hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 11 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Berlin 1945. Upadek (Antony Beevor), na drugim Klej do zdjęć (Printworks). Kolejny produkt to Rzemyk dekoracyjny 2 mm (3 kolory) (Craft with Fun) oraz Pociąg z literkami, Alfabet - drewno 015882 (INNI).
1
Berlin 1945. Upadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berlin 1945. Upadek
Dostępny
2352 szt.

"Tę książkę czyta się jak ekscytującą powieść, chociaż wiadomo, jakie będzie zakończenie." /Anne Applebaum/ Przez pół wieku radzieckie archiwa skrywały prawdę o wydarzeniach z ostatnich miesięcy istnienia III Rzeszy. Do faktów, o których świadkowie woleli zapomnieć, dociera Antony Beevor i na ich podstawie dokonuje pasjonującej retrospekcji ostatecznego starcia dwóch totalitaryzmów. "Berlin 1945. Upadek" opowiada o fanatyzmie i odwadze, poświęceniu i żądzy zemsty. Przywołuje dni bezpardonowej walki, kiedy droga marszu zwycięskiej Armii Czerwonej spłynęła krwią ludności cywilnej, a szalone rozkazy zamkniętego w bunkrze Hitlera skazywały nawet czternastoletnich chłopców na pewną śmierć pod gąsienicami radzieckich czołgów. Beevor wyjaśnia motywy Stalina gotowego poświęcić każdą liczbę żołnierzy, by zdobyć Berlin przed zachodnimi aliantami. Historia upadku miasta, której czytelnik staje się świadkiem, pokazuje, jak bardzo życie milionów ludzi zależało od decyzji polityków i dowódców. "Ten wspaniały gawędziarz sprawia, że przenika nas chaos i strach; czujemy się tak, jakby każda kropla przelanej krwi była nasza. Berlin 1945. Upadek to coś więcej niż zwykła opowieść o historii; fascynuje szczegółami i wzrusza pięknym stylem." /Simon Sebag Montefiore/

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

6 osób kupiło
2
Klej do zdjęć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej do zdjęć
Printworks
Dostępny
12 szt.

Niewidoczny i wygodny sposób umieszczania zdjęć w albumach.Po prostu umieść po jednej naklejce w każdym rogu zdjęcia i wklej zdjęcie do albumu.Zestaw zawiera 250 bezkwasowych, dwustronnych naklejek samoprzylepnych.

40,00 zł
31,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
3
Rzemyk dekoracyjny 2 mm (3 kolory) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzemyk dekoracyjny 2 mm (3 kolory)
Craft with Fun
Dostępny
177 szt.

Rzemyk dekoracyjny o grubości 2 mm w trzech metalicznych kolorach doskonale sprawdzi się do prac dekoratorskich czy wykończenia prac plastycznych. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

15,36 zł
11,99 zł

Rabat 21,9%
oszczędzasz 3,37 zł

2 osoby kupiły
4
Pociąg z literkami, Alfabet - drewno 015882 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,90 zł
78,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,69 zł

1 osoba kupiła
5
Wielcy myśliciele i wielkie idee - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy myśliciele i wielkie idee
Dostępny
70 szt.

Dzieci są urodzonymi filozofami, bo zadają najciekawsze pytania. Przystępne, bogato ilustrowane wprowadzenie do filozofii dla dzieci w wieku szkolnym. W angażujący sposób uczy samodzielnego myślenia poprzez eksplorację pytań, jakie ciekawskie dzieci same lubią zadawać: Z czego zrobiony jest wszechświat? Co sprawia, że jestem mną? Czym jest czas? Skąd wiem, że coś jest prawdą? Czy coś może być prawdziwe dla jednej osoby, ale nie dla kogoś innego? Kim jest przyjaciel? Czy komputery potrafią myśleć? Co to jest argumentacja? Czy powinno się krytykować ludzi za ich idee? Jak debatować na jakiś temat? I wiele innych! Autorka jasno omawia i pogłębia każde pytanie, ale unika podawania gotowych rozwiązań. Zamiast tego zwięźle podsumowuje odpowiedzi udzielone przez najważniejszych myślicieli w historii, czerpiąc z zadziwiająco szerokiego wachlarza postaci: od starożytnych mędrców chińskich i indyjskich, przez średniowiecznych uczonych arabskich, renesansowych astronomów i oświeceniowych naukowców europejskich, aż po współczesnych fizyków i matematyków ? oraz, naturalnie, licznych filozofów. Dzięki temu książka stanowi małe kompendium wiedzy, które ukazuje ogromną różnorodność poglądów i uczy, że na wiele pytań może nie być jednej oczywistej odpowiedzi. Każdy rozdział kończy się częścią praktyczną z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania i przemyślenia, co zachęca dzieci do aktywnego zmierzenia się z postawionym problemem i sformułowania własnych odpowiedzi. Świetne ćwiczenie dla młodych umysłów oraz wspaniały punkt wyjścia do dalszej nauki!

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

1 osoba kupiła
6
Sir Ernest Shackleton i wyprawa Endurance. Sekrety przywództwa odpornego na kryzys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sir Ernest Shackleton i wyprawa Endurance. Sekrety przywództwa odporne...
Dostępny
42 szt.

Przywództwo, które inspiruje Sir Ernest Shackleton żył w ciekawych czasach. Przełom wieków XIX i XX zapisał się w dziejach Antarktydy jako era heroicznych odkryć polarnych. Największa lodowa pustynia świata skupiała narodowe i osobiste ambicje wielu podróżników i odkrywców. Śmiałkowie, na czele wieloosobowych ekspedycji, próbowali wytyczyć drogę na biegun południowy i poznać sekrety szóstego kontynentu. Niestety, Antarktyda pokonywała ich jednego po drugim. Statki polarników grzęzły w lodowych krach na wiele miesięcy, a załogi, głodne i wycieńczone, traciły ducha i życie. W 1914 roku kierująca się do Zatoki Vahsela wyprawa Endurance również nie zdołała dotrzeć do kontynentu. Utknęła w lodzie. Załoga uwięziona na Morzu Weddella stoczyła legendarny bój o przetrwanie. Wbrew przeciwnościom losu nikt nie zginął. Wszyscy wrócili do domu. Pytani po latach o tajemnicę sukcesu, odpowiadali krótko: Shackleton. Historia irlandzkiego odkrywcy i jego statku to ponadczasowa opowieść o niezwykłym i inspirującym przywództwie. O liderze, który dzięki swoim umiejętnościom i określonym strategiom zarządzania potrafił zjednoczyć wokół siebie ludzi i oszukać antarktyczne przeznaczenie. Poznaj losy wyprawy Shackletona, przyjrzyj się fundamentom jego przywództwa i dowiedz się, jak możesz je wykorzystać w swojej codziennej praktyce lidera. Zdobądź umiejętności pozwalające wyprowadzić Twój zespół z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

1 osoba kupiła
7
Literki magnetyczne, 52 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki magnetyczne, 52 sztuki
Smily Play
Dostępny
11 szt.

Literki magnetyczne 56 sztuk W przeźroczystym słoiczku znajduje się 52 sztuk literek, cyferek oraz znaków magnetycznych do nauki tabliczki mnożenia. Słoiczek zakręcany przykrywką z ruchomym uchwytem. Wymiary jednej literki 3 cm. Symbole magnetyczne to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawka łatwo wyczyścisz wilgotną ściereczką. Zabawka wykonana z dobrej jakości plastiku. ZABAWKA WSPIERA: Rozwój zmysłu słuchu Umiejętność kreatywnej zabawy Stymuluje zmysł wzorku Kształtowanie małej motoryki

19,40 zł
17,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
8
LEGO BOOST wyzwalacz kreatywności Jak zbudować 95 robotów o prostej konstrukcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO BOOST wyzwalacz kreatywności Jak zbudować 95 robotów o prostej ko...
Dostępny
5 szt.

LEGO BOOST to klocki konstrukcyjne, które łączą możliwości standardowych klocków LEGO i nowoczesnej mechaniki. Pozwalają na budowę przeróżnych robotów, wyposażonych w rozmaite czujniki, siłowniki i sterowniki. Dzięki specjalnie zaprojektowanej aplikacji na tablety możliwe jest nie tylko uzyskanie szczegółowych instrukcji, ale również zaprogramowanie zbudowanego modelu. Oczywiście poszczególne roboty można zmieniać, rozwijać, rozbudowywać - co tylko podpowiada wyobraźnia. W ten sposób LEGO BOOST stają się uzależniającą zabawką dla tysięcy pasjonatów dowolnej płci i wieku! Ta książka jest pomyślana jako inspiracja dla każdego, kto polubił tworzenie i programowanie robotów i chce poznać więcej kreatywnych koncepcji. Do zbudowania wszystkich opisanych tu modeli potrzebne Ci będą jedynie LEGO BOOST Creative Toolbox, zestaw 17101, i bezpłatna aplikacja LEGO BOOST. Poszczególne modele zostały dobrze sfotografowane, podano też listy niezbędnych części, skrócone objaśnienia, a także zrzuty ekranu z aplikacji. Nie znajdziesz tutaj instrukcji krok po kroku, jednak w miarę rozbudowywania poszczególnych modeli bez trudu przyswoisz zasady działania zarówno mechanizmów, jak i sterujących nimi aplikacji. Z pewnością podczas rozbudowywania swoich robotów będziesz zmieniać ich strukturę, wzmacniać je, ozdabiać, rozszerzać możliwości - wszystko, cokolwiek wymyślisz! Zainspiruj się pomysłami na ciekawe projekty, w tym na: pojazdy na kołach, na gąsienicach oraz kroczące zastosowanie przekładni i ruch obrotowy chwytaki i podnośniki strzelanie i wyrzucanie rakiet zastosowanie czujników i kreślenie pisakiem Wymyśl, zaprogramuj i zbuduj! O autorze Yoshihito Isogawa ? osobistość w świecie Lego. Ma ponad 46 lat doświadczenia w budowaniu konstrukcji z klocków Lego. Prowadzi firmę Isogawa Studio Inc. Jest autorem wielu książek poświęconych Lego oraz najróżniejszych warsztatów związanych z najpopularniejszymi klockami na świecie.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
9
Kultura ciała kobiecego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura ciała kobiecego
Dostępny
60 szt.

Dora Menzel (1874–1951), niemiecka nauczycielka gimnastyki i tańca, była gorąca orędowniczką wychowania fizycznego, a w szczególności gimnastyki artystycznej. Jej zajęcia „nagiej gimnastyki” cieszyły się ogromną popularnością wśród dziewcząt. Ze względu na swoje pochodzenie (częściowo żydowskie) od połowy lat 30. aż do zakończenia II Wojny Światowej była zmuszona ukrywać się. Po wojnie ponownie otworzyła swoją szkołę, która istniała do 1951 roku. Dzisiaj przedstawiamy naszym Czytelnikom jedno z jej zapomnianych dzieł: Kulturę ciała kobiecego, które zostało wydane w Polsce w 1925 roku w pięcioczęściowej serii broszurek. Możemy się jedynie domyślać, że trudność w zdobyciu oryginalnych wydań związana jest z bardzo odważnym – jak na tamte lata – sposobie przedstawiania ćwiczeń. Prawdopodobnie większość tych książeczek została zniszczona, ponieważ dziewczęta prezentujące ćwiczenia, wykonują je nago. Uwaga! Publikacja zawiera nagie postaci kobiet. Książka przeznaczona jest dla odbiorców pełnoletnich.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
10
Getta w okupowanej Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Getta w okupowanej Polsce
Dostępny
34 szt.

Po napaści na Polskę w 1939 roku hitlerowcy utworzyli getta w miastach i miasteczkach w całym kraju. Funkcją tych zamkniętych sektorów była izolacja ludności żydowskiej. Były one nazywane Judischer Wohnbezirk lub Wohngebiet der Juden (dzielnicami żydowskimi). Publikacja zawiera wyjątkową kolekcję zdjęć wykonanych w czasie wojny przez niemieckich żołnierzy, którzy amatorsko zajmowali się fotografią. Dokumentują one powstanie gett, surowe i pogarszające się warunki życia ich mieszkańców, a także desperackie próby stawiania oporu i ich brutalne zduszenie, aż do finalnego wysiedlenia pozostałych przy życiu Żydów do obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Sceny miejskiego życia, których pozorna normalność przejmuje dreszczem, ustępują z czasem obrazom barbarzyństwa, którego dopuszczali się naziści. Zdjęcia opatrzono szczegółowymi komentarzami, jednak nie potrzeba słów, by dotarło do nas najważniejsze przesłanie książki: że na moralną katastrofę Holokaustu składały się tragedie konkretnych, zwyczajnych ludzkich istnień. Szczególnie dobitne okazują są rzadkie, kolorowe fotografie zamieszczone na końcu albumu. Ich zaskakująca bezpośredniość uzmysławia nam, że te dramatyczne sceny rozgrywały się na ulicach polskich miast zaledwie kilka dekad temu. Publikacja zawiera drastyczne fotografie i nie jest zalecana dla niepełnoletnich odbiorców.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
11
Rogi do zdjęć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rogi do zdjęć
Printworks
Dostępny
21 szt.

Zestaw narożników do osadzania zdjęć w Fotoalbumach.Dołączaj swoje zdjęcia bezproblemowo dzięki czarnym, matowym, przyklejanym narożnikom.Zabezpiecz swoje piękne wspomnienia w albumach ze zdjęciami.W opakowaniu znajduje się 48 narożników do zdjęć.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
12
Dzieci wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci wojny
Dostępny
43 szt.

Senida znów jest Senidą Senida znów jest Senidą Senida ma dopiero kilka miesięcy obca jest jej nienawiść do innych choć dobrze zna już uczucie strachu nie wie co znaczy być Bośniaczką nie widzi różnic pomiędzy religiami nie rozpoznaje jeszcze języków nie wie czym różni się Senida od Mili nie rozumie co znaczy okrutni rat nie zapamięta płonącego domu ani żołnierza który ją wyniósł z ognia i oddał swojej serbskiej matce tego dowie się od nowych rodziców gdy będzie już nastoletnią Milą szczęśliwą mieszkanką Belgradu wtedy zacznie szukać drogi do siebie by na powrót stać się Senidą nienawiść jest bezradna ale nie traci nadziei Senida

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
13
Jak zaprogramować robota Zastosowanie Raspberry Pi i Pythona w tworzeniu autonomicznych robotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zaprogramować robota Zastosowanie Raspberry Pi i Pythona w tworzen...
Dostępny
21 szt.

Coraz więcej złożonych, powtarzalnych zadań powierzamy automatom. Inteligentny robot nigdy się nie znudzi, nie zmęczy i będzie cały czas pracował z zadaną prędkością. Zapewnia nam to odpowiednią wydajność i bardzo dużą dokładność wykonywanych czynności. Oczywiście aby osiągnąć te korzyści, najpierw trzeba robota zbudować i zaprogramować. Warto spróbować własnych sił w tej materii. Wiedza o programowaniu autonomicznych robotów jest coraz cenniejsza na rynku pracy, a samo budowanie robotów i ich programowanie może być niesamowicie interesującym hobby! Ta książka stanowi przystępne wprowadzenie do świata projektantów i budowniczych robotów. Dzięki niej dowiesz się, jak wybrać potrzebne podzespoły, jak je ze sobą połączyć i jak wykorzystywać poszczególne urządzenia wejścia i wyjścia. Posłużysz się w tym celu płytką Raspberry Pi i kompatybilnymi z nią podzespołami. Następnie napiszesz w Pythonie kod, dzięki któremu wzbogacisz swojego robota o sztuczną inteligencję i połączysz się z nim przez Wi-Fi za pomocą smartfonu. Zdobędziesz również wiedzę, w jaki sposób realizować bardziej złożone projekty z zakresu robotyki, a także przygotujesz się, aby zwizualizować, zaprojektować, zbudować i zaprogramować robota według własnego pomysłu. Z tą książką: skonfigurujesz Raspberry Pi pod kątem zbudowania robota ze sztuczną inteligencją podłączysz silniki i czujniki do Raspberry Pi zaprogramujesz inteligentnego robota wykorzystasz technologie rozpoznawania mowy i przetwarzania obrazu nauczysz się sterowania robotem ze sztuczną inteligencją przez Wi-Fi za pomocą smartfonu zaczniesz samodzielnie projektować i budować roboty Zbuduj i zaprogramuj inteligentnego robota! O autorze Danny Staple jest inżynierem programowania. Zawodowo programuje w Pythonie, zajmuje się też metodyką DevOps i automatyzacją. Zdobył duże doświadczenie w pracy z systemami wbudowanymi. Hobbystycznie buduje roboty i różne gadżety, jest też mentorem CoderDojo Ham, a jakiś czas temu prowadził kluby LEGO Robotics.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

14
Nowa Austeria ?Pod Królem-Duchem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Austeria ?Pod Królem-Duchem?
Dostępny
80 szt.

W roku 2001 Marek Troszyński, obecnie profesor w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wydał książkę ?Austeria ?Pod Królem-Duchem?: Raptularz lat ostatnich Juliusza Słowackiego?. Jest to zbiór esejów na różne sposoby inspirowanych tytułowym ?Raptularzem 1843?1849?, którego edycję zawierającą podobiznę całości rękopisu i jego precyzyjną transkrypcję Marek Troszyński opublikował w roku 1996. Książka ukazywała niezwykły, zarazem naukowo pogłębiony i bardzo osobiście przeżyty obraz mistycznego okresu życia Słowackiego, przedstawiała oryginalną i fascynującą interpretację jego postawy i twórczości. Po dwudziestu latach, po opublikowaniu kolejnych książek autorskich i podjęciu niezwykłych dzieł edytorskich jak publikacja rękopisu dramatu zwanego ?Samuel Zborowski? (?Alchemia rękopisu?, 2018), czy nowe wydanie ?Dzieł zebranych? Słowackiego Marek Troszyński wraca do ?Austerii ?Pod Królem-Duchem??. Obecne wydanie książki zawiera zarówno eseje, które złożyły się na jej pierwszą edycję, jak i nowe teksty dodane przez Autora. Ponowiona w zmienionym kontekście społecznym podróż śladami mistycznych poszukiwań i przeczuć Juliusza Słowackiego z pewnością zaprowadzi Czytelników w inne rejony i skonfrontuje z innymi pytaniami niż dwadzieścia lat temu. prof. Michał Kuziak: Gdyby ktoś dzisiaj pytał o pierwszy, a zarazem wnikliwy i głęboki, przewodnik po późnej biografii i dziele Słowackiego, bez wahania wskazałbym właśnie na książkę Troszyńskiego, która w żaden sposób się nie zestarzała od czasu pierwszego wydania. Prof. Magdalena Siwiec: ?Austeria ?Pod Królem-Duchem?? ? szczególnie w tej nowej wersji, wzbogaconej o rozmowy, list i recenzje, jest książką nie tyle o życiu i twórczości Słowackiego, a o życiu Słowackim. Jej założeniem jest bowiem lektura zaangażowana, empatyczna, taka, która wymaga wejścia w dialog z tekstem Słowackiego ? pięknym, w wielu miejscach wieloznacznym, niejasnym, rozbitym na wiele czasem wykluczających się wariantów, kreślonym, niejednorodnym, zderzającym do siebie różne rejestry.

54,90 zł
49,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

15
Kwartety otwockie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwartety otwockie
Dostępny
150 szt.

Słobodzianek pisze o Grotowskim! Autor tak znanych dramatów jak ?Prorok Ilia?, ?Car Mikołaj?, czy ? przede wszystkim ? Nasza klasa (jedyny tekst dramatyczny nagrodzony Nagrodą Literacką ?Nike?, 2012), zaliczany do najwybitniejszych polskich dramatopisarzy współczesnych, napisał cykl sztuk o teatrze, których głównym bohaterem jest twórca Teatru Laboratorium. Już sama ta sensacyjna informacja mogłaby służyć za wystarczającą rekomendację tomu ?Kwartety otwockie?, na który składa się pięć dramatów: ?Geniusz?, ?Sztuka intonacji?, ?Powrót Orfeusza?, ?Krzew gorejący? i ?Helsinki?. Jeśli zaś dodać, że na scenie jego kart pojawiają się też Konstanty Stanisławski i Józef Stalin (to wyjątkowo oni, a nie Grotowski, są bohaterami pierwszego Kwartetu), Jurij Zawadski, Tadeusz Kantor, Ludwik Flaszen, Kazimierz Dejmek, Konrad Swinarski, to już nawet z prostej ciekawości, co też między nimi się zdarza, warto sięgnąć po najnowszą książkę Tadeusza Słobodzianka, jeszcze zanim Kwartety trafią na deski teatru (a trafią na pewno, bo kompozycyjnie to bardzo sprawna robota). Zręcznie napisane, inteligentne, chwilami zabawne sztuki na czworo wykonawców, grając z biografią Grotowskiego, legendą i plotką o nim (i nie tylko), wciągają stopniowo w coraz głębszą i wcale niekoniecznie zabawną refleksję o sztuce we współczesnym świecie, sensie jej uprawiania i relacji między artystami a władzą. Skomponowane w czasie pandemii, przynoszą niejednoznaczną i gorzką prawdę o teatrze, nawet może mniej z czasów Grotowskiego, a bardziej współczesnym. Pytają o skuteczność teatru, o jego wpływ na życie, o relację między teatrem ? sztuką gry dążącej do mistrzostwa ? a prawdą, w świecie, który sam staje się coraz bardziej teatralny, choć (to tylko pozorny paradoks) sztuką teatru niespecjalnie się interesuje. A także o to, czy naprawdę ?tylko w teatrze możemy być wolni?. ?Wie pan, że te wschodnie techniki ciała, na które pan się powołuje, włącznie z metodą działań fizycznych, są technikami niewolników służących zabawianiu Cesarza? A sztuka intonacji, która wywodzi się z Zachodu, z demokratycznej Grecji czy elżbietańskiej Anglii, jest techniką ludzi wolnych, którzy mówią na scenie, co myślą? Co będzie, kiedy piękne młode i wysportowane ciała pańskich aktorów zawiodą? Kiedy się zestarzeją? Bez sztuki intonacji pańscy aktorzy będą bezradni?. ?Sztuka intonacji?

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

16
Rezonans czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rezonans czasu
Dostępny
58 szt.

Tajemniczy majański wisior, magia i starożytna cywilizacja w samym sercu małej miejscowości w Polsce. Zuzanna od pewnego czasu odczuwa dziwne wyładowania w niektórych miejscach rodzinnego Inowłodza. Te zjawiska jak i opowieści zmarłej babci skłoniły ją do rozpoczęcia studiów na wydziale biofizyki, by odkryć co je powoduje. Pewnego dnia, w pociągu, spotyka Adama ? naukowca. Ich rozmowa przypomina jej, że nie posunęła się zbyt daleko w swoich poszukiwaniach. Przez kilka kolejnych lat próbuje odkryć kim jest, jednak kolejne wskazówki okazują się ślepymi uliczkami. Czy ponowne spotkanie Zuzanny i Adama pozwoli dziewczynie poznać jej korzenie? Gdzie zaprowadzi ich wspólne odkrywanie przeszłości? Co jest prawdą, a co ułudą?

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

17
The Stars Beneath My Feet (2004-2021). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

18
Willie Nelson & Family. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Willie Nelson & Family. CD
Nelson Willie & Family, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

52,90 zł
19
Moonflowers, 2 LP + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moonflowers, 2 LP + CD
Swallow The Sun, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

52 minutowy album „Moonflowers” to osiem piosenek, które zagłębiają się w serce i dusze Swallow The Sun. Lista utworów: LP 1 StronaA 1. Moonflowers Bloom In Misery (06:19) 2. Enemy (05:39) Strona B 1. Woven Into Sorrow (07:46) 2. Keep Your Heart Safe From Me (07:47) LP 2 Strona C 1. All Hallows' Grieve (05:37) 2. The Void (05:39) Strona D 1. The Fight Of Your Life (07:13) 2. This House Has No Home (06:40) CD 1 1. Moonflowers Bloom In Misery (06:19) 2. Enemy (05:39) 3. Woven Into Sorrow (07:46) 4. Keep Your Heart Safe From Me (07:47) 5. All Hallows' Grieve (05:37) 6. The Void (05:39) 7. The Fight Of Your Life (07:13) 8. This House Has No Home (06:40)

114,90 zł
Powiadomienie
20
Mały gołąbek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały gołąbek
Dostępny
80 szt.

Mały gołąbek jest autentyczną historią żony autora, Fredzi, o jej losach podczas Zagłady. We wstępie autor pisze: ?Przez lata słuchałem tego opowiadania w kawałeczkach i w częściach. Nie zadawałem wielu pytań. Pewnie obawiałem się, że przypomnę jej, co się wydarzyło podczas tamtej strasznej wojny. Każde z nas zachowało osobistą historię w swoim sercu i próbowało zakopać ją głęboko w sobie. Staraliśmy się otoczyć nasze bolesne wspomnienia skorupą zewnętrznej rutyny. Byliśmy młodymi ludźmi próbującymi, jak tylko można, stać się takimi jak inne dzieci i dostosować się do miejsca, w którym się znaleźliśmy. Nie chcieliśmy, żeby były widoczne różnice między nami a innymi dziećmi. Próbowaliśmy być tacy jak one, w ubieraniu się, w zachowaniu i w psotach. Chcieliśmy bardzo być tacy jak dzieci z kibucu, te dzieci słońca, które biegały na bosaka po trawnikach, bez żadnych trosk. Tylko popołudniami, kiedy domy dziecka pustoszały i dzieci z kibucu rozchodziły się do domów swoich rodziców, my pozostawieni byliśmy samym sobie, poszukując ciepła i bliskości jedno od drugiego (...)?.

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

21
Tajemnica Gai - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Gai
Dostępny
131 szt.

Życie Gai toczy się między domem a pracą. Kocha książki, historię i ład, jaki panuje w jej życiu. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia czyta książkę w kawiarni. Jedna decyzja zmienia jej życie całkowicie. Eros jest skoncentrowanym na pracy i powiększaniu firmy. Przyjeżdża do Polski, aby skontrolować budowę hotelu. Przypadkiem trafia do małej kawiarni, w której jest Ona. To przypadkowe spotkanie dwóch obcych ludzi, uruchamia lawinę wydarzeń, której żadne z nich nie jest w stanie zatrzymać. Gaja nie przypuszcza nawet, jak jedna wizyta w kawiarni może zmienić jej życie. Czy są gotowi na chaos, jaki zapanuje w ich dotychczasowym, poukładanym życiu? Czy Gaja będzie w stanie stawić czoła demonom z przeszłości? Czy Eros będzie umiał pogodzić się z tajemnicą, którą ona ukrywa?

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

22
Kodeks postępowania administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania administracyjnego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

W najnowszym wydaniu uwzględniono zmiany wynikające m.in. z ustawy z 8 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji oraz niektórych innych ustaw oraz ustawy z 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy ? Kodeks postępowania administracyjnego. Dołączono także wyciąg z ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W książce zamieszczono skorowidze przedmiotowe ułatwiające odnalezienie poszczególnych instytucji, a zaakcentowane kolorowym tłem tytuliki przed artykułami ustaw objaśniają ich sens. Zbiór przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa i administracji, a także dla aplikantów i praktyków prawa oraz innych osób, którym niezbędna jest znajomość przepisów z zakresu prawa administracyjnego.

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

23
Brahms: Piano Concerto No 1 In D Minor Op 15 & Bach?s Chaconne Transcribed For Piano Left Hand Orchestre National De Metz Reiland Couteau. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brahms: Piano Concerto No 1 In D Minor Op 15 & Bach?s Chaconne Transcr...
Johannes Brahms, La Dolce Volta, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.22

1. Brhams: Piano Concerto in D Minor, Op. 15 I. Maestoso 2. Brhams: Piano Concerto in D Minor, Op. 15 II. Adagio 3. Brhams: Piano Concerto in D Minor, Op. 15 III. Rondo. Allegro ma non troppo 4. Brhams: Partita for violin solo in D Minor, BWV 1004 Chaconne (transcription by Brahms for piano left hand)

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

24
Louis De Caix D Hervelois Dans Le Sillage De Marin Marais. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
Powiadomienie
25
Odkurzacz na baterie, czerwony 6917708 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz na baterie, czerwony 6917708
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.28

89,90 zł
80,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

26
Układanka drewniana Zwierzęta 6955937 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Powiadomienie
27
Teleskop ze statywem 506091 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teleskop ze statywem 506091
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

102,90 zł
92,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,29 zł

28
Układanka drewniana Pociąg ze zwierzętami 8el. 6955942 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana Pociąg ze zwierzętami 8el. 6955942
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

29
Laweta duża Maniek + 6 autek Auta 2 1043914 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

30
Maszyna do szycia dla dzieci 015626 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna do szycia dla dzieci 015626
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.19

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

31
Garderoba dla lalki z ubraniami i akcesoriami 170846 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garderoba dla lalki z ubraniami i akcesoriami 170846
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

73,90 zł
66,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,39 zł

32
Mikroskop z akcesoriami, zestaw małego badacza 506081 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroskop z akcesoriami, zestaw małego badacza 506081
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

48,90 zł
44,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

33
Fontanna z piłeczkami Happy Ball 006741 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fontanna z piłeczkami Happy Ball 006741
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

69,90 zł
62,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

34
Ciastolina Dentysta 013725 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina Dentysta 013725
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

35
Odkurzacz na baterie, brązowy 015631 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz na baterie, brązowy 015631
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

44,90 zł
40,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

36
Ozdoba dekoracyjna ptaki, samoprzylepna, 27 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna ptaki, samoprzylepna, 27 sztuk
Craft with Fun, 27 naklejek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Solidnie wykonane ozdoby w kształcie różnych ptaków, dzięki którym każdy prezent czy kartka nabiorą indywidualnego, personalnego charakteru. W zestawie znajduje się 27 kolorowych naklejek przedstawiających różne gatunki ptaków. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

8,60 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,7%
oszczędzasz 1,61 zł

37
Ozdoba dekoracyjna samoprzylepna, piłki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna samoprzylepna, piłki
Craft with Fun, 57 naklejek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

Zestaw ozdób do samodzielnej dekoracji. W zestawie 57 kolorowych naklejek w kształcie różnych piłek (m. in.do piłki nożnej, koszykówki, rugby). Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

9,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,61 zł

38
Ozdoba dekoracyjna samoprzylepna, dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna samoprzylepna, dinozaury
Craft with Fun, 10 naklejek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Zestaw ozdób do samodzielnej dekoracji. W zestawie znajduje się 10 kolorowych naklejek przedstawiających urocze dinozaury. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

8,60 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,7%
oszczędzasz 1,61 zł

39
Ozdoby zwierzęta, samoprzylepne, 10 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoby zwierzęta, samoprzylepne, 10 sztuk
Craft with Fun, 10
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Solidnie wykonane ozdoby samoprzylepne w kształcie różnych zwierząt sprawią wiele radości przy tworzeniu prac plastycznych i ozdabianiu prezentów i kartek.

8,60 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,7%
oszczędzasz 1,61 zł

40
Naklejki samoprzylepne, oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki samoprzylepne, oczy
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Samoprzylepne ozdoby przypominające przekrwione gałki oczne doskonale sprawdzą się do wszelkich upiornych prac plastycznych oraz zabawy.

6,30 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,8%
oszczędzasz 1,31 zł

41
Ozdoba dekoracyjna samoprzylepna, różyczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna samoprzylepna, różyczki
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Samoprzylepne ozdoby w kształcie delikatnych kwiatów doskonale sprawdzą się do wszelkich prac dekoratorskich i plastycznych. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności! W opakowaniu znajduje się 6 kwiatków.

7,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

42
Konfetti sypkie, 3 kolory (14 g) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konfetti sypkie, 3 kolory (14 g)
Craft with Fun, 14 g
Dostępny
476 szt.

Sypkie konfetti w 3 intensywnych, świątecznych kolorach doskonale nada się do przygotowania ozdób bożonarodzeniowych, stroików czy prac plastycznych. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

6,50 zł
4,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 1,51 zł

43
Ozdoby świąteczne, Mikołaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoby świąteczne, Mikołaje
Craft with Fun
Dostępny
30 szt.

Aplikacje doskonale nadają się do zdobienia kartek prac plastycznych, wystroju wnętrza, idealne do udekorowania świątecznych prezentów. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

44
Naklejki dekoracyjne świąteczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dekoracyjne świąteczne
Craft with Fun
Dostępny
85 szt.

Naklejki dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft with Fun! Zawartość opakowania: 11 naklejek 3D ze świątecznymi motywami

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

45
Bożonarodzeniowe naklejki, świąteczne skarpety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bożonarodzeniowe naklejki, świąteczne skarpety
Craft with Fun
Dostępny
2 szt.

Naklejki doskonale nadają się do zdobienia kartek okolicznościowych, albumów lub wystroju wnętrza, idealne do zdobienia świątecznych prezentów. Naklejki dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

8,60 zł
6,99 zł

Rabat 18,7%
oszczędzasz 1,61 zł

46
Naklejki dekoracyjne, dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dekoracyjne, dinozaury
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Kolorowe naklejki w kształcie zabawnych dinozaurów doskonale sprawdzą się do wszelkich prac plastycznych, dekorowania zeszytów czy zabawy. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

47
Zestaw naczyń do herbaty 1005196 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

48
Ośmiornica malucha z projektorem 1005195 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
26,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,39 zł

49
Dinozaur - Dilophosaurus 1004916 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
136,90 zł
130,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,84 zł

50
Dinozaur - Velociraptor niebieski 1004915 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
159,90 zł
151,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,99 zł

51
Teczka z Rączką C4 50 mm Girls Interdruk 237385 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z Rączką C4 50 mm Girls Interdruk 237385
Interdruk
Niedostępny
Brak

Jednokomorowa teczka z grubej tektury. br / Rączka i zamek wykonane z plastiku. br / Produkt idealny na bloki, prace plastyczne oraz wszelkie notatki. /p p Do wyboru 4 kolorowe nbsp wzory.

17,99 zł
Powiadomienie
52
Lis klasyczny XS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lis klasyczny XS
Trudi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji.

71,00 zł
66,74 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,26 zł

53
Biedronka Trudino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biedronka Trudino
Trudi
Dostępny
17 szt.

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji.

70,97 zł
66,71 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,26 zł

54
Sweet Collection Żółw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sweet Collection Żółw
Trudi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Pluszowy żółw z serii Sweet Collection marki Trudi wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zabawka bez ograniczeń wiekowych

25,00 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,50 zł

55
Wiewiórka klasyczna M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiewiórka klasyczna M
Trudi
Dostępny
10 szt.

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji.

202,95 zł
190,77 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 12,18 zł

56
Husky klasyczny XXL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Husky klasyczny XXL
Trudi
Dostępny
11 szt.

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji.

596,55 zł
560,76 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 35,79 zł

57
Miś brązowy XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś brązowy XL
Trudi
Dostępny
17 szt.

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji.

399,75 zł
375,77 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 23,98 zł

58
Ogrodowy zestaw z warzywami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogrodowy zestaw z warzywami
Sevi
Dostępny
6 szt.

Zestaw warzywny to idealna gra nie tylko po to, aby nauczyć dziecko sztuki siewu i zbioru, ale także przekazać przyjemność dbania o coś i obserwowania, jak rośnie. Warzywa, zabawnie i zabawnie udekorowane, zamieniają się w urocze postacie w kształcie marchewki, kalafiora, grzybów i kopru włoskiego i muszą być chronione przed straszną gąsienicą.

165,56 zł
59
Husky Marcus L - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Husky Marcus L
Trudi
Dostępny
47 szt.

Pluszak - przytulanka włoskiej firmy Trudi. Pluszowy pupil o miękkiej i przyjemnej w dotyku sierści oraz pięknej prezencji. Wymiary: 34.0 x 31.0 x 21.0 cm

258,30 zł
242,80 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,50 zł

60
The World According to Colour - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The World According to Colour
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

A beguiling cultural history of colour by the BAFTA nominated broadcaster and art historian James Fox „This book is a triumph. James Fox's passionate and illuminating exploration of the extraordinary relationship we have with colour is itself extraordinary. It is an intellectual feast as well as a visual one - a true biography of colour which will delight readers”. – Edmund de Waal, author of The Hare with Amber Eyes The subject of this book is humankind's extraordinary relationship with colour. It is composed of a series of voyages, ranging across the world and throughout history, which reveal the meanings that have been attached to the colours we see around us and the ways these have shaped our culture and imagination. It takes seven primary colours - black, red, yellow, blue, white, purple and green - and uncovers behind each a root idea, based on visual resemblances or properties so rudimentary as to be common to all societies. The book traces these meanings to show how they changed and multiplied, the role that they have played in our culture and history, and how understanding them allows us to see many of the milestones in the history of art - from Bronze Age gold-work to Turner, Titian to Yves Klein - in a new way. It proceeds by stories, which cumulatively tell another, larger one: a history of the world from the black nothing which preceded existence to the birth of our red-blooded species; the gilded gods who animated the world in antiquity to the blue horizons which framed the Age of Discovery; the pristine aspirations of Enlightenment, the technicolour innovation which fuelled the Industrial Revolution and the colour which most embodies the environmental crisis which now faces us.

128,00 zł
115,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,80 zł

61
Powstanie małych narodów w Europie środkowej i południowo-wschodniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie małych narodów w Europie środkowej i południowo-wschodniej
Dostępny
25 szt.

Wybór wykładów z lat 2008–2012 dokonany przez samego Autora, prof. dr. hab. Miroslava Hrocha, czeskiego historyka i wielkiego autorytetu w środowisku badaczy problematyki narodowościowej. Autor znany ze swojej wielkiej erudycji sam podkreśla w przedmowie, że „wybrał tematy z jednej strony ogólne, stanowiące niejako wspólny mianownik wykładów z drugiej wątki syntetyzujące”, które w moim przekonaniu wniosły coś nowego czy stymulującego. Jego zdaniem, z czym w pełni się zgadzam, „Europa Środkowa nie może być właściwie zrozumiana, jeśli ograniczymy się tylko do jej terytorium i do narodów, które ją zamieszkują”. Bardzo słuszna jest jego konstatacja, iż „głębsze zrozumienie procesów formowania się narodu jest jednym z ważnych argumentów przeciwko nihilistycznej postawie intelektualistów zachodnioeuropejskich w stosunku do myśli narodowej i świadomości narodowej”. – Prof. dr hab. Andrzej Żbikowski; Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski) „Jeszcze 30 lat temu sądzono, że tylko Europa Wschodnia żywi demony przeszłości – uczucia i emocje narodowe. Złudzenie miało ogromną siłę, pozwalało na swoisty paternalizm wobec społeczności definiujących się „narodowo”, lokowanych daleko, „w Europie drugiej prędkości”. W ten sposób praca Miroslava Hrocha, która przedstawia wyniki wieloletnich badań, wskazuje na wagę zjawisk narodowych interpretowanych poza paradygmatem zapóźnienia. Objęcie obserwacją badawczą połowy Europy, zwrócenie uwagi na wspólnoty narodowe, które zwykle umykają obserwacji dziennikarskiej, bo są małe, bo złożone, etc. – stanowi wartość tej książki”. – Dr hab. Hubert Łaszkiewicz; Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski, Dziekan Wydziału Historycznego KUL 2012–2016 „Wyjątkowo trudno jest pisać recenzję publikacji autora, który za życia stał się uznanym w świecie autorytetem w swojej dyscyplinie. Można by rzec, że stał się klasykiem w środowisku badaczy złożonych problemów narodowościowych. Prezentowana praca składa z wykładów jakie wygłosił Miroslav Hroch w różnych terminach w Studium Europy Wschodniej UW. Największą zaletą książki i wykładów Profesora Hrocha jest najbliższe współczesności autorskie przedstawienie poglądów. Jego przemyślenia są nadal aktualne i przekonywające. Można się z nimi zgadzać, można też z nimi polemizować. Jedno jest pewne – warto je czytać”. – Prof. dr hab. Leszek Zasztowt; Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski / PAN) Prof. dr hab. Miroslav Hroch (ur. 1932 w Pradze) – czeski historyk, emerytowany profesor Uniwersytetu Karola w Pradze, doktor honoris causa uniwersytetów w Uppsali (1997), Halle (2003) i Kownie (2007). Wykładał historię powszechną nowożytności na Uniwersytecie Karola do 2014 roku. Jako profesor wizytujący wykładał na wielu uniwersytetach. Światową renomę zdobył głównie dzięki swojej pracy skupionej na problematyce ruchów narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej i ogólnie na temacie formowania się nowoczesnych narodów. Autor wielu publikacji z tej tematyki: Die Vorkämpfer der nationalen Bewegung bei den kleinen Völkern Europas (1968); Na prahu národní existence (1999); Social Preconditions of National Revival in Europe (1985); Male narody Europy (2003); European Nations. Explaining Their Formation (2015); Studying nationalism under changing conditions and regimes (2018) i wielu innych.

46,00 zł
38,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,36 zł

62
Algorytmy genetyczne. Kompendium. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy genetyczne. Kompendium. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Tom 1, który zapoczątkowuje serię „Algorytmy Genetyczne”, przedstawia najbardziej istotny dla AG operator – operator krzyżowania. Autor prezentuje w nim ponad 180 operatorów dla problemów kodowanych liczbami binarnymi i rzeczywistymi. Każdy z operatorów przedstawiony jest wedle tego samego, następującego schematu: Słowa kluczowe mają pomóc w przeszukiwaniu książki i wzajemnym kojarzeniu prezentowanych w niej operatorów. Motywacja wskazanie motywacji leżącej u podstaw opracowania danego operatora. Źródło tekst źródłowy wraz ze wskazaniem adresu URL skąd można ten tekst pobrać. Czytaj także zalecane dodatkowe teksty wraz z URL'ami, których tematyka jest bezpośrednio związana z omawianym operatorem. Patrz także inne operatory, z którymi warto się zapoznać w kontekście danego operatora. Algorytm prezentuje w formie pseudokodu omawiany operator, nierzadko w kilku wariantach; ta forma prezentacji operatora w większości przypadków umożliwia natychmiastowe zastosowanie operatora w praktyce. Komentarze komentarze do algorytmu lub opis prezentowanego operatora. Funkcje testowe lista standardowych funkcji lub problemów testowych, o ile takowe zostały zastosowane w toku eksperymentów z zastosowaniem omawianego operatora. Porównano z lista innych operatorów krzyżowania, z którymi porównywany był (w tekście źródłowym) prezentowany operator. Internetowy serwis autora (www.tomaszgwiazda.pl) oferuje więcej szczegółów, w tym pierwsze 40 stron tomu 1 do pobrania jako dokument PDF.

69,00 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

63
A kuku! Słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku! Słowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Kolejna pozycja w serii pięknie ilustrowanych książeczek z okienkami, po które chętnie sięgną najmłodsze dzieci, by poznawać nowe słowa, rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i szukać ukrytych niespodzianek.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

64
Schowek
119,90 zł
113,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,99 zł

65
Schowek
Długopis Gel Aut 0.7 Gr 3kol Sharpie B/c
Paper-mate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

66
Schowek
158,45 zł
150,53 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,92 zł

67
Teczka Ofertowa Pp A4/20 czarny Elb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka Ofertowa Pp A4/20 czarny Elb
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

16,99 zł
Powiadomienie
68
Teczka Ofertowa Pp A4/40 czarny Elb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka Ofertowa Pp A4/40 czarny Elb
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

24,90 zł
23,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

69
Pluszak sowa 25 cm, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak sowa 25 cm, mix kolorów
Sun-day, Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Maskotka pluszowa sowa, 2 kolory. Wymiary: 25.0 cm. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

47,90 zł
43,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

70
Zbrodnia. Kłamstwo. Amnezja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia. Kłamstwo. Amnezja
Dostępny
37 szt.

Przejmująca pozycja Marka Śliwińskiego opisuje przerażającą historię Kambodży podczas rządów Czerwonych Khmerów. Prezentuje genezę i ideologię rewolucji, narastający terror i przemoc na niespotykaną skalę, poparte szaloną wolą niszczenia. Książka ta była drugą z kolei pozycją, w której autor analizował zjawisko wojny i rewolucji Czerwonych Khmerów w Kambodży. O ile przedmiotem pierwszej książki, wydanej w Paryżu, było stworzenie możliwie solidnej bazy statystycznej i faktograficznej, o tyle ambicją niniejszej było osiągnięcie celu bardziej dydaktycznego, jakim jest demonstracja i analiza dynamiki rozwoju rewolucji totalitarnej. Totalitaryzm Czerwonych Khmerów był krótkotrwały, lecz pod względem intensywności i stopnia używania przemocy nieporównywalny w dziejach epoki współczesnej. Ten krótki okres, połączony z tak silną koncentracją wydarzeń, jak i ich relatywna bliskość historyczna, otworzyły niesłychanie bogate pole badawcze, bodajże jedyne w swoim rodzaju. Żadna rewolucja nie przebiegała z taką gwałtownością, z tak szaloną wolą zniszczenia. Żadna rewolucja nie użyła środków tak radykalnych w celu zrównania społeczeństwa. Zniosła pieniądz, wszelką własność prywatną, handel, pocztę i komunikację, wszelkie swobody osobiste i obywatelskie, system oświatowy zastąpiła seansami indoktrynacji obowiązującymi wszystkich. Poprzez rozbudowanie do niewyobrażalnych granic aparatu szpiegostwa i donosicielstwa, zniszczyła stosunki międzyludzkie, rozbiła wszelkie instytucje społeczne z rodziną włącznie. Faktem jest, iż zjawiska podobne występowały w innych rewolucjach, lecz nigdy, w tak pełnej gamie, w tak skrajnej formie i tak pozbawione maski. Dynamika tej rewolucji objawia się przez to w sposób bardziej przejrzysty, zaś procesy społeczne jakie zaistniały, są możliwe do symbolicznego zrekonstruowania. Rzeczywistość dogoniła abstrakcję. To co wydawało się jedynie możliwe jako fikcja literacka zostało osiągnięte. Rewolucja Czerwonych Khmerów stanowi chyba rzadki w empirycznych naukach społecznych przypadek stwierdzenia obecności „typu idealnego” w Weberowskim tego pojęcia znaczeniu. Określić go można jako typ „rewolucji totalnej”. Od Wydawcy Marek Śliwiński (ur. 23.06.1933 roku w Warszawie, zm. 1.03.2020 roku w Montpellier) – studiował na Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Filozofii i Socjologii), w Ecole Pratique des Hautes Etudes (Paryż) i na Uniwersytecie w Ann Arbor (Michigan, USA). Doktorat z psychologii otrzymał na Uniwersytecie w Grenoble; habilitację z socjologii politycznej w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Pracował w 1970–1998 jako wykładowca w Departamencie Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Genewie, w latach 1991–1998 był pracownikiem Instytutu Studiów Politycznych PAN. Od jesieni 1998 roku wykładowca Studium Europy Wschodniej UW. Autor licznych prac naukowych m.in.: Comunication et Integration dans la Cite Nouvelle (Lausanne, LEP 1986); Afganistan 1978–1987. War, Demography and Society (Central Asian Survey, Oxford 1989); On the routes of „Hijrat” (Central Asian Survey, Oxford, 1989); Afganistan. The decimation of the people („Orbis. A Journal of World Affairs”, 1989); Le genocide khmer rouge: une analyse demographique (Paris, Harmattan 1995); Białoruś: ziemia niczyja? (Obóz, nr 30); Świadomość narodowa mieszkańców Litwy i Białorusi („Przegląd Wschodni”, t. IV, zesz. 3 (15)); Travaile de memoire 1914–1998. Une necessite dans un siecle de violence (Paris 1999, współautor); Parler des camps. Penser les genocides (Paris 1999, współautor).

46,00 zł
38,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,36 zł

71
Walka za kulisami dyplomacji międzywojennej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka za kulisami dyplomacji międzywojennej
Dostępny
42 szt.

Charakterystyka stosunków polsko-tureckich w latach 1918–1932, opartych na panującej wtedy idei prometejskiej. Praca prezentuje bogaty materiał źródłowy dzięki wszechstronnej wiedzy Autora nie tylko z zakresu historii, ale również dzięki znajomości języków opisywanych rejonów geograficznych. „Stosunki między Polską a Turcją mają bardzo bogatą przeszłość – w sferze politycznej, gospodarczej, kulturalnej i ludzkiej. Polacy aktywnie współpracowali na różnych poziomach w Imperium Osmańskim nawet w czasach, kiedy Państwo Polskie zostało zniszczone. Paryski Hotel Lambert rozwijał aktywność dyplomatyczną na osmańskim „froncie”, a Mickiewicz zamieszkał w Stambule, żeby tu zorganizować wojsko polskie i zaatakować carat razem z wojskiem osmańskim. Polsko-turecka współpraca, dyplomacja, wzajemne kontakty są głównym tematem wspaniałej monografii historyka ukraińsko-polskiego, Iuria Chainskyi'ego. Chainskyi studiował na UW i tu w ścianach Alma Mater zaczął uczyć się tureckiego i wyjeżdżał niejednokrotnie na studia do Turcji. Jego znajomość języków polskiego, tureckiego, jak też rosyjskiego – tych najważniejszych języków źródeł dla każdego, kto zajmuje się badaniem współpracy polsko-tureckiej w okresie międzywojennym – zagrała ważną rolę w napisaniu książki na tak ciekawy i też trudny temat”. – Dr. hab. Zaur Gasimov; Reński Uniwersytet Fryderyka Wilhelma w Bonn „Autor postawił sobie za cel ustalenie roli Turcji jako państwa (Imperium Osmańskiego i Republiki Tureckiej) oraz całego tego obszaru geograficznego w polskich posunięciach prometejskich w latach 1918–1932. Przedstawia także specyfikę relacji pomiędzy Warszawą a elitą państw i jednostek narodowych powstałych na terenie byłego Imperium Rosyjskiego. Wartość pracy opiera się nie tylko na skrupulatnie i rzetelnie przeprowadzonych badaniach, opartych na bogatym materiale źródłowym, ale też na wprowadzeniu do obiegu nowych dokumentów oraz na wskazaniu na nowe perspektywy badań źródłoznawczych”. – Dr David Kolbaia; Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski „O tym, że idea prometejska była instrumentem polityki wschodniej państwa polskiego w dobie międzywojennej – wiadomo od dawna. Jej stosowanie było funkcją stosunków polsko-sowieckich. Turcja stanowiła bardzo istotny czynnik kalkulacji prometejskich – polskich i nie tylko polskich. Chociaż nie doznały one spełnienia, to ich znaczenie w ówczesnej wyobraźni politycznej polskich elit władzy było istotne. Sąsiedztwo Turcji z regionem Kaukazu i jej interesy na tym obszarze geopolitycznym czyniły z tego państwa niezastąpiony czynnik akcji prometejskiej. Muszę stwierdzić, że po pracach Pawła Libery oraz Georgija (Georgesa) Mamulii, otrzymaliśmy jeden z istotniejszych przyczynków do pogłębienia naszej wiedzy o fenomenie prometeizmu w polityce międzynarodowej doby międzywojennej”. – Prof. dr hab. Marek Kornat; Instytut Historii PAN, Warszawa Iurii Chainskyi (ur. 1985 roku w Tarnopolu) – absolwent Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. M. Dragomanowa w Kijowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii – doktorat na Ukrainie obronił w 2011 roku (na temat polityki Wielkiej Brytanii i Francji wobec ustalenia granic Polski w latach 1918–1923), zaś w Polsce w 2018 roku, na podstawie prezentowanej tu rozprawy na Wydziale Historycznym UW. Autor kilkunastu artykułów naukowych, wydanych głównie na Ukrainie i Polsce. Od 2011 roku zajmuje się rolą Turcji na różnych obszarach ruchu prometejskiego. Od 2015 roku członek redakcji czasopisma „Nowy Prometeusz”.

60,00 zł
50,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,60 zł

72
The Balkans in contemporary international relations - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Balkans in contemporary international relations
Dostępny
80 szt.

Kompleksowa analiza sytuacji politycznej, gospodarczej i geograficznej regionu Bałkanów Zachodnich po upadku komunizmu, rozłamu państwowego i interwencji sił międzynarodowych. „Książka w interesujący sposób przedstawia specyfikę regionu bałkańskiego, w którym po upadku systemów komunistycznych nastąpiła międzynarodowa interwencja sił zachodnich w obliczu konfliktów zbrojnych, które przeciągnęły się na całą dekadę, powodując zmianę granic państwowych, zaś na obszarach nieogarniętych konfliktem obawę o integrację terytorialną państw. Międzynarodowe interwencje pokojowe (ONZ) i zbrojne (NATO) przeobraziły się w aktywny udział przy wdrażaniu politycznych procesów, związanych z budową państw, ich ustrojem, systemem politycznym czy utrzymaniem stabilnego bezpieczeństwa w regionie. Czas jednak pokazał, że regionalna tożsamość, osadzona w historii społeczeństw bałkańskich, odrzuca bezkrytyczną adaptację wzorców, norm i wartości świata zachodniego, kreując własną, może nie do końca pożądaną przez wszystkich, rzeczywistość”. – Dr hab., prof. UJ Mirella Korzeniewska-Wiszniewska; politolog, Uniwersytet Jagielloński „Pionierska książka na wielu poziomach. Po pierwsze, jest to pierwsza tak kompleksowa i szeroka analiza Bałkanów, zwłaszcza Bałkanów Zachodnich jako subregionu, z punktu widzenia stosunków międzynarodowych. Nie oznacza to, że tego typu analiz brakuje, ale zwykle ograniczają się do jednego zagadnienia, zjawiska lub jednego kraju, rzadziej regionu. Książka prof. Latifiego wyłamuje się z tych ograniczeń, bowiem przedstawia cały region i analizuje zjawiska w całej ich złożoności, a ponadto interpretuje realia polityczne w szerokim ujęciu diachronicznym i geograficznym. Po drugie, żaden uczony z Polski, z innych krajów, ani nawet z Bałkanów, nie podjął się wcześniej takiego zadania i nie przedstawił tak wszechstronnej analizy”. – Dr Rigels Halili; antropolog kultury, Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu „Autor buduje obraz Bałkanów w relacjach międzynarodowych zwracając uwagę na złożoność problemu obejmującego nie tylko obszar polityczny, ale również dyplomatyczny, ekonomiczny, prawny, wojskowy, kulturalny, naukowy, geopolityczny, geostrategiczny, środowiskowy, technologiczny i in. Świadom takiej rozległości tematu koncentruje się na wybranych aspektach, które uważa za najistotniejsze. Szczególnie dużo miejsca poświęca kwestiom prawnym, politycznym, geopolitycznym i wojskowym, pozostałe problemy zaledwie dotykając. Jednak już na podstawie tak wyabstrahowanego materiału czytelnik otrzymuje kompendium wiedzy na temat podstawowych zagadnień o żywotnym znaczeniu dla mieszkańców Bałkanów, sytuujące ich w świecie geostrategicznych interesów i poszukiwań własnej identyfikacji”. – Dr Leszek Hensel; historyk, dyplomata, z-ca ambasadora RP w Słowenii (1997–2001), ambasador RP w Bośni i Hercegowinie (2001–2005), ambasador RP w Bułgarii (2010–2014), Narodowy Koordynator Współpracy Wyszehradzkiej 2008–10, 2018–19 Prof. dr Veton Latifi is a theoretician of international relations and political sciences; professor at the South-East European University (SEEU) in North Macedonia, teaching political sciences and international relations courses; an author of following books: The new century of the Albanian politics (2014); NATO and the EU: New Relations in Crisis Management (2012); Concepts of Democracy (2009); Political Leadership (2009); Politicology (2008); The negotiations for signing the Ohrid Framework Agreement (2008); Negotiation as a primary technique for conflict resolution (2007); Theories of Political Sciences (2007); Political Institutions (2007).

46,00 zł
38,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,36 zł

73
Polskość wyjęta spod prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskość wyjęta spod prawa
Dostępny
66 szt.

Monografia całościowo obejmuje historię stosunków polsko-białoruskich – przedstawia losy polskiej mniejszości na Białorusi, począwszy od czasów Rosji Sowieckiej, poprzez czasy ZSRR, aż po Białoruś niepodległą. „Monografia Tadeusza Gawina to najbardziej gruntowna praca na temat ostatnich stu lat historii polskiej wspólnoty na Białorusi. Prócz niewątpliwej wartości merytorycznej, książka zawiera wiele oryginalnych i wręcz nowatorskich tez. A główne wnioski, wynikające z badań można traktować po prostu jako zaproszenie białoruskich i polskich naukowców do gruntownej dyskusji nad losem nie tylko Polaków białoruskich, ale również i samych Białorusinów”. – Dr hab., prof. IS PAN Aliaksandr Smalianczuk; Instytut Slawistyki PAN, Warszawa „W książce można znaleźć bardzo wiele niezwykle ciekawych i nowatorskich ustaleń. Ale przede wszystkim zawiera ona przedstawienie losów polskiej mniejszości narodowej na obszarze obecnej Białorusi, dzięki czemu otrzymaliśmy możliwość zrozumienia przyczyn i skutków polityki antypolskiej w długim ciągu czasowym i w różnych konfiguracjach politycznych – od Rosji Sowieckiej, poprzez ZSRR, na niepodległej Białorusi kończąc”. – Prof. dr hab. Roman Jurkowski; Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn „Podstawową zaletą pracy jest całościowe ujęcie zagadnienia, przekrojowy charakter prezentowanych problemów oraz wydobycie na światło dzienne nieznanych lub mało znanych dokumentów i opracowań, wytworzonych przez instytucje władzy. W ten sposób praca nie jest opowiadaniem historii, ale także wskazuje na istotne zjawiska polityczne, ich uwarunkowania, tło oraz złożoność. Uważam monografię za dzieło godne polecenia wszystkim osobom studiującym zagadnienia związane z historią i stosunkami politycznymi w krajach byłego ZSRR”. – Dr hab., prof. UKSW Mariusz Maszkiewicz; Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa „Szczególnie cenna jest analiza Autora, dotycząca stosunków polsko-radzieckich i polsko-białoruskich w okresie okupacji niemieckiej. Większość autorów z nieuzasadnionych powodów relacje polsko-białoruskie traktuje tylko jako część relacji polsko-sowieckich. Gawin ujął to na płaszczyźnie stosunków dyplomatycznych, międzyrządowych i polityki międzynarodowej. Relacje polsko-białoruskie słusznie zostały potraktowane jako starcie racji narodowych”. – Prof. dr hab. Eugeniusz Mironowicz; Uniwersytet w Białymstoku, Białystok Dr hab. Tadeusz Gawin (ur. 1951, Łosośna k. Grodna) – obywatel Białorusi, emerytowany oficer zawodowy, polski działacz społeczny, historyk. Ukończył Wyższą Wojskową Szkołę Łączności w Orle i Akademię Łączności w Leningradzie. Na stanowiskach dowódczych i sztabowych w wojskach pogranicznych ZSRR w Zabajkalskim, Pacyficznym i Zachodnim Okręgu Pogranicznym. W 1987 roku, w stopniu ppłk., zrezygnował z kariery wojskowej na rzecz zaangażowania w ruch polskiego odrodzenia narodowego w BSRR. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adama Mickiewicza w Grodnie (1988–90); współzałożyciel i prezes Związku Polaków na Białorusi (1990–2000). Doradca d/s narodowościowych przew. RN S. Szareckiego (1996–99); w 1997 roku sygnatariusz „Karty '97” – ruchu obywatelskiego obrony praw człowieka oraz niezależności i suwerenności państwa białoruskiego. Doktorat na Uniwersytecie Opolskim (2008), habilitacja na Uniwersytecie w Białymstoku (2019). Pracownik naukowy Centrum Studiów Białoruskich przy Studium Europy Wschodniej UW.

60,00 zł
50,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,60 zł

74
Początki sowietologii: Instytut Naukowo-Badawczy Europy Wschodniej w Wilnie (1930-1939) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początki sowietologii: Instytut Naukowo-Badawczy Europy Wschodniej w W...
Dostępny
50 szt.

Zbiór artykułów autorstwa największych znawców problematyki sowieckiej. Teksty zawierają wnikliwe analizy historycznych i społecznych dziejów wschodniego sąsiada RP, przypomina również sylwetki znamienitych twórców i działaczy Instytutu Wileńskiego. Instytut Naukowo-Badawczy Europy Wschodniej w Wilnie, założony w 1930 roku, zgromadził wokół siebie najlepszych znawców Związku Sowieckiego w Polsce. Wiktor Sukiennicki, Stanisław Swianiewicz, Seweryn Wysłouch, Władysław Wielhorski, Franciszek Ancewicz (Pranas Ancevičius) tworzyli najgłębsze i najbardziej wnikliwe analizy historii, nowoczesności i codzienności wschodniego sąsiada II RP. Wojna przerwała historię Instytutu i istniejącej przy nim Szkoły Nauk Politycznych. Niektórzy absolwenci, profesorowie i twórcy Instytutu przeszli przez stalinowskie łagry, aby potem na Zachodzie kontynuować swoje badania nad Wschodem, który tymczasowo wchłonął też Polskę i inne kraje Europy Środkowej. Stefan Ehrenkreutz, prezes Zarządu Instytutu, wiru wojny i represji nie przetrwał. Archiwa Instytutu i Szkoły są prawie niedostępne, a wiedza o tej instytucji jest raczej nikła zarówno w Polsce i Litwie, jak i na Wschodzie i Zachodzie. Ten tom, pokłosie konferencji, zorganizowanej pod patronatem Premierów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej, przez Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie, ma uzupełnić lukę w historiografii polskiej sowietologii i posłużyć następnym pokoleniom badaczy polskiego wschodoznawstwa, jak i wszystkim zainteresowanym badaniami nad szeroko pojmowanym Wschodem. „Jest to książka wyjątkowa pod wieloma względami – 14 interesujących artykułów naukowych pióra wybitnych i znanych historyków polskich i litewskich, które stanowią zasadniczy zrąb tej monografii zbiorowej, jest uzupełnione nie tylko zapisem dyskusji nad wygłoszonymi referatami, ale także skrupulatnie zanotowanymi wspomnieniami obecnych na konferencji, bliskich i dalszych krewnych najwybitniejszych uczonych pracujących w Instytucie Naukowo-Badawczym Europy Wschodniej w Wilnie. Czegóż więcej wymagać od wieloautorskiej historycznej monografii naukowej?” – Prof. dr hab. Roman Jurkowski; Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn „W przypadku prac analitycznych i kształcenia akademickiego, którym patronował Instytut Naukowo-Badawczy Europy Wschodniej w Wilnie, działający w latach 1930–1939 wydawać by się mogło, że przeminie nie tylko on jako instytucja, ale też pamięć o tworzących go ludziach i ideach, które im towarzyszyły. Tak się nie stało i omawiany tom jest tego dowodem. Rzecz też ważna, to obecność innych obywateli kraju już nieistniejącego politycznie, ale w sercach Wilnian nadal ważnego – Wielkiego Xięstwa Litewskiego: Litwinów, Białorusinów, Żydów, Karaimów etc.”. – Dr hab. Hubert Łaszkiewicz; Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski; Dziekan Wydziału Historycznego KUL 2010–2016 „Słusznie zwraca się w tomie uwagę, że w Wilnie stworzono centrum badawcze, jakiego nie było w USA, czy Anglii. Podkreśla się wagę założenia przy Instytucie Szkoły Nauk Politycznych. Zgodzić się w pełni należy, że Instytut Naukowo-Badawczy Europy Wschodniej w Wilnie zajmuje w dziejach polskiej myśli sowietologicznej miejsce dominujące. Całość sprawia wrażenie zwartej, wysoko profesjonalnej publikacji, a jednocześnie łatwo się czytającej i bardzo ciekawej”. – Dr Irena Mikłaszewicz; Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie „Idea wydania takiej książki jest bardzo udana, gdyż dzisiejsze Studium Europy Wschodniej UW w wielkim stopniu czerpie z historycznej roli Polski jako okna na Wschód, i przykładu przedwojennej polskiej sowietologii, a także z roli granej przez naukowców polskiego pochodzenia w sowietologii zachodniej i specyficznie amerykańskiej”. – Prof. Michael Rywkin; professor emeritus, City College of the City University of New York; president emeritus, Association for the Study of Nationalities; visiting professor, University of Warsaw

60,00 zł
50,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,60 zł

75
Mity i symbole polityczne Europy środkowo-wschodniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity i symbole polityczne Europy środkowo-wschodniej
Dostępny
1 szt.

Profesor Michał Masłowski przybliża Czytelnikom tematykę mitów i symboli, wykazując ich podobieństwa i różnice, i tym samym poszerzając ogólną wiedzę o Europie Środkowo-Wschodniej. „Symboliczne i mityczne wyobrażenia narodów stają się podstawą do badań nad dziejami, a zwłaszcza kulturową wspólnotą regionu. Autor dokonuje rozrachunku z narodowymi symbolami, przy czym mity i symbole traktuje jako korzenie cywilizacji, podstawę współczesnego wyobrażenia o świecie i źródłem narracji historycznej”. – Dr Irena Bilińska; Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski „Wbrew temu, co długo sądzono, ów kontynent mitów i symboli nie jest archaiczny, czy przestarzały, ale żywy sokami bytu”. – Prof. Chantal Delsol; Université Marne-la-Vallée, Paryż „Praca poświęcona została mitom obecnym niegdyś i dzisiaj w świadomości społecznej wybranych wspólnot narodowych, środkowoeuropejskich i z pogranicza oraz kwestiom procesu narodowotwórczego i samoidentyfikacji zbiorowości ludzkich (koncepcje ojczyzny, rola języka narodowego, funkcje literatury, znaczenie stereotypów). Rozważania Autora nie idą w kierunku opracowania całościowego i wyczerpującego tematykę, są natomiast próbą zasygnalizowania wątków najważniejszych dla badanego imaginarium środkowoeuropejskiego”. – Dr hab., prof. UJ Kazimierz Jurczak; Uniwersytet Jagielloński / Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski „Do zrozumienia Europy Środkowo-Wschodniej niezbędna jest wyprawa do labiryntu mitów i symboli narodowych naszego subkontynentu. Niełatwo byłoby do tej drogi znaleźć lepszego przewodnika od Michała Masłowskiego. Pewną ręką prowadzi on czytelnika przez zakręty tego swoistego świata, gdzie szybko można zbłądzić, ponieważ każdy, (z reguły) zna tylko swoje mity i symbole. Sczytywanie tych mitów i symboli naszych narodów umożliwia nam pojąć nie tylko podobieństwa i różnice tych narracji, ale także ich względność. I to jest prawdopodobnie najważniejszą nauką tej książki – zrozumieć nas samych w zwierciadle innych..” – Prof. Csaba G. Kiss; ELTE Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapeszt „Praca stanowi świetne wprowadzenie do wiedzy o Europie Środkowo-Wschodniej, dopełnione przez autora wytłumaczeniem podziału na cywilizacje zachodnią i bizantyjską. Z korzeni tych wyrastają nadal aktualne różnice mentalności i ideologii narodowych. Autor ukazuje decydujące znaczenie kultur w tworzeniu nowoczesnej tożsamości narodów Europy Środkowo-Wschodniej, które musi uwzględniać Unia Europejska w obecnej polityce”. – Prof. Jan Sokol; Karlova Univerzita, Praga Michał Masłowski – prof. emereryt literatury polskiej na Sorbonie. Autor prac o romantyzmie i teatrze romantycznym, antropologii kulturowej Europy Środkowej i tematach metafizycznym w literaturze współczesnej. Publikuje po polsku i po francusku, m.in. Gest symbol i rytuały polskiego teatru romantycznego (1968), Zwierciadła Kordiana. Rola i maska bohatera w dramatach Słowackiego (2001), Problemy tożsamości. Szkice mickiewiczowskie i (post)romantyczne (2006), Etyka i metafizyka. Perspektywa transcendencji poziomej we współczesnej kulturze polskiej (2011). Autor 10 książek i ok. 150 artykułów. Tłumacz na francuski, z Jacquesem Donguy (Mickiewicz, Słowacki, Norwid, Różewicz, Miłosz, Herbert i in.). Członek PAU, kawaler Polonia Restituta, komandor Palm Akademickich.

46,00 zł
38,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,36 zł

76
Shuffle. Aqua game. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shuffle. Aqua game. Psi Patrol
Cartamundi
Dostępny
122 szt.

Fantastyczna zabawa w kąpieli? Tylko z Shuffle Aua! Układaj puzzle lub graj w memo, naklejając karty z bohaterami z „Psiego Patrolu” na ścianki wanny lub na jej dno. Z naszymi grami kąpiel nigdy nie będzie nudna!

42,45 zł
34,81 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,64 zł

77
Kraina Lodu. Karty do zabawy w wannie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Karty do zabawy w wannie
Cartamundi
Dostępny
106 szt.

Fantastyczna zabawa w kąpieli? Tylko z Shuffle Aua! Układaj puzzle lub graj w memo, naklejając karty z bohaterami z „Krainy Lodu” na ścianki wanny lub na jej dno. Z naszymi grami kąpiel nigdy nie będzie nudna!

42,45 zł
34,81 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,64 zł

78
Kalendarz 2022 B3, Skarby Unesco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 B3, Skarby Unesco
Niedostępny
Brak

* Kalendarz ścienny, 13-planszowy* format: B3: 48.0 x 32.6 cm* układ: miesięczny* numeracja tygodni* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim i angielskim* spirala srebrna z zawieszką* idealny do użytku domowego

23,20 zł
Powiadomienie
79
Potworne czy nienazwane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potworne czy nienazwane
Dostępny
3 szt.

Lovecraft, który umierał w bólu i poczuciu niedocenienia (do samego końca posiadał niewyczerpane pokłady energii intelektualnej) nie śnił nawet, że jego opowiadania staną się przedmiotem tak intensywnej i długofalowej eksploatacji. Wydaje się, że choć opisana przez niego groza została już wielokrotnie przetworzona i przefiltrowana przez kulturę, przybierając wszelkie możliwe formy, to jej rdzeń lęk przez nieznanym dopiero teraz zaczyna być odtwarzany w utworach (także polskich) z gatunku weird fiction. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zarówno proza tego niesamowitego autora, jak również jego postać zyskały status kultowej, zaś tłumaczenia jego utworów stanowią zaledwie jedno z okien prowadzących do fikcyjnego uniwersum pisarza.

30,00 zł
28,80 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

80
Systemy pomiarowe w elektroenergetyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy pomiarowe w elektroenergetyce
Dostępny
4 szt.

Zamiarem autora monografii było przedstawienie wyników własnych prac na tle istotnych zagadnień z zakresu metod, narzędzi, przyrządów oraz systemów pomiarowych. Książka składa się z jedenastu rozdziałów. W rozdziale drugim opisano własności obserwowanych sygnałów napięć i prądów systemu elektroenergetycznego. Znajomość tych własności jest przydatna przy konstruowaniu przyrządów pomiarowych i w ocenie niepewności ich pomiarów. Rozdział trzeci opisuje najczęściej stosowane w analizie sygnałów elektrycznych przekształcenie Fouriera oraz Hilberta. Rozdziały czwarty i piąty przybliżają zagadnienia pomiarowe wartości skutecznych, mocy i energii. Rozdział szósty poświęcony jest coraz częściej stosowanemu w diagnostyce pomiarowi impedancji i chrakterystyk częstotliowściowo-impedancyjnych. Rozdziały siódmy i ósmy przedstawiają aktualne techniki pomiarów wahań napięcia i jego odkszktałceń stosowane w ocenie jakości energii elektrycznej. Rozdział dziewiąty opisuje komponenty systemów pomiarowych i ich struktury, czyli złożone przyrządy pomiarowe, w tym rozproszone powierzchniowo (geograficznie). W rozdziale dziesiątym skupiono się na systemach pomiarowych Smart Metering. W rozdziale jedenastym zaprezentowano obszary formalne związane z pomiarami w systemie elektroenergetycznym.

20,00 zł
81
Aqualine. Brokatowe karty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aqualine. Brokatowe karty
SES NL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.23

Pomaluj brokatowe karty z bajkowymi postaciami farbkami wodnymi i przeżyj magiczną przygodę. Brokatowe linie nie pozwalają wylewać się farbom poza ich obręb. Dziecko będzie kolorowało w liniach. Łącz ze sobą kolory, a otrzymasz całkiem nowe. Eksperymentuj i baw się. Farbki są łatwo zmywalne z większości tkanin.

32,00 zł
27,20 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

82
Globus fizyczny podświetlany 32 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globus fizyczny podświetlany 32 cm
Zachem
Dostępny
9 szt.

Globus 320 mm mapa fizyczna, cięciwa plastikowa, drewniana niska stopka.

167,00 zł
83
Dyfamacja gliwicka 1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyfamacja gliwicka 1939
Dostępny
5 szt.

Tematem nowej książki Andrzeja Jarczewskiego wieloletniego kierownika historycznej Radiostacji Gliwice jest antypolska operacja dyfamacyjna, zwana do niedawna prowokacją gliwicką. Już w pierwszej książce na ten temat (Provokado, 2008) autor zwrócił uwagę, że w roku 1939 nikt nikogo w radiostacji nie prowokował, a niemiecki napad na niemiecki nadajnik miał zupełnie inny charakter. By to głębiej zbadać, autor poświęcił kilka lat studiom nad wartościami pogwałconymi w Gliwicach w przeddzień wojny: nad prawdą i dobrem.

50,00 zł
48,00 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,00 zł

84
Pod skrzydłami anioła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod skrzydłami anioła
Dostępny
6 szt.

Delikatna zmysłowość, subtelność dawkowana na raty. Ten niewielki objętościowy tomik, przede wszystkim potrafi wzruszyć, bezpretensjonalnym nazywaniem uczuć, marzeń i nadziei.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

85
Światła w labiryncie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła w labiryncie
Dostępny
3 szt.

Książka Marii Korusiewicz pomyślana jest jako pełna dygresji wędrówka poprzez labirynty kultury i czasu śladami ludzkiego doświadczania skończoności obecnej w istnieniu. Skomplikowana ścieżka, jaką podąża czytelnik sama przypomina nieco japoński ogród; idziemy po kolejnych kamieniach, poprzez kolejne zakręty, które odsłaniają nowe widoki i perspektywy nie zmieniając jednak podstawowego kierunku. Monografia wpisuje się tym samym w ponowoczesną myśl waloryzującą nietrwałość, ulotność i ułamkowość świata. Przypomina także o niewystarczalności czysto językowego opisu, któremu przypisujemy naukową obiektywność. W rezultacie, przyjęty przez autorkę sposób pisania rozpięty zostaje pomiędzy refleksją a głębią emocji odwołując się w porywający sposób zarówno do intelektualnych, jak i emocjonalnych zasobów czytelnika. Te wysokie walory monografii, tak językowe, jak intelektualne, pozwolą czytelnikowi odbyć fascynującą podróż po obszarach nietrwałości świata.

35,00 zł
33,60 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

86
Wiadome niewiadome - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiadome niewiadome
Dostępny
7 szt.

Dygresyjna i aluzyjna poezja, w której króluje przewrotność i deformacja. Są to celowe zabiegi, które poprzez pełną ciepła obserwację naszego świata, mają równocześnie pokazać go, od czasu do czasu w krzywym zwierciadle. Alchemia przedmiotów, które pełnią nie tylko rolę rekwizytów ale są ważnymi nośnikami poetyckich czy filozoficznych odczuć. Ciekawe ilustracje Anny Wąś i Katarzyny Liszkiewicz.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

87
Stulecie Jakowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulecie Jakowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

„Jakiż ja stary jestem myśli Jakiw. Jaki stary, Boże mój!.Właśnie się zachwiał na progu swojej chaty. By nie upaść, złapał się za odrzwia. Świat dokądś popłynął. Nie był zdziwiony już nieraz się tak zdarzało. Dziwiło go coś innego wcześniej traktował to jakoś inaczej. Zwyczajniej. Jakby tego nie zauważał. Udawał, że nie zauważa. Zatoczył się, to się zatoczył. Stary jest, no ijuż. Atu coś go zakłuło, jakby przeszyło, w serce czy obok serca. I znowu. Właśnie tak upadnie, serce mu stanie, nie od razu go znajdą. Wtedy będzie mu wszystko jedno znajdą czy nie, ale teraz nie jest. Dopóki żyję myśli Jakiw. Ano dopóki żyje. Trzeba iść. Iść? Dokąd? I nagle rozumie trzeba iść, wyglądać listonoszki. Może wreszcie przyniesie wiadomość. Od tej dziewczyny, od tej przeklętej dziewczyniny, Oleńki, Aliony, jak ona mówiła...”-W życiu starego Jakiwa Mecha, na krótki czas, podobnie jak motyl, pojawia się bezdomna dziewczyna. Pyta, czy kiedykolwiek kochał i wynurza się gdzieś z głębi jego pamięci wspomnienia o miłości, ból i strach, cykl wojen i reżimów, radość i smutek, grzechy i skruchyPowieść Stulecie Jakowa zrobiła wrażenie bez względu na gust czy upodobania literackie. Tak się dzieje tylko w przypadku naprawdę dobrych książek od razu przekonują nawet największych sceptyków; jak dotyk żywej istoty przekonuje ciepłem i pulsowaniem krwi pod skórą.Książka ta jest nie tylko o dziadku Poleszuku, mężczyźnie z wymierającego gatunku prawdziwych, którego jak trzaskę ciskało po wodach występującego z brzegów XX stulecia, lecz także w jakiś tajemniczy sposób, jak to zawsze w prawdziwie dobrych książkach bywa o każdym z nas.

55,00 zł
41,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

88
Gra planszowa Backgammon (Tryktrak) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra planszowa Backgammon (Tryktrak)
Printworks, od 5 lat
Dostępny
3 szt.

Klasyczna gra Tryktrak (inaczej Backgammon) wydana przez PRINTWORKS w pięknej kolorystyce i wyróżniającej się estetyce. Wspaniałe uzupełnienie nowoczesnego wnętrza. Kiedy nie grasz, połóż ją ze swoimi magazynami o modzie. Będzie się idealnie komponować!Zestaw PRINTWORKS Tryktrak zawiera zawiera składaną planszę do gry, 15 białych warcabów, 15 niebieskich warcabów i 4 czarne kości. Zawiera instrukcje w języku angielskim, francuskim i niemieckim.Zalecane dla dzieci w wieku od 5 lat i maksymalnie 2 graczy.Świetny pomysł na ciekawy prezent.

139,99 zł
110,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 29,40 zł

89
Play N Yatzy (Kości) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play N Yatzy (Kości)
Printworks, od 4 lat
Dostępny
4 szt.

Klasyczna gra Yatzy (inaczej Kości) w pięknej kolorystyce i minimalistycznej estetyce. Wspaniałe uzupełnienie nowoczesnego wnętrza. Kiedy nie grasz, połóż ją ze swoimi magazynami o modzie. Będzie się idealnie komponować! Gra Yatzy zawiera proste instrukcje w języku angielskim, francuskim i niemieckim, a także 5 błękitnych kości, 2 ołówki i 50-stronicową kartę wyników. Zalecane dla osób w wieku od 4 lat i maksymalnie 6 graczy. Świetny pomysł na ciekawy prezent.

74,99 zł
59,24 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 15,75 zł

90
Żołnierze z lat 1813-1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żołnierze z lat 1813-1918
Dostępny
10 szt.

Książka Tomasza M. Duchnowskiego to wartościowe opracowanie posuwające zdecydowanie naprzód nie tylko naszą wiedzę o sposobach upamiętniania poległych żołnierzy, ale także o dziejach Warmii i jej mieszkańcach, pokazanych na szerokim europejskim tle, oraz o toczonych tutaj wojnach w XIX i na początku XX wieku. Należy podkreślić interdyscyplinarny charakter pracy, autor umiejętnie porusza się zarówno w kręgu zagadnień związanych z historią, historią wojskowości, jak i z historią sztuki czy kultury materialnej. [...] Mam nadzieję, że niniejsza rozprawa spotka się ze sporym zainteresowaniem czytelników nie tylko na Warmii, ale także w Polsce i w Niemczech”.– prof. dr hab. Tadeusz StegnerTomasz Marcin Duchnowski doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Jest autorem monografii: Struktura organizacyjna XVII i XX Korpusu Armijnego Cesarstwa Niemieckiego z siedzibami dowództw w Gdańsku i Olsztynie (1890–1914) (Gdańsk 2017) oraz Działania wojenne w rejonie Biskupca w sierpniu 1914 roku (Gdańsk 2018), a także licznych artykułów w czasopismach i pracach zbiorowych.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

91
Kontekst konspiracyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontekst konspiracyjny
Dostępny
8 szt.

Książka ukazuje, jaki wpływ na literaturę NRD miały kontrola i sterowanie ze strony Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego. Jest rezultatem badań, które autor przeprowadził jako pracownik naukowy w Instytucie Gaucka. Jej pierwsze niemieckie wydanie zostało zaprezentowane w 1996 r. na Targach Książki we Frankfurcie nad Menem i wywołało niemałe zainteresowanie mediów oraz dość gwałtowną debatę publiczną.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

92
O niepodległość i prawa kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O niepodległość i prawa kobiet
Dostępny
23 szt.

„Biografia Zofii Moraczewskiej, jednej z najwybitniejszych działaczek kobiecych i socjalistycznych przełomu XIX i XX wieku oraz parlamentarzystek II RP. Moraczewska udzielała się na polu pracy niepodległościowej, w emancypacyjnych stowarzyszeniach kobiecych, a także na scenie politycznej podczas dwóch kadencji parlamentarnych w latach 1919–1922 i 1930–1935. Jej biografia stanowi unikatowy przykład ewolucji ról społecznych kobiet zachodzącej pod koniec XIX wieku, pozwala także uchwycić ideologiczne i polityczne trendy obecne w odrodzonej Polsce w wieku XX. W polskiej historiografii biografie kobiet należących do pierwszego pokolenia emancypantek wciąż można policzyć na palcach jednej ręki. Zofia Moraczewska niewątpliwie była jedną z czołowych przedstawicielek grupy kobiet zaangażowanych zarówno w działalność socjalistyczną, jak i emancypacyjną oraz jedną z niewielu, którym udało się przynajmniej w pewnych okresach życia łączyć aktywność na obu tych polach. (...) Bardzo ciekawe są fragmenty książki dotyczące łączenia przez Moraczewską roli żony, matki i działaczki politycznej. (...) Zwłaszcza te, które przybliżają czytelnikowi jej wrażliwość społeczną, interpretację tzw. kwestii kobiecej, poglądy na wychowanie kobiet i ich role społeczne, w tym macierzyńskie”.Z recenzji dr hab. Katarzyny Sierakowskiej

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

93
Post po "Karnawale" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Post po "Karnawale"
Dostępny
13 szt.

Tom prezentuje wybór dokumentów: tłumaczeń raportów ambasady USA w Warszawie z pierwszych tygodni stanu wojennego, sporządzonych przez Departament II MSW (kontrywiad). Książkę można uznać za kontynuację publikacji Karnawał po amerykańsku, wydanej w 2020 r. ( w serii OBBH Warszawa Warszawa nie-pokonana).

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

94
Rosnę i odkrywam. Uczucia i emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosnę i odkrywam. Uczucia i emocje
Dostępny
27 szt.

Uczucia i emocje towarzyszą nam każdego dnia. Czasem jesteśmy smutni, innym razem rozpiera nas radość. Zdarza się, że coś nas cieszy lub złości. Warto nauczyć się rozpoznawać te nastroje i stany oraz odpowiednio je nazywać. A Ty jak się dziś czujesz?

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

95
"aby każdy okruch historii został uratowany" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"aby każdy okruch historii został uratowany"
Dostępny
16 szt.

Książka składa się z 45 krótkich artykułów napisanych przez 43 autorów. Główną ideą, która przyświecała autorom podczas pracy nad tym wydawnictwem, była chęć uhonorowania wybranych bohaterów poprzez przedstawienie ich szerszemu gronu. Niektóre artykuły poświęcone są wydarzeniom czy momentom polskiej historii najczęściej lokalnej które warto przybliżyć i omówić z innej, niekiedy zaskakującej perspektywy. Zdecydowana większość tekstów zawartych w niniejszej publikacji to opowieści nie tylko o patriotyzmie, lecz także o szczególnym umiłowaniu człowieka. Mówią one o walce Polaków o godność, o ich dążeniu do prawdy, o próbach utrwalenia otaczającej rzeczywistości dla przyszłych pokoleń. Każdy tekst poświęcony jest osobnemu nabytkowi prywatnemu znajdującemu się w zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

96
Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej
Dostępny
18 szt.

Przedmiotem książki jest niezależna oficyna wydawnicza działająca w latach 1982–1989 w PRL. Przedstawiono w niej dzieje tytułowego wydawnictwa, a także scharakteryzowano jego dorobek drukarski i pozawydawniczy. Praca jest podzielona na dwie zasadnicze części. W pierwszej z nich w została opisana historia Wydawnictwa Myśli Nieinternowanej, w drugiej zaś omówione zostały gazety oraz druki zwarte wydane przez oficynę w latach jej funkcjonowania.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

97
Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... Piosenki i zabawy + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... Piosenki i zabawy + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.27

Książka z propozycjami zabaw w komplecie z płytą CD z 16 piosenkami! Stanowi cenną pomoc w planowaniu i organizacji atrakcyjnych zajęć otwartych z udziałem rodziców.Płytę z powodzeniem mogą wykorzystywać także rodzice w domu czy samochodzie, traktując ją jako słuchowisko muzyczne ujęte w formę swobodnej rozmowy w rodzinie, przeplatanej piosenkami.Zajęcia otwarte dla rodziców dla części nauczycieli wychowania przedszkolnego to określenie wiąże się z różnymi obawami i niepewnością. Co zaplanować? Jaki temat wybrać? W jaki sposób zaangażować rodziców do wspólnej zabawy i pracy? Co zrobić, aby także dorośli brali aktywny udział w zajęciach? Jak sprawić, aby wszyscy dobrze się bawili?Publikacja Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... stanowi cenną pomoc w planowaniu i organizacji atrakcyjnych zajęć otwartych z udziałem rodziców. Do każdej z 16 piosenek nagranych na płycie dołączonej do książki powstał zbiór zabaw i aktywności nimi inspirowanych. Nauczyciel znajdzie tu szereg zabaw ruchowych opisanych w przystępny sposób, rytmizacje z wykorzystaniem instrumentów, opis działań plastycznych, technicznych i graficznych, jak również masażyków, a wszystko to z aktywnym udziałem rodziców.Na płycie znajdują się piosenki różniące się od utworów standardowo wykorzystywanych w przedszkolu dzięki temu cechuje je świeżość, lekkość, niespotykany humor i nieprzewidziane zwroty akcji. Bo kto wie, co to będzie, gdy ślimak wyruszy na podbój świata, co się stanie, gdy nietoperz zemdleje i jakie przygody mogą zdarzyć się w wannie?Płytę z powodzeniem mogą wykorzystywać rodzice w domu czy samochodzie jej dodatkowym atutem jest to, że nadaliśmy jej formę atrakcyjnego słuchowiska muzycznego do codziennego wykorzystania przy dowolnej okazji. Nagranie przygotowane jest bowiem jako swoisty audiobook, gdzie dialogi dzieci z mamą, tatą i ciocią spajają w całość piosenki nagrane na płycie, co nadaje słuchowisku charakter swobodnej rozmowy w rodzinie, przerywanej piosenkami śpiewanymi przez dorosłych.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

98
Tygiel skandynawistyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygiel skandynawistyczny
Dostępny
6 szt.

Region nordycki to obszar inspirujący i różnorodny pod względem kulturowym i językowym – co pokazują w swoich artykułach autorzy antologii. W zbiorze tekstów młodzi badacze podejmują zagadnienia między innymi z dziedziny literaturoznawstwa, językoznawstwa, nauk o kulturze i nauk społecznych. Antologia powstała jako efekt zainteresowań badawczych doktorantów, studentów i absolwentów Instytutu Skandynawistyki i Fennistyki Uniwersytetu Gdańskiego.

21,00 zł
19,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

99
Naklejki puffy, Kids Tropic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki puffy, Kids Tropic
Interdruk
Dostępny
10 szt.

Solidnie wykonane naklejki z motywem zwierząt i roślin tropikalnych sprawią wiele radości dzieciom i dorosłym podczas wykonywania prac plastycznych.

11,99 zł
100
Kalendarz 2022 A4 terminarz 13 plansz Podróże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 A4 terminarz 13 plansz Podróże
Niedostępny
Brak

* kalendarz ścienny, 13-planszowy* format po rozłożeniu 29 cm x 41 cm* okładka wydrukowana na kredzie matowej o gramaturze 300g/m2 i uszlachetniona lakierem* środkowe plansze wydrukowane na kredzie matowej o gramaturze 250g/m2* podgląd poprzedniego i następnego miesiąca* imieniny* święta państwowe, kościelne oraz zwyczajowe !* miejsce na notatki przy każdym miesiącu* skrócone kalendarze roczne oraz notatki i numery telefonów* nazwy miesięcy w języku polskim, angielskim i niemieckim* spirala srebrna* idealny do użytku firmowego i domowego

15,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry