hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.02.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 16 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wszyscy niestety normalni (Maria Czubaszek), na drugim Jadzia Pętelka chce sama (Barbara Supeł). Kolejny produkt to Dziennik cwaniaczka. Więcej czadu (Jeff Kinney) oraz Michał Koterski. To już moje ostatnie życie (Michał Koterski, Beata Nowicka).
1
Wszyscy niestety normalni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wszyscy niestety normalni
Dostępny
1577 szt.

Po raz pierwszy zebrane w jednym tomie dwie kultowe książki Marii Czubaszek: Na wyspach Hula-Gula i Dziewczyny na ścianę i na życie! Słyszałem i widziałem już tysiące Marii Czubaszkówien: wąsatych i siedzących na wózkach inwalidzkich, garbatych i zatrudnionych w usługach, mundurowych i chodzących służbowo w cywilu. Ostatnim wcieleniem imienia własnego Maria Czubaszek jest dla mnie czerstwy staruszek, który dla kawału prosił mnie do tańca na sylwestra, mówiąc: Bynajmniej posiadam narzeczoną osobistą zresztą niestety. Ty też bezbłędnie rozpoznajesz ten typ i z uporem szukasz jego obecności? Ta książka jest dla Ciebie! Czubaszek ironiczna, absurdalna, genialna. Teksty i felietony, za które pokochały ją miliony czytelników. A że w życiu i tekstach Marii Czubaszek może wydarzyć się naprawdę wszystko…. Nieprawdaż? Prawdaż, niestety! Bo ludzie nienormalni są w tym świecie jak najbardziej normalni! Uwaga! Przeczytanie tej książki grozi miłością albo uwielbieniem do autorki! Maria Czubaszek (1939-2016) – pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Stworzyła dla radiowej Trójki kultowe słuchowiska: Dym z papierosa, Małgorzaty jego życia i Serwus, jestem nerwus, w których brawurowe role odegrali m.in. Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka, Barbara Wrzesińska, Jerzy Dobrowolski i Wojciech Pokora. Słuchowiska te po raz pierwszy emitowane były w Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym. Pojawiała się także w programach Ilustrowany Magazyn Autorów oraz Powtórka z Rozrywki. Autorka licznych tekstów piosenek; pierwszy z nich, Kochać można byle jak, napisała do muzyki Wojciecha Karolaka w 1965 roku. Piosenki z jej słowami można usłyszeć w wykonaniu takich artystów, jak Alibabki, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Ryszard Rynkowski, Trubadurzy i VOX. Napisała dialogi do filmów Filip z konopi i Murmurando, a także scenariusz do serialu Lot 001. Współtworzyła fabuły seriali Psie serce, Na Wspólnej oraz BrzydUla. W improwizowanym serialu Spadkobiercy wcielała się w rolę babci Maggie Mekintosz Owens. Użyczyła głosu w dubbingu filmu Rysiek Lwie Serce jako Babcia. W 2009 roku została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

45,00 zł
28,35 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

450 osób kupiło
2
Jadzia Pętelka chce sama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jadzia Pętelka chce sama
Dostępny
463 szt.

Jadzia Pętelka chce wszystko robić sama. To dobrze, że dziewczynka chce być taka samodzielna, ale czy to oznacza, że już nie musi korzystać z niczyjej pomocy i słuchać się rodziców? Co z tej samodzielności wyniknie? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

423 osoby kupiły
3
Dziennik cwaniaczka. Więcej czadu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dziennik cwaniaczka. Więcej czadu
Dostępny
1594 szt.

Greg zostaje pracownikiem technicznym (to znaczy tragarzem) w kapeli Bródna Pieluha. I od razu odkrywa cienie rockandrollowego życia: zarwane nocki, żebranie o lajki, niezdrowe używki (czyli kawę i pączki), notoryczny brak kasy, kłopoty z repertuarem, a przede wszystkim grożące rozłamem kłótnie między muzykami. Gdy nowa dziewczyna wokalisty zaczyna poprawiać teksty napisane przez Rodricka, Greg czuje, że ta pielucha jest pełna… i wkrótce się przeleje! Jeff Kinney jest twórcą serii książekDziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. Sześciokrotnie zdobył Nickelodeon Kids’ Choice Award w kategorii Ulubiona Książka. Jest jednym ze Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata w rankingu „Time”. Stworzył również www.poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Serwisów Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w mieście Waszyngton, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie z żoną i dwoma synami mieszka w Massachusetts, gdzie razem z rodziną prowadzi księgarnię An Unlikely Story.

36,99 zł
23,67 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,32 zł

336 osób kupiło
4
Michał Koterski. To już moje ostatnie życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Michał Koterski. To już moje ostatnie życie
Dostępny
418 szt.

Przeleciał mi przed oczami film z życia i zrozumiałem, że jak dzisiaj się nie zatrzymam, to już nigdy nie powtórzy się taka szansa. Umrę tu samotnie. Zaćpam się, zapiję, zachleję na śmierć. To będzie mój koniec. – Michał Koterski Od czternastego roku życia zażywał narkotyki. W liceum zamiast do szkoły chodził do klubów, gdzie zaprzyjaźnił się z lokalnymi gangsterami. Parę dni przed maturą pilnował ojca, żeby ten nie zapił się na śmierć. Po sukcesie filmu Dzień świra, w którym zagrał Sylwusia, nie było lepiej. Na każdą imprezę przychodził naćpany lub pijany. Były sytuacje, których nie miał prawa przeżyć. Lubił się leczyć, jeździł do ośrodków dla uzależnionych, chodził na terapie, na mityngi. Robił to w jednym celu: aby się „podreperować”, żeby potem „lepiej się zażywało”. Nikt nie wierzył, że uda mu się wygrać z uzależnieniami. Nawet on sam. Co stało się w jego życiu, że dzisiaj jest „czysty”? Mówi o tym wprost: „to dar od Boga”. Pół życia zajęło mu wychodzenie z uzależnień. Wie, że to jego ostatnia szansa. Pomaga mu świadomość, że jego syn Fryderyk jest pierwszym Koterskim, który urodził się w trzeźwej rodzinie. To już moje ostatnie życie jest niezwykle szczerą rozmową o życiu, uzależnianiach, wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami, o sławie i jej mrocznych stronach. Ale również o miłości, łasce, Bogu i życiu „na trzeźwo”. Michał Koterski. To już moje ostatnie życie – wywiad Koterskiego i Nowickiej Beata Nowicka – dziennikarka. Autorka wielu niezapomnianych wywiadów z najważniejszymi postaciami świata kultury, polityki, show-biznesu. Autorka siedmiu książek, m.in. Basia. Szczęśliwą się bywa, z Barbarą Stuhr, Jak ja to robię, z Ewą Drzyzgą, Stuhrmówka, z Maciejem Stuhrem, oraz Zbyszek przez przypadki, ze Zbigniewem Zamachowskim. Michał Koterski – polski aktor, prezenter telewizyjny. Na wielkim ekranie debiutował w 1999 roku rolą Sylwusia, syna Adama Miauczyńskiego, w filmie Marka Koterskiego Ajlawju. Zagrał tę postać jeszcze w dwóch filmach: Dzień świra (2002) i Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). Grał też w wielu innych filmach, m.in. 7 uczuć i Gierek, oraz serialach. Był uczestnikiem licznych programów: Jak oni śpiewają, Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Agent – Gwiazdy, The Story of My Life. Historia naszego życia. Prowadził talk-show Polsatu Misiek Koterski Show. Ma syna Fryderyka.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

281 osób kupiło
5
Gekon, który odkrył echo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Gekon, który odkrył echo
Dostępny
825 szt.

Niesłychanie zabawna opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze, i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy z… własnym echem! Na zalanej słońcem rajskiej wyspie mały gekon z wielkim ego marzy, żeby zostać gwiazdą. Od świtu do nocy serwuje sąsiadom – czy tego chcą, czy nie – swoje wokalne popisy. Ta samotna i bardzo kręta droga do sławy może okazać się ścieżką, która zaprowadzi małego śpiewaka do czegoś zupełnie nieoczekiwanego. No właśnie – do czego? Gekon, który odkrył echo to kolejny picturebook autorstwa Jima Fielda i Rachel Bright (autorów m. in. bestsellerowych Mysz, która chciała być lwem, Koala, który się trzymał, Wiewiórki, które nie chciały się dzielić). Obok mistrzowsko przetłumaczonej przez Basię Supeł rymowanej historii główną rolę odgrywają w nim ilustracje. Niezależnie od wieku trudno oprzeć się wesołej szacie graficznej oraz pogodnej historii, która dodatkowo zostawia czytelnika z nienachalnym, a bardzo ważnym przesłaniem.

44,99 zł
26,09 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,90 zł

222 osoby kupiły
6
Saga krynicka. Tom 1. Sekrety kobiecych dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Saga krynicka. Tom 1. Sekrety kobiecych dusz
Dostępny
274 szt.

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją przyszłość. Jest przecież tylko zwykłą chłopką z łemkowskiej chaty, którą mąż wprowadził na salony. Nie wszystkim w rodzinie się to podoba. Wkrótce Aurelia zaprzyjaźnia się z Matyldą, dobrze urodzoną i wpływową osobą, która przyjechała latem do uzdrowiska. Kobiety dzielą się ze sobą wszystkimi troskami i radościami. Przenikliwa natura Matyldy prowadzi do odkrycia niezwykłego sekretu, który na zawsze zmieni życie kilku osób. Edyta Świętek przenosi nas do świata, w którym pochodzenie stawiano na pierwszym miejscu, a za rodzinne tajemnice oddawano życie. W tej opowieści odnajdziecie swoje historie, walkę o szczęście, spełnienie i poszukiwanie własnej tożsamości. Pierwsza część „Sagi krynickiej”.

45,90 zł
27,54 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,36 zł

110 osób kupiło
7
Jadzia Pętelka idzie spać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jadzia Pętelka idzie spać
Dostępny
1309 szt.

Wszystkie leniwce na piżamce małej Jadzi już ziewają ze zmęczenia, tylko Jadzia jakoś nie chce iść spać. Jest jednak na to pewna rada – mama Jadzi zna sztuczki, które pomogą dziewczynce zapaść w puchaty i milutki jak kocyk sen. Co to za magia? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

98 osób kupiło
8
Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii
Dostępny
949 szt.

Obowiązkowa lektura dla fanów Olivera Sacksa Czy jeśli uwierzymy w tajemniczą chorobę, to możemy na nią zapaść? Jak wielką władzę nad ciałem może sprawować umysł? Czy śpiączka może być zaraźliwa? Skąd biorą się zaburzenia psychosomatyczne? W Szwecji setki dzieci na wiele miesięcy, a nawet lat, zapadło w stan przypominający sen. W Le Roy, mieście na północy stanu Nowy Jork, u nastoletnich dziewcząt pojawiły się drgawki, które rozprzestrzeniły się wśród nich jak zaraza. Na Kubie pracownicy amerykańskiej ambasady po usłyszeniu w nocy dziwnych dźwięków odczuwali bóle głowy i tracili pamięć. To tylko kilka przypadków chorób, których nie można wyjaśnić naukowymi metodami. Neurolożka Suzanne O’Sullivan, podróżując po świecie, przygląda się najbardziej tajemniczym chorobom, które dotknęły całe grupy osób z różnych społeczności. Opisuje zjawiska wymykające się klasyfikacjom znanym współczesnej medycynie. Pokazuje, jak trauma wpływa na umysł, ingeruje w ciało i odpowiada za choroby, których nie można zidentyfikować. Dzięki tej książce zanurzysz się w świecie relacji między ciałem i umysłem, który – jak pokazują opisane tu historie – wciąż jest oceanem pełnym tajemnic. Suzanne O'Sullivan to światowej sławy brytyjska neurolożka i naukowczyni. Pracowała w Szpitalu Królewskim w Londynie, jest specjalistką w National Hospital for Neurology and Neurosurgery oraz w Towarzystwie Epileptologii. Ma ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami psychosomatycznymi. Bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana autorka książki Wszystko jest w twojej głowie.

