hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.07.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dubaj. Miasto innych ludzi (Anna Dudzińska), na drugim Minuty. Reportaże o starości (Iza Klementowska). Kolejny produkt to Głowaccy. Arka na Manhattanie (Ewa Zadrzyńska-Głowacka) oraz Grace, córka latarnika (Hazel Gaynor).
1
Dubaj. Miasto innych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dubaj. Miasto innych ludzi
Dostępny10 szt.

Zjednoczone Emiraty Arabskie skazane są na dwie narracje. Pierwsza to opis kraju, który rozkwitł na ropie naftowej. Petrodolary w ciągu pięćdziesięciu lat pomogły stworzyć na pustyni ogrody, sztuczne wyspy, ośmiopasmowe autostrady, a nawet muzeum, które nawiązuje do paryskiego Luwru. Kraj najwyższych budynków i najdroższych samochodów odwiedzają tysiące ludzi – turyści po Bangkoku, Londynie i Paryżu wybierają właśnie Dubaj. Druga narracja sprowadza Dubaj i Emiraty do miejsca, gdzie wykorzystuje się niewolniczą pracę robotników z Azji i Afryki, gdzie za fasadami pałaców kobiety przetrzymywane są wbrew swojej woli, a bogaci arabowie przesiadają się z jachtów do złoconych bentleyów. Obie narracje są równie uprawnione i jednocześnie nieprawdziwe. Anna Dudzińska podąża trzecią drogą – wytyczoną przez niespieszny rytm kroków wielbłąda, który zaledwie pół wieku temu przewoził Beduinów z Abu Zabi do Dubaju. Ze zrozumieniem i z czułością przygląda się ludziom, którzy wybudowali tę wyrastającą na pustyni wieżę Babel. Są wśród nich imigranci zarobkowi i bogaci ekspaci. To tutaj mieszają się języki, kultury, religie i systemy wartości. Emiraty to być może jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie takie współistnienie jest możliwe. Wszystko dzięki pieniądzom i na ściśle określonych zasadach. Ta książka jest jak baśń z tysiąca i jednej nocy. O dobrym, choć surowym władcy, który otworzył swój skarbiec przed poddanymi. O wieżowcach, które wyrosły w krótkim czasie w miejscu palmowych chatek. O tysiącach ekspatów z całego świata, którzy pomagają szejkowi umacniać jego kraj, ale gdy są już mu niepotrzebni, muszą wyjechać. O przyjaźni z wielbłądami, którym przed zaśnięciem szepcze się do ucha sekrety. Tyle że to nie bajka, ale świetny reportaż, który pokazuje także ciemne strony Zjednoczonych Emiratów Arabskich – cenzurę, kapryśność panujących, nierówności społeczne, system współczesnego niewolnictwa. To lektura obowiązkowa nie tylko dla ludzi podróżujących do Dubaju, którzy zwykle oglądają miasto jedynie z okien swoich hoteli, ale dla każdego człowieka ciekawego świata. Magdalena Grzebałkowska Dubaj jest światem na sterydach, miejscem, gdzie pojęcia się wykoślawiają i fruną, dokąd chcą. Co innego znaczy tam naród, co innego pieniądz, wszystko co innego znaczy. Dudzińska opowiada o dubaizacji Dubaju, o państwie, które wydarzyło się na przestrzeni jednej biografii, państwie, które błyskawicznie zjechało od średniowiecza do przyszłości, omijając teraźniejszość. Opowiada o kraju, który stał się jednym z największych eksperymentów w historii. A Dudzińska wyżyła sobie to miejsce, mieszkała tam trochę i swoje wie. Ja w każdym razie jej ufam. Któż inny zauważyłby, że szklane domy młodego Baryki są tam, na środku pustyni? Zbigniew Rokita

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

2
Minuty. Reportaże o starości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minuty. Reportaże o starości
Dostępny1439 szt.

Kiedy pojawia się myśl, że nadchodzi starość? I czy w ogóle się pojawia – czy to bardziej proces, który zdarza się przeoczyć? Albo ignorować? Dziewięćdziesięciotrzyletnia aktorka Halina Kwiatkowska powiedziała, że była tak bardzo zajęta pracą, że do osiemdziesiątki nie zdążyła zauważyć, że się starzeje. Czym więc jest owo starzenie się, kiedy głowa wciąż pcha do działania i kiedy chcielibyśmy zrobić jeszcze tak wiele – podróżować, zbudować dom, założyć nowy biznes, zakochać się – a musimy liczyć się z ograniczeniami, jakie pojawiają się wraz z wiekiem? Bohaterowie Minut przyglądają się tym momentom z dużą uważnością i zaskoczeniem. Głębsze zmarszczki, ulgi w komunikacji miejskiej czy coraz większa bateria leków. Starość zwykle zbiega się też z brakiem zainteresowania młodych, z którymi coraz trudniej znaleźć wspólny język. Iza Klementowska towarzyszy seniorom na spacerze, w kawiarni, na potańcówkach, odwiedza ich w pustych ogromnych domach i w maleńkich pokojach wykrojonych z mieszkań ich dzieci lub współdzielonych z innymi pensjonariuszami domu spokojnej starości. Słucha o tęsknocie za miłością utraconą zbyt wcześnie, ale też o miłości odnalezionej dopiero w jesieni życia. Ta książka pomaga oswoić starość, ale pokazuje też, że wbrew pozorom może tętnić życiem bardziej niż za młodu. I że właśnie wtedy można poczuć wolność.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

3
Głowaccy. Arka na Manhattanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Głowaccy. Arka na Manhattanie
Dostępny1388 szt.

Głowaccy: Ewa i Janusz. Arka na Manhattanie, czyli ich mieszkanie w Nowym Jorku. Tam w latach 80. i 90. schronić się mogli artyści z Polski, ale nie tylko. Tam autorka spędziła ponad trzydzieści lat. Najpierw z mężem i córką, potem tylko z mężem, a teraz solo. Wśród tych samych obrazów, prawie tych samych mebli i prawie tych samych książek. Jest to bezpieczny i duży – jak przystało na arkę – apartament. A w nim przedmioty więcej lub mniej wartościowe: solidna grzałka z czasów PRL-u i przedwojenne wydanie Historii literatury polskiej profesora Ignacego Chrzanowskiego, wspaniałe prace Andrzeja Czeczota i Andrzeja Dudzińskiego, sióstr Bożeny i Alicji Wahl, Hanny Bakuły i Rafała Olbińskiego, Feliksa Topolskiego i Jana Sawki. Ostatnio do kolekcji dołączył z wizytą czasową oryginalny rysunek Matisse’a. Opis kolekcji państwa Głowackich jest pretekstem do opowieści o życiu autorki na wyspie Manhattan wśród elit intelektualnych i wśród bezdomnych, wśród kolekcji Metropolitan Muzeum i skarbów znalezionych na ulicy. Jest to również opowieść o kłopotach i sukcesach, o małżeństwie i rozpadzie małżeństwa. I wreszcie to głos kobiety niezależnej, pisarki, która założyła korporację i kilkakrotnie zmieniając zawody, przeżyła wśród burzliwych fal Manhattanu. Pracowała jako pomocnik przy produkcji filmowej i jako dziennikarka, jako pisarka i copywriterka, bizneswoman i reżyserka filmowa. Książka jest bogato ilustrowana pracami Jana Glińskiego i zdjęciami dzieł sztuki, mieszkania oraz fotografiami z archiwum rodziny Głowackich.

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

4
Grace, córka latarnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grace, córka latarnika
Dostępny325 szt.

Opowieść o bohaterskiej latarniczce, odwadze, miłości i niegasnącym świetle. Rok 1838. Northumberland, Anglia. Grace wraz z ojcem opiekuje się latarnią Longstone na wyspach Farne. Kiedy cudem ratują rozbitków z potwornej burzy, wieść o wyjątkowej odwadze młodej latarniczki obiega cały kraj. Dla Grace znacznie cenniejsza niż sława jest kiełkująca miłość do młodego artysty. George Emmerson obiecał już jednak serce innej… Rok 1938. Newport, Rhode Island. Dziewiętnastoletnia Matilda Emmerson wyrusza z Irlandii do Ameryki w atmosferze hańby i skandalu. Ma urodzić nieślubne dziecko, a potem wrócić do rodziców. Schronienia udziela jej kuzynka Harriet, latarniczka. Pewnego dnia Matilda znajduje na strychu portret tajemniczej nieznajomej. I choć te dwie kobiety dzieli sto lat, łączy je silna więź, wyrosła z odwagi i miłości. Grace, córka latarnika to wzruszająca romantyczna opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Hipnotyzująca opowieść, której akcja skupia się wokół dwóch latarni morskich rozdzielonych oceanem. Swoją książką, inspirowaną życiem prawdziwej bohaterki, która zmagała się nie tylko z żywiołami, lecz także ze szkodliwymi skutkami sławy, Gaynor wznosi się na literackie wyżyny. To powieść historyczna w najlepszym wydaniu.

44,00 zł
27,28 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,72 zł

5
Mishima Życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mishima Życie
Dostępny188 szt.

Książka Johna Nathana jest pierwszą zagraniczną biografią Mishimy i pod wieloma względami dotąd niedościgłą. Autor, amerykański profesor literatury japońskiej, ceniony krytyk literacki i tłumacz powieści takich pisarzy, jak Yukio Mishima czy Kenzaburo Oe, opublikował tę błyskotliwie napisaną, a przy tym rzetelnie udokumentowaną biografię Mishimy zaledwie cztery lata po śmierci pisarza, który swoim rytualnym samobójstwem przez seppuku, dokonanym po nieudanej próbie zamachu stanu, zaszokował cały świat. Nathan, który znał Mishimę osobiście i przebywał w kręgu jego najbliższych znajomych, zdołał stworzyć niezwykle wiarygodny i osobisty portret pisarza - geniusza słowa i Japończyka przejętego losem swojego kraju, odpowiedzialnego męża i ojca, a zarazem celebryty targanego niepokojami związanymi z własną orientacją seksualną, walczącego ze skłonnościami sadomasochistycznymi i obsesją na punkcie śmierci.

59,00 zł
35,99 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,01 zł

6
Dzieci fortuny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci fortuny
Dostępny449 szt.

Warszawa, rok 1938. Gazety nieustannie ostrzegają przed rychłym wybuchem wojny, lecz zajęci swoimi sprawami ludzie nie myślą o zagrożeniu. Nad gwarnymi kawiarniami unosi się beztroski śmiech, a kto tylko może, wyjeżdża z upalnej Warszawy na letnisko. Helena wraz z kuzynem Michałem i aktorem Konradem Wernerem rusza w podróż na Półwysep Helski, by spędzić szalone lato na dansingach i w kasynach. To właśnie tam dochodzi do niespodziewanego spotkania, które zaważy na jej całym życiu. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za chwilę zapomnienia? Nad rodziną rzemieślników z Solca znów zbierają się czarne chmury, a Poldek wciąż nie potrafi się wyzwolić spod władzy despotycznego ojca. Jaki sekret skrywa chłopak? Odetchnijcie bryzą, posłuchajcie jazzu niosącego się z dansingów po oświetlonych księżycem plażach i poczujcie klimat przedwojennych kurortów nad Bałtykiem. Jagna Rolska - autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego Kaprysu milionera, wyróżnionego tytułem Książki roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl, oraz SeeIT, nominowanego do nagrody polskiego fandomu im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie Lubimy czytać na Książkę roku 2019

45,00 zł
28,35 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

7
Niezerwana nić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezerwana nić
Dostępny391 szt.

Ta książka wstrząsnęła współczesną Ameryką! Sohrab Ahmari, Irańczyk z pochodzenia, Amerykanin z wyboru, nawrócony na katolicyzm, w swojej przełomowej książce przywołuje wielkie postaci chrześcijaństwa, takie jak św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Augustyn czy Clive Staples Lewis, i stawia dwanaście głębokich pytań, na które postępowy i nowoczesny świat unika odpowiedzi. Odwołując się do Tradycji i mądrości naszych przodków, autor splata w całość niezwykle ważne lekcje. To one pomogą nam wejść w mrok dzisiejszych czasów ze światłem niosącym nadzieję. Książka Ahmariego wyrywa nas ze świata opętanego egoizmem, samozachwytem oraz pseudowolnością i wskazuje drogę powrotu do tego, co święte i prawdziwe. Sohrab Ahmari, Irańczyk pochodzący z niereligijnej, liberalnej rodziny, trafia do Stanów Zjednoczonych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Można powiedzieć, że uciekł przed tyranią ajatollahów. Po krótkim okresie fascynacji Zachodem i swobodą wyboru każdej możliwej tożsamości odkrywa, że za obietnicą wolności i szczęścia nic się nie kryje. Widzi wielką pustkę. Dostrzega ją, kiedy zastanawia się nad tym, kim będzie w przyszłości jego syn i co on jako ojciec chce mu właściwie przekazać. Wtedy odkrywa głębię chrześcijańskiej Tradycji. Nadaje synowi imię Maksymilian, odwołując się do świętego z Niepokalanowa, który oddał swoje życie w Auschwitz. Jak to się stało? Czym jest odziedziczona mądrość pozwalająca na ofiarę? O tym opowiada ta książka. Zawiera ona odpowiedzi na najważniejsze, egzystencjalne pytania, które musi sobie stawiać współczesny człowiek. Ahmariemu pomaga w tym odwołanie się do życia wybranych duchowych mistrzów. To swoisty przewodnik na przyszłość dla syna autora, ale też dla każdego z nas. Książka głęboka, przenikliwa. Polecam. Paweł Lisicki - redaktor naczelny Do Rzeczy Sohrab Ahmari należy do najświeższych umysłów Zachodu. Paradoksalnie, bo jako syn irańskich imigrantów pretenduje do roli jednego z głównych krytyków liberalizmu i wartości społeczeństwa, które go przyjęło. Jest człowiekiem stale poszukującym i uciekającym od łatwych kalek i łatek, a zarazem głęboko wierzącym. To właśnie w wierze odnalazł on źródło tego, co nazywamy zachodnią kulturą. Na kartach tej książki odnajdziemy zapiski z podróży do źródeł sensu w świecie, który zdaje się mieć go coraz mniej. Michał Kłosowski - zastępca redaktora naczelnego Wszystko co najważniejsze" Sohrab Ahmari - publicysta, redaktor i autor książek. Założyciel magazynu Compact, współpracownik The Catholic Herald. Wcześniej redaktor New York Post. Urodzony w Teheranie, w wieku trzynastu lat wyemigrował z rodzina do Stanów Zjednoczonych. W 2016 roku nawrócił się na katolicyzm.

49,90 zł
27,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 22,45 zł

8
Miedzianka. Historia znikania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miedzianka. Historia znikania
Dostępny303 szt.

Kupferberg – Miedzianka, niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry, którego nie ma. Tak jak nie ma gospody Ratuszowej, gdzie miejscowe panie, plotkując przy jednym ze stolików, krzywiły się zniesmaczone, gdy ich mężowie śpiewali „Gdybyś miał jeszcze jedną teściową, to…”. Nie ma zabaw, podczas których Martin Lachmann grał na saksofonie, a dookoła wirowały roztańczone pary. Nie ma również browaru, papierni, zakładu kamieniarskiego, warsztatów rzemieślniczych. Nie ma pani Trenkler, która szyła koszule, pań Assmann i Alex, które zajmowały się pościelarstwem, pani Bräuer, która handlowała masłem i jajkami. Nie ma cmentarza przy drodze do Mniszkowa z widokiem na Rudawy Janowickie, a w okolicy do dziś wspomina się, jak płyty nagrobne wyciągano z ziemi ciągnikami, a psy rozwlekały po całej wiosce ludzkie kości. Filip Springer przez ponad dwa lata szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego miasteczko z siedmiowiekową tradycją zniknęło z powierzchni ziemi. Czy stało się tak na skutek zniszczeń spowodowanych rabunkowym wydobyciem uranu przez Rosjan prowadzonym tutaj w latach 1948–1952? Czy też opowieści o szkodach górniczych zostały wymyślone przez władzę jako pretekst do wyburzenia miasta i ukrycia tajemnicy z przeszłości?

49,00 zł
29,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,11 zł

9
Caryca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Caryca
Dostępny1037 szt.

Kochanka, matka, morderczyni. Pierwsza kobieta, która samodzielnie władała Rosją. Z nieprawego łoża, biedna, ale uderzająco piękna Marta w wieku piętnastu lat zostaje sprzedana na służbę. Tam w akcie desperacji popełnia zbrodnię i musi uciekać. Dziewczynę porywa nurt wielkiej wojny północnej. Kiedy pracuje jako praczka w obozie wojskowym, wpada w oko carowi. Namiętny i obdarzony żelazną wolą Piotr Wielki pragnie zmienić konserwatywne rosyjskie carstwo w nowoczesne zachodnie imperium. Dzięki sprytowi, odwadze i ambicji uboga dziewczyna staje się Katarzyną I. Lecz drogo ją to kosztuje. Kiedy Piotr umiera, imperium zostaje bez dziedzica, a Rosji grozi chaos. Pustkę tę wypełnia ona – kobieta, która stała u boku cara przez dziesięciolecia: równie ambitna, bezwzględna i namiętna co on. Od rozrywek rozpustnej arystokracji, poprzez pachnące kadzidłem rytuały Kościoła prawosławnego aż po horror sal tortur – cały oszałamiający i niebezpieczny świat imperialnej Rosji staje przed oczami jak żywy. Caryca to opowieść o wyjątkowej kobiecie, która, sięgając po władzę, zmieni rosyjskie imperium. Sprawia, że Gra o tron wydaje się bajką dla dzieci. – Daisy Goodwin Olśniewająca i precyzyjna niczym zdobione klejnotami i emalią dzieła Fabergégo... świeża i elegancka powieść historyczna przepleciona emocjami i wigorem. – Adriana Trigiani, autorka cyklu o Valentine Roncalli Miłość, seks i lojalność kontra wojna, intryga i zdrada tworzą malowniczą opowieść, równie egzotyczną i potężną jak osiemnastowieczna Rosja. Świetnie oddane tło historyczne i piękny język tworzą powieść idealną. – Nancy Goldstone, autorka powieści Królowe rywalki

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

10
Nie wszystko zostaje w rodzinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wszystko zostaje w rodzinie
Dostępny363 szt.

Szlachectwo zobowiązuje, ale pieniądze nie śmierdzą… Tak zabawnej książki o arystokratach jeszcze nie czytaliście! Zamek Trelawney, dawniej najwspanialsza siedziba rodowa na południu Kornwalii, powoli zamienia się w ruinę. Od ośmiuset lat pozostaje w rękach tej samej rodziny, która po utracie dawnego bogactwa rozpaczliwie broni się przed oddaniem go w obce ręce. Gdy wśród klepiących biedę arystokratów pojawia się dziewczyna przedstawiająca się jako nieznana dotąd krewna, życie mieszkańców Trelawney gwałtownie przyspiesza. Na jaw wychodzą tajemnice, które wydawały się na zawsze pogrzebane, stare urazy wybuchają z nową siłą, gdzieś rodzi się miłość, a skłócone przyjaciółki są zmuszone zakopać wojenny topór… Nie wszystko zostaje w rodzinie to wyśmienita opowieść o schyłku i upadku, zemście, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach, które zarówno wzruszają, jak i śmieszą. Hannah Rothschild (z t y c h Rothschildów) to pisarka, producentka dokumentów filmowych, a także bizneswoman. Wywodzi się z arystokratycznej rodziny bankowców i kontynuuje ich tradycje jako dyrektorka spółki inwestycyjnej. Zasłynęła jako pierwsza kobieta zarządzająca National Gallery - współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, a za swoją działalność w dziedzinie sztuki i filantropii została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Pisze dla takich magazynów jak The Times, Vogue, The Guardian i Financial Times, a jej filmy dokumentalne pokazywane są w największych sieciach telewizyjnych i na festiwalach. Na koncie ma również kilka książek - przede wszystkim The Baroness, biografię swojej kuzynki, królowej jazzu Niki de Koenigswarter, oraz nagradzaną powieść humorystyczną Nie wszystko zostaje w rodzinie. Na co dzień mieszka w Londynie z trzema córkami.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

11
W tej bajce nie ma złego wilka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W tej bajce nie ma złego wilka
Dostępny146 szt.

Zły wilk znów się spóźnił. Trzy małe świnki się złoszczą, a babcia Czerwonego Kapturka jest też bardzo poirytowana. Ale jak wilk ma być w dwóch bajkach jednocześnie? Ma tego DOŚĆ. Postanowił, że NIE BĘDZIE WIĘCEJ ZŁEGO WILKA w żadnej bajce! Czy bajkowi bohaterowie poradzą sobie bez niego? A może odkryją, że mimo wszystko potrzebują złego wilka?

34,99 zł
20,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

12
Umiem rysować dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umiem rysować dinozaury
Dostępny1453 szt.

Rysuj dinozaury krok po kroku! Kochasz rysować, ale masz wrażenie, że nie zawsze ci to wychodzi? Uwielbiasz dinozaury i inne prehistoryczne gady? Zatem do dzieła! Proste instrukcje pokażą ci jak krok po kroku, przy pomocy kilku ruchów ołówkiem czy flamastrem wyczarować diplodoka, stegozaura, protoceratopsa, legendarnego tyranozaura i wiele, wiele innych stworów. Nie potrzebujesz nawet zeszytu, bo w książce zaplanowano specjalne miejsce na twoje rysunki. Rysowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także ćwiczenie cierpliwości i ręki, co ułatwia późniejszą naukę pisania. Ilustracje w książce są uproszczone i symboliczne, przedstawiają nie tylko dinozaury, ale i inne zwierzęta blisko z nimi spokrewnione.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

13
9 wtorków na cześć naszego Anioła Stróża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9 wtorków na cześć naszego Anioła Stróża
Dostępny143 szt.

Ksiądz Marcello Stanzione proponuje poświęcenie dziewięciu kolejnych wtorków naszemu Aniołowi Stróżowi, by podziękować mu za wszystkie dobrodziejstwa i gorliwiej prosić o jego opiekę. W trakcie tego nabożeństwa – odmawiając modlitwy zebrane w książce, uczestnicząc we Mszy Świętej i przyjmując Komunię Świętą – zbliżymy serce do naszego niebieskiego opiekuna i odkryjemy jego błogosławioną obecność w naszym życiu. Ten praktyczny przewodnik pokaże ci, jaką moc ma twój Anioł Stróż, podpowie, kim tak naprawdę jest i jak najlepiej z nim współpracować. Marcello Stanzione – włoski ksiądz, wybitny angelolog, autor licznych publikacji z zakresu nauki o aniołach, m.in.: Najpiękniejsze modlitwy do aniołów czy Ksiądz Dolindo i niebiańskie duchy.

24,90 zł
13,94 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 10,96 zł

14
Wszystko dla Niej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko dla Niej
Dostępny187 szt.

Autobiografia ks. Patricka Peytona, wielkiego czciciela Maryi. Już jako dziecko Patrick Peyton odkrył potężne wstawiennictwo Matki Bożej i siłę płynącą z codziennej, rodzinnej modlitwy różańcowej. To Maryja uratowała go z ciężkiej choroby, a on zawierzył Jej całe swoje życie. Organizowane przez ks. Peytona Krucjaty Różańcowe oraz produkowane przez niego filmy o potędze tej modlitwy, w których brały udział czołowe gwiazdy Hollywood takie jak Bing Crosby czy Grace Kelly, przeszły do historii Kościoła. W swojej autobiografii ks. Peyton opowiada o poruszającej drodze, którą przebył – od chłopca z farmy w zachodniej Irlandii do jednego z najbardziej skutecznych misjonarzy współczesności. Odkrywa przed czytelnikami tajemnice swego niezwykłego życia i posługi, w której główną rolę odgrywała zawsze Maryja. Jego oddanie Najświętszej Maryi Pannie doprowadziło do serii wyjątkowych wydarzeń na całym świecie. Poruszające świadectwo życia kapłana będzie również dla czytelników potwierdzeniem siły i skuteczności modlitwy różańcowej. Matka Boża powiedziała, że ostateczna walka między Bogiem a szatanem rozegra sięo rodzinę. Ksiądz Patrick Peyton, szaleniec Matki Bożej z różańcem w ręku, uczynił z posługi kapłańskiej wspaniałą pasję zdobycia dla Boga i Maryi każdej rodziny. Polecam ks. Peytona jako wzór dla współczesnych kapłanów! ks. Dominik Chmielewski SDB Życie ks. Patricka Peytona jest wielkim spełnieniem proroctwa św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort o apostołach czasów ostatecznych. Z jego osobistej miłości do Maryi wybuchł wielki ogień ewangelizacji i wzrosła wierność temu, co Bóg złożył w jego sercu. Ksiądz Peyton z pokorą apostoła różańca realizował zdumiewające i pionierskie dzieła różańcowe, promował życie rodzin w łasce Bożej oraz apostolstwo świeckich. Kontynuował misję św. Maksymiliana Kolbego na miarę czasów, w których żył, i na miarę środków medialnych. Wszystko dla Niej! ks. Marcin Modrzyński Dobra rada, jakiej udzielił mi ks. Peyton tamtego lata 1991 roku, była owocem Ducha Świętego. Wierzę też, że to Duch Święty zachęcił ks. Peytona, by mnie zaprosił, by udzielił mi sakramentu [pokuty] i dodał mi nadziei. Jim Caviezel, aktor Miałem tę książkę w jej pierwszej amerykańskiej edycji. Gdy zaginęła, kupiłem nowe wydanie. Zajmuje u mnie miejsce na półce książek najcenniejszych. To ona obudziła we mnie pragnienie odnalezienia źródła mocy różańca. I jeszcze ten tytuł jak życiowe zawołanie: „Wszystko dla Niej”. Piękne… Raz jeden spotkałem kogoś, kto dobrze znał ks. Peytona. Gdy zapytałem, co może mi o nim powiedzieć, wykrzyknął trzy słowa: To był święty!. Świętych trzeba się uczyć – weźmy więc tę książkę do ręki. Wincenty Łaszewski Poznanie niesamowitej historii ks. Peytona było doświadczeniem, za które na zawsze pozostanę wdzięczna! Zobaczyłam w nim człowieka niezłomnej wiary, człowieka naprawdę zakochanego w Matce Bożej. Dla mnie jego przesłanie nadal jest inspirujące: Rodzina, która modli się razem, trzyma się razem. Loretta Young, aktorka

44,90 zł
25,14 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,76 zł

15
Information Technology SB + kod 2nd Editon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Information Technology SB + kod 2nd Editon
Dostępny196 szt.

Information Technology z serii Career Paths to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w branży technologii informacyjnej, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową.

74,00 zł
64,38 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,62 zł

16
Nic nas nie rozdzieli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic nas nie rozdzieli
Dostępny402 szt.

Niektóre sekrety ukrywasz przed rodziną. Jeszcze inne kryjesz dla niej. Gdy pewnego dnia 29-letnia Sunday Brennan budzi się w szpitalu w Los Angeles, cała posiniaczona w bandażach, pragnie jak najszybciej zapomnieć o traumatycznej nocy, która do tego doprowadziła. Jak mogła poprowadzić auto pod wpływem alkoholu i spowodować wypadek? Jej brat Danny nie wierzy w jej unoszenie się honorem i bajeczki o usłanym pasmem sukcesów życiu w LA. Nie musi też długo przekonywać załamanej siostry, że powrót do domu rodzinnego w Nowym Jorku to nic innego jak jej obowiązek. Rodzinny pub upada, a w niej przecież jedyna nadzieja... Kiedy Sunday pięć lat wcześniej opuściła Long Island, zdecydowała się nikomu nie ujawniać powodów swojej ucieczki. Jej bracia i ukochany chłopak zostali na lodzie i ze złamanymi sercami, które uleczyć mogą dopiero dzięki jej powrotowi. Czy kobieta pogodzi się z najbliższymi? Czy odważy się wyznać im przyczynę wieloletniej ciszy? I, co ważniejsze, czy zasłuży na drugą szansę? Tego dowiecie się z poruszającej opowieści Tracey Lange, w której na wierzch wychodzą najgłębiej schowane rodzinne sekrety. Jedna z książek roku portalu Goodreads. Kiedy opuszczamy Brennanów, ma się wrażenie, że okazali się jeszcze mniej doskonali, niż wydawało się na samym początku. Jednak moim zdaniem to właśnie czyni ich ludzkimi i sprawia, że książka wydaje się jeszcze bardziej rzeczywista... Wspaniały debiut. New York Times Ten angażujący rodzinny dramat jest napędzany tajemnicą i wypełniony sercem. People Wielowymiarowa opowieść... Umiejętnie ukazuje długi cień rodzinnej historii i więzy, które nie mogą zostać zerwane. Booklist Czytanie tej powieści jest jak spoglądanie po zmroku przez jasne okno na siedzącą przy stole rodzinę. Kim są? O czym rozmawiają? Wszystkie rodziny mają swoją własną historię i sposób, w jaki ją sobie opowiadają. Rozwiązywanie pasm tej tutaj było głębokim i bardzo satysfakcjonującym przeżyciem. Gdy raz zaczęłam, nie potrafiłam się zatrzymać. Połknęłam na raz tę smakowitą całość. Sarah Blake, autorka Niedoręczonego listu Tracey Lange urodziła się na Bronxie, wychowała na Manhattanie, studiowała w Nowym Meksyku, a obecnie mieszka w Oregonie. Przez kilkanaście lat prowadziła firmę związaną z opieką zdrowotną. Ukończyła kurs kreatywnego pisania online na Uniwersytecie Stanforda. Pochodzi ze sporej irlandzkiej rodziny, która swoje sekrety chowa bardzo głęboko. Ma też własną - męża, dwóch synów i, oczywiście, psa.

45,00 zł
28,80 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

17
Czarny flaming - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny flaming
Dostępny631 szt.

To nie jest książka ani o byciu gotowym, ani odważnym, ani nieustraszonym. To jest książka o byciu WOLNYM. Michael już jako małe dziecko wie, że nie jest taki jak inni chłopcy. Ma tylko mamę (tata nie chce porozmawiać z nim nawet przez telefon), jego rodzice to imigranci pochodzący z zupełnie różnych kultur, a on sam od samochodów woli zabawę z koleżankami lalkami Barbie. A to tylko początek trwających lata poszukiwań własnej tożsamości i miejsca w świecie, wypełnionych porażkami i sukcesami, miłościami i odrzuceniami, a także odkrywaniem pełnego kolorów świata drag. Czarny flaming to oryginalna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna powieść, która zachwyca prostotą i wdziękiem. Została doceniona zarówno przez najostrzejszych krytyków, jak i najbardziej wymagających czytelników i stanowi powiew świeżości w literaturze młodzieżowej - perełkę, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Nagrodzona najważniejszą nagrodą literackiego środowiska queer – Stonewall Book Award Śmiały, radosny hymn o samopoznaniu i akceptacji. The Bookseller Uroczysta i pełna pasji, odważna powieść Atty wzywa czytelników do poszukiwania własnej prawdy. The Guardian Obfity w poezję i ilustracje, Czarny flaming pokazuje czytelnikom, jak może wyglądać świat, gdy zacznie się żyć pełnią kolorów. BuzzFeed Jeden z najważniejszych głosów we współczesnej poezji… Czarny flaming to mocna historia o dorastaniu i odkrywaniu, kim się jest, opowiedziana w postaci pięknych wersów. To książka, którą każdy może docenić. Gay Times Czytelnicy nie będą zawiedzeni. The Queerness Siła, z którą trzeba się liczyć i głos, który domaga się wysłuchania. Pride Magazine Wspaniała i poruszająca eksploracja seksualności, poezji, rasy i miłości w pierwszoosobowej perspektywie… Zniuansowana, zapisana wolnym wierszem historia, która emanuje ciepłem, głębią i przebaczeniem… Piękna praca, wypełniona uczuciem, wnikliwością i słowami, za którymi tęskniłem jako nastolatek. The Queer Review Piękna, ostra, odważna i niesamowicie oryginalna. Book Riot Niesamowita książka, która potrafi zachęcić do dyskusji, przełamać bariery, otworzyć oczy na inne sposoby życia. Independent Book Review Dean Atta - nagradzany poeta, znany aktywista, ambasador Narodowego Dnia Poezji i Miesiąca Historii LGBT+. Independent nazwał go jedną z najbardziej wpływowych osób LGBT w Wielkiej Brytanii, a BBC wybrało na jurora Young Writers Award. Regularnie pojawia się w mediach i na festiwalach, mówiąc o sprawach płci, tożsamości, rasy i dorastania. Jego oryginalne utwory zachwyciły między innymi Bernardine Evaristo. Dotąd Atta pojawił się w ponad 50 antologiach, magazynach i czasopismach, a jego teksty zdobiły wystawy największych brytyjskich muzeów. Jedno z nich, Tate Britain, stworzyło nawet filmik oparty na Czarnym flamingu, który dostępny jest w serwisie YouTube.

45,00 zł
27,45 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

18
Konwersja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konwersja
Dostępny1422 szt.

A jeśli ktoś naprawdę manipuluje nami dla osiągnięcia swoich celów, tworząc bańki informacyjne? Podczas gdy pracownik agencji artystycznej Adrian Klimke pracuje nad debiutem polsko-syryjskiej wokalistki, dziennikarka Helena Różewicz wpada na trop niebezpiecznego spisku z udziałem rodzimych influencerów. Co łączy tragicznie zmarłą instagramową modelkę, nastoletniego streamera gier komputerowych i depresyjnego trenera uwodzenia? Czy w publikowanych przez nich treściach kryje się dodatkowy przekaz dla wybranych? Komu zależy na tym, żeby to właśnie Helena ujawniła materiały kompromitujące popularnego konserwatywnego polityka? Dlaczego Adrian zaczyna widywać swoją dawną dziewczynę, która zginęła w wypadku samochodowym? Cynicznie kreowane iluzje kształtują zbiorową świadomość, a idee stały się produktami, które – dysponując odpowiednimi narzędziami– można łatwo pozycjonować na rynku. Ludzki umysł jest tworzywem gładko poddającym się woli wprawnego twórcy. Granica między cyfrową fikcją a rzeczywistością dawno została zatarta, skoro zestaw odpowiednio dobranych hasztagów może najdosłowniej zabijać. To realia Konwersji, współczesnego thrillera, w którym zakulisowe działania niepozornych specjalistycznych agencji mają realny wpływ na całe narody. To nasze realia, choć wciąż nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Konwersja pokazuje, że Rogoża to jeden z najlepszych pisarzy popularnych w Polsce. A na pewno najlepszy w pokazywaniu internetowego, korporacyjnego piekła, w którym wszyscy tak wygodnie się urządziliśmy. Jakub Żulczyk Czytając Konwersję, zastanawiałem się, gdzie leży granica między prawdziwym światem, a fikcją literacką. Bo niestety w dzisiejszym świecie nawet najciemniejsze wizje mogą okazać się prawdą, a pięknie prezentowana rzeczywistość bardzo często okazuje się zwykłą ściemą. Kamil Nożyński, odtwórca głównej roli w serialu Ślepnąc od świateł i narrator audiobooka Konwersja.

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

19
Bardzo dużo kości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo dużo kości
Dostępny287 szt.

Kopciuch to bezdomny i samotny piesek. A przynajmniej tak było do dnia, w którym znalazł głęboko zakopane pod ziemią nie dziesięć… nie dwadzieścia, ale BARDZO DUŻO KOŚCI! Skąd one się tam wzięły? Ciepła opowieść o przygodzie i przyjaźni dla wszystkich miłośników psów i dinozaurów na całym świecie.

34,99 zł
21,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,65 zł

20
Puzzle 1000 elementów. Zachód słońca nad Barceloną, Hiszpania - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Zachód słońca nad Barceloną, Hiszpania
Trefl, 1000
Dostępny126 szt.

Puzzle 1000 elementów i zostały stworzone z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach układanek. Szukasz pomysłu na miły wieczór w domowym zaciszu? Układanie puzzli to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny a do tego rewelacyjny trening dla mózgu. Puzzle Trefl wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów podlegających recyclingowi. Zastosowanie specjalnego papieru o strukturze włókna lnu ogranicza odbicia światła i ułatwia układanie, dając jeszcze więcej radości.

22,90 zł
19,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,98 zł

21
Nasze małe okrucieństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze małe okrucieństwa
Dostępny236 szt.

Rywalizacja braci. Rodzinne tajemnice. Zbrodnia? Will, Brian i Luke to bracia. Nienawidzą się. Rywalizują ze sobą od zawsze. Może to wina matki, która nie potrafiła obdarzyć ich miłością sprawiedliwie? A może po prostu ich charakterów? W końcu wszyscy są już dorośli i sami odpowiadają za własne czyny. Wszyscy? No nie. Już nie. Jeden z braci jest martwy. Leży przed nimi w trumnie. Ale który to z nich? I kto go zabił? Nowy thriller autorki światowych bestsellerów!

44,99 zł
28,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

22
Złodziejka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziejka
Dostępny440 szt.

Czy wśród brudu i potworności wiktoriańskiego Londynu jest jeszcze miejsce na prawdziwie namiętne uczucie? Wiktoriańska Anglia, rok 1862. Sue Trinder to córka złodziejki i morderczyni. Mieszka w Londynie, w domu oszusta i pasera, w którym codziennie załatwia się brudne interesy. Pewnego dnia dziewczyna otrzymuje nietypową propozycję - jeśli pomoże tajemniczemu mężczyźnie w uwiedzeniu bogatej sieroty Maud Lilly, otrzyma połowę jej pieniędzy. Gdy się zgadza, trafia do domu wuja Maud - kolekcjonera nader specyficznego gatunku książek. Czeka ją tam wiele niespodzianek, przeszkód… a nawet zakazanych uczuć. Oliver Twist z małym twistem… Waters snuje wciągającą historię, która kryje w sobie co najmniej tyle, ile nam ujawnia. The New York Times Book Review Od Złodziejki nie sposób się oderwać, powieść to wspaniała pod każdym względem, bodaj czy nie najlepsza z tych, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się przeczytać. Udowadnia bowiem, że tempo, akcja i pokrętna fabuła nie muszą wcale stawać okoniem do głębi, ambicji artystycznych, świadomej gry z tradycją literacką podjętą przez Waters. Wojciech Sosnowski, Wirtualna Polska Sarah Waters (1966) - popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkami homoerotycznymi.

75,00 zł
48,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 26,25 zł

23
Jak rysować Manga Chibi. Krok po kroku nauczysz się rysować podstawowe postacie chibi z mangi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rysować Manga Chibi. Krok po kroku nauczysz się rysować podstawowe...
Dostępny126 szt.

Krok po kroku nauczysz się rysować 30 przeuroczych postaci chibi, korzystając z projektów zawartych w książce W sam raz dla dzieciaków! Porysuj sobie Manga Chibi. Znajdziesz w niej również rady i techniki, które możesz wykorzystać, projektując własne postacie. Zobacz, co sprawia, że postać staje się chibi, naucz się „chibizować” dowolną postać z mangi, obejrzyj przykłady chibi w rozmaitych pozach. Szablony na końcu książki można kopiować i używać wielokrotnie, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie rysowanie. Nie potrzeba żadnych skomplikowanych narzędzi – do tworzenia własnych chibi wystarczy ci ołówek, długopis, flamastry i papier! „Chibizuj” postacie z mangi. Korzystaj z szablonów, żeby uprościć proces rysowania. Rysuj postacie w różnych ustawieniach.

49,00 zł
31,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,64 zł

24
Puzzle 1000 elementów. Wyśmienite słodkości - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wyśmienite słodkości
Trefl, 1000
Dostępny163 szt.

Puzzle 1000 elementów i zostały stworzone z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach układanek. Szukasz pomysłu na miły wieczór w domowym zaciszu? Układanie puzzli to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny a do tego rewelacyjny trening dla mózgu. Puzzle Trefl wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów podlegających recyclingowi. Zastosowanie specjalnego papieru o strukturze włókna lnu ogranicza odbicia światła i ułatwia układanie, dając jeszcze więcej radości.

22,90 zł
19,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,98 zł

25
Puzzle 1000 elementów. Wakacyjne pocztówki - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wakacyjne pocztówki
Trefl, 1000
Dostępny164 szt.

Puzzle 1000 elementów i zostały stworzone z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach układanek. Szukasz pomysłu na miły wieczór w domowym zaciszu? Układanie puzzli to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny a do tego rewelacyjny trening dla mózgu. Puzzle Trefl wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów podlegających recyclingowi. Zastosowanie specjalnego papieru o strukturze włókna lnu ogranicza odbicia światła i ułatwia układanie, dając jeszcze więcej radości.

22,90 zł
19,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,98 zł

26
Aniołowie i mistycy. Niebiańskie duchy w wizjach świętych Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołowie i mistycy. Niebiańskie duchy w wizjach świętych Kościoła
Dostępny305 szt.

Czy aniołowie byli obecni w życiu świętych? Jak modlić się do tych niebieskich istot na wzór mistyków? Wielu świętych nawiązywało niezwykłe relacje ze swoimi Aniołami Stróżami. Do św. Józefa anioł przyszedł we śnie, by ostrzec go przed zagrożeniem. Święty Franciszek z Asyżu przywoływał niebiańskie istoty podczas walk duchowych. Jana Bosko w sytuacjach zagrożenia życia bronił anioł pod postacią… psa. A wierny orędownik anielskich przyjaciół – o. Pio – uważał, że chronią nas oni nawet wtedy, gdy postępujemy niewłaściwie. Ksiądz Marcello Stanzione przywołuje w swojej książce poruszające świadectwa obecności aniołów w życiu pięćdziesięciu świętych Kościoła katolickiego. Wybitny włoski angelolog przedstawia w tych historiach metody działania naszych niebieskich patronów i pokazuje, w jaki sposób ujawniają oni swoją obecność w naszej codzienności. Ta książka zachęca czytelników, by na wzór świętych podjęli modlitwę do niebiańskich istot, które w każdym momencie naszego życia chronią nas przed atakami Złego. Ksiądz Marcello Stanzione to chodząca biblioteka angelologiczna. Dziesiątki lat odkrywania świata aniołów nie mogły nie zaowocować poznaniem mistycznych doświadczeń świętych i wiernych Kościoła katolickiego. Historie o nadprzyrodzonym, bezpośrednim doświadczeniu obcowania z Bogiem i Jego aniołami oraz komunikowania się z nimi gwarantują głębszą refleksje i umocnienie wiary. Wincenty Podobiński, Fundacja Świętego Michała Archanioła

39,90 zł
22,74 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 17,16 zł

27
LEGO Harry Potter. Zapraszamy do Hogwartu! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Harry Potter. Zapraszamy do Hogwartu!
Dostępny7 szt.

Czas na nową magiczną przygodę w Hogwarcie. Zbuduj minifigurkę Harry'ego Pottera i odkryj kolejną porcję sekretów, które skrywa Szkoła Magii i Czarodziejstwa. Pokonaj tajemnicze labirynty, rozwiąż wszystkie czekające na ciebie zagadki, a na koniec zdmuchnij świeczkę na torcie urodzinowym. Sto lat, Harry!

18,99 zł
13,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,70 zł

28
Taylor i Rose. Tajne agentki. Tom 4. Zmierzch w Nowym Jorku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taylor i Rose. Tajne agentki. Tom 4. Zmierzch w Nowym Jorku
Dostępny293 szt.

Czwarty i ostatni tom serii Taylor & Rose autorstwa bestsellerowej brytyjskiej autorki Katherine Woodfine! Sophie i Lil wspólnie z przyjaciółmi płyną do Nowego Jorku eleganckim liniowcem oceanicznym, by stawić czoła członkom przestępczej organizacji i wyrównać stare rachunki. Na pokładzie parowca spotkają dawnych wrogów i dawnych przyjaciół; w Nowym Jorku poznają zarówno świat bogatych amerykańskich przedsiębiorców, jak i robotników. Jakie niebezpieczeństwa będą na nich czyhać w luksusowych wnętrzach hotelu Waldorf-Astoria, a jakie w portowym wesołym miasteczku? Detektywi będą musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by odkryć podły plan Czarnego Smoka, uratować ukochanego przyjaciela i ocalić miasto przed zagładą?

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

29
Opvs Contra Natvram, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opvs Contra Natvram, CD
Behemoth, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Lista utworów: 1 Post-God Nirvana 2 Malaria Vvlgata 3 The Deathless Sun 4 Ov My Herculean Exile 5 Neo-Spartacvs 6 Disinheritance 7 Off To War! 8 Once Upon A Pale Horse 9 Thy Becoming Eternal 10 Versvs Christvs

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

30
LEGO Harry Potter. Kolorowanka z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Harry Potter. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny64 szt.

Kolorowanka z Naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków - jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Kolorowanie - wolny czas kreatywnie!

10,70 zł
7,06 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 3,64 zł

31
My Hero Academia - Akademia bohaterów. Tom 31 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia - Akademia bohaterów. Tom 31
Dostępny1 szt.

Nie dość, że Shigaraki uciekł, to jeszcze ponieśliśmy kolosalne straty. Mimo tego tak długo, jak w nas, bohaterach, pozostaje choć jedna nitka niezłomnych przekonań, musimy walczyć! Ku pamięci naszych poległych towarzyszy tkamy przyszłość dla nowego pokolenia PLUS ULTRA!

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

32
Puzzle 1000 elementów. Na tropie dinozaurów - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Na tropie dinozaurów
Trefl, 1000
Dostępny125 szt.

Puzzle 1000 elementów i zostały stworzone z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach układanek. Szukasz pomysłu na miły wieczór w domowym zaciszu? Układanie puzzli to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny a do tego rewelacyjny trening dla mózgu. Puzzle Trefl wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów podlegających recyclingowi. Zastosowanie specjalnego papieru o strukturze włókna lnu ogranicza odbicia światła i ułatwia układanie, dając jeszcze więcej radości.

22,90 zł
19,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,98 zł

33
Karteczki Samoprzylepne Planety - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki Samoprzylepne Planety
Ooly
Dostępny20 szt.

Nudne segregatory i notatki? Dlaczego nie dodać im czegoś, co zapewni im również dawkę inspiracji i uśmiechu?! Nasze urocze karteczki indeksujące z zabawnymi planetami, oznaczą i uporządkują Twoje papiery, tak samo dobrze jak ich karteczkowi kuzyni z biura! Ale tylko samoprzylepne karteczki indeksujące od ooly, dodadzą Twojej pracy i nauce tyle inspirującej radości, ile planet jest galaktyce. Inspirowane odległymi galaktykami... te samoprzylepne karteczki indeksujące to idealny prezent dla przyjaciela, który marzy o podróżach w kosmos. Karteczki Note Pals są kolorowe i zabawne, a te są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy kochają kosmiczne przygody, planety i patrzenie w gwiazdy! Ozdobione są uroczymi rysunkami w delikatnych odcieniach różu, fioletu i żółci. Idealne jako zakładki do książek, zeszytów, notatników i oczywiście atlasów gwiazd! Karteczki Samoprzylepne - Planety - Karteczki samoprzylepne Note Pals z zabawnym motywem planet - 128 papierowych zakładek - Idealne do zaznaczania stron w zeszytach i książkach - Odpowiedni dla dzieci w wieku od 6 lat

11,60 zł
10,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,16 zł

34
Brzydkie kaczątko. Bajki czytajki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie kaczątko. Bajki czytajki
Dostępny86 szt.

Proponowana adaptacja to SKRÓCONA wersja klasycznej baśni o brzydkim kaczątku stworzona dla dzieci uczących się czytać.Jest przyjazna, napisana WSPÓŁCZESNYM JĘZYKIEM z dynamiczną akcją.BOGATE, CAŁOSTRONICOWE ILUSTRACJE przykuwają uwagę.Dzięki pytaniom zawartym na końcu książki rodzic może sprawdzić, czy dziecko zrozumiało treść baśni.

12,90 zł
7,87 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,03 zł

35
Przygody pełne barw . Pokoloruj świat. Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody pełne barw . Pokoloruj świat. Psi Patrol
Dostępny790 szt.

Zachęcająca do wspólnej zabawy książka z ulubionymi bohaterami przedszkolaków. Książka zawiera 24 strony pełne atrakcyjnych dla dziecka kolorowanek. Wspaniała zabawa na wiele godzin gwarantowana!

8,40 zł
6,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,27 zł

36
Gabriel Garcia Moreno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabriel Garcia Moreno
Dostępny144 szt.

Gabrie García Moreno, dwukrotny prezydent Ekwadoru, brutalnie zamordowany 6 sierpnia 1875 roku, dzisiaj jest postacią praktycznie nieznaną, natomiast w drugie połowie XIX w. mówiono o nim szeroko, był na ustach całego cywilizowanego świata. Wielki przyjaciel papieża Piusa IX. Jako jedyny otwarcie sprzeciwił się grabieży i likwidacji Państwa Kościelnego w jego ówczesnej postaci, co miał miejsce w roku 1870. I być może jedyny integralnie katolicki przywódca państwowy w czasach nowożytnych. Ekwador podobnie jak cała Ameryka Łacińska, był rozdzierany przez przeróżne frakcje koterie, dla których nie liczyło się dobro narodu, a wyłącznie partykularne interesy, i które skutecznie odrywały ten kraj od wiary katolickiej, ponieważ tzw. elity uległy dechrystianizacji i postanowiły się zrewolucjonizować. García Moreno - doktor praw, błyskotliwy adwokat i bardzo niebezpieczny dla swoich wrogów polemista - z szablą w dłoni stanął na czele zwycięskiego ruchu, który skutecznie doprowadził do odsunięcia szerszeni Rewolucji od władzy. W trakcie swojej pierwszej prezydentury, w latach 1861-1865, przeprowadza częściową reformę kraju. Kiedy jest wybrany prezydentem po raz drugi, w roku 1869, tym razem na okres sześciu lat, w Ekwadorze zmienia się wszystko. García Moreno wypracowuje nową konstytucję, zatwierdzoną przez Kongres, która czyni z katolicyzmu jedyną religię państwa. Od tej chwili prawa panujące w kraju w pełni zgadzają się z doktryną społeczną Kościoła. W roku 1873 prezydent wraz z arcybiskupem Quito, w otoczeniu najwyższych przedstawicieli duchowieństwa i władzy świeckiej oraz armii, oficjalnie poświęcają Republikę Najświętszemu Sercu Jezusa. W ciągu kilku lat oblicze Ekwadoru pod względem politycznym, ekonomicznym, obyczajowym i duchowym radykalnie zmienia się na lepsze, co budzi zawiść wśród wrogów Kościoła, którzy nie przestają spiskować przeciwko głowie państwa. Gdy zostaje wybrany prezydentem po raz trzeci, postanawiają zadać mu śmiertelny cios. Wyrok na niego zapada w lożach masońskich. Gabriel García Moreno przeczuwał, co go czeka. Tuż przed dokonaniem na nim straszliwego mordu udał się do kościoła, gdzie długo adorował Przenajświętszy Sakrament. Żegnał się z tym światem, a witał się z Bogiem. Mordercy czekali na niego przy wyjściu z kościoła. Jeden z nich zaatakował go maczetą, a pozostali strzelali z rewolwerów. Dios no muere! (Bóg nie umiera!) - takie były ostatnie słowa wypowiedziane przez konającego prezydenta. Męczennik za cywilizację chrześcijańską, wspaniały przykład na dzisiejsze czasy. Książka czyta się nie tyle jak biografia, co powieść historyczna - wartki, potoczysty styl, zwroty akcji itd.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

37
Psi Patrol. Zadania do ścierania. Dzień na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Zadania do ścierania. Dzień na wsi
Dostępny156 szt.

Seria popularnych książek ze zmywalnym flamastrem i laminowanymi stronami. Rysuj, pisz, rozwiązuj zadania i baw się ze swoimi ulubionymi bohaterami - wyrusz w świat pełen przygód. Zadania można rozwiązywać wielokrotnie za pomocą dołączonego zmywalnego flamastra. Wystarczy użyć gąbki na końcu skuwki. Jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli, możesz spróbować jeszcze raz! Ta przygoda nigdy się nie kończy!

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

38
Psi Patrol. Magiczne opowieści. Pieski ratują Dzień Ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Magiczne opowieści. Pieski ratują Dzień Ziemi
Dostępny264 szt.

Atrakcyjna książka w twardej oprawie wzbogacona unikatową okładką z efektem folii soczewkowej. Dla najmłodszych w każdej części dwa niezwykłe opowiadania z przygodami ulubionych bohaterów.

24,99 zł
18,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

39
Kalkulator Axel Ax-1665db pudełko 50/200 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator Axel Ax-1665db pudełko 50/200
AXEL
Dostępny138 szt.

Zalety produktu Funkcjonalny kalkulator do użytku biurowego, szkolnego i domowego. Solidna konstrukcja i mocne materiały gwarantują dużą żywotność kalkulator oacute w. Kalkulator posiada niezależną pamięć, funkcję automatycznego wyłącznika, wyświetlacz aż do 8 cyfr. Kalkulator w granatowym nbsp kolorze. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu sze. x wys. x gł. cm 6x10x1, wymiary opakowania szer. x wys. x gł. cm 6x12x1, waga produktu bez opakowania kg 0,03 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0,04 kg, nie wymaga zasilania bateriami. Produkt pakowany w kartonik.

10,90 zł
9,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,09 zł

40
Psi Patrol. Zadania do ścierania. Rycerska wyprawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Zadania do ścierania. Rycerska wyprawa
Dostępny292 szt.

Seria popularnych książek ze zmywalnym flamastrem i laminowanymi stronami. Rysuj, pisz, rozwiązuj zadania i baw się ze swoimi ulubionymi bohaterami - wyrusz w świat pełen przygód. Zadania można rozwiązywać wielokrotnie za pomocą dołączonego zmywalnego flamastra. Wystarczy użyć gąbki na końcu skuwki. Jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli, możesz spróbować jeszcze raz! Ta przygoda nigdy się nie kończy!

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

41
Z Pokorą przez życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Pokorą przez życie
Dostępny145 szt.

Wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą. Aktorem został przez przypadek, ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w Poszukiwany, poszukiwana, Alternatywy 4 czy Kariera Nikodema Dyzmy. Ta błyskotliwa i inteligentna rozmowa to przenikliwy portret niezwykle lubianego aktora. Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, technikum samochodowym ukończonym z Jerzym Turkiem i swojej drodze do aktorstwa. W końcu lekcje pobierał u samej Hanki Bielickiej, a komedianta odkrył w nim Wiesław Gołas! Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról nie tylko teatralnych, lecz także prywatnych. Warto zdradzić, że drugim głosem tej książki jest żona Hanna, niegasnąca miłość Pana Wojciecha. Razem zdradzają przepis na udane małżeństwo. Kto myśli, że cokolwiek wie o Wojciechu Pokorze, zdziwi się po przeczytaniu tej książki. Nie dajcie się zwieść! To aktor pokorny i przekorny. Wychowałam się na jego poczuciu humoru i wspaniałych rolach. Krystyna Janda Osobny i niepowtarzalny talent w powojennej szkole polskiej komedii. Oddany, choć niewylewny przyjaciel. Marek Kondrat Spośród grona aktorów podobał mi się najbardziej. Był jedynym facetem, który mógłby mnie zainteresować na zasadzie relacji męsko-damskiej... Maria Czubaszek Wojciech Pokora (1934 - 2018) – jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich aktorów komediowych. Każda jego rola to doskonała kreacja, którą zaskarbiał sobie sympatię widzów: Poszukiwany, poszukiwana, Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz czy Alternatywy 4. Wreszcie kabaret Olgi Lipińskiej, którego bez niego zapewne by nie było. Krzysztof Pyzia – z wykształcenia politolog, z zamiłowania dziennikarz. Producent porannego programu Dzień Dobry Bardzo w Radiu ZET, współpracownik tygodnika Angora. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

42
O wciskaniu kitu (On Bullshit) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wciskaniu kitu (On Bullshit)
Dostępny398 szt.

Harry Gordon Frankfurt (ur. 1929) to wybitny amerykański filozof moralności, profesor emeritus Uniwersytetu w Princeton. Jego słynny wykład O wciskaniu kitu (On Bullshit) opublikowany po raz pierwszy w 1986 roku, a książkowo wydany niemal dwie dekady później, stał się jednym z najżywiej komentowanych naukowych bestsellerów ostatnich lat.Tłumaczenie: Pustuła Hanna

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

43
Kalkulator Axel Ax-1665b pudełko 50/200 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator Axel Ax-1665b pudełko 50/200
AXEL
Dostępny191 szt.

Zalety produktu Funkcjonalny kalkulator do użytku biurowego, szkolnego i domowego. Solidna konstrukcja i mocne materiały gwarantują dużą żywotność kalkulator oacute w. Kalkulator posiada niezależną pamięć, funkcję automatycznego wyłącznika, wyświetlacz aż do 8 cyfr. Kalkulator w niebieskim nbsp kolorze. Posiada gumowe przyciski. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu sze. x wys. x gł. cm 6x10x1, wymiary opakowania szer. x wys. x gł. cm 6x12x1, waga produktu bez opakowania kg 0,03 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0,04 kg, nie wymaga zasilania bateriami. Produkt pakowany w kartonik.

10,90 zł
9,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,09 zł

44
Kalkulator Axel Ax-1665p pudełko 50/200 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator Axel Ax-1665p pudełko 50/200
AXEL
Dostępny2 szt.

Zalety produktu Funkcjonalny kalkulator do użytku biurowego, szkolnego i domowego. Solidna konstrukcja i mocne materiały gwarantują dużą żywotność kalkulator oacute w. Kalkulator posiada niezależną pamięć, funkcję automatycznego wyłącznika, wyświetlacz aż do 8 cyfr. Kalkulator w r oacute żowym kolorze. Posiada gumowe przyciski. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu sze. x wys. x gł. cm 6x10x1, wymiary opakowania szer. x wys. x gł. cm 6x12x1, waga produktu bez opakowania kg 0,03 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0,04 kg, nie wymaga zasilania bateriami. Produkt pakowany w kartonik.

10,90 zł
9,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,09 zł

45
Co za ekipa. Zadania dla przedszkolaka. Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co za ekipa. Zadania dla przedszkolaka. Psi Patrol
Dostępny359 szt.

Wyjątkowy zbiór zadań dedykowany dla przedszkolaków. Wewnątrz publikacji maluchy odkryją mnóstwo arkuszy z zadaniami, pozwalające rozwinąć zdolności kreatywnego myślenia oraz koordynacji ruchowej.

15,99 zł
11,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,32 zł

46
Przebudzanie świętego ciała - tybetańska joga oddechu i ruchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzanie świętego ciała - tybetańska joga oddechu i ruchu
Dostępny130 szt.

Podana w przystępny sposób starożytna sztuka tybetańskich praktyk oddechowych i ruchowych. Od wieków powszechnie wiadomo, że oddech ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. W książce tej duchowy nauczyciel Tenzin Wangyal Rinpocze udostępnia czytelnikom starożytną tybetańską sztukę ćwiczeń oddechowych i ruchowych. Prostym, zrozumiałym językiem przedstawia teorię i praktykę dwóch niezwykle skutecznych medytacji – Dziewięć Oczyszczających Oddechów i tsa lung. Te łatwe metody pomagają oczyścić i zrównoważyć ośrodki energetyczne w naszym ciele, a co za tym idzie – poprawić nasze zdrowie, relacje z innymi i z otaczającym nas światem, przezwyciężyć złe skłonności, a wyzwolić dobroć, miłość i współczucie. Dostępna prezentacja praktyki w wykonaniu Tenzina Wangyala ułatwi prawidłowe ćwiczenie i będzie sprzyjać odpowiedniej koncentracji.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

47
Biuro dzieci znalezionych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Biuro dzieci znalezionych
Dostępny556 szt.

Może Wam się wydać niewiarygodne, ale historie opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę! Choć zmieniłem imiona niektórych bohaterów, pewne fakty z ich życia schowałem do kąta, a inne oświetliłem reflektorem, opisałem prawdziwe postaci i prawdziwe zdarzenia. Autor A ty co byś zrobił na moim miejscu? – pytają bohaterowie opowiadań. A że są w momencie prawdziwej próby, warto sobie odpowiedzieć na to pytanie. Może wówczas łatwiej będzie wybrać w prawdziwym życiu?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

48
Rywalka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalka
Dostępny5 szt.

Pasja i taneczna rywalizacja, skomplikowane relacje i sekrety. Co kryje się w duszy tancerki? Dora była utalentowaną nastolatką, dla której parkiet był całym życiem. Dziewczyna ginie, gdy samotnie wybiera się w góry w trakcie szkolnego wyjazdu. Jej rodzice nie wierzą w przypadkowa śmierć córki na szlaku górskim. Czy ktoś może stać za tą tragedią, a może przekonanie o morderstwie jest tylko wynikiem wyobraźni zdesperowanej matki, która wpadła w otchłań rozpaczy? Robert Foks, prywatny detektyw, zmotywowany własnymi przejściami i niepowodzeniami w życiu prywatnym, postanawia pomóc rodzicom Dory. Czy jest tak dobrym detektywem, za jakiego się uważa? Czego dowiemy się o tym pedantycznym, skrytym samotniku w trakcie pełnego zwrotów śledztwa? Kim jest tytułowa rywalka?

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

49
Ekonomia dla bystrzaków, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia dla bystrzaków, wydanie 3
Dostępny177 szt.

W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć naszą szybko rozwijającą się gospodarkę, a także podstawy ekonomiczne, które nigdy się nie zmieniają. Jak najlepiej walczyć z ubóstwem? Jak państwo może wpływać na poziom zatrudnienia oraz wzrost wynagrodzeń? Jak chronić środowisko i gatunki zagrożone wyginięciem? Znajdziesz tu odpowiedzi na te pytania - i wiele więcej! A wszystko opisane prostym, przystępnym językiem.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

50
Opvs Contra Natvram, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opvs Contra Natvram, CD
Behemoth, Mystic Production
Dostępny19 szt.

Lista utworów: 1 Post-God Nirvana 2 Malaria Vvlgata 3 The Deathless Sun 4 Ov My Herculean Exile 5 Neo-Spartacvs 6 Disinheritance 7 Off To War! 8 Once Upon A Pale Horse 9 Thy Becoming Eternal 10 Versvs Christvs

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

Wróć do góry