hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.05.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 21 maja 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO Friends Leśne centrum jeździeckie 41683 (LEGO), na drugim 5-minutowe opowieści kontratakują. Star Wars. Kolejny produkt to Asteriks. Tom 23. Obeliks i spółka (Rene Goscinny, Albert Uderzo) oraz Najwybitniejsi Naukowcy. Tom 3. Arystoteles. Głód wiedzy (Jordi Bayarri).
1
LEGO Friends Leśne centrum jeździeckie 41683 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Friends Leśne centrum jeździeckie 41683
LEGO
Dostępny
8 szt.

Miłość do zwierząt łatwo zmienić w kreatywną zabawę – pomoże w tym zestaw „LEGO® Friends. Leśne centrum jeździeckie” (41683), w którym można opiekować się zwierzakami, zwiedzać las i spędzać czas z przyjaciółmi. W zestawie jest łącznie siedem figurek: minilaleczki LEGO® Friends Mia i Savannah, mikrolaleczka oraz figurki psa i kucyka. Są tam także dwa zabawkowe konie z realistycznymi ruchomymi głowami. Na dole trójpoziomowego rancza znajduje się kuchnia, a wyżej sypialnia i jadalnia. Na zewnątrz dzieci znajdą kojec dla psa i miejsce na ognisko, na którym można upiec pianki. Zestaw liczy 511 elementów i będzie idealnym prezentem na święta lub urodziny dla dzieci od 7 lat, które uwielbiają zwierzęta. To gwarancja wielu godzin absorbującej zabawy – solo lub z przyjaciółmi. Leśne centrum jeździeckie ma ok. 26.0 cm wysokości, 22.0 cm szerokości i 12.0 cm głębokości, a więc jest na tyle małe, by mogło stać na półce jako ozdoba i służyć do wesołej zabawy. W zestawie jest mnóstwo uroczych akcesoriów: kaski jeździeckie, siodła, uzdy, widły, szczotka, miotła, naczynia kuchenne, pianki i biała laska dla Savannah. Ten zestaw powstał, bo pozwolić na wciągającą zabawę. Drugi poziom modelu można zdjąć, a konie mają ruchome szyje, więc podczas wycieczki dzieci mogą pozwolić im się posilić. Wymiary opakowania: 54.0 x 28.2 x 5.9 cm

329,99 zł
270,59 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 59,40 zł

17 osób kupiło
2
5-minutowe opowieści kontratakują. Star Wars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5-minutowe opowieści kontratakują. Star Wars
Dostępny
48 szt.

Skocz w nadprzestrzeń z całkowicie nową kolekcją dwunastu pełnych zwrotów akcji opowiastek z "Gwiezdnych wojen" i ruszaj w podróż po rubieżach galaktyki. Każdą z tych ekscytujących historii przeczytasz w pięć minut. To idealna lektura na szybką przygodę z prędkością nadświetlną!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

16 osób kupiło
3
Asteriks. Tom 23. Obeliks i spółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 23. Obeliks i spółka
Dostępny
52 szt.

W galijskiej wiosce panuje dziwna atmosfera. W obecności Obeliksa wszyscy wymieniają porozumiewawcze spojrzenia i uśmieszki… Sprawa jednak szybko się wyjaśnia – z okazji urodzin Obeliksa jego przyjaciele przygotowali niespodziankę – możliwość poturbowania całego legionu rzymskiego z obozu Rabarbarum. Obeliks jest uszczęśliwiony i szczerze wzruszony, a Rzymianie… zdruzgotani! Złe wieści docierają do Juliusza Cezara, a ten pod wpływem młodego doradcy Kajusa Ekonomikusa postanawia raz na zawsze pozbawić Galów chęci do walki, czyniąc z nich niezdolnych do czynu dekadentów. W tym celu Ekonomikus przybywa do osady Obeliksa i za 200 sestercji kupuje od niego pierwszy menhir. Dalsze wypadki są zgodne z prawami wolnego rynku, którym rządzą podaż, popyt, nastroje przedsiębiorców i konsumentów oraz specjaliści od kreowania potrzeb.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

12 osób kupiło
4
Najwybitniejsi Naukowcy. Tom 3. Arystoteles. Głód wiedzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwybitniejsi Naukowcy. Tom 3. Arystoteles. Głód wiedzy
Dostępny
21 szt.

Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Przedstawia on postać jednego z najbardziej znanych filozofów starożytnej Grecji – Arystotelesa. Arystoteles już od najmłodszych lat chciał zdobywać jak najszerszą wiedzę o otaczającym go świecie. Interesowało go wiele zagadnień – od działalności człowieka, przez politykę i etykę, po wszystkie aspekty otaczającej go przyrody. Dzięki temu położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. W Atenach założył szkołę filozoficzną w ogrodach Lykejonu, otaczających świątynię Apollina Likejosa, od której nazwy powstało słowo „liceum”. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału „Nauka To Lubię”, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal „Nauka To Lubię Junior”.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

12 osób kupiło
5
Basia i pieniądze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i pieniądze
Dostępny
128 szt.

Dlaczego bierzemy pieniądze z bankomatu, a zaraz potem oddajemy je w kasie? Co to znaczy gratis? I dlaczego nie można kupić wszystkich zabawek z supermarketowych półek? Basia i pieniądze zawiera odpowiedzi na te trudne, ale ważne pytania.Książeczka ma ogromne walory wychowawcze. Stanowi świetny pretekst do rozmowy z dziećmi o finansach i ich wpływie na nasze codzienne życie. Możemy też zastanowić się razem z pociechami, czy człowiek bogaty jest lepszy, gorszy, czy taki sam jak wszyscy?Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją.Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, zaś starsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

10 osób kupiło
6
Najwybitniejsi Naukowcy. Tom 4. Einstein. Przeskok kwantowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwybitniejsi Naukowcy. Tom 4. Einstein. Przeskok kwantowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Czwarty tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Opowiada o badaczu, którego teorie znają niemal wszyscy – Albercie Einsteinie, fizyku teoretycznym, filozofie nauki, pedagogu, wykładowca uniwersyteckim oraz laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. Komiks pozwala poznać historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Teorie Einsteina fascynowały współczesnych mu naukowców i zwykłych ludzi. Sprawiły, że fizyka była na ustach wszystkich. Dzięki jego dokonaniom nastąpił wielki skok w naukach ścisłych. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału „Nauka To Lubię”, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal „Nauka To Lubię Junior”.

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

10 osób kupiło
7
Asteriks. Tom 28. Asteriks u Reszehezady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 28. Asteriks u Reszehezady
Dostępny
39 szt.

Kolejny album przezabawnych przygód niezwyciężonych Galów! Bard Kakofoniks cierpi na dziwną przypadłość – za każdym razem, gdy wydobywa z siebie głos, zaczyna padać deszcz. Okazuje się jednak, że jego choroba może być dla niektórych zbawienna – w dalekich Indiach panuje susza i jedynie Kakofoniks może sprowadzić tam obfite opady. Jeśli mu się nie uda, miejscowa księżniczka Reszehezada zostanie złożona w ofierze. Bard wraz z Asteriksem i Obeliksem oraz indyjskim fakirem wyruszają w długą i pełną niebezpieczeństw podróż. Czy zdążą na czas sprowadzić deszcz?

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

10 osób kupiło
8
Asteriks. Tom 24. Asteriks u Belgów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 24. Asteriks u Belgów
Dostępny
31 szt.

Asteriks i Obeliks zwiedzili pół świata, ale dopiero w 24. tomie przygód trafili do Belgii, by poznać swych pobratymców – belgijskich Galów. Pretekstem do tego spotkania stały się dziwne nastroje wśród legionistów rzymskich. Otóż nagle zaczęli oni uważać naszych Galów za wyjątkowo spokojnych w porównaniu z wojowniczymi Belgami. Wódz osady Asparanoiks nie mogł ścierpieć, że ktoś odebrał jego niezwyciężonym współmieszkańcom palmę pierwszeństwa! Postanowił natychmiast udać sie do Belgów i przekonać ich oraz cały świat, kto jest najdzielniejszy. Asteriks i Obeliks wyruszyli wraz ze swoim wodzem.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

9 osób kupiło
9
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Woda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Woda
Dostępny
205 szt.

Książka dla dzieci Woda serii „Akademia mądrego dziecka”, „Przygody z nauką” zachęca do prostych eksperymentów i pomaga w nauce w przyjazny sposób. Czy można użyć wody zamiast kleju? Dlaczego ciepła woda jest lżejsza od zimnej? Jak zrobić kolorowy prąd i wir? Czemu łódka z plasteliny pływa po wodzie a kulka tonie? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik – jakim jest woda – i za jej pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. „Przygody z nauką” to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników. W serii „Akademia mądrego dziecka”, „Przygody z nauką” ukazały się dotychczas: Jajko, Cytryna, Papier, Balon, Cukier.

23,00 zł
15,99 zł

Rabat 30,5%
oszczędzasz 7,01 zł

9 osób kupiło
10
Asteriks. Tom 18. Laury Cezara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 18. Laury Cezara
Dostępny
47 szt.

Przy okazji zakupów w stolicy Galii Lutecji Asparanoiks i jego małżonka Dobromina składają wizytę krewnym – Homeopatiksowi i Galantynie. Wódz osady niezwyciężonych Galów nie przepada za swoim szwagrem, człowiekiem zamożnym i światowym. Podczas wytwornej, lecz suto zakrapianej, kolacji między gospodarzem i gościem wywiązuje się zawzięta dyskusja na temat życiowych priorytetów. Asparanoiks uważa, że nie sukces i pieniądze decydują o szczęściu w życiu, lecz sława! By przekonać Homeopatiksa, że nie ma wśród Galów dzielniejszych ludzi niż mieszkańcy jego wioski, wódz obiecuje, że wkrótce zaprosi szwagra do siebie i ugości go potrawką przyprawioną liśćmi laurowymi z wieńca Juliusza Cezara! Asteriks i Obeliks, na których spada to karkołomne zadanie, wyruszają zatem do Rzymu, aby zdobyć tytułowe laury Cezara.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

9 osób kupiło
11
Przygody Smerfów. Tom 28. Mama Smerfetka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Smerfów. Tom 28. Mama Smerfetka
Dostępny
20 szt.

W zaczarowanej krainie Smerfów ciągle dochodzi do niezwykłych zdarzeń – czasem śmiesznych, a czasem strasznych! Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce niebieskich skrzatów, wszyscy więc dbają, żeby nie się przemęczała ciężką pracą ani nie narażała się na niebezpieczeństwa czyhające w lesie... Ale ona ma już dość prania, prasowania i pieczenia ciastek! Chce robić te same rzeczy co chłopcy, bo nie jest delikatna jak lalka! Papa Smerf wymyśla sprytny sposób, aby Smerfetka mogła udowodnić, na co naprawdę ją stać. Czy uda się jej wypełnić zadanie? Może być trudno, bo zbliża się wielkie zagrożenie ze strony Gargamela i innych czarowników... Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

9 osób kupiło
12
Karty do gry Piotruś. Minionki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Piotruś. Minionki
Trefl, od 4 lat
Dostępny
14 szt.

Minionki „Piotruś” to gra karciana, którą znają wszystkie polskie dzieci. Proste zasady i szybka, emocjonująca rozgrywka to przyczyny jej sukcesu i popularności. Jeśli dodać do tego karty z wizerunkami najbardziej popularnych postaci z bajek, kreskówek, komiksów i filmów – otrzymujemy produkt, który kochają wszystkie dzieci.

6,99 zł
7 osób kupiło
13
Strażnik Klejnotu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnik Klejnotu
Dostępny
97 szt.

Ula i Felek to współcześni nastolatkowie, których naprawdę wiele różni. Ona bez trudu nawiązuje przyjaźnie, on z kolei uchodzi za dziwaka, bo lubi się uczyć. Chociaż Ula i Feliks się nie cierpią, muszą razem napisać pracę z języka polskiego. Spotykają się w czasie Nocy Muzeów w Muzeum Chopina. I tam zaczyna się ich prawdziwa przygoda: przenoszą się w czasie! Okazuje się, że przetrwanie w Warszawie sprzed stuleci nie jest wcale takie proste. Po pierwszym szoku Ula i Felek próbują odkryć, kto wysłał ich w tę podróż do przeszłości. Zanim odkryją, że to Syrena i jej chęć odzyskania cennego naszyjnika z brązu, przyjdzie im zmierzyć się z tajemniczym i niebezpiecznym Pistoriusem. Będą gośćmi króla Zygmunta III Wazy, porozmawiają z Fryderykiem Chopinem i jego muzą Konstancją Gładkowską, z Julianem Różyckim przejdą się po słynnym bazarze i przeżyją dramatyczne chwile z Krisem – fotografem powstania warszawskiego. Powieść doskonale kreśli postawy współczesnych nastolatków, ich wybory i uprzedzenia. Jest wspaniałą książką o Warszawie, pełną zaskakujących ciekawostek o tym mieście, jego mieszkańcach i historii. „Strażnik Klejnotu jest dla mnie książką szczególną. To, że sama w sobie jest po prostu świetna, nie powinno dziwić, skoro mamy do czynienia z Autorką, która nie raz pokazała nam już nie tylko moc swojej wyobraźni, ale i wielką umiejętność przedstawiania przygód młodych ludzi. Ale ta książka jest czymś dużo więcej niż po prostu totalnie wciągającą powieścią przygodową. Dzięki osadzeniu "Strażnika Klejnotu" w Warszawie i wypełnieniu fabuły magią i podróżami w czasie, co rusz spotykamy znane miejsca i postacie, zarówno z historii, jak i te ze świata legend. A to oznacza, że się uczymy. Ale uwaga! Uczymy się w sposób najlepszy z możliwych: przez zabawę i przez poczucie uczestnictwa w przygodzie. Jeśli dodamy do tego płynące z opowieści niesamowite wartości, takie jak cud absolutnie niespodziewanej przyjaźni, czy genialne przełamywanie stereotypów (pomysł z Bazyliszkiem to rewelacja!) - nie pozostaje mi nic innego poza stwierdzeniem, że jestem totalnie zachwycony, a mówiąc nieco inaczej - pełen WOLI i OCHOTY, żeby polecić tę książkę Wam wszystkim!” – Przemysław Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Teacher Global Prize 2020

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

7 osób kupiło
14
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Balon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Balon
Dostępny
118 szt.

Jak przebić balon cytryną i schować w nim mydło? Czy można zmusić balon do śpiewu? W jaki sposób napełnić balon powietrzem bez nadmuchiwania? I dlaczego za drugim razem łatwiej go nadmuchać? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują zwykły balonik i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. „Przygody z nauką” to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników. W serii „Akademia mądrego dziecka”, „Przygody z nauką” ukazały się również: Jajko, Cytryna, Papier, Woda, Cukier.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

7 osób kupiło
15
LEGO City Quad ratowników dzikich zwierząt 60300 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City Quad ratowników dzikich zwierząt 60300
LEGO
Dostępny
12 szt.

Zestaw „LEGO® City. Quad ratowników dzikich zwierząt” (60300) z ciekawymi zwierzętami, minifigurką badacza, quadem ze skrętnymi kołami i małą scenerią imitującą sawannę to doskonała pozycja dla początkujących odkrywców w wieku od 5 lat. W pudełku znajduje się wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania quada ze skrętnymi kołami, chwytakiem i dronem, a także drzewo, banan, kupka, minifigurka badacza, dwie figurki małp i figurka skorpiona. Dzięki temu kreatywnemu zestawowi konstrukcyjnemu dzieci mogą skręcać quadem w prawo i w lewo, przechylając go, a także przenieść skorpiona w inne miejsce za pomocą chwytaka i odgrywać ciekawe historie z udziałem ratowników zwierząt. To doskonały prezent na urodziny lub inną okazję dla miłośników zwierząt. Dzieci mogą też połączyć go z innymi zestawami „LEGO® City” z dzikimi zwierzętami, aby zabawa i przygody były jeszcze lepsze. Quad ratowników dzikich zwierząt po zbudowaniu ma ok. 4.0 cm wysokości, 7.0 cm długości i 5.0 cm szerokości, więc bez problemu zmieszczą się na nim minifigurka badacza, dron i chwytak. Zestaw nie wymaga baterii – jego siłą napędową jest bujna wyobraźnia początkujących odkrywców. Zestaw zawiera broszurę z prostymi instrukcjami oraz instrukcje Instructions PLUS. Wymiary opakowania: 15.7 x 14.1 x 4.5 cm

49,99 zł
40,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

6 osób kupiło
16
Asteriks. Tom 19. Wróżbita - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 19. Wróżbita
Dostępny
44 szt.

W czasie szalejącej burzy w wiosce Galów zjawia się przedziwny wędrowiec. Nazywa się Gaduliks i jest wróżbitą. Poproszony o przepowiednię, ujawnia, że… po burzy nastanie piękna pogoda, a Galowie wkrótce się pokłócą! Obie wróżby spełniają się błyskawicznie! Na nic zdają się argumenty Asteriksa, który próbuje przywołać współmieszkańców do rozsądku i przekonać ich, że wróżbita to zwykły oszust. Rozbudzona w Galach chęć poznania wyroków losu wywołuje całą serię zabawnych zdarzeń. Gaduliks wygodnie urządza się na pobliskiej leśnej polanie (by swoją obecnością w wiosce nie drażnić Asteriksa i Obeliksa). Codziennie – w tajemnicy jedni przed drugimi – odwiedzają go mieszkańcy wioski. Każdy wraca jak zaczarowany, a kiedy sam Obeliks robi się dziwnie rozmarzony, Asteriks rusza do lasu, by sprawdzić, co tam się dzieje…

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

6 osób kupiło
17
Asteriks. Tom 38. Córka Wercyngetoryksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 38. Córka Wercyngetoryksa
Dostępny
64 szt.

Słynne postacie Asteriksa i Obeliksa stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powracają w nowym, kolejnym już, albumie, napisanym przez Jean-Yvesa Ferriego i narysowanym przez Didiera Conrada. Pojawi się też nowa, tytułowa, postać – córka wodza Wercyngetoryksa! Będzie się działo! Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

5 osób kupiło
18
Basia i dentysta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i dentysta
Dostępny
102 szt.

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i dentysta. Basi rusza się ząb. Mama zamawia wizytę u dentysty. Dla całej rodziny...

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

5 osób kupiło
19
Piłki z gąbki 58mm - 3szt. 03770 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłki z gąbki 58mm - 3szt. 03770
BACZEK, TUPIKO
Dostępny
47 szt.

Zestaw 3 kolorowych piłeczek z gąbki o średnicy 58 mm. Przedszkolakom na pewno spodobają się nie tylko żywe kolory, ale także fakt, że gąbkę można ściskać małymi paluszkami, a ona w intrygujący dla nich sposób odkształca się by następnie wrócić do pierwotnej formy. Dzieci w tym wieku uwielbiają wszelkie sensoryczne zabawki. Ten zestaw 3 kolorowych piłeczek pomaga ćwiczyć małe rączki i paluszki, co jest szczególnie istotne w latach poprzedzających naukę pisania. Kolor: wielokolorowy Licencja: brak

7,99 zł
5 osób kupiło
20
Dziedzictwo krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo krwi
Dostępny
33 szt.

Nowy, fantastyczny świat, który was wciągnie i złamie wam serca. Kochacie Sarah J. Maas i jej Szklany tron? Wkrótce pokochacie Amélie Wen Zhao! • Zabójcza księżniczka • Oszust bez przeszłości i bez przyszłości • Cesarstwo zmierzające ku zagładzie Czas opowiedzieć się po którejś ze stron W Cesarstwie Cyrilyjskim dyskryminacja powinowatych jest powszechna. A księżniczka Anastazja Michajłowna ukrywa jedno z najbardziej przerażających powinowactw. Jej zdolność kontrolowania krwi długo trzymano w tajemnicy. Po zabójstwie ojca Ana staje się jednak jedyną podejrzaną. Żeby ratować własne życie, musi odnaleźć mordercę. Szybko się przekonuje, że spiskowcy już planują, jak obalić stary porządek. Istnieje tylko jedna osoba, która może pomóc Anie dotrzeć do źródła tego spisku – Ramson Złotousty. To kuty na cztery nogi baron światka przestępczego Cyrilii, ale w tym przypadku trafiła kosa na kamień… Bo w tej historii może się okazać, że najniebezpieczniejszym graczem jest księżniczka. „Amélie Wen Zhao – nowy, oszałamiający głos w literaturze fantasy – stworzyła porywające postaci w plastycznie i barwnie wykreowanym świecie”. – Adrienne Young, autorka Klanu, bestselleru „New York Timesa”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

5 osób kupiło
21
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Cukier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Cukier
Dostępny
71 szt.

Czy można zmusić olej do tańca, a wodę do wspinaczki? Dlaczego słodkie rzeczy się lepią, a podgrzany cukier ciemnieje? Jak skurczyć jabłko, zrobić karmelki, cukier w kostkach i lizaka? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik – jakim jest cukier – i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. „Przygody z nauką” to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników. W serii „Akademia mądrego dziecka”, „Przygody z nauką” ukazały się również: Jajko, Cytryna, Papier, Balon, Woda.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
22
LEGO Friends. Leśny mikrobus kempingowy i żaglówka 41681 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Friends. Leśny mikrobus kempingowy i żaglówka 41681
LEGO
Dostępny
2 szt.

LEGO® Friends. Leśny mikrobus kempingowy i żaglówka” (41681) to idealny prezent dla dzieci kochających naturę, które lubią wyprawy do wyobrażonego świata dzikiej przyrody. Jest tu mnóstwo detali, które zachęcają do wymyślania przygód. Doskonały prezent urodzinowy z minilaleczkami LEGO® Friends – Stephanie, Emmą i Ethanem oraz figurką szopa. W pudełku jest też kamper z wieloma detalami, żaglówka, akcesoria do pikniku nad brzegiem jeziora, pomost i elementy górskiej scenerii. Dzieci mogą wymyślać własne przygody z mikrobusem kempingowym, który ma otwierany dach i łatwy dostęp do wnętrza. Do haka zaczepiona jest łódka, która podsunie niejeden pomysł na zabawę w żeglowanie lub relaks w otoczeniu przyrody. Ten zestaw „LEGO® Friends” wywoła uśmiech na twarzy każdego małego odkrywcy w wieku od 7 lat. To idealny prezent na urodziny lub święta dla dzieci, które kochają przyrodę i mają już nieco doświadczenia z budowaniem. Wymiary kampera: ok. 8.0 cm wysokości, 16.0 cm długości oraz 7.0 cm szerokości. Wymiary żaglówki: ok. 11.0 cm wysokości, 11.0 cm długości oraz 4.0 cm szerokości. W modelu dzieci znajdą wiele funkcji, dzięki którym zabawa będzie naprawdę wyjątkowa. Dach mikrobusa odchyla się, pozwalając sięgnąć do kuchni, a łódkę ze sterem i ruchomym żaglem można odczepić od haka. Wymiary opakowania: 48.0 x 28.2 x 6.1 cm

229,99 zł
197,79 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 32,20 zł

4 osoby kupiły
23
Parasol plażowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasol plażowy
ADAR
Dostępny
10 szt.

Kolorowy składany parasol plażowy to niezbędne akcesorium podczas wakacyjnej podróży nad morze. Wykonany z poliestru. Parasol posiada pełną płynną regulację wysokości ok. 186 cm oraz tradycyjny mechanizm otwierania i zamykania. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

4 osoby kupiły
24
Labirynty. Akademia zajączka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynty. Akademia zajączka
Dostępny
134 szt.

Seria z Zajączkiem to wesołe książeczki z ćwiczeniamidla najmłodszych. Dzięki nim dzieci twórczo spędzą czas, a przede wszystkim poćwiczą rączkę i spostrzegawczość. Bawiąc się, będą jednocześnie się uczyć.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

4 osoby kupiły
25
Mali Bogowie. Tom 2. Uparty Ikar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Bogowie. Tom 2. Uparty Ikar
Dostępny
41 szt.

Drugi tom humorystycznej historii z czasów mitycznej Grecji o kandydatach na mieszkańców Olimpu! Niektórzy z małych bohaterów już wiedzą, że dzięki nadnaturalnym darom zostaną bogami i herosami, ale muszą jeszcze przejść trudny staż, jak chcąca zostać boginią wojny Atena... Są jednak i tacy, którzy dopiero czekają na ujawnienie się ich mocy. Atlas wierzy, że będzie olbrzymi jak jego przodkowie Tytani, Ikar uparcie próbuje latać niczym kaczka, a Herakles na razie tylko z daleka przygląda się potworom. Z kolei największym osiągnięciem Tauruska jest robienie niewybrednych kawałów... Autorami historii o psotnych bogach są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Ninja” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
26
Harry Potter. Kubek podróżny termiczny - Mapa Huncwotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Kubek podróżny termiczny - Mapa Huncwotów
ABYstyle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

„Uroczyście przysięgam, że moja kawa pozostanie gorąca!” Nigdy nie eksploruj korytarzy Hogwartu bez gorącego napoju i Mapy Huncwotów! Podróżny kubek termiczny będzie idealny na wszystkie Twoje magiczne wyprawy! Zaprojektowany został z plastiku izolacyjnego, dzięki czemu utrzyma temperaturę gorącego napoju na długi czas. Charakterystyka: • pojemność: 355 ml, • materiał: plastik izolacyjny, • nie nadaje się do kuchenki mikrofalowej i zmywarki, • antypoślizgowa guma na spodzie.

53,99 zł
51,29 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,70 zł

4 osoby kupiły
27
Asteriks. Tom 25. Wielki rów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 25. Wielki rów
Dostępny
50 szt.

