hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 9 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sopoty (Tomasz Słomczyński), na drugim Niechciani, nielubiani. Warszawski rap lat 90. (Filip Kalinowski). Kolejny produkt to Zagubiony w Dolinie Śmierci. Obsesja i groza w Himalajach (Harley Rustad) oraz Puste wygony (Kasia Bulicz-Kasprzak).
1
Sopoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sopoty
Dostępny
998 szt.

Sopot powstał zapewne około tysiąca lat temu. Pierwszy raz stał się modny i prestiżowy już w XVI wieku, kiedy zamożni gdańszczanie zaczęli budować tam letnie rezydencje. Sto lat później pojawili się pierwsi patoturyści. To szwedzcy żołnierze urządzający w swoich kwaterach hałaśliwe pijatyki. Minęły wieki, ale pewne rzeczy się nie zmieniły. Miasto, które w XIX wieku oficjalnie zyskało status uzdrowiska, do dziś zmaga się z nadmiarem uciążliwych gości. Sopot to jednak nie tylko polskie San Remo. Jego kształt i charakter przez stulecia tworzyli kolejni mieszkańcy ­– polscy, niemieccy, kaszubscy, żydowscy. Wszyscy zostawili w nim swoje ślady, podobnie jak kolejne władze, które kształtują miejski krajobraz. Sopocianie omijają Monciak i rzadko zaglądają na molo. Prawdziwe życie toczy się w bocznych uliczkach, na werandach, blokowiskach, wzgórzach, w sopockim lesie. Za przewodnika po tym świecie mamy Tomasza Słomczyńskiego – bo Sopoty to również osobista historia autora i jego rodziny, opowieść o niełatwych relacjach z miastem, fascynacjach i rozczarowaniach, odejściach i powrotach.

48,90 zł
28,85 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,05 zł

241 osób kupiło
2
Niechciani, nielubiani. Warszawski rap lat 90. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Niechciani, nielubiani. Warszawski rap lat 90.
Dostępny
841 szt.

„Brak pieniędzy, perspektyw; stres – sam wiesz, jak jest”. Rap to muzyka miejsc, ludzi i czasów, która jak żaden inny gatunek odbija szarą i niekiedy trudną rzeczywistość. Dlatego bezpańskie dzieci polskiej transformacji znalazły w rapie otuchę i świadomość, że są też inni, którzy widzą świat takim, jaki jest naprawdę. Autentyczność była bowiem w rapowym środowisku największą wartością, ostatecznym sprawdzianem tego, komu można wierzyć. Filip Kalinowski niczym osiedlowy kronikarz prowadzi nas przez historię warszawskiego rapu lat dziewięćdziesiątych, pokazując, że to właśnie w tej muzyce jak w soczewce skupiło się wszystko, co na podwórka przyniosły pierwsze lata III RP. Zręcznie lawiruje między ciemną i jasną stroną stołecznego rapu, pisząc zarówno o tych, którzy spisywali kolejne strony „chuligańskiego raportu z osiedla”, jak i o tych, którzy spontanicznie i lekko bawili się słowem. Wszystko to na tle największych bolączek ostatniej dekady XX wieku – drapieżnego kapitalizmu, zorganizowanej przestępczości, epidemii brown sugar, policyjnych nadużyć i innych „osiedlowych akcji”. Książka Kalinowskiego to pasjonująca podróż przez Warszawę lat dziewięćdziesiątych i opowieść o tych, którzy „niechciani, nielubiani” czuli się nie bez powodu, a swoją prawdę i bunt mogli wyrazić w rymach i bitach.

49,90 zł
28,94 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,96 zł

165 osób kupiło
3
Zagubiony w Dolinie Śmierci. Obsesja i groza w Himalajach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Zagubiony w Dolinie Śmierci. Obsesja i groza w Himalajach
Dostępny
723 szt.

Dolina Parwati w odległym zakątku Indii jawi się jako idylliczny azyl w Himalajach. Ma też jednak ciemną stronę – zniknęły tam bez śladu dziesiątki turystów z całego świata, w większości młodych podróżników spragnionych wyzwań. Przyczyn do dziś nie udało się ustalić: czy padli ofiarą przestępstwa, nieszczęśliwego wypadku, czy postanowili zerwać z dotychczasowym życiem? Jednym z zaginionych jest Justin Alexander, Amerykanin, który kilka lat wcześniej zrezygnował z pracy w korporacji i z plecakiem wyruszył w świat. Swoje przygody relacjonował w mediach społecznościowych, z czasem stając się zakładnikiem wykreowanego wizerunku obieżyświata. Spał po jaskiniach w poszukiwaniu sensu życia, ale jednocześnie rozpaczliwie szukał zasięgu, żeby wrzucać do sieci nie zawsze prawdziwe relacje. W jednym z postów napisał, że rusza ze swoim guru na pielgrzymkę w Himalaje, by uczyć się jogi i medytacji. Nigdy nie wrócił. Zagubiony w Dolinie Śmierci to wciągająca opowieść o poszukiwaniu wolności, duchowości i próbie nadania życiu sensu. To także przejmująca historia Justina Alexandra i innych podróżników, którzy dotknięci „syndromem indyjskim” zatracili się w poszukiwaniu przygody.

56,90 zł
33,57 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 23,33 zł

152 osoby kupiły
4
Puste wygony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Puste wygony
Dostępny
619 szt.

Piąty tom porywającej wiejskiej sagi inspirowanej historią rodzinną autorki. Tynczyn zasnuły ponure chmury okupacji. W nowej rzeczywistości ludzie przekonują się, że tak, jak nie należy wracać do przeszłości, tak i o przyszłość lepiej nie pytać. Trzeba się skupić jedynie na tym, jak przetrwać. Każdego wieczoru pojawia się strach, czy nazajutrz znów uda się przeżyć. Kolejne dni są jak ochłapy wyrwane z zakrwawionych zębów losu. Młodzi mieszkańcy Tynczyna nie wiedzą jeszcze wszystkiego o sobie, a już muszą zdawać egzamin z dojrzałości, przyzwoitości, patriotyzmu. Codziennie tracą nadzieję i na nowo ją odzyskują. Wojna zmusza ich do podejmowania decyzji, których nigdy by nie podjęli, do wybierania dróg, którymi nigdy by nie poszli. Gdy wojenny kurz opadnie, będą musieli spojrzeć sobie w oczy i odpowiedzieć na pytanie, jakimi ludźmi są teraz. Kasia Bulicz-Kasprzak – choć dziś mieszka w mieście, od lat jest związana ze wsią; od pokoleń chłopka, właścicielka niewielkiego gospodarstwa na Zamojszczyźnie. Potrafi doić krowy, prowadzić ciągnik. Odróżnia zboża jare od ozimych i zna tajniki uprawy buraków cukrowych. Niezmiennie fascynuje ją polska wieś, jej specyficzny klimat i relacje między mieszkańcami. Pisarka, matka, gospodyni.

45,00 zł
27,90 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,10 zł

108 osób kupiło
5
Andromeda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Andromeda
Dostępny
471 szt.

Młoda kobieta trafia na staż do wydawnictwa, szybko dostaje ofertę stałej pracy i zostaje w wymarzonym miejscu na wiele lat, biorąc na siebie coraz większą odpowiedzialność za autorów oraz jedną z najlepszych i najbardziej prestiżowych serii wydawniczych na rynku, tytułową Andromedę. Wszystko dzieje się pod okiem Gunnara, kierownika literackiego z ogromnym doświadczeniem zawodowym, powszechnie znanego i szanowanego. Z biegiem lat ich relacja w pracy przeradza się w coś, co dla obu jest trudne do zdefiniowania. Może chodzi o głębokie wzajemne zrozumienie i prawdziwą przyjaźń? A może tak naprawdę o coś innego? Akcja powieści Therese Bohman rozgrywa się w Sztokholmie, w wydawnictwie bliźniaczo podobnym do tego, w którym ukazują się powieści autorki. To opowieść o tradycji i nowoczesności, nadziejach i rozczarowaniach, idealizmie i brutalnej rzeczywistości. Therese Bohman pracuje w Andromedzie na skrajnościach, które, jak się okazuje, mają z sobą wiele wspólnego. O sztafecie pokoleń pisze inteligentnie, a zestawiając przeszłość z teraźniejszością, umiejętnie miesza gorycz z nostalgią, sprawstwo z tym, co po prostu się wydarza, młodość z doświadczeniem. Dwoje bohaterów łączy pochodzenie, brak dyplomu, i wstyd, a dzieli płeć, różnica wieku i czas, w którym mogli ziścić swój sen. – Georgina Gryboś, „Literacka Kavka”

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

100 osób kupiło
6
Piękne umysły. Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami postrzegają świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Piękne umysły. Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami pos...
Dostępny
566 szt.

Czy zdarza Ci się, że coś wiesz, ale nie umiesz wyjaśnić skąd? Czy rozwiązujesz problemy w niestandardowy sposób? Czy masz żywą wyobraźnię? Czy masz talent muzyczny, plastyczny lub mechaniczny? Jeśli tak – możliwe, że jesteś osobą myślącą wizualnie. Taki sposób myślenia przypomina trochę korzystanie z grafik Google’a lub oglądanie krótkich filmów na Instagramie lub TikToku. W Twojej głowie pojawia się sekwencja obrazów zrozumiała tylko dla Ciebie. Wśród osób myślących wizualnie są najwięksi wynalazcy tacy jak Thomas Edison, Alan Turing czy Elon Musk. Dla osób myślących wizualnie kluczowa jest możliwość nauki metodą prób i błędów. Dlatego często kiepsko sobie radzą w szkole, gdzie kładzie się nacisk na naukę teorii. Jak rozpoznać i wspierać naszych przyszłych inżynierów, projektantów, artystów? W swojej najnowszej książce Temple Grandin uczy rodziców, w jaki sposób mogą odkryć i rozwijać mocne strony swoich dzieci. Danie dziecku szansy na sukces jest czymś niezmiernie ważnym, a punktem wyjścia powinno być zrozumienie tego, jak ono myśli, a więc także, jak się uczy. Temple Grandin nawiguje między sposobami myślenia niczym najsprawniejszy pilot, pokazując czytelnikom, że każdy z nas jest inny pod względem odbierania świata, kreacji myśli, najlepszej metody uczenia się. Podkreśla przede wszystkim wartość tej różnorodności – zgodnie z jej słowami możemy tylko zyskać, jeśli wykorzystamy moce tkwiące w umysłach każdego typu i rodzaju. – Izabela Hnidziuk-Machnica, dyrektor zarządzająca Fundacji Aleklasa

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

88 osób kupiło
7
Klasztor. Żałoba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Klasztor. Żałoba
Dostępny
848 szt.

Krople deszczu nie znikają, gdy dotkną muru – eksplodują. Modlitwa w jidysz szeptana przed snem nie przynosi chłopcu ukojenia, choć zapowiada matczyny pocałunek. Język nawróconej siostry staje się błahy i szorstki. Dziadek wciąż uparcie twierdzi, że na ramieniu wytatuował sobie numer telefonu. Czy można ostatecznie zrekonstruować przeszłość rodziny naznaczonej Zagładą? Jak to jest być Żydem tylko czasami? Eduardo Halfon w dwóch zwięzłych autobiograficznych powieściach opowiada o wyprawach śladami rozsianych po świecie przodków. W Klasztorze narrator przyjeżdża do Izraela na ślub swojej siostry – od niedawna żyjącej w ortodoksyjnej wspólnocie. W Żałobie wraca do rodzinnej Gwatemali, by rozwikłać tajemnicę śmierci brata ojca, kilkuletniego Salomona. Mierząc się z mrocznymi sekretami rodziny i własną skomplikowaną tożsamością, Halfon tworzy poruszającą opowieść o godzeniu się z wieczną obcością i podążaniu za prawdą bez pomocy jakiegokolwiek Boga. Na tom składają się powieści: Klasztor i Żałoba.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

79 osób kupiło
8
Wycinam, naklejam, rysuję. Małe zoo. Wycinanki edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wycinam, naklejam, rysuję. Małe zoo. Wycinanki edukacyjne
Dostępny
83 szt.

