hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 19 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tu jesteśmy (Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński), na drugim Serca twego chłód (Przemek Corso). Kolejny produkt to Mali Wielcy. Astrid Lindgren (Maria Isabel Sanchez Vegara, Linzie Hunter) oraz Mali Wielcy. Steve Jobs (Maria Isabel Sanchez Vegara, Aura Lewis).
1
Tu jesteśmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tu jesteśmy
Dostępny
204 szt.

Nowe wydanie przebojowej książki edukacyjnej, która zamieni was w kosmicznych odkrywców. Dowiecie się z niej, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice. Przeczytacie o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach, międzynarodowej stacji kosmicznej i wyprawie na Marsa, teleskopach, sondach i rakietach. O niezwykłych misjach, eksperymentach i wizjach, które wszystkie mają jeden cel: odkrywanie tego ogromnego, tajemniczego świata, w którym nasza planeta jest tylko maleńką kropką.

45,00 zł
28,80 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

32 osoby kupiły
2
Serca twego chłód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serca twego chłód
Dostępny
176 szt.

Jedno miasto. Miłość. Mrok. Ktoś musi zginąć, aby żyć mógł ktoś. Jaką zapłacilibyście cenę, żeby udawać szczęśliwą rodzinę z Instagrama? Kuba jest bezwzględnym seryjnym mordercą. Tym razem jednak to nie on grasuje w Warszawie. To ktoś inny zabija, rzucając mu okrutne wyzwanie, zagrażając całej jego rodzinie. Jak daleko Kuba będzie musiał się posunąć, żeby ratować swoją ciężarną żonę i fasadę szczęśliwego życia? Czy tak naprawdę w ogóle mu na tym zależy? I co ważniejsze, czy pomoc uzależnionego od narkotyków i alkoholu szwagra z policji, który od lat próbuje go zdemaskować, nie będzie dla niego jeszcze bardziej niebezpieczna niż porywający i katujący młode kobiety „Pan Żartowniś”? Konfrontacja jest nieunikniona, a jedynym ratunkiem może się okazać nie dobro... tylko pożerający wszystko na swojej drodze mrok.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

31 osób kupiło
3
Mali Wielcy. Astrid Lindgren - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Wielcy. Astrid Lindgren
Dostępny
228 szt.

Astrid miała tak cudowne dzieciństwo, że nie chciała dorosnąć. Mieszkała z rodzicami na starej farmie, beztrosko bawiła się z rodzeństwem wśród natury, kochała czytać książki i wymyślać opowieści. Jako trzynastolatka napisała pierwsze opowiadanie do gazety, a kilka lat później znalazła pracę i została mamą. Uwielbiała szalone zabawy z dziećmi i opowiadanie im historii. Jedną z nich była napisana przez nią powieść o Pippi Pończoszance, która łamała zasady świata dorosłych. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie, a Astrid została popularną i nagradzaną pisarką. Inspirująca historia najbardziej znanej autorki literatury dziecięcej, buntowniczki o nieposkromionej wyobraźni, która jest przykładem jak żyć w zgodzie ze sobą i pozostać dzieckiem. Mali Wielcy - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali Wielcy idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: Teraz Mali - wkrótce Wielcy!

34,99 zł
20,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

26 osób kupiło
4
Mali Wielcy. Steve Jobs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Wielcy. Steve Jobs
Dostępny
220 szt.

Kiedy Steve był małym chłopcem, wierzył, że jedynym sposobem, by osiągnąć sukces jest robić to co się lubi. Zafascynował się maszynami komputerowymi, ponieważ mogły ułatwić ludziom życie. Zainteresowania związane z techniką, sztuką, kaligrafią czy filozofią wschodu wykorzystał do projektowania urządzeń elektronicznych dostępnych dla wszystkich i łatwych w obsłudze. Tworząc komputer osobisty, czyli komputer dla każdego, Steve stał się jednym z najbardziej wpływowych wynalazców współczesnej historii. To inspirująca opowieść o niezwykłym wizjonerze, potężnym przedsiębiorcy i innowacyjnym twórcy, który zrewolucjonizował świat nowoczesnej technologii komputerowej! Mali Wielcy - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali Wielcy idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: Teraz Mali - wkrótce Wielcy!

34,99 zł
21,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,65 zł

18 osób kupiło
5
Samochodzik Franek. Naukowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Naukowiec
Dostępny
181 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Sprawdź, czego dowiedział się Franek ze spotkania z naukowcem! W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

11 osób kupiło
6
Mali Wielcy. Martin Luther King - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Wielcy. Martin Luther King
Dostępny
184 szt.

Martin wychowywał się w religijnej rodzinie w duchu wartości i wzajemnego szacunku. Dorastał w świecie segregacji rasowej i postanowił to zmienić walcząc z niesprawiedliwością za pomocą siły słów. Jako pastor i przywódca pierwszego amerykańskiego pokojowego protestu głosił przesłanie, aby nienawiść i przemoc zwalczać miłością. Jego słowa niosące nadzieję na pokój i sprawiedliwość wezwały świat do zmiany prawa na równe dla wszystkich. To inspirująca historia lidera ruchu praw obywatelskich, laureata pokojowej Nagrody Nobla, człowieka, który miał marzenie, aby na świecie liczyło się tylko to, jakimi jesteśmy ludźmi. Mali Wielcy - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali Wielcy idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: Teraz Mali - wkrótce Wielcy!

34,99 zł
21,69 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

11 osób kupiło
7
Dyktanda i zabawy ortograficzne, klasa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda i zabawy ortograficzne, klasa 2
Dostępny
90 szt.

Zamieszczone w prezentowanych zbiorach dyktanda i towarzyszące im zadania zostały opracowane tak, by nie nużyły. Ich żartobliwa formuła sprawia, że nauka ortografii nie jest kolejnym nudnym zajęciem, przeciwnie – kształci, bawi i przynosi wiarę w osiąganie znakomitych wyników. Umiejętność poprawnego pisania utrwala się przez: • czytanie i przepisywanie tekstów, • uzupełnianie liter w wyrazach, • samodzielne pisanie słów zawierających ortograficzne pułapki.

11,62 zł
7,99 zł

Rabat 31,2%
oszczędzasz 3,63 zł

10 osób kupiło
8
Mali Wielcy. Audrey Hepburn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Wielcy. Audrey Hepburn
Dostępny
163 szt.

Audrey Hepburn dorastała w małym mieście Arnhem w Niderlandach. Po trudnych przeżyciach podczas II wojny światowej przeniosła się do Londynu, aby kształcić się w szkole baletowej. Zbyt wątła, by zostać primabaleriną, wkrótce stała się jedną z najsłynniejszych aktorek filmowych i teatralnych na świecie, a grane przez nią role zapewniły jej liczne nagrody oraz przysporzyły niezliczonych wielbicieli. Pamiętając o doświadczeniach z czasów wojny, Audrey została ambasadorką UNICEF pomagając głodującym dzieciom w biednych krajach świata. To inspirująca historia ikony kultury popularnej, wybitnej aktorki o wielkim sercu, której jedną z najważniejszych ról było niesienie pomocy potrzebującym! Mali Wielcy - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali Wielcy idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: Teraz Mali - wkrótce Wielcy!

34,99 zł
21,69 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

9 osób kupiło
9
Naklejkowy atlas. Gwiazdy i planety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowy atlas. Gwiazdy i planety
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Przed tobą niezwykła przygoda - podróż w kosmos! Dzięki tej książce poznasz wszystkie planety należące do naszego Układu Słonecznego, a także wiele ciekawostek i faktów dotyczących wszechświata. Będziesz też mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując quiz, oraz w odpowiednich miejscach przykleić kolorowe nalepki!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
10
Mały Wilczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Wilczek
Dostępny
55 szt.

Mały Wilczek Joanna Kowalczyk-Bednarczyk Czy wiemy, kto mieszka w otaczających nas lasach? Czy znamy zwyczaje zwierząt, ich codzienne życie? Mały Wilczek to pierwsze opowiadanie z cyklu ?Zwierzęta z mojego lasu?. Przedstawia fragment z życia wilczego szczenięcia, przybliżając tym samym obraz wilczej rodziny, w której pełno jest miłości, troski i poświęcenia. Bo nie taki wilk straszny, jakim go malują. Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wilcze tropienia, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

5 osób kupiło
11
Samochodzik Franek. Podróż w przyszłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Podróż w przyszłość
Dostępny
206 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Sprawdź, czego dowiedział się Franek ze spotkania z naukowcem! W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
12
Świat Dysku. Świat finansjery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Świat finansjery
Dostępny
52 szt.

Była to propozycja nie do odrzucenia... Kto by nie chciał zarządzać Królewską Mennicą w Ankh-Morpork i sąsiadującym z nią bankiem? To posada na całe życie. Ale były oszust, Most von Lipwig, odkrywa, że niekoniecznie znaczy to: na długo. Główny kasjer jest prawie na pewno wampirem. W piwnicy kryje się coś bezimiennego (a i sama piwnica jest raczej bezimienna). Okazuje się też, że Królewska Mennica przynosi straty. Trzystuletni mag zaczepia jego dziewczynę, a jemu samemu grozi ujawnienie mrocznej przeszłości, choć Gildia Skrytobójców może załatwić go wcześniej. Prawdę mówiąc, bardzo wielu ludzi chciałoby widzieć go martwym. Aha... I codziennie musi wyprowadzać prezesa na spacer. Gdzie nie spojrzy, pojawiają się nowi wrogowie. Czy znajdzie swoje miejsce w tym nowym Świecie finasjery? Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
13
Gąbka do kąpieli, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gąbka do kąpieli, różowa
BabyOno
Dostępny
1 szt.

Niezwykle miękka gąbka została stworzona specjalnie dla delikatnej i wrażliwej skóry twojego dziecka. Gąbka BabyOno przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i niemowląt. Jej specjalna struktura pozwala odpowiednio nawilżyć i oczyścić skórę. Dostępna w 3 kolorach: błękitny, różowy, zielony. Cechy produktu: • miękka

7,14 zł
5,21 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,93 zł

4 osoby kupiły
14
Maxinajklejki. Dzieci zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maxinajklejki. Dzieci zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Książka z piękną scenerią inspirowaną światem wokół nas, uzupełniona dużymi naklejkami, odpowiednia dla młodszych dzieci. Każda strona zawiera różne ustawienia, w których dziecko może dać upust swojej fantazji i ozdobić je za pomocą nalepek znajdujących się w książce.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
15
Klej uniwersalny Wikolast, 250 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej uniwersalny Wikolast, 250 ml
Astra
Dostępny
46 szt.

Przeznaczenie: Do klejenia na zimno papieru, tektury, drewna, tkanin oraz niektórych typów tworzyw w dowolnych zestawieniach. Sposób użycia: Powierzchnie dokładnie oczyścić, tworzywa sztuczne przetrzeć papierem ściernym, nałożyć cienką warstwę kleju na jedną z klejonych powierzchni. Odczekać 4-5 minut, następnie mocno docisnąć klejone elementy. Pełną wytrzymałość spoiny uzyskuje się po 24 godzinach. Pojemność: 250 ml

15,99 zł
4 osoby kupiły
16
Piórka sztywne czerwone 24szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórka sztywne czerwone 24szt
Titanum
Dostępny
34 szt.

Piórka sztywne 24szt. czerwone

7,99 zł
4 osoby kupiły
17
Interaktywna Kierownica Mega Creative 394689 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interaktywna Kierownica Mega Creative 394689
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
111 szt.

Pierwsza kierownica dla najmłodszych rajdowców. Interaktywna kierownica od Mega Creative, która doskonale emituje dźwięki Kierownica posiada dźwięki zapalania silnika, kierunkowskazów, dźwięk gazu i klaksonu jak w prawdziwym samochodzie. Kierownica posiada wiele efektów dźwiękowych. Produkt wykonany z plastiku. Zabawka przeznaczona dla dzieci od lat 3 . Wymaga zasilania bateriami 2 x AA/LR6-nie załączone do zestawu. Wymiary opakowania dł. x wys. cm 23x26.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
18
Czarodziejski pędzelek. Na wsi. Malowanka wodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
19
Wyklejam i ubieram zwierzątka 4+. Zabawa z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
20
Tank Power. Vol. CCXXXVI. Tom 503. Wespe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power. Vol. CCXXXVI. Tom 503. Wespe
Dostępny
6 szt.

Jednostki niemieckiej artylerii samobieżnej były uzbrojone w kilka typów dział samobieżnych. Podstawowe wyposażenie stanowiły działa samobieżne „Wespe”, uzbrojone w lekką haubicę 10.5 cm leFH 18/2 L/28 kalibru 105mm i działa samobieżne „Hummel” uzbrojone w ciężką haubicę 15.0 cm sFH 18/1 L/29,5 kalibru 150 mm. Tematem niniejszego opracowania będzie działo samobieżne 10,5 cm leFH 18/2 auf Fahrgestell Geschutzwagen II (Sf) Sd Kfz 124 „Wespe”.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
21
Inuit. Opowiadania eskimoskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inuit. Opowiadania eskimoskie
Dostępny
42 szt.

Książka wprowadza w egzotyczny i tajemniczy świat Eskimosów, przedstawiony w ponad stu opowieściach mitologicznych liczących kilka tysięcy lat. Jednocześnie informuje, jak szybko współcześni Inwuit - zapóźniony cywilizacyjnie lud tubylczy, przekształca się w nowoczesny naród, budując swoje „małe ojczyzny” w czterech państwach swego zamieszkania: Rosji, USA, Kanadzie i Danii. Eskimosi dokonali niezwykłego skoku cywilizacyjnego okresu paleolitu i epoki lodowcowej wprost w erę atomu i kosmosu, bez żadnych okresów przejściowych.

60,00 zł
51,60 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
22
Uzdrawianie intuicyjne. 5 kroków do lepszego samopoczucia w sferze fizycznej, emocjonalnej i seksualnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawianie intuicyjne. 5 kroków do lepszego samopoczucia w sferze fiz...
Dostępny
15 szt.

Inteligencja intuicyjna na drodze do zdrowia. Nie brak nam wiedzy, ale brakuje szerszego spojrzenia. Szczególnie że kwestię ludzkiego zdrowia należy analizować wieloaspektowo, nie tylko za pomocą narzędzi, które wywodzą się z naszej biologii. Tu z pomocą przychodzi intuicja, a wraz z nią niniejszy przewodnik dr Judith Orloff, który odkrywa na nowo prawdziwego ducha medycyny. Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że w nieustannie pędzącym świecie zaawansowanych technologii i inwazyjnych procedur przewidzianych sześć minut konsultacji z lekarzem nie wystarcza ani samemu lekarzowi, ani pacjentowi. Szybko zrodziła się więc potrzeba aktywnego działania na rzecz własnego zdrowia i odporności, właśnie dzięki intuicji. Uzdrawianie intuicyjne to książka, które pomoże ci wzmocnić układ odpornościowy, zapanować nad bólem, wrócić do zdrowia po chorobie, poprawić życie seksualne, odkryć najskuteczniejsze sposoby leczenia oraz pokonać lęki, depresję i inne problemy emocjonalne. Judith Orloff – prowadzi prywatną praktykę psychiatryczną oraz wykłada psychiatrię na University of California (UCLA). Jest autorką bestsellerowej Wolności emocjonalnej oraz książek Pozytywna energia i Second Sight. Dr Orloff jest międzynarodowym prelegentem oraz organizatorem warsztatów poświęconych zależnościom między medycyną, intuicją i wolnością emocjonalną. O jej pracy wspominano w CNN, PBS i NPR, a także w „USA Today”, „O Magazine” oraz „Self”. Dr Orloff stworzyła także Intuition and Emotional Freedom Chaw portalu YouTube pod adresem www.youtube.com/judithorloffmd

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

2 osoby kupiły
23
Co słychać w lesie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co słychać w lesie?
Dostępny
18 szt.

Wyjątkowa książka z odgłosami leśnych zwierząt i wesołymi rymowankami sprawi, że każde dziecko chętnie dowie się: Co słychać w lesie? Miły jeż — przewodnik opowiada o każdym zwierzątku i prowadzi do kolejnego, a na końcu zorganizuje wspólne spotkanie wszystkich mieszkańców lasu. Wędruj razem z jeżem i poznawaj odgłosy zwierząt!

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

2 osoby kupiły
24
Język angielski. Próbne sprawdziany. Poziom A2-B1. Egzamin 8-klasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
25
Encyklopedia zdrowia. Pielęgnacja ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia zdrowia. Pielęgnacja ciała
Dostępny
20 szt.

„Encyklopedia zdrowia” to seria poradników dla osób zmagających się z uciążliwymi dolegliwościami. Przybliżają one chorobę, jej przyczyny, skutki oraz dają receptę na dalsze życie po diagnozie.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

2 osoby kupiły
26
Ozdoba dekoracyjna Drew Biedronki 14x19 Op24szt Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
2 osoby kupiły
27
Nazistowska rewolucja kulturalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazistowska rewolucja kulturalna
Dostępny
30 szt.

Według nazistów „kultura” była pierwotnie prostym odwzorowaniem natury: ludzie oddawali cześć drzewom i rzekom, spółkowali, żywili się i walczyli tak jak inne zwierzęta, bronili tylko i wyłącznie własnego stada. Wynaturzenie nastąpiło wraz z przybyciem Semitów do Grecji, z ewangelizacją i narzuconym przez nią judeochrześcijaństwem, w końcu z Wielką Rewolucją Francuską, która nadała ostateczny kształt ich absurdalnym konstruktom ideologicznym (równość, współczucie, abstrakcyjne prawo…). Aby ocalić rasę nordycko-germańską, należało przeprowadzić „rewolucję kulturalną”, odnaleźć sposób życia dawnych przodków i na powrót spoić kulturę z naturą. Człowiek germański sądził, że zmieniając zgodnie z tymi nakazami prawo i moralność, zapewnia sobie przetrwanie. Dzięki na nowo spisanemu prawu i nowej moralności, bicie i zabijanie stawało się legalne i moralne. Niniejszym zbiorem studiów Johann Chapoutot podsumowuje i łączy swoje dwie poprzednie książki, Le national-socialisme et l’Antiquité (2008) i La Loi du sang: penser et agir en nazi (2014). Pogłębiając pewne zagadnienia, takie jak odczytanie stoicyzmu i Platona w Trzeciej Rzeszy, posługiwanie się Kantem i jego imperatywem kategorycznym czy recepcja prawa rzymskiego w Niemczech, pokazuje, w jaki sposób przebiegało przepisanie historii Zachodu i jakimi drogami te idee docierały do wykonawców nazistowskich zbrodni.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

3 osoby kupiły
28
Czarodziejski pędzelek W morzu. Malowanka wodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
29
Psi geniusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi geniusz
Dostępny
15 szt.

Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich? Kto kogo udomawia? Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji? Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy Psiego geniuszu nie są pod tym względem wyjątkami, jednak w odróżnieniu od większości wielbicieli czworonogów mają możliwość przekucia własnych obserwacji w twardą naukę. Brian Hare i Vanessa Woods przedstawiają przełomowe odkrycia z Duke Canine Cognition Center i innych ośrodków badawczych na całym świecie, pozwalające nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób psy myślą. Dzięki nim możemy raz na zawsze rozstrzygnąć, która rasa jest najinteligentniejsza, czy rzeczywiście należy obawiać się pitbuli oraz czy prawdą jest, że „udomowiony” oznacza „głupszy”. Jesteś przekonany, że wiesz, co twój pies chce ci powiedzieć? Dzięki tej książce przekonasz się, czy masz rację. „Psi geniusz to fantastyczna książka – dzięki niej staje się jasne, że istnieją różne rodzaje inteligencji. Wszyscy miłośnicy psów powinni ją przeczytać”. – Temple Grandin, autorka książki Zwierzęta czynią nas ludźmi „To jak dotąd najlepsza na rynku pozycja omawiająca niedawną rewolucję w naszym rozumieniu psiego umysłu. A do tego jest zabawna!” – Mike Tomasello, autor książki Historia naturalna ludzkiego myślenia „Urocza książka... obejmuje ogromną ilość materiału, w tym najnowsze badania dotyczące zdolności poznawczych naszych najlepszych przyjaciół. Bardzo mi się podobała i bardzo ją polecam”. – Marc Bekoff, autor książki Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt „To obowiązkowa lektura dla wielbicieli psów oraz dla tych, którzy interesują się związkami psychologii i nauk społecznych z badaniami nad zachowaniem, komunikacją i szkoleniem zwierząt”. – „Library Journal”

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
30
Drewniane serca czerwone 30x30mm 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane serca czerwone 30x30mm 12szt
Titanum
Dostępny
20 szt.

Drewniane serca 30x30mm czerwone 12szt. guziki

8,99 zł
1 osoba kupiła
31
Mega Creative Zab Nakr Zolw 12cm Disp 12/120/240 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Creative Zab Nakr Zolw 12cm Disp 12/120/240
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
113 szt.

11,80 zł
8,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,81 zł

1 osoba kupiła
32
Oxford Word Skills. 2nd edition. Elementary. Student's Book + App Pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
246,80 zł
222,12 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,68 zł

1 osoba kupiła
33
Dinozaury i prehistoria. Minialbum z naklejkami, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury i prehistoria. Minialbum z naklejkami, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Książeczki z naklejkami to gratka dla miłośników dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt, którzy lubią przyklejać naklejki. Starannie dobrane zdjęcia, interesujące ciekawostki i zadania oraz duża liczba naklejek gwarantują udaną zabawę. Baw się z nami naklejkami!

4,99 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
34
Historya dwóch lat- Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historya dwóch lat- Tom 5
Dostępny
110 szt.

Historya dwóch lat - Walery Przyborowski- TOM V Wznowienie na podstawie oryginału z końca XIX wieku. Są to literacko i obiektywnie opisane wydarzenia i nastroje poprzedzające wybuch Powstania Styczniowego. Autor, na podstawie zdobytych dokumentów, archiwów ostatniego Rządu Narodowego i wielu swoich badań, spisał i wyjaśnił dzieje Polski i Polaków w tych trudnych dla nich czasach. TOM V zawiera: Rok 1862- lipiec - grudzień - Rozdział XVII. Niemy król. - Rozdział XVIII. Trzy szubienice. - Rozdział XIX. Komitet centralny narodowy. - Rozdział XX. Branka. - Dokumenta. Opis pozycji: Oprawa: twarda, zadrukowana Liczba stron: 473 ISBN 978-83-66617-16-2

78,00 zł
56,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,06 zł

1 osoba kupiła
35
Dyktanda i zabawy ortograficzne kl. 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
36
Dyktanda i zabawy ortograficzne kl. 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,62 zł
9,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,63 zł

1 osoba kupiła
37
Dziewczynka z wycinanki. Opowieść o wojnie, przetrwaniu i rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z wycinanki. Opowieść o wojnie, przetrwaniu i rodzinie
Dostępny
42 szt.

Haga, 1942 rok. Jedynym sposobem na ocalenie Lien, dziewięcioletniej Żydówki, przed nazistowskimi prześladowaniami jest oddanie jej do rodziny zastępczej. Po wojnie uratowana przed Holokaustem dziewczynka dowiaduje się, że jej rodzice i niemal wszyscy bliscy zginęli. Z czasem relacje z nową rodziną się pogarszają, a w końcu z niejasnych przyczyn więzi zostają całkowicie zerwane. Tajemnicę stara się rozwikłać Bart van Es, wnuk rodziców zastępczych Lien, który postanawia opowiedzieć jej historię, poszukując odpowiedzi na dręczące go pytanie: dlaczego żydowską dziewczynkę wymazano z rodzinnej pamięci? Dziewczynka z wycinanki to mistrzowskie połączenie książki historycznej, reportażu i biografii. Podróżując w czasie i przestrzeni, van Es rozlicza się nie tylko z przeszłością własnej rodziny. Opisuje również niejednoznaczną postawę Holendrów wobec niemieckiego okupanta, odsłaniając ciemne strony liberalnego i tolerancyjnego społeczeństwa. „Bart van Es, brytyjski historyk literatury, z urodzenia Holender, którego dziadkowie ukrywali żydowską dziewczynkę w czasie II wojny światowej, opowiada historię jej uratowania, łącząc wnikliwą pracę naukowca, umiejętność empatycznego wsłuchania się w cudzy los i imponującą odwagę konfrontowania się z czarnymi stronami pomocy. Ważna, przejmująca książka” – Anna Bikont, autorka książki Sendlerowa. W ukryciu. „Pełna współczucia przemyślana książka. To jednocześnie portret wyjątkowej kobiety i świadectwo tego, jak ważne jest wzajemne zrozumienie. Skomplikowana opowieść, która podnosi na duchu” – „Kirkus Reviews”. „Głęboko poruszająca. Prosta, pełna niedopowiedzeń proza godna W.G. Sebalda” – „The Guardian”. „Zniuansowana, poruszająca i wyjątkowa opowieść o ukrywanym dziecku” – „Publishers Weekly”. „Niezwykle potrzebna książka – choć przepełniona cierpieniem i tragedią, daje szansę na pocieszenie” – „The Times” UK. „Dziewczynka z wycinanki przypomina o tym, jakie bogactwo kryje się w archiwach i jakie skarby można tam odnaleźć” – „Times Literary Supplement”.

43,00 zł
33,97 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,03 zł

1 osoba kupiła
38
Populizm w cieniu Habsburgów. Węgierskie pytania (a także polskie, austriackie i włoskie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Populizm w cieniu Habsburgów. Węgierskie pytania (a także polskie, aus...
Dostępny
35 szt.

„Co z tą Europą”, w której na powrót do głosu dochodzą nacjonalistyczno-populistyczne ruchy i partie polityczne? Odpowiedzi na to pytanie Bernard Guetta poszukuje na Węgrzech, w Polsce, w Austrii i we Włoszech, w czterech krajach Unii Europejskiej, które odwracają się plecami do wartości europejskich. Autor wyrusza w reporterską podróż z intuicyjnym przeczuciem, że granice politycznej mapy, jaką uformowały nowe europejskie partie i ruchy prawicowe, zbiegają się z granicami Cesarstwa Austrii z połowy XIX wieku. Owe przeczucia potwierdzają się już podczas pierwszego etapu reporterskiej wyprawy, na Węgrzech, gdzie Viktor Orbán podsyca nacjonalistyczne nastroje, wykorzystując nostalgię za czasami węgierskiej świetności oraz powszechne poczucie rozczarowania transformacją ustrojową. Podobna sytuacja ma miejsce w Austrii, we Włoszech oraz w Polsce. Jednakże Polska, zauważa autor, z uwagi na długą tradycję oporu nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jako zdeklarowany Europejczyk Guetta występuje w obronie federalnej Europy, a rządom krajów członkowskich, które nie wypełniają traktatowych obowiązków, mówi wprost, że „solidarność nie działa w jedną stronę i że fundusze strukturalne, z których korzystają, mogą również zostać zablokowane”. Bernard Guetta: francuski dziennikarz i publicysta, ekspert w dziedzinie geopolityki. Przez dwadzieścia siedem lat felietonista publicznej stacji radiowej France Inter. W latach 80. korespondent dziennika „Le Monde” w Warszawie, Waszyngtonie i Moskwie. W latach 90. kierował redakcjami magazynu „L’Expansion” i tygodnika „Le Nouvel Observateur”. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku uzyskał mandat europosła z ramienia prezydenckiego ugrupowania La République en marche! (LREM, Republika Naprzód!). Autor licznych książek, m.in. Europe fédérale, Le Monde est mon métier: Le journaliste, les pouvoirs et la vérité, Jak zostałem Europejczykiem, Dans l’ivresse de l’Histoire.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

1 osoba kupiła
39
Europa Środkowo-Wschodnia, Polska a Niemcy w Europie. Wybrane studia i eseje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa Środkowo-Wschodnia, Polska a Niemcy w Europie. Wybrane studia i...
Dostępny
18 szt.

Znaczną intensyfikację relacji między zjednoczonymi Niemcami a nową Polską od 1989 roku można zauważyć na płaszczyźnie nie tylko politycznej i kulturalnej, ale także nauk humanistycznych i nauk o społeczeństwie. W związku z tym wiele nowszych artykułów autora ukazało się w ostatnich latach w języku polskim. W kraju sąsiedzkim Niemiec największym zainteresowaniem cieszyły się opracowania związane z polityką historyczną, pamięcią o dyktaturze, przymusową migracją oraz przełomami epokowymi, a także poruszające temat historycznego przypisywania Polsce miejsca z jednej strony w Europie Środkowo-Wschodniej, z drugiej zaś – w Europie, i to w znaczeniu „Zachodu” czy „Okcydentu”, a nie jedynie Unii Europejskiej. Jest to, pomijając polsko-niemieckie relacje bilateralne, kolejna wspólna cecha Polaków i Niemców, czyli ich europejskość. Niektóre teksty zebrane w tomie są zdecydowanie polonocentryczne, inne opuszczają ramy narodowe oraz dwustronne i przyglądają się historycznym mezoregionom Europy lub Europie jako całości. Publikację dopełniają wywiad dla polskiego czasopisma specjalistycznego na temat znaczenia Lwowa w rozwoju nowoczesnego prawa międzynarodowego oraz autobiograficzna reminiscencja do – ze znakiem zapytania – otwartej na świat Polski Ludowej.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

1 osoba kupiła
40
DOONBY. Każdy jest kimś! (booklet DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DOONBY. Każdy jest kimś! (booklet DVD)
Dostępny
2 szt.

Głośny film z przesłaniem pro-life! Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie, jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby. Współczesna historia Sama Doonby`ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. W kulminacyjnym miejscu opowieści matka Sama poddaje się aborcji. Jest to też moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie... nigdy go tam nie było. `Doonby - Każdy jest Kimś` to mocny głos za życiem, przy tym z bardzo świeżą, oryginalną, niewykorzystywaną dotąd w kinie argumentacją. Twórcy nie koncentrują się na kilkutygodniowej, anonimowej ofierze aborcji, ale czynią bohaterem dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne, pełnowartościowe życie. W tym ciepłym, klimatycznym filmie jest nagle moment, gdy widz przeżywa wstrząs, uświadamiając sobie ten fakt, jest to szalenie prawdziwe i przemawiające do wyobraźni. Smaczku filmowi dodaje fakt, że epizodyczną rolę zagrała w nim Norma McCorvey, która w początkach lat 70. XX w. przyczyniła się do legalizacji w Stanach Zjednoczonych aborcji na życzenie, a obecnie jest działaczką ruchów pro-life. Czas trwania: 104 min

40,89 zł
29,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,04 zł

1 osoba kupiła
41
Pokolenie czasu upadku Rzeczpospolitej w polskich kazaniach okolicznościowych z lat 1795-1830 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokolenie czasu upadku Rzeczpospolitej w polskich kazaniach okolicznoś...
Dostępny
6 szt.

Generacja Polaków, która jako pierwsza doświadczyła skutków rozbiorów Rzeczpospolitej, stała się świadkiem ważkich wydarzeń końca XVIII i początku XIX w. Pokolenie to najpierw starało się uratować państwo zagrożone przez ościenne mocarstwa, a następnie, kiedy to państwo zostało wymazane z mapy Europy, zaczęło podejmować próby zmierzające do jego odbudowy, ale także uczyło się funkcjonować w zaistniałych warunkach politycznych, pod panowaniem nowych władców. Przeżywało w związku z tym chwile nadziei, czasy rozterek i okresy rozczarowań, dając początek swoistej sztafecie pokoleń Polaków mierzących się z dramatem nieposiadania własnego państwa. O losach tej generacji i stworzonej przez nią pokoleniowej wspólnocie traktuje niniejsza książka. Na podstawie drukowanych polskich kazań okolicznościowych z lat 1795-1830 zaprezentowany w niej został obraz pokolenia zagarniętego w niewolę, którego wzorce, postawy i wartości, akcentowane przez kaznodziejów, wpłynęły na kształt rodzimych dziejów. „Książka ks. R. Szczurowskiego przybliża współczesnemu czytelnikowi treść i język polskich kazań okolicznościowych z lat 1795-1830. Pozwala też nie tylko przenieść się w przeszłość naznaczoną bólem z powodu utraty suwerenności, poznać nastroje, pragnienia i marzenia Polaków w tamtym okresie, ale także – powracając do obecnej rzeczywistości – jeszcze bardziej cenić upragniony przez przodków dar wolności, który od 1989 roku jest udziałem Polaków żyjących w niepodległej Rzeczpospolitej” – z recenzji o. dra hab. Stanisława Cieślaka, prof. AIK. ks. Rafał Szczurowski – doktor historii, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, interesuje się dziejami Kościoła katolickiego w okresie nowożytnym i współczesnym. Autor publikacji, m.in. Socjaliści w polskiej publicystyce katolickiej lat 1878–1918 (2001), Zaradzić potrzebom doczesnym i wiecznym. Idee oświecenia w Kościele katolickim w Polsce (do 1795 r.) (2014).

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
42
Maszyna budowlana 17 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna budowlana 17 cm, mix wzorów
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Pojazd sprawdzi się na każdym placu budowy. Wybierz dla swojego dziecka maszynę, która umili czas małemu budowniczemu. Malutki, kieszonkowy pojazd budowlany z doczepianą maszyną budowlaną typu dźwig lub koparka. Cechy produktu: • wykonany z plastiku, • skala 1:55, • przeznaczony dla dzieci w wieku 3, • nie wymaga zasilania bateriami. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
43
Historya dwóch lat- Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historya dwóch lat- Tom 3
Dostępny
110 szt.

Historya dwóch lat - Walery Przyborowski - TOM III Wznowienie na podstawie oryginału z końca XIX wieku. Są to literacko i obiektywnie opisane wydarzenia i nastroje poprzedzające wybuch Powstania Styczniowego. Autor, na podstawie zdobytych dokumentów, archiwów ostatniego Rządu Narodowego i wielu swoich badań, spisał i wyjaśnił dzieje Polski i Polaków w tych trudnych dla nich czasach. TOM III zawiera: Koniec roku 1861, początek 1862: - Rozdział IX. Sezostrys. - Rozdział X. Mój Hamlet. - Rozdział XI. Mentor i Telemak. - Rozdział XII. Spisek. Opis pozycji: Oprawa: twarda, zadrukowana Liczba stron: 469 ISBN 978-83-66617-14-8

77,00 zł
56,21 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,79 zł

1 osoba kupiła
44
Dyktanda i zabawy ortograficzne, klasa 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda i zabawy ortograficzne, klasa 3
Dostępny
67 szt.

Zamieszczone w prezentowanych zbiorach dyktanda i towarzyszące im zadania zostały opracowane tak, by nie nużyły. Ich żartobliwa formuła sprawia, że nauka ortografii nie jest kolejnym nudnym zajęciem, przeciwnie – kształci, bawi i przynosi wiarę w osiąganie znakomitych wyników.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
45
Siła spokoju, którego nie ma wyd. 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
46
Bystry maluszek. Przeciwieństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystry maluszek. Przeciwieństwa
Dostępny
29 szt.

Czym różni się żyrafa od biedronki? Kto jest cięższy – słoń czy balon? Co jest słodkie, a co kwaśne? Tego wszystkiego dowiecie się w książce Bystry maluszek. Przeciwieństwa! „Bystry maluszek” to seria książeczek do nauki i zabawy przygotowana specjalnie dla najmłodszych dzieci. Kolorowe ilustracje, prosty przekaz i łatwe zadania są idealne dla maluchów, które poznają otaczający je świat. Duże naklejki i zaokrąglone rogi książeczki są bezpieczne dla dziecka.

9,49 zł
6,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
47
The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy, CD
Rob Zombie, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Expanding The Head Of Zed 2. The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation And Superstition) 3. The Ballad Of Sleazy Rider 4. Hovering Over The Dull Earth 5. Shadow Of The Cemetery Man 6. A Brief Static Hum And Then The Radio Blared 7. 18th Century Cannibals, Excitable Morlocks And A One-Way Ticket On The Ghost Train 8. The Eternal Struggles Of The Howling Man 9. The Much Talked Of Metamorphosis 10. The Satanic Rites Of Blacula 11. Shower Of Stones 12. Shake Your Ass-Smoke Your Grass 13. Boom-Boom-Boom 14. What You Gonna Do With That Gun Mama 15. Get Loose 16. The Serenity Of Witches 17. Crow Killer Blues

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

48
Obcy. Nieznane stany świadomości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy. Nieznane stany świadomości
Dostępny
7 szt.

Pogrążonej w chaosie konfliktów religijnych Europie zagraża upadek cywilizacji. Wybuch bomby atomowej na Manhattanie dodatkowo pogłębia kryzys, wywołując globalną wojnę z terroryzmem. Tymczasem przebywającego w Afryce Południowej Chrisa Wiltona zaczynają dręczyć wizje senne, których nie jest w stanie sobie przypomnieć. Rozgrywają się również wokół niego dziwne wydarzenia, nasuwające niepokojące pytania. Czy ingerencja obcej cywilizacji w historię świata i ludzkości naprawdę jest możliwa? Czy Ziemię da się uratować? A może to właśnie ludzie są największymi szkodnikami, których trzeba się pozbyć? By znaleźć na to odpowiedź, młody naukowiec będzie musiał zapomnieć o świecie, który do tej pory uważano za jedyny i najważniejszy. Kosmos jest jak nieskończony ocean wszechmożliwości. Wszystko, co jest nawet w najmniejszym stopniu prawdopodobne, jest w nim możliwe, a nawet całkiem pewne, pod warunkiem, że mamy wystarczająco dużo czasu, żeby na to poczekać… Niestety nie wszyscy to rozumieją i pewnie dlatego historia opisana w tej książce może wydać się mało prawdopodobna i od początku do końca zmyślona. Co wcale nie znaczy, że nigdy się nie wydarzyła… Ci, którzy sądzą inaczej, dają tylko dowód swojej ubogiej wyobraźni, wynikającej z nawyku niedoceniania bezmiaru możliwości oferowanych przez otaczającą ich i niemożliwą do ogarnięcia rzeczywistość. Są przekonani, że to, czego nie mogą sobie wyobrazić, nie może się wydarzyć. Paradoksalnie jest wprost przeciwnie.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

49
(Nie)rozsądne szepty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie)rozsądne szepty
Dostępny
150 szt.

Ona, on i ten trzeci - jaką tajemnicę skrywają? Rosemary Brandon to dwudziestoczteroletnia kobieta, która prowadzi całkiem zwyczajne życie, kończy studia położnicze, jest w długoletnim związku, miewa normalne problemy - opieka nad młodszą siostrą czy kiepski dzień w pracy. Wszystko zmienia się w dniu, w którym poznaje tajemniczego, seksownego Logana Hilla. Mężczyzna sprawia, że Rosie musi opierać się pokusie, aby nie zdradzić ukochanego - Ryana Archera. Sprawę komplikuje fakt, iż zachowanie partnera zaczyna niepokoić Rose, która ma podejrzenia, że Ryan może cierpieć na zaburzenia psychiczne. Kobieta spędza coraz więcej czasu z nowo poznanym kolegą i choć ma to być jedynie platoniczna znajomość, oboje zaczynają czuć coś więcej. Logan ma jednak wiele tajemnic, a jedną z nich jest wspólna przeszłość jego i Archera, której żaden z nich nie chce ujawnić. Rosemary jest rozdarta wewnętrznie, a gdy w końcu udaje się jej podjąć decyzję, którego z nich wybrać, los stawia na jej drodze kolejne trudności - kłamstwa, tajemnice, niedopowiedzenia i niespodziankę, która wywróci jej życie do góry nogami. Młodej kobiecie przyjdzie zmierzyć się z trudną sztuką wybaczania oraz z próbami połączenia ze sobą podpowiedzi rozumu i serca, co wcale nie jest takie proste.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

50
Omega, edycja limitowana, 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Omega, edycja limitowana, 4 CD
Epica, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Monumentalny nie jest nawet wystarczająco mocnym słowem, aby opisać nową płytę Epica „Omega”. To najwspanialsze i najbardziej błyskotliwe dzieło w gatunku symfonicznego metalu. Lista utworów: CD 1 1. Alpha - Anteludium - 2. Abyss Of Time - Countdown To Singularity - 3. The Skeleton Key 4. Seal Of Solomon 5. Gaia 6. Code Of Life 7. Freedom - The Wolves Within - 8. Kingdom Of Heaven Prt. 3 - The Antediluvian Universe - 9. Rivers 10. Synergize - Manic Manifest - 11. Twilight Reverie - The Hypnagogic State - 12. Omega - Sovereign Of The Sun Spheres - CD 2 1. Rivers - A Capella 2. Abyss O’time 3. Omegacoustic 4. El Código Vital CD 3 1. Alpha - Anteludium - (Orchestral Version) 2. Abyss Of Time - Countdown To Singularity - (Orchestral Version) 3. The Skeleton Key (Orchestral Version) 4. Seal Of Solomon (Orchestral Version) 5. Gaia (Orchestral Version) 6. Code Of Life (Orchestral Version) 7. Freedom - The Wolves Within - (Orchestral Version) 8. Kingdom Of Heaven Prt. 3 - The Antediluvian Universe - (Orchestral Version) 9. Rivers (Orchestral Version) 10. Synergize - Manic Manifest - (Orchestral Version) 11. Twilight Reverie - The Hypnagogic State - (Orchestral Version) 12. Omega - Sovereign Of The Sun Spheres - (Orchestral Version) CD 4 1. Alpha - Anteludium - 2. Abyss Of Time - Countdown To Singularity - (Instrumental Version) 3. The Skeleton Key (Instrumental Version) 4. Seal Of Solomon (Instrumental Version) 5. Gaia (Instrumental Version) 6. Code Of Life (Instrumental Version) 7. Freedom - The Wolves Within - (Instrumental Version) 8. Kingdom Of Heaven Prt. 3 - The Antediluvian Universe - (Instrumental Version) 9. Rivers (Instrumental Version) 10. Synergize - Manic Manifest - (Instrumental Version) 11. Twilight Reverie - The Hypnagogic State - (Instrumental Version) 12. Omega - Sovereign Of The Sun Spheres - (Instrumental Version)

222,90 zł
205,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,83 zł

51
Dorian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorian
Dostępny
150 szt.

Odważny, bezkompromisowo podniecający, niepoprawnie romantyczny? To właśnie Dorian - młody artysta, który nie potrafi żyć bez kuszenia, zdobywania i eksperymentowania w łóżku. Wie, że działa na kobiety zniewalająco i umie to wykorzystać. Jednocześnie jest też czułą osobą, o ogromnym poczuciu estetyki. Uważa, że najpiękniejszym dziełem sztuki jest kobiece ciało, dlatego pragnie je podziwiać i uwieczniać. Okazuje się jednak, że niepozorna kobieta, którą spotyka na swojej drodze, potrafi go zaskoczyć i namieszać w jego życiu. Dorian ulega namiętności, niestety, Monika, będąca z nim w otwartym związku, nagle się buntuje i porzuca chłopaka. Ten postanawia o nią zawalczyć, ale najpierw chce poczuć dreszcz erotycznej adrenaliny. Takiej powieści jeszcze nie było! Przestaniecie marzyć o Greyu czy Massimo, a zaczniecie fantazjować o Dorianie! ?Dorian? to zdecydowanie bardzo odważna powieść. Autor nie boi się wychodzić poza schematy, z łatwością porusza niewygodne dla wielu zagadnienia i robi to z niebywałą łatwością. Każdy z nas ma erotyczne fantazje, z których nikomu się nie zwierza. Mam wrażenie, że w tej książce opisana została każda z nich.? - Kinga Litkowiec, autorka bestsellerowej serii "Demony z Los Angeles" A.M. Flaubert - pisze bezkompromisowe, odważne i podniecające teksty. Często, przez swoją bezpośredniość i niepoprawność, są cenzurowane w mediach społecznościowych. Prowadzi bloga, na którym publikuje opowiadania i zapiski intymne. Lubi podniecać, zaskakiwać i oburzać.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

52
Złudne nadzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złudne nadzieje
Dostępny
150 szt.

To, że TY zapomnisz o swojej przeszłości, nie sprawi, że ONA zapomni o tobie? Natalia jest młodą kobietą, która tkwi w toksycznym związku i codziennie przeżywa piekło. Nie mając nadziei na lepszą przyszłość , stara się pogodzić ze swoim losem. Z powodu bolesnych doświadczeń jest wycofana i nieufna, ale kiedy niespodziewanie nadchodzi pomoc, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wykorzystać szansę na ratunek. Wybawicielem dziewczyny okazuje się jej wielka miłość z lat młodości. Bezinteresowna pomoc mężczyzny całkowicie odmieni życie Natalii, ale czy na pewno będzie to zmiana na lepsze? Czy uda się zapomnieć przykre doświadczenia z przeszłości , czy jednak nie pozwolą się one cieszyć nową codziennością? "Uczucie, które nigdy nie wygasło, elektryzujące pożądanie i przeszłość, która upomni się o swoje w najmniej oczekiwanym momencie. Zatrać się w najnowszej, gorącej powieści Adriany Rak, która z premedytacją i niezwykłą wprawą zagra na emocjach i przyprawi czytelnika o dreszcze. Zakochasz się w tej historii już od pierwszych stron!" - Patty Goodman, autorka "Ognistej sukienki" ?Zupełnie nowe oblicze autorki, która sprowadzi was na złą stronę mocy i sprawi, że wasze serca będą bić w przyspieszonym tempie. Będzie mrocznie i namiętnie, a zakończenie wprawi was w osłupienie. Zdecydowanie polecam!? ? Mia N. Blake, autorka książki (Nie)znajomy

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

53
Walka wręcz boks szermierka oraz musztra policyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka wręcz boks szermierka oraz musztra policyjna
Dostępny
7 szt.

?Broszura niniejsza, omawiająca ?walkę wręcz" (dżiu- dżitsu), ?boks" i ?szermierkę" ma za zadanie przyjścia z pomocą tak wykładowcom szkół policyjnych, którzy by znaleźli w niej wskaźniki odnośne do rozmiarów przedmiotu, jako też uczniom, dla których by znów była podręcznikiem przy nauce teoretycznej. Sprawa wielkiej pożyteczności i potrzeby dokładnego zapoznania się z wszystkimi powyższymi sposobami prowadzenia walki jest przesądzona, a praktyka wykazała dowodnie, że policjant bez ich znajomości, nawet przy innych wielkich zaletach służbowych, odpowie swemu zadaniu tylko w połowie.? Autor - Władysław Dańczuk był komisarzem Policji i komendantem żyrardowskiej Szkoły Szeregowych Policji Państwowej (od 1929 roku), a w 1939 r. Komendantem Powiatowym powiatu złoczewskiego. Został zamordowany w nocy z 21 na 22 września 1939 przez NKWD.

35,90 zł
27,28 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,62 zł

54
Utrata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utrata
Dostępny
38 szt.

Te same – niezbyt spektakularne, a właściwie paraliżujące swoją zwyczajnością – zdarzenia oglądane z perspektywy trójkąta nieszczęśników: mężczyzny, kobiety i ich córki. Bezprecedensowy obraz naszych czasów, gdzie zgorzknienie miesza się z wyczerpaniem, nostalgiczne wspomnienie okazuje się prankiem kolegów z pracy, kompulsywny seks jest innym imieniem depresji, a kreatywność mielona przez korpotryby zamienia się w „robienie gówna z gówna”. Adam Kaczanowski w swojej książce prozatorskiej po raz kolejny uparcie zadaje pytanie, czy życie bohaterów – a może też czytelników – jest komedią, czy raczej dramatem. I zanim zdążymy odpowiedzieć, zanim uśmiech zastygnie nam na ustach, dodaje: whatever, wychodzi na to samo. Przewrotny mistrz opisu świata, w którym nic nie ma znaczenia, znowu w akcji!

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

55
Poezje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny
100 szt.

Wybór wierszy amerykańskiej poetki nagrodzonej za swoją twórczość Pulitzerem. "Czyje to usta były, gdzie i po co / Mnie całowały, rzecz to zapomniana, / I czyje ręce leżały do rana / Pod moją głową; ale teraz nocą / Deszcz pełen duchów wzdycha, w szyby stuka, / Czeka, co powiem; a mnie boli serce, / Bo z zapomnianych chłopców żaden więcej / Nie krzyknie w nocy, że ratunku szuka". Edna St. Vincent Millay (1892-1950)

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

56
Kocham Cię, kochanie moje, LP, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham Cię, kochanie moje, LP, różowy
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Dostępny
201 szt.

„Kocham cię, kochanie moje” to różowy winyl z wyborem polskich piosenek o miłości w wykonaniu znakomitych artystów, którzy w piękny sposób opowiadają o tym wyjątkowym uczuciu. Choć winyl jest idealnym prezentem na Walentynki, to polecamy go na każdy dzień bo miłość ważna jest zawsze. Lista utworów: Strona A: 1. Maanam – Kocham Cię kochanie moje 2. Marek Grechuta – Będziesz moją panią 3. Edyta Górniak – Nie proszę o więcej 4. Anita Lipnicka – Historia jednej miłości 5. Goya – Smak słów 6. Patrycja Markowska – Świat się pomylił Strona B: 1. LemOn – Jutro 2. Ofelia – Dwa słowa 3. Reni Jusis – Miej oczy otwarte 4. Piotr Zioła – Safari 5. BARANOVSKI – Zbiór 6. Marcelina feat. Piotr Rogucki – Karmelove

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

57
Nie bez powodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie bez powodu
Dostępny
5 szt.

Prawdziwa historia o sile przyjaźni, pierwszej miłości i pokonywaniu własnych ograniczeń. Skąd brać siłę i nadzieję do codziennej walki? Jak zaakceptować samego siebie oraz własne wady? Patryk różni się od większości ludzi, których spotyka na swojej drodze. Czuje się odmienny, gorszy i niechciany. Każdy dzień przynosi mu wiele bólu, zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Chciałby być taki, jak wszyscy, lecz wie, że to niemożliwe. Niemożliwe dla osoby niepełnosprawnej. A jednak chłopak uparcie się nie poddaje, codziennie rozwijając w sobie pasję, która nadaje jego życiu zupełnie nowy wymiar. Konie są dla niego czymś więcej niż tylko pięknymi stworzeniami. Dzięki nim może poznawać otaczającą go okolicę, czego sam nie byłby w stanie zrobić. A już wkrótce pokonywanie kolejnych ograniczeń stanie się łatwiejsze, bo w życiu Patryka pojawi się ktoś, z kim połączy go silna i nierozerwalna więź…

25,99 zł
18,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 7,00 zł

58
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz T.5 w.2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz T.5 w.2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Tom V komentarza do ustawy ? Kodeks postępowania cywilnego pod redakcją naukową prof. dr. hab. Tadeusza Wiśniewskiego obejmuje omówienie przepisów z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego oraz dotyczących postępowania przed sądem polubownym (arbitrażowym). Uwzględnia również wszystkie zmiany w Kodeksie, które miały miejsce w tych dziedzinach w ostatnich latach. W komentarzu uwzględniono i omówiono także zmianę przepisów Kodeksu związaną z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 655/2014 ustanawiającego procedurę europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 650/2012 dotyczącego europejskiego poświadczenia spadkowego. Skomentowano również zmianę przepisów o sposobie uznawania i wykonywania orzeczeń i innych tytułów egzekucyjnych w Unii Europejskiej w związku z rezygnacją ustawodawcy unijnego z systemu uznawania i wykonywania orzeczeń regulowanego dotychczas przez rozporządzenie nr 44/2001, który to system zastąpiono systemem automatycznej wykonalności. Wiele uwagi poświęcono przepisom regulującym postępowanie przed sądem polubownym, w tym związanym z zapisem na sąd polubowny, rozstrzygnięciami oraz uznaniem i wykonalnością orzeczeń zapadłych przez tym sądem. Komentowane zagadnienia zostały mocno osadzone w judykaturze. Poglądy doktryny są przedstawiane szeroko, z zaznaczeniem kwestii budzących kontrowersje. Autorzy, postrzegając omawiane instytucje przez pryzmat potrzeb cywilistycznej praktyki prawniczej, nie poprzestają jednak tylko na ukazywaniu problemów, ale poszukują właściwej interpretacji przepisów i proponują możliwe rozwiązania.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

59
Innowacje w transporcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innowacje w transporcie
Dostępny
60 szt.

Publikacja INNOWACJE W TRANSPORCIE. Zrównoważony rozwój. Integracja gałęzi transportu. Sztuczna inteligencja została napisana przez naukowców i praktyków w związku z dynamicznym rozwojem transportu i logistyki w świecie ? branży, która jest filarem polskiej gospodarki, wytwarza 6% PKB. a 40% kabotażu i prawie 1/3 międzynarodowego transportu samochodowego ładunków w Unii Europejskiej jest obsługiwana przez polskie firmy transportowe. Autorami są profesorowie, naukowcy i praktycy z wielu ośrodków, w tym z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Morskiego International Maritime Organization w Londynie, przedsiębiorstw transportowych. Problem innowacji jest bardzo szeroki, dotyczy bowiem różnych sfer działalności transportu. Autorzy wybrali te aspekty, które z ich punktu widzenia są obecnie istotne, odpowiadają na wyzwania stojące przed transportem w świetle współczesnych oczekiwań. Innowacje transportowe, przedstawione w książce, dotyczą na przykład: innowacji infrastrukturalnych, innowacji w transporcie samochodowym, kolejowym, wodnym śródlądowym, morskim, rowerowym, innowacyjnego zarządzania transportem w miastach. Podręcznik ten kierowany jest do studentów studiów inżynierskich i ekonomicznych ? na kierunkach: transport, logistyka, ekonomika transportu itp., ale również do administracji samorządowej i centralnej, spedytorów, operatorów logistycznych czy przedstawicieli firm transportowych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

60
Storytelling - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Storytelling
Dostępny
28 szt.

Tu będą śpiewane piosenki, ale bez zatęchłych strojów ludowych, bez strojnych falban. Tu będzie prowadzona opowieść, która nie da się wcisnąć w cepeliowskie ramy ani sprzedać na straganie ekorękodzieła. Tu będzie zgłębiana kwestia chłopskiej i postchłopskiej tożsamości. Tu będą zmagania z traumą klasową, jakich w polskiej poezji najnowszej nie zaznano. Tu będą gadane i słuchane świadectwa istot, które – uwikłane w mechanizmy podległości – często głosu nie mają. Tu refleksja feministyczna połączy się z ekopoetycką – i obie zmierzą się z groźbą skapitalizowania opowieści. Debiut Antoniny Tosiek – tom wielokrotnego oporu, storytelling na nasze czasy.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

61
Kluczowe kompetencje specjalisty danych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kluczowe kompetencje specjalisty danych
Dostępny
123 szt.

Data Science szturmem zdobyło nowe obszary ? wszystko jest większe, szybsze i lepsze. Większe możliwości obliczeniowe wprowadziły uczenie maszynowe i głębokie uczenie maszynowe na rynek. Tworzenie sztucznych sieci neuronowe jest znacznie prostsze. Sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała wiele branż. Rozwój technologii byłby niemożliwy bez Data Science. Poznanie podstaw tej nauki otwiera wiele drzwi, bo specjaliści danych potrzebni są w wielu dziedzinach. Data Science jest wyjątkowo obiecującym obszarem prac i badań. Jeśli chcesz zrobić krok w stronę swojej kariery w Data Science, książka Kluczowe kompetencje specjalisty danych jest dla Ciebie. Jest to publikacja, która w sposób kompleksowy omawia takie kwestie jak: gromadzenie danych, przygotowanie danych, analiza danych, wizualizacja danych, prezentacja danych. Część I wprowadzi Cię w świat wszechobecnych danych i najważniejszych zasad Data Science, które pomogą Ci pogłębić posiadaną wiedzę. Część II przeprowadzi Cię przez etap gromadzenia i analizy danych. W Części III dowiesz się, jak najlepiej zwizualizować i zaprezentować wyniki swojej pracy.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

62
Jylha, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jylha, CD
Korpiklaani, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

1.Verikoira 2.Niemi 3.Levaluhta 4.Mylly 5.Tuuleton 6.Sanaton Maa 7.Kiuru 8.Miero 9.Pohja 10.Huolettomat 11.Anolan Aukeat 12.Pidot 13.Juuret

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

63
Sztuka naskalna i szamanizm Azji Środkowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka naskalna i szamanizm Azji Środkowej
Dostępny
65 szt.

Praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja Rozwadowskiego, Marii M. Kośko, Thomasa A. Dowsona. Książka zawiera artykuły napisane przez archeologów i etnografów z Polski, Wielkiej Brytanii i Kazachstanu. Ukazują one problematykę sztuki naskalnej oraz zjawisko szamanizmu w aspekcie nie tylko etnograficzno-archeologicznym, ale także uwzględniają elementy językoznawstwa, religioznawstwa i psychologii. Scharakteryzowano współczesne malowidła naskalne, jak również rysunki naskalne epok prehistorycznych, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Azji Środkowej.

58,00 zł
49,88 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,12 zł

64
Dwór Polski. Kresy i polityka wewnętrzna. Teksty niewydane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór Polski. Kresy i polityka wewnętrzna. Teksty niewydane
Dostępny
27 szt.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898–1939) – najpoczytniejszy polski autor w dwudziestoleciu międzywojennym. Twórca takich nieprzemijających przebojów czytelniczych, jak Kariera Nikodema Dyzmy czy Znachor, żeby wspomnieć tylko te najbardziej znane. Wbrew powszechnemu mniemaniu, powieść Kariera Nikodema Dyzmy, wydana w 1932 roku, nie była jego debiutem jako człowieka pióra. Na przełomie lat 1924/1925 T. Dołęga-Mostowicz został felietonistą dziennika „Rzeczpospolita”. „Czyście zauważyli Państwo, jak wiele rzeczy robią ludzie dla (...) »względów wyższych«? Mówi się kłamstwa, popełnia oszustwa, dokonuje fałszerstw, przemilcza się to, o czym trzeba krzyczeć, i krzyczy się o tym, co powinno się przemilczeć, obrzuca się ludzi błotem (...), robi się każdą podłość prywatną i każde świństwo publiczne dla... względów natury wyższej.” – fragment tekstu Względy wyższe Czytając niektóre teksty Tadeusza Dołęgi-Mostowicza aż trudno uwierzyć, że napisane zostały w XX-leciu międzywojennym. Nie tracą na aktualności, zmuszają do refleksji, śmieszą (choć czasem przez łzy). Dwór polski to piąty tom tekstów niewydanych Dołęgi-Mostowicza, który oddajemy w Państwa ręce. Zawiera on wybór opisów i komentarzy dotyczących przede wszystkim życia na Kresach w XX-leciu. Ponadczasowość i prawdziwość, dla których szczególnie warto czytać stare, choć niestarzejące się felietony autora, widać szczególnie w tekstach, które dotyczą problematyki życia społecznego i politycznego Polaków. To swoisty dokument epoki, który czyta się jednym tchem. O czym świadczą współczesne autorowi recenzje: „Tadeusz Dołęga-Mostowicz jest bezsprzecznie najpoczytniejszym obecnie pisarzem. Tłumaczy się to po prostu: obok wnikliwego wyczucia współczesności, którą Mostowicz czuje jak nikt, zna on świetnie psychikę mas czytelniczych i wie jak do nich trafić.” – „Echo”

49,00 zł
42,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,86 zł

65
Hybrydyzacja zarządzania rozwojem terytorialnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hybrydyzacja zarządzania rozwojem terytorialnym
Dostępny
162 szt.

Celem pracy jest przedstawienie złożoności zjawisk kształtujących zarządzanie rozwojem terytorialnym, które przybierają hybrydowe postaci, łącząc odległe ? a nawet pozornie sprzeczne ? procesy. Autor dąży do ukazania, w jaki sposób społeczeństwo informacyjne wpływa na zarządzanie publiczne. (?) Zamierzeniem jest zidentyfikowanie cech hybrydyzacji zarządzania rozwojem w kanonicznych fazach tego procesu i uwieńczenie wywodu próbą ujęcia modelowego, zawierającego rekomendacje dla tych, którzy kreują przyszłość jednostek terytorialnych. Autor dostrzega możliwość koegzystencji niekiedy sprzecznych systemów w modelowej postaci helisy. Z Wprowadzenia Aleksander Noworól, profesor nauk ekonomicznych, inżynier architekt, uzyskał habilitację z architektury i urbanistyki. Specjalizuje się w zarządzaniu rozwojem terytorialnym, polityce regionalnej i rewitalizacji. Praktyki zagraniczne odbywał we Francji, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu i Hiszpanii. Związany w przeszłości z Politechniką Krakowską i Uniwersytetem Jagiellońskim, a obecnie ? z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Zdobył doświadczenia praktyczne w projektowaniu architektonicznym, zarządzaniu w administracji samorządowej i przedsiębiorstwach. Autor i współautor 11 książek i ok. 120 innych publikacji, a także blisko 120 opracowań konsultingowych i eksperckich.

27,30 zł
24,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,28 zł

66
Immortal CDBLURAY, CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Immortal CDBLURAY, CD + Blu-ray
Michael Schenker Group, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

67
Immortal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Immortal, CD
Michael Schenker Group, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Lista utworów: 1. Drilled To Kill 2. Don’t Die On Me Now 3. Knight Of The Dead 4. After The Rain 5. Devil’s Daughter 6. Sail The Darkness 7. The Queen Of Thorns And Roses 8. Come On Over 9. Sangria Morte 10. In Search Of The Peace Of Mind

43,90 zł
40,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

68
Wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych
Dostępny
62 szt.

Sztuczne sieci neuronowe są uogólnionym modelem obliczeniowym wzorowanym na zachowaniu komórek nerwowych, a więc czerpią z analogii do budowy mózgu. Ta analogia nie jest jednak celem samym w sobie (poza zupełnie niezależnymi próbami budowy ?sztucznego mózgu?, co nie jest przedmiotem niniejszej książki), a przeradza się w budowę obliczeniowych modeli matematycznych opartych na idei tak zwanego ?uczenia maszynowego? (ang. machine learning, ML). Jaki ma to związek z zastosowaniami w naukach politycznych? Wyjaśnienie tej kwestii znajduje się na kartach książki. Tytuł pracy pozostaje w ścisłym związku z układem jej treści. I tak, najpierw omówione zostają zagadnienia dotyczące biologicznych sieci neuronowych, następnie założenia modelu obliczeniowego, a na końcu ? mowa jest o przykładowych zastosowaniach. Stąd też, w szerszej perspektywie, książka składa się z dwóch części: teoretycznej i empirycznej opartej na swego rodzaju studium przypadku (jest nim politologia). Jest prawdopodobne, że sięgną do tej książki osoby zaintrygowane tylko jej tytułem. Takich Czytelników wypada zapewnić, że tekst skierowany jest w szczególności do tych osób, które do tej pory nie wykorzystywały w działalności naukowej omawianych podejść, a zwłaszcza jest kierowana do tych, którzy zakładają, że prawdopodobnie? nigdy ich nie wykorzystają. Przez wzgląd na nich, dołożono wszelkich starań, aby wywód ? momentami nieco hermetyczny ? opatrzyć odpowiednią liczbą przykładów ilustrujących intersujące nas zjawiska. Stąd też, jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania m.in.: Czy sieci neuronowe znajdują zastosowania w naukach politycznych? Czym są nauki społeczne 2.0? Co oznacza soft computing, neurokomputing i czym jest neuromorficzny chip? Co ma wspólnego Rembrandt z Rumelhartem i sieciami neuronowymi? Jaki związek z sieciami neuronowymi ma logika rozmyta oraz algorytmy genetyczne? Na czym polega doniosłość badań nad nicieniem Caenorhabditis elegans? Dlaczego Ada Lovelace przeszła do historii i to nie tylko nauki? Jaką ilość danych przyswajał człowiek w XV wieku, a jaką obecnie? Ile to jest 1 yottabajt danych? Jaka część danych w skali globalnej to dane ustrukturyzowane, a jaka ? cyfrowe? Czy obecnie jeszcze istnieją w wersji papierowej kopie zapasowe danych? Ile danych jest potrzebnych w celu zidentyfikowania konkretnej osoby z 95% pewnością? Czym jest kulturomika? Czy można opatentować dane opisujące organizmy żywe? Czym jest perceptron wielowarstwowy, metoda wstecznej propagacji błędów, deep learning, anwersalne sieci generatywne, sieci rekurencyjne, splotowe, komórkowe, LSTM, machine learning, projektowanie generatywne, text mining, sentiment analysis, przetwarzania języka naturalnego (NLP) ? oraz dlaczego warto te pojęcia znać? Na czym polega uczenie sieci neuronowych i czy można je ?przeuczyć?? Jakie są przykładowe zastosowania uczenia maszynowego i sieci neuronowych w naukach politycznych? Czy demokracja i technologia są ze sobą sprzeczne? ? to warto sięgnąć po tę książkę! Albert Einstein miał stwierdzić: ?Wyobraźnia bez wiedzy może tworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie?. Kolejne rozdziały książki są poświęcone właśnie pewnym szczególnym aspektom tego co jest i tego ? co będzie. Książka dotyczy sztucznych sieci neuronowych, jednej z najważniejszych technologii uczenia maszynowego, ważnego działu sztucznej inteligencji, w zastosowaniu do badan politologicznych. Nie ma podobnej pozycji w języku polskim (?). Temat jest ważny i obecnie bardzo popularny ze względu na liczne inicjatywy dotyczące sztucznej inteligencji i sieci neuronowych w szczególności. prof. dr hab. Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej, Instytut Nauk Technicznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

69
Szalone misje II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone misje II wojny światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

100 nieznanych epizodów II wojny: najbardziej brawurowe operacje i akcje sabotażowe Najbardziej śmiałe wyczyny szpiegów, członków ruchu oporu, żołnierzy jednostek specjalnych, komandosów i cywilów obu stron konfliktu. • Pluton niemieckich żołnierzy przebranych za kobiety przekracza granicę Belgii jako forpoczta inwazji. • Próba porwania królowej holenderskiej przez niemieckich spadochroniarzy. • Tajne radio działa w niemieckim obozie dla amerykańskich jeńców. • Ośmiu amerykańskich żołnierzy przechodzi linię frontu w przebraniu francuskich policjantów. • Podwodna wojna o Gibraltar. • Brytyjski oficer w mundurze pułkownika włoskiej armii wykrada informacje z niemieckiego sztabu. • Jedyna potrójna agentka II wojny światowej. • Supertajne wojsko X. • Tajna misja w Alpach. • Jeńcy wojenni skaczą ze spadochronami nad Trzecią Rzeszą. • Mobilizacja 28 000 000 cywilnych zabójców. William Breuer (1922–2010) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich historyków wojskowości, autor nieustannie wznawianych na świecie bestsellerów. W swoich książkach (m.in.: Największe oszustwa w II wojnie światowej, Tajne bronie w II wojnie światowej, Ściśle tajne w II wojnie światowej, Tajne epizody II wojny światowej, Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej) napisanych żywo i z rozmachem dociera zawsze do niepublikowanych informacji i przedstawia je w tempie najlepszej powieści sensacyjno-przygodowej.

44,80 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

70
Amberek. Nie martw się, Misiu Tulisiu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Nie martw się, Misiu Tulisiu, wydanie 2
Dostępny
260 szt.

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! Miś Tuliśto współczesna klasyka! –„Guardian”. Tuliś niechcący coś przeskrobał ibardzo się martwi. Będzie mnóstwo przygód imnóstwo Tulisiowych przytuleń. Tuliś dostał od taty piękną czapeczkę, jest zachwycony imusi podzielić się radością zprzyjaciółmi. Ale jak to bywa przy zabawie, czapeczka ucierpiała. Miś niewie, jak powiedzieć otym rodzicom. I bardzo się martwi. Przyjaciele usiłują pomóc naprawić stratę, ale... no sami zobaczycie... Wreszcie radzą, że nietrzeba się martwić, nawet jeśli coś niechcący się popsuje. Tylko najlepiej zaraz powiedzieć prawdę, pożalić się rodzicom. Oni zawsze zrozumieją iobdarują wielkimi Tulisiowymi przytuleniami na pocieszenie... Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie.Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”.Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym.Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym.W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” –idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa jewspółczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Mellingto jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem.Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu:Umykający całusek,Śpij dobrze, dobry rycerzu,Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

34,80 zł
24,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

71
Wydarzenia 26 czerwca 1959 roku w Kraśniku Fabrycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydarzenia 26 czerwca 1959 roku w Kraśniku Fabrycznym
Dostępny
6 szt.

Monografia poświęcona konfliktowi, do jakiego doszło 26 czerwca 1959 r. w Kraśniku Fabrycznym na Lubelszczyźnie między mieszkańcami a władzą komunistyczną na tle starań o budowę kościoła katolickiego w tym przyfabrycznym mieście.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

72
Rok 1920 w literaturze polskiej. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1920 w literaturze polskiej.
Dostępny
10 szt.

Książka jest pierwszym tak obszernym opracowaniem tematu wojny polsko-bolszewickiej w naszym piśmiennictwie. W publikacji omówione zostały najważniejsze dzieła poświęcone tej problematyce, od Stefana Żeromskiego przez Stanisława Rembeka i Józefa Mackiewicza, na Wiesławie Helaku kończąc. Przypominano też wiele, często znakomitych, tekstów, które zostały skazane na zapomnienie w czasach PRL.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

73
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka piecze pierniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka piecze pierniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Nadchodzi zima i czas świątecznych przygotowań. W domu Jadzi Pętelki unosi się słodki zapach cynamonu, miodu i lukru. To oznacza tylko jedno – Jadzia piecze pierniki! Pomaga jej w tym tata, który ma pierniczkowe foremki w różnych kształtach – gwiazdki, dzwoneczki, księżyce. Z ciasta powstają prawdziwe cuda. Wystarczy udekorować je lukrem i kolorowymi groszkami. Na Jadzię czeka mnóstwo zabawy, bo przecież pieczenie pierników to taka prosta sprawa. Ale czy na pewno? Z pieczenia małych pierniczków może się zrobić naprawdę duży bałagan! Wyjątkowa zimowa część serii o Jadzi Pętelce wprowadzi wszystkie dzieci w świąteczny nastrój. Nie zabraknie rodzinnej atmosfery, wspólnego ubierania choinki i oczywiście chrupania pierników! Jak zawsze, zabawne ilustracje dobrze oddadzą emocje dziecka, które z ekscytacją podejmuje się nowych wyzwań. „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

74
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka nie odda łopatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka nie odda łopatki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Jadzia Pętelka dostała nową łopatkę. Jest duża. Jest pomarańczowa. I najpiękniejsza ze wszystkich łopatek! Jadzia nikomu jej nie odda! Ale zabawa w piaskownicy jest ciekawsza, kiedy współpracuje się z innymi dziećmi. Czy dziewczynka pożyczy komuś swoją łopatkę? Dzieci poznają kilka zasad, dzięki którym będzie im łatwiej stawiać granice i współpracować ze sobą podczas zabawy. „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

75
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka idzie spać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka idzie spać
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

Wszystkie leniwce na piżamce małej Jadzi już ziewają ze zmęczenia, tylko Jadzia jakoś nie chce iść spać. Jest jednak na to pewna rada – mama Jadzi zna sztuczki, które pomogą dziewczynce zapaść w puchaty i milutki jak kocyk sen. Co to za magia? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

76
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka robi siku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka robi siku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

Jadzia dostała prezent! Ale co to? Coś na głowę, coś do przechowywania zabawek? Nie, to nocnik do robienia siku! Staś – brat Jadzi – o tym wie, ale Jadzia dopiero uczy się, do czego służy nowy przedmiot. Czy malutkiej dziewczynce uda się z nim oswoić? „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

77
Zygzaczki i szlaczki (różowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygzaczki i szlaczki (różowe)
Dostępny
30 szt.

Zestaw zróżnicowanych zadań i ćwiczeń edukacyjnych rozwijających umiejętności grafomotoryczne dziecka. Wytyczanie trasy przez labirynty,zaznaczanie po śladzie i rysowanie szlaczków oswoi dziecko z wyglądem liter oraz wspomoże rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Seria „Zygzaczki i szlaczki” to również wspaniała zabawa w uzupełnianie, odwzorowywanie i kolorowanie!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

78
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka zostaje z nianią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka zostaje z nianią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Przyszedł czas, aby Jadzia Pętelka została w domu z nianią! Rodzice dziewczynki wybierają się na występ Stasia, starszego brata Jadzi, do przedszkola. A Jadzia? Na Jadzię czekają inne atrakcje! Dziewczynka zostaje pod opieką niani, która ma mnóstwo pomysłów na zabawy – wie, jak robić zabawne minki, skakać jak żabka czy chodzić jak pająk! Początkowo onieśmielona nową sytuacją dziewczynka, chowa się za spódniczką mamy. Ale wystarczy kilka chwil w towarzystwie sympatycznej i bardzo kreatywnej niani, aby Jadzia nie bała się już zostać w domu bez rodziców. Przecież czeka ją mnóstwo świetnej zabawy w najlepszym towarzystwie! Zanim się obejrzy, rodzice znów będą w domu. „Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

79
Zygzaczki i szlaczki (zielone) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygzaczki i szlaczki (zielone)
Dostępny
44 szt.

Zestaw zróżnicowanych zadań i ćwiczeń edukacyjnych rozwijających umiejętności grafomotoryczne dziecka. Wytyczanie trasy przez labirynty,zaznaczanie po śladzie i rysowanie szlaczków oswoi dziecko z wyglądem liter oraz wspomoże rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Seria „Zygzaczki i szlaczki” to również wspaniała zabawa w uzupełnianie, odwzorowywanie i kolorowanie!

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

80
Bystry maluszek. Zwierzęta domowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystry maluszek. Zwierzęta domowe
Dostępny
42 szt.

Poznaj króliczka, papugę, żółwia i rybki! Jakie inne zwierzęta mieszkają w domu? Sprawdź w książce Bystry maluszek. Zwierzęta domowe! „Bystry Maluszek” to seria książeczek do nauki i zabawy przygotowana specjalnie dla najmłodszych dzieci. Kolorowe ilustracje, prosty przekaz i łatwe zadania są idealne dla maluchów, które poznają otaczający je świat. Duże naklejki i zaokrąglone rogi książeczki są bezpieczne dla dziecka.

9,49 zł
6,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

81
Zygzaczki i szlaczki (fioletowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygzaczki i szlaczki (fioletowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Zestaw zróżnicowanych zadań i ćwiczeń edukacyjnych rozwijających umiejętności grafomotoryczne dziecka. Wytyczanie trasy przez labirynty,zaznaczanie po śladzie i rysowanie szlaczków oswoi dziecko z wyglądem liter oraz wspomoże rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Seria „Zygzaczki i szlaczki” to również wspaniała zabawa w uzupełnianie, odwzorowywanie i kolorowanie!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

82
Zygzaczki i szlaczki (niebieskie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygzaczki i szlaczki (niebieskie)
Dostępny
27 szt.

Zestaw zróżnicowanych zadań i ćwiczeń edukacyjnych rozwijających umiejętności grafomotoryczne dziecka. Wytyczanie trasy przez labirynty,zaznaczanie po śladzie i rysowanie szlaczków oswoi dziecko z wyglądem liter oraz wspomoże rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Seria „Zygzaczki i szlaczki” to również wspaniała zabawa w uzupełnianie, odwzorowywanie i kolorowanie!

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

83
Księżniczkowe kolorowanki. Księżniczki w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczkowe kolorowanki. Księżniczki w ogrodzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Księżniczki kochają przyrodę i spacery w przypałacowym ogrodzie. Przepiękne kwiaty i kolorowe suknie dzięki tobie nabiorą niepowtarzalnych kolorów. Koloruj obrazki, przyklejaj naklejki i stań się jedną z księżniczek!

10,50 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

84
Nauka z grubym obrysem. Pierwsze słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka z grubym obrysem. Pierwsze słowa
Dostępny
37 szt.

Nauka z grubym obrysem” to idealne połączenie książek obrazkowych z kolorowankami dla najmłodszych, które w bardzo przyjazny sposób wprowadzą dziecko w świat liczb i liter. • Proste rysunki ułatwiają dziecku ćwiczenie ruchów ręki. • Gruby obrys pomaga nie wychodzić za linie podczas kolorowania. • Duże naklejki zapewniają dobrą zabawę i rozwijają wyobraźnię. • Proste polecenia i zabawy zachęcają do nauki.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

85
Bystry maluszek. Dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystry maluszek. Dźwięki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Jakie dźwięki wydaje żaba, kaczka i sowa? Jaki odgłos wydaje samochód i zegar? Sprawdź w książce Bystry maluszek. Dźwięki! „Bystry Maluszek” to seria książeczek do nauki i zabawy przygotowana specjalnie dla najmłodszych dzieci. Kolorowe ilustracje, prosty przekaz i łatwe zadania są idealne dla maluchów, które poznają otaczający je świat. Duże naklejki i zaokrąglone rogi książeczki są bezpieczne dla dziecka.

8,87 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

86
Nauka z grubym obrysem. Poznaję cyfry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka z grubym obrysem. Poznaję cyfry
Dostępny
103 szt.

Nauka z grubym obrysem” to idealne połączenie książek obrazkowych z kolorowankami dla najmłodszych, które w bardzo przyjazny sposób wprowadzą dziecko w świat liczb i liter. • Proste rysunki ułatwiają dziecku ćwiczenie ruchów ręki. • Gruby obrys pomaga nie wychodzić za linie podczas kolorowania. • Duże naklejki zapewniają dobrą zabawę i rozwijają wyobraźnię. • Proste polecenia i zabawy zachęcają do nauki.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

87
Nauka z grubym obrysem. Poznaję litery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka z grubym obrysem. Poznaję litery
Dostępny
41 szt.

Nauka z grubym obrysem to idealne połączenie książek obrazkowych z kolorowankami dla najmłodszych, które w bardzo przyjazny sposób wprowadzą dziecko w świat liczb i liter! • Proste rysunki ułatwiają dziecku ćwiczenie ruchów ręki. • Gruby obrys pomaga nie wychodzić za linie podczas kolorowania. • Duże naklejki zapewniają dobrą zabawę i rozwijają wyobraźnię. • Proste polecenia i zabawy zachęcają do nauki.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

88
Zgadywanki-naklejanki. W domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,49 zł
6,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

89
Księżniczkowe kolorowanki. Zabawy księżniczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczkowe kolorowanki. Zabawy księżniczek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Daj się zaprosić do niesamowitego świata księżniczek! Wybierz się na konną przejażdżkę, odwiedź królewskie ogrody i sprawdź jak księżniczki spędzają swój wolny czas. Koloruj obrazki, przyklejaj naklejki i stań się jedną z księżniczek!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

90
Zgadywanki-naklejanki. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanki-naklejanki. Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.10

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

91
Księżniczkowe kolorowanki. Księżniczki i konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczkowe kolorowanki. Księżniczki i konie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.14

Daj się zaprosić do niesamowitego świata księżniczek! Wybierz się na konną przejażdżkę, odwiedź królewskie ogrody i sprawdź jak księżniczki spędzają swój wolny czas. Koloruj obrazki, przyklejaj naklejki i stań się jedną z księżniczek!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

92
Zgadywanki-naklejanki. Na spacerze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

93
Kochaj mnie, mamo, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochaj mnie, mamo, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

To dziecko zostało skrzywdzone zanim się urodziło, a tak bardzo pragnęło kochać i być kochane „Mamusiu, czy jestem brzydka?” – zapytała ośmioletnia Flip, jak tylko trafiła do domu Casey Watson, zawsze gotowej pomóc każdemu dziecku. Nawet takiemu, któremu nikt już nie chce dać szansy… Dziewczynka pytała o to niemal każdą kobietę, którą spotkała. I każdą nazywała mamusią. Bo chciała mieć matkę. Jej własna była alkoholiczką i właśnie z tego powodu dziecko urodziło się z FAS – alkoholowym zespołem płodowym. Flip wiedziała, że różni się od innych dzieci. Była straszliwie zaniedbana i bardzo pragnęła, żeby ktoś ją kochał. Casey Watson ze swoją rodziną otoczyli dziewczynkę serdecznością i ciepłem. Ale wtedy – w jej życiu znowu pojawiła się biologiczna matka... Casey Watson to mistrzyni biografii skrzywdzonych dzieci. Prowadzi dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Ratuje dzieci, z którymi nikt już nie mógł sobie poradzić, narażając spokój, zdrowie i życie swoje i swojej rodziny. Jej książki trzymają w napięciu niczym mocne kryminały, są drastyczne i przejmujące, ale pełne ciepła, dobra i miłości. I zawsze niosą nadzieję. W Wielkiej Brytanii wszystkie są przez wiele miesięcy w Top 10 list bestsellerów.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

94
Dusze z ciemności i światła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dusze z ciemności i światła
Dostępny
9 szt.

Co zrobisz, gdy światłość zgaśnie, a dobro zmieni się w zło? Tenebris, młoda, zadziorna i niezwykle utalentowana Łowczyni, całe życie była prześladowana zarówno przez rówieśników, jak i innych mieszkańców Derre. Świat ten, niegdyś przepełniony spokojem, teraz został odmieniony przez wojnę toczoną między aniołami i demonami. W tej niesprzyjającej rzeczywistości Tenebris będzie musiała na nowo odnaleźć swoje miejsce, gdy powróci przywódca demonicznej armii sprzed wieków. Żniwiarz, władający esencją mrocznego boga śmierci, Grimogoda, wciela się w młodego chłopaka zwanego „pierwiastkiem śmierci" i rozpoczyna na nowo swą misję zdobycia Derre. Naprzeciw niemu staje armia Pancernych Świętych, stworzona wieki temu przez anioły. Wkrótce nad całą krainą zapanuje chaos i zniszczenie, a pojęcia dobra i zła staną się mniej jasne niż kiedykolwiek przedtem.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

95
Przestępczość graniczna w Polsce w drugiej połowie XX wieku. W świetle Biuletynów Wojsk Ochrony Pogranicza od zakończenia stanu wojennego do końca lat 80. Źródła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestępczość graniczna w Polsce w drugiej połowie XX wieku. W świetle...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

„Prezentowane opracowanie stanowi kontynuację wcześniejszej publikacji autorów. Ukazała się drukiem w tym samym wydawnictwie, w roku 2018 i obejmowała lata 1977-1983 (7 dokumentów). 28. Opracowanie dokumentów, które oddajemy do rąk czytelników, stanowi część drugą (i zarazem ostatnią). Niniejszy tom źródeł dotyczy ostatniego okresu funkcjonowania Wojsk Ochrony Pogranicza (WOP), tj. lat 1984-1989. Czas ten charakteryzował się stopniowym odchodzeniem od stosowanych do tej pory rygorystycznych przepisów na pograniczu. Wynikiem tego była liberalizacja, która obejmowała metody i formy ochrony granicy państwowej oraz kontroli ruchu granicznego. Cały system do końca lat 80. był doskonalony i wyposażany zarówno w nowoczesny sprzęt, jak i uzbrojenie.” Ze wstępu

70,00 zł
59,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,50 zł

96
Coś więcej niż dotyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś więcej niż dotyk
Dostępny
11 szt.

Rodzinne tajemnice mogą stać się początkiem nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zdarzeń, które mogą doprowadzić do upadku człowieka… Życie piętnastoletniej Moniki trudno zaliczyć do udanych, zwłaszcza wówczas, kiedy dowiaduje się o tym, co przez lata skrywali jej bliscy. Rodzinne tajemnice nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Jeden szczególny dzień w roku… jedno wydarzenie… doprowadziły do tego, co najgorsze. Jedna z najbliższych jej osób postanowiła zmienić życie dziewczyny w prawdziwe piekło. Piekło, które rozpętał niewinny dotyk. Czy skrywane tajemnice mogą okazać się dla niej seksualną pułapką? Ucieczka czy dążenie do prawdy? Jaką drogę wybierze Monika? „Powieść Coś więcej niż dotyk zmusza do refleksji i wzruszy każdego, kto nie jest obojętny na krzywdę innych ludzi. Pokazuje też, że demony przeszłości mogą powrócić ze zdwojoną siłą. Bardzo dobry debiut. Polecam serdecznie.” – Katarzyna Pietruszyńska, autorka książki Jej matka prostytutka

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

97
Rok 1918 na Górnym Śląsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1918 na Górnym Śląsku
Dostępny
2 szt.

Tom jest pokłosiem międzynarodowej konferencji historycznej z 2018 r., zorganizowanej przez IPN Katowice razem z Muzeum w Gliwicach. Składa się na niego 16 artykułów, poświęconych sytuacji w regionie górnośląskim w roku 1918. Teksty koncentrują się na roku 1918, ale także opisują wydarzenia wcześniejsze i późniejsze, traktując ten rok jako moment szerszego zjawiska transformacji politycznej i społecznej w regionie. Poszczególne artykuły traktują o sytuacji geopolitycznej, kwestiach dyplomatycznych, przemianach sceny politycznej w regionie, radykalizacji społecznej, skrajnym ruchach prawicowych i lewicowych, oddźwiękach rewolucji niemieckiej 1918 r. na Górnym Śląsku, sytuacji ruchu polskiego, warunkach socjalnym oraz nastrojach społecznych i postawach mieszkańców wobec nowej sytuacji geopolitycznej powstałej wskutek klęski Rzeszy Niemieckiej oraz upadku monarchii Hohenzollernów. Autorami są historycy z Polski i Niemiec, związani z różnymi ośrodkami akademickimi i instytutami badawczymi. Praca jest pierwszą tego typu, międzynarodową, próbą spojrzenia na sytuację regionu górnośląskiego w okresie przełomu.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

98
Uczestnicy konspiracji uczniowskiej w województwie białostockim w latach 1947-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczestnicy konspiracji uczniowskiej w województwie białostockim w lata...
Dostępny
3 szt.

Działalność konspiracyjna polskiej młodzieży szkół średnich, a nawet podstawowych, w okresie powojennym stanowi pewien fenomen społeczny. Celem niniejszego informatora jest nie tylko przedstawienie owego zjawiska w aspekcie działalności konkretnych tajnych organizacji uczniowskich, ale także ukazanie losów poszczególnych uczestników tego ruchu w województwie białostockim.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

99
Sprzeczne narracje? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzeczne narracje?
Dostępny
13 szt.

Powojenna historia Polski wciąż wzbudza kontrowersje. Ważne tematy funkcjonują w przestrzeni medialnej i świadomości społecznej często (co nie znaczy zawsze) w dwóch sprzecznych narracjach, z których jedna została podważona na gruncie naukowym, mimo to jest traktowana jako obowiązująca lub równoprawna. Nieustanna rewizja badań historycznych jest warunkiem sine qua non nauki historycznej, jest też probierzem wiarygodności naukowców. Zarazem, gdyby tę zasadę rozciągnąć bezwzględnie na sferę edukacji i upowszechniania dziejów ojczystych, gdyby ?niedomykanie? interpretacji uznać za wzór uprawiania historii, nie bylibyśmy w stanie pisać podręczników. Oczywiste przy tym, że będziemy się między sobą różnili w ocenach, interpretacjach i doborze faktów historii najnowszej. U źródeł tych różnic leżą nasze indywidualne możliwości percepcji, nasze odmienności światopoglądowe, estetyczne, charakterologiczne, czy ideowe. Książka jest odzewem na merytoryczne zamieszanie dotyczące faktów i ocen ważnych wydarzeń Polski powojennej, jak i życiorysów ważnych postaci. Znalazło się w niej kilkanaście opracowań podejmujących tematy często obecne w medialnych dyskusjach, np.: ?Czy istniała alternatywa wobec Polski Ludowej??, ?Czy po wojnie doszło do sowieckiej okupacji??, ?Czy w PRL doszło do skoku cywilizacyjnego??, ?Kim byli Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak??. Artykuły zostały napisane przez znawców tematu, niekiedy wręcz przez mistrzów zawodu.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

100
Między śmiercią Stalina a powrotem Gomułki Polska 1953-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między śmiercią Stalina a powrotem Gomułki Polska 1953-1956
Dostępny
6 szt.

Tematem przewodnim tomu jest potencjalnie odróżniający się (domniemany) ?międzyokres? wyznaczony dwiema cezurami pokrywającymi się z istotnymi wydarzeniami w historii Polski: śmiercią Józefa Stalina i przemianami wywołanymi dojściem do władzy częściowo nowej ekipy w październiku 1956 r. Chociaż nasza wiedza na temat stalinizmu oraz samego Października jest już dość obszerna i systematycznie pogłębiana, co uwidacznia się w powstających publikacjach naukowych, to problem przeobrażeń lat 1953?1956 zachodzących w różnych dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego, kulturalnego, w mediach i w sztuce dotychczas nie został sprecyzowany i omówiony. Dość dużo wiemy na temat wydarzeń, które zachodziły we wspomnianym czasie, jednak naszym zdaniem winny być one dopiero podstawą do wyciągnięcia wniosków na temat transformacji systemowej bądź systemowego trwania.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

Wróć do góry