hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.02.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 12 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Łączniczka (Magda Knedler), na drugim Samotny Wilk i Szczenię 2 (Koike Kozuo, Goseki Kojima). Kolejny produkt to Okaleczone (Anna Kaczanowska ) oraz Vicious Lost Boys. Tom 3. Their Vicious Darling (Nikki St. Crowe ).
1
Łączniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łączniczka
Dostępny
597 szt.

Odważna powieść o Annie Smoleńskiej, zapomnianej bohaterce i twórczyni Znaku Polski Walczącej Wojna ma wiele imion. Jednym z nich jest KOBIETA. Anna nie nosi sukienek, ma krótkie włosy i zawsze usuwa się w cień. Zamknięta we własnym świecie, nie lubi rozmawiać. Kiedy wybucha wojna, przestaje liczyć się dla niej cokolwiek, oprócz pomocy innym. I to za wszelką cenę, bo przełamuje swoje bariery i angażuje się w walkę. Podaje paczki i grypsy, monitoruje więzienia, przekazuje informacje o ofiarach ich rodzinom. Pewnego dnia dowiaduje się o konkursie na projekt Znaku Polski Walczącej. Anna rysuje kotwicę i... zwycięża! Symbol coraz częściej straszy nazistów z murów i ścian kamienic, a Polakom dodaje otuchy w walce. Wtedy Anna zostaje nakryta przez gestapo. Poddana torturom, nie wydaje nikogo i trafia do obozu w Auschwitz. Chociaż nie może aktywnie walczyć, jej znak wciąż niesie nadzieję na zwycięstwo. Łączniczka to poruszająca opowieść o tym, że inność to siła, która zmienia świat. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, rzuca też nowe światło na rolę kobiet w okupowanej Warszawie. Anna Smoleńska została aresztowana w Warszawie za działalność konspiracyjną. W 1942 roku przewieziono ją do obozu Auschwitz-Birkenau i oznaczono numerem obozowym 26008. Zmarła 19 marca 1943 roku. Miała 23 lata. Powieść Magdy Knedler powraca do dramatycznych wydarzeń z okupowanej Warszawy. – Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

20 osób kupiło
2
Samotny Wilk i Szczenię 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotny Wilk i Szczenię 2
Dostępny
164 szt.

Każda historia ma swój początek. Jak Samotny Wilk ze Szczenięciem stał się zabójcą do wynajęcia? Ten tom odpowie na pytanie - dlaczego Ogami Itto, pełniący ważną funkcję na dworze shoguna, wkroczył na taką, a nie inną drogę! Najbardziej znana seria samurajska powraca do Polski w nowym, powiększonym wydaniu. Samotny Wilk i Szczenię to komiks, który wywarł niesamowity wpływ na popkulturę. Na jego podstawie powstały liczne adaptacje filmowe oraz seriale telewizyjne. Do inspiracji tym cyklem przyznają się tacy giganci jak Frank Miller (Sin City) czy Max Allan Collins (Droga do zatracenia). Autorzy serii zwani byli Złotym Duetem i są twórcami licznych hitów, w tym cyklu Poranek ściętych głów.

69,99 zł
54,59 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 15,40 zł

11 osób kupiło
3
Okaleczone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okaleczone
Dostępny
367 szt.

Takiej zbrodni mogła dokonać tylko bestia. A ofiar będzie więcej Prokurator Hanna Osul wraca do pracy po półrocznej przerwie spowodowanej tragicznymi wydarzeniami w jej życiu – w niewyjaśnionych okolicznościach straciła męża i córeczkę. Choć policja przyjęła za prawdopodobną tezę o rozszerzonym samobójstwie, Hanna do tej pory nie może w to uwierzyć. Tego samego dnia pod Wrocławiem zostaje znalezione ciało pięcioletniej dziewczynki, która zmarła w wyniku niezwykle brutalnego okaleczenia. Mimo odnalezienia narzędzia zbrodni nie udaje się ująć sprawcy. Biegli niezależnie od siebie ostrzegają, że morderca nie poprzestanie na jednym zabójstwie, a ofiar będzie więcej. Hanna bez reszty angażuje się w śledztwo. Czy wytropienie zabójcy przyniesie jej wyczekiwane katharsis?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

6 osób kupiło
4
Vicious Lost Boys. Tom 3. Their Vicious Darling - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vicious Lost Boys. Tom 3. Their Vicious Darling
Dostępny
281 szt.

Wojna jest najstraszliwsza, kiedy stawką jest miłość. Na wyspie dochodzi do zmian. Wrogowie Pana jeszcze nigdy nie byli tak silni. Sojusze tworzą się i zrywają, jednak kiedy wystarczająco wielu graczy ma wspólny cel, ich intrygi mogą poważnie zaszkodzić królowi i Zagubionym Chłopcom. Zwłaszcza, kiedy na wyspę przybywa tajemniczy Krokodyl. Co się wydarzy, kiedy jego zegarek skończy odliczanie? Tymczasem Winnie musi zmierzyć się z mrokiem, który na dobre rozgościł się w jej sercu. Do tej pory na wyspie jedynie mężczyźni dzierżyli prawdziwą władzę. Czy młodziutka Darling da radę zapanować nad nową mocą i nie zatracić się przy okazji w ciemnościach? Pan i Zagubieni Chłopcy zrobią wszystko, aby ją ratować. Ale czy to na pewno właśnie ona potrzebuje ratunku?

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

2 osoby kupiły
5
Barbie. HJT17 Loves the Ocean. Modne kreacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HJT17 Loves the Ocean. Modne kreacje
Barbie, Mattel
Dostępny
3 szt.

Barbie lubi być przygotowana na każdą okazję. Ta niezwykła kolekcja ubranek jest tak wszechstronna jak sama Barbie! Znajdziesz tu wyjątkowe interpretacje najnowszych trendów. W każdym zestawie jest jeden strój i dwa akcesoria dla lalki Barbie. Łącz je z innymi ubrankami, butami oraz akcesoriami z tej linii, aby tworzyć oryginalne zestawienia i odkrywać własny styl. W zestawie jeden strój (jedna sukienka lub koszulka + spódniczka/spodnie) oraz dwa akcesoria. Lalka sprzedawana oddzielnie. Stroje mają uniwersalny krój pasujący do większości lalek Barbie. Każdy zestaw ubranek jest sprzedawany oddzielnie, zależnie od dostępności. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

1 osoba kupiła
6
Jaśnie Pan Pichon rzecz o Fryderyku Chopinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaśnie Pan Pichon rzecz o Fryderyku Chopinie
Dostępny
15 szt.

Anna Czerwińska-Rydel opisała, a Józef Wilkoń namalował ten dawno już nieistniejący świat małego Frycka. Sięgając po tę książkę dziecko może więc dzięki dwojgu wspaniałym artystom wraz z nim śmiać się i psocić, przeżywać pierwsze wzruszenia, a dorosły - być może przypomni sobie własne dziecięce marzenia, gdy wszystko było możliwe i może zrozumie tęsknotę, która przebija się przez każdą nutę chopinowskich kompozycji. Polecam więc "Jaśnie Pana Pichona" dużym i małym - tym, którzy znają i kochają tę przepiękną muzykę i tym, którzy dopiero mają ją poznać. Iwona Hardej

35,00 zł
23,80 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
7
Rakiety - ????? ????? ???? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakiety - ????? ????? ????
Dostępny
150 szt.

Dieta. Psychika. Ruch. To tylko kilka z obszarów, które są niezwykle ważne w leczeniu choroby onkologicznej. O tym dlaczego i jakie są najważniejsze trendy w książce ?Rakiety. Pięknem w raka? autorzy rozmawiają z wyjątkowymi specjalistami. Co więcej dziennikarki i redaktorki największych, ogólnopolskich mediów, m.in. RMF FM, TVN24, Radio ZET czy Newsweek Polska poruszają te tematy z kobietami chorymi onkologicznie, które mówią o swoich doświadczeniach. To wszystko sprawia, że publikacja, która trafiła do kilkunastu tysięcy chorych kobiet i ich bliskich, stanowi nie tylko bazę wiedzy, ale także duże wsparcie psychologiczne. Ponieważ w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę do Polski trafiło tysiące chorych onkologicznie kobiet, postanowiliśmy wydać książkę również w języku ukraińskim. To pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Co ważne, wydanie zostało uzupełnione o historie Ukrainek, które zmagając się z chorobą, zmuszone były uciekać przed wojną, często przerywając leczenie i mierząc się z podwójnym lękiem o zdrowie i życie. Ponadto zostały poruszone tematy związane z organizacją pomocy humanitarnej i nowych aspektów choroby onkologicznej w sytuacji konfliktu zbrojnego. Publikacja powstała z pomocą dodatkowych specjalistów w zakresie pomocy humanitarnej, w tym przedstawicieli Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy czy polskich laureatów nagrody World Press Photo. ???????????? ???? ?RAKIETY? ???? ???? - ???? ? 2012 ???? ?? ?????? ?????????????? ?????????????? ??????? ?????????? ??? - ?? ???? ???????-?????, ??? ???????? ???? ? ???????????? ??????????? ??? ?????, ?????? - ???, ????????, ? ????? ? ????????. ?????????? ????? ??????? ????????? ? ????????????? ?????????????? ?? ????? ???????? ? ????? ??????, ? ????? ???? ?????? ???????? ? ?? ???? ??????. ??????? ???? ???????????? ?????? ?? ???????? ??????? ????????????: ???????? - ?????, ??????????, ???????????. ??? ??????? ????? ? ??????? ???? ??????? ????????? ?? ???????? ????????????, ??? ??????? ???????? ? ??????. ????? ??????? - ????????? ???????????? ??????, ??????????? ?????????? ???????????? ????????, ????????? ???????? ?? ????????? ????? ????. ?????????? ?????? ??????? ????????? ???? - ???? ??????????? ?????. ?????? ?????????? ????? ???????? ?? ????? ?????: www.fundacjarakiety.pl

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

8
Etyka i ekologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka i ekologia
Dostępny
52 szt.

Specjaliści różnych dziedzin nauki rozważają problematykę ekologiczną w kontekście etycznym.

76,00 zł
54,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,28 zł

9
Konteksty Dextera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konteksty Dextera
Dostępny
60 szt.

Dexter, bohater powieści oraz serialu, fascynuje i przeraża. Naukowcy, specjaliści różnych dziedzin, rozważają fenomen popularności tej postaci.

110,00 zł
79,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,80 zł

10
Barbie. HJT19 Loves the Ocean modne kreacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HJT19 Loves the Ocean modne kreacje
Barbie, Mattel
Dostępny
2 szt.

Barbie lubi być przygotowana na każdą okazję. Ta niezwykła kolekcja ubranek jest tak wszechstronna jak sama Barbie! Znajdziesz tu wyjątkowe interpretacje najnowszych trendów. W każdym zestawie jest jeden strój i dwa akcesoria dla lalki Barbie. Łącz je z innymi ubrankami, butami oraz akcesoriami z tej linii, aby tworzyć oryginalne zestawienia i odkrywać własny styl. W zestawie jeden strój (jedna sukienka lub koszulka + spódniczka/spodnie) oraz dwa akcesoria. Lalka sprzedawana oddzielnie. Stroje mają uniwersalny krój pasujący do większości lalek Barbie. Każdy zestaw ubranek jest sprzedawany oddzielnie, zależnie od dostępności. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

11
Puzzle z grą: Miejska przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle z grą: Miejska przygoda
Tactic
Dostępny
23 szt.

Trenuj umysł i zręczność! Złóż wielką planszę, poskładaj figurki (możesz też dodać swoje zabawki) i puść wodze fantazji przy tworzeniu i odkrywaniu swojego własnego świata! Puzzle tworzą planszę do kreatywnej gry planszowej. Rozmiar planszy po złożeniu 56 x 55 cm. Produkt posiada certyfikat FSC i wykonany został w technologii Zero plastiku. Zawartość: 9 wielkich kawałków planszy (puzzli), 16 kartonowych pionków z ilustracjami postaci i rzeczy, 16 żetonów, 1 drewniana figurka (lisek, kotek lub skuter). Puzzle z elementem gry dla 1 i więcej graczy w wieku 3+.

64,08 zł
52,55 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,53 zł

12
Mój własny Kameleon Moja pierwsza gra planszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój własny Kameleon Moja pierwsza gra planszowa
Tactic
Dostępny
212 szt.

Moja pierwsza kolorowa gra! Kameleony drzemały tak długo, że ich kolory zupełnie wyblakły... Pomóżcie kameleonom je odszukać i odzyskać. Rzucajcie kostką, przesuwajcie się po planszy i spróbujcie znaleźć właściwe kolory dla swojego kameleona! W tej zachwycającej grze dla najmłodszych znajdziesz duże drewniane pionki i drewnianą kostkę. Rozmiar planszy po złożeniu 56 x 55 cm. Produkt posiada certyfikat FSC i wykonany został w technologii Zero plastiku. Zawartość: plansza gry, 4 planszetki kameleonów, 16 kolorowych pasków, 4 pionki, kostka, instrukcja. Gra dla 2-4 graczy w wieku 3+.

116,74 zł
95,73 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 21,01 zł

13
Puzzle z grą: Kot na farmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle z grą: Kot na farmie
Tactic
Dostępny
22 szt.

Trenuj umysł i zręczność! Złóż wielką planszę, poskładaj figurki (możesz też dodać swoje zabawki) i puść wodze fantazji przy tworzeniu i odkrywaniu swojego własnego świata! Puzzle tworzą planszę do kreatywnej gry planszowej. Rozmiar planszy po złożeniu 56 x 55 cm. Produkt posiada certyfikat FSC i wykonany został w technologii Zero plastiku. Zawartość: 9 wielkich kawałków planszy (puzzli), 16 kartonowych pionków z ilustracjami postaci i rzeczy, 16 żetonów, 1 drewniana figurka (lisek, kotek lub skuter). Puzzle z elementem gry dla 1 i więcej graczy w wieku 3+.

64,08 zł
52,55 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,53 zł

14
Puzzle z grą: Lis w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle z grą: Lis w lesie
Tactic
Dostępny
26 szt.

Trenuj umysł i zręczność! Złóż wielką planszę, poskładaj figurki (możesz też dodać swoje zabawki) i puść wodze fantazji przy tworzeniu i odkrywaniu swojego własnego świata! Puzzle tworzą planszę do kreatywnej gry planszowej. Rozmiar planszy po złożeniu 56 x 55 cm. Produkt posiada certyfikat FSC i wykonany został w technologii Zero plastiku. Zawartość: 9 wielkich kawałków planszy (puzzli), 16 kartonowych pionków z ilustracjami postaci i rzeczy, 16 żetonów, 1 drewniana figurka (lisek, kotek lub skuter). Puzzle z elementem gry dla 1 i więcej graczy w wieku 3+.

64,08 zł
52,55 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,53 zł

15
Operation "Market Garden" 1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operation "Market Garden" 1944
Dostępny
23 szt.

