość swojej siostry. Jest mała, wszystko gubi, ciągle włazi do jego pokoju i wiecznie czegoś chce! Tyle dobrego, że można fajnie się z nią pobawić w supermoce. Ale kiedy Tymon podsłuchuje rozmowę rodziców, z której dowiaduje się, że Matylda może po prostu zniknąć z ich domu, jest przerażony. W końcu to jego siostra! Czy zdoła ją uratować? „Mogę wszystko” to nowa seria Ilony Kosteckiej, autorki bloga rodzicielskiego „Mum and the City”, skupiająca się na dziecięcych mocnych stronach, kłopotach z codziennością i niełatwych czasem relacjach między rodzeństwem. W serii ukazała się do tej pory Matylda Odważna i Pralkowy Potwór, Matylda, Tymon i Supermoce to kolejna część, tym razem napisana z perspektywy Tymona.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
26
Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi
Dostępny
75 szt.

Czytaliście Dlaczego oczy kota świecą w nocy?, Dlaczego hipopotam jest gruby? i Dlaczego ziewamy?, ale wciąż jesteście żądni wiedzy? Mamy dla was „jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi”, które rozjaśni niezastąpiona Dorota Sumińska! Ta książeczka to garść anegdot i ogrom naukowych faktów od najpopularniejszej i najbardziej uznanej polskiej lekarki weterynarii, w przewrotny i humorystyczny sposób zilustrowanych przez Joannę Żero. • Glizda czy glista? • Jak owady widzą świat? • Co to jest żywiciel? • Czy meduzy też mają przeponę? • Kto produkuje najwięcej śliny? • Dlaczego psy zjadają kocie kupy? • Czy bakteria myśli? • Dlaczego sowy kręcą głową? A do tego zestaw przydatnych informacji na temat tak bardzo obecnych dziś w naszym życiu wirusów, szczepionek i antygenów. Czy ryby piją wodę? to potężny zastrzyk wiedzy nie tylko dla młodych czytelników, którzy zadręczają dorosłych swoimi dociekliwymi pytaniami, ale także dla mam, ojców, babć i dziadków. Przekonajcie się sami!

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

4 osoby kupiły
27
Apeirogon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apeirogon
Dostępny
298 szt.

Nominowana do Nagrody Bookera, finalistka Dublin Literary Award, nagrodzona National Jewish Book Award historia dwóch śmiertelnych wrogów zjednoczonych w obliczu straty. Rami Elhanan jest Palestyńczykiem, a Bassam Aramin Izraelczykiem. Dzieli ich wszystko. Podczas spotkania z przyjaciółmi Smadar, córka Ramiego, ginie w wyniku samobójczego zamachu w centrum Jerozolimy. Dziesięć lat później Abir, córka Bassama, zostaje śmiertelnie postrzelona na przerwie między lekcjami. Tragiczna śmierć córek nierozerwalnie zbliża ojców i na przekór wszystkiemu daje początek długoletniej przyjaźni oraz wspólnej misji. McCann z geometryczną precyzją tka misterną fabułę na wzór apeirogonu ? wielokąta o nieskończonej liczbie boków. Łączy fikcję, historię, politykę, sztukę i naturę w pełną nadziei opowieść o miłości i przyjaźni, stracie i przynależności. Opowieść, której świat potrzebuje właśnie teraz i która ? podobnie jak opisany w niej konflikt ? niepokoi i nie pozwala o sobie zapomnieć. Wszystkie ważne powieści stanowią akty brawurowej odwagi. Apeirogon Columa McCanna jest inny niż wszystko, co do tej pory czytaliście. Michael Cunningham Najnowsza powieść McCanna jest być może jego największym dokonaniem. KIRKUS REVIEWS Nadzwyczaj wciągająca podróż, przepełniona pomysłami i poetycką wrażliwością. THE TIMES Powieść o silnym brzmieniu i wielkiej mocy. Trudno o lepszą książkę. THE INDEPENDENT

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
28
Stanisław Lem. Wypędzony z Wysokiego Zamku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Lem. Wypędzony z Wysokiego Zamku
Dostępny
174 szt.

Kompletna i bezkompromisowa biografia Stanisława Lema. Psychologiczny portret wielkiego pisarza. O twórczości i literackich zmaganiach Stanisława Lema napisano już wiele. Jako człowiek wciąż pozostaje jednak zagadką. Bardzo oszczędnie opowiadał o swoim życiu prywatnym – wymawiał się słabą pamięcią, zostawiał niedopowiedzenia i przytaczał zabawne anegdoty, gdy padały trudne pytania. Co rządziło jego światem? Przemilczana trauma i ucieczka przed bolesnymi wspomnieniami? Wyparta tożsamość żydowska i potrzeba przynależności do wspólnoty? Nieprzejednany dystans do świata? Lęki czy geniusz? Czego się bał, przed czym uciekał? Literaturoznawczyni i badaczka jego twórczości Agnieszka Gajewska dotarła do nowych źródeł (archiwa lwowskie, archiwa bezpieki, archiwa prywatne), z których nikt wcześniej nie korzystał. Dzięki nim nie tylko udaje jej się zrekonstruować życie żydowskiej inteligencji i przedwojennego wielokulturowego Lwowa, ale również postawić mocno udokumentowaną tezę: doświadczenie wojny i ocalenie z Zagłady miało fundamentalny wpływ na Stanisława Lema i jego twórczość, która pełna jest zakamuflowanych odniesień do jego życiowych doświadczeń. Dzięki tej biografii poznajemy nie tylko wielkiego pisarza, ale przede wszystkim człowieka doświadczonego przez historię, ze wszystkimi jego problemami, obawami, wątpliwościami i słabościami.

69,90 zł
55,59 zł

Rabat 20,5%
oszczędzasz 14,31 zł

3 osoby kupiły
29
Angielski. 1000 najważniejszych słów. Fiszki PLUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. 1000 najważniejszych słów. Fiszki PLUS
Dostępny
48 szt.

Czy wiesz, że 1000 słów wystarczy, by czytać ze zrozumieniem 70% tekstów użytkowych w języku obcym? Fiszki Plus to kompleksowy system nauki ? poznasz z nim 1000 najważniejszych słów, zdań i zwrotów. System Fiszki Plus pozwoli Ci szybko opanować podstawy i umożliwi swobodne porozumiewanie się w języku angielskim. Ucz się słów i przykładowych zdań oraz poznaj ich użycie w kontekście. Opanuj synonimy, idiomy oraz reguły gramatyczne. Zapamiętuj skutecznie, wykorzystując system z kolorowymi przegródkami. Słuchaj nagrań MP3 wszystkich słówek i zdań z tłumaczeniami i poznaj prawidłową wymowę. Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi zawartymi w programie Aktywny Trening. W ramach szybkiej powtórki powtarzaj słówka umieszczone na memoliście i sprawdzaj, co już umiesz. Ucz się mobilnie w drodze do pracy lub szkoły! Dzięki nauce z Fiszkami PLUS: poznasz 1000 najważniejszych słów i zdań, dzięki którym zaczniesz swobodnie rozmawiać, utrwalisz słówka i poznasz ich użycie w kontekście ? 1000 przykładowych zdań, szybko i skutecznie opanujesz słownictwo z wybranych grup tematycznych, posłuchasz gotowych nagrań MP3 i przećwiczysz wymowę, stworzysz własną playlistę i powtórzysz słówka za lektorem, utrwalisz wiedzę za pomocą kolorowych przegródek, będziesz ćwiczył język o każdej porze i w dowolnym miejscu.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

3 osoby kupiły
30
Tut Tut Autka Garaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tut Tut Autka Garaż
Vtech
Dostępny
9 szt.

294,90 zł
227,07 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 67,83 zł

3 osoby kupiły
31
Dla Ciebie wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla Ciebie wszystko
Dostępny
1394 szt.

Nigdy nie zapomnisz pierwszej miłości. Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak z nizin społecznych, wychowany w rodzinie cieszącej się jak najgorszą sławą w całym hrabstwie Pamlico. I dziewczyna z przeciwnego bieguna społecznego pragnąca zostać nauczycielką. Różnice wynikające z pochodzenia, wychowanie, nieprzychylni ludzie – wszystko to sprawiło, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził. Żyje samotnie, pracując na platformach wiertniczych i pokutując za dawne winy. Amanda, mimo że wyszła za mąż i urodziła dzieci, czuje się nieszczęśliwa. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku na pogrzebie starego przyjaciela. Stłamszone przed laty uczucie powraca – ale czy uda im się odnaleźć szczęście na przekór całemu światu? Przeszłość i związane z nią konflikty odzywają się ze zdwojoną siłą...

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

3 osoby kupiły
32
Co zobaczę w lesie. Oglądaj, wskaż, zapamiętaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
33
Zawieszka na prezenty Botanic 10szt HAPPY COLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka na prezenty Botanic 10szt HAPPY COLOR
GDD
Dostępny
6 szt.

Eleganckie kwadratowe zawieszki z białego papieru z nadrukowaną gałązką eukaliptusa i wytłoczonymi złoceniami. Możliwość dopisywania dedykacji. Każda zawieszka posiada sznureczek w kolorze białym.* Kształt - kwadratowy* Wymiar - 6 x 6 cm* Sznureczek - biały* Karton - 300g/m2* Ilość w opakowaniu - 10 sztuk

6,99 zł
3 osoby kupiły
34
Brakujący obrazek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brakujący obrazek
Dostępny
43 szt.

Poruszająca i pełna emocji opowieść o nadziei, przebaczeniu i sile siostrzanej miłości. Ola zaszła w ciążę przed maturą i została wyrzucona z domu przez despotycznego ojca. Nieudane małżeństwo oraz samotne macierzyństwo sprawiły, że musiała szybko dorosnąć i zrezygnować z wielu marzeń. Dziś ma 34 lata i jest spełnioną mamą mądrej, choć zbuntowanej nastolatki. W jej życiu pojawił się również mężczyzna, z którym jest gotowa stworzyć nowy związek. Wygląda na to, że w końcu będzie spokojna i szczęśliwa. Tylko jedna rzecz kładzie się cieniem na jej życiu – natarczywe myśli o młodszej siostrze, Natalii, z którą przed laty straciła kontakt. Przypadek sprawia, że udaje się jej odnaleźć siostrę. Natalia czuje jednak żal do Oli i wciąż z trudem radzi sobie ze wspomnieniami dzieciństwa. Siostry mają spotkać się w Wigilię. Czy uda im się naprawić zerwane więzi? I czy Ola uwolni się od przeszłości?

39,95 zł
28,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,19 zł

3 osoby kupiły
35
Eiger wyśniony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eiger wyśniony
Dostępny
255 szt.

