hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 20 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wojskowość prusko-jaćwieska w XIII wieku (Jakub Juszyński), na drugim Syreni Księżyc (Briony May Smith). Kolejny produkt to Jak przyciągać dobrych ludzi (Marian Rojas Estape) oraz Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5. Ptasie wycieczki (Tomasz Samojlik).
1
Wojskowość prusko-jaćwieska w XIII wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojskowość prusko-jaćwieska w XIII wieku
Dostępny
142 szt.

XIII wiek był okresem, wktórym Prusowie, Jaćwingowie iLitwini toczyli zażarte walki zsąsiadami imiędzy sobą. Najeżdżali Polskę, Ruś iŁotwę, często też byli werbowani przez polskich iruskich władców do bratobójczych wojen. Duża część Prusów iJaćwingów wspierała Krzyżaków przeciw swoim rodakom iLitwinom, stanowiąc często większą część wojsk zakonnych. Prusowie iJaćwingowie wyróżniali się charakterystycznymi dla siebie metodami prowadzenia walk wbitwach ioblężeniach, uzbrojeniem czy zwyczajami wojennymi. Typowe dla nich elementy uzbrojenia, jak hełmy pekilhube czy tarcze typu pawęż, stały się ich rozpoznawalnymi cechami. Pojawiają się one często wikonografii polskiej czy niemieckiej zXIII iXIV wieku. Również źródła pisane zaznaczają bałtyjskie cechy uzbrojenia. Znaleziska archeologiczne zostatnich lat znacząco zwiększyły stan źródeł na temat wojskowości prusko-jaćwieskiej czy litewskiej. Mimo to, jak dotąd nie powstała żadna praca naukowa czy popularnonaukowa, która omówiłaby temat. Dlatego powstała ta książka. Przedstawiono tu nie tylko prusko-jaćwieskie jeździectwo czy uzbrojenie zaczepne iochronne. Nakreślone zostały także inne elementy, charakterystyczne dla Prusów iJaćwingów: użycie sań wwalkach, metody działań oblężniczych, system zasieków iinnych umocnień, atakże ideologia pogańska... Jakub Juszyński (1988), jest z wykształcenia historykiem. Zajmuje się odtwarzaniem starożytnych metod walki konnej w galopie bez siodła i strzemion, a także Połowca węgierskiego. Publikuje w „De Re Militari”, „Nowych Studiach Grunwaldzkich”, „Mówią Wieki” i „Pruthenii”. Wojskowość prusko-jaćwieska w XIII wieku jest jego dziesiątą książką.

30,00 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,01 zł

43 osoby kupiły
2
Syreni Księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syreni Księżyc
Dostępny
154 szt.

Dwie najlepsze przyjaciółki, jedna mieszkająca na lądzie, druga – w wodzie, przeżywają ekscytującą przygodę w noc Syreniego Księżyca. Jest to jedyna noc w roku, podczas której syreny i inne morskie stworzenia mogą opuścić morską wodę i cieszyć się ziemskimi rozrywkami. Jednak gdy Księżyc chyli się w kierunku morza – syrenka musi wracać do domu, w przeciwnym razie magia Syreniego Księżyca zniknie z ziemi na zawsze… Magiczna i emocjonująca książka obrazkowa spełniająca dziecięce marzenia o przyjaźni z syrenką. Idealna dla wszystkich młodych miłośniczek i miłośników syren.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

42 osoby kupiły
3
Jak przyciągać dobrych ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przyciągać dobrych ludzi
Dostępny
1492 szt.

Jak przyciągać dobrych ludzi to budująca książka dotycząca relacji międzyludzkich, zarządzania nimi i ich naprawiania. Omawia zachowania ludzkie związane ze zwiększonymi dawkami hormonów, produkowanych przez organizm w określonych warunkach czy sytuacjach: oksytocyny, dopaminy, kortyzolu i testosteronu. Wskazuje, jak rozpoznawać te reakcje u siebie i innych oraz jak świadomie na nie odpowiadać. Analizuje modele przywiązania, kształtowane w dzieciństwie i powtarzane w życiu dorosłym. Zarówno z punktu widzenia rodzica, jak i partnera, z licznymi przykładami z praktyki psychoterapeutycznej. Porusza temat relacji seksualnych i związków uczuciowych: rzeczowe opinie na temat trwałych relacji, seksu bez zobowiązań, uzależnienia od pornografii w sieci. Z tej książki nauczysz się łatwiej radzić sobie ze złożonymi sprawami i podejmować lepsze decyzje, aby uzyskać lepsze rezultaty.

47,90 zł
28,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,16 zł

33 osoby kupiły
4
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5. Ptasie wycieczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5. Ptasie wycieczki
Dostępny
293 szt.

Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze słowik i bocian odkrywają przed sympatyczną rodziną żubrów sekrety swoich zimowych podróży. W nowej serii pt. „Żubr Pompik. Odkrycia” sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

23 osoby kupiły
5
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 6. Leśna dieta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 6. Leśna dieta
Dostępny
313 szt.

Szósta część nowej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Polinka ma dość jedzenia w kółko roślin i żołędzi – to nudne! Razem z bratem postanawiają dowiedzieć się, czym odżywiają inne zwierzęta zamieszkujące puszczę. Może dieta wilka lub borsuka przypadnie do gustu młodej żubrzycy? W nowej serii pt. „Żubr Pompik. Odkrycia” sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

23 osoby kupiły
6
Australia 1941-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

18 osób kupiło
7
Golden Boys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golden Boys
Dostępny
1710 szt.

Autor bestsellerowej książki The Gravity of Us powraca z wakacyjną opowieścią o przyjaźni czterech wyjątkowych queerowych chłopaków o wielkich sercach i jeszcze większych marzeniach. Ciepła i wciągająca historia o dojrzewaniu, która skupia się na ważnych wątkach tożsamości, roli przyjaciół w życiu młodych osób oraz złożoności emocji, które towarzyszą stanowi zakochania – zwłaszcza gdy obiektem uczuć jest twój najlepszy przyjaciel! Gabriel, Reese, Sal i Heath, mieszkańcy niewielkiego miasteczka, przyjaźnią się od lat. Wiele ich łączy – wszyscy są queer, wszyscy świetnie się uczą i wszyscy marzą o wielkich rzeczach. W wakacje przed ostatnią klasą liceum każdy z nich wyrusza w inną stronę świata, by przeżyć swoją wielką przygodę. Reese będzie uczył się projektowania graficznego w Paryżu. Gabriel udaje się do Bostonu, by zostać wolontariuszem w organizacji non-profit. Celem Sala jest Kapitol, gdzie czeka go posada stażysty jednego z członków kongresu. Heath zaś... Cóż, Heath wybiera się na Florydę, by pomóc ciotce w jej salonie z automatami do gry. Jak pełne wyzwań lato i czas spędzony osobno wpłyną na młodych mężczyzn oraz łączącą ich przyjaźń?

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

17 osób kupiło
8
Minecraft. Zombi! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Zombi!
Dostępny
1478 szt.

Bobbie nie zna ani swojej matki, ani ojca. Mieszka w Równinowie z przybranymi rodzicami i młodszym braciszkiem Johnnym i pomaga osadnikom w pracy. Pewnego wieczoru w osadzie pojawia się nieznajomy chłopak. Jest ranny, więc Bobbie spieszy mu z pomocą. Kiedy przybysz odzyskuje siły, podpala ukochany dąb osadników w centrum wioski. Zostaje wygnany, ale odchodząc, zapowiada zemstę. Wkrótce potem, podczas wielkiej burzy, do Równinowa wkracza tłum zombi. Większość osadników zostaje przemieniona, w tym rodzice i braciszek Bobbie, lecz dziewczynka uchodzi z życiem. Nie chce się pogodzić z utratą brata, więc cierpliwie próbuje nauczyć małego zombi właściwego zachowania i częściowo jej się to udaje. Do wioski tymczasem przybywają kolejni niezapowiedziani goście, wędrowny handlarz, podróżnik, para lam – wszyscy chcą pomóc Bobbie. Ale to nie jest wcale łatwe. Przed nimi spotkania z wiedźmą i całą zgrają zombi, przeprawy przez bagna, podziemne jaskinie i mroczne tunele. Czy wyjdą z tych prób cało? Czy pokonają nieumarłą armię Logana?

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

17 osób kupiło
9
Ukochana gangstera. Tom 2. Miłość gangstera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukochana gangstera. Tom 2. Miłość gangstera
Dostępny
683 szt.

Makabryczna przeszłość Logana sprawiła, że stał się takim, a nie innym człowiekiem. Był terroryzowany przez ojca sadystę, który chciał, by jego syn stał się godnym dziedzicem krwawej fortuny. Zmuszany do strasznych czynów, w końcu zmienia się w potwora. Pewnego dnia na jego drodze staje Elizabeth Hallwell. Jak wyglądała ich relacja widziana oczami głównego bohatera? Co nim kierowało, czego pragnął, czego szukał? Wydawało się, że po lekturze pierwszego tomu wiemy już wszystko, ale to nieprawda. Czeka nas mnóstwo mrożących krew w żyłach, intrygujących niespodzianek…

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

16 osób kupiło
10
O interpretacji. Esej o Freudzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O interpretacji. Esej o Freudzie
Dostępny
100 szt.

Paul Ricoeur (1913–2005), francuski filozof znany przede wszystkim z prac o języku i hermeneutyce, w tym tomie z lat sześćdziesiątych XX wieku poddaje interpretacji samego Freuda. Nie jest to książka o psychoanalizie, lecz rozprawa filozoficzna, która docieka, co to znaczy interpretować w psychoanalizie i na ile dyskurs Freuda jest spójny. Stawia antropologiczne pytanie, jakie nowe rozumienie człowieka wynika z jego badań i teorii. Wreszcie – rozważa rozumienie kultury przez Freuda w kontekście innych jej koncepcji. Dla autora analiza marzeń sennych jest badaniem pewnego języka stanowiącego model wszelkiego języka symbolicznego, a więc takiego, który z natury rzeczy wymaga interpretacji. Marzenie senne ma podwójne znaczenie: wyraża co innego, niż wypowiada. Esej o Freudzie okazuje się więc esejem hermeneutycznym, który w teorii Freuda poszukuje sensu interpretacji. Ricoeur zalicza Freuda (obok Marksa i Nietzschego) do tak zwanej przez siebie szkoły podejrzenia: interpretacja nie tyle odzyskuje sens, ile usuwa złudzenia. Dlatego psychoanaliza byłaby nie tyle nauką obserwacyjną, ile interpretacyjną, bardziej historią niż psychologią. Esej ten opiera się zarazem na podstawowej idei w myśleniu Ricoeura, na filozofii refleksji wyrażonej jego formułą „symbol daje do myślenia”: refleksja nie zatrzymuje się na Kartezjuszowym „ego cogito”, lecz poszukuje sensu samego „ego”: rozumienia siebie.

80,00 zł
56,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

16 osób kupiło
11
Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego milionera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego milionera
Dostępny
1310 szt.

Sześciu najbogatszych ludzi świata pochodzi z Norwegii. Petter Stordalen, autor tej książki, jest jednym z nich. Jego majątek wycenia się na około 1,5 miliarda dolarów. Jak tego dokonał? Stosując się do 10 złotych zasad, które skrupulatnie opisał w swojej książce. Dzięki Bogu już poniedziałek! jest o tym jak zacząć myśleć nieszablonowo. Jak wyjść poza schematy, w których od lat bezrefleksyjnie tkwimy. Petter Stordalen, biznesman, inwestor i norweski miliarder, udowadnia, że najlepsze rozwiązania to te, które wcale nie są oczywiste. To książka o pracy u podstaw, która pozwoli Ci zrozumieć kim jesteś i w czym tak naprawdę jesteś najlepszy. Jeśli codziennie budzisz się z przekonaniem, że jeszcze nie pokazałeś światu co tak naprawdę potrafisz, ale wciąż nie wiesz jak wykorzystać swój potencjał - koniecznie przeczytaj Dzięki Bogu już poniedziałek!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

12 osób kupiło
12
Niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niebieski
Dostępny
312 szt.

Niebieski – zdumiewająca opowieść o sile przeznaczenia. Justyna wychodzi za mąż i wyjeżdża na przemyską wieś. Próbuje odnaleźć się w nowym życiu z Hubertem i teściową, która nerwowo oczekuje wnuka. Stara się także wżyć w lokalną społeczność, ale nie jest to łatwe zadanie. Tym bardziej, że dziewczyna doznaje różnych wizji, otaczają ją kolorowe aury, słyszy wołania... Czyżby traciła zmysły? Jaki ma w tym udział pamiętnik sprzed stu lat? Co wydarzyło się wtedy w rodzinie? Dlaczego kapliczka z sąsiedniego lasu zdaje się ją przywoływać? Czy stoi za tym jakaś szczególna siła? Zaskakująca. Oryginalna. Niesamowita. Agnieszka Lis udowadnia, że znakomicie włada literackim warsztatem i potrafi wykorzystać go w każdym gatunku.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

10 osób kupiło
13
Sztuczna inteligencja. Nieludzka, arcyludzka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sztuczna inteligencja. Nieludzka, arcyludzka
Dostępny
960 szt.

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie Kto już wkrótce zastąpi nas w biurze i fabryce? Czy algorytm może mieć emocje? Czy roboty mają świadomość? Kto steruje dzisiejszą polityką z tylnego fotela? Sztuczna Inteligencja staje się rzeczywistością. Przyjmujemy wobec niej skrajne stanowiska: od wielkiego technooptymizmu z Doliny Krzemowej do ogromnego lęku, który inspiruje snujących scenariusze rodem z Matrixa i Terminatora. Jak działa? Po co ją stworzono? Jak zmienia nasze życie? Aleksandra Przegalińska, najbardziej znana w świecie nowych technologii Polka, tworzy pasjonującą biografię sztucznej inteligencji. Maluje sylwetki jej twórców i przytacza anegdoty związane z jej początkami. Wyjaśnia zawiłości technologiczne i odpowiada na trudne etyczne pytania. I odważnie podejmuje dyskusję ze specjalistami i teoretykami przyszłości takimi jak Yuval Harari. Aleksandra Przegalińska - doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Katedrze Management in Digital and Networked Societies w Akademii Leona Koźminskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, przetwarzaniem języka naturalnego, postępami w zakresie humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Paweł Oksanowicz - autor książek, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie pracy w mediach. Zajmuje się etyką biznesu, jego relacjami ze społeczeństwem, innowacjami i ludzką stroną technologii.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

9 osób kupiło
14
Pieśń pustyni. Tom 1. Ostrze Erkal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń pustyni. Tom 1. Ostrze Erkal
Dostępny
650 szt.

Wychowana na pustyni Zirra nienawidzi Dominium równie mocno, co zbierania drogocennej rudy białopyłu pomiędzy wydmami, ale kiedy jej siostra zostaje porwana przez kult Wszechśmierci, bez namysłu rusza w pościg. Karamis, poszukiwany listem gończym kapitan, to człowiek, któremu Zirra nigdy by nie zaufała, ale wróg to niekiedy jedyny pewny sojusznik na szlaku. Życie porucznika Staurosa przerywa kula z muszkietu, ale to dopiero początek jego drogi, która prowadzi do zapomnianej przez świat doliny, skrywającej niejedną tajemnicę. Astris, młoda dyplomatka zza morza, otrzymuje zadanie wykradzenia Widzącej Pustkę, tajemniczej księgi, skrywającej sekrety kultu Wszechśmierci. Losy bohaterów powoli się splatają, gdy przeszłość, dotąd zakopana pod piaskami pustyni, zaczyna budzić się do życia. Szybko się okazuje, że niektóre rzeczy nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego – zwłaszcza gdy mogą wpaść w niepowołane ręce. Grzegorz Wielgus rozpoczyna nową fenomenalną serię, tworząc unikalny świat pełen wyrazistych postaci, mrocznych intryg, pradawnych tajemnic i brutalnych pojedynków.

44,90 zł
25,14 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,76 zł

9 osób kupiło
15
Czarolina. Tom 3. Tajemnica mojego pochodzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarolina. Tom 3. Tajemnica mojego pochodzenia
Dostępny
73 szt.

Trzeci tom opowieści rozgrywającej się w miejscu, gdzie nadal żyją stwory z mitów, legend i baśni! Na pełnej tajemnic wyspie Vorn wciąż trwa kurs fantastykologii, mimo że niedawno doszło tam do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Na szczęście prawie wszyscy przemienieni w szklane posągi uczniowie zostali uratowani, a winowajca zniknął – może nawet zginął. Wydawałoby się, że uczestnicy szkolenia mogą odetchnąć z ulgą, jednak mająca talent detektywistyczny Willa wątpi, by zagadka kryminalna została prawidłowo rozwiązana... Tymczasem Czarolina coraz częściej spotyka na bagnach zwierzę, którego nie widzi nikt inny. Czy ta dziwna istota pojawia się naprawdę, czy jest tylko przywidzeniem? Wszystko wskazuje na to, że bohaterowie nadal są w wielkim niebezpieczeństwie! Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy „Czaroliny” autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu „Le Journal de Mickey”.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

7 osób kupiło
16
Maszyny i pojazdy. Pojazdy ratownicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny i pojazdy. Pojazdy ratownicze
Dostępny
90 szt.

Tiii-tiiii, tiii-tiii! Straż pożarna, policja czy karetka pogotowia ? świat pojazdów ratowniczych jest zaskakujący i bardzo ciekawy. Mama zabiera Anię i Marka do warsztatu samochodowego, gdzie stoją samochody z? niebieskimi ?kogutami?. To dopiero atrakcja. Mechanik chętnie opowiada o różnych ciekawostkach związanych z tymi samochodami, pozwala zajrzeć do ich wnętrz.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

7 osób kupiło
17
Blue. Zestaw 4 figurek. Rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Zestaw 4 figurek. Rodzina
TM Toys
Dostępny
2 szt.

Zestaw zawiera 4 figurki przedstawiające bohaterów bajki Blu. Mamę, tatę, Bingo oraz samą Blue.

117,80 zł
106,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,78 zł

7 osób kupiło
18
Złota Kolekcja. Tom 1. Kajko i Kokosz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Tom 1. Kajko i Kokosz
Dostępny
258 szt.

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Złota Kolekcja to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy Kajko i Kokosz – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom pierwszy kolekcji zawiera długą historię Złoty puchar poprzedzoną wstępem Pauliny Christy, wnuczki Mistrza. Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia Kajka i Kokosza.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

6 osób kupiło
19
Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem
Dostępny
811 szt.

Profesor Andrzej Szczeklik to lekarz legenda. Humanista o niewiarygodnej erudycji, który podniósł medycynę do rangi sztuki. Leczył najwybitniejszych polskich pisarzy i artystów: Lema, Miłosza, Szymborską, Wajdę, Tischnera, Mrożka. Znany z gry na fortepianie w Piwnicy pod Baranami i z brawurowej jazdy na nartach, był jedną z najbarwniejszych postaci Krakowa. Jego błyskotliwe książki o medycynie: Katharsis, Kore i Nieśmiertelność, stały się bestsellerami nie tylko w Polsce. Słuch absolutny pomaga zrozumieć, skąd biorą się ludzie wyjątkowi, jak wielkiej pracy i pasji wymaga zrealizowanie marzeń. W rozmowie z wydawcą i przyjacielem Jerzym Illgiem profesor Szczeklik opowiada o swoim dzieciństwie, domu, mistrzach i najważniejszych lekturach, etapach kariery i przygodach na zagranicznych stażach. Snuje opowieść o zaangażowaniu w Solidarność i represjach w stanie wojennym, spotkaniach z papieżem, wyprawach w ukochane góry – a także o sztuce medycznej syberyjskich szamanów, egipskiej Księdze Umarłych i prometejskim śnie medycyny: odwiecznym marzeniu człowieka o nieśmiertelności. W książce znajdują się niepublikowane wcześniej zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Szczeklików.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

6 osób kupiło
20
LEGO Jurassic World. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Jurassic World. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
131 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

6 osób kupiło
21
Bagaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

6 osób kupiło
22
Hey Clay. Masa plastyczna Ryba Paletka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna Ryba Paletka
TM Toys
Dostępny
4 szt.

Frajda, którą odczuwa dziecko podczas zabawy plasteliną jest niezastąpiona. Właśnie dlatego powstała niebrudząca masa piankowa Hey Clay. Piankolina pozwala tworzyć fantazyjne kształty i figurki. Zestaw Hey Clay Paletka zawiera pięć puszek piankoliny. Pięć kolorów pozwala na ulepienie kolorowej rybki, paletki (inaczej skalara). Ta sprytna mieszkanka oceanu oczaruje was swoimi barwami! Jest miłośniczką różnego rodzaju żartów, kawałów i dowcipów. Z pewnością rozbawi was w pochmurny dzień. Czerwony, pomarańczowy, żółty, niebieski, czarny i biały - to wszystkie odcienie, których potrzebujesz. Przygotuj się na oglądanie akrobacji w wodzie - nasz skalar uwielbia się popisywać przed nowymi przyjaciółmi!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

5 osób kupiło
23
Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diablice. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diablice. Audiobook
Joanna Puchalska, StoryBox
Dostępny
29 szt.

Złe, niemoralne, wyrachowane, manipulujące otoczeniem. Intrygantki, oszustki, awanturnice w skali rodzinnej, krajowej i europejskiej. Zdrajczynie i agentki obcych mocarstw. Od Jagiellonów po czasy PRL-u. Barbara Giżanka. Wykorzystując podobieństwo do Barbary Radziwiłłówny, skutecznie omotała Zygmunta Augusta. Barbara Brezianka. Oskarżona przed sądem o otrucie teścia i o zgładzenie trzeciego z kolei męża. Podejrzewana o przyspieszenie zgonu dwóch poprzednich. Agnieszka Machówna. Piękna i sprytna chłopka udająca szlachciankę, na co dał się nabrać nawet austriacki cesarz Leopold. Zofia Wittowa. Niewolnica sułtana, szpieg. Żona najpierw Józefa Witta, potem Szczęsnego Potockiego. Kochanka własnego pasierba. Maria Teresa Dogrumowa. Aferzystka i oszustka. Dla spodziewanej korzyści finansowej rozpowszechniła plotkę o rzekomym spisku na życie króla Stanisława Augusta. Karolina Sobańska. Kochanka Mickiewicza, adresatka jego miłosnych sonetów, a zarazem płatna agentka III Oddziału Kancelarii Cesarskiej w Petersburgu. Xawera Deybel. Towiański bał się jej niesamowitych oczu. Miała romans z Mickiewiczem i prawdopodobnie urodziła jego dziecko Janina Broniewska. Fanatyczna komunistka, autorka książek z czerwonego kanonu lektur szkolnych, po wojnie partyjna szara eminencja środowiska literatów. Wanda Wasilewska. Zafascynowana Stalinem, przyjęła obywatelstwo radzieckie i z zapałem uczestniczyła w realizowaniu pojałtańskiego rozbioru Polski. Blanka Kaczorowska. Konfidentka Gestapo, wydała wiele osób z Podziemia AK. Po wojnie tajna współpracowniczka służb PRL.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

5 osób kupiło
24
Hey Clay. Masa plastyczna. Mega Dinos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna. Mega Dinos
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Zestaw Hey Clay zawiera 18 pojemników z miękką, kreatywną masą oraz kod dostępu do aplikacji dla zakupionej serii postaci. Kolory przedstawione na opakowaniu, pozwalają na stworzenie wszystkich 6 postaci z zestawu Mega dinozaury: Dimetrodon, Allosaurus, Therizinosaurus, Lagosuchus, Parasaurolophus i Ankylosaurus. Część masy pozostaje do ponownego wykorzystania, dzięki czemu można zrealizować swój własny kreatywny pomysł. Masa wysycha na powietrzu w przeciągu 24 godzin. Hey Clay to połączenie kreatywnej zabawy z aplikacją edukacyjną. Dzięki kreatywnej miękkiej i delikatnej masie o jaskrawych kolorach jesteś wstanie własnoręcznie wykonać piękne figurki/potworki/postacie. Aplikacja pełni rolę przewodnika do tworzenia ich – zaczynając od prostych kształtów aż do sklejenia pełnowymiarowej postaci pobudzając wyobraźnię. Jest przeznaczona do kreatywnej zabawy i kolekcjonowania własnoręcznie wykonanych postaci. Wiek: 3+ Dzięki Hey Clay znika stres związany z trudnością usunięcia tworzywa z wielu powierzchni. Nasza masa piankowa nadaje się do formowania kształtów, odrywania fragmentów oraz tworzenia figurek o różnym poziomie trudności. Szeroka baza kolorów pozwala tworzyć zróżnicowane kształty. Podczas zabawy dziecko rozwija doświadczenia sensoryczne oraz kształtuje niezmierzone pokłady swojej wyobraźni. Dostępna bezpłatna aplikacja do pobrania na GooglePlay oraz AppStore. Hey Clay, to masa zabawy! Jakość Hey Clay to produkt najwyższej jakości, którego komponenty zapewniają bezpieczne użytkowanie jak również wykazują się innowacyjnością, godną zachwytu. Najwyższa jakość produktów została potwierdzona europejskimi certyfikatami. Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo jest priorytetem producenta Hey Clay. Dzięki starannie dobranym składnikom nie stanowi zagrożenia w kontakcie z wrażliwą skórą dziecka. Przy tworzeniu produktu szczególną uwagę zwracano na zapewnienie użytkownikom w pełni bezpiecznej zabawy. Wygląd Hey Clay to plastyczna masa piankowa, zwana potocznie piankoliną. Jej lekka, niebrudząca formuła pozwala modelować kształty z ogromną łatwością. Niewykorzystana masa może być przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku, nie tracąc swoich właściwości.

84,99 zł
76,49 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,50 zł

5 osób kupiło
25
Ciocia Jadzia w Rzymie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ciocia Jadzia w Rzymie
Dostępny
229 szt.

Ciocia Jadzia wygrała wycieczkę do Rzymu! Dla trzech osób. Tą trzecią osobą jest Wiktoria, przyjaciółka z podwórka. Przygody zaczynają się już w samolocie, kiedy to wszyscy zakładają kamizelki ratunkowe w obawie przed katastrofą. Ale to na szczęście fałszywy alarm. W Rzymie są zabytki, ale nie tylko. Są też dobre lody, pizza i nowe znajomości. Wycieczka do Rzymu okazuje się bardzo udana, jak zresztą wszystko, w czym macza palce ciocia Jadzia.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
26
Socjoterapia w resocjalizacji penitencjarnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjoterapia w resocjalizacji penitencjarnej
Dostępny
26 szt.

Poszukiwanie skutecznych metod pracy resocjalizacyjnej jest od zawsze prowadzone i pożądane zarówno z teoretycznego, ale przede wszystkim aplikacyjnego punktu widzenia. Przedłożona do recenzji książka stanowi próbę egzemplifikacji teoretycznej, badawczej i aplikacyjnej jeszcze stosunkowo słabo eksplorowanej na gruncie polskim problematyki wykorzystania socjoterapii w pracy z dorosłymi sprawcami przestępstw. Choć socjoterapia na polskim rynku wydawniczym znalazła odzwierciedlenie w ostatnich dziesięciu latach w wielu publikacjach naukowych (...) to zdecydowanie ich głównym podmiotem były dzieci i młodzież, zaś niniejsza publikacja pretenduje do wypełnienia luki w tym zakresie w odniesieniu do osób dorosłych. Książka wpisuje się w nurt humanistycznego podejścia do resocjalizacji (resocjalizacja kreatywna, twórcza, bazująca na zasobach i potencjale jednostki), którego idee (pomimo teoretycznych wskazań i uzasadnień) wciąż są trudne realizacyjnie. Położenie nacisku na relację wychowawczą w pracy z osobami odbywającymi karę pozbawienia wolności jest ważne z punktu widzenia procesu zmiany, jaka ma zajść pod wpływem tego typu oddziaływań. Z recenzji dr Ewy Grudziewskiej

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

4 osoby kupiły
27
Apostata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apostata. Audiobook
Wojciech Dutka, StoryBox
Dostępny
21 szt.

Jeden człowiek przeciw barbarzyńcom! Opowieść o Ammianie Marcellinusie, który chciał ocalić Rzym dla potomnych... Imperium rzymskie, IV wiek. Po śmierci Konstantyna Wielkiego pokój w imperium nie trwa długo. W Konstantynopolu pojawia się młody Grek z Antiochii – Ammian Marcellinus, który wypełniając przyrzeczenia dane cesarzowi przez ojca, wstępuje do armii. Ammian jest sprawnym obserwatorem i pragnie opisać dzieje Rzymu od jego początków aż po czasy sobie współczesne. Staje się świadkiem szaleństw politycznych i namiętności religijnych, zaciekłej walki między katolikami i arianami, potężnej wojny Rzymu i Persji. Na jego oczach rozgrywa się straszliwa bitwa z Gotami pod Adrianopolem w 378 roku, która zachwiała imperium. Jako historyk i kronikarz upadającej potęgi kończy na niej swoje Dzieje Rzymu. Bohater spotyka wielkie postaci historyczne, m.in. cesarzy – Konstancjusza II, Juliana Apostatę, Teodozjusza Wielkiego, ale też pogańskiego filozofa Libaniosa, zapomnianego geniusza biskupa Wulfilę, który przełożył Biblię na język gocki, a także wielkich Kościoła: Grzegorza z Nazjanzu oraz Ambrożego z Mediolanu. Powieść jest epickim freskiem z IV wieku, z czasów, kiedy dokonywała się ogromna przemiana cywilizacyjna, która zachwiała Cesarstwem Rzymskim. To także pasjonujące losy człowieka, który za wszelką cenę chciał tę cywilizację ocalić.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

4 osoby kupiły
28
Rzeźnia numer pięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeźnia numer pięć
Dostępny
296 szt.

Jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej. W zamyśle autora miała to być jego pierwsza książka. A jednak Vonnegut potrzebował dystansu lat, a także doświadczenia wynikającego z publikacji czterech wcześniejszych powieści, by wreszcie przelać na papier swe doświadczenia z czasów, kiedy jako jeniec wojenny był świadkiem bombardowania Drezna. W rezultacie powstała książka uchodząca za jedną z najwybitniejszych amerykańskich powieści antywojennych. Jest to książka o pisarzu, który nie potrafi wymazać z pamięci wspomnień z czasów wojny, chociaż z racji swego zawodu od lat zajmuje się tworzeniem fikcji; książka silnie autobiograficzna, mieszająca dokument z science fiction, pełna trupów i gwałtu, oskarżeń i egzorcyzmów, panicznego strachu i miłości; wreszcie – mówiąc słowami autora – książka „krótka i popaprana, bo o masakrze nie sposób powiedzieć nic inteligentnego”. Wspaniałe dzieło… i bardzo śmieszna książka, która nie pozwala nam na uśmiech. Smutna książka bez łez. – „Life”

52,90 zł
41,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,11 zł

4 osoby kupiły
29
Nowe Książki 2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 2/2023
Dostępny
3 szt.

„Nowe Książki” to pismo krytyki literackiej i naukowej ukazujące się do 1949 roku. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz czytelników, wydawców, księgarzy – mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. W każdym numerze blisko 100 recenzji i not pisanych przez uznanych krytyków i naukowców. Fikcja, reportaż, książki popularno-naukowe. Literaturoznawstwo, sztuka, psychologia/psychoterapia, historia kultury, historia idei, historia, prawo, filozofia. Rozmowy z pisarzami, uczonymi, tłumaczami. Co jeszcze? Korespondencje zagraniczne, felietony oraz kronika wydarzeń literackich i księgarskich. Przez ponad sześć dziesięcioleci na łamach pisma publikowali i publikują autorzy wywodzący się ze środowisk akademickich, literackich, dziennikarskich. Spośród szerokiego grona obecnie współpracujących z „Nowymi Książkami” autorów można przywołać nazwiska Henryka Domańskiego, Jerzego Franczaka, Wacława Holewińskiego, Krzysztofa Lipki, Rafała Łatki, Anny Nasiłowskiej, Dariusza Nowackiego, Czesława S. Nosala, Marka Paryża, Adama Poprawy, Rafała Szczerbakiewicza, Adriany Szymańskiej, Danuty Ulickiej czy Macieja Urbanowskiego.

13,00 zł
11,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
30
100 łamigłówek. Zeszyt 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 łamigłówek. Zeszyt 4
Dostępny
5 szt.

"100 łamigłówek" to zbiór zadań edukacyjnych dla każdego bystrego malucha! Dziecko znajdzie w nim: diagramy, łamigłówki, rozrzucanki, kolorowanki, krzyżówki, uzupełnianki, labirynty oraz wiele innych zadań, których rozwiązywanie sprawi mu frajdę i mnóstwo zabawy. Pozycja obowiązkowa dla każdego żądnego wyzwań dziecka! W serii: Zeszyt 1, Zeszyt 2, Zeszyt 3, Zeszyt 4.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

4 osoby kupiły
31
Blue. Zestaw 2 figurek. Babcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Zestaw 2 figurek. Babcie
TM Toys
Dostępny
3 szt.

Zestaw zawiera 2 figurki: Blue i Bingo z przebraniami babć.

66,20 zł
59,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,62 zł

4 osoby kupiły
32
Julka - mała weterynarka. Tom 7. Psie poszukiwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka - mała weterynarka. Tom 7. Psie poszukiwania
Dostępny
78 szt.

Edukacyjna seria o przygodach Julki, która pomagając mamie weterynarce, zdobywa wiedzę o zwyczajach wielu gatunków zwierząt. Cześć! Jestem Julka. Mam dziesięć lat. I jestem już prawie weterynarką! Moja mama leczy zwierzęta, a ja przyglądam się jej pracy i często w niej pomagam. Obie z moją najlepszą przyjaciółką, Chelsea, kochamy zwierzęta. Ostatniej nocy była wielka burza i zaginęło kilka piesków. Jeden z nich pokazał się w moim oknie (chyba musiał wiedzieć, że jestem prawie-weterynarką). Na szczęście razem z Chelsea i mamą pomagamy w schronisku dla psów.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

3 osoby kupiły
33
Blue. Zestaw 2 figurek. Na deskorolce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Zestaw 2 figurek. Na deskorolce
TM Toys
Dostępny
35 szt.

Zestaw zawiera 2 figurki: Blue i tatę z deskorolką.

66,20 zł
59,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,62 zł

3 osoby kupiły
34
Blue. Blue i Bingo na basenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Blue i Bingo na basenie
TM Toys
Dostępny
30 szt.

Zestaw zawiera 2 figurki ulubionych bohaterek w strojach kąpielowych i 2 pary okularów do pływania.

66,20 zł
59,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,62 zł

3 osoby kupiły
35
Bakugan Legends kula podstawowa 44CB HdrndKrcklsGrnBl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bakugan Legends kula podstawowa 44CB HdrndKrcklsGrnBl
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

50,90 zł
45,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

3 osoby kupiły
36
Warto poczekać. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warto poczekać. Audiobook
Liliana Fabisińska, Maria Fabisińska, StoryBox
Dostępny
35 szt.

Co cię nie zabije, to cię wzmocni – nawet jeśli masz wrażenie, że wali się cały świat! Dorota nie potrafi cieszyć się przyjęciem urodzinowym. Świeczek na torcie jest stanowczo za dużo, kilka tygodni wcześniej straciła pracę i nie ma widoków na nową, synowa traktuje ją z dystansem i wyraźnie próbuje coś ukryć, a ukochany mąż zachowuje się tak, jakby nie musiał troszczyć się o swoje zdrowie. Jednak najgorzej postępuje syn Doroty. Na szczęście są Jagoda i Hanka - wierne przyjaciółki, na które Dorota może liczyć zawsze i wszędzie. Jest też cieplarnia w najdalszym kącie ogrodu. To właśnie tam los szykuje dla nich wspaniałą niespodziankę. A jeśli chcecie się dowiedzieć, co przydarzyło się Jagodzie i Hance, poszukajcie Jeszcze chwilę.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
37
Ciocia Jadzia w Transylwanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ciocia Jadzia w Transylwanii
Dostępny
237 szt.

Zwariowana ulubienica dzieci, ciocia Jadzia, znów zaskakuje! Tym razem wraz ze swoją bratanicą jedzie do Transylwanii, kraju Drakuli. Czeka ich wiele przygód – będą nocować w zamku prababki Brunhildy, zjedzą jajka mrówek transylwańskich i… dowiedzą się czy w zamku straszy. Ich opiekunem będzie Vlad IV, niezwykle tajemniczy majordomus. Ciocia Jadzia i jej bratanica szybko zauważą, że służący coś przed nimi ukrywa...

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
38
Blue. Zestaw 3 figurek. Kuzyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Zestaw 3 figurek. Kuzyni
TM Toys
Dostępny
6 szt.

Zestaw zawiera 3 figurki: Blue, Muffin i Socks.

66,20 zł
59,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,62 zł

3 osoby kupiły
39
Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 5. Wianek ze stokrotek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 5. Wianek ze stokrotek. Audiobook
Ewelina M. Mantycka, StoryBox
Dostępny
39 szt.

Kontynuacja losów rodziny z ulicy Ogrodowej. Dwór przy Ogrodowej przynosi ukojenie jego mieszkańcom, ale skrywa też wiele bólu. Jest również schronieniem dla zabłąkanych i potrzebujących rodzinnego ciepła. Inka Żmudzka zatrzymała się tylko na chwilę w tym domu pełnym reliktów, duchów i tajemnic, a historyk Kuba Rybicki odwiedza Czarnów, skuszony opowieściami o wiedźmie, starym kluczu zawieszonym w wianku ze stokrotek i zatrutej rzece. Badania prowadzą go do miejsc ukrytych w lasach, a w starych zapiskach i opowieściach odkrywa fakty, które dają odpowiedzi na pytania związane z przeszłością Rozalii Żmudzkiej. Lilka i Fabian, Klaudia i Artur, Kinga, Ewa i Rajmund - każdy z bohaterów wierzy, że ich prababka nadal nad nimi czuwa. A szczęście rozkwitające jak kwiaty w ogrodzie wypełnia dom nadzieją i harmonią. Wianek ze stokrotek to ostatni tom Sagi rodziny z Ogrodowej, wyjątkowej historii, która zdobyła serca czytelników.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
40
Trupi bieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

3 osoby kupiły
41
Maja i tajemnicza szuflada. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maja i tajemnicza szuflada. Audiobook
Agnieszka Krawczyk, StoryBox
Dostępny
43 szt.

Nowa, urocza seria książek dla dzieci autorki bestsellerów – Agnieszki Krawczyk. Poznajcie Ekipę Badaczy i rezolutną Maję. Maja ma dziesięć lat. Jej rodzice wyjechali na Spitsbergen prowadzić badania naukowe, więc dziewczynka tymczasowo mieszka u babci Irenki, która robi najpyszniejsze konfitury na świecie, umie szyć i szydełkować, a nawet tańczy zumbę w Klubie Aktywnego Seniora. Dziewczynka mieszka w dawnym pokoju swojej mamy. Tam właśnie stoi biurko z niezwykłą szufladą... Nagle w okolicy znikają wszystkie zegary! Czy Maja i jej nowo poznani przyjaciele rozwikłają zagadkę? Pełna ciepła i tajemniczych zdarzeń historia o rezolutnej Mai i jej radosnych przygodach przypomni wszystkim czytelnikom, że czasami całkiem dobrze jest nie nosić zegarka.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

3 osoby kupiły
42
Ciocia Jadzia. Szkoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ciocia Jadzia. Szkoła
Dostępny
214 szt.

Ciocia Jadzia ma nową pracę. Została woźną w szkole! Dobrze się składa, bo jej bratanica właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i obecność cioci Jadzi dodaje jej odwagi. Ciocia Jadzia zajmuje się też kotłownią i często przebywa w piwnicy. A tam są rury, w nich pogłos i czasem można poznać szkolne tajemnice, więc ciocia Jadzia jest świetnie zorientowana i czasem może wpływać na bieg wydarzeń... a wtedy wszystko zmienia się na lepsze. Trzecia już książka z ciocią Jadzią w roli głównej skierowana jest do dzieci, które właśnie nauczyły się czytać i same mogą się zapoznać z tymi zabawnymi historyjkami.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
43
Mamy siebie, mamy wszystko. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamy siebie, mamy wszystko. Audiobook
Tomasz Kieres, StoryBox
Dostępny
33 szt.

On, samotny ojciec nastoletniej Gabrysi. Ona, samotna mama siedmioletniego Bartka. On, wraz z dorastaniem córki, która zaczyna powoli żyć własnym życiem, coraz dotkliwiej odczuwa brak bliskiej osoby przy swoim boku. Ona, skupiona na synu i pracy, nie ma czasu ani ochoty wpuszczać kogokolwiek do ich małego świata. Pewnego dnia drogi tych dwojga się przecinają. Determinacja mężczyzny stopniowo kruszy lód, którym kobieta tak szczelnie się otoczyła. Jednak jej przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i brutalnie wkracza do ich ostrożnie budowanej relacji. Kontynuacja związku wiąże się z realnym niebezpieczeństwem. Czy znajdą wyjście z tej beznadziejnej sytuacji? Czy będzie im dane cieszyć się miłością?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
44
Wiekuisty człowiek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiekuisty człowiek. Audiobook
Gilbert Keith Chesterton, StoryBox
Dostępny
57 szt.

Wiekuisty człowiek, książka napisana przez Chestertona trzy lata po nawróceniu na katolicyzm, to pełna rozmachu, erudycji i słownej wirtuozerii próba ukazania chrześcijańskiej wizji dziejów od czasów prehistorycznych aż po współczesność. Dzięki sile prozy Chestertona, jakby z lotu ptaka podziwiamy tragiczne i chwalebne losy ludzkości, by ostatecznie zmierzyć się z wyrastającą ponad całe dzieje postacią człowieka, którego pojawienie się na ziemi nadało ostateczny sens historii i który żyje nadal w założonym przez siebie Kościele. Książka ta, okrzyknięta jednym z największych dzieł Chestertona, od pokoleń umacnia wątpiących i niepokoi ateistów. Wśród tych ostatnich był późniejszy wybitny pisarz C.S. Lewis, który stwierdził, że to ona właśnie, najbardziej ze wszystkich współczesnych książek, przyczyniła się do jego nawrócenia.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
45
Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los. Audiobook
Leonard Mlodinow, StoryBox
Dostępny
48 szt.

Pasjonująca książka, która uświadamia nam, że w naszym życiu jest wiele zdarzeń równie przewidywalnych, jak kroki potykającego się człowieka, który wyszedł nad ranem z baru. Wzloty i upadki ulubionych gwiazd filmowych, sławnych i niesławnych prezesów i dyrektorów generalnych – w istocie, losy nas wszystkich – są odbiciem nie tylko wrodzonych zdolności i planowania, ale i przypadku. I może być szokujące, gdy zdamy sobie sprawę, że śmierć w wypadku samochodowym podczas jazdy po zakup losu na loterię jest dwa razy bardziej prawdopodobna od głównej wygranej. Jak to możliwe, że w jednym czasopiśmie jakieś wino otrzymało pięć na pięć gwiazdek, najwyższą ocenę, a w innym obwołano je sikaczem dekady Czytając tę niezwykle przejrzyście napisaną książkę, spostrzeżemy, że ogromna ilość zwykłych spraw wiąże się z przypadkowością i losowością, przez co często źle rozumiemy znaczenie wielu rzeczy, od swobodnej rozmowy po poważne niepowodzenia finansowe. Dlatego sukcesy i porażki w życiu często błędnie przypisujemy konkretnym, oczywistym przyczynom, a w istocie znacznie głębszy wpływ ma na nie przypadek. Pokazując prawdziwą naturę przypadku i ujawniając psychologiczne złudzenia, które powodują, że źle oceniamy otaczający nas świat, autor daje nam narzędzia potrzebne do podejmowania bardziej świadomych decyzji. Od szkolnej klasy po salę sądową i od rynków finansowych po supermarkety, frapujące i pouczające spojrzenie Mlodinowa na to, jak przypadkowość, przypadek i prawdopodobieństwo wpływają na nasze codzienne życie, fascynuje, intryguje i nieodmiennie inspiruje.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
46
Romantyczni zesłańcy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantyczni zesłańcy. Audiobook
Dorota Ponińska, StoryBox
Dostępny
38 szt.

Lata dwudzieste XIX wieku. Na ziemiach polskich i w Rosji powstają tajne stowarzyszenia. Młodzi ludzie pragną wolności i nie akceptują despotycznych rządów cara. Maria Rajewska wychodzi za mąż za bajecznie bogatego bohatera wojen napoleońskich, księcia Wołkońskiego. Nikt się nie spodziewa, że zostanie on skazany na wieloletnią katorgę i dożywotnie zesłanie na Syberię. Maria rusza za nim. Czy miłość i lojalność wystarczą, by przetrwać zwycięsko taką próbę? Car Mikołaj Romanow, odpowiedzialny za utrzymanie swojej dynastii u władzy, bezlitośnie rozprawia się ze spiskiem swoich oficerów i gwardzistów. Filomaci zmuszeni są opuścić ukochane Wilno i udać się w głąb Rosji. Co ich tam czeka? Czy któryś z nich zdoła wrócić do kraju? Miłość na wygnaniu, tęsknota za domem, wierność sobie i konieczne kompromisy. Ale także nadzieja i nowe szanse. W ostatniej części cyklu Romantyczni Dorota Ponińska przedstawia burzliwe losy polskich i rosyjskich zesłańców w carskiej Rosji.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
47
Goo Jit Zu. Dino X-Ray. Smashadon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu. Dino X-Ray. Smashadon
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Bohaterowie Goo Jit Zu wracają do walki w zupełnie nowej serii Dino X-Ray! Każdy potwór posiada tajemniczą moc – unikalne wypełnienie Goo, które podczas zabawy pobudza dziecięce zmysły. Smashadon jest najsilniejszym pośród prehistorycznych potworów. Jeśli ktoś z nim zadrze, nigdy nie odpuszcza. Rozciągnij bohatera, by zobaczyć jego kości! Ściskaj, naciągaj, odkształcaj – ten potężny stwór zniesie wszystko! Ekskluzywna figurka Smashadona świeci w ciemności. Ta zabawkowa figurka rozciąga się nawet trzykrotnie i jest trwalsza niż kiedykolwiek wcześniej! Rozciągnij swojego Goo Jit Zu Hero, a on zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu! Heroes of Goo Jit Zu to bajerancki sposób na zabawę figurkami akcji, które nie robią bałaganu. Każdy potwór Dino XRay jest inny, dlatego warto zdobyć wszystkie postacie z unikalnej kolekcji! Cechy produktu: – figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać – max. rozciągnięcie – zabawka potraja swój rozmiar (ok. 50 cm) – zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci – przez rozciągniętą skórę potwora widać jego kości – do produkcji użyto bezpiecznych, nietoksycznych materiałów – seria 4 składa się z 7 potworów: Tyro, Blazagon, Thrash, Tritops, Smashadon, Terrack, Shredz

65,99 zł
59,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

2 osoby kupiły
48
Wierzę. Krótkie katechezy dla dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę. Krótkie katechezy dla dorosłych
Dostępny
130 szt.

Ksiądz kan. dr Janusz Chyła, w niniejszej publikacji, poprzez serię krótkich katechez, zręcznie prowadzi czytelnika w pielgrzymce doskonalenia i pogłębienia wiary, której etapy wyznaczone zostały poprzez nauczanie katechizmowe. Autor proponuje czytelnikowi postawę wsłuchiwania się w głos Kościoła Katolickiego, który mówi o swojej wierze. Wsłuchiwanie to powinno prowadzić odbiorcę katechez do rozumienia wiary zgodnie z zasadą fides quarens intellectum (wiara szuka zrozumienia), następnie medytacji i modlitwy, stanowiącej odpowiedź wierzącego człowieka na miłość Boga. Jak trafnie ujął to w swoim rozważaniu autor: aby budować więź z Bogiem, potrzebujemy równowagi między wiarą i rozumem. Ufam, że lektura tych krótkich katechez, w których Ks. Janusz, w piękny i mądry sposób, pochyla się nad zagadnieniem wiary, będzie pomocna w poszukiwaniu, umiłowaniu i doświadczeniu miłości Boga, dla wszystkich którzy w dorosłym życiu odkrywają i podążają piękną drogą wiary, będąc „żywymi kamieniami” w budowaniu Mistycznego Ciała Chrystusa – Kościoła. – † Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
49
Dislike To False Metal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dislike To False Metal, CD
Nanowar of Steel, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

SIDE A 1. Somber 2. Winterstorm in the Night 3. Disco Metal 4. Muscle Memories 5. Chupacabra Cadabra SIDE B 6. Pasadena 1994 7. Metal Boomer Battalion 8. Dimmu Boogie 9. Protocols (of the elders of Zion) of love 10. The Power of Imodium

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
50
Dom na przełęczy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom na przełęczy. Audiobook
Joanna Tekieli, StoryBox
Dostępny
31 szt.

Jak to pięknie, że w tych podłych czasach zdołaliście ocalić coś tak delikatnego i dobrego jak miłość. Kiedy Helena i Antoni brali wojenny ślub, nie wierzyli, że dana im będzie wspólna przyszłość. A jednak przetrwali, doczekali upragnionej wolności i teraz starają się ułożyć sobie życie w maleńkiej wiosce Rzekowo, położonej malowniczo w dolinie rzeki, wśród lasów i wzgórz. W nędznym gospodarstwie, w niełasce i odrzuceniu ze strony najbliższych, uczą się siebie nawzajem i próbują znaleźć szczęście w okaleczonym, poranionym przez wojnę świecie.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
51
Goo Jit Zu. Dino X-Ray. Tritops - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu. Dino X-Ray. Tritops
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Bohaterowie Goo Jit Zu wracają do walki w zupełnie nowej serii Dino X-Ray! Każdy potwór posiada tajemniczą moc – unikalne wypełnienie Goo, które podczas zabawy pobudza dziecięce zmysły. Tritops, monstrualny bohater, poszukuje kogoś, kto odważy się zabrać go do domu. Potwór jest super goopy – absurdalnie rozciągliwy i genialnie sprężysty. Gotowy do każdej akcji! Jeśli mocno naciągniesz figurkę, zobaczysz poruszające się wewnątrz ciała kości tego prehistorycznego stwora! Ta zabawkowa figurka rozciąga się nawet trzykrotnie i jest trwalsza niż kiedykolwiek wcześniej! Rozciągnij swojego Goo Jit Zu Hero, a on zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu! Heroes of Goo Jit Zu to bajerancki sposób na zabawę figurkami akcji, które nie robią bałaganu. Każdy potwór Dino XRay jest inny, dlatego warto zdobyć wszystkie postacie z unikalnej kolekcji! Cechy produktu: – figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać – max. rozciągnięcie – zabawka potraja swój rozmiar (ok. 50 cm) – zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci – przez rozciągniętą skórę potwora widać jego kości – do produkcji użyto bezpiecznych, nietoksycznych materiałów – seria 4 składa się z 7 potworów: Tyro, Blazagon, Thrash, Tritops, Smashadon, Terrack, Shredz

65,99 zł
59,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

2 osoby kupiły
52
Bakugan Legends kula podświetlana Pegatrix Gold - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bakugan Legends kula podświetlana Pegatrix Gold
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

64,90 zł
58,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

4 osoby kupiły
53
Kochanka Norwida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

2 osoby kupiły
54
Jeep. Moja wielka przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeep. Moja wielka przygoda
Dostępny
127 szt.

Długą serię przygód rozpoczął żart. Nasz plan przewidywał 180 000 kilometrów po drogach wśród selwy i pustyń Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Przez ten czas gazety trzy razy zamieściły notatkę o naszej śmierci, a w osiemnastu przypadkach niewiele brakowało, żebyśmy zginęli. Wyjechaliśmy we dwoje, a wróciliśmy we troje. Właśnie podczas tej podróży urodził się nam syn. Podróż trwała ponad cztery lata. Była zatem najdłuższa – licząc ją tak w czasie, jak w kilometrach. Dostarczyła mi moc emocji. Była to zatem moja Wielka Przygoda. – Tony Halik To druga – obok 180 000 kilometrów przygody – książka Tony’ego o tej niezwykłej wyprawie. Opowieść o drodze, ale nie tylko, o pokonywaniu kolejnych kilometrów i przekraczaniu granic, bo także i o tym, jak należy (albo raczej nie należy) kierować psim zaprzęgiem, czym (oprócz wody) można chłodzić przegrzany silnik jeepa albo jaka jest prawdziwa wartość dziesięciu amerykańskich centów. Te relacje przeplatają się z historiami z życia mieszkańców obu amerykańskich kontynentów – zarówno tych z andyjskich wiosek, jak i tych z miejskich dżungli Stanów Zjednoczonych. Wnikliwa obserwacja, barwny język, ogromna doza humoru, a do tego świetne zdjęcia. Po prostu – Tony Halik.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

2 osoby kupiły
55
Barbie nauczycielka. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie nauczycielka. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
176 szt.

Książka do kolorowania z zadaniami i naklejkami: - książki z ciekawymi zadaniami i naklejkami, - wspaniała zabawa dla wielbicieli kolorowanek, - książka rozwija sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka, - pobudzają kreatywność i zachęca do rysowania, kolorowania.

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
56
Pociągi, statki, samoloty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociągi, statki, samoloty
Littek Frank, Media Rodzina
Dostępny
67 szt.

Jak lata szybowiec? Ile kontenerów mieści sią na współczesnym kontenerowcu? Z jaką prędkością jeździ superekspres? Skąd lokomotywa czerpie prąd? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdzie czytelnik w naszej książeczce.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
57
Bieszczady w PRL-u. Wybrane reportaże. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady w PRL-u. Wybrane reportaże. Audiobook
Krzysztof Potaczała, StoryBox
Dostępny
35 szt.

Zbiór najciekawszych reportaży pochodzących ze wszystkich trzech części popularnej serii Bieszczady w PRL-u autorstwa Krzysztofa Potaczały. Niezwykle interesujące historie przedstawiane przez autora zabierają słuchacza w świat bieszczadzkiej codzienności wśród niejednokrotnie trudnych komunistycznych realiów PRL-u. Autor, korzystając z mało znanych dotychczas źródeł, archiwalnych dokumentów, a także rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami Bieszczadów, w tym także działaczami partyjnymi, tworzy intrygujący obraz tamtych czasów.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
58
Pinokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Książeczki z tej serii pozwolą odkryć urok klasycznych bajek. Ciekawe historyjki, kolorowe ilustracje i rozkładane elementy rozbudzą wyobraźnię maluchów. Zbierz je wszystkie! W serii: Pinokio, Piernikowy ludzik, Trzy małe świnki, Złotowłosa i trzy misie.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
59
Kultura konfliktu. Polityka Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy i Zachodu na łamach "Newsweeka Polska" i "Polityki" (2013-2015) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura konfliktu. Polityka Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy i Zacho...
Dostępny
44 szt.

Opiniowana monografia jest dziełem o charakterze wyraźnie interdyscyplinarnym, tkwiącym w szczególności w polu badawczym nauk o polityce i administracji oraz nauk o komunikacji społecznej i mediach […] Jej tematyka znakomicie lokuje się w centrum współczesnych problemów badawczych związanych z rosyjską agresją na Ukrainę, dla których to wydarzenia z lat 2013–2015 (a więc objętych badaniami Autora monografii) stanowiły swoiste preludium dla obecnej napaści Rosji na swoich słowiańskich sąsiadów, zapoczątkowanej u schyłku lutego 2022 roku […] Treści, które znajdują się w monografii Bogdana Borowika, uważam za bardzo wartościowe, świetnie i nader celnie wpisujące się w obecny klimat gorących wydarzeń politycznych w naszym regionie. – Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Janusza W. Adamowskiego [POLITYKA] „Wydaje się więc, że żądania Putina są trzy: Zachód ma się pogodzić z aneksją Krymu, dalej – nie tylko dać gwarancje, że NATO nie przyjmie Ukrainy, ale przystać na «finlandyzację» kraju (terminem tym określano sytuację Finlandii po II wojnie światowej, rząd Finlandii, choć niepodległy, miał prowadzić politykę przyjazną Moskwie) i dodatkowo wprowadzić na Ukrainie taki «ustrój federalny», który dawałby Kremlowi prawo weta politycznego na wschodzie Ukrainy, w tych okręgach, które dziś są w rękach separatystów” [Marek Ostrowski, Wojna z Putinem, „Polityka”, nr 33, 12 VIII 2014]. „Poprzez ograniczone wojny w Czeczenii, Gruzji, na Ukrainie, poprzez zmasowaną propagandę, której nie są w stanie ograniczać represjonowane media niezależne, system Putina opiera się na konstruowaniu wroga zewnętrznego – USA, UE, organizacje pozarządowe, jak i na ofensywnych celach odzyskiwania «odwiecznych» ziem Krymu, Noworosji, Naddniestrza i ochrony «braci odłączonych», jakoby zagrożonych w obcych państwach. Oto orwellowska nowomowa. Zachodnia demokracja to groźba faszyzmu. A samowola despotycznej władzy w Rosji to «dalsze udoskonalanie rosyjskiej demokracji». Rosja ma odwieczne prawa, a Ukraina «nigdy nie była państwem» i – jak Putin zapowiadał w 2008 r. na szczycie NATO w Bukareszcie – może «się rozpaść», bo nie zda egzaminu w momencie zwrotnym historii” [Adam Krzemiński, Car jest nagi, „Polityka”, nr 50, 10 XII 2014].

63,00 zł
49,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,23 zł

2 osoby kupiły
60
Blue. Zestaw Pokój zabaw + Bingo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Zestaw Pokój zabaw + Bingo
TM Toys
Dostępny
24 szt.

Zestaw zawiera: tęczowy baldachim, a także ławeczkę z takimi akcesoriami jak książka, cymbałki do gry, chwytak oraz zabawkowy stetoskop. Figurka Bingo ma 3 punkty zgięć.

132,40 zł
119,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,24 zł

1 osoba kupiła
61
Heroes of Goo Jit Zu. Rozciągliwa figurka DINO XRay. Blazagon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes of Goo Jit Zu. Rozciągliwa figurka DINO XRay. Blazagon
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Bohaterowie Goo Jit Zu wracają do walki w zupełnie nowej serii DINO X-Ray! Każdy potwór posiada tajemniczą moc – unikalne wypełnienie Goo, które podczas zabawy pobudza dziecięce zmysły. Blazagon ma ochotę zmiażdżyć parę kości! On i pozostali extra elastyczni bohaterowie Goo Jit Zu uwielbiają ze sobą walczyć. Potwór ma maksymalnie rozciągliwe wypełnienie - jest super stretchy! A gdy mocno go naciągniesz, zobaczysz jego potężne kości! Ta zabawkowa figurka rozciąga się nawet trzykrotnie (do ok. 50 cm) i jest trwalsza niż kiedykolwiek wcześniej! Rozciągnij swojego Goo Jit Zu Hero, a on zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu!

65,99 zł
59,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
62
Bakugan Legends kula podświetlana Nillious Black - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bakugan Legends kula podświetlana Nillious Black
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

64,90 zł
58,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

2 osoby kupiły
63
Zagadki profesora EuGeniusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki profesora EuGeniusza
Dostępny
25 szt.

Chciałbyś poczuć się geniuszem? Seria Profesor EuGeniusz to zbiór zabawnych zagadek logicznych i gier umysłowych, które ćwiczą pamięć, percepcję i koncentrację. Za pomocą elektronicznego ołówka szybko sprawdzisz prawidłową odpowiedź. Ćwicz szare komórki, niech Twój umysł będzie wciąż w dobrej formie! Tytuły w serii: Łamigłówki profesora EuGeniusza, Zagadki profesora EuGeniusza.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
64
Barbie Dżokejka. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dżokejka. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
163 szt.

Książka do kolorowania z zadaniami i naklejkami: - książki z ciekawymi zadaniami i naklejkami, - wspaniała zabawa dla wielbicieli kolorowanek, - książka rozwija sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka, - pobudzają kreatywność i zachęca do rysowania, kolorowania.

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
65
Another Return, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Another Return, CD
Artch, Hammerheart
Dostępny
20 szt.

1.Conversio Prelude 2.Another Return To Church Hill 3.Power To The Man 4.Loaded 5.Where I Go 6.Metal Life 7.The Promised Land 8.Shoot To Kill 9.Living In The Past 10.Reincarnation

65,90 zł
1 osoba kupiła
66
Teatr 2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr 2/2023
Dostępny
2 szt.

W magazynie publikowane są recenzje i omówienia premier w teatrach polskich oraz niektórych zagranicznych, festiwali teatralnych oraz książek poświęconych teatrowi, a także eseje i felietony o tematyce teatralnej.

14,00 zł
11,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
67
Urodziny. Kraina przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodziny. Kraina przygód
Dostępny
39 szt.

Ta pięknie ilustrowana historyjka pozwoli dzieciom wziąć udział we wspaniałym przyjęciu urodzinowym małych kotków. Dzięki obracanej tarczy z obrazkami książeczka jest jeszcze ciekawsza!

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
68
Finding Me - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finding Me
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

In my book, you will meet a little girl named Viola who ran from her past until she made a life changing decision to stop running forever. This is my story, from a crumbling apartment in Central Falls, Rhode Island, to the stage in New York City, and beyond. This is the path I took to finding my purpose and my strength, but also to finding my voice in a world that didn't always see me. As I wrote Finding Me, my eyes were open to the truth of how our stories are often not given close examination. They are bogarted, reinvented to fit into a crazy, competitive, judgmental world. So I wrote this for anyone who is searching for a way to understand and overcome a complicated past, let go of shame, and find acceptance. For anyone who needs reminding that a life worth living can only be born from radical honesty and the courage to shed facades and be...you. Finding Me is a deep reflection on my past and a promise for my future. My hope is that my story will inspire you to light up your own life with creative expression and rediscover who you were before the world put a label on you.

85,00 zł
59,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,50 zł

1 osoba kupiła
69
Żona lobotomisty. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona lobotomisty. Audiobook
Samantha Greene Woodruff, StoryBox
Dostępny
34 szt.

Genialna powieść historyczna o pełnej pasji kobiecie, czarnej karcie w historii psychiatrii i o kiełkującym, nieuniknionym koszmarze. Od kiedy jej brat odebrał sobie życie po pierwszej wojnie światowej, Ruth Emeraldine decyduje się pomagać ludziom cierpiącym z powodu chorób psychicznych. Zakochuje się w charyzmatycznym Robercie Apterze – genialnym lekarzu i orędowniku nowej radykalnej terapii – lobotomii. Ruth wierzy, że jest to cudowny lek. Kiedy jednak jej mąż traci kontrolę nad sobą i wpada w złudną megalomanię, Ruth nie może dłużej ignorować swoich rosnących podejrzeń. Robert operuje pacjentów, nie zważając na nic, często z przerażającymi rezultatami, a wrażliwa młoda matka Margaret Baxter ma się stać jego kolejną ofiarą. Tylko Ruth może ją ocalić – ją i dziesiątki innych ludzi – od przerażających konsekwencji ambicji Roberta. Inspirowana szokującym rozdziałem w historii medycyny, przejmująca historia kobiety walczącej przeciwko najbardziej ponurym okolicznościom.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
70
Piernikowy ludzik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piernikowy ludzik
Dostępny
18 szt.

Książeczki z tej serii pozwolą odkryć urok klasycznych bajek. Ciekawe historyjki, kolorowe ilustracje i rozkładane elementy rozbudzą wyobraźnię maluchów. Zbierz je wszystkie! W serii: Pinokio, Piernikowy ludzik, Trzy małe świnki, Złotowłosa i trzy misie.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
71
Bridgertonowie. Tom 7. Magia pocałunku. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bridgertonowie. Tom 7. Magia pocałunku. Audiobook
Julia Quinn, StoryBox
Dostępny
36 szt.

Poznajcie naszego bohatera... Gareth St. Clair jest w kropce. Ojciec, który go nienawidzi, za wszelką cenę chce zadłużyć posiadłość St. Clair i zrujnować jego dziedzictwo. Jedynym majątkiem Garetha jest stary pamiętnik rodzinny, który być może kryje sekrety przeszłości... oraz klucz do przyszłości młodego człowieka – ukryty skarb. Problem w tym, że napisano go po włosku, a Gareth ani w ząb nie zna tego języka. Poznajcie naszą bohaterkę... W zgodnej opinii socjety nie ma drugiej takiej jak Hiacynta Bridgerton. Jest to dziewczyna piekielnie inteligentna, wyjątkowo wygadana, a według Garetha – należy ją zażywać w małych dawkach. Jednak jest w niej coś – coś czarującego i niepokojącego – co go ujęło i nie chce dać spokoju... Drogi Garetha i Hiacynty krzyżują się nieustannie. Hiacynta każde słowo Garetha przyjmuje jak wyzwanie proponuje mu przetłumaczenie pamiętnika, mimo że jej włoski nie jest doskonały. Jednak w miarę zagłębiania się w tajemniczy tekst oboje zaczynają odkrywać, że odpowiedzi leżą nie w pamiętniku, lecz w każdym z nich...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
72
Heroes of Goo Jit Zu. Rozciągliwa figurka DINO XRay. Tyro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes of Goo Jit Zu. Rozciągliwa figurka DINO XRay. Tyro
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Bohaterowie Goo Jit Zu wracają do walki w zupełnie nowej serii DINO X-Ray! Każdy potwór posiada tajemniczą moc – unikalne wypełnienie Goo, które podczas zabawy pobudza dziecięce zmysły. Tyro powrócił i jest gotowy na akcję kruszenia kości z innymi prehistorycznymi super rozciągliwymi bohaterami! Potwór ma nowe wypełnienie. Teraz jest super gooey! Ale ten facet jest nie tylko twardy na zewnątrz, ale też „zły do ​​szpiku kości”! Zmiażdż ciało Tyro i zobacz jego kości przez rozciągliwą skórę! Ściśnij go i zobacz, jak jego wypełnione mazią ciało porusza się i rozciąga. Ta zabawkowa figurka rozciąga się nawet trzykrotnie (do ok. 50 cm) i jest trwalsza niż kiedykolwiek wcześniej! Rozciągnij swojego Goo Jit Zu Hero, a on zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu!

65,99 zł
59,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
73
Nasze piekło. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze piekło. Audiobook
Agata Mania, StoryBox
Dostępny
67 szt.

Victoria Regan wiodła zwyczajne życie nastolatki, do czasu aż na swojej drodze nie spotkała dwóch ciemnozielonych tęczówek. Tajemniczy, przystojny brunet, którego już dawno spowijał mrok, szybko zawrócił jej w głowie. Luke White - mężczyzna, który miał stać się jej wybawieniem, a zarazem przekleństwem - nauczył ją kochać, cierpieć i doceniać. Dla Luke'a Victoria była światłem w ciemności. Obudziła w nim uczucia, które - jak sam sądził - już dawno w nim umarły. Bał się ich tak samo, jak obawiał się powrotu przeszłości. Spotkanie Victorii i Luke'a wywróciło ich pozornie poukładane życia do góry nogami. Choć żadne z nich nie sądziło, że upadek jest tak blisko. A potem pochłonęło ich piekło.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
74
Bakugan Legends kula podświetlana Pegatrix White - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bakugan Legends kula podświetlana Pegatrix White
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

64,90 zł
58,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

1 osoba kupiła
75
50 łamigłówek. Zeszyt 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 łamigłówek. Zeszyt 3
Dostępny
151 szt.

"50 łamigłówek" to zbiór zadań edukacyjnych dla każdego bystrego malucha! Dziecko znajdzie w nim: diagramy, łamigłówki, rozrzucanki, kolorowanki, krzyżówki, uzupełnianki, labirynty oraz wiele innych zadań, których rozwiązywanie sprawi mu frajdę i mnóstwo zabawy. Pozycja obowiązkowa dla każdego żądnego wyzwań dziecka! W serii: Zeszyt 1, Zeszyt 2, Zeszyt 3, Zeszyt 4.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
76
Wampirek. Tom 5. Wampirek i wielka miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampirek. Tom 5. Wampirek i wielka miłość
Dostępny
107 szt.

Słynna seria o przyjaźni chłopca z małym wampirkiem, zabawna i ciepła opowieść o tolerancji i odwadze. Gdy z Transylwanii przyjeżdża młoda wampirzyca, przyjaźń Antka i Wampirka zostaje wystawiona na kolejną ciężką próbę. Wampirek zakochuje się po uszy i z powodu wielkiej miłości zaczyna słabnąć: przestaje jeść i staje się coraz bardziej blady. Jest gotów na wiele poświęceń dla swojej ukochanej, nie boi się nawet groźnej ciotki Doroty... Czy Antek pomoże przyjacielowi w trudnych chwilach?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
77
Hey Clay. Masa plastyczna Węgorz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna Węgorz
TM Toys
Dostępny
11 szt.

Frajda, którą odczuwa dziecko podczas zabawy plasteliną jest niezastąpiona. Właśnie dlatego powstała niebrudząca masa piankowa Hey Clay. Piankolina pozwala tworzyć fantazyjne kształty i figurki. Zestaw Hey Clay Węgorz zawiera pięć puszek piankoliny. Trzy kolory pozwalają na ulepienie węgorza, tajemniczego mieszkańca oceanu. Zapraszamy cię do wyruszenia w podróż, dzięki której poznasz wszystkie węgorzowe tajemnice. Co lubi jeść? Gdzie mieszka? Ile lat żyje? Węgorz, pomimo dużych zębów, jest sympatycznym stworzeniem, które dziecko może ulepić samodzielnie. Aplikacja HEY CLAY przeprowadzi brzdąca krok po kroku przez proces tworzenia figurki.

27,99 zł
25,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

1 osoba kupiła
78
Bądź dobrej myśli. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź dobrej myśli. Audiobook
Paulina Płatkowska, StoryBox
Dostępny
29 szt.

Wyróżnienie jurorów w konkursie Brakująca Litera na najlepszą polską książkę 2020 roku. Wisia, Halina i Lonia znają się jak to w małych miasteczkach: niby od lat, lecz bez głębszej zażyłości. Szczęśliwym trafem zapisują się na te same zajęcia z ceramiki. Wkrótce stają się sobie coraz bliższe i coraz bardziej nawzajem potrzebne. Na pierwszy rzut oka dzieli je wszystko: mają różne sytuacje rodzinne, style życia... Co więcej, mają ugruntowane poglądy na siebie, świat czy sferę duchową. Gdyby ktoś próbował zmienić je na siłę, pewnie nic by nie wskórał, lecz jeśli za przykład innego myślenia służy przyjaciółka (albo i dwie!), którą się lubi i szanuje, zmiana nadchodzi jak cicha woda – niezauważalnie, a skutecznie. I może wywrócić wszystko do góry nogami!

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
79
Blue. Zestaw 4 figurek. Szkolna paczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue. Zestaw 4 figurek. Szkolna paczka
TM Toys
Dostępny
15 szt.

Zestaw zawiera 4 figurki: Blue, Rusty, Chloe i Calypso.

117,80 zł
106,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,78 zł

1 osoba kupiła
80
Dopóki biegnę. Tom 2. Zanim mnie znajdą. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopóki biegnę. Tom 2. Zanim mnie znajdą. Audiobook
Terri Blackstock, StoryBox
Dostępny
49 szt.

Casey Cox nadal ucieka przed karą za morderstwo, którego nie popełniła. Dylan Roberts – najbardziej zawzięty z tych, którzy jej szukają – wciąż jest na jej tropie. Tymczasem wysyłane przez niego w tajemnicy e-maile sugerują, że zna prawdę i chce jej pomóc. Pozwolił dziewczynie zbiec, kiedy miał ją na wyciągnięcie ręki, ale odkrywanie prawdy nie przychodzi łatwo. Zbierając dowody przeciwko prawdziwym zabójcom przyjaciela, Casey natrafia na kolejną niesprawiedliwość. Żeby zwalczyć zło, ryzykuje nawet własnym bezpieczeństwem. Jednak nie ma wątpliwości... jeśli zostanie zatrzymana – zginie, zanim przekroczy próg celi. W tej wciągającej kontynuacji bestsellera USA Today zło jeszcze raz próbuje wyciągnąć Casey z ukrycia... Czy światełko w tunelu okaże się prawdziwe? Czy Dylan jest pomocą zesłaną przez niebo, czy kolejnym cierniem, który wbije się w jej serce?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
81
Tech Deck fingerboard - zestaw 4pk Darkroom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
72,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
82
Walczyć jak nasi przodkowie. NZW na Mazowszu Północnym 1945-1954 w fotografiach i dokumentach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
280,00 zł
201,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 78,40 zł

1 osoba kupiła
83
Koty na Zanzibarze. Teoria Kultury Clifforda Geertza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty na Zanzibarze. Teoria Kultury Clifforda Geertza
Dostępny
26 szt.

Książka dr Barańskiej lokuje się na przecięciu teorii kultury oraz metodologii i filozofii nauki. Z jednej strony bowiem rekonstruuje za amerykańskim antropologiem problemy związane z badaniem kultury, wyłaniające się na styku jego własnych badań terenowych i refleksji nad podejściami wcześniejszymi, z drugiej zaś Autorka stara się wydobywać na plan pierwszy zasadnicze rozstrzygnięcia filozoficzne, które z tego rodzaju problemami się wiążą. Sama również na najogólniejszym poziomie porządkuje swój wywód za pomocą odniesień filozoficznych. Podoba mi się swego rodzaju zrównoważenie, jakie udało jej się w tym osiągnąć. […] Korzyść jest taka, że skrupulatna lektura Geertza, jaką proponuje Autorka, pozwoli w książce odnaleźć coś interesującego czytelnikom zainteresowanym teorią kultury (zwłaszcza zaś jej losami w antropologii społeczno-kulturowej), jak i tym wszystkim, którzy raczej skupią się na jej przecinaniu się z problematyką filozoficzną. […] Podoba mi się to, jak Autorka prowadzi swoje rozważania blisko tekstu Geertza, a jednocześnie swobodnie go kontekstualizuje, przywołując bądź teorie wcześniejsze, bądź ujęcia późniejsze, nierzadko polemiczne z autorem Wiedzy lokalnej. Podoba mi się również coś, co na początku lektury może przeszkadzać: wrażliwość na niejednoznaczność i wieloaspektowość poruszanej problematyki. Autorka jest daleka od próby stworzenia jednoznacznej wykładni teorii Geertza. Powiedziałbym, że bliska jest pod tym względem tekstom Derridy. Niewątpliwą zaletą pracy jest również duża erudycja, z jaką wywody są poprowadzone. Dr Barańska swobodnie sięga zarówno do współczesnej epistemologii, jak i do dyskusji antropologicznych nt. tekstualizmu w teorii kultury i w tych odniesieniach widać bardzo skrupulatną, pogłębioną lekturę. […] [U]ważam, że książka Koty na Zanzibarze potencjalnie będzie interesującą lekturą zarówno dla reprezentantów nauk badających kulturę (etnologia/antropologia, kulturoznawstwo, socjologia kultury itd.), jak i dla filozofek i filozofów. Jako trzecią kategorię czytelników dodałbym metodologów nauki lokujących się po trosze w filozofii, jak i w poszczególnych naukach szczegółowych […]. Z recenzji wydawniczej Dr hab. Krzysztof Abriszewski

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
84
Władca Pierścieni Tom 2: Dwie wieże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca Pierścieni Tom 2: Dwie wieże
Dostępny
328 szt.

Druga część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena. Po śmierci Boromira i pojmaniu Merry?ego i Pippina rozbite Bractwo Pierścienia podąża niestrudzenie ku swemu przeznaczeniu, choć żaden z jej członków nie wie, co dzieje się z Samem i Frodem. A tropiony przez Nazgule Powiernik Pierścienia z uporem idzie dalej. Podążając za Gollumem, przemierza Martwe Bagna, by stanąć wreszcie u stóp Minas Morgul - przerażającej fortecy strzegącej drogi do Krainy Cienia...

44,90 zł
35,47 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

1 osoba kupiła
85
Honoriusz Mond. Tom 2. Spirytystka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honoriusz Mond. Tom 2. Spirytystka. Audiobook
Max Czornyj, StoryBox
Dostępny
28 szt.

Mortalista powraca. Śmierć nie pozwala o sobie zapomnieć. Nigdy. W okolicach Krakowa grasuje wynaturzony morderca. Policja dociera do niego dzięki wskazówkom Honoriusza Monda. Szaleniec zostaje zastrzelony w trakcie odprawiania makabrycznego rytuału. Były kierownik katedry mortalistyki pragnie odciąć się od śledztw. Skupia się na pracy w firmie sprzątającej Allegry Szmit, jednak po raz kolejny okazuje się, że od śmierci nie można uciec. Dochodzi do kolejnego morderstwa. Zostaje ono dokonane w podobny sposób, jak wcześniejsze. Problem w tym, że szczegóły znał tylko zastrzelony sprawca oraz Honoriusz Mond. Tymczasem Mortalista sam nie do końca ufa swoim zmysłom. Czy to możliwe, by Mond był tajemniczym geniuszem zła, znanym użytkownikom darknetu? Czy będzie miał odwagę odnaleźć mordercę?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
86
Wszystko od nowa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko od nowa. Audiobook
Małgorzata Kasprzyk, StoryBox
Dostępny
56 szt.

Rodzina to cały świat Marty Piaseckiej. Uwielbia niekończące się rozmowy z bratem Kacprem i ciotką Weroniką. Sprawy komplikują się, kiedy dziewczyna wyjeżdża do Warszawy na studia. W dodatku o jej względy stara się dwóch mężczyzn, a ona nie wie, którego z nich wybrać. Jednak miłosne rozterki muszą chwilowo zejść na drugi plan, gdy okazuje się, że Kacper dostał pracę w innym kraju i nie zamierza o tym powiedzieć rodzicom, którzy przechodzą małżeński kryzys. Czy Marta potrafi dokonać wyboru kochanka? I jaki to będzie miało wpływ na jej sprawy rodzinne? Ciepła opowieść o miłości, zaufaniu i poszukiwaniu szczęścia.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
87
Domino cierpienia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino cierpienia. Audiobook
Patrycja Arendt, StoryBox
Dostępny
53 szt.

Dominika i Amanda, dwie przyjaciółki, nieumyślnie doprowadzają do śmierci swojego kolegi. Wyrzuty sumienia obu dziewczyn nie pozostają bez wpływu na ich relacje, a splot nieszczęśliwych wypadków sprawia, że życie traci również Amanda. Dominika czuje, że wszystko zaczyna się rozsypywać jak domek z kart. Wydaje jej się, że jest obserwowana i na każdym kroku towarzyszy jej strach przed tym, że skrywane tajemnice wyjdą na jaw. Domino cierpienia to powieść o zrządzeniach losu, tajemnicy i zemście. Historia ukazuje, jak jedno wydarzenie może wpłynąć na całe ludzkie życie. Czy Dominice uda się zaznać spokoju? A może dosięgnie ją kara za grzechy?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
88
Mistrzyni. Tom 2. Uczennica. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzyni. Tom 2. Uczennica. Audiobook
Małgorzata Szafrańska, StoryBox
Dostępny
63 szt.

Letycję poznajemy w najgorszym momencie jej życia. Świeżo po ogólniaku, bez perspektyw, koneksji, pieniędzy, a przede wszystkim bez chęci i wiary w siebie. Po co ma się starać? I tak niczego w życiu nie osiągnie. W szkole ciągle jej to powtarzali. Czuła się brzydka i niepotrzebna. Coś jednak musiała robić. Po szkole zgłosiła się do pośredniaka. Zacznie od stażu. Trafia do Saffron Consulting i już pierwszego dnia się spóźnia. Świat jest przecież przeciwko niej. Ale czy aby na pewno? Gosia, bohaterka pierwszej części trylogii, teraz starsza, bardziej doświadczona, chce inspirować, dzielić się tym, czego sama się nauczyła. Bierze więc Letycję pod swoje skrzydła i zaczyna się ich wspólna nauka. Bo przecież nigdy nie przestajemy się uczyć. Na zawsze pozostajemy uczennicami życia. Czy Letycja spojrzy na siebie inaczej? Czy uwierzy, że ona też jest mistrzynią własnego losu? Ta trylogia i jej bohaterki zabiorą cię w niezwykłą podróż po tak znajomych każdej kobiecie wodach, w której i ty odkryjesz, że każda z nas jest mistrzynią własnego losu!

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
89
Opowieści z Orzechowej Polany. Historyjki dla dzieciaków-odważniaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
90
Zimowe Żuławy. Beata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe Żuławy. Beata. Audiobook
Sylwia Kubik, StoryBox
Dostępny
33 szt.

Wiatr hula po otulonych śniegiem Żuławach, zaglądając w okna mieszkańców szykujących się do świąt. Niektórzy, pochłonięci przez świąteczny rozgardiasz, z radością wypatrują pierwszej gwiazdki i gwarnych spotkań przy wigilijnym stole. Są jednak i tacy, których samotność w czasie świąt staje się dotkliwsza. Jednak święta to przecież czas magii, pięknych marzeń i ziszczonych życzeń. Czasem wystarczy otworzyć serce i pozwolić im odnaleźć do siebie drogę. Czy w otoczeniu pięknych żuławskich krajobrazów, w czasie najpiękniejszych świąt w roku, wszystkie serca napełnią się miłością?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
91
Heroes of Goo Jit Zu. Rozciągliwa figurka DINO XRay. Terrack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes of Goo Jit Zu. Rozciągliwa figurka DINO XRay. Terrack
TM Toys
Dostępny
1 szt.

Bohaterowie Goo Jit Zu wracają do walki w zupełnie nowej serii DINO X-Ray! Każdy potwór posiada tajemniczą moc – unikalne wypełnienie Goo, które podczas zabawy pobudza dziecięce zmysły. Terrack, potworny pterodaktyl, uderza znowu! Ściśnij go, by poczuć pod palcami jego chrzęszczące kości - monstrum jest super scrunchy! Rozciągnij Terracka, by zobaczyć, jak zmienia swój rozmiar i formę. Wow! Ten potwór zniesie wszystko! Ta zabawkowa figurka rozciąga się nawet trzykrotnie (do ok. 50 cm) i jest trwalsza niż kiedykolwiek wcześniej! Rozciągnij swojego Goo Jit Zu Hero, a on zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu!

65,99 zł
59,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
92
Wielka wojna o chipy. Jak USA i Chiny walczą o technologiczną dominację nad światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Wielka wojna o chipy. Jak USA i Chiny walczą o technologiczną dominacj...
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.28

Jedna z najważniejszych książek o technologii i geopolityce w 2023 roku. Biznesowa książka roku według „Financial Times” oraz „New York Timesa”. Chris Miller przedstawia wciągającą i solidnie udokumentowaną historię chipów, które rządzą światem. Jego książka to pasjonująca opowieść o trwającej bitwie pomiędzy Chinami i USA. Bitwie o kontrolę nad najważniejszym zasobem — technologią mikrochipów, która jest niezbędnym elementem geostrategicznej rywalizacji w XXI wieku. Dla wielu zaskoczeniem będzie stwierdzenie, że mikrochipy są odpowiednikiem ropy naftowej – deficytowym zasobem, na którym zbudowany jest współczesny świat. Obecnie pozycja militarna, ekonomiczna i geopolityczna jest zależna od komputerowych chipów. Podstawą działania praktycznie wszystkiego – od rakiet balistycznych po mikrofalówki, od smartfonów po giełdę papierów wartościowych – są układy scalone. Jeszcze niedawno najszybsze chipy projektowano i budowano w Stanach Zjednoczonych, co pozwalało im zachować pozycję numer jeden wśród supermocarstw. Dziś przewaga Ameryki się zmniejsza. Co więcej, Chiny, które wydają więcej środków na import chipów niż ropy naftowej, przeznaczają dziesiątki miliardów dolarów na rozwój tej najważniejszej współczesnej technologii. Fakt, iż Ameryka wypuściła z rąk kluczowy element procesu tworzenia układów scalonych, przyczynił się nie tylko do światowego niedoboru chipów, ale także do nowej technologicznej zimnej wojny między supermocarstwami. Wielka wojna o chipy opisuje porywającą historię maleńkich, krzemowych układów scalonych, od niedawna definiujących nasz świat. Poznajemy genialnych naukowców, którzy je wynaleźli, przedsiębiorców, którzy dzięki generowanym przez nie zyskom zbudowali Dolinę Krzemową, i przedstawicieli Pentagonu, którzy użyli ich do zrewolucjonizowania sił zbrojnych. Ten olbrzymi w swojej skali przemysł półprzewodnikowy obejmuje niezmiernie złożone, zglobalizowane łańcuchy dostaw oraz jedne z najbardziej wartościowych firm na świecie. Żeby zrozumieć obecny stan polityki, ekonomii i technologii, musimy najpierw zrozumieć istotną rolę odgrywaną przez chipy.

74,90 zł
63,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,23 zł

93
Joker. Polowanie na klauna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Joker. Polowanie na klauna
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Po ataku na Azyl Arkham (Batman. Zabobonna zgraja) Joker znalazł się na celowniku wielu osób. Jego tropem rusza wynajęty przez tajemniczego zleceniodawcę były komisarz policji. Czy spotkanie z Księciem Zbrodni zmieni na zawsze spojrzenie na świat komisarza Gordona? Szybko okazuje się, że nie tylko Jim Gordon chce odnaleźć Księcia Zbrodni. Kim jest nikczemna rodzina Sampsonów? I kim jest siejąca strach Vengeance, córka Bane’a?! Książę Zbrodni ucieka do Europy, a w pogoni za szaleńcem komisarza zaczynają dopadać wątpliwości... A jeśli to nie Joker stoi za atakiem na Azyl Arkham, to kto był sprawcą? Czy Gordon zaryzykuje życie, aby ocalić... złoczyńcę? Autorem scenariusza jest James Tynion IV („Batman”, „Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”), przy współudziale Matthew Rosenberga („Batman: Urban Legends”, „Legends of the Dark Knight”). Za rysunki odpowiadają Guillem March („Batman. Ich mroczne plany”), Francesco Francavilla („Batman: Mroczne zwierciadło”), Giuseppe Camuncoli („Hellblazer”, „Amazing Spider-Man”) oraz wielu innych. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Joker #1-15” oraz „The Joker 2021 Annual #1”.

119,99 zł
92,39 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

94
Thorgal Saga. Żegnaj, Aaricio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Thorgal Saga. Żegnaj, Aaricio
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Pierwszy tom nowego cyklu umieszczonego w świecie Thorgala! Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki. Do stworzenia komiksów z tej kolekcji zaproszono cenionych i znanych autorów. Każdy z nich opowiada własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd. Nawet u schyłku życia Thorgala nie przestają dręczyć zazdrośni bogowie. Przytłoczony bólem po śmierci ukochanej Aaricii, otrzymuje od swojego odwiecznego wroga, perfidnego demonicznego węża Nidhogga, propozycję skorzystania z mocy pierścienia Uroborosa. Jeśli włoży go na palec, będzie mógł powrócić do czasów dzieciństwa i znów zobaczyć umiłowaną żonę. Jest to pokusa, której nawet najszlachetniejszy bohater nie może się oprzeć... Dla Thorgala zaczyna się pełna pułapek przygoda, której stawką będzie nie tylko jego życie, ale także życie tych, których kocha. Autorem tomu Żegnaj, Aaricio jest francuski twórca Robin Recht, autor rysunków do takich serii jak „Elric”, „Totendom” czy „Notre Dame”. Polscy czytelnicy mogli podziwiać jego grafiki w pierwszym tomie znakomitego cyklu Trzeci Testament. Juliusz.

49,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

95
Liga Sprawiedliwości. Tom 1. Pryzmaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Liga Sprawiedliwości. Tom 1. Pryzmaty
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Pierwszy tom nowych przygód Ligi Sprawiedliwości w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego, m.in. Nagrodą Eisnera, Briana Michaela Bendisa. Aby sprostać wiecznie zmieniającym się wyzwaniom i zapewnić światu bezpieczeństwo, Liga Sprawiedliwości musi ewoluować i otworzyć się na przyjęcie kolejnych członków. Naomi, nowa bohaterka, dołącza do Supermana, Batmana, Flasha, Black Canary, Green Arrowa, Hawkgirl, Aquamana i... Czarnego Adama?! Superman wprowadza w drużynie spore zmiany – zaproszeni przez niego nowi członkowie mają wnieść świeże spojrzenie. Zarówno nowi, jak i starzy przedstawiciele Ligi będą musieli stawić czoła potężnemu najeźdźcy Brutusowi, który przybywa ze spustoszonego rodzimego świata Naomi, żeby podbić Ziemię! Tom stworzyli scenarzysta Brian Michael Bendis („Powers”, „Ultimate Spider-Man”, „Superman”) i rysownik David Marquez („Iron Man”, „Defenders”, „Batman/Superman”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Justice League” #59–63.

49,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

96
Książęca Wola. Legendy chomiczków z Kijowa. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Książęca Wola. Legendy chomiczków z Kijowa. Tom 1
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Pierwszy tom ukraińskiej serii dla dzieci opowiadającej o dzielnych chomikach, które przed wiekami założyły Kijów. Przez długie lata żyło się im bezpiecznie pod rządami mądrego księcia Marchewsława. Aż pewnego dnia książę tajemniczo zniknął i nastały mroczne czasy. Na szczęście nie wszyscy stracili nadzieję i znaleźli się śmiałkowie gotowi uratować miasto! Choć nie we wszystkim są zgodni, jednoczą ich odwaga, honor i bohaterstwo. „Książęca wola” to komiks fantasy, którego akcja dzieje się w średniowieczu, w magicznej krainie przypominającej Ruś Kijowską. Scenariusz opowieści napisał Denys Fadejew, a rysunki stworzył Maksym Bohdanowskyj. Obaj twórcy pracowali przy albumach „Zwycięstwo” i „Wola”. Komiks wzbogacają plansze historyczne poświęcone najdawniejszej historii Ukrainy. Tom drugi ukaże się w sierpniu 2023.

29,99 zł
23,09 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

97
X-Men. Punkty zwrotne. Upadek mutantów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
X-Men. Punkty zwrotne. Upadek mutantów
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men. Punkty zwrotne”! Trzy drużyny mutantów. Trzy tragedie, które łączy jedno: na zawsze zmienią życie tych, którzy je przeżyją. Nastoletni mutanci z New Mutants stracą nie tylko niewinność, lecz także bliskiego kolegę. Na grupę X-Factor padnie straszliwy cień Apocalypse’a, a jeden z jej byłych członków przejdzie niewyobrażalną przemianę. Legendarni X-Men będą zaś musieli poświęcić to, co najważniejsze, żeby ocalić świat, który ma dla nich tylko strach i nienawiść. Echa tych przerażających wydarzeń jeszcze długo będą rozbrzmiewać w komiksach o mutantach… Autorami tej słynnej opowieści są kultowi i zasłużeni twórcy, tacy jak Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson, Marc Silvestri czy Bret Blevins. Album zawiera zeszyty „Uncanny X-Men” #225–227, „New Mutants” #59–61 i „X-Factor” #24–26.

119,99 zł
92,39 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

98
Batman Knightfall. Tom 5. Nowy początek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Batman Knightfall. Tom 5. Nowy początek
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Choć od ukazania się „Batman Knigtfall” minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak „Śmierć Supermana” wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną. Batman Knightfall. Nowy początek to piąty i ostatni tom sagi o upadku i powstaniu Mrocznego Rycerza. Do tej pory Batman walczył, by się zrehabilitować i odzyskać swoje dziedzictwo. Teraz musi również odbudować relacje z Robinem, Nightwingiem, Alfredem i innymi sojusznikami. Bruce Wayne po cudownym uzdrowieniu złamanego kręgosłupa próbuje odzyskać dobre imię, które stracił, pozwalając Jean-Paulowi Valleyowi zostać swoim zastępcą na czas rehabilitacji. Nie znaczy to jednak, że wszystko pójdzie gładko. Ale Batman jest zdeterminowany, żeby walczyć o swoje miejsce w Gotham. Wie, że musi wprowadzić zmiany w swoim życiu. Zakłada nowy kostium i korzysta z nowego batmobilu. Nadeszła pora, aby rozpocząć kolejną erę walki z przestępczością. Na początek Batman musi udaremnić spisek pułkownika Vegi, KGBestii i Mrocznego Jeźdźca, którzy jako Trojka zamierzają zniszczyć Gotham. Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści: Graham Nolan, Bret Blevins, Phil Jimenez, Tom Grummett, Kelley Jones oraz wielu innych. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman” #512–515, „Batman: Shadow of The Bat” #32–35, „Detective Comics” #679– 682, „Robin” #0, 11–14 oraz wydania specjalne: „Nightwing: Alfred’s return” #1 i „Batman: The Vengeance of Bane” #2.

199,99 zł
153,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

99
Star Wars. Szkarłatne rządy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Star Wars. Szkarłatne rządy
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Pojedynczy album z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Drugi rozdział sagi o epickim rozmachu, która odmieni oblicze galaktyki w trakcie ery rebelii. W siłę urosła organizacja przestępcza o nazwie Szkarłatny Świt... Jaki jest jej cel i jak zamierza go osiągnąć? Lady Qi’ra wysyła dwóch zabójców – nieustępliwego, oślepionego Mocą Ochiego z Bestoona i tajemniczą, niepowstrzymaną Deathstick – aby zrobili to, co potrafią najlepiej. Jak Sojusz Rebeliantów i Imperium zareagują na nowego wielkiego gracza w galaktyce? Szkarłatne rządy, pełne lubianych przez fanów postaci, wstrząsających zwrotów akcji, niezwykłych dokonań Mocy i wątków, które sięgają od mrocznych zakamarków półświatka po Pałac Imperialny na Coruscant, to niezrównana saga z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”! W tomie zebrano materiał wydany pierwotnie w zeszytach „Star Wars: Crimson Reign” #1–5, którego autorami są Charles Soule, Steven Cummings, Victor Olazaba i Guru-eFX.

49,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

100
Amazing Spider-Man. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Amazing Spider-Man. Tom 1
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Scenarzysta J. Michael Straczynski rozpoczął pracę nad serią „Amazing Spider-Man”, żeby przywrócić jej serce, opowiadając o codziennym życiu Petera Parkera i Spider-Mana. Szybko tchnął w przygody Pajączka nowe życie i zyskał uznanie fanów oraz krytyki. Twórca połączył siły z najpopularniejszymi rysownikami, takimi jak John Romita Jr., Mike Deodato i Joe Quesada. Innowacyjne podejście Straczynskiego do głównego bohatera zaskakiwało czytelników i dostarczało im znakomitej rozrywki. Ten scenarzysta na zawsze zmienił sposób, w jaki Peter Parker postrzega samego siebie. Przedstawił także inną genezę Spider-Mana! Teraz mamy okazję ponownie przeczytać wszystkie zeszyty napisane przez Straczynskiego, który zrewolucjonizował tę serię. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man” (1999) #30–45 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr.

179,99 zł
138,59 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 41,40 zł

Wróć do góry