hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.06.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 czerwca 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych, wydanie 2 (praca zbiorowa), na drugim Spotkanie nad morzem (Jadwiga Korczakowska). Kolejny produkt to Psychologia odżywiania się. Od zdrowych do zaburzeń zachowań żywieniowych (Jane Ogden) oraz Przedszkolaki Zeszyt 3-latka.
1
YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych, wydanie 2
Dostępny217 szt.

Oto młody katechizm dla młodego człowieka! Z nim przeżyjesz nową i niesamowitą przygodę z Bogiem i odkryjesz Jego miłość. Zobaczysz, że o Ewangelii i Kościele można mówić zwyczajnie i interesująco. Youcat powstał pod patronatem kard. Christopha Schönborna, metropolity Wiednia. Spotkał się z uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i Papieża Benedykta XVI, który napisał do niego słowo wstępne. W skład zespołu pracującego nad katechizmem weszli kapłani, teolodzy, osoby konsekrowane i wychowawcy. Jednak znaczący wkład w jego powstanie wnieśli przede wszystkim ludzie młodzi, którzy sami redagowali pytania, sprawdzali, czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie. Youcat oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz jego Kompendium. Posługując się językiem młodzieży, porusza wszystkie ważne kwestie dotyczące wiary i moralności katolickiej. Wyjaśnia także wiele spraw nurtujących dziś młode pokolenie. Ponadto zawiera interesującą dla młodego czytelnika szatę graficzną, liczne ilustracje i zdjęcia oraz indeks tematyczny. Przystępny język, nowoczesna szata graficzna oraz poręczny format sprawiają, że katechizm Youcat będzie doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wiary. Daj się ponieść Bogu! Wydanie 2 poprawione.

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

11 osób kupiło
2
Spotkanie nad morzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie nad morzem
Dostępny68 szt.

Samolubna, wiecznie niezadowolona jedynaczka - dziewięcioletnia Danusia - spędza wakacje nad morzem, gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę. Pod wpływem znajomości z nią zmienia swój stosunek do otoczenia. Elza natomiast zyskuje przyjaźń i nadzieję na odmianę życia, a może nawet... wyleczenie.

21,90 zł
14,99 zł

Rabat 31,6%
oszczędzasz 6,91 zł

7 osób kupiło
3
Psychologia odżywiania się. Od zdrowych do zaburzeń zachowań żywieniowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia odżywiania się. Od zdrowych do zaburzeń zachowań żywieniow...
Dostępny146 szt.

Napisana żywym i przystępnym językiem książka Psychologia odżywiania się. Od zdrowych do zaburzonych zachowań żywieniowych pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego jemy to, co jemy, oraz stanowi bezcenne źródło informacji zarówno dla laików, jak i specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat zachowań związanych z jedzeniem. Książka zawiera szczegółowe omówienie najnowszych badań dotyczących tej rozległej dziedziny. Chociaż w analizie różnych zachowań związanych z jedzeniem autorka nawiązuje do socjologii, psychiatrii i innych pokrewnych dyscyplin, kładzie ona nacisk przede wszystkim na psychologię odżywiania się ujmowaną z punktu widzenia społecznego, zdrowotnego i klinicznego. Zostały tu poruszone takie tematy, jak istota zdrowego odżywiania się, sposób dokonywania wyborów dotyczących jedzenia, stosowanie diet czy kwestia niezadowolenia z ciała, a także przyczyny otyłości, bulimii i anoreksji oraz metody ich leczenia.

49,98 zł
41,48 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

5 osób kupiło
4
Przedszkolaki Zeszyt 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki Zeszyt 3-latka
Dostępny21 szt.

Książeczka edukacyjna umożliwiająca dziecku aktywny i wszechstronny rozwój. Bogato ilustrowane propozycje zadań przyciągają wzrok dziecka i zachęcają do kolorowania, rysowania, liczenia i rozwiązywania zagadek, labiryntów itp.. Seria dla najmłodszych dzieci została stworzona z myślą o ich spontanicznej aktywności rysunkowej. Umiejętnie zachęca maluchy do pierwszych zabaw w odkrywanie barw, kształtów i nazw. Książeczka pomocna jest w nauczaniu przedszkolnym.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
5
Niebieskie oczy, czarny ląd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebieskie oczy, czarny ląd
Dostępny39 szt.

Przeprowadzka z zimnej Szwecji do skąpanej w słońcu Kenii była marzeniem Gunilli i jej męża. Sprzedali wszystko, rzucili świetnie prosperującą firmę i wyjechali do Afryki. Farma, własny hotel, egzotyka, wydawało się że budują raj na Ziemi! Niestety rzeczywistość szybko przerodziła się w prawdziwe piekło: przemoc, bieda, choroby i korupcja... czy tytułowi niebieskoocy sprostali wyzwaniom jakie postawił przed nimi czarny ląd? Wczoraj niespodziewanie odwiedziło nas wiele osób. Wszyscy patrzyli na mnie dziwnie i pytali o moje zdrowie. Oczywiście odpowiadałam, że czuję się całkiem dobrze. W końcu pojawił się nasz przyjaciel Timothy. Kiedy on również zapytał o moje zdrowie, poprosiłam go o wyjaśnienie tej zbiorowej troski. - No cóż - zaczął ? Makuso poszedł do wioskowego znachora i zapłacił mu za obłożenie cię klątwą. Teraz chodzi po okolicy chwaląc się, że niedługo cała spuchniesz i umrzesz. Gunilla, czy na pewno nie zauważyłaś u siebie żadnej opuchlizny? - Nie, nie zauważyłam ? odpowiedziałam urażona. (?) ? Dlaczego Makuso chce mnie zabić? - Makuso chce twojej ziemi ? odpowiedział Timothy. ? Planuje, że kiedy umrzesz, Bertil ożeni się z jedną z jego córek, a wtedy zamordują Bertila i Makuso z rodziną będzie mógł przejąć ziemię. - Mój Boże! To ja nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia? ? wykrzyknął Bertil. (fragment książki) W serii ukazały się również: ?To się nie mogło zdarzyć?, Jessica Stern ?Żona Beduina?, Margueritte van Geldermalsen

34,90 zł
30,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

6
Albert Lipczinski. Malarz Niepokorny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albert Lipczinski. Malarz Niepokorny
Dostępny22 szt.

Opis długiego i burzliwego życia zapomnianego polskiego malarza na tle historii Europy. Urodził się w roku 1876 w Lęborku w niemiecko-polskiej rodzinie. Artystyczną karierę rozpoczął wśród bohemy w Liverpoolu, wojnę spędził w Wolnym Mieście Gdańsku, po wyzwoleniu osiadł w Sopocie. Zawsze był postacią barwną i kontrowersyjną. Zmarł w roku 1974 w nędzy i osamotnieniu. Jego twórczość została ponownie odkryta dopiero niedawno, ale kolejne wystawy w Polsce i za granicą potwierdzają, że należał do najciekawszych polskich twórców przełomu wieków.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

7
W kręgu kultury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu kultury
Dostępny1 szt.

Książka jest pod każdym względem opracowaniem profesjonalnym, reprezentującym wysoki poziom naukowy. Przy ocenie zawartych w niej artykułów ważne są dwie zasadnicze kwestie: po pierwsze, poruszają one sprawy mało znane, wprowadzając je do obiegu w polskiej literaturze naukowej dotyczącej szeroko rozumianej problematyki kulturoznawczej i ?wypracowanej? w jej ramach metodologii; po drugie, oparte są na mało znanych lub w niewielkim stopniu wykorzystanych materiałach źródłowych, a przede wszystkim na rzadko cytowanej literaturze przedmiotu. Z recenzji dr. hab. Mieczysława Smolenia, prof. UJ

37,80 zł
31,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,43 zł

8
Europejska Polityka Sąsiedztwa Unia Europejska i jej sąsiedzi - wzajemne relacje i wyzwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejska Polityka Sąsiedztwa Unia Europejska i jej sąsiedzi - wzajem...
Dostępny12 szt.

Widząc aspiracje krajów sąsiedzkich wobec członkostwa w strukturach unijnych Bruksela potrzebowała wypracować spójną politykę, która miała być odpowiedzią na zaistniałą sytuację - niegwarantującą członkowstwa w strukturach europejskich, lecz stanowiącą alternatywę do procesu rozszerzenia, która będzie na tyle atrakcyjną by zapewnić efektywne współdziałanie między Unią a krajami z nią sąsiadującymi. W tym celu powołana została Europejska Polityka Sąsiedztwa (EPS), mająca pomóc w utworzeniu kręgu przyjaciół ("ring of friends") poprzez zaoferowanie dostępu do rynku wewnętrznego UE i uczestnictwa w wybranych programach unijnych. Pierwotnie, EPS miała obejmować swym zasięgiem współpracę ze wschodnimi sąsiadami UE. Ostatecznie jej zakres został poszerzony o kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, należące do Procesu Barcelońskiego. Adresatami Europejskiej Polityki Sąsiedztwa są więc państwa leżące na wschód od zewnętrznej granicy UE: Ukraina, Mołdawia, Białoruś, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan oraz kraje basenu Morza Śródziemnego: Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Libia, Maroko, Autonomia Palestyńska, Syria i Tunezja.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

9
My, dzieci z dworca ZOO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My, dzieci z dworca ZOO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Światowy i krajowy bestseller. Przejmujący prawdziwością opisów pamiętnik narkomanki. Christiane F. opowiada swoją historię oraz dzieje rówieśników, przyjaciół, często bardzo młodych narkomanów, z których wielu tragicznie kończy życie, nie mogąc zerwać z nałogiem. Historia Christiany F. więcej mówi o sytuacji części młodzieży niż najbardziej nawet starannie udokumentowany raport.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

10
Lekcje rysowania. Ręce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje rysowania. Ręce
Niedostępny
Brak

Ręka to podstawowe narzędzie rysownika... ale to także część ciała najtrudniejsza do rysowania! Seria książek prezentuje ponad 200 wzorów, które nauczą was jak rysować konie, koty, ludzką twarz lub rękę. Tablice prezentujące anatomię i zasady proporcji pozwolą wiernie oddać rysowaną postać lub zwierzę. Te świetne przewodniki pozwolą każdemu stać się prawdziwym artystą portrecistą lub mistrzem rysunku zwierząt. Książki z tej serii niezbędne będą nie tylko na lekcjach plastyki czy rysunku, ale okażą się wspaniałym prezentem na każdą okazję.

11,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,1%
oszczędzasz 2,41 zł

11
Lekcje rysowania. Konie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje rysowania. Konie
Niedostępny
Brak

Umiejętność rysowania koni to wielka sztuka, oznacza bowiem, że rysownik dobrze poznał budowę tych wspaniałych czworonogów. To seria książek prezentujących ponad 200 wzorów, które nauczą was jak rysować konie, koty, ludzką twarz lub rękę. Tablice prezentujące anatomię i zasady proporcji pozwolą wiernie oddać rysowaną postać lub zwierzę. Te świetne przewodniki pozwolą każdemu stać się prawdziwym artystą portrecistą lub mistrzem rysunku zwierząt. Książki z tej serii niezbędne będą nie tylko na lekcjach plastyki czy rysunku, ale okażą się wspaniałym prezentem na każdą okazję.

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

12
Zrób to w Trójmieście! Alternatywny przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to w Trójmieście! Alternatywny przewodnik
Niedostępny
Brak

Jest to kolejny z serii nietypowych przewodników pt. „Zrób to w..." Opisujemy w nim dzielnice, budynki, konkretne miejsca, ulice, knajpy czy galerie, ale tak że aktywności – czasem nietypowe – którym można oddać się nad morzem. Staramy się pokazać, że w Trójmieście jest co robić nie tylko w lecie, ale przez cały rok. Zachęcamy do wykorzystania naszych propozycji, spontanicznego poznawania, komponowania własnych wędrówek. Zaprosiliśmy też do współpracy kilku ciekawych mieszkańców Trójmiasta, prosząc, żeby wskazali swoje ulubione miejsca. Książka zawiera także wszystkie teksty przetłumaczone na język angielski.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

13
Rozmówki polsko-niemieckie dla aktywnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-niemieckie dla aktywnych
Niedostępny
Brak

Przydatne i niezbędne zwroty w: • podróży • poszukiwaniu pracy i uzgadnianiu warunków zatrudnienia • zakwaterowaniu i zakupach • organizacji czasu wolnego • zakładaniu i korzystaniu z konta bankowego • nieprzewidzianych i zaskakujących sytuacjach

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

14
Rozmówki polsko-angielskie dla aktywnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-angielskie dla aktywnych
Niedostępny
Brak

Przydatne i niezbędne zwroty w: • podróży • zakwaterowaniu • zawieraniu znajomości i umawianiu się • organizacji aktywnego wypoczynku, • turystyce, rekreacji* • zakładaniu i korzystaniu z konta bankowego • lokalach gastronomicznych • zakupach • nieprzewidzianych i zaskakujących sytuacjach (kradzież, wypadek, wzywanie pomocy, pobyt w szpitalu, kolizja drogowa)

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

15
Warzywa Poznaj świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warzywa Poznaj świat
Niedostępny
Brak

Seria książek Poznaj Świat pozwala dzieciom łatwo i przyjemnie odkryć, to co je otacza. Poręczny format umożliwia zabieranie ich razem z naszymi maluchami, na spacer luz w inne ciekawe miejsca.

8,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,8%
oszczędzasz 1,51 zł

16
Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach. 6-8 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach. 6-8 lat
Niedostępny
Brak

Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach to: • kolorowe karty angielsko-polskie, • 112 zagadek o różnym stopniu trudności, • szybkie sprawdzanie odpowiedzi – na rewersie kart, • pomocna krótka instrukcja, jak korzystać z kart, • gratis – poradnik dla rodziców do pobrania z www.jezykiobce.pl/karty. Kolorowe karty angielsko-polskie Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6-8 lat. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili! 112 ciekawych i różnorodnych zagadek Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zapamiętywać nowe wyrazy. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers). Gratis – poradnik dla rodziców i nauczycieli Rodzice i nauczyciele znajdą w nim porady, jak uczyć dzieci języka obcego, pomysły na wspólne zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

17
Urządzenia dylatacyjne w mostowych obiektach drogowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urządzenia dylatacyjne w mostowych obiektach drogowych
Dostępny4 szt.

Pierwszy w polskiej literaturze poradnik opisujący projektowanie, montaż i utrzymanie przekryć i urządzeń dylatacyjnych przeznaczony głównie do mostowych obiektów drogowych. Opisano klasyfikację i rodzaje mostowych urządzeń dylatacyjnych, wyznaczanie przemieszczeń krawędzi szczeliny dylatacyjnej, dobór urządzeń dylatacyjnych i ich badania, wbudowywanie przekryć i urządzeń dylatacyjnych w obiekty mostowe, wykonywanie izolacji, nawierzchni i odwodnienia w obrębie wnęk dylatacyjnych oraz wymagania dotyczące kontroli jakości. Omówiono także przeglądy i utrzymanie szczelin oraz urządzeń dylatacyjnych, jak również różne rodzaje uszkodzeń przekryć i urządzeń dylatacyjnych oraz przedstawiono przykłady wbudowanych urządzeń dylatacyjnych. Uwzględniono najnowsze rozwiązania techniczne oraz wymagania aktualnych norm europejskich. Odbiorcy książki: projektanci i wykonawcy obiektów mostowych, pracownicy służb utrzymania i administracji obiektów mostowych, studenci wydziałów inżynierii lądowej wyższych uczelni technicznych, zwłaszcza o specjalności mostowej oraz słuchacze studiów podyplomowych o tym kierunku.

46,20 zł
35,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,63 zł

Wróć do góry