59,99 zł
40,19 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,80 zł

67 osób kupiło
9
Jadzia Pętelka odwiedza dziadków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jadzia Pętelka odwiedza dziadków
Dostępny
881 szt.

W tym roku rodzina Pętelków spędzi Gwiazdkę u dziadków. Jadzię i Stasia czeka podróż samochodem przez migocące od świątecznych światełek miasto. Wszyscy są podekscytowani nadchodzącą kolacją! Rodzina Pętelków przygotowała same pyszności. Na świątecznym stole pojawią się – czerwony barszcz, kluski z makiem, śledzie oraz pierniczki. Tata, Jadzia i Staś pięknie udekorują choinkę. Czy Mikołaj przyniesie wszystkim wymarzone prezenty? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

59 osób kupiło
10
Chorzy ze stresu 2. Problemy psychosomatyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Chorzy ze stresu 2. Problemy psychosomatyczne
Dostępny
2514 szt.

Po sukcesie Chorych ze stresu czytelnicy zasypali autorkę pytaniami. Część druga stanowi omówienie najczęściej pojawiających się problemów. Autorka jako pierwsza nazwała po imieniu choroby, które inni lekarze ignorowali. Pokazała, że chicagowska siódemka, czyli lista siedmiu chorób psychosomatycznych, wymaga aktualizacji, zwłaszcza po pandemii COVID-19. W swojej nowej książce pogłębia analizę związku psyche z somą, rozbudowując go o cerebrum, czyli mózg. Stawia tezę, że jesteśmy świadkami narodzin nowych schorzeń XXI wieku, którym nadaje własną nazwę – choroby psycho-cerebro-somatyczne. Ludzie stawiający sobie wysoko poprzeczkę w życiu codziennym padają ofiarą zmasowanego ataku stresu. Czy da się to wytrzymać? Absolutnie nie! W efekcie nie tylko ich soma wymyka się psyche spod kontroli, dając objawy psychosomatyczne, krzyczy także ich mózg. Co to oznacza w praktyce? Psycho-cerebro-somatycy równolegle do objawów psychosomatycznych coraz częściej doświadczają ataków paniki, stanów lękowych i depresji. Być może przyczynkiem do tych nowych dolegliwości stała się pandemia, może wojna Putina w Ukrainie, a może z wolna narastające rozczarowanie religią konsumpcjonizmu, zapędzającą nas w kozi róg. Jedno jest pewne, stres jest źródłem nie tylko zaburzeń hormonalnych w naszych ciałach, ale też zaburzeń neuroprzekaźników w naszych mózgach. Ewa Kempisty-Jeznach w Chorych ze stresu 2 podsuwa czytelnikom rozwiązania, jakie w takich sytuacjach proponuje medycyna. Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, przez pięć lat pracowała w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami macierzystej uczelni. W 1981 roku wyjechała do Niemiec, gdzie założyła prywatną klinikę, w której przepracowała trzydzieści dwa lata, zdobywając kolejne stopnie specjalizacji. Jest internistą, specjalistą chorób ogólnych, jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem medycyny męskiej, autorką książek Testosteron. Klucz do męskości oraz Książka tylko dla mężczyzn, a także częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako ekspertka w wielu dziedzinach medycyny holistycznej, a szczególnie medycyny męskiej. Pracuje jako kierownik medyczny Kliniki Wellness w prywatnym szpitalu Medicover w Warszawie, gdzie udziela konsultacji pacjentom z Polski i zagranicy.

45,00 zł
28,35 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

54 osoby kupiły
11
Rok w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Rok w domu
Dostępny
756 szt.

Witajcie! Na imię mi Aleks. Mieszkam przy ulicy Gołębiej 7 razem z rodzicami i braciszkiem Filipem. W naszym domu nigdy nie jest nudno! Mamy sympatycznych sąsiadów i dużo zwierzaków, a za domem jest mnóstwo miejsca na zabawę. Mamy nawet wspólny ogródek! Zapraszam was do naszej kamienicy – najfajniejszego miejsca na świecie! Kamienicę przy Gołębiej 7 zamieszkuje grupa serdecznych ludzi i ich uroczych podopiecznych: Maria i Witold z dwoma kociakami, pisarka Oliwia z rodziną, księgarka Ola z synem Antkiem i psem Azorem, prowadzący klinikę weterynaryjną Basia i Karol z córkami oraz psiakiem Kropką. Nieustannie pomaga im Krzysztof – złota rączka. Nie mogło również zabraknąć gołębi (nazwa ulicy zobowiązuje!), kosa, myszki, kreta, pająka oraz kota Benka! Tę zgraną ferajnę często odwiedzają goście: miłośnik szachów Jan, Klara – mama Oliwii, Karolina i Kacper – ukochane wnuczęta Marii i Witolda, rolnik Adam z synem Kubą, Hanna – przyjaciółka Oli, oraz jej córka Laura, a także pani listonoszka. Największe bystrzaki gdzieniegdzie wypatrzą też pszczołę Lidkę! Co oni wszyscy robią w ciągu roku? Sprawdźcie sami, oglądając pełne szczegółów ilustracje! A co wy zwykle robicie w domu i na podwórku w styczniu, lutym, marcu i innych miesiącach? Marta Kulesza z wykształcenia jest graficzką, ale jej prawdziwą pasją jest ilustracja. Nałogowo czyta książki, głównie kryminały, ale nie potrafi też przejść obojętnie obok pięknie ilustrowanych książek dla dzieci. Najlepsze pomysły wpadają jej do głowy podczas długich spacerów po lesie.

64,99 zł
41,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 23,40 zł

53 osoby kupiły
12
Nasze zwierzęta mocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze zwierzęta mocy
Dostępny
213 szt.

Dawni ludzie żyli wśród zwierząt i tylko dzięki nim mogli przeżyć. Zwierzęta – te łowne, te hodowane, jak i te, które po prostu cieszyły swoim widokiem lub śpiewem – były także symbolami, poprzez które ludzie oglądali i pojmowali świat. To nam zostało do dziś: zauważmy, jak często nasze rozmowy schodzą na temat zwierząt. Nowa książka Wojciecha Jóźwiaka przedstawia właśnie zwierzęta jako symbole, jako mieszkańców naszej wyobraźni. Autor śledzi ich obecność w popularnych skojarzeniach, w literaturze, filmach i malarstwie. Łączy zwierzęce archetypy z symbolami astrologii, magii, tarota, enneagramu. W książce przewijają się nasze współczesne zwierzęta mocy: Bocian, Borsuk, Dzik, Gołąb, Jaskółka, Jeleń, Jeż, Koń, Kret, Kruk, Lew, Lis, Łoś, Mysz, Myszołów, Niedźwiedź, Orzeł, Pająk, Raróg, Słoń, Sokół, Szczur, Ślepowron, Tygrys, Wąż, Wilk, Zając, Żaba, Żubr. Warto zwrócić się do nich, by zrozumieć symboliczny ekosystem, w którym wciąż żyją nasze umysły. Wojciech Jóźwiak - astrolog. „Symbolista”: czyli badacz symboli, które nas przenikają. Prowadzi internetowe strony astroakademia.pl, taraka.pl, wojciechjozwiak.pl. Jest autorem książek m.in. Cykle zodiaku (1992), Okiem astrologa (1997), Imię dla twojego dziecka (1997), Tarok wróżebny i wizyjny (2002), Warsztaty szamańskie, praktyczny terenowy podręcznik (2002), Znaki zodiaku i ich władcy (2004), Wiedza nie całkiem tajemna (2004), Astrologia samopoznania (2007), Nowy szamanizm. O tym, co magiczne, słowiańskie i archaiczne we współczesnym świecie (2007).

49,00 zł
29,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,11 zł

39 osób kupiło
13
Tomek Łebski. Chętnie pomogę (za parę monet) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Chętnie pomogę (za parę monet)
Dostępny
367 szt.

W każdą sobotę w domu Łebskich odbywa się sprzątanie. Tomek zwykle jest wtedy BARDZO zajęty… relaksowaniem się, i niewiele pomaga. Do czasu… gdy w sklepie z różnościami zauważa wielkie pudło z przyborami do prac plastycznych – po prostu marzenie! Wtedy wszystko się zmienia. Tomek postanawia szybko zdobyć dodatkowe fundusze, żeby kupić ten wypasiony ZESTAW ARTYSTY. Nagle zaczyna pomagać dosłownie wszystkim we wszystkim – oczywiście odpłatnie. Ale skurczone w praniu ubrania Danki i nawoskowany tuż przed nawałnicą samochód nie przybliżają Tomka do upragnionego celu… W tym tempie zgromadzenie potrzebnej sumy pieniędzy zajmie Tomkowi MILION lat… A może jednak nie? Wielokrotnie nagradzana, bestsellerowa seria „Tomek Łebski” to idealna propozycja dla każdego dziecka. Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Niestandardowa forma – bogato zilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków ukazujących świat Tomka Łebskiego zachęcą do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć książkę na pierwszej stronie!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

38 osób kupiło
14
Montessori. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. Kosmos
Dostępny
894 szt.

Wspólnie z dzieckiem stwórzcie księżyc z plasteliny, poznajcie nazwy elementów przestrzeni kosmicznej oraz odszukajcie na mapie nieba gwiazdozbiory! Seria „Montessori” to książki poszerzające wiedzę dzieci zgodnie z pedagogiką Montessori. Maluch staje się współtwórcą książki, a to doskonała okazja do rozmów o naszym otoczeniu i do rozwijania różnych umiejętności. Sympatyczni bohaterowie sprawią, że dzieci zechcą odkrywać świat razem z nimi, a staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki i elementy do wycinania są świetną atrakcją umilającą korzystanie z książek.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

36 osób kupiło
15
Jadzia Pętelka robi siku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka robi siku
Dostępny
474 szt.

Jadzia dostała prezent! Ale co to? Coś na głowę, coś do przechowywania zabawek? Nie, to nocnik do robienia siku! Staś – brat Jadzi – o tym wie, ale Jadzia dopiero uczy się, do czego służy nowy przedmiot. Czy malutkiej dziewczynce uda się z nim oswoić? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

31 osób kupiło
16
KookyLoos. Walizka Elle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Walizka Elle
Magic Box, KookyLoos
Dostępny
631 szt.

Czy jesteś gotowa, by wyruszyć w podróż? Walizki KookyLoos zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby świetnie się bawić wszędzie tam, gdzie dotrzesz. Czekają na Ciebie aż 4 modele do zebrania! Elle jest prawdziwą znawczynią mody. Jej stroje haute couture to najnowszy paryski szyk mody! Czy jesteś gotowa na wycieczkę po sklepach z biżuterią przy Place Vendôme i Rue Chambon? Ale to Ty zdecydujesz, który z dwóch strojów założy na najnowszy pokaz mody! Ma też trzy różne minki, które możesz zmienić jednym kliknięciem. Wszystko możesz spakować do walizki i zabrać je ze sobą! Zawartość: – 1 ekskluzywna KookyLoos, – 2 stroje, – 1 zwierzątko, – ponad 13 akcesoriów, – wieszaki.

69,99 zł
62,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

28 osób kupiło
17
Louca. Tom 5. Feniksy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Louca. Tom 5. Feniksy
Dostępny
114 szt.

Piąty tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi. Drużyna Louki wygrywa ważny mecz, więc wszyscy są pewni, że sekcja piłkarska liceum zostanie uratowana. Jednak ich sukces krzyżuje plany pewnej wpływowej osoby, która nie cofnie się przed niczym... Równocześnie Louca z pomocą ducha Nathana próbuje zdobyć serce ukochanej Julii. Problem w tym, że nie jest ani śmiały, ani doświadczony w kontaktach z dziewczynami, więc robi głupstwo za głupstwem! Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

34,99 zł
23,79 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,20 zł

25 osób kupiło
18
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 14
Dostępny
145 szt.

Być może Garfield zrodzony jest do drzemek (musi codziennie przymknąć oko na jakieś osiemnaście godzin), ale kiedy się budzi, jest gotów do działania... Wykasłuje gigantyczny kłaczek, uwalnia zabójcze beknięcie czy chłoszcze Jona językiem (oczywiście językiem Odiego). To tylko dziecinna zabawa dla słynnego kocura. Garfieldowy cykl Tłustych kocich trójpaków stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i jego poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem – ponieważ nigdy dosyć zabawy.

99,99 zł
67,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 32,00 zł

22 osoby kupiły
19
W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Tom 7. Ziarno szaleństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Tom 7. Ziarno szaleństwa
Dostępny
170 szt.

Siódmy tom (cykl 1) słynnej serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary. Zakon Znaku rośnie w siłę, a jego zbrojne zagony pustoszą ziemie ostatnich broniących się marchii. Aby przeciwstawić się krwawym rządom fanatyków oraz nie dopuścić do obudzenia mrocznego boga Ramora, Mara studiuje „Księgę Bogów”. Tymczasem Bragon tworzy oddziały mające walczyć z Zakonem. Niedługo potem waleczny rycerz musi ruszyć na pomoc księżniczce, z którą nie rozstał się w zgodzie... Serię o Bragonie tworzy zespół francuskich autorów: scenariusz jest dziełem urodzonego w 1946 roku Serge’a Le Tendre’a (współautora m.in. „Labiryntów” i „Misji Wietnam”) i o pięć lat młodszego Régisa Loisela („Piotruś Pan”, „Skład główny”), a za rysunki w poszczególnych tomach odpowiadają różni graficy – w tym epizodzie jest to urodzony w 1981 roku David Etien, znany polskiemu czytelnikowi z serii „Czwórka z Baker Street”.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

21 osób kupiło
20
Po tamtej stronie. Dlaczego zmarli wracają... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po tamtej stronie. Dlaczego zmarli wracają...
Dostępny
484 szt.

Zadziwiające zjawiska, budzące dreszcz doświadczenia – tajemnice życia po śmierci. Autorka, znana dziennikarka śledcza opisująca świat mafii, po śmierci krewnego, który został zamordowany, doświadczyła niemożliwych do racjonalnego wytłumaczenia zdarzeń. Początkowe niedowierzanie i zwątpienie wkrótce ustąpiły zawodowej ciekawości i postanowiła poszukać osób, które podobnych zjawisk doświadczają na co dzień i potrafią je zdefiniować. Zwykli ludzie mówią o nich medium lub jasnowidz. Udało jej się do nich dotrzeć i namówić na szczerą rozmowę. Czy w ogóle można się oswoić ze zjawami? Prowadzić normalne życie, gdy one wciąż są w pobliżu? I jacy oni są, ci zmarli: mają poczucie humoru, złoszczą się, martwią o swoich bliskich tu, na ziemi? A tak w ogóle to dlaczego zmarli wracają do naszego świata, zamiast leżeć w grobie?

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

20 osób kupiło
21
Jadzia Pętelka idzie na piknik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka idzie na piknik
Dostępny
886 szt.

Jest sobota, w parku stoją już stragany. To znak, że za chwilę rozpocznie się sobotni targ śniadaniowy! Rodzina Pętelków wybiera się na piknik. Mama pakuje do koszyka widelce, łyżki i talerze, Staś dokłada kubeczki na lemoniadę. Jeszcze tylko koc i można ruszać! „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

19 osób kupiło
22
To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
Dostępny
1649 szt.

To nadal pestka! - druga część bestsellerowej książki To pestka! Chcesz zająć się ogrodnictwem, ale nie wiesz, jak zacząć? W tej książce znajdziesz jeszcze więcej pomysłów i prostych zadań, które wprowadzą cię w niezwykły świat przyrody i ogrodnictwa. Przeglądając kolejne strony i wypróbowując zamieszczone tu instrukcje, coraz lepiej poznasz tajemne życie roślin. Nie musisz się martwić tym, że nie masz ogródka – do prostych upraw wcale nie potrzeba dużo miejsca. Wystarczy zwykły parapet lub balkon. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – wianki z kwiatów i liści, przezrocza, sadzonki w wytłaczankach po jajkach i mnóstwo innych inspiracji! Ogrodnictwo to świetny sposób na rozwijanie kreatywności, pewności siebie i umiejętności rozwiązywania problemów. Ucząc się, poszerzając wiedzę na temat roślin, dokonasz odkryć, którymi możesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Uprawa własnego ogródka pozwala zdobyć wiele nowych umiejętności, ale najważniejsze, że to świetna rozrywka! Zatem – baw się dobrze, to nadal pestka!

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

18 osób kupiło
23
KookyLoos. Walizka Jane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Walizka Jane
Magic Box, KookyLoos
Dostępny
699 szt.

Czy jesteś gotowa, by wyruszyć w podróż? Walizki KookyLoos zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby świetnie się bawić wszędzie tam, gdzie dotrzesz. Czekają na Ciebie aż 4 modele do zebrania! Kochająca przygody Jane jest nie do powtrzymania! Jej naturalnym środowiskiem jest sawanna, a w czasie safari opiekuje się zwierzętami i je ochrania. Pomóż jej wybrać strój, aby o wschodzie słońca mogła wyruszyć na wyprawę i spędzić czas z przyjaciółmi, dopóki na horyzoncie nie pojawi się księżyc. Ma też trzy różne minki, które możesz zmienić jednym kliknięciem. Wszystko możesz spakować do walizki i zabrać ze sobą! Zawartość: – 1 ekskluzywna KookyLoos, – 2 stroje, – 1 zwierzątko, – ponad 13 akcesoriów, – wieszaki.

74,00 zł
66,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,40 zł

18 osób kupiło
24
Stara bieda. Dziennik cwaniaczka. Tom 10 wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,99 zł
24,04 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,95 zł

20 osób kupiło
25
Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu
Dostępny
1448 szt.

Wyrusz w niesamowitą podróż do Twojego wnętrza! Co prawda poznaliśmy już niemal każdy skrawek naszej planety, a jednak w naszych ciałach kryje się niezbadany świat mikrobów... Naukowcy dopiero zaczynają rozumieć, jak ważne są one dla naszego zdrowia. Wzmacniają system odpornościowy organizmu, trawią pożywienie, regulują metabolizm, a nawet wpływają na nasze zdrowie psychiczne! Macie apetyt na potężną dawkę wiedzy? Czy wasze kiszki grają już marsza? Przy pomocy zabawnych tekstów i zwariowanych ilustracji Katie Brosnan prowadzi nas przez cały proces trawienia – od momentu, gdy jedzenie trafia do naszych ust, aż do chwili, gdy odpady opuszczają ciało człowieka. Po drodze dowiadujemy się mnóstwa ciekawostek o ogromnym ekosystemie, który żyje wewnątrz nas. Katie Brosnan jest absolwentką kursu ilustracji książek dla dzieci w Cambridge School of Art. Jest zwyciężczynią Picture This! Walker Books i Lemniscaat award 2018, i została wysoko wyróżniona w Macmillan Prize for Illustration, 2018.

56,90 zł
35,85 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 21,05 zł

18 osób kupiło
26
KookyLoos. Walizka Wanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Walizka Wanda
Magic Box, KookyLoos
Dostępny
636 szt.

Czy jesteś gotowa, by wyruszyć w podróż? Walizki KookyLoos zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby świetnie się bawić wszędzie tam, gdzie dotrzesz. Czekają na Ciebie aż 4 modele do zebrania! Wanda jest najlepszą narciarką w Kooky Springs – nikt nie jest tak szybki jak ona na swojej desce! Ma dwa ciepłe i supermodne stroje do zabawy na śniegu. Ma też trzy różne minki, które możesz zmienić jednym kliknięciem. Wszystko możesz spakować do walizki i zabrać ze sobą! Zawartość: – 1 ekskluzywna KookyLoos, – 2 stroje, – 1 bałwanek, – ponad 13 akcesoriów, – wieszaki.

74,00 zł
66,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,40 zł

18 osób kupiło
27
Jadzia Pętelka nie odda łopatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka nie odda łopatki
Dostępny
448 szt.

Jadzia Pętelka dostała nową łopatkę. Jest duża. Jest pomarańczowa. I najpiękniejsza ze wszystkich łopatek! Jadzia nikomu jej nie odda! Ale zabawa w piaskownicy jest ciekawsza, kiedy współpracuje się z innymi dziećmi. Czy dziewczynka pożyczy komuś swoją łopatkę? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

18 osób kupiło
28
Prze-rysuj! Lustrzane rysowanie dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prze-rysuj! Lustrzane rysowanie dla najmłodszych
Dostępny
1591 szt.

Rysowanie lustrzanych odbić przedmiotów i zwierząt to świetna zabawa, ale nie tylko! Ta prosta i satysfakcjonująca rozrywka rozwija u najmłodszych zdolność odtwarzania obrazków, ćwiczy motorykę małą, daje poczucie sprawczości oraz ułatwia zrozumienie pojęcia symetrii, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym. Taki sposób rysowania jest łatwy dla dzieci w każdym wieku, a dzięki tej książce narysują między innymi: sowę, statek, stworka, robota, gitarę czy latarnię morską. Dodatkowe kratkowane strony pozwolą „młodym artystom” wymyślić i narysować własne obrazki od zera. Ale frajda! Zaczynamy?

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

17 osób kupiło
29
Świat Mitów. Tezeusz i Minotaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Mitów. Tezeusz i Minotaur
Dostępny
138 szt.

Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii oraz wybitnych dziełach starożytności. Mit o Tezeuszu i Minotaurze opowiada historię największego ateńskiego bohatera, syna władcy Aten Egeusza i księżniczki Trojzeny Ajtry – Tezeusza. Wychowywany przez matkę, dopiero po osiągnięciu dojrzałości poznał prawdę o swoim ojcu i wyruszył do Aten, by go poznać. Po drodze pokonał trzech zbójów, napadających na podróżnych i do miasta wkroczył jako bohater. W chwili jego przybycia zbliżał się termin oddania władcy Krety Minosowi kolejnej części haraczu – siedmiorga ateńskich dziewcząt i siedmiorga chłopców, którzy mieli zostać rzuceni na żer mieszkającemu w labiryncie pól człowiekowi, pół bykowi Minotaurowi. Tezeusz zgłosił się na ochotnika i popłynął z resztą młodzieży na Kretę z zamiarem pokonania potwora… Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem włoskiego artysty Mauro de Luki.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

16 osób kupiło
30
Pitagoras - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pitagoras
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny
207 szt.

Żonglerka liczbami! Kości, karty, refleks i… matematyka! Pitagoras to zwariowana gra imprezowa, w której musisz dokonywać błyskawicznych rachunków. 3 poziomy trudności: – wymień niebieską kość na czerwoną bądź czarną, aby dostosować poziom trudności do wieku graczy (regulując zakres liczb). Pitagoras to świetna gra imprezowa, ale może być też wykorzystana w edukacji.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

15 osób kupiło
31
Jadzia Pętelka wita dzidziusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka wita dzidziusia
Dostępny
822 szt.

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym, wiecznie głodnym bobasem! „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

15 osób kupiło
32
Jadzia Pętelka ma gila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka ma gila
Dostępny
621 szt.

Jadzia się przeziębiła. Ma temperaturę i zatkany nos. Musi leżeć w łóżku, aż wyzdrowieje. Trzeba szybko pozbyć się gilów, bo chorowanie jest strasznie nudne. Tylko jak to zrobić? Jadzia Pętelka to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

14 osób kupiło
33
Kodowanie krok po kroku. Dla starszaków. Z jednorożcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie krok po kroku. Dla starszaków. Z jednorożcem
Dostępny
362 szt.

