hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 13 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wojny napoleońskie. Historia globalna. Tom 1 (Alexander Mikaberidze), na drugim Zaufaj swojemu sercu (Ilona Gołębiewska). Kolejny produkt to Wobec wojny, zarazy i nicości (Bronisław Wildstein) oraz Człowiek w poszukiwaniu sensu (Viktor E. Frankl ).
1
Wojny napoleońskie. Historia globalna. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Wojny napoleońskie. Historia globalna. Tom 1
Dostępny
619 szt.

Prestiżowe nagrody dla najlepszej książki roku: Gilder Lehrman Prize for Military History (2020) oraz Distinguished Book Award (2021) Society for Military History. Mistrzowsko wykorzystując materiał źródłowy w kilku językach, profesor Mikaberidze stworzył imponujące rozmachem dzieło opisujące wojny, które zaczęły się w czasie rewolucji francuskiej i trwały do klęski Napoleona w 1815 roku. Początkowo toczone we własnej obronie, pod wpływem Bonapartego stały się narzędziem budowy globalnego imperium. Równolegle z walkami w Europie mocarstwa rywalizowały o hegemonię w obu Amerykach, Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. W okresie między reformacją a wybuchem pierwszej wojny światowej to właśnie wojny napoleońskie były wydarzeniem, które w największym stopniu odmieniło świat, jego skutki zaś są widoczne do dzisiaj. Ogromna skala wojen napoleońskich sprawiła, że odcisnęły one piętno na wydarzeniach politycznych, kulturalnych, dyplomatycznych i militarnych w każdym niemal zakątku świata. W Egipcie dzięki nim do władzy doszedł Muhammad Ali i stworzył silne państwo. W Ameryce Północnej były przyczyną sprzedaży Luizjany Stanom Zjednoczonym, a następnie wojny amerykańsko-brytyjskiej z lat 1812–1815, które otworzyły drogę do szybkiej ekspansji terytorialnej USA. W Ameryce Łacińskiej stanowiły inspirację dla ruchów narodowowyzwoleńczych, które położyły kres kolonialnej władzy Hiszpanii. Nie jest to jednak wyłącznie historia militarna tego przełomowego okresu. Oprócz ukazania globalnego zasięgu wojen napoleońskich autor przedstawia szeroki społeczny i ekonomiczny kontekst wydarzeń, wpływ innowacji technologicznych, analizę wewnętrznej polityki poszczególnych uczestników tej rozgrywki oraz splot ich interesów handlowych, działań dyplomatycznych, sojuszy i imperialnych ambicji. Wojny napoleońskie. Historia globalna, których pierwszy tom właśnie trzymasz, Drogi Czytelniku, to oparta na wieloletnich badaniach, błyskotliwie napisana praca naukowa będąca monumentalnym wkładem w nasze rozumienie tego kluczowego okresu dziejów świata.

99,00 zł
63,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 35,64 zł

135 osób kupiło
2
Zaufaj swojemu sercu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zaufaj swojemu sercu
Dostępny
1688 szt.

Życiowe ścieżki niejednokrotnie prowadzą nas tam, dokąd najmniej spodziewamy się dotrzeć. Marta Kamińska wie o tym najlepiej. Mieszka w Warszawie u sióstr zakonnych. Trafiła do nich przed czterema laty wskutek tragicznych wydarzeń. Pracuje z dziećmi, wiedzie spokojne życie, czuje się tu bezpiecznie. Nieoczekiwanie dostaje zaskakującą propozycję pracy i wyjeżdża na Mazury do urokliwego miasteczka Budlewice. Ta zmiana okazuje się pasmem wyzwań. Ciągłe starcia z pracodawczynią Otylią Bardo, poznanie historii tajemniczego ogrodu, dziwna relacja z Wiktorem i próba podarowania szczęścia małej dziewczynce – z tym musi zmierzyć się Marta. Do tego przypadkowo wpada na trop pewnej tajemnicy, która odmieni historię jej rodziny. Sama również coś skrywa i zrobi wszystko, by ukryć ten sekret przed całym światem. Ktoś jednak będzie bardziej przebiegły niż ona… Czy plotka potrafi zniszczyć czyjeś życie? Czy można uciec przed przeznaczeniem? Czy mimo ryzyka powinno się walczyć o siebie? Niezwykle prawdziwa, przejmująca i pełna emocji historia o tym, że zawsze jest dobry moment na rozprawienie się z przeszłością i rozpoczęcie nowego życia. To, co było, można nazwać doświadczeniem, lekcją, sprawdzianem. O szczęście warto starać się każdego dnia i to od nas zależy, kiedy tak naprawdę po nie sięgniemy.

42,90 zł
25,31 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 17,59 zł

120 osób kupiło
3
Wobec wojny, zarazy i nicości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wobec wojny, zarazy i nicości
Dostępny
520 szt.

Książka ta jest próbą naszkicowania panoramy naszej epoki. Nie tylko jednak. Wychodząc od zdarzeń i dokumentów, ludzi i ich relacji, dzieł sztuki i kultury masowej, próbuję zastanowić się nad kondycją współczesnego człowieka. Nad przyczynami i konsekwencjami zjawisk, które stanowią o stanie naszej cywilizacji. Punktem wyjścia moich obserwacji jest Polska, ale patrząc z jej perspektywy, dostrzegam przecież uzależnienie naszego kraju od polityczno-cywilizacyjnych warunków całego kontynentu i fenomenów globalnych. Wskazuję także jego szczególne miejsce na mapie świata, które pozwala poprzez historię Polski analizować zjawiska uniwersalne. Ze wstępu autora.

69,00 zł
41,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 27,60 zł

109 osób kupiło
4
Człowiek w poszukiwaniu sensu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Człowiek w poszukiwaniu sensu
Dostępny
1151 szt.

Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia. Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu. Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niż freudeowskiej psychoterapii.

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

90 osób kupiło
5
Amerykanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Amerykanka
Dostępny
273 szt.

Poruszająca opowieść o kobiecym losie, miłości i bałkańskim Auschwitz! Jane Coulfield, studentka filozofii Uniwersytetu Harvarda, w 1936 roku udaje się do Niemiec, by poznać lepiej filozofię Martina Heideggera i zrozumieć naturę Rzeszy pod rządami Hitlera. Nawiązuje tam przelotny, jak wówczas myśli, romans z młodym Niemcem. Z czasem jej sytuacja komplikuje się i musi uciekać – jedzie do Francji, gdzie zaszywa się na kilka lat. Jednak po wybuchu wojny przeszłość nieoczekiwanie daje o sobie znać... W wyniku splotu różnych okoliczności Jane dociera do Jugosławii i trafia do piekła Jasenovaca, straszliwego obozu prowadzonego przez chorwackich ustaszy. Tam zmierzy się z uosobieniem zła – byłym księdzem, komendantem Miroslavem Filipoviciem-Majstoroviciem. Czy starczy jej siły, nie tylko fizycznej, by przetrwać? Bohaterka spotyka na swojej drodze postaci historyczne, wśród nich jugosłowiańskiego komunistę i przyszłego prezydenta Josipa Broza-Titę, amerykańską powieściopisarkę Gertrude Stein czy niemiecką filozofkę Hannah Arendt. Jej niezwykłe losy toczą się na tle znanych z historii wydarzeń – akcja rozgrywa się m.in. na pokładzie statku „Andrea Doria”, który uległ katastrofie w 1956 roku. Autor głośnej Czerni i purpury powraca do tematyki wojennej! Dutka stworzył charakterystyczny dla swej twórczości kolaż gatunków: wstrząsającej powieści wojennej, romansu z wątkiem obyczajowym i traktatu filozoficznego. To poruszająca lektura, dzięki której czytelnicy, śledząc losy Jane, ważnego świadka zbrodni w bałkańskim Auschwitz, z całą mocą mogą poczuć, że II wojna światowa była w istocie piekłem. To zarazem uniwersalna powieść o nietuzinkowej kobiecie i jej dramatycznej walce o przetrwanie. „Brawurowo napisana przez Wojciecha Dutkę, wstrząsająca i na wskroś prawdziwa opowieść o zanurzonej w wojnie Europie. Takie książki chcę czytać!” – Barbara Wysoczańska, pisarka, autorka m.in. Narzeczonej nazisty Wojciech Dutka – urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Jego największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, przygodowej, jak i sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia też kolaż tych gatunków. Autor wielu powieści, w tym głośnej Czerni i purpury, cyklu o hrabim Mokrzyckim – polskim szpiegu i dyplomacie, Apokryfu, Apostaty i Snu o Glajwic.

49,99 zł
26,99 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 23,00 zł

75 osób kupiło
6
Cieniem będąc, cieniem zostałem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cieniem będąc, cieniem zostałem
Dostępny
308 szt.

W 1909 roku syn byłego powstańca styczniowego, utracjusz z bogatej rodziny uwielbiający hazard wygrywa w Monte Carlo równowartość 774 kilogramów złota. Odtąd wykupuje akcje kolejnych banków, inwestuje w kopalnie, cukrownie, transport i fabryki… Mowa o Karolu Jaroszyńskim – Polaku, który w przededniu I wojny światowej był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. W tej napisanej z niezwykłym rozmachem powieści Wacława Holewińskiego śledzimy koleje życia bohatera w rozmaitych odsłonach, na tle najważniejszych wydarzeń dziejowych i z udziałem osób, których nazwiska na trwałe wyryły się na kartach historii. Niezwykłe losy Jaroszyńskiego, postaci nietuzinkowej, choć mało znanej, stają się też pretekstem do ukazania losów Rzeczpospolitej w pierwszych dekadach XX wieku. Jak na jego działalność wpłynie rewolucja bolszewicka? Czy uda mu się zachować majątek? I czy ożeni się z córką cara? Jaroszyński – wizjoner, człowiek wielu talentów, hazardzista, zadeklarowany patriota… Historia jego życia to gotowy scenariusz filmowy. „Nie napisałem biografii, to powieść. Wielu kart, wielu zagadek z życia mego bohatera nie da się już rozwikłać. Niektóre fakty zapewne ujrzą jeszcze światło dzienne. Ale wydaje się, że czas najwyższy, aby powrócił, aby pamięć o tym wybitnym Polaku była pamięcią powszechną” (z „Posłowia” autora). Wacław Holewiński – pisarz, prawnik, redaktor, działacz opozycyjny, współpracownik KOR-u w latach 1977–1981. W stanie wojennym internowany. Autor wielu powieści, dramatów, słuchowisk radiowych. Laureat licznych nagród literackich, w tym Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza; odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W swojej twórczości znany jest z zamiłowania do odkrywania postaci ważnych dla historii, choć nie powszechnie Polakom znanych. Tworzy bohaterów wielowymiarowych, z krwi i kości, pełnych pasji, ale też zwątpień i zawahań. Na podstawie jego wielokrotnie nagradzanej powieści Pogrom 1905 powstał serial TVP „Polowanie na ćmy” oraz film fabularny.

54,99 zł
29,69 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 25,30 zł

49 osób kupiło
7
Babel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Babel
Dostępny
3469 szt.

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Robin, osierocony pół-chińczyk, trafia do Anglii, gdzie ma tylko jedno zadanie: uczyć się. Zdobywać wiedzę, poznawać nowe języki a potem odpracować dług wobec Imperium w oksfordzkim instytucie Babel. Wszystko zmienia się w dniu, a właściwie w nocy, gdy Robin poznaje pewnego człowieka. Bliźniaczo podobnego fizycznie, ale żyjącego według całkowicie innych zasad. To spotkanie zrujnuje misternie budowany świat Robina. Obróci w niwecz jego poczucie sprawiedliwości, wypali złudne poczucie bezpieczeństwa i zmusi do zadania sobie pytania: komu należy się moja wierność? W tej historii nie będzie prostych odpowiedzi ani gotowych recept. Będzie za to gorzka opowieść o wyzysku, niesprawiedliwości i bezwzględnej walce o władzę. Będzie nie mniej gorzka opowieść o próbie przywrócenia sprawiedliwości. Myślisz, że wiesz, co jest słuszne i właściwe? Spróbuj zmierzyć się z tą opowieścią.

99,90 zł
68,93 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 30,97 zł

48 osób kupiło
8
Siostry Raj. Tom 3. Żony Gniewu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry Raj. Tom 3. Żony Gniewu
Dostępny
284 szt.

Siostry Raj na tropie mordercy z krzyżackiego zamku. Zapraszamy do Gniewu! Siostry Raj, Tycjana – konserwatorka zabytków, i Angelina – charakteryzatorka, znowu wplątują się w kryminalną intrygę. Tym razem pojawiają się w Gniewie i trafiają w sam środek planu zdjęciowego. Historyczna sceneria krzyżackiego zamku i niezwykła opowieść o wielkiej miłości Sobieskiego do Marysieńki stają się tłem wyrafinowanej zbrodni. Film miał opowiadać o miłości jak z bajki – choć ta wydarzyła się naprawdę, jednak trup w sali tortur gniewskiego zamku, choć wygląda jak część scenografii, jest prawdziwy. Podejrzani są wszyscy: wojujące z sobą aktorki, ambitny reżyser, wszechmocny producent, a nawet garderobiana i konsultant historyczny. Siostry Raj muszą działać, bo kręci się tam zupełnie inny, morderczy scenariusz.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

47 osób kupiło
9
Ratownik. Nie jestem bogiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ratownik. Nie jestem bogiem
Dostępny
1565 szt.

Samobójca, który próbował ratować się w ostatnich chwilach życia. Samotna kobieta pragnąca czułości. Staruszka pozostawiona samej sobie przez rodzinę. Niemowlę duszące się od zwykłego kataru, któremu niedoświadczeni rodzice nie potrafią pomóc. Co łączy te i wiele innych osób? Mieszkańców wielkich miast i zapomnianych wiosek, studentów i księży, sprzedawczynie i profesorów? Ratownik medyczny. Człowiek, który podczas kilkunastogodzinnego dyżuru styka się różnymi osobowościami, zachowaniami i wypadkami. W czasie pandemii COVID-19 o ratownikach było głośno. Ludzie bili im brawa na balkonach, w mediach podkreślano ich poświęcenie, ale też zdarzało się, że obrzucano ich samochody farbą, krzycząc „roznosiciele zarazy!”. Z czym ratownik mierzy się każdego dnia? Jak jest przygotowany do pomocy ludziom, nie tylko po zawałach serca czy wypadkach samochodowych? Jarosław Sowizdraniuk przez kilkanaście lat był ratownikiem medycznym we Wrocławiu i okolicach. Na czas pandemii wrócił od zawodu. W rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge opowiada o pracy w karetce, także jej ciemnej stronie. Szczerze, prawdziwie, po ludzku.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

40 osób kupiło
10
Niedzielnik A. Komentarze do czytań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedzielnik A. Komentarze do czytań
Dostępny
25 szt.

