hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.01.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 9 stycznia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Krok po kroku. Jak rozwijać mowę dziecka. Materiały + CD (Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński), na drugim Superoko. Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową, koordynację ruchowo-wzrokową i orientację przestrzenną dla dzieci i dorosłych (Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński). Kolejny produkt to Krok po kroku. Jak rozwijać mowę dziecka. Zabawy (Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński) oraz Poezje (Charles Baudelaire).
1
Krok po kroku. Jak rozwijać mowę dziecka. Materiały + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krok po kroku. Jak rozwijać mowę dziecka. Materiały + CD
Dostępny89 szt.

Przedstawiona książka to część pierwsza kompleksowej publikacji do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Zawiera materiał werbalny, ilustracyjny i słuchowy zapakowane w teczkę, w której znajduje się książka, kolorowe załączniki oraz płyta CD. Część drugą stanowią ćwiczenia utrwalające do nabycia oddzielnie.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

11 osób kupiło
2
Superoko. Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową, koordynację ruchowo-wzrokową i orientację przestrzenną dla dzieci i dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superoko. Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową, koordynację ruch...
Dostępny92 szt.

Książka zawiera 52 propozycje zadań polegające na rozpoznaniu i zaznaczeniu konturów różnych przedmiotów i postaci. Publikacja stanowi kompleksowy materiał pomocny w rehabilitacji widzenia, usprawnianiu percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz orientacji przestrzennej. Ćwiczenia przeznaczone są zarówno dla dzieci, już od 4 roku życia, jak i dla osób dorosłych.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

10 osób kupiło
3
Krok po kroku. Jak rozwijać mowę dziecka. Zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krok po kroku. Jak rozwijać mowę dziecka. Zabawy
Dostępny108 szt.

Przedstawiona druga część książki stanowi ćwiczenia utrwalające wiadomości z kompleksowej publikacji traktującej o terapii opóźnionego rozwoju mowy. Osobno do kupienia jest część pierwsza: Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy dla rodziców i terapeutów. To teczka, w której znajduje się książka, kolorowe załączniki oraz płyta CD.

26,00 zł
21,58 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,42 zł

8 osób kupiło
4
Poezje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny43 szt.

Jak bym cię kochał, Nocy! bez twych gwiazd miliona, Bo ich światło to mowa stokroć powtórzona! A próżni, mroku szuka moja dusza smutna! Lecz, niestety, ciemności nawet są jak płótna, Gdzie tysiączne postacie odtwarza me oko Osób znikłych, lecz tkwiących w pamięci głęboko. Charles Baudelaire (1821-1867) Wybór wierszy najsłynniejszego symbolisty francuskiego w klasycznych przekładach.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
5
Dzieje Bizancjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Bizancjum
Dostępny62 szt.

Książka prezentuje historię Cesarstwa Bizantyjskiego od powstania, przez okres wypraw krzyżowych, aż do upadku Konstantynopola. Przedstawia wydarzenia z życia politycznego oraz przemiany społeczno-gospodarcze, obyczajowe, kulturalne ludów, które żyły i rozwijały się w państwie bizantyjskim przez całe wieki. Ukazuje miejsce Cesarstwa Bizantyjskiego w średniowiecznej Europie. Omawia historię i rolę Cesarstwa Nikejskiego.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

2 osoby kupiły
6
Dzieje kultury latynoamerykańskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje kultury latynoamerykańskiej
Dostępny22 szt.

Publikacja poświęcona barwnej mozaice różnych kultur, stapiających się w oryginalną i bardzo zróżnicowaną kulturę latynoamerykańską. Zespół młodych polskich latynoamerykanistów opisuje społeczeństwa Ameryki Łacińskiej, świat, w którym przyszło im żyć, oraz akceptowane przez nie systemy polityczne i gospodarcze. Autorzy przedstawiają szeroką panoramę kultury latynoamerykańskiej, sięgającej korzeniami czasów prekolumbijskich i ukształtowanej w wyniku konkwisty, a później wielowiekowych wpływów kultury europejskiej, począwszy od języka, literatury i sztuki, na muzyce rozrywkowej i jedzeniu kończąc. W opracowaniu znalazło się również miejsce na przedstawienie takich zjawisk, jak choćby fenomen futbolu, którym pasjonują się miliony mieszkańców Ameryki Łacińskiej, czy też latynoamerykańska telenowela.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

1 osoba kupiła
7
Odyssey One. Tom 4. W ogniu wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyssey One. Tom 4. W ogniu wojny
Dostępny8 szt.

Inwazja obcych na Ziemię skąpała miasta w ogniu i krwi. Niektórzy ludzie w panice rzucili się do ucieczki, inni chwycili za broń, aby stawić czoła Drasinom. Odyseja wypełniła swoją ostatnią misję - w atmosferze rodzimej planety siała zniszczenie wśród lądujących dronów. I rozbiła się na Manhattanie. Dla kapitana Westona nie był to jednak koniec zmagań. Tylko on walczył z Drasinami w kosmosie. Tylko on tak dobrze znał wroga. Dlatego teraz prowadzi swoją małą, przypadkowo zebraną armię tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Dzięki wsparciu prezydenta Konfederacji oraz sztabu Gwardii Narodowej Eric Weston może nie tylko oczyścić z dronów Nowy Jork, lecz także odzyskać inne zakażone miasta. Nie ma litości. Wróg chce dosłownie pożreć planetę, każda piędź ziemi okupiona jest krwią. Jednak w tej wojnie Terranie nie walczą sami. Z głębokiego kosmosu nadciąga odsiecz, sześć potężnych krążowników dysponujących technologią Priminae i ludzi, a na planecie u boku Erica Westona staje niespodziewany sojusznik. Lecz czy to wystarczy do zwycięstwa?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
8
Skald. Karmiciel kruków. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skald. Karmiciel kruków. Audiobook
Łukasz Malinowski, StoryBox
Niedostępny
Brak

Oto historia o Ainarze Skaldzie, który nie tylko snuje opowieści o czynach innych, ale sam staje się bohaterem na miarę tych opisywanych w sagach. Ainar jest nieustraszonym wikińskim wojownikiem lecz oprócz miecza potrafi też posługiwać się głową. Jest bystry, przebiegły i ma szczęście, które bardzo mu się przyda bo właśnie ma zamiar wplątać się w kolejną awanturę. Silny, odważny, arogancki, przebiegły wojownik-­poeta. To Ainar – protagonista powieści historycznej, której akcja dzieje się w X wieku na Półwyspie Skandynawskim. Czas to bardzo nieprzyjazny – toczą się lokalne walki o władzę, ludność jest nękana przez czarownice i demony. W tej rzeczywistości świetnie odnajduje się tytułowy karmiciel kruków. Znakomicie włada zarówno mieczem, jak i językiem, a jego spryt nie ma sobie równych. Nie jest jednak dobrodusznym obrońcą uciśnionych – zależy mu raczej na własnym interesie. Łukasz Malinowski zgrabnie zbudował historyczne tło powieści, oddając ducha tamtych czasów. Miłośnicy krwawych scen, mediewistyki, krajów nordyckich i opowieści o Wikingach będą zachwyceni! Rzetelne dopracowanie treści pod względem historycznym i językowym stanowi jej spory atut.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9
Karafka la Fontaine'a. Tom 2. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karafka la Fontaine'a. Tom 2. Audiobook
Melchior Wańkowicz, StoryBox
Dostępny3 szt.

W drugim tomie Karafki La Fontain'a Melchior Wańkowicz kreśli portret reportera doskonałego. Pisze o cechach, które powinien on posiadać. Wśród nich na pierwszym miejscu wymienia: zaangażowanie, ciekawość świata, komunikatywność, empatię. Ponadto dużo uwagi poświęca technicznej stronie pisania tekstów: doborowi odpowiedniego tytułu, grafiki, która ma za zadanie wzmacniać percepcje czytelników, rzetelności dziennikarskiej, prawidłowemu cytowaniu. Dalsza część tekstu dotyczy błędów językowych i rzeczowych. Autor przygląda się również zagadnieniom cenzury i krytyki, a także bada wpływ warunków materialnych na kondycję pisarzy i ich twórczość. Karafka La Fontain'a niewątpliwie jest obszernym kompendium wiedzy o sztuce pisania, które mimo upływu czasu i zmieniających się okoliczności, nie straciło nic ze swej aktualności.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

10
Odyssey One. Tom 2. W samo sedno. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyssey One. Tom 2. W samo sedno. Audiobook
Evan Currie, StoryBox
Niedostępny
Brak

W drugiej części cyklu Evana Currie poznajemy dalsze losy „Odysei”, jej nietuzinkowego dowódcy i dzielnej załogi. Powieść nie zawiedzie miłośników kosmicznej batalistyki, czytelnik zostaje wrzucony w wir akcji i są takie chwile, kiedy nie ma czasu zaczerpnąć oddechu przed kolejnym zwrotem akcji. Okręt badawczy „Odyseja” powrócił z dziewiczej podróży. Powrócił, wioząc złe nowiny oraz ambasadorów – przedstawicieli innej, chodź ludzkiej, cywilizacji kosmicznej, uwikłanej w krwawą wojnę z okrutnymi obcymi. Ziemianie muszą podjąć decyzję, czy angażować się w walkę, podejmować ryzyko, czy też schować głowę w piasek i udawać, że odległy konflikt nie dotyczy Układu Słonecznego. Tymczasem sprawy się komplikują, jak zawsze, kiedy w grę zaczyna wchodzić polityka, a do tego pojawiają się nowe tajemnice. Kapitan Eric Weston jest gotów do czynu, czeka, aż władze jego świata pozwolą mu na działanie. Na szczęście nie musi czekać zbyt długo. A kiedy zapada już decyzja i okręt wyrusza z misją, zaczynają się prawdziwe kłopoty…

30,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

11
Dzikie zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta
Niedostępny
Brak

Książki dużego formatu. Idealne do twórczej zabawy. W każdej książce znalazło się kilkadziesiąt obrazków do kolorowania i zadania do wykonania oraz 30 niezwykłych fotoplakatów, którymi dzieci mogą ozdobić swój pokój. Wspaniała nauka i zabawa w jednym.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

12
Słownik angielsko-polski. Odkrywanie świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik angielsko-polski. Odkrywanie świata
Niedostępny
Brak

Słownik angielsko-polski Ponad 1300 haseł i 850 kolorowych ilustracji Ten obrazkowy słownik angielsko-polski pozwala młodemu czytelnikowi w interesujący i przyjemny sposób poznać nowe angielskie słowa, które przydadzą mu się w codziennych rozmówkach. Zabawne kolorowe obrazki towarzyszące prostym definicjom i przykładom użycia słów będą się dzieciom podobać, a jednocześnie pomogą im lepiej zapamiętać słowa. Mamy nadzieję, że słownik przyciągnie ich uwagę i rozbudzi w nich chęć czytania oraz chęć do rozwijania umiejętności językowych. Po tę książeczkę można sięgać wielokrotnie oraz dobrze się bawić. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

13
Imperializm państwowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperializm państwowy
Niedostępny
Brak

Wybór pism Adolfa Bocheńskiego, jednego z najważniejszych polskich myślicieli politycznych XX wieku, z pierwszych lat jego twórczości, gdy formułował idee i koncepcje, którym pozostał wierny przez całe życie. Ich znajomość pozwala w pełni zrozumieć stanowisko zajmowane przez niego w późniejszych artykułach z „Buntu Młodych”, czy w słynnej książce Między Niemcami a Rosją. Są one ważne jednak nie tylko z tego powodu. Teksty Bocheńskiego z drugiej połowy lat 20. i początku 30. dotyczą bowiem największych wówczas dylematów polityki polskiej: jakości funkcjonowania ustroju II RP i jej elit politycznych, zagrożeń wynikających z geopolitycznego położenia Polski, skutków dokonujących się w niej wtedy przemian społecznych i kulturowych. Analizował te zagadnienia w szerokiej perspektywie polskiej historii, czyniąc swe ich ujęcie doskonałym studium polityczności Polaków: jej tradycji i współczesności, rozpatrywanych ze stanowiska konserwatywnego. Równie frapująco pisał o polityce i życiu intelektualnym innych państw, zwłaszcza Francji, Włoch, Niemiec, Ukrainy. Zawarte w tym tomie erudycyjne analizy polityczne Bocheńskiego pozostają do dziś cennym źródłem wiedzy i inspiracji – świadectwem niezwykłego talentu, który rozkwitł w pełni już na samym początku jego twórczości.

35,70 zł
24,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,71 zł

14
Odpocznijmy ty i ja. Książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpocznijmy ty i ja. Książka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka zawiera teksty pięćdziesięciu piosenek, które zostały napisane specjalnie dla przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Utwory mogą być również inspiracją do przedszkolnych i szkolnych zajęć plastycznych. Treść piosenek dziecko z pewnością chętnie będzie przenosić na papier za pomocą farbek lub kredek. Co więcej, wśród pięćdziesięciu różnych tekstów dziecko na pewno znajdzie takie, które będzie chciało zaśpiewać! Uwaga. Książka nie zawiera CD. Płyty CD można dokupić oddzielnie.

14,05 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,7%
oszczędzasz 2,06 zł

15
Strefy zakazu lotów w interwencji humanitarnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strefy zakazu lotów w interwencji humanitarnej
Dostępny6 szt.

Strefy zakazu lotów są częstym narzędziem wybieranym przez politycznych decydentów do rozwiązania sytuacji kryzysowej. Główne powody przemawiające za takim rozwiązaniem, to przede wszystkim możliwość prowadzenia działań bez konieczności angażowania sił lądowych (a takie decyzje często uznawane są za niepopularne) oraz potencjalnie mniejsze koszty operacji, co również jest istotnym kryterium zaangażowania. Doświadczenia trzech ostatnich dekad pokazują, że strefy zakazu stanowią pewnego rodzaju ?złoty środek? potencjalnego, militarnego zaangażowania się wspólnoty międzynarodowej w działania, których celem jest ograniczenie lub całkowita eliminacja przedsięwzięć podejmowanych przez autorytarne rządy przeciwko własnym obywatelom lub innym stronom, związanych z łamaniem zasad humanitaryzmu. Są one także narzędziem odstraszania, które zastosowane we właściwy sposób może przynieść znaczące korzyści dla podmiotu interweniującego. Są one także narzędziem mało intruzywnym w porównaniu z koniecznością użycia sił na pełną skalę. Otwartym pozostaje odpowiedź na pytanie, czy spełniają one pokładane w nich nadzieje, jako instrument powstrzymywania lub zapobiegania naruszeniom praw człowieka. Ze wstępu

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

16
Tomizm polski 1946-1965 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomizm polski 1946-1965
Dostępny20 szt.

Książka pt. Tomizm polskim (1946-1965) jest trzecim z serii Słownikiem filozofów, poświęconym historii tego nurtu filozoficznego w naszej ojczyźnie. Dzieje bowiem tomizmu w Polsce podzielona na cztery okresy. Pierwszy z nich obejmuje lata 1879-1918. Drugi z nich obejmuje lata 191-1945, Trzeci obejmuje lata od 1946 do 1965 roku, czyli od zakończenia II wojny światowej do zamknięcia Soboru Watykańskiego II. Został on przedstawiony w niniejszym słowniku, zawierającym szkice na temat: Stanisława Adamczyka,, Wojciecha Feliksa Bednarskiego, Józefa Marii Bocheńskiego, Piotra Chojnackiego, Kazimierza Kłósaka, Józefa Pastuszki, Jana Piwowarczyka, Pawła Siwka, Stefana Świeżawskiego, Aleksandra Usowicza.

37,30 zł
26,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,44 zł

17
Polskie ballady Radia WAWA, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie ballady Radia WAWA, 3 CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Wytwórnia Muzyczna MTJ oraz Radio WAWA przedstawiają kompilację ponadczasowych ballad rockowych i pop-rockowych. Na trzech płytach CD znalazły się wyłącznie utwory gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej z niezapomnianymi przebojami, takimi jak: Zawsze tam, gdzie ty zespołu Lady Pank, Ogrodu serce formacji Daab, Zapytaj, czy cię kocham Republiki, Kocham cię jak Irlandię Kobranocki czy Sztywny Pal Azji z utworem Wieża radości, wieża samotności. Tracklista: CD 1 1. Kocham cię, kochanie moje 2. Tak długo czekam 3. Jedwab 4. Świat się pomylił 5. Ocean wspomnień 6. O Ela 7. Kochankowie 8. Eli lama sabachtani 9. Nadzieja 10. Koła czasu 11. Objazdowe nieme kino 12. Nic nie pachnie tak jak ty 13. Ogrodu serce 14. Po niebieskim niebie 15. Długość dźwięku samotności 16. Spotkanie z… CD 2 1. Jolka, Jolka, pamiętasz? 2. Sen o Victorii 3. Nie mam nic 4. Dorosłe dzieci 5. Aicha 6. Zawsze tam, gdzie ty 7. Zapytaj mnie, czy cię kocham 8. Przeżyj to sam 9. Klub Wesołego Szampana 10. Oprócz 11. Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia 12. Znów jesteś ze mną 13. Kocham cię jak Irlandię 14. Lucy Phere CD 3 1. Wieża radości, wieża samotności 2. Beniamin 3. Niecierpliwi 4. Do Ani 5. Cosmopolis 6. Dziewczyna szamana 7. Siłacz 8. Odchodząc 9. W domach z betonu 10. Znam cię na pamięć 11. Zaopiekuj się mną 12. Przytul mnie 13. Po prostu pastelowe 14. Słońce moje 15. Gołębi puch 16. Jest super

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

18
Polska ormowcem Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska ormowcem Europy
Dostępny6 szt.

Stanisław Michalkiewicz Polska ormowcem Europy Felietony, zamieszczone w tym tomiku to autentyczne, tryskające humorem, ironią, a niekiedy sarkazmem "perełki". Podziwu godna jest spostrzegawczość autora, jego bezlitosna wprost dla wszelkiego lewactwa i innej głupoty logika. Czytelnik tej książki będzie niewątpliwie intelektualnie usatysfakcjonowany i "ubawiony". Nie tylko jednak o zabawę tu chodzi. Otóż nie ulega wątpliwości, że niektóre z zamieszczonych w tej publikacji felietonów muszą obudzić w nas "lwa". Format A5, str. 120, cena 19,50 zł. Koszty wysyłki pokrywa wydawnictwo.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

19
Zrobiłbym coś złego. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrobiłbym coś złego. Audiobook
Michał Chmielewski, StoryBox
Niedostępny
Brak

Realistyczna powieść o dojrzewaniu w klimacie lat 90. Akcja książki toczy się w fikcyjnym miasteczku na północy Polski. Główni bohaterowie to czwórka nastolatków, którzy spędzają wakacje w typowy dla tamtych czasów sposób: włóczą się po okolicy, grają w piłkę na podwórku, przesiadują na osiedlowych ławkach, sporadycznie grają w gry komputerowe. Nie należą do najgrzeczniejszych „w klasie”, w związku z tym pewnego dnia wpadają na pomysł, by zrobić coś złego. Jeden z nich wynosi z domu pistolet… Te wakacje okażą się przełomowe dla wszystkich. Chłopcy nie tylko przejdą przyspieszony kurs dojrzewania, ale także przekonają się o brutalności życia. Doskonale nakreślone tło, wciągająca fabuła i wartka akcja sprawiają, że książki słucha się z przyjemnością.

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

20
Aspekte neu Intensivtrainer B1 plus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte neu Intensivtrainer B1 plus
Niedostępny
Brak

"Aspekte" realizuje założenia metodyczne Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego oraz przygotowuje do egzaminów na poziomach B2 i C1. Tom 1 utrwala i rozwija wcześniej zdobyte i jeszcze nie w pełni ukształtowane umiejętności językowe na poziomie B1. Tom 2 i 3 pomaga uczniom kolejno osiągnąć poziom językowy B2 i C1. Dodatkowy trening słownictwa i gramatyki do krusu Aspekte neu B1 . Zarówno do wykorzystania w pracy w domu, jak i na zajęciach.

65,00 zł
58,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

21
Na niemieckim pograniczu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na niemieckim pograniczu
Dostępny5 szt.

Stanisław Michalkiewicz Na niemieckim pograniczu Weszliśmy do Unii w momencie kluczowym. Coraz częściej bowiem mówi się o grożącym jej kryzysie, będącym skutkiem zarówno konfliktu interesów poszczególnych państw, jak i niewydolności ekonomicznej. Zdaniem autora rezultatem takiego stanu rzeczy będzie powstanie wielkiej niemieckiej Europy, likwidacja Polski, bądź, w najlepszym razie, utrata przez nasz kraj 1/3 terytorium, a następnie konflikt Europy ze Stanami Zjednoczonymi. Format A5, str. 130.

25,40 zł
18,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 6,41 zł

22
Najlepsze przeboje, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze przeboje, 2 CD
Czarno-Czarni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny2 szt.

Dwupłytowe wydawnictwo jest zapisem najciekawszych dokonań zespołu z lat 1998-2014. Dodatkowo na płycie znajdą się dwa niepublikowane utwory: Prosty plan (singiel promujący album) oraz duet z hiszpańską wokalistą Giulią Tellarini, głosem znanym z czołówki filmu Woodego Allena Vicky, Cristina, Barcelona. W kilku innych piosenkach gościnnie usłyszymy wokalistki, które niegdyś przyjęły zaproszenie do wspólnych nagrań: Anię Rusowicz, Holly Shepherd i Urszulę. Czarno-Czarni to formacja powstała w wyniku połączenia zespołów Big Cyc i Bielizna, odwołująca się do popularnych w Polsce w latach 60. zespołów o "kolorowych" nazwach, takich jak Czerwono-Czarni czy Niebiesko-Czarni. Podobnie jak oni, Czarno-Czarni sięgają do poetyki prostego, melodyjnego rock'n'rolla. Stylistyka nawiązująca do pamiętnych lat okresu niemowlęctwa polskiego rocka przyprawiona jest sporą dawką ironicznego humoru charakterystycznego dla Doktora i jego kolegów. Pomimo zmieniających się gustów odbiorcy zawsze ciepło przyjmowali piosenki odwołujące się do epoki Elvisa, Beatlesów czy Paula Anki. Na takiej sentymentalnej, rockandrollowej fali powstał zespół Czarno-Czarni, który swą kolorową nazwą dał sygnał, że stylistycznie będzie kontynuował ideologię prostego rockowego przekazu. Czarno-Czarni, niczym stare dobre małżeństwo, od początku grają w tym samym składzie: Dżej Dżej (bas), Dżery (perkusja), Piękny Roman (gitara), Gadak (instrumenty klawiszowe) i Doktor (wokal). Tracklista: CD 1: 1. Kaczuszka 2. Nim wstanie dzień 3. Z archiwum L (Love) 4. Wesoły demon 5. Ty i ja 6. Pryszcz 7. Ostatni mecz 8. Wydłubany miś 9. Kwiat nienawiści 10. Nogi 11. Angielski film 12. Prosty plan 13. Plaża w kolorze blond 14. Tani płaszcz 15. Popołudnie na osiedlu 16. Nie choruj 17. Day lovely day CD 2: 1. Las obok nas 2. Trąbo-Twist 3. Jedzą rybę 4. Śpiąca Jola 5. Nie unikaj mnie 6. Z pamiętnika nastolatki 7. Dziewczyna dla blondyna 8. Nudny świat 9. Ostatni dzień 10. Miłość i rtęć 11. Potęga dansingu 12. Los brazos de Camaredo 13. Bursztynowa komnata 14. 16 mgnień wiosny 15. Pszczoła 16. Pierwszy wiersz 17. On będzie twój

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

23
Bankowy rachunek wspólny dla osób fizycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bankowy rachunek wspólny dla osób fizycznych
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera analizę problemów prawnych powstających na tle umowy rachunku wspólnego dla osób fizycznych, istotnych zarówno dla teorii, jak i praktyki. Autorka omawia problematykę źródeł prawa w zakresie umowy bankowego rachunku wspólnego, a zwłaszcza regulaminów bankowych, przedstawia pojęcie i ogólną charakterystykę tej umowy, a także zagadnienia związane z jej zawarciem, zmianą i rozwiązaniem. Rozważania koncentrują się na problemie dysponowania środkami zgromadzonymi na tym rachunku oraz egzekucji z wierzytelności znajdującej się na rachunku wspólnym, z uwzględnieniem zarówno pozycji banku, jak i współposiadaczy rachunku wspólnego niebędących dłużnikami. Autorka skoncentrowała się przede wszystkim na tych problemach, które nie były w sposób wystarczający omówione w literaturze prawniczej. Prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz W pracy autorka kompleksowo omawia przepisy prawne regulujące umowę wspólnego rachunku bankowego dla osób fizycznych, w tym także wspólników spółki cywilnej będących osobami fizycznymi. Umowa rachunku bankowego, w tym rachunku wspólnego, należy do jednej z najczęściej zawieranych umów w obrocie prawnym. W książce opisano: ? problematykę stron umowy rachunku wspólnego; analizie poddano okoliczności, w których małoletni posiadacz rachunku bankowego zostaje współwłaścicielem rachunku wspólnego; określono również zakres udzielanego pełnomocnictwa do tego rachunku; ? zagadnienie dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku wspólnym; analiza ta stanowi podstawę instytucji rachunku wspólnego i wywołuje najwięcej kontrowersji w doktrynie i w praktyce; ? całkowite novum stanowią rozważania dotyczące przebiegu postępowania egzekucyjnego z wierzytelności znajdującej się na rachunku wspólnym (egzekucji zarówno sądowej, jak i administracyjnej), ponieważ niejednokrotnie podczas egzekucji dochodzi do kolizji interesów, np. w przypadku skierowania jej do majątku wspólnego.

29,00 zł
23,49 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,51 zł

24
Mittelpunkt neu B1 Intensivtrainer Wortschatz und Grammatik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mittelpunkt neu B1 Intensivtrainer Wortschatz und Grammatik
Niedostępny
Brak

Intensivtrainer Wortschatz und Grammatik • dodatkowy materiał ćwiczeniowy skorelowany z treściami kursu Mittelpunkt neu B1 • zawiera ćwiczenia powtórkowe, utrawalające i rozszerzające treści z kursu dotyczące zagadnień leksykalnych i gramatycznych, • z publikacji można korzystać zarówno na zajęciach (praca z uczniem szybciej pracującym), jak i w pracy indywidualnej w domu, • oferuje trening ortograficzny (Rechtschreibtraining), • na końcu książki odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

66,00 zł
59,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

25
Koncert życzeń, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koncert życzeń, 3 CD
różni wykonawcy, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Nie ma wątpliwości, że te dwa słowa „Koncert życzeń” pojawiły się razem z muzyką. Ale najściślej związane są przede wszystkim z piosenką i radiem. To dzięki nim, przedwojenna, raczkująca jeszcze polska radiofonia skutecznie zdobywała słuchaczy. Koncert życzeń już wtedy był jedną z najpopularniejszych audycji redagowanych na podstawie radioabonenckich próśb, a nawet żądań. Koncert życzeń nie jest współczesnym wynalazkiem. Po latach koniecznego milczenia od „1 września roku pamiętnego”, trwa dalej i nieustannie wpisuje do swego muzycznego sztambucha ulubione piosenki. I chociaż to najmłodsze pokolenie ma dzisiaj do dyspozycji coraz to nowsze media, podobają się nam piosenki, które dobrze znamy. Tracklista: CD 1 1. Magda Durecka, Janek Zieliński - Koncert życzeń 2. Irena Jarocka - Odpływają kawiarenki 3. Andrzej Zaucha - Byłaś serca biciem 4. Jan Wojdak i Wawele - Biały latawiec 5. Anna Jantar - Zawsze - Gdzieś czeka ktoś 6. Zbigniew Kurtycz - Cicha woda 7. Happy End - Jak się masz, kochanie 8. Orkiestra z Chmielnej - Ach te baby 9. Andrzej Rybiński - Pocieszanka 10. Lady Pank - Zawsze tam, gdzie ty 11. Janusz Gniatkowski - Błękitny mały kwiat 12. Kapitan Nemo - Twoja Lorelei 13. Maria Koterbska - Karuzela 14. Skaldowie - Prześliczna wiolonczelistka 15. Ryszard Rynkowski - Inny nie będę z Tobą 16. Trubadurzy - Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno CD 2 1. Wojciech Gąssowski - Gdzie się podziały tamte prywatki 2. Bolter - Daj mi tę noc 3. Bogusław Mec - Jej portret 4. Ludmiła Jakubczak - Gdy mi Ciebie zabraknie 5. Krzysztof Krawczyk - Rysunek na szkle 6. Jerzy Połomski - Moja miła, moja cicha 7. Jan Wojdak i Wawele - Nie szkoda róż 8. Katarzyna Sobczyk - Mały Książę 9. Karin Stanek - Jedziemy autostopem 10. Julian Sztatler - Wio, koniku 11. Stan Borys - Anna 12. Skaldowie - Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał 13. Majka Jeżowska - A ja wolę moją mamę 14. Natasza Zylska - Bajo bongo 15. Tercet Egzotyczny - Pamelo, żegnaj 16. Top One - Złoty krążek CD 3 1. Wojciech Gąssowski - M jak miłość 2. Czerwone Gitary - Port piratów 3. Andrzej Dąbrowski - Do zakochania jeden krok 4. Janusz Gniatkowski - Piosenka kubańska 5. Rudi Shuberth - Monika dziewczyna ratownika 6. Pod Budą - Bardzo smutna piosenka retro 7. Bogusław Mec - Na pozór 8. Maryla Rodowicz - Bossa nova do poduszki 9. Jan Wojdak i Wawele - Zostań z nami, melodio 10. Czerwony Tulipan - Jedyne co mam 11. Mieczysław Fogg - Tango milonga 12. Trubadurzy - Znamy się tylko z widzenia 13. Ryszard Rynkowski - Szczęśliwej drogi już czas 14. Top One - Biały miś 15. Ziyo - Magiczne słowa 16. Zbigniew Wodecki - Izolda

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

26
Mit Erfolog zur DSH B2–C2. Neue Ausgabe. Ubungsbuch + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit Erfolog zur DSH B2–C2. Neue Ausgabe. Ubungsbuch + CD
Niedostępny
Brak

Przygotowanie do egzaminu Deutsch Sprachpruefung fuer den Hochschulzugang, umożliwiającego studia na niemieckich uczelniach. Ćwiczenia oferują: – pełen trening egzaminacyjny – typy zadań wymagane na egzaminie – porady umożliwiające przygotowanie i rozwiązania zadań w sytuacjach egzaminacyjnych – gramatykę z ćwiczeniami zgodną z wymogami egzaminu – klucz umożliwiający samoocenę. Osobnym komponentem jest płyta CD audio do ćwiczeń.

88,00 zł
79,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,80 zł

27
Quo vadis. Henryk Sienkiewicz. Opracowanie + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quo vadis. Henryk Sienkiewicz. Opracowanie + CD
Niedostępny
Brak

Opracowanie powieści Quo vadis Henryka Sienkiewicza (Andrzej Kordela, Marcin Bodych): – kalendarium życia i twórczości oraz biografia Henryka Sienkiewicza, – charakterystyka epoki pozytywizmu, – omówienie – streszczenie treści powieści Quo vadis, – geneza i budowa powieści Quo vadis, – charakterystyka głównych bohaterów utworu, – omówienie najważniejszych problemów powieści Quo vadis, – przykładowe tematy do wykorzystania w szkole, – wybór najważniejszych cytatów z powieści, – bibliografia – wybrana literatura przedmiotowa. W zestawie książeczka z tekstem opracowania oraz ilustracjami i płyta CD (czas trwania 63 min) z czytaną wersją opracowania.

6,99 zł
Powiadomienie
28
Karaluchy audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaluchy audiobook
Dostępny7 szt.

W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z zastrzykami witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

29
Dziady. Część 3. Adam Mickiewicz - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady. Część 3. Adam Mickiewicz
Kordela Andrzej, Bodych Marcin, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Znakomita pomoc dla uczniów na lekcje języka polskiego! W zestawie: opracowanie dramatu Dziady część III na płycie CD, kalendarium życia i twórczości oraz biografia Adama Mickiewicza, charakterystyka epoki romantyzmu, omówienie-streszczenie treści dramatu Dziady część III, geneza i budowa dramatu Dziady część III, charakterystyka głównych bohaterów utworu, omówienie najważniejszych problemów dramatu Dziady część III, przykładowe tematy do wykorzystania w szkole, wybór najważniejszych cytatów z dramatu, bibliografia - wybrana literatura przedmiotowa, książeczka z tekstem opracowania dramatu Dziady część III i z ilustracjami. "Dziady" Adama Mickiewicza cz. 3 - opracowanie dramatu - Andrzej I. Kordela, Marcin Bodych W zestawie: opracowanie dramatu Dziady cz.III na płycie CD (czas trwania 63:10) - kalendarium życia i twórczości oraz biografia Adama Mickiewicza - charakterystyka epoki romantyzmu - omówienie - streszczenie treści dramatu Dziady cz.III - geneza i budowa dramatu Dziady cz.3 - charakterystyka głównych bohaterów utworu - omówienie najważniejszych problemów dramatu Dziady cz.3 - przykładowe tematy do wykorzystania w szkole - wybór najważniejszych cytatów z dramatu - bibliografia - wybrana literatura przedmiotowa książeczka z tekstem opracowania dramatu Dziady cz. III i z ilustracjami

5,99 zł
Powiadomienie
30
Wesele Stanisław Wyspiański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesele Stanisław Wyspiański
Dostępny14 szt.

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - Opracowanie dramatu Andrzej I. Kordela W zestawie: opracowanie dramatu na płycie CD/mp3 (czas trwania 82:05) - kalendarium życia i twórczości oraz biografia Stanisława Wyspiańskiego - charakterystyka Młodej Polski - omówienie - streszczenie treści dramatu Wesele - geneza i budowa dramatu Wesele - charakterystyka głównych bohaterów utworu - omówienie najważniejszych problemów dramatu Wesele - przykładowe tematy do wykorzystania w szkole - wybór najważniejszych cytatów dramatu - bibliografia - wybrana literatura przedmiotowa książeczka z tekstem opracowania dramatu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego i z ilustracjami

9,99 zł
31
Rossmówki cz.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rossmówki cz.2
Dostępny161 szt.

Książka zawiera płytę CD Był rok 1978. Jacek Fedorowicz ( z programem "Popierajmy się" przejechaliśmy Polskę wzdłuż i wszerz i chyba nawet w głąb) powiedział: Piszesz jakieś takie głupoty, zaprowadzę Cię do Marcina Wolskiego, może mu się spodobają (Jacek nie lubił takiego humoru). Marcin wysłuchał i zaakceptował. Zacząłem pisać dla radia. Była to (jak się później okazało) kultowa audycja "60 minut na godzinę". Tu urodziły się moje "Rossmówki".

34,40 zł
32,68 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,72 zł

32
Dziewczętom ku rozwadze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczętom ku rozwadze
Dostępny22 szt.

Seria książek W obliczu życia dla młodych katolików wzywa do odpowiedzialności. Rozważania nad ich znaczeniem mogą się rozpoczynać od następujących słów świętego Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian: „niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał” (1 Kor 7, 17).

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

Wróć do góry