Zdobywcy najwyższych gór – to bohaterowie? Egoiści? Wariaci? Co sprawia, że człowiek jest gotowy zaryzykować wszystko, żeby zdobyć niedostępny szczyt? Kto to rozumie, temu nie trzeba tłumaczyć, a kto nigdy nie usłyszał wezwania gór, i tak tego nie pojmie – zdaje się mówić Jon Krakauer, doskonały pisarz i świetny wspinacz. Eiger wyśniony to zbiór jego młodzieńczych reportaży o wspinaczce. Są tu fascynujące relacje z niebezpiecznych wypraw i wskazówki, jak radzić sobie z nudą w czasie wielodniowego oczekiwania na atak szczytowy, jest podpowiedź, co najlepiej zabrać ze sobą w góry (starannie wybraną lekturę i sprawdzonych przyjaciół!), są historie górskich celebrytów i mniej znanych, a równie ciekawych ludzi gór. Wśród całej gromady barwnych postaci pojawiają się także znajome twarze – jak choćby Kukuczki czy Rutkiewicz. Niektórzy z nas po lekturze tej książki od razu ruszą na szlak. Ale wszystkich, nawet wielbicieli równin, Krakauer zachęci, by spojrzeć w twarz przygodzie – każdy na własną miarę!

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

3 osoby kupiły
36
Z kim ja muszę pracować?! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z kim ja muszę pracować?!
Dostępny
81 szt.

Instrukcja obsługi trudnych osobowości Jednym z największych wyzwań w każdym miejscu pracy jest radzenie sobie z „tymi innymi”. Czyli osobami, które od pierwszej minuty spotkania przy ekspresie do kawy zaczynają działać ci na nerwy. I nieważne, czy pracujesz w kameralnym zespole, czy w wielkiej korporacji, czy jesteś prezesem czy kurierem, twoi współpracownicy potrafią zepsuć smak każdego sukcesu – jak kwaśne mleko w kawie. Per Henrik Stenstrøm na co dzień prowadzi wykłady na temat życia w pracy. Zauważył bowiem, że w środowisku pracy przyjmujemy różne role, tak jak w życiu. Na podstawie wieloletnich obserwacji udało mu się stworzyć klasyfikację szczególnie irytujących pracowników, których podzielił na siedem kategorii: od Gwiazdy po Pasażera na gapę. Dokonuje analizy tych typów osobowości i doradza, w jaki sposób można ich spacyfikować, aby współpraca była owocna, a pierwsza poranna kawa stała się przyjemnym biurowym rytuałem.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
37
Nasza podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza podróż
Dostępny
81 szt.

Pociągiem, po torach, przez most, na wprost! Wznowienie hitu z lat 60. – wdzięcznie zilustrowany wiersz w formie książki harmonijki z elementami do samodzielnego wycięcia. „Kupujesz bilet. Wchodzisz na peron. – Wsiadajcie, dzieci! – ojciec już woła. Lokomotywa sapnie i gwizdnie. Po srebrnych szynach pobiegną koła”. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Proszę czytać i rozkładać! Bo ten uroczo zilustrowany, rytmiczny wiersz o podróży pociągiem to książka harmonijka. Gdy ją rozłożycie, z jednej strony zobaczycie mijane po drodze krajobrazy, a z drugiej pociąg. Ale to nie wszystko. Z wyciętych z wkładki wagoników możecie zrobić własny! Pod szyldem „Bajki z Okienkami” wznawiamy najlepsze tytuły z kultowej serii „Książeczki z Misiowej Półeczki”, która ukazywała się w latach 60., 70. i 80. To książki z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia lub sklejenia – urzekające prostotą, wysmakowane graficznie i niezwykle pomysłowe, zachęcające do aktywnej lektury i twórczej zabawy. Nasza podróż po raz pierwszy ukazała się w 1963 roku.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
38
Życie za szczyt. Polacy w Himalajach i Karakorum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie za szczyt. Polacy w Himalajach i Karakorum
Dostępny
61 szt.

Ruszając na wyprawy w Himalaje i Karakorum godzili się na wyrzeczenia, zimno, głód, chorobę wysokościową, ale przecież nikt z nich nie myślał o ostatecznym. O tym, że zapuszczając się w strefę śmierci, może już z niej nie wróci. Niebosiężne szczyty - wśród nich Lhotse, K2, Annapurna Południowa, Broad Peak… Niezwykli ludzie - jak Stanisław Latałło, Andrzej Bieluń, Barbara Kozłowska czy Łukasz Chrzanowski… Los splótł ich ze sobą - człowieka i górę - na zawsze. Jaka była ta ostatnia wspinaczka? Co sprawiło, że zdobywając szczyt, przekroczyli kruchą granicę między wyzwaniem a ryzykiem? Wysokogórskie wyprawy i próba drobiazgowego odtworzenia tych decydujących chwil. Historie złożone z wielu puzzli, wyczytane z prasy, książek, raportów, wyniesione ze spotkań i rozmów. By je ocalić w pamięci. Nie zapomnieć. Nie tylko o tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie grani, ale też o ich partnerach i ratownikach - jakże często narażających własne życie. Opowieść o granicach ryzyka, odwadze i poświęceniu. O emocjach związanych z pasją wspinania będących zapłatą, rozgrzeszeniem i powodem, dla którego zapomina się o trudnościach, by znów wyruszyć w góry, na szczyt. Rachela Berkowska pośród rodzin, najbliższych i członków tragicznych wypraw szuka odpowiedzi na pytania, które pozostają tajemnicą gór. Rachela Berkowska (ur. 1968) - dziennikarka, z mediami związana od ponad 20 lat. W 2017 roku zadebiutowała biografią maratończyka i ultramaratończyka Ryszarda Kałaczyńskiego, wydaną pod patronatem National Geographic. Pisanie łączy z podróżowaniem i sportami ekstremalnymi. Żegluje - brała udział w rejsie dookoła świata na szkunerze Zawisza Czarny, nurkuje, skakała ze spadochronem, skialpinistycznie jeździ na nartach - w Tatrach, Alpach, na Kaukazie i w Himalajach.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

3 osoby kupiły
39
Magia księżycowa. Mity, zaklęcia, przepisy i rytuały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Magia księżycowa. Mity, zaklęcia, przepisy i rytuały
Dostępny
1 szt.

Nowe wydanie bestsellerowego poradnika Magia księżycowa! Dowiedz się, jak korzystać z nieustannie zmieniającej się energii Księżyca, by napełnić większą mocą swoje działania magiczne w codziennym życiu. W jakiej fazie Księżyca obciąć włosy, by były mocniejsze, a kiedy sadzić rośliny, by rosły szybciej? Magia księżycowa jest jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych technik magicznych, dzięki którym poprawisz jakość swojego życia. Co miesiąc poziom twojej energii zwiększa lub zmniejsza się – w zależności od fazy Księżyca. Czasem mobilizuje cię do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć, a innym razem ukierunkowuje w stronę wyciszenia i kontemplacji. Niezależnie od tego, czy Księżyc sprawia, że czujesz się gotowa na przygody, czy też wręcz opadasz z sił, możesz skorzystać z jego energii, by działała na twoją korzyść każdego dnia. Słynna D.J. Conway wyjaśnia, w jaki sposób każdy z trzynastu miesięcy księżycowych jest bezpośrednio powiązany z sezonowym przepływem energii. Korzystając z 79 współczesnych pogańskich rytuałów na wzbudzenie energii Księżyca i celebrowanie jego faz, poprawisz swój stan fizyczny, emocjonalny i duchowy. Wystarczy tylko, że zharmonizujesz się z naturalnymi siłami Księżyca. Książka obfitująca w praktyczną magię księżycową zawiera także: • sezonowe receptury kulinarne i przepisy na dekoracje; • medytacje księżycowe, rytuały i zaklęcia; • mitologię i symbolikę księżycową; • opis starożytnych bogiń, bogów i świąt. Niech twoje życie płynie wraz z rytmem Księżyca!

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

2 osoby kupiły
40
Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek
Dostępny
106 szt.

Angielski dla dzieci. 100 pierwszych słówek to książeczka obrazkowa do intuicyjnej nauki podstawowych angielskich słówek. Z myślą o najmłodszych powstało 10 ilustrowanych plansz z angielskimi słówkami przedstawiającymi rodzinę, kolory, zwierzęta, zabawki itp. Ułatwieniem w nauce będą również nagrania native speakera w formacie MP3, które pomogą maluchowi poćwiczyć i oswoić się z prawidłową angielską wymową. Zabawa z książeczką pozwala na intuicyjną naukę języka angielskiego poprzez skojarzenie nowego słówka z obrazkiem. To doskonała pomoc edukacyjna, które pomoże łączyć zabawę z nauką w przedszkolu i w domu. Angielski dla dzieci. 100 pierwszych słówek to: - książeczka do nauki podstawowych angielskich słówek - 10 plansz ze słówkami m.in. rodzina, ciało, jedzenie i picie, park - barwne ilustracje wspomagające zapamiętywanie - nagrania MP3 native speakera

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
41
Wodny tancerz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodny tancerz
Dostępny
82 szt.

Nominowana do nagrody NAACP Image. Określona jedną z najlepszych książek dekady. Określona jedną z najlepszych książek roku przez „Time”, „NPR”, „The Washington Post”, „Chicago Tribune”, „Vanity Fair”, „Esquire”, „Good Housekeeping”, „Paste”, „Town & Country”, „The New York Public Library”, „Kirkus Reviews”, „Library Journal”. Młody Hiram Walker urodził się w niewoli. Kiedy jego matka została sprzedana, Hiram został pozbawiony wszelkiej pamięci o niej – ale został obdarzony tajemniczą mocą. Lata później, kiedy Hiram prawie tonie w rzece, ta sama moc ratuje mu życie. To spotkanie ze śmiercią rodzi w Hiramie pilną potrzebę i śmiały plan: uciec z jedynego domu, jaki kiedykolwiek znał. Tak zaczyna się nieoczekiwana podróż, która prowadzi Hirama od skorumpowanych wspaniałości dumnych plantacji Wirginii do zdesperowanych bojówek partyzanckich na pustkowiach, od trumny Głębokiego Południa do niebezpiecznie idealistycznych ruchów na Północy. Nawet gdy zostaje wcielony do podziemnej walki między handlarzami niewolników a zniewolonymi, determinacja Hirama, by uratować rodzinę, którą zostawił, jest niezłomna. To dramatyczna historia okrucieństwa, które dotknęło całe pokolenia kobiet, mężczyzn i dzieci – gwałtownego i kapryśnego rozdzielania rodzin – oraz wojny, którą toczyli, by po prostu żyć z ludźmi, których kochali. Napisana przez jednego z najbardziej ekscytujących współczesnych myślicieli i pisarzy, Wodny tancerz jest porywającym, transcendentnym dziełem, które przywraca człowieczeństwo tym, którym wszystko zostało odebrane. Na podstawie książki powstaje film MGM, Plan B i Harpo Films Oprah Winfrey w oparciu o scenariusz Ta-Nehisi Coates’a i Kamilah Forbes. „Debiutancka powieść nagrodzonego National Book Award autora Między światem a mną, powieść o magicznym darze, druzgocącej stracie i podziemnej wojnie o wolność.” – bestseller „New York Times” i Oprah's Book Club Pick „Ta mocna książka o najbardziej haniebnym grzechu Ameryki sprawia, że [Ta-Nehisi Coates] staje się pierwszorzędnym powieściopisarzem.” – „San Francisco Chronicle”

46,99 zł
24,99 zł

Rabat 46,8%
oszczędzasz 22,00 zł

2 osoby kupiły
42
Wzmocnij odporność w 7 tygodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzmocnij odporność w 7 tygodni
Dostępny
62 szt.

Odporność organizmu zawsze była ważna, ale nigdy nie potrzebowaliśmy jej tak bardzo jak w czasach globalnej pandemii. Przekonaj się, że nóż i widelec są najlepszymi narzędziami do odzyskania zdrowia i dobrej energii. Dzięki autorskiemu programowi regeneracji immunologicznej Marka Zaremby pokonasz przewlekłe zmęczenie i odzyskasz upragnioną koncentrację. Zbuduj pełną odporność organizmu – 7 filarów odporności w ciągu 7 tygodni! W tej książce znajdziesz nie tylko 80 przepisów na pyszne i zdrowe dania, ale przede wszystkim otrzymasz praktyczne rozwiązania, które będą podstawą nowego, pełnego energii życia. Dowiesz się, jak rozkodować jedzenie, które podkrada w ciągu dnia twoją energię, jak wzmocnić trawienie, odbudować florę jelitową, uzdrowić organizm z pomocą skutecznej detoksykacji, poprawić sen, jak wyleczyć ukryte infekcje, obniżyć poziom stresu w życiu codziennym i jak rozsądnie stosować suplementację. Dowiesz się również, jak włączyć antywirusową tarczę, aby twój organizm skutecznie walczył z wirusami! Najwyższy czas na: skuteczny detoks, szczelne jelita, dobry sen, udane relacje, smaczną i zdrową dietę, regularną aktywność, skuteczną mineralizację organizmu. „Ciało nigdy nie kłamie. W mojej praktyce dietetycznej program regeneracji immunologicznej wypróbowało wielu pacjentów. Zmieniając z miłością swój styl życia we własnym tempie, będziesz cieszyć się nowymi nawykami, które odtąd codziennie będą pracować na twoją odporność”. – autor Odzyskaj energię i radość życia. Pokonaj stres i pośpiech.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

2 osoby kupiły
43
Nie moja matka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie moja matka
Dostępny
1082 szt.

Co, jeśli okaże się, że okłamuje cię osoba, której ufasz najbardziej na świecie? „Mają niewłaściwą osobę. Popełnili błąd. Policja bez przerwy myli tropy, prawda? Mówią o tym w każdym filmie dokumentalnym. Nie ma mowy, żeby moja matka, jedyny rodzic, jakiego kiedykolwiek miałam, mogła zrobić coś tak potwornego. Moja matka jest troskliwa. Myśli o innych. Wszystkich stawia przed sobą, a mnie przede wszystkim. Nie jest typem osoby, która mogłaby zrobić coś takiego. Czy całe moje życie jest kłamstwem? Muszę poznać prawdę. Ale im więcej wiem, tym bardziej jestem przerażona. Zaczynam się zastanawiać, czy tracę kontakt z rzeczywistością, czy może moja własna córka jest w niebezpieczeństwie? Na pewno jednak coś tu się nie zgadza”. (fragment książki) Niezmiernie wciągający thriller psychologiczny, idealny dla fanów Gillian Flynn, Ruth Ware i Lisy Jewell.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
44
Puzzle 24 elementy. Radość Kucyków Pony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 24 elementy. Radość Kucyków Pony
Trefl, 24
Dostępny
141 szt.

Puzzle 24 maxi składające się z 24 bardzo dużych elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach Kucyków Pony. Po ułożeniu układanki powstanie duży obrazek, o wymiarach 60.0 x 40.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

2 osoby kupiły
45
Tech Truck śmieciarka 28 cm 35311 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tech Truck śmieciarka 28 cm 35311
Wader
Dostępny
2 szt.

Tech Truck śmieciarka to idealna zabawka dla najmłodszych. Najnowszy pojazd z serii Tech Truck o długości 28 cm wyposażony jest w kontener na śmieci, ruchomy podnośnik umożliwiający opróżnianie kontenera oraz otwieraną tylną klapę. Śmieciarka charakteryzuje się precyzją wykonania, odwzorowaniem realnego pojazdu i ciekawą kolorystyką. Te wszystkie cechy czynią z pojazdu doskonałą zabawkę dla maluszka zarówno w domu jak i w piaskownicy. Zabawki doskonale nadają się zarówno do zabawy w domu, jak i w ogrodzie, czy piaskownicy.

28,99 zł
26,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,32 zł

2 osoby kupiły
46
Chodząc w Tatry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodząc w Tatry
Dostępny
104 szt.

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem Chodząc w Tatry, można zobaczyć więcej. Nawet jeśli w górach się tylko bywa, każdy, kto w nie idzie, zmierza po skarb – tu zwyczajne sprawy nabierają nowego sensu. Aktywność, wysiłek, zmęczenie stają się czymś więcej niż tylko fizycznym doświadczeniem. Tatry to miejsce nieograniczonych możliwości, ale także lekcja pokory. W Tatrach upływ czasu staje się wyraźniejszy. Chodząc w Tatry to zbiór esejów antropologiczno-filozoficznych o życiu w Tatrach i pod Tatrami pisanych z perspektywy mieszkańca Kościeliska, to próba zrozumienia istoty tatrzańskości i elementów, które się na nią składają. To także osobista opowieść o wieloletniej relacji z górami, o fascynacji wspinaczką i wędrówkami, o obserwacjach zmieniającej się natury – wciąż wspaniałej, mimo że coraz bardziej niszczonej przez człowieka. To także uniwersalna refleksja o przemijaniu i o tym, że w górach mocniej doświadcza się swojego istnienia.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
47
Hiszpański. 1000 najważniejszych słów. Fiszki PLUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. 1000 najważniejszych słów. Fiszki PLUS
Dostępny
56 szt.

Fiszki Plus to kompleksowy system nauki ? poznasz z nim 1000 najważniejszych hiszpański słów, zdań i zwrotów. System Fiszki Plus pozwoli Ci szybko i skutecznie opanować najczęściej używane w języku hiszpańskim słówka oraz umożliwi swobodną komunikację na poziomie podstawowym. Przykłady użycia wszystkich słów w zdaniu to gotowe wzorce komunikacyjne. Fiszki podzielono na praktyczne grupy tematyczne ułatwiające zapamiętanie materiału metodą skojarzeń. Ucz się słów i przykładowych zdań oraz poznaj ich użycie w kontekście. Zapamiętuj skutecznie, wykorzystując system z kolorowymi przegródkami. Słuchaj nagrań MP3 wszystkich słówek i zdań z tłumaczeniami i poznaj prawidłową wymowę. Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi zawartymi w programie Aktywny Trening. W ramach szybkiej powtórki powtarzaj słówka umieszczone na memoliście i sprawdzaj, co już umiesz. Ucz się mobilnie w drodze do pracy lub szkoły! Dzięki nauce z Fiszkami PLUS: poznasz 1000 najważniejszych słów i zdań, dzięki którym zaczniesz swobodnie rozmawiać, utrwalisz słówka i poznasz ich użycie w kontekście ? 1000 przykładowych zdań, szybko i skutecznie opanujesz słownictwo z wybranych grup tematycznych, posłuchasz gotowych nagrań MP3 i przećwiczysz wymowę, stworzysz własną playlistę i powtórzysz słówka za lektorem, utrwalisz wiedzę za pomocą kolorowych przegródek, będziesz ćwiczył język o każdej porze i w dowolnym miejscu.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

2 osoby kupiły
48
Wizarding World. Harry Potter. Figurka Harry'ego (7.5 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizarding World. Harry Potter. Figurka Harry'ego (7.5 cm)
Spin Master
Dostępny
2 szt.

Wyobraź sobie, że dołączasz do swojej ulubionej postaci z Harry'ego Pottera, dzięki małym laleczkom Wizarding World Magical Minis. Młode czarownice, czarodzieje i mugole mogą odtwarzać ulubione sceny z tymi zabawkami do kolekcjonowania ze świata Harry'ego Pottera. Od mundurka Harry'ego z Howartu i szalika Gryffindoru, po szatę i brodę Dumbledore'a, każda 3-calkowa lalka Magical Minis jest wykonana bardzo szczegółowo i ożywia ukochanych bohaterów. Poruszaj głową oraz ramionami swojej postaci, udając, że rzucasz zaklęcia i odgrywaj ulubione sceny. Przemierzaj sale zamku Hogwart i usadź swoją figurkę przy stole w Wielkiej Sali (zamek sprzedawany osobno)! Lewituj piórami i zapalaj ogień pod kociołkami dzięki zestawom Magical Minis (każdy sprzedawany osobno)! Te kolekcjonerskie zabawki Magical Minis to doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni. Zbierz Harry'ego, Hermionę, Dumbledore'a, Snape'a i nie tylko (każda laleczka sprzedawana osobno) albo kup od razu zestaw, aby stworzyć swój własny czarodziejski świat. Lalki Magical Minis to świetne prezenty dla dzieci i fanów serii. Odkryj czarodziejski świat z lalkami Magical Minis!

33,41 zł
30,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,34 zł

2 osoby kupiły
49
Czas Gierka. Epoka socjalistycznej dekadencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Gierka. Epoka socjalistycznej dekadencji
Dostępny
958 szt.

Cała prawda o złotej epoce gierkowskiej Edward Gierek doszedł do władzy po odsunięciu przez towarzyszy z Biura Politycznego KC PZPR Władysława Gomułki, który krwawo stłumił robotnicze protesty na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Cieszył się opinią dobrego gospodarza na Śląsku, miał też poparcie Moskwy. Siła Gierka brała się z tego, że był inny od Gomułki. Nosił eleganckie, dobrze skrojone garnitury, kolorowe krawaty i nie miał wciąż ponurej miny, która cechowała jego poprzednika. Propaganda gierkowska lansowała hasło: „Żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej”, i wielu Polaków w nie uwierzyło. Bolesne przebudzenie nastąpiło w 1976 roku, wraz z buntami robotników z Radomia i Ursusa, a fala strajków w sierpniu 1980 roku ostatecznie zmiotła Gierka i jego ekipę. Piotr Gajdziński, historyk, dziennikarz, autor popularnych biografii Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego i Mateusza Morawieckiego, błyskotliwie opisuje dekadę lat 70. XX wieku. Pokazuje, jak wyglądała i zmieniała się ówczesna Polska, skąd wziął się mit „złotej epoki gierkowskiej”, czy nasz kraj rzeczywiście rozwijał się jak nigdy przedtem, otwierał na świat i był „najweselszym barakiem w obozie komunistycznym”. Tropi też liczne absurdy tamtych czasów, które dowodziły, że ustroju komunistycznego (wówczas zwanego realnym socjalizmem) na dłuższą metę nie da się zreformować i usprawnić. Świetna lektura dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć młode lata albo dowiedzieć się, w jakich warunkach żyli i dorastali ich dziadkowie i rodzice.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
50
Krwawe łzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawe łzy
Dostępny
100 szt.

Kiedy miłość staje się chorobą. Mieszkańcy przygranicznych Długosielc w zrujnowanej stodole znajdują ciało mężczyzny z poderżniętym gardłem. Komisarz Paweł Łukasik rozpoznaje w nim ojca Wiktorii, swej byłej dziewczyny, która – z tajemniczych powodów – postanowiła od niego odejść. To duża sprawa jak na prowincjonalny posterunek, ale w końcu Łukasik to dawny as komendy głównej. A głównym podejrzanym jest jego śmiertelny wróg. Tymczasem Agnieszka Jamróz po ukończeniu kursu podstawowego w Akademii Szkolenia Policji otrzymuje pierwsze zadanie. Ma sprowadzić do Polski ciało komendanta placówki straży granicznej, zamordowanego w najdzikszym zakątku Bieszczadów. Sześć miesięcy wcześniej niemal w tym samym miejscu znaleziono zwłoki innego pogranicznika, tym razem z Ukrainy. Obaj zginęli w ten sam sposób. Zabójca, grasujący na wschodniej granicy, doskonale posługuje się nożem. Stara, bezcenna ikona, którą szpecą ślady zaschniętej krwi, była niemym świadkiem okrutnej bieszczadzkiej historii, znaczonej gwałtami, przemocą i płaczem. Teraz, po latach, granica zapłonie raz jeszcze. Koszmary powrócą. Bohaterowie znani z Kursu na śmierć ponownie w akcji.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
51
Latarka duża Peppa Pig 21x11cm PP17041 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,59 zł
30,23 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,36 zł

2 osoby kupiły
52
Pakiet. Klub opiekunek. Tom 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Klub opiekunek. Tom 1-3
Dostępny
13 szt.

Poznaj swoje nowe najlepsze przyjaciółki! Ten wyjątkowy zestaw zawiera aż trzy tomy przygód Klubu Opiekunek, dzięki którym wejdziesz w świat nastolatek i ich szalonych przygód. Bestsellerowa seria książek opowiadająca o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek, sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie. W skład zestawu wchodzą tytuły: • Świetny pomysł Kristy, • Claudia i tajemnicze telefony, • Tajemnica Stacey. Na podstawie książek powstały już dwa sezony serialu Netflix.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

2 osoby kupiły
53
Wielki Gatsby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Gatsby
Dostępny
27 szt.

Powieść uznana za jedną z najważniejszych w XX wieku. Autor, Francis Scott Fitzgerald, czołowy twórca tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich, ukazał desperację i zagubienie młodych Amerykanów w okresie prosperity po I wojnie światowej. Właśnie barwny obraz obyczajów, romanse, miłości i tragedie oraz szybkie fortuny z prohibicją w tle stanowią o nieprzemijającym uroku książki.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
54
Wspomnienia. Sinead O'Connor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia. Sinead O'Connor
Dostępny
65 szt.

„Nie urodziłam się, by być gwiazdą pop. Do tego trzeba być dobrą dziewczynką. Nie sprawiać zbyt wielu kłopotów. (…) Dla niektórych rzeczy warto zaprzepaścić karierę. A ja i tak nie chcę już kariery gwiazdy pop, bo nikt mnie nie zna i jestem samotna” – Sinead O’Connor Pierwszą część Wspomnień Sinéad poświęca dzieciństwu, zwłaszcza trudnym relacjom z matką, która każe jej rozbierać się do naga i bije aż się zmęczy. Przez nią Sinéad zaczyna też kraść. Trafia w końcu do domu ojca i macochy, którzy choć się starają, nie potrafią do niej dotrzeć. Przekazują ją pod opiekę zakonnic. Przepustką do lepszego świata staje się debiutancki album, gdy jako młodziutka artystka, na swoich warunkach, odnosi wielki sukces. Trudne dzieciństwo i nieprzepracowane traumy nie dają jednak o sobie zapomnieć. Ma niespełna 21 lat, kiedy na świat przychodzi jej pierwszy syn i bierze ślub. Później urodzi jeszcze trójkę dzieci i tyle samo razy wyjdzie za mąż, choć już nie za ojców swoich dzieci. Dorosłej Sinéad – matce i wiecznie poszukującej artystce, poświęcona jest część druga książki. Część trzecia to przewodnik po dotychczasowej twórczości O’Connor oraz zapowiedź nowej, możliwe że ostatniej płyty. Sinéad O’Connor napisała Wspomnienia, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i sprawić, żeby jej głos był nie tylko usłyszany, ale przede wszystkim zrozumiany. Może też, żeby wytłumaczyć się ze swojego postępowania, ale myli się ten, kto sądzi, że będzie za cokolwiek przepraszać.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
55
Co zobaczę w morzu. Oglądaj, wskaż, zapamiętaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
56
Listy, listy, listy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy, listy, listy
Dostępny
100 szt.

Pobawimy się w pocztę? Książka z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia – wznowienie stylowo zilustrowanego hitu z kultowej serii z lat 60. Wiosną, zimą, latem, w dzień słoneczny, dżdżysty — jadą, płyną, lecą listy, listy, listy… Hanka pisze do Basi, marynarz do mamy, Krysia do gazety. Ich listy będą leciały samolotem, jechały pociągiem i na rowerze listonosza. Pełen ciepła wiersz z urokliwymi ilustracjami pozwoli wam prześledzić ich podróż. Ale na tym nie koniec! Na ostatnich stronach książki czekają na was koperty i akcesoria pocztowe do wycięcia. Dzięki nim będziecie mogli sami dostarczyć przesyłki pod właściwy adres! Pod szyldem „Bajki z Okienkami” wznawiamy najlepsze tytuły z kultowej serii „Książeczki z Misiowej Półeczki”, która ukazywała się w latach 60., 70. i 80. To książki z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia lub sklejenia – urzekające prostotą, wysmakowane graficznie i niezwykle pomysłowe, zachęcające do aktywnej lektury i twórczej zabawy. Listy, listy, listy po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
57
Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg
Dostępny
13 szt.

To jedna z najlepszych piłkarskich biografii, które pojawiły się na rynku. Napisał ją ceniony dziennikarz Guillem Balagué. Opisał nie tylko szczegóły i ciekawostki ze sportowej kariery Argentyńczyka, lecz także jego dosyć kontrowersyjne życie. Dlaczego Diego Maradona stał się jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii? Co miało na to wpływ? Talent, praca, a może jedno i drugie? Co robił prywatnie? Jakie były jego najmroczniejsze życiowe tajemnice? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej książce. O fenomenie argentyńskiego piłkarza nie świadczy tylko liczba bramek i sukcesów sportowych, lecz także fakt, że kiedy media obiegła wiadomość o jego śmierci, cały świat zanurzył się w rozpaczy. Postać Maradony od wielu lat wzbudza kontrowersje. Autor przedstawił jego historię także pod kątem psychologicznym, co może pomóc lepiej zrozumieć pewne czyny i zachowania argentyńskiego piłkarza. Diego jest postacią, o której nigdy nie zapomną zarówno kibice, jak i osoby niezainteresowane sportem. Przeszedł ON z pewnością do historii futbolu jako legenda oraz jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii tej dyscypliny. Autor biografii Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg Guillem Balagué jest wybitnym hiszpańskim dziennikarzem oraz ekspertem piłkarskim. Pracował dla wielu gazet sportowych, a na swoim koncie ma również kilka książek. Oprócz biografii o Diego Maradonie napisał także publikacje o innym wielkim piłkarzu, Cristiano Ronaldo oraz trenerze Pepie Guardioli.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
58
Gdybyś wiedziała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybyś wiedziała
Dostępny
67 szt.

Przyjaciółki od zawsze i na zawsze. Kamila, Magda, Ramona i Julia, dawne koleżanki z tej samej klasy, po ukończeniu szkoły spotykają się co pięć lat na wspaniałych imprezach w domu Julii. Ich spotkania zawsze przebiegają podobnie i wzbudzają zainteresowanie mieszkańców miasteczka. Cztery przyjaciółki są dumne z łączącej je więzi i przekonane, że znają wszystkie swoje sekrety. Akceptują swoje wybory życiowe, wspierają się w trudnych chwilach, a w imię przyjaźni byłyby gotowe przekroczyć wiele granic. Wszystko się zmienia, gdy na kolejnym spotkaniu pada strzał. Następne wydarzenia stają się pretekstem do pokazania czterech bogatych, odrębnych, a jednak mocno połączonych ze sobą historii. Czy gdyby można było cofnąć czas, przyjaciółki uniknęłyby nadciągających kłopotów? Gdybyś wiedziała to przepiękna opowieść o przyjaźni, silnych emocjach, poświęceniu, zdradzie i zemście, a także o kompromisach, które nieodwracalnie zmieniają nasze życie. Gdybyś wiedziała to poszerzona wersja książki, która w 2008 roku ukazała się pod tytułem Oczy Marzanny M. Grażyna Jeromin-Gałuszka - uwielbiana przez czytelniczki autorka powieści obyczajowych, łączących romans, kryminał i magię. Jej książki to zaproszenie do podróży w głąb ludzkich serc i poszukiwania prawdy o życiu. Od wielu lat zafascynowana jest powieściami Gabriela Garcii Marqueza. Otoczona przez rodzinę, zwierzęta i przepiękne krajobrazy, mieszka i tworzy w podradomskiej wsi. Absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz w antologiach poetyckich. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy zorganizowanego przez Agencję Scenariuszową i tygodnik „Film”. Współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jej debiutancka powieść Złote nietoperze (2007) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Niedawno wydana saga „Dwieście wiosen” podbiła serca polskich czytelniczek.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
59
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toni...
Dostępny
108 szt.

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY. Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji urody, których składu będziesz na 100% pewna! Bogata w liczne fotografie, pięknie wydana książka Kosmetyki naturalne DIY autorstwa Leny Sokolovskiej to idealna publikacja dla każdej kosmetykomaniaczki i fanki eko stylu życia, a także pozycja obowiązkowa dla tych kobiet, które szukają kosmetyków łagodnych dla ich cery. Założycielka Uoga Uoga, ekologicznej marki naturalnych kosmetyków, dzieli się z czytelnikami: • unikalnymi i prostymi recepturami na delikatne i aromatyczne masła do ciała, kule do kąpieli, kremy do twarzy, toniki, maseczki, szampony oraz odżywcze eliksiry; • wiedzą o olejkach i wyciągach z ziół, które mają kojący i odżywczy wpływ na skórę; • tajnikami pielęgnacji różnych typów cery za pomocą dostępnych w Polsce ziół, olejków, hydrolatów i minerałów. Dzięki przepisom i wskazówkom z książki Kosmetyki naturalne DIY wyeliminujesz drogeryjne kosmetyki wypełnione chemią i zastąpisz je przyjaznymi skórze, zrobionymi w zaciszu własnej kuchni specyfikami, takimi jak: tonik z chabrów, balsam w kostce z awokado, masło kawowe czy krem z nagietka. Zdrowa i piękna skóra? Naturalnie!

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
60
Surowe pożywienie. Źródło energii życiowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surowe pożywienie. Źródło energii życiowej
Dostępny
63 szt.

Niezależnie, czy chcesz się czuć młodo, pragniesz pozbyć się łuszczycy, cellulitu czy też zapewnić sobie fizyczny i psychiczny relaks – klucz do tego leży w jadłospisie! Autorka przedstawia innowacyjny program oczyszczania organizmu i pozbywania się wszelkich fizycznych dolegliwości. Odkryła ona, że większość problemów trapiących nasze ciała wynika z zakłóceń przepływu krążącej w nas energii światła. Zamieszczony w książce test pomoże Ci sprawdzić, jak poważne są te zakłócenia w Twoim przypadku. Możesz je wyeliminować wprowadzając do swojej diety surowe pożywienie. 21-dniowy program pełnej odbudowy zdrowia Twojego ciała sprawi, że w niespełna miesiąc Twój organizm się nie tylko w pełni oczyści, ale jednocześnie odzyska swoją naturalną umiejętność samouzdrawiania.

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

1 osoba kupiła
61
Usypianki dla maluszka. Biblioteczka małego dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usypianki dla maluszka. Biblioteczka małego dziecka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Pięknie zilustrowane usypianki, które można przeczytać lub zaśpiewać dziecku każdego wieczoru, ułatwią maluchowi zaśnięcie i sprowadzą kolorowe, bajkowe sny. Te niezwykle ciepłe i pogodne utwory na dobranoc pozwolą na spędzenie z dzieckiem spokojnych i słodkich chwil przed snem oraz dadzą mu ukojenie i poczucie bezpieczeństwa.

13,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
62
Układam i opowiadam Mój dzień Kapitan Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
63
Morsowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morsowanie
Dostępny
160 szt.

Odkryj przyjemność morsowania! Pierwszy krok w lodowatej wodzie budzi strach. To stres dla organizmu. Z każdym kolejnym wejściem jednak zaczniesz rozumieć, że zimne kąpiele mogą być świetną zabawą, źródłem witalności, energii i dobrego zdrowia. Warunek jest jeden – musisz nauczyć się świadomie obcować z zimnem, rozumieć reakcję organizmu i współpracować z ciałem. Ta książka przeprowadzi cię przez kolejne etapy przygody z niskimi temperaturami: od pierwszych treningów po morsowanie w wersji zaawansowanej. Dowiedz się: • Jak hartować organizm? • Od czego zacząć morsowanie? • Jak niskie temperatury wpływają na psychikę? • Czy zimne kąpiele wskazane są dla wszystkich (także dla kobiet w ciąży)? • Jak stosować krioterapię? • Czym jest morsowanie na sucho? • Jak podczas lodowatych kąpieli zachować równowagę między ciałem a umysłem? Morsowanie to zapis osobistych doświadczeń autora związanych z wychodzeniem poza strefę komfortu i ograniczenia własnego ciała. Ale także historie wielu osób, dla których morsowanie jest rozrywką, stylem życia i sposobem na regenerację. Części praktycznej towarzyszy część teoretyczna z opiniami ekspertów – potężna dawka wiedzy wyjaśniająca, co dzieje się z organizmem podczas morsowania i dlaczego tak dobrze wpływa ono na nasze zdrowie. Sprawdź i rozmróź swój strach! Valerjan Romanovski – mors z wieloletnim doświadczeniem. Fascynuje go praca z ciałem. Zrealizował ponad 10 projektów sportowych, część w randze rekordu Guinnessa. Przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, mieszkał 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C. Na co dzień zajmuje się technologią drewna. O sobie mówi: „Jestem przeciętnym człowiekiem, który może robić nieprzeciętne rzeczy”.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
64
Supermark Akc 23x25x14 Mc Walizka 18/36 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermark Akc 23x25x14 Mc Walizka 18/36
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
28 szt.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

1 osoba kupiła
65
Kolorowy potwór. Książka kartonowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy potwór. Książka kartonowa
Dostępny
106 szt.

Teraz uwielbiany Kolorowy potwór również jako książka kartonowa, idealna dla najmłodszych czytelników. Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Poplątały mu się emocje i teraz trzeba w nich posprzątać. Czy uda mu się rozpoznać radość, smutek, złość, strach i spokój? Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
66
Na ścieżkach nauki. Podstawy. Dziesięć kluczy do rzeczywistości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ścieżkach nauki. Podstawy. Dziesięć kluczy do rzeczywistości
Dostępny
38 szt.

Ta książka opowiada o podstawowych prawdach, które odkrywamy, badając naszą rzeczywistość. I o tym, co się za nimi kryje, bo fakty, opisujące, jak działa Wszechświat - i nasz rozum, dzięki któremu potrafimy je poznać - to jeszcze nie wszystko. Największe umysły w historii, ludzie tacy jak Galileusz, Johannes Kepler, Isaac Newton, Michael Faraday, James Clerk Maxwell uważali, że przez badanie świata zbliżają się do Boga. Czy badania naukowe mogą doprowadzić nas do odpowiedzi na fundamentalne pytania o cel i sens? Duch gigantów nauki unosi się nad książką noblisty Franka Wilczka, który odrzuca wszystkie dogmaty i w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne, ostateczne pytania sięga do podstawowych zasad rządzących naszą rzeczywistością. „Klarowna, pasjonująca opowieść o podstawach, które Wilczek nazywa „najważniejszym przesłaniem współczesnej fizyki”. I nie ma na myśli jedynie faktów opisujących, jak działa świat, ale także sposób myślenia, który doprowadził do ich odkrycia”. – „Scientific American” „Podstawy są wciągającą opowieścią o tym, jak ludzkość odkrywała rzeczywistość, relacjonowaną przez jednego z głównych uczestników najnowszych wydarzeń stanowiących część tej historii. Wilczek najtrudniejsze nawet zagadnienia omawia z rzadko spotykaną przejrzystością”. – Science News „Frank Wilczek nieustannie odkrywa nowe sposoby prezentowania ważnych idei, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć, co one oznaczają”. – Physics World „To jest książka o ważnych ideach, a nie o przemijających modach. Prezentuje głębokie zasady, a nie suche fakty. Stanowi rzadką okazję do zajrzenia w głąb umysłu jednego z czołowych fizyków świata”. – Sean Carroll, autor książek Coś głęboko ukrytego i Cząstka na końcu Wszechświata „Pod niezrozumiałym chaosem otaczającego nas świata znajduje się niewidoczne królestwo subtelnego matematycznego piękna, fundament podstawowych zasad, z którego wywodzi się cała natura. Niewielu żyjących uczonych osiągnęło więcej niż Frank Wilczek, który przyczynił się do poznania tej głęboko ukrytej warstwy istnienia. Wilczek zabiera nas w zapierającą dech w piersiach podróż do granic fizyki, uświadamiając nam jednocześnie, że możliwość dostrzeżenia podstaw rzeczywistości stanowi ogromny zaszczyt i wielki przywilej rodzaju ludzkiego”. – Paul Davies, autor książek Milczenie gwiazd i Kosmiczna wygrana Frank Wilczek otrzymał w 2004 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Jest profesorem fizyki w Massachusetts Institute of Technology, a także profesorem na Uniwersytecie Stanu Arizona i Uniwersytecie Sztokholmskim. Zdobył wiele nagród, zarówno za prace naukowe, jak i publikacje przeznaczone dla szerszego kręgu odbiorców. Jest autorem m.in. książek Piękne pytanie i Lekkość bytu, a także setek artykułów w czołowych czasopismach naukowych. W dzienniku „Wall Street Journal” regularnie ukazują się jego felietony w rubryce zatytułowanej „Wszechświat Wilczka”.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

1 osoba kupiła
67
Szwedzki kryminał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwedzki kryminał
Dostępny
115 szt.

Trzeci tom cyklu kryminalnego o byłym gliniarzu Tomaszu Winklerze. Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, Tomasz Winkler dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc – możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować... Z zakładu psychiatrycznego w Krowieńcu ucieka niebezpieczny psychopata Adam „Psychoza” Mateńczuk. Skazano go za morderstwo dziecka, ale „Psychoza” ma sekret – ofiar było więcej. I nikt by się o tym nie dowiedział, gdyby nie chwila słabości w towarzystwie współwięźnia. Ci, którzy poznali sekret Mateńczuka, muszą teraz zginąć. Problem w tym, że na liście do odstrzału znajduje się wrocławski detektyw Tomek Winkler. Aby przeżyć, Winkler będzie musiał rozplątać zagadkę pogmatwanej przeszłości – i tożsamości – Mateńczuka. Kim jest jego prześladowca i co tak naprawdę wydarzyło się lata temu w szeregach tajemniczej dolnośląskiej sekty? Odpowiedzi ciągle się wymykają, a pętla zaciska. „Psychoza” nie cofnie się przed niczym, a jeśli będzie musiał, skrzywdzi tych, na których Winklerowi najbardziej zależy...

