hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.05.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 25 maja 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kocia Szajka i ucho różowego jelenia (Agata Romaniuk, Malwina Hajduk), na drugim Było - jest - będzie. Ćwiczenia rozwijające myślenie przyczynowo-skutkowe (Magdalena Hinz). Kolejny produkt to Gra Sequence Classic (Goliath) oraz Wiewiórka (PAPO).
1
Kocia Szajka i ucho różowego jelenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocia Szajka i ucho różowego jelenia
Dostępny
2 szt.

Kocia Szajka znów na tropie! Dołącz do śledztwa, pomóż Loli i Poziomce rozwiązać detektywistyczną zagadkę! Kolejny tom serii z barwnymi kocimi bohaterami, autorstwa Agaty Romaniuk, znanej dzieciom jako pani Wieczorynka. Pewnego słonecznego kwietniowego popołudnia nieznany sprawca utrąca kamieniem ucho różowego jelenia. Rzeźba od lat zdobi wzgórze zamkowe w Cieszynie. Anatol Szalbot, właściciel miejscowej kawiarni jest załamany. Stojący niedaleko jeleń przyciągał tłumy. Komu zawadzał? Czy rozwiązanie zagadki ma związek ze szlakiem różowych magnolii? Sprawa jest poważna. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Za śledztwo zabierają się Lola i Poziomka, dwie przebojowe kotki. „Mamo, czy mogę zatrzymać tę książkę na zawsze?” – Krzyś, lat 7

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

18 osób kupiło
2
Było - jest - będzie. Ćwiczenia rozwijające myślenie przyczynowo-skutkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Było - jest - będzie. Ćwiczenia rozwijające myślenie przyczynowo-skutk...
Dostępny
23 szt.

Książka Było – jest – będzie powstała, żeby wspomagać dzieci w nauce lub doskonaleniu umiejętności dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych w otaczającym świecie. W publikacji przedstawiono 30 różnych sytuacji dotyczących życia szkolnego, codziennych obowiązków oraz spędzania czasu wolnego. Każdy temat opracowano na rozkładówce. Na stronach parzystych znajdują się duże ilustracje oraz dotyczące ich pytania i polecenia. Na stronach nieparzystych umieszczone zostały zadania, podczas rozwiązywania których dziecko mówi, co wydarzyło się wcześniej i później, oraz wykonuje inne ćwiczenia związane z tymi sytuacjami.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

17 osób kupiło
3
Gra Sequence Classic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Sequence Classic
Goliath, od 7 lat
Dostępny
43 szt.

Gra karciana na planszy! Zagraj kartę i połóż żeton na odpowiednie pole. Staraj się ułożyć sekwencję 5 żetonów w rzędzie. Wygrasz, gdy ułożysz odpowiednia liczbę połączeń. Pamiętaj, że ważne jest również blokowanie przeciwników. Walety pełnią specjalne funkcje i możesz je wykorzystać, aby osiągnąć zwycięstwo. Zasady są dziecinnie proste, ale jeżeli lubisz wyzwania to jest to gra dla Ciebie. Zawartość zestawu: • 1 plansza, • 104 karty Sequence, • 50 niebieskich żetonów, • 50 czerwonych żetonów, • 35 zielonych żetonów, • instrukcja.

100,90 zł
89,80 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,10 zł

7 osób kupiło
4
Wiewiórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiewiórka
PAPO
Dostępny
21 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

7 osób kupiło
5
Słoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń
Dostępny
19 szt.

Opowiadania z tomu Słoń (wydane po raz pierwszy w 1957 roku) prezentują wszystkie cechy pisarstwa Sławomira Mrożka. Krytyka uznała je za najbardziej charakterystyczne dla jego twórczości: groteskowo ukazane sytuacje, w które uwikłany zostaje zdezorientowany bohater, kompromitacja postępowości i rzekomej naukowości, absurdalność poczynań urzędniczej władzy. Podkreślić należy także fenomenalne posługiwanie się językiem przez m.in. wykorzystanie i parodiowanie różnych stylów i konwencji.

25,00 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,01 zł

7 osób kupiło
6
Piłka Antystres 7cm Mc Sport Globus 24/288/576 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka Antystres 7cm Mc Sport Globus 24/288/576
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
24 szt.

7,40 zł
5,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 1,41 zł

6 osób kupiło
7
Mikronawyki. Niewielkie zmiany, które wiele zmieniają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikronawyki. Niewielkie zmiany, które wiele zmieniają
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Zmiana twojego życia na lepsze jest łatwiejsza niż myślisz. Czy chcesz schudnąć, spać, by się wysypiać czy też odzyskać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – sekret tkwi w tym, by zacząć od małych rzeczy. Przez lata wmawiano nam, że bycie zdrowszym i bardziej produktywnym to kwestia siły woli: powinniśmy podążać za trendami i dokonywać ciągłych zmian w naszym stylu życia. Jednak niezależnie od tego, czy chodzi o naszą diety, plany fitness czy pracę, radykalne zmiany zwykle się nie sprawdzają albo działają bardzo krótko. Więc co mamy robić? Zamiast skazanych na porażkę rewolucji powinniśmy zacząć od szybkich zwycięstw – i wdrożyć w naszą codzienność nowe mikronawyki. One zmienią wszystko! Światowym ekspertem w tej dziedzinie jest legenda Doliny Krzemowej, B.J. Fogg, założyciel kultowej Akademii mikronawyków na Uniwersytecie Stanforda. Teraz każdy może skorzystać z jego przebadanej naukowo metody wprowadzania zmian, które są proste do osiągnięcia, skuteczne i trwałe. W bestsellerowej, wysoko ocenianej i przez czytelników, i specjalistów książce Mikronawyki B.J. Fogg pokazuje, jak zmienić nasze życie na lepsze utrwalając każdy drobny nawyk raz na zawsze. Wykorzystując wieloletnią pracę naukową oraz praktyczne doświadczenie pracy z ponad 40 tysiącami osób, objaśnia mechanizm kształtowania nawyków. Skup się na tym, co możesz łatwo zmienić – wyjaśnia Fogg – a nie na tym, co wymaga ogromnego wysiłku; skup się na tym, co chcesz robić, a nie na tym, co powinieneś. W mikronawykach kryje się zaskakująca prawda – budowanie szczęśliwszego, zdrowszego życia może być łatwe i zaskakująco przyjemne.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6 osób kupiło
8
Słownik rodzinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik rodzinny
Dostępny
98 szt.

Autobiograficzna opowieść wybitnej włoskiej pisarki to przenikliwy portret żydowsko-włoskiej rodziny w dobie narastającego faszyzmu, wojny i lat powojennych. Tytuł uważany jest za jedną z najważniejszych włoskich książek XX wieku. Słownik rodzinny to opowieść o nieprzeciętnej, inteligenckiej rodzinie Levich, wyznającej postępowe, jak na tamte czasy, socjalistyczne i ateistyczne poglądy. Rodzinie, w której domu spotykają się znane postaci – chociażby pisarz Cesare Pavese, wydawca Giulio Einaudi, filozof Felice Balbo, eseista Nicola Chiaromonte, twórca maszyn do pisania Adriano Olivetti i wielu, wielu innych. Każdy w tym domu ma coś oryginalnego do powiedzenia, każdy błyszczy intelektem, każdy zabiera głos w każdej sprawie – jednak słowa budują tu jedynie fałszywą solidarność, tak naprawdę będąc narzędziem wyróżniania się, ekspresją pozornej indywidualności. Tytułowy „słownik rodzinny” to używane przez Levich powiedzonka, frazy, wyrażenia, które – jak pisze Ginzburg – są „fundamentem rodzinnej jedni”; tyle że jest to wspólnota czysto werbalna, niezakorzeniona w uczuciach. Piątka dzieci Levich, łącznie z małą Natalią, jest melancholijna i wyobcowana, matka zajęta głównie sobą, a wszyscy podporządkowani zmiennym nastrojom i kaprysom ojca-tyrana. „My i matka – pisze Ginzburg – to były według niego same tchórze, ciamajdy i murzyni”. Przemoc emocjonalna, jawne arogancje, kłótnie i wrzaski są w tej upajającej się poczuciem własnej wyższości rodzinie na porządku dziennym. Jedni nie bardzo mają ochotę słuchać drugich: „Skończcie z tym wreszcie! Słyszałem to już tyle razy!” – grzmi ojciec, słowa nie pozwalają się porozumieć, nie budują bliskości, wydają się puste, roztrzaskują się wobec grozy faszyzmu. A jednak ta nielubiąca się, nieserdeczna i traktująca się nawzajem z obojętnością rodzina uparcie trzyma się razem. Ich językowe nawyki, podobnie jak krawcy, którzy przeżyli wojnę i nadal szyją dla nich ubrania, dają im poczucie bezpieczeństwa i ciągłości życia. Ginzburg z przenikliwością odsłania, jak pewne przekonania pozwalają przetrwać za cenę niezrozumienia.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
9
Moje życie jako... mem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie jako... mem
Dostępny
68 szt.

Nowa odsłona przygód Dereka Fallona, bohatera bestsellerowej książki Moje życie jako… YOUTUBER. Derek Fallon uwielbia śmieszne memy, ale kiedy sam staje się obiektem internetowego żartu, robi się już mniej śmiesznie. Zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak łatwo kogoś skrzywdzić, i decyduje się na konfrontację z twórcą niekoniecznie zabawnych obrazków. Postanawia się na nim odegrać, ale czy to na pewno dobra decyzja? Kolejna zabawna i na wskroś współczesna przygoda w życiu wiecznie popadającego w tarapaty nastolatka.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

5 osób kupiło
10
Poznaję dzwięki - Instrumenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję dzwięki - Instrumenty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Dzięki tej pięknie ilustrowanejksiążeczce dzieci poznają pojazdyi wydawane przez nie dźwięki.Od pierwszego roku!

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

5 osób kupiło
11
Klocki konstrukcyjne złączki (44 elementy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne złączki (44 elementy)
Askato
Dostępny
3 szt.

Edukacyjne klocki o unikatowej formie złączek spodobają się dzieciom. Różnorodność form klocków pozwala połączyć je w wiele kombinacji, dzięki czemu można tworzyć mnóstwo ciekawych i kolorowych przedmiotów. Zestaw zawiera 44 elementy w 8 kolorach. Wymiary opakowania: 30.0 x 3.0 x 28.0 cm

28,22 zł
23,42 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,80 zł

5 osób kupiło
12
Złoto czerwonych skał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoto czerwonych skał
Dostępny
35 szt.

Książka opowiada o przygodach polskiego zesłańca Henryka Łoskiego, skazanego w 1905 r. za spoliczkowanie carskiego żandarma na wygnanie na daleką Syberię.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
13
Włoski łatwo i przyjemnie + online ASSIMIL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski łatwo i przyjemnie + online ASSIMIL
Dostępny
12 szt.

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki.Krok po kroku, bez wysiłku, dzięki autentycznym i zabawnym dialogom, jasnym i zrozumiałym komentarzom oraz starannie dobranym ćwiczeniom, będziesz poznawać wybrany język. Nauka odbywa się w dwóch etapach:- pierwszy etap, tzw. faza pasywna, to zanurzenie w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji;- drugi etap, tzw. faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie zakresu kompetencji językowej.W ciągu kilku miesięcy opanujesz język na poziomie B2, umożliwiającym swobodne porozumiewanie się.Jakie są główne założenia metody Assimil?- nauka poprzez zaczerpnięte z życia codziennego dynamiczne dialogi, które gwarantują przydatność przyswajanych struktur;- realizm i aktualność sytuacji, uwzględniających współczesne słownictwo;- dobrze zaplanowana progresja gramatyczna, która pozwala uniknąć uczenia się na pamięć;- systematyczne powtórki, ułatwiające utrwalanie opanowanego materiału;- ciekawe, przydatne informacje i komentarze dotyczące kultury i obyczajów;- spora doza humoru, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

81,40 zł
71,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
14
Niemiecki łatwo i przyjemnie T.1 + online ASSIMIL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki łatwo i przyjemnie T.1 + online ASSIMIL
Dostępny
24 szt.

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki.Krok po kroku, bez wysiłku, dzięki autentycznym i zabawnym dialogom, jasnym i zrozumiałym komentarzom oraz starannie dobranym ćwiczeniom, będziesz poznawać wybrany język. Nauka odbywa się w dwóch etapach:- pierwszy etap, tzw. faza pasywna, to zanurzenie w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji;- drugi etap, tzw. faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie zakresu kompetencji językowej.W ciągu kilku miesięcy opanujesz język na poziomie B1, umożliwiającym swobodne porozumiewanie się.Jakie są główne założenia metody Assimil?- nauka poprzez zaczerpnięte z życia codziennego dynamiczne dialogi, które gwarantują przydatność przyswajanych struktur;- realizm i aktualność sytuacji, uwzględniających współczesne słownictwo;- dobrze zaplanowana progresja gramatyczna, która pozwala uniknąć uczenia się na pamięć;- systematyczne powtórki, ułatwiające utrwalanie opanowanego materiału;- ciekawe, przydatne informacje i komentarze dotyczące kultury i obyczajów;- spora doza humoru, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

43,30 zł
38,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,20 zł

4 osoby kupiły
15
Kot rudy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot rudy
PAPO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,30 zł
23,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

4 osoby kupiły
16
Złota księga nalewek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota księga nalewek
Dostępny
94 szt.

Przyrządzenie dobrej nalewki jest bez wątpienia sztuką. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas arcydzieła malarstwa ilustrujące przepisy w Złotej księdze nalewek, zainspirują wszystkich artystów - twórców nalewek. Twórcą pierwszej nalewki był prawdopodobnie starożytny lekarz z greckiej wyspy Kos, Hipokrates, który aromatyczne wino zaprawił cynamonem, a następnie dosłodził miodem - napój ten nazywany `hipokrasem` miał rozgrzewać, dezynfekować i leczyć najróżniejsze choroby. W okresie renesansu popularność zyskał sporządzany w aptekach `Hipokrates dla ludzi starych, zadumałych a flegmistych`. W I wieku n.e. grecki lekarz z Cylicji , pozostający w służbie cesarzy rzymskich, Pedanios Dioskorides, autor sławnego traktatu `O środkach leczniczych ksiąg pięcioro` tak pisał w jednej z owych ksiąg: Wszystkie nie zmieszane i proste wina łatwo się wchłaniają, mają właściwości rozgrzewające, pobudzają apetyt, są dobre dla żołądka, mają właściwości odżywcze, działają nasennie, sprawiają, że ciało ma ładne zabarwienie. Pite w umiarkowanych ilościach, pomagają na wszelkiego rodzaju zatrucia, a także na ukąszenia jadowitych węży. Są dobre na długotrwałe wzdęcia, na czkawkę i na biegunkę...

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

4 osoby kupiły
17
Poznaję dzwięki - Odgłosy natury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję dzwięki - Odgłosy natury
Dostępny
35 szt.

Dzięki tej pięknie ilustrowanejksiążeczce dzieci poznają pojazdyi wydawane przez nie dźwięki.Od pierwszego roku!

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

3 osoby kupiły
18
Białe płatki, złoty środek. Historie rodzinne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe płatki, złoty środek. Historie rodzinne
Dostępny
69 szt.

Nie mówię do niego czule, ale w środku tak o nim myślę Zbiór wstrząsających reportaży laureata nagrody Kapuścińskiego i autora głośnych Płuczek, które znalazły się m.in. w finale Nagrody Literackiej Nike. Poruszające losy matek, ojców i dzieci wciągniętych w wielkie i kameralne polskie piekła. To historie, ułożone z bezlitosną reporterską precyzją i jednocześnie wielką wrażliwością, z tropów i śladów wydobytych z prokuratur, akt sądowych, zeznań i opowieści. Oblicza polskiej rodziny, których, zanurzeni w stereotypowych wyobrażeniach i zamykający oczy przed tabu, na co dzień nie widzimy. Reszka oddaje głos nastoletnim dzieciobójczyniom, żonom przez lata bitym i upokarzanym przez swoich pijących mężów, sprawcom brutalnych mordów, którzy nie widzą swojej winy a także świadkom rodzinnych tragedii, pracownikom społecznym i policji. Wśród jego bohaterów są m.in: rodzina zastępcza, która brała dzieci po to, by na nich zarabiać; rodzice, którzy zagłodzili swoją córkę, małżeństwo emerytów opiekujące się dorosłym niepełnosprawnym synem; rodzice, którzy usiłują wypędzić z córki złego ducha za pomocą egzorcyzmów czy czarnoskóry bokser z domu dziecka, nastolatka, która zbuntowała się przeciwko reżimowi pogotowia opiekuńczego, gimnazjalista, który się powiesił, najprawdopodobniej z głodu. Historie rodzinne to także mocny głos oskarżenia polskiego systemu opieki społecznej – często nieudolnego i ślepego na dramaty rozgrywające się za zamkniętymi drzwiami mieszkań i instytucji noszących miano „opiekuńczych”. I jednocześnie to obraz świata, w którym czasami, nieoczekiwanie i wbrew wszystkiemu, pojawia się dobro. Zbiór zawiera reportaże nominowane do Nagrody Grand Press. „Wstyd i poniżenie zachowujemy dla siebie, jeśli ktoś chciałby o nich usłyszeć, musi zasłużyć na nasze zaufanie. Reszce zawierzyli bohaterowie rodzinnych historii, zawierzą mu również czytelnicy. Ta książka to dowód reporterskiej wiarygodności. Dzięki jego wrażliwości, opowieści o ludziach, których życia przeleciały przez luki w systemie, czyta się z troską i współczuciem”. – Mikołaj Grynberg

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
19
Beatlesi w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beatlesi w Polsce
Dostępny
53 szt.

Maciej Hen, autor powieści takich jak Solfatara i Deutsch dla średnio zaawansowanych, tym razem zwraca się ku swojej pasji muzycznej. Słuchaczem Beatlesów był od dziecka, pół wieku po rozpadzie zespołu manewruje wśród podobnych sobie fanatyków. Spotyka ludzi chorych na czwórkę z Liverpoolu, takich, którzy prowadzą dziesiątki zeszytów z danymi o zespole, chronologie muzyczne i filmowe, wreszcie bohaterów polskiej muzyki mocno zadłużonych od Beatlesów. Oprócz Lecha Janerki, muzyków (i menedżera!) zespołu Republika i kompozytorki Katarzyny Gaertner, spotkamy więc aktorkę Joannę Szczepkowską, niedawno zmarłego polityka Jana Lityńskiego czy pisarkę Sylwię Zientek. Laureaci „Wielkiej gry” z wiedzy o Beatlesach sąsiadują z nastolatkiem marzącym o karierze muzycznej, marynarzem, pracownikiem Telewizji Polskiej i fanami jeżdżącymi po świecie za prawie 79-letnim już Paulem McCartneyem.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

3 osoby kupiły
20
Mój język polski. Ćwiczenia z gramatyki... cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój język polski. Ćwiczenia z gramatyki... cz.1
Dostępny
10 szt.

"Mój język polski. Ćwiczenia z gramatyki dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej. Część 2" to skuteczna pomoc dla logopedów, terapeutów, nauczycieli szkół specjalnych i powszechnych, rodziców i opiekunów. Ćwiczenia przeznaczone dla dzieci z trudnościami w nabywaniu systemu językowego - z alalią, afazją, dysleksją, autyzmem, Zespołem Aspergera - oraz dla dzieci dwujęzycznych. Zadania kształtują poszczególne sprawności: - słuchanie i powtarzanie, - rozumienie, - mówienie, - czytanie i pisanie. Przemyślana i uporządkowana konstrukcja ćwiczeń pomaga dzieciom w przyswojeniu reguł gramatyki języka polskiego. Wzrastający poziom trudności: - od etapu przedszkolnego (część 1) - do wczesnoszkolnego (część 2-5).

48,00 zł
45,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

3 osoby kupiły
21
Spinalonga. Wyspa trędowatych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spinalonga. Wyspa trędowatych
Dostępny
74 szt.

Napiętnowani na całe życie Kreta to ulubiony wakacyjny kierunek turystów z wielu stron świata. Jednym z najpiękniejszych jej zakątków jest zatoka Mirabello, największa na greckich wodach. To tu są najdroższe hotele na Krecie. Stałym punktem na trasie wycieczkowców kursujących po zjawiskowej zatoce jest Spinalonga, skalista wysepka zamieniona w obronny fort jeszcze przez Wenecjan. Jednak to nie resztki umocnień przyciągają turystów. Spinalongę otacza mit „wyspy trędowatych”, miejsca, gdzie chorzy na trąd stworzyli sobie namiastkę życia takiego, jakie znali sprzed czasów choroby. Tyle że przewodnicy nie mówią całej prawdy. Ze Spinalongi nie było ucieczki, ludzie tu umieszczeni znikali z rejestrów i dokumentów, skazani na powolną śmierć fizyczną, wcześniej doświadczali śmierci cywilnej. Dzieci zabierano im po kilku dniach od narodzin. Społeczeństwo i własne rodziny odrzuciły ich na zawsze, mimo że wynaleziono już skuteczny lek. Po istniejącym w pierwszej połowie XX wieku leprozorium na Spinalondze nie zostały niemal żadne dokumenty ani zdjęcia, trędowatych z wyspy do dziś otacza zmowa milczenia. Idąc za strzępami informacji, Małgorzata Gołota przeczesuje archiwa, odnajduje ostatnich świadków i ludzi, którzy poświęcili życie sprawie trędowatych. Tej lektury nie zapomnicie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
22
Zestaw do piaskownicy: wiaderko-kwiatek duże, łopatka, grabki, foremki, mix kolorów 38371 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do piaskownicy: wiaderko-kwiatek duże, łopatka, grabki, foremki...
Wader
Dostępny
6 szt.

Zawartość zestawu do piaskownicy: • wiaderko-kwiatek duże, • łopatka, • grabki, • 2 x foremki owoce duże. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zestawu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 kompletu.

15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
23
Jeździec dziewczyna różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździec dziewczyna różowa
PAPO
Dostępny
4 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,10 zł
29,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

3 osoby kupiły
24
Hiszpański łatwo i przyjemnie + online ASSIMIL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański łatwo i przyjemnie + online ASSIMIL
Dostępny
13 szt.

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki.Krok po kroku, bez wysiłku, dzięki autentycznym i zabawnym dialogom, jasnym i zrozumiałym komentarzom oraz starannie dobranym ćwiczeniom, będziesz poznawać wybrany język. Nauka odbywa się w dwóch etapach:- pierwszy etap, tzw. faza pasywna, to zanurzenie w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji;- drugi etap, tzw. faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie zakresu kompetencji językowej.W ciągu kilku miesięcy opanujesz język na poziomie B2, umożliwiającym swobodne porozumiewanie się.Jakie są główne założenia metody Assimil?- nauka poprzez zaczerpnięte z życia codziennego dynamiczne dialogi, które gwarantują przydatność przyswajanych struktur;- realizm i aktualność sytuacji, uwzględniających współczesne słownictwo;- dobrze zaplanowana progresja gramatyczna, która pozwala uniknąć uczenia się na pamięć;- systematyczne powtórki, ułatwiające utrwalanie opanowanego materiału;- ciekawe, przydatne informacje i komentarze dotyczące kultury i obyczajów;- spora doza humoru, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

81,40 zł
71,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
25
Jak mówić o miejscach, w których się nie było - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak mówić o miejscach, w których się nie było
Dostępny
37 szt.

Pierre Bayard (ur. 1954), profesor literatury w Paryżu, jest autorem ponad dwudziestu książek o bardzo specyficznym charakterze krytyki „zaangażowanej” i „interwencyjnej”. Jeden wątek to analizy powieści kryminalnych i innych utworów (Hamlet) wykazujące, że autor (Agatha Christie, Conan Doyle) niewłaściwie, w świetle danych fabuły, zidentyfikował przestępcę. W kilku innych publikacjach Bayard doradza czytelnikowi, jak się zachować w określonych okolicznościach kulturowych. Niniejsza książka dotyczy sytuacji, gdy trzeba się wypowiedzieć o miejscu, w którym się nie było. Tak się dzieje nie tylko podczas spotkań towarzyskich, lecz także wszędzie tam, gdzie wymagane jest alibi (cudzołóstwo, przestępstwo). Ten temat jest dla autora okazją do przejrzenia dzieł klasyków opisujących kraje, których w rzeczywistości nie odwiedzili. Bayard demaskuje Marco Pola opisującego Chiny, do których prawdopodobnie nawet się nie wybrał, Chateaubrianda, który zmyślił relacje z podróży po Ameryce, Karla Maya, który nigdy nie dotarł na Dziki Zachód. Prowokacyjna teza książki głosi jednak, że wbrew popularnej metodzie obserwacji uczestniczącej fizyczna obecność w danym miejscu nie decyduje o walorach jego opisu, a lepsze wyniki zapewnia metoda „obserwacji z dystansu”. Choć Blaise Cendrars bez wątpienia nigdy nie jechał koleją transsyberyjską, jego słynny poemat – relacja z tej podróży – okazał się przełomowy dla XX-wiecznej poezji.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
26
Z braku rodzi się lepsze... (wydanie specjalne). Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z braku rodzi się lepsze... (wydanie specjalne). Audiobook
Piotr Pawlukiewicz, Renata Czerwicka, Krzysztof Antkowiak, RTCK
Dostępny
1 szt.

Wydanie specjalne autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza. Poznaj życie kapłana – legendy, który ani na chwilę nie przestał być człowiekiem z krwi i kości. Wydany w I rocznicę śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza kolekcjonerski 5-płytowy album zawiera: • audiobook do książki ks. Piotra Pawlukiewicza Z braku rodzi się lepsze… w wykonaniu Małgorzaty Kożuchowskiej i Dariusza Odiji, • platynową płytę muzyczną Krzysztofa Antkowiaka „Zostanie mi muzyka…” z bonusowym utworem przygotowanym tylko na edycję specjalną, • niepublikowane wcześniej fragmenty oryginalnego wywiadu z ks. Piotrem, • utwór muzyczny w wykonaniu młodego ks. Piotra, • specjalnie na tę edycję skomponowany utwór do słów ks. Piotra w wykonaniu Józefa Skrzeka – największego idola muzycznego ks. Piotra! • fragmenty ulubionej ścieżki muzycznej młodego ks. Piotra, • a także… liczne zdjęcia, teksty utworów muzycznych ks. Piotra i wypowiedzi bliskich o nim!

77,00 zł
74,69 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 2,31 zł

2 osoby kupiły
27
Uratować tysiąc światów. Historia zakonnicy, która ratowała żydowskie dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uratować tysiąc światów. Historia zakonnicy, która ratowała żydowskie ...
Dostępny
34 szt.

Siostra Matylda Getter – cicha bohaterka czasów zagłady Ludzie mówili, że miała nieograniczoną ufność w opiekę Opatrzności. Z odwagą stawiała czoła kolejnym przeciwnościom. I nigdy nie straciła nadziei. Alina Petrowa-Wasilewicz w swojej najnowszej książce ożywia dawno miniony świat. Przywołuje historię siostry Matyldy, która podczas niemieckiej okupacji ratowała tysiące zagrożonych światów. Matka Matylda Getter to polska siostra ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Kobieta niezłomna. W czasie drugiej wojny światowej otworzyła drzwi domu zgromadzenia przy ulicy Hożej 53 dla wszystkich potrzebujących – dzieci, żołnierzy, księży oraz żydowskich uciekinierów z getta. Zawsze powtarzała: „Ktokolwiek przychodzi na nasze podwórko i prosi o pomoc, w imię Chrystusa, nie wolno nam odmówić”. Matka Matylda i ponad sto dwadzieścia współsióstr uratowały tysiące ludzkich istnień. „Jak przedstawić ludzi, dla których ratowanie setek istnień było czymś naturalnym, oczywistym? Jak opisać fenomen cichego heroizmu, który nigdy nie szukał poklasku? Odpowiedź daje Alina Petrowa-Wasilewicz, składając z pięknych świadectw portret siostry Matyldy Getter.” – Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Historia „O kobiecie z żelaza, matce Matyldzie Getter, z taką mocą mogła napisać jedynie inna żelazna dama, Alina Petrowa-Wasilewicz. Z dokładnością wybornego historyka odkrywa karty XIX i XX wieku, by przedstawić postać Matusi – czułej obrończyni bezbronnych, wojennej bohaterki, Polki, której odpowiedzią na rozpacz była odwaga i ufność, że z Panem Bogiem można wszystko.” – Paulina Guzik, dziennikarka TVP „Dla matki Getter każde, bez wyjątku, życie było bezcenne, warte ochrony nawet z narażeniem siebie, własnego zdrowia. Bo w prześladowanych, ubogich, chorych zawsze widziała „Boże błogosławieństwo”. Takiego sposobu patrzenia potrzeba nam także teraz.” – Joanna Jureczko-Wilk, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
28
Piłka Antystres 7cm Mc Sport Buzka 24/288/576 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka Antystres 7cm Mc Sport Buzka 24/288/576
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
501 szt.

6,60 zł
4,99 zł

Rabat 24,4%
oszczędzasz 1,61 zł

2 osoby kupiły
29
Pirat mutant Rekin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirat mutant Rekin
PAPO
Dostępny
6 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

39,20 zł
34,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,10 zł

2 osoby kupiły
30
Poznaję dzwięki - Odgłosy nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję dzwięki - Odgłosy nocy
Dostępny
23 szt.

Dzięki tej pięknie ilustrowanejksiążeczce dzieci poznają pojazdyi wydawane przez nie dźwięki.Od pierwszego roku!

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
31
Kubeczki Do Kapieli 8x14x7 Mc Baby Siat 120/240 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki Do Kapieli 8x14x7 Mc Baby Siat 120/240
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
102 szt.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
32
Poznaję dzwięki - Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję dzwięki - Pojazdy
Dostępny
25 szt.

Dzięki tej pięknie ilustrowanejksiążeczce dzieci poznają pojazdyi wydawane przez nie dźwięki.Od pierwszego roku!

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
33
Nasze wspólne lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze wspólne lato
Dostępny
21 szt.

Po ukończeniu liceum Chiharu wraca na studia do Tokio, gdzie zaczyna się jego kolejne lato z Wataru. Choć obaj są zajęci studiami na różnych uniwersytetach oraz pracą, nadal znajdują czas na wspólne wypady do kina, wycieczki czy pokazy fajerwerków. Jak wpłynie na nich ten niepowtarzalny czas odkrywania, czym jest miłość?

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

2 osoby kupiły
34
Piłka antystresowa 7 cm, owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka antystresowa 7 cm, owoce
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
52 szt.

Piłeczka antystresowa Mega Creative idealny sposób na stres, ale również i zabawę. Mega Creative znów wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, przedstawiając pomysł na odstresowanie i zabawę w jednym. Piłka antystresowa nie tylko będzie pomocna w nauce radzenia sobie ze stresem, ale także świetnie nada się jako przyrząd do ćwiczenia dłoni. Średnica piłki: 7.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,20 zł
6,99 zł

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
35
Łopatka mała Adriatic, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łopatka mała Adriatic, mix kolorów
M&Z
Dostępny
67 szt.

Łopatka Adriatic charakteryzuje się swoją trwałością dzięki wykorzystaniu drewnianej rączki oraz plastikowej podstawy. Świetnie sprawdzi się podczas zabaw w piasku. Wymiary produktu: 4.0 x 43.5 x 9.6 cm Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

10,60 zł
9,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

2 osoby kupiły
36
Jeździec dziewczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździec dziewczyna
PAPO
Dostępny
9 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,30 zł
23,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

2 osoby kupiły
37
Kaczka Mandarynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczka Mandarynka
PAPO
Dostępny
7 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

23,00 zł
20,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,99 zł

2 osoby kupiły
38
Gdzie ukryły się zwierzątka - Panda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie ukryły się zwierzątka - Panda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Książeczka z dużymi filcowymi klapkami!Przyjaciele pandy uwielbiają psoty! Nie widać ich wcale na pierwszy rzut oka. Ale gdy podniesiesz uszko, łapkę, ogon, To szybko odkryjesz, gdzie się każdy chowa!

33,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

2 osoby kupiły
39
Barbie Extra. GXF08 Modna lalka z fioletowymi włosami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Extra. GXF08 Modna lalka z fioletowymi włosami
Barbie, Mattel
Dostępny
100 szt.

Lalki Barbie Extra prezentują unikalny i odważny EKSTRA styl w modnych strojach o wyrazistych kolorach. Każda lalka Barbie ma własną wyjątkową stylizację. W każdym zestawie znajduje się także inna figurka zwierzątka – wszystkie wyglądają bardzo uroczo i modnie! Linia Barbie Extra umożliwia dzieciom wyrażanie siebie poprzez eksperymentowanie ze stylem i ekscytującą zabawę w stylizację lalek, które można ustawiać w różnych pozach. Te lalki są gotowe na modową przygodę z brokatem, żelkami, emotkami i niesamowitymi fryzurami – robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią. Sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności. Lalki nie stoją samodzielnie. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. • Lalki Barbie Extra uwielbiają zabawę z modą, mają więc 15 akcesoriów, w tym ubranka, dodatki, zwierzątko i akcesoria dla zwierzątka. • Długie fioletowe włosy Barbie są częściowo zebrane w wysoki kucyk. • Lalka wyraża swój odważny styl wyjątkowym strojem, na który składa się różowy komplet w misie – spodenki oraz kurtka z miękkimi rękawami. • Osobistych akcentów i niezwykłego szyku dodają akcesoria: kopertówka w kształcie lodowego rożka, pierścionek z napisem Barbie, okulary w kształcie serduszek i mnóstwo biżuterii, w tym naszyjnik. • Słodka figurka buldożka ma czapkę z motywem misia, obróżkę i uroczą minkę. • Dzieci w wieku od 3 do 10 lat pokochają kolekcjonowanie tych niesamowitych lalek Barbie i kreatywną zabawę z modą, w której mogą wyrażać siebie!

79,90 zł
71,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

4 osoby kupiły
40
Velociraptor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Velociraptor
PAPO
Dostępny
8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

71,40 zł
62,12 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,28 zł

1 osoba kupiła
41
Ruchome obrazki - Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki - Na wsi
Dostępny
12 szt.

Wyrusz ze swoim maluszkiem w ekscytującąpodróż do świata natury w miniaturze!Zwierzątka uśmiechają się do Was na kolorowychRUCHOMYCH obrazkach, a pod OKIENKAMIczekają ukryte niespodzianki...Każda strona to nowa przygoda z uroczymitekstami i pięknymi szczegółami do odkrycia.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
42
Średniowieczna królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Średniowieczna królowa
PAPO
Dostępny
7 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

39,20 zł
34,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
43
Z całego serca i z całej duszy. Franciszkańska droga kontemplacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z całego serca i z całej duszy. Franciszkańska droga kontemplacji
Dostępny
4 szt.

Z całego serca i z całej duszy to książka o modlitwie. Jej tytuł odpowiada w zupełności duchowemu ukierunkowaniu Świętego Franciszka na Boże życie. Ta nowa pozycja na polskim rynku wydawniczym jest kolejnym drogowskazem na drodze doskonalenia modlitwy kontemplacyjnej. Autor, brat Prospero Rivi, włoski kapucyn, znawca franciszkanizmu, wieloletni wychowawca i nauczyciel młodych braci w zakonie, dzieli się nie tylko wiedzą o modlitwie, opartą na wartościowej lekturze mistrzów. Uważny czytelnik odkryje w książce rysy jego własnego doświadczenia medytacji i modlitwy kontemplacyjnej, subtelne i nie do końca odsłonięte świadectwo osobistego przeżywania spotkania z Bogiem. br. Prospero Rivi OFMCap – autor wielu publikacji na temat duchowości franciszkańskiej i historii franciszkanizmu, przez czterdzieści lat formator do życia franciszkańskiego, obecnie odpowiedzialny za dobra kulturalne zakonu kapucynów z prowincji Emilia-Romagna.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
44
Klocki konstrukcyjne krzesełka (70 elementów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne krzesełka (70 elementów)
Askato
Dostępny
101 szt.

Te klocki spodobają się dzieciom. To zabawa, która polega na umiejętnym układaniu wieży z krzesełek. Idealna dla całej rodziny. W zestawie jest 70 krzesełek w 6 wzorach i w 8 kolorach. Zabawka rozwija postrzeganie przestrzenne oraz motorykę małej ręki. Wymiary opakowania: 30.0 x 3.0 x 28.0 cm

28,22 zł
23,42 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
45
Minotaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minotaur
PAPO
Dostępny
7 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

39,20 zł
34,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
46
Owca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owca
PAPO
Dostępny
4 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,30 zł
23,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

1 osoba kupiła
47
PLAYMOBIL ® DINO Rise 70693. DuoPack Polowanie na Velociraptora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® DINO Rise 70693. DuoPack Polowanie na Velociraptora
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Uwaga, złodziej! Dziki grabież chce złapać małego dinozaura. Dzięki PLAYMOBIL® DuoPack Polowanie na Velociraptora (70693) porywacz próbuje zwabić dinozaura w pułapkę i oswoić go za pomocą siatki bezpieczeństwa. Ale dinozaur jest silny. Czy ucieknie, czy też szabrownikowi uda się pokonać zwierzę? W zestawie znajduje się złodziej z siatką zabezpieczającą i bronią oraz figurka dinozaura. DuoPacki Playmobile podwajają radość w dziecięcym pokoju. Zawsze można opowiadać i odtwarzać nowe, kreatywne historie. Zawartość zestawu: • figurka szabrownika z bronią i siatką zabezpieczającą, • figurka welociraptora z ruchomymi przegubami. Ilość elementów: 8 Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

21,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,6%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
48
Rekin wielorybi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekin wielorybi
PAPO
Dostępny
5 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

88,20 zł
76,73 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,47 zł

1 osoba kupiła
49
Czynności wyjaśniające - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czynności wyjaśniające
Dostępny
233 szt.

Czteroosobowa rodzina ginie w wypadku samochodowym, a sprawca zdarzenia ucieka… Trudne śledztwo, policjant na życiowym zakręcie i kobieta, która chce mu pomóc. Czy mężczyzna uwierzy w jej bezinteresowność w momencie, gdy przestał już ufać samemu sobie? Prawda kryje się we mgle. Technik kryminalistyki, Szymon Hołysz, wraca do służby po wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim. Szybko okazuje się, że nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom nowego przełożonego. Wzbierające w nim negatywne emocje przenosi na grunt rodzinny, a opieka nad dwojgiem małych dzieci zaczyna go przerastać. Na domiar złego Hołysz musi rozwikłać sprawę tragicznego wypadku samochodowego, stając się sędzią we własnej sprawie. Czy przypadkowe spotkanie z Olgą, atrakcyjną wokalistką, pozwoli mu odbić się od dna, czy też pogrąży jego świat w jeszcze większym chaosie? Jak znaleźć sprawcę, gdy wszystkie dowody świadczą przeciwko tobie? Rozwiązanie tej kryminalnej zagadki pozwoli podkomisarzowi odkryć prawdę o swoim życiu.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
50
Zeszyt A5 32k linia podwójna dwukolorowa laminowany TROPICAL p15 MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
51
Jeździec dziewczyna stylowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździec dziewczyna stylowa
PAPO
Dostępny
5 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,10 zł
29,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

1 osoba kupiła
52
Monotowns - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monotowns
Dostępny
70 szt.

Fotograficzna podróż przez monomiasta - urbanizacje, wzniesione na peryferiach byłego ZSRR, wokółzakładów przemysłowych, stanowiących jedyną lub główną gałąź lokalnej gospodarki. Monotowns odZupagrafika podzielone jest na 9 rozdziałów, ilustrowanych ponad 130. zdjęciami rosyjskiego fotografa,Alexandra Veryovkina, przedstawiającymi postindustrialne krajobrazy i radziecką architekturę monogorod'ów,rozciągających się od koła podbiegunowego po rosyjski Daleki Ws chód, takich jak Workuta, Norylsk, Mirny,Kirowsk, Togliatti, Czerepowiec, Magnitogorsk, Monczegorsk i Nikiel, oraz codzienne życie ich mieszkańców.Książka przygląda się kondycji monomiast po upadku Związku Radz ieckiego. Część z nich nadal świetnieprosperuje, inne walczą o przetrwanie, jeszcze inne są na wpół wymarłe. W środku prolog autorstwa krytykaarchitektury, Konstantina Budarina oraz eseje opisujące historię powyższych miast.

98,00 zł
72,52 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,48 zł

1 osoba kupiła
53
Puzzle 3D LED. City Line. Paryż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D LED. City Line. Paryż
Dante, 115
Dostępny
5 szt.

Puzzle 3D ukazujące panoramę Paryża. W opakowaniu znajduje się 115 puzzli, wykonanych ze specjalnego materiału przypominającego piankę. Puzzle są ponumerowane, ponacinane i umieszczone na arkuszach. Wystarczy bez użycia siły wycisnąć element z arkusza i zmontować go zgodnie z dołączoną instrukcją, bez użycia kleju ani specjalnych narzędzi. Wymiary budowli po złożeniu: 50.2 x 12.3 x 33.0 cm. Wymiary opakowania: 29.8 x 6.0 x 21.8 cm

85,90 zł
75,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,31 zł

1 osoba kupiła
54
Skorpion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skorpion
PAPO
Dostępny
6 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,10 zł
29,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

1 osoba kupiła
55
Afera MOCR-Trust. 1921-1927 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afera MOCR-Trust. 1921-1927
Dostępny
5 szt.

Działalność sowieckich służb specjalnych, wokół których narosło wiele legend, wzbudza - pomimo ograniczeń wynikających z braku szerszego dostępu do archiwów rosyjskich - duże zainteresowanie wśród historyków i wszelkiego rodzaju ekspertów. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, iż niewątpliwie należały one do grona najlepszych, a co za tym idzie najbardziej niebezpiecznych organów wywiadu i kontrwywiadu na świecie. Wiele operacji, które zostały przez nie przeprowadzone, ze względu na użyte mechanizmy i narzędzia, na trwałe weszło do kanonów sztuki służb specjalnych. Szczególne miejsce w pracy kontrwywiadu ZSRS zajmuje przeprowadzona z dużym rozmachem afera MOCR-Trust. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, była ona prowadzona przez około siedem lat i doprowadziła do rozbicia rosyjskiej białej emigracji oraz do likwidacji na pewien czas struktur wywiadów strategicznych: Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Łotwy i Estonii, które działały na kierunku sowieckim.Dlatego dobrze się stało, że dr hab. Andrzej Krzak podjął się udanej próby rekonstrukcji tej jednej z najważniejszych operacji dezinformacyjnych, przedstawiając jej przebieg w szerszym kontekście, a także w odniesieniu do innych, mniej znanych afer inspiracyjnych służb specjalnych Związku Sowieckiego. (...)Autor w sposób kompetentny i interesujący, z dużą swobodą oraz szeroką znajomością problematyki służb specjalnych ZSRS okresu międzywojennego wprowadza czytelnika w świat tajnych operacji sowieckich. Nie będzie truizmem stwierdzenie, że były to działania niezwykle złożone, których skutki odczuwalne są do naszych czasów i mają niewątpliwie istotny wpływ na współczesne operacje zarówno kontrwywiadu, jak i wywiadu Federacji Rosyjskiej.

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
56
Ojciec Pio i cierpienie Giancarlo Setti - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Pio i cierpienie Giancarlo Setti
Dostępny
6 szt.

Pytanie o sens cierpienia należy do tych, wobec których człowiek staje bezradny. Odpowiedzi szukamy u wielu mistrzów słowa, próbując w opisach ich przeżywania cierpienia odnaleźć własne doświadczenie. Najbardziej jednak pociągają nas ludzie, którzy w swoim życiu doświadczali wielkiego cierpienia i nie złamali się pod jego ciężarem. Stają się oni dla nas żywym świadectwem tego, że niemoc ludzkiego ciała można przezwyciężyć siłą ducha.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
57
Duchy minionych lat. Tom 2. Letnie przesilenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy minionych lat. Tom 2. Letnie przesilenie
Dostępny
61 szt.

Kinga Dargiewicz, Amelia Chełmicka oraz Kostek Piotrowski, Krzysztof Wielopolski, Grzegorz Łyszkin i Karol Lewin nie pamiętają wojny, jednak ona wciąż powraca za sprawą wspomnień i przeżyć ich rodziców. Rozdarci pomiędzy tym, co prawe i właściwe, a tym, co wygodne i proste, muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań dotyczących moralności, zasad i swojego miejsca na ziemi. Pragną pójść swoimi ścieżkami losu, jednak zagadki z przeszłości nie pozwalają im zapomnieć zarówno o wielkiej namiętności, jak i równie ogromnej nienawiści. To opowieść o miłości, przyjaźni, zdradzie i zemście za zrujnowane dzieciństwo.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
58
Torba prezentowa 18x23 Kwiaty łąki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba prezentowa 18x23 Kwiaty łąki
incood.
Dostępny
20 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.TORBA PREZENTOWA 18X23 KWIATY ŁKI

6,99 zł
1 osoba kupiła
59
Tiger mutant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tiger mutant
PAPO
Dostępny
6 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

72,00 zł
62,64 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,36 zł

1 osoba kupiła
60
Jak zamienić wodę w wino... cz.B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zamienić wodę w wino... cz.B
Dostępny
7 szt.

Bóg chce zmieniać Twoje i moje życie! Jak wodę w wino! Zapraszam Cię do tego, żebyś razem za mną zatrzymał się i otworzył swoje serce na Tego, który stworzył cały świat, zaplanował Twoje i moje istnienie i chce być realny tutaj, teraz...

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
61
Ciało i dusza wspinacza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało i dusza wspinacza
Dostępny
72 szt.

Motto: „Żyję, aby się wspinać – wspinam się, by żyć. Wspinaczka daje mi tyle radości, że innym wydaje się to nie w porządku…” Z Kotliny Czeskiej na szczyty najtrudniejszych skał świata! W 2016 roku Adam Ondra wspiął się na drogę Dawn Wall w Parku Narodowym Yosemite. Zrobił to, mając już na swoim koncie całą masę sukcesów. Czeski wspinacz regularnie wygrywa zawody w pucharze świata, ustanawia kolejne rekordy i jest faworytem w swojej dyscyplinie przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Jak zaczęła się jego przygoda ze wspinaczką? Co uważa za swój największy sukces? Ciało i dusza wspinacza to wyjątkowa publikacja, która opisuje drogę Adama Ondry na szczyty ścian wspinaczkowych i rankingów sportowych oraz ogromną pasję, która od lat prowadzi go na podium. Lektura tej książki jest jak wejście do unikalnego świata, dostępnego tylko dla osób zajmujących się wspinaczką wysokogórską.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
62
Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami n...
Dostępny
57 szt.

Ten niezwykły zbiór rozmów z naukowcami jest swego rodzaju manifestem wiary w moc poznania, w moc umysłu, a także w moc faktów “autentycznych” - i wiedzy na nich budowanej. Manifest ten, jest reakcją na postępujący uwiąd myślenia racjonalnego i tendencje antyoświeceniowe. Wydaje się, że w dobie postprawdy i “faktów alternatywnych” waga niebywałego intelektualnego dorobku Homo Sapiens jest systematycznie dyskredytowana. Wątpimy w wartość metody naukowej, kwestionujemy podstawowe osiągnięcia naukowe (by wspomnieć tylko ruch antyszczepionkowy i tendencje antydarwinowskie), powracając do myślenia magicznego, a nawet mentalnego szamanizmu. Jeśli natomiast nauka przebija się na pierwsze strony serwisów informacyjnych, to zwykle w formie zwulgaryzowanej i strywializowanej do formy akceptowalnej przez popkulturę. Tymczasem cywilizację, naukę i kulturę popychają naprzód właśnie tacy ludzie jak bohaterowie książki. Jeśli ich zabraknie, los planety stanie pod znakiem zapytania. Książka Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy zawiera zapisy rozmów lub relacje ze spotkań z najwybitniejszymi (nierzadko także najbardziej frapującymi) współczesnymi uczonymi. Są wśród nich odkrywcy struktury DNA, konstruktorzy bomby atomowej, kosmologowie i kryptolodzy kwantowi (głownie anglosascy). Rozmowy dotyczą kluczowych, najistotniejszych pytań dotyczących naszej obecności we Wszechświecie. Nobliści, laureaci prestiżowych nagród, ale także niezależni uczeni młodego i starszego pokolenia rozmawiają o wolnej woli, świadomości, przypadkowości, o początkach Kosmosu i jego kresie a także o wyginających umysł paradoksach.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
63
Maślany ludzik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maślany ludzik
Dostępny
167 szt.

Dzieci mają swoje straszki - boją się tego, co dla dorosłych jest zwykłe i zrozumiałe, a dla dzieci nie. Mają też fantastyczną wyobraźnię - taką, która najzwyklejsze przedmioty zmienia w kryjówki, miejsca mocy i sekretnych przyjaciół. Taka właśnie jest historia o Maślanym ludziku... Kolejna wesoła i pełna pięknych ilustracji książeczka dla najmłodszych z serii Podróże po krainie wyobraźni, której bohaterowie będą towarzyszyć dziecku w świecie jego fantazji.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
64
Atelier spiczastych kapeluszy 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier spiczastych kapeluszy 7
Dostępny
32 szt.

Po zaliczeniu przez Koko drugiego testu mędrzec Beldaruit zaprasza ją do swojej komnaty, aby złożyć pewną propozycję: dziewczynka zostanie jego uczennicą, a on w zamian zapewni jej ochronę przed Kapeluszami z Rondami oraz? przed Qifreyem. W jakich okolicznościach Qifrey trafił pod opiekę Beldaruita i dlaczego ma więcej wspólnego z Rondami, niż jest skłonny przyznać? Czy Koko nadal może mu ufać? W poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ją pytania mała czarodziejka wyrusza samotnie do Wieży Woluminów. To, od kogo pobierasz nauki i co rysujesz oraz jaki przyświeca ci cel i jak zamieszasz go osiągnąć, zależy wyłącznie od ciebie.

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

1 osoba kupiła
65
Wybrać miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrać miłość
Dostępny
129 szt.

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości, zmaganiu się z cierpieniem i tlącej się mimo wszystko nadziei. W życiu osiemnastoletniego Kuby jednego dnia dochodzi do prawdziwej rewolucji. Spotkanie z niezwykłą dziewczyną i przypadkowe poznanie przez lata skrywanej przez rodziców tajemnicy wywraca jego poukładane plany do góry nogami. Czy jedno spotkanie i jedna obietnica z przeszłości mogą zmienić całe jego życie? Kolejna powieść Małgorzaty Lis od pierwszych stron wciąga czytelnika w porywającą i pełną zwrotów akcji historię odkrywania prawdziwej miłości, poszukiwania zagubionej wiary i odnajdywania ukrytej na dnie serca nadziei. To poruszająca opowieść o tym, że Bóg wskazuje człowiekowi cel, lecz nie wybiera za niego ścieżek, którymi ma on podążać. Czy Kuba potrafi wybrać tę najwłaściwszą? Czy zmagając się z błędnymi wskazówkami, przeciwnościami losu i konsekwencjami swoich wyborów, znajdzie drogę prowadzącą do prawdziwego szczęścia?

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
66
Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska-Rosja. Historia obsesji, obsesja historii. Audiobook
Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula, Wydawnictwo Literackie
Dostępny
8 szt.

Książka autorów bestsellerowych Zwrotnic dziejów Fascynująca rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą o polsko-rosyjskiej historii i jej wariantach Skąd się wzięła polsko-rosyjska obsesja? Dlaczego ciągle nam z Rosją nie po drodze? Które momenty w historii stosunków Polski z Rosją okazały się decydujące dla Polaków, Europejczyków i świata? Wybitny i ceniony historyk Andrzej Chwalba oraz dziennikarz Wojciech Harpula, wykorzystując formę wywiadu, sprawdzoną w książce Zwrotnice dziejów, koncentrują się tym razem na relacjach Polski z „niewygodnym” sąsiadem. Zadają pytania o historię i dynamikę relacji polsko-rosyjskich, decydujące procesy i kluczowe momenty, które zaważyły na losach obu państw. Unia w Krewie 1385 roku, bitwa pod Orszą w 1514, wojny z Moskwą za Batorego, zajęcie Moskwy w 1610, początek „oddawania pola” Rosji w rozejmie andruszowskim, rozbiory, XIX-wieczne powstania narodowe, wreszcie Bitwa Warszawska 1920, zbrodnia katyńska i powojenna instalacja komunistów w Polsce. Autorzy rzetelnie i zarazem barwnie wyjaśniają, dlaczego do dziś cień Rosji kładzie się na stosunkach wewnętrznych i międzynarodowych Polski. Prowokujące pytania, odważne diagnozy, wnikliwe analizy. Lektura niezbędna dla każdego miłośnika historii.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
67
Niedźwiedź Grizzly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiedź Grizzly
PAPO
Dostępny
9 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

39,80 zł
34,63 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,17 zł

1 osoba kupiła
68
Jeździec dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździec dziecko
PAPO
Dostępny
5 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,30 zł
23,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

1 osoba kupiła
69
Foka młoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foka młoda
PAPO
Dostępny
7 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
70
Barbie Extra. GXF10 Modna lalka w tunice w gwiazdki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Extra. GXF10 Modna lalka w tunice w gwiazdki
Barbie, Mattel
Dostępny
100 szt.

Lalki prezentują unikalny i odważny ekstra styl w modnych strojach o wyrazistych kolorach. Każda lalka Barbie ma własną wyjątkową stylizację. W każdym zestawie znajduje się także inna figurka zwierzątka – wszystkie wyglądają bardzo uroczo i modnie! Linia „Barbie Extra” umożliwia dzieciom wyrażanie siebie poprzez eksperymentowanie ze stylem i ekscytującą zabawę w stylizację lalek, które można ustawiać w różnych pozach. Te lalki są gotowe na modową przygodę z brokatem, żelkami, emotkami i niesamowitymi fryzurami – robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią. Sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności. Uwaga. Lalka nie stoi samodzielnie. W opakowaniu jest lalka w modnym stroju, z gęstymi włosami spiętymi w kucyki. Wysokość lalki: ok. 27.0 cm Wymiary opakowania: 33.0 x 25.0 x 7.0 cm

173,70 zł
156,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,37 zł

1 osoba kupiła
71
Niemiecki łatwo i przyjemnie T.2 + online ASSIMIL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki łatwo i przyjemnie T.2 + online ASSIMIL
Dostępny
32 szt.

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki.Krok po kroku, bez wysiłku, dzięki autentycznym i zabawnym dialogom, jasnym i zrozumiałym komentarzom oraz starannie dobranym ćwiczeniom, będziesz poznawać wybrany język. Nauka odbywa się w dwóch etapach:- pierwszy etap, tzw. faza pasywna, to zanurzenie w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji;- drugi etap, tzw. faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie zakresu kompetencji językowej.W ciągu kilku miesięcy opanujesz język na poziomie B1, umożliwiającym swobodne porozumiewanie się.Jakie są główne założenia metody Assimil?- nauka poprzez zaczerpnięte z życia codziennego dynamiczne dialogi, które gwarantują przydatność przyswajanych struktur;- realizm i aktualność sytuacji, uwzględniających współczesne słownictwo;- dobrze zaplanowana progresja gramatyczna, która pozwala uniknąć uczenia się na pamięć;- systematyczne powtórki, ułatwiające utrwalanie opanowanego materiału;- ciekawe, przydatne informacje i komentarze dotyczące kultury i obyczajów;- spora doza humoru, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

43,30 zł
38,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
72
Rycerz w zbroi z pióropuszem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerz w zbroi z pióropuszem
PAPO
Dostępny
8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

35,70 zł
31,06 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,64 zł

1 osoba kupiła
73
Top Girl. Moda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Girl. Moda
Dostępny
12 szt.

Interesujesz się modą? Lubisz projektować stroje? Ta książka jest dla ciebie! Dzięki niej stworzysz wyjątkowe kreacje. Puść wodze fantazji i przygotuj niezapomniane stylizacje. Możesz rysować, kolorować i wykorzystać mnóstwo naklejek!

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
74
Japoński łatwo i przyjemnie T.1 + online ASSIMIL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński łatwo i przyjemnie T.1 + online ASSIMIL
Dostępny
3 szt.

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki.Krok po kroku, bez wysiłku, dzięki autentycznym i zabawnym dialogom, jasnym i zrozumiałym komentarzom oraz starannie dobranym ćwiczeniom, będziesz poznawać wybrany język. Nauka odbywa się w dwóch etapach:- pierwszy etap, tzw. faza pasywna, to zanurzenie w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji;- drugi etap, tzw. faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie zakresu kompetencji językowej.W ciągu kilku miesięcy opanujesz język na poziomie B1, umożliwiającym swobodne porozumiewanie się.Jakie są główne założenia metody Assimil?- nauka poprzez zaczerpnięte z życia codziennego dynamiczne dialogi, które gwarantują przydatność przyswajanych struktur;- realizm i aktualność sytuacji, uwzględniających współczesne słownictwo;- dobrze zaplanowana progresja gramatyczna, która pozwala uniknąć uczenia się na pamięć;- systematyczne powtórki, ułatwiające utrwalanie opanowanego materiału;- ciekawe, przydatne informacje i komentarze dotyczące kultury i obyczajów;- spora doza humoru, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

43,30 zł
38,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
75
Mapa turystyczna - Pieniny 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Pieniny 1:25 000
Dostępny
14 szt.

Aktualizowana w terenie mapa Pienin. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe. Dodatkowo mapa zawiera: szczegółowy obszar okolic Jeziora Czorsztyńskiego, Pieniński Przełom Dunajca, rzut zamków (Czorsztyn i Niedzica) oraz plany Szczawnicy i Krościenka nad Dunajem. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 10 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1 minutę. Układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

14,30 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

2 osoby kupiły
76
Klocki konstrukcyjne przestrzenne figury (32 elementy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne przestrzenne figury (32 elementy)
Askato
Dostępny
101 szt.

Edukacyjne klocki przestrzenne spodobają się dzieciom. Klocki mają 8 kolorów i 3 różne kształty – trójkąt, kwadrat i pięciokąt pozwala stworzyć fantastyczne figury, zaczynając od tych prostych takich jak wieża czy rakieta poprzez nieco trudniejszą gwiazdę czy łódź podwodną. Wymiary opakowania: 30.0 x 3.0 x 28.0 cm

27,99 zł
23,23 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,76 zł

1 osoba kupiła
77
Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe
Dostępny
103 szt.

Masz frankowy kredyt i zastanawiasz się, czy w starciu z bankiem będziesz mieć jakiekolwiek szanse? Chcesz poznać sposób na uwolnienie się od nieuczciwej umowy kredytowej? A może chcesz być na bieżąco w kwestiach prawa rynku finansowego? Kamil Chwiedosik odsłania meandry spraw frankowych, opowiada ich historię, a także przedstawia kulisy procesów sądowych przeciwko bankom. Autor udowadnia, że unieważnienie toksycznego kredytu jest możliwe praktycznie dla wszystkich frankowiczów.

49,99 zł
44,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
78
Kot siedzący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot siedzący
PAPO
Dostępny
6 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,30 zł
23,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

1 osoba kupiła
79
Klub opiekunek. Tom 8. Zakochana Stacey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub opiekunek. Tom 8. Zakochana Stacey
Dostępny
48 szt.

Poznajcie serię książek opowiadającą o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają „Klub Opiekunek”. Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie. Na jej podstawie Netflix stworzył popularny familijny serial. Nie jest łatwo być nastolatką! Stacey i Mary Anne opiekują się dziećmi podczas wakacyjnego wyjazdu. Stacey trudno się skupić na pracy, bo na plaży jest mnóstwo przystojnych chłopaków. Jeden z nich szczególnie zwraca jej uwagę. Mary Anne nie jest zadowolona, że nie może liczyć na przyjaciółkę. A przy takiej gromadce rozbrykanych dzieci współpraca między opiekunkami jest szczególnie ważna!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
80
Królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królik
PAPO
Dostępny
5 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
81
Dalmatyńczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dalmatyńczyk
PAPO
Dostępny
6 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,30 zł
23,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

1 osoba kupiła
82
Fisher-Price. GXR97 Little People. Autobus małego odkrywcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. GXR97 Little People. Autobus małego odkrywcy
Fisher Price, Mattel
Dostępny
162 szt.

Autobus małego odkrywcy to zabawa, która rozwija ciekawość. Maluchy odkrywają, jak można aktywować światła, dźwięki i piosenki w autobusie szkolnym. Dzięki temu dzieci zaczynają rozumieć, że ich działania wywołują ciekawe rezultaty. Życzliwość: Kiedy dziecko umieszcza figurki na siedzeniach obok siebie, uczy się, że podróżowanie z przyjaciółmi umila drogę. Aby zacząć zabawę, dziecko wciska czerwony przycisk – wysunie się wtedy znak STOP i otworzą się drzwi dla pasażerów. Kierowca autobusu wita Eddiego i życzy mu przyjemnego dnia w szkole. Dziecko umieszcza prowadzącą autobus Emily w fotelu kierowcy – słyszy wtedy zabawną piosenkę i dźwięki. Drzwi zamknięte? Czas wyruszyć w drogę! Maluchy mogą nawet pomóc Eddiemu poznać nowych przyjaciół, wprowadzając na pokład więcej postaci z serii „Little People” i umieszczając je obok siebie! (Dodatkowe figurki sprzedawane oddzielnie). Zawartość zestawu: • autobus, • figurka Emily - kierowca autobusu, • figurka Eddiego. Zasilanie: 2 baterie 1,5 V typu AA (R6) (baterie testowe w zestawie).

131,90 zł
118,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,19 zł

1 osoba kupiła
83
Droga świętego Józefa. Co słowo Boże mówi nam o Oblubieńcu Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga świętego Józefa. Co słowo Boże mówi nam o Oblubieńcu Maryi
Dostępny
9 szt.

Gdyby w genealogii Jezusa zabrakło św. Józefa, cały Nowy Testament trzeba by napisać od nowa! Ta książka to nowe i bardzo oryginalne spojrzenie na postać św. Józefa okiem biblisty i wykładowcy języków starożytnych. W pierwszej części ks. Mateusz Wyrzykowski czyta i objaśnia te fragmenty Nowego Testamentu, w których pojawia się cieśla z Nazaretu. Autor sięga do języków oryginalnych i odkryć archeologicznych ostatnich lat, które rzucają nowe światło na te teksty. Przywołuje także proroctwa Starego Testamentu, w których – jak się okazuje – zostały zapowiedziane nie tylko narodziny Jezusa, ale i szczególna rola, jaką w Jego historii miał odegrać św. Józef. W drugiej części autor proponuje niecodzienne spojrzenie na Oblubieńca Maryi: pyta, co by było, gdyby rodowody Jezusa nie wymieniały św. Józefa. Przy okazji poznajemy wiele interesujących faktów na temat przodków Zbawiciela. Najciekawsza jednak jest postawiona przez autora i konsekwentnie wykazywana teza: gdyby genealogie Jezusa nie wzmiankowały św. Józefa, Jezus nie zostałby uznany za potomka Dawida. W konsekwencji nie byłby uważany za Mesjasza. Zatem żadne z proroctw Starego Testamentu nie odnosiłoby się bezpośrednio do Niego, a co za tym idzie, w zasadzie cały Nowy Testament trzeba by napisać od nowa. PDDM Ks. dr Mateusz Wyrzykowski – ksiądz archidiecezji warszawskiej; doktor teologii biblijnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył seminarium translatorskie prowadzone przez Nida Institute American Bible Society na Pontificia Università Urbaniana oraz Podyplomowe Studium Retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykładowca na Akademii Katolickiej oraz w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
84
Sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowa
PAPO
Dostępny
7 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,10 zł
29,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

1 osoba kupiła
85
Humbak młody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Humbak młody
PAPO
Dostępny
2 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,10 zł
29,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

1 osoba kupiła
86
Eden It's an Endless World! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eden It's an Endless World!
Dostępny
32 szt.

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

1 osoba kupiła
87
Kolorowanki z emocjami. Radość i smutek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki z emocjami. Radość i smutek
Dostępny
51 szt.

Kolorowanki z emocjami to zestaw 24 rysunków przedstawiających różne sytuacje wywołujące radość i smutek. Ilustracje należy pokolorować zgodnie z instrukcjami skonstruowanymi według trzech poziomów trudności: • kolorowanie ściśle według informacji zawartej przy obrazku; • uzupełnienie instrukcji poprzez wybranie i wpisanie koloru, na jaki dany element ma zostać pokolorowany; • stworzenie własnej instrukcji, a następnie wykonanie zgodnie z nią poleceń. Dzięki stworzonym kolorowankom dziecko: • poznaje podstawowe emocje; • ćwiczy czytanie ze zrozumieniem; • kształtuje umiejętność tworzenia prostych poleceń; • doskonali umiejętność nazywania kolorów; • doskonali umiejętność nazywania części ciała, ubrania oraz przedmiotów wokół nas. Kolorowanki prowokują także dyskusję, co wywołuje w nas radość i smutek, okazuje się bowiem, że w zależności od człowieka mogą to być zupełnie różne sytuacje.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
88
Rekin biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekin biały
PAPO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

35,30 zł
30,71 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,59 zł

1 osoba kupiła
89
Gra Kamienna Mandala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Kamienna Mandala
Lucrum Games
Dostępny
5 szt.

149,90 zł
127,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 22,48 zł

1 osoba kupiła
90
Puzzle 3D LED. Okręt Zemsta Królowej Anny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D LED. Okręt Zemsta Królowej Anny
Dante, 293
Dostępny
5 szt.

Puzzle 3D okrętu Zemsta Królowej Anny. W opakowaniu znajdują się 293 puzzli, wykonanych ze specjalnego materiału przypominającego piankę. Puzzle są ponumerowane, ponacinane i umieszczone na arkuszach. Wystarczy bez użycia siły wycisnąć element z arkusza i zmontować go zgodnie z dołączoną instrukcją, bez użycia kleju ani specjalnych narzędzi. Wymiary modelu po złożeniu: 68.0 x 26.0 x 64.0 cm.

152,30 zł
134,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,28 zł

1 osoba kupiła
91
Skóra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skóra
Dostępny
88 szt.

Książka, w której serial „Black Mirror” spotyka się Rokiem 1984 Orwella. Wciągający dystopijny thriller z elementami czarnego humoru o świecie, gdzie pocałunek to tylko x na monitorze. Po wybuchu epidemii, która powoduje szybką i bolesną śmierć, naukowcy ze zdumieniem odkryli, że wirus tak bardzo osłabia odporność, że zagrażają nam najmniejsze drobinki skóry innych ludzi. Wszyscy są na wszystkich uczuleni. Nie możemy przebywać w jednym pomieszczeniu. Nie ma mowy o dotyku. Aby przetrwać, musimy poddać się całkowitej izolacji. Tymczasem w życiu Angeli niewiele się zmieniło. Dalej pracuje przed komputerem od rana do nocy, dzieci siedzą pozamykane w swoich pokojach i porozumiewają się przez komunikatory. A jeśli chodzi o jej męża, cóż… Pod pewnymi względami ich małżeństwo też wygląda tak jak wcześniej. Ale pewnego dnia Angela zauważa tajemniczego mężczyznę spacerującego bez maski ani jakiejkolwiek innej ochrony. Wygląda, jakby można go było dotknąć bez żadnych konsekwencji… Książka powstała wiosną 2019 roku. Rok później wybuchła pandemia COVID-19 i nauczyliśmy się żyć w izolacji od innych. Zaczął nas dziwić widok odsłoniętych twarzy na ulicy. Skóra przedstawia wizję przyszłości, która zdaje się niedorzeczna, ale jest przerażająco prawdopodobna. Liam Brown zmusza nas do zastanowienia się, co czyni nas ludźmi, i do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy kontakt fizyczny jest konieczny, aby się do kogoś zbliżyć.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

92
Sprawiedliwość 1968-2018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawiedliwość 1968-2018
Dostępny
80 szt.

?Sprawiedliwość? to tytuł przedstawienia na podstawie scenariusza Michała Zadary i Nawojki Gurczyńskiej, które miało premierę w warszawskim Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera 10 marca 2018 roku, dokładnie pół wieku po wydarzeniach Marca 1968. Jego tematem jest wypędzenie obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, dla którego pretekstem stały się protesty studentów i intelektualistów przeciwko komunistycznym władzom, wywołane zdjęciem z afisza Teatru Narodowego ?Dziadów? Adam Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka. Czworo aktorów (Ewa Skibińska, Barbara Wysocka, Arkadiusz Brykalski i Wiktor Loga-Skarczewski) przeprowadzało na scenie proces śledczy, który miał odpowiedzieć, czy i kogo można postawić przed sądem, oskarżając o współudział w wygnaniu polskich Żydów. Teatralne dochodzenie było odbiciem i wynikiem śledztwa, które we współpracy z historykami i prawnikami Michał Zadara przeprowadził w trakcie prac nad przedstawieniem. Ich rezultat stanowiło oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości, prezentowane na scenie. Zapowiedź jego oficjalnego złożenia puentowała przedstawienie. Po dwóch latach od premiery Michał Zadara wraz ze współpracownikami dokończył pracę nad ostateczną formą zawiadomienia. Wobec narastających wątpliwości co do obecnego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości nie złożył go jednak w prokuraturze, ale opublikował jako najobszerniejszą część książki, którą we współpracy z Teatrem Powszechnym i kierowaną przez niego organizacją CENTRALA postanowiło opublikować ?żywosłowie?. Główny trzon tomu ?Sprawiedliwość? tworzą: scenariusz przedstawienia ?Sprawiedliwość?, zawiadomienie o możliwości popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości wraz z załącznikami (m.in. opnie Michała Głowińskiego, Jacka Leociaka i Jacka Wasilewskiego oraz prowadzona przez Michała Zadarę rozmowa na temat prawno-politycznych kontekstów i wyników projektu, w której udział wzięli Paulina Kieszkowska-Knapik, Urszula Lisowska, Paweł Marcisz, Grzegorz Niziołek). Ta książka to kolejna próba postawienia pytań, o których większość Polaków najwyraźniej chce zapomnieć. Pozornie sformalizowana i chłodna, ujęta w retorykę i język prawa, ale może właśnie dlatego szczególnie prowokacyjna i zmuszająca do myślenia.

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

93
POCUS-y Ultrasonografia ratunkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POCUS-y Ultrasonografia ratunkowa
Dostępny
100 szt.

Wyjątkowy przewodnik po ultrasonografii przygotowany przez pasjonatów medycyny ratunkowej. To ponad 1000 zdjęć i szkiców wraz z opisami, ciekawostkami i praktycznymi wskazówkami. W wielu przypadkach szybkie wykonanie USG jest ważniejsze niż RTG, czy użycie stetoskopu. Bez USG mnożą się niewiadome. Żeby je wyjaśnić, trzeba wykonać obciążające dla pacjenta procedury. Ultrasonografia obchodzi się z pacjentem delikatnie. Nieznana jest jej szkodliwość. Badanie jest szybkie, dostępne przy łóżku chorego i po prostu niezastąpione. Bez ultrasonografii mogą pojawić się wątpliwości dotyczące charakteru odczuwanej przez pacjenta duszności, przyczyny wstrząsu i wielu innych objawów. Dlatego autorzy koncentrują się w książce na obrazie klinicznym pacjenta, a nie opisie USG narządowo, jak to bywa w podręcznikach. Autorzy uroczyście przekazują głowicę ultrasonograficzną w ręce chętnych ratowników medycznych i pielęgniarek. USG jest im potrzebne. W pracy przedszpitalnej i SOR. Autorzy są głęboko przekonani, że jest to słuszny kierunek. Jedyną i najlepszą drogą do nauczenia się USG jest wzięcie do ręki głowicy i próby wykonania samodzielnego badania. Zespół, w którym kilka osób potrafi wykonać USG w stanach zagrożenia życia, pracuje spokojniej, bezpieczniej i ciekawiej. Rozpoznanie przedszpitalne staje się możliwe, a praca w zespole urazowym łatwiejsza i skuteczniejsza. Ultrasonografia to możliwość ciekawego dialogu zawodowego między lekarzami, ratownikami i pielęgniarkami. To początek owocnej współpracy.

194,00 zł
180,42 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,58 zł

94
Zbyt wiele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbyt wiele
Dostępny
150 szt.

Książka zawiera dwa tomy - "Szukając siebie" oraz "Zbyt wiele" TOM I - "Szukając siebie" JEDEN MOMENT WYSTARCZYŁ, ABY CAŁY ŚWIAT ALEKSA ROZPADŁ SIĘ NA MILION KAWAŁKÓW? To miała być jedna z najpiękniejszych nocy. Jednak szybko zamieniła się w koszmar. Teraz Aleks ma jedno marzenie. Cofnąć czas i zapobiec katastrofie, która całkowicie zmieniła jego życie. "Szukając siebie" to pełna emocji opowieść o bólu, cierpieniu i stracie, ale też o trudnych wyborach i poszukiwaniu własnej drogi. Czy demony przeszłości pozwolą o sobie zapomnieć? TOM II - "Zbyt wiele" CZŁOWIEK TYLE RAZY UMIERA, ILE RAZY TRACI SWOICH BLISKICH? Wydaje się, że pięć lat to wystarczająco dużo czasu, by zapomnieć. Niestety, kiedy przeszłość do nas powraca, niczego nie możemy być pewni. Uciekamy, starając się zapomnieć, a ona i tak zawsze nas dopadnie. Przypadkowe spotkanie z pewną kobietą zapoczątkowało serię zdarzeń, które doprowadziły Aleksa do podjęcia radykalnych decyzji? Skrywana historia Naomi w końcu ma okazję ujrzeć światło dzienne. Sekrety, bolesna prawda i chłopak, który chciał po prostu odnaleźć siebie. ?Historia, która chwyta za serce i sprawia, że kroczymy przez nią z zapartym tchem. Piękna, wzruszająca, życiowa podróż, którą będziecie wspominać jeszcze długo po jej przeczytaniu.? - Paulina Burket, @ahsen_books ?Czasem milion słów to mało, by wyrazić uczucia, a Bartek na kartach swojej powieści zamieścił ich cały wachlarz. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko nazwać ?Szukając siebie? genialnym debiutem, i z zazdrością patrzeć, jak łamie serca czytelników na kawałki.? - Małgorzata Falkowska, pisarka ?Pasjonująca historia, która długo nie daje o sobie zapomnieć. Wciąga, uzależnia, pochłania bez reszty. Czytajcie, bo warto!? - Natalia Miśkowiec, @prostymislowami ?Szukając siebie? to emocjonalna podróż, której nie będziecie chcieli zakończyć. Podczas lektury można utożsamić się z bohaterem, odczuwając dokładnie to, co on. Emocje są tak namacalne, że ma się wrażenie, że ta historia dzieje się tu i teraz ? obok nas.? - Dominika Matyska, @domsonczyta ?Nie możecie przejść obok tej książki obojętnie! ?Szukając siebie? to opowieść o stracie oraz próbie odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Ta historia wciąga od pierwszej strony, ściska za gardło i porusza do granic możliwości.? - Magdalena Zeist, @maobmaze ?Jestem pewna, że podczas lektury ?Szukając siebie? nie tylko Aleks będzie odkrywał to, co ma w sercu. Razem z nim będzie to robił każdy czytelnik, bo obok tej historii nie można przejść obojętnie.? - Monika Szklarzewska, @siemamoniaczyta ?Brutalnie prawdziwa, przejmująco życiowa. ?Zbyt wiele? to nie tylko mroczna historia Aleksa, ale również motywujący manifest. Jeśli czujesz, że potrzebujesz powieści, która wyciągnie Cię z dołka, to koniecznie sięgnij po tę książkę.? - Natalia Miśkowiec, @prostymislowami ?Ta historia jest tak realna, że mogłaby przydarzyć się każdemu. Przygotujcie się na ogromną dawkę emocji, bo ?Zbyt wiele? jest nimi przesiąknięta.? - Magdalena Kura, @czytelnia_magdaleny ?Podnosząca na duchu, kojąca, dająca nadzieję i motywująca do tego, by nigdy się nie poddawać... ?Zbyt wiele? to plasterek na wszystkie rany zadane czytelnikom w pierwszej części tej serii.? - Magdalena Zeist, @maobmaze ?Fascynująca i pełna emocji opowieść o tym, że jesteśmy kowalami własnego losu, a siła to nasza psychika. Genialne wykonanie i godny podziwu rozwój Autora, jaki nastąpił w nim od debiutu. Strach się bać, co będzie za rok, bo już dziś słowo POLECAM to zbyt mało.? - Małgorzata Falkowska, pisarka

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

95
Kolejna historia pasjonującej podróży w świecie fantasy Tom 1: Drakerios - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolejna historia pasjonującej podróży w świecie fantasy Tom 1: Drakeri...
Dostępny
100 szt.

Gotowi na wielką przygodę? Magia, intrygi i spora dawka humoru ? oto czego możecie się spodziewać po tej książce. Dwie drużyny ? banda lisa i banda wilka, dowodzone przez niekoniecznie urocze Elsabath i Naalę, zupełnym przypadkiem wyruszają w tym samym kierunku, czyli do świętego miejsca magów. Wciąż mijają się o włos. Całe szczęście, bo krwi rozlałoby się co niemiara, a konfrontacja uszczupliła niektórych o pewne części ciała. Dołączcie do jednej z drużyn, poznajcie i krasnoludzice, i magów (co prawda czasem relegowanych z Akademii Magii, ale przynajmniej próbowali się czegoś nauczyć), i cnotliwych złotych rycerzy, i elfów, i kryminalistów, i łowców nagród, i? Nudzić się nie będziecie. Przybądźcie wraz z nimi do Florestad. Miasto nie cieszy się dobrą renomą, ale zapewniamy atrakcje i ciekawie spędzony czas. A to dopiero pierwszy tom historii?

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

96
Pacjent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pacjent
Dostępny
84 szt.

Są pacjenci, przez których w lekarzu budzi się morderca Trafiłem na takiego na samym początku mojej kariery. Nazywał się Joe i od kilkudziesięciu lat przebywał w odizolowanym skrzydle ponurego szpitala gdzieś w Nowej Anglii. Wszyscy mówili, że to groźny szaleniec, i nawet nie próbowali go leczyć. Personel doradzał mi, żebym trzymał się od niego z daleka. Ale ja wiedziałem lepiej… Przekonany, że jestem w stanie mu pomóc, zacząłem ryzykowną terapię. Tylko czy na pewno kierowała mną troska o pacjenta, czy może raczej zawodowa pycha? Czy byłem dość czujny, aby nie ulec manipulacjom psychopaty? A może Joe był kimś o wiele, wiele gorszym? Gdyby Stephen King napisał moją historię, wyszłaby mu ta książka.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

97
Szpila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpila
Dostępny
153 szt.

Pęd za splendorem, pośród plejady barwnych typów i nieudanych związków – czyli jak podbić Warszawę… Pełen entuzjazmu absolwent filologii polskiej, Aleksander Wielki, wyrusza do stolicy realizować marzenia o pracy dziennikarza. Trafia mu się posada w jednym z najpopularniejszych w kraju serwisów plotkarskich. Odkrywa tu sztukę pisania na nieznanym sobie dotąd, „prestiżowym” poziomie. Aleks nie radzi sobie z niepojętą materią świata celebrytów i z absurdami pracy w korporacji. Przychodzi mu współpracować z całą rzeszą tyleż barwnych, co trudnych postaci, na czele ze sfrustrowaną alkoholiczką Matyldą Niewypalec. Jest jeszcze Mani Pania, fotografka, kobieta kastrująca, wobec której Aleks odczuwa bezbrzeżny respekt, pomieszany z erotyczną fascynacją. Ale to Agnieszka Kowalska, korporacyjna szara myszka, radykalnie odmieni życie osobiste i zawodowe bohatera… Przebijmy szpilą nadęty świat celebrytów! Rozbrójmy śmiechem absurdy korporacji! Pijmy, bawmy się i czytajmy!

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

98
Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży
Dostępny
32 szt.

Tadeusz Nyczek, znany krytyk teatralny i literacki, pisarz, kierownik literacki teatrów (m.in. Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 1992?1997 i 1998?1999; Narodowego Starego Teatru w Krakowie, 2002?2004; Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie ? od 2011), jest dla wielu prawdziwą legendą i niekłamanym autorytetem, choć jego autoironiczna i unikająca nadmiernie wielkich słów postawa wymyka się ciężarowi tych słów. Kiedyś bojowy sojusznik teatru studenckiego, autor kultowej książki ?Pełnym głosem? (1980), twórca własnego stylu krytyczno-teatralnego i autorskiej odmiany recenzji teatralnej, reprezentuje to, co najlepsze w inteligenckim myśleniu i praktykowaniu teatru. Trudne do jednoznacznego uchwycenia, a przecież tak ważne dla polskiej kultury, owo inteligenckie myślenie prezentuje od lat jako stały współpracownik miesięcznika ?Dialog?. Na jego łamach, pod nagłówkiem ?Nawozy sztuczne? publikuje ? jak sam pisze ? ?felietony niefelietony, pseudoopowiadania, nibyeseiki, malowane literami portrety i ułamki wspomnień podbarwionych fabularną fantazją?. Ich pierwszy zbiór ? ?Nawozy sztuczne dla artystów i sprzątaczek? ? ukazał się w roku 2015. Sześć lat później ukazuje się owych ożywczych nawozów zbiór kolejny, tym razem przeznaczony dla ?młodzieży i starców?. Dlaczego dla nich? Tadeusz Nyczek wyjaśnia już na wstępie: ?Otóż jak wskazują badania, czegoś takiego jak wiek średni, czyli pośredni, zwyczajnie nie ma. Starców jest mnóstwo, podobno coraz więcej. Młodzież zaś tak długo czuje się młodo, dopóki całkowicie nie stetryczeje. Oznacza to, że książeczka ta jest właściwie dla wszystkich, niezależnie od wieku?. ?Nawozy sztuczne?? to książka tylko w niewielkiej części poświęcona teatrowi. A jednak jest sceną, na której w wielości tematów, przypomnień, obrazów, refleksji, smutnych żartów i gniewnych pomrukiwań, ożywa świat, który tak wielu chciałoby dziś unieważnić, ośmieszyć i unieobecnić. Teatr kulturalnego miasta w jego najlepszym wydaniu, znowu rozgrywający swoją arcyludzką tragikomedię wbrew wszelkiej maści Edkom.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

99
Aleksander i piękna Helena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleksander i piękna Helena
Dostępny
120 szt.

Król polski Aleksander Jagiellończyk i Helena Rurykowiczówna, jego małżonka, to postacie, które w naszej historii traktowane są dziwnie po macoszemu. Poza wąskim gronem specjalistów i miłośników historii w zasadzie nikt o nich nie pamięta, za to są tacy, którzy woleliby, aby właśnie o nich nie pamiętano. A przecież stanowili niezwykłą parę: zakochaną w sobie bez pamięci do ostatnich chwil swego życia; ponadto w zgodniej opinii współczesnych Helena była najpiękniejszą kobietą swojej epoki. Skąd zatem ta zasłona milczenia? I dlaczego ówcześni możnowładcy dołożyli starań, by zamienić ich życie w koszmar, dramat na miarę Szekspira? Treść niniejszej, opartej na faktach, powieści historycznej stanowi równocześnie próbę rozwiązania tej zagadki.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

100
Bunt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt
Dostępny
60 szt.

Bunt to ostatnia powieść Władysława St. Reymonta (1867-1925), polskiego pisarza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W 1922 r. powieść była publikowana na łamach Tygodnika Ilustrowanego, natomiast wydana w postaci książki w 1924 r. Autor, wkrótce po zwycięstwie Polaków w bitwie warszawskiej, broniących swej tylko co odzyskanej Ojczyzny przed bolszewicką nawałą, postanowił napisać powieść w formie alegorycznej baśni, opowiadającej o buncie zwierząt przeciwko człowiekowi. Powieść ta jest jego osobistą refleksją na rewolucję rosyjską a równocześnie krytyką jej ideologii. Chociaż z niesmakiem odnosił się do dzikiego kapitalizmu, czemu dał wyraz w Ziemi Obiecanej, to skutki popadnięcia w drugą skrajność go przeraziły. Na ziemi każda utopia pozostaje tylko utopią i wszelkie próby narzucenia jej, zwłaszcza poprzez rewolucję, mimo początkowo najlepszych intencji, zawsze kończą się tym samym ? śmiercią setek, tysięcy a nawet milionów niewinnych w przeważającej większości ofiar. Oczywiście rewolucja pożera też swoje dzieci. Nic dziwnego, że w PRL-u powieść ta znalazła się na indeksie książek zakazanych. Bunt o ponad dwadzieścia lat wyprzedził wydanie Folwarku zwierzęcego G. Orwella i być może gdyby nie ów zakaz, to on stałby się światowym bestsellerem dla tego gatunku literackiego.

34,00 zł
28,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,44 zł

Wróć do góry