hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 25 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Znachor (Tadeusz Dołęga-Mostowicz), na drugim Kobiety, które czują za bardzo (Katarzyna Kucewicz). Kolejny produkt to Rodzina Treflików. Chińczyk (Trefl) oraz Ziemia obiecana (Władysław Reymont).
1
Znachor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znachor
Dostępny
255 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

44,00 zł
26,84 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,16 zł

10 osób kupiło
2
Kobiety, które czują za bardzo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które czują za bardzo
Dostępny
327 szt.

Wyjątkowa wrażliwość. Dar czy przekleństwo? Czujesz się przytłoczona własnymi emocjami? Bardzo łatwo cię zranić? Fatalnie radzisz sobie w tłumie ludzi? Masz wrażenie, że nie pasujesz do współczesnej rzeczywistości? Nadmiernie przejmujesz się krytyką i zdaniem innych? Czasami chciałabyś po prostu schować się przed całym światem? Jeśli odpowiedziałaś na choćby jedno z powyższych pytań twierdząco, Kobiety, które czują za bardzo to książka dla ciebie. Dowiesz się z niej m.in.: • czym jest wysoka wrażliwość, skąd się bierze i jak się przejawia w życiu codziennym, • dlaczego niektóre kobiety czują za bardzo, • jak zaakceptować swoją wrażliwą naturę i odetchnąć pełną piersią, • czy wrażliwość może być twoim sprzymierzeńcem, • w jaki sposób pokierować swoją karierą, będąc kobietą wysoko wrażliwą, • jak znaleźć miłość, czując za bardzo. Psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz zagadnienie wysokiej wrażliwości zna od podszewki. Od lat pracuje z osobami czującymi za bardzo. W swojej książce doradza wysoko wrażliwym kobietom, jak mogą o siebie zadbać, i uczy, jak czerpać siłę z posiadania tej wyjątkowej cechy osobowości. Pokazuje, co zrobić, by odnaleźć się w ekstrawertycznym, pełnym bodźców świecie.

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

10 osób kupiło
3
Rodzina Treflików. Chińczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Chińczyk
Trefl, od 5 lat
Dostępny
105 szt.

Nową przygodę z Rodziną Treflików czas zacząć! Kto pierwszy wprowadzi wszystkie pionki do „domku”: Treflik, Treflinka, Gonduś a może Mały Wujcio? W trakcie zabawy gracze mogą przesuwać swój pionek i zbijać pionki przeciwników – wszystko zależy od liczby oczek wyrzuconych na kostce. Gra rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i umiejętność zgodnego współzawodnictwa.

21,26 zł
18,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 2,27 zł

8 osób kupiło
4
Ziemia obiecana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia obiecana
Dostępny
159 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

7 osób kupiło
5
Słowiański Tarot Złotego Koła Życia. 78 kart + książka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiański Tarot Złotego Koła Życia. 78 kart + książka
Dostępny
29 szt.

Jak dzięki kartom do Tarota możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania Jeśli przyszłość traktować jak zamknięte drzwi, to Tarot jawi się niczym klucz pomocny w ich otwarciu. Inni twierdzą, że karty Tarota potrafią przemawiać, trzeba tylko nauczyć się ich słychać. Tak czy inaczej, umiejętnie interpretowany Tarot potrafi udzielić odpowiedzi na pytania, które nurtują wielu z nas. Możesz się o tym przekonać sam, korzystając ze Słowiańskiego Tarota Złotego Koła Życia. O co zwykle pytamy? O wszystko, co jest dla nas w życiu ważne. Wróżenie z kart do Tarota służy uzyskaniu odpowiedzi na pytania o szczęście w miłości, rozwianiu wątpliwości dotyczących związków i emocji, potwierdzeniu słuszności podejmowanych decyzji zawodowych i osobistych. W efekcie, sięgając po karty do Tarota, uczynisz swoją przyszłość bardziej zrozumiałą. Nauczysz się zawczasu dostrzegać problemy i wrogów, a także wybierać najprostsze drogi do osiągnięcia celów. Tarot ułatwi Ci wytyczanie strategicznych planów życiowych i podejmowanie optymalnych decyzji. Co powie Ci Tarot w wersji… słowiańskiej? Chociaż Słowiański Tarot Złotego Koła Życia powstał w oparciu o klasyczną szkołę Ridera Waite’a, to o jego wyjątkowości przesądzają inspiracje kulturą słowiańską. Znaczący wpływ na wizję Autorki tej talii kart do Tarota miały tradycyjne baśnie i legendy rosyjskie. Widać to nie tylko w ludowych strojach, które noszą poszczególne postacie, ale też w użytym charakterystycznym wzornictwie. Tytułowy Złoty Krąg Życia symbolizuje wieczny ruch i nieskończoność, powtarzający się cykl życia wyznaczony rytmem czterech pór roku. Przywodzi również na myśl słońce – utożsamiane z energią życiową i dobrobytem. W ludowej symbolice przedstawia on również odwieczną walkę toczoną pomiędzy dobrem a złem. Słowiański Tarot Złotego Koła Życia to również opowieść o sile natury i związkach człowieka z nią. O cyklu przyrody i odwiecznych rytuałach, które mu towarzyszą. Poznaj magiczną moc Tarota słowiańskiego Interpretacja przesłania zawartego w kartach Słowiańskiego Tarota Złotego Koła Życia daje jego odbiorcom szansę na zrozumienie swojej przyszłości i samodzielne pokierowanie własnym życiem. Zilustrowana w Arkanach Wielkich podróż bohatera symbolizuje próby, którym zostaje poddany każdy człowiek na drodze do poznania samego siebie. Z kolei karty Arkan Małych oferują porady i wskazówki dotyczące każdego doświadczenia życiowego. Dzięki temu zyskujemy wiedzę, która pomoże nam w realizacji założonych celów. Szczęście, bogactwo, sukcesy zawodowe i harmonijne życie osobiste… Tarot udziela odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Poznaj moc słowiańskiego Tarota!

145,50 zł
109,13 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 36,37 zł

6 osób kupiło
6
Pieniądze dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze dla początkujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Mówi się „nie rozmawiajmy o pieniądzach”. Jeśli jednak nie będziemy o nich mówić, jak je zrozumiemy? Skąd dowiemy się, jak „pracują” pieniądze, co to znaczy płacić rachunki, jak zrozumieć kredyty? I dlaczego niektórzy są bogaci, a inni biedni? Oto książka, która w prosty sposób tłumaczy, czym są pieniądze ich początkującym (i nie tylko) użytkownikom.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

7 osób kupiło
7
Szalone, złe i smutne. Kobiety i psychiatrzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone, złe i smutne. Kobiety i psychiatrzy
Dostępny
391 szt.

Opowieść o narzucanych kobietom normach, o podwójnych standardach i kategoriach zbyt ciasnych, by pomieścić ludzkie życie. Histeria, szaleństwo laktacyjne, kobiece sprawy... W XIX wieku zaburzenia psychiczne kobiet wzbudzały w lekarzach (mężczyznach) niepokój, który często przeradzał się w lekceważenie. Jeszcze nie tak dawno dręczone przez własne umysły pacjentki mogły liczyć na zakucie w kaftan, kąpiele lecznicze albo wizytę egzorcysty. Lisa Appignanesi pokazuje, jak upowszechnienie znajomości objawów nieuchronnie przyczynia się do zwiększenia ilości przypadków danej choroby i jak łatwo w pułapkę „modnej” diagnozy może wpaść nawet najbardziej doświadczony psycholog czy psychiatra. W samym centrum opowieści umieszcza kobiety, których życie i emocje z czasem coraz częściej stawały się przedmiotem badań lekarzy. Pojawiają się one zarówno jako pacjentki – choćby Sylvia Plath i Virginia Woolf, latami dręczone przez nawracającą depresję, czy Zelda Fitzgerald i Marilyn Monroe, stopniowo pokonywane przez własne uzależnienia – jak i terapeutki, z Anną Freud oraz Melanie Klein na czele. Wszystko to pozwala szerzej spojrzeć nie tylko na ogólne zagadnienie zdrowia psychicznego na przestrzeni wieków, ale także – a może przede wszystkim – na rolę i miejsce kobiet w całym tym szaleństwie. Lisa Appignanesi (urodzona jako Elżbieta Borensztejn w Łodzi) – pisarka i wykładowczyni. Przewodnicząca Królewskiego Stowarzyszenia Literackiego, była prezes brytyjskiego PEN Clubu. Autorka kilkudziesięciu książek, wielokrotnie nagradzana. Publikowała między innymi w „Guardianie”, „Observerze” i „New York Review of Books”. W 2013 została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego IV klasy za zasługi dla literatury. Szalone, złe i smutne zdobyły w 2009 roku British Medical Association Award.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

5 osób kupiło
8
Kraina Lodu. Chińczyk 2w1, węże i drabiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Chińczyk 2w1, węże i drabiny
Trefl, od 4 lat
Dostępny
120 szt.

Chińczyk to popularna gra, która podbiła serca graczy na całym świecie. Tym razem do gry zapraszają bohaterowie popularnej bajki „Kraina Lodu 2”. Rzuć kostką, porusz się swoim pionkiem, zbijaj przeciwników i baw się razem ze ulubionymi postaciami.

37,21 zł
32,37 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,84 zł

5 osób kupiło
9
Historia wypraw krzyżowych i frankijskiego Królestwa Jerozolimy. Tom II. Monarchia frankijska i monarchia muzułmańska równowaga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia wypraw krzyżowych i frankijskiego Królestwa Jerozolimy. Tom I...
Dostępny
9 szt.

Dzieło francuskiego historyka już w momencie publikacji wzbudziło duże emocje. Autor opisał epopeję lewantyńskich wypraw krzyżowych, traktując je jako przedsięwzięcie „francuskie” oraz przedstawiając państwa krzyżowe w Palestynie i Syrii jako zamorskie, kolonialne enklawy średniowiecznej Francji. Dla Grousseta Królestwo Jerozolimy było dwunastowieczną Francją w miniaturze, Hrabstwo Trypolisu – Prowansją w Libanie, a Księstwo Antiochii to syryjskie państwo francuskich Normanów. Nie ulega wątpliwości, że Grousset postrzegał dzieje krucjat przez pryzmat cywilizacyjnej roli Francji, co wzbudzało i ciągle wzbudza dość surowe sądy historyków zajmujących się zagadnieniem średniowiecznych wypraw krzyżowych. Co interesujące, są to opinie wypowiadane głównie przez historyków anglosaskich (…) bądź niemieckich (…). Jaka jest więc praca Rene Grousseta? Przede wszystkim jest to dzieło oparte na znakomitej znajomości źródeł z epoki. Autor swobodnie posługuje się kronikami zachodnimi, łacińskimi i starofrancuskimi, ale także dziełami kronikarzy arabskich, które obszernie cytuje i analizuje. Należy też dodać, że Grousset był wybitnym orientalistą, świetnym znawcą muzułmańskiego Wschodu, co dawało mu niezbędną wiedzę o historii i geografii Orientu. Większość dokonanych przez niego ustaleń obowiązuje do dzisiaj, a przyjęta przez niego trzytomowa formuła Historii wypraw krzyżowych została powtórzona np. przez Stevena Runcimana, obficie zresztą czerpiącego z dzieła swojego francuskiego kolegi. Jeżeli przychylamy się do opinii, że René Grousset pisze swoje dzieło z pozycji francuskiego „kolonialisty”, to trzeba zauważyć, że potrafi też być surowy w ocenie postępowania „francuskich” krzyżowców – Karol Polejowski, z przedmowy do wydania polskiego. Rene Grousset – urodził się 5 września 1885 r. w Aubais (dep. Gard). Studia historyczne ukończył na uniwersytecie w Montpellier, po czym rozpoczął pracę w administracji publicznej. Po wybuchu I wojny światowej walczył jako sierżant w 81. pułku piechoty. W 1915 r. został ranny, a wróciwszy do zdrowia, pełnił służbę jako sanitariusz. Po zakończeniu wojny został profesorem historii i geografii w Szkole Języków Wschodnich oraz pracował jako muzealnik w Luwrze, w Muzeum Guimet (od 1929 r.) i dyrektor Muzeum Cernuschi (od 1933 r.). Był też sekretarzem redakcji „Journal asiatique” i członkiem Rady Muzeów Narodowych Francji. 14 lutego 1946 r. został wybrany na członka Akademii Francuskiej, gdzie po śmierci André Bellessorta zajął fotel nr 36 wśród „Nieśmiertelnych”. Był redaktorem Encyclopédie de la Pléiade. Zmarł 12 września 1952 r. w Paryżu i został pochowany na cmentarzu Montparnasse. Wśród najważniejszych prac Grousseta, obok trzytomowej Historii wypraw krzyżowych (1934-1936), możemy wymienić: Historię Azji (3 tomy, 1921-1922), Historię Dalekiego Wschodu (1929), Cywilizacje Wschodu (1929-1930), Imperium stepu: Attyla, Czyngis-Chan, Tamerlan (1938), Imperium mongolskie (1941), Zdobywca świata. Życie Czyngis-Chana (1944), Historia Armenii do 1071 roku (1947).

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

4 osoby kupiły
10
Rok 1984 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984
Dostępny
102 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

4 osoby kupiły
11
Proces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Proces
Dostępny
3 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

29,00 zł
13,92 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 15,08 zł

4 osoby kupiły
12
5G - narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5G - narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla ...
Dostępny
73 szt.

Czym jest 5G? Czym jest Internet rzeczy? Po co nam 5G i Internet rzeczy? Internet rzeczy i 5G jako środki kontroli myślenia. Internet rzeczy i 5G jako środki kontroli konsumentów. Inteligentne miasta i nowe obozy pracy. Inteligentne Bezpieczeństwo – nowa forma zniewolenia? 5G zagraża cyberbezpieczeństwu Polski. 5G i władza korporacji medycznych. 5G zniszczy polskie rolnictwo. Czy Bill Gates chce wszczepić czipy całej ludzkości? 5G i System Kredytu Społecznego. System Kredytu Społecznego: mega zniewolenie. 5G – w stronę Nowego Wspaniałego Świata. Wytyczne EUROPAEM EMF 2016 w sprawie zapobiegania, diagnozowania i leczenia problemów zdrowotnych i chorób związanych z EMF. Krajowy Program Toksykologii USA wykazał szkodliwość pól elektromagnetycznych. Rezolucja 1815 Rady Europy o potencjalnym niebezpieczeństwie pól elektromagnetycznych i ich wpływie na środowisko.

33,90 zł
25,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

3 osoby kupiły
13
Pięć małych świnek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć małych świnek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Amyas Crale, genialny malarz czuły na kobiece wdzięki, jego zazdrosna żona Karolina oraz głodna życia modelka Elza to nie było zgodne trio... Gdy Amyas został otruty, nikt nie miał wątpliwości, że morderczynią jest żona. Karolina, osądzona i skazana, pisze do córki list, w którym zapewnia o swojej niewinności. Badając tę sprawę sprzed lat, Herkules Poirot drobiazgowo analizuje wspomnienia świadków. Powieść przypomina konstrukcją film Rashomon Akiry Kurosawy: każdy ma prawo do własnej wersji wydarzeń, a kluczem jest prawda psychologiczna, nie poszlaki.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
14
Świnka Peppa. Domino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Domino
Trefl, od 3 lat
Dostępny
226 szt.

„Domino” to popularna gra ćwicząca pamięć i spostrzegawczość, która podbiła serca graczy na całym świecie. Tym razem do gry zaprasza Świnka Peppa i jej przyjaciele. Gracze układają klocki z ilustracjami i oczkami w taki sposób, aby stykające się pola miały taką samą liczbę oczek. Zawartość opakowania: • 28 klocków o wyjątkowym kształcie, • instrukcja.

26,58 zł
23,12 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,46 zł

3 osoby kupiły
15
Świeczki urodzinowe, kręcone pastelowe (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe, kręcone pastelowe (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Dostępny
35 szt.

Mega zakręcone świeczki urodzinowe! Odpal je na torcie i rozkręć imprezę! W zestawie 6 pozytywnie zakręconych świeczek w kształcie świderków w kolorowym pastelowym miksie. Doskonałe na urodziny dziecka i nie tylko. • Kolor: pastelowy mix • Ilość szt. w opakowaniu: 6 • Producent: Godan S.A.

7,13 zł
6,99 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,14 zł

3 osoby kupiły
16
Opracowania lektur szkolnych dla liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania lektur szkolnych dla liceum i technikum
Dostępny
156 szt.

Kompletny zbiór opracowań obowiązkowych lektur dla uczniów wszystkich klas liceum to nieoceniona pomoc w porządkowaniu wiedzy przydatnej na lekcjach języka polskiego, a także podczas przygotowań do egzaminów. Książka została opracowana zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zawiera ciekawe biogramy autorów, szczegółowe streszczenia oraz ułatwiające zapamiętywanie mapy mentalne. W przystępny sposób omawia cechy gatunków literackich, genezę i problematykę utworów. Zamieszczono w niej liczne wskazówki ułatwiające interpretację lektur i czytelne schematy, które pomagają przyswoić najważniejsze terminy literackie.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

3 osoby kupiły
17
Barbie Fashionistas. GRB93 Lalka na wózku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. GRB93 Lalka na wózku
Barbie, Mattel
Dostępny
11 szt.

Każda lalka Barbie Fashionistas ma swój wyjątkowy wygląd i styl, począwszy od luźnego stylu casual a na oryginalnym boho-chic skończywszy, wszystkie stylizacje inspirowane są najnowszymi trendami. Różnorodność nowych stylów, kostiumów, bucików i akcesoriów, aby młode specjalistki od mody miały więcej możliwości wykorzystania wyobraźni i odgrywania swoich historyjek. W zestawie lalka Barbie Fashionistas w ubranku z dodatkami. Lalki są sprzedawane oddzielnie, w zależności od dostępności. Lalki nie stoją samodzielnie. Płaskie buciki pasują na lalki z ruchomymi kostkami lub płaskimi stopami. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wysokość lalki: ok. 29.0 cm Wymiary opakowania: 29.0 x 22.0 x 11.0 cm

120,90 zł
108,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,09 zł

3 osoby kupiły
18
Joga a ciemna noc. Podróż duszy ku świętej miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga a ciemna noc. Podróż duszy ku świętej miłości
Dostępny
7 szt.

Ciemna noc duszy to nie chwilowe obniżenie nastroju ani zły dzień w pracy; to okres intensywnego, wewnętrznego chaosu, czas zupełnej dezorientacji. Takie doświadczenie uderza w samo centrum naszego istnienia i przenika nas do szpiku kości. Niemal każdy z nas przejdzie przez taki stan przynajmniej raz w życiu. Proces wychowania czy edukacji w ogóle nas na to nie przygotowuje. Na kartach książki Joga a ciemna noc duszy przyglądam się temu, czym tak naprawdę jest ten kryzys, jak się rozwija, czym się zwykle objawia i jak przezeń przejść tak, by doświadczyć transformacji. Skupiam się przy tym zwłaszcza na naukach jogicznych starożytnych Indii, szczególnie tych zawartych w Bhagawadgicie. Pragnę tą książką przybliżyć współczesnym czytelnikom i adeptom jogi jej praktyczną mądrość – Simon Haas. Simon Haas urodził się w 1975 roku. Ponad trzydzieści lat temu zainteresował się mądrością starożytnych kultur. W młodzieńczym wieku spędził dziesięć lat w Indiach. W tamtejszych świątyniach i klasztorach studiował święte księgi. Przez szesnaście lat pobierał nauki od starszego mistrza tradycji bhakti reprezentującego nieprzerwaną od tysiącleci sukcesję nauczycieli. Odkąd Simon Hass ukończył w wyróżnieniem Uniwersytet Cambridge, przybliża nauki starożytnych Indii współczesnym odbiorcom na całym świecie. Prowadzi wykłady, warsztaty i seminaria dotyczące filozofii jogi i innych mądrości starożytnych Indii. Jest też autorem bestsellera Księga Dharmy. Podejmowanie świadomych decyzji.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
19
Gumka do mazania w etui Kidea Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania w etui Kidea Cena za 1szt
Derform
Dostępny
101 szt.

Klasyczna gumka myszka w nowoczesnym wydaniu. Gumka bardzo dobrze wymazuje i koryguje rysunki nie niszcząc papieru i nie rozcierając pigmentu.

2,99 zł
3 osoby kupiły
20
Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogr...
Dostępny
193 szt.

Dlaczego Polacy boją się planować swój pochowek? Jak wygląda polska branża pogrzebowa i dlaczego dochodzi w niej do zachowań nieetycznych? Z jakimi stereotypami spotykają się balsamiści, tanatokosmetolodzy, osoby sprzątające po zgonach, pracownicy zakładów pogrzebowych i krematoriów? Jakie nowości w branży pogrzebowej przyniósł XXI wiek? W jakie przesądy związane ze śmiercią wierzono w Polsce dawniej, a jakie są popularne obecnie? Czym różni się pogrzeb świecki od ceremonii prowadzonej przez księdza? Pracownicy branży funeralnej w szczerych rozmowach z Małgorzatą Węglarz opowiadają o swojej codziennej pracy, a także o najtrudniejszych sytuacjach, z jakimi się zetknęli. W reportażu autorka rozmawiała miedzy innymi z balsamistami, przedsiębiorcami pogrzebowymi, w tym z Panią Z Domu Pogrzebowego, mistrzami ceremonii świeckich, pracownikami hospicjum, towarzyszką w żałobie. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz to kompendium wiedzy o temacie, który wcześniej czy później będzie dotyczył każdego z nas.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
21
Skradzione życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradzione życie
Dostępny
121 szt.

Mysłowice, lato 1939 roku. Ewa Abramowicz jako posłuszna córka przygotowuje się do zaaranżowanego przez rodziców ślubu. Dziewczyna ma wątpliwości, czy związek z Davidem będzie udany. Tak wiele różni Ewę od narzeczonego, a do tego małżeństwo z ortodoksyjnym Żydem pozbawi ją resztek swobody. Tymczasem nadchodzi wrzesień i wybucha wojna. Kilka dni przed planowanym ślubem rodzina Abramowiczów decyduje się uciec do Przemyśla. Ewa musi stawić czoła okrucieństwom wojny i przekonuje się, czym jest bezsilność i prawdziwe zniewolenie. Uświadamia sobie, że dla niej – jako Żydówki – nie ma miejsca w świecie ogarniętym szaleństwem. W wyniku splotu nieszczęśliwych okoliczności podejmuje decyzję, która odmieni jej życie na zawsze...

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

3 osoby kupiły
22
Mistrz i Małgorzata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata
Dostępny
79 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

2 osoby kupiły
23
PLAYMOBIL ® City Action 70577. Pościg gokartem policyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70577. Pościg gokartem policyjnym
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Ten zestaw zachwyci dzieci. Oba pojazdy wyposażone są w napęd wsteczny. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

134,99 zł
97,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 37,80 zł

2 osoby kupiły
24
Zbrodnia i kara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia i kara
Dostępny
104 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

2 osoby kupiły
25
Opowieści o nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o nadziei
Dostępny
1203 szt.

Każde – najbardziej zwykłe, codzienne spotkanie – może przynieśćcoś, co zmieni nasze życie. Kiedy Heather Morris wysłuchała wspomnień Lalego Sokołowa – tatuażysty z Auschwitz – i postanowiła przenieść je na papier, nie spodziewała się, że ta historia porwie miliony osób na świecie: młodych i starych, a jej przyniesie międzynarodową sławę. I że pozwoli opowiedzieć nie mniej ważną historię Cilki – najdzielniejszej osoby, z jaką zetknął się Lale. W swojej najnowszej książce Heather opowiada o serdecznej przyjaźni z Lalem: o tym, jak się poznali i jak zaufali sobie na tyle, by zwierzył się jej z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. I jak zmieniło to ich oboje. Umiejętność słuchania i dotarcia do drugiej osoby to nie tylko przepis na światowy sukces wydawniczy, ale przede wszystkim ważna życiowa lekcja, której wszyscy potrzebujemy. W serii inspirujących rozdziałów Morris opowiada zarówno o osobach, z którymi pracowała i których historie spisywała, jak i o swojej rodzinie: pełnych miłości relacjach z Dziadkiem, ale także ucieczce z domu oraz trudnych kontaktach z matką. Opowieści o nadziei to przede wszystkim pochwała życia i zacieśniania więzi. Heather Morris pochodzi z Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Australii. Pracując w szpitalu w Melbourne, przez kilka lat czytała i pisała scenariusze. W 2003 roku spotkała starszego pana, który „miał historię wartą opowiedzenia”. W miarę, jak rozwijała się ich przyjaźń, Lale Sokołow otwierał przed nią najgłębsze zakamarki duszy, powierzając jej tajemnice życia w czasach Zagłady. Powieści Tatuażysta z Auschwitz i Podróż Cilki stały się bestsellerami wszędzie, gdzie się ukazały.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
26
Świnka Peppa. 2w1 Chinczyk/Węże i drabiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. 2w1 Chinczyk/Węże i drabiny
Trefl, od 3 lat
Dostępny
115 szt.

„Chińczyk” to popularna gra, która podbiła serca graczy na całym świecie. Tym razem do gry zapraszają bohaterowie popularnej bajki „Świnka Peppa”. Rzuć kostką, porusz się swoim pionkiem, zbijaj przeciwników i baw się razem ze ulubionymi postaciami. Zawartość opakowania: • plansza do gry, • kostka, • 16 pionków w różnych kolorach, • instrukcja.

37,21 zł
32,37 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,84 zł

2 osoby kupiły
27
Rodzina Treflików. Chińczyk. Moja pierwsza gra rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Chińczyk. Moja pierwsza gra rodzina
Trefl, od 3 lat
Dostępny
85 szt.

Klasyczna gra dla najmłodszych z ulubionymi bohaterami bajki „Rodzina Treflików”! Pomóżcie Treflikom poukładać piłki, prowadząc wszystkie na środek pokoju. Uważajcie na pozostałych graczy, których na pewno spotkacie po drodze. Inni tez spieszą się ze swoimi pionkami, a spotkanie z nimi opóźni lekko porządki. Rzucajcie kolorową kostką, przesuwajcie piłeczki i wygrywajcie! Udanej zabawy życzy Rodzina Treflików. Dzięki kolorowej kostce nie wymagana jest umiejętność liczenia. Zawartość opakowania: • plansza, • podest, • schodki, • 12 pionków (piłeczek), • drewniana kostka z kolorami, • instrukcja.

42,52 zł
36,99 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,53 zł

2 osoby kupiły
28
Boża apteka. Zioła dobre na wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boża apteka. Zioła dobre na wszystko
Dostępny
251 szt.

W pierwszej części książki przedstawiamy opisy botaniczne licznych ziół rosnących w Polsce. W drugiej części czytelnik znajdzie alfabetyczny wykaz chorób wraz ze wskazaniem ziół pomocnych w danej dolegliwości. Dokładne receptury na napary, wywary i wyciągi umożliwiają samodzielne ich przygotowanie. Wprawdzie nikt nie kwestionuje osiągnięć współczesnej medycyny, ale też w coraz większym stopniu doceniamy skarby z pól, lasów i łąk, jakże słusznie nazywanych Bożą apteką. Właściwe stosowanie ziół może w znacznie poprawić samopoczucie i dopomóc w farmakologicznym leczeniu prowadzonym przez kompetentnego lekarza.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
29
Świeczki urodzinowe, kręcone srebrne (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe, kręcone srebrne (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Dostępny
61 szt.

Mega zakręcone świeczki urodzinowe! Odpal je na torcie i rozkręć imprezę! W zestawie 6 pozytywnie zakręconych świeczek w kształcie świderków. Doskonałe na tort urodzinowy, weselny, z okazji jubileuszu i wiele innych okazji. • Kolor: srebrny • Ilość szt. w opakowaniu: 6 • Producent: Godan S.A.

7,99 zł
1 osoba kupiła
30
PLAYMOBIL ® City Action 70568. Policja: Ucieczka z więzienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70568. Policja: Ucieczka z więzienia
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Więzień uciekł! Za uciekinierem podąża policyjny motocykl. Złoczyńca został szybko aresztowany i zamknięty w więzieniu. Wymiary opakowania: 28.0 x 23.5 x 15.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

239,99 zł
211,19 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 28,80 zł

1 osoba kupiła
31
Kraina magii. Księżniczki. Wiola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina magii. Księżniczki. Wiola
Dostępny
24 szt.

Ile magii może skrywać jedna kolorowanka? Wystarczająco, by spełnić dziecięce marzenia. Ile księżniczek może mieszkać na kilkunastu stronach? Cała tętniąca życiem kraina. Ile zaczarowanego pyłku może mieścić kartka papieru? Dość, by przemienić cię w prawdziwego czarodzieja. Poznaj bohaterów jak ze snów. Odszukaj ich na planszy pełnej barwnych naklejek, odpowiednio przyklej i nadaj rysunkom niecodzienne kolory. Ćwicz przy tym rączkę, rozwijaj wrażliwość na kształty i barwy, pobudzaj wyobraźnię i spędzaj czas w towarzystwie najwspanialszych bajkowych przyjaciół!

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
32
Wybór Charlotty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór Charlotty
Dostępny
130 szt.

Charlotta Rilley – panna niebrzydka i niegłupia, lecz pozbawiona posagu – skazana jest na mieszkanie kątem u krewnych albo... zamążpójście. I nie ma większych szans, by było to małżeństwo z miłości. Dziewczyna nie zamierza czekać, aż ktoś inny podejmie za nią życiową decyzję. Niepokorna i odważna postanawia wziąć los w swoje ręce. Skoro już musi wyjść za mąż z rozsądku, chce przynajmniej sama wybrać męża. Nie przewidziała jednak, że na przekór wszystkiemu sprawy skomplikuje... miłość. Wybór Charlotty nie jest jedynie romansem z nutką erotyzmu. To powieść o świecie, który przeminął, a który wciąż darzymy sentymentem.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
33
Zabierz mnie do domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabierz mnie do domu
Dostępny
94 szt.

Tęsknota za młodością i ówczesnymi marzeniami, nieporozumienia małżeńskie, błędy życiowe… w swoim literackim debiucie, dziewięciu krótkich, ale treściwych opowiadaniach, Marie Aubert tworzy małe światy, w których możemy przeglądać się jak w lustrze. Autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści Dorośli doskonale radzi sobie z krótkimi formami. Zbiór opowiadań Zabierz mnie do domu, podobnie jak powieść, pokazuje, jak dużo się dzieje pod powierzchnią zwykłej codzienności, jak bardzo buzują emocje i ile pozornie bliskie sobie osoby mają do ukrycia. „Książka Marie Aubert to migawki z życia zwykłych ludzi, którzy gubią się w swoich oczekiwaniach, nie umieją odczytywać własnych i cudzych pragnień. Jest to proza gorzka i dotkliwa, bo autorka operuje w dobrze znanych nam wszystkim rejestrach – ciągłego rozczarowania i wielkich nadziei. Na przemian. Jak to w życiu”. – Anna Dziewit-Meller, „BUKBUK” „Bohaterowie Marie Aubert szukają stabilności, spokoju, chcą spełniać swoje ukryte, niewypowiedziane pragnienia i są gotowi na… wiele podłości, by zyskać to, na czym im zależy. Ta autorka ubiera w słowa uczucia, których się wstydzimy, dlatego raczej nie mówimy o nich publicznie. Robi to doskonale”. – Agnieszka Kalus, „Czytam, bo lubię”

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
34
Odkryj dobre strony trudnych czasów. Czyli jak umiejętnie pokonywać przeciwności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkryj dobre strony trudnych czasów. Czyli jak umiejętnie pokonywać pr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Jak umiejętnie pokonywać przeciwności. W tej pomocnej książce autorka dzieli się wartościowymi spostrzeżeniami nabytymi dzięki własnemu doświadczeniu. Jeżeli zastosujesz jej mądrość do własnej sytuacji – nauczysz się, jak umiejętnie pokonywać przeciwności i odkryć dobre strony trudnych czasów. Dynamiczna działalność praktycznej pomocy innym prowadzona przez Florence rozpoczęła się od przeciwności, które napotkała w swoim życiu: • wzrastała jako dziecko Wielkiego Kryzysu, • jej małżeństwo napotykało wiele trudności, • jej dwoje dzieci miało kłopoty zdrowotne i umarło jedno po drugim.

36,99 zł
26,63 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
35
Enchantimals. GTM46 Domek zwierzaczka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GTM46 Domek zwierzaczka, mix wzorów
Enchantimals, Mattel
Dostępny
100 szt.

Wejdź do świata fantazji! Zestaw Enchantimals z lalką, mieszkankiem i 5 figurkami zwierzątek zachwyci każdą wielbicielkę magicznej krainy baśniowego świata Enchantimals i spowoduje, że zabawa nie będzie nudna. Całość została wykonana z dbałością oo detale. Zbierz całą kolekcję! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

1 osoba kupiła
36
Noc na blokowisku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc na blokowisku
Dostępny
86 szt.

Prywatny detektyw Szymon Solański tuż po ślubie z Różą Kwiatkowską znika bez śladu. Świeżo upieczona żona z nieodłącznym kundelkiem Guciem próbują go odnaleźć. W tym samym czasie na mysłowickim osiedlu, pod blokiem aspiranta Barańskiego, zostaje znalezione ciało mężczyzny. Na zlecenie spółdzielni Róża i Barański zaczynają szukać zabójcy wśród lokatorów. Równolegle poznajemy historię chłopca mieszkającego w feralnym bloku w latach osiemdziesiątych, a wraz z nią kulisy sąsiedzkiej imprezy, która skończyła się tragedią. Róża Kwiatkowska tropi mordercę. Ktoś inny śledzi Różę... Do czego doszło w środku nocy na blokowisku? No i co się stało z Solańskim?

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

1 osoba kupiła
37
Prospekt Niepodległości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prospekt Niepodległości
Dostępny
797 szt.

Białoruś. Masowe protesty społeczne doprowadziły do zakończenia autorytarnych rządów i rozpisania przedterminowych wyborów. Nowy prezydent Andriej Władymirowicz Bażanau podejmuje historyczną decyzję – chce uniezależnić kraj od Rosji. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest wolność… i ludzkie życie. Pułkownik kontrwywiadu ABW Adam Chryń wpada na trop wysoko uplasowanego rosyjskiego agenta. Nie przypuszcza, że przyjdzie mu się zmierzyć z jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Kremla. Mińsk, Moskwę i Warszawę połączy intryga, w którą trudno będzie komukolwiek uwierzyć. Czy da się pokonać jeden z najpotężniejszych wywiadów świata? Co wydarzy się w dzień polskiego Święta Niepodległości?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
38
PLAYMOBIL ® City Action 70569. Policyjny śmigłowiec: ucieczka ze spadochronem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70569. Policyjny śmigłowiec: ucieczka ze spado...
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Do akcji pościgowych w powietrzu! Spadochron bandyty zrzucony z wysokości, delikatnie opada w dół. Helikopter policyjny rozpoczyna pościg. Seria Playmobil City Action to pełna akcji seria, nawiązująca do ciężkiej, ale także ekscytującej pracy policjantów, strażaków, badaczy, budowlańców oraz strażników wodnych. W kolekcji znajduje się mnóstwo różnych pojazdów policyjnych, strażackich, statków, samolotów, koparek a także imponujące budynki: posterunek policji, remiza strażacka i inne. Piękna stylistyka, bogactwo kolorów realistycznych zabawek, a także zastosowanie efektów dźwiękowych i świetlnych (w zależności od zestawu) zapewnią wyjątkową i fascynującą zabawę każdemu dziecku. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

164,99 zł
145,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,80 zł

1 osoba kupiła
39
Początki kina w Japonii na tle przemian społeczno-politycznych kraju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początki kina w Japonii na tle przemian społeczno-politycznych kraju
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Książka przynosi szczegółowe omówienie wczesnego okresu funkcjonowania kina w Japonii, zwłaszcza procesów formowania się i profesjonalizacji branży filmowej, oraz prześledzenie relacji zachodzących między kinem a szerszymi zjawiskami kulturowymi, społecznymi i politycznymi, jakie wystąpiły w Japonii od chwili zarzucenia przez jej władze w połowie XIX w. ponad dwustuletniej restrykcyjnej polityki izolacji i otwarcia się kraju na wpływy zachodnie. W stosunku do tradycyjnych historii kinematografii narodowych, w tym historii kinematografii japońskiej, pracę tę cechuje większy nacisk na różnorodne pozafilmowe konteksty. Rzecz jasna niniejsza książka pozostaje w spektrum historii kina, toteż trzon narracji stanowi opowieść o przedsiębiorcach filmowych, reżyserach, wytwórniach, filmach, gatunkach i innych składowych tradycyjnej historiografii kina, zaakcentowano w niej jednak takie kwestie, jak zbieżność retoryki organizatorów pionierskich projekcji filmowych z ideologią „cywilizacji i oświecenia” (bunmei kaika), rola japońskich mediów w relacjonowaniu i interpretowaniu I wojny chińsko-japońskiej (1894-1895) i wojny rosyjsko-japońskiej (1904-1905), relacje między branżą filmową a innymi sektorami przemysłu rozrywkowego czy wczesne próby wykorzystania przez władze kultury popularnej, w tym kina, w celach edukacyjnych i politycznych.

66,00 zł
51,48 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,52 zł

1 osoba kupiła
40
Świeczki urodzinowe, różowe złoto/czarne (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe, różowe złoto/czarne (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Dostępny
29 szt.

Długie (14,5 cm), platynowe świeczki na tort w kolorze różowo złotym i czarnym. Za sprawą tych świeczek odmienisz każdy tort, dodając mu elegancji i splendoru! Odpal świeczki i rozpal emocje na urodzinach, wieczorze panieńskim, rocznicy ślubu, czy romantycznej kolacji we dwoje.

5,99 zł
1 osoba kupiła
41
Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji (1957-1970) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
48,36 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,64 zł

1 osoba kupiła
42
Niewinni w Norymberdze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewinni w Norymberdze. Audiobook
Seweryna Szmaglewska, Aleksandria
Dostępny
10 szt.

Książka Szmaglewskiej nie tyle oskarża, co zmusza do pamięci, do konfrontacji. Przypomina nie tylko ówczesną rzeczywistość norymberską z jej wszystkimi problemami ludzkimi, ale cofa nas do czasów, kiedy głęboko wierzono, iż prawo pokona bezprawie i przywróci godność ludzką wszystkim tym, którym nieludzki reżim usiłował ją odebrać” – Marian Podkowiński. „Trudno się dziwić, że powieść o tak uniwersalnych i tak gruntownych pod względem emocjonalnym ambicjach stara się godzić sprzeczności, które są nie do pogodzenia. Nawet w tym rozbiciu – w próbach powiązania żywiołów dokumentu, retoryki i beletrystyki – staje się przejmującym świadectwem zmagań pisarza z własną biografią, kształtującą się w ramach dwudziestowiecznego tragizmu” – Krzysztof Nowicki.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
43
Pięćdziesiąt wesel i pogrzeb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięćdziesiąt wesel i pogrzeb
Dostępny
19 szt.

Była biała suknia, huczne wesele, a na końcu... padł trup. Monikę, świeżo upieczoną pannę młodą, znaleziono martwą w wannie w kilka godzin po ślubie. Brak jasnych dowodów na to, że jej małżonek, Patryk, maczał w sprawie palce, ale policja zdaje się to podejrzewać, a sąsiedzi i prasa – już wydali wyrok. Emilia Brzeska, fotografka i najlepsza przyjaciółka pana młodego, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W miarę postępów prywatnego, amatorskiego śledztwa Emilia odkrywa, że śmierć Moniki mogła mieć związek z jej przeszłością. Jakie tajemnice skrywała żona Patryka – i czy nie sprowadzą one niebezpieczeństwa na jej męża oraz Emilię?

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

1 osoba kupiła
44
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 3. Błękitny karbunkuł. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 3. Błękitny karbunkuł. Audiob...
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Tom trzeci z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Ze szkatułki hrabiny Morcar skradziony zostaje słynny klejnot, Błękitny Karbunkuł. Hrabina oferuje 1000 funtów za wskazanie sprawcy. Holmes i Watson wkraczają do śledztwa, by nie skazano niewinnego człowieka. Czy pomoże im w tym… gęś? Dla dzieci powyżej 7 lat.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
45
Milczenie nut - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milczenie nut
Dostępny
4 szt.

Są takie melodie, których echa wędrują przez czas i przestrzeń. Bydgoszcz, lata siedemdziesiąte. Dziewięcioletni Tomek, nazywany przez rówieśników kujonem, pewnego dnia ratuje koleżankę z klasy przed grupą łobuzów. Chociaż Zuzia niczym się nie wyróżnia, to Tomek czuje, że przyciąga go do niej jakaś irracjonalna siła. A kiedy okaże się, że na kartach rodzinnej historii Zuzi aż roi się od skrywanych przez lata tajemnic, oboje zapragną dotrzeć do ich korzeni. Co łączy przedwojenny tom poezji Norwida z częstymi wyjazdami ojca dziewczyny? I dlaczego jej matka sprawia wrażenie tak bardzo nieszczęśliwej? Ślady przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a przyjaciele czują, że jedynym sposobem na jej zrozumienie jest wysłuchanie melodii, która powstała w tragicznych okolicznościach wiele lat temu…

64,99 zł
47,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,55 zł

1 osoba kupiła
46
PLAYMOBIL ® City Action 70572. Pościg motorem policyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70572. Pościg motorem policyjnym
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Napad na bankomat! Motocykl policyjny ściga rabusia, który skradł wszystkie pieniądze. Uwaga. Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

84,99 zł
74,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,20 zł

1 osoba kupiła
47
Książ. Zamek i tarasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książ. Zamek i tarasy
Dostępny
16 szt.

Zamek Książ należy do najpiękniejszych i największych rezydencji arystokratycznych w Polsce i Europie. Ceniony jest również jako wybitny zabytek architektury obronnej. Zachwyca swym ogromem, bogactwem pomysłów architektonicznych, burzliwą historią oraz uroczym położeniem. Przewodnik przedstawia wielowiekową historię tej niezwykłej budowli oraz znamienitego rodu Hochbergów – właścicieli Książa. Opisuje architekturę zamku i całego kompleksu. Prowadzi zwiedzających przez zamkowe wnętrza - sale i korytarze, następnie przez wszystkie tarasy ogrodowe. Przedstawia obiekty godne uwagi znajdujące się w pobliżu zamku: Stado Ogierów Książ, Palmiarnię w Lubiechowie i zamek Stary Książ. Przybliża walory przyrodnicze Książańskiego Parku Krajobrazowego i opisuje zamkowe podziemia. Przewodnik jest bogato ilustrowany (80 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: • mapa Książańskiego Parku z najnowszymi szlakami pieszymi i rowerowymi, • mapa samochodowa z dojazdem do Książa, • plan kompleksu Książ, • przypisy, bibliografia i praktyczne informacje dla zwiedzających.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
48
Już mnie nie oszukasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już mnie nie oszukasz
Dostępny
1580 szt.

Będziesz musiał się zastanowić nad tym, w co możesz wierzyć i komu powinieneś ufać… Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie. Coben znów pokazał swoje mistrzostwo Entertainment Weekly. Zakończenie tej powieści to jeden z najlepszych i najbardziej nieoczekiwanych finałów w dorobku Cobena! Suspense Magazine Coben przeszedł samego siebie. Ta intensywna i wielowarstwowa opowieść skrywa przyprawiającą o gęsią skórkę tajemnicę. Ekscytująca, przejmująca i szalenie wciągająca powieść Sunday Mirror.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
49
Klasyczne opowieści. Mała księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyczne opowieści. Mała księżniczka
Dostępny
1 szt.

Wyjątkowe adaptacje uwielbianych przez dzieci historii - napisane prostym językiem, dużą czcionką i uroczo zilustrowane. Będą stanowić doskonałe wprowadzenie do kanonu literatury. W serii: Król Artur, Tajemniczy ogród, Przygody Hucka Finna, Mała Księżniczka, Czarny Książę, Moby Dick, Oliver Twist, Wyspa skarbów.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
50
Rewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,01 zł
15,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 3,02 zł

1 osoba kupiła
51
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 4. Nakrapiana przepaska. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 4. Nakrapiana przepaska. Audi...
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Tom czwarty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Siostra Helen Stoner, Julia, umiera w tajemniczych okolicznościach. Helen czuje, że czeka ją podobny los. Czy Holmes i Watson zdołają pomóc przerażonej dziewczynie? Na jaki trop naprowadzi ich informacja o nakrapianej przepasce, o której Julia mówiła tuż przed śmiercią? Dla dzieci powyżej 7 lat.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
52
PLAYMOBIL ® City Action 70575. Policyjny helikopter: pościg za uciekającym samochodem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70575. Policyjny helikopter: pościg za uciekaj...
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Śmigłowiec wyposażony w kotwicę czterołapową podąża za zakamuflowanym pojazdem rzezimieszków. Tablice rejestracyjne zmieniają się poprzez potarcie! Wymiary pojazdu: 28.5 x 11.5 x 14.5 cm Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

324,99 zł
285,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 39,00 zł

1 osoba kupiła
53
Piekarnia czarodzieja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekarnia czarodzieja
Dostępny
19 szt.

Koreańska baśń, w której spełniają się niebezpieczne życzenia. Diabelskie Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się aromatyczny zapach cudownych wypieków, od wielu lat była jego jedynym schronieniem. Chociaż – jak sam przyznaje – nigdy nie lubił pieczywa. Kiedy matka porzuciła go na stacji kolejowej, a wiele lat później jego macocha pani Bae i jej córka Muhee skutecznie wykluczyły go z życia rodzinnego, musiał radzić sobie sam. Ponownie odrzucony i tym razem niesłusznie oskarżony o okropną zbrodnię chłopak musi uciekać, aby ocalić swoje życie. Schronienie znajduje u Piekarza, od którego codziennie kupował pieczywo. Musi tylko pomóc w prowadzeniu jego strony internetowej. Jakie tajemnice skrywa Piekarz? Czy chłopak odnajdzie w końcu szczęście i stawi czoła swojej przeszłości?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

54
Zabawka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka
Dostępny
58 szt.

Jej śmierć pozostaje zagadką. On pozostaje bezkarny. Mroczny kryminał oparty na prawdziwych wydarzeniach. Siedemnastoletnia Katarzyna D. zaginęła w maju 2000 roku i dotąd jej nie odnaleziono. Zostawiła po sobie pamiętnik z szokującą zawartością. W latach 2000–2006 na warszawskich Bródnie i Pradze zamordowano trzy bezdomne kobiety, alkoholiczki i bywalczynie Dworca Centralnego. Prokuratura do dziś prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Nawiązując do dwóch warszawskich zbrodni z początku lat dwutysięcznych, Robert Ziębiński snuje mroczną i przerażającą opowieść o pozornie szczęśliwej rodzinie naznaczonej dramatami z przeszłości, o chciwości, kłamstwach i zwyrodnieniu, do którego zdolny jest człowiek. Ania Kryńska, córka znanego biznesmena, ma idealne życie: kochających rodziców, piękny dom i pieniądze. Pewnego dnia wszystko pęka jak bańka mydlana, gdy gazety publikują zdjęcie jej ojca obok twarzy martwej kobiety znalezionej w Lesie Bródnowskim. Okazuje się, że ofiara to była żona Edwarda Kryńskiego. Wiedziona potrzebą odkrycia prawdy o rodzinie Ania rozpoczyna prywatne śledztwo. Tymczasem policja znajduje kolejną ofiarę. Kim są mężczyźni ze zdjęcia sprzed lat, kto zabił Ewelinę i jak kolejne zabójstwa wiążą się z wysoko postawionymi osobami w kraju?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

55
Wszystkie kłamstwa Adama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie kłamstwa Adama
Dostępny
53 szt.

Jego zdrada to dopiero początek. Beth Hall mieszka w pięknym domu na przedmieściach Londynu, jest kompozytorką piosenek w stylu country i matką dziewiętnastoletniej Meg. Dotąd była też szczęśliwą mężatką. Jednak jej mąż Adam, zafascynowany młodszą kobietą, wdał się w namiętny romans, który wkrótce wyszedł na jaw. Zrozpaczona Beth wyrzuca męża z domu i z pomocą przyjaciółki mozolnie próbuje odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Zasięga rady psychoterapeutki, topi smutki w winie, wspierając jednocześnie córkę, która również jest zdruzgotana zdradą ojca. Beth sądzi, że nic gorszego nie mogło jej już spotkać. Niebawem okazuje się, że to dopiero początek. Całe wspólne życie Hallów było zbudowane na kłamstwach, a kolejne odkrywane tajemnice dotykają coraz szerszego grona osób.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

56
Wzmacniaj odporność naturalnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzmacniaj odporność naturalnie
Dostępny
68 szt.

Odporność? Naturalnie! Kompendium wiedzy o wzmacnianiu odporności naturalnymi metodami. Masz problemy ze zdrowiem i czujesz, że brakuje ci odporności? Ogarnia cię zmęczenie i często dopada przeziębienie? Agnieszka Leszczyńska zebrała najpotrzebniejsze informacje na ten temat. I – co najważniejsze – produkty, o których pisze, są łatwo i powszechnie dostępne w Polsce. To niezbędny zbiór wiedzy, z którego dowiesz się: • jak robić ziołowe mieszanki, • jakie właściwości mają zioła i jak je stosować, • jakie jedzenie może nas wzmocnić, • czy zimne kąpiele wpływają na odporność, • w jaki sposób odpowiednio się nawodnić, • jak oczyścić organizm z toksyn i grzybów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

57
Pod pokładem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod pokładem
Dostępny
130 szt.

Głęboka poetycka opowieść o dorastaniu, pasji i niemym krzyku wśród fal. Przejmująca historia kobiety dotkniętej przemocą seksualną. Olivia ma 21 lat, kiedy rzuca staż w bankowości, aby żeglować wokół wybrzeży Australii w towarzystwie dwójki przyjaciół. Z fascynacją odkrywa, że życie oferuje szereg ekscytujących możliwości, i nie wyobraża już sobie powrotu do dawnej rutyny. Jest synestetyczką i życie na morzu działa magicznie na jej zmysły i postrzeganie świata. Mija parę lat i Oli można już nazwać wilkiem morskim. Postanawia wziąć udział w rejsie w towarzystwie pięciu mężczyzn, aby dostarczyć jacht z Nowej Kaledonii do Auckland. Wkrótce przekona się, że na morzu, pod pokładem, nikt nie usłyszy jej krzyku… Po przeprowadzce do Londynu morskie przygody Olivii to już przeszłość. Teraz ceni sobie poukładany tryb życia. Jednak kiedy poznaje Hugona, traumatyczne wspomnienia spod pokładu nagle w niej ożywają.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

58
Underground - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Underground
Dostępny
861 szt.

Trzech mężczyzn Jedna kobieta Mroczne tajemnice Odrażający, brudni, źli. Piękni, ponętni, szaleni. Tacy właśnie są bywalcy undergroundu. Za dnia studenci, pracownicy korporacji, dzieci z dobrych domów. Nocami, w sekretnych klubach otwartych tylko dla wtajemniczonych, upojeni alkoholem i narkotykami, tańczą swoje dzikie, orgiastyczne pogo. Wśród nich jest psychotyczna Marla, która nie wie, kiedy zboczyła ze ścieżki normalnego życia i wpadła w bagno. Otacza się podobnymi sobie szajbusami, przypominającymi postaci z kreskówek, a może raczej z horrorów. Czy uda jej się wydostać? Czy będzie potrafiła zbudować choćby w miarę normalne relacje z trzema zainteresowanymi nią mężczyznami? Czasem trzeba kompletnie się zgubić, żeby się odnaleźć.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

59
Detroit Stories LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detroit Stories LP RED, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.12

1. Rock n Roll 2. Go Man Go (Album Version) 3. Our Love Will Change The World 4. Social Debris 5. 1000 High Heel Shoes 6. Hail Mary 7. Detroit City 2021 (Album Version) 8. Drunk And In Love 9. Independence Dave 10. I Hate You 11. Wonderful World 12. Sister Anne (Album Version) 13. Hanging On By A Thread (Dont Give Up) 14. Shut Up And Rock 15. East Side Story (Album Version)

121,90 zł
109,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,19 zł

60
Detroit Stories LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
106,90 zł
96,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

61
Detroit Stories Fanbox, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detroit Stories Fanbox, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

222,90 zł
200,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,29 zł

62
The Best Is Yet To Come, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

63
Raj na próbę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raj na próbę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

W tym świecie nic nie jest normalne. Czuć go zgnilizną i fałszem. Łucja uważa, że współczesny świat nie ma jej nic do zaoferowania. Negatywnie nastawiona do otaczających ją ludzi i przesiąknięta pesymizmem, codziennie utwierdza się w przekonaniu, że nie pasuje do czasów, w których przyszło jej żyć. Na domiar złego rozpada się jej wieloletni związek z ukochanym mężczyzną, a dręczące ją co noc koszmary przybierają na sile. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia Łucja ulega śmiertelnemu wypadkowi i z zaskoczeniem stwierdza, że właśnie trafiła do raju. Odnajduje tu upragniony spokój i w końcu nabiera zaufania do otaczających ją ludzi. Ale sielanka nie trwa długo – podczas jednego z długich, samotnych spacerów dziewczyna błądzi, a w jej głowie znów pojawiają się niepokojące myśli. Wkrótce poznaje tajemniczego mężczyznę, który utwierdza ją w przekonaniu, że to rajskie miejsce wcale nie jest wytworem boskich mocy... Czy uda jej się wrócić do świata, który zostawiła za sobą, by raz na zawsze rozprawić się ze swoimi lękami?

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

64
Dieta na roślinach. 100 wegańskich pomysłów na każdy posiłek. Przepisy znane i nowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta na roślinach. 100 wegańskich pomysłów na każdy posiłek. Przepisy...
Dostępny
43 szt.

Roślinna kuchnia to bez cienia wątpliwości przyszłość. Od kilku lat obserwuję ten rosnący trend i z przyjemnością tworzę kolejne wegańskie przepisy, które pomagają redukować ilość produktów pochodzenia zwierzęcego w diecie. Jako dietetyk czuję się w obowiązku ograniczać ich spożycie również w trosce o dobro zwierząt i przyszłość planety. Za punkt honoru postawiłam sobie, aby moje receptury były wyjątkowo smaczne, sycące i dobrze zbilansowane. Uważam, że roślinne posiłki są dla każdego – niezależnie, na jakiej diecie aktualnie jesteś, im częściej pojawią się na twoim talerzu, tym lepiej! W książce znajdziesz zweganizowane potrawy z moich poprzednich publikacji, uzupełnione o 20 zupełnie nowych wegańskich hitów. Zapraszam do testowania! – Viola Urban, autorka bloga Okiemdietetyka.pl. „Im bogatsze nasze społeczeństwo – tym uboższa jego dieta. Z każdej strony słychać doniesienia o rosnącej liczbie schorzeń spowodowanych nadciśnieniem tętniczym czy otyłością. Niby wiemy, że ograniczenie mięsa pomogłoby je zminimalizować, jednak trudno nam się za to zabrać. Autorka pokazuje, jak podejść do diety roślinnej mądrze, tak by była nie tylko pyszna, ale przede wszystkim dobrze zbilansowana, zróżnicowana i odżywcza. Za przełomową uważam publikację, w której doświadczona pani dietetyk serwuje przepis na schabowego. Zwierzęta całe, ludzie zdrowsi, środowisko mniej obciążone – taką chciałabym widzieć przyszłość. Do takiej przyszłości Viola Urban dokłada właśnie swoją cegiełkę” – Weronika Pochylska, Creative Director w RoślinnieJemy & Chefs For Change Polska. „Jestem zachwycona książką! Viola nie tylko pokazuje, jak pysznie i kreatywnie gotować wegańsko, ale też przemyca rady o zbilansowanym komponowaniu roślinnych posiłków. Pełno tu cennych porad pomagających w zdrowym gotowaniu. A te przepisy? No wow! Od razu chce się jeść zdrowo i wegańsko!” – Irena Owsiak, dietetyczka, autorka kanału na YouTube Healthy Omnomnom. „Viola Urban od lat tworzy blog ekspercki dla wyjątkowo dociekliwych, ten sam wysoki poziom cechuje też jej książki. W Diecie na roślinach udowadnia, że można jeść jednocześnie zdrowo, smacznie oraz w sposób przyjazny zwierzętom i środowisku. Przed wami 100 przepisów pełnych białka, cynku i wapnia, a przede wszystkim doskonałego smaku. Tak wygląda dieta roślinna Okiem Dietetyka” – Joanna Wlazło, redaktor magazynu „Vege”, Fundacja Viva.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

65
Czerwona zaraza, czarna śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona zaraza, czarna śmierć
Dostępny
33 szt.

Czerwiec 1945. W poniemieckim Świnoujściu morze wyrzuca na brzeg szczątki kilku mężczyzn. Tymczasem w miasteczku szerzy się epidemia nieznanej choroby. Adam Kostrzewa, jedyny detektyw w okolicy, próbuje ustalić, kim były ofiary. Ma nadzieję, że to pomoże powstrzymać zarazę. Śledztwo prowadzi do mrocznych sekretów III Rzeszy, chronionych teraz przez tajne służby sowieckiego imperium. Wkrótce Kostrzewa z myśliwego zmienia się w zwierzynę – sam staje się obiektem dochodzenia. Podejmując samotną walkę, odkrywa tajemnice, które ukazują przerażającą wizję powojennej Europy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

66
Jak ogarnąć emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ogarnąć emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych
Dostępny
61 szt.

O emocjach w pracy i o tym, jak pomagają nam odnieść sukces zawodowy. Wyjątkowo zabawny, ciepły, dowcipny i mądry przewodnik, pokazujący jak inteligentnie pogodzić emocji z profesjonalizmem. Obala mit, że w pracy nie ma miejsca na emocje. Nie można komunikować się zrozumiale, dopóki nie będzie się świadomym własnych uczuć i emocji, które wywołuje się u innych. Nie można budować produktywnych relacji w pracy, jeśli pokazuje się siebie jak robota. Ta książka pomoże zbudować dyscyplinę emocjonalną, której potrzeba, aby odnieść sukces. W książce znajdują się krótkie komiksy – zabawne i pouczające.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

67
Obiecaj, że wrócisz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obiecaj, że wrócisz
Dostępny
11 szt.

Gdy otaczają cię życzliwi ludzie, żadna wichura nie będzie w stanie cię złamać. Osiemnastoletnia Julia marzy tylko o tym, by zostać prawną opiekunką swojego młodszego brata, Antka. Po opuszczeniu murów domu dziecka robi wszystko, by ten cel zrealizować. Chcąc przekonać sąd, że jest w stanie zapewnić bratu odpowiednią opiekę, zatrudnia się w niewielkiej kawiarence. Poznaje tam Piotra, starszego o kilka lat redaktora, z którym połączy ją wspólna pasja do literatury i podobne, pełne bolesnych wspomnień życiorysy. I choć dziewczyna twardo stąpa po ziemi i stara się robić wszystko, by stworzyć prawdziwy dom dla siebie i brata, poznany przypadkiem mężczyzna coraz bardziej miesza jej w głowie i sercu. Co się stanie, gdy przewrotny los każe jej stanąć w obliczu miłości? Czy nie zapomni o obietnicy danej bratu, który bezgranicznie jej ufa?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

68
Egzamin zawodowy. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin zawodowy. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucha...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Książka Egzamin zawodowy. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz to kompendium wiedzy, które pozwala bez wysiłku i stresu przygotować się do pisemnego egzaminu zawodowego w kwalifikacji HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań. Publikacja stanowi nieocenioną pomoc w porządkowaniu wiedzy dla uczniów kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. Książka została podzielona na rozdziały tożsame z efektami kształcenia zawartymi w podstawie programowej z 2019 roku. Cennym uzupełnieniem są umieszczone po każdym rozdziale przykładowe zadania z odpowiedziami ułatwiające utrwalanie wiedzy.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

69
Egzamin zawodowy. Technik mechanik oraz mechanik-monter maszyn i urządzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin zawodowy. Technik mechanik oraz mechanik-monter maszyn i urząd...
Dostępny
13 szt.

Książka Egzamin zawodowy. Technik mechanik oraz mechanik-monter maszyn i urządzeń to kompendium wiedzy, które pozwala bez wysiłku i stresu przygotować się do pisemnej części egzaminu zawodowego w kwalifikacji MEC.03 Montaż i obsługa maszyn i urządzeń. Książka została podzielona na rozdziały tożsame z efektami kształcenia zawartymi w podstawie programowej z 2019 roku. Cennym uzupełnieniem są umieszczone po każdym rozdziale przykładowe zadania z odpowiedziami ułatwiające utrwalanie wiedzy.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

70
Egzamin zawodowy. Technik rachunkowości oraz technik ekonomista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin zawodowy. Technik rachunkowości oraz technik ekonomista
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Książka Egzamin zawodowy. Technik rachunkowości oraz technik ekonomista to kompendium wiedzy, które pozwala bez wysiłku i stresu przygotować się do pisemnego egzaminu zawodowego w kwalifikacji EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostki organizacyjnej. Publikacja stanowi nieocenioną pomoc w porządkowaniu wiedzy dla uczniów kierunków technik rachunkowości oraz technik ekonomista. Książka została podzielona na rozdziały tożsame z efektami kształcenia zawartymi w podstawie programowej z 2019 roku. Cennym uzupełnieniem są umieszczone po każdym rozdziale przykładowe zadania z odpowiedziami ułatwiające utrwalanie wiedzy.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

71
Banksterzy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banksterzy, DVD
Maciej Ziębiński, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.29

„Banksterzy” to pełen napięcia, emocji i ludzkich dramatów obraz zainspirowany machinacjami nieuczciwego systemu bankowego, którego ofiarami padło 900000 polskich rodzin. Karolina pracuje w banku. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa, bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jej ofiarami padają m.in.: Artur – ambitny szef firmy IT i Mateusz, który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń, których przebieg ujawni bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego. Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Katarzyna Zawadzka, Rafał Zawierucha, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Jan Frycz i inni Dodatki: • zwiastun filmu, • making of.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

72
Wróć do mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróć do mnie
Dostępny
19 szt.

Jedna noc sprzed ośmiu lat na zawsze odmieniła jego życie. „Ocaliła mnie tamtej nocy osiem lat temu. Żadnych imion. Żadnych obietnic. Tylko dwoje nieszczęśliwych ludzi, desperacko pragnących ukoić swój ból i żal. Rankiem zniknęła i zabrała z sobą cząstkę mnie. Tego dnia pojechałem na obóz dla rekrutów. Przysiągłem sobie, że nigdy nie wrócę do Pensylwanii. Wracam tam jednak, by pochować znienawidzonego ojca. Liczę, że razem z braćmi pozbędę się zaniedbanej farmy pełnej złych wspomnień, które chciałem wyprzeć z pamięci. I wtedy odnajduję J. Jeszcze piękniejszą niż zapamiętałem. Ma dziecko. Najbardziej uroczą istotę, jaką znam. Mimo upływu lat moje uczucia nie zmieniają się ani trochę. Tym razem robię wszystko, by ją zatrzymać, ale kiedy wychodzą na jaw bolesne tajemnice sprzed lat, boję się, że ona znowu odejdzie… Wróć do mnie to część pierwsza najnowszej serii romansów zatytułowanej „The Arrowood Brothers”. Bohaterami tej czteroczęściowej opowieści są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca wracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami. Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

73
Turnus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turnus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Tylko jeden turnus, a tyle tajemnic… Poszukująca odpowiedzi na dręczące ją pytania Ilona P. posyła swoje alter ego, byłego policjanta Marka Konieczkę, do sanatorium Turnia w Lądku-Zdroju z poleceniem śledzenia swego partnera, którego podejrzewa o romans. Kiedy w ośrodku pojawia się osoba zamieszana w sprawę o kryptonimie „Pociąg”, którą niegdyś zajmował się kapitan Konieczko, wszystko wywraca się do góry nogami. Wśród zapachu borowiny i muzyki Don Vasyla były policjant staje przed jednym z najtrudniejszych zadań: musi odnaleźć sam siebie. Czy poradzi sobie z nawiedzającymi go – i teren wokół sanatorium – demonami? I jak wpłynie to na Ilonę? Ta często wywołująca śmiech, ale i budząca grozę opowieść pokazuje, że na wiele rzeczy nigdy nie jest za późno.

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

74
Moralność pani Dulskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moralność pani Dulskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

75
Droga do Białego Domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do Białego Domu
Dostępny
158 szt.

Książka opowiada o życiu Joe Bidena od jego dzieciństwo na wsi w Pensylwanii przez kadencję wiceprezydenta za rządów Baracka Obamy po jego drogę do Białego Domu. Opisuje dramaty osobiste (śmierć żony i córki w wypadku samochodowym, śmierć syna na raka), kontrowersje (jego głos w 2002 roku wspierający wojnę w Iraku, wypowiedzi w kwestiach rasowych) i skandale (biznes jego syna Huntera na Ukrainie). Teraz 77-letni Joe Biden został następnym prezydentem Ameryki, przekonany, że potrafi naprawić kraj, który przeżyła traumę prezydentury Trumpa. Musi jednak udowodnić, że to potrafi…

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

76
Aleo. Ukrywany strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleo. Ukrywany strach
Dostępny
4 szt.

Ścieżki losu bywają kręte… Jak znaleźć wśród nich własną? Aleo, wyznaczona przez stryja na następczynię tronu Adonu, wciąż stara się rozwikłać sprawę tajemniczego wiersza, w którym została zapisana jej przyszłość. Swojego przeznaczenia szuka także Torsen, dzielny i skłonny do podejmowania wyzwań chłopak. Kiedy drogi tych dwojga się przetną, pojawi się między nimi coś więcej niż nić sympatii. Tymczasem w Adonie wojna wisi w powietrzu, jego wrogowie szykują się do walki, a w samym królestwie dochodzi do tragedii. Aleo robi wszystko, aby pomóc jego mieszkańcom. Czy uda jej się załagodzić konflikt z królewską rodziną? Czy pokona własną tęsknotę i strach?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

77
Atlas dla dzieci. Jaki to gad? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dla dzieci. Jaki to gad?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

Atlas dla dzieci. Jaki to gad? przedstawia ponad 60 gatunków gadów z całego świata. Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimych padalcach i żmijach zygzakowatych, ale również o tropikalnych wężach, żółwiach i aligatorach Afryki, Ameryki czy Australii. • Czy anakonda może połknąć człowieka w całości? • Jak jadowita jest czarna mamba? • Czy żółwie mogą żyć kilkaset lat? Wszystkiego dowiesz się z naszego atlasu!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

78
Atlas dla dzieci. Jakie to państwo? Europa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas dla dzieci. Jakie to państwo? Europa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.21

Atlas dla dzieci. Jakie to państwo? przedstawia 48 państw europejskich oraz informacje o Unii Europejskiej. Przeczytasz w nim nie tylko o pięknych zabytkach rzymskich i greckich, nie tylko o średniowiecznych pałacach i zamkach, lecz poznasz także ustroje różnych krajów, elementy ich historii – a także najpiękniejsze zabytki i pejzaże każdego z regionów. • Czym są szwajcarskie kantony? • Czy w Europie jest jeszcze monarchia absolutna? • Czy Cypr jest europejski? Wszystkiego dowiesz się z naszego atlasu!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

79
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Blu-ray
Jan Holoubek, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.11

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiut reżyserski Jana Holoubka – to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. Fabularny debiut reżyserski Jana Holoubka – zdobywcy Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, autora głośnego serialu „Rojst”, został doceniony i obsypany nagrodami na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, a w polskich kinach obejrzało go ponad 700 tys. widzów. Obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka, Dariusz Chojnacki i inni Dodatki: • zwiastun filmu, • making of, • teledysk: Kazik – „25 lat niewinności”

60,00 zł
57,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

80
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, DVD
Jan Holoubek, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiut reżyserski Jana Holoubka – to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. Fabularny debiut reżyserski Jana Holoubka – zdobywcy Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, autora głośnego serialu „Rojst”, został doceniony i obsypany nagrodami na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, a w polskich kinach obejrzało go ponad 700 tys. widzów. Obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka, Dariusz Chojnacki i inni Dodatki: • zwiastun filmu, • making of, • teledysk: Kazik – „25 lat niewinności”

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

81
Wyświetleni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyświetleni
Dostępny
15 szt.

A ty, jaką maskę dziś założysz? Życie współczesnych nastolatków przeniosło się do sieci. Coraz więcej portali społecznościowych, na których trzeba być aktywnym, pozowane do granic absurdu zdjęcia, codziennie nowe hasztagi… a do tego cała masa pokus, o które tak łatwo, gdy ma się portfel wypchany kartami kredytowymi. Młodzi ludzie z elitarnego krakowskiego liceum, a wśród nich chłopak o ksywce Warszawiak, próbują odnaleźć się w otaczającym świecie. Jednak pozbawieni odpowiedzialnych przewodników i pozostawieni samym sobie, nie potrafią oprzeć się łatwym przyjemnościom - drogim ciuchom, modnym knajpom, imprezom pełnym wszelkich używek i przypadkowym romansom. Codziennie na nowo kreują to, w jaki sposób chcą być postrzegani przez innych, nie zdając sobie sprawy, że uciekają przed swoimi prawdziwymi pragnieniami. A kiedy w końcu przyjdzie moment refleksji, może już być za późno… Nastolatkowie ze swoją samotnością uciekali do Internetu. Tam widzieli miliony szczęśliwych, wysportowanych i bogatych rówieśników i wpadali w kompleksy. Wtedy wszystko się zaczyna. Każdy próbuje udawać kogoś, kim nie jest. Słucha muzyki, której nie lubi, ale jest popularna. Faceci zapisują się na siłownię, bo każdy musi być umięśniony. Ubierają ciasne spodnie, bo są teraz modne. Chodzą do hipsterskich lokali i, mimo że nienawidzą tamtejszego piwa, kupują je za każdym razem. Po jakimś czasie tracą znajomych, tracą swoje miłości i popadają w jeszcze większe kompleksy. Telewizja twierdzi, że to wina narkotyków. Ksiądz twierdzi, że to wina seksu i seksomanii. Nauczyciele twierdzą, że to wina Internetu. Internet twierdzi, że to wina rodziców. Oni zaś zwalają winę na telewizję. W międzyczasie ludzie gubią się w swoim życiu. Udają, kłamią i tracą jego część. Żyjemy w czasach, gdzie każdy musi mieć konto na Snapchacie, Instagramie i Facebooku. Liczy się ogólna prezentacja, modne marki, dobre (popularne) kolory i zretuszowana twarz. Jeśli jesteś dziewczyną, musisz jeszcze dodać odpowiednie wygięcie, aby podkreślić seksowną sylwetkę i duże piersi. Oszukujemy najpierw siebie, a potem innych.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

82
Krajowe Standardy Rachunkowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajowe Standardy Rachunkowości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

Niezbędny każdemu księgowemu pełny zbiór publikacji Komitetu Standardów Rachunkowości. WAŻNE ? Komitet Standardów Rachunkowości opracował dla firm rekomendacje ?Sprawozdanie finansowe w czasie pandemii COVID-19? ? zawierają one szereg istotnych wskazówek dla księgowych dotyczących uwzględnienia skutków pandemii w księgach rachunkowych, sprawozdaniu finansowym za 2020 r. oraz w sprawozdaniu z działalności. W książce: 1. Rekomendacja Komitetu Standardów Rachunkowości ? Sprawozdanie finansowe w czasie pandemii COVID-19 NOWOŚĆ 2. Najnowsze, pełne wersje Krajowych Standardów Rachunkowości: KSR nr 1 ?Rachunek przepływów pieniężnych? KSR nr 2 ?Podatek dochodowy? KSR nr 3 ?Niezakończone usługi budowlane? KSR nr 4 ?Utrata wartości aktywów? KSR nr 5 ?Leasing, najem i dzierżawa? KSR nr 6 ?Rezerwy, bierne rozliczenia międzyokresowe kosztów, zobowiązania warunkowe? KSR nr 7 ?Zmiany zasad (polityki) rachunkowości, wartości szacunkowych, poprawianie błędów, zdarzenia następujące po dniu bilansowym ? ujęcie i prezentacja? KSR nr 8 ?Działalność deweloperska? ? nowa wersja na 2021 r. KSR nr 9 ?Sprawozdanie z działalności? KSR nr 10 ?Umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi? KSR nr 11 ?Środki trwałe? KSR nr 12 ?Działalność rolnicza? KSR nr 13 ?Koszt wytworzenia jako podstawa wyceny produktów? 3. Stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie: -rozrachunków z kontrahentami -ujęcia, wyceny i prezentacji gruntów przekazanych w użytkowanie wieczyste w sprawozdaniach finansowych jednostek samorządu terytorialnego, a także w sprawie przekształcenia prawa wieczystego użytkowania tych gruntów w prawo własności -zasady rzetelnego i jasnego obrazu w realizacji przepisów art. 4 ust. 1 oraz ust. 1a i 1b ustawy o rachunkowości -inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów, towarów, wyrobów gotowych i półproduktów -wykazywania przez spółdzielnie mieszkaniowe w sprawozdaniu finansowym funduszów własnych oraz ustalania wyniku finansowego -księgowego ujęcia praw (uprawnień) do emisji gazów cieplarnianych -księgowego ujęcia praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia energii wytworzonej w odnawialnych źródłach energii -niektórych zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych. Krajowe Standardy Rachunkowości i stanowiska nie mają charakteru przepisów prawnych ? traktuje się je jako wytyczne. Zawierają one jednakże rozwiązania zgodne z postanowieniami ustawy o rachunkowości i wydanymi na jej podstawie rozporządzeniami wykonawczymi. Wskazują one propozycje rozwiązań istotnych, lecz często kontrowersyjnych tematów, w tym: zasady bieżącej i bilansowej wyceny zaprezentowanych operacji gospodarczych, sposób ujmowania ich w księgach rachunkowych oraz ujawniania w sprawozdaniu finansowym. Liczne przykłady liczbowe, tablice i schematy pomogą praktykom w zrozumieniu omawianych zagadnień. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do pracowników służb finansowo-księgowych, biegłych rewidentów, audytorów i przyszłych adeptów tych zawodów. Może ona też być użyteczna dla praktyków gospodarczych, dla doskonalących kwalifikacje zawodowe ekonomistów i menedżerów oraz innych osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z dziedziny rachunkowości.

283,50 zł
266,49 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 17,01 zł

83
Ochrona zdrowia publicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona zdrowia publicznego
Dostępny
18 szt.

Monografia zawiera kompleksowe omówienie „komunikatów o produktach leczniczych”, które to pojęcie stanowi autorską propozycję i obejmuje wszelkiego rodzaju przekazy dotyczące produktów leczniczych. Analiza tekstów prawnych prowadzi bowiem do wniosku, iż prawodawca dopuszcza formułowanie trzech rodzajów wypowiedzi o lekach. Tym samym dychotomiczny podział na reklamę i informację, obecny w literaturze dotyczącej prawa reklamy, jest nieadekwatny w przypadku prawa farmaceutycznego. Rozważania autora zostały poprowadzone na podstawie przepisów prawa polskiego, ale z uwzględnieniem faktu, że zostały one przyjęte na skutek obowiązku zastosowania przepisów unijnych. Istotnym walorem pracy jest analiza zgodności rozwiązań polskiej ustawy farmaceutycznej z przepisami dyrektywy lekowej. W monografii przedstawiono nie tylko analizę obowiązujących regulacji, ale także szereg wniosków de lege ferenda. Przedmiot badań integruje takie autonomiczne dyscypliny, jak: publiczne prawo gospodarcze, prawo konkurencji oraz prawo unijne z prawem farmaceutycznym i prawem reklamy. Przeprowadzone badania opierają się zarówno na analizie tekstu prawnego i wykorzystaniu literatury, jak i na szerokim odwołaniu się do dorobku orzeczniczego, zwłaszcza Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Twierdzenia dotyczące kwestii pozaprawnych, np. medycznych lub socjologicznych, są każdorazowo wsparte literaturą przedmiotu.

74,90 zł
63,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,23 zł

84
Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych
Dostępny
5 szt.

Książka jest poświęcona problematyce odpowiedzialności członków zarządu za zaległości podatkowe spółek kapitałowych. Podstawowa teza badawcza przyjęta na potrzeby prowadzonych w niej rozważań jest następująca: odpowiedzialność członków zarządu jest szczególną postacią ciężaru publicznego, o którym mowa w art. 84 Konstytucji. Jest to różny od obowiązku podatkowego ciężar, którego nakładanie, z uwagi na jego wtórny charakter względem zobowiązania podatkowego spoczywającego na spółce-podatniku, podlega ocenie przez pryzmat zasady proporcjonalności, o której mowa w art. 31 ust. 3 Konstytucji RP. Oprócz zagadnień dotyczących charakteru prawnego odpowiedzialności tej kategorii osób trzecich w monografii poruszono także zagadnienie standardów postępowania prowadzonego wobec członków zarządu.

74,90 zł
63,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,23 zł

85
Riding On The Tide Of Love, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

86
Riding On The Tide Of Love LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
97,90 zł
88,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,79 zł

87
Pinokio, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio, DVD
Matteo Garrone, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja PinokiaCarlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji „Życie jest piękne” Roberto Benigni. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca „Pentameronu” i „Gomorry”. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli. Nowa wersja „Pinokia” to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Jurrasic World: Upadło królestwo”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie. Obsada: Roberto Benigni, Federico Ielapi, Marine Vacth, Luca Marinelli, Marcello Fonte i inni Dodatki: • zwiastun filmu

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

88
Jak zostać gwiazdą, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać gwiazdą, DVD
Anna Wieczur-Bluszcz, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Wielka szansa, wielki show i jedna decyzja, która zmieni wszystko... Pełna przebojów produkcja z udziałem Katarzyny Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Julii Kamińskiej, Tomasza Karolaka i Urszuli Dudziak. Muzykę do filmu skomponowała Sarsa – jedna z najpopularniejszych polskich artystek. Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi do sławy, decyduje nieugięte jury. Na jednym z castingów dochodzi do awantury. Doprowadza do niej „Ostra” (Katarzyna Sawczuk). Wywołany skandal jest na rękę producentowi programu, który decyduje o zakwalifikowaniu „Ostrej” do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a prawdziwy pojedynek i próba charakteru dopiero się zaczyna. Obsada: Katarzyna Sawczuk, Maciej Zakościelny, Anita Sokołowska, Julia Kamińska, Tomasz Karolak, Maria Pakulnis, Urszula Dudziak, Krzysztof Ibisz i inni Dodatki: • zwiastun filmu, • making of.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

89
Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego najlepsze firmy na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego n...
Dostępny
41 szt.

Dziennikarz miesięcznika „Fortune” i zdobywca wielu nagród napisał wnikliwą, odkrywczą i obiektywną książkę o modelu biznesu firmy Amazon, nazwanym „bezonomiką”. Model ten powoli staje się dominujący. Bezonomika zaczyna kształtować życie każdego amerykańskiego konsumenta, a konkurenci Amazona usiłują naśladować jego strategię albo ją przechytrzyć. Szef Amazona Jeff Bezos – podobnie jak Henry Ford, Sam Walton albo Steve Jobs w pierwszych latach działalności założonych przez siebie firm, Forda, Walmartu i Apple’a – stał się najważniejszym przedsiębiorcą swoich czasów. Ten najbogatszy dziś człowiek na świecie zbudował najbardziej wydajną machinę do tworzenia bogactwa w całej historii. Amerykańskie gospodarstwa domowe wydają 2% swoich dochodów na zakup setek milionów produktów, ekspediowanych błyskawicznie z rozsianych po całym globie magazynów firmy. Ale ta wygoda ma swoją cenę. Bezonomika, dowodzi autor książki, doprowadzi do zniknięcia wielu milionów miejsc pracy, a technologia coraz nachalniej będzie ingerować w nasze życie. Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Amazon stał się nieokiełznaną siłą – i jest coraz powszechniej naśladowany – Brian Dumaine przeprowadził wywiady i rozmowy ze 150 osobami z firmy i spoza niej. W swojej książce ujawnia podstawowe zasady, którym Jeff Bezos zawdzięcza dominację na rynku: obsesyjną dbałość o klienta, nieustanną innowacyjność, perspektywiczne myślenie i korzystanie na coraz większą skalę ze sztucznej inteligencji. Dumaine pokazuje, jak firmy ze Stanów Zjednoczonych, Chin i innych krajów naśladują metody Bezosa. W książce jest też mowa o firmach, wielkich i małych, które uniknęły zmiażdżenia przez kolosa ze Seattle dzięki odkryciu jego słabszych stron. Autor podaje wskazówki, jak przetrwać w epoce Amazona. Bezonomika – będąca żyłą złota dla jednych, a zagrożeniem dla innych – stała się czynnikiem wywierającym przemożny wpływ na nasze życie. Każdy mieszkaniec globu powinien dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Brian Dumaine jest nagradzanym dziennikarzem, współredaktorem magazynu „Fortune”. Oprócz Bezonomiki napisał The Plot to Save the Planet (Spisek w celu ratowania planety), jest też współautorem książki Go Long: Why Long – Term Thinking is Your Best Short-Term Strategy (Na dłuższą metę: dlaczego myślenie długofalowe jest najlepszą strategią krótkoterminową). Mieszka wraz z żoną w Nowym Jorku. „Ważna książka, pomagająca zrozumieć niektóre podstawowe mechanizmy zmieniające nasz świat… Rzeczowa i wnikliwa” – Jim Collins, autor bestsellera Od dobrego do wielkiego. „Zaskakująca książka… Bezonomika otworzy wam oczy na to, czym naprawdę jest Amazon, jak działa i czym prawdopodobnie się stanie” – John Huey, były redaktor naczelny „Time” i współautor, z Samem Waltonem, książki Made in America.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

90
Saga Księżycowa. Tom 1. Cinder, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Księżycowa. Tom 1. Cinder, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Po raz pierwszy w Polsce – pełne wydanie Sagi Księżycowej w oryginalnej oprawie graficznej! Cinder to hit, który zachwycił czytelników na całym świecie. Ta baśniowo-futurystyczna adaptacja opowieści o Kopciuszku zachwyca, wprawia w osłupienie, porusza i oczarowuje, a imponująca wizja świata odmalowana piórem Marissy Meyer na zawsze zapisze się w historii literatury. Ulice Nowego Pekinu zapełniają ludzie i androidy. Szaleje śmiertelna zaraza. Bezlitośni księżycowi ludzie patrzą z kosmosu, czekając na swoją okazję. Nikt nie wie, że los ziemi spoczywa w rękach jednej dziewczyny… Cinder, utalentowana mechanik, jest cyborgiem. Tym samym należy do obywateli drugiej kategorii. Jej przeszłość to tajemnica. Macocha jej nienawidzi i wini ją za chorobę przyrodniej siostry. Ale kiedy jej życie splątuje się z życiem przystojnego księcia Kaia, Cinder nagle wpada w sam środek międzygalaktycznej wojny i doświadcza zakazanego zauroczenia. Rozdarta pomiędzy obowiązkiem a pragnieniem wolności, lojalnością a zdradą, musi odkryć prawdę o swojej przeszłości, by uratować przyszłość świata. Dostępne są już wszystkie tomy bestsellerowej Sagi Księżycowej w pięknych twardych oprawach: Scarlet, Cress oraz Winter.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

91
Szaleństwo arystokratki / Światowe Życie Duo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szaleństwo arystokratki / Światowe Życie Duo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.18

Pochodząca z arystokratycznej rodziny Pia San Giacomo Combe otrzymała surowe wychowanie i całą młodość spędziła w odosobnieniu. Po skończeniu studiów po raz pierwszy wyrwała się spod kontroli i wyjechała do Nowego Jorku i dała się oczarować przystojnemu Ericowi. Gdy wróciła do Anglii, odkryła, że jest w ciąży. Nie jest w stanie odnaleźć ojca dziecka. Niespodziewanie pół roku później, na pogrzebie ojca, rozpoznaje w księciu Aresie rzekomego Erica, z którym spędziła miłosną noc? Grecki milioner Zach Gavros ma dług wdzięczności wobec swojego starego przyjaciela Alekisa Azarii. Nie może odmówić, gdy ciężko chory Alekis prosi, by zaopiekował się jego wnuczką Katiną Parvati, która wkrótce zostanie spadkobierczynią ogromnego majątku. Zach jedzie do Anglii i odnajduje Katinę. Od razu się orientuje, że zadanie będzie trudne. Katina jest uparta i niezależna jak jej dziadek, ale też tak piękna, że Zach nie wie, czy mu się uda zachować wobec niej dystans?

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

92
W mauretańskim pałacu / Swiatowe Życie Duo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W mauretańskim pałacu / Swiatowe Życie Duo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.18

Książę Danyl Nejem Al Arain mógł wybrać żonę spośród najpiękniejszych i najbogatszych kobiet świata, lecz on zakochał się w dżokejce z Australii ? Mason McAulty. Bardzo chciał ją poślubić, jednak Mason go opuściła. Danyl nie rozumie dlaczego, bo przecież go kochała. Nie może o niej zapomnieć i gdy dziesięć lat później, na zaproszenie matki Danyla, Mason przyjeżdża na galę do pałacu, postanawia dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach sprzed lat? Książę Enzo Cardinali przyjechał do Anglii, by sfinalizować transakcję zakupu wyspy. Podczas przyjęcia u kontrahenta dostrzega małego chłopca, który ma niespotykany kolor oczu ? zupełnie taki sam jak on. Na widok matki chłopca, Matildy St George ? rudowłosej piękności, z którą cztery lata temu przeżył najpiękniejszy weekend na Karaibach ? Enzo nie ma wątpliwości, że to jego syn. Jest też przekonany, że mały Simon powinien zamieszkać z nim we Włoszech. Nie chciałby jednak rozdzielać dziecka z matką, a Matilda ma ułożone życie w Anglii?

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

93
Zaproszenie na bal / Swiatowe Życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie na bal / Swiatowe Życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.03

Tabitha Brigstock pracuje jako pokojówka w hotelu greckiego milionera Giannisa Basinasa. Zamieszkująca w hotelu starsza pani, którą Tabitha opiekowała się w chorobie, daje jej w prezencie swoje zaproszenie na organizowany w hotelu bal maskowy. Personelowi nie wolno uczestniczyć w tym balu, lecz pokusa jest zbyt silna. Tabitha liczy na to, że w przebraniu i pod nazwiskiem ofiarodawczyni nie zostanie rozpoznana. Ma zamiar wymknąć się po jednym kieliszku szampana. Wpada jednak w oko samemu Giannisowi Basinasowi, który prosi ją do tańca i nie zamierza wypuścić z objęć swej tajemniczej wybranki aż do rana?

11,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

94
Szkolny słownik ortograficzny + Dyktanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny słownik ortograficzny + Dyktanda
Dostępny
18 szt.

Szkolny słownik ortograficzny to obowiązkowa książka w twojej biblioteczce. Wyposażony jest on w zasady pisowni podane w formie map myśli, ułatwiających zapamiętywanie. Dodatkowo na marginesach umieszczono skrócone zasady pisowni, utrwalające wiedzę. Na końcu książki znajdują się dyktanda i zadania ortograficzne, sprawdzające twoją znajomość ortografii.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

95
Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski + opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski + opowiadania
Dostępny
49 szt.

Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski to obowiązkowa książka w twojej biblioteczce. Każda część słownika zawiera około 2200 haseł. Dodatkowo wyposażony jest on w liczne ciekawostki o historii i kulturze krajów anglojęzycznych, a także w rozmówki z przydatnymi zwrotami. Na końcu słownika znajdziesz wykaz liczebników, miesięcy, dni tygodnia, kolorów, kontynentów, wybranych krajów i narodowości.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

96
Szpiedzy. Tajna historia panowania Elżbiety I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szpiedzy. Tajna historia panowania Elżbiety I
Dostępny
3 szt.

Szpiedzy to trzymająca w napięciu opowieść o niestrudzonych zmaganiach szpiegów, kryptografów i oszustów, pragnących uchronić królową przed niebezpieczeństwem, nieustannie śledzących linię brzegową kraju i dyskretnie nadzorujących katolickie seminaria i rzesze poddanych. Stawka była nie byle jaka – księży, przybywających potajemnie do Anglii, wyłapywano i zabijano, a spiski – prawdziwe i wyimaginowane – i tak wyrastały wszędzie jak grzyby po deszczu. Opierając się na tajnych aktach i dokumentach, Stephen Alford ożywia na nowo ten tajemniczy świat, gdzie nikomu nie można było ufać i gdzie jeden drobny błąd mógł nieodwracalnie zmienić historię Anglii. Świat, w którym szpiegów werbowano, nie dbając o zasady i nie wnikając w ich przeszłość, w którym tajni agenci nie mogli mieć gwarancji na szczęśliwą przyszłość, a zdemaskowanym szpiegom nie okazywano współczucia. Liczyła się tylko ich użyteczność. Świat, w którym złamanie nieznanego dotąd kodu wymagało umiejętności matematycznych, wielkiej cierpliwości oraz dogłębnej znajomości łaciny i wszystkich głównych języków europejskich. Niniejsza książka ukazuje, w jaki sposób monarchia okresu elżbietańskiego, w której lojalność wobec królowej była tożsama z lojalnością względem Kościoła anglikańskiego, walczyła o swoje przetrwanie w sensie politycznym i zachowanie podstaw moralnych. Nie bez znaczenia była też wiara w Opatrzność, która według ówczesnych publicystów miała czuwać nad królową i jej krajem. Pragnąc jednak dobrze poznać sposób myślenia nieprzyjaciół Elżbiety, musimy zdawać sobie sprawę z istnienia poglądów przeciwstawnych wobec wizji wspaniałego kraju rozkwitającego pod rządami królowej, do której przywykliśmy. Wszyscy pragnący czerpać pewne nauki z dawnych dziejów mogą zauważyć, jak potężny i zarazem przerażający mógł być potencjał ówczesnej elity, jak niebezpiecznym narzędziem była polityka i siła sugestii biorąca górę nad faktami. Niepiękna to historia, ale z pewnością fascynująca.

49,99 zł
26,49 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 23,50 zł

97
Zarządzanie kosztami egzekucyjnymi w administracji/JBK1410E - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie kosztami egzekucyjnymi w administracji/JBK1410E
Dostępny
4 szt.

Książka zawiera gotowe do wykorzystania wzory pism, postanowień, zażaleń, skarg i wniosków, które zgodnie z obowiązującymi przepisami powinien sporządzać wierzyciel oraz organ egzekucyjny. Wzory odpowiadają nowemu sposobowi zarządzania kosztami postępowania egzekucyjnego, będącemu konsekwencją wejścia w życie od 20 lutego 2021 r. ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1553). Uwzględniono także proponowane zmiany do ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji planowane do uchwalenia już w 2021 r. Niniejsza publikacja podpowie m.in.: -jak postępować w zakresie orzekania o kosztach postępowania egzekucyjnego w sytuacji postępowań wszczętych i niezakończonych do dnia 19 lutego 2021 r.; -jak poprowadzić postępowanie w zakresie stosowania preferencji w spłacie kosztów postępowania egzekucyjnego; -jak sformułować postanowienie o ustalenie kosztów postępowania egzekucyjnego; na jakich zasadach wierzyciel może wnioskować o wydanie postanowienia o kosztach postępowania egzekucyjnego; -jak upoważnić pracowników wierzyciela oraz organu egzekucyjnego do zarządzania kosztami postępowania egzekucyjnego. Integralną częścią publikacji jest suplement elektroniczny, który zawiera wszystkie wzory dokumentów zawartych w książce w formacie MS Word, co umożliwia ich edycję i łatwe dostosowanie do indywidualnych wymogów i rozwiązań stosowanych w jednostce (plik suplementu jest do pobrania przez Internet, instrukcję postępowania zamieszczono w książce; zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows).

252,00 zł
236,88 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,12 zł

98
Songs For The Apocalypse LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs For The Apocalypse LP, Winyl
Dostępny
5 szt.

1.Never Ending Circle 2.Apology 3.Bring out Your Dead 4.Annalise 5.Stones Will Fly 6.Down in a Hole 7.Anthem for Losers 8.Horror Wobbles The Hippo 9.Beyond Hope 10.Crab Claw Dan 11.Born of the Sun 12.Baby Driver 13.Alone in the World 14.Very Fine People 15.Fkswyso

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

99
Songs For The Apocalypse, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs For The Apocalypse, CD
Dostępny
11 szt.

1.Never Ending Circle 2.Apology 3.Bring out Your Dead 4.Annalise 5.Stones Will Fly 6.Down in a Hole 7.Anthem for Losers 8.Horror Wobbles The Hippo 9.Beyond Hope 10.Crab Claw Dan 11.Born of the Sun 12.Baby Driver 13.Alone in the World 14.Very Fine People 15.Fkswyso

32,90 zł
30,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,63 zł

100
Titanium, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Titanium, LP
Phantom Elite, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1.Conjure Rains 2.The Race 3.Diamonds and Dark 4.Worst Part of Me 5.Glass Crown 6.Titanium 7.Bravado 8.Silver Lining 9.Haven 10.Deliverance 11.Eyes Wide Open

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

Wróć do góry