hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 6 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się American Psycho (Bret Easton Ellis), na drugim Ikony. Historia i teologia (Nikodim P. Kondakow). Kolejny produkt to Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje (praca zbiorowa) oraz Parasolka dziecięca, mix wzorów (ADAR).
1
American Psycho - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
American Psycho
Dostępny
266 szt.

Bret Easton Ellis (ur. 1964) jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, porównywany z Ernestem Hemingwayem, Francisem Scottem Fitzgeraldem czy Nathanaelem Westem. Oprócz swojej najsłynniejszej ksiązki właśnie American Psycho napisał m.in. Odloty godowe, Informatorów czy Cesarskie sypialnie. Sama powieść American Psycho to w tej chwili już w zasadzie powieść legenda, powieść ikona. Trudno pominąć ją w jakimkolwiek opracowaniu dotyczącym XX-wiecznej literatury. Skandalem była od początku. Już w cztery miesiące po złożeniu przez Ellisa ostatecznej wersji American Psycho w nowojorskich kręgach artystycznych zawrzało. Zaczęło się od tego, że kilka kobiet zatrudnionych w wydawnictwie odmówiło pracy nad książką, w której z obsesyjną wręcz dokładnością opisuje autor dnie i noce masowego mordercy, 27-letniego przedstawiciela nowobogackiej grupy yuppies. Jak pisał nieodżałowanej pamięci Zygmunt Kałużyński „ta powieść to są szczyty twórczej wolności intelektualnej. Ta książka jest nawet w naszych czasach, które zniosły tyle jaskrawych rzeczy, tak rażąca, że nawet stary Kałużyński dawno nie czytał czegoś podobnego. Największy skandal wydawniczy w Stanach Zjednoczonych”.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

9 osób kupiło
2
Ikony. Historia i teologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ikony. Historia i teologia
Dostępny
41 szt.

Fascynująca wyprawa w tajemniczy i mroczny świat bizantyjskich ikon: tam, gdzie sztuka spotyka się z teologią, a religia z polityką. Album przedstawia mistyczny świat malarstwa ikonowego okiem wybitnego bizantologa Nikodima P. Kondakowa. W swoim bogatym wywodzie autor szczegółowo opisuje technikę pisania ikon, genezę stylu bizantyjskiego malarstwa, jego uwarunkowania historyczne i polityczne. Z perspektywy czasu można ponadto zauważyć, jak pisane w pierwszych dekadach XX wieku opus magnum Kondakowa ujmuje ikony z punktu widzenia chylącego się ku upadkowi, choć wciąż marzącego o potędze Imperium Rosyjskiego. Bogato ilustrowana publikacja wprowadza w tajemnice bizantyjskiej sztuki pisania ikon. Kondakow przekrojowo i z wielkim znawstwem rekonstruuje, skąd wzięło się malarstwo ikonowe, jak związane zostało ze złożoną teologią ortodoksji oraz jaką funkcję pełniło w polityce Imperium Rosyjskiego. Przyglądając się dziedzinie artystycznej, odkrywa nie tylko ważne epizody historii sztuki, ale także historii religii i geopolityki.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

4 osoby kupiły
3
Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje
Dostępny
44 szt.

Współczesny świat wymusza na nas ciągłą uważność, szybkie tempo, wielozadaniowość, ogarnianie wszystkich sfer życia naraz. Kolejne wyzwania rzucają nam nowe technologie i media ciągle domagające się naszej koncentracji. W tej niepozornej książce próbujemy pokazać, jak odłożyć to wszystko na bok i za pomocą prostych aktywności odzyskać kontakt z własnymi emocjami, myślami i ciałem. Cel jest skromny - pozwolić sobie na wgląd w swoją wewnętrzną przestrzeń - ale efekty mogą być zdumiewające: poczucie większej równowagi, kontroli nad życiem, a koniec końców ogólnego dobrostanu. Z tej książki przepełnionej praktycznymi poradami, inspirującymi cytatami i propozycjami prostych, niewymagających żadnego przygotowania aktywności możesz zrobić, co Ci się podoba. Może to być dziennik, szkicownik, notatnik? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, a cel jest jeden - odzyskanie poczucia spokoju i wglądu gwarantujące siłę i przygotowanie na wyzwania, jakie stawia przed nami codzienne życie. Książka nazywa się dziennikiem, ale może być wszystkim, czego aktualnie potrzebujesz. Zadanie jest jedno - sprawić, żebyś poświęciła czas na wsłuchanie się w siebie i swoje potrzeby. Zobaczysz, jak prostymi środkami można odzyskać kontakt ze sobą i poczuć siłę płynącą z mądrego wglądu.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
4
Parasolka dziecięca, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka dziecięca, mix wzorów
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Piękny, solidnie wykonany parasol z dziecięcym wzorem ochroni dziecko przed deszczem. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
5
Geometria kół Osie potęgowe i inwersja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geometria kół Osie potęgowe i inwersja
Dostępny
20 szt.

Ze wstępu autora: "Niniejsze opracowanie stanowi zwarte i uporządkowane wprowadzenie do geometrii okręgów. Jest rozbudowaną wersją moich wykładów, które prowadziłem w ramach przedmiotu "Geometria II" na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Zadania z wykorzystaniem osi potęgowych i inwersji pojawiają się często na olimpiadach matematycznych dla uczniów szkół średnich. Pomimo tego, iż teoria ta nie mieści się w szkolnych programach geometrii jej urok sprawił, że stała się ona standardem olimpijskim w wielu krajach, także w Polsce i na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO). Mam nadzieję, że niniejsza książeczka stanie się cennym uzupełnieniem geometrycznego programu szkolnego, a wszystkim pasjonatom geometrii dostarczy wielu radości w odkrywaniu tej trudnej, lecz niezwykle pięknej teorii..."

27,00 zł
20,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

1 osoba kupiła
6
Zestaw dla lalek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw dla lalek
ADAR
Dostępny
48 szt.

Zestaw przydatny każdej dziewczynce dla lalki bobasa. Zawiera smoczek, pieluszkę, butelkę oraz śliniaczek.

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
7
Ona zraniona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ona zraniona
Dostępny
8 szt.

Agata Rusak, psycholog i psychoterapeutka, która opiera swoją pracę na chrześcijańskim rozumieniu człowieka, oddaje w nasze ręce książkę tylko dla kobiet. Niełatwy temat kobiecych zranień i formę poradnikową prezentuje w nietypowy sposób, przełamując dotychczasowe stereotypy, że poradnik jest bezosobowy i trudny, a czytelniczka: powinna, może, najlepiej, żeby. W tej książce nie ma tego typu narracji.Bohaterką jest Oliwka, kobieta, która doświadczyła w życiu różnych relacji i one mocno ją poraniły. Autorka umiejętnie prowadzi nas za rękę przez te wszystkie życiowe zranienia, tłumacząc ich pochodzenie i pokazując, jak je opatrzyć. Oliwka jest jedna, ale jakoś tak się dzieje, że każda kobieta odnajdzie się w tej opowieści. A co najważniejsze: poczuje się zrozumiana, przytulona i otrzyma konkretne wsparcie, które będzie jak gałązka oliwna położona na jej zranionym sercu. A kiedy będzie na to gotowa, poczuje uzdrawiającą moc wdzięczności. Bo na wszystko w życiu musi nadejść odpowiednia pora!

32,95 zł
29,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
8
XX + XXI wiek. Galeria Sztuki Polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
XX + XXI wiek. Galeria Sztuki Polskiej
Dostępny
12 szt.

XX + XXI. Galeria Sztuki Polskiej to nowo otwarta wystawa stała, będąca kontynuacją Galerii Sztuki Polskiej XX wieku. Prezentuje twórczość polskich artystów działających na przełomie XIX i XX wieku (secesja, Młoda Polska, ekspresjonizm), w okresie międzywojnia (ekspresjoniści, formiści, koloryści, twórcy awangardowi), w czasach powojennych do roku 1989 (socrealizm, taszyzm, malarstwo materii, surrealizm, ekspresjonizm abstrakcyjny, nowa figuracja, sztuka zaangażowana, abstrakcja geometryczna i konceptualizm), a także w ostatnim trzydziestoleciu. Po raz pierwszy w przestrzeni stałej galerii znalazły się grafika artystyczna oraz obiekty ze szkła.Towarzyszący wystawie album składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono historię galerii sztuki współczesnej w Muzeum Narodowym w Krakowie, sięgającą początków tej instytucji (1879), omówiono też bliżej jej zbiory, w tym kolekcję malarstwa, rzeźby, prac graficznych, ceramicznych oraz szkła. W drugiej części zaprezentowano około 200 wybranych dzieł wielu z nich towarzyszą opisy pozwalające umiejscowić je w kontekście twórczości ich autorów, a także powiększenia ukazujące istotne szczegóły czy fakturę prac. Uzupełnieniem albumu jest spis obiektów, które można zobaczyć w nowo powstałej galerii.