Każdy z rozdziałów odpowiada kolejnym niedzielom oraz świętom w roku liturgicznym A: rozpoczynając od pierwszej niedzieli Adwentu, na Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąc. Oprócz oryginalnych interpretacji poszczególnych fragmentów Biblii, Niedzielnik A zawiera także konkretne wskazówki, jak usłyszane Słowo przełożyć na życie codzienne. Każda z tych homilii zrodziła się z wiary, że Słowo, które Pan Bóg daje nam co tydzień w liturgii, jest żywe, aktualne i stanowi odpowiedź na wszystko, co dzieje się w naszym życiu. pisze autor i dodaje: Zapraszam Cię więc, byś na ten kolejny rok wziął Słowo, które daje nam Bóg. Mocno wierzę, że jeśli zaczniesz je czytać i przez nie interpretować swoje życie, niemalże namacalnie doświadczysz tego, jak Bóg Cię prowadzi i przemienia w siebie. Jak zawsze, pozostaje tylko jedno pytanie: czy Mu uwierzysz i otworzysz swoje uszy? Z modlitwą Adam Szustak OP.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

35 osób kupiło
11
Hela sama. Sprząta zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama. Sprząta zabawki
Dostępny
3526 szt.

Hela sama sprząta zabawki – Hela uczy się sprzątać zabawki po każdej zabawie. Hela sama – to seria książeczek o małej dziewczynce, która opisuje siebie i swoje nowe umiejętności tj. mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła.

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

31 osób kupiło
12
Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić
Dostępny
523 szt.

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić, jak każdego poranka otwierać się na radość i dzień po dniu zwiększać swoje poczucie szczęścia, mimo wyzwań rzucanych przez życie w postaci najbardziej bolesnych momentów. Porusza zasadniczą kwestię, której wszyscy się obawiamy, ale z której istnienia nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie stanie się coś złego: Co zrobimy, gdy wyczerpią się nam wszelkie możliwości. Autorka – licencjonowany psycholog kliniczny – koncentruje się na nauczeniu świadomej akceptacji rzeczy, które mogą pozostawać poza naszą kontrolą, przy jednoczesnym prowadzeniu sensownego trybu życia w oparciu o nasze najgłębsze wartości.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

27 osób kupiło
13
Czym jest chrześcijaństwo? Testament duchowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Czym jest chrześcijaństwo? Testament duchowy
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.10

Książka ta jest swego rodzaju testamentem duchowym papieża Benedykta XVI. Składa się z tekstów napisanych przez papieża emeryta w ciągu lat spędzonych w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. „Kiedy 11 lutego 2013 roku ogłosiłem dymisję z posługi następcy św. Piotra, nie miałem żadnych planów co do tego, czym będę się zajmował w mojej nowej sytuacji. Byłem zbyt wyczerpany, by móc planować jakieś prace. (…) Po wyborze papieża Franciszka wróciłem stopniowo do prac teologicznych. W ten sposób z biegiem lat uformował się zbiór krótszych i średnich tekstów, które prezentuję w obecnym tomie”. Papież Benedykt XVI chciał, by został on opublikowany dopiero po jego śmierci. Jak powiedział redaktorowi tomu, Elio Guerriero: „Z mojej strony, za życia nie chcę już nic publikować. Wściekłość wrogich mi środowisk w Niemczech jest tak silna, że pojawienie się w druku jakiegokolwiek mojego słowa wywołuje natychmiast z ich strony morderczą wrzawę. Chcę oszczędzić tego sobie i chrześcijaństwu”.

89,90 zł
65,63 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

27 osób kupiło
14
Miś Pracuś. Weterynarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Pracuś. Weterynarz
Dostępny
258 szt.

Poznawajcie świat z Misiem Pracusiem! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może poznać różne zawody lub miejsca. Miś Pracuś, Pracuś Miś nowe zadanie będzie miał dziś! Przesuń ruchome elementy, odkryj kryjące się w książce niespodzianki i poznaj pracę weterynarza.

34,99 zł
20,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

22 osoby kupiły
15
To, co zostaje w nas na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
To, co zostaje w nas na zawsze
Dostępny
75 szt.

To, co zostaje w nas na zawsze – pierwszy tom serii Knockemout – to gorący romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem. Bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice Awards. Knox lubi pić kawę w swoim własnym towarzystwie i tak samo spędza życie: samotnie. Jedyny wyjątek stanowi jego basset hound Waylon. Knox nie toleruje dram, zwłaszcza gdy przybierają postać niedoszłej panny młodej, która uciekła sprzed ołtarza. Naomi znalazła się w jego orbicie nie tylko dlatego, że zwiała ze ślubnego kobierca. Chciała pomóc dawno niewidzianej siostrze bliźniaczce. Tak znalazła się w Knockemout – przaśnym, prowincjonalnym miasteczku w Wirginii, w którym nieporozumienia rozwiązuje się w staromodny sposób… za pomocą pięści i piwa. Zwykle właśnie w tej kolejności. Na nieszczęście dla Naomi jej nieprzystosowana społecznie siostra nie zmieniła się ani na jotę. Przywłaszczywszy sobie samochód bliźniaczki, Tina zostawia jej niespodziankę. Siostrzenicę, o której istnieniu Naomi nie miała bladego pojęcia. Utknęła zatem na dobre w nieznanym mieście bez samochodu, pracy, planu i domu, za to z nad wiek dojrzałą jedenastolatką pod swoją opieką. Knox ma swoje powody, dla których unika komplikacji. Skoro jednak życie Naomi zawaliło się na jego oczach, decyduje się w drodze wyjątku pomóc jej wyjść z opresji. A potem jego życie znowu zmieni się w spokojną, samotną egzystencję. W każdym razie taki jest plan.

54,90 zł
35,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,21 zł

21 osób kupiło
16
Hela sama. Myje głowę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama. Myje głowę
Dostępny
6059 szt.

Hela zaczyna powoli samodzielnie myć głowę. Dzięki zabawie przy myciu, dziewczynka naprawdę zaczyna to lubić. Hela sama – to seria książeczek o małej dziewczynce, która opisuje siebie i swoje nowe umiejętności tj. mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła.

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

20 osób kupiło
17
Foul Lady Fortune. Nikczemna fortuna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foul Lady Fortune. Nikczemna fortuna
Dostępny
1837 szt.

Chloe Gong, autorka bestsellerowej dylogii These Violent Delights, wraca z nową powieścią! Rok 1931. Szanghaj zmienia się w kłębowisko żmij. Cztery lata temu Rosalind Lang otarła się o śmierć, ale dziwny eksperyment, który uratował jej życie, sprawił, że przestała się starzeć, nie potrzebuje snu, a wszystkie rany natychmiast się na niej goją. Mówiąc w skrócie: Rosalind nie może umrzeć. Teraz, aby zadośćuczynić zdradę, jakiej dopuściła się w przeszłości, pracując dla kraju, wykorzystuje swoje talenty: jest perfekcyjną zabójczynią. Jej pseudonim to Fortuna. Kiedy jednak Cesarska Armia Japońska rozpoczyna inwazję na Chiny, Rosalind otrzymuje nową misję. Seria morderstw, których sprawcami mogą być Japończycy, budzi zaniepokojenie wśród mieszkańców Szanghaju. Zgodnie z nowymi rozkazami Rosalind ma przeniknąć do powiązanej z Cesarstwem Japonii agencji prasowej i znaleźć osoby odpowiedzialne za działania terrorystyczne. Aby odsunąć od siebie podejrzenia, udaje żonę innego szpiega nacjonalistów, Oriona Honga, a chociaż jego nonszalancja i maniery playboya doprowadzają ją do furii, zgadza się z nim współpracować dla wyższego dobra. Rosalind i Orion starają się dotrzeć do sedna spisku, ale z czasem zaczyna się przekonywać, że cała ta intryga ma znacznie większy zasięg i jest bardziej przerażająca, niż przypuszczali. Czy parze szpiegów uda się wyjaśnić sprawę serii brutalnych morderstw w Szanghaju lat trzydziestych?

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

20 osób kupiło
18
Chcę żyć inaczej. Tułacze życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Chcę żyć inaczej. Tułacze życie
Dostępny
350 szt.

Quod non licet feminis, aeque non licet viris. Czego nie wolno kobietom, tego nie wolno i mężczyznom Po śmierci rodziców Michał Liniewski coraz częściej odwiedza rodzinę Neubinerów w Łanach. Pewnego dnia Marianna prosi kuzyna o wzięcie pod opiekę jej córkę Zuzannę, która pragnie pobierać nauki malarstwa oraz syna Piotra, zamierzającego wstąpić do seminarium. Młodzi Neubinerowie wraz z opiekunem udają się do Krakowa, gdzie poznają życie elit i znanych w świecie artystów. Zuzanna, z zalęknionej i posłusznej ojcu dziewczyny staje się kobietą świadomą swoich zalet i walczącą o prawa kobiet do edukacji. Kraków okazuje się jedynie przystankiem, gdyż Michał z Zuzanną przeprowadzają się do Paryża. Pomimo sporej różnicy wieku i pokrewieństwa, rodzi się między nimi bliskość, którą początkowo starają się ignorować, jednak uczucie okazuje się silniejsze. Tymczasem w Łanach wychodzą na jaw różne rodzinne tajemnice, które burzą spokój rodziny. Jak przyjmą Neubinerowie odmienioną Zuzannę? Czy kobieta ma prawo wyjść z roli, którą narzuca jej społeczeństwo? Czy edukacja i sztuka jest zarezerwowana jedynie dla mężczyzn? Wreszcie, czy miłość może być zakazana?

47,90 zł
28,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,16 zł

18 osób kupiło
19
Scarlet Luck. Tom 2. Fragile Heart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Scarlet Luck. Tom 2. Fragile Heart
Dostępny
1739 szt.

Wyczekiwana kontynuacja miłosnej historii Rosie – młodej i ambitnej dziennikarki muzycznej oraz fascynującego perkusisty Adama, który mierzy się z ograniczeniami, utrudniającymi mu ułożenie życia osobistego. Minęły trzy miesiące, odkąd Adam zerwał kontakt z Rosie. Słowa jego listu pożegnalnego nadal odbijają się echem w jej głowie, a serce boli tak samo, jak pierwszego dnia po rozstaniu. Rosie tęskni za głębokimi rozmowami, jakie ze sobą prowadzili, i za bliskością, jaka łączyła ich nawet wtedy, gdy dzieliły ich tysiące kilometrów. Audycja, którą Rosie prowadzi w radiu internetowym i którą – po nieudanym wywiadzie ze Scarlet Luck – niestrudzenie próbuje wznowić, daje jej przynajmniej krótką chwilę zapomnienia. Ale właśnie wtedy, kiedy zaczyna wierzyć, że mogłaby kiedyś przeboleć odejście Adama, ten ponownie się do niej odzywa i momentalnie wszystkie uczucia, nadzieje i marzenia, które tak bardzo próbowała stłumić, wracają. Czy tych dwoje mają jeszcze szansę na wspólne szczęście, skoro dzielą ich całe światy?

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

18 osób kupiło
20
Hela sama. Zostaje z dziadkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama. Zostaje z dziadkami
Dostępny
5764 szt.

Hela sama zostaje z dziadkami – Hela pierwszy raz zostaje z dziadkami. Dziewczynka wie, że czas spędzony w ich towarzystwie jest super, a rodzice zawsze wracają. Hela sama – to seria książeczek o małej dziewczynce, która opisuje siebie i swoje nowe umiejętności tj. mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

17 osób kupiło
21
Spacery matematyczne. Zachwyć się liczbami i figurami! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacery matematyczne. Zachwyć się liczbami i figurami!
Dostępny
106 szt.

Jest to barwny przewodnik po matematyce, ukazujący ją z innej niż na lekcjach strony. Profesor Michał Szurek – erudyta i pasjonat – podczas 12 spacerów snuje opowieści wokół wybranych zagadnień matematycznych, wplata ciekawostki i anegdoty, nawiązuje do innych dziedzin nauki. Wszystkie treści oscylują wokół szkolnego programu nauczania, czasem oddalając się od niego, by za chwilę znowu się przybliżyć. A cel jest jeden: zainteresować czytelnika matematyką, pomóc ją zrozumieć i się z nią zaprzyjaźnić. Dzięki tej książce uczeń zachwyci się matematyką wokół siebie, a nauczyciel będzie miał niewyczerpane źródło pomysłów na atrakcyjne lekcje. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono odpowiedzi i komentarze do zadań.

38,50 zł
34,27 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,23 zł

16 osób kupiło
22
Dziennik podróży z jamnikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik podróży z jamnikiem
Dostępny
360 szt.

Ciepła i pełna absurdalnego humoru opowieść o szalonej wyprawie bez wychodzenia z łóżka. Klasyka czeskiej literatury dziecięcej po raz pierwszy w Polsce. Wygadany jamnik, chodzące łóżko, dziarska babcia poliglotka i kanarek, który śpiewa arie… Wydaje wam się, że to dziwna kompania? To poczekajcie, co się będzie działo, gdy dołączy do niej pewien angielski dżentelmen i wspólnie ruszą w podróż po Europie! Ucieczka przed alpejską lawiną, okazyjny zakup gondoli, odnalezienie się w londyńskiej mgle, a nawet skok z wieży Eiffla – dla tej drużyny nie ma rzeczy niemożliwych. — Jesteście pojazdem czy nie jesteście? — zapytał strażnik. — A jeżeli nie jesteście pojazdem, to czym jesteście? — My jesteśmy kroczydłem — odrzekła babcia. — Ale proszę nie myśleć w ten sposób. Jeżeli mógłby pan nie myśleć w ten sposób, to niech pan nie myśli. I niech nam pan pozwoli kroczyć, nam to odpowiada. Seria Mistrzowie Światowej Ilustracji prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

15 osób kupiło
23
Koń, który nie chciał się ścigać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Koń, który nie chciał się ścigać
Dostępny
352 szt.