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
68
Wielkie Księstwo Groteski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie Księstwo Groteski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Pięć lat. Prawie czterdzieści niepokornych i prowokujących felietonów. Krótkie formy, w których Twardoch rozprawia się z Polską, Śląskiem i światem. Tematy, które poruszały Polaków od 2016 roku w soczewce Szczepana Twardocha. Autor Króla bez pardonu demaskuje lęki polskiej władzy, jej słabości i kompleksy. Przysłuchuje się temu, co mówi ulica i temu, co słychać na warszawskich bankietach. PiS czy PO? Małżeństwa jednopłciowe – za czy przeciw? Komitet Obrony Demokracji i Radio Maryja. Powstanie warszawskie i oczywiście wielka dyskusja o autonomii Śląska. Twardoch bez literackiej fikcji krytykuje, uwodzi bezkompromisowością i talentem polemicznym. Jednocześnie zaskakująco dużo opowiada o samym sobie – o krętej drodze do sukcesu, wizycie w hamburskiej „mordowni”, na Spitzbergenie i dopadającej go czasem potrzebie samotności. Wyznań pełnych dystansu, ironii, ale i szczerości znajdziecie tu wiele: „Jestem hałaśliwy. Kiedy ktoś mnie nudzi, to przerywam wpół zdania, bo mogę, a piekłem jest uprzejme słuchanie nudziarzy. Jestem niezgrabny, zbyt szczery, za gafą popełniam gafę (a fe!), siadam i wstaję, kiedy mi się chce, a nie kiedy trzeba, robię tzw. błędy językowe, przeklinam, a co gorsza czasem mówię »wziąść«, akcent mam nieładny i jeszcze na dodatek mam to gdzieś. Po prostu: jestem chamem.” – fragment książki

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
69
Kinetic Sand. Kolorowy piasek kinetyczny z niespodzianką, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinetic Sand. Kolorowy piasek kinetyczny z niespodzianką, mix wzorów
Spin Master, Kinetic Sand
Dostępny
26 szt.

Kinetic Sand Surprise to jedyny taki zestaw, w którym znajdziesz mini niespodziankę! Każde opakowanie zawiera piasek w innym kolorze i akcesoria – są aż cztery zestawy do zebrania! Z każdym zestawem możesz bawić się piaskiem w inny sposób możesz go odciskać z pomocą foremki, ciąć i zgniatać. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,43 zł
24,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,74 zł

1 osoba kupiła
70
Kici tyci kociorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kici tyci kociorożec
Dostępny
64 szt.

Malutka Kicia myśli, że jest jednorożcem. Przecież potrafi tak wspaniale rżeć! Kiedy jednak spotyka prawdziwego Jednorożca, który wymachuje ogonem i stuka kopytami, zdaje sobie sprawę, że daleko jej do niego. Ale zaraz, zdaje się, że Jednorożec też uważa się za kogoś innego! Wzruszająca historia o tym, że tego, co najważniejsze, nie da się zobaczyć oczami.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
71
Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień + kod - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień + kod
Dostępny
23 szt.

Zbiór ponad 140 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią. Publikacji towarzyszy wirtualny album z utworami muzycznymi. Mózg trzeba odpowiednio nakarmić to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są pożywieniem. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby karmić go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka. Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą: - książka zawierająca ponad 140 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią, a także dodatek: listę niezbędnych produktów oraz kilka trików ułatwiających organizację zabaw sensorycznych; - wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji. Jesień jest często niedocenianą porą roku, uważa się ją za ponurą i kapryśną... Jednak jest to pora uwielbiania przez terapeutów integracji sensorycznej! Dlaczego? Gdyż niesie ze sobą piękne dary, które w doskonały sposób posłużą do zabaw sensorycznych każdego dnia i można je zdobyć całkowicie za darmo! Wystarczy wyjść na spacer, rozejrzeć się, przykucnąć w trawie, pod drzewami w parku... Znajdziecie wtedy żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście, jarzębinę... Czas niepogody to również świetna okazja do przeprowadzania wielozmysłowych aktywności wystarczy zabrać ze sobą parasol, włożyć pelerynę i kalosze... A na zewnątrz wsłuchać się w dźwięk deszczu, poskakać po kałużach, pobawić się błotem. Jesień daje moc sensorycznych możliwości i inspiracji! Zabawy sensoryczne przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
72
Maluch nazywa emocje. Mała Kizia się złości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluch nazywa emocje. Mała Kizia się złości
Dostępny
67 szt.

Mała Kizia się złości się na wszystko od rana, bo wstała w złym humorze, ale mama znajduje sposób na poskromienie gniewu. Książeczka pomoże dziecku zrozumieć i nazywać emocje, a historyjka małej Kizi uświadomi mu, że emocji nie należy się wstydzić.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
73
Kto da mniej. Państwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto da mniej. Państwa
Edgard - gry, od 8 lat
Dostępny
25 szt.

Który kraj słynie z tanga, pysznej wołowiny i gwiazd footbolu? Gdzie znajduje się najstarszy park narodowy na świecie oraz fabryka snów - Hollywood? Ile pytań potrzebujesz, żeby wpaść na właściwą odpowiedź? Kto da mniej Państwa to emocjonująca gra karciana dla całej rodziny, w której liczy się spryt, odwaga i umiejętność wyciągania wniosków. Podczas rozgrywki gracze licytują między sobą ilość podpowiedzi. Wygrywa osoba, która zalicytuje najniżej i prawidłowo odgadnie jakie państwo ukrywa się na kartach. Licytujcie jak najniżej, pytajcie, dedukujcie i zgadujcie! Grać można w parach lub w grupie do 5 osób. Rozgrywka zajmuje ok. 15 minut w zależności od wieku graczy i wybranego wariantu gry. Kto odgadnie wszystkie państwa i zostanie mistrzem licytacji? W zestawie: • 50 kart państw z podpowiedziami i ciekawostkami • 5 kart licytacji • 5 kart dodatkowego pytania • kostka do gry i instrukcja

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
74
Ubieramy Misia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubieramy Misia
Dostępny
88 szt.

Marynarz, pajacyk, kierowca – kim dziś będziesz, Misiu? Wznowienie kultowej książki wycinanki z lat 60. Miś chce poznać świat szeroki, chce niezwykłą mieć przygodę. Chciałby nawet podróżować — łódką albo samochodem. Trzeba tylko ubrać Misia, nim się zacznie ta wyprawa. Trochę będzie z tym kłopotu, potem zacznie się zabawa! Otwórzcie okienko. Kto tam jest? To Miś. Przed chwilą wstał z łóżka. Czeka go dzień pełen wrażeń. Będzie marynarzem, sprzedawcą lodów i konduktorem, po południu zajrzy na bal… Pomożecie mu się odpowiednio ubrać? Wytnijcie z ostatnich stron tej książki Misia i jego stroje – i przeprowadźcie go przez wszystkie przygody opowiedziane w wesołym, czarująco zilustrowanym wierszyku. Pod szyldem „Bajki z Okienkami” wznawiamy najlepsze tytuły z kultowej serii „Książeczki z Misiowej Półeczki”, która ukazywała się w latach 60., 70. i 80. To książki z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia lub sklejenia – urzekające prostotą, wysmakowane graficznie i niezwykle pomysłowe, zachęcające do aktywnej lektury i twórczej zabawy. Książka Ubieramy Misia po raz pierwszy ukazała się w 1961 roku.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
75
Strażnicy Cytadeli. Sekret Xeina. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnicy Cytadeli. Sekret Xeina. Audiobook
Laura Gallego, Młody Book
Dostępny
37 szt.

Druga część ekscytującej trylogii „Strażnicy Cytadeli”. Drogi Axlin i Xeina znów się krzyżują, ale oboje wydają się oddalać od siebie bardziej niż kiedykolwiek. Kronikarka pracuje w bibliotece, zbierając informacje potrzebne jej do ukończenia bestiariusza i jednocześnie próbuje rozwikłać zagadkę zaskakującej obecności potworów w Cytadeli. W międzyczasie pomaga swojemu przyjacielowi Dexowi w rozwiązaniu pewnej osobistej sprawy i zostaje uwikłana w konflikt kilku rodów ze starego miasta.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
76
Mój rejs statkiem. Podróże przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój rejs statkiem. Podróże przedszkolaka
Dostępny
68 szt.

Książeczka z serii „Podróże przedszkolaka” została opracowana z myślą zarówno o maluchach, które mają przed sobą pierwszy rejs statkiem, jak i o tych, które są fanami wodnych pojazdów. Julka i Filip wraz z rodzicami przygotują małego czytelnika do rejsu i pomogą oswoić go z wielkim wycieczkowcem, pokładem, kajutą i całym „portowym zamieszaniem”. Dzięki tej książeczce podróż dla dziecka stanie się fascynującą, a nie stresującą wyprawą. Piękne ilustracje oraz krótkie teksty napisane przystępnym językiem będą pierwszym doskonałym źródłem wiedzy o statku i porcie – w sam raz na początek dla ciekawych świata maluchów.

13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
77
Psy i szczenięta. Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy i szczenięta. Odkrywanie świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Psy i szczenięta Kupno psa to wielka odpowiedzialność. Należy się upewnić, czy twój nowy pupil jest zdrowy i odpowiedni dla ciebie, a co więcej, musisz pamiętać, że trzeba będzie o niego dbać. Znajomość różnych ras ułatwi wybór idealnego pupila dla ciebie i twojej rodziny. Gdy już będziesz wiedział, jakiej rasy psa chciałbyś mieć, pamiętaj, że przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba wziąć pod uwagę jeszcze kilka rzeczy: stwórzenie mu komfortowego dom, zadbanie o jego zdrowie, wychowanie pupila, by życie z nim pod jednym dachem było przyjemnością, codzienna pielęgnacja, leczenie i szczepienia. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
78
Kiedy będziemy deszczem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy będziemy deszczem
Dostępny
71 szt.

To idealna lektura dla miłośników klimatycznych powieści o trudnych wyborach, zakazanych uczuciach i głęboko skrywanej prawdzie, niewidocznej nawet dla naszych najbliższych. Piękna pod względem literackim, określana jako „niesamowita i wciągająca” („Ostatnia Strona”) oraz „poruszająca i zaskakująca” („czytaj-na-walizkach”). Życie Ingi staje się nie do zniesienia. Przytłacza ją małżeństwo, w którym nie ma śladu po dawnym uczuciu. Macierzyństwo, w którym stara się być wzorową matką. Rozpaczliwie szuka pomocy, ucieczki, zapomnienia. Gra pozorów staje się ponad jej siły. Pewnego dnia Inga znika. Według męża wiodła zupełnie zwyczajne życie w ich zupełnie zwyczajnym holenderskim miasteczku. Była kochającą żoną i oddaną matką. Jednak trop jej korespondencji mailowej, na którą natrafia policja, zdaje się temu przeczyć. Kim jest tajemniczy mężczyzna, o którym pisze? Przed kim odkrywała mroki swej duszy? „Niesamowita, klimatyczna, piękna powieść. Bardzo mnie wciągnęła od pierwszych liter właściwie i trzymała do ostatniej kropki. Język i styl, który zabiera nas w wykreowany świat z tak wielką łatwością, i napiszę wprost, że pomimo mroku, niepokoju i lęku nie chce się z niego wracać.” – „Ostatnia Strona” „Stawia wiele pytań, powoduje gonitwę myśli i polemikę z własnymi standardami moralnymi. Poruszyła mnie i zaskoczyła, a przede wszystkim skłoniła do rozważań na temat macierzyństwa, małżeństwa i wyborów w życiu.” – „czytaj-na-walizkach” „To historia o niespełnionych pragnieniach, marzeniach, związku, w którym zgasły wszystkie światła. Przygnębiająca, gorzka historia o macierzyństwie, a także zakazanej więzi, która przeradza się w uczucie, z którego ciężko się wyzwolić, bo daje to, czego nie czuliśmy od dawna, jednocześnie uzależniając.” – „books-culture.blogspot” „Ta książka rozbiła mnie na kawałeczki. Roztrzaskała wszystko to, co było we mnie głęboko ukryte. Mam nadzieję, że wyciągnę z tego konstruktywną naukę o samej sobie, oraz... że będę mieć w życiu osoby, z którymi głęboko będę wierzyć, że kiedyś będziemy deszczem.” – „w.bibliotece.pl” Dominika van Eijkelenborg – autorka kryminałów i thrillerów, absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Jej twórczość charakteryzuje głęboka emocjonalność, umiejętność tworzenia portretów psychologicznych postaci i odwaga w podejmowaniu trudnych tematów. Jest autorką thrillerów: Czuły punkt (2015), Tkanki (2018), kryminału Ostatni most (2019) oraz powieści Kiedy będziemy deszczem (pierwsze wydanie: 2017 r., wydanie drugie rozszerzone: 2021). Prywatnie miłośniczka natury, łucznictwa i jogi. Pochodzi z Suwałk, obecnie mieszka wraz z rodziną we Fryzji (Holandia).

