hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.11.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 listopada 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zobacz ptaka. Opowieści po drodze (Jacek Karczewski), na drugim Tomek na Czarnym Lądzie (Alfred Szklarski). Kolejny produkt to Tomek na wojennej ścieżce (Alfred Szklarski) oraz Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym. Podręcznik praktyka z ćwiczeniami (wydanie 2) (David B. Rosengren).
1
Zobacz ptaka. Opowieści po drodze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zobacz ptaka. Opowieści po drodze
Dostępny
221 szt.

Czy wiesz, które dzieła światowej cywilizacji zostały napisane gęsim piórem? Który ptak jest najgęściej opierzony, a który waży raptem tyle co dwie oliwki – i to bez pestek?! I czy ptaki miewają kaca? Zobaczyć ptaka – to pozornie łatwe, bo spotykamy ptaki niemal codziennie na naszej drodze do pracy, szkoły, sklepu. Mieszkają po sąsiedzku, widujemy je przy okazji spaceru w parku albo na wakacjach nad morzem. Ale czy naprawdę je widzimy? Ta książka udowadnia, że każdy z nich jest czymś znacznie więcej niż tylko kulką pierza. Każdy ma swoją nieoczywistą, często zapomnianą już historię. Z nową książką Jacka Karczewskiego zapraszamy Cię w podróż do ptasiego świata, drogą po meandrach historii naszych relacji z ptakami i Przyrodą. Spotkasz tu wielkich królów, dobre wróżki, szalonych bogów, zwykłych ludzi a przede wszystkim skrzydlatych bohaterów z krwi i kości. Po jej lekturze nigdy już nie spojrzysz w ten sam sposób na mijane wróble, szpaki, czy łabędzie. Być może do tej pory przezroczyste i bezosobowe, zaczną się materializować, nabierać znaczenia i podmiotowości. Będziesz je wreszcie widzieć.

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

38 osób kupiło
2
Tomek na Czarnym Lądzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na Czarnym Lądzie
Dostępny
41 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.W Tomku na Czarnym Lądzie celem kolejnej wyprawy Tomka, jego ojca, Smudy i bosmana Nowickiego jest polowanie na dzikie zwierzęta w Afryce. Nasi bohaterowie przybywają do portu w Kenii, na zachód jadą pociągiem i w Nairobi rozpoczynają wyprawę pełną niezwykłych przygód. Docierają w okolice Jeziora Wiktorii, odwiedzają królestwo Bugandy, poznają zwyczaje Pigmejów najniższych ludzi na świecie. A to wszystko w otoczeniu zmieniającej się roślinności sawanny, dżungli, wysokich gór. Bezkrwawe łowy kończą się sukcesem wracają z rodziną goryli, lampartami, okapi, słoniem i żyrafą.

34,90 zł
23,38 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,52 zł

12 osób kupiło
3
Tomek na wojennej ścieżce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na wojennej ścieżce
Dostępny
312 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.Akcja "Tomka na wojennej ścieżce" toczy się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim, gdzie Tomek przebywa na ranczu stryja Sally, szeryfa Allana, odpoczywając po wypadku w Afryce. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki. Wydawałoby się, że wakacje będą spokojne, bez dramatycznych wydarzeń, ale Podczas wycieczki po okolicy Tomek spotyka Indianina, chłopcy zostają przyjaciółmi. Apacz wprowadza go nie tylko w świat plemiennych obyczajów, ale też wyjaśnia stosunki społeczne panujące na pograniczu. Kiedy Sally zostaje porwana przez meksykańskiego hodowcę koni, Indianie okazują Tomkowi prawdziwą przyjaźń, pomagając w uwolnieniu przyjaciółki.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

6 osób kupiło
4
Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym. Podręcznik praktyka z ćwiczeniami (wydanie 2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym. Podręcznik praktyka z ć...
Dostępny
33 szt.

Podręcznik stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat zasad i narzędzi dialogu motywującego, które sprawdzi się jako wprowadzenie do tematu, a także jako pomoc w rozwijaniu posiadanych już umiejętności. Wydany kilka lat temu podręcznik Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym Davida B. Rosengrena pomógł wielu specjalistom zdobyć i doskonalić umiejętność skutecznego posługiwania się narzędziami DM, ale zmieniający się świat oraz postępy w obrębie samej metody skłoniły autora do zweryfikowania treści zawartych w tej bestsellerowej książce. W rezultacie powstało drugie wydanie, uwzględniające aktualny stan wiedzy. Klarowny opis podstawowych pojęć i technik, uzupełniony o starannie opracowane przykładowe dialogi, ćwiczenia i praktyczne zadania, pomoże zrozumieć istotę DM. Arkusze ćwiczeń pozwolą uzyskać biegłość w przechodzeniu przez kolejne procesy dialogu motywującego: angażowanie, ukierunkowanie, wywoływanie i planowanie. Książka zawiera: • ćwiczenia i praktyczne zadania utrwalające podstawowe umiejętności opracowane z uwzględnieniem nowego modelu DM opartego na czterech procesach; • rozdziały poświęcone badaniu wartości i celów oraz „znajdowaniu horyzontu"; • instrukcje dostosowywania umiejętności OARS do każdego procesu DM.

89,00 zł
73,87 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 15,13 zł

5 osób kupiło
5
Tajemnicza wyprawa Tomka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicza wyprawa Tomka
Dostępny
234 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.W "Tajemniczej wyprawie Tomka" przenosimy się na Daleki Wschód Azji, a dokładnie do rosyjskiej tajgi. Celem tej wyprawy jest uwolnienie z syberyjskiego więzienia Zbyszka Karskiego, kuzyna Tomka, zesłanego przez władze carskie za działalność konspiracyjną. Nasi bohaterowie przemierzają tajgę, obcują z bardzo zróżnicowaną przyrodą Dalekiego Wschodu, polują na dzikie zwierzęta i spotykają jej mieszkańców, nie zawsze przyjaznych. Poznajemy zasady działania carskiej administracji i codzienne życie zesłańców.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

5 osób kupiło
6
Irenka (Final Edition), 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irenka (Final Edition), 2 CD
sanah, Universal Music Polska
Dostępny
313 szt.

Lista utworów: CD 1 1. puk puk 2. Co ja robię tutaj 3. No sory (to dłuższe) 4. To koniec 5. Warcaby 6. 2:00 7. Interludium 8. Irenka 9. BUJDA (większa!) 10. wars 11. etc. 12. ten Stan 13. Ale jazz! z Vito Bambino 14. To był dobry dzień CD 2 1. etc. (na disco) 2. Oczy 3. duszki 4. Pożal się Boże 5. No sory (wersja alternatywna) 6. Kapela gra 7. kolońska i szlugi (do snu) 8. Cześć, jak się masz? z Soblem 9. Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał 10. Kaziu, zakochaj się (live from Radio ZET) 11. Ale jazz! na jazzowo 12. 2:00 (prod. Arkadiusz) 13. kolońska i szlugi

49,90 zł
48,90 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
7
Diabeł w kulturze polskiej. Wierzenia i zwyczaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł w kulturze polskiej. Wierzenia i zwyczaje
Dostępny
157 szt.

Obszerne i solidne kompendium wiedzy na temat motywu diabła w kulturze polskiej (…)co by się stało z naszymi dziełami sztuki i katedrami, gdyby wszystko, co się do diabła odnosi, nagle z nich znikło. Leszek Kołakowski Diabeł w kulturze polskiej zajmuje bardzo ważne miejsce. W podaniach ludowych oraz legendach czartów nie brakuje – włóczyły się po pustkowiach, czyhały na rozstajach dróg, przemierzały mokradła, zajmowały opuszczone młyny, domy, a nawet całe dwory i zamczyska. Nie pogardzały też wiatrakami i wiekowymi wierzbami. Jak pisze Michał Rożek, w niniejszej książce koncentrujący się na różnych aspektach istnienia wysłannika piekieł: Diabły, lęgnące się na polskiej ziemi z przeróżnych opowieści i podań, zawsze napawały pobożny lud przerażeniem. Zło, którego symbolem jest szatan, zawsze ekscytowało, a czasem też przerażało. Autor pokazuje, jak mocno postać i motyw diabła zakorzenione są w kulturze śródziemnomorskiej i w tradycji judeochrześcijańskiej, z elementami zapożyczonymi z Persji. Przedstawia historię czarta dosłownie, począwszy od ustaleń kulturowych, historię diabła „na etacie”, a także dzieje motywów diabelskich i postawy czarciej w wyobrażeniach życia społecznego. Diabeł w kulturze polskiej to książka, która dokładnie wyczerpuje temat, a przy okazji pochłania bez reszty.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

5 osób kupiło
8
Tito - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tito
Dostępny
50 szt.

Drugie polskie wydanie najobszerniejszej jak dotąd biografii Josipa Broza Tity, napisanej przez wybitnego słoweńskiego historyka, bazuje na krytycznej analizie ogromnej liczby świadectw przeszłości. Jej oryginalność i styl narracji powodują, że chętnie po nią sięgają nie tylko zawodowi historycy, ale też wszyscy zainteresowani historią Jugosławii. Autor w trzynastu rozdziałach opowiada o niebywałej politycznej karierze syna wielodzietnej chłopskiej rodziny, pokazuje drogę jego publicznego życia i działalności rewolucyjno-politycznej. Jest to też książka o politykach z otoczenia Tity, przywódcach europejskich (w tym bałkańskich), o wojnach światowych, o jugosłowiańskich transformacjach społeczno-ustrojowych, o mechanizmach władzy. Jeden z rozdziałów poświęcony jest perypetiom życia osobistego Tity. Rzetelna i powściągliwa w ocenach praca może wywołać dyskusje i spory wśród zwolenników czarno-białego świata, co powinno dobrze służyć nauce i kulturze intelektualnej. Wchodzi do kanonu biografistyki europejskiej, została już przetłumaczona na kilka języków w Europie, od 2018 roku jest dostępna dla czytelnika polskiego.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

4 osoby kupiły
9
Misio. W kąpieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misio. W kąpieli
Dostępny
98 szt.

Misio podczas zabawy bardzo się pobrudził. Ale dzięki wspaniałym akcesoriom kąpielowym już niedługo będzie czyściutki.

2,99 zł
4 osoby kupiły
10
Ubranka Dla Lalek 23x32x3 Mc Mix Wb 60/120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubranka Dla Lalek 23x32x3 Mc Mix Wb 60/120
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
51 szt.

43,90 zł
32,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,97 zł

3 osoby kupiły
11
Zestaw naklejek - 58 szt. LOL LOL21015 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,80 zł
9,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
12
Hurra!!! Po polsku 3. Nowa edycja. Zeszyt ćwiczeń + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurra!!! Po polsku 3. Nowa edycja. Zeszyt ćwiczeń + CD
Dostępny
34 szt.

Nowa edycja najpopularniejszej serii do nauki języka polskiego jako obcego Hurra! Po Polsku wraca w całkiem nowej, zaktualizowanej i rozbudowanej odsłonie. Wśród nowości znajdują się m.in. filmy do każdej lekcji, aplikacja na telefon, w której szybko odtworzysz filmy i audio; rozbudowany Zeszyt ćwiczeń w kolorze; podręcznik nauczyciela z dodatkowymi planszami i grami oraz płytą DVD Video, dostępna jest również Strefa Nauczyciela.

