hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tresowany mężczyzna (Esther Vilar), na drugim Wola sensu (Viktor E. Frankl). Kolejny produkt to Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 4 (Dorota Kożuch) oraz Ta prawdziwa (Sandor Marai).
1
Tresowany mężczyzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tresowany mężczyzna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

29,80 zł
21,46 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,34 zł

16 osób kupiło
2
Wola sensu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wola sensu
Dostępny
13 szt.

Prawdziwym wyzwaniem współczesnej psychiatrii jest odpowiedzenie na egzystencjalną pustkę. Coraz więcej pacjentów uskarża się bowiem na poczucie bezsensu i życiowej próżni. Logoterapia uczy, że nawet tragiczne i negatywne aspekty życia, jak na przykład nieuniknione cierpienie, mogą zamienić się w triumf ludzkiego ducha pod warunkiem, że przyjmiemy odpowiedni stosunek do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. W epoce, w jakiej przyszło nam żyć – epoce umierających tradycji – podstawowym zadaniem psychiatrii musi być wyposażenie człowieka w umiejętność odnajdywania w życiu sensu. W czasach, gdy przykazania dekalogu utraciły w oczach wielu swą niepodważalną wartość, każdego dnia musimy przestrzegać dziesięciu tysięcy przykazań wynikających z dziesiątków tysięcy życiowych sytuacji. W tym sensie można śmiało powiedzieć, że logoterapia to odpowiedź na duchowe potrzeby współczesnego człowieka.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

14 osób kupiło
3
Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 4
Dostępny
298 szt.

Prezentujemy kolejną część cieszącej się dużą popularnością serii wydawniczej Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu. Publikacja przeznaczona jest dla uczniów klasy czwartej i wykorzystuje wszystkie sprawdzone rozwiązania, jakie wykorzystane były w książkach dla młodszych klas. Zadania są zgodne ze wskazówkami metodycznymi dotyczącymi nauczania matematyki w szkole podstawowej i obejmują pełen zakres materiału przewidziany w podstawie programowej dla klasy czwartej, a przy tym ich różnorodność sprawia, że uczniowie chętnie pracują z tą książką. Perforowane strony można wyrwać i dać uczniowi do samodzielnej pracy albo skserować i wykorzystać do pracy na lekcji. Atutem książki są Sprawdziany, umieszczone po każdej większej partii materiału, dzięki którym można sprawdzić swoją wiedzę. Nie zapomniano też o możliwości sprawdzenia rozwiązań - uczeń znajdzie je pod zamieszczonym w książce kodem QR. Zapraszamy do zakupu!

24,95 zł
14,99 zł

Rabat 39,9%
oszczędzasz 9,96 zł

14 osób kupiło
4
Ta prawdziwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta prawdziwa
Dostępny
147 szt.

Pochodzenie z różnych sfer społecznych, niespodziewana śmierć dwuletniego synka i druga kobieta w życiu męża wydają się być oczywistymi powodami rozwodu Ilonki i Pétera po ośmiu latach wspólnego, dostatniego życia. Ale czy to jest już cała prawda o ich małżeństwie i o nich samych? Ta prawdziwa to głęboka, psychologiczna powieść rozpisana na dwa głosy: żony i męża, w której Sándor Márai pyta o prawdę. O prawdziwą miłość, o prawdziwą kobietę i o prawdziwego mężczyznę, o prawdziwą wersję zdarzeń, o prawdziwą wiarę… A może nie musi być tylko jedna prawda? Rozgrywająca się w Budapeszcie na tle nadchodzącej II wojny światowej historia trójkąta małżeńskiego przyniosła pisarzowi wielki sukces i jest uznawana za jedną z jego najlepszych książek.

45,00 zł
31,05 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

9 osób kupiło
5
Język polski. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 4
Dostępny
180 szt.

Przedstawiamy kolejną pozycję ze znanej i lubianej serii Karty pracy w szkole i w domu. Książka adresowana jest do czwartoklasistów, czyli uczniów, którzy zakończyli etap nauczania wczesnoszkolnego. Język polski staje się wyodrębnionym przedmiotem, jednym z najważniejszych w szkole. Język polski. Karty pracy... są w pełni zgodne z obowiązującą podstawą programową, uczeń znajdzie w nich ćwiczenia z gramatyki, ortografii, fleksji, składni, form pisemnych, a także znajomości lektur obowiązkowych. Zadania są różnorodne i ciekawe. Każda karta to osobna całość, można ją wyrwać i dać dziecku do rozwiązania w domu albo po skserowaniu użyć jako pomoc na lekcji. Książka jest kolorowa, miła dla oka, przygotowana z dbałością o estetykę. Uczeń może też sprawdzić poprawność rozwiązań pod kodem QR dostępnym w książce. Gorąco polecamy!

24,95 zł
14,99 zł

Rabat 39,9%
oszczędzasz 9,96 zł

9 osób kupiło
6
Balony metaliczne B&C, białe (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metaliczne B&C, białe (10 sztuk)
Godan, 10 sztuk
Dostępny
15 szt.

Zaczaruj przestrzeń i OCZARUJ najbliższych Dzięki balonom z kolekcji B&C, najważniejsze momenty w Twoim życiu staną się jeszcze bardziej doniosłe i wyjątkowe! Możesz je postawić w dowolnym miejscu, w którym świętujesz. Bez względu na to, czy będzie to salon, sala balowa, czy biuro – sprawdzą się w każdej przestrzeni. Celebruj z KLAS, baw się jak nigdy przedtem Wyróżnikiem kolekcji Beauty&Charm jest olśniewający design. Balony B&C wpisują się w estetykę całej linii i doskonale uzupełniają się z innymi produktami z tej serii. Dzięki temu możesz zaprojektować spójny wystrój każdej uroczystości, tworząc niesamowitą atmosferę. #GetTheBeauty&CharmLook • Rozmiar w calach: 12 • Rozmiar w centymetrach: ok. 30 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 10 • Kolor: biały metaliczny

8,99 zł
8 osób kupiło
7
Depresja, czyli gdy każdy oddech boli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depresja, czyli gdy każdy oddech boli
Dostępny
89 szt.

Ta książka nie zastąpi terapii. Ale może ją wspomóc. Depresja. Z jednej strony słowo nadużywane, po które sięgamy, by opisać zwykłą chandrę lub przejściowe obniżenie nastroju. Z drugiej statystyki dotyczące zachorowań na depresję bywają niedoszacowane, bo chorzy, bojąc się stygmatyzacji, nie przyznają się do swoich dolegliwości. Ale nawet według tych nie do końca wiarygodnych danych depresja to choroba, na którą cierpi 350 milionów ludzi, co czyni z niej jedną z największych plag naszych czasów. Bo czasy faktycznie jej sprzyjają, przynosząc wieczną niepewność jutra. I w sferze prywatnej, i globalnej. Na szczęście depresję można leczyć. Inaczej trzeba ją leczyć. Ta książka nie zastąpi leków ani terapii, nie taki jest jej cel. Pozwala natomiast lepiej zrozumieć zarówno chorym, jak i ich bliskim, co oznacza życie z depresją. Wyjaśnia, jakie procesy zachodzą w organizmie w czasie choroby, podpowiada, jak można wspomóc terapię, a czego należy się wystrzegać, by nie pogorszyć stanu zdrowia. Podobnie jak poprzednia książka autorki, Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią, także ta jest swego rodzaju przewodnikiem po chorobie i życiu z nią, przydatnym zarówno dotkniętym nią osobom, jak i ich najbliższym, którzy często chcieliby, jednak nie do końca wiedzą jak. Pojawia się niepostrzeżenie i ma różne oblicza. Depresja choroba, którą można i trzeba leczyć!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

7 osób kupiło
8
Pakiet. Owoc granatu. Tomy 1-4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Owoc granatu. Tomy 1-4
Dostępny
36 szt.

„Owoc granatu” to czterotomowa saga o kresowych dziewczętach w orientalnym świecie. Tom 1: Dziewczęta wygnane Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia. Pierwsza część trylogii „Owoc granatu” to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód. „Przeczytałam i zamarłam z zachwytu. Cóż to jest za historia! Ile w niej emocji! Porywająca opowieść o kresowych dziewczętach – zaczyna się niewinnie i lekko, by za moment wbić czytelnika w fotel i poruszyć go do głębi. Obok tej powieści nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam!” – Edyta Świętek, pisarka, autorka sagi „Spacer Aleją Róż” Tom 2: Kraina snów Bliźniaczki Elżbieta i Stefania wraz z tysiącami Polek cudem uszły z syberyjskiego piekła i podążając za Armią Andersa, dotarły do Iranu. Egzotyczny kraj okazuje się rajem na ziemi, jednak traumatyczne doświadczenia nie pozwalają o sobie zapomnieć. Czy w promieniach słońca i cieple perskiej gościnności kobiety zdołają odzyskać spokój? Oparta na faktach historia tułaczy wojennych, którzy na obczyźnie próbowali na nowo zbudować swoje życie. Kraina snów to opowieść o sile miłości oraz człowieczeństwie nieznającym podziałów religijnych czy narodowych. Tom 3: Świat w płomieniach Iran, 1963 rok. Czterdziestoletnie Stefania i Elżbieta wiodą pozornie szczęśliwe życie u boku mężów. Podjęły decyzje, które miały wreszcie zapewnić im spokój, ale te nadzieje okazały się płonne. Niezagojone rany, niewybaczone winy, niewyleczone traumy coraz silniej zatruwają codzienność kobiet. Halszka, która jest znaną farmaceutką i cenionym naukowcem, nie może zapomnieć o przeszłości, a Stefania, mimo iż osiągnęła swój cel – wyszła za Jędrzeja – nie potrafi odnaleźć się w wymarzonej rzeczywistości. Tymczasem Iran cieszy się z wolności. Pod rządami premiera Mosaddegha kraj rozkwita i dąży do niezależności od zachodnich imperiów, co z czasem okazuje się tylko złudzeniem. W państwie narasta kryzys. Wkrótce dochodzi do przesilenia, które zburzy chwiejną równowagę osiągniętą przez bliźniaczki i Iran... Tom 4: Powroty Halszka z córką w pośpiechu opuszczają Iran, który w 1979 zmienia się w państwo wyznaniowe rządzone przez Chomeiniego. Przylatują do Paryża i zatrzymują się w skromnym mieszkaniu Stefanii i Jędrzeja Walickich. Elżbieta źle się czuje w towarzystwie siostry i szwagra. Człowiek, którego kiedyś kochała, dzisiaj ją przeraża... Pocieszenia jak zawsze szuka w pracy naukowej i wciąż wierzy, że niebawem dołączy do nich Mehrdad. Natomiast Stefania oddaje się opiece nad siostrzenicą. Między nią a małą Anią rodzi się wyjątkowa więź. Żadna z sióstr nie czuje się w Paryżu jak w domu, coraz częściej mówią o powrocie do Polski. Trwają przygotowania do kolejnej ważnej podróży w ich życiu. Czy w peerelowskiej Warszawie kobiety odnajdą wreszcie spokój i szczęście?

98,99 zł
73,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

6 osób kupiło
9
Waleczne samowspółczucie. Jak kochać, chronić i akceptować siebie, aby stać się tym, kim chcesz być - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waleczne samowspółczucie. Jak kochać, chronić i akceptować siebie, aby...
Dostępny
57 szt.

Autorka pokazuje kobietom, jak równoważyć czułą samoakceptację z walecznym samowspółczuciem, aby odzyskać swoją moc. Rola kobiet w społeczeństwie wymaga, aby były miękkie i opiekuńcze, a nie gniewne czy silne. Jednak dla dobrego samopoczucia, szczęścia, samoakceptacji musimy zrównoważyć zaciekłość z czułością. Poprzez codzienne praktyki, medytacje czy afirmację pokochasz siebie i zwiększysz poczucie własnej wartości. Odzyskasz pozytywną energię yin i yang, a tym samym wzmocnisz zdrowie. Wreszcie poznasz siebie i będziesz zmotywowana do zgłębiania rozwoju osobistego. W tej mądrej, opiekuńczej i pouczającej książce autorka pokazuje kobietom, jak stworzyć w sobie równowagę i pozytywne myślenie. Zaakceptuj siebie i bądź tym, kim chcesz być.

79,70 zł
59,78 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,92 zł

6 osób kupiło
10
Zamki, dwory i pałace - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki, dwory i pałace
Dostępny
138 szt.

Połączenie przewodnika i albumu W tej publikacji zdjęciom towarzyszą opisy, lecz miejsce liczb i dat zajęły emocje i przeżycia. Znajdziesz tu minimum informacji potrzebnych, by lepiej zrozumieć niezwykłość tych budowli, i obraz, w którym zakląłem chwilę zachwytu. „W trudnym wyborze obiektów kierowałem się prostą zasadą – co chciałbym zobaczyć ponownie, gdzie chciałbym wrócić? Wybierz się w tę podróż razem ze mną! Wsłuchajmy się w szepty historii. To one są w tych miejscach najpiękniejsze”. – Mikołaj Gospodarek Mikołaj Gospodarek – fotograf, dziennikarz i podróżnik. Ukończył studia na Wydziale Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Zawodowo zajmuje się utrwalaniem na fotografiach piękna krajobrazów. Od niedawna także opisuje miejsca niezwykłe w Polsce, na które natknął się podczas wieloletnich podróży. Jego celem było i jest jednak opisywanie świata nie słowami, a obrazami.

99,90 zł
73,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

5 osób kupiło
11
Jak mieć w życiu frajdę. Rozmowy Kasi Stoparczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak mieć w życiu frajdę. Rozmowy Kasi Stoparczyk
Dostępny
4 szt.

Kamil Stoch padł na kolana w błoto, by poprosić ukochaną kobietę o rękę. Martyna Wojciechowska wskoczy z tobą w kałużę, a jak trzeba będzie, to raz jeszcze spojrzy na nas z dachu świata. Krzysztof Hołowczyc wciska gaz do dechy, by kolejny raz otrzeć się o szaleństwo. Tomasz Stańko opowiada w swoim ostatnim w życiu wywiadzie, jak gubił kapelusze, by mieć frajdę z kupowania nowych. Jerzy Pilch z dziką radością gromadził ołówki, a potem upychał je po szufladach. Franciszek Pieczka zawsze nosi przy sobie słodkie wafelki. Magda Umer zapomina o całym świecie, kiedy wnuki wyciągają z szuflady klocki. Józef Hen robi literackie psikusy tym, których uwiecznia w swoich książkach. Lech Janerka kupuje emaliowane sowy. Wzruszające, pełne humoru i wspomnień rozmowy z gośćmi audycji „Myślidziecka 3/5/7” stały się inspiracją do powstania książki, wzbogaconej o dotąd nieznane wypowiedzi wielkich osobowości. Czy dzieciństwo może dać ci taką siłę, jaką dało bohaterom książki? A może jest tajemnicą ich sukcesu? Katarzyna Stoparczyk – dziennikarka, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych. Stworzyła kultową radiową audycję Dzieci wiedzą lepiej, współtworzyła także format telewizyjny Duże Dzieci. Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
12
Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków!
Dostępny
80 szt.

Kapitan Kiwi zna doskonale wszystkie rodzaje lęku – i to z własnego doświadczenia! Dlatego pewnego dnia postanawia zostać nieustraszonym pogromcą strachów. Tylko ON potrafi poskromić przerażający odpływ wanny, obłaskawić ruchome schody i przeprowadzić małe kaczuszki przez ruchliwą ulicę. Gdy lęki nie pozwalają ci spokojnie zasnąć – wezwij Kapitana Kiwi, a ON z pewnością potrzyma cię za rękę! O serii: Poznaj superbohatera Kiwiego! Ten mały ptaszek o wielkim sercu pomoże wszystkim dzieciom uporać się z przeróżnymi lękami. Kiwi znajdzie sposób na strach przed ciemnością, burzą, myciem głowy czy wymyślonymi stworkami. Zabawny rymowany tekst autorstwa Barbary Supeł (seria „Jadzia Pętelka”) oraz piękne ilustracje Agaty Dobkowskiej (seria „Dobre Miastko”) sprawią, że dziecięce lęki odejdą w niepamięć. Książka jest idealnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o strachu.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
13
Jujutsu Kaisen. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jujutsu Kaisen. Tom 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Badający sprawę morderstwa z udziałem klątwy Itadori spotyka Junpeia, który był świadkiem tego zdarzenia. Nastolatkowie bardzo szybko znajdują wspólny język. Niestety Junpei został wcześniej omamiony przez sprawcę zabójstwa – przeklętego ducha o imieniu Mahito, który zamierza go wykorzystać przeciwko Itadoriemu. Niczego nieświadomy chłopak daje się sprowokować…

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
14
Biblia Maluszka. Ponadczasowe historie biblijne dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Maluszka. Ponadczasowe historie biblijne dla najmłodszych
Dostępny
20 szt.

Czas na opowieści biblijne! Oto ponadczasowe historie biblijne dla małych czytelników. Kolorowe ilustracje i prosty tekst sprawiają, że książka jest idealna dla najmłodszych czytelników. Dzieci pokochają swoją pierwszą obrazkową Biblię z rączką, dzięki której książkę można ze sobą wszędzie zabrać!

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

3 osoby kupiły
15
Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących k...
Dostępny
80 szt.

„Wiele lat temu nieopodal promenady w nadmorskim Ayvalıku zobaczyłam sprzedawcę ubranego w strój nawiązujący do czasów osmańskich. Jego wózek wieńczyło okrągłe metalowe naczynie, podzielone na pięć równych trójkątów. Każdy z nich wypełniała gęsta substancja innego koloru. Gdy podeszłam bliżej, Turek bez pytania chwycił w dłoń patyk i zaczął rytmicznie nawijać na niego tajemniczy produkt. Nakładając kolejne warstwy, wnet stworzył barwny lizak, który wręczył mi z uśmiechem na twarzy. Do wyprodukowania tego przysmaku używa się kilkudziesięciu rodzajów roślin i przypraw, na czele z czarnuszką, pieprzem, kardamonem, cynamonem, mastyksem, szafranem i wanilią”. – Agnieszka Maury Ta książka to subiektywny obraz Turcji, uzupełniony wspomnieniami autorki, licznymi anegdotami i ciekawostkami o współczesnej tureckiej codzienności. Dowiemy się z niej, gdzie w Stambule znaleźć najlepszy hummus, dlaczego słowo kader rozpala wyobraźnię Turków oraz dlaczego w podróż do regionu Kapadocji warto zabrać narty. Nie brak tu także dobrych rad – na przykład takich, które pomogą ustrzec się przed „złym spojrzeniem”, źle zaparzoną kawą czy sztuczkami pucybutów. Agnieszka Maury – dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka bloga www.stykkultur.pl. Zawodowo związana z branżą koncertową, łączy podróżniczą pasję z miłością do muzyki. Od ponad ośmiu lat pisze i opowiada o Turcji – kraju, w którym niegdyś mieszkała i który od blisko dekady przemierza w każdej wolnej chwili wzdłuż i wszerz.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

3 osoby kupiły
16
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów
Dostępny
218 szt.

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych mężczyzn, przeprowadzone w latach 1985–1987. Masowe zatrzymania, przesłuchania, zbieranie haków, nakłanianie do współpracy, przemoc. Złamane życia nie mają znaczenia. Nazywani „zboczeńcami”, „odmieńcami”, „chorymi” – mężczyźni, których nikt nie szanował i których wielu chciało zniszczyć. Ich prześladowania nie zaczęły się w latach osiemdziesiątych. Na dużą skalę inwigilowano ich już od początku PRL. Musieli wypracować strategię przetrwania w systemie powszechnej nagonki. Nauczyć się żyć pomiędzy tymi, którzy ich okradają, szantażują i zabijają, a państwem, które chce ich policzyć i wykorzystać do własnych celów. Wreszcie zmierzyć z lękiem przed nowym nieznanym zagrożeniem – AIDS. Jaki był faktyczny cel akcji „Hiacynt”? Ile osób przesłuchano i ile teczek powstało? Czy nadal istnieją i gdzie zostały złożone? Czy akcja naprawdę objęła wszystkich homoseksualistów, a może ktoś w tej grupie był chroniony? Remigiusz Ryziński we wstrząsającym reportażu Hiacynt szuka odpowiedzi na te pytania i zastanawia się, czy wraz ze schyłkiem lat osiemdziesiątych machina pogardy i nienawiści na pewno się zatrzymała.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
17
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim, wydanie 2
Dostępny
44 szt.

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego uniwersytetu. Według ustaleń Departamentu Sprawiedliwości, badającego sytuację w Missouli, w latach 2008–2012 tamtejsza policja skierowała do prokuratury sto czternaście zgłoszeń dotyczących przemocy seksualnej. Prokuratura zdecydowała się wystąpić z aktem oskarżenia jedynie w czternastu przypadkach. Według prawa Montany wyrok za gwałt to maksymalnie sto lat więzienia, minimalnie – dwa lata, jednak w hrabstwie Missoula osoby uznane za winne gwałtu często w ogóle nie były posyłane za kratki. Dopiero medialna burza spowodowała zmianę sytuacji, ale ujawniła też, że problem dotyczy nie tylko tego miasteczka. Opisując to, co wydarzyło się w Missouli, Krakauer pokazuje, jak niewydolny jest system, który zamiast chronić ofiary, często umacnia niebezpieczne stereotypy. Opinia publiczna zaś zbyt często staje po stronie sprawców.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
18
Dekameron - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekameron
Dostępny
24 szt.

Dekameron jest dziełem włoskiego pisarza epoki renesansu Giovanniego Boccaccia, należącym do światowego kanonu literatury pięknej. W 1348 roku, grupa młodych florentyńczyków, kobiet i mężczyzn, opuszcza wspólnie miasto w obawie przed epidemią dżumy. Spędzają oni dziesięć dni w pięknym majątku na wsi, gdzie dla zabicia czasu, oddają się wyrafinowanej rozrywce polegającej na opowiadaniu historii na zadane tematy. Pierwszego dnia głównym tematem są ludzkie przywary; drugiego - nieprawdopodobne historie, których bohaterowie spełniają swoje marzenia wbrew przeciwnościom losu; trzeciego - spryt i przygody miłosne mnichów, pustelników i zakonnic; czwartego - nieszczęśliwa miłość; piątego - romanse, które zaczynały się bez wzajemności, a kończyły upragnionym małżeństwem; szóstego - dowcipne anegdoty; siódmego - zdrady małżeńskie; ósmego - miłość i pieniądze; dziewiątego - sytuacje, w których warto wyrzec się miłości; dziesiątego - szlachetne czyny. W ten sposób powstaje sto opowieści zapisanych w formie niezależnych od siebie nowel, które dają niezwykle cenny obraz życia i obyczajów ludzi z epoki włoskiego Renesansu. Z jednej strony wyłania się z nich z świadectwo czasów niezwykle frywolnych, miłujących życie pełne emocji i doznań zmysłowych, natomiast z drugiej strony, wszechobecny okazuje się podziw dla inteligencji czy to w postaci sprytu, czy wyrafinowanego poczucia humoru, czy też zamiłowania do sztuki i filozofii. Dekameron, który w centrum swoich barwnych opowieści stawia zawsze człowieka z jego doświadczeniami, problemami i dylematami, stał się zwiastunem humanizmu i wywarł ogromny wpływ na rozwój literatury europejskiej. Zawiera wybrane opowiadania. Lektura dla szkół średnich.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
19
Varahtelija, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Varahtelija, CD
Oranssi Pazuzu, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Saturaatio 2.Lahja 3.Värähtelijä 4.Hypnotisoitu Viharukous 5.Vasemman Käden Hierarkia 6.Havuluu 7.Valveavaruus

56,90 zł
52,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,55 zł

2 osoby kupiły
20
Ustawa o gospodarce nieruchomościami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Dostępny
14 szt.

Stan prawny: październik 2021 r.Książka zawiera: Ustawę o gospodarce nieruchomościami, 15 rozporządzeń, Indeks rzeczowy.Seria „Twoje Prawo” zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

2 osoby kupiły
21
Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w PRL-u - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w...
Dostępny
1043 szt.

Co oznaczała tajemnicza „jedynka” na pudełkach? Kto wymyślił sklep samoobsługowy i jak pojawienie się supersamów w Polsce wpłynęło na wygląd opakowań? Kto zbierał papierki po cukierkach, opakowania po czekoladach albo ustawiał na meblościance piramidy z puszek po napojach? Któż z nas nigdy nie kupił kawy czy landrynek ze względu na puszkę, która będzie miłą dekoracją? Albo kto podczas zjadania czekoladek nie rozważał, czy w pudełku po bombonierce schowa listy czy wstążeczki? Grafika i forma niektórych powojennych opakowań dziś budzi ogromny sentyment. Przywołuje wspomnienie smaku, zapachu, wyjątkowych chwil. Ówczesne opakowania projektowali rodzimi artyści graficy. Ich nazwiska czasem są znane – to malarze, plakaciści, graficy warsztatowi – a czasem brzmią obco. Twórcy opakowań rzadko mieli okazję sygnować swoje projekty, bo czy ktoś zwróciłby uwagę na podpis na pudełku, kopercie płyty czy etykiecie? Katarzyna Jasiołek przekopała się przez tony opakowań. Wszystko po to, by znaleźć odpowiedzi na serię pytań. Kto projektował najlepsze opakowania? Dlaczego słoiki i etykiety dyskwalifikowały nasze towary na zachodnich rynkach? Jak wyglądał skup opakowań i kto mógł liczyć na to, że jego pudełko czy butelka trafi na wystawę w galerii? I czy PRL naprawdę był szary?

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
22
Dziewięć twarzy Nowego Orleanu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięć twarzy Nowego Orleanu, wydanie 2
Dostępny
67 szt.

Dziewięć twarzy Nowego Orleanu to wielogłosowa biografia miasta olśniewającego i surrealistycznego, ale też zgnębionego, przez które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dwukrotnie przetoczyły się huragany – Betsy i Katrina. Te dwa uderzenia żywiołu niczym klamra spinają opowieści dziewięciu niezwykłych bohaterów: milionera, króla i królowej karnawału, emerytowanego fachowca od napraw torowisk, transpłciowej właścicielki baru, grającego jazz koronera, poszukującej miłości samotnej matki, białego gliniarza z Lakeview i czarnego kryminalisty z Goose. Ich głosy tworzą kalejdoskopowy portret barwnego miasta.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
23
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii
Dostępny
1 szt.

Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii to jedna z książeczek opisujących najróżniejsze zawody w serii książek dla dzieci „Mądra Mysz”.Do lekarza weterynarii trafiają różne zwierzęta jest piesek i królik, a na wyjazdach na wieś owieczka i konik. W gabinecie zawsze dużo się dzieje. Na szczęście z pomocą przychodzi nieoceniona pani doktor, która wszystko wyjaśni.„Mądra Mysz” to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody; książki, tak jak niniejsza Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii. Kwadratowe książki dla ciekawych świata maluchów to też cykl pełen technicznych szczegółów Maszyny i pojazdy. Coś dla siebie znajdą także wielbiciele historii w tomikach prezentujących świat dawniej i dziś.Podseria książeczek o zawodach cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że wśród opisanych profesji czytelnicy znajdą nie tylko tradycyjne zawody, jak strażak czy policjant. Opisane zostały też zawody budzące ciekawość, jak śmieciarz czy kolejarz, ale i rzadziej spotykane, jak energetyk czy baletnica. Przystępne opisy, merytoryczne szczegóły i pełne detali ilustracje usatysfakcjonują najbardziej dociekliwe dziecko!

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
24
Starożytne dzieje Wiślan i Polan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starożytne dzieje Wiślan i Polan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Nowe poszukiwania korzeni naszego narodu i państwa prowadzą nas przez skomplikowane ścieżki prehistorii – od późnej epoki lodowcowej po wczesne średniowiecze. Wędrujemy z autorami po gorącej krainie dorzecza Eufratu i Tygrysu – ojczyźnie rolnictwa i udomowienia zwierząt, które dotychczas hodujemy w naszych wsiach. Wędrujemy na wschód aż do Indii i Azji centralnej, i na zachód do Hiszpanii. Jesteśmy świadkami narodzin ludów, które po wielu historycznych przygodach stworzyły Europę, jaką mamy dzisiaj. A przede wszystkim – obserwujemy narodziny naszego narodu i naszego Państwa. Podstawą rekonstrukcji jest dla autorów interpretacja różnych źródeł historycznych, w tym archeologicznych. Jednak nie wszystkie momenty dziejowe da się odczytać jednoznacznie z zachowanych źródeł – w tych przypadkach autorzy zapraszają Czytelnika do sfery hipotez, w której historyczną wyobraźnią uzupełniają historyczną wiedzę. A więc jest to opowieść dla każdego czytelnika, któremu bliska jest historia Polski oraz dla tych, którzy poszukują nowych interpretacji.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
25
Spawanie gazowe i cięcie tlenowe. Podręcznik dla spawaczy i personelu nadzoru spawalniczego (wyd. 2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spawanie gazowe i cięcie tlenowe. Podręcznik dla spawaczy i personelu ...
Dostępny
69 szt.

Spawanie gazowe i cięcie tlenowe jest nowoczesnym podręcznikiem adresowanym do spawaczy i personelu nadzorującego prace spawalnicze oraz innych osób, zajmujących się spawalnictwem i podnoszących swoje kwalifikacje w różnych formach kształcenia ustawicznego. Podręcznik składa się z 12 rozdziałów tematycznych: 1. Wiadomości ogólne o metodzie spawania gazowego i cięcia tlenowego oraz o procesach pokrewnych. 2. Zastosowanie metody spawania gazowego i procesów pokrewnych. 3. Stanowisko do spawania gazowego i cięcia tlenowego. 4. Urządzenia i osprzęt do spawania gazowego i cięcia tlenowego. 5. Metalurgia procesu spawania gazowego. 6. Spawalność materiałów podstawowych stosowanych w procesach spawania. 7. Materiały dodatkowe do spawania gazowego. 8. Zastosowanie gazów technicznych do spawania gazowego i cięcia tlenowego. 9. Ogólne zasady technologii spawania gazowego. 10. Cięcie tlenowe i żłobienie oraz inne procesy płomieniowe. 11. Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas spawania gazowego i cięcia tlenowego. 12. Bezpieczeństwo pożarowe podczas spawania gazowego, cięcia tlenowego oraz procesów pokrewnych.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
26
Król Edyp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Edyp
Dostępny
22 szt.

Król Edyp jest antyczną tragedią grecką napisaną przez Sofoklesa około 430 roku przed naszą erą. Ta sztuka licząca ponad dwa tysiące lat należy do kanonu literatury światowej. Jej tematem jest bezsilność człowieka wobec fatum. Edyp, król Teb, pragnie żyć w zgodzie z prawami ludzkimi i boskimi. Kiedy w jego mieście wybucha zaraza, idzie po objawienie do wyroczni delfickiej. Okazuje się, że musi odnaleźć i ukarać zabójcę poprzedniego króla, Lajosa, aby uratować miasto. W miarę odkrywania prawdy dowiaduje się, że ciąży na nim klątwa, od której nie można się uwolnić. To on nieświadomie zabił swojego ojca, a następnie ożenił się z własną matką, Jokastą. W pokucie za niewybaczalne przewinienia, jakimi są ojcobójstwo i kazirodztwo, Edyp oślepia się i opuszcza Teby wraz z córkami Antygoną i Ismeną. Lektura w szkole średniej

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
27
Gutenberg GRANNA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gutenberg GRANNA
Granna
Dostępny
57 szt.

Gutenberg to średniej ciężkości strategiczna gra planszowa. Podczas rozgrywki gracze za pomocą licytacji skupią się na gromadzeniu ograniczonych surowców, by realizować zamówienia klientów. Drukowane księgi można dodatkowo uszlachetnić, by otrzymać dodatkowe punkty sławy. W trakcie gry gracze będą również rozwijać swoje umiejętności drukarskie i rozwijać maszynerię w naszej Drukarni.

229,00 zł
217,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,45 zł

1 osoba kupiła
28
Iliada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iliada
Dostępny
29 szt.

Iliada jest najstarszym utworem literatury greckiej i europejskiej i należy do ścisłego kanonu literatury światowej. Utwór powstał najprawdopodobniej w VIII wieku przed naszą erą i stał się wzorem dla gatunku eposu heroicznego w literaturach europejskich. Iliada napisana została wierszem, a jej konstrukcja charakteryzuje się złożoną wielowątkową fabułą,składającą się z kunsztownie przeplatających się epizodów. Tematem utworu jest z jednej strony wojna trojańska, a z drugiej dziewięć gniewów Achillesa, uosabiającego ideał rycerza i bohatera archaicznej cywilizacji w starożytnej Grecji. Poszczególne wątki wojny trojańskiej: przybycie Greków pod Troję, dzieje konfliktu, opis scen batalistycznych i pokojowych, wreszcie narodziny życia politycznego w obozie Greków, splatają się z historią Achillesa. Ten gniewny wódz Myrmidonów wydaje się być niezastąpionym wojownikiem wyrastającym do roli króla wszystkich królów greckich, a jednak nie potrafi pokonać Priama i podbić Troi. Jego śmierć mówi o upadku pierwszego ideału ludzkiego życia opartego na miłości i gniewnej walce o sprawiedliwość. Tryumfuje nie szlachetny rycerz a Ulisses ? nowy typ bohatera, uosobienie sprytu i podstępności. Iliada jest, obok Biblii, utworem, który zainspirował i nadal inspiruje największą liczbę badaczy literatury, filologów, filozofów, historyków, a także artystów tworzących dzieła sztuki w malarstwie, muzyce, literaturze czy kinematografii. Lektura dla szkół średnich

18,50 zł
13,99 zł

Rabat 24,4%
oszczędzasz 4,51 zł

2 osoby kupiły
29
Zofia Posmysz. Szrajberka. 7566. Auschwitz 1942-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zofia Posmysz. Szrajberka. 7566. Auschwitz 1942-1945
Dostępny
50 szt.

Zofia Posmysz to urodzona pisarka. To również osoba o najwyższych standardach etycznych. W latach 1942–1945 była więźniarką Auschwitz-Birkenau. Od 1943 – do opuszczenia obozu w Marszu Śmierci – pracowała jako szrajberka w kuchni i magazynie. Każdą przerwę w pracy i momenty nieuwagi kapo Zofia Posmysz wykorzystywała na pisanie wierszy. Ta dziewczęca poezja – inspirowana twórczością polskich skamandrytów – wyrażała bolesne pragnienie wolności, miłości i bliskości rodziny. Był w tych wierszach krzyk, ale również wyciszenie i źródło siły.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
30
W stronę integracji cienia. Kobiecy foto-rytuał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę integracji cienia. Kobiecy foto-rytuał
Dostępny
29 szt.

Do pomysłu art book i jego tytułu zainspirowały mnie pojęcia cienia oraz konfrontacji z cieniem pochodzące z koncepcji indywiduacji autorstwa Carla Gustava Junga. Posłużyły mi one jako metafory spotkania z tym, co kobiece, ale w naszej kulturze niechciane, przemilczane, wręcz wyklęte. Żywię głęboką nadzieję, że perspektywa, którą tu proponuję, czyli oddanie kobietom ich ciała bez przymusu kwestionowania niektórych jego cech, umożliwi im pełniejsze odczuwanie siebie i zwiększy swobodę ekspresji. Pozwoli też odzyskać prawo do stanowienia swojego wizerunku – odblokuje stłumioną energię. Choć książka jest integralną częścią pracy doktorskiej powstałej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, może z powodzeniem funkcjonować samodzielnie jako artystyczny album. „Aleksandra Młynarczyk-Gemza w przewrotny sposób wykorzystuje scenariusz sesji fotograficznej, aby stworzyć pogłębiony i niebanalny portret współczesnej kobiety. W rezultacie powstała książka dokumentująca proces »uwalniania spod władzy spektaklu«. Artystka fotografuje bowiem modelki odrzucając wzorce znane z magazynów mody. W zamian za to, inspiruje się pracami Man Raya i Nobuyoshi Arakiego, ale też Cindy Sherman, Diane Arbus i Cladue Cahun. Oddaje też swoim bohaterkom głos, a ich wypowiedzi odsłaniają dramatyczne, zwykle przemilczane, aspekty kobiecego losu. Książka rodzi empatię i uświadamia, jak dużo było dotychczas ukryte.” – dr hab. Bartłomiej Dobroczyński, prof. UJ Aleksandra Młynarczyk-Gemza (ur. 1988) – artystka multimedialna, fotografka, performerka. Pochodzi z ziemi żywieckiej, od 2008 mieszka i pracuje w Krakowie. Absolwentka tamtejszego Wydziału Malarstwa ASP im. Jana Matejki oraz doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN. Odbyła liczne staże w galeriach sztuki współczesnej (m.in. w Pałacu Sztuki Współczesnej Galerii Narodowej w Pradze). Po studiach związana ze środowiskiem twórczym Fundacji Razem Pamoja i Kraków Art House. W swoich intermedialnych projektach chętnie przyjmuje perspektywę arteterapeutyczną. Przez ostatnie trzy lata skupiona na cyklu fotograficznym przedstawiającym alternatywne portrety kobiet. Laureatka Nagrody Obraz Roku na II Krakowskim Salonie Sztuki 2019, stypendystka Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

1 osoba kupiła
31
Sztuka w czasach populizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
32
Pisak metaliczny biały + srebrny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisak metaliczny biały + srebrny
Titanum
Dostępny
9 szt.

Pisaki metaliczne 2 kolory białysrebrny

11,99 zł
1 osoba kupiła
33
Fizjoterapia w chorobach układu oddechowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizjoterapia w chorobach układu oddechowego
Dostępny
150 szt.

Głównym celem tej książki jest zwrócenie uwagi na znaczenie leczenia usprawniającego w chorobach dróg oddechowych oraz przybliżenie modelu postępowania usprawniającego u chorych z patologiami układu oddechowego.

75,00 zł
1 osoba kupiła
34
Pieniądze edukacyjne z akcesoriami, Euro, 482841 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze edukacyjne z akcesoriami, Euro, 482841
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Zalety produkty: zabawowe pieniążki banknoty i monety pozwolą dziecku poznać nominały pieniężne obowiązujące w Unii Europejskiej, dzięki pieniążkom dziecko może pobawić się w bank, sklep, może dokonywać swoich pierwszych pieniężnych inwestycji. Zestaw pieniążków idealnie nadaje się do uzupełnienia zabawkowych kas sklepowych czy zabawy w Supermarket! Zawartość zestawu: banknoty o nominałach 100, 50, 20,10 Euro, monety 20 i 10 Eurocentów, karta kredytowa. Wymiary produktu: 18.0x30.0x3.0 cm, wymiary opakowania: 18.0x30.0x3.0 cm.

8,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
35
Czas drogi. Pieszo do Konstantynopola. Z Hoek van Holland nad środkowy Dunaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas drogi. Pieszo do Konstantynopola. Z Hoek van Holland nad środkowy...
Dostępny
51 szt.

W grudniu 1933 roku osiemnastoletni Patrick Leigh Fermor samotnie wyrusza pieszo przez Europę do Konstantynopola. Postanawia żyć jak tramp, pielgrzym lub wędrowny uczony. Nocuje w przytułkach, klasztorach, stodołach, ale także dzięki szczęśliwym trafom – w zamkach i pałacach. Przede wszystkim jednak maszeruje z wierszami Horacego w plecaku. Czas drogi to błyskotliwa relacja z przygód, które spotkały autora podczas niezwykłej wędrówki. Obejmuje wspomnienia z trasy przez Niderlandy do granicy Węgier. Fermor przemierza teutońskie krainy ku słowiańszczyźnie, idzie przez gotycką północ, mija przyczółki imperium rzymskiego – w górę Renu i w dół Dunaju – prosto do serca starych Bałkanów i pobizantyjskich krain. Od początku wyprawy do publikacji oryginału Czasu drogi minęły czterdzieści cztery lata. W międzyczasie autor był kochankiem rumuńskiej księżniczki, wziął udział w szarży królewskiej kawalerii w Grecji, skacząc ze spadochronem, wylądował na zajętej przez Niemców Krecie i wspierał partyzantów. Po wojnie stał się największym żyjącym podróżopisarzem w Wielkiej Brytanii. „Kiedy po raz pierwszy przeczytałem Czas drogi, poczułem go w nogach. Mówił do moich podeszew. Współbrzmiał z tym, co po niemiecku nazywa się Sehnsucht: pragnieniem lub tęsknotą za nieznanym i tajemniczym. Zmusiło mnie to do wstania i marszu – aby przeżyć przygodę. – Robert Macfarlane Fragment: „Czułem się okropnie. Często bywałem pijany i dobry humor doprowadził mnie już nieraz do pochopnego zachowania; ale jeszcze nigdy do tak podłej katalepsji. W Jugendherberge mój plecak uprzątnięto z zasłanego i niewykorzystanego łóżka. Dozorca wskazał na szafkę, ale była pusta. Zawołał posługaczkę, lecz ona powiedziała, że jedyny plecak, jaki widziała w całym budynku, opuścił go z samego rana na plecach jedynego nocnego lokatora… Co?! Czy był nim cętkowany młody mężczyzna? Uzupełniłem swój kulawy niemiecki kilkoma gestami, jakbym był puentylistą. Tak, miał pryszcze; pickeliger Bua. Przeraziłem się. Początkowo następstwa nie mieściły mi się w głowie, były zbyt duże. Na chwilę wszystkie inne myśli wyparła utrata dziennika. Te tysiące linijek, kwieciste opisy, moje pensées, filozoficzne wzloty, rysunki i wiersze! Wszystko stracone?” Patrick Leigh Fermor (1915–2011) – brytyjski pisarz, żołnierz, erudyta i podróżnik. Wsławiony wybitną rolą w greckim ruchu oporu podczas II wojny światowej. W 2004 roku pasowany na Rycerza Kawalera przez Elżbietę II. W Polsce wydano dwie jego książki: Mani. Wędrówki po Peloponezie (2013) oraz Czas milczenia (2015). Czas drogi to pierwsza część trylogii o pieszej wędrówce przez przedwojenną Europę do Konstantynopola. Książka została opublikowana w 1977 roku. Opowieść o kolejnych etapach podróży kontynuowana jest w tomie Between the Woods and the Water (Pomiędzy borem a wodą), a następnie dobiega końca w tomie The Broken Road (Przerwana droga) wydanym po śmierci autora. Dzieła Fermora uznawane są za klasykę literatury podróżniczej. Sławie jego książek dorównuje popularność postaci autora. Wielbiciele Fermora kultywują wspomnienie o jego urodzie, fantazji, życzliwości, erudycji oraz niespotykanej pamięci.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
36
Ania z Zielonego Wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania z Zielonego Wzgórza
Dostępny
13 szt.

Maryla i Mateusz Cuthbertowie postanowili zaadoptować sierotę. Myśleli o chłopcu, który z czasem pomoże w pracach na gospodarstwie. Sierociniec jednak wysłał im dziewczynkę. W pierwszej chwili rodzeństwo uznało, że szczupła, by nie powiedzieć wątła, dziecina o rudych włosach na nic się na ich farmie nie zda. Od kiedy jednak Ania przekroczyła próg domu Cuthbertów, życie na Zielonym Wzgórzu zaczęło się przecudownie zmieniać. Mijały dni, a Maryli i Mateuszowi coraz trudniej było sobie wyobrazić Zielone Wzgórze bez Ani. Ania z Zielonego Wzgórza należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Lektura dla klasy VI

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
37
Auto ciężarowe Kontener Met Akc 47x19x13 Mc 12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto ciężarowe Kontener Met Akc 47x19x13 Mc 12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

229,90 zł
172,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 57,47 zł

1 osoba kupiła
38
Zawieszka prezentowa kartonowa kreda 45x75mm 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka prezentowa kartonowa kreda 45x75mm 10szt
Titanum
Dostępny
16 szt.

Zawieszka prezentowa kartonowa kredowa 45x75mm otwór 3mm grubość kartonu 0,25mm 10szt.

7,99 zł
1 osoba kupiła
39
Disney Princess. Magiczny zamek księżniczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Princess. Magiczny zamek księżniczek
Hasbro
Dostępny
14 szt.

To największy zestaw dla prawdziwych fanek księżniczek Disneya. Otwórz drzwi do zamku, aby odkryć 6 wspaniałych pokoi, w tym łazienkę z wanną i umywalką, sypialnię z łóżkiem i toaletką, kuchnię z kuchenką oraz jadalnię ze stołem i krzesłami. Domek dla lalek ma 122 cm i posiada spektakularne efekty świetlne i dźwiękowe. Okno na piętrze rozświetla się i możemy usłyszeć dźwięki, dzieci mogą sobie wyobrazić księżniczki Disneya oglądające pokaz sztucznych ogni. Zestaw zawiera również 29 akcesoriów, takich jak: stół, 2 krzesła, łóżko, wannę, umywalkę, toaletkę z lustrem, widelce, łyżki, czajniczek, filiżanki, talerze, grzebień i inne, które pomogą ożywić dziecięcą wyobraźnię. Jest także sofa, która zamienia się w huśtawkę ogrodową na zewnątrz zamku oraz kuchenka ze zmieniającą się płytą grzewczą. Dzięki swoim rozmiarom, meblom, akcesoriom ten domek dla lalek jest świetnym prezentem dla dziewczynek w wieku 3 lat i starszych. Zestaw ma dużo miejsca do zabawy, a pokaz świetlny dodaje magii i inspiruje wyobraźnię! Zawartość i cechy zestawu: • efekty świetlne i dźwiękowe – pokaz sztucznych ogni z muzyką, • 6 pokoi, • 3 piętra, • na parterze: drzwi wejściowe, kuchnia z kuchenką, jadalnia ze stołem i krzesłami, huśtawka ogrodowa, • na pierwszym piętrze: łazienka z wanną i umywalką, sypialnia z łóżkiem i toaletką, • na drugim piętrze: salon, • zakręcone schody prowadzące na piętro, • 29 akcesoriów, m.in.: stół, 2 krzesła, kuchenka, łóżko, wanna, umywalka, toaletka z lustrem, wieszak stojący, widelce, łyżeczki, talerze, filiżanki, czajniczek, ciasto, sofa zamieniająca się w huśtawkę ogrodową i inne. Lalki nie znajdują się w zestawie.

1 002,90 zł
902,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 100,29 zł

1 osoba kupiła
40
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju, wydanie 2
Dostępny
53 szt.

„Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność” – mówi o rodakach José Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty kontynentu. Choć ten kraj zajmuje powierzchnię niewiele większą od Grecji i mieszka w nim zaledwie trzy i pół miliona ludzi, istotnie różni się od sąsiadów. Stabilny politycznie i ekonomicznie, nie przystaje do niemal żadnych europejskich stereotypów o Ameryce Łacińskiej. To jedno z najbardziej laickich państw świata. Jako pierwsze całkowicie zalegalizowało uprawę i spożycie marihuany, pary jednopłciowe mogą tu adoptować dzieci, a prostytutki płacą składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy uczeń dostaje od państwa laptop, emeryt – tablet, a imigrant i uchodźca, nawet były więzień Guantanamo – szansę na nowe życie. Wyhoduj sobie wolność to reporterska opowieść o niezwykłym eksperymencie społecznym i otwarte pytanie o granice dla marzycieli i wizjonerów, próbujących wykuwać nowy, lepszy świat.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

1 osoba kupiła
41
Post przerywany - prawidłowe i bezpieczne stosowanie. Obniżenie cholesterolu, wzmocnienie układu odpornościowego i pozbycie się nadwagi dzięki odpowiedniej diecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Post przerywany - prawidłowe i bezpieczne stosowanie. Obniżenie choles...
Dostępny
49 szt.

Badania naukowe potwierdzają, że lecznicze głodówki nie tylko ułatwiają odchudzanie, ale też poprawiają ogólny stan zdrowia. Sprzyjają usuwaniu toksyn z organizmu, wzmacniają układ odpornościowy, zmniejszają ryzyko cukrzycy, a także redukują tłuszcz brzuszny i hamują rozwój nowotworów. Dają również dobre rezultaty jako dieta przeciwzapalna. Czytając tę książkę, dowiesz się, jak stosować post przerywany 16/8 i zasady zdrowego odżywiania, które podniosą jakość twojego życia. Dzięki tej prostej, ale skutecznej terapii znajdziesz odpowiedź na pytanie – jak szybko schudnąć i zachować sprawność fizyczną przez długie lata. Post przerywany – bez wyrzeczeń, z korzyścią dla zdrowia.

64,60 zł
47,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,44 zł

1 osoba kupiła
42
Kocha... nie kocha... Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocha... nie kocha... Tom 2
Dostępny
1 szt.

Yuna zakochuje się po raz pierwszy od czasów księcia z dziecięcych bajek. To Rio, ale on darzy uczuciem Akari, choć nie może powiedzieć o tym swojej wybrance. Chłopak zdradza Yunie cenny sekret, przez co bohaterka stwierdza, że też nie powinna ukrywać przed nim swoich uczuć. Nieśmiała dziewczyna powoli się zmienia. Widząc to, Akari również postanawia zbliżyć się do kogoś, kto się jej podoba.

22,99 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
43
Balony z nadrukiem Hello Summer - 12" - 6 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony z nadrukiem Hello Summer - 12" - 6 szt.
BELBALL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

7,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
44
Will - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Will
Dostępny
244 szt.

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada szczerze o swoim życiu i dzieli się tym wszystkim, co pozwoliło mu zrozumieć, że pielęgnowanie więzi międzyludzkich jest równie ważne, co poczucie szczęścia płynącego z własnego wnętrza i satysfakcja z sukcesów zawodowych. To także książka, która pozwala poznać ze szczegółami przebieg jednej z najbardziej niesamowitych karier w świecie muzyki i filmu. To nie tylko pasjonująca opowieść o metamorfozie Willa Smitha z dziecka dorastającego w zachodniej Filadelfii w czołową gwiazdę rapu swoich czasów, a następnie w jednego z najpopularniejszych aktorów w historii Hollywood. To o wiele więcej. Will Smith miał wszelkie powody, by uważać, że osiągnął w życiu sukces: nie tylko zrobił oszałamiającą karierę, wspinając się na sam szczyt świata rozrywki – wprowadził tam także całą swoją rodzinę. Tyle tylko, że jego bliscy wcale nie byli tym zachwyceni: czuli się jak gwiazdy w cyrku Willa, odgrywając przez siedem dni w tygodniu role, o które wcale nie prosili. To pokazało, że Will musi się jeszcze wiele nauczyć. Autobiografia Willa Smitha, napisana z pomocą Marka Mansona, autora sprzedanego w milionach egzemplarzy bestsellera Subtelnie mówię F*ck!, to owoc procesu poznawania samego siebie i odkrywania możliwości własnej woli; to opowieść o tym, co można dzięki niej osiągnąć i od czego można się dzięki niej uwolnić. To historia człowieka, któremu udało się zapanować nad swoimi emocjami, napisana w taki sposób, by pomóc czytelnikowi okiełznać jego własne. Niewielu z nas będzie miało okazję doświadczyć ogromnej presji towarzyszącej publicznym występom na największych scenach świata. Wszyscy jednak możemy sobie wyobrazić, jak to, co napędza nas na pewnym etapie naszej życiowej drogi, może okazać się balastem, przeszkodą na późniejszych etapach życia. Połączenie uniwersalnej mądrości oraz fascynującego życiorysu Willa Smitha sprawia, że Will to książka wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju – zupełnie jak jej autor i główny bohater.

49,99 zł
39,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
45
Wszystko, co zawdzięczasz sobie. Jak odzyskać kobiecą siłę i pewność siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, co zawdzięczasz sobie. Jak odzyskać kobiecą siłę i pewność s...
Dostępny
80 szt.

Uwierz w siebie i powiedz o tej książce siostrze, przyjaciółce, koleżance... Czy ty także uważasz, że wiele dokonań w twoim życiu jest kwestią przypadku? Że twoje sukcesy nie są twoją zasługą, ponieważ po prostu udało ci się wstrzelić w okoliczności. Jeśli tak, być może również – jak większość kobiet – cierpisz na syndrom oszusta, czyli najbardziej skrajny rodzaj braku pewności siebie. My, kobiety, często wątpimy w swoje kompetencje, chociaż obiektywnie są one wysokie. Wiążą się z tym nieodłączne poczucie bycia wybrakowaną, permanentny lęk przed porażką... i przekonanie, że nie należy nas traktować poważnie. Choć może ci się wydawać, że brak pewności siebie masz niejako wbudowany, sprawa wcale nie jest przegrana. Nawet jeśli sądzisz, że jesteś niewiele warta, nawet jeśli wątpisz w siebie od dzieciństwa i żyjesz w strachu, że do ludzi wokół w końcu dotrze, jak mało potrafisz, możesz odnaleźć swoją siłę i nauczyć się doceniać siebie i swoje sukcesy. Przecież one wcale nie pojawiły się przypadkiem! Pisarka i dokumentalistka Élisabeth Cadoche oraz psychoterapeutka Anne de Montarlot napisały wyjątkowy poradnik, w którym umiejętnie pokazują, jak poradzić sobie z paraliżującym brakiem pewności siebie w kluczowych dla kobiet dziedzinach życia. Opisują źródła problemu i proponują konkretne wskazówki, jak działać, gdy niedostatek wiary we własne możliwości sprawia, że trudno ci ruszyć z miejsca. Ta książka pomoże ci określić, na jaki rodzaj niepewności cierpisz, nauczy cię kochać i doceniać samą siebie, akceptować swoje słabości i uczynić z nich swoją siłę, wychować pewne siebie córki, a przede wszystkim pozbyć się wrażenia, że jesteś gorsza od innych... i że za chwilę wszyscy się o tym dowiedzą. „Trzeba pozwolić sobie odnieść sukces, błyszczeć, być szczęśliwą. Ale to często pobożne życzenia. Poczucie, że nie ma się do tego prawa, nie ustępuje, ponieważ kobieta jest swoim najgorszym wrogiem. Obawa, że zostanie zdemaskowana i osądzona, utrzymuje ją w strefie komfortu: kobieta zakazuje sobie sukcesu i zamyka się w błędnym kole, które utrwala jej ograniczające przekonania” – fragment książki

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
46
Murarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Murarz
Dostępny
4 szt.

Książka zawiera podstawowe wiadomości niezbędne w zawodzie murarza. Książka jest adresowana do osób dorosłych pragnących zdobyć zawód murarza, uczestników odpowiednich kursów bądź uzupełniających wiedzę samodzielnie.

35,80 zł
1 osoba kupiła
47
Kryształowe Reiki. Podręcznik pracy z energią czakr, kryształów i kamieni szlachetnych - skuteczne uzdrawianie ciała, umysłu i duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowe Reiki. Podręcznik pracy z energią czakr, kryształów i kami...
Dostępny
44 szt.

Uzdrawiające działanie kryształów i kamieni szlachetnych jest fascynujące i dobrze znane. Jeśli dbasz o zdrowie holistycznie, z pewnością zainteresuje cię terapia, jaką jest Kryształowe Reiki. To połączenie uzdrawiania za pomocą potężnej mocy kryształów i kamieni szlachetnych, pracy z czakrami i japońskim Reiki. Ta niezwykle praktyczna książka to kompendium wiedzy o uzdrawianiu energią za pomocą powszechnie dostępnych minerałów w połączeniu z Reiki. Wykorzystując terapię czakr, będziesz w stanie pozbyć się powszechnych chorób i dolegliwości fizycznych jak i mentalnych. A dzięki praktycznym poradom oczyścisz aurę, przestrzeń i swoje minerały. Pełnia zdrowia dzięki kryształom i energii Reiki.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
48
Zapach miłości. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach miłości. Tom 1
Dostępny
1 szt.

Asako Yaeshima pracuje w Liliadrop, firmie produkującej kosmetyki do makijażu i kąpieli, która szczyci się ogromną popularnością wśród kobiet. Dziewczyna ma kompleks na punkcie tego, jak bardzo się poci, dlatego zawsze nosi przy sobie dezodorant. Pewnego dnia nagle zostaje obwąchana przez pracującego w Dziale Rozwoju Produktów Koutarou Natoriego! Mężczyzna twierdzi, że jej zapach go oszołomił i oznajmia, że zamierza robić to codziennie, aby zyskać inspirację do stworzenia nowego mydła. Nieoczekiwanie okazuje się, że Asako wcale aż tak to nie przeszkadza... Pierwszy tom aromatycznej komedii romantycznej o przesłodkim uczuciu rodzącym się między potliwą dziewczyną a mężczyzną o wrażliwym węchu!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
49
Przewlekłe stany zapalne - jak je rozpoznać i wyeliminować. Poznaj ukrytą przyczynę wielu chorób, w tym autoimmunologicznych, i odzyskaj zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewlekłe stany zapalne - jak je rozpoznać i wyeliminować. Poznaj ukr...
Dostępny
72 szt.

Chroniczny stres, zła dieta, mała aktywność fizyczna i zaburzenia snu to tylko niektóre z czynników, które wywołują stany zapalne w organizmie. Nieleczone przewlekłe stany zapalne prowadzą do miażdżycy, cukrzycy, insulinooporności i chorób autoimmunologicznych. Książka zawiera kompletną receptę, jak je wyeliminować. Kwestionariusze posłużą ci za wywiad medyczny, dzięki któremu ocenisz stan swojego zdrowia. Zdrowe odżywianie i dieta roślinna odbudują zdrowy mikrobiom jelitowy i odporność. Poznasz właściwości przypraw, wody i postu przerywanego. Zalecenia dr Aggarwal i dr Rao poparte są historiami pacjentów, którzy odzyskali zdrowie dzięki medycynie integracyjnej. Skutecznie ugaś przewlekły stan zapalny!

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

1 osoba kupiła
50
Polowanie . Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie . Audiobook
Bernard Minier, Rebis
Dostępny
8 szt.

Martin Servaz walczy o honor i własne życie. Departament Ariege, jesienna pełnia księżyca. Z pogrążonego w ciemnościach lasu nagle na szosę wybiega jeleń. Jeleń o ludzkich oczach. Odbywa się polowanie, ale celem nie jest dzikie zwierzę. W czasie skomplikowanego śledztwa Servazowi przyjdzie stawić czoło potwornościom rodem z najgorszych koszmarów. Czy walka o słuszną sprawę może usprawiedliwiać czynienie zła? W najnowszej książce mistrz thrillera Bernard Minier mierzy się z szaleństwem naszych czasów: przemocą, zemstą, manipulacją. Polowanie to niezwykle aktualna powieść o życiu przesiąkniętym strachem.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
51
Auto ciężarowe B/o 10cm Mc Mix Disp 12/216/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto ciężarowe B/o 10cm Mc Mix Disp 12/216/432
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
25 szt.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
52
Baby Ono przytulanka dla niemowląt Nurse Grace - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono przytulanka dla niemowląt Nurse Grace
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

przytulanka dla niemowląt Nurse Grace EAN 5901435413289 Producent BABYONO Waga 0.118 kg Objętość 1555.5 cm3

37,08 zł
33,37 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,71 zł

1 osoba kupiła
53
Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami. Jak wzmocnić odporność - naturalnie i długofalowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami. Jak wzmocnić odporność ...
Dostępny
1 szt.

W książce znajdziesz szereg badań naukowych na temat stymulacji odporności naturalnymi metodami. Zaprezentowane terapie naturalne skutecznie zwalczają bakterie i wirusy wywołujące choroby, takie jak COVID-19. Ponadto autor – znany lekarz i zwolennik medycyny komplementarnej – podpowiada, jak przy wsparciu medycyny naturalnej, zdrowego odżywiania, mądrych głodówek, superżywności czy leczniczej diety skutecznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia ciężkich objawów w przypadku przeziębienia czy innej, poważnej infekcji. Wyjaśnia także, co jeść i jakie witaminy przyjmować na wzmocnienie organizmu. A także jak podnieść odporność w czasie pandemii i przyspieszyć powrót do zdrowia i skrócić czas choroby. Czas wzmocnić odporność naturalnie i długofalowo!

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

54
Biała magia - księga potężnych zaklęć. Ponad 200 rytuałów i praktyk, które zapewnią ci ochronę, zdrowie, miłość i bogactwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biała magia - księga potężnych zaklęć. Ponad 200 rytuałów i praktyk, k...
Dostępny
28 szt.

To mała księga magii i czarów dla początkujących adeptów białej magii. Idealna dla każdego, kto jest zainteresowany ezoteryką, ale nie ma czasu na długie przygotowania. Znajdziesz tu ponad 200 szybkich zaklęć na miłość, pieniądze i szczęście. Czytelne, dobrze uporządkowane treści sprawią, że bez trudu odszukasz to, co jest ci potrzebne. Proste i skuteczne zaklęcia ochronne i rytuały pomogą ci znaleźć miłość, usunąć klątwę czy urok oraz przywrócić ogień w związku. Wykorzystasz magię świec, roślin, olejków eterycznych i kryształów do osiągnięcia miłości, pieniędzy i zdrowia. Za pomocą amuletów odwrócisz każdy zły urok i oczyścisz swój dom. Szybkie i skuteczne zaklęcia białej magii do wykorzystania każdego dnia!

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

55
Insulinooporność - dieta i książka kucharska. 100 łatwych do przygotowania dań, plan codziennych posiłków i ćwiczenia, które pozwolą ci schudnąć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Insulinooporność - dieta i książka kucharska. 100 łatwych do przygotow...
Dostępny
46 szt.

Zdrowo się odżywiasz, a nie możesz schudnąć? Masz wysokie ciśnienie krwi lub odczuwasz ciągłą ochotę na słodycze? To mogą być objawy insulinooporności, która prowadzi do cukrzycy. Autorka udowadnia, że proste zmiany w stylu życia, diecie i aktywności fizycznej mogą odwrócić przebieg choroby i przyspieszyć powrót do zdrowia. Przedstawia dietę na insulinooporność wraz z jej zasadami i 28-dniowym planem posiłków o niskim indeksie glikemicznym. Dowiesz się, jakie produkty wyeliminować, a które wprowadzić do menu. Poznasz ćwiczenia fizyczne, które podkręcą twój metabolizm i sprawią, że odchudzanie stanie się łatwiejsze! Techniki, takie jak samowspółczucie czy medytacja, pomogą ci odzyskać wiarę w siebie, zaakceptować ciało i słabości. Pokonaj insulinooporność naturalnie!

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

56
Laundry Service, 2 LP (żółte) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laundry Service, 2 LP (żółte)
Shakira, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Objection 2. Underneath your clothes 3. Whenever,Wherever Strona B 1. Rules 2. The One 3. Ready For The Good Times LP 2 Strona C 1. Fool 2. Te Dojo Madrid 3. Poem To A Horse Strona D 1. Que Me Quedes Tu 2. Eyes Like Yours 3. Suerte 4. Te Aviso, Te Anuncio

123,90 zł
Powiadomienie
57
Dom z papieru. Dziennik profesora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom z papieru. Dziennik profesora
Dostępny
18 szt.

Bestsellerowy Escape Book teraz z dodatkowymi ćwiczeniami z kreatywnej bankowości! Berlin, Tokio, Moskwa i inni czekają! Dołącz do nich! Członkowie bandy zaszyfrowali kody do swoich sejfów. Chcą się przekonać, czy ktoś potrafi je otworzyć, żeby przyjąć nowego członka do swojej szajki. Bestsellerowy Escape Book z dodatkowymi zadaniami! 27 nowych zagadek oferujących doskonałą zabawę! Podejmiesz wyzwanie? Przyjaciel Profesora, Jero, kończy sprzątać warsztat motocyklowy, który jest zmuszony definitywnie zamknąć. Nieoczekiwanie otrzymuje przesyłkę. W środku znajduje list bez podpisu, notes, zamkniętą na kłódkę puszkę, zdjęcie maski Dalego i czerwonego ptaszka z papieru. Gdzieś tam Profesor schował dla niego nową szansę – część łupu z napadu na Mennicę Narodową. Jero musi tylko odczytać ślady, które do niego prowadzą.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

58
Grając w kalmara. Nieoficjalny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Grając w kalmara. Nieoficjalny przewodnik
Dostępny
5 szt.

Przewodnik po największym fenomenie serialowym ostatnich lat. 456 osób uczestniczy w serii dziecięcych zabaw. Stawką w grze jest ich życie. Fakty i mity o jednym z największych hitów Netflixa. To nie tylko najczęściej oglądany serial Netflixa, ale również jeden z najważniejszych fenomenów społecznych ostatnich lat. 456 tonących w długach osób bierze udział w serii dziecięcych zabaw, z których nie wolno im odpaść Oznacza to bowiem śmierć. Ta niepokojąca mieszanka popularnych w dzieciństwie gier, krwi, walki o życie oraz krytyki systemu czerpie inspirację z Battle Royale i świata mangi. W bardzo krótkim czasie oddziaływanie serialu staje się zjawiskiem dotąd niespotykanym i zatacza coraz szersze kręgi. Grając w kalmara to nieoficjalny przewodnik, który pozwoli ci poznać wszystkie tajemnice serialu, przybliży świat koreańskiej popkultury, a także dostarczy niezbędnej wiedzy, byś mógł brylować w rozmowach na te tematy. Co zrobisz w sytuacji, w której każdy wybór jest zły? Nieoficjalny przewodnik po serialu dostarczy ci wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby zgłębić tajemnice każdego odcinka w najdrobniejszych szczegółach. Książka zdradzi ci nieznane fakty o filmie i jego bohaterach, tajniki każdej z serialowych gier wraz z instrukcjami, jak wygrać. Poza tym znajdziesz tu mnóstwo ciekawych szczegółów, analizy oraz quiz, który sprawdzi twoją wiedzę o tym globalnym fenomenie. Ekscytująca lektura dla tych, którzy nie przyjmują do wiadomości, że pierwszy sezon „Squid Game” już się zakończył. „Squid Game” to jeden z największych serialowych hitów w historii. Obejrzany w ciągu kilku tygodni przez ponad 150 milionów widzów, stał się fenomenem, który wyszedł daleko poza granice Netflixa. Zdominował telewizję, internet, media społecznościowe oraz prasę na całym świecie.

32,90 zł
16,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 16,45 zł

59
Choroby zakaźne u dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby zakaźne u dzieci
Dostępny
150 szt.

Kolejne wydanie pediatryczne w serii ?W gabinecie lekarza specjalisty?, pod redakcją prof. dr hab. med. Magdalena Figlerowicz poświęcamy chorobom zakaźnym u dzieci. W wydaniu skoncentrujemy się na profilaktyce chorób zakaźnych, a także poszczególnym obszarom chorób zakaźnych, charakterystycznych dla dzieci oraz ich leczeniu.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

60
Lichtvrees, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lichtvrees, CD
Doodswens, Mystic Production
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. In Mijn Bloed - Doodswens 2. Onplaatsbaren - Doodswens 3. Zwarte Staar - Doodswens 4. Eindzicht - Doodswens 5. Ijsheiligen - Doodswens 6. Het Zwartewaterland - Doodswens 7. Lichtvrees - Doodswens

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

61
Angole, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angole, wydanie 3
Dostępny
115 szt.

W brytyjskiej prasie raz po raz pojawiają się artykuły o „polskiej inwazji” na Wyspy. Istotnie, według ostrożnych szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyemigrowało tam ponad siedemset tysięcy Polaków. Mówi się o milionie, a czasem o dwóch. Ewa Winnicka podróżuje po Wielkiej Brytanii i oddaje głos owym „najeźdźcom”, wywodzącym się ze wszystkich grup społecznych. Pyta, jak polscy inteligenci, robotnicy, drobni przedsiębiorcy, studenci i bezdomni widzą kraj, do którego przybywają. Każda historia to gotowy scenariusz filmowy. Angole to przede wszystkim niejednoznaczny obraz tubylców: obywateli Wielkiej Brytanii, malowany nadzieją i rozczarowaniem, podziwem i lekceważeniem, wreszcie sukcesem i porażką polskich „kolonizatorów”. To fantastyczna kontynuacja Londyńczyków pół wieku później i w świecie bez granic.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

62
W poszukiwaniu efektywności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu efektywności
Dostępny
4 szt.

Efektywny czy nieefektywny ? oto jest pytanie? Słowo ?efektywność? jest dziś stale powtarzane i odmieniane przez wszystkie przypadki. Efektywność stanowi atrybut działania każdej jednostki, a jej badanie związane jest z poszukiwaniem sposobów optymalnej alokacji zasobów. Efektywność urosła obecnie do rangi imperatywu wyznaczającego kryteria podejmowanych decyzji, a paradygmat efektywności leży u podstaw współczesnych nauk ekonomicznych. Powszechność stosowania tego terminu pokazuje jednak istnienie szerokiego wachlarza możliwości jego rozumienia i interpretowania, a nawet występowanie różnic koncepcyjnych odnoszących się do jego istoty ? można powiedzieć, że efektywność jest pojęciem wielowymiarowym, niejednoznacznym i złożonym. W swoich poszukiwaniach dotyczących efektywności autorzy książki starają się zaprezentować różne punkty widzenia i przedstawić różne metody jej pomiaru, koncentrują się przy tym jednak na jej praktycznym ujęciu w sferze publicznej: w szkolnictwie wyższym i ochronie zdrowia. Czym jest zatem efektywność? Czy dana jednostka ? szkoła wyższa bądź szpital ? jest efektywna, czy też nie? W jaki sposób wybrać efektywne rozwiązanie informatyczne dla uczelni publicznej? Na takie między innymi pytania znajdą Państwo odpowiedź na kartach tej książki. Zapraszamy do lektury.

28,00 zł
63
Z abakusem przez wieki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z abakusem przez wieki
Niedostępny
Brak

Historia rachunkowości rozpoczyna się na długo przed tym, zanim człowiek opanował umiejętność abstrakcyjnego myślenia oraz przed powstaniem pisma i jest ściśle powiązana z umiejętnością liczenia (pomiaru). Człowiek od zarania dziejów musiał poradzić sobie z liczeniem, ewidencjonowaniem w celu zapamiętania i potwierdzenia czegoś, najczęściej posiadania rzeczy, dzisiaj powiedzielibyśmy ? posiadania majątku (aktywów). Sposoby te zmieniały się w różnym tempie, jedne były zastępowane innymi, niektóre przetrwały do dziś. Podstawowym celem publikacji jest prześledzenie rozwoju sposobów liczenia na abakusie traktowanym jako narzędzie pomocnicze, ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej, a to z kolei z czasem spowodowało powstanie rachunkowości dokumentującej tę działalność. Stąd wynikają relacje między abakusem a rachunkowością na różnych etapach jej rozwoju. Rachunkowość zawsze wymagała i będzie wymagać procesu liczenia, przy czym bywał on w historii widoczny i nietrwały (liczono na palcach, na piasku, w popiele, wykorzystując kamyki, na liczydłach), widoczny i trwały (karby, zapis działań z wykorzystaniem cyfr arabskich), niewidoczny i nietrwały (kalkulator elektroniczny).

39,00 zł
Powiadomienie
64
O przestępstwach karach i prewencji kryminalnej Studia z najnowszej historii polskiego prawa karne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O przestępstwach karach i prewencji kryminalnej Studia z najnowszej hi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Wykaz skrótów / List of Abbreviations / Abkürzungsverzeichnis / 9 Wstęp (Anna Tarnowska) / 13 Introduction (Anna Tarnowska) / 19 Einführung (Anna Tarnowska) / 25 Aksjologiczne priorytety polskiej doktryny prawa karnego w XIX w. (w systemach Maciejowskiego, Hubego, Budzińskiego i Krzymuskiego) / 33 Hube ? Makarewicz ? Wolter. Trzy koncepcje karania na przestrzeni stu lat / 55 Makarewicz a Liszt. Próba analizy porównawczej / 89 Rozkwit doktryny prawa karnego w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym ? ośrodki, uczeni, idee / 119 O pionierach nauk kryminologicznych w Polsce /143 O postępie badań nad historią nowoczesnej polskiej nauki prawa karnego / 171 Założenia kodyfikacji polskiego prawa karnego z 1932 r. / 191 Kodeks Makarewicza w opiniach niemieckich autorów / 215 Niebezpieczny przestępca w doktrynie prawa karnego przełomu XIX/XX w. / 235 O zwalczaniu żebractwa i włóczęgostwa w II Rzeczypospolitej (1918?1939). Studium historycznoprawne / 261 Podsumowanie / 293 Conclusion / 297 Schlussfolgerung / 301 Wykaz pierwodruków / List of first prints / Verzeichnis der Erstdrucke / 305 Bibliografia / Bibliography / Bibliographie / 307

39,00 zł
Powiadomienie
65
Skuggsja, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuggsja, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Lista utworów: 1. Intro: Ull Kjem 2. Skuggsjá 3. Makta Og Vanæra, For All Tid 4. Tore Hund 5. Rop Fra Røynda - Mælt Fra Minne 6. Skuggeslåtten (instrumental) 7. Kvervandi 8. Vitkispá 9. Bøn Om Ending, Bøn Om Byrjing 10. Outro: Ull Gjekk

79,90 zł
73,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

66
Catching A Tiger Anniversary Edition, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catching A Tiger Anniversary Edition, 2 LP
Lissie, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Record Collector 2. When I’m Alone 3. In Sleep 4. Bully 5. Little Lovin’ 6. Stranger 7. Loosen The Knot 8. Cuckoo 9. Everywhere I Go 10. Worried About 11. Look Away 12. Oh Mississippi Bonus: 13. Just Because I Can 14. I Don’t Know What I’m Doing Anymore 15. A Bird Could Love A Fish 16. It’s Not Me 17. This Much I Know

173,90 zł
159,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,91 zł

67
W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica
Dostępny
7 szt.

Bob Ballard ma do opowiedzenia dziesiątki historii z morskich głębin. Zasłynął odnalezieniem wraków, m.in. niemieckiego pancernika Bismarck, lotniskowca U.S.S. Yorktown i kutra PT-109, na którym w Wietnamie służył John F. Kennedy. Ballard dotarł także do szczątków statków handlowych, leżących od tysięcy lat na dnie mórz Śródziemnego i Czarnego. Zrewolucjonizował oceanografię za sprawą odkrycia na dnach oceanów kominów hydrotermalnych oraz nieznanych wcześniej form życia, które je zamieszkują. Jego najbardziej znanym odkryciem jest wrak luksusowego liniowca Titanic. W tej osobistej i szczerej książce Bob Ballard odsłania kulisy swoich najbardziej ekscytujących wypraw, zdradzając m.in. jak ściśle tajna misja dla Marynarki Wojennej USA umożliwiła mu odnalezienia Titanica. Opowiada również otwarcie o tragediach, które spotkały go w życiu osobistym: śmierci syna i rozpadzie pierwszego małżeństwa, a także o wyzwaniach, jakie stawiało przed nim godzenie medialnej sławy z pracą akademicką. Ballard wspomina także o niedawnym odkryciu swojej dysleksji, którą obecnie uważa za dar pozwalający mu zostać wybitnym naukowcem i odkrywcą. W głębinach jest niezwykłą, błyskotliwą i zaskakującą opowieścią o odwadze, wyzwaniach i triumfach, które ukształtowały życie tego niezwykłego człowieka.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

68
Złota seria. Malediwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota seria. Malediwy
Dostępny
148 szt.

#maldivesdiving Obserwowanie z bliska bujnego życia rafy koralowej dostarczy tyle wrażeń co najlepszy kryminał. #maldivessunset Wyspy-resorty to małe miasteczka z wszystkimi luksusami, jakie można sobie wymarzyć. Obsługa czuwa, aby goście czuli się jak w raju. #maldivesresorts Malediwy to jeden z najbardziej malowniczych zakątków świata. Podczas zachodu słońca płonące niebo odbija się w tafli spokojnego oceanu. #hulhumalebeach Piękna plaża blisko lotniska. Od niedawna wydzielono na niej część, gdzie istnieje możliwość opalania się w bikini. „Malediwy to stan umysłu: wyspiarskie życie bez pośpiechu regulowane rytmem lub kaprysami oceanu. Zegarek można schować od razu po przyjeździe – tutaj się nie przyda. To ponadto znikający raj, w którym człowiek przypomina sobie o niezwykłości natury i o konieczności jej ochrony za wszelką cenę. – Justyna Orłowska, autorka przewodnika Justyna Orłowska – badaczka społeczno-kulturowych aspektów zmian klimatu. Autorka i uczestniczka związanych z tą problematyką projektów na Malediwach, m.in. dla UNICEF na temat sytuacji dzieci w kontekście postępujących zmian klimatu czy dla Polskiej Akademii Nauk o kulturowej świadomości zagrożeń środowiskowych.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

69
Niefit przepisy od baletnicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niefit przepisy od baletnicy
Dostępny
252 szt.

Svetlana Ovsyankina, tancerka Polskiego Baletu Narodowego i autorka bestsellerowych książek ze zdrowymi przepisami, powraca w zupełnie nowej odsłonie! Ta książka jest inna od poprzednich! Zdrowe odżywianie to nie ciągłe wyrzeczenia i wyłącznie niskokaloryczne produkty! Jeśli na co dzień jesz świadomie i dobrze znasz potrzeby swojego ciała, w twoim jadłospisie znajdzie się miejsce również na dietetyczne grzeszki oraz sycące, tradycyjne dania. Wystarczy zachować umiar i zdrowy rozsądek, by nie musieć tęsknić za kulinarnymi zachciankami. W środku znajdziesz: • przepisy na błyskawiczne przekąski w wersji wytrawnej i słodkiej, przygotowane z łatwo dostępnych składników, • pomysły na śniadania, obiady i pyszne desery, którymi zaskoczysz rodzinę i znajomych, • dania kuchni rosyjskiej, tatarskiej, gruzińskiej, mołdawskiej, białoruskiej i ukraińskiej – nieznane w Polsce, a przy tym smaczne i proste w przygotowaniu, • smaki dzieciństwa i wspomnienia z rodzinnych stron autorki. Pozwól sobie na coś pysznego wprost z kuchni baletnicy!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

70
Pakiet. Czterdzieści. Tomy 1-4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Czterdzieści. Tomy 1-4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.17

Przedwczoraj czterdzieści minus, wczoraj czterdzieści plus, a za chwilę jeszcze więcej lat. I co z tego? Mieć czterdziestkę na karku to nie grzech! W powieściach Katarzyny Kostołowskiej przewijają się cztery wrocławianki, Magda, Karola, Anita i Aśka. Oraz ich mężowie, narzeczeni, dzieci, rodzice, psy, a do kompletu jeszcze przeprowadzki, praca, radości i smutki... Przyjaciółki nie tylko są w podobnym wieku – łączą je także wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. I Wrocław, miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów oraz zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążają ku miłości.

109,00 zł
80,66 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,34 zł

71
Pakiet Amberek: Kto przytuli Misia Tulisia? / Kochamy Cię, Misiu Tulisiu / Miś Tuliś idzie do przedszkola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Amberek: Kto przytuli Misia Tulisia? / Kochamy Cię, Misiu Tulis...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! „Seria o Misiu Tulisiu to współczesna klasyka!” – pisze „Guardian”. Trzy tomy przepięknie ilustrowanej serii w pakiecie! Kto przytuli Misia Tulisia? Kto przytuli Misia Tulisia? to pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru iciepła serii sprzedanej w2 milionach egzemplarzy! Miś Tuliś budzi się iczuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nieto! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół idzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie wnajwiększych, najcieplejszych ramionach mamy. Kochamy cię, Misiu Tulisiu To cudowna pochwała przyjaźni ipotwierdzenie, że wszyscy kochamy Misia Tulisia. Bo jak można niekochać Misia, który zawsze służy pomocą, kocha wszystkich idaje tyle wspaniałych przytuleń? Biedny Miś Tuliś! Tak bardzo chciałby mieć najlepszego przyjaciela. Wszyscy wokół mają: Puszatka, Krowa, Króliki, Śmieszki. Tylko on nie. A może tylko tak mu się wydaje inie widzi, że wokół ma samych przyjaciół, bo wszyscy bardzo go kochają? Miś Tuliś idzie do przedszkola Dzięki tej uroczej, ciepłej, zabawnej, pięknie ilustrowanej książce każde dziecko przekona się – tak jak Miś Tuliś – jak fajnie jest wprzedszkolu. Bo tyle tam wspaniałych zajęć izabaw. I mnóstwo Tulisiowych przytuleń! Pierwszy dzień wprzedszkolu to nielada wyzwanie dlakażdego dziecka... Dlatego tak bardzo każdemu maluchowi potrzeba wsparcia i„przyjaciela takiego-że-aż”. A któż może bardziej rozbawić, podtrzymać na duchu iprzekonać, ile wspaniałych zajęć, zabaw iprzygód –i to zupełnie niespodziewanych – czeka wprzedszkolu? Miś Tuliś! Wielki miś owielkim sercu, który ma dlakażdego „tyle przyjaźni-że-aż” i„tyle przytuleń-że-aż”. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Melling to jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem. Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu: Umykający całusek, Śpij dobrze, dobry rycerzu, Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

84,90 zł
59,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,47 zł

72
Pakiet Amberek: Jak schować Lwa / Jak schować Lwa przed babcią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Amberek: Jak schować Lwa / Jak schować Lwa przed babcią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Ciepła, zabawna seria o wyjątkowej przyjaźni, tłumaczona na 25 języków, obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami. Jak schować Lwa Pewnego dnia wmiasteczku pojawił się Lew, żeby kupić sobie kapelusz... Mieszkańcy się przerazili. Wszyscy... oprócz Malwinki. Ale jak bardzo mała dziewczynka może schować bardzo dużego Lwa? I jak przekonać rodziców, by pozwolili mu zamieszkać wdomu? A może Lew jej pomoże? Bo przecież przeciwności trzeba pokonywać... Jak schować Lwa przed babcią Rodzice Malwinki zgodzili się, by Lew zamieszkał znimi wdomu. Ale oto przyjeżdża Babcia, która nic otym niewie. Malwinka musi schować przed nią Lwa, bo Babcia może się przestraszyć. Tylko jak to zrobić? Okazuje się, że Babcia też ma swoją tajemnicę. Szykują się wielkie niespodzianki! Dzieci uwielbiają tę serię: cieszą się, bawią iwzruszają. Podziwiają piękne, oryginalne, wyraziste ilustracje iżywe kolory. Kibicują rezolutnym bohaterom wwyszukiwaniu iwymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią iprzekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać ichroni Malwinkę. Seria Jak schować Lwa niesie krzepiące, radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel ichce pomagać innym, niepowinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty izostaną docenione.

57,90 zł
40,53 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,37 zł

73
Myśli nieuczesane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli nieuczesane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

„Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć).” – Umberto Eco Przedstawiamy nowe pełne wydanie, przeredagowane i uzupełnione przypisami! Sięgając po formułę starożytnych sentencji, posługując się ostrym dowcipem, kalamburem, skrótem myślowym, kondensacją znaczeń, Lec budował wyjątkowo trafny komentarz do wynaturzeń współczesnych czasów, nawiązując do najszerszego kontekstu kultury europejskiej. Stał się mistrzem paradoksu, tropicielem wszelkich myślowych falsyfikatów i językowych frazesów, zniewalających ludzką indywidualność i pozostających na usługach totalitaryzmu. Choć czytelnikom jego aforyzmy wydawać się mogły celną reakcją na absurdy peerelowskiej rzeczywistości, nie są one jedynie wytworem chwili historycznej, lecz zachowują aktualność i uniwersalny sens: „Nie poznaję tych ludzi. Na barykadach byli wyżsi. Gorszy od »kultu jednostki« jest »kult zera«. Są tacy, co nie mają żadnych uprzedzeń narodowych. Mogą bić się z każdym. Z opozycji można się wylizać.” W Myślach nieuczesanych Lec kontynuuje tradycję gorzkiego żydowskiego humoru i intelektualnej gry, prześcigając lapidarnością i esencjonalnością swych aforyzmów niekwestionowanego mistrza gatunku, wiedeńczyka Karla Krausa. W eseju poświęconym pamięci wybitnego aforysty prof. Leszek Kołakowski napisał: „Rozbudzał swoim wysiłkiem ten obszar świadomości, ku któremu się zwraca autentyczna praca filozofa: miast, jak zawodowi filozofowie nieraz czynią, zlepiać zastane banały w pozorne całości, demaskował, jeden po drugim, każdy banał obiegowy, nie darował żadnemu słowu, które bezwładem języka usypia myśl. Przywrócił godność pięknemu kunsztowi aforystyki, wyjałowionemu przez wymęczony humorek kalamburzystów, dla których kalambur jest celem, nie zaś myśl, wyrażająca rzeczywiste paradoksy świata”. Tłumaczone na wiele języków, cytowane w renomowanych antologiach, Myśli nieuczesane stały się ulubioną lekturą artystów, naukowców i polityków.

65,00 zł
48,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

74
Moc lidera projektu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc lidera projektu
Dostępny
42 szt.

Książka obejmuje zakres kierowania zespołem projektowym, w szczególności wiedzy i umiejętności rozwijających przywódczy wymiar pracy kierownika projektu. Ma ona przeprowadzić czytelnika przez kolejne zagadnienia i w pewnym sensie ?etapy podróży? samodoskonalenia w pracy z zespołem. Autorka przekonuje, że zmiana postaw i modelu zarządzania ludźmi jest konieczna. Wskazuje przy tym niedostatki modelu opartego na zarządzaniu, ilustruje błędy popełniane przez menedżerów, opisuje model Project Leadership Matrix oraz wskazuje kierunek doskonalenia. W książce jest mowa o ?blokerach?, czyli czynnikach, które mogą utrudnić oczekiwaną zmianę w menedżerach projektów. W celu ich przełamania autorka kieruję uwagę w stronę samoświadomości swoich silnych i słabych stron, identyfikacji ich źródeł i podjęcia świadomych decyzji co do rozwoju.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

75
9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko-sowieckiej (1919-1920) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko-sowieckiej (1...
Borek Paweł, Paweł Borek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.12

Publikacja powstała z okazji setnej rocznicy zakończenia wojny polsko-sowieckiej 1919-1920 r., największego w historii odrodzonej II Rzeczypospolitej konfliktu zbrojnego prowadzonego w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. Jest ona pierwszą całościową próbą jednoczesnego zaprezentowania aktualnego stanu wiedzy historycznej na temat działań wojennych 9 Dywizji Piechoty w latach 1919-1920 oraz istotnej roli Południowego Podlasia w konflikcie z Sowiecką Rosją.

98,00 zł
88,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,80 zł

76
Pocałunki pod jemiołą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

77
Narodziny medium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny medium
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.22

Gry wideo stanowią obecnie nieodłączną część krajobrazu medialnego w Polsce, będąc przedmiotem zarówno refleksji akademickiej, jak i częścią publicystycznego dyskursu kształtowanego przez twórców, dziennikarzy oraz samych graczy. Jak jednak pokazuje historia rozwoju interaktywnego medium, gry musiały pokonać długą drogę od egzotycznej, trudno dostępnej nowinki technicznej do stałego elementu współczesnej kultury. Autorka prezentuje proces upowszechnienia gier wideo w Polsce oraz kształtowania tożsamości gracza, który rozpoczął się jeszcze w latach 80. XX wieku, a przybrał na sile po transformacji ustrojowej. W publikacji sytuuje gry w obszernym kontekście postępującej w Polsce lat 90. informatyzacji oraz komputeryzacji; popularnych ówcześnie praktyk odbiorczych, determinowanych przez brak oficjalnej dystrybucji gier, a także trudności w zdobyciu sprzętu komputerowego. Analizuje również obszerny materiał źródłowy w postaci prasy hobbystycznej z tego okresu, dzięki której gry wideo zostały przedstawione odbiorcom jako nowatorskie oraz interesujące medium ? omawia takie tytuły, jak: ?Bajtek?, ?Gambler?, ?Gry Komputerowe?, ?Świat Gier Komputerowych?, ?Reset?, ?Secret Service? i inne. * Książka ma przede wszystkim charakter naukowy i jako taką pozycję wysoko ją oceniam. Nie tylko czerpie z bieżącego stanu badań, lecz także poszerza ich zakres. Autorka wykonała ogromną pracę, drobiazgowo analizując obszerny materiał i przekonująco pokazując przemiany sposobu, w jaki polskie czasopisma zajmujące się grami komunikowały się ze swoimi czytelnikami. Sądzę równocześnie, że ta pozycja ma szansę, ze względu na swój temat i relatywnie przystępny język, spełnić też funkcję publikacji popularnonaukowej, która mogłaby dotrzeć także do współczesnych hobbystów zajmujących się historią gier. Z recenzji prof. dr. hab. Mirosława Filiciaka

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

78
Prestigious Jazz, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prestigious Jazz, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

1.Miles Davis Quintet - Blues By Five 2.Miles Davis Quintet - Airegin 3.Miles Davis Quintet - Tune Up / When Lights Are Low 4.Hank Mobley, Al Cohn, John Coltrane, Zoot Sims - Tenor Conclave 5.Hank Mobley, Al Cohn, John Coltrane, Zoot Sims - Just You, Just Me 6.Hank Mobley, Al Cohn, John Coltrane, Zoot Sims - Bob's Boys 7.Hank Mobley, Al Cohn, John Coltrane, Zoot Sims - How Deep Is The Ocean 8.Modern Jazz Quartet - Django 9.Modern Jazz Quartet - One Bass Hit 10.Modern Jazz Quartet - La Ronde Suite 11.Modern Jazz Quartet - The Queen's Fancy 12.Modern Jazz Quartet - Delauney's Dilemma 13.Modern Jazz Quartet - Autumn In New York 14.Modern Jazz Quartet - But Not for Me 15.Modern Jazz Quartet - Milano 16.Lem Winchester, Oliver Nelson - Nocturne 17.Lem Winchester, Oliver Nelson - Bob's Blues 18.Lem Winchester, Oliver Nelson - Man With A Horn 19.Lem Winchester, Oliver Nelson - Early Morning 20.Lem Winchester, Oliver Nelson - In A Sentimental Mood 21.Lem Winchester, Oliver Nelson - Azur'te 22.Lem Winchester, Oliver Nelson - Time After Time 23.Sonny Rollins - Movin' Out 24.Sonny Rollins - Swingin' For Bumsy 25.Sonny Rollins - Silk N' Satin 26.Sonny Rollins - Solid 27.Sonny Rollins - More Than You Know 28.Mal Waldron feat. John Coltrane - From This Moment On 29.Mal Waldron feat. John Coltrane - J.M.'s Dream Doll 30.Mal Waldron feat. John Coltrane - The Way You Look Tonight 31.Mal Waldron feat. John Coltrane - One By One 32.Mal Waldron feat. John Coltrane - Don't Explain 33.Mal Waldron feat. John Coltrane - Potpourri 34.Coleman Hawkins - Soul Blues 35.Coleman Hawkins - I Hadn't Anyone Till You 36.Coleman Hawkins - Groovin' 37.Coleman Hawkins - Greensleeves 38.Coleman Hawkins - Sunday Mornin´ 39.Coleman Hawkins - Until The Real Thing Comes Along 40.Coleman Hawkins - Sweetnin' 41.John Coltrane And the Red Garland Trio - Traneing In 42.John Coltrane And the Red Garland Trio - Slow Dance 43.John Coltrane And the Red Garland Trio - Bass Blues 44.John Coltrane And the Red Garland Trio - You Leave Me Breathless 45.John Coltrane And the Red Garland Trio - Soft Lights and Sweet Music 46.Arnett Cobb - Nitty Gritty 47.Arnett Cobb - All I Do Is Dream of You 48.Arnett Cobb - I Don't Stand a Ghost of a Chance With You 49.Arnett Cobb - Exactly Like 50.Arnett Cobb - Walkin' 51. Arnett Cobb - Softly, As in a Morning Sunrise 52.Arnett Cobb - Fast Ride 53.Arnett Cobb - The Shy One 54.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - We'll Be Together Again 55.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - Stella by Starlight 56.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - I Heard You Cried Last Night 57.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - Softly Baby 58.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - When Your Lover Has Gone 59.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - Wonder Why 60.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - The Blue Room 61.Red Garland Trio & Eddie Lockjaw Davis - The Red Blues 62.Thelonious Monk and Sonny Rollins - The Way You Look Tonight 63.Thelonious Monk and Sonny Rollins - I Want To Be Happy 64.Thelonious Monk and Sonny Rollins - Work 65.Thelonious Monk and Sonny Rollins - Nutty 66.Thelonious Monk and Sonny Rollins - Friday The 13th 67.Jackie McLean Quintet - Sweet Doll 68.Jackie McLean Quintet - Just for Marty 69.Jackie McLean Quintet - Dee's Dilemma 70.Jackie McLean Quintet - Sublues 71.Jackie McLean Quintet - Steeplechase 72.Jackie McLean Quintet - It Could Happen to You 73.Gene Ammons, Sonny Stitt - Tubby 74.Gene Ammons, Sonny Stitt - Dumplin' 75.Gene Ammons, Sonny Stitt - When You Wish Upon a Star 76.Gene Ammons, Sonny Stitt - Shuffle Twist 77.Gene Ammons, Sonny Stitt - Sleeping Susan 78.Gene Ammons, Sonny Stitt - Out in the Cold Again 79.Gene Ammons - Hittin' the Jug 80.Gene Ammons - Close Your Eyes 81.Gene Ammons - My Romance 82.Gene Ammons - Canadian Sunse 83.Gene Ammons - Blue Ammons Jug 84.Gene Ammons - Confirmation 85.Gene Ammons - Stompin' at the Savoy 86.Roland Kirk, Jack McDuff - Three for Dizzy 87.Roland Kirk, Jack McDuff - Makin' Whoopee 88.Roland Kirk, Jack McDuff - Funk Underneath 89.Roland Kirk, Jack McDuff - Kirk's Work 90.Roland Kirk, Jack McDuff - Doin' the Sixty-Eight 91.Roland Kirk, Jack McDuff - Too Late Now 92.Roland Kirk, Jack McDuff - Skater's Waltz 93.Larry Young - Groove Street 94.Larry Young - I Found A New Baby 95.Larry Young - Sweet Lorraine 96.Larry Young - Gettin' Into It 97.Larry Young - Talkin' 'Bout J. C. 98.Art Farmer, Donald Byrd - The Third 99.Art Farmer, Donald Byrd - Contour 100.Art Farmer - When Your Lover Has Gone 101.Art Farmer, Donald Byrd - Dig 102.Donald Byrd - 'Round Midnight 103.Shirley Scott - Caravan 104.Shirley Scott - Just Squeeze Me 105.Shirley Scott - C Jam Blues 106.Shirley Scott - Prelude To A Kiss 107.Shirley Scott - In A Sentimental Mood 108.Shirley Scott - In A Mellow Tone 109.Shirley Scott - I've Got It Bad 110.Shirley Scott - Just A-Sittin' And A-Rockin' 111.Eric Dophy - Fire Waltz 112.Eric Dophy - Bee Vamp 113.Eric Dophy - The Prophet

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

79
Then I Try Some More, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Then I Try Some More, CD
STERNBERG, JOANNA, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.This is Not Who I Want to Be 2.Step Away 3.My Angel 4.For You 5.Pimba 6.Nothing Makes My Heart Sing 7.Trying to Say No 8.You Have Something Special 9.Don't You Ever

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

80
Celestial Blues LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celestial Blues LP RED, Winyl
King Woman, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.19

1.Celestial Blues 2.Morning Star 3.Boghz 4.Golgotha 5.Coil 6.Entwined [Explicit] 7.Psychic Wound 8.Ruse [Explicit] 9.Paradise Lost

100,90 zł
95,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,04 zł

81
Lu's Jukebox Vol 5 Have Yourself A Rockin Little Christmas With Lucinda, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lu's Jukebox Vol 5 Have Yourself A Rockin Little Christmas With Lucind...
WILLIAMS, LUCINDA, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.Blue Christmas Lights 2.Run Run Rudolph 3.Christmas Tears 4.If We Make It Through December 5.Merry Christmas, Baby 6.I've Got My Love To Keep Me Warm 7.Santa Claus Wants Some Lovin' 8.Christmas In New Orleans 9.Please Come Home For Christmas 10.Little Red Rooster 11.Merry Christmas (I Don't Want To Fight Tonight) 12.Have Yourself A Merry Little Christmas

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

82
Scary Muzak LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scary Muzak LP, Winyl
Ulver, ProMedia
Dostępny
20 szt.

195,90 zł
172,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 23,51 zł

83
The Beast Inside (2021 - Purple Double Vinyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
173,90 zł
84
Of Wonders And Wars, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
58,90 zł
85
Mojo Skyline, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mojo Skyline, CD
The DUST CODA, Earache
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

1.Demon 2.Breakdown 3.Limbo Man 4.Dream Alight 5.Jimmy 2 Times 6.Rolling 7.Bourbon Pouring 8.I've Been Waiting 9.She's Gone 10.They Don't Know Rock'N'Roll 11.Best Believe It 12.It's A Jam

62,90 zł
53,47 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,43 zł

86
Hellbound LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellbound LP, Winyl
Buckcherry, Earache
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

1.54321 [Explicit] 2.So Hott 3.Hellbound 4.Gun [Explicit] 5.No More Lies 6.Here I Come 7.Junk [Explicit] 8.Wasting No More Time 9.The Way 10.Barricade

97,90 zł
83,22 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,68 zł

87
Haeretica Ecclesia, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haeretica Ecclesia, CD
Apostolica, Scarlet
Dostępny
8 szt.

1.Sanctus Spiritus 2.The Sword Of Sorrow 3.Come With Us 4.Thantos 5.Pollution Is My Name 6.No More Place In Hell 7.The Doom 8.Famine 9.The Dusk Is Coming 10.Redemption

58,90 zł
88
Pretty Poison\t\t\t. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pretty Poison\t\t\t. CD
Nessa Barrett, Warner Music Polska
Dostępny
85 szt.

42,90 zł
39,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

89
Death, Madness, Horror, Decay. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Death, Madness, Horror, Decay. CD
The Lurking Fear, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

59,90 zł
90
Death, Madness, Horror, Decay. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Death, Madness, Horror, Decay. Winyl
The Lurking Fear, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

100,90 zł
91
Christmas. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christmas. Winyl
Till Bronner, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

117,90 zł
Powiadomienie
92
Raise The Roof\t\t\t. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

93
Raise The Roof, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raise The Roof, CD
Plant, Robert & Krauss, Alison, Warner Music Polska
Dostępny
53 szt.

Lista utworów: 1. Quattro (World Drifts In) 2. The Price of Love 3. Go Your Way 4. Trouble With My Lover 5. Searching for My Love 6. Can't Let Go 7. It Don't Bother Me 8. You Led Me to the Wrong 9. Last Kind Words Blues 10. High and Lonesome 11. Going Where the Lonely Go 12. Somebody Was Watching Over Me

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

94
Studia o muzealnej pamięci na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej do roku 1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia o muzealnej pamięci na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej do roku ...
Dostępny
4 szt.

Muzea, kolekcje czy inicjatywy muzealne istniejące i kształtowane na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów do 1918 r. nie były dotychczas przedmiotem szerszych badań. Nieznane pozostawały skala zjawiska i sposób funkcjonowania tych zbiorów w ówczesnej wielorakiej kulturze pamięci. Niniejsza publikacja to próba wypełnienia tej luki. Punktem wyjścia do zawartych w książce studiów jest muzeum rozumiane jako instytucja publiczna, opierająca swoją działalność na prezentacji i dydaktycznym wykorzystaniu obiektów wizualnych tworzących kolekcję. Monografia jest podzielona na cztery części poświęcone wybranym zagadnieniom ? w pierwszej muzeum jest ujęte jako przestrzeń edukacji, w drugiej ? jako obszar symbolizacji dziejów, historii narodu, rodów, kultury, a przede wszystkim sztuki. Trzecia część odnosi się do ziemi i zamieszkującego ją ludu w sensie ojczyzny/ojczyzn, w aspekcie przyrody i cywilizacji, natomiast część czwarta obejmuje zagadnienia związane ze skomplikowanymi na ogół relacjami pomiędzy narodami żyjącymi na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej. Publikację zamyka wykaz muzeów i placówek o charakterze muzealnym zlokalizowanych tu przed 1918 r.

82,00 zł
95
Freedom of Speech Conscience and Religion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freedom of Speech Conscience and Religion
Dostępny
6 szt.

The monograph which we hand over to the Reader is the result of international collaboration between employees and students of the Faculty of Law and Administration of Nicolaus Copernicus University in Toruń and representatives of legal doctrine from national and international research centres with a recognized position in the scientific community. This publication responds to the need for legal doctrine for publications that strictly discuss the issues of freedom of speech, conscience, and religion. The analysis of the question of freedom of speech and confessional freedoms enables the proper understanding of these freedoms in the system of human rights and their significance in the modern democratic state of law. This is of utmost importance especially in the current turbulent times when everyday life presents new challenges for each individual, and some countries more often than a decade ago resort to measures limiting human rights.

32,00 zł
96
Znak drogi Teologia pielgrzymowania z perspektywy Camino de Santiago - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak drogi Teologia pielgrzymowania z perspektywy Camino de Santiago
Niedostępny
Brak

Pielgrzymowanie jest fenomenem o światowym zasięgu, wszechstronnie opisanym z punktu widzenia geografii, etnologii i powiązań z turystyką religijną. W literaturze teologicznej dominuje ujmowanie go jako przejawu pobożności ludowej. Autor podjął się rozwinięcia i usystematyzowania postrzegania pielgrzymowania jako znaku. Efektem jego pracy jest przekazywana w ręce Czytelników propozycja spojrzenia na pielgrzymkę przez pryzmat pojęcia sakramentalności (w szerokim rozumieniu tego terminu). Punktem wyjścia podjętej refleksji była analityczna lektura literackich świadectw przejścia Camino de Santiago, a osiągniętym celem stało się sformułowanie autorskiej definicji pielgrzymowania. Uzupełnieniem analiz jest zwrócenie uwagi na wieloaspektowość zjawiska świętych wędrówek i zaproponowanie szeregu praktycznych wniosków.

42,00 zł
Powiadomienie
97
Aleksander Werner (1920-2011) Tom 1 i 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
154,00 zł
98
Eseje filozoficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eseje filozoficzne
Niedostępny
Brak

Przekład i opracowanie ? Adam Grzeliński i Anna Markwart Wprowadzenie ? Anna Markwart Tom zawiera wybór esejów spośród tekstów opublikowanych po śmierci Adama Smitha w zbiorze Essays on Philosophical Subjects: O zmysłach zewnętrznych, O naturze imitacji, O pokrewieństwie muzyki, tańca i poezji oraz fragment Historii astronomii. Chociaż nie były one dopracowane przez filozofa tak jak Teoria uczuć moralnych czy Bogactwo narodów, które osobiście przygotowywał do druku, to jednak pozwalają zwrócić uwagę na ważne dla myśliciela zagadnienia, spojrzeć na jego rozważania z nieco innej perspektywy, a także rozwijają problematykę obecną w innych jego pracach. Smith tworzył je w różnych momentach swego życia, pozwalają więc one do pewnego stopnia prześledzić rozwój jego stylu pisania, dojrzewanie do pewnych idei oraz źródła niektórych z nich. Można dzięki nim dostrzec udział Smitha w intelektualnych dyskusjach, które zajmowały osiemnastowiecznych myślicieli.

28,00 zł
Powiadomienie
99
Wybory bez wyborów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybory bez wyborów
Dostępny
10 szt.

Poruszana w publikacji problematyka dotyczy zjawiska tzw. wyborów niespornych, a więc elekcji rozgrywanych w warunkach braku politycznej konkurencji (ang. uncontested seats). Książka obejmuje zagadnienia związane z miejscem rywalizacyjnych wyborów w państwach demokratycznych i ma na celu wyjaśnienie przyczyn spadającego poziomu wyborczej rywalizacji na poziomie lokalnym. Elekcje niekonkurencyjne, choć spełniają podstawowe wymogi stawiane demokratycznym wyborom, stanowią bolesną weryfikację postulatów wysuwanych przez teoretyków demokracji chcących widzieć w rywalizacyjnych wyborach jej podstawowy, a zarazem niezbywalny element. Praktyka polityczna pokazuje jednak, że nawet skonsolidowane demokracje nie są wolne od problemu wyborów niekonkurencyjnych. Oddawana do rąk Czytelników książka jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego obywatele nie chcą ubiegać się o ważne urzędy obierane w drodze demokratycznych wyborów i ? w konsekwencji ? rezygnują z największego demokratycznego przywileju, jakim jest możliwość kandydowania w wyborach. Autor swoją uwagę koncentruje na coraz częściej występujących przypadkach elekcji niekonkurencyjnych na poziomie lokalnym w Polsce, w szczególności skupia się na wyborach niekonkurencyjnych do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego. * Prezentowana książka to przedsięwzięcie niezwykle ambitne i zrealizowane z rozmachem, wnoszące oryginalny wkład do naszej wiedzy o zjawisku dotychczas słabo poznanym. Autor opiera swą pracę na silnej podbudowie teoretycznej i bogatym materiale empirycznym. Łączy przy tym zainteresowania porównawcze (analizy międzykrajowe) z węziej zakrojonymi analizami kontekstu polskiego. Publikacja może stanowić inspirację dla przyszłych badaczy, zarówno w sensie czysto substantywnym, jak i w zakresie metodologii oraz metodyki pracy naukowej w empirycznych naukach społecznych. Z recenzji dr. hab. Macieja A. Góreckiego, prof. UW

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

100
Konstytucja i prawo konstytucyjne Zarys wykładu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja i prawo konstytucyjne Zarys wykładu
Dostępny
16 szt.

Podręcznik prezentuje ogół zagadnień składających się na akademicki wykład prawa konstytucyjnego. Publikacja uwzględnia orzecznictwo organów władzy sądowniczej i innych organów rozstrzygających, krajowych i międzynarodowych. Przeanalizowano również mechanizmy funkcjonowania państwa oraz tworzenia prawa uwzględniające 25-letnie obowiązywanie Konstytucji RP, z odniesieniem się do sytuacji wynikającej ze specyfiki prawodawstwa antycovidowego. Autorami są pracownicy Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczeni dydaktycy, autorzy wielu opracowań dotyczących różnych zagadnień z obszaru prawa konstytucyjnego, mający doświadczenie praktyczne związane z piastowaniem funkcji publicznych i wykonywaniem prawniczych zawodów zaufania publicznego.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

Wróć do góry