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
79
Tessa Leoni. Tom 2. Niepewność, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tessa Leoni. Tom 2. Niepewność, wydanie 3
Dostępny
92 szt.

Małżeństwo − Justin i Libby − oraz ich córka Ashlyn zostają porwani z własnego domu i przewiezieni do supernowoczesnego nieczynnego więzienia zbudowanego przez Denbe Construction, firmę należącą do Justina. Umieszczeni w jednej celi, czekają na ujawnienie motywów porywaczy, próbując zjednoczyć siły, co nie jest łatwe, bo Justin zdradził żonę, Libby jest uzależniona od środków przeciwbólowych, a Ashlyn ma potajemnego kochanka. Na miejsce porwania zostaje wezwana Tessa Leoni – była funkcjonariuszka policji stanowej Massachusetts, dwa lata wcześniej fałszywie oskarżona o śmiertelne postrzelenie męża. Im więcej informacji o porwanej rodzinie Tessa zdobywa, tym mniejsze widzi dla nich szanse… „Gardner zmusza czytelnika do dedukcji, spychając jednocześnie w emocjonalną przepaść”. – Los Angeles Times

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
80
A History of Kraków for Everyone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A History of Kraków for Everyone
Dostępny
4 szt.

Angielskie wydanie popularnej książki, która w przystępnej i atrakcyjnej formie opisuje dzieje Krakowa. Książka opisuje tysiąc lat z historii Krakowa od czasów przedhistorycznych do roku 1989. Lekka w lekturze, bogato ilustrowana przez Ignacego Czwartosa, uwzględnia najnowszy stan badań historycznych. A History Of Kraków For Everyone to pasjonująca gawęda, urozmaicona ciekawostkami, anegdotami i cytatami z tekstów źródłowych. Pozycja niezbędna dla wszystkich miłośników Krakowa i turystów, którzy chcieliby poznać miasto od najciekawszej strony. Jan Małecki, profesor specjalizujący się w historii społecznej i gospodarczej, szczególnie historii miast. Współautor i redaktor naukowy monumentalnych Dziejów Krakowa. Członek Polskiej Akademii Umiejętności, Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Komisji Nauk Historycznych Oddziału PAN w Krakowie. Laureat Nagrody Krakowska Książka Miesiąca za polską wersję Historii Krakowa dla każdego (Wydawnictwo Literackie, 2007).

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
81
Brelok Metalowy Captain America MV15577 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok Metalowy Captain America MV15577
KIDS EUROSWAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

34,25 zł
30,83 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,42 zł

1 osoba kupiła
82
Gabinet matematycznych zagadek. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabinet matematycznych zagadek. Część 2
Dostępny
30 szt.

Druga część bestsellerowego Gabinetu matematycznych zagadek z kolejną porcją łamigłówek, anegdot i ciekawostek ze świata matematyki. Ian Stewart w przystępny, bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie, która dla niektórych pozostaje niezbadaną tajemnicą. Prezentowane przez niego gry, zagadki i zdania to doskonała gimnastyka dla szarych komórek i świetna zabawa. Dzięki tej książce dowiecie się m.in. kto wynalazł znak równości, jak tworzyć i łamać szyfry, w jaki sposób materia równoważy anty-materię i co się stało, gdy pewien słynny matematyk próbował przepchać stół przez drzwi...

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
83
Gone To Earth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gone To Earth, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

CD

124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
84
Wader. Kid Cars. Zestaw policja 60024 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wader. Kid Cars. Zestaw policja 60024
Wader
Dostępny
14 szt.

Kids Cars zestawy tematyczne mix to małe, ale bardzo wytrzymałe samochodziki, wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Cała seria obejmuje takie pojazdy jak : traktor, cysternę , autko policyjne , karetka pogotowia, straż pożarną , wagon II , kontener , koparkę , wagon III , ciuchcię , przyczepkę , dźwig , wyścigówkę II, wywrotkę , betoniarkę , samolot , helikopter. Autka mogą stanowić samodzielną zabawkę bądź pasują do takich zestawów jak: Parking Kid Cars, Autostrada, Kolejka, Garaż 3box. Samochodziki doskonale nadają się do zabawy w domu, jak i w piaskownicy. Ilość w opakowaniu: 3 sztuki Wymiary opakowania: 30.0 x 8.0 x 10,0 cm

22,90 zł
21,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,83 zł

1 osoba kupiła
85
Kwestionariusz badania mowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwestionariusz badania mowy
Dostępny
74 szt.

Kwestionariusz ten może być wykorzystywany do diagnozy logopedycznej dzieci przedszkolnych i szkolnych. Składa się z obrazków, których nazwy zawierają samogłoski i spółgłoski w trzech pozycjach, w których mogą pojawić się w wyrazie: w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Głoski występujące w nazwach obrazków ułożone są w kolejności zgodnej z tym jak pojawiają się w rozwoju mowy dziecka. Uwzględnia spółgłoski wargowe, wargowo-zębowe, przedniojęzykowo-zębowe, przedniojęzykowo-dziąsłowe, środkowojęzykowe, tylnojęzykowe oraz samogłoski podstawowe + ą, ę. Do kwestionariusza dołączona jest karta badania mowy, której kolejność zapisu głosek jest zgodna z kolejnością pojawiających się wyrazów.

46,00 zł
32,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
86
Budżetowy pryzmat do eksperymentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budżetowy pryzmat do eksperymentów
Łukasz Orliński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Pryzmat jest wykonany z łatwego w obróbce szkła akrylowego i jest przycięty do podanych wymiarów. Wyszlifowania i wypolerowania wymagają dwie ścianki pryzmatu. Obróbka pryzmatu (do stanu jak na zdjęciach) zajmuje około 20 minut. Jeżeli myślisz o zrobieniu Teleskopu Newtona z własnoręcznie szlifowanym zwierciadłem - zacznij od wyszlifowania tego pryzmatu ! W zastawie oprócz materiałów polerskich znajdziesz instrukcję i szablony Goethego dzięki którym powtórzysz jego historyczne eksperymenty. Zestaw zawiera: pryzmat ze szkła akrylowego o wymiarach 22 x 22 x 22 mm i długości 55 mm Jedna ściana wypolerowana, dwie ścianki wstępnie przycięte (do szlifowania i polerowania) zestaw papierów ściernych (180 i 400) pasta polerska szablon do eksperymentów polskojęzyczna instrukcja

31,50 zł
28,35 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,15 zł

1 osoba kupiła
87
Zwyczajna Gwiazdka z rodziną Janssonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyczajna Gwiazdka z rodziną Janssonów
Dostępny
41 szt.

Zbliża się Boże Narodzenie, a w domu rodziny Janssonów czuć już świąteczną gorączkę. Kajsi i Alvinowi nie jest łatwo upilnować ich dokuczliwych i psotnych rodziców. Chwileczkę, czy to nie brzmi dziwnie? Cóż, nie powinno, ponieważ jest to zabawna i szalona historia, w której funkcje dorosłych i dzieci są całkowicie odwrócone. Dzieci zachowują się jak rodzice, podczas gdy ich mama i tata całkowicie porzucili role rodziców! Zamiast tego rodzice ścinają teraz choinki w parku, żądają odśnieżarki i telewizora jako prezentu gwiazdkowego i szaleją z sąsiadami, którzy mają podobną sytuację rodzinną. Ciepła, zabawna i momentami nieco... dziwaczna opowieść Martina Widmarka, autora popularnych serii o przygodach Nelly Rapp oraz młodych detektywów Lassego i Mai spodoba się zarówno początkującym czytelnikom, jak i całym rodzinom. Idealna do wspólnego głośnego czytania (i głośnego śmiania).

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
88
Dobranoc, Panie Boże. Historie biblijne i modlitwy na koniec dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobranoc, Panie Boże. Historie biblijne i modlitwy na koniec dnia
Dostępny
21 szt.

To zbiór 365 historii biblijnych pochodzących ze Starego i Nowego Testamentu, dedykowany małym chrześcijanom. Każdy biblijny fragment tomu został opatrzony poruszającym komentarzem i piękną modlitwą, którą można wykorzystać w wieczornym pacierzu. To połączenie sprawi, że młodzi czytelnicy lepiej zrozumieją słowo Boże i będą potrafili odnieść je do codziennego życia. Historia stworzenia świata, arka Noego, dzieje Rut, Samsona, proroka Samuela, króla Dawida, Boże Narodzenie, cuda i przypowieści Jezusa... to tylko niektóre historie biblijne, jakie znajdziemy w tej księdze.

36,00 zł
26,64 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,36 zł

1 osoba kupiła
89
Maluch nazywa emocje. Mała Kizia jest szczęśliwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluch nazywa emocje. Mała Kizia jest szczęśliwa
Dostępny
117 szt.

Mała Kizia jest szczęśliwa, bo dostała wymarzoną zabawkę i potrafi dzielić się nią z przyjaciółką. Książeczka pomoże dziecku zrozumieć i nazywać emocje, a historyjka małej Kizi uświadomi mu, że emocji nie należy się wstydzić.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
90
Magiczny sklep z prezentami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny sklep z prezentami
Dostępny
731 szt.

Dla rodziny Bartka święta Bożego Narodzenia mogą w tym roku nie być zbyt wesołe. Nie mogą pozwolić sobie na choinkę ani nawet na wspaniały ciepły posiłek. Święta Bożego Narodzenia straciły dla chłopca cały swój urok. Ale wszystko się zmienia, gdy Bartek poznaje gadającego niedźwiedzia polarnego i trafia do sklepu pełnego upominków nie z tego świata! Czy któreś z nich trafią do rodziny chłopca? Czy uda się uratować Boże narodzenie? Magiczny sklep z prezentami to wzruszająca opowieść o tym, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
91
Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami
Dostępny
151 szt.

