hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.07.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 18 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pucio u lekarza (Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos), na drugim Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 2. Zagadka nawiedzonej kamienicy (Marta Guzowska, Asia Gwis). Kolejny produkt to Literatura na Świecie 5-6/2022 (praca zbiorowa) oraz Myszonek pomaga w domu (Riikka Janttii).
1
Pucio u lekarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przedsprzedaż
Pucio u lekarza
PrzedsprzedażData premiery: 2022.08.24

Pucio bardzo źle się czuje. Ma gorączkę, katar, kaszel i boli go głowa. Zupełnie nie ma ochoty na śniadanie ani nawet na zabawę! Wygląda na to, że musi odwiedzić doktor Anię… W gabinecie Pucio dostaje ważne zadanie: uspokoić smoka, który boi się badania. Wywiązuje się z tego znakomicie, a przy okazji sam zostaje zbadany. Teraz wystarczy tylko przyjmować lekarstwa i robić inhalacje. Po kilku dniach dzielny Pucio jest zdrów jak ryba! Celem książki jest pomoc w oswajaniu lęku dziecka przed wizytą u lekarza.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2
Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 2. Zagadka nawiedzonej kamienicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 2. Zagadka nawiedzonej kam...
Dostępny459 szt.

Drugi tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (na przykład zaglądali do grobu wampira). Teraz będą jednak badać wyłącznie zjawiska nadprzyrodzone. Ten pomysł podsuwa im Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i ma za zadanie napisać serię artykułów z miejsc, w których straszy. Po niezwykłych zdarzeniach w ruinach zamczyska Ogrodzieniec kolejny dzień wakacji zapowiada się… dość nudno. Bo czego można oczekiwać po odwiedzinach z zupą u chorej cioci? Ale zaraz po przestąpieniu progu starej warszawskiej kamienicy Anka, Piotrek i Jaga dowiadują się, że jest tu duch… i że pisze po ścianach czymś czerwonym – bardzo podobnym do krwi! Detektywi z Tajemniczej 5 oraz Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

3
Literatura na Świecie 5-6/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na Świecie 5-6/2022
Dostępny13 szt.

Miesięcznik „Literatura na Świecie” powstał w roku 1971. Pierwszym redaktorem naczelnym był Wacław Kubacki. Od początku roku 1994 pismo prowadzi Piotr Sommer. „Literatura na Świecie” ukazuje się w dużym formacie i w nowej szacie graficznej. Prezentuje najcelniejsze rzeczy z literatur światowych – od klasyki po awangardę. Obok przekładów zamieszcza krytyczne rozprawy, dyskusje, autokomentarze i omówienia twórczości translatorskiej. Proponuje też przekładowe ponowienia kanonu (Proust, Kafka, Flaubert). Stałe działy informacyjne obejmują „Noty o autorach”

18,00 zł
12,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,40 zł

4
Myszonek pomaga w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Myszonek pomaga w domu
Dostępny1445 szt.

Bestsellerowa seria fińskich książek przetłumaczona na 18 języków! Jest weekend i Myszonek nie idzie do przedszkola. Ma jednak tyle do zrobienia! Pomaga mamie w sprzątaniu i gotowaniu. Trochę się przy tym nabałagani, ale to nic! Po południu do Myszonka przychodzi w gości Lulu. Myszonek i Lulu budują domek i fantastycznie się bawią, dopóki nie pokłócą się o zabawkę. Na szczęście mama wpada na dobry pomysł. Ciepła i humorystyczna seria książek obrazkowych o tym, co robi mała miejska mysz. Poznajcie pełne realizmu i humoru historie o zadziornym Myszonku i jego Mamie, w których z łatwością odnajdą się dzieci i dorośli.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

5
Myszonek chce po swojemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Myszonek chce po swojemu
Dostępny1441 szt.

Bestsellerowa seria fińskich książek przetłumaczona na 18 języków! Myszonek przechodzi wiek buntu i nie zawsze wszystko odbywa się tak, jak życzyłaby sobie tego mama. W wiosenny poranek Myszonek budzi się w świetnym nastroju, ale tak bardzo nie lubi się ubierać! Mama prowadzi Myszonka do przedszkola, a tam czekają już inne dzieci z grupy. Kiedy po południu mama przychodzi go odebrać, Myszonek wcale nie ma ochoty wracać do domu. Ciepła i humorystyczna seria książek obrazkowych o tym, co robi mała miejska mysz. Poznajcie pełne realizmu i humoru historie o zadziornym Myszonku i jego Mamie, w których z łatwością odnajdą się dzieci i dorośli.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

6
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - niezapominajka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - niezapominajka
Dostępny529 szt.

Bestsellerowa publikacja z poezją ks. Jana Twardowskiego. Praktyczny i poręczny format, kolorowe ilustracje, twarda oprawa, miejsce na zapiski.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

7
Mazurka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazurka
Dostępny6 szt.

Kobieta jest miarą wszechrzeczy Mazurska wieś, w której panują tradycyjne patriarchalne zasady. Trzy kobiety, które latami tkwiły w toksycznych związkach. Teraz, gdy wyzwoliły się z relacji pan-niewolnica, Malwina, Sylwia i Wiktoria starają się żyć tak, by każdy dzień przynosił im satysfakcję. A najwięcej jej znajdują we wnikliwym obserwowaniu siebie i otoczenia oraz pogłębianiu swojej duchowości. Kiedy przyjaciółki uświadamiają sobie, ile antyfeministycznych treści niesie religia chrześcijańska, zaczynają wnikliwie drążyć problem. I zadają sobie pytanie: co by było, gdyby bóg był kobietą? Wkrótce ich prywatne studia biblijne doprowadzają do odkryć, które nie wszystkim się spodobają...

45,00 zł
27,45 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

8
Między Morzem Łaptiewów a Świętym Morzem Buriatów. Społeczno-ekonomiczne krajobrazy Syberii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między Morzem Łaptiewów a Świętym Morzem Buriatów. Społeczno-ekonomicz...
Dostępny61 szt.

Gdy odwiedzam Syberię, mam poczucie, że niezwykła kombinacja ekstremalnie trudnych warunków przyrodniczych, nieustających konfliktów zbrojnych i setek lat tyranii ukształtowała świat, w którym brakuje miejsca dla bladych kolorów, letnich temperatur czy zwykłych ludzi. O takim właśnie świecie jest ta książka – pełnym bezsilności, samotności i ubóstwa, które rodzą problemy migracyjne, alkoholizm i trwonienie dorobku minionych pokoleń. Karmią również wspomnienia o potędze militarnej i politycznej, a także pragnienie, by powróciły czasy Wielkiej Rosji, przed której potęgą drżał cały świat. Syberia to także natura, która jest w stanie pozbawić życia w jednej chwili, ale której piękno pozbawia oddechu. To zima niosąca ze sobą temperatury mrożące krew w żyłach i lato – gorące i przesycone dymem z płonącej tajgi. To rzeki, których drugiego brzegu okiem nie dostrzeżesz. I ludzie, którzy swoją gościnnością zmuszają do smutnej refleksji o zachodnioeuropejskim egoizmie. Zapraszam do podróży po kraju, którego „rozumem nie obejmiesz”.

42,00 zł
25,20 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,80 zł

9
Kryptonim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryptonim
NiedostępnyBrak

Czterej Amerykanie, jeden Polak, kompleks Riese i tajemnice III Rzeszy Kiedy plany budowy Tysiącletniej Rzeszy stają się coraz mniej realne, naziści wciąż wierzą, że wyprodukują wunderwaffe – cudowną broń – która pozwoli im zwyciężyć. W przededniu klęski zapada decyzja, by wyniki prac badawczych, złoto oraz zrabowane w całej Europie kosztowności ukryć i przechować do czasów, kiedy posłużą odbudowie niemieckiej potęgi. Jednym z głównych miejsc tej akcji ma się stać Dolny Śląsk. Przypadek sprawia, że siedemdziesiąt lat po wojnie pilnie strzeżona tajemnica wychodzi na jaw. W jej posiadanie wchodzą czterej mieszkańcy Florydy, byli nurkowie wojskowi, którzy hobbystycznie uprawiają nurkowanie na wrakach. Szybko się orientują, że wdepnęli w niebezpieczną aferę. Owiany legendami podziemny kompleks przyciąga ich jednak jak magnes...

49,99 zł
29,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 20,00 zł

10
Kalendarz 2023 ścienny - Mój Anioł Stróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 ścienny - Mój Anioł Stróż
Dostępny1059 szt.

Najważniejsze cechy: • format A4, • układ: miesięczny, • zaznaczone ważne święta oraz imieniny, • idealny do użytku domowego

7,20 zł
5,40 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 1,80 zł

11
Kalendarz 2023 ścienny z Janem Pawłem II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 ścienny z Janem Pawłem II
Dostępny980 szt.

Najważniejsze cechy: • format A4, • układ: miesięczny, • zaznaczone ważne święta oraz imieniny, • idealny do użytku domowego

5,40 zł
4,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 1,35 zł

12
Księgi o przyjaźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi o przyjaźni
Dostępny1 szt.

Utwór Cycerona zawiera wiele odniesień do historii i kultury starożytnego Rzymu. Mówiąc o przyjaźni, Leliusz przywołuje często postaci wybitnych wodzów wojskowych, polityków, mówców i poetów rzymskich. Jego przyjaciel, Scypion Afrykański, staje się uosobieniem wszelkich cnót republikańskich z poświęceniem dobru wspólnemu, umiłowaniem wolności i polityczną rozwagą na czele. Zastosowane w przypadku chociażby nazw urzędów strategie translatorskie Budnego pozwalają na przybliżenie czytelnikowi tłumaczonego tekstu (udomowienie), choć trzeba oczywiście pamiętać, że ustrój dawnej Rzeczypospolitej, monarchii elekcyjnej z instytucjami demokracji szlacheckiej (sejm, senat, sejmiki, trybunały, konwokacje), nie stanowi dokładnego odwzorowania organizacji społeczno-politycznej Republiki Rzymskiej. Wprowadza zatem Budny następujące odpowiedniki rzymskich urzędów: rządźa (doroczny) – konsul wybierany na roczną kadencję, wojski (pospólstwa) – trybun ludowy reprezentujący w senacie interesy plebejuszy, rewizor – cenzor, urzędnik zajmujący się tworzeniem spisów obywateli rzymskich i ich majątku (census), wieszczek – augur, czyli kapłan wróżący na podstawie lotu ptaków i zjawisk na niebie i wójt – pretor, urzędnik sprawujący władzę sądowniczą. Zgromadzenie ludowe (contio) staje się u Budnego, jak można się łatwo domyślić, sejmikiem. Dialog Cycerona stanowi apologię przyjaźni jako więzi służącej samodoskonaleniu człowieka. Jej synonimem staje się szeroko rozumiana życzliwość (benevolentia), łączona z poświęceniem, gotowością do pomocy i serdecznością. Mowa Leliusza, improwizowany wykład na temat sztuki przyjaźni, stanowi pomysłowe rozwinięcie konkretnego zagadnienia filozofii moralnej, dotyczącego funkcjonowania człowieka w sferze prywatnej i publicznej. Ma ona również wymiar retoryczny jako przegląd różnych sposobów mówienia o przyjaźni; znajdziemy tu anegdoty o sławnych parach przyjaciół (do tego grona należą także Leliusz i Scypion Afrykański), historyczne dygresje, filozoficzne sentencje, literackie egzempla i poetyckie obrazy. Umiarkowany wywód stoika przerywają tylko od czasu do czasu patetyczne wykrzyknienia i pytania retoryczne, świadczące raczej o doskonałym opanowaniu reguł wymowy niż emocjonalnym zaangażowaniu. Również pod piórem Budnego sztuka przyjaźni (ars amicitiae) znajduje nieustannie oparcie w sztuce wymowy, a humanista zbliża się w ten sposób najbardziej do tłumaczonego, a jednocześnie twórczo naśladowanego, Cycerona / Wojciech Ryczek, fragment wstępu

18,50 zł
11,47 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 7,03 zł

13
Nie wiesz dlaczego. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wiesz dlaczego. Z autografem
Dostępny44 szt.

Szokujący thriller psychologiczny autora bestsellerowej serii Liceum Freuda. Potrzebuję ich. Tylko one pomagają mi choć na krótko zapomnieć o beznadziei życia. Uczniami prestiżowego liceum Freuda wstrząsa tajemnicze zniknięcie nastoletniej Dagmary. Dziewczyna widziana była po raz ostatni w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu. Niektórzy sądzą, że zmagająca się z depresją Dagmara postanowiła uciec, by zacząć wszystko od nowa. Dwa miesiące później wychodzą na jaw przerażające fakty, a podejrzenia śledczych padają na skonfliktowane z Dagmarą Martę, Sarę i Wiki. Zdesperowane nastolatki próbują odkryć prawdę na temat zniknięcia dawnej przyjaciółki i oczyścić się z podejrzeń. Dlaczego Dagmara uciekła? Czy żyje? I jaki związek z jej zniknięciem ma popularne w sieci wyzwanie samobójców, przez które zmarł inny nastolatek?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

14
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - 4 pory roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - 4 pory roku
Dostępny553 szt.

Bestsellerowa publikacja z poezją ks. Jana Twardowskiego. Praktyczny i poręczny format, kolorowe ilustracje, twarda oprawa, miejsce na zapiski.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

15
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - biedronka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - biedronka
Dostępny557 szt.

Bestsellerowa publikacja z poezją ks. Jana Twardowskiego. Praktyczny i poręczny format, kolorowe ilustracje, twarda oprawa, miejsce na zapiski.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

16
Ratuj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ratuj mnie
Dostępny12 szt.

Kiedy wakacyjny raj zamienia się w piekło W przeddzień wyjazdu na wymarzony urlop na Filipinach mąż Lucyny oświadcza, że z powodu nawału pracy musi pozostać w kraju. Kobieta podejrzewa, że powody są zupełnie inne. Mimo wszystko decyduje się na podróż w całkowicie nieznany i dziewiczy region razem z dwójką synów – zbuntowanym nastolatkiem i rozkapryszonym siedmiolatkiem. Niespodziewanie rajski archipelag na Oceanie Spokojnym nawiedza przerażający tajfun, a Lucyna staje w obliczu nie tylko niszczycielskiej siły przyrody, lecz także zniknięcia jej starszego syna. W świecie odciętym od prądu i możliwości kontaktu z kimkolwiek, kto mógłby przynieść pomoc, wyostrzają się wszystkie ludzkie instynkty. Do czego zdolna jest matka, żeby uratować własne dziecko? Czy uda jej się przetrwać szalejące żywioły?

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

17
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - czytelnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 z księdzem Twardowskim - czytelnik
Dostępny567 szt.

Bestsellerowa publikacja z poezją ks. Jana Twardowskiego. Praktyczny i poręczny format, kolorowe ilustracje, twarda oprawa, miejsce na zapiski.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

18
Wyspa, ślady na piasku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa, ślady na piasku
Dostępny87 szt.

...wdzięczna pamięć i obserwacja, anegdota i logos, wejrzenie w siebie, w innych i w historię grają w jednej orkiestrze swój porywający, lekki, choć przez to nie mniej dojmujący, koncert. Jarosław Mikołajewski Kontynuacja esejów Zaraza. Lekcja nieprzerobiona i Statek głupców. Biedni Polacy patrzą na Usnarz. Tekst powstawał podczas długich spacerów po plażach Fuerteventury. Jest o - naturalnym w tym miejscu - przemijaniu, ale i o trwałości pewnych postaw. O jasnym, gorącym dniu, ale i o nagłym cieniu i mrocznych znakach Armagedonu. Tom dedykowany pamięci Jerzego Treli.

24,00 zł
17,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

19
Barbie Dreamtopia. Świat syrenek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dreamtopia. Świat syrenek
Dostępny114 szt.

W głębi oceanu bywa niesamowicie kolorowo. Razem z Barbie zanurz się w podwodnym świecie syrenek i odkryj ich najskrytsze tajemnice. Czeka na Ciebie wiele ciekawych zadań i wyzwań do pokonania, ale przede wszystkim mnóstwo wspaniałej zabawy. Gotowa na skok do wody?

14,99 zł
11,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

20
CD MP3 Wielki Czarodziej Oz. Bajki-Grajki - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MP3 Wielki Czarodziej Oz. Bajki-Grajki
Opracowanie zbiorowe, Omedia / Heraclon
Dostępny20 szt.

32,50 zł
29,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

21
CD MP3 Konik Garbusek. Bajki-Grajki - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MP3 Konik Garbusek. Bajki-Grajki
Piotr Jerszow, Omedia / Heraclon
Dostępny16 szt.

32,50 zł
29,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

22
Przyroda jest wszędzie! Śledztwo w sprawie organizmów wokół ciebie (i w tobie) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przyroda jest wszędzie! Śledztwo w sprawie organizmów wokół ciebie (i ...
Dostępny358 szt.

Bohaterowie książki Jest chemia! wrócili! Przeżyj z nimi kolejną naukowo-detektywistyczną przygodę! Życie na naszej planecie jest wszędzie. W morzach, w lasach, na pustyniach, w twoim domu… A nawet w tobie! Tak, tak – nasze ciała dają schronienie całej masie interesujących organizmów. Przeczytaj więc komiksy o genialnych uczonych, którzy tropili różne przejawy życia, przeprowadź niezwykłe eksperymenty, a przede wszystkim dołącz do wielkiego naukowego detektywa Sherlocka Holma i zbadaj razem z nim siedem żywych królestw.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

23
Sarmatyja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sarmatyja
Dostępny72 szt.

Maryja Martysiewicz urodziła się w 1982 roku w Mińsku. Tworzy w języku białoruskim. Jest autorką wierszy, opowiadań i esejów. Tworzy literaturę czeską, angielską, polską i ukraińską.Redaguje ukazującą się w Białorusi serię książek pisarek amerykańskich pt. "Amerykanka". jest też animatorką życia literackiego, a od 2019 roku wiceprzewodniczącą Białoruskiego PEN Clubu, w 2021 roku zdelegalizowanego przez reżim w Białorusi i działającego obecnie w diasporze. Opublikowała m.in. "Smoki lecą na tarło. Eseje wierszem i prozą", 2008, "Ambasada. Wiersze swoje i obce", 2011, "Sarmatyja", 2018, "Jak pozbyć się Mamuta", 2020. Za tom poetycki "Sarmatyja" otrzymała nagrody "Książka 2018 roku" oraz im. Natalii Arsieńniewej.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

24
Kochaj ponad wszystko. Rozważania o miłości. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochaj ponad wszystko. Rozważania o miłości. Audiobook
Roman Groszewski SJ, WAM
Dostępny12 szt.

Z nich zaś największa jest miłość… 1 Kor 13,13 Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną, konkretną i namacalną. Choć o tym wiemy, często doświadczamy samotności i odrzucenia. Brakuje nam też cierpliwości do naszych bliskich i nie zawsze umiemy okazać im czułość. Oparte na Hymnie o miłości św. Pawła rozważania o. Romana Groszewskiego SJ pozwalają na nowo doświadczyć, czym jest prawdziwa miłość. Dają szansę nie tylko na zbudowanie niezwykłej relacji z bliską ci osobą, ale także odbudowanie tej, która przygasła. To propozycja wspólnej modlitwy, która umocni twój związek i pozwoli ci wzrastać w miłości do Boga, siebie i drugiego człowieka. Miłość to być obecnym jak Bóg, który jest. Roman Groszewski – jezuita, duszpasterz i rekolekcjonista. Ukończył studia z zakresu teologii biblijnej na UKSW. Przez kilka lat pracował jako duszpasterz akademicki w Warszawie. Jest współzałożycielem wspólnoty „Dom w ramionach Ojca”. Jego pasją są rekolekcje ignacjańskie a szczególnie droga duchowości kontemplacyjnej. Współpracuje z portalem Deon.pl, Pogłębiarką i Modlitwą w drodze. Obecnie mieszka i pracuje w Kopenhadze.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

25
Zestaw PlayDoh Kolorowa kawiarnia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
208,90 zł
190,10 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 18,80 zł

26
Minnie. Baw się naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Baw się naklejkami
Dostępny130 szt.

Minnie i jej przyjaciele zapraszają do zabawy, więc nie czekaj i dołącz do nich. Uzupełniaj strony naklejkami, rozwiązuj zadania i baw się wspaniale wśród swoich ulubionych bohaterów!

14,99 zł
11,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

27
Dron na radio z ładowarką BSAM3884 mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dron na radio z ładowarką BSAM3884 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
NiedostępnyBrak

Dron na radio z ładowarką. Posiada aż 4 śmigła umieszczone na końcu każdego z ramion. Wyposażone są one w dodatkową osłonę, która zapobiega złamaniu się obrotowych elementów. Dron może obracać się o 360 stopni. Emituje światło (LED). Odznacza się niedużą wagą i futurystycznym designem. Został zaprojektowany tak, by utrzymywać poziomą stabilizację. Do zestawu dołączono specjalne nóżki, dzięki którym możemy wylądować maszyną na określonej powierzchni (mamy również dostępne 2 skrzydła do wymiany oraz kabelek USB do ładowania akumulatorka w dronie). Wygodny kontroler ułatwia sterowanie. Produkt występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Sprzedawany oddzielnie. Wysyłka losowa. Cena za 1 szt. Baterie: 3xAAA (brak w zestawie) Wymiary opakowania i drona: 32x10x32cm Wiek: 14+

194,90 zł
177,36 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 17,54 zł

28
Sulla - ostatni Republikanin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sulla - ostatni Republikanin
Dostępny35 szt.

Sulla to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii Republiki Rzymskiej. Wybitny wódz, oddany ideałowi rzymskiego przeznaczenia, często przedstawiany jest jednak jako pospolity tyran lub despota. Biografia autorstwa Arthura Keaveneya, po raz pierwszy wydana przeszło dwadzieścia lat temu, zmieniła ten pogląd na rzecz bardziej złożonego wizerunku człowieka, który obsesyjnie wierzył, że jako Sulla Feliks obdarzony jest łaską bogów. Sulla dorastał w ubóstwie, na uboczu, by na koniec stać się panem rzymskiego świata. Nie był nieokrzesanym prekursorem cesarzy, ale mężem stanu, który przez długi czas rozmyślał nad bolączkami trawiącymi Rzym. Po objęciu dyktatury chciał zaprowadzić porządek prawny w Republice. Ustawodawstwo sullańskie, pomimo swej integralności i korzyści, jakie ze sobą niosło, nie przetrwało i zostało obalone w ciągu jednego pokolenia. W prezentowanym, drugim wydaniu biografii autorstwa Keaveneya tekst został mocno przerobiony; uwzględniono też w nim wyniki dwóch ostatnich dekad badań uczonych. Książka przedstawia kluczową postać późnej Republiki nowemu pokoleniu czytelników. Napisana jest żywym, zajmującym językiem i może być atrakcyjna zarówno dla badaczy, jak i dla studentów. Arthur Keaveney, starszy wykładowca Classical Studies na University of Kent w Canterbury. Autor książek: Rome and the Unification of Italy (1987), Lucullus: A Life (1992), wydanie polskie Lukullus, tłum. A. Ziółkowski, Warszawa 1998, The Life and Journey of Athenian Statesman Themistocles as a Refugee in Persia (2003).

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

29
Bidon 600ml Coolpack brisk Gradient grey - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bidon 600ml Coolpack brisk Gradient grey
PATIO
Dostępny11 szt.

Bidon najnowszej generacji, niezawodnej  firmy Coolpack! Jest zbudowany z nietoksycznego materiału, dzięki czemu możesz być spokojny o zdrowie swoje czy Twojego dziecka. Pod wpływem wysokiej temperatury nie wydziela toksycznego bisfenolu A (BPA). Jego niecodzienna budowa sprawia, że napoje nie zmieniają smaku i możemy cieszyć się świeżością przez długi czas. Idealnie nadaje się do szkoły, na wycieczki czy treningi. Ma wbudowaną funkcję  hook and press czyli podwójnego zabezpieczenia przed rozlaniem. Pojemność: 600ml Wysokość: 23,5 cm

48,30 zł
30
LEGO Creator Expert. 10297 Hotel butikowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator Expert. 10297 Hotel butikowy
LEGO
Dostępny30 szt.

Wyobraź sobie odpoczynek w luksusowym hotelu pełnym dobrze przemyślanych detali, w którym obsługa spełnia każdą zachciankę gości. Teraz możesz zbudować taki hotel dzięki zestawowi konstrukcyjnemu dla dorosłych LEGO Hotel butikowy (10297).Niespodzianki na każdym kroku. Ciesz się wieloma godzinami wciągającej zabawy podczas budowania składającego się z pięciu sekcji modelu. Inspiracją do stworzenia tego hotelu o nietypowym trójkątnym układzie i eleganckim wystroju były wystawne dzieła architektury europejskiej z przełomu wieków. Zbuduj pokoje gościnne i apartament, hol, taras i schody. Zwiedź każde bogate w szczegóły piętro i spróbuj rozpoznać wszystkie ciekawe nawiązania do pozostałych modeli z serii LEGO Modular Buildings. Model składa się z pięciu sekcji, wśród których znajduje się dach z ozdobną kopułą i świetlikiem, a do jego budowy wykorzystano zupełnie nowe elementy i kolory. Konstruktorzy będą zachwyceni. Witaj w swojej strefie. Rozwijaj kreatywność. Ćwicz koncentrację. Zbuduj własne architektoniczne arcydzieło. Ten zestaw należy do serii kolekcjonerskich zestawów konstrukcyjnych LEGO dla dorosłych. - Model dla dorosłych — Znajdź czas dla siebie i zbuduj wszystkie szczegóły zestawu LEGO Hotel butikowy. Cudowny wystrój budynku to ukłon w stronę europejskiej architektury z przełomu wieków. - Architektoniczne detale — Model o trójkątnym układzie składa się z pięciu sekcji i zawiera mnóstwo detali projektowych. Ma również bogato zdobione fasady i wnętrze. - Jest tak wiele do zbudowania — Daj się wciągnąć praktycznemu projektowi, budując hotelowe pokoje gościnne, apartament, hol, taras i schody, a także sąsiednią galerię sztuki i wózek kawowy. - Mnóstwo historii — Model to dopiero początek. Baw się, odkrywając wszystkie przygody w hotelu będącym częścią serii LEGO Modular Buildings. - 15 lat serii LEGO Modular Buildings — Wielu dorosłych konstruktorów LEGO z pewnością doceni wszystkie ciekawe nawiązania do poprzednich modułowych budowli. Spróbuj je wszystkie odszukać. - Siedem minifigurek w zestawie — Wśród postaci znajdują się boy hotelowy, recepcjonistka, sprzedawca kawy, właścicielka galerii, a także goście hotelu i jego personel. - Wymiary — Ten kolekcjonerski model ma ok. 33 cm wysokości, 25 cm szerokości i 25 cm głębokości. - Zajęcie dla dorosłych — Ten zestaw LEGO jest częścią serii modeli konstrukcyjnych stworzonych dla dorosłych miłośników budowania, którzy lubią piękne wzornictwo, starannie oddane szczegóły i elegancką architekturę. - Wysokiej jakości materiały — Klocki konstrukcyjne LEGO powstają z najwyższej jakości materiałów. Zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć i rozdzielić — i tak jest niezmiennie od 1958 roku. - Bezpieczeństwo przede wszystkim — Bezpieczeństwo i jakość klocków LEGO są dla nas najważniejsze. Rygorystycznie testujemy wszystkie elementy, by mieć pewność, że każdy model jest równie solidny co bezpieczny.

1 260,90 zł
1 084,37 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 176,53 zł

31
Klocki Sd.Kfz 10 Demag D7 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
132,90 zł
119,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,29 zł

32
Bidon 400ml Coolpack tritanum mini pastel pomarańczowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon 400ml Coolpack tritanum mini pastel pomarańczowy
PATIO
Dostępny29 szt.

  Bidon najnowszej generacji, niezawodnej  firmy Coolpack! Jest zbudowany z nietoksycznego materiału, dzięki czemu możesz być spokojny o zdrowie swoje czy Twojego dziecka. Pod wpływem wysokiej temperatury nie wydziela toksycznego bisfenolu (BPA). Jego niecodzienna budowa sprawia, że napoje nie zmieniają smaku i możemy cieszyć się świeżością przez długi czas. Idealnie nadaje się dla młodszych dzieci do szkoły, plac zabaw czy zajęcia dodatkowe. Ma wbudowany wygodnie otwierany ustnik z blokadą wylania. Stworzony z myślą o bardzo aktywnych maluchach. Pojemność: 390ml Wysokość: 18 cm Kolor: pomarańczowy pastel

38,20 zł
33
Heaven - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heaven
Dostępny100 szt.

Czasem nie potrzeba wiele aby na ziemi zobaczyć niebo. Ostatni rok w życiu Aimee nie należał do najłatwiejszych. Dziewczyna straciła ukochaną matkę i wpadła w nieodpowiednie towarzystwo, co ściągnęło na nią lawinę kłopotów. Przymusowy wyjazd na wakacje do ciotki mieszkającej w niewielkiej kanadyjskiej miejscowości ma być dla niej lekcją pokory. Czy to miejsce – jawiące się w jej wyobraźni jako odludne i przeraźliwie nijakie – stanie się jej czyśćcem, niebem czy piekłem? Nowo poznani przyjaciele oraz pewien młody utalentowany chłopak odmienią jej spojrzenie na świat, ale przeszłość powróci do Aimee niczym bumerang i ponownie namiesza w jej życiu. Jedno jest pewne: to lato w Pickering wcale nie będzie spokojne...

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

34
Paschalny wymiar życia chrześcijańskiego. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paschalny wymiar życia chrześcijańskiego. Audiobook
Stanisław Łucarz SJ, WAM
Dostępny13 szt.

Fundamentem naszego chrześcijańskiego życia jest tajemnica śmierci Jezusa na krzyżu, Jego zmartwychwstanie i zesłanie Ducha Świętego. To tajemnica, którą Bóg zapowiada i przygotowuje od początku swego objawienia. Wgłębienie się w tę tajemnicę pomoże nam lepiej wniknąć w liturgię Kościoła i odkryć jej paschalny charakter, a także zobaczyć, jak Misterium Paschalne realizuje się w różnych wymiarach naszej codzienności i jak możemy je przeżywać świadomie i owocnie.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

35
Wyższy Sąd Krajowy w Poznaniu 1939-1945. Zarys działalności wraz z wyborem dokumentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyższy Sąd Krajowy w Poznaniu 1939-1945. Zarys działalności wraz z wyb...
Dostępny5 szt.

Wyższy Sąd Krajowy w Poznaniu był najważniejszym sądem powszechnym w Kraju Warty i jedną z głównych instytucji niemieckiego terroru. Pod pozorem czynności prawnych zwalczał on bezwzględnie wrogów III Rzeszy. Przed sądem odbywały się przede wszystkim rozprawy dotyczące przygotowywania zdrady stanu. Były to sprawy polityczne wymierzone w Polaków, którzy przynależeli do organizacji konspiracyjnych. Drugim ważnym polem orzeczniczej działalności sądu były sprawy o defetyzm, którego dopuszczali się Niemcy. Przed Wyższym Sądem Krajowym stanęło ogółem blisko 1700 osób. 472 oskarżonych skazano na karę śmierci. Publikacja, wydana jako XVIII tom w serii „Documenta Occupationis”, zawiera ponadto wybór wyroków wydanych przez sąd – w języku niemieckim oraz w tłumaczeniu na język polski. Jej istotną częścią jest także obszerny aneks z wykazem przeprowadzonych rozpraw oraz alfabetycznym spisem osądzonych osób. Książka ukazuje nie tylko różne aspekty działalności sądu, ale jest także punktem wyjścia do charakterystyki funkcjonowania niemieckiego wymiaru sprawiedliwości w Kraju Warty.

59,00 zł
44,84 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,16 zł

36
Enchantimals. FNH22 Lalka Cherish Cheetah + zwierzątko Quick-Quick - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. FNH22 Lalka Cherish Cheetah + zwierzątko Quick-Quick
Enchantimals, Mattel
NiedostępnyBrak

Daj się oczarować tej słodkiej laleczce i jej zwierzątku. Laleczka jest związana ze swoim ukochanym pupilem i nie odstępuje go na krok. Każda 15-centymetrowa figurka ma na sobie wyjątkowy zestaw modnych ubrań. Urocza fryzura oraz specyficzna uroda, zbliżona do wyglądu zwierzątka, to cechy charakterystyczne laleczki. Zawartość opakowania: • lalka w ubrankach, • akcesoria tematyczne, • zwierzątko. Wymiary opakowania: 22.0 x 13.0 x 6.0 cm

40,99 zł
36,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,10 zł

37
Młot pneumatyczny Bosch - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
131,90 zł
120,03 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 11,87 zł

38
Schowek
31,40 zł
39
Schowek
35,90 zł
40
Schowek
69,20 zł
41
KOMPLET PIELUCH BAMBUSOWYCH 30x35 75x75 KOTWICE - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,79 zł
35,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,98 zł

42
Schowek
120,90 zł
43
KOMPLET PIELUCH BAMBUSOWYCH 30x35 75x75 PTAKI NIEBIESKIE - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,79 zł
35,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,98 zł

44
OTULACZ DO FOTELIKA BAWEŁNA ABSTRAKCJA KROPKI SZARE - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,09 zł
104,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,61 zł

45
KOMPLET PIELUCH BAMBUSOWYCH 30x35 75x75 PTAKI RÓŻOWE - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,79 zł
35,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,98 zł

46
Schowek
14,60 zł
47
Bidon 400ml Coolpack tritanum mini pastel różowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon 400ml Coolpack tritanum mini pastel różowy
PATIO
Dostępny30 szt.

Bidon najnowszej generacji, niezawodnej  firmy Coolpack! Jest zbudowany z nietoksycznego materiału, dzięki czemu możesz być spokojny o zdrowie swoje czy Twojego dziecka. Pod wpływem wysokiej temperatury nie wydziela toksycznego bisfenolu (BPA). Jego niecodzienna budowa sprawia, że napoje nie zmieniają smaku i możemy cieszyć się świeżością przez długi czas. Idealnie nadaje się dla młodszych dzieci do szkoły, plac zabaw czy zajęcia dodatkowe. Ma wbudowany wygodnie otwierany ustnik z blokadą wylania. Stworzony z myślą o bardzo aktywnych maluchach. Pojemność: 390ml Wysokość: 18 cm Kolor: różowy pastel

39,90 zł
48
KOMPLET PIELUCH BAMBUSOWYCH 30x35 75x75 OŚMIORNICA - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,79 zł
35,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,98 zł

49
KOMPLET PIELUCH BAMBUSOWYCH 30x35 75x75 AUTKA - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,79 zł
35,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,98 zł

50
Schowek
34,13 zł
Wróć do góry