hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.06.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 30 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Saga wołyńska. Tom 2. Wojna (Joanna Jax), na drugim Dom Straussów (Adrian Bednarek). Kolejny produkt to Kroniki Mroku. Tom 4. Królestwa i chaos (Kel Kade) oraz Sisi. Cesarzowa mimo woli (Allison Pataki).
1
Saga wołyńska. Tom 2. Wojna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Saga wołyńska. Tom 2. Wojna
Dostępny805 szt.

Nadchodzi rok 1939. Ustabilizowane życie Marty, Nadii, Wissariona i Andrzeja nagle legło w gruzach. Tymczasem dla Marcela Lemańskiego wybuch wojny jest szansą na opuszczenie murów więzienia. Okupacja sowiecka, a potem niemiecka odciska na bohaterach głębokie piętno, zaś ukraińscy nacjonaliści, kibicujący Trzeciej Rzeszy, liczą na utworzenie niepodległego państwa. Ich zawiedzione nadzieje i gorycz porażki doprowadzają do tragedii, która kosztuje życie tysięcy niewinnych ludzi. Różne postawy, dylematy moralne i skrajne emocje, a wreszcie nieustanny lęk towarzyszą bohaterom od pierwszego dnia wojny i malują obraz ponurej rzeczywistości Wołynia i Lwowa.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

2
Dom Straussów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dom Straussów
Dostępny495 szt.

Nie próbuj krzyczeć. I tak nikt cię nie usłyszy... Piątka przyjaciół wyjeżdża świętować obronę prac magisterskich do leśnego domku w Mikołajkach. Adam, nieformalny lider grupy, proponuje smartdetoks. Zabawę, która ma polegać na schowaniu telefonów do sejfu i zablokowaniu zamka. Chce świętować ostatnie beztroskie wakacje wolny od cyfrowego świata. Gdy między przyjaciółmi dochodzi kłótni, tworzą się podziały, a każda para zaczyna spędzać czas osobno. Krysia, jedyna singielka w grupie poznaje przystojnego Filipa, i po wspólnym dniu zaprasza go do siebie. Po powrocie okazuje się, że jedna para od wielu godzin nie wraca z leśnej wycieczki. Filip, który mieszka w starym domu po drugiej stronie lasu i zna okolicę jak własną kieszeń proponuje pomoc w poszukiwaniach. Przyjaciele nie są świadomi, że chłopak wie co stało się z zaginionymi i zrobi wszystko, żeby nigdy nie zostali odnalezieni. Tylko w ten sposób będzie mógł ocalić pozostałych przed podobnym losem... Co kryje się w murach tajemniczej posiadłości i kim są jej ekscentryczni mieszkańcy?

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

3
Kroniki Mroku. Tom 4. Królestwa i chaos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Mroku. Tom 4. Królestwa i chaos
Dostępny707 szt.

Po raz pierwszy Rezkin zostawił za plecami żyjących wrogów. Była to pomyłka, ale musiał ją popełnić, jeśli zamierzał zachować honor przyjaciół. I ich szacunek. Uchodźcy z Ashai znaleźli schronienie na wyspie Cael. Rezkinowi nie zależy jednak na chwilowym bezpieczeństwie, ale tym, by postąpić jak król i zapewnić swoim ludziom prawdziwy dom. By to osiągnąć musi wziąć udział w rozgrywce pomiędzy skonfliktowanymi królestwami i zapobiec wojnie, chociaż właśnie zagarnia ich ziemie. Zadanie powierzone mu przez jednego z władców wydaje się niewykonalne. Właśnie dlatego jest uczciwą ceną za stworzenie nowego królestwa. Jeśli mu się uda, podaruje swoim ludziom dom. Jeśli nie, nikt nie będzie śpiewał o nim pieśni.

65,90 zł
46,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 19,11 zł

4
Sisi. Cesarzowa mimo woli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisi. Cesarzowa mimo woli
Dostępny163 szt.

Wiedeń, Austro-Węgry, połowa XIX wieku. Po abdykacji Ferdynanda Habsburga na cesarskim tronie zasiada osiemnastoletni Franciszek Józef. Jest zaręczony z bawarską księżniczką Heleną. Jednak kiedy w 1853 roku narzeczona przybywa na wiedeński dwór, młody cesarz zakochuje się od pierwszego wejrzenia… w jej siostrze Sisi, i to ją prosi o rękę. Młodziutka cesarzowa pławi się w luksusie, lecz jej niekonwencjonalne zachowanie nieustannie zderza się z dworską etykietą. Nie ma przyjaciół, otaczają ją intryganci, a matka cesarza na każdym kroku okazuje jej niechęć. Dzięki wytrwałości, niezwykłej inteligencji i wrażliwości Sisi podbije jednak serca poddanych i znacząco wpłynie na bieg historii. Fascynująca opowieść o Sisi – księżniczce Bawarii, królowej Węgier i cesarzowej Austrii, jednej z najbardziej wpływowych i charyzmatycznych kobiet wszech czasów.

44,99 zł
26,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

5
48 praw władzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48 praw władzy
Dostępny123 szt.

NIEMORALNA, POUCZAJCA LEKTURA! Trzy tysiące lat historii władzy skondensowanych w surowej esencji czterdziestu ośmiu praw. Synteza filozofii Machiavelliego, Sun-Tsu, Carla von Clausewitza i innych wielkich myślicieli. Czy nam się to podoba, czy nie, każde z tych praw znajduje zastosowanie w życiu. Poparte taktykami królowej Elżbiety I, Henry?ego Kissingera, czy innych wpływowych postaci lub ofiar władzy, zafascynują każdego, kto jest zainteresowany przejęciem kontroli. Robert Greene ? poliglota, tłumacz, autor, mówca, autorytet w dziedzinie strategii, władzy i uwodzenia. Ukończył studia klasyczne na University of Wisconsin. Przez wiele lat pracował jako redaktor, między innymi w magazynie ?Esquier?. Mieszkał w Londynie, Paryżu i Barcelonie, obecnie żyje w Los Angeles.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6
Gigant Poleca. Tom 5/2022. Cisza na morzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Poleca. Tom 5/2022. Cisza na morzu
Dostępny68 szt.

Diodak zbudował dla Kwakerfellera wspaniały jacht i zaprosił Donalda, Daisy i Gogusia na wspólny rejs. Wszyscy świetnie się bawią i nie przeczuwają, co się za chwilę wydarzy…

17,00 zł
11,39 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 5,61 zł

7
Księga Całości. Tom 9. Tarcza Szerni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 9. Tarcza Szerni
Dostępny1954 szt.

Szerń się rozpada. A wraz z nią - cały świat, którego strzegła. Upadają Pasma, Porzucone Przedmioty tracą swoje właściwości, wielkie fale niszczą całe miasta. A Przyjęci dyskutują o naturze wszechrzeczy, zastanawiając się, czy mają prawo zrobić cokolwiek, by ratować Szerer przed zagładą. Znalazłszy winnego (a właściwie winną), z determinacją godną wcześniejszej bezwolności, ruszają po jej głowę. Wszak czymże jest jedna śmierć wobec milionów ocalonych istnień?! A może jednak jest zbrodnią, taką samą jak wszystkie inne? Oto historia o niezasłużonej krzywdzie, winie, karze i ludzkiej omylności. Tym boleśniejszej, im bardziej przysłoniętej poczuciem świętej, szlachetnej misji. Oto opowieść o tym, że świat nie jest czarno-biały, a ktokolwiek tak twierdzi - jest skazany na porażkę. Nawet, jeśli wygra swoją bitwę.

69,90 zł
49,63 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,27 zł

8
Matematyka z plusem 6. Zbiór zadań. Szkoła podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,50 zł
17,63 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,87 zł

9
Bracia Miles. Tom 2. Znienawidzony rywal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Miles. Tom 2. Znienawidzony rywal
Dostępny627 szt.

Firma Claire Anderson ma poważne kłopoty finansowe, jednak kobieta nie chce dopuścić do siebie myśli, że większe przedsiębiorstwo mogłoby przejąć jej biznes. Ta firma wiele dla niej znaczy. To „dziecko” jej zmarłego męża, jego marzenie i jej wspomnienia związane z ukochanym. Claire nie może pozwolić na jej przejęcie. Dlatego kiedy dzwoni do niej Tristan Miles i prosi o spotkanie, Claire wie, że mężczyzna jest jednym z wielu sępów żerujących na jej nieszczęściu. Ostatecznie, choć niechętnie, zgadza się z nim spotkać. Na miejscu okazuje się, że Tristan jest niebywale seksowny, władczy, nieziemski, ale… dla niej to nic nie znaczy. Tristan i Claire ponownie mają ze sobą styczność na konferencji, na której mężczyzna jest prelegentem. Zapamiętała go jako nadętego, aroganckiego i niestety gorącego… buca. I nadal podtrzymuje swoją opinię o nim. Tylko dlaczego, kiedy na nią patrzy, przechodzą ją dreszcze?

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

10
Gigant Poleca Extra. Tom 3/2022. Galaxy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Poleca Extra. Tom 3/2022. Galaxy
Dostępny73 szt.

Zbiór najlepszych komiksów z Kaczorem Donaldem, Myszką Miki, Sknerusem McKwaczem i wieloma innymi disneyowskimi bohaterami.

23,00 zł
15,41 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 7,59 zł

11
Robert - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robert
Dostępny222 szt.

Opowieść o życiu i miłosnych perypetiach członków szkockiego rodu MacGregorów Robert MacGregor Blade jako zarządca kasyna widział niejedno i reakcje graczy nie robią na nim większego wrażenia. Jednak widok dziewczyny, która pada zemdlona przed automatem do gry, porusza nawet jego. Okazuje się, że ta drobna blondynka właśnie przed chwilą zgarnęła całą pulę. Prawie dwa miliony dolarów! Darcy Wallace jest bibliotekarką i marzy o pisaniu powieści. Obiecała wyjść za mąż za chłopaka z sąsiedztwa, który chce ją kontrolować, tymczasem ona pragnie zażyć swobody. Pewnego dnia stawia wszystko na jedną kartę i opuszcza rodzinne miasteczko. Tak zaczyna się jej niewiarygodnie dobra passa…

36,99 zł
22,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,80 zł

12
Kwiat paproci. Tom 4. Przesilenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat paproci. Tom 4. Przesilenie
Dostępny73 szt.

Najbardziej wyczekiwana książka tej wiosny - Przesilenie, czyli ostatnia część bestsellerowego cyklu Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk. Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle. Autorka Szeptuchy po raz ostatni zabierze czytelników do magicznego świata słowiańskich bóstw i pradawnych obrzędów, gdzie właśnie rozpoczynają się święta Dziadów i Szczodrych Godów. Nadszedł czas, aby dotrzymać obietnicy danej bogowi ognia, Swarożycowi. Czy Gosia sprosta zadaniu? Tym bardziej, że nie wiadomo, jak zachowa się Mieszko, jej wielka miłość: pomoże w spełnieniu przysięgi czy... wręcz przeciwnie.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

13
Blef - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blef
Dostępny437 szt.

Wciągająca powieść osadzona w realiach dwudziestolecia międzywojennego. Pozory i plotki są tym, co pasjami zbiera główny bohater powieści – Witold Woronowicz, wysoko postawiony urzędnik Ministerstwa Skarbu. Na przyjęciu, zorganizowanym z okazji zaręczyn z Pauliną Borkówną, córką wpływowego sędziego, Woronowicz dowiaduje się o domniemanym romansie dziewczyny z paryskim wspólnikiem Borka. Szerzący tę plotkę księgowy Majewski jest bliskim współpracownikiem Witolda. Zapytana o prawdziwość pogłoski narzeczona mdleje, co jeszcze bardziej podsyca podejrzenia Woronowicza. Między Majewskim a Woronowiczem dochodzi do sprzeczki, pada wyzwanie na pojedynek... Jak potoczą się losy Witolda? Jakie tajemnice z przeszłości ukrywa mężczyzna? Czy dojdzie do ślubu z Borkówną?

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

14
Feluś i Gucio poznają emocje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feluś i Gucio poznają emocje
Dostępny314 szt.

Feluś jest przedszkolakiem i każdego dnia doświadcza różnych emocji. Wizyta u lekarza okaże się próbą odwagi. Przygotowanie śniadania dla rodziców będzie powodem do dumy. A kiedy kolega przebiegnie po świeżo zbudowanym zamku z piasku, Felusia ogarnie złość. Czy te doświadczenia wydają się Wam znajome? Jak zawsze Felusiowi towarzyszy ukochany miś Gucio, który tłumaczy zawiły język emocji na bliskie i zrozumiałe każdemu maluchowi doświadczenia zmysłów - dla Gucia radość ma słodki smak, spokój przypomina dźwięki harfy, a tęsknota jest jak deszczowy dzień. Podczas lektury książki mały czytelnik znajdzie się w wielu dobrze znanych sobie sytuacjach. Razem z Felusiem i Guciem nauczy się rozpoznawać, nazywać i akceptować swoje emocje. Będzie też wiedział, skąd się biorą, w jaki sposób można je wyrażać i jak sobie z nimi radzić.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

15
Koło do pływania zwierzątko Jednorożec - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,47 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,43 zł

16
Matematyka SP 6 Z Plusem Zeszyt Ćwiczeń Podst. GWO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka SP 6 Z Plusem Zeszyt Ćwiczeń Podst. GWO
Dostępny240 szt.

Zeszyt ćwiczeń podstawowych uzupełnia serię Matematyka z plusem dla 6 klasy szkoły podstawowej. Książka przeznaczona jest dla tych uczniów, którzy nie radzą sobie z nauką na bieżąco. Elementarne ćwiczenia pomagają zrozumieć materiał omawiany na lekcji. Rozwiązywanie zadań zamieszczonych w zeszycie pozwala wyrównać poziom klasy. Zawartość Zeszytu ćwiczeń podstawowych można wykorzystywać jako gotowe propozycje prac domowych lub materiał na zajęcia wyrównawcze. Zeszyt doskonale sprawdza się w pracy z każdym programem nauczania zgodnym z podstawą programową obowiązującą od 2017 r.

15,80 zł
13,59 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,21 zł

17
Wojna beocka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna beocka
Dostępny14 szt.

W 371 roku p.n.e. wojska tebańskie pokonały pod Leuktrami armię spartańską wspieraną przez oddziały sojuszników greckich. Spośród 700 Spartiatów biorących udział w tej bitwie zginęło 400. Prawdopodobnie wybici zostali do nogi wszyscy hippeis, którzy rozpaczliwie walczyli, aby odbić ciało swego króla, Kleombrotosa, który również poległ na polu walki. Wynik bitwy dosłownie z dnia na dzień zmienił bieg historii Grecji. Jeszcze w 382 roku jedynym rozgrywającym w Helladzie była Sparta. Po klęsce pod Leuktrami jednak nie tylko straciła ona pozycję hegemona, lecz musiała walczyć o swoje przetrwanie. Był to też koniec mitu, iż armia spartańska jest niepokonana w bitwie w otwartym boju. Jakby tego było mało, armia ta została rozbita w walnej bitwie przez znacznie słabsze siły. Beoci potwierdzili pod Leuktrami, że dysponują doskonałymi hoplitami i wyborową jazdą. Ich przywódcy z Epaminondasem na czele byli po tym zwycięstwie gotowi do uderzenia na Peloponez. Już w następnym roku dymy palonych gospodarstw snuły się w dolinie Eurotasu, którego mieszkańcy nie widzieli najeźdźców od niepamiętnych wieków…

84,00 zł
55,44 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 28,56 zł

18
Po naszemu. Pamiętnik liturgisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,00 zł
15,93 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 11,07 zł

19
Koło do pływania Donut 107 cm brązowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło do pływania Donut 107 cm brązowe
Bestway
Dostępny27 szt.

Wymiary: Średnica: 107 cm

29,90 zł
27,21 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,69 zł

20
Dziedzictwo mafii. Tom 1. Vincere l'amore - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo mafii. Tom 1. Vincere l'amore
Dostępny454 szt.

Jest nową dziewczyną w szkole. W mieście, w którym rządzi mafia. Osiemnastoletnia Noemi Santino po kilkunastu latach wraca do Los Angeles. Dziewczyna nie spodziewa się, że jej przyszłość już dawno została zaplanowana i jej serce ma należeć do młodego następcy capo, Vittore Beneventtiego. Jakby tego było mało trafia do nowej szkoły, gdzie wszystko jest dla niej obce – koleżanki, koledzy, a przede wszystkim Vittore. Chłopak ewidentnie budzi postrach wśród rówieśników. Noemi szybko odkrywa, że jego życie jest pełne przemocy oraz walki i mimo młodego wieku jest on już pełnoprawnym członkiem mafii. Noemi, czy tego chce czy nie, trafia do mafijnego świata, którego zasady wkrótce będzie musiała zrozumieć. Jednak najtrudniejszą sprawą dla dziewczyny jest zaufać Vittore, chłopakowi, któremu jej serce oddano trzynaście lat temu.

41,90 zł
25,56 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,34 zł

21
Piłka plażowa 41 cm żółta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka plażowa 41 cm żółta
Bestway
Dostępny30 szt.

Wymiary: Średnica: 51 cm

7,90 zł
7,19 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,71 zł

22
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?
Dostępny38 szt.

Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka? to czwarta z kolei książka kartonowa z otwieranymi okienkami w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na wakacje. Będą lecieć prawdziwym samolotem! Nunuś bardzo się cieszy na tę przygodę. Tylko gdzie się podziała walizka? Żeby ją znaleźć, trzeba się nie lada natrudzić – należy bowiem otworzyć aż 50 okienek! Książka idealna dla małych podróżników i wszystkich wielbicieli rezolutnej kotki! Książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek to jedne z ulubionych książek maluchów! Okienka kryjące w sobie mnóstwo niespodzianek są wyjątkową atrakcją dla dzieci, które lubią poznawać świat. To właśnie do tej kategorii zalicza się książka Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?. Odkrywanie tajemnic kryjących się w okienkach to wielka frajda dla każdego dziecka, dlatego książeczki z okienkami są tak lubiane! Dzięki książkom z okienkami dzieci mogą – poza poznawaniem przeróżnych zwyczajów w gospodarstwie – wraz z ulubioną bohaterką bawić się książeczką. Mogą pomóc Nunusiowi znaleźć ulubionego szczurka, zobaczyć też, kto mieszka w lesie, a także pomóc odnaleźć zaginioną walizkę!

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

23
Ten, którego zatrzymam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten, którego zatrzymam
Dostępny380 szt.

Jackson jest dziki, nieobliczalny i pewny siebie. Typowy playboy. W głębi duszy skrywa jednak prawdziwe uczucia do tej jedynej, która skradła jego serce W dniu ślubu z Trentem, na kilkanaście minut przed ceremonią, Kiera znajduje w torebce miłosny list od Jacksona. Kocha ją od czasu, gdy był nastolatkiem, ale sądzi, że nie jest dla niej wystarczająco dobrą partią, bo ona zasługuje na kogoś, kto rzuci jej świat do stóp. Kiera uświadamia sobie, że nie może wyjść za Trenta. Na oczach zgromadzonych gości ucieka, zostawiając oniemiałego pana młodego. Chce odszukać Jacksona, chce mu wygarnąć, dlaczego czekał z wyznaniem tak długo. Jest na niego wściekła. Dlaczego podrzucił ten list w dniu jej ślubu? Odnajduje go w ich sekretnej kryjówce na ranczu. Zaskoczony Jackson twierdzi, że list napisał kilka miesięcy wcześniej, i nie wie, jakim cudem teraz trafił on do torebki Kiery. Po szokującym incydencie ślubnym Trent wyrzuca rzeczy niedoszłej małżonki przed dom i wysyła jej zjadliwego esemesa. Nie chce jej znać. Kiera zamieszkuje u rodziców. Jest szczęśliwa, że rozstała się z Trentem. Spotyka się Jacksonem. Czy on będzie tym jedynym na całe życie? Tym, którego zatrzyma?

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

24
und so weiter Extra 3 Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego  dla klasy 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
und so weiter Extra 3 Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla klasy...
Dostępny1085 szt.

Kurs jest dostosowany do nowej podstawy programowej obowiązującej od września 2017 roku. Nowa seria jest przeznaczona dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka niemieckiego na drugim etapie edukacyjnym w wymiarze 2-3 godzin tygodniowo. Zeszyt ćwiczeń to bogaty zestaw różnorodnych ćwiczeń utrwalających i systematyzujących materiał leksykalno-gramatyczny. Obok typowych ćwiczeń uczniowie znajdą tu również gry i zabawy językowe oraz testy - Die kluge Eule pruft. Nagrania mp3 do zadań z zeszytu ćwiczeń dostępne bezpłatnie w Strefie ucznia na www.wszpwn.pl/strefa-ucznia

43,16 zł
38,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,32 zł

25
Dzieje kultury polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje kultury polskiej
Dostępny253 szt.

Monumentalne 4-tomowe Dzieje kultury polskiej pozostają ciągle bodaj najciekawszą skarbnicą wiedzy na temat polskiej kultury od lat najdawniejszych aż po czasy zaborów. Napisane w erudycyjnym stylu przez Aleksandra Brckner (1856-1939) profesora honoris causa Uniwersytetów Warszawskiego i Wileńskiego, kulturoznawcy, językoznawcy, historyka idei, historyka literatury polskiej i słowiańskiej, autora takich dzieł jak Encyklopedia staropolska, Dzieje języka polskiego, Słownik etymologiczny języka polskiego, Mitologia słowiańska, w sumie autora ponad 1800 artykułów i książek. Najważniejszym jednak bodaj jego osiągnięciem pozostają napisane w latach 1930-32 Dzieje kultury polskiej do tej pory nieoceniona skarbnica wiedzy o nas Polakach i naszej sztuce, literaturze, obrzędach, obyczajowości.

149,00 zł
92,38 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 56,62 zł

26
Córka, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka, DVD
Maggie Gyllenhaal, 2021
Dostępny2 szt.

Profesor włoskiej literatury Leda Caruso (Olivia Colman) przyjeżdża na grecką wyspę, by w samotności, cieple i spokoju naładować baterie. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z okolicznych willi. Uwagę Ledy przyciąga przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą kilkuletniej córki. Intensywne obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia z przeszłości i widma decyzji, których nie można cofnąć.

39,99 zł
39,19 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

27
Eseje albo porady, praktyczne i moralne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eseje albo porady, praktyczne i moralne
Dostępny71 szt.

Filozof, prawnik i polityk Francis Bacon (1561–1626), uznawany za ojca nowożytnego empiryzmu, obok dzieł ściśle filozoficzno-naukowych tworzył też utwory bliższe literaturze jak utopia Nowa Atlantyda czy właśnie Eseje pomyślane jako „wytchnienie” od badań (które zresztą przypłacił życiem, przeziębiwszy się śmiertelnie podczas eksperymentu z mrożeniem żywności w śniegu). W pierwszej wersji zbiór (dziesięciu tekstów) ukazał się już w 1597 roku, dlatego są opinie, że Bacon był pionierem współczesnego eseju. Niniejszy tom jest przekładem trzeciego wydania z 1625 roku i zawiera 58 esejów. Te krótkie, błyskotliwe teksty pełne aforyzmów składają się na swoisty poradnik w rozmaitych kwestiach: od wysoce filozoficznych („O śmierci”) przez polityczne („O rządzeniu”) po praktyczne („O załatwianiu spraw”). Autor radzi, jak się odnosić do perspektywy śmierci, do miłości („jest ona dzieckiem szaleństwa”), do problemów rządzenia (zręcznie unikać zagrożeń i je odsuwać). Roztacza wizje i projekty: jakie budować pałace i jaki ma być „książęcy ogród” (ta „najczystsza spośród przyjemności ludzkich”). Nie brak mu jednak dystansu do biegu spraw świata i swego ich komentowania: „nie jest dobrze zbyt długo przypatrywać się tym kołom zmienności, bo można dostać zawrotu głowy”. Duch umiarkowania i życiowej mądrości przenika ten „poradnik” – w tym jego nieustająca wartość i świeżość, nawet jeśli czytelnik nie skorzysta z sugestii, co posadzić w swoim ogródku.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

28
Ojcze nasz ze świętą Teresą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz ze świętą Teresą
Dostępny8 szt.

Ta niewielka książka pełna jest zdumiewających nauk, jakie św. Teresa z Avila skierowała niegdyś do swoich sióstr z Karmelu - mających swoje własne, nieraz poplątane, biografie, noszących w sobie wielkie pragnienie miłości prawdziwej, miłości silniejszej niż śmierć, bo zanurzającej w wieczność. Sztuka umiłowania Boga zawarta w pouczeniach Teresy na temat "Ojcze nasz" jest przesłaniem jak najbardziej aktualnym dla każdej współczesnej kobiety, skierowanym nie tylko do tych, które już doświadczyły miłości Chrystusa, ale również do tych poszukujących, odurzonych światem, zawiedzionych i uwikłanych w tak trudne historie, w jakie tylko szatan, władca tego świata, duszę wplątać potrafi...

19,90 zł
18,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,99 zł

29
Piekielny ochroniarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekielny ochroniarz
Dostępny334 szt.

Kiedy Ava przyłapuje swojego chłopaka na zdradzie, ma wrażenie, że cały jej świat się zawalił. Przewrotny los sprawia jednak, że dziewczyna spotyka Marcusa, który po latach wrócił do miasta. Mężczyzna nie cieszy się dobrą opinią. Znacznie od niej starszy, wytatuowa­ny, poznaczony bliznami raczej nie powinien wzbudzić jej zainteresowania, ale dzieje się inaczej. Serce Avy znów ma dla kogo bić. Sielanka nie trwa jednak długo – wkrótce Mar­cus pokazuje swoje brutalne oblicze. Ava nie jest już pewna, czy może mu zaufać. Zwłaszcza że niebawem na własne oczy widzi, do jakiej przemocy jest zdolny. Czy więc to, co narodziło się między nimi, było jednym wielkim błędem? A może Marcus pod maską brutalnego twar­dziela skrywa opiekuńczego, dobrego, wartego uwagi faceta?

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

30
Desperado - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Desperado
Dostępny257 szt.

Cord Romero, były policjant i agent FBI, jest niezrównany w swoim fachu. Teraz musi stanąć twarzą w twarz z bezwzględnym szefem gangu, rekrutującym dzieci do niewolniczej pracy. W niebezpiecznej misji wspiera Corda jego przybrana siostra Maggie. Po latach Cord odkrywa w niej kobietę – niezależną i niezwykle pociągającą. Maggie chowa jednak w sercu mroczny sekret. Prześladowca także zna jej tajemnicę. Oszołomieni nagłym uczuciem, Cord i Maggie muszą zaufać sobie nawzajem i razem stanąć do walki, w której stawką jest życie i… miłość.

38,99 zł
24,17 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,82 zł

31
Tropiciele w akcji. Zakręcone labirynty. Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropiciele w akcji. Zakręcone labirynty. Psi Patrol
Dostępny80 szt.

Wyjątkowa książka z wykrojnika z ergonomiczną rączką do trzymania. W środku wiele labiryntów, które pomogą doskonalić spostrzegawczość i rozwiną wyobraźnię przestrzenną dziecka.Wspaniała zabawa gwarantowana!

9,00 zł
6,57 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,43 zł

32
Koło do pływania przezroczyste 51 cm pomarańczowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło do pływania przezroczyste 51 cm pomarańczowe
Bestway
Dostępny32 szt.

Wymiary: Średnica: 51 cm

6,70 zł
6,10 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,60 zł

33
Repetytorium. Od A do Z. Język włoski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium. Od A do Z. Język włoski
Dostępny4 szt.

Repetytorium jest pozycją wydawniczą przeznaczoną właściwie dla wszystkich osób, które uczą się lub pragną się uczyć języka włoskiego. Uczniom szkół średnich, którzy przygotowują się do matury lub mają przed sobą egzaminy wstępne na wyższe uczelnie, pozwoli usystematyzować wiedzę gramatyczno-leksykalną, którą w porcjach podaje im szkoła. Studentom szkół wyższych i uczęszczającym na lektoraty, miłośnikom języka włoskiego i samoukom pozwolą nie tylko usystematyzować, ale również pogłębić znajomość języka dzięki zawartym w książce uwagom i ciekawostkom. Podstawowe reguły gramatyczne zostały przedstawione lub podsumowane przez schematy i tabele, zilustrowane licznymi przykładami, w celu szybszego przyswojenia wiadomości. Tabele odmian zawierają schemat ogólny koniugacji czasowników regularnych oraz koniugacje podstawowych czasowników nieregularnych. Ćwiczenia i klucz do ćwiczeń pozwolą na utrwalenie podstawowych reguł gramatyki i składni.

25,90 zł
18,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,25 zł

34
KARTKA Kochanie... - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KARTKA Kochanie...
Carte Blanche
NiedostępnyBrak

Ta kartka pocztowa jest wydrukowana na papierze wyprodukowanym z masy celulozowej uzyskiwanej z drzew Nordyckich lasów. W miejsce drzew wykorzystywanych do produkcji sadzone są nowe tak, aby uzupełnić zasoby i utrzymać ekologiczną równowagę świata. Karnet z kopertą.

0,80 zł
0,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,08 zł

35
Pamiętnik z kłódką + sekretny pisak Jednorożec - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką + sekretny pisak Jednorożec
Derform
Dostępny28 szt.

Zestaw składa się z pamiętnika wykonanego z laminowanej tektury zamykanego na kłódkę. Do zapisania jest ok. 60 karteczek w linie. Drugi element zestawu sekretny pisak (zawiera 3 baterie R41) z lampką LED posiada tusz widoczny tylko w świetle wbudowanej latarki UV tym samym jest niewidoczny podczas pisania. Zestaw znakomicie prezentuje się na blistrze stanowiąc gotowy prezent.

26,10 zł
24,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,30 zł

36
Tarot snów. Książka i 79 kart - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot snów. Książka i 79 kart
Dostępny49 szt.

KSIŻKA W SPRZEDAŻY WYŁCZNIE Z KARTAMI. CENA ZESTAWU 129,90 ZŁ Witamy w świecie snów... Tarot, który masz przed sobą, jest niczym echo, wspomnienie snów zbiorowych z czasów, gdy znaczenie snów było o wiele większe niż dziś. Karty Tarota Snów przypominają nam o baśniach, mitach, legendach, fikcyjnych i historycznych postaciach, miejscach i przedmiotach, które pozostają w świadomości całej ludzkości. Zatem chcąc uzyskać świeże spojrzenie, musimy odwołać się do snów i do Tarota. Ze względu na swą uniwersalność, Tarot Snów jest idealny zarówno dla początkujących, jak i jego zaawansowanych miłośników. Oprócz poznania swojego wnętrza, dzięki Tarotowi można udzielać porad innym osobom, pomagając im w poznaniu samych siebie i manifestowaniu ich pragnień. Znaczenie poszczególnych kart zostało tu przedstawione w niezwykłej formie.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

37
Fotografuj jak mistrz, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotografuj jak mistrz, wydanie 2
Dostępny1934 szt.

Żadnych strasznych wykresów. Żadnych technicznych diagramów. Żadnego żargonu. Ta książka pozwoli ci poznać podstawowe zasady kompozycji i ekspozycji, wzbogaci twoją wiedzę o świetle i obiektywach, a przede wszystkim nauczy tak niezwykle ważnej sztuki widzenia, a wszystko to bez zbędnego technobełkotu. Idealna dla użytkowników lustrzanek cyfrowych oraz aparatów kompaktowych, zawiera wiele praktycznych porad na temat technik, które zmienią twoje zdjęcia w dzieła sztuki, tak jak to miało miejsce w przypadku znakomitych zdjęć najwybitniejszych fotografików. Z pewnością zachęci cię, żeby wziąć do ręki aparat i spróbować. Dotychczas sprzedano na świecie ponad 540 000 egz. tej książki! W poradniku prezentujemy prace 50 najznakomitszych fotografików, a należą do nich: Henri Cartier-Bresson; Martin Parr; Sebastiao Salgado; Nadav Kander; Daido Moriyama; Elaine Constantine; Ansel Adams; Guy Bourdin; Dorothea Lange; Bill Brandt.Tłumaczenie: Malinowski Jerzy Jarosław

45,00 zł
36,45 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,55 zł

38
Najemnik, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najemnik, DVD
Tarik Saleh, 2021
Dostępny6 szt.

Po zwolnieniu z amerykańskich sił specjalnych James Harper (Chris Pine) zostaje bez środków do życia. Aby spłacić długi i zapewnić byt swojej rodzinie dołącza do prywatnej organizacji wojskowej. Gdy wraz z elitarnym zespołem udają się do Berlina, aby rozwiązać sprawę tajemniczego wirusa, sprawy zaczynają się komplikować. James niespodziewanie zostaje sam, a lista tych, którzy polują na jego życie, ciągle się powiększa. Mężczyzna musi przetrwać w obcym kraju i odkryć motywy tych, którzy go zdradzili.

29,99 zł
29,39 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

39
Najlepsze życzenia imieninowe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze życzenia imieninowe
Carte Blanche
Dostępny188 szt.

Ta kartka pocztowa jest wydrukowana na papierze wyprodukowanym z masy celulozowej uzyskiwanej z drzew Nordyckich lasów. W miejsce drzew wykorzystywanych do produkcji sadzone są nowe tak, aby uzupełnić zasoby i utrzymać ekologiczną równowagę świata. Karnet z kopertą.

1,00 zł
0,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,10 zł

40
Myślę o Tobie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślę o Tobie
Carte Blanche
Dostępny162 szt.

Wyraź swoje uczucia z romantyczną kartką z życzeniami. Idealna na Walentynki, rocznicę albo bez okazji! Nawet gdy jesteście daleko, możesz przypomnieć ukochanej osobie że jest w Twoich myślach. Kartki walentynkowe niosą przekaz prosto z serca, informują o stanie naszego ducha i skłaniają do wywołania uśmiechu osoby obdarowanej. 14 luty kojarzy się nam ze świętem zakochanych i jest to doskonała okazja na przekazanie - w sposób jawny lub anonimowy - odbiorcy informacji o swoich względem niego uczuciach. W zestawie: - karnet - koperta Wymiary: 18 x 12 cm

1,00 zł
0,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,10 zł

41
Dla Mamy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla Mamy
Carte Blanche
Dostępny19 szt.

Wyraź swoje uczucia z romantyczną kartką z życzeniami. Idealna na Dzień Mamy, urodziny albo bez okazji! Nawet gdy jesteście daleko, możesz przypomnieć ukochanej Mamie że jest w Twoich myślach. Kartki dla Mamy niosą przekaz prosto z serca, informują o stanie naszego ducha i skłaniają do wywołania uśmiechu osoby obdarowanej. W zestawie: - karnet - koperta Wymiary: 18 x 12 cm

0,80 zł
0,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,08 zł

42
Bezpieczeństwo publiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo publiczne
Dostępny38 szt.

Sposób komunikowania organów policyjnych spotyka się często z krytyką. Zarzuca się im niezrozumiałość i hermetyczność, popadanie w rutynę i brak ładu. Zapomina się czasami, że społeczeństwo musi mieć poczucie jasności komunikatów oraz świadomość dbałości o informację ze strony Policji, ponieważ poprawia to zaufanie do instytucji publicznych. Należyte obchodzenie się z informacjami buduje również pozytywny wizerunek oraz autorytet Policji. Autorka wskazuje na możliwość wykorzystania informacji i obiegu informacji dla kształtowania poczucia bezpieczeństwa przez obywateli we wszystkich domenach funkcjonowania podmiotów polityczno-społeczno-gospodarczych.

65,00 zł
52,65 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,35 zł

43
Koło do pływania zwierzątko Papuga - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,47 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,43 zł

44
Byk - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byk
Twardoch Szczepan, Wydawnictwo Literackie
Dostępny38 szt.

Furia zranionego byka Robert Mamok ucieka z Warszawy na Śląsk. Zamyka się w domuopy z niemilknącym telefonem, tajemniczą głową byka i odgrzebaną traumą, którą odziedziczy po przodkach. W brutalnym monologu rozlicza się ze swoją winą, przeszłością i całym światem. Miota się jak zwierzę w potrzasku, walczy z demonami i rzuca oskarżenia wobec siebie i najbliższych. Staje w prawdzie o sobie. Ale czy prawda ocala? - Zniszczyłem tyle dobrego życia. Plułem w dobre życie? Siła prozy Szczepana Twardocha w jednym akcie. Superprodukcja wyreżyserowana Krzysztofa Kiczka w mistrzowskiej interpretacji Roberta Talarczyka.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

45
Piłka nożna 3 warstwy 0666 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
23,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,07 zł

46
Pamiętam? - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętam?
Carte Blanche
Dostępny162 szt.

Wyraź swoje uczucia z romantyczną kartką z życzeniami. Idealna na Walentynki, rocznicę albo bez okazji! Nawet gdy jesteście daleko, możesz przypomnieć ukochanej osobie że jest w Twoich myślach. Kartki walentynkowe niosą przekaz prosto z serca, informują o stanie naszego ducha i skłaniają do wywołania uśmiechu osoby obdarowanej. 14 luty kojarzy się nam ze świętem zakochanych i jest to doskonała okazja na przekazanie - w sposób jawny lub anonimowy - odbiorcy informacji o swoich względem niego uczuciach. W zestawie: - karnet - koperta Wymiary: 18 x 12 cm

1,00 zł
0,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,10 zł

47
Mapa - Island Iceland 1:400 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

48
Życzenia imieninowe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życzenia imieninowe
Carte Blanche
Dostępny150 szt.

Wyraź swoje uczucia z subtelną kartką z życzeniami. Idealna jako dodatek do prezentu imieninowego. Kartki z serii Me to You niosą przekaz prosto z serca, informują o stanie naszego ducha i skłaniają do wywołania uśmiechu osoby obdarowanej. W zestawie: - karnet - koperta Wymiary: 18 x 12 cm

1,00 zł
0,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,10 zł

49
I Know I Will Lose You. EP, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Know I Will Lose You. EP, LP
NiedostępnyBrak

Lista utworów: 1. Chetty's Lullaby 2. So Che Ti Perdera 3. Il Mio Domani 4. Motivo Su Raggio Di Luna

53,90 zł
50
Koło do pływania neon 76 cm pomarańczowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło do pływania neon 76 cm pomarańczowe
Bestway
Dostępny30 szt.

Wymiary: Średnica: 76 cm

10,90 zł
9,92 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,98 zł

Wróć do góry