hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.05.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 maja 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO Minecraft™ Zniszczony portal 21172 (LEGO), na drugim Polki na Montparnassie (Sylwia Zientek). Kolejny produkt to LEGO Ninjago. Złoty ninja (praca zbiorowa) oraz LEGO DUPLO Pociąg z cyferkami - nauka liczenia 10954 (LEGO).
1
LEGO Minecraft™ Zniszczony portal 21172 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™ Zniszczony portal 21172
LEGO
Dostępny
13 szt.

Zestaw „LEGO® Minecraft™. Zniszczony portal” (21172) pozwala oddanym fanom Minecrafta przejść przez starożytny portal, który zabierze ich na niekończącą się podróż między wymiarami. Zestaw zawiera Steve’a – popularną postać z gry Minecraft™ – a także inne figurki znanych postaci: owieczkę, hogliniątko i mroczny szkielet. W komplecie jest też ręcznie sterowany portal do zbudowania. Dzieci, które lubią grać w Minecrafta™, będą zachwycone przygodą z ekscytującym portalem. Międzywymiarowe wrota są wyposażone w ręcznie sterowany mechanizm, który pozwala je aktywować i dezaktywować.• To doskonały prezent dla fanów Minecrafta™, miłośników ekscytujących przygód i dzieci w wieku od 8 lat, które uwielbiają kreatywne budowanie. Zestaw ma ok. 13.0 cm wysokości, 21.0 cm szerokości i 15.0 cm głębokości. Można go przebudowywać, więc doskonale nadaje się do zabawy i postawienia na półce, a do tego łatwo łączy się z innymi zestawami LEGO® Minecraft™. Zestaw zawiera kolorowe modele Świata i Netheru z gry Minecraft™, portal do zbudowania i autentyczne akcesoria z gry, takie jak netherytowa zbroja i miecz Steve’a. Zestawy LEGO® Minecraft™ pozwalają fanom Minecrafta czerpać radość z ulubionej gry w nowy sposób dzięki postaciom, sceneriom i funkcjom. Wymiary opakowania: 26.2 x 22.2 x 7.6 cm

139,99 zł
100,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 39,20 zł

38 osób kupiło
2
Polki na Montparnassie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polki na Montparnassie
Dostępny
217 szt.

Artystki burzą stary świat. Nieznane historie polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża. W Warszawie i Krakowie nie tylko zabraniano im portretowania nagich modeli, ale nawet malowania obrazów historycznych. Ówcześni artyści – z Matejką na czele – uważali, że malarstwo jest wbrew naturze kobiety. Najodważniejsze wsiadały więc w pociąg do Paryża, by tam uczyć się, rozwijać i spełniać marzenia o karierze. W dzielnicy Montparnasse, stolicy artystycznego świata, żyło blisko dwieście Polek-artystek. Malowały, ale i kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierając głodem. Ciężko pracowały, nie godząc się na wykluczenie ze świata sztuki. Anna Bilińska-Bohdanowicz, jako pierwsza polska malarka cieszyła się międzynarodową karierą; Alicja Halicka, ukrywająca swą twórczość przed mężem, znanym malarzem, stała się cenioną kobietą-kubistką; obrazy Meli Muter, przyjaciółki Władysława Reymonta i R.M Rilkego, ulubionej portrecistki paryskich elit międzywojnia, zmarłej w nędzy i zapomnieniu, dziś poszukiwanie są przez muzea i kolekcjonerów na całym świecie. Żyły wreszcie jak chciały. Maria Dulębianka, propagatorka równouprawnienia kobiet, została partnerka życiową Marii Konopnickiej. Aniela Pająkówna utrzymywała ojca jej córki, Stanisława Przybyszewskiego, niewiernego kochanka. Irena Reno, bezpruderyjna, umiejąca cieszyć się życiem, nie bała się żyć w trójkącie z dwoma mężczyznami. Sylwia Zientek dotarła do unikalnych, często nigdy niepublikowanych materiałów, na których oparła tę napisaną z pasją i miłością książkę. Jej tłem są niezwykle burzliwe czasy: od zaborów, przez trudy wojny 1914-1918, szaleństwo lat 20., niepokój lat 30., tragedię II wojny światowej.

54,99 zł
37,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,60 zł

35 osób kupiło
3
LEGO Ninjago. Złoty ninja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Złoty ninja
Dostępny
276 szt.

Cole, Kai, Nya, Jay, Zane, Lloyd i Mistrz Wu – bohaterscy ninja obchodzą 10 rocznicę swojej pierwszej walki w obronie krainy Ninjago®. Przeczytaj zabawne opowiadanie i komiksy, dzięki którym poznasz ich niezwykłą historię od pierwszych, czasem nieporadnych treningów aż do odkrycia ich Prawdziwego Potencjału. Rozwiąż ciekawe zadania i zagadki, a potem odkryj fantastyczne plany ninja na wielką imprezę. Nie zapomnij też zbudować minifigurki Lloyda. Jest tyle wspomnień do świętowania!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

27 osób kupiło
4
LEGO DUPLO Pociąg z cyferkami - nauka liczenia 10954 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO Pociąg z cyferkami - nauka liczenia 10954
LEGO
Dostępny
170 szt.

Pomóż maluchom w poznawaniu pierwszych cyferek z zestawem „LEGO® DUPLO®. Pierwsze klocki. Pociąg z cyferkami — nauka liczenia” (10954). To nowa wersja popularnego pociągu z cyferkami, która oferuje jeszcze więcej kolorowych okazji do wesołej nauki. W komplecie jest popychany pociąg z wagonami wypełnionymi 10 klockami z cyframi, a do tego figurki LEGO® DUPLO® chłopca, dziewczynki i pieska, które inspirują do twórczego odgrywania ról. Podczas kierowania pociągiem, ustawiania na nim klocków z cyframi, zdejmowania ich, łączenia i sortowania dzieci rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Odkrywanie różnorodnych możliwości zabawy tym zestawem pomaga im w nauce kolorów i liczb. Dzięki uroczym postaciom i kolorowym klockom, które łatwo uchwycić, zestaw nadaje się już dla 18-miesięcznych maluchów — a rodzicom pozwala uczestniczyć w każdym etapie rozwoju ich pociech. Zestaw ma ok. 10.0 cm wysokości i 47.0 cm długości i można go łatwo połączyć z innymi zestawami LEGO® DUPLO®, by zainspirować dzieci do jeszcze lepszej zabawy w świecie wyobraźni. Przeznaczony dla maluchów plakat może służyć również jako mata do zabawy. Rysunki na plakacie przedstawiają części zestawu w rzeczywistym rozmiarze oraz sposób, w jaki można je połączyć, by zbudować pociąg. Wymiary opakowania: 35.4 x 19.1 x 9.1 cm

84,99 zł
73,09 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,90 zł

21 osób kupiło
5
LEGO Ninjago. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
8 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Po raz pierwszy kolorowanki ze świata LEGO®!

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

12 osób kupiło
6
Okruchy dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruchy dnia
Dostępny
1302 szt.

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 2017 roku. Powieść nagrodzona Bookerem, najbardziej prestiżową brytyjską nagrodą literacką. Światowy rozgłos przyniosła jej ekranizacja z mistrzowskimi kreacjami Anthony’ego Hopkinsa i Emmy Thompson, wyróżniona 8 nominacjami do Oscarów. Stevens to kamerdyner idealny, stawiający ponad wszystko lojalność wobec chlebodawcy i perfekcyjne wypełnianie obowiązków. Właśnie temu podporządkowuje całe swoje życie. Po latach pracy w Darlington Hall, kiedy rezydencja jest już owiana złą sławą z powodu pronazistowskich sympatii jej właściciela, Stevens wybiera się w podróż, aby namówić do powrotu dawną gospodynię, pannę Kenton. Przemierzając Anglię, wspomina przeszłość i nieuchronnie musi dojść do wniosku, że zadowalając się namiastką życia, stracił szansę na miłość i szczęście.

41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

11 osób kupiło
7
Pożyczalscy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożyczalscy. Audiobook
Mary Norton, Jung-off-ska
Dostępny
404 szt.

Ile razy nie mogliście znaleźć skarpetki lub nieoczekiwanie ginęła wam igła bądź agrafka? Przysięglibyście na wszystko, że położyliście rękawiczkę na stole i gdzie się ona podziała? Magia? Nie! Otóż w waszym domu mieszka jeszcze ktoś, o kogo istnieniu nie macie pojęcia. Za tajemnicze zniknięcia przedmiotów odpowiada pewna rodzinka. Mieszkają pod podłogą, są nie więksi niż palec, a poza tym – zupełnie tacy sami jak my. Nazywają się – Pożyczalscy.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

10 osób kupiło
8
Przybysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybysz
Dostępny
22 szt.

Mężczyzna po raz ostatni czule całuję swoją żonę i córkę, by za chwilę wejść na pokład statku, którym przemierzy ocean. To bolesne rozstanie jest początkiem najważniejszej podróży w jego życiu – opuszcza dom w poszukiwaniu nowego, lepszego miejsca dla swojej rodziny. Kiedy w końcu zejdzie na ląd jego oczom ukaże się absolutnie niezwykły świat. Zamieszkały przez mówiących w dziwnym języku ludzi, pełen fantastycznych stworzeń i zapierających dech w piersiach budowli. I choć często towarzyszyć będzie mu uczucie zagubienia, w końcu obudzi się w nim nadzieja. Shaun Tan, przy pomocy zachwycających ilustracji i wyjątkowego daru opowiadania wyłącznie obrazem, potrafił w przekonujący sposób oddać uczucia towarzyszące emigrantom – obcym w obcym kraju. Co pcha tak wielu ludzi do porzucenia wszystkiego i podjęcia samotnej wyprawy do nowego, tajemniczego kraju; miejsca, gdzie brak rodziny i przyjaciół, gdzie wszystko jest bezimienne, a przyszłość – niepewna? Ta niema powieść graficzna opowiada historię każdego takiego migranta, uchodźcy, czy wysiedleńca i zarazem stanowi hołd wobec wszystkich, którzy podjęli to wyzwanie. Komiks Shauna Tana obywa się bez słów i trudno też znaleźć słowa, które w pełni oddałyby jak piękną, pod każdym względem, jest opowieścią. Lista wybranych nagród i wyróżnień, które otrzymał Przybysz: Bologna Ragazzi Award – Specjalne Wyróżnienie World Fantasy Award – Artysta Roku Publishers Weekly – Najlepsza książka roku 2007 New York Times – Najlepsza ilustrowana książka roku 2007 Amazon.com – Najlepsza książka dla młodego czytelnika 2007 The Columbus Dispatch – Najlepsza książka roku 2007 A School Library Journal – Najlepsza książka roku 2007 The Washington Post – Nalepsza książka dla młodego czytelnika 2007 Nagrody Locus – Najlepszy album roku 2008 Fauve d'or – Najlepszy album festiwalu w Angouleme

89,90 zł
66,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,37 zł

9 osób kupiło
9
Zapisane w kościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapisane w kościach
Dostępny
93 szt.

Eksplodująca serią brutalnych zbrodni i szokujących zwrotów akcji – oto druga część serii fascynujących thrillerów kryminalnych Simona Becketta. Antropolog sądowy dr David Hunter w ramach przysługi przebywa na odległej wyspie Runa. Musi zbadać przerażające odkrycie. Hunter był świadkiem śmierci pod wieloma postaciami, ale nawet on jest zszokowany tym, co zobaczył: niemal całkowicie spalone ciało, z którego pozostały tylko nogi i ręka. Miejscowa policja jest pewna, że to przypadkowa śmierć, ale Hunter nie jest przekonany. Badając spalone szczątki, znajduje dowody, których się obawiał. Jest dla niego jasne, że nie był to wypadek tylko morderstwo. Kiedy odizolowana społeczność mierzy się z odkryciem Huntera, w wyspę uderza katastrofalna burza. Brakuje prądu, ustaje komunikacja ze światem zewnętrznym, a zabijanie zaczyna się na dobre.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
10
Nie opuszczaj mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie opuszczaj mnie
Dostępny
2364 szt.

Laureat Nagrody Nobla w 2017 roku w dziedzinie literatury. Ekskluzywna szkoła z internatem – w sercu angielskiej prowincji – w której uczniowie są zachęcani do rozwijania zdolności artystycznych i kreatywności, zakochują się, nawiązują przyjaźnie. Mogłaby być wymarzonym miejscem dla młodych ludzi, gdyby nie to, że nie wolno im jej opuszczać, a strzępki informacji, jakie z czasem do nich docierają, zaczynają się składać na przerażającą prawdę. I choć nie ma tu miejsca na bunt, dwójka bohaterów, Kathy i Tommy, liczy na to, że miłość pozwoli odwrócić los, który od początku był im pisany.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

7 osób kupiło
11
Wyleczeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyleczeni
Dostępny
77 szt.

Zrób rachunek sumienia, zanim trafisz do szpitala. Kiedy pielęgniarki znajdują w dyżurce ciało zastępcy ordynatora, cień pada na cały personel słynnego warszawskiego szpitala. Mnożą się plotki i domysły – zamordowany lekarz nie był lubiany w środowisku i wielu miało powody, by się na nim zemścić. Śmierć doktora nie odbija się jednak szerokim echem w mediach. Głównym tematem wiadomości są brutalne morderstwa kobiet w mokotowskich parkach. Młoda lekarka Marta Wolska przeżywa trudny okres – po rozwodzie próbuje skupić się na pracy, lecz nie może uwolnić się od bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Dziwne zbiegi okoliczności sprawiają, że zaczyna podejrzewać, iż jest w jakiś sposób powiązana zarówno z morderstwem w szpitalu, jak i z „Bestią z Mokotowa”. Podczas interwencji policji poznaje przystojnego komisarza. Wkrótce połączy ich nie tylko namiętność… Wyleczeni to pierwszy napisany przez lekarza polski thriller medyczny, w którym wielopoziomowa intryga kryminalna łączy się z sugestywnym obrazem szpitalnej rzeczywistości widzianej od środka.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

7 osób kupiło
12
Red, White & Royal Blue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Red, White & Royal Blue
Dostępny
211 szt.

Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii? Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex – syn prezydentki USA – lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami. Żeby go zażegnać, PR-owcy wymyślają ustawkę: Henry i Alex mają spędzić razem jeden dzień, pokazując się mediom jako najlepsi przyjaciele. Nikt się nie spodziewa, że fałszywa, instagramowa przyjaźń przerodzi się w uczucie, które młodzi mężczyźni będą zmuszeni ukrywać przed całym światem. Jak długo dadzą radę udawać? Powieść Red, White & Royal Blue była wydarzeniem roku w USA, gdzie pokochały ją miliony młodych czytelników i czytelniczek. Niezwykle wciągająca, zabawna i czuła, udowadnia, że prawdziwa miłość nie zawsze jest dyplomatyczna. Nagrody i wyróżnienia: Bestseller „New York Timesa”. Najlepsza książka roku według „Vogue”, NPR, „Vanity Fair”, „Entertainment Weekly” i wielu innych mediów. Laureatka nagrody czytelników Goodreads Choice Awards 2019 w kategorii debiut roku oraz romans roku. Napisali o książce: „Znakomity debiut. Trudno jest patrzeć, jak Alex zakochuje się w Henrym, samemu się trochę nie zakochując – w nich i w tej niezwykłej, cudownej książce.” – „The New York Times Book Review” „Arcydzieło. Życie w świecie tej książki naprawdę dodaje otuchy, podobnie jak wyobrażenie sobie, że mogłoby ono stać się rzeczywistością.” – „Vogue” Szaleństwo na punkcie Alexa i Henry’ego dotarło do Polski jeszcze przed naszą premierą, a czytelniczki dzieliły się entuzjastycznymi recenzjami m.in. na LubimyCzytać.pl: „Tyle dobrego słyszałam, więc stwierdziłam: ja obalę te zachwyty! Nooooo, nie wyszło xD. Cudowna książka – inna, niż się spodziewałam. Nie czytałam wcześniej powieści, w której wątek romantyczny rozgrywa się między dwiema osobami płci męskiej i się bałam (nie wiedzieć dlaczego). Okazało się, że niepotrzebnie, ponieważ historia tych postaci jest wartościowa, a przede wszystkim przezabawna. Polecam książkę wszystkim wielbicielom komedii czy romansów, a w szczególności osobom, które – tak jak ja – miały opory przed poznaniem historii dwóch nieheteroseksualnych chłopców. Zakochacie się!” – Sk8er123, LubimyCzytać.pl „Polecam, ale nie do czytania w miejscu publicznym, bo okrzyki zachwytu i radości pojawiają się u czytelnika bardzo często.” – Spectrum, LubimyCzytać.pl „Jejciu, ależ to było dobre. Słodka, zabawna, wzruszająca, po prostu CUDOWNA!” – KamaZa, LubimyCzytać.pl „Urocza i przezabawna. Aż żałuję, że tak długo zwlekałam z lekturą tej książki, ale serio: Ludzie, to jest jedna z tych książek, na które zawsze jest ochota! :D” – Blair, LubimyCzytać.pl Casey McQuiston - autorka bestsellera Red, White & Royal Blue oraz miłośniczka ciast. Pisze książki o mądrych ludziach, którzy zakochują się nie w tym, w kim trzeba. Urodzona i wychowana w południowej Luizjanie, obecnie mieszka w Nowym Jorku z Pepperem, pudlem na etacie osobistego asystenta.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
13
Polskie samochody. Kolorowanki dla malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,12 zł
4,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,13 zł

6 osób kupiło
14
Uczucia Gucia. Gucio się zakochuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Gucia. Gucio się zakochuje
Dostępny
90 szt.

Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie… Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Kiedy Gucio widzi Krystynkę, czuje się bardzo dziwnie. Chciałby jej o tym powiedzieć, ale nie ma odwagi. Zobacz, w jaki sposób podzieli się swoją miłością! Seria historyjek, które uczą nazywać uczucia i nad nimi panować.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

6 osób kupiło
15
Czynności higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czynności higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze
Dostępny
150 szt.

Zależy Ci na gruntownym przygotowaniu do egzaminu zawodowego dla opiekuna medycznego? Z tą książką jest to możliwe! Atutem publikacji są szczegółowe opisy zabiegów, profesjonalne zdjęcia, a także załączniki z przykładową dokumentacją medyczną. Czynności higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze Agnieszki Rychlik i Iwony Pawluczuk to kolejna książka Wydawnictwa Centrum Rozwoju Edukacji EDICON napisana z myślą o słuchaczach szkół policealnych, tym razem dla kierunku Opiekun medyczny. Autorki, mogące poszczycić się wiedzą i praktyką z zakresu pielęgniarstwa i nauczania, postawiły sobie za cel stworzenie publikacji pomocnej w przygotowaniu do egzaminu zawodowego z kwalifikacji Z.4. Nawiązując ściśle do wymagań ujętych w podstawie programowej, omówiły zagadnienia dotyczące oceny stanu pacjenta, rozpoznawania i zaspokajania jego potrzeb. Poszczególne zabiegi zostały opisane w uporządkowanej formie według schematu uwzględniającego cele, materiały, środki, zasady i algorytm zabiegu. Autorki zadbały przy tym, aby zawrzeć informacje dotyczące odmiennych, choć równoprawnych metod działania. Uzupełnienie tekstu stanowią profesjonalne zdjęcia wykonane w pracowni opiekuna medycznego, ilustrujące wybrane etapy zabiegów. Niewątpliwym atutem książki są wyróżnione graficznie wskazówki dotyczące konkretnych sytuacji egzaminacyjnych i sugestie dla nauczycieli. Publikacja została wzbogacona także o załączniki z przykładową dokumentacją medyczną oraz o scenariusze konkretnych zajęć sprzyjających aktywizacji podopiecznych. Mocne strony: - autorki są pielęgniarkami z bogatym doświadczeniem zawodowym, instruktorkami praktycznej nauki zawodu, - profesjonalne zdjęcia wykonane w pracowni opiekuna medycznego specjalnie na potrzeby publikacji, - bibliografia wskazująca na źródła, - pytania kontrolne po każdym rozdziale, - miejsca na notatki ? pozwalają na zapisanie ważnych informacji, ułatwiają przyswajanie wiedzy, - dodatkowe, a także istotne informacje ujęte w ramki i graficznie wyróżnione z tekstu głównego, - książka to udana próba stworzenia kompendium wiedzy czerpanej dotąd z różnych źródeł ?zawiera informacje na temat różnych, równoprawnych metod postępowania, - wszystkie zabiegi przedstawione zostały wg jednorodnego schematu obejmującego cele, materiały, środki, zasady i kolejność wykonywania działań zabiegu zgodnie z wymogami egzaminu zawodowego dla opiekuna medycznego, - dodatkowy rozdział dotyczący aktywizacji pacjentów, obejmujący aktywizację fizyczną, psychiczną i społeczną, - opis konkretnych przypadków jako praktyczne ćwiczenie planowania i realizowania działań opiekuńczych, - załączniki do książki z przykładową dokumentacją medyczną, scenariuszami zajęć aktywizujących pacjentów.

104,50 zł
88,83 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 15,67 zł

4 osoby kupiły
16
Doktor Dolittle i jego zwierzęta. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Dolittle i jego zwierzęta. Audiobook
Hugh Lofting, Aleksandria
Dostępny
55 szt.

Doktor Dolittle ma wielu przyjaciół, tyle że… nie są nimi ludzie, a zwierzęta. I to nie byle jakie zwierzęta! Małpka Czi-Czi, kaczka Dab-Dab, sowa Tu-Tu, papuga Polinezja, prosię Geb-Geb i pies Jip, a przecież grono przyjaciół Doktora stale się powiększa. Wszystko za sprawą jego niezwykłej zdolności rozumienia zwierzęcej mowy. Dzięki niej staje się znany na całym świecie i wkrótce dociera do niego wiadomość, że ta nieprzeciętna umiejętność potrzebna jest w Afryce. Mieszkające tam zwierzęta wzywają go, aby zatrzymał niebezpieczną zarazę, która błyskawicznie rozprzestrzenia się wśród małp. Doktor odpowiada na ich wołanie o pomoc i wyrusza w daleki świat. A tam… czekają go jeszcze ciekawsze stworzenia i przygody, a nawet ucieczka z więzienia! Bo jak się okazuje, także w dżungli można znaleźć prawdziwych przyjaciół, ale i narobić sobie niezłych wrogów… i kiedy wydaje się, że to już koniec przygód, nic bardziej mylnego, to dopiero ich początek… W jaki sposób zwierzęta pomogły Doktorowi wykaraskać się z kłopotów i czy rozwiązało to wszystkie jego zmartwienia? I – najważniejsze – czy Doktorowi udało się ocalić małpy? To piękna historia o poświęceniu i ponadczasowej przyjaźni, takiej, która przetrwa wszystko – przyjaźni pomiędzy człowiekiem a zwierzętami.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
17
Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze
Dostępny
41 szt.

Na piąte urodziny Lotta dostaje dużo wspaniałych prezentów, ale niestety nie ma wśród nich roweru... To wielki zawód! Lotta nie chce już patrzeć na swój trzykołowy rowerek, Lotta chce mieć prawdziwy rower, taki jaki mają Jonas i Mia-Maria! Jest tak rozżalona, że wkrada się do szopy cioci Berg, zabiera jej stary rower i udaje, że potrafi na nim jeździć. Rower jest jednak dla niej zdecydowanie za duży, a ulica Awanturników zdecydowanie za stroma... Astrid Lindgren stworzyła drugie tyle książek obrazkowych, co znanych u nas książek tekstowych. Czas najwyższy, aby jej książki obrazkowe dotarły do rąk polskich dzieci!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
18
Puzzle XXL 200 elementów. Miraculous. Biedronka i Czarny Kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 elementów. Miraculous. Biedronka i Czarny Kot
Ravensburger, 200
Dostępny
22 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności jak logiczne myślenie, cierpliwość oraz spostrzegawczość, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Puzzle XXL 200 elementów Ravensburger to składająca się ze 200 elementów układanka przedstawiająca bajkę „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot”. Wymiar obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm

49,26 zł
44,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,93 zł

3 osoby kupiły
19
Karnet ślubny z kopertą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślubny z kopertą
PAN DRAGON
Dostępny
20 szt.

Karnet okolicznościowy z uroczą grafiką o tematyce ślubnej. W zestawie z kopertą.

4,99 zł
3 osoby kupiły
20
Grochów, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grochów, wydanie 2
Dostępny
93 szt.

Z ilustracjami Kamila Targosza O babce, która wierzyła w duchy, o starym psie, o pisarzu z Izdebek i o przyjacielu, z którym złaził Grochów i przejechał pół Polski — Stasiuk pisze o umieraniu i namacalności życia, o materialności wspomnień, o bliskości śmierci i jej wiecznej niedostępności. Bury kot zwija się w kłębek w cieple stygnącego ciała starej suki, babka, „cała w czerni, szczupła i spokojna”, przechodzi do świata, który zawsze był obok, Guścio choć niewiele już może powiedzieć, przekornie pluje pestkami. A przyjaciel, „odlatując przez komin”, przynosi zapach pociągu do Łupkowa, dzikich jabłoni na ulicy Makowskiej i chłodnej wiosny w portowym Piranie. Cztery opowiadania Andrzeja Stasiuka to boleśnie piękna opowieść o śmierci, o zwyczajnej kropce na końcu życia.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
21
Jesteś opowieścią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś opowieścią
Dostępny
1027 szt.

Z całej rodziny Natejków jedynie Agnieszka nigdy nie miała dość słuchania opowieści przybranej prababci Krysi. Fascynowały ją legendy o Złotej Księżniczce, o Litwince Dobrochnie i rodowych skarbach, choć w ich prawdziwość nie wierzył już nikt poza nimi dwiema. Gdy po latach testamentowe rozporządzenia prababci wyznaczyły dziewczynę na kolejną Strażniczkę Pamięci, członkowie rodziny odetchnęli z ulgą. Zajęci zmaganiami z PRL–owską codziennością nie mieli ochoty troszczyć się o posagowy kufer przywieziony tuż po wojnie z Laskowicowa. Nikogo zbytnio nie interesowały złożone w nim pamiątki oraz rękopisy książek o przodkach autorstwa Barbary z Zarzewskich. Nawet tajemnicza żelazna skrzyneczka, do której klucz zginął dawno temu, nie poruszała ich wyobraźni. Jednak zdesperowana Agnieszka z ulgą zanurzyła się w przeszłości, by uciec od własnych problemów sercowych. Porządkując kufer, pojęła, że baśnie prababci Krysi były zaledwie wstępem do pełnej dramatów historii przodków. Historii, w której miłość i śmierć przeplatały się ze sobą niezmiennie od wieków. Czy Agnieszka odkryje wreszcie, co było prawdą, a co zmyśleniem? Jaką niespodziankę przygotowały duchy przodków dla swej dziedziczki? Co okaże się prawdziwym skarbem Zarzewskich i Laskowiców?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

3 osoby kupiły
22
Operacja Retea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Retea
Dostępny
52 szt.

Warszawa, 2014. Jeden z wysoko postawionych oficerów Agencji Wywiadu trafia do szpitala tuż po tym, jak na jaw wychodzi, że współpracował z Rosjanami. Zanim zostaje przesłuchany, umiera. Pielęgniarka twierdzi, że przed śmiercią odwiedził go brat – problem polega na tym, że mężczyzna był jedynakiem. Bukareszt, 1939. Major Sorin Dumitru razem z żoną i córeczką ucieka z Rumunii. Wojna pokrzyżowała mu szyki, ale teraz najważniejsze jest dotarcie do bezpiecznego schronienia. Po drodze otrzymuje od swojego kontaktu nową tożsamość oraz rozkazy. Kiedy znajdzie się poza zasięgiem konfliktu, Operacja Retea przejdzie do kolejnego etapu. Wiedeń, 2016. Podpułkownik Marcin Łodyna zostaje wysłany do Austrii, by razem z Amerykanami rozpracować potencjalny punkt kontaktowy rosyjskiego wywiadu. Na miejscu odkrywa ślady tajnej operacji, której początki sięgają jeszcze drugiej wojny światowej. Czy to możliwe, żeby nieistniejące od ponad pół wieku NKWD wpływało na losy współczesnej polskiej polityki? Operacja Retea to finałowa odsłona przełomowej historyczno-szpiegowskiej trylogii. Tym razem autorzy przyglądają się procesowi indoktrynacji, wychowywania oraz działalności nielegałów. Marcin Faliński i Marek Kozubal dają czytelnikowi niepowtarzalną okazję, by spojrzeń na jedne z najważniejszych wydarzeń w historii światowego wywiadu… oczami drugiej strony.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
23
Księga zaleceń i uwag... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zaleceń i uwag...
Dostępny
32 szt.

Najnowsze wydanie, najbardziej aktualne, po ostatnich zmianach.

7,05 zł
5,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,06 zł

2 osoby kupiły
24
Exodus. Księga wyjścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exodus. Księga wyjścia
Dostępny
84 szt.

Exodus Deborah Feldman – kontynuacja bestsellerowej powieści Unorthodox, znanej też z popularnej ekranizacji dla Netfliksa. Dwudziestotrzyletnia Deborah Feldman w 2009 roku opuszcza opresyjną, ortodoksyjną wspólnotę Satmar w Williamsburgu na Brooklynie i rusza po lepsze życie. Od tej chwili zdana jest wyłącznie na siebie – samotnie wychowuje syna, pragnie bezpiecznego miejsca do życia dla siebie i dziecka, szuka odpowiedzi na pytanie o swoją tożsamość. Kim jest: niezależną kobietą, pisarką, Żydówką, religijną banitką? W trakcie niezwykłej podróży po Europie śladami ukochanej babki i wydarzeń związanych z Holokaustem autorka stara się odtworzyć rodzinne tajemnice. W poruszający sposób opowiada o tym, jak silne są więzy, które łączą nas z rodziną i religią, i że czasem trzeba się z nich wyzwolić, żeby odnaleźć siebie.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
25
Kalendarz szkolny B6, dzienny, Sweet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kalendarz szkolny B6, dzienny, Sweet
Dostępny
6 szt.

• Format B6, 352 strony. • Zaokrąglone rogi. • Miła w dotyku okładka soft touch z wybiórczo lakierowanymi elementami. • W środku kolorowa wyklejka. • Poręczny format, który zmieści się do plecaka lub torebki. • Twarda oprawa skutecznie chroni zawartość przed zniszczeniem. • Elastyczna gumka chroni luźne notatki przed wypadnięciem. • Kalendarz w układzie dzień na stronie pozwala na szczegółowe zaplanowanie każdego dnia. • W środku także: adresówka, praktyczne kalendarium, plan lekcji na dwa semestry, skorowidz na telefony i adresy, spis najważniejszych dat i świąt oraz miejsce na dodatkowe notatki.

29,99 zł
20,69 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

2 osoby kupiły
26
Gulasz z turula, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gulasz z turula, wydanie 2
Dostępny
75 szt.

Dla wielu czytelników fascynacja Węgrami zaczęła się właśnie od tej książki. Już od kilkunastu lat Gulasz z turula towarzyszy nam w poznawaniu i smakowaniu Budapesztu. Z okazji jubileuszu dwudziestopięciolecia Wydawnictwa Czarne ten węgierski klasyk ukazuje się ponownie w odświeżonej wersji.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
27
Wiedma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedma
Dostępny
43 szt.

Każda wiedma przechodzi drogę inaczej, bo każdej co innego jest pisane… Gdy Biwia przybywa na tajemniczą wyspę nad jeziorem Lędo, nie spodziewa się, że tu rozpocznie się jej nowe życie. Pod czujnym okiem swojej starej opiekunki uczy się sztuki bycia wiedmą. Młoda adeptka poznaje tajniki magicznej wiedzy i odkrywa niesamowity świat rytuałów i zaklęć, leczniczych ziół i magicznych stworzeń. Niedługo wyruszy w swoją własną, pełną trudnych wyborów, podróż po krainie, w której czci się lasy, rzeki, słońce i księżyc, a obok ludzi żyją domowniki, kikimory i rusałki.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
28
Historia fotografii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia fotografii
Dostępny
150 szt.

Podręcznik ten ma być drogowskazem dla młodego fotografa, przewodnikiem umożliwiającym zrozumienie początków współczesnej fotografii. Od zarania dziejów ludzie poszukiwali sposobów na utrwalenie obrazu otaczającej ich rzeczywistości. Próbowali to osiągnąć przy użyciu węgla, farby, a potem aparatu fotograficznego. W Historii fotografii zaprezentowano najważniejsze nurty i techniki fotograficzne wykorzystywane przez fotografów od początku istnienia tej sztuki, aż do połowy XX w. Celem publikacji jest ukazanie, jak wiele elementów składa się na historię fotografii, w jaki sposób ją interpretować i, co najważniejsze, jak poszukiwać odpowiedzi na pytania, które rodzą się w trakcie jej poznawania. Podręcznik ten ma być drogowskazem dla młodego fotografa, przewodnikiem umożliwiającym zrozumienie początków współczesnej fotografii. Nie jest wyczerpującym obrazem fotografii polskiej czy światowej, ale nie taki jest cel tej publikacji. Nadzieją autorów jest wywołanie zainteresowania czytelników, uporządkowanie ich wiedzy podstawowej i wprowadzenie w świat wielowątkowej fascynującej historii jednego z najważniejszych dla kultury współczesnej wynalazku. Mocne strony: - fachowa wiedza przedstawiona w sposób przystępny i zrozumiały - liczne fotografie ilustrują omawiane treści - przejrzysty układ treści ułatwia zlokalizowanie poszukiwanych informacji - pytanie kontrolne usprawniają przyswajanie wiedzy

59,00 zł
50,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

2 osoby kupiły
29
Sprzęt wojskowy. Kolorowanki dla malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,12 zł
4,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,13 zł

2 osoby kupiły
30
Hawana. Podzwrotnikowe delirium, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hawana. Podzwrotnikowe delirium, wydanie 2
Dostępny
96 szt.

Mówią, że to miasto „jest niczym miłość brzydkiej kobiety, namiętne i rozgorączkowane”. Że mężczyźni wciąż są tu ostentacyjnie męscy, a kobiety o rozłożystych biodrach – najbardziej kobiece na świecie. Mówią, że powietrze drży tutaj jak w delirium, kołysze się tanecznymi rytmami granej na żywo muzyki, że nawet chodzi się tu w rytmie sonu. Nakręcono o niej setki filmów, choć wciąż najlepiej wypada w stylu noir. Kiedyś miasto-występek, dziś miasto-upadek – Hawana. Mark Kurlansky zapuszczał się w wąskie uliczki „żółtego miasta” przez blisko trzydzieści lat. Podążał śladami Hemingwaya, Greena, Carpentiera, czytał wielbionego przez habaneros Lorcę, spędzał noce w legendarnych kawiarniach i sam sprawdził prawdziwość zdania, które Errol Flynn nabazgrał na ścianie jednej z nich: „Najlepsze miejsce, żeby się upić”. Bo przecież tu powstały popularne drinki: cuba libre, daiquiri, mojito. Jednak Hawana to nie tylko miasto słońca, zabawy i tańca. Nie można jej zrozumieć bez poznania jej tragicznej, burzliwej historii: kolonializmu, protektoratu USA, reżimu Batisty, rewolucji Fidela Castro i dominacji Związku Radzieckiego. Jej ulice wielokrotnie nasiąkały krwią niewolników i więźniów politycznych. Ta książka to wyznanie nieskrywanych uczuć Kurlansky’ego do tego niezwykłego miasta. Bo – jak sam pisze – Hawana, ze wszystkimi swoimi zapachami, rozsypującymi się murami, izolacją i trudną historią, jest najbardziej romantycznym miastem na świecie. Napisano o niej niezliczone pieśni miłosne. To miasto zawsze oczarowuje.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
31
Ocean. Memory. Kapitan Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocean. Memory. Kapitan Nauka
Edgard
Dostępny
246 szt.

MEMORY OCEAN z serii Kapitan Nauka to świetny sposób na wspólną zabawę i doskonały trening pamięci. Składa się z 24 elementów i jest przeznaczone dla dzieci od trzech lat. Piękne ilustracje, narysowane przez Katarzynę Urbaniak są dodatkową atrakcją i zachętą do gry. Memory to jedna z najprostszych i jednocześnie najbardziej rozwijających gier. Rozwija nie tylko pamięć, ale też umiejętności społeczne: uczy przestrzegania zasad, cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej, wygrywania i przegrywania. Karty MEMORY OCEAN zostały wykonane z grubej tektury, dzięki czemu wytrzymają wiele emocjonujących rozgrywek. Wesołej, podwodnej zabawy! Chcesz zostać mistrzem spostrzegawczości i specem od niezwykłego świata mórz i oceanów? To proste - zapamiętaj ułożenie zakrytych kafelków i znajdź jak najwięcej par!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
32
Jak motywować uczniów do nauki języka obcego? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak motywować uczniów do nauki języka obcego?
Dostępny
20 szt.

- prezentacja szeregu zabiegów i chwytów metodycznych pozwalających uczycić naukę języka efektywną i zajmującą- pozycja adresowana przede wszystkim do: nauczycieli języków obcych, studentów neofilologii i kolegiów

21,00 zł
16,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
33
Brainy. Klasa 8. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 8. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
61 szt.

„Brainy” to nowa pięciopoziomowa seria podręczników, przygotowana specjalnie dla klas 4‒8. Rzetelnie realizuje założenia nowej podstawy programowej, przygotowując uczniów do nowego egzaminu ósmoklasisty. Seria „Brainy” została oparta na zasadzie spiralności – nowy materiał wprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie znanych struktur i słówek. Klarowny podział na lekcje gramatyczne i leksykalne oraz przejrzyste tabele gramatyczne ułatwią uczniom przyswojenie nowego materiału. Ćwiczenia utrwalające i liczne powtórki, m.in. Quick check, Train your brain – strony z ciekawymi zagadkami logicznymi, grami planszowymi czy zadaniami matematycznymi – pomogą uczniom jeszcze lepiej przyswoić nowy materiał. Unit summaries w Książce ucznia oraz obszerny Zeszyt ćwiczeń z dodatkowymi 18 stronami zadań sprawdzających stopień opanowania materiału przyswojonego od początku nauki przygotują uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

15,50 zł
13,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

2 osoby kupiły
34
Loopy Looper Flow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loopy Looper Flow
Rebel, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Kręć, ćwicz i pochwal się sztuczkami! Loopy Looper - Hoop to zabawa dwa w jednym! Może być używana jak klasyczny spinner, kiedy chcesz się skoncentrować. A gdy masz ochotę na więcej zabawy, spróbuj swoich sił w strzelaniu do obręczy. Ile razy uda Ci się trafić? Czym są Loopy Loopers? To innowacyjna seria zręcznościowych produktów, które pozwolą Ci doprowadzić do perfekcji umiejętności manualne, wspierając ćwiczenie uważności i skupienia! Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na wyciszenie i poprawienie koncentracji podczas pracy, czy rozrywki i ciekawego wyzwania, możesz skorzystać z dowolnego Loopy Loopers. Każda odsłona serii (Flow, Edge, Jump, Hoop) to zupełnie nowy mechanizm, a dzięki kolorystyce, możesz pochwalić się nie tylko swoimi umiejętnościami i sztuczkami, ale też dobrać gadżet odpowiednio do Twojego stylu! Produkty z serii Loopy Loopers powstały z inspiracji japońskim kręgiem Ensō, który powstaje w momencie, gdy artysta uwalnia swój umysł, by pozwolić ciału przejąć pełną kontrolę nad kreacją. To symbol nieszablonowego myślenia i nieskrępowanej twórczej energii. Dlaczego pokochasz tę zabawę? • Loopy Loopers to coś więcej niż zabawka - każdy z nich umożliwia ćwiczenie indywidualnych zdolności manualnych i stanowi zupełnie nowe wyzwanie! • Inspirowane japońskim kręgiem Ensō nawiązują do idei swobodnego, kreatywnego myślenia i nadają się również wszędzie tam, gdzie potrzebujesz skupienia i uważności: w pracy, podczas działań kreatywnych, w czasie nauki... • Wersja Hoop łączy klasyczny spinner z nietypowym wyzwaniem: czy uda Ci się umieścić kulkę w obręczy?

13,87 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 0,88 zł

2 osoby kupiły
35
Książę Szaranek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książę Szaranek
Dostępny
22 szt.

„To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio”. Brzmi znajomo? Ależ tak – to najbardziej znany cytat z Małego Księcia przetłumaczony na... gwarę wielkopolską. Ambitnego zadania przełożenia słynnej książki na gwarę podjął się mistrz poznańskiej mowy, pisarz i publicysta Juliusz Kubel. Książę Szaranek z pewnością rozbawi wszystkich starszych i młodszych wielbicieli Małego Księcia (bo kto słyszał o „wężu boa, co śrutuje swoją ofiarę wew cołkiyj postaci”?), nie traci jednak nic z filozoficznego charakteru oryginału.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2 osoby kupiły
36
Medytacja wglądu. Praktyka wolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacja wglądu. Praktyka wolności
Dostępny
35 szt.

Medytacja wglądu to kolejna książka Josepha Goldsteina, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie. Stanowi owoc doświadczeń nabytych w ciągu jego dwudziestoletniej kariery nauczycielskiej, a jednocześnie jest swego rodzaju odpowiedzią na często formułowane przez adeptów medytacji pytania i wątpliwości. Podzielona na kilkadziesiąt zwięzłych rozdziałów książka ma charakter przekrojowy. Przedstawia fundamentalne nauki buddyjskie, takie jak Cztery Szlachetne Prawdy, współzależne powstawanie, karma, czy nietrwałość. Wprowadza do praktyk medytacyjnych, omawiając pojawiające się w toku praktyki trudności i przeszkody, głównie natury psychologicznej, i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Osadza też filozofię i praktykę buddyjską w kontekście codziennego życia, dokonywanych w nim wyborów i podejmowanych działań, czy relacji z ludźmi. Wskazuje również na ważną w buddyzmie perspektywę wspólnoty i solidarności ze wszystkimi istotami, ilustrując ją słowami Issy, japońskiego mistrza poezji: „Pod kwitnącą wiśnią nie spotkasz obcego”.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
37
LEGO Dots. Zaprojektuj swój świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Dots. Zaprojektuj swój świat
Dostępny
37 szt.

Fantastyczna książka nie tylko dla fanów LEGO® zwierająca nietuzinkowe zadania inspirujące dziecko do wyrażania własnych emocji i pomysłów. Modna tematyka i wzory. Fantastycznym dodatkiem jest mnóstwo wyjątkowych, kolorowych naklejek – aż 12 stron.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
38
Zog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zog
Dostępny
63 szt.

Kolejna książka twórców Gruffalo i Pana Patyka. Zog jest najbystrzejszym smokiem w szkole, lecz także najczęściej wpada w tarapaty… Na szczęście zawsze pojawia się tajemnicza dziewczynka, która leczy jego guzy i siniaki. Ale czy pomoże mu w najtrudniejszym szkolnym zadaniu: schwytaniu księżniczki? Cudownie zabawna historia!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
39
Między światem a mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między światem a mną
Dostępny
45 szt.

Poruszająca książka o ojcostwie w kraju, który sprzysiągł się przeciwko swoim dzieciom. Co znaczy być ojcem, kiedy się wie, że nie można swojego dziecka ochronić? Gdy ceną życia we własnym kraju i na własnych ulicach, jest władza nad ciałem? Gdy każdego dnia przedstawiciele twojego rządu mogą bez żadnej przyczyny zabrać twojego syna i odebrać mu ciało: skazać je na ból, na poniżenie i wreszcie na śmierć? Co znaczy być ojcem, gdy ciało twojego dziecka jest ciałem czarnoskórego nastolatka, a twoim krajem są Stany Zjednoczone Ameryki? Ta-Nehisi Coates, jeden z najwybitniejszych afroamerykańskich twórców – publicysta, pisarz, autor komiksów – próbuje odpowiedzieć na te pytania w liście do syna – czułym, jak tylko czuły może być list ojca, i przenikliwym jak przystało na wybitny esej o kraju i rasie. Między światem i mną to już współczesna klasyka, wydawniczy fenomen, który miliony czytelników uznały za wyraz własnych uczuć i opis kondycji rozdartej duszy Ameryki.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
40
Okręg Sinistra, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręg Sinistra, wydanie 2
Dostępny
97 szt.

„Pisarstwo Ádáma Bodora jest czymś wyjątkowym. Jego spokojny ton, pewien rodzaj fatalizmu narracji, w której wszystkie zdarzenia wydają się nieuniknione i nieodwołalne, to coś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałem. To pisarstwo, które ani przez moment nie próbuje się usprawiedliwiać czy zalecać do czytelnika. W skromnej biograficznej notce wyczytałem kilka ważnych dla mnie informacji: mieszkał w Transylwanii, studiował teologię, był więzieniem politycznym. W mojej prywatnej klasyfikacji zajęć „okołopisarskich” teologia i więzienie zawsze stały bardzo wysoko. No i jeszcze ta Transylwania…”. Andrzej Stasiuk

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
41
Dick 4 Dick. Harem Zordaxa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dick 4 Dick. Harem Zordaxa
Dostępny
2 szt.

Potężny międzygalaktyczny władca Zordax uwięził na jednej ze swoich planet-więzień przedstawicielki płci pięknej wszystkich ras i gatunków. Wszystko po to, by naturalny rozwój wszechświata ustał. Harmonia chaosu zaczęła się rozpadać a całe planety wymierać... Kiedy również Ziemia stanęła w obliczu wielkiego zagrożenia z jej mieszkańców zostaje wyłoniona elita. Jednostki wyjątkowe, ludzie obdarzeni zespołem najbardziej szlachetnych cech. Inteligencją, sprytem, siłą, zimną krwią i odwagą oczywiście. Jest ich pięciu i to oni są jedyną nadzieją na przywrócenie ładu we wszechświecie - Dick4Dick! Najnowszy komiks Jakuba Rebelki to wyjątkowy hołd dla komiksowej pulpy - zeszytów z historiami i bohaterami tak niewiarygodnymi, że aż fascynującymi.

18,50 zł
13,99 zł

Rabat 24,4%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
42
Wykresy fal środkowej Wołgi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykresy fal środkowej Wołgi
Dostępny
95 szt.

Wołga – nieodgadniona niebieska trasa nieśpiesznego ruchu. Biegnie od drewnianych cerkiewek przez meandry komarowych rozlewisk, rosyjskie miasta i miasteczka, święte puszcze i pozostałości Bułgarii Wołżańsko-Kamskiej aż po białe budowle z kredy, klify i wąwozy, zmurszałe przystanie i wielkie radzieckie hydroelektrownie. Tatarskie chatki i pasieki na jednym brzegu, deweloperskie kilkunastopiętrowce na drugim. Kazań, Samara, Joszkar-Oła, Nabierieżnyje Czełny... To tutaj tak naprawdę kończy się Europa, a w nadwołżańskim tyglu mieszają się dziesiątki kultur, historii i wierzeń. Konstanty Usenko, którego korzenie sięgają Koźmodiemiańska w autonomicznej Republice Mari El, zabiera nas w podróż po peryferiach Europy, nie porzucając przy tym muzycznych fascynacji. Rytm marszruty wyznaczają pradawne pentatoniczne melodie pomieszane z elektronicznym radzieckim industrialem, a magicznej podróży do źródeł towarzyszy atmosfera snu na jawie. Wykresy fal środkowej Wołgi to brawurowy przykład punkowej etnografii i wyznanie wiary nowofalowca, próbującego poskładać swoją nomadyczną tożsamość.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
43
Karnet Mama KL HM200-1775 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Mama KL HM200-1775
PAN DRAGON
Dostępny
20 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą.

10,99 zł
1 osoba kupiła
44
Pamiętniki Lady Trent. W Sanktuarium Skrzydeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Lady Trent. W Sanktuarium Skrzydeł
Dostępny
35 szt.

Ostatni tom „Pamiętników Lady Trent” odsłania wreszcie prawdę o jej najgłośniejszej przygodzie - wspinaczce na najwyższy szczyt świata we wrogiej Scirlandii i niezwykłych odkryciach po drugiej stronie, w Sanktuarium Skrzydeł. W wieku prawie czterdziestu lat Izabela cieszy się zasłużoną sławą i pozycją w świecie naukowym jaka badaczka smoków. Jednak jej ustabilizowane życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dociera do niej informacja o odkryciu szczątków nieznanego gatunku smoka. Pokusa jest nieodparta, toteż Izabela podejmuje wyprawę do najwyższego na świecie górskiego masywu Mrtyahaimy, gdzie podobno znajduje się drugi taki okaz. Jak zwykle lady Trent musi pokonać liczne przeszkody natury administracyjnej i politycznej, jak zwykle naraża się na niewygody i niebezpieczeństwa. Jednak wszystkie przeciwności bledną w obliczu zagrożenia, jakim jest sama Mrtyahaima, najbardziej nieprzyjazne dla człowieka środowisko na planecie. Tam, wśród wiecznych śniegów i lodów, Izabela dokonuje najważniejszego odkrycia w swojej karierze - odkrycia, które nie tylko zrewolucjonizuje dziedzinę biologii smoków, ale zmieni na zawsze oblicze całego świata. „W Sanktuarium Skrzydeł opowiada największą przygodę lady Trent, zamykając tę niezwykłą pentalogię w wielkim stylem. Wspaniałe i niezwykle satysfakcjonujące podsumowanie doskonałej serii!” – „The Speculative Herald” Psjonujący finał cyklu o skandalizującej badaczce smoków.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
45
Balon foliowy. Cyfra 4, złota (76 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy. Cyfra 4, złota (76 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
28 szt.

Balon foliowy cyfra 4 w kolorze złotym to elegancka dekoracja na urodziny lub jubileusz. Szukasz dekoracji na imprezę urodzinową? Potrzebujesz wyjątkowej witryny sklepowej? A może szukasz pozytywnego, dużego balonu cyfry do ułożenia większej daty lub liczby? Nasz balon w kształcie cyfry nie dość, że efektownie się prezentuje, to jeszcze jest bardzo praktyczny. Łatwo i wygodnie wypełnisz go helem lub powietrzem , a samozamykający system sprawi, że nie zmarnujesz ani odrobiny cennego helu. Balon po napełnieniu helem długo się unosi, a wytrzymała folia jest odporna na zniszczenia. Balony są przeznaczone do napełnienia helem, napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. W opakowaniu znajduje się 1 balon. • wymiar balonów w centymetrach: 76 cm • kolor: złoty • balony do samodzielnego napełnienia helem

8,99 zł
2 osoby kupiły
46
Zachowania, które mogą zranić. O uzależnieniach behawioralnych i nie tylko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowania, które mogą zranić. O uzależnieniach behawioralnych i nie t...
Dostępny
15 szt.

Autor znany czytelnikom z licznych publikacji dotyczących uzależnień, przede wszystkim od alkoholu, tym razem przekazuje wiedzę o uzależnieniach niesubstancjalnych, czyli behawioralnych (od zachowań). Zajmuje się w tej książce m.in. zaburzeniami związanymi z Internetem, telefonem komórkowym, uzależnieniami od ćwiczeń fizycznych, jedzenia i odżywiania, miłości i zaangażowania emocjonalnego, polityki i władzy, praktyk religijnych. Porusza także temat współuzależnienia, odwołując się do własnego doświadczenia klinicznego. Książka, napisana przystępnym językiem, skierowana jest zarówno do zwykłych czytelników, jak i do profesjonalistów.

59,00 zł
44,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,75 zł

2 osoby kupiły
47
Pianola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianola
Dostępny
46 szt.

Znakomicie napisana antyutopia w kostiumie science fiction i nadzwyczaj aktualna satyra na społeczeństwo zafascynowane komputerami Ameryka po „drugiej rewolucji przemysłowej”. Maszyny zastępują człowieka w coraz to nowych dziedzinach – od pracy fizycznej do pracy umysłowej z planowaniem na skalę państwa włącznie. Decydowanie o jednostce i przyszłości społeczeństwa to także ich zadanie. Paul Proteus wywodzi się z kasty doktorów – ludzi jak dotąd niezastąpionych maszynami. Przed nim obiecująca przyszłość, jednak porzuca swoje wygodne życie i przyłącza się do buntu tych, którzy chcą powrotu dawnego stanu rzeczy. W swojej debiutanckiej powieści Kurt Vonnegut we właściwy tylko jemu satyryczny sposób przedstawia społeczeństwo przyszłości lekceważące wartości humanistyczne, a także pułapki, do których może doprowadzić człowieka zbytnia fascynacja technologią.

54,00 zł
42,66 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
48
Francisco de Goya y Lucientes. Malarstwo światowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francisco de Goya y Lucientes. Malarstwo światowe
Dostępny
42 szt.

Francisco de Goya y Lucientes (1746-1828) to jeden z najważniejszych artystów hiszpańskich oraz jeden z najwybitniejszych twórców przełomu XVIII i XIX wieków. Był artystą niezwykle płodnym. Spod jego ręki wyszło przeszło dwa tysiące obrazów, grafik i rysunków. Najbardziej charakterystycznymi dziełami Goi są portrety, które powstały kiedy był nadwornym malarzem królewskim oraz seria tzw. czarnych obrazów, stworzonych po przebyciu ciężkiej choroby. Zakres poruszanych przez artystę tematów jest niezwykle szeroki. Obok wspomnianych wcześniej portretów, malował scenki rodzajowe, uprawiał malarstwo religijne, przedstawiał martwą naturę. Jednak to malarstwo historyczne, ukazujące tragizm, cierpienie, heroiczną walkę, nawiązującą do tragicznych wydarzeń w historii Hiszpanii, jest znakiem rozpoznawczym tego niezwykłego artysty.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
49
Pożyczalscy. Tom 2. Pożyczalscy i wielki świat. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożyczalscy. Tom 2. Pożyczalscy i wielki świat. Audiobook
Mary Norton, Jung-off-ska
Dostępny
2225 szt.

Pożyczalscy musieli uciekać z domu ciotki Zofii, który do tej pory był ich bezpiecznym schronieniem.Grosiek, jego żona Domilia oraz ich córka Arietta ruszają przed siebie, byle jak najdalej od niebezpiecznych istot ludzkich. Problem w tym, że zupełnie nie znają świata poza domem. Jedyna nadzieja to wuj Hendryk, który dawno temu zmuszony został do emigracji – jeżeli go odnajdą, będą uratowani.

37,99 zł
28,87 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,12 zł

1 osoba kupiła
50
Władca też człowiek. Niekonwencjonalne biografie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca też człowiek. Niekonwencjonalne biografie
Dostępny
4 szt.

[Ludwik XVI] na uczynioną kiedyś uwagę, że on sam, jako król, powinien ponaglać prace swoich ministrów, odpowiedział: Bardzo chętnie, jeśli mnie tylko o to poproszą.Doniesień z frontów osiemdziesięciokilkuletni Franciszek Józef słuchał już jednym uchem. Często zasypiał i tracił wątek. Budziła go dopiero cisza, która zapadała gdy lektor kończył czytać. Wtedy cesarz zazwyczaj mawiał odruchowo: Dziękuję, bardzo mnie to ucieszyło. Tymi słowami skwitował nawet wiadomość o utracie Przemyśla.(Fragmenty książki)Władca też człowiek jest zbiorem krótkich, żartobliwych biografii. Ich bohaterami są słynni monarchowie ukazani od mniej znanych stron zainteresowań, pasji, marzeń, dziwactw i wad. Słowem: jako ludzie, a nie tylko postaci historyczne.Kolejny tom w przygotowaniu.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
51
Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i..
Dostępny
63 szt.

Monografia Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia, skierowana do wszystkich, którzy pragną zdobyć umiejętności postępowania w ramach pierwszej pomocy, jest wartościową pracą poglądową napisaną w sposób przejrzysty, spójny, na podstawie aktualnego stanu wiedzy. Praca ta spełnia wszystkie kryteria zawarte w Rozporządzeniu MNiSW z 22 lutego 2019 r. i może stanowić istotne wsparcie w nauczaniu pierwszej pomocy.

49,90 zł
41,42 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,48 zł

2 osoby kupiły
52
Coraz ciemniej w Wartheland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coraz ciemniej w Wartheland
Dostępny
488 szt.

Zło, któremu trzeba się przeciwstawić. Los, którego nie można uniknąć. Gdy w 1939 roku Niemcy wcielają Poznań do Trzeciej Rzeszy, Wilhelmine Günther ze spokojem obserwuje wprowadzanie nowego ładu. Oczy otwiera jej dopiero narzeczony – Polak. Antoni wie, że nowy namiestnik Rzeszy Arthur Greiser zamierza rządzić Krajem Warty żelazną pięścią. Niepokorni schodzą do podziemia i postanawiają walczyć. Franciszek Witaszek, uznany lekarz, ponad przysięgą Hipokratesa postawi przysięgę żołnierską – od tego momentu będzie nie tylko ratować życia, ale także je odbierać. Posen staje się świadkiem bezpardonowej walki o ludzkie życie, w której jedna strona chce je wydrzeć, a druga – ocalić. Kto zatriumfuje? Jak wydarzenia w życiu Wilhelmine pokierują jej wyborami? Jak wiedza medyczna pomoże Franciszkowi w walce z wrogiem? I po jakie metody sięgnie Greiser, by raz na zawsze przywrócić Wartheland „prawowitym właścicielom”? Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach ukazuje ludzi, którzy wykorzystali swoją tożsamość do walki z okupantem. Nie bali się porzucić swoich korzeni i przekonań, gdy los się o nich upomniał. Historia, w której finał trudno uwierzyć.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

1 osoba kupiła
53
Dziewczyna w drugim rzędzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna w drugim rzędzie
Dostępny
16 szt.

W kręgu tajemnic… W Beaufort dochodzi do morderstwa. Cathy pracująca w paryskiej redakcji dostaje swoją życiową szansę – ponieważ ofiarą jest jej dawna koleżanka z klasy, ma opisać tę sprawę. Powrót do rodzinnego miasta sprawia, że znowu czuje się jak czternastolatka. Aby nakłonić do zwierzeń rodzinę i znajomych nieżyjącej koleżanki, musi zmierzyć się z własnymi słabościami i z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć. Gdy w nowym domu pod Beaufort Lidia znajduje pod oknem kuchennym pierwszego martwego gołębia, wykopuje dół w ogrodzie i robi trumnę z pudełka po butach. Coś jednak odstręcza ją od padłego ptaka – pierwotny lęk przyszłej matki i przekonanie, że na pewno istnieje jakiś stary ludowy przesąd zabraniający kobietom w ciąży zbliżania się do zwłok. W najciemniejszym kącie ogrodu zostaje pusta dziura w ziemi. Świeżo wykopany otwarty grób. Kolejne wydarzenia wprowadzają niepokój: co jest prawdą, a co kłamstwem? Teraz i w przeszłości? Beaufort spowija gęsty mrok… Dziewczyna w drugim rzędzie to powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Aurelia Blancard jest autorką dobrze przyjętych przez czytelników Uścisków, opisujących wcześniejsze losy Lidii, jednej z bohaterek Dziewczyny w drugim rzędzie.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
54
Dziewczynki. Kolorowanki dla malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,12 zł
4,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,13 zł

1 osoba kupiła
55
Behavior-Driven Development with Cucumber: Better Collaboration for Better Software - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
139,20 zł
123,89 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 15,31 zł

1 osoba kupiła
56
Nieostatnie kuszenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieostatnie kuszenie
Dostępny
16 szt.

Duchowy przewodnik na czas kryzysu Szatańskie kuszenia, których doświadczył Jezus, opisane są w Biblii bardzo wyraźnie. Pierwsze miało miejsce na Pustyni Judzkiej, ostatnie na krzyżu. Obecnie Kościół wciąż poddawany jest podobnej próbie. Przychodzi ona nie tyle z zewnątrz, ile w dużej mierze ze środka, ze strony jego synów i córek. Klerykalizm, nadużywanie władzy i łamanie sumienia to trzy główne przyczyny bolesnego kryzysu w Kościele. Jak rozpoznać moment, w którym zaczynamy być kuszeni? Jak nie dać się zwieść i przezwyciężyć w sobie pokusy? Nie jest to takie proste i oczywiste. Kuszenie Szatana w Kościele - jak pisze o. Maciej Biskup OP - dokonuje się bowiem w sposób bardzo subtelny, za pomocą religijnego języka i kościelnej narracji, powołującej się na rzekomy duchowy autorytet. Odpowiedzią jest kontemplacja Chrystusa. Nie ma bowiem w Jego obliczu i zachowaniu cienia pychy, władczości, przemocy czy manipulacji. I to jest droga Kościoła. „Aby ta szczególna noc Kościoła ustąpiła, jego ludzie muszą zdobyć się na odwagę zstąpienia na dno grzechu w Kościele, tak aby rozpoczął się proces oczyszczenia i odnowienia wszystkiego w Chrystusie.” – Maciej Biskup OP

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

1 osoba kupiła
57
Karnet ślubny z kopertą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ślubny z kopertą
PAN DRAGON
Dostępny
5 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą idealnie sprawdzi się z okazji ślubu. Rozmiar: 19.6 x 19.6 cm

17,99 zł
1 osoba kupiła
58
Zeszyt A5/60k kratka Int Hiszpanski Fol A 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
59
Karnet Ślub K. B6-1874 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Ślub K. B6-1874
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Karnet okolicznościowy z kopertą.

4,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
60
Samochody osobowe. Kolorowanki dla malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,12 zł
4,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,13 zł

1 osoba kupiła
61
Opiekun medyczny. Nowe umiejętności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opiekun medyczny. Nowe umiejętności
Dostępny
150 szt.

Chcesz wiedzieć, jak zmieniła się podstawa programowa dla zawodu opiekun medyczny? O jakie obszary musisz poszerzyć dotychczasową wiedzę i umiejętności? Najnowsza książka Agnieszki Rychlik i Iwony Pawluczuk odpowiada na każde z tych pytań. Opiekun medyczny. Nowe umiejętności to kolejna pozycja w ofercie Wydawnictwa EDICON, która powstała z myślą o słuchaczach i absolwentach kierunku opiekun medyczny. Zmiany w podstawie programowej, i związane z nimi nowe wymagania stawiane adeptom tego zawodu, skłoniły autorki do omówienia zagadnień wykraczających poza ramy wcześniejszej publikacji Czynności higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze. Książka nie tylko poszerza wiedzę odbiorców i umożliwia zdobywanie umiejętności z innych obszarów, ale również zwraca uwagę na obowiązujące regulacje prawne. Opisując czynności z zakresu działań opiekuńczych i zaspokajania potrzeb pacjenta, autorki stawiają wyraźną granicą pomiędzy samodzielnym działaniem opiekuna medycznego a zadaniami, które mogą być realizowane wyłącznie pod nadzorem pielęgniarki lub lekarza. Prosty język, zachowanie schematu opisu algorytmów znanego z Czynności higienicznych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz zdjęcia wykonane w pracowni opiekuna medycznego to niewątpliwe atuty książki. Mocne strony: - autorki są pielęgniarkami z bogatym doświadczeniem zawodowym, instruktorkami praktycznej nauki zawodu, - profesjonalne zdjęcia wykonane w pracowni opiekuna medycznego specjalnie na potrzeby publikacji, - bibliografia wskazująca na źródła, - pytania kontrolne po każdym rozdziale, - istotne informacje ujęte w ramki i graficznie wyróżnione z tekstu głównego, - wszystkie zabiegi przedstawione zostały według jednorodnego schematu obejmującego cele, materiały, środki, zasady i kolejność wykonywania działań zabiegu zgodnie z wymogami egzaminu zawodowego dla opiekuna medycznego,

59,00 zł
50,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

2 osoby kupiły
62
Karnet Ślub KL HM100-1005 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Ślub KL HM100-1005
PAN DRAGON
Dostępny
12 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą.

13,99 zł
1 osoba kupiła
63
Osiedle odmieńców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiedle odmieńców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Osiedle domków jednorodzinnych w Adamowie, położone w urokliwym miejscu wśród łąk i pól, dotknęła niewyobrażalna wręcz tragedia. W wyniku podpalenia jednego z domów życie straciła cała rodzina: młodzi rodzice wraz z małymi dziećmi. Dziwnym zbiegiem okoliczności na terenie, na którym postawiono nowe domy, sto lat wcześniej znajdowała się wieś, która doszczętnie spłonęła. Ale to nie koniec koszmaru, w osiedlu zostaną bowiem popełnione kolejne zbrodnie. Przypadek? Szukające sprawiedliwości duchy czy raczej bezwzględny morderca? Komu zależy na śmierci niewinnych ludzi? Społeczność miejscowa nie sprzyja nowo przybyłym – „odmieńcom”, przybyszom z miasta – i chroni swoich. Oprócz policji, która bada sprawę, własne dziennikarskie śledztwo prowadzi również Felicja Stefańska, rzeczniczka prasowa urzędu gminy. To ona dotrze do tego, że tropy prowadzą w przeszłość. Na drodze prowadzącej do odkrycia prawdy samozwańcza pani detektyw pozna miłość swego życia, doświadczy porażki i zemsty, a także zmierzy się z bólem straty. Dwa światy, dwie kryminalne afery: współczesna i historyczna. Co je łączy? Czy Felicji uda się wyjaśnić obie zagadki i zapobiec kolejnym zbrodniom??

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

64
Nagrobek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nagrobek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Nieduże turystyczne miasteczko pod Gdańskiem. Podczas prac konserwatorskich na miejscowym cmentarzu w starym grobowcu odkryto zwłoki młodego mężczyzny, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Wszystko wskazuje na to, że nieboszczyk był cudzoziemcem. Śledczy idą tropem ukraińskim, który wydaje się najbardziej oczywisty, gdyż w okolicy przebywa – głównie w celach zarobkowych – wiele osób zza wschodniej granicy. Felicja Stefańska, rzeczniczka prasowa urzędu gminy, prowadząca własne dziennikarskie śledztwo, ma jednak wątpliwości. Poszukiwania, jak po nitce do kłębka, wiodą ją w przeszłość, do upalnej letniej nocy sprzed prawie dekady, gdy bez śladu zaginęła kilkunastoletnia dziewczyna… Gdzie jest początek tej splątanej nici? Co wydarzyło się wtedy, że dziś pociąga za sobą falę kolejnych zbrodni? Jakie mroczne tajemnice skrywa sielankowe na pozór miasteczko? Młodzieńcze nieporozumienia, gangsterskie porachunki czy splot nieszczęśliwych wypadków? Czy życie Felicji też jest zagrożone? Spory, namiętności, interesy i krwawe porachunki. A w tle piękna, lecz obojętna na ludzkie dramaty przyroda. Po raz kolejny zapraszamy do urokliwego Kryszewa, gdzie jak w krzywym zwierciadle, w mikroskali, odbijają się problemy współczesności.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

65
Dzieci ziemi i nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci ziemi i nieba
Dostępny
54 szt.

W świecie Europy doby renesansu, przesyconym konfliktami i dramatami, na pograniczu, gdzie zderzają się ze sobą imperia i religie, ważą się losy świata… Z Senjanu, cieszącego się złą sławą pirackiego miasteczka, wyrusza młoda kobieta, która szuka zemsty za utratę rodziny. Tej samej wiosny z bogatego państwa-miasta Seressy, słynącego ze swoich kanałów i laguny, wyprawiają się dwie bardzo różniące się od siebie osoby: młody malarz, który zmierza na niebezpieczny wschód, by na życzenie wielkiego kalifa namalować jego portret oraz obdarzona żywą inteligencją, powodowana gniewem kobieta udająca żonę lekarza, lecz wysłana przez Seressę w misji szpiegowskiej. Statkiem handlowym, na którego pokładzie płyną, dowodzi posiadający wszelkie zalety młodszy syn z kupieckiej rodziny, targany wątpliwościami co do przeznaczonego mu życia. A jeszcze dalej na wschód pewien chłopiec szkoli się na żołnierza, by zdobyć chwałę w nieuchronnie zbliżającej się wojnie. Ich losy się splatają, a ich życie wisi na włosku, ponieważ kalif wysyła wielką armię, która ma zająć potężną fortecę, stanowiącą bramę do zachodniego świata… „Historia i fantasy rzadko spotykają się ze sobą z takim wdziękiem. Dzieło najwyższych lotów spod pióra pisarza, który być może jest największym mistrzem tego gatunku”. – „The Washington Post” „Kay w niezrównany sposób wybiera z historii jej poszczególne elementy i splata z nich całkowicie zmyśloną opowieść, która sprawia wrażenie przekładu jakiegoś niedawno odkrytego rękopisu z nieznanych nam jeszcze czasów”. – „The Miami Herald”

54,90 zł
43,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

66
Psy i my - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy i my
Dostępny
39 szt.

Alexandra Horowitz, autorka bestellerowego poradnika Oczami psami, powraca z kolejnym tytułem. Tym razem znana badaczka i popularyzatorka wiedzy o psach przygląda się relacji pies – człowiek. W najnowszej książce Horowitz uświadamia, poucza i przybliża nam świat naszych najwierniejszych towarzyszy. Jak ludzie zmieniają się przez relacje z psami? Kiedy podjęliśmy decyzję o udomowieniu psów, nieświadomie nadaliśmy nowy kierunek rozwojowi naszego gatunku. Decydując się na adopcję i wychowanie psów, decydujemy się na wyprowadzanie, karmienie i opiekowanie się nimi. Wszystko to sprawia, że po latach wspólnego życia, stajemy się zupełnie kimś innym. W Psy i my Horowitz przygląda się wszystkim aspektom tej wyjątkowej międzygatunkowej relacji. Sięgając po badania na temat psów oraz interakcji pies-człowiek, stara się zrozumieć złożoność zjawiska, które wpływa na obydwie strony. Analizując ten związek na poziomie indywidualnym i społecznym, autorka po raz kolejny pozwala nam jeszcze lepiej zrozumieć psy.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

67
Ajurweda. Podręcznik dbania o siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajurweda. Podręcznik dbania o siebie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Kompleksowy przewodnik po rytuałach ajurwedy, oferujący proste sposoby synchronizacji rytmu dobowego organizmu z naturą. Czujesz się wypalona, pozbawiona motywacji lub utknęłaś w miejscu? Zadbaj o siebie z ajurwedą. Oto podręcznik, który oferuje ponad 100 codziennych i sezonowych rytuałów, dzięki którym połączysz się z rytmem natury, stworzysz równowagę fizyczną i emocjonalną i zadbasz o swoje zdrowie. • Zwiększ i ustabilizuj poziom energii za pomocą jogicznego oddechu. • Przezwyciężaj życiowe zmiany dzięki uziemiającym medytacjom. • Pokonaj stres fizyczny i emocjonalny za pomocą spersonalizowanych pozycji jogi. • Zapobiegaj i lecz choroby dzięki stosowaniu odżywczych toników i herbat. • Poddaj się refleksji podczas pisania dziennika. Ajurweda to sposób na powrót do natury i odkrycie na nowo swojego potencjału, by czuć się dobrze. Dr Sarah Kucera promuje zdrowe praktyki zawodowo od ponad dekady, a prywatnie – całe życie. Licencjonowana chiropraktyczka, certyfikowana specjalistka ajurwedy, zarejestrowana nauczycielka jogi i terapeutka jogą oraz przedsiębiorczyni. Założycielka Sage Center, centrum sztuk uzdrawiających i apteki ziołowej w Kansas City w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Łączy w nim powyższe techniki, by pomóc innym odnaleźć dobrostan.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

68
Obrończyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrończyni
Dostępny
20 szt.

Uczucia, których nie da się ująć w paragrafach Kilka kartonów z rzeczami. Klitka nazywana mieszkaniem. Pięćset dolarów w banku, dwieście w portfelu. Kot. Oto cały dobytek Felicii Anderson w momencie, w którym rozstaje się z kancelarią KOster & Thompson. A także z Thomasem KOsterem. Mężczyzną, który często pojawia się w jej myślach i za każdym razem wywołuje motyle w brzuchu. To bolesne i przyjemne równocześnie. Thomas, mimo że sam zdecydował o rozstaniu z dziewczyną, przeżywa je równie boleśnie. Topi gorycz w alkoholu, wylewa na siłowni hektolitry potu, ale to wszystko nie działa. Myśli o Felicii nie chcą odejść, Thomas nieustannie się zastanawia, czy zasługuje na kolejną szansę i jak sprawić, by dziewczyna mu ją dała... Czy tych dwoje będzie w stanie poukładać sobie życie bez siebie? Czy uczucie, które najwyraźniej w żadnym z nich nie wygasło, może zapłonąć świeżym żarem? Łzy moczyły delikatny materiał poduszki, tworząc na niej plamę tuż obok mojej twarzy. To była ta chwila, gdy samotność, poczucie porażki i rozczarowanie uderzyły we mnie z pełnym impetem. Ciągle miałam nadzieję, że mnie zatrzyma, zadzwoni, przyjdzie. Powalczy. O autorze Eliana Lascaris to pseudonim Dominiki Fal, pod którym od 2016 roku publikuje ona swoje prace na portalu Wattpad, gdzie Patron przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejscu w kategorii Romans. Na co dzień studiuje i uczy się języków obcych, jednak to literatura jest stanowi jej największą pasję. W wolnym czasie pochłania setki książek. Jest też wielką miłośniczką zwierząt.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

69
Czytamy sylabami. Tak się nie mówi! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Tak się nie mówi!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Historyjka, która uczy, że nie warto używać brzydkich słów. Seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Dzięki tym książkom dzieci łatwiej poradzą sobie z problemami, nauczą się pokonywać przeszkody i współpracować z rówieśnikami. Dowiedzą się również, jak żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

70
Czytamy sylabami. Proszę, dziękuję, przepraszam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Proszę, dziękuję, przepraszam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Historyjka, która uczy, że warto być uprzejmym i używać magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Dzięki tym książkom dzieci łatwiej poradzą sobie z problemami, nauczą się pokonywać przeszkody i współpracować z rówieśnikami. Dowiedzą się również, jak żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

71
Brzemię białego człowieka. Jak zbudowano Imperium Brytyjskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzemię białego człowieka. Jak zbudowano Imperium Brytyjskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

Historia początków, rozkwitu i drogi ku potędze największego imperium na świecie Kim byli ludzie, którzy zbudowali Imperium Brytyjskie? Co nimi kierowało, jak żyli, walczyli i ginęli, jakie musieli pokonać przeszkody? Na kartach tej książki przewija się galeria barwnych bohaterów: korsarz i admirał, zdobywcy Indii, odważny do szaleństwa zdobywca Kanady, opanowany manią imperialną poszukiwacz diamentów, zagadkowy obrońca Chartumu i dziesiątki innych postaci. Znakomitą książkę Kazimierza Dziewanowskiego czyta się niczym powieść przygodową. Wielkość, odwaga i poświęcenie sąsiadują tu z chciwością, oszustwem i zdradą. Przekonanie o cywilizacyjnej i moralnej misji białych ludzi prowadzi do pogardy dla wszystkich, którzy nie są Anglikami. A zaszczepianie w najdalszych zakątkach globu sprawnej administracji, uczciwego wymiaru sprawiedliwości i nowoczesnej edukacji idzie w parze z przemocą i podstępem wobec opornych tubylców.

