hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.10.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 12 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pszczoły, wydanie 2 (Piotr Socha), na drugim Alicja w Krainie Czarów (Lewis Carroll). Kolejny produkt to Ulice Laredo (Larry McMurtry) oraz Medusa, czyli 23 kilometry do... (praca zbiorowa).
1
Pszczoły, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pszczoły, wydanie 2
Dostępny
263 szt.

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że żyły już w czasach dinozaurów, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić! Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

64,90 zł
40,24 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 24,66 zł

49 osób kupiło
2
Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w Krainie Czarów
Dostępny
5 szt.

Książka dla wspólnej lektury wszystkich pokoleń – każdy znajdzie tu swoje własne odczytanie i swoje własne oczarowanie. Baśniowa opowieść o przygodach Alicji w Krainie Czarów powstała w gorące lipcowe popołudnie 1862 roku, kiedy to podczas przejażdżki łódką po Tamizie Lewis Carroll, wykładowca matematyki w Oxfordzie i autor poważnych książek matematycznych, opowiedział ją małej Alicji i jej dwóm siostrom. I właśnie ta opowieść, a nie prace naukowe, przyniosła pisarzowi światową sławę. Zachęcony ogromnym powodzeniem książki Carroll kilka lat później napisał drugą część opowieści pt. Alicja po drugiej stronie lustra. Alicja w Krainie Czarów jest utworem szczególnym. Nie przedstawia świata takim, jakim go widzimy na co dzień, lecz ukazuje go we śnie bohaterki, a snem, jak dobrze wiecie, rządzą odmienne prawa. Toteż w książce znane fragmenty rzeczywistości układają się w całkiem nowe, często nonsensowne całości, a postaci prawdziwe, przemieszane z fantastycznymi, wyglądają i zachowują się inaczej niż w życiu. I jeszcze jedna uwaga: Alicja w Krainie Czarów należy do tych książek, do których warto wracać. Raz odczytacie ją jako dziwną baśń, pełną niezwykłych, zaskakujących wydarzeń, ale przy kolejnej lekturze ukaże się wam wiele nowych treści. Każdego jednak czytelnika zawsze zdumiewać będzie bogactwo fantazji i pomysłowości autora, każdy też podda się urokowi jego niepowtarzalnego humoru. Humoru cudownie oddanego przez Antoniego Marianowicza, bo to właśnie z jego tłumaczenia zdania z Alicji w Krainie Czarów na zawsze zamieszkały w naszym języku. Niekiedy powtarzamy je, nie pamiętając, gdzie bije źródło tych purnonsensowych żartów.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

15 osób kupiło
3
Ulice Laredo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulice Laredo
Dostępny
50 szt.

„McMurtry napisał smutną, a jednocześnie zabawną powieść, w której uczcił nie tylko przeszłość swoich bohaterów, lecz także schyłek amerykańskiego Zachodu.” – „New York Times” „Jedno z najmocniejszych i najbardziej poruszających dzieł McMurtry’ego.” – „Los Angeles Times” Kapitan Woodrow Call – za młodu wspólnik Gusa McCrae i strażnik Teksasu – został łowcą nagród i właśnie zlecono mu wytropienie groźnego meksykańskiego bandyty. W wyprawie towarzyszy mu mieszczuch ze Wschodniego Wybrzeża, niezbyt rozgarnięty zastępca szeryfa i jeden z ostatnich członków ekipy Kapeluszników, niejaki Ślepki Parker, ożeniony z Loreną, dawną kochanką Gusa. Podczas długiego i niebezpiecznego pościgu przemierzają ostatnie dzikie tereny Zachodu. Akcja na pewien czas przenosi się do bandyckiej ostoi zwanej Miastem Wron, a w finale bohaterowie odwiedzają rozległe i okrutne równiny teksaskiego pogranicza. Ulice Laredo zamykają tetralogię, której pierwszy tom nosił tytuł Na południe od Brazos. To porywająca i przejmująca elegia o bohaterstwie i przyjaźni.

69,90 zł
44,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,86 zł

14 osób kupiło
4
Medusa, czyli 23 kilometry do... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Medusa, czyli 23 kilometry do...
Dostępny
15 szt.

Kariera Adriana Salamona rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy chłopak miał zaledwie 19 lat. Młody youtuber pochodzi ze Szczecinka. Sympatię publiczności zyskał dzięki filmikom, na których nagrywał zabawne rozmowy telefoniczne ze swoim udziałem. Wraz z upływem czasu wzbogacił treść vlogów o swoje pasje, zainteresowania i codzienne tematy. Ten pomysł bardzo spodobał się jego subskrybentom, których z dnia na dzień zaczęło przybywać na oficjalnym koncie chłopaka - Medusa Official. Twórczość Medusy jest dziś bardzo rozpoznawalna. Na jego koncie znajduje się obecnie 136 filmów o różnorodnej tematyce, a liczba subskrypcji sięga 1,22 mln. Medusa zdecydował się na wzięcie udziału w gali FAME MMA 4, która odbyła się w Częstochowie w 2019 roku. Walka okazała się jego wielkim sukcesem. Pokonał Piotra Knasia, dzięki zastosowaniu dźwigni na staw łokciowy. Na kanale Medusa Official nie mogło zabraknąć filmu, który przedstawia kulisy gali, przygotowania Adriana do walki oraz ukazuje całą atmosferę wokół tego wydarzenia. Film cieszy się ogromną oglądalnością - aktualnie posiada 1 743 224 wyświetleń! Kolejna walka, w której Medusa wziął udział odbyła się 28 sierpnia 2021 r. w ramach pierwszej gali High League ne Ergo Arenie w Gdańsku. Medusa wygrał w starciu z Maciejem Ratajem. W przedmowie do książki, w tych słowach Adrian Salamon zwraca się do czytelników i swoich fanów: Jeśli to czytasz, zapewne znasz mnie już z liveów. Być może nawet spotkaliśmy się kiedyś gdzieś w przelocie. Chcę Ci powiedzieć, że doceniam to, że masz tę książkę i chcesz przeczytać, to, co Medusa ma tu do powiedzenia. Bo choć się nie znamy, nie wiesz o mnie wszystkiego. Nie wiesz, kim jest Adrian Salamon, i zapewne zadajesz sobie pytanie, po co taki gość jak ja pisze książkę na swój temat, mając przed sobą jeszcze tyle życia.

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

8 osób kupiło
5
Złota królowa. Elżbieta Łokietkówna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota królowa. Elżbieta Łokietkówna
Dostępny
60 szt.

W czasach gdy niewiasta odbywa jedną podróż w życiu albo do nowo poślubionego mężczyzny, albo do klasztoru, ona zwiedza Akwizgran, Marburg, Pragę, bywa w Neapolu, bawi w Tyrolu, a Rzym wita ją jak cesarzową. W świecie, gdzie królowie drżą przed papieżem i cesarzem, ona jednemu jawnie grozi, a drugiego regularnie strofuje. Elżbieta zna smak miłości, żałoby, straty i porażki, ale i moc największych ludzkich namiętności: pieniędzy i władzy. Nie dziwne więc, że dokonuje niemożliwego – zagnieżdża na Wawelu nową dynastię i królem Polski czyni niewiastę. Kim zatem była Elżbieta Łokietkówna, córka Władysława Łokietka, siostra Kazimierza Wielkiego, królowa Węgier, babka Jadwigi Andegaweńskiej, najpotężniejsza Polka w dziejach, o której wciąż milczą podręczniki? Oto kolejna próba opowiedzenia losów wielkich kobiet zapomnianych przez historię.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

8 osób kupiło
6
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 2. W cieniu zakwitających dziewcząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 2. W cieniu zakwitających dziewcz...
Dostępny
79 szt.

W cieniu zakwitających dziewcząt to drugi tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna). Piękno niektórych zdań tych powieści zapiera dech w piersiach. Zawdzięczamy to również niesłychanej maestrii tłumaczenia Tadeusza Boy’a-Żeleńskiego. Proust przepięknie odmalowuje życie francuskiego mieszczaństwa w czasach tzw. belle époque. Zwraca uwagę na każdy detal, niuans. Wnikliwie i mądrze ukazuje też relacje międzyludzkie, tu również najważniejszy jest każdy detal, każdy niuans. Główny bohater wchodzi w wiek, gdy najważniejsze stają się dziewczęta…. W tej powieści jest mądrość i znajomość życia niezależna od epoki w jakiej się żyje. Czytając Prousta czerpiemy z bogactwa spostrzeżeń socjologicznych, filozoficznych i psychologicznych. Bogactwa, jakim obdarzać nas może tylko wielka literatura.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

7 osób kupiło
7
Komisarz Kruk. Tom 5. Bliska znajoma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Kruk. Tom 5. Bliska znajoma
Dostępny
95 szt.

Co zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości, a porwany z ulicy jedenastolatek nadal pozostaje zaginiony? To pytanie zadaje sobie komisarz Sławomir Kruk na początku piątej doby poszukiwań. Odpowiedź, której sam sobie udziela, jest przerażająca. W rezultacie Kruk, podejrzewany o przekroczenie uprawnień i tortury wobec sprawcy porwania, trafia pod ostrzał mediów, a czynności wyjaśniające w jego sprawie prowadzi funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska. Mimo niesprzyjających okoliczności Kruk ulega urokowi pięknej nadkomisarz. Gdy kobieta pewnego dnia znika, zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne. Sytuacja coraz bardziej się zapętla, a sprawę utrudnia fakt, że w związku z toczącym się wobec Kruka postępowaniem, komisarz zostaje zawieszony. „Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi wszystko za sobą. Albo nie wygra”.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
8
Polowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie
Dostępny
39 szt.

Martin Servaz walczy o honor i własne życie. Departament Ariege, jesienna pełnia księżyca. Z pogrążonego w ciemnościach lasu nagle na szosę wybiega jeleń. Jeleń o ludzkich oczach. Odbywa się polowanie, ale celem nie jest dzikie zwierzę. W czasie skomplikowanego śledztwa Servazowi przyjdzie stawić czoło potwornościom rodem z najgorszych koszmarów. Czy walka o słuszną sprawę może usprawiedliwiać czynienie zła? W najnowszej książce mistrz thrillera Bernard Minier mierzy się z szaleństwem naszych czasów: przemocą, zemstą, manipulacją. Polowanie to niezwykle aktualna powieść o życiu przesiąkniętym strachem.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
9
Wyprane mózgi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprane mózgi
Dostępny
141 szt.

Obecnie, na masową skalę, przez media, edukację czy wykreowane autorytety pierze się ludziom mózgi, aby przestali myśleć, powtarzali slogany, w ramach politycznej poprawności i ideologii gender. Nie będąc w stanie wyrazić żadnego własnego sądu, nie będą mogli też zobaczyć własnej niewoli. Nie zbuntują się więc, ale będą posłusznie godzić się na odbieranie sobie kolejnych praw, jak również majątku i dzieci. Pierwszym krokiem do tego, by się wyzwolić, jest dostrzeżenie, że się jest na smyczy, a następnie zauważenie dokąd nas na tej smyczy prowadzą, kim są ci, którzy ją trzymają i czego od nas chcą. Następnie trzeba powiedzieć głośno, najpierw do siebie, a potem do innych, że dwa plus dwa równa się cztery i nikt nie ma prawa odebrać nam prawa do tego, żebyśmy to przypominali. W końcu pozostaje już wyciągnąć konsekwencje z głoszonej prawdy, tzn. normalnie żyć i nie pozwolić się dłużej zniewalać.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

6 osób kupiło
10
O Wilku, który nie lubił świąt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Wilku, który nie lubił świąt
Dostępny
30 szt.

Wilk nie lubi Bożego Narodzenia! Świąteczne zamieszanie przyprawia go tylko o ból głowy. Ubieranie choinki, kupowanie prezentów, pieczenie ciasteczek to nie dla niego! Z pomocą Wilkowi przychodzą przyjaciele, którzy urządzają mu wspaniałe Święta Bożego Narodzenia. Nie może być inaczej, przecież to najwspanialszy czas w roku!

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

4 osoby kupiły
11
Boski wiatr Japońskie formacje kamikaze w II wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boski wiatr Japońskie formacje kamikaze w II wojnie światowej
Dostępny
28 szt.

„Fenomen kamikaze fascynuje od lat, stanowiąc przedmiot sporów nie tylko wśród Japończyków. Dzisiaj trudno jest nam zrozumieć to jedyne w swoim rodzaju zjawisko masowego samobójstwa w drugiej wojnie światowej. Mam nadzieję, że ta niezwykła książka napisana przez twórców, a jednocześnie dowódców jednostek kamikaze będzie dla Państwa pasjonującą lekturą. Ale czy odpowie ona na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości?...” Ze wstępu

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

4 osoby kupiły
12
Koleje losu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koleje losu
Dostępny
48 szt.

Świeże spojrzenie na II wojnę światową. Paco Roca stworzył hiszpańskiego Mausa! Miguel Ruiz to hiszpański weteran żyjący na wygnaniu we Francji, był on członkiem La Nueve (Dziewiątki), kompanii mężczyzn, którzy przeszli szlak od walki o ojczyznę podczas hiszpańskiej wojny domowej po udział w bitwach na całym świecie podczas II wojny światowej. Do wieloletniej tułaczki po Europie i Afryce zachęciła ich miłość do swojego kraju i nienawiść do brutalnych dyktatur. Roca wykorzystuje złożone wspomnienia Ruiza, aby opowiedzieć historię, która jest odą do pokolenia, które odważnie przeciwstawiło się brutalnemu faszyzmowi. „Koleje losu to znacznie więcej niż kapitalny rysunek i wciskający w fotel sposób opowiadania. Paco Roca zrobił coś więcej. Napisał komiks, którego brakowało. Brakowało go nie tylko po to, byśmy odzyskali pamięć historyczną. Tutaj też zrobił coś więcej. Brakowało takiej opowieści, bo daje nam ona coś, w co można wierzyć. Oddaje nam tę część historii, którą nam odebrano, którą utraciliśmy w biegu wyobcowującej codzienności. Ten komiks przywraca nas nam samym. Mówi, że tym jesteśmy, że tacy jesteśmy. Że nie wszystkiego w naszym życiu musimy się wstydzić. I że skoro oni próbowali do końca, to my teraz nie mamy już prawa zrezygnować. Sądzę. że tak to przynajmniej czuję kiedy pozbyto się tych wszystkich osób z Hiszpanii, pozbyto się również wszystkich ich potomków. Dlatego też żyjemy w kraju, w świecie, który nic a nic nam się nie podoba. Bardzo ci dziękuję, Paco, że zwróciłeś mi kraj, do którego należę.” – Javier Prez Andjar, pisarz

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

3 osoby kupiły
13
Karnet B6 z kopertą Motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Motyle
Madame Treacle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

RS001 Karnet B6 z kopertą Motyle, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

3 osoby kupiły
14
Rewolucja niebieska. Powieść o Mikołaju Koperniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja niebieska. Powieść o Mikołaju Koperniku
Dostępny
71 szt.

Rewolucja niebieska to nie biografia Mikołaja Kopernika, to powieść biograficzna. Ile w niej prawdy, a ile zmyślenia? Tyle prawdy, ile się da; tyle wyobraźni, ile trzeba. Prawda historyczna staje się tu wciągającą narracją dzięki kilku fikcyjnym postaciom drugoplanowym, ale kamieniem filozoficznym tej opowieści są relacje Kopernika z najwybitniejszymi postaciami europejskiego renesansu. W dramacie udział biorą: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Albrecht Dürer, Erazm z Rotterdamu, Marcin Luter, Machiavelli, Savonarola, Paracelsus, Faust, Stańczyk, królowa Bona, król Zygmunt I Stary i jego bracia oraz wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

3 osoby kupiły
15
Wiolonczelistka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiolonczelistka
Dostępny
47 szt.

Mistrz międzynarodowych intryg, Daniel Silva, w nowej powieści szpiegowskiej Wiolonczelistka. Przebywający na przymusowej emigracji w Londynie Wiktor Orłow, niegdyś najbogatszy człowiek w Rosji, niestrudzenie prowadzi krucjatę przeciwko despotycznym kleptokratom z Kremla. Jego luksusowa rezydencja należy do najlepiej strzeżonych. A jednak w pewien deszczowy letni wieczór, w samym środku pandemii, zabójcy udaje się przechytrzyć ochronę. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: dokumenty w domu Orłowa zostały skażone śmiercionośną substancją. Scotland Yard ustala, że dostarczyła je współpracująca z Orłowem dziennikarka śledcza antykremlowskiej gazety. Kiedy po zabójstwie dziennikarka znika, MI6 podejrzewa, że to pracujący dla Moskwy zabójca. Gabriel Allon, któremu Wiktor Orłow uratował kiedyś życie, jest jednak przekonany, że koledzy z brytyjskiego wywiadu się mylą, co może mieć tragiczne skutki. Dążąc do ustalenia prawdy, Allon wyrusza w niebezpieczną podróż po Europie. Odkrywa intrygę prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy, która sięga serca zachodniej demokracji i zagraża stabilności ładu na świecie.

30,99 zł
22,31 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

3 osoby kupiły
16
Crimen. Opowieść sensacyjna z XVII wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crimen. Opowieść sensacyjna z XVII wieku
Dostępny
49 szt.

Gdzieś na pograniczu dzisiejszej Polski i Ukrainy na Pogórzu Sanockim stoi chudy i zaniedbany majątek Błudnickich. Do niego zdąża po ośmiu latach wojny i rosyjskiej niewoli syn tego domu Tomasz. Ojciec jego w niejasnych okolicznościach stracił niedawno życie. Nie zdążyli się spotkać. Syn czuje, że musi tę pośpieszną śmierć wyjaśnić. Wiele pytań, mało odpowiedzi. Od czego zacząć, kto może być zabójcą. Czy miejscowy infamis, czy zbójnicka gromada, czy możny sąsiad, który tak szybko przejął ich dobra ziemskie. A jak to w życiu się zdarza zazwyczaj – na drodze staje mu piękna kobieta i miłość przychodzi znienacka. Snująca się jak dym po rzece opowieść sensacyjna z XVII wieku – czasów Zygmunta III Wazy. Wspaniale pokazane sylwetki szlachciców i szlachetków, łotrów i infamisów, spotkania katolików, arian, muzułmanów i żydów, zwykłych chłopów i jednej szczególnej wieśniaczki. Miękko zapaść się w fotel, przymknąć oczy i poczuć się w tamtym miejscu i tamtych czasach. Warto bardzo przeczytać!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
17
Monster. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster. Tom 3
Dostępny
47 szt.

Czy „Johan” ma w sobie dwie osobowości? Czy jest Jekyllem i Hyde'em? Tenma prosi o pomoc doktora Gillena, autorytet z psychologi kryminalnej, aby ten zrobił analizę psychologiczną „Johana”. Jednakże doktor Gillen odkrywa, że to nie „Johan” a Tenma popełnił seryjne morderstwa. Próbuje zwabić go w sidła, by przeprowadzić swoje eksperymenty. Tym razem Tenma jest naprawdę w potrzasku!!! Karl, student na Uniwersytecie Monachijskim, co tydzień odwiedza niewidomego milionera i czyta mu książki, by móc pokryć szkolne wydatki. Pewnego dni poznaje młodego człowieka, który również wykonywał tę samą pracę w domu milionera. Ten człowiek nazywa się Johan! Od tej chwili wokół Karla dzieją się dziwne rzeczy... Co to za młody człowiek o imieniu Johan? Czy to „Johan”, którego znamy? Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł: Monster, 20th Century Boys i Pluto. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro ?tomo (autora Akiry).

70,00 zł
55,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

3 osoby kupiły
18
Lincoln - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lincoln
Dostępny
11 szt.

Dzieje Stanów Zjednoczonych z wielu względów stanowią dla czytelnika europejskiego materiał interesujący, a nieraz wręcz pasjonujący. Są one przecież tak odmienne od dziejów państw europejskich, dodatkowo przeciętna nasza znajomość historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, ta wyniesiona jeszcze ze szkoły, jest bardzo fragmentaryczna. Odruchowe zdumienie budzi fakt, że kraj ten, reprezentujący dziś tak wysoki poziom techniczny, ekonomiczny i społeczny, zaledwie przed stu pięćdziesięciu laty rozdarty był najzacieklejszą wojną domową o elementarną w naszym rozumieniu kwestię, czyli zniesienie niewolnictwa. Żeby zrozumieć Amerykę, trzeba poznać Abrahama Lincolna. Lincoln praktykował jako adwokat przez blisko 25 lat. W tym czasie zdobył podstawy wiedzy społecznej i tę ogromną znajomość psychiki ludzkiej, którą się tak wyróżniał jako prezydent. Jako człowiek budził wiele sympatii. Był w miarę możliwości tolerancyjny, ale i niezłomny wtedy, gdy uważał to za konieczne. Był w pełni sobą, gdy jako prezydent odręcznie pisał listy kondolencyjne do rodzin poległych żołnierzy lub gdy wieczorami sam zasiadał przy telegrafie. Już jako prezydent Lincoln wyznaczył Stanom Zjednoczonym taką drogę: „Przyszłość naszą musi teraz opanować chłodny rozum, skrupulatnie wszystko obliczający”. I choć taka polityka nie budzi wielkiego entuzjazmu, to jednak Stany na ogół poszły rzeczywiście tą drogą, choć z różnymi zakrętami — ciekawe, jak by to ocenił dzisiaj Abraham Lincoln?

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
19
Zuzia uczy się pływać. Mądra Mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia uczy się pływać. Mądra Mysz
Dostępny
83 szt.

Zuzia chce zdobyć odznakę konika morskiego. Nie jest łatwo tak poruszać rękami i nogami, by utrzymać się na wodzie. Ale Zuzia szybko się tego uczy i dostaje upragnioną nagrodę. Książeczka dla wszystkich miłośników Zuzi i pływania.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
20
Karnet B6 z kopertą Urodziny Bal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Urodziny Bal
Madame Treacle
Dostępny
5 szt.

HB167 Karnet B6 z kopertą Urodziny Bal, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

2 osoby kupiły
21
Jeden krok przed śmiercią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jeden krok przed śmiercią
Dostępny
4 szt.

Bezwzględny seryjny morderca kobiet i nieustraszona agentka FBI, która zrobi wszystko, by pokrzyżować mu szyki. Agentka FBI Macy Crow to twarda sztuka. Niedawno została potrącona przez rozpędzoną ciężarówkę. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, a ona cudem uszła z życiem. Szybko wróciła jednak do pracy i właśnie stara się o miejsce w elitarnym zespole profilerów. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dostaje do wykonania próbne zadanie: ma zająć się śledztwem w sprawie odnalezionych właśnie zwłok Tobi Turner: zaginionej piętnaście lat temu uczennicy liceum. Jej partnerem zostaje miejscowy szeryf Mike Nevada, były kolega z Federalnego Biura Śledczego i dawny kochanek. Macy szybko odkrywa powiązania między sprawą Tobi a kilkoma gwałtami z tego samego okresu. Agentka przesłuchuje ofiary i ponownie analizuje stare akta. Z mroku wyłania się postać ponurego stalkera, który gwałcił prześladowane kobiety, a potem je mordował. Macy i Nevada zaczynają wyścig z czasem: muszą namierzyć potwora, zanim ten znowu wyruszy na łowy.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
22
Karnet B6 z kopertą Ryby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Ryby
Madame Treacle
Dostępny
4 szt.

RS167 Karnet B6 z kopertą Ryby, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

2 osoby kupiły
23
Karnet kwadrat z kopertą Urodziny 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet kwadrat z kopertą Urodziny 18
Madame Treacle
Dostępny
14 szt.

BA018 Karnet kwadrat z kopertą Urodziny 18, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
24
Kot rabina 10: Wracajcie do siebie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot rabina 10: Wracajcie do siebie!
Dostępny
50 szt.

Zlabia, ale i jej ojciec, rabin, a także rabin rabina, z pomocą i wtrętami kota, snują opowieść... Opowiadają o swoich podróżach po Bliskim Wschodzie od 1870 do 1973 roku, o swoich poszukiwaniach Ziemi Obiecanej, miejsca, w którym będą mogli poczuć się bezpiecznie. Opowiadają o francuskim przeznaczeniu, o losach rodziny targanej przez wiatry historii, o rasizmie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi - od Algieru do Nicei, przez Jerozolimę i Galileę.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
25
Biesy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biesy
Dostępny
65 szt.

Wielowątkowa, diaboliczna opowieść o tym jak szlachetne idee indywidualnej wolności w umysłach ludzi na wolność niegotowych, kształtowanych w uściskach carskiego samodzierżawia, przeradzają się w idee nihilizmu, bezwładne rewolucyjne ruchy i terroryzm. Gęste od mrocznych emocji, mieszaniny obłudy i szlachetności, nienawiści i współczucia, niewinności i amoralnego cynizmu są Biesy krzywym zwierciadłem ówczesnych – jakże czasami aktualnych w opisanych postawach – inteligenckich marzeń o ludzkiej utopii i proroczą zapowiedzią powstania stalinowskiej wersji totalitaryzmu.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
26
Sztuka wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wojny
Dostępny
111 szt.

Sztuka wojny Sun Tzu to kanon literatury militarystycznej. Liczące około 2500 lat traktaty zadziwiają swoją ponadczasowością i walorami poznawczymi. Z każdego odtworzonego i przetłumaczonego przez współczesnych badaczy zdania bije ogromna wiedza mająca zastosowanie nie tylko na prawdziwym polu bitwy, ale także w wielu innych sferach życia ? w walce o rynek toczonej między przedsiębiorstwami, w motywowaniu ludzi do wydajniejszej pracy czy w rozwiązywaniu osobistych problemów. To wszystko dzięki dualnemu charakterowi rad udzielanych przez tych dwóch wielkich strategów ? dosłownemu i metaforycznemu. Dlatego współcześni czytelnicy nie muszą znać historii starożytnej chińskiej wojskowości, aby skorzystać z potencjału, jaki kryją w sobie myśli dwóch wielkich przedstawicieli rodziny Sun. Dzięki temu wydaniu każdy może odświeżyć swoją znajomość Sztuki wojny, a także zagłębić się bardziej w kulturę Państwa Środka poprzez lekturę 36 forteli. Nie są one sformalizowanym dziełem, lecz stanowią swoisty zbiór powiedzeń wywodzących się z myśli politycznej i militarystycznej lub z nią powiązanych. Funkcjonujące współcześnie jako wyrażenia idiomatyczne są dowodem na przetrwanie tej myśli do czasów obecnych. Ich znaczenie jest równie istotne co kiedyś, a Chińczycy często posługują się nimi w celu opisania różnych podstępów, wybiegów i zmyłek. To prawdziwa gratka zarówno dla koneserów, jak i dla osób, które dopiero pierwszy raz sięgną po Sztukę wojny.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
27
Po omacku. Gra terapeutyczno-rehabilitacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po omacku. Gra terapeutyczno-rehabilitacyjna
Alexander, od 4 lat
Dostępny
3 szt.

Terapia, która dostarcza rozrywki, a jednocześnie jest zestawem ćwiczeń pozwalającym na dłużej zachować dobrą kondycję intelektualną.

54,02 zł
47,00 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,02 zł

2 osoby kupiły
28
Polska w anegdotach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska w anegdotach
Dostępny
29 szt.

Polska w anegdotach to dopełnienie antologii pt. Anegdoty z czterech stron świata. To także zbiór 1117 zabawnych, ekspresyjnych bądź refleksyjnych opowiastek o bardziej lub mniej znanych postaciach historycznych. Są tu niezłomne, ale i słabe charaktery, zadziwiające emocje, cięte riposty, ciekawe bon moty i literackie kalambury. Beczka śmiechu i kieliszek łez. Ryszard Szurkowski, legendarny kolarz szosowy, usłyszał kiedyś od dziennikarza: – Jeździł pan przez wiele lat z kolarskim peletonem, zwiedził pan dziesiątki krajów, kilka kontynentów, tyle pan widział. Co pan najbardziej zapamiętał? – Przednie koło – odpowiedział.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
29
Zakręt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręt
Dostępny
61 szt.

