hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.07.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 9 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Skąd (Sasa Stanisic ), na drugim Dzik Dzikus (Krzysztof Łapiński). Kolejny produkt to Kronos 1/2022 Płatonow oraz Szklarska Poręba - przewodnik 2022 (praca zbiorowa).
1
Skąd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąd
Dostępny387 szt.

Uchodźca z wojny na Bałkanach w latach 90., pisarz, wnuk, syn i ojciec małego chłopca wraca do przeszłości: dzieciństwa w Jugosławii, ucieczki, przyjazdu do Niemiec, codzienności nastoletniego imigranta, prób odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Zadaje pytanie o to, jaki wpływ na nasze życie i jego kształt ma miejsce, w którym przyszliśmy na świat. Wraca do przeszłości, poznaje krewnych w dalekiej wiosce w bośniackich górach, przystaje przy grobach przodków. Bohater towarzyszy cierpiącej na demencje babci Kristinie, która traci pamięć, gubi wspomnienia, kiedy on sam próbuje je odnaleźć. Bywają książki, po których lekturze czuje wdzięczność. To zdarzyło się właśnie tu. Gęsta, intensywna, porażająco aktualna proza pozwoliła mi wyobrazić sobie inne możliwości własnego życia. Skąd to opowiedziana od środka rzecz o wojnie, która wypędza z domu, naznacza i definiuje przyszłość. Jest też opowieścią o jerzyku, o opowiadaniu historii i jej odzyskiwaniu, a także namnażaniu jej możliwych wariantów. Cenne i konieczne: przypomnieć sobie, że przypadek rządzi w dużej mierze naszym losem. Zobacz - czytelniczko, czytelniku - jakie w udziale przypadnie ci zakończenie! To lektura, która zostawia ślad. Małgorzata Lebda

45,00 zł
27,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

2
Dzik Dzikus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzik Dzikus
Dostępny245 szt.

Tuż za rogiem, w pobliskim lesie, dzieje się więcej niż myślicie. Pewnego dnia spokojne życie dzikich zwierząt z warszawskiego Lasu Kabackiego (tak, w miejskich lasach też mieszkają dzikie zwierzęta!) zakłóca pojawienie się tajemniczego włochatego stwora. W samym gościu nie byłoby niczego złego wręcz przeciwnie dziki, lisy, zające i kaczki z Kabat bardzo lubią gości. Ten jednak płacze, a w dodatku twierdzi, że grozi im wielkie niebezpieczeństwo, groźna choroba Takiej wiadomości nie można zignorować. Mieszkańcy Lasu ruszają do działania! Czy Troll ma rację? Czy uda im się uratować przed zarazą? No i wreszcie co zrobić z winnym całego zamieszania? Dzik Dzikus to z jednej strony ujmująca i trzymająca w napięciu opowieść, która ze swoimi sympatycznymi bohaterami, ich dialogami, a także uroczymi piosenkami i mruczankami wpisuje się w tradycję Kubusia Puchatka. Z drugiej to piękny, mądry i niezwykle aktualny traktat o tym, co zrobić w obliczu plotki, jak powstrzymać panikę i na czym polega prawdziwa przyjaźń. Ponadto akcja książki rozgrywa się w niezwykłym miejscu - Krzysztof Łapiński zaprasza swoich czytelników do Lasu Kabackiego, który choć mieści się na obrzeżach Warszawy, przypomina w opisie dziką puszczę. Krzysztof Łapiński jest filozofem, autorem wybitnego tłumaczenia Marka Aureliusza, dziennikarzem naukowym oraz tatą. To jego debiut w literaturze dziecięcej. Ilustracje do książki stworzyła Marta Kurczewska, której charakterystyczną kreskę dzieci świetnie znają m.in. znana z Mirabelki, Dusi czy Tappiego. Dzik Dzikus to kolejna pozycja w serii Wydawnictwa Agora, której bohaterami są zwierzęta. Ich losy polubiły dzieci i docenili dorośli. Po psie Lolku, wilku Ambarasie i bocianie Wojtku czas na przygody dzika Dzikusa.

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

3
Kronos 1/2022 Płatonow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 1/2022 Płatonow
Dostępny39 szt.

Degradacja moralna i umysłowa Rosjan, która dokonała się w XX stuleciu, była tak wielka, że zaczęto mówić - sami Rosjanie zaczęli tak mówić - o narodzinach "nowych ludzi", homines sovietici, tworzących do wyboru kolektyw, koszary lub kołchoz zamiast wspólnoty obywatelskiej. Istotę tej przemiany starali się następnie uchwycić psychologowie, socjologowie, politolodzy. Bez skutku. Bezmiar zniszczenia ludzkiego świata odsłania dopiero język Płatonowa. Jednak ani jego świadectwo, ani świadectwo innych pisarzy radzieckich - Szałamowa, Grossmana, Babla, Mandelsztamów - nigdy nie zostało przyjęte przez zwykłych Rosjan. O skutkach ich niemoty moralnej, niezdolności do przyznania się do popełnionych zbrodni świadczy rosyjska wojna w Ukrainie i eksterminacja ludności cywilnej, która ma miejsce współcześnie. Okazało się, że podjęto dzieło mordowania w tym samym miejscu, w którym je przerwano. I to jest jego najbardziej przerażający, bo ahistoryczny wymiar. Nie znam bardziej przejmującego opisu rosyjskiego bestialstwa od obrazów zawartych w Czewengórze Płatonowa. Czy Rosjanie odzyskają kiedykolwiek język, w którym będą mogli opowiedzieć w kategoriach moralnych, ludzkich o tym, co zrobili sobie i innym?

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

4
Szklarska Poręba - przewodnik 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklarska Poręba - przewodnik 2022
Dostępny17 szt.

Szklarska Poręba - przewodnik 2022 to kompletny przewodnik dla tych, którzy chcą się wybrać do Szklarskiej Poręby.

17,90 zł
10,02 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 7,88 zł

5
Chwila z...Rozmowy ważniejsze od futbolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwila z...Rozmowy ważniejsze od futbolu
Dostępny847 szt.

Śmierć. Strata. Choroba. Depresja. Lęk. Rozwód. Alkohol. Trudne doświadczenia wplątują się w życie bez pukania, trawiąc też tych, którzy na zewnątrz wydają się niezniszczalni. W futbolu maski przykrywają prawdziwą twarz piłkarzy i trenerów nieustannie. Tak zostali wychowani. W ich świecie nie ma miejsca na słabość. Starają się odciąć od emocji, od uczuć, lecz najczęściej to iluzja. Ból, który kryją w głębi, w końcu wychodzi, wpływa na formę. Okazuje się, że słabszy mecz wcale nie jest efektem gorszego przygotowania fizycznego czy taktycznego, a po prostu życia. Życia, które bywa bardzo trudne. O najważniejszych i najmocniejszych doświadczeniach ludzie z piłkarskiego świecznika opowiadają właśnie w tych wywiadach. Kilkugodzinna rozmowa powoli rozłupuje skorupy, pokazuje wnętrze piłkarzy, trenerów - osób, dla których piłka nożna jest jedną z najważniejszych wartości w życiu. Takie od początku jest założenie Chwili z, cyklu wywiadów, który ukazuje się na łamach Przeglądu Sportowego od lipca 2015 roku. W tej książce autorka wybrała rozmowy, które poruszyły ją najmocniej. Robert Lewandowski - najlepszy napastnik na świecie wspomina, jak wielką pustkę odczuwał po śmierci ojca. Paweł Kryszałowicz opowiada o swojej walce z rakiem, Radosław Kałużny wspomina, jak przez ponad 30 lat ukrywał, że ojciec bił go w młodości.

37,00 zł
23,68 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,32 zł

6
Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu
Dostępny40 szt.

Na całym świecie nastąpił zwrot ku edukacji domowej. W przypadku dziecka z autyzmem nauczanie domowe może jednak wydawać się wyjątkowo trudnym wyborem. Książka Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu zapewni rodzicom narzędzia niezbędne w tej sytuacji. Dzięki niej dowiesz się, jak: - zaplanować lekcje w domu, aby w pełni wykorzystać rytm dnia i mocne strony dziecka, - stworzyć okazje do nauki dzięki wprowadzeniu różnorodnych, zabawnych zajęć, - sprawić, żeby zdobywanie wiedzy i umiejętności przychodziło naturalnie, - dostosować metody do charakteru i osobowości dziecka. Wskazówki zawarte w poradniku przydadzą się również podczas pracy z dziećmi z ADHD, OCD, zaburzeniami integracji sensorycznej i trudnościami w uczeniu się.

29,51 zł
21,25 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,26 zł

7
Temperówka z pojemniczkiem. Króliczek MIX - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka z pojemniczkiem. Króliczek MIX
MCD
NiedostępnyBrak

Temperówka z pojemniczkiem. Króliczek Materiał: tworzywo sztuczne Wymiary: 5 x 4 cm Mix kolorów, Towar wysyłany losowo.

9,50 zł
8,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,95 zł

8
Chemia Zbiór zadań Matura 2023-2025 Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Zbiór zadań Matura 2023-2025 Tom 1
Dostępny260 szt.

Liczba zadań / poleceń: 698 Zakres materiału: - struktura atomu, - teoretyczne podstawy wiązań chemicznych, - podstawy obliczeń chemicznych, - kinetyka i statyka chemiczna, - termochemia. Ogólne informacje o zbiorach zadań (tom 1.-3.) Zbiory zadań zawierają zadania przyporządkowane do odpowiednich działów wraz z odpowiedziami i pełnymi rozwiązaniami do wszystkich zadań obliczeniowych. Nowa edycja zbiorów została dostosowana do najnowszej podstawy programowej, z której korzystają absolwenci szkół podstawowych. Zadania zawarte w zbiorach kompleksowo przedstawiają zagadnienia z zakresu podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego z chemii. Autorskie zadania zawarte w zbiorze powstały na bazie literatury akademickiej. Są one zgodne z podstawą programową i wymagają przerobienia przez każdego maturzystę, chcącego dostać się na kierunki medyczne. Zbiory zadań zostały wzbogacone o repetytorium, powstałe na bazie najlepszych książek akademickich oraz wiedzy doświadczonych chemików. Zawarte w nich informacje zostały przedstawione w sposób przejrzysty i łatwy do zapamiętania. W publikacji znajdują się także wszystkie zadania z arkuszy maturalnych CKE z lat 2008-2021 przyporządkowane do odpowiednich działów wraz z odpowiedziami i pełnymi rozwiązaniami do zadań obliczeniowych. Zbiory zawierają zadania, które zmuszają maturzystę do myślenia. Wymagają nie tylko wiedzy na poziomie rozszerzonym, ale także umiejętności pracy z tekstem źródłowym oraz całościowego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy, przez co idealnie wpasowują się w nowe trendy wyznaczane przez CKE. Autorami zadań są doświadczeni nauczyciele, w tym czynny egzaminator maturalny, farmaceuta i lekarz, biorący aktywny udział w kształceniu przyszłych studentów kierunków medycznych. Priorytetem naszych książek jest wysoki poziom merytoryczny, będący podstawą dobrego przygotowania ucznia do matury. Co znajdziesz w nowym wydaniu zbiorów 2023-2025? - 1713 autorskich zadań maturalnych z podpunktami, opracowanych specjalnie pod kątem nowej matury przez doświadczonych nauczycieli, w tym czynnego egzaminatora maturalnego. - Krótkie repetytorium, umożliwiające szybką powtórkę danego materiału. - 1196 maturalnych zadań CKE z podpunktami, przyporządkowanych do odpowiednich działów. - Pełne odpowiedzi i rozwiązania krok po kroku do wszystkich zadań obliczeniowych. - Kompleksową bazę wiedzy, niezbędną do uzyskania wysokiego wyniku na egzaminie. Co się zmieniło w nowym wydaniu w porównaniu z wydaniem 2022? - Dodaliśmy ponad 300 nowych złożonych autorskich zadań typu maturalnego. - Przebudowaliśmy zadania i odpowiedzi tak, aby jeszcze bardziej wpasowywały się w wymogi nowej matury. - Wybrane treści repetytorium zostały poprawione, zaktualizowane i dostosowana do wymagań zawartych w nowej podstawie programowej, - Usunęliśmy zadania zgłaszane jako niejasne, oraz te które się powtarzały. - Zaprojektowaliśmy nowy wygląd środka, dzięki czemu treść jest bardziej przejrzysta, a rozmieszczenie elementów sprawia, że nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. - Zintegrowaliśmy treści zbiorów z naszą nową platformą edukacyjną MedicStudy.pl, na premierę której zapraszamy pod koniec sierpnia 2022. Autorzy: mgr farm. Justyna Mieszkowicz, mgr Grażyna Lompart, mgr Maria Wróblewska, mgr Małgorzata Męcik, lek. med. Konrad Matras, mgr inż. Kinga Cordier

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

9
Kryminologia. Zarys systemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminologia. Zarys systemu
Dostępny34 szt.

Podręcznik Kryminologia. Zarys systemu podzielono na cztery części: Część I. Wprowadzenie do kryminologii. Część II. Opis i próba pomiaru przestępczości (kryminografia i kryminometria), w której przestawiono problematykę dotyczącą m.in.: przestępczości rzeczywistej, ujawnionej i nieujawnionej. Część III. Próby wyjaśnienia fenomenu przestępstwa i przestępczości, w tym w szczególności: pierwsze teologiczne i filozoficzne próby wyjaśnienia fenomenu przestępstwa, przestępcy i przestępczości, podstawy kryminologii w okresie pre-pozytywistycznym, marksistowską koncepcję kryminologii, nurty krytyczne w kryminologii czy teorie neoklasyczne. Część IV. Wybrane zagadnienia szczegółowe, takie jak np.: wiktymologia, przestępczość: nieletnich, seksualna, gospodarcza, drogowa, w cyberprzestrzeni oraz terroryzm. Podręcznik napisano przejrzystym i zrozumiałym językiem. Wykład obfituje w liczne elementy graficzne ilustrujące treść (zdjęcia, wykresy, tabele). Podręcznik kierujemy zarówno do prawników praktyków: sędziów, prokuratorów, adwokatów, jak i do studentów prawa oraz kryminologii. Interesujące informacje znajdą w nim także kuratorzy sądowi, funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji i innych służb policyjnych, pedagodzy i pracownicy służb socjalnych.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

10
Jakiej modlitwy Bóg wysłuchuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakiej modlitwy Bóg wysłuchuje
Dostępny31 szt.

Pobożna matka przez długie lata modli się o nawrócenie syna. Czy Pan Bóg jej wysłucha? Czy syn się nawróci? Z podobnymi pytaniami spotykamy się często. Co mówi teologia o skuteczności modlitwy? Święty Tomasz uczy, że modlitwa może być niezawodnie skuteczna, jednak wylicza cztery warunki, od których ma zależeć skuteczność modlitwy. Przede wszystkim, aby modlitwa była niezawodnie skuteczna, jej przedmiotem muszą być dobra odnoszące się do zbawienia duszy. Ufność, którą w Nim [Synu Bożym] pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o co Go prosiliśmy. (1 J 5, 14-15) Zaś wolą Bożą jest nasze uświęcenie i zbawienie. Jeśli więc prosimy Boga o to, czego potrzebujemy do uświęcenia i zbawienia, Bóg z pewnością nas wysłucha. - fragment Dogłębne rozważania o modlitwie będącej przyjacielskim obcowaniem z Bogiem (św. Teresa z Avila), jej rodzajach i warunkach skuteczności, poparte przemyśleniami świętych i doktorów Kościoła.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

11
Biologia Zbiór zadań Matura 2023-2025 Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia Zbiór zadań Matura 2023-2025 Tom 2
Dostępny187 szt.

Liczba zadań / poleceń: 1189 Zakres materiału: - Metabolizm, - Bezkręgowce (gąbki, parzydełkowce, płazińce, nicienie, pierścienice, stawonogi, mięczaki, szkarłupanie), - Strunowece (osłonice, bezczaszkowce, bezżuchwowce, ryby, płazy, gady, ptaki, ssaki), - Doświadczenia biologiczne. Ogólne informacje o zbiorach zadań (tom 1.-4.) Zbiory zadań zawierają zadania przyporządkowane do odpowiednich działów wraz z pełnymi odpowiedziami. Nowa edycja zbiorów została dostosowana do najnowszej podstawy programowej, z której korzystają absolwenci szkół podstawowych. Autorskie zadania typu maturalnego zawarte w zbiorach, są zgodne z nową podstawą programową i wymagają przerobienia przez każdego maturzystę chcącego dostać się na kierunki medyczne. Zbiór został wzbogacony o repetytorium przed każdym działem. Repetytorium stworzone zostało na bazie najlepszych książek akademickich oraz wiedzy biologów i lekarzy. Informacje w nim zawarte zostały przedstawione w sposób prosty i łatwy do zapamiętania. W zbiorze znajdują się także wszystkie zadania z arkuszy maturalnych CKE z lat 2005?2021, przyporządkowane do odpowiednich działów wraz z pełnymi odpowiedziami, oddzielone od zadań autorskich. Zbiory zawierają zadania, które zmuszają maturzystę do myślenia. Wymagają nie tylko wiedzy na poziomie rozszerzonym, ale także umiejętności pracy z tekstem źródłowym oraz całościowego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy, przez co idealnie wpasowują się w nowe trendy wyznaczane przez CKE. Autorami zadań są doświadczeni nauczyciele biologii, w tym egzaminatorzy maturalni oraz doktor nauk przyrodniczych, a także lekarze, biorący aktywny udział w kształceniu przyszłych studentów kierunków medycznych. Priorytetem naszych książek jest wysoki poziom merytoryczny, będący podstawą dobrego przygotowania ucznia do matury. Co znajdziesz w nowym wydaniu zbiorów 2023-2025 (tom 1.-4.)? - 3600 autorskich zadań maturalnych z podpunktami, opracowanych specjalnie pod kątem nowej matury przez doświadczonych nauczycieli, w tym czynnych egzaminatorów maturalnych. - Krótkie repetytorium przed każdym działem, umożliwiające szybką powtórkę danego materiału. - 2590 maturalnych zadań CKE z podpunktami, przyporządkowanych do odpowiednich działów. - Pełne rozwiązania do wszystkich zadań, w tym komentarze i wskazówki do wybranych zadań. - Kompleksową bazę wiedzy, niezbędną do uzyskania wysokiego wyniku na egzaminie. Co się zmieniło w nowym wydaniu zbiorów? - Dodaliśmy ponad 300 nowych, złożonych autorskich zadań typu maturalnego, opracowanych przez egzaminatorów maturalnych. - Przebudowaliśmy zadania i odpowiedzi tak, aby jeszcze bardziej wpasowywały się w wymogi nowej matury. - Dodaliśmy piktogramy wyróżniające zadania z konkretnego podziału np. w dziale ?Komórka? znajdziesz zadania dotyczące budowy komórki, transportu komórkowego, podziałów komórkowych i składników chemicznych, oznaczone odpowiednim piktogramem. - Opracowaliśmy nowe repetytorium, którego cała treść została zaktualizowana, przekształcona i dostosowana do wymagań zawartych w nowej podstawie programowej. - Przyporządkowaliśmy dokładniej zadania do właściwych działów. - Usunęliśmy zadania zgłaszane jako niejasne. - Zaprojektowaliśmy nowy wygląd środka, dzięki czemu treść jest bardziej przejrzysta, a rozmieszczenie elementów sprawia, że nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. - Zintegrowaliśmy treści zbiorów z naszą nową platformą edukacyjną MedicStudy.pl, na premierę której zapraszamy pod koniec sierpnia 2022. Autorzy: lek. med. Jacek Mieszkowicz, mgr inż. Dorota Cichy, mgr Bogumiła Bąk, dr Krzysztof Brom, lek. med. Klaudia Suwała, mgr Marek Grzywna, mgr Maciej Bryś, lek. med. Maksymilian Ogiela.

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

12
Kolorowanki dla dorosłych. Motywy roślinne i mandale do zabawy i dla relaksu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla dorosłych. Motywy roślinne i mandale do zabawy i dla r...
Dostępny150 szt.

Kolorowanki dla dorosłych - nowy sposób na relaks, odstresowanie i świetną zabawę, teraz również w wersji polsko-ukraińskiej.

12,90 zł
11,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,03 zł

13
Wiara. Nadzieja. Polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara. Nadzieja. Polityka
Dostępny23 szt.

Czy polityka może się obyć bez religii? Co politolog powinien wiedzieć o religii? Jaka jest polityka wyznaniowa Unii Europejskiej? Co oznacza postęp w katolickiej nauce społecznej? Czy Kościół znalazł się w pułapce praw człowieka? Czy w epoce postprawdy demokracja wciąż jeszcze jest możliwa? Jaka jest relacja wielokulturowości i multikulturalizmu? Czy polityka niesie w sobie nadzieję? Mam nadzieję, że lektura książki pomoże Czytelnikowi spojrzeć w perspektywie katolickiej nauki społecznej na aktualne wyzwania polityczne oraz przeżywać politykę nie tylko jako silną namiętność, ale także jako sposób miłowania, tzn. troski o obiektywne dobro w różnych wymiarach naszego życia społecznego. (ze Wstępu )

44,10 zł
30,87 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,23 zł

14
Podstawy biologii człowieka - komórka, tkanki, rozwój, dziedziczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Podstawy biologii człowieka - komórka, tkanki, rozwój, dziedziczenie
Dostępny150 szt.

Drugie wydanie podręcznika opiera się na poprzednim opracowaniu, jednakże jest rozszerzone i unowocześnione. Podstawowym jego ulepszeniem jest nowy rozdział dotyczący genetyki molekularnej. Uatrakcyjnieniem tego wydania są także liczne kolorowe, często nowe, ilustracje zaopatrzone w komentarze, oraz wyższej jakości autorskie (dra Wojciecha Jarosza) mikrofotografie cyfrowe tkanek. Nowością są także, zamieszczone w poszczególnych rozdziałach tematyczne ramki z ciekawostkami. Każdy rozdział/ podrozdział kończy się zestawem pytań kontrolnych i zalecaną literaturą uzupełniającą. Na końcu podręcznika jest zamieszczony wykaz zastosowanych skrótów z ich objaśnieniami oraz skorowidz. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów następujących kierunków: fizjoterapia, wychowanie fizyczne, sport, dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, promocja zdrowia, ratownictwo medyczne a także psychologia i pedagogika.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

15
Kardiogram - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kardiogram
Dostępny50 szt.

Tematem książki jest całościowa analiza prasy codziennej, zapisów kolaudacyjnych oraz archiwaliów związanych z polską produkcją filmową przełomu lat 60. i 70. Ważnym uzupełnieniem tych materiałów są wywiady przeprowadzone przez autorkę z twórcami i artystami uczestniczącymi w życiu artystycznym tamtej epoki. Po latach siermiężnej, pruderyjnej gomułkowszyzny, mimo istnienia cenzury politycznej i obyczajowej, do Polski docierały echa rewolucji obyczajowej na Zachodzie Europy. W 1971 roku na ekrany kin wszedł film Kardiogram w reż. Romana Załuskiego okrzyknięty filmem z pierwszym gołym biustem na ekranie. Jego produkcja rozpoczęła się jednak jeszcze przed Grudniem 1970 r.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

16
Puzzle miniMaxi Beztroski dzień Peppy 56033 Trefl - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,10 zł
3,57 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 0,53 zł

17
Podstawy teorii aproksymacji w zadaniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Podstawy teorii aproksymacji w zadaniach
Dostępny155 szt.

Wydawnictwo PWN przestawia unikatowy podręcznik dla wykładowców, doktorantów i studentów dotyczący szerokiego działu matematyki jakim jest teoria aproksymacji. Czytelnik ma okazję samodzielnie poznać zagadnienia tej dziedziny, które są zaprezentowane w przystępny sposób w postaci zadań ze szczegółowymi rozwiązaniami. W książce PODSTAWY TEORII APROKSYMACJI W ZADANIACH będzie można znaleźć zadania dotyczące m.in.: aproksymacji w przestrzeniach metrycznych i unormowanych, aproksymacji w hiperpłaszczyznach przestrzeni Banacha, projekcji minimalnych przestrzeni Haara, wielomianów Czebyszewa, interpolacji wielomianowej oszacowań szybkości aproksymacji wielomianami, nierówności wielomianowych, geometrii wielomianów i wielu innych zagadnień. Książkę kierujemy do wykładowców, doktorantów oraz słuchaczy studiów matematyki, informatyki oraz kierunków pokrewnych, zarówno I, jak i II stopnia, zainteresowanych teorią aproksymacji lub jej zastosowaniami, np. w metodach numerycznych. Wiele ciekawych zadań znajdą tu także osoby pragnące zgłębiać analizą funkcjonalną, interpolację lub zagadnienia nierówności wielomianowych i geometrii wielomianów.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

18
Taniec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec
Dostępny35 szt.

Niezwykły fotograficzny dokument o artystach i minionych spektaklach Polskiego Teatru Tańca Baletu Poznańskiego, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Łodzi, a także Johna Neumeiera w Hamburgu czy Nacho Duato w Madrycie w Compana Nacional de Danza. Tancerze na scenie i podczas prób, utrwaleni w kadrach Macieja Hadrycha, pasjonata tańca, który fotografuje tę sztukę od 1981 r. Zamknięte w albumie fotografie tworzą swoje mikroświaty, stając się dla widza przewodnikiem po czasie minionym i ośmielając odbiorców do snucia własnych opowieści napisała o tym albumie prof. dr hab. Ewa Wycichowska.

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

19
Saga winlandzka. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga winlandzka. Tom 3
Dostępny140 szt.

Anglia, grudzień 1013 roku. Podboje wikingów trwają w najlepsze. Pogoda nie sprzyja Askelladowi i jego drużynie, a Thorkell depcze im po piętach. Morale wśród wojowników spadają, coraz trudniej powiedzieć, kto jest po czyjej stronie i czy w decydującym momencie nie wbije sojusznikowi noża w plecy. Saga Winlandzka to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów - elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie - Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif. Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała!

69,99 zł
55,29 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

20
Bidon 420 ml, Balerina - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon 420 ml, Balerina
Starpak
Dostępny28 szt.

Zalety produktu: niezbędny element zestawu śniadaniowego do szkoły, posiada blokadę otwierania pokrywy bidonu, zawieszka, dzięki której można go zawiesić na ręce. Bidon na napoje o pojemności 420 ml, łatwy do otworzenia i zamknięcia, dzióbek, który ułatwia picie napoju. Bidon STARPAK jest pokryty modną grafiką z baletnicą. Bidon wykonany z tritanu, który nie zmienia smaku potraw, posiada materiał BPA free, nie zawiera bisfenolu.

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

21
Duos. Rzeczy i zwierzaki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duos. Rzeczy i zwierzaki
Granna, od 7 lat
Dostępny187 szt.

W "DUOS" liczy się kreatywność oraz umiejętność przywidywania skojarzeń pozostałych uczestników rozgrywki. Szybkie rundy i masa ciekawych rozmów nad stołem – to właśnie "DUOS", towarzyska gra, która sprawdzi się zarówno w gronie rodziny, jak i znajomych. Jednocześnie na rynku zadebiutują dwa pudełka. Każde zawiera 2 kategorie i wszystko co potrzebne jest do zabawy. Zawartość obu można połączyć!

113,40 zł
107,73 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,67 zł

22
Edycja handlowa. Kodeks spółek handlowych, Krajowy rejestr sądowy, Prawo upadłościowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edycja handlowa. Kodeks spółek handlowych, Krajowy rejestr sądowy, Pra...
Dostępny57 szt.

Stan prawny: 1 czerwca 2022 r. EDYCJA HANDLOWA zawiera 15 aktów prawnych: Kodeks spółek handlowych, Kodeks cywilny - wyciąg, Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym, Ustawa Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym, Ustawa o Krajowym Rejestrze Zadłużonych - wyciąg, Ustawa o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego, Prawo przedsiębiorców, Przepisy wprowadzające ustawę Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej, Ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, Prawo własności przemysłowej, Prawo upadłościowe, Prawo restrukturyzacyjne, Ustawa o udostępnienie informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Prawo wekslowe. Zalety serii: Miękka oprawa - wygoda w codziennym korzystaniu. Registry wcięcia na marginesach oznaczone skrótami ustaw ułatwiające ich znalezienie. Rozbudowana pula aktów prawnych - pełniejszy wybór ustaw i rozporządzeń. Praktyczne tabele podsumowujące zmiany - wykaz terminów wejścia w życie zmian oraz artykułów, których zmiany dotyczą. Dostęp online - do wszystkich aktów prawnych zawartych w zbiorze, aktualizowanych na bieżąco.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

23
Składany Portfel Gorjuss Fairground Firework - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
131,00 zł
98,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,75 zł

24
Mapa syntetyczna - Góry Opawskie 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,80 zł
20,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,78 zł

25
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Kodeks karny skarb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Ko...
Dostępny106 szt.

Zbiór obejmuje zmiany opublikowane do dnia 10 czerwca 2022 r., w tym m.in.: Kodeks postępowania karnego: ? ustawa z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. poz. 655) Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia ? ustawa z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. poz. 655) Kodeks karny wykonawczy ? ustawa z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. poz. 655) Opłaty w sprawach karnych ? ustawa z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. poz. 655) Przeciwdziałanie narkomanii: ? ustawa z 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. poz. 763) ? ustawa z 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 764) W publikacji uwzględniono ponadto: Kodeks karny skarbowy ? ustawa z 8 czerwca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową (oczekuje na podpis Prezydenta RP) Wykaz wszystkich zmian zamieszczono przed spisem treści.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

26
Postępowanie karne, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie karne, wydanie 4
Dostępny67 szt.

Podręcznik Postępowanie karne przedstawia polską procedurę karną z perspektywy aktualnego stanu prawnego, a ten, jak wiadomo, w ostatnim czasie zmienia się nie tylko dynamicznie, ale również w sposób trudny do przewidzenia. W podręczniku ujęto nie tylko poglądy krajowej doktryny i judykatury, ale również punkt widzenia prezentowany przez przedstawicieli zagranicznej literatury przedmiotu. W publikacji omówiono zagadnienia dotyczące m.in.: Zasad procesowych, Przesłanek procesu, Organów procesu, Stron oraz innych uczestników procesu, Czynności procesowych, Środków przymusu procesowego, Postępowania przygotowawczego, Postępowania przed sądem pierwszej instancji, Postępowania odwoławczego i postępowania szczególnego, Nadzwyczajnych środków zaskarżenia, Postępowania karnego ze stosunków międzynarodowych, Kosztów procesu. Podręcznik jest adresowany do szerokiego kręgu odbiorców tj. studentów wydziałów prawniczych, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz praktyków, w tym sędziów, prokuratorów, adwokatów i policjantów.

75,00 zł
62,25 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,75 zł

27
Mapa - Szklarska Poręba i okolice 1:12 500 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Szklarska Poręba i okolice 1:12 500
Dostępny13 szt.

Mapa - Szklarska Poręba i okolice 1:12 500 Karkonosze Źródła Łaby Śnieżne Kotły Hala Szerenicka Wysoki Kamień Wodospad Kamieńczyka

11,60 zł
8,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,25 zł

28
Mapa syntetyczna - Beskid Mały 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,80 zł
20,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,78 zł

29
Brelok literka M MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka M MIX
MCD
Dostępny16 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

30
Torba prezentowa 18x23 pies, kot, koala - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba prezentowa 18x23 pies, kot, koala
incood.
Dostępny7 szt.

Torba prezentowa o wymiarach 18x23 cm.Różne wzory, towar wysyłany losowo.

7,40 zł
7,03 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,37 zł

31
Monster 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster 4
Dostępny150 szt.

Johan zyskał pełne zaufanie Shuwalda, najbardziej wpływowego człowieka w Bawarii. Stał się jego prawą ręką. Czy zamierza ujawnić się w Niemczech, jako cudowny chłopiec ekonomii? W tym czasie, Richard, prywatny detektyw, został wtajemniczony w pewne sprawy Schuwalda. Gdy Richard bada tajemnicze wydarzenia, w które uwikłany jest biznesmen, czuje, że za wszystkim czai się potężnego i złego. Richard rozpoczyna walkę z kimś przerażającym niczym monstrum, ale... Czy spisek Johana wyjdzie na jaw? Wiedząc, że Tenma planuje go zabić, Johan wiedzie spokojne życie. Jednak nagle chłopak rozpakuje się i traci zmysły. Co takiego mogło być w książce z obrazkami napisanej po czesku? Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł - MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh?. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro ?tomo (autora Akiry).

69,99 zł
55,29 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

32
Given To The Rising, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Given To The Rising, 2 LP
Neurosis, Neurot Recordings
Dostępny11 szt.

Neurosis nie trzeba przedstawiać. Legendarni mistrzowie psychodelicznej, operowej gitary z Bay Area wpłynęli na szerokie grono artystów i niemal w pojedynkę zdefiniowali szerokie spektrum popularnej dziś ciężkiej muzyki. Jednak teraz, w trzeciej dekadzie istnienia, najnowszy album Neurosis pokazuje, że brzmienie grupy po raz kolejny uległo tak drastycznej transformacji, że nawet zagorzałym fanom Given To The Rising może wydawać się zupełnie innym, oszałamiającym ponownym wprowadzeniem. Given To The Rising jest jak zanurzenie w zbiorniku izolacyjnym - otacza, podkręca zmysły surrealistycznymi wizjami, o których można by pomyśleć, że są nasze własne, sprytnie szarpiąc i dezorientując świadomość poza wszelkim oparciem w rzeczywistości. Jak powie wam każdy zagorzały fan Neurosis, na każdej nowej płycie i na każdym koncercie jest taki moment, w którym zespół zatrzymuje się, jakby świat zastygł w miejscu, a następnie nagle zaczyna wydawać z siebie pierwotne zawodzenie, które wszyscy rozpoznaliśmy jako "nutę Neurosis", która zmusza słuchacza do poruszania głową i ramionami w sposób niemal niekontrolowany. Given To The Rising to Neurosis w najbardziej porywającym i hipnotycznym wydaniu. Mówiąc wprost, album jest jednym z najbardziej surowych i bezpośrednich materiałów zespołu, ale jest również bardziej złożony i zagęszczony psychodelicznymi podtekstami. Given To The Rising to coś więcej niż tylko potężny zbiór piosenek - to raczej religijne doświadczenie. Podczas gdy osobiste epifanie są wielokrotnie opowiadane przez tych, którzy zostali nawróceni przez przeładowujące zmysły występy Neurosis na żywo, jak i nagrania, na tym albumie jest hipnotyczna jakość, która pojawia się już od pierwszego gitarowego squallu w utworze tytułowym. Ponownie nagrywając z szanowanym inżynierem i wieloletnim przyjacielem Steve'em Albinim (tak jak zespół nagrywał pięć poprzednich albumów, The Eye of Every Storm w 2004 roku, A Sun That Never Sets w 2001 roku, Sovereign w 2000 roku i Times of Grace w 1999 roku), Given To The Rising nosi charakterystyczny dla zespołu miażdżący ciężar i katartyczną siłę. Jednakże na tym albumie Neurosis zagłębia się w coraz bardziej psychodeliczne efekty i pokręcone, pomysłowe struktury piosenek. Wiele z dramatycznego wyciszenia ostatnich utworów zostało porzuconych na rzecz pełnego ataku. Chociaż jest to odzwierciedlenie charakterystycznego dla zespołu agresywnego uderzenia, Given To The Rising nie jest tylko ćwiczeniem w wagnerowskim grzmocie. Neurosis eksploruje psychoaktywny prog-rock i niszczycielskie symfoniczne uderzenia, które wykraczają poza wszystko, co może być dopasowane do konkretnego gatunku. To tak jakby zespół wziął wskazówki od takich psych-noise'owych poprzedników jak Hawkwind, Faust, Skullflower i Chrome, połączył te elementy z obrzydliwym atakiem częstotliwości Throbbing Gristle, a następnie zanurzył je w nasyconej sonicznej warstwie Neurosis. Stoimy otoczeni przez skrzydła i ogień - woła wokalista/gitarzysta Scott Kelly, otwierając album i jego tytułowy utwór. To tak, jakbyśmy dołączyli do toczącej się już bitwy, a tak właśnie się stało - Neurosis ciężko walczył o utrzymanie swojej suwerenności nie tylko w biznesie muzycznym, ale jako bezgranicznie kreatywna jednostka, w skład której wchodzą Kelly, gitarzysta/wokalista Steve Von Till, basista/wokalista Dave Edwardson, perkusista Jason Roeder i klawiszowiec Noah Landis. Zespół wniósł klawisze do ciężkiego punka. Wprowadził eksperymentalny noise do metalu. Połączył antyczny dronowy folk z desperacją Black Flag. Cały czas podążając w kierunku nowych środków eksploracji nieskończonych sfer katharsis i autotransformacji, podczas gdy wiele zespołów po prostu podąża za nim. Gitary chrząkają i jęczą jak złowrogie bestie w Fear and Sickness, napędzane przez sprytne zmiany rytmiczne Roedera, dostarczane przez gromkie, toczące się uderzenia tomów, które wpadają w półmetek uderzeń w bęben i werbel. To The Wind otwiera się zwodniczo delikatną, aczkolwiek pogrążoną w smutku melodią, niepodobną do niczego, czego mogliśmy się spodziewać po zespole, która zostaje nagle zdławiona w okolicach 2 minuty przez jedną z najbardziej brutalnie nagłych zmian nastroju i tempa. Lekki, ledwo słyszalny growl zapowiada nadchodzącą zmianę, ale kiedy ściana chrzęszczących sludge'owych gitar, sparowanych z tupiącym bitem wybucha ponad melodię, jest to naprawdę monolityczne w skutkach. Edwardson rzuca na wierzch ciężkie niskie zniekształcenia, a wyjące wygięte nuty dodają potężny harmoniczny wydźwięk. Ale być może najważniejszy punkt utworu pojawia się podczas krótkiej przerwy, kiedy Kelly wypuszcza zdumiewający, 29-sekundowy, gardłowy krzyk w kulminacyjnym momencie utworu. Zgrzytliwy szept Von Tilla brzmi wręcz prześladująco w rytmicznym chrzęście, a syropowate tony Landisa w QHidden Faces są wystarczającym dowodem na ostatni krok ewolucyjny zespołu. Through eyes of the wheel I will see you coming, wyje Von Till, a zespół wybucha w zgodzie. Lista utworów: A1 Given To The Rising A2 Fear And Sickness B1 To The Wind B2 At The End Of The Road B3 Shadow C1 Distill (Watching The Swarm) C2 Water Is Not Enough C3 Nine D1 Hidden Faces D2 Origin

218,90 zł
33
Teczka A4-B-01-G konf. Classic GURIATTI - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4-B-01-G konf. Classic GURIATTI
Easy Stationery
NiedostępnyBrak

Teczka konferencyjna, znana też jako aktówka to niezastąpiony produkt do przenoszenia dokumentów dla menedżerów, pracowników biurowych lub kierowców. Format: A4 (37,5 x 25 x 4 cm).Materiał: skóra ekologiczna.Kolor: czarny.Komora główna zapinana na zamek dwukierunkowy.Wewnętrzna przegroda mieszcząca format A4, przegródki na wizytówki i długopisy.Mechanizm segregatora - 2 ringi.Klip przytrzymujący notes formatu A4 - notes w zestawie.Producent: Guriatti.

102,10 zł
86,79 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 15,31 zł

34
Brelok literka E MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka E MIX
MCD
Dostępny18 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

35
Potrójny Piórnik z Wyposażeniem Gorjuss Carousel - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrójny Piórnik z Wyposażeniem Gorjuss Carousel
Santoro
Dostępny9 szt.

Potrójny Piórnik z Wyposażeniem - Gorjuss - Carousel Fantastyczna seria Carousel ozdobiona jest dziewczynką Gorjuss z uroczym konikiem utrzymana w słodkich różowych kolorach. Na odwrocie fajerwerki, kolorowe girlandy, cukrowa wata - wszystko co znajdziemy w wesołym lunaparku. Potrójny piórnik z wyposażeniem zawierający wszystko to, co potrzebne do szkoły.Pierwsza komora zawiera ołówek, komplet 3 długopisów, gumkę, temperówkę oraz linijkę, ekierkę i kątomierz.Druga komora zawiera bogaty komplet 18 kredek.Trzecia komora wyposażona została w komplet 18 flamastrów.Ozdobiony zawieszką w kształcie strzałki.Każdy element wyposażenia posiada logo Santoro.Wykonany ze szczególną dbałością.Wewnątrz posiada ciekawy wzór.Wspaniały na prezent.Wymiary: 23 cm x 10 cm x 6 cm.Zabawna kolekcja Fairground pełna plecaków, akcesoriów i artykułów papierniczych, która nawiązuje do tajemniczych przygód przeżytych w Wesołym Miasteczku pełna fajerwerków, karuzel, beczek śmiechu, huśtawek i zdobywanych nagród. Zabawne pompony, wzory pełne smakołyków czy metalowe zawieszki przeniosą nas do barwnego świata Santoro, pełnego niespodzianek jakie nas czekają w lunaparku. To kolekcja, którą będziemy cenić przez wiele lat. Podążaj za dziewczynami, bohaterkami 4 serii: Up & Away, Fireworks, Carusel i First Prize i odkrywaj ekscytującą kolekcję cudownych smakołyków!

196,00 zł
147,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 49,00 zł

36
Monster 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster 5
Dostępny154 szt.

"Dawno, dawno temu żył sobie bezimienny potwór. Za wszelką cenę zapragnął mieć imię. Podjął decyzję i postanowił wyruszyć, żeby je znaleźć." Dlaczego ta dziecięca historia miała taki wpływ na Johana? Czy w książce można znaleźć jakieś wskazówki na temat jego narodzin? Tajemnica goni tajemnicę! Tennma próbuje przebić się przez granicę do Czech, aby znaleźć matkę Johana. Jednak strażnik graniczny uznaje go za nielegalnego emigranta, lekarz ucieka z pomocą niezależnego dziennikarza, Grimmera. Obaj mężczyźni rozstają się nie zdradzając sobie nawzajem powodu wizyty w Czechach. Tak naprawdę Grimmer również interesuje się Kinderherim 511 który dawniej istniał na terenie Wschodnich Niemiec. Teraz historia przenosi się do Pragi! Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł ? MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh?. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro ?tomo (autora Akiry).

69,99 zł
55,29 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

37
Mapa syntetyczna - Masyw Śnieżnika 1:40 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,80 zł
20,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,78 zł

38
Brelok literka J MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka J MIX
MCD
Dostępny18 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

39
Textbook on the First Amendment: Freedom of,,, - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Textbook on the First Amendment: Freedom of,,,
Dostępny9 szt.

This textbook is the result of the ten years experience of teaching about the First Amendment to the United States Constitution. The textbook provides materials for discussion and consists only of selected opinions of American courts which have been abridged to enucleate the main problem and not burden the reader with all the details, and also to avoid discussing legal issues that are not directly related to the present subject matter. The Textbook on the First Amendment is about respect for and appreciation of the freedom of speech and freedom of religion. The United States Supreme Court is the ultimate defender of liberty and the pre-eminent guardian of the two freedoms, which is why the overwhelming majority of cited sentences are from that Court. Franciszek Longchamps de Brier is a law professor at the Jagiellonian University in Kraków; he graduated from the University of Warsaws Faculty of Law and Administration and has an LL.M. awarded by Georgetown University Law Center; he is a Catholic priest and is an expert on bioethics for the Polish Episcopal Conference as well as a member of the Scientific Committee on Ancient Culture and of the Committee of Legal Sciences of the Polish Academy of Sciences.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

40
Szkoła na Zestaw Perkusyjny - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na Zestaw Perkusyjny
Marcin Lemiszewski, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny4 szt.

Ćwiczenia na werbel; Ćwiczenia na werbel z pauzami; Ćwiczenia na mechanizm pedałowy stopy i werbel; Ćwiczenia usprawniające niezależność nóg; Pierwsze rytmy na zestawie perkusyjnym; Ćwiczenia na otwierany i zamykany hi-hat; Przejścia; Ćwiczenia na podwójną stopę; Rytmy Pop; Rytmy Rock; Rytmy Heavy Metal; Rytmy Funk; Rytmy Disco; Rytmy Hip hop; Rytmy Raegge; Rytmy Jazzowe; Rytmy Blues; Rytmy taneczne. Paweł Mazur

39,30 zł
35,37 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,93 zł

41
Niezwyciężony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwyciężony
Dostępny228 szt.

Jedna z najsłynniejszych i najbardziej lubianych powieści Stanisława Lema. Najdoskonalsza realizacja gatunku space opera w polskiej fantastyce. Powieść Niezwyciężony zajmuje szczególne miejsce w dorobku Stanisława Lema. Z kilku powodów. Przede wszystkim jest to batalistyczna space opera ? opowieść o starciu ludzi z powstałą samorzutnie na odległej planecie populacją mikroautomatów niszczących wszelkie myślenie. Lem jako pisarz wielokrotnie opisywał kosmos i perypetie międzygalaktycznych podróżników, rzadko jednak czynił to tak jak w tej powieści doprowadzając do otwartego konfliktu zbrojnego. FabułaNiezwyciężonego to wymarzony i niemal gotowy scenariusz wielkiego batalistycznego filmu. Stanisław Lem nie byłby jednak sobą, gdyby w dynamiczną akcję książki, pełną wybuchów i rozbłysków, nie wplótł ważnych pytań o naturę tego, z czym zmaga się załoga statku kosmicznego. Mechaniczne urządzenia ? także te stworzone przez człowieka ? nastawione są w Niezwyciężonymna odruchową walkę aż do samozatraty. To do istoty myślącej należy zrozumieć obcość i wyzwolić się z fatalizmu zniszczenia. "Niezwyciężony", krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru. Osiemdziesięciu trzech ludzi załogi spało w tunelowym hibernatorze centralnego pokładu. Ponieważ rejs był stosunkowo krótki, zamiast pełnej hibernacji zastosowano pogłębiony sen, w którym temperatura ciała nie opada poniżej dziesięciu stopni. W sterowni pracowały tylko automaty. W ich polu widzenia, na krzyżu celowniczym, leżała tarcza słońca, niewiele gorętszego od zwykłego czerwonego karła. Kiedy jej krąg zajął połowę szerokości ekranu, reakcja anihilacyjna została wstrzymana. Przez jakiś czas w całym statku panowała martwa cisza. Bezdźwięcznie działały klimatyzatory i maszyny cyfrowe. Ustała najdelikatniejsza wibracja, towarzysząca emisji świetlnego słupa, który przedtem wypadł z rufy i jak nieskończonej długości szpada, zanurzona w mroku, popychał odrzutem statek. >Niezwyciężony< szedł z tą samą szybkością przyświetlną, bezwładny, głuchy i pozornie pusty. (fragment książki)

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

42
Kalendarz Prawnika 2023 Podręczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Prawnika 2023 Podręczny
Dostępny15 szt.

Podręczny Kalendarz Prawnika. Możesz go mieć zawsze przy sobie! Podręczny Kalendarz Prawnika to: format 105x148 mm (A6), dzień na jednej stronie, daty popularnych imienin i świąt, kalendarz miesiąca, skrócony roczny kalendarz, wybór przepisów o kosztach sądowych.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

43
Hulajnoga wyczynowa WXM WRS-AY1 100mm kidwell - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
280,90 zł
258,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 22,47 zł

44
Brelok literka K MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka K MIX
MCD
Dostępny19 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

45
Brelok literka G MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka G MIX
MCD
Dostępny20 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

46
Brelok literka S MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka S MIX
MCD
Dostępny18 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

47
Brelok literka F MIX - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok literka F MIX
MCD
Dostępny19 szt.

Breloczek literki Wymiary: różne, wysokość literki 4 cm Materiał: sztuczne futro, akryl MIX kolorów, towar wysyłany losowo.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

48
Piórnik tuba Beuniq BU22FW-003 Flowers PASO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba Beuniq BU22FW-003 Flowers PASO
Paso
NiedostępnyBrak

Piórnik tuba, jedna komora. Idealna na akcesoria piśmiennicze lub jako mała kosmetyczka.

26,20 zł
49
Aplikacje Last Minute 2020. Dodatek na aplikację.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aplikacje Last Minute 2020. Dodatek na aplikację..
Dostępny28 szt.

Aplikacje 2020 last minute. Dodatek dla zdających na aplikację sędziowską i prokuratorską. W związku z wieloma pytaniami i dużym zainteresowaniem wśród Absolwentów studiów prawniczych, postanowiliśmy przygotować Dodatek dla kandydatów na aplikację sędziowską i prokuratorską. Dodatek zawiera opracowania 8 aktów prawnych, które nie znajdują się w Aplikacjach 2020 last minute 2020, a które są wymagane dla zdających na aplikację sędziowską oraz prokuratorską. Dodatek stanowi idealny materiał do przygotowań na egzamin wstępny test konkursowy!

24,50 zł
50
Mały Plecak z Uchwytem na Walizkę Gorjuss Carousel - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Plecak z Uchwytem na Walizkę Gorjuss Carousel
Santoro
Dostępny4 szt.

Mały Plecak z Uchwytem na Walizkę - Gorjuss - Carousel Fantastyczna seria Carousel ozdobiona jest dziewczynką Gorjuss z uroczym konikiem utrzymana w słodkich różowych kolorach. Na odwrocie fajerwerki, kolorowe girlandy, cukrowa wata - wszystko co znajdziemy w wesołym lunaparku. Stylowi i praktyczny plecak, idealny do szkoły i do zabawy.Posiada regulowane szelki.Dużą komorę główną.Na zewnątrz płaską kieszonkę na drobiazgi.Komora i kieszonka zamykane na suwak, ozdobione miękkim, puszystym pomponem.Od góry praktyczny, solidny uchwyt.Siatkowe uchwyty na butelki z boku.Z tyłu specjalny uchwyt do założenia na wysuwaną, teleskopową rączkę walizki na kółkach.Zawieszka w kształcie strzałki.Wymiary : 22 cm x 20 cm x 10 cm.Zabawna kolekcja Fairground pełna plecaków, akcesoriów i artykułów papierniczych, która nawiązuje do tajemniczych przygód przeżytych w Wesołym Miasteczku. Nie brak tu fajerwerków, karuzel, beczek śmiechu, huśtawek i zdobywanych nagród. Zabawne pompony, słodkie wzory, czy metalowe zawieszki przeniosą nas do barwnego świata Santoro, pełnego niespodzianek. To kolekcja, którą będziemy cenić przez wiele lat. Podążaj za dziewczynami, bohaterkami 4 serii: Up & Away, Fireworks, Carusel i First Prize i odkrywaj ekscytującą kolekcję pełną cudownych smakołyków!

217,00 zł
162,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 54,25 zł

Wróć do góry