hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.05.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 maja 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Feluś i Gucio poznają zawody (Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett), na drugim Lipowo. Tom 13. Martwiec (Katarzyna Puzyńska). Kolejny produkt to Pinokio (Carlo Collodi) oraz 130-piętrowy domek na drzewie (Andy Griffiths, Terry Denton).
1
Feluś i Gucio poznają zawody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feluś i Gucio poznają zawody
Dostępny
189 szt.

Jak każdy przedszkolak, Feluś jest bardzo ciekawy świata. Fascynują go ludzie wykonujący różne zawody i chętnie ich naśladuje podczas zabaw z kolegami i koleżankami. Raz jest kucharzem, raz odkrywcą kości dinozaurów, a kiedy indziej buduje z klocków niesamowite budowle… Zawsze jednak wspaniale opiekuje się swoim kotem! Feluś ma wiele pasji i próbuje swoich sił w rozmaitych dziedzinach, żeby odkryć, co tak naprawdę lubi robić. Miś Gucio, towarzysz Felusia, także poznaje zawody – chce być fryzjerem albo kierowcą. A może jednak weterynarzem lub aktorem…? Wszystkie zawody są ciekawe! Wspólna lektura zachęci małego czytelnika do odkrywania swoich mocnych stron, do zadawania pytań o zawody osób z najbliższego otoczenia, a także do rozmów o tym, czym są wytrwałość i wykorzystywanie swoich atutów. Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek Feluś i Gucio idą do przedszkola, Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować oraz Feluś i Gucio poznają emocje. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

26 osób kupiło
2
Lipowo. Tom 13. Martwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lipowo. Tom 13. Martwiec
Dostępny
17 szt.

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana. Tymczasem, w niemal opustoszałej wsi pośród lasów, trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny podsuwa nowe przesłanki do podejrzeń, że być może się nie myliła. To nie jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja znajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna śmierci chłopaka jest zupełnie inna niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy? „Martwiec” to trzynasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction Policjanci. Ulica, Policjanci. Bez munduru i Policjanci. W boju, w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I harytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki Policjanci. Ulica i Policjanci. Bez munduru otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”.

43,00 zł
26,66 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,34 zł

18 osób kupiło
3
Pinokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio
Dostępny
230 szt.

Pinokio to przesympatyczny drewniany pajacyk, którego największym marzeniem jest być prawdziwym chłopcem. To możliwe, ale niestety trudniejsze niż się wydaje – ponieważ Pinokio jest niezłym psotnikiem i łobuziakiem! Właśnie dlatego na drodze do zostania chłopcem spotyka go wiele przedziwnych przygód - musi służyć jako pies podwórzowy, nagle wydłuża mu się nos, a nawet zamiast chłopcem, staje się... osłem! Jeśli chcesz wiedzieć, czy Pinokio w końcu zrealizował swoje marzenie i jakim sposobem tego dokonał, koniecznie przeczytaj tę książkę! Słynna powieść Carlo Collodiego została wydana w ramach serii „Kolorowa Klasyka”. Piękne, ciepłe ilustracje autorstwa Marka Szala gwarantują dodatkowe wrażenia estetyczne.

23,98 zł
13,99 zł

Rabat 41,7%
oszczędzasz 9,99 zł

15 osób kupiło
4
130-piętrowy domek na drzewie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
130-piętrowy domek na drzewie
Dostępny
102 szt.

Dziesiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”! Andy i Terry mieszkają w stutrzydziestopiętrowym domku na drzewie (mieli stusiedemnastopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: gryzantemę Gryzeldę, piętro czasomarnacji, gigantyczną żonglującą ośmiornicę, Łapucaparkę, fabrykę papieru toaletowego, Drzewnodomkową Straż Ogniową oraz trzynastopiętrowe igloo. No, na co czekacie? Właźcie! Terry Denton urodził się w Melbourne jako jeden z pięciu braci. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Andy Griffiths też pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Uwielbia zwierzęta, toteż jego kot został sportretowany w serii „Domek na drzewie”. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy jego uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

12 osób kupiło
5
Greenpoint. Kroniki Małej Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greenpoint. Kroniki Małej Polski
Dostępny
85 szt.

Nowojorski Greenpoint – przedsionek ziemi obiecanej, do którego od ponad stu pięćdziesięciu lat przybywają Polacy w poszukiwaniu lepszego życia. Budują swoje kościoły, sklepy, kluby. Niektórzy dorobili się milionów, inni poszli na dno. Książka Ewy Winnickiej to wciągająca kronika tego zakątka Brooklynu. Autorka opowiada o historii „Polish neighborhood”, poczynając od XVII wieku, poprzez kolejne punkty zwrotne, fale imigrantów, rewolucje i przełomy. Zagląda przez okna do zatłoczonych „sabłejów”, odwiedza przytułki dla bezdomnych i eleganckie apartamenty, podczytuje listy i pamiętniki, podgląda wesela i pogrzeby. Słucha opowieści o miłości i nienawiści, ambicji i rezygnacji. Razem ze swoimi bohaterami śni amerykański sen, który tylko dla niewielu się ziści. To jest opowieść nie tylko o Małej, ale i o Dużej Polsce. Czy mogliśmy podbić Amerykę?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
6
Zrozum. Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli średniowieczni ludzie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozum. Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli średniowieczni ludzie...
Dostępny
62 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Jaki był średniowieczny sposób na zapobieganie łysieniu? • Gdzie żyło plemię ludzi bez głów? • Jakie cechy charakteru można wyczytać z wyglądu włosów? • Dlaczego serce w średniowieczu było ważniejsze od żołądka? Często myślimy o średniowieczu, że to ciemne wieki, zahamowanie rozwoju ludzkości na ponad tysiąc lat. Współcześnie wiele stosowanych w średniowieczu zabiegów medycznych określilibyśmy mianem tortur. Jack Hartnell dosłownie od stóp do głów pokazuje fascynujące oblicze tego okresu. Autor obala wiele mitów dotyczących średniowiecza i pokazuje, że my – ludzie współcześni – mamy z ludźmi średniowiecznymi znacznie więcej wspólnego, niż początkowo by się wydawało. Bo czym różni się średniowieczna wiara w istnienie plemienia olbrzymów bez głów od wiary w istnienie zielonych ludzików zamieszkujących inne planety?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
7
Podręcznik gracza Minecraft Dungeons. Poradnik dla bohaterów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik gracza Minecraft Dungeons. Poradnik dla bohaterów
Dostępny
97 szt.

Minecraft Dungeons to zupełnie nowa przygodowa gra akcji osadzona w zbudowanym z bloków świecie Minecrafta. Misją gracza jest ocalić świat od zagłady sprowadzonej przez zdeprawowanego Arcyzłosadnika. Ale jak to zrobić? Jak odnaleźć w sobie męstwo i czystość charakteru – i pokonać hordy nowych wrogów? Będzie to wyzwanie idealne dla każdego fana Minecrafta, a niniejszy podręcznik zawiera rady i wskazówki specjalistów Mojanga, które pomogą obrać odpowiednią strategię, odnaleźć się w nowych środowiskach, obchodzić z nieznanymi artefaktami i ukończyć poszczególne poziomy gry. Do dzieła, przygoda czeka!

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

5 osób kupiło
8
Battle Royale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Battle Royale
Dostępny
78 szt.

Grupa gimnazjalistów Republiki Wielkiej Azji Wschodniej zostaje uprowadzona ze szkolnej wycieczki i skierowana przez autorytarny rząd na niewielką, ewakuowaną z mieszkającej tam ludności wyspę. Pozostawieni sami sobie, dysponując dostarczonym im uzbrojeniem, mają tylko jedno zadanie: tak długo mordować się nawzajem, aż przeżyje tylko jeden. W tym czasie przeprowadzane są liczne pomiary, między innymi czasu potrzebnego na wykonanie zadania. Ostatnia pozostała przy życiu osoba z klasy (zwycięzca) otrzymuje zabezpieczenie na całe życie oraz dyplom gratulacyjny z podpisem Wodza. Nie ma możliwości sprzeciwu. Nie ma możliwości odmówienia udziału w „programie” bez groźby natychmiastowej śmierci – do szyj nastolatków przymocowano bowiem specjalne obroże z ładunkiem wybuchowym. Mogą albo poddać się grze i zabijać, albo samemu zginąć… Osławiony, wysokooktanowy thriller Koushuna Takamiego opiera się na prostym, acz porywającym założeniu: Jak zachowają się nastolatki, które – by przetrwać – muszą się nawzajem zabijać? To przekonująca i poruszająca alegoria młodości i warunków (nie)życia w świecie napędzanym korporacyjnym wyścigiem szczurów. Kiedy po raz pierwszy książka trafiła na rynek japoński, spotkała się z poważną krytyką. Autorowi zarzucano nadmierne epatowanie przemocą, co jednak nie przeszkodziło Battle Royale w sprzedaży. Powieść, porównywana do Władcy much

89,90 zł
64,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,17 zł

5 osób kupiło
9
Gęstsza od krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gęstsza od krwi
Dostępny
1086 szt.

Morderca, który wypija krew z ofiar? Agent Tatum Gray i profilerka Zoe Bentley sądzili, że widzieli już wszystko, lecz to barbarzyńskie morderstwo młodej kobiety sprawiło, że aż ich zemdliło. Nie sądzili, że będą pracować nad taką sprawą... Lecz odłóżmy wampiryzm na bok. Sposób działania mordercy jest identyczny jak Roda Glovera – seryjnego zabójcy, który prześladuje Zoe od dzieciństwa. Kryminolodzy uważają, że to jego dzieło, ale nie tylko jego... Aby zrealizować swoje chore potrzeby, musiał znaleźć równie zdeprawowanego wspólnika. Frustracja Zoe rośnie, gdy kolejna kobieta zostaje znaleziona martwa i wydrenowana z krwi – a inna zaginęła. Czas ucieka: Zoe wie, że to jej śmierć byłaby ukoronowaniem dokonań Glovera w tej obłąkańczej grze, ciągnącej się od dwudziestu lat. Aby powstrzymać Glovera i jego obrzydliwego wspólnika, będzie musiała odrzucić zahamowania i zgłębić ich motywację; lecz czy przez to nie stanie się kolejną ofiarą mrocznego, naprawdę mrocznego pragnienia?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
10
Tomek na Alasce. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na Alasce. Tom 10
Dostępny
106 szt.

Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Sprzedany w ponad 10 milionach egzemplarzy cykl przygód Tomka Wilmowskiego powraca. Po ponad 60 latach od premiery pierwszej części do rąk czytelników trafi dziesiąty tom cyklu. Bazując na notatkach pozostawionych przez Alfreda Szklarskiego, pisarz Maciej J. Dudziak podjął się zakończenia historii, na której wychowały się kolejne pokolenia. Tomek na Alasce to kwintesencja tego, co czytelnicy pokochali w powieściach Szklarskiego – charyzmatyczni bohaterowie, odległe lądy oraz przygoda. Tomek, kapitan Nowicki oraz Sally przybywają na Alaskę tym razem jako uczestnicy wspólnej naukowej wyprawy amerykańskiego uniwersytetu w Chicago oraz Brytyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Wyprawę finansuje znany milioner i filantrop – John Davison Rockefeller. Na miejscu okazuje się jednak, że wcześniejsza grupa geologów i kartografów, do której mieli dołączyć Polacy, zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach... Tomek, Sally oraz kapitan Nowicki ruszają na północ z wyprawą ratunkową. Czy Tomek, Sally i kapitan Nowicki odnajdą zaginionych naukowców? Czy napotkani po drodze Indianie pomogą im w poszukiwaniach? Czy ich misja zakończy się sukcesem? Lektura Tomka na Alasce jest jak spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. To propozycja nie tylko dla młodszych czytelników. Również ci, którzy kiedyś czytali powieści Alfreda Szklarskiego z wielką przyjemnością zagłębią się w ciekawe i często niebezpieczne przygody głównych bohaterów. W końcu to właśnie przygody Tomka zapoczątkowały u wielu pasję do podróżowania.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

4 osoby kupiły
11
Smartwatch Women Paula, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartwatch Women Paula, różowy
Garett Electronics
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Smartwatch Women Paula Garett Women Paula to wodoszczelny smartwatch, który świetnie sprawdza się w pracy, w domu, na siłowni i w podróży. Klasyczna, okrągła koperta doskonale prezentuje się w towarzystwie gumowych, różnokolorowych pasków. Dzięki 5 rodzajom tarczy można z łatwością dostosować design zegarka do swojego stylu. Dbanie o sylwetkę ułatwiają wbudowane tryby sportowe oraz funkcje monitorujące aktywność w ciągu dnia i w nocy. Nie zabrakło również możliwości zdalnego sterowania aparatem i muzyką oraz możliwości szukania zegarka. To dobry wybór niezależnie od okazji. Kliknij. Tryby sportowe i krokomierz Lubisz różne formy aktywności? Ta funkcja jest właśnie dla Ciebie! Teraz będziesz wiedzieć, ile kalorii spalasz podczas biegania, ile podczas jazdy rowerem, pływania, marszu etc. Chcesz wiedzieć, ile kalorii udało Ci się dzisiaj spalić? Ta funkcja w magiczny sposób zmobilizuje Cię do jeszcze większej aktywności, bo każdy Twój krok to krok do celu, jakim jest Twoja sylwetka! Informacje pogodowe Zawsze najświeższe i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. I zawsze dostępne! Pulsometr, ciśnieniomierz i pulsoksymetr Idealny trening, to trening efektywny i jednocześnie bezpieczny. Dlatego Twój puls, Twoje ciśnienie oraz natlenienie krwi powinny być zawsze pod kontrolą. Powiadomienia z telefonu Bądź stale w kontakcie! Twój smartwatch poinformuje Cię o każdym połączeniu przychodzącym i każdej wiadomości SMS, e-mail, a także o wiadomościach z Facebooka, czy Twittera. Monitor braku aktywności i snu Marzenie o idealnej sylwetce vs „nie chce mi się”? Teraz motywujący alarm poinformuje Cię, że w określonym przedziale czasu spaliłaś zbyt mało kalorii. A więc… Czas na trening! Sen to wypoczynek, a prawidłowy sen nie powinien być zbyt często przerywany. Jaki jest Twój sen? Sprawdź, teraz masz do tego odpowiednie narzędzie! Szybka i prosta wymiana paska Gdy wymiana paska trwa tylko chwilę, możesz zmieniać go, kiedy tylko chcesz! Wodoszczelność IP68 Prawdziwy smartwatch dla pływaków! Posiada certyfikat gwarantujący szczelność nawet przy zanurzeniu trwającym do 1 godziny. Do jego środka nie dostanie się nic, również pył, ani kurz. Sterowanie muzyką w telefonie i zdalny aparat Jest wiele sytuacji, gdy smartfon przydaje się jako odtwarzacz muzyki. Zdalne włączanie, zatrzymywanie i przewijanie utworów to nie tylko trik na pokaz, ale często także wygoda. Ustaw swój telefon lub zawieś, stań przed nim, a następnie zwolnij migawkę aparatu, używając do tego smartwatcha. Kijek do selfie już niepotrzebny! Kolorowy dotykowy wyświetlacz Wszystkie funkcje oraz aplikacje uruchomisz w prosty sposób, dotykiem palca!

379,00 zł
360,05 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 18,95 zł

4 osoby kupiły
12
Tęczowe karteczki do zdrapywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęczowe karteczki do zdrapywania
Melissa & Doug
Dostępny
5 szt.

Zestaw pozwala dzieciom na rozwój wyobraźni i kreatywną, plastyczną rozrywkę podczas tworzenia miniaturowych dzieł sztuki. Dorośli z pomocą zdrapek mogą odstresować się i zrelaksować. Zestaw składa się z arkusików papieru o czarnej powierzchni, pod którą kryją się niesamowite, tęczowe barwy. Zdrapywanie wierzchniej warstwy za pomocą dołączonego rysika powoduje ujawnienie kolorów. Zabawa potrafi być pełna emocji i niespodzianek, ponieważ nigdy nie wiemy, jaki odcień znajduje się w miejscu, które akurat zdrapiemy. Kwadratowe, małe karteczki sprawdzą się jako zabawa w rysowanie, ale mogą też posłużyć do zostawiania kolorowych wiadomości dla domowników, stworzenia ciekawych etykietek na prezenty świąteczne lub wykonania nietypowych fiszek ze słówkami w języku obcym lub hasłami do egzaminu. • 125 mini karteczek do zdrapywania • Drewniany drapak do grawerowania • Wymiary kostki: 9.0 x 9.0 x 4.0 cm

55,15 zł
48,53 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,62 zł

4 osoby kupiły
13
Kwestionariusz diagnostyczny zaburzeń mowy ze szczególnym uwzględnieniem afazji i dysartrii dla młodzieży i dorosłych. Materiały do badania i arkusz diagnostyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwestionariusz diagnostyczny zaburzeń mowy ze szczególnym uwzględnieni...
Dostępny
187 szt.

W Arkuszu diagnostycznym znajdują się szczegółowo opracowane instrukcje, według których przeprowadza się badanie diagnozujące, oraz arkusz odpowiedzi pacjenta (Karta zapisu mowy pacjenta). Arkusz odpowiedzi jest skorelowany z instrukcją. Do publikacji dołączona jest płyta CD, na której znajdują się nagrania dźwięków do badania gnozji słuchowej, oraz przygotowana do wydruku Karta zapisu mowy pacjenta. Materiały do badania to zbiór 18 załączników zawierających kolorowe ilustracje, zdjęcia oraz materiał werbalny, za pomocą których przeprowadza się diagnozę.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
14
Wieczory na Miodowej 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczory na Miodowej 3
Dostępny
261 szt.

Wzruszająca opowieść o sile kobiecości, która drzemie w każdej z nas! Jedynym miejscem, w którym Justyna kiedykolwiek czuła się kochana i szczęśliwa, był dom jej babci. Spędziła tam najlepsze lata dzieciństwa, zanim jej rodzice zadecydowali o przeprowadzce do dużego miasta. Od tego momentu wszystko układało się inaczej, niż planowała, a bolesne doświadczenia sprawiły, że zamknęła się na świat. Po wielu latach udało jej się znaleźć bezpieczną przystań na Miodowej. Otworzyła kwiaciarnię, nawiązała przyjaźnie, stworzyła dom. Jednak niespodziewana wizyta wywraca poukładany świat do góry nogami i zmusza kobietę, by po raz kolejny zmierzyła się z przeszłością. Czy znajdzie w sobie odwagę i siłę do konfrontacji? I jak wpłynie to na relację z mężczyzną, który chce zdobyć jej serce?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
15
Balony metalik 25 cm (100 sztuk), mix 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metalik 25 cm (100 sztuk), mix 12 kolorów
MK TRADE, 100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

W opakowaniu znajduje się 100 balonów w 12 metalicznych kolorach. Będą idealną dekoracją na różne przyjęcia. Wymiar: 25.0 cm

19,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
16
Zwariowana Anatomia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwariowana Anatomia
Clementoni
Dostępny
244 szt.

Ten zestaw spodoba się dzieciom To świetna zabawa i nauka w jednym. W opakowaniu znajduje się czaszka i miękki mózg, a także informacje na temat wielu ciekawostek.

58,90 zł
51,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,07 zł

3 osoby kupiły
17
Uczynkiem i zaniedbaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczynkiem i zaniedbaniem
Dostępny
242 szt.

Powieść kryminalna debiutanta Mariusza Kaniosa to doskonała opcja dla lubiących zwroty akcji oraz motyw ścigania mordercy. Książkę czyta się jednym tchem i nie można się oderwać, ponieważ wciąga już od pierwszych stron. Szybkie tempo akcji daje wrażenie jakby oglądało się sensacyjny film. Dochodzenie policji i nowe wątki w śledztwie nie pozwolą na nudę. Zaskakujące zakończenie jest wisienką na torcie. Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autora. Akcja dzieje się w okolicach Tarnobrzegu. U młodego księdza Piotra spowiada się mężczyzna, który twierdzi, że zabije człowieka. W tym samym czasie trwają poszukiwania chłopca Szymona - wychowanka domu dziecka. Policja i okoliczni mieszkańcy są zaangażowani w odnalezienie go. W wyniku dalszych wydarzeń ksiądz Piotr zostaje wrobiony a tym samym oskarżony o porwanie dziecka i aresztowany. Komisarz Paweł Sudoł i aspirant Zuzanna Nowacka odkrywają coraz bardziej przerażające czyny porywacza. Okazuje się ,że inne osoby też są pośrednio zamieszane w sprawę zaginięcia Szymona.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

3 osoby kupiły
18
Tomek na Alasce. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek na Alasce. Tom 10
Dostępny
349 szt.

Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Sprzedany w ponad 10 milionach egzemplarzy cykl przygód Tomka Wilmowskiego powraca. Po ponad 60 latach od premiery pierwszej części do rąk czytelników trafi dziesiąty tom cyklu. Bazując na notatkach pozostawionych przez Alfreda Szklarskiego, pisarz Maciej J. Dudziak podjął się zakończenia historii, na której wychowały się kolejne pokolenia. Tomek na Alasce to kwintesencja tego, co czytelnicy pokochali w powieściach Szklarskiego – charyzmatyczni bohaterowie, odległe lądy oraz przygoda. Tomek, kapitan Nowicki oraz Sally przybywają na Alaskę tym razem jako uczestnicy wspólnej naukowej wyprawy amerykańskiego uniwersytetu w Chicago oraz Brytyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Wyprawę finansuje znany milioner i filantrop – John Davison Rockefeller. Na miejscu okazuje się jednak, że wcześniejsza grupa geologów i kartografów, do której mieli dołączyć Polacy, zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach... Tomek, Sally oraz kapitan Nowicki ruszają na północ z wyprawą ratunkową. Czy Tomek, Sally i kapitan Nowicki odnajdą zaginionych naukowców? Czy napotkani po drodze Indianie pomogą im w poszukiwaniach? Czy ich misja zakończy się sukcesem? Lektura Tomka na Alasce jest jak spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. To propozycja nie tylko dla młodszych czytelników. Również ci, którzy kiedyś czytali powieści Alfreda Szklarskiego z wielką przyjemnością zagłębią się w ciekawe i często niebezpieczne przygody głównych bohaterów. W końcu to właśnie przygody Tomka zapoczątkowały u wielu pasję do podróżowania.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
19
Na ratunek! czyli medycyna dawniej i dziś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ratunek! czyli medycyna dawniej i dziś
Dostępny
64 szt.

Medycyna, choć niekoniecznie w dzisiejszym rozumieniu, towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów. Ludzie od zawsze chorowali i starali się ulżyć sobie w cierpieniu. Badali, testowali, eksperymentowali i obserwowali. Niektóre metody zwalczania dolegliwości okazywały się skuteczne, inne szkodliwe i niebezpieczne – wszystkie zaś w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju medycyny. • Kto pierwszy odważył się zajrzeć w głąb ciała zmarłego pacjenta? • Z czego wykonywano pierwsze narzędzia chirurgiczne? • Czym były teatry anatomiczne? • Z jakich elementów zbudowany jest człowiek? • Do czego stosowano gaz rozweselający? • Jakie badania utrudnia klaustrofobia? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących was pytań znajdziecie w fascynującej książce Anny Bartosik, badaczki i popularyzatorki nauki. Całości dopełniają piękne ilustracje Asi Gwis, niosące dodatkowe informacje. Anna Bartosik – krakowianka z urodzenia i przekonania, doktor biologii molekularnej i popularyzatorka nauki. Autorka licznych artykułów popularnonaukowych publikowanych na łamach działu Nauka „Tygodnika Powszechnego”. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia doktoranckie odbyła w ramach europejskiego programu stypendialnego Marie Curie w Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL) w Heidelbergu. Prowadziła również prace badawcze w warszawskim Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej (MIBMiK). Współautorka wydanej przez Instytut publikacji adresowanej do dzieci i młodzieży Bądź zdrów jak ryba. Obecnie w jednej z polskich firm biotechnologicznych uczestniczy w pracach badawczych nad nowymi lekami onkologicznymi. Prywatnie wielbicielka wyżłów niemieckich, skandynawskich kryminałów i narciarstwa alpejskiego. Asia Gwis — graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, dyplom w 2000 r. w pracowni Grafiki Wydawniczej. Przez wiele lat pracowała jako grafik m.in. w „Zwierciadle”, „Przekroju”, „Machinie”, „National Geographic”. Jej ilustracje publikowane były m.in. w „Elle”, „Pani”, „Sensie”, „National Geographic”, „Traveler”, „ChickPea”. Kocia mama i wielka miłośniczka podróżowania, szczególnie azjatyckich klimatów. W wolnych chwilach czyta nałogowo i prowadzi bloga kavkadesign.com. Nie lubi gotowania.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
20
Tom Waits. Życie na poboczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom Waits. Życie na poboczu
Dostępny
511 szt.

Długo oczekiwana biografia jednego z najważniejszych i zarazem najbardziej zagadkowych artystów przełomu wieków w znakomitym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. To nie jest zwykła biografia artysty. To jest biografia postaci, którą artysta stworzył. Różnica jest bardzo ważna. Jakże często spotkać można bowiem fanów Toma Waitsa, którzy twierdzą, że go "rozumieją". Że gdyby mieli szansę się z nim spotkać, on najchętniej wybrałby jakąś spelunę, szrot czy lupanar. Nic bardziej błędnego. Bohaterami tej książki są bowiem Tom Waits i "Tom Waits". Ten drugi to postać, która ma w Polsce ogromne rzesze wielbicieli i znawców twórczości. Ten pierwszy to mistrz marionetek, poruszający tym drugim, sterujący masową wyobraźnią, prawdziwy twórca nie tylko piosenek i kreacji filmowych, ale też "Toma Waitsa". Oprócz samego Waitsa spotkamy tu niemal wszystkich muzyków, jacy kiedykolwiek skrzyżowali z nim drogi, a także przyjaciół, byłe dziewczyny, reżyserów filmowych, rekiny i płotki branży płytowej. Przyjrzymy się nie tylko artyście, jego środowisku i poglądom, ale także wielkiemu obrońcy praw autorskich i wykonawczych. Bo z Tomem Waitsem bardzo dobrze jest zacząć partnerstwo muzyczne, ale nie wolno zaczynać łamać jego praw. Jest równie bezkompromisowy jako twórca, co jako powód w sądzie. Barney Hoskyns wielokrotnie rozmawiał z Waitsem, śledził niezwykle skrupulatnie jego drogę artystyczną i zbierał materiały. Plon tych dociekań, rozmów i poszukiwań zawarł w wydanej w 2008 roku książce, której przekład trafia do Państwa rąk. Książce, której sam Tom Waits błogosławieństwa nie udzielił - to biografia nieautoryzowana. Ale dzięki temu paradoksalnie jest ona bliższa prawdy, niż gdyby jej bohater nadzorował zawartość. Bo on sam jest osobą nietuzinkową, wielowymiarową, niejednoznaczną. I z pewnością jeszcze niejeden raz nas zaskoczy. Obecna polska edycja ma dodatkowy walor - została za przyzwoleniem jej autora zaktualizowana do roku 2021, bowiem ostatni jej rozdział powstał we współpracy tłumacza z autorem. Takiego wydania nie mają nigdzie poza Polską.

64,90 zł
53,87 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,03 zł

2 osoby kupiły
21
Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu
Nasza Księgarnia - gry, od 3 lat
Dostępny
42 szt.

Bohaterowie książki „Rok w przedszkolu” zapraszają do wspólnych poszukiwań kształtów i kolorów! „Wytęż wzrok” to gra wymagająca niesamowitej spostrzegawczości. Gdzie ukrył się żółty przedmiot? A czerwony? Gdzie znajdziemy coś kwadratowego? Każda z 48 kart to całkowicie nowe wyzwanie nie tylko dla fanów książki „Rok w przedszkolu”. Ilustracje Przemka Liputa ponownie przenoszą nas do Słonecznego Przedszkola, które nieustająco tętni energią. Tylko jak w takich warunkach zachować spokój i wytężyć wzrok? Przemek Liput – urodzony w Sanoku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski pt. „Niedobici” obronił w pracowni druku cyfrowego. Od 2011 roku prowadzi zajęcia z filmu animowanego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo. W filmie animowanym interesuje się działaniami bezkamerowymi i przedkinematograficznymi. Wymiary opakowania: 13.5 x 19.0 x 4.0 cm

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
22
Chyłka. Inwigilacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chyłka. Inwigilacja
Dostępny
316 szt.

Do Joanny Chyłki zgłaszają się rodzice zaginionego przed laty podczas wakacji w Egipcie syna, który po latach ni stąd ni zowąd pojawia się na ulicach Warszawy. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, utrzymuje, że z zaginionym nie ma nic wspólnego, ale zrozpaczeni rodzice są pewni, że odnaleźli syna, który przepadł wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Chyłka dowiaduje się, że chłopak przeszedł za granicą na islam, a w jego mieszkaniu policja odkryła materiały do skonstruowania bomby. Prawniczka podejmuje się obrony chłopaka na polecenie jego domniemanych rodziców, choć sama nie jest do końca przekonana, czy jej klient w istocie nie planował zamachu.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
23
Moja kolorowanka z naklejkami. Star Wars The Mandalorian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja kolorowanka z naklejkami. Star Wars The Mandalorian
Dostępny
14 szt.

Sięgnij po kredki i pokoloruj według wzoru bohaterów przebojowego serialu `The Mandalorian`. Swoje obrazki możesz dodatkowo ozdobić naklejkami, które znajdziesz w książce.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
24
Powrót milionera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót milionera
Dostępny
77 szt.

Życie Danki Popiołek po raz kolejny zbacza z obranego kursu, a ona sama nie jest już w stanie zliczyć, ile razy musiała dotąd w pośpiechu pakować walizki. Przyjaźń z Emilem Kastnerem sprawia, że przestaje rozumieć własne uczucia. Niespodziewany powrót do Polski jeszcze bardziej mąci jej w głowie, a zaskakująca propozycja zagrania głównej roli w filmie opowiadającym jej własną historię przysparza Dance ogromną popularność. Czy skromna dziewczyna odnajdzie się w roli celebrytki? Czy w końcu zrozumie, czego tak naprawdę pragnie od życia? A przede wszystkim, co zrobi z plątaniną uczuć względem Emila? Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię Stajnia w Pieńkach, serie „Śnieżna Grań” i „Kobiety z odzysku” oraz dwutomowy cykl Wszystko nie tak" Wszystkie utwory spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników. Jagna Rolska – absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie, zastępca redaktora naczelnego portalu fantastycznego „Fahrenheit”. Autorka powieści fantastycznych i obyczajowych, między innymi SeeIT nominowanej do tytułu Książki Roku 2019 w plebiscycie Lubimyczytać.pl w kategorii s.f. oraz do nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2019, a także Testamentu życia uhonorowanej tytułem Książki Roku 2019 w kategorii powieści obyczajowych w plebiscycie Granice.pl.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
25
Wróżka Zębuszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżka Zębuszka
Zielona Sowa, od 6 lat
Dostępny
34 szt.

Zjecie zęby na tej grze! W krainie Wróżek Zębuszek trwa odwieczna walka o zęby. Każdy jest na wagę złota! Dynamiczna gra dla całej rodziny. Zostań jedną z Wróżek Zębuszek. Pamiętaj, że w tej grze liczy się logiczne myślenie oraz planowanie. Jakie będziesz mieć zadanie? Musisz zdobyć zęby z buzi pozostałych graczy i jednocześnie zachować jak najwięcej zębów w swojej planszetce buzi… Poziom gry można różnicować, wybierając łagodniejszy lub trudniejszy wariant gry. Oprócz niesamowicie emocjonującej rozgrywki, gra poprzez zabawę przypomina szczególnie najmłodszym, że należy dbać o zęby. Świetnie sprawdzi się zarówno w rodzinnym gronie, jak i na zajęciach z dziećmi.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
26
Ostatnie stadium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie stadium
Dostępny
74 szt.

Elin od wielu lat pracuje jako lekarz rodzinny. Jest sfrustrowana swoją profesją, hipochondrią pacjentów przybiegających do niej z najdrobniejszymi problemami, a także byciem wzorową żoną i matką. Wieczorami wypija butelkę wina i nałogowo ogląda seriale telewizyjne. Jej mąż Axel bierze udział we wszystkich możliwych konkursach narciarskich, jest wiecznie nieobecny duchem i zajęty tylko sobą. Pewnego dnia przez pomyłkę Elin wysyła zaproszenie na Facebooku swojemu dawnemu chłopakowi, Bjørnowi. Konsekwencje, jakie jej działanie za sobą pociąga, wywracają świat Elin do góry nogami. Pełna wątpliwości i dylematów, porzuca dom i zaczyna się ukrywać we własnym gabinecie lekarskim. Tu rozmyśla o swoim żałosnym małżeństwie i wygłasza kąśliwe uwagi na temat pacjentów. Jedynym towarzyszem jej samotności jest ludzki szkielet anatomiczny Tore, którego wyzywający i zjadliwy głos wybrzmiewa stale w głowie Elin. Powieść Niny Lykke to ironiczny komentarz do wizji pozornego raju, jakim są w powszechnym przekonaniu bogate kraje skandynawskie. Bohaterka Lykke należy do uprzywilejowanej warstwy norweskiego społeczeństwa, a mimo to nie jest w stanie zapanować nad ogarniającym ją załamaniem nerwowym. Powieść jest satyrą na klasę średnią w systemie państwa opiekuńczego, które uczyniło swoich obywateli otępiałymi, a przy tym wymagającymi i oczekującymi wiecznej młodości, dobrego zdrowia i szczęścia. Nie dziwi zatem, że za tę surową, a zarazem pełną empatii diagnozę autorka została uznana za jeden z najbardziej nowatorskich głosów literatury. „Kryzys, jaki przeżywa główna bohaterka, sprawia, że puszczają jej hamulce i o wiele wyraźniej widzi i ocenia przywary swoich pacjentów. Powieść jest bezkompromisową satyrą na społeczeństwo żądające coraz więcej praw i domagające się większej atencji. Śmiech zamiera w gardle, gdy sobie uświadamiamy, że to książka również o nas.” – Agnieszka Kalus, Czytam, bo lubię

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
27
Disney maluch. Kotek psotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Kotek psotek
Dostępny
33 szt.

Książka z kolorowymi obrazkami i krótkimi tekstami. Urocze postaci ze świata Disneya w zabawny sposób aktywizują dziecko do wykonywania różnych czynności. Proste teksty pobudzają wyobraźnię i rozwijają słownictwo.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
28
Sex, disco i kasety video. Polska lat 90. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.
Dostępny
971 szt.

„W wymarzonych dżinsach z pierwszego w mieście sklepu Levi’sa, żując gumę Turbo i z walkmanem przy pasku, z własną składanką „the best of”, jechało się na deskorolce oddać kasety video do wypożyczalni...”. Lata 90. to czas szczególny. Kapitalizm po polsku dopiero raczkował i trzeba się było odnaleźć w nowych realiach. Niektórzy szybko się dostosowali – zbijali fortuny na produkcji pirackich kaset, handlowali, nagrywali, przegrywali albo kręcili filmy erotyczne. To również czas rozkwitu polskiej popkultury – wyrosłej z jednej strony z szarości i absurdu przełomu lat 80. i 90., a z drugiej z zachodniej popkultury, z której czerpaliśmy garściami, często bezkrytycznie. Autor rozmawia ze świadkami i uczestnikami tamtych przemian, m.in.: właścicielem wypożyczalni kaset VHS, stadionowym handlarzem , twórcami gier video i kelnerką w nocnym klubie. O swoim biznesie z lat 90. opowiadają właściciele małej gastronomii, pierwsze szalone kroki w prywatnej stacji radiowej wspomina redaktor naturszczyk, a wydawca różowej prasy przybliża polski rynek erotyczny. Jak oswajaliśmy się z supermarketami i jak rozpalał emocje pierwszy McDonald’s nad Wisłą? Kto dyktował modowe trendy, jak wyglądały reklamy telewizyjne, co jedliśmy na mieście, jakich filmów szukaliśmy w wypożyczalniach i co groziło za oddanie nieprzewiniętej kasety? Po jakie komiksy chodziliśmy do kiosków? Jak zaczął się w Polsce hip-hop i kto sprzedawał po sto tysięcy płyt? Książka Wojciecha Przylipiaka to reportaż o rzeczywistości lat 90. Nie ma tu wielkiej polityki, są za to codzienne rozrywki, zwyczajne pasje, ekscytacje i nadzieje Polaków tamtych lat. To książka o pokoleniu, ludziach, opowiedziana przez ich historie.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

2 osoby kupiły
29
Dziki rok. Zapiski młodego przyrodnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziki rok. Zapiski młodego przyrodnika
Dostępny
251 szt.

To książka, której potrzebujemy wszyscy, zwłaszcza teraz. Dara jest nastolatkiem z duszą przyrodnika i umysłem przyszłego naukowca. Jego imię w języku irlandzkim znaczy „dąb”. Spektrum autyzmu sprawiło, że od dziecka nie nadążał za światem pełnym hałasu i zmian. Dara odnajduje wolność wśród drzew i ptaków, promieni światła i brzęczenia na łące. Natura przynosi mu ukojenie, jest jego ucieczką i azylem. Z zachwytu nad nią organicznie wynika potrzeba dzielenia się jej pięknem i jej ochrony. Dara dokumentuje rok swojego życia, od wiosny do zimy, opisuje zachodzące zmiany - w domu, na dworze, we własnej głowie. Opowiada m.in. o gnębieniu w szkole i o wsparciu, jakim jest dla niego rodzina. Jego ojciec był i jest „naukowcem od morza, teraz od ochrony środowiska” i jedynym „niepasującym” elementem rodzinnej układanki - tym, na którym Dara wraz z autystycznymi siostrą, mamą i bratem polegają przy rozwiązywaniu zagadek nie tylko świata przyrody, lecz także świata ludzi. Mimo młodego wieku Dara ma na koncie wiele osiągnięć i jest najmłodszą w historii osobą odznaczoną medalem Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (RSPB) za działalność na rzecz ochrony przyrody. Jego debiutancka książka zdobyła uznanie i rozgłos oraz liczne nagrody, w tym m.in. najbardziej prestiżową brytyjską nagrodę dla literatury przyrodniczej, The Wainwright Prize. Jest głosem młodego pokolenia, zatrwożonego tym, co przyniesie przyszłość – wyjątkowym głosem, który zaraża zachwytem i uważnością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
30
Dom Maynarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom Maynarda
Dostępny
37 szt.

Zima na przełomie 1972 i 1973 roku. Cierpiący na zespół stresu pourazowego, wycieńczony psychicznie i fizycznieweteran wojny wietnamskiej, Austin Fletcher, dziedziczy po swoim zmarłym w walce przyjacielu Maynardzie dom, mieszczący się w lesie na głębokiej prowincji stanu Maine. Budynek jest bardzo stary i rzekomo nawiedzony – legenda głosi, że w czasach, gdy purynie urządzaliprocesy czarownic, na drzewie znajdującym się w okolicy posesji powieszono wiedźmę.Podobno drzewo to nie rzuca cienia… Austin nie wierzy w duchy, nawiedzenia i czarownice, jednak gdy potężna burza śnieżna odcina go od świata, w domu zaczyna dochodzić do zdarzeń, przy których piekło wojny w Wietnamie wydaje się być niewinną igraszką.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
31
Brud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brud
Dostępny
29 szt.

Wyścig już się rozpoczął Gdy ogłoszony zostaje przetarg na tor na warszawskim Służewcu, szykuje się transakcja dziesięciolecia. I choć zapowiada się ostra konkurencja, dla wielu faworyt jest jeden: Waldemar Skoneczny, najbogatszy człowiek w Polsce, który nieustannie rozbudowuje swoje imperium. Wiktor Zybert, dziennikarz śledczy, dostaje od swojego szefa kilkadziesiąt tysięcy euro i teczkę ze zbioru zastrzeżonego IPN. Zadanie? Prześwietlić Skonecznego. Ciekawość Zyberta rośnie, gdy poznaje Zofię Staruchowską – byłą asystentkę biznesmena. Medialnych ataków na Skonecznego jest coraz więcej. Kampania oszczerstw sprawia wrażenie odgórnie sterowanej, a ktokolwiek stoi za kolejnymi oskarżeniami, nie cofnie się przed niczym. Na przekór opinii publicznej Zybert postanawia odkryć, kto mógłby skorzystać na zniszczeniu biznesmena. Bartosz Kurek debiutuje w rewelacyjnym stylu: niejednoznaczni i charyzmatyczni bohaterowie, zagmatwana intryga i bezkompromisowa walka o władzę i pieniądze. Wszystko to w warszawskim świecie mediów i biznesu, w którym wszystkie granice już dawno zostały przekroczone. Bartosz Kurek – dziennikarz radiowy i telewizyjny, politolog. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Karierę rozpoczynał w radiu RMF Classic. Przez 12 lat związany z telewizją Polsat, gdzie prowadził m.in. główne wydanie Wydarzeń. Jako korespondent stacji relacjonował wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz Forum Ekonomiczne w Davos. Obecnie manager w Philip Morris Polska.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
32
Miód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miód
Zielona Sowa, od 6 lat
Dostępny
4 szt.

Lipowy, wrzosowy, a może wielokwiatowy? Jaki jest twój ulubiony miód? Wciel się w bartnika, który dba o swoje ule, podczas gdy jego pszczele rodziny wytrwale zbierają kwiatowy nektar. Wygrasz, jeżeli to twoje pszczoły okażą się najbardziej pracowite i wyprodukują najwięcej miodu. „Miód” to dynamiczna gra karciana, która spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest idealna do wspólnych, rodzinnych rozgrywek. Podczas świetniej zabawy, gracze rozwijają również umiejętność planowania oraz logicznego myślenia.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
33
Mapa - Dolina Baryczy, część wschodnia 1:70 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Dolina Baryczy, część wschodnia 1:70 000
Dostępny
9 szt.

Mapa obejmuje obszar od Radziądza do Antonina, ograniczony współrzędnymi 1658' - 1755' długości geograficznej wschodniej oraz 5115'-5140' szerokości geograficznej północnej. Mapa została zaktualizowana w terenie. Wrysowano na niej wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne wraz z ich długościami. Zamieszczono atrakcje turystyczne i przyrodnicze oraz bazę noclegową, a także jako ciekawostkę - gniazda bocianie. Część opisowa zawierająca informacje dotyczące interesujących miejsc została zilustrowana bardzo ciekawymi zdjęciami.

12,86 zł
9,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,87 zł

1 osoba kupiła
34
Disney Miki. Zadania dla bystrzaków. Moja rodzinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Miki. Zadania dla bystrzaków. Moja rodzinka
Dostępny
19 szt.

Książki aktywizujące z zdaniami i naklejkami Rodzice, dziadkowie, dzieciaki… Nie ma to jak rodzinka! Jak sprawić, żeby każdy wspólny dzień był wyjątkowy? Oprócz porad i pomysłów książka zawiera ciekawe zadania. Może wykonacie je razem? Zabawę urozmaicą kolorowe naklejki.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
35
Deskorolka Like - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deskorolka Like
SPOKEY
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Deskorolka Spokey Like: • została wykonana z siedmiu warstw klonu kanadyjskiego, czyli najbardziej wytrzymałego i elastycznego drewna, jakie wykorzystuje się do produkcji deskorolek, • posiada antypoślizgowy blat, który zapewnia maksymalną przyczepność, pomaga utrzymać stabilną pozycję oraz ułatwia balansowanie podczas jazdy, • jest wyposażona w ultrawytrzymałe kółka 92A wykonane z poliuretanu – amortyzują drgania wynikające z poruszania się po nierównej nawierzchni oraz pozwalają osiągać wysokie prędkości. Deskorolka Spokey Like to najlepszy wybór dla osób, które pragną rozpocząć swoją skatingową przygodę, jak i dla doświadczonych skaterów. Świetnie spisze się podczas swobodnej jazdy, w trakcie dłuższych wycieczek, ale także przy wykonywaniu trików na rampie. Została stworzona do odkrywania w sobie pasji do aktywności fizycznej – jeśli pragniesz nauczyć się jeździć, pomoże Ci opanować podstawy. A jeżeli te są Ci już dobrze znane, LIKE będzie idealnym wyborem do technicznej, dynamicznej jazdy freestylowej. Wszystko to dzięki zastosowaniu najlepszych parametrów technicznych i wytrzymałej konstrukcji! Sprzęt do zadań specjalnych Zapomnij o połamanych deskach czy zdartych kółkach. Zastosowanie siedmiu warstw klonu kanadyjskiego, który jest najbardziej wytrzymałym i jednocześnie elastycznym drewnem, jakie wykorzystuje się do produkcji deskorolek, zapewnia najwyższą odporność Spokey LIKE. Jej blat został pokryty antypoślizgową powłoką, która pomaga utrzymać stabilną pozycję i lepszy balans, co podnosi jakość wykonywanych z nią trików! Black grip tape, czyli papier ścierny to pewność doskonałej przyczepności. Idealna do trików i klasycznej jazdy Deskorolka Like jest stabilna i bezpieczna także dzięki wykorzystaniu poliuretanowych (PU) kół 52 x 32 mm o twardości 92A. Rozmiar kółek pozwala na rozwijanie wysokich prędkości – doskonale spiszą się w trakcie jazdy ulicznej, jednak z powodzeniem mogą być wykorzystywane także na rampie! Są ultrawytrzymałe, zapewniają odpowiednią przyczepność oraz amortyzują drgania wynikające z poruszania się po nierównej nawierzchni. Zastosowanie poliuretanu daje pewność, że kółka będą się bardzo wolno zużywać, gdyż to materiał niezwykle odporny na ścieranie. Uniwersalne łożyska ABEC5 (zostały opracowane tak, aby być jednocześnie wytrzymałe i szybkie) sprawiają, że deskorolka Spokey LIKE sprawdzi się idealnie zarówno podczas jazdy na chodniku czy asfalcie, a także do wykonywania trików. Kompletna deskorolka dla Ciebie Jeśli zastanawiasz się jaką deskorolkę wybrać i szukasz sprzętu, który pomoże Ci rozwijać skatingowe umiejętności, a także aktywnie spędzać czas w gronie przyjaciół czy rodziny, Like została stworzona dla Ciebie! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spakować ją do plecaka i zabrać ze sobą na wakacje – z pewnością urozmaici niejeden słoneczny dzień. Deskorolka Spokey LIKE pozwala osiągać duże prędkości i jest jednocześnie bardzo bezpieczna, a do tego stylowa! Dzięki antypoślizgowej powłoce na powierzchni deski będziesz w stanie utrzymać lepszy balans.

183,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
36
Pieśń o Achillesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń o Achillesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie. Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie. Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów. Patroklosowi brakuje tego wszystkiego, co ma Achilles. Jest wygnańcem – dziwnym, słabym i nic nieznaczącym. A jednak pewnego dnia między chłopcami zadzierzga się nić przyjaźni… Kiedy po latach Grecję obiega wieść o porwaniu do Troi pięknej Heleny, Achilles, uwiedziony obietnicą nieśmiertelnej sławy, z innymi bohaterami gotuje się do walki. Razem z nim rusza Patroklos. Jeszcze nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje – niezależnie od prób, które podejmą, aby go oszukać. To opowieść o bogach, królach, nieśmiertelnej sławie i ludzkich uczuciach. Debiut literacki autorki niezapomnianej Kirke. Książka nagrodzona Orange Prize for Fiction, tygodniami utrzymująca się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
37
Horse Club. SLH42432. Zestaw pielęgnacyjny quarter horse + źrebię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH42432. Zestaw pielęgnacyjny quarter horse + źrebię
Schleich
Dostępny
22 szt.

Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Zawartość zestawu: • figurka rasy Quarter – klacz, • figurka rasy Quarter – źrebak, • figurka szczeniaka, • kosz, • miękki kocyk, • miska dla psa, • butelka ze smoczkiem, • szczotka, • jabłka.

99,50 zł
73,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,87 zł

1 osoba kupiła
38
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii
Dostępny
37 szt.

Niewiele o nim wiadomo na pewno poza tym, że faktycznie istniał. W 1579 roku zszedł z pokładu portugalskiego statku w Kuchinotsu, towarzysząc jezuicie Alessandro Valignano, wizytatorowi misji chrześcijańskich w Azji. Jak donoszą współczesne mu źródła, mierzył 6 shaku i 2 sun, czyli prawie 190 cm wzrostu. Nawet dziś byłby uznany za wysokiego, zaś w tamtych czasach uchodził za olbrzyma. Wskutek zbiegu okoliczności dwa lata później stanął przed obliczem najpotężniejszego człowieka w kraju, Ody Nobunagi, i został członkiem jego straży przybocznej. Towarzyszył hegemonowi u szczytu jego sławy i osiągnięć militarnych, a potem w upadku i tragicznej śmierci. Przeszedł do historii jako Yasuke, pierwszy Afrykanin wśród samurajów. Thomas Lockley poświęcił sześć lat, by z dociekliwością detektywa – po ponad czterystu latach – prześledzić koleje losu Yasuke, czego owocem jest ta książka. Nie jest to jednak referat z owoców badań, lecz fascynująca, wciągająca i pouczająca opowieść, nie tylko o afrykańskim samuraju (a jednocześnie pierwszym samuraju nie-Japończyku), lecz również o Japonii i świecie w szesnastym wieku, chrześcijańskich misjach, niewolnictwie, handlu i wojnach, ukazanych z całkiem nowej perspektywy.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

1 osoba kupiła
39
Głębokie Południe. Cztery pory roku na głuchej prowincji, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głębokie Południe. Cztery pory roku na głuchej prowincji, wydanie 2
Dostępny
102 szt.

Głębokie Południe Paula Theroux to świat, w którym „historia żyje i ma się dobrze” – stosunki między czarnymi a białymi są wciąż napięte, pełne wzajemnych żalów i poczucia krzywdy: wielu zresztą wciąż pamięta czasy segregacji rasowej, a niektórzy twierdzą, że wcale się nie skończyły. Sercem wspólnoty jest tu lokalny kościół, ulubioną niedzielną rozrywką jarmark z bronią, którego uczestnicy zachowują się tak, jakby wojna secesyjna zakończyła się wczoraj. A wokół ciągną się pola bawełny, powoli wypieranej przez inne uprawy. Lecz choć Południe regularnie nawiedzają huragany, choć jest biedne, zacofane i popada w ruinę, równocześnie fascynuje muzyką, kuchnią, pogodą ducha i humorem. Theroux oburza się i pała gniewem, patrząc na nędzę i nierówności, ale podziwia wytrwałość i odwagę działaczy społecznych i zwykłych ludzi doświadczonych przez los. Jego opowieść ma też bohaterów drugoplanowych, znanych i mniej znanych kronikarzy Południa: Williama Faulknera, Mary Ward Brown, Marka Twaina, Carson McCullers, Tennessee Williamsa, którzy tak jak on próbowali zrozumieć i opisać fenomen tego świata.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
40
Zdrapywanki holograficzne, kolorowe zakładki do książki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrapywanki holograficzne, kolorowe zakładki do książki
Melissa & Doug
Dostępny
4 szt.

Zestaw 12 zakładek do samodzielnego udekorowania to idealny gadżet na przyjęcie dla dzieci i świetny pomysł na zabawę. Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami, aby stworzyć własne, niepowtarzalne wzory! Wystarczy użyć dołączonych rysików, aby zdrapać czarną powłokę, odsłaniając tęczowe kolory przy każdym pociągnięciu. Następnie zawiąż wstążkę przy każdej zakładce i ciesz się ozdobą! To idealna kreatywna pamiątka, a zarazem propozycja do zabawy w rękodzieło dla dzieci! Zestaw zawiera: • 12 zakładek, • 12 wstążek, • 12 drewnianych rysików, • instrukcje. Wymiary: 15.0 x 25.0 x 1.5 cm

40,32 zł
35,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,84 zł

1 osoba kupiła
41
Podróże z winem. Włochy południowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże z winem. Włochy południowe
Dostępny
31 szt.

Podróże z winem to pierwszy polskojęzyczny turystyczny przewodnik po świecie wina. Zawiera wiele praktycznych informacji o odmianach winorośli, stylach win, winnicach i ciekawych miejscach wartych odwiedzenia. Opowieści o winie osadzone są w kontekście historycznym i kulturowym. Napisany przez dziennikarzy, pilotów wycieczek enoturystycznych i wytrawnych podróżników, którzy z niejednej beczki wino pili i przedstawiają osobiste doświadczenia z Apulii, Bazylikaty, Kampanii, Kalabrii, Sardynii i Sycylii. • 6 regionów winiarskich; • 12 redaktorów w podróży; • 30 polecanych adresów; • 48 odmian południa Włoch; • 61 winiarni i winnic wartych odwiedzenia; • ponadto: mapy, polecane restauracje, historia i zabytki, przepisy kulinarne.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
42
AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny
Dostępny
39 szt.

„Zawsze uważałem, że piłka nożna nie jest tylko defensywna albo tylko ofensywna. Grając w piłkę trzeba umieć robić wszystko”. Arrigo Sacchi Dla drużyny AC Milanu z sezonu 1988/89 liczyło się przede wszystkim widowisko, a nie wynik za wszelką cenę. Taką filozofię i sposób rozumienia piłki zaszczepił zawodnikom Arrigo Sacchi. „Prorok z Fusignano” wprowadził zasady, które stały się cenną szkołą dla jego najlepszych następców. Jak to się stało, że najbardziej heretycki trener na świecie stworzył wspaniały zespół, który przeszedł do historii jako Nieśmiertelni i został uznany przez UEFA za najlepszą drużynę wszech czasów? Po ponad 30 latach od zdobycia Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w 1989 roku Sacchi opowiada o wyczynie, który wywarł ogromny wpływ na współczesny futbol: od mgły w Belgradzie przez gole widma w meczach z Crveną Zvezdą i Werderem Brema po zwycięstwo 5:0 nad wielkim Realem Madryt na San Siro i wygraną w finale ze Steauą Bukareszt. Przytacza historie z boiska i z szatni, zdradza kulisy walki z Berlusconim o sprowadzenie Franka Rijkaarda, mówi o problemach Ruuda Gullita i wyjaśnia, dlaczego nigdy nie chciał słyszeć komplementów od Marco van Bastena. Nieznane wcześniej historie, smakowite anegdoty, bezcenne zapiski z trenerskiego dziennika, który przez te wszystkie lata leżał w szufladzie i został opublikowany po raz pierwszy – to wszystko sprawia, że AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny jest lekturą obowiązkową zarówno dla milanistów, jak i wszystkich miłośników pięknego futbolu.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
43
Smartwatch Sport Activity GT, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartwatch Sport Activity GT, czarny
Garett Electronics
Dostępny
2 szt.

Smartwatch Sport Activity Smartwatch Garett Sport Activity GT to zegarek, który doskonale sprawdzi się w codziennych sytuacjach, w podróży i na siłowni. Uwagę przyciągają metalowa ramka i elegancko wyprofilowane szkło dotykowego wyświetlacza. W mierzeniu intensywności aktywności pomagają specjalnie opracowane tryby sportowe. To zegarek, który pomoże Ci zadbać o zdrowie, przypomni o treningu, menstruacji oraz o tym, żeby regularnie nawadniać organizm. Wybierz ten model, jeśli szukasz czegoś eleganckiego ze sportową nutą. Poznaj go bliżej. Pulsometr, ciśnieniomierz oraz pulsoksymetr Zegarek sportowy smartwatch pilnuje Twojego pulsu, ciśnienia oraz natlenienia krwi. Dzięki temu trening jest efektywny i jednocześnie bezpieczny. Tryb sportowy i krokomierz Najlepszy smartwatch sportowy? To taki, który posiada w ustawieniach tę dyscyplinę, którą Ty uprawiasz! Dzięki temu Twój wysiłek będzie prawidłowo przeliczany. Nie tylko na treningu, ale także podczas całego dnia Twój smartwatch sportowy będzie liczyć Twoje kroki, a także przeliczać je na spalone kalorie. Informacje pogodowe Zawsze najświeższe i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. I zawsze dostępne! Monitor snu Nawet najlepszy smartwatch sportowy nie na wiele się przyda, gdy nie będziesz mieć sił na trening. Wbudowany czujnik skontroluje Twój puls w nocy i nad ranem dostaniesz raport, czy Twój sen jest prawidłowy. Kolorowy dotykowy wyświetlacz Zegarek smartwatch sportowy powinien być kolorowy! Pomijając nawet walory estetyczne, gwarantuje to lepszą czytelność wyświetlanych informacji. Sterowanie muzyką w telefonie i zdalny aparat Nie musisz przerywać ćwiczeń, by zmienić utwór lub ściszyć/pogłośnić muzykę w smartfonie. Dzięki technologii Bluetooth możesz zrobić to zdalnie, wykorzystując swój smartwatch sportowy. Gdy się ma smartwatch do sportu, to się ma zdjęcia z treningów! Wystarczy ustawić gdzieś smartfon i można pstrykać zdalnie, zwalniając migawkę zegarkiem. Łatwo wymienne paski Smartwatch sportowy męski może w jednej chwili stać się damskim, bo decyduje głównie pasek, a obudowy są uniwersalne. Do wyboru, do koloru! Powiadomienia z telefonu Trudno jest ćwiczyć z telefonem w dłoni. Dlatego dobre smartwatche sportowe informują swoich użytkowników o tym, że ktoś dzwoni lub pisze (również wiadomości z Facebooka i Twittera).Zegarek smartwatch sportowy zadba o to, by Twoja aktywność ruchowa nie spadła poniżej poziomu, jaki sobie ustalisz. Gdy zapomnisz o ćwiczeniach, dostaniesz motywujące upomnienie. Wodoszczelność IP67 Sportowy smartwatch nie może bać się wody. Certyfikat IP67 oznacza dopuszczalne zanurzenie na 30 minut oraz całkowitą pyłoszczelność.

389,00 zł
228,89 zł

Rabat 41,2%
oszczędzasz 160,11 zł

1 osoba kupiła
44
Dziewczyny są tu takie miłe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny są tu takie miłe
Dostępny
1 szt.

Wstrząsający i bardzo pikantny thriller psychologiczny opowiadający o ambicji, toksycznej przyjaźni i śmiertelnie groźnych żądzach. Dwie niegdyś najlepsze przyjaciółki przyjeżdżają na zlot absolwentów, podczas którego odkrywają, że ich śladami podąża ktoś, kto pragnie zemsty za coś, co zrobiły dziesięć lat wcześniej - i nie cofnie się przed niczym, by jej dokonać. Od ukończenia studiów Ambrosia Wellington wielkim wysiłkiem ułożyła sobie życie na nowo. Pewnego dnia jednak dostaje zaproszenie na zjazd absolwentów swojej uczelni, a wraz z nim anonim o treści: Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru. Okazuje się, że tajemnice przeszłości Ambrosii nie są pogrzebane tak głęboko, jak przypuszczała. Od czasu otrzymania anonimu nie może przestać myśleć o tym, co przed laty zrobiła i kto jej w tym towarzyszył: nieobliczalna Sloane Sully Sullivan, jej ówczesna najlepszą przyjaciółką, która potrafiła owinąć sobie każdego wokół palca. Na zjeździe absolwentów Amb i Sully dostają kolejne, coraz bardziej niepokojące anonimy, z których wynika, że uwziął się na nie ktoś, kto chce czegoś więcej niż tylko prawdy o tym, co się wydarzyło na pierwszym semestrze ich studiów. Osoba ta łaknie zemsty za to, co zrobiły, i wyrządzone przez nie krzywdy, z których ogromu Amb dopiero teraz zaczyna zdawać sobie sprawę. A wszystko to z powodu gry, którą wspólnie prowadziły po to, by zdobyć cudzego chłopaka, i dziewczyny, która zapłaciła za to zbyt wysoką cenę. Powieść Laurie Flynn to wstrząsający thriller psychologiczny opowiadający o ambicji, toksycznej przyjaźni i śmiertelnie groźnych żądzach. Ukazuje, jak daleko dziewczyny gotowe są posunąć, by zdobyć to, co w ich przekonaniu im się należy, i co się dzieje, gdy gry, które prowadzimy w młodości, decydują o czyimś późniejszym życiu albo śmierci. „Laurie Flynn mądrze ukazuje mroczne zawiłości przyjaźni, ambicji i relacji społecznych. Obfity w zaskakujące zwroty akcji thriller, który przypomina nam, że przeszłość ma długie ręce, a tajemnic nie da się pogrzebać na zawsze. Nie mogłam oderwać się od lektury aż do szokującego punktu kulminacyjnego!” – Megan Miranda, autorka Miasteczka kłamców „Mroczna, przewrotna, wciągająca bez reszty, pokazuje niebywałe okrucieństwo wrednych dziewczyn na pełnym zieleni uniwersyteckim kampusie. Wartki thriller o zakończeniu równie zabójczym jak jego tytuł”. – Robyn Harding, autorka Umowy „Przewrotna, wciągająca i niesłychanie mroczna książka. Ta głęboko poruszająca opowieść o przyjaźniach, które podtrzymujemy - i tych, z których rezygnujemy - zaskakuje w najlepszym tego słowa znaczeniu. A ponieważ to dopiero pierwsza powieść Flynn dla dorosłych, już nie mogę się doczekać następnej”. – Samantha Downing, autorka Mojej doskonałej żony „Rozkosznie mroczna, przesycona atmosferą grozy, rzuciła na mnie głęboki, nieodparty czar”. – Karen Hamilton, autorka Jego doskonałej dziewczyny „Mrożąca krew w żyłach, poruszająca, urzekająca, jest cudownie napisaną, przerażającą opowieścią o toksycznej przyjaźni, głębokich kompleksach, zdradzie i zemście. Szokujący thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zapierająca dech, niezapomniana lektura”. – Samantha M. Bailey, autorka Kobiety na krawędzi „Flynn obrazowo odmalowuje potencjalnie śmiertelnie groźne skutki kompleksów dręczących młode kobiety. Z otwartymi ustami śledziłam dążenia Amb do tego, by się odnaleźć w złożonych sieciach relacji towarzyskich, aż do ostatniego rozdziału, który był jak cios obuchem i zaparł mi dech w piersi”. – Chandler Baker, autorka Zmowy milczenia „Rozkosznie ponura, wciągnęła mnie od pierwszej strony… Nadzwyczajna rzecz… Wredne dziewczyny w dorosłej wersji, z niezwykle mrocznym zwrotem akcji!” – Elle Croft, autorka The Guilty Wife „Cięciami najostrzejszego, najbardziej bolesnego skalpela Flynn odsłania mrok tętniący pod powierzchnią toksycznych kobiecych przyjaźni. Bezlitosna, głęboko emocjonalna książka, która trzyma w nieznośnym napięciu. Przeczytałam jednym tchem, ze ściśniętym żołądkiem”. – Tammy Cohen, autorka Stop at Nothing „Po prostu genialna - klaustrofobiczna, pełna napięcia”. – Lisa Hall, autorka The Perfect Couple „Mroczna i przewrotna, doskonale przedstawia to, jak niesłychanie okrutne nastoletnie dziewczęta potrafią być dla siebie nawzajem, gdy same są psychicznie okaleczone”. – Nikki Smith, autorka All in Her Head Laurie Elizabeth Flynn w przeszłości byłą modelką, a obecnie zajmuje się pisaniem książek. Jest autorką dwóch powieści YA Firsts, Last Girl Lied To oraz All Eyes On Her. Mieszka w Kanadzie, w London w prowincji Ontario ze swoim mężem, córką, synem i wiernym psem chihuahua. Kiedy robi sobie przerwy od pisania, najłatwiej znaleźć ją na spacerach w lesie, w sklepach z ubraniami, gdzie przymierza sukienki w stylu vintage, bądź przed telewizorem, kompulsywnie oglądającą reality-shows.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

45
Tajemnica rzekomego małżonka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica rzekomego małżonka
Dostępny
56 szt.

Zwariowany jak Monk, przenikliwy jak Poirot Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług. Pewnego dnia zgłasza się do niego klientka z dosyć nietypową sprawą. Chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat… własnego męża, a raczej poznać prawdziwą tożsamość mężczyzny podającego się za niego. Samuel Hoenig zgadza się kobiecie pomóc, licząc na to, że w sprawach związanych z delikatną materią małżeńską, o której sam zbyt wiele nie wie, będzie mógł skorzystać z pomocy swej dawnej współpracowniczki, niezastąpionej Janet Washburn. Z początku całkiem nieźle im idzie, potem jednak znajdują we własnym biurze… ciało rzeczonego małżonka. Samuel dochodzi do wniosku, że ktoś sobie z nim pogrywa, więc tym chętnie zgadza się udzielić odpowiedzi na kolejne pytanie: kto zabił rzekomego męża? „Błyskotliwa i wartka historia kryminalna”. – „Publishers Weekly” „Urokliwie świeża i dowcipna opowieść detektywistyczna. W trakcie lektury zabawnego i niebanalnego tekstu czytelnik jednocześnie śledzi klasyczną zagadkę kryminalną i poznaje rzeczywistość osoby z zespołem Aspergera. Niechże się i z detektywem Monkiem kojarzy, ponieważ ten specjalista od pytań stosuje metody dedukcji godne Sherlocka, Colombo i Monka właśnie. Czysta rozkosz”. – „Mystery Scene” „Zgrabnie napisana opowieść z wątkiem aspergerowskim (…) pozwala czytelnikowi spojrzeć na proces rozwiązywania zagadki kryminalnej z oryginalnej perspektywy, a jednocześnie uwrażliwia go na specyfikę tego często nie do końca dobrze rozumianego zespołu cech”. – „Booklist” „Duet Copperman-Cohen pokazuje nam, że osoby z zespołem Aspergera z pewnymi rzeczami mogą mieć trudności, z niektórymi jednak radzą sobie wyjątkowo dobrze”. – „Ellery Queen’s Mystery Magazine” „Książka napisała błyskotliwie i z pysznym humorem”. – „CrimeSpree Magazine” E.J. Copperman to pseudonim literacki Jeffa Cohena, pochodzącego z New Jersey autora zabawnych powieści kryminalnych. Cohen publikuje również teksty w licznych tytułach prasowych, m.in. „New York Timesie”, „Entertainment Weekly” i innych.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

46
X sposobów na śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X sposobów na śmierć
Dostępny
374 szt.

Mroczny, pełen napięcia thriller pióra jednego z najciekawszych współczesnych skandynawskich pisarzy Szwedzka policja zmaga się z serią wymyślnych i przerażająco brutalnych zabójstw. Nic w nich nie ma sensu: brak wyraźnego motywu, a metody zmieniają się przy każdej zbrodni. Jedna z ofiar została utopiona nocą we własnym łóżku. Inną przywiązano i zamknięto w hermetycznym kokonie, by powoli się dusiła. Kolejne torturowano, rozczłonkowano, zadźgano, zastrzelono, otruto… A wszystko z mrożącą krew w żyłach precyzją. Jak wygrać z kimś, kogo działań nie sposób przewidzieć? W tym samym czasie prywatne śledztwo Fabiana Riska w sprawie rzekomo samobójczej śmierci kolegi z wydziału w końcu nabiera tempa. Policjant niespodziewanie zyskuje sojusznika, na światło dzienne wychodzą również nowe dowody. Tylko dlaczego Fabianowi wydaje się, że nieustannie jest o krok do tyłu? Piąta część popularnej serii o Fabianie Risku i jego walce z przestępczością, kontynuująca wątki podjęte w Motywie X. Cykl został przetłumaczony na kilkanaście języków, sprzedano też prawa do jego adaptacji filmowej, nad którą trwają prace.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

47
W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Książka edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. Pojawia się tu słownictwo związane z domem i rodziną: nazwy pomieszczeń i sprzętów, zabawek i ubrań, członków rodziny, części ciała i wielu drobiazgów, w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich ponad 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki Marcel Szpak dziwi się światu Joanny Pollakówny; wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki Sznurkowa historia Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki Bajki o rzeczach i nierzeczach Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

48
Wisielec z ulicy motyli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wisielec z ulicy motyli
Dostępny
22 szt.

Wisielec z ulicy motyli to książka o ucieczkach, banicjach i powrotach składających się na subiektywny ogląd XX w. Łączy historię z teraźniejszością, rzeczywistość z mitem, Polskę ze światem. Pasją autora jest rekonstrukcja czyjegoś życia ze strzępków ocalałych po nim zapisków i korespondencji. Być może bezczelnie liczy, że ktoś, komu w przyszłości z niezrozumiałych powodów zechce się rekonstruować jego własne życie, będzie dla niego wyrozumiały. „Jonasz miał jednak to szczęście, że połknął go wieloryb, któremu zebrało się na wymioty akurat w chwili, gdy przepływał w bliskiej odległości od żyznej wyspy. Tylko ludzie niestrawni, odporni na soki trawienne żarłocznych bestii, mogą dostąpić łaski takiego ocalenia. W aranżowaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności Pan Bóg okazał poczucie humoru”. z opowiadania Alter ego

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

49
Wybierz mnie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybierz mnie!
Dostępny
57 szt.

Pełna humoru, wakacyjnego klimatu i miłości lektura, idealna dla miłośników Do wszystkich chłopców, których kochałam i Kissing Booth Gorące lato, grecka wyspa, słońce na niebie – dla Meg wakacje nie mogły zapowiadać się lepiej! No, może trochę. Dziewczyna chciałaby zapomnieć o swoim pierwszym pocałunku, który był po prostu masakryczny. Dlatego wyznacza sobie misję: doświadczyć latem perfekcyjnego, filmowego, przyprawiającego o szybsze bicie serca pocałunku! Kiedy w jej życiu pojawia się więc trzech bardzo różnych chłopaków, wydaje się, że uda jej się osiągnąć cel. Droga do niego będzie jednak najeżona milionem kompromitujących sytuacji…

37,99 zł
27,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

50
Rogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rogi
Dostępny
1685 szt.

Kiedy wydaje ci się, że opuścił cię nawet Bóg, pamiętaj, że w środku ciebie na pewno został diabeł… Rok wcześniej Igowi Perrishowi zawalił się cały świat – a miał wiele do stracenia. Bogaty lekkoduch, syn znanego muzyka i brat gwiazdy TV, nie musiał nigdy martwić się o swoją pozycję czy przyszłość. Tym bardziej, że miał przy sobie ukochaną dziewczynę, Merrin Williams, z którą dzielił marzenia i wszystkie wyzwania. Aż do nocy, kiedy została brutalnie zgwałcona i zabita. A on był tego jedynym świadkiem. W rocznicę morderstwa Igowi puszczają hamulce – pije tyle, aż traci nad sobą kontrolę. A rano budzi się z nieprawdopodobnym kacem i… sterczącymi z czoła rogami. Nie są halucynacją ani tworem chorego umysłu zmęczonego żałobą. Ig właśnie dostał zadziwiający prezent, który pozwala mu poznać myśli i sekrety innych ludzi. I wykorzysta go, aby dowiedzieć się, co naprawdę przydarzyło się Merrin. Choć są tacy, co sądzą, że to on, tylko dzięki pieniądzom rodziców, nie odpowiedział dotąd za tę śmierć… No i na koniec pozostanie kluczowe pytanie – jak to właściwie się stało, że Igowi wyrosły rogi? Książka została sfilmowana z Danielem Radcliffe’em w roli głównej!

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

51
Eksperyment - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperyment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Troje młodych ludzi z Lublińca wybiera się na krakowski festiwal miłośników grozy. Gdy nie wracają na noc do domów, zaniepokojeni rodzice zgłaszają zaginięcie. Policja jest jednak bezsilna, w sprawę zaangażowany zostaje więc prywatny detektyw Michał Majer. Jego śledztwo także nie przynosi rezultatów, aż do momentu, gdy odzywa się do niego francuska policjantka Christine Benoit. Okazuje się, że w Paryżu doszło do zaginięcia młodego człowieka w bardzo podobnych okolicznościach. Majer wyrusza do Francji i razem z Benoit starają się rozwikłać zagadkę porwań. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a para detektywów stanie w obliczu zagrożenia rodem z najgorszych koszmarów.

54,90 zł
39,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

52
Uwolnić furię. I Am Morbid. Biografia legendy death metalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwolnić furię. I Am Morbid. Biografia legendy death metalu
Dostępny
52 szt.

Nie chciałem pisać konwencjonalnej autobiografii. Znacie taki rodzaj książek, w których muzyk zyskuje sławę, wypada z łask (ha!), a potem odzyskuje równowagę czekającą na końcu jego drogi do odkupienia. Przeszedłem przez niektóre z tych etapów, ale lubię myśleć, że lata, które spędziłem na tej planecie, to coś więcej niż ta sama historia, którą inni opowiedzieli już wielokrotnie. Wiele z tego typu opowieści zdaje się dotyczyć narkotyków, uzależnienia, odwyków i nawrotów nałogu, ale to nigdy nie był problem, który dotknąłby akurat mnie. Wyzwania, przed którymi stawałem, nie były ani o jotę mniej wymagające od wyzwań innych osób; po prostu manifestowały się na inne sposoby. Niniejsza książka opowiada o tym, czego się nauczyłem, a nauczyłem się niemało. Wiedzy jednak nigdy za wiele…

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

53
Odwołania od decyzji w sprawach dotyczących pomocy społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwołania od decyzji w sprawach dotyczących pomocy społecznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Książka prezentuje najbardziej aktualne problemy pojawiające się w związku z realizacją przepisów ustaw: o świadczeniach rodzinnych, o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Przedstawia aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych oraz stanowiska organów odwoławczych w zakresie najbardziej kontrowersyjnych zagadnień ww. ustaw, a także wskazuje praktyczne rozwiązania omówionych problemów.Autorka przybliża problematykę realizacji świadczenia pielęgnacyjnego w związku z niekonstytucyjnością przepisu art. 17 ust. 1 b ustawy o świadczeniach rodzinnych, jego zbiegiem z uprawnieniem do świadczenia emerytalnego, zasiłku macierzyńskiego, zasiłku dla bezrobotnych oraz sytuacji gdy osoba wymagająca opieki pozostaje w związku małżeńskim. Poruszyła również kwestię dochodu i nienależnie pobranych świadczeń, właściwości organów w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania osób do nich uprawnionych oraz procedurę zmiany i uchylenia tego uprawnienia, w tym z mocą wsteczną.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

54
Święci i patroni na trudne czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci i patroni na trudne czasy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Od zarania dziejów w trudnych chwilach ludzie szukali pomocy i wsparcia duchowego w przezwyciężaniu trapiących ich trosk. Biblijny potop, powodzie, pożary, trzęsienia ziemi, epidemie, wojny, niewole i ludobójstwa dotknęły i dotykają nadal setek tysięcy osób, przynosząc masową śmierć i cierpienie. Święci Kościoła katolickiego pozostawili nam świadectwa swojego życia, udowadniając, jak godnie i skutecznie przezwyciężać troski i problemy. Służą również pomocą, jaką jest ich wstawiennictwo u Boga. W niniejszej publikacji przybliżamy najważniejszych świętych i orędowników, do których chrześcijanie wznosili przez wieki prośby w potrzebach, począwszy od spraw drobnych i przyziemnych, ale ważnych, po sytuacje wręcz beznadziejne i tragiczne.

19,97 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,9%
oszczędzasz 4,98 zł

55
Bawię się wodą. Wróżki i smoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się wodą. Wróżki i smoki
Dostępny
1 szt.

Wspaniała zabawa dla dzieci uwielbiających malowanie! Odczaruj wspaniały świat, dodając ilustracjom odrobinę koloru! W książce znajdziesz ilustracje, których kolory można odkrywać wyłącznie za pomocą pędzelka i wody.

16,99 zł
9,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 7,82 zł

56
Bawię się wodą. Lamy i jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się wodą. Lamy i jednorożce
Dostępny
29 szt.

Wspaniała zabawa dla dzieci uwielbiających malowanie! Odczaruj wspaniały świat, dodając ilustracjom odrobinę koloru! W książce znajdziesz ilustracje, których kolory można odkrywać wyłącznie za pomocą pędzelka i wody.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

57
Bawię się wodą. Pandy, jednorożce i inne stworzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się wodą. Pandy, jednorożce i inne stworzenia
Dostępny
28 szt.

Wspaniała zabawa dla dzieci uwielbiających malowanie! Odczaruj wspaniały świat, dodając ilustracjom odrobinę koloru! W książce znajdziesz ilustracje, których kolory można odkrywać wyłącznie za pomocą pędzelka i wody.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

58
Minecraft. Dungeons. Narodziny Arcyzłosadnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Dungeons. Narodziny Arcyzłosadnika
Dostępny
1041 szt.

Przed wami najnowsza oficjalna powieść ze świata Minecrafta! Poznajcie początki nikczemnego Arcyzłosadnika. Dzielni bohaterowie łączą siły, by razem przemierzyć targany wojną świat i stawić czoła potężnym wojskom Arcyzłosadnika. Tylko jak właściwie powstała ta budząca grozę armia? I skąd wziął się sam Arcyzłosadnik? Straszna prawda jest taka, że potężny wódz wcale nie zabiegał o władzę i moc. Jeszcze pod imieniem Archie ten drobny złosadnik był gnębiony i poniżany przez towarzyszy z plemienia. Jego jedynym marzeniem było znaleźć miejsce, które będzie mógł nazywać domem, tymczasem wszyscy kolejno postanawiali się go pozbyć. Aż wreszcie, po samotnej tułaczce po lesie i górskich graniach, Archie trafił do ciemnej groty skrywającej mroczny sekret. Znalazł tam potężny artefakt, Kulę Władzy. Ta będzie odtąd szeptać mu do ucha obietnice potęgi. Archie odkryje wkrótce, że dzięki swojemu znalezisku może wyczarowywać niesamowite rzeczy i zmieniać świat, który odwrócił się do niego plecami. Nie musi nawet sam snuć planów, wystarczy, że będzie robić to, co powie Kula… Pytanie tylko, czy to Archie z pomocą kuli sięga po władzę, czy może to Kula go wykorzystuje? W serii ukazały się dotąd: Minecraft. Wyspa, Minecraft. Wypadek, Minecraft. Zaginione dzienniki, Minecraft. Kres, Minecraft. Wyprawa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

59
Max Einstein. Genialny eksperyment - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Max Einstein. Genialny eksperyment
Dostępny
199 szt.

Max Einstein nie jest typową dwunastolatką. Potrafi złamać zabezpieczenia systemów komputerowych, wymyśla genialne wynalazki i rozmawia z Albertem Einsteinem. Wszystko w życiu dziewczynki zmienia się, gdy razem z innymi nieprzeciętnymi nastolatkami trafia do tajemniczej organizacji. Czy młodzi geniusze będą umieli wykorzystać swoje zdolności i wiedzę, by uratować świat? Czasu na działanie jest mało, a wróg czai się tuż za rogiem. Poznaj Max Einstein i jej przyjaciół, a przekonasz się, że odwaga, nauka i wyobraźnia otwierają drzwi do niesamowitych przygód! To pierwsza i jedyna książka przygodowa oficjalnie autoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

60
Tycipaństwa. Księżniczki, bitcoiny i kraje wymyślone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tycipaństwa. Księżniczki, bitcoiny i kraje wymyślone
Dostępny
245 szt.

W 1967 r. Roy Bates, emerytowany brytyjski oficer, zajął opuszczoną platformę przeciwlotniczą na wodach międzynarodowych, a następnie nazwał ją Sealandią i ogłosił się jej księciem. W 1996 r. artysta Lars Vilks nazwał skrawek szwedzkiego wybrzeża Ladonią, tworząc swoje państwo dzieło sztuki, którego hymnem jest odgłos kamienia wpadającego do wody. W 2013 r. pewna dziewczynka z Virginii, Emily, zapytała tatę, czy mogłaby zostać prawdziwą księżniczką. Pół roku później jej tata utworzył na pustyni Królestwo Północnego Sudanu, a swoją córkę uczynił księżniczką. W 2016 r. Mieszko Makowski założył Królestwo Kabuto. Jego terytorium mieści się na działce pod Radomiem. Król Mieszko był rozczarowany Polską, więc stworzył państwo, w którym wartością nadrzędną jest absolutna wolność. To tylko przykłady kilku mikronacji – współczesnych tworów parapaństwowych – i ich pomysłodawców opisanych w tej niezwykłej książce. Bohaterowie Macieja Grzenkowicza to zapaleńcy, idealiści, outsiderzy, którym obecna oferta państwowa nie odpowiada, dlatego tworzą swoje. Swoje tycipaństwa.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

61
Więcej serca niż rozumu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej serca niż rozumu
Dostępny
252 szt.

Autorka znakomitych powieści New Adult powraca z historią o sile miłosnych uniesień. Krystian jest strażakiem, któremu niestraszny żaden pożar. W pracy potrafi okiełznać płomienie, ale jest też ekspertem w wywoływaniu żarliwego pożądania w swoich nowo upatrzonych obiektach miłości. Jednym z nich jest pewna pociągająca dziewczyna, z którą idzie do łóżka. Nie wie, że już nigdy nie będzie w stanie o niej zapomnieć. Marta stara się odnaleźć siebie. Żyje chwilą, a świat wydaje się nie mieć dla niej granic. Kiedy poznaje owianego złą sławą Krystiana, myśli o nim stają się coraz bardziej natrętne. Okazuje się, że pod fasadą niegrzecznego chłopca skrywają się sekrety, o których tylko ona będzie miała szansę usłyszeć. Czy dziewczynie uda się powstrzymać powracające w głowie chłopaka krzyki z przeszłości i poskładać kawałki jego serca? Czy oboje będą w stanie przezwyciężyć dumę, a ich uczucie pokona budowane przez lata mury?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

62
W tajemnicy. Tom 1. Od pierwszych słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W tajemnicy. Tom 1. Od pierwszych słów
Dostępny
252 szt.

Książki Agaty Przybyłek to historie pisane życiem i przepełnione emocjami. Tym razem autorka bestsellerowych powieści dla kobiet poruszy wasze serca nową serią. Czy dasz poprowadzić się drogą pośród tajemnic? Amelia wychowała się nad morzem i od zawsze kochała Bałtyk oraz rodzinną restaurację, w której pracuje. Jednak jej spokojną do tej pory miejscowość spowija chmura lęku - przy drodze w lesie w tajemniczych okolicznościach znikają kobiety. Z Warszawy ściąga detektyw, którego Amelia zna z telewizji - niedawno rozwikłał głośną medialnie sprawę. Wszyscy w miasteczku liczą na jego pomoc, szczególnie pani burmistrz, której z Amelią i jej rodziną wyraźnie jest nie po drodze… Już po pierwszym spojrzeniu Rafał wiedział, że Amelia jest dziewczyną inną niż wszystkie. Czy zainteresowanie przystojnego i rozpoznawalnego mężczyzny z wielkiego miasta przerodzi się w coś więcej? Amelia nie szuka miłości ani mocnych wrażeń, jednak wiatr od lądu przyniesie w jej życiu zmiany…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

63
Disney maluch. Wesoła owieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Wesoła owieczka
Dostępny
69 szt.

Książka z kolorowymi obrazkami i krótkimi tekstami. Urocze postaci ze świata Disneya w zabawny sposób aktywizują dziecko do wykonywania różnych czynności. Proste teksty pobudzają wyobraźnię i rozwijają słownictwo.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

64
Disney maluch. Zaśnij już... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Zaśnij już...
Dostępny
38 szt.

Już wieczór, pora spać… Ale Jack-Jack ciągle ma otwarte oczka! Jak go utulić do snu? Może zaśpiewasz mu kołysankę albo dasz ulubioną przytulankę? Dobranoc! Książeczki interaktywne: • angażują we wspólną aktywną zabawę, • pobudzają wyobraźnię, • uwalniają naturalną ekspresję, • rozładowują emocje.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

65
Disney maluch. Obudź się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Obudź się
Dostępny
39 szt.

Przyszła wiosna, a niedźwiadek ciągle śpi. Jak go obudzić? Może zaśpiewasz mu piosenkę albo zagrasz na bębenku? Wstawaj, misiu! Książka z kolorowymi obrazkami i krótkimi tekstami. Urocze postaci w zabawny sposób aktywizują dziecko do wykonywania różnych czynności. Proste teksty pobudzają wyobraźnię i rozwijają słownictwo. Książeczki interaktywne: • angażują we wspólną aktywną zabawę, • pobudzają wyobraźnię, • uwalniają naturalną ekspresję, • rozładowują emocje.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

66
Returns Live CDBR, CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Returns Live CDBR, CD + Blu-ray
Dostępny
1 szt.

1.1. Opening Prayer 1.2. Hymn Of The Seventh Galaxy 1.3. Vulcan Worlds 1.4. Sorceress 1.5. Song To The Pharaoh Kings 1.6. Al'S Solo 1.7. No Mystery 2.1. Friendship Chick'S Solo, Including Solar 2.2. Romantic Warrior 2.3. El Bayo De Negro Stanley'S Solo 2.4. Lineage Lenny'S Solo 2.5. Romantic Warrior (continued) 2.6. Duel Of The Jester And The Tyrant 2.7. 500 Miles High 2.8. Romantic Warrior (bbc Lifetime Achievement Award) 3.1. Introduction 3.2. Hymn Of The Seventh Galaxy 3.3. Vulcan World 3.4. Sorceress 3.5. Song To The Pharaoh Kings 3.6. Al'S Solo 3.7. No Mystery 3.8. Chick'S Solo 3.9. The Romantic Warrior 3.10. El Bayo De Negro (stanley'S Solo) 3.11. Lineage (lenny'S Solo) 3.12. Romantic Warrior 3.13. Lineage (lenny'S Solo) 3.14. Al'S Solo 3.15. Friendship (chick'S Solo) 3.16. El Bayo De Negro (stanley'S Solo) 3.17. Duel Of The Jester And The Tyrant

68,90 zł
62,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

67
Scopophobia Live In Belfast CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scopophobia Live In Belfast CDDVD, CD + DVD
THERAPY?, Edel
Dostępny
20 szt.

1.Hey satan you rock 2.Who knows 3.Nowhere 4.Nobody here but us 5.Church of noise 6.I am the money 7.Stories 8.Not in any name 9.If it kills me 10.Die laughing 11.My voodoo doll 12.Ten year plan 13.Trigger inside 14.Potato junkie 15.Diane 16.Rust 17.Teethgrinder 18.Knifes 19.Screamager

53,90 zł
48,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

68
Pozwól sobie na uczucia. Wykorzystaj moc inteligencji emocjonalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól sobie na uczucia. Wykorzystaj moc inteligencji emocjonalnej
Dostępny
28 szt.

Ludzie cierpią z powodu uczuć i emocji. Nie mogą ich powstrzymać, obawiają się ich, czasami czują się nimi przerażeni. Nic dziwnego. Prawdziwe uczucia bywają skomplikowane, uciążliwe, dezorientujące lub nawet uzależniające. Sprawiają, że człowiek jest bezbronny albo robi rzeczy, których potem żałuje. Jednak konsekwencje prób zapanowania nad emocjami za wszelką cenę lub nawet odmówienia sobie prawa do ich odczuwania bywają jeszcze gorsze: wybuchy gniewu, kompulsywne objadanie się, agresja, narkotyki czy depresyjne myśli. Jak więc przerwać to błędne koło? Ta książka uzmysłowi Ci, jak ważne jest to, by pozwolić sobie na emocje i uczucia. A zaraz potem dowiesz się, czym są, jaką odgrywają rolę i co należy zrobić, aby pomagały, a nie przeszkadzały. Poznasz system składający się z pięciu umiejętności emocjonalnych i w lot go zrozumiesz. Przekonasz się, że pracy z własnymi uczuciami można się nauczyć. W efekcie pozbędziesz się ciągłego stresu i wypalenia, poprawisz relacje międzyludzkie, być może odczujesz poprawę stanu zdrowia, a na pewno będziesz szczęśliwszym i bardziej spełnionym człowiekiem!

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

69
Pozornie bez winy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,00 zł
28,88 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,12 zł

70
Zestaw z kuchenką kempingową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z kuchenką kempingową
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Kuchnia kempingowa z akcesoriami – wyrusz w drogę z poręczną kuchnią z bogatym zestawem. Zestaw składa się z 24 elementów: kuchnia z 2 palnikami, drewniane ryby, dwustronne filcowe jedzenie, jajko w plastikowej skorupce, czajnik, czajnik, 2 kubeczki, 2 talerze, książeczka. Wymiary opakowania: 15.87 x 31.11 x 45.97 cm

247,90 zł
218,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 29,75 zł

71
Lalka bobas miękka 25 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas miękka 25 cm
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Lalka bobas od Mega Creative to bez wątpienia świetna propozycja zabawy dla Twojej pociechy. Oprócz radości wynikającej z możliwości zajmowania się swoją lalką jak prawdziwym dzieckiem, to także dobry pomysł na naukę samodzielności oraz odpowiedzialności za drugą osobę! Zawartość zestawu: lalka bobas w ubranku i smoczkiem. Wymiary opakowania: 15.0 x 30.0 x 11.0 cm

58,90 zł
44,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,72 zł

72
Zestaw drewniany do zabawy w grilla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw drewniany do zabawy w grilla
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Drewniany zestaw do zabawy dla dzieci składa się z 20 drewnianych elementów do pieczenia na grillu. Opakowanie pełni funkcję grilla. Dwustronne kawałki żywności pokazują z jednej strony surowe – przerzuć kawałki za pomocą kleszczy lub szpatułką – a z drugiej strony już dobrze wysmażone! Produkty można łączyć ze sobą za pomocą rzepów. Zestaw został wykonany przez markę Melissa & Doug, która charakteryzują się wysoką jakością wykonania i bezpieczeństwem dziecka. W zestawie: • tekturowy grill, • pomidor, • sałatka, • bułka, • mięso, • kukurydza w dwóch częściach, • parówka, • ser, • 2 przyrządy do obracania jedzenia na ruszcie, • nóż.

114,90 zł
101,11 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,79 zł

73
Chłopi. Tom 1. ABC Klasyka polska. Lektury. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopi. Tom 1. ABC Klasyka polska. Lektury. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

Najważniejsze polskie dzieła na jednej półce! Wyjątkowa kolekcja, która pozwala poznać bogactwo polskiej literatury. By je odkrywać i stale powracać. ABC Klasyka polska. Lektury - książki obowiązkowe w każdym wieku! Napisana w pierwszej dekadzie XX wieku największa polska powieść na temat wsi i jej mieszkańców, nazywana epopeją chłopską. To za nią Władysław Stanisław Reymont otrzymał w 1924 roku Nagrodę Nobla. Chłopi - barwny opis życia wiejskiego na przełomie XIX i XX wieku, bogactwo językowej stylizacji i gwary. U źródeł powieści leży młodopolskie zamiłowanie do folkloru, w którym dostrzegano odskocznię od miejskiego kryzysu kultury. Akcja rozgrywa się we wsi Lipce i toczy się przez rok, od jesieni do późnego lata. Codzienne życie bohaterów jest podporządkowane niezmiennie powtarzalnemu rytmowi przyrody, a ważnymi punktami w kalendarzu są coroczne święta, uroczystości, tradycyjne obrzędy i obyczaje towarzyszące narodzinom, życiu i śmierci. Relacje między mieszkańcami wsi określa ustalona hierarchia. Przywódcą jest bogaty gospodarz, Maciej Boryna. Postanawia on ponownie się ożenić z najpiękniejszą panną we wsi. Nie wie, że pełna temperamentu Jagna zostaje kochanką jego syna Antka. Obok rozgrywa się dramat umierającego w samotności parobka Kuby, byłego powstańca 1863 roku, zaognia się także konflikt o las pomiędzy mieszkańcami Lipiec i dworem. Ludźmi rządzą natura i pożądanie

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

74
Pakiet: Mój pierwszy alfabet / Moje pierwsze liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Mój pierwszy alfabet / Moje pierwsze liczby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

W zestawie znajdziesz dwie książki: `Mój pierwszy alfabet` oraz `Moje pierwsze liczby` Mój pierwszy alfabet Ten kolorowy słowniczek obrazkowy zachwyci maluchy barwnymi i zabawnymi ilustracjami. Nazywanie obrazków i obserwacja podpisów pozwoli dzieciom poznać i zapamiętać wybrane litery alfabetu, co przyspieszy naukę czytania. Moje pierwsze liczby Ta kolorowa obrazkowa matematyka nie tylko zachwyci dzieci barwnymi i zabawnymi ilustracjami. Na pewno zachęci maluchy do matematycznych zabaw - liczenia elementów zbiorów, porównywania ich liczebności, a nawet nauczy podstaw dodawania, co w przyszłości pomoże w nauce szkolnej.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

75
Atlas roślin leczniczych i ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas roślin leczniczych i ziół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Atlas prezentuje 67 gatunków ziół i roślin leczniczych, z których większość możemy sami zbierać w lasach i na łąkach albo uprawiać w przydomowych ogródkach lub na balkonach. Zapraszamy do poznania roślin, które od wieków pomagają zwalczać różne dolegliwości praz pobudzają kubki smakowe.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

76
Moda. Stwórz swój styl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moda. Stwórz swój styl
Dostępny
87 szt.

Znajdziesz tu mnóstwo pomysłów na wyjątkowe kreacje dla każdej pory roku. Rysuj po śladzie, projektuj wzory i dodatki, koloruj, uzupełniaj stroje kolorowymi naklejkami i rozwijaj swoją kreatywność!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

77
Polscy poeci dzieciom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy poeci dzieciom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Polscy poeci dzieciom to zbiór najbardziej znanych utworów literackich od pokoleń czytanych polskim dzieciom. Czytajmy je i dziś, by i nasze pociechy poznały Stefka Burczymuchę, Słonia Trąbalskiego czy Zosię Samosię.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

78
129560 PODGRZEWACZ ZE STERYLIZATOREM NEW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
129560 PODGRZEWACZ ZE STERYLIZATOREM NEW
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Podgrzewacz ze sterylizatorem 7 funkcji: podgrzewa mleko kobiece; rozmraża mleko kobiece; podgrzewa mleko modyfikowane wzaledwie 3 minuty*; podgrzewa słoiczki; utrzymuje temperaturę posiłku do 1h; skutecznie sterylizuje - wzaledwie 5min.** pozwala zlikwidować aż 99,9% szkodliwych drobnoustrojów występujących wśrodowisku domowym, zapewnia 24h ochronę; posiada opcję opóźnienia startu do 2h. Dzięki dedykowanym programom zachowuje cenne składniki odżywcze mleka kobiecego. Możliwość ustawienia: rodzaju pokarmu, wielkości butelki, temperetury początkowej. Praktyczny koszyk pozwala nabezpieczne wkładanie iwyjmowanie butelek czysłoiczków. Bez ryzyka przegrzewania - wbudowany sensor kontroluje temperaturę wewnątrz podgrzewacza. Dedykowana funkcja dla butelek ze zdejmowanym dnem (np. Perfect5). Alert okonieczności odkamienienia - proces odkamienienia wykonuje się wprosty sposób przy użyciu wody ibiałego octu. Idealny dla rodziców bliźniąt - pozwala uruchomić cykle jeden po drugim. Intuicyjny panel dotykowy. Automatyczny wyłącznik zsygnałem dźwiękowym. *Cykl szybkiego podgrzewania, 60ml mleka wbutelce opojemności 150ml zszeroką szyjką ibez zdejmowanej podstawy, temperatura początkowa to temperatura pokojowa. **Nie wliczając czasu podgrzewania urządzenia.

277,90 zł
250,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 27,79 zł

79
129546 PODGRZEWACZ DO BUTELEK HOME NEW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
129546 PODGRZEWACZ DO BUTELEK HOME NEW
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Podgrzewacz do butelek HOME NEW 5 funkcji: podgrzewa mleko kobiece; rozmraża mleko kobiece; podgrzewa mleko modyfikowane wzaledwie 4 minuty*; podgrzewa słoiczki; utrzymuje temperaturę posiłku do 1h. Dzięki dedykowanym programom zachowuje cenne składniki odżywcze mleka kobiecego. Praktyczny koszyk pozwala nabezpieczne wkładanie iwyjmowanie butelek czysłoiczków. Bez ryzyka przegrzewania - wbudowany sensor kontroluje temperaturę wewnątrz podgrzewacza. Intuicyjny panel dotykowy. Automatyczny wyłącznik zsygnałem dźwiękowym. *Cykl szybkiego podgrzewania, 60ml mleka wbutelce opojemności 150ml zszeroką szyjką ibez zdejmowanej podstawy, temperatura początkowa to temperatura pokojowa.

147,90 zł
133,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,79 zł

80
129553 PODGRZEWACZ DO BUTELEK HOME & TRAVEL NEW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
129553 PODGRZEWACZ DO BUTELEK HOME & TRAVEL NEW
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Podgrzewacz do butelek HOME & TRAVEL NEW 5 funkcji: podgrzewa mleko kobiece; rozmraża mleko kobiece; podgrzewa mleko modyfikowane wzaledwie 4 minuty*; podgrzewa słoiczki; utrzymuje temperaturę posiłku do 1h. Dzięki dedykowanym programom zachowuje cenne składniki odżywcze mleka kobiecego. Idealny wdomu iw podróży - zpraktycznym zasilaczem samochodowym. Praktyczny koszyk pozwala nabezpieczne wkładanie iwyjmowanie butelek czysłoiczków. Bez ryzyka przegrzewania - wbudowany sensor kontroluje temperaturę wewnątrz podgrzewacza. Intuicyjny panel dotykowy. Automatyczny wyłącznik zsygnałem dźwiękowym. *Cykl szybkiego podgrzewania, 60ml mleka wbutelce opojemności 150ml zszeroką szyjką ibez zdejmowanej podstawy, temperatura początkowa to temperatura pokojowa.

200,90 zł
180,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,09 zł

81
Drewniany sorter kształtów i liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniany sorter kształtów i liczb
Melissa & Doug
Dostępny
4 szt.

Ten sorter kształtów i liczb spodoba się maluszkom. Kolory przykuwają wzrok. Na drewnianej podstawce jest 10 słupków do nakładania odpowiedniej ilości i kolorów krążków. Zabawka poprawia zdolności motoryczne, uczy logicznego myślenia, rozpoznawania kolorów oraz przeciwieństw. Wymiary: 46.0 x 15.0 x 12.0 cm

128,90 zł
113,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,47 zł

82
Zabawka drewniana Safari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka drewniana Safari
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Dopasuj zwierzątka do odpowiednich miejsc. Małe uchwyty pomogą na wyciąganie elementów układanki z ramki i ponowne ich umieszczanie. W trakcie zabawy można snuć opowieści o tym co widzimy na obrazku i jak poszczególne elementy nazywamy. To doskonała zabawka zarówno do samodzielnego układania, jak i do zabawy z rodzicem lub opiekunem. Wymiary: 29.59 x 20.83 x 1.78 cm

72,90 zł
64,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,75 zł

83
Kolorowanka z naklejkami - przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami - przygody
Dostępny
19 szt.

Duża kolorowanka z naklejkami z motywem przygód Wiele kolorowych naklejek i scen do kolorowania ołówkami, markerami lub kredkami. Bogate w szczegóły sceny obejmują m.in. kosmos czy podwodny świat. Strony naklejek są oznaczone w celu dopasowania do scen. Wymiary: 28.0 x 35.5 cm

34,90 zł
30,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

84
Kolorowanka z naklejkami - zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami - zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.26

Duża kolorowanka z naklejkami z motywem zwierząt Wiele kolorowych naklejek i scen do kolorowania ołówkami, markerami lub kredkami. Bogate w szczegóły sceny obejmują m.in. sawannę czy podwodny świat. Strony naklejek są oznaczone w celu dopasowania do scen. Wymiary: 28.0 x 35.5 cm

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

85
Kolorowanka z naklejkami - miasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami - miasto
Dostępny
9 szt.

Duża kolorowanka z naklejkami z motywem miasta Wiele kolorowych naklejek i scen do kolorowania ołówkami, markerami lub kredkami. Bogate w szczegóły sceny obejmują m.in. rynek, szpital, autostrady, park. Strony naklejek są oznaczone w celu dopasowania do scen. Wymiary: 28.0 x 35.5 cm

34,90 zł
30,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

86
Drewniany angielski alfabet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniany angielski alfabet
Melissa & Doug
Dostępny
21 szt.

„Alfabet” to świetna układanka logiczna. Każda dwudziestu sześciu liter alfabetu ma własny powiązany obrazek. Pod każdą literką jest atrakcyjna ilustracja czegoś zaczynającego się od litery (A jest jak Apple itp.). Kołki są łatwe do trzymania, a to zachęca do wczesnego rozpoznawania liter i czytania i rozwoju koordynacji dłoni dodatkowo rozpoznawanie liter sprzyja koncentracji i ćwiczy pamięć.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

87
Model do sklejania IBG 7TP Polish Tank Single Turret Edycja limitowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania IBG 7TP Polish Tank Single Turret Edycja limitowana
Ibg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Plastikowy model do sklejania IBG 7TP Polish Tank Single Turret. Nie zwiera farb i kleju.Skala: 1:35

182,90 zł
168,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,63 zł

88
Królowa Polski. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Polski. Biografia
Dostępny
35 szt.

Monumentalna bogato ilustrowana biografia Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest wielką, najbardziej wpływową kobietą wszech czasów. O kim mowa? O Maryi, Miriam, Matce Boga i naszej Matce, Królowej nieba i ziemi i naszej Królowej. Matka Jezusa nie została królową naszej Ojczyzny symbolicznie. Została nią uznana przez legalny, oficjalny akt intronizacji dokonany przez króla w obecności senatorów i papieskiego legata, a tytuł potwierdził polski Sejm. I z tą świadomością autor podjął się napisania biografii monarchini, która od 300 lat jest Królową Polski. Docierając do licznych źródeł, przekazów, dokumentów, zapisków, bardzo wnikliwie prześledził losy Królowej Polski, odtworzył Jej biografię oraz ukazał nierozerwalne więzy, które połączyły nasz kraj z ubogą dziewczyną z Nazaretu – Matką Zbawiciela. Królowa Polski – Polka czy nie Polka? Patrząc na dzieje naszego kraju można by odnieść wrażenie, że Maryja jest silnie związana z Polską, może niektórzy z nas nawet czują, że jest Polką? Maryja natomiast była żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. To nie jest osoba o której dowiemy się z telewizji czy z radio. Maryję przede wszystkim możemy spotkać w modlitwie, a w tej pomoże nam lepsza znajomość jej osoby. Maryja jako symbol kościoła: Maryja – symbol tego, co w wierze chrześcijańskiej jest najgłębsze. Ludzie jednak czasami mówią o Maryi i jej niepokalanym poczęciu: To tylko symbol, a zatem nie rzeczywistość. Oprócz tego, że Niepokalane Poczęcie jest wielką prawdą wiary, co zostało przez Kościół w 1854 roku ogłoszone, symbolika Maryi jest w historii zbawienia także rzeczywista. Popularność modlitwy takiej jak choćby nowenna pompejańska najbardziej urzeczywistnia jej obecność i działanie. Poznaj Biografię największej kobiety w dziejach świata!

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

89
Informatyka 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawo...
Dostępny
688 szt.

Podręcznik Informatyka 3 został przygotowany dla uczniów trzeciej klasy liceów ogólnokształcących i technikum; kontynuuje znaną już i popularną serię podręczników autorstwa Wojciecha Hermanowskiego. Poziom podstawowy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie. Autor w ostatnim tomie skupia się na przekazaniu praktycznych informacji niezbędnych w codziennym życiu i wykorzystaniu nowoczesnej technologii w domu, w szkole i pracy. Uczeń ma możliwość zaprojektować profesjonalną prezentację, reklamę, użyć korespondencji seryjnej czy zastosować do swoich potrzeb arkusz kalkulacyjny. Zaletą proponowanych zadań i projektów jest ich korelacja z innymi nauczanymi przedmiotami, dzięki czemu uczeń widzi konkretną możliwość zastosowania przyswajanych treści. Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł Na tej lekcji, którego zadaniem jest ukierunkowanie na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji. Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania, tym razem do pracy samodzielnej w domu, pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z dużo większego materiału, bo z całego działu znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania. Schematy i rysunki zastosowane w publikacji mają pomóc w usystematyzowaniu wiedzy, a zrzuty ekranu pełnić funkcję tutoriali. Dzięki nim szybciej można zastosować omawiane zagadnienia w praktyce. Publikacja oprócz teoretycznych wskazówek pełni rolę praktycznego przewodnika. Podręcznik do informatyki składa się z 4 rozdziałów: 1. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera w nauce i firmie, 2. Linux i inne systemy operacyjne, 3. Programowanie i rozwiązywanie problemów za pomocą komputera, 4. Komputer pomaga w nauce.

66,20 zł
59,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,62 zł

90
Puzzle drewniane. Zwięrzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle drewniane. Zwięrzęta
Melissa & Doug, 24
Dostępny
10 szt.

Z hipopotamem u wodopoju i latającym flamingiem ta 24-częściowa układanka pokazuje kawałek Afryki. Edukacyjna układanka dla dzieci w solidnym drewnianym pudełku, w którym można złożyć puzzle i je przechowywać. Wymiary: 40.0 x 30.0 cm

52,90 zł
46,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,35 zł

91
źródła kreatywności. Nowe spojrzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
źródła kreatywności. Nowe spojrzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.11

`źródła kreatywności - nowe spojrzenie` to książka opisująca źródła kreatywności, jakie nigdy jeszcze nie były analizowane w tego rodzaju publikacji. Punktem wyjścia jest nie stan naszego systemu oświatowego, ale stan zastoju, w jakim znalazła się cywilizacja zachodnia. Jest to spojrzenie na kreatywność i innowacyjność z punktu widzenia fundamentów rozwoju społeczeństw, w tym zwłaszcza uwarunkowań kulturowych. Ilustracją tego jest zdefiniowanie kreatywności jako `zdolności do dostrzeżenia wokół siebie tego, czego nie są w stanie dostrzec inni`. Zasadniczą metodą zastosowaną przez autora jest porównawcza analiza wybranych modeli cywilizacji, jakie istnieją lub istniały na naszej planecie. Precyzyjnie ujawnia ona różnice między różnymi modelami rozwoju oraz pozwala wejrzeć w mechanizmy percepcji o wiele głębiej, niż analizy czysto psychologiczne, które według autora stanowią `zbiory luźnych refleksji`. Jest to oparcie się nie na teoriach psychologicznych, rzadko mających na koncie sukcesy o charakterze rewolucyjnym, lecz na modelach cywilizacji, które charakteryzowały się wskaźnikami kreatywności i innowacyjności wyższymi o rząd wielkości. Publikacja ta jest adresowana zarówno do pedagogów, jak i do rodziców - zawiera wiele praktycznych zaleceń i pomysłów.

33,60 zł
24,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,41 zł

92
Kąpiel ze słoniem. Matka i córka w podróży dookoła świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kąpiel ze słoniem. Matka i córka w podróży dookoła świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Czy podróż to dobry sposób, by wzmocnić relacje rodzinne? Matka i córka, Claire i Mia Fontaine, zainspirowane programem szalonej wycieczki dookoła globu, zwanej Ogólnoświatowymi Wielkimi Łowami, wyruszają w podróż po Azji, Egipcie i Bałkanach, by na koniec przez cztery miesiące smakować życie w południowej Francji. Przemierzają dwanaście krajów, odwiedzają dwadzieścia miast, przeżywają nadzwyczajne, często przezabawne przygody. Puszczają latawce z chińskimi dziećmi, odwiedzają wioski dziecięce SOS w Nepalu, niemalże tracą życie w Egipcie, szukają śladów przodków w Budapeszcie, podziwiają monumentalne figury mistyczek unoszących się w basenie w jednym z kościołów Awinionu i poznają francuski przepis na udane życie.. Stykają się także z trudnym doświadczeniem nędzy w ubogich krajach, a mądrość tradycyjnych społeczności często konfrontują z nowoczesnym sposobem życia. Kąpiel ze słoniem to zapis niezwykłej podróży, dzięki której Claire i Mia poznają nie tylko inne kraje i kultury, lecz przede wszystkim siebie. Pogłębiają łączącą je miłość i nawiązują prawdziwą przyjaźń. `Podróż opróżnia pudełko zwane życiem ze wszystkiego, co w nim zgromadziłeś. Dzięki niej dowiadujesz się, kim naprawdę jesteś`. Claire Fontaine Claire i Mia Fontaine to autorki bestsellerowej książki Come Back: A Mother and Daughter`s Journey Through Hell and Back (2006), w której opisały zwycięskie zmagania z uzależnieniem od narkotyków nastoletniej Mii. Książka stała się międzynarodowym bestsellerem, pomogła wielu rodzicom i dzieciom znajdującym się w podobnej sytuacji.

34,90 zł
24,78 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

93
Mężczyzna na kozetce. Czego pragnie, co czuje, kogo się boi? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyzna na kozetce. Czego pragnie, co czuje, kogo się boi?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Co to znaczy `być mężczyzną` we współczesnym świecie? Czy mężczyznom zależy tylko na seksie? Co kobiety powinny wiedzieć o męskich emocjach i pragnieniach? `Możliwe, że mężczyźni są mniej chętni niż kobiety do szukania pomocy w przypadku emocjonalnych problemów, jeśli jednak penis nie działa jak trzeba, sięgają po nią natychmiast`. Kiedy seksuolożka dr Brandy Engler otworzyła prywatną praktykę na Manhattanie, spodziewała się, że na terapię będą się zgłaszać głównie kobiety. Ku swemu zaskoczeniu odkryła, że większość telefonów pochodzi od mężczyzn. Chcieli rozmawiać o uzależnieniu od pornografii, impotencji, lęku przed bliskością, prostytutkach, ale przede wszystkim... o miłości. Mężczyzna na kozetce to opowieść o zaskakującej podróży dr Engler w głąb erotycznego umysłu mężczyzny. Ta pasjonująca książka pozwoli wam wziąć udział w poufnych sesjach terapeutycznych prowadzonych przez autorkę. Staniecie się świadkami jej szokujących i prowokujących rozmów z pacjentami, odkryjecie ich silne emocje i poznacie rzeczywiste motywacje kryjące się za seksualnymi problemami. Przekonacie się, co myślą i czują mężczyźni, czego pragną, a czego się boją. Dr Engler pokaże wam, jakie mechanizmy kierują zachowaniem kompulsywnych kobieciarzy, udowodni, że mężczyźni zdradzają nawet piękne żony, wytłumaczy, dlaczego faceci korzystają z usług prostytutek, i wyjaśni, do czego mogą doprowadzić kompleksy i zadawnione traumy. Choć każdy pacjent opisany w książce jest inny, wszystkich łączy wspólna cecha: to zwyczajni faceci z różnych warstw społecznych, zmagający się z prawdziwymi problemami, którzy mogliby być chłopakami, mężami, braćmi czy przyjaciółmi każdej z nas. To mężczyźni, których wszystkie znamy. O których kobiety chcą wiedzieć więcej. Dr Brandy Engler jest psychologiem klinicznym specjalizującym się w seksuologii. Po latach studiów odbyła staż w Nowym Jorku, po czym otworzyła prywatną praktykę na Manhattanie. W końcu postanowiła zamienić bilet do nowojorskiego metra na samochód i przeniosła się do słonecznej Kalifornii, gdzie odkryła nowe możliwości zawodowe i... znalazła męża. Obecnie dr Engler prowadzi prywatny gabinet w Los Angeles i kończy swoją drugą książkę.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

94
Domy owadów. Zajrzyj do środka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domy owadów. Zajrzyj do środka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Ta urocza książeczka z okienkami do otwierania i otworkami do podglądania zachwyci każdego malucha. Z ochotą wybierze się na poszukiwanie owadów i innych małych stworzonek. Będzie mógł zajrzeć pod liście, do środka kwiatów i owoców, gniazd. Odkryje różne robaczki i pozna ich zwyczaje.

34,99 zł
27,64 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

95
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), bordowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), bordowe
MK TRADE, 80
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

W opakowaniu znajduje się 80 balonów w metalicznym bordowym kolorze. Będą idealną dekoracją na różne przyjęcia. Wymiar: 30.0 cm

26,99 zł
25,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

96
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), czerwone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), czerwone
MK TRADE, 80
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

W opakowaniu znajduje się 80 balonów w metalicznym czerwonym kolorze. Będą idealną dekoracją na różne przyjęcia. Wymiar: 30.0 cm

26,99 zł
25,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

97
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), złote - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), złote
MK TRADE, 80
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

W opakowaniu znajduje się 80 balonów w metalicznym złotym kolorze. Będą idealną dekoracją na różne przyjęcia. Wymiar: 30.0 cm

26,99 zł
25,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

98
Deskorolka Simply - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deskorolka Simply
SPOKEY
Niedostępny
Brak

Deskorolka Spokey: • posiada antypoślizgowy blat, który zapewnia maksymalną przyczepność, pomaga utrzymać stabilną pozycję oraz ułatwia balansowanie podczas jazdy, • jest wyposażona w łożyska ABEC3, które wytrzymują niesamowicie wysokie obciążenia, • została wykonana z siedmiu warstw klonu chińskiego, co wpływa na wyjątkową odporność i elastyczność deski. Marzą Ci się freestylowa jazda i liczne triki na deskorolce? Wyróżnij się na rampie z superodporną Spokey Simply - deską, która została stworzona z myślą o użytkownikach ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo podczas skatingowej przygody. Dzięki wytrzymującej wysokie obciążenia konstrukcji doskonale spisze się w trakcie wykonywania różnorodnych trików i pokonywania przeszkód. Simply jest idealnym wyborem do technicznej, dynamicznej jazdy freestylowej. Wszystko to dzięki zastosowaniu najlepszych parametrów technicznych i solidnej konstrukcji! Deskorolka do zadań specjalnych Spokey Simply została wykonana z siedmiu warstw klonu chińskiego, co zapewnia wyjątkową odporność i elastyczność deski. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymała - zapomnisz o połamanych deskach czy zdartych kółkach! Deskorolka Spokey jest wyposażona w poliuretanowe (PU) koła 5.2 x 3.2 cm o twardości 92A. Taki rozmiar pozwala na rozwijanie odpowiedniej prędkości, doskonale spisuje się w trakcie jazdy ulicznej, a także w trakcie wykonywania trików na rampie! Są ultrawytrzymałe, zapewniają świetną przyczepność oraz amortyzują drgania wynikające z poruszania się po nierównej nawierzchni. Zastosowanie poliuretanu daje pewność, że kółka będą się bardzo wolno zużywać, gdyż jest to materiał niezwykle odporny na ścieranie. Jeszcze mocniejsza konstrukcja Deskorolkę Spokey Simply wyróżniają łożyska ABEC3, które są jeszcze bardziej solidne, niż wersje z wyższa numeracją, jednak nieco wolniejsze. Sprawiają, że deska wytrzymuje wysokie obciążenia, wobec czego sprawdzi się idealnie do wykonywania trików! Będzie także odpowiednim wyborem do swobodnej jazdy na chodniku czy asfalcie. Jej blat został pokryty antypoślizgową powłoką, która pomaga utrzymać stabilną pozycję i lepszy balans, co podnosi jakość wykonywanych z nią manewrów! Black grip tape, czyli papier ścierny to pewność doskonałej przyczepności. Idealna do trików i klasycznej jazdy Jeśli zastanawiasz się, jaką deskorolkę wybrać i szukasz sprzętu, z którym jazda wskoczy na najwyższy poziom, SIMPLY została stworzona dla Ciebie! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spakować ją do plecaka i zabrać ze sobą na wakacje – z pewnością urozmaici niejeden wyjazd. Deskorolka Spokey SIMPLY posiada antypoślizgowy deck, który ułatwia wygodne ustawienie stopy, a jej niepowtarzalny kolor pozwoli Ci się wyróżnić.

114,90 zł
Powiadomienie
99
Auta. DXV29 Samochód Cruz Ramirez - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Cruz Ramirez
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Ta seria pojazdów z bajek „Cars” to doskonała okazja do powiększenia swojej kolekcji autek o nowe, nietuzinkowe modele. Pośród nich znajdziemy postacie z animacji opowiadającej o przygodach samochodów, biorących udział w wyścigu o złoty tłok. Zbierz wszystkich bohaterów, by móc odgrywać ulubione sceny z filmu! Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3. roku życia. Wymiary opakowania: 14.0 x 16.0 x 4.0 cm

38,60 zł
34,74 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,86 zł

100
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), żółte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metalik 30 cm (80 sztuk), żółte
MK TRADE, 80
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

W opakowaniu znajduje się 80 balonów w metalicznym żótym kolorze. Będą idealną dekoracją na różne przyjęcia. Wymiar: 30.0 cm

26,99 zł
25,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

Wróć do góry