Wygrać wielkie zawody na koniu, który nie lubi galopować? Dla dziesięcioletniej Charlie wszystko jest możliwe! Pierwszy tom wciągającej serii dla młodych miłośników i miłośniczek koni. Charlie Bass mieszka na farmie z rodzicami, dwoma nieznośnymi braćmi, terierem Borysem i krowami o literackich imionach. O koniach i jeździectwie mogłaby opowiadać godzinami, a jej największym marzeniem jest własny kucyk. Kiedy okazuje się, że rodzinie Bassów grozi sprzedaż ukochanego domu, dziewczynka wpada na niecodzienny pomysł. W jego realizacji może jej pomóc pewien koń wyścigowy. Trzeba tylko sprawić, żeby ruszył z miejsca. Ciepła i zabawna powieść o pasji, determinacji i empatii – a także o sile płynącej ze współpracy oraz o tym, jak przy okazji pracy z końmi można obłaskawić… starszych braci.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

15 osób kupiło
24
Rysowanie krok po kroku. Konie i kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysowanie krok po kroku. Konie i kucyki
Dostępny
1266 szt.

Książka dla fanów koni i jeździectwa! Dzięki książce dziecko nauczy się rysować prześliczne konie i kucyki. Konie w różnej perspektywie i w różnych kolorach. Sympatyczne obrazki na długie wieczory i popołudnia. Moc wspaniałej zabawy! „Rysowanie. Krok po Kroku” to seria idealna dla najmłodszych i nieco starszych miłośników rysowania. Autorka w kilku prostych krokach pokazuje, jak narysować zabawne zwierzątka, postacie i przedmioty.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

16 osób kupiło
25
Chrupek i małe kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrupek i małe kotki
Dostępny
1278 szt.

Hau, hau! Poznaj Chrupka – uroczego i wesołego pieska, który ma dużo przygód, własne zdanie, mnóstwo fantastycznych przyjaciół i problemy dokładnie takie jak ty. Ze wszystkim radzi sobie jednak doskonale, a przy okazji dużo się uczy. Chrupek nie lubi małych kotków i nie chce się z nimi niczym dzielić. Ale może małe kotki pokażą Chrupkowi, że dzielenie się to najlepsza zabawa pod słońcem. Tekst jest prosty, dynamiczny, idealny do przyswojenia przez malucha. Opowiadaniu towarzyszą ciepłe i zabawne ilustracje – z jednej strony książka jest oszczędna w środkach, z drugiej główny bohater wciąż jest w ruchu. Duża liczba ilustracji na pewno zaciekawi każde dziecko.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

15 osób kupiło
26
Hela sama. Dzieli się z innymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama. Dzieli się z innymi
Dostępny
3982 szt.

Hela sama dzieli się z innymi – Hela nie mówi już tylko „to moje”. Dziewczynka nauczy się dzielić z innymi rówieśnikami. Hela sama – to seria książeczek o małej dziewczynce, która opisuje siebie i swoje nowe umiejętności tj. mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

13 osób kupiło
27
Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość
Dostępny
594 szt.

Unikatowe materiały o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian autora książki Polska demonologia ludowa Dr Leonard J. Pełka, niekwestionowany autorytet w dziedzinie badań nad słowiańszczyzną, oprócz pisania książek zajmował się również publicystyką. Niniejsza pozycja to zbiór jego tekstów, które w takiej formie ukazują się po raz pierwszy. Przedmiotem prezentowanych rozważań są Słowianie i ich dziedzictwo. Autor porusza m.in. tematy rodzimowierstwa czerpiącego swoje religijne inspiracje nie tylko z wierzeń funkcjonujących wśród Słowian, ale też z późniejszych elementów folkloru ludowego, którego pierwotne elementy odnaleźć można w obrzędach dawnych pogan. Pełka porusza również problematykę ekofilozoficzną – pokazuje, jak nasze rodzime wierzenia ludowe kształtowały świadomość o ekosystemie i wpływały na postępowanie w tym zakresie. Świat Słowian to pasjonująca i wnikliwa pozycja ukazująca ciekawe spojrzenie znawcy tematu na wiele aspektów kultury Słowian. Książkę wstępem opatrzył uznany religioznawca i etnolog, profesor Andrzej Szyjewski.

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

13 osób kupiło
28
Kresowa miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa miłość
Dostępny
131 szt.

Opowieść o tym, jak historia potrafi splątać ludzkie losy i zadrwić z tych, którzy próbują nią manipulować. W 1924 roku mała ormiańska dziewczynka, Marysia Amirowicz, musi opuścić ukochane Kuty. Wraz z rodziną przenosi się do Stanisławowa, a po kilku latach rozpoczyna studia we Lwowie, gdzie, choć jeszcze o tym nie wie, czeka miłość jej życia – przystojny student chemii, Antoni. Sielankę i szczęście zakochanych burzy wojna. Czterdzieści lat później w życie starej i schorowanej Marii Amirowicz wkracza jej bratanica, Dorota, którą staruszka traktuje jak córkę i opowiada jej całe swoje życie, nie kryjąc rozgoryczenia i żalu do losu. Nastaje rok 2013. Dagmara, nauczycielka matematyki, poznaje w Krośnie młodego inżyniera, Adama i zakochuje się w nim z wzajemnością. Młodzi planują wspólną przyszłość, ale właśnie wtedy postanawia wtrącić się przeszłość… Piękna i klimatyczna podróż przez Kresy. Beata Agopsowicz stworzyła historię o niełatwych wyborach, bolesnych wspomnieniach, żalu, marzeniach i potędze miłości. Przejmująca i emocjonalna powieść, która mnie oczarowała. Serdecznie polecam! – Kamila Łodyga, Życie książkami pisane

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

11 osób kupiło
29
Perła o wielu blaskach. Lektura Pisma Świętego w oparciu o ojców syryjskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perła o wielu blaskach. Lektura Pisma Świętego w oparciu o ojców syryj...
Dostępny
29 szt.

Fascynująca książka Sabino Chiali porusza tematykę mało znaną polskim czytelnikom, nawet wśród teologów. Interpretacja tekstów biblijnych przez ojców syryjskich jest warta poznania z kilku powodów. Po pierwsze, sposób myślenia syryjskich chrześcijan zasadza się na mentalności typowo semickiej, a więc bliskiej Izraelitom, jednak nieco odmiennej. Po drugie, język syryjski (wcześniej zwany syriackim) wyrasta ze swoistej formy języka aramejskiego, którym posługiwał się Jezus. Po trzecie wreszcie, to właśnie na język ojców syryjskich dokonano jednych z najstarszych tłumaczeń Biblii, spośród których wymienić można Vetus Sira, Peszittę, przekłady Filoksena z Mabbug czy Tomasza z Harkel. Choć minęły wieki od czasu, gdy ojcowie syryjscy sięgali po pióro, by komentować Biblię, ich interpretacja wciąż otwiera nowe horyzonty wiary, także przed współczesnymi czytelnikami.

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

10 osób kupiło
30
Przy stole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy stole
Dostępny
1308 szt.

Odkrycie rodzinnej tajemnicy działa jak zapalnik... Nicole i Jamie uważają swoich rodziców za parę idealną: są szczęśliwym małżeństwem z ponadtrzydziestoletnim stażem, któremu nic do szczęścia nie brakuje. Dlatego kiedy Gerry i Linda przyznają się, że są w separacji, rodzeństwo przeżywa szok. Wiadomość ta wstrząsa ich życiem i zmusza do konfrontacji z własnymi oczekiwaniami, pragnieniami i lękami. Twarda, bezkompromisowa Nicole i ugodowy, zagubiony Jamie zmagają się z presją życia po trzydziestce. A rodzice walczą o ochronę kruchej fasady ich związku oraz sekretów, które oboje skrywają przed dorosłymi dziećmi. Pojawiają się stare konflikty, nowe poglądy, inne oceny związków, rozczarowania, a przy stole odbywają się rozmowy o tym, co to znaczy dorastać – zarówno jako jednostka, jak i jako rodzina. Debiutancka powieść Claire Powell trzyma w napięciu i wzrusza, daje dużą dawkę nadziei i ciepła hiszpańskiego słońca na zakończenie.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

10 osób kupiło
31
LEGO Harry Potter™. Flaga Gryffindoru™ 76409 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter™. Flaga Gryffindoru™ 76409
LEGO
Dostępny
159 szt.

Fani Harry'ego Pottera™ mogą pokazać swoją dumę z domu Gryffindoru™ dzięki tej fladze zbudowanej z klocków LEGO® (76409). To świetny prezent na co dzień dla dzieci w wieku od dziewięciu lat. Zawiera płytkę z nadrukiem z herbem Gryffindoru i wieszak, dzięki któremu całość dumnie prezentuje się na ścianie. Ponadto flaga otwiera się, ukazując czarującą replikę pokoju wspólnego Gryffindoru z realistycznymi detalami, takimi jak kominek, siedzenia i szachownica. Wsuwana tablica soczewkowa tworzy magiczne efekty 3D, w tym obraz Syriusza Blacka™ pojawiający się w kominku oraz trofeum przedstawiające pierwsze lub czwarte miejsce. Kultowe postacie Ten przenośny zestaw to jedna z czterech flag domów Hogwartu™ do kolekcjonowania. Zawiera minifigurki Harry'ego Pottera, Angeliny Johnson i Neville'a Longbottoma™, a także złoty znicz i Miecz Gryffindora™ do odgrywania ról. LEGO Builder Dzieci mogą cieszyć się łatwym i intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder. Mogą w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • LEGO® Harry Potter™ Flaga Gryffindoru™ (76409) – ta flaga do zbudowania pozwoli dzieciom pokazać ich lojalność wobec Gryffindoru. Zawieś ją lub otwórz, by bawić się w szczegółowym pokoju wspólnym • Trzy postacie z Gryffindoru™ – minifigurki Harry’ego Pottera™, Angeliny Johnson i Neville’a Longbottoma™ oraz złoty znicz i Miecz Gryffindora™, które można przypiąć w pokoju wspólnym • Autentyczne detale – flaga przedstawia herb Gryffindoru™ i otwiera się, ukazując zbudowany z klocków pokój wspólny, w tym kominek, siedzenia i świece na świecznikach oraz szachownicę • Magiczne efekty 3D – soczewkowa tablica tworzy iluzję ruchu, głębi na schodach, trofeum pokazującego pierwsze lub czwarte miejsce, Syriusza Blacka™ pojawiającego się w ogniu i nie tylko • Ciekawy pomysł na prezent – ten 285-elementowy zestaw zapewnia dzieciom w wieku dziewięciu lat i starszym zabawę pełną magii rodem z Harry'ego Pottera™. To świetny prezent na urodziny, święta lub na co dzień • Zabawa w podróży – flaga ma 20 cm wysokości, 13 cm szerokości i 3 cm głębokości, więc dzieci mogą ją bez problemu włożyć do plecaka i zabrać ze sobą w podróż • Nowy sposób na budowanie – aplikacja LEGO® Builder przeprowadzi dzieci przez intuicyjne budowanie. Mogą w niej zapisywać zestawy, śledzić postępy oraz przybliżać i obracać modele w 3D w trakcie budowania • Cztery flagi domów Hogwartu™ do kolekcjonowania – dzieci mogą zbudować swoją kolekcję flag, wraz z flagą Slytherinu™ 76410, Ravenclawu™ 76411 i Hufflepuffu™ 76412 • Wysoka jakość – elementy LEGO® spełniają wymogi najwyższych standardów branżowych, dzięki czemu łatwo się łączą i dobrze trzymają • Gwarancja bezpieczeństwa — klocki i elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z nich spełnia wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

159,99 zł
134,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 25,60 zł

9 osób kupiło
32
Chrupek i czerwona kurteczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrupek i czerwona kurteczka
Dostępny
1325 szt.

Hau, hau! Poznaj Chrupka – uroczego i wesołego pieska, który ma dużo przygód, własne zdanie, mnóstwo fantastycznych przyjaciół i problemy dokładnie takie jak ty. Ze wszystkim radzi sobie jednak doskonale, a przy okazji dużo się uczy. Chrupek ma nową czerwoną kurteczkę, ale bardzo jej nie lubi. Postanawia więc wyjść na dwór bez niej. Przekonuje się jednak, że podczas zabawy w deszczu i kałużach okrycie może się przydać. Czy Chrupek polubi swoją nową czerwoną kurteczkę? Tekst jest prosty, dynamiczny, idealny do przyswojenia przez malucha. Opowiadaniu towarzyszą ciepłe i zabawne ilustracje – z jednej strony książka jest oszczędna w środkach, z drugiej główny bohater wciąż jest w ruchu. Duża liczba ilustracji na pewno zaciekawi każde dziecko.

29,99 zł
20,69 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

9 osób kupiło
33
Baby - Kolorowy Ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby - Kolorowy Ogród
Clementoni, Baby Clementoni
Dostępny
5 szt.

32,90 zł
28,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,95 zł

9 osób kupiło
34
Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. 13 innych aktów prawnych wyd. 85 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,00 zł
70,55 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,45 zł

8 osób kupiło
35
Budujemy dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budujemy dom
Dostępny
1320 szt.

Jak pracuje elektryk? Czym zajmuje się architekt? I co powinien mieć ze sobą każdy budowniczy? Poznaj wszystkich członków ekipy budowlanej – od operatora koparki aż do stolarza i dowiedz się, do czego służą im poszczególne narzędzia oraz pojazdy. Budujemy dom to przepięknie zilustrowana książka, w której pełno jest ciekawych sprzętów i niezwykłych ludzi, dzięki którym opuszczony budynek na przedmieściach może zmienić się w… prawdziwy dom. Na końcu znajduje się także garść fascynujących faktów, które z pewnością zaciekawią bardziej dociekliwych czytelników. Zobacz, jak wyglądają kolejne dni na budowie!

39,99 zł
27,59 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,40 zł

8 osób kupiło
36
To twój dom, Bello. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To twój dom, Bello. Tom 6
Dostępny
1951 szt.

Bella, sympatyczna suczka rasy labrador, uwielbia spacery, pieszczoty i… książki! Niestety, nie może zostać w dotychczasowym domu. Wtedy do akcji wkraczają Gabrysia i Jacek. Przeprowadzają specjalny tekst, dzięki któremu lepiej poznają Bellę, aby znaleźć dla niej człowieka najlepszego z możliwych. Czy bliźniakom uda się połączyć Bellę z kimś, kto ją pokocha, a jednocześnie będzie jej czytał bajki? Książka porusza coraz popularniejszy temat psich wolontariuszy, a także wspiera dzieci z trudnościami w nauce czytania. To już szósty tom serii „To Twój dom”, w której Gabrysia i Jacek pomagają znajdować domy potrzebującym zwierzakom. A wszystko dzięki miłości i empatii! „Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami” – brzmi motto, które im przyświeca.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
37
Karty do gry talia 07174 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry talia 07174
MZ-IMPORT, 3+
Dostępny
103 szt.

Idealne zajęcie na czas rodzinny, wieczór gier lub po prostu leniwe popołudnie? Dzięki tej talii możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, w jednym wygodnym opakowaniu. Karty są w jasnych kolorach z klasycznymi ilustracjami, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które przetrwają wiele rund. Jak wiesz, gra w karty to stara rozrywka, ale wciąż aktualna i wciągająca jak nigdy dotąd! Dzieci mogą nauczyć się grać w różne gry - rozwijając swoje umiejętności myślenia, jednocześnie będą się integrować z przyjaciółmi lub spędzać czas z bliskimi. Urozmaicaj swoje wieczory - niech zacznie się zabawa! Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

2,99 zł
6 osób kupiło
38
LEGO Harry Potter™. Flaga Slytherinu™ 76410 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter™. Flaga Slytherinu™ 76410
LEGO
Dostępny
177 szt.

Fani Harry'ego Pottera™ mogą okazać dumę z przynależności do domu Slytherinu™ dzięki tej fladze zbudowanej z klocków LEGO® (76410). To doskonały prezent na co dzień dla dzieci w wieku od dziewięciu lat. Zestaw zawiera płytkę z nadrukiem z herbem Slytherinu i wieszak do powieszenia na ścianie. Ponadto flaga otwiera się, ukazując czarującą replikę pokoju wspólnego Slytherinu z sofą do zbudowania, lampami i schodami. Wsuwana tablica soczewkowa tworzy magiczne efekty 3D, takie jak poruszające się potworne oczy, włączanie i wyłączanie światła, tajną wiadomość pojawiającą się w szafce i nie tylko. Zabawka kolekcjonerska Ten przenośny zestaw to jedna z czterech flag domów Hogwartu™ do zebrania. W zestawie jest minifigurka Draco Malfoya™ oraz nowe minifigurki Pansy Parkinson i Blaise'a Zabiniego (nowość na marzec 2023 r.), a także medalion Slytherina, który inspiruje do odgrywania przygód. Pobierz aplikację LEGO Builder Dzieci mogą cieszyć się intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder. Mogą w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • LEGO® Harry Potter™ Flaga Slytherinu™ (76410) – ta flaga do zbudowania pozwoli dzieciom pokazać swoją wierność Slytherinowi. Zawieś ją lub otwórz, by bawić się w szczegółowym pokoju wspólnym • Trzy postacie ze Slytherinu™ z akcesoriami do odgrywania ról – minifigurki Draco Malfoya™, Pansy Parkinson i Blaise’a Zabiniego, a także medalion Slytherina i element z wężem • Autentyczne detale – flaga przedstawia herb domu Slytherin™ i otwiera się, ukazując pokój wspólny ze stołem, sofą, dwoma lampami, schodami i szafką, która otwiera się, aby odsłonić tajną wiadomość • Efekty 3D – soczewkowa tablica tworzy efekt widzianych przez okno ruchomych obrazów podwodnej scenerii Jeziora Hogwartu, migoczącego w kominku ognia, poważnej/uśmiechniętej twarzy Salazara Slytherina i nie tylko • Zabawny prezent na co dzień – fani Harry'ego Pottera™ w wieku od dziewięciu lat będą oczarowani, gdy otrzymają ten 349-elementowy zestaw na prezent urodzinowy lub świąteczny • Zabawa w podróży – flaga ma 20 cmwysokości, 13 cm szerokości i 3 cm głębokości, więc dzieci mogą ją bez problemu włożyć do plecaka i zabrać ze sobą w podróż • Intuicyjne instrukcje – aplikacja LEGO® Builder poprowadzi Ciebie i Twoje dziecko przez budowanie dzięki narzędziom, które pozwalają przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy oraz śledzić postępy • Cztery flagi domów Hogwartu™ do kolekcjonowania – dzieci mogą zbudować swoją kolekcję flag, wraz z flagą Gryffindoru™ 76409, Ravenclawu™ 76411 i Hufflepuffu™ 76412 • Gwarancja jakości — klocki i elementy LEGO® spełniają wysokie standardy jakości, dzięki czemu za każdym razem łączą się łatwo i mocno trzymają • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

159,99 zł
134,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 25,60 zł

6 osób kupiło
39
Wyrwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrwa
Dostępny
948 szt.

Wraz z nowym wydaniem powieści do kin trafia produkcja Canal+ Original z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki, twórcy m.in. seriali W głębi lasu i Skazana. Kiedy Maciej dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Co powiedzieć teściom? Nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro żona twierdziła, że jedzie w delegację pod Kraków. A gdy na pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. Pytania się mnożą, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia. Wyrwa to opowieść o poczuciu straty i rozpaczy zmieniającej się w gniew. To także historia splątanych uczuć, trudnej przyjaźni i o konsekwencji życiowych błędów.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

7 osób kupiło
40
Nigdy nie zapomnę. Tułacze życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie zapomnę. Tułacze życie
Dostępny
124 szt.

Czasem człowiek musi zacząć wszystko od nowa, z nową kartą i bez zaszłości, które się za nim ciągną. Nigdy nie narzekaj, że ci ciężko, gdy zmierzasz na szczyt. Johann wiedzie spokojne życie razem z braćmi i ojcem, pomaga we młynie, ale jego prawdziwą pasją są rośliny. Kiedy tylko może, wymyka się na łąki, gdzie zbiera zioła, suszy je i uczy się ich właściwości. Choć ma dopiero siedemnaście lat, jest przekonany, że właśnie takie życie jest mu pisane. Pewnego dnia zostaje wezwany do dworu hrabiny Korteckiej, która proponuje, żeby się zajął jej ogrodem. Zafascynowany tym pomysłem chłopak godzi się bez namysłu. Jeszcze nie wie, że w rzeczywistości hrabina ma wobec niego zupełnie inne plany i że awanturnicze przygody w końcu zaprowadzą go aż do Ameryki. Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca, jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam! – Edyta Świętek, autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy Młodości

47,90 zł
35,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

5 osób kupiło
41
Zbiór cywilny PLUS 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór cywilny PLUS 2023
Dostępny
49 szt.

K.C. - uwzględniono zmiany dotyczące m.in. kosztów, zabezpieczenia zwrotu i przedterminowej spłaty pożyczki, rozciągnięcia pojęcia niezgodności z umową również na wady prawne, wymogów dotyczących treści oświadczenia gwarancyjnego. K.P.C. - najnowsze zmiany dotyczą m.in. zwiększenia zakresu ograniczenia egzekucji ze świadczeń pieniężnych, rozszerzenia katalogu pełnomocników i sposobu elektronicznego poświadczania odpisu dokumentu przez pełnomocnika w postępowaniu rejestrowym, zasięgania informacji przez sąd przed umieszczeniem dziecka u kandydata zakwalifikowanego do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, kandydata zakwalifikowanego do prowadzenia rodzinnego domu dziecka, w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka; rozszerzenia katalogu instrumentów cywilnoprawnych stosowanych wobec sprawców przemocy w rodzinie stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia innych członków rodziny.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

5 osób kupiło
42
LEGO Harry Potter™. Hogwart™: Pokój życzeń 76413 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter™. Hogwart™: Pokój życzeń 76413
LEGO
Dostępny
160 szt.

Odtwórz magiczny pokój, który może odkryć tylko ktoś w potrzebie, dzięki zestawowi LEGO® Harry Potter™ Hogwart™: Pokój życzeń (76413) dla dzieci w wieku od ośmiu lat. Zawiera zbudowaną z klocków część zamku Hogwart, która otwiera się, umożliwiając zabawę. Pokój Życzeń jest wypełniony stosami przedmiotów, w tym gramofonem do zbudowania i diademem, a na górnym poziomie znajduje się odczepiany pokój dla Szarej Damy. Kultowe postacie Odtwórz scenę ucieczki z filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci™ część 2” z pomocą pięciu minifigurek – Harry'ego Pottera, Hermiony Granger™, Draco Malfoya™, Blaise'a Zabiniego i Szarej Damy – a także figurki chochlika kornwalijskiego i szatańskiej pożogi zmieniającej się w ognistego węża. Ten zestaw LEGO łączy się z innymi z serii, umożliwiając stworzenie całego zamku Hogwart. Nowy sposób na budowanie Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Hogwart™: Pokój Życzeń (76413) – dzięki temu zestawowi LEGO® Harry Potter™ inspirowanemu kultową sceną z filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci™ część 2” dzieci mogą odegrać ekscytującą ucieczkę • Pięć minifigurek LEGO® i dwie figurki – Harry Potter™, Hermiona Granger™, Draco Malfoy™, Blaise Zabini i Szara Dama, a także chochlik kornwalijski i szatańska pożoga zmieniająca się w ognistego węża • Ciekawe szczegóły – budynek otwiera się, aby ułatwić zabawę i zawiera odczepiany pokój na piętrze dla Szarej Damy i Pokój Życzeń ze stosami elementów do zbudowania i diademem • Fajny pomysł na prezent – podaruj ten 587-elementowy model LEGO® jako niespodziankę, prezent urodzinowy lub świąteczny dla dzieci w wieku od ośmiu lat, które są miłośnikami Harry’ego Pottera™ i świata magii • Do zabawy i ustawienia na półce – ten wszechstronny zestaw ma 39 cm wysokości, 17 cm szerokości i 7 cm głębokości • Modułowa zabawka konstrukcyjna – ten zestaw LEGO® Harry Potter™ jest jednym z serii modułowych zestawów, które łączą się, aby stworzyć kompletny zamek Hogwart™ • Nowy sposób na budowanie – aplikacja LEGO® Builder przeprowadzi dzieci przez intuicyjne budowanie. Mogą w niej zapisywać zestawy, śledzić postępy oraz przybliżać i obracać modele 3D w trakcie budowania • Więcej zaczarowanej zabawy – szeroka gama zestawów LEGO® Harry Potter™ oddaje w ręce młodych czarodziejów, czarownic i mugoli™ uwielbiane postacie, znane miejsca i magiczne przygody • Wysoka jakość – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić • Bezpieczeństwo przede wszystkim – klocki i elementy LEGO® są testowane na niemal każdy możliwy sposób, aby upewnić się, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

239,99 zł
201,59 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 38,40 zł

5 osób kupiło
43
Kiedyś ci wybaczę. Tułacze życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedyś ci wybaczę. Tułacze życie
Dostępny
124 szt.

Siła jest w jedności. Nie chowajcie do siebie urazy, bo stracicie wiele pięknych chwil, których nie da się kupić za żadne pieniądze. Michael Neubiner opuszcza dom w Łanach jako młody chłopiec, chcąc znaleźć szczęście w mieście. Zdobywa tytuł mistrza cechu piekarzy, bierze za żonę córkę znanego potentata, wiedzie na pozór szczęśliwe życie w Kołomyi, jednak w sercu wciąż czuje niepokój. Czy tajemnice, które skrywa, wyjdą kiedyś na jaw? Kim jest i dlaczego przez lata nie ma kontaktu z rodziną? Bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości i znaleźć odpowiedź na pytania o własną tożsamość. To opowieść o codziennym życiu, narodzinach i śmierci, radościach i smutkach, o problemach zwykłych, a zarazem wyjątkowych ludzi, o uczuciach, relacjach międzyludzkich i wstydliwych tajemnicach. Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca, jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam! – Edyta Świętek, autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy Młodości

47,90 zł
35,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

5 osób kupiło
44
L.O.L Surprise! Laleczka Loves Mini Sweets Hugs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
L.O.L Surprise! Laleczka Loves Mini Sweets Hugs
MGA
Dostępny
17 szt.

Kolekcjonerskie lalki LOL Surprise ze stylowymi włosami i zabawnymi strojami stanowią doskonały upominek dla dziewczynek na każdą specjalną okazję. Zapewniają godziny kreatywnej zabawy. Zawartość zestawu: • laleczka • kubek • serduszko z podobizną laleczki • opaska na włosy • sukienka • buciki • torebka Zawartość i cechy zestawu: • 7 niespodzianek – kula zawiera laleczkę i 6 akcesoriów • walentynkowa seria specjalna (edycja limitowana)

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

5 osób kupiło
45
Peppa Pig. Chrum... Chrum..., część 80. Przygody jak z filmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Chrum... Chrum..., część 80. Przygody jak z filmu
Dostępny
494 szt.

Świnka Peppa. Przygody jak z filmu. W środku naklejki.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
46
Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale. Wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale. Wydanie 2
Dostępny
348 szt.

Kto uwolnił kobiety z gorsetów? Kim była matka chrzestna stylu punk? Dlaczego zginęli Maurizio Gucci i Gianni Versace? Którego ze słynnych projektantów nazywano „Małym Księciem” mody? Biografie wybitnych projektantów są często nie mniej ciekawe niż tworzone przez nich kreacje. Wielki świat mody to przede wszystkim pokazy, wybiegi i haute couture, ale również nazwiska znanych kreatorów, których wizje zmieniają oblicze branży i styl ubierania się milionów ludzi. Któż nie zna takich postaci jak: Chanel, Dior, Gucci, Versace czy Yves Saint Laurent czy zmarła niedawno Vivienne Westwood? Projektanci mody to zazwyczaj osoby nietuzinkowe, utalentowane, o dużej wyobraźni, silnej osobowości i o życiorysach często naznaczonych traumą. Najnowsza książka Iwony Kienzler opowiada o najważniejszych dyktatorach światowej mody, ich sukcesach, wzlotach i upadkach, odsłaniając jednocześnie kulisy ich prywatnego życia. To drugie, zaktualizowane wydanie tej bestsellerowej pozycji. Dyktatorzy mody są książką znakomitą na prezent, bogato ilustrowaną, wydaną w starannej szacie graficznej. Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. Dyktatorzy mody to kolejny tytuł tej poczytnej autorki, wydany nakładem wydawnictwa Lira.

99,99 zł
71,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

4 osoby kupiły
47
Powrót bodyguarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót bodyguarda
Dostępny
550 szt.

Romans z Theo zmienił uporządkowany świat Mikaeli Brown w niebezpieczną grę o życie. Kobieta musi wybrać pomiędzy dobrze prosperującym biznesem modowym i towarzystwem ludzi pławiących się w luksusie a nieokiełznanym mężczyzną ściganym przez demony przeszłości. Kochankowie uciekają przed bezwzględnymi gangsterami i policją na grecką wyspę. Tu, otoczeni szumem Morza Śródziemnego, szukają chwili wytchnienia oraz sposobu na bezpieczny powrót do domu i oczyszczenie się z zarzutów. Równocześnie Theo snuje plan zemsty. Czy Mikaela jest gotowa na zabójczą konfrontację? Czy tajemnice z przeszłości Theo i rosnące zagrożenie zniszczą ich miłość? A może odbudują wzajemne zaufanie? Jak skończy się historia kobiety i mężczyzny, których połączyła namiętność silniejsza niż rozsądek i strach o życie? Powrót bodyguarda zamyka trylogię, w ramach której ukazały się Sekret bodyguarda i Ucieczka bodyguarda.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5 osób kupiło
48
Miłosna loteria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosna loteria
Dostępny
359 szt.

Kołobrzeg, Poznań, Warszawa. Marek, Zuzanna, Michał, Weronika i tajemniczy kot. Grupa przyjaciółek spotyka się i wspiera po klęskach swoich kolejnych związków z facetami. Jedna z nich, Zuzanna, jest pisarką, która kiepsko sobie radzi z życiem i pisaniem. Przeżywa rozstanie z facetem, który ją oczarował i szybko ostygł. Za radą przyjaciółki, równie jak ona nieszczęśliwej w miłości, postanawia zapłacić podejrzanemu wróżbicie za rytuał, dzięki któremu ukochany do niej wróci. Nieszczęśliwy splot niesamowitych wydarzeń sprawia, że nie wszystko układa się tak, jak zainteresowani sobie wyobrażali. Na szczęście wszystko kończy się dobrze, a bohaterowie uświadamiają sobie, że chociaż miłość jest esencją życia, to jeszcze ważniejsza od niej jest przyjaźń. Anna Rybkowska pisze świetnie, o czym mogłam się przekonać nie raz i nie dwa. W tym wypadku uległa pokusie zwrócenia się ku żartowi literackiemu. Całkiem zgrabnie tę historię zagmatwała, odczarowała i doprawiła dowcipem w dobrym stylu. To książka, która was zaskoczy! – Iwona Banach, autorka wielu komedii z suspensem

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

4 osoby kupiły
49
Pre-swazja. Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego (oprawa miękka) wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

4 osoby kupiły
50
Wylot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wylot
Dostępny
131 szt.

Powieść Wylot to rodzaj dystopii. Jej akcja toczy się po ostrym przesileniu w świecie, a ludzie muszą przystosować się do nowych rygorów, wynikających z potrzeby racjonowania surowców, wody i energii. Ceną za wysoki standard życia jest rezygnacja z wolności, na którą godzą się uzyskujący Rejestrację (co ułatwia ścisłą kontrolę przez System). Są i tacy jednak, którzy się nie godzą, wolą przyjąć status wykluczonych (nazywa się ich antysystemowcami); żyją w nędzy, pozbawieni dostępu do wykształcenia, opieki zdrowotnej i przywilejów. W napięciu śledzimy losy dwóch bohaterek. Jednej, która korzysta z ogłoszonej właśnie amnestii i stara się o status rejestrowanej, zdradzając własne środowisko (w tym rodzinę); musi przejść specjalny kurs, żeby dostać pracę w świecie rejestrowanych. I drugiej, która reprezentuje rejestrowanych, jest kuratorką pierwszej. Losy obu biegną równolegle, ale też zależą od siebie nawzajem. Wylot to opowieść o dylemacie: wolność czy wysoki standard życia; o cenie awansu społecznego i zdradzie ideałów. Autorka o książce: Na różnych etapach pisania tej książki ważne były dla mnie odmienne rzeczy. Zaczęło się od zainteresowania mechanizmami pamięci, ważnego dla mnie jako psychoterapeutki. A kiedy wybuchła wojna, stało się ważne coś innego: żeby dogłębnie wyrazić emocje. Bezradność, złość, lęk. Uświadomiłam sobie ze zgrozą, że na świecie dzieje się wiele rzeczy, na które nie ma wpływu zwykły człowiek. A kiedy próbuje coś zrobić, może zostać zmiażdżony przez Machinę. Drugiemu zwykłemu może jedynie okazać solidarność i empatię. Olesia Ivchenkourodziła się w 1990 roku w Kijowie. Mieszka w Polsce, a dokładniej w Krakowie, od drugiego roku życia. Formalnie Polka, sercem i Polka, i Ukrainka. Z wykształcenia i zawodu psycholożka i psychoterapeutka. Miłośniczka pływania, gromadzenia książek i oglądania rzeczy z wielu punktów widzenia.Wylot jest jej debiutem.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

4 osoby kupiły
51
Za nasze winy. Tułacze życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za nasze winy. Tułacze życie
Dostępny
128 szt.

Chciałeś się tułać po świecie, będziesz się tułał, ocierając o śmierć bliskich, aż czwarte pokolenie zmaże twoje winy Jest druga połowa XVIII wieku. Joseph nie chce być kolejnym pokoleniem Neubinerów, którym przeznaczone jest tułacze życie. Zabiera żonę oraz trzech synów i razem decydują się szukać szczęścia na terenach Królestwa Galicji i Lodomerii. Ich małą ojczyzną stają się Łany, niewielka osada, gdzie remontują stary młyn i zaczynają spokojne życie. Kiedy wydaje się, że zła passa towarzysząca rodzinie minęła, na scenę wkracza tajemnicza moneta, fascynująca każdego, kto bierze ją w dłonie. Czy opowieści o klątwie są tylko legendą, czy moneta naprawdę skrywa złowieszczą tajemnicę? Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca, jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam! – Edyta Świętek, autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy Młodości

47,90 zł
35,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

4 osoby kupiły
52
Zjedz tę żabę! Dla uczniów i studentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zjedz tę żabę! Dla uczniów i studentów
Dostępny
223 szt.

Międzynarodowy bestseller, który pomógł milionom ludzi w ustalaniu priorytetu, organizacji zadań i podniesieniu wydajności w pracy. Teraz pełen rad i narzędzi dostosowanych do potrzeb młodszych czytelników – idealny dla uczniów i studentów! Nigdy nie jest za późno na zjedzenie żaby! Książka, którą trzymasz w rękach, to adaptacja międzynarodowego bestsellera Briana Tracy'ego na temat zarządzania czasem, pt. Zjedz tę żabę! Jej głównym celem jest pomóc zestresowanym i przytłoczonym nadmiarem zajęć uczniom i studentom osiągnąć życiowy sukces. Bo młodzi ludzie podobnie jak dorośli mają problem z zarządzaniem swoim czasem. Liczne zadania w szkole czy na uczelni, korepetycje, praktyki i staże, obowiązki wobec rodziny, zajęcia pozalekcyjne, np. sportowe czy związane z hobby, powodują, że dzisiejsi uczniowie i studenci nieustannie walczą z czasem, by uporać się z lawiną obowiązków. Jak osiągać lepsze wyniki w nauce, sprawnie zarządzać zadaniami oraz zwalczyć skłonność do zwlekania? Książka Zjedz tę żabę! pomogła ponad 2 milionom ludzi na całym świecie w lepszym organizowaniu i skróceniu czasu wykonywania swoich zadań. Ten światowy bestseller został teraz dostosowany do potrzeb uczniów i studentów. Brian Tracy przekazuje w nim wskazówki, narzędzia i techniki dotyczące organizacji czasu, wyznaczania zadań i wykonywania ich (nawet jeśli nie są one interesujące). Pokazuje, jak radzić sobie ze stresem i rozwijać umiejętności, które pozwolą młodym ludziom osiągnąć w życiu więcej, niż mogliby się spodziewać. To książka, którą zdaniem rodziców i nauczycieli Brian Tracy powinien napisać już dawno temu.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

4 osoby kupiły
53
LEGO Harry Potter™. Flaga Hufflepuffu™ 76412 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter™. Flaga Hufflepuffu™ 76412
LEGO
Dostępny
203 szt.

Dzięki temu zestawowi LEGO® Harry Potter™ Flaga Hufflepuffu™ (76412) dzieci mogą pokazać swoje prawdziwe barwy. Zestaw zawiera płytkę z nadrukiem z herbem Hufflepuffu i wieszak do powieszenia flagi na ścianie. Zbudowana z klocków flaga otwiera się, ukazując szczegółowo odtworzony, pełny roślin pokój wspólny Puchonów z pucharem Puchonów, dynią, skrzynią do zbudowania i stołem z różnymi elementami jedzenia. Wsuwana soczewkowa tablica tworzy magiczne efekty 3D, takie jak mandragora wyskakująca zzazasłony i niuchacz kradnący monety zza beczki. W zestawie są też minifigurki Cedrica Diggory'ego, Susan Bones i Hannah Abbott z akcesoriami. Łatwe przenoszenie Zaprojektowany z myślą o łatwym przechowywaniu i przenoszeniu zestaw jest świetnym prezentem dla dzieci w wieku od dziewięciu lat. To jedna z czterech flag domu Hogwartu™ do kolekcjonowania. LEGO Builder Dzieci mogą cieszyć się łatwym i intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder. Mogą w niej przybliżać i obracać model w3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Flaga Hufflepuffu™ (76412) – dzięki tej fladze do zbudowania z klocków LEGO® fani Harry'ego Pottera™ mogą ślubować wierność Hufflepuffowi. Zawieś ją lub otwórz, aby pobawić się w szczegółowym pokoju wspólnym • Trzy minifigurki uczniów Hogwartu™ – Cedric Diggory, Susan Bones i Hannah Abbott z akcesoriami, takimi jak sekatory, konewka, sztućce i puchar Hufflepuffu • Autentyczne detale – flaga przedstawia herb domu Hufflepuff™ i otwiera się, ukazując pełen roślin pokój wspólny, w którym znajduje się skrzynia do zbudowania, dynia i stół z różnymi daniami • Efekty 3D – soczewkowa tablica tworzy takie efekty, jak poruszające się chmury, skacząca mandragora za oknem, niuchacz kradnący monety zza beczki, migoczący ogień i inne • Zabawny prezent na co dzień – fani Harry'ego Pottera™ w wieku od dziewięciu lat będą oczarowani, gdy otrzymają ten 313-elementowy zestaw na prezent urodzinowy lub świąteczny • Zabawa w podróży – flaga ma 20 cm wysokości, 13 cm szerokości i 3 cm głębokości, więcdzieci mogą ją bez problemu włożyć do plecaka i zabrać ze sobą w podróż • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając nowe umiejętności • Cztery flagi domów Hogwartu™ do kolekcjonowania – dzieci mogą zbudować swoją kolekcję flag, wraz z flagą Gryffindoru™ 76409, Slytherinu™ 76410 i Ravenclawu™ 76411 • Wysoka jakość – klocki LEGO® spełniają wysokie branżowe standardy jakości, dzięki czemu mocno się trzymają, a złożone z nich modele są solidne • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są testowane na niemal każdy możliwy sposób, aby nie było wątpliwości, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

159,99 zł
134,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 25,60 zł

3 osoby kupiły
54
Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy. Tom I A-D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy. Tom I A-D
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Słownik, jakiego jeszcze nie było! Uwielbiany przez dzieci żółw Franklin pomaga uczyć się angielskiego. - Wszystkie hasła to słowa znane z domu, podwórka, szkoły i placu zabaw. - Każde hasło zilustrowano obrazkiem pochodzącym z książek o Franklinie. - Przy każdym haśle jest przykładowe użycie w języku angielskim, a każde zdanie angielskie zostało przetłumaczone na polski. I wszystko wiąże się z Franklinem! - Ze słownika łatwo się korzysta. Można go czytać tak jak historyjki o Franklinie, przy okazji ucząc się angielskiego.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
55
Gra wodna Ocean 4 wzory 05198 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna Ocean 4 wzory 05198
MZ-IMPORT, 3+
Dostępny
1 szt.

Przedstawiamy grę wodną - doskonałe połączenie zabawy i nauki cierpliwości dla twoich dzieci! Dzięki czterem unikalnym wzorom o tematyce oceanicznej ta plastikowa gra wodna zapewni maluchom zabawę na wiele godzin. Ta gra wymaga od dzieci dokładnego celowania - muszą wprawić plastikowe kółeczka w ruch poprzez naciskanie przycisków i umieścić je na jednym z dwóch patyczków na planszy. Gra nie tylko zapewnia niekończącą się rozrywkę, ale także pomaga rozwijać umiejętności motoryczne i celowania w zabawny sposób! Jest lekka i łatwa do przenoszenia, więc dzieci mogą ćwiczyć celność w domu i na zewnątrz. Gra wodna Ocean występuje w 4 różnych wzorach. Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

4,99 zł
3 osoby kupiły
56
Barbie. HBV44 Akcesoria Western Fashion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HBV44 Akcesoria Western Fashion
Barbie, Mattel
Dostępny
7 szt.

Zestaw dla lalki Barbie, który zawiera mnóstwo akcesoriów! Wiek: 3+

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
57
O wielkich dla małych. Frida Kahlo i jej barwny świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wielkich dla małych. Frida Kahlo i jej barwny świat
Dostępny
1474 szt.

Mam na imię Frida i jestem malarką. Malowanie to dla mnie przede wszystkim sposób na wyrażenie emocji i opowiadanie historii bez używania słów. Chciałabym Cię zaprosić do mojego barwnego świata! Co zainspirowało wielkie umysły do stworzenia niesamowitych rzeczy? Kim byli i czym zajmowali się Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Frida Kahlo i Maria Skłodowska-Curie? Na te pytania postara się odpowiedzieć seria „O wielkich dla małych”. Książki w zabawny i zrozumiały sposób zapoznają najmłodszych czytelników z najbardziej znanymi postaciami ze świata nauki i sztuki. Pokażą, że wielcy geniusze mogą stać się potężną inspiracją, aby mieć równie wielkie marzenia!

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
58
Barbie. HBV43 Akcesoria Neon festiwal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HBV43 Akcesoria Neon festiwal
Barbie, Mattel
Dostępny
10 szt.

Ubierz Barbie na wszystko – ta fajna kolekcja akcesoriów dla lalek jest tak uniwersalna jak ona! Kompletne stylizacje dają jej unikalne spojrzenie na współczesne trendy. Każdy pakiet ubrań zawiera jedenaście akcesoria do ubierania lalki Barbie. Mieszaj i łącz z innymi ubraniami, butami i akcesoriami z linii Barbie, aby tworzyć różne stylizacje i odkrywać styl.

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
59
LEGO Harry Potter™. Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu 76420 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter™. Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu 76420
LEGO
Dostępny
257 szt.

Dzięki zestawowi LEGO® Harry Potter™ Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu (76420) dzieci mogą urządzić czarodziejski konkurs. Jest to doskonały pomysł na prezent dla dzieci w wieku od ośmiu lat. Zestaw zawiera podwodną scenkę do zbudowania z ruinami łuku, dwiema jaskiniami i elastycznymi elementami LEGO, które tworzą efekt unoszących się dwóch minifigurek. Jest też model pomostu, z którego figurki mogą zanurkować. Można go umieścić na górze scenki. Kultowe postacie Powołaj do życia klasyczną scenę z Harry'ego Pottera i Czary Ognia™ za pomocą pięciu minifigurek LEGO, w tym Harry'ego Pottera z płetwami i Viktora Kruma z głową rekina, aby pomóc im uratować Hermionę Granger™ i Rona Weasleya™. Fanów zainspiruje także minifigurka syreny, nowość na marzec 2023 r. oraz akcesoria, takie jak eliksir ze skrzeloziela. Budowanie z pomocą aplikacji Dzieci mogą cieszyć się intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder. Mogą w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Urządź magiczny konkurs – dzięki temu zestawowi konstrukcyjnemu LEGO® Harry Potter™ (76420) dzieci w wieku od ośmiu lat mogą odgrywać zadania Turnieju Trójmagicznego™ nad Jeziorem Hogwartu z filmu „Harry Potter i Czara Ognia” • Pięć minifigurek LEGO® i dwie figurki LEGO – Harry Potter™ z płetwami, Viktor Krum z głową rekina, Hermiona Granger™, Ron Weasley™ i syrena, a także figurki druzgotka i kraba • Scena pod powierzchnią Jeziora Hogwartu – zawiera ruiny łuku do zbudowania z dwoma elastycznymi elementami LEGO®, które tworzą efekt unoszących się Hermiony Granger™ i Rona Weasleya™, oraz dwie jaskinie z ukrytym skarbem • Pomost do zbudowania i łódź wiosłowa – pomost jest wyposażony w funkcję nurkowania z minifigurką i obracający się zegar, a także akcesoria, takie jak czajnik i eliksir ze skrzeloziela • Fajny pomysł na prezent – podaruj ten 349-elementowy model LEGO® jako niespodziankę, prezent urodzinowy lub świąteczny dla dzieci w wieku od ośmiu lat, które są miłośnikami Harry’ego Pottera™ i świata magii • Buduj, baw się i kolekcjonuj – model pomostu ma 18 cm wysokości, 12 cm szerokości i 6 cm głębokości i można go umieścić na podwodnej scence • Pomocne instrukcje – aplikacja LEGO® Builder poprowadzi Ciebie i Twoje dziecko przez budowanie dzięki narzędziom, które pozwalają przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy oraz śledzić postępy • Część szerokiej serii – zestawy konstrukcyjne LEGO® Harry Potter™ pozwalają młodym czarodziejom, czarownicom i mugolom™ odgrywać kultowe sceny, wymyślać własne przygody lub po prostu kolekcjonować modele • Wysoka jakość – elementy LEGO® spełniają wymogi najwyższych standardów branżowych już od 1958 roku, dzięki czemu łatwo się łączą i dobrze trzymają • Bezpieczeństwo przede wszystkim – klocki i elementy konstrukcyjne LEGO® są testowane na niemal każdy możliwy sposób, dzięki czemu mamy pewność, że spełniają wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

209,99 zł
172,19 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 37,80 zł

3 osoby kupiły
60
Barbie. GWD98/HBV45 Akcesoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. GWD98/HBV45 Akcesoria
Barbie, Mattel
Dostępny
2 szt.

Zestaw dla lalki Barbie, który zawiera mnóstwo akcesoriów! Wiek: 3+

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
61
Cześć, wilki!, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cześć, wilki!, wydanie 2
Dostępny
445 szt.

Pełna subtelnego ciepła i humoru opowieść o chłopcu, który przekonuje się, że wyobraźnia ma wielką moc. Nowe wydanie Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY 2014. Monitor zalała biel. Czysta i przerażająca. Bo skrywała coś nieznanego. Bardzo, bardzo nieznanego. Czuł, że gdzieś pod nią są ukryte gotowe słowa, zdania. Że ta biel to tylko taki śnieg, który je przysypał. I dlatego ich nie widać. Miał ochotę się do nich dokopać. Znaleźć je. Za osiedlem Cztery Wiatry rozciąga się kraina Dalej i Dalej. To tam jedenastoletni Filip śmiga na rowerze, gdy chce wyrwać się z domu i uciec od wakacyjnej nudy. Bo w Dalej i Dalej między drzewami przemykają wilki, a w starej willi z ogrodem mieszka ciocia Agnieszka, pisarka. Tylko ona zna sekret Filipa. Powieść Cześć, wilki! pokazuje, jak ważną rzeczą w życiu jest wyobraźnia. I że warto jej ufać. To książka, która dodaje odwagi, by marzyć. – Ewa Błaszczyk W 2024 roku wszyscy czytelnicy będą mogli zobaczyć w kinach film fabularny zrealizowany na motywach tej książki.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
62
Barbie Dreamtopia. Naklejam i koloruję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Barbie Dreamtopia. Naklejam i koloruję
Dostępny
140 szt.

Książka do kolorowania z naklejkami: - adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, - książka łącząca kolorowanie i naklejanie, - ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, - barwne naklejki stanowią wzór do kolorowania obrazków.

16,99 zł
11,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
63
Zwierzak ruchomy 6 wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzak ruchomy 6 wzorów
MZ-IMPORT, Inna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Idealna zabawka dla dzieci, która pomoże im rozwinąć wyobraźnię! Te plastikowe małe figurki są dostępne w 6 ekscytujących wzorach, takich jak dinozaur, rekin, lew i krokodyl. Dzięki dużej ruchomej szczęce każdej z figurek dzieci mogą wymyślać kreatywne i pomysłowe sposoby zabawy z nimi. Zwierzęta zapewnią wiele godzin zabawy, z której oboje będziecie zadowoleni! Wykonane z trwałych materiałów zabawki są przeznaczone do długotrwałego użytku. Już dziś przynieś do domu idealnego towarzysza zabaw dla swojego malucha! Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

3,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
64
Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy. Tom II E-L - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy. Tom II E-L
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

Słownik, jakiego jeszcze nie było! Uwielbiany przez dzieci żółw Franklin pomaga uczyć się angielskiego. - Wszystkie hasła to słowa znane z domu, podwórka, szkoły i placu zabaw. - Każde hasło zilustrowano obrazkiem pochodzącym z książek o Franklinie. - Przy każdym haśle jest przykładowe użycie w języku angielskim, a każde zdanie angielskie zostało przetłumaczone na polski. I wszystko wiąże się z Franklinem! - Ze słownika łatwo się korzysta. Można go czytać tak jak historyjki o Franklinie, przy okazji ucząc się angielskiego.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
65
Cobi 4846. Historical Collection. World War II. U-Boat XXVII Seehund - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 4846. Historical Collection. World War II. U-Boat XXVII Seehund
Cobi
Dostępny
41 szt.

COBI razem z Deutsches Marinemuseum przygotowało wyjątkowy zestaw pamiątkowy nawiązujący do muzealnego eksponatu! Seehund (Typ XXVII B) to miniaturowy okręt podwodny produkowany w Niemczech u schyłku II wojny światowej. Zaprojektowany w 1944 roku i obsługiwany przez dwuosobową załogę, był używany przez niemiecką marynarkę wojenną w ostatnich miesiącach wojny. Jeden z nielicznych zachowanych okrętów jest eksponowany w foyer Deutsches Marinemuseum. Klockowy U-Boot TYP XXVII SEEHUND został opracowany w skali 1:72. Stosowana dotychczas dla okrętów podwodnych skala 1:144 okazała się za mała dla tak miniaturowej łodzi podwodnej. Zastosowanie skali 1:72, umożliwiło odwzorowanie charakterystycznych kształtów prawdziwego okrętu. Wszystkie elementy graficzne to wysokiej jakości, trwałe nadruki. Do zestawu dołączona jest klockowa podstawka ekspozycyjna oraz tabliczka z nadrukowaną nazwą zestawu. Nasza Kolekcja Historyczna nie może się obyć bez tego zestawu! Zbuduj historię, klocek po klocku! - 181 wysokiej jakości elementów, - wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 35-letnią tradycją, - spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci, - w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych, - zastosowano tylko trwałe nadruki bez użycia naklejek, - czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach, - podstawka ekspozycyjna, - tabliczka z nazwą okrętu.

94,00 zł
84,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,40 zł

2 osoby kupiły
66
Zestaw z figurką Polly Pocket Karuzelka stylu HKW07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z figurką Polly Pocket Karuzelka stylu HKW07
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

2 osoby kupiły
67
Annanasy i gagatki. Tom 1. Cioci buzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Annanasy i gagatki. Tom 1. Cioci buzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Dzieci nie są chodzącymi ideałami – mimo że każdy rodzic z pewnością by tego chciał. Dzieci mają uczucia, dzieci mają emocje, dzieci mają potrzeby, dzieci mają własną wolę. O tym wszystkim warto pamiętać i to szanować. Seria „Annanasy i gagatki ” opowiada o prawdziwych dzieciakach, nie o tych z wyobrażeń mam, babć, dziadków i całej rodziny. O takich, które się złoszczą, które czegoś nie chcą, które mają inne marzenia, niż chcielibyśmy, by miały. Każda książeczka dotyka oddzielnego tematu. Tekst jest wierszowany, zabawny, napisany językiem, który trafi do każdego przedszkolaka. Towarzyszą mu świetne, zabawne, sugestywne ilustracje.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
68
Lwów. Część XIII. Janowskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów. Część XIII. Janowskie
Dostępny
7 szt.

Wydawnictwo Kresów Wschodnich poleca książki o wszystkich dzielnicach i ulicach Lwowa istniejących przed rokiem 1946: Ogółem planowane jest 40 tytułów dotyczących każdej dzielnicy Lwowa. W każdej z książek także relacje osób urodzonych we Lwowie, opisujące Lwów zapamiętany z dzieciństwa. Lwów, część XIII, Janowskie. Janowska z północnymi przecznicami, Rzęsna Polska, Rzęsna Ruska. Obiekty: Kościół Reformatów, Cmentarz Janowski, Obóz Janowski.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
69
Piłeczka miękka 7,6cm 04702 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczka miękka 7,6cm 04702
MZ-IMPORT, Inna
Dostępny
100 szt.

Przedstawiamy miękką kolorową piłkę - idealnego towarzysza zabaw dla wszystkich dzieci! Piłeczka zapewni wiele godzin rozrywki, niezależnie od tego, czy chodzi o doskonalenie umiejętności sportowych, czy o rozrywkę w trakcie gry. Dzięki średnicy 7,6 cm nie będzie ani za duża, ani za mała dla wszystkich małych rączek, a miękki gumowy materiał, z którego jest wykonana, sprawia, że jest przyjazna w dotyku i łatwiej można ją złapać. Wyluzuj i baw się z miękką, kolorową piłką, która sprawi, że wszystkie dni staną się weselsze! Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

3,99 zł
2 osoby kupiły
70
LEGO Harry Potter™. Flaga Ravenclawu™ 76411 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter™. Flaga Ravenclawu™ 76411
LEGO
Dostępny
196 szt.

Fani mogą zademonstrować swoją dumę z przynależności do Ravenclawu™ dzięki fladze domu LEGO® Harry Potter™ (76411). Zestaw zawiera płytkę z nadrukiem z herbem Ravenclawu i wieszak do powieszenia na ścianie. Zbudowana z klocków flaga otwiera się, ukazując szczegółowo odtworzony wielki pokój wspólny Ravenclawu ze stołem, książką, dwoma krzesłami i dwoma lampami oraz diademem Roweny Ravenclaw. Wsuwana soczewkowa tablica tworzy magiczne efekty 3D, takie jak iluzja głębi widoku przez okna i migoczące płomienie w kominku. Ożyw scenę za pomocą minifigurek Cho Chang™, Luny Lovegood™ i Michaela Cornera oraz chochlika kornwalijskiego. Zabawka kolekcjonerska Ten przenośny zestaw LEGO Harry Potter to fajny prezent na co dzień dla dzieci w wieku od dziewięciu lat. To jedna z czterech flag Hogwartu™ do zebrania. Poznaj nowy wymiar budowania Dzieci mogą cieszyć się łatwym i intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder. Mogą w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • LEGO® Harry Potter™ Flaga Ravenclawu™ (76411) – ta flaga do zbudowania pozwoli dzieciom pokazać swoją wierność wobec Rawenclawu. Zawieś ją lub otwórz, by bawić się w szczegółowym pokoju wspólnym • Trzy minifigurki uczniów z Ravenclawu™ – Cho Chang™, Luna Lovegood™ i Michael Corner, a także chochlik kornwalijski i różdżki • Autentyczne detale – flaga przedstawia herb domu Ravenclaw™ i otwiera się, ukazując pokój wspólny ze stołem do zbudowania, książką, dwoma siedzeniami i dwoma lampami orazdiademem Roweny Ravenclaw • Magiczne efekty 3D – soczewkowa tablica tworzy iluzję głębi w obrazie Roweny Ravenclaw™, a także poruszających się chmur i migoczących w kominku płomieni • Zabawny prezent na co dzień – fani Harry'ego Pottera™ w wieku od dziewięciu lat będą oczarowani, gdy otrzymają ten 305-elementowy zestaw na prezent urodzinowy lub świąteczny • Zabawa w podróży – flaga ma 20 cm wysokości, 13 cm szerokości i 3 cm głębokości, więc dzieci mogą ją bez problemu włożyć do plecaka i zabrać ze sobą w podróż • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Cztery flagi domów Hogwartu™ do kolekcjonowania – dzieci mogą zbudować swoją kolekcję flag, wraz z flagą Gryffindoru™ 76409, Slytherinu™ 76410 i Hufflepuffu™ 76412 • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają wymogi najwyższych standardów branżowych, dzięki czemu łatwo się łączą i dobrze trzymają • Bezpieczeństwo to nasz priorytet – klocki konstrukcyjne LEGO® są testowane na niemal każdy możliwy sposób, aby upewnić się, że spełniają wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

159,99 zł
134,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 25,60 zł

2 osoby kupiły
71
Szczęśliwe połączenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Szczęśliwe połączenie
Dostępny
319 szt.

Szczęśliwe połączenie to kolejna książka Emmy Mills – autorki znanej już czytelnikom z powieści takich jak Niemożliwa para czy Na drugim końcu lata. Fabuła-petarda i bohaterowie, których chcesz natychmiast poślubić. Kiedy Nina w ostatniej klasie liceum wybiera kurs radiowy, ma nadzieję, że to będzie bułka z masłem. No cóż, nie ma pojęcia, jak bardzo się myli. Dziewczyna trafia do grupy złożonej z przypadkowych osób, a jedną z nich jest Jamie, przyjaciel z dzieciństwa, którego z pewnych względów planowała do końca życia unikać. Ich audycja radiowa okazuje się katastrofą, plotki w Internecie ściągają na całą grupę złość dwóch potężnych fandomów, a jakby tego było mało, jej rodzina przechodzi bardzo burzliwy okres. Nina ma wrażenie, że świat wymyka się spod kontroli – ale… może kontrola jest przereklamowana?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
72
Annanasy i gagatki. Tom 2. Grzmot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Annanasy i gagatki. Tom 2. Grzmot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Dzieci nie są chodzącymi ideałami – mimo że każdy rodzic z pewnością by tego chciał. Dzieci mają uczucia, dzieci mają emocje, dzieci mają potrzeby, dzieci mają własną wolę. O tym wszystkim warto pamiętać i to szanować. Seria „Annanasy i gagatki” opowiada o prawdziwych dzieciakach, nie o tych z wyobrażeń mam, babć, dziadków i całej rodziny. O takich, które się złoszczą, które czegoś nie chcą, które mają inne marzenia, niż chcielibyśmy, by miały. Każda książeczka dotyka oddzielnego tematu. Tekst jest wierszowany, zabawny, napisany językiem, który trafi do każdego przedszkolaka. Towarzyszą mu świetne, zabawne, sugestywne ilustracje.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
73
Urodziny na ulicy Czereśniowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Urodziny na ulicy Czereśniowej
Dostępny
27 szt.

Tomek z ulicy Czereśniowej ma dziś urodziny i robi przyjęcie w ogrodzie. Goście już idą, zapowiada się pyszna zabawa! Tylko czy nie popsuje jej zmienna wiosenna pogoda? Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Papuga, koty, dzieci, rodzice, sroki, pingwiny i zakonnice. Rowery, traktor, skutery, auta, czasem przejedzie z hukiem śmieciarka... A Tomek dzisiaj ma swoje święto. Patrz, idą goście z górą prezentów! Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
74
Kodeks postępowania administracyjnego. Ordynacja podatkowa. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. 27 innych aktów prawnych wyd. 37 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,00 zł
70,55 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,45 zł

2 osoby kupiły
75
Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy. Tom IV S-Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy. Tom IV S-Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Słownik, jakiego jeszcze nie było! Uwielbiany przez dzieci żółw Franklin pomaga uczyć się angielskiego. - Wszystkie hasła to słowa znane z domu, podwórka, szkoły i placu zabaw. - Każde hasło zilustrowano obrazkiem pochodzącym z książek o Franklinie. - Przy każdym haśle jest przykładowe użycie w języku angielskim, a każde zdanie angielskie zostało przetłumaczone na polski. I wszystko wiąże się z Franklinem! - Ze słownika łatwo się korzysta. Można go czytać tak jak historyjki o Franklinie, przy okazji ucząc się angielskiego.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
76
Zestaw z figurką Polly Pocket Karuzelka stylu HKW05 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z figurką Polly Pocket Karuzelka stylu HKW05
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

1 osoba kupiła
77
Dino Ranch. Zabawa w kolory cz. 1 Naprzód, dinozaurrry! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
78
1000 naklejek ze zwierzętami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 naklejek ze zwierzętami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Dzięki tej książce masz do dyspozycji aż 1000 naklejek ze zwierzetami! Są na nich słodkie szczeniaki, puchate kociaki, milusie ptaki i inne zwierzaki - wszystkie czekają na Ciebie. Opracowane zadania i zagadki dotyczące zwierząt pomogą Ci w stworzeniu własnych prac z naklejkami. Swoje naklejki możesz przyklejać tam, gdzie tylko chcesz.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
79
Kronos 3/2022. Lewica Heglowska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 3/2022. Lewica Heglowska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Można zaryzykować przypuszczenie, że dla nas dla naszej teraźniejszości Ludwik Feuerbach jest myślicielem ważniejszym niż Karol Marks. Ten ostatni był filozofem nędzy i walki klas. My natomiast żyjemy w społeczeństwie względnego dobrobytu, w którym choć oczywiście istnieje bieda najważniejszym problem politycznym jest religia. Tu ważna uwaga: religia nie musi być problemem politycznym, może być na przykład zagadnieniem naukowym. Były epoki, w których uważano, że możliwe jest racjonalne poznanie Absolutu. W naszych czasach najwięcej do powiedzenia o religii mają jednak publicyści i dziennikarze. Zajęli oni miejsce teologów. Religia, stając się kwestią polityczną, nieuchronnie zmienia swój sens. I żeby zrozumieć tę zmianę, trzeba sięgnąć po myślicieli lewicy heglowskiej i przeczytać ich na nowo. Zarysujmy kontury ich filozofii: po pierwsze sądzili oni, że chrześcijaństwo właśnie się kończy. Jego koniec – taki wniosek wyciągali z Hegla – polega na całkowitym zaniku poczucia Transcendencji (w jakikolwiek sposób rozumianej). Istnieje tylko to, co jest tu i teraz. Nie ma nic poza tym.

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
80
Ustawa o ochronie przyrody z komentarzem do wybranych przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o ochronie przyrody z komentarzem do wybranych przepisów
Dostępny
44 szt.

Publikacja stanowi komentarz uwzględniający jedenaście nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, które nastąpiły po 2018 roku. Pełnym komentarzem opatrzono trzy rozdziały ustawy: 1 („Przepisy ogólne”), 4 („Ochrona terenów zieleni i zadrzewień”) i 11 („Przepisy karne”). Autorzy uwzględnili i skomentowali orzecznictwo sądów administracyjnych, w szczególności dotyczące zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów oraz odnoszące się do związanej z zezwoleniami problematyki opłat i kar pieniężnych. Zaletą tego komentarza jest również omówienie problematyki przepisów karnych ustawy o ochronie przyrody, które po wejściu w życie ustawy o gatunkach wymagały nowego, pogłębionego spojrzenia. W odniesieniu do pozostałych rozdziałów ustawy o ochronie przyrody, uwagi komentatorskie zostały sporządzone do przepisów, które w ostatnich pięciu latach zostały zmienione lub nowo wprowadzone. Zwrócono także uwagę na przepisy, co do których zostały wydane nowe akty wykonawcze. W komentarzu do wybranych przepisów ustawy o ochronie przyrody uwzględniono stan prawny na 1 stycznia 2023 r.

120,00 zł
98,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 21,60 zł

1 osoba kupiła
81
Supermodelki na zakupach. Projektuję modne stroje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermodelki na zakupach. Projektuję modne stroje
Dostępny
216 szt.

Poznaj piękne modelki międzynarodowej sławy. Przygotuj dla każdej z nich wspaniałe stroje, w których pójdą na zakupy. Pokoloruj ich ubrania lub - korzystając z nalepek - stwórz samodzielnie niepowtarzalne kreacje. Książeczki z serii "Supermodelki" zostały stworzone z myślą o tych wszystkich dziewczynkach, które fascynuje świat mody i życie modelek. Dzięki wspaniałym naklejkom dziewczynki skomponują stroje na różne okazje, a na stronach przeznaczonych do kolorowania stworzą kombinacje kolorystyczne odpowiadające charakterowi kreacji i okazji do wystąpienia w niej, gdyż są to stroje odpowiednie na zakupy, imprezy, wakacje lub wybieg dla modelek czy sesja zdjęciowa. W serii: Supermodelki na wakacjach, Supermodelki na zakupach, Supermodelki na imprezie i Supermodelki na wakacjach.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
82
Puzzle 54el Mini Strażak Sam w gotowości. 54205 TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,10 zł
3,99 zł

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
83
Smartwatch Verona, złoto-różowy, skórzany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartwatch Verona, złoto-różowy, skórzany
Garett Electronics, Litowo-polimerowa
Dostępny
1 szt.

Smartwatch Garett Verona – Twój codzienny towarzysz Zakochaj się w najnowszej propozycji firmy Garett! Wyglądaj elegancko w każdej sytuacji: w biurze, na treningu czy koncercie, a do tego pozwól się rozpieszczać wyjątkowej technologii Twojego smartwatcha. Sprawdź informacje pogodowe oraz swoje najważniejsze parametry, zdalnie steruj aplikacjami z telefonu i ciesz się łatwością użytkowania. Nowoczesna technologia Dzięki zastosowaniu wyświetlacza AMOLED 1,3’’ Garett Verona wzbogaci Twoją codzienność o żywe kolory, znakomitą głębię czerni, a ponadto doskonałe kąty widzenia. Tego rodzaju ekran jest znany przede wszystkim ze swojej niezwykłej szybkości reakcji na dotknięcie. Płynne przechodzenie obrazów i ikon znacznie uprzyjemni na przykład Twoją serię ćwiczeń, którą wykonasz z jednym z aż 22 trybów sportowych lub funkcją ćwiczenia oddechu. Możesz też w każdej chwili zajrzeć do historii Twojej aktywności, w której znajdziesz informacje o wszystkich Twoich treningach. Zawsze na bieżąco Z funkcją always on display będziesz miała ciągły dostęp do zegara i kalendarza, a do tego możesz wybrać swój styl tarczy, tak, by Garett Verona zawsze doskonale prezentował się na Twojej ręce. Wybudź ekran jednym ruchem ręki i monitoruj swoją aktywność, sen czy cykl menstruacyjny, ale przede wszystkim bądź zawsze na bieżąco! Dodatkowo ten piękny smartwatch damski to Twój nowy stoper, budzik i minutnik w jednym, a jego możliwości znacznie przekraczają funkcje zwykłego zegarka. Zapomnisz, że masz go na ręku Smartwatch Garett Verona to ultracienka konstrukcja, która jest również niebywale lekka za sprawą zastosowania w niej najnowszych technologii, takich jak wyświetlacz AMOLED 1,3’’. Dzięki temu urządzenie wygląda niezwykle nowocześnie oraz stylowo, nie obciąża nadgarstka, a więc przyjemnie się je nosi. Czasem możesz wręcz zapomnieć, że masz je na sobie, ale nie musisz się martwić, gdy wyjdziesz z nim na deszcz — jego klasa wodoszczelności IP67 gwarantuje odporność na zachlapanie czy drobinki pyłu. Niezależnie od tego kim jesteś i czego potrzebujesz, Garett Verona spełni Twoje oczekiwania, a także dopełni każdą kreację. Oszczędzaj energię Bateria Twojego nowego zegarka jest niezwykle wytrzymała, zatem nie wymaga ładowania nawet przez siedem dni pracy! Jest to rozwiązanie ekologiczne, które pozwoli Ci zaoszczędzić prąd, a także zatroszczyć się o planetę. Możesz już zapomnieć o ciągłym noszeniu w torebce ładowarki czy sprawdzaniu stanu naładowania baterii, a zamiast tego monitoruj swój puls i inne parametry za pomocą ciśnieniomierza, pulsoksymetru lub pulsometru. Nie zapomnij tylko o ładowaniu swoich własnych baterii! Funkcje i parametry: - Kompatybilność z Android i iOS - Wodoszczelna obudowa IP67 - Pulsometr - Pulsoksymetr - Ciśnieniomierz - Liczne tryby sportowe - Pełny obraz aktywności i snu - Powiadomienia o połączeniach i SMS - Powiadomienia z różnych aplikacji - Dotykowy kolorowy wyświetlacz

599,00 zł
569,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 29,95 zł

1 osoba kupiła
84
LEGO City. Ekstremalne wyzwanie kaskaderskie 60361 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City. Ekstremalne wyzwanie kaskaderskie 60361
LEGO
Dostępny
124 szt.

W zestawie LEGO® City Ekstremalne wyzwanie kaskaderskie (60361) na dzieci czekają godziny pełnej akcji zabawy. Ten trzyfunkcyjny zestaw dla dzieci w wieku od siedmiu lat zawiera dwa zabawkowe motocykle kaskaderskie i trzy łączone atrakcje kaskaderskie, w tym pętlę 360°, ognistą obręcz i fajne wyzwanie „wieża obcych”. Dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności, organizować epickie pokazy i rywalizować z przyjaciółmi i rodziną o trofeum zwycięzcy. Interaktywna zabawa Ten zestaw LEGO City Stuntz zawiera drukowaną instrukcję budowania oraz aplikację LEGO Builder na smartfony i tablety z intuicyjnymi narzędziami do powiększania i obracania, które pozwalają dzieciom oglądać modele pod każdym kątem podczas budowania. Kreatywny świat LEGO City Dzięki zabawkom LEGO City dzieci znajdą się w samym środku akcji, a imponujące pojazdy, szczegółowe budowle i inspirujące postacie zachęcą je do odgrywania realistycznych ról. Zabawkę można też połączyć z innymi zestawami z serii LEGO City Stuntz, by urządzać jeszcze fajniejsze pokazy kaskaderskie. • Zabawkowy tor kaskaderski z trzema wyzwaniami dla dzieci w wieku od siedmiu lat – przygotuj scenerię do zabawnych pokazów i konkursów dzięki zestawowi LEGO® City Ekstremalne wyzwanie kaskaderskie (60361) do zabawy samodzielnej i w grupie • Co jest w pudełku? – Wyzwania kaskaderskie w tym zestawie obejmują pętlę 360°, ognistą obręcz i pionową wspinaczkę na „wieżę obcych”, a także rampę do skoków, dwa zabawkowe motocykle kaskaderskie i dwie minifigurki motocyklistów • Pełna akcji zabawa z LEGO® City Stuntz – dzieci rozpędzają zabawkowy motocykl kaskaderski, aby przejechać przez pętlę, przeskoczyć przez ognistą obręcz i wspiąć się na szczyt wieży obcych • Prezent na każdą okazję – podaruj ten zestaw LEGO® City Stuntz jako prezent świąteczny, urodzinowy lub z innej okazji dla dzieci i fanów kaskaderskich akcji w wieku od siedmiu lat • Wymiary – pętla połączona z rampą i obręczą Ekstremalnego wyzwania kaskaderskiego mają 21 cm wysokości, 28 cm szerokości i 24 cm głębokości • Zawiera akcesoria dla minifigurek LEGO® – w zestawie LEGO City Stuntz jest kask dla minifigurki i trofeum • Interaktywny, cyfrowy przewodnik po budowaniu – w aplikacji LEGO® Builder na smartfony i tablety dzieci mogą powiększać i obracać powstające modele, by obejrzeć je z każdej strony • Zabawki rozwijające pomysłowość – z zestawami LEGO® City dzieci są w samym środku akcji, a budowle, pojazdy i postacie zachęcają do kreatywnego odgrywania ról • Zabawki najwyższej jakości – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu można mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

419,99 zł
344,39 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 75,60 zł

1 osoba kupiła
85
Figurki Polly Pocket Pollyville Motocykl Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
86
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Przyjęcie u piratów! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Przyjęcie u piratów!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Przyjęcie u piratów to dźwiękowa książeczka należąca do nowej serii Zabaw z dźwiękiem Akademii Mądrego Dziecka. Opowiada o grupie przyjaciół piratów, którzy wyruszają w rejs, by odnaleźć ukrytą skrzynię ze skarbem. Po drodze spotykają różne osoby, którym zadają podobne pytanie – gdzie ukryty jest skarb? Miła surferka pokazuje im drogę, podobnie jak żeglarz z małej czerwonej łódki oraz nurek pływający wśród ryb. Czy piraci odnajdą skarb? Przeczytaj książeczkę i dowiedz się, czy udało się piratom. Na każdej stronie książeczki znajduję się obrazek kolorowego guziczka, który trzeba wcisnąć, by usłyszeć dźwięk. Dzięki temu maluszek ćwiczy paluszki oraz aparat mowy, naśladując usłyszany dźwięk. Dodatkowo ćwiczy skupienie, słuchając krótkiego opowiadania. W serii Zabawy z dźwiękiem Akademii Mądrego Dziecka ukazały się także: Cisza!, Rakieta startuje!, Leniwcu, pospiesz się!.

32,90 zł
25,00 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,90 zł

1 osoba kupiła
87
Małgosia z ulicy Czereśniowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Małgosia z ulicy Czereśniowej
Dostępny
31 szt.

Małgosia z ulicy Czereśniowej kocha książki. Kiedy czyta, zapomina o całym świecie. Ale świat potrafi o sobie przypomnieć… Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Papuga, koty, dzieci, rodzice, sroki, pingwiny i zakonnice. Rowery, traktor, skutery, auta, czasem przejedzie z hukiem śmieciarka... Ile tu ludzi! Widzisz Małgosię? To ta, co idzie z książką przed nosem. Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
88
Figurki Polly Pocket Pollyville Autko Tygrysek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

2 osoby kupiły
89
Psi Patrol. Koloruj bez końca, część 2. Barwy zatoki przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Koloruj bez końca, część 2. Barwy zatoki przygód
Dostępny
455 szt.

Chwyć kredki lub mazaki i przyłącz się do zabawy z Psim Patrolem! Przed tobą 84 obrazki do kolorowania.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
90
LOL Surprise! OMG Oksy, mokasyny, gorsety... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LOL Surprise! OMG Oksy, mokasyny, gorsety...
Dostępny
498 szt.

Kolorowanki, labirynty, uzupełnianki - daj się porwać zabawie!

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
91
Tuba piankowa na wodę 40cm 05693 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tuba piankowa na wodę 40cm 05693
MZ-IMPORT, Inna
Dostępny
3 szt.

Zachwyć dzieci tego lata naszą niesamowitą piankową tubą do wody! Ta 40-centymetrowa piankowa rurka jest idealna do tworzenia fantastycznych bitew wodnych, a jednocześnie pozwala twoim dzieciom na mnóstwo zabawy w ogrodzie. Dzięki naszej przyjaznej i niezawodnej rurce z pianki możesz podnieść poziom wodnych walk i stworzyć wspomnienia, które pozostaną na zawsze. Nie pozwól, by Twoje dzieci przegapiły letnią zabawę - kup swoją piankową tubę już teraz! Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
92
Zawód fizjoterapeuty i rehabilitacja lecznicza w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawód fizjoterapeuty i rehabilitacja lecznicza w Polsce
Dostępny
43 szt.

Książka kompleksowo przedstawia aktualny status i zasady wykonywania zawodu fizjoterapeuty, a także organizację rehabilitacji leczniczej w Polsce. Omówiono w niej kompetencje, prawa i obowiązki fizjoterapeutów, a także możliwe formy organizacyjne rehabilitacji leczniczej i ich zakresy. Publikacja w zamierzeniu autorki ma stanowić kompendium podstawowej wiedzy o zawodzie i rodzajach działalności leczniczej w zakresie rehabilitacji, dla każdej osoby wykonującej zawód fizjoterapeuty. Posługując się przystępnym językiem autorka wskazuje m.in.: – jakie są cechy zawodu fizjoterapeuty kształtujące jego pozycje zawodową, – jakie są generalne rodzaje rehabilitacji i podstawowe definicje z nią związane, – jaki jest system kształcenia dyplomowego i podyplomowego fizjoterapeutów, – jakie są warunki formalne dostępu do zawodu fizjoterapeuty oraz ograniczenia w wykonywaniu tego zawodu, – jakie są prawne i etyczne standardy wykonywania zawodu fizjoterapeuty, – jak funkcjonuje samorząd zawodowy fizjoterapeutów, – jakie są zasady zakładania i funkcjonowania zakładów rehabilitacji leczniczej i prywatnych praktyk fizjoterapeutycznych, – jakie są rodzaje świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji leczniczej, – jakie są formy rehabilitacji leczniczej poza systemem ubezpieczenia zdrowotnego (m.in. rehabilitacja w ramach prewencji rentowej ZUS, KRUS). Książka adresowana jest przede wszystkim do fizjoterapeutów oraz do osób zarządzających podmiotami, w których udzielane są świadczenia rehabilitacji leczniczej, a także do studentów kierunku fizjoterapia oraz do innych osób zainteresowanych problematyką funkcjonowania rehabilitacji leczniczej w Polsce.

75,00 zł
61,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
93
Legginsy 74-192202 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legginsy 74-192202
Bamar/NICOL
Dostępny
4 szt.

27,00 zł
24,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
94
Pies sekwencyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies sekwencyjny
Dostępny
1 szt.

Ćwiczenia uwagi słuchowej dla dzieci trzy-, cztero- i pięcioletnich. Ćwiczenia słuchowe zostały przygotowane dla dzieci: - rozpoczynających naukę języka obcego, - dwujęzycznych, - zagrożonych dysleksją, - lewousznych, - z trudnościami w kontrolowaniu uwagi słuchowej, - poddanych nadmiernej stymulacji wysokimi technologiami. Linearne ćwiczenia słuchowe są bardzo ważną częścią stymulacji rozwoju dziecka. Takie ćwiczenia w istotny sposób poprawiają uwagę i pamięć słuchową. Prawidłowo rozwijający się trzylatek (czas po drugich urodzinach) powinien wysłuchać, powtórzyć i zapamiętać sekwencję trzech wyrazów. Ta umiejętność umożliwi uczenie się ze słuchu, zapamiętywanie całych fraz podczas nauki języka drugiego lub obcego. Istotne jest ukształtowanie nawyku linearnego (po kolei) słuchania i zapamiętywania, które jest gwarancją sukcesu edukacyjnego. Uwaga słuchowa i koncentracja na zadaniach akustycznych jest trudniejsza i wymagająca większego wysiłku, niż podczas zadań wizualnych dlatego tak ważna jest atrakcyjność zadań i włączenie ruchu (działania). Pomoc wykonana jest z płyty PCV.

90,00 zł
1 osoba kupiła
95
Moje jednorożce. Koloruj bez końca, część 1. Magiczne kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje jednorożce. Koloruj bez końca, część 1. Magiczne kolory
Dostępny
457 szt.

Chwyć kredki lub mazaki i przyłącz się do zabawy z uroczymi jednorożcami! Przed tobą 84 obrazki do kolorowania.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
96
Miś Kudłocek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Miś Kudłocek
Zapowiedź
Data premiery: 2023.05.30

Klasyka literatury dla dzieci – tym razem w gwarze podhalańskiej. Doskonale znana wszystkim młodym czytelnikom powieść A.A. Milne’a o uroczym Kubusiu Puchatku ukazała się już w gwarze wielkopolskiej (Misiu Szpeniolek) oraz po śląsku (Niedźwiodek Puch). Publikacja klasyki w przekładach na języki gwarowe, coraz bardziej obecne w codziennym życiu, przybliża treść opowieści o nieporadnym misiu, ale i oswaja z gwarą. Tłumaczenia podjęła się znakomita góralka Stanisława Trebunia-Staszel. Jej Miś Kudłocek zdaje się świecić światłem najbardziej oryginalnym. No bo gdzie som jesce prowdziwe łowiecki? Książka – podobnie jak i pozostałe w tej serii – zawiera słowniczek trudniejszych słów oraz audiobook. Integralną częścią książki są oryginalne ilustracje Ernesta Sheparda.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

97
MBA w dziesięć dni. Praktyczny kurs menedżerski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
MBA w dziesięć dni. Praktyczny kurs menedżerski
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.14

Szybko i efektywnie opanuj umiejętności nauczane w najlepszych amerykańskich szkołach biznesu. Międzynarodowy bestseller Stevena Silbigera MBA w dziesięć dni pomógł już tysiącom osób opanować wiedzę wykładaną w najlepszych szkołach biznesu w Stanach Zjednoczonych, przy czym korzystanie z tej książki wymaga poświęcenia zaledwie ułamka czasu i kosztów potrzebnych do uzyskania dyplomu MBA. Nowe, zaktualizowane wydanie zawiera najbardziej przydatne informacje niezbędne do zrozumienia zawiłości współczesnego globalnego biznesu. 10-dniowy kurs MBA zawarty w tej książce jest syntezą materiału wykładanego podczas najpopularniejszych kursów biznesu na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Pensylwanii, Uniwersytecie Chicagowskim, Uniwersytecie Northwestern i Uniwersytecie Wirginii. Obejmuje takie zagadnienia jak: przywództwo, etyka i praworządność w biznesie, planowanie finansowe, obrót nieruchomościami oraz wiele innych aktualnych tematów. Z tej książki nauczysz się m.in.: – czytać i interpretować sprawozdania finansowe – opracowywać i wdrażać skuteczne i przejrzyste plany marketingowe – rozumieć zasady i metody rachunkowości – zarządzać relacjami z szefem – opracowywać strategie – rozumieć koncepcję wartości bieżącej – wykorzystywać techniki ilościowe do oceniania projektów – wyceniać akcje, obligacje i opcje – interpretować język prawa gospodarczego – używać żargonu menedżerów. Dzięki tej niezwykłej książce zdobędziesz informacje, doświadczenie i pewność siebie, niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Wystarczy jeden rozdział dziennie.

69,90 zł
59,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

98
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Rakieta startuje! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Rakieta startuje!
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Akademia Mądrego Dziecka to znana i lubiana seria dla najmłodszych. Nowością wydawniczą są książeczki dźwiękowe Zabawy z dźwiękiem, do których należy tytuł Rakieta startuje! Książeczka opowiada o grupie astronautów, która wybiera się w kosmos. Na pierwszej stronie widzimy jak w centrum kontroli lotów trwa odliczanie przed startem rakiety. Następnie obserwujemy jak astronauci przelatują pomiędzy planetami w kierunku księżyca. Mijają spadające gwiazdy, a nawet statek z ufoludkami! Czy uda im się dolecieć na księżyc? Koniecznie sprawdź kolejne strony! Pamiętaj o naciskaniu kolorowych guziczków na każdej stronie. Dzięki nim usłyszysz odpowiedni dźwięk dedykowany każdej stronie. Naciskając guziczki, nasz młody czytelnik ćwiczy paluszki oraz aparat mowy, naśladując usłyszany dźwięk. Dodatkowo ćwiczy skupienie, słuchając krótkiego opowiadania. Nasi czytelnicy polecają też inne tytuły w serii: Cisza!, Przyjęcie u piratów! oraz Leniwcu, pospiesz się!.

42,99 zł
32,67 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,32 zł

99
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Leniwcu, pośpiesz się! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Leniwcu, pośpiesz się!
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Zabawy z dźwiękiem to nowa seria dźwiękowych książeczek, która pojawiła się w ofercie Akademii Mądrego Dziecka. Leniwcu, pośpiesz się! Opowiada perypetie tytułowego zwierzątka, które niespiesznie przejeżdża samochodem przez miasto. Leniwiec, jak wiadomo, wszystko robi baaardzo wolno, więc każdy kierowca ze swojego pojazdu go pospiesza, trąbiąc klaksonem. Pospiesza go lew z koparki, niedźwiedź z pociągu oraz panda z wozu strażackiego. Na każdej stronie znajduje się guziczek, który trzeba wcisnąć, by usłyszeć odpowiedni dźwięk. Guziczki mają różne kolory, dzięki czemu mały czytelnik wie, który przycisk należy nacisnąć. Dzięki temu ćwiczy paluszki oraz aparat mowy, naśladując usłyszany dźwięk. Dodatkowo ćwiczy skupienie, słuchając krótkiego opowiadania. W serii Zabawy z dźwiękiem ukazały się również: Ciszej!, Przyjęcie u piratów! oraz Rakieta startuje!.

42,99 zł
32,67 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,32 zł

100
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Ciszej! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Akademia mądrego dziecka. Zabawy z dźwiękiem. Ciszej!
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Nowością wydawniczą HaprerKids jest seria Zabawy z dźwiękiem czyli dźwiękowe książeczki dla najmłodszych. Tytuł Ciszej! Akademia mądrego dziecka opowiada o lwie, który szuka ciszy, by móc odpocząć. Prosi więc każde napotkane zwierzątko, by było cicho. I tak zwraca uwagę huśtającej się małpce, trąbiącemu słoniowi, skrzeczącej, kolorowej papudze oraz głośnemu lampartowi. Gdy zwierzątka pytają się lwa czemu wszystkie ucisza, okazuje się, że niedaleko śpią słodko małe lwiątka i tata nie chce, żeby szybko się obudziły. Na każdej stronie książeczki znajduje się guziczek, który trzeba wcisnąć, by usłyszeć odpowiedni dźwięk. Guziczki mają różne kolory, dzięki czemu mały czytelnik wie, który przycisk należy nacisnąć. Dzięki temu ćwiczy paluszki oraz aparat mowy, naśladując usłyszany dźwięk. Dodatkowo ćwiczy skupienie, słuchając krótkiego opowiadania. Inne, ciekawe tytuły w serii: Przyjęcie u piratów!, Rakieta startuje!, Leniwcu, pospiesz się!.

42,99 zł
32,67 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,32 zł

Wróć do góry