89,00 zł
81,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

1 osoba kupiła
9
Podstawy finansów publicznych. Ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy finansów publicznych. Ćwiczenia
Dostępny
16 szt.

Książka zawiera 250 ćwiczeń z finansów publicznych, różnorodnych pod względem treści, formy i stopnia trudności. Układ zbioru ćwiczeń jest dokładnie dostosowany do treści i układu podręcznika Podstawy finansów publicznych i - podobnie jak podręcznik - składa się z czterech rozdziałów: 1. Podstawowe zagadnienia z zakresu finansów publicznych 2. Budżet państwa i budżety jednostek samorządu terytorialnego 3. Jednostki sektora finansów publicznych 4. Sprawozdawczość jednostek sektora finansów publicznych Zbiór ćwiczeń jest przeznaczony dla słuchaczy szkół policealnych zdobywających zawód technika administracji, którzy przygotowują się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji EKA.01 (lub AU.68). Z książki mogą korzystać również studenci kierunków związanych z prawem, administracją i finansami oraz osoby zatrudnione w administracji publicznej. Ćwiczenia zostały skonstruowane tak, aby – oprócz poznawania i utrwalania materiału – wspomagały zdobywanie ważnych i przydatnych umiejętności, takich jak wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji czy analizowanie i sporządzanie dokumentów. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty książka stanowi materiał ćwiczeniowy. Materiały ćwiczeniowe nie podlegają zatwierdzeniu przez Ministra Edukacji Narodowej i nie są wpisywane do żadnych urzędowych wykazów. O ich wykorzystaniu przy realizacji programu nauczania decyduje nauczyciel, a dyrektor szkoły corocznie podaje do publicznej wiadomości materiały ćwiczeniowe obowiązujące w poszczególnych klasach w danym roku szkolnym. Zbiór ćwiczeń nie zawiera rozwiązań. Rozwiązania wysyłamy w formie elektronicznej tylko nauczycielom. Informacje o tym, w jaki sposób można otrzymać odpowiedzi do ćwiczeń i inne materiały dodatkowe.

21,00 zł
17,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
10
Teczka indywidualnej pracy dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju. 3-latek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka indywidualnej pracy dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju. 3-lat...
Dostępny
37 szt.

Teczka wczesnego wspomagania rozwoju 3 latka przeznaczona jest dla dzieci od 36 do 48 miesiąca życia. Obejmuje ona pracę nad funkcjami poznawczymi i rozwojem emocjonalno-społecznym. Opracowanie składa się z kart pracy, podzielonych na 12 zeszytów, odpowiadających kolejno każdemu z miesięcy prowadzonej terapii. Należy pamiętać, że podczas zajęć nie bierzemy pod uwagę wieku metrykalnego, tylko wiek rozwojowy. Zadania muszą więc być dostosowane do indywidualnego stopnia rozwoju dziecka. Materiał zgromadzony w tym opracowaniu, nie zawsze będzie odpowiedni dla 3 letniego dziecka. Dlatego przy doborze odpowiedniej teczki wczesnego wspomagania rozwoju, należy kierować się wiekiem umysłowym dziecka.

73,50 zł
1 osoba kupiła
11
Masa plastyczna z akcesoriami w walizce, lody 482684 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa plastyczna z akcesoriami w walizce, lody 482684
Mega Creative
Dostępny
15 szt.

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy, w których mogą wykazać się swoją kreatywnością. Jedną z ulubionych zabawek dzieciaków są masy plastyczne. Masa plastyczna Mega Creative to wspaniały powód do uśmiechu! Ponadto rozwija zdolności manualne dziecka oraz kreatywność. Zawartość zestawu: • 2 x foremki na lody, • nożyk i dłutko do wycinania masy, • 8 kolorów masy, • foliowa mata, • wafelek na lody, • maszynka do wyciskania masy, • 2 x nakładki do maszynki. Wymiary produktu: • foremki 5.0 x 7.0 x 2.0 cm, • walizka 19.0 x 12.0 x 6.0 cm. Wymiary opakowania: 20.0 x 12.0 x 6.0 cm Zestaw wykonany z plastiku oraz masy. Nie wymaga zasilania bateriami. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat. Zestaw pakowany w walizkę.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

1 osoba kupiła
12
W świecie zawodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W świecie zawodów
Roter Kafer
Dostępny
46 szt.

Jakie zawody znacie? Grajcie i poznawajcie różne obszary działalności. W zestawie do gry znajdziecie przedstawicieli 11 zawodów. Każdemu z nich odpowiadają dwa przedmioty czy obiekty związane z działalnością zawodową. Ramka-baza pomoże prawidłowo ułożyć szereg skojarzeniowy. Jeżeli figurka swobodnie przemieszcza się pomiędzy puzzlami oznacza to prawidłowo wykonane zadanie. Grajcie i ćwiczcie logiczne myślenie, pamięć i koncentrację. Zestaw: ramka- baza, 33 elementy, instrukcja.

25,61 zł
23,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,56 zł

1 osoba kupiła
13
Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów
Dostępny
54 szt.

Przygody wyjątkowo zgodnej Rodzinki Narządów to edukacyjna bajka medyczna, która wprowadzi Twoje dziecko w świat anatomii i fizjologii człowieka. Dzięki specjalnie opracowanym ilustracjom, Twoje dziecko pozna i zrozumie ważne procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie człowieka. W pierwszej części przygód występują: Serduszko Stefan, Bracia Płuca - Marek i Jarek, Siostry Nerki - Ania i Hania, Bracia Mięśnie, Żołądek Zenek wraz ze swoją Siostrą Dwunastnicą Dorotką oraz Mózg Albert. Przedstawione postacie pokażą i obrazowo wytłumaczą budowę i funkcjonowanie narządów: serca, płuc, nerek, mięśni, żołądka, dwunastnicy oraz mózgu. Poprzez świetną zabawę Twoje dziecko pozna świat anatomii i fizjologii człowieka, co ułatwi mu dalsze kształcenie w kierunku nauk medycznych, a przede wszystkim umożliwi w prosty i ciekawy sposób poznanie funkcjonowania własnego organizmu i zasad zdrowego stylu życia. Bajka przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
14
The Ministry for the Future - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ministry for the Future
Dostępny
6 szt.

ONE OF BARACK OBAMA?S FAVOURITE READS OF THE YEAR ?If I could get policymakers and citizens everywhere to read just one book this year, it would be Kim Stanley Robinson?s The Ministry for the Future? Ezra Klein, Vox The Ministry for the Future is a masterpiece of the imagination, using fictional eyewitness accounts to tell the story of how climate change will affect us all. Its setting is not a desolate, postapocalyptic world, but a future that is almost upon us. Chosen by Barack Obama as one of his favorite books of the year, this extraordinary novel from visionary writer Kim Stanley Robinson will change the way you think about the climate crisis. ?A novel that presents a rousing vision of how we might unite to overcome the greatest challenge of our time? TED.com ?A breathtaking look at the challenges that face our planet in all their sprawling magnitude and also in their intimate, individual moments of humanity? Booklist (starred review) ?Gutsy, humane . . . a must-read for anyone worried about the future of the planet? Publishers Weekly (starred review) ?A sweeping epic about climate change and humanity?s efforts to try and turn the tide before it?s too late? Polygon (Best of the Year) ?Steely, visionary optimism? Guardian

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
15
Popiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popiel
Dostępny
26 szt.

Dawno, dawno temu, w czasach, które zaginęły już w pomroce dziejów, ziemiami naszych przodków wstrząsnął potężny konflikt pomiędzy potomkami króla Anta. Umierający monarcha przekazał władzę swoim synom Lechowi i Krakowi, dzieląc między nich kraj i nakazując wspólną obronę ojcowizny przed najazdem koczowników ze wschodu. Bracia uszanowali wolę ojca i walczyli ramię w ramię, wspierali się w rządach. Założyli własne rody, poślubili wybranki swoich serc i doczekali się potomstwa.Z upływem lat Lechitów skaził pradawny mrok, który od zarania czasów skrywał się w kniejach otaczających Kruszwicę. Niczym rak począł toczyć ród Lecha, a zwłaszcza kniazia Popiela, który oddał się całkowicie czarnoksięskim praktykom i pojął wiedźmę za żonę.Wybuchła wojna domowa, brat stanął przeciw bratu, mrok przeciw jasności, zło przeciw dobru.Poznaj opowieść o naszych przodkach z czasów przed nastaniem mrocznych wieków. Opowieści o honorze, miłości i poświęceniu.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
16
Teczka indywidualnej pracy dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju. 4 latek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka indywidualnej pracy dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju. 4 lat...
Dostępny
46 szt.

Teczka wczesnego wspomagania rozwoju 4 latka przeznaczona jest dla dzieci od 48 do 60 miesiąca życia. Obejmuje ona pracę nad funkcjami poznawczymi i rozwojem emocjonalno-społecznym. Opracowanie składa się z kart pracy, podzielonych na 12 zeszytów, odpowiadających kolejno każdemu z miesięcy prowadzonej terapii. Należy pamiętać, że podczas zajęć nie bierzemy pod uwagę wieku metrykalnego, tylko wiek rozwojowy. Zadania muszą więc być dostosowane do indywidualnego stopnia rozwoju dziecka. Materiał zgromadzony w tym opracowaniu, nie zawsze będzie odpowiedni dla 4 letniego dziecka. Dlatego przy doborze odpowiedniej teczki wczesnego wspomagania rozwoju, należy kierować się wiekiem umysłowym dziecka.

73,50 zł
1 osoba kupiła
17
Cymabłki drewniane 12 tonów Lisa i Max 18763 NICI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

1 osoba kupiła
18
Teczka indywidualnej pracy dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju. 2-latek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka indywidualnej pracy dziecka. Wczesne wspomaganie rozwoju. 2-lat...
Dostępny
19 szt.

Teczka wczesnego wspomagania rozwoju 2 latka przeznaczona jest dla dzieci od 24 do 36 miesiąca życia. Obejmuje ona pracę nad funkcjami poznawczymi i rozwojem emocjonalno-społecznym. Opracowanie składa się z kart pracy, podzielonych na 12 zeszytów, odpowiadających kolejno każdemu z miesięcy prowadzonej terapii.Należy pamiętać, że podczas zajęć nie bierzemy pod uwagę wieku metrykalnego, tylko wiek rozwojowy.Zadania muszą więc być dostosowane do indywidualnego stopnia rozwoju dziecka. Materiał zgromadzony w tym opracowaniu, nie zawsze będzie odpowiedni dla 2 letniego dziecka. Dlatego przy doborze odpowiedniej teczki wczesnego wspomagania rozwoju, należy kierować się wiekiem umysłowym dziecka.

73,50 zł
1 osoba kupiła
19
Gwiazdka, Choinkowe świeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gwiazdka, Choinkowe świeczki
Dostępny
1 szt.

Wspaniale ilustrowane wierszowane opowiastki dla najmłodszych.

8,99 zł
4,85 zł

Rabat 46,1%
oszczędzasz 4,14 zł

1 osoba kupiła
20
Głodni obrońcy Zamku Czocha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodni obrońcy Zamku Czocha
Dostępny
39 szt.

Jerzy Krzywik-Kaźmierczyk urodził się w Łodzi w 1932 roku. Już od dziecka chciał grać. Był podwórkowym muzykantem, a w czasie okupacji hitlerowskiej grywał nawet zawodowo za pajdę chleba niekiedy nawet z szynką. Nauczył się grać w szkolnej orkiestrze dętej. Zafascynowany jazzem, który wtedy był muzyką niechcianą przez władze i żyć się z niej nie dało, pracował w biurze projektów jako projektant. Po pracy grał jazz w Klubie 77. Okazyjnie grywał również w Operetce Łódzkiej i Orkiestrze Radia Łódź. Był członkiem orkiestry występującej na Festiwalu Młodzieży w Bukareszcie.Wojsko Polskie chciało mieć takiego muzykanta i wcieliło obywatela poborowego w swoje szeregi. Trafił na Dolny Śląsk. Grał w Reprezentacyjnej Orkiestrze Śląskiego Okręgu Wojskowego. Później jako trio muzyczne występował w Domu Oficera we Wrocławiu. Koncertowali wszędzie tam, gdzie Zarząd Polityczny Sztabu widział taką konieczność polityczną. Zabawiali publiczność, kiedy wojsko tworzyło Rolnicze Spółdzielnie Wojskowe. Grali, kiedy wrocławianie rozbierali ruiny i wysyłali cegłę do Warszawy, kiedy ludność miasta sprzątała swoje ruiny i budowała Kościuszkowską Dzielnicę Mieszkaniową. Występowali na sielankowych zabawach w miejskich parkach, jak też na statku pływającym po Odrze. A ponieważ posiadali też inne talenty, przydzielono ich do Sekcji Propagandowej. Malowali tam obrazy ówczesnych wodzów narodu, ale też tak przy okazji realizowali odpłatne zamówienia prywatne.Przygód mieli wiele, bo byli wszędzie tam, gdzie coś ciekawego się działo. Życie w wojsku to specyficzny system przetrwania. Mówiono nawet, że to takich Szwejków Trzech, co czytelnik zapewne potwierdzi. Wojskowe Trio Muzyczne przystosowało się i upowszechniało własną filozofię przetrwania, bo byli przecież z Wodnego Rynku w mieście Łodzi.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
21
Po polsku 3 Podręcznik nauczyciela Nowa Edycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po polsku 3 Podręcznik nauczyciela Nowa Edycja
Dostępny
24 szt.

HURRA!!! PO POLSKU 3 Podręcznik nauczyciela. Nowa Edycja zawiera: uwagi metodyczne do podręcznika studenta ułatwiające pracę na lekcjach i alternatywne rozwiązania dydaktyczne, dodatkowe gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwijanie poszczególnych sprawności językowych, a także opanowanie słownictwa i zasad gramatycznych, materiały do kopiowania, wzorcowe wypowiedzi pisemne wymaganena egzaminie certyfikatowym B1, materiały do pracy projektowej, transkrypcje nagrań z podręcznika studenta, klucz z rozwiązaniami ćwiczeń zawartych w podręczniku studenta, gry do pobrania online w wersji dodruku, płytę DVD Video z filmami do podręcznika studenta, w wersji z napisami i bez napisów, dostęp do Strefy Nauczyciela z materiałami dodatkowymi.

68,90 zł
62,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

22
Słownik języka prawniczego i ekonomicznego polsko-niemiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik języka prawniczego i ekonomicznego polsko-niemiecki
Dostępny
4 szt.

Zaktualizowane czwarte wydanie tomu polsko-niemieckiego "Słownika języka prawniczego i ekonomicznego" zawiera około 45 000 haseł. Ich doboru dokonano w oparciu o ustawodawstwo polskie i niemieckie oraz akty prawa europejskiego. Poszerzony i zaktualizowany został zakres haseł odnośnie do ochrony danych osobowych, konsumenta i środowiska naturalnego oraz prawa telekomunikacyjnego (w szczególności elektronicznego obrotu i płatności), spółek, upadłościowego, ubezpieczeń społecznych i własności przemysłowej. Ujęto także dodatkowe pojęcia z zakresu prawa rodzinnego i pracy oraz prawa i postępowania karnego. Zarówno hasła, jak i ekwiwalenty uwzględniają terminologię europejską w języku polskim oraz niemieckim, która niejednokrotnie odbiega od narodowych języków prawniczych. W słowniku znajdują się również określenia z języka praktyki. Gniazda haseł zawierają przykłady ich zastosowania, przynależne do nich czasowniki i przymiotniki oraz zwroty prawnicze umożliwiające ich poprawne stosowanie. Hasła są uporządkowane alfabetycznie, co w połączeniu z rzeczową budową gniazd pozwoli użytkownikowi na odnalezienie kompleksowego słownictwa odnoszącego się do poszukiwanego pojęcia.

189,00 zł
170,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,90 zł

23
Do źródła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do źródła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Oddajemy do rąk Czytelników kolejny tom serii ?Studia z historii sztuki dawnej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Muzeum Narodowego w Krakowie? autorstwa Marka Walczaka. Do źródła jest zbiorem kilkunastu artykułów z dorobku naukowego Autora, zaktualizowanych o uzupełnioną lub rozwiniętą argumentację i ? często ? kolorowe fotografie. W siedmiu działach zostały przedstawione różne perspektywy metodologiczne czy metody badawcze, które Czytelnik może traktować jako drogowskazy do odczytywania sekretów dzieł sztuki, a także zastanawiać się wraz z Autorem nad relacją dzieła sztuki i historii. W jednym tomie znalazły się obok siebie teksty o architekturze, rzeźbie, malarstwie, artefaktach. Wszystkie zostały bogato zilustrowane, dzięki czemu Czytelnik będzie mógł nie tylko wyobrażać sobie, o czym czyta, ale też zobaczyć omawiane dzieła.

140,00 zł
124,60 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 15,40 zł

24
Archeologia o kulturzei mentalności społeczeństwwczesnośredniowiecznych tzw. barbarzyńskiej EuropyX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archeologia o kulturzei mentalności społeczeństwwczesnośredniowiecznyc...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Spis treści Zagadnienia wstępne / 9 I. Kontekst archeologiczny, dane techno-stylistyczne, chronologia i proweniencja grzebienia ze Stroszek / 23 II. Grzebień ze Stroszek w kontekście analogii przedmiotowo-ikonograficznych / 45 III. Ornamentyka grzebienia ze Stroszek ze szczególnym uwzględnieniem motywu ryby: sens kulturowo-funkcjonalny przedmiotu w kontekście semantyczno-porównawczej analizy ikonografii / 63 IV. Grzebień w wybranych kontekstach źródeł pisanych: próba ustalenia sensu czynności czesania włosów u ludów tzw. barbarzyńskiej Europy wczesnego średniowiecza (ze szczególnym uwzględnieniem Skandynawów i Rusów) / 87 V. Zagadnienie ?miejsca? grzebienia ze Stroszek w układzie osadniczym, kulturze oraz mentalności społeczeństwa obszaru dorzecza Warty / 107 ANEKS 1. Udział ludności obszaru dorzecza dolnej Odry w trans regionalnej wymianie poroża jeleniowatych we wczesnym średniowieczu (na przykładzie Santoka,woj. lubuskie) / 121 ANEKS 2. Wielkie kurhany oraz budynki halowe Germanów północnych ze schyłku starożytności i wczesnego średniowiecza jako znaki społeczne / 125 ANEKS 3. Włosy i owłosienie twarzy w kulturze duchowej Germanów (północnych) późnej starożytności i wczesnego średniowiecza / 129 ANEKS 4. Ślady magicznych właściwości przypisywanych porożu jeleniowatych w kulturze społeczeństw tzw. barbarzyńskiej Europy wczesnego średniowiecza,ze szczególnym uwzględnieniem Skandynawów / 137 ANEKS 5. Symboliczne, społeczne i użytkowe implikacje zabezpieczania wczesnośredniowiecznych grzebie niz poroża (na przykładzie znalezisk z cmentarzysk w Björkö/ Birce, Szwecja środkowa) / 143 Bibliografia / 147 Archaeology on the Subject of the Culture and Mentality of the Early Medieval Societies of the so-called Barbaric Europe of the 10th Century. A case study of a combfind from Stroszki near Giecz, Central Greater Poland (Summary) / 179 List of Figures/ 189 Nota o autorze / 195

64,00 zł
56,96 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,04 zł

25
E-dokumentacja medyczna i telemedycyna Aspekty prawne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-dokumentacja medyczna i telemedycyna Aspekty prawne
Dostępny
3 szt.

Książka omawia prawne aspekty prowadzenia i udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej, a także realizowania świadczeń zdrowotnych z wykorzystaniem teleinformatycznych środków przekazu. Tematykę uzupełniono o aktualne wytyczne dotyczące wystawiania zaświadczeń, orzeczeń i opinii lekarskich. Publikacja koncentruje się na kluczowych elementach elektronicznej dokumentacji medycznej, takich jak: ? karta informacyjna z leczenia szpitalnego, ? e-skierowania, ? e-recepty, ? informacja dla lekarza kierującego oraz raportowanie zdarzeń medycznych do systemu. Książka porusza także zagadnienia dotyczące sposobu i standardów udzielania świadczeń zdrowotnych na odległość, z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów świadczeń (teleświadczenia w podstawowej opiece zdrowotnej, radiologii, diagnostyce laboratoryjnej, rehabilitacji oraz psychiatrii).

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

26
Zabawy logiczne Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy logiczne Rysuję i zgaduję Kapitan Nauka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Rysuję i zgaduję. Zabawy logiczne (4?7 lat) to pakiet zabaw logicznych łączący atrakcyjne ilustracje oraz ciekawą fabułę opowiadającą o świecie zwierząt, przyrodzie i codziennym życiu przedszkolaków. Został przygotowany przez nauczycielkę edukacji przedszkolnej i neurologopedę Monikę Sobkowiak. Zawiera ponad 100 kreatywnych zabaw (książka + karty ścieralne) wspierających rozwój pamięci, uwagi, koncentracji oraz motywujący do samodzielnego myślenia, działania i testowania swoich pomysłów. Książka zawiera również wskazówki nauczycielki, jak rozwijać zdolność myślenia logicznego u dzieci. Rusz głową, czyli zabawy na logikę Zestaw Rysuję i zgaduję. Zabawy logiczne (4?7 lat) zawiera różnorodne zadania ćwiczące myślenie logiczne, m.in. uzupełnianie sekwencji, klasyfikacja obiektów ze względu na kolory, kształty i wielkość, porządkowanie przedmiotów w kolejności za pomocą ciągów liczbowych i czasowych, rysowanie możliwych tras przejścia w labiryntach, uzupełnianie tabeli według wzoru czy gra w kółko i krzyżyk. W pakiecie jest ponad 100 wciągających zadań (książka + 30 dwustronnych kart ścieralnych) aktywizujących myślenie, wiedzę o świecie, pamięć uwagę, koncentrację, orientację przestrzenną oraz kreatywność. Dzięki flamastrowi suchościeralnemu łamigłówki można rozwiązywać wielokrotnie. W książce znajdują się zadania, które można rozwiązywać kolorowymi kredkami, a także wskazówki dla rodziców, w jaki sposób można stymulować rozwój myślenia u przedszkolaków. Rozwój myślenie logiczne, pamięć, spostrzegawczość, motoryka mała Autorki Monika Sobkowiak ? nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirujący nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji. Beata Żurawska ? rysowała od zawsze, a jej najlepszymi przyjaciółmi były kredki i farby. W 2011 roku ukończyła malarstwo i od tej pory zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym, co tworzy zgrany duet. Nie może żyć bez gór i górskich wędrówek dłużej niż miesiąc, bo z natury czerpie inspiracje i ilustruje ze zdwojonym zapałem. W serii również Rysuję i zgaduję z mewą Ewą (3?4 lata) Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4?5 lat) Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem (4?5 lat) Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem (4?6 lat) Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką (5?6 lat) Rysuję i zgaduję. Czytanie sylabowe (5?8 lat) Rysuję i zgaduję. Koncentracja z detektywem Motywem (6?9 lat) Zabawy logiczne dla ucznia (6?10 lat)

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

27
Angielski. Mów śmiało, dla zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Mów śmiało, dla zaawansowanych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Angielski. Mów śmiało, dla zaawansowanych to innowacyjny kurs konwersacji dla zaawansowanych! Mimo dobrej znajomości angielskiego słownictwa i gramatyki wciąż brakuje ci pewności siebie? Starasz się mówić, ale bariera językowa daje o sobie znać i swobodna konwersacja przypomina zdobywanie Himalajów? Ten kurs jest dla ciebie! Znajdziesz tu gotowe zwroty i wyrażenia na poziomie zaawansowanym B2-C1, dzięki którym rozwiniesz językowe skrzydła i urozmaicisz język używany na co dzień: w towarzystwie, w pracy, na zakupach czy w podróży. Ćwiczenia aktywizujące, praktyczne zestawy pytań i odpowiedzi pomogą ci wznieść się wyżej i przygotować się na różne scenariusze. Mapy myśli, niezbędniki gramatyczne i ciekawostki ułatwią przyswojenie poznanego materiału! Materiał wzbogacony jest o nagrania MP3, dzięki którym przećwiczysz poprawną wymowę. Szybko zrobisz zauważalne postępy i zaczniesz mówić jak native speaker! Angielski. Mów śmiało dla zaawansowanych!, to: - nagrania native speakera, - 1600 współczesnych zwrotów i wyrażeń na każdą okazję, - Ponad 240 ćwiczeń automatyzujących wzorce komunikacyjne, - zadania aktywizujące, - nauka swobodnego reagowania, - naturalny język, jaki słyszysz w serialach i na ulicy.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

28
Nie będę aniołem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie będę aniołem
Dostępny
155 szt.

Wystarczył jeden dzień, żeby poukładane i szczęśliwe życie Małgorzaty legło w gruzach, a kolejne wydarzenia zamieniły ten gruz w kupkę popiołu. Czy nieznana Małgosi, mroczna strona życia jej męża i przestępcza działalność kochanka pociągną kobietę na dno, czy może jednak, lawina koszmarnych zdarzeń da jej siłę do walki z przeciwnościami losu? Nie będę aniołem to opowieść o przekraczaniu własnych granic. O sile, jaką daje strach o najbliższych, o konsekwencjach pochopnie podjętych decyzji.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

29
Emotional. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emotional. CD
Falco, Warner Music Polska
Dostępny
59 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

30
Emotional. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emotional. Winyl
Falco, Warner Music Polska
Dostępny
96 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

31
An Evening With Silk Sonic. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
32
Emotional (35th Anniversary Deluxe Edition). CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

33
Emotional. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emotional. Winyl
Falco, Warner Music Polska
Dostępny
76 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

34
Bez szwanku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez szwanku
Dostępny
384 szt.

Mijają trzy miesiące, odkąd Sarah nie płaci czynszu. Zarządzająca nieruchomością Jenn wchodzi do małego londyńskiego mieszkania, gdzie gra radio, a na małym stole jadalnym stoją nakrycia dla trzech osób. I rozkładające się ciało zwinięte na kanapie. Jak to możliwe, że minął prawie rok, zanim ktoś je znalazł? Kto płacił jej czynsz? Kogo ofiara oczekiwała na obiedzie w noc śmierci? Jenn jest zdeterminowana, by odkryć te tajemnice, ale ma własne demony, z którymi musi się zmierzyć. Mistrzowsko zaplanowany, inteligentny i emocjonujący thriller pióra autorki docenionych przez polskich czytelników Białych, małych kłamstewek.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

35
Księga przeznaczenia, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga przeznaczenia, wydanie 3
Dostępny
73 szt.

50 lat życia wIranie Zakazana powieść, która stała się światowym bestsellerem Mocna, poruszająca opowieść o przyjaźni, pasji, strachu i zakazanej miłości na tle pięciu burzliwych dekad irańskiej historii, od rewolucji z 1979 roku, przez czasy Republiki Islamskiej aż po dzień dzisiejszy. Irański bestseller sprzedany do 24 państw! Masuma to teherańska nastolatka, zwyczajna dziewczyną, która uwielbia się uczyć. Pewnego dnia w drodze do szkoły spotyka mężczyznę, w którym się zakochuje. Niestety, gdy jej bliscy odkrywają pisane przez ukochanego listy, oskarżają ją o zhańbienie rodziny. Masuma zostaje ciężko pobita przez brata, a rodzice szybko aranżują ślub z nieznanym jej mężczyzną. Żyjąc w małżeństwie bez miłości, bez żadnych szans na wykształcenie, dziewczyna pogrąża się w rozpaczy. Jedynie sąsiadka próbuje ją przekonać, aby zaakceptowała istniejący stan rzeczy: „Każda z nas zna swoje przeznaczenie, więc po co z nim walczyć?”. Lata następujące po ślubie Masumy okazują się przełomowe dla Iranu. Harrid, mąż Masumy, jest politycznym dysydentem i stanowi zagrożenie dla opartego na ucisku reżimu szacha. Gdy zostaje aresztowany przez agentów tajnych służb, dla Masumy rozpoczyna się najtrudniejszy okres w życiu. Do tej pory jej życie opierało się na lojalności wobec rodziny oraz tradycji, teraz będzie zależeć od zmiennych losów jej kraju...

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

36
Ideologiczne i polityczne uwarunkowania komunikacji językowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ideologiczne i polityczne uwarunkowania komunikacji językowej
Dostępny
144 szt.

Problematyka jedenastu tekstów, które składają się na oddawany do rąk Czytelnika tom, Ideologiczne i polityczne uwarunkowania komunikacji językowej, dotyczy komunikacji w jej ideologicznym i politycznym wymiarze. Zależności między polityką a ideologią, które budzą silne emocje w dyskursie publicznym, nie stały się jednak myślą przewodnią w prezentowanej publikacji. Autorki i autorzy decydują się na wybór jednego z dwóch pojęć i koncentrują zainteresowania badawcze na zjawiskach określanych przykładowo jako zachowanie polityczne, polityka językowa, politolingwistyka, wielkie ideologie, debata polityczna. Oprócz określonych wizji świata oraz doktryn i programów politycznych, w których światopoglądy znajdują swoje odbicie, szczególne miejsce w tomie zajmuje sprawa wartości i wartościowania: pojęcie wartości moralnych oraz wartościowanie językowe. Lingwistki i lingwiści opierają swoje badania przede wszystkim na materiale polsko-, niemiecko-, angielsko-, francusko- i włoskojęzycznym, czerpiąc w równym stopniu tak ze współczesności, jak z historii. Ze względu na interdyscyplinarny charakter przedstawionych rozważań tom podzielono na pięć części poświęconych sprawom historycznym, terminologicznym, pragmatycznym, translatorycznym oraz dydaktycznym. ****** The eleven texts included in the Ideological and Political Conditions of Language Communication address communication in its ideological and political aspect. The relations between politics and ideology, which arouse strong emotions in public discourse, are not the keynote of the presented publication. The authors choose one of the two notions and focus their research on the phenomena defined as political behaviour, language policy, politolinguistics, major political ideologies, political discourse. Aside from the defined visions of the world as well as political doctrines and programmes, which reflect beliefs, the book focuses on values and valuation, i.e. moral values and language value. The linguists base their research on Polish, German, English, French and Italian language material, drawing from the present and history. Due to interdisciplinary character of the presented reflections, the volume has been divided into five parts, devoted to historical, terminological, pragmatic, translational and didactic matters.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

37
Mondo. Pojazd zdalnie sterowany Ford Fiesta WRC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mondo. Pojazd zdalnie sterowany Ford Fiesta WRC
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Pełne sterowanie radiem. Maksymalna prędkość 8 km/h. Nadwozie samochodu to monolit, tzw. Lexan Body. pojazd wykonany w skali 1:24. Zasilanie: 5xAA (baterie nie są dołączone).

87,90 zł
80,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,03 zł

38
Mondo. Pojazd zdalnie sterowany Global Mustang GT4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mondo. Pojazd zdalnie sterowany Global Mustang GT4
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.05

Pełne sterowanie radiem 2,4GHz, maksymalna prędkość 30 km/h. Funkcja drifting, napęd 4×4. Nadwozie samochodu to monolit, tzw. lexan body. Pojazd wykonany w skali 1:24. Zasilanie: akumulator 9,6V 650mAH, auto z ładowarką USB / 9V, pilot (baterie w zestawie).

57,90 zł
53,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

39
Mondo. Samochód zdalnie sterowany Cittroen C3 WRC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mondo. Samochód zdalnie sterowany Cittroen C3 WRC
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Pojazd wykonany w skali: 1:24 Pełne sterowanie radiem, maksymalna prędkość 8 km/h. Nadwozie samochodu to monolit, tzw. Lexan Body.

57,90 zł
53,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

40
Toaletka w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toaletka w walizce
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Piękna toaletka z lusterkiem, którą możesz szybko i łatwo złożyć w walizkę i przenieść w dowolne miejsce. Dzięki dołączonym akcesoriom każda dziewczynka poczuje się, jak przy prawdziwej toaletce, gdzie może ułożyć włosy, zrobić makijaż i nałożyć biżuterię.

65,90 zł
59,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

41
Samochód zdalnie sterowany Hyundai I20 WRC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód zdalnie sterowany Hyundai I20 WRC
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Pojazd wykonany w skali 1:24. Mocna i trwała karoseria Lexan Body. Pełne sterowanie kontrolerem. Prędkość do 8 km/h. Wymagane użycie baterii.

57,90 zł
52,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

42
Gondola do wózka Egg 2 - czarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gondola do wózka Egg 2 - czarna
Egg
Niedostępny
Brak

Niektóre produkty się tworzy, niektóre produkty się rodzą. Pięknie wykonana gondola z miękkich, luksusowych materiałów nadaje się dla dziecka już od narodzin. Gondola Egg2 jest nieco większa i została zaprojektowana tak, że może służyć zarówno do samych spacerów, jak i do spania, zapewniając dziecku zdrowy i komfortowy sen. Daszek budki wyposażony jest w siateczkowe okienko wentylacyjne, które dziecko może używać jako okienko do wyglądania na zewnątrz. Można je również zamknąć przy użyciu zasłonki z magnesami. W zestawie: - gondola - budka - materac - osłona przeciwdeszczowa - fartuch Zalety: - duża budka z cichym mechanizmem składania - rączka umożliwiająca swobodne trzymanie gondoli - odpinany fartuch - idealna na drzemki - wytrzymała konstrukcja - osłona przeciwdeszczowa w zestawie - wkładka i materac w zestawie - materac umożliwia idealną pozycję do spania wspierając narządy dziecka i rozwój kręgosłupa - moskitiera, która jest w zestawie z wózkiem pasuje również do gondoli Wózek Egg2 został specjalnie zaprojektowany z myślą o świadomych stylu rodzicach. Miękkie w dotyku tkaniny tworzące jednocześnie łagodne kształty i ciągłe linie dają wózkowi Egg2 stylowy i luksusowy wygląd. Znakomita konstrukcja zapewnia dziecku komfortową jazdę i łatwość w obsłudze każdemu rodzicowi. Egg2 został wyposażony w opony z technologią Tru-Ride, które gwarantują komfort jazdy, doskonałe manewrowanie oraz zwiększone bezpieczeństwo. Stelaż, który można złożyć za pomocą jednej ręki jest kompaktowy i wolnostojący po złożeniu. Przestronne i wygodne siedzisko można ustawić w 3 różnych pozycjach, dodatkowo siedzisko może być skierowane przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. Gondola skierowana do rodzica umożliwia interakcję z dzieckiem podczas spaceru, rozwijając jednocześnie u dziecka umiejętność mówienia. Gdy dziecko jest już starsze, siedzisko skierowane przodem od rodzica zapewni dziecku możliwość oglądania i poznawania otaczającego go świata. Wymiar wewnętrzny gondoli: 42 cm x 80 cm

1 183,00 zł
Powiadomienie
43
Robot zasilany wodą. Tańczy, mówi po polsku, reaguje na komendy. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot zasilany wodą. Tańczy, mówi po polsku, reaguje na komendy.
Norimpex
Dostępny
10 szt.

Wspaniały inteligenty robot sterowany za pomocą wody! Wystarczy napełnić zbiorniczek wodą, aby robot ożył! Robot będzie reagował na głos a także na klaskanie, wykonując różne ruchy. Robot posiada ruchome ręce, dzięki czemu może bez problemu ruszać rękami. Robot może tańczyć, śpiewać, chodzić do przodu, do tyłu i na boki. Porusza rękami i nogami, jego oczy pokazują emocje, głowa porusza się swobodnie w zakresie 180 stopni. W momencie kiedy zacznie brakować wody, zasygnalizuje potrzebę ładowania. Sterowanie robota odbywa się za pomocą pilota. Zabawka w POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ.

334,09 zł
317,39 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 16,70 zł

44
Schowek
28,70 zł
Powiadomienie
45
Czołg na radio z akumulatorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio z akumulatorem
ADAR
Dostępny
7 szt.

Zdalnie sterowany czołg wydaje realistyczne dźwięki oraz ma świecące światła. Dzięki temu dziecko poczuje się, jakby prowadziło prawdziwy czołg i będzie miało wiele radosnych chwil zabawy.

150,90 zł
135,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,09 zł

46
Karty do gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry
ADAR
Dostępny
76 szt.

Klasyczne, solidnie wykonane karty do gry. Umilą wiele wieczorów, imprez i wspólnych chwil.

13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

47
Gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra
ADAR, od 4 lat
Dostępny
6 szt.

Zestaw zawiera planszę do gry, krążek oraz potrzebne akcesoria. Gra wydaje dźwięki i świeci, dzięki czemu jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

122,90 zł
110,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,29 zł

48
Czołg na radio z akumulatorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio z akumulatorem
ADAR
Dostępny
11 szt.

Realistycznie wykonany czołg zdalnie sterowany pilotem obdaruje dziecko wieloma radosnymi chwilami zabawy. Do zestawu dołączony akumulator.

161,90 zł
145,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,19 zł

49
Bilard - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bilard
ADAR
Dostępny
1 szt.

Zestaw zawiera stół bilardowy, trójkąt, kule, 2 kije.

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

50
Czołg na radio z akumulatorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio z akumulatorem
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Zestaw zawiera realistycznie wykonany czołg zdalnie sterowany pilotem oraz kabel z akumulatorem. Dzięki zabawce dziecko spędzie wiele radosnych chwil na zabawie, rozwijając swoją wyobraźnię.

67,90 zł
61,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

51
Kuferek L 550797 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 550797 Adar
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

44,90 zł
40,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

52
Zestaw policyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw policyjny
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Zestaw zawiera niezbędne akcesoria do zabawy w policjanta: pistolet, kajdanki, lornetkę oraz odznakę zapinaną na pasku.

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

53
Telefon, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telefon, mix kolorów
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Telefon posiada wiele funkcji, które zachęcają dziecko do zabawy, a także uczą. Oprócz przycisków z cyframi, zawiera takie z kolorami, muzyką, zwierzętami. Uwaga. Mix kolorów – zabawka dostępna w różnych wersjach kolorystycznych – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

54
Gra piłkarzyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra piłkarzyki
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

Gra w piłkarzyki sprawi, że wiele wieczorów będzie emocjonujących i pełnych dobrej zabawy. Rozwija także zręczność.

122,90 zł
110,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,29 zł

55
Gra domino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra domino
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Zestaw kostek do gry w domino zapakowanych w solidne pudełko. Dzięki zestawowi można spędzić wiele radosnych, wspólnych chwil lub układać kostki, ćwicząc precyzję.

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

56
Zestaw bokserski 548008 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zestaw bokserski 548008 ADAR
ADAR
Dostępny
1 szt.

74,90 zł
58,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 16,48 zł

57
Czołg na radio z akumulatorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio z akumulatorem
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Realistycznie odwzorowany czołg zdalnie sterowany, z pilotem i akumulatorem. Zabawa nim sprawi wiele radości dziecku oraz rozwinie jego wyobraźnię.

150,90 zł
135,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,09 zł

58
Zestaw bokserski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw bokserski
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Zestaw zawiera worek treningowy oraz 2 rękawice bokserskie. Dzięki nim dziecko nie tylko może uprawiać sport, ale także rozładować negatywne emocje.

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

59
Tor samochodowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor samochodowy
ADAR
Dostępny
30 szt.

Zestaw zawiera tor wyścigowy z dwiema wyścigówkami. Poprawiaj swoje wyniki, ścigaj się z przyjaciółmi i ciesz dobrą zabawą.

136,90 zł
123,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,69 zł

60
Pojazd dla dzieci Żuczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd dla dzieci Żuczek
MARGOS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.09

Czterokołowy jeździk dla dzieci, który zmotywuje maluchy do ćwiczenia i sprawi wiele radości.

121,90 zł
113,37 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,53 zł

61
Zestaw bokserski 551947 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw bokserski 551947 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

62
Schowek
12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

63
Znienawidzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znienawidzony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Kiedy całe dotychczasowe życie – decyzje, wybory, relacje, postawy – ulega przewartościowaniu, jedni chcą o tym porozmawiać z bliskimi, inni czują potrzebę zachowania refleksji dla siebie, a jeszcze inni? piszą książkę. Tak właśnie zrobił Tomasz Kapel, a jego bardzo osobista opowieść o samym sobie oraz przejściach, z których nie wszystkie chciałby pamiętać, jest jednocześnie zapisem dochodzenia do przełomowych wniosków i szukania nowego kodeksu wartości i postępowania. Jak sam mówi, to „moje życie w bardzo małej pigułce”. Tomasz Kapel ma o czym opowiadać i wie, jak swoją bogatą przeszłość przekuć w równie interesującą i wciągającą historię. Bawi się literackimi konwencjami, w sposób nietuzinkowy operuje językiem, łącząc styl potoczny, a niekiedy nawet dosadnie codzienny, z wyszukaną metaforyką, barwne opisy zagranicznych przygód i przygnębiających pobytów w ośrodkach wychowawczych przeplata wspomnieniami, które nie mogą nie wywołać chichotu. W narracji jest zarówno dzieckiem na swój sposób radzącym sobie z opresyjnym systemem, młodym człowiekiem wchodzącym w konflikty z prawem, jak i dojrzałym mężczyzną, który potrafi tamte wrażenie i przeżycia ocenić z właściwej perspektywy i wyciągnąć wnioski. Bądźcie z nim w tych wszystkich wesołych i niewesołych momentach, a na pewno się polubicie.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

64
Domek dla lalek z akcesoriami 481131 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek dla lalek z akcesoriami 481131
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Domek dla lalek to podstawowy element zabawy dla każdej młodej damy. Bez wątpienia, Twoją pociechę czeka wiele wspaniałych chwil podczas urządzania wnętrza czy zabawy w dom. Domek posiada otwierane drzwi, składa się z dwóch elementów. Zawartość zestawu: • domek, • kanapa, • 2 fotele, • zjeżdżalnia, • 2 krzesła ogrodowe, • materac, • grill, • 3 figurki ludzi, • figurka psa. Zestaw wykonany jest z plastiku. Wymiary produktu: 33.0 x 13.0 x 6.0 cm Wymiary opakowania: 35.0 x 22.0 x 8.0 Waga produktu bez opakowania:0.24 kg Waga produktu w opakowaniu: 0.36 kg

43,90 zł
32,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,97 zł

65
Domek dla lalek z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek dla lalek z akcesoriami
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Domek dla lalek od Mega Creative to podstawowy element zabawy dla każdej młodej damy. Bez wątpienia Twoją pociechę czeka wiele wspaniałych chwil podczas urządzania wnętrza czy zabawy w dom! Cechy produktu: • ruchome elementy, np. ruchome drzwi, • składa się z dwóch elementów, • zestaw wykonany z plastiku. Zawartość zestawu: • domek, • 3 x mała lalka: mama, tata, dziecko, • mebelki salonikowe, • pies, • buda dla pieska z ogrodzeniem. Wymiary produktu: domek 17.0 x 14.0 x 15.0 cm Wymiary opakowania: 35.0 x 22.0 x 8.0 cm Nie wymaga zasilania bateriami. Przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat. Domek pakowany w kartonik z okienkiem.

45,90 zł
34,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

66
Łopata Do Śniegu 70cm Mix Marmat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łopata Do Śniegu 70cm Mix Marmat
Marmat, Marmat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

15,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

67
Sanki z Oparciem 80cm Snow Star 256593 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanki z Oparciem 80cm Snow Star 256593
Marmat, Marmat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

184,90 zł
164,56 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 20,34 zł

68
Piłka miękka 483085 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka miękka 483085
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.20

Miękka piłeczka, specjalnie zaprojektowany dla dziecka, poprawia zdolności ruchowe, wzmacnia kreatywność umysłu Twojego dziecka! Gra rodzic-dziecko pomaga rozwinąć inteligencję dziecka i pozwala Ci na niesamowite chwile spędzone z Twoją pociechą. Piłka miękka od Mega Creative to pomysł na radość i zabawę w jednym. Wymiary produktu: 13.0 x 13.0 x 13.0 cm Wymiary opakowania:

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

69
Masa plastyczna z akcesoriami w walizce, cukierki 482682 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa plastyczna z akcesoriami w walizce, cukierki 482682
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy, w których mogą wykazać się swoją kreatywnością. Jedną z ulubionych zabawek dzieciaków są masy plastyczne. Masa plastyczna od Mega Creative to wspaniały powód do uśmiechu! Rozwija zdolności manualne dziecka oraz kreatywność. Zawartość zestawu: • 6 x foremki w kształcie cukierka, • 6 kolorów mas plastycznych, • nożyk, • dłutko, • talerz, • foliowa mata. Wymiary produktu: • foremki 4.0 x 5.0 x 1.0 cm, • walizka 18.0 x 16.0 x 5.0 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 17.0 x 6.0 cm Zestaw wykonany z plastiku oraz masy. Nie wymaga zasilania bateriami. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat. Pakowany w walizkę.

22,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

70
Masa plastyczna z akcesoriami w walizce, owoce 482688 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa plastyczna z akcesoriami w walizce, owoce 482688
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy, w których mogą wykazać się swoją kreatywnością. Jedną z ulubionych zabawek dzieciaków są masy plastyczne. Masa plastyczna Mega Creative to wspaniały powód do uśmiechu! Ponadto rozwija zdolności manualne dziecka oraz kreatywność. Zawartość zestawu: • 2 x foremki, • nożyk i dłutko do wycinania masy, • 8 kolorów masy, • foliowa mata, • 2 x talerzyki. Wymiary produktu: • foremki 10.0 x 10.0 x 1.0 cm, • walizka 19.0 x 12.0 x 6.0 cm. Wymiary opakowania: 20.0 x 12.0 x 6.0 cm Zestaw wykonany z plastiku oraz masy. Nie wymaga zasilania bateriami. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat. Zestaw pakowany w walizkę.

31,90 zł
23,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

71
The Collector - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Collector
Niedostępny
Brak

Discover John Fowles? compelling classic first novel ?Short and spare and direct, an intelligent thriller with psychological and social overtones? Sunday Times Withdrawn, uneducated and unloved, Frederick collects butterflies and takes photographs. He is obsessed with a beautiful stranger, art student Miranda. Coming into unexpected money, he buys a remote Sussex house and calmly abducts Miranda, believing she will grow to love him in time. Alone and desperate, Miranda must struggle to understand her captor if she is to gain her freedom?

46,00 zł
Powiadomienie
72
Hippo Owns Up - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hippo Owns Up
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Its a sign of strong character to own up to what youve done. Telling the truth isnt always easy, but its the right thing to do. In this entertaining fictional story, Hippo discovers the importance of being truthful, teaching young readers a lesson in values and virtues. This relatable story is followed by questions designed to allow readers to think more deeply about the text and apply it to their own lives. Charming illustrations fill each page as readers explore the colorful world of Hippo, his friends, and the lessons they learn.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

73
Pakiet Peppa on the Go! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Peppa on the Go!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Pakiet 8 książeczek z historiami o ulubionej bohaterce dzieci – śwince Peppie. To wszystko zamknięte w piękne, solidne pudełko. Zestaw będzie idealny na prezent dla małego wielbiciela Peppy. Książeczki w języku angielskim.

95,00 zł
88,35 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,65 zł

74
How I Learned to Understand the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How I Learned to Understand the World
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

This is a book that contains very few numbers. Instead, it is about meeting people who have opened my eyes. It was facts that helped him explain how the world works. But it was curiosity and commitment that made the late Hans Rosling, author of worldwide bestseller Factfulness, the most popular researcher of our time. How I Learned to Understand the World is Hans Rosling's own story of how a young scientist learned became a revolutionary thinker, and takes us from the swelter of an emergency clinic in Mozambique, to the World Economic Forum at Davos. In collaboration with Swedish journalist Fanny Härgestam, Hans Rosling wrote his memoir with the same joy of storytelling that made a whole world listen when he spoke.

55,00 zł
49,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

75
The Beauty Myth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Beauty Myth
Niedostępny
Brak

The bestselling classic that redefined our view of the relationship between beauty and female identity Every day, women around the world are confronted with a dilemma – how to look. In a society embroiled in a cult of female beauty and youthfulness, pressure on women to conform physically is constant and all-pervading. In this iconic, gripping and frank exposé, Naomi Wolf exposes the tyranny of the beauty myth through the ages and its oppressive function today, in the home and at work, in literature and the media, in relationships between men and women, between women and women. With pertinent and intelligent examples, she confronts the beauty industry and its advertising and uncovers the reasons why women are consumed by this destructive obsession.

65,00 zł
Powiadomienie
76
Wyrwane z pamiętnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrwane z pamiętnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Książka składa się z fragmentów pamiętnika i opisuje rozwój człowieka, który dokonuje się przez samotność, ból, zaburzenia psychiczne, seksualność i oczywiście miłość. Bohaterką książki jest kobieta, która doświadcza naprzemiennie wzlotów i upadków, co ostatecznie doprowadza do tego, do czego zawsze, prędzej czy później, doprowadza życie.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

77
The Penguin Book of Christmas Stories - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Penguin Book of Christmas Stories
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

Truman Capote makes whisky-soaked fruitcake in Alabama; Laurie Lee slides across a frozen pond in Gloucestershire; and Shirley Jackson is outwitted by a wily Santa Claus at the bank. Ghosts haunt the Christmases of Muriel Spark and Elizabeth Bowen, while Dostoyevsky, Daphne du Maurier and Italo Calvino take a cynical view of the season and Selma Lagerlof and Angela Carter celebrate its miracles. Ranging from Cork to Lagos to the Wild West, and from Paris to San Paolo to outer space, this is Christmas as imagined by some of the greatest short-story writers of all time.

74,60 zł
69,38 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,22 zł

78
Diary of a Wimpy Kid. Book 16. Big Shot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diary of a Wimpy Kid. Book 16. Big Shot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

In Big Shot, book 16 of the hilarious „Diary of a Wimpy Kid” series from #1 international bestselling author Jeff Kinney, Greg Heffley and sports just don't mix. After a disastrous competition at school, Greg decides that he's officially retired from ANY kind of sport! That is, until his mom persuades him to give it one more go and makes Greg reluctantly agree to sign up for basketball. Tryouts are a MESS, and Greg is sure he won't make the cut. But he unexpectedly lands a spot on the worst team. As Greg and his new teammates start the season, their chances of winning even a single game look slim. But in sports, anything can happen. When everything is on the line and the ball is in Greg's hands, will he rise to the occasion? Or will he blow his big shot?

59,00 zł
54,28 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,72 zł

79
Auto laweta 550544 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

80
Bayer Wózek dla lalki Combi Neo Vario 18427AA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayer Wózek dla lalki Combi Neo Vario 18427AA
Bayer
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

342,90 zł
315,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 27,43 zł

81
Lalka stylowa 60cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka stylowa 60cm
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Duża lalka, wyglądająca jak prawdziwa dziewczynka, do tego stylowo ubrana. Posiada piękne, długie włosy i ubranka wykonane z dbałością o każdy szczegół. Wysokość lalki: 60 cm

137,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,79 zł

82
Kuferek L 553118 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 553118 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

47,90 zł
43,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

83
Kuferek S 551145 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek S 551145 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

84
Kuferek L 551121ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 551121ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

52,90 zł
47,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

85
Kuferek S 551114 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek S 551114 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

86
Kuferek L 551060 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 551060 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

54,90 zł
49,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

87
Kuferek S 551053 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek S 551053 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

88
Kuferek L 551091ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 551091ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

54,90 zł
49,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

89
Kuferek M 551107 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek M 551107 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

90
Kuferek L 551039 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 551039 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

54,90 zł
49,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

91
Kuferek M 551046 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek M 551046 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

92
Lampka biurkowa, wymiary 18x9cm PAW PATROL Psi Patrol PW16700 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,77 zł
45,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,08 zł

93
Zegarek cyfrowy KL10097 Flamingo Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegarek cyfrowy KL10097 Flamingo Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

94
Zegarek cyfrowy KE02 Alpaca KL10098 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegarek cyfrowy KE02 Alpaca KL10098 Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN, Hello Kitty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Schowek
12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

96
Piękne widoki Wschodniej Stolicy. Tomy 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne widoki Wschodniej Stolicy. Tomy 1-2
Dostępny
8 szt.

Album wydany nakładem Muzeum Narodowego w Krakowie przy wsparciu Fundacji Toshiba to dwutomowe dzieło ilustrowane grafikami, które wykonał Katsushika Hokusai (1760–1849), jeden z największych mistrzów epoki Edo (1603–1868).Jest to przykład tak ważnego dla kultury i sztuki japońskiej współistnienia obrazu i tekstu, obok plastycznej wizji Hokusaia na kartach albumu są bowiem prezentowane krótkie, żartobliwe wiersze kilku różnych autorów, udostępnione w polskiej i angielskiej wersji językowej oraz w łacińskim zapisie rmaji.Warto podkreślić rolę tłumaczy Bożeny Murakami i prof. Hajimego Ishikawy, którzy odczytywali strofy bezpośrednio z kart publikacji z 1800 roku i przełożyli je na współczesny język japoński.

59,00 zł
54,28 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,72 zł

97
Hokusai Manga i inne wzorniki Hokusaia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hokusai Manga i inne wzorniki Hokusaia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Po raz pierwszy prezentujemy na polskim rynku wydawniczym wybór ilustracji z oryginalnych dzieł autorstwa Katsushiki Hokusaia (1760–1849), które w czasach mistrza i późniejszych służyły jako wzorniki do nauki rysunku. Selekcja zawiera także przykłady deseni proponowanych jako motywy zdobnicze dla japońskich rzemieślników.Do dziś zachwyca pomysłowość, zmysł dekoracyjny, a także swoista ponadczasowość motywów, które walorami estetycznymi poruszają współczesnego odbiorcę.

34,00 zł
31,28 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,72 zł

98
Dąbie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dąbie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Dąbie miasto wielu kultur : miasto wielu kultur : Materiały z konferencji zorganizowanej w Dąbiu nad Nerem 12 i 13 września 2020 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

39,00 zł
32,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

99
Suwerenność państwa członkowskiego UE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwerenność państwa członkowskiego UE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.22

Monografia zbiorowa Suwerenność państwa członkowskiego Unii Europejskiej pod redakcją naukową Pawła Stawarza, Tadeusza Wallasa i Konstantego A. Wojtaszczyka przynajmniej z kilku powodów zasługuje na wysoką ocenę. Po pierwsze, jest to dzieło dotykające niezwykle aktualnych problemów. W Unii Europejskiej pod wpływem wielu czynników (m.in. kryzysu gospodarczego, imigracyjnego) zintensyfikowała się dyskusja o relacjach między Unią a jej państwami członkowskimi. W wielu z nich głosy podnoszą siły populistyczne, dążące do zredefiniowania pojęć niepodległości i suwerenności oraz dotychczasowej istoty członkostwa w europejskiej Wspólnocie. Po drugie, koncepcja książki wydaje się pomimo niewielkiej liczby artykułów zwarta, dopracowana i kompletna. Znalazły się w niej zarówno opracowania dotyczące sfery teoretycznej, dotykające pojęć fundamentalnych, jak suwerenność państwa, suwerenność narodu (ludu), suwerenność władzy, jak i teksty odnoszące się do ważkich, bieżących procesów i zjawisk (jak np. spór wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego z perspektywy dyskursu o suwerenności). Po trzecie wreszcie, redaktorom tomu udało się zgromadzić autorów będących wybitnymi znawcami problematyki państwa, konstytucji, polityki, Unii Europejskiej. Tak znaczący zespół politologów i prawników gwarantuje, że otrzymujemy dzieło wysokiej klasy naukowej.

35,00 zł
29,05 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

100
Dżdżownica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżdżownica
Dostępny
55 szt.

Wspaniale ilustrowana wierszowana opowiastka dla najmłodszych.

9,79 zł
8,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,80 zł

Wróć do góry