To aktywizująca książka dla przedszkolaków. Jak z niej korzystać? Dziecko wycina proste elementy i przykleja w odpowiedniej kolejności tak, by powstał obrazek, a całość kompozycji dopełnia, rysując po linii przerywanej. Perforacja w książce ułatwia wyrywanie kart i wycinanie. Wycinam, naklejam, rysuję. Małe zoo. Wycinanki edukacyjne to okazja do nabywania niezbędnych i praktycznych umiejętności manualnych.

17,00 zł
9,99 zł

Rabat 41,2%
oszczędzasz 7,01 zł

76 osób kupiło
9
Wycinam, naklejam, rysuję. Dinozaury. Wycinanki edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wycinam, naklejam, rysuję. Dinozaury. Wycinanki edukacyjne
Dostępny
247 szt.

To aktywizująca książka dla przedszkolaków. Jak z niej korzystać? Dziecko wycina proste elementy i przykleja w odpowiedniej kolejności tak, by powstał obrazek, a całość kompozycji dopełnia, rysując po linii przerywanej. Perforacja w książce ułatwia wyrywanie kart i wycinanie. Wycinam, naklejam, rysuję. Dinozaury. Wycinanki edukacyjne to okazja do nabywania niezbędnych i praktycznych umiejętności manualnych.

16,99 zł
9,99 zł

Rabat 41,2%
oszczędzasz 7,00 zł

65 osób kupiło
10
Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne
Dostępny
360 szt.

Umysł i ciało pozostają w absolutnej symbiozie. Upraszczając – jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie - kiedy ciało zdrowe, to i umysł jest w dobrej kondycji. Jednak są ludzie, u których opisana zależność nie występuje. Każdy z nas tylko do pewnego momentu zachowuje kontrolę nad swoim ciałem i psychiką, a stres, którego doświadcza człowiek współczesny, sprawia, że granica między kontrolą a jej utratą jest cieńsza niż kiedykolwiek. Jej przekroczenie może objawić się chorobami psychosomatycznymi i autoimmunologicznymi. Do tej pory chorobami cywilizacyjnymi nazywaliśmy nadciśnienie, otyłość i cukrzycę. Teraz dołączyły do nich nowe, które autorka nazywa: „chorobami wyzwań”. Z chorobami cywilizacyjnymi mają jednak wspólny mianownik: są związane ze zmianą stylu życia. Z tym, że staliśmy się pokoleniem trzech krzeseł: biurowego, samochodowego i fotela przed telewizorem, a nasza dieta bazuje na produktach pełnych konserwantów, hormonów, wypełniaczy, które zmieniają mikroflorę jelitową. Ewa Kempisty-Jeznach pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata. Stres, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zaczynając od powietrza i wody pitnej, a skończywszy na spożywanym jedzeniu, zmieniły nasze zdrowie. Autorka opisuje na przykładach swoich pacjentów codzienną pracę współczesnego lekarza skonfrontowanego z nowym rodzajem chorób, zwanych psychosomatycznymi. Uchyla nam drzwi swojego gabinetu, ukazując, jak za różnymi objawami ciała pacjentów nie skrywa się choroba organiczna, tylko głośny krzyk duszy człowieka. Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć, jak działa jego ciało wobec współczesnych wyzwań, i nie chce przeoczyć pierwszych sygnałów psychosomatyki. Konsekwencją niedostrzeżenia tych zmian mogą być bowiem przedłużające się objawy bólowe, zespół wypalenia, a nawet depresja.

42,00 zł
25,62 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,38 zł

60 osób kupiło
11
Jak powstało życie na Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak powstało życie na Ziemi
Dostępny
220 szt.

Cztery miliardy lat temu, na pewnej martwej planecie, krążącej wokół niepozornej gwiazdy na obrzeżach Drogi Mlecznej, pojawiło się życie. Skąd się tam wzięło? Czy powstało spontanicznie? A może przybyło z innych planet? Autorzy, biologowie ewolucyjni, od dawna zafascynowani zagadką powstania życia na Ziemi, zabierają nas w podróż do korzeni Drzewa Życia – opowiadają o tym, co wiemy (bardzo niewiele) i czego się domyślamy (całkiem sporo). Opisują warunki, jakie panowały miliardy lat temu na Ziemi, oraz rekonstruują kolejne etapy powstawania życia na podstawie DNA współczesnych nam istot. Unikają przy tym fachowego żargonu i obszernie objaśniają konieczne naukowe pojęcia. Jak powstało życie na Ziemi to napisana z pasją i rozmachem historia Ziemi, a także przewodnik po najnowszych osiągnięciach współczesnej nauki. Książkę zilustrował znakomity artysta, współtwórca Piwnicy pod Baranami, Kazimierz Wiśniak.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

52 osoby kupiły
12
Nauczyciele Wielki zawód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczyciele Wielki zawód
Sokolińska Joanna, RM
Dostępny
343 szt.

Puszczałam na lekcji film. Miałam kłopot ze sprzętem. Był obraz, były napisy, ale dźwięk był bardzo cichy. Próbowałam go podgłośnić, majstrowałam przy komputerze, nie widząc ekranu. Zajęło mi to dużo czasu (jakieś dziesięć minut). Kiedy wreszcie się udało, wstałam i wtedy zobaczyłam, że niechcący wyłączyłam obraz. Przez dziesięć minut klasa siedziała w ciszy, przed pustym ekranem, udając przede mną, że ogląda film. Woleli nic nie robić, niż powiedzieć mi, że wyłączyłam obraz. Dlaczego? Bo byłam dla nich nikim. Nieważną osobą od nieważnego dla nich przedmiotu. [fragment książki] Jak zostaje się nauczycielem w Polsce? Ile tak naprawdę zarabia nauczyciel i jak długo trwają wakacje? Czy wszyscy rodzice są roszczeniowi, a dzieci rozwydrzone? Kto nie szanuje ?belfrów? i kim są dla systemu szkolnictwa? Czym różni się praca w szkole państwowej i prywatnej? I o co chodzi z tą Finlandią? Na te i wiele innych niełatwych pytań odpowiadają sami nauczyciele. Autorka przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z przedstawicielami tej profesji, którzy bez ogródek opowiadają o swojej drodze zawodowej i doświadczeniach. Mówią, co trzyma ich w pracy i wzbudza nadzieję, a co pozbawia ich złudzeń i skłania do odejścia. To szczera i bezkompromisowa opowieść o polskim systemie nauczania, z którą każdy może skonfrontować własne wyobrażenia. Joanna Sokolińska ? socjolożka i reporterka, współautorka książek Rodziny himalaistów i Mów o mnie ono. Była złą uczennicą. Utrzymuje kontakty z kilkorgiem wspaniałych eksnauczycieli jej dzieci. Dwoje z nich wypowiada się w tej książce.

39,99 zł
23,59 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,40 zł

50 osób kupiło
13
Jak się różnimy? Gender oczami prymatologa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się różnimy? Gender oczami prymatologa
Dostępny
361 szt.

Czy to prawda, że dziewczynki wolą kolor różowy, a chłopcy – niebieski? Dlaczego dziewczynki chętniej bawią się lalkami i pluszowymi misiami, a chłopcy – samochodzikami i robotami? Co ma większy udział w kształtowaniu tożsamości płciowej człowieka: natura czy kultura? Światowej sławy prymatolog zabiera głos w jednej z najważniejszych dyskusji XXI wieku. Wyjaśnia podstawowe pojęcia: orientacja seksualna, płeć kulturowa (gender), płeć biologiczna, tożsamość płciowa. Następnie, posiłkując się swoim doświadczeniem w badaniach innych naczelnych (jak szympansy zwyczajne i szympansy bonobo), opisuje socjalizację człowieka, jego zachowania seksualne, narzucane każdej płci role społeczne, a także niemożliwe do osiągnięcia wzory idealnej kobiety i idealnego mężczyzny. Przekonuje, że tożsamość płciowa każdego człowieka składa się z dwóch części: płci biologicznej i kulturowej (gender). Wszystko, co robimy, odzwierciedla współgranie genów i środowiska. De Waal podkreśla przy tym, że tożsamość płciowa to temat szeroki i różnorodny, i tę różnorodność należy pielęgnować. Nigdy bym nie chciał żyć w świecie, w którym ludzie niczym się od siebie nie różnią – stwierdza Frans De Waal. Byłoby to niewiarygodnie nudne miejsce.

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

47 osób kupiło
14
Chiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Chiny
Dostępny
508 szt.

Oto historia Chin oraz ich starcia z Zachodem, począwszy od XIX wieku aż po kolejne stulecie, od dekretu cesarskiego zakazującego handlu opium aż po wybuch rewolucji. Niemal stuletni konflikt objął swoim zasięgiem rozległe tereny od Hongkongu po Pekin i Wielki Mur, wstrząsnął w posadach pełnym egzotycznych splendorów Letnim Pałacem i Zakazanym Miastem, nie oszczędzając także zwykłych wiejskich osad. W dramatyczne zmagania uwikłany jest cały wachlarz postaci: młoda, świeżo poślubiona wieśniaczka walcząca ze skostniałą tradycją swojego ludu, mandżurskie cesarzowe i wojownicy, wpływowi eunuchowie, fanatyczni tajpingowie i zbuntowani bokserzy, nieustraszeni chińscy piraci, artyści, konkubiny, łajdacy i bohaterowie, pełni dobrych intencji misjonarze oraz chciwi kupcy, zachodni dyplomaci i żołnierze. Cesarstwo chwieje się w posadach, a fortuny powstają i upadają. Niezrównany mistrz sagi historycznej powraca... Rutherfurd kreśli pełną rozmachu opowieść, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ożywia historię całego narodu, jego tradycje i ludzi, których ta historia dotyczyła. – Newsweek Wielkie brawa; otrzymujemy monumentalny, złożony i niezwykle wciągający obraz dziewiętnastowiecznych Chin. – The Times Edward Rutherfurd urodził się w angielskim Salisbury. Studiował w Cambridge i kalifornijskim Stanford. W 1983 roku porzucił pracę w branży wydawniczej, żeby osiąść w domu rodzinnym i poświęcić się pisaniu Sarum powieści historycznej obejmującej okres dziesięciu tysięcy lat, której akcja rozgrywa się w okolicach Stonehenge. Gdy książka ukazała się cztery lata później, od razu trafiła na listy światowych bestsellerów. Od tego czasu napisał kilka poczytnych powieści m.in. Paryż, Nowy Jork, Londyn, Rosja, Dublin i Irlandia.

99,99 zł
62,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 37,00 zł

35 osób kupiło
15
Cevenole. Zbrodnia w uzdrowisku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cevenole. Zbrodnia w uzdrowisku
Dostępny
421 szt.

Błyskotliwy kryminał w klasycznym stylu, znakomicie osadzony w realiach PRL-u. Połowa lat 60. XX wieku. Mały, górski kurort, a w nim elegancki pensjonat, prowadzony przez Annę Małecką, córkę znanego przedwojennego satyryka. Oaza spokoju i dyskrecji dla PRL-owskich wyższych sfer. W tle muzyka puszczana z adapteru Bambino, tętniące życiem kuracjuszy uzdrowisko oraz przepiękna symfonia Cevenole. Sielankę przerywa dopiero tajemnicze morderstwo. Zadanie znalezienia sprawcy władze powierzają młodemu porucznikowi milicji obywatelskiej Krzysztofowi Polowi. Okazuje się jednak, że do pewnych tajemnic dotrzeć może tylko Stanisław Gorszewski człowiek o przenikliwym intelekcie i skomplikowanej historii życia. Gdy losy obu mężczyzn niespodziewanie się splatają, śledztwo przybiera zupełnie zaskakujący obrót Marek Żaromski zwykły nauczyciel historii mieszkający w niezwykłym miejscu Rymanowie- Zdroju. Mąż Marzenki, tata Kacpra i Emilki.

44,90 zł
26,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,86 zł

33 osoby kupiły
16
Edek idzie do zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edek idzie do zoo
Dostępny
499 szt.

EDEK to nowa seria napisana przez Thomasa Brunstroma i zilustrowana przez Thorbjorna Christoffersena przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Jej bohaterem jest Edek – młodszy brat Oli, którą znamy z książek o jej zwariowanym tacie. Edek z tatą i Olą wybierają się do zoo. Chłopiec czekał na to cały tydzień, więc jest ogromnie podekscytowany. Sprawdźcie, jakie pomysły przyjdą Edkowi do głowy i które zwierzę spodoba mu się najbardziej!

34,99 zł
20,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

32 osoby kupiły
17
Koniec tęczy. Chile po Pinochecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Koniec tęczy. Chile po Pinochecie
Dostępny
269 szt.

Laboratorium świata przyszłości Październik 2019 roku. W Santiago rozpoczyna się fala protestów. „To nie 30 pesos, to 30 lat” – głosi slogan, którym posługują się protestujący. Nawiązują w nim do podwyżki cen biletów na metro i trzech dekad, jakie minęły od zakończenia rządów Augusto Pinocheta. „Nowe Chile rodzi się teraz [...]. Niemal wszyscy najwybitniejsi znawcy kontynentu [...] na różne sposoby formułowali popularną tezę o Ameryce Łacińskiej jako »laboratorium świata przyszłości«. Jeśli rzeczywiście mają rację, to Chile jest w tym laboratorium zdecydowanie najciekawszym stanowiskiem doświadczalnym”. Chile to jedyne na świecie państwo, w którym rewolucja komunistyczna została przeprowadzona za pomocą demokratycznych wyborów. Po niej nastąpił zamach stanu i siedemnastoletni terror dyktatury Pinocheta. Dla jednych (na czele z Janem Pawłem II) czołowego antykomunisty, dla innych – zbrodniarza. A później? Nierozliczanie trudnej przeszłości, walka o dostęp do aborcji, uprzywilejowana pozycja Kościoła katolickiego, wadliwy system emerytalny i pogłębiające się nierówności społeczne. Wszystko to jest wciąż żywe, gdy miliony Chilijczyków wychodzą na ulice, by doprowadzić do referendum konstytucyjnego i stworzyć kraj nie dla polityków, a dla obywateli. Czy im się to uda? Jakie polityczne i społeczne zmiany przyniosły protesty z ostatnich kilku lat? Czy śledząc walkę Chilijczyków, Polacy mogą lepiej zrozumieć swój kraj?

54,99 zł
36,84 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,15 zł

30 osób kupiło
18
Trening ciiiiszy dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening ciiiiszy dla dzieci
Dostępny
517 szt.

Wyciszone dziecko - tak, to naprawdę możliwe! "Kochanie, proszę, skup się chociaż na chwilę" - od teraz wszyscy rodzice, którym zdarzyło się wypowiedzieć te słowa (czyli prawdopodobnie większość), mają do dyspozycji bezcenną pomoc w postaci tej książki. Paulina Mechło, autorka bestsellerów z zakresu treningu umysłu, tym razem zaprasza do zabawy w atrakcyjny sposób uczącej wyciszenia, koncentracji i uważności. Czyli umiejętności, z których nabyciem obarczone nadmiarem bodźców, przykute do ekranów smartfonów i komputerów dzieci XXI wieku mają spore problemy. Zebrane w książce zadania i zabawy są świetną alternatywą dla elektronicznej rozrywki - pokazują, że "analogowy" świat, ten wokół nas, też może być ciekawy, tajemniczy i fascynujący. Wraz ze znanym już fanom Pauliny Mechło Móżdżkiem dzieci wspaniale spędzą czas, ucząc się przy tym lepiej zapamiętywać, koncentrować, wyciszać.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

29 osób kupiło
19
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki
Dostępny
415 szt.

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę poćwiczyć – tak jak Pucio! Z jego pomocą pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze. Dr n. hum.Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

24 osoby kupiły
20
Miasteczko Mamoko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko Mamoko
Dostępny
293 szt.

Pierwsza z serii pomysłowych książek obrazkowych o miasteczku Mamoko. Każda rozkładówka to bajecznie narysowana panorama fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. Miasteczko Mamoko to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci.

36,90 zł
22,51 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 14,39 zł

23 osoby kupiły
21
Ptaki Europy. Przewodnik do rozpoznawania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki Europy. Przewodnik do rozpoznawania
Dostępny
232 szt.

Spośród dotychczas wydanych, jest to najobszerniejszy, zawarty w jednym tomie, fotograficzny przewodnik do rozpoznawania europejskich ptaków przygotowany przez ten sam zespół autorów, co Britain’s Birds, książka, która zdobyła wielką popularność w Wielkiej Brytanii. Ptaki Europy to najbardziej wszechstronny, wiarygodny i wyczerpujący jednotomowy przewodnik fotograficzny do rozpoznawania wszystkich gatunków ptaków dotychczas obserwowanych w Europie. – Prezentuje wszystkie 928 gatunki stwierdzone w Europie (w tym rozmnażające się na wolności gatunki sztucznie wprowadzone) – Najwięcej potrzebnej informacji niesie 4700 wspaniałych zdjęć przedstawiających ptaki tak, jak wyglądają one w naturze – Skupia się na wiadomościach niezbędnych przy rozpoznawaniu, opisując wszystkie szaty oraz odróżnialne podgatunki – Umożliwia szczegółowe porównanie podobnych i trudno odróżnialnych gatunków – Informuje o szczegółach ubarwienia, głosach, statusie gatunku i o siedliskach, w których gatunek występuje – Zawiera 540 map, przygotowanych we współpracy z BirdLife International

150,00 zł
90,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 60,00 zł

22 osoby kupiły
22
Trzysta procent socjalizmu. Przodownicy pracy w PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzysta procent socjalizmu. Przodownicy pracy w PRL
Dostępny
624 szt.

Przodownictwo pracy w PRL-u to temat niemal zupełnie zapomniany. Starsze pokolenia mogą jeszcze kojarzyć go ze słynnym niegdyś filmem Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru”. Młodsi – już z niczym. A przecież to historia bardzo daleka od banału, przepełniona heroizmem i ludzkimi dramatami, obrazująca doskonale grozę stalinizmu i komunistyczną utopię. W trudnej powojennej rzeczywistości tysiące robotników uwierzyło w obietnicę lepszego, socjalistycznego jutra i zaangażowało się bez reszty w masowy ruch współzawodnictwa pracy. W wyścigowym tempie wznosili domy i wydobywali węgiel, bijąc kolejne rekordy, wyrażane w setkach procent tak zwanej normy. Pracowali w błysku fleszy i przy aplauzie propagandy, patrzyli ze zdjęć w gazetach i ogromnych portretów; nazwiska najsławniejszych górników, murarzy czy stoczniowców znała cała Polska. Jednak opowieść o ludzkiej determinacji, poświęceniu i komunistycznej mitologii jest w swoim najgłębszym wymiarze uniwersalną historią, mówiącą o śmierci idei. Entuzjazm ludzi został przez władze kompletnie zmarnowany, a podwyższanie norm aż do absurdu przerodziło współzawodnictwo w prawdziwy koszmar. Przodownictwo pracy stało się symbolem stalinowskiej przemocy, a przodownicy – wrogami społeczeństwa, które nie chciało pracować do upadłego, ale po prostu żyć. Trudno uwierzyć, ale ruch w skarlałej i zupełnie pozbawionej znaczenia formie przetrwał właściwie do końca PRL-u, a przodownikami pracy były nawet tak ważne dla naszej historii osoby jak Anna Walentynowicz. Ostatecznie przeminął wraz z ustrojem. Jednak nawet dziś, kompletnie zapomniany, niesie ze sobą ważną treść – przestrogę z odległej przeszłości, aktualną w każdym miejscu i każdym czasie. Andrzej Janikowski jest niezależnym dziennikarzem i pisarzem. Współpracował z licznymi czasopismami. Jest autorem thrillera Wiwisekcja zbrodni.

46,00 zł
28,52 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,48 zł

20 osób kupiło
23
Pełna MOC możliwości, wydanie 2, rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pełna MOC możliwości, wydanie 2, rozszerzone
Dostępny
468 szt.

Spełnione życie nie jest dziełem przypadku Psycholog, mówca, trener i mentor, którego szeroki świat internetu poznał - i którym się zachwycił - dziesięć lat temu. We wrześniu 2012 roku Jacek Walkiewicz opowiedział słuchaczom TEDxWSB we Wrocławiu, w czym tkwi pełna moc naszych możliwości. Zarejestrowane dwudziestominutowe wystąpienie nadal wzbudza nie lada zainteresowanie - co minutę odtwarzają je dwie osoby. Większość oglądających do niego wraca i słucha wykładu ponownie. I znów. Za każdym razem znajdują w nim dla siebie coś nowego. Dowiadują się, dlaczego warto mieć marzenia i je spełniać. I że potrzebna jest odwaga - wypadkowa zaufania do siebie, ryzyka, decyzji i zaangażowania. Gdy do odwagi i marzeń dodamy dążenie do sukcesu, pasję i pracę, przed naszymi oczami pojawi się pełny obraz. Pełna MOC możliwości. Spełnione życie. Wykład z 2012 roku, który odmienił sposób myślenia tak wielu osób, wpłynął także na samego Jacka Walkiewicza. Uczynił z niego osobę rozpoznawalną nie tylko w świecie biznesu, ale wręcz... na ulicy. Jak to na niego wpłynęło? Czego sam Jacek Walkiewicz nauczył się przez te dziesięć lat? Czym dziś chciałby się podzielić z uczestnikami TEDxWSB 2012? Tego się dowiesz z drugiego wydania książki, w którym autor rozwinął, uwspółcześnił i uzupełnił słynny wykład.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

20 osób kupiło
24
Podkomisarz Robert Lew. Tom 4. Wicierz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkomisarz Robert Lew. Tom 4. Wicierz
Dostępny
239 szt.

Podkomisarz Robert Lew powraca, by rozwikłać nową zagadkę! W turystycznej miejscowości Wicierz na brzegu morza młoda rodzina znajduje zwłoki. Denatką okazuje się matka warszawskiego radnego. Mężczyzna nie wierzy jednak, że kobieta utonęła podczas samotnej kąpieli lub popełniła samobójstwo. Prawdę ma ustalić podkomisarz Robert Lew. Trafia on na ślady wskazujące, że jej syn może mieć rację, i rozpoczyna śledztwo. Wspólnie z miejscową policjantką Jowitą przesłuchują rodziny wypoczywające na kempingu i typują pierwszego podejrzanego. Ten trop doprowadza ich do informacji o innym niejasnym utonięciu, do którego doszło wcześniej. Poszlaki wskazują, że w Wicierzy może działać seryjny morderca. Niestety brakuje jednoznacznych dowodów na potwierdzenie tej tezy. Gdy w kolejnych tygodniach znika młoda wczasowiczka, podkomisarz stawia wszystko na jedną kartę…

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

20 osób kupiło
25
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. 14 innych aktów prawnych wyd. 45 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,00 zł
70,55 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,45 zł

17 osób kupiło
26
Historia naturalna przyszłości. Co prawa przyrody mówią o losie człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Historia naturalna przyszłości. Co prawa przyrody mówią o losie człowi...
Dostępny
507 szt.

Gdyby wrony uprawiały rolę, w jaki sposób by to robiły? Jak z maleńkich koników brykających w prehistorycznym upale wyewoluowały wielkie domowe konie? Dlaczego stajemy się bardziej brutalni, kiedy robi się cieplej? Odpowiedzi na te pytania stały się punktem wyjścia do napisania jedynej w swoim rodzaju historii przyszłości, i to w dwóch scenariuszach: z człowiekiem i bez niego. Który jest bardziej realny? O tym zadecydują nasze działania. Aby przeżyć, musimy wykorzystać swoją ogromną wiedzę na temat innych gatunków do zrozumienia praw natury i życia w zgodzie z nimi. A te prawa działają zawsze i wszędzie – Dunn tropi ich ślady w doborze naturalnym, w uodparnianiu się organizmu na antybiotyki oraz w ewolucji nowych, coraz groźniejszych wirusów. Historia naturalna przyszłości ostrzega przed konsekwencjami działań wbrew prawom natury i zachęca do całkowitej zmiany naszego sposobu myślenia. Nie jesteśmy skazani na wymarcie. Musimy tylko przyznać, że człowiek to zaledwie jeden z wielu gatunków, i zacząć doceniać resztę życia na Ziemi, a także wiedzę, która płynie ze zrozumienia tego życia. Nie ma granicy między nami a naturą. Jesteśmy tak samo dzicy jak zawsze – dotyczy to zarówno naszych ciał, jak i naszych umysłów. Jesteśmy zrodzeni z natury. I w tym tkwi nasza nadzieja.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

16 osób kupiło
27
Metazoa. Od szklanych gąbek i morskich smoków do ukrytej krainy umysłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metazoa. Od szklanych gąbek i morskich smoków do ukrytej krainy umysłu
Dostępny
449 szt.

Wyobraź sobie wycieczkę do zielonego lasu, gdzie wszystkie drzewa kichają i kaszlą, wyciągają kończyny i bacznie Cię obserwują swoimi niewidzialnymi oczami. Widzisz pozostałości wczesnych form zwierzęcego życia. Odwiedzasz swoich dalekich kuzynów – gąbki, osłonice i koralowce, będących produktami tej samej ewolucyjnej historii, która dała początek człowiekowi. Pasjonat nurkowania, filozof i badacz, Peter Godfrey-Smith, w poszukiwaniach pierwszych śladów świadomości łączy relacje ze swoich podwodnych wypraw z refleksjami filozoficznymi i najnowszymi odkryciami biologicznymi. Zaciera granicę między lądem a oceanem, przeplatając historie szklanych gąbek, miękkich koralowców, morskich smoków, boksujących krewetek, ośmiornic i ryb ze światem owadów, ptaków i ssaków takich jak my. Obserwuje i opisuje zachowania każdego z tych zwierząt oraz ich interakcje z otaczającym je światem. Z ich pomocą szuka odpowiedzi na odwieczne pytanie o początki umysłu. Tak właśnie powstała Metazoa, książka, która wypełnia lukę między umysłem i ciałem, skupiając się na jednym z najważniejszych problemów filozoficznych – na pochodzeniu świadomości. Jest to opowieść równie bogata i różnorodna, jak tętniące w oceanach życie.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

15 osób kupiło
28
Bibluła krepina 107 czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 107 czerwona
SCHEMAT
Dostępny
7 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
7,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,11 zł

15 osób kupiło
29
Długopisy żelowe neonowe 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy żelowe neonowe 6 kolorów
SCHEMAT
Dostępny
42 szt.

- nasycone kolory - w praktycznym etui

9,60 zł
6,99 zł

Rabat 27,2%
oszczędzasz 2,61 zł

15 osób kupiło
30
EP Piłka Zmyłka Podwodny Świat Ośmiornica 092134 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,99 zł
27,27 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,72 zł

14 osób kupiło
31
Korektor w taśmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor w taśmie
SCHEMAT
Dostępny
25 szt.

- przezroczysta obudowa pozwala na kontrolę zużycia taśmy - korektor boczny

7,10 zł
4,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 2,11 zł

14 osób kupiło
32
Zakładka - Dziękuję Ci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka - Dziękuję Ci
Szaron
Dostępny
26 szt.

Zakładka o rozmiarze 18.0 x 5.0 cm. Zakładka zawiera tekst biblijny.

2,50 zł
1,99 zł

Rabat 20,4%
oszczędzasz 0,51 zł

13 osób kupiło
33
Szpilki 14mm 30g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpilki 14mm 30g
SCHEMAT
Dostępny
43 szt.

- dobra jakość i trwałość - opakowanie 30 g - długość 14 mm - krótkie - używa się ich do mocowania różnego rodzaju ozdób do bombek, jajek i innych ozdób styropianowych

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

14 osób kupiło
34
Ruth i Pen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruth i Pen
Dostępny
390 szt.

Nowa książka Emilie Pine, autorki międzynarodowego bestsellera O tym się nie mówi! Przypadek sprawia, że Ruth i Pen, dwie nieznajome kobiety, stają przed kluczowym wyborem tego samego dnia. Jeden dzień, jedno miasto (Dublin), dwa różne charaktery i dwa możliwe rozwiązania. Ruth musi zdecydować, czy ratować swoje małżeństwo: Zostać czy odejść? Wyciągnąć do męża pomocną dłoń, czy spalić za sobą mosty? W tym samym czasie nastoletnia Pen waha się czy wyznać Alice prawdę. Powiedzieć jej, czego pragnie, czy też zamilknąć i porzucić nadzieję? Powieś Ruth i Pen to wciągający portret dwóch kobiet, których drogi się przecinają. Historia o granicach smutku i miłości, o tym, jak poruszamy się po naszych wewnętrznych i zewnętrznych światach, a także o odwadze, której wymaga od nas codzienność. I o przemożnym pragnieniu życia. Emilie Pine pisze o sprawach wielkich i małych: o przyjaźni, miłości, płodności, żalu, ale też o... łażeniu po mieście, braniu prysznica i łapaniu autobusu. Tak zrobiła w O tym się nie mówi, i tak robi w swej równie wstrząsającej debiutanckiej powieści. – The Spectator Poruszająca i oszczędna proza? Zdolność Pine, by wejść do głów dwóch tak różnych bohaterek świadczy o jej talencie. – The Sunday Times Podnosząca na duchu. Radość życia jest nieodłącznym elementem powieści Pine. – The Observer

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

12 osób kupiło
35
Klej introligatorski CR Uni-Mag 0,5 kg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej introligatorski CR Uni-Mag 0,5 kg
eXtra klej
Dostępny
12 szt.

- supermocny klej introligatorski typu CR - idealny do klejenia papieru, kartonów, drewna, tkanin, filcu, ceramiki, tworzyw sztucznych i wielu innych powierzchni - klej po wyschnięciu tworzy elastyczną i przezroczystą spoinę - niezastąpiony w szkole i przedszkolu - świetnie sprawdzi się przy robieniu makiet, sklejaniu opakowań, klejeniu puzzli czy przy różnych pracach plastycznych - pojemność 500 g

20,20 zł
16,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 3,21 zł

12 osób kupiło
36
Liczydło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczydło
SCHEMAT
Dostępny
6 szt.

liczydło 10-rzędowe, drewniane

18,40 zł
14,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 3,41 zł

13 osób kupiło
37
Plan naprawy Ukrainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan naprawy Ukrainy
Dostępny
95 szt.

Ukraińska rzeczywistość może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych czytelników i bywalców wschodniej części kontynentu. Teksty Beleja stanowią próbę opisu tego wschodniosłowiańskiego tworu. „Plan naprawy Ukrainy” to żywe odzwierciedlenie owej rzeczywistości w duchu realizmu absurdalnego. Co więcej, nie chodzi tu o absurdalność rzeczywistości, ale właśnie o realizm absurdu. Książka jest przeznaczona dla tych, którzy wciąż rozróżniają te dwa pojęcia. Łeś Bełej – ukraiński poeta, prozaik, autor reportaży. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia angielska) i Użhorodzkiego (filologia ukraińska). Pracuje w Instytucie Językoznawstwa im. O. Potebni Ukraińskiej Akademii Nauk.

49,00 zł
29,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,11 zł

12 osób kupiło
38
Bóg wtajemnicza w polskość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg wtajemnicza w polskość
Dostępny
248 szt.

Narasta poczucie nadciągającego przełomu o zasięgu światowym. Wiara każe nam ufać, że zło zadufane w swej pysze upadnie przed Jezusem Chrystusem, Panem dziejów. Otwarte pozostaje jednak pytanie: ile cała rodzina ludzka i poszczególne narody zapłacą za popełnione zło i poza okoliczności jego upadku? Jaką cenę zapłaci Polska? Byłoby tragedią, gdybyśmy opowiedzieli się po stronie upadłych. Debata o Bogu, który wtajemnicza nas w polskość, jest przede wszystkim poszukiwaniem sposobów pomocy Polsce i Kościołowi. Zofia Kossak. Rycerze Polski Chrystusowej Siostra Faustyna Kowalska. Iskra z Polski Helena Majewska. Wierność Bogu i Polsce Rozalia Celakówna. Czekanie na Króla Władysława Fronczak (Papis). Wizjonerka z Siekierek Bronisława Kuczewska. Wykonanie Woli Bożej Ludmiła Krakowiecka. Posłuszeństwo aż po krzyż Anna Dąmbska. Polska w zamyśle Bożym Zofia Nosko (Centuria). Nadzieja i przestrogi Adam Człowiek. Zapowiedź rzeczy przyszłych Arcybiskup Józef Bilczewski. Miłość ojczyzny Arcybiskup Józef Teodorowicz. Bóg jest duszą Polski Kardynał August Hlond. Wiara przyniosła kulturę Franciszek Cegiełka. Stróż Ojczyzny Święty Maksymilian Maria Kolbe. Narzędzie Maryi Błogosławiony Stefan kardynał Wyszyński. Wszystko postawiłem na Maryję Święty Jan Paweł II. Pan Bóg uderza Byli tu przed nami. Widzieli i rozumieli więcej niż my.

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

13 osób kupiło
39
EP Piłka Zmyłka Podwodny Świat Żółw 092110 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
27,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,71 zł

12 osób kupiło
40
Amerykański reset. Stany (jeszcze) Zjednoczone od podszewki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykański reset. Stany (jeszcze) Zjednoczone od podszewki
Dostępny
439 szt.

Otwarcie na świat, możliwe dzięki internetowi, odarło Amerykanów ze złudzeń, że ich ojczyzna pozostaje najlepszym miejscem do życia, pracy i spełniania marzeń (brak podstawowych praw: powszechnego urlopu macierzyńskiego i zdrowotnego, astronomiczne koszty edukacji, spadający gwałtownie poziom życia i zarobków). Nadchodzi wielki reset, który może przybrać nawet formę rozpadu Ameryki na nowe, niezależne twory polityczne. Eseje i wywiady Elizy Sarnackiej-Mahoney, kreślą głęboko przemyślany, przekrojowy i szokujący obraz kondycji naszego najważniejszego sojusznika. Stany Zjednoczone Kajmanów. Amerykańscy bogacze płacą dziś niższe stawki podatkowe niż budowlańcy, a Ameryka zmienia się w raj podatkowy. Czy Ameryka może się rozpaść? Podziały w narodzie przekroczyły temperaturę wrzenia, a pokojowy rozpad unii może być jedyną alternatywą dla bratobójczej wojny. Naród pracujących nędzarzy. Amerykanie nie jeżdżą na urlopy, bo ich nie biorą. Większość obywateli nie ma żadnych oszczędności. Nieśmiertelna biała duma. Białasów trzeba wymienić. Za 40 lat biały będzie już tylko co trzeci mieszkaniec kraju. WASP nie dadzą się tak łatwo roztopić w multikulturowym tyglu. Studenci zadłużeni na wieczność. „Zachęcamy do udziału w naszej loterii, masz szansę spłacić swój dług studencki!” Nacja bez wakacji. Vacation Deficit Disorder (VDD), czyli zespół deficytu urlopowego. Schorzenie występujące u osób, które czują, że potrzebują urlopu, lecz nie mogą go wziąć. Katolik w Białym Domu. Joe Biden i jego model prezydentury. Amerykańska Polonia bastionem … konserwatyzmu? Dlaczego tracimy potencjał drzemiący w Amerykanach przyznających się do polskich korzeni? Nie da się zrozumieć Ameryki bez poświęcenia jej więcej czasu, niż tylko przebiegając oczami po czerwonych paskach w telewizyjnych dziennikach. Ocenianie Stanów według definicji stosowanych w innych częściach świata nie ma sensu. Sprawdź jak wygląda Ameryka od środka – oczami Elizy Sarnackiej-Mahoney.

54,90 zł
32,39 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 22,51 zł

11 osób kupiło
41
Bogactwo i nędza narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogactwo i nędza narodów
Dostępny
1128 szt.

Jest to zapierająca dech w piersiach swoim rozmachem panorama dziejów świata. Autor, historyk i ekonomista, emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda, postawił sobie za zadanie wyśledzić i pojąć, jak przebiegał główny nurt postępu ekonomicznego i modernizacji: jak doszliśmy do tego, gdzie jesteśmy i kim jesteśmy. Landes mistrzowsko operuje anegdotą, szczegółem, zaskakującym porównaniem, sam zaś sprawia wrażenie demona erudycji.

89,90 zł
54,84 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 35,06 zł

11 osób kupiło
42
Kredki metaliczne i fluorescencyjne 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki metaliczne i fluorescencyjne 12 kolorów
SCHEMAT
Dostępny
1 szt.

- kredki sześciokątne - jaskrawe, żywe kolory - 6 kolorów metalicznych - 6 kolorów fluorescencyjnych

5,90 zł
4,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 0,91 zł

11 osób kupiło
43
Świadomość i mózg. Odczytywanie kodu naszych myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadomość i mózg. Odczytywanie kodu naszych myśli
Dostępny
314 szt.

Czy można dokładnie określić, kiedy u noworodków wykształca się świadomość? Co decyduje o wyjątkowej potędze ludzkiego umysłu, ale jednocześnie naraża go na takie choroby psychiczne jak schizofrenia? Czy odkrycie tego brakującego składnika pozwoli nam stworzyć rozumnego robota? Stanislas Dehaene daje nam całościowy obraz stanu badań nad świadomością. Relacjonuje efekty wykorzystania rezonansu elektromagnetycznego oraz eksperymenty związane ze złudzeniami optycznymi. Bada język naszych myśli i kody, jakimi posługuje się nasz mózg, żeby je zapisać. Przedstawia także nowatorską teorię globalnej neuronowej przestrzeni roboczej, która zakłada, że każdy neuron ma swoją własną, wyjątkową funkcję. Wyjaśnia, że świadomość jest jak rzecznik prasowy dużej instytucji z personelem stu miliardów neuronów, na bieżąco wybierających, które informacje są dla nas najważniejsze. Gdyby nie ona, zgubilibyśmy się w nawałnicy bodźców, które codziennie docierają do naszego mózgu. Ta fantastyczna maszyna biologiczna pracuje w twoim mózgu również w tej chwili, czyniąc z Ciebie najbardziej wyjątkowe zwierzę na Ziemi – człowieka. Znakomita praca Stanislasa Dehaene’a jest najlepszym współczesnym ujęciem świadomości, z jakim się zetknąłem. Jej autor, światowej klasy uczony, opracował pionierski zestaw eksperymentów w celu poznania świadomości, czym zrewolucjonizował tę dziedzinę badań. Ta książka to po prostu petarda. Otwiera zupełnie nowy świat przed szerokimi kręgami odbiorców. – Eric Kandel, autor Zaburzonego umysłu, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

12 osób kupiło
44
Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia
Dostępny
285 szt.

Kiedy Pucio wychodzi z restauracji z przepisem na pyszne placuszki, wiadomo, że szykuje się rodzinne gotowanie. Jeszcze tylko szybkie zakupy i można przystąpić do pracy. A ile przy tym zabawy! Każdy ma swoje zadanie: tata kroi owoce, Pucio miesza, a Misia dosypuje do miski kolejne składniki. I podwieczorek zaraz gotowy! W książce znajdziecie przepis na Puciowe placuszki z owocami do samodzielnego przyrządzenia. Wspólne kucharzenie polecamy szczególnie dzieciom z trudnościami w jedzeniu. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

11 osób kupiło
45
Nostalgia Wschodu. Śladami unitów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nostalgia Wschodu. Śladami unitów
Dostępny
25 szt.

Tylko na polskich kresach poczujesz ten wyjątkowy rodzaj nostalgii, który na chwilę przeniesie cię w przeszłość Polskie pogranicze, choć ma bogatą i niezwykle burzliwą historię, wciąż pozostaje nieodkryte. A to przecież jeden z najbardziej urokliwych i różnorodnych zakątków Polski! Miejsce, w którym zachowały się relikty dawnych kresów z całą różnorodnością językową, architektoniczną i kulturową. Tu najlepiej widać ślady tego, czym była kiedyś Rzeczpospolita. Dziś ten rozległy region rozciąga się na ziemiach Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski. Autor zabiera nas na rowerową wycieczkę po tych terenach. Ujrzymy urokliwe miejscowości Zamojszczyzny, Grodów Czerwieńskich i Roztocza, będziemy podziwiać niezwykłe budynki sakralne, zapomniane dwory oraz przepiękne malowidła, ikony czy rzeźby. To wszystko stanie się także przyczynkiem do opowieści o świecie, którego już nie ma, o historii bolesnej, a jednocześnie fascynującej, o wnioskach, jakie płyną z dziejów Kresowian

65,00 zł
38,35 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 26,65 zł

11 osób kupiło
46
Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi
Dostępny
451 szt.

Agenci rosyjskiej FSB, meksykański kartel narkotykowy Sinaloa, terroryści z Al Kaidy, a nawet amerykański Border Patrol... Wszyscy szukają połówek carskiej monety, rozciętej szablą przez Jana Młynarskiego w 1863 roku. Dlaczego są takie cenne? Co to za sekret się za nimi skrywa? I jaki związek z tymi dwoma wędrującymi po świecie kawałkami złota ma Gerome Rómel, weteren Legii Cudzoziemskiej, który także podąża ich śladem? Czy przepołowiona moneta ponownie zostanie scalona w Meksyku, gdzie Monika Wilczyńska próbuje odzyskać uprowadzoną córeczkę? Czy samotna matka będzie w stanie wydrzeć swoje dziecko z rąk potężnego kartelu? Przecież nie ma przy sobie niczego, co mogłaby przeciwstawić bandytom. Poza siłą miłości. Do dziecka. I do mężczyzny, który wbrew wszelkiemu rozsądkowi postanowił jej pomóc… Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi to trzeci i ostatni tom sagi rodzin Zaporewiczów i Młynarskich. Zbigniew Zborowski, autor dziewięciu powieści (m.in. Spotkajmy się zanim przyjdzie zima i Znajdziesz mnie w cieniu guayacan) i scenarzysta filmowy. Laureat wyróżnienia Empiku za scenariusz audiobooka Letarg. W swojej pracy inspiruje się prozą Carlosa Ruiza Zafona i Marka Hłaski. Zanim zaczął pisać książki, był reporterem, redaktorem naczelnym, prezenterem telewizyjnym, podróżnikiem, instruktorem kung fu, pracownikiem leśnym w Bieszczadach.

49,99 zł
31,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 18,00 zł

11 osób kupiło
47
Nowy wspaniały świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy wspaniały świat
Dostępny
575 szt.

Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej "ery Forda") obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten "wspaniały świat", w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

11 osób kupiło
48
EP Pluszki-Kłębuszki 32 elementów Wrzosowa Kicia Pinki 8591945093827 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
39,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,39 zł

11 osób kupiło
49
EP Piłka Zmyłka Podwodny Świat Meduza 092127 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,99 zł
27,27 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,72 zł

10 osób kupiło
50
Pędzelki 3szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzelki 3szt
InSpiria
Dostępny
22 szt.

- wysokiej jakości pędzle do farb i kleju - 3 rozmiary: 4, 8, 16 - sztywne włosie pozwala na wygodne i precyzyjne nakładanie produktu

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

10 osób kupiło
51
Bibluła krepina 103 cytrynowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 103 cytrynowa
SCHEMAT
Dostępny
4 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
7,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,11 zł

10 osób kupiło
52
Wiedza wrodzona. Czyli co łączy pisklę i noworodka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza wrodzona. Czyli co łączy pisklę i noworodka
Dostępny
414 szt.

Dlaczego właściwie tak bardzo lubimy ożywiać przedmioty? Inne istoty żywe wywołują w nas silniejsze emocje niż rzeczy, wyjaśnia neuronaukowiec, Giorgio Vallortigara. Dlatego rysujemy uśmiechnięte buźki na zamarzniętej szybie, denerwujemy się na zepsutą lodówkę, boimy się rzuconej na krzesło sterty ubrań, bo w ciemności przypomina czającego się napastnika. Robimy to wszystko, mimo że nikt nas tego nie uczył. Vallortigara wykorzystuje swoje wieloletnie badania nad kurczętami, żeby zidentyfikować i opisać arsenał wrodzonych instynktów, którym dysponujemy od urodzenia. Tłumaczy, skąd bierze się wiedza i po co nam te wszystkie na pozór niepotrzebne odruchy. Zdarzyło Ci się kiedyś obrazić na samochód, który zepsuł się na środku drogi albo zwyzywać dzwoniący rano budzik? W takim razie ta książka jest właśnie dla Ciebie.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

9 osób kupiło
53
Wkład ścieralny Eraser niebieski 3szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład ścieralny Eraser niebieski 3szt
SCHEMAT
Dostępny
1 szt.

- opakowanie 3 sztuki - intensywny, nieblaknący kolor - końcówka 0,7 mm

10,30 zł
7,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 2,31 zł

11 osób kupiło
54
Łamigłówki z wesołym kotkiem 5+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki z wesołym kotkiem 5+
Dostępny
94 szt.

Zbiór urozmaiconych łamigłówek, który zapewni przedszkolakowi wspaniałą zabawę i rozwój przydatnych umiejętności. Ciekawe zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę, ćwiczyć logiczne myślenie, doskonalić spostrzegawczość i cierpliwość.

8,99 zł
5,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,00 zł

9 osób kupiło
55
Bibluła krepina 104 żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 104 żółta
SCHEMAT
Dostępny
15 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
8,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 2,11 zł

9 osób kupiło
56
Interstellar i nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interstellar i nauka
Dostępny
133 szt.

Wyjątkowe wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”. W filmie „Interstellar” Christopher Nolan zabiera widzów we wspaniałą podróż do najodleglejszych zakątków Wszechświata… a nawet poza nasz Wszechświat, do piątego wymiaru nazywanego przez fizyków hiperprzestrzenią. Niezwykła intryga filmu i wspaniałe efekty specjalne są oparte na solidnych podstawach naukowych. Kip Thorne, jeden z najwybitniejszych współczesnych fizyków już od samego początku zaangażował się w proces powstawania filmu. Czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne, zakrzywienie czasu i przestrzeni, osobliwości, kwantowa grawitacja, anomalie grawitacyjne, piąty wymiar, hipersześcian Christophera Nolana – Kip Thorne wyjaśnia w tej książce te i wiele innych zdumiewających zjawisk pokazanych w filmie, i czyni to z ogromnym zaangażowaniem. Dzięki „INTERSTELLAR i nauka” można się przekonać, jak bardzo fascynujące są naukowe odkrycia i hipotezy, zbliżające nas do zrozumienia Wszechświata. Ta książka doskonale pokazuje, że Kip jest obdarzony żywą wyobraźnią i nie szczędzi wysiłków, by przybliżyć naukę tym z nas, którzy nie mają jego ogromnych zdolności intelektualnych ani przebogatych zasobów wiedzy. Chciałby, żeby ludzie zrozumieli niesamowite fakty związane z naszym Wszechświatem i dali się im uwieść. Christopher Nolan, reżyser filmu „Interstellar” Kip Thorne jest emerytowanym profesorem fizyki teoretycznej w katedrze im. Richarda Feynmana na Politechnice Kalifornijskiej, doradcą naukowym i współproducentem filmu „Interstellar”, a także autorem czterech książek, w tym bestsellera Czarne dziury i krzywizny czasu.

52,00 zł
32,76 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 19,24 zł

9 osób kupiło
57
Farby akwarelowe 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe 12 kolorów
SCHEMAT
Dostępny
78 szt.

- intensywne kolory - elastyczne, plastikowe etui - pędzelek w zestawie - miks kolorów opakowań wysyłany losowo.

7,80 zł
6,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 0,81 zł

9 osób kupiło
58
Ćwiczenia logopedyczne z głoską K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia logopedyczne z głoską K
Dostępny
151 szt.

Książeczka edukacyjna Ćwiczenia logopedyczne z głoską K skierowana jest do logopedów lub rodziców pracujących z dzieckiem z wadą wymowy kappacyzm. Zadania ułożone zostały według zasad terapii logopedycznej: ćwiczenia głoski w izolacji, sylabach, grupach spółgłoskowych, wyrazach, wyrażeniach, zdaniach oraz w wierszu. Do książeczki dołączone zostały naklejki, które mogą być nagrodą za poprawnie wykonane zadanie.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

9 osób kupiło
59
Papier ksero A4/100K nasycony mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero A4/100K nasycony mix
SCHEMAT
Dostępny
7 szt.

- 100 kartek - gramatura 80 g/m2 - rozmiar A4 - mix nasyconych kolorów

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

9 osób kupiło
60
Uzdrawiająca moc spowiedzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiająca moc spowiedzi
Dostępny
42 szt.

Niezwykła, pełna duchowego żaru książka katolickiego teologa, nawróconego z protestantyzmu, który odkrył wielki dar spowiedzi sakramentalnej w Kościele katolickim. Scott Hahn pokazuje, że jeśli mamy wieść życie wierne Bogu, nie możemy żyć bez częstej spowiedzi, starannie przygotowanej i wprowadzonej do naszych praktyk modlitewnych.

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

8 osób kupiło
61
Owoc granatu. Tom 1. Dziewczęta wygnane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoc granatu. Tom 1. Dziewczęta wygnane
Dostępny
264 szt.

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia. Pierwsza część trylogii „Owoc Granatu”, to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

8 osób kupiło
62
Taśma klejąca 18mmx18,3m (8szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma klejąca 18mmx18,3m (8szt)
SCHEMAT
Dostępny
3 szt.

- idealna do wszelkich prac wykonywanych zarówno w domu, jak i w pracy, szkole - szpulka pasuje do standardowych podajników

9,60 zł
6,99 zł

Rabat 27,2%
oszczędzasz 2,61 zł

8 osób kupiło
63
Dzieła zebrane. Tom 1. Geneza sporu o epiklezę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła zebrane. Tom 1. Geneza sporu o epiklezę
Dostępny
14 szt.

Eschatologiczny a memorialny aspekt Eucharystii w kanonie pierwszych wieków Był jednym z najbardziej aktywnych i wszechstronnych teologów i ekumenistów prawosławnych drugiej połowy XX wieku. W swoich pismach wskazywał na nowe możliwości rozwoju teologii. Poruszał tematy kontrowersyjne, często nieznane, niedoceniane lub zgoła zapomniane. Znany był w Polsce i za granicą dzięki swoim publikacjom oraz aktywnemu uczestnictwu w ruchu ekumenicznym. Warto tutaj przypomnieć, że to on właśnie reprezentował Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny na Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Rady Kościołów (ŚRK) w Uppsali (1968) i w Nairobi (1975). Od 1968 roku był członkiem komisji „Wiara i Ustrój” (Faith and Order) tejże Rady oraz międzynarodowej komisji do spraw dialogu z Kościołem anglikańskim. Z dużym krytycyzmem zabierał wielokrotnie głos w sprawie pewnych tendencji dominujących w ŚRK. W znacznej mierze dzięki jego aktywności Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, której był prorektorem, zyskała w tamtych latach reputację międzynarodową. Wraz z upływem czasu wyraźniej dostrzec można w teologicznej twórczości ks. Jerzego Klingera te myśli i tematy, które nadal zachowują swoją aktualność i są inspiracją do dalszych poszukiwań. Są to przede wszystkim jego śmiałe i dalekosiężne próby syntez teologicznych. Im chciałbym poświęcić specjalną uwagę. Spośród wielu problemów pragnę zwrócić uwagę jedynie na kilka wątków szczególnie inspirujących i twórczych. Będzie to wybór podyktowany moim osobistym wyczuciem. Nie zamierzam w krótkim wykładzie podejmować szczegółowej oceny prezentowanych poglądów, jakkolwiek tu i ówdzie niezbędne okażą się pewne uwagi. W swojej twórczości ks. Jerzy Klinger przejawiał nieskrępowaną swobodę myśli, duchową wolność poszukiwań i twórczą pasję. Obcy był mu jurydyczny rygoryzm, ciążenie autorytetu i wewnętrzne skrępowanie. Był teologiem tworzącym z osobistego przeżycia prawdy. W twórczości teologicznej widział przejaw miłości Boga i ludzi nie tylko „całym swoim sercem”, ale również „całym swoim umysłem” (Mt 22,37). Umiał także w herezjach odkrywać elementy pozytywne, a w herezjarchach dostrzegać odważnych myślicieli, niepozbawionych wielkości i dobrej woli. Profesor Klinger nie był człowiekiem jednej wielkiej idei. Interesowały go i pociągały najbardziej aktualne problemy współczesnego chrześcijaństwa. O wszechstronności Profesora świadczą jego zainteresowania filologią, filozofią, teologią oraz dorobkiem kultury ogólnoludzkiej, zwłaszcza poezją i sztuką. Sam tworzył również poezję pisząc utwory religijne w języku polskim i rosyjskim. Był przekonany, że poezja niejednokrotnie pełniej wyraża prawdę i lepiej jej służy dzięki celności słowa i bogactwu skojarzeń. Często bywało u wielu wybitnych teologów i myślicieli Kościoła prawosławnego, iż nie znajdując pełnego wyrazu dla swoich przeżyć religijnych w naukowych wywodach i systematycznej refleksji, uciekali się do poezji. Żywy zmysł tradycji pozwolił warszawskiemu Profesorowi odnajdywać w niej elementy najbardziej twórcze i trwałe. Potrafił łączyć tradycję ze współczesnością. Jest to szczególnie widoczne w podejmowanych przez niego próbach syntezy w odniesieniu do wielu zagadnień teologicznych. Pomagała mu w tym głęboka znajomość zarówno tradycji wschodniej jak i zachodniej. – ks. Wacław Hryniewicz OMI, fragment Wstępu

38,00 zł
21,28 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 16,72 zł

8 osób kupiło
64
Bibluła krepina 106 ciemnopomarańczowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 106 ciemnopomarańczowa
SCHEMAT
Dostępny
13 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
8,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 2,11 zł

8 osób kupiło
65
Księga zaginionych opowieści. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zaginionych opowieści. Część 1
Dostępny
258 szt.

Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy „Historii Śródziemia”, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału. Cykl krok po kroku pokazuje, jak był tworzony świat Śródziemia oraz zawiera oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań także niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena. Tylko znajomość „Historii Śródziemia” pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora „Władcy Pierścieni” świata. Dwa pierwsze tomy, pod wspólnym tytułem Księga zaginionych opowieści, prezentują różne wersje z komentarzami tych opowiadań i wydarzeń, które stały się najwcześniejszymi formami mitów składających się na Silmarillion. To właśnie tu chronologicznie po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, elfowie i ludzie, krasnoludowie i orkowie oraz krainy, w których została umiejscowiona ich historia: Valinor na drugim krańcu zachodniego oceanu, Śródziemie i Wielkie Krainy pomiędzy morzami wschodu i zachodu, oraz złowieszczy Angband, siedziba Morgotha, Władcy Ciemności, którego najwierniejszy sługa Sauron stoczy później Wojnę o Pierścień.

79,90 zł
55,13 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 24,77 zł

8 osób kupiło
66
Bańki mydlane 1l - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 1l
SCHEMAT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Bańki mydlane 1l - kolorowe i trwałe bańki - gotowy do użycia - przyjazny środowisku - pojemność 1000 ml

14,10 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,1%
oszczędzasz 3,11 zł

8 osób kupiło
67
Flamastry 24 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry 24 kolory
SCHEMAT
Dostępny
6 szt.

- jaskrawe, nieblaknące kolory - posiadają bezpieczną, wentylowaną skuwkę - łatwospieralne

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

7 osób kupiło
68
Masońskie tropy w Dobrzycy. Widoczne - nieoczywiste - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masońskie tropy w Dobrzycy. Widoczne - nieoczywiste
Dostępny
106 szt.

O wolnomularskich motywach zawartych w dobrzyckiej siedzibie Augustyna Gorzeńskiego możemy powiedzieć, że są widoczne, lecz nieoczywiste. Ich odczytywanie jest zadaniem trudnym i ryzykownym, a jednocześnie otwierającym przed nami głębię duchowego przekazu kryjącego się w strukturach i kształtach mających charakter symbolu lub znaku. Dobrzycki zespół pałacowo-parkowy przyciąga badaczy i miłośników historii jako piękne i wartościowe świadectwo przeszłości Wielkopolski oraz dziejów tamtejszego ziemiaństwa. Dzięki poszukiwaniu wolnomularskiego przesłania utajonego w pałacu i parkowych budowlach mogą one stać się zabytkami dostarczającymi przeżyć estetycznych i intelektualnych o znacznie szerszym zakresie, inspirującymi do praktyk służących duchowemu doskonaleniu się. Będzie to zapewne zgodne z zasadami wyznawanymi przez Augustyna Gorzeńskiego, ponieważ wolnomularstwo stawia sobie za cel pobudzanie i wykorzystywanie wszelkich możliwości człowieka w dziele moralnej budowy, wzbogacania siebie i polepszania świata. Paweł Fijałkowski - urodził się w 1963 r. w Warszawie. Archeolog, historyk i publicysta, doktor nauk humanistycznych. Zajmuje się dziejami Żydów w okresie staropolskim, historią polskiego protestantyzmu, pradziejami Mazowsza oraz homoerotyzmem w kulturze europejskiej. Jest autorem kilkunastu książek oraz kilkuset artykułów.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

7 osób kupiło
69
Karteczki samoprzylepne 51x51mm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne 51x51mm 100szt
SCHEMAT
Dostępny
130 szt.

- karteczki można wielokrotnie przyklejać i odklejać nie niszcząc powierzchni - ilość karteczek w bloczku: 100 - kolor: żółty - wymiary karteczki: 51 mm x 51 mm

3,60 zł
2,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,61 zł

7 osób kupiło
70
Bibluła krepina 118 ciemnozielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 118 ciemnozielona
SCHEMAT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,11 zł

8 osób kupiło
71
Serce. Historia naturalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Serce. Historia naturalna
Dostępny
526 szt.

Silnik, który napędza układ krwionośny. Ośrodek emocji i siedziba duszy. Grudka zespolonych komórek, których skurcze i rozkurcze utrzymują nas przy życiu. Źródło miłości i nienawiści, radości i rozpaczy. Serce. Bill Schutt snuje wszechstronną, zadziwiającą opowieść o sercu z różnych perspektyw. Przygląda się, jak filozofowie i uczeni wyobrażali sobie – często błędnie – mechanizmy pracy naszego serca. Zabiera nas w podróż w czasie: od starożytnych Egipcjan i Greków, którzy wierzyli, że w sercu mieści się dusza, aż do dzisiejszych laboratoriów, w których naukowcy korzystają z serc zwierząt, a nawet z fragmentów roślin jako punktu wyjścia do najnowocześniejszych metod leczniczych. Schutt przeplata swoją barwną opowieść niezwykłymi ciekawostkami o sercu. Odwiedzamy plaże, na których zbiera się staroraki, aby pozyskiwać z nich krew o właściwościach chroniących ludzi przed śmiertelnymi chorobami. Dowiadujemy się, że po nastaniu przymrozków serca niektórych żab na długie tygodnie zamieniają się w bryłki lodu, aby wznowić bicie dopiero z nadejściem wiosennych roztopów. Poznajemy historię kobiety, która po przeszczepie serca zagustowała w piwie i kurczaku z McDonalda. Ta napisana z werwą i znawstwem książka, splatająca fascynujące dzieje ewolucji z historią kultury, pokazuje nam serce w całkowicie nowym świetle.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

8 osób kupiło
72
Papier ksero A4/100K pastelowy mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero A4/100K pastelowy mix
SCHEMAT
Dostępny
23 szt.

- 100 kartek - gramatura 80 g/m2 - rozmiar A4

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

7 osób kupiło
73
Ukryte nawyki geniuszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte nawyki geniuszy
Dostępny
216 szt.

Czym jest geniusz? Na pierwszy rzut oka trudno porównywać ze sobą tak odmienne osobowości jak Einstein, Mozart i Elon Musk. A jednak, jeśli poddać życie genialnych osób skrupulatnej analizie, można się przekonać, że istnieją cechy i wzorce zachowania wspólne dla wielkich umysłów, które zapisały się w historii ludzkości. Co więcej, okaże się wówczas, że geniusz to coś więcej niż talent, IQ czy determinacja w działaniu. Ale najważniejsze jest to, że zrozumienie ukrytych cech tych wspaniałych ludzi pozwala na rozwijanie własnych mocnych stron i kreatywności, a w konsekwencji - szczęśliwsze życie.Trzymasz w ręku świetnie napisaną analizę geniuszu. Przekonasz się dzięki niej, że genialność jest czymś o wiele bardziej złożonym niż często pokazywany w hollywoodzkich filmach moment olśnienia: wiekopomne odkrycia nigdy nie są nagłe, lecz stanowią rezultat unikalnego trybu myślenia i długich rozważań. Poza faktami dotyczącymi wielkich ludzi znajdziesz tu praktyczne informacje, dzięki którym możesz podejmować konkretne decyzje i zmieniać swój sposób myślenia i działania. Oczywiście, lektura, choć pozwoli Ci na poznanie niezwykle interesujących kwestii, nie uczyni z Ciebie geniusza. Jednak nawyki umysłu, które przynoszą przełomowe przemyślenia, można świadomie w sobie wyrabiać i rozwijać. I o tym również jest ta książka.W książce: refleksje nasuwające się po zbadaniu życia różnych geniuszów wspólne cechy wielu genialnych osób jak można scharakteryzować "naturę geniuszu" co może wpłynąć na rozwój geniuszu, a które kwestie należy uznać za przeceniane co zrobić, aby zwiększyć swoją kreatywnośćSprawdź, jak rozwinąć ukryte cechy genialności! 

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

7 osób kupiło
74
Ołowek techniczny 4B (12szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołowek techniczny 4B (12szt)
SCHEMAT
Dostępny
12 szt.

- drewniane - do pisania i rysunku technicznego - sześciokątne - ostrzone

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

7 osób kupiło
75
Zakładka - Radość w Panu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka - Radość w Panu
Szaron
Dostępny
34 szt.

Zakładka o rozmiarze 18.0 x 5.0 cm. Zakładka zawiera tekst biblijny.

2,50 zł
1,99 zł

Rabat 20,4%
oszczędzasz 0,51 zł

7 osób kupiło
76
Podstawy matematyki w data science. Algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy matematyki w data science. Algebra liniowa, rachunek prawdopo...
Dostępny
123 szt.

Rosnąca dostępność danych sprawiła, że data science i uczenie maszynowe są powszechnie używane do przeróżnych celów. Równocześnie wiele osób pomija analizy matematyczne przed rozpoczęciem przetwarzania danych. A to wiąże się z ryzykiem popełnienia istotnych błędów już na etapie projektowania danego systemu. Dopiero dogłębne zrozumienie niektórych koncepcji matematycznych i umiejętność ich praktycznego zastosowania sprawia, że kandydat na analityka danych ma szansę osiągnąć poziom profesjonalisty.To książka przeznaczona dla osób, które chcą dobrze zrozumieć matematyczne podstawy nauki o danych i nauczyć się stosowania niektórych koncepcji w praktyce. Wyjaśniono tu takie zagadnienia jak rachunek różniczkowy i całkowy, rachunek prawdopodobieństwa, algebra liniowa i statystyka, pokazano także, w jaki sposób posługiwać się nimi w regresji liniowej, regresji logistycznej i w tworzeniu sieci neuronowych. Poszczególne tematy zostały omówione zrozumiale, przystępnie, bez naukowego żargonu, za to z licznymi praktycznymi przykładami, co dodatkowo ułatwia przyswojenie koncepcji i prawideł matematyki. Opanowanie zawartej tu wiedzy pozwala uniknąć wielu kosztownych błędów projektowych i trafniej wybierać optymalne rozwiązania!Dzięki książce nauczysz się: używać kodu Pythona i jego bibliotek do eksplorowania koncepcji matematycznych posługiwać się regresją liniową i regresją logistyczną opisywać dane metodami statystycznymi i testować hipotezy manipulować wektorami i macierzami łączyć wiedzę matematyczną z użyciem modeli regresji unikać typowych błędów w stosowaniu matematyki w data scienceZrozum matematykę i efektywnie używaj danych! 

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

8 osób kupiło
77
Rewolta prostytutek. Walka o prawa osób pracujących seksualnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Rewolta prostytutek. Walka o prawa osób pracujących seksualnie
Dostępny
245 szt.

Jak prawo krzywdzi osoby pracujące seksualnie i czego domagają się one w zamian? Czy trzeba uważać, że praca seksualna ma wyłącznie dobre strony, żeby popierać walkę o prawa wykonujących ją osób? Jak prawa osób pracujących seksualnie wpisują się w idee feministyczne i antykapitalistyczne? Czy kryminalizowanie klientów to symbol postępu? I czy policja rzeczywiście stoi na straży sprawiedliwości? W Rewolcie prostytutek Juno Mac i Molly Smith przedstawiają świeży punkt widzenia na sprawy, które od lat budzą wielkie kontrowersje. Przedstawicielki rozwijającego się na całym świecie ruchu walki o prawa osób pracujących seksualnie prowadzą spójny, interesujący wywód, mocno osadzony w szerszym kontekście, poruszając kwestie takie jak migracja, praca, feminizm i rasizm. Przekonująco pokazują nam, że każda osoba zaangażowana w walkę o wolność i sprawiedliwość powinna popierać prawa osób pracujących seksualnie. Jedna z najważniejszych książek o pracy seksualnej (…). Świetnie napisana i oparta na twardych danych. Ta lektura zmieni twoje podejście do kwestii pracy seksualnej. – Kate Lister, „Guardian” Nowa pozycja w kanonie literatury feministycznej. Tę książkę powinien przeczytać każdy, dla kogo ważne są prawa człowieka i idea równości. – „Independent” Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych aktywizmem, feminizmem i innymi ruchami walki o sprawiedliwość społeczną. – Zoë Naseef, „Bust” Juno Mac – pracownica seksualna i aktywistka Sex Worker Advocacy and Resistance Movement (SWARM, dawniej znany jako Sex Worker Open University – SWOU), kolektywu osób pracujących seksualnie działającego w Londynie, Leeds i Glasgow. SWARM zajmuje się rzecznictwem, organizacją kampanii i wydarzeń kulturalnych, a także oferuje wsparcie osobom pracującym seksualnie. Mac była także współorganizatorką konferencji SWOU w sprawie walki o prawa osób pracujących seksualnie (2015). W maju 2016 roku wystąpiła w ramach TED Talks. Molly Smith – pracownica seksualna i aktywistka Sex Worker Advocacy and Resistance Movement (SWARM). Działa również w SCOT-PEP, prowadzonej przez osoby pracujące seksualnie organizacji z Edynburga, która walczy o dekryminalizację pracy seksualnej w Szkocji. Autorka artykułów dla „Guardiana” i „New Republic”.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

7 osób kupiło
78
Bibluła krepina 116 jasna zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 116 jasna zielona
SCHEMAT
Dostępny
1 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
7,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,11 zł

7 osób kupiło
79
Zakładki magnetyczne - Jezus jest, 6 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki magnetyczne - Jezus jest, 6 sztuk
Szaron
Dostępny
33 szt.

Zakładki magnetyczne ze Słowem Bożym. 6 sztuk w komplecie.

11,89 zł
9,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,90 zł

6 osób kupiło
80
Piłki do tenisa stołowego 40+ ABS 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,80 zł
4,99 zł

Rabat 26,6%
oszczędzasz 1,81 zł

6 osób kupiło
81
Zakładka - Miłość cierpliwa jest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka - Miłość cierpliwa jest
Szaron
Dostępny
23 szt.

Zakładka o rozmiarze 18.0 x 5.0 cm. Zakładka zawiera tekst biblijny.

2,50 zł
1,99 zł

Rabat 20,4%
oszczędzasz 0,51 zł

6 osób kupiło
82
Koniec z migreną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec z migreną
Dostępny
13 szt.

Ta książka to destylacja doświadczenia mądrego lekarza, kompleksowy i całościowy przewodnik samopomocy. Jeśli cierpisz na bóle głowy lub powiedziano ci, że masz migrenę, to pierwsza książka, którą powinieneś przeczytać. Leo Galland, dr med Bóle głowy i migreny to jedne z najczęstszych przypadłości, które dokuczają człowiekowi. Są o tyle przykre, że często trudno stwierdzić ich przyczynę, ustalić częstotliwość i nasilenie oraz jakoś zabezpieczyć się przed kolejnym atakiem. Tym bardziej cenna wydaje się książka renomowanego neurologa dr Alexandra Mauskopa, światowej sławy eksperta od migren, dyrektora Nowojorskiego Centrum Bólu Głowy. Mając wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz otwarty umysł ten szanowany lekarz stworzył praktyczne kompendium dla osób szukających ulgi od różnych rodzajów bólów głowy. Jego książka ma dużą wartość praktyczną, ponieważ proponuje nie tylko podejście akademickie i konwencjonalne, ale również to nie-lekowe, alternatywne, co jednoznacznie pokazuje, że autorowi rzeczywiście zależy na dobru pacjenta i człowieka w potrzebie. Z proponowanych ponad 150 strategii leczniczych każdy na pewno znajdzie coś, co zadziała w jego przypadku. To doskonała, obowiązkowa lektura dla każdego, kto cierpi na przewlekłe bóle głowy. Jest pełna klinicznych perełek, które nawet neurolodzy i specjaliści uznają za niezwykle pomocne.

79,00 zł
63,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,80 zł

6 osób kupiło
83
Karteczki samoprzylepne 76x76mm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne 76x76mm 100szt
SCHEMAT
Dostępny
27 szt.

- karteczki można wielokrotnie przyklejać i odklejać nie niszcząc powierzchni - ilość karteczek w bloczku: 100 - kolor: żółty - wymiary karteczki: 76 mm x 76 mm

4,70 zł
3,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 0,71 zł

6 osób kupiło
84
Mózg na detoksie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg na detoksie
Dostępny
313 szt.

Współczesność przynosi ogromne możliwości i... pokusy. Obfitość jedzenia, fascynujący świat mediów cyfrowych, możliwość wybierania z tysięcy ofert bez wstawania z kanapy. Jednak ta hiperrzeczywistość niesie poważne zagrożenie dla zdrowia mentalnego i fizycznego, dla naszych relacji z innymi ludźmi i ogólnie dla świata. Mózg współczesnego człowieka pływa w oceanie intensywnych bodźców i jest w perfidny sposób manipulowany. W rezultacie stajemy się samotni, zalęknieni, nieufni, skłonni do chorowania i otyłości. Wydaje się, że z tej matni nie ma ucieczki. Dzięki tej książce, która prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych, dowiesz się, dlaczego tak się dzieje - i że wcale nie musi tak być! Zidentyfikujesz mentalne manipulacje, szkodzące każdemu człowiekowi, ale również poznasz narzędzia, za pomocą których zmienisz swoje myślenie, by rozważniej i sprawniej podejmować decyzje, a także poprawisz relacje z innymi ludźmi i rozwiniesz zdrowe nawyki. W efekcie odzyskasz skupienie, wzmocnisz ciało i odświeżysz umysł. Znakomitym uzupełnieniem treści jest dziesięciodniowy program treningowy wraz z planem dietetycznym, którego wdrożenie pozwoli Ci rozpocząć nowe, lepsze życie. Szybko się przekonasz, że szczęście jest w Twoim zasięgu! W tej książce między innymi: zasady świadomego przeprogramowania mózgu ważne szczegóły funkcjonowania ludzkiego umysłu hakowanie własnego mózgu i zastosowanie metody TIME znaczenie praktyk medytacyjnych i mindfulness przepisy na posiłki, które służą mózgowi

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

6 osób kupiło
85
EP Piłka Zmyłka Podwodny Świat Wieloryb 092103 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
27,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,71 zł

6 osób kupiło
86
Bibluła krepina 114 turkusowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 114 turkusowa
SCHEMAT
Dostępny
30 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
7,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,11 zł

6 osób kupiło
87
Podążaj za motylem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Podążaj za motylem
Dostępny
381 szt.

Wciągający fiński thriller psychologiczny w stylu powieści Gillian Flynn. Ira, dwudziestoletnia seryjna morderczyni, której dzieciństwo zostało brutalnie odebrane, rozpoczyna terapię u Clarissy – psychoterapeutki celebrytki. Tylko jedna z nich wie, że łączy ich wspólny sekret z przeszłości. Czy ta druga zda sobie z tego sprawę, zanim zostanie zamordowana? Clarissa, psychoterapeutka w średnim wieku, należy do fińskiej elity w swojej dziedzinie. Znana jest z programów telewizyjnych i kolorowych magazynów. Dla niej każda pacjentka jest księżniczką. I kimś kogo tylko ona może uratować. Czy aby na pewno? Clarissa odpowiada już za jedną tragedię. Samobójstwo nastolatka, które nie przestaje jej prześladować. Kiedy Ira zostaje klientką Clarissy, zaczyna się gra w kotka i myszkę, w której nie obowiązują żadne reguły. Taka gra nigdy nie kończy się dobrze. Martta Kaukonen (ur. 1976) jest krytyczką filmową i pisarką mieszkającą w Helsinkach. Jej pierwsza powieść, thriller psychologiczny Podążaj za motylem, zachwyciła czytelników i krytyków, a prawa do tłumaczenia zostały sprzedane do 12 krajów m.in. Anglii i Stanów Zjednoczonych.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6 osób kupiło
88
Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni
Dostępny
267 szt.

Baśniowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, o dzikości przyrody, o wyobcowaniu i o potrzebie kochania, inspirowana krajobrazami malowniczej Szkocji. Kamienny olbrzym mieszka na najpiękniejszej wyspie na świecie, gdzie powietrze jest czyste, a przyroda zapiera dech. Wystraszony zachowaniem ludzi, które obserwował z ukrycia, unika ich jak ognia. Jego towarzyszami są więc tylko mewy i głuptaki, przez co czasem czuje się bardzo samotny. Pewnego dnia poznaje rudowłosą dziewczynkę, Aileen. To spotkanie zmienia wszystko. Od tej pory Fingal i Aileen stają się nierozłączną parą przyjaciół. Razem odkrywają najpiękniejsze zakątki wyspy, powierzają sobie największe tajemnice. Ale czy tak olbrzymią przyjaźń można ukryć przed światem Podróż do Groty Melodii i niespodziewany obrót zdarzeń powodują, że przyjaźń Fingala i Aileen zostaje wystawiona na ciężką próbę.

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

6 osób kupiło
89
Gra Dziennik Cwaniaczka 10 sekund Challenge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100,90 zł
89,80 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,10 zł

6 osób kupiło
90
Przez zasłonę ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

6 osób kupiło
91
Ekierka prostokątna 13cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekierka prostokątna 13cm
SCHEMAT
Dostępny
6 szt.

Ekierka prostokątna, 13cm na blistrze.

3,70 zł
2,99 zł

Rabat 19,2%
oszczędzasz 0,71 zł

6 osób kupiło
92
Redaktorka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Redaktorka
Dostępny
596 szt.

Poruszająca opowieść z niezapomnianą Jackie w roli głównej. Po latach niepowodzeń James Smale w końcu podpisuje umowę z nowojorskim wydawnictwem. Jego redaktorką zostaje nie kto inny jak… była Pierwsza Dama z Białego Domu, Jacqueline Kennedy Onassis. Jackie (czy raczej pani Onassis) zakochuje się w autobiograficznej historii, w której autor przedstawia koleje losu swojej dysfunkcyjnej rodziny. Dzień premiery książki nieuchronnie się zbliża, lecz opowieść jest wciąż niedokończona - James boi się ostatecznej konfrontacji z najbliższymi potrzebnej do napisania autentycznego finału. Jackie staje jednak na wysokości zadania i skłania Jamesa do powrotu do domu. Gdy na jaw zaczynają wychodzić kolejne sekrety, mężczyzna zdaje sobie sprawę, że plany jego redaktorki bynajmniej nie ograniczają się do samej książki. Co wymyśliła dla niego pani Onassis? I jaką tajemnicę kryje matka głównego bohatera? Oparta na nieznanym epizodzie z życia najsłynniejszej kobiety Ameryki, opowieść Stevena Rowleya doskonale łączy fakty z literacką fikcją. Cóż za oszałamiający portret rodzinny! Rowley zabawnie i przejmująco opisuje niezapomnianą historię syna próbującego zrozumieć swoją matkę. Redaktorka jest jedną z tych wyjątkowych opowieści, których lektura dostarcza nie tylko przyjemności, lecz także materiału do refleksji. Zaparło mi dech w piersiach. Taylor Jenkins Reid Rowley celowo wydobywa emocjonalność więzi matki i syna, ale umiejętnie omija rafy sentymentalizmu; jego powieść to udana refleksja nad rodziną, przebaczeniem i sławą. „Publishers Weekly” Steven Rowley jest autorem bestsellerowych powieści, które poruszają w czytelnikach najczulsze struny. Przetłumaczono je już na ponad 20 języków, trwają również prace nad ich ekranizacjami. Zanim został pisarzem, Rowley pracował jako freelancer, dziennikarz i scenarzysta. Pochodzi z Portlandu w stanie Maine, a obecnie mieszka w Palm Springs w Kalifornii. Redaktorka to jego trzecia książka – po Gujciu i Do widzenia, Lily.

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

6 osób kupiło
93
Bańki mydlane 60ml (12szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 60ml (12szt)
SCHEMAT
Dostępny
16 szt.

- kolorowe i trwałe bańki - gotowy do użycia - przyjazny środowisku - pojemność 60 ml - miks wzorów w opakowaniu zbiorczym

23,70 zł
16,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 6,71 zł

7 osób kupiło
94
Ołówki elastyczne HB (12szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówki elastyczne HB (12szt)
SCHEMAT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

- twardość HB - giętka obudowa - z gumką - sześciokątne

7,70 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,71 zł

5 osób kupiło
95
Bibluła krepina 101 biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibluła krepina 101 biała
SCHEMAT
Dostępny
10 szt.

Rozmiar: 50x200cm Cena dotyczy 1 sztuki

11,10 zł
7,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,11 zł

5 osób kupiło
96
Długopisy fluorescencyjne 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy fluorescencyjne 10 kolorów
SCHEMAT
Dostępny
12 szt.

- w przezroczystej, plastikowej obudowie - umożliwiającej kontrolę tuszu - obudowa fluo

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
97
Studia nad potęgą państw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia nad potęgą państw
Dostępny
100 szt.

Wydanie tej pracy uważam za świetny pomysł. Nie tylko jako ?księgi rocznicowej? dla znakomitej postaci polskiej nauki o stosunkach międzynarodowych i Profesora Uniwersytetu Warszawskiego, ale przede wszystkim dla przypomnienia i promowania specyficznego obszaru wiedzy, czasami nazywanego u nas ? chyba z niepotrzebną ironią ? ?potęgologią? (właśc. potęgometrią), czyli nauką o potędze, albo sile, albo mocy: w stosunkach międzynarodowych, w polityce. prof. Wojciech Kostecki Jest to zbiorowa monografia, która zawiera artykuły odnoszące się generalnie do pozycji państw, rozumianej jako miejsce w hierarchii państw. Dotyczy polityki bezpieczeństwa w ujęciu geopolitycznym oraz niezmiernie istotnych i aktualnych problemów, podejmowanych z punktu widzenia oceny i znaczenia potęgi państw w ładzie międzynarodowym współczesnego świata. Dziedzina politologii, którą zajmuje się Profesor Mirosław Sułek jest niebywale istotna. Profesor należy do grona najwybitniejszych badaczy i uznanych autorytetów w zakresie potęgonomii i potęgometrii w Polsce i poza jej granicami. prof. Krzysztof Miszczak

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

5 osób kupiło
98
Łamigłówki z wesołym pieskiem 5+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki z wesołym pieskiem 5+
Dostępny
151 szt.

Zbiór urozmaiconych łamigłówek, który zapewni przedszkolakowi wspaniałą zabawę i rozwój przydatnych umiejętności. Ciekawe zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę, ćwiczyć logiczne myślenie, doskonalić spostrzegawczość i cierpliwość.

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
99
Jak człowiek powinien się modlić? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak człowiek powinien się modlić?
Dostępny
21 szt.

Znakomity XVI-wieczny traktat o modlitwie i medytacji autorstwa św. Piotra z Alkantary, hiszpańskiego franciszkanina, kapłana, ascety i mistyka. Klasyczne dzieło katolickiej literatury ascetycznej, będące jednym z owoców złotego wieku mistyki hiszpańskiej. "Przeczytałem wiele dzieł zajmujących się tym tematem i zebrałem z nich to, co najlepsze i najpożyteczniejsze. Niech Bóg obraca to na korzyść tych, co Go szukają, bo inni nic tu dla siebie nie znajdą. Wszystko zaś niech będzie na cześć i chwałę Jezusa Pana Naszego, od którego pochodzi wszystko dobro." Św. Piotr z Alkantary

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

5 osób kupiło
100
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Na drodze do nieba z bł. Carlem Acutisem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Na drodze do nieba z bł. Carlem Ac...
Dostępny
377 szt.

Wyjątkowy przewodnik na drodze Eucharystii! Carlo Acutis – beatyfikowany niedawno nastolatek, zwany geniuszem internetu i bożym influencerem – zwykł powtarzać, że Eucharystia to jego autostrada do nieba. Na tę wyjątkową podróż bł. Carlo zaprasza wszystkich młodych ludzi, szczególnie zaś tych, którzy po raz pierwszy dostąpili zaszczytu spotkania z Jezusem w komunii świętej. Proponuje im sprawdzoną trasę, którą trafił prosto do nieba. Jego wskazówki i podpowiedzi stanowią znakomitą pomoc dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych, przypominając im najważniejsze postaci i prawdy wiary związane z chrześcijaństwem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
Wróć do góry