hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 14 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby (Wojciech Czuchnowski), na drugim Piąty kier (Dan Simmons). Kolejny produkt to LEGO Creator 3 w 1. Magiczny jednorożec 31140 (LEGO) oraz Obcy. Wyjście z cienia (Tim Lebbon).
1
Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby
Dostępny
657 szt.

– Tam są takie dwie skały, one zawsze dają cień – Agnieszka powiedziała to bardzo słabym głosem. Chciała powiedzieć coś więcej, ale lekarka z hospicjum domowego, którą poinformowaliśmy o naszym pomyśle, pogłaskała ją tylko po ręce. Był początek maja 2022 roku. Zaczynał się piąty rok choroby nowotworowej mojej żony. Wiedzieliśmy, że tę walkę przegrała. Wtedy właśnie wpadłem na pomysł: wynajmijmy kampera i pojedźmy do nas na Sycylię. Podróż na południowe krańce Europy jest klamrą, w której Wojciech Czuchnowski, znany dziennikarz i publicysta, pomieścił intymny pamiętnik o odchodzeniu swojej żony. Z wnikliwością, precyzją i bez znieczulenia prowadzi nas przez stadia miłości, kryzysów ich związku i choroby. Ta książka jest w równym stopniu bolesna, jak i niosąca nadzieję. Czuchnowski, pisząc ją, próbuje bowiem wydobyć się z rozpaczy. Ta próba przepracowania żałoby zmienia się na oczach czytelników w literaturę.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

160 osób kupiło
2
Piąty kier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Piąty kier
Dostępny
433 szt.

Kilka tygodni przed Wystawą Światową w Chicago w 1893 roku spotykają się przeżywający kryzys twórczy Henry James oraz Sherlock Holmes, który sfingował swą śmierć w wodospadzie Reichenbach, gdy doszedł do wniosku, że nie jest rzeczywistą postacią. Ta nietypowa para usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci Clover Adams – żony historyka Henry’ego Adamsa, potomka aż dwóch prezydentów USA, a zarazem przyjaciela Jamesa. Fakt, że Holmes jest przekonany o swojej fikcyjności, poważnie komplikuje śledztwo, któremu w dodatku towarzyszy złowrogie nazwisko Moriarty. Banalna z pozoru sprawa samobójstwa prowadzi bohaterów na trop międzynarodowego spisku. Piąty Kier to kolejna po Droodzie powieść, którą Dan Simmons (Terror, Abominacja, Pieśń bogini Kali, Dzieci nocy) składa hołd klasykom literatury wiktoriańskiej. Napisana z dbałością o realia historyczne, pełna zapadających w pamięć postaci drugoplanowych, spisków, intryg i sekretów, zachwyca stylem i niewymuszonym humorem.

99,90 zł
58,94 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 40,96 zł

134 osoby kupiły
3
LEGO Creator 3 w 1. Magiczny jednorożec 31140 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
LEGO Creator 3 w 1. Magiczny jednorożec 31140
LEGO
Dostępny
416 szt.

Dzięki temu zestawowi konstrukcyjnemu 3 w 1 Magiczny jednorożec (31140) kreatywne dzieci w wieku od siedmiu lat mogą przenieść się do mitycznej krainy, gdzie będą odgrywać emocjonujące historie. Zestaw zawiera jednorożca ze złotym rogiem, kolorowym ogonem oraz ruchomymi nogami i kopytami. Można go prezentować w dwóch różnych pozycjach: może stać na czterech nogach lub na dwóch tylnych nogach, aby uzyskać kultową pozę na tęczowej podstawce. Zbuduj kolorowe zwierzęta z klocków LEGO® Dzięki trzem różnym magicznym stworzeniom, które mali konstruktorzy mogą złożyć w ramach zabawy tym zestawem LEGO Creator 3 w 1, mityczne przygody nigdy się nie kończą. Dzieci mogą zbudować ruchomego magicznego jednorożca, przerobić go na konika morskiego na podstawce imitującej dno morskie lub zamienić go w ruchomego magicznego pawia z kolorowym ogonem, a nawet użyć klocków do stworzenia zupełnie innego uroczego stworzenia. Aplikacja LEGO Builder Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Trzy magiczne stworzenia w jednym zestawie – dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Magiczny jednorożec (31140) mali konstruktorzy mogą budować i przebudowywać trzy różne kolorowe modele • Wielogodzinna zabawa – dzięki trzem różnym scenkom w mitycznej krainie dzieci mogą cieszyć się zabawnymi historiami: kłusować po tęczy z magicznym jednorożcem, pływać z konikiem morskim lub bawić się z pawiem • Ruchome modele – każde z trzech stworzeń ma ruchome części ciała: jednorożec może poruszać nogami i kopytami; konik morski porusza ogonem, płetwami i głową, a paw ma ruchomy ogon i oczy • Do zabawy i ozdoby – wszystkie trzy z tych magicznych zwierząt można ustawić jako ozdobę: jednorożca na tęczowym stojaku, konika morskiego na stojaku imitującym dno morskie, a pawia na dwóch nogach • Zabawa w budowanie – ten 145-elementowy model sprawia, że budowanie sprawia frajdę siedmiolatkom i starszym dzieciom. To świetny prezent na urodziny lub święta • Zabawa w podróży – magiczny jednorożec ma 13cm wysokości, więc można się nim bawić w domu lub włożyć do plecaka i zabrać ze sobą w podróż • Więcej zabawy 3 w 1 – sprawdź też inne zestawy z serii LEGO® Creator 3 w 1 – Motocykl vintage (31135), Egzotyczna papuga (31136) oraz Kamper na plaży (31138) • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

52,99 zł
45,57 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,42 zł

80 osób kupiło
4
Obcy. Wyjście z cienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Obcy. Wyjście z cienia
Dostępny
340 szt.

Chris Hooper jest głównym inżynierem na Górniczej Orbitalnej Stacji Kosmicznej „Marion”, która eksploruje złoża trymonitu na piaszczystej LV-178. Pracujący na planecie górnicy odkrywają jednak w czeluściach kopalni coś więcej niż najtwardszy znany ludzkości minerał. Gdy budzi się głęboko uśpione, pradawne zło, uciekają z powierzchni, lecz jeden z promów uderza w krążącą na orbicie „Marion”, powodując poważne uszkodzenia, a drugi opanowany zostaje przez obcych. Nadany przez Hoopa i garstkę jego towarzyszy sygnał SOS dociera do przelatującego w pobliżu promu „Narcissus”. Na jego pokładzie podróżuje w kapsule hibernacyjnej Ellen Ripley, ostatnia ocalała z katastrofy „Nostromo”. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje... Obcy. Wyjście z cienia to pierwszy z trzech tomów oryginalnej – nieopartej na scenariuszu – trylogii osadzonej w uniwersum Obcego.

59,90 zł
35,34 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,56 zł

78 osób kupiło
5
Spokojnie już nie będzie. Koniec naszej belle epoque - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Spokojnie już nie będzie. Koniec naszej belle epoque
Dostępny
398 szt.

Agresja Rosji na Ukrainę z 24 lutego 2022 roku zmieniła wszystko. Z jednej strony przyniosła krach imperialnych rojeń Moskwy, z drugiej – spowodowała solidarną reakcję państw zachodnich. To daje nadzieję na przyszłość, choć spokojnie już nie będzie. Wojna ostatecznie zakończyła belle époque w dziejach naszego regionu i pozbawiła liderów Zachodu złudzeń. Otworzyła też jednak przed Polską szansę na zajęcie bardziej poczesnego miejsca w Europie. Jak nie zmarnować tej szansy? Na jakie zmiany możemy się przygotować? Co czeka nasz kraj, w którym skończyły się dobre czasy III RP, i nasz kontynent po fiasku polityki appeasementu wobec Rosji? Czego uczą nas burzliwe wydarzenia ostatnich lat i dekad? Paweł Kowal, profesor Polskiej Akademii Nauk, praktyk i teoretyk polityki wschodniej, szuka odpowiedzi na te pytania w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz, nagradzaną dziennikarką i reporterką relacjonującą najważniejsze wydarzenia na arenie międzynarodowej. „Od 1989 roku, początku pięknej epoki naszych czasów, Europa mogła cieszyć się spokojem i rosnącym dobrobytem. Takie możliwości nie otworzyły się przed Polakami być może nawet od XVI wieku – Polska i inne państwa dostrzegły to i z powodzeniem wykorzystały. Agresja Putina wymierzona w Ukrainę może położyć temu kres. Paweł Kowal i Agnieszka Lichnerowicz analizują obecną sytuację i zagrożenia w szerokiej perspektywie. I robią to w znakomitym stylu”. – Daniel Fried, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w latach 1997-2000.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

77 osób kupiło
6
Opowieści Świata Zorzy. Tom 1. Silla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Opowieści Świata Zorzy. Tom 1. Silla
Dostępny
527 szt.

Odwieczna harmonia została naruszona. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Ari wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu. W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jest coraz zimniej, śnieżne krowy linieją, w jeziorach i morzu brakuje ryb, pod lodem zaś czai się zło. A najgorsze jest to, że Zorza… umiera. Jedenastoletni Ari udaje się w daleką, pełną niebezpieczeństw podróż. Zanim odkryje mroczną tajemnicę, na swojej drodze spotka nowych przyjaciół oraz przeżyje coś, co na zawsze odmieni jego życie. Karolina Lewestam, autorka m.in. bestsellerowej Małej Księżniczki, powraca – tym razem z powieścią fantasy. Silla to pierwszy tom nowej serii, w której czytelnicy i czytelniczki przeniosą się do wspaniałego i zaskakującego świata Zorzy, pełnego gadających niedźwiedzi, wilków, fok oraz Czarnych Ptaków. Piękno tej baśniowej krainy mistrzowsko oddał Mariusz Andryszczyk, którego czytelnicy pamiętają z ilustracji do książek takich jak Lolek, Rutka czy Przyjaciel Północy.

46,99 zł
30,54 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,45 zł

67 osób kupiło
7
Fejm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Fejm
Dostępny
674 szt.

Czy podejrzany o morderstwo aktor manipuluje swoim wizerunkiem, aby ukryć tajemnicę z przeszłości? Nowy thriller laureatki Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru. Jeszcze poprzedniego wieczoru Alex Skorupsky świętował premierę filmu, rano budzi się w zupełnie innej rzeczywistości. Jego dziewczyna Agnieszka zniknęła, a kamery zarejestrowały, jak jej samochód potrąca kobietę, z którą Skorupsky'ego łączyło coś więcej niż tylko służbowa relacja. Jeśli Alex nie odnajdzie Agnieszki przed policją, jego budowana latami kariera będzie skończona. Tylko czy Alex jest równie krystaliczny, jak bohaterowie, których gra w filmach? I czy szuka zaginionej dziewczyny, aby ją ocalić? Czy może... chce ją uciszyć na zawsze? Fejm to nie tylko przewrotny thriller, w którym prawda ma wiele twarzy. Joanna Opiat-Bojarska otworzyła wiele zamkniętych dla publiczności drzwi, wniknęła do środka i obnażyła prawdę o mechanizmach rządzących światem sław. Fejm jest jak dobry film sensacyjny, w którym po wielu zwrotach akcji, aż do samego końca jesteśmy robieni w balona, ale na tym polega dobra rozrywka. Joanna Opiat-Bojarska Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru nie dostała przypadkiem. Kryminał to powietrze, którym oddycha, a więc drogi czytelniku, poproszę o głęboki wdech i zaczynamy! – Karolina Korwin-Piotrowska

46,99 zł
30,54 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,45 zł

60 osób kupiło
8
Komisarz Wróbel. Tom 2. Człowiek z celuloidu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Komisarz Wróbel. Tom 2. Człowiek z celuloidu
Dostępny
609 szt.

Przedwojenna Warszawa Tajemnicze morderstwa młodych aktorek Kto jest reżyserem tego krwawego spektaklu? Ta niedziela – odwrotnie niż w piosence Mieczysława Fogga – wcale nie miała być dla nich ostatnia. Młode aktorki w przedwojennej Warszawie marzyły tylko o sławie na srebrnym ekranie. Zamiast tego znaleziono je martwe w zamkniętym atelier. Fragmenty nagranych pokątnie filmów z ich udziałem zapowiadają dalsze zbrodnie. Ślady prowadzą do okultystów – i coraz głębiej w przedwojenne środowisko warszawskich filmowców. Ile poświęcisz, żeby stać się gwiazdą? W śledztwie komisarzowi Wróblowi pomaga Antoni Słonimski, jednym z podejrzanych jest Eugeniusz Bodo, a w tle przewija się cały korowód barwnych postaci tych czasów. Kto jest reżyserem krwawego spektaklu, który wstrząsa mieszkańcami stolicy? Wszystko wskazuje na to, że niezależnie od wyniku śledztwa dla Antoniego Wróbla może to być ostatnie dochodzenie. Człowiek z celuloidu Tomasza Duszyńskiego to kontynuacja bestsellerowego Fenomena z Warszawy i niezwykle realistyczny fresk z epoki, w której życie elit miesza się z historiami prosto z gangsterskiego półświatka i szczegółami biografii przedwojennych celebrytów!

49,99 zł
32,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,00 zł

54 osoby kupiły
9
Wyzwolona. Przewodnik po kobiecej mocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Wyzwolona. Przewodnik po kobiecej mocy
Dostępny
729 szt.

Jak to się dzieje, że tak wiele kobiet buzuje ze złości, a mimo to niechętnie zabiera głos podczas spotkań czy trudnych dyskusji? Dlaczego kobiety często czują się za bardzo „hej do przodu”, a jednocześnie niewystarczające? Co powoduje, że w najważniejszych momentach naszego życia po prostu zastygamy? Co sprawia, że rezygnujemy z tego, co dla nas ważne – marzeń, planów, potrzeb? Odpowiedzi Kasi Urbaniak na te pytania potrafią zaskoczyć, a jej metody wzmacniania wewnętrznej siły kobiet są jedyne w swoim rodzaju. Autorka przez siedemnaście lat studiowała taoizm w jednym z najstarszych żeńskich klasztorów w Chinach, przygotowując się do bycia mniszką, a jednocześnie w swoim nowojorskim życiu pracowała jako profesjonalna domina. Dziś pomaga setkom kobietom odnaleźć swą wewnętrzną siłę i realizować swój potencjał. Robi to na zajęciach w Akademii, którą założyła w Nowym Jorku, a także w książce. Wyzwolona to przewodnik pełen praktycznych wskazówek, które wiodą do pełnego satysfakcji życia. Dowiesz się z niego, jak: ● Prosić o to, czego potrzebujesz w życiu, pracy i sypialni – i to dostawać. ● Przyjmować odmowę i reagować na opór, nawet stawiany przez siebie samą. ● Nie poddawać się, gdy ktoś przekracza twoje granice i przypiera cię do muru. ● Dotrzeć na szczyt – i tam pozostać. Niezależnie od tego, czy pragniesz jasno wyrazić swoje pragnienia w życiu prywatnym czy w pracy, metody Kasi Urbaniak sprawią, że odzyskasz sprawczość i nauczysz się walczyć o swoje w każdej sytuacji.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

51 osób kupiło
10
Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy
Dostępny
509 szt.

Dwaj królowie Macedonii, ojciec i syn, przeobrazili słabe państewko na północy Grecji w imperium na skalę światową i tym samym zmienili bieg historii. W swym krótkim życiu Aleksander Wielki rozgromił i usunął w cień potęgę Persji, przekroczył Hindukusz i zapanował nad ziemiami należącymi dzisiaj do Pakistanu. Stworzył w ten sposób gigantyczne królestwo rozciągające się od Adriatyku po subkontynent indyjski. Ogromny sukces zawdzięczał jednak nie tylko własnemu geniuszowi i niespożytej energii. Jego fundamentem były dokonania ojca. Historia namalowała Filipa II jako starca, którego śmierć z rąk zamachowca umożliwiła Aleksandrowi przejęcie władzy – był on jednak postacią o wiele bardziej znaczącą. Przez dziesiątki lat twardej wojaczki i przebiegłej dyplomacji zjednoczył swój kraj i podbił całą Grecję. Jego syn odziedziczył to wszystko w najdogodniejszym momencie i wieku, by okryć się jeszcze większą chwałą. We dwóch odegrali wielką rolę w krzewieniu greckiej mowy i kultury na olbrzymim obszarze, czego konsekwencje były liczne i doniosłe. To dzięki temu Nowy Testament spisany jest w grece, a greckojęzyczne cesarstwo „rzymskie” – Bizancjum – przetrwało w Lewancie tysiąc lat od upadku ostatniego cesarza rządzącego w Italii. Autorytatywna, a przy tym przystępnie napisana książka Filip i Aleksander to najnowsza z cyklu cieszących się uznaniem prac Adriana Goldsworthy’ego o tematyce starożytnej – mistrzowskie dzieło znawcy historii.

99,00 zł
61,38 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 37,62 zł

48 osób kupiło
11
Czas życia i czas śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas życia i czas śmierci
Dostępny
311 szt.

Jedno z najlepszych dzieł Remarque'a ukazujące konflikt między winą a poświęceniem. Czas życia i czas śmierci to historia żołnierskiego losu młodego Niemca – Ernsta Graebera. Nieoczekiwanie, w czasie klęsk armii niemieckiej, Graeber dostaje urlop. Przepełniony nadzieją udaje się do kraju, do rodzinnego miasta, by szukać wytchnienia od nędzy, głodu, zimna i wszechobecnej śmierci frontu rosyjskiego. Czeka go z jednej strony ogromne rozczarowanie – jest bowiem świadkiem upadku swojej ojczyzny, a z drugiej niespodziewane szczęście – przeżywa wielką miłość. Pełen wątpliwości wraca na front, gdzie rozstrzygnie się konflikt między winą a poświęceniem. To uniwersalne przesłanie Czasu życia i czasu śmierci z niezmienną siłą przemawia do dzisiejszego czytelnika.

69,00 zł
43,47 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,53 zł

43 osoby kupiły
12
Niewidzialny człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny człowiek
Dostępny
373 szt.

W wyniku eksperymentu Griffin staje się niewidzialny. Chcąc ukryć swój stan, szalony naukowiec owija się bandażem, lecz wywołuje tym niepokój mieszkańców wioski, do której przybywa, aby pracować nad odwróceniem procesu. Pragnie znów stać się normalnym człowiekiem, a zarazem wykorzystać swój wynalazek i zdobyć fortunę. Niestety kolejne próby nic nie dają, a sfrustrowany Griffin zaczyna terroryzować mieszkańców... Niewidzialny człowiek Herberta George’a Wellsa (Wojna światów, Wyspa doktora Moreau, Wehikuł czasu) to arcydzieło science fiction i jedna z najsłynniejszych powieści prekursora tego gatunku. Książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu Krzysztofa Sokołowskiego, ilustrowana przez Jana Wojciechowskiego.

45,90 zł
27,54 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,36 zł

41 osób kupiło
13
LEGO Creator 3 w 1. Prom kosmiczny 31134 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator 3 w 1. Prom kosmiczny 31134
LEGO
Dostępny
861 szt.

Zestaw LEGO® Creator 3 w 1 Prom kosmiczny (31134) dostarczy dzieciom w wieku od sześciu lat niesamowitych emocji rodem z kosmosu. Zawiera zabawkę z otwieranym włazem z satelitą na wysuwanym ramieniu. Satelitę można odczepić i bawić się nim osobno. Prezenty dla miłośników kosmosu W tym zestawie LEGO Creator 3 w 1 znajdują się trzy różne modele. Można więc stworzyć prom kosmiczny, a później przebudować go w ruchomą figurkę astronauty z plecakiem odrzutowym i flagą do zatknięcia na planecie albo też zbudować imponujący model statku kosmicznego. Wesoła cyfrowa zabawa dla fanów LEGO Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Zabawka 3 w 1 – dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Prom kosmiczny (31134), który zmienia się w ruchomego astronautę lub statek kosmiczny, fani kosmosu mogą odgrywać międzygalaktyczne historie • Niezliczone możliwości zabawy – dzieci odgrywają pełne akcji sceny z promem kosmicznym, astronautą z ruchomymi rękami i nogami oraz superfajnym statkiem kosmicznym • Mnóstwo akcesoriów – prom kosmiczny ma otwierany właz z odczepianym satelitą, a astronauta plecak odrzutowy i flagę do zatknięcia na podstawce • Ciekawy model – ten 144-elementowy zestaw pozwala dzieciom w wieku od sześciu lat cieszyć się budowaniem, a potem bawić się gotowym modelem. Świetnie sprawdzi się jako prezent • Zabawa przez cały czas – prom kosmiczny ma 6 cm wysokości, 12 cm długości i 16 cm szerokości, dzięki czemu dzieci mogą zabrać go w dowolne miejsce • Więcej zabawy 3 w 1 – sprawdź też inne zestawy z serii LEGO® Creator 3 w 1 – Motocykl vintage (31135), Egzotyczna papuga (31136) oraz Urocze psiaki (31137) • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo łączyć • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

52,99 zł
45,57 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,42 zł

37 osób kupiło
14
LEGO Creator 3 w 1. Egzotyczna papuga 31136 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator 3 w 1. Egzotyczna papuga 31136
LEGO
Dostępny
993 szt.

Dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Egzotyczna papuga (31136) mali budowniczowie i wielbiciele zwierząt w wieku od siedmiu lat wybiorą się w emocjonującą podróż do lasu deszczowego. Zawiera on kolorową papugę, która może obracać ciało, siedząc na gałęzi, a także poruszać skrzydłami i ogonem. Trzy zabawki w jednym zestawie do kreatywnej zabawy Zestaw 3 w 1 umożliwia dzieciom zbudowanie trzech różnych egzotycznych zwierząt. Mogą stworzyć kolorową papugę siedzącą na gałęzi lub zmienić ją w rybę morską albo żabkę z ruchomymi nogami. Wesoła cyfrowa zabawa dla fanów LEGO Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Egzotyczne zwierzęta 3 w 1 – dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Egzotyczna papuga (31136) dzieci w wieku od siedmiu lat mogą cieszyć się zwierzętami z lasu deszczowego – papugą, rybą i żabą • Nieograniczone możliwości zabawy – miłośnicy zwierząt mogą odgrywać różne historie z papugą na drzewie, rybą na dnie morze i zabawną żabką • Ruchome modele – papuga potrafi obracać się na gałęzi oraz poruszać skrzydłami i ogonem. Ryba unosi płetwy i pływa w górę i w dół, a żaba ma ruchome kończyny • Łatwe budowanie – zestaw z 253 elementami umożliwia budowniczym w wieku od siedmiu lat zbudowanie satysfakcjonujących modeli. To świetny prezent na urodziny i inne okazje • Zabawa w podróży – papuga ma 22 cm wysokości, 11 cm długości i 12 cm szerokości. To idealny rozmiar dla zabawki, którą dzieci mogą wszędzie zabrać ze sobą • Jeszcze więcej zabawy 3 w 1 – sprawdź też inne zestawy z serii LEGO® Creator 3 w 1, w tym Prom kosmiczny (31134), Kamper na plaży (31138) i Przytulny dom (31139) • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

119,99 zł
103,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 16,80 zł

37 osób kupiło
15
Reguły (De institutis coenobiorum) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguły (De institutis coenobiorum)
Dostępny
4 szt.

W listopadzie 1992 r. ks. prof. Marek Starowieyski w Przedmowie do pierwszego tomu nowej wówczas serii wydawniczej Źródła Monastyczne, tak pisał: Dobrze się więc stało, że Opactwo Tynieckie podjęło, mimo wszelkich trudności, ryzyko wydawania tekstów monastycznych Wschodu i Zachodu. Nie podaję projektów; będą się one stopniowo rozwijały (...) Nie jest to seria przeznaczona wyłącznie dla mnichów czy teologów-specjalistów od życia duchowego, choć nie mamy wątpliwości, że oni będą jej głównymi odbiorcami. Jest ona skierowana po pierwsze do wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących, których interesuje życie duchowe i historia duchowości chrześcijańskiej (...) Chcielibyśmy bowiem uprzystępnić czytelnikom nie tylko same teksty, ale też pokazać, jak są one interpretowane w świetle możliwie najlepszych badań historyków Kościoła, kultury i duchowości. Niebawem (w 1993 r.) ukazał się pierwszy, stosunkowo skromny, bo liczący 130 stron tom Żywotów Ojców jurajskich, otwierający nową serię. Ktoś nawet wówczas zażartował, że jeśli Opactwo i Wydawnictwo chcą, aby nowa seria była traktowana poważnie, to kolejne tomy powinny być jednak nieco grubsze... Kiedy dziś piszemy te słowa mija dokładnie 30 lat od napisania Przedmowy przez ks. Starowieyskiego. Dziś oto z wielką radością oddajemy w ręce Czytelników tom 100. serii Źródła Monastyczne! 100 tomów, które ukazały się w ciągu tych 30 lat, mimo wszelkich trudności, to istotnie wielkie dzieło. Jednakże Źródła Monastyczne to nie tylko tych sto, mniejszej czy większej objętości, tomów. Seria to przede wszystkim jednak ludzie stojący za poszczególnymi tytułami. Możemy wszak poszczycić się nie tylko okrągłymi liczbami wydanych już woluminów, lecz także szerokim gronem oddanych i kompetentnych badaczy współpracujących z nami od lat. Przede wszystkim wyrazy szczególnej wdzięczności i szacunku składamy na ręce inicjatora i wieloletniego naukowego opiekuna serii – ks. prof. Marka Starowieyskiego. Nie sposób tu nie wspomnieć wysiłku śp. o. Włodzimierza Zatorskiego OSB, założyciela i wieloletniego dyrektora wydawnictwa. Bez determinacji ich obu nie było by dziś jubileuszowego tomu. Podziękowania składamy również prof. Ewie Wipszyckiej, towarzyszącej naszej serii od samych jej początków, która podjęła się trudu napisania wstępu i opracowania komentarzy do niniejszego tomu. Wszystkim naszym autorom, tłumaczom, autorom wstępów i komentarzy, recenzentom, redaktorom, korektorom, redaktorom technicznym przygotowującym tekst do druku pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za czas i trud poświęcony naszej serii. Przede wszystkim zaś dziękujemy naszym Czytelnikom, ponieważ to z myślą o Was ta seria powstała i, jak ufamy, będzie nadal kontynuowana. Michał Tomasz Gronowski OSB, Szymon Hiżycki OSB (redaktorzy serii Źródła Monastyczne) P.S. Wraz z 100. tomem Źródeł Monastycznych zmianie ulegnie szata graficzna serii, która stopniowo będzie wprowadzana do pozostałych tomów.

54,00 zł
29,70 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 24,30 zł

28 osób kupiło
16
LEGO Creator 3 w 1. Urocze psiaki 31137 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator 3 w 1. Urocze psiaki 31137
LEGO
Dostępny
522 szt.

Miłośnicy psów i dzieci w wieku od siedmiu lat mogą bawić się uroczymi pieskami z zestawu LEGO® Creator 3 w 1 Urocze psiaki (31137). Zawiera on beagle’a, pudla i labradora z ruchomymi głowami, ogonkami i uszami, a także akcesoria, w tym miskę, szczotkę, zabawkowego królika, piłkę i smycz, aby urozmaicić wymyślane przez dzieci historie. Prezent dla wielbicieli psów Przygoda z psiakami w roli głównej nigdy nie ustaje dzięki trzem kolekcjom psów z tego wspaniałego zestawu LEGO Creator 3 w 1. Dzieci mogą zbudować beagle’a, pudla i labradora, a potem zmienić je w sznaucera miniaturkę i buldoga albo husky’ego i jamnika długowłosego. Aplikacja LEGO Builder Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Zestaw 3 w 1 – dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Urocze psiaki (31137) dzieci mogą stworzyć trzy różne grupy psów • Seria z pieskami – miłośnicy psów mogą zbudować i bawić się trzema różnymi grupami zwierząt: beaglem, pudlem i labradorem, sznaucerem miniaturką i buldogiem albo huskym i jamnikiem długowłosym • Ruchome zabawki – wszystkie zabawki w trzech zestawach mają ruchome głowy, ogony i uszy, a także zginają łapy, by siadać lub stać • Zabawne akcesoria – wszystkie trzy grupy psów mają akcesoria, takie jak miska, gumowa kość, piłka, szczotka, zabawkowy królik i smycz • Łatwe budowanie – 475-elementowy zestaw z psami pozwala dzieciom w wieku od siedmiu lat na budowanie i świetną zabawę. To idealny prezent dla każdego wielbiciela psów • Do zabawy i ozdoby – model beagle’a ma 8 cm wysokości, 14 cm długości i 5 cm szerokości. Jego rozmiar sprawia, ze fani psów mogą zabierać go w podróż lub z dumą ustawić w domu • Więcej zabawy 3 w 1 – sprawdź też inne zestawy z serii LEGO® Creator 3 w 1 – Motocykl vintage (31135), Egzotyczna papuga (31136) oraz Kamper na plaży (31138) • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

139,99 zł
120,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 19,60 zł

26 osób kupiło
17
Eros Greków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eros Greków
Dostępny
4 szt.

W 1836 roku w Glarus (kanton i miasto w Szwajcarii, w miejscowym niemieckim – Glaris) ukazał się pierwszy tom dzieła o znamiennym tytule: Eros. Die Männerliebe der Griechen, ihre Beziehung zur Geschichte, Erziehung, Literatur und Gesetzgebung aller Zeiten. Autorem był szwajcarski pisarz-samouk, Heinrich Hössli (1784–1864). Tom drugi wyszedł dwa lata później w St. Gallen (stolica sąsiedniego kantonu o tej samej nazwie). Autor nie uniknął licznych kłopotów, po ukazaniu się tomu pierwszego zabroniono jego rozpowszechniania na terenie kantonu Glarus, a drukarzowi zakazano druku tomu drugiego (i dlatego ukazał się w sąsiednim kantonie). Książka ta była przez długi czas zapomniana, większość egzemplarzy znajdujących się w posiadaniu autora przepadła w czasie wielkiego pożaru Glarus w maju 1861 r., zmienione i okrojone wydanie ukazało się w postaci dwóch oddzielnych tomików w 1892 r., to drugie wydanie zostało wznowione w niezmienionej postaci w roku 1924. Jednak znana i wspominana, jak i jej autor, mogła być w kręgu autorów zainteresowanych nie tak kulturą i historią obyczajów starożytnych Greków, jak raczej problematyką Männerliebe (nie było jeszcze wówczas terminu „homoseksualizm”, który – podobnie jak i nieco późniejszy „heteroseksualizm” – pojawił się dopiero w drugiej połowie XIX wieku, wprowadzony w roku 1869 przez Karla-Marię Kertbeny’ego). Dzieło Hösslego w całości i bez żadnych zmian w stosunku do pierwszego wydania za życia autora zostało wznowione dopiero w końcu XX wieku w postaci reprintu przez wydawnictwo „rosa Winkel”, chociaż autor budził zainteresowanie już wcześniej i doczekał się w roku 1903 pierwszej, przywoływanej tu już wyżej, biografii pióra Ferdinanda Karscha, przyrodnika i filozofującego pisarza, skądinąd autora pionierskiego dzieła Das gleichgeschlechtliche Leben der Naturvölker (München 1911).

36,00 zł
21,60 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,40 zł

26 osób kupiło
18
Miś Pracuś. Kapitan statku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Pracuś. Kapitan statku
Dostępny
177 szt.

Poznawajcie świat z Misiem Pracusiem! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może poznać różne zawody lub miejsca. Miś Pracuś, Pracuś Miś nowe zadanie będzie miał dziś! Przesuń ruchome elementy, odkryj kryjące się w książce niespodzianki i sprawdź, co robi kapitan statku.

34,99 zł
20,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

20 osób kupiło
19
Let me in - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Let me in
Dostępny
442 szt.

Vincent van Gogh przychodzi do dziewiątego stolika każdego dnia... Layla to dziewczyna, która trzyma się ustalonych przez samą siebie zasad. Wszystko, czym się zajmuje, musi być zrobione perfekcyjnie. Każda zmierzająca w nieoczekiwanym kierunku sytuacja zostaje natychmiast opanowana, okiełznana i skierowana na właściwe tory. Wydawać by się mogło, że nikt nie będzie w stanie wejść w drogę młodej mieszkance miasteczka Charlotte w Karolinie Północnej i zepsuć tego, na co tak ciężko pracowała. W życiu Layli nie ma miejsca na zabawę, beztroskę ani spędzanie dni w towarzystwie rówieśników. W jej głowie są tylko cele i plany. Wkrótce jednak dziewczyna przekonuje się, że nie wszystko można kontrolować. Poukładany, odmierzany z zegarkiem w ręku czas po raz pierwszy zwolni w dniu, w którym kawiarnię jej mamy odwiedzi pewien nonszalancki chłopak. "Vincent van Gogh" ? tak zażartuje Layla, zanim postawi przed nim czekoladowe ciastko z dużą ilością bitej śmietany... O autorze książki Natalia Fromuth, pseudonim Birdvv - od najmłodszych lat próbowała swoich sił w pisaniu, jednak debiutowała dopiero w 2018 roku na platformie Wattpad. Pierwsze opowiadanie, Perfectly Wrong, szybko zebrało ponad 2 miliony wyświetleń, co zachęciło wielu czytelników do śledzenia jej na Wattpadzie i prowadzonym przez nią koncie na Instagramie - @imbirdvv - gdzie stale utrzymuje kontakt z miłośnikami jej twórczości, odpowiada na ich pytania i udziela rad dotyczących literackich początków. Aktualnie pracuje nad kolejnymi opowieściami dla młodzieży.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

19 osób kupiło
20
Wypychanki wielkanocne. Wielkanocne ozdoby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychanki wielkanocne. Wielkanocne ozdoby
Dostępny
377 szt.

Poznaj wielkanocne tradycje i zwyczaje, a potem przygotuj oryginalne ozdoby, którymi udekorujesz wielkanocny stół. Ozdób dom kolorowymi trójwymiarowymi pisankami, na stole postaw baranka, a w oknie powieś papierowe wiosenne kurczątko. Ich wykonanie jest bardzo proste – wystarczy wypchnąć elementy i złożyć je bez użycia kleju i nożyczek. W książce znajdziesz wiele pomysłowych projektów oraz świątecznych ciekawostek, dzięki którym Wielkanoc będzie wyjątkowa!

21,99 zł
12,99 zł

Rabat 40,9%
oszczędzasz 9,00 zł

18 osób kupiło
21
LEGO Marvel. Samochód Spider-Mana i Doc Ock 10789 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel. Samochód Spider-Mana i Doc Ock 10789
LEGO
Dostępny
1114 szt.

Wprowadź dzieci w świat klasycznej akcji z superbohaterami z zestawem LEGO® Marvel Samochód Spider-Mana i Doc Ock (10789). Dzięki kultowym postaciom, superfajnemu pojazdowi i niesamowitym akcesoriom ten zestaw jest idealny dla dzieci w wieku od czterech lat. Spider-Man i Doc Ock w pajęczym pościgu Kradzież diamentów rozpoczyna akcję i prowadzi dzieci ku niekończącym się pomysłowym przygodom. Zestaw zawiera dwie minifigurki – Spider-Mana i Doc Ocka – oraz samochód z dwoma świecącymi w ciemności pajęczynami. Specjalny klocek startowy w postaci podwozia auta zachęca dzieci do samodzielnego zbudowania samochodu Spider-Mana. Proste instrukcje są dostępne w formie kolorowej broszury z obrazkami, a aby zabawa była jeszcze lepsza i cyfrowa, aplikacja LEGO Builder zawiera intuicyjne narzędzia do powiększania i obracania, które pozwalają dzieciom wizualizować budowany przez nie model. Świetna zabawa dla całej rodziny Zestawy dla dzieci powyżej czterech lat to idealny sposób na wspólne budowanie dla dzieci i dorosłych, bez względu na to, czy mają już doświadczenie w budowaniu z klocków LEGO czy robią to po raz pierwszy. • Świecące w ciemności elementy – zestaw LEGO® Marvel Samochód Spider-Mana i Doc Ock (10789) zawiera minifigurki superbohaterów i pojazd stworzony z myślą o dzieciach w wieku od czterech lat • Kultowe postacie – w zestawie minifigurki Spider-Mana i Doc Ocka, a także samochód z dwoma świecącymi w ciemności sieciami i klocek startowy w formie podwozia, aby zachęcić początkujących budowniczych • Rozbudowana zabawa – Doc Ock skradł diamenty, więc rozpoczyna się pajęczy pościg i niekończące się przygody • Prezent dla dzieci – dzięki klockowi startowemu i prostemu budowaniu ten zestaw wspiera rozwój dzieci w wieku od czterech lat podczas niekończącej się praktycznej i pomysłowej zabawy • Frajda gdziekolwiek jesteście – samochód ma 4 cm wysokości, 8 cm długości i 4 cm szerokości, dzięki czemu dzieci mogą się bawić w dowolnym miejscu • Kreatywne budowanie – drukowane, ilustrowane instrukcje pokazują cel każdego etapu budowania, a aplikacja LEGO® Builder oferuje cyfrowe narzędzia do powiększania i obracania, dzięki którym dzieci mogą wizualizować swój model podczas budowania • Rozbudowana zabawa – zestawy LEGO® dla dzieci od czterech lat wprowadzą je w świat ulubionych postaci z filmów i seriali oraz bohaterów życia codziennego • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i sprawdzane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

49,99 zł
42,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,00 zł

17 osób kupiło
22
SuperThings. Superbot Mega-K, figurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings. Superbot Mega-K, figurka
Magic Box, SuperThings
Dostępny
23 szt.

Superbot Professora K jest gotowy, by rzucić wyzwanie Bohaterom! Może strzelać z broni zasilanej energią Kazoom, a jeśli sprawy nie układają dobrze, rozłożyć skrzydła, aby uciec do swojego laboratorium. Czy uda mu się wygrać walkę z Superbotem Enigmy – to zależy od tylko od Ciebie! Zawartość: – 1 Superbot, – 1 akcesorium, – 1 ekskluzywny Kazoom Kid, – 1 SuperThing.

92,00 zł
82,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,20 zł

17 osób kupiło
23
Milion kotów. Wspaniałe ilustracje do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milion kotów. Wspaniałe ilustracje do kolorowania
Dostępny
211 szt.

Pulchniutkie koty. Uśmiechające się koty. Koty w autobusach, pedałujące na rowerach, grające na instrumentach, pykające fajkę albo drzemiące szczęśliwie obok siebie… Mnóstwo kotów do kolorowania i pokochania! Miłośnicy tych wspaniałych zwierząt odnajdą w tej książeczce czyste szczęście – dziesiątki szczegółowych rysunków, gotowych, by pokryć je kolorem. Chwyć kredki i zatop się w relaksującym kolorowaniu!

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

15 osób kupiło
24
Pax Romana. Wojna, pokój i podboje w świecie rzymskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pax Romana. Wojna, pokój i podboje w świecie rzymskim
Dostępny
192 szt.

Pax Romana przyniósł niezwykły okres pokoju i stabilności, jaki rzadko zdarzał się wcześniej bądź później. Rzymianie jednak byli przede wszystkim zdobywcami, którzy siłą zajęli rozległe tereny sięgające od Eufratu na wschodzie po wybrzeże Atlantyku na zachodzie. Byli agresywni i bezwzględni, a podczas tworzenia ich imperium miliony straciły życie lub wolność. Czym więc był tak naprawdę ów „pokój rzymski” i co oznaczał dla ludzi, którzy chcąc nie chcąc znaleźli się w zasięgu jego oddziaływania? Ceniony historyk Adrian Goldsworthy opowiada dzieje tworzenia imperium, wyjaśniając, jak i dlaczego Rzymianom udało się opanować tak znaczną część świata, i rozważając, czy pozytywny obraz pax Romana jest prawdziwy. Ta nowatorska i rzetelna książka zabiera czytelnika w podróż od krwawych podbojów agresywnej republiki, poprzez epokę Cezara i Augusta, do złotego okresu pokoju i dobrobytu pod rządami takich cesarzy, jak Marek Aureliusz, dając wyważony i wielowymiarowy obraz życia w imperium rzymskim.

99,00 zł
62,37 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 36,63 zł

15 osób kupiło
25
Zestaw do ping ponga / tenisa stołowego, 10 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do ping ponga / tenisa stołowego, 10 elementów
Slazenger
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Zestaw do gry w tenisa stołowego firmy Slazenger. Rakietki wykonane z wysokiej jakości materiałów znakomicie sprawują się podczas gry dla początkujących. Ergonomiczny uchwyt rakietek z łatwością dopasowuje się do dłoni. Kompaktowe rozmiary i pokrowiec pozwalają na łatwy transport. Cechy produktu: - Wykonanie z wysokiej jakości materiałów, - Zestaw zawiera: 4 rakietki, 4 piłki, siatka i zestaw do jej montażu, - Kolor gumy: jedna strona: czerwony, druga strona: czarny, - Ergonomiczny uchwyt rakietek, - Zestaw spakowany w poręczną saszetkę.

55,00 zł
49,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

13 osób kupiło
26
Kobiety Rawenów. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety Rawenów. Z autografem
Dostępny
8 szt.

Babcia, matka, wnuczka. Wszystkie silne, mądre, odważne. Każda z nich mogłaby podpalić świat, albo... zgasić go, gdyby płonął. Ich życiorysy różnią się od siebie, ponieważ inne są czasy, w których żyją. Ale każda daje sobie radę, bowiem przy ich boku stoją wyjątkowi mężczyźni. Jednak prym wiodą ONE. Kobiety. W tej opowieści: kobiety Rawenów. Ludzkie dylematy, decyzje. Różne punkty widzenia, wszelkie barwy życia. Trzy pokolenia kobiet z jednej rodziny. I niedługo przyjdzie na świat czwarta... Wbrew temu, co sądzi większość mężczyzn, to właśnie kobiety mają wpływ na losy świata. Ich postawy kształtują całe pokolenia. Zawsze tak było, i będzie, póki choć jedna kobieta zostanie na świecie.

47,90 zł
30,66 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,24 zł

13 osób kupiło
27
LEGO DUPLO. Traktor z warzywami i owocami 10982 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO DUPLO. Traktor z warzywami i owocami 10982
LEGO
Dostępny
725 szt.

Zestaw LEGO® DUPLO® Pierwsze klocki Traktor z warzywami i owocami (10982) oferuje mnóstwo ciekawych sposobów na rozwijanie wiedzy maluchów. Przedszkolaki mogą dołączyć do rolnika zbierającego owoce i warzywa traktorem z trzema przyczepami. Dzieci w wieku od 18 miesięcy doskonalą swoje umiejętności motoryczne, ucząc się, jak kwitną owoce i warzywa, oraz układając klocki tak, aby rośliny „rosły”. Zestaw zapewnia też mnóstwo zabawy z sortowaniem kolorów – przedszkolaki mogą dopasować roślinę do przyczepy lub wykorzystać swoją kreatywność i ekspresję, aby mieszać kolory, a nawet zamieniać twarze! Edukacyjne zabawki uczą przez zabawę Wszystkie zabawki LEGO DUPLO są profesjonalnie zaprojektowane, oferując zabawne historie, jaskrawe kolory, wciągające postacie i mnóstwo szczegółów, które rozwijają umiejętności dzieci. Ten zestaw jest kompatybilny z innymi zestawami z serii Pierwsze klocki oraz wszystkimi innymi modelami LEGO DUPLO. • Zabawa w farmę dla małych łasuchów – zestaw LEGO® DUPLO® Pierwsze klocki Traktor z warzywami i owocami (10982) rozwija zdolności motoryczne i uczy dzieci, jak rosną rośliny • Zabawki z produktami spożywczymi dla maluchów – w zestawie jest traktor, trzy kolorowe przyczepy, klocki z brokułem, pomidorem i ananasem oraz figurka młodego rolnika • Nauka przez zabawę – maluchy dołączają do młodego rolnika, który zbiera owoce i warzywa swoim jeżdżącym traktorem, i sortują owoce i warzywa do kolorowych przyczep • Prezent dla dzieci, które kochają zabawki rolnicze – podaruj ten zestaw młodym rolnikom w wieku od 18 miesięcy na urodziny, specjalne okazje lub jako niespodziankę • Rozmiar dla małych rączek – traktor z przyczepkami ma 17 cm wysokości, 45 cm długości i 7 cm szerokości • Rozwijanie wyobraźni – rozbuduj zabawę w ekologiczną uprawę dzięki zestawom Rosnąca marchewka (10981), Ryneczek bio (10983) i Ogród uprawowy (10984) • Instrukcje krok po kroku – ten zestaw obejmuje łatwe instrukcje obrazkowe i w wersji cyfrowej w aplikacji LEGO® Builder, dzięki czemu nawet nowi fani LEGO poradzą sobie z budowaniem • Budujcie i bawcie się razem – farma pomaga przedszkolakom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i ekspresję podczas budowania i zabawy z rodzicami lub opiekunami • Jednolita jakość – zestawy LEGO® DUPLO® spełniają surowe branżowe standardy. Dzięki temu maluchy mogą z łatwością chwycić, złączyć i rozłączyć klocki – i tak jest niezmiennie od 1969 roku • Gwarancja bezpieczeństwa — klocki i inne elementy LEGO® DUPLO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i dokładnie badane. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

84,99 zł
69,69 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

13 osób kupiło
28
Bruno Schulz sex fiction - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruno Schulz sex fiction
Dostępny
68 szt.

Bruno Schulz jest ofiarą stereotypu interpretacyjnego. Zrobiono z niego fetyszystę i masochistę. Podstawą tej diagnozy są wyznania artystyczne – rysunki i Xięga bałwochwalcza. Wystawa w MOCAK-u oraz towarzysząca jej publikacja starają się podważyć taki wizerunek, ponieważ wydaje się zbyt dużym uproszczeniem tej niezwykłej indywidualności. Schulz używał dwóch języków. Historia literatury i sztuki zna twórców, którzy operują i słowem, i obrazem. Jednak rzadko się zdarza, aby na obu polach pojawił się talent równej klasy. Jego literatura zachłystuje się nadmiarem samej siebie. Jego rysunki drążą temat na wzór mantry. Schulz próbował poznać i zrozumieć siebie. Używał do tego dwóch narzędzi – słowa i obrazu. Niestety żadne nie okazało się kuloodporne. Najlepiej ze współczesnych rozumiała go Nałkowska; łączył ich krótki romans. Z tej udręki odrywa się nagłe dobro, parę dni pobytu Brunona Schulza, jego listy. Jest zbyt delikatny i słaby, aby mógł mi być ratunkiem – ale świat jego myśli dał mi przeciwwagę i wytchnienie. Na wystawie w MOCAK-u pokażemy kilkadziesiąt rysunków i grafik Brunona Schulza. Przygotowaliśmy również eksperyment z autoportretami. Z większych kompozycji wycięliśmy przedstawienia twarzy artysty i ułożyliśmy w ciągu analizującym jego psychikę. Również ten podgląd nie potwierdza stereotypów interpretacyjnych na temat Schulza. Maria Anna Potocka

70,00 zł
49,70 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

14 osób kupiło
29
Nekroskop. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nekroskop. Tom 1
Dostępny
256 szt.

Brian Lumley – angielski pisarz, mistrz horroru stworzył wielki cykl powieściowy – Nekroskop. Od nieumarłego wampira spoczywającego w rumuńskim grobowcu Borys Dragosani próbuje wydobyć sekret diabelskiej potęgi, tak wielkiej, że przy jej pomocy będzie mógł zdominować ściśle tajną agencję sowieckiego wywiadu paranormalnego. Dragosani to nekromanta – człowiek, dla którego śmierć nie jest granicą. Przy pomocy wampira Tibora Ferenczyego, Dragosani posiadł zdolność wydzierania tajemnic dusz i umysłów umarłych. Borys ma jednak godnego siebie przeciwnika. To Harry Keogh. Harry także potrafi siłą swego umysłu pokonać śmierć. Keogh zostaje zwerbowany przez brytyjskie służby specjalne, aby przeciwstawić się atakowi zza Żelaznej Kurtyny. Rozgrywka między Dragosanim a Keoghiem staje się coraz bardziej przerażająca. Harry zyskuje jednak potężnych sojuszników: umarłych, którzy, aby go chronić, zrobią wszystko, powstaną nawet z grobów...

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

12 osób kupiło
30
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Tom 4. Hiszpania, ole! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Tom 4. Hiszpania, ole...
Dostępny
2231 szt.

Przyjaciele z Tajnego Klubu Superdziewczyn lądują w Maladze, urokliwym śródziemnomorskim mieście, z zamiarem wylegiwania się na złocistych plażach i podziwiania malowniczych zachodów słońca. Ich plan rujnuje jednak podejrzany incydent w muzeum. Leniwe wakacje w Hiszpanii przynoszą nową tajną misję, której celem jest rozwiązanie zagadki podejrzanego detektywa i skradzionego obrazu Picassa. Zakochajcie się w Andaluzji, barwnym zakątku Hiszpanii, gdzie życie płynie w rytmie flamenco i przy wyśmienitych tapas. Przeżyjcie leniwą sjestę w białych miasteczkach rozsianych w gajach oliwnych. Wpadnijcie na fiestę do gwarnej Sewilli. A na koniec poznajcie uroki tętniącej życiem Barcelony. Olé!

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

12 osób kupiło
31
Podręcznik yin-yang. Ilustrowane wyjaśnienie chińskiej koncepcji przeciwieństw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Podręcznik yin-yang. Ilustrowane wyjaśnienie chińskiej koncepcji przec...
Dostępny
412 szt.

Pierwsza książka, która tak wyczerpująco i przystępnie wyjaśnia pojęcie yin-yang – starożytną chińską koncepcję przeciwieństw. O yin-yang jest mowa w najstarszych pismach, to podstawa chińskiej myśli i praktyk: od daoizmu i feng shui, przez tradycyjną medycynę, po sztuki walki. Teoria ta, oparta na właściwym dostrojeniu do rytmów natury, oferuje nam sposoby na poprawę własnego życia i ustanowienie większej równowagi nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale także na całym świecie. Autor odkrywa przed nami historię i rozwój tej koncepcji. Przedstawia również sugestie dotyczące pracy z yin-yang i obserwacji przyrody, tak aby poczuć przepływ energii przez świat i umieć z niej czerpać. Po przeczytaniu tej książki zrozumiemy, jaką przyjąć postawę, aby yin-yang wypełniało nasze życie dostatkiem – jak znajdować się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

79,00 zł
50,56 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 28,44 zł

12 osób kupiło
32
Imam Ro. 37/RO. 37bis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imam Ro. 37/RO. 37bis
Dostępny
38 szt.

Samolot rozpoznawczo-bombowy IMAM RO. 37/RO. 37bis nie jest tak dobrze znany, jak inne, podstawowe typy samolotów włoskiego lotnictwa wojskowego, chociaż wyprodukowano go ponad 500 sztuk i w latach 1936-1941 stanowił podstawowy typ lotnictwa współpracy z armią lądową. Powstał w wyniku zapotrzebowania Regia Aeronautica na samolot mający zastąpić w jednostkach, przeznaczonych do współpracy z wojskami lądowymi, używane tam samoloty IMAM RO. 1, będące licencyjną odmianą holenderskiego Fokkera C. V.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

11 osób kupiło
33
Ratujcie swoje pokolenie. Deadly Class. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ratujcie swoje pokolenie. Deadly Class. Tom 10
Dostępny
48 szt.

Kontynuacja serii. Myślicie, że Deadly Class przyzwyczaiła was już do swojej bezkompromisowości? To sprawdźcie, co Rick Remender i Wes Craig zaserwowali swoim bohaterom w dziesiątej odsłonie serii. CIEKAWOSTKI: komiks został zaadaptowany do formy serialu telewizyjnego. Można go oglądać na HBO GO pt. Szkoła zabójców.

56,90 zł
35,28 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 21,62 zł

11 osób kupiło
34
Dawna medycyna. Jej tajemnice i potęga. Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

10 osób kupiło
35
Wypychanki wielkanocne. Wielkanocne dekoracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychanki wielkanocne. Wielkanocne dekoracje
Dostępny
194 szt.

Poznaj wielkanocne tradycje i zwyczaje, a potem przygotuj oryginalne ozdoby, którymi udekorujesz wielkanocny stół. Ozdób dom kolorowymi trójwymiarowymi pisankami, na stole postaw baranka, a w oknie powieś papierowe wiosenne kurczątko. Ich wykonanie jest bardzo proste – wystarczy wypchnąć elementy i złożyć je bez użycia kleju i nożyczek. W książce znajdziesz wiele pomysłowych projektów oraz świątecznych ciekawostek, dzięki którym Wielkanoc będzie wyjątkowa!

21,99 zł
12,99 zł

Rabat 40,9%
oszczędzasz 9,00 zł

9 osób kupiło
36
Osiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiem
Dostępny
129 szt.

Ktoś robi zakupy, ktoś zastanawia się po co w ogóle ludzie żyją, ktoś kłóci się z dzieckiem, ktoś przegląda Tindera. Osiem to szokująco zabawny zbiór opowiadań Jerzego Franczaka o samotności, rutynie i nadziei, że za rogiem coś jednak na nas czeka. Proza, w której losy bohaterów krzyżują się ze sobą jak w najlepszym filmie Iñárritu.

36,00 zł
23,04 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,96 zł

9 osób kupiło
37
Nikt nie musi wiedzieć wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,00 zł
10,99 zł

Rabat 35,4%
oszczędzasz 6,01 zł

8 osób kupiło
38
Klocki, 200 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki, 200 elementów
BAJA, Inna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Przygotuj swoje dziecko na wspaniałą przygodę z budowaniem dzięki Klockom 200! Ten potężny pakiet 200 elementów zapewni wiele godzin pomysłowego budowania. Stwórz niesamowite budowle dzięki dołączonemu wózkowi, kołom, oknom, dachowi, wieżom, drzwiom, płytom i klockom w trzech rozmiarach. Dzieci będą odkrywać swoją kreatywność, projektując i budując wszystko, co wymyśli ich wyobraźnia. To świetny sposób na ćwiczenie umiejętności rozwiązywania problemów i koordynacji ręka-oko, a także zachęcanie do współpracy poprzez zabawę w grupie - niech zacznie się zabawa! Gra Blocks 200 jest idealna dla dzieci od 3 roku życia i zapewnia wciągającą zabawę w budowanie, którą mali inżynierowie będą uwielbiać. Nie czekaj - zacznij tworzyć coś niesamowitego już dziś z Blocks 200! Kolor: wielokolorowy

37,90 zł
32,97 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,93 zł

7 osób kupiło
39
Rehabilitacja i wypoczynek w Polsce 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rehabilitacja i wypoczynek w Polsce 2023
Dostępny
96 szt.

Nowa, 11 edycja informatora wydawanego pod patronatem FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie. Prezentowane są w nim ośrodki i organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych. Jest to jednocześnie kompendium wiedzy z aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny. Publikacja zawiera ponadto charakterystyki miejscowości z ośrodkami prowadzącymi turnusy rehabilitacyjne wraz z informacjami o ich walorach turystycznych.

19,95 zł
12,99 zł

Rabat 34,9%
oszczędzasz 6,96 zł

7 osób kupiło
40
LEGO Speed Champions. Pagani Utopia 76915 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Speed Champions. Pagani Utopia 76915
LEGO
Dostępny
1778 szt.

Model do zbudowania LEGO® Speed Champions Pagani Utopia (76915) doskonale oddaje charakterystyczny wygląd tego spektakularnego włoskiego hipersamochodu. Pagani i LEGO po raz pierwszy połączyły siły, więc fani samochodów i dzieci w wieku od dziewięciu lat mogą teraz kolekcjonować, budować i ustawiać na półce ten niesamowity model. Zbuduj własny samochód marki Pagani Ten hipersamochód marki Pagani zawiera wiele realistycznych elementów z prawdziwej wersji: charakterystyczny centralny czterorurowy układ wydechowy, opływowe nadwozie, szeroki przedni grill, nadkola i silnik pod szybą. W zestawie znajduje się również minifigurka kierowcy, którą można umieścić w kokpicie i rozgrywać wyścigowe przygody. Wesoła cyfrowa zabawa dla fanów LEGO Aplikacja LEGO Builder oferuje łatwe i intuicyjne budowanie. Powiększaj i obracaj modele w 3D, zapisuj zestawy i śledź swoje postępy. • Hipersamochód marki Pagani – replika LEGO® Speed Champions Pagani Utopia (76915) dla dzieci i zapalonych fanów samochodów do kolekcjonowania, budowania i ustawiania na półce • Minifigurka w zestawie – samochód zawiera minifigurkę kierowcy z kaskiem i włosami, którą można umieścić w kokpicie i odgrywać przygody na drodze • Realistyczne detale – model zawiera detale prawdziwego hipersamochodu z limitowanej edycji: centralny czterorurowy wydech, opływowe nadwozie, szeroki przedni grill, nadkola i silnik pod szybą • Hipersamochód LEGO® do zabawy i ozdoby – ten realistyczny model Pagani Utopia zapewnia świetną zabawę podczas budowania, a później można go z dumą ustawić na półce lub wykorzystać do emocjonujących wyścigów • Prezent LEGO® – podaruj ten wyjątkowy, składający się z 249 elementów model Speed Champions jako prezent urodzinowy lub świąteczny fanom pojazdów w wieku od dziewięciu lat lub miłośnikom włoskich hipersamochodów • Przenośny rozmiar – model repliki Pagani Utopia ma ponad 4 cm wysokości, 15 cm długości i 8 cm szerokości, więc nadaje się do zabawy w domu i w podróży • Nowy sposób na budowanie – aplikacja LEGO® Builder przeprowadzi Cię przez intuicyjne budowanie. Zapisuj zestawy, śledź postępy oraz przybliżaj i obracaj modele 3D w trakcie budowania • Jeszcze więcej szybkości – sprawdź inne modele LEGO® Speed Champions, w tym Ferrari 812 Competizione (76914), Porsche 963 (76916) oraz McLaren Solus GT i McLaren F1 LM (76918) • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

125,99 zł
105,83 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,16 zł

7 osób kupiło
41
LEGO Star Wars™. Hełm kapitana Rexa™ 75349 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Star Wars™. Hełm kapitana Rexa™ 75349
LEGO
Dostępny
259 szt.

Okaż szacunek wspaniałemu dowódcy 501. oddziału klonów poprzez model dla dorosłych LEGO® Star Wars™ Hełm kapitana Rexa (75349). Ćwicz skupienie, starając się uchwycić każdy szczegół hełmu znanego z serialu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów”. Zbuduj podstawkę z tabliczką z napisem, aby uzupełnić atrakcyjny model i ustawić go w domu lub w pracy. Przyjemność z budowania W pudełku oraz w aplikacji LEGO Builder znajdziesz proste instrukcje, które przeprowadzą Cię przez poszczególlne etapy tej wciągającej, kreatywnej zabawy. Jeśli szukasz nowego wyzwania konstrukcyjnego, rozejrzyj się za nowymi hełmami LEGO Star Wars w marcu 2023 roku i dodaj je do swojej kolekcji. Galaktyka pełna zabawy Wszystko zaczęło się dawno temu, w odległej galaktyce… Teraz historia trwa dalej w Twoim domu dzięki zestawom LEGO Star Wars dla dorosłych. Odkrywaj serię i znajdź prezenty na urodziny i święta dla fanów Gwiezdnych Wojen oraz miłośników LEGO. • Zbudowana z klocków replika hełmu kapitana Rexa (75349) – ucieknij od codzienności i odpręż się, budując niezwykle szczegółowy hełm kapitana Rexa z LEGO® Star Wars™ • W sam raz do wyeksponowania – przeżyj na nowo ekscytujące sceny z serialu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów” podczas budowania wiernie odwzorowanego hełmu kapitana Rexa. Potem ustaw go na zbudowanej z klocków podstawce z tabliczką • Zbuduj własną kolekcję – model z serialu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów” należy do serii kolekcjonerskich modeli hełmów LEGO® Star Wars™ do zbudowania i ustawienia na półce. • Pomysł na prezent – zestaw z 854 elementów będzie doskonałym prezentem na urodziny lub święta dla dorosłego fana „Gwiezdnych Wojen™”, pasjonata budowania z klocków LEGO® lub kolekcjonera hełmów LEGO Star Wars • Imponująca ozdoba w stylu „Gwiezdnych Wojen™” z klocków – kolekcjonerska replika hełmu kapitana Rexa ma 21 cm wysokości, 12 cm szerokości i 13 cm głębokości • Instrukcje krok po kroku – w pudełku i w aplikacji LEGO® Builder znajdziesz ilustrowane instrukcje • Z odległej galaktyki wprost do Twojego salonu – wysokiej jakości zestawy LEGO® Star Wars™ dla dorosłych powstały z myślą o wymagających hobbystach, takich jak Ty, zainteresowanych kreatywnymi projektami do samodzielnego wykonania • Gwarancja jakości – klocki i elementy LEGO® spełniają wysokie branżowe standardy, dzięki czemu łatwo się łączą i mocno trzymają, a złożone z nich modele są solidne • Gwarancja bezpieczeństwa – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i dokładnie badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

349,99 zł
300,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 49,00 zł

6 osób kupiło
42
Nigdy nie będziesz szło samo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nigdy nie będziesz szło samo
Dostępny
16 szt.

Katuchna Zygler, dziewczyna w spektrum autyzmu, mieszka na osiedlu familoków. Czuje się samotna, a jedną z jej ulubionych rozrywek jest czatowanie z obcymi w internecie. Przed świętami Bożego Narodzenia dziewczyna poznaje Sobakę – anarchistę żyjącego na skłocie. Nastolatkowie postanawiają spotkać się osobiście, ale po wspólnie spędzonym wieczorze zapominają wymienić się kontaktami. Kilka dni później Katuchna dowiaduje się, że Sobaka zaginął. Łączniczką pomiędzy Katuchną a skłotem jest Melody, aktywistka marząca o karierze naukowej. W życiu Katuchny pojawia się też Riko, osoba niebinarna, która dopiero co odnalazła swoją tożsamość, oraz przebojowa Łanieczka, piercerka i nastoletnia matka zmagająca się z zaburzeniami odżywiania. Oboje okażą się wsparciem dla dziewczyny, która będzie musiała poradzić sobie z żałobą i na nowo zdefiniować to kim jest, odkrywając przy tym własną queerowość.

45,00 zł
39,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

6 osób kupiło
43
LEGO Speed Champions. Porsche 963 76916 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Speed Champions. Porsche 963 76916
LEGO
Dostępny
1517 szt.

Zestaw konstrukcyjny LEGO® Speed Champions Porsche 963 (76916) wiernie odwzorowuje oszałamiającą konstrukcję prawdziwego modelu. Dzieci w wieku od dziewięciu lat i kolekcjonerzy replik samochodów w każdym wieku będą podekscytowani budowaniem, eksponowaniem i odgrywaniem wyścigów. Zbuduj własny samochód marki Porsche Ta pomniejszona wersja Porsche 963 Le Mans Daytona Hybrid zawiera realistyczne detale oryginalnego modelu: czerwono-czarno-białe malowanie inspirowane samochodami wyścigowymi Porsche z lat 80., uwydatnione nadkola, niską maskę, kokpit, tylne skrzydło i płetwę z tyłu. W zestawie znajduje się również minifigurka kierowcy, którą można wsadzić do kokpitu i urządzić emocjonujące wyścigi na torze! Wesoła cyfrowa zabawa dla fanów LEGO Aplikacja LEGO Builder oferuje łatwe i intuicyjne budowanie. Powiększaj i obracaj modele w 3D, zapisuj zestawy i śledź swoje postępy. • Zabawkowy samochód wyścigowy – dzieci w wieku od dziewięciu lat i miłośnicy szybkich samochodów mogą kolekcjonować, budować i eksponować tę replikę LEGO® Speed Champions Porsche 963 (76916) • Minifigurka w zestawie – samochód zawiera minifigurkę kierowcy z kaskiem i włosami, którą można umieścić w kokpicie i odgrywać przygody na drodze • Realistyczne detale – zabawkowy porsche zawiera realistyczne elementy: czerwono-czarno-białe malowanie, uwydatnione nadkola, obniżoną maskę, kokpit, tylne skrzydło i płetwę z tyłu • Pojazd LEGO® do zabawy i ozdoby – ten realistyczny model Porsche 963 zapewnia świetną zabawę podczas budowania, a następnie można go z dumą ustawić na półce lub wykorzystać do emocjonujących wyścigów z przyjaciółmi • Prezent LEGO® – podaruj ten wyjątkowy, składający się z 280 elementów model Speed Champions jako prezent urodzinowy lub świąteczny dzieciom w wieku od dziewięciu lat lub miłośnikom pojazdów • Przenośny rozmiar – model repliki Porsche ma ponad 4 cm wysokości, 17 cm długości i 7 cm szerokości, więc nadaje się do zabawy w domu i w podróży • Nowy sposób na budowanie – aplikacja LEGO® Builder przeprowadzi Cię przez intuicyjne budowanie. Zapisuj zestawy, śledź postępy oraz przybliżaj i obracaj modele 3D w trakcie budowania • Jeszcze więcej szybkości – sprawdź inne modele LEGO® Speed Champions, w tym Ferrari 812 Competizione (76914), Pagani Utopia (76915) oraz McLaren Solus GT i McLaren F1 LM (76918) • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

125,99 zł
105,83 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,16 zł

7 osób kupiło
44
Przemyślny rycerz Don Kichot z Manczy. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemyślny rycerz Don Kichot z Manczy. Część 2
Dostępny
117 szt.

Niniejszym oddajemy do rąk czytelnika długo oczekiwane pierwsze polskie wydanie krytyczne drugiej części Don Kichota, w nowym, doskonałym przekładzie Wojciecha Charchalisa, przygotowane specjalnie z okazji obchodów czterechsetlecia śmierci autora. W roku 1613, osiem lat po publikacji Don Kichota, do Cervantesa dotarła krążąca po Madrycie plotka, że ktoś pisze kontynuację jego powieści. Oburzony autor, który, zdaje się, w ogóle nie miał takiego zamiaru, zaczął w pośpiechu przygotowywać swoją drugą część. Gdy latem 1614 pisał właśnie rozdział LIX, niejaki Avellaneda, pisarz do dziś pozostający anonimowy, opublikował Drugą część don Kichota z Manczy. Twórca oryginału był tą powieścią ewidentnie zniesmaczony, przeredagował więc swój tekst i zrobił z niego dialog z apokryfem, wyszydzając go i bezwzględnie wyśmiewając od prologu aż po ostatnie zdanie. Tym sposobem, prawdopodobnie zupełnie niechcący, powodowany wyłącznie zalewającą go żółcią, Cervantes dopełnił Don Kichota drugą częścią przygód tytułowego bohatera i ostatecznie stworzył pierwszą w pełni nowożytną powieść europejską. Choć wydaje się, że prawie każdy zna powieść Cervantesa i wielokrotnie widział don Kichota w dziełach wielkich artystów, jak Gustave Doré, Honoré Daumier, Salvador Dali, Pablo Picasso i wielu innych, to z pewnością zaskoczą go rysunki i wizje Wojciecha Siudmaka. Jego dzieła nawiązują głębiej i śmielej do fantastycznych wizji Cervantesa i marzeń don Kichota. Tu, gdzie inni widzieli humorystyczne anegdoty, artysta odczytuje filozoficzne intencje autora. Don Kichot to powieść dająca mnóstwo przyjemności, pomyślana jako łańcuch przypadków spotykających dwie wędrujące postaci, które cechują się niemożliwym do pomylenia wyglądem, wysławiają nader charakterystycznie i prześladowane są przez pecha. (...) Postaci niezapomniane. – Darío Villanueva, dyrektor Królewskiej Akademii Hiszpańskiej, z przedmowy.

99,00 zł
63,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 35,64 zł

6 osób kupiło
45
LEGO Speed Champions. Ferrari 812 Competizione 76914 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Speed Champions. Ferrari 812 Competizione 76914
LEGO
Dostępny
1459 szt.

Ten zestaw konstrukcyjny LEGO® Speed Champions Ferrari 812 Competizione (76914) oddaje całą moc i osiągi prawdziwego samochodu sportowego z limitowanej edycji. Dzieci w wieku od dziewięciu lat i fani samochodów mogą po raz pierwszy zbudować i ustawić na półce ten świetny model. Zbuduj własne ferrari To czerwone zabawkowe ferrari zawiera wiele autentycznych detali: żółty pasek biegnący przez cały samochód, czarny panel na masce, podniesione tylne skrzydło, podkreślone turbulizatory, charakterystyczne reflektory i tylne światła oraz rury wydechowe. W zestawie jest również minifigurka kierowcy wyścigowego, którą można umieścić za kierownicą, by bawić się w wyścigi. Wesoła cyfrowa zabawa dla fanów LEGO Aplikacja LEGO Builder oferuje łatwe i intuicyjne budowanie. Powiększaj i obracaj modele w 3D, zapisuj zestawy i śledź swoje postępy. • Zabawkowe ferrari – model LEGO® Speed Champions Ferrari 812 Competizione (76914) dla fanów pojazdów w wieku od dziewięciu lat i miłośników kultowej włoskiej marki samochodów • Minifigurka w zestawie – model ferrari zawiera minifigurkę kierowcy z kaskiem i włosami, którą można umieścić za kierownicą i cieszyć się szybką jazdą • Mnóstwo detali – czerwona replika Ferrari 812 Competizione ma charakterystyczny żółty pasek biegnący przez cały samochód, czarny panel na masce i widoczne turbulizatory • Wysokiej jakości model kolekcjonerski – ten model samochodu sportowego LEGO® składa się z 261 elementów. Po złożeniu można ustawić go na półce lub odgrywać wyścigi • Kolekcjonerska zabawka – podaruj model samochodu ferrari na urodziny lub święta dzieciom w wieku od dziewięciu lat lub fanom pojazdów • Zabawa w podróży – model Ferrari 812 Competizione ma 4 cm wysokości, 16 cm długości i 7 cm szerokości, dzięki czemu można się nim bawić w domu lub w podróży • Nowy sposób na budowanie – aplikacja LEGO® Builder przeprowadzi Cię przez intuicyjne budowanie. Zapisuj zestawy, śledź postępy oraz przybliżaj i obracaj modele 3D w trakcie budowania • Jeszcze więcej szybkości – sprawdź inne modele LEGO® Speed Champions, w tym Pagani Utopia (76915), Porsche 963 (76916) oraz McLaren Solus GT i McLaren F1 LM (76918) • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

129,99 zł
109,19 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,80 zł

6 osób kupiło
46
KookyLoos Suzi's Suitcase - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,99 zł
66,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,50 zł

6 osób kupiło
47
Przystań nad Wisłą. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystań nad Wisłą. Z autografem
Dostępny
46 szt.

Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego niespodziewanej śmierci, musi nauczyć się samodzielności. Początkowo uchyla się od podejmowania decyzji, z czasem jednak postanawia nadrobić stracone lata i odnaleźć własną drogę do szczęścia. Opuszcza Warszawę i wyrusza do tajemniczego domu położonego na skarpie. Tamara chce odciąć się od dotychczasowego życia i zacząć od nowa, ale tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Przystań nad Wisłą to historia o tym, jak dzieciństwo wpływa na nasze wybory w dorosłości, ale też o sile, która drzemie w każdym z nas i pomaga zawalczyć o spełnienie marzeń.

47,90 zł
30,66 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,24 zł

6 osób kupiło
48
Abominacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abominacja
Dostępny
204 szt.

Ekscytująca, mrożąca krew w żyłach opowieść autora bestsellerowego Terroru, Dana Simmonsa, zabiera czytelników na niebezpieczną wyprawę w najwyższe rejony Ziemi – Himalaje. W 1924 roku zmagania grupy angielskich wspinaczy, których celem było zdobycie najwyższej góry świata, zostają przerwane, gdy podczas ataku na szczyt ginie dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irving. Rok później trzech wspinaczy – brytyjski poeta i weteran Wielkiej Wojny, francuski przewodnik z Chamonix i idealistyczny młody Amerykanin – planując zdobycie Mont Everestu, pozyskuje fundusze na wyprawę od pogrążonej w żałobie lady Bromley, której syn zaginął w Himalajach. Mimo oczywistych przesłanek arystokratka nie wierzy w śmierć syna, dlatego głównym zadaniem wyprawy, do której dołącza kuzynka zaginionego wspinacza, staje się odnalezienie młodego Bromleya. Podczas wspinaczki okazuje się, że ktoś… lub coś… podąża tropem śmiałków, a ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Kto ich ściga? Jaka tajemnica stoi za niewyjaśnionymi zaginięciami wspinaczy w 1924 roku? Bohaterowie ekspedycji poszukiwawczej odkrywają tajemnicę o wiele bardziej przerażającą i... odrażającą niż jakiekolwiek mityczne stworzenie.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

6 osób kupiło
49
Fighter wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fighter wyd. kieszonkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
50
Perfekcyjna niedoskonałość wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

5 osób kupiło
51
Pieśń bogini Kali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń bogini Kali
Dostępny
253 szt.

Lata 70. XX wieku. Kalkuta. Miasto, które zdaje się nie kończyć. Tak samo, jak nie kończą się rozległe dzielnice biedoty, toczone przez choroby i nieszczęścia ich mieszkańców. Kalkuta przytłacza i onieśmiela, odrzuca i przyciąga jednocześnie. Robert Luczak, wysłannik amerykańskiego czasopisma literackiego, udaje się tam wraz z żoną i maleńką córeczką. Jego celem jest pozyskanie praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów – M. Das – przepadł bez wieści kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej patronki miasta, krwawej i okrutnej Kali… bogini bólu i zniszczenia, czasu i śmierci, bezlitosnej Pani kosmicznego ładu. Luczak stanie oko w oko z tajemnicami, których poznanie sprowadzi najprawdziwszy horror na niego i jego rodzinę. Pieśń bogini Kali to nagrodzona World Fantasy Award za rok 1986 debiutancka powieść Dana Simmonsa (Terror, Abominacja, cykl Hyperion) w nowym tłumaczeniu Janusza Ochaba, wzbogacona ilustracjami Macieja Kamudy.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

5 osób kupiło
52
Historia psa zwanego Lojal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia psa zwanego Lojal
Dostępny
187 szt.

Owczarek o znaczącym imieniu Lojal został wychowany w wiosce ludu Mapuche, a mały chłopiec był jego najlepszym przyjacielem. Chłopiec nauczył go szanować wszystkie żyjące stworzenia. Jednak o wiele później pies musi słuchać poleceń ludzi, dla których pracuje i uczestniczyć w polowaniu na uciekiniera, który kryje się po drugiej stronie rzeki. Dokąd zaprowadzi nas to polowanie? Los psa jest zapisany w jego imieniu, a będzie zmuszony dokonać bardzo trudnego wyboru i wypróbować swoją lojalność wobec dawnych przyjaciół. Sepulveda opisuje poetyckim językiem niewielki wycinek historii żyjącego w zgodzie z naturą ludu Mapuche oraz ich zagłady. W przejmujący sposób odnosi się także do niszczenia ich przestrzeni życiowej i przyrody.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
53
Ptaki. Modele 10 gatunków do złożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ptaki. Modele 10 gatunków do złożenia
Dostępny
2633 szt.

Ptaki to połączenie rzetelnej wiedzy o popularnych gatunkach ptaków z pięknymi modelami 3D, które w bardzo prosty sposób można złożyć i którymi można ozdobić swoje otoczenie. W książce znalazło się mnóstwo wspaniałych ilustracji, dzięki którym dziecko nauczy się rozróżniać poszczególne gatunki. Ciekawe, proste i nieprzeładowane opisy pozwolą na jeszcze bliższe poznanie naszych wspaniałych podniebnych przyjaciół. Modele ptaków zostały wykonana z grubego kartonu, co zapewni ozdobom trwałość i radość na długi czas.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

5 osób kupiło
54
Klocki 300 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 300
BAJA, Inna
Dostępny
13 szt.

Przedstawiamy niesamowite klocki BAJA Blocks 300! Przygotuj swoje dziecko do rozwijania umiejętności konstrukcyjnych dzięki tym dużym i solidnym plastikowym klockom. W przeciwieństwie do innych klocków, klocki BAJA Blocks 300 oferują duże elementy zaprojektowane specjalnie dla małych rączek, zapewniając godziny zabawy i setki możliwości! Starannie wykonane w żywych kolorach i o różnorodnych kształtach klocki z pewnością pobudzą wyobraźnię Twojego malucha i pobudzą jego kreatywne myślenie. Mając do dyspozycji tak wiele opcji, dziecko może dać upust swojemu wewnętrznemu architektowi, tworząc niezwykłe budowle. Co więcej, dodatkowe elementy zawarte w zestawie zainspirują je do tworzenia własnych projektów! Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

56,90 zł
49,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,40 zł

5 osób kupiło
55
Sekrety i namiętności. Tom 6. Ukryty wśród cieni przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety i namiętności. Tom 6. Ukryty wśród cieni przeszłości
Dostępny
270 szt.

Eden Mathews była nieślubną córką Dominica Casso. Mężczyzna był głową cieszącej się ponurą sławą mafijnej rodziny. Odkąd pamiętała, musiała się podporządkowywać jej regułom. Żyła pod ciągłym nadzorem, wszędzie była wożona pancernym samochodem przez uzbrojonego ochroniarza. Tkwiła w złotej klatce. Któregoś dnia to wszystko raptownie się skończyło. Eden została wezwana do ojca i otrzymała krótkie polecenie: musi zniknąć. Nie ma prawa zdradzić nikomu, dokąd wyjeżdża. Dostała pieniądze i nowe nazwisko. I niejasną obietnicę, że być może kiedyś wolno jej będzie wrócić. Bishop nigdzie nie zapuszczał korzeni. Błąkał się bez celu po świecie, przenosił się z miasta do miasta, z łóżka do łóżka, od klienta do klienta. Robił tatuaże i podobno był w tym dobry. Kobiety uważały go za przystojniaka, choć na pewno nie był typem miłego faceta. On sam zdawał sobie sprawę z własnych przewinień. Ale odpowiadało mu takie koczownicze życie. Wszystko się zmieniło, kiedy trafił do Nowego Orleanu. To właśnie tam spotkał Eden. Ognista i pełna życia, była jego całkowitym przeciwieństwem. Wyróżniała się w mieście, dało się zauważyć, że była tu obca. Początkowo Bishop nie chciał się angażować w tę znajomość, jednak pewnego dnia, dziwnym zrządzeniem losu, pomógł Eden. A potem coś w niej dostrzegł. Poczuł, że wreszcie znalazł kogoś, dla kogo warto się zmienić, kogo chce chronić i z kim chce żyć pełnią życia. Ale niebezpieczeństwo groziło im obojgu. Mroczne cienie przeszłości nie chciały zniknąć... Meghan March pochodzi z Michigan. Lubi włóczyć się po lasach w zabłoconych butach, z farbą maskującą na twarzy i... nieskazitelnym manikiurem. Uwielbia czytać i pisać nieprzyzwoite historie. Znana jest jako autorka bestsellerowych powieści o twardych mężczyznach szalejących na punkcie silnych kobiet. Aktualnie wiedzie szczęśliwe życie ze swoim prywatnym bohaterem. Dla niej musisz wyjść spomiędzy cieni! Meghan March - pochodzi z Michigan. Od najmłodszych lat uwielbia czytać i nigdy nie wyrosła z tej pasji. Kiedyś pracowała jako poważna prawniczką korporacyjna, obecnie jej światem są wciąż pasjonujące opowieści, kręte fabuły i pełne zwrotów akcji romanse. Pisarka w wolnych chwilach czyta, strzela do celu, wzdycha do szybkich samochodów albo bawi się ze swoimi szalonymi psiakami. Odwiedź stronę autorki: meghanmarch.pl.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

5 osób kupiło
56
Niedźwładek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niedźwładek
Dostępny
1287 szt.

Dziadek Władek to najlepszy dziadek na świecie! Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości ani jego wnuk Michałek, zwany Misiem, ani ulubiony misio Misia, zwany Niedźwładkiem. Cała trójka (dziadek Władek, Misio i Niedźwładek) jest nierozłączna i spędza razem prawie każdą chwilę. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia, bo okazuje się, że dziadek Władek… odszedł. Dokąd? Do nieba. Początkowo ani Misio, ani Niedźwładek nie podejrzewają niczego złego, bo przecież dziadek Władek często gdzieś chodził, ale zawsze wracał. Tym razem jednak wydarzyło się inaczej… Niedźwładek bierze sprawy w swoje łapki i postanawia wyruszyć śladem dziadka Władka do nieba, by sprowadzić go z powrotem. Niedźwładek to urocza i ciepła historia o pożegnaniu z najbliższymi osobami, o tęsknocie i o tym, że choć już ich tu nie ma, zawsze zostają z nami. „W końcu wszyscy coś po sobie zostawiamy. Czasem cenne pamiątki, a czasem bezcenne wspomnienia i uśmiech na twarzach tych, którzy nas najbardziej kochali…”.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

5 osób kupiło
57
Poezje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,30 zł
15,99 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 5,31 zł

5 osób kupiło
58
Janina Turek Zapiski codzienne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

5 osób kupiło
59
The Henna Wars. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Henna Wars.
Dostępny
482 szt.

Nishat miała być zwyczajną nastolatką. Mieszkała w Dublinie, chodziła do szkoły i najbardziej na świecie kochała swoją rodzinę. Mierzyła się z podobnymi problemami, jakie miały inne ciemnoskóre muzułmańskie dziewczyny. Niesatysfakcjonujące wyniki w nauce , szkolne konflikty, dyskryminacja... Jednak było coś jeszcze. Muzułmańskie nastolatki wychodzą za mąż za mężczyzn zaakceptowanych przez rodzinę, a Nishat nie chciała dla siebie takiego losu. Miała dopiero kilkanaście lat, ale już wiedziała, że nigdy nie pokocha mężczyzny. Kiedy zdecydowała się wyznać prawdę swoim rodzicom, miała nadzieję, że zaakceptują ją taką, jaka jest. Liczyła, że zrozumieją, że jej orientacja nie jest sprawą wyboru. Ale Ammu i Abbu szybko rozwiali te złudzenia. Miłość do dziecka to za mało, aby pogodzić się ze wstydem. Z hańbą dla rodziny. Nishat miała być jedną z porządnych muzułmańskich dziewczyn. A one nigdy nie są lesbijkami. Flavia miała urok, ciemną skórę i brazylijskie korzenie. Roztaczała wokół siebie niezwykłą aurę, była piękna i śmiała. I czasami spoglądała na Nishat w taki sposób, w jaki nie patrzą na siebie koleżanki. W tych krótkich momentach serce Nishat wręcz wyrywało się z piersi. Ale to pierwsze w życiu zauroczenie musiało się skończyć. Dziewczyna o brązowej skórze, muzułmanka z Bangladeszu, nie może po prostu być ambitną lesbijką... Możesz być, kim zechcesz. Ale nie sobą... O autorze książki Adiba Jaigirdar jest nauczycielką i autorką książek. Urodziła się w Bangladeszu, od dziesiątego roku życia mieszka w Dublinie. Pisze powieści, które są bardzo dobrze przyjmowane przez krytyków i regularnie zdobywają prestiżowe wyróżnienia. Podczas pisania wspomaga się herbatą i muzyką Janelle Monáe i Hayley Kiyoko. Chętnie dyskutuje o kolonializmie, namiętnie gra w gry wideo i kupuje kolejne szminki.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

5 osób kupiło
60
Bruno Brazil. Tom 5. Noc szakali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruno Brazil. Tom 5. Noc szakali
Dostępny
15 szt.

Bruno Brazil to agent amerykańskich służb wywiadowczych. Dowodzi komandem Kajman, z którym podejmuje się najbardziej niebezpiecznych misji. Nieprzystępny i sarkastyczny, skryty za maską z lodu, przy bliższym poznaniu odkrywa bardziej ludzkie oblicze. Jeden z członków oddziału, Gaucho Morales, jedzie na urlop do rodzinnego Sacramento. Okazuje się, że w mieście rozpanoszyła się mafia, brutalnymi działaniami obracając życie mieszkańców w koszmar. Co gorsza, lokalne władze nie potrafią (a może nie chcą?) przeciwstawić się przestępcom. W tej sytuacji pomoc Bruno Brazila okazuje się nieodzowna. Bruno Brazil jest jedną z klasycznych postaci frankofońskiego komiksu, zaś sam tytuł uznawany jest za dzieło kultowe przez szeroką rzeszę entuzjastów.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

5 osób kupiło
61
Dlaczego warto robić jedną rzecz na raz. Monotasking w dwunastu odsłonach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego warto robić jedną rzecz na raz. Monotasking w dwunastu odsłon...
Dostępny
691 szt.

Gdy cały świat krzyczy: „rób więcej, pragnij więcej, bądź produktywny!”, a lista obowiązków wydłuża się w nieskończoność, jak oprzeć się presji, zredukować stres i nareszcie zwolnić tempo, nie rezygnując z niczego? Z książki dowiesz się: • jak uwolnić się od ciągłego pośpiechu i wyrzutów sumienia, że nie robisz wystarczająco dużo, • jak słuchać, czytać i uczyć się tak, by rozwijać i najlepiej wykorzystywać swoją uwagę, • jak odpoczywać, by czuć się naprawdę odprężonym, • jak czerpać prawdziwą przyjemność ze zwykłego posiłku, spaceru lub kontaktów towarzyskich, • jak odzyskać panowanie nad swoim życiem i kontakt z własnymi myślami, • jak przestać czuć się nieswojo, odkładając telefon i inne rozpraszacze, a wszystko to robiąc… tylko jedną rzecz na raz. "Wspominając najbardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe momenty życia, dostrzegłem w nich wspólny wątek. Pojawiały się wtedy, gdy zajmowałem się tylko jedną rzeczą, skupiając się na tym, co robię i z kim przebywam. Nie były to chwile, gdy próbowałem jednocześnie złapać wszystkie sroki za ogon albo gdy coś mnie rozpraszało i byłem tylko częściowo obecny tu i teraz". "Książka, którą trzymasz w ręku, zaczęła się od zstępującego na mnie olśnienia, że kiedy każdą czynność z osobna obdarzam pełną uwagą, wykonuję ją dobrze i z większą przyjemnością. (…) Bodaj najlepsze w monotaskingu jest to, że można go praktykować w ramach wykonywania zwykłych czynności w każdym obszarze życia. Im częściej będziesz się oddawać jednozadaniowemu działaniu, tym bardziej będziesz się w nim wprawiać – i coraz łatwiej będzie ci podchodzić w taki sposób do kolejnych aspektów życia".

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
62
Siatka organizer na zabawki do kąpieli wieloryb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatka organizer na zabawki do kąpieli wieloryb
Leantoys
Dostępny
11 szt.

Zabawka Do Kąpieli Organizer Pojemnik Na Zabawki Siatka Wieloryb Zabawki do kąpieli Twojego dziecka są w każdym kącie łazienki? Mamy na to rozwiązanie! Organizer, który pomoże utrzymać porządek i zabawki znajdą się zawsze w jednym miejscu. Siatka sprawdzi się również jako przybornik w kuchni lub w pokoju dziecka. Organizer ma podobiznę wielorybka pływającego w oceanie. Wesoły wizerunek zachęci do utrzymania porządku. Siatka zapewni szybkie wysychanie zabawek oraz zapobiegnie powstawaniu pleśni na zabawkach. Dwie przyssawki w zestawie, doskonale przylegają do gładkich powierzchni, dlatego można je przyczepić do płytek bądź szkła. Gdy tylko organizer ulegnie zabrudzeniu, bez problemu można go wyprać. Szybki i łatwy montaż i wszystko na swoim miejscu ! Elementy zestawu: - organizer z wielorybkiem - dwie przyssawki Wymiary siatki: 36 cm x 45 cm x 2 cm Wymiary opakowania: 17 cm x 13 cm x 4 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 18 mc życia. Produkt całkowicie bezpieczny, stworzony z nietoksycznego materiału, zachowując wszystkie standardy. Zasilane dwoma bateriami 1,5 V AA.

13,99 zł
4 osoby kupiły
63
LEGO Classic. Kreatywna zabawa pastelowymi kolorami 11028 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Classic. Kreatywna zabawa pastelowymi kolorami 11028
LEGO
Dostępny
267 szt.

Zainspiruj małych budowniczych w wieku od pięciu lat, wręczając im zestaw LEGO® Classic Kreatywna zabawa pastelowymi kolorami (11028). Dzięki szybkim do zbudowania modelom i niekończącej się zabawie w swobodne budowanie, te atrakcyjne klocki zachęcą dzieci do oddania się swojej pasji do sztuki i projektowania. Pastelowa kreatywna zabawa Ten kreatywny zestaw konstrukcyjny zawiera 333 klocki o różnych kształtach, rozmiarach i pastelowych kolorach. 18 klocków ma oczy, dzięki którym dzieci mogą ożywić swoje dzieła. W zestawie są czytelne, drukowane instrukcje budowania dla pięciu łatwych do złożenia modeli: chmurki, lodów, dinozaura, kota i robota. Wraz ze wzrostem pewności siebie dzieci mogą odkrywać niekończącą się zabawę w budowanie. Cyfrową wersję instrukcji można również znaleźć w aplikacji LEGO Builder. Świetny zestaw dla całej rodziny Zestawy LEGO Classic 5+ dla dzieci powyżej pięciu lat podsuwają im pomysły i inspirują, stanowiąc świetną okazję dla dorosłych do wspólnego budowania i śledzenia etapów rozwoju dzieci. • Pastelowe klocki dla kreatywnych dzieci – zachęcaj dzieci w wieku od pięciu lat do odkrywania kolorów i kreatywności dzięki LEGO® Classic Kreatywna zabawa pastelowymi kolorami (11028) • Urzekające kolory – funkcjonalny zestaw do budowania zawiera 333 klocki w różnych rozmiarach i sześciu pastelowych kolorach. 18 klocków ma oczy, dzięki którym dzieci mogą ożywić swoje modele • Sugestie modeli – przejrzyste drukowane instrukcje budowania inspirują dzieci do stworzenia chmurki, lodów, dinozaura, kota i robota • Prezent dla dzieci – ten prezent na urodziny, święta lub na co dzień zapewnia niekończącą się frajdę, jednocześnie rozwijając umiejętności dzieci w wieku od pięciu lat • Stworzone dla młodych budowniczych – proste instrukcje budowania sprawiają, że tworzenie modeli jest łatwe i przyjemne, a aplikacja LEGO® Builder zawiera też cyfrowe instrukcje • Klocki rozwijające umiejętności budowania – zestawy LEGO® Classic umożliwiają swobodną zabawę i kreatywne wyrażanie siebie • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i łatwo się z nich buduje • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i elementy LEGO® Classic są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z nich spełnia rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

92,99 zł
78,11 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,88 zł

4 osoby kupiły
64
Darwin i Hooker. Opowieść o przyjaźni, pasji i odkryciu, które zmieniło świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Darwin i Hooker. Opowieść o przyjaźni, pasji i odkryciu, które zmienił...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Bohaterowie tej opowieści – Charles Darwin i Joseph Hooker – byli wyjątkowymi kolekcjonerami. Żyli w XIX wieku i przemierzali całą planetę, odwiedzając odludne i często niebezpieczne miejsca, by zbierać dziwne, egzotyczne rośliny i zwierzęta, skamieniałości i kawałki skał, z których wiele w tamtych czasach było dla naukowców czymś zupełnie nieznanym. Dzięki swoim niezwykłym zbiorom znajdowali odpowiedzi na wielkie pytania dotyczące otaczającego ich świata. Oto opowieść o dwóch wybitnych ludziach, których wspólna pasja kolekcjonerska i wielka przyjaźń przyczyniły się do tego, że na zawsze zmieniło się nasze pojęcie o świecie.

50,00 zł
37,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

4 osoby kupiły
65
Lodówka Zosi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Lodówka Zosi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Zosia i Hania mieszkają w tej samej dzielnicy, bawią się w tym samym parku i chodzą do tej samej szkoły. Coś jednak je dzieli: lodówka w domu Hani jest pełna, a lodówka u Zosi świeci pustkami – stoi w niej tylko kartonik mleka. Rodzina Zosi nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by móc sobie pozwolić na regularne zakupy jedzenia. Zosia prosi Hanię, by zatrzymała ten sekret dla siebie, jednak Hania bardzo chciałaby pomóc swojej przyjaciółce. Czy powinna dotrzymać tajemnicy? A może warto porozmawiać o tym z rodzicami? Opowiadanie o przyjaźni i relacji dziewczynek pełne jest lekkości, humoru i pięknych ilustracji. Książka porusza aktualny i ważny temat głodu wśród dzieci, kształtuje empatię, a także zawiera cenne wskazówki, które pomogą czytelnikom wesprzeć osoby znajdujące się w podobnej sytuacji.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
66
Alpina - Cyfrowa waga kuchenna bambusowa 5kg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpina - Cyfrowa waga kuchenna bambusowa 5kg
Dostępny
45 szt.

Ta cyfrowa waga kuchenna ze 100% ekologiczną bambusową powierzchnią ważenia to perełka na Twoim kuchennym blacie. Waży niezwykle precyzyjnie co do grama. Można na niej zważyć produkty do 5 kilogramów i wybrać, czy chcemy to zrobić w gramach, funtach (lb), uncjach (oz) czy mililitrach (ml). Cyfrowy wyświetlacz pokazuje dokładnie, ile coś waży, a po zważeniu waga wyłącza się automatycznie. Posiada również funkcję tarowania dla jeszcze większej dokładności. Oznacza to, że możesz ustawić swój własny punkt zerowy z uwzględnieniem wagi wybranej miski lub wagi. Cechy produktu: ? Dokładność co do grama ? Skala do 5 kg ? Automatyczne wyłączanie ? Funkcja tary ? Pomiary w gr/lb/oz/ml ? Materiał: Bambus ? Łatwe przechowywanie ? W zestawie 1x bateria CR2032Typ: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

47,00 zł
3 osoby kupiły
67
Wypychanki wielkanocne. Wielkanocne koszyczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychanki wielkanocne. Wielkanocne koszyczki
Dostępny
374 szt.

Poznaj wielkanocne tradycje i zwyczaje, a potem przygotuj oryginalne ozdoby, którymi udekorujesz wielkanocny stół. Ozdób dom kolorowymi trójwymiarowymi pisankami, na stole postaw baranka, a w oknie powieś wiosenne kurczątko. Ich wykonanie jest bardzo proste – wystarczy wypchnąć elementy i złożyć je bez użycia kleju i nożyczek. W książce znajdziesz wiele pomysłowych projektów oraz świątecznych ciekawostek, dzięki którym Wielkanoc będzie wyjątkowa!

21,99 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
68
Grundig - Statyw na smartfon / uchwyt selfie stick - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grundig - Statyw na smartfon / uchwyt selfie stick
Dostępny
40 szt.

Spraw, aby Twoje filmy były o wiele bardziej profesjonalne dzięki temu statywowi marki Grundig. Statyw do smartfona wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Posiada pokrętło do bezpiecznego dokręcania. Pod 3 nogami znajdują się antypoślizgowe nakładki. Cechy produktu: ? Uniwersalny uchwyt / statyw ? Wysokość: 30 centymetrów ? Liczba nóg: 3 ? Antypoślizgowe nakładkiTyp: Selfie StickRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

13,99 zł
3 osoby kupiły
69
Miecz świetlny podwójny 2w1 światło dźwięk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecz świetlny podwójny 2w1 światło dźwięk
Leantoys
Dostępny
13 szt.

Miecz Świetlny Podwójny 2w1 Miecz Świetlny to jedna z najbardziej legendarnych broni ze świata science-fiction. Wielu młodych fanów kosmicznych przygód marzy o takim narzędziu. Co jest jednak fajniejsze od miecza świetlnego? Dwa miecze świetlne! Albo, co jeszcze lepsze - podwójny miecz świetlny! Zestaw, który mają państwo okazję zakupić składa się z dwóch mieczy - dłuższego, przeznaczonego do używania w głównej ręce oraz krótszego, lżejszego, dla drugiej lewej. Za pomocą łączeń w końcówkach rękojeści można je połączyć w jeden miecz z dwoma ostrzami! Miecze za pomocą przycisku świecą się, a także wydają odgłosy walki. Dzięki tym funkcjom Twoje dziecko będzie w stanie odgrywać sceny ze swoich ulubionych filmów sci-fi! Miecze mają wbudowane 3 kolory: czerwony, niebieski i fioletowy, które zmieniają się po naciśnięciu przycisku na rączce. Wymiary opakowania: 46 cm x 20 cm x 5,5 cm

38,90 zł
3 osoby kupiły
70
Wyszukiwanki obrazkowe zgadywanki. Zwierzęta w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

3 osoby kupiły
71
Fundacja. Tom 1. Preludium Fundacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fundacja. Tom 1. Preludium Fundacji
Dostępny
234 szt.

Pierwszy tom znakomitego cyklu „Fundacja” Podczas Zjazdu Dziesięcioletniego na Trantorze, stołecznym świecie Imperium, młody matematyk Hari Seldon przedstawia referat, z którego wynika, że wzory psychohistoryczne pozwolą być może kiedyś przewidywać zachowania dużych zbiorowisk ludzkich, a co za tym idzie – przyszłość. Kiedy wieści o tym docierają do Imperatora, Hari Seldon musi uciekać. Ścigany przez wszechwładnego ministra imperialnego Eto Demerzela, próbuje przy pomocy przyjaciół sformułować podstawowe założenia nowej nauki. Przemierza cały Trantor, by w końcu stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem…

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

3 osoby kupiły
72
Artyści z Krakowa II grupa krakowska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyści z Krakowa II grupa krakowska
Dostępny
64 szt.

Publikacja podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajduje się wybór cytatów na temat II Grupy Krakowskiej zestawionych przez Karolinę Czerską, przedrukowane w całości teksty Macieja Gutowskiego i Adama Walacińskiego, wspomnieniowy esej Marka Świcy, a także tekst Marii Anny Potockiej skupiający się na poszczególnych członkach Grupy. Druga część publikacji zawiera fotografie i reprodukcje prac artystów. Artyści (autorzy reprodukowanych prac): Jerzy Bereś, Tadeusz Brzozowski, Józef Chrobak, Maria Jarema, Julian Jończyk, Jerzy Kałucki, Tadeusz Kantor, Janina Kraupe-Świderska, Alfred Lenica, Adam Marczyński, Jadwiga Maziarska, Kazimierz Mikulski, Daniel Mróz, Jerzy Nowosielski, Jan Pamuła, Andrzej Pawłowski, Marek Piasecki, Maria Pinińska-Bereś, Mieczysław Porębski, Karol Pustelnik, Erna Rosenstein, Teresa Rudowicz, Bogusław Schaeffer, Jerzy Skarżyński, Maria Stangret, Jonasz Stern, Janusz Tarabuła, Jan Tarasin, Jerzy Tchórzewski, Danuta Urbanowicz, Witold Urbanowicz, Adam Walaciński, Zbigniew Warpechowski, Marian Warzecha, Jerzy Wroński

70,00 zł
49,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

3 osoby kupiły
73
Karty Paldea Pin Box Sprigatito - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
108,90 zł
103,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,44 zł

3 osoby kupiły
74
LEGO Creator 3 w 1. Przytulny dom 31139 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Creator 3 w 1. Przytulny dom 31139
LEGO
Dostępny
277 szt.

Dzieci w wieku od ośmiu lat z chęcią będą odgrywać scenki w imponującym Przytulnym domu LEGO® Creator 3 w 1 (31139). Zawiera on zabawkowy dom rodzinny z czterema pokojami: kuchnią, salonem, sypialnią i pokojem dziecięcym, a także taras w ogrodzie. Dom otwiera się w połowie, oferując dzieciom wiele możliwości zabawy. Zabawki, które oczarują małych budowniczych Dzieci mogą wybrać jeden z trzech różnych domów, jakie oferuje ten zestaw. Mogą zbudować dwupiętrowy dom rodzinny z tarasem w ogrodzie, a potem zmienić go w trzypiętrową kamienicę nad kanałem z gabinetem na poddaszu, galerią sztuki i kawiarnią lub wybrać się na urlop w domku nad jeziorem z łódką. Każdy model można dostosować do siebie i bawić się z obu stron. Dysponują one trzema minifigurkami (dwoje dorosłych i dziecko), którym można zmieniać ubrania i fryzury, by tworzyć różne postacie. Aplikacja LEGO Builder Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D,zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Modele domów 3 w 1 – dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Przytulny dom (31139) z trzema modelami: domem rodzinnym, kamienicą nad kanałem i domkiem nad jeziorem dzieci mogą odgrywać rodzinne historie • Nieograniczone możliwości zabawy – dzieci mogą budować i przebudowywać trzy różne scenki: rodzinne chwile w domu, galerię sztuki i kawiarnię nad kanałem lub wakacje nad jeziorem • Dwie pozycje do zabawy i ozdoby – każdy model ma dwie pozycje: dom rodzinny i domek nad jeziorem mają zawiasy otwierające budynek w środku, a najwyższe piętro kamienicy nad kanałem można zdjąć i przyczepić z tyłu • Mnóstwo akcesoriów – Przytulny dom dysponuje meblami tarasowymi i skrzynką z listami; kamienica nad kanałem oferuje pieska i dwie papierowe łódki, a domek nad jeziorem obejmuje ognisko i łódkę • Trzy minifigurki – zestaw z domami zawiera trzy minifigurki (dwoje dorosłych i dziecko), którym można zmieniać ubrania i fryzury, by tworzyć nowe postacie • Zabawa w budowanie – ten 808-elementowy model sprawia, że budowanie sprawia frajdę osmiolatkom i starszym dzieciom. To świetny prezent na urodziny lub święta • Kolekcjonerski model – model ma 19 cm wysokości, 19 cm szerokości i 13 cm głębokości, więc w przerwach od zabawy może być ozdobą dziecięcego pokoju • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

279,99 zł
235,19 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 44,80 zł

3 osoby kupiły
75
Alex Neptun. Złodziej smoków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Alex Neptun. Złodziej smoków
Dostępny
1087 szt.

Alex Neptun ma tylko jednego zaciekłego wroga, a jest nim… ocean, który przy każdej okazji próbuje wciągnąć chłopca w śmiertelną pułapkę. Alex trzyma się więc z dala od wody, co nie jest łatwe, gdy mieszka się w nadmorskim miasteczku… Wkrótce jednak będzie musiał pokonać swój lęk, by uratować wodnego smoka uwięzionego w starym miejskim akwarium na szczycie wzgórza. Szybko zrozumie, że z pradawną istotą łączy go głęboka, tajemnicza więź, a ocean wcale nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Z pomocą najlepszej przyjaciółki, utalentowanej technicznie Zoe, miłośnika legend i świetnego nurka Anila, wyjątkowo silnej siostry, skrywającego wiele sekretów dziadka, nietuzinkowej ośmiornicy, czterech zabawnych wydr i szalonej mewy Alex zaplanuje brawurową akcję ratunkową, by wykraść smoka i zwrócić mu wolność. A przy okazji odkryje, że potęgę oceanu ma na wyciągnięcie ręki…

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
76
LEGO Classic. Sterta klocków 11030 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Classic. Sterta klocków 11030
LEGO
Dostępny
218 szt.

Jeśli szukasz świetnej zabawy, możesz zakończyć poszukiwania. Zestaw LEGO® Classic Sterta klocków (11030). Ta wciągająca zabawka jest pełna kolorów i kreatywnych możliwości dla dzieci w wieku od pięciu lat. 1000 klocków w 10 jaskrawych kolorach Zestaw zawiera wiele klocków LEGO w żywych kolorach – szczególną uwagę zwraca oryginalny i bardzo popularny klocek 2x4! Zestaw zawiera czytelne, drukowane instrukcje budowania zabawnych modeli, w tym samochodu, globusa, kwiatka, serca, gitary, domu, emoji, papugi, psa i jabłka. Ten zestaw ma zachęcać do swobodnej, kreatywnej zabawy. Zawiera nawet broszurę pełną instrukcji budowania i sugestii dla młodych budowniczych. Cyfrowe instrukcje można również znaleźć w aplikacji LEGO Builder. Świetny zestaw dla całej rodziny Zestawy LEGO Classic 5+ dla dzieci powyżej pięciu lat podsuwają im pomysły i inspirują, stanowiąc świetną okazję dla dorosłych do wspólnego budowania i śledzenia etapów rozwoju dzieci. • Mnóstwo kolorowych klocków – LEGO® Classic Sterta klocków (11030) to zestaw pełny pomysłów, inspiracji i oczywiście klocków dla początkujących projektantów w wieku od pięciu lat • Rozwijająca zabawa – zestaw zawiera 1000 klocków w 10 jaskrawych kolorach oraz broszurę pełną instrukcji budowania i sugestii • Nieograniczona kreatywność – oprócz budowania wszystkiego, co tylko mogą sobie wyobrazić, dzieci mogą korzystać z drukowanych instrukcji, aby zbudować samochód, globus, kwiat, gitarę, dom, emoji, papugę i wiele innych zabawnych modeli • Niekończąca się zabawa dla dzieci – ten prezent na urodziny, święta lub bez okazji to wiele lat twórczego budowania dla każdego dziecka w wieku od pięciu lat • Stworzone dla młodych budowniczych – proste instrukcje budowania sprawiają, że tworzenie modeli jest łatwe i przyjemne, a aplikacja LEGO® Builder zawiera też cyfrowe instrukcje • Klocki rozwijające umiejętności budowania – zestawy LEGO® Classic umożliwiają swobodną zabawę i kreatywne wyrażanie siebie • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i łatwo się z nich buduje • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i elementy LEGO® Classic są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z nich spełnia rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

279,99 zł
235,19 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 44,80 zł

3 osoby kupiły
77
LEGO Creator 3 w 1. Motocykl vintage 31135 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Creator 3 w 1. Motocykl vintage 31135
LEGO
Dostępny
1229 szt.

Dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Motocykl vintage (31135) dzieci i wielbiciele fajnych pojazdów w wieku od ośmiu lat mogą cieszyć się wieloma godzinami wyścigów. Klasyczny motocykl ma kierownicę, ruchome przednie koło, lampy, duży wydech i podpórkę, by ustawić go jako ozdobę. Zabawa dla fanów superszybkich pojazdów Z zestawu Creator 3 w 1 fani LEGO mogą zbudować trzy różne modele. Mają do wyboru imponujący motocykl vintage, rower z podpórką oraz dragstera Top Fuel, który będzie brać udział w ekscytujących wyścigach. Mogą też użyć własnej wyobraźni i stworzyć coś całkowicie nowego. Wesoła cyfrowa zabawa dla fanów LEGO Ciesz się nowym sposobem budowania dzięki aplikacji LEGO Builder. Możesz w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. • Pojazd 3 w 1 – dzięki zestawowi LEGO® Creator 3 w 1 Motocykl vintage (31135) z motocyklem, rowerem i dragsterem Top Fuel dzieci w wieku od ośmiu lat mogą oddać się zabawie pobudzającej wyobraźnię • Wspaniałe możliwości zabawy – modele umożliwiają odgrywanie trzech różnych historii: przejażdżki po bezdrożach na motocyklu, odkrywania miasta na rowerze lub wyścigów na torze dragsterem Top Fuel • Mnóstwo funkcji – motocykl vintage ma kierownice i ruchome przednie koło, rower ma podpórkę, a dragster ma ruchome gumowe koła • Prosta budowa – zestaw ze 128 elementami pozwala małym budowniczym w wieku od ośmiu lat cieszyć się budowaniem, zanim przejdą do zabawy pojazdami • Zabawa w podróży – motocykl ma 7 cm wysokości, 13 cm długości i 6 cm szerokości. To idealny rozmiar dla zabawki, którą dzieci mogą wszędzie zabrać ze sobą • Jeszcze więcej zabawy 3 w 1 – sprawdź też inne zestawy z serii LEGO® Creator 3 w 1, w tym Prom kosmiczny (31134), Kamper na plaży (31138) i Przytulny dom (31139) • Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka • Wysoka jakość – już od ponad sześciu dekad produkujemy klocki LEGO® tak, aby za każdym razem można je było łatwo rozdzielić • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki konstrukcyjne LEGO® spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

75,99 zł
63,83 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,16 zł

3 osoby kupiły
78
Pistolet na wodę niebieski 75cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na wodę niebieski 75cm
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Pistolet Na Wodę 1200 ml Niebieski 75 cm Zabawkowe pistolety wodne to zabawka używana przez dzieci w okresie letnim, czy to nad morzem, na podwórku, przy basenie. Zabawa z ich wykorzystaniem wywoła ogromną radość u dzieci, ale i dorosłych też uwielbiają bitwy wodne. Plusem jest ochłoda w upalne dni. Radość z twarzy waszych pociech nie zejdzie, najbardziej szczęśliwe są wtedy, jak się ubrudzą lub tak jak w tym przypadku umoczą. Prezentowana broń na wodę jest w kolorystyce jasnoniebieskiej z elementami pomarańczowego. Płaski koniec umożliwia oparcie pistoletu o ramie, co zwiększy precyzję i celność. Amunicja, czyli woda, jest bezpieczna i można rozpocząć potyczkę z rodziną lub rówieśnikami. U góry pistoletu znajduje się pomarańczowy korek, należy otworzyć go i napełnić zbiorniczek do 80 % wodą. Pojemność całego zbiorniczka to 1200 ml. Ciśnienie będzie miało dość duży zasięg 8 m, a i pojemność sprawi, że zabawa będzie dużo dłuższa i maluch nie musi się martwić o brak amunicji w trakcie boju. Amunicja naładowana? Więc jedyne co pozostało, wziąć pistolet do ręki i rozpocząć podwórkowe bitwy. Wymiary zabawkowego pistoletu: 75 cm x 19 cm x 5 cm Wymiary opakowania: 77 cm x 28 cm x 6 cm Zabawkowy pistolet na wodę przeznaczony jest dla wszystkich dzieci powyżej 6. roku życia. Zabawka zgodna z normą EN71

66,90 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
79
Slazenger - Markowy zestaw do ping ponga / tenisa stołowego 5 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slazenger - Markowy zestaw do ping ponga / tenisa stołowego 5 elementó...
Dostępny
8 szt.

Rakietka do gry w tenisa stołowego firmy Slazenger. Rakietka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, znakomicie sprawdzi się podczas gry dla początkujących. Ergonomiczny uchwyt rakietki z łatwością dopasowuje się do dłoni. Kompaktowy rozmiar i pokrowiec pozwalają na łatwy transport. Cechy produktu: ? Materiał: drewno, guma ? Kolor gumy: jedna strona: czerwony, druga strona: czarny ? Ergonomiczny uchwyt rakietki ? Zestaw składa się z: rakietki, 3 białych piłeczek i pokrowcaTyp: Akcesoria sportoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

30,00 zł
3 osoby kupiły
80
LEGO City. Wyzwanie kaskaderskie - rampa z kołem do przeskakiwania 60359 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City. Wyzwanie kaskaderskie - rampa z kołem do przeskakiwania 603...
LEGO
Dostępny
235 szt.

Podczas zabawy zestawem LEGO® City Wyzwanie kaskaderskie – rampa z kołem do przeskakiwania (60359) na dzieci czekają godziny niesamowitych pokazów kaskaderskich i konkurencji. Dzieci ustawiają koło do skakania w pozycji pionowej lub poziomej, rozpędzają motocykl kaskaderski i wyskakują z rampy, aby wykonywać pełne akcji akrobacje. Zestaw zawiera motocyklistę LEGO City Stuntz. Zabawa w budowanie dla dzieci w wieku od pięciu lat Ten zestaw LEGO City Stuntz zawiera proste drukowane instrukcje oraz aplikację LEGO Builder – cyfrowy przewodnik z intuicyjnymi narzędziami do powiększania i obracania, które umożliwiają dzieciom wizualizację modeli pod różnymi kątami podczas budowania. Pozwól dziecku zostać gwiazdą pokazu! Z zestawami LEGO City dzieci znajdą się w samym środku akcji, a realistyczne pojazdy, szczegółowe budowle i inspirujące postacie zachęcą je do wesołego odgrywania ról. Zabawkę można też połączyć z innymi zestawami z serii LEGO City Stuntz, by urządzać jeszcze większe pokazy kaskaderskie. • Realistyczne wyczyny kaskaderskie dla dzieci – zestaw LEGO® City Wyzwanie kaskaderskie – rampa z kołem do przeskakiwania (60359) jest gotowy do urządzania pełnych akcji pokazów i konkurencji kaskaderskich • Co jest w pudełku? – ten zestaw konstrukcyjny zawiera obręcz LEGO® City Stuntz do ustawienia w pionie lub poziomie, rampę startową, motocykl kaskaderski napędzany kołem zamachowym i minifigurkę motocyklisty • Zabawne konkursy – dzieci rozpędzają zabawkowe motocykle z rampy, aby przelecieć przez poziomą ognistą obręcz, i zmieniają konfigurację zestawu, aby przeskoczyć przez pionowy krąg gwiazd • Fajny prezent dla dzieci, które uwielbiają zabawki pełne akcji – spraw, by urodziny lub inny dzień były wyjątkowe dzięki temu zestawowi LEGO® City Stuntz dla dzieci w wieku od pięciu lat, które lubią fajne zabawki • Wymiary – w pozycji poziomej i z przyczepionymi płomieniami LEGO® obręcz ma 15 cm wysokości, 16 cm szerokości i 25 cm głębokości • Zawiera akcesoria dla minifigurek LEGO® – w zestawie jest kask dla minifigurki i trofeum • Drukowane i cyfrowe instrukcje budowania – w aplikacji LEGO® Builder na smartfony i tablety dzieci mogą przybliżać i obracać powstający model, by obejrzeć go ze wszystkich stron • Rozbudź dziecięcą kreatywność – z zabawkami LEGO® City dzieci są w samym środku akcji, a budowle, pojazdy i postacie zachęcają do zabawy w świecie wyobraźni • Zabawki najwyższej jakości od 1958 roku – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu można mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

84,99 zł
69,69 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

3 osoby kupiły
81
Mądre bajki Gęsi Zuzanny. Najważniejsze wartości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,60 zł
10,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 4,61 zł

3 osoby kupiły
82
Siatka organizer na zabawki do kąpieli kurczak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatka organizer na zabawki do kąpieli kurczak
Leantoys
Dostępny
8 szt.

Zabawka Do Kąpieli Organizer Pojemnik Na Zabawki Siatka Kurczak Zabawki do kąpieli Twojego dziecka są w każdym kącie łazienki? Mamy na to rozwiązanie! Organizer, który pomoże utrzymać porządek, a zabawki znajdą się zawsze w jednym miejscu. Siatka sprawdzi się również jako przybornik w kuchni lub w pokoju dziecka. Organizer ma podobiznę wielorybka pływającego w oceanie. Wesoły wizerunek zachęci do utrzymania porządku. Siatka zapewni szybkie wysychanie zabawek oraz zapobiegnie powstawaniu pleśni na zabawkach. Dwie przyssawki w zestawie, doskonale przylegają do gładkich powierzchni, dlatego można je przyczepić do płytek bądź szkła. Gdy tylko organizer ulegnie zabrudzeniu, bez problemu można go wyprać. Szybki i łatwy montaż i wszystko na swoim miejscu ! Elementy zestawu: - organizer z kurczakiem - dwie przyssawki Wymiary siatki: 36 cm x 45 cm x 2 cm Wymiary opakowania: 17 cm x 13 cm x 4 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 18 mc życia. Produkt całkowicie bezpieczny, stworzony z nietoksycznego materiału, zachowując wszystkie standardy.

12,99 zł
3 osoby kupiły
83
Karty Paldea Pin Box Quaxly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Paldea Pin Box Quaxly
Pokemon TCG
Dostępny
32 szt.

109,90 zł
104,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,49 zł

2 osoby kupiły
84
Maszynka projektor do baniek mydlanych + płyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszynka projektor do baniek mydlanych + płyn
Leantoys
Dostępny
2 szt.

Maszynka Projektor Do Baniek Mydlanych Płyn Piękne, wielokolorowe bańki mydlane umilą zabawę Twojego dziecka. Każdy maluch jest pełny podziwu tych kolorowych, szybujących baniek. Spodoba się każdemu dziecku - zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Robienie baniek mydlanych z użyciem prezentowanej maszyny jest bardzo prostym zajęciem. Pierwszym krokiem jest wlanie specjalnego płynu do maszyny i uruchomienie maszynki przyciskiem ON/OFF znajdującym się na górze zabawki. Gotowe! Możemy teraz podziwiaj piękne, wielokolorowe bańki. Posiada 7 oczek, dzięki czemu maszyna może zrobić ich setki. Wyglądem przypomina projektor, który używa się do odtwarzania zdjęć lub filmów na większym ekranie. Kolorystyka biało- szara i wygodna rączka ucieszą malucha, ponieważ będzie mógł z nim chodzić wszędzie. Innowacyjna formuła płynu sprawia, że jego skład jest bezpieczny i nietoksyczny, a bańki są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Elementy zestawu: - maszyna baniek - płyn do baniek - kabel USB - bateria Wymiary generatora baniek: 19 cm x 14 cm x 11 cm Wymiary opakowania: 29 cm x 19 cm x 12,5 cm Generator baniek zasilany jest baterią 3,7 V 500 mAh, które są dołączone do zestawu. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zabawka posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71. Komplet zapakowany jest w pudełko, dzięki czemu nadają się na prezent dla dziecka.

53,90 zł
2 osoby kupiły
85
Kobiety z obrazów / Kobiety z obrazów Nowe historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z obrazów / Kobiety z obrazów Nowe historie
Dostępny
33 szt.

Galeria kobiecych losów zapisanych w obrazach: ponad 30 portretów artystek, muz, modelek, inspiratorek i protektorek w jednym pakiecie. Wszystkie fascynujące, bogato ilustrowane opowieści Małgorzaty Czyńskiej o kobietach, które tworzyły dzieła światowej klasy oraz inspirowały najwybitniejszych artystów, zebrane w eleganckim etui. Zrób sobie prezent: dowiedz się, jak ważny był wkład kobiet z obrazów do światowej kultury, historii sztuki i emancypacji, a przy okazji naciesz oczy kolorowymi reprodukcjami mniej i bardziej znanych dzieł malarskich.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
86
Hela sama. Zasypia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hela sama. Zasypia
Dostępny
4425 szt.

Gdy zabawki są już posprzątane, a kolacja zjedzona, nadchodzi czas na wieczorne, rodzinne rytuały Heli: kąpiel, mycie zębów, ubieranie w piżamkę i czytanie książek. Lecz gdy przychodzi pora snu, nie wszystko idzie zgodnie z planem – dziewczynka wierci się w łóżku i nie może zasnąć. Hela może jednak liczyć na wsparcie i bliskość mamy oraz jej pomoc przy zasypianiu. Hela sama. Zasypia to kolejny tom serii o sympatycznej dziewczynce, która każdego dnia doświadcza nowych rzeczy. Książka to wyciszające, bogato ilustrowane opowiadanie dla dzieci oraz poradnik dla rodziców, który podpowiada, jak ułatwić dziecku zasypianie. W serii z poradnikiem ukazały się już takie tomy, jak Hela sama. Robi siku, Hela sama. Oddaje smoczek oraz Hela sama. Ubiera choinkę.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
87
Kobieta z sąsiedztwa wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
88
LEGO DUPLO. Ryneczek bio 10983 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO DUPLO. Ryneczek bio 10983
LEGO
Dostępny
329 szt.

Wprowadź maluchy w świat zakupów dzięki zestawowi LEGO® DUPLO® Pierwsze klocki Ryneczek bio (10983). Ten uroczy ryneczek pozwala dzieciom odtworzyć scenki z życia, gdy będą ważyć przedmioty na wadze, płacić zabawkowymi monetami o różnej wartości i zabierać jedzenie do domu w uroczej materiałowej torbie. Zabawki edukacyjne skupione na zabawie Dzieci mogą dowiedzieć się, na czym polega równowaga, układając zabawkową rzodkiewkę, truskawkę, cytrynę i arbuza. Wszystkie zestawy LEGO DUPLO zaprojektowano z myślą o wyrażaniu siebie – w tym zestawie każdy produkt ma inną minę, aby zachęcić dzieci do kreatywnej zabawy! Praktyczne zabawki edukacyjne dla małych dzieci Zabawki LEGO DUPLO umożliwiają przedszkolakom nieograniczoną zabawę, wyrażanie siebie i radosną naukę. Ten zestaw zachęca do interaktywnej zabawy dzieci i dorosłych, którzy mogą odgrywać rolę sprzedawcy owoców i warzyw lub klienta. Zestawy DUPLO pozwalają rodzicom i małym dzieciom razem uczestniczyć w ważnych etapach ich rozwoju podczas wspólnego budowania i zabawy. • Zabawka z ryneczkiem – przedstaw małym konstruktorom w wieku od 18 miesięcy zabawę w zakupy dzięki zestawowi LEGO® DUPLO® Pierwsze klocki Ryneczek bio (10983) • Pełen detali zestaw zapewniający długą zabawę – zestaw zawiera arbuza, cytrynę, rzodkiewkę i truskawkę, wszystkie z różnymi minami, a także wagę, trzy monety i materiałową torbę • Pomysłowa zabawa dla maluchów – małe dzieci ważą jedzenie na wadze, płacą zabawkowymi monetami, a następnie zabierają produkty do domu w materiałowej torbie na zakupy • Prezent dla dzieci w wieku 18 miesięcy i starszych – opiekunowie, którzy chcą uczestniczyć w etapach rozwoju swoich dzieci, mogą podarować tę edukacyjną zabawkę maluchom, które uwielbiają zakupy • Wymiary – stoisko mierzy 20 cm wysokości, 15 cm szerokości i 15 cm głębokości. Waga ma 16 cm wysokości, 19 cm szerokości i 6 cm głębokości • Rozwijanie wyobraźni – rozbuduj zabawę w ekologiczną uprawę dzięki zestawom Rosnąca marchewka (10981), Traktor z warzywami i owocami (10982) i Ogród uprawowy (10984) • Instrukcje krok po kroku – ten zestaw obejmuje łatwe instrukcje obrazkowe i w wersji cyfrowej w aplikacji LEGO® Builder, dzięki czemu nawet nowi fani LEGO poradzą sobie z budowaniem • Edukacyjne zabawki do zabawy i nauki – ten zestaw LEGO® DUPLO® pomaga przedszkolakom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i uczy je, jak rosną rośliny podczas budowania i zabawy z rodzicami i opiekunami • Jednolita jakość – zestawy LEGO® DUPLO® spełniają surowe branżowe standardy. Dziękitemu maluchy mogą z łatwością chwycić, złączyć i rozłączyć klocki – i tak jest niezmiennie od 1969 roku • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i inne elementy LEGO® DUPLO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i dokładnie badane, aby zapewnić, że spełniają wymagające światowe standardy bezpieczeństwa

129,99 zł
109,19 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,80 zł

2 osoby kupiły
89
Puzzle 54 Mini Strażak Sam w gotowości 2 TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 54 Mini Strażak Sam w gotowości 2 TREFL
Trefl
Dostępny
39 szt.

Puzzle z postaciami bajki "Strażak Sam" spodobają się każdemu dziecku! Wysokiej jakości materiał i nadruk sprawiają, że produktem można cieszyć się przez długi czas. Wymiary obrazka: 20 x 13 cm.

6,00 zł
5,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
90
LEGO Marvel. Drużyna Spider-Mana w latarni Zielonego Goblina 10790 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Marvel. Drużyna Spider-Mana w latarni Zielonego Goblina 10790
LEGO
Dostępny
310 szt.

Od podziemnej jaskini po dynię na szczycie latarni – zestaw LEGO® Marvel Drużyna Spider-Mana w latarni Zielonego Goblina (10790) jest wypełniony akcją dla dzieci w wieku od czterech lat. Skarby, pułapki i pojedynki superbohaterów Zestaw zawiera cztery minifigurki – Milesa Moralesa, Ghosty'ego, Sandmana i Zielonego Goblina – a także wrak statku pirackiego do zbudowania, kolej do transportu skradzionego skarbu, jaskinię, która służy również jako więzienie, latarnię morską Zielonego Goblina i liczne akcesoria. Klocek startowy w postaci muru daje dzieciom pewność siebie podczas budowania i umożliwia przerabianie zestawu. Proste instrukcje są dostępne w formie kolorowej, ilustrowanej broszury, a aby zabawa była jeszcze lepsza i cyfrowa aplikacja LEGO Builder zawiera intuicyjne narzędzia do powiększania i obracania, które pozwalają dzieciom wizualizować budowany przez nie model. Świetna zabawa dla całej rodziny Zestawy dla dzieci powyżej czterech lat to idealny sposób na wspólne budowanie dla dzieci i dorosłych, bez względu na to, czy mają już doświadczenie w budowaniu z klocków LEGO czy robią to po raz pierwszy. • Superbohaterowie na morzu – LEGO® Marvel Drużyna Spider-Mana w latarni Zielonego Goblina (10790) zawiera kultowe postacie i oferuje wiele możliwości zabawy z myślą o dzieciach w wieku od 4 lat • Realistyczna akcja – zestaw zawiera minifigurki Milesa Moralesa, Ghosty'ego, Sandmana i Zielonego Goblina, a także wrak pirackiego statku do zbudowania, kolej, więzienie w jaskini i siedzibę Zielonego Goblina w latarni morskiej • Mnóstwo pomysłów na zabawę – dzieci odgrywają niekończące się walki dobra ze złem z udziałem bohaterów i złoczyńców LEGO® Marvel oraz skradzionej skrzyni skarbów • Prezent dla dzieci – dzięki klockowi startowemu i prostemu budowaniu ten zestaw wspiera rozwój dzieci w wieku od czterech lat podczas niekończącej się praktycznej i pomysłowej zabawy • Wymiary – latarnia morska ma 22 cm wysokości, 31 cm szerokości i 21 cm głębokości • Kreatywne budowanie – drukowane, ilustrowane instrukcje pokazują cel każdego etapu budowania, a aplikacja LEGO® Builder oferuje cyfrowe narzędzia do powiększania i obracania, dzięki którym dzieci mogą wizualizować swój model podczas budowania • Rozbudowana zabawa – zestawy LEGO® dla dzieci od czterech lat wprowadzą je w świat ulubionych postaci z filmów i seriali oraz bohaterów życia codziennego • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić • Pewność i bezpieczeństwo – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i sprawdzane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

159,99 zł
134,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 25,60 zł

2 osoby kupiły
91
LEGO Star Wars™. Hełm dowódcy klonów Cody'ego™ 75350 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Star Wars™. Hełm dowódcy klonów Cody'ego™ 75350
LEGO
Dostępny
264 szt.

Oddaj hołd lojalnemu żołnierzowi, budując kolekcjonerski model dla dorosłych LEGO® Star Wars™ Hełm dowódcy klonów Cody’ego (75350). Ciesz się satysfakcjonującym budowaniem szczegółowego hełmu, który nosiła kultowa postać z serialu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów”. Podstawka zbudowana z klocków i tabliczka dopełniają całości. Świetny pomysł na prezent Ten model o złożonej konstrukcji to świetny pomysł na prezent dla siebie samego albo innego dorosłego fana Gwiezdnych Wojen lub doświadczonego konstruktora z klocków LEGO. W zestawie są instrukcje budowania krok po kroku, które można znaleźć także w aplikacji LEGO Builder. Galaktyka w Twoich rękach Wszystko zaczęło się dawno temu, w odległej galaktyce… Teraz saga toczy się dalej w Twoim salonie dzięki zestawom LEGO Star Wars dla dorosłych. Odkrywaj ekscytującą serię, bo w marcu 2023 roku pojawią się nowe hełmy, które możesz dodać do kolekcji. • Hełm dowódcy klonów Cody’ego (75350) – wykorzystaj swoją kreatywność, by stworzyć szczegółowy model kolekcjonerski LEGO® Star Wars™ przedstawiający hełm dowódcy Cody’ego CC-2224 • W sam raz do wyeksponowania – przeżyj na nowo ekscytujące sceny z serialu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów”, budując hełm dowódcy klonów Cody’ego i ustawiając go na podstawce z klocków z tabliczką • Zbuduj swoją kolekcję – kolekcjonerski model należy do serii modeli hełmów LEGO® Star Wars™ • Pomysł na prezent – zestaw z 776 elementami będzie doskonałym prezentem na urodziny lub święta dla dorosłego fana „Gwiezdnych Wojen™”, pasjonata budowania z klocków LEGO® lub kolekcjonera hełmów LEGO Star Wars • Konstrukcja, która robi wrażenie – kolekcjonerski model hełmu dowódcy klonów Cody’ego ma 21 cm wysokości, 12 cm szerokości i 14 cm głębokości • Instrukcje budowania krok po kroku – w pudełku i w aplikacji LEGO® Builder znajdziesz ilustrowane instrukcje budowania • Z odległej galaktyki prosto do Twoich rąk – zestawy LEGO® Star Wars™ dla dorosłych przeznaczone są dla hobbystów takich jak Ty, którzy doceniają kreatywne, odprężające zajęcia • Jakość premium – klocki i elementy LEGO® spełniają wysokie branżowe standardy, dzięki czemu zawsze do siebie pasują i mocno się trzymają • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i skrupulatnie badane na wiele innych sposobów, aby można było mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

349,99 zł
293,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 56,00 zł

2 osoby kupiły
92
LEGO Technic. Ford GT, wersja z 2022 roku 42154 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Technic. Ford GT, wersja z 2022 roku 42154
LEGO
Dostępny
264 szt.

Odkryj niesamowitą dbałość o szczegóły i kultowy wygląd, a wszystko to zawarte we wciągającym projekcie dla dorosłych LEGO® Technic Ford GT, wersja z 2022 roku (42154). Ciesz się budowaniem, montując napęd na tylne koła z mechanizmem różnicowym, działający silnik V6, niezależne zawieszenie na wszystkie koła, przedni układ kierowniczy, otwierane drzwi, detale reflektorów, działające skrzydło spoilera i otwieraną maskę. Twoje wysiłki zostaną nagrodzone oszałamiającym modelem kolekcjonerskim w skali 1:12, który jest stworzony do tego, by go eksponować. Spotkanie innowacji z wydajnością Wciel się w projektantów Forda, odtwarzając wszystkie oszałamiające szczegóły tego supersamochodu. Podziwiaj aerodynamiczny kształt, który sprawia, że Ford GT 2022 jest niezwykłym samochodem na torze i poza nim. Wygodne instrukcje Aplikacja LEGO Builder to wygodny sposób na uporządkowanie instrukcji. Używaj aplikacji do powiększania i obracania modeli w 3D, zapisywania zestawów, śledzenia postępów i znajdowania inspiracji do nowych modeli. • Model samochodu do zbudowania – odtwórz wszystkie szczegóły Forda GT 2022 dzięki temu zestawowi dla dorosłych LEGO® Technic Ford GT, wersja z 2022 roku (42154) • Uruchom silniki – ten model Forda GT zawiera detale inspirowane prawdziwym samochodem, takie jak silnik V6 z ruchomymi tłokami, niezależne zawieszenie na wszystkie koła i przednia oś skrętna • Podziwiaj szczegóły – ciesz się budowaniem, montując takie detale, jak napęd na tylne koła z mechanizmem różnicowym, otwierane drzwi, regulowany spojler i otwierana maska • Prezent dla wielbicieli aut – model supersamochodu do złożenia z klocków przeznaczony dla dorosłych budowniczych LEGO® i wielbicieli Forda to misterne zadanie konstrukcyjne, którego efektem jest zachwycająca dekoracja • Wymiary – model LEGO® Technic ma 9 cm wysokości, 39 cm długości i 18 cm szerokości • Wygodne instrukcje – aplikacja LEGO® Builder sprawia, że instrukcje budowania są uporządkowane i są zawsze pod ręką dzięki narzędziom, które umożliwiają powiększanie i obracanie modeli w 3D, zapisywanie zestawów i śledzenie postępów • Możesz jechać, gdzie chcesz – modele LEGO® Technic to zaawansowane projekty konstrukcyjne, a wiele z nich jest przeznaczonych specjalnie dla dorosłych budowniczych • Wysoka jakość – elementy LEGO® Technic spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite, zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć oraz rozdzielić • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® Technic są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa

579,99 zł
487,19 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 92,80 zł

2 osoby kupiły
93
Ołówek wieczny kwadratowy srebrny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek wieczny kwadratowy srebrny
Antra
Dostępny
16 szt.

Ołówek wieczny srebrny MP-3327 - ołówek ze specjalną końcówką, której ścieralność jestmniejsza niż 0,005 mm na metr pisania - ekwiwalent 100 klasycznych ołówków, długość 15,5 cm

30,80 zł
26,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,62 zł

2 osoby kupiły
94
Opowiadania zebrane. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowiadania zebrane. Tom 2
Dostępny
131 szt.

„Wytrwać w tej pracy pomagało mi przeświadczenie, że mój trud może być przydatny dla innych osób, które pragną się poświęcić pisarstwu”. - ze Wstępu. Opowiadania zebrane Franka Herberta to pierwsze w naszym kraju tak obszerne wydanie krótkich form prozatorskich autora Diuny. Zgromadzone w dwóch tomach utwory – aż czterdzieści! – są, można śmiało powiedzieć, bezcenne. To właściwie przekrój zainteresowań pisarza, które znalazły później odzwierciedlenie w jego najwybitniejszym dziele – „Kronikach Diuny”. Polski czytelnik ma dzięki temu wyjątkową szansę poznać najważniejsze tematy twórczości Herberta, obserwować, jak się one zmieniały, śledzić rozwój jego stylu i przyglądać się ewolucji jako pisarza – jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, gatunku sięgającego czasów Lukiana z Samosat.

79,00 zł
59,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,75 zł

2 osoby kupiły
95
Slazenger - Markowa rakietka do ping ponga / tenisa stołowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slazenger - Markowa rakietka do ping ponga / tenisa stołowego
Dostępny
18 szt.

Rakietka do gry w tenisa stołowego firmy Slazenger. Rakietka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, znakomicie sprawdzi się podczas gry dla początkujących. Ergonomiczny uchwyt rakietki z łatwością dopasowuje się do dłoni. Kompaktowy rozmiar i pokrowiec pozwalają na łatwy transport. Cechy produktu: ? Materiał: drewno, guma ? Kolor gumy: jedna strona: czerwony, druga strona: czarny ? Ergonomiczny uchwyt rakietki ? Zestaw spakowany w poręczną saszetkęTyp: Akcesoria sportoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

20,00 zł
2 osoby kupiły
96
Piłeczka miękka 7,6cm dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczka miękka 7,6cm dinozaury
MZ-IMPORT, Inna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Miękkie i lekkie piłki są świetnym dodatkiem do każdej wycieczki lub zabawy w ogrodzie, więc zbierz dzieci i cieszcie się dniem spędzonym na świeżym powietrzu z tą mięciutką piłeczką! Żywe kolory i obrazki dinozaurów wywołają uśmiech na twarzach dzieci, które będą zainteresowane odkrywaniem natury. Przygotuj się na zabawę i gry bez końca! Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

3,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
97
Z życia cyganerii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Z życia cyganerii
Dostępny
373 szt.

„…Wprzód egzystencja sztuki, artysty, związana była zawsze z jakimś mniejszym lub większym dworem, z osobą króla czy wielkiego pana; dopiero w nowoczesnym ustroju społecznym dwór mecenasa rozpylił się w szary tłum bezimiennej publiczności, która rozstrzyga o sławie i dochodach artysty. Osobliwe warunki życia wytworzyły typ cygana, tego króla bez ziemi, owijającego się dumnie dziurawą peleryną niby płaszczem monarszym. Świadomość, że o wartości jego decyduje talent, i tylko talent, stwarza w artyście lekceważenie kodeksu etyki społecznej w stosunku do mieszczucha, filistra (mydlarza, jak niedawno u nas się mówiło), którego uważa jakby za reprezentanta wrogiego plemienia; niestałość dochodów, niestosunek pomiędzy stanem materialnym a wysokim napięciem duchowym, częste wreszcie ocieranie się o świat zbytku — wytwarzają ową specyficzną gospodarkę, w której owoc kilkumiesięcznej pracy spożywa się w kilka godzin, aby nazajutrz rozpocząć życie czarnej nędzy, bardziej w tych kontrastach odpowiadające wyobraźni artysty niż ciągła uregulowana mierność. A wreszcie, te okresy wytężonej pracy, łamania się z samym sobą, to rozbujanie nerwów między upojeniem twórczym a zwątpieniem niemocy lub zawodu pociąga za sobą nieodzowną potrzebę równie silnych odczynów odurzenia i szalonych wybryków. Ta dekoracyjna strona życia cyganerii, te hulanki i ekscentryczności najbardziej podpadają oczom publiczności, jako iż tamte dnie i noce mozolnej, wytrwałej pracy pozostają w cieniu: stąd tyle ciem, wabionych owym łatwym na pozór, barwnym i niefrasobliwym życiem, leci ku temu światu — ażeby w nim spłonąć. Tę też cyganerię, bawiącą się, biesiadującą, całującą ładne buziaki, płatającą tysiączne psoty, wziął Murger za przedmiot swoich Scen. …Cyganeria! to pojęcie skrystalizowało się pod piórem Murgera po raz pierwszy i definitywny zarazem…” Tadeusz Boy Żeleński

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
98
Gumowe zwierzątka wodne z siatką rekinem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumowe zwierzątka wodne z siatką rekinem
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Zestaw do Kąpieli Zwierzątka Wodne Gumowe Siatka Rekin Zabawny, kolorowy zestaw sprawdzi się zarówno w wannie, jak i w ogródkowym basenie. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, których pociecha boi się wody i nie lubi kąpieli - wielokolorowe, barwne rybki i inne zwierzątka z pewnością ułatwią oswajanie się z wodą w formie zabawy. Wszelkie elementy posiadają malutkie otworki, do których wpada woda, po naciśnięciu zabawki woda w zabawny sposób wystrzeliwuje z niej, co na pewno rozbawi dziecko. Można wymyślić zabawę w podjęcie próby złapania wszystkich zwierzątek w sieć, a przeszkodą za każdym razem będzie woda, która faluje i zmienia położenie zwierzątek. Siatka ma niebieską obręcz i wygodny uchwyt mieszczący się do małych rączek. Dziecko ćwiczy przez to zdolności manualne i precyzję. W skład zestawu wchodzą: - siatka do łowienia zwierzątek - gumowe zwierzątka: żółw, wieloryb, głowomłot, mors, rozgwiazda, ośmiornica Zwierzątka wchodzące w skład zestawu kąpielowego wykonane są z atestowanych, niegroźnych dla dziecka materiałów. Wymiary zestawu: siatka: 28 cm x 15 cm szerokość otworu: 10 cm długość rączki: 11 cm zwierzątka: 7 cm x 7 cm x 3 cm Wymiary opakowania: 32 cm x 20 cm x 4 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Zgodna z normą EN71 i certyfikatem CE. Zestaw posiada certyfikat CE, stanowiący o bezpieczeństwie płynącym z użytkowania zabawki zarówno w stosunku do malucha, jak i środowiska. Siatka z plastikowym uchwytem jest bardzo poręczna i wygodna, co z pewnością ułatwi maluchowi zabawę. Stworzonka zostały wykonane z wytrzymałej, grubej gumy.

21,90 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
99
Polska Jagiellonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Polska Jagiellonów
Dostępny
326 szt.

Polska Jagiellonów to słynny esej historyczny, w którym opisana zostaje historia dynastii Jagiellonów. Rządzili oni w Polsce od drugiej połowy XV wieku i to za ich panowania nasz kraj stał się ogromnym imperium, z którym wszyscy w Europie musieli się liczyć. Obejmowało ono Polskę, Litwę, Czechy i Węgry. Po raz pierwszy w dziejach Europy powstało państwo wielu narodów, wiar i kultur. Był to prawdziwie Złoty Wiek Rzeczypospolitej, czas wielkich przemian, rozwoju nauki, kultury, zmiany obyczajów. Tak wiele działo się przez te lata, że do dziś historycy mogą odkrywać coraz to nowsze aspekty i sięgać po stare źródła. Polska Jagiellonów to niesamowita lektura dla wszystkich historyków i osób zainteresowanych historią Polski. Stanowi kontynuację Polski Piastów i zaliczana jest do najbardziej znanych dzieł w literaturze polskiej. Siłą tego eseju jest „nie naukowa beznamiętność, lecz jej przeciwieństwo - ton osobisty, bezpośrednie, jak najmocniejsze zaangażowanie się autora, przemawiającego wprost i na własną odpowiedzialność”.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
100
Burnin? CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burnin? CD
Hooker John Lee, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry