hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.08.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 20 sierpnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Przeklęta puszcza 1280 (Mariusz Moroz), na drugim Niewidzialne echa (Tony Sandoval, Grazia la Padula). Kolejny produkt to Res Publica Nowa 2/2017 (228). Ukryte pragnienia (praca zbiorowa) oraz Wprowadzenie do antropologii filozoficznej. Ujęcie fenomenologiczno-personalistyczne (Jan Galarowicz).
1
Przeklęta puszcza 1280 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeklęta puszcza 1280
Dostępny5 szt.

Kolejna publikacja Mariusza Moroza ukazała się w naszym wydawnictwie. Tym razem jest to komiks rozgrywający się w czasach drugiego powstania pruskiego, a dokładniej pod sam jego koniec. Komiks publikujemy z wielką radością, gdyż w tle głównego wątku, przygodowego i fantastycznego, porusza on jeden z rzadziej omawianych w popkulturze tematów, czyli krucjaty północnych, w wyniku których niemal doszczętnie wytępiono Prusów.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
2
Niewidzialne echa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialne echa
Niedostępny
Brak

Kiedy wydaje się, że przytłaczający ból życia pomógł na zawsze pogrzebać wspomnienia, niespodziewana podróż budzi demony...

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

3
Res Publica Nowa 2/2017 (228). Ukryte pragnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Res Publica Nowa 2/2017 (228). Ukryte pragnienia
Dostępny7 szt.

Gdy fikcja reprezentacji staje się zasadą, myślenie przestaje cokolwiek odzwierciedlać i korygować. Rozum okazuje się fantazją i już nie ocala. Gdy rozpływa się racjonalność, na powierzchnię tym gwałtowniej wydostają się pragnienia. To, co dotąd ukryte, staje się polityczne. W numerze m.in.: Trans, albo Minotaur Piotr Augustyniak Zabawa w partyzantów i zaborców Krzysztof Pacewicz Dobre złe uczucia Piotr Bartula Polityka jeszcze istnieje Szymon Grela Ministerstwo „od” uniwersytetów Filip Konopczyński Skóra, z której szyję – Z artystką wizualną Anetą Grzeszykowską rozmawia Julia Golachowska I am also a We Anna Wandzel Seksualność. Kobiecy podmiot pożądania Helena Chmielewska-Szlajfer Prawda, afekt, obojętność. Od Freuda do Spinozy. Cz. II Szymon Wróbel Fantazje w cieniu klasyków Tadeusz Koczanowicz Ukryte pragnienia, także polityczne Aleksandra Przegalińska, Alek Tarkowski, Przemysław Kornatowski, Eliza Kruczkowska – wysłuchała Danuta Dobrzyńska-Schimmer Frotteurysta Piotr Nesterowicz W drodze do Surabai. Wokół zbioru „Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego” Jędrzej Burszta Najpodlejsi są ci, którzy cię kochają. Recenzja „Cudzych mebli” Magdaleny Miecznickiej Tadeusz Koczanowicz

20,00 zł
6,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4
Wprowadzenie do antropologii filozoficznej. Ujęcie fenomenologiczno-personalistyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do antropologii filozoficznej. Ujęcie fenomenologiczno-pe...
Dostępny8 szt.

Metodę rozważań antropologicznych autora można zawrzeć w trzech tezach. Po pierwsze, są one bardzo mocno osadzone w doświadczeniu, w przeżyciach. Po drugie, bardzo ważną pomocą w zrozumieniu prawdy o osobie ludzkiej jest dla autora ewangeliczna metafora ziarna pszenicznego obumierającego i przynoszącego plon stokrotny. Po trzecie, doświadczenia antropologiczne są interpretowane w świetle koncepcji człowieka, określanej jako agatologiczno-etyczny personalizm komunijny. Podstawową warstwą tekstu jest fenomenologiczna płaszczyzna rozważań, opis i zrozumienie poszczególnych aspektów człowieka i ludzkiego losu. Przebieg wykładu wynika z elementarnej obserwacji, że człowiek jest jednością cielesno-psychiczno-duchową i że zarazem w jego strukturze i egzystencji można dostrzec fundamentalne pęknięcie i rozdarcie: z jednej strony jest on częścią przyrody i jest w niej zakorzeniony, a zarazem ją transcenduje, jest od niej radykalnie inny.

54,50 zł
38,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,35 zł

5
Tourist Guide. Visiting Bieszczady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tourist Guide. Visiting Bieszczady
Dostępny12 szt.

Visiting Bieszczady. The travel guide is a set of historical and practical information about the most interesting places of this extraordinary land. Descriptions of the most interesting hiking, biking trails and ski routes were included. Besides, information about periodic Bieszczady events and places especially worth a look were also added. It is hard not to be influenced by the mountain pastures, Bieszczady lakes and untouched nature.

22,90 zł
17,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

6
Veit Stoß. Das Buch zum schreiben - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Veit Stoß. Das Buch zum schreiben
Austeria
Dostępny13 szt.

Wyjątkowy notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany fotografiami i cytatami - wersja niemieckojęzycznaNotes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany unikalnymi fotografiami przedstawiającymi detale słynnego gotyckiego ołtarza Zaśnięcia NMP z krakowskiego Kościoła Mariackiego oraz tekstami opisującymi dzieje i recepcję arcydzieła Wita Stwosza, jak również poetyckimi komentarzami jego niezwykłych walorów.Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.Fotografie: Stanisław KolowcaWybór tekstów i opracowanie: Agnieszka SaborTłumaczenie na język niemiecki: Kai Bumann

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

7
Ziemia Święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia Święta
Niedostępny
Brak

Pięknie ilustrowany zdjęciami album-przewodnik po Ziemi Świętej, śladami Ewangelii Świętego Łukasza. Betlejem, Jerozolima, Jordan, Góra Oliwna - nazwy znane każdemu, miejsca uświęcone i jak najbardziej godne uwagi każdego czytelnika i pielgrzyma.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

8
Descubre A1.1. Język hiszpański. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Descubre A1.1. Język hiszpański. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny67 szt.

Descubre to nowoczesny, sześcioczęściowy kurs języka hiszpańskiego, napisany z myślą o polskich uczniach, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zapewnia wszechstronny rozwój umiejętności językowych.

47,00 zł
43,24 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,76 zł

9
Brainy. Klasa 4. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 4. Zeszyt ćwiczeń
Niedostępny
Brak

„Brainy” to nowa pięciopoziomowa seria podręczników, przygotowana specjalnie dla klas 4-8. Rzetelnie realizuje założenia nowej podstawy programowej, przygotowując uczniów do nowego egzaminu ósmoklasisty. Seria została oparta na zasadzie spiralności; nowy materiał wprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie znanych struktur i słówek. Klarowny podział na lekcje gramatyczne i leksykalne oraz przejrzyste tabele gramatyczne ułatwią uczniom przyswojenie nowego materiału. Ćwiczenia utrwalające i liczne powtórki, m.in. Quick check, Train your brain strony z ciekawymi zagadkami logicznymi, grami planszowymi czy zadaniami matematycznymi pomogą uczniom jeszcze lepiej przyswoić nowy materiał. Unit summaries w Książce ucznia oraz obszerny Zeszyt ćwiczeń z dodatkowymi 18 stronami zadań sprawdza stopień opanowania materiału przyswojonego od początku nauki, przygotowując uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

13,50 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,51 zł

Wróć do góry