W przyszłości zostanę… PROGRAMIST! Każdy programista musi dostrzegać różne zależności, aby umiejętnie pisać kod, a tego właśnie uczyć się może już jako dziecko dzięki serii „Kodowanie krok po kroku”. Seria w prosty sposób wprowadza w świat kodowania i programowania. Wykonując zadania, dziecko ćwiczy cierpliwość, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Będzie to świetna metoda na zapoznanie się ze sposobem działania maszyn i algorytmów. W serii dostępne są dwa zeszyty dla dzieci młodszych i dwa dla starszych.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13 osób kupiło
34
Biblia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci
Dostępny
387 szt.

Biblia dla dzieci prezentuje opowieści ze Starego i Nowego Testamentu opracowane w taki sposób, by dziecko mogło z nich czerpać to, co najciekawsze. Biblia wprowadza młodych czytelników w świat tradycyjnych wartości, a jednocześnie, opatrzona pięknymi ilustracjami, sprawia, że lektura staje się niezwykłą przyjemnością. Barwny i ciepły język ułatwia zrozumienie biblijnego świata. Biblię wyróżniają piękne ilustracje i ciekawa szata graficzna – dzięki temu dzieci będą powracać do książki wielokrotnie. To idealny pamiątkowy podarunek komunijny.

32,99 zł
19,99 zł

Rabat 39,4%
oszczędzasz 13,00 zł

15 osób kupiło
35
Życie Mrówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Mrówki
Dostępny
330 szt.

Mrówka ma sześć lat, chodzi do zerówki i przyjaźni się z Henią. Ma też fermę ślimaków, cytrynowożółty rower, nowego sąsiada i alergię na kłótnie, zwłaszcza gdy rodzice kłócą się po angielsku. A czego nie ma? Kota i ani jednego ruszającego się zęba. To takie niesprawiedliwe! Pierwsza z trzech książek o Mrówce i jego zwykłym życiu, w którym jest miejsce na sprawy małe i wielkie, śmieszne i poważne. Książka przyjazna początkującym czytelnikom dzięki dużej czcionce i sporej liczbie ilustracji. Oczywiście nadaje się też świetnie do głośnego czytania.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

13 osób kupiło
36
Republika smoka. Trylogia Wojen Makowych. Księga 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Republika smoka. Trylogia Wojen Makowych. Księga 2
Dostępny
4076 szt.

Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość - dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po drugim umierają jej przyjaciele. By oglądać góry usypane z trupów swoich rodaków. By stać się istotą, zdolną spalić cały naród najeźdźców w akcie niewyobrażalnej zemsty. Teraz nie zostało jej nic, prócz odwetu na ostatniej zdrajczyni - Cesarzowej Su Daji. Oraz ciągłej walki z Feniksem, który nieustająco żąda ofiar. W chwili, gdy mu się podda, jej ciało stanie się ledwie narzędziem i będzie palić wszystko i wszystkich. A gdy cały świat zamieni się w popiół, Rin sama zamarzy o śmierci. "Oszałamiający sequel "Wojny makowej`, nakreślona z rozmachem historia podróży, której głównymi motywami są zemsta, przyjaźń i władza Kuang stworzyła postać młodej kobiety targanej emocjami związanymi z przyjaciółmi i rodziną, poszukującej miłości i własnego miejsca na świecie, obdarzonej przez los niewyobrażalną mocą. To naprawdę niesamowita historia." (Library Journal) "Kuang przyprawiła sequel "Wojny makowej` sporą dawką swojej literackiej błyskotliwości. Ożywcza dawka niebanalnej militarnej fantasy." (Publishers Weekly) "Niekwestionowany talent narracyjny Kuang pozwala w znakomity sposób ukazać straszliwe psychologiczne i materialne skutki, na jakie wojna skazuje tych, których ma w założeniu chronić. Fani militarnej fantasy już teraz powinni zacząć czekać na następny tom cyklu." (Booklist) "Republika smoka jest po prostu niesamowita (). To książka wielka, odważna, piękna i ostra jak brzytwa." (Fantasy Hive) "Powieścią tą Kuang dowodzi, że jej debiut nie był dziełem autorki jednego przeboju. Nie ma żadnych wątpliwości, mamy do czynienia z młodą królową fantasy." (Novel Notions)

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

12 osób kupiło
37
Słudzy radości. Medytacje o kapłaństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słudzy radości. Medytacje o kapłaństwie
Dostępny
183 szt.

Apostołowie są naocznymi świadkami Jezusa. Tylko ten, kto Go zna, kto zna Jego słowa i czyny, kto sam w czasie długich dni i nocy doświadczył wspólnoty z Nim – tylko ten może Go zanieść innym. Ta zasada i dziś nie straciła nic ze swej aktualności. Ostatnie przesłanie o drogach kapłaństwa i przyszłości Kościoła Joseph Ratzinger (1927–2022) często zatrzymywał się w swoich homiliach nad tajemnicą powołania kapłańskiego. Wyrażał w nich swoje przemyślenia zarówno o istocie tej drogi życia, jak również o problemach, które dotykają kapłaństwa urzędowego i chrześcijaństwa. Ratzingerowe medytacje odnoszące się do fragmentów Pisma Świętego pokazują to, co najistotniejsze w myśli bawarskiego Teologa: pozwolić Bogu przemówić tak, aby Jego słowo przemieniało życie. Z jego refleksji można też wyczytać, w jaki sposób rozumiał on powołanie do bycia księdzem, a potem także biskupem i w końcu papieżem. Lektura niniejszych kazań pozwala zarówno wgłębiać się w meandry Bożego przesłania do nas, jak i uczyć się, w jaki sposób czytać i głosić Słowo. Taka lekcja przyda się dzisiaj w Kościele każdemu, nie tylko księżom, ale również wszystkim wierzącym, którzy swoje bycie chrześcijanami traktują na serio, przyjmując na siebie radosny obowiązek i zaszczyt słuchania Boga i mówienia o Nim. – Ks. prof. Robert J. Woźniak

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

12 osób kupiło
38
Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania. Kto tam? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
5,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,00 zł

12 osób kupiło
39
Atlas świata dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata dla dzieci
Dostępny
243 szt.

Atlas świata dla dzieci to książka, w której znajdziesz mnóstwo informacji o kontynentach. Poznasz państwa, niezwykłe miejsca, zabytki, a także rośliny i zwierzęta Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii i Oceanii oraz Antarktydy. Przejrzyste mapy, ilustracje i zdjęcia pomogą ci w zdobywaniu wiedzy o wszystkich kontynentach.

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

12 osób kupiło
40
Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania. Pali się! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania. Pali ...
Dostępny
145 szt.

Seria książek „Zaczynam czytać” to: duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.

8,99 zł
5,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,00 zł

12 osób kupiło
41
Jagoda i zaginione miotły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagoda i zaginione miotły
Dostępny
409 szt.

Jagoda na tropie złodzieja mioteł! Jagoda niedawno rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Emocjonujące rozpoczęcie roku, poznanie osobliwego personelu szkolnego, pierwsza prawdziwa przyjaźń – wszystko to zapewnia jej mnóstwo przygód, ale nadal jest tylko namiastką tego, co może dziać się w szkole. Wkrótce Jagoda wraz z Ingą będą się głowić nad rozwiązaniem zagadki, która zacznie nurtować wszystkich w szkole: ze składziku woźnego, pana Konstantego zaczną ginąć miotły. Czy dziewczynki w końcu wpadną na właściwy trop? I czy jest jakieś sensowna odpowiedź na pytanie: po co komuś tyle mioteł? Jagoda to wygadana siedmiolatka, bohaterka serii książek detektywistyczno-przygodowych. Książki świetnie nadają się do samodzielnego czytania – wciągająca fabuła, duży font i dynamiczne ilustracje sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Na końcu każdej z nich na czytelników czeka bonus w postaci zagadki, w której rozwiązaniu pomóc możemy Jagodzie.

26,99 zł
16,99 zł

Rabat 37,1%
oszczędzasz 10,00 zł

12 osób kupiło
42
Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami
Dostępny
275 szt.

Oliwia nade wszystko kocha naturę i przyjaźni się z… wiekowym dębem. Pewnego dnia okazuje się, że temu wspaniałemu drzewu grozi niebezpieczeństwo. Aby ocalić dąb, dziewczynka jest gotowa na wszystko. Przemierzy czas i przestrzeń, by poznać nadzwyczajne opowieści o więzi łączącej człowieka z przyrodą. Natasha Farrant i Lydia Corry, twórczynie Księżniczek buntowniczek. Historii o odwadze, przyjaźni i innych wartościach, znów zabierają czytelników w wyjątkową podróż. Czy to w nieprzeniknionej pradawnej kniei, czy to w sadzie pełnym kwitnących jabłoni odnajdują historie, które oczarowują i przypominają, jak ważne w życiu są drzewa, dbanie o naturę oraz najbliższych. Natasha Farrant jest pisarką. Mieszka z rodziną w Londynie. Lydia Corry jest absolwentką Royal College of Art. Zadebiutowała książką Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach. Mieszka z rodziną w Hastings.

69,99 zł
45,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,50 zł

12 osób kupiło
43
Myszka Miki. Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myszka Miki. Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów
Dostępny
161 szt.

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Miki i Minnie mieszkają w królestwie rządzonym przez dobrego władcę Władysława Łasucha. Pewnego dnia wybierają się na piknik i wtedy Minnie trafia do domu czarodzieja... Tak rozpoczynają się przygody, podczas których bohaterowie będą musieli walczyć w turnieju rycerskim, uciekać przed smokiem, a przede wszystkim stawić czoło armii Czarnych Piotrusiów! Skąd się wzięło aż tylu strasznych Piotrusiów? O to trzeba by zapytać nieostrożne myszki z naszej opowieści... Scenariusz albumu napisał belgijski twórca Jean-Luc Cornette, ceniony za zróżnicowane tematycznie one-shoty i krótkie serie, m.in. Klimt, Un million d’éléphants czy Arthur et Janet. Rysunkami zajął się libański, mieszkający we Francji grafik Thierry Martin, znany z takich opowieści jak seria dla dzieci Myrmidon czy adaptacja średniowiecznych utworów o lisie złoczyńcy Le roman de Renart.

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

12 osób kupiło
44
Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 3. Zagadka zwierciadła Twardowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 3. Zagadka zwierciadła Twa...
Dostępny
226 szt.

Trzeci tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (na przykład szukali naszyjnika mumii). Teraz jednak badają TYLKO zjawiska nadprzyrodzone. Ten pomysł podsuwa im Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i ma za zadanie napisać serię reportaży z miejsc, w których straszy. Czwórka detektywów jedzie więc do Węgrowa, gdyż tam – w kościele – przechowywane jest lustro mistrza Twardowskiego. Czyli czarnoksiężnika, który zaprzedał duszę diabłu i na prośbę króla Zygmunta Augusta przywołał z zaświatów jego zmarłą żonę: Barbarę Radziwiłłównę. Przejęta Lidka chce zobaczyć ducha w zmatowiałej tafli… ale ktoś ukradł magiczne zwierciadło! „Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała dwie nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną. „Detektywi z Tajemniczej 5” to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

11 osób kupiło
45
Jadzia Pętelka bierze kąpiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka bierze kąpiel
Dostępny
819 szt.

Kąpiel to naprawdę doskonała okazja do wspaniałej zabawy! Zwłaszcza że w wannie lądują ulubione zabawki kąpielowe, które dotrzymują Jadzi towarzystwa. Można też do woli robić, chlap, chlap oraz ciap, ciap – to bardzo zabawne, kiedy woda rozpryskuje się na wszystkie strony! „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

11 osób kupiło
46
Yakari. Tom 15. Rzeka zapomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yakari. Tom 15. Rzeka zapomnienia
Dostępny
71 szt.

Piętnasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Jak to jest być niedźwiadkiem? Czego trzeba się nauczyć? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na małego misia? Tego wszystkiego dowie się Yakari, gdy dziwnym zrządzeniem losu zacznie żyć w miejscu zupełnie innym niż indiańska wioska... Na szczęście umie myśleć i działać, a poza tym może liczyć na przyjaciół! Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za 6. i 31. tom „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

29,99 zł
20,69 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

10 osób kupiło
47
Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie
Dostępny
1297 szt.

Jedenastoletni Chase Cooper przenosi się wraz z rodzicami do innej dzielnicy. Przeprowadzka w nowe miejsce wiąże się z koniecznością zmiany szkoły - chłopak nie rozumie, jak rodzice mogą być tak samolubni. Większy dom za cenę jego społecznej śmierci! Niewiarygodne! Przenosiny oznaczają rzucenie Chase'a w sam środek stada uczniów, których nie zna, a nieśmiały chłopiec od zawsze boryka się z trudnościami w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Po doświadczeniach z poprzedniej podstawówki wie, że trudno będzie mu się rozstać z łatką najmniej popularnego chudzielca w całej budzie. Jedynym ratunkiem przed staniem się wyrzutkiem społecznym wydaje się jego kuzynka Zoe. Ale czy taka fajna, ładna i ambitna dziewczyna w ogóle będzie chciała się z nim trzymać? Chase mocno w to wątpi. Pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie, chłopiec dostaje zaproszenie do klanu ninja. Od tej chwili jego życie w nowej szkole całkowicie się zmienia. Czy Chase'a czeka mnóstwo ekscytujących i szalenie niebezpiecznych przygód? Czy bycie członkiem gangu zamaskowanych młodocianych ninja nie sprowadzi go na złą drogę i czy w końcu odkryje, czym jest przyjaźń?

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

10 osób kupiło
48
The Agathas. Śledztwo w Castle Cove - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Agathas. Śledztwo w Castle Cove
Dostępny
305 szt.

Poznaj Castle Cove - miasteczko niewyjaśnionych zniknięć i sekretów… Co zrobiłaby Agatha Christie? Takie pytanie zadała sobie Alice Ogilvie zeszłego lata, kiedy rzucił ją Steve, gwiazda koszykówki. Potem Alice zniknęła. To, dokąd poszła podczas swojej pięciodniowej nieobecności, jest tajemnicą w Castle Cove. Teraz zniknęła kolejna dziewczyna Steve'a: Brooke Donovan. I tym razem nie zanosi się na to, by Brooke miała wrócić... Policja jest przekonana, że to Steve stoi za zniknięciem, ale Alice nie jest tego taka pewna, a mając po swojej stronie Iris, swoją korepetytorkę, może uda jej się udowodnić swoją teorię. Policja ignoruje wiele wskazówek, a lista podejrzanych jest długa. Jasne jest tylko to, że wszystko jest wielką tajemnicą; Agatha Christie nigdy by tego nie zignorowała. Tylko że Alice i Iris nie mają pojęcia, jak wiele skrywa miasteczko Castle Cove... ani w jak wielkie niebezpieczeństwo mogą się wpakować...

54,99 zł
32,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

10 osób kupiło
49
Buła i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buła i przyjaciele
Dostępny
479 szt.

Z tą książką pieczenie stanie się chlebem powszednim! Czy wiesz, że można piec bez wyrabiania, bez specjalnego sprzętu oraz doświadczenia i w ten sposób wypełnić dom najpiękniejszym zapachem świata – zapachem świeżo upieczonego chleba? Po prostu łączysz składniki, odstawiasz do wyrośnięcia, formujesz i hyc do pieca. I co najważniejsze – ta technika opracowana przez norweską gwiazdę kulinarną nadaje się do wszystkich rodzajów wypieków: od pulchnych bułeczek cynamonowych, po pizzę z chrupiącą skórką i wspaniały świeży chleb. Znajdziesz tu ponad 100 sprawdzonych przepisów, na widok których dosłownie cieknie ślinka. W tym patenty na drugie życie czerstwego pieczywa i kilka pomysłów na ulubione smarowidła do chleba. A wszystko przepełnione kwintesencją norweskości, czyli pomysłami, jak nie utrudniać sobie życia, aby było przyjemne i smaczne. Ina-Janine Johnsen jest najbardziej znana jako autorka bloga Mat på Bordet (Podano do stołu). To tam profesjonalna szefowa kuchni od ponad 10 lat dzieli się przepisami, które są uwielbiane w całej Skandynawii. Opublikowała już kilka bestsellerowych książek kucharskich i codziennie inspiruje ponad 100 tysięcy obserwujących na Instagramie.

79,99 zł
50,39 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 29,60 zł

10 osób kupiło
50
160 naklejek. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
160 naklejek. Pojazdy
Dostępny
236 szt.

Poznaj wszystkie tajemnice pojazdów, naklejaj brakujące elementy i rozpraw się z nudą! Rozpoznaj pojazdy kosmiczne, przyklej naklejki z brakującymi elementami i pokoloruj ilustracje przedstawiające samochody. 160 naklejek. Pojazdy to kolorowa książeczka idealna dla wszystkich fanów pojazdów. Maluchy w wyznaczonych miejscach przyklejają naklejki, dowiadując się ciekawostek o poszczególnych środkach transportu. „160 naklejek” to seria rozwijająca spostrzegawczość, wyobraźnię i koncentrację dziecka. Różnorodność zadań sprawia, że maluch szybko rozprawi się z nudą, a poprzez zabawę wzbogaci swoją wiedzę na temat pojazdów. Część naklejek jest przeznaczona do wykorzystania podczas dowolnych zabaw wymyślonych przez dzieci.

12,99 zł
7,99 zł

Rabat 38,5%
oszczędzasz 5,00 zł

10 osób kupiło
51
Kodowanie krok po kroku. Dla starszaków. Z robotem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie krok po kroku. Dla starszaków. Z robotem
Dostępny
348 szt.

W przyszłości zostanę… PROGRAMIST! Każdy programista musi dostrzegać różne zależności, aby umiejętnie pisać kod, a tego właśnie uczyć się może już jako dziecko dzięki serii „Kodowanie krok po kroku”. Seria w prosty sposób wprowadza w świat kodowania i programowania. Wykonując zadania, dziecko ćwiczy cierpliwość, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Będzie to świetna metoda na zapoznanie się ze sposobem działania maszyn i algorytmów. W serii dostępne są dwa zeszyty dla dzieci młodszych i dwa dla starszych.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

9 osób kupiło
52
Montessori. W zgodzie z naturą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. W zgodzie z naturą
Dostępny
446 szt.

Pomóż maluchowi zdobyć wiedzę przyrodniczą oraz dowiedzieć się, jak może dbać o naszą planetę! Seria „Montessori” to książki poszerzające wiedzę dzieci zgodnie z pedagogiką Montessori. Maluch staje się współtwórcą książki, a to doskonała okazja do rozmów o naszym otoczeniu i do rozwijania różnych umiejętności. Sympatyczni bohaterowie sprawią, że dzieci zechcą odkrywać świat razem z nimi, a staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki i elementy do wycinania są świetną atrakcją umilającą korzystanie z książek.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

9 osób kupiło
53
Wierni wyznawcy Hitlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierni wyznawcy Hitlera
Dostępny
102 szt.

Co sprawiało, że zwykli Niemcy stawali się gorliwymi zwolennikami Hitlera? Jak niewielka, ekstremistyczna partia NSDAP przekształciła się w masowy ruch polityczny? Dlaczego, mimo początkowych wyborczych porażek, zdołała zgromadzić ogromne społeczne poparcie? W jaki sposób miliony osób głęboko przyswoiły sobie poszczególne aspekty nazistowskiej ideologii? Czemu ogromna część Niemców zaakceptowała wywołanie krwawej wojny, masowy terror i niezliczone zbrodnie? Autor poszukuje odpowiedzi na te pytania, opierając się na różnorodnych źródłach, przede wszystkim na bogatym materiale archiwalnym. Rekonstruuje, jak krystalizowała się nazistowska ideologia, oraz opisuje przyczyny i mechanizmy gromadzenia się wokół NSDAP przedstawicieli kolejnych grup społecznych. Zachęca przy tym czytelników, by spojrzeć na idee i program nazistów jako na zestaw konkretnych obietnic i propozycji złożonych niemieckiemu społeczeństwu, a nie irracjonalną, niespójną mieszankę absurdalnych pomysłów. W swojej książce stara się zbadać, obecność których komponentów była decydująca dla powszechnej akceptacji polityki Hitlera. Ukazuje, jakie elementy kultury politycznej Niemiec sprzyjały temu, by to właśnie nazistowska synteza retoryki skrajnie nacjonalistycznej, rasistowskiej i socjalistycznej znalazła tak szeroki oddźwięk nad Renem. Robert Gellately – kanadyjski historyk, badacz dziejów XX wieku, w szczególności nazistowskiego i sowieckiego totalitaryzmu. Wieloletni wykładowca Florida State University. Autor m.in. Stalin’s Curse: Battling for Communism in War and Cold War (2013).

52,50 zł
37,28 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,22 zł

9 osób kupiło
54
Prawo budowlane. Warunki techniczne i inne akty.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo budowlane. Warunki techniczne i inne akty..
Dostępny
78 szt.

Liczne nowości w zakresie przepisów prawa budowlanego to m.in.: - Elektroniczny dziennik budowy (system EDB) i elektroniczna książka obiektu budowlanego (system EKOB) - portal e-Budownictwo - centralne rejestry osób posiadających uprawnienia budowlane i ukaranych z tytułu odpowiedzialności zawodowej przez odpowiedni system teleinformatyczny (e-CRUB) UWZGLĘDNIONO ZMIANY WCHODZCE W ŻYCIE Z DNIEM: PRAWO BUDOWLANE: 1 sierpnia 2022 r., 10 sierpnia 2022 r., 1 stycznia 2023 r., 27 stycznia 2023 r. - ustawa z 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1557) 9 września 2022 r. - ustawa 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1783) 21 września 2022 r. - ustawa 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1768) 2 października 2022 r. - ustawa z 22 lipca 2022 r. o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego (Dz.U. poz. 1846) 21 grudnia 2022 r. - ustawa z 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz.U. poz. 2687) 28 kwietnia 2023 r. - ustawa z 7 października 2022 r. o zmianie ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy - Prawo budowlane (Dz.U. poz. 2206) z dniem wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających sporządzanie protokołu kontroli z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego obsługującego centralną ewidencję emisyjności budynków - ustawa z 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2127) ROZPORZDZENIE W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWEGO ZAKRESU I FORMY PROJEKTU BUDOWLANEGO: 10 sierpnia 2022 r. - obwieszczenie Ministra Rozwoju i Technologii z 12 lipca 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. poz. 1679) ROZPORZDZENIE W SPRAWIE WARUNKÓW TECHNICZNYCH, JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE: 9 czerwca 2022 r. - obwieszczenie Ministra Rozwoju i Technologii z 15 kwietnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. poz. 1225)

36,00 zł
32,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

9 osób kupiło
55
Cedryk. Tom 3. Ciasto niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cedryk. Tom 3. Ciasto niespodzianka
Dostępny
92 szt.

Kolejna część opowieści o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk kocha rodziców i dziadka, jednak okazywanie im miłości nie zawsze mu wychodzi. Chłopiec podkochuje się też w swojej koleżance Chen, ale zazwyczaj się ośmiesza, starając się zdobyć jej względy. Tymczasem jego dziadek chwilami żyje wspomnieniami, a chwilami świetnie się bawi, oglądając szalone wyczyny wnuczka. I ma rację, bo najważniejsze to mieć miłe wspomnienia i dobrze się bawić! Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulême) scenarzysta Raoul Cauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Ciasto niespodzianka”, „Łabędzi gniew” oraz „Kociokwik”.

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

8 osób kupiło
56
Piszę bez błędów. Ortografia  na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszę bez błędów. Ortografia na wesoło
Dostępny
352 szt.

Nowe wydanie pomocy szkolnej EduEmu przeznaczone jest dla uczniów klas 3-5 szkoły podstawowej. To świetna powtórka najważniejszych wiadomości z ortografii w prostej i zabawnej formie zawiera zabawy językowe i moc pomocnych sztuczek na zapamiętanie zasad pisowni. To doskonałe przygotowanie do sprawdzianu, klasówki, dyktanda. Zalety: - scenki obrazkowe i krótkie rymowanki z trudnymi wyrazami , - wierszowanki z wyjątkami - do szybkiego zapamiętania, - komiksowe dialogi i dowcipne historyjki, - wiedza w pigułce na egzamin trzecioklasisty i trochę więcej dla uczniów czwartej i piątej klasy.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
57
Atlas ryb polskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas ryb polskich
Dostępny
261 szt.

Atlas ryb polskich jest skierowany do wędkarzy zarówno początkujących, jak i doświadczonych, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę na temat polskiej ichtiofauny. Książka zawiera opisy i fotografie ryb słodkowodnych oraz gatunków żyjących w Morzu Bałtyckim. Każda charakterystyka uwzględnia występowanie, morfologię ryby, tryb życia oraz sprzęt i metody połowu. W wyborze uwzględniono również gatunki chronione. Część atlasową poprzedzono ogólnymi informacjami na temat zachowania ryb, przystosowania do życia w środowisku wodnym oraz omówieniem najpopularniejszych metod wędkarskich.

49,95 zł
29,47 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,48 zł

8 osób kupiło
58
Nata i czarownice. Pechowa wiedźma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nata i czarownice. Pechowa wiedźma
Dostępny
367 szt.

Wraz z Natą przenieś się do świata magii! Dalszy ciąg przygód Naty. Tym razem dziewięciolatka staje przed szansą odzyskania magicznych talentów swoich przodkiń. Bez wahania wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż z kimś, komu nie powinna zaufać. Tajemnicę powierza jedynie najlepszemu przyjacielowi, Piotrkowi. Mimo to wścibskiemu kotu Lukrecjuszowi udaje się zwęszyć pewien trop, który umknął czterem czarownicom. Trzykrotki znów będą miały ręce pełne roboty, a fryzjerka Natalia zostanie zmuszona do porzucenia bezpiecznego życia i ponownego zmierzenia się z magią. Czy Nacie uda się wydostać z tarapatów, a może raz na zawsze będzie musiała pożegnać się z marzeniem o zostaniu prawdziwą czarownicą? Niezwykła opowieść pełna fascynujących przygód, którą dopełniają fenomenalne ilustracje Anety Fontner-Dorożyńskiej. Okraszona humorem i napisana lekkim językiem wciągająca historia o wpadaniu w tarapaty w świecie magii, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje…

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

7 osób kupiło
59
Jadzia Pętelka idzie na spacer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka idzie na spacer
Dostępny
373 szt.

Jadzia uwielbia chodzić na spacery! Od rana pyta mamę, kiedy wreszcie wyjdą z domu. Ale za oknem dmucha wiatr i mama mówi, że muszą się ciepło ubrać. Jadzia zabiera się więc do pracy i nie chce pomocy. Przecież umie już ubrać się sama. Jadzia Pętelka to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi - bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

6 osób kupiło
60
160 naklejek. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
160 naklejek. Na wsi
Dostępny
220 szt.

Poznaj wszystkie tajemnice wsi, naklejaj brakujące elementy i rozpraw się z nudą! Uzupełnij wiejską zagrodę, połącz w pary ilustracje przedstawiające zwierzęta i przyklej naklejki z brakującymi elementami. 160 naklejek. Na wsi to kolorowa książeczka idealna dla wszystkich, którzy chcą poznać sekrety wiejskiego świata. Maluchy w wyznaczonych miejscach przyklejają naklejki, dowiadując się ciekawostek o życiu na wsi. „160 naklejek” to seria rozwijająca spostrzegawczość, wyobraźnię i koncentrację dziecka. Różnorodność zadań sprawia, że maluch szybko rozprawi się z nudą, a poprzez zabawę wzbogaci swoją wiedzę na temat wsi i jej mieszkańców. Część naklejek jest przeznaczona do wykorzystania podczas dowolnych zabaw wymyślonych przez dzieci.

12,99 zł
7,99 zł

Rabat 38,5%
oszczędzasz 5,00 zł

6 osób kupiło
61
Emma i Wioletta. Tom 5. Za krótkie lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma i Wioletta. Tom 5. Za krótkie lato
Dostępny
57 szt.

Piąty tom historii dwóch sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Teraz przed nimi wakacje, ale czy dążące do zawodowstwa tancerki mogą sobie pozwolić na odpoczynek? Poza tym chciały zwiedzić Włochy, tymczasem lądują na wsi w Bretanii... Na szczęście wyjazd okazuje się wcale nie tak nudny, jak przewidywały. Dobrze się bawią, a nowe doświadczenia pozwalają im inaczej spojrzeć na swoje dążenia. Także mama dziewczyn ma wreszcie okazję zastanowić się nad własnym życiem. Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

6 osób kupiło
62
Lucky Luke. Kid Lucky. Tom 4. Podążaj za strzałą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Kid Lucky. Tom 4. Podążaj za strzałą
Dostępny
108 szt.

Czwarty tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Trudno uwierzyć, że z postrzelonego i nieposłusznego Kida wyrośnie kiedyś wzorowy stróż porządku Lucky Luke. Ale na razie, dopóki jest dzieckiem, większość psot uchodzi mu płazem, a kiedy przeskrobie coś naprawdę poważnego, woli uciec przed ciocią Marthą na koniec świata, niż wpaść w jej silne ręce. Jedno jest pewne: Kid marzy o życiu kowboja i pod czujnym okiem doświadczonego Sama szkoli się do tego zawodu. Tyle że nauka na prerii bywa męcząca i bolesna! Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

6 osób kupiło
63
Batman. Zagłada Gotham - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Zagłada Gotham
Dostępny
110 szt.

Przerażające połączenie ikony amerykańskiego komiksu i lovecraftowskiego horroru! Gotham, rok 1928. Minęło dwadzieścia lat, odkąd szaleniec zamordował rodziców młodego Bruce’a Wayne’a, spadkobiercy jednej z najstarszych fortun w mieście. Wkrótce potem Bruce uciekł przed rzezią Gotham i głosem ostrzegającym go, by przygotował się na nadchodzący świat. Teraz Bruce Wayne powrócił. A za nim wróciło piekło... To niezwykłe, ponadczasowe dzieło zostało stworzone przez scenarzystów Mike’a Mignolę, uznanego twórcę „Hellboya”, i Richarda Pace’a („Robert E. Howard’s Savage Sword”) oraz rysownika Troya Nixeya („Harley Quinn”).

89,99 zł
62,09 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 27,90 zł

5 osób kupiło
64
KC. KRO. Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz ustawy towarzyszące wyd. 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KC. KRO. Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz ustawy towa...
Dostępny
84 szt.

Książka zawiera: Kodeks cywilny oraz przepisy wprowadzające, Obwieszczenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie wysokości odsetek ustawowych, Ustawę o rzeczach znalezionych, Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz przepisy wprowadzające, Ustawę o własności lokali, Ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, Ustawę o dodatkach mieszkaniowych, Ustawę o timeshare, Ustawę o zasadach zbywania mieszkań będących własnością przedsiębiorstw państwowych, niektórych spółek handlowych z udziałem Skarbu Państwa, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa, Ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych, Ustawę o księgach wieczystych i hipotece, Ustawę o przenoszeniu treści księgi wieczystej do struktury księgi wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym, Ustawę o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, Ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, Prawo prywatne międzynarodowe, Ustawę o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, Ustawę o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, Ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Ustawę o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, Ustawę o prawach konsumenta, 9 rozporządzeń, Indeks rzeczowy. Książka adresowana jest do prawników oraz studentów prawa, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Kolejne wydania publikacji uwzględniają najnowsze zmiany, przez co zapewniają bieżącą znajomość prawa. Aktualny stan prawny Czytelne hasła i tekst Przypisy od Redakcji Wyróżnienie najnowszych zmian Wybór aktów prawnych Indeks rzeczowy

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

5 osób kupiło
65
Puzzle 300 elementów. Amazing Animals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Amazing Animals
Castorland, 300
Dostępny
20 szt.

Ta kategoria obejmuje kilka grup elementacyjnych i tematycznych, dzięki czemu każde dziecko może czerpać radość z układania ulubionego obrazka, o indywidualnie dobranym stopniu trudności. Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe, dzikie oraz prehistoryczne zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach.

26,20 zł
20,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,76 zł

5 osób kupiło
66
Puzzle 200 elementów. Gentleness of Friendship - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Gentleness of Friendship
Castorland, 200
Dostępny
29 szt.

Ta kategoria obejmuje kilka grup elementacyjnych i tematycznych, dzięki czemu każde dziecko może czerpać radość z układania ulubionego obrazka, o indywidualnie dobranym stopniu trudności. Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe, dzikie oraz prehistoryczne zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach.

26,19 zł
20,43 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,76 zł

5 osób kupiło
67
Samoprzylepne kryształki dekoracyjne duże MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoprzylepne kryształki dekoracyjne duże MIX
Arpex
Dostępny
17 szt.

Elementy ozdobne na blistrze 10,5x26,5 cm. Miks wzorów wysyłany losowo.

8,99 zł
6 osób kupiło
68
Drewniane serca, 120 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane serca, 120 sztuk
Titanum
Dostępny
26 szt.

Drewniane serca. 3 rozmiary: 15x15 mm, 21x21 mm, 32x32 mm. 120 szt., kolor: naturalny.

15,99 zł
5 osób kupiło
69
Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Dostępny
40 szt.

Pierre, labiryntowy detektyw, znowu ściga złoczyńców! Pierre i Carmen przybywają do Miasta Kanałów, aby wziąć udział w święcie na cześć Jaja Zamętu. Szybko jednak odkrywają, że spiskowcy z tajemniczej (dez)organizacji znanej jako Ruch Wyzwolenia Labiryntów chcą wykraść bezcenne jajo. A jaki udział mają w tej intrydze Żelazne Maski? Pomóż detektywom, zanim całe miasto pogrąży się w chaosie! Przeczytaj również inne tomy serii o przygodach Pierre’a: Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu oraz Na ratunek Labiryntopolis. IC4DESIGN to znany już na całym świecie zespół ilustratorski działający w Hiroszimie, a założony ponad piętnaście lat temu przez Hiro Kamigakiego. Artyści są laureatami wielu prestiżowych nagród, a do ich klientów należą „The New York Times”, Adobe Systems, „Newsweek” i Toyota. Chihiro Maruyama jest copywriterką i szkolną koleżanką Kamigakiego. Interesuje się odkrywaniem zapomnianej Japonii – podróżuje po maleńkich wyspach i najbardziej oddalonych zakątkach swojego kraju.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

8 osób kupiło
70
Polski bez błędów. Gramatyka  na wesoło wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

5 osób kupiło
71
Sixtine. Tom 4. Wielkie Rody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sixtine. Tom 4. Wielkie Rody
Dostępny
59 szt.

Od śmierci ojca Sixtine mieszka sama z matką… i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Tym razem Sixtine otrzymuje zaproszenie do wzięcia udziału w prestiżowym zgromadzeniu Wielkich Rodów. Jest to moment, w którym tajemnicza sprawczyni zniszczeń na cmentarzu przystępuje do realizacji swojego niecnego planu…

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
72
Szablon Rysunkowy Dinozaury/kosmos Pbh 48/192 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,40 zł
7,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,41 zł

6 osób kupiło
73
Ukryta w Ranie Serca Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryta w Ranie Serca Jezusa
Dostępny
44 szt.

Wanda Boniszewska, polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów i stygmatyczka, obdarzona została specjalną łaską uczestniczenia w męce Chrystusa. Jej życie było prawdziwą Golgotą – została fałszywie oskarżona i niesłusznie skazana na więzienie na Syberii, przeszła próbę wielogodzinnych przesłuchań przez Sowietów, borykała się z głębokim niezrozumieniem ze strony swoich współsióstr oraz otrzymała krwawiące stygmaty. Siostra Wanda całe cierpienie ofiarowała za kapłanów i osoby konsekrowane, wiedziała bowiem, że szczególnie osoby duchowne w najbliższych latach będą poddawane ciężkiej próbie. Ksiądz Jerzy Jastrzębski, który od kilku lat zgłębia pisma tej Służebnicy Bożej, dzieli się z czytelnikiem nieznanymi historiami z życia stygmatyczki. Wydobywa po raz pierwszy na światło dzienne listy z obszernej korespondencji mistyczki i zdjęcia, które przybliżają nam jej ludzkie i ciepłe oblicze. Ta historia pomoże ci ożywić relacje z Jezusem i podążać za Jego głosem na wzór siostry Wandy.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

4 osoby kupiły
74
10 kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 kotów
Dostępny
313 szt.

Kociaki znajdują trzy puszki z farbą. Plamy, kleksy i ciapki będą wszędzie… Prosta i zabawna historyjka obrazkowa dla całej rodziny. Najmłodsi, chichocząc, nauczą się przy okazji nazw kolorów i poćwiczą liczenie. Emily Gravett – ma talent do tworzenia wyjątkowych książek dla dzieci. Zdobywczyni dwóch medali CILIP Kate Greenaway. Każda jej książka jest wyjątkowa i różni się od poprzedniej – i każda zawiera ujmujące, pięknie narysowane postacie, które chwytają za serce. Emily mieszka w Brighton z rodziną.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
75
Zabić wszystkich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabić wszystkich
Dostępny
734 szt.

Nie ma we mnie pragnienia zmiany. Jedynym moim pragnieniem jest, by zmienić ludzi, którzy chcą zmienić mnie. I jestem przekonany, że jedynym sposobem, by zmienić ludzi, jest ich zabicie. Moja dewiza to: Obrabować ich wszystkich, zgwałcić ich wszystkich i zabić ich wszystkich. – Carl Panzram Prawdziwa historia poniżenia, okrutnej zemsty i kształtowania się potwora Jako jedenastolatek Carl Panzram włamał się do domu sąsiada i ukradł jabłka, ciasto oraz rewolwer. Ponieważ często stwarzał problemy, sąd postanowił go ukarać. W trakcie dwuletniego pobytu w domu poprawczym, chłopak był wielokrotnie bity, torturowany i poniżany, a także gwałcony. W wieku piętnastu lat Carl skłamał na temat swojego wieku i wstąpił do armii, ale za kradzież koszarowych zapasów został zwolniony karnie i trafił do wojskowego więzienia. Panujący tam brutalny system ukształtował Carla na resztę życia. Mężczyzna znienawidził ludzi i zapałał żądzą zemsty. Po opuszczeniu więzienia zaczął rabować, palić, gwałcić i mordować ludzi na dużą skalę. Mógł teraz wreszcie bez żadnych przeszkód prowadzić swoją kampanię terroru. W ten sposób stał się jednym z najokrutniejszych i najbardziej przerażających przestępców Ameryki. Uwaga: Książka zawiera drastyczne opisy przemocy i wykorzystywania seksualnego. Sugerujemy, aby nie sięgały po nią osoby szczególnie wrażliwe na tego typu treści.

42,99 zł
31,81 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,18 zł

4 osoby kupiły
76
160 naklejek. Dinozaury i smoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
160 naklejek. Dinozaury i smoki
Dostępny
254 szt.

Wyrusz w fascynującą podróż po świecie dinozaurów, naklejaj brakujące elementy i rozpraw się z nudą! Dopasuj cienie, przejdź labirynt i ułóż domino. 160 naklejek. Dinozaury i smoki to kolorowa książeczka idealna dla wszystkich fanów dinozaurów i smoków. Maluchy w wyznaczonych miejscach przyklejają naklejki, dowiadując się ciekawostek o poszczególnych stworzeniach. „160 naklejek” to seria rozwijająca spostrzegawczość, wyobraźnię i koncentrację dziecka. Różnorodność zadań sprawia, że maluch szybko rozprawi się z nudą, a poprzez zabawę wzbogaci swoją wiedzę na temat smoków i dinozaurów. Część naklejek jest przeznaczona do wykorzystania podczas dowolnych zabaw wymyślonych przez dzieci.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
77
Puzzle 1500 elementów. Autumn Treasures - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Autumn Treasures
Castorland, 1500
Dostępny
33 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie.

36,10 zł
28,16 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,94 zł

4 osoby kupiły
78
Hellblazer. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellblazer. Tom 2
Dostępny
150 szt.

Drugi tom opowieści o Hellblazerze w wydaniu Mike`a Careya. John Constantine nie ustaje w walce z siłami zła, które do tej pory udawało mu się mniej lub bardziej skutecznie trzymać z dala od Ziemi. Teraz jednak wrota między naszym światem a zaświatami zostały otwarte, a bestia nazywana Psem Cienia przedostała się przez nie, wywołując wybuchy przemocy i szaleństwa u wszystkich, którzy mieli nieszczęście stanąć na jej drodze. Czy Johnowi uda się ponownie pokonać zło, czy jedna tym razem ulegnie wobec przewagi wroga? „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. Mike Carey kontynuuje ukazywanie Hellblazera jako maga o wielu twarzach. Podobnie jak Brian Azzarello, poprzedni scenarzysta tej serii, Carey nie zapomina o brytyjskich korzeniach postaci i otwiera czytelnikom drzwi do tej sfery życia Johna Constantine`a, która wciąż nie jest im znana: jego rodziny i przyjaciół. Autorami rysunków do tego tomu są m.in. Marcelo Frusin („Loveless”) i Steve Dillon („Kaznodzieja”).

179,99 zł
138,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 41,40 zł

4 osoby kupiły
79
Stanisławów 20/XX. Miasto i architektura 1918-193 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisławów 20/XX. Miasto i architektura 1918-193
Dostępny
19 szt.

Stanisławów 20/XX to fragment pięknej architektonicznej opowieści o Polsce z czasów, gdy kraj odradzał się ze zgliszczy I wojny światowej. Żanna Komar zaprasza czytelników na południowy wschód Rzeczypospolitej. W okresie międzywojennym łączyły się tam łagodny prowincjonalizm i nowoczesne idee modernistyczne. Autorka, dociekliwa badaczka architektury, prezentuje obraz wielokulturowego miasta jako wyspy optymizmu i twórczych żywiołów. Książka zawiera również spis architektów stanisławowskich z krótkimi biogramami. Układają się w mozaikę złożonych tożsamości i zaskakujących doświadczeń. Żanna Komar oddała tym sposobem hołd budowniczym, którzy choć często pozostawali niewidoczni, stworzyli piękno wciąż przebłyskujące spod grubej warstwy historii. O architekturze Stanisławowa, jak i całej historii dwudziestolecia międzywojennego na tym wieloetnicznym i wielokulturowym terenie, opowiada się kilkoma odmiennymi językami. Jest Stanisławów, polskie miasto, centrum wojewódzkie na południowo-wschodnim krańcu odrodzonej Rzeczypospolitej. Jest ukraiński Stanisławów, była stolica Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej. Jak równiez jest Stanisławów, miasto czterdziestu synagog, siedziba chasydów i ortodoksów, ośrodek haskali i syjonizmu. Każda z tych rzeczywistości, która dzisiaj kształtuje fundamentalnie różne perspektywy historiograficzne, już wtedy kierowała się własna, oddzielna od innych logika, miała swoje języki, zakres pojęciowy, skojarzenia, ukryte sensy, jawnych i potajemnych bohaterów.

74,90 zł
55,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 19,47 zł

4 osoby kupiły
80
Roblox Lua w 24 godziny. Tworzenie gier... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roblox Lua w 24 godziny. Tworzenie gier...
Dostępny
130 szt.

Roblox to popularna platforma do tworzenia gier, z której korzystają użytkownicy o różnym poziomie umiejętności w zakresie ich projektowania. W Robloksie używa się języka programowania Lua. Jest to język, którego można się szybko i łatwo nauczyć. Roblox Studio i Lua zapewniają idealne środowisko dla twórców gier, a także prosty dostęp do serwerów multiplayer, narzędzi do modelowania światów, systemów monetyzacji i wielu innych przydatnych funkcji. Ty możesz skupić się na tym, co najlepsze: na pracy twórczej!Oto wyjątkowy przewodnik po platformie Roblox. Składa się z 24 lekcji skonstruowanych w sposób ułatwiający szybkie opanowanie materiału; przeczytanie każdej z nich i wykonanie podanych ćwiczeń zajmie Ci najwyżej godzinę. Lekcje i zadania łącznie tworzą kurs, dzięki któremu nauczysz się samodzielnie kodować w Robloksie. W ramach pracy z książką przygotujesz sobie środowisko pracy, zaczniesz się płynnie posługiwać potrzebnymi narzędziami i szybko napiszesz swoją pierwszą grę. Naukę ułatwią Ci instrukcje krok po kroku, liczne ćwiczenia i pytania sprawdzające, a także quizy, wskazówki i przydatne ostrzeżenia. Szybko się przekonasz, jak proste, przyjemne i satysfakcjonujące jest używanie Robloksa!W książce między innymi: podstawowe informacje o platformie Roblox, Roblox Studio i języku Lua właściwości, zmienne, funkcje, instrukcje warunkowe i pętle korzystanie z tabel i słowników programowanie zdarzeń abstrakcje i wprowadzenie do programowania zorientowanego obiektowo utrwalanie danych i użycie ich w grach stosowanie raycastinguRoblox Studio: tak się dzisiaj tworzy gry! 

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

4 osoby kupiły
81
Reakcja łańcuchowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reakcja łańcuchowa
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny
170 szt.

Im dłuższa, tym lepsza! Dopasuj do siebie symbole na kafelkach, aby uruchomić reakcję łańcuchową i zdobywać punkty. Im dłuższa reakcja, tym lepiej! Każdy ruch to łamigłówka wymagająca spostrzegawczości i planowania. Znalezienie najlepszej opcji dostarcza wielkiej satysfakcji. Dzięki małemu pudełku i szybkiej rozgrywce to idealna gra do zabrania w podróż.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
82
Kodowanie krok po kroku. Dla maluchów. Z koalą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie krok po kroku. Dla maluchów. Z koalą
Dostępny
415 szt.

W przyszłości zostanę… PROGRAMIST! Każdy programista musi dostrzegać różne zależności, aby umiejętnie pisać kod, a tego właśnie uczyć się może już jako dziecko dzięki serii „Kodowanie krok po kroku”. Seria w prosty sposób wprowadza w świat kodowania i programowania. Wykonując zadania, dziecko ćwiczy cierpliwość, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Będzie to świetna metoda na zapoznanie się ze sposobem działania maszyn i algorytmów. W serii dostępne są dwa zeszyty dla dzieci młodszych i dwa dla starszych.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
83
Puzzle 1000 elementów. Gladioli in Chinese Vase - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Gladioli in Chinese Vase
Castorland, 1000
Dostępny
24 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie.

34,92 zł
27,24 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

4 osoby kupiły
84
Piasek kinetyczny Kinetic Sand turkusowy z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
71,90 zł
64,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,19 zł

4 osoby kupiły
85
Jeden fałszywy ruch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden fałszywy ruch
Dostępny
1342 szt.

Kto - i po co - nęka telefonicznymi pogróżkami Brendę Slaughter, ciemnoskórą gwiazdę żeńskiej koszykówki? Myron Bolitar oddałby wiele, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Ale znajduje tylko... więcej znaków zapytania. Czy kłopoty Brendy mają związek z tajemniczym zniknięciem jej matki przed dwudziestoma laty oraz z niewyjaśnioną śmiercią żony kandydata na gubernatora, milionera Arthura Bradforda? Co stało się z ojcem Brendy, który jakby rozpłynął się w powietrzu po wyczyszczeniu konta bankowego? Wspierany przez niezawodnego przyjaciela, Wina, Myron musi dotrzeć do sedna mrocznej tajemnicy, za którą jedni są gotowi umrzeć, a inni - zabić...

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

3 osoby kupiły
86
Banda Wełniaków. Szczwany lis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banda Wełniaków. Szczwany lis
Dostępny
406 szt.

Baranek Beernard, Lama Szama, Kózka Wiluś – osobno są potulni, łagodni i niepozorni. Mają już serdecznie dość bycia popychadłami na własnym podwórku. Postanawiają wziąć sprawy we własne kopytka i pokazać, że nie są tacy mięciusi, na jakich wyglądają. Czas stworzyć prawdziwą bandę – Bandę Wełniaków! Beernard został porwany i zabrany do kryjówki pani Lisicy. Teraz jego przyjaciele, Szama Lama Ding Dong i Wiluś Kózka muszą go uratować. Ale czy Szama i Wiluś będą w stanie dotrzeć do swojego kumpla, zanim zostanie jagnięcą kolacją? A jeśli to zrobią, jak przechytrzą szczwanego lisa?

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
87
Kredki Wosk 12 kolorów Dino Starpak 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
88
Atlas Polski dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Polski dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Atlas Polski dla dzieci to książka, w której znajdziesz mnóstwo informacji o naszym kraju. Poznasz miejsce Polski w Europie, dowiesz się, jakie są polskie miasta i województwa, krainy geograficzne, jeziora, góry, rzeki, parki narodowe, zwierzęta i rośliny oraz atrakcje turystyczne. Przejrzyste mapy, ilustracje i zdjęcia pomogą ci w zdobywaniu wiedzy o twoim kraju.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
89
Nigdy nie będę młodsza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie będę młodsza
Dostępny
144 szt.

Łatwo zdecydować, czy spędzić wakacje nad morzem, czy w górach. Trudniej zdecydować, czy przewrócić swoje życie do góry nogami. I żyli długo i szczęśliwie. Statkiem miłości dopłynęli do rajskiej plaży, by odtąd całować się od wschodu do zachodu słońca i pić szampana. Eee... Wróć, to nie ta bajka! Nasza jest o wiele ciekawsza, a przede wszystkim prawdziwa. Bo Małgorzata chce być szczęśliwa, ale zamierza to zrobić po swojemu: z troską o bliskich. No i żeby motyle w brzuchu nie zamieniły się z powrotem w poczwarki. To nie jest proste, lecz jest możliwe. I Małgorzata wreszcie wie, co zrobić. Dla niej to na pewno będzie szczęśliwe zakończenie.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
90
Wegańskie smarowidła na domowym pieczywie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wegańskie smarowidła na domowym pieczywie
Dostępny
187 szt.

Książka zawiera ponad 100 wypróbowanych przepisów na wegańskie i wegetariańskie smarowidła oraz domowe pieczywo. Pożywne i zdrowe smarowidła można przygotować niemal ze wszystkiego - lista produktów jest niezwykle bogata, a możliwości ich łączenia nieograniczone.Podane na samodzielnie upieczonym chlebie lub zaserwowane jako dip do chrupiących przekąsek czy pokrojonych w słupki świeżych warzyw stanowią pełnowartościowy i zdrowy posiłek na każdą porę dnia.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

3 osoby kupiły
91
Zaproszenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie
Dostępny
115 szt.

Pewnej nocy, po powrocie z przyjęcia wypełnionego płytkimi rozmowami, Oriah usiadła przy biurku i napisała wiersz zatytułowany Zaproszenie, który szybko stał się jednym z najczęściej cytowanych tekstów ostatnich trzydziestu lat. Nie interesuje mnie, jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i czy masz odwagę marzyć o spełnieniu pragnień swojego serca. Nie interesuje mnie, ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy pozwolisz, by świat uznał cię za głupca za sprawą twojej miłości, marzeń i przygody, jaką jest twoje życie. Chcę wiedzieć, czy umiesz znieść porażkę, moją oraz swoją, i nadal stanąć nad brzegiem jeziora, w srebrnej poświacie Księżyca w pełni, i krzyknąć tak!. Nie interesuje mnie, gdzie mieszkasz ani ile masz pieniędzy. Chcę wiedzieć, czy potrafisz wstać po nocy pełnej grozy i rozpaczy, poturbowany i zmęczony aż do szpiku kości, i nadal zrobić wszystko, co należy, by nakarmić swoje dzieci. Nie interesuje mnie, co, gdzie ani z kim studiowałeś. Chcę wiedzieć, co jest twoim wewnętrznym źródłem siły, gdy wszystko inne zawodzi. Chcę wiedzieć, czy potrafisz być sama ze sobą i czy w chwilach pustki naprawdę lubisz własne towarzystwo W trafiającej prosto do serca i duszy książce Zaproszenie autorka rozwinęła idee zawarte w wierszu. Przetłumaczona na kilkanaście języków, stała się światowym bestsellerem, książką-przewodnikiem ku pełnemu, świadomemu, żywemu i czującemu życiu. Czytając Zaproszenie, odkryłam to, co moje ciało, serce i dusza wiedziały od zawsze.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

3 osoby kupiły
92
Tofik na wsi. Naklejaj z Tofikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tofik na wsi. Naklejaj z Tofikiem
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
194 szt.

Dzięki serii Naklejaj z Tofikiem poznasz uroczego psiaka oraz jego przyjaciół. Wybierzesz się z nim nad morze, w góry, do miasta i na wieś. Kolorowymi naklejkami będziesz mógł uzupełnić wszystkie strony książki. Dobra zabawa gwarantowana!

13,44 zł
10,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,45 zł

3 osoby kupiły
93
Bestway, Lil' Navigator Baby Boat, Dmuchany ponton dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
3 osoby kupiły
94
Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka
Dostępny
107 szt.

Każde spotkanie z Jezusem jest wyjątkowe „Ostatnia godzina” to czas, w którym Chrystus stopniowo zbliżał się do chwili swojej śmierci, czas odmierzany wskazówkami kolejnych dni Wielkiego Tygodnia. To również moment wyjątkowych spotkań i rozmów m.in. z: Marią z Betanii, Piotrem, Judaszem czy Dobrym Łotrem. W swojej książce ojciec Maciej Biskup OP pokazuje, że ta „godzina” nie jest zależna od ludzkiego czasu, że trwa, dlatego również my możemy wejść w dialog z Panem. Historia paschalna jest niczym lustro naszego życia. W nim odbija się nasza własna historia… Dramat Wielkiego Tygodnia rozgrywa się pośrodku ludzkich dramatów, w których, jak pisał ks. Józef Tischner, „dobro i zło nie stoją daleko od siebie, jak w królestwie pojęć, lecz splatają się we wspólnym czasie, we wspólnej przestrzeni, w jednym i tym samym człowieku”. Dzięki tekstom ojca Biskupa czytelnik przekona się, że ma szansę spotkać Boga w intensywności Jego obecności „tu i teraz” – dać się Mu objąć, doświadczyć pokoju, przebaczenia i czułości miłosierdzia. Maciej Biskup (ur. 1972), dominikanin. Obecnie jest przeorem w klasztorze w Łodzi, kaznodzieją. Zaangażowany w dialog ekumeniczny oraz w dialog z judaizmem. W Wydawnictwie WAM opublikował Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
95
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Dostępny
587 szt.

Pamiątka z Pierwszej Komunii Świętej to niezwykły album, w którym dziecko może wklejać pamiątkowe zdjęcia z tego ważnego wydarzenia, a goście wpisywać życzenia. Zawarte fragmenty biblijne pomogą w głębszym przeżywaniu czasu komunijnego.

21,99 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
96
Newsweek Psychologia 6/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Newsweek Psychologia 6/2022
Dostępny
1 szt.

Mieli piękne życie. Dom, praca, dzieci. Podobnie jak my. Czasem pod górę, czasem w dół, zwykłe sprawy. Zupełnie jak u nas. Nagle wszystko się skończyło. Zmieniło w strach, ucieczkę i pożegnania. Z dnia na dzień wszystkie kolory stały się szare i zimne. Na jednym niebie przestało świecić słońce. To, co bezpieczne, znane, bliskie, stało się odległe jak kosmos. Nierealne.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
97
Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć
Dostępny
395 szt.

Czy masz odwagę, by być sobą? Tak nie wypada, a tak trzeba. Bo tak się przyjęło. Tak należy. Musisz iść w tę stronę, tam czekają pieniądze, a w tamtym kierunku nie idź - owszem, tam może czekać nagroda, ale najpewniej spotka Cię porażka. Każda kobieta powinna być matką, a każdy mężczyzna musi spłodzić syna i posadzić drzewo. I tak dalej. I tym podobne. Bla, bla, bla. Frazesy, wyświechtane mądrości i kontrola społeczna. A gdzie w tym wszystkim autentyczność? Gdzie odwaga do tego, by zapytać samego lub samą siebie: kim jestem? Jakie mam zdolności, możliwości, marzenia? Kim chcę się stać? Jakim człowiekiem pragnę być? Gdzie szansa na prawdziwą samorealizację? Nic się nie martw! Twoja odwaga gdzieś tam jest, uśpiona, przyczajona. Czeka, aż zdecydujesz się ją obudzić i stanąć oko w oko z własnymi strachami. Które - pamiętaj! - oczy mają co prawda wielkie, ale... wiesz co? Potraktowane zgodnie ze wskazówkami, jakie znajdziesz w książce Katarzyny Czyż, mogą Ci naskoczyć. W porównaniu z Tobą bowiem strachy są takie malutkie. O!

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
98
Puzzle 200 elementów. Man in Space - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Man in Space
Castorland, 200
Dostępny
16 szt.

Ta kategoria obejmuje kilka grup elementacyjnych i tematycznych, dzięki czemu każde dziecko może czerpać radość z układania ulubionego obrazka, o indywidualnie dobranym stopniu trudności. Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe, dzikie oraz prehistoryczne zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach.

26,20 zł
20,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,76 zł

2 osoby kupiły
99
160 naklejek. W lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
160 naklejek. W lesie
Dostępny
200 szt.

Wyrusz w fascynującą podróż po leśnych zakamarkach, naklejaj brakujące elementy i rozpraw się z nudą! Rozpoznaj leśnych mieszkańców, uzupełnij obrazek naklejkami zwierząt i pokoloruj ilustracje. 160 naklejek. W lesie to kolorowa książeczka idealna dla wszystkich, którzy chcą poznać tajemnice lasu. Maluchy w wyznaczonych miejscach przyklejają naklejki, dowiadując się ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. „160 naklejek” to seria rozwijająca spostrzegawczość, wyobraźnię i koncentrację dziecka. Różnorodność zadań sprawia, że maluch szybko rozprawi się z nudą, a poprzez zabawę wzbogaci swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców. Część naklejek jest przeznaczona do wykorzystania podczas dowolnych zabaw wymyślonych przez dzieci.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
100
Maszyna kreatywności. Jak dzięki wyobraźni tworzyć nowe idee i rozwijać firmę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna kreatywności. Jak dzięki wyobraźni tworzyć nowe idee i rozwija...
Dostępny
119 szt.

To niezwykle praktyczna i skłaniająca do myślenia lektura o pobudzaniu kreatywności. O tym, jak zbudować i wprawić w ruch maszynę wyobraźni, czyli firmę, która systematycznie korzysta z kreatywności, innowacji i nieustannie się uczy, by zapewnić sobie wzrost. W dzisiejszym środowisku biznesowym zdolność wyjścia poza szablony i nienaśladowanie tego, co robią inni, ma decydujące znaczenie. To wymaga umiejętności wykorzystywania znanych rzeczy w niekonwencjonalny sposób, zdolności do zachwytu, czerpania inspiracji, gdy coś się nie udaje lub nie działa, i do znajdowania źródła pomysłów w niespodziewanych wydarzeniach. Ta książka wypełnia ważną lukę w naszej wiedzy o tym, jak w strategii biznesowej systematycznie wykorzystywać wyobraźnię, kreatywność i uczenie się. – Jørgen Vig Knudstorp, prezes wykonawczy LEGO Brand Group, były prezes i CEO LEGO Group

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry