hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.07.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 11 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ćwiczenia z myślenia dla 5-6-latka (Tamara Michałowska), na drugim Gdzie śpiewają raki. Wydanie filmowe (Delia Owens). Kolejny produkt to Uspokój swój mózg (Andres Hansen) oraz Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek (George Friedman).
1
Ćwiczenia z myślenia dla 5-6-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Ćwiczenia z myślenia dla 5-6-latka
Dostępny
300 szt.

W tej wartościowej i pięknie ilustrowanej książeczce edukacyjnej znajdują się 42 zadania dla przedszkolaków w wieku 5–6 lat. Wielkim atutem książki jest różnorodność zadań, zarówno pod względem stopnia trudności, jak i umiejętności, dzięki czemu dziecko udoskonali między innymi umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, sprawność manualną, rozpoznawanie prostych figur geometrycznych, znajomość liter i liczb, a równocześnie postawi pierwsze kroki w pisaniu i arytmetyce.

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

103 osoby kupiły
2
Gdzie śpiewają raki. Wydanie filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie śpiewają raki. Wydanie filmowe
Dostępny
4271 szt.

Gdzie śpiewają raki to powieść, która okazała się jednym z objawień literackich ostatnich lat. Barkley Cove, senne miasteczko gdzieś u wybrzeży Karoliny Północnej. W 1969 na jednym z tamtejszych mokradeł odnalezione zostaje ciało Chase’a Andrewsa. Miejscowi są przekonani, że za jego zniknięciem stoi tajemnicza Dziewczyna z Bagien. Oczy wszystkich zwracają się w kierunku Kyi Clark, a sama Kyia nagle musi zmierzyć się z dziesiątkami nieprzychylnych jej ludzi. Wbrew powszechnemu przekonaniu dziewczyna nie zamieszkuje bagien z przymusu. Otaczająca ją przyroda jest bowiem jej domem, a zamieszkujące okolicę zwierzęta – najbliższymi przyjaciółmi. Dziewczyna ta staje się przedmiotem fascynacji dwóch chłopaków z Barkley Cove. Poznanie ich stanie się dla Kyi przeżyciem, które trwale ukształtuje jej późniejsze życie. Gdzie śpiewają rak Delii Owens to powieść, która przez wielu uznawana jest za jeden z najlepszych utworów obyczajowych ostatnich lat. Autorka w subtelny, a przy tym niezwykle czuły sposób odkrywa w niej bowiem przed czytelnikami bogactwo i głębię natury. Ta przepiękna oda do świata przyrody jest też niezwykłym opisem przebiegu procesu dojrzewania, które – choć nie zawsze przechodzone bezboleśnie – wyrywa trwały ślad w sercu każdego z nas. Utwór ma szansę zachwycić szczególnie miłośników prozy obyczajowej. Skomplikowane relacje, jakie łączą poszczególnych bohaterów, pozostają nieodgadnione praktycznie do końca powieści. Sama Dziewczyna z Bagien jest zaś osobą, obok której trudno przejść obojętnie. Zapoznaj się z jej losami i Ty i dołącz do setek tysięcy czytelników tej książki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

42 osoby kupiły
3
Uspokój swój mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uspokój swój mózg
Dostępny
2769 szt.

Jak poczuć się lepiej i zadbać o siebie w niespokojnych czasach? Chociaż ludzkości nigdy nie żyło się lepiej, wielu z nas czuje się źle. Żyjemy w epoce ciągłego stresu, natłoku negatywnych i smutnych informacji, porównywanie się z innymi obniża nasze samopoczucie. Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad mózgiem, pozwala zrozumieć jakie mechanizmy kierują naszymi emocjami i samopoczuciem oraz daje konkretne wskazówki jak możemy poprawić nasz dobrostan i czuć się lepiej. Po co nam emocje? Jaki wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa mają relacje z innymi? Ile kontaktów społecznych powinniśmy utrzymywać by czuć się lepiej? Jak zachować spokój w świecie w którym każdego dnia trafiają do nas negatywne i smutne wiadomości? Czy szczęśliwe życie jest w ogóle możliwe? Jak nie pozwolić by stres nas kontrolował? Książka autora bestsellera Wyloguj swój mózg. Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i zadbaj o zdrowie swojego mózgu. Szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego czujemy się tak źle, kiedy żyje nam się tak dobrze, zdałem sobie sprawę̨ z istotnego faktu: zapomnieliśmy, że jesteśmy istotami biologicznymi. Zapomnieliśmy, co sprawia, że czujemy się̨ dobrze. Dlatego w tej książce przyjrzymy się naszemu życiu emocjonalnemu i samopoczuciu z perspektywy mózgu i zbadamy, dlaczego mózg działa tak, a nie inaczej. Po rozmowach z tysiącami pacjentów uświadomiłem sobie, jak wielką wartość mają te informacje. Pomagają tak ustawiać priorytety, żeby maksymalnie poprawić sobie samopoczucie. Pozwalają lepiej zrozumieć siebie, być dla siebie milszym. Fragment książki

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

41 osób kupiło
4
Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek
Dostępny
401 szt.

Fascynująca, a jednocześnie szokująca wizja tego, co nas czeka w XXI wieku. Nowa zimna wojna z Rosją, wewnętrzny kryzys w Chinach, koniec wojny Stanów Zjednoczonych z islamskim fundamentalizmem, globalne konflikty kulturowe i problemy na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Niektóre z zaskakujących prognoz, zawartych w tej głośnej książce, już zaczęły się spełniać. Scenariusz Friedmana przewiduje, że wiek XXI będzie czasem wzrostu pozycji Stanów Zjednoczonych, osłabienia Rosji, Niemiec i Chin i pojawienia się nowych potęg – Turcji, Japonii, Meksyku i… Polski, jako jednego z czołowych europejskich mocarstw, które zyska na klęsce i rozpadzie Rosji. George Friedman, uznany ekspert w dziedzinie geopolityki i założyciel prywatnej agencji wywiadu Stratfor, w swojej przenikliwej analizie wskazuje na zmiany, które przyniesie nam nowa epoka. Wyjaśnia źródła przyszłych konfliktów, politycznych i gospodarczych przemian oraz wstrząsów w poszczególnych regionach i krajach. A także pokazuje, jak nowe technologie i trendy kulturowe zmienią oblicze świata.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

21 osób kupiło
5
Duma i uprzedzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duma i uprzedzenie
Dostępny
73 szt.

Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony. Najsłynniejsza powieść Jane Austen. Opowieść o codziennym życiu angielskiego ziemiaństwa na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot ? nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć na prowincji odpowiedniego kandydata. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto do położonej w sąsiedztwie posiadłości Netherfield Park wprowadza się młody i bogaty kawaler. Wiadomość ta elektryzuje panią Bennet. Okazja do nawiązania stosunków towarzyskich nadarza się niebawem podczas publicznego balu, na który nowy sąsiad przybywa w towarzystwie dwóch sióstr, szwagra oraz swego przyjaciela, jeszcze bardziej majętnego kawalera. Czy pierwsze wrażenie bywa mylące, a bliższa znajomość potrafi diametralnie zmienić opinię o drugiej osobie? Siłą tej historii są znakomicie nakreślone postacie, niezwykle trafne obserwacje natury ludzkiej, humor i ? oczywiście ? miłość.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

15 osób kupiło
6
November 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
November 9
Dostępny
461 szt.

Kryminał kończy się, gdy zabójca zostaje schwytany. Biografię wieńczy ostatnie słowo o opisywanym życiu. Historia miłosna powinna połączyć zakochanych, prawda? W takim razie to chyba nie jest opowieść o miłości... 9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon… Zagubiliśmy się między fikcją a rzeczywistością. Nieważne, jaką wersję poznacie. Nieważne, który z ostatnich rozdziałów okaże się tym prawdziwym. Ważne jest tylko jedno: zawsze będę ją kochał. Książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu, jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu, które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

13 osób kupiło
7
Nou zeg! Holandia dla dociekliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nou zeg! Holandia dla dociekliwych
Dostępny
189 szt.

Wiatraki, rowery, chodaki, żółty ser i tulipany – wybierzcie się do Holandii z ósmym tomem serii Świat dla Dociekliwych! Holandia jest płaska jak naleśnik, ćwierć jej powierzchni znajduje się poniżej poziomu morza, a w jej stolicy jest więcej kanałów niż w Wenecji i więcej mostów niż w Paryżu. Tu skacze się przez rowy o tyczce, przez cały rok jeździ się na rowerze, z okazji narodzin dzieci je się sucharki z „myszkami”, a za największy przysmak uchodzą gorzkie czarne cukierki. Tu tworzyli wielcy malarze tacy jak Rembrandt, Vermeer i van Gogh, tu oszlifowano najsłynniejszy diament na świecie i stąd pochodziła Mata Hari – najniezwyklejsza tajna agentka w historii. Nou zeg! A to ci dopiero! Seria Świat dla Dociekliwych prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

13 osób kupiło
8
Listy pisane szeptem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy pisane szeptem
Dostępny
120 szt.

Listy pisane szeptem to opowieść o miłości. O miłości nieco zapomnianej, takiej, którą przez lata przykrył kurz niedopowiedzeń, smutki i milczenia. Aż trudno poznać, co pięknego kryje się pod nim... Karolina i Sławek są ze sobą tak długo, że już nie pamiętają tego dnia, w którym po raz pierwszy na siebie spojrzeli. Nie pamiętają również uczucia, które ich wtedy łączyło. Zapomnieli nawet o tym, by ze sobą rozmawiać. Ich dzieci wyjechały na studia, a brak czasu dla siebie jest wyłącznie wymówką. Oboje pod byle pretekstem spędzają wieczory przed komputerem i zanurzają się w wirtualnym, pozornie lepszym świecie. To tam znajdują kogoś, kto ich zawsze wysłucha, kto ich zawsze zrozumie i wesprze dobrym słowem. Piszą listy. W sekrecie. Listy pisane szeptem. Magdalena Witkiewicz, którą pokochaliście, przedstawia słodko-gorzką opowieść o tym, że czasem nie wystarczy posłuchać, ale trzeba też powiedzieć, bo nikt nie umie czytać w myślach. I nie tylko słowa, ale też uczucia są ulotne jak dmuchawiec – wystarczy powiew, by je bezpowrotnie stracić… Ta historia z pewnością będzie miała dobre zakończenie. Pytanie tylko, czy będzie ono dobre dla Karoliny czy dla Sławka, a może dla zupełnie kogoś innego?

44,90 zł
35,47 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

12 osób kupiło
9
Od Katowic idzie słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Katowic idzie słońce
Dostępny
201 szt.

Przedostatni sołtys wsi Katowice, który ani myślał zostać miastowym. Trzy licealistki skazane przez sąd za protest przeciw zmianie nazwy miasta na Stalinogród. Górnicy z Grupy Janowskiej tworzący po szychcie mistyczne obrazy. Córka znanego pisarza Wilhelma Szewczyka cierpliwie tłumacząca ojca z jego ONR-owskiej przeszłości. „Miasto to opowieść, która się składa z tysięcy drobnych historii” – pisze Malinowska, po czym za pośrednictwem barwnych losów swoich bohaterów opowiada historię Katowic od czasów, gdy były jeszcze błotnistą wsią. Podejmuje temat masowej emigracji ze Śląska do RFN, bada świadectwa krwawo stłumionych protestów w kopalni Wujek, przygląda się złożonej – i dla wielu kontrowersyjnej – idei Ruchu Autonomii Śląska. Malinowska w swoim reportażu o Katowicach biegle korzysta z dwóch perspektyw – krytycznej wychowanki przykopalnianej dzielnicy Giszowiec i czułej obserwatorki miasta zbudowanego na przemyśle, które musiało z niego zrezygnować, by określić swoją tożsamość na nowo.

48,90 zł
31,30 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,60 zł

12 osób kupiło
10
Góry Wałbrzyskie i Kamienne. Mapa w skali 1:35 000, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Wałbrzyskie i Kamienne. Mapa w skali 1:35 000, wydanie 2
Dostępny
65 szt.

To jedyna dostępna na rynku mapa Gór Wałbrzyskich i Kamiennych przygotowana w tak dokładnej skali - 1:35 000. Oprócz tytułowych pasm górskich obejmuje swym zasięgiem znaczną część Pogórza Wałbrzyskiego. Dwustronny arkusz zawiera tereny od Kamiennej Góry na zachodzie po Świdnicę i Głuszycę na wschodzie oraz od Bolkowa na północy po czeski Broumov na południu. Tym sposobem w zasięgu mapy znalazły się, niezwykle popularne wśród turystów, Adrspassko-Teplicke Skaly (dostępne także na mapie Gór Stołowych). Oprócz mapy głównej znajdują się dwa plany centrów miast - Świdnicy i Wałbrzycha. Poprzemysłowe tereny Gór Wałbrzyskich przeżywają dziś swój turystyczny renesans. Niewysokie wzniesienia oplecione gęstą siecią szlaków turystycznych sprzyjają uprawianiu różnych form turystyki i rekreacji. Rozległe panoramy oferują wieże widokowe na Trójgarbie, Chełmcu czy Borowej. Dużą atrakcją są słynne zamki - Książ, Bolków i Grodno. Turyści skorzystać mogą z oferty sanatoryjnej w uzdrowiskach Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój. Góry Kamienne, mimo że podobne wysokością, mają zgoła odmienny charakter. Nie bez przyczyny nazywane są czasem sudeckimi Tatrami. Szlaki prowadzące przez strome zbocza i głębokie doliny są dosyć wymagające. Z zabytków warto tu zobaczyć pocysterskie opactwo w Krzeszowie, dawne domki tkaczy w Chełmsku Śląskim czy tajemnicze Sokołowsko z dawnym sanatorium i urokliwą cerkiewką. Mapa posiada zaktualizowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

11 osób kupiło
11
Baw się i ucz! Litery. Marvel Spidey i Super-kumple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się i ucz! Litery. Marvel Spidey i Super-kumple
Dostępny
69 szt.

Seria książek `Baw się i ucz... z Marvelem` przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki różnorodnym, konsultowanym z pedagogami zadaniom o zwiększającym się stopniu trudności maluchy rozwijają umiejętności ważne na dalszych etapach nauki. Doskonalą koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie, szukając różnic i podobieństw, przygotowują się do nauki pisania, rysując po śladzie, ćwiczą małą motorykę, dopasowując i przyklejając elementy, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, rysując i kolorując. Uczą się liter i cyfr. W serii: `Kształty`, `Szlaczki`, `Cyferki`, `Litery`.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

11 osób kupiło
12
Ciało. Instrukcja dla użytkownika. Edycja ilustrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało. Instrukcja dla użytkownika. Edycja ilustrowana
Dostępny
87 szt.

„Ironiczny i jednocześnie zabawny - klasyczny Bryson. Książka lekko napisana i w stu procentach oparta na faktach”. - Sunday Times Całe życie tkwimy w jednym ciele, a mimo to większość z nas właściwie nie ma zielonego pojęcia, jak ono działa i jakie procesy w nim zachodzą. W światowym bestsellerze Ciało Bill Bryson wyrusza w podróż mającą na celu dokładne zbadanie tajników funkcjonowania ludzkiego ciała, i wkrótce odkrywa, że jest ono nieskończenie bardziej złożone, cudowne i często jeszcze bardziej tajemnicze, niż kiedykolwiek się spodziewał. Przemierzając jego przestrzeń od mózgu do dolnych partii i od pierwszych do ostatnich chwil życia, ujawnia, że stanowimy przykład zadziwiającej historii sukcesu. A opowieść o tym, jak próbowaliśmy zapanować nad własna biologią i powstrzymać choroby, jest pełna wielu zapomnianych bohaterów, zdumiewających anegdot i niezwykłych faktów. Ta oszałamiająca ilustrowana edycja ożywia historię dzięki setkom historycznych i nowoczesnych ilustracji i fotografii. Nieskończenie fascynująca, pochłaniająca bez reszty i wyczerpująca lektura, obowiązkowa instrukcja obsługi człowieka to Bryson w najlepszym wydaniu. „Katalog cudów. Niewiarygodne historie przedstawione w niepowtarzalnym stylu Brysona”. - Guardian „Coś niesamowitego. Każda strona tej książki przesiąknięta jest faktami naukowymi przedstawionymi w takim stopniu realności jak w dobrym thrillerze”. - Mail on sunday

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

10 osób kupiło
13
Ćwiczenia z myślenia dla 3-4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z myślenia dla 3-4-latka
Dostępny
78 szt.

Zeszyt Ćwiczeń z myślenia jest doskonałą pomocą dydaktyczno-aktywizującą dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Nadaje się zarówno do pracy w przedszkolu, jak i w domu z rodzicami.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

10 osób kupiło
14
Ćwiczenia z myślenia dla 4-5-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z myślenia dla 4-5-latka
Dostępny
75 szt.

W tej wartościowej i pięknie ilustrowanej książeczce edukacyjnej znajduje się 40 zadań dla przedszkolaków w wieku 4–5 lat. Wielkim atutem książki jest różnorodność zadań, zarówno pod względem stopnia trudności, jak i umiejętności, dzięki czemu dziecko udoskonali między innymi umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, sprawność manualną, rozpoznawanie kolorów i kształtów, a równocześnie zacznie przygotowywać się do nauki pisania i liczenia.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

8 osób kupiło
15
Ślepak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepak
Dostępny
1313 szt.

Widzenie wyobraźnią. Coraz bledszy, niknący świat i tylko światło, które przedostaje się przez codzienną ciemność, przypominając czas, gdy rzeczywistość była jeszcze widzialna. Taki był każdy kolejny dzień Jadwigi Stańczakowej, ociemniałej poetki, pisarki i dziennikarki, przyjaciółki Mirona Białoszewskiego prowadzącej jego nieformalny sekretariat. Siedzę w fotelu od medytacji z brajlowską księgą na kolanach. Zegar, stary pająk, snuje po mieszkaniu siatkę ciszy. Nagle trzask - jakby coś grzmotnęło o podłogę. Co? Gdzie? Sprawdzam. Nic nie spadło. Wracam na fotel. To znak - myślę - na pewno znak. Ślepak to jej opowieść spisana już po utracie wzroku, w której historie z pracy twórczej i spostrzeżenia na temat funkcjonowania w społeczeństwie przeplatają się ze wspomnieniami z getta i czasu ucieczki stamtąd, młodości czy późniejszych zmagań z depresją. Niezwykła, pełna autoironii relacja z codzienności odkrywanej zmysłami i wyobraźnią, pogrążonej w ciemności, a i tak pełnej kolorów.

49,99 zł
35,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

8 osób kupiło
16
Kresy północy. Wyprawa do polskich Inflant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy północy. Wyprawa do polskich Inflant
Dostępny
32 szt.

Polacy wiedzą mniej o Inflantach niż o Sumatrze i Borneo – stwierdził już półtora wieku temu Gustaw Manteuffel. Za dawne Kresy Rzeczypospolitej uważa się dziś wyłącznie tereny Ukrainy, Białorusi i Litwy. Mało kto pamięta, że ziemie dzisiejszej Łotwy dzieliły przez ponad dwa stulecia losy naszego kraju, a wielu jego mieszkańców dobrze zasłużyło się dla polskiej historii i kultury. Wiedza o naszych rodakach w Łatgalii, jak obecnie nazywane są dawne Inflanty polskie, wciąż jest znikoma nad Wisłą. „Wyprawa do polskich Inflant nie jest kontynuacją naszego cyklu kresowego, a raczej jego uzupełnieniem. Od serii kresowej różni ją przede wszystkim narracja - to zapis naszych współczesnych podróży, wywiadów i rozmów. Zestawia polskie losy Inflant z dzisiejszą rzeczywistością. Opowiadamy o historii Łatgalii, ale pamiętamy, że do Rzeczypospolitej należała także reszta inflanckich krain. Kurlandia stanowiła lenne księstwo naszego kraju i na jej terenie toczyło się nawet powstanie kościuszkowskie. W Dorpacie (obecnie estońskie Tartu) przez ponad stulecie działał znakomity uniwersytet, który ukończyło wielu wybitnych Polaków. Do burzliwej historii polskich Inflant solennie obiecujemy powrócić w jednym z kolejnych tomów serii kresowej”. – Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

7 osób kupiło
17
Puzzle 104 elementy. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Psi Patrol
Clementoni, 104
Dostępny
157 szt.

Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiar układanki: 48.5 x 33.5 cm.

13,30 zł
11,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,31 zł

7 osób kupiło
18
Las znikających gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Las znikających gwiazd
Dostępny
3802 szt.

Powieść zainspirowana prawdziwymi historiami wojennymi. Ukradziona bogatym niemieckim rodzicom i wychowana w puszczy polsko-białoruskiego pogranicza młoda kobieta zostaje w 1941 roku sama. Napotyka grupę uciekinierów z żydowskiego getta, chroniących się przed nazistowskimi prześladowaniami. Uczy ich, jak przetrwać w głuszy. Oni w zamian przekonują ją, że warto po latach izolacji otworzyć serce na innych ludzi. Zdradzona, ucieka do okupowanej przez Niemców wioski, gdzie musi skonfrontować się ze swoją przeszłością i odkryć, kim naprawdę jest.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

5 osób kupiło
19
Chatka 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chatka 4-latka
Dostępny
3 szt.

Książeczka Chatka 4-latka to zbiór atrakcyjnych zadań oraz historyjek z naklejkami przygotowanych na miarę możliwości czterolatka. Dzięki swojej różnorodności zapewniają małemu czytelnikowi zarówno rozwój jak i zabawę. Dziecko zgaduje, słucha, rysuje, nakleja. Barwne ilustracje oraz naklejki z pewnością zainteresują malucha. W serii: Chatka 2-latka, Chatka 3-latka, Chatka 4-latka, Chatka 5-latka.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

5 osób kupiło
20
Kościół i sztuka chrześcijańska pierwszych wieków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół i sztuka chrześcijańska pierwszych wieków
Dostępny
62 szt.

Spojrzenie na historię wczesnego chrześcijaństwa przez pryzmat jego relacji ze sztuką. Są chwile decydujące w dziejach narodów, społeczeństw, państw, a także w dziejach kultury. Niewątpliwie takim momentem w historii sztuki europejskiej był III wiek, kiedy chrześcijanie, rozdarci między ikonoklazmem ortodoksji żydowskiej a wielką kulturą grecko-rzymską, dla której wyobrażenie postaci ludzkich czy zwierzęcych było samą jej istotą, wybrali Grecję i Rzym. Gdyby zdecydowali wówczas inaczej, nie mielibyśmy następnych kilkunastu wieków wspaniałej sztuki europejskiej. Marcin Libicki w swojej książce analizuje relacje między kościołem chrześcijańskim pierwszych wieków i sztuką, śledząc jej rozwój od pierwszych zabytków chrześcijańskich do wspaniałych budowli sakralnych Rawenny i Konstantynopola.

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

4 osoby kupiły
21
Charyzma. Jak osiągnąć sukces, doskonaląc własną osobowość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
22
Góry Wałbrzyskie i Kamienne, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Wałbrzyskie i Kamienne, wydanie 2
Dostępny
73 szt.

To jedyna dostępna na rynku mapa Gór Wałbrzyskich i Kamiennych przygotowana w tak dokładnej skali - 1:35 000. Oprócz tytułowych pasm górskich obejmuje swym zasięgiem znaczną część Pogórza Wałbrzyskiego. Dwustronny arkusz zawiera tereny od Kamiennej Góry na zachodzie po Świdnicę i Głuszycę na wschodzie oraz od Bolkowa na północy po czeski Broumov na południu. Tym sposobem w zasięgu mapy znalazły się, niezwykle popularne wśród turystów, Adrspassko-Teplicke Skaly (dostępne także na mapie Gór Stołowych). Oprócz mapy głównej znajdują się dwa plany centrów miast - Świdnicy i Wałbrzycha. Poprzemysłowe tereny Gór Wałbrzyskich przeżywają dziś swój turystyczny renesans. Niewysokie wzniesienia oplecione gęstą siecią szlaków turystycznych sprzyjają uprawianiu różnych form turystyki i rekreacji. Rozległe panoramy oferują wieże widokowe na Trójgarbie, Chełmcu czy Borowej. Dużą atrakcją są słynne zamki - Książ, Bolków i Grodno. Turyści skorzystać mogą z oferty sanatoryjnej w uzdrowiskach Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój. Góry Kamienne, mimo że podobne wysokością, mają zgoła odmienny charakter. Nie bez przyczyny nazywane są czasem sudeckimi Tatrami. Szlaki prowadzące przez strome zbocza i głębokie doliny są dosyć wymagające. Z zabytków warto tu zobaczyć pocysterskie opactwo w Krzeszowie, dawne domki tkaczy w Chełmsku Śląskim czy tajemnicze Sokołowsko z dawnym sanatorium i urokliwą cerkiewką. Mapa posiada zaktualizowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

13,90 zł
9,99 zł

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
23
Ile kosztuje żona? Reportaż o systemowej przemocy wobec kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ile kosztuje żona? Reportaż o systemowej przemocy wobec kobiet
Dostępny
7 szt.

Ile kosztuje żona? Zamówiona z katalogu lub przez Internet już od 5000 dolarów Wylicytowana na aukcji dziewic – powyżej 1 miliona euro Kupiona na targu w Bułgarii – od 350 dolarów Wykonana z silikonu lub seksrobot – od 4000 funtów Ile kosztuje żona? to opowieść o losach kobiet i mężczyzn, którzy szukają miłości i spełnienia w małżeństwie, i o tym, co stanie się ze światem, jeśli zabraknie kobiet gotowych na zamążpójście. Reportaże wędrują po całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, przez Chiny, Indie, Tadżykistan, aż po Afrykę Subsaharyjską – i opowiadają historie o poszukiwaniu miłości, kulturowej przemocy wobec kobiet i niedoskonałościach instytucji małżeństwa w gwałtownie zmieniającym się świecie. Okazuje się jednak, że problem złego traktowania kobiet dotyczy również nas, Europejczyków, choć wciąż wydaje się nam, że to realia krajów po drugiej stronie globu. Violetta Rymszewicz udowadnia, że systemowa przemoc wobec kobiet nie jest historyjką zza mórz i oceanów. Stanowi część naszej rzeczywistości, w której polski europoseł w wywiadzie z przekonaniem głosi: „Kobiety są mniej, inteligentne, słabsze i mniejsze, więc zarabiają mniej”, a znany pięściarz w programie rozrywkowym sugeruje, że „rozpuszczone kobiety trzeba lać”. • Jak wygląda status żon w różnych kulturach? • Dlaczego przemoc domowa wciąż jest tematem tabu? • Jak traktowana jest wdowa po śmierci swojego męża? • Dlaczego incele nienawidzą kobiet? • Czy świat jest sobie w stanie poradzić bez żon? „O przemocy wobec kobiet w Polsce pisze się z trudem. Z pozoru najprościej byłoby sięgnąć po dane statystyczne i rzucić je na papier, niech naprowadzą na pierwsze wnioski. A kiedy szok nieco minie, napisać o kulturowych źródłach i wpływach obowiązującego niegdyś prawa. Kłopot w tym, że polskie dane statystyczne o przemocy w rodzinie są politycznie i kulturowo wrażliwe. Polityka tematu przemocy w rodzinie nie lubi, a tradycyjne podejście nie dość, że ofiar nie rozumie, to jeszcze obarcza je winą i dobija komentarzami w stylu «pewnie go sprowokowała». Nie wszystkie przestępstwa przemocy w rodzinie są zgłaszane i trafiają do policyjnych statystyk, bo jak tu donosić na męża?” Violetta Rymszewicz od zawsze chciała pisać, ale powstrzymywał ją nieuleczalny perfekcjonizm i widzenie świata w ostrych, nie zawsze jasnych barwach. Publikowała teksty w „Newsweek Polska”, „Gazecie Wyborczej” i na blogu w na:temat. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i University of Cambridge. Jest członkinią Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego i stamtąd czerpie akceptację dla różnych punktów widzenia, kultur i światopoglądów. Pracuje jako trener biznesu, pomaga kobietom planować kariery i ścieżki edukacyjne oraz wychodzić z kryzysów w karierze.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

4 osoby kupiły
24
Włoska legenda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoska legenda
Dostępny
332 szt.

Emilia Szewczyk to cicha, skromna dziewczyna. Niby zwykła nastolatka tuż przed maturą, jednak już z bagażem doświadczeń. Chwila zapomnienia, złudna miłość i świat Emilki legł w gruzach. Po przeprowadzce z Zamościa do Łodzi rozpoczyna naukę w liceum, próbując udawać, iż jest taka sama jak jej rówieśnicy. Giorgio Simonetti jest Włochem mającym polskie korzenie. Podejmując się pracy nauczyciela języka włoskiego w jednej z łódzkich szkół, nie podejrzewa, z jak problematycznymi uczniami przyjdzie mu się zmierzyć. Próbując znaleźć sposób na lekceważącą jego przedmiot młodzież, proponuje rywalizację o możliwość uczestnictwa czworga najlepszych uczniów w wakacyjnej wyprawie do Włoch, którą sam zamierza sfinansować. Udaj się wraz z bohaterami w cudowną podróż do Sorrento. Odwiedź Neapol i Capri. Poczuj rytm gorącego włoskiego południa. Zakochaj się pod błękitnym niebem, wsłuchując w pieśń mitycznych syren. Tu wszystko może się zdarzyć, a serce zawsze wygrywa z rozumem. Jednak czy Emilia i Giorgio mogą być razem? Czy związek nauczyciela i uczennicy ma szansę zyskać społeczną aprobatę? A może, tak jak we włoskiej legendzie, zostaną rozdzieleni i niczym Capri i Wezuwiusz będą patrzeć na siebie tylko z daleka?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
25
Sherlock Holmes. Znak czterech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Znak czterech
Dostępny
2503 szt.

Sherlock Holmes popada w nudę i marazm. Na szczęście pojawia się panna Mary Morstan, która przybywa na Baker Street z nietypowym zleceniem. Od czasu zniknięcia jej ojca w niewyjaśnionych okolicznościach, kobieta co roku dostaje przesyłkę z drogocenną perłą. Teraz, po latach, nadawca chce się z nią spotkać, jednak bez obecności policji. Mary angażuje więc Holmesa, który wreszcie może wykorzystać swój wielki talent dedukcyjny, i Watsona, który jest bardziej zainteresowany wdziękami klientki niż zagadką kryminalną. Niesamowity klimat Londynu z końca XIX wieku, opowieści z kolonialnych Indii, tajemniczy skarb i brawurowy pościg za przestępcami łodzią parową po Tamizie, to tło śledztwa, które wkrótce doprowadza do odkrycia tajemnicy znaku czterech.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
26
Skubaniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skubaniec
Dostępny
116 szt.

Zbrodnia i kara, wierność i zdrada, rozpacz i nadzieja – czwarty tom serii zaskakujących i trzymających w napięciu zwierzęcych kryminałów. To najdziwniejsza sprawa, z jaką Borsuk Starszy zetknął się w swojej karierze. Jakiś skubaniec wyrywa pióra ptakom z Dalekiego Lasu. Jego ofiarą padli właśnie Puszczyk Paser i kukułka Madam Kuku. Co gorsza, głównym podejrzanym jest przybrany syn Borsuka, były policjant Borsukot. Wbrew wszystkiemu Borsuk Starszy wierzy w jego niewinność. Tylko jak zdoła ją udowodnić? Brak snu, przepracowanie i rządząca się w komisariacie agentka specjalna Supermysz nie ułatwiają mu zadaniaSkubaniec to czwarta część bestsellerowego cyklu kryminalnego Zwierzęce Zbrodnie, z detektywem Borsukiem i młodszym śledczym Borsukotem w rolach głównych. Stworzyła go Anna Starobiniec, wielokrotnie nagradzana i tłumaczona na wiele języków pisarka i scenarzystka, nazywana Królową Horroru. Kolejne tomy w przygotowaniu.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
27
Kiedy znikają ślady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy znikają ślady
Dostępny
70 szt.

Czy pod spokojnymi wodami czai się zło? Trzech studentów kręci film dokumentalny o pustelniku mieszkającym na wyspie Lammassaari w Helsinkach. Nieoczekiwanie znika pierwszy z nich, potem kolejny… Jeden z młodych mężczyzn zostaje znaleziony martwy w pobliskim rezerwacie przyrody. Kiedy Saana Havas dowiaduje się, że zaginął młodszy brat jej kolegi, postanawia nagrać podcast o tematyce true crime, aby pomóc w poszukiwaniach. Tymczasem komisarz policji Jan Leino i jego zespół prowadzą śledztwo w sprawie zaginięcia i domniemanego morderstwa studenta. Kiedy młodzi ludzie znikają i umierają, często uważa się to za wypadek. Czy to jednak możliwe, że ktoś na nich poluje? Kiedy znikają ślady to kontynuacja świetnie przyjętego debiutu fińskiej pisarki Eliny Backman Kiedy umiera król.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
28
Fizyka 4. Podręcznik. Szkoła ponadpodstawowa. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka 4. Podręcznik. Szkoła ponadpodstawowa. Zakres rozszerzony
Dostępny
4045 szt.

Podręcznik Fizyka 4. Liceum i technikum zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje podczas matury z fizyki. Podręcznik, przygotowany przez zespół doświadczonych autorów - praktyków, zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje na egzaminie maturalnym. Zakres omawianych zagadnień jest zgodny z podstawą programową w zakresie rozszerzonym. Atuty podręcznika: Matura przede wszystkim! Kładziemy nacisk na kształtowanie umiejętności niezbędnych na egzaminie. Bloki zadań maturalnych w formule 2023 już od pierwszej klasy oswajają uczniów z egzaminem w nowej formule. Teksty popularnonaukowe z zadaniami, umożliwiają ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, a zarazem lepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Niezbędnik matematyczny na końcu podręcznika pomoże uczniom opanować umiejętności niezbędne do prawidłowego rozwiązywania zadań. Nowoczesna i atrakcyjna grafika pomaga w poznawaniu i zapamiętywaniu wiadomości. Treść wykładu wzbogacona infografikami i ciekawostkami, które inspirują do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Nowoczesne przedstawienie podsumowania działów w formie sketchnotek pomaga uczniom w powtórzeniu wiadomości. Liczne ilustracje i schematyczne rysunki pomagają w zapamiętywaniu treści, a ciekawostki popularnonaukowe inspirują do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Powtarzanie i sprawdzanie wiedzy kluczem do sukcesu na maturze. Blok zadań typu maturalnego po każdej lekcji pomaga w utrwaleniu wiedzy z danego tematu. Po każdym dziale znajdują się bloki zadań powtórzeniowych w formule nowej matury, zawierające zadania zamknięte, otwarte, obliczeniowe i problemowe, dzięki którym uczniowie upewnią się, że dobrze opanowali materiał. Ciekawe zadania o różnym stopniu trudności sprawią, że uczniowie stopniowo oswoją się z formą egzaminu maturalnego. W klasie 4 omawiane będą następujące działy: Korpuskularno-falowa natura promieniowania elektromagnetycznego i materii, Elementy fizyki relatywistycznej, Fizyka jądrowa.

70,40 zł
62,66 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,74 zł

3 osoby kupiły
29
Maybe Now. Maybe Not - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maybe Now. Maybe Not
Dostępny
223 szt.

Maybe now Ridge najchętniej nie rozstawałby się z Sydney, jednak musi pomóc swojej byłej, z którą się przyjaźni. Po rozstaniu z nim Maggie postanowiła żyć pełnią życia i zrobić to wszystko, na co wcześniej nie miała odwagi. Kiedy skacze ze spadochronem, poznaje niezwykle inteligentnego i przystojnego Jake'a. Jednak obiecała sobie, że już z nikim się nie zwiąże, bo dzięki temu uniknie rozczarowań. Może jednak warto czasem zaryzykować? Może właśnie teraz? Maybe not Co się stanie, kiedy charyzmatyczny i zabawny Warren zamieszka z zimną i wredną Bridgette? Może uda mu się ją przekonać, że warto czasem zdjąć pancerz i otworzyć się na miłość? A może nie... Dwie wyjątkowe historie, wiele pytań: Czy miłość pojawi się tam, gdzie nikt na nią nie czeka? Może warto postawić wszystko na jedną kartę? Może właśnie teraz? A może jednak nie...

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
30
Chatka 2-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chatka 2-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Książeczka Chatka 2-latka to zbiór atrakcyjnych zadań oraz historyjek z naklejkami przygotowanych na miarę możliwości dwulatka. Dzięki swojej różnorodności zapewniają małemu czytelnikowi zarówno rozwój jak i zabawę. Dziecko zgaduje, słucha, rysuje, nakleja. Barwne ilustracje oraz naklejki z pewnością zainteresują malucha. W serii: Chatka 2-latka, Chatka 3-latka, Chatka 4-latka, Chatka 5-latka.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
31
Tatry Polskie. Mapa w skali 1:33 000, wydanie 17 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry Polskie. Mapa w skali 1:33 000, wydanie 17
Dostępny
57 szt.

Tatry - najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce, przedstawiamy na jednostronnej mapie w skali 1:30'000. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Mapa Tatr obejmuje Tatry Zachodnie i część Tatr Wysokich. Tatry Wysokie stanowią najwyższą część Tatr i całego łańcucha górskiego Karpat. Charakterystycznym elementem ich krajobrazu są: doliny U-kształtne, kotły, pokrywy morenowe, ostre i wąskie szczyty oraz grzbiety, zwane turniami, a także żleby, piargi i inne formy rzeźby wysokogórskiej (typu alpejskiego). Szczyty Tatr Zachodnich są niższe i bardziej łagodne. Występują tu zjawiska krasowe, efektem czego są liczne jaskinie, wywierzyska, żłobki krasowe i leje krasowe. Znajduje się tutaj również wiele dróg wspinaczkowych dla taterników. W Tatrach, na wyznaczonych do tego szlakach lub obszarach, można uprawiać turystykę pieszą, rowerową, narciarstwo, taternictwo powierzchniowe i jaskiniowe. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu oraz przedstawiono informacje przydatne turystom w wysokich górach, m.in. miejsca zejścia lawin i łańcuchy. Na odwrocie znajdują się: plan Zakopanego (1:18500), informator o Tatrach i Tatrzańskim Parku Narodowym, propozycje wycieczek z czasami przejść, opisy schronisk turystycznych, a także ciekawostki na temat stolicy gór polskich. Treść mapy była konsultowana z pracownikami TPN i MSiT Zakopane.

13,90 zł
9,99 zł

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
32
Dożywocie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dożywocie
Dostępny
91 szt.

Policjantka Nina Hoffman odkrywa zwłoki swojego kolegi ze służby, Davida Lindholma. Obok ciała denata funkcjonariusze znajdują wstrząśniętą i przerażoną żonę – Julię. Z jej nieskładnych słów można wywnioskować, że do mieszkania wtargnęła jakaś kobieta, zastrzeliła Davida, po czym porwała ich czteroletniego synka i uciekła. Wszystkie dowody wskazują jednak winę Julii. Grozi jej dożywocie. Mimo własnych kłopotów Annika angażuje się w sprawę. Odkrywa, że przeszłość zamordowanego policjanta kryje wiele mrocznych tajemnic. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w trakcie którego dziennikarka musi oczyścić Julię z podejrzeń i odnaleźć jej zaginionego syna.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
33
Starcie Królestw. Tom 2. Zaklinacz cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starcie Królestw. Tom 2. Zaklinacz cieni
Dostępny
121 szt.

Wojownicza księżniczka walcząca o zakończenie długotrwałej wojny. Młody żołnierz, który nie znosi przegrywać, pokonany i uwięziony za liniami wroga. Muzyk, którego pieśni mają zniewalającą moc. Na tych troje młodych wojowników pada cień nowego wroga - siły, która zagraża każdemu promieniowi światła w Siedmiu Królestwach. Długotrwała wojna Alyssa ana'Raisa jest księżniczką następczynią tronu Szarych Wilków w Fells, królestwie pogrążonym w wojnie, która zdaje się nie mieć końca. Ta wojna wiele jej odebrała i uczyniła z niej twardego żołnierza czującego się lepiej na polu bitwy niż na królewskim dworze. W końcu Lyss przechodzi do ofensywy, pragnąc zakończyć wojnę, która odbiła się na całym jej życiu. Jeżeli jej plan się nie powiedzie, Alyssa może stracić królestwo, jeszcze zanim zasiądzie na tronie. Życie w zagrożeniu Po drugiej stronie frontu, w Ardenie, młody obiecujący kapitan Halston Matelon od najmłodszych lat walczy w służbie swojego króla. Ostatnio jednak otrzymuje coraz niebezpieczniejsze zadania. Zmuszony do zmagań z przerażającymi pogłoskami o wiedźmach i wilczych wojownikach z Północy, a także z okrutnym królem we własnej ojczyźnie, Hal zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę o życie. Cień porażki Osadzona w świecie Siedmiu Królestw, trzymająca w napięciu historia o niewyobrażalnych kosztach wojny, o czarnej magii i dwojgu nieustępliwych bohaterach, stojących po przeciwnych stronach barykady, którzy zbliżają się do siebie, choć mogą przez to wiele stracić.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
34
Żywot bardzo cudowny świętej Małgorzaty córki króla Beli Czwartego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot bardzo cudowny świętej Małgorzaty córki króla Beli Czwartego
Dostępny
119 szt.

Święta Małgorzata Węgierska, żyjąca w XIII wieku królewna i mniszka dominikańska z klasztoru na Wyspie Zajęczej (dziś Wyspa Małgorzaty) na Dunaju, w dzisiejszym Budapeszcie, jest osobą niewątpliwie zasługującą w Polsce na bliższe poznanie jako młodsza siostra świętej Kingi i błogosławionej Jolenty - pobożnych małżonek piastowskich władców dzielnicowych. Małgorzata żyła zaledwie dwadzieścia osiem lat, z czego dwadzieścia pięć spędziła w klasztorze dominikanek, a jej postać nadal fascynuje jako osoby silnego charakteru, która - choć królewska córka - nie wzdragała się przed ciężką pracą fizyczną. Prowadziła ona bardzo intensywne życie duchowe, nacechowane nie tylko ascetyczną pobożnością swojej epoki, ale i wrażliwością na potrzeby bliźnich: tak współsióstr, z którymi dzieliła zakonną profesję, jak i potrzebujących, pukających do bram jej klasztoru. Śmierć Małgorzaty w 1270 roku zapoczątkowała żywiołowy kult jej osoby na Węgrzech i w innych krajach, zakończony po wiekach wyniesieniem królewny na ołtarze. Krótkie i intensywne życie królewny węgierskiej znamy z niezwykłego dokumentu źródłowego, jakim jest hagiograficzny Żywot świętej Małgorzaty, którego średniowieczną wersję węgierską, przepisaną w 1510 roku przez mniszkę Leę Ráskai, poznajemy obecnie w polskim przekładzie. Znajdujemy w nim opis życia klasztornego, relacje współsióstr i osób postronnych, które doświadczały darów jej serca i umysłu, a w szerszym zakresie kontemplujemy także religijną, polityczną i społeczną panoramę trzynastowiecznych Węgier.

69,00 zł
55,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
35
Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Szkoła ponadpodstawowa. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Szkoła ponadpodstawowa. Zakr...
Dostępny
6136 szt.

Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów tematem i pokazać im powtarzalność motywów i symboli literackich i kulturowych. Podręcznik w całości przeznaczony będzie na czytanie utworów PRL i literaturę współczesnej. Nowa edycja podręczników to przejrzysta, stała struktura prezentowania materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy wymagane na maturze. Wskazówki jak tworzyć notatkę syntetyzującą, wypowiedź argumentacyjną lub wypowiedź ustną z przykładami, pomocnymi w przygotowaniu do matury od 2023 r. Testy historycznoliterackie z zadaniami typu maturalnego, pozwalające uczniom powtórzyć materiał i przyzwyczaić się do takiej formy sprawdzania wiedzy. Jeszcze więcej współczesnych tekstów kultury bliskich uczniom (filmy, komiksy, sztuka uliczna), które ułatwiają zrozumienie treści. Rozbudowane Miniprzewodniki doskonalą umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, kształcą nawyki systematycznego uczenia się i porządkowania wiedzy.

66,20 zł
58,92 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,28 zł

2 osoby kupiły
36
Ciemne sekrety, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemne sekrety, wydanie 5
Dostępny
47 szt.

Ciemne sekrety to pierwsza część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västeras z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania, ale wkrótce w podmokłym lesie dokonuje makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów... Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta Ciemne sekrety to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać!

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
37
Starcie Królestw. Tom 1. Zaklinacz ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starcie Królestw. Tom 1. Zaklinacz ognia
Dostępny
124 szt.

Książę czarodziej na wygnaniu pałający żądzą zemsty. Obłożona klątwą dziewczyna walcząca z bezwzględnym królem. Wspólnie zniszczą królestwo do szczętu. Osadzona w świecie bestsellerowego cyklu Siedem Królestw historia o magii, śmiertelnym zagrożeniu oraz dwojgu niezwykłych bohaterach stąpających po cienkiej linii między życiem a śmiercią. Ten oszałamiający wstęp do nowej serii to pozycja obowiązkowa dla miłośników twórczości Cindy Williams Chimy i zarazem idealna propozycja dla czytelników, którzy jeszcze nie znają jej książek. Adrian sul'Han, znany jako Ash, jest wyszkolonym uzdrowicielem z potężną magiczną mocą oraz z pragnieniem zemsty. Po serii morderstw, które sieją zamęt w królestwie, musi się ukrywać. Teraz ma większe niż kiedykolwiek szanse na zgładzenie człowieka odpowiedzialnego za te zabójstwa - okrutnego króla Ardenu. Czas płynie, a Ash szuka odpowiedzi na niezwykle trudne pytanie: czy może użyć swej mocy nie do ratowania, lecz do odebrania życia? Porzucona zaraz po przyjściu na świat Jenna Bandelow wie, że magiczny znak na jej karku sprowadzi na nią niebezpieczeństwo. Kiedy Gwardia Królewska rozpoczyna poszukiwania dziewczyny z takim znakiem, Jenna zakłada, że ma to coś wspólnego z jej działalnością w ruchu oporu, a nie z ciążącą na niej klątwą. Choć nie wie, dlaczego na nią polują, zdaje sobie spraw z tego, że nie może dać się schwytać. W końcu ścieżki Asha i Jenny krzyżują się w Ardenie. Połączeni zrządzeniem losu oraz nienawiścią do bezwzględnego króla, ratują siebie nawzajem.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
38
Adelsbach 1762. Zapomniana porażka Fryderyka Wielkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adelsbach 1762. Zapomniana porażka Fryderyka Wielkiego
Dostępny
125 szt.

Bardzo rzadko zdarza się, żeby potyczki takie jak ta pod Strugą z 1762 r. doczekały się własnych monografii. Jeszcze rzadziej są one tak szczegółowe i dokładne, jak ta napisana przez Dawida Golika i Jarosława Kryskę. Czytelnik bez trudu dostrzeże skalę podjętego przez autorów trudu w ilości przedstawianych mu detali w zakresie opisywanych miejsc, osób, rodzajów broni, czy specyfikacji jednostek biorących udział w bitwie. Z niecierpliwością należałoby teraz oczekiwać kolejnej pracy autorów poświęconej być może ważniejszemu i większemu wydarzeniu z czasów wojen śląskich. Zwłaszcza że biorąc pod uwagę zaprezentowany przez nich warsztat, byłaby to zapewne wyczerpująca temat monografia. (dr Tomasz Karpiński) Książka Adelsbach 1762. Zapomniana porażka Fryderyka Wielkiego stanowi cenne uzupełnienie polskiej historiografii, która w odniesieniu do okresu wojny siedmioletniej nie ma wielu dokonań. Będzie też ważną pozycją dla regionalistów i wszystkich mieszkańców okolic pola bitwy, chcących uzupełnić swoją wiedzę o historii lokalnej. W końcu, może być uznana za wzór dla innych autorów monografii bitew, w odniesieniu do wykorzystania źródeł do konstruowania narracji dotyczącej rekonstrukcji przebiegu starcia. (dr hab. Grzegorz Podruczny, prof. UAM)

79,00 zł
63,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,80 zł

1 osoba kupiła
39
Kwiat Paproci. Jaga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat Paproci. Jaga
Dostępny
44 szt.

Prequel bestsellerowej serii Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk. To powieść dla wszystkich tych, którzy swoje serca zostawili w Bielinach - podobnie jak pewne dwie młode adeptki sztuki uzdrawiania... Szeptuchy powracają! Gdy pewna świeżo upieczona szeptucha pojawia się w Bielinach, nie podejrzewa nawet, z czym przyjdzie się jej zmierzyć. Bogowie, żebyż byli to tylko niezbyt przyjemni miejscowi! Na nich wystarczyłby mały uroczek. Ale nie! Świętokrzyskie miasteczko upodobały sobie śmiertelnie niebezpieczne demony. W dodatku dziewczyna może liczyć jedynie na siebie, bo przecież nie na niezbyt rozgarniętego młodego żercę czy pewnego ognistego boga... Bynajmniej nie chodzi tu o Gosię. Czas, byście poznali bliżej młodą Jarogniewę.

44,99 zł
36,44 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,55 zł

1 osoba kupiła
40
Flamastry olejowe do różnych powierzchni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry olejowe do różnych powierzchni
Swede
Dostępny
59 szt.

Duża kolorowa kreda w wiaderku do rysowania. W zestawie znajduje się 15 sztuk w 5 kolorach. Kolory kredy: niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy i żółty.

15,42 zł
13,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 1,43 zł

1 osoba kupiła
41
Wyprawa do lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa do lasu
Dostępny
61 szt.

Niezwykła książka edukacyjna dla najmłodszych w duchu mindfulness. Wyrusz z nami na niezapomnianą wyprawę do lasu! Podążaj tropem zwierząt, obserwuj życie pod kamieniem, posłuchaj szmeru wody w strumyku, poczuj słońce na twarzy. Podczas wycieczki do lasu przyroda otacza nas ze wszystkich stron. Możemy zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, chociaż nie wszystkie da się dostrzec gołym okiem. Bez względu na to, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, wytęż zmysły i skoncentruj całą uwagę na wrażeniach i bodźcach, które odbierasz. Podczas spaceru nie musisz wszystkiego wiedzieć. Nigdzie się nie spiesz. Poczuj, że jesteś częścią natury i ciesz się jej bliskością. Ta pięknie zilustrowana książka pokaże dzieciom, jak planować krótkie wycieczki do lasu, jak się w nim zachowywać i odkrywać cuda natury.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
42
Chatka 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chatka 3-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Książeczka Chatka 3-latka to zbiór atrakcyjnych zadań oraz historyjek z 72 naklejkami przygotowanych na miarę możliwości dziecka trzyletniego. Dzięki swojej różnorodności zapewniają małemu czytelnikowi zarówno rozwój jak i zabawę. Dziecko zgaduje, słucha, rysuje, nakleja. Barwne ilustracje oraz naklejki z pewnością zainteresują malucha. W serii: Chatka 2-latka, Chatka 3-latka, Chatka 4-latka, Chatka 5-latka.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
43
Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie Tom 14. Wola podmiejska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie Tom 14. Wola podmiejska
Dostępny
29 szt.

To już druga część naszych spacerów po Woli - tym razem zagłębiamy się w te mniej znane i rzadziej odwiedzane tereny. Opuszczamy centrum miasta i kierujemy się na zachód w stronę starych fabryk, kolejowego imperium oraz modernistycznych osiedli. O ile w poprzednim tomie widzieliśmy tę część Czystego, która dziś jest warszawskim Manhattanem, to teraz spojrzymy na Czyste, które dość długo opierało się inwazji nowej rzeczywistości. Brukowane uliczki, zagubione osiedla kolejarskie, zakłady przemysłowe, czy wolskie Colosseum to tylko kilka mocnych punktów tego spaceru. Zwiedzimy również Ulrychów, którego nazwa mieszkańcom Warszawy wciąż mówi niewiele, a przecież to tu działały największe ogrody warzywne i kwiatowe, zaopatrujące stolicę w zieleninę. Poza tym jest to miejsce wielokulturowe, pełne rozmaitych wyznań i pamiątek, a także wywołujące zadumę z uwagi na miejsce upamiętnienia ofiar powstania warszawskiego. Co jeszcze tu zobaczymy? Fascynujące Koło z przedwojennymi domami wystawy architektonicznej, syrenką namalowaną przez Picassa, czy tajemniczymi ruinami w lesie. Młynów - pełen kontrastów, z pięknymi kamienicami i ruinami fabryk pomiędzy socjalistycznymi blokami. No i w końcu Odolany - z jednej strony zupełnie zabudowane nowymi blokami, a z drugiej wciąż zajęte przez tereny kolejowe - przy czym po obu stronach znajdziemy czasem zupełnie zadziwiające pozostałości dawnej zabudowy. Ten tom to jedna wielka zagadka, bo co krok, to niespodzianka. Wola zaprasza na swoje obrzeża, zapraszam i ja.

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

2 osoby kupiły
44
Za Zakrętem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Za Zakrętem
Dostępny
5 szt.

Nie wszystko jest takie, jak się nam wydaje... Po burzliwych przejściach w życiu osobistym Joanna Grabowska ma nadzieję na upragnioną stabilizację u boku ukochanego mężczyzny, jednak znów stanie na życiowym zakręcie. Jej nastoletnia córka wchodzi w okres buntu, a nowi podopieczni przysparzają niemałych kłopotów. Jednak to niejedyne zmartwienie Joanny; proces Mileny Kuchcińskiej obnaży prawdę, która wstrząśnie losami wielu osób...

42,90 zł
21,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 21,45 zł

1 osoba kupiła
45
Piłka 130mm Minionki John cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,02 zł
10,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,03 zł

1 osoba kupiła
46
Puzzle Maxi 24 elementy, podłogowe. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Maxi 24 elementy, podłogowe. Psi Patrol
Clementoni, 24
Dostępny
185 szt.

Puzzle maxi dla najmłodszych. Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiar elementu zobrazowany na opakowaniu. Wymiar układanki: 62.0 x 42.0 cm.

22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
47
Nieznośny sąsiad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznośny sąsiad
Dostępny
307 szt.

Przymusowe wakacje, powrót w rodzinne strony i dawny znajomy, który nie przestaje irytować Lena całkowicie poświęciła się swojej pracy. Jest niezawodna i niezastąpiona. Jej pracoholizm daje w kość wszystkim dookoła. Jej szefowa i przyjaciółka posyła Lenę na przymusowy urlop. To dobra okazja, żeby po raz pierwszy od lat wrócić do rodzinnego domu – zwłaszcza, że brat Leny z desperacją w głosie błaga ją o pomoc. Na miejscu Lena musi zmierzyć się z rodzicami, którzy wciąż mają do niej pretensje o wyjazd do Warszawy, z bratem, który zrobi wszystko, aby uniknąć skandalu, oraz z właścicielami wiejskich sal biesiadnych. Ale najgorsze i tak jest to, że za płotem wciąż mieszka pewien nieznośny facet, który co prawda przez ostatnie osiem lat bardzo zmężniał, ale najwyraźniej nic a nic nie wydoroślał…

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
48
Służyć człowiekowi. Ludzkie losy ukryte w archiwach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służyć człowiekowi. Ludzkie losy ukryte w archiwach
Dostępny
104 szt.

Niniejszy zbiór prac przedstawia sylwetki osób bądź wspólnot, które odznaczyły się w swojej działalności umiłowaniem bliźniego oraz ofiarną służbą drugiemu człowiekowi. Publikacja jest także upamiętnieniem pracy naukowej i dydaktycznej Magdaleny Marosz i Jana Masłyka – pracowników dydaktycznych Katedry Archiwistyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie prowadzących zajęcia na kierunku archiwistyka, infobrokerstwo i zarządzanie dokumentacją.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
49
107 sekund - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
107 sekund
Dostępny
100 szt.

107 sekund. Tyle wystarczy, by świat rozpadł się na kawałki… Diana samotnie wychowuje córkę, próbując związać koniec z końcem, kiedy na jej drodze pojawia się Norbert: bogaty, czarujący i troskliwy. Wszystko zmienia się jak w bajce – Diana i jej córeczka przeprowadzają się do pięknej willi w sercu Krakowa. A gdy na świat przychodzi Staś, nawet teściowa, dotychczas zimna i niechętna, zaczyna odnosić się do Diany z sympatią. Rodzinną sielankę burzy niespodziewana tragedia. Nikt, łącznie z Dianą, nie ma wątpliwości, że to wyłącznie jej wina. Kobieta pogrąża się w żałobie i rozpaczy. Mąż i teściowa nie pozwalają jej ani na chwilę zapomnieć o wyrzutach sumienia. Ale czy naprawdę tylko jej nieuwaga doprowadziła do śmierci dziecka? Czy ktoś poda Dianie rękę, żeby wyciągnąć ją z obłędu i pomóc odkryć prawdę? Co ukrywa niedostępna teściowa Diany? I kim jest tajemnicza mścicielka, szukająca sprawiedliwości na portalach internetowych? Prawda może okazać się dużo bardziej skomplikowana, niż się wydaje.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
50
Puzzle 2x60 elementów. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x60 elementów. Psi Patrol
Clementoni
Dostępny
133 szt.

Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiar układanki: 27.0 x 19.0 cm.

16,30 zł
14,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,31 zł

1 osoba kupiła
51
Co zasiejesz, to zbierzesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co zasiejesz, to zbierzesz
Dostępny
162 szt.

Karlshamn wstrząsają trzy morderstwa popełnione w odstępie zaledwie kilku dni. Vanja Lithner i jej współpracownicy są zmuszeni do odnalezienia i powstrzymania mordercy, zanim znów zabije. Tyle że nie widać żadnych wskazówek, świadków i najwyraźniej żadnego związku między ofiarami. Odkąd został dziadkiem, Sebastian Bergman wybrał spokojniejsze życie. Pracuje jako psycholog i terapeuta w niepełnym wymiarze godzin. Wszystko przewraca się jednak do góry nogami, kiedy kontaktuje się z nim pewien Australijczyk. Chce porozmawiać o wydarzeniach związanych z tsunami przed laty, kiedy to Sebastian stracił żonę i córkę. Billy zabił trzy lata wcześniej – i nadal zabija. Teraz ma zostać ojcem, więc decyduje: nigdy więcej. Ale przeszłość nie daje od siebie uciec. Pytanie brzmi, jak daleko Billy może się posunąć, aby nie zostać zdemaskowanym. Co zasiejesz, to zbierzesz to siódma część bestsellerowego cyklu z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. Duet Hjort&Rosenfeldt zadebiutował w 2010 roku powieścią kryminalną Ciemne sekrety. Wszystkie książki z serii osiągnęły status międzynarodowych bestsellerów. Charakteryzują się mieszanką przemyślanych wątków kryminalnych, inteligentnych gier z czytelnikiem i doskonale nakreślonych postaci. Michael Hjorth jest jednym z najbardziej uznanych szwedzkich scenarzystów i producentów filmowych. Autor scenariuszy do serialowych adaptacji powieści Henninga Mankella i Camilli Läckberg. Hans Rosenfeldt to szwedzki pisarz, aktor i scenarzysta. Współautor scenariusza do najpopularniejszego szwedzkiego serialu Most nad Sunden, emitowanego w 170 krajach.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
52
Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii, praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii, praktyce
Dostępny
127 szt.

Zwięzły i przystępny przewodnik po początkach, rozwoju, koncepcjach i praktykach jogi. Joga praktykowana jest przez miliony ludzi na całym świecie ze względu na korzyści fizyczne, duchowe, a nawet psychiczne. Jednak wiele z tego, co wiemy na jej temat, jest mylące. Daniel Simpson napisał ten przewodnik dla wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć jogę oraz sprawniej poruszać się po jej świecie. Poza aspektem praktycznym znajdziesz tu historię i filozofię tej fascynującej dyscypliny przedstawioną z wyjątkową wnikliwością. Autor bazuje na najnowszych badaniach naukowych, a nie mitach założycielskich największych szkół współczesnej jogi. Książka ma zadanie wspomóc zarówno praktykujących, którzy chcą się doskonalić, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą. Daniel Simpson jest wykładowcą w Oxford Centre for Hindu Studies, prowadzi kursy nauczycielskie w Wielkiej Brytanii oraz w szkole jogi Triyoga w Londynie. Jest absolwentem Uniwersytetu Cambridge. Uzyskał także tytuł magistra School of Oriental and African Studies na Uniwersytecie w Londynie.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
53
Filip bez cenzury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filip bez cenzury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Pierwsza polska edycja powieści, która przywraca czytelnikowi możliwość zapoznania się z pierwotną, autorską postacią tekstu. O tym jak bardzo Tyrmandowi zależało na udostępnieniu czytelnikom Filipa w oryginalnej postaci, niech świadczy fakt, iż honorarium autorskie opiewało na jednego dolara. To jest moja ukochana książka, najlepsza, jaką napisałem po polsku, najlepsza moja powieść, gdzie chyba udało mi się zsyntetyzować najważniejsze sprawy z mojego życia. To jest moja spowiedź pisarska. Leopold Tyrmand Dziś, po sześćdziesięciu dwu latach od polskiego pierwodruku i trzydziestu sześciu latach od wydania amerykańskiego, ukazuje się utwór, którego tekst jest najbardziej zbliżony do pierwotnego zamysłu autora. Dzięki przeprowadzonemu kolacjonowaniu wydań możliwe było przywrócenie słów, fraz oraz całych akapitów usuniętych przez strażników komunistycznego reżimu, co ? jak wierzę ? sprawi, że urodzi się ona dla literackiej publiczności na nowo. Dariusz Pachocki

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

54
Zaginione dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginione dziecko
Dostępny
2237 szt.

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera Dziewczyna z listu. Niektóre tajemnice spoczywają pogrzebane latami... Trzynastoletnia Rebecca Waterhouse była w Seaview Cottage, gdy jej ojciec zabił matkę. Co jeszcze widziała? Iris i Jessie, dorosłe córki Rebekki, wiedzą, że mimo upływu lat matka nie powie o tej straszliwej nocy ani słowa. A gdy Jessie znika bez wieści z ciężko chorym noworodkiem, Iris czuje, że klucz do zagadki tkwi w przeszłości. Aby ocalić siostrę, musi zgłębić smutną historię miłości i zdrad. Tylko wtedy Seaview Cottage ujawni swój mroczny, tragiczny sekret…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

55
Miejsce w słońcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce w słońcu
Dostępny
57 szt.

Szwedzka rodzina z dziećmi zostaje zamordowana trującym gazem w swoim domu na hiszpańskiej riwierze. Początkowo policja uważa, że było to włamanie, które poszło nie tak, ale gdy na jaw wychodzą nowe szczegóły, sprawa staje się coraz bardziej zagadkowa. Annika Bengtzon z ramienia „Kvällspressen” ma śledzić dochodzenie na miejscu, w Marbelli. Choć zlecenie przyjmuje bardzo niechętnie, to tajemnicze morderstwo całkowicie ją pochłania. Szybko wpada na trop wiodący ją w kręgi celebrytów, sportowców i międzynarodowych finansistów. Wkrótce zostaje wciągnięta w niebezpieczną intrygę. W grę wchodzi pranie brudnych pieniędzy, handel kokainą i chęć zemsty za czyny z przeszłości.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

56
Uczeń, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń, wydanie 3
Dostępny
59 szt.

Uczeń to druga część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, psychologiem policyjnym i specjalistą od seryjnych morderców. W Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw, których ofiarami są kobiety. Śledztwo prowadzone przez zespół pod wodzą Torkela Höglunda nie posuwa się naprzód. Morderstwa w najdrobniejszych szczegółach przypominają zbrodnie popełnione przez Edwarda Hinde, seryjnego mordercę, którego Sebastian Bergman pomógł aresztować piętnaście lat temu. Hinde jednak nadal odsiaduje wyrok. Policja jest przekonana, że ma do czynienia z naśladowcą. Sebastian Bergman postanawia uczestniczyć w śledztwie. Wkrótce odkrywa, że wszystkie te morderstwa skierowane są przeciwko niemu...

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

57
Krótko po męsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Krótko po męsku
Dostępny
28 szt.

Krótko po męsku to trzecia część trylogii Adama Szulca o fryzjerstwie męskim. Pierwsza z nich odnosi się do szyldu nad zakładem fryzjerskim. Fryzjer Męski, bo o nim mowa otwiera nam drzwi do kosmosu fryzjerskiego świata. Druga to Następny Proszę!- klient po wejściu rozsiada się wygodnie w poczekalni i jest takimi słowami proszony przez barbera na fotel. Trzecia Krótko po Męsku to już konkret- samo strzyżenie- najczęstsza prośba klienta siedzącego na fotelu. Tak słyszymy od nich – proszę dziś krótko po męsku. Krótko Po Męsku to część trzecia i ostatnia, która niejako ma zamykać rozpoczęte wątki zarazem prowadząc czytelnika przez barwny świat tradycyjnego fryzjerstwa męskiego. Oprócz tego zwrot krótko po męsku może być zwartym sygnałem, że treść znajdująca się w książce jest napisana w sposób konkretny i po męsku. Tak jest w istocie. Ale oprócz zawodowych porad „jak ciąć”, i jaką fryzurę wybrać najlepiej wydobywała naszą osobowość, w książce znajdziemy opowieści autora o jego ulubionych miastach, muzyce, bo Adam Szulc jest nie tylko znakomitym barberem, ale także muzykiem, pasjonatem historii i turystyki. Rozdział „Historia brytyjskich barber shopów” to również nawigacja w stronę historii z poprzedniego tomu o amerykańskich zakładach. Ten rozdział brytyjski jest bardzo dokładny, bardzo nowatorski i osadzony w dziesiątkach angielskich źródeł, rozmów i spotkań. Jest w nim specjalny dział o wpływie subkultur na rozwój fryzjerstwa męskiego w UK z opisem zespołów i zdarzeń związanych na linii muzyka- fryzury. Ten temat nigdy nie był analizowany w takiej skali. Ponadto w książce bardzo atrakcyjny rozdział „Ciekawostki” - to dziesiątki zabawnych albo strasznych albo interesujących ciekawostek i anegdot związanych z włosami i zakładami fryzjerskimi dla mężczyzn.

64,90 zł
37,64 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 27,26 zł

58
Dziewczyństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyństwo
Niedostępny
Brak

Koniec dzieciństwa, a zarazem początek dziewczyństwa to moment, gdy zmienia się nie tylko ciało młodej dziewczyny – zmienia się przede wszystkim to, jak inni je traktują. Po okresie bezpiecznej niewidzialności zaczynają się zaczepki, niechciany dotyk i obraźliwe komentarze. Już wtedy kształtuje się sposób, w jaki kobiety postrzegają swoją rolę w społeczeństwie, ucząc się, że komfort innych jest zawsze ważniejszy niż ich własny. Czerpiąc z filozofii, badań naukowych, ale też kultury popularnej, Febos pisze o trudnościach związanych z wyrażaniem świadomej zgody, o traktowaniu kobiet jak obiektów seksualnych i tresowaniu ich, by godziły się zaspokajać cudze potrzeby. Wielokrotnie odwołuje się także do historii innych kobiet, a przede wszystkim własnych przeżyć. Otwarcie pisze o swojej pracy seksualnej, uzależnieniu od narkotyków i wchodzeniu w relacje jako osoba nieheteronormatywna. To niezwykle szczery i angażujący zapis własnego dorastania: do tego, by stawiać granice, przestać usprawiedliwiać innych, nauczyć się akceptować własne ciało. Zbiór esejów Melissy Febos może wywołać dyskomfort – zmusza do spojrzenia na dorastanie z nowej perspektywy.

37,90 zł
27,67 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

59
American Royals. Amerykańskie księżniczki. Tom 2. Jej Królewska Mość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
American Royals. Amerykańskie księżniczki. Tom 2. Jej Królewska Mość
Dostępny
28 szt.

Czy Ameryka jest gotowa na swoją pierwszą królową? Władza odurza. Jak pierwsza miłość, potrafi sprawić, że brak ci tchu. Księżniczka Beatrycze urodziła się z ogromną władzą, księżniczka Samanta z nieco mniejszą. Niektórzy, jak Nina Gonzalez, wciągani są w jej wir, a inni starają się wyszarpać ją dla siebie. Tak, mowa właśnie o tobie, Daphne Deighton. Podczas gdy Ameryka zaczyna przyzwyczajać się do królowej jako głowy państwa, Beatrycze usiłuje pogodzić się z tym, jak wiele musiała utracić, gdy zyskała koronę. Samanta podtrzymuje wizerunek „imprezowej księżniczki”... Być może tym razem z imprezowym księciem u boku. Nina robi wszystko, by unikać pałacu – i księcia Jeffersona. Tymczasem misternym planom Daphne Deighton, chcącej poślubić Jeffersona, zagraża niebezpieczny sekret. Nastały nowe rządy... Jeśli lubisz wiedzieć, co słychać u księcia Harry’ego i Meghan lub Williama i Kate, z pewnością zaciekawi cię kontynuacja bestsellera „New York Timesa”, dziejącego się w świecie, w którym Ameryka także ma rodzinę królewską, z własnymi dramatami i złamanymi sercami. „Pomysłowe, świeże i zachwycająco romantyczne – Amerykańskie księżniczki to wyjątkowa rozkosz!” Sarah J. Maas, autorka bestsellerowych cykli Szklany tron i Dwór cierni i róż

42,90 zł
24,88 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,02 zł

60
Siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry
Dostępny
3465 szt.

Jedna z nich jest ulubienicą. Ta druga dobrze o tym wie. Thriller autorki bestsellera Ta dziewczyna. Opowieść o podszytej mrocznymi sekretami rodzinnej rywalizacji pomiędzy dwiema siostrami, której akcja toczy się na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie. Wciągający kryminał, w którym napięcie i groza rosną z minuty na minutę… Czy krew jest naprawdę gęstsza niż woda? Abby i Ellie nawet w dzieciństwie nie były sobie bliskie. Teraz, kiedy są już po trzydziestce, każda z nich żywi głęboko zakorzenioną urazę do drugiej. Abby zazdrości siostrze wyglądu gwiazdy filmowej i statusu ulubienicy matki. Ellie chciałaby mieć partnera tak idealnego jak mąż Abby i dom tak wspaniały, jak jej willa na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie Elbie. Kiedy Abby zaprasza Ellie do siebie, obie siostry mają nadzieję na chwilowe zawieszanie broni − wspólny relaks i puszczenie w niepamięć dzielących ich różnic. Ale obecność matki, Susanny, sprawia, że wszystkie napięcia z przeszłości szybko wypływają na powierzchnię. A Ellie zaczyna podejrzewać, że ​​Abby i ich matka skrywają niebezpieczny sekret…

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

61
Renaissance, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renaissance, CD
Beyonce, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.07

„Tworzenie tego albumu pozwoliło mi znaleźć miejsce, by marzyć i uciec od strasznych wydarzeń na świecie. Pozwoliło mi poczuć się wolną i przeżyć przygody w momencie, gdy inne rzeczy stały w miejscu. Moją intencją było stworzenie bezpiecznej przestrzeni, bez ocen. Miejsca wolnego od perfekcjonizmu i nadmiernego myślenia. Miejsca, by krzyczeć, odpuścić i poczuć wolność. To była piękna podróż i eksploracja. Mam nadzieję, że znajdziecie w tej muzyce radość. Mam nadzieję, że zainspiruje Was ona do ruchu. Ha! I żeby poczuć się tak silnymi i sexy, jakimi naprawdę jesteście”. - Beyonce

52,99 zł
Powiadomienie
62
Faceci do wynajęcia. Tom 7. Ratownik. Głębia namiętności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faceci do wynajęcia. Tom 7. Ratownik. Głębia namiętności
Dostępny
255 szt.

Jeśli już rzucać się na głęboką wodę, to tylko w odpowiednim towarzystwie. Laura miesza w samym sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, a jej rodzice prowadzą ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem. Brzmi wspaniale? Nie dla Laury. Niczego bowiem nie boi się bardziej niż głębokiej wody. Na szczęście po wakacjach zamierza rozpocząć studia i wyprowadzić się do miasta. Musi tylko wytrzymać do końca lata… Michał jest ratownikiem, a woda to jego żywioł. Właśnie rozpoczyna pracę w Zatoniu, gdzie ma strzec bezpieczeństwa letników kąpiących się w jeziorze. Kiedy przypadkowo spotka zapłakaną Laurę, postanawia za wszelką cenę odkryć przyczynę jej problemów. Czy dziewczyna będzie w stanie mu zaufać? Czy Michał będzie mógł jej pomóc w pokonaniu lęku? Wygląda na to, że to lato będzie bardzo gorące.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

63
Kalendarz Prawnika 2023 Gabinetowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Prawnika 2023 Gabinetowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Gabinetowy Kalendarz Prawnika. Idealnie sprawdza się w pracy! Gabinetowy Kalendarz Prawnika to: format 200x220 mm, tydzień na dwóch stronach, daty popularnych świąt i imienin, kalendarz miesiąca, skrócony roczny kalendarz, motto tygodnia.

89,00 zł
73,87 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 15,13 zł

64
Mellow Moon, biało-fioletowy LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mellow Moon, biało-fioletowy LP
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. A Western 2. You're a Liar 3. Broken 4. Folding Mountains 5. 3D Feelings 6. Candyfloss 7. Best Feeling 8. Do It 9. Colour Me Blue 10. Galaxy 11. Leaving Today 12. Take Some Time Away 13. Mellow Moon 14. Just Below the Above

110,90 zł
94,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,63 zł

65
Seven Psalms LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seven Psalms LP, Winyl
Nick Cave, Kobalt
Dostępny
12 szt.

A1.How Long Have I Waited? A2.Have Mercy On Me A3.I Have Trembled My Way Deep A4.I Have Wandered All My Unending Days A5.Splendour, Glorious Splendour A6.Such Things Should Never Happen A7.I Come Alone And To You B1.Psalm Instrumental

112,90 zł
95,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,93 zł

66
Mellow Moon, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mellow Moon, LP
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. A Western 2. You're a Liar 3. Broken 4. Folding Mountains 5. 3D Feelings 6. Candyfloss 7. Best Feeling 8. Do It 9. Colour Me Blue 10. Galaxy 11. Leaving Today 12. Take Some Time Away 13. Mellow Moon 14. Just Below the Above

100,90 zł
85,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 15,13 zł

67
Kiedy Bóg odwrócił wzrok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy Bóg odwrócił wzrok
Dostępny
62 szt.

Opowieść o wojennym dzieciństwie Wiesława Adamczyka spędzonym na Syberii i naznaczonym sowieckim barbarzyństwem. Autor był małym chłopcem, gdy w maju 1940 roku wraz z matką i rodzeństwem deportowano go na sowiecką Syberię. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną, zginął jako jedna z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej. Rozdzielenie rodziny i wysiedlenie zapoczątkowało dziesięcioletnią tułaczkę. Skrajnie trudne warunki życia w Kazachstanie, głód, karkołomna ucieczka z ZSRR, śmierć matki, obozy dla uchodźców, rodziny zastępcze ? tę drogę, tak jak Autor, przeszło tysiące Polaków. W pasjonujących wspomnieniach Wiesław Adamczyk oddaje głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa. Bezkompromisowa, przejmująca opowieść jest zapisem utraty dziecięcej niewinności i zmagań z rozpaczą, przez które przechodził mały chłopiec. W opracowaniach dotyczących II wojny światowej często przemilcza się tę mroczną kartę europejskiej historii, pozostającą w cieniu Holokaustu. Wydarzenia na niej zapisane wciąż jeszcze czekają, by w pełni oddać im historyczną sprawiedliwość. Znam wiele opisów syberyjskiej odysei oraz innych zapomnianych wojennych dziejów. Żaden jednak nie jest bardziej pouczający, wzruszający i piękniej napisany niż Kiedy Bóg odwrócił wzrok. - z Przedmowy Normana Daviesa

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

68
Urlop z szefem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urlop z szefem
Dostępny
267 szt.

Nadęty szef, wspólny wyjazd poza miasto i mistyfikacja, która zmieni wszystko Błażej ma trzydzieści pięć lat i życie godne pozazdroszczenia. Praca we własnej firmie mogłaby być rajem na ziemi, gdyby nie pewien denerwujący drobiazg. Martyna. Metr sześćdziesiąt pięć wzrostu, burza rudych włosów, za duża koszula w kratę. Ten drobiazg jest nieokrzesany. I wiecznie gada. I w dodatku nazywa go „szefuńciem”. Kiedy gospodarstwo agroturystyczne ojca Martyny zaczyna podupadać, w jej rudej głowie rodzi się chytry plan. Musi tylko przekonać „szefuńcia”, by pojechał z nią na kilka dni w rodzinne strony. To będzie trudne, bo Błażej jest typowym mieszczuchem. Martyna jednak nie spodziewa się, że jej sztywny, snobistyczny szef okaże się również gorącym mężczyzną, który rozpali nie tylko jej wyobraźnię.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

69
Niewinna współpraca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewinna współpraca
Dostępny
298 szt.

Arogancki prawnik, zadziorna księgowa i wielki przekręt Kinga po powrocie do rodzinnej Zielonej Góry ma szansę zacząć wszystko od nowa. Stanowisko głównej księgowej w dużej i znanej firmie zapowiada się na kamień milowy jej kariery. Szybko jednak okazuje się, że ktoś wyprowadza pieniądze z firmowych kont. Kinga musi odkryć, kto stoi za oszustwem. Niestety do pomocy ma najbardziej denerwującego, zarozumiałego faceta, którego samą obecność trudno jej znieść. Hubert jest prawnikiem w tej samej firmie, prawą ręką szefa. Jest znany ze swoich podbojów i niechęci do wszelkiego rodzaju trwałych związków. Chociaż nowa główna księgowa doprowadza jego krew do wrzenia, jako jedyna wydaje się odporna na jego urok. W dodatku zdecydowanie nie należy do uległych, delikatnych kobiet, z jakimi zwykle miał do czynienia…

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

70
Walizka podróżna na kółkach Psi Patrol - różowa duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walizka podróżna na kółkach Psi Patrol - różowa duża
Nickelodeon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Urocza, pojemna walizka na kółkach z motywem postaci Psiego Patrolu, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu podróżnikowi. Idealna na wycieczki czy wyjazdy urlopowe. Cechy: wykonana z wytrzymałego materiału ABS, pokrytego warstwą PC dwukierunkowy zamek błyskawiczny cztery kółka obracające się wokół własnej osi uchwyt do przenoszenia wysuwana rączka z dwustopniową regulacją, dzięki czemu z łatwością dopasujemy jej długość do dziecka lub rodzica odporna na uderzenia i wgniecenia nieprzemakalna dwie pojemne komory wewnątrz (jedna na zamek, druga z regulowanymi paskami) pojemność 32l idealna na prezent Rozmiar 32x48x23 cm pojemność 32 litrów, waga 1,9 kg Czyścić mokrą, miękką ściereczką.

247,90 zł
220,63 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 27,27 zł

71
Hellfire, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellfire, Winyl
Black Midi, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

CD

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

72
Hellfire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellfire, CD
Black Midi, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

73
Westing By Musket And Sextant, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westing By Musket And Sextant, Winyl
Pavement, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

74
Hellfire (Limited Edition), Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellfire (Limited Edition), Winyl
Black Midi, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

117,90 zł
112,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

75
Pavement - Westing (By Musket and Sextant), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pavement - Westing (By Musket and Sextant), CD
Pavement, Sonic
Dostępny
1 szt.

„Westing (By Musket and Sextant)” to kompilacja wczesnych EP i singli zespołu Pavement. Zawiera wszystkie utwory z ich pierwszych trzech EP: „Slay Tracks (1933–1969)”, „Demolition Plot J-7” i „Perfect Sound Forever”, a także singiel „Summer Babe” wraz z piosenkami ze strony B i dwa utwory z kompilacji.' Lista utworów: Slay Tracks: 1933–1969 1. You're Killing Me 2. Box Elder 3. Maybe Maybe 4. She Believes 5. Price Yeah! Demolition Plot J-7 6. Forklift 7. Spizzle Trunk 8. Recorder Grot 9. Internal K-Dart 10. Perfect Depth 11. Recorder Grot (Rally) Perfect Sound Forever 12. Heckler Spray 13. From Now On 14. Angel Carver Blues/Mellow Jazz Docent 15. Drive-by Fader 16. Debris Slide 17. Home 18. Krell Vid-User Summer Babe single 19. Summer Babe 20. Mercy Snack: The Laundromat 21. Baptist Blacktick Complilation appearances 22. My First Mine 23. My Radio

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

76
World Wide Pop (Limited Edition), Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Wide Pop (Limited Edition), Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

117,90 zł
112,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

77
World Wide Pop, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Wide Pop, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

78
World Wide Pop, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Wide Pop, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

79
The Other Side Of Make Believe, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Other Side Of Make Believe, Winyl
Interpol, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

80
The Other Side Of Make Believe LTD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Other Side Of Make Believe LTD, Winyl
Interpol, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

117,90 zł
112,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

81
Jeżdżąca walizka podróżna - Psi Patrol - różowa mała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeżdżąca walizka podróżna - Psi Patrol - różowa mała
Nickelodeon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Urocza, pojemna walizka na kółkach z motywem postaci Psiego Patrolu, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu podróżnikowi. Idealna na wycieczki czy wyjazdy urlopowe. Cechy: wykonana z wytrzymałego materiału ABS, pokrytego warstwą PC dwukierunkowy zamek błyskawiczny uchwyt do przenoszenia odporna na uderzenia i wgniecenia nieprzemakalna dwie pojemne komory wewnątrz (jedna na zamek, druga z regulowanymi paskami) pojemność 28l maksymalne obciążenie 50kg idealna na prezent Rozmiar 41.5x33x22 cm, pojemność 28 litrów, waga 1,8 kg, maksymalne obciążenie 50 kg Czyścić mokrą, miękką ściereczką.

222,90 zł
198,38 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 24,52 zł

82
Walizka podróżna na kółkach Psi Patrol - różowa duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walizka podróżna na kółkach Psi Patrol - różowa duża
Nickelodeon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Urocza, pojemna walizka na kółkach z motywem postaci Psiego Patrolu, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu podróżnikowi. Idealna na wycieczki czy wyjazdy urlopowe. Cechy: wykonana z wytrzymałego materiału ABS, pokrytego warstwą PC dwukierunkowy zamek błyskawiczny cztery kółka obracające się wokół własnej osi uchwyt do przenoszenia wysuwana rączka z dwustopniową regulacją, dzięki czemu z łatwością dopasujemy jej długość do dziecka lub rodzica odporna na uderzenia i wgniecenia nieprzemakalna dwie pojemne komory wewnątrz (jedna na zamek, druga z regulowanymi paskami) pojemność 32l idealna na prezent Rozmiar 32x48x23 cm pojemność 32 litrów, waga 1,9 kg Czyścić mokrą, miękką ściereczką.

247,90 zł
220,63 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 27,27 zł

83
Plecak BU22AR-2708 Paso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak BU22AR-2708 Paso
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

277,70 zł
Powiadomienie
84
Tornister START GAME PP22CR-525 Paso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister START GAME PP22CR-525 Paso
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.27

260,20 zł
Powiadomienie
85
Plecak BU22NS-2908 Paso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak BU22NS-2908 Paso
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

205,90 zł
Powiadomienie
86
Barbie. HBV72 Ubranka dla Barbie i Kena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HBV72 Ubranka dla Barbie i Kena
Barbie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

Zestaw ubranek: dla Barbie piękna sukienka i torebka, dla Kena spodenki i koszulka z butami.

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

87
Zestaw plastikowych żołnierzyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw plastikowych żołnierzyków
M&Z
Dostępny
12 szt.

Zestaw plastikowych żołnierzyków w różnych kolorach, dla rozróżnienia drużyn. Wykonane z dbałością o szczegóły.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

88
Gumowa żaba piszcząca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumowa żaba piszcząca
GAZELO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.24

Piszcząca żaba, wyglądająca jak prawdziwy płaz z rodziny żabowatych. Żaba mieści się w każdej rączce dziecka, a dzięki niewielkim rozmiarom można ją schować do torebeczki lub plecaka i w ten sposób może zawsze towarzyszyć w każdej podróży. Ciekawe kolory pobudzają zmysł wzroku, a piszczenie zmysł słuchu, przez co zabawa jest jeszcze bardziej ciekawa. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

8,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,71 zł

89
Piórnik tuba BU22DO-003 Paso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba BU22DO-003 Paso
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.02

26,20 zł
Powiadomienie
90
Plecak BU22DO-2808 Paso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak BU22DO-2808 Paso
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

277,70 zł
Powiadomienie
91
Linijka bransoletka 2w1 mix 82916 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
92
Torba PP21GM-074 Paso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba PP21GM-074 Paso
Paso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

83,80 zł
Powiadomienie
93
Niebo istnieje naprawdę dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo istnieje naprawdę dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Colton dzieli się z innymi dziećmi opowieścią o tym, jak to jest być z Jezusem. Ta książka pokaże dzieciom, poprzez piękne ilustracje i pierwszoosobową narrację, że niebo istnieje naprawdę. Książka również: - dodaje dzieciom otuchy i uczy, że niebo to wspaniałe miejsce, - przygotowuje rodziców do rozmowy z dziećmi o niebie, - zawiera odniesienia do Pisma Świętego.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

94
Schowek
Zestaw butelka 35/227_cor+smoczek 22/508 mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

23,10 zł
Powiadomienie
95
Plecak 25x31x9 1zam 1kiesz Bidon Peppa Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 25x31x9 1zam 1kiesz Bidon Peppa Fol
Cerda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.06

91,90 zł
87,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,59 zł

96
Balon Dekor 12 40 Mix Kol Go opakowanie 5 sztuk Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
97
Balon Dekor 12 30 Mix Kol Go opakowanie 5 sztuk Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,36 zł
6,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,37 zł

98
Balon Dekor 12 18 Mix Kol Go opakowanie 5 sztuk Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,36 zł
6,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,37 zł

99
Balon Dekor 12 50 Mix Kol Go opakowanie 5 sztuk Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,36 zł
6,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,37 zł

100
Balon Dekor 12 60 Mix Kol Go opakowanie 5 sztuk Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Wróć do góry