Joanna Grabowska jest kuratorem sądowym, ma męża i troje dzieci. Dzieci są cudowne, mąż – jakby trochę mniej. Zaniedbywana i traktowana z coraz większą obojętnością Joanna zwraca uwagę na kolegę z pracy. Równocześnie odkrywa, że mąż ma romans. Jakby tego było mało, w okolicy dochodzi do serii zagadkowych zabójstw, a Joanna stopniowo nabiera pewności, że ktoś śledzi każdy jej krok. Rozwodzi się z mężem, z radością i nadzieją rzuca się w ramiona nowego mężczyzny, ale dopiero wtedy jej życie naprawdę zaczyna się komplikować…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
30
Karnet z kopertą Strumyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet z kopertą Strumyk
Susan Entwistle
Dostępny
5 szt.

Karnet z kopertą wyprodukowany w Wielkiej Brytanii AC10109 Strumyk

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
31
Malowidła Jednorożec w walizce 5115 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
32,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,69 zł

1 osoba kupiła
32
Symbole życia po śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symbole życia po śmierci
Dostępny
23 szt.

Publikacja Symbole życia po śmierci. Sztuka komemoratywna Krzysztofa M. Bednarskiego podzielona jest na trzy części. Pierwsza zawiera eseje Marii Anny Potockiej i Waldemara Baraniewskiego dotyczące sposobów upamiętniania osób zmarłych. Druga część to dokumentacja fotograficzna realizacji komemoratywnych opatrzonych autorskim komentarzem artysty. Ostatnia dotyczy współpracy Krzysztofa M. Bednarskiego ze Zbigniewem Benedyktowiczem w kwartalniku „Konteksty”, w którym rzeźbiarz ma stałą rubrykę zatytułowaną Z archiwum artysty.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
33
Album na prace plastyczne Beżowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album na prace plastyczne Beżowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić z rysunkami, które tworzą Twoje dzieci lub arcydziełami, które tworzysz samodzielnie?Teraz masz dla nich miejsce!Album "The Great Art" zawiera 30 wbudowanych ramek na prace plastyczne wraz z towarzyszącą stroną na notatki artysty. Ramki pasują zarówno do papieru A4 (210 mm na 297 mm), jak i formatu US Letter (8,5 "na 11")Beżowa okładka "The Great Art" pięknie łączy się z książkami o sztuce na Twoim stoliku do kawy - różnica polega na tym, że zawartość tej książki jest bliższa Twojemu sercu.Idealny prezent dla artysty. Ponieważ piękne prace wymagają wyjątkowej oprawy.

149,99 zł
118,49 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 31,50 zł

1 osoba kupiła
34
Sława i Chwała (rekonstrukcja cyfrowa) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sława i Chwała (rekonstrukcja cyfrowa)
Dostępny
7 szt.

Filmowa adaptacja powieści Jarosława Iwaszkiewicza ukazuje jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii Polski. Akcja rozpoczyna się w lipcu 1914 roku i trwa do jesieni 1947. To obraz życia przedstawicieli polskiej inteligencji. Bohaterowie doświadczają przełomowych momentów i gwałtownych zmian losu, burzliwych miłości i wielkich tragedii.Serial ukazuje historię Polski przez pryzmat dziejów kolejnych pokoleń trzech rodów: Myszyńskich, Royskich i Gołąbków.

59,99 zł
49,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,20 zł

1 osoba kupiła
35
Karnet B6 z kopertą Słoń & Żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Słoń & Żyrafa
Madame Treacle
Dostępny
2 szt.

RS073 Karnet B6 z kopertą Słoń & Żyrafa, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
36
Piórnik Mini Shiny czarny NARCISSUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Mini Shiny czarny NARCISSUS
Narcissus
Dostępny
5 szt.

Mini piórnik marki Narcissus. Wykonany z gładkiego, subtelnie błyszczącego tworzywa, które mieni się wszystkimi kolorami tęczy z efektem holograficznym. Zapinany na trwały zamek. Niewielki rozmiar pozwala na zabranie go ze sobą w każde miejsce. Zmieści w sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Wymiary: 18x3x3 cm.

17,39 zł
14,99 zł

Rabat 13,8%
oszczędzasz 2,40 zł

1 osoba kupiła
37
Karnet B6 z kopertą Urodziny Śpiewające psy i koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,67 zł
9,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,68 zł

1 osoba kupiła
38
Karnet B6 z kopertą Muchomor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Muchomor
Madame Treacle
Dostępny
4 szt.

RS165 Karnet B6 z kopertą Muchomor, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
39
Karnet B6 Boże Narodzenie z opłatkiem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Boże Narodzenie z opłatkiem, mix wzorów
Top Graphic, 1
Dostępny
13 szt.

Karnet B6 ząbkowany na zewnątrz z kolorowym rewersem i życzeniami. Do karnetu dołączony jest opłatek wklejony wewnątrz w małej kopercie. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
1 osoba kupiła
40
Opowieść wigilijna. Lektura z opracowaniem BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść wigilijna. Lektura z opracowaniem BR
Dostępny
100 szt.

Stary, zgorzkniały, skąpy i nienawidzący ludzi kupiec, poruszony śmiercią swego wspólnika, odbywa niezwykłą duchową podróż. Wraz ze zjawą duchem zmarłego wspólnika przeżywa ponownie, w tej fantastycznej wędrówce, dawno minione chwile, wracając aż do swego dzieciństwa. Powrót do przeszłości w towarzystwie ducha, którego można uznać za jedyny zdrowy fragment duszy bohatera, pomaga mu odnaleźć nowy sens dawnych przeżyć i stać się zupełnie innym człowiekiem...

11,90 zł
8,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
41
Puzzle Baby 4w1. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Baby 4w1. Pojazdy
Multigra, 4, 5, 6, 7
Dostępny
50 szt.

Dzikie zwierzątka, zjawiskowe pojazdy i przyjaźni mieszkańcy wodnych akwenów czekają na odkrycie! Sięgnij po „Baby Puzzle” i odkryj wraz z dzieckiem jak piękna i zróżnicowana jest nasza planeta. To seria prostych, atrakcyjnych wizualnie układanek, w których każdy produkt zawiera 4-, 5-, 6- i 7-elementowe puzzle. Przyciągające uwagę grafiki, starannie wykonane, bezpieczne elementy i zróżnicowany stopień trudności sprawiają, że jest to świetna zabawa dla każdego malucha, która nie tylko zapewnia mnóstwo frajdy, ale także uczy dziecko motoryki małej, rozwija wyobraźnię i pobudza do kreatywnej rozrywki.

28,12 zł
23,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,22 zł

1 osoba kupiła
42
Ilustrowana Encyklopedia. Nasza planeta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana Encyklopedia. Nasza planeta
Dostępny
4 szt.

ILUSTROWANA ENCYKLOPEDIA to seria ciekawych i pouczających książek z różnych dziedzin, które stanowią cenną pomoc w poznawaniu świata. Młody czytelnik znajdzie tu wiele interesujących i zdumiewających informacji. Zapraszamy do lektury!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
43
Karnet B6 z kopertą Słonecznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Słonecznik
Madame Treacle
Dostępny
6 szt.

RS124 Karnet B6 z kopertą Słonecznik, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
44
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie
Dostępny
83 szt.

Opowieść Cezarego Chlebowskiego o Janie Piwniku „Ponurym” (1912–1944) i jego żołnierzach, oparta na dokumentach oraz relacjach uczestników walk II wojny światowej. „Ponury” to postać legendarna – cichociemny, dowódca II odcinka „Wachlarza” i akcji odbicia więźniów z niemieckiego więzienia w Pińsku, potem dowódca sił partyzanckich Armii Krajowej w rejonie Gór Świętokrzyskich oraz szef Kedywu okręgu radomsko-kieleckiego AK, a w 1944 r. dowódca oddziału wchodzącego w skład Nadniemeńskiego Zgrupowania Partyzanckiego AK, kawaler Orderu Virtuti Militari. Autor książki opisał jego szlak bojowy: od lądowania na spadochronie pod Łyszkowicami w pobliżu Skierniewic w nocy z 7 na 8 listopada 1941 r. aż po bohaterską śmierć poniesioną w ataku na niemieckie bunkry pod Jewłaszami na Nowogródczyźnie 16 czerwca 1944. Tytuł książki to ostatnie słowa „Ponurego” – prośba skierowana do jego podkomendnych, współtowarzyszy walki. W obecnej edycji książki Cezarego Chlebowskiego, której poprzednie wydania – uzupełniane, korygowane i rozszerzane – spotykały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, opublikowano przedmowę napisaną przez dra Marka Jedynaka, poświęconą problematyce badań nad życiorysami kadry oficerskiej AK. Zamieszczono też obszerny aneks, zawierający kompletną listę oficerów i żołnierzy Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” – z informacjami zaktualizowanymi w tym wydaniu według stanu wiedzy na 31 maja 2021 roku. Tom zawiera również dwie mapki, ukazujące tereny działań „Ponurego” w Górach Świętokrzyskich oraz na Nowogródczyźnie, a ponadto 36 archiwalnych ilustracji oraz indeks osób.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
45
Wspomnienia arabskiej księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia arabskiej księżniczki
Dostępny
27 szt.

Arabska księżniczka zakochuje się w Niemcu i ucieka z tropikalnej ojczyzny, by zamieszkać z ukochanym w zimnej Europie. Brzmi jak bajka? Tak, ale tak właśnie wyglądało życie Emily Ruete (1844–1924), z urodzenia Salmy, księżniczki Omanu i Zanzibaru, która w 1866 r. wyjechała z ojczyzny, by związać się z hamburskim kupcem Rudolfem Heinrichem Ruete. Fortuna jednak kołem się toczy – po kilku latach mąż Emily zginął, a ona została sama z trójką małych dzieci we wciąż obcym sobie świecie. Próbując się w nim odnaleźć, wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania – pod koniec życia los rzucił ją nawet do Brombergu (pruskiej Bydgoszczy). W trudnych chwilach Emily oddawała się wspomnieniom, które w 1886 r. zdecydowała je opublikować. Zostały one przetłumaczone m.in. na angielski, arabski, francuski, niderlandzki i hiszpański. To jedno z nielicznych źródeł przedstawiających Orient oczami kobiety „stamtąd” i pierwsza biografia mieszkańca Zanzibaru, a zarazem wspaniałe wprowadzenie do arabsko-afrykańskich zwyczajów.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
46
Przekraczam Rubikon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekraczam Rubikon
Dostępny
33 szt.

Bob Dylan należy do niewielkiego grona artystów, którzy nie pytają publiczności o zdanie. Jest nieuchwytny, nie daje się osaczyć, zamknąć, zdefiniować. Pozostaje „ciągle w drodze”, jak mówi jedna z jego wczesnych piosenek. Ta droga zawsze prowadzi ku brzegowi granicznej rzeki - i dalej. Niemal każdym swoim tekstem Dylan przeprawia się poza rewir, w którym czułby się bezpiecznie i beztrosko. Również tłumacz nie chce osiąść na laurach jednej antologii, by nie zostać na wieczność po tej samej stronie Rubikonu. Rusza więc dalej po śladach – tam, gdzie czekają na niego czarny jeździec, Quinn Eskimos, Sara, Angelina. Pod Górę Zieloną, gdzie wieje „karaibski wiatr” i biją „dzwony wolności”. Tłumaczenie: Filip Łobodziński

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
47
Karnet z kopertą Tulipany Klusjusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet z kopertą Tulipany Klusjusza
Susan Entwistle
Dostępny
6 szt.

Karnet z kopertą wyprodukowany w Wielkiej Brytanii AC10123 Tulipany Klusjusza

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
48
Wstęp do mechaniki kwantowej. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do mechaniki kwantowej.
Dostępny
36 szt.

?Można śmiało powiedzieć, że nikt nie rozumie mechaniki kwantowej? - zauważył Richard Feynman. I zapewne nie jest to przesadzone stwierdzenie. Teoria kwantowa jest nie tylko bogata koncepcyjnie, ale również trudna technicznie. Oznacza gwałtowne i rewolucyjne odejście od klasycznych idei i przywołanie zupełnie nowego i radykalnie sprzecznego z intuicją sposobu myślenia o świecie. To jednak sprawia, że jest to tak fascynującą dziedziną. Celem tej książki jest nauczenie Czytelnika, jak ?zajmować się? mechaniką kwantową. Może być śmiało stosowana jako podręcznik na przedmiotach związanych z mechaniką kwantową. Część I obejmuje podstawowy teoretyczne, w części II zawarto zbiór schematów aproksymacji z przykładowymi zastosowaniami.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

1 osoba kupiła
49
Kolekcja, kolekcjoner, kolekcjonowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja, kolekcjoner, kolekcjonowanie
Dostępny
23 szt.

Książka jest próbą spojrzenia na kolekcjonerstwo z wielu, niekiedy bardzo odmiennych perspektyw. Zawiera wywiady z najsłynniejszymi polskimi kolekcjonerami sztuki współczesnej, ilustrowane wybranymi pracami z ich zbiorów, teksty Bogusława Habrata i Wernera Muensterbergera analizujące zjawisko kolekcjonowania z perspektywy psychiatrycznej i psychologicznej oraz opis strategii kolekcjonerskiej MOCAK-u. W eseju otwierającym tę publikację Maria Anna Potocka stawia kluczowe pytanie o rolę gromadzenia zbiorów w życiu samych kolekcjonerów.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
50
Karnet B6 brokat z kopertą Natura 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 brokat z kopertą Natura 6
Madame Treacle
Dostępny
12 szt.

RS080 Karnet B6 brokat z kopertą Natura 6, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

13,78 zł
12,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,79 zł

1 osoba kupiła
51
Piórnik Mini Shiny złoty NARCISSUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Mini Shiny złoty NARCISSUS
Narcissus
Dostępny
6 szt.

Mini piórnik marki Narcissus. Wykonany z gładkiego, subtelnie błyszczącego tworzywa, które mieni się wszystkimi kolorami tęczy z efektem holograficznym. Zapinany na trwały zamek. Niewielki rozmiar pozwala na zabranie go ze sobą w każde miejsce. Zmieści w sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Wymiary: 18x3x3 cm.

17,39 zł
14,99 zł

Rabat 13,8%
oszczędzasz 2,40 zł

1 osoba kupiła
52
Karnet B6 brokat z kopertą Kobieta wśród kwiatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,76 zł
12,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,77 zł

1 osoba kupiła
53
Puzzle maxi 36 elementów. Czytanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 36 elementów. Czytanka
Multigra, 36
Dostępny
31 szt.

Znakomity wpływ puzzli na rozwój dzieci znany jest od wielu lat. Jednak część maluchów szybko zniechęca się do tej zabawy z powodu zbyt małych elementów, które trudno jest im ułożyć. Alternatywą są „Maxi Puzzle”, które pozwalają dzieciom łatwo stworzyć piękny obrazek o rozmiarze 57x39 cm. Cała seria jest świetnym wprowadzeniem do świata puzzli, oferując 12-, 24- i 36-elementowe układanki. Coraz mniejsze elementy mogą stanowić małe wyzwanie, oswajając maluchy z klasycznej wielkości puzzlami. Ta kreatywna zabawa to także okazja do wspólnej rozrywki rodzica z dzieckiem. Wymiar obrazka po ułożeniu: 57.0 x 39.0 cm

23,90 zł
20,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,58 zł

1 osoba kupiła
54
Karnet B6 z kopertą Kobieta z wachlarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Kobieta z wachlarzem
Madame Treacle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

RS013 Karnet B6 z kopertą Kobieta z wachlarzem, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,60 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
55
Karnet B6 brokat z kopertą Urodziny Dżin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 brokat z kopertą Urodziny Dżin
Madame Treacle
Dostępny
6 szt.

HB168 Karnet B6 brokat z kopertą Urodziny Dżin, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

13,78 zł
12,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,79 zł

1 osoba kupiła
56
Karnet B6 z kopertą Alicja w krainie czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Alicja w krainie czarów
Madame Treacle
Dostępny
2 szt.

AW001 Karnet B6 z kopertą Alicja w krainie czarów, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
57
Karnet z kopertą Letni ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet z kopertą Letni ogród
Susan Entwistle
Dostępny
5 szt.

Karnet z kopertą wyprodukowany w Wielkiej Brytanii AC10124 Letni ogród

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
58
Księga Gości. Rdzawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Gości. Rdzawa
Dostępny
10 szt.

Elegancka Księga Gości zaprojektowana i wyprodukowane ze szwedzką starannością przez PRINTWORKS aby cieszyć wyglądem oraz jakością wykonania. Produkt dla wymagających Klientów.Gromadź wpisy przyjaciół odwiedzających Twój dom lub uczestniczących w wyjątkowych imprezach i ciesz się nimi po latach.Oprócz okładek z płótna, Księga Gości posiada również elegancki futerał. Dostępny w pięknym zestawieniu kolorystycznym - pomarańczowym i różowym. Zawiera 100 stron gotowych do wypełnienia życzeniami Twoich gości.Niezbędny na weselu, rocznicy a także idealny prezent dla każdego miłośnika wystroju wnętrz. Zachowaj najpiękniejsze wspomnienia w eleganckiej formie.

149,99 zł
118,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 31,50 zł

1 osoba kupiła
59
Karnet B6 z kopertą Lampart & ananas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Lampart & ananas
Madame Treacle
Dostępny
4 szt.

RS072 Karnet B6 z kopertą Lampart & ananas, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
60
Komornik. Arena dłużników. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komornik. Arena dłużników. Tom 1
Dostępny
2388 szt.

Niby wszystko miało się skończyć, ale jak zawsze coś poszło nie tak. W tym miejscu zaczyna się kontynuacja ostatecznego końca, której zgodnie z zasadami logiki i zdrowego rozsądku nie powinno w ogóle być. Ezekiel Siódmy – były Komornik, potem renegat i odszczepieniec, jedyny który przeżył Apokalipsę w pełnym tego słowa rozumieniu, obecnie nie-do-końca-z-własnej-woli pełniący Bardzo Ważne Obowiązki – usiłuje właśnie po raz n-ty zacząć wszystko od nowa, kiedy ktoś puka do drzwi jego skromnego lokum. Okazuje się, że przy wysyłaniu zaproszeń na Wielki Bal Końca Świata wszyscy zapomnieli o jednym z gości. I teraz ten przychodzi nieproszony na pobojowisko po imprezie i mówi: o nie, kochany, to się tak nie skończy. Po moim trupie, a jeszcze chętniej, po twoim. Nasz bohater nie ma wyboru: chowa klucz do mieszkania w jedynym miejscu, gdzie nie będzie szukać go wróg, po czym skacze na główkę ku rozkręcającemu się światu, licząc na to, że da radę odmienić bieg wydarzeń i zapobiec początkowi Apokalipsy. Ladies and gentlemen oraz cała reszto, oto przed wami Początek Końca!

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
61
Dendrologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dendrologia
Dostępny
158 szt.

Trzynaste (piąte w PWN), gruntownie unowocześnione i rozszerzone wydanie stworzonego przed kilkudziesięciu laty, przez zmarłego w 2003 r. doc. Włodzimierza Senetę, podstawowego na rynku polskim podręcznika dendrologii. Autorami tej edycji są dr hab. Jakub Dolatowski, emerytowany wykładowca dendrologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i były pracownik kilku ogrodów botanicznych i arboretów, który opracowuje kolejne edycje tej książki już od ćwierćwiecza, oraz prof. Jerzy Zieliński, emerytowany pracownik Instytutu Dendrologii PAN i Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który dołączył teraz do zespołu autorskiego. To wydanie Dendrologii jest, w porównaniu poprzednimi, opatrzone znacznie większą liczbą ilustracji, ale nadal są to wyłącznie oryginalne portrety roślin - rysunki piórkiem, na podstawie szkiców w ołówku, wykonane w ciągu ostatniego półwiecza przez autorów książki, zwykle w terenie, czasem - w herbariach. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów biologii, ogrodnictwa, architektury krajobrazu, ochrony środowiska i leśnictwa oraz dla ogrodników, botaników, szkółkarzy, projektantów zieleni, leśników, a także miłośników przyrody, ogrodów, lasów i krajobrazu czy etnobotaniki, czy szerzej - wielbicieli zarówno natury, jak i kultury.

179,00 zł
157,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,48 zł

2 osoby kupiły
62
Thor Gromowładny: Bogobójca, tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor Gromowładny: Bogobójca, tom 1
Dostępny
10 szt.

Premierowy tom świetnej serii o Marvelowskim bogu. Thor przez dekady swej komiksowej kariery pojawiał się w najróżniejszych opowieściach. W tym komiksie Jason Aaron zabiera nas w podróż poprzez wiele światów i wymiarów czasu (przeszłość, teraźniejszość, przyszłość) i to wszystko jeszcze zamyka w oryginalnej kryminalnej fabule. To komiks jakiego dotąd nie było. Twórcami opowieści są popularny scenarzysta Jason Aaron (Skalp, Ludzie gniewu, Star Wars, Wolverine i X-Men) i urodzony w Chorwacji rysownik Esad Ribic (Loki, Silver Surfer: Requiem, Secret Wars).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
63
Karnet B6 z kopertą Urodziny Kobieta z wachlarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
64
Karnet B6 z kopertą Urodziny Wazon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Urodziny Wazon
Madame Treacle
Dostępny
2 szt.

HB173 Karnet B6 z kopertą Urodziny Wazon, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
65
Ciastolina Dinozaur, walizka 4661 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,77 zł
61,53 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,24 zł

1 osoba kupiła
66
Karnet B6 z kopertą Alicja w krainie czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Alicja w krainie czarów
Madame Treacle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

AW006 Karnet B6 z kopertą Alicja w krainie czarów, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
67
Karnet B6 brokat z kopertą Urodziny Księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 brokat z kopertą Urodziny Księżyc
Madame Treacle
Dostępny
5 szt.

HB162 Karnet B6 brokat z kopertą Urodziny Księżyc, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

13,78 zł
12,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,79 zł

1 osoba kupiła
68
Otyłość i jej powikłania. Praktyczne zalecenia diagnostyczne i terapeutyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otyłość i jej powikłania. Praktyczne zalecenia diagnostyczne i terapeu...
Dostępny
61 szt.

Podręcznik w kompleksowy i niezwykle praktyczny sposób przedstawia najważniejsze elementy nowoczesnej diagnostyki choroby otyłościowej, leczenia niefarmakologicznego oraz aktualnych standardów farmakoterapii i leczenia bariatrycznego. Pokazuje pełen obraz wyzwań związanych z postępującą chorobą otyłościową uzupełniony praktycznymi uwagami licznych specjalistów m.in.: endokrynologów, diabetologów, kardiologów, hipertensjologów, gastroenterologów, hepatologów, psychiatrów, dermatologów, lekarzy chorób zakaźnych, seksuologów, którzy odnoszą się do poszczególnych powikłań i zagrożeń związanych z otyłością. Zawartość merytoryczna książki oparta jest na standardach diagnostycznych i terapeutycznych uznanych towarzystw medycznych, znajduje też odzwierciedlenie w aktualnej światowej literaturze, spełnia wszystkie kryteria zgodne z duchem Evidence Based Medicine. Podręcznik ma patronat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości i rekomendowany jest wszystkim profesjonalistom zajmującym się leczeniem otyłości, osobom zainteresowanym podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych oraz studentom.

339,00 zł
315,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 23,73 zł

1 osoba kupiła
69
Zdrapywana Miarka Wzrostu Kosmiczne Przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrapywana Miarka Wzrostu Kosmiczne Przygody
1DEA.me
Dostępny
12 szt.

Zdrapywana Miarka Wzrostu to niesamowity gadżet dla dziewczynek, który zmieni zwykły pomiar wzrostu we wspaniałą przygodę. Zaznaczanie kolejnych etapów wzrostu poprzez zdrapywanie specjalnej powłoki to świetna zabawa dla dzieci, jak i ich rodziców.Używając elementów dołączonych do miarki, dziecko poznaje kontynenty oraz ciekawe fakty na temat ptaków, które je zamieszkują.Zdrapywana miarka wzrostu będzie nie tylko wspaniałym dodatkiem i ozdobą dziecięcego pokoju, ale także oryginalnym pomysłem na prezent dla każdej dziewczynki. spodem)

59,99 zł
50,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
70
Karnet B6 z kopertą Tygrys w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą Tygrys w ogrodzie
Madame Treacle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

RS117 Karnet B6 z kopertą Tygrys w ogrodzie, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

10,58 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,59 zł

1 osoba kupiła
71
Legion Samobójców: The Suicide Squad, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Legion Samobójców: The Suicide Squad, DVD
James Gunn, 2021
Dostępny
300 szt.

Hit kinowy w reżyserii Jamesa Gunna. Władze wysyłają największych superzłoczyńców świata – Bloodsporta, Peacemakera, King Sharka i Harley Quinn na odległą, pełną wrogów wyspę Corto Maltese. Wyposażeni w zaawansowaną technologicznie broń, przemierzają niebezpieczną dżunglę, by odszukać i zniszczyć cel. Grupę łotrów może ujarzmić jedynie towarzyszący im pułkownik Rick Flag. Jak zwykle, wystarczy jeden zły ruch by zginąć. Gdyby ktoś miał się zakładać, to rozsądek nakazywałby nigdy na nich nie stawiać! Dodatki: • Jak James Gunn stworzył „Legion Samobójców”

24,90 zł
21,66 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,24 zł

72
II The Grand Procession, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
II The Grand Procession, CD
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Panegyric 2. Pygmalionism 3. Paterfamilias 4. Threnody: Death of Spring 5. The Grand Procession 6. Ossuary 7. Exanguinated 8. Dirge 9. Paupers Grave 10. The Grand Procession Part ll 11. Leucomalachite Green

73,90 zł
73
Ehrenwort, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ehrenwort, CD
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Ehrenwort 2. Entzündet die Feuer 3. Du bist nicht verloren 4. Unsere Fahnen 5. In Deiner Spur 6. Illusion 7. Retter der Träume 8. Meine Welt 9. Santa Aurelia 10. Vogelfrei 11. Fels in der Brandung 12. Bis zum letzten Tag 13. Zeig uns Dein Licht

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

74
The Last Viking Midsummer Edition CDBLURAY, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

75
Dostępy naczyniowe do dializ. Tom 1 i 2. Przetoki tętniczo-żylne i cewniki dla celów dializoterapii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dostępy naczyniowe do dializ. Tom 1 i 2. Przetoki tętniczo-żylne i cew...
Dostępny
80 szt.

Autorzy monografii to wybitni specjaliści różnych dziedzin medycyny z olbrzymim doświadczeniem problematyki dostępów dializacyjnych, co odzwierciedla wielospecjalistyczny, lekarsko-pielęgniarski zespół, zajmujący się chorym z przetoką lub cewnikiem dializacyjnym. W książce przedstawiono aktualne i wyczerpujące, całościowe podejście do problemu dostępu naczyniowego z uwzględnieniem aktualnych zaleceń europejskich i amerykańskich towarzystw naukowych (European Society for Vascular Surgery z 2018 oraz National Kidney Foundation z 2019 roku). Omówiono między innymi: podstawy dializoterapii, badania przedoperacyjne, technikę znieczulenia oraz techniki poszczególnych zabiegów klasycznych i wewnątrznaczyniowych. Ponadto zasady: kontroli i monitorowania po zabiegach dostępów dializacyjnych, korzystania z przetok i cewników dializacyjnych, rozpoznawania i leczenia występujących powikłań, a także strategie dostępu naczyniowego, współczesne sposoby oceny wyników leczenia oraz przyszłość dostępów dializacyjnych. Książka będzie źródłem wszechstronnej i wielospecjalistycznej wiedzy dla wszystkich członków zespołu zajmującego się pacjentami dializowanymi: chirurgów, nefrologów, anestezjologów, radiologów, pielęgniarek oraz lekarzy innych specjalności.

559,00 zł
519,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 39,13 zł

76
Grzesznik, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzesznik, wydanie 2
Dostępny
30 szt.

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie… Marek Suchocki „Suchy”, boss kontrolujący półświatek północno-wschodniej Polski, może uważać się za szczęśliwego człowieka. Ma piękną żonę, jeszcze piękniejszą kochankę, dwoje zdrowych dzieci, własny pub, luksusowy dom i mnóstwo gotówki. Sielanka kończy się jednak, gdy jego najgroźniejszy konkurent wychodzi z więzienia i brutalnie upomina się o powrót na przestępczy tron w regionie. Porachunki kończą się tragicznie – Marek spada ze schodów i doznaje poważnego urazu mózgu. Kiedy po tygodniowej śpiączce odzyskuje przytomność, okazuje się, że jego grupa została rozbita, a wszystkie pieniądze zarobione przez lata przestępczej działalności zniknęły. Jego przeciwnik, przez swoje głośne i bezkompromisowe dokonania ochrzczony niegdyś przez media „Grzesznikiem”, daje się poznać jako genialny psychopata, który nie zna litości. Stawia „Suchego” przed wyborem – albo ustąpi, albo zostanie mu odebrane wszystko, czym kiedykolwiek się cieszył. Na domiar złego wkrótce po wypadku ujawniają się nowe, przerażające zdolności Marka. Zaczyna widzieć duchy, nieokreślone cienie, a do tego potrafi rozpoznać ukryte w ludzkim ciele demony… Nowe, odświeżone i poprawione przez autora wydanie Grzesznika, powieści za którą Artur Urbanowcz (Gałęziste, Inkub, Paradoks) otrzymał w 2017 roku prestiżową Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

77
Tajemniczy opiekun (wydanie ilustrowane) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy opiekun (wydanie ilustrowane)
Dostępny
23 szt.

Siedemnastoletnia Agata Abbot całe dotychczasowe życie spędziła w sierocińcu – Domu Wychowawczym im. Johna Griera. Jej los odmienia się nieoczekiwanie, gdy jeden z opiekunów placówki przypadkiem odkrywa jej talent literacki i funduje stypendium umożliwiające ukończenie ekskluzywnego college’u. Dobroczyńca pragnie pozostać anonimowy – Agata nie zna nawet jego nazwiska. Musi jednak co miesiąc informować go listownie o swoich postępach w nauce i życiu. Dziewczyna z zapałem wywiązuje się z zadania. W pełnych humoru, kilkunastostronicowych epistołach barwnie opisuje swoje codzienne przygody. Anonimowość opiekuna jest jej ciągłą zgryzotą, ale wreszcie stanie się pułapką na niego samego…

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

78
Młokos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młokos
Dostępny
37 szt.

W duszy bohaterów Dostojewskiego zawsze toczy się walka pomiędzy dobrem a złem, ale zenit osiąga ona właśnie w duszy głównego bohatera tej powieści, dziewiętnastoletniego Arkadiusza Wiersiłowa. Znajduje się on w okolicznościach, które czynią problem wyboru możliwym i nieuniknionym. Możliwość zawiera się w jego młodości, nieukończeniu procesu kształtowania osobowości. Nieuniknioność zawiera się w stanie już zaczętego rozpadu jego osobowości, moralnego i psychicznego. Pisarz pokazuje, jak formuje się ona przez chciwość, żądzę zysku i rozpustę. W dodatku młokos to młody chłopak, który kocha swego ojca, ale do końca nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy jest on bohaterem, czy łajdakiem.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

79
Sport niepełnosprawnych dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych. Teoria. Praktyka. Metodyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sport niepełnosprawnych dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych. ...
Dostępny
61 szt.

Kompendium najnowszej wiedzy na temat sportu osób z niepełnosprawnościami. Sport ten jest pokazany z uwzględnieniem różnych dysfunkcji zawodników i w szerokim zakresie, zarówno od strony organizacyjnej i metodycznej, jak i psychologicznej oraz socjologicznej. Informacje o historii, przepisach i współzawodnictwie znajdują się obok kontrowersyjnych zagadnień klasyfikacji, nowoczesnych technologii wspomagających i specyfiki szkolenia sportowego zawodników niepełnosprawnych. Szczególną część podręcznika stanowią opisy dyscyplin i wskazania metodyczne do nauczania podstawowych umiejętności technicznych. Ponad 200 rycin doskonale ilustruje omawiane zagadnienia. Autorami podręcznika są doświadczeni praktycy, trenerzy kadry paraolimpijskiej i naukowcy z kraju i zagranicy. Książka dedykowana przede wszystkim studentom kierunków związanych z ochroną i profilaktyką zdrowia, w tym fizjoterapii i terapii zajęciowej. Absolwentom przygotowującym się do Państwowego Egzaminu z Fizjoterapii (PEF) dostarczy niezbędnej wiedzy z zakresu aktywności fizycznej osób z dysfunkcjami, a później będzie pomocna w praktyce zawodowej. Będzie także źródłem informacji i praktycznych wskazówek dla instruktorów i trenerów pracujących na co dzień z osobami z niepełnosprawnością, nauczycieli wychowania fizycznego i specjalnego zatrudnionych w szkołach integracyjnych i specjalnych, specjalistów adaptowanej aktywności fizycznej oraz animatorów sportu niepełnosprawnych.

209,00 zł
194,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 14,63 zł

80
Ekonomika świadczeniodawców w sektorze ochrony zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomika świadczeniodawców w sektorze ochrony zdrowia
Dostępny
140 szt.

Ekonomika świadczeniodawców w sektorze ochrony zdrowia to pozycja, która kompleksowo porusza problemy występujące po stronie świadczeniodawców usług zdrowotnych. Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Pierwszy z nich nawiązuje do teorii ekonomii i zasad funkcjonowania mechanizmu rynkowego, w tym w odniesieniu do sektora usług zdrowotnych. Kolejne rozdziały poświęcone są: • ekonomicznej analizie produkcji zdrowia i produkcji świadczeń zdrowotnych; • analizie potencjalnych finansowych i pozafinansowych celów, jakimi mogą kierować się indywidualni producenci świadczeń zdrowotnych; • analizie decyzji podejmowanych przez lekarzy w warunkach niepewności; • analizie szpitali, które tworzą wyjątkowo specyficzną i skomplikowaną formę instytucji-organizacji; • wyjaśnieniu wpływu różnych metod finansowania na zachowania producentów świadczeń zdrowotnych; • analizie funkcjonowania świadczeniodawców w strukturach koordynowanej opieki zdrowotnej; • analizie świadczeniodawców aktywnych w obszarze stacjonarnej opieki długoterminowej. Podręcznik kierujemy zarówno do studentów ekonomii czy zarządzania, jak i do studentów kierunku zdrowie publiczne, nauk politycznych i prawnych oraz do uczestników studiów podyplomowych i studiów MBA dedykowanych kształceniu liderów w organizacjach sektora ochrony zdrowia.

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

81
Sztuka prowokowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka prowokowania
Dostępny
103 szt.

Daj się sprowokować! Sięgnij po śmiałe i wnikliwe eseje Marty Motyl. Autorka świetnie przyjętej Sztuki podglądania o erotyce w malarstwie i grafice tym razem przybliża nam dzieła, które wzbudzały sensację, bulwersowały, zachwycały, oraz przedstawia sylwetki ich autorów. Wśród nich są m.in. Michał Anioł, Manet, Munch, Picasso, Duchamp. Sztuka prowokowania to książka znakomita na prezent, w twardej oprawie, zawierająca wkładkę z kolorowymi reprodukcjami słynnych dzieł sztuki. Dzieła te nie pozwalały publiczności na obojętność, ponieważ ich autorzy grali na emocjach. Z premedytacją czy przypadkowo? A może wejście do grona sław zapewnił im skandal? Ich twórczość uwodziła i gorszyła, zmieniając świat sztuki. Przekonaj się, czy sprowokuje i zmieni także Ciebie… „Marta Motyl swoim ciętym, czasem zabawnym, innym razem zmysłowym językiem prowokuje nas i wciąga do świata, któremu trudno się oprzeć”. – Karolina Matyjaszkowicz, malarka, ilustratorka, kuratorka wystaw

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

82
Czas na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na miłość
Dostępny
1135 szt.

Warszawa zimową porą, stara kamienica i jej nietuzinkowi mieszkańcy, rodzinna restauracja Gościna u Wajsów, niezapomniane smaki dzieciństwa… To właśnie w tym miejscu dzieją się prawdziwe cuda! A wszystko za sprawą trzech niezwykłych kobiet. Wanda w młodości kochała do szaleństwa niezwykłego mężczyznę. Tamta miłość była niczym zakazany owoc. Przegrała w starciu z konwenansami i ludzką obłudą. Ale serce nigdy nie zapomina, mimo upływu czasu Wanda nie pogodziła się z przeszłością. Czy po latach zdradzi swój sekret córce i wnuczce? Czy przewrotny los pozwoli jej odnaleźć Cezarego? Marta nie uznaje kompromisów, tym bardziej w uczuciach. Skrzywdzona przed laty przez ojca swojego dziecka postanawia, że już nigdy nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Skupia się na ratowaniu rodzinnego biznesu i zapomina o sobie. Czy jednak otworzy swoje serce dla tajemniczego Krzysztofa? Pola nie wierzy w miłość. Wokół siebie widzi jedynie nieszczęśliwe pary. Mężczyzn uważa za zło konieczne, niekiedy lubi się nimi po prostu bawić. Nie spodziewa się jednak, że w jej życiu może pojawić się ktoś, kto nie tylko zawróci jej w głowie, ale i pozwoli poczuć, czym jest prawdziwa miłość. Czy da sobie szansę i ulegnie urokowi Mikołaja? Wzruszająca, pełna humoru, tajemnic i zwrotów akcji historia o tym, że każdy dzień to szansa na odnalezienie szczęścia, które zazwyczaj jest całkiem blisko. Wystarczy tylko patrzyć w dobrym kierunku i otworzyć swoje serce na miłość…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

83
Dermatologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dermatologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej
Dostępny
60 szt.

Kolejny tytuł w serii „W gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej”. Treść podręcznika została ułożona zgodnie z programem specjalizacji z medycyny rodzinnej. Stanowi wybór użytecznych i ważnych zagadnień często spotykanych w praktyce lekarza rodzinnego. Kompendium wiedzy z dermatologii przydatne dla lekarzy POZ uwzględniające: • przedstawienie jednostek chorobowych, z którymi najczęściej może zetknąć się lekarz POZ, • nowoczesna diagnostyka i terapia chorób skóry, włosów i paznokci, • specyficzne problemy związane z leczeniem chorób skóry, • obowiązujące schematy leczenia, w tym informacje o najnowszych osiągnięciach medycyny zarówno w aspekcie profilaktyki, jak i wymiernego procesu terapeutycznego. Zwarta treść, zagadnienia istotne merytorycznie, zwrócenie uwagi na objawy „alarmowe” i ostre stany, spojrzenie kompleksowe na specyfikę chorób skóry diagnozowanych przez lekarza pierwszego kontaktu. Książka ma bogaty materiał graficzny. Z pewnością będzie cennym źródłem wiedzy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie medycyny rodzinnej i lekarzy, którzy w swojej codziennej praktyce spotykają się z dermatologicznymi problemami pacjentów.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

84
Pisane z żalem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisane z żalem
Dostępny
155 szt.

Każda dziewczynka marzy o życiu jak w bajce. Takiej, w której rycerz na białym koniu ratuje ją z opresji. Potem zakochują się w sobie, na świat przychodzą ich dzieci i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Według tej definicji moje życie też powinno być bajką. Miałam osiem lat, gdy Caven Hunt uratował mnie przed najgorszym rodzajem zła, jakie istnieje na ziemi. Zakochałam się w swoim wybawicielu i... na tym moja bajka się skończyła. Ciemność pochłonęła mnie do tego stopnia, że wszystko przestało się liczyć, a jedyny promyk słońca, który pojawił się pewnego dnia w moim życiu, zniknął, nim miałam szansę nacieszyć się jego ciepłem. Po latach walki ze swoimi demonami postanowiłam wrócić i odzyskać to, co straciłam.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

85
Burning Sermons, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burning Sermons, CD
Liv Sin, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Lista utworów: 1. Blood Moon Fever by Liv Sin 2. Chapter of the Witch by Liv Sin 3. Hope Begins to Fade by Liv Sin feat. Bjorn "Speed" Strid 4. War Antidote by Liv Sin 5. At the Gates of the Abyss by Liv Sin 6. Slave to the Machine by Liv Sin 7. The Sinner by Liv Sin 8. Death Gives Life Meaning [Explicit] by Liv Sin 9. Ghost in the Dark by Liv Sin 10. Dead Wind Intermezzo by Liv Sin

58,90 zł
55,37 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

86
The End Complete, LP, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The End Complete, LP, żółty
Obituary, Listenable
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. I'm in Pain [Explicit] 2. Back to One 3. Dead Silence 4. In the End of Life 5. Sickness 6. Corrosive 7. Killing Time 8. The End Complete 9. Rotting Ways 10. I'm in Pain [Explicit] 11. Killing Time

146,90 zł
Powiadomienie
87
Black Water, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Water, CD
Adna, Good To Go
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Kad Procvatu Behari 2. Black Water 3. Darkness Born in Youth 4. Don't Know 5. You Are 6. November 7. Bloom 8. Color 9. Elsewhere 10. This, Now, Here

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

88
Radio On, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radio On, CD
Lee Aaron, Good To Go
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: 1. Vampin' 2. Soul Breaker 3. Cmon 4. Mama Don't Remember 5. Radio On 6. Soho Crawl 7. Devil's Gold 8. Russian Doll 9. Great Big Love 10. Wasted 11. Had Me at Hello 12. Twenty One

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

89
Follow Me, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Follow Me, CD
Liv Sin, Good To Go
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. The Fall by Liv Sin 2. Hypocrite by Liv Sin 3. Let Me Out by Liv Sin 4. Black Souls by Liv Sin 5. Godless Utopia by Liv Sin 6. Endless Roads by Liv Sin 7. Killing Ourselves to Live by Liv Sin feat. Schmier (Destruction) 8. I'm Your Sin by Liv Sin 9. Emperor of Chaos by Liv Sin 10. Immortal Sin by Liv Sin feat. Jyrki 69 11. The Beast Inside by Liv Sin

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

90
Sangre Hirviente, 2 LP, kolorowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sangre Hirviente, 2 LP, kolorowe
Hocico, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Lista utworów: 1. Musica Para Un Suicido 2. Spit As An Offense 3. Sucios Pensamientos 4. Where Angels Don't Sing 5. Ojos Sin Lágrimas 6. Distorted Face (dulce liquido mix) 7. Espinas De Mal 8. Legión 9. Boiling Blood 10. Fragmentos En El Tiempo? 11. Musica Para Un Suicido

146,90 zł
135,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

91
Blues With Friends, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blues With Friends, 2 LP
Dion, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Lista utworów: 1. Blues Comin' on Feat. Joe Bonamassa 2. Kickin' Child Feat. Joe Menza 3. Uptown Number 7 Feat. Brian Setzer 4. Can't Start Over Again Feat. Jeff Beck 5. My Baby Loves to Boogie Feat. John Hammond 6. I Got Nothin' Feat. Van Morrison ; Joe Louis Walker 7. Tumbling Blues Feat. Jimmy ; Jerry Vivino 8. Bam Bang Boom Feat. Billy Gibbons 9. I Got the Cure Feat. Sonny Landreth 1 10. Song for Sam Cooke (Here in America) Feat. Paul Simon 1 11. What If I Told You Feat. Samantha Fish 1 12. Told You Once in August Feat. John Hammond ; Rory Block 1 13. Way Down (I Won't Cry No More) Feat. Stevie Van Zandt 1 14. Hymn to Him Feat. Patti Scialfa ; Bruce Springsteen

92,90 zł
87,33 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,57 zł

92
Strange Cousins From The West, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strange Cousins From The West, CD
Clutch, Weathermaker
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Motherless Child 2. Struck Down 3. 50,000 Unstoppable Watts 4. Abraham Lincoln 5. Minotaur 6. The Amazing Kreskin 7. Witchdoctor 8. Let a Poor Man Be 9. Freakonomics 10. Aglo Ha Cambiado 11. Sleestak Lightning

58,90 zł
53,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

93
SYL LP YELLOW, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SYL LP YELLOW, Winyl
Dostępny
5 szt.

1.Dire 2.Consequence 3.Relentless 4.Rape Song 5.Aftermath 6.Devour 7.Last Minute 8.Force Fed 9.Dirt Pride 10.Bring On the Young

134,90 zł
94
Solo - Live At Montreux Jazz Festival 2018, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solo - Live At Montreux Jazz Festival 2018, CD
Faraj Suleiman, Good To Go
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. Arabic Improv 2. As a First Step 3. A Boy on a Bicycle 7pm 4. First Night 5. Dawn 6. Oriental Melody 7. Naughty Boy

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

95
Back From The Dead LP WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back From The Dead LP WHITE, Winyl
Obituary, Listenable
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

128,90 zł
Powiadomienie
96
The New Black LP WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New Black LP WHITE, Winyl
Dostępny
5 szt.

1.Decimator 2.You Suck 3.Antiproduct 4.Monument 5.Wrong Side 6.Hope 7.Far Beyond Metal 8.Fucker 9.Almost Again 10.Polyphony 11.The New Black

134,90 zł
97
Alien LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alien LP RED, Winyl
Niedostępny
Brak

A1 Imperial A2 Skeksis A3 Shitstorm A4 Love? B1 Shine B2 We Ride B3 Possessions B4 Two Weeks B5 Thalamus C1 Zen C2 Info Dump D1 Zodiac D2 Love? (Extended Version)

157,90 zł
Powiadomienie
98
Sinners And Saints, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sinners And Saints, CD
The Vegabonds, Good To Go
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Juke and Jive 2. Ain't Giving Up 3. Can't Deal 4. Heartache and a Memory 5. Feels Right 6. Sinners and Saints 7. Burnout 8. Out of My Hands 9. Wings and Prayers 10. Colorado Evergreen 11. Leo Fender

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

99
In Strange Waters, CD + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Strange Waters, CD + Blu-ray
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Barrels of Whiskey (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 2. Fair Old Lady (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 3. Ferryman (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 4. Light up by The O'Reillys and the Paddyhats 5. Irish Way (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 6. Green Blood (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 7. Dogs on the Leash (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 8. We All Know (10 Year Version) by The O'Reillys And The Paddyhats & Doro Pesch 9. Beautiful Fear (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats 10. Yesterday's Rebel (10 Year Version) by The O'Reillys and the Paddyhats

97,90 zł
92,03 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,87 zł

100
Live In Stockholm 2004, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Stockholm 2004, CD
Dissection, Good To Go
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. At the Fathomless Depths (Live) 2. Night's Blood (Live) 3. Frozen (Live) 4. Soulreaper (Live) 5. Where Dead Angels Lie (Live) 6. Retribution: Storm of the Lights Bane (Live) 7. Unhallowed (Live) 8. Thorns of Crimson Death (Live) 9. In the Cold Winds of Nowhere (Live) 10. The Somberlain (Live) 11. A Land Forlorn (Live)

53,90 zł
50,67 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,23 zł

Wróć do góry