This part of Antek's adventures will take us to a "monkey grove" in... Scotland, where Antek undergoes a fast-track parachuting course under the watchful eye of Capt. Soursoup so he can take part in the largest airborne operation of World War II - Market Garden - as part of Gen. Stanisław Sosabowski's First Independent Parachute Brigade. Will Antek be directly involved in the murderous battle to gain control of a bridge on the Rhine? Is it difficult to land inside a painting of Generalfeldmarschall Walther Model? What secrets do the documents of Dr Gruber hide? You will find the answers to these and other questions in Part 6 of The Wartime Odyssey of Antek Srebrny 1939-1944.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

16
Szukaj i Znajdź Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i Znajdź Dinozaury
Tactic
Dostępny
160 szt.

Witajcie w parku największych olbrzymów jakie żyły na świecie! Będziecie tropili Dinozaury. Gdy ktoś spostrzeże na planszy te, które wskazały karty - i wskaże jednocześnie obydwa gady - otrzyma w nagrodę figurkę Dinozaura. Produkt oferuje dynamiczną zabawę rozwijającą refleks i zmysł obserwacji. Dwustronna plansza składana z puzzli za każdym razem może przybierać inny kształt. Produkt posiada certyfikat FSC. Zawartość: 12 dwustronnych części planszy, 55 kart, 4 plansze-jaskinie, 17 figurek zwierząt, 5 żetonów jaj, broszura o dinozaurach oraz instrukcja. Gra dla 2-4 graczy w wieku 5+.

116,74 zł
95,73 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 21,01 zł

17
The Battle of Monte Cassino 1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Battle of Monte Cassino 1944
Dostępny
33 szt.

Antek Srebrny is a soldier in the Second Polish Corps, and a soldier to handle special tasks to boot! These consist in foiling the enemy's evil plans. The stakes are now very high. The Polish units are preparing for their most important battle - the battle to capture the monastery at Monte cassino. Even Corporal Wojtek is taking part in the preparations, and there would be nothing strange about it if it was not for the fact that he's a bear. The attack is about to start but the artillery needs to shell the enemy positions first. The ammunition has to be delivered on time. Who will attempts to stop the Polish soldiers? Are the Green Devils really to be feared? Who will join Antek's unit? You'll find the answers in the fourth book of The Wartime Odyssey of Antek Srebrny - The Battle of Monte Cassino.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

18
The Defence of Grodno 1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Defence of Grodno 1939
Dostępny
18 szt.

When we first meet him, Antek Srebrny is only 14 years old, a boy scout in Grodno. Ever since the outbreak of World War II, he and his friends have been preparing to fight the Germans. And yet he is fated to confront another fatal enemy of Poland - the Soviets. Like many of his peers, he takes part in defending his home town of Grodno against the invading Red Army. This is not the only danger that lies in wait for him. He is followed by the mysterious Mr X. Will Antek survive the street fighting against the Red Army? Who will help him confront dangerous Mr X? What does the date 10 February 1940 mean for Antek and his family? Find out in Part One of the Wartime Odyssey of Antek Srebrny, The Defence of Grodno 1939.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

19
Fikaj i Hycaj Moja pierwsza gra planszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fikaj i Hycaj Moja pierwsza gra planszowa
Tactic
Dostępny
172 szt.

Moja pierwsza skacząca gra! Żabki wyszły pobawić się w stawie, ale czas już by wróciły do domu. Mama i tata przywołują je słodką pieśnią: Kto pierwszy w domu - wygrywa! I zaczyna się wyścig! Wygrywa pierwsza żabka, która doskoczy do mety - na drugą stronę stawu! Produkt posiada certyfikat FSC i wykonany został w technologii Zero plastiku. Zawartość: plansza, 4 drewniane żabki, 13 liści lilii wodnych, specjalna kostka, instrukcja. Gra dla 2-4 graczy w wieku 3+.

116,74 zł
95,73 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 21,01 zł

20
"Ramię krzep Ojczyźnie służ" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Ramię krzep Ojczyźnie służ"
Dostępny
65 szt.

Zbiór artykułów na temat historii i działalności polskiego ruchu sokolego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy przedstawiają genezę Sokolstwa w USA, jego związki z Polską, działalność patriotyczną i wychowawczą - głównie wśród młodzieży - zgodnie z hasłem "w zdrowym ciele zdrowy duch". Omawiają zaangażowanie ruchu na rzecz "sprawy polskiej", podkreślając wkład Sokolstwa w odzyskanie niepodległości Polski.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

Wróć do góry