Przez pewną galijską wioskę, podobną do osady Asteriksa, przebiega głęboki rów. Wykopali go sami mieszkańcy, by raz na zawsze odciąć się od sąsiadów z drugiej strony... Dwaj wodzowie wzajemnie się obrażają, czym skutecznie podsycają konflikt, aż do momentu, kiedy doradca jednego z nich, Paskudniks, wpada na pomysł, by sprowadzić Rzymian i przejąć pełną władzę. Na szczęście dzięki córce wodza, Fanzynie, i synowi drugiego wodza – Komiksowi – wieści docierają do Asparanoiksa, który postanawia nie dopuścić do tego, by Rzymianie dyktowali warunki Galijczykom. Do podzielonej wioski docierają Asteriks, Obeliks i druid Panoramiks, by wspomóc rodaków w potrzebie. Niestety, za późno – Rzymianie, którym zdrajca Paskudniks obiecał galijskich niewolników, szykują się do zajęcia części osady...

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
28
Czarodziejka z Księżyca. Kubek magiczny, Sailor i Chibi, 460 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodziejka z Księżyca. Kubek magiczny, Sailor i Chibi, 460 ml
ABYstyle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Wlej gorący napój i zobacz jak zmienia się Twój kubek Kubek charakteryzuje się zarówno bardzo wysoką jakością naniesionego motywu jak i wykonaniem produktu.Jest w pełni licencjonowanym gadżetem Sailor Moon. Pakowany jest w pudełko typu GiftBox z kolorowym nadrukiem nawiązującym do tematyki, dzięki czemu może także sprawdzić się jako drobny podarunek. Pojemność: 460 ml Uwaga! Nie nadaje się do mycia w zmywarce.

62,99 zł
59,84 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

3 osoby kupiły
29
Basia i nowy braciszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i nowy braciszek
Dostępny
117 szt.

Basia ma małego braciszka i wcale nie jest z tego powodu zadowolona. Franek ciągle płacze, nie umie chodzić ani mówić, a mimo to wszyscy ciągle się nim zachwycają. Do tego budzi ją w nocy i odciąga od niej uwagę mamy. Dziewczynka jest obrażona, dopóki nie okazuje się, że Franek uwielbia swoją starszą siostręKsiążka opowiada o jednym z najważniejszych i najtrudniejszych etapów życia malucha pojawieniu się młodszego rodzeństwa. Pomoże w oswojeniu się z sytuacją, a także podpowie rodzicom, co robić, żeby dla całej rodziny przebiegał on jak najbardziej płynnie.Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją.Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, zaś starsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
30
Saga winlandzka Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga winlandzka Tom 8
Dostępny
37 szt.

Thorfinn znów przeszedł w swoim życiu poważną zmianę, ale tym razem ma przed sobą kolejny cel ? dotrzeć do Winlandii. Czy będzie ku niemu dążył czy może jednak zabawi dłużej na Islandii? Chyba że los co innego skrywa w zanadrzu? ?Saga Winlandzka? to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów, elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie ? Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif. Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała! W roku 2019 komiks został przeniesiony na ekrany jako serial animowany.

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

3 osoby kupiły
31
Pakiet: Cukierki / Lemoniadowy ząb / Dziadek na huśtawce. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Cukierki / Lemoniadowy ząb / Dziadek na huśtawce. Audiobook
Renata Piątkowska, Bis
Dostępny
83 szt.

Artur Barciś czyta trzy książki Renaty Piątkowskiej. Lemoniadowy ząb – o tym, jak wypadający mleczak wpadł wprost do szklanki z lemoniadą, Dziadek na huśtawce – o przyjaźni małego chłopca ze starszym panem, Cukierki – o magicznych cukierkach, które nauczyły Piotrka empatii.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
32
Ernest i Rebeka. Tom 3. Na ratunek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ernest i Rebeka. Tom 3. Na ratunek
Dostępny
20 szt.

Trzeci album zbiorczy pełnej niezwykłych przygód i szalonego humoru opowieści dla dzieci i dorosłych! Rebeka ma już siedem lat! Czuje się duża, prawie dorosła, nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze... Ale zaraz potem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania: wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, później sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę, a w końcu uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca! Jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka? O przepraszam, Rebeka wcale nie jest już mała, a z pomocą drużyny szkolnych piratów pokona każdą przeszkodę! „Ernest i Rebeka” to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angoulême w 2013 roku. Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco („Kegoyo & Klaudia”, „Billy Brouillard”), a rysownikiem – włoski grafik Antonello Dalena („Sybil”, „Monster Allergy”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
33
SuperZings - Książka do kolorowania + figurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperZings - Książka do kolorowania + figurka
Super Zings
Dostępny
71 szt.

Książka do kolorowania z bohaterami z bohaterami popularnej serii o Superbohaterach! Oprócz wielu rysunków dzieci znajdą tu ciekawe łamigłówki do rozwiązania. Do książki dołączone są atrakcyjne dodatki: 3 figurki SuperZings 1. Wysyłka losowa. SuperZings to przedmioty codziennego użytku przekształcone w SuperBohaterów i Złoczyńców ścierających się ze sobą na ulicach Kaboom City. Weź udział w przygodach ulubionych postaci i pokoloruj świat SuperZingsów!

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
34
Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie
Dostępny
14 szt.

Dziobak to bardzo dziwny ssak: ma dziób kaczki, sierść wydry i ogon bobra. Poza tym wydziela jad i składa jaja. Dziobak jest po trosze kaczką, po trosze wydrą lub bobrem, ale żadnym z tych zwierząt do końca. I właśnie reportaż latynoamerykański jest jak taki dziobak: czerpie z wielu gatunków – używa środków stylistycznych typowych dla prozy literackiej, konstruuje bohaterów jak w dramaturgii, syntetyzuje jak w poezji, surowo obserwuje jak w dziennikarstwie – ale jest oddzielnym bytem. W tym zbiorze nie ma opowieści jedynie o narkotykach, nierównościach społecznych i przemocy, czyli o wszystkim tym, czego spodziewamy się po reportażach z Ameryki Łacińskiej. Są zupełnie o czym innym: • o peruwiańskiej tożsamości narodowej wyrażanej w słabości do napoju w kolorze sików i smaku gumy do żucia; • o urugwajskich Hitlerach, którzy nie wstydzą się swojego imienia; • o brazylijskim miasteczku bliźniąt, w którym jedynacy są nieszczęśliwi jak nigdzie indziej na świecie i które ma swoją mroczną tajemnicę; • o wystawianym raz do roku krześle, na którym siedział Che Guevara, zanim został zastrzelony w boliwijskiej wiosce; • o Czilangopolis – mieście Meksyk – w którym żyje tak dużo ludzi, że nie sposób ich zliczyć, ale i nikt nie ma wrażenia, że zbywa właśnie on; • o błaźnie, który jest równie tradycyjnym gościem na pogrzebach w Kolumbii jak płaczki; • o urugwajskiej poetce, która jeszcze przed dwudziestką pisała: Każdy jest owocem dojrzewającym do swojej śmierci; • o Caracas – mieście, w którym Martin Caparrós zrozumiał, jak ważne jest zdanie: Daj znać, jak dojedziesz; • o rozbieganych cieniach, które nafaszerowały gangstera Crayolę ołowiem, doprowadzając do jednego z najbrutalniejszych aktów przemocy w Salwadorze; • o Auguście Pinochecie i jego największej w Chile bibliotece oraz o Garcii Marquezie w fotelu dentystycznym. Opowiadać o banale w niebanalny sposób – oto wyzwanie dla reportażu latynoamerykańskiego. Dostrzegać niezwykłość w tym, co zwykłe – oto jego cel.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
35
Bajka na końcu świata. Tom 6. Operacja Trufla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka na końcu świata. Tom 6. Operacja Trufla
Dostępny
27 szt.

Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska, a kierunek wyznaczają im tajemnicze światła na niebie. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa. Jeśli już jednak mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ich wyprawy!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
36
Oczy królowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy królowej
Dostępny
43 szt.

Krew, spiski i początki tajnych służb Jej Królewskiej Mości! W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu. Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień. Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów. Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”. Oczy królowej to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Browna. „Zwariowany thriller historyczny – świetnie nadający się na adaptację kinową, bezgranicznie angażujący uwagę odbiorcy”. – „New York Times Book Review”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
37
Top Trumps Harry Potter 30 Czarodziejów&Czarownic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps Harry Potter 30 Czarodziejów&Czarownic
Winning Moves
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Gra karciana Top Trumps Harry Potter 30 Czarodziejów i Czarownic Gra Top Trumps to coś więcej niż karty! To znana od 50 lat na całym świecie rozgrywka, która zaangażuje każdego, bez względu na wiek i zainteresowania. Edycji kart Top Trumps powstały tysiące, od edycji miejskich po sportowe. W Polsce rekordy popularności bije edycja z Reprezentacją Polski w piłce nożnej czy z bohaterami znanych wszystkim kreskówek takich jak Psi Patrol czy Super Zings. Na każdej karcie znajdziemy nie tylko ulubioną postać czy miejsce, ale również informacje w postaci atrybutów, które doprowadzą nas do zwycięstwa! Talia umieszczona w zgrabnym, plastikowym pudełku może towarzyszyć nam w najdalszej wyprawie i umilić każdą podróż. Gra karciana Top Trumps Harry Potter 30 Czarodziejów i Czarownic Doskonała gra karciana dla każdego fana Harrego Pottera. Sprawdź, jak dobrze znasz filmowych bohaterów. A może dowiesz się o nich czegoś nowego? W grę może grać dowolna liczba osób, lecz nie mniej niż dwie. Gra Top Trumps Bitwa ma wiele wersji i często jest łączona z popularnymi licencjami.  Zasady gry Talię kart potasuj i rozdaj wszystkim graczom, którzy następnie muszą je trzymać rewersem do góry. Weź pierwszą kartę z wierzchu swojego stosu, odwróć ją i wybierz jeden z atrybutów. Reszta graczy również odwraca pierwszą kartę ze swoich stosów, podając swoje wartości przypisane do danej cechy, którą wybrałeś na początku. Jeśli miałeś najwyższą liczbę punktów, wygrywasz swoją turę i zabierasz karty przeciwników umieszczając je na spodzie swojego stosu. Zostaniesz zwycięzcą, jeśli zdobędziesz wszystkie karty rywali! Zawartość gry33 karty w praktycznym plastikowym pudełku  SpecyfikacjaIlość graczy: minimum 2Wiek: 6+Czas gry: 15 minutJęzyk wydania: polski

25,59 zł
22,01 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,58 zł

2 osoby kupiły
38
Pedagogika przedszkolna. Oblicza i poszukiwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagogika przedszkolna. Oblicza i poszukiwania
Dostępny
7 szt.

W niniejszej monografii omówiono wiele zagadnień z zakresu pedagogiki przedszkolnej. Poruszono szeroką problematykę badawczą, dokonano analiz z zakresu prakseologii, dydaktyki, wychowania, opieki czy społecznego funkcjonowania. Odnosząc się do tematyki tomu, można podkreślić jego kompleksowy charakter. Wskazana różnorodność pozwoliła na stworzenie płaszczyzny do wymiany poglądów przedstawicieli różnych środowisk. [...]Pracę tę adresujemy przede wszystkim do trzech grup odbiorców: 1) studentów pedagogiki przedszkolnej; 2) nauczycieli akademickich tych samych specjalności, którym te teksty mogą posłużyć do analiz w pracy z przyszłymi i obecnymi nauczycielami przedszkoli; 3) czynnych nauczycieli przedszkoli, troszczących się o rozwój dzieci i swojego warsztatu zawodowego.

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

2 osoby kupiły
39
Powrót Wolverine'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Wolverine'a
Dostępny
9 szt.

Najsławniejszy z X-Men powraca! Niedawno Logan stracił moc gojenia ran i jego długie, burzliwe życie dobiegło końca. Teraz jednak budzi się w zniszczonym laboratorium, a zawodna pamięć to najmniejszy z jego problemów. Czy naprawdę jest legendarnym Wolverine’em? Czego chcą od niego organizacja zwana Soteirą i jej tajemnicza przywódczyni – Persefona? Czy uda im się doprowadzić do upadku człowieka zdolnego powstać nawet z martwych? Autorem tej opowieści jest Charles Soule, scenarzysta takich komiksów jak „Daredevil”, „Inhumans kontra X-Men” czy „Śmierć Wolverine’a”, a rysunki stworzyli Steve McNiven („Wojna domowa”, „Wolverine: Staruszek Logan”) i Declan Shalvey („Moon Knight”). Album zawiera zeszyty 1–5 miniserii „Return of Wolverine”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
40
LEGO Friends. Magiczny wóz 41688 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Friends. Magiczny wóz 41688
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Zestaw „Magiczny wóz” (41688) z modelem staromodnego wozu i namiotem wróżki kryje w sobie sekrety, które dostarczą dzieciom pomysły na fascynującą zabawę i wcielanie się w role. W komplecie są dwie minilaleczki „LEGO® Friends” oraz figurki konia i sowy, a to oznacza mnóstwo możliwości kreatywnej zabawy. Przytulny wóz też jest bardzo ciekawy — dzieci znajdą w nim piec, stolik i ukrytą toaletę. Dzieci mogą bawić się w opiekę nad koniem, rozmawiać z mądrą sową, czytać przyszłość w kryształowej kuli, a nawet jeździć zabawkowym wozem – granicą jest wyobraźnia.• W zestawie jest osobny namiot wróżki, więc dzieci mogą urządzić pokaz wróżb dla rodziny lub zabrać kryształową kulę do przyjaciół. Dzięki temu zabawa będzie jeszcze ciekawsza! Ten zestaw pęka w szwach od magii i będzie wspaniałym prezentem na święta, urodziny lub bez okazji dla każdego kreatywnego chłopca lub dziewczynki w wieku od 6 lat. Wóz ma ok. 11.0 cm wysokości i 24.0 cm długości, a namiot ma ok. 11.0 cm wysokości i 8.0 cm szerokości, co oznacza, że modele można spokojnie zmieścić nawet na niewielkiej półce. Wóz ma mnóstwo inspirujących detali i otwierany dach, który pozwala dzieciom bawić się w środku i udawać gotowanie na piecyku lub nalewanie wody do wiadra, żeby napoić konia. Wymiary opakowania: 38.2 x 26.2 x 5.6 cm

229,99 zł
197,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 32,20 zł

2 osoby kupiły
41
Basia i wyprawa do lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i wyprawa do lasu
Dostępny
45 szt.

Rodzina Basi wybiera się na wycieczkę do lasu. Jak tu pięknie! Można posłuchać śpiewu ptaków, szukać tropów zwierząt, zbierać grzyby. A może nawet uda się zobaczyć mieszkańców lasu... Warto wsłuchać się w głosy przyrody.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
42
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 10
Dostępny
31 szt.

Władca Lazanii panuje nad światem! Życie Garfielda pełne jest akcji. Tyle tylko, że obraca się wokół lodówki. Czy więc studiuje listę rzeczy, których dzisiaj nie ma zamiaru robić, czy testuje pierwsze prawo fizyki – „Ciała w spoczynku mają tendencję pozostawania w spoczynku”, czy wyzywa Odiego na konkurs nic nierobienia, możecie być pewni, że kiedy nadejdzie pora posiłku, Garfieldowi nie zabraknie energii.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

2 osoby kupiły
43
Gra Alias piłka nożna PZPN 58552 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Alias piłka nożna PZPN 58552
Tactic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Gra dla młodzieży i dorosłych od 10 lat

56,80 zł
46,58 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,22 zł

2 osoby kupiły
44
Szlaczki. Akademia zajączka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki. Akademia zajączka
Dostępny
14 szt.

Seria z Zajączkiem to wesołe książeczki z ćwiczeniamidla najmłodszych. Dzięki nim dzieci twórczo spędzą czas, a przede wszystkim poćwiczą rączkę i spostrzegawczość. Bawiąc się, będą jednocześnie się uczyć.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
45
Zapomniane miejsca. Pomorskie, część południowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniane miejsca. Pomorskie, część południowa
Dostępny
42 szt.

Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry PRL, dziwne pomniki, zabytki techniki. 125 opuszczonych miejsc w województwie pomorskim. Ze wstępu: „Zapomniane miejsca to nie tylko – co jest oczywiste w przypadku przewodnika – zachęta do wyprawy i samodzielnego odkrywania opisanych miejsc. To nie tylko przypomnienie historii związanej z dawnym pałacem, dworem, domem, mostem czy obiektem militarnym. Nasze podróże podczas prac nad książką były również przygodą i próbą powrotu do beztroskich czasów dzieciństwa, w których każda zrujnowana budowla kryła własną tajemnicę, mroczny sekret. Prawdziwy albo taki, który podsuwała nam bogata wyobraźnia. W przypadku wielu pałaców i dworów, ich dzieje są przygnębiająco powtarzalne. Niegdyś siedziby znanych rodów, nasiąkające historią ludzi, którzy rodzili się w nich, żyli i umierali. Później – obiekty państwowych gospodarstw rolnych, gminne mieszkania komunalne, szkoły lub internaty. Czasem nawet zakłady karne. Wreszcie – po 1989 roku – albo nie znalazły nowych właścicieli, albo trafiły w ręce ludzi, którzy doprowadzili je do stanu upadku. Jeszcze smutniejszy los spotykał opuszczone kościoły i cmentarze. Myśląc idealistycznie, każdy z obiektów powinien być uratowany i przywrócony do dawnej świetności. Materialne ślady przeszłości nie powinny znikać. Ale nie zawsze się to udaje. Ten przewodnik jest więc w jakimś sensie próbą konserwacji pamięci o miejscach, które powoli acz nieubłaganie, próbuje pochłonąć czas. Cieszą nas wszystkie próby ocalania pamięci.”

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

1 osoba kupiła
46
Wbrew pozorom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
47
Puzzle 1000 elementów. Kotki, Ketner Jeramian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Kotki, Ketner Jeramian
Heye, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku i precyzja wykonania, • idealne dopasowanie elementów, • odporne na zginanie, • puzzle eliminują odbijanie światła, • rozwijają zdolności manualne, • kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie.

67,90 zł
54,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,58 zł

1 osoba kupiła
48
Edukacja. Jakość czy równość? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja. Jakość czy równość?
Dostępny
5 szt.

"Książka Edukacja. Równość czy jakość? w swojej treści ukazuje istniejące niepokoje i troskę o jakość kształcenia. Jednakże punktem wyjścia opracowania uczyniono zagadnienie równości, które dominuje nad całością podejmowanych rozważań. Atutem prezentowanych rozdziałów jest odwoływanie się do badań własnych, penetrujących meandry szkolnej rzeczywistości, ukazywanie trudnych, często niepokojących praktyk, ale również możliwości ich przezwyciężenia."

59,50 zł
57,12 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,38 zł

1 osoba kupiła
49
To była wojna okopów w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To była wojna okopów w.2
Dostępny
57 szt.

Chodzi o naszą Historię, Historię Europy, to w Sarajewie zaczyna się XX wiek, wiek uprzemysłowienia śmierci. Pierwsza Wojna Światowa , wynalazek, który najwyraźniej się spodobał: gazy otworzyły nowe horyzonty, przyczyniły się do powstania nowych idei, wszystko to było bardzo nowoczesne Wszystkie te idee były już dobrze zakorzenione u człowieka z Cro-Magnon. To okrucieństwo, które człowiek nosi w sobie. Tylko metody eksterminacji stały się bardziej wyrafinowane i w tym względzie powinniśmy chylić czoła przed wojną 1914-1918!

93,45 zł
67,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,17 zł

1 osoba kupiła
50
Krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew
Dostępny
77 szt.

Dziewięcioletni Kamil wyrusza na obóz wakacyjny, a towarzyszy mu oczywiście… jego serce. Ich wspólne przygody pozwolą czytelnikowi dowiedzieć się, dlaczego krew jest jak zupa i do czego jest nam potrzebna, jak długo żyją czerwone krwinki i czy naprawdę wyglądają jak kluski śląskie, dlaczego podczas wysiłku serce bije tak szybko i w jaki sposób nasza krew może uratować komuś życie.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
51
Według wzoru. Akademia zajączka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Według wzoru. Akademia zajączka
Dostępny
179 szt.

Seria z Zajączkiem to wesołe książeczki z ćwiczeniamidla najmłodszych. Dzięki nim dzieci twórczo spędzą czas, a przede wszystkim poćwiczą rączkę i spostrzegawczość. Bawiąc się, będą jednocześnie się uczyć.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
52
Cichym słowem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cichym słowem
Dostępny
280 szt.

Wszystko, co ważne i piękne w miłości, można wyrazić cichym słowem. Edyta postanawia raz na zawsze zapomnieć o Jacku, młodszym mężczyźnie, z którym kiedyś łączyło ją uczucie. Poświęca się więc w pełni zawodowym obowiązkom oraz sprawom rodzinnym ? wie, że teraz jest czas, gdy najbliżsi jej potrzebują. Tymczasem Jacek musi zmierzyć się z zupełnie nową rolą w życiu, która zmienia jego codzienność o 180 stopni. Wydaje się, że obydwoje zajęci swoimi sprawami zostawili przeszłość za sobą. Gdy ich drogi niespodziewanie znów się przecinają, żadne z nich nie jest gotowe, aby zrobić pierwszy krok. Dopiero dramatyczne wydarzenie uświadomi im, jak silne jest uczucie, które ich łączy. Jednak, czy to wystarczy, aby znów mogli być razem?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
53
Galileusz. Heretyk, który poruszył wszechświat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galileusz. Heretyk, który poruszył wszechświat
Dostępny
236 szt.

Galileusz jest jednym z najświatlejszych umysłów, które przetrwały w naszej świadomości po dziś dzień. W dziedzinie fizyki głośniejszymi nazwiskami są chyba tylko Newton i Einstein. Galileusz, syn zbuntowanego muzyka, od młodości przejawiał zmysł konstruktora i badacza. Był prawdziwym człowiekiem renesansu, który do perfekcji opanował sztukę epistolarną, sformułował prawo swobodnego spadania i był jednym z pierwszych astronomów korzystających z teleskopu. Za jego pomocą odkrył kratery na Księżycu, pierścienie Saturna i księżyce Jowisza. Jego odkrycia musiały doprowadzić go jednak do konfliktu z najpotężniejszym przeciwnikiem - kościołem.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
54
Zaginiony Ląd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiony Ląd
Rebel, od 10 lat
Dostępny
4 szt.

Kto pierwszy znajdzie tajemne przejście? Wiadomość z ostatniej chwili! Dwoje odkrywców właśnie ogłosiło, że odnalazło zaginiony ląd! Śmiałkom, którzy chcą zobaczyć go na własne oczy, zostawili wskazówki prowadzące do tajemnego przejścia. Jako odważny poszukiwacz przygód decydujesz się zorganizować międzynarodową wyprawę, aby podążyć śladem odkrywców. Pamiętaj jednak, że chętnych do odkrycia wrót do zaginionego świata jest wielu… Zaginiony Ląd to wyścigowa gra planszowa, doskonała dla wszystkich fanów przygód i eksploracji. Podczas rozgrywki będziemy zarządzali pięcioosobowymi zespołami badawczymi, by jak najszybciej zebrać rozsiane po świecie wskazówki i odkryć miejsce, w którym znajduje się zaginiony ląd. Niektórzy z uczestników naszej wyprawy będą pozyskiwali różne środki transportu i szczegóły dotyczące misji, inni będą podróżowali po świecie, wypełniając zadania, podczas gdy kierownicy wyprawy zajmą się analizą zdobytych wskazówek. Kto pierwszy, ten lepszy! Na czym polega gra? Celem gry jest zostanie pierwszą osobą, która zdobędzie 4 wskazówki potrzebne do odnalezienia tajemnych wrót do zaginionego świata. Aby odnaleźć wskazówki, gracze podążają śladami dwóch odkrywców. Podczas rozgrywki mogą śledzić albo tylko jednego odkrywcę, albo obu odkrywców jednocześnie. Jak śledzić odkrywców? Wykonując różne misje. Podczas swojej tury gracz wykonuje 1 z 2 akcji: albo zagrywa swoje pionki uczestników wyprawy na pola ekwipunku, aby zdobyć żetony transportu (odkryte) albo żetony misji (zakryte); albo umieszcza je na planszy, aby dzięki żetonom transportu zająć miejsca widniejące na jego żetonach misji. Każdy z żetonów misji przedstawia niepowtarzalną kombinację miejsc. Gdy gracz z powodzeniem wykona misję, przesuwa swój pionek kierownika wyprawy na torze postępu i tym samym jest bliżej odnalezienia zaginionego świata. Dlaczego pokochasz tę grę? • Zaginiony Ląd to wyścig napędzany przygodowym klimatem, w którym obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Sprawne podejmowanie decyzji i obranie odpowiedniej strategii stanowi klucz do zwycięstwa. • Łącząc proste zasady z ważnymi decyzjami podejmowanymi podczas zabawy, gra stanowi doskonałą propozycję dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami. • Dzięki sprytnie skonstruowanemu pudełku, Zaginiony Ląd zadowoli też wszystkich fanów porządku! Opakowanie po rozłożeniu stanowi planszę, a żetony i pozostałe elementy mają swoje stałe miejsce, co zapobiega ich przemieszczaniu. Zawartość opakowania: • pudełko z planszą • 64 żetony transportu/misji • 16 początkowych żetonów transportu/misji • 16 pionków uczestników wyprawy • 8 pionków kierowników wyprawy • 4 znaczniki sprawdzonych miejsc • 13 kafelków wskazówek • instrukcja

99,95 zł
87,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
55
Star Trek. Picard - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Trek. Picard
Dostępny
14 szt.

Drugi album na podstawie kultowej sagi „Star Trek”! Tym razem statek Gwiezdnej Floty wyrusza na wyprawę pod dowództwem kapitana Jeana-Luca Picarda, jednego z najbardziej zasłużonych admirałów Gwiezdnej Floty. Zjednoczona Federacja Planet odkrywa, że Imperium Romulańskiemu zagraża wybuch supernowej. Rozpoczyna zatem akcję ratunkową o niespotykanej skali. Admirał wyrusza, by ewakuować jedną z kolonii imperium, jednak na miejscu dokonuje szokującego odkrycia. Wydarzenia te są wprowadzeniem do serialu „Star Trek: Picard”. Autorami scenariusza są amerykańska pisarka science-fiction Kirsten Beyer, znana fanom „Star Treka” jako autorka wielu powieści z tego uniwersum oraz scenariuszy do serialu „Star Trek: Dscovery”, oraz Mike Johnson, który przed rozpoczęciem przygody ze „Star Trekiem” współpracował z DC („Superman/Batman”). Rysunki do tego tomu wykonał Angel Hernandez („Nieskończony kryzys”). Album zawiera zeszyty „Star Trek Picard – Countdown” 1–12.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
56
LEGO ǀ Disney Princess Lodowa kraina czarów Anny i Elsy 43194 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ǀ Disney Princess Lodowa kraina czarów Anny i Elsy 43194
LEGO
Dostępny
83 szt.

Zestaw „LEGO® Disney. Lodowa kraina czarów Anny i Elsy” (43194) pomoże małym dzieciom w nauce budowania i pozwoli im spędzić czas z Anną, Elsą i ich przyjaciółmi z filmów Disneya. Zestaw zawiera lodowy zamek, trzy mniejsze modele, minilaleczki Annę i Elsę z filmów Disneya oraz figurki LEGO® Olafa i trzech bałwanków. Klocki startowe ułatwiają budowanie, więc zostaje więcej czasu na zabawę! Miłośnikom filmów „Kraina lodu” Disneya spodobają się akcesoria, takie jak lodowy fotel, latarnia, szklany klosz oraz skrzynia z koroną i diamentami, które pomogą odgrywać ulubione sceny z filmów lub wymyślać własne historie. Świetny prezent dla chłopców i dziewczynek od 4 lat, którzy zasłużyli na upominek. Ciężką pracę warto nagrodzić ciekawym prezentem, który zapewni długie godziny rozrywki i pomoże rozwinąć umiejętności konstrukcyjne oraz kreatywność. Lodowy zamek ma ok. 23.0 cm wysokości i 13.0 cm szerokości, dzięki czemu doskonale nadaje się do długich godzin zabawy. Pasuje do wszystkich innych klocków LEGO®, więc wraz z rosnącymi umiejętnościami konstrukcyjnymi malucha można go powiększać. Proste instrukcje obrazkowe sprawdzą się w przypadku dzieci, które dopiero uczą się czytać, a cyfrowa funkcja Instructions PLUS w aplikacji Instrukcje budowania LEGO® pomoże maluchom wizualizować budowlę. Wymiary opakowania: 28.2 x 26.2 x 5.9 cm

189,99 zł
163,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 26,60 zł

1 osoba kupiła
57
LEGO City. Na ratunek dzikim zwierzętom 60302 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City. Na ratunek dzikim zwierzętom 60302
LEGO
Dostępny
10 szt.

Zestaw „LEGO® City. Na ratunek dzikim zwierzętom” (60302) zawiera mnóstwo ekscytujących funkcji, figurek znanych zwierząt i inspirujących postaci, które dają nieograniczone możliwości zabawy w ratowanie zwierząt. Dzieci znajdą tu wszystko, czego potrzeba do zbudowania helikoptera z wyciągarką, pojazdu gąsienicowego, kliniki weterynaryjnej, scenerii sawanny z funkcją osuwiska, a także figurki słonia, słoniątka i krokodyla, dwie figurki małp i cztery minifigurki. Popychając dźwignię, dzieci mogą przewrócić drzewo i aktywować osuwisko. Helikopter ma działającą wyciągarkę, obrotowe wirniki i ładownię. Pojazd gąsienicowy jest wyposażony w odczepiany łańcuch i luk na sprzęt.• Wyjątkowy prezent na urodziny lub inną okazję dla dzieci w wieku od 6 lat. Zestaw można połączyć z innymi zestawami LEGO® City z dzikimi zwierzętami, aby zabawa i przygody były jeszcze lepsze. Helikopter z wyciągarką z zestawu „LEGO® City. Na ratunek dzikim zwierzętom” ma ok. 12.0 cm wysokości, 35.0 cm długości i 31.0 cm szerokości. Zestaw zawiera akcesoria LEGO®, takie jak lupa, banan, gips dla małpy, kubek, różne przyrządy laboratoryjne oraz jajo krokodyla. Zestaw zawiera broszurę z prostymi instrukcjami oraz instrukcje Instructions PLUS. Wymiary opakowania: 48.0 x 37.8 x 7.0 cm

419,99 zł
314,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 105,00 zł

1 osoba kupiła
58
Zagor. Tom 2. Zdrada! + plakat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagor. Tom 2. Zdrada! + plakat
Dostępny
14 szt.

Zapraszamy do Darkwood, miejsca pełnego przygód! Przed nimi wodospad, a wokół zacieśniający się krąg wrogiego plemienia Indian pod wodzą Kanoxena. Tak zakończył się pierwszy odcinek przygód odważnego Zagora i jego przyjaciela Cico. W drugim tomie dowiadujemy się, w jaki sposób dwójce naszych bohaterów udało się uciec ze śmiercionośnych wód Wielkiego Skoku, kogo potem spotkali na swej drodze i gdzie zaprowadziły ich ślady, którymi zaczęli podążać, wiedzeni złym przeczuciem.

34,00 zł
28,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
59
Czekając na Golema NW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Czekając na Golema NW
Dostępny
9 szt.

Jan Gondowicz uważa się za medium, poprzez które rozmawiają ze sobą inne książki. Gdyby nie on, może by się nie spotkały. Z tych spotkań spisuje fragmenty rozmów tego, co napisane, z tym, co wyczytane, tego, co wyczytane, z tym, co domyślane, tego, co domyślane, z tym, co tylko przypuszczalne, tego, co przypuszczalne, z tym, co zaledwie widmowe. Ale z zasady przepędza zmyślone. Taki ta książka proponuje styl lektury. Gdyż w opozycji do historii literatury widzi w ścisłym czytaniu królową wszechnauk nieścisłych. Dziewięćdziesiąt procent tego, co o pisaniu i czytaniu wiadomo, zawdzięczamy naukom o literaturze. Autora tej książki interesuje pozostałe dziesięć procent. A z tych dziesięciu procent kierunek jego zainteresowań wyznaczają Borges, Kafka, Stempowski oraz trzydziestu innych pisarzy XIX i XX wieku - bohaterów tej książki.

44,00 zł
26,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,60 zł

1 osoba kupiła
60
My first Spot story collection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My first Spot story collection
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Four favourite Spot lift-the-flap books in one delightful catty case.

69,20 zł
63,66 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,54 zł

1 osoba kupiła
61
Gra Memory Dinozaury Kapitan Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Memory Dinozaury Kapitan Nauka
Edgard
Dostępny
249 szt.

MEMORY DINOZAURY to świetny sposób na wspólną zabawę i doskonały trening pamięci. Składa się z 24 elementów i jest przeznaczone dla dzieci od trzech lat. Piękne ilustracje, narysowane przez Katarzynę Urbaniak są dodatkową atrakcją i zachętą do gry. Memory to jedna z najprostszych i jednocześnie najbardziej rozwijających gier. Rozwija nie tylko pamięć, ale też umiejętności społeczne: uczy przestrzegania zasad, cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej, wygrywania i przegrywania. Karty MEMORY DINOZAURY zostały wykonane z grubej tektury, dzięki czemu wytrzymają wiele emocjonujących rozgrywek. Wesołej, prehistorycznej zabawy! Chcesz zostać mistrzem spostrzegawczości i specem od niezwykłego świata dinozaurów? To proste - zapamiętaj ułożenie zakrytych kafelków i znajdź jak najwięcej par! wiek:+3 ilość graczy: +2

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
62
Zguba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zguba
Dostępny
53 szt.

„Zdarzyło się to kilka lat temu, pewnego zwyczajnego dnia przy plaży. Niewiele się działo. Jak zwykle niestrudzenie uzupełniałem swoją kolekcję kapsli i bez szczególnego powodu przystanąłem, by spojrzeć w górę. Wtedy pierwszy raz zobaczyłem tę rzecz”. Tak zaczyna się opowieść o chłopcu i „rzeczy”, która swoim wyglądem nie przypomina ono zupełnie niczego. Chłopiec szybko orientuje się, że tajemnicze stworzenie się zgubiło i postanawia mu pomóc. Czy uda się znaleźć miejsce, do którego „rzecz” będzie pasować? Zguba to kolejny popis zachwycającej wyobraźni i niesamowitego talentu Shauna Tana, autora głośnych Opowieści z głębi miasta, Przybysza czy Regulaminu na lato, laureata prestiżowej nagrody im. Astrid Lindgren za twórczość dla dzieci i młodzieży. Na podstawie Zguby Tan zrealizował nagrodzony Oscarem film animowany.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
63
Połącz kropki. Akademia zajączka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Akademia zajączka
Dostępny
128 szt.

Seria z Zajączkiem to wesołe książeczki z ćwiczeniamidla najmłodszych. Dzięki nim dzieci twórczo spędzą czas, a przede wszystkim poćwiczą rączkę i spostrzegawczość. Bawiąc się, będą jednocześnie się uczyć.

10,50 zł
7,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
64
Harry Potter. Portmonetka - Peron 9 i 3/4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Portmonetka - Peron 9 i 3/4
ABYstyle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Jeśli chcesz kupić słodycze w pociągu do Hogwartu, nie zapomnij o portmonetce ze słynnym emblematem platformy 9 i 3/4 od firmy ABYstyle! Charakterystyka: • materiał: 60% poliuretan, 40% poliester, • wewnątrz wzór z 4 emblematami domów i innymi symbolami ze świata Harry'ego Pottera, • ściągacz zamka PVC z lokomotywą Hogwarts Express, • logo „9 3/4” wyszyte z przodu portmonetki, • wymiary: 13.0 x 13.0 cm.

53,99 zł
51,29 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
65
Szczęście na wyciągnięcie ręki wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście na wyciągnięcie ręki wyd. kieszonkowe
Dostępny
47 szt.

Uśmiech losu to dar. Rozglądajcie się, aby go nie przegapić. Można pokonać złe wspomnienia i spróbować wyjrzeć poza mroczną zasłonę przykrości i zadr, które przyniósł nam los. Najpierw nieśmiało, a potem już z całą mocą uwierzyć, że szczęście jest już blisko. Dać sobie szansę i uwierzyć w nią. To jest pierwszy krok, który może zawieść nas w świat, o jakim nawet nie marzyliśmy. Bohaterowie sagi Uśmiech losu powracają by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Czy wreszcie uda się im rozwiązać zagadkę tajemniczego dobroczyńcy? Czy teza, że dobre uczynki wracają do nas po stokroć się potwierdzi? A wreszcie czy dawne tajemnice, które ujrzały światło dzienne, rozwiążą się szczęśliwie? Trzeci tom o mieszkańcach Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą to piękna opowieść o sile rodziny, przyjaźni i miłości. To historia o domu, do którego zawsze można wrócić, nawet jeśli droga do niego bywa kręta i pełna tajemnic. Bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
66
Po śladzie. Akademia zajączka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po śladzie. Akademia zajączka
Dostępny
63 szt.

Seria z Zajączkiem to wesołe książeczki z ćwiczeniamidla najmłodszych. Dzięki nim dzieci twórczo spędzą czas, a przede wszystkim poćwiczą rączkę i spostrzegawczość. Bawiąc się, będą jednocześnie się uczyć.

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
67
Nożyczki metalowe 17.5 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki metalowe 17.5 cm
Grand, 1
Dostępny
39 szt.

Wysokiej jakości nożyczki z nierdzewnej, hartowanej stali. Ostre końcówki nożyczek umożliwiają precyzyjne wycinanie. Rozmiar 7: 17.5 cm

22,90 zł
1 osoba kupiła
68
Surykatka szara S - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surykatka szara S
Collecta
Dostępny
151 szt.

Surykatka szara (S) to jedna z kultowych figurek Collecta, które są nie tylko przedmiotem hobby kolekcjonerskiego. Dzięki realnemu oddaniu prawdziwego wyglądu doskonale sprawdzą się jako materiał edukacyjny. Cała seria została wykonana z dbałością o najmniejszy szczegół ? to wysokiej jakości figurki, które kochają zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

14,74 zł
12,99 zł

Rabat 11,9%
oszczędzasz 1,75 zł

1 osoba kupiła
69
Mata wodna - Zraszacz Ocean - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata wodna - Zraszacz Ocean
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Mata wodna - zraszacz Ocean 168 x 168 cm

61,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

1 osoba kupiła
70
Deadpool. Tom 1. Najemnika śmierć nie tyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool. Tom 1. Najemnika śmierć nie tyka
Dostępny
17 szt.

Pierwszy tom przygód Deadpoola z nowej serii wydawniczej „Marvel Fresh”! Po tym, jak Wade Wilson srodze rozczarował się życiem superbohatera, wykasował sobie pamięć i wrócił do tego, w czym jest najlepszy – najemnikowania! Niestety doskwiera mu brak zleceń, a co za tym idzie – gotówki, wpada więc na pomysł, by zaaranżować własny komiksowy event. Problem w tym, że Avengers nie są zbyt chętni do współpracy. Poszukując łatwiejszych okazji do zarobku, Deadpool trafia do Dziwoświata, odpiera hordy zombie w galerii handlowej i… cierpi na straszną chandrę. Na szczęście w pobliżu są zabójcy gotowi szybko go z niej wyleczyć! Autorem tej opowieści jest Skottie Young („Nienawidzę Baśniowa”), a rysunki stworzyli Scott Hepburn i Nic Klein („Thor”). Album zawiera zeszyty 1–6 serii „Deadpool”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
71
Parasol plażowy 454163 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

1 osoba kupiła
72
LEGO DOTS. Letni wielopak 41937 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DOTS. Letni wielopak 41937
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Szukasz prezentu urodzinowego związanego z rękodziełem? Zestaw LEGO® DOTS Letni wielopak (41937) będzie doskonałym wyborem. To kreatywny zestaw początkowy z serii DOTS, który oferuje dzieciom możliwość rozwijania umiejętności tworzenia wzorów oraz wzmacniania pewności siebie podczas ozdabiania coraz bardziej szczegółowych przedmiotów. Różnorodna rozrywka W tym zestawie znajdziesz kilka różnych akcesoriów i ozdób DOTS do udekorowania: bransoletkę, zawieszkę z lwem, ramkę do powieszenia na ścianie oraz pojemnik na długopisy w kształcie kaktusa. Na każdym z przedmiotów można tworzyć niezliczone wzory z dołączonych do kompletu płytek albo skorzystać z poszerzonych kreatywnych możliwości oferowanych przez zestaw Dodatki DOTS – seria 5 (41932, sprzedawany oddzielnie). Rękodzieło w wakacyjnym stylu Letni wielopak gwarantuje całe mnóstwo radości, ponieważ oferuje dzieciom możliwość tworzenia pasujących wzorów na różnych przedmiotach oraz prezentowania swoich kreatywnych dzieł i wymieniania się nimi z przyjaciółmi. Zestaw zawiera zabawki o różnym stopniu trudności, więc doskonale sprawdzi się podczas grupowej zabawy lub zajęć plastycznych dla początkujących. Zawartość i cechy zestawu: • Zestaw LEGO® DOTS Letni wielopak (41937) inspiruje dzieci do twórczej zabawy i pozwala im wzmocnić pewność siebie podczas projektowania różnych ciekawych przedmiotów. • Pokaż wszystkim swój kreatywny styl! Ozdabianie różnych przedmiotów z zestawu sugerowanymi lub własnymi wzorami to świetny sposób na rozwijanie zdolności wyrażania siebie. • Co jest w środku? Zestaw zawiera jasnoniebieską regulowaną bransoletkę, zawieszkę z lwem, ramkę do powieszenia na ścianie oraz pojemnik na długopisy w kształcie kaktusa z ruchomymi ramionami, a do tego sporo kolorowych płytek. • Letni wielopak przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom rękodzieła. Różne przedmioty do udekorowania w wybranych kolorach spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom w wieku od 6 lat. • Przydatne i ładne ozdoby i akcesoria. Kaktus ma ok. 12 cm wysokości i 6 cm szerokości, a młodzi projektanci mogą bez końca ćwiczyć na nim tworzenie kreatywnych wzorów. • Wielopak LEGO® DOTS z tacką do przechowywania pozwoli dzieciom stworzyć i udekorować własne ozdoby i akcesoria, dając im radość i pomagając zyskać większą pewność siebie oraz rozwinąć kreatywne umiejętności. • Zestawy LEGO® DOTS pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i wyrażać siebie przez samodzielne budowanie i dekorowanie ozdób do domu i biżuterii. Dzięki nim kolejna grupa dzieci może odkryć, jak wielką radość dają klocki LEGO. • Elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu zawsze do siebie pasują i można je łatwo połączyć i rozdzielić – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

129,99 zł
111,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
73
Rick i Morty przedstawiają. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick i Morty przedstawiają. Tom 2
Dostępny
8 szt.

Drugi tom przygód całej plejady bohaterów (także drugoplanowych) znanych z kultowego serialu telewizyjnego produkcji studia Adult Swim o geniuszu Ricku i jego wnuku Mortym! Jerry czuje się niedoceniany w małżeństwie, korzysta więc z okazji, aby dzięki wynalazkowi teścia udowodnić, że jest prawdziwym mężczyzną. Po – jakżeby inaczej – z góry przesądzonej porażce Jerry’ego prześledzimy odyseję dwóch panów Miszuków, którzy poszukują sensu swojego bezsensownego życia. Później poznamy odlotową historię z baaardzo odległej młodości Ricka. Okazuje się, że nawet on potrafił być idealistą, ale sam wszystko zaprzepaścił, a mógłby stracić jeszcze więcej, gdyby nie wymioty Morty’ego. Na koniec z hukiem wkroczy na scenę piękna Jedność, która w bezecnym celu zbiera drużynę złożoną ze swoich dawnych kochanków, w tym pewnego ziemskiego geniusza... Za scenariusze do poszczególnych opowieści odpowiadają różni twórcy, m.in. Kanadyjczyk Ryan Ferrier („Criminy”, „Death Orb”, „Wojownicze żółwie ninja”), a autorem rysunków do większości historii jest CJ Cannon, samouk z Nashville, który sławę zyskał właśnie serią „Rick i Morty”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

74
Chimery Wenus. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chimery Wenus. Tom 1
Dostępny
5 szt.

Seria „Chimery Wenus” to seria poboczna „Gwiezdnego zamku”. Podbój kosmosu trwa! W 1873 roku, gdy imperia lądowe walczą o panowanie nad Układem Słonecznym, aktorka Helena Martin wyrusza na Wenus w poszukiwaniu swojego narzeczonego, więźnia skazanego przez Napoleona III. Na tej odległej planecie grozi kobiecie mnóstwo niebezpieczeństw, chociażby zamieszkujące ją groźne dinozaury. Ta niezłomna aktorka operetkowa wyruszy przez dżunglę opanowaną przez dinozaury i szalejące oceany do najdziwniejszych granic gwiazdy, gdzie natknie się na pozostałości tajemniczej cywilizacji. Autorem scenariusz jest Alain Ayroles, znany z komiksu w formie powieści łotrzykowskiej „Indyjska włóczęga”. Za rysunki odpowiada Étienne Jung – belgijski ilustrator serii dziecięcych i prasowych.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

75
Gwiezdny Zamek. Tom 5. Z Marsa do Paryża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdny Zamek. Tom 5. Z Marsa do Paryża
Dostępny
6 szt.

Jest rok 1873. Planeta Mars. Serafin i jego przyjaciele eskortują Księżniczkę i jej lud przez wyżyny. Kolumna wojenna uciekła przed inwazją pruską i miała nadzieję znaleźć schronienie poza zakazanymi ziemiami na Marsie. Ale pojawia się coraz więcej dziwnych zjawisk, a jednocześnie zagrażają im orły bojowe Bismarcka... Czy ocali ich starożytna cywilizacja marsjańska, czy może przetrwają dzięki pragmatycznemu sojuszowi z całym międzyplanetarnym imperium Napoleona III?

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

76
Lucyfer. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucyfer. Tom 2
Dostępny
5 szt.

Drugi tom nowej edycji przełomowego dzieła komiksowego, nominowanego do Nagrody Eisnera. Lucyfer Gwiazda Zaranna stworzył swój własny, niezależny od Boga wszechświat i otworzył jego bramy dla wszystkich stworzeń. Oczywiście natychmiast znalazły się moce, które chciały zawładnąć tą krainą, ale na szczęście udało się je odeprzeć. W starym Stworzeniu Lucyferowi pozostały jednak do wypełnienia dwa ostatnie zobowiązania – pojedynek z żądnym zemsty aniołem zastępów Amenadielem oraz spłata długu wobec Elaine Belloc, półanioła przetrzymywanego i torturowanego w niezbadanej krainie między niebem a piekłem. Czy mimo osłabienia spowodowanego wykradzeniem dwóch piór z jego anielskich skrzydeł Niosącemu Światło uda się pokonać groźnego przeciwnika i uwolnić duszę Elaine? Twórcą opowieści o Lucyferze, który po raz pierwszy pojawił się w serii „Sandman” Neila Gaimana, jest scenarzysta komiksowy i filmowy oraz pisarz Mike Carey, znany przede wszystkim z prac dla Vertigo („Hellblazer”). Za rysunki odpowiada kilku znanych rysowników, m.in. Peter Gross („Księgi magii”) i Ryan Kelly („DMZ”). Tom zawiera zeszyty „Lucifer” 21–49.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

77
BBPO. Znany diabeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BBPO. Znany diabeł
Dostępny
12 szt.

Opowieść o końcu znanego nam świata jest także opowieścią o końcu Biura Badań Paranormalnych i Obrony... Lovecraftowskie potwory pustoszą Ziemię, a agenci BBPO walczą, by ocalić niedobitki ludzkości. Jedynym wyjściem wydaje się szukanie schronienia pod ziemią. Czy to będzie ostatni azyl naszego gatunku? Siły Biura topnieją z dnia na dzień. Wprawdzie Hellboy zostaje odnaleziony, ale nawet on nie jest taki jak kiedyś, trudno więc przewidzieć, czy ktokolwiek przetrwa czas zagłady. A szykuje się prawdziwa apokalipsa, gdyż Warwara dopiero się rozkręca i przygotowuje do wypełnienia planu uknutego w zimnych otchłaniach kosmosu... Czy naprawdę nie ma już nadziei dla ludzi? Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest sławny Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. Scott Allie od wielu lat jest zarówno twórcą niektórych opowieści w ramach „BBPO”, jak i redaktorem tego cyklu. Rysunki są dziełem kilku autorów, m.in. Laurence’a Campbella, grafika znanego z takich komiksów jak „Punisher” czy „Mroczna wieża”. Album zawiera zeszyty „B.P.R.D.: The Devil You Know” vol. 1, 2, 3.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

78
Ultimate Spider-Man. Tom 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultimate Spider-Man. Tom 9
Dostępny
17 szt.

Spider-Manowi przyjdzie się zmierzyć z zupełnie nieoczekiwanymi przeciwnikami. Wśród nich będą… jego najbliżsi, i to tacy, którzy zmarli już jakiś czas temu. Jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela i odróżnić go od wrogiego klona? Przy okazji ciocia May pozna prawdę o tajnej tożsamości Petera Parkera. Czy coś jeszcze może się wymknąć Pająkowi spod kontroli? Tymczasem Daredevil próbuje zwerbować Spider-Mana do krucjaty superbohaterów przeciwko Kingpinowi, a do liceum Midtown trafia nowa uczennica – Kitty Pryde. Tego drugiego Mary Jane nie przyjmuje ze specjalnym entuzjazmem… Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis („Daredevil: Nieustraszony!”), a rysunki stworzyli Mark Bagley („Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man”) i Suart Immonen („Amazing Spider-Man”). Album zawiera zeszyty 97–111 serii „Ultimate Spider-Man”.

109,99 zł
84,69 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

79
Mroczna Otchłań. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Otchłań. Tom 3
Dostępny
7 szt.

„Ten, kto walczy z potworami, niechaj uważa, by nie stać się jednym z nich. Bo kiedy długo spoglądasz w otchłań... otchłań zaczyna spoglądać w ciebie”. Kiedy Ziemi zagraża potężny kataklizm, który może zmieść z jej powierzchni całą ludzkość, a katastrofy naturalne uderzają z coraz większą siłą; kiedy najgroźniejsze drapieżniki zamieszkujące morskie głębiny wypływają na brzeg, uciekając przed tym, czego nie potrafimy nazwać; jedynym ratunkiem jest stawić czoło tajemnicom kryjącym się w mrocznej otchłani. Czy w podwodnym Mieście Platona uda się znaleźć klucz do ocalenia ludzkości? Jak daleko jest w stanie posunąć się stuletni starzec, żeby uzyskać nieśmiertelność? Czy antyczne Trytony z podwodnych krain wyszły na ląd i zaludniły Ziemię? Od bezkresu himalajskich szczytów po bezdeń Rowu Mariańskiego; od pokrytych lodem krain po palące słońcem pustynie... Grupa naukowców z narażeniem życia przemierza wszystkie zakątki Ziemi, poszukując odpowiedzi na najważniejsze pytanie: jakie jeszcze tajemnice czają się w mrokach otchłani? Czy mityczne podwodne istoty, które zawzięcie bronią dostępu do swojego miasta to wrogowie, czy może przyjaciele? Bohaterowie trzeciej część thrillera ekologicznego „Mroczna otchłań” przekraczają granice ludzkich możliwości. Starożytna filozofia i nowoczesna technologia przeplatają się, a historia puka do bram... XXII wieku.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

80
Flash. Tom 12. Śmierć i moc prędkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash. Tom 12. Śmierć i moc prędkości
Dostępny
6 szt.

Dwunasta odsłona przygód Flasha w ramach linii wydawniczej „DC Odrodzenie”.Po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Flash” Rok Pierwszy nasz bohater powraca z nowym zapałem i odbudowaną kwaterą główną sprinterów. Jednak Najszybszy Człowiek na Ziemi jest coraz wolniejszy, a wytłumaczenie jest jedno – moc prędkości umiera. Moce siły, mędrca i bezruchu zaszkodziły energii, która napędza sprinterów „Uniwersum DC”. Flash staje przed najtrudniejszym wyzwaniem: musi uratować przyjaciół, ale ceną jest bezpowrotna utrata prędkości. Czy zdoła przekonać swoich towarzyszy, by wspólnie odnaleźli remedium dla ginącej mocy prędkości, czy też pozwolą jej zginąć na zawsze? Scenarzysta Joshua Williamson („Palcojad”, „Liga Sprawiedliwości Kontra Suicide Squad”) i rysownicy Rafa Sandoval („Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni”) oraz Jordi Tarragona („Green Lantern”, „X-Men Legacy”) przedstawiają nowe przygody Flasha. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Flash” 76–81.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

81
X-Men. Czerwoni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X-Men. Czerwoni
Dostępny
24 szt.

Legendarna telepatka Jean Grey odrodziła się niczym feniks z popiołów, ale rzeczywistość, w której się znalazła, bardzo różni się od tej, którą zapamiętała z lat młodości. Na całym świecie rośnie nienawiść do mutantów, podsycana przez mroczną siłę, której ulegają rządy kolejnych państw. Żeby ją pokonać, Jean zbiera drużynę starych i nowych przyjaciół, ale musi też znaleźć odpowiedź na zupełnie nowe pytanie. Jak walczyć z uprzedzeniami w erze fake newsów i social mediów, erze, w której w człowieku można dosłownie… zaprogramować nienawiść? Autorem tej opowieści jest Tom Taylor, scenarzysta takich komiksów jak „All-New Wolverine” czy „DCEased”, a rysunki stworzyli Rogê Antônio, Mahmud Asrar („Avengers”, „Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana”) i Carmen Carnero. Album zawiera zeszyty 1–11 serii „X-Men: Red” oraz „X-Men: Red Annual” 1.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

82
Green Lantern. Tom 3. Blackstars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green Lantern. Tom 3. Blackstars
Dostępny
3 szt.

Autor z listy bestsellerów „New York Timesa” Grant Morrison („Animal Man”, „Batman and Robin”), a także znakomici artyści Liam Sharp („Wonder Woman”, „The Brave And The Bold”) oraz Xermánico („Arrow”, „Injustice 2”) powracają z kolejnym ekscytującym tomem kosmicznych przygód Green Lanterna Hala Jordana! Po wydarzeniach z ostatniego tomu wszechświat się zmienił, tak jakby Korpus Zielonych Latarni nigdy nie istniał. Hal pełni obecnie funkcję Blackstara Parallaxa, jednego z elitarnych żołnierzy Kontrolera Mu, pragnącego zaprowadzić absolutny porządek we wszechświecie. Czy największy obrońca galaktyki znów uległ ciemnej stronie swojej osobowości? A może tym razem buntownicza natura Hala okaże się jego atutem w odkrywaniu na nowo prawdziwej siły woli? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Green Lantern: Blackstars” 1–3 i „Green Lantern Season Two” 1–6.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

83
Sandworm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandworm
Dostępny
41 szt.

Andy Greenberg przedstawia reportaż o najbardziej niszczycielskim cyberataku w historii i desperackim polowaniu na stojących za nim hakerami. W 2014 roku świat był świadkiem rozpoczęcia tajemniczej serii cyberataków. Dotknęły one amerykańskie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, NATO i sieci elektryczne w Europie Wschodniej. Ich kulminacja nastąpiła latem 2017 roku, kiedy to złośliwe oprogramowanie znane jako NotPetya sparaliżowało wiele przedsiębiorstw ? od producentów leków, przez twórców oprogramowania, po firmy transportowe. W epicentrum ataku na Ukrainie przestały działać bankomaty, system kolejowy i pocztowy. W szpitalach zabrakło prądu. Straty spowodowane przez NotPetya zostały oszacowane na dziesięć miliardów dolarów. Hakerzy stojący za tymi atakami szybko zyskali reputację najniebezpieczniejszego zespołu cyberwojowników w historii ? grupy znanej jako Sandworm. W swojej książce Andy Greenberg rozważa zagrożenia, jakie mogą nieść działania Sandworm dla bezpieczeństwa i stabilności narodowej poszczególnych państw. Odsłania realia nie tylko globalnej ofensywy cyfrowej Rosji, ale także epoki, w której wojna przestaje być prowadzona na polu bitwy i przenosi się do cyberprzestrzeni. Pokazuje, w jaki sposób granice między cyfrowym i fizycznym konfliktem, między wojną a czasem pokoju zaczęły się zacierać ? z wstrząsającymi konsekwencjami.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

84
Call Of The Wild, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Call Of The Wild, CD
Powerwolf , Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Zawartość płyty na pewno nie rozczaruje fanów nowoczesnego power metalu. Zespół powstał w 2003 roku, a nowy krążek będzie ósmym studyjnym albumem w dyskografii. W tekstach po raz kolejny nie zabraknie uwielbianych przez fanów gotyckich historii o wampirach i wilkołakach. Muzycy Powerwolf jako główne inspiracje wymieniają Iron Maiden, Black Sabbath i Mercyful Fate. W swoich kompozycjach używają nietypowych dla heavy metalu rozwiązań w postaci chóru kościelnego czy organów. W 2019 roku Powerwolf był jedną z gwiazd Mystic Festival.

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

85
Call Of The Wild, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Call Of The Wild, LP
Powerwolf, Mystic Production
Dostępny
16 szt.

Zawartość płyty na pewno nie rozczaruje fanów nowoczesnego power metalu. Zespół powstał w 2003 roku, a nowy krążek będzie ósmym studyjnym albumem w dyskografii. W tekstach po raz kolejny nie zabraknie uwielbianych przez fanów gotyckich historii o wampirach i wilkołakach. Muzycy Powerwolf jako główne inspiracje wymieniają Iron Maiden, Black Sabbath i Mercyful Fate. W swoich kompozycjach używają nietypowych dla heavy metalu rozwiązań w postaci chóru kościelnego czy organów. W 2019 roku Powerwolf był jedną z gwiazd Mystic Festival.

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

86
Call Of The Wild. Limitowana edycja, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Call Of The Wild. Limitowana edycja, 2 CD
Powerwolf , Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Zawartość płyty na pewno nie rozczaruje fanów nowoczesnego power metalu. Zespół powstał w 2003 roku, a nowy krążek będzie ósmym studyjnym albumem w dyskografii. W tekstach po raz kolejny nie zabraknie uwielbianych przez fanów gotyckich historii o wampirach i wilkołakach. Muzycy Powerwolf jako główne inspiracje wymieniają Iron Maiden, Black Sabbath i Mercyful Fate. W swoich kompozycjach używają nietypowych dla heavy metalu rozwiązań w postaci chóru kościelnego czy organów. W 2019 roku Powerwolf był jedną z gwiazd Mystic Festival.

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

87
Fins de Siecle. Falangi Czarnego Porządku / Polowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fins de Siecle. Falangi Czarnego Porządku / Polowanie
Dostępny
6 szt.

Falangi Czarnego Porządku i Polowanie – dwa znakomite dzieła komiksowe Enkiego Bilala i Pierre’a Christina w jednotomowym, nowym wydaniu w powiększonym formacie pod wspólnym tytułem „Fins de siècle”. Artystyczne świadectwo wydarzeń zamykających XX wiek. „Falangi Czarnego Porządku” to gorzka, krwawa epopeja, stworzona w okresie, gdy w Europie zachodniej rozwijał się skrajnie lewicowy terroryzm. Akcja opowieści dzieje się w 1979 roku, czterdzieści lat po zakończeniu wojny domowej w Hiszpanii. Ludność niewielkiej wioski w Aragonii, znanej z długotrwałego oporu przed siłami faszystowskimi, zostaje doszczętnie wymordowana. Do rzezi przyznają się Falangi Czarnego Porządku – grupa weteranów frankistowskich, która postanowiła po latach dokończyć krucjatę przeciw komunistom. Wiadomość ta elektryzuje dawnych bojowników republikańskich Brygad Międzynarodowych, którzy planują zemścić się na odwiecznych przeciwnikach. Tak rozpoczyna się niezwykła wojna starców... Polowanie w metaforyczny sposób oddaje atmosferę ostatnich lat Związku Radzieckiego, ojczyzny realnego socjalizmu, naznaczoną śmiercią kolejnych członków politbiura. Pod pretekstem polowania na zwierzynę do położonej w Bieszczadach górskiej rezydencji przyjeżdża kilku prominentnych działaczy partyjnych z krajów komunistycznych. W rzeczywistości planują jednak polityczne zabójstwo. Nie chcą dopuścić do zmiany układu sił w Europie. W albumie „Fins de siècle” Enki Bilal i Pierre Christin, stosując nowatorskie środki artystyczne, odmalowali polityczny obraz Europy, który po latach nie przestaje zaskakiwać wyjątkową przenikliwością.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

88
Wonder Woman. Martwa ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonder Woman. Martwa ziemia
Dostępny
2 szt.

Przebudziwszy się z kilkusetletniego snu, Diana odkrywa, że planeta zmieniła się w nuklearne pustkowie. Zmuszona do życia w mrocznej i najeżonej niebezpieczeństwami przyszłości, broni ostatniego miasta ludzi przed gigantycznymi potworami. Jednocześnie próbuje odkryć tajemnicę martwej Ziemi, jednak prawda okaże się niezwykle bolesna. Postapokaliptyczna, utkana z elementów science fiction i fantasy, wstrząsająca wizja Wonder Woman autorstwa Daniela Warrena Johnsona („Space-Mullet!”, „Murder Falcon”, „Extremity”) to zupełnie nowe spojrzenie na tę bohaterkę. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Wonder Woman: Dead Earth” 1—4 oraz szkicownik rysownika.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

89
Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 8. Ucieczka z Zakazanej Doliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 8. Ucieczka z Zakazanej Doliny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

W tytułowej historii niniejszego albumu w poszukiwaniu amazońskiej gałki muszkatołowej Sknerus i Donald zapuszczają się do niebezpiecznej Zakazanej Doliny... zaginionego świata żywych dinozaurów, które Donald już kiedyś spłoszył, a one stratowały wioskę Indian! Teraz tubylcy odwdzięczają się kaczorowi, wrzucając go do siedliska prehistorycznych gadów. Tylko Sknerus może ocalić siostrzeńca przed losem jurajskiego smakołyku! Ale to tylko początek! W opowieści W poszukiwaniu Kalevali Sknerus, Diodak i Magika de Czar szukają legendarnej maszyny wytwarzającej złoto, a w Czarnym Rycerzu Arszen Lampen, mistrz złodziejskiego fachu, chce okraść skarbiec Sknerusa... albo go zniszczyć! Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

69,99 zł
53,89 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

90
Sekrety i kłamstwa. Tom 1. Wszystkie nasze sekrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety i kłamstwa. Tom 1. Wszystkie nasze sekrety
Dostępny
47 szt.

Przebojowy debiut Martyny Szubert sprawia, że nie można oderwać się od lektury! Historia z wątkiem hate-love idealna dla fanów serii „After”. Elisabeth od zawsze miała talent do unikania kłopotów. Pomagało jej w tym skrupulatne planowanie każdej chwili życia. Dlatego też szczegółowo rozpisała sobie ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Niespodziewanie w jej idealnie ułożonym życiu pojawia się Archer – arogancki, egoistyczny chłopak obracający się w towarzystwie szkolnej elity. W jeden dzień niszczy wszystko, nad czym Elisabeth ciężko pracowała i proponuje jej układ. Chce, by ktoś tak ułożony jak Beth, udawał jego dziewczynę podczas spotkania z rodzicami. W zamian zobowiązuje się do naprawienia szkód, które wyrządził. Z każdą chwilą spędzona z Archerem na jaw wychodzi coraz więcej sekretów, a Beth zaczyna gubić się we własnych kłamstwach. Czy dziewczynie uda się odzyskać normalne życie, zanim zostanie ono doszczętnie zniszczone przez tajemnice?

38,90 zł
27,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,67 zł

91
Demony Welesa. Tom 1. Droga do Wyraju. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demony Welesa. Tom 1. Droga do Wyraju.
Dostępny
121 szt.

Znakomity debiut polskiej autorki, idealny dla fanów Olgi Gromyko i Aleksandry Rudej! Wąpierz Elgan wiódł w miarę spokojne życie, do czasu, gdy na jego drodze stanął Smęt. Pokraczny, śmierdzący demon, sprowadzony przez samozwańczego szamana, powoli popada w obłęd, który mogą ujarzmić tylko bogowie. Aby zapobiec katastrofie, jaką zwiastuje coraz gorszy stan niesfornego demona, wąpierz Elgan wyrusza na poszukiwanie lasu Czarnoboga, by oddać mu w opiekę istotę odrzuconą przez innych bogów. Do wyprawy rychło dołącza piękna szamanka Dorada, dla której podróż okaże się prawdziwą lekcją życia, a nieco później rudowłosy Mirosław, skrywający niejedną tajemnicę. Elgan wraz z towarzyszami przemierza ziemie, na których ludzie wyprawiają uczty zaduszne, by przywołać dziady, a wiejskie baby i chłopi stoją w kolejkach po wróżby. Podczas wędrówki Elgan i Dorada próbują rozwikłać zagadkę znikających z wiosek dzieci. Wszystko wskazuje na to, że w zbrodnie zamieszane są potężne siły z zaświatów. Im bliżej rozwiązania znajduje się Elgan, tym większe niebezpieczeństwo grozi Doradzie. Czy Elgan zdąży odprowadzić Smęta do Czarnoboga, zanim demon oszaleje? Czy odkryje, kto stoi za porwaniami? Czy przy okazji uda mu się dowiedzieć czegoś o sobie? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, wystarczy wyruszyć w drogę do Wyraju! „Droga do Wyraju to lekka i przyjemna lektura pełna słowiańskiej magii, pradawnych bogów i krwiożerczych demonów. Oczarowała mnie całkowicie, kolejne strony przewracałam z zainteresowaniem, a czasem uśmiechem na ustach.” – Paulina Hendel

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

92
Biografie rodzinne i uczenie się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biografie rodzinne i uczenie się
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Publikacja Biografie rodzinne i uczenie się, będąca ósmym tomem w serii Biografia i Badanie Biografii, stanowi oryginalne ujęcie refleksji nad rodziną, wiążące się z wyeksponowaniem biografii rodzinnych jako symbolicznej przestrzeni kształtowania się indywidualnych biografii członków wspólnoty rodzinnej oraz ich biograficznego uczenia się. Uwzględnia ono złożoną, subtelną i pod wieloma względami nieoczywistą naturę przenikania się procesów indywidualnych i zbiorowych zachodzących w realiach wspólnoty rodzinnej. Walorem niniejszej publikacji jest połączenie rozmaitych perspektyw teoretycznych i badawczych zogniskowanych wokół różnych ujęć biografii rodzinnych i procesów biograficznego uczenia się osadzonych w realiach życia rodzinnego. Odsłaniają one odmienności kulturowe refleksji nad rodziną rozwijane przez polskich i zagranicznych badaczy zajmujących się tą tematyką. Wyeksponowanie biograficznej perspektywy rodziny jest w tym kontekście interesujące poznawczo zarówno w dyskursie andragogicznym, jak i pedagogicznym, w których nie zyskała ona jak dotąd pogłębionego rozpoznania. Badanie aspektów edukacyjnych zawartych w biografiach rodzinnych może sprzyjać poszerzaniu andragogicznej teorii uczenia się dorosłych oraz może być wykorzystane w praktyce edukacji dorosłych, w tym edukacji rodzinnej.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

93
Szwedzki. Rozmówki z wymową i słowniczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwedzki. Rozmówki z wymową i słowniczkiem
Dostępny
98 szt.

Mów śmiało! Z rozmówkami Lingo stanie się to proste i wygodne. Dzięki naszym praktycznym rozmówkom bez trudu dogadasz się z rodowitymi Szwedami. Rozmówki Lingo pomogą Ci kiedy: • podróżujesz po Szwecji, • kupujesz bilety, rezerwujesz nocleg, zwiedzasz, • chcesz poznać smaki tradycyjnej kuchni szwedzkiej, • nawiązujesz kontakty handlowe, prowadzisz interesy, • potrzebujesz pomocy w nagłym wypadku. Ponadto w książce znajdziesz: • wymowę w wygodnym dla użytkownika zapisie fonetycznym, • przykładowe konwersacje, • tablice z najczęściej poszukiwanymi słowami i informacjami, • zarys gramatyki, • słowniczek polsko-szwedzki.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

94
Łowcy Diuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy Diuny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.30

Pierwsza część dwutomowego zakończenia „Kronik Diuny” Franka Herberta. Otworzyły się drzwi i na mostek wpadł Duncan Idaho. Spostrzegłszy Tega przy panelu sterowniczym, zatrzymał się i wyjrzał przez plaz, zdumiony, że widzi nowy gwiezdny krajobraz. – Sieć zniknęła. – Dysząc, zwrócił na Tega pytający wzrok. – Miles, jak się tu dostałeś? Co się stało? Teg odwrócił jego uwagę od tego oczywistego pytania. – Zagiąłem przestrzeń… dzięki twojemu ostrzeżeniu. Pobiegłem do innej windy, którą natychmiast się tutaj dostałem. Musiała być szybsza od twojej. – Wytarł pot z czoła. Duncan sceptycznie – co było po nim wyraźnie widać – odniósł się do jego wyjaśnienia, więc baszar poszukał innego sposobu, by skierować jego uwagę w inną stronę. – Wydostaliśmy się z tej sieci? Duncan popatrzył na otaczającą ich pustkę. – Jest niedobrze, Miles – powiedział. – Jak tylko wskoczyliśmy z powrotem do normalnej przestrzeni, łowcy znowu pochwycili nasz zapach. Odkąd Dostojne Matrony zniszczyły Rakis i niemal wszystkie planety Tleilaxan, galaktyce znowu zagląda w oczy widmo głodu przyprawy. To szansa dla Kapitularza, na którym żyją teraz czerwie, i dla Murbelli, która z uporem tworzy tam nowe zgromadzenie żeńskie. Walki z Dostojnymi Matronami, intrygi podzielonej na frakcje Gildii Kosmicznej oraz podstępny plan nowej generacji maskaradników odwracają jednak nieustannie jej uwagę od najważniejszego niebezpieczeństwa – wroga z zewnątrz. Zwycięstwo w zbliżającym się Kralizeku zapewnić może tylko Kwisatz Haderach, lecz jego ghola jest na statku, którym Sziena i Duncan Idaho uciekli z Kapitularza. Tymczasem na statek ten nieustannie zarzucają swą sieć diaboliczni łowcy… „Frank Herbert byłby z pewnością zachwycony i dumny z tej kontynuacji swojej wizji”. – Dean Koontz

65,00 zł
48,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

95
The First Damned, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The First Damned, CD
Decapitated, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

47,90 zł
44,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,83 zł

96
Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?
Dostępny
307 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Dlaczego niebo jest niebieskie, a Słońce żółte? • Jak kupić działkę na Księżycu? Albo na Merkurym? • Ile kosztuje podróż w kosmos? • Jak wygląda „typowe” miejsce we Wszechświecie i dlaczego nic w nim nie ma? Wszechświat od stuleci zachwyca ludzi. Uświadomienie sobie, że Ziemia jest mikroskopijnym jak na rozmiary kosmosu tworem, pozwala nabrać odpowiedniej perspektywy i uruchomić wyobraźnię. Tym bardziej, że to, co widzimy jest tylko częścią ogromnego wszechświata… Fred Watson zabiera nas w fascynującą podróż po naszej galaktyce, podczas której odwiedzimy Księżyc i poznamy różne teorie dotyczące jego powstania, zobaczymy, jak rodzą się gwiazdy i jak na niebie powstaje tęcza. A bilet na tę podróż na pewno będzie tańszy, niż te sprzedawane przez firmy oferujące komercyjne loty w kosmos. Książki dobre nie tylko w teorii!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

97
Co gryzie weterynarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co gryzie weterynarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Dlaczego koci katar może być śmiertelny? Kto jest królem anoreksji wśród zwierząt? Kim są pacjenci z pudełka? Odbierał poród alpaki, przebiegło po nim stado krów i został napadnięty przez królika. Łukasz Łebek, lekarz weterynarii i autor bloga ?Nie zadzieraj z weterynarzem?, w fachowy, ale przystępny sposób przybliża tajniki swojej pracy. Opisuje rozmaite przypadki, z którymi zetknął się w swoim gabinecie ? od szczurów, chomików, szynszyli, przez psy, koty, a nawet udomowioną świnię czy gęś. Nie stroniąc od humoru, wyjaśnia, czego lepiej nie mówić weterynarzowi, dlaczego praca w terenie nie jest dla wszystkich i czym nie karmić naszych zwierząt, jeśli naprawdę je kochamy. Przybliża także ekonomiczny aspekt swojego zawodu oraz porusza trudne tematy eutanazji i radzenia sobie z odejściem czworonożnych przyjaciół. Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz swoje zwierzę i jego lekarza!

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

98
Our Mythical Education. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our Mythical Education.
Dostępny
22 szt.

Clearly, wherever myth forms part of an educational syllabus, value judgements have been made by those who chose the texts, with regard to content, approach, usage, emphases, purpose and many other elements. [...] the present volume examines the reception of such myth within formal education in the twentieth and twenty-first centuries [?]. It focuses for the most part on school education, but with forays into post-high school where relevant, and includes a wide geographical and chronological range. With regard to the latter limitations, the general emphasis is on modern day, and the current situation, but as a result of individual historical circumstances in each example. Lisa Maurice Editor of the Volume This is a task of paramount importance, as educational processes have a lasting influence on us ? all the more so as we are exposed to them already in childhood, when the capacity for critical thinking is being formed by none other than school curricula shaped and developed in specific circumstances. This volume makes us aware of these complex processes, their implications, and the opportunities they create for the future of Classical Antiquity. Katarzyna Marciniak Editor of the Series

95,00 zł
79,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,20 zł

99
Marketing Automation - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing Automation
Dostępny
81 szt.

Marketing jest jedną z tych dziedzin, które stale ulegają największym i najbardziej dynamicznym zmianom. To czego już jesteśmy świadomi, mianowicie stale poszerzająca się gama kanałów komunikacji i zmiany w wykorzystaniu tych kanałów, jak również ogólne zmiany w zachowaniach zakupowych w czasach pandemii, nabiera dodatkowej prędkości. Według badań firmy analitycznej McKinsey, w czasie pandemii aż 76% konsumentów trwale zmieniło swoje zachowania zakupowe. Dla marketerów oznacza to pojawienie się nowych potężnych wyzwań, a jednym z najważniejszych jest odbudowa prawdziwej relacji opartej na zaufaniu z każdym z klientów z osobna. To wyzwanie nie może być zrealizowane bez odpowiedniej wiedzy o kliencie oraz technologii. Książka Marketing Automation. W kierunku sztucznej inteligencji i hiperpersonalizacji jest próbą kompleksowego wprowadzenia marketerów, przedsiębiorców i zarządzających firmami w ten nowy świat, aby byli w stanie efektywniej dostarczać wartości i budować swoją przewagę konkurencyjną. Na przestrzeni kilku ostatnich lat jesteśmy świadkami dwóch rewolucji w marketingu. Pierwsza to przejście od typowego marketingu masowego do marketingu spersonalizowanego pod względem treści, kanału i czasu kontaktu, w całości opartego na zautomatyzowanych procesach marketingowych. Druga, która zaczęła się dziać równolegle, to rewolucja, w której efektywne procesy wokół tzw. Customer Experience, czyli doświadczeń klienta, nie mogą się odbyć bez czegoś co nazywamy Hiperpersonalizacją, czyli wykorzystania danych o kliencie, które są analizowane przez rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego (Machine Learning) oraz Sztucznej Inteligencji (AI). Autor opowiada o kontekście, w którym znaleźli się współcześni marketerzy, a następnie, krok po kroku, na obrazach z życia wziętych przedstawia nowe technologie, które mogą nadać nowe życie znanym już narzędziom marketingowym.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

100
Emblematy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emblematy
Dostępny
64 szt.

Tom VIII serii udostępnia polskiemu odbiorcy dzieło Andrei Alciata (1492?1550), mediolańskiego prawnika i humanisty, uważanego za twórcę kanonicznej wersji gatunku literacko-obrazowego zwanego emblematem, który przeżywał swój rozkwit w Europie XVI?XVII wieku. Publikacja prezentuje pierwsze polskie tłumaczenie całości zbioru Alciatusa, wraz z komentarzem naukowym i obszerną przedmową. ****** "Emblemata" Volume 8 in the series introduces Polish readers to the work of Andrea Alciato (1492?1550), a Milanese jurist and humanist, considered the father of the canonic emblem, a literary genre combining picture and text, which flourished in 16th and 17th century Europe. The book contains the first Polish translation of Alciatus? work together with a critical commentary and a comprehensive preface

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

Wróć do góry