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

3 osoby kupiły
13
Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna
Dostępny
66 szt.

Pierre, paryski student architektury, zostawia wszystko i rusza do Szwajcarii. Cel podróży:termy w Vals, wspaniała budowla w sercu gór. Konstrukcja o idealnie czystej formie,przedmiot jego rozprawy, urzeka go i staje się jego obsesją... Pierre jest pewny, że jej ścianykryją w sobie tajemnicę ukryte przejście, które trzeba koniecznie odnaleźć.Projektantem term w Vals (1996), które stały się zarówno bohaterem, jak i sceneriąfabularnego komiksu noir Lucasa Harariego, jest Peter Zumthor, światowej sławy szwajcarskiarchitekt, laureat nagrody Pritzkera (2009). Budowla od momentu powstania budzi emocje iprzyciąga. Wiele osób marzy, by zobaczyć jej wnętrze, zanurzyć się w wodzie i samemuprzekonać się, na czym polega wyjątkowość tej architektury. Francuski rysownik iscenarzysta z dramaturgicznym wyczuciem powiązał opowieść o budynku i jej twórcy zlokalną legendą o morderczej górze, dorzucił wątki: niewielki erotyczny i spory erudycyjny, aprzede wszystkim niezwykle pięknie tę architektoniczno-kryminalną historię narysował.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

3 osoby kupiły
14
Puzzle 3D. SuperThings. Kaboom City - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 3D. SuperThings. Kaboom City
Magic Box
Dostępny
3 szt.

Poczuj radość zabawy fantastycznymi puzzlami piankowymi 3D Kaboom City z kolekcji SuperThings. Daj się zaskoczyć tajemniczymi kryjówkami, pułapkami, a w ciemności efektem fosforyzującym. Łatwe do złożenia. Nie wymaga użycia kleju lub nożyczek.

100,00 zł
75,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 25,00 zł

3 osoby kupiły
15
Po sezonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Po sezonie
Dostępny
1 szt.

W małych letniskowych miasteczkach żyje się spokojnie, kiedy skończy się już sezon turystyczny. Czasem jedynie ktoś podpali śmietnik albo potłucze szyby na przystanku jednoszynówki. Szeryf Duncton nie daje się ponieść nerwom, kiedy w górach odnaleziony zostaje trup stołecznego geodety. Jednak, gdy do miasteczka przybywa konstabl, by zbadać śmierć państwowego urzędnika, w sercu zastępcy szeryfa – Kirowa – odżywają stare demony. Drugi zastępca Deng ma tymczasem własne problemy, bo nad pobliskim jeziorem zebrała się grupa wyzwolonych studentów. Ospałe miasteczko raptownie przestaje być spokojne, gdy w góry nad równiną wyrusza ekspedycja łowiecka, mająca zapolować na największego niedźwiedzia, jakiego kiedykolwiek widziano w tych stronach. Nie jest to jednak jedyne zagrożenie kryjące się pośród mrocznych lasów, o czym świetnie wie stary zapijaczony szaleniec Voorheis, mieszkający samotnie w drewnianej chacie na grani. Wkrótce rozgorzeją płomienie namiętności, skały spłyną szkarłatem a kobiety i mężczyźni– tak samo miejscowi jak przyjezdni– będą musieli spojrzeć w swoje wnętrza. Ohyda, która czai się w ludzkiej duszy, nie okaże się lepsza od potworności zamieszkujących górskie jaskinie. I tylko strach i groza panować będą na nocnym niebie nad czerwoną równiną, jak miało to miejsce od zarania czasu. A wszystko to za sprawą ludzkiej chciwości i pogoni za zyskiem, w imię którego wielkie korporacje dopuszczą się najgorszej możliwej podłości… Bartek Biedrzycki Lubi żartować, że żyje z pisania. Jest to o tyle zabawniejsze, że to prawda, bo na co dzień zawodowo pisze dokumentację do oprogramowania. Opublikował w ostatnich latach trzy powieści, dwa zbiory opowiadań i powieść dla dzieci (napisaną razem z żoną). Dwa tuziny innych opowiadań opublikował w różnych magazynach i antologiach. W szufladzie trzyma na czarną godzinę gotową powieść fantasy o czarnobrodym barbarzyńcy z toporem, chociaż dotąd pisał głównie postapo, dark future czy cyberpunk. Ale nigdy nic nie wiadomo. Mieszka nad rzeką w żoną, dwójką dzieci i kuną squatującą na strychu.

37,00 zł
11,10 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 25,90 zł

2 osoby kupiły
16
Szermierka na słowa. O debacie oksfordzkiej i nie tylko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szermierka na słowa. O debacie oksfordzkiej i nie tylko
Dostępny
2 szt.

W znanym badaniu, przeprowadzonym w latach 70. ubiegłego wieku przez londyński „Sunday Times”, zapytano ludzi o ich największe lęki. Nie było dużym zaskoczeniem, że w czołówce listy znalazły się tak realne zagrożenia jak śmierć, choroba czy problemy finansowe. Żadne z nich nie zajęło jednak miejsca pierwszego, na którym uplasowały się... wystąpienia publiczne. Wyjście na scenę, skierowanie słów zarówno do znanych, jak i obcych osób to akt wymagający odwagi. Jeszcze więcej animuszu potrzeba, by zmierzyć się na tej scenie w słownym pojedynku! Celem tego podręcznika poświęconego debatom szkolnym i akademickim jest pokazanie, w jaki sposób można uprawiać szermierkę na słowa, zwaną debatą. Książka daje odpowiedź na pytania: • Czym jest debata i co ją różni od dialogu i dyskusji? • Po co w ogóle powinno się debatować? • Jak argumentować? • Czy na każdy temat można debatować? • Jak występować publicznie i jak radzić sobie ze stresem? Szermierka na słowa nie tylko dostarcza wiedzę na temat istoty debatowania, ale także zawiera wytyczne – do zastosowania w szkole, na uczelni, podczas wydarzenia – dotyczące tego, jak zorganizować, przeprowadzić i ocenić debatę oksfordzką. Prezentuje również 12 innych, często bardzo różnych i egzotycznych formatów debat szkolnych i akademickich, takich jak: brytyjska debata parlamentarna, debata Lincoln-Douglas, symulacje obrad ONZ, jednoosobowa indyjska debata Turncoat. Wszystko to z solidną podbudową teoretyczną, komentarzem o wadach i zaletach danego formatu, a także informacją o jego genezie. Książka może stanowić bazę do tworzenia nowych formatów debatowania, dopasowanych do warunków, potrzeb i okoliczności. Publikacja zainteresuje nie tylko nauczycieli szkolnych i akademickich, uczniów i studentów, ale też pasjonatów wystąpień publicznych, retoryki i słownych pojedynków.

69,00 zł
58,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
17
Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut
Dostępny
131 szt.

Jedna z najsłynniejszych spraw Eda i Lorraine Warrenów, przedstawiona w filmie „Obecność 3. Na rozkaz diabła”. Gdy Arne Cheyenne Johnson popełnił bestialskie morderstwo, sprawa natychmiast trafiła na pierwsze strony gazet. Proces sądowy był bezprecedensowy. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany bronił się, twierdząc, że został opętany przez demona. Jak zeznawał – zabił „na rozkaz diabła”. Kilka miesięcy wcześniej Johnson uczestniczył w egzorcyzmach przeprowadzonych przez Eda i Lorraine Warrenów, którzy próbowali pomóc bratu jego dziewczyny – kilkuletniemu Davidowi. Egzorcyzmy powiodły się połowicznie: demon wprawdzie opuścił chłopca, ale znalazł sobie inną ofiarę: opętał Johnsona. Nierówna walka z siłami zła szybko zmieniła w koszmar również życie słynnych demonologów. Jak twierdzili Warrenowie – sprawa z Connecticut była jedną z najbardziej przerażających, a demon, z którym się zetknęli, niemal pozbawił ich życia. Książka zawiera zdjęcia dokumentujące opisywane w niej opętanie. „Zdarzało się, że chciałam uciekać, tak byłam przerażona”. – Lorraine Warren „Diabeł ma wielką moc. Jego siły są odwieczne i działają nieustannie. To, co ludzie uważają za bajkę, to prawda. Diabeł istnieje”. – Ed Warren

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
18
Ludzie gościńca w XVII i XVIII wieku. Wierzenia i zwyczaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie gościńca w XVII i XVIII wieku. Wierzenia i zwyczaje
Dostępny
116 szt.

Wspaniale napisana i pochłaniająca książka na temat ludzi żyjących na marginesie społecznym w XVII i XVIII wieku. Prostytutki, złodzieje, rozbójnicy, wędrowni rzemieślnicy, kuglarze, oszuści, żebracy czy drobni handlarze – ludzie żyjący poza prawem, którzy nie wpasowywali się w stanowy podział i zawsze funkcjonowali na marginesie społeczeństwa. Nigdy ich nie brakowało, a wieki XVII i XVIII były pod tym względem szczególnie bogate. Bohdan Baranowski, prowadząc wieloletnie badania źródłowe i korzystając z akt sądów miejskich, rysuje ich obraz. Każda historia, każde wydarzenie i precedens mają konkretnego bohatera, dzięki któremu poznajemy realia życia tych społecznych wyrzutków. Autor nie pomija również ówczesnych mniejszości narodowych, takich jak Cyganie czy Szkoci. Ponadto zabiera czytelnika w podróż po bogatym świecie historycznych przybytków uciechy i rozpusty: tawernach, gospodach, karczmach i zajazdach. Baranowski sięga zarówno do literatury pięknej z epoki i dziewiętnastowiecznych prac etnograficznych, jak i snuje własne przypuszczenia i wnioski, tworząc niezwykle ciekawy obraz człowieka żyjącego nierzadko poza prawem, w okowach ryzyka i nieustającej walki o przetrwanie.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
19
Descubre 4. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Descubre 4. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
646 szt.

Zeszyt ćwiczeń przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych (podstawa programowa III.2.0), nr dopuszczenia 996/4/2021. Zeszyt ćwiczeń składa się z 3 modułów zawierających łącznie 9 lekcji tak, aby wygodnie dostosować rozkład materiału do roku szkolnego. Polsko-hiszpański zespół autorski, złożony z doświadczonych nauczycieli i lektorów. Najlepsza obudowa metodyczna, także multimedialna. Innowacyjny dostęp do nagrań dźwiękowych na smartfonach poprzez QR kody. Wykaz tematów dostępny na Librusie. Nagrania audio różnych odcieni języka. Lektorzy z różnych regionów Hiszpanii, a także Argentyny, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku i Peru.

47,00 zł
43,24 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,76 zł

2 osoby kupiły
20
Test na inteligencję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Test na inteligencję
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

PROGRAM ROZWOJU INTELIGENCJIopracowanie niezaleĹĽne Stowarzyszeniu MENSA POLSKAPRZYNALEĹ>>NOĹšÄ+ AUTORA UZYSKANA W 1999 R.16 + 2 zadania 56 minut

12,94 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,8%
oszczędzasz 2,95 zł

1 osoba kupiła
21
Auto Teren Akc 54x18x18 Mc Pbx 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Teren Akc 54x18x18 Mc Pbx 24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

57,90 zł
43,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,47 zł

1 osoba kupiła
22
Kolokacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolokacja
Dostępny
18 szt.

