hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.09.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Tu jest nasz dom (Tracey Turner, Asa Gilland), na drugim Boska Komedia (Dante Alighieri). Kolejny produkt to Dom zbrodni (Agata Christie) oraz Bioenergetyka (Alexander Lowen).
1
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Tu jest nasz dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Tu jest nasz dom
Dostępny
508 szt.

Ludzie żyją na wiele różnych sposobów w zależności od tego, gdzie jest ich dom. Dzięki 20 dzieciom z tej książki poznasz niektóre z nich. Zobacz, jak żyją dzieci na pustkowiach pustyni, sawanny i stepu; w skalnych domach i pływających wioskach; w lasach deszczowych i wysokich górach; w dużych miastach i na maleńkich wyspach. Bohaterowie bogato ilustrowanej książki Tu jest nasz dom opowiadają o swoich domach, szkołach i rodzinach; zdradzają, jak spędzają czas wolny, w co wierzą, co jedzą i jak się ubierają; prezentują swoje zwierzęta, okolice i ulubione zabawy. Książka uświadamia, że niezależnie od tego, gdzie i jak żyjemy, więcej nas łączy niż dzieli.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

97 osób kupiło
2
Boska Komedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boska Komedia
Dostępny
90 szt.

Nowe, wyjątkowe, najbliższe oryginałowi tłumaczenie Boskiej komedii Dantego. Relacja z najbardziej śmiałej i bogatej podróży w dziejach ludzkości – wędrówki po zaświatach. Polscy czytelnicy mają do dyspozycji wiele tłumaczeń tego dzieła – pięknych, poetycko porywających, ale pokazujących wyłącznie w przybliżeniu to, co dla samego Dantego-poety było nie mniej ważne od poetyckości: to, co zobaczył, poznał, usłyszał, przeżył w zaświatach Dante-wędrowiec, bohater własnego poematu. Dante – zdaniem tłumacza – nigdzie nie napisał, że świat, o którym opowiada, był snem, czy przestrzenią wyobraźni. Autor Boskiej komedii w niemal każdym wersie zaświadcza, że nie jest fantastą, lecz świadkiem, obserwatorem, reporterem. I jeśli wierzyć tej perspektywie, w 1321, roku śmierci Dantego, w którym ukończył dzieło, ludzie żyjący na ziemi dostali od niego jedyne w historii świadectwo wędrówki przez całe zaświaty, od początku do końca. Jedyny taki przekład Boskiej komedii, w którym nie są ważne piękne gładkie rymy, lecz sensy i szczegóły znaczące dla „reporterskiej wędrówki Dantego”. Wydanie wzbogacone jest fotografiami Jacka Poremby.

79,90 zł
54,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 25,57 zł

21 osób kupiło
3
Dom zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom zbrodni
Dostępny
6 szt.

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę. Policja wszczyna śledztwo, ale wyprzedza ją o krok Josephine, wnuczka ofiary. Ta wścibska nastolatka uwielbia kryminały i… podsłuchuje! A trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić. Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to ulubiona powieść Agathy Christie, która uważała, że „każdy jest zdolny do zbrodni”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21 osób kupiło
4
Bioenergetyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bioenergetyka
Dostępny
7 szt.

Bioenergetyka to rewolucyjna terapia, która używa języka ciała do uzdrawiania problemów umysłu. Alexander Lowen, twórca i popularyzator tej metody, postrzega życie jako nieustanny przepływ energii i emocji między poszczególnymi częściami ciała. W tej książce omawia kluczowe zagadnienia bioenergetyki, takie jak język ciała, typologia ludzkich charakterów, autoekspresja i spontaniczność. Wyjaśnia również, jak podnieść jakość życia i uczynić je pogodniejszym dzięki zrozumieniu swojego ciała i tego, w jakim stopniu zależą od niego nasze emocje, odczucia, a nawet myśli. Rozważaniom tym towarzyszą ilustrowane opisy ćwiczeń i procedur bioenergetycznych z powodzeniem stosowanych przez autora. Lowen przekazuje także wskazówki, jak dostosować postępowanie w zależności od rodzaju pacjenta. To praktyczne podejście pozwala odbiorcy zyskać pewność siebie, swobodę oraz pogodę ducha. Alexander Lowen (1910–2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po ukończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem własne podejście terapeutyczne. Bioenergetyce (zwanej też analizą bioenergetyczną) poświęcił ponad sześćdziesiąt lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek cenionych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był założycielem Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

20 osób kupiło
5
Stryjeńska. Diabli nadali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stryjeńska. Diabli nadali
Dostępny
42 szt.

Pełna pasji i furii, podziwiana i nienawidzona, sławna i zapomniana. Malarka uderzających skrajności i totalnych przeciwieństw. Zofia Stryjeńska. Co kochała, a czego się bała? Z kim się przyjaźniła i gdzie bywała? Jak piła wódkę i przeklinała? Co przemilczała? Angelika Kuźniak odkrywa przed czytelnikami zapomniane życie wybitnej polskiej malarki art déco. Z jej biografii wyłania się pełnokrwista kobieta, której zmagania są tyleż fascynujące, co uniwersalne. Nowe wydanie książki zawiera unikalny Słownik Zochy opracowany przez Angelikę Kuźniak. „Rodziłam się u zbiegu dwóch epok. Za późno, aby tańczyć kankana, za wcześnie, aby podziwiać rozbicie atomu. Oscyluję więc krańcowo między przepaścią a nadzieją.” – Zofia Stryjeńska Z listu do siostry Maryli, 1969 rok: „Staremu nudziarzowi o sobie pisać zabraniam. Nie zamierzam błąkać się w nudzie i szarzyźnie nawet po mej dematerializacji. Niech będzie w tym pisaniu tempo, ruch, barwa, energia. Niech mi na nowo w żyłach zacznie pulsować! […] Saludos”.

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

18 osób kupiło
6
Moja pierwsza biblioteczka. Bing. Małe wielkie rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza biblioteczka. Bing. Małe wielkie rzeczy
Dostępny
280 szt.

4 przesympatyczne kartonowe książeczki w pięknym etui to świetny pomysł na prezent dla kilkulatka. Każda książeczka jest poświęcona innej tematyce – Bing mówi to urocze zestawienie powiedzeń króliczka, Bing kocha to rzecz jego o ulubionych osobach i przedmiotach, Przyjaciele Binga przedstawia innych bohaterów kreskówki, a Bing się bawi stanowi przegląd ulubionych aktywności króliczka – od zabawy na huśtawce po grę w berka z własnym cieniem. Każda książeczka zachęca dziecko do tego, aby samo opowiedziało o tym, co dla niego ważne – co lubi, jak wyraża emocje, z kim się przyjaźni i jak najchętniej się bawi. Dzięki niewielkim rozmiarom książeczek kilkulatek może je z dumą „czytać” samodzielnie, oglądać bez końca i zabrać ze sobą na spacer, w podróż albo do łóżeczka! Kartonowe strony nie brudzą się łatwo, są wytrzymałe i odporne na najróżniejsze dziecięce pomysły! Dzięki zaokrąglonym rogom książki są bezpieczne nawet dla bardzo małych dzieci. W serii dostępny jest również drugi tytuł – kolekcja czterech książeczek, dzięki którym Bing pomoże dziecku przygotować się do snu!

34,99 zł
23,44 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,55 zł

12 osób kupiło
7
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Poznaj Muminki! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Poznaj Muminki!
Dostępny
100 szt.

Cóż to za czarodziejska dolinka! Może wpadniesz odwiedzić Muminka? Pociągnij, popchnij, przesuń! Rusz tylko palcem – łatwa to sprawa, a nie ominie cię świetna zabawa! Ta piękna i wtrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

12 osób kupiło
8
Gra Od stóp do głów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Od stóp do głów
Adamigo
Dostępny
414 szt.

51,39 zł
42,14 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,25 zł

11 osób kupiło
9
Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci
Dostępny
100 szt.

Historia tej książki rozpoczęła się wtedy, kiedy zaprzyjaźnione ze mną przedszkolaki zaczęły pytać swoich rodziców: „Skąd ja się wzięłam na tym świecie?”. Zauważyłam, że niektórzy dorośli wpadali wtedy w jakąś dziwną i niezrozumiałą panikę. I właśnie dlatego postanowiłam napisać książkę o tym, skąd się biorą dzieci – najzwyklejszą jak się da! Książka składa się z zasłyszanych i prawdziwych rozmów ze znajomymi 8-, 9- i 10-latkami, bez żadnej cenzury! Zapraszam do lektury. Alicja Długołęcka – autorka książek dla dorosłych, edukatorka psychoseksualna, doktor nauk humanistycznych.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

11 osób kupiło
10
Horrrendalna historia Polski. Nieznośna niepodległość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrrendalna historia Polski. Nieznośna niepodległość
Dostępny
151 szt.

Na pewno nie wiesz: • co nazywano „dusicielem Gdańska”? • komu salutowała biała niedźwiedzica? • co to były żurawiejki? Szalone lata dwudziestolecia międzywojennego są tak barwne, że nie chcą się rozpłynąć w mrokach historii. Ludzie żyli, bawili się i cieszyli odzyskaną niepodległością. A że ta niepodległość bywała trudna i nieznośna, to już inna sprawa... Przeżyj złote czasy radia i kina. Daj się ponieść bolszewickiej taczance. Odwiedź sztetl i kucnij w kuczce. Pokibicuj „boyowniczkom” i ich bojom. Nie wywoła w nas nudności książka o niepodległości.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

10 osób kupiło
11
Żywoty równoległe. Wyjątkowi Polacy, tragiczne wybory, heroiczne postawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywoty równoległe. Wyjątkowi Polacy, tragiczne wybory, heroiczne posta...
Dostępny
45 szt.

Nobliści i wodzowie, koniunkturaliści i święci – ikony polskiej kultury i polityki zestawione w intrygujące duety: • Wyszyński – Gierek, • Czartoryski – Mickiewicz, • Walentynowicz – Kuroń, • Miłosz – Jan Paweł II, • Piłsudski – Dmowski. Czy kult bohaterów uskrzydla nas, czy krępuje? Wyjaśnia czy zaciemnia narodowi jego dzieje? Czy istnieje tylko jeden przepis na patriotyzm? Na te i wiele innych pytań o polskość odpowiadają Andrzej Nowak i Dorota Truszczak w pierwszych takich „żywotach równoległych” znanych Polaków. Książka jest owocem rozmów, które od kilku lat autorzy prowadzą na antenie Polskiego Radia w ramach audycji „Historia żywa”. Tytuł Żywoty równoległe to aluzja do wybitnego dzieła Plutarcha z Cheronei i inspiracja do wykorzystania tej samej metody i celu. Autorzy pobudzają do dyskusji, próbują ocalić uniwersalne idee i wartości wspólne dla Polaków. Zderzają losy czterdziestu dwóch wybitnych ludzi, żyjących w tych samych czasach, ale niekiedy zupełnie inaczej realizujących swoją misję społeczną. Z ich opowieści wyłania się niejednoznaczny, barwny i fascynujący obraz Polski ostatnich dwustu lat.

59,90 zł
41,33 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,57 zł

10 osób kupiło
12
Dwa królestwa, jedna krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa królestwa, jedna krew
Dostępny
100 szt.

Latem 1320 roku Elżbieta Łokietkówna opuszcza Kraków, by poślubić króla Węgier Karola Roberta, pierwszego Andegawena na tronie w Budzie. Piętnastoletnia królewna, wzorem świętej Kingi, ma nadzieję na życie w ascezie u boku męża. Karol Robert szybko rozwiewa te złudzenia – królowa rodzi synów. Tymczasem umiera następca tronu Neapolu. Wedle prawa korona należy się Węgrom. Aby uniknąć rozlewu krwi, zostaje skojarzone królewskie małżeństwo. Joanna, córka zmarłego władcy, poślubia Andrzeja, syna Elżbiety Łokietkówny i Karola Roberta. Młodych łączy krew Andegawenów, dzieli wszystko inne. Wrogość Neapolitańczyków wobec Węgrów narasta. Nad królestwem zawisa widmo wojny. Drży ziemia pod nogami wielotysięcznej węgierskiej armii. Neapol tonie we krwi. W dalekiej Budzie Elżbieta Łokietkówna modli się o pomyślne zakończenie konfliktu… W pierwszym tomie serii Renaty Czarneckiej miłość i nienawiść, lojalność i zdrada służą jednemu – władzy, a kobiety wychodzą z cienia mężczyzn, by grać główne role.

42,90 zł
29,60 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,30 zł

11 osób kupiło
13
Głodna puszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodna puszcza
Dostępny
40 szt.

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać – rycerz Pogorzałek – gdzieś w owej puszczy zaginął. Kociołek nie ma najmniejszej ochoty, by służyć możnym (i zadufanym) tego świata, ale okazuje się, że istnieje niezawodny sposób, by skłonić go do kolejnych bohaterskich czynów. Tylko czy upora się z zadaniem do niedzieli, jak obiecał żonie? Na misję Kociołek wyrusza na czele drużyny do zadań specjalnych: rycerza Urgo, elfa Eliaha, starego guślarza Żychłonia, krasnoluda Gramma zwanego Majstrem i goblina Zwierzaka. Przyjdzie im stoczyć niejedną bitwę z wysłannikami Złego, przejrzeć niejedną intrygę, przejść próbę wzajemnej lojalności, napchać żołądki przysmakami, wytaplać się w błocie, a do tego zdobyć przychylność kłobuków – najbardziej nieobliczalnych mieszkańców Głodnej Puszczy. Wartka akcja, wyraziste postacie i zabawne dialogi w duchu mistrzów fantastyki. Daj się porwać przygodzie i sprawdź, jakie niespodzianki kryją się w Dolinie! Marcin Mortka – autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej ilości książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju. Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego. „Lekka, przyjemna i szalenie wciągająca opowieść o przygodach Kociołka i jego wesołej drużyny do zadań specjalnych. Już dawno się tak dobrze nie bawiłam!” – Anta Boharewicz-Dąbrowska, Book Reviews by Anita „Niezależnie od tego, czy znasz już bohaterów z książki Nie ma tego Złego, czy dopiero zaczynasz przygodę z Doliną, świetna zabawa gwarantowana!” – Patryk Sadowski, Niestatystyczny.pl

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

10 osób kupiło
14
Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich
Dostępny
41 szt.

Niesamowita podróż – geograficzna i literacka – po latarniach morskich w najdalszych zakątkach świata. Niewidomy latarnik podtrzymuje światło na kole podbiegunowym, dzielna dziewczyna ratuje rozbitków, gatunek ptaka znika po wybudowaniu latarni, duch pisze w nocy na maszynie, ekscentryczny inwestor wznosi wieżę w niedostępnym miejscu na pełnym morzu, dwójka skłóconych latarników zostaje odcięta od świata na klaustrofobicznej wysepce. W wielu zaskakujących historiach odległe latarnie są związane z życiem Edgara Allana Poego, Virginii Woolf i Nelsona Mandeli, a wszystko składa się na doświadczenie wspaniałej wyprawy ku odległym zakątkom i czasom, gdzie niczym w kalejdoskopie mieszają się samotność, szaleństwo, odwaga i szczęście. Światło na krańcach świata – nawiązujące tytułem do powieści Juliusza Verne’a Latarnia na końcu świata – to unikalna kolekcja ponad trzydziestu opartych na faktach opowieści opatrzonych zachwycającymi ilustracjami, mapami morskimi, schematami architektonicznymi i ciekawostkami na temat odległych latarni. Nie jest to jednak podręcznik geografii, ale jedyny taki paszport dla podróżników marzycieli. Fascynująca i piękna książka, niezwykła jak opisane w niej latarnie.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

9 osób kupiło
15
Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Mona...
Dostępny
39 szt.

Kotan Superstar. Poruszający, mocny i pierwszy tak wielowymiarowy portret Marka Kotańskiego – człowieka, który poświęcił wszystko dla tych, których nikt inny nie dostrzegał. Przełom lat 60 i 70 XX wieku. Oficjalnie problem narkotykowy w PRL-u nie istnieje. W rzeczywistości coraz więcej młodych ludzi sięga po morfinę, czy pierwszą polską amfetaminę, odurza się, biorąc leki i wąchając kleje. Początkujący psycholog, Marek Kotański, problem zauważa i zaczyna działać. Odważnie, z uporem i bez kompromisów. Traktowany przez swoje pacjentki i pacjentów jak ojciec, a potem bóg, dzięki empatii, pasji i niezrównanej intuicji pozwala im powrócić do normalnego życia. Wielu krytykuje jego metody i mówi o nim „kontrowersyjny”, dla innych to „genialny terapeuta”. Z potencjałem do bycia gwiazdą, będzie porywać tłumy w ogólnopolskich akcjach. Pełen sprzeczności, domagający się od innych nieustającej uwagi, uwielbienia i akceptacji. Otrzymujący mnóstwo dowodów miłości i pogrążony w samotności. Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja to pierwsza biografia pióra Anny Kamińskiej poświęcona mężczyźnie. Barwna, wstrząsająca i dociekliwa. Przedstawiająca nie tylko powstawanie legendy Marka Kotańskiego oczami jego pierwszych pacjentów, współpracowników czy rodziny, ale też historię Monaru, polskiej służby zdrowia i (nie)radzenia sobie przez państwo z osobami dotkniętymi problemem narkotykowym, alkoholizmem czy bezdomnością. Książka ukazująca jak wiele jeszcze mamy do przepracowania, by stać się społeczeństwem wolnym od dyskryminacji, hipokryzji czy nietolerancji. I znieczulicy.

59,90 zł
41,33 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,57 zł

8 osób kupiło
16
Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji
Dostępny
160 szt.

Uważność jest cudem – jak mówi tradycja buddyjska – dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca i samokontroli, jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Jeśli bowiem tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, to odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność powinniśmy wykonywać uważnie. Aby zapanować nad naszym umysłem i uspokoić myśli, musimy uważnie przyglądać się naszym uczuciom i wrażeniom zmysłowym oraz jednoczyć się z nimi. Nauczmy się patrzeć na wszystkie istoty oczami pełnymi współczucia. Główny przekaz tej książki przekłada się na naszą postawę wobec innych ludzi, a zwłaszcza najbliższe otoczenie. Kwintesencją rozważań autora jest wskazówka: Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

8 osób kupiło
17
Człowiek o 24 twarzach, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek o 24 twarzach, wydanie 2
Dostępny
61 szt.

Genialny aktor czy ofiara własnej psychiki? Najcięższy przypadek rozszczepienia osobowości w dziejach David ma 8 lat i wchłania cały ból. 14-letni Danny został kiedyś żywcem zakopany pod ziemią. Ragen kontroluje nienawiść, a Adalana szuka homoseksualnej kobiecej czułości. Billy natomiast śpi, bo kiedy tylko się zbudzi, znów spróbuje popełnić samobójstwo. To tylko pięć z dwudziestu czterech twarzy Williama Milligana, jednego z najdziwniejszych przypadków, o jakich słyszały współczesna medycyna i wymiar sprawiedliwości. USA, koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na Uniwersytecie Stanowym Ohio dochodzi do serii gwałtów na studentkach. Policja szybko namierza sprawcę – jest nim młody mężczyzna, William (Billy) Milligan. Sprawa wydaje się oczywista, jednak od początku z zatrzymanym jest coś nie tak. Milligan zdaje się nie wiedzieć, o co pytają go policjanci. W areszcie próbuje odebrać sobie życie. By chronić mężczyznę przed nim samym, władze przysyłają doświadczoną panią psycholog. Rozmowa, która odbędzie się między nią a Billym, ujawni szczegóły szokujące opinię publiczną. Postawi też wiele trudnych pytań przed środowiskiem amerykańskich sędziów, psychologów i psychoterapeutów. Jak żyć, mając w sobie jednocześnie 24 różne postaci? Jak nie popaść w obłęd, słysząc w głowie rozkazy wydawane z serbskim akcentem, płaczliwe zawodzenie małego chłopca lub determinację spragnionej czułości lesbijki? Kim są poszczególne postaci mieszkające w głowie Milligana? W jaki sposób przejmują władzę nad jego myślami i czynami? A może wszyscy zaangażowani w sprawę policjanci, prawnicy i lekarze dają się zwieść grze genialnego aktora, który chce tylko uniknąć kary za popełnione przestępstwa? Tym bardziej, że w toku postępowania okazuje się, że za popełnione gwałty wcale nie odpowiada najbardziej podejrzana z osobowości Milligana…

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

7 osób kupiło
18
Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzj...
Dostępny
31 szt.

Im kto mądrzejszy, tym większe popełnia gafy. Inteligencja nie tylko nie jest lekiem na całe zło, ale też bywa wręcz klątwą. Ludzie wprawni w sztuce myślenia mają często kłopot z weryfikacją swoich poglądów. Im ktoś jest bardziej błyskotliwy, tym większe może mieć trudności z dostrzeżeniem własnych ograniczeń. Tymczasem w szybko zmieniającym się świecie bardziej liczą się inne umiejętności poznawcze, a mianowicie zdolność do weryfikacji przyjętych założeń i pozbywanie się nieaktualnych informacji. Pomyśl jeszcze raz. Adam Grant, profesor Wharton School, autor bestsellera Buntownicy oraz gwiazda konferencji TED, którego wystąpienia obejrzało ponad 25 mln odbiorców, w swojej nowej książce wziął na warsztat ważną sztukę weryfikacji własnego zdania i refleksji nad słusznością wyznawanych poglądów. Czytając jego Leniwy umysł, dowiesz się m.in., dlaczego wybiegającym myślami w przyszłość przedsiębiorcom zdarza się ugrzęznąć w przeszłości; dlaczego noblista cieszy się, że się pomylił; co robi międzynarodowy mistrz sztuki dyskutowania, aby przeforsować swoje argumenty, jak oscarowy reżyser prowadzi produktywne kłótnie, a także jak zbudować w firmie kulturę uczenia się i gotowość do weryfikacji nawet najlepiej nakreślonych planów. Warto wiedzieć, czego się nie wie. Ta książka pomaga zinternalizować sobie wszystko, co większość z nas już instynktownie wie. To zaproszenie do wyzbycia się poglądów, które nam już nie służą. To zachęta do tego, aby uwolnić się od nieracjonalnego przywiązania do stałości, a na pierwszy plan wydobyć elastyczność myślenia, ciekawość i owartość umysłu. Bo opanowanie trudnej sztuki weryfikacji dotychczasowych poglądów i decyzji zdecydowanie pozwoli zwiększyć nasze szanse na osiągnięcie sukcesu w pracy i szczęścia w życiu. „To jest to! To jest książka, jakiej nam dziś potrzeba. Tak – żeby się czegoś nauczyć, trzeba się skupić. Jeszcze większy wysiłek trzeba jednak podjąć, żeby się czegoś oduczyć i nauczyć na nowo. Do tego trzeba wyrzec się wygody i wykazać się odwagą. Leniwy umysł to książka, w której Adam Grant wplata wiedzę naukową w kanwę opowieści. W ten sposób chce nam pomóc podtrzymać kondycję intelektualną i emocjonalną, abyśmy nie zatracili ciekawości wobec świata i byli w stanie aktywnie go zmieniać. Jeszcze nigdy dotąd z taką radością nie myślałam o tym, czego nie wiem.” – Brené Brown, Ph.D., autorka bestsellera Odwaga w przywództwie „Adam Grant w przekonujący sposób wyjaśnia, że jeśli tylko zdołamy z pokorą i dociekliwością przyjrzeć się własnym przekonaniom, to zawsze będziemy w stanie wymyślić siebie na nowo. Czytając Leniwy umysł, dowiedziałem się, co robią ludzie dokonujący wielkich rzeczy w sferze teorii i praktyki, aby pomimo ogromu wiedzy i doświadczenia na zawsze pozostać uczniami w szkole życia.” – M. Night Shyamalan, reżyser filmów „The Sixth Sense” oraz „Split” „Adam Grant uważa, że zachowywanie otwartego umysłu to umiejętność, którą można posiąść. Nikt nie potrafiłby nauczyć tej niesamowicie cennej umiejętności lepiej niż autor tej uroczej i błyskotliwej książki. Niesamowite spostrzeżenia w niej zawarte z pewnością skłonią czytelników do weryfikacji wielu swoich poglądów i ponownego przemyślenia najważniejszych decyzji.” – Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, autor książki Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym „W świecie agresywnej pewności najnowsza książka Adama Granta wyróżnia się orzeźwiającym przyzwoleniem na pokorną otwartość umysłu. Leniwy umysł to zbiór mocnych argumentów przemawiających za tym, żeby przemyśleć to, co już wiemy. To nie tylko potencjalnie przydatna lekcja. To może być lekcja nieodzowna!” – „Financial Times” Adam Grant zajmuje się psychologią organizacji w Wharton School, gdzie od siedmiu lat plasuje się na czele rankingu najlepszych wykładowców. Jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy, jego wystąpienia z konferencji TED zostały odtworzone już ponad 25 milionów razy, a jego podcast WorkLife with Adam Grant bije rekordy frekwencyjne. Jego pionierskie badania inspirują ludzi do weryfikacji zupełnie podstawowych założeń na temat motywacji, szczodrości i kreatywności. Uważany jest za jednego z najważniejszych teoretyków zarządzania, znalazł się na liście 40 under 40 prowadzonej przez „Fortune”. American Psychological Association oraz National Science Foundation uhonorowały go nagrodami za dokonania naukowe. Grant ukończył studia licencjackie na Harvard University, a doktorat robił na University of Michigan. Startował w amerykańskich igrzyskach olimpijskich dla młodzieży w skokach do wody z trampoliny.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

7 osób kupiło
19
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, niebieska
Tullo
Dostępny
46 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

11,49 zł
9,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 1,50 zł

7 osób kupiło
20
Naturalne uzdrawianie z DMSO. Kompletny przewodnik po bezpiecznych metodach leczenia bólu, stanów zapalnych i innych przewlekłych dolegliwości za pomocą dimetylosulfotlenku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalne uzdrawianie z DMSO. Kompletny przewodnik po bezpiecznych met...
Dostępny
109 szt.

W tej książce znajdziesz wszelkie informacje potrzebne do najlepszej i najbezpieczniejszej metody samodzielnego stosowania DMSO (dimetylosulfotlenek) dla poprawy zdrowia i odzyskania odporności. Odkryjesz jak działa DMSO, aby przyspieszyć proces gojenia się ran, oparzeń i urazów mięśni. Ta książka pomoże ci zrozumieć, jak bezpiecznie i skutecznie używać DMSO do leczenia, od bólów głowy i stanów zapalnych po chorobę zwyrodnieniową stawów i reumatoidalne zapalenie stawów, a wszystko to bez użycia leków na receptę! Poznasz również kombinacje DMDO z innymi preparatami prozdrowotnymi, jak olejki eteryczne, witamina C, MSM czy olejek CBD. DMSO – naturalny, skuteczny, bezpieczny, tani środek na ból.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

6 osób kupiło
21
U lekarza. Opieka medyczna i procedury wyjaśnione dzieciom i rodzicom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U lekarza. Opieka medyczna i procedury wyjaśnione dzieciom i rodzicom
Dostępny
87 szt.

Każde dziecko „idzie do lekarza”. Na wizytę kontrolną, do dentysty, gdy jest chore. Takiej wizycie nie musi towarzyszyć lęk. Warto zmienić ją w ciekawą wyprawę, podczas której dziecko wie, co je spotka i samo może zadać pytania. Z tą książką rodzice już nie będą bezradni, wybierając się z dzieckiem do przychodni czy do szpitala. Uspokoją obawy, wyjaśnią procedury. Jest to też fascynująca lektura dla przyszłych medyków. Jeśli Twoje dziecko chce zostać lekarzem - warto po nią sięgnąć. Książka powstała dzięki francuskiemu stowarzyszeniu Sparadrap (po polsku „Plaster”), które robi wszystko, aby spotkanie dziecka z „białym fartuchem” przebiegało w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Niniejsze wydanie zostało skonsultowane i dostosowane do polskich warunków Dziecko zobaczy tu, przedstawione krok po kroku (na obrazkach i w krótkich opisach), wizyty u pediatry i innych specjalistów. Rodzic przeczyta praktyczne i łatwe do wprowadzenie w życie porady. To książka, która będzie służyła Wam wiele lat, bo wizyty u lekarzy zdarzają się zawsze.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
22
Czy będziesz moim przyjacielem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy będziesz moim przyjacielem?
Dostępny
170 szt.

Pierwsza od 25 lat nowość z bestsellerowej serii „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Kontynuacja książki, której na świecie sprzedało się ponad 47 mln! Mały Brązowy Zajączek powraca! Jego mama jest zajęta, więc musi bawić się sam. Wyrusza więc na wędrówkę i poznaje przyjaciela! Teraz może się zacząć zabawa na całego! Przepiękna, pełna ciepła historyjka pomaga dzieciom zrozumieć, że rodzice i opiekunowie nie zawsze mają dla nich czas i czasem trzeba się zająć sobą samemu. A najfajniej jest poznać kogoś, kto będzie się bawił z nami i zostanie naszym przyjacielem!

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

6 osób kupiło
23
81:1. Opowieści z Wysp Owczych, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
81:1. Opowieści z Wysp Owczych, wydanie 3
Dostępny
81 szt.

81:1 to reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata, a z pewnością Europy – kraj położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie między Szkocją, Islandią a Skandynawią. Historia, ekonomia, polityka, kultura, a przede wszystkim mentalność Farerów przedstawione są w formie reporterskich opowieści i barwnych anegdot. Nie brak tu zarówno zaskakujących danych statystycznych i encyklopedycznych, jak i opisów przygód samych autorów, którym dane było spotykać wiele nietuzinkowych postaci. 81:1. Opowieści z Wysp Owczych to znakomita okazja, by poznać ojczyznę farerskich szczypiornistek, które pokonały albańską reprezentację, doprowadzając do tytułowego wyniku.

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

6 osób kupiło
24
Pokoloruj i znajdź na łące. Malowanka z pisakiem wodnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i znajdź na łące. Malowanka z pisakiem wodnym
Dostępny
541 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
25
Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem
Dostępny
128 szt.

Przystępna i aktualna książka napisana przez lekarza, który przekonuje, że możemy ustrzec się wielu poważnych chorób dzięki odpowiedniemu odżywianiu. Każdy z piętnastu rozdziałów poświęcony jest innej chorobie oraz zaskakująco prostym sposobom pozwalającym jej uniknąć. Autor omawia również dwanaście grup pokarmów, które powinniśmy wprowadzić do swojej codziennej diety, żeby czuć się lepiej i żyć dłużej. Wszystkie zalecenia doktora Gregera są poparte wieloletnimi badaniami.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

5 osób kupiło
26
Tajemnica morskiej latarni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica morskiej latarni
Dostępny
3524 szt.

Powieść autorki światowych bestsellerów Santy Montefiore. Wciągająca historia poróżnionej rodziny, skrywanej przeszłości i miłości, która nigdy nie umiera. Ellen Trawton ucieka od swojego płytkiego londyńskiego życia i władczej matki, która rozpaczliwie próbuje ją sobie podporządkować. Czy istnieje lepsza kryjówka niż dom pośród surowej scenerii Connemary, zamieszkany przez skrywaną przed rodziną ciotkę, z którą matka Ellen od lat nie utrzymuje kontaktów? Jednak dzikość i piękno irlandzkiej ziemi skrywają niewyjawione od lat sekrety i zagadkę z przeszłości, której nikt dotąd nie rozwikłał. Conor Macausland to nieodgadniony, samotny mężczyzna. Jego żona Caitlin zmarła młodo w tragicznym wypadku w starej latarni morskiej, a jej śmierć doprowadziła go do rozpaczy. Kiedy ścieżki Conora i Ellen krzyżują się, rodzi się między nimi uczucie, jednak niespokojny duch Caitlin gotów jest zrobić wszystko, by Conor już nigdy nikogo nie pokochał.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
27
Twoja anatomia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja anatomia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Pierwsza książka dla młodych czytelników napisana przez autora głośnych bestsellerów Będzie bolało i Świąteczny dyżur. Czy zastanawiasz się czasem, jak działa twoje ciało? Ludzkie ciało bywa niesamowite, fascynujące i… bardzo dziwne. Twoje ciało jest dziwne. Moje ciało jest dziwne. A ciało twojego nauczyciela matematyki jest jeszcze dziwniejsze. Ta książka odpowiada na ważne pytania, takie jak: • czy jedzenie kóz z nosa jest bezpieczne? • ile czasu tracisz, siedząc w toalecie? • dlaczego w twoich rzęsach mieszkają obleśne żyjątka? (Bardzo mi przykro, ale to prawda). Usiądź wygodnie, załóż gumowe rękawiczki i pozwól się zabrać w smrodliwą i lepką podróż po twoich wnętrznościach. Oto Twoja anatomia! („Anatomia” to takie mądre słowo, które oznacza budowę ciała. Widzisz, już wiesz coś nowego!)

44,99 zł
35,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5 osób kupiło
28
Dlaczego właśnie ja? Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego właśnie ja? Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom
Dostępny
130 szt.

Jedna z najważniejszych książek o rozwoju duchowym, która stała się źródłem inspiracji dla milionów czytelników na całym świecie Dlaczego uczciwi i przyzwoici ludzie cierpią? Dlaczego nieszczęścia i nagła śmierć spotyka niewinnych? Gdzie jest Bóg, kiedy cierpią i giną dobrzy ludzie? Harold S. Kushner – amerykański teolog i rabin – sam musiał poradzić sobie z tymi trudnymi pytaniami, kiedy okazało się, że jego syn jest nieuleczalnie chory i będzie żył tylko do wczesnej młodości. Wiele lat później Kushner napisał tę książkę, żeby pomóc innym pokonać wątpliwości i lęki oraz zachować wiarę w obliczu tragedii. Jest to wnikliwa i mądra książka napisana z perspektywy duchownego i rodzica, która wskaże, jak znaleźć pocieszenie w chwilach smutku i zwątpienia.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

5 osób kupiło
29
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, czerwona
Tullo
Dostępny
25 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

11,30 zł
9,99 zł

Rabat 11,6%
oszczędzasz 1,31 zł

5 osób kupiło
30
Kafir. Zawieszeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kafir. Zawieszeni
Dostępny
33 szt.

Wojskowa Służba Informacyjna po brutalnej weryfikacji i rozwiązaniu miała odejść w zapomnienie Większość służących w niej oficerów wyrzucono, a tych, którzy zostali w nowej Służbie Kontrwywiadu Wojskowego zaczęto traktować z nieufnością i z dystansem. Jednak wojna w Iraku i Afganistanie wymusiła na nowych władzach skorzystanie z umiejętności żołnierzy byłej WSI, których do tej pory mieli za bandytów i zdrajców. Stanęli oni przed wyborem: albo wyjazd na wojnę, albo wilczy bilet i wyrzucenie z armii, jednym z nich jest pułkownik Radosław Sztylc. W Zawieszonych ponownie spotkamy dobrze już znanych bohaterów, jak komandora Jędrzeja Sobolewskiego, chorążego Jacka Rusinka, czy piękną agentkę CIA Beverley Karter. Na drodze Radka pojawią się też kolejne osoby, czy będą to wrogowie? Radża znowu będzie musiał walczyć o życie i to nie tylko na wojnie w Afganistanie, ale i we własnym kraju. Będą za nim podążać bezwzględni zabójcy z GRU oraz płatni zdrajcy z polskich elit politycznych i Wojska Polskiego. Kto przeżyje? Kto zginie? Kto okaże się kretem? A kto nieoczekiwanym sprzymierzeńcem? Czy Sztylc, nie mając nic, będzie miał wystarczająco dużo, by dokonać zemsty na zdrajcach i płatnych zabójcach z Rosji?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
31
Zakładka magnetyczna Leniwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna Leniwiec
Henry
Dostępny
94 szt.

Uniwersalna i praktyczna magnetyczna zakładka do książki, idealna do zaznaczania fragmentów książki. Zakładka zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
5 osób kupiło
32
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Możemy uratować naszą Ziemię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Możemy uratować naszą Ziemię
Dostępny
136 szt.

Poznaj dzieci – takie jak ty – które walczą ze zmianami klimatycznymi. Zobacz, jak działają i przekonaj się, że przyszłość naszej planety zależy także od ciebie. W tej bogato ilustrowanej książce znajdziesz 12 prawdziwych historii dzieci, które zbierają śmieci, sadzą drzewa, oszczędzają wodę , sadzą rośliny dla owadów, walczą ze smogiem, plastikiem i wyrzucaniem jedzenia oraz edukują innych, bo zależy im na naszej planecie. Młodzi czytelnicy znajdą tu wiele porad, które zainspirują ich do podjęcia przyjaznych środowisku działań – w domu, szkole i swoim środowisku. „Czytając o kryzysie klimatycznym, możesz poczuć niepokój i bezradność. Ale masz prawo walczyć o swoją przyszłość i masz moc, żeby coś z tym zrobić. Wystarczy jedna osoba, żeby zacząć. Zobacz, jak zrobiły to dzieci opisane w tej książce”. – Anna Taylor, założycielka Brytyjskiej Sieci Klimatycznej

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
33
Filozofia chodzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia chodzenia
Dostępny
50 szt.

Chodzenie zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy zaznają jego dobroczynnego działania: uspokojenia, zjednoczenia z naturą, poczucia pełni. Chodzenie nie wymaga ani umiejętności, ani techniki, ani sprzętu, ani pieniędzy. Wystarczy ciało, przestrzeń i czas. Ale chodzenie jest też aktem filozoficznym i doświadczeniem duchowym. Włóczęgi i pielgrzymki, błądzenie i rytuały przejścia, natura i cywilizacja – autor czerpie z literatury, historii i filozofii: Rimbaud i jego wieczne ucieczki, Gandhi i polityka biernego oporu i oczywiście Kant i jego codzienne przechadzki po Królewcu. A jeśli tylko stopami dobrze się myśli? Co miał na myśli Nietzsche, kiedy pisał: „I wspinały się stopy, palce już słuchały”? Właśnie o tym jest ta książka, będąca zarazem traktatem filozoficznym i próbą zdefiniowania sztuki chodzenia. Ucieszy wszystkich, którzy nigdy nie myśleli o sobie jako o wędrujących myślicielach.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
34
Dotyk Afryki. Opowieści podróżne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotyk Afryki. Opowieści podróżne
Dostępny
82 szt.

W Afryce, jak w dzieciństwie, wszystko jest ogromne i intensywne: jeśli upał, to nie do wytrzymania, burze nie mają końca, a deszcz to nie krople, tylko ściana wody. Potężne, fascynujące, przerażające. I ta przestrzeń! Otwarty horyzont i niekończące się niebo. Beata Lewandowska-Kaftan z charyzmą i niezwykłym wyczuciem oprowadza nas po najciekawszych zakątkach Afryki i w bardzo osobisty sposób opowiada historie ludzi i miejsc. Każdy odwiedzany region to osobny świat z odmienną kulturą, wierzeniami, obyczajami. By go poznać, warto być blisko ludzi. Dlatego wybierzemy się na gwarne targowiska, do warsztatów mistrzów rękodzieła, na tradycyjne tańce i do domów afrykańskich przyjaciół, gdzie skosztujemy miejscowych potraw i wspólnie pomuzykujemy. Maleńką cessną polecimy nad niedostępnymi rejonami i dane nam będzie zobaczyć Ziemię oczami Adama i Ewy. Pokołyszemy się w rytm saharyjskiego bluesa, posłuchamy dźwięków malijskiego bębna djembe i popróbujemy mocnej masajskiej tabaki zrobionej z tytoniu i… krowiego łajna. Podróże po tym kontynencie są jak wędrówki przez odmienne światy. Wielość Afryk jest fascynująca, a tradycja w zaskakujący sposób miesza się z nowoczesnością. Podróżnik przybywający tu po raz pierwszy może mieć wrażenie, że dotarł na koniec znanego mu świata. Najlepszymi przewodnikami są napotkani w drodze ludzie. Opowiedziane przez nich historie, wspólnie przeżyte chwile i emocje uchylą drzwi i choć na moment pozwolą odrzucić nasz europejski punkt widzenia. Wtedy zaczniemy widzieć i rozumieć. Afrykańskie lekcje są bezcenne, choć bywają gorzkie. Przypomną o dawno zapomnianym życiu tu i teraz, o potrzebie drugiego człowieka i konieczności dzielenia się, o pokorze wobec losu. A jeśli będziemy otwarci i uważni, pokażą, jak bardzo my ludzie – mimo pozornych różnic – jesteśmy do siebie podobni. I że najpiękniej podróżuje się nie z punktu do punktu, ale od człowieka do człowieka.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

4 osoby kupiły
35
Minecraft. Blokopedia, wydanie zaktualizowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Blokopedia, wydanie zaktualizowane
Dostępny
130 szt.

Oddajemy w twoje ręce zupełnie nowe wydanie bestsellerowej Blokopedii. Ta książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. To ponad 300 stron encyklopedycznej wiedzy o blokach Minecrafta, ponieważ w tej grze to właśnie bloki są absolutną podstawą, na której zbudowany jest cały świat. Bloków jest naprawdę wiele, a każdy z nich posiada własne, niepowtarzalne własności. Łącząc je razem, możesz czynić cuda! To właśnie ich prostota – zarówno jeśli chodzi o ich usuwanie, jak i umieszczanie, a także sam wygląd – sprawiają, że łatwo z nich stworzyć coś pięknego. Szybko zrozumiesz, jak współdziałają z innymi blokami i jak kształtują twój świat. To zaś sprawi, że twój minecraftowy świat staje się naprawdę twój. Minecraft. Blokopedia to przepięknie wydany oficjalny produkt Studia Mojang. Jedyna taka książka na rynku. Przepiękny prezent dla każdego fana tej gry wszech czasów.

129,99 zł
98,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 31,20 zł

4 osoby kupiły
36
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Zabawy Muminków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki. Dolina Muminków. Zabawy Muminków
Dostępny
70 szt.

W Dolinie Muminków zabawa nigdy się nie kończy! Na morzu, na stoku, na scenie, na niebie, wszędzie tam Muminki czekają na ciebie! Pociągnij, popchnij, przesuń! Rusz tylko palcem – łatwa to sprawa, a nie ominie cię świetna zabawa! Ta piękna i wtrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
37
Medycyna ortomolekularna (Skuteczne lecznie chorób przewlekłych) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna ortomolekularna (Skuteczne lecznie chorób przewlekłych)
Dostępny
222 szt.

Wśród lekarzy i pacjentów, coraz częściej dojrzewa świadomość ograniczeń medycyny konwencjonalnej. Medycyna ortomolekularna przekracza te granice i przywraca nadzieję na przyszłość poprzez dostarczanie tego, co naprawdę służy zdrowiu fizycznemu i umysłowemu człowieka. Oznacza to, że możemy chronić się przed chorobami i walczyć z nimi, stosując właściwą dietę uzupełnioną witaminami, minerałami, podstawowymi kwasami tłuszczowymi i aminokwasami w optymalnych ilościach. W ten sposób wzmacnia się naturalne siły organizmu i eliminuje skutki uboczne, jakie występują w klasycznym leczeniu z wykorzystaniem farmakoterapii.

139,99 zł
125,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
38
Oblicza zła. Hess. Fanatyczny wyznawca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza zła. Hess. Fanatyczny wyznawca
Dostępny
39 szt.

Sprawa Rudolfa Hessa należy do największych zagadek historii. Opierając się na nieznanych materiałach z brytyjskich i niemieckich archiwów, a także na doskonałej znajomości tematyki tajnych służb oraz kulis drugiej wojny światowej, Pierre Servent opracował pierwszą wyczerpującą biografię delfina Hitlera. Rozprawia się w niej z szeregiem teorii spiskowych, jakie snuto w związku z postacią gorącego miłośnika okultyzmu, który pewnego majowego wieczoru 1941 roku niespodziewanie spadł z nieba na szkocką ziemię. Jaki charakter miały relacje Hessa z Hitlerem, którego był jednym z pierwszych i najbliższych współpracowników i przyjaciół? Jaką rolę odgrywał Hess w III Rzeszy? Czy lecąc do Wielkiej Brytanii, wypełniał wolę Hitlera, czy był szalony, jak utrzymywano później w Norymberdze? Czy ukrywał tajemnice aż do śmierci w więzieniu Spandau? I wreszcie - czy odebrał sobie życie, czy mu je odebrano, bo za dużo wiedział? Na te i wiele innych pytań znajdujemy wreszcie odpowiedzi we wciągającej książce - swoistym biograficznym śledztwie - w której autor odtwarza całą prawdę o jednej z najbardziej enigmatycznych postaci III Rzeszy. Pierre Servent – wybitny specjalista w dziedzinie obronności, wieloletni wykładowca paryskiej Szkoły Wojskowej, związany również z Instytutem Wyższych Studiów Obrony Narodowej. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu, pisał do „La Croix” oraz „Le Monde”.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

4 osoby kupiły
39
Psi Patrol. Wyprawy pełne przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Wyprawy pełne przygód
Dostępny
95 szt.

Wyprawy Pełne Przygód to kolejne ciekawe przygody ulubionych postaci z bajek, w których znajdują się też specjalne zadania. Pomogą one dziecku skoncentrować się na treści. Bo każda wyprawa z Psim Patrolem jest wielką przygodą.

27,99 zł
20,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

4 osoby kupiły
40
Uwikłana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwikłana
Dostępny
109 szt.

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w planach ma kolejny, a profil na Instagramie rośnie z dnia na dzień. Mimo że dziewczyna rozwija skrzydła w działalności twórczej, sprawy rodzinne nie pozwalają jej w pełni cieszyć się tym, co osiągnęła. Wraz ze swoim chłopakiem, Michałem, postanawia wyjechać do urokliwego domku położonego w spokojnej miejscowości Zadry. Ale nie będą niestety sami: są tam już brat bliźniak Michała oraz ich wspólna przyjaciółka. Postarają się nie wchodzić sobie w drogę. Zuza chce wyciszyć myśli i skoncentrować się na pracy nad drugim tomem poezji. Jednak powoli nabiera przeświadczenia, że wokół niej dzieją się niepokojące rzeczy. Ogarnia ją coraz większy lęk. Czy ktoś za tym stoi? Czy da się wytłumaczyć to, co ją spotyka? Czy dom tuż przy lesie, który miał być jej schronieniem, okaże się pułapką? Alicja Sinicka, autorka bestsellerów Stażystka, Obserwatorka, Służąca, Będziesz tego żałować, Winna oraz serii „W jego oczach” znów tworzy niesamowity klimat, który sprawia, że książka staje się nieodkładalna, a historia wciąga już od pierwszej strony. Znakomite połączenie thrillera psychologicznego z wątkami obyczajowymi i romansowymi to gwarancja niezapomnianej, emocjonującej lektury.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

4 osoby kupiły
41
Wojny biznesowe. Opowieści o rywalizacji najsłynniejszych marek na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny biznesowe. Opowieści o rywalizacji najsłynniejszych marek na świ...
Dostępny
35 szt.

Dlaczego niektóre firmy triumfują, a inne upadają? iPhone kontra BlackBerry. Adidas kontra Puma. Fender kontra Gibson. H&M kontra Zara. David Brown, autor jednego z najpopularniejszych podcastów, „Business Wars”, przedstawia największe rywalizacje biznesowe w historii. Co stoi za sukcesami i porażkami marek, które wpływają na nasze życie? David Brown wykorzystując kultowe strategiczne zagrywki i rady Sun Zi, pokazuje, jak potężne firmy wyrastają, pokonują rywali, tworzą innowacyjne plany i dostosowują się do zmiennych oczekiwań społeczeństwa. Ich cel? Być o kilka kroków przed resztą i pozostać triumfalnym tytanem swojej branży. Opowieści zawarte w Wojnach biznesowych ekscytują, ale jednocześnie dają bezcenne lekcje: determinacji, kreatywności, cierpliwości, finezji, wytrwałości i innych cech, które prowadzą do stworzenia zwycięskiej firmy. Te wnioski przydadzą się wszystkim: od freelancerów po dyrektorów międzynarodowych korporacji. „Wojny biznesowe to najlepsza seria historii o budowie biznesu jakiej kiedykolwiek słuchałem. To nie tylko spora dawka inspiracji, ale często bardzo namacalny know-how, który byłem w stanie dość szybko przenieść na prowadzenie swojego biznesu. Polecam najmocniej.” – Michał Sadowski, Brand24 „Niemal każdy na świecie myśli, że twórcami kinematografii są bracia Lumière. Ale to nie prawda. Twórcą kinematografii jest Polak Kazimierz Prószyński, ale o tym nie wie już niemal nikt. Książka Davida Browna w niebywale precyzyjny sposób unaocznia fakt, że nie zawsze sukces osiąga ten, kto jako pierwszy oswoił nową technologię. Czasem dzieje się tak dzięki inicjatywie trafiającej po prostu na właściwy moment. Brown stara się zbudować definicję tego momentu, by następnie pokazać nam determinanty skutecznego wdrażania innowacji. W dużej mierze mu się to udaje.” – dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor WSB w Warszawie „Wprowadzenie nowej technologii na rynek zawsze przebiega wg pewnego schematu, ale sukces odnoszą tylko nieliczne, czy to w USA czy w Indiach. Tak było w przypadku pierwszego modelu samochodu Forda i komputera IBM-a, restauracji McDonalds, przeglądarki Internet Explorer firmy Microsoft, komórki iPhone firmy Apple, sieci filmowej Netfliks, a nawet hinduskiej firmy biofarmaceutycznej Biocon wartej obecnie miliardy dolarów, podczas gdy o ich najgroźniejszych rywalach – UNIVAC-u, Mosaice i Netscape-ie, BlackBerry czy Blockbusterze nikt już nie pamięta. Warto przestudiować tę książkę, żeby dowiedzieć się dlaczego.” – Wojciech Gryciuk, „Manager Report”

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
42
Uwięziona w bursztynie (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwięziona w bursztynie (elegancka edycja)
Dostępny
3434 szt.

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze. Jest rok 1968. Claire Randall powraca wraz z dorosłą córką Brianną do Szkocji. Tu pragnie wyznać prawdę równie zaskakującą, jak wydarzenia, które ją zrodziły: prawdę o starodawnym kręgu kamiennym, miłości przekraczającej granice czasu i szkockim wojowniku Jamesie Fraserze. Ale jest też rok 1745. Claire udaje się do Paryża, aby zapobiec skazanemu na klęskę powstaniu w Szkocji pod wodzą księcia Karola Stuarta. Chce ocalić córkę i mężczyznę, którego kocha… Diana Gabaldon – biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią Obca. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata i rozeszły się w łącznym nakładzie 18 milionów egzemplarzy. W przygotowaniu wszystkie części sagi o ponadczasowej wielkiej miłości Claire Randall i Jamiego Frasera.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

4 osoby kupiły
43
Dieta Sirt. Przepisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta Sirt. Przepisy
Dostępny
28 szt.

Potwierdzona naukowo dietetyczna rewolucja! Nie musisz rezygnować z ukochanych produktów (nawet z czekolady, kawy i wina!). Możesz szybko zmniejszyć tkankę tłuszczową, wzmacniając jednocześnie mięśnie oraz poprawiając swoje samopoczucie i zdrowie. Wszystko bez głodówki i wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Nie wierzysz w cuda? Bardzo dobrze. Wystarczy, że uwierzysz w naukę. Dwoje dietetyków z Uniwersytetu Surrey udowodniło, że kluczowa w redukcji komórek tłuszczowych jest aktywizacja tzw. genów sirtuinowych. A w ich uruchomieniu pomagają polifenole, składniki odżywcze występujące w niektórych roślinach. Zamiast sobie odmawiać, wystarczy dołożyć do swojej diety kilkadziesiąt „produktów sirtuinowych”. Tak, to naprawdę jest aż tak proste. Po światowym bestsellerze Dieta sirt Aidan Goggins i Glen Matten wracają z dziesiątkami szybkich i praktycznych przepisów, także w wersji wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. Ta książka to wyjątkowa szansa na szybkie wdrożenie programu, dzięki któremu bez wysiłku zaczniesz tracić kilogramy już w pierwszym tygodniu. Później, dzięki gotowym jadłospisom, trwale uzupełnisz swoją dietę o kluczowe produkty sirt, unikając efektu jo-jo. Skorzystaj z jedynej oryginalnej diety twórców sirtfood i zmień swoje życie! Dieta, dzięki której Adele schudła 40 kg. Nie rezygnuj z wina, kawy i czekolady! Jedyna oficjalna książka odkrywców sirtfood z Uniwersytetu Surrey „Dieta, która nie podążą za modą, ale proponuje niezwykłe korzyści w zakresie poprawy zdrowia i sylwetki. Aidan i Glen dowodzą, że każdy może jeść ze smakiem, a przy tym czerpać korzyści z żywności sirtuinowej. Bardzo mi się to podoba!” – Lorraine Pascale, prowadząca programy kulinarne BBC, supermodelka, autorka książek kulinarnych „Wielkie odkrycie dietetyczne! Korzystając z pomocy Aidana i Glena, wprowadziłem do swojej diety żywność sirtuinową, dzięki czemu udało mi się osiągnąć skład ciała i samopoczucie, o jakich wcześniej nawet nie marzyłem.” – David Haye, bokser, mistrz świata WBA, WBC, WBO, weganin Aidan Goggins – farmaceuta i dietetyk, cierpi na rzadką chorobę autoimmunologiczną. Za sprawą dość wyjątkowego połączenia tych trzech czynników stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych europejskich specjalistów w dziedzinie zdrowia i dietetyki. Z jego usług szczególnie chętnie korzystają sportowcy, lekarze i celebryci. Glen Matten – entuzjasta dobrego jedzenia z dyplomem w dziedzinie dietetyki medycznej. Olbrzymią wiedzę na temat odżywiania łączy z zamiłowaniem do dobrej kuchni. Od ponad dziesięciu lat z powodzeniem otwiera kolejne kliniki na terenie Wielkiej Brytanii, a z jego usług korzystają osoby z pierwszych stron gazet. Mark McCulloch – jest profesjonalnym kucharzem od 25 lat. Pasjonuje się tworzeniem i serwowaniem zdrowych posiłków, bez kompromisów w zakresie ich smaku. Pomógł stworzyć przepisy na tę oryginalną dietę sirtfood.

36,90 zł
31,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,53 zł

4 osoby kupiły
44
Beniamin Ashwood. Tom 2. Nieustanna ucieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beniamin Ashwood. Tom 2. Nieustanna ucieczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Po bitwie pod Arratem czarodziejki nie spoczną, dopóki nie dopadną Bena i jego towarzyszy. To, co przyjaciele wiedzą o magii i polityce Sanktuarium jest wyrokiem śmierci. W obliczu wroga, który nie okazuje litości jedyną szansą wydaje się dotarcie do Białego Dworu. Niebezpieczeństwa czają się jednak na każdym kroku a śmierć może nadejść z najbardziej zaskakującej strony. Nie ma wszak większego zagrożenia, niż „wyższe dobro”, w imię którego przyjaciel wbije przyjacielowi nóż w plecy. Pętla się zaciska, pościg jest coraz bliżej. Ucieczka to klasyczna opowieść spod znaku magii, miecza i drogi. Idealna dla fanów M.J. Sullivana.

54,90 zł
43,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

4 osoby kupiły
45
Kissinger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kissinger
Dostępny
83 szt.

Pełna biografia sekretarza stanu Henry’ego Kissingera, napisana przez autora bestsellerowego Leonarda da Vinci, ukazuje jego rolę w świecie polityki. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Gallupa zanim w 1973 roku Henry Kissinger objął urząd sekretarza stanu, był najbardziej znanym i uwielbianym człowiekiem w Ameryce, który wpłynął na wyobraźnię ludzi na całym świecie. Jednakże Kissinger miał też przeciwników w wielu kręgach opinii publicznej, od liberalnych intelektualistów po konserwatywnych aktywistów. Z niniejszej książki dowiemy się też, jak cechy charakteru sekretarza stanu wpływały na prowadzoną przez niego politykę zagraniczną. Pierwsza pełna biografia Kissingera powstała na podstawie rozmów, jego prywatnych zapisków i tajnych notatek, a także ponad stu pięćdziesięciu wywiadów, między innymi z byłymi prezydentami Stanów Zjednoczonych i klientami jego firmy consultingowej. Ta wyjątkowo wciągająca, wypełniona zaskakującymi informacjami historia ukazuje wszystkie oblicza barwnego polityka, od prześladowanego przez nazistów żydowskiego chłopca, przez sekretarza stanu męczącego się w toksycznej relacji z Richardem Nixonem, po znanego na całym świecie biznesmena. „Bezgranicznie fascynująca biografia... genialne i poruszające studium władzy”. – „The New York Times” „Ukazuje Kissingera jako jednego z najważniejszych graczy na międzynarodowej scenie politycznej, a jednocześnie odsłania jego słabości. Nie sposób się oderwać”. – Peter Jennings, „ABC News” „Doskonale opracowana, barwnie opisana i niezwykle interesująca historia człowieka, który w trudnych czasach wiódł nieprzeciętne życie”. – „The Boston Sunday Globe”

79,90 zł
63,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,78 zł

4 osoby kupiły
46
Moja pierwsza biblioteczka. Tomek i przyjaciele. Niezawodne lokomotywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza biblioteczka. Tomek i przyjaciele. Niezawodne lokomotywy
Dostępny
70 szt.

„Moja pierwsza biblioteczka” to kolekcja 4 uroczych książeczek w pięknym etui – idealny prezent dla najmłodszych czytelników. Na wyspie Sodor nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Wiedzą o tym lokomotywy, które każdego dnia spotykają niezwykłe przygody a także kłopoty. Na szczęście przyjaciele są zawsze gotowi do pomocy w tarapatach i do wspólnej zabawy. Każda książeczka z kolekcji prostym językiem opowiada przygody Tomka i jednej lokomotywy z wesołej ekipy jego przyjaciół. Książeczki mają format wygodny dla małych rąk i bezpieczne zaokrąglone rogi. Kolorowe ilustracje sprawią, że mały czytelnik będzie chciał wracać do czytania i oglądania obrazków w nieskończoność. Kolekcja czterech książek „Moja pierwsza biblioteczka” jest opakowana w wygodne etui, co sprawia że można ją zabrać ze sobą na spacer do parku czy w podróż. Kartonowe strony są odporne na zabrudzenia i odporne na działanie małych rąk.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
47
Z poradnika smyka. Jak poradzić sobie ze złością? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z poradnika smyka. Jak poradzić sobie ze złością?
Dostępny
59 szt.

Jak poradzić sobie ze złością? to kartonowa książeczka przedstawiająca zabawne i kreatywne sposoby, w jakie dziecko może radzić sobie z wybuchami swojej złości. Julek, główny bohater tej książeczki, podsuwa pięć zabawnych i kreatywnych sposobów radzenia sobie z wybuchami złości. Bez trudu może je wypróbować każdy maluch. Ilustracje, naśladujące dziecięce rysunki, skupiają uwagę małych czytelników i pomagają opanować złość. Książka jest skierowana również do rodziców – znajdą w niej praktyczne porady psychologa, które podpowiedzą, jak reagować na złość dziecka i jak pomóc mu nad nią zapanować. Pozostałe tytuły w serii „Z poradnika smyka”: • Jak nie bać się ciemności? • Jak pokochać bobasa? • Pierwszy dzień w przedszkolu?

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
48
Gra w rasy. Jak kapitalizm dzieli, by rządzić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w rasy. Jak kapitalizm dzieli, by rządzić
Dostępny
191 szt.

Przywykliśmy do interpretacji rasizmu jako zestawu stereotypów i uprzedzeń. Przemysław Wielgosz proponuje znacznie głębszą analizę tego zjawiska, poszukując jego korzeni w długiej historii narodzin i ekspansji kapitalizmu. W fascynującej książce łączy dwie, rzadko rozpatrywane razem perspektywy: lokalną, odnosząca się do pańszczyzny i późniejszego „urasowienia” klasy ludowej w naszej części Europy, oraz globalną, związaną z rozwojem niewolnictwa i „wynalazkiem rasy” w basenie północnego Atlantyku. Poruszając się swobodnie między historią i współczesnością, odwołując się do badań z zakresu filozofii, socjologii i nauk ekonomicznych oraz – co przydaje książce nerwu – do znanych obrazów filmowych, autor pokazuje, jak kapitalizm „dzieli i rządzi”, wytwarzając hierarchie i tożsamościowe przeciwieństwa, oraz jak antagonizuje grupy, które potencjalnie mogłyby mu się wspólnie przeciwstawić. W skali światowej rolę tę odgrywa, zdaniem autora, europocentryzm – w jego rozmaitych odsłonach i przebraniach: kradzieży historii, oświeceniowej filozofii, orientalizmu, kolonializmu i kulturalizmu.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
49
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, żółta
Tullo
Dostępny
12 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

3 osoby kupiły
50
Pamiętniki Wisienki. Tom 5. Od pierwszych śniegów do Perseidów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Wisienki. Tom 5. Od pierwszych śniegów do Perseidów
Dostępny
29 szt.

Wisienka to nastolatka, która rozplątuje pogmatwane ścieżki życiowe różnych ludzi. Dzięki detektywistycznej żyłce i zaangażowaniu przywraca im radość, sens życia i utracone głębokie uczucia. Tym razem los spłata jej ogromnego figla i to ona sama stanie się „ofiarą” śledztwa. A to za sprawą pewnej tajemniczej postaci z kart jej pamiętnika. Wisienka będzie musiała cofnąć się w czasie do chwil, gdy była małą dziewczynką i wydarzyło się coś, o czym wolałaby nigdy nie pamiętać. Lecz ktoś nie pozwoli jej na to, wyciągając na światło dzienne trudne sprawy ukryte na dnie serca dziewczynki... Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
51
Tablet Do Rysow Lcd B/o 175x290 10b czarny Kidea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,67 zł
3 osoby kupiły
52
Obca (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obca (elegancka edycja)
Dostępny
429 szt.

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku. Jest rok 1945. Claire Randall, niedawno wojenna pielęgniarka, niespodziewanie przenosi się w czasie do roku 1743. Obca w nowej dla siebie rzeczywistości, poznaje miłość swego życia: walecznego szkockiego górala, Jamiego Frasera... Wartka, pomysłowa akcja, doskonale opisane szczegóły życia w XVIII-wiecznej Szkocji.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

3 osoby kupiły
53
Kredziarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredziarz
Dostępny
50 szt.

W mrocznych zakamarkach ludzkiego umysłu kryją się najbardziej fascynujące koszmary i tajemnice. Rok 1986. Eddie i jego przyjaciele dorastają w sennym angielskim miasteczku. Spędzają czas, jeżdżąc na rowerach i szukając wrażeń. Porozumiewają się kodem: rysowanymi kredą ludzikami. Pewnego dnia jeden tajemniczy znak prowadzi ich do ludzkich zwłok. Od tej chwili wszystko zmienia się w ich życiu. Trzydzieści lat później Eddie i jego przyjaciele dostają listy z wiadomością napisaną tajemniczym kodem z dawnych lat. Uważają, że to żart do momentu, gdy jeden z nich nie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Do Eddiego dociera, że jedyną drogą do ocalenia siebie przed podobnym losem jest próba zrozumienia, co tak naprawdę stało się przed laty. Kredziarz to najlepszy rodzaj suspense’u, w którym teraźniejszość doskonale współgra z reminiscencją, każda postać jest wyraźnie zarysowana i interesująca, żadna z zagadek nie pozostawia w czytelniku niedosytu, a zwroty akcji zaskoczą nawet najbardziej doświadczonego czytelnika.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
54
Miłość i inne klątwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i inne klątwy
Dostępny
97 szt.

Właścicielki siedliska ramię w ramię z samozwańczą brygadą antykryminalną podejmują się zadania zdemaskowania mordercy, który bezczelnie zakłócił obchody dziadów. I choć sytuacja nie wygląda dobrze, a klęska urodzaju sprawia kłopot policjantom, których w dodatku dosięga strzała Amora, z babiborzanami nie ma żartów, zwłaszcza, gdy pomaga im pewien emerytowany agent. Czy istnieje klątwa, której nie da się złamać? I upiory, przed którymi nie da się uciec? Jedno jest pewne: Słowacki wielkim poetą był, a Mickiewicz nieźle narozrabiał.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

3 osoby kupiły
55
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, czerwona
Tullo
Dostępny
29 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

10,36 zł
8,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 1,37 zł

3 osoby kupiły
56
Malowanka z pisakiem wodnym. Pokoloruj i znajdź na ulicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z pisakiem wodnym. Pokoloruj i znajdź na ulicy
Dostępny
61 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
57
Uczeń sztukmistrza. Tom 2. Powietrzny żeglarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń sztukmistrza. Tom 2. Powietrzny żeglarz
Dostępny
121 szt.

Kolejny raz z Marcinem przemierzamy Warszawę z początku XIX wieku, w której tak wiele się dzieje! Bystry syn szewca ponownie znajdzie się w centrum działania spiskowców. Tym razem trup ściele się gęsto. Lawina zaskakujących zdarzeń nie pozwala spokojnie przyglądać się biegowi wypadków. Trzeba działać! Czujnie obserwować, nasłuchiwać i czytać codzienną prasę. Tymczasem pierwszy balon Kuparenki zawiśnie nad miastem, muzyka Ernsta Hoffmanna wypełni koncertowe sale, a mechaniczne wynalazki zachwycą warszawską gawiedź. Wielka historia z Napoleonem w tle i codzienne życie – trochę cyrkowe, trochę kuchenne, ale i uczuciowe, które wybuchnie niespodziewanie. Oto ponowne starcie uczuć i rozumu w znakomitej opowieści.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

3 osoby kupiły
58
Mgła mózgowa. Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wzmocnienie pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mgła mózgowa. Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wz...
Dostępny
40 szt.

Cierpisz na problemy z koncentracją? Często jesteś rozkojarzony? Masz trudności z zapamiętywaniem nowych informacji? To mogą być pierwsze objawy mgły mózgowej – choroby, z którą zmaga się coraz więcej ludzi! Jej przyczyn upatruje się w niezdrowym trybie życia, depresji czy COVID-19. Autor stworzył prosty 21-dniowy program, który pomoże ci wyeliminować mgłę mózgową i przywrócić zdrowie mózgu. Jego sekret tkwi w przywróceniu równowagi najważniejszych hormonów w mózgu: dopaminy, serotoniny i kortyzolu. Pomogą ci w tym prawidłowa dieta dla mózgu, proste gry i wskazówki, jak ćwiczyć mózg, by poprawić pamięć i koncentrację. Dowiesz się, jak efektywnie odpoczywać i odkryjesz zalety medytacji. Tylko 21 dni do sprawnego mózgu!

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

3 osoby kupiły
59
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 5.4 cm, niebieska
Tullo
Dostępny
6 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

12,18 zł
10,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,19 zł

3 osoby kupiły
60
Długopis Gel 6 kolorów Perl Derform Kidea Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
3 osoby kupiły
61
Wałek do masażu 12.8 cm, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wałek do masażu 12.8 cm, żółty
Tullo
Dostępny
20 szt.

Wałek z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

14,90 zł
12,99 zł

Rabat 12,8%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
62
Podróżniczka (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżniczka (elegancka edycja)
Dostępny
4075 szt.

Jest rok 1746. Szesnastego kwietnia armia króla Jerzego II rozgromiła wojska Karola Edwarda Stuarta w bitwie pod Culloden w Szkocji. Po walce Anglicy przeczesali pole bitwy, dobijając rannych. Większość tych, którzy przeżyli, stracono w Anglii, a tysiąc jeńców sprzedano jako niewolników do pracy na amerykańskich plantacjach bawełny. Rok 1968. Claire, zagłębiając się w dokumenty z epoki i drżąc o Jamiego, usiłuje odgadnąć koleje jego losu. Czy „Czerwony Jamie” przeżył masakrę pod Culloden? Tak właśnie przypuszcza i powraca w wiek XVIII. Razem z Jamiem okrętują się na statek płynący z ładunkiem na Karaiby. Po niezwykle niebezpiecznej podróży morskiej, licznych przygodach i ucieczkach, docierają do brzegu nieznanego lądu. Okazuje się, że przybyli do Nowego Świata… Diana Gabaldon – biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią Obca. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata i rozeszły się w łącznym nakładzie 18 milionów egzemplarzy. W przygotowaniu wszystkie części sagi o ponadczasowej wielkiej miłości Claire Randall i Jamiego Frasera.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

2 osoby kupiły
63
Żołnierze spod Salaminy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żołnierze spod Salaminy
Dostępny
13 szt.

Nowe wydanie bestsellerowej powieści o hiszpańskiej wojnie domowej! Kanwą powieści jest prawdziwa historia pisarza i głównego ideologa faszystowskiej Falangi, Rafaela Sancheza Mazasa, który dwukrotnie uniknął śmierci podczas hiszpańskiej wojny domowej: raz, gdy uciekł sprzed plutonu egzekucyjnego i ponownie, gdy tropiący go żołnierz republikański, darował mu życie. Narrator książki, młody dziennikarz, stara się odszukać dziś owego żołnierza, a przy okazji weryfikuje swój stosunek do wojny domowej, najważniejszego wydarzenia we współczesnej historii Hiszpanii. Powieść była bestsellerem w Hiszpanii na początku XXI wieku, została przetłumaczona na kilkanaście języków. W Polsce miała swoje pierwsze wydanie w 2005 roku.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
64
Dzikie mieso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie mieso
Dostępny
53 szt.

Dzikie mieso to prawdopodobnie najbardziej radykalny utwór powstały w języku polskim. Jego oryginalność polega na tym, że zamiast języka polskiego w liczbie pojedynczej autor używa języka polskiego w liczbie mnogiej. Marian Pilot pisze książkę nie w oficjalnej polszczyźnie, ale we wszystkich dostępnych gwarach, dialektach i odmianach języka polskiego. W książce laureata nagrody Nike odzywają się zatem języki z tysięcy polskich mateczników, czyli niewielkich społeczności posługujących się niestandardową polszczyzną. To książka o religii, bólu, miłości, wyzwiskach... To także literatura niekreatywna, plagiat nad plagiatami. Zdania, wyrażenia, frazy zaczerpnięte są z wcześniej istniejących tekstów, zapisów, listów, wspomnień. Konceptualna literatura ludowa na pograniczu prozy i poezji. Marian Pilot – wielkopolski pisarz polski, autor kapitalnego “Słownika dawnej gwary wsi Siedlików”, badacz dziejów czarodziejstwa i kołtunerii, laureat Nagrody Nike za powieść Pióropusz. Mieszka na Targówku (Warszawa). Fragment: „Ach mój mężu jak ty piękny! Jo ci nie upuszczy dó śmierci Jo ci dóm moją adresą a t y mie dej swoją i my są nie zgubiony Mie sa nowice cemnoszki widzo Ojc cemnoch matka cemnoszka sin cemnoch a córka bialisa Oczy człowiek może mieć czarne cjymnojasne bladojasne braune Ta pani mo ocy modrokowe a niebo je w nocy cimnojasne Ón je cały gupi za nią Chytła kawalera! Nie miał nic na sobie tylko gołe ciało Cichyńki dobryńki człowiek Tak prziszłem o chyłku do ciebie bo nie chcą żebi mą chto widział Dej głowe to cie będę iskać Skubejki dziś-ci bydom doskubki Jo temu chitraszkowi nic nie wierze jemu tak te czorne oczy lata Cy ty mas oblubieńce chęć do nij Zle nowine leco piorunowo chyżościo Ciongała się z chłopakami a tera Grubo Ta ci nie je Worta że jo ziamnia śwanta nosi Prziszła takou starou baba a in prosiła tego pana żeby ją wzión Nie ciekej tak bo się zapolisz To co ma baba między nogami to się na Dwa dwoi pizda albo ciapa Czarne czasem maju piórka pod Bebeszkiem Babcyk to chłop co za babami Lato: tylko Babów mu dać Ciocine lata miołem jak się żyniółem Cieszta się z tygo sczyńścia jakie wóm się wali Furt mi było Cudno Tak mi było Ckliwo Siadnij do mnie bliziulko to cie ukochom A jo ji mówiółem usłuchejcie mnie i zdymcie kołtun byle tylko głowę noście ciepło”

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
65
Niezwykłe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe przygody
Dostępny
37 szt.

Drogi Czytelniku! Właśnie trzymasz w dłoni niezwykłą książkę – zbiór czterech tytułów. Każdy z nich opowiada inne historie, każdy jest zilustrowany w inny sposób. A jednak... łączy je pewna wartość – wygrana w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej oraz Instytutu Książki. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci wyznaczonych przez jego Patronkę, nagrodziło je ze względu na wysoki poziom literacki i etyczny. Każdą z zamieszczonych tu opowieści z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom. W zbiorze: • Wielka wyprawa pirata Nata • Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny • Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą? • Pan Kudłaty i Cztery Łapy Zapraszamy do wartościowej lektury. Książka pod patronatem Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
66
Tajemnica zniknięcia ciasta. Historyjki z okienkami. Świnka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica zniknięcia ciasta. Historyjki z okienkami. Świnka Peppa
Dostępny
78 szt.

Kolejne wyzwania przed świnką Peppą! Zobacz kto pomoże jej w rozwiązaniu tajemnicy zaginionego ciasta i kogo spotka na drodze? Aby się dowiedzieć podążaj za kolorowymi ilustracjami i ruchomymi okienkami. Czy bycie detektywem jest proste?

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
67
Pajęcza sieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajęcza sieć
Dostępny
2817 szt.

Niezwykły thriller autora światowego bestsellera Umysł zabójcy. Nie każda śmierć przychodzi bez ostrzeżenia… Na ulicach grasuje zabójca. Śledzi i atakuje na pozór przypadkowe młode kobiety, zawsze jednak je uprzedza. Jedną z jego ofiar jest dwudziestoletnia Kendele Byers, brutalnie zamordowana i pochowana w płytkim grobie. W przeszłości doświadczała przemocy, a zawodowo zaspokajała perwersyjne zachcianki klientów, więc lista podejrzanych z każdym dniem się wydłuża. Kiedy po czasie ginie kolejna młoda kobieta, śledczy Mitchell Lonnie zdaje sobie sprawę, że zabójstwa są ze sobą powiązane. Obie ofiary na kilka minut przed śmiercią dostały wskazówkę, w jaki sposób zginą. Mitchell i jego wspólnik muszą dopaść seryjnego, psychopatycznego mordercę, nim zginą kolejne niewinne kobiety. Ale kiedy w śledztwo angażuje się siostra Mitchella, ten zaczyna się gubić.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
68
Nocny prześladowca. Życie i zbrodnie Richarda Ramireza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny prześladowca. Życie i zbrodnie Richarda Ramireza
Dostępny
114 szt.

Nie rozumiecie mnie. Nie oczekuje się od was, abyście zrozumieli. Nie jesteście do tego zdolni. Jestem poza waszym doświadczeniem. Jestem poza dobrem i złem… Jego zbrodnie wstrząsnęły całym światem. Wślizgiwał się do mieszkań swoich ofiar i z niesłychanym okrucieństwem torturował je i mordował. Zabił co najmniej czternaście osób, pięć okaleczył, kolejnych kilkanaście zgwałcił. Jego ofiarami byli mężczyźni, kobiety i dzieci. Okrzyknięty przez prasę ,,Nocnym prześladowcą”, przez 14 miesięcy terroryzował mieszkańców Los Angeles. Skazany na 196 lat pozbawienia wolności i 19 kar śmierci Richard Ramirez do dziś pozostaje jednym z najgroźniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Autor, Philip Carlo, przez trzy lata odwiedzał Ramireza w celi śmierci, próbując się dowiedzieć, co skrywa umysł jednego z najbardziej znanych morderców Ameryki. Efektem tych rozmów jest książka Nocny prześladowca. Życie i zbrodnie Richarda Ramireza – najbardziej szczegółowa z dostępnych na rynku pozycji o Nocnym prześladowcy – mordercy, którego historia zainspirowała twórców bijącego rekordy oglądalności dokumentu na Netflixie. Nocny prześladowca. Życie i zbrodnie Richarda Ramireza to przedziwny i hipnotyzujący obraz zła, do którego zdolny jest człowiek. To coś więcej niż epicka literatura faktu w najbardziej brutalnym wydaniu – to prawdziwe arcydzieło zbrodni. Philip Carlo – amerykański dziennikarz i pisarz. Autor bestsellerowych książek o Richardzie Kuklinskim, Thomasie Piterze, Anthonym Casso oraz Richardzie Ramirezie. Dorastał w Bensonhurst na Brooklynie – dzielnicy będącej jednym z największych na świecie skupisk mafii. Gdy miał 16 lat, podczas wojny gangów, Carlo został postrzelony. Długa rekonwalescencja zapoczątkowała jego miłość do książek, a dogłębna wiedza na temat mafii pomogła odnieść sukces w roli pisarza śledczego. Philip Carlo chorował na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Zmarł w 2010 roku.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
69
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka sensoryczna do masażu i rehabilitacji 6.6 cm, żółta
Tullo
Dostępny
13 szt.

Piłka z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

12,90 zł
10,99 zł

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
70
Ciemność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemność
Dostępny
4671 szt.

Pewnego wrześniowego poranka 1890 roku Pierre Claes, belgijski geometra, któremu król Belgów Leopold II zlecił dokonanie rozbioru Afryki, wyrusza z Leopoldville na północ. Misją Claesa jest zmaterializowanie na pustkowiu dokładnej linii tego, co Europa nazywa wówczas postępem. Na pokładzie parowca płynącego w dół rzeki Kongo towarzyszą mu bantuscy robotnicy oraz Xi Xiao, chiński mistrz tatuażu, a zarazem kat specjalizujący się w lingchi – sztuce cięcia i okaleczania ludzkiego ciała. Xi Xiao widzi przyszłość: wie, jaką potwornością jest kolonizacja, i wie, że pokocha geometrę. Ciemność to historia okaleczenia. Wyróżniona licznymi nagrodami książka kanadyjskiego pisarza Paula Kawczaka jest niesamowitą, pełną erotyzmu powieścią przygodową, nawiązującą do Jądra ciemności Josepha Conrada. To przesiąknięta realizmem magicznym opera pożądania i bólu, który z północy Europy do serca Afryki spływa jak krwawa łza po obliczu historii. „Zbrodnie na ludziach są trwałym elementem europejskiego dziedzictwa. Głośna powieść Ciemność autorstwa francuskiego pisarza Paula Kawczaka, którą dziś możemy czytać w polskim przekładzie Justyny Nowakowskiej, mocno wpisuje się w ten bolesny proces akceptacji i godzenia się z prawdą. Choć jest to fikcja literacka poprzedzona dokładnym researchem i dokumentacją, to pomaga nam dopełnić i zrozumieć współczesną opowieść o tym, co Europejczycy robili ludziom, których postanowili ograbić, upokorzyć i unicestwić.” – Joanna Gierak-Onoszko, autorka 27 śmierci Toby’ego Obeda

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
71
Pokoloruj i znajdź pod wodą. Malowanka z pisakiem wodnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i znajdź pod wodą. Malowanka z pisakiem wodnym
Dostępny
452 szt.

Wystarczy napełnić pisak wodą i zmoczyć karty książeczki, a pojawią się barwne ilustracje. Dodatkową atrakcją książeczki są wierszyki do każdej ilustracji oraz zadania do policzenia lub wyszukania elementów rysunku. Z tą magiczną książeczką zabawa trwa na okrągło!

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
72
Pisaki 5kol Metalc Derform Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
2 osoby kupiły
73
Star Trek. Konflikt Q - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Trek. Konflikt Q
Dostępny
6 szt.

Kolejny album przedstawiający dzieje bohaterów kultowego serialu telewizyjnego „Star Trek”! W tym tomie załogi z klasycznego serialu „Star Trek” oraz seriali „Następne pokolenie”, „Voyager” i „Stacja kosmiczna” zostają przeniesione w czasie i zmuszone do rywalizacji w turnieju, narzuconym im przez tajemniczą istotę znaną jako Q. Najsłynniejsi dowódcy Gwiezdnej Floty spotykają się po raz pierwszy w największym wydarzeniu łączącym światy różnych seriali! Autorami scenariusza do albumu są amerykański scenarzysta oraz historyk komiksu Scott Tipton („Star Trek”, „Doctor Who”) i David Tipton („Star Trek: The Next Generation – Intelligence Gathering”), natomiast rysunki wykonał włoski rysownik David Messina („Catwoman”).

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
74
Twoje dziecko w sieci. Przewodnik po cyfrowym świecie dla czasami zdezorientowanych rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje dziecko w sieci. Przewodnik po cyfrowym świecie dla czasami zdez...
Dostępny
19 szt.

Internet jest wszędzie – zajrzyj, poznaj wirtualny świat młodych i pytaj o wszystko! Obowiązkowa lektura dla rodziców dzieci w każdym wieku! Bo wszyscy jesteśmy online. Codziennie każdy z nas, niezależnie od wieku, spędza wiele czasu w Internecie. Młodzi ludzie dużo szybciej i sprawniej w nim buszują, a my – rodzice, nauczyciele i opiekunowie – potrzebujemy narzędzi, by mądrze im towarzyszyć, dostrzegać ewentualne zagrożenia i szybko działać. Jak reagować na cyberprzemoc – niezależnie od tego, czy jesteśmy jej świadkami, ofiarami czy... rodzicami jej twórców? Gdzie szukać dobrych i rzetelnych informacji na temat otaczającego nas świata i w jaki sposób unikać fake newsów? Jak zadbać o to, by maksymalnie ograniczać dostęp do pornografii, pedofilii, ruchów pro-ana i wszelkich oszustw? Dzieci i nastolatki bardziej ufają internetowi niż dorosłym i to w sieci szukają informacji na temat otaczającego ich świata. Ten poradnik pomoże choć trochę zmienić tę tendencję. Znajdziesz w nim dużą dawkę wiedzy, wiele ciekawych profili, linków i rad, dzięki którym pokierujesz aktywnością dziecka online.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
75
Spider-Man. Historia życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spider-Man. Historia życia
Dostępny
6 szt.

Dawno temu, w piętnastym zeszycie komiksu „Amazing Fantasy” z 1962 roku, piętnastoletni Peter Parker został ugryziony przez radioaktywnego pająka i tak narodził się superbohater znany jako Spider-Man. Od tamtej opowieści minęło prawie sześćdziesiąt lat. Co by było, gdyby tyle samo czasu upłynęło również w życiu Spideya? Z okazji osiemdziesiątych urodzin Marvel Comics mistrz humoru Chip Zdarsky („Daredevil”, „Sex Criminals”), laureat aż czterech Nagród Eisnera, i kultowy rysownik Mark Bagley („Ultimate Spider-Man”) snują wyjątkową opowieść o Spider-Manie – od jego superbohaterskich początków, przez trudne czasy wojny wietnamskiej i wojny domowej, aż do ostatniej misji Człowieka Pająka, w której rozstrzygną się losy nie tylko jego samego, ale i wszystkich, których kocha! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach 1–6 miniserii „Spider-Man: Life Story”.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
76
Podręcznik boksu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik boksu
Dostępny
6 szt.

Praca płk. Jana Barana zarówno w Studium Wychowania Fizycznego w Poznaniu jak i Centralnej Wojskowej Szkole Gimnastyki i Sportów w Poznaniu była czymś wyjątkowym. O ile wychowanie fizyczne było rozpowszechnione w naszym kraju na długo przed wydaniem niniejszej książki, o tyle sport kwalifikowany oraz metodyczne jego podstawy były w mocno początkowym stadium. Boks jako pierwszy podręcznik metodyczny tej dyscypliny w naszym kraju był w okresie swojego pojawienia się pozycją, która zrewolucjonizowała podejście do tej wspanialej dyscypliny sportu i w wielu przypadkach myślę, że zmieniła jego oblicze. Książka trafiła w ręce czytelników w okresie szczytowej aktywności Jana Barana Bilewskiego, zarówno na niwie sportowej, zawodniczej, jak i w roli działacza sportowego. Warto wspomnieć także, że w tym samym okresie pojawiły się również inne podręczniki metodyczne tego autora, dotyczące lekkiej atletyki oraz pięcioboju nowoczesnego. We wspomnianych publikacjach przewija się nacisk autora na wszechstronność, korelację ze sportami uzupełniającymi, a nade wszystko na budowanie fundamentów sportowych, co świadczy o bardzo kompleksowym podejściu do tej tematyki. Dziś po prawie 100 latach ? czytając karty pożółkłych stronic wydawnictwa pierwotnego ? serce człowieka sportu cieszy się i raduje. Jak wszak odbierać słowa o trosce, aby młodzież nie zaniedbywała rozwoju cielesnego albo unikała uprawiania jednostronnych aktywności fizycznych?

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

2 osoby kupiły
77
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny
Dostępny
152 szt.

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną jedynie dla mężczyzn. Pokazały, że mogą być także chirurgami, onkologami, naukowcami, dyrektorami placówek medycznych. Nigdy się nie bałam to portrety polskich lekarek – silnych, odważnych, z niezwykłymi historiami medycznymi i doświadczeniami wojennymi. Ich życiorysy stanowią niezwykłą inspirację dla współczesnego czytelnika, są dowodem ich uporu, determinacji, zdolności oraz ogromnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. „Często kiedy wieczorem wracam autem z kliniki, myślę za kierownicą o dniu, który minął. Mam własny test wartości dnia: ilu ludziom dziś pomogłam, podałam rękę, dałam nadzieję? Co zrobiłam takiego, co mogłabym uznać za ważne, czego nie zrobiłam wcześniej?” – profesor Irene Sarosiek, jedna z bohaterek książki Katarzyna Droga, pisarka od dziecka związana z Podlasiem. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów pracowała jako nauczycielka języka polskiego, potem jako dziennikarka i redaktorka w prasie edukacyjnej i kobiecej. Współzałożycielka czasopism „Cogito” i „Victor”, a w latach 2009–2017 redaktorka naczelna psychologicznego magazynu „Sens”. Od ponad dwudziestu lat przeprowadza wywiady z bohaterami różnych dziedzin polskiej kultury, pisze reportaże i kreśli portrety nietuzinkowych kobiet. Obecnie współpracuje z magazynem „Twój Styl” i portalem Styl.pl.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
78
TEAMSTERZ JCB 5 mini maszyn + piasek 1417259 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TEAMSTERZ JCB 5 mini maszyn + piasek 1417259
HTI, TEAMSTERZ
Dostępny
100 szt.

Buduj, kop i miażdż za pomocą zestawu Mini maszyn JCB z piaskiem ! W zestawie znajduje się 5 plastikowych pojazdów JCB: wywrotka, ładowarka kołowa, koparka, koparko-ładowarka i mini ładowarka ze swobodnie poruszającymi się kołami oraz piasek do zabawy. Opakowanie zmienia się w plac budowy, zapewniający wiele godzin pomysłowej i twórczej zabawy! Kolor: wielokolorowy Licencja: JCB

54,90 zł
2 osoby kupiły
79
English for mathematics - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English for mathematics
Dostępny
28 szt.

English for Mathematics is intended for intermediate and higher level students who specialize in mathematics or are simply interested in it. It can be used in class or for self-study.English for Mathematics:- 18 units: each unit focuses on one vocabulary area or related vocabulary areas.- Presents examples of specialist vocabulary and collocations in typical contexts.- Contains crosswords, quizzes and pronunciation tips.- Includes the answer key.

35,00 zł
2 osoby kupiły
80
Tablet Do Rysow Lcd B/o 175x290 10c Roz Kidea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,67 zł
2 osoby kupiły
81
Wałek do masażu 12.8 cm, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wałek do masażu 12.8 cm, zielony
Tullo
Dostępny
20 szt.

Wałek z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie. Zastosowanie: • rehabilitacja po przebytym urazie, • pobudzanie receptorów czucia, • pobudzanie krążenia krwi, • masaż stóp, • ćwiczenie siły uchwytu, • leczenie płaskostopia oraz koślawości kończyn u dzieci, • zmniejszanie napięcia mięśniowego, • rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

14,99 zł
12,99 zł

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
82
Wszechmocny Amazon. Jeff Bezos i jego globalne imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszechmocny Amazon. Jeff Bezos i jego globalne imperium
Dostępny
2647 szt.

Nowa książka Brada Stone’a, autora bestsellera Jeff Bezos i era Amazona, opowiada o zrealizowaniu się najważniejszej wizji biznesowej naszych czasów – zdominowaniu gospodarki przez globalne imperium Jeffa Bezosa. Blisko dziesięć lat temu dziennikarz agencji Bloomberg, Brad Stone, pisał o powstaniu Amazona – niepozornego przedsiębiorstwa handlowego, które wyrosło na giganta sprzedaży online. Od tego czasu Amazon nieustannie się rozwijał, tworząc nowatorskie produkty, takie jak Alexa, i rewolucjonizując liczne branże. W tym czasie zatrudnienie w firmie wzrosło pięciokrotnie, a jej wartość osiągnęła ponad miliard dolarów. Imperium Jeffa Bezosa, niegdyś mieszczące się w garażu, teraz obejmuje cały świat. Amazon rozprzestrzenił się na niemal wszystkie branże: spożywczą (sieć supermarketów Whole Foods), rozrywkową (Prime Video), IT (Amazon Web Services), medialną („The Washington Post”). Można śmiało powiedzieć, że żyjemy w świecie zarządzanym, zaopatrywanym i kontrolowanym przez firmę Amazon i jej wizjonerskiego założyciela. W książce Wszechmocny Amazon Brad Stone z właściwą sobie wnikliwością przedstawia proces przemiany małej firmy stawiającej pierwsze kroki w handlu detalicznym w jeden z najpotężniejszych i budzących największy respekt podmiotów globalnej gospodarki. Stone przygląda się także metamorfozie samego Jeffa Bezosa − który zaczynał jako technologiczny geek, całkowicie pochłonięty budowaniem Amazona − w zdyscyplinowanego miliardera o globalnych ambicjach, który żelazną ręką rządził Amazonem, nawet gdy jego życie prywatne stało się pożywką dla tabloidów. Oto pozbawiony upiększeń portret barwnego, kontrowersyjnego człowieka, wpływającego na losy świata, i potężnej firmy, bez której nie wyobrażamy już sobie codziennego życia.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
83
Ufo nad Bratysławą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ufo nad Bratysławą
Dostępny
105 szt.

Kraj nad trzema morzami, z których tylko jedno jest prawdziwe, a i tak nie ma do niego bezpośredniego dostępu. Ojczyzna Nocnego Króla i Janosika. Miejsce, w którym zawsze biorą górę okoliczności – te, które sprawiły, że Słowacy przez tysiąc lat byli w madziarskiej niewoli, że podporządkowali się III Rzeszy, że na dziesięciolecia zostali za żelazną kurtyną. Ufo nad Bratysławą to bardzo osobista i bardzo zabawna książka o kraju za naszą południową granicą. Weronika Gogola z poczuciem humoru i wielką sympatią przygląda się swojej przybranej matczyźnie. Dużo tu o słowackiej polityce, bo w tym niewielkim kraju nie ma dokąd przed nią uciec. Jest więc niesławny Mečiar i jego następca Fico, są rolnicy, którzy założyli partię „Mamy dość!”, są organizatorzy protestów, które wybuchły po zamordowaniu młodego dziennikarza i jego narzeczonej, oraz nowa prezydentka, która niczym Janosik wreszcie zaprowadzi upragniony porządek. Autorka zabiera nas w szaloną podróż po kraju, w którym powstał musical o Janie Pawle II, gdzie organizuje się turniej kopania grobów dla zawodników z państw Grupy Wyszehradzkiej i skąd można po śmierci polecieć w kosmos.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
84
KookyLoos. Fashion Challenge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Fashion Challenge
Magic Box, KookyLoos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Wyjątkowy zestaw KookyLoos, który spodoba się każdemu, kto lubi przebieranki. Podejmij modowe wyzwanie i ubierz swoją modelkę tak, by poczuła się najpiękniejsza! KookyLoos Fashion Challenge to zestaw, na który składa się lalka, karty wydarzeń oraz ubrań. W pierwszej kolejności warto uporządkować ubrania i przygotować się na nadchodzące wyzwanie. Potem należy wyciągnąć jedną kartę wydarzenia oraz trzy karty ubrania. Sara, ekskluzywna KookyLoos stanie się następnie modelką, którą będzie trzeba ubrać w wylosowaną odzież. Grająca osoba musi odpowiedzieć sobie na pytania, w jakie miejsce idzie i jak powinna się tam ubrać. Następnie przygotowaną już KookyLoos należy ustawić na obrotowej platformie, tak, by mogła spokojnie zobaczyć swoje lustrzane odbicie. Wtedy okaże się, czy strój spełnia jej oczekiwania, czy może jednak nie bardzo jej się podoba. W przypadku, gdy wykonanie zadania nie wyjdzie w pełni odpowiednio (ubrania okażą się nieadekwatne do sytuacji lub nie dość dobre dla Sary). Warto pamiętać, że przed uczestnikiem zabawy jest blisko pięćdziesiąt różnych kombinacji. KookyLoos to kolekcjonerskie laleczki, które posiadają trzy ekspresje na twarzy. W razie potrzeby i chęci można zebrać całą ich kolekcję i wykorzystywać poszczególne lalki w wybranych zadaniach. Efektowne, niewielkie figurki możesz dowolnie przebierać, ubierać, a także wykorzystywać jako prawdziwe "króliki doświadczalne" i patrzeć, co uda się w ten sposób osiągnąć.

104,33 zł
93,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,43 zł

2 osoby kupiły
85
Poznaję świat. Dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję świat. Dźwięki
Dostępny
70 szt.

Seria „Poznaję świat” zawiera cztery różnorodne książeczki specjalnie zaprojektowane dla małych rączek. Ma zaokrąglone rogi i sztywne kartonowe strony. Każda książka to inny ważny temat. W książeczce Dźwięki dziecko poznaje wyrazy dźwiękonaśladowcze tj. puk, puk, hau, hau itd.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
86
Wierszyki łamijęzyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wierszyki łamijęzyki
Dostępny
1 szt.

Zabawne, ciekawe i pełne humoru wierszyki, na których naprawdę połamiesz sobie język! Dowiedz się, kto straszy w dusznym zamczysku, sprawdź, co w paczce na poczcie otrzymał Apacz, poznaj małego lewka ze Lwowa i… baw się świetnie podczas czytania! Wierszyki łamijęzyki to doskonała zabawa, a przy okazji świetne ćwiczenia logopedyczne, nie tylko dla najmłodszych. Książkę uzupełniają piękne autorskie ilustracje.

44,95 zł
18,88 zł

Rabat 58,0%
oszczędzasz 26,07 zł

1 osoba kupiła
87
Lucky Luke. Tom 5. Lucky Luke kontra Pat Poker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 5. Lucky Luke kontra Pat Poker
Dostępny
10 szt.

Jedna z pierwszych opowieści o legendarnym kowboju, który jeszcze nie jest sławnym rewolwerowcem, dlatego złoczyńcy uważają go za żółtodzioba! Lucky Luke zgadza się przyjąć posadę szeryfa w Red City. Nazwa miasta pochodzi od koloru ziemi, która podobno jest czerwona, bo wsiąkła w nią krew wielu poprzednich stróżów prawa... Już w czasie podróży do odległego miasteczka Samotny Kowboj ma nieliche kłopoty, a w gnieździe bandytów będzie jeszcze gorzej! Czy zdoła zaprowadzić porządek tam, gdzie dotąd nikomu to się nie udało? Przed najszybszym strzelcem Dzikiego Zachodu seria bezpardonowych starć ze sprytnym i bezwzględnym mistrzem kart Patem Pokerem, który nie zawaha się przed żadnym draństwem, aby uniknąć więzienia! Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
88
Body niemowlęce w angielskie róże, rozmiar 56-74, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body niemowlęce w angielskie róże, rozmiar 56-74, mix wzorów
Semma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Body to najpopularniejsze i najwygodniejsze ubranko dla malucha. Bawełniane body niemowlęce w stonowanych kolorach z printem w angielskie róże dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Dostępne rozmiary: od 56 do 74 Skład: 100% bawełna Uwaga. Mix wzorów i rozmiarów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

25,50 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
89
Mamo to co czujesz jest ok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamo to co czujesz jest ok
Dostępny
46 szt.

Gdybym dziś usiadła z Lucy przy herbacie, spojrzałabym jej głęboko w oczy, zrobiła przy tym pauzę i z serca wypowiedziałabym te słowa: Kochana Kobieto, z nieba nam spadasz, nam rodzicielkom, nam zakręconym w macierzyńskim kołowrotku. Twoja książka jest jak kobiece lustro. Bardzo Ci dziękuję za szczerość, za wszystkie kawy na ławę, za nazywanie rzeczy po imieniu, za poruszenie tak wielu przemilczanych tematów. Presja społeczna stawia dziś matki wobec zadania, być zawsze turbo bezbłędną, które z założenia nie jest realne. I my kobiety wchodzimy w to, jak w masło. Nawet nie wiedząc kiedy i gdzie. Zapominamy o swojej prawdzie. Gotujemy zupę na gwoździu bez względu na wszystko. Wiesz, dotknęłaś swoją książką moich bardzo delikatnych tkanek. Wiele z Twoich zdań potrzebowałam przeczytać na głos wielokrotnie. Bo były tak ważne i mocne. Jedno z moich ulubionych to: Nie jest prawdą, że rodzicielstwo jest przytłaczające to samotne rodzicielstwo jest takie.. Brawo Siostro! Twoja książka to wspaniała lektura dla każdego, kto chce poznać tajniki prawdziwego macierzyństwa.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
90
Agatha Christie. I nie było już nikogo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agatha Christie. I nie było już nikogo
Dostępny
10 szt.

„I nie było już nikogo”, pierwotnie wydane jako „Ten Little Niggers”, to jedna z najsłynniejszych powieści kryminalnych świata i jedna z najczęściej adaptowanych powieści Agathy Christie. Pewnego letniego dnia na położoną u wybrzeży Devonu Wyspę Żołnierzyków przybywa dziesięć obcych sobie osób. Na miejscu okazuje się, że nie znają również właściciela wyspy, który zaprosił ich do siebie na wakacje, i którego nie ma na miejscu. Każdy z gości znajduje w swoim pokoju kartkę z dziecięcą rymowanką opowiadającą o śmierci dziesięciu żołnierzy... Po wystawnym lunchu goście niespodziewanie słyszą głos, zarzucający każdemu w nich popełnienie w przeszłości morderstwa, za które nie zostali ukarani. W dodatku zbliża się burza, uniemożliwiająca opuszczenie wyspy. Komiks jest doskonałą adaptacją powieści, będącej wzorcem konstruowania opowieści kryminalnej. Autorem scenariusza jest znany francuski kompozytor i scenarzysta Pascal Davoz, a rysunków – rysownik i kolorysta Damien Callixte, od lat współpracujący z wydawnictwem Paquet.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
91
Krwawy rzeźnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawy rzeźnik
Dostępny
1037 szt.

Zanim radziecki seryjny morderca Andriej Czikatiło został postawiony przed sądem w 1992 roku, zabił ponad 50 kobiet i dzieci, często wykorzystując je seksualnie i zostawiając ich ciała potwornie okaleczone. Chociaż aresztowano go już w 1984 roku, policja nie miała wystarczających dowodów, aby oskarżyć Czikatiłę o niewyjaśnione morderstwa. W efekcie morderca mógł torturować i zabić jeszcze dziesiątki innych osób, przed jego ostatecznym skazaniem. Na podstawie wyłącznych wywiadów i zapisów z przebiegu rozprawy, Peter Conradi – dziennikarz i redaktor londyńskiego „Sunday Times” – opowiada, jak dziadek i były nauczyciel przeprowadzał swoje okrutne morderstwa przez 12 lat, tuż pod nosem policji. Dzięki szczegółowym badaniom przeszłości Czikatiły oraz elementów radzieckiej społeczności, które pozwoliły tym zbrodniom pozostać nierozwiązanym tak długo, Conradi zagłębia się w życie jednego z najbardziej przerażających seryjnych morderców. Wywiady z detektywami moskiewskiej policji opowiadają o szaleńczym pościgu za człowiekiem, który prześladował dzieci, prostytutki i uciekinierów. Było to śledztwo z wieloma ślepymi zaułkami i niesłusznymi wyrokami, zanim zakrojona na wielką skalę tajna akcja umożliwiła ujęcie Czikatiły. Krwawy rzeźnik to przyprawiające o dreszcze wejrzenie w obłąkany umysł potwora. Jest to wyczerpujący i szokujący zapis prawdziwych zbrodni jednego z najniebezpieczniejszych morderców XX wieku oraz historia prób jego ujęcia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
92
Pan Borsuk i Pani Lisica. Tom 2. Rozgardiasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Borsuk i Pani Lisica. Tom 2. Rozgardiasz
Dostępny
32 szt.

Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do życia razem! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać we wspólnej norze! W drugim tomie pojawia się niespodziewany gość. Spowoduje zamieszanie w tej niezwykłej rodzinie borsuków i lisów, które nigdy się nie nudzą.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
93
Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek...
Dostępny
107 szt.

Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu! Każda część Kosmicznej rekrutacji zawiera szereg zadań o różnym stopniu trudności – od łatwych po kosmicznie trudne. Po każdym teście znajdują się odpowiedzi, a także system ocen, który pokazuje, jak twoje wyniki wypadają w porównaniu z wynikami prawdziwego astronauty. Znajdziesz tu łamigłówki i testy sprawdzające m.in.: • percepcję wzrokową i logikę; • arytmetykę i koncentrację; • gotowość psychologiczną; • umiejętność pracy zespołowej; • zdolności przywódcze; • umiejętność przetrwania, umiejętności fizyczne i medyczne; • języki obce (każdy astronauta musi znać rosyjski!). Celem tej bogato ilustrowanej książki jest odczarowanie procesu selekcji i szkolenia astronautów. Zbiór testów odzwierciedla dokładnie wszystkie etapy i kryteria ostatnio przeprowadzonego naboru astronautów ESA, a także programy szkoleniowe, które po nim nastąpiły. „Jeśli marzysz, by zostać astronautą, mam nadzieję, że uznasz tę książkę za przydatną, wymagającą i zabawną. Podobnie jeśli jesteś całkowicie zadowolony z życia na naszej pięknej planecie Ziemi, mam nadzieję, że znajdziesz frajdę w rozwiązywaniu testów”. – Tim Peake Tim Peake – astronauta, który w 2008 r. wraz z pięcioma innymi osobami przeszedł rekrutację, pokonując ponad 8000 kandydatów. Autor Kosmicznej rekrutacji, wyjątkowej książki będącej opracowaniem 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń z procesu rekrutacji ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) dla kandydatów i kandydatek do pracy poza planetą Ziemia. Jest brytyjskim oficerem lotnictwa wojskowego i astronautą. W 2016 r. zakończył 186-dniową misję Principia – 46/47 ekspedycji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Od lat jest ambasadorem programów promujących edukację i karierę w dziedzinach kosmicznych. Bardzo chętnie udziela się w mediach społecznościowych i uczestniczy w spotkaniach, popularyzując wiedzę z zakresu inżynierii kosmicznej wśród uczniów szkół. Jest autorem bestsellerowych książek poświęconych kosmosowi, m.in. napisał Zapytaj astronautę. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) to brama Europy do przestrzeni kosmicznej, a jej członkami są 22 państwa. Misją ESA jest kształtowanie rozwoju europejskiego potencjału kosmicznego i zapewnienie, że inwestycje w przestrzeń kosmiczną będą nadal przynosić korzyści obywatelom Europy i świata.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
94
Amazing Spider-Man. Tom 2. Przyjaciele i wrogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man. Tom 2. Przyjaciele i wrogowie
Dostępny
18 szt.

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej „Marvel Fresh”! Boomerang, nowy współlokator, Petera Parkera, zaprasza go wieczorem do baru. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie okazało się, że to bar, w którym spotykają się najgroźniejsi przestępcy z miasta. W dodatku urządzają sobie konkurs wiedzy o Spider-Manie. Czy Parker będzie miał szansę w nim wygrać? Następnie Gildia Złodziei kradnie kostiumy i sprzęt wszystkim nowojorskim superbohaterom. Pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji i odzyskaniu cennych łupów Spider-Manowi niespodziewanie oferuje Czarna Kotka. Ale czy na pewno działa bezinteresownie? Tymczasem Mary Jane trafia do grupy psychoterapeutycznej dla osób powiązanych z superbohaterami. Autorem scenariusz jest Nick Spencer („Iron-Man 2.0”, „Ant-Man: Druga szansa”), a rysunki przygotował Humberto Ramos („Extraordinary X-Men”). Album zawiera zeszyty serii „The Amazing Spider-Man” (2018) 6–10.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
95
Zakładka magnetyczna Tygrys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna Tygrys
Henry
Dostępny
13 szt.

Uniwersalna i praktyczna magnetyczna zakładka do książki, idealna do zaznaczania fragmentów książki. Zakładka zapakowana w woreczek foliowy z euro zawieszką.

7,99 zł
1 osoba kupiła
96
Świat chce, byś był sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat chce, byś był sobą
Dostępny
228 szt.

Świat chce, byś był sobą to przepiękna opowieść autorstwa Joanny Gaines, zilustrowana przez Juliannę Swaney. Autorki towarzyszą dzieciom, które konstruują własne balony na ogrzane powietrze, by wziąć udział w wielkim pokazie. Jedne z nich pracują wspólnie, inne wolą tworzyć samodzielnie. Niektóre budują skomplikowane maszyny, inne stawiają na artyzm swoich projektów. Jednak dopiero wszystkie balony wspólnie tworzą wspaniały, niezwykle barwny pokaz, który jest metaforą naszego życia – różnorodność jest nie tylko urokliwa, ale i bardzo nam wszystkim potrzebna. Każdy z nas jest inny, a ta inność jest wyjątkowa. To właśnie różnice między nami składają się na piękno otaczającego nas świata. Książka ma za zadanie wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wskazując mocne strony każdego z nich. Zachęca do rozwijania i pielęgnowania talentów, a także akceptacji różnic między ludźmi. Podkreśla wartość pracy zespołowej.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
97
Wielka panda i mały smok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka panda i mały smok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty. Przed Wami książka, która podbije Wasze serca! Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę – jak wielu z nas w życiu – ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj nie zauważamy. Dlatego z radością błądzą, odkrywają nieznane miejsca i dyskutują o tym, co w życiu najważniejsze. Wielka Panda i Mały Smok to książka, w której znajdą mądrość czytelnicy w różnym wieku – od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie często zmusza do radykalnych zmian. Poczucie humoru i mądrość Wielkiej Pandy i Małego Smoka przemówią do każdego z nas.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
98
Wspaniałe życie. W poszukiwaniu sensu egzystencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałe życie. W poszukiwaniu sensu egzystencji
Dostępny
50 szt.

Na czym polega sens życia? Czy warto zabiegać o szczęście? Czy życie to egzystencjalna pustka? Spokojnie! Jeśli przytłaczają Cię takie pytania, w tej książce znajdziesz na nie gotowe odpowiedzi. Frank Martela, filozof, analizuje te i inne pytania w tonie swobodnej konwersacji, z przewrotnym poczuciem humoru, umieszczając jedne z najważniejszych zagadnień i rozterek filozoficznych we współczesnym kontekście. Szybko i zwięźle przechodzi do sedna sprawy: miejsca człowieka w świecie i tego, jak odnaleźć sens w życiu, z naciskiem na to, jak je przeżywamy i jak możemy mu nadać większą wartość. Poszukiwanie sensu życia to prawdopodobnie najważniejsza misja, jakiej możemy się podjąć. A podczas każdej misji niezbędny jest przewodnik. Wspaniałe życie to książka dociekliwa filozoficznie, którą zarazem dobrze się czyta i można do niej wracać wielokrotnie w swoich poszukiwaniach życiowego celu. Dr Frank Martela jest filozofem i badaczem akademickim specjalizującym się w zagadnieniach sensu życia, szczęścia i dobrostanu człowieka. Współpracował z wiodącymi ekspertami w tych dziedzinach i prezentował swoje badania na licznych konferencjach naukowych, był też zapraszany jako prelegent przez uniwersytety na czterech różnych kontynentach, w tym Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Harvarda i Uniwersytet Edynburski. Martela jest również znanym publicystą, udzielającym wywiadów takim dziennikom jak np. „New York Times”. Martela wykłada na Aalto University w Helsinkach.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
99
TEAMSTERZ JCB Koparka Mighty Moverz 1417132 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TEAMSTERZ JCB Koparka Mighty Moverz 1417132
HTI, TEAMSTERZ
Dostępny
100 szt.

Ta koparka o masywnej konstrukcji oraz intensywnych żółto-czarnych, kultowych kolorach JCB, doskonale nadaje się do transportu piasku i gruzu. Aby wyładować lub nabrać towar wystarczy wcisnąć przycisk, a ramię uniesie i przechyli łyżkę. Koparka z efektami dźwiękowymi i świetlnymi będzie idealna dla małych budowniczych. Dzięki swobodnie poruszającym się oponom można się nią bawić wszędzie, na piasku, w ogrodzie lub w domu! To w pełni funkcjonalna koparka, która otwiera przed maluchem świat konstrukcji. To niezliczone godziny pomysłowej i twórczej zabawy! Wymagane baterie 3 x 1,5 V AAA (w zestawie). Kolor: wielokolorowy Licencja: JCB

109,90 zł
1 osoba kupiła
100
Finalistka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finalistka
Dostępny
34 szt.

Brawurowa. Wywrotowa. Autoironiczna. Hanna M. to pisarka w tak zwanym dojrzałym wieku, aktywistka-pesymistka, która niejedno w życiu przeszła. Ma za sobą trudną młodość, nieudane związki, rodzinne rewolucje. Teraz los wystawia jej rachunki za podjęte decyzje, ale też daje nowe nadzieje na starą miłość. Tymczasem z offu słychać tykanie zegara, biologicznego. Żeby się ratować, Hanka rzuca się w wir opowieści. Bo życie nie daje się zrozumieć, jeśli się go nie opowie. Im bliżej końca, tym jest to ważniejsze; kto by chciał rozstawać się ze sobą, niczego o sobie nie wiedząc! Hanka musi zatem wymyślić siebie na nowo i stanąć do finału życia. W drugiej jego połowie próbuje zagadać przemijanie, odwlec napisy końcowe, przechytrzyć śmierć czyhającą za rogiem następnej kartki. Jej intymny dziennik to notatki maratończyka. Ale przecież nie o dotarcie do mety tu chodzi, lecz o to, by wciąż być w trasie, nawet jeśli pełna jest meandrów i ostrych wiraży. Najnowsza – wyczekiwana od lat! – powieść Anny Janko to wielki powrót Hanki – ukochanej przez czytelników bohaterki Dziewczyny z zapałkami i Pasji według św. Hanki. Finalistka to proza nietuzinkowa, wybitna, potrzebna. To książka, do której powinno się wielokrotnie wracać. Opowieść, która się nigdy nie zestarzeje.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry