hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.02.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 10 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zwiadowcy. Księga 1 Ruiny Gorlanu. (John Flanagan), na drugim Chwile wieczności (Kjersti Anfinnsen). Kolejny produkt to Grzechotka sensoryczna Żyrafa (Leantoys) oraz Powrót do Jagodna (Karolina Wilczyńska).
1
Zwiadowcy. Księga 1 Ruiny Gorlanu. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 1 Ruiny Gorlanu.
Dostępny
1238 szt.

Uwielbiana przez czytelników w każdym wieku, obsypana nagrodami, jedna z najpopularniejszych serii fantasy ostatnich lat! Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze, świecie powieść przygodowa dla nastolatków, pierwszy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana. Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego barona. Szkoła Wojowników bądź proza chłopskiego życia, miecz i zbroja, albo oporządzanie trzody... Will bardzo chciałby zostać rycerzem jak jego ojciec - bohater, który zginął w ostatniej potyczce ze złym baronem Morgarathem. Problem w tym, że do władania ciężką bronią potrzebna jest krzepa i siła fizyczna, a ich chłopakowi brak. Niewysoki i drobny, regularnie zbiera cięgi od większych kolegów. Los Willa wydaje się być przesądzony (witajcie świnki, witajcie zagony, żniwa i wykopki!), gdy nieoczekiwanie ktoś wyraża chęć zaopiekowania się sierotą. Tajemniczy Hart proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców - okrytej złą sławą grupy ludzi, o których krążą rozmaite legendy. Ponoć zwiadowcy parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni. Ludzie patrzą na nich ze strachem i niechęcią. Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego pańszczyźnianego chłopa. Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie.

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

46 osób kupiło
2
Chwile wieczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwile wieczności
Dostępny
311 szt.

Wszyscy się kiedyś zestarzejemy – Chwile wieczności mogą nas do tego przygotować. Na Chwile wieczności składają się dwie przejmujące, pełne gorzkiego humoru powieści, które stanowią bezkompromisowe rozliczenie z życiem w późnej starości. Niemal wszyscy, których Birgitte znała, już nie żyją. Jej świat zaczyna zawężać się do czterech ścian. Ale starość nie oznacza dla niej rezygnacji z życia – tego, które już za nią i do którego wraca pamięcią, ani tego, które skrywa przed nią niespodziewaną miłość po dziewięćdziesiątce. Birgitte wspomina swą karierę kardiochirurżki w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, rozmyśla o rodzinie, także tej, której nigdy nie założyła, podtrzymuje ostatnie znajomości i – mimo mądrości, wieku i doświadczenia – nie chce zrezygnować z marzeń. Ta inteligentna, dowcipna kobieta próbuje pogodzić się z życiem, rozmyślając o przeszłości i o tym, co jej pozostało w tym coraz bardziej obcym świecie. Gdzie jestem? Co robię? Czy już umarłam? Nie. Musiałam upaść. Leżę na środku salonu. Najprawdopodobniej szłam do fotela przy oknie i potknęłam się o brzeg dywanu. Nie mam odwagi się poruszyć. Jeszcze nie. Mam czucie w palcach u nóg. To dobrze. Czyli mnie nie sparaliżowało. Bo gdyby było inaczej, to mogliby mnie od razu posłać do domu opieki i nawet nie miałabym żadnych kontrargumentów. Nie chcę umrzeć w takim miejscu. Chcę umrzeć tutaj. Tyle że nie na podłodze. Nie, żeby to mi robiło jakąś różnicę, po prostu nie podoba mi się myśl o tej bezradnej pozycji w pasie światła wpadającego przez okno. Bez mojej peruki. Czuję, że biodra mam sztywne. Za mało mazi stawowej i to krzywe ułożenie ciała. Podłoga jest twarda. Gdy próbuję się wyprostować, boli trochę bardziej. Pewnie straciłam na chwilę przytomność. Długo tak tu leżę? Na to wygląda. Muszę się dostać do łóżka. Gdy próbuję wstać, zauważam, że moja prawa dłoń nie działa. To pewnie kolejne złamanie którejś z kości nadgarstka. No cóż. Jeśli tylko dam radę się dźwignąć, pójdę jutro do lekarza. A on pewnie, jak zawsze, spróbuje mnie posłać do domu opieki. Przyniosę mu czekoladki i wino, żeby mógł się skupić na czymś innym. To prosty człowiek. Próbuję obrócić się na brzuch. Nie daję rady. Czyżby poszła też szyjka kości udowej? Nie, jestem po prostu bardzo poobijana. Za każdym razem, gdy unoszę głowę, świat wiruje mi przed oczami. Jeśli nawet uda mi się wstać, to niewykluczone, że w drodze do łóżka znów zemdleję i upadnę. Odpycham się zdrową ręką, próbuję obrócić ciało na bok. Ale nic z tego. Co za żałosne położenie. Wpatruję się w sufit. Zaczyna robić się chłodno. Kilka razy wołam o pomoc, ale nadaremno. Telefon jest za daleko. W tym tygodniu ma przyjść mój fryzjer, ale kiedy dokładnie? Jestem zupełnie otumaniona. Jak on ma na imię? Michel? Tak, coś w tym guście. W najlepszym wypadku przyjdzie za dwa dni. Może trzy. Więc chyba po prostu muszę tak leżeć. Leżeć i czekać. Odwracam głowę ku oknu. Niebo jest różowe, niedługo zapadnie zmrok. Fragment powieści

44,00 zł
27,28 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,72 zł

39 osób kupiło
3
Grzechotka sensoryczna Żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka sensoryczna Żyrafa
Leantoys
Dostępny
37 szt.

Prawidłowy rozwój i uśmiech na twarzy dziecka jest bardzo istotną kwestią. Funkcje, jakie posiada ta zabawka, sprawią, że dziecko już od najmłodszych lat zacznie rozróżniać i uczyć się nowych kolorów, dźwięków i kształtów. Pobudza wiele zmysłów małego człowieka, pomagając mu odkryć otaczający go świat. To klasyczna grzechotka, która daje wiele możliwości i pomoże stawiać pierwsze kroki w rozwoju Twojego dziecka! Środkowy przycisk uruchamia kolorowe światło i wesołą, przyjazną dla ucha, muzykę. Miękkie końcówki i zakończenie sprawdzą się w czasie ząbkowania. A znajdująca się wewnątrz kulka w trakcie potrząsania wydaje zachęcające do zabawy dźwięki. Wykonana jest z wysokiej jakości certyfikowanego plastiku, który jest w pełni bezpiecznym materiałem dla małego dziecka. Uszy i dół zabawki wyprodukowane są z miękkiego tworzywa, co jest gwarancją, że dziecko nie wyrządzi sobie krzywdy podczas wesołej zabawy. Wymiary zabawki: 18 x 7 x 7 cm Wymiary opakowania: 20 x 9 x 9 cm Przeznaczona jest dla wszystkich maluszków. Zgodna z certyfikatem CE i normą EN71. Zabawka zasilana jest trzema bateriami AG13, w zestawie. Mix kolorów - wysyłka losowa.

16,99 zł
38 osób kupiło
4
Powrót do Jagodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do Jagodna
Dostępny
244 szt.

Tęskniłaś za Stacją Jagodno? A może to Twoja pierwsza wizyta w tym magicznym miejscu, gdzie czas płynie inaczej, a ci, którzy tu przyjeżdżają, często zostają na zawsze? Karolina Wilczyńska zabiera nas w nostalgiczną podróż do serca Gór Świętokrzyskich, by sprawdzić, co słychać u babci Róży i hrabianek Leszczyńskich oraz innych mieszkańców Jagodna. Jak poradzili sobie z trudami ostatnich lat? Jak przyjmą wyzwania, które przynosi los? Diana jest specjalistką od projektowania ekologicznych ogrodów, a jej hobby to garncarstwo. Ale czy można aranżować otoczenie dla innych, jeśli własne życie właśnie pękło i bardziej przypomina stos glinianych skorup niż piękny wazon? Kobieta szuka schronienia w Stacji Jagodno. Czy uzyska wsparcie od miejscowych kobiet? A może jej miejsce na ziemi jest zupełnie gdzie indziej? Powrót do Jagodna to nie tylko spotkanie ze znanymi i lubianymi bohaterami, ale także początek całkiem nowej historii. Bo przecież życie można lepić w różnych miejscach, a najpiękniejsze ogrody najpierw kiełkują w sercu.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

35 osób kupiło
5
Trylogia Griszów. Tom 3. Zniszczenie i odnowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Griszów. Tom 3. Zniszczenie i odnowa
Dostępny
4096 szt.

Żołnierka. Przywoływaczka. Święta. Losy kraju spoczywają w rękach Przywoływaczki Słońca, która utraciła moc, tropiciela, który skalał swój honor, i żałosnych niedobitków wspaniałej niegdyś magicznej armii. Zmrocz zasiadł na tronie cienia i włada krajem, a osłabiona Alina Starkov wraca do zdrowia po bitwie pod wątpliwą opieką fanatyków religijnych, którzy czczą ją jako świętą. Teraz wszystkie swoje nadzieję pokłada w magicznym, dawno zaginionym stworzeniu oraz nadziei na to, że wyjęty spod prawa książę przeżył. Kiedy jej sojusznicy i wrogowie zmierzają do wojny, Alina staje pomiędzy swoim krajem a napływającą falą ciemności, która może zniszczyć świat. Jeśli ma wygrać, będzie musiała zawładnąć legendarną mocą, lecz zdobycie żarptaka może okazać się jej zgubą.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

23 osoby kupiły
6
Miłość to wybór losu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość to wybór losu
Dostępny
70 szt.

Wybór wierszy irlandzkiego poety, dramaturga i filozofa Williama Butlera Yeatsa. W 1923 roku ten czołowy twórca i działacz literackiego Odrodzenia Irlandzkiego został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla. Prezentujemy wybór jego wierszy w znakomitym tłumaczeniu i z autorskimi komentarzami Adama Pomorskiego. Yeats motywy swych utworów czerpał z wczesnośredniowiecznej literatury irlandzkiej i folkloru, pozostawał jednocześnie pod wpływem romantycznego wizjonerstwa Blake’a, okultyzmu, prerafaelitów i francuskiego symbolizmu. W tomie znajduje się przedmowa napisana przez Yeatsa w 1937 w której pisze: Poeta pisze zawsze o własnym życiu, w najpiękniejszym dziele – o swojej tragedii, cokolwiek ją stanowi, wyrzuty sumienia, zawiedziona miłość czy tylko samotność; nigdy nie zwraca się do nikogo wprost jak przy stole, to zawsze fantasmagoria. (...) Powieściopisarz może opisywać przypadkowość, chaos, poecie nie wolno; jest raczej typem niż człowiekiem, raczej namiętnością niż typem.

75,00 zł
46,50 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 28,50 zł

15 osób kupiło
7
Friends. Tom 3. True Friends - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Friends. Tom 3. True Friends
Dostępny
306 szt.

Trzeci tom bestsellerowej serii Friends! Przyjaciele z liceum są na studiach i powoli wkraczają w dorosłe życie, które nie kręci się już tylko wokół imprez i randkowania. Nellson Howard studiuje, ale też rozpoczął pierwszą pracę: jest menedżerem w firmie ojca. On i Veronica Fiero są parą. Jednak wszystko wskazuje na to, że Nellson nie traktuje tego związku tak poważnie jak dziewczyna. Kendall i Zane też przechodzą trudne chwile. Mimo długiego stażu nie mieszkają razem. Muszą poukładać swoje sprawy, jeżeli chcą myśleć o wspólnej przyszłości. Na jaw zaczynają wychodzić sekrety poszczególnych członków paczki, a ich studenckie życie powoli przestaje być beztroskie w przeciwieństwie do tego, co sobie wymarzyli. Będą musieli podjąć wiele dorosłych decyzji i nie wiadomo, czy ich relacje nie ulegną całkowitemu zniszczeniu.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

15 osób kupiło
8
Królowie Clonmelu. Cykl Zwiadowcy. Księga 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowie Clonmelu. Cykl Zwiadowcy. Księga 8
Dostępny
1136 szt.

Ku wielkiemu zdziwieniu Willa, Halt nie pojawia się na dorocznym Zlocie Zwiadowców. Okazuje się, że musiał wyruszyć do Sisley, by sprawdzić pogłoski na temat niepokojących wydarzeń na zachodnim wybrzeżu. Fatalne nowiny, jakie przywozi Halt, nie nastrajają optymistycznie Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się w Hiberni, którą od Araulenu dzieli zaledwie wąska cieśnina. Pięć z sześciu hibernijskich królestw zostało już podporządkowanych Tennysonowi, przywódcy groźnej sekty. Jeśli uda mu się opanować ostatnie z nich, Clonmel, bezpieczeństwo Araulenu będzie zagrożone. Will, Halt i Horace wyruszają na Zachód, by przekonać słabego króla Clonmelu do walki. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób mogą one wpłynąć na sytuację w Hiberni?

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

13 osób kupiło
9
Zanim dojrzeją granaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim dojrzeją granaty
Dostępny
459 szt.

Hipnotyzująca, transowa opowieść o poszukiwaniu miłości i tożsamości płciowej, której akcja toczy się w cieniu albańskich Gór Przeklętych. Bekia zostaje zmuszona do wyjścia za mąż za chłopca, którego nie zna. Kanun – albańskie prawo zwyczajowe – nie dopuszcza niezgody, chyba że Bekia zostanie zaprzysiężoną dziewicą, a więc kobietą, która przyjmuje rolę mężczyzny. Musi ubierać się jak mężczyzna, pić rakiję i palić papierosy. Akcja tej sensualnej powieści dzieje się w świecie, gdzie śmierć kroczy za człowiekiem jak cień. Gdzie mężczyzna powinien umrzeć od kuli, a nie ze starości czy choroby. Gdzie kobieta nie ma żadnych praw. Gdzie krwawa zemsta stoi na pierwszym miejscu, a ojcowie bardziej niż swoich bliskich kochają Kanun. Gdzie, walcząc o miłość, córka gotowa jest skazać na śmierć ojca. I wreszcie: gdzie rewersem miłości jest śmierć i nie ma nic pomiędzy.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

12 osób kupiło
10
Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X-XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X-XXI w. Opowieści o w...
Dostępny
571 szt.

Dzieci nie kojarzą nam się ani z wielkimi wyzwaniami, ani z bronią, walką i śmiercią. A jednak… Prawie jedenaście wieków naszej historii obfituje w tysiące przykładów heroizmu tak duchowego, jak i fizycznego polskich dzieci oraz polskiej młodzieży. Niewielu wie, że już Mieszko I musiał zaryzykować wolnością i życiem swego potomka Bolesława, oddając go cesarzowi jako zakładnika. Z okresu średniowiecza bardziej może znana jest tragedia dzieci głogowskich z 1109 r., ale generalnie najmłodsi rzadko trafiają na karty historii. Tymczasem ich bohaterstwo, niezłomność i poświęcenie często nie miały sobie równych. Za niezwykle cenną zatem uznać trzeba inicjatywę trojga znakomitych historyków toruńskich, którzy w jednym dziele dokonali przybliżenia czynów polskich dzieci w różnym wieku, żyjących w różnych epokach, od czasów najdawniejszych po III RP. Powstała książka, jakiej dotychczas jeszcze nie było. Głównymi postaciami zebranych tu fascynujących opowieści są bardzo młodzi ludzie wywodzący się z różnych stanów i o różnych pozycjach w społeczeństwie; od królów po zwykłych uczniów. Łączą ich bohaterstwo oraz ofiarowanie swych dziecięcych i młodzieńczych lat na ojczystym ołtarzu. Równoległym i oczywiście powiązanym z tym tematem jest męczeństwo polskich dzieci. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z jego rozmiarów, które budzą grozę i zarazem gwałtowne oburzenie, a czasem nawet wprost niedowierzanie, że do tego mogło dojść. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o okres II wojny światowej. Te wszystkie doznane, niezliczone krzywdy można wybaczyć, ale zapomnieć ich nie wolno nigdy! Oznaczałoby to bowiem, że ofiara tych heroicznych dziewcząt i chłopców poszła na marne.

89,00 zł
54,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 34,71 zł

10 osób kupiło
11
Rok w lesie. Memo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w lesie. Memo
Nasza Księgarnia - gry, od 2 lat
Dostępny
184 szt.

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego Roku w lesie! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci. Podczas gry w memo szukamy i łączymy w pary mieszkańców lasu – dziki, niedźwiadki, łosie, ale także krety czy gąsienice. Rozkładamy kafelki obrazkami do dołu i szukamy dwóch identycznych. Gdy znajdziemy parę, odkładamy ją na bok. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej par. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. Rok w lesie. Memo pozwala trenować pamięć, ćwiczy koncentrację i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że gra w memo będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny. Pudełko zawiera 24 duże kafelki, czyli 12 par. Wyprodukowano w Polsce.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

9 osób kupiło
12
A Million Kisses in Your Lifetime - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Million Kisses in Your Lifetime
Dostępny
349 szt.

Autorka bestsellerowych powieści slow burn romance Od Lukova z miłością, Wielki Mur z Winnipeg i Kulti! Aurora De La Torre wie, że powrót w rodzinne strony po latach nieobecności nie będzie łatwy. Teraz musi zacząć wszystko od nowa w miejscu, które kiedyś było jej domem. W miejscu, w którym nie ma już ludzi bliskich jej sercu. Nie spodziewała się ciepłego przywitania, bo kto mógłby na nią czekać po tych wszystkich latach? Jednak nastawienie właściciela domu, który miała wynająć, i tak mocno ją zaskoczyło. Mężczyzna nie tylko zachowywał się bardzo nieuprzejmie, ale i oskarżył ją o włamanie oraz wtargnięcie na teren jego posiadłości. Tego było już za wiele. Jak Aurora odnajdzie się w tym wszystkim i czy uda jej się dogadać z pochmurnym Tobiasem Rhodesem? Dobrze, że mężczyzna jest przystojny, to może ukoić jej nerwy.

54,90 zł
35,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,21 zł

9 osób kupiło
13
Kwiaty bez ogródek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty bez ogródek
Dostępny
373 szt.

Czy wiesz, co mówią do nas kwiaty? I jak nauczyć się ich języka, a tym samym osiągnąć sukces w uprawie? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z roślinami i wciąż jeszcze gubisz się w gąszczu porad, czy już masz swój ogród i chcesz lepiej o niego zadbać, ta książka jest dla Ciebie! Znajdziesz tu czterdzieści opowieści o roślinach i ich wyjątkowych kwiatach wraz z praktycznymi poradami dotyczącymi sadzenia oraz pielęgnacji. W każdej części, odpowiadającej jednej porze roku, Łukasz Skop, ogrodnik i biotechnolog roślin, przedstawia różne kwiaty, dzięki którym będziesz cieszyć się kolorowym ogrodem przez cały rok. Poznasz gatunki łatwe w uprawie i te bardziej wymagające, aksamitne w dotyku lub podobne do waty cukrowej, czarujące zapachem, zmieniające kolor albo świecące w ciemności. A co najważniejsze: nauczysz się, jak każdy z nich zasadzić w swoim ogrodzie. Dzięki dodatkowym rozdziałom inaczej spojrzysz na szkodniki i chwasty oraz opanujesz zasady tworzenia kwiatowych kompozycji. Dowiesz się, kiedy domki dla owadów mają sens, co zrobić z liśćmi jesienią oraz czy łąki kwietne zawsze są potrzebne? Lektura tej książki pomoże Ci zobaczyć ogrodowe kwiaty takimi, jakie są naprawdę: bez filtrów i bez ogródek. Łukasz Skop pisze o kwiatach przystępnie i z humorem. Widać, że doskonale czuje się w świecie roślin. Autor prowadzi czytelnika przez cztery pory roku, a w każdej z nich odkrywa nieoczywiste piękno i zapewnia wiele praktycznych porad. – Katarzyna Bellingham, Ogród Bellingham

69,90 zł
43,34 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,56 zł

9 osób kupiło
14
Co to jest życie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co to jest życie?
Dostępny
406 szt.

Z tej książki dowiesz się: – Czy w kosmos wysłano kiedyś tysiąc miniaturowych mózgów? – W jaki sposób proste organizmy rozwiązują problemy, nad którymi matematycy głowią się od stuleci? – Czy odkrycie radu pozwoliło poznać sekret życia? – Jak to możliwe, że po obfitym posiłku wąż tak bardzo powiększa swoje narządy? Mimo że biolodzy zdobyli przez stulecia ogromną wiedzę na temat różnych gatunków i dokonują rzeczy, o których niedawno jeszcze nikomu się nie śniło, to nadal nie potrafią podać definicji życia. Zapytani, jąkają się, zwodzą, kluczą, by wreszcie rozpaczliwie burknąć: „Życie jest tym, co JEST”, lub bardziej obrazowo wydukać: „Bycie żywym to niebycie martwym”. Większość ludzi na pytanie, czy żyją, bez kłopotu odpowiedziałaby twierdząco. Dlaczego więc kryteria życia tak bardzo wymykają się przedstawicielom nauk przyrodniczych? Dzięki naszym mózgom szybko dostrzegamy żywych ludzi dookoła, z przedstawicielami innych gatunków idzie nam już jednak trochę gorzej. Biolodzy wskazują na różne cechy, którymi wyróżniają się żyjące istoty : metabolizm, zdolność do gromadzenia informacji, utrzymania homeostazy, reprodukcji, ewolucji. Carl Zimmer, znakomity popularyzator nauki, autor bestsellera Śmiech ma po matce, wyrusza w poszukiwaniu odpowiedzi na te życiowe pytania: odwiedza laboratoria i jaskinie, karmi węże i eksperymentuje z genami. Pokazuje, jak odmiennie podchodzą do życia różne istoty i jak mgliste i pełne zagadek pozostaje pogranicze życia – zarówno jego początek, jak i koniec. Cóż, może rację miał zespół Opus, który w latach osiemdziesiątych śpiewał po prostu: „Live is life”... Książki dobre nie tylko w teorii!

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

8 osób kupiło
15
Gdyby ocean nosił twoje imię, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby ocean nosił twoje imię, wydanie 2
Dostępny
464 szt.

Bestsellerowa autorka serii „Dotknij Mnie” powraca z poruszającą i wyjątkową powieścią o sile miłości w świecie pełnym nienawiści. Bycie inną nie musi oznaczać bycia gorszą. Ale świat nie jest idealny i Shirin naprawdę nie ma łatwego życia. Minęło kilkanaście miesięcy od głośnego zamachu z 11 września. To wyjątkowo burzliwy czas zwłaszcza dla szesnastoletniej muzułmanki, która nie zgadza się na to, co zgotował jej los. Shirin doskonale wie, jak okropni mogą być ludzie. Jest zmęczona agresywnymi spojrzeniami, poniżającymi komentarzami, nawet przemocą fizyczną, które spotykają ją ze względu na hidżab. Z każdym dniem bardziej zamyka się w sobie i coraz silniej oddaje muzyce i tańcu. Wszystko jednak się zmienia, gdy na jej drodze staje Ocean James. Jest pierwszą osobą, która chce poznać prawdziwą Shirin. Ale czy dziewczyna jest gotowa, by komukolwiek zaufać? Zwłaszcza komuś z tak odmiennego od jej świata?

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

8 osób kupiło
16
Myśli to materia. Szokujące odkrycia o tym, jak Twój mózg tworzy materialną rzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli to materia. Szokujące odkrycia o tym, jak Twój mózg tworzy mater...
Dostępny
199 szt.

Ta przełomowa książka prezentuje nowe, ekscytujące naukowe dowody na to, że nasze myśli mają bezpośredni wpływ na otaczający nas świat i pokazuje nam, jak wykorzystać tę wiedzę w tworzeniu radosnego i spełnionego życia. Autor udowadnia, że prawo przyciągania nie jest jedynie metafizycznym pojęciem, tylko naukową rzeczywistością. Oparta na setkach badań i prawdziwych, inspirujących historiach, książka objaśnia zawiłe mechanizmy tego, jak materializują się nasze myśli. Stanie się ona Twoim osobistym przewodnikiem, abyś mógł sobie udowodnić, jak potężny naprawdę jesteś, kiedy organizujesz swoje myśli i uczucia w spójny sposób. Została ona napisana po to, abyś mógł konsekwentnie stosować w zawarte w niej praktyki i aby codziennie otrzymywać to, czego potrzebujesz. Gdy myśli stają się rzeczami…

79,70 zł
49,41 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,29 zł

8 osób kupiło
17
Spróbuj jeszcze raz, Adelko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Dostępny
198 szt.

Adelka ma wreszcie rower, okazuje się jednak, że wcale nie jest jej łatwo nauczyć się jeździć. Wiązanie sznurowadeł też nie jest proste, a nauka czytania idzie okropnie wolno, choć Adelka tak bardzo chciałaby już umieć czytać. Rodzice mówią, że trzeba wytrwałości, czasu i ćwiczeń. Ale ile można próbować, gdy nic nie wychodzi...

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

8 osób kupiło
18
Dzień gniewu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień gniewu
Dostępny
404 szt.

Tego, co wydarzyło się w zwykły, słoneczny dzień, nie dało się przewidzieć. Rozpędzony samochód, który wjechał w sam środek centrum handlowego, był jedynie początkiem chaosu, jaki wdarł się w życie kilku osób, a wielu go pozbawił. Jedna z poszkodowanych, która trafia do szpitala, nie pamięta niczego. Ma za to przeczucie, że sprawcą wypadku jest bliska jej osoba. Z czasem odkryje coś, czego nie spodziewała się w najgorszych koszmarach. Tymczasem młodszy aspirant, Krystian Betel, nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń. Zaczyna interesować się sprawą, widząc w niej swoją szansę na szybki awans. Podjęty przez niego trop zaprowadzi go do miejsca, o którego istnieniu nie miał pojęcia, i szybko pożałuje, że tak nie zostało… Dzień gniewu to opowieść o chorym umyśle i rodzących się w nim niebezpiecznych planach. Ale przede wszystkim o ludziach, którzy szukając azylu i akceptacji, gotowi są na największe poświęcenie.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

8 osób kupiło
19
Jedna kropla deszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedna kropla deszczu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Wyrusz w podróż pełną miłości! Berenika od dawna ją planowała. Miało być romantycznie, sielsko i sentymentalnie. Miało też być z mężem. Niestety życie pokrzyżowało plany i jej ukochany Janek odszedł. W dodatku córka postanowiła sprzedać ich rodzinny dom. Jedyne oparcie Berenika odnajduje we wnuczce. Ewa nie pozwala pogrążyć jej się w rozpaczy i wraz z babcią wyrusza w podróż do ważnych dla dziadków miejsc. Pozwól się przenieść do urokliwego Maciejowa, zachwyć się widokiem tatrzańskiej dolinki, wybierz się na przechadzkę wśród sosen. Zobacz, jak teraźniejszość przenika się z przeszłością. I przekonaj się, że los bywa zmienny i nieprzewidywalny. Nieraz trzeba miesięcy wysiłku, by zawrócić ze źle obranej drogi. A czasem wystarczy jedna kropla deszczu, aby odmienić czyjeś życie.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

8 osób kupiło
20
52-piętrowy domek na drzewie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52-piętrowy domek na drzewie
Dostępny
66 szt.

Czwarty tom najśmieszniejszej serii od czasów Dziennika cwaniaczka! Andy i Terry mieszkają w pięćdziesięciodwupiętrowym domku na drzewie (mieli trzydziestodziewięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: maszynę do robienia fal, grę w węże i drabiny z prawdziwymi wężami i drabinami, marchewkostrzelną wyrzutnię rakietową, Przebraniomat 5000, pizzerię Zosia Samosia, a nawet Ślimaczą Akademię Wojowników Ninja! No, na co czekacie? Właźcie!

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

8 osób kupiło
21
Przepowiednia pancernika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepowiednia pancernika
Dostępny
84 szt.

Gdyby Adaś Miauczyński urodził się w XXI wieku we Włoszech i byłby postacią z komiksów to jak nic twórcą jego przygód byłby Zerocalcare. Dynamika dialogów, mieszanka błyskotliwego pif-paf i dużej wrażliwości, oprawione w specyficzną, unikalną formą graficzną – oto przepis na międzynarodowy sukces. Zerocalcare już dawno zdetronizował na komiksowym rynku Italii wszystkich. Jego kolejne komiksy sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Netflix na podstawie Przepowiedni pancernika zrealizował sześcioodcinkowy mini-serial pt. Oderwij wzdłuż linii. Przepowiednia pancernika sprzedana w dwóch milionach egzemplarzy, jest pierwszą z autobiograficznych opowieści włoskiego marudy, defetysty, preferującego czarny humor scenarzysty, którego alter ego to… gigantyczny pancernik! Twórczość Zerocalcare to wydarzenie literackie, które trzeba zgłębić, bo język jego utworów jest tym, co młodzi Włosi (a także wszyscy neurotyczni introwertycy, niezależnie od narodowości!) uznają za wyraz ich myśli, wrażliwości, czasem buntu i niepokoju, ale także miłości i nadziei. W Przepowiedni pancernika Zerocalcare w poruszający sposób żegna przedwcześnie zmarłą przyjaciółkę i miłość lat szczenięcych.

79,00 zł
60,83 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

6 osób kupiło
22
Spadochrony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spadochrony
Dostępny
280 szt.

Claire Wang zostaje wysłana przez rodziców z Chin do szkoły w Kalifornii. W ciągu chwili musi się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości: życia w obcym kraju, wśród obcych ludzi. Nie ma tutaj nikogo, kto mówiłby jej, co ma robić, a Claire szybko zaczyna wykorzystywać swoją nowo odkrytą wolność. Dani De La Cruz, której mama wynajęła Claire pokój, nie jest zachwycona wizją nowej członkini rodziny. Jedyne, na czym chce się teraz skupić, to otrzymanie stypendium otwierającego drzwi do Yale. Nawet jeśli oznacza to rywalizację z bogatymi uczniami, którzy drogę na szczyt mogą sobie kupić. Plan Dani zbacza z kursu, kiedy jeden z nauczycieli niebezpiecznie przekracza granice ich relacji. Dani i Claire desperacko próbują się unikać. Okazuje się jednak, że obie zmagają się z doświadczeniami, które znacząco na nie wpływają. Kelly Yang mistrzowsko buduje poruszającą opowieść o losach imigrantów, relacjach rodzinnych i miłosnych oraz władzy pieniądza.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

6 osób kupiło
23
Igły do piłek TR-19009 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igły do piłek TR-19009
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

2,99 zł
Powiadomienie
6 osób kupiło
24
101 ciekawostek. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Poznaj fascynujący świat zwierzę - wybierz się w podróż na pustynię, odwiedź lasy tropikalne, zanurkuj w głąb oceanów i stań na kole podbiegunowym. Przeczytaj o najdzikszych, najdziwniejszych i największych stworzeniach na Ziemi, o mistrzach kamuflażu i wiernych towarzyszach człowieka. W książce znajdziesz zaskakujące fakty i kolorowe ilustracje, które pozwolą ci ujrzeć z bliska nawet najrzadsze okazy. W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

7 osób kupiło
25
Holograficzny wszechświat. Naukowe dowody jak myśl wpływa na rzeczywistość, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holograficzny wszechświat. Naukowe dowody jak myśl wpływa na rzeczywis...
Dostępny
109 szt.

Autor podaje naukowe dowody na to, że rzeczywistość to gigantyczny hologram, trójwymiarowy obraz stworzony przez ludzki mózg. Dowiesz się, że sygnały wzrokowe odczytywane przez mózg są hologramami, a wspomnienia nie mają jednego umiejscowienia. Tworzą one holograficzną siatkę zgodnie z założeniami interferencji i przenikania się fal elektrycznych. Te odkrycia potwierdzają nieograniczone umiejętność mózgu do przejęcia różnych funkcji w momencie uszkodzenia jednego z jego obszarów. Holograficzny model mózgu wyjaśnia również zdolność do fizycznego odczuwania zjawisk poza fizycznymi granicami ciała, na przykład, odczuwanie bólów fantomowych po amputacji kończyn.

79,70 zł
49,41 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,29 zł

6 osób kupiło
26
Monika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monika
Dostępny
547 szt.

Monika, utalentowana tancerka i choreografka musicali, ma wszystko: sławę, pozycję i w miarę ustabilizowane życie. W miarę, bo kiedy na jej drodze staje dwóch mężczyzn z przeszłości, dotąd zakorzenione wartości, takie jak uczciwość, szacunek i prawda, tracą na znaczeniu. Lawirowanie pomiędzy spokojnym i wyrozumiałym Markiem a bawidamkiem Maciejem, nastawionym na spełnianie własnych zachcianek, doprowadzi bohaterkę do wielu życiowych zakrętów, z których z trudnością będzie musiała wrócić na właściwe tory. Wszystko się zmienia, gdy Monika wpada w zastawione przez przeznaczenie sidła – jeden z mężczyzn ulega wypadkowi i zostaje w jego wyniku oszpecony, a drugi nie chce słyszeć o założeniu rodziny. Na kogo będzie mogła liczyć, kiedy i ją dotknie osobista tragedia? Który z nich pomoże jej w walce z depresją? Kogo pokocha na tyle, by odmienić swój los? To opowieść o niekoniecznie słusznych wyborach. O pragnieniu życia jak w bajce z zakończeniem długo i szczęśliwie, jeśli takowe w ogóle jest możliwe. O walce pomiędzy tym, co właściwe, a tym, co pożądane.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
27
Wielki karzeł i inne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki karzeł i inne opowieści
Dostępny
212 szt.

Franz Hohler jest urodzonym w 1943 roku szwajcarskim pisarzem, satyrykiem, artystą kabaretowym, autorem wierszy, piosenek, scenariuszy, słuchowisk, powiastek, powieści i przypowieści. Jak pisze w posłowiu Małgorzata Łukasiewicz: Hohler lubi małe formy prozatorskie, jego opowiastki rzadko przekraczają parę stron. Najkrótsza – tytułowa – ogranicza się do jednego zdania złożonego z dziewięciu słów. Ze zwięzłością idzie w parze prostota komunikatu. Narracja zaczepia się o byle co, o pierwszy lepszy przedmiot z powszedniego otoczenia, i raz-dwa składa się w łatwą do ogarnięcia opowieść. Błyskotliwe fabulacje Hohlera dyskretnie lawirują między codziennością a fantazją; jego specjalnością wydaje się cienki dowcip spod znaku purnonsensu. Można by powiedzieć – przejęty wprost z rąk Edwarda Leara (...) Pośród swoich mistrzów wymienia też Daniiła Charmsa. Warto wreszcie pamiętać o przewrotnych i wywrotowych ziarenkach posianych w Szwajcarii przez dadaizm i surrealizm.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

6 osób kupiło
28
Nim nadejdzie lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nim nadejdzie lato
Dostępny
100 szt.

Wyścigi samochodowe i związani z nimi ludzie – pasje Remarque'a. On – zblazowany, zbliżający się do końca kariery kierowca wyścigowy. Ona – nieuleczalnie chora, piękna, dużo od niego młodsza pensjonariuszka położonego wysoko w górach sanatorium. Oboje mają za sobą traumatyczne przeżycia drugiej wojny światowej. Choć nie szukają już miłości, odnajdują ją w sobie – uczucie powoli się rozpala między nimi, uciekają przed sobą i przyszłością, wracają. Czasu mają tak niewiele… Na podstawie tej powieści Sidney Pollack nakręcił film Boby Deerfield z Alem Pacino i Marthe Keller w rolach głównych. Ludziom zaangażowanym w wyścigi samochodowe Remarque poświęcił również jedną ze swych najwcześniejszych powieści – Przystanek na horyzoncie. Erich Maria Remarque (1898–1970) należał do pokolenia, które straciło młodość w okopach I wojny światowej. Nim zyskał sławę dzięki pacyfistycznej powieści Na Zachodzie bez zmian, parał się dziennikarstwem, był też księgowym, nauczycielem i organistą. Po dojściu Hitlera do władzy książki Remarque’a trafiły na stos, a ich autor został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Lata II wojny światowej spędził w USA, gdzie powstała jedna z jego najlepszych powieści – Czas życia i czas śmierci. Spośród jego utworów Dom Wydawniczy Rebis opublikował m.in. Trzech towarzyszy, Czarny obelisk, Hymn na cześć koktajlu, Cienie w raju oraz Na Zachodzie bez zmian, Drogę powrotną i Łuk triumfalny w nowych przekładach Ryszarda Wojnakowskiego.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5 osób kupiło
29
Comfort! map Chorwacja i Czarnogóra 1:300 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

5 osób kupiło
30
Głos Pana wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos Pana wyd. 2023
Dostępny
95 szt.

Jedna z najlepszych powieści o kontakcie z obcą cywilizacją w historii literatury fantastycznej. Uczeni przypadkiem odkrywają, że na Ziemię dociera z kosmosu sygnał, który może być komunikatem od rozumnych istot. Jednym z naukowców, którzy mają za zadanie rozkodowanie tajemniczego impulsu neutrinowego, jest sławny matematyk Piotr E. Hogarth. Ale jak odczytać przesłanie, skoro nie wiadomo nawet, czy nadawcy rzeczywiście istnieją? A jeśli istnieją, kim są i jakie mają wobec ludzkości zamiary? Głos Pana, który powstał tuż po powieści Solaris, to popis kunsztu pisarskiego Lema: brak w tej książce awanturniczej akcji, ale zmagania uczonych z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę bardziej niż w niejednej powieści przygodowej, a dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania najważniejszych pytań o istotę świata i naturę człowieka.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

4 osoby kupiły
31
Teologia ewolucyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia ewolucyjna
Dostępny
54 szt.

„Nie ma wątpliwości, że Wojciech P. Grygiel i Damian Wąsek charakteryzują się szczególną wrażliwością na współczesne „znaki czasu”, do których należą między innymi niebywały rozwój nauk przyrodniczych oraz postęp w dziedzinie technologii. Bardzo dobrze rozumieją potrzebę budowania mostów między chrześcijańską teologią a współczesną kulturą intelektualną, zwłaszcza w kontekście niestety wciąż jeszcze propagowanej fragmentarycznej wizji świata. Autorom Teologii ewolucyjnej towarzyszy przy tym głęboka świadomość, że w procesie wzajemnej wymiany wyników badań należy zachować zarówno krytyczną otwartość, jak też stałe dążenie do jedności teologii z naukami przyrodniczymi, z poszanowaniem ich różnorodności i autonomii”. – ks. dr hab. Antoni Nadbrzeżny

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

4 osoby kupiły
32
Atlas ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas ziół
Dostępny
34 szt.

Zioła to naturalne leki, które mogą znacznie poprawić nasze samopoczucie oraz wspomóc leczenie różnych dolegliwości. Rosnące w naszym otoczeniu naturalne lekarstwa działają powoli, ale – właściwie stosowane – skutecznie i nie dają niepożądanych skutków ubocznych. Książka Atlas ziół. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów zawiera opis około 100 gatunków roślin leczniczych, informacje na temat ich właściwości, możliwości uprawy i sposobu zbioru, a także wykorzystania zarówno do celów leczniczych, jak i kulinarnych.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
33
Nie zabiłam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zabiłam
Dostępny
491 szt.

Twierdzi, że nie zabiła. Ale przeciez już raz popełniła zbrodnię. Trzydziestoczteroletnia Sabina Gancarek nie mała łatwego dzieciństwo, a teraz przeżywa równie trudną dorosłość. Kiepsko odnajduje się wśród ludzi, nie ma rodziny i pracy, a zaburzenia depresyjno-lękowe próbuje opanować za pomocą leku, który dopiero niedawno wszedł do użycia. Z uwagi na możliwe efekty uboczne zażywający go pacjenci pozostają pod obserwacją. Gdy w wyniku brutalnego morderstwa ginie kobieta odpowiedzialna za zwolnienie Sabiny z pracy, bohaterka trafia na celownik policji. Czy terapia, której się poddała, mogła obudzić mroczną część jej natury? Gdzie Sabina była w noc morderstwa i gdzie będzie, gdy… dojdzie do następnego? Klaudia Muniak opowiada o lęku wobec nowinek medycznych i o tym, jak wychowanie w przemocowej rodzinie wpływa na dalsze życie. To thriller, którego czytanie wywołuje jeden skutek uboczny – sprawia że wszystko inne schodzi na drugi plan. „Zagadka, misterna aura, sączące się napięcie. Nie zabiłam to thriller kompletny, całkowicie wciągający w swój skomplikowany świat. Czy pamięcią można manipulować? Co jest prawdą, a co iluzją? Nie zmrużycie oka, nim nie zbierzecie w całość tej mistrzowsko porozrzucanej układanki”. – Małgorzata Oliwia Sobczak

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
34
Zadania do główkowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania do główkowania
Dostępny
236 szt.

Pogłówkuj razem z nami, a może kiedyś dołączysz do stowarzyszenia Mensa! W "Zadaniach do główkowania" znajdziesz mnóstwo rozmaitych ćwiczeń dla dzieci, które chcą doskonalić szkolne umiejętności. W książce znajdują się zadania matematyczne, językowe oraz logiczne. Autorem zadań jest Tomasz Czapla - aktywny członek stowarzyszenia Mensa Polska - przygotował on zadania o poziomie trudności odpowiadającym kryteriom stowarzyszenia.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
35
Zakładka do książki Hortensje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Hortensje
Peter Pauper Press
Dostępny
12 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

14,99 zł
3 osoby kupiły
36
Biblia energetycznej anatomii człowieka. Holistyczne vademecum skutecznych technik uzdrawiania energią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia energetycznej anatomii człowieka. Holistyczne vademecum skutecz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Reiki, meridiany, aura, czakry, akupunktura, kamienie szlachetne i kryształy, ajurweda… Takiej książki do tej pory na rynku nie było! Ten niezwykle obszerny, wyczerpujący i pięknie ilustrowany przewodnik po niewidzialnych energiach ducha, psychiki i świadomości, pozwoli Ci zrozumieć ich wpływ na każdy aspekt Twojego samopoczucia. Biblia energetycznej anatomii człowieka to holistyczne kompendium narzędzi i technik subtelnej energii oraz uzdrawiania kwantowego, uzdrawiania za pomocą energii. Poszerzysz też swoją wiedzę o subtelnej anatomii, poznasz tradycyjne modele i najnowsze badania dotyczące niewidzialnych pól, które decydują o Twoim zdrowiu. Znajdź swoją technikę energetycznego uzdrawiania.

149,90 zł
112,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,47 zł

3 osoby kupiły
37
Mudry. Sposób na zdrowie, energię i równowagę, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mudry. Sposób na zdrowie, energię i równowagę, wydanie 2
Dostępny
45 szt.

W tej książce renomowana nauczycielka jogi podaje wysoce praktyczny, przystępny i inspirujący przegląd użycia mudr w codziennym życiu. Poszczególne rozdziały traktują o różnych częściach dłoni w powiązaniu z żywiołami, a także omawiają kluczowe korzyści osiągane poprzez praktykowanie odpowiednich gestów. Każdy opis poszczególnej mudry zawiera zdjęcie i łatwą do zrozumienia instrukcję oraz dodatkowo medytację, wizualizację, ćwiczenie oddechowe, mantrę lub pozycję jogi, które doskonale się uzupełniają. Mudry to w medytacji symboliczne gesty. Są wykorzystywane zwłaszcza w buddyzmie ezoterycznym. Te specjalne układy dłoni i palców często stosuje się podczas rytuałów religijnych mnichów.

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

3 osoby kupiły
38
Wybrana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrana
Dostępny
107 szt.

Naomi Novik, wychowywana na polskich bajkach i baśniach, wplata poznanych w nich bohaterów do swojej najnowszej powieści. Agnieszka kocha swój dom w dolinie, swoją cichą wioskę położoną na peryferiach królestwa Polnii, niedaleko granicy z sąsiednią Rusją. Uwielbia okoliczne lasy i lśniącą błękitną rzekę. Niestety, w pobliżu rozpościera się także złowrogi i tajemniczy Bór, pełen złych mocy i drapieżnych stworów. Mieszkańcy doliny mogą liczyć tylko na to, że żyjący w odosobnieniu czarodziej zwany Smokiem nie dopuści do rozprzestrzeniania się zła. Jego pomoc oparta jest jednak na okropnym warunku – co dziesięć lat zabiera on z doliny jedną siedemnastolatkę, która będzie mu usługiwać w jego wieży. Zbliża się dzień kolejnego wyboru. Agnieszka jest w grupie kandydatek i martwi się tym, że – zgodnie z przypuszczeniami mieszkańców – Smok zabierze jej przyjaciółkę Kasię, najpiękniejszą i najzdolniejszą z dziewczyn. Czarodziej jednak podejmuje inną decyzję… Magia w

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
39
Atlas najbardziej niebezpiecznych zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas najbardziej niebezpiecznych zwierząt
Dostępny
21 szt.

Człowiek stale zmienia otaczające go środowisko i coraz bardziej oddala się od natury. Zapomina, ze planetę dzieli z ponad milionem innych gatunków. Gdy zostanie pokąsany lub zaatakowany przez jakieś zwierzę, żąda jego likwidacji. Zapomina jednak, ze stworzenie to ma takie samo prawo do życia jak on. Choć ludzkość zajmuje już większość nadających się do życia obszarów na Ziemi, wciąż są na świecie miejsca, gdzie natura rządzi się swoimi prawami. Tam człowiek nie jest panem, a tylko jednym z elementów przyrody, któremu zagraża niebezpieczeństwo ze strony wielu zwierząt. Poznajmy te najniebezpieczniejsze i najbardziej jadowite, zanim rozrastająca się ludzka cywilizacja sprawi, ze zupełnie znika z naszej planety.

13,03 zł
9,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 3,04 zł

4 osoby kupiły
40
Biblia energetycznej anatomii człowieka. Holistyczne vademecum skutecznych technik uzdrawiania energią, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia energetycznej anatomii człowieka. Holistyczne vademecum skutecz...
Dostępny
263 szt.

Reiki, meridiany, aura, czakry, akupunktura, kamienie szlachetne i kryształy, ajurweda… Takiej książki do tej pory na rynku nie było! Ten niezwykle obszerny, wyczerpujący i pięknie ilustrowany przewodnik po niewidzialnych energiach ducha, psychiki i świadomości, pozwoli Ci zrozumieć ich wpływ na każdy aspekt Twojego samopoczucia. Biblia energetycznej anatomii człowieka to holistyczne kompendium narzędzi i technik subtelnej energii oraz uzdrawiania kwantowego, uzdrawiania za pomocą energii. Poszerzysz też swoją wiedzę o subtelnej anatomii, poznasz tradycyjne modele i najnowsze badania dotyczące niewidzialnych pól, które decydują o Twoim zdrowiu. Znajdź swoją technikę energetycznego uzdrawiania.

199,10 zł
149,33 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 49,77 zł

3 osoby kupiły
41
Bakterie jelitowe kluczem do zdrowia!, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bakterie jelitowe kluczem do zdrowia!, wydanie 2
Dostępny
58 szt.

Najnowsze badania naukowe potwierdzają istnienie chorób mikrobiomowych! Udowodniono bowiem, że nieobecność niektórych szczepów bakterii w jelicie wywołuje chaos, którego efektem mogą być ADHD, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, zespół nieszczelnego jelita. W oparciu o najnowsze odkrycia dr Anne Katharina Zschocke, ekspert od leczenia bakteriami, przedstawia związek między mikrobiomem jelitowym a dobrym stanem zdrowia. Dowiesz się, w jaki sposób go odbudować i pielęgnować. Odkryjesz również, jak optymalnie zaopatrzyć jelita w drobnoustroje, jakich produktów unikać oraz w jakie wzbogacić swoją dietę, tak aby Twój mikrobiom rozkwitł. Klucz do zdrowia kryje się w Twoich jelitach!

84,80 zł
61,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 22,90 zł

2 osoby kupiły
42
Bohaterowie Auschwitz, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Auschwitz, wydanie 2
Dostępny
30 szt.

Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu. Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich wartości. Świat bez nadziei, bez litości dla innych, świat bez Boga. Przykazaniami tego świata było: zabijaj, kradnij albo też mów fałszywe świadectwo. Trzeba było niezwykłego męstwa, charakteru i opanowania, żeby być po prostu człowiekiem, kiedy przychodził głód, praca ponad siły, groźby i szantaże. Próba przeżycia w warunkach panujących w KL Auschwitz bez zeszmacenia się, już była bohaterstwem. Opowiemy o ludziach, którzy będąc tylko ziarnkami piasku rzuconymi w tryby wielkiej machiny terroru, potrafili skutecznie dobro przeciwstawić złu i tą drogą ocalić miłość, wiarę i nadzieję tam, gdzie inni zatracili nawet swoje człowieczeństwo.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
43
Promyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promyk
Dostępny
125 szt.

Gdy Agatka dowiaduje się, że tata postanowił zaadoptować psa, jest zaciekawiona i nie może się doczekać, żeby go zobaczyć. Wspólnie z tatą jadą do schroniska odebrać Promyka, który będzie psem taty. Bo Agatka mieszka z mamą, a tata sam. Promyk nie jest słodkim szczeniaczkiem , ale dużym wyżłem, który wiele już w życiu przeszedł. A jednak tacie od razu przypadł do serca. Agatka też go polubiła i ma nadzieję, że będzie mogła czasem chodzić z nim na spacery. Tylko czy mama się zgodzi? Bo jest wiecznie niezadowolona i burczą na siebie z tatą przy każdej okazji. Tymczasem okazuje się, że mama na widok psa się rozpromienia. I istotne znaczenie ma to, że Promyk jest wyżłem... Opowieść o tym, jak wiele w życiu ludzi może zmienić pies.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
44
Comfort! map Albania 1:280 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
45
Atlas dzikich kwiatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dzikich kwiatów
Dostępny
17 szt.

Atlas dzikich kwiatów zawiera opisy blisko 90 roślin powszechnie występujących w naszym otoczeniu. Są wśród nich rośliny zielne, krzewinki, krzewy oraz drzewa. W książce zamieszczono ich fotografie, opisy występowania, cechy, a także informacje na temat ich zastosowania leczniczego i kulinarnego.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

2 osoby kupiły
46
Przewodnik obserwatora. Atlas motyli świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik obserwatora. Atlas motyli świata
Dostępny
43 szt.

Atlas prezentuje 128 gatunków motyli z całego świata. Pozwoli poznać najbarwniejszych i najniezwyklejszych przedstawicieli tych pięknych owadów. Zapewni to: - wygodny, kieszonkowy format, - opisy trybu życia, wyglądu i zajmowanych siedlisk, - zaskakujące ciekawostki o opisywanych motylach, - mapy rozmieszczenia gatunków na świecie, - opisy wielu gatunków motyli występujących w Polsce, - około 500 fotografii motyli w rożnych sytuacjach życiowych: w stadium larwalnym, podczas zerowania, odpoczynku lub godów.

10,71 zł
7,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 2,72 zł

2 osoby kupiły
47
Napary z kwiatów i ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napary z kwiatów i ziół
Dostępny
28 szt.

W naszym otoczeniu jest wiele ziół, które często mijamy, nie zdając sobie sprawy, że zawierają cenne składniki korzystne dla naszego zdrowia. Książka Napary z kwiatów i ziół zawiera ponad 60 przepisów na zdrowotne napoje przygotowane z liści, pędów, kwiatów, korzeni i owoców. W zależności od tego, jakie rośliny wykorzystamy do ich sporządzenia, mogą one wspierać pracę układu pokarmowego, obniżać ciśnienie krwi, usuwać z organizmu toksyny, zmniejszać poziom złego cholesterolu czy regulować produkcję hormonów. Niektóre rośliny są skuteczniejsze w połączeniu z innymi ziołami, dlatego warto wiedzieć, jak przygotowywać z nich mieszanki na różne dolegliwości.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
48
Atlas jeździectwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas jeździectwa
Dostępny
36 szt.

Jeździectwo jest wspaniałą pasją, która umożliwia nawiązanie silnej więzi między koniem a człowiekiem. Kontakt z tym fascynującym zwierzęciem może dostarczyć wielu niezapomnianych przeżyć i przerodzić się we wspaniałą przygodę. Piękno jeździectwa objawia się także w jego różnorodności. Wybór dyscyplin jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie najbardziej odpowiadającą swoim możliwościom i upodobaniom.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

2 osoby kupiły
49
Przesłanie z Ukrainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesłanie z Ukrainy
Dostępny
300 szt.

Słowa człowieka. Przesłanie narodu. Oto zbiór najmocniejszych przemówień Wołodymyra Zełenskiego z czasu wojny (oraz jedno Ołeny Zełenskiej), osobiście przez niego wybranych, aby opowiedzieć historię narodu ukraińskiego. To opowieść o kraju mężnie broniącym się przed rosyjską agresją. To także historia narodu przewodzącego światu w zmaganiach o demokrację. Przede wszystkim zaś jest to wołanie skierowane do społeczności międzynarodowej, aby stanąć po stronie wolności. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jesteśmy wolnym i niepodległym narodem i nie zaprzestaniemy walki do czasu, aż ostatni rosyjski oddział opuści nasze terytorium. Razem z całym krajem powitamy świt. Niebawem bliscy i kochani znowu będą razem. Cały dochód z książki – zarówno prezydenta Zełenskiego, jak i wydawcy – trafi na konto inicjatywy United24, stworzonej przez Wołodymyra Zełenskiego w celu zebrania funduszy na pomoc Ukrainie. Więcej informacji na stronie u24.gov.ua W S P I E R A J WO L N O Ś Ć

45,00 zł
2 osoby kupiły
50
Uśpieni bogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśpieni bogowie
Lucky Duck Games Polska, od 13 lat
Dostępny
78 szt.

Czy uda Wam się osiągnąć cel i przeżyć? Witajcie na wędrującym morzu. Przywiedli Was tutaj pogrążeni w głębokim śnie bogowie, byście mogli ich wybudzić. Podczas wyprawy będziecie eksplorować egzotyczne wyspy w poszukiwaniu zaginionych totemów bóstw. Czy zdołacie przetrwać i wrócić do domu? „Uśpieni bogowie” to kooperacyjna gra kampanijna dla 1 - 4 graczy w wieku 13+. Gracze wspólnie eksplorują rozległy świat, podejmują wyzwania i walczą z przeciwnikami, a każda decyzja może odmienić los kampanii. Ogromny otwarty świat przedstawiony jest w postaci atlasu. Każda strona przedstawia jedynie niewielki fragment odkrywanego świata. Zwiedzane wyspy opisane są w obszernej księdze przygód, każde miejsce kryje swoją historię, nowe postaci czy cenne skarby. Jedna kampania trwa 15 - 30 godzin, a system gry pozwala przerwać i zapisać kampanię w dowolnych momentach. Zawartość opakowania: • księga przygód, • atlas z mapą świata, • plansza statku, • 9 plansz załogi, • 522 karty, • 160 kartonowych żetonów, • 70 drewnianych znaczników, • figurka statku, • instrukcja, • dziennik podróży.

399,99 zł
359,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 40,00 zł

1 osoba kupiła
51
Wiaderko z akcesoriami 17 cm Spidey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko z akcesoriami 17 cm Spidey
Smoby
Dostępny
30 szt.

Wymiary: 17 x 17 x 35 cm

30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

1 osoba kupiła
52
Bytom 1:18 800 plan miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bytom 1:18 800 plan miasta
Dostępny
43 szt.

Bytom 1:18 800 plan miasta Nowe nazwy ulic Skorowidz ulic Sygnalizacja świetlna Stacje paliw i parkingi Obiekty zabytkowe, muzea Kina, teatry Szpitale

12,53 zł
8,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 3,54 zł

1 osoba kupiła
53
Siku 13 - Motor BMW R 1250 GS LCI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siku 13 - Motor BMW R 1250 GS LCI
Siku
Dostępny
36 szt.

Siku 13 - Motor BMW R 1250 GS LCI. SIKU to niemiecka marka metalowych modeli pojazdów, samolotów i maszyn, które służą do kreatywnej zabawy i do kolekcjonowania. Pojazdy marki SIKU charakteryzują się tym, że idealnie odwzorowują rzeczywiste samochody, a każdy szczegół wyglądu zawsze jest dopracowany.

18,99 zł
17,99 zł

Rabat 5,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
54
Kwantowy kosmos. Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwantowy kosmos. Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum
Dostępny
69 szt.

Czy wszechświat ma początek i koniec? Istnieje jeden świat, a może jest ich wiele? Nasz wszechświat zna cztery siły elementarne: trzy na poziomie atomów, a jedną na poziomie planet i galaktyk. Jak można ująć je w jeden spójny model? Współczesna fizyka nieustannie zadaje sobie to pytanie i – jak dotąd – nie zna na nie odpowiedzi. Teoria grawitacji kwantowej ma szansę to zmienić. Claus Kiefer zabiera nas w krótką podróż przez teorię względności i teorię kwantową oraz strzałkę czasu i kosmologię, aby dotrzeć do grawitacji kwantowej i kosmologii kwantowej. Autor wyjaśnia, co kryje się za takimi fenomenami jak czarne dziury, kot Schrödingera, ciemna energia, struny czy funkcja falowa wszechświata, tworząc zarysy nowej teorii i jej odpowiedzi na pytania znajdujące się w centrum zainteresowania współczesnej fizyki.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

2 osoby kupiły
55
Zakładka do książki Muzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Muzyka
Peter Pauper Press
Dostępny
11 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

14,99 zł
1 osoba kupiła
56
Pranajama. Uzdrawiająca moc oddechu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pranajama. Uzdrawiająca moc oddechu, wydanie 2
Dostępny
216 szt.

Natłok obowiązków, stres, przemęczenie i brak energii dają Ci się we znaki? Chciałbyś zwolnić tempo i wziąć głęboki oddech? Teraz jest to możliwe dzięki pranajamie. Autor, ekspert z dziedziny jogi, podaje skuteczne techniki ćwiczeń oddechowych na poprawę zdrowia i samopoczucia. Stosując je przejmiesz kontrolę nad umysłem, pozbędziesz się negatywnych myśli i osiągniesz wewnętrzny spokój. Pobudzisz układ nerwowy, uaktywnisz samuouzdrawiające moce organizmu i pozbędziesz się dolegliwości. Z pomocą zawartych w publikacji ćwiczeń odprężysz ciało, uwolnisz się od stresu i bólu. Poczujesz przypływ nowej życiowej energii i będziesz gotowy do działania. Pranajama – zdrowe oddychanie.

74,70 zł
56,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,67 zł

2 osoby kupiły
57
Wiaderko z akcesoriami do piasku z bioplastiku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko z akcesoriami do piasku z bioplastiku
Smoby
Dostępny
22 szt.

Wymiary: 13 x 13 x 25 cm

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

1 osoba kupiła
58
Holistyczna medycyna chińska na co dzień. Terapie naturalne do samodzielnego stosowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holistyczna medycyna chińska na co dzień. Terapie naturalne do samodzi...
Dostępny
47 szt.

Wszystkie sekrety Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w jednej książce Tradycyjna Medycyna Chińska zyskuje coraz większe grono zwolenników, a zalecane przez nią praktyki i terapie naturalne okazują się skutecznym sposobem leczenia wielu powszechnych chorób i dolegliwości. Nic dziwnego, że dla wielu osób akupunktura czy Chi Kung nie są już wyłącznie egzotycznie brzmiącymi nazwami, lecz świadomie stosowanymi technikami, mającymi na celu oczyszczanie organizmu czy wyeliminowanie problemów ze zdrowiem. Dzięki tej fascynującej książce dowiesz się, na czym polega samouzdrawianie według medycyny holistycznej. Poznasz fundamentalne zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i nauczysz się je stosować na co dzień, by uniknąć chorób lub pozbyć się już istniejących schorzeń. Jednocześnie dowiesz się, dlaczego tak istotne jest prawidłowe funkcjonowanie meridianów. Będziesz potrafił samodzielnie wykonywać ćwiczenia Chi Kung oraz Tai Chi z korzyścią dla swojego samopoczucia. Zmienisz także tryb życia, wprowadzając zasady zdrowego odżywiania. Poszczególne terapie naturalne zostały zaprezentowane w sposób zrozumiały dla człowieka Zachodu. Co więcej, bez trudu będziesz mógł je zastosować samodzielnie w zaciszu własnego domu. Medycyna holistyczna – siła połączonych terapii naturalnych Istotą medycyny holistycznej jest łączenie wielu terapii naturalnych i metod samouzdrawiania. W ten sposób przywraca się organizmowi zdrowie i równowagę energetyczną. Zintegrowanie technik zwiększa skuteczność leczenia. Także profilaktyczne ich użycie znacznie obniża ryzyko wystąpienia chorób, gwarantuje szybsze zdrowienie, likwiduje lub obniża do minimum wiele powszechnych objawów związanych ze starzeniem i przedłuża życie. Zastosuj w praktyce terapie naturalne zalecane przez medycynę holistyczną Dzięki tej książce odkryjesz sposoby samouzdrawiania sprawdzające się w przypadku konkretnych chorób. Autor szczegółowo omawia kluczowe zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Pokazuje, jak zintegrować akupunkturę, ziołolecznictwo, Chi Kung, zdrowe odżywianie, by osiągnąć optymalne efekty zdrowotne. Starożytna mądrość i praktyczne techniki zaprezentowane w tym podręczniku pomogą zapobiec wystąpieniu takich chorób, jak astma, artretyzm, ból stawów, choroby serca czy zapalenie wątroby. Zresztą ich lista jest znacznie dłuższa. Ważną część książki stanowi analiza prozdrowotnych właściwości jedzenia i zasad zdrowego odżywiania. Nie zabrakło również miejsca dla chińskiego ziołolecznictwa, które jest najstarszą i niewątpliwie najwszechstronniejszą dziedziną Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Autor opisuje szczegółowo wpływ poszczególnych ziół na organizm. Podaje także przepisy na lecznicze mikstury, pomocne w radzeniu sobie z wieloma dolegliwościami. Przepływ i równoważenie energii – odkryj przyczyny chorób według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Autor dużo miejsca poświęca również koncepcji energii życiowej Qi i jej funkcjonowaniu w organizmie. Należy pamiętać, że z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej energia Qi jest najważniejszym czynnikiem określającym stan zdrowia. Jej zaburzenie lub brak równowagi przyczynia się do powstania chorób. Ściśle z nią powiązane są meridiany. To niefizyczne naczynia umieszczone w ciele, przez które przepływa Qi. W książce znaleźć więc można szczegółowe tabele określające położenie meridianów i rysunki anatomiczne niezbędne do lokalizowania ich na ciele. Wiedza ta pozwoli Ci osiągnąć pełne samouzdrowienie. Dodatkowo można skorzystać z praktycznych zestawów ćwiczeń Chi Kung, odpowiednich dla każdego organu. Korzystnie wpływają one na przepływ energii wewnątrz organizmu, wspomagając zdrowie na poziomie fizycznym i duchowym. Wdrażane co dzień zasady medycyny holistycznej nie tylko dają szansę na samouzdrowienie. Stanowią także doskonałą profilaktykę wykonywaną z myślą o bliższej i dalszej przyszłości. Starożytne metody na współczesne choroby!

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

1 osoba kupiła
59
Zakładka do książki Sercowe drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Sercowe drzewo
Peter Pauper Press
Dostępny
18 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

14,99 zł
2 osoby kupiły
60
Zakładka do książki Spadające kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Spadające kwiaty
Peter Pauper Press
Dostępny
10 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

14,99 zł
1 osoba kupiła
61
W Dolinie Żałobników, czyli jak uporać się ze stratą bliskiej osoby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

1 osoba kupiła
62
Comfort! map Poznań 2w1 1:17 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
63
Filozofia i kultura w czasach przełomu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
64
Ma wygnańczym szlaku z Polski do Polski ... Wspomnienia Laurety (Zofii) Wilczyńskiej z lat II wojny światowej i wczesnego powojnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

1 osoba kupiła
65
Zioła. Naturalne sposoby na różne dolegliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła. Naturalne sposoby na różne dolegliwości
Dostępny
33 szt.

Ziołowe kuracje sprawdzają się przy wielu dolegliwościach, o ile wiemy, jak wykorzystywać je mądrze i bezpiecznie. Z naszego poradnika dowiesz się, które rośliny pomogą, gdy niedomaga układ oddechowy i po jakie sięgnąć, kiedy mamy problemy gastryczne. Przekonasz się, jaka naturalna metoda leczenia jest skuteczna na choroby układu moczowego, a która ukoi skołowane nerwy. Dzięki naszym podpowiedziom łatwiej skompletujesz domową ziołową apteczkę.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
66
Układanka Wąż w foli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka Wąż w foli
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

8,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
67
Zawieszki do kluczy kolorowe 60szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszki do kluczy kolorowe 60szt
SCHEMAT
Dostępny
3 szt.

- mix kolorów - opakowanie 60 sztuk

28,40 zł
19,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 8,41 zł

1 osoba kupiła
68
Zakładka do książki Stary świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Stary świat
Peter Pauper Press
Dostępny
16 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

14,99 zł
1 osoba kupiła
69
Tego pokoju nie da się zjeść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego pokoju nie da się zjeść
Dostępny
118 szt.

Ona ma lat dwanaście, on – pięćdziesiąt. Ona jest uczennicą, on – jej nauczycielem rysunku. Między nimi rozwija się relacja, z której trudno się później wyplątać. Książka do połknięcia w jeden wieczór, znacznie dłużej potrwa jej przetrawienie. Nicol Hochholczerová (ur. 1999) pochodzi z Rymawskiej Soboty w środkowej Słowacji. Studiuje w Katedrze Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy. Jest dwukrotną laureatką nagrody głównej w konkursie Poviedka za opowiadanie Živá voda (2016) oraz Soul Kitchen (2019). Tego pokoju nie da się zjeść jest jej debiutem literackim, książka znalazła się w finałowej piątce najważniejszej słowackiej nagrody literackiej Anasoft Litera 2022. Wkrótce ukaże się w przekładzie na język węgierski, czeski i bułgarski.

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

1 osoba kupiła
70
Comfort! map Hiszpania i Portugalia 1:1100 0000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
71
Sztuka treningu mentalnego. Jak osiągnąć... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka treningu mentalnego. Jak osiągnąć...
Dostępny
64 szt.

Droga do sukcesu rozpoczyna się w ludzkim umyśle. Mistrzowie sportu, legendarni wojownicy, gwiazdy biznesu czy politycy wielkiego formatu wszyscy ci ludzie rozwijają umiejętności psychiczne, dzięki którym uzyskują ponadprzeciętne wyniki. Nawet jeśli wydaje się, że sukces wymaga przede wszystkim niezwykłej siły czy sprawności mięśni, odpowiedni trening mentalny pozwala na przekraczanie kolejnych barier również tych fizycznych. Zwycięzca myśli jak zwycięzca! Trzymasz w rękach świetnie napisany poradnik o tym, jak osiągnąć szczyt swoich możliwości. W zwięzły i zrozumiały sposób przedstawiono tu skuteczne metody treningu mentalnego, opisano potrzebne umiejętności psychiczne i sprawdzone techniki ich kształtowania. Szybko zrozumiesz myśli, emocje i energie towarzyszące czynnościom, w które się angażujesz. Przekonasz się, jak bardzo ważna są wiara w siebie, skupienie i właściwy stan umysłu, aby osiągnąć idealny klimat mentalny odpowiedni, by podjąć każde wyzwanie i osiągnąć zamierzone cele. Dzięki tej książce już wkrótce nauczysz się myślenia zwycięzcy i przekroczysz swoje własne granice! Najważniejsze zagadnienia: kształtowanie przewagi mentalnej i poczucia pewności siebie inżynieria wyobraźni wojownik mentalny i znaczenie nastawienia kontrola strachu i zachowanie spokoju marzenia i cele mentalne przygotowanie się do zwycięstwa

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

2 osoby kupiły
72
Biblistyka katolicka w archiwach 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblistyka katolicka w archiwach 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Pakiet 2 składa się z następujących książek: 1) "Ksiądz Eugeniusz Dąbrowski. Biografia" (A4) 802 str. 2) "Biblistyka katolicka w świetle dokumentów IPN" (A4) 604 str. 3) "Trzy postawy w świetle dokumentów IPN: ks. Piotr Nitecki, ks. Stanisław Mędala, ks. Michał Czajkowski" (B5) 420 str.

525,00 zł
446,25 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 78,75 zł

1 osoba kupiła
73
Demon w maszynie. Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demon w maszynie. Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życ...
Dostępny
91 szt.

Poszukiwanie „brakującego ogniwa”, które może łączyć formy żywe i nieożywione w jednolitą strukturę, doprowadziło do pojawienia się zupełnie nowej dziedziny nauki mieszczącej się na styku biologii, fizyki, informatyki i matematyki. Jest to dyscyplina niosącą w sobie obietnicę nie tylko ostatecznego wyjaśnienia zjawiska życia, ale także otwarcia drogi do zastosowań, które nadadzą nowy kierunek nanotechnologii i doprowadzą do ogromnych postępów w medycynie. Wspólnym pojęciem leżącym u podstaw tej transformacji jest informacja, lecz nie w prozaicznym codziennym rozumieniu znaczenia tego słowa, ale jako abstrakcyjna wielkość, która podobnie jak energia ma zdolność do oży­wiania materii. Przeczytaj to, jeśli chcesz zrozumieć, jak zmienia się koncepcja życia. – prof. Andrew Briggs, University of Oxford Demon w maszynie to najlepsza książka o fizyce Wielkiej Brytanii w 2019 roku! – Phys.org

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
74
Translation: Inspirations We Live by - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Translation: Inspirations We Live by
Dostępny
10 szt.

The main aim of the book is not only a historical and contemporary overview of translation research models and methods but also the authors critical analysis of the state of the art in Translation Studies and a commentary of the progress of the discipline; as indicated in the chapter titles, which are called Reflections. The monograph is structured around seven major areas of reflection upon translation and the field of multi-dimensional translation research, and its particular chapters concern chronologically: translation metaphors, historical perspectives on translation, translation culture interrelations, with particular focus on ethnography of translation; translator competence, translators decision-making and intuition. The last chapter offers a map of Translation Studies, which demonstrates its dynamism, diversity, complexity, inter- and multidisciplinarity. The palimpsest metaphor that concludes translation reflections and refers back to the first chapter, defines translation as a complex sequence of experiential layers and inspirations we live by, as indicated in the title of the classic of cognitive linguistics by Lakoff and Johnson (1980), which the monograph title alludes to.

50,00 zł
42,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
75
Powolne spalanie (wydanie pocketowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powolne spalanie (wydanie pocketowe)
Dostępny
537 szt.

Paula Hawkins, autorka powieści "Dziewczyny z pociągu" i "Zapisane w wodzie", które urzekły miliony czytelników na całym świecie, snuje pasjonującą, pełną zwrotów akcji opowieść o oszustwie, morderstwie i zemście. "Co ci odbiło?". Makabryczne morderstwo młodego człowieka na barce w Londynie nasuwa pytania o rolę trzech kobiet. Laury, przeżywającej trudne chwile dziewczyny, z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki chłopaka. Carli, jego pogrążonej w żałobie ciotki, i tak już opłakującej inną krewną, która zginęła ledwie kilka tygodni wcześniej. I Miriam, wścibskiej sąsiadki, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją. Trzy kobiety w zasadzie się nie znają, lecz każda z nich była w jakiś sposób powiązana z ofiarą. Trzy kobiety z różnych powodów kipią gniewem. świadomie lub nie domagają się naprawienia zła, jakie im wyrządzono. A gdy chodzi o zemstę, nawet porządni ludzie są zdolni do straszliwych czynów. Do czego się posuną, żeby odzyskać spokój? Paula Hawkins daje nam odważny i pikantny kryminał, w którym pyta: Jak długo tajemnica może się tlić, zanim wybuchnie ogniem?

12,53 zł
10,99 zł

Rabat 12,3%
oszczędzasz 1,54 zł

1 osoba kupiła
76
Comfort! map Austria 1:500 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
77
Siostry Brown. Tom 1. Zacznij żyć, Chloe Brown - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry Brown. Tom 1. Zacznij żyć, Chloe Brown
Dostępny
489 szt.

Chloe Brown, cierpiąca na przewlekłą chorobę maniaczka komputerowa, ma jasno określony cel, plan działania i listę zadań. Po tym, jak prawie (choć nie do końca) otarła się o śmierć, opracowała siedem punktów, dzięki którym ma zacząć żyć pełnią życia. Pierwszy z nich został już odhaczony – wreszcie wyprowadziła się z luksusowej rodzinnej rezydencji. Co jest następne? Wyjść na miasto i nie żałować sobie alkoholu. Przejechać się motocyklem. Wybrać się na biwak. Uprawiać niezobowiązujący, ale przyjemny seks. Zwiedzić świat, zabierając ze sobą tylko bagaż podręczny. I… zrobić coś niedobrego. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo być niegrzecznym, nawet jeśli dysponuje się instrukcją wyjaśniającą krok po kroku, jak to zrobić. Chloe potrzebuje przewodnika, i tak się składa, że zna kogoś odpowiedniego do tej roli… Talia Hibbert w błyskotliwej komedii romantycznej o kobiecie, która jest zmęczona byciem „nudną” i „przewidywalną”, pokazuje, że każdy moment jest dobry na zmiany i podjęcie ryzyka. A może i Ty napiszesz swoją listę, by zacząć żyć?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
78
Zakładka do książki Motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Motyle
Peter Pauper Press
Dostępny
13 szt.

Zakładka do książki firmy Peter Pauper Press. Każda zakładka ma dopasowaną kolorystycznie wstążkę z frędzlem oraz koralik. Barwne, trwałe, zabawne lub motywujące nadruki sprawią, że czytanie będzie jeszcze ciekawsze. Każda zakładka jest drukowana na trwałym, powlekanym kartonie i pakowana z przezroczystą osłonkę. Uniwersalny wymiar 6,4 x 18,1 cm.

14,99 zł
1 osoba kupiła
79
Love & Money (Deluxe Edition), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love & Money (Deluxe Edition), CD
Katie Melua , BMG Entertainment
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: 1. Golden Record 2. Quiet Moves 3. 14 Windows 4. Lie In the Heat 5. Darling Star 6. Reefs 7. First Date 8. Pick Me Up 9. Those Sweet Days 10. Love & Money 11. Watch Me 12. I Remember 13. Dann Erinner Ich (w Philipp Poisel) 14. Love & Money (Band Version)

85,90 zł
80
Przewodnik tapingu dla każdego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik tapingu dla każdego
Niedostępny
Brak

Taping to praktyczna metoda leczenia, całkowicie wolna od skutków ubocznych. Polega ona na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Dzięki tej książce zapoznasz się z 80 sposobami plastrowania na 160 dolegliwości. Wszystkie są objaśnione krok po kroku i zwizualizowane za pomocą fotografii. Dowiesz się wszystkiego, aby móc pewnie i skutecznie stosować taping na sobie i innych. Plastry można wykorzystać przy skręconej kostce, dolegliwościach menstruacyjnych, rwie kulszowej czy łokciu tenisisty. Dodatkowo znajdziesz opis i zastosowanie małych kratkowanych i magnetycznych plastrów. Można też łączyć małe i zwykłe plastry, np. w przypadku bólu głowy, zapalenia zatok przynosowych, skurczy mięśni czy dolegliwościach bioder. Plastry zdrowia na każdy ból.

94,40 zł
68,91 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 25,49 zł

81
Podręcznik astrologii. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o swoim horoskopie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik astrologii. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o swoim horosk...
Dostępny
42 szt.

Moment Twojego przyjścia na świat charakteryzował się unikalnym układem ciał niebieskich. To one wpłynęły na Twoje cechy i nieustannie oddziałują na koleje losu, zarówno Twoje, jak i wszystkich wokół. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać te oddziaływania, by uwypuklić swoje zalety, zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu we wszystkich przedsięwzięciach i lepiej zrozumieć bliskie Ci osoby. Dzięki tej książce poznasz wszystkie planety i ich oddziaływanie na Ciebie. Zinterpretujesz dokładnie swój znak słoneczny, księżycowy i ascendenty. Poznasz pojęcia takie jak stopnie, aspekty, orbity, retrogradacje planet czy węzły księżycowe. Samodzielnie odczytasz swój wykres horoskopowy i go w pełni zrozumiesz. Gwarantuje Ci to jedna z najpopularniejszych na świecie autorek zajmujących się oddziaływaniami kosmosu, która może poszczycić się publikacjami w licznych międzynarodowych czasopismach. Klucz do sukcesu tkwi w gwiazdach!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

82
Kompletna dieta przeciwzapalna, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompletna dieta przeciwzapalna, wydanie 2
Dostępny
44 szt.

Czy po wypiciu kieliszka czerwonego wina zdarza się, że Twoja twarz oblewa się rumieńcem albo puchnie? A może spaghetti z sosem pomidorowym sprawiło, że na ciele pojawiła się swędząca wysypka? Jeśli zauważyłeś, że po niektórych pokarmach zaczynasz się gorzej czuć, możliwe, że cierpisz na nietolerancję histaminy. Dobra wiadomość jest taka, że z pomocą prostej diety przeciwzapalnej da się ją pokonać! Autorka, certyfikowana dietetyczka, przygotowała dla Ciebie ponad 100 przepisów na bezglutenowe dania o niskiej zawartości histaminy. Skorzystaj z jej wskazówek, jadłospisów, przejrzystych list i tabel dozwolonych produktów. Zyskaj optimum zdrowia i dobrego samopoczucia dzięki pysznym, prozdrowotnym daniom.

139,30 zł
101,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 37,61 zł

83
Harvard Business Review. Podręcznik przedsiębiorcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harvard Business Review. Podręcznik przedsiębiorcy
Dostępny
171 szt.

Jedyny podręcznik, jakiego potrzebujesz, żeby zyskać umiejętności potrzebne przedsiębiorcy. Niezależnie od tego, jaki masz pomysł na biznes i w jakiej branży chcesz działać, Harvard Business Review. Podręcznik przedsiębiorcy to podstawowe źródło wiedzy, które umożliwi ci udany start. Rozpoczęcie niezależnej działalności to zawsze ogromne wyzwanie i mnóstwo wątpliwości. Od twojego postępowania zależy, czy twoja firma będzie prosperować, czy upadnie. Musisz zatem poznać sprawdzone podstawy uruchamiania własnej działalności gospodarczej – od napisania biznesplanu, przez tworzenie atrakcyjnych prezentacji dla inwestorów, po uzyskanie pierwszego kredytu. Warto także wiedzieć, jak sprawdzić swój pomysł, zanim zainwestujesz w niego pieniądze, oraz nauczyć się nie tylko wykorzystywać możliwości biznesowe, ale również je tworzyć. Książka ta szczegółowo przedstawia wszystkie te zagadnienia oraz wiele innych istotnych kwestii, czerpiąc z zasobów wiedzy praktycznej i teoretycznej zgromadzonych w archiwach Harvard Business Review. Nie rozstawaj się z nią ani na chwilę przez cały okres rozwijania firmy, bo dzięki niej zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na sukces w biznesie. W Harvard Business Review. Podręczniku przedsiębiorcy znajdziesz m.in.: – proces zakładania firmy krok po kroku, – wiadomości na temat pozyskiwania funduszy i finansowania na różnych etapach działalności, – zwięzłe omówienia najnowszych badań i poglądów na temat przedsiębiorczości, których autorami są tacy eksperci „Harvard Business Review”, jak Marc Andreessen i Reid Hoffman, – udoskonalane latami najlepsze praktyki biznesowe, – historie prawdziwych firm, takich jak Airbnb i eBay.

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

84
Absolutely. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Absolutely. CD
Madness, BMG Entertainment
Dostępny
78 szt.

70,90 zł
85
Speakin? My Piece, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakin? My Piece, LP
Parlan Horace, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Wadin' 2. Up in Cynthia's Room 3. Borderline Strona B 1. Rastus 2. Oh So Blue 3. Speakin' My Piece

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

86
Bluesnik, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bluesnik, LP
Jackie McLean , Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: Side A 1. Bluesnik 2. Goin' 'Way Blues 3. Drew's Blues Side B 1. Cool Green 2. Blues Function 3. Torchin'

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

87
Atlas amuletów i talizmanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas amuletów i talizmanów
Dostępny
159 szt.

Od zarania dziejów człowiek tworzył amulety i talizmany po to, by uchronić się przed niebezpieczeństwami, niedostatkami, a także by przyciągnąć dobry los. Wiara w moc tych przedmiotów jest żywa do dziś, a starodawne archetypy stanowią integralną część naszego życia.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

88
Atlas drzew i krzewów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas drzew i krzewów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.03

Atlas drzew i krzewów prezentuje 140 gatunków roślin zdrewniałych, które mogą znaleźć zastosowanie w kuchni i domowym lecznictwie. Omówione w książce gatunki to w większości pospolite drzewa, krzewy i krzewinki dziko rosnące na terenie Polski, ale także rośliny obce, które przystosowały się do klimatu umiarkowanego i z powodzeniem można je uprawiać w naszych ogrodach. Niewielką grupę stanowią rośliny egzotyczne, które mają szerokie zastosowanie kulinarne i zdrowotne, jednak wymagają szczególnych warunków. Opisy zawierają charakterystykę danej rośliny, jej wykorzystanie, a także przepisy na oryginalne dania i napoje z owoców, pędów, liści lub nasion.

49,95 zł
36,46 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

89
Wysoce wydajny C++ w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysoce wydajny C++ w.2
Dostępny
99 szt.

Dzisiejszy C++ jest wyjątkowym językiem programowania. Umożliwia pisanie zwięzłego, stabilnego kodu, który można zoptymalizować pod kątem wydajności w niespotykanym dotychczas stopniu. Język C++ w ciągu ostatnich lat został unowocześniony. W standardzie C++ 20 znalazło się sporo mechanizmów, które pozwalają osiągnąć wysoką efektywność kodu, a równocześnie uprzyjemniają programiście pracę. Poprawiono także ustawienia domyślne kompilatora. To wszystko sprawia, że wielu profesjonalistów wybiera właśnie C++, gdy chce uzyskać kod o wyjątkowej wydajności. Ta książka jest drugim, zaktualizowanym i uzupełnionym wydaniem przewodnika dla programistów. Rozpoczyna się od szczegółowego wprowadzenia do nowoczesnego C++ z uwzględnieniem technik eliminowania wąskich gardeł w kodzie bazowym. Następnie omówiono zagadnienia optymalizacji struktur danych i zarzadzania pamięcią. Przedstawiono również tematykę algorytmów, zasady pisania czytelnego kodu i stosowania niestandardowych iteratorów. Zamieszczono w niej też praktyczne przykłady używania metaprogramowania w języku C++, korutyn, refleksji (do ograniczenia ilości szablonowego kodu), obiektów pośredniczących (do wprowadzania ukrytych optymalizacji), programowania współbieżnego i struktur danych wolnych od blokad. W końcowej części dokonano przeglądu algorytmów równoległych w C++. W książce między innymi: nowe aspekty C++ 20 wyspecjalizowane struktury danych na potrzeby wydajnego kodu metaprogramowanie i niestandardowe zarządzanie pamięcią mechanizm refleksji i programowanie współbieżne bez używania blokad subtelne optymalizacje algorytmów z biblioteki standardowej C++ leniwe generatory i zadania asynchroniczne Twórz wydajny i czysty kod w C++!

119,00 zł
83,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,70 zł

90
Opus magnum C++. Misja w nadprzestrzeń C++14/17. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opus magnum C++. Misja w nadprzestrzeń C++14/17. Tom 4
Dostępny
101 szt.

C++ to jeden z najpopularniejszych i najpotężniejszych języków programowania. Stanowi punkt wyjścia dla wielu innych języków, które odziedziczyły po nim składnię i liczne możliwości, dzięki czemu można śmiało stwierdzić, że znajomość C++ otwiera drzwi do świata nowoczesnego programowania i jest podstawą na wymagającym rynku pracy w branży informatycznej. Czasy się zmieniają, lecz to C++ jest wciąż wybierany wszędzie tam, gdzie liczą się możliwości, elastyczność, wydajność i stabilność. Książka, którą trzymasz w rękach, to kontynuacja genialnego kompendium Opus magnum C++11. Programowanie w języku C++. Autor, wybitny specjalista z ogromnym doświadczeniem w międzynarodowych projektach i twórca niezwykle popularnego podręcznika Symfonia C++, postanowił uzupełnić swoje dzieło o zagadnienia, dla których zabrakło miejsca w poprzednich tomach. Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat szablonów oraz poznać możliwości najnowszych standardów języka C++, nie mogłeś lepiej trafić!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

91
ZEGAR DREWNIANY DO NAUKI CYFERKI KLOCKI PUZZLE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

92
Schowek
64,90 zł
61,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,24 zł

93
Trapped - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trapped
Dostępny
2 szt.

An incredible new thriller you won't want to put down!A shocking murder...It's a case unlike anything detective Mina Dabiri has seen before. A woman trapped inside a magician's box, with swords pierced through. But this time, it's not a magic trick. It's murder.A case which twists and turns...Knowing she has a terrifying killer on her hands, Mina enlists the help of celebrity mentalist, Vincent Walder. Only he can give her an insight into the secret world of magic and illusions.A ticking clock to stop a serial killer...Mina and Vincent soon discover that the murder victim has the roman numeral III engraved on her leg. The killer is counting down. There are going to be three more murders. And time is running out to stop them.

75,00 zł
94
Viga 440910 Drewniane podwójne marakasy Lew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viga 440910 Drewniane podwójne marakasy Lew
Viga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

38,20 zł
34,38 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,82 zł

95
Schowek
Pojazd Auta Mikroauto Zygzak Mc Queen Dinoco
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

96
Schowek
12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

97
Zeszyt 3-latka. Ćwiczenia i odkrycia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt 3-latka. Ćwiczenia i odkrycia
Niedostępny
Brak

Dostrzeganie szczegółów, gry, kolorowanie, poznawanie świata, rozpoznawanie literek i kształtów, liczenie... Ten zeszyt ćwiczeń zawiera całą gamę zadań przygotowanych specjalnie dla trzylatka i pomaga utrwalić wiedzę, jako dziecko zdobywa podczas pierwszego roku nauki w przedszkolu. Wspólna zabawa oraz odkrywanie świata pomagają w rozwoju malucha. A więc do dzieła! Nie ma skuteczniejszej nauki niż poprzez zabawę! W serii również: Zeszyt 4-latka, Zeszyt 5-latka.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

98
Mały Książę. Nocny lot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę. Nocny lot
Dostępny
169 szt.

Wydane w poręcznym formacie dwa utwory pióra francuskiego pisarza Antoinea de Saint-Exupéryego - Mały Książę i Nocny lot - to idealny wybór dla tych czytelników, którzy chętnie sięgają po dzieła należące do kanonu literatury europejskiej.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
99
Jack Reacher: Jednym strzałem (wydanie pocketowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher: Jednym strzałem (wydanie pocketowe)
Dostępny
713 szt.

Sześć strzałów, pięciu zabitych, sterroryzowane miasto, wzorowo przeprowadzone śledztwo, zabójca ujęty w ekspresowym tempie, obciążające podejrzanego dowody - nie do podważenia. Tylko dlaczego James Barr, były żołnierz piechoty, nie chce się widzieć z adwokatem, a zamiast tego żąda widzenia z Jackiem Reacherem? Przecież zeznania Reachera, który ma powody, by nie pałać do niego sympatią, mogą go jeszcze bardziej pogrążyć. I dlaczego jeden z pocisków Barra - strzelca wyborowego! - nie trafił w cel?

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

100
Dunlop - Przyrząd do trenowania dłoni (Niebieski) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dunlop - Przyrząd do trenowania dłoni (Niebieski)
DUNLOP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Przyrząd do ćwiczenia mięśni dłoni i ręki pozwoli urozmaicić trening i wyrobić zdrowe nawyki. Ćwiczenia z tym ściskaczem poprawią siłę uścisku, pomogą wzmocnić i ukształtować mięśnie przedramion oraz nadgarstków. Ściskacz wykonano z wysokiej jakości plastiku.Typ: Akcesoria sportoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

12,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry