hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.05.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 17 maja 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mali wielcy. Karol Darwin (Maria Isabel Sanchez Vegara), na drugim Mali wielcy. Maria Montessori (Maria Isabel Sanchez Vegara). Kolejny produkt to Tak! Buduję swoją pewność siebie! (Beth Cox) oraz Mikołajek. Żeśmy się ubawili (Jean-Jacques Sempé, René Goscinny).
1
Mali wielcy. Karol Darwin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali wielcy. Karol Darwin
Dostępny
158 szt.

Karol urodził się w rodzinie naukowców i większość dzieciństwa spędził na wędrówkach po okolicy, kolekcjonując nasiona, rośliny i owady. Jego fascynacja naturą sprawiła, że jako członek wyprawy badawczej wyruszył w rejs okrętem "Beagle" wzdłuż wybrzeży Afryki, Ameryki Południowej i Australii, a podróż ta odcisnęła trwały ślad w dziejach nauki. Jego obserwacje, notatki i okazy przyrodnicze pochodzące z podróży oraz dalsze badania naukowe zaowocowały opracowaniem przez niego teorii, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form życia, które na przestrzeni lat stopniowo się przekształcają, a szansę na przetrwanie mają organizmy posiadające najlepszą zdolność adaptacji. Inspirująca historia przyrodnika, uczonego, twórcy teorii ewolucji i doboru naturalnego, który dzięki bezgranicznej ciekawości i wytrwałości dokonał odkryć, które stały się podstawą nauk przyrodniczych. „Mali wielcy” - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii „Mali wielcy” idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: teraz mali - wkrótce wielcy!

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

19 osób kupiło
2
Mali wielcy. Maria Montessori - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali wielcy. Maria Montessori
Dostępny
162 szt.

Mała Maria chciała zdobywać wiedzę, lecz uważała, że nauka w szkole jest nudna. Od najmłodszych lat przełamywała normy społeczne uczęszczając do szkoły o profilu technicznym dla chłopców. Dzięki uporowi i wytrwałości ukończyła studia medyczne i została pierwszą kobietą lekarką we Włoszech. Pracując z niepełnosprawnymi dziećmi prowadziła obserwacje i badania naukowe, aby opracować nowatorski system pedagogiczny, który zmienił tradycyjne podejście do wychowania i nauczania. Metoda Montessori oparta o wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu miłości i tolerancji, stosowana jest obecnie przez niezliczone placówki edukacyjne na całym świecie. Inspirująca opowieść o wybitnej lekarce i innowacyjnym pedagogu i prekursorce nowoczesnego nauczania. „Mali wielcy” - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii „Mali wielcy” idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: teraz mali - wkrótce wielcy!

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

14 osób kupiło
3
Tak! Buduję swoją pewność siebie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak! Buduję swoją pewność siebie!
Dostępny
8 szt.

ewność siebie jest niczym mięsień – aby ją budować i wzmacniać, trzeba systematycznie ćwiczyć. Dzięki sprawdzonym technikom zawartym w tej książce, młodzi czytelnicy nauczą się doceniać swoje umiejętności oraz nabiorą pewności siebie w codziennym życiu i w relacjach z rówieśnikami. Zaproponowane ćwiczenia pomogą dzieciom pogodzić się z popełnianymi błędami, radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami w życiu oraz pokażą im, jak wiele mogą osiągnąć. Pomóż dziecku być szczęśliwym! Szczęśliwe dziecko to spełniony dorosły. Czy chcesz aby twoje dziecko było pewne siebie, świadome swoich mocnych stron i pełne wiary we własne siły? Tak! Pierwsza seria wyjątkowych poradników motywacyjnych dla dzieci zawierających sprawdzone techniki i kreatywne ćwiczenia opracowane przez ekspertów, które nauczą twoje dziecko jak radzić sobie z emocjami, wzmocnią jego siłę wewnętrzną, zwiększą poczucie własnej wartości, poprawią jego samoocenę i pomogą mu zbudować pewność siebie. Seria „TAK!” wspiera dzieci w kształtowaniu umiejętności, które pozwolą im poznać siebie, stawić czoła codziennym wyzwaniom, budować głębokie relacje, sięgać w życiu po to, czego pragną i dbać o swoje szczęście.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

12 osób kupiło
4
Mikołajek. Żeśmy się ubawili - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek. Żeśmy się ubawili
Dostępny
871 szt.

„– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój”. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej! Przeczytaj, jakie fantastyczne numery wykręcili Mikołajek i jego kumple. Pękniesz ze śmiechu! W tym tomiku znajdziesz wybór najśmieszniejszych opowiadań o wygłupach Mikołajka i jego bandy: „Czekoladowo-truskawkowe”, „Zoo”, „Zamek”, „Grill”, „Basen”, „Sadzawka”, „Zwiedzaliśmy czekoladę”, „Wesołe miasteczko”, „Piknik”.

34,99 zł
24,84 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

10 osób kupiło
5
Puzzle 200 elementów. Minionki w akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Minionki w akcji
Trefl, 200
Dostępny
50 szt.

Puzzle składające się z 200 elementów z wesołymi Minionkami. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 48.0 x 34.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Wymiary opakowania: 23.0 x 33.0 x 3.5 cm

16,58 zł
14,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,59 zł

10 osób kupiło
6
Mali wielcy. Agatha Christie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali wielcy. Agatha Christie
Dostępny
174 szt.

Kiedy Agatha była małą dziewczynką, uwielbiała czytać, lecz zawsze wymyślała własne zakończenie każdej książki. Szczególnie pasjonowały ją powieści detektywistyczne. Jako młoda dziewczyna podczas I wojny światowej pracowała w szpitalu, gdzie pomagała rannym żołnierzom i dowiedziała się wiele na temat różnych niebezpieczeństw. Po wojnie postanowiła skorzystać ze swojej wiedzy oraz wyobraźni i zajęła się pisaniem kryminałów. Jej powieści z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, niesamowitymi zagadkami i oryginalnymi postaciami detektywów, podbiły serca milionów czytelników na całym świecie. Inspirująca historia pisarki obdarzonej nieposkromioną fantazją, królowej tajemnic i najpopularniejszej autorki wszech czasów. „Mali wielcy” - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii „Mali wielcy” idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: teraz mali - wkrótce wielcy!

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

8 osób kupiło
7
Weź i się módl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weź i się módl
Dostępny
93 szt.

Weź i się módl to duchowy przewodnik, z którym łatwiej będzie Ci się modlić i koncentrować na Słowie Bożym. W modlitewniku znajdziesz słowa klucze dotyczące różnych przestrzeni Twojego życia, cytaty z Pisma Świętego oraz rozważania na każdy dzień roku, które specjalnie dla Ciebie przygotowało aż 100 kapłanów. Modlitwy opracowane przez siostry zakonne pomogą w rozmowie z Panem Bogiem, a codzienny rachunek sumienia pozwoli spojrzeć w prawdzie na całe życie. Twoja modlitwa mówi o Tobie wszystko W jakim wieku jesteś? A w jakim wieku jest Twoja modlitwa? Może nie zmieniła się od dzieciństwa, choć zmieniłeś się w każdej dziedzinie życia: inne są Twoje relacje, rozmowy, słownictwo, rozumienie świata, zainteresowania, a wciąż modlisz się tak, jak nauczyli Cię rodzice, gdy byłeś dzieckiem: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Aniele Boży... Ten modlitewnik pogłębi Twoją modlitwę i znajomość języka wiary. Dzięki temu lepiej poznasz Boga takim, jakim jest On naprawdę. Więc – weź i się módl! Na każdy dzień przygotowaliśmy: - fragment Słowa Bożego wraz z krótkimi rozważaniami – gdy rano je przeczytasz, będziesz mógł nosić je w sercu aż do wieczora, - modlitwę – gdy brakuje Ci własnych słów, - rachunek sumienia – aby podsumować razem z Bogiem swój dzień. Co znajdziesz w książce: - modlitwy na cały rok, na każdą życiową sytuację, - 365 cytatów z Pisma Świętego, - rozważania przygotowane przez 100 księży i ojców zakonnych, - rachunek sumienia na każdy dzień, opracowany specjalnie dla Ciebie przez siostry zakonne.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

8 osób kupiło
8
To, co lśni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co lśni
Dostępny
725 szt.

Sztuką jest dostrzec prawdziwy blask wśród niewiele wartych błyskotek. Nicole miała mieć wszystko. Dziewczęta takie jak ona - piękne córki wpływowych rodziców - mogą przebierać w życiowych szansach. Studia na elitarnej uczelni, praca w prestiżowym magazynie i miłość najbliższych sprawiają, że jej życie wypełnia blask. Ale nie ma światła bez ciemności, a los prędzej czy później każdemu pokaże swoje mroczne oblicze. Rodzice Nicole giną w zamachu terrorystycznym. Zdruzgotana dziewczyna zostaje sama na świecie. Życie odsłoni przed nią cały swój blask i wielki mrok. Kolejne miłości przyniosą jej zarówno szczęście, jak i ból, a wyzwania sprawią, że Nicole stanie się silniejsza. Czy odkryje, co jest w życiu najważniejsze? I czy mimo zawirowań losu - zdoła poznać samą siebie? Olśniewająca i pełna nadziei powieść o blaskach i mrokach życia. Ukochana pisarka milionów kobiet przypomina, że to, co lśni najjaśniej, nie zawsze ma największą wartość.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

7 osób kupiło
9
Mali wielcy. John Lennon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali wielcy. John Lennon
Dostępny
149 szt.

John przyszedł na świat w Liverpoolu podczas II wojny światowej i nie raz w nocy budziły go spadające bomby. W szkole nie miał najlepszych ocen i czasem sprawiał kłopoty, ale lubił rysować i uczył się grać na gitarze, którą dostał od mamy. Kiedy wraz z kolegami postanowił założyć zespół muzyczny, nie wiedział, że na zawsze odmieni on historię muzyki. Cały świat oszalał na punkcie grupy The Beatles, która słynęła z niepowtarzalnego sposobu grania i śpiewania, talentu do tworzenia przebojów i buntowniczego stylu życia. John Lennon jest dziś znany nie tylko jako ikona muzyki, ale także jako aktywista, a jego działalność na rzecz pokoju na świecie wciąż pozostaje w pamięci ludzi. To inspirująca historia muzyka i marzyciela, który wykorzystywał swoją sławę i talent, aby wpływać na innych, dodając otuchy i nadziei na świat, w którym miłość i pokój zawsze zwycięża. „Mali wielcy” - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii „Mali wielcy” idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: teraz mali - wkrótce wielcy!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

7 osób kupiło
10
Tak! Odkrywam swoją moc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak! Odkrywam swoją moc
Dostępny
340 szt.

Zachęcając dzieci do odkrywania mocy drzemiącej w ich umysłach, uczymy je zdrowego poczucia własnej wartości. Dzięki sprawdzonym technikom zawartym w tej książce, młodzi czytelnicy nauczą się empatii oraz odnajdą wewnętrzną siłę. Zaproponowane ćwiczenia są zaprojektowane w taki sposób, aby zachęcić dzieci do głębszego poznania siebie oraz pomóc im docenić otaczający świat i swoją niepowtarzalność. Pomóż dziecku być szczęśliwym! Szczęśliwe dziecko to spełniony dorosły. Czy chcesz aby twoje dziecko było pewne siebie, świadome swoich mocnych stron i pełne wiary we własne siły? Tak! Pierwsza seria wyjątkowych poradników motywacyjnych dla dzieci zawierających sprawdzone techniki i kreatywne ćwiczenia opracowane przez ekspertów, które nauczą twoje dziecko jak radzić sobie z emocjami, wzmocnią jego siłę wewnętrzną, zwiększą poczucie własnej wartości, poprawią jego samoocenę i pomogą mu zbudować pewność siebie.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

7 osób kupiło
11
Nigdy nie dorastaj! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie dorastaj!
Dostępny
58 szt.

Wyprawa na dno oceanu? Uniesienie rzeczy siłą woli? Uratowanie zagrożonego gatunku? A może upieczenie największego na świecie tortu czekoladowego? Czemu nie! Gdy jesteś dzieckiem, nie ma rzeczy niemożliwych. Tylko dlaczego to się zmienia, gdy dorastamy? Nagle pojawiają się kłody i przeszkody, dużo „ale” i „nie wypada”. Czy dorosłym zostają już tylko warzywa, nudna praca i zero zabawy? Na szczęście jest na to sposób. Dołącz do Charliego, Matyldy, Danny’ego czy Jamesa i po prostu… nigdy nie dorastaj! Fantastyczny świat autora Charliego i fabryki czekolady zaludniają dzieci odważne, ciekawskie, niepokorne. Poznaj je wszystkie! Roald Dahl inspiruje, jak dorastać, by zawsze pozostać dzieckiem!

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

7 osób kupiło
12
Zrozumieć pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć pamięć
Dostępny
112 szt.

Fascynująca analiza tego, jak pamiętamy i dlaczego zapominamy. Czy kiedykolwiek poczułeś falę paniki, nie mogąc przypomnieć sobie nazwiska aktora z filmu, który widziałeś w zeszłym tygodniu? Czy zdarzyło ci się wejść do pokoju i zapomnieć dlaczego tam poszedłeś? Pewnie martwisz się, że te zaniki pamięci mogą być wczesnym objawem choroby Alzheimera. W rzeczywistości dla zdecydowanej większości z nas te przykłady zapominania są całkowicie normalne. Dlaczego? Ponieważ chociaż pamięć jest niesamowita, daleko jej do doskonałości. To, że twoja pamięć czasami zawodzi, nie oznacza, że jest zepsuta lub chora. Zapominanie jest w rzeczywistości częścią bycia człowiekiem. Czy utracone wspomnienia są tylko chwilowo niedostępne czy też wymazane na zawsze? Jaka jest różnica między zwykłym zapominaniem, a zapominaniem z powodu choroby? Jak głęboki wpływ na pamięć mają emocje, sen i stres?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
13
Rozmowy o śmierci i umieraniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy o śmierci i umieraniu
Dostępny
70 szt.

Rozmowy o śmierci i umieraniu to nowe wydanie klasycznej pozycji literatury tanatologicznej, zaliczane do najbardziej ważkich dzieł psychologicznych XX wieku. Książka zawiera zapis rozmów przeprowadzonych przez autorkę w jednym ze szpitali w Chicago ze śmiertelnie chorymi, którzy dzielą się swoimi obawami, troskami, nadziejami i oczekiwaniami dotyczącymi zachowania rodziny, duchownych i personelu szpitalnego. Rozmowy o śmierci i umieraniu mogą pomóc nam stawić czoło, profesjonalnie i osobiście, końcowemu etapowi ludzkiego życia, uświadamiają także – jak pisze w przedmowie do książki prof. dr Jacek Łuczak, jeden z twórców polskiej szkoły opieki paliatywnej – „jak ważną rolę może odegrać każdy z nas towarzyszący umierającemu”. Dr Elisabeth Kübler-Ross (1926–2004) jedna z założycieli nowoczesnej opieki hospicyjnej, autorka kilkudziesięciu książek, w tym Koła życia, Lekcji życia, On Grief and Grieving, a także Rozmów o śmierci i umieraniu, gdzie zaprezentowała swoją koncepcję pięciu etapów żałoby. Jej książki sprzedały się w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy i przetłumaczono je na prawie czterdzieści języków. W ankiecie magazynu „Time” znalazła się w gronie „stu najbardziej wpływowych myślicieli dwudziestego wieku”. W latach siedemdziesiątych Kübler-Ross została najpierw w 1977 roku „Kobietą Roku”, a następnie „Kobietą Dziesięciolecia” w dziedzinie nauki. Jej archiwum znajduje się w dziale zbiorów specjalnych na Uniwersytecie Stanforda, gdzie wspomaga zwłaszcza naukowców i studentów, zajmujących się opieką paliatywną. To dzięki jej odwadze i determinacji zmienił się sposób, w jaki traktujemy umierających. Jej wysiłki, by podchodzono do nich ze współczuciem i szanowano ich godność, spowodowały, że takie podejście stało się standardem w wielu zachodnich krajach. Doktor Kübler-Ross nauczyła nas tego, że umieranie jest częścią życia i że nasze zadanie w przypadku umierających polega na tym, by ofiarować im bezwarunkową miłość.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

6 osób kupiło
14
Tak! Kocham być sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak! Kocham być sobą
Dostępny
239 szt.

Kluczem do samoakceptacji jest uświadomienie dziecku, że wygląd zewnętrzny to tylko jeden ze sposobów na wyrażenie siebie, a znacznie ważniejsza jest dbałość o swoje wnętrze. Dzięki sprawdzonym technikom zawartym w książce młodzi czytelnicy nauczą się zajmować swoje miejsce w otaczającym świecie, odkryją, jakie niezwykłe możliwości posiada ich ciało i umysł oraz dowiedzą się, że pojęcie „normalności” nie istnieje. Zaproponowane ćwiczenia zaprojektowane są w taki sposób, aby pomóc dzieciom poznać i zaakceptować siebie. Pomóż dziecku być szczęśliwym! Szczęśliwe dziecko to spełniony dorosły. Czy chcesz aby twoje dziecko było pewne siebie, świadome swoich mocnych stron i pełne wiary we własne siły? Tak! Pierwsza seria wyjątkowych poradników motywacyjnych dla dzieci zawierających sprawdzone techniki i kreatywne ćwiczenia opracowane przez ekspertów, które nauczą twoje dziecko jak radzić sobie z emocjami, wzmocnią jego siłę wewnętrzną, zwiększą poczucie własnej wartości, poprawią jego samoocenę i pomogą mu zbudować pewność siebie.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

7 osób kupiło
15
Pakiet: Behawiorysta / Iluzjonista / Ekstremista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Behawiorysta / Iluzjonista / Ekstremista
Dostępny
44 szt.

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! „Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony!” – Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej, potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było…

109,90 zł
80,23 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 29,67 zł

4 osoby kupiły
16
Tak! Poznaję swoje emocje! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak! Poznaję swoje emocje!
Dostępny
2 szt.

Zrozumienie emocji, których doświadczamy jest niezbędne, aby być szczęśliwym człowiekiem i tworzyć relacje z innymi ludźmi. Dzięki sprawdzonym technikom zawartym w tej książce, młodzi czytelnicy rozwiną swoją inteligencję emocjonalną, zdobywając świadomość kiedy warto ulegać uczuciom, a kiedy nie należy się im poddawać. Zaproponowane ćwiczenia są zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc dzieciom lepiej radzić sobie z emocjami. Pomóż dziecku być szczęśliwym! Szczęśliwe dziecko to spełniony dorosły. Czy chcesz aby twoje dziecko było pewne siebie, świadome swoich mocnych stron i pełne wiary we własne siły? Tak! Pierwsza seria wyjątkowych poradników motywacyjnych dla dzieci zawierających sprawdzone techniki i kreatywne ćwiczenia opracowane przez ekspertów, które nauczą twoje dziecko jak radzić sobie z emocjami, wzmocnią jego siłę wewnętrzną, zwiększą poczucie własnej wartości, poprawią jego samoocenę i pomogą mu zbudować pewność siebie. Seria „Tak!” wspiera dzieci w kształtowaniu umiejętności, które pozwolą im poznać siebie, stawić czoła codziennym wyzwaniom, budować głębokie relacje, sięgać w życiu po to, czego pragną i dbać o swoje szczęście. Beth Cox – współzałożycielka fundacji INCLUSIVE MINDS i EVERYBODY IN, promujących różnorodność oraz integrację społeczną poprzez publikacje książkowe. Natalie Costa – założycielka organizacji edukacyjnej POWER THOUGHTS, której celem jest zachęcanie dzieci do odkrywania potęgi ich własnych umysłów.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
17
Naklejam ze zrozumieniem. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam ze zrozumieniem. Pojazdy
Dostępny
82 szt.

Czytaj i naklejaj! Seria książek wspomagających czytanie ze zrozumieniem. Doskonale nadają się do głośnego i cichego czytania, wspólnie z opiekunem lub samodzielnie. Każda książka zawiera ciekawe i proste teksty, połączone fabułą oraz bohaterami. Dziecko analizuje treść zamieszczonych tekstów, a następnie weryfikuje zawarte w nim informacje w odniesieniu do ilustracji. Zadanie polega na przyklejeniu naklejek na ilustracji w taki sposób, aby była zgodna z tekstem. Oprócz doskonalenia techniki czytania, atrakcyjna forma książek pomaga ćwiczyć skupienie, rozbudza wyobraźnię i angażuje dziecko emocjonalnie. Książki są przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają edukację wczesnoszkolną. Każda książka zawiera dwie rozkładówki naklejek.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
18
Piłka nożna z napisem Polska, 23 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka nożna z napisem Polska, 23 cm
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Piłka wykonana z najwyższą starannością, z wysokiej klasy materiałów. Szyta maszynowo z materiałów zapewniających jej wytrzymałość oraz odporność na odkształcenia. Nie chłonie wody oraz zachowuje dobre odbicie. Doskonale sprawdzi się podczas gry rekreacyjnej na powietrzu albo hali sportowej. Gra w piłkę rozwija umiejętności motoryczne i uczy współpracy. To doskonała rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Parametry • materiał: TPU, • rozmiar: 5, średnica 23 cm, • ciśnienie 0.6–0.8 BAR, • szyta maszynowo, • dętka lateksowa. Piłka wymaga napompowania do w/w ciśnienia.

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

3 osoby kupiły
19
Moje pierwsze 100 słów. Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. Nauka
Dostępny
115 szt.

Kolejna książeczka z bestsellerowej serii „Moje pierwsze 100” do nauki słów i poznawania świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Teraz czas na wprowadzenie w świat nauki! 24 strony książeczki podzielone są na grupy tematyczne pozwalając dziecku na poznanie ponad 100 prostych słów i pojęć związanych z nauką: kosmos, nasza planeta, ciało ludzkie, zjawiska przyrodnicze, fizyczne i chemiczne wokół nas, matematyka, wynalazki, odkrycia naukowe i technologie… oraz wiele innych, które sprawią, że dziecko zacznie odkrywać zagadki nauki i pozwoli lepiej zrozumieć otaczający je świat! Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Przeznaczona dla najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
20
Duch śniegów. Śladami tybetańskiej pantery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch śniegów. Śladami tybetańskiej pantery
Dostępny
22 szt.

W północno-wschodnim Tybecie, na wysokości 5000 m n.p.m. rozciąga się królestwo śnieżnej pantery – rodzaj sawanny przeniesionej na azjatyckie pustkowia; niezmierzone morza traw poprzetykane nielicznymi wydmami, przemierzane przez stada antylop, kozic i jaków. Tesson udaje się do tego niegościnnego dla człowieka sanktuarium na zaproszenie Vincenta Muniera, specjalisty w fotografowaniu zwierząt. Wspólnie, w temperaturach przekraczających -30 stopni, wyruszą na poszukiwanie śladów tego śnieżnego ducha, licząc na choćby najkrótsze spotkanie. Dzięki doskonałemu pisarstwu Tessona my również możemy wziąć udział w tej tybetańskiej przygodzie, poznając pasjonującą sztukę tropienia i obserwacji zwierząt, azjatycką duchowość, ale też wiele celnych spostrzeżeń na temat katastrofalnych skutków działalności człowieka w świecie zwierząt. Na przykładzie śnieżnej pantery autor zastanawia się nad strukturą świata i cykli wymierania gatunków. Książka została bestsellerem we Francji, zaś krytycy wyróżnili ją w 2019 roku Prix Renaudot.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

3 osoby kupiły
21
Grzechotka serce, kolorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Grzechotka serce, kolorowa
Tullo
Dostępny
1 szt.

Wesołe dźwięki grzechotki towarzyszą dziecku podczas codziennych spacerów. Ta kolorowa, klasyczna zabawka idealnie stymuluje zmysł słuchu, wzroku oraz dotyku Twojego malucha. Co potrafią zabawki Tullo: • lekka konstrukcja oraz odpowiedni rozmiar dla małej rączki zachęcają do chwytania, • różne struktury powierzchni rozwijają zmysł dotyku, • rozwija koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, • różnorodna kolorystyka i kształty zachęcają do ćwiczeń i zabawy. Zabawki Tullo są bezpieczne: • grzechotka wykonana jest z najwyższej jakości atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich. Wymiary: 13.0 x 9.0 x 3.0 cm

16,01 zł
8,65 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 7,36 zł

2 osoby kupiły
22
Piłka nożna z flagami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka nożna z flagami
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Piłka wykonana z najwyższą starannością, z wysokiej klasy materiałów. Szyta maszynowo z materiałów zapewniających jej wytrzymałość oraz odporność na odkształcenia. Nie chłonie wody oraz zachowuje dobre odbicie. Doskonale sprawdzi się podczas gry rekreacyjnej na powietrzu albo hali sportowej. Gra w piłkę rozwija umiejętności motoryczne i uczy współpracy. To doskonała rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ozdobiona nadrukiem flag państw z całego świata.

35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

2 osoby kupiły
23
Teczka dla dziewczynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka dla dziewczynek
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
1 szt.

Te zestawy książek niespodzianek to idealny sposób na nudę! Kolorowanki i zabawa naklejkami pozwolą rozwinąć wyobraźnię i spostrzegawczość, a ciekawe łamigłówki staną się okazją do ćwiczenia logicznego myślenia i koncentracji.

17,35 zł
13,99 zł

Rabat 19,4%
oszczędzasz 3,36 zł

2 osoby kupiły
24
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 Blu-ray
Zack Snyder, 2021
Dostępny
299 szt.

Zack Snyder, reżyser – wizjoner, stworzył Ligę Sprawiedliwości, na którą fani czekali 4 lata. Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować grupę superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Zadanie okazuje się jednak arcytrudne, ponieważ każdy z członków ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Czy Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg i Flash będą w stanie zjednoczyć siły, by uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami?

58,90 zł
51,24 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,66 zł

2 osoby kupiły
25
Formikarium, czyli w moim świecie mrówek. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Formikarium, czyli w moim świecie mrówek. Opowiadania
Dostępny
512 szt.

Pierwsze dziecięce wyprawy do lasu i nad rzekę. Migotanie odcieni zieleni i pulsowanie zapadającego zmierzchu. Zachwyt, strach, zaciekawienie. Śmiała próba udomowienia mrówek - i zdumienie, że nie chcą żyć w szklanym słoju. Powolny spacer ze zniedołężniałym psem, ostatnim towarzyszem w długim życiu. Wędkowanie, polowanie, wizyta w zoo. Człowiek w naturze, z naturą, przeciw naturze. Filipowicz patrzy okiem wrażliwego przyrodnika, bohaterowie jego opowiadań dojrzewają i zmienia się ich stosunek do zwierząt, roślin i krajobrazu. Wybrane przez Agnieszkę Daukszę opowiadania z przyrodą w roli głównej pokazują Kornela Filipowicza nie tylko jako arcymistrza krótkiej formy, ale przede wszystkim jako pisarza aktualnego, współczesnego, uniwersalnego. Pisarza na dzisiejsze czasy. „Gdy inni szukają źródeł metafizyki, Filipowicz ugania się za biomaterią. Nie tylko po to, by ją zawłaszczyć, ale również by poczuć jej bliskość, (od)zyskując poczucie sensu”. – Agnieszka Dauksza (ze wstępu) „(...) co chwila jakieś zdanie, jakiś opis sprawiał, że coś poruszało się w najgłębszych szufladach mojej pamięci. Ożywały te jej części, które kryją wspomnienia lat najbardziej dziecinnych i odległych. Przerywałem więc czytanie i zamykałem oczy, a Filipowicz przenosił mnie w świat mojego dzieciństwa”. – Adam Wajrak (z posłowia)

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
26
Malowanki wodne. Zwierzęta w zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Zwierzęta w zoo
Dostępny
80 szt.

Seria kolorowanek wodnych to idealna propozycja dla najmłodszych artystów, którzy dopiero uczą się posługiwać pędzlem i poznają barwy.Wystarczy zwilżyć pędzelek w wodzie i pociągnąć nim po stronie, aby pojawiły się zaczarowane kolory ukochanych bohaterów - bajkowych zwierząt w lesie, na wsi, w zoo i dżungli. To okazja do spotkania ze zwierzakami i do świetnej zabawy w czarodzieja barw!Potrzebne będą: kubek z wodą i pędzel. Zamiast pędzla można wykorzystać: wacik lub gąbkę, pomponik, spryskiwacz, pisak na wodę, zwilżone palce.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
27
Uratować dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uratować dziecko
Dostępny
1040 szt.

Hannah Abbott boi się świata. Dręczona lękiem, wiedzie samotne, spokojne życie na przedmieściach Yorkshire. Rzadko wychodzi z domu, a jej jedyną przyjaciółką jest staruszka z sąsiedztwa, Edith. Jednak kiedy naprzeciwko wprowadza się rodzina Masonów, ciche życie Hannah zmienia się na zawsze. Z zewnątrz Masonowie sprawiają wrażenie rodziny idealnej. Jednak pewnego dnia Hannah widzi, jak April w oknie swojego pokoju wywiesza niepokojący napis, wobec którego sąsiadka nie może pozostać obojętna. Laura Mason ma dość udawania, że wszystko jest w porządku. Z pozoru ma piękną rodzinę, dobrą pracę i kochającego męża. Ale za zamkniętymi drzwiami nic nie jest tym, czym się wydaje. Hannah wie tylko jedno na pewno: nie może się już więcej bać.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
28
Przemiana. Ajurwedyjski sposób na piękno i zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemiana. Ajurwedyjski sposób na piękno i zdrowie
Dostępny
1041 szt.

Zmień swoje życie na lepsze, kierując się zasadami ajurwedy Ajurweda to idealne połączenie nawyków, pokarmów i ziół, które pomagają przywrócić utraconą równowagę. To najlepsze, co możesz podarować swojemu ciału i duszy. WHO uznało ją za najstarszy system opieki zdrowotnej na świecie. Tradycyjna medycyna indyjska wciąż pozostaje najlepszym sposobem dbania o siebie. Sięgnij po ajurwedyjskie supermoce! Dzięki tej książce: • zmienisz styl życia i dopasujesz go do swojego ciała, etapu w życiu i pór roku; • nauczysz się korzystać z leczniczych właściwości pokarmów, przypraw i ziół; • dowiesz się, jak oczyścić organizm, zregenerować się, wspierać odporność i układ nerwowy; • poznasz sekretne przepisy na lecznicze napary, regenerujące toniki, oleje i kosmetyki dodające blasku. Zadbaj o zdrowie i zamień swoje ciało w miejsce mocy.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
29
Józef Sławomir Hartman 1898-1979. Adiutant prezydenta i Ojciec Cichociemnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,40 zł
20,87 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,53 zł

1 osoba kupiła
30
Pakiet Skarby mądrości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Skarby mądrości
Dostępny
3 szt.

Seria „Skarby mądrości” składa się z kilku książek: • Sukces jest w twoich rękach, • Niezwykłe historie zwykłych ludzi, • Poznaj siebie i zrozum innych, • Radość mimo trudności. To publikacje, które można czytać kilka razy. Właściwie nawet jak otworzysz na dowolnej stronie, to trafisz na wartościową historię, przypowieść, świadectwo czy garść informacji, którą nakarmisz swą duszę, przy tym się pośmiejesz, zachwycisz lub zweryfikujesz też zweryfikujesz swoją osobę.

150,00 zł
108,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 42,00 zł

1 osoba kupiła
31
Rzeczy ważne, a czasem błahe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rzeczy ważne, a czasem błahe
Dostępny
1 szt.

W dążeniu do wolności jest coś świętego. Ale kiedy znajdziemy się już w ustroju wolności, wkraczamy w obszar polityki, całkowicie świecki. Pogodny, choć zmęczony Tadeusz Mazowiecki, a tuż za nim Henryk Woźniakowski. To zdjęcie wykonane podczas pamiętnej kampanii prezydenckiej z 1990 roku nadal wisi nad biurkiem autora. Gdyby wówczas wygrali, być może Polska wyglądałaby dziś inaczej. Po tym doświadczeniu Woźniakowski wraca do Krakowa i - nie rezygnując z zaangażowania społecznego - na trwałe wiąże się z działalnością wydawniczą. Okazuje się, że jest mu to zdecydowanie bliższe niż agresywny niekiedy świat polityki. W rozmowie z Dominiką Kozłowską Henryk Woźniakowski, prezes jednego z największych polskich wydawnictw, opowiada o zawodzie wydawcy i swoim spojrzeniu na sprawy publiczne. Wspomina bliskich, którzy nauczyli go przywiązania do wolności, pokazuje, skąd biorą się współczesne polskie podziały, a jednocześnie nie stroni od anegdot. Znaleźć tu można ciekawe relacje ze spotkań z Jerzym Giedroyciem, Józefem Czapskim, Michelem Foucault czy Henrym Kissingerem.

49,99 zł
18,50 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 31,49 zł

1 osoba kupiła
32
Malowanki wodne. Zwierzęta w dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Zwierzęta w dżungli
Dostępny
62 szt.

Seria kolorowanek wodnych to idealna propozycja dla najmłodszych artystów, którzy dopiero uczą się posługiwać pędzlem i poznają barwy.Wystarczy zwilżyć pędzelek w wodzie i pociągnąć nim po stronie, aby pojawiły się zaczarowane kolory ukochanych bohaterów - bajkowych zwierząt w lesie, na wsi, w zoo i dżungli. To okazja do spotkania ze zwierzakami i do świetnej zabawy w czarodzieja barw!Potrzebne będą: kubek z wodą i pędzel. Zamiast pędzla można wykorzystać: wacik lub gąbkę, pomponik, spryskiwacz, pisak na wodę, zwilżone palce.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
33
Naklejam ze zrozumieniem. W podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam ze zrozumieniem. W podróży
Dostępny
66 szt.

Czytaj i naklejaj! Seria książek wspomagających czytanie ze zrozumieniem. Doskonale nadają się do głośnego i cichego czytania, wspólnie z opiekunem lub samodzielnie. Każda książka zawiera ciekawe i proste teksty, połączone fabułą oraz bohaterami. Dziecko analizuje treść zamieszczonych tekstów, a następnie weryfikuje zawarte w nim informacje w odniesieniu do ilustracji. Zadanie polega na przyklejeniu naklejek na ilustracji w taki sposób, aby była zgodna z tekstem. Oprócz doskonalenia techniki czytania, atrakcyjna forma książek pomaga ćwiczyć skupienie, rozbudza wyobraźnię i angażuje dziecko emocjonalnie. Książki są przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają edukację wczesnoszkolną. Każda książka zawiera dwie rozkładówki naklejek.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
34
A Better Dystopia Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
35
Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam
Dostępny
2 szt.

To niejako kompendium katolickiego spojrzenia na dar rodzicielstwa. Porusza kwestie przygotowania ciała, umysłu i duszy do macierzyństwa. Zawiera praktyczne wskazówki i porady nie tylko na czas samego porodu, ale także okres ciąży i opieki nad dzieckiem. Świadectwa wielu kobiet, wybrane cytaty oraz modlitwy stanowią wsparcie w oczekiwaniu na cud narodzin, niezależnie od tego, czy jest się mamą po raz pierwszy, czy kolejny. Książka pokazuje piękno i siłę kobiecego ciała oraz duszy.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
36
Sieroty wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieroty wojny
Dostępny
796 szt.

Czy znalazłbyś nadzieję nawet w najczarniejszej godzinie? Na rozległym obszarze przemysłowym wojennego Monachium grupa dwudziestu siedmiu głodnych i przerażonych dzieci ukrywa się przed Gestapo. Ich rodzice zostali wysłani do obozów koncentracyjnych, a one same nie mają dokąd pójść. Przyjmując pod swój dach dwójkę bezdomnych uciekinierek, nauczycielka Claudia Kellner odkrywa istnienie dzieci i zapewnia im schronienie, ryzykując własnym bezpieczeństwem. W międzyczasie komandos Peter Chesham, szpieg pracujący dla Brytyjczyków, z powodzeniem przedostaje się na terytorium Trzeciej Rzeszy. Jego ściśle tajna misja staje pod znakiem zapytania, gdy odkrywa miejsce, w którym ukrywają się sieroty. Jeśli będzie ją kontynuował, może się to okazać tragiczne w skutkach. Jeśli tego nie zrobi, naziści mogą wygrać wojnę. Peter staje przed poważnym dylematem – wykonać rozkazy czy uratować dzieci. Jego wybór może zadecydować o losach świata. Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach dla fanów Heather Morris, autorki Tatuażysty z Auschwitz.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
37
Katastrofa kaliska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
38
Obcy: przymierze, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy: przymierze, Blu-ray
Ridley Scott
Dostępny
299 szt.

Ridley Scott powraca do stworzonego przez siebie świata – „Obcy: przymierze” to nowy rozdział przełomowej serii „Obcy”. Statek osadniczy „Przymierze” dociera na nieznaną planetę w odległym zakątku galaktyki. Z pozoru nowy świat jawi się jako prawdziwy raj dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek miejsca. Gdy odkrywają, co im zagraża, prawda wykracza daleko poza granice wyobraźni. Nie pozostaje im nic innego jak pojęcie przerażającej próby ucieczki... Materiały dodatkowe: • komentarze audio reżysera Ridleya Scott, • sceny niewykorzystane i rozszerzone, • klasa mistrzowska Ridley Scott, • galeria ilustracje Davida, • reportaże: Advent i Phobos i więcej!

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

2 osoby kupiły
39
Naklejam ze zrozumieniem. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam ze zrozumieniem. Na wsi
Dostępny
84 szt.

Czytaj i naklejaj! Seria książek wspomagających czytanie ze zrozumieniem. Doskonale nadają się do głośnego i cichego czytania, wspólnie z opiekunem lub samodzielnie. Każda książka zawiera ciekawe i proste teksty, połączone fabułą oraz bohaterami. Dziecko analizuje treść zamieszczonych tekstów, a następnie weryfikuje zawarte w nim informacje w odniesieniu do ilustracji. Zadanie polega na przyklejeniu naklejek na ilustracji w taki sposób, aby była zgodna z tekstem. Oprócz doskonalenia techniki czytania, atrakcyjna forma książek pomaga ćwiczyć skupienie, rozbudza wyobraźnię i angażuje dziecko emocjonalnie. Książki są przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają edukację wczesnoszkolną. Każda książka zawiera dwie rozkładówki naklejek.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
40
Farm World. SLH13746. Osiołek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13746. Osiołek
Schleich
Dostępny
56 szt.

Osły mają silną, krępą budowę, szarą sierść i białe zabarwienie wokół pyska i oczu. Osioł służy człowiekowi od tysięcy lat i może być wykorzystywany na wiele sposobów. To bardzo bardzo potężne ssaki. Wspierają farmera w jego pracy, transportują ładunki, płodzą muły, towarzyszą koniom, owcom pasterskim, a nawet są trzymane jako zwierzęta domowe. Są one również cenione w wielu regionach za zdolność do życia na pustyni. Dzięki wytrzymałemu żołądkowi i zdolności do pobierania wody z pożywienia, osły sprawdzają się tam lepiej niż konie. Osły były znane ze swej niezawodności w czasach wojen, a ich liczba i popularność stale rośnie. Osły są w stanie unieść ciężar ważący do 30% masy ich ciała, dlatego często wykorzystuje się je jako zwierzęta juczne. Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

22,20 zł
20,65 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,55 zł

1 osoba kupiła
41
Mroczne Materie. Sezon 2, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne Materie. Sezon 2, 2 DVD
Jamie Childs, Leanne Welham, 2020
Dostępny
201 szt.

Widowiskowa adaptacja nagradzanej trylogii Philipa Pullmana. Drugi sezon rozpoczyna Lord Asriel, który zdecydował się otworzyć most do nowego świata, by udać się tam wraz z Lyrą, rozpaczającą po śmierci przyjaciela. Na miejscu dziewczyna poznaje Willa, chłopca pochodzącego z naszego świata, który również stara się w tej nieznanej rzeczywistości zapomnieć o swojej przeszłości.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

1 osoba kupiła
42
Zeszyty Komiksowe nr 31 Komiks brazylijski i portugalski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
43
Poczuj PL. Podróże po Polsce w poszukiwaniu wrażeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczuj PL. Podróże po Polsce w poszukiwaniu wrażeń
Dostępny
77 szt.

Pokażemy wam Polskę, jakiej nie znacie – a raczej sprawimy, że poczujecie ją wszystkimi zmysłami. Specjalistka od azjatyckich bezdroży i autorka poradników dla podróżujących postanowiła przyjrzeć się dokładniej własnemu podwórku. Oto 30 pomysłów na powodujące przypływ adrenaliny przygody oraz wyjazdy, które zagwarantują błogi relaks. Opowiadają o nich ludzie, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Specjalista od bushcraftu poradzi nam, jak na biwaku w lesie nie bać się każdego szmeru czy trzasku; konstruktor mieszkalnych tratw opowie o życiu wśród trzcin na biebrzańskich rozlewiskach; miłośniczka wędrówek brzegiem Bałtyku zdradzi, jak wybrać się na trzystukilometrowy spacer plażą. Dowiemy się, czy każdy może zasiąść za kierownicą czołgu (i czy czołg w ogóle ma kierownicę); czy można wziąć ślub w balonowym koszu i czy takie podniebne małżeństwa są trwałe. Będziemy też zaskoczeni, na jak wiele sposobów można… nie robić nic – inaczej wyleguje się w luksusowym namiocie na warmińskim odludziu, a inaczej w wannie pełnej osobliwie pachnącej, ale czyniącej cuda siarczkowej wody. Inaczej brzmi cisza w klasztornych ogrodach i na sesji lasoterapii w podlaskim borze. A wszystko po to, by doskonalić sztukę uważności – szerokiego otwierania oczu i uszu na otaczający nas świat. Wystarczy zmienić perspektywę, by nawet najbliższa, na pozór dobrze znana okolica, zaczęła wyglądać inaczej i dostarczyła wyjątkowych wrażeń. Pokazać Polskę nie przez miejsca, ale przez doznania. Nie tylko pojechać i zobaczyć, ale dotknąć, przeżyć, zachwycić się, oderwać od codzienności. Poczuć dreszcz przygody, ekscytacji i poznania czegoś nowego, dla którego przecież podróżujemy i który sprawia, że cieszymy się światem. Wtedy czuję, że żyję – nawet teraz, gdy ten nasz świat się zatrzymał. Ta książka opowiada nie tylko o doznaniach, ale też o ludziach, którzy tworzą takie możliwości. Sami pozytywni wariaci. Mają serce i potrafią czekać trzy lata, aż zakwitnie lawenda. Wytyczą 500 kilometrów szlaków, zabiorą innych do lasu, przykręcą w wolnym czasie 20 ton rozkradzionych torów albo wymyślą zagadkę, nad którą trzeba się głowić dwa lata.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
44
To wiem na pewno, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To wiem na pewno, 2 DVD
Derek Cianfrance, 2020
Dostępny
201 szt.

Sześcioodcinkowa historia, oparta na powieści Wally’ego Lamba, w pełni wydobywająca talent aktorski Marka Ruffalo. Aktor, w sposób genialny, wciela się w podwójną rolę braci bliźniaków, Dominicka i Thomasa, mieszkających w miasteczku Three Rivers w Connecticut. Historia przedstawiona jest z punktu widzenia Dominica i pokazuje problemy jego schizofrenicznego brata, który odsiaduje wyrok w więzieniu.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

45
Obcy: przymierze, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy: przymierze, DVD
Ridley Scott
Dostępny
201 szt.

Ridley Scott powraca do stworzonego przez siebie świata – „Obcy: przymierze” to nowy rozdział przełomowej serii „Obcy”. Statek osadniczy „Przymierze” dociera na nieznaną planetę w odległym zakątku galaktyki. Z pozoru nowy świat jawi się jako prawdziwy raj dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek miejsca. Gdy odkrywają, co im zagraża, prawda wykracza daleko poza granice wyobraźni. Nie pozostaje im nic innego jak pojęcie przerażającej próby ucieczki... Materiały dodatkowe: • komentarze audio reżysera Ridleya Scotta, • sceny niewykorzystane i rozszerzone.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

46
Obcy 3: potrójna dawka terroru, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy 3: potrójna dawka terroru, Blu-ray
James Cameron
Dostępny
101 szt.

W trzecim rozdziale najbardziej przerażającej kosmicznej sagi w historii science fiction, statek Ripley rozbija się na Fiorinie 161, ponurej pustynnej planecie zamieszkałej przez więźniów tutejszej kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Na pokładzie z Ripley był jednak Obcy… i wkrótce liczba ofiar zaczyna dramatycznie rosnąć! Wydanie zawiera dwie wersje w jakości HD: kinową i specjalną!

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

47
Obcy 2: decydujące starcie, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy 2: decydujące starcie, Blu-ray
James Cameron
Dostępny
78 szt.

Terror powraca wraz z Ripley (Sigourney Weaver), która po 57 latach hibernacji w przestrzeni kosmicznej trafia wreszcie na Ziemię. Mimo, że jej historia o kontakcie z Obcym spotyka się ze sceptycyzmem, Ripley zgadza się towarzyszyć drużynie wyszkolonych komandosów w wyprawie ratunkowej na planetę LV-246… gdzie walka z obcymi zamienia się w prawdziwą wojnę! Wydanie zawiera dwie wersje w jakości HD: kinową i reżyserską!

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

48
Obcy: ósmy pasażer Nostromo, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy: ósmy pasażer Nostromo, Blu-ray
Ridley Scott
Dostępny
101 szt.

W pierwszym rozdziale przerażającej sagi Obcy, załoga statku Nostromo odpowiada na sygnał wołania o pomoc pochodzący z opustoszałej planety i odkrywa śmiercionośną formę życia, która wykorzystuje ludzkie ciało do swego rozwoju. Teraz wszyscy na pokładzie muszą walczyć nie tylko o życie, lecz także o przetrwanie całego gatunku ludzkiego. Wydanie zawiera dwie wersje w jakości HD: kinową i reżyserską!

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

49
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 Blu-ray 4K UHD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 Blu-ray 4K UHD
Zack Snyder, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Zack Snyder, reżyser – wizjoner, stworzył Ligę Sprawiedliwości, na którą fani czekali 4 lata. Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować grupę superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Zadanie okazuje się jednak arcytrudne, ponieważ każdy z członków ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Czy Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg i Flash będą w stanie zjednoczyć siły, by uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami?

124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

50
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 Blu-ray Steelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 Blu-ray Steelbook
Zack Snyder, 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.29

Zack Snyder, reżyser – wizjoner, stworzył Ligę Sprawiedliwości, na którą fani czekali 4 lata. Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować grupę superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Zadanie okazuje się jednak arcytrudne, ponieważ każdy z członków ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Czy Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg i Flash będą w stanie zjednoczyć siły, by uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami?

124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

51
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, 2 DVD
Zack Snyder, 2021
Dostępny
201 szt.

Zack Snyder, reżyser – wizjoner, stworzył Ligę Sprawiedliwości, na którą fani czekali 4 lata. Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować grupę superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Zadanie okazuje się jednak arcytrudne, ponieważ każdy z członków ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Czy Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg i Flash będą w stanie zjednoczyć siły, by uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami?

24,90 zł
21,66 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,24 zł

52
Judasz i Czarny Mesjasz, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Judasz i Czarny Mesjasz, Blu-ray
Shaka King, 2020
Dostępny
300 szt.

William O’Neal, złodziej, staje się informatorem FBI. Przenika do oddziału Czarnych Panter w Illinois, żeby śledzić ich charyzmatycznego przywódcę Freda Hamptona, który, coraz śmielszymi poglądami politycznymi, zwrócił na siebie uwagę współpracowników J. Edgara Hoovera. Gdy O’Neal manipuluje zarówno swoimi towarzyszami, jak i opiekunem, w jego duszy toczy się walka. Czy przejdzie na stronę dobra – czy też będzie wykonywał rozkazy, by za wszelką cenę poskromić Hamptona?

48,90 zł
46,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,44 zł

53
Judasz i Czarny Mesjasz, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Judasz i Czarny Mesjasz, DVD
Shaka King, 2020
Dostępny
301 szt.

William O’Neal, złodziej, staje się informatorem FBI. Przenika do oddziału Czarnych Panter w Illinois, żeby śledzić ich charyzmatycznego przywódcę Freda Hamptona, który, coraz śmielszymi poglądami politycznymi, zwrócił na siebie uwagę współpracowników J. Edgara Hoovera. Gdy O’Neal manipuluje zarówno swoimi towarzyszami, jak i opiekunem, w jego duszy toczy się walka. Czy przejdzie na stronę dobra – czy też będzie wykonywał rozkazy, by za wszelką cenę poskromić Hamptona?

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

54
Paddington pozdrawia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington pozdrawia
Dostępny
10 szt.

Nigdy dotąd niepublikowane w Polsce przygody Paddingtona! Pamiętacie uroczego niedźwiadka w niebieskim płaszczu i nieco wymiętym kapeluszu? Tego, który ze wszystkich rzeczy na świecie najbardziej lubi kanapki z marmoladą? Przypłynął do Europy z Mrocznego Zakątka Peru, zamieszkał w angielskim domu państwa Brownów i przeżywa przygody niczym prawdziwy dżentelmen. Kto i dlaczego chce nakręcić film o Paddingtonie? Kim jest przybysz, który przyjechał do państwa Brownów wielką czarną limuzyną? Czy niedźwiadek może wygrać telewizyjny show kulinarny? Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to również klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom. Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

55
Clint. Życie i legenda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clint. Życie i legenda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Tego człowieka rozpoznaje się po jednej sylabie - bo jest tylko jeden Clint, prawdziwy amerykański samotny wilk. Eastwood to jeden z największych sukcesów Hollywood. Pierwotnie znany z grania w westernach - od tego czasu pokazał jednak szeroki repertuar aktorski i udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym odtwórcą ról, ale również wybitnym reżyserem. Poza pracą Clint słynie z silnej osobowości, nigdy nie kryje się ze swoimi poglądami. Kiedy ukazała się ta biografia, krytycy chwalili ją za rzetelność zebranych materiałów, a jej bohater wpadł we wściekłość do tego stopnia, że pozwał autora o 10 milionów dolarów; skutkiem pozwu był zakaz rozpowszechniania książki w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie sprawa zakończyła się bez kary. Zaktualizowana książka Clint. Życie i legenda powstała na podstawie wyczerpujących rozmów z osobami bliskimi Eastwoodowi, dokumentów i materiałów o produkcji zarówno jego najsłynniejszych filmów, jak i mniej znanych dzieł. To pozycja obowiązkowa dla szerokiego grona jego wielbicieli oraz dla wszystkich interesujących się historią Hollywood.

59,99 zł
46,19 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

56
Magda M. Słoneczna strona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magda M. Słoneczna strona
Dostępny
110 szt.

Magda nie chce ślubu. Biała suknia, welon i marsz Mendelssohna są jednak marzeniem kogoś bardzo dla niej ważnego. Czy Magda powie sakramentalne „tak”? A może wykręci się od ślubu? Agata próbuje odnaleźć się w roli matki. Im bardziej się stara, tym gorsze są efekty. Do czego pchną ją brak zrozumienia ze strony męża i wymagająca teściowa? Czy romans może być lekarstwem na nieudane małżeństwo? Katastrofa wisi w powietrzu. Karolina wiedzie idealne życie. Mecenas Waligóra jest czułym mężem, dzieci dorastają i realizują swoje pasje. Dlaczego zatem Karolina coraz częściej sięga po kieliszek czerwonego wina? Czy otrzeźwi ją groźba rozpadu rodziny? Kobieca przyjaźń potrafi zdziałać cuda, a nawet wyprostować życiowe zakręty. Tak dobrze mieć się przed kim wypłakać, móc uwierzyć, że nie jest się samej, dojrzeć ciepłe światełko w życzliwych oczach. Magda Miłowicz i jej przyjaciele kolejny raz pomagają sobie, niosąc krzepiące przesłanie: „Zawsze istnieje słoneczna strona”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

57
Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii
Dostępny
814 szt.

Kobiety, które rzuciły wyzwanie nieznanym lądom i swojej epoce. Maria majaczyła i raz po raz zapadała w niespokojny sen. Obsesyjnie myślała o krwi i mięsie reniferów. Nie jadła od dwunastu godzin, a jej ciało pożerał syberyjski ziąb. Chociaż spodziewała się, że wyprawa na Syberię będzie ekstremalnie trudna, teraz, gdy wraz z towarzyszami zgubiła szlak podczas burzy, czekała na najgorsze. Ale przecież od zawsze wiedziała, jak to jest być zdaną tylko na siebie. Na początku XX wieku uważano, że istnieją rzeczy, „których kobieta wiedzieć nie powinna”. Podczas gdy mężczyźni antropolodzy dostawali czeki i ruszali w drogę, Maria Czaplicka i inne oksfordzkie badaczki musiały przechodzić upokarzające procedury i walczyć o każdy grosz. A jednak pięć odważnych kobiet znalazło w sobie siłę, by rzucić wyzwanie nieznanym lądom i ograniczeniom, które stawiały ich czasy. Katherine Routledge zleciła budowę statku i pożeglowała na Wyspę Wielkanocną. Beatrice Blackwood filmowała wojowników z Nowej Gwinei. Barbara Freire-Marreco zamieszkała w indiańskich pueblos, a Winifred Blackman rzucała się z aparatem w wir krwawych bójek w Egipcie. Ale to Polka, Maria Czaplicka, podjęła się najtrudniejszego wyzwania. Przemierzyła arktyczną tundrę, by badać życie szamanów i nomadów, którzy nie znali białego człowieka. Podczas gdy jej rodak Bronisław Malinowski pławił się w blasku sławy, Maria za spełnianie ambicji zapłaciła straszliwą cenę. Książka Frances Larson to opowieść o dramatycznych losach pionierek antropologii i hołd złożony ich niezwykłej sile.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

58
Co zrobić z idiotami. I jak samemu nie wyjść na idiotę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co zrobić z idiotami. I jak samemu nie wyjść na idiotę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Masz wrażenie, że otaczają cię idioci, którzy sprzysięgli się, by zatruć ci życie? Nie możesz ich zignorować ani przed nimi uciec. Spotykasz ich wszędzie: w sklepie, w pracy, na rodzinnym obiedzie, na imprezie, w urzędzie… Próbujesz nie czytać komentarzy internetowych oszołomów, szerzących w sieci swoje spiskowe teorie i rozpowszechniających fake newsy niczym zarazę. Nieopatrznie włączasz jednak telewizor, a tam… debata sejmowa. Jeśli poraża cię wszechobecna głupota i wciąż zadajesz sobie pytanie, skąd wzięli się ci wszyscy ignoranci i dlaczego to właśnie oni zawsze wygrywają - przeczytaj tę książkę. Filozof Maxime Rovère z humorem, łagodną ironią i mądrością analizuje sytuacje dnia codziennego. Pokazuje, jak nie dać się złapać w pułapki, które zastawiają na nas idioci, jak rozmawiać z tymi, którzy nie chcą słuchać, a przede wszystkim: jak nie dać się wyprowadzić z równowagi i zachować zimną krew, by samemu nie wyjść na idiotę. Ta książka to prawdziwe lekarstwo na plagę naszych czasów i zbiorową chorobę, która niszczy nam życie - głupotę. „Analizując fenomen idiotów, (...) Maxime Rovère proponuje nam poradnik samoobrony przed nieznośnymi ignorantami oraz etyczną refleksję nad życiem w społeczeństwie”. – Livres Hebdo Maxime Rovère jest francuskim pisarzem, tłumaczem i profesorem, specjalistą od filozofii Spinozy. Współpracuje z „Magazine Littéraire”. Jego zainteresowania naukowe sytuują się na granicach historii filozofii, antropologii i sztuki współczesnej.

44,99 zł
34,64 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

59
Wodecki Jazz '70 dialogi, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodecki Jazz '70 dialogi, CD
różni, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Jest tu wszystko, co lubimy. Jest podróż w czasie. Jest Zbigniew Wodecki, ale uwaga – taki, jakiego nie znaliśmy. I jest wyjątkowa relacja, stworzona między znalezionymi w archiwach materiałami, a współczesnym głosem polskiego jazzu. To istota tego albumu, zrobionego niemal na granicy artystycznego szaleństwa. W 2021 roku, czyli cztery lata od śmierci Zbigniewa Wodeckiego, twórczość artysty okazuje się niezmiennie świeża i inspirująca, szczególnie ta jej część, która dopiero teraz staje się szerzej znana. No bo jak to – Wodecki i jazz?! Ten niecodzienny projekt muzyczny łączy archiwalne nagrania kompozycji Zbigniewa Wodeckiego oraz ich interpretacje, które zaproponowali znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej. Stylistycznie płyta pokazuje jazz lat 70-tych, kiedy artysta komponował i bawił się ekstrawagancko głosem, przede wszystkim jednak grał na skrzypcach z orkiestrami Jerzego Miliana czy Andrzeja Trzaskowskiego, a swoje autorskie utwory nagrywał w Polskim Radiu. Zaproszeni do projektu goście, m.in. Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Marek Napiórkowski, Michał Tokaj oraz Michał Barański i Paweł Dobrowolski, wybrali sobie po jednym z utworów Zbigniewa Wodeckiego do autorskiej aranżacji. Materiały sprzed lat udostępniło na licencji Archiwum Polskiego Radia, a te współczesne powstały podczas sesji nagraniowej z grudnia 2020 i początku 2021 roku. „Właśnie spełnia się jedno z moich marzeń. Przedstawiam Państwu szalonego muzycznie Zbigniewa Wodeckiego z niezwykłych czasów! Uwielbiam całą, niezwykle różnorodną twórczość Taty, szczególnie z lat 70-tych. To nie tylko klimat tamtych szalonych lat, to wielka przestrzeń muzyczna, w której Tata artystycznie się poszukiwał. Wyobraźmy to sobie... Chwilę po szkole muzycznej zostaje zaproszony przez Marka Grechutę do zespołu Anawa, gra z Ewą Demarczyk, w Piwnicy Pod Baranami, z orkiestrami Polskiego Radia, z big-bandem Jerzego Miliana. Komponuje, nagrywa płytę 1976 i wygrywa ważne festiwale muzyczne lubianymi i charakterystycznymi dla siebie utworami, jak Strach na wróble, Izolda czy Wspomnienia tych dni. A w między czasie... powstaje taki kapitalny jazz! Wybrałam na tę płytę utwory i kompozycje z tamtych lat, zwariowane i znakomite, do których nagraliśmy z naszymi gośćmi, wspaniałymi jazzmanami, ich nowe aranżacje. To jeszcze inna muzyczna twarz Zbigniewa Wodeckiego - instrumentalny jazz. Z radością i pozdrowieniami”. Kasia Wodecka-Stubbs Artyści: Henryk Miśkiewicz – saksofon Leszek Możdżer – fortepian Marek Napiórkowski – gitary Michał Tokaj – fortepian Michał Barański – kontrabas Paweł Dobrowolski – perkusja Nad remasteringiem i całością dźwięku pracował Jacek Gawłowski. Kierownictwo muzyczne – Michał Tokaj. Grafikę stworzył Krzysztof Kuki Iwański. Kompozycje i wykonania archiwalne: Zbigniew Wodecki Zespół wokalny: Alibabki Archiwalne nagrania Polskiego Radia: Orkiestra PRiTV pod batutą Andrzeja Trzaskowskiego, Jana Pruszaka i Edwarda Dyląga dzięki uprzejmości Agencji Muzycznej Polskiego Radia Producent albumu: Twist On Productions - Kasia Wodecka Stubbs. Projekt powstał przy wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Lista utworów: 1. Fantazja – Zbigniew Wodecki 2. Dialogi – Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer 3. Ballada o Nieznajomych – Henryk Miśkiewicz 4. Introwizja – Henryk Miśkiewicz, Paweł Dobrowolski 5. Etiuda na głos i skrzypce – Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer 6. Fantazja – Michał Tokaj 7. Wariacje na temat Tanców Rumuńskich – Zbigniew Wodecki 8. Dzielę z Tobą Dzień na Dwoje – Marek Napiórkowski 9. Dzielą z Tobą Dzień na Dwoje – Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Wodecki 10. Etiuda na Big Band i Skrzypce – Zbigniew Wodecki, Michał Tokaj 11. Ballada o Nieznajomych – Zbigniew Wodecki

52,90 zł
48,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

60
Zakochane Zakopane latem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochane Zakopane latem
Dostępny
1075 szt.

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce po prostu odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, który chcą się po prostu dobrze zabawić. Właściciele pensjonatu Willa pod Jodłami organizują letnią edycję konkursu, w którym do wygrania jest weekend w zakopiańskim pensjonacie w samym środku letniego sezonu. Komu uda się wygrać w tej loterii? Czyje ścieżki tym razem przetną się na tatrzańskich szlakach i zakopiańskich deptakach? Czy i tym razem bijące w tym samym rytmie serca, odnajdą do siebie drogę? Bo jeśli się zakochać, to tylko latem i tylko w Zakopanem! Zakochane Zakopane – tam zdarzyć może się wszystko!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

61
Pakiet: Psychopaci / Szpital dla psychopatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Psychopaci / Szpital dla psychopatów
Dostępny
2 szt.

„Zabiłem moich najbliższych przyjaciół – rzekł wolno. – Jaki człowiek robi coś takiego? Wysunąłem się zza stołu. Taki, który jest chory – odparłem, podchodząc do drzwi. – Dlatego jesteś tu, a nie w więzieniu”. Kiedy psychiatra Stephen Seager rozpoczął pracę w kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym Gorman State, nazywanym powszechnie Gomorą, pracował w niejednej tego typu placówce. Jednak do tego, co zobaczył, przeżył i z kim miał do czynienia w środku, nie mógł przygotować się w żaden sposób”. Książki Seagera to szczere, refleksyjne i porywające relacje doświadczeń z terapii prowadzonych w szpitalach psychiatrycznych i więzieniach o zaostrzonym ryzyku. Psychiatra pozwala nam zajrzeć do przerażającego świata zamieszkanego przez najgorszych psychopatów i morderców, do którego tylko nieliczni mają wstęp. To miejsce, w których panuje niewyobrażalna przemoc.

79,90 zł
42,35 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 37,55 zł

62
Pod skórą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod skórą
Dostępny
64 szt.

Chyba mogłabym być aktorką. Udawanie kogoś innego nie jest trudne. Czyż nie robiłam tego przez prawie całe życie? Potłuczone szkło, krew na podłodze. Roztrzęsiona Cordelia Russell wybiega z mieszkania. W barze rozpaczliwie wypatruje znajomych, którzy mogliby poratować ją pożyczką. Dojada stek pozostawiony przy sąsiednim stoliku, dwie godziny później na imprezie wciąga kokainę. O świcie zniesmaczona kelnerka pomaga jej wstać z brudnego parkietu. Czas wrócić do domu. A tam zleciały się już muchy zwabione zapachem trupa. Pięćdziesiąt lat wcześniej w surowych warunkach irlandzkiej wysepki Inishcrann dorasta Delia O’Flaherty – córeczka tatusia bezkrytycznie przez niego uwielbiana i faworyzowana. Karmiona irlandzkimi legendami, nazywana przez ojca królową wyspy, dorasta w przekonaniu o swojej wyjątkowości. Zazdrosna o uczucia ojca do matki i braci zręcznie manipuluje dorosłymi. Aż pewnego dnia posuwa się o krok za daleko. Jedno kłamstwo będzie miało dramatyczne konsekwencje. „Otworzyłam drzwi i… ujrzałam potwora. Wysoki, szeroki w barach jak mój ojciec, miał głowę przesłoniętą kapturem, dostrzegłam jednak, że dolna część jego twarzy wygląda szokująco, jest odrażająca. Jak oparzona odskoczyłam do tyłu, a wtedy podniósł głowę i kaptur spadł, odsłaniając cały koszmar jego obrażeń. Chciałam zamknąć drzwi, lecz zablokował je nogą. – Delio, nie znasz mnie, ale jesteśmy rodziną! Śledziłem cię wczoraj… Wszedł do środka i delikatnie zamknął drzwi. James, mój syn, który pisał do mnie te przesycone nienawiścią, rozpaczliwe listy. Syn, który tak bardzo chciał zrobić mi krzywdę. Gdy skoczył do przodu, zamierzałam wrzasnąć, lecz zasłonił mi ręką usta. – Proszę, nie krzycz… Ugryzłam go w dłoń i wtedy mnie puścił. Zatoczył się i spróbował złapać mnie za szyję. Chciał mnie udusić. Zrobiłam unik, chwyciłam butelkę po wódce, roztrzaskałam o stół i bez chwili namysłu wbiłam mu ją w szyję”.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

63
Studnie Norymbergi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studnie Norymbergi
Dostępny
86 szt.

Nakam znaczy mściciel. Dramatyczna historia o walce, ocaleniu i zemście oparta na faktach Sześć milionów. Zabijmy sześć milionów Niemców, by pomścić miliony Żydów – powtarzają w 1945 roku członkowie grupy Nakam. Plan zatrucia wodociągów w największych miastach Niemiec jest bliski realizacji. Ktoś zdradza w ostatniej chwili. Kto? Mściciele do końca życia będą się zastanawiać, kto uratował setki tysięcy potencjalnych ofiar. Z upływem czasu ocalali z Holokaustu żydowscy bojownicy będą błogosławić splot wypadków, który sprawił, że z żołnierzy nie zmienili się w morderców. Rozgrywająca się na wielu planach, zacierająca granice między przeszłością a teraźniejszością opowieść jest pełna prawdziwych bohaterów i wydarzeń. Jest w niej walka, miłość, rozpacz i samotność wyraziście rysowanych postaci, z główną bohaterką Wandą na czele. W Studniach Norymbergi wybrzmiewa również pytanie: czym jest historia i jaka jest relacja pomiędzy pamięcią indywidualną a tą zawartą w encyklopediach i podręcznikach? Powieść dotyka aktualnego dziś i zawsze tematu bezradności człowieka wobec wielkiego zła, wobec nienawiści dyktowanej ideologią. Jest także hołdem złożonym żydowskiemu Wilnu – Jerozolimie Północy i poezji języka jidysz. „Czy o tym, co działo się prawie 80 lat temu można już pisać powieści? A może tylko powieści można już o tym pisać? Czy Zagłada jest całkiem zamknięta w przeszłości i istnieje w wyobrażeniach? Czy pozostało nam już tylko przetwarzanie przeczytanego, zobaczonego – już nawet nie wysłyszanego, naturalnie że nie doświadczonego? Emil Marat bardzo starannie obchodzi się z przeszłością. Swoją powieść żywi dokumentem. I rekonstruuje historyczne zło z całą mocą. Bo wojna, każda wojna, jest złem.” – Hanka Grupińska

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

64
Penelope Three, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penelope Three, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Veil 2. Nervous 3. Forest 4. Fur & Feather 5. Red Yellow 6. Halfway Point 7. Blood Moon 8. Lucky Eleven 9. Northern Light 10. Awkward Matriarch

58,90 zł
65
Reprise, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reprise, 2 LP
Moby, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

Na „Reprise” Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Do Moby’ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson. Lista utworów: 1. Everloving 2. Natural Blues - feat Gregory Porter & Amythyst Kiah 3. Go 4. Porcelain - feat Jim James 5. Extreme Ways 6. Heroes feat. Mindy Jones 7. God Moving Over The Face Of Waters – feat Víkingur Ólafsson 8. Why Does My Heart Feel So Bad? – feat Dietrick Haddon & Apollo Jane 9. The Lonely Night - feat Kris Kristofferson & Mark Lenegn 10. We Are All Made Of Stars 11. Lift Me Up 12. The Great Escape feat Nataly Dawn, Alice Skye & Luna Li 13. Almost Home feat Novo Amor, Mindy Jones & Darlingside 14. The Last Day - feat Skylar Grey & Darlingside

169,90 zł
166,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

66
Reprise, 2 LP Coloured - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reprise, 2 LP Coloured
Moby, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Na „Reprise” Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Do Moby’ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson. Lista utworów: 1. Everloving 2. Natural Blues - feat Gregory Porter & Amythyst Kiah 3. Go 4. Porcelain - feat Jim James 5. Extreme Ways 6. Heroes feat. Mindy Jones 7. God Moving Over The Face Of Waters – feat Víkingur Ólafsson 8. Why Does My Heart Feel So Bad? – feat Dietrick Haddon & Apollo Jane 9. The Lonely Night - feat Kris Kristofferson & Mark Lenegn 10. We Are All Made Of Stars 11. Lift Me Up 12. The Great Escape feat Nataly Dawn, Alice Skye & Luna Li 13. Almost Home feat Novo Amor, Mindy Jones & Darlingside 14. The Last Day - feat Skylar Grey & Darlingside

141,90 zł
139,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,84 zł

67
Reprise. Limited, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reprise. Limited, CD
Mob y, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Na „Reprise” Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Do Moby’ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson. Lista utworów: 1. Everloving 2. Natural Blues - feat Gregory Porter & Amythyst Kiah 3. Go 4. Porcelain - feat Jim James 5. Extreme Ways 6. Heroes feat. Mindy Jones 7. God Moving Over The Face Of Waters – feat Víkingur Ólafsson 8. Why Does My Heart Feel So Bad? – feat Dietrick Haddon & Apollo Jane 9. The Lonely Night - feat Kris Kristofferson & Mark Lenegn 10. We Are All Made Of Stars 11. Lift Me Up 12. The Great Escape feat Nataly Dawn, Alice Skye & Luna Li 13. Almost Home feat Novo Amor, Mindy Jones & Darlingside 14. The Last Day - feat Skylar Grey & Darlingside

88,90 zł
87,12 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,78 zł

68
Reprise, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reprise, CD
Moby, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Na „Reprise” Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Do Moby’ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson. Lista utworów: 1. Everloving 2. Natural Blues - feat Gregory Porter & Amythyst Kiah 3. Go 4. Porcelain - feat Jim James 5. Extreme Ways 6. Heroes feat. Mindy Jones 7. God Moving Over The Face Of Waters – feat Víkingur Ólafsson 8. Why Does My Heart Feel So Bad? – feat Dietrick Haddon & Apollo Jane 9. The Lonely Night - feat Kris Kristofferson & Mark Lenegn 10. We Are All Made Of Stars 11. Lift Me Up 12. The Great Escape feat Nataly Dawn, Alice Skye & Luna Li 13. Almost Home feat Novo Amor, Mindy Jones & Darlingside 14. The Last Day - feat Skylar Grey & Darlingside

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

69
Właśnie tak. Wykłady na temat opowieści sufi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

70
Cold Pills, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cold Pills, CD
Camera Kirlian, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

1.The Illusory Guest 2.Cold Pills 3.I Became Alice 4.Not True 5.Crystal Morn 6.Lobotomine 5 7.Randonists and Sleepers 8.The 8th President 1.Dreamlex 2.Dusk Religion 3.LSDay 4.Phoenix Aliena 5.Apophenia 6.Blue Drug 7.Lux Industries 8.Twin Pills

86,90 zł
76,47 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,43 zł

71
Frostwinter, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frostwinter, CD
Nordgeist, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.11

1. (Winter) 2. (The Old Wolf) 3. (Revenge) 4. (Sorrow)

82,90 zł
72,95 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,95 zł

72
Dar De Duh LP ORANGE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dar De Duh LP ORANGE, Winyl
Dordeduh, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.20

1. Jind De Tronuri 2. Flacararii 3. E-an-na 4. Calea Rotilor De Foc 5. Pandarul 6. Zuh 7. Cumpat 8. Dojana

180,90 zł
159,19 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,71 zł

73
Har, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Har, CD
Dordeduh, ProMedia
Dostępny
14 szt.

1. Timpul Intilor 2. IN Vieli?Tea Uitarii 3. Descnt 4. Calea Magilor 5. Vraci de Nord 6. Desferecat 7. De Neam Vergur 8. Vaznesit

68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

74
Elm, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elm, CD
Noeta, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.24

1. Dawn Falls 2. As I Fall Silent 3. Disillusion 4. Above and Below 5. Fade 6. As We Are Gone 7. Elm 8. Elm (II)

68,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

75
Über den Sternen DELUXE EDITION, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Über den Sternen DELUXE EDITION, CD
Empyrium, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

222,90 zł
196,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,75 zł

76
Cold Pills ARTBOOK, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cold Pills ARTBOOK, CD
Camera Kirlian, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

1. The Illusory Guest 2. Cold Pills 3. I Became Alice 4. Not True 5. Crystal Morn 6. Lobotomine 7. Randonists and Sleepers 8. The 8th President 9. Dreamlex 10. Dusk Religion 11. Lsday 12. Phoenix Aliena 13. Apophenia 14. Blue Drug 15. Lux Industries 16. Twin Pills 17. Musica Sperimentata (Uncultivated Quotations for Orchestra, Voices and Electronics) 18. Concrete Illusions 19. Regressive Hypnosis 20. Grey Drug 21. Cutting Days Off

267,90 zł
235,75 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 32,15 zł

77
Seeds, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seeds, CD
Domkraft, ProMedia
Dostępny
8 szt.

1. Seeds 2. Perpetuator 3. Into Orbit 4. Dawn of Man 5. Tremors 6. Krank Blekhet 7. Audiodome

68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

78
This Is Telex LP LIMITED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
79
The Blue Elephant LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Blue Elephant LP BLACK, Winyl
Matt Berry, Acid Jazz / Pias
Dostępny
6 szt.

1.Aboard by Matt Berry 2.Summer Sun by Matt Berry 3.Safe Passage by Matt Berry 4.Now Disappear by Matt Berry 5.Alone by Matt Berry 6.Invisible by Matt Berry 7.Blues Inside Me by Matt Berry feat. Rosie McDermott 8.I Cannot Speak by Matt Berry 9.The Blue Elephant by Matt Berry 10.Life Unknown by Matt Berry 11.Safer Passage by Matt Berry 12.Like Stone by Matt Berry 13.Story Told by Matt Berry 14.Forget Me by Matt Berry 15.Now Disappear (Again) by Matt Berry

106,90 zł
80
Nie żałuję. Z autografem, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie żałuję. Z autografem, CD
Natalia Zastępa, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Chociaż Natalia dopiero jest na początku swojej drogi muzycznej to pokazała, że nie zamierza ograniczać się do jednego stylu, mieszając różne brzemienia oraz prezentując cały zakres swoich umiejętności wokalnych. W 2018 wystąpiła w programie The Voice of Poland, gdzie zajęła drugie miejsce. Debiutancki album Natali Zastępy powstawał na przestrzeni 2019, 2020 i 2021 roku w różnych studiach nagraniowych. Ponad połowa płyty została stworzona przez Juliusza Kamila i Michała Pietrzaka. Ponadto przy nagraniach pracowali uznani muzycy i kompozytorzy, m.in. sanah, Maciej Wasio, Magda Wójcik czy Siostry Melosik. Sama Natalia jest współautorką 5 utworów. Lista utworów: 1. Nie żałuję 2. Lava lamp 3. Rudy 4. Wiesz jak jest 5. Błysk 6. Kłopoty 7. Chłopak 8. Niech się stanie 9. Mantry 10. Za późno 11. Nie przegap 12. Za Wcześnie

35,90 zł
35,18 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

81
Nie żałuję, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie żałuję, CD
Natalia Zastępa, Universal Music Polska
Dostępny
301 szt.

Chociaż Natalia dopiero jest na początku swojej drogi muzycznej to pokazała, że nie zamierza ograniczać się do jednego stylu, mieszając różne brzemienia oraz prezentując cały zakres swoich umiejętności wokalnych. W 2018 wystąpiła w programie The Voice of Poland, gdzie zajęła drugie miejsce. Debiutancki album Natali Zastępy powstawał na przestrzeni 2019, 2020 i 2021 roku w różnych studiach nagraniowych. Ponad połowa płyty została stworzona przez Juliusza Kamila i Michała Pietrzaka. Ponadto przy nagraniach pracowali uznani muzycy i kompozytorzy, m.in. sanah, Maciej Wasio, Magda Wójcik czy Siostry Melosik. Sama Natalia jest współautorką 5 utworów. Lista utworów: 1. Nie żałuję 2. Lava lamp 3. Rudy 4. Wiesz jak jest 5. Błysk 6. Kłopoty 7. Chłopak 8. Niech się stanie 9. Mantry 10. Za późno 11. Nie przegap 12. Za Wcześnie

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

82
Półmrok, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Półmrok, CD
Tulia, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Lista utworów: 1. Marcowy 2. Półmrok 3. Burza 4. Walcz o mnie 5. Samotność 6. Rzeka 7. Narkotyk 8. Czas 9. Noc 10. Przepięknie Bonus tracks: 11. Długość dzwięku samotności 12. Fire Of Love

37,90 zł
37,14 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,76 zł

83
Live in Moscow, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Moscow, 2 LP
Lindemann, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: 1. Skills in Pills (Warner Music) 2. Lady Boy (Warner Music) 3. Fat (Warner Music) 4. Frau & Mann 5. Ich weiss es nicht 6. Allesfresser 7. ebel 8. Home Sweet Home (Warner Music) 9. Cowboy (Warner Music) 10. lden Shower (Warner Music) 11. Blut 12. Platz Eins 13. aise Abort (Warner Music) 14. Fish On (Warner Music) 15. Ach so gern 16. Gummi 17. Steh auf

191,90 zł
188,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

84
Live in Moscow, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Moscow, Blu-ray
Lindemann, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Przedstawiamy nowe wydanie „Live in Moscow” w edycji limitowanej.

161,90 zł
158,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

85
Live in Moscow, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Moscow, Blu-ray
Lindemann , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Lista utworów: 1. Skills In Pills 2. Lady Boy 3. Fat 4. Frau & Mann 5. Ich weiß es nicht 6. Allesfresser 7. Knebel 8. Home Sweet Home 9. Cowboy 10. Golden Shower 11. Blut 12. Platz Eins 13. Praise Abort 14. Fish On 15. Ach so gern 16. Gummi 17. Steh auf

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

86
Live in Moscow, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Moscow, DVD
Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Lista utworów: 1. Skills In Pills 2. Lady Boy 3. Fat 4. Frau & Mann 5. Ich weiß es nicht 6. Allesfresser 7. Knebel 8. Home Sweet Home 9. Cowboy 10. Golden Shower 11. Blut 12. Platz Eins 13. Praise Abort 14. Fish On 15. Ach so gern 16. Gummi 17. Steh auf

88,90 zł
87,12 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,78 zł

87
Na jagody. Na tropie leśnych skarbów. Bobaski i miś. Dobranoc Trefliki na noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

88
Przedszkolak koloruje. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak koloruje. Pojazdy
Dostępny
16 szt.

„Przedszkolak koloruje” to ciekawe, zajmujące kolorowanki, idealny sposób na nudę. Dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, ale przede wszystkim poszerzają wyobraźnię i wiedzę o otaczającym przedszkolaka świecie.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

89
Przedszkolak koloruje. Modelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak koloruje. Modelki
Dostępny
41 szt.

„Przedszkolak koloruje” to ciekawe, zajmujące kolorowanki, idealny sposób na nudę. Dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, ale przede wszystkim poszerzają wyobraźnię i wiedzę o otaczającym przedszkolaka świecie.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

90
Przedszkolak koloruje. Wieś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak koloruje. Wieś
Dostępny
43 szt.

Nie ma to jak na wsi. Tutaj życie toczy się wolniej. Za stodołą stoi traktor, a na łące pasą się krowy… Przedszkolak podczas kolorowania dowie się jak wygląda życie na wsi. „Przedszkolak koloruje” to ciekawe, zajmujące kolorowanki, idealny sposób na nudę. Dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, ale przede wszystkim poszerzają wyobraźnię i wiedzę o otaczającym przedszkolaka świecie.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

91
Przedszkolak koloruje. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak koloruje. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

„Przedszkolak koloruje” to ciekawe, zajmujące kolorowanki, idealny sposób na nudę. Dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, ale przede wszystkim poszerzają wyobraźnię i wiedzę o otaczającym przedszkolaka świecie.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

92
Rodzina Treflików. Przeprowadzka i inne zwroty akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Przeprowadzka i inne zwroty akcji
Dostępny
114 szt.

W życiu Rodziny Treflików szykują się poważne zmiany. Na początek, Treflik i Treflinka organizują dla Małego Wujcia niespodziankę ‒ przeprowadzkę do nowego, cichego domku. Tylko czy to zamieszanie jest konieczne? Czy wszyscy na pewno chcą zmiany? W życiu dzieci pojawiają się momenty przełomowe – czasem bardzo trudne, czasem pozornie błahe, ale o wszystkich warto rozmawiać, a przy okazji, rozbrajać je śmiechem! Książka Przeprowadzka i inne zwroty akcji zawiera stworzone pod okiem psychologa, pełne ciepła i humoru, opowieści, które podpowiedzą, jak pomóc dziecku oswoić się ze zmianami, by czuło się bezpieczne, zauważone i ważne. Kłótnia z przyjacielem, zepsuta, ulubiona zabawka czy pojawienie się rodzeństwa nie będą już spędzały snu z powiek! Z Rodziną Treflików każda zmiana to nowa przygoda! A jeśli chcecie pomóc Rodzinie Treflików przygotować się do ważnej w ich życiu zmiany, sięgnijcie po grę „Przeprowadzka” – przy okazji przekonacie się, że pakowanie to wcale nie bułka z masłem! Serial „Rodzina Treflików” to skierowany do dzieci animowany musical o przygodach Treflika, Treflinki i ich sympatycznej rodzinki, realizowany techniką lalkową. Telewizyjna bajka pomaga dzieciom zrozumieć otaczający je świat.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

93
Naklejam ze zrozumieniem. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam ze zrozumieniem. Zwierzęta
Dostępny
62 szt.

Czytaj i naklejaj! Seria książek wspomagających czytanie ze zrozumieniem. Doskonale nadają się do głośnego i cichego czytania, wspólnie z opiekunem lub samodzielnie. Każda książka zawiera ciekawe i proste teksty, połączone fabułą oraz bohaterami. Dziecko analizuje treść zamieszczonych tekstów, a następnie weryfikuje zawarte w nim informacje w odniesieniu do ilustracji. Zadanie polega na przyklejeniu naklejek na ilustracji w taki sposób, aby była zgodna z tekstem. Oprócz doskonalenia techniki czytania, atrakcyjna forma książek pomaga ćwiczyć skupienie, rozbudza wyobraźnię i angażuje dziecko emocjonalnie. Książki są przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają edukację wczesnoszkolną. Każda książka zawiera dwie rozkładówki naklejek.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

94
Malowanie po numerach - Classic Paw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach - Classic Paw
Symag
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

78,90 zł
74,17 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,73 zł

95
Malowanie po numerach - Psy i słoneczniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach - Psy i słoneczniki
Symag
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.19

78,90 zł
74,17 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,73 zł

96
Malowanie po numerach - Piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach - Piesek
Symag
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.06

78,90 zł
74,17 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,73 zł

97
Malowanie po numerach. Lew indianin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach. Lew indianin
Symag
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

Nawet jeżeli nie masz talentu do malowania, na pewno z łatwością przyjdzie Ci „malowanie po numerach”, czyli kolorowanie odpowiednich pól za pomocą odpowiednich farb oznaczonych na wysokiej jakości płótnie obrysem oraz numerem z kolorem farby. Twoje nowe hobby działa relaksująco, uczy cierpliwości i pomaga Ci uwierzyć w Twoje zdolności. Mieszkanie nabiera barw, możesz pochwalić się rodzinie i znajomym swoimi umiejętnościami. Co otrzymasz w zestawie? Wszystko, co jest Ci potrzebne, żeby namalować swój pierwszy obraz: • płótno wykonane ze 100% bawełny naciągnięte z najwyższą starannością na drewnianej blejtramie z nadrukowanym numerowanym obrysem przyszłego obrazu; • 3 pędzle o różnej grubości specjalnie dobrane do malowania akrylem na płótnie; • ponumerowane farby akrylowe; • haczyki i śrubki do zawieszenia obrazu. Dodatkowo przygotuj tylko wygodne miejsce do pracy, kubeczek z wodą i ręczniki papierowe. Nasze farby mają wiele zalet, w tym: • nasycone kolory, które nie blakną z czasem, • szybkie wysychanie, • wysoka gęstość koloru, • odporność na światło słoneczne, • łatwość malowania, • są przyjazne dla środowiska.

56,90 zł
53,49 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,41 zł

98
Eddy Toys - Zestaw zabawek do kąpieli 3 szt (Foka) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eddy Toys - Zestaw zabawek do kąpieli 3 szt (Foka)
Eddy toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

13,38 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,39 zł

99
Eddy Toys - Zestaw zabawek do kąpieli 10 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eddy Toys - Zestaw zabawek do kąpieli 10 szt
Eddy toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

21,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,00 zł

100
Eddy Toys - Zestaw zabawek do kąpieli 3 szt (Hipopotam) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eddy Toys - Zestaw zabawek do kąpieli 3 szt (Hipopotam)
Eddy toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

13,40 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

Wróć do góry