Malownicze, pagórkowate pogranicze polskiego Wołynia i Podola pod zaborem rosyjskim. Rok 1838. Czas spokoju, względnego dobrobytu, ale też i częstego braku zdrowego rozsądku i rozwagi. On - Józef Starzycki - bystry, rzutki i przystojny młodzieniec z niezamożnej rodziny kultywującej ziemiańskie tradycje. Ona - Kamila Zagartowska - elegancka, urocza, rezolutna i zaradna panna, córka... bezwzględnego lokalnego bogacza skupującego majątki podupadającej szlachty. A pomiędzy nimi: niemal nieprzekraczalny dystans społeczny zależny od stanu posiadania oraz piętrzące się przeciwności losu. Korzeniowski dając nam rzeczywisty, jasny rys epoki odmalowywanej zwykle w czarnych barwach, skłania jednocześnie do zastanowienia się nad wciąż aktualnymi narodowymi wadami blagierstwa, rozrzutności czy nieroztropności.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

1 osoba kupiła
23
Czystka gatunkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czystka gatunkowa
Dostępny
14 szt.

Gabriela Jarzębowska ? adiunktka na Wydziale ?Artes Liberales? Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Komisji Fulbrighta na Wesleyan University (2018 - 2019), visiting scholar na Uniwersytecie w Linköping (2016) i University of California at Santa Cruz (2019). Absolwentka I edycji Szkoły Ekopoetyki, laureatka konkursu Preludium 14 (NCN) i IX edycji konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald na najlepszą pracę doktorską obronioną w 2020 roku. Wygłaszała wykłady gościnne m. in. na Uniwersytecie Stanforda, Wesleyan University i Rachel Carson Centre. Zajmuje się antropozoologią i humanistyką środowiskową, podejmując badania nad retoryką konfliktów środowiskowych, modelami reprezentacji zwierząt w kulturze i mediach oraz mechanizmami ich włączania w procesy modernizacji. Czystka gatunkowa? to jedna z najciekawszych publikacji, jaką ostatnio czytałam ? to świeża i odważna próba transdziedzinowych badań, niezwykle erudycyjna, oparta na dogłębnej analizie zróżnicowanego materiału źródłowego i bogata w najnowsze koncepcje teoretyczne książka, którą czyta się jednym tchem. Publikacja doskonale wpisuje się zarówno w założenia nowej humanistyki, jak i stanowi świetny przykład praktykowania humanistyki zaangażowanej, tzn. działa ? ma mocny wymiar performatywny. Po jej przeczytaniu nie można już patrzeć na szczury w stereotypowy sposób. Z recenzji prof. Ewy Domańskiej

42,00 zł
41,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

1 osoba kupiła
24
Tomek na wojennej ścieżce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na wojennej ścieżce
Dostępny
21 szt.

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.Akcja "Tomka na wojennej ścieżce" toczy się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim, gdzie Tomek przebywa na ranczu stryja Sally, szeryfa Allana, odpoczywając po wypadku w Afryce. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki. Wydawałoby się, że wakacje będą spokojne, bez dramatycznych wydarzeń, ale Podczas wycieczki po okolicy Tomek spotyka Indianina, chłopcy zostają przyjaciółmi. Apacz wprowadza go nie tylko w świat plemiennych obyczajów, ale też wyjaśnia stosunki społeczne panujące na pograniczu. Kiedy Sally zostaje porwana przez meksykańskiego hodowcę koni, Indianie okazują Tomkowi prawdziwą przyjaźń, pomagając w uwolnieniu przyjaciółki.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
25
Cała ferajna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Cała ferajna
Dostępny
37 szt.

Trudno być gangsterem. Zwłaszcza kiedy jest się świeżo po zawale… Bosy, szef podwarszawskiego gangu, wraca do zdrowia, ale musi jeszcze odzyskać dawną pozycję w przestępczym światku. Czasem jednak łatwiej zapanować nad chłopakami „z miasta” niż nad własną rodziną. Wszak mafijna ferajna to także żony, kochanki, córki, synowie… Oddzielenie „pracy” od życia prywatnego okazuje się niemożliwe, a wojna, którą rozpętuje Bosy, zbiera krwawe żniwo. „Wytykać powieści Cała ferajna, że jest podobna do Ojca chrzestnego, jest tak samo absurdalne, jak czynić kobiecie wyrzuty, że jest podobna do Brigitte Bardot”. – Władysław Pasikowski, reżyser „Czekałem na podobną gangsterską story. Dla lubiących historie o ludziach „z miasta” – lektura obowiązkowa!” – Grzegorz Kalinowski, autor trylogii „Śmierć frajerom” Robert Miękus – historyk z wykształcenia, scenarzysta i pisarz, reżyser filmów dokumentalnych. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Uwielbia góry, narciarstwo i dobre wino. Janusz Petelski – z wykształcenia reżyser i scenarzysta. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Kocha wszystkie zwierzęta, lubi ludzi (kilkoro).

49,99 zł
23,50 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 26,49 zł

1 osoba kupiła
26
Klocki konstrukcyjne Alleblox Straż Pożarna 96-104el AB1005 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,75 zł
16,99 zł

Rabat 4,3%
oszczędzasz 0,76 zł

1 osoba kupiła
27
Shantala. Tradycyjna sztuka masażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shantala. Tradycyjna sztuka masażu
Dostępny
20 szt.

Shantala to klasyczna pozycja Frédéricka Leboyera, francuskiego położnika i podróżnika, która zainspirowała tysiące rodziców do odkrywania sztuki masowania swojego dziecka. To również lektura obowiązkowa wszystkich instruktorów masażu niemowlęcego. Masaż ma cudowny wpływ na samopoczucie dziecka i masującej je osoby. U dziecka rozwija zmysł dotyku, relaksuje, koi ból spowodowany np. kolkami, wycisza i ułatwia zasypianie. Rodzic z kolei znajduje w nim spokój i pewność siebie w swojej roli opiekuna i przewodnika. Frédérick Leboyer opisuje przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycyjną indyjską technikę masażu. W jego tajniki wprowadza go krok po kroku Shantala, hinduska matka, której imieniem nazwana została ta metoda na Zachodzie. Książka zilustrowana zdjęciami autorstwa Frédéricka Leboyera.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
28
Parasolka przezroczysta automatyczna 46cm Mickey WD21897 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,06 zł
33,35 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,71 zł

1 osoba kupiła
29
Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich ekspery...
Dostępny
91 szt.

Jedna z najmroczniejszych kart historii Wstrząsająca opowieść o niemieckich eksperymentach medycznych prowadzonych na więźniach obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Autorka była najmłodsza w gronie dziennikarzy relacjonujących przebieg Procesów Norymberskich, podczas których świat poznał szokującą prawdę o zbrodniach oprawców w białych fartuchach. Na podstawie relacji z tychże procesów, wzbogaconych własnymi obserwacjami, powstała zatrważająca książka. Traktuje ona szczegółowo o potwornych zbrodniach popełnionych rzekomo w imię nauki i patriotyzmu. Całości dopełniają unikatowe zdjęcia oraz porażające fragmenty autentycznych protokołów z przesłuchań oskarżonych. Doktorzy z piekła rodem to świadectwo upiornej deprawacji ludzkiej natury i ostatecznego tryumfu sprawiedliwości. Vivien Spitz (1924–2014) – amerykańska dziennikarka uczestnicząca jako reporterka w Procesach Norymberskich (1946–1948). W roku 2000 otrzymała nagrodę Humanitarian Award, ustanowioną przez Krajowe Stowarzyszenie Reporterów Sądowych (National Court Reporters Association). Była także członkinią University of Denver Holocaust Awareness Institute s Speakers Bureau.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
30
Polscy wiccanie. Studium religii przeżywanej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy wiccanie. Studium religii przeżywanej
Dostępny
14 szt.

Monografia Polscy wiccanie. Studium religii przeżywanej stanowi portret członków pewnej społeczności sporządzony na podstawie kilkuletnich badań terenowych. Joanna Malita-Król, kierując się dyrektywą metodologiczną religii przeżywanej, pokazuje, jak wicca jako religia wydarza się w życiu jej rozmówców. Opisuje, czym są dla nich rytuały, jak rozumieją pełnione przez siebie funkcje oraz jakie konsekwencje miała dla nich inicjacja do wybranego kowenu (zgromadzenia czarownic). Autorka analizuje także narracje konwersyjne polskich wiccan i udowadnia, że w kraju nawet nie tyle sekularyzującym się, ile coraz bardziej „odkościelniającym” żyją ludzie poszukujący misterium, którego nie znaleźli w Kościele katolickim. „Książka Polscy wiccanie stanowi ciekawe i bardzo rzetelne opracowanie poświęcone współczesnej wicca (tradycyjnej), a w szczególności charakterystyce środowiska jej polskich wyznawców. W Polsce ukazało się niewiele opracowań dotyczących wicca, więc propozycja Joanny Mality-Król będzie cennym uzupełnieniem. [… ] To wciągająca i dobrze napisana lektura.” – z recenzji dr hab. Marty Zimniak-Hałajko dr Joanna Malita-Król – kulturoznawczyni i religioznawczyni, absolwentka Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji i Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bada przejawy magii i religii pogańskich we współczesnym świecie. Zajmuje się także popkulturą i kulturą Japonii, zwłaszcza Genji monogatari. Jest redaktorką, aca-fanką, aktywistką zaangażowaną w działalność oddolnych inicjatyw miejskich i proklimatycznych.

44,10 zł
36,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
31
Puzzle 3D. SuperThings. Figurka Mr. King - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D. SuperThings. Figurka Mr. King
Magic Box
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Złóż swoje ulubione ultrarzadkie figurki SuperThings. Zbierz je wszystkie, poczuj radość zabawy układania tych niesamowitych puzzli piankowych 3D. Skorzystaj z załączonego markera i zostaw wiadomość na dołączonej do zestawu plakietce. Łatwe do złożenia. Nie wymaga użycia kleju lub nożyczek.

39,99 zł
35,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
32
Piesek 10 cm, mix kolorów 483007 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piesek 10 cm, mix kolorów 483007
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
192 szt.

Zalety produktu: zabawka posiada ruchome elementy umożliwiające poruszanie zwierzątkiem, ruchoma głowa, nogi, ogonek. Zabawka występuje w dwóch kolorach: szarobiały, brązowo-biały. Piesek to zabawka, na widok której niejedna osoba się uśmiechnie Wymiary produktu: 10.0 cm. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
33
Gra Symetria - układanka obrazkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
32,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
34
Kaczka B/o P/b 13cm Mc Disp 9/90/180 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kaczka B/o P/b 13cm Mc Disp 9/90/180
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
5 szt.

19,90 zł
6,57 zł

Rabat 67,0%
oszczędzasz 13,33 zł

1 osoba kupiła
35
Wizarding World. Harry Potter. Poszukiwanie bombonierek lesera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizarding World. Harry Potter. Poszukiwanie bombonierek lesera
Cartamundi, od 8 lat
Dostępny
60 szt.

Ścigaj się w gmaszysku Hogwartu i znajdź wszystkie cztery Bombonierki. Kradnij słodycze, używaj dowcipów Weasleyów i poruszaj się po ruchomych schodach. Bądź pierwszym, który przemyci Bombonierki Lesera do Wspólnej Sali! Strzeż się Flicha...on je konfiskuje! Graj jako Harry, Hermiona, Luna lub Draco i zbierz wszystkie rodzaje Bombonierek. Wygraj z przeciwnikiem, używając dowcipów z kart Weasleyów. Twórz skróty, obracając ruchome schody lub zablokuj drogę rywalowi. Strzeż się Flicha, jak Cię złapie, musisz zaczynać od nowa. W zestawie: • 55 kart Weasleyów • 3 elementy Klatki Schodowej • 6 pionków • 16 żetonów słodyczy • Kostka do gry • 1 Księga Zasad

93,36 zł
76,56 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
36
Kasa Sklepowa z Akcesoriami Mega Creative 482376 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasa Sklepowa z Akcesoriami Mega Creative 482376
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
12 szt.

Zalety produktu nauka liczenia, poznawanie wartości pieniądza, poznawanie podstawowych czynność dorosłych, posiada funkcję otwierania szuflady za pomocą przycisku, wydaje dźwięki podczas skanowania produktu. Czas uzupełnić zapasy w lod oacute wce. Jeżeli potrzebujemy zrobić szybkie zakupy, niezbędna okaże się Kasa MEGA CREATIVE Zawartość zestawu kasa sklepowa z elektronicznym wyświetlaczem, regał sklepowy z produktami sklepowymi, czytnik produkt oacute w, karta kredytowa, pieniądze banknoty oraz bilony. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu kasy dł. x wys. x gł. cm 19x18x13, wymiary produktu regał dł. x wys. x gł. cm 12x9x10, Wymiar opakowania dł. x wys. x gł. cm 38x22x16, waga produktu bez opakowania kg 0,40 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0,71 kg, zasilanie 2 x AA LR06 nie dołączone do zestawu . Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 3 .Pakowana w kartonik z okienkiem.

137,90 zł
103,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 34,47 zł

1 osoba kupiła
37
Przebijanka drewniana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebijanka drewniana
Smily Play
Dostępny
12 szt.

Przebijanka to kolorowa, drewniana zabawka, która doskonale sprawdzi się dla dwulatka. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną. Dołączono kulki, które można przebijać młotkiem przez odpowiednie otwory. Młotkiem można również grać na cymbałkach które są dodatkową atrakcją tej zabawki. Instrument ma drewnianą podstawę, metalowe płytki w wesołej kolorystyce, z których dziecko wydobędzie przyjemne dźwięki. Barwne koła zębate na skrzynce, maluszek może obracać i przesuwać, ćwicząc małe paluszki. Całość wykonana z drewna dobrej jakości. Pokryta nietoksycznymi farbami i lakierami, posiada wymagane atesty i certyfikaty. Pozbawiona ostrych krawędzi, pozwoli dziecku na bezpieczną zabawę.

67,90 zł
61,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

1 osoba kupiła
38
Szczotka do włosów Piraci KL10683 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
39
Wizarding World. Harry Potter. Korytarze Hogwartu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizarding World. Harry Potter. Korytarze Hogwartu
Cartamundi, od 8 lat
Dostępny
107 szt.

Śledź ruchowe schody w grze taktycznej i dotrzyj do Wielkiej Sali w Hogwarcie jako pierwszy. Zmieniaj ułożenie schodów, aby poruszać się po planszy. Zwiedzaj Wielkie Schody, bierz udział w zajęciach i pędź do Wielkiej Sali! Strzeż się, gdyż w korytarzach czeka na Ciebie magiczne spotkanie... Bądź pierwszym, który dotrze do Wielkiej Sali, zdobywając trzy szkolne umiejętności. Graj jako Harry, Ron, Hermiona, Draco lub Luna. Uważaj, każde schody obracają się w inną stronę! W zestawie: • 55 kart do gry • 5 trójwymiarowych kart czarów • 19 elementów Wielkich Schodów • 5 postaci-pionków • 6 żetonów umiejętności szkolnych • Kostka do gry • 1 Księga Zasad

140,06 zł
114,85 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 25,21 zł

1 osoba kupiła
40
Panipat 14 I 1761 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panipat 14 I 1761
Dostępny
50 szt.

„W ciągu trzech godzin lewe skrzydło marackie, którym stały się siły Ibrahima Chana, przebiło się przez linię afgańską i dziesiątkowało teraz przeciwnika. Jednak również Maratowie ponieśli duże straty: z dziewięciu batalionów, które zostały rzucone do walki, sześć przepadło już w boju. Pozostałe jednak walczyły dalej. Sam Ibrahim Chan odniósł rany, dźgnięty włócznią i trafiony z muszkietu. Rohillowie znów zaczęli ustępować. W reakcji na to do boju ruszyły siły podległe Chan Bangaszowi, które dołączyły do walki i pozwoliły na ustabilizowanie łamiącego się frontu. Była to jednak tylko krótkotrwała pomoc...” Książka niniejsza jest poświęcona przebiegowi bitwy pod Panipatem, która miała miejsce w północnych Indiach w 1761 roku, ale również wydarzeniom poprzedzającym to starcie i po nich następującym. Bitwa ta, niestety chyba mało znana polskiemu czytelnikowi, była jedną z największych i najkrwawszych batalii stoczonych w XVIII wieku. Pod Panipatem stanęły naprzeciwko siebie wojska liczące około 100 tysięcy żołnierzy; w bitwie i wskutek zdarzeń, które nastąpiły po niej, zginęło lub rany odniosło kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy i cywilów. Bitwa została stoczona przez armie dwóch państw będących regionalnymi mocarstwami, a jej efekty wykraczały daleko poza bieżące zagadnienia militarne i polityczne. Konflikt afgańsko-maracki doprowadził w rezultacie do osłabienia jednego z zaangażowanych weń państw i w pewnym stopniu ułatwił podporządkowanie Indii mocarstwom europejskim, zwłaszcza Wielkiej Brytanii. Książka ta nie jest historią Indii od XVI wieku do połowy osiemnastego stulecia. Niemniej za konieczne uznałem syntetyczne ujęcie dziejów Indii w tym okresie. Bez tego zwięzłego oraz – zdaję sobie z tego doskonale sprawę – niepełnego i dalece uproszczonego opisu trudno byłoby, jak sądzę, zrozumieć istotę wydarzeń bezpośrednio zmierzających do kulminacji, jaką była bitwa pod Panipatem... Marcin Gubała (1979) – doktor nauk prawnych, urzędnik służby cywilnej, popularyzator historii

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

1 osoba kupiła
41
Dieta #hormony kobiece i styl życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta #hormony kobiece i styl życia
Dostępny
12 szt.

O tym, jak ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu odgrywają hormony, wie każda kobieta. Zmiany ich stężeń na różnych etapach życia, zaczynając od dojrzewania przez okres miesiączkowania, ciążę po menopauzę, wpływają m.in. na samopoczucie, nastrój, masę ciała, libido, kondycję skóry. Jednym z czynników istotnych dla pracy układu hormonalnego jest odpowiednia podaż wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz styl życia. Książka zawiera ogólne zasady żywienia wspierającego pracę hormonów na poszczególnych etapach życia kobiety wraz z gotowymi jadłospisami tygodniowymi oraz obszernym zbiorem inspirujących przepisów.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
42
Konik Akc 36x29x6 Mc Stajnia Wb 18/36 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konik Akc 36x29x6 Mc Stajnia Wb 18/36
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

74,90 zł
56,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

1 osoba kupiła
43
Sztuka noszenia masek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka noszenia masek
Dostępny
127 szt.

Bohater powieści Fryca rodzi się z ojca alkoholika i zdaje się sądzić, że każdy ma swój los, więc musi go wypełnić, punkt po punkcie – od narodzin aż po sam koniec. I że nie ma miejsca na wolną wolę człowieka. Ale podświadomie próbuje się wymknąć tej wizji. Bezustannie prowokuje, bada siłę krępujących go więzów, wykorzystując do tego kolejne związki z otoczeniem, potęgując dramatyzm relacji, sprawdzając, czy scenariusz jest domknięty, czy jednak da się w nim znaleźć jakieś szczeliny, choćby przez tworzenie literatury. Podejmowane gry i zakładane maski są jak uniki, chronią przed ryzykiem prawdziwych zapasów ze światem. Sztuka noszenia masek to opowieść o zagadkach przeznaczenia, o źródłach twórczości, o walce woli życia z instynktem śmierci. A także o mrozie, który skuwa serca. „Czy ta dramatyczna historia, swoista kolekcja nieszczęść, może w ogóle przynieść jakieś ukojenie? Nie mam pewności. Wiem natomiast, że Hubert Fryc proponuje książkę niebanalną, bardzo wyrazistą, która pozostawia trwały ślad w czytelniku. To zjawiskowo napisana lektura obowiązkowa”. Kinga Młynarska, Przeczytane Napisane „To powieść, list i spowiedź pełna ambiwalencji, która w swoich najlepszych fragmentach wywraca na nice zbanalizowany obraz rodziny czy literatury jako niezawodnej formy terapii. Bo fikcja może być zarówno siłą, jak i niebezpieczeństwem, lekiem tymczasowego uśmierzenia. Proszę przygotować się na prozę do bólu prawdziwą”. Marek Olszewski, Czytelnia osobista Hubert Fryc – rocznik 1990. Debiutował w 2014 roku opowiadaniem w „Nowej Fantastyce”. W 2018 ukazała się jego powieść obyczajowa pod tytułem Szeptać. Nagrywa podcast „Ludzie przez przypadki”. Studiował filozofię, pracuje i mieszka w Krakowie, ale często wraca do rodzinnej Półwsi.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

44
Peter Schmeichel. Numer jeden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peter Schmeichel. Numer jeden
Dostępny
36 szt.

Syn polskiego muzyka i duńskiej pielęgniarki. Wielki piłkarski talent. Gwiazda futbolu lat 90. Przez wielu wymieniany obok Gordona Banksa i Lwa Jaszyna w gronie najlepszych bramkarzy w historii. Niektórzy uważają nawet, że to właśnie Peter Schmeichel jest numerem jeden klasyfikacji wszech czasów na tej pozycji. Gdy w 1991 roku Manchester United zapłacił za niego 505 tysięcy funtów, sir Alex Ferguson nazwał ten transfer „okazją stulecia”. Po kilku latach Schmeichel był już idolem fanów z Old Trafford, przyczyniając się do wielu sukcesów Czerwonych Diabłów. Znaczącą rolę odegrał też w reprezentacji, która w 1992 roku sensacyjnie sięgnęła po mistrzostwo Europy. Z kim świętował w duńskiej szatni po wygraniu Euro? Jak wspomina ostatnie minuty pamiętnego finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium? Dlaczego próbował kupić Manchester United? Jak ocenia Érica Cantonę? Czy czuje się Polakiem? Schmeichel po raz pierwszy tak szczerze opisuje historię swojego życia. Opowiada o rodzinie i futbolu. O synu, który postanowił pójść w jego ślady, polskich korzeniach i ojcu – podwójnym szpiegu i alkoholiku. A także o wchodzeniu na bramkarski szczyt, relacjach z kolegami z boiska i radzeniu sobie po zakończeniu kariery. „Sir Alex Ferguson podczas spięć w szatni Manchesteru United bał się tylko jego. Zdaniem Ruuda Gullita rywale uderzali niekiedy w poprzeczki i słupki, bo chcieli za wszelką cenę uniknąć trafienia w potężnego Duńczyka i jego gniewu. Kumple z Old Trafford żartowali, że nigdy nie przyznawał się do błędów. Przedefiniował w Anglii pozycję bramkarza. Według mnie najlepszy golkiper w historii Premier League i nie jestem w tej opinii odosobniony.” – Przemysław Rudzki, CANAL+/newonce.sport „Po raz pierwszy rozmawiałem z nim podczas finałów Euro’92 w Szwecji, gdy pewnie nikt jeszcze nie przypuszczał, że wkrótce zostanie najlepszym bramkarzem na świecie. Uczyliśmy się wtedy określenia „duński dynamit”. Peter Schmeichel zdradził mi w trakcie tego wywiadu, że w jego żyłach płynie także polska krew, że jego ojciec Antoni jest Polakiem. Zresztą o rodzinie, co udowadnia również ta książka, potrafi opowiadać wybitny bramkarz równie pięknie jak o futbolu.” – Rafał Nahorny, dziennikarz CANAL+ Sport „Schmeichel i jego bezkompromisowy charakter, to idealne odzwierciedlenie szatni Manchesteru United za czasów Fergusona. Zawsze chciałem wiedzieć jak zapamiętał czasy gry w tym klubie oraz jak wspomina mojego idola – Erica Cantonę” – Damian Czyżak, Futbolownia

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

45
Mistrzyni (autograf) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzyni (autograf)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.14

Powieść inspirowana życiem Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Historia o kobiecie zachłannej na życie i miłość. Popularnością bije na głowę Sienkiewicza, przyjaźni się z Prusem. Zarabia krocie. Nie ma w Warszawie kobiety bardziej wpływowej i szczodrej. Zedrze buty z bogacza, żeby podarować bezdomnemu. Głęboko wierzy w cnoty niewieście: bezczelność i szczerość. Kiedy trzeba, przeklnie arcybiskupa w katedrze. Gdy spotyka zafascynowanego nią debiutującego aktora, chce swoim zwyczajem podarować mu wszystko. A stać ją na wiele. Ale ile tak naprawdę będzie ją kosztować miłość do młodszego mężczyzny? W najnowszej powieści Manuela Gretkowska z przenikliwością i humorem portretuje kobietę niezwykłą i pełną sprzeczności. Nieprzewidywalną, groźną niczym piorun kulisty. To opowieść o szczodrości, zachłanności, pragnieniach i nienasyceniu. Manuela Gretkowska - jedna z najbardziej wyrazistych polskich pisarek, autorka ponad 20 książek, w tym bestsellerów takich jak "Polka", "Trans", "Poetka i książę", "Faworyty". Scenarzystka filmowa i felietonistka "Newsweeka".

44,99 zł
40,49 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

46
Z księgą w herbie Słownik biograficzny introligatorów warszawskich okresu zaborów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z księgą w herbie Słownik biograficzny introligatorów warszawskich okr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Książka zdobyła Wyróżnienie w konkursie ?GAUDEAMUS ? Nagroda SWSW Kraków 2021? za walory edytorskie publikacji. Wyniki konkursu Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych ogłosiło 15 października br., drugiego dnia 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, podczas których odbyło się również wręczenie nagród. Praca poświęcona jest warszawskim introligatorom okresu zaborów (lata 1795-1918). Składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi wstęp, w którym przedstawiono kluczowe zagadnienia, procesy i zjawiska dotyczące tego rzemiosła oraz ludzi z nim związanych. Druga to obszerny słownik biograficzny. W ten sposób wypełniono dotkliwą lukę w badaniach nad dziejami ruchu wydawniczego w Warszawie, włączając się w nurt biografistyki introligatorstwa, słabo obecny dotąd w Polsce, a uprawiany z powodzeniem i na niemałą skalę w oprawoznawstwie obcym od wielu dziesięcioleci.

92,00 zł
81,88 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,12 zł

47
Życie szlachcianki w późnośredniowiecznej Wielkopolsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie szlachcianki w późnośredniowiecznej Wielkopolsce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Prezentowana praca wpisuje się w ten nurt badań nad życiem człowieka w przeszłości, jakim jest historia kobiet. Pierwsza część książki dotyczy problematyki życia szlachcianki w ujęciu demograficznym. Obejmuje ona z jednej strony analizę jego biegu pod kątem takich zdarzeń, jak pierwsze i powtórne wyjście za mąż oraz owdowienie i powiązanych z nimi kwestii, a z drugiej ? dzietności. Druga część jest poświęcona wybranym problemom dotyczących posiadania i rozporządzania majątkiem. Zasadniczą podstawę przedstawionych w obu tych częściach analiz i wynikających z nich ustaleń stanowią informacje dotyczące 84 szlachcianek, których biogramy stanowią część książki.

129,00 zł
114,81 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 14,19 zł

48
Ziemia Święta w tajemnicach Różańca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia Święta w tajemnicach Różańca
Dostępny
12 szt.

Książka ta jest owocem pielgrzymki do Ziemi Świętej, a równocześnie przewodnikiem i albumem ukazującym Ziemię Jezusa przez pryzmat tajemnic Różańca Świętego, modlitwy, która ma niezwykłą moc. Jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które modlą się na Różańcu, a nigdy nie były w Ziemi Świętej i nie widziały miejsc, gdzie żył Jezus Chrystus i gdzie pełnił swoją Misję Paschalną. Na kolorowych zdjęciach można zobaczyć te miejsca w obecnym stanie oraz zapoznać się z ich historią ? aby wspomóc rozważania tajemnic Różańca jako modlitwy kontemplacyjnej. Książka powstała z potrzeby serca jako podziękowanie Panu Bogu za wielką Łaskę. Autorka otrzymała ją przez pośrednictwo Matki Bożej, która wysłuchała jej modlitwy w "Nowennie Pompejańskiej". Jest też świadectwem, że Bóg nie jest obojętny na nasze prośby i obdarza nas łaskami proporcjonalnie do naszej ufności w Jego Miłosierdzie. Celem Autorki było także zachęcenie Czytelników do odmawiania tej pięknej modlitwy, w której poznajemy i zgłębiamy wydarzenia związane z życiem Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Dla niektórych być może książka ta będzie również zachętą do pielgrzymowania do Ziemi Świętej.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

49
Jak wychować psa. Poradnik dla dzieci i młodzieży (wyd. 2/2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychować psa. Poradnik dla dzieci i młodzieży (wyd. 2/2021)
Dostępny
214 szt.

Drugie wydanie poradnika, wyjaśniającego zasady opieki nad psami przez dzieci i młodzież, pod nadzorem dorosłych. Autorzy przedstawiają wybrane rasy, omawiając możliwe zalety i problemy związane z ich relacjami z domownikami. W poradniku przedstawiono m.in. wychowanie, szkolenie i właściwe postępowanie z psami.

35,70 zł
25,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,00 zł

50
Pakiet. Wachmistrz / Wachmistrz. Dogrywka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Wachmistrz / Wachmistrz. Dogrywka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Pakiet mrocznych thrillerów od Krzysztofa Bochusa! Pierwsze wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukulki. Wachmistrz Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo Kripo do pomocy przydziela mu doświadczonego policyjnego wygę – wachmistrza Kukułkę. Obaj policjanci są tak różni od siebie jak woda i ogień. Początki współpracy nie są więc łatwe. Zwłaszcza, że w tym śledztwie nic nie jest oczywiste, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Chodzi o obsesyjny seks, seryjne morderstwa, handel żywym towarem – a może o coś więcej? Gdzie szukać klucza do rozwiązania zagadki? Członkowie tajnej sekty, oszalali naukowcy eksperymentujący z ludzkim ciałem, zakonnice, które minęły się z powołaniem, szmuglerzy trzęsący gdańskim portem... Kto skrywa prawdę? A może jest ona bardziej okrutna niż podejrzewa Abell? I czy może w pełni zaufać Kukułce? Na drugim planie sugestywny obraz miasta walczącego o przeżycie oraz pieczołowicie oddany klimat tamtych niezwykłych lat. Wachmistrz. Dogrywka Wachmistrz chce dogrywki. I będzie ją miał… Początek 1930 roku. Przez pogrążone w wielkim kryzysie Wolne Miasto Gdańsk przetacza się fala spektakularnych kradzieży. Celem złodziei padają wille zamożnych gdańszczan: znikają kolekcje sztuki, waluta, cenna biżuteria. Pojawia się pierwszy trup. Śledztwo zostaje zlecone Abellowi i Kukulce. Wygląda na to, że kradzieży dokonują ludzie, stylizujący się na proletariackich mścicieli. Sprawcy obrabowują bowiem tylko bogatych, pozostawiając w okradanych rezydencjach dwuznaczne cytaty z Biblii. Śledztwo nie jest proste. Ktoś umiejętnie zaciera ślady, likwidując niepożądanych świadków. Tropy wiodą daleko w przeszłość, o której bohaterowie woleliby zapomnieć. W tle rozgrywa się jeszcze jeden dramat. Kukulka nie zapomina o ludziach, którzy skrzywdzili i okaleczyli jego siostrę. Nie spocznie, dopóki nie wyrówna wszystkich rachunków z przeszłości. Do końca. Bez względu na cenę. Do krwi ostatniej. Amen.

54,90 zł
39,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

51
Zrównoważona konsumpcja a polityka żywnościowa - wybrane instrumenty ekonomiczne i regulacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrównoważona konsumpcja a polityka żywnościowa - wybrane instrumenty e...
Dostępny
10 szt.

Zapotrzebowanie na żywność w związku z powiększającą się populacją będzie rosło. Do 2050 r. na Ziemi będzie mieszkać prawie 10 miliardów ludzi. To prawie 2 miliardy więcej niż teraz. Systemy żywnościowe obecnie są największym jednorodnym źródłem emisji gazów cieplarnianych, głównym powodem gwałtownego spadku bioróżnorodności i zanieczyszczenia wód gruntowych oraz mórz i oceanów. Książka omawia wybrane instrumenty polityki publicznej, których celem jest zmiana zachowań konsumentów oraz dystrybutorów żywności na bardziej zrównoważone, a także implikacje ekonomiczne, społeczne oraz środowiskowe tych instrumentów. Z publikacji można dowiedzieć się: • czym jest zrównoważona konsumpcja i jakie są jej zasady • dlaczego w szczególnych przypadkach wskazane jest zastosowanie instrumentów rynkowych i regulacyjnych zmieniających zachowania konsumentów i dystrybutorów dotyczące żywności • z jakim profilem społeczno-ekonomicznym konsumentów była powiązana większa akceptacja społeczna interwencji w konsumpcję i dystrybucję żywności w przeprowadzonych badaniach. Książka skierowana jest do osób zainteresowanych zrównoważoną konsumpcją i jej miejscem w zrównoważonym rozwoju oraz polityką żywnościową oddziałującą na konsumenta i dystrybucję w celu uzyskania bardziej zrównoważonego sposobu gospodarowania żywnością w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym.

50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

52
Nauka o organizacji (wyd. V) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o organizacji (wyd. V)
Dostępny
8 szt.

W niniejszym zmienionym i uzupełnionym podręczniku zawarto aktualny stan wiedzy składający się na naukę o organizacji. Książka obejmuje podstawy współczesnego podejścia do zorganizowanego działania ludzi oraz tworzenia i sprawnego funkcjonowania organizacji. Jest adresowana do studentów zarządzania i ekonomii oraz innych kierunków studiów, jak również do praktyków, którym podstawowa wiedza o organizacji jest niezbędna. Dzięki tej lekturze: - zrozumiesz złożoność świata organizacji - uzyskasz wiedzę i praktyczne wskazówki dotyczące sprawnego funkcjonowania organizacji w zmiennym otoczeniu - przyswoisz zasady i formy współdziałania organizacyjnego - poznasz główne tendencje zwiększania sprawności organizacyjnej, jak elastyczność, sieciowość, wirtualność.

70,00 zł
56,70 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,30 zł

53
Przeciw metodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciw metodzie
Dostępny
34 szt.

Niemal pół wieku od pierwszego wydania (1975) tego klasycznego dzieła współczesnej filozofii nauki pozostaje ono równie świeże, inspirujące i sporne jak w płodnych dla tego typu badań latach 60. i 70. XX wieku. Paul Feyerabend (1924–1994), austriacko-amerykański intelektualista o barwnym życiorysie i nie mniej barwnych poglądach, należy obok T.S. Kuhna czy I. Lakatosa do grupy myślicieli, którzy w tamtym okresie inaczej spojrzeli na rozwój nauki. Zakwestionowali jej liniowo-logiczno-racjonalną ewolucję na rzecz historycznego procesu zmiany formacji nie zawsze współmiernych. W niniejszej książce Feyerabend występuje przeciw metodzie naukowej jako takiej i opowiada się za „anarchistycznym” podejściem do teorii naukowych, które wyraża słynna formuła anything goes, co oznacza tu „wszystko się nada”. Formuła ta ma ścisły „metametodyczny” sens: chodzi o takie „kontrindukcyjne” testowanie teorii innymi, czasem przeciwstawnymi rozwiązaniami, że teoria albo się obroni przed nimi, albo upadnie. Tak uczynił (wzorcowy przykład takiego uprawiania nauki) Kopernik, który sformułował swoją teorię wbrew faktom empirycznym i zdrowemu rozsądkowi. Metoda naukowa i naukowa racjonalność hamują rozwój nauki, pędzą ją utartymi wcześniej koleinami „nauki normalnej”, uważał Feyerabend. Swoim dziełem współtworzył ten nowy trend postrzegania nauki jako jednej z form ludzkiego działania uwarunkowanych kulturowo, a nie tylko logicznie. Lecz dla nas nadal aktualne pozostaje pytanie, czy i dlaczego taka nauka jednak coś odkrywa.

66,00 zł
46,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,80 zł

54
Richard Wahnfried?s Tonwelle. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Richard Wahnfried?s Tonwelle. CD
Klaus Schulze, MIG Music
Dostępny
9 szt.

1.Schwung (45 RPM-Version) 2.Druck (45 RPM-Version) 1.Schwung (33 RPM-Version) 2.Druck (33 RPM-Version)

73,90 zł
66,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,39 zł

55
Joni Mitchell Archives, Volume 2: The Reprise Years (1968-1971). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
268,90 zł
242,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 26,89 zł

56
Most Wanted The Grestest Hits. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Most Wanted The Grestest Hits. CD
The Wanted, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

21,90 zł
21,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,44 zł

57
Eroizm. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eroizm. CD
Ero, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

44,90 zł
44,00 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

58
Ani joga, ani zen. Chrześcijańska medytacja głębi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ani joga, ani zen. Chrześcijańska medytacja głębi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Wielu ludzi nie wie o tym, że receptą na brak sensu życia jest medytacja głębi – kontemplacja, obecna w chrześcijaństwie od początku jego istnienia. Ta książka pomaga zagłębić się w medytację chrześcijańską. Osiągnąć skupienie, wyciszyć rozbiegane myśli, zyskać spokój. Uczy kontemplacji prowadzącej od wymiaru cielesnego do duchowego. Człowiek, zbliżając się do Boga, zbliża się do siebie i odwrotnie. Praktykowanie codziennej medytacji chrześcijańskiej owocuje życiem wypełnionym Bożą obecnością.

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

59
Gender. Krótka historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gender. Krótka historia
Dostępny
61 szt.

Niemal wszystkie społeczeństwa świata są zorganizowane według kryterium gender, czyli płci kulturowej. To na jej podstawie jednym przyznaje się pewne przywileje i obowiązki, a innym je odbiera. W książce Gender. Krótka historia Susan Kingsley Kent prezentuje historię tej na pierwszy rzut oka prostej, lecz w rzeczywistości bardzo złożonej koncepcji. Z perspektywy historycznej przedstawia krytyczną analizę codziennego postrzegania kobiet i mężczyzn, męskości i kobiecości, a także ogólnie różnic między płciami. Punktem wyjściowym do napisania książki było przekonanie, że płeć kulturowa nie jest ani zjawiskiem naturalnym, ani neutralnym. To, co w jednym społeczeństwie uważane jest za męskie lub kobiece, nie musi być tak postrzegane w innym. Z kolei w ramach jednej kultury postrzeganie gender zmienia się z upływem czasu. Warto więc przyjrzeć się historii z perspektywy gender, ponieważ rzuca ona światło także na wiele innych kwestii, takich jak relacje między rządzącymi a rządzonymi, między kolonizatorami i kolonizowanymi, a także między poszczególnymi klasami społecznymi. W książce zaprezentowano historię zagadnienia płci kulturowej na całym świecie, od prehistorii po czasy współczesne. Od Hatszepsut i narodzin patriarchatu w starożytności, przez bushido, czyli kodeks wojskowy samurajów, Susan B. Anthony i drogę do równouprawnienia w USA, aż po dzisiejsze ruchy walki o prawa dla osób LGBT+ – gender to potężna siła, która ukształtowała historię naszego świata.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

60
Auto strażackie Do Skrecania 35x29x12 Mc Wb 12/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto strażackie Do Skrecania 35x29x12 Mc Wb 12/24
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
22 szt.

117,90 zł
88,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,47 zł

61
Krzesełko Mima Moon 2G - stelaż + podnóżek - czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzesełko Mima Moon 2G - stelaż + podnóżek - czarny
Mima Zigi - Bo - Ovi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Do skompletowania całego krzesełka dla dziecka od 0m - 45kg potrzebne są: Poduszki dla juniora do krzesełka Mima Moon Wkładka do krzesełka Mima Moon Wkładka wypełniająca Mima Moon Do skompletowania krzesełka dla niemowlaka 0-6m potrzebne są: Wkładka do krzesełka Mima Moon Wkładka wypełniająca Mima Moon Do skompletowania krzesełka dla dziecka 6- 36m potrzebne są: Wkładka do krzesełka Mima Moon Do skompletowania krzesełka dla juniora 36m- 45kg potrzebne są: Poduszki dla juniora do krzesełka Mima Moon FUNKCJONALNOŚĆ - INNOWACJA MOON to idealne i wielofunkcyjne krzesełko - to produkt 3 w 1, który jednocześnie jest leżaczkiem dla niemowlaka, wysokim krzesełkiem do karmienia oraz krzesełkiem dla juniora. Co wyróżnia krzesełko mima moon? innowacyjny design sprawia, że krzesełko dla maluszka można szybko zmienić w krzesełko dla juniora poprzez wyjęcie wkładki siedziska, nadając przy tym meblowi całkowicie nowy wygląd krzesełko idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz niezwykle elegancki wygląd i wykonanie z przezroczystego tworzywa daje poczucie czystości i lekkości i nienagannego stylu długie użytkowanie - krzesełko przeznaczone jest aż do 45 kg! Opatentowany system 2w1 mima moon Większe siedzisko dla juniora pojawia się poprzez usunięcie wkładki dziecięcej - tworząc tym samym zupełnie inny produkt, o innym wyglądzie. Gama rozwiązań dla krzesełka mima moon Krzesełko mima moon to produkt 3w1, który oferuje 3 tryby użytkowania: leżaczek dla niemowlaka, krzesełko do karmienia oraz krzesełko dla juniora. Elementy krzesełka mima moon 1. Tacka 2. Barierka bezpieczeństwa 3. Krzesełko do karmienia 4. Podnóżek 5. Pneumatyczny cylinder 6. Pokrywa cylindra 7. 5-punktowe szelki bezpieczeństwa 8. Wkładka siedziska 9. Siedzisko dla juniora 10. Dźwignia do regulacji odchylenia siedziska 11. Przycisk do regulacji wysokości siedziska 12. Podstawa Cechy krzesełka mima moon łatwa zmiana wysokości od 71cm do 89 cm (mierzone od podłogi do tacy) idealny od urodzenia do 45kg łatwa regulacja wysokości łatwa zmiana pozycji 5-punktowe, regulowane szelki bezpieczeństwa aluminiowa rama lekki lecz bardzo stabilny stelaż dostępny w dwóch kolorach 3 tryby użytkowania krzesełka mima moon Leżaczek dla niemowlaka (0-6 miesięcy) Krzesełko do karmienia (6-36 miesięcy) Krzesełko dla juniora (36 miesięcy do 45 kg) Ulepszenia i zmiany w stosunku do poprzednika: mocniejszy i stabilniejszy krzesełko jest wyższe poprzez wydłużenie cylindra podstawy najniższa pozycja krzesełka jest wyższa o 8cm, wynosi 79cm minimalna i maksymalna wysokość tacki zmieniona poprzez wydłużenie cylindra podstawy - max. 89cm, min. 71cm W skład stelaża wchodzi: tacka podnóżek szelki bezpieczeństwa pałąk bezpieczeństwa obrotowa obudowa na podnośnik klucz imbusowy 4 śruby

1 470,00 zł
1 396,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 73,50 zł

62
Iz Pierwych Ust. Poziom Średnio zaawansowany. Nowe wydanie + kod MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
63
Zest Policyjny 25x54 Mc Kask/tarcza Siatka 24/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zest Policyjny 25x54 Mc Kask/tarcza Siatka 24/48
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

33,90 zł
25,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

64
Pistolet Na Strza B/o Akc 53x26x12 Mc Zest 6/12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pistolet Na Strza B/o Akc 53x26x12 Mc Zest 6/12
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
2 szt.

265,90 zł
87,75 zł

Rabat 67,0%
oszczędzasz 178,15 zł

65
Karabin metalowy z Akcesoriami Mega Creative 483262 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karabin metalowy z Akcesoriami Mega Creative 483262
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
38 szt.

Zalety produktu karabin posiada magazynek na żelowe naboje, po przeładowaniu karabinu można strzelać kulkami w bezpiecznym dla wszystkich miejscu. Z Karabinem MEGA CREATIVE dostrzeżesz cel z najdalszej odległości. Przy regularnej zabawie zostaniesz wyborowym snajperem Zawartość zestawu karabin metalowy, krótkofalówka, kask ochronny, naboje gumowe.. Zabawka wykonana z plastiku i gumy. Pakowana w display po 6 szt. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu dł. x wys. x gł. cm 25x10x3, wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 30x14x4, waga produktu bez opakowania kg 0,11 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0,17 kg, Wymiar opakowania DISPLAY A 6 dł. x wys. x gł. cm 31x14x23, waga opakowania DISPLAY kg. 1,13 kg. Nie wymaga zasilania bateriami. Karabin przeznaczony dla dzieci w wieku 6 . Pakowany w kartonik z okienkiem. W kartonie zbiorczym po 108 szt.

34,91 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,73 zł

66
Tablica edukacyjna drewniana 3w1, 482320 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tablica edukacyjna drewniana 3w1, 482320
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
2 szt.

Zalety produktu: tablica posiada magnetyczną powierzchnię, na której można przyczepiać masę magnetycznych akcesoriów, jak np. cyferki, literki oraz szereg innych produktów, które posiadają magnes. Edukacyjna tablica magnetyczna 3w1 jest doskonałym miejscem na ćwiczenie przez Twoje dziecko pierwszych literek i cyferek oraz wspaniałych rysunków! To praktyczny zabawka 3w1. Zawartość zestawu: tablica magnetyczno-drewniana, magnetyczne cyferki, magnesy z postaciami zwierzątek, pisak z gąbeczką. Wymiary produktu: 40.0x23.0x3.0 cm. Wymiary opakowania: 41.0x23.0x3.0 cm.

91,90 zł
30,33 zł

Rabat 67,0%
oszczędzasz 61,57 zł

67
Łuk z akcesoriami, 482494 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Łuk z akcesoriami, 482494
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
2 szt.

Zalety produktu: strzelanie z łuku jest bardzo atrakcyjną formą aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu po wyczerpującej nauce. Strzelanie z łuku ćwiczy koncentrację, celność oraz zdolności motoryczne! Łuk posiada specjalny otwór, w którym można umieścić pocisk, umożliwia to łatwiejsze strzelanie do celu. Do zestawu dołączone są 3 pociski, które również jak łuk są bezpieczne dla dziecka. Nie wymaga zasilania bateriami. Całość wykonana z plastiku, sznurka, pianki. Wymiary opakowania: 70.0x23.0x5.0 cm. Wymiary produktu 115.0 cm.

105,90 zł
34,95 zł

Rabat 67,0%
oszczędzasz 70,95 zł

68
Helikopter metalowy 26 cm, mix kolorów 482341 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Helikopter metalowy 26 cm, mix kolorów 482341
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
5 szt.

Zalety produktu: zabawka posiada ruchome śmigło oraz koła, funkcja, dzięki której po pchnięciu, pojazd kontynuuje jadę samodzielnie. Helikopter to prawdziwa gratka dla wszystkich małych i dużych chłopców. Helikopter metalowy, dzięki funkcji pull&back po pchnięciu, kontynuuje jazdę samodzielnie, a śmigło kręci się, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia zabawę tym wspaniałym helikopterem. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych: biały, popielaty, zielony. Wymiary produktu: 29.0x7.0x13.0 cm, wymaga zasilania bateriami 3 x AG13 1,5V - załączonymi do zestawu. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

52,90 zł
29,62 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 23,28 zł

69
Pianinko domek, 482840, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianinko domek, 482840, mix kolorów
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

Zalety produktu: dziecko może wykazać się zdolnościami muzycznymi, rozwój zmysłu słuchu. Bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa zmysł słuchu. Za pomocą dźwięków rozwijamy swój umysł. Dzięki pianinie w kształcie Domku Twoje dziecko pokocha muzykę i być może w przyszłości zostanie gwiazdą estrady! Elektroniczne Pianinko posiada efekty świetlne oraz dźwiękowe. Daszek pianinka Domku występuje w trzech wersjach kolorystycznych: czerwony, niebieski, granatowy. Pianinko ma aż 5 trybów głosowych, przełączane przyciskiem dzwoneczkiem: pianino, odgłosy zwierząt + piosenki, melodyjki i losowe dźwięki pianina. Wymiary produkt: 25.0x21.0x4.0 cm, wymiar opakowania: 34.0x29.0x6.0 cm. Wymagane zasilanie 3 bateriami AA/RL6 1,5V - nie załączonymi do zestawu. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

61,90 zł
46,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,47 zł

70
Naczynia kuchenne, metalowe, folklor, 482816 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naczynia kuchenne, metalowe, folklor, 482816
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
13 szt.

Zalety produktu: zestaw pobudza kreatywność dziecka, dziecko rozwija swoje zdolności manualne. Zestaw naczyń kuchennych niezbędny do przyjęcia gości. Poczęstuj swoich gości kawą, herbatą oraz ciasteczkiem zaserwowanymi w swojej pięknej zastawie Zawartość zestawu: czajnik, 6 x filiżanek, 4 x talerzyki, 1 x taca. Całość wykonana z matulu. Wymiary produktu: taca 24.0x16.0x2.0 cm, dzbanek 7.0x11.0x7.0 cm, talerz 9.0x9.0 cm, kubek 6.0x5.0x6.0 cm. Wymiary opakowania: 28.0x35.0x9.0 cm.

113,90 zł
85,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 28,47 zł

71
Gra wodna Dino, mix wzorów, 458273 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wodna Dino, mix wzorów, 458273
Mega Creative, od 3 lat
Dostępny
191 szt.

Zalety produktu: dba o rozwój ruchowo-myślowy, rozwija kreatywność dziecka. Gra występuje w czterech wzorach i kolorach. Gra zręcznościowa polegająca na umieszczeniu wszystkich kolorowych obręczy na dwóch słupkach, posługując się dwoma przyciskami, które wprawiają obręcze w ruch dyktowany przez znajdującą się w środku wodę. Zawartość zestawu: gra wodna. Wymiar produktu: 15.0x7.0x1.0 cm. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

72
Krówka 11 cm, mix kolorów 483006 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Krówka 11 cm, mix kolorów 483006
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
5 szt.

Zalety produktu: zabawka posiada ruchome elementy umożliwiające poruszanie zwierzątkiem: ruchoma głowa, nogi, ogonek. Zabawka występuje w dwóch kolorach: biały, żółty. Krówka 11.0 cm to zabawka, na widok której niejedna osoba się uśmiechnie! Wymiary produktu: 11.0 cm. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

14,90 zł
5,22 zł

Rabat 65,0%
oszczędzasz 9,68 zł

73
Auto Policja Akc 47x15x15 Mc Laweta Pbx 18/36 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Policja Akc 47x15x15 Mc Laweta Pbx 18/36
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
35 szt.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

74
Auto Policja Akc 47x15x15 Mc Laweta Pbx 18/36, - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Policja Akc 47x15x15 Mc Laweta Pbx 18/36,
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

75
Auto Policja Akc 47x15x15 Mc Laweta Pbx 18/36. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Policja Akc 47x15x15 Mc Laweta Pbx 18/36.
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

42,90 zł
32,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

76
Wózek z supermarketu z akcesoriami, 482934 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek z supermarketu z akcesoriami, 482934
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
13 szt.

Zalety produktu: rozwija kreatywność dziecka, pobudza wyobraźnię, wózek posiada efekty dźwiękowe, zwroty zachęcające do robienia zakupów. Czas uzupełnić zapasy w lodówce. Wybierzmy się do Supermarketu. Do wózka zapakujemy najpotrzebniejsze produkty spożywcze! Zawartość zestawu: wózek sklepowy, warzywa i owoce takie jak: bakłażan, jabłko, ziemniak, cytryna, papryka, kukurydza, marchewka. Całość wykonana z plastiku. Wymiary produktu: 36.0x40.0x25.0 cm, wymiary opakowania: 33.0x26.0x17.0 cm, wymaga zasilania bateriami 2 x AAALR03 - nie załączono do zestawu.

114,90 zł
86,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 28,72 zł

77
Kareta Akc 45x28x12 Mc Lalka Wb 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kareta Akc 45x28x12 Mc Lalka Wb 12
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
2 szt.

123,90 zł
40,89 zł

Rabat 67,0%
oszczędzasz 83,01 zł

78
Odkurzacz z akcesoriami, 481803 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz z akcesoriami, 481803
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Zalety produktu: posiada efekty dźwiękowe oraz świetlne, podczas pracy powoduje wirowanie styropianowych kuleczek dołączonych do zestawu, które później po otwarciu zbiorniczka ze śmieciami możesz opróżnić. Dodatkowo odkurzacz przy uruchamianiu i wyłączaniu posiada efekty świetlne. Najwyższy czas na porządki. Pozwól dziecku pomóc Ci w podstawowych obowiązkach domowych np. odkurzaniu! Produkt ten idealnie odzwierciedla prawdziwy sprzęt domowy, wydając odgłosy odkurzania. Zawartość zestawu: odkurzacz, kulki styropianowe, spryskiwacz, zmiotka +łopatka mała, zmiotka +łopatka duża, gąbeczka, wymienna końcówka do odkurzacza. Produkt wykonany z plastiku, gąbki, styropianu. Wymaga zasilania bateriami 4x AA LR06 1,5V - nie załączonymi do zestawu. Wymiary produktu: odkurzacz (bez rurki) 21.0x13.0x15.0 cm, długość rurki z nakładka 47.0 cm . Wymiary opakowania: 32.0x19.0x20.0 cm.

143,90 zł
107,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 35,97 zł

79
Auta. GKF65 Pojazd Mini Tęczowy Tie dye Fillmore - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. GKF65 Pojazd Mini Tęczowy Tie dye Fillmore
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.07

Do akcji wjeżdża mnóstwo różnych miniaturowych pojazdów z filmów Disney Pixar „Auta”! Możesz stanąć do wyścigów i odgrywać filmowe scenki w domu lub w podróży. Wszystkie pojazdy mają obracające się kółka.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

80
4 Wymiar, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4 Wymiar, LP
Proage, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Lista utworów: 1. System 2. W Cieniu Izolacji 3. Czlowiek Z Wysokiego Zamku 4. Sensorium 5. 4th Dimension 6. Wyspa Czasu

93,90 zł
89,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,69 zł

81
Limbo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Limbo, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

82
Schowek
ICOM 7154368 Stoliczek funkcyjny Lew dla Maluszka
Icom
Dostępny
6 szt.

STOLICZEK FUNKCYJNY LEW DLA MALUSZKA

233,69 zł
222,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,68 zł

83
Schowek
ICOM 7154367 Stoliczek funkcyjny Słonik dla Maluszka
Icom
Dostępny
5 szt.

STOLICZEK FUNKCYJNY SŁONIK DLA MALUSZKA

233,69 zł
222,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,68 zł

84
Moshi Arx Clear - Etui iPhone 13 Pro Max MagSafe (Crystal Clear) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moshi Arx Clear - Etui iPhone 13 Pro Max MagSafe (Crystal Clear)
Moshi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Kolor bazowy: PrzezroczystyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13 Pro MaxTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceRodzaj etui: Plecki

219,00 zł
Powiadomienie
85
Moshi Arx - Etui iPhone 13 Pro Max MagSafe (Mirage Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moshi Arx - Etui iPhone 13 Pro Max MagSafe (Mirage Black)
Moshi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Ozdobne etui ochronne z najnowej serii Moshi Arx w kolorze Mirage Black do iPhone'a 13 Pro Max. Zintegrowany pierścień magnetyczny sprawia, że etui jest w pełni kompatybilne z ładowarką oraz akcesoriami MagSafe.Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13 Pro MaxTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: TPUKolor dodatkowy: PrzezroczystyRodzaj etui: Plecki

269,00 zł
Powiadomienie
86
Moshi Arx - Etui iPhone 13 Pro MagSafe (Mirage Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moshi Arx - Etui iPhone 13 Pro MagSafe (Mirage Black)
Moshi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Ozdobne etui ochronne z najnowej serii Moshi Arx w kolorze Mirage Black do iPhone'a 13 Pro. Zintegrowany pierścień magnetyczny sprawia, że etui jest w pełni kompatybilne z ładowarką oraz akcesoriami MagSafe.Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13 ProTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: TPUKolor dodatkowy: PrzezroczystyRodzaj etui: Plecki

249,00 zł
Powiadomienie
87
Moshi Arx - Etui iPhone 13 MagSafe (Mirage Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moshi Arx - Etui iPhone 13 MagSafe (Mirage Black)
Moshi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Ozdobne etui ochronne z najnowej serii Moshi Arx w kolorze Mirage Black do iPhone'a 13. Zintegrowany pierścień magnetyczny sprawia, że etui jest w pełni kompatybilne z ładowarką oraz akcesoriami MagSafe.Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: TPUKolor dodatkowy: PrzezroczystyRodzaj etui: Plecki

249,00 zł
Powiadomienie
88
Moshi Arx - Etui iPhone 13 mini MagSafe (Mirage Black) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moshi Arx - Etui iPhone 13 mini MagSafe (Mirage Black)
Moshi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.31

Ozdobne etui ochronne z najnowej serii Moshi Arx w kolorze Mirage Black do iPhone'a 13 mini. Zintegrowany pierścień magnetyczny sprawia, że etui jest w pełni kompatybilne z ładowarką oraz akcesoriami MagSafe.Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: Ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 13 MiniTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: TPUKolor dodatkowy: PrzezroczystyRodzaj etui: Plecki

249,00 zł
Powiadomienie
89
Pojazd Auta Mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Auta Mini
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.12

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

90
Brygada Brawurowych Kur. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brygada Brawurowych Kur. Tom 4
Dostępny
1768 szt.

Niedługo kury nacieszą się spokojem po wylocie ze szkoły. Ktoś wpadł bowiem na pomysł, by posłać Brygadę do... wojska! Wezwanie kur do WKU wywoła prawdziwą sensację i do miasteczka zjadą tłumy z całej Polski, między innymi słynna trenerka Hanna Lewar-Boska oraz psycholog Grzegorz Mateusiak, który założy nawet firmę z Bernardem Watą. Czy kury poradzą sobie w wojsku? Czy niecodzienna spółka profesora i rencisty okaże się przedsięwzięciem profesjonalnym i rentownym? Za jaką zbrodnię trafi przed oblicze sądu kapitan Strzała? Te pytania to tylko wierzchołek góry lodowej, zaś cała akcja czeka na Was w tomie czwartym!

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

91
MM706 OCZYSZCZACZ POWIETRZA ILMAA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM706 OCZYSZCZACZ POWIETRZA ILMAA
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

MesMed MM706 IlmaaOczyszczacz powietrza zfunkcją jonizacji ifiltrem antybakteryjnym Nowoczesny oczyszczacz powietrza MesMed to gwarancja czystego powietrza dla Ciebie iTwoich bliskich. Oczyszczacz zfiltrem antybakteryjnym eliminuje 99,9 % zanieczyszczeń wtym pył PM2,5 pył PM10 orazinne mikroskopijne pyły, tlenki azotu, siarki itp., atakże: kurz, alergeny, lotne związki organiczne itp. Oczyszczacz Ilmaa dodatkowo wyposażony jest wfunkcję jonizacji, która umożliwia zachowanie odpowiedniej ilości jonów ujemnych wpomieszczeniu. Dzięki temu poprawia się nasze samopoczucie, polepsza się jakość snu, zwiększa koncentracja.

658,00 zł
592,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 65,80 zł

92
MM027 ŚWIETLACZEK PIESEŁEK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM027 ŚWIETLACZEK PIESEŁEK
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

73,60 zł
66,24 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,36 zł

93
MM001 ŚWIETLACZEK ŻÓŁWIK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM001 ŚWIETLACZEK ŻÓŁWIK
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

94,10 zł
84,69 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,41 zł

94
MM019 ŚWIETLACZEK JEDNOROŻEC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM019 ŚWIETLACZEK JEDNOROŻEC
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

73,60 zł
66,24 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,36 zł

95
MM727 NAWILŻACZ MESMED + LAMPKA NOCNA 2 W 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM727 NAWILŻACZ MESMED + LAMPKA NOCNA 2 W 1
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

MesMed MM727 VolcanoNawilżacz zfunkcją aromatyzera ilampki nocnej Nawilżacz powietrza MesMed zfunkcjami aromatyzera ilampki nocnej. Niewielkiego rozmiaru urządzenie łączy wsobie 3 zróżnicowane role: nawilżacza, aromatyzera orazlampki nocnej. Po dodaniu kilku kropel odpowiedniego olejku eterycznego, wpomieszczeniu będzie unosiła się delikatna mgiełka, odprężająca ipoprawiająca nastrój lubzapobiegająca infekcjom układu oddechowego. Atmosferę przyjemnego nastroju irelaksu podkreśli lampka nocna dająca światło wjednym z7 łagodnych kolorów lubw harmonijnie zmieniających się kolorach. Niewielkie wymiary, estetyczny wzór, cichy energooszczędny tryb pracy sprawiają, żenawilżacz ultradźwiękowy świetnie sprawdzi się zarówno wpokoju dziecka, sypialni jak iw biurze czysalonie SPA. Aromatyzer Volcano jest nie tylko praktycznym urządzeniem poprawiającym stan naszego zdrowia, aletakże zapewniającym odrobinę luksusu naco dzień.

157,90 zł
142,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,79 zł

96
MM118 ASPIRATOR DO NOSA MESMED PINGWINOSEK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM118 ASPIRATOR DO NOSA MESMED PINGWINOSEK
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

MESMED MM118 PINGWINOSEK PLUSELEKTRONICZNY ASPIRATOR DO NOSA Aspirator elektroniczny do nosa skutecznie pomaga wzwalczaniu infekcji dróg oddechowych u niemowląt, dzieci iosób dorosłych. Aspirator MesMed zapewnia szybkie iskuteczne usuwanie wydzieliny znosa. Bezpieczeństwo gwarantują miękkie, specjalnie wyprofilowane silikonowe końcówki zapobiegające uszkodzeniu błony śluzowej nawet u najbardziej ruchliwego dziecka. Urządzenie: jest higieniczne - konstrukcja eliminująca ryzyko przeniesienia infekcji orazzapewniająca łatwe czyszczenie, wodoszczelne gwarantuje bezstresowe oczyszczanie - wzór przyjazny dziecku, cichy posiada jeden przycisk zapewniający łatwą ibezpieczną obsługę jest bezpieczne - wzestawie znajdują się 2 miękkie końcówki wróżnych rozmiarach dostosowanych do wieku dziecka nie wymaga kupowania wymiennych zbiorniczków nawydzielinę Aspirator PingwiNosek to jedyny narynku Pingwinek zapewniający bezstresowe, bezpieczne ibłyskawiczne udrożnienie noska u maluszków.

137,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,79 zł

97
MM111 ASPIRATOR DO NOSA NESMED APSIK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM111 ASPIRATOR DO NOSA NESMED APSIK
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

MesMed MM111 A-psik!Aspirator do nosa Aspirator MesMed Apsik przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego dnia życia, które nie potrafią samodzielnie oczyścić nosa. Mechaniczny aspirator do nosa skutecznie zmniejsza ilość wydzieliny wnosie, aprzez to ułatwia oddychanie, jedzenie iredukuje problemy ze snem u dzieci cierpiących nainfekcje górnych dróg oddechowych. Specjalnie wyprofilowana końcówka orazmożliwość regulowania siły ssania sprawiają, żeaspirator do nosa jest skuteczny icałkowicie bezpieczny dla dziecka. Dzięki specjalnie opracowanej budowie jest łatwy do utrzymania wczystości orazeliminuje ryzyko przeniesienia infekcji.

16,30 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,31 zł

98
MM500 INHALATOR MESMED PIESIO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM500 INHALATOR MESMED PIESIO
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

MesMed MM500 PiesioInhalator pneumatyczno-tłokowy Nowoczesny inhalator pneumatyczno-tłokowy przeznaczony do szybkiego iefektywnego leczenia chorób górnych dróg oddechowych. Ogromną zaletą urządzenia jest zastosowanie nebulizatora nie posiadającego ruchomych części (membran izaworków), co daje gwarancję całkowitego bezpieczeństwa podczas przeprowadzania inhalacji u małych dzieci. Przyjazny wygląd sprawia, żemaluchy nie boją się inhalacji, ałagodne krawędzie gwarantują całkowite bezpieczeństwo wczasie terapii. Inhalator MesMed wyróżnia się spośród innych: dużą szybkością nebulizacji, wysoką wchłanialność leków długim przewodem Inhalator Piesio nadaje się dla całej rodziny, wzestawie zawiera bowiem maski dla dzieci idorosłych.

138,90 zł
125,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,89 zł

99
MM380 TERMOMETR MESMED EWWEL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM380 TERMOMETR MESMED EWWEL
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

MesMed MM380 EwwelWielofunkcyjny termometr elektroniczny Ten wielofunkcyjny, innowacyjny bezdotykowy termometr posiada wiele rozwiązań zapewniających łatwy iprecyzyjny pomiar temperatury ciała, otoczenia orazwszelkich powierzchni. Bezdotykowy pomiar eliminuje możliwość przenoszenia drobnoustrojów, dając gwarancję bezpieczeństwa ihigieny. Błyskawiczny odczyt umożliwia kontrolę temperatury u najbardziej ruchliwego dziecka. Termometr lekarski MesMed wyposażony jest wkolorowy wyświetlacz, który dzięki nowoczesnej technologii, sam interpretuje wynik pomiaru ipodświetla się naodpowiedni kolor. Dodatkowo termometr Ewwel odczytuje wartość pomiaru wjęzyku polskim, dzięki czemu urządzenie jest przyjazne dla seniorów iosób niedowidzących.

118,50 zł
106,65 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,85 zł

100
MM007 TERMOMETR MESMED FORST PLUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MM007 TERMOMETR MESMED FORST PLUS
MESMED
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

MesMed MM007 Forst PlusWielofunkcyjny termometr elektroniczny Ten nowoczesny wielofunkcyjny termometr MesMed pozwala napomiar temperatury, bez kontaktu urządzenia zciałem, co daję gwarancję bezpieczeństwa ihigieny. Bezdotykowy termometr zapewnia dokładny, wiarygodny ibłyskawiczny pomiar temperatury naczole lubza uchem. Dzięki swojej funkcjonalności, może być stosowany również do pomiaru temperatury powierzchni, np. temperatury pożywienia czywody do kąpieli. Wyposażony został wczytelny, podświetlany wyświetlacz. Posiada wbudowaną pamięć ostatniego pomiaru orazostrzeżenie ozbyt wysokiej temperaturze ciała. Ze względu nałatwość pomiaru termometr Forst doskonale sprawdza się zarówno wprzypadku dzieci iniemowląt, aletakże osób starszych.

86,40 zł
77,76 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,64 zł

Wróć do góry