Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Wielkie opowieści Starego Testamentu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie, która przemówi do każdego: starszych i młodszych, laików i znawców Biblii. W tej imponującej księdze słowa i obrazy są równie ważne: niemal każdemu zdaniu towarzyszy osobna ilustracja. Pisarz i rysownik wspólnie podjęli się ambitnego wyzwania: opowiedzieć pradawne biblijne historie w taki sposób, byśmy dziś, tu i teraz, mogli odnaleźć w nich samych siebie i świat, w którym żyjemy. Znajdziecie tu nieśmiertelne, fundamentalne opowieści: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba. W sugestywnym, świeżym ujęciu Fredérica Boyera i Serge’a Blocha stają się one próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie współczesny człowiek. Mówią o wolności i odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości, wojnie i władzy, wygnaniu i migracjach. Interpretując nieśmiertelne biblijne historie, autorzy inspirowali się bogatą tradycją ich odczytań: pismami Ojców Kościoła, teologów i filozofów, Talmudem i midraszami oraz dziełami pisarzy i poetów. W ich opowieściach zawarte jest całe bogactwo i różnorodność Starego Testamentu – od wątków najbardziej lirycznych i poetyckich, przez wielkie epickie historie i niesamowite profetyczne wizje, po sceny najbardziej gwałtowne i mroczne, ukazane z całym dramatyzmem. Nie zamierzali tworzyć typowej „Biblii w obrazkach” dla dzieci – dlatego nie łagodzili i nie cenzurowali biblijnych treści. Przed wami 35 opowieści, 1500 ilustracji, 528 stron. Książka dla wszystkich pokoleń. Biblia, jakiej jeszcze nie znacie.
Istnieją różne rodzaje przemocy: słowna, cielesna, psychiczna... Przemoc, którą stosujemy, i przemoc, której jesteśmy ofiarami. W każdym przypadku prowadzi ona do zła, sprawia, że życie staje się ciągłą walką. Ten miniporadnik uczy, jak sprzeciwiać się przemocy, pomaga zrozumieć jej źródła, pokazuje, jak nad nią zapanować, by życie było piękniejsze.
„Do tej pory chodziłem do żłobka. Ale teraz jestem duży. Mam nawet panią z włosami długimi jak u księżniczki. Chodzę do przedszkola. Do przed-szko-la”. Zabawne i krzepiące opowiadanie, które pomoże maluchom stawiać pierwsze kroki w przedszkolu.
Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje... Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.