„Wyruszyliśmy do salonu i zobaczyliśmy dzikie tłumy, zastanawiając się, co się stało. Okazało się, że to wszystko z naszego powodu. Ludzie zaczęli tak napierać na witrynę, że w pewnym momencie pękła szyba i na ulicy rozsypało się szkło. Obsługa wpuszczała po kilka osób, ale po paru chwilach wszystko się skończyło, bo dalsze składanie autografów mogło się dla nas skończyć śmiercią lub kalectwem.” Oddział Zamknięty nie uznawał półśrodków. W mechanizmie muzyków istniał tylko piąty bieg, po czym następowała straceńcza jazda aż do zatarcia silnika. W pierwszej biografii zespołu znajdzie się miejsce na hotelowe rozróby, prywatki, jakich nie przeżył nikt, i ocean alkoholu, ale przede wszystkim muzykę – równie ostrą i bezkompromisową jak jej twórcy. Żadna kapela nie przemawiała do młodzieży tak wprost, prowokując do myślenia i zapraszając do zabawy bez oglądania się na siermiężną szarzyznę ulic. Kręgosłup tej historii to pełen zwierzęcego magnetyzmu Krzysztof Jaryczewski, zdolny z marszu tworzyć pokoleniowe hymny, i Wojciech Łuczaj-Pogorzelski, strażnik rockowego riffu, zdystansowany wobec świata naturszczyk gitary. Dawniej bliscy sobie jak bracia, napiętnowani marzeniami, dziś podzieleni ścianą prawników. Ponad cztery dekady triumfów i katastrof, gdzie nie ma miejsca na neutralne pastele, letnie temperatury i emocjonalną Saharę. Każdy oddział zamknięty to bowiem miejsce, w którym ekstrema są codziennością. Ponad czterdzieści lat minęło jak jeden dzień. Zobaczmy, jak wyglądał ten ich cudny świat.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
92
Wesołych świąt, Gus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołych świąt, Gus
Dostępny
21 szt.

Ach, święta… Czas radości, dobrego jedzenia, zabawy i śmiesznych sweterków. Ale nie wtedy, kiedy jesteś marudnym psem, tak jak Gus. Gus w ogóle nie lubi świąt. Ale może odrobina świątecznej życzliwości to zmieni? Przezabawna historia o świątecznej atmosferze autorstwa twórcy wielu bestsellerów, Chrisa Chattertona.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
93
Czterdzieści dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści dusz
Dostępny
66 szt.

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na krzyżu w ogrodzie. W obawie, że wybuchnie skandal, władze kościelne próbują zachować incydent w tajemnicy. Do sprawy zostaje wyznaczona młoda i niedoświadczona policjantka Sara Bednarek. Wyznaczona i… pozostawiona bez wsparcia. Sara szybko zdaje sobie sprawę, że jej przełożonym bardziej niż na odkryciu prawdy zależy na jak najszybszym wskazaniu kozła ofiarnego. Z uwagi na życiorysy duchownych, każdy z nich mógłby być mordercą. Sprawa się komplikuje, gdy dochodzi do kolejnej zbrodni. Borlik prowokuje i zadaje niewygodne pytania. To najbardziej kontrowersyjna powieść w jego dotychczasowym dorobku. Piotr Borlik, rocznik 1986, inżynier po Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Mistrz Holandii, a także laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Otrzymał stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Autor kryminałów Boska proporcja, Materiał ludzki, Białe kłamstwa, Zapłacz dla mnie, Skłam, że mnie kochasz,Wymazani z pamięci,Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
94
Lobbyści. Zachodni rzecznicy polskiej niepodległości. Tom 1. W Wersalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lobbyści. Zachodni rzecznicy polskiej niepodległości. Tom 1. W Wersalu
Dostępny
46 szt.

Wybór tekstów zachodnich polityków, dziennikarzy, biznesmenów i wojskowych, którzy wnieśli wkład w powstanie II Rzeczpospolitej. Prezentowali przychylne Polakom stanowisko w trakcie I wojny, podczas negocjacji pokojowych w Paryżu oraz w ramach wysiłków na rzecz opanowania powojennego kryzysu. W dwóch tomach znalazły się świadectwa ich działalności – fragmenty dzienników i wspomnień, po raz pierwszy publikowane w języku polskim. Tom 1 gromadzi teksty z okresu 1914–19, głównie związane z paryską konferencją pokojową w 1919 roku. Kluczową postacią jest tu bliski doradca amerykańskiego prezydenta Edward Mandell House. Zarówno dzienniki House’a, jaki i pozostałe świadectwa pozwalają zajrzeć za kulisy wielkiego dyplomatycznego przedsięwzięcia, jakim było ułożenie powojennego porządku świata, w tym – zarysowanie granic państwa polskiego. Mimo mocnego poparcia dla idei odrodzenia Polski ze strony prezydenta Woodrowa Wilsona, starannego wyważenia wymagało wiele – sprzecznych często – przekonań i interesów głównych graczy, co dawało lobbystom pole do działania.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
95
Prawo w medycynie w6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo w medycynie w6
Dostępny
9 szt.

Skrypt "Prawo medyczne" przedstawia regulacje prawne obowiązujące w polskich przepisach w odniesieniu do wykonywania zawodów medycznych oraz przybliża poglądy doktryny, a także orzecznictwa na zagadnienia związane z problematyką błędów medycznych i odpowiedzialności osób wykonujących zawody medyczne za ich popełnienie. Publikacja zawiera omówienie zagadnień dotyczących m.in.: wykonywania zawodu medycznego, form wykonywania zawodu, podstawowych obowiązków pracownika medycznego wynikających z wykonywania zawodu, praw personelu medycznego, zgody pacjenta, definicji i klasyfikacji błędów medycznych, odpowiedzialności cywilnej i karnej, odpowiedzialności pracowniczej, zdarzeń medycznych. Skrypt jest adresowany przede wszystkim do studentów medycyny kierunków lekarskiego, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa, studentów prawa, jak również do osób wykonujących zawód medyczny, pielęgniarki, położnej, ratownika medycznego, diagnosty laboratoryjnego, adwokata, radcy prawnego, a także do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami prawnomedycznymi, chociażby pacjentów, w związku z udzielaniem im świadczeń zdrowotnych i występowaniem błędów medycznych.

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

1 osoba kupiła
96
Arkadius - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkadius
Dostępny
3 szt.

Pierwsze, polsko-angielskie opracowanie twórczości wybitnego polskiego projektanta mody wykształconego i tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo. W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji ? głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.

129,00 zł
95,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 33,54 zł

1 osoba kupiła
97
Ojciec Mateusz seria 25 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Mateusz seria 25
Telewizja Polska S.A.
Dostępny
5 szt.

Ksiądz rozwiązuje zagadki kryminalne!Zabarwiony humorem polski serial sensacyjny, zrealizowany na podstawie włoskiego przeboju telewizyjnego Don Mateo.W 25. sezonie mieszkańcy Sandomierza próbują odnaleźć się w nowej pandemicznej rzeczywistości. Liczba chorych wciąż rośnie. Babcia Lucyna izoluje się od kontaktów z ludźmi, komunikuje się za pośrednictwem sieci. Pewnego dnia odbiera tajemniczy telefon. Występ sandomierskiej orkiestry dętej nieoczekiwanie staje się sceną zbrodni, kiedy jeden z muzyków pada ofiarą zatrucia dziwną substancją. Policjanci badają sprawę zagadkowego zaginięcia mężczyzny. Podejrzewają, że ma to związek ze sprzeczką małżeńską. Ojciec Mateusz wskazuje inny trop. Te zdarzenia, jak i wiele innych interesujących przygód znanych nam bohaterów, możemy śledzić w najnowszych odcinkach serialu.

39,99 zł
33,19 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,80 zł

1 osoba kupiła
98
Wodne czary-mary. Cocomelon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne czary-mary. Cocomelon
Dostępny
147 szt.

Cocomelon – ulubieniec najmłodszych zaprasza do wspólnej przygody z wyjątkową książką do kolorowania. JJ uwielbia zabawę z całą rodziną na plaży a także zabawę wodą w codziennej kąpieli. Ale co to? Niektóre przedmioty zaginęły! Czy pomożesz JJ odnaleźć niewidoczne zabawki? A może spróbujesz odkryć jakie zwierzęta towarzyszą bohaterom opowieści „Cocomelon”? „Wodne czary-mary” to kartonowa książka z dołączonym flamastrem który wystarczy napełnić czystą wodą i zacząć kolorowanie. Wewnątrz książki część ilustracji zawierających postaci i przedmioty jest niewidoczna do momentu kiedy zostaną pomalowane wodnym flamastrem. A wtedy obrazki ukryte pod warstwą specjalnego lakieru stają się kolorowe pokazując ukryte wcześniej elementy ilustracji. Po wyschnięciu rysunki ponownie znikają a zabawę można zacząć od nowa! Cocomelon. Wodne czary-mary to bezpieczna kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami w poręcznym formacie, który można zawsze zabrać ze sobą. Kolorowanie wodą sprawia że po zabawie nie zostanie bałagan, a specjalny tusz nie barwi i nie plami.

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
99
Pakiet: Strażak Sam. Gotowi do akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
100
Spodoby na nudę. Jesień + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodoby na nudę. Jesień + CD
Dostępny
12 szt.

Przedszkolne zabawy i piosenki, które odmienią zwykły dzień Sposoby na nudę. Jesień to zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Propozycje te są owocem długoletniego doświadczenia Autorki w pracy nauczyciela, dzięki czemu skupiają się na potrzebach i zainteresowaniach samych dzieci. Każda z załączonych tu aktywności nawiązuje tematycznie do okresu jesiennego i czynności związanych z tą porą roku, zatem propozycje tu zawarte na pewno sprawdzą się podczas długich jesiennych dni w przedszkolu zarówno tych pochmurnych, jak i tych mieniących się złotem. W skład publikacji wchodzą: - książka, w której znajduje się ponad 100 propozycji zabaw: ruchowych (w tym zabaw do piosenek), paluszkowych, zabaw w kole, masażyków, ćwiczeń rytmicznych, wierszyków do rysowania i innych; - płyta CD z 12 piosenkami o tematyce jesiennej (i podkładami do nich). Jest to propozycja przeznaczona dla nauczycieli wychowania przedszkolnego przedstawione tu pomysły wykorzystują fakt, że naturalną aktywnością dziecka jest zabawa, a dzięki swojej różnorodności wpływają na jego wszechstronny rozwój.

28,00 zł
20,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry