hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 24 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Narzędzia do modelowania zestaw 10szt 9194110 MILAN (MILAN), na drugim Droga krzyżowa na podstawie obrazów Jerzego Dudy-Gracza (Arkadiusz Paśnik). Kolejny produkt to Dzienniki 1979-1981 (Carmen Hernandez Barrera) oraz Tajemna wiedza Indii (Johann Baptist Wiedenmann).
1
Narzędzia do modelowania zestaw 10szt 9194110 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
6 osób kupiło
2
Droga krzyżowa na podstawie obrazów Jerzego Dudy-Gracza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga krzyżowa na podstawie obrazów Jerzego Dudy-Gracza
Dostępny
18 szt.

Wyjątkowe rozważania drogi krzyżowej, których inspiracją stała się „Golgota Jasnogórska Trzeciego Tysiąclecia” Jerzego Dudy-Gracza, wybitnego polskiego malarza. Cykl obrazów, który składa się z XVIII stacji, znajduje się na piętrze Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Ksiądz Arkadiusz Paśnik proponuje rozważania, dzięki którym w niecodzienny sposób możemy przeżyć drogę krzyżową. Zaprasza do pochylenia się nad polską Golgotą. Nad Męką Pana Jezusa w ojczyźnie, w Kościele. Czytelnik towarzyszy Panu w drodze krzyżowej, kontemplując reprodukcje obrazów i zagłębiając się w rozważania mające żywe odniesienie do dzisiejszej rzeczywistości. Powierza Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże. Zadaje sobie pytania o sens człowieczeństwa, wypełnianie testamentu Jezusa z krzyża. Głębokie, poruszające słowa pobudzają do refleksji nad sobą, własnym postępowaniem. Pozwalają zweryfikować relację z cierpiącym Chrystusem, z drugim człowiekiem. Uczą godności i pokory. Autor zachęca, by z Chrystusa czerpać siłę, być wiernym w życiu i powołaniu, kochać tu i teraz, wyjść cierpiącemu Jezusowi naprzeciw, bronić godności drugiego człowieka.

24,95 zł
22,46 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

2 osoby kupiły
3
Dzienniki 1979-1981 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki 1979-1981
Dostępny
7 szt.

Zapiski Carmen Hernandez, która wraz z Kiko Arguello przyczyniła się do powstania Drogi Neokatechumenalnej, wspólnoty promującej odnowę życia duchowego zgodnie z postanowieniami Soboru Watykańskiego II. Niezwykłe świadectwo życia kobiety, która poświęciła się misji ewangelizacyjnej. Poruszająca lektura, prawdziwa w swoim przekazie. Carmen pisała Dzienniki przez trzydzieści lat. Ukazują one, jak wyjątkową była osobą. Stanowią także unikatowe świadectwo pracy ewangelizacyjnej, jakiej w tym czasie dokonała Droga. W obecnym tomie zostały opublikowane zapiski z trzech lat – od 1979 do 1981 r. Autorka przywołuje wydarzenia, wspomina osoby, ale przede wszystkim przedstawia swoją osobistą relację w dialogu z Chrystusem. Dzienniki ukazują trud fizyczny i wewnętrzne rozterki Carmen. Misja wędrowna była dla niej krzyżem, nieraz bardzo ciężkim – pięćdziesiąt lat bez wytchnienia: ciągłe podróże, skrutynia, odwiedzanie różnych wspólnot na całym świecie. W swoich wspomnieniach często pisze o smutku, udręce, pragnieniu ucieczki, poczuciu bezsensu; wyjawia w nich ból duszy i egzystencji. Z kart Dzienników przebija także ogromna wrażliwość autorki. Carmen cierpliwie wysłuchiwała każdego spotkanego człowieka. Sprawy Kościoła bardzo leżały jej na sercu. Była przepełniona miłością do Chrystusa. Powtarzała: „Jezu mój, kocham Cię, kocham Cię. Przyjdź, przyjdź, pomóż mi".

29,95 zł
26,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

2 osoby kupiły
4
Tajemna wiedza Indii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemna wiedza Indii
Dostępny
58 szt.

Johann Baptist Wiedenmann wskazuje na twórczą naturę człowieka, na jego możność całkowitego panowania nad sobą swoimi emocjami, myślami, siłą koncentracji i wolą. A ten, kto zapanuje nad swoim światem wewnętrznym, posiada też moc by wpłynąć na każdy aspekt świata zewnętrznego.Tajemna wiedza Indii opowiada o ewolucji naszej rasy pokazując, że jako ludzkość znajdujemy się dopiero w połowie tego procesu. Omawia takie tematy jak aura, jasnowidzenie, mesmeryzm, hipnotyzm, magia, siły nadzmysłowe, jak również karmę i reinkarnację oraz ich dobroczynny wpływ na rozwój ludzkości.Mimo różnorodnej treści dzieło to nie jest w żadnym stopniu jedynie wprowadzeniem. Napisane z wysokiego poziomu wtajemniczenia oferuje również zaawansowanym wgląd w nieznane wcześniej zależności.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

2 osoby kupiły
5
O miłości i samotności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O miłości i samotności
Dostępny
47 szt.

Autor rozróżnia pomiędzy miłością i seksem, przyjemnością i uzależnieniem. Aby widzieć prawdę i być prawdziwie z innymi musimy być w stanie porzucić wszelki osąd, uprzedzenia, interpretacje, programowanie. Dopiero wtenczas pojawia się w nas element miłości, dopiero wtedy jesteśmy w stanie prawdziwie być z innymi. Krishnamurti mówi: Dopiero gdy umysł nie próbuje stosować żadnej formy ucieczki w pracę, rozrywkę, zajęcia wszelkiego rodzaju jesteśmy w stanie wejść w rzeczywisty kontakt z tym, co nazywamy samotnością, jednak aby tego dokonać potrzebne jest uczucie, potrzebna jest miłość. Krishnamurti nigdy nie starał się zostać guru, zwykle umniejszał swoją rolę jako przewodnika, czy nauczyciela. Jego wykłady bardziej przypominały rozmowy przyjaciół. Podróżował z nimi po całym świecie, spotykając się z ludźmi żyjącymi w różnych kulturach, wyznającymi różne religie i filozofie. Trafiał do nich ze swoim przekazem, którego największą zaletą była bezpośredniość i autentyczność. Z pewnością trafi również do ciebie i będzie inspiracją dla pełniejszego doświadczania świata z tolerancją i otwartością wobec jego bogatej różnorodności.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
6
U stóp Mistrza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U stóp Mistrza
Dostępny
58 szt.

Przekazywane rady są bardzo proste, jednak ich praktyczne stosowanie w codziennym życiu nie zawsze jest łatwe i wiąże się z nieustannym opanowywaniem własnych samolubnych tendencji. Jednak nagrodą jest droga prowadząca wzwyż, która staje się coraz bardziej świetlista i przepełniona miłością do Nauczyciela, Wszechświata, innych ludzi i wszystkiego co istnieje. Krishnamurti opatrzył te wskazówki szeregiem wyjaśnień ułatwiających czytelnikowi dogłębne zrozumienie słów Mistrza oraz ich nieomylne zastosowanie. To będzie prowadziło adepta ku wykonywaniu pracy, jaką stawia przed nim Mistrz, a która zawsze ukierunkowana będzie na łagodne i życzliwe, a jednak pełne mocy działania dla dobra całej ludzkości, wszystkich braci i sióstr, którzy nadal błądzą i wpadają w sidła cierpienia materialnego, egoistycznego życia. Zadania te nie zawsze dotyczą spraw wielkich, znajdziemy je również w sprawach na pozór błahych, chociażby w życzliwych myślach kierowanych z miłością ku tym, którzy są smutni i cierpią.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
7
Filozofia ezoteryczna Indii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia ezoteryczna Indii
Dostępny
46 szt.

Jagadish Chandra Chatterji zadziwiająco jasnym, przejrzystym i ścisłym językiem dotyka głębin ezoterycznych filozofii indyjskiej. Przejawia się tu jego doskonała znajomość nauki zachodniej, co pomaga mu w ubraniu zawiłych i trudnych do pojęcia abstrakcji tego obcego nam światopoglądu w formę najbardziej dostępną dla zachodniego umysłu.Dzieło doszukuje się zrozumienia, czym jest wszechświat i jak powstał do istnienia, jednym słowem, celu życia, odpowiedzi na pytanie dlaczego? i po co?. Wówczas może zdołamy przeniknąć uniwersalną zasadę bytu. Aby tego dokonać, człowiek powinien poznać samego siebie, wiedzieli o tym Wielcy Mistrzowie wszystkich krajów. Ujrzymy wtenczas, że człowiek zawiera w sobie całkowitą siłę kosmiczną.Na koniec autor zgłębia utajone moce ludzkiego ducha i przedstawia, w jaki sposób może on sprawdzić, jeszcze podczas pobytu na ziemi, istnienie rzeczywistości transcedentalnych, jak jeszcze na tym świecie może dotrzeć do doskonałości Boskiej.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
8
Kątem oka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kątem oka
Dostępny
63 szt.

Autentyczne wybaczenie nie przychodzi od razu. Najpierw trzeba zrozumieć. Autentyczne, czyli moje ? wypływające z głębi mnie i ze mną zgodne; nie czyjeś, nie przez kogoś, nie dla kogoś, nie dla zasad, nie dla czyichś oczekiwań, tym bardziej ? nie pod czyjąś lub czegoś presją. Autentyczne ? wynikające z potrzeby ? tak z uświadomionej, jak i nieuświadomionej. Autentyczne ? szczere, przede wszystkim wobec siebie jako Osoby. Autentyczne ? ostatecznie świadome. Czy jeden człowiek może drugiemu ukazać coś o autentycznym wybaczeniu? Tak, jeżeli ten pierwszy kierowany pragnieniem doświadczenia wybaczenia podejmie wysiłek zrozumienia i to, co stało się zrozumiałe, będzie chciał przekazać drugiemu. Książka jest zatem zapisem drogi myśli ? inspirowanych obserwacją doświadczeń swoich i innych; obserwacją związaną z wejściem w głąb tych doświadczeń, konfrontacją ze szczegółowymi, nierzadko trudnymi ich aspektami. Nie opiera się na chronologii faktycznej, a chronologii przeżywania ? kiedy myśl wraca do wspomnienia różnych przeżyć w zrozumiałej tylko sobie logice; kiedy odkrywa kolejno treści w zapamiętanych obrazach według logiki rozwijającej się świadomości. Jest więc też zaproszeniem do przebycia określonej Drogi myśli, której owocem jest zrozumienie. A czyż nie jest tak, że tylko zrozumienie może dać wyzwolenie pozwalające autentycznie wybaczyć?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
9
Bridges To Burn, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bridges To Burn, CD
16, Relapse Records
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1.Throw In The Towel 2.Skin & Bones 3.Me & My Shadow 4.Man Interrupted 5.Flake 6.You Let Me Down 7.Monday Bloody Monday 8.Permanent Good One 9.So Broken Down 10.Thorn In Your Side 11.What Went Wrong? 12.Missed The Boat

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

10
Margaret Thatcher - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Margaret Thatcher
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

Fascynacja osobą Margaret Thatcher, Żelazną Damą, pierwszą kobietą, która w Wielkiej Brytanii została wybrana na szefa partii rządzącej, nie słabnie. ?Po jej śmierci to zainteresowanie jeszcze wzrosło. Była ona kimś, wobec kogo niemal nie sposób pozostać obojętnym. Ludzie są nią zafascynowani, rozeźleni, zachwyceni. Wielu sądzi, że uratowała Brytanię, wielu, że ją zniszczyła. Jedyną rzeczą, która ich jednoczy, jest to zainteresowanie nią. Kiedy teraz przeszła z magmy pełnej kontrowersji codzienności do historii, to zainteresowanie pozostaje nadal żywe. Pani Thatcher staje się narodowym archetypem, wokół którego spory nigdy nie zgasną, jak wokół Henryka VIII, Elżbiety I, Nelsona czy Winstona Churchilla. A za sprawą swojej płci, przekonań i charakteru jest także archetypem globalnym ? przywódczynią, z którą porównywani są wszyscy inni: dla niektórych jest opowieścią ku przestrodze, dla innych gwiazdą przewodnią?. (fragment Wstępu)

75,00 zł
63,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,25 zł

11
Margaret Thatcher - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Margaret Thatcher
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

Fascynacja osobą Margaret Thatcher, Żelazną Damą, pierwszą kobietą, która w Wielkiej Brytanii została wybrana na szefa partii rządzącej, nie słabnie. ?Po jej śmierci to zainteresowanie jeszcze wzrosło. Była ona kimś, wobec kogo niemal nie sposób pozostać obojętnym. Ludzie są nią zafascynowani, rozeźleni, zachwyceni. Wielu sądzi, że uratowała Brytanię, wielu, że ją zniszczyła. Jedyną rzeczą, która ich jednoczy, jest to zainteresowanie nią. Kiedy teraz przeszła z magmy pełnej kontrowersji codzienności do historii, to zainteresowanie pozostaje nadal żywe. Pani Thatcher staje się narodowym archetypem, wokół którego spory nigdy nie zgasną, jak wokół Henryka VIII, Elżbiety I, Nelsona czy Winstona Churchilla. A za sprawą swojej płci, przekonań i charakteru jest także archetypem globalnym ? przywódczynią, z którą porównywani są wszyscy inni: dla niektórych jest opowieścią ku przestrodze, dla innych gwiazdą przewodnią?. (fragment Wstępu)

75,00 zł
63,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,25 zł

12
Boży Generałowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży Generałowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Fascynujące biografie dziesięciu najpotężniejszych kaznodziejów żyjących w okresie od XVIII do XX wieku. Poznaj historie ludzi, którzy stali się bohaterami wiary, prekursorami zmian społecznych, budowniczymi narodów, a ich życie na zawsze zmieniło kształt świata, w którym żyli. Są nimi m.in. John & Charles Wesleyowie, George Whitefield, Jonathan Edwards, Francis Asbury, Charles Finney, Peter Cartwright, Dwight L. Moody, Billy Graham, William & Catherine Boothowie. Roberts Liardon przedstawiając każdą biografię wykracza poza suche fakty. Wyciąga kluczowe wnioski i inspiracje z ich życia i płynące z nich przesłanie, dzięki czemu dowiesz się, jak: wypełnić Boże powołanie w swoim życiu, skutecznie zanieść ewangelię całemu światu, być prowadzonym przez Ducha Bożego. O autorze Roberts Liardon ? założyciel Embassy Christian Center oraz szkoły biblijnej Spirit Life w Irvine (Kalifornia) w Stanach Zjednoczonych. Autor wielu popularnych książek, które przetłumaczono w sumie na dwadzieścia siedem języków. Mówca konferencyjny, pasjonat historii Kościoła, założyciel Muzeum Historii Reformatorów i Przebudzeniowców w Kalifornii. Fragment ze wstępu Każdy przebudzeniowiec pokonał swoją ciemną dolinę duszy ? osobiste doświadczenie pustyni, wczasie którego zdawał się wędrować bez celu, kierunku, anawet nadziei. Każdy znich poddawał wwątpliwość swoją wiarę, aczasami nawet zbawienie. Lecz poprzez modlitwę motywowaną głębokim głodem prawdy, każdy znich odnalazł tak bardzo upragnioną pewność. Gdy ci bohaterowie wiary ożywili swoje serca, stawali się iskrą, która zapalała narody na wiele pokoleń naprzód. Jak zobaczymy wich historiach, osobiste przebudzenie prowadziło do przebudzenia narodu. Zaczynało się od całkowitego zaufania Panu, głębokiej czci dla Boga ideterminacji, by pokonać bolączki społeczne, które uciskały ich pokolenie. Przebudzeniowcy przemienili życie wsposób, który doprowadził do przemiany społeczeństw inarodów. Ci wielcy Boży generałowie wyznaczyli linie pomiędzy dobrem izłem ? ina zawsze je utrzymali. Możemy pójść ich śladem iczerpać naukę zbitew, które wygrali, oraz przeszkód, które pokonali.

60,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,60 zł

13
Torba Na Ramie 30x32x11cm Ps Stl-074 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
Powiadomienie
14
Rond Point 3 ćwiczenia z CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,01 zł
54,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,10 zł

15
Sac a Dos 3 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,99 zł
56,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

16
Rond Point 2 ćwiczenia +CD gratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rond Point 2 ćwiczenia +CD gratis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

37,00 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

17
Deutsch Aktuell Kompakt 1 ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,01 zł
17,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 1,02 zł

18
Deutsch Aktuell Kompakt 1 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

19
Passwort Deutsch 3 ćw+zad.mat.+CDgratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

20
Deutsch Aktuell Kompakt 4 ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,01 zł
17,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 1,02 zł

21
Deutsch Aktuell Kompakt 3 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

22
Gente 2 Podręcznik PL +CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gente 2 Podręcznik PL +CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Od momentu swego pojawienia się na rynku podręcznik Gente stał się punktem odniesienia w dziedzinie nauczania hiszpańskiego jako języka obcego. Wykorzystywany w większości placówek Instytutu Cervantesa, został bardzo pozytywnie oceniony.

76,00 zł
68,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,60 zł

23
Deutsch Aktuell Kompakt 4 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

24
Wir SP 5 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
27,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

25
Deutsch Aktuell Kompakt 2 ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,3%
oszczędzasz 1,01 zł

26
Deutsch Aktuell Kompakt 2 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,00 zł
24,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

27
Passwort Deutsch 2  podręcznik PL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

28
Direkt podręczniki nauczyciela na CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

29
PONS Francuski Starter PLUS z CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Francuski Starter PLUS z CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.31

26,90 zł
21,25 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,65 zł

30
PONS Hiszpański Starter PLUS z CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Hiszpański Starter PLUS z CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.29

26,90 zł
21,25 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,65 zł

31
Magnet 1 Podr. + CD Gratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnet 1 Podr. + CD Gratis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.10

29,30 zł
26,37 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,93 zł

32
PONS Starter Francuskiego z CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Starter Francuskiego z CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.13

26,90 zł
21,25 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,65 zł

33
Zestawy Maturalne j.niemiecki Lektor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestawy Maturalne j.niemiecki Lektor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

Książka obejmuje 5 kompletnych zestawów egzaminacyjnych. Zestaw zawiera materiały zarówno do części wewnętrznej, jak i zewnętrznej egzaminu. Każdy z zestawów oferuje zadania na poziom podstawowy i rozszerzony. Uzupełnieniem jest załącznik z transkrypcją tekstów oraz klucz z rozwiązaniami. Teksty na rozumienie ze słuchu nagrane zostały na płycie CD dołączonej do książki. Zestawy maturalne ułatwiają uczniom zapoznanie się z formą egzaminu maturalnego i umożliwiają powtórzenie i sprawdzenie wiedzy.

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

34
Moje pierwsze Angielskie słówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze Angielskie słówka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.11

26,20 zł
20,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,50 zł

35
PONS Franc.szybki kurs sł.+CD Nowy(K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Franc.szybki kurs sł.+CD Nowy(K
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Dzięki Szybkiemu kursowi słownictwa opanujesz ponad 2500 podstawowychsłów, nauczysz się bezbłędnej wymowy, zapamiętasz prawidłowąpisownię, poprawisz płynność mówienia. Program Super Memo dostosujepowtórki do Twoich postępów w nauce. W książce ponadto całośćsłownictwa w układzie tematycznym i lafabetycznym, dodatkowe ćwiczeniapisemne z kluczem, ilustracje i praktyczne rady dotyczące nauki.

41,00 zł
32,39 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,61 zł

36
Direkt 3B Podręcznik z ćwiczeniami +CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

37
Team Deutsch3 Podr+CD Gratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,40 zł
28,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,14 zł

38
Team Deutsch 1 podr.+CD OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

39
PONS Słownik Współczesny Ang-Pol z CD OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Słownik Współczesny Ang-Pol z CD OOP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

64,90 zł
51,27 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,63 zł

40
PONS Słownik Fr-Pol-Fr Uniwersalny Nowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Słownik Fr-Pol-Fr Uniwersalny Nowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

20,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,7%
oszczędzasz 3,91 zł

41
PONS Ang.Kurs Interaktywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,81 zł
78,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,96 zł

42
Zimmer Frei Neu Lehrerhandreichungen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimmer Frei Neu Lehrerhandreichungen
Dostępny
7 szt.

Zimmer frei Aktuell richtet sich an Hotelfachschulen und Lerngruppen aus dem Hotelbereich ohne Vorkenntnisse. Das Lehrwerk ist als selbstständiger Kurs oder mit einem anderen Lehrwerk einsetzbar.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

43
Aspekte 1 B1+ podręcznik z ćwiczeniami cz.2 +CD. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte 1 B1+ podręcznik z ćwiczeniami cz.2 +CD.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.07

Podrecznik skierowany jest do młodzieży licealnej, studentów i uczestników kursow językowych. Aspekte B1+ pozwala na powtórzenie i utrwalenie wiadomości z poziomu B1 i przygotowuje do poziomu B2. Proponuje ciekawe tematy o kulturze i życiu w krajach niemieckojęzycznych.

64,80 zł
58,32 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,48 zł

44
Aspekte 3 C1 podręcznik OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
62,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

45
Mittelpunkt C1 LHB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

46
Aspekte 1 B1+ CD(2) do podręcznika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte 1 B1+ CD(2) do podręcznika
Dostępny
26 szt.

Teksty na rozumienie ze słuchu do podręcznika Aspekte B1+ na 2 płytach CD. Transkrypcja tekstów znajduje się w ćwiczeniach Aspekte B1+.Grupa docelowa: młodzież licealna, studenci i dorośli uczestnicy kursów językowych. Kurs uwzględnia poziomy językowe Rady Europy i przygotowuje (w tomach 2. i 3.) do egzaminów na poziomie B2 i C1. W tomie 1. uczący się mają możliwość powtórzenia oraz utrwalenia zdobytych dotychczas umiejętności i opanowania ich aktywnie. Nowy podręcznik dla średnio zaawansowanych: przygotowuje do egzaminu na poziomie Mittelstufe, umożliwia powtórzenie i trening wszystkich sprawności językowych, proponuje ciekawe tematy o kulturze i życiu w krajach niemiecko-języcznych, zawiera zestawienia słownictwa i gramatyki w każdym rozdziale, umożliwia pracę z filmem na DVD. Tom pierwszy Aspekte pozwala na powtórzenie i utrwalenie wiadomości z poziomu B1 i przygotowanie do poziomu B2. Kolejne tomy prowadzą do poziomu B2 i C1. Komplet kursu stanowią: podręcznik, książka ćwiczeń, 2 płyty CD do podręcznika, DVD i poradnik metodyczny.

64,80 zł
58,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,48 zł

47
Mittelpunkt B2 Lhb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mittelpunkt B2 Lhb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

49,90 zł
44,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

48
Alles drin, Praxishandbuch fuer die Grundstufe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alles drin, Praxishandbuch fuer die Grundstufe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Kompendium wskazówek metodycznych i materiałów do kopiowania na poziomie Grundstufe. Zawiera ćwiczenia fonetyczne, propozycje zadań pisemnych oraz gier i projektów a także gotowe karty pracy do zadań z wykorzystaniem Internetu.

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

49
Mit Erfolg zum Zert.D.Ubung. Neu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit Erfolg zum Zert.D.Ubung. Neu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Komplett überarbeitet und aktualisiert: das bewährte Übungspaket am Ende der Grundstufe. Für Lernende, die sich auf das Zertifikat Deutsch (entspricht dem Niveau B1 des Gemeinsamen europäischen Referenzrahmens) oder auf die Mittelstufe vorbereiten wollen.

50,90 zł
45,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

50
Blick auf Deutschland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blick auf Deutschland
Dostępny
2 szt.

Zbiór autentycznych tekstów z ćwiczeniami. Idealny materiał uzupełniający na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Teksty zawarte w podręczniku dotyczą aktualnych problemów współczesnych Niemiec, np. ochrona środowiska, Niemcy a Europa, style życia, edukacja, media itp. Ciekawe ćwiczenia umożliwiają dyskusję, tworzenie wypowiedzi pisemnych oraz opracowanie projektów.

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

51
Dreimal Deutsch metod - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreimal Deutsch metod
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

W podręczniku dla nauczyciela klucz do ćwiczeń i transkrypcja tekstów nagrań.Podręcznik z ćwiczeniami (w jednym tomie) z zakresu Landeskunde dla uczących się języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym. Krótkie i proste teksty informacyjne dotyczące kultury, geografii i historii Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

27,80 zł
25,02 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,78 zł

52
Extremes Deutsch. System intensywnej nauki słow. Poz. zaaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extremes Deutsch. System intensywnej nauki słow. Poz. zaaw
Dostępny
2 szt.

Nauka słownictwa oparta na najskuteczniejszym i jedynym na świecie algorytmie powtórek potwierdzonym badaniami naukowymi - metodzie SuperMemo. Extremes Deutsch to doskonałe uzupełnienie dla wszystkich innych form nauki języka.Wystarczy 20 minut dziennie, aby szybko opanować 15 000 przydatnych słów ważnych dla każdego zaawansowanego i biegłego użytkownika języka niemieckiego! Z nowymi funkcjonalnościami kursów Extremes Deutsch nauka jeszcze lepiej dopasowuje się do Twoich wymagań.Pakiet Extremes Deutsch poziom zaawansowany i biegły został stworzony dla osób, które pragną poprzez optymalizację czasu nauki oraz wsparcie w systematycznej pracy rozszerzyć swój zasób słownictwa o specjalistyczne lub rzadko spotykane sformułowania na poziomie wykształconego native speakera. Nauka z kursem Extremes Deutsch na poziomie zaawansowanym i biegłym pomaga w opanowaniu wyrazów i fraz w kilkudziesięciu kategoriach tematycznych, w tym m.in. w następujących tematach. nauka i technologia, bankowość, handel i inwestycje, edukacja, praca, przemysł i wiele innych.

79,90 zł
64,72 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,18 zł

53
Jacques Henri Lartigue. Wynalezienie artysty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacques Henri Lartigue. Wynalezienie artysty
Dostępny
60 szt.

Książka ta to biografia jednego z najwybitniejszych fotografików XX wieku, Jacquesie Henrim Lartigue?u. Z jednej strony ukazuje szerokie tło epoki, w której stworzył swoje najważniejsze prace, z drugiej zaś przedstawia intrygujący splot okoliczności, który sprawił, że uznano go za jednego z najważniejszych mistrzów obiektywu XX wieku. Ponadto autor wnikliwie analizuje jego prace, wskazując na cechy, które stały się inspiracją dla kolejnych pokoleń fotografików. Jacques Henri Lartigue, urodzony w 1894 roku w Courbevoie francuski fotograf i malarz. Swoje pierwsze zdjęcia wykonał w wieku 6 lat aparatem ojca. Już w rok później miał swój własny. Na początku fotografował swoją liczną rodzinę, zwierzęta, najbliższe otoczenie. Potem odważył się wyjść na zewnątrz - fotografował wyścigi samochodowe w Auvergne i aeroplany w IssylesMoulineaux. W 1962 roku, John Szarkowski, ówczesny dyrektor Museum of Modern Art w Nowym Jorku, zorganizował mu indywidualną wystawę. Jego fotografie zamieszczono w magazynie ?Life?. Pod koniec życia Lartique dostał zlecenie od prezydenta Francji Valérego Giscarda d?Estaing?a na oficjalne zdjęcie. Dorobek swojego życia artysta przekazał narodowi francuskiemu.

64,00 zł
51,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,80 zł

54
Five Minute Therapy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Minute Therapy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Five Minute Therapy makes being the best version of yourself quick and easy. Who am I? What does that dreaded phrase 'Just be yourself' even mean? What does it mean to be 'authentic'? These big questions can feel overwhelming; in Five-Minute Therapy, psychotherapist Sarah Crosby will help you to find the answers with psychological explorations, exercises and guidance to apply to your own life, one step at a time. Including chapters on attachment, boundaries, self talk, triggers, reparenting and more, this book will help you to find long-lasting happiness, confidence and calm in yourself and your relationships. From psychotherapist Sarah Crosby, aka Instagram sensation @themindgeek

85,00 zł
72,25 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,75 zł

55
Skyliner - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skyliner
Dostępny
80 szt.

Wciągająca powieść, która rozgrywa się w latach pięćdziesiątych w zniszczonym przez wojnę Wrocławiu. Główny bohater, zakochany w jazzie, zagranicznych samochodach i pięknych kobietach, musi w ciągu kilku tygodni zdobyć sto tysięcy złotych, aby uniknąć wcielenia do karnej kompanii Ludowego Wojska Polskiego. Okazuje się, że pomimo wszechobecnego zetempowskiego chamstwa miasto kryje ludzi, miejsca i historie jak z amerykańskiego filmu. Skylinera można porównać do najlepszych dokonań Leopolda Tyrmanda czy Janusza Głowackiego. To romans łotrzykowski, gdzie jedna nieprawdopodobna opowieść goni kolejną, ale spod literackiej fikcji co rusz wyziera śmieszna, zdumiewająca i przerażająca rzeczywistość, zarejestrowana przez świadka tamtej epoki. Andrzej Krajewski - grafik, malarz, współtwórca polskiej szkoły plakatu. Urodził się w roku 1933. W latach pięćdziesiątych mieszkał we Wrocławiu, potem przeprowadził się do Warszawy. W roku 1985 wyemigrował do USA. Nieprzerwanie zajmuje się sztuką.

26,00 zł
20,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,20 zł

56
Bitwy Kawalerii nr 9 Zasław - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwy Kawalerii nr 9 Zasław
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.05

Unikatowa kolekcja książek będąca niejako kontynuacją kolekcji Odznaki Kawalerii . Opisuje najważniejsze bitwy Polskiej Kawalerii w latach 1918-1939. Do każdego tomu dołączony jest proporczyk jednego z pułków przedwojennej kawalerii, tym samym w kolekcji dostępne będą proporczyki wszystkich przedwojennych pułków kawalerii.

27,00 zł
20,52 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

57
Wielki leksykon uzbrojenia. Wrzesień 1939. Tom 207. Linia Warty i Widawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki leksykon uzbrojenia. Wrzesień 1939. Tom 207. Linia Warty i Wida...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

„Wielki Leksykon Uzbrojenia. Wrzesień 1939” to unikatowe wydawnictwo przedstawiające najciekawsze przykłady uzbrojenia Wojska Polskiego w kampanii 1939 roku. Po raz pierwszy zebraliśmy w jednej serii szczegółowy opis polskiego oręża, którym polscy żołnierze w 1939 roku próbowali wykonać niewykonalny wówczas rozkaz – obronę Ojczyzny. Zapraszamy do poznania historii uzbrojenia Wojska Polskiego z 1939 roku oraz osiągnięć polskiej myśli technicznej dwudziestolecia międzywojennego, z których do dziś dumne są następne pokolenia Polaków.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

58
Krasnoludki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krasnoludki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.21

Sztywnostronicowa książeczka zawiera znany utwór "Krasnoludki" zilustrowany w sposób atrakcyjny dla najmłodszych czytelników.

2,99 zł
Powiadomienie
59
Zdrowe odżywianie Rośliny strączkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe odżywianie Rośliny strączkowe
Dostępny
150 szt.

Odkryj zalety roślin strączkowych. W tym poradniku znajdziesz również sposoby przyrządzania i inspirujące przepisy.

4,99 zł
60
Il Nuovo Affresco Italiano B1 podręcznik + ćwiczenia + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Il Nuovo Affresco Italiano B1 podręcznik + ćwiczenia + CD
Dostępny
5 szt.

Kompletny kurs z silnym naciskiem na naukę słownictwa i gramatyki w połączeniu z czasem poświęconym na rozwój czterech sprawności językowych. Progresja gramatyczna jest stopniowa i oceniana po każdym rozdziale i pozwala na elastyczne wykorzystanie kursu w zależności od celów dydaktycznych. Kurs podzielony jest na 6 poziomów według wskazań Common European Framework. Podręcznik zaczyna się od aktywacji słownictwa i powtórki. Na końcu każdego tomu przydatny słowniczek z fonetycznej transkrypcji i translacji słów używanych w książce.

151,00 zł
61
Klej w sztyfcie 8g Sunset p24 4410001SN MILAN,cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie 8g Sunset p24 4410001SN MILAN,cena za 1szt
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.22

3,99 zł
Powiadomienie
62
Karteczki fluo 4 kolory 76x76mm 100k 4151NE100 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
63
Kalkulator Antibacterial 12poz. 151812IBG MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator Antibacterial 12poz. 151812IBG MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

50,90 zł
Powiadomienie
64
Korektor w taśmie ACID 6m p12 1304912 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor w taśmie ACID 6m p12 1304912 MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.02

17,99 zł
Powiadomienie
65
Kalkulator naukowy Antibacterial różowy 159110IBGPBL MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101,48 zł
66
Karteczki samoprzylepne linia 76x76mm 100k 4151PTL100 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
67
Kalkulator naukowy Antibacterial zielony 159110IBGGRBL MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101,48 zł
68
Modelina Air-Dry 100g ciemna zielona 9154161 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
69
Modelina Air-Dry 100g brązowa 9154170 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
70
Modelina Air-Dry 100g jasna zielona 9154160 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
71
Modelina Air-Dry 100g różowa 9154134 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
72
Modelina Air-Dry 100g czerwona 9154130 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
73
Modelina Air-Dry 100g czarna 9154180 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
74
Modelina Air-Dry 100g pomarańczowa 9154132 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
75
Modelina Air-Dry 100g jasno niebieska 9154152 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
76
Modelina Air-Dry 100g żółta 9154120 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
77
Modelina Air-Dry 100g biała 9154110 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
78
Flamastry z cienką końcowką 12 kolorów 06F12 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
79
Flamastry z cienką końcowką 18 kolorów 06F18 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,06 zł
80
Flamastry z cienką końcowką 6 kolorów 06F6 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
81
Kredki ołówkowe sześciokątne natural 24 kolory  07221224FSC MILAN cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,70 zł
Powiadomienie
82
Kredki Maxi trójkątne natural 12 kolorów 07226212FSC MILAN cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,92 zł
83
Kredki ołówkowe sześciokątne natural 12 kolorów  07221212FSC MILAN cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
84
Ołówek sześciokątny HB natural p12 07121212FSC MILAN cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,95 zł
85
Temperówka Collection Antibacterial p12 20161912IBG MILAN cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
Powiadomienie
86
Ołówek sześciokątny HB z gumką natural p12 071212112FSC MILAN cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,00 zł
Powiadomienie
87
Długopis p36 533103 / 980133 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis p36 533103 / 980133
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

88
Stanisław Jabłonowski (1634-1702). Polityk i dowódca. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Jabłonowski (1634-1702). Polityk i dowódca. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Znaczenie drugiej połowy XVII w. dla dziejów Rzeczypospolitej szlacheckiej, rola Stanisława Jabłonowskiego wżyciu społeczno-politycznym kraju, a także waga jego dorobku wojskowego w omawianym okresie to zasadnicze powody skłaniające autora do wyboru podjętej problematyki badawczej. Konieczność ukazania jednostki w układzie dynamicznym (opis i ewolucja kariery) pozwoli nam nie tylko na odtworzenie określonych faktów, ale nadto na sprecyzowanie celów i metod działania Jabłonowskiego oraz ich skutków w formie ocen. Opis przebiegu kariery naszego bohatera stanowić więc będzie podsumowanie działań senatora i hetmana w określonych układach intersubiektywnych, czasowych i przestrzennych, ale pozwoli także na opisanie ich mechanizmów i zbadanie ich dodatkowych uwarunkowań. Głównym celem badawczym niniejszej pracy będzie opracowanie w miarę pełnej biografii, czyli żywota i czasów Stanisława Jabłonowskiego. Wśród trzech podstawowych elementów biograficznych (zagadnień politycznych, wojskowych i społeczno-ekonomicznych) życia naszego bohatera na pierwszym planie stawiamy problematykę polityczno-wojskową, zdając sobie także sprawę z wagi pozostałych elementów społecznych, majątkowych i psychologicznych.

49,00 zł
36,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

89
Gautama Budda i jego nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gautama Budda i jego nauki
Dostępny
8 szt.

Autor przestawił najważniejsze fakty z życia Wielkiego Oświeconego. Pomaga to zrozumieć sytuację, w jakiej znajdował się książę Siddhartha i co zmotywowało go do wielkich poświęceń na rzecz całej ludzkości.Czytelnik znajdzie tutaj opisy najważniejszych ezoterycznych nauk Buddy opartych na uniwersalnej zasadzie karmy sprawiającej, że człowiek ponosi konsekwencje wszystkich swoich myśli, słów i czynów. Ze względu na krótki okres ludzkiego życia nauka pochodząca od karmy rozciąga się na niezliczoną ilość wcieleń reinkarnującej się duszy. Droga ku wyzwoleniu wiedzie poprzez rozpoznanie własnej natury, własnych emocji i myśli, skorygowanie ich, przyjęcie bezinteresownego, altruistycznego stylu życia i wznoszenie własnej świadomości z myślenia materialistycznego na koncentrację na Boskiej Iskrze tlącej się wiecznie w sercu każdego człowieka.

34,00 zł
20,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,60 zł

90
Wtajemniczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wtajemniczenie
Dostępny
52 szt.

Precyzyjnie i obszernie nakreśla cechy, które musi w sobie wyrobić uczeń, by zwrócić na siebie uwagę Wielkich Nauczycieli ludzkości, albowiem by kroczyć stromą i wąską ścieżką dla zaawansowanych uczeń potrzebuje Nauczyciela. Jednak Ten objawia się dopiero, gdy uczeń jest gotowy, gdy przygotował swój charakter i umysł.Annie Bessant przedstawia również okres, gdy Mistrz stanie się już częścią codziennej rzeczywistości adepta zmierzającego ku bezpośredniej łączności ze swoim boskim aspektem, różnie nazywanym w różnych tradycjach Wyższym Ja, Chrystusem, czy JAM JEST.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

91
Klucz do Teozofii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz do Teozofii
Dostępny
69 szt.

Książka została napisana w formie dialogu pomiędzy oświeconym Teozofem, a sceptycznym pytającym. Bławatska wyjaśnia pochodzenie pradawnych korzeni Teozofii i omawia koncepcje bezosobowego Boga, jako zasadę uniwersalną i jednoczącą, idee karmy oraz reinkarnacji jako dynamikę rozwoju i ewolucji człowieka oraz wędrówkę duszy po odłożeniu ciała fizycznego. Autorka wspomina także o budowie ciał subtelnych człowieka, niebezpieczeństwach rozwoju duchowego, spirytyzmu, niezdrowego, gdy jest egoistyczne, zainteresowania zaświatami oraz poziomami astralnymi ludzkości. Wyjaśnia też takie pojęcia jak przeznaczenie i wolna wola.Części tego nauczania przeniknęły już w pewnym stopniu do świadomości dzisiejszego człowieka, jednak większość z tych idei nie została jeszcze poprawnie zrozumiana i wprowadzona w codziennie życie, a gdy tak się stanie autorka ma nadzieję na dramatyczną poprawę stanu naszej cywilizacji, co jak twierdzi, musi być konsekwencją zastosowania zakumulowanej Mądrości wieków, zbadanej i potwierdzonej przez generacje Wielkich Jasnowidzących Mistrzów Mądrości, Miłości i Mocy.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

92
Plecak młodzieżowy PPMS19-2706 PASO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy PPMS19-2706 PASO
Paso
Niedostępny
Brak

Plecak młodzieżowy, szkolny. Trzy pojemne komory, kieszeń przednia z organizerem, 2 boczne kieszenie z siatki. Wzmocnione profilowane plecy evafoam miękkie wygodne szelki. Wygodny uchwyt do przenoszenia i uszko do powieszenia. W komorze głównej przegroda (na laptop), w drugiej komorze organizer z kieszenią na zamek oraz uchwyt na klucze. Elementy odblaskowe dla większego bezpieczeństwa.

189,42 zł
Powiadomienie
93
Switchblade [2003], CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Switchblade [2003], CD
Switchblade, Denovali Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Gatunek: Metal/Ciężkie brzmienia, Rok wydania: 2013, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: SWITCHBLADE, Wydawca: DENOVALI RECORDS

75,90 zł
Powiadomienie
94
O kierowaniu wrażeniem. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,40 zł
23,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,07 zł

95
Województwo łódzkie 1919-2009. Studia i materiały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo łódzkie 1919-2009. Studia i materiały
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Na mocy decyzji Sejmu Ustawodawczego z 2 VIII 1919 roku rozpoczęto proces budowy w odrodzonym państwie polskim województw - jako struktury administracyjnej II stopnia. W gronie powołanych wówczas jednostek terytorialnych znalazło się województwo łódzkie. W ten sposób rozpoczął się proces odtworzenia i połaczenia tych historycznych ziem I Rzeczpospolitej, które funkcjonowały na styku kilku wielkich prowincji: Wielkopolski, Małopolski i Mazowsza. Ostatecznie wykształciły się tam cztery jednostki administracyjno-polityczne. Właściwie do końca funkcjonowania I Rzeczpospolitej terytoria te oczekiwały na swoją historyczną szansę rozwojową. Na przełomie XIX i XX wieku Łódź wraz z bezpośrednim zapleczem stała się czynnikiem integrującym dawne historyczne jednostki terytorialne, które stały się jej zapleczem surowcowym i aprowizacyjnym i rezerwuarem siły roboczej. W odrodzonej Polsce doszło do wykształcenia się województwa, które przejęło historyczne ziemie: łęczycką, sieradzką, wieluńską i rawską. Po II wojnie światowej, mimo licznych zmian terytorialnych, województwo łódzkie objęło w posiadanie te obszary, które ukształtowały się w wyniku oddziaływania kilku procesów historycznych, posiadających własną tożsamość, specyficzne cechy i znaczenie w strukturze ziem polskich. Prezentowana publikacja jest zbiorem studiów i materiałów poświęconych przeszłości i teraźniejszości regionu łódzkiego. Dominują w niej teksty stricte historyczne. Ich publikacja zbiegła się z obchodzoną 90. rocznicą utworzenia województwa łódzkiego. Można więc oczekiwać większego zainteresowania przeszłością tego regionu. Wydawcy i autorzy liczą na inspirującą, w tym względzie, rolę tego wydawnictwa. Ksiązka wydana przez: - Polskie Towarzystwo Historyczne. Oddział Łódzki - Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego - Dom Wydawniczy Księży Młyn

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

Wróć do góry