hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 23 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO. 6315786 Torba papierowa VP, mała (LEGO), na drugim Młodzieżowy opór antykomunistyczny w Polsce po II wojnie światowej (Paweł Wąs). Kolejny produkt to Autyzm. Blok terapeutyczny (Agnieszka Bala) oraz Dęby i burzany. Ukraińskie organizacje i partie... (Joanna Karbarz-Wilińska).
1
LEGO. 6315786 Torba papierowa VP, mała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO. 6315786 Torba papierowa VP, mała
LEGO
Dostępny
264 szt.

Papierowa torba upominkowa LEGO będzie doskonałym opakowaniem prezentów dla każdego pasjonata klocków LEGO.

2,99 zł
9 osób kupiło
2
Młodzieżowy opór antykomunistyczny w Polsce po II wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzieżowy opór antykomunistyczny w Polsce po II wojnie światowej
Dostępny
3 szt.

Niniejszy tom pokonferencyjny poświęcony jest młodzieżowemu oporowi antykomunistycznemu w okresie Polski Ludowej. Zjawisko to zaprezentowane zostało w sposób przekrojowy, począwszy od struktur konspiracyjnych tworzonych w pierwszych latach powojennych przez młodych repatriantów z Wileńszczyzny, będących dla nich kontynuacją walki w szeregach tzw. dorosłego podziemia, poprzez najbardziej żywiołowy i zorganizowany opór młodzieży w okresie stalinizmu (lata 1948-1956) aż po antysystemową działalność młodych ludzi w „epoce Gomułki” i ostatniej dekadzie komunizmu w Polsce. Wśród dwunastu tekstów składających się na publikację znajdują się szkice poświęcone zarówno represjom, jakie groziły młodym konspiratorom ze strony totalitarnego państwa, jak i charakteryzujące system więziennictwa w Polsce w omawianym okresie oraz funkcjonowanie specjalnych zakładów karnych w Jaworznie i Bojanowie, utworzonych przez komunistyczne władze na początku lat pięćdziesiątych w celu reedukacji młodzieży nastawionej antysystemowo. Publikację uzupełniają dwa indeksy i wieńczy aneks ikonograficzny.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
3
Autyzm. Blok terapeutyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm. Blok terapeutyczny
Dostępny
23 szt.

Blok terapeutyczny dla dzieci z autyzmem oraz tych, które wymagają wsparcia w rozwijaniu umiejętności poznawczych i językowych. Duży format oraz kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do ćwiczeń. Zadania umieszczone na kartach pomogą najmłodszym w zdobywaniu umiejętności z zakresu: • czytania i pisania sylab otwartych, • łączenia sylab i czytania wyrazów, prostych zdań, • rozumienia pytań, • prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego, • planowania ruchu ręki, • analizy i syntezy wzrokowej, • analizy i syntezy słuchowej. Blok to praktyczna pomoc zarówno dla nauczycieli chcących dostarczyć dziecku dodatkowych bodźców do rozwijania umiejętności, jak i dla rodziców, którzy angażują się w utrwalanie pracy terapeutycznej w domu. Blok terapeutyczny można wykorzystywać w pracy na dwa sposoby: • równolegle z zestawem Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Część 3, jako jego uzupełnienie, • niezależnie od zestawu, jako materiał do opracowania sylab, liczb, figur geometrycznych oraz wsparcia rozwoju funkcji poznawczych i językowych.

55,00 zł
52,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
4
Dęby i burzany. Ukraińskie organizacje i partie... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dęby i burzany. Ukraińskie organizacje i partie...
Dostępny
2 szt.

Książka uzupełnia obecną w nauce polskiej lukę w zakresie opracowań dotyczących ukraińskiego nurtu chrześcijańskiego związanego z biskupem stanisławowskim Grzegorzem Chomyszynem. Ukazuje jego funkcjonowanie oraz zasięg oddziaływania w życiu politycznym Ukraińców. Prezentuje rolę, jaką w nim odegrał duchowny, a także działalność organizacji i partii chrześcijańskich, które wspierał. W książce przedstawiono m.in. proces powstawania tych ugrupowań oraz przybliżono ich oblicze ideowe. Ukazano również stosunek UChO, UKNP i UNO wobec problemów istotnych nie tylko dla Ukraińców, lecz także dla Polaków.W 1925 r. zebrana wokół biskupa stanisławowskiego Grzegorza Chomyszyna grupa greckokatolickiego duchowieństwa oraz inteligencji utworzyła we Lwowie Ukraińską Chrześcijańską Organizację. W 1930 r. w jej miejsce powołano Ukraińską Katolicką Partię Ludową, która w 1932 r. została przemianowana na Ukraińską Odnowę Ludową. Wspierający ich działalność duchowny stał na stanowisku lojalności wobec państwa polskiego, przekonując, że nie stanowi ona przeszkody w walce o prawa Ukraińców. Wierzył, że UNO zdoła odnowić ukraińskie życie narodowe na zasadach chrześcijańskich i przygotuje Ukraińców do stworzenia własnej państwowości. Przewidywał, że początkowo nie znajdzie ona zbyt wielu zwolenników, zdawał sobie jednak sprawę z tego, iż ,,nie w liczbie siła", gdyż ,,chwasty i burzany rosną prędko, ale też i prędko giną. Dąb rośnie pomału, ale za to trwa przez stulecia".

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
5
Sprawdź zdolności i inteligencję swojego dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdź zdolności i inteligencję swojego dziecka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Być albo nie być utalentowanym... Oto jest pytanie. Najpierw zastanówmy się, jak można zdefiniować talent. Jeśli wierzyć słownikom, talent jest darem, który człowiek otrzymuje od natury, wrodzonym uzdolenieniem do czegoś. Wydaje nam się, że niewielu jest ludzi napawdę utalentowanych. Nic bardziej błędnego. Niemal wszyscy mamy jakiś talent, tylko nie umiemy go odkryć i rozwinąć. Chcielibyśmy, aby ta książka była pomocna w odkrywaniu u dzieci uzdolnień i talentów, często ukrytych. Najlepiej, aby poszukiwania te odbywały się podczas zasadniczego zajęcia dziecka, czyli zabawy.

14,36 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,5%
oszczędzasz 2,37 zł

1 osoba kupiła
6
Leczenie chorób infekcyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leczenie chorób infekcyjnych
Dostępny
22 szt.

Leczenie chorób infekcyjnych, przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Katarzyny Dzierżanowskiej-Fangrat, jest przewodnikiem zrobionym z myślą o lekarzach, którzy w swojej codziennej praktyce spotykają się z różnymi zakażeniami, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. To przydatne kompendium w pięciu częściach prezentuje następujące treści: - leki przeciwdrobnoustrojowe ? dawkowanie u dorosłych, - leki przeciwdrobnoustrojowe ? dawkowanie u dzieci, - podstawowe właściwości leków przeciwdrobnoustrojowych, - leczenie zakażeń wywołanych przez określone drobnoustroje, - zakażenia u dorosłych. W publikacji w klarowny sposób, w tabelach, przedstawiono dawkowanie leków, leczenie poszczególnych czynników patogennych i wybranych grup zakażeń. Istotną informacją są dane dotyczące samych leków przeciwdrobnoustrojowych ? ich biodostępność, farmakokinetyka, interakcja z innymi lekami oraz toksyczność. Dodatkowe uzupełnienie stanowią rozdziały traktujące o specyficznych grupach chorych (osoby otyłe, po przeszczepie), chorobach odzwierzęcych czy bioterroryzmie. Leczenie chorób infekcyjnych to przejrzysty informator, mający na celu ułatwić lekarzowi praktykowi podjęcie szybkiej decyzji terapeutycznej w zakresie zakażeń i chorób zakaźnych. Jest przeznaczony dla lekarzy wszystkich specjalności, lekarzy stażystów, a także może służyć za uzupełnienie wiedzy dla studentów medycyny oraz pracowników laboratorium do przeglądu czynników patogennych, a także zakresu ich wrażliwości na leki.

144,00 zł
133,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,08 zł

7
Kognitywne ujęcia kategorii umysłu w prozie Antoniego Czechowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kognitywne ujęcia kategorii umysłu w prozie Antoniego Czechowa
Dostępny
9 szt.

Praca będzie niezwykle cenną lekturą zarówno dla doświadczonych, jak też początkujących badaczy literatury rosyjskiej, doktorantów, studentów i innych osób zainteresowanych twórczością Antoniego Czechowa. Daje ona możliwość zupełnie innego, nowego spojrzenia na wiele kwestii, które właśnie za pomocą metody kognitywistycznej dało się zrozumieć i właściwie zinterpretować. Dzięki erudycji autora i sprawnie, przykładowo wręcz, prowadzonej narracji lektura pracy, mimo zastosowanego w niej niełatwego dla szerszego kręgu odbiorców, kognitywistycznego aparatu pojęciowego, nie sprawia problemów, co więcej, dostarcza odbiorcy wielu doznań intelektualnych i poznawczych. Z recenzji prof. dr hab. Anny Wardy

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

8
Podatek dochodowy od osób fizycznych TP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatek dochodowy od osób fizycznych TP
Dostępny
4 szt.

Stan prawny: 4 stycznia 2021 r. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

19,90 zł
16,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

9
Podatek dochodowy od osób prawnych TP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatek dochodowy od osób prawnych TP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

Stan prawny: 4 stycznia 2021 r. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

19,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

10
Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
Dostępny
4 szt.

Wystawa stała w Żydowskim Instytucie Historycznym pt.: ?Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?, została otwarta 14 listopada 2017 roku. Teraz oddajemy do Państwa rąk publikację, która w zamyśle ma towarzyszyć tej ekspozycji, stanowiąc zarazem rodzaj przewodnika. Książka składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza to esej kuratorski, wprowadzający czytelnika w tematykę, której poświęcona jest wystawa, zarysowujący konteksty, a także poszerzający znacznie zakres zagadnień ukazanych na ekspozycji ? jest on także próbą osobistego namysłu nad losami warszawskiego getta i jego archiwum. Następny tekst, będący zarazem drugą częścią przewodnika, ma formę szerokiego omówienia wystawy: jej budowy, zamysłu, łącznie z kontekstem miejsca, którym jest zabytkowy gmach Żydowskiego Instytutu Historycznego. Naszą intencją było, żeby druga część książki mogła w pewnym sensie ?towarzyszyć? zwiedzającym, krok po kroku przeprowadzając ich przez wystawę. W książce, poza tekstami, znajdą Państwo również liczne fotografie, a także reprodukcje dokumentów, które weszły w skład tzw. Archiwum Ringelbluma. Zależało nam na tym, żeby niniejsza publikacja była atrakcyjna i cenna dla szerokiego grona odbiorców. Do publikacji został dołączony plan zwiedzania wystawy w formie składanej mapy.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

11
Łotrzyca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łotrzyca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

Katarzyna Klakla - urodzona w Krakowie. Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Architektury PK oraz Studium Literacko-Artystyczne UJ. Autorka tomiku Żałoba po kocie (FDF, 2020), współautorka dzienników czasu pandemii Jutro nie mieści się w głowie (Blue Bird, 2020). Maluje, fotografuje, projektuje wnętrza oraz grafikę użytkową. Pisze prozę i poezję. Nominowana w 7. Konkursie Fundacji Dużego Formatu, w Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką Świdnica 2019 i 2020. Wyróżniona w 15. Konkursie im. K. Ratonia oraz w Konkursach Poetyckich Babińca Literackiego. Wprawdzie akcja dzieje się w pierwszej połowie XVI w., jednak dramatyczne sceny czystek etnicznych i masowych rzezi nieodparcie każą myśleć o wojnach bałkańskich sprzed trzech dekad, kiedy rozpadała się Jugosławia. W baśniową fikcję sprzed trzech wieków wdziera się nagle współczesność, jak memento. [...] Pod powierzchnią wielowątkowej, skomplikowanej narracji fantasy toczy się druga opowieść, poważna i - powiedziałbym - bardziej realistyczna, o trudnym znajdowaniu sobie miejsca w świecie. Zoria szarpie się, nie chce zbyt łatwo ulegać powtarzanym przez starszych banałom, że ?tak to już w życiu jest?. Ciągle przegrywa, ucieka - i wraca, bo ucieczki nie ma. [...] Wyraźnie zaznaczona konwencja jest solidnym podwoziem, na którym sunie wehikuł wielowątkowej i na różne sposoby absorbującej literatury, pozostawiającej również pole dla niebanalnych interpretacji. Zabierzcie się z nimi w drogę, a nie pożałujecie! Z posłowia Krzysztofa Zajasa

40,00 zł
34,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

12
Nauczanie języka polskiego jako obcego w perspektywie refleksyjnej i kulturowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczanie języka polskiego jako obcego w perspektywie refleksyjnej i k...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Kultura i kultury przykuwają uwagę wielu osób, nie tylko profesjonalnie zajmujących się naukową refleksją nad nimi, lecz także tych, które na co dzień spotykają się z różnorodnością. Kiedy dochodzi do spotkań z Innym/Inną bądź Obcym/Obcą, gdy zaczynają się rozmowy czy obserwacje (szerzej: interakcje) w kontakcie osobistym, ale i zapośredniczonym ? np. poprzez film, książkę, media ? odbywają się swoiste spotkania z odmiennością i różnorodnością. Powstają pytania, na które odpowiedzi można szukać, korzystając z dokonań wielu dyscyplin naukowych. Refleksja nad kulturą i kulturami ? zarówno ogólna, jak i szczegółowa ? sprawia, że to, co do tej pory mogło wydawać się jedyne słuszne, niejako przyrodzone, wyjątkowe i naturalne, w spotkaniu z Innym/Obcym bądź Inną/Obcą traci swą oczywistość, niepodważalność i jednoznaczność. Co warte podkreślenia, by spotkać Innego/Inną czy Obcego/Obcą, nie trzeba udawać się w daleką podróż (notabene, czy są jeszcze takie?), nie trzeba przeprowadzać długich badań terenowych z dala od domu, bowiem tą przestrzenią do eksploracji mogą stać się przestrzenie rozumiane metaforycznie, w których bywamy codziennie, które znamy i które tylko z pozoru są oczywiste. Taką przestrzenią refleksji nad kulturami może też stać się nauczanie i uczenie się języków obcych . Warto przy tym pamiętać, że kultura jako przedmiot dogłębnej analizy z wykorzystaniem narzędzi np. socjologicznych czy antropologicznych jest wciąż często terra incognita. Nie bez znaczenia pozostaje kontekst powstania poniższej pracy. Europa ? jako przestrzeń geograficzna, projekt instytucjonalny w obrębie zarówno wspólnoty, jak i państw narodowych ? to miejsce kontaktów i spotkań osób z różnorodnymi biografami językowo-kulturowymi, pochodzącymi z wielu społeczności, z wielu krajów ? nie tylko europejskich, lecz także posługujących się różnymi językami, np. tureckim, arabskim, perskim, hindi, wietnamskim. W efekcie migracji dochodzi do kontaktów pomiędzy osobami reprezentującymi różne światopoglądy, religie, wyznania oraz style życia ? w tym np. sposoby uczenia się. Widoczne są nadto również procesy potocznie nazywane ?globalnymi? czy ?globalizacją?. Celem poniższej książki, która powstała na bazie doktoratu, jest refleksja nad rolą kultury i kultur w nauczaniu oraz uczeniu się 3 JO. Pragnę wziąć udział w refleksyjnej dyskusji nad procesem glottodydaktycznym i jego uwarunkowaniami, tzn. wpływem decyzji, opinii, wyborów, preferencji, stereotypów, a także niesformułowanych postaw i wierzeń, wartości oraz wiedzy ukrytej. Cel pracy jest realizowany poprzez krytyczny opis osiągnięć związanych z N/U w zakresie kultury sensu largo (interdyscyplinarne ujęcia kultury, międzykulturowość i transkulturowość) w odniesieniu do JO ? w tym języka polskiego jako obcego. Główną perspektywą badawczą stała się refleksyjność. Całości dopełnia opracowanie sześciu wybranych wywiadów, które przeprowadziłam w ramach badań jakościowych; przy czym to właśnie one umożliwiły mi ukazanie przydatności badań jakościowych oraz podejścia interpretatywnego, a zarazem wyjaśniającego w praktyce osób nauczających.

38,00 zł
32,30 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

13
SCORPIO RA-77 Rajstopy mikrofibra 20DEN pudrowy róż flaming 92-98 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SCORPIO RA-77 Rajstopy mikrofibra 20DEN pudrowy róż flaming 92-98
Scorpio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

RA-77 NADRUK TATUAŻOWY FLAMINGI MICROFIBRA 30 DEN Rozmiar: 92-98, 104-110, 116-122, 128-134, 140-146, 152-158 Pakowanie: 1 Sztuk Skład: 89% Poliamid, 11% Elastan

10,99 zł
Powiadomienie
14
Rajstopy mikrofibra. Buźka kota, 40 DEN, rozmiar 92-98, granatowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rajstopy mikrofibra. Buźka kota, 40 DEN, rozmiar 92-98, granatowe
Scorpio
Niedostępny
Brak

Rajstopy z mikrofibry ozdobione buźką kota. Cechy produktu: • 40 DEN, • rozmiar 92-98, • granatowe.

9,99 zł
Powiadomienie
15
Rajstopy mikrofibra. Kot - pazury, 40 DEN, rozmiar 92-98, różowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rajstopy mikrofibra. Kot - pazury, 40 DEN, rozmiar 92-98, różowe
Scorpio
Niedostępny
Brak

Różowe rajstopy z mikrofibry. Ozdobione motywem kota i kocich pazurów. • grubość rajstop: 40 DEN • rozmiar: 92-98

9,99 zł
Powiadomienie
16
Józef Wilkoń [lustro i promyk] - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Wilkoń [lustro i promyk]
Niedostępny
Brak

Lustro i promyk to tytuł książeczki zilustrowanej przez Wilkonia w 1996 r., a zarazem pierwszy tom poświęconej mu trylogii. Lustro – bo jest to autobiografia, opowieść o młodości i latach studiów. Promyk to oczywiście lśnienie talentu, iskra boża. Publikacja przedstawia mało znanego Wilkonia – Wilkonia dla dorosłych. W latach 1957-1959, kiedy jeszcze nie podjął decyzji, że zostanie ilustratorem, namalował cykl gwaszy Nosiwody. Te na poły abstrakcyjne kompozycje figuralne wzbudziły zachwyt krytyków. Książki dla dorosłych dawały artyście możliwość poszukiwań nowych rozwiązań typograficznych i na tym polu okazał się projektantem znakomitym. Ilustrował też tomiki poetyckie i zbiory dramatów – jedne z najlepszych prac zrealizował do wierszy Rilkego, Gałczyńskiego i Joyce'a oraz dramatów Calderóna de la Barca i Cervantesa. Książki te, pięknie edytorsko opracowane, stanowią osobne dzieła sztuki. Całe twórcze życie towarzyszyły artyście dwa ukochane dzieła: Pan Tadeusz i Don Kichot – w naszej publikacji można prześledzić namalowane do nich ilustracje.

108,00 zł
Powiadomienie
17
Mieczysław Wasilewski versus Janusz Górski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieczysław Wasilewski versus Janusz Górski
Dostępny
9 szt.

Twórczość Mieczysława Wasilewskiego to komunikat wyrażony prostym językiem bez zbędnych ozdobników. W rozmowie z Januszem Górskim artysta mówi o swoim życiu, rozlicznych fascynacjach i poszukiwaniu drogi twórczej. Mieczysław Wasilewski jest mistrzem lapidarnego znaku graficznego. Jego plakaty i okładki cechuje dyscyplina myślenia, widać w nich dążenie do maksymalnej kondensacji i oszczędności form wyrazu, w czym przypomina istotę aforyzmu. Artysta świadomie założył ubóstwo formalne, zminimalizowane do grafiki czarno-białej. Ascetyczna gama wymaga znalezienia całej siły wyrazu w charakterze rysunku i typografii.

75,00 zł
18
Wkład do Długopisu Żelowego G1 zielony Pilot Bls-g1-5g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do Długopisu Żelowego G1 zielony Pilot Bls-g1-5g
PILOT Corporation
Niedostępny
Brak

Wklad zelowy, linia pisania 0.25 mm, dlugosc linii 1100 m. Pasuje do dlugopisow G1, G1-GRIP. Doskonaly tusz zelowy to osiagniecie, ktore nadaje calkiem nowy wymiar pisaniu. Pisze do ostatniej kropli w intensywnych i nieblaknacych kolorach. Dzieki swojej u

46,90 zł
45,02 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,88 zł

19
Nie ma dzieci są ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma dzieci są ludzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Mini podręcznik wychowania, a raczej kochania i rozumienia dziecka, złożony z wypowiedzi Janusza Korczaka ilustrowanych pracami z konkursu zorganizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka. Właśnie minęło sto lat od czasów, kiedy Janusz Korczak rozpoczął swoją działalność, ale psychika i potrzeby dziecka w ogóle się w tym czasie nie zmieniły. Dzieci nadal cierpią na brak zrozumienia, miłości i opieki, nadal patrzy się na nie z perspektywy dorosłych, nie zaspokaja się ich pragnień i nie respektuje ich praw. Dlatego warto wracać do dzieł Korczaka, wydawać je, czytać, komentować, dostosowywać jego koncepcje do czasów współczesnych. Być może tych kilka mądrych zdań sprzed niespełna wieku, wspartych obrazami stworzonymi przez młodych artystów, będzie dla wielu początkiem innego spojrzenia na dziecko, spojrzenia, które po raz pierwszy padło zza drucianych okularów Starego Doktora.

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

20
Henryk Berlewi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Henryk Berlewi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Henryk Berlewi, malarz, grafik, autor koncepcji mechanofaktury i prekursor takich kierunków w sztuce XX wieku, jak op-art i minimal art, zawsze był postacią zagadkową. Magdalena i Artur Frankowscy idą więc tropem życia i twórczości jednego z najważniejszych artystów polskich ubiegłego stulecia, opierając się na niepublikowanych archiwaliach, dokumentach, relacjach prasowych oraz teoretycznych tekstach swojego bohatera. W ten oto sposób poznajemy nie tylko malarza dążącego do artystycznej rewolucji, nie tylko wybitnego abstrakcjonistę i teoretyka sztuki, ale także projektanta i typografa, pioniera nowoczesnej reklamy i obywatela świata. Ponadto biografia Henryka Berlewiego przeradza się w opowieść o początkach awangardowej grafiki użytkowej w Polsce.

130,00 zł
104,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 26,00 zł

21
Józef Wilkoń [arka] - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Wilkoń [arka]
Niedostępny
Brak

W ostatniej części trylogii znalazły się reprodukcje ponad dwustu ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia, których bohaterami są zwierzęta, oraz komentarze artysty do jego twórczości z ostatnich trzech dziesięcioleci – Wilkoniowe portrety zwierząt przenika czułość – począwszy od niewielkich szkiców po rzeźby pasażerów monumentalnej Arki. Wiele jego książek powstało ze zwyczajnej ludzkiej chęci, aby pomóc zwierzętom – w czasach, kiedy za odstrzelonego wilka płacono nagrodę, a dzieci nim straszono, wymyślił i zilustrował historię o dobrym wilku. Większość prac zaprezentowanych w albumie pochodzi z archiwum twórcy i nie było nigdy reprodukowanych. Ilustracjom towarzyszą zapisy rozmów Janusza Górskiego z Józefem Wilkoniem. Artysta dzieli się swoimi przemyśleniami na temat ilustracji, rzeźby, ulubionych technik, zauroczeń i odkryć artystycznych, ale tematem refleksji jest również jego długie i barwne życie.

108,00 zł
Powiadomienie
22
Zbaw mnie ode mnie samego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbaw mnie ode mnie samego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.29

Niesamowita historia gwiazdy rocka, która straciła kontrolę nad własnym życiem; o uzależnieniu od narkotyków i cudownym wybawieniu mocą Chrystusa. Head szczerze opowiada o nieudanej walce z narkotykami, która jednak doprowadziła go do zwrócenia się ku Bogu. Z autobiografii dowiecie się, jak Head odwrócił się od wyniszczającego trybu życia i odbudował relację z córką oraz co się zmieniło w jego muzyce. SPIS TREŚCI: Wstęp Część I: Do piekła i z powrotem Rozdział I: Bako Rozdział II: Wszystko na swoim miejscu Rozdział III: Ostatnia część Rozdział IV: Wszystko zaczyna się rozpadać Rozdział V: Życie się zmienia Rozdział VI: Rozpadam się na kawałki Rozdział VII: I zostaję złożony w całość Część II: Niebo na ziemi Rozdział VIII: Publiczne wyznanie Rozdział IX: Języki Rozdział X: Łowcy głów w Indiach Rozdział XI: Na pustynię Rozdział XII: I znów przechodzę przez piekło Epilog Podziękowania

35,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

23
Dermatologia w praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dermatologia w praktyce
Dostępny
10 szt.

Nowatorska publikacja, która łączy opisy przypadków z przedstawieniem wybranych zagadnień klinicznych, dostarczając umiejętności diagnozowania i różnicowania oraz leczenia omówionych jednostek chorobowych. W książce tej autorzy poświęcili uwagę: atopowemu zapaleniu skóry, łuszczycy, odczynom i dermatozom polekowym, bielactwu nabytemu, specyfice chorób skóry wieku dziecięcego. Książkę napisano z myślą o specjalistach pracujących w przychodniach, gabinetach lekarskich oraz na oddziałach szpitalnych i w klinikach. Zawarta w niej wiedza przyda się w codziennej praktyce dermatologom oraz alergologom, pediatrom, lekarzom rodzinnym i rezydentom tych dziedzin. (?) Książka ?Dermatologia w praktyce? pod redakcją naukową profesor dr hab. med. Magdaleny Czarneckiej-Operacz, eksperta w dermatologii i alergologii uznanego w całej Europie i na świecie, jest niezwykle cenną nową pozycją w literaturze specjalistycznej. (?) Każdy z rozdziałów zawiera informacje ogólne, omawia epidemiologię, obraz kliniczny, etiopatogenezę, zaburzenia immunologiczne oraz ich znaczenie w rozwoju i przebiegu danej jednostki chorobowej oraz jej leczenie. Wszystkie te elementy są omówione na poziomie współczesnej wiedzy w oparciu o najnowsze piśmiennictwo ostatnich lat. Wartość publikacji podnoszą opisy przypadków i bogata ikonografia dotycząca diagnostyki różnicowej. Bardzo dobrze, jasno i zrozumiale zaplanowane tabele klasyfikacji i podziałów oraz ryciny pokazujące mechanizmy dróg patogenetycznych porządkują wiedzę z danego zakresu. (?) Jestem głęboko przekonany, że ?Dermatologia w praktyce? jest wyjątkową publikacją na naszym rynku medycznym, która spełni oczekiwania i wymagania lekarzy praktyków oraz stanie się pomocą w podniesieniu ich kwalifikacji zawodowych. [Fragment z recenzji] prof. dr. hab. med. Waldemar Placek, Katedra i Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

24
Zestaw kreślarski, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreślarski, mix wzorów
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

Zestaw kreślarski sprawdzi się zarówno podczas prac w szkole, jak i w domu. W zestawie: linijka, 2 ekierki, kątomierz. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
25
Kalejdoskop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalejdoskop
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Kalejdoskop z motywem piratów. Spójrz w kalejdoskop i pokręć, aby zobaczyć, jak zmieniają się plamy. Rozmiar opakowania: 19.5 x 9.5 cm

2,99 zł
Powiadomienie
26
Zestaw kreślarski 533059 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
27
Guma do skakania 534643 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guma do skakania 534643
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

28
Klocki Mini Waffle Strażak duży blst - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Mini Waffle Strażak duży blst
Mario-inex
Dostępny
19 szt.

Wciel się w rolę dzielnego strażaka z Mini Wafflami i ugaś pożar, ratując pieska, albo lataj helikopterem, obserwując czy nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo! Dzięki prostemu instruktażowi, Twoje dziecko będzie mogło szybko cieszyć się odgrywaniem roli superbohatera, jakim jest zawód strażaka. Niewielkie pojazdy idealnie dopasowują się do małych rączek, a różnorodność elementów i kolekcjonowanie zestawów z linii Marioinex zestawy tematyczne, pozwala na komponowanie własnych budowli.W zestawie znajdziesz 185 elementów. Rozmiar opakowania: 18,5 cm x 16 cm x 8 cm

145,32 zł
130,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,53 zł

29
Crazy Chic. Laleczki zawieszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crazy Chic. Laleczki zawieszki
Clementoni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Ekskluzywny zestaw do tworzenia zawieszek w kształcie lalek: 4 Crazy Chic to synonim wyjątkowego i oryginalnego stylu! Młode fashionistki będą mogły składać figurki, łączyć je metalowymi pierścieniami w celu wykonania korpusu, projektować sukienki z tiulu i wstążek i dopełniać kreacje naklejkami i dodatkami. Specjalny, dołączony do zestawu pojemnik na naszyjniki do przechowywania wszystkich kreacji.

47,10 zł
41,45 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,65 zł

30
Golgota ludności polskiej na Kresach Wschodnich... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golgota ludności polskiej na Kresach Wschodnich...
Dostępny
14 szt.

Przez 45 lat komunizmu w Polsce bagatelizowano zbrodnie Ukraińców popełnione na narodzie polskim, ponieważ Polska była terytorium niesuwerennym, a jej polityka była podporządkowana Moskwie. W Polsce stosowano wówczas cenzurę, ograniczono swobodę wypowiedzi w mediach, dopuszczając się jednocześnie manipulacji.Zacierano także prawdę o ludobójstwie Polaków przez Ukraińców. Niestety, w niepodległej Polsce wcale nie jest lepiej. Obowiązkiem Kresowian jest przeto dzisiaj ocalić od zapomnienia obraz tej ziemi oraz przekazać młodemu pokoleniu prawdę o historii Kresów. Zacznijmy głośno na cały świat pisać i mówić o zbrodni Ukraińców w czasie ostatniej wojny i po jej zakończeniuStanisław Jastrzębski urodził się w województwie stanisławowskim. W czasie okupacji niemieckiej był żołnierzem AK.Przeżył mord Polaków dokonany przez bandy OUN-UPA, w jego rodzinnej wsi Bybło w 1944 roku. Wśród licznych publikacji Autora ukazały się m.in. książki: w 1999 roku Oko w oko z banderowcami i Wspomnienia zza krat PRL, w 2000 - Moje Kresy wczoraj i dziś, w 2001 - Kresy wschodnie we krwi - rzecz o polskiej samoobronie, w 2004 - Ludobójstwo ludności polskiej przez OUN-UPA w woj. stanisławowskim w latach 1939-1946, w 2007 - Ludobójstwo nacjonalistów ukraińskich na Polakach na Lubelszczyźnie w latach 1939-1947, a w 2008 Samoobrona Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich II RP w latach 1939-1946.

23,10 zł
18,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 4,11 zł

1 osoba kupiła
31
EduKit 4w1. Baby Shark - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EduKit 4w1. Baby Shark
Clementoni, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Zestaw zawiera 1 układankę, 1 grę pamięciową, 1 grę domino i 6 kostek przedstawiających słodkie zwierzaczki. Rozwija pamięć, sprawność manualną i umiejętności obserwacji.

37,50 zł
33,00 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,50 zł

32
Aktywne Centrum Sportu 4w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywne Centrum Sportu 4w1
Smily Play
Dostępny
2 szt.

Interaktywne Centrum Sportu 4w1 to wielofunkcyjna zabawka, dzięki której stworzymy dziecku warunki do naturalnej ekspresji ruchowej. Do zabawy zachęcają odgłosy aplauzu, dźwięk gwizdka, migające światełko i żywe, wesołe melodyjki. Ekran LCD wyświetla wyniki. Zabawkę łatwo przekształcić w 4 różne dyscypliny sportowe: • piłkę nożną, • koszykówkę, • kręgle • golf. Zawartość i cechy zestawu: • zabawka poprzez interakcje z dzieckiem działa wielozmysłowo, rozwija: słuch, wzrok oraz zdolności manualne, • ma ruchome elementy do ćwiczeń małej motoryki (przekręcane obrazki, wałek, czasomierz, puchar), • podczas zabawy ekran LCD wyświetla zdobyte punkty co uatrakcyjnia zabawę, • dziecko może bawić się samodzielnie. Można również zorganizować zawody wśród rodzeństwa czy innych dzieci, • wielofunkcyjna piłka, • kij i piłeczka do golfa, • kręgle. Wymiary opakowania: 61.0 x 41.0 x 9.0 cm

210,90 zł
189,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,09 zł

33
Puzzle 3x48 elementów. Supercolor. Hello Kitty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3x48 elementów. Supercolor. Hello Kitty
Clementoni, 3x48
Dostępny
14 szt.

W zestawie aż 3 układanki! Puzzle Supercolor Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary obrazka po ułożeniu: 32.0 x 22.0 cm

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

34
Autyzm ćwiczenia stolikowe. Zestaw kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm ćwiczenia stolikowe. Zestaw kuchnia
Dostępny
14 szt.

Zestaw Autyzm. Ćwiczenia stolikowe został zaprojektowany tak, by łączyć pracę terapeuty i zaangażowanie rodziców. Podczas zajęć z terapeutą dziecko nabywa umiejętności, które potem doskonali i utrwala podczas zabawy i codziennej interakcji z rodzicami w domu. Zintegrowane, spójne działanie przynosi najlepsze efekty i pozwala cieszyć się postępami dziecka. Materiał zawarty w teczce charakteryzuje: • duży format, • spokojna tonacja kolorów, • czytelne ilustracje. Dla kogo? • dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, • dla dzieci zagrożonych autyzmem, • dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Narzędzia metodyczne w zestawie 3: • dziennik wydarzeń – pomaga w budowaniu kompetencji komunikacyjnej i językowej, • zadania z sylabami – pierwszy zestaw zawierał samogłoski; w drugiej części stopniowo przechodzimy do sylab otwartych..

225,00 zł
213,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,25 zł

35
Życie Duchowe 105/2021 (Zima) Nie tylko słowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Duchowe 105/2021 (Zima) Nie tylko słowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Nie tylko słowo buduje życie duchowe. Nie tylko słowo przemawia... Nad tym właśnie zastanawiamy się w zimowym numerze naszego pisma.O miejscu, w którym może nas dopaść słowo, oraz o potrzebie poszukiwania i przygotowania tego miejsca, pisze w tekście otwierającym numer Jacek Siepsiak SJ.W artykule Przestrzeń dla Tajemnicy Ewa Kiedio zastanawia się z kolei, co zrobić, by nasze kościoły oraz przyjęte w nich rozwiązania architektoniczne i estetyczne karmiły naszą potrzebę spotkania z Innym.Także Halina Czerna w swojej refleksji pt. Ewangelia a poznanie estetyczne podkreśla rolę sztuki, przede wszystkim zaś architektury sakralnej, która towarzyszy słowu głoszonemu podczas liturgii. Autorka opisuje przykłady rozwiązań przyjętych w naszych kościołach od starożytności do czasów współczesnych, zaznaczając, że katolicka liturgia angażuje nie tylko wzrok i słuch, ale także powonienie, smak i dotyk.Dotyk to także temat kolejnego artykułu. Marcin Majewski pisze, że Bóg działa także przez zmysły i że w Biblii bardzo ważny jest dotyk. Tymczasem w duchowości zachodniej, w której zmysły są podejrzane, a ciało to siedlisko pokus, zapominamy, że jest też dotyk, który pomaga, uzdrawia i daje nadzieję, a gest znaczy nieraz dużo więcej niż słowa.Temat biblijny porusza także Maria Miduch. Nasza stała felietonistka nieco wbrew tytułowi numeru pisze o hebrajskim słowie dawar, które jest jednak czymś więcej niż tylko słowem i ma niezwykle bogatą teologiczną głębię. Stanowi fundament, na którym została zbudowana wiara biblijnych Żydów.

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

36
Pięć tybetańskich kroków do wiecznej młodości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć tybetańskich kroków do wiecznej młodości
Dostępny
29 szt.

Pięć Ćwiczeń Tybetańskich to system prostych, a jednocześnie niezwykle energetyzujących, wywodzących się z Himalajów, ćwiczeń jogi. Z początkiem minionego wieku Pięć Ćwiczeń Tybetańskich znanych również pod nazwą Pięciu Rytuałów Odmłodzenia znalazło się na Zachodzie za sprawą emerytowanego oficera armii brytyjskiej, który nauczył się ich w klasztorze tybetańskim. Począwszy od 1978 roku autor niniejszego opracowania, Christopher S. Kilham, zapoznał z owymi ćwiczeniami tysiące ludzi, którzy poszukiwali zdrowszego sposobu życia. Wykonywane codziennie Ćwiczenia Tybetańskie zabierają minimum czasu i wysiłku, a jednocześnie wzmacniają kondycję fizyczną i jasność umysłu ćwiczącego. Nawet nie znając innych ćwiczeń jogi, odczujemy skutki działania Pięciu Ćwiczeń Tybetańskich oraz ich wpływ na układ energetyczny, ciało i umysł człowieka. Regularne ćwiczenia usuwają napięcie mięśniowe i stres nerwowy, poprawiają funkcjonowanie układu oddechowego i trawiennego, wpływają korzystnie na układ krążenia, pomagają w osiągnięciu głębokiej relaksacji i odzyskaniu dobrego samopoczucia. Praktykowanie Pięciu Ćwiczeń Tybetańskich nie tylko wyostrza zmysły, ale i zwiększa zasoby energii witalnej, wykorzystywanej następnie do dokonywania korzystnych zmian w organizmie i psychice ćwiczącego.

24,00 zł
19,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 4,01 zł

37
Podkładka na biurko - kody pocztowe Europa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko - kody pocztowe Europa
ArtGlob
Dostępny
25 szt.

Europa mapa kodów pocztowych - podkładka na biurko, to nowa pozycja w ofercie wydawnictwa ArtGlob. Idealna do biura jaki i do spedycji. Poszczególne państwa są oznaczone innymi, wyraźnie rozróżniającymi się kolorami, a strefy kodowe zróżnicowane są nasileniem barwy. Dominującym akcentem mapy jest numeracja kodowa, dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać poszukiwaną informację na mapie. Oprócz kodów pocztowych na mapie przedstawiono również stolice i główne miasta w poszczególnych państwach. Dodatkowo w lewej części mapa lista państw europejskich z flagami, numerami kierunkowymi oraz międzynarodowym kodem samochodowym. Mapa jest wykonana na specjalnym gumowanym podłożu, wyjątkowo wytrzymała i odporna, idealna jako podkładka pod mysz komputerową.

49,99 zł
43,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,00 zł

38
Podkładka na biurko - kody pocztowe Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko - kody pocztowe Polska
ArtGlob
Dostępny
11 szt.

Polska mapa kodów pocztowych - podkładka na biurko, to nowa pozycja w ofercie wydawnictwa ArtGlob. Idealna do biura jaki i do spedycji. Poszczególne rejony pocztowe są oznaczone innymi, wyraźnie rozróżniającymi się kolorami, a strefy kodowe zróżnicowane są nasileniem barwy. Dominującym akcentem mapy jest numeracja kodowa, dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać poszukiwaną informację na mapie. Oprócz kodów pocztowych na mapie przedstawiono również główne miasta oraz schematyczną sieć dróg. Dodatkowo w lewej części umieszczono powiększony obszar Trójmiasta, Warszawy i aglomeracji Śląskiej oraz tabelę odległości między wybranymi miejscowościami.Mapa jest wykonana na specjalnym gumowanym podłożu, wyjątkowo wytrzymała i odporna, idealna jako podkładka pod mysz komputerową.

49,99 zł
43,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,00 zł

39
Trzy konspiracje. Historia Aleksandra Rusina ps. „Rusal” - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy konspiracje. Historia Aleksandra Rusina ps. „Rusal”
Dostępny
9 szt.

Publikacja przedstawia losy Aleksandra Rusina ps. „Rusal”, żołnierza wojny obronnej 1939 r., Armii Krajowej i antykomunistycznej konspiracji niepodległościowej. W czasie II wojny światowej Aleksander Rusin był dowódcą grupy dywersyjnej AK w Obwodzie AK Mielec, w 1944 r. uczestniczył w akcji „Burza”, później dowodził niewielkim oddziałem partyzanckim działającym w Puszczy Sandomierskiej. W 1947 r. ujawnił się w czasie amnestii i rozwiązał oddział. Represjonowany, ukrywał się indywidualnie aż do 1956 r. Inwigilowany do lat osiemdziesiątych, doczekał upadku PRL. Był najdłużej żyjącym dowódcą antykomunistycznego oddziału partyzanckiego na Rzeszowszczyźnie. Jest kawalerem Krzyża Virtuti Militari i Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

40
Podkładka na biurko - Mapa polit. i kodowa Europa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko - Mapa polit. i kodowa Europa
EkoGraf
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.17

Europa mapa kodów pocztowych - podkładka na biurko. Podkładka opracowana przez renomowane wydawnictwo EcoGraf. Idealna do domu, szkoły, biura jaki i do spedycji. Laminowana dwustronnie dzięki czemu można po niej pisać mazakami suchościeralnymi.Jedna ze stron podkładki ukazuje mapę Europy z wyjątkowo dokładnym podziałem względem kodów pocztowych. Poszczególne rejony kodowe oddzielone są wyraźną linią graniczną, dzięki czemu nie ma ryzyka pomyłki.Rewers mapy to mapa Europy z podziałem politycznym wraz z zaznaczoną główną siatką dróg. Dodatkowo zaznaczono kanały, rzeki, jeziora i inne zbiorniki wodne, wulkany, szczyty i pasma górskie.

33,99 zł
24,47 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

41
Podkładka na biurko - Mapa adm. i kodowa Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko - Mapa adm. i kodowa Polska
EkoGraf
Dostępny
9 szt.

Polska mapa kodów pocztowych - podkładka na biurko. Podkładka opracowana przez renomowane wydawnictwo EkoGraf. Idealna do domu, szkoły, biura jaki i do spedycji. Laminowana dwustronnie dzięki czemu można po niej pisać mazakami suchościeralnymi.Jedna ze stron podkładki ukazuje mapę Polski z wyjątkowo dokładnym podziałem względem kodów pocztowych. Poszczególne rejony kodowe oddzielone są wyraźną linią graniczną, dzięki czemu nie ma ryzyka pomyłki.Rewers podkładki to mapa Polski z podziałem administracyjnym wraz z zaznaczoną siecią dróg wraz z numeracją. Dodatkowo zaznaczono kanały, rzeki, jeziora i inne zbiorniki wodne oraz porty lotnicze.

31,99 zł
23,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

42
Projektowanie pracy a zadowolenie z pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektowanie pracy a zadowolenie z pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

Publikacja z zakresu problematyki projektowania pracy poświęcona jest weryfikacji rozszerzonej koncepcji charakterystyki pracy Hackmana i Oldhama. Rezultatom badań empirycznych towarzyszy część teoretyczna, w której autor omawia m.in. znaczenie zadowolenia z pracy dla organizacji, realia dzisiejszej organizacji skłaniające do zmiany podejścia do projektowania pracy, a także zjawisko zadowolenia z pracy. W części końcowej, w dyskusji nad wynikami, zamieszczono wnioski umożliwiające praktyczne zastosowanie badań.Wartość pracy polega przede wszystkim na zebraniu wiedzy na temat weryfikacji teorii charakterystyki pracy oraz na przedstawieniu wyników badań własnych. Autor omawia uzyskane wyniki, opisuje implikacje praktyczne oraz szacuje atuty i ograniczenia przeprowadzonych analiz. Bardzo dobrze wyczuwa praktyczne zastosowanie przeprowadzonych badań, a w części teoretycznej przystępnie omawia kwestie definicyjne, prezentuje różne modele oraz odwołuje się do licznych badań. W wielu miejscach mam poczucie, że jest to wiedza relatywnie nowa w polskiej literaturze.- z recenzji prof. dr. hab. Sylwiusza Retowskiego

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

43
Transfer dobrych praktyk zarządzania zasobami... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transfer dobrych praktyk zarządzania zasobami...
Dostępny
3 szt.

Sposób zarządzania organizacjami publicznymi w ostatnich latach podlegał licznym modyfikacjom. Dynamiczna gospodarka, transformacja politycznogospodarcza, procesy globalizacji, wzorce europejskie, oczekiwania społeczne spowodowały, że zmienia się podejście kierowników do zarządzania zasobami ludzkimi. Aby wdrażać nowe, bardziej skuteczne rozwiązania, warto korzystać z doświadczeń podmiotów, które wypracowały standardy możliwe do zastosowania w przestrzeni biznesu i zadań publicznych. Głównym celem książki jest przedstawienie czynników warunkujących transfer dobrych praktyk z organizacji biznesowych do jednostek samorządu terytorialnego oraz zaprezentowanie organizacji publicznych, które z sukcesem wdrożyły dobre praktyki zarządzania zasobami ludzkimi, wzorując się na rozwiązaniach biznesowych. W publikacji opisano najciekawsze wdrożone rozwiązania w zakresie pozyskiwania, oceniania i rozwoju pracowników, ale również usprawnienia ich komunikacji wewnętrznej, społecznej odpowiedzialności urzędu czy budowania zaangażowania. Monografia jest dedykowana głównie menedżerom, osobom zajmującym się zarządzaniem zasobami ludzkimi w organizacjach publicznych i biznesowych, a także zainteresowanym rozwojem zawodowym w tym obszarze. Stanowi odpowiedź na oczekiwania pracowników organizacji publicznych, którzy podczas współpracy z autorką podkreślali, że istnieje konieczność wypracowania zasad współdziałania jednostek administracji publicznej z organizacjami biznesowymi w celu wymiany doświadczeń i tworzenia standardów realizacji funkcji personalnej.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

44
Współczesne narzędzia cyfryzacji organizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne narzędzia cyfryzacji organizacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.12

Cyfrowa transformacja prowadzi do kolejnych znacznych usprawnień: łączenia źródeł danych, optymalizacji procesów biznesowych, przetwarzania w czasie rzeczywistym nie tylko w ramach organizacji, lecz także ekosystemu partnerów, dając szanse rozwoju wielu stronom. Funkcjonowanie współczesnej organizacji wymaga coraz bardziej złożonych decyzji, podejmowanych w coraz szybszym tempie współczesnego świata i wywieranej przez niego presji środowiskowej. Podejmowanie ich jest w zasadzie niemożliwe bez zintegrowanego informatycznego wspomagania oraz zasobów informacyjnych o charakterze operacyjnym i analitycznym. W książce została omówiona współczesna architektura informatyczna organizacji asystująca podczas całego tego zadania zarówno poprzez integrację i dostarczanie niezbędnej informacji, jak i aktywne jej przetwarzanie oraz wspomaganie procesu decyzyjnego. W publikacji zaprezentowano nowe technologie, takie jak przemysłowy internet rzeczy, przetwarzanie w chmurze, blockchain czy rozszerzona rzeczywistość, z zaznaczeniem ich wpływu na rozwój aplikacji oraz możliwości, jakie daje zastosowanie ich w biznesie. Wskazano na ewolucję rozwoju aplikacji od wykorzystywanych w organizacjach systemów wspierających procesy biznesowe do cyfrowych fabryk i produkcji w chmurze. Szeroko przedstawiono współczesne środowisko analityczno-decyzyjne organizacji, systemy wspomagania decyzji, analityki opisowej danych, eksploracji danych oraz sztucznej inteligencji.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

45
Gospodarka niskoemisyjna - gosp. cyrkularna... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka niskoemisyjna - gosp. cyrkularna...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Negatywnymi konsekwencjami dynamicznie zmieniającego się świata są m.in. postępująca degradacja środowiska naturalnego i zmiany klimatyczne. W dużym stopniu wpływają one na jakość życia człowieka i możliwości gospodarowania. W tym świetle istotnego znaczenia nabierają działania na rzecz ograniczenia negatywnych następstw procesów produkcyjnych, inwestycyjnych i nieograniczonej presji na środowisko naturalne. Są one realizowane dzięki urzeczywistnieniu w praktyce społeczno-gospodarczej koncepcji zrównoważonego rozwoju poprzez transformację gospodarki w niskoemisyjną, wdrażanie zasad gospodarki cyrkularnej oraz zielonej gospodarki. Publikacja przybliża i wyjaśnia te terminy, precyzując ich wzajemne powiązania i uwarunkowania. Podjęta problematyka jest bardzo istotna dla zrozumienia polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej i podejmowanych przez państwa działań obejmujących nowe sposoby gospodarowania z uwzględnieniem konieczności poszanowania środowiska przyrodniczego (np. poprzez racjonalne i efektywne wykorzystywanie surowców, ograniczenie ilości odpadów oraz ich odpowiednie zagospodarowanie). Książka może okazać się szczególnie wartościowa dla studentów kierunków związanych z zarządzaniem środowiskiem i gospodarowaniem jego zasobami, przyszłych ekonomistów i finansistów, inżynierów i menedżerów firm. Ponadto może być przydatna w odnalezieniu się w gąszczu anglojęzycznych terminów związanych z gospodarowaniem z poszanowaniem środowiska.

42,90 zł
36,89 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,01 zł

46
Jak (nie) być pisarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak (nie) być pisarzem
Dostępny
2 szt.

Skoro pisarza w tradycyjnych, ale nadal głęboko zakorzenionych wizjach spowijać ma nimb wielkości, to aktualnie literat będzie programowo poprzestawał na minimalizmie i preferował niewyszukane środki wyrazu. Skoro grafomanowi zwyczajowo odmawia się wstępu w szeregi pisarskie, to współczesny przedstawiciel sztuki słowa będzie konsekwentnie nobilitował tę kategorię i z grafomanii uczyni swoją podstawową wizytówkę. Skoro twórca literatury posługuje się materią językową i pielęgnuje jej swoistość, to aktualnie działacz na niwie pisarskiej będzie się chętnie wychylał ku innym formom ekspresji i zawierał sojusze z artystami reprezentującymi pozaliterackie dziedziny twórczości. Skoro podstawową funkcją pisarza jest pisanie, to współczesny twórca postanowi, że będzie raczej grał na instrumentach, nagrywał płyty, występował na scenie, organizował multimedialne widowiska, robił kolaże, rysował, malował i fotografował. Skoro pisarzowi nie wypada się sprzedawać i pozostawać w szponach kultury komercyjnej, to zdecyduje się on obecnie reklamować mercedesa. Współczesny literat pójdzie też pod prąd przekonaniu, że okładka nie czyni dzieła, i będzie do okładek (także w sensie uogólnionym i metaforycznym do opakowania i oprawy własnej twórczości) przywiązywał wielką wagę, dobrze się czując w błyskach fleszy i medialnych reflektorów oraz dbając o fotogeniczność. - Magdalena Lachman

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

47
Kierunki zmian instytucjonalnych na rynkach... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierunki zmian instytucjonalnych na rynkach...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.27

Złożoność świata powoduje, że wyjaśnienie wielu aspektów rzeczywistości nie jest możliwe na gruncie klasycznej ekonomii. Jednym ze sposobów przekroczenia tej bariery jest rozwój ekonomii instytucjonalnej. Instytucje, rozumiane jako reguły ludzkiego postępowania, prowadzą do redukcji niepewności, poprawy stopnia koordynacji podejmowanych działań i stosunków gospodarczych. Ekonomia instytucjonalna dąży do poznania i wyjaśnienia procesów gospodarczych z wykorzystaniem zasad funkcjonowania struktur społecznych, reguł prawa, a nawet głęboko zinternalizowanych wzorów działania jednostek i podmiotów zbiorowych. Rynek nieruchomości jest silnie osadzony w realiach tej ekonomii. Jego stan i rozwój wynikają z silnej interakcji czynników gospodarczych, prawnych, kulturowych i społecznych.Celem publikacji jest wskazanie wybranych zmian instytucjonalnych na rynku nieruchomości poprzez uwzględnienie przemian na rynku kredytów hipotecznych i spowodowanych procesem finansjalizacji, przekształceń w metodyce wyceny, zmian legislacyjnych na rynku deweloperskim oraz związanych z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Książka jest adresowana do teoretyków i praktyków w zakresie rynku nieruchomości.

42,90 zł
36,89 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,01 zł

48
Dziewiętnastowieczne pryncypia i marginalia... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewiętnastowieczne pryncypia i marginalia...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Jednym z zadań historyka literatury jest ponawianie interpretacji zanim nastanie czas innych odczytań i nie pozostanie słowo na słowie, a każdy sens rozproszy się jak chmury i opadnie jak woda. Zebrane w książce teksty pisane były z myślą o utrwaleniu tych sensów, które wyłoniły się z nowych odczytań, z odświeżonych kontekstualizacji. [...] Jednym z zadań historyka literatury jest więc weryfikacja rozumiana jako ponowienie badawcze w celu reasumpcji i w myśl zasady, iż tradycja nie jest konduktem żałobnym, jest ciągiem zmartwychwstań. Być może cytat ten nie jest użyty tak, jak ma to miejsce w oryginalnym kontekście, ale wyjęty z niego oznacza niemal dosłownie potrzebę wskrzeszania tego, co uległo zapomnieniu, wygaszeniu. - ze Słowa wstępnego

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

49
Łódzki teatr Bogdana Hussakowskiego 1979-1992 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódzki teatr Bogdana Hussakowskiego 1979-1992
Dostępny
4 szt.

Niewątpliwym atutem książki jest pionierski charakter podjętych w niej badań. Stanowi ona pierwszą monograficzną próbę opisu dorobku artystycznego Bogdana Hussakowskiego jako reżysera i cenionego dyrektora dwóch teatrów im. Jana Kochanowskiego w Opolu i im. Stefana Jaracza w Łodzi. Autorka scaliła materiał rozproszony w licznych tekstach źródłowych, tworząc portret artysty, który nie doczekał się dotąd żadnego kompletnego opracowania, choć odcisnął trwały i ważny ślad w historii teatrów czasu PRL. Trafnym pomysłem jest wyeksponowanie jako kluczowego rysu tego portretu predyspozycji, działań i zasług Hussakowskiego w roli dyrektora tak wymagającej instytucji, jak Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, przeżywający frekwencyjno-artystyczną zapaść w okresie poprzedzającym stan wojenny i w ostatniej dekadzie PRL. Całkowicie uzasadnione w tym kontekście zainteresowanie autorki specyfiką społeczno-kulturalną PRL-owskiej Łodzi nadaje książce dodatkowy walor opowieści o mieście, które w dużym stopniu za sprawą Bogdana Hussakowskiego przestało być u progu lat osiemdziesiątych teatralnym ugorem. - z recenzji prof. dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

50
Skuteczne zdziwienie. Zamieniam się w słuch.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne zdziwienie. Zamieniam się w słuch..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.04

Publikacja stanowi element pakietu materiałów przygotowanych w ramach projektu Skuteczne zdziwienie. W książce obrazkowej o imponujących rozmiarach (305420 mm) dominują obrazy, a krótki, zazwyczaj rymowany tekst uwalnia skojarzenia wokół dźwięków. Książka traktowana jest jako zadanie skierowane do czytelnika. Dziecko nie tylko ogląda ją i czyta, ale też buduje następstwo zdarzeń wokół 22 dźwięków, które śnią, marzą, przeżywają i odczuwają. Zaprojektowane puste strony czekają na projekty dziecka, które staje się autorem dalszego ciągu historii o dźwiękach.Książka ta jest elementem cyklu opartego na holistycznym podejściu do nauki czytania. W jej ujęciu dźwięki wpisują się w doświadczanie codzienności i niecodzienną wyobraźnię dzieci, a dźwięki odpowiadające literom nie są oderwane od życia, ale stanowią element historii i potencjał dla opowieści o przygodach. Nauka czytania traci w ten sposób formalny charakter, przestaje też być redukowana do na wpół pamięciowego, ćwiczeniowego opanowywania uproszczonych, płytkich treściowo tekstów. Czytanie dziecięce zaczyna być rodzajem ekspresji i artystycznego wyrazu.Rdzeniem książki jest znakomity materiał wizualny, pełen niezwykłych skojarzeń plastycznych i obrazowych, bogaty, niebanalny. Sprzyja to dziecięcej twórczości, angażuje emocje i fantazję, pobudza myślenie.prof. Dorota Klus-Stańska

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

51
Skuteczne zdziwienie. Dźwiękoznaki literaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne zdziwienie. Dźwiękoznaki literaki
Dostępny
5 szt.

Publikacja stanowi element pakietu materiałów przygotowanych w ramach projektu Skuteczne zdziwienie. Zestaw gier i zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym zapewnia przygodę z identyfikowaniem obrazów dźwiękowych oraz ich zestawianiem i porównywaniem z obrazami graficznymi za każdym razem odmienną w postaci zabawy oraz innych czynności.Opisane propozycje pozwalają na wspieranie i uatrakcyjnianie początkowej nauki czytania i pisania. Proponowane rozwiązania skierowane są do nauczycieli, rodziców oraz opiekunów towarzyszących dzieciom w nabywaniu wspomnianych umiejętności.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

52
Nozioni di grammatica descrittiva della lingua... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nozioni di grammatica descrittiva della lingua...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.01

Con questo manuale si intende fornire un quadro esaustivo su aspetti della fonetica e della fonologia italiane, a supporto di studenti e studiosi di italiano, principalmente all'estero. L'approccio adottato nel volume, da una parte, si basa su fonti di autorevoli studiosi, dall'altra, grazie agli esempi, accompagna gli studenti in un percorso in grado di renderli autonomi nella gestione della fonetica e fonologia della lingua italiana. - Dalla recensione della prof.ssa Carla Bagna (Universit per Stranieri di Siena)

6,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,11 zł

53
Kampania Cezara przeciwko Ariowistowi (58 r. przed Chr.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kampania Cezara przeciwko Ariowistowi (58 r. przed Chr.)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.21

Mająca miejsce w 58 r. przed Chrystusem kampania Cezara przeciwko Ariowistowi stanowi niewątpliwie jeden z najciekawszych etapów podboju Galii. Po zatrzymaniu migracji Helwetów i ich sprzymierzeńców Cezar wykorzystał nadarzającą się sposobność i dokonał agresji na niedawno utworzone państwo swebskie. Okazało się jednak, że pomimo początkowego zaskoczenia Ariowist i jego wojownicy stawili Rzymianom twardy opór. Germańskiemu władcy udało się nawet wymanewrować Cezara, choć ostatecznie zdecydował się przyjąć walną bitwę, która zakończyła się jego porażką. Klęska była kompletna, a państwo założone przez Ariowista w krótkim czasie odeszło w niebyt. Autor podjął próbę ukazania opisywanego konfliktu w kontekście przemian zachodzących ówcześnie na terenach zachodniego Barbaricum. Z tego względu szczególny nacisk położył nie tylko na odtworzenie przebiegu wojny, ale również na ukazanie znaczenia galijskiego królestwa Swebów. Ich obecność po drugiej stronie Renu nie była bowiem tak rewolucyjna, jak chcieliby tego żyjący na przełomie XIX i XX w. historycy. Co więcej, autor pokusił się także o kompleksowe opisanie wojskowości germańskiej na przełomie er – warto podkreślić, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w polskiej historiografii.

50,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

54
Początki psychologii naukowej na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku w świetle prasy Królestwa Polskiego i Galicji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początki psychologii naukowej na ziemiach polskich na przełomie XIX i ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

Autorka śledzi w publikacji narodziny psychologii jako dyscypliny naukowej na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich. Problematykę tę umieszcza w kontekście rozwoju dziedziny w Europie Zachodniej, co prowadzi ją do wniosków, że na gruncie polskim przednaukowa psychologia nie odbiegała poziomem od zachodnioeuropejskiej. Książka ma charakter interdyscyplinarny. Autorka opiera się przede wszystkim na historycznej metodzie badania źródeł, ale wykorzystuje także metody prasoznawcze oraz literaturę i wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, medycyny, filozofii i teologii. Spośród trzech rozdziałów najwięcej wnosi obszerny rozdział trzeci. Te wątki mają charakter nowatorski i stanowią ważny wkład autorki w badania nad dziejami psychologii na ziemiach polskich. Rozproszenie dorobku pierwszych polskich psychologów wymagało żmudnych i pracochłonnych poszukiwań. Nie mam wątpliwości, że autorce udało się zgromadzić informacje o zdecydowanej większości ważniejszych prac umieszczonych w rodzimych czasopismach rodzącego się na przełomie XIX i XX wieku nowego środowiska naukowego – z recenzji prof. dr. hab. Marka Przeniosło.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

55
Kalendarz szkolny A5/352 Standard Mat+UV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz szkolny A5/352 Standard Mat+UV
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

- oprawa twarda, pokryta lakierem wybiórczym,- zamykane na kolorową gumkę,- miejsce na notatki,- adresownik,- kalendarium-dzień na stronie,- ciekawe sentencje na stronach.Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

24,90 zł
23,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

56
Medytacja i jej praktykowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacja i jej praktykowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Medytacja i jej praktykowanie to znakomity poradnik dla wszystkich już praktykujących piękną sztukę medytacji, jak i dla tych, którzy dopiero zamierzają ją zacząć. Autorem tego poradnika jest słynny zarówno w Indiach jak i na Zachodzie Swami Rama z Himalajów. Poradnik napisany jest przez wybitnego praktyka medytacji, który właściwie większość swojej jogicznej młodości spędził na praktyce radża jogi, a w szczególności jej najważniejszego aspektu, medytacji.

19,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

57
O sztuce wojennej. Kurs taktyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O sztuce wojennej. Kurs taktyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Taktyka i strategia sa wlasciwie sztuka wodza. Zdaje sie niepodobienstwem podciagnac takowe pod jednostajne, a nieomylne prawidla. Niektore tylko ogolnie wskazac mozna, zapatrujac sie na dzieje. Lecz i z tych znajomosci jakze malo ludzi korzystac umie i zastosowac do rzeczy polozenia! Latwiej daleko wskazac zasady, anizeli podlug nich dzialac. Na wojnie szczegolnie wypadki tak sa rozmaite, iz pospolita glowa moze nie bladzic. Wyzszym tylko geniuszom jest wlasciwe umiec sie znalezc w kazdym polozeniu, wszelkich uzyc korzysci, tworzyc sobie nowe, pelnic wszystko, co tylko dokazane byc moze, a nie przedsiebrac nad mozliwosc. Lecz i wielki nawet czlowiek zbladzi. Ten jest najwiekszym, kto sie najmniej myli.

60,00 zł
46,20 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

58
Widzę więc wiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzę więc wiem
Dostępny
5 szt.

Monografia poświęcona jest naukowej refleksji nad relacją pomiędzy zmysłem wzrokiu/widzeniem/postrzeganiem a wiedzą i poznawaniem rzeczywistości. W tomie przedstawiono wyniki badań nad wzrokową percepcją rzeczywistości i poznaniem z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, filmoznawstwa, psychologi i pedagogiki. Wiele tekstów ma charakter interdyscyplinarny, prace napisano w różnych językach: bułgarskim, angielskim, chorwackim, polskim, rosyjskim i serbskim. Zostały przedstawione tematycznie w trzech częściach: Spojrzenie na zagadnienia językoznawcze, Widzenie literatury i Pogląd na kulturę i społeczeństwo.

32,00 zł
59
Fontes Historiae Antiquae XLIX: Lex de imperio Vespasiani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fontes Historiae Antiquae XLIX: Lex de imperio Vespasiani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Lex de imperio Vespasiani (CIL VI 930) to umowna, współczesna nazwa określająca jedyny z okresu wczesnego Cesarstwa Rzymskiego akt prawny regulujący podstawy władzy cesarskiej, który przetrwał do naszych czasów. Inskrypcja jest obecnie przechowywana w Muzeum Kapitolińskim w Rzymie. Wraz z Res Gestae Divi Augusti (Monumentum Ancyranum) zalicza się ją do dwóch najważniejszych inskrypcji publicznych z epoki pryncypatu. Datowana na koniec 69 r. lub początek 70 r. inskrypcja potwierdza nadanie Wespazjanowi niektórych bądź wszystkich uprawnień cesarskich oraz legalność podejmowanych przez niego działań (imię Wespazjana zostało wspomniane trzykrotnie ? linie 25, 28, 30). Dokument ten, choć regulował pozycję prawną nowego cesarza oraz legitymizował jego decyzje ?pożyteczne dla państwa? , w przypadku większości klauzul odwoływał się do prerogatyw trzech jego poprzedników (mającego uprzywilejowaną pozycję boskiego Augusta, Tyberiusza oraz Klaudiusza). Był to jednak zabieg nie tyle legislacyjny, ile ideologiczny. Jego celem było wyraźne podkreślenie swego rodzaju kontynuacji silnej pozycji ustrojowej ?dobrych? cesarzy z dynastii julijsko-klaudyjskiej, a szczególnie Augusta, oraz nadrzędnej pozycji Wespazjana wobec senatu. Wyróżnienie twórcy pryncypatu nie powinno zresztą dziwić, gdyż cechą charakterystyczną ideologii władzy Wespazjana było kreowanie się na drugiego Augusta.

10,99 zł
Powiadomienie
60
Pułapki i wędrówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pułapki i wędrówki
Dostępny
5 szt.

Marek Pruchniewski ? dramatopisarz, scenarzysta, wykładowca w Szkole Laboratorium Dramatu oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Urodził się w 1962 roku w Poznaniu, gdzie ukończył studium oligofrenopedagogiki. Pracował jako sprzedawca, nauczyciel i wychowawca w szkole specjalnej oraz jako bibliotekarz. Laureat wielu nagród, trzykrotny finalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Zdobywca Grand Prix IV i XI Festiwalu Dwa Teatry za sztuki Łucja i jej dzieci oraz Kontrym. Autor scenariuszy do filmów Sławomira Fabickiego Z odzysku i Miłość oraz filmu Marcina Wrony Moja krew. Twórczość Pruchniewskiego to zatem teren, na którym dokonuje się walka pomiędzy tym, co kulturowo wysokie i niskie, pomiędzy tym, co teatralne i filmowe, pomiędzy tym, co jednostkowe i zbiorowe, pomiędzy tym wreszcie, co instynktowne i kontrolowane społeczną ?umową?. Nieprzypadkowe to antynomie. Pierwsza z nich odzwierciedla odwieczną opozycję pomiędzy pokusami apolińskiego artyzmu a pragnieniem dionizyjskiego ?utylitaryzmu?, druga ? zaogniający się od półwiecza spór pomiędzy ?czystością? zasad teatru a brutalną ?totalnością? kina, trzecia ? tragiczne szamotanie się ludzkiego istnienia w pułapce społeczno-politycznego układu, ostatnia ? stały konflikt człowieczego poczucia wolności zderzonego z zasadami opartymi na hierarchii i przymusie. Stanisław Bereś Sztuka Pruchniewskiego (Łucja i jej dzieci) pokazuje świat, w którym rodzina, przeznaczona do tego, by dawać życie, funkcjonuje jak miniaturowy Oświęcim. Najgorsza jest jednak nie obojętność, ale język, w którym zbrodnia dokonuje się wcześniej niż w rzeczywistości. Roman Pawłowski Pruchniewski z groteskową werwą daje panoramę postaw, międzyludzkich klinczy. Jakby wszystkie polskie grzechy jechały tym autokarem do świętych miejsc Europy. I na nieszczęście ? wróciły. Jest w tej sztuce (Pielgrzymi) miejsce na cud, dobroć, choć chwilową przemianę bohaterów. Łukasz Drewniak

46,00 zł
39,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,90 zł

61
Kupiectwo i handel w międzywojennym Krakowie (1918 - 1939) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kupiectwo i handel w międzywojennym Krakowie (1918 - 1939)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.29

Kraków od wieków stanowił ważny ośrodek handlowy. Zawdzięczał to optymalnemu położeniu geograficznemu w punkcie przecięcia szlaków kupieckich łączących Wschód z Zachodem. Pomimo iż w ciągu stuleci zmieniała się koniunktura gospodarcza i znaczenie polityczne miasta, utrzymywało ono kluczową rolę w wymianie towarowej. W okresie dwudziestolecia międzywojennego Kraków należał do grona miast o największej liczbie przedsiębiorstw handlowych w Polsce. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie ich liczby, struktury oraz szczegółowej ich klasyfikacji. Jest to jednocześnie próba odtworzenia działalności poszczególnych typów przedsiębiorstw, jak również wpływających na nie czynników. Poruszanym zagadnieniom towarzyszy ukazanie roli oraz specyfiki handlu żydowskiego tworzącego trwały element międzywojennego Krakowa. Nie zabraknie portretów kupców ? bohaterów krakowskich sklepów i targów.

38,00 zł
32,30 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

62
Filozofia prawa Friedricha Augusta von Hayeka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia prawa Friedricha Augusta von Hayeka
Dostępny
4 szt.

Celem niniejszej książki jest przeprowadzenie rekonstrukcji i gruntownej analizy krytycznej tej części ogromnego dorobku intelektualnego Hayeka, która wydaje się mniej znana szerszemu gronu odbiorców i nieco zaniedbana w literaturze poświęconej myśli uczonego. Nie przywykliśmy na ogół łączyć austriackiego noblisty z filozofią prawa, z pewnością zaś nie jest to skojarzenie natychmiastowe. Zasłynął on przede wszystkim jako jeden z twórców doktryny neoliberalnej oraz najwybitniejszych ekonomistów i filozofów politycznych ubiegłego stulecia. Był też zdeklarowanym obrońcą gospodarki wolnorynkowej i wolności indywidualnej.

32,00 zł
27,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

63
„Pług”. Adam Borys. Dowódca Batalionu Armii Krajowej „Parasol” - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Pług”. Adam Borys. Dowódca Batalionu Armii Krajowej „Parasol”
Dostępny
62 szt.

Album przedstawia biografię Adama Borysa ps. „Pług” – Dowódcy Batalionu Armii Krajowej „Parasol”.

160,00 zł
136,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 24,00 zł

64
Energetyka. Poszukiwania naukowe w dobie transformacji energetycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Energetyka. Poszukiwania naukowe w dobie transformacji energetycznej
Dostępny
14 szt.

Transformacja to termin, który dominuje w dyskusji o przyszłości energetyki. Popularnie odnoszony jest do mocy wytwórczych i ograniczany do kwestii, z czego produkować energię elektryczną, ewentualnie czym zasilać pojazdy. Problem jest jednakże niewspółmiernie bardziej złożony. Dotyczy bowiem wielu zagadnień, których natura wykracza poza ramy eksponowanych medialnych polemik. Jego zawartość merytoryczna, to także pytanie o to, kto będzie energię wytwarzał. Czy będzie to system scentralizowany, czy też mikrogeneracja, a może hybrydowe rozwiązania łączące obie koncepcje? Jaka będzie pozycja odbiorcy? Czy zgodnie z duchem rozwoju zrównoważonego będziemy racjonalniej gospodarowali energią czy też ograniczymy się do projektowania bardziej efektywnych urządzeń odbiorczych, sprawniejszych silników etc.?

61,01 zł
43,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,08 zł

Wróć do góry