69,90 zł
55,22 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

72
Więcej niż człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej niż człowiek
Dostępny
37 szt.

Najsłynniejsza powieść Sturgeona, wyróżniona International Fantasy Award. Prostaczek, który jest telepatą i może zniszczyć człowieka samym spojrzeniem. Dziewczyna, która siłą woli przesuwa przedmioty. Bliniaczki, które potrafią się teleportować na dowolną odległość. Dziecko z zespołem Downa, które ma umysł geniusza. Chłopak, który dzięki swoim zdolnościom mógłby rządzić światem, ale jest zupełnie pozbawiony zasad moralnych. Sześcioro wyrzutków obdarzonych niezwykłymi talentami łączy się w jedną osobowość, Homo gestalt. To kolejny etap w ewolucji – nadczłowiek. Czy ta wspólnota odniesie się z pogardą do zwykłych ludzi i ich sobie podporządkuje? Czy odnajdzie w sobie miłość i będzie działać dla dobra ludzkości?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

73
Biblioteka o Północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka o Północy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Mądra, przejmująca i podnosząca na duchu opowieść o żalu, nadziei i drugiej szansie. Gdzieś poza krańcami wszechświata znajduje się biblioteka wypełniona niezliczoną liczbą książek, z których każda jest historią innej rzeczywistości. Wszyscy czasami zastanawiamy się, jak inaczej mogłoby wyglądać nasze życie, ale co wówczas, gdyby to naprawdę było możliwe? Co, gdybyśmy zyskali okazję wejścia do takiej biblioteki i przekonania się na własnej skórze, czy jakieś inne życie byłoby rzeczywiście bezwarunkowo lepsze? Nora Seed staje w obliczu takiej właśnie szansy. Kiedy śmierć kota okazuje się ostatnią kroplą, która przepełnia czarę, postanawia rozstać się z tym światem i… trafia do Biblioteki o Północy. Otrzymuje możliwość nowego życia i dokonania innych niż dotąd wyborów – może wybrać inny kraj zamieszkania, uratować związek z narzeczonym, zrealizować marzenie o zostaniu glacjolożką. Każdy taki wybór to nowa przygoda, w trakcie której Nora musi odkryć, co tak naprawdę składa się na satysfakcjonujące życie. A przede wszystkim musi znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: co sprawia, że ​​w ogóle warto żyć… „Pasjonująca, krzepiąca lektura… Wizja nieograniczonych możliwości, nowych dróg, nowego życia, które jest dla nas gdzieś dostępne. Biblioteka o Północy pokazuje nam w tych trudnych, niespokojnych czasach, że możemy żyć inaczej, tak, jak chcemy”. – „The New York Times” „Piękna bajka, współczesny odpowiednik filmu „To wspaniałe życie”, niesamowicie aktualna, ukazująca się w okresie, kiedy wszyscy utknęliśmy w świecie, który chcielibyśmy zmienić”. – Jodi Picoult, autorka powieści Bez mojej zgody Nagroda portalu Goodreads za najlepszą powieść 2020 roku.

42,90 zł
33,89 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,01 zł

74
Niepamięć i niedziałanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepamięć i niedziałanie
Dostępny
4 szt.

Autorka zarysowuje szereg kontekstów związanych z separatystyczną walką partyzantów z organizacji Tamilskie Tygrysy Wyzwolenia Eelamu, która doprowadziła do wojny domowej w Sri Lance trwającej od 1983 do 2009 roku. Wpisuje ją w zjawiska polityczno-społeczne związane z kolonializmem i globalizacją, poruszając problematykę kategoryzacji i ram, w jakich widziana jest historia Sri Lanki oraz jej, innych niż etniczne, konfliktów społecznych i politycznych. Historię walki Tamilskich Tygrysów prezentuje w kontekście równoległych walk toczonych w innych częściach kraju, ukazując kaskadowy charakter wojen i przemocy. Książka zawiera chronologiczny opis rozwoju konfliktu ? ostatecznie zamkniętego w ramach pojęciowych konfliktu etnicznego pomiędzy Tamilami i Syngalezami ? oraz krytycznych punktów wcielanego po wojnie projektu pojednania. Autorka przygląda się, jak postrzegana jest w tym kontekście tamilska diaspora oraz jaki jest stosunek wobec wysuwanych przez nią wobec rządu oskarżeń o dokonanie ludobójstwa na tamilskiej mniejszości. Poruszane zagadnienia odnoszą się do kwestii wyłonionych z wywiadów przeprowadzonych przez autorkę w czasie jej badań w Holandii wśród osób z doświadczeniem uchodźczym oraz w Sri Lance, gdzie rozmawiała z pracownikami pozarządowych organizacji pomocowych i rozwojowych. Autorka wskazuje na nich jako na ważnych aktorów powojennego pejzażu. Prezentuje również szczególnie ważne uczestniczki procesu pojednania, jakimi są lankijskie kobiety. Oddaje także głos fizycznej przestrzeni, będącej świadkiem śmierci nie tylko żołnierzy obu walczących stron, ale też tysięcy cywilów, którzy znaleźli się pod koniec wojny w tzw. strefach bez ognia.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

75
I'll Be Your Hero EP, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'll Be Your Hero EP, CD
Dostępny
14 szt.

1.I'll Be Your Hero (Single Edit) 2.Where Dragons Fly 3.Rain of Fury 4.The Courage to Forgive 5.The Wind, the Rain and the Moon 6.Senza un addio 7.Sin un Adios 8.La force de me battre

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

76
Blood In The Water, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood In The Water, CD
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Blood In The Water 2. Burn The Sky 3. Brace For Impact 4. A Place To Die 5. The Walls 6. Cry For The Dead 7. The Wicked Hour 8. Too Many Lives 9. Grey Dragon 10. Reaggression 11. Undone 12. Seven Seconds 'Til The End Of The World

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

77
To nie jest, do diabła, love story! Skin deep - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest, do diabła, love story! Skin deep
Dostępny
26 szt.

Kontynuacja poczytnej serii dla młodzieży To nie jest, do diabła, love story. Kolejny tom cyklu o Poznaniu, który można czytać niezależnie od poprzednich – o innej bardzo wybuchowej parze! Wera ma żal do losu, że wiele lat temu wydrapał jej głębokie rany – dosłownie i w przenośni. Aleks uważa, że okrutny los pozbawił go wszystkiego. Wera niewątpliwie jest mistrzynią w stosowaniu uników. Ludzie, rzeczy, emocje – umiejętne omijanie wszelkich komplikacji to jej specjalność. Pewnego dnia jednak z opresji ratuje ją rycerz w lśniącej zbroi. No dobra, Aleks nie jest rycerzem i nie ma zbroi, i w zasadzie jest całkowitym przeciwieństwem rycerza. Ma w sobie natomiast ogromne pokłady złości. Przypadkowe odkrycie skrywanej przez Werę tajemnicy sprawi, że Aleks w czarujący sposób spróbuje przekonać dziewczynę, że czasem warto zabrudzić krew tuszem, żeby oczyścić serce i głowę. A Ella i Jonasz? Powrócą. Czy można zabliźnić rany? I zatuszować przeszłość? Love story niejedno ma oblicze…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

78
Niepokonany w 28 walkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokonany w 28 walkach
Dostępny
38 szt.

Dawał pokaz na nowojorskim Times Square, w Madison Square Garden sprowokował rozróbę, jakiej świat boksu nie widział, gościł w talk show Conana O’Briena, a na planie filmowym mógł się bić z Richardem Gere’em. Po ringowych wojnach z Riddickiem Bowe’em został gwiazdą pierwszej wielkości w USA, w Polsce od paru lat będąc... ściganym listem gończym po nocnej awanturze we Włocławku. Śpiewał o nim Kazik Staszewski, publika śmiała się do rozpuku w trakcie skeczu Marcina Dańca o jego walce z Lennoksem Lewisem, a wszystkim zapadło w pamięć zdjęcie, na którym potężny bokser ściska rękę prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak to się stało, że Andrzej Gołota został jedną z dwóch najbardziej kultowych postaci polskiego sportu po upadku komuny? Jakim był człowiekiem i dlaczego kleili się do niego podejrzani ludzie? Komu zawdzięcza niesamowity rozwój sportowy, który pozwolił mu zostać olimpijskim atletą, zdobyć medal w Seulu, a w 1996 roku z łatwością obijać wielkiego Bowe’a? Dlaczego walił go poniżej pasa i co działo się z nim godziny, minuty przed walką życia z Lewisem? Niepokonany w 28 walkach to 25 wywiadów na 25-lecie niezapomnianych bitew Gołota – Bowe w Nowym Jorku i Atlantic City. Oddajemy głos sławom boksu, rywalom „Andrew” i jego szkoleniowcom, wybitnym dziennikarzom, naocznym świadkom najważniejszych chwil w pierwszych 16 latach jego kariery. A także menedżerowi i trenerowi Bowe’a, którzy pierwszy raz tak otwarcie mówią o bolączkach ich pięściarza. Riddick po dramatycznych starciach z Gołotą zawiesił rękawice na kołku, a przecież niedługo przedtem znokautował Evandera Holyfielda... Kulisy wielkiego boksu amatorskiego i zawodowego, ogromne emocje, anegdoty, nieznane fakty – to wszystko w opowieściach takich ludzi, jak: Lennox Lewis, Dariusz Michalczewski, Aleksander Kwaśniewski, Kazik Staszewski, Marcin Daniec, Janusz Pindera, Ronnie Shields, Teddy Atlas, Ziggy Rozalski, Danell Nicholson, Ray Mercer, Sam Colonna oraz wielu innych.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

79
Pakiet: Szczęśliwy dom / Rodzinne sekrety / Spełnione marzenia / Niespodzianki losu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Szczęśliwy dom / Rodzinne sekrety / Spełnione marzenia / Niesp...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery, dorosłe córki. Z ganku można zejść prosto do ogrodu, jabłonie szumią łagodnie, rodzą piękne dorodne jabłka i trwają. Każda z czterech córek, Maryla, Gabrysia, Julia i Aniela może w każdej chwili schronić się w jego przytulnym wnętrzu. Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba je tylko odnaleźć. Seria „Jabłonowy sad” Krystyny Mirek to jedna z najbardziej lubianych serii przez polskie czytelniczki.

129,90 zł
94,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 35,07 zł

80
Atlas oceanicznych przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas oceanicznych przygód
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Dzięki temu przepięknie ilustrowanemu przewodnikowi poznasz najbardziej fantastyczne istoty mieszkające w morzach! Przygotuj się do zanurkowania w oceanach i odkryj różnorodność życia w morskich głębinach. Powędruj przez Ocean Spokojny z żółwiami skórzastymi, zdrzemnij się z wydrami morskimi i wykąp w lodowatej wodzie z morsami – przeżyj masę fantastycznych przygód wśród spienionych fal i na dnie oceanu. Dzięki każdej z ponad trzydziestu przedstawionych scen młodzi miłośnicy przyrody poznają mnóstwo ciekawych faktów.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

81
Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji, wydanie 2
Dostępny
91 szt.

W cieniu wielkiej polityki, wojen, fortun zdobywanych z dnia na dzień, z daleka od obiektywów kamer i świateł reflektorów jest inna Rosja. To kraj, w którym w opuszczonym moskiewskim szpitalu koczuje grupa nastolatków – stalkerów, diggerów, samobójców, strażników i upiorów. W walącym się hotelu robotniczym mieszka paręnaście rodzin, które od lat czekają na lokale zastępcze – pisały w tej sprawie już nawet do papieża. W przydrożnym baraku kilkanaście kobiet zaspokaja potrzeby kierowców, policjantów, polityków… Jelena Kostiuczenko nie pisze zza biurka, nie boi się zabrudzić rąk, nie waha się stawiać trudnych pytań. Odwiedza ćpuńską melinę, w której żyje małżeństwo uzależnione od dezomorfiny, czyli popularnego w Rosji „krokodyla”. Udając stażystkę, jeździ na patrole z drogówką i obserwuje, jak inspektorzy wyciągają od kierowców łapówki. W Biesłanie pyta, o czym śnią rodzice dzieci, które zginęły podczas akcji antyterrorystów. Pisze o tym wprost i bez stylistycznych ozdobników. Jej książka jest nie tylko o Rosji. To diagnoza źle działającego świata, w którym zanikają więzi międzyludzkie, solidarność i mechanizmy wzajemnego wsparcia. W którym państwo nie chroni słabych. W którym zamiast prawa, jest pięść. Świata, w którym „przyszło nam żyć”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

82
Ostatnie bezkrólewie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie bezkrólewie
Dostępny
41 szt.

Powieść o jednym z najbardziej przełomowych momentów w dziejach Polski. Akcja Ostatniego bezkrólewia rozgrywa się od końca czerwca 1763 do początku września 1764 roku. Są to schyłkowe miesiące życia króla Augusta III i moment ostatniego w dziejach Rzeczypospolitej bezkrólewia. Jeden z najmożniejszych rodów magnackich, Czartoryscy, podjął próbę zdobycia polskiego tronu. Z ramienia ich protektorki, carycy Katarzyny II, królem miał zostać ich siostrzeniec Stanisław Antoni Poniatowski, stolnik litewski. Czartoryscy nie mieli szerokiego poparcia wśród szlachty, dlatego szansą na zrealizowanie ich planów było zbrojne wsparcie wojsk rosyjskich. Po drugiej stronie politycznego bieguna znajdował się hetman wielki koronny Jan Klemens Branicki, dążący do zaprowadzenia reform w Rzeczypospolitej w oparciu o współpracę z królem i zgodne współdziałanie szlachty. Dwa pomysły na przyszłość Rzeczypospolitej. Dzisiaj wiadomo, który z nich został zrealizowany. Wiadomo również, jaką katastrofą to się zakończyło — wymazaniem polsko-litewskiego państwa z mapy Europy. Czy tak musiało być? Wydarzenia rozgrywają się na dalekiej prowincji w Głogowie (Głowowie), miasteczku na podgórzu rzeszowskim, rodowej siedzibie siostry Branickiego Urszuli Lubomirskiej, oraz w Warszawie, gdzie sejm elekcyjny zostaje opanowany przez zwolenników Czartoryskich. Zaczyna się gra. Gra o polską koronę. To nie jest książka przedstawiająca historię alternatywną. Została oparta na źródłach historycznych, pamiętnikach, dokumentach, listach. Skłania do myślenia. Brak zgody wśród elit politycznych osiemnastowiecznej Rzeczypospolitej doprowadził państwo do ruiny. Czy coś się zmieniło od tego czasu?

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

83
Przyczółek Łęknica Muskau 1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczółek Łęknica Muskau 1945
Dostępny
20 szt.

Książka ?Przyczółek Łęknica/Muskau 1945? to kolejna pozycja Wydawnictwa Archiwum ? System, która ukazała się w serii ?Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie?. Tym razem autorzy korzystając z dostępnych źródeł rosyjskich i niemieckich, szczegółowo opisali przebieg walk nad Nysą Łużycką w rejonie dzisiejszej Łęknicy i Bad Muskau. Od końca lutego 1945 roku Niemcy utrzymywali w tym rejonie przyczółek na wschodnim brzegu Nysy Łużyckiej, który, pomimo podejmowanych wcześniej prób, został zlikwidowany przez Armię Czerwoną dopiero w kwietniu 1945 roku, już podczas operacji berlińskiej. To doskonała pozycja nie tylko dla miłośników historii, regionu, ale także dla poszukiwaczy tropiących ślady II wojny światowej w terenie.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

84
Herb Prus II zwany Wilczymi Kosami do początków XVI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herb Prus II zwany Wilczymi Kosami do początków XVI wieku
Dostępny
5 szt.

"[...] Autor prowadzi czytelnika w innym kierunku, skupiając się przede wszystkim na wizerunku. Odnazał nieznane dotychczas artefakty, co pozwoliło na ukazanie ewolucji znaku od średniowiecza do początków XVI w. w okresie tzw. "żywej" heraldyki, z licznymi ekskursjami w głąb XIX w. W długim procesie rozwoju niektóre herby polskie poddane zostały okcydentalizacji. Zjawisko to dostrzegł także Autor w przypadku herbu Wilcze Kosy. Podobieństwo znaku austriackiej rodziny von Stubenbergów z herbem występującym w pieczęci kanonika krakowskiego - Adama z Będkowa w ziemi sieradzkiej zdaniem Autora - wskazuje właściwy kierunek recepcji. Świadczy też wymownie o wspólnocie rycerstwa Europy, do której należeli też nosiciele Wilczych Kos." (prof. dr hab. A. Szymczakowa)

84,00 zł
75,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,40 zł

85
Aramejska Księga Gigantów oraz pokrewne teksty Qumran - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aramejska Księga Gigantów oraz pokrewne teksty Qumran
Dostępny
6 szt.

Nazwą "Księga Gigantów" objęto grupę fragmentów aramejskich, znalezionych w kilku grotach opodal osiedla Qumran. Treść tych fragmentów pozwala przypuszczać, że istniało obszerne opowiadanie związane z biblijnym wątkiem narodzin "gigantów" (Rdz, 1-4). Rozwinięcie tego wątku znane było dotąd z "Księgi Czuwających) (1 Hen 6-16), należącej do cyklu Henocha. Zachowane resztki Aramejskiej Księgi Gigantów (AKG) oraz późniejsze świadectwa dowodzą, że dzieło to było bardziej rozbudowane niż etiopski apokryf znany jako Pierwsza Księga Henocha. Dowodem tego są częste dialogi pomiędzy głównymi postaciami narracji, opisy walk "gigantów", symboliczne sny, podróże w zaświaty czy też wzruszające monologi Pewne szczegóły mogą nadto wskazywać na istnienie innej wersji opowiadania o Potopie. (fragment Wprowadzenia)

84,00 zł
74,76 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,24 zł

86
Out Of The Ashes Into The Fire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Out Of The Ashes Into The Fire, CD
Axewitch, Soulfood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

Lista utworów: 1. The Pusher 2. In Pitch Black Darkness 3. Dues To Pay 4. Let Sleeping Dogs Lie 5. Boogie Of Death 6. Losing You 7. Going Down 8. The Healer 9. Lie To Me 10. Violator 11. Nightmare (Bonustrack) 12. Axewitch (Bonustrack)

62,90 zł
Powiadomienie
87
V, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V, CD
Antioch, Soulfood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Lista utworów: 1. Hang the Eagle 2. On a Ledge 3. A Facade at the Third Castle 4. Demon Wick 5. Cloven Hooves

62,90 zł
Powiadomienie
88
Embers Of A Dying World, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Embers Of A Dying World, CD
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. Genesis 2. Reclaim the Sun 3. Masquerade 4. Into the Dark 5. Death Is the Beginning 6. The Ghost 7. In Torment 8. Agnus Dei 9. The Colours of the Cosmos 10. Apprentice of Death

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

89
Explorer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Explorer, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Lista utworów: 1. Explorer 2. The Waltz 3. Eye To Eye 4. Midlife Insight 5. Fair Warning 6. New Beginning 7. Tranquilandia 8. 21G

62,90 zł
Powiadomienie
90
God Has Failed - Live & Personal, LP, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God Has Failed - Live & Personal, LP, niebieski
Rpwl, Soulfood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Lista utworów: 1. Hole in the Sky, Pt. 1: Fly 2. Hole in the Sky, Pt 2: Crawl to You 3. Who Do You Think We Are 4. Wait Five Years 5. What I Need, Pt. 1: Leaving 6. What I Need, Pt 2: What I Need 7. In Your Dreams 8. It's Alright 9. Crazy Lane 10. Fool 11. Hole in the Sky, Pt 3: The Promise 12. Spring Freedom 13. Farewell 14. God Has Failed 15. Cymbaline 16. Fat Old Sun

195,90 zł
Powiadomienie
91
God Has Failed - Live & Personal, LP, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God Has Failed - Live & Personal, LP, pomarańczowy
RPWL, Soulfood
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Hole in the Sky, Pt. 1: Fly 2. Hole in the Sky, Pt 2: Crawl to You 3. Who Do You Think We Are 4. Wait Five Years 5. What I Need, Pt. 1: Leaving 6. What I Need, Pt 2: What I Need 7. In Your Dreams 8. It's Alright 9. Crazy Lane 10. Fool 11. Hole in the Sky, Pt 3: The Promise 12. Spring Freedom 13. Farewell 14. God Has Failed 15. Cymbaline 16. Fat Old Sun

195,90 zł
92
Monster Metal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster Metal, CD
Debauchery, Massacre Records
Dostępny
12 szt.

CD1: DEBAUCHERY - Monster Metal 1. Bloodking 2. Skull Mountain 3. Debauchery Warmachine 4. Metal To The Bone 5. Blood God Eternal 6. Hate Kill Murder 7. Monster Metal 8. Debauchery Blood God 9. The Godmachines March To War 10. Warmachine Of The Chaos Gods CD2: BALGEROTH - Böse bis ins Blut 1. Blutgott 2. Die Belagerung von Knochenheim 3. Böse bis ins Blut 4. Hassen Töten Morden 5. Drachenungeheuer CD3: BLOOD GOD - Metal To The Bone 1. Monster Metal 2. Debauchery Warmachine 3. The Godmachines March To War 4. Blood God Eternal 5. Warmachine Of The Chaos Gods 6. Debauchery Blood God 7. Metal To The Bone

73,90 zł
62,82 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,08 zł

93
Money Talks Bullshit Walks, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Money Talks Bullshit Walks, CD
Madhouse, Soulfood
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Boom Boob Shaker 2. Money Talks Bullshit Walks 3. Crazy Nights 4. First Time Lover 5. Push Push Rip and Tear 6. Knuckle Sandwich 7. Tears Like Rain 8. Wpos 9. Kiss My Ass (Till Paradise) 10. First in the Row 11. Sick Sex 12. Hard and Heavy

62,90 zł
94
Rockin Hell, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rockin Hell, CD
Overdrivers, Soulfood
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: 1. Rockin' Hell 2. Bertha Rottenfold 3. She Hides a Big Packet 4. Hard Rock Hard Life Hard Night 5. Hot Driver 6. Dirty Girls Island 7. Big Mary 8. Rock Your Life 9. Girls Gone Wild 10. Limbs of Rock'n'Roll

62,90 zł
95
This Mortal Coil, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This Mortal Coil, CD
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Blink of an Eye 2. Path of the Whirlwind 3. No Tickets to the Funeral 4. Dreams from the Pit 5. Noonday Devil 6. Let It Rain 7. Focus 8. Perfect 9. Begin Again 10. Stronger Than Death 11. Departure of the Pale Horse 12. Funeral for a Friend / Love Lies Bleeding (Originally by Elton John) 13. Jane (Originally by Jefferson Starship) 14. Hold the Line (Originally by Toto) 15. Edge of the Blade (Originally by Journey) 16. Love to Love (Originally by Ufo) 17. Precious Things (Originally by Tori Amos)

47,90 zł
44,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,83 zł

96
The Gospel Truth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Gospel Truth, CD
Gilby Clarke, Soulfood
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. The Gospel Truth 2. Wayfarer 3. Tightwad 4. Rock n' Roll Is Getting Louder 5. Wise Old Timer 6. Violation 7. The Ending 8. Dangerous Sin 9. Rusted N Busted 10. She Won't Fight Fair

62,90 zł
97
Extinction, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extinction, CD
The worst doubt, Soulfood
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Intro 2. Dehumanized 3. Imposter's Reign 4. Extinction 5. Despise Death 6. Path of the Blind 7. Crushed 8. Untitled 9. The Tormentor 10. Filth in the Wound

62,90 zł
Powiadomienie
98
Ritual MMXX, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ritual MMXX, CD
Wolvennest, Soulfood
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Partir 2. Ritual Lovers 3. Unreal 4. Void 5. The Storm 6. Out of Darkness Deep

73,90 zł
Powiadomienie
99
Two For A Lie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Two For A Lie, CD
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: 1. Teutonic Order 2. Venom 3. Hate [Explicit] 4. Eye of the Storm 5. Liar 6. Hail the New Kings 7. Just a Second to Lose 8. Danger 9. Stand up and Fight 10. Open Your Mind

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

100
III Shaped By The Unlight, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
III Shaped By The Unlight, CD
Goath, Soulfood
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Pretending to Serve While Raping 2. Symbiosis of Vengeance and Guilt 3. Shaped by the Unlight 4. Dissolving Flesh Redemption 5. Epitome of Perpetual Rage 6. Smoltification 7. Clitless Loyalty 8. Perception 9. Impregnated with Black Fire

